STRONA ARCHIWALNA

Czy Bóg pomści Twoją krzywdę? - old.samczeruno.pl
Wydrukuj tę stronę
sobota, 30 czerwiec 2012 16:56

Czy Bóg pomści Twoją krzywdę?

Napisał 

 

 

 

Zrywa z Tobą facet. Swiat się zawalił. Odchodzi od Ciebie mąż, tragedia.

Sam to przechodzilem wiec znam siłę tych uczuc zalu i bycia oszukanym. Ale spójrz na to z tej strony. Żyjemy sobie i coś nam się podoba. Nagle przestaje nam się podobać. Z poczucia obowiązku czy jakiejś przysięgi trwamy przy tym, ale im dłużej trwamy tym bardziej chce nam się wyć i płkać. W końcu nie wytrzymujemy i albo odchodzimy bez wzgledu na konsekwencje, albo pogrążamy się w nienawiści do osoby przy której musimy zostać.

Nasz partner, czy partnerka, nagle poczuła że się dusi, że już nie chce tu być, z nami. I nie ma znaczenia że, jak to się zawsze mówi "bylismy za dobrzy" - bzdura - to nie zalezy od tego. Znam facetów czulych i miłych, i wszystko gra! Albo "jesteśmy biedni" - też bajka, znam wiele zwiazkow gdzie facet biedny i brzydki, a kobiety ladne zapatrzone w nich jak w obrazek.

Po prostu tak się czasem dzieje - coś musisz się widocznie nauczyć, zerwać z rutyną - zawsze tkwi w tym jakiś sens, w takim strasznym doswiadczeniu.

Często się spotykam z osobami w taki sposob zostawionymi. I co slyszę? ze Bóg załatwi faceta. Bo kobieta sama płacze w mieszkaniu a facet z nowa kobietą się bawi. Przykro mi, Bóg nie załatwi tego faceta. Po prostu facet się zakochal w innej kobiecie i nie wnikajmy w szczegóły, jeśli by mu było dobrze zostalby tam gdzie był, nie szukalby czegoś innego - wtedy trzeba mu życzyć szczescia, i wejść w nowy zwiazek, znacznie lepszy pod każdym względem. Kazdy taki dramat to bilet wstępu do znacznie lepszego życia. Nowa szansa a nie żadna tragedia. Słyszę też że "życie mu jeszcze odda" wypowiadane z zawiscią. Nic nie odda. A raczej odda to co facet dał życiu, ale nie ma to nic wspólnego z tym zwiazkiem który opuscil. Za co chcesz go zamordować? za to że poczul że nie chce z Tobą być? tak poczul, co mial zrobić z tym uczuciem ktore go dusiło? stlamsić? a jakim sposobem? no wlaśnie.

Bóg nie pomści Twoich krzywd, bo to nie krzywdy a lekcje. Wybacz, życz szczęścia, i wejdź w nowy etap życia, nie trać czasu na nienawiść i zawiść. Powodzenia :)

Czytany 10383 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 21:08
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Alicja 2012-10-30 18:07
Nie do końca zgadzam się z tym teksem. Oczywiście facet odchodzi bo jest mu z jakiegoś powodu źle, ma do tego prawo, znalazł inną i jest szczęśliwy ok.. Ale zastanów się nad tym w jaki sposób on to robi, czy próbuje wytłumaczyć czy po prostu zrywa przez tzw "sms" i już.. Facet który wykorzystał dziewczynę tzn bawił się nią jak zabawką, był z nią tylko dlatego że się nudził a jak znalazł inną zabawkę to tę wyrzucił w kąt ? I uważasz że to jest sprawiedliwe ? Kobieta która kochała była karmiona czułymi kłamstwami,była wykorzystana.. Bóg jest Sprawiedliwy więc ludzka krzywda nie jest Mu obca. Jeśli przykładowy facet krzywdzi drugą niewinną mu osobę, nie przepraszając, nie zważając na jej ból i cierpienie i z własnej egoistycznej postawy nic sobie z tego nie robi że komuś kto go tak kocha robi taką krzywdę to moim zdaniem Bóg nie przymknie na takie zachowanie oczu.. Oczywiście każdy ma prawo być szczęśliwy, jeśli facet nie jest szczęśliwy to ma prawo odejść ale sposób w jaki to robi jest bardzo istotny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież