Najnowsze felietony

czwartek, 04 czerwiec 2015 21:46

Dlaczego nie chcę się ożenić?

Napisał 

Lubię czytać. I wyczytałem że większość ludzi przeważnie się myli - wierzą w to, w co ktoś mądrzejszy (czyli silniejszy) od nich chciał, żeby uwierzyli. Gdzie są te miliony czczące Hitlera, kobiety które w trakcie porodu wykrzykiwały w ekstazie jego imię? A gdzie miliony wyjących w ekstazie na widok generalissimusa Stalina? Dlaczego nie stosują tak kiedyś chwalonej lobotomii, czyli leczenia depresji szpikulcem wkładanym w oko, by wydłubać kawałek mózgu? Takich przykładów jest tysiące.

Kat kreuje nasze sny i marzenia

Dzisiejsze oczywiste oczywistości, za jakiś czas też okażą się nieprawdą - dlatego wszelkie pewniki, które podaje nam się jako prawdy objawione, trzeba traktować z dystansem, oraz poważnie analizować zanim weźmie się je jako swoje przekonanie. Bo jakie człowiek ma przekonania, takie ma życie. Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką moc ma przekonanie o sobie i swoich możliwościach, niech poczyta w sieci o "osobowości wielorakiej"; można się naprawdę zdziwić.

Trzoda ludzka czerpie informacje z gazet, książek i filmów - a kto je kontroluje, ten kreuje sny i marzenia nieprzebranych ludzkich stad. Dlatego wszystkie są tak zadziwiająco podobne - oraz tak samo niesatysfakcjonujące. I owszem, każdy może napisać książkę, ale tylko wybrane zostają znane i promowane - możesz pisać prawdę, ale co z tego skoro nikt o niej nie usłyszy? Jeśli uważnie spojrzysz w tłum, zobaczysz tylko klony idoli i autorytetów; indywidualności tam nie ma, zagubiła się w oratorskich popisach krzykaczy uwodzących tłum, podobnie jak mityczny flecista hipnotyzował szczury, by potopiły się w rzece. Wszyscy chcą być jak podziwiany bożek tłumu (aktor, muzyk, modelka, celebryta) - i przez ten akt wypierają się siebie, swej unikalności i oryginalności. A kto się jej pozbywa, staje się trybikiem w systemie. Kto szanuje siebie, ten jest wyjątkowy - i ma szansę stania się idolem mas. Ktoś kto kocha i szanuje siebie, staje się niezwykle cenny gdyż jest rzadkością; staje się jak diament. Jest drogi, pożądany i poszukiwany, gdyż jest rzadki. Gdyby było go dużo, byłby beztrosko kopanym polnym kamieniem. Ale ponieważ ludzie wolą kochać idoli niż siebie, kochający siebie staje się rarytasem. I rzadko kto rozumie, że drogą do wielkości jest pokochanie swej wyjątkowości, zamiast zazdrosnej kontemplacji zapijaczonego celebryty.

Wzbudzanie litości celem uzyskania korzyści

W tę pułapkę wpadają miliardy ludzi. Jak można kochać osobę, która nie kocha siebie? Sama się zna najlepiej, więc widocznie ma rację nienawidząc samej siebie. Dlatego nic dobrego nas z taką osobą nie spotka - ona ma tylko frustrację, rozczarowanie sobą, tym że nie jest jak promowany ideał. Jeśli nie ma miłości, da mi tylko swoje niezadowolenie. A ja mam już dość własnego, by być tragarzem ludzkich ciężarów, które przecież jeśli ktoś chce, można łatwo zrzucić. Problem w tym, że ludzie w perwersyjny sposób kochają ciężary, na które się tak płaczliwie skarżą - chcą się tylko wygadać, poczuć chwilową ulgę, wzbudzić współczucie i litość by coś uzyskać. Chcą to i tamto, ale żeby wykonać jakąś pracę w kierunku celu? O nie, jest tysiąc i jeden powodów dla którego nie mogą. A ten kto może, jest przez nich w każdy możliwy sposób krytykowany. Nie znam żadnego człowieka sukcesu, którego w sieci by nie obrzucano łajnem.

A że moje życie powoli zbliża się do końca, chciałbym doświadczyć spełnienia. Nie zadowolenia pojawiającego się gdy zjem, wypiję i poprzytulam z miłą Panią - ale prawdziwego spełnienia, harmonii, może nawet iluminacji. Chciałbym żyć w zachwycie malowanego kolorami zachodzącego słońca, pchany wiatrem wiary w realność pięknego marzenia. Wiem że jest to możliwe, bo doznałem kilku takich zapierających dech w piersiach chwil. A skoro można czuć jedną chwilę, można i dwie. A skoro są dwie wesoło szczebioczące, to rozgrzany trójkąt nie wydaje się niczym trudnym. Pragnę rozmnożyć szczęścia chwile, bo wszystko inne wydaje mi się mało ważne. Idee, państwa i religie powstają, po czym upadają, a pojęcia dobra i zła bezustannie zmieniają - nie ma nic trwałego, wszystko się pojawia by w końcu zniknąć przysypane piaskiem zmian. Nie chcę nikomu służyć, żyć by realizować cudze zachcianki i pomysły na władzę. Unikam wchodzenia w pełne ostrych zębów paszcze chwytliwych ideologii, mód i trendów; oszukały mnie nie raz, wyszarpnęły energię, zdrowie i bezcenny, bezwzględnie przemijający czas.

Oszukali mnie! Ale tylko raz...

Wyrolował mnie Wałęsa, Korwin, Kaczor, kościół katolicki, na Kukiza już patrzę z nawyku podejrzliwie. Gdybym energię którą poświęciłem na przekonywanie innych do mojej mapy rzeczywistości poświęcił na inne rzeczy, byłbym dużo zdrowszy, mądrzejszy, bardziej żywotny. No ale zachciało mi się być mądrym, mieć jakiś plan na życie. Im ktoś ma większe kompleksy, tym mocniej pragnie by ktoś mu dał receptę na szczęście, mapę - i nowy, cudowny świat. Wtedy kompleksy znikają, a zjawia się rycerz walczący o świętą, jedyną prawdę - czyli o interes cwaniaczka, który wymyślił ideę by z niej korzystać. Kto walczy o rzekome dobro świata, wytraca energię na zgłębianie i poznawanie siebie. Staje się trybikiem jednej z tysięcy idei, służąc jej interesom a ignorując własną duszę. Dlatego napisano: "Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?".

To genialne zagranie sił zła, jeśli można je tak nazwać - bo to przecież z błędu powstaje mądrość, z cierpienia oświecenie a z ciał skąpych czytelników, nawóz na którym urośnie pożywienie przyszłych pokoleń. Człowiek ma w sobie wielką wspaniałość, można nazwać ją duszą, a ja w swojej książce "Stosunkowo dobry" nazywam ją podświadomością. I zamiast się zająć tą istotką, która może dać absolutne spełnienie i szczęście... zajmuje się cudzymi interesami. Życie mija, człowiek umiera i doznał tylko kłótni, walki i awantur, o to która z wymyślonych bajek jest lepsza. Kto pamięta te miliardy ludzi, pastwiące się nad sobą w imię swych rządów, religii czy szalonych kultów? Taki człowiek stracił wielki skarb, został wykorzystany, zbrukany. Dlatego w teorii reinkarnacji w którą wierzę (być może mylnie, czas pokaże), człowiek wraca tu tyle razy, aż weźmie się za sprawy najważniejsze, czyli własną duszę. Jeśli będzie trzeba będzie wracał tu tysiące razy, by w końcu gdzieś w środku czuć, że żadna z ról społecznych, żaden przedmiot, etykietka i awans nie da szczęścia, ostatecznego ukojenia. Może je dać tylko skupienie się na swoim skarbie, czyli duszy - i trzeba mieć wtedy dużo siły, ponieważ zdenerwowane otoczenie nazwie Cię egoistą, narcyzem. Masz zajmować się cudzymi sprawami, żyć dla spełniania cudzych mrzonek a o sobie zapomnieć. Wtedy też będą niezadowoleni, ale już nie nazwą egoistą - tylko frajerem, ale to już po cichu żebyś się nie obraził i nie przestał harować dla pochwały (marchewka) i krytyki (kija).

Prawda jest cicha, miraże krzykaczy głośne

Zamiast samemu wymyślić sens swego życia, skonsultować z własnym wewnętrznym dzieckiem, duszą... wziałem go od krzykaczy, farmazonów. Widząc jaką zapłaciłem za to cenę, więcej nie mam zamiaru jej płacić. Zyski mierne, cena mocno zawyżona, koszty gigantyczne. Za tysiąc lat nikt nie będzie pamiętał o dzisiejszych walkach o władzę, ideach - będą inne, bezwzględnie szarpiące ludzi. Mój wysiłek nie ma więc najmniejszego sensu, nic nie zmienię. Lepiej poświęcić tę energię na coś, co autentycznie mogę zmienić, ulepszyć - czyli swój umysł.

Nie jestem zbyt mądry, ale inteligencji mam na tyle, że potrafię wyciągać wnioski. Niejeden obiecuje raj, gdy przyjmie się jego punkt widzenia (mapę rzeczywistości) - no a gdzie efekty? Nie ma. Im więcej ktoś obiecuje, tym bezczelniej łga. Widocznie planeta ziemia jest takim miejscem, gdzie tak musi być; wielu mądrzejszych ode mnie próbowało zaprowadzić pokój i szczęśliwość, więc nie ma się co pchać w tym kierunku. Ostatnia próba powszechnej, chłoporobotniczej szczęśliwości zakończyła się setkami milionów trupów na całym świecie. Nie muszę więc działać, by oświecać i ratować świat - wolę pozostały mi czas poświęcić na zrozumienie siebie, zamiast poświęcać ją innym, zadowolonym z takiego obrotu spraw. Bo co mi po wiedzy o dalekich planetach, czarnych dziurach i kwazarach, skoro właściwie nie wiem kim jestem? Marek to etykietka, wiek trzydziestu sześciu lat to klasyfikacja na osi wieku, Polak oznacza że moja mama urodziła mnie w tym państwie, a katolik że kapłan bez mojej świadomości i wiedzy, uczynił mnie członkiem swojej korporacji religijnej. I jak mogę ratować świat, skoro sam nie mam zrozumienia, wiedzy i szczęścia? Co dam innym? Kolejną ideologię z obietnicą, że jak wszyscy w nią uwierzą będzie dobrze? Nic nie mam, więc cóż mogę dać? Kieruję więc uwagę na siebie, wielką niewiadomą. Umysł Marka który obserwuję, to tajemnica której nie mogę absolutnie rozgryźć. Kim jestem? Po co istnieję? Jaki jest sens mojego krótkiego życia? Nie wiem. Zarażam prątkami wątpliwości, które uważam za mądrość. Pewność siebie i pycha człowieka który nie zna swojej psychiki, żyje na pełnej tajemnic planecie krążącej w kosmicznej pustce - jest głupotą. Nic nie wie, więc przyswoił mapę która mu wszystko tłumaczy. Świeci gwiazda na niebie? Pan Bóg zapalił lampkę. Słońce świeci? Pan Bóg je przygnał, by ogrzewało tłum chłoporobotników. Ukradł krowę? Dobrze. Jemu ukradli? Źle!

Historię piszą zwycięzcy

Historia jest ciekawa, ponieważ piszą ją zwycięzcy. Niemal wszyscy Polacy wierzą, że z chwilą chrztu Polski powstał nasz kraj - a wcześniej nic, małpy na drzewach. W ten sprytny sposób, skojarzono państwo Polskie z żydowską religią - chcąc nie chcąc, miliony klękają przed Żydem, modlą się do Żydów, żyją w państwie zarządzanym przez Żydów, płacą ich bankom sowite prowizje, oraz odszkodowania za niemieckie zbrodnie... Czytamy i wierzymy w to, co ktoś chce abyśmy przeczytali i w co uwierzyli. Nasz Bóg jest kreacją umysłu zwycięzcy, nasze wierzenia pomysłem na nieskończony potok pieniędzy. Ale każdy zwycięzca z czasem pogrąża się w rozkoszach władzy, marnieje i słabnie, by oddać miejsce głodnym, pożądliwym młodym wilkom. Wtedy można się dowiedzieć, jak historia była zakłamywana. Gdy potęgi ze sobą walczą, okruchy wiedzy z pańskiego stołu spadają na głowy plebsu. To tylko resztki, ale mi wystarczyły. Dzięki internetowi spotkałem wielu ludzi, którzy doszli do podobnych przemyśleń, więc zrozumiałem że nie jestem psychiczny - albo przynajmniej jest nas wielu nienormalnych. Ale jeśli mało osób w coś wierzy, mamy sektę, a jeśli dużo - poważaną i szanowaną religię. Wariata od szanowanego obywatela, odróżnia tylko ilość ludzi podzielających jego przekonania.

Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. Przez tyle lat pisania, śmiało mogę te wspaniałe powiedzenie uznać za prawdę. Na podstawie tych przemyśleń, obserwacji i pracy z ludźmi, uświadomiłem sobie że nie chcę wstępować w związek małżeński. Nie chcę mieć też potomstwa, co bardzo ułatwia mi tę decyzję.

Dlaczego?

1. Małżeństwo szczęścia nie daje - za to najczęściej wiele frustracji, rozpaczy i poczucia uwięzienia, z którego uwolnić nas może tylko śmierć albo wygrana w totka. Wielu ludzi tak funkcjonuje, udając szczęście przed bliskimi by nie wyszło że są nieudacznikami. Rodzina Ci wybaczy niemal wszystko, ale nigdy tego że jesteś nieudacznikiem... złośliwościom, szeptom, wymownym spojrzeniom, ostentacyjnego okazywania braku szacunku nie będzie końca. Jak wiemy, rodzina to podstawowa komórka - a szczęśliwi ludzie nie tworzą świata, bo jest on pełen agresji, wojen i okrucieństwa. Skoro organizm choruje, to jaki jest stan komórek? Czy zdrowe komórki mogą stworzyć chory, zanieczyszczony organizm? To że przez kilkadziesiąt lat nie było potężnej wojny w Europie, jest aberracją; niedługo natura naprawi ten błąd, tego możemy być pewni.

Bomba zegarowa w Twoim umyśle

Ci którzy piszą historię, tworzą przekonania i pewniki o świecie do wierzenia, uznania je za własne; pragną by masa ludzka była nieszczęśliwa, i tak właśnie wiary, przekonania i pewniki są konstruowane - to uśpione bomby, które z chwilą przyjęcia do siebie eksplodują. Np. ktoś uznaje, że musi wyglądać jak odwodniony i półżywy w trakcie robienia zdjęć model - i tylko wtedy będzie szczęśliwy. Zacznie się katować, poniżać we własnych myślach, kupować suplementy... i coraz mocniej frustrował, gdyż utrzymanie świetnej sylwetki wymaga wielkiej pracy. Wtedy się prowokuje jakąś wojnę, i mamy idealnego, wypełnionego siarkowodorem żołnierza. Wystarczy przytknąć zapałkę, by wybuchł nienawiścią.
Człowiek szczęśliwy nie potrzebuje kompulsywnie kupować, wchodzić w związki, zarzynać się w pracy dla ładniejszego auta, nie pójdzie na wojnę... I co ciekawe, małżeństwo jest jednym z najlepszych sposobów, by człowieka sfrustrować. Niejeden poszedł na front, gdzie dokonywał cudów męstwa, ponieważ uciekał od kruchej małżonki. Zniszczył batalion wroga, przemielił tony mięsa ludzkiego, ale boi się nieszczęśliwej małżonki; bohater romantyczny.

Wiem że uczono nas inaczej; wiem że w głowie mamy obrazki z filmów i seriali, gdzie rodzina daje szczęście... ale to tylko fałszywe obrazki. Spróbuj sam, zaznaj goryczy i uznaj że coś z Tobą jest nie tak, skoro wszyscy są szczęśliwi. Najlepsza droga do wariatkowa. No cóż, inni też tak mają. Nie tylko Ciebie oszukano, ale wszyscy to ukrywają. Wszystko co wiesz o życiu, znasz od ludzi bojących się uznania za nieudaczników, oraz fałszujących rzeczywistość "twardzieli", a także z filmów i seriali. Twoje pewniki zostały wymyślone w umyśle drapieżnika, żyjącego z Twojego nieszczęścia. Brzmi nienormalnie? Niestety tak - gdyby prawda była lekkostrawna, mielibyśmy szczęśliwy świat. Jeśli jest chory, prawda musi być ciężkostrawna, niesmaczna z zapachu, konsystencji i smaku, odstręczająca. Ale gdy pociągniesz łyk, nie oderwą Cię od butelki traktorem.
2. Małżeństwo jest bardzo podstępnym antydepresantem. Ludzie czasami decydują się na nie, w nadziei że odnajdą w nim sens życia, zapełnią wiecznie wołającą o zasypanie dziurę. Ale poczucie nieszczęścia to nawyk, podobnie jak uczucie szczęścia. Nie można zmienić nawyku papierkiem, samochodem, związkami. Ludzie próbują zmieniać swoje stany emocjonalne narkotykami, alkoholem, papierosami, siłownią, awansami, karierą... a co z tego wychodzi? Sfrustrowane, złośliwe potworki które nienawidzą siebie i otaczającego świata. Ale gdy spróbujesz im wskazać, gdzie popełnili błąd - odgryzą palec. Bo oni nie popełniają błędów, żadnych. Nigdy.
3. Małżeństwo w dzisiejszych czasach, to nieprawdopodobna wręcz przewaga prawna Pań. Ktoś to sprytnie zorganizował. A gdy ktoś ma nadmiar siły, nie musi z niego korzystać - do czasu. Gdy się Pani znudzi życie z nami, albo pozna nowszy model, prawo stoi za nią. To nie tylko szokujące doniesienia ze zgniłego zachodu, ale coraz mocniej funkcjonująca w Polsce koszmarna rzeczywistość. Wystarczy ślub, by stracić dorobek życia i pójść do więzienia. Im dłużej taka sytuacja trwa, im więcej zniszczonych mężczyzn, tym więcej ludzi skorzysta z oferty prężnie rozwijającego się islamu, gdzie kobieta nie ma za wiele do gadania.

Dać władzę kobiecie i wpuścić islamistów - doskonała recepta na przejęcie kontrolowanego przez konkurencyjną korporację religijną terenu. Ktoś mający media i władzę rozgrywa swoją grę, napuszcza na siebie korporacje religijne, by wyciągnąć z tego jak największy zysk. Jeśli wydaje Ci się szalonym to co robi zachód, pamiętaj że są siły, które te szaleństwo dokładnie kontrolują. To media i wykreowana przez nie moda na multikulti, spycha Europę w otchłań wojny - a kto ma wszelkie media, kreujące te samobójcze ciągoty? Każda potęga walczy o dominację, a jej orężem oszukane, zakompleksione, panicznie bojące przyznać się do błędu masy ludzkie.
4. Wchodząc w związek prawny z kobietą, muszę zadawać się z jej rodziną. Nic bardziej nie jeży mi włosów na plecach, niż obcy ludzie w moim domu. Oczywiście nie muszę zapraszać rodziny małżonki - tylko kto zniesie bezustanny płacz, wrzaski, obwinianie o brak miłości, obrażanie się i brak seksu? Może jestem przeczulony, może po prostu widziałem takie w sumie tragedie, może słyszałem o nich setki razy... może. Jakoś nie ciągnie mnie, by próbować czy piorun akurat we mnie nie walnie.
5. Faza chodzenia ze sobą, to czas naprawdę przyjemny. To jak pierwsze kontakty z narkotykami - smakuje, podoba się; a kończy wynoszeniem żyrandola z domu, czy usługami analnymi na dworcu, byle igła w żyle zakończyła nieznośną gehennę piekącego ciała. Chcesz więcej przyjemności? Nie chcesz by uciekła w ramiona innego? Ożeń się. No i jakimś dziwnym trafem, wszystko szlag trafia. Kończy się głębokie zrozumienie, wzajemne wsparcie a zaczyna niekontrolowane tycie, zanika ochota na seks... bo i po co się starać? Cel osiągnięty.
Ale to dopiero początek problemów, ponieważ...6. ...ponieważ kobieta święcie wierzyła, że z chwilą ślubu uzyska szczęście. A że to tylko nawyk, którego nie można w żaden sposób uzyskać, zaczyna się szukanie winnych braku szczęścia. No cóż, ogniste spojrzenie Bazyliszki pada na małżonka - bo to on miał dać szczęście. Zapewniały o tym nie tylko bajki, filmy i ciocie po rozwodzie, ale sam to przysięgał na kolanach. Chciał seksu, był zakochany, pijany... myślał że da radę. Ale jak ma dać szczęście? To postanowienie z cieszenia się drobnostkami, więc jest to decyzja kobiety. Facet może dać kwiaty, czekoladę, przynieść pensję... ale szczęścia przynieść nie może, bo niby w jaki sposób? Jeśli kobieta ma dobrą sytuację materialną, czy zakochanego kochanka na boku, może odejść. Jeśli nie może z powodu potężnej nadwagi, kiepskiej sytuacji materialnej, zaczyna się faza zemsty za brak szczęścia; zdrady, kochankowie, brak seksu.

Zawsze to podkreślam; kochająca kobieta nigdy nie ma migreny. Nigdy. Może umierać na raka mózgu, być na morfinie, ale gdy kocha - zrobi Ci ustami dobrze, byś był szczęśliwy. Jeśli nie ma raka i ochoty na seks z Tobą, to jesteś tylko robolem zasuwającym na rodzinę - jej wizję własnego, prywatnego szczęścia. Jest totalną egoistką. Przy Tobie boli głowa, przy koledze z pracy cudownie mija... razem z napięciemi mięśni ud. Cud? Nie, zasady życia których nie znasz. Dlatego powstało forum braciasamcy.pl, byś je poznał.7. Utrata wolności, czyli decydowania jak chcę spędzić swoje życie. Będąc z małżonką, muszę się dostosować. Nazywa się to wielką dojrzałością, podobnie jak na ludzi wytrzymujących wielki ból, mówi się że są twardzi. A ja nie mam zamiaru wpychać się w cierpienie, by ktoś kiedyś nazwał mnie dojrzałym. Nazwą mnie pustym, płytkim egoistą - bo nie chcę cierpieć jak oni. No ale co mają powiedzieć? Ktoś wierzy że cierpienie czyni go wielkim, to niech cierpi. Jego wybór - i jego konsekwencje. Robi to dla uzyskania poczucia bycia kimś ważnym, bo tak mu wmówiono, że tylko w ten sposób osiągnie poczucie spełnienia. Ja wiem że uczucie przyjemności można uzyskać znacznie prościej, np. sportem, nauką relaksacji, medytacji. Nie muszę się katować, wchodzić w relacje które ogranią mnie ze spokoju i pieniędzy, by poczuć miłe uczucie satysfakcji.
8. Dużo się mówi o tym, że żona pomaga mężowi gdy choruje - i milczy o facetach, pomagających chorej żonie. Nie mówi się też o tym, ile mężczyzna stracił zdrowia przez małżeństwo, w którym położył swe nadzieje na spełnienie, oraz na szarpaninę z dziećmi. Poza tym uczę się na błędach. Zawsze gdy komuś dużo dawałem, spotykała mnie niewdzięczność - ludzie przyzwyczajają się do darmochy, uruchamia się mechanizm habituacji, a człowiek dosłownie nie postrzega darmowych przysług. Dlatego wydaje mi się wątpliwym interes, gdzie poświęcam się całe życie, by ktoś na starość mi podcierał tyłek. A jeśli to ja będę musiał go podcierać? Wielu "szlachetnych" tak właśnie kończy. Dzieci za granicą, żona chora - a oni sami w koszmarze z najgorszego horroru. I już nawet nie pamiętają, jak szydzili z bezdzietnych singli, jak straszyli ich piekłem oraz brakiem szklanki wody przed ostatnią chwilą. Sami są w piekle za życia. A singiel spokojnie na spacerze, czy uśmiechnięty czyta świetną (bo moją) książką "Stosunkowo dobry" i śmieje się z naiwniaka.9. Jedni żeby napić się piwa, kupują cały browar. Inni nie muszą, bo piwo codziennie ścieka im po brodzie. Stąd taka wielka nienawiść między nimi, zwłaszcza kiedy kupiec zorientuje się co kupił i za jak straszną cenę.www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 73642 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # ~ ~ ~ 2015-06-05 00:22
:zzz


www.youtube.com/watch?v=JLM0e5RWTUg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+10 # Jaca 2015-06-05 07:11
Bardzo dobry feljeton Marku. Czytajac go poplakalem sie. Czlowiekowi ucieka zycie, a nawyk skupiania sie na bzdurach jest silniejszy od niego.

pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # King 2015-06-05 12:00
Bardzo dobry tekst.
Nie chcę się żenić,bo nie mam czasu na takie pierdoły.
Bawiłem się piaskownicy w "dom" i to mi styknie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # brat 2015-06-05 12:19
Cytat:
ludzie w perwersyjny sposób kochają ciężary
Bardzo prawdziwe.
I jeszcze to świetne, przedziwnie paranoiczne zdjęcie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # King 2015-06-05 12:55
Może dlatego,że "wiodąca" religia tego państwa ubóstwia cierpienie,ból i poniżenie.
Im bardziej dostaniesz "po dupie",tym bliżej będziesz pana boga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # brat 2015-06-05 14:47
Ubóstwia ubóstwo:p Sama etymologia słów bogactwo, ubóstwo itd. jest mocno namieszana. Pierwotnie pochodzi bogactwo właśnie od wyrazu Bóg i z nim jest związane. Grzebiąc jednak w źródłach religijnych, to już często brak bogactwa (Boga!) czyli ubóstwo przedstawa się jako cnotę coś miłego Bogu. Koniec końców zaobserwujcie siebie, to co zostało wszczepione? Jaka jest reakcja na słowo bogactwo? Czy nie pojawia się pewna blokada, jak na coś nieprzyzwoitego ? Porównajcie to np. z reakcją na słowo dostatek? W ten sposób można w przybliżeniu zdiagnozować to jak nas zaprogramowano
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2015-06-06 00:08
Gdzieś, kiedyś trafiłem na taki tekst katolika: Cytat:
Cierpienie ma moc zbawczą. Bez "krzyża" nie ma zbawienia. Nawet Jezus biorąc GRZECHY ŚWIATA na siebie cierpiał STRASZLIWIE, ale dzięki temu mógł wejść do Królestwa Niebieskiego. Bez cierpienia nie ma zbawienia. Każdy, kto tu ucieka od cierpienia , będzie musiał cierpieć gdzie indziej. Dla niewierzących cierpienie nie ma sensu, dlatego tak się buntują lub od cierpienia uciekają.... Myślę często, że bez cierpienia i bez bólu nie ma cudu przyjścia człowieka na ten świat i bez bólu i cierpienia nie ma odejścia z tego świata do świata duchowego
Z takimi przekonaniami (tu nawet medytacją i uwielbieniem dla cierpienia utożsamionym z Bogiem), choćby człowiek żył maksymalnie zdrowo, musi dostać raka albo innej, niezwykle bolesnej choroby. Podświadomość takie przekonania chętnie realizuje.

A wiecie co jest w tym najstraszniejsz e? Że ta osoba to pisząca, mówi to świadomie, ona się na cierpienie godzi, bo wierzy że w zamian za nie ugra niebo i szczęście. A wcale nie trzeba tego wiedzieć, można nie wierzyć w te słowa i nawet się z nich śmiać, ale jeśli są gdzieś w środku zakryte, tak samo się zmaterializują np. jako wypadek i amputacja, ciężkie pobicie, gwałt.

Albo znacznie gorzej...

Jeśli ktoś czytając ten krótki tekst czuje coś pociągającego, jakieś poczucie racji, nawet bolesnej - ale racji, warto rzucić wszystko i to zmienić, jeśli się da, czasami się już nie zdąży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # predator 2015-06-06 11:48
"Bez cierpienia nie ma zbawienia."

Błąd.
Bez łaski bożej (czyli aktu woli Boga i aktu woli człowieka) nie ma zbawienia dla człowieka.
Nie chodzi o cierpienie w religii katolickiej. Chodzi o miłość. Czyli o zdolność dbania o prawdziwe dobro drugiego człowieka ze szczerej intencji.

Krzyż dla katolika jest symbolem, że Bóg był w stanie zrobić wiele dla tych których kochał czyli nawet się poświęcić dla człowieka. Bo kiedy szczerze kochasz nie kalkulujesz, traktujesz daną osobę z taką miłością z jaką kochasz siebie samego.

Nie sam krzyż jest najważniejszy, ale wiara w to że w komunii świętej jest ukryty rzeczywisty Chrystus. Nie wierzycie? Sobie poczytajcie o cudach eucharystycznyc h w Lanciano albo chociażby w Polskiej Sokółce.

,,Z tą wiarą rozkujemy górę rozpaczy w skałę nadziei!"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # King 2015-06-06 13:22
Tak wierzymy !
Jak w kosciele jest cud to "od boga",
a jak gdzie indziej,to od szatana.
Te wszystkie cuda to czary-mary dla infantylnych rozumków,które są za tępe,by ogarnąć cud życia,taki jakim ono jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # predator 2015-06-07 09:56
Cytuję King:
Tak wierzymy !
Jak w kosciele jest cud to "od boga",
a jak gdzie indziej,to od szatana.
Te wszystkie cuda to czary-mary dla infantylnych rozumków,które są za tępe,by ogarnąć cud życia,taki jakim ono jest.


poczekajmy do żniw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # King 2015-06-10 19:52
a czekajcie sobie następne 2000 lat :-D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # vs 2015-06-11 04:30
Cytat:
Bo kiedy szczerze kochasz nie kalkulujesz, traktujesz daną osobę z taką miłością z jaką kochasz siebie samego
#predator chyba już dotarło do ciebie, że jesteś tu obcy. Do martwych serc i mózgów korwinistów nic nie dotrze. Oni są klinicznym przykładem totalnej atomizacji, i dobrze im z tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+20 # EnemyOfTheState 2015-06-05 12:45
Poza mediami, serialami i filmami pranie mózgu robi też państwowa edukacja. Program nauczania podlega pod ministerstwo edukacji, czyli krótko mówiąc pod rząd. Ludźmi świadomy trudniej rządzić i manipulować, stąd w szkole nie uczy się o takich kwestiach jak ludzka psychika, podświadomość, manipulacja, psychologia ewolucyjna czy komunikacja interpersonalna . Na biologii nauczą o hormonach tarczycy ale o hormonach w czasie zakochanie już nie tak dokładnie. Z lektur na pierwszy plan wszystko gdzie jest dużo emocji, martyrologii, patetyzmu, na dalszy plan wszystko co skłania do indywidualnego myślenia. Szkoła zabija też indywidualizm człowieka, kto mądrzejszy ten "kujon" a za wychodzenie poza schemat nawet i nauczyciel ochrzani, że uczeń nie trzyma się programu nauczania. Młodzież szkolna to ma być kolektyw, jedna wielka masa myśląca tak samo, czego uczy się już od przedszkola, gdzie nawet wszyscy sikają o tej samej porze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Główny_Rabin_Polski 2015-06-05 18:10
Po dłuższej przerwie widzę niezłe postępy.

Powoli pod względem zakresu tematycznego i wykazywania powiązań wewnątrz "Systemu" doganiasz "kolegów" zza oceanu. Tak trzymać.

Blogi dla znających angielski (pod względem poziomu, mistrzostwo świata):
- therationalmale.com/
- https://heartiste.wordpress.com/
- www.rooshv.com/
- no-maam.blogspot.ca/2012/06/keynesian-sexual-marketplace.html
Książka: https://myaccount.dropsend.com/file/e335ff767018139f

Co do "multi-kulti", to jest to celowo zaprojektowana przez syjonistów strategia. Może to być użyte do rozpętania III Wojny Światowej (kolejny "reset" systemu ekonomicznego) - zamieszki na tle rasowo-religijn ym w krajach zachodu (Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, skandynawia), to prawdopodobny scenariusz (przy tym gnoi się białych europejczyków - przykładem napady na Polaków w UK i głosy tamtejszych polityków, że polscy imigranci, to źródło wszelkiego zła - ale miliony "ciapatych" już nie, ci są "OK").

A małżeństwo jak najbardziej jest dla głupich frajerów (przede wszystkim, to niekorzystny układ pod względem prawnym). Ponad 80% samców to tak zwane "beta", a wśród żonatych procent jeszcze rośnie (czyli ponad 95% mężów, to cioty robiące za woła roboczego, boją się urazić żonkę, bo nie da dupy, konsultują z nią każde działanie, itp. - to cechy charakterystycz ne beta-frajera). Mało który mąż ma jaja i "trzyma krótko" żonkę (co sprawia, że ona ciągle ma na niego ochotę, "bólu głowy" jakoś nie ma).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
+3 # Vincent 2015-06-05 18:54
Syjonizm a projekt sowiecki:

www.youtube.com/watch?v=N-WfmrvBQIQ

Tego trzeba posłuchać, pomimo że autor tych słów jest również Żydem, ale zasymilowanym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2015-06-05 19:05
A tu mamy ciekawe powiązanie Żydowskiego Nacjonalizmu z Rotschildami:

www.youtube.com/watch?v=0xe5cQDIbMs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # roko_koko 2015-06-05 21:46
W pełni sie zgadzam, że Marek jest na wysokim stopniu w tej wąskiej dziedzinie. Jest tak zainteresowany tematem, że rozgryza szczegóły - pełna specjalizacja, i nie mówię tego z ironią. W porównianiu z takim Kominkiem, który też czasem gryzie tematy damsko-męskie wypada Komin blado przy Marku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-06-06 00:12
Kominek ma swoje priorytety, a ja swoje - on umie trafić do większej ilości ludzi, a ja nie. Ma to swoje dobre (wyłapuję tych najbystrzejszyc h) strony, ale i złe (pieniądze).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # roko_koko 2015-06-05 21:27
www.zdradzeni.info/news.php?readmore=4709

Dobra strona, lektura warta uwagi, polecam tą i inne historie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnemyOfTheState 2015-06-06 10:44
Gość niech lepiej zrobi test DNA, bo jeszcze się okaże że wychowuje dziecko księdza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # arw 2015-06-08 12:35
ale jak będzie księdza i je wychowa, to szybciej dostanie się do " nieba"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # samica 2015-06-05 21:41
Profesor Żdanow miał również bardzo ciekawe zdanie na temat tego co wyrabia się na dzisiejszym świecie. Warto obejrzeć sobie jego wykłady, podam wam tutaj bynajmniej wg mnie bardzo ciekawy urywek. Od 0:47:00 do 1:07:00
https://www.youtube.com/watch?v=rTYaWoCTb3c&list=PLvV5HkliBkXtUOJWXoVlhsJlwrVncHIve
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Tezzar 2015-06-05 22:50
To w interesie każdego kraju jest przygotowanie właściwych przepisów prawnych oraz nałożenie odpowiednie zniechęcających podatków na niezdrowe używki, aby ludzie nie ulegali modzie na trucie się.

Każdy kraj na Zachodzie chroni swoich obywateli przed lobby z branży tytoniowej i alkoholowe, wprowadzając rozmaite obostrzenia.

Nikt się na nich z Zachodu nie uwziął, po prostu ich władze przez długi czas miały gdzieś zdrowie swoich obywateli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-06-06 00:14
Bodajże Orban nałożył podatki na chipsy i inne śmieci - a jaki był wrzask "wolnościowców" , że zabierają wolność dzieciakom, co zjedzą nawet gówno jeśli smakuje i ładnie wygląda. A to się po prostu opłaca, zamiast później leczyć nadwagę, obturację, żylaki, depresje, nowotwory i zawały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # EnemyOfTheState 2015-06-06 10:42
E tam, to zwyczajne coraz większe sięganie do kieszeni podatnika, któremu nie ma końca, bo system etatystyczny gospodarczo nie wyrabia dlatego trzeba coraz wyższych podatków i wyższego zadłużenia.
A ludzie i tak będą jeść co im się podoba. Opłacalna i sprawiedliwa to by była prywatna służba zdrowia. Wtedy nikt by nie płacił za zły styl życia drugiego człowieka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # Marek 2015-06-06 10:56
Opłacalna? Żartujesz? Wiesz ile by kosztował pakiet, gdzie leczą Cię latami na paraliż czy raka? Tanio to byłby pakiet podstawowy, z jednym badaniem krwi do roku - a konkretniejsze złamanie człowieka by zrujnowało finansowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Marek 2015-06-06 10:59
Ludzi trzeba informować - tworzyć kampanie piętnujące i wyszydzające palenie, żarcie śmieciowe itd. I trzeba to robić za podatki - bo jak ktoś zachoruje, a później w prywatnej służbie zdrowia nie stać go na leczenie, to co z nim dalej będzie? Liberałowie zawsze to przemilczają. A przecież jest człowiek - głupi, nie dbał o siebie, ale jest. Co z nim? Ano zbierze się ich dwa miliony i zrobią w kraju rzeź. Koszty? Monstrualne. A jak nie rzeź, są koszty przestępstw, demolek i innych, też koszmarne.

Dlatego takich ludzi się utrzymuje - bo to jest TAŃSZE. Ja to zrozumiałem dopiero wtedy, gdy sam byłem na skraju desperacji, gdzie cholera wie jak by się to skończyło. Może jakbym miał broń, może bym walił do różnych ludzi i później do siebie. Zero pomocy państwa, zero zasiłków - wolna amerykanka, obóz koncentracyjny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # EnemyOfTheState 2015-06-06 12:55
Tańsze to jest bezrobocie na poziomie 1,5% zamiast 15%, bo ludzie nie tylko nie wariują ale także nie generują kosztów na zasiłki itd. Chyba nie do końca rozumiesz pewnej sprawy. Wolnościowcy mówiąc o zniesieniu zasiłków, płacy minimalnej etc. mówią o system DOCELOWYM. A więc takim, gdzie takie rzeczy, które w dodatku mają swoje efekty uboczne nie są już potrzebne. W swojej kalkulacji nie uwzględniasz jednej rzeczy, utrzymywanie takich ludzi może i jest tańsze, ale jak gospodarka nie wyrabia to robi się ich coraz więcej. I co wtedy? Wyższe podatki? To jeszcze bardziej wszystkich dobije, i mamy błędne koło. Do tego kwestia moralna, jako libertarianin hołduję w sumie dwóm zasadom: aksjomat nieagresji i aksjomat samoposiadania. Zgadzam się że najbiedniejszym trzeba pomagać. Ale co to za pomoc pod przymusem? Czy jak ktoś przyłoży Ci lufę do skroni i każe dać kasę dla biednych to jest OK? Zresztą na pomoc socjalną państwo wydaje ledwie ułamek swoich wydatków, to o czym my w ogóle rozmawiamy? Jak wyglądałaby pomoc na rynku prywatnym opisałem w komentach poniżej. Ale tak jak mówię to model DOCELOWY. Zdaję sobie sprawę że nie można zmian zaczynać od dupy strony, czyli nie zabierać najpierw socjalu (bo to faktycznie byłaby masakra przynajmniej na początku).

Prawidłowa droga to:
-znaczna deregulacja przepisów, mniej biurokracji, licencji, koncesji, uwolnienie przedsiębiorczo ści,
-prywatyzacja sektora publicznego
-dwa powyższe umożliwiają znaczne zmniejszenie wydatków rządowych, co za tym idzie podatków
-gospodarka się rozwija, spada bezrobocie, rosną płace realne
-wtedy można myśleć o bardziej radykalnie wolnościowych posunięciach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # King 2015-06-06 13:27
Nawiązując do tematu - w PL jest jakiś socjal ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # EnemyOfTheState 2015-06-06 13:47
Jest, ale musisz być alkoholikiem albo dać komuś w łapę żeby go dostać :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # vs 2015-06-07 02:17
Cytat:
To jeszcze bardziej wszystkich dobije, i mamy błędne koło
A jak ze zniesieniem ceł na chińszczyznę ?
To stały postulat kurwinistów, libertarian i innych bezmuzgich debili. Mam rozumieć, że według "wolnościowców" wtedy się poprawi w gospodarce?

Broń Boże Polskę przed wami korwinistami, "wolnościowcami ", "narodowcami" !
Wasza soft wersja w postaci balcerowicza Polskę zrujnowała, wy byście ten kraj zabili. A puki co jesteście ZDRAJCAMI i piątą kacapską kolumną waszego bożka zbrodniczego skurwysyna putina.

Niech was piekło pochłonie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # EnemyOfTheState 2015-06-07 11:21
Balcerowicz i inni co "obalili komunizm" to akurat zaorali ustawę Wilczka 1988 r., jedną z najbardziej liberalnych ustaw o prowadzeniu działalności gospodarczej, dzięki której powstało dobre 2 mln małych i średnich przedsiębiorstw i niemal 6 mln miejsc pracy. Poczytaj sobie:
www.bankier.pl/wiadomosc/Ustawa-Wilczka-niedoscigniony-wzor-sprzed-25-lat-3009722.html

Tymczasem po "transformacji ustrojowej", dzięki coraz liczniejszym regulacjom i podatkom bezrobocie momentalnie wzrosło w latach 1991-1994 z 7% do 17% i zaczęło dalej szybować:
stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-w-latach-1990-2015,4,1.html

Polecam więcej samodzielnego myślenia, mniej mediów :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # EnemyOfTheState 2015-06-06 11:50
Wiedziałem że zaraz padnie mityczne "a za co będziesz leczył raka, skąd weżniesz sześciocyfrową sumę, którą teraz da ci państwo". Mój ulubiony argument przeciw prywatnej służbie zdrowia ;-) .

Po pierwsze to gdzie jest jakaś informacja że państwo wydaje wielocyfrowe sumy na leczenie nowotworów? Według planu finansowego NFZ na rok 2015 państwo na chemioterapię (której kosztami najbardziej straszą przeciwnicy wolności)zamier za wydać 1,4 mld, czyli w przeliczeniu na jednego Polaka około... 37 ZŁ ROCZNIE. Rzeczywiście milionowe sumy :lol: . Ciekawe że państwo wszystko opłaca a ciągle słyszymy akcje zbiórki na czyjeś leczenie, bo zwyczajnie państwo zdziera kasę ale g..wno w zamian daje. To właśnie NFZ daje pakiet podstawowy, żadnych nowoczesnych i eksperymentalny ch terapii ino podstawy.

Co innego prywatny ubezpieczyciel który musi przyciągać klient do siebie. I tak np. na czerniaka na 38 mln Polaków, zapada około 2500 rocznie. To ile niby mogłaby wynieść składka ubezpieczeniowa na wolnym rynku ubezpieczeń? Dziwi mnie że ludzie nie rozumieją prostej rzeczy. NFZ to też ubezpieczyciel. Tyle że jest praktycznym monopolistą, więc może sobie dyktować stawki jakie chce bez względu na wyniki, bo chroni go ustawa. Tymczasem na wolnym rynku ubezpieczyciele muszą ze sobą konkurować, a klient może sobie wybrać najlepszą opcję dla siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # EnemyOfTheState 2015-06-06 12:09
Taki system służby zdrowia i opieki społecznej oparty na prywatnych ubezpieczeniach już kiedyś funkcjonował w formie tzw. stowarzyszeń braterskich w USA, Wielkiej Brytanii czy Australii.

Grupa ludzi (najczęściej z klasy robotniczej) formowała zrzeszenie (albo dołączała do lokalnej gałęzi, albo „loży” albo istniejącego zrzeszenia) i wpłacała comiesięczne opłaty do kasy; poszczególni członkowie mogli później czerpać z zebranych środków w razie potrzeby. Stowarzyszenia służyły więc jako rodzaj samopomocowej firmy ubezpieczeniowe j (główne usługi to ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie od niepełnosprawno ści i ubezpieczenie na życie.

Lekarz otrzymywał z góry regularną pensję, zamiast pobierania opłat za wizytę; członkowie płacili coroczną opłatę i korzystali z usług lekarza, gdy zachodziła taka potrzeba. Jeśli usługi medyczne nie spełniały wymagań, potrącano karę z pensji lekarza, a kontrakt mógł nie zostać odnowiony. Członkowie lóż podobno zasmakowali w stopniu kontroli, jaki ten system dawał klientom. A tendencja, by zbyt często korzystać z usług lekarza była utrzymywana w ryzach przez „samokontrolę” stowarzyszeń; członkowie loży, którzy chcieli uniknąć przyszłych wzrostów składek byli zmotywowani, by pilnować, czy inni członkowie nie naginają systemu.
Na przełomie wieków, średni koszt „praktyki lożowej” dla pojedynczego członka mieścił się między jednym a dwoma dolarami rocznie. Dzienna płaca mogła opłacić opiekę zdrowotną na rok. Dla porównania, średni koszt usług lekarskich na regularnym rynku wynosił od jednego do dwóch dolarów za wizytę.

Kiedyś już o tym pisałem. Źródło z tego linka:
liberalis.pl/2007/09/22/roderick-t-long-jak-panstwo-rozwiazalo-kryzys-sluzby-zdrowia/

Można także o tym poczytać w książkach "Libertarianizm " Davida Boaza oraz "Państwo opiekuńcze, kosztowne złudzenie" Toma Palmera.

Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # Marek 2015-06-06 12:50
Ten system ma sporo wad, które widzę na pierwszy rzut oka. Mamy np. 40 tysięcy ludzi w takim systemie, kto będzie kontrolował ludzi? Mam chodzić i sprawdzać po ludziach, jak to będzie rozwiązane? Jakieś spotkania, raporty, kto zorganizuje takie rzeczy, zarządzi ludźmi do tego? Kto zrobi grafiki pracy lekarza, kto ustali gdzie ma się udać? Przecież to brzmi jak bajka :)

A co ze szpitalem, kosztami super drogich rezonansów, operacji, transplantacji itd? Jak to ma być zorganizowane? Jedna osoba dostanie raka, druga super drogą w leczeniu chorobę, i co z nią wtedy?

Aha, no a gdzie trzymać kasę? Co jeśli bank upadnie, będzie wojna?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # EnemyOfTheState 2015-06-06 13:44
Chyba jasnym że ktoś musiał stać na czele takie loży i jakoś tym wszystkim zarządzać. Zauważ że takie stowarzyszenie działało w sumie podobnie jak państwo, stąd że było organizacją mniejszą, więc zawsze łatwiej wszystkim zarządzać. Martwisz się o 40 tys. członków, a co dopiero jak ubezpieczonych w jednej formacji jest np. 20 mln. Właśnie dlatego mamy taki bałagan w NFZ. Poza tym jak coś jest tworem prywatnym to zawsze ktoś tym jakoś będzie zarządzał że nie generować zbędnych kosztów, nie będzie jak w instytucjach państwowych przerostu administracji itp. No popatrz wygląda jak bajka a jednak działało. Właśnie sprawdziłem w książce Boaza: W 1911 w Wlk Brytanii w takich stowarzyszeniac h działało 9 milionów ludzi, a w 1920 w USA, 18 mln luda, czyli niemal 30% populacji. W czasach gdzie nie było jeszcze takiej informatyzacji, ani Internetu ani komórek, to co dopiero byłoby dzisiaj? Kluczem do sukcesu zdaje się było to, że takich organizacji było sporo, rynek mocno zdecentralizowa ny.

A co do drogiego leczenia, to już matematyka ubezpieczeniowa się kłania. Droższe choroby trafiają się rzadziej, np. na tysiąc ubezpieczonych zachoruje jedna i ubezpieczyciel zarobi i składka dla jednej osoby nie musi horrendalna (i nie może, bo zawsze ubezpieczony możne odejść do konkurencji). No i nie zapominajmy że wolny rynek to zawsze postęp techniczny i coraz niższe ceny. Mnie osobiście coś śmierdzi z tymi wciąż słabo skutecznymi terapiami na nowotwory. W czasach gdzie gwiazdy robią sobie cuda z ciałem?, wstrzykują sobie jakieś kwasy hialuronowe, cuda nie widy, odmładzanie o 30 lat??? Podskórnie czuję że koncerny farmaceutyczne w porozumieniu z rządami i ich ustawami (jak codex alimentarius) lecą sobie w kulki.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # vs 2015-06-07 02:30
Jesteś z pewnością "absolwentem" społecznej, pewnie katolickiej szkoły. To tam najwięcej zalega kreatur udających nauczycieli i promujących patologię typu kurwin mikke.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # vs 2015-06-07 02:24
Manipulujesz, co jest typowe dla kurwinistów.
Dlaczego nie wspomnisz o kosztach usług medycznych, operacji w USA ?!
Tam ludzie poza niedostępnym dla nich ubezpieczeniem umierają bez pomocy bo ich na nic nie stać.
Jesteś przykładem jak można ogłupić leminga. kurwin mikke zasłużył na ks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # vs 2015-06-07 02:47
Cytat:
Pozdrawiam ;-)
Proszę, proszę, kurwinista pozdrawia i mruga chytrym oczkiem.

A może łaskawco powiesz to co raczyłeś ukryć, że twoja "propozycja" oznacza w istocie wyrok śmierci dla każdej poważniej chorej osoby.
To oznacza systemowe ludobójstwo w ponoć demokratycznym, cywilizowanym państwie prawa.
I dobrze o tym wiesz mentalna kurwo, na twoich łapach już TERAZ jest krew!


Rozumiem że teraz wzorem swojego "mistrza" korwina zaczniesz nerwowo poruszać grdyką, muchą i pluć po ścianach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # EnemyOfTheState 2015-06-07 10:55
vs ciapku, ty sam manipulujesz co jest zawsze typowe dla socjalistów. Podczas gdy ja podaję fakty i argumenty logiczne, ty potrafisz jedynie obrażać i straszyć ludzi. Wyroki śmierci to notorycznie wydaje NFZ i w ogóle państwowa służba zdrowia. Mało to ludzi umarło w państwowym szpitalu na korytarzu, bo zabrakło formalności? Mało to ludzi musi czekać kilka lat na poważną operację? Mało to ludzi zostało pozbawionych dostępu do leków, bo w NFZ "zabrakło pieniędzy"?

Twój przykład z USA to dowód jak łatwo tobą manipulować. Wystarczy że powiedzą ci w TVN24 że w USA jest "prywatna" służba zdrowia i łykasz to jak pelikan. Gdybyś przeczytał tekst który wyżej podlinkowałem wiedziałbyś że prywatna służba zdrowia to była tam 80 lat temu, gdzie dzienna pensja robotnicza wystarczyła do ubezpieczenia na cały rok. Jednak rząd pod naciskiem lobby lekarzy którzy chcieli więcej zarabiać zaczął poddawać rynek medyczny coraz liczniejszym regulacjom przez co mamy efekt jaki mamy.

Nie ma już w tej chwili nigdzie na świecie prywatnej służby zdrowia. Najbliższy temu modelowi jest Singapur, gdzie służba zdrowia jest w 70% finansowa ze środków prywatnych i jest to najlepsza jakościowo i jedna z najtańszych służb zdrowia na świecie:
www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/singapur-ma-najlepsze-i-najtansze-leczenie/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # olka 2015-06-07 16:21
Polecam super film
http://zalukaj.tv/zalukaj-film/22298/pani_z_przedszkola_2014_.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arw 2015-06-08 12:04
oh god
ile ja bym dał aby znów stać się "pustym, płytkim egoistą..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arw 2015-06-08 12:57
Marek,
masz "nie-złe" przełożenie.Nap isałeś tylko "Dlaczego nie chcę się ożenić?" a w komentarzach pojawiły się
-religia,
-polityka
-służba zdrowia oraz inne pierdoły...
Marek, może czas na przywódcę ruchu obywatelskiego a kto wie może nawet jakaś partia? A wtedy kasa strumieniami... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # King 2015-06-08 15:33
arwusiu ,bo żeniaczka zawiera w sobie wszystko to i nawet trochę więcej.
Jak to sobie wyobrażałeś ? :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # arw 2015-06-09 14:24
powiem w sekrecie, nie myślałem co to żeniaczka, wpadłem w to gówno i pomimo rozwodu dalej się w tym taplam...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zen biker 2015-06-08 16:38
polecam: https://www.youtube.com/watch?v=ipe6CMvW0Dg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cle 2015-06-09 22:52
no właśnie. w tych wszystkich filmikach o spiskach jest coś, co mimo oczywistości wzbudza dyskomfort myślenia. Nie potrafię tego dokładnie wyjaśnić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Moje Konto 2015-06-10 20:59
Marek chciałbym abyś poruszył temat adrenaliny ciekawy jestem twojej opinii na w/w temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # vs 2015-06-11 17:58
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kontras 2015-06-13 19:32
Najlepsza i najtańsza służba zdrowia jest na Kubie - koszty kilkaset dolarów na łebka, średnia długość życia większa niż w USA.
Jednak istotą problemu nie jest podział na prywatne państwowe. Prywatne zgodnie z logiką kapitalizmu prowadzi do monopolu lub oligopolu, które są o wiele gorsze od monopolu państwowego, bo poddane kontroli nie wyborców, ale akcjonariuszy. Można biadolić, że obecne prywatne nie są prawdziwie prywatne, ale to tak jakby biadolić, że ktoś kto jest dorosły nie jest młody. Amerykańskie prywatne koncerny farmaceutyczne mają w łapach państwo, bo o zwycięstwie w wyborach decydują dotacje na kampanie, więc nie ma co się dziwić, że potem wybrani politycy każą lekarzom leczyć drogo, według procedur opracowanych przez korporacje, a lekarzy niezależnych ścigają sądy.Inaczej mówiąc prawdziwie prywatne to może być coś w Somalii lub na prerii, a potem sprawy i instytucje si ę łączą i na siebie nawzajem wpływają, czego sekciarze w rodzaju kurwinistów nie chcą zrozumieć, bo to psułoby im logiczną bajkę przy pomocy której starają się uciec przed rzeczywistością .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnemyOfTheState 2015-06-13 21:59
Twój wpis właściwie tylko potwierdza że interwencja państwa w gospodarkę = korporacjonizm, wspieranie największych kosztem reszty społeczeństwa. Ale jak każdy antywolnościowi ec oczywiście za rozwiązanie uznajeszcze jeszcze pogłębić tę interwencję zamiast ją zmniejszyć. Rzeczywiście to tacy jak ja mamy problemy z logiką :lol:

PS. średnia długość życia w USA 78 lat. na Kubie 79 lat, wow jaka różnica, kosmos... A w Singapurze to całe 82 lata, Hong Kong 83 lata. Się tak możemy licytować, tylko nie wiem po co....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tttt 2018-02-27 15:13
No w USA służba zdrowia akurat jest państwowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # linux.net 2017-10-09 22:32
Εveryone laughed attempting to think about what sort of birthday celeƅгation Mary and Ꭻoseph gave for Jesus ԝhen He was
six. Larry wondered, ?I guesѕ he fɑvored the identical type of toys we likе.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MaritzaSmall 2017-11-23 19:46
I have checked your website and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for:
Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HudsonSmall 2017-11-27 10:41
I have checked your website and i have found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google, but there is a tool that can help you to create 100%
unique articles, search for: Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-01-16 22:13
You really make it seem really easy with your presentation but
I find this topic to be really one thing which I feel I might never understand.

It seems too complicated and very extensive for me. I am having a
look ahead in your subsequent post, I will try to get the grasp of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # laxo 2018-02-27 15:08
Nie musisz lubić Korwina, ale czemu mówisz, że on cię wyrolował? co mógł zrobić przez tamte 2 lata w Sejmie w latach 90tych, kiedy wprowadzili próg wyborczy i dlatego już się nie dostał, bo elektorat uważa go za zbyt kontrowersyjneg o? Tak samo w PE, próbował coś tym tępakom uzmysłowić, a ci nic. Podkreślam, ja korwinistą nie jestem, bo on jest prawicowy, a ja centro-prawicow y, ale tu przesadzasz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gogz 2018-02-27 15:18
"Dużo się mówi o tym, że żona pomaga mężowi gdy choruje - i milczy o facetach, pomagających chorej żonie". No przepraszam, ale ja jednak słyszę o takich przypadkach. Przypadek najbardziej tkwiący w mojej pamięci, to ten kiedy kilkanaście lat temu czytałem w jakiejś babskiej gazecie jak pewien mężczyzna pomagał w rehabilitacji żony po wypadku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialisle.com 2018-08-30 16:46
a buy cialis online
tadalafil nebenwirkungen magen
buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagrarow.com 2018-09-02 14:29
most effective way to use sildenafil
viagrarow.com
sildenafil echtheit
http://www.viagrarow.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagraeiu.com 2018-09-03 04:25
l http://viagraeiu.com/ generic
viagra can you take hydrocodone and viagra http://viagraeiu.com generic viagra review take viagra and cialis at the same time
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestCrystle 2018-09-04 11:12
I have noticed you don't monetize your site, don't waste your traffic, you
can earn additional cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve
all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic name 2018-09-04 11:27
viagra covered by health care
cheap generic viagra
viagra nach herz op
generic viagra review
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-09-05 00:51
o http://viagraivo.com cheap generic viagra http://viagraivo.com can i take viagra after taking cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # order viagra online 2018-09-06 07:52
b http://viagrraver.com is buying generic viagra online safe generic viagra canada viagra what is it used for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenafil generic 2018-09-06 22:09
sildenafil over the counter replacement
generic viagra walgreens
best place to buy sildenafil online without prescription
generic viagra canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic-viagra 2018-09-07 15:52
viagra like products ocer counter
http://www.viagrans.com - buy-viagra-online
viagra thailand pris
viagra
where to get real viagra online
http://viagrans.com
crystal meth and viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2018-09-09 14:44
tadalafil on prescription in uk
http://www.calisgenhea.org/ online cialis
how much is tadalafil at tesco
cheap generic cialis calisgenhea.org
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-09-09 16:56
q both whether http://viagrapid.com/ ahead
confident generic viagra online;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap generic viagra 2018-09-10 05:05
viagra 100mg sale when will viagra be available otc viagra online without script
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic cialis 2018-09-11 09:41
kjkdrbpb cialis cheap cialis cheap cialis cheap
cialis
tadalafil commercial with black couple
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ciais online 2018-09-12 07:30
how does cialis look like
cialis noline
cialis cinsel
ciali online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialisps.com 2018-09-13 08:13
w http://cialisps.com/ cialis coupon
can you double dose cialis
Buy Generic Cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 더킹카지노 2018-09-22 22:45
The websites that have been permitted conduct the games
integrate casino security system. The best online casino gambling can be found in two distinct formats: play-for-pay and free casino sites.
So be involved in online lotto programs and obtain the opportunity to win huge amounts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # My profile here 2018-09-28 05:01
Heya! I know this is kind of off-topic but I needed to ask.
Does running a well-establishe d blog like yours require a massive amount work?
I'm brand new to operating a blog however I do write in my diary
everyday. I'd like to start a blog so I can share my personal
experience and thoughts online. Please let me know
if you have any kind of ideas or tips for brand new aspiring bloggers.
Appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Harley 2018-09-30 21:17
What i don't realize is in fact how you're no longer really a lot more well-favored than you might be now.

You're very intelligent. You realize thus significantly in terms
of this matter, produced me for my part imagine it from so many numerous angles.
Its like women and men are not involved except it is
one thing to accomplish with Girl gaga! Your own stuffs excellent.
All the time deal with it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian viagra 2018-09-30 22:15
Link exchange is nothing else however it is simply placing the other
person's weblog link on your page at appropriate place and other person will also do similar in favor of you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canada pharmacies 2018-10-01 03:58
I constantly spent my half an hour to read this weblog's articles every day along with a cup of coffee.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # northwest pharmacy 2018-10-01 04:04
We are a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your website provided us with useful information to work on. You've done an impressive task and our
entire group might be grateful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jacques 2018-10-01 05:48
magnificent issues altogether, you simply gained a new reader.
What may you recommend about your put up that you simply
made some days ago? Any positive?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zolftgenwell.org 2018-10-02 07:11
how to buy zoloft in the philippines zoloft
for sale
is generic zoloft as effective as zoloft
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # genericalis.com 2018-10-16 00:59
g http://genericalis.com genericalis.com por cuanto tiempo puedo tomar tadalafil Tadalafil Without A Doctor's Prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canada pharmacy 2018-10-16 16:57
It's a shame you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to this
excellent blog! I suppose for now i'll settle for
book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to new updates and will talk about this blog
with my Facebook group. Chat soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # northwest pharmacy 2018-10-17 04:53
I have read so many articles on the topic of the blogger lovers
but this article is actually a nice piece of writing, keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacy 2018-10-17 07:28
What's up colleagues, its impressive post concerning tutoringand fully
explained, keep it up all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2018-10-17 18:28
IsabelleMedf cheap cialis effet secondaire de la cialis cheap cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cheap Cialis Online 2018-10-17 19:22
physically http://cialisoni.com/ generic cialis online
cialis online canada effets indesirables de cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis generic 2018-10-18 04:00
j http://cialij.com/ taking two cialis pills generic cialis cialis for sale effetti cialis e cocaina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seks oferty 2018-10-18 22:12
My brother recommended I may like this website.
He was entirely right. This post truly made my day. You cann't imagine just how a lot time I had spent for this
information! Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestTracey 2018-10-20 15:56
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagragenupi.com 2018-10-21 11:39
what food act like viagra http://viagragenupi.com safe site to buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HongJuicy 2018-10-21 16:28
Hi. I see that you don't update your page too often. I know that writing articles is boring and
time consuming. But did you know that there is a tool that allows you to create
new posts using existing content (from article directories
or other pages from your niche)? And it does it
very well. The new posts are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amoxil on-line 2018-10-21 22:56
does boots sell sildenafil over the counter
https://salemeds24.wixsite.com/amoxil salemeds24.wixsite.com
sildenafil xing yu
buy silagra
health effects of sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online clomid 2018-10-22 01:27
what is the use of sildenafil tablets
https://tadapox.wixsite.com/tadapox discount tadapox
who shouldn't take sildenafil
clomid on-line
can you take half sildenafil pill
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 2018-10-22 06:49
whats better sildenafil cialis or levitra viagragenupi.com
healthy person taking viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amoxil 250mg online 2018-10-23 01:27
should i take sildenafil everyday
https://tadapox.wixsite.com/tadapox buy tadapox
what works the same as sildenafil
Lowest Price Silagra
order sildenafil and cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy viagra 2018-10-26 20:12
sildenafil herbal tablets
viagra without prescription
sildenafil to increase uterine lining
buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2018-10-27 05:31
is 150mg of sildenafil too much
generic viagra
sildenafil help with performance anxiety
viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Emilie 2018-11-01 20:43
Hello everyone, it's my first go to see at this website, and post is actually fruitful in favor of me, keep up posting these types of content.


My page ... visit this (Emilie)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # triviagra.com 2018-11-06 03:11
taking two sildenafil tablets once http://www.triviagra.com/ stories of sildenafil generic viagra how to buy viagra
over the counter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Woodrow 2018-11-06 17:46
I really like what you guys are usually up too. This type of clever work and reporting!

Keep up the great works guys I've incorporated you
guys to our blogroll.

Also visit my webpage; www (Woodrow)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # store pupper 2018-11-13 08:51
It's the best time to make some plans for the longer term and it's time
to be happy. I have learn this put up and if I may just I wish to counsel you few interesting
things or tips. Maybe you could write subsequent articles relating
to this article. I want to read even more things about
it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Forums.Baldmove.Com 2018-11-20 05:23
This website was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me.
Kudos!

Feel free to surf to my webpage ... Forums.Baldmove.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestRico 2018-11-23 08:22
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra
bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more info simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jcialisf.com 2018-12-03 04:37
b http://jcialisf.com buy cialis without prescription cialis prescription online how does cialis work acheter
cialis en pharmacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2018-12-12 20:27
you are actually a just right webmaster. The
web site loading velocity is incredible. It sort of
feels that you are doing any unique trick.
Moreover, The contents are masterwork. you've performed a magnificent job on this subject!
buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # teva generic viagra 2018-12-14 11:23
Please let me know if you're looking for a writer for
your weblog. You have some really good articles and I think I would be
a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd love to write some content
for your blog in exchange for a link back to mine.
Please blast me an email if interested. Thanks!
teva generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2018-12-14 14:05
Hmm it looks like your site ate my first comment (it was
extremely long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your
blog. I as well am an aspiring blog writer but I'm
still new to everything. Do you have any tips for inexperienced blog writers?
I'd genuinely appreciate it. viagra
tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amoxil on-line 2018-12-17 10:55
how much is sildenafil at target
https://tadapox.wixsite.com/silagra silagra online sales
buy sildenafil at singapore
dapoxetine 60mg online
where to buy sildenafil online review
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2018-12-19 00:28
Marvelous, what a weblog it is! This webpage presents
valuable information to us, keep it up. viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2018-12-19 09:10
Good post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.

It will always be useful to read through content from
other authors and use a little something from other sites.

viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2018-12-19 14:50
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get setup?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

I'm not very internet savvy so I'm not 100% positive.
Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Thank you buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-12-19 15:13
Now I am going to do my breakfast, after having my breakfast coming over
again to read more news. viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-12-20 03:08
What's up to all, how is everything, I think every
one is getting more from this site, and your views are good designed for new viewers.
viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-12-23 02:58
I'm truly enjoying the design and layout of your website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit
more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Exceptional work! generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-12-25 16:57
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or
something. I think that you could do with a few pics
to drive the message home a bit, but other than that, this is great blog.
A great read. I will definitely be back. generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2018-12-30 04:00
I am regular visitor, how are you everybody?
This post posted at this web site is actually pleasant.
female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cheap viagra 2019-01-02 23:03
how long to take viagra to take effect
buy cheap viagra
viagra how to use
cheap viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis online 2019-01-08 11:15
ricette false per cialis http://cialisps.com 5 mg cialis cost.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap generic viagra 2019-01-12 19:42
My partner and I stumbled over here different web page and thought I should check things out.
I like what I see so now i am following you. Look forward to
checking out your web page for a second time. cheap generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Daniela 2019-01-14 03:25
Outstanding post but I was wanting to know if you could write a litte more
on this (Daniela) topic?

I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more.
Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2019-01-14 18:02
Howdy! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to look it over.

I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my
followers! Terrific blog and brilliant design and style.
viagra
prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2019-01-15 03:10
I want to to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it.

I have you saved as a favorite to look at new
stuff you post… viagra
tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-01-15 08:48
My family members every time say that I am wasting my time here
at web, except I know I am getting experience every day by reading
such fastidious posts. buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라 2019-01-15 21:21
Very true. Yep, you textbooked it! I would like engagement.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-01-15 22:35
This is a topic that is close to my heart... Many thanks!
Exactly where are your contact details though? buy
viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-01-20 04:56
Hello there I am so grateful I found your site, I really found you by accident, while I was researching on Google for something else, Regardless
I am here now and would just like to say thanks
a lot for a marvelous post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don't have time to read
through it all at the moment but I have bookmarked it and also added in your
RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please
do keep up the superb work. buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2019-01-22 15:35
I'm not sure where you're getting your info, but great topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.

Thanks for fantastic info I was looking for this info for my mission. female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-01-22 19:44
Amazing! This blog looks just like my old one! It's on a entirely different topic
but it has pretty much the same page layout and design. Excellent choice of colors!
buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2019-01-23 20:10
Hi there! This post could not be written much better!

Reading through this post reminds me of my previous roommate!

He constantly kept talking about this. I am going to forward this information to him.
Pretty sure he will have a great read. I appreciate you for sharing!
female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2019-01-25 02:33
It's a pity you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to
this superb blog! I guess for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to
my Google account. I look forward to brand new updates and will share this site
with my Facebook group. Talk soon! viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-01-29 11:06
Wow, this paragraph is good, my sister is analyzing such things,
so I am going to inform her. viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-01-30 02:25
For newest news you have to visit internet and on internet I found this site as a best web site for most up-to-date updates.
viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esmeralda 2019-01-31 13:49
It's hard to come by knowledgeable people on this subject, but you sound like you know what you're talking about!

Thanks

Here is my web page i found here (Esmeralda)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2019-02-01 07:33
Hello! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?
I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at
alternatives for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.
viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-02-02 04:58
Greetings! This is my first visit to your blog! We are
a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.

Your blog provided us useful information to work on. You have done a marvellous job!
buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pills 2019-02-02 23:28
Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn't show up.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Regardless,
just wanted to say superb blog! viagra pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Roseanna 2019-02-10 17:11
Pretty great post. I just stumbled upon your weblog and wished to say
that I have really loved surfing around your blog posts.
After all I will be subscribing in your feed and I am hoping you write once more very soon!

my page: this (Roseanna)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dick 2019-02-11 07:18
I enjoy what you guys are usually up too. This type of clever work and exposure!
Keep up the amazing works guys I've incorporated you guys to my own blogroll.


My website: from here (Dick)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # teva generic viagra 2019-02-11 23:21
I used to be suggested this web site by way of my cousin. I'm not positive
whether this publish is written by way of him
as no one else recognise such precise about my problem.

You are incredible! Thank you! teva generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-02-14 11:35
Hey there! I realize this is sort of off-topic however I needed
to ask. Does building a well-establishe d blog such as yours require a large amount of work?
I'm completely new to blogging but I do write in my
journal every day. I'd like to start a blog so I will be able to share my experience and feelings online.
Please let me know if you have any kind of ideas or tips for brand new aspiring bloggers.
Thankyou! viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2019-02-14 13:38
This website was... how do you say it? Relevant!!
Finally I have found something that helped me. Cheers!

female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2019-02-14 15:03
I read this article fully about the difference of most up-to-date and
previous technologies, it's remarkable article. viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap price viagra 2019-02-15 19:26
lipitor interaction with sildenafil cheap viagra
tablets
where to buy viagra in san jose
costa rica.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marc 2019-02-16 05:49
I have been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts in this sort
of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website.
Studying this info So i am happy to convey that I have an incredibly good uncanny feeling
I found out just what I needed. I most for sure will make sure to do not put out of your mind this website and
give it a look on a constant basis.

Also visit my site www - Marc,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2019-02-16 06:11
Hey just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren't loading properly.
I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different browsers and both show the same outcome.

viagra tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2019-02-20 21:52
Hi there! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
There's a lot of people that I think would really appreciate
your content. Please let me know. Cheers generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-02-23 16:54
When someone writes an post he/she maintains the thought of a user in his/her brain that how a user can be aware of it.
So that's why this paragraph is amazing. Thanks! buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # monsters 2019-02-23 17:39
As I web-site possessor I believe the content material here is rattling fantastic , appreciate it
for your efforts. You should keep it up forever!
Best of luck.

Here is my page; monsters
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # smart phone apps 2019-02-23 17:54
Nice post. I used to be checking continuously this blog
and I'm inspired! Extremely helpful info specifically the final section :) I maintain such info a lot.
I used to be seeking this particular information for a long time.
Thanks and good luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tracy 2019-03-01 03:43
Thanks for sharing your thoughts on orgazm. Regards

Also visit my web-site; from here, Tracy,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap kamagra quick 2019-03-05 12:26
Hi there, after reading this amazing piece of writing
i am too glad to share my knowledge here with friends.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kamagra cialis 2019-03-05 19:54
Touche. Great arguments. Keep up the amazing work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis 2019-03-06 05:55
p http://cialislex.com/ cialislex.com, viagra tadalafil
e levitra differenze cialislex.com cialis generic how do viagra levitra and tadalafil work
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cary 2019-03-07 02:14
Appreciation to my father who told me regarding this
webpage, this web site is really awesome.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mauricio 2019-03-11 03:43
WOW just what I was searching for. Came here by searching for jezus

Feel free to surf to my web blog; visit this [Mauricio]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis online 2019-03-11 10:28
cialisle.com http://cialsonlinebei.com cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://cialsagen.com 2019-03-11 12:09
tadalafil bulunan bitkiler tedavisi http://cialsagen.com/ cialsagen.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # order cialis online 2019-03-11 15:26
fungsi obat tadalafil http://cialsagen.com/ cialis online generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online cialis 2019-03-11 19:19
g http://clalisonlineohi.com online cialis buy
cialis online
cialis 100 mg kullanan var mı
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # natural viagra 2019-03-15 22:02
Excellent blog you have here.. It's hard to find high-quality writing like yours these days.
I truly appreciate individuals like you! Take care!!
natural viagra viagra generico (Viagraxxx.Org)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialisles.com 2019-03-16 14:22
l http://cialisles.com/ tadalafil 20 mg best price - better costo cialis da 20 mg cialis 20mg
best price
and cialis.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Branden 2019-03-17 04:49
I all the time emailed this webpage post page to all
my associates, for the reason that if like to read it next my contacts will too.Review my blog - from here - Branden -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra canada 2019-03-19 01:38
Hi there, i read your blog occasionally and i
own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam feedback?
If so how do you protect against it, any plugin or anything you can recommend?
I get so much lately it's driving me crazy so any help
is very much appreciated.

My page viagra canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pharmacy online 2019-03-19 23:25
Someone necessarily assist to make severely articles
I might state. This is the very first time I frequented your web page and to this
point? I surprised with the analysis you made to create this particular post extraordinary.
Wonderful process!

Take a look at my website :: pharmacy online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Generic for cialis 2019-03-20 03:27
I loved as much as you'll receive carried out
right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter
stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness
over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside
case you shield this hike.

my homepage ... Generic
for cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharcharmy 2019-03-20 03:50
Thanks for finally talking about >Dlaczego
nie chcę się ożenić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra canada 2019-03-20 04:55
Have you ever considered publishing an e-book or guest authoring on other blogs?

I have a blog based upon on the same topics you discuss and would love to have you share some stories/informa tion. I know my readers would value your work.
If you're even remotely interested, feel free to send me an e-mail.


My page ... viagra canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cialis tablets 2019-03-20 05:54
This website was... how do you say it? Relevant!!
Finally I've found something which helped me.
Cheers!

Review my homepage - Cialis
tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap viagra 2019-03-20 19:02
I’m not that much of a internet reader to be honest but your
blogs really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back later.

Cheers

Here is my site: cheap viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacies 2019-03-20 20:33
Howdy! Would you mind if I share your blog with my facebook group?
There's a lot of people that I think would really appreciate your
content. Please let me know. Cheers

Here is my website :: canadian pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic for cialis 2019-03-27 08:53
This paragraph provides clear idea designed for the new viewers of blogging, that actually how to do
blogging and site-building.

Also visit my website - generic for cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tadapox on-line 2019-04-03 16:18
co to jest sildenafil
https://tadapox.wixsite.com/tadapox mail order tadapox
will my dr give me sildenafil
Dapoxetine 90Mg Online
name of womens sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LesliBig 2019-04-10 03:35
Hello. Very interesting article but it's hard to find samczeruno.pl in search results.
You are out of google's top 10, so you can't expect big traffic.
You need high quality backlinks to rank in serps. And you can get
them for free, just search in google: fasrixo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stacia 2019-04-13 04:43
Amazing! Its really remarkable paragraph, I have got much clear idea on the topic
of from this piece of writing.

Feel free to visit my website www (Stacia)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maglia Juve 2019 2019-04-25 19:30
Really when someone doesn't understand after that
its up to other users that they will help, so here it happens.
Maglia Juve 2019
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canada pharmacies 2019-04-27 03:40
Just want to say your article is as surprising. The clearness on your submit is just spectacular and i can assume
you are knowledgeable in this subject. Fine together with your
permission allow me to seize your RSS feed to keep up to date
with coming near near post. Thank you 1,000,000 and please keep up the rewarding
work.

my web site; canada pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis online 2019-05-08 03:08
Wow, wonderful weblog format! How lengthy have you ever been running a blog for?

you made blogging look easy. The overall glance of your website is magnificent,
let alone the content material!

Have a look at my page cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cialis generico 2019-05-09 09:22
This piece of writing offers clear idea designed for the new visitors of blogging, that genuinely how to
do running a blog.

Feel free to visit my site: Cialis generico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EusebiaBig 2019-05-12 05:51
Hi. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so probably it is
the reason that you don't rank high in google.
But you can fix this issue fast. There is a tool that creates content like human,
just search in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bill 2019-05-25 07:56
Amazing! This blog looks exactly like my old one!
It's on a totally different subject but it has pretty much the same layout
and design. Superb choice of colors! Hey just wanted to give you a quick heads up.
The text in your post seem to be running off the screen in Safari.

I'm not sure if this is a format issue or something to do
with internet browser compatibility but I figured I'd post
to let you know. The layout look great though! Hope you get the issue fixed
soon. Cheers It is the best time to make a few plans for the
future and it's time to be happy. I have read this submit
and if I may I desire to counsel you some interesting things or advice.
Maybe you could write subsequent articles referring to this article.
I want to learn even more things about it! http://nestle.com

Feel free to visit my web-site ... Bill
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drugstore online 2019-05-26 08:35
That is a really good tip especially to those fresh to the blogosphere.
Simple but very accurate info… Many thanks for sharing
this one. A must read article!

Feel free to surf to my webpage; drugstore online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 5mg 2019-06-06 22:56
You actually make it appear so easy along with your presentation but I find this topic to be actually something
that I think I'd by no means understand. It seems
too complicated and very broad for me. I am having a look ahead for your subsequent publish, I'll attempt to get
the hang of it!

my weblog ... cialis 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://cialsagen.com 2019-06-08 20:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # t-shirt printing 2019-06-10 14:02
It's very straightforward to find out any topic on web as compared to books, as I
found this article at this web page.

my blog post t-shirt printing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # low price levitra 2019-06-12 07:27
Check out this physician-accre dited and complete
answer that performs in 24 time or less money.
This is just to make quick money. You will have to the extent of 6-eight flower planting containers every home hold,
you'll be able to onerous work make 20-30,500 gils regarding 2-3 just a few months.
You don't need to place strange chemicals into your physique that may solely damage
you more. In fact, all of us desire a natural cure. Given the
herbal and pure treatments are authorized, it may be prudent for those affected by erectile dysfunction and declining sexual
stamina to provide the herbal treatments a try to see in the event
that they get the expected results. Guarantee to pick out wild salmon varieties in its place of farm-raised fish in an effort to get an environment friendly boost of omega-three fatty acids.

The following tips will boost circulation ranges by flushing cholesterol and plaque.
How long will I have to take antidepressants for?
"They don’t have to see their common nurse practitioner or family physician," says Lisa Chapman, one of the nurse practitioners that runs the clinic.
The normal number of treatments for most foot and ankle circumstances are 4, however sure extra severe accidents
may require as much as 9 (see my story above).


Here is my webpage ... low price levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Iona 2019-06-20 20:12
Exceptional post but I was wondering if you could write a litte more on this subject?

I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further.
Thanks!

Here is my web page; go (Iona)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharcharmy 2019-06-28 18:39
Hello There. I discovered your blog the usage of msn. That is a very smartly written article.
I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thank you for the post. I'll definitely return.

my site canadian pharcharmy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pharmacies 2019-06-29 06:08
Great delivery. Solid arguments. Keep up the great effort.


Here is my web-site pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drugstore online 2019-06-30 11:41
Hi there, after reading this amazing post i am also cheerful
to share my knowledge here with mates.

my homepage - drugstore online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis tablets 2019-06-30 23:53
I believe that is one of the most significant info for me.
And i'm happy studying your article. However should observation on few basic things, The website taste is great, the articles is truly excellent :
D. Excellent process, cheers

Here is my weblog ::
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 5mg 2019-07-01 02:49
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's very hard to get that "perfect balance"
between usability and visual appeal. I must say you have done a
very good job with this. Additionally, the blog loads super fast for me on Firefox.
Superb Blog!

my homepage -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis tablets 2019-07-02 00:21
continuously i used to read smaller articles which as well clear their motive, and that is also happening with this
post which I am reading now.

My web blog ... cialis tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis online 2019-07-02 01:24
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?


my weblog ... cialis
online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tadalafil tablets 2019-07-02 09:13
It is perfect time to make a few plans for the longer term and it is
time to be happy. I've read this submit and
if I may just I want to counsel you some interesting things or advice.
Perhaps you could write subsequent articles relating to this
article. I want to read even more issues approximately it!


my web page:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra price 2019-07-03 02:01
You should take part in a contest for one of the most useful blogs online.

I most certainly will recommend this site!

Feel free to visit my weblog -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis online 2019-07-04 20:57
Useful info. Fortunate me I discovered your web site by accident,
and I am stunned why this accident didn't took place earlier!
I bookmarked it.

my blog post cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2019-07-04 22:38
Excellent weblog here! Also your website loads
up fast! What web host are you the use of?
Can I get your associate link for your host? I want my site loaded up as
fast as yours lol

Stop by my homepage - viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharcharmy 2019-07-06 00:36
Great article! That is the type of information that are meant to be
shared around the internet. Disgrace on the search engines for now not positioning this post upper!
Come on over and talk over with my web site .
Thanks =)

My blog post ... canadian pharcharmy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tadalafil 2019-07-07 17:56
I am genuinely glad to read this webpage posts which
carries plenty of useful facts, thanks for providing these kinds
of data.

My web blog tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Audrea 2019-07-12 03:57
Definitely believe that which you stated.

Your favorite reason appeared to be on the internet
the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they plainly
don't know about. You managed to hit the nail
upon the top and defined out the whole thing without
having side-effects , people could take a signal. Will probably be back to get more.
Thanks

My blog post - mp3s (Audrea)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis generico 2019-07-13 14:58
Howdy just wanted to give you a quick heads up. The words
in your article seem to be running off the screen in Safari.

I'm not sure if this is a formatting issue
or something to do with web browser compatibility but I figured I'd
post to let you know. The design and style look great though!
Hope you get the problem fixed soon. Thanks

my web-site cialis generico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic cialis 2019-07-15 16:59
Having read this I thought it was very informative.
I appreciate you taking the time and effort to put this information together.
I once again find myself personally spending a lot of time both reading and posting comments.
But so what, it was still worth it!

my web page ... generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis from canada 2019-07-16 00:02
Excellent post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!

Very useful information specially the last part :) I care for
such information a lot. I was looking for this certain information for a long time.
Thank you and best of luck.

Have a look at my homepage :: cialis from canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis prices 2019-07-18 19:36
Yes! Finally something about generic cialis tadalafil.


My blog cialis prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd