Najnowsze felietony

sobota, 30 czerwiec 2012 11:07

Czy kobieta umie kochać?

Napisał 

 

 

 

W młodości zawsze zazdrościłem silnym facetom. Imponowało mi że inni faceci się do nich podlizują, a uśmiechnięte kobiety chętnie pozwalają na to, na co inny facet (nawet ten z "bogatym" wnętrzem) nie miałby najmniejszych szans. Jednak nie zawsze bycie samcem alfa dobrze się kończy.


Czytam teraz taką historię (nie wiadomo do końca czy prawdziwa, ale znając te realia jestem pewien jej prawdziwości) - okupacja Niemiecka w Polsce, okolice Rzeszowa, piękna dziewczyna zakochała się z wzajemnością w najsilniejszym (w promieniu kilkunastu wsi, wszystkich napierdalał w czasie zabaw) chłopaku, który postanowił jako człowiek honoru, że wstąpi do partyzantki (jak nie wstąpić, gdy Niemcy rozstrzeliwali ludzi na ulicach, gnoili wszystkich i robili wiele podłości) Dziewczyna go prosiła, błagała, kusiła łydką i innymi wspaniałościami, wreszcie groziła, ale samiec alfa jest dlatego samcem alfa, ponieważ liczy się dla niego tylko co sam postanowi. To co tak podniecało dziewczynę, skarb w jej oczach, dominujący, męski i silny facet - stał się jej przekleństwem i życiową porażką. Nie mogąc znieść mąk chwilowego rozstania, a przede wszystkim tego że facet nie zrobił tego co ona chciała, doniosła do gestapo na swojego narzeczonego że jest w AK, a ci przyjechali i rozstrzelali matkę, ojca i całą rodzinę chłopaka. Oczywiście przez sąd podziemny AK, został wydany na dziewczynę wyrok śmierci, który wykonał kolega z oddziału w którym służył poszkodowany. Weszli do domu pięknotki, przeczytali jej wyrok sądu i wyrok, dali 10 minut na pożegnanie się z rodziną i modlitwę, po czym wzięli za stodołę i zastrzelili. Chłopak dokonujący egzekucji z uwagi na niezwykłą urodę dziewczyny nie strzelił jej w głowę, tylko w plecy, co miało umożliwić otworzenie trumny na pogrzebie, żeby ludzie mogli sobie popatrzeć na ładnego trupa i pozałamywać ręce że taka młoda i piękna a odchodzi, a przecież tyle przed nią było jeszcze życia - ludzie to lubią.


Dziewczyny które bzykały się z Niemcami były golone na łyso, a na ich kształtne i jędrne, chłopskie tyłeczki, spadało 20 bezlitosnych uderzeń gumową pałką. Ach... autor książki to wszystko opisującej zastrzelił się gdy dowiedział się że ma raka, i to pokazuje człowieka honoru. Nie czekał na upadlającą śmierć gdzie wrzeszczy się z bólu we własnym gównie, tylko załatwił sprawę tak jak trzeba, jak na człowieka honoru przystało, człowieka który idzie przez życie z podniesioną głową. Całe życie miał wyrzuty sumienia, zabił bardzo wielu ludzi. Zabijał folksdojczów, sowietów, kolaborantów komunistycznych i Ukraińców za to co wyrabiali z Polakami, jednak patrzył na to wszystko z jednego punktu widzenia, nie widział po wojnie sensu z tylu morderstw, ale ten sens jak najbardziej był. Gdy zaczęli zabijać Ukraińców, ci po jakimś czasie opanowali się z mordami dzieci i kobiet Polskich, które mordowali bestialsko jak zwierzęta, bez żadnego sensu, dla samej rozkoszy zemsty na "panach". Ile ludzi pośrednio przez to uratował że mordowali Ukraińskich sadystów? znacznie więcej niż zabił. Rachunek był prosty, albo zabije się agresywnych, chorych ludzi, albo oni zabiją uczciwych zwyczajnych ludzi. Decyzja musiała być podjęta, i była podejmowana przez młodych chłopaków z oddziałów dywersyjnych, egzekutorów AK.

Dla mnie ci ludzie byli bohaterami, wojownikami. Ktoś musiał to zrobić, bowiem uległość podnieca napastnika, a tylko czynny opór wzbudza w nim strach. Gdybym żył w tamtych czasach i miał taką możliwość, wstąpiłbym natychmiast do takiego oddziału, i strzelał w głowy zdrajcom. Bez nienawiści, z miłością i współczuciem, patrząc w przerażone oczy. Takie są zasady życia że jeśli robisz komuś krzywdę, to może ona także spotkać Ciebie. Każdy więc znał ryzyko kolaborowania z wrogiem, więc automatycznie godził się na takie ryzyko. Niestety im większy łajdak który donosił na swoich przyjaciół i znajomych, tym bardziej bał się śmierci, i nikt z tych ludzi godnie nie odszedł, nawet gdy wiedzieli że ich los jest juz przesądzony, płakali i błagali o litość, o te samą litość której nie mieli dla ludzi których wydawali na tortury gestapo by mieć lepsze jedzenie i pieniądze od okupantów. Jaki człowiek, taka śmierć.


I tego nie rozumieją ludzie którzy zajmują się rozwojem duchowym, że aby mogli spokojnie wyjść po kadzidełka do sklepu ezoterycznego, i nie zostali zarżnięci na ulicy, musi być policjant z pistoletem, sądy i więzienia gdzie niejeden przekroczył granice własnej seksualności. Wielu ludzi jest dobrych, ale tylko dlatego że ci źli są trzymani z daleka od nich, i ktoś to musi zrobić. Dla mnie osoba która pozwala mi być dobrym człowiekiem, jest osobą dobrą która służy dobru ogólnemu, i jak najbardziej Bogu. Zło jest także wpisane w dobro, a dobro w zło. "Jesli chcesz pokoju, szykuj się do wojny" to prawda. To teraz mój cytat dla Ciebie - "Im bardziej jesteś uduchowiony, tym więcej ćwicz na macie zapasy czy boks".  Taki jest ten świat, że silniejszy zjada słabszego, i nasz system organizacyjny sprawił że chociaż na chwilę oddaliliśmy się od smutnych bezwzględnych praw natury, (chociaż wyśmiewani wszedzie na zachodzie, a podziwiani przez biedotę w Polsce liberałowie pragną powrotu do dżungli i prawa silniejszego, tak jak w 19 wieku gdzie ludzie pracowali w nieludzkich warunkach w fabrykach po 16h na dobę). I ile byś nie medytował, ile byś się nie modlił, a nawet kąpał w wodzie święconej, nie zmienisz tego że w każdej chwili żyjemy w świecie pełnym bólu, dominacji silniejszych i rozpaczy. Wiesz ile zwierząt w tej chwili jest jedzonych przez silniejszego? od bakterii ubijanej przez makrofagi w Twoim ciele, poprzez owady, wszelkiej maści robale, i coraz wyżej na drabinie ewolucji ku zwierzętom, wszyscy walczą ze sobą, a przegrany i słabszy zostaje zjedzony i wypróżniony, by użyżniać ziemię z której czczący matkę ziemię wegetarianin, ze smakiem zajada się warzywami i owocami.

A wracając do tej ślicznotki która zrobiła takie świństwo swojemu facetowi - czy kobieta w ogóle potrafi kochać bezinteresownie? wątpię, bo i meżczyzna nie jest w stanie tego uczynić. Wszystko co robimy, ma jakiś interes. Jeśli znasz osobę która Ci wmawia że jest bezinteresowna, bardzo na nią uważaj, gdyż albo oszukuje, albo zwyczajnie nie zna siebie. A kto nie zna siebie i swoich reakcji, swojego wnętrza - ten jest nieprzewidywalny i niebezpieczny. Jednego dnia kocha, drugiego czuje obojętność by następnego poczuć nienawiść. Za swoje uczucia których kompletnie nie rozumie, obarczy winą Ciebie. Żony i mężowie po jakimś czasie odczuwają że ślub jednak nie spełnił ich pragnień, oszust zawsze promiennie się uśmiecha i klepie po plecach... wszyscy po czasie rozumieją że popełnili błąd, a wcześniej tak zapewniali, przysięgali. Nigdy nie patrz na to co ktoś Ci mówi, co obiecuje - zwłaszcza w sferze własnych emocji, których nie rozumie i nie wie nawet skąd się biorą. On zmieni zdanie, Ty zostaniesz na lodzie. Pilnuj tylko swojego interesu. Tacy którzy zapewniają Cię że nie warto być egoistą, że warto myśleć o innych, wcześniej czy później Cię wyruchają. Nie dlatego że są źli, ale dlatego że nie znają siebie. Czy to w ogóle nie dziwne że ktoś zna prawa fizyki, matematyki, czy też świetnie opanował jakąś skomplikowaną dziedzinę wiedzy, a nie wie kompletnie skąd się biorą w nim emocje? na jakiej zasadzie działają? czemu pojawiają się we mnie takie dziwne stany emocjonalne? tego nie wiedzą, czyli gówno wiedzą. Jeśli umrą, świat nawet tego nie zauważy, każdego fachowca da się zastąpić kimś lepszym, nie ma ludzi niezastąpionych. Przyszli na ziemię żyć, i czego się nauczyli przez te lata życia? co osiągnęli? dyplom? niestety, dyplom zostanie na ziemi, tej ziemi - a co zabierzesz ze sobą gdy Twój duch odejdzie z ciała? wiedzę jak działa parę praw fizycznych na tej jednej z tryliona planet?                                JasnośćNatura człowieka, to bagno. Pod cuchnącym i bulgoczącym trzęsawiskiem biologii, uwarunkowań genetycznych, prymitywnych instynktów i ego, skryta jest tajemnica, nasza prawdziwa istota, która gdy ją dostrzeżesz, świeci jasno jak słońce. Gdy słońce które widzisz codziennie na niebie oświetla ulice którymi stąpasz, słońce w Tobie oświetla kręte zaułki Twego serca. Nie widzisz tej jasności, tylko czujesz ją w klatce piersiowej, obszarze między splotem słonecznym a gardłem, a objawia się ona jako bardzo przyjemne ciepło, coś co kwalifikuje się znacznie wyżej niż jakakolwiek przyjemność fizjologiczna (jedzenie, seks, picie) to uczucie to raj, który jest zależny tylko od Ciebie. Nie od świętych obrazków, aktualnie istniejących Bogów, tylko od tego na czym się koncentrujesz, to Twój wybór. Oczywiście, inni próbują Ci podać nad czym masz myśleć, tv daje non stop obrazki wojen, nędzy i cierpienia, ale to nadal Ty decydujesz na czym się koncentrujesz. Na radości w sobie, czy na wojnie w tv?

Gdy ktoś nie ma świadomości tego kim naprawdę jest, zostaje skazany na bycie tym kim mu wmówiono że jest. Gdy urodzisz się w rodzinie katolickiej, będziesz katolikiem - gdy w buddyjskiej, zostaniesz buddystą. Życie zwykłe, światowe, następuje wtedy gdy identyfikujesz się tylko z tym co dostałeś na starcie i z tego punktu widzenia patrzysz na świat, kosmos. Czy kosmici są katolikami?  Rozwój duchowy ma sprawić byś wyszedł poza wszystkie te uwarunkowania, i odkrył prawdziwy skarb, siebie. Nic innego się nie liczy, nic innego nie ma żadnego sensu. Tylko prawda Cię wyzwoli - prawda w stosunku do siebie. Poznanie siebie to długa wędrówka, na której czeka na Ciebie wiele pokus, musisz więc mieć broń, by sobie z nimi poradzić. Broń ta to kodeks moralny, czyli uczciwość, prawość, sprawiedliwość. Gdy nie masz w sobie szacunku dla tych cnot, świat Cię wchłonie, zabierając Ci możliwość doświadczenia prawdy ostatecznej - tego kim naprawdę jesteś. Możesz zyskać pieniądze, władzę - ale stracisz siebie prawdziwego. Zostanie Ci bycie zwykłym człowiekiem który żyje szarpany lękami i niewiedzą, podczas gdy wszędzie wokół tyle piękna, tyle jasności i szczęścia, radości...

A skoro o prawdzie mowa... remont mi nie idzie. Namaczam ścianę wodą z mydłem, czekam chwilę i trę szpachelką, całą ją stępiłem i idzie jak po grudzie. Nie wiem czy to jest sytuacja normalna, czy coś ze ścianą, czy ja coś źle robię. Brak mi fachowca by raz spojrzał i udzielił mi kilku rad, wszystko robię na ślepo. Dwa dni nie mogę jednej ściany w przedpokoju oczyścić. Wczoraj wpadła do mnie z pomocą kulinarną moja urocza czytelniczka w szpilkach. W ostatnim felietonie pisaliście że wyglądam na grubasa... Panie Boże, zamień wszystkich moich czytelników wyśmiewających się z mojej nadwagi w żaby :)
Chciałbym żebyście jedno wiedzieli. Tak, wyśmiewałem się z grubasów. Tak, mam nadwagę, ważę 97kg i nie potrafię mniej żreć. Ale jestem przynajmniej uczciwy - to nie wina genów że utyłem, a za dużo jedzenia i znacznie za mało ruchu. Moja wina, moja wina, moja wina... no i za mało sexu. To już wasza wina moje Panie...


Czuję że w to lato się zakocham. To będzie katastrofa z której chyba długo się nie pozbieram...


Czytany 14733 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 21:12
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Deidre 2019-02-15 15:39
Hi there to every body, it's my first visit of this web site; this blog carries remarkable and genuinely fine stuff for visitors.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kelkeda 2019-08-20 22:33
Cialis Soft Tabs 20mg propecia orquialgia Cephalexin Rash
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kelkeda 2019-08-22 14:43
Commander Du Cialis Ciprofloxacin And Amoxicillin Taken Togather cialis tablets for sale Cialis Generico De Venta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jpzxdFeasp 2020-03-31 04:05
sister helps brother out viagra viagra prank viagra without doctor prescription dad takes viagra generic viagra 100mg next day

how to use viagra for maximum effect he took viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]over the counter viagra pfizer viagra viagra lingerie

https://pharm-usa-official.com - natural viagra

http://www.klosterheilkunde.com/index.php/component/k2/item/2-satellite-e205
http://5460.poem100.cn/home.php?mod=space&uid=115909
http://www.4cccc.net/home.php?mod=space&uid=853802
http://iamgalla.com/2012/10/galla-takes-colorado-1/?unapproved=7506587&moderation-hash=c7c6baaf22d75ae4e0903d8be19e3511#comment-7506587
http://www.schoolfarm.co.kr/bbs/view.php?uid=215&s_p=1&bid=schoolfarm_photo&a_p=
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qsozlFeasp 2020-04-06 10:14
can i overcome ed without viagra viagra for women over 50 generic viagra available can viagra beb bought without presciption in usa best way to take viagra pill

viagra and kids taking it viagra for women effect generic viagra available does viagra cause skin cancer viagra canada over the counter

https://viagrnetwork.com/# - viagra pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cumwwFeasp 2020-04-09 04:40
quick and loans arena quick same day payday loans quick loan quick business loans for startup quick loans home

best egg loans/quick fast quick loans [url=http://a-d -g.ru/ ]quick loans quick online loans direct lender quick small personal loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # upwzgFeasp 2020-04-09 23:22
quick cash loans reviews quick loans dayton blvd quick loans quick online payday loans no credit check fast quick loans online

quick credit loans quick loans albany ga [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick cash loans roseburg or quick payday loans today

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ukerdFeasp 2020-04-10 13:51
quick cash loans incorp huntington park ca quick loans deposit same day quick loan quick cash loans nm quick small loans online

quick loans payment center quick personal loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick lapp for sba loans faxless quick payday loans

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wjxthFeasp 2020-04-11 02:47
how to make money blogging make money apps work from home make extra money from home how to make money on twitch

apps to make money ways to make money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how much money does pewdiepie make make money from home

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # twwfaFeasp 2020-04-11 17:16
diy crafts that make money make money now instant payout work from home ways to make money fast how to make money with a website

how do you make money on youtube how to make money without a job [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money where did nancy pelosi make her money how did jerry jones make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ylkaoFeasp 2020-04-12 09:36
how to make money quick how to make easy money work from home make money blogging ways to make money at home

where did nancy pelosi make her money best way to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how did betsy devos make her money how to make money on the internet

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xwozzFeasp 2020-04-13 04:53
make money now instant payout ways to make money fast work from home best way to make money online how to make more money

legitimate ways make extra money ways to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money as a kid woodworking ideas to make money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wyxhlFeasp 2020-04-13 22:50
how to make money blogging ways to make extra money make money how to make easy money how to make money selling drugs

make extra money how to make money from home work from home how to start a blog and make money best way to make money online

http://www.funny-funny.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # acagtFeasp 2020-04-14 06:01
make real money online how to make money on twitch work from home legitimate ways make extra money how to make money online from home

make money taking surveys make money online fast make money homemade items that make money make money blogging

http://piccolo-d.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fvaqqFeasp 2020-04-14 21:56
how to make money on the internet how to make money on the side work from home make money online surveys how does facebook make money

make money now instant payout make money apps make money how much money do youtubers make how to make money on twitch

http://www.seiner.info/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # faptmFeasp 2020-04-15 14:14
make money fast how to make money quick make money how to make money on youtube how to make money on the internet

how to make fast money online how to make money online fast make money how to make money quick how to make money with a website

http://montazhtile.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 08:04
buy cbd hemp cbd cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ypiswFeasp 2020-04-16 09:12
how to make fast money homemade items that make money work from home make money from home how can i make money

how to make money make money at home work from home how did mark cuban make his money legitimate ways make extra money

http://gslot.club/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jyftnFeasp 2020-04-27 09:22
baby shark coronavirus mark blum stirbt an coronavirus coronavirus treatment italy coronavirus wednesday deadliest day coronavirus

pregnant women coronavirus coronavirus live update [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌coronavir us drug coronavirus india illinois coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus treatment


https://blog.mipimworld.com/investment/infographics-investment-flows-into-uk-france-germany-and-the-netherlands/?unapproved=123024&moderation-hash=c1ab320a3ee477286613a7d3ac6212c3#comment-123024
https://www.topcybernews.com/iot-attacks-up-significantly-in-first-half-of-2019/?unapproved=773407&moderation-hash=3bb5c7463f4f9eb4290372c466efb3ca#comment-773407
http://www.almaoso3a.com/9558/44/6/.%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%B6%D9%84+%D9%84%D8%AD%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%87.html
https://twpatterson.com/fresno-office-space-966-fulton-mall/dscf0090-hdr/?unapproved=637839&moderation-hash=590a64a023c8000708120e0e553b87ac#comment-637839
https://taskreports.com/zenkit-review/#comment-27691
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # juwwuzgor 2020-04-28 21:15
prosper loans login discover student loans discover student loans auto loans home loans for bad credit

my quicken loans login big picture loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] zillow home loans division betsy devos student loans contempt discover loans

https://paydailoanz.com/# - caliber home loans

https://www.idigsports.com/index.php/component/k2/item/2783-rss-114638
http://www.vodgosp.kharkov.ua/archives/4225#comment-1222501
https://raycornelius.com/2016/05/kelly-price-next-and-more-to-appear-on-new-season-of-unsung-video/?unapproved=1511165&moderation-hash=240e7dfe1802bfab2d2347d08a834fb4#comment-1511165
https://meencantamazarron.com/tanatorios-mazarron/#comment-539518
https://mail.niagarafallsreporter.com/slideshow-historical-signage-tonawandas-unveiled-lumberjack-patio-grill/?unapproved=2510191&moderation-hash=c36b94b66535730b5c399a9a8945178c#comment-2510191
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fwgtpFeasp 2020-05-02 04:04
how to make money selling drugs make money on the side make money make money on the side how to make fast money online

make money online free how much money can you make on disability [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money hobbies that make money hobbies that make money

https://make-money-blogs.com/# - make money


http://www.decwhy.com/bbs/home.php?mod=space&uid=63187
http://meng.6bang.cn/home.php?mod=space&uid=190610
http://www.cortaloscables.com/corta-los-cables-estamos-contigo-telealhama-fundacion-desarrollo-sostenible-fundacion-desarrollo-sostenible/?unapproved=683605&moderation-hash=c7ed6e46cdcd107bda3faf50f646693b#comment-683605
http://docs.wex5.com/bex5-ui-question-list-10326/?unapproved=41241&moderation-hash=91a011490552465021b3585bb393990e#comment-41241
http://www.laptopzone.co.in/2020/04/08/oregano-advantages-42/?unapproved=6956&moderation-hash=4575baa92653dba2a7d4bc2f113f9b4f#comment-6956
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ubhexFeasp 2020-05-03 10:48
amazon work from home jobs easy ways to make money how does craigslist make money part time work from home easy ways to make money

online surveys for money walmart money transfer online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home opportunities make money at home work from home jobs

https://make-money-blogs.com/# - online surveys for money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hrnrxjgor 2020-05-03 11:40
define coronavirus coronavirus genome dog coronavirus coronavirus canine cat tested positive for coronavirus

coronavirus oc43 isolation precautions hku1 coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] human sars coronavirus coronavirus in calves coronavirus treatment

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nveueFeasp 2020-05-04 05:19
how to earn money online ways to make extra money online poker real money how much money do youtubers make best way to make passive income

how to make passive income how much money can i make on social security [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] walmart money transfer online how to make passive income ways to make money

https://make-money-blogs.com/# - work from home data entry
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kblxysgor 2020-05-04 06:23
coronavirus vaccine for dogs coronavirus genome coronavirus mers canine coronavirus symptoms human sars coronavirus

coronavirus cats coronavirus replication [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] the coronavirus feline coronavirus canine enteric coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - dog coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jpsvrFeasp 2020-05-04 23:30
online surveys for money ways to make money fast how does facebook make money smart passive income amazon work from home jobs

best way to make money online best work from home jobs [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home data entry making money on youtube passive income online

https://make-money-blogs.com/# - passive income opportunities
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # phtjidgor 2020-05-05 01:54
rsv and coronavirus coronavirus genome coronavirus treatment coronavirus in calves coronavirus canine

feline enteric coronavirus cat coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] the coronavirus coronavirus canine coronavirus dog

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - cdc mers coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntnniwgor 2020-05-05 18:19
coronavirus dog bovine coronavirus coronavirus treatment coronavirus. respiratory syndrome coronavirus outbreak

mers coronavirus buy coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] hku1 coronavirus coronavirus life cycle coronavirus sars

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - COVID-19 pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gpgopFeasp 2020-05-06 02:37
online cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xzgilFeasp 2020-05-06 20:21
generic cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vfqtiFeasp 2020-05-07 11:55
essential oils for weight loss weight loss meal plan meal plan for weight loss weight loss coffee safflower oil for weight loss

weight loss surgery meal prep for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] medical weight loss ariel winter weight loss shark tank weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - fast weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eqekqFeasp 2020-05-07 13:10
cheap cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tnfngFeasp 2020-05-08 05:51
cheap cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kasesFeasp 2020-05-08 17:43
macros for weight loss weight loss supplements keto weight loss kelly clarkson weight loss weight loss tips

alli weight loss dr oz weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] keto weight loss gabourey sidibe weight loss before and after keto advanced weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss meal plans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xpmswFeasp 2020-05-08 23:46
generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic


http://maps.google.com.mx/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.tk/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://maps.google.sk/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://cse.google.com.sa/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://ditu.google.cn/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qgqalFeasp 2020-05-09 19:51
morning smoothies for weight loss and energy red mountain weight loss celine dion weight loss weight loss meal plan best protein powder for weight loss

weight loss clinic medically proven weight loss supplements [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] apple cider vinegar for weight loss optivia weight loss weight loss tea

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss surgery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tndqsFeasp 2020-05-10 20:27
yoga for weight loss meal plan for weight loss fast weight loss weight loss quotes weight loss quotes

weight loss supplements ashley graham weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] medical weight loss essential oils for weight loss best weight loss apps

https://weight-loss-blogs.com/# - medical weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # adnamFeasp 2020-05-11 11:52
cialis cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - buy generic cialis online


https://images.google.co.mz/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.pn/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.co.mz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&sqi=2&ved=0CGkQFjAH&url=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.md/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.ps/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=oOEUOEXlmMVo-M&tbnid=ppxZ9qxF0xCBPM:&ved=0CAcQjRw&url=http://make-money-blogs.com/&ei=7YctVMyVIPCHsQTQzYHIAQ&bvm=bv.76477589,d.aWw&psig=AFQjCNEul3b0DQDl1kuyX9cohs3yum5wnQ&ust=1412356065607918
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dbsgqPex 2020-05-11 22:47
tadalafil tablets 20 mg tadalafil 20 mg cheap tadalafil vardenafil vs tadalafil generic cialis tadalafil best buys

tadalafil vs vardenafil tadalafil biogaran prix [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil cialis generic cialis tadalafil 20 mg from india generic cialis tadalafil 40 mg

https://supertadalafil.com/ - generic cialis tadalafil

tadalafila tadalafil generic usa tadalafil dosage tadalafil 10mg prix what is tadalafil

sildenafil vs tadalafil vardenafil vs tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] cialis tadalafil cialis generic cialis tadalafil cialis tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xfiftFeasp 2020-05-13 00:09
mom gives son viagra viagra or cialis viagra viagra dosag per tablet using viagra twice in a day

amateur homemade sex viagra when will viagra cheaper [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra pfizer viagra pills for sale what happens if a woman takes viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bydpyPex 2020-05-13 17:40
generic cialis tadalafil tadalafil biogaran prix tadalafil reviews tadalafil 20 tadalafil avis

tadalafil generic usa tadalafil prix en pharmacie [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid generic cialis tadalafil best buys generic cialis tadalafil 20mg

https://supertadalafil.com/ - tadalafil reviews

tadalafil pronunciation tadalafil prix en pharmacie tadalafil dosage mylan tadalafil buy tadalafil 20mg price

tadalafil prix tadalafil generic vs cialis [url=https://xt adalafilx.com/ ] buy tadalafil online adcirca tadalafil tadalafil vs viagra

https://xtadalafilx.com/ - generic tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zcgjmFeasp 2020-05-13 18:55
female viagra ingredients viagra problem viagra accidental viagra des medicare cover viagra

natural equivalent to viagra viagra on line [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra and tribulus real life viagra demonstration

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kvszrPex 2020-05-14 15:02
tadalafil biogaran generic cialis tadalafil 40 mg buy tadalafil online tadalafil generic usa tadalafila

tadalafil generic vs cialis tadalafil generic usa [url=https://su pertadalafil.co m/ ] liquid tadalafil tadalafil vs viagra tadalafil liquid

https://supertadalafil.com/ - buy tadalafil online

tadalafil tablets cialis generic cialis tadalafil tadalafil dosage tadalafil cost vardenafil vs tadalafil

tadalafil 5mg tadalafil lilly [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid cialis-impuissa nce tadalafil tadalafil tablets

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil liquid
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uczvsFeasp 2020-05-15 16:53
keto pills for weight loss diet plans celine dion weight loss fastest way to lose weight weight loss green smoothie

easy weight loss tips apple cider vinegar weight loss weight loss pills best weight loss plans noom weight loss

https://weight-loss-blogs.com - weight loss supplements
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fnpdoPex 2020-05-15 17:58
tadalafil cost buy tadalafil 20mg price tadalafil cialis tadalafil for women tadalafil side effects

tadalafil tablets 20 mg generic tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 5mg sildenafil vs tadalafil tadalafil liquid

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil 10 mg cheap tadalafil tadalafil reviews generic cialis tadalafil best buys generic cialis tadalafil best buys

vardenafil vs tadalafil tadalafila [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic tadalafil 20 mg tadalafil reviews

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ifnedPex 2020-05-16 17:52
generic tadalafil tadalafil online canadian pharmacy tadalafil 20mg interactions for tadalafil buy cialis ebay find tadalafil

tadalafil lilly 5mg prix tadalafil 20 mg prix [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 5mg tadalafil tablets purchase peptides tadalafil

https://supertadalafil.com/ - cheap tadalafil

tadalafil generique purchase peptides tadalafil tadalafil liquid tadalafil prix en pharmacie tadalafil 20 mg wirkungsdauer

generic cialis tadalafil generic cialis tadalafil best buys [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic buy tadalafil tablets tadalafil 40 mg

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lxeagFeasp 2020-05-17 07:38
what is noom weight loss program weight loss pills celine dion weight loss melissa mccarthy weight loss celine dion weight loss cause

best weight loss program weight loss diet how to lose weight weight loss programs weight loss pills

https://weight-loss-blogs.com - rachael ray weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lyctePex 2020-05-17 18:06
tadalafil 20mg avis tadalafil 10mg tadalafil liquid tadalafil cialis tadalafila

tadalafil generic vs cialis tadalafil generique en pharmacie [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid tadalafil dosage prix tadalafil

https://supertadalafil.com/ - generic cialis tadalafil

side effects for tadalafil tadalafil biogaran 20 mg prix buy tadalafil online tadalafil avis liquid tadalafil

sildenafil vs tadalafil buy tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews cialis generic cialis tadalafil cialis tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fyytvPex 2020-05-18 23:29
tadalafil vs viagra tadalafil 20 mg tablet generic cialis tadalafil tadalafila tadalafil 20

tadalafil 20 mg tadalafil lilly [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic cialis tadalafil tadalafil 10 mg generic cialis tadalafil 40 mg

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil generic vs cialis vardenafil vs tadalafil generic tadalafil tadalafil 10mg prix prix tadalafil

tadalafil powder side effects for tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic tadalafil reviews tadalafil cost cvs

https://xtadalafilx.com/ - generic tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ynvcsPex 2020-05-19 16:28
testosterone booster supplements natural testosterone gel how to increase testosterone testoviron testosterone definition

testostГ©rone testosterone function [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] low testosterone testosterone pellets que es testosterona

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone levels
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uhxvpFeasp 2020-05-20 01:17
levitra 10mg levitra canada levitra dosage vardenafil levitra levitra coupon

levitra online generic levitra order levitra levitra coupon levitra canada

https://drugstoreonliner.com/ - levitra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vrorvPex 2020-05-20 18:34
testosterone enanthate granite testosterone low testosterone symptoms natural testosterone booster low testosterone symptoms in men

testosterone patches for men testosterone cypionate 200mg/ml [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] low testosterone signs of low testosterone in men testosterone supplements for men

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - what is testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grrymFeasp 2020-05-21 22:09
levitra pills generic levitra online levitra coupon levitra pills levitra 20

levitra online levitra canada levitra cost generic levitra online levitra com

https://drugstoreonliner.com/ - levitra coupon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ivavuFeasp 2020-05-23 13:44
viagra vs cialis levitra price levitra canada levitra generic cialis 20mg

generic levitra levitra 20 levitra cost levitra coupon levitra cost

https://drugstoreonliner.com/ - levitra cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nrtokPex 2020-05-23 18:34
testosterone cream for men how to boost testosterone naturally GP Nolva male hormone function of testosterone

low testosterone symptoms of low testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] Induject-250 best testosterone boosters 2019 testosterone pellets

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - TestoBolin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mxebwPex 2020-05-26 23:15
avg antivirus free antivirus 2019 https://xantivirusx.com/ - best free antivirus 2019 dating online asian dating https://onlinedatingwow.com/ - xname dating slickdeals contests and sweepstakes forum sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - winloot sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qkqciPex 2020-05-28 00:39
best antivirus for windows 10 instup.exe avast antivirus installer https://xantivirusx.com/ - microsoft antivirus interracial dating ourtime dating site https://onlinedatingwow.com/ - uncensored naked dating reality show bhg free sweepstakes wheel of fortune sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - winloot sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uflrlPex 2020-05-28 20:17
antivirus total av antivirus reviews https://xantivirusx.com/ - windefend windows defender antivirus service senior dating dating daddy odette part 2 https://onlinedatingwow.com/ - dating for seniors shop your way sweepstakes what is a sweepstakes? https://supersweepstakesx.com/ - reader's digest sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yrbdiPex 2020-05-29 21:43
free antivirus 2019 norton antivirus login https://xantivirusx.com/ - best antivirus 2019 relative dating free dating https://onlinedatingwow.com/ - online dating travel channel sweepstakes reader's digest sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - contestgirl sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZailynGeods 2020-08-18 22:47
online us at is

99a2 is is 20mg safe to take

99a2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd