STRONA ARCHIWALNA

Rozklapiucha szczęścia nie daje - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

środa, 27 maj 2015 23:15

Rozklapiucha szczęścia nie daje

Napisał 

Symbolem męskiej wolności od wieków był koń. A na nim spocony, pachnący tytoniem a często moczem (i nie tylko) silny mężczyzna, który przemieszczał się przez prerię czując u boku rozkoszny ciężar rewolweru, a w dawno nie zmienianej bieliźnie, wypełnione brzemieniem dni samotnych ciężkie kule armatnie. W nocy rozkoszował się gwiazdami na zasnutym ciemnością niebie, a w dzień wiatrem pieszczącym jego pooraną zmarszczkami, ogorzałą od słońca, whisky i smutnych doświadczeń twarz.

Koń daje wolność

Koń pozwala uciec od wroga i napastliwej kochanki, umożliwia dotarcie do nieodkrytej żyły złota i baru, gdzie można się dobrze zabawić podczas gry w karty, mordobicia czy strzelaniny. Koń daje wolność i możliwość wyboru, podobnie jak dziś samochód. Dlatego nawet słaby, łysiejący mężczyzna pod pięćdziesiątkę wsiadający na swoją fabię, staje się agresywnym, pragnącym wymierzać sprawiedliwość i wieszać złodziei krów kowbojem. A jeśli pragnienia bycia szeryfem nie spełnia wyjący silniczek od kosiarki, wyładowuje je w internecie.

Ale czasy i zasady gry się zmieniają. W dobie sieci internetowej, inteligentnych wibratorów i satelitów, nie uciekniesz od brzydkiej małżonki na koniu, ani w aucie. Prawdziwą wolnością zdrowego, nowoczesnego mężczyzny jest prezerwatywa. Bóg dał człowiekowi wolną wolę, czyli możliwość wyboru. Mogę uwierzyć komuś, a mogę też nie wierzyć. Mogę przyjąć jakieś informacje za swoje przekonania, a mogę też nie przyjąć - chociaż tu często czekał topór kata albo stos, czy też ostracyzm najbliższego otoczenia. Masz być dobry, wierzyć w to co my! Albo Cię wyśmiejemy, wydrwimy, zniszczymy, zatłuczemy, zamkniemy w wariatkowie.

Boska moc zamknięta w lateksie

Prezerwatywa podobnie; daje wolność wyboru, czy chcę przez chwilowy skurcz przyjemności związać się finansowo, prawnie i społecznie z osobą (a także z jej rodziną), którą gdy opadnie kurz miłosnej bitwy mogę się brzydzić, gardzić. Ale mleko się już rozlało, dosłownie i w przenośni.

Ale to nie tylko potomstwo i alimenty przez prawie trzydzieści lat. To także choroby weneryczne. Jedno, dwa miłe spotkania, mogą zostawić za sobą w najlepszym przypadku swędzącą, piekącą pamiątkę. W gorszym będzie adidas, nie tylko na stopie obecny. Kilka lat temu czytałem, że bodajże w Niemczech bardzo modne było zarażanie się hivem przez młodych ludzi. To nie tylko potężny socjal i opieka państwa nad chorym, ale głównie poczucie wyjątkowości, elitarności. Jedni żyją ze zrzędzącym współmałżonkiem, a ja z zabójczym wirusem; to niektórych bardzo podniecało, do czasu. Problem polega na tym, że moda minęła a wirus nie. Ludzie dziś czują się tak niepewni siebie, tak bardzo bezwartościowi, że łapczywie rzucają się na każdą modę, trend - by poczuć że grupa ich akceptuje. By zmniejszyć nieprzyjemne uczucie bycia nikim, zmienić je w poczucie siły i ważności, ludzie są w stanie zrobić niemal wszystko. Idą na prywatny marketing do oszukujących ich wykładowców - nieudaczników, który przyda się jedynie do wykładania żeli analnych na półkę w tesco, by mieć łatkę wykształconego. Wyznają wiarę w Korwina i niewidzialną, Boską rękę rynku, by poczuć się niedocenianymi geniuszami i znawcami psychologii oraz ekonomii - ich wiarę dość szybko złamie bezlitosny prywaciarz, gdy tylko wyfruną spod skrzydeł utrzymujących ich rodziców. Jedni stracą tylko kilka lat pracy za ochłapy, inni zdrowie psychiczne czy np. zmiażdżone kończyny, bo żal było małomiasteczkowemu biznesmenowi konserwować jakąś maszynę. Nawracają się na jedną z setek religii i kultów, by mieć poczucie bycia wybrańcami Boga czy kosmitów - inwestują w mietka i kreatynę, by większe mięśnie i mniej tłuszczu dało im lepsze samopoczucie.

Kosztowne strategie by czuć się lepiej

Takich strategii jest wiele, a łączy je jedno - żeby działały, trzeba się narobić. A gdy się uda, utrzymanie tego stanu zadowolenia jest bardzo energochłonne, oraz obciążone silnym lękiem i stresem że upadnie. To jakie to szczęście, skoro jest tak nietrwałe, tak kruche, wypełnione przerażeniem przed jego utratą?

Za każdą strategią stoi pragnienie, by poczuć się lepiej. Scenariusz gry wygląda niezwykle prosto - najpierw wmawiają nam że jesteśmy źli, brzydcy i głupi, a później sprzedają produkty (suplementy, ideologie, przedmioty), byśmy mieli na chwilę poczucia bycia lepszymi. Od kiedy pamiętam, wmawiano mi grzech pierworodny i winę za śmierć Jezusa. Nauczano że swędzenie w kroczu na widok zgrabnego tyłeczka jest złe - a zrealizowanie rozrywającego jądra testosteronu, może dokonać się tylko po oficjalnym, pobłogosławionym przez kapłana ślubie. Nauczano że ułożę sobie życie gdy wstąpię do partii, kościoła, jakiejś mocnej grupy - oraz zdobędę wykształcenie. Najlepiej gdy zostanę lekarzem, architektem albo księdzem, a ludzie będą mnie szanowali - dlatego od dzieciństwa czytałem biblię. Ale od lat zarabiam, pracując z rozpaczą ludzi którzy nie tylko w tych zawodach osiągnęli sukces. Kłamstwo - tym nas karmią od lat. Ci którzy to zrozumieją, wygrają satysfakcję z życia. Ci którzy są za głupi na życiowe refleksje, poświęcą życie na gonitwie za króliczkiem, którego wcale nie trzeba gonić.

Szczęście to tylko nawyk

Szczęście to coś, co wyrabia się nawykiem cieszenia się z drobnostek - a nie osiąganiem czegokolwiek. Pokaż mi człowieka dumnego ze swych osiągnięć, a ja Ci pokażę nieludzki strach że to straci, a wraz z tym czymś swoje poczucie satysfakcji. Kiedyś poznałem pewną Panią, która lata wcześniej miała świetnie prosperujący biznes. Gdy upadł - chowała się po kątach, byle tylko sąsiad czy znajomy jej nie dostrzegł. Gdy była zamożna, szmaciła innych ludzi, uważała ich za łajno - to jedna z metod na wymazanie swojej niskiej samooceny. Ma tak do teraz - żyje w rozpaczy i paranoi. Oto cena sukcesu i porażki - a mądry nie zechce jej płacić. Głupi nie rozumie, że wraz z sukcesem który ma dać mu spełnienie, bierze na barki wielki strach, a z czasem przerażenie. Sukces? Jak najbardziej tak. Ale nie jako coś, co ma dać mi szczęście.

Wtedy można go stracić, i nie osiwieć. A gdy go mamy, nie bać się panicznie o jego utratę. Sukces to jedno, a szczęście to drugie. Oba stany są od siebie zupełnie niezależne. Głupi je łączy, jak zwykły człowiek orgazm z wytryskiem, a przecież są to oddzielne, zupełnie inne mechanizmy które nalezy rozłączać. Dlatego zwykły człowiek wytraca z orgazmem cenne składniki z ciała, z mądry ma orgazm bez wytrysku. Czyli ma rozkosz (znacznie większą), a nie traci z nasieniem cennych minerałów, witamin i hormonów (sprawdź chociażby w necie skład nasienia które codziennie tracisz). Właśnie dlatego warto czytać, być ciekawym świata i wydawałoby się - zrozumiałych jego mechanizmów.

Genialny biznes

Tak ten biznes się kręci od tysięcy lat. Bierze w nim udział religia, państwo i biznes. Ci którzy nawołują do opamiętania się, głoszą że nie trzeba wysiłku by zdobyć uczucie zadowolenia, bo to tylko i wyłącznie nawyk - są wyszydzani, wyśmiewani, a czasem jak naucza historia - brutalnie mordowani. Ludzie nieszczęśliwi są zawsze bardzo okrutni. Jeśli ktoś nienawidzi swego ciała i psychiki, będzie taki sam wobec innych ludzi. Najtrudniejsze na świecie nie jest pobicie rekordu podnoszenia jakiegoś ciężaru, wielkości mięśnia - ale pokochanie swojego ciała, takim jakie jest. Skupienie się na ciele, akceptacja - to ciężar nie do udźwignięcia dla większości ludzi. Oni kochają je modelować według wzoru, który ktoś podaje im za modny. Czy jest większe upodlenie? Upokorzenie? Niszczę swoje ciało i psychikę, bo chcę żeby inni mnie akceptowali.

To ma być siła, moc? To tylko reakcja uległości na przemoc otoczenia - nic więcej. Dlatego nie podziwiam i nie wzoruję się na ludziach modnych, trendy i wyznawców jakiejkolwiek ideologii. Rozumiem ich motywację, ale podziwiam prawdziwą siłę, czyli tych którzy tworzą trendy - oraz tych którzy idą swoją drogą w życiu, nie ulegając im. Tworzący trendy są źli, są kanaliami, często diabłami w ludzkim ciele - ale są silni. Dlaczego miałbym ich nie podziwiać? Przecież fascynujemy się seryjnymi mordercami, wielkimi wodzami i dyktatorami - tak mam i ja. I gdy czytam kolejną książkę o Stalinie, Mao czy Hitlerze, widzę małych, niskich mężczyzn którzy uznali że to inni mają ich naśladować, a nie oni innych. To kto był silny, a kto był słaby? Nie czytałem by wielcy wodzowie pakowali, robili sobie operacje penisa, wstrzykiwali botoks - byli silni, niezmienni, więc byli seksowni. A cała masa orangutanów nienawidziła siebie, więc upodabniała się do silnych wzorców które oni reprezentowali.

Nieszczęśnicy nienawidzą najmocniej

Wiem z doświadczenia, że im ktoś bardziej nie lubi siebie - tym większym jest potworem. Oszukuje siebie, swoje ciało i psychikę, pragnąc osiągnąć ideał który jest niezgodny z jego własnym wzorem na szczęście. Taki człowiek nie będzie miał też litości dla mnie. Tysiąc razy bardziej wolę grubasa który lubi swoje ciało, niż pakera czy modnisia, który panikuje na myśl o zjedzonej pizzy. Oczywiście, pizza to chemiczne ścierwo, ale nienawiść do swego ciała to coś znacznie gorszego.

Każde pójście za modą, za byciem na topie, jest świadectwem kruchej, niskiej samooceny opieranej na opinii otoczenia. A ta wiadomo - jest jak trawa na wietrze, chwiejna. Gdy komuś jest na rękę, chwali Cię. Gdy nie robisz tego co chce, krytykuje. Dlatego ludzie idący do przodu, nowocześni, są bardzo nieszczęśliwi, przestraszeni, zestresowani. jednego dnia ktoś pogłaszcze, drugiego spoliczkuje - jak w takiej sytuacji można się odprężyć? To życie w bezustannym napięciu.

Mało zabiera, ale wiele daje

Nałożenie prezerwatywy zabiera bardzo wiele przyjemności. Ale pokazuje mężczyznę w bardzo jasnym, powiedziałbym nawet - mistycznym świetle. Oto wprawdzie brzuchaty, sapiący, może niekoniecznie domyty tu i ówdzie... ale człowiek odpowiedzialny, silny, umiejący poświęcić chwilkę rozkoszy za ochronę siebie i swoich interesów. To także wyraz wysokiej samoooceny, akt życzliwości dla swojego ciała i życia, szacunek do swoich dokonań. Od razu można założyć, że taki koleżka jest u mnie na forum braciasamcy.pl, i na pewno czytał moją książkę "Stosunkowo dobry", więc konkretny zawodnik. Jest w silnej grupie, która motywuje go by dbał o siebie, pielęgnował swoje własne zalety, a nie upodabniał się do stada. Nie można go złamać, więc pozostaje tylko obrażanie - ale silny grupą stojących za sobą braci samców, nic sobie nie robi z wszelkich klątw i złorzeczeń nieszczęśników. Jest silniejszy, mocniejszy duchowo. I jeśli kilku go łaja, kilkuset natychmiast go wzmocni i upewni.

Akt nałożenia gumki to pokaz męskiej, psychicznej siły - symbol dominacji. Pokazujesz tym partnerce, że są dla Ciebie ważniejsze rzeczy niż kilkadziesiąt procent rozkoszy mniej. Że szanujesz się, że nie sprzedasz własnego życia dla chwilowej przyjemności. A przecież większość mężczyzn gdy tylko poczuje Królową Rozklapiuchę, traci kompletnie głowę. Poproszeni o zdjęcie gumki, ochoczo biorą udział w grze Pani. Z kontrolującej sytuację silnej osobowości, stają się szmacianą kukiełką w przedstawieniu niestabilnej emocjonalnie scenarzystki. Znam to doskonale, ponieważ sam tak robiłem. Ryzykowałem wszystkim co mam i kiedykolwiek zarobię, dokonam - dla chwili przyjemności.

Śmiech... do czasu

Zostawienie swego nasienia w Pani, albo w jej pobliżu, to także możliwość posądzenia o gwałt. Wielu mężczyzn które by się z tego cynicznie zaśmiało, nie za bardzo może - zaspokajają oralnie mocnych chłopaków spod celi, co jest preludium przed głębszym aktem zespolenia współwięźniów. Takie przeznaczenie niedzielnych pedofilii, ofiar marzeń Pani o szczęściu z nowszym modelem, w mieszkaniu i na koszt starszego.

"Moja Myszka by mi tego nie zrobiła! Ona jest dobra! To inne się szmacą! Jesteś chory psychicznie Marek, lecz się!". No cóż, znałem kilka takich zaślubionych Myszek dość głęboko... a statystyki rozwodów i horror dziejący się na salach rozpraw, staje się faktem świadczącym na korzyść mego zdrowia psychicznego.

Męski matrix

Matrix. Mężczyźni żyją w swoich myślach i przekonaniach, czyli korzystają z pewnej mapy. Ta mapa mówi że kobieta daje szczęście i spełnienie, a to nieprawda. No ale o tym w innych, płytkich i pustych felietonach. Warto mieć ze sobą gumki - mieć je w aucie, portfelu i skórzanej saszetce. Zawsze być im wiernym, widząc w nich ochronę przed oszukującym nas bezustannie, wariackim światem żądz i kobiecych urojeń. Mądry używa, idzie do przodu. Głupi zapomina, nie chce, wyluzowuje... a później płacze. Bo znalazł się w sytuacji, która go przerasta. Dlatego właśnie jest głupcem. Pozostaje tylko oczernianie tych, którzy przypilnowali tych spraw.www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 34469 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 maj 2015 09:33
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
-1 # arw 2015-05-28 11:52
u la la la magnifisent
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # predator 2015-05-28 12:56
1) "Gdy była zamożna, szmaciła innych ludzi, uważała ich za łajno - to jedna z metod na wymazanie swojej niskiej samooceny." - wrogi mechanizm atakujący naszą indywidualność oj znam wielu którzy tak robią, i mam świadomość tego że dziś wieczorem znów braknie im akceptacji dla samych siebie.

2) "Dlatego ludzie idący do przodu, nowocześni, są bardzo nieszczęśliwi, przestraszeni, zestresowani. jednego dnia ktoś pogłaszcze, drugiego spoliczkuje - jak w takiej sytuacji można się odprężyć? To życie w bezustannym napięciu." - Każda korpo jedzie na ciśnieniu dla pracowników? Czy tacy ludzie nie są strzępkami nerwów po 5/10 latach pracy? Ważniejsze to kim się w pracy STAJESZ niż co aktualnie tam robisz.

3)"Jest w silnej grupie, która motywuje go by dbał o siebie, pielęgnował swoje własne zalety, a nie upodabniał się do stada" - Tak było, i mimo tego mnie zostawiła. Ale bycie sobą i nawet świadomość, że kobieta to czuje, iż nie udajemy nie gwarantuje że ona po prostu nie odejdzie. Nadszedł taki moment, że nie chciało mi się już toczyć gierek tylko rzeczywiście pokazałem się ja jako ja, no bo ileż można dawać tylko emocje i emocje, owszem były wyjścia i ciekawe rozmowy, ale jej "czegoś brak". Ona ma 30 lat i myśli, że przyjdzie jakiś lowelas który będzie stale podgrzewał ognisko jej kiełbasek emocjonalnych? No fucken way, każdy kiedyś dostanie zadyszki.. nawet Bolt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2015-05-28 13:23
Niektórzy ludzie, to bezdenne czarne dziury. Ile by tam nie wrzucić pieniędzy, emocji i troski, zawsze mało. Sami się z tym strasznie męczą, a i innych przytrują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2015-05-28 16:13
Tak, ewentualnie cenią i podziwiają osoby które nimi pomiatają. Bo jak to? ktoś może być dobry i miły dla tak beznadziejnej(t ak myślą o sobie) istoty jak ja? Skoro tak robi, więc musi być nikim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # predator 2015-05-28 21:25
Cytuję brat:
Tak, ewentualnie cenią i podziwiają osoby które nimi pomiatają. Bo jak to? ktoś może być dobry i miły dla tak beznadziejnej(tak myślą o sobie) istoty jak ja? Skoro tak robi, więc musi być nikim.


...i trzeba z nim zerwać.

Wiecie co jest the best uczuciem? Kiedy patrzysz rano/wieczorem w lustro w łazience i mówisz sobie "jest ok".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Heniuś 2015-05-28 14:39
Witam Marku , na wstępie tego komentarza chciałbym Ci podziękować za wsparcie i pomoc jakiej udzielasz prowadząc swoją działalność umożliwiając nam braciom samcom wyhodować chodź zalążki jaj , które może kiedyś urosną do optymalnych rozmiarów .Dodatkowo pragnę zauważyć że to co piszesz o tych "delikatnych , kruchych i wrażliwych " istotach jest absolutną prawdą . Ale do rzeczy, ja statystyczny Ryszard mam problem wręcz podręcznikowy żona poznała gościa w pracy i po 10 latach małżeństwa zostałem rogaczem . Oczywiście pozew o rozwód złożony , ale ja nie o formalnościach chciałem .Otóż żona była moją pierwszą kobietą , a ja jej pierwszym facetem . Zawsze miałem dość spory popęd i nigdy problemów z potencją . Po tym jak się dowiedziałem co i jak życzyłem jej szczęścia i dałem błogosławieństw o itp , nie skamlałem , nie wyzywałem , zgodnie z Twoimi radami .Jednak żeby odreagować sprowadziłem sobię do domu samicę na raz mniej atrakcyjną od żony jednak jak mi się wydawało " jeszcze do ogarnięcia ". Dodam że nigdy żony nie zdradziłem i miałem tylko jedną kobietę w życiu . Tu nastąpił problem po rozebraniu okazało się że moja świnka ma sporo mankamentów , dupcia troch za duża , dostrzegłem też za duże owłosienie tu i ówdzie , ale myśle sobie powiedziałeś a to trzeba powiedziec b. Dziewczyna starała się bardzo długo i ręką i ustami a mój mały przyjaciel nie zareagował nawet na chwilę . Strasznie się zagotowałem , bo teraz się zastanawiam ,czy jak sprowadzę sobie lepszy temat sytuacja się nie powtórzy . Przez 12 lat byłem z tą jedną która w określony sposób mnie dotykała i piesciła , wiedziała co i jak a tu przychodzi druga i gniecie go jak ciasto na pierogi.Nie wiem jak sobie z tym poradzic , mam wrażenie jakbym miał na nim simlocka , który działa tylko w jednej sieci .Proszę doradź coś wiem , że znasz odpowiedź
pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wsparcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Heniuś 2015-05-28 14:56
Dodam jeszcze że przy waleniu odpala bez problemu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2015-05-28 15:09
Spokojnie mój drogi Henryku, to minie z czasem. Układ nerwowy się dostosował do małżonki, teraz chwilkę mu zajmie przystosowanie się do nowych bodźców - za jakiś czas będą też silniej przez Ciebie odbierane. Także w górę serce :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomekabc 2015-05-29 17:26
Heniuś- to może być od walenia, serio. Też tak miałem.
Od gumek do dziś mam problem z utrzymaniem w pionie ale jak się to zdarza to laska kończy ustami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # TPakal 2015-05-28 15:17
Cześć Heniu,
Szczerze napisałeś o swoim problemie. Wielki Szacun. Ale ja bym uważał, że jak jesteś w trakcie sprawy rozwodowej, żeby Ci Twoja jeszcze przecież żona nie narobiła jakichś problemów. Choćby to, że będzie chciała przeklepać Ci winę za rozpad małżeństwa, mimo, że wina leży po jej stronie. Wiesz, baby są nieobliczalne, a broniąc się mogą nieraz człowieka skrzywdzić. Dopóki nie masz prawomocnego rozwodu, uważaj z innymi laskami. To taka moja rada. Pozdrawiam. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Heniuś 2015-05-28 15:18
Ok mam nadzieję jednak niecierpliwość nie popłaca , oczywiście wiem że piszesz prawdę ale ja w gorącej wodzie kąpany zastanawiam się jak długo może to trwać . Założyłem sobie fejsa i piszę już z drugą "pocieszycielką " o wiele atrakcyjniejszą , jednak nie chcę za szybko doprowadzać do spotkania , ściemniam że muszę po czekać do rozwodu , żeby na sprawie nie wyszły jakieś jaja ( w sumie jest to prawda )i odwlekam spotkanie na zakończenie sprawy rozwodowej. Jednak zastanawia mnie ile może to wszystko trwać , czy w między czasie może pojechać na leśne ssaki albo odloty . Jednak zauważyłem że pośpiech w tym przypadku nie popłaca .
Dzięki za tak szybką odpowiedź
pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+11 # Rysiek z Klanu 2015-05-29 01:17
Heniek, ile Ty masz lat, 5?

Ja nie bzykam od dwóch lat i żyję. Przez ten czas mocno nad sobą pracowałem. Kiedyś poszedłbym za byle pasztetem w krzaki, teraz nawet mi nie drygnął przy dziewczynie która nie była w moim typie. Wziąłem się i pożegnałem. Nie żyję by zadowalać innych.

Trzeba się szanować. Albo laska do której się coś czuje - co najmniej zachwyt konesera nad wspaniałym dziełem, albo do widzenia. Słaby seks z partnerką która nie podnieca nie jest lepszy od Rączkowskiej. Tymczasem czekam, nawet mi się już nie chce szukać. Bez seksu da się żyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # heniuś 2015-05-29 10:51
Może masz trochę racje , ale ja chciałem zadowolić siebie tylko jednak trochę to było rozpaczliwe z mojej strony a co możesz "czuć" haj hormonalny i to wszystko , fajne jest to tylko trzeba mieć świadomość że się skończy i nie jest stałe jak wszystko na tym świecie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Heniuś 2015-05-28 15:24
Cytuję TPakal:
Cześć Heniu,
Szczerze napisałeś o swoim problemie. Wielki Szacun. Ale ja bym uważał, że jak jesteś w trakcie sprawy rozwodowej, żeby Ci Twoja jeszcze przecież żona nie narobiła jakichś problemów. Choćby to, że będzie chciała przeklepać Ci winę za rozpad małżeństwa, mimo, że wina leży po jej stronie. Wiesz, baby są nieobliczalne, a broniąc się mogą nieraz człowieka skrzywdzić. Dopóki nie masz prawomocnego rozwodu, uważaj z innymi laskami. To taka moja rada. Pozdrawiam. T

Dziękuje za miłe słowa wiem , że muszę uważac i uważam z resztą ona jest teraz taka "zakochana ",że chyba ma wy...ane , ale z nimi nigdy nic nie wiadomo na fejsie kasuje wszystkie komentarze itp, jestem ostrożny . Bardziej właśnie mnie martwi ten problem natury fizjologicznej , a raczej psychicznej
pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # TPakal 2015-05-28 15:33
Wiesz Heniu,
Bądź ostrożny, wszelką korespondencję bym usunął i czysta konspiracja. Spotkania z laskami z wielką ostrożnością. Wiesz, jakie są konsekwencję orzeczenia Twojej winy. Psiocha może jeszcze zażadąć od Ciebie alimentów. Stary, szkoda kasy. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Heniuś 2015-05-28 15:39
ok dzięki zdaje sobie sprawę , ale ona pracuje alimenty nie wchodzą w grę , poza tym wspólny kredyt mamy jeszcze 17 lat , mieszkanie ma być przepisane na nasze dziecko więc jej wytłumaczyłem że działanie na moją szkodę wiąże się z niespłacaniem rat zabraniem mieszkania i zostaniu z ogromnym długiem , co w rezultacie szkodzi naszemu dziecku , matką jest dobra więc nie powinna popsuc mu tego. Jednak wiem że ostrożności nigdy za wiele dzięki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Heniuś 2015-05-28 15:40
a korespondencję usuwam na bieżąco
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # vs 2015-05-28 15:42
Miłość własna zamienia się w nienawiść do siebie i swojego ciała. Przez akceptację braku akceptacji wobec innych a potem siebie.
Ma 170 cm wzrostu, waży niecałe 20 kg. "Stworzyłam potwora".

www.tvn24.pl/rachael-farrokh-i-jej-walka-z-anoreksja,546385,s.html

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-28 16:05
Miłość własna? Cytat z przywołanego przez Ciebie artykułu:
Cytat:
- My, anorektyczki uważamy, że nie zasługujemy na jedzenie, że nie jesteśmy wystarczająco dobre, by móc jeść. Do tego dochodzi kwestia kontroli. Jest tyle spraw, na które nie mamy wpływu, a jedzenie to jedyna taka, nad którą możemy zapanować - mówi Rachel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-28 17:51
Każdy nałogowiec się usprawiedliwia.
Mechanizm napędzający anorektyczki wiąże się prawie w 100% z obsesją na punkcie wyglądu. Skąd ta obsesja się bierze? Z wcześniejszej akceptacji rówieśniczego szydzenia z wyglądu innych, z braku akceptacji innych takich jakimi są.
Przecież ze świecą można szukać grupy rówieśniczej, nieformalnej, w której nie ma kozłów ofiarnych, w której nie występuje skażająca mentalnie walka o pozycję w grupie. Obsesja na punkcie wyglądu, agresja wobec innych szybko zamienia się w autoagresję.
Nawet modelki i modele mają kompleksy.
Świadome "wdrukowywanie" sobie samoakceptacji, miłości własnej, samoakceptacji, daje bardzo ograniczone rezultaty bo jesteśmy gatunkiem społecznym, stanowimy swoisty zespół naczyń połączonych.
Chcę tylko na prostym przykładzie udowodnić, że miłość do siebie to jest warunek konieczny ale nie wystarczający.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-28 18:47
To w końcu co chcesz udowodnić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-28 21:14
Ty udowodniłeś powyższym wpisem, że analfabetyzm funkcjonalny ma się dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-29 06:45
Dobrze, więc odpowiem za Ciebie. Stworzyłeś karkołomną figurę gdzie rzekomo miłość do siebie to akceptacja braku akceptacji innych i siebie! Ciągnąc to dalej wychodzi Ci, że przyczyną m. in. anoreksji jest miłość własna?! ...ale nie masz zamiaru widzę przekonywać, bo kto nie widzi tej oczywistej oczywistości ten debil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # vs 2015-05-29 13:42
Ręce opadają...
A gdzie ja napisałem że, cyt.:

Cytat:
miłość do siebie to akceptacja braku akceptacji innych i siebie!
????

Napisałem natomiast min. to że, niemożliwa jest prawdziwa samoakceptacja w sytuacji gdy wcześniej poddaliśmy się presji środowiska i uzależniamy naszą akceptację innych ludzi od spełnienia przez nich bardzo wyżyłowanych standardów, choćby standardów urody.

Reasumując, wymogi które narzucamy innym (które narzuca innym nasze środowisko, które i nam wcześniej zostały narzucone) DOPADAJĄ NIEUCHRONNIE i nas samych.
Czasami kończy się to anoreksją lub wręcz samobójstwem.

Widzisz dziurę w całym a ja tylko pokazałem z innego punktu widzenia słowa samego Marka, cyt.:

Cytat:
Tak ten biznes się kręci od tysięcy lat. Bierze w nim udział religia, państwo i biznes. Ci którzy nawołują do opamiętania się, głoszą że nie trzeba wysiłku by zdobyć uczucie zadowolenia, bo to tylko i wyłącznie nawyk - są wyszydzani, wyśmiewani, a czasem jak naucza historia - brutalnie mordowani. Ludzie nieszczęśliwi są zawsze bardzo okrutni. Jeśli ktoś nienawidzi swego ciała i psychiki, będzie taki sam wobec innych ludzi. Najtrudniejsze na świecie nie jest pobicie rekordu podnoszenia jakiegoś ciężaru, wielkości mięśnia - ale pokochanie swojego ciała, takim jakie jest. Skupienie się na ciele, akceptacja - to ciężar nie do udźwignięcia dla większości ludzi. Oni kochają je modelować według wzoru, który ktoś podaje im za modny. Czy jest większe upodlenie? Upokorzenie? Niszczę swoje ciało i psychikę, bo chcę żeby inni mnie akceptowali.

To ma być siła, moc? To tylko reakcja uległości na przemoc otoczenia - nic więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-29 13:53
I jeszcze raz:

Cytat:
Skupienie się na ciele, akceptacja - to ciężar nie do udźwignięcia dla większości ludzi. Oni kochają je modelować według wzoru, który ktoś podaje im za modny. Czy jest większe upodlenie? Upokorzenie? Niszczę swoje ciało i psychikę, bo chcę żeby inni mnie akceptowali.
To chore środowisko programuje nas na skupianiu się na ciele, tworzy terror różnych standardów, w tym urody, i bezlitośnie niszczy w istocie wszystkich członków środowiska, także tych na samej górze.

I każdy z nas od najmłodszych lat trafia do takiego środowiska i najczęściej akceptuje te wszystkie chore mechanizmy.
A jeśli zaakceptuje to jak ma się pokochać bezwarunkowo, skoro narzucanie warunków stało się sensem życia?

Jeśli jako zbiorowość będziemy traktować się negatywnie to nie jesteśmy w stanie traktować samych siebie pozytywnie.
Bo narzucane nam wzorce, schematy, mentalna presja są zbyt silne.

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # vs 2015-05-29 14:14
Musielibyśmy mieć "kompletnie wyjebane" na akceptację nas przez innych by móc wzmacniać własną samoakceptację.

A to w istocie jest niemożliwe, bo istnieją widzialne i niewidzialne nici które nas łączą.
Jesteśmy niczym rój, czy tego chcemy czy nie. I to od jakości tej wspólnoty zależy nasz los. Presja chorego roju jest tak potężna, że osoby wrażliwe i zbyt skupione na sobie (miłość własna w chorym środowisku) jeśli tylko akceptują wolę chorego roju to popadają w autodestrukcję, która przejawia się w różnych formach, choćby poprzez anoreksję.

Esencja.

Miłość własna + dobre środowisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2015-05-29 14:54
Dobrze, że doprecyzowujesz . Najwyraźniej rozróżniasz dwie "miłości własne". Dobra i ta zła w chorym środowisku. Tyle, że ta druga ma tyle wspólnego z prawidłową miłością własną co przysłowiowe krzesło elektryczne z krzesłem. Mieszanie tych dwóch rzeczy powoduje powstawanie takich właśnie potworków i nieporozumień.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-29 15:53
A w jakie środowisko wpadliśmy za młodu jak śliwka w kompot?
Gdzie jest to mityczne dobre środowisko?
Ja widzę naokoło tylko krzesła elektryczne, Bóg wie że chciałbym wreszcie usiąść i odpocząć :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-06-04 00:18
System niewolniczy rozbił wspólnotę człowieka, a w celu reprodukcji niewolników dał niewolnikom monogamię.
Dopóki będziemy obracać się w przestrzeni narzuconej przez system niewolniczy owoce mogą być tylko coraz gorsze.
Dzisiejsze czasy to już krańcowa patologia, krańcowa atomizacja społeczna, krańcowa znieczulica.
I dopiero zrozumiawszy to widzimy, że recepty Marka to ślepa uliczka.
Chory rój, chorych, zatomizowanych jednostek, niszczy nie tylko jednostki (w tym wymuszając mechanizmy autodestrukcji) , ale w sposób dla większości niedostrzegalny niszczy też całość.
Jeśli jest więc gdzieś boski sens cierpienia, poświęcenia, to tkwi on właśnie w sferze ochrony dobra wspólnoty nawet własnym kosztem.
Neoliberalizm, korwinizm, egoizm, chciwość, działają zabójczo dla wspólnoty ludzkiej.
Bez tej wspólnoty, kompletnie zatomizowani, w sposób wyrachowany skupieni na sobie, niezdolni do poświęceń, nie jesteśmy w stanie przetrwać jako gatunek w dłuższej perspektywie.
Albo Boże Ciało albo nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnemyOfTheState 2015-05-29 13:26
Cytat:
Wyznają wiarę w Korwina i niewidzialną, Boską rękę rynku, by poczuć się niedocenianymi geniuszami i znawcami psychologii oraz ekonomii - ich wiarę dość szybko złamie bezlitosny prywaciarz, gdy tylko wyfruną spod skrzydeł utrzymujących ich rodziców.
O nawet coś (prawie) o mnie :lol: . A ja tam i tak jestem niedocenionym geniuszem psychologii i ekonomii, co ty tam wiesz ;-) . Swoją drogą nie wiem co ty masz z tą kuracją u prywaciarza? Akurat niskie pensje w obecnej sytuacji gospodarczej dokładnie potwierdzają prawa ekonomii. Klin podatkowy + biurokracja + płaca minimalna przesuwają krzywą podaży pracy skutkując nadpodażą siły roboczej i niskim popytem na pracę, czyli mówiąc po ludzku bezrobociem oraz niskimi płacami (niski popyt na pracę to niska cena pracy, czyli niska płaca). Obserwując prywaciarzy w małych miastach wiem jedno że unikają zatrudniania na umowę na pracę jak ognia. Z tego względu popularne są umowy zlecenie, staże i itp. Bo zwyczajnie nie chcą płacić 2112,95 zł za pracownika którego praca jest warto mniej (stąd ogromne bezrobocie wśród ludzi młodych dopiero wchodzących na rynek pracy). W tym problem: 2112,95 zł to koszt płacy minimalnej po stronie pracodawcy, no ale pracownik i tak dostanie do ręki 1286,16 zł a realnie pod odliczeniu VAT-u, akcyzy i innych pośrednich.... aj tego nie da się dokładnie policzyć a zostanie z parę stów. Tego nie wie przeciętny Kowalski bo widzi na umowie o pracę że płaci jakieś 500 zł podatku, tymczasem wydatki państwa w "magiczny" sposób wynoszą 19409 zł rocznie dla przeciętnego Polaka (dane za 2014 r.) czyli jakieś 1617 zł miesięczne. Czary mary i mamy w budżecie dodatkowy tysiąc na dziurawe drogi, szpitale w których ludzie umierają na korytarzach i kolacje dla polityków za 800 zł.

Tymczasem Polacy wolą otwierać firmy w jak to nazywasz "socjalnych" państwach:

tiny.pl/gqr7v
tiny.pl/gqr7b

Pozdrawiam :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-29 14:28
Cytat:
Klin podatkowy + biurokracja + płaca minimalna przesuwają krzywą podaży pracy skutkując nadpodażą siły roboczej i niskim popytem na pracę, czyli mówiąc po ludzku bezrobociem oraz niskimi płacami
A co z wpływem globalizmu i importu chińszczyzny (deficytu w handlu zagranicznym) na wielkość bezrobocia ?
Chiny stosują zasadę pełnego zatrudnienia i temu podporządkowują swoją ekonomię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnemyOfTheState 2015-05-29 22:01
Cytuję vs:
Cytat:
Klin podatkowy + biurokracja + płaca minimalna przesuwają krzywą podaży pracy skutkując nadpodażą siły roboczej i niskim popytem na pracę, czyli mówiąc po ludzku bezrobociem oraz niskimi płacami


A co z wpływem globalizmu i importu chińszczyzny (deficytu w handlu zagranicznym) na wielkość bezrobocia ?
Chiny stosują zasadę pełnego zatrudnienia i temu podporządkowują swoją ekonomię.
Szwajcaria zniosła cła z Chinami i jakoś ich gospodarka dalej dobrze funkcjonuje, a bezrobocie jest tam niziutkie (nie przekracza 3%). Jeśli chce się mieć dobry bilans handlowy to trzeba nie tłamsić własnej gospodarki, będą dobre firmy w kraju, będzie i eksport a nie obniżać import czy osłabiać walutę co zawsze jest negatywne dla gospodarki. Przede wszystkim eksport i import dążą do wyrównania. Eksportem płaci się za import i na odwrót. Bez importu nie moglibyśmy eksportować, ponieważ obcokrajowcy nie mieliby środków finansowych, by kupić za nie nasze towary. Jeśli postanowiliśmy obciąć import, obcinamy tym samym eksport. Jeśli postanowiliśmy zwiększyć eksport, tym samym zwiększamy import. Zauważ że kraje które dużo eksportują jednocześnie dużo importują, przykłady: Niemcy, Szwajcaria, USA, Chiny, Japonia, Francja itd.

Polecam przeczytać "Ekonomię w jednej leksji" Henry'ego Hazlitta która świetnie obala największe ekonomiczne mity. Polecam również zapoznać sie z tym pojęciem:
pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_przewagi_komparatywnej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # vs 2015-05-29 22:34
Porównałeś Szwajcarię z Polską. Szwajcarzy w niczym z Chinami nie konkurują.
Dziękuję, więcej mi nie trzeba twoich "argumentów"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-05-29 16:43
Dzień Dobry

TPakalu, jutro publikuję swoje wrażenia z odsłuchów Twoich "poleceń". Mam wszystko już rozpracowane i przerobione.

Ciekaw jestem tylko czy przesłuchałeś płytę Milesa Davisa "On The Corner" i jeśli tak, to co o niej sądzisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-05-29 20:37
Polecam wszystkie koncertówki Milesa (zarówno oifcjalne jak i bootlegi) z lat 1969-1974. Tam to się dopiero dzieje. Eksplozja niczym nie skrępowanej pasji do tworzenia nieszablonowej muzyki. Ileż ja bym dał, żeby móc cofnąc się w czasie o te 40 lat i być na jednym z takich występów, widzieć i słyszec tych muzyków live. Zapłaciłbym za taką możliwość nawet z 10k PLN.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-05-29 20:38
Zobacz to, toć przecież to sama ambrozja dla mych uszu:
www.youtube.com/watch?v=wOA9_TdRFt4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-05-29 20:53
Ten kawałek mnie rozkłada na łopatki, szczególnie w wersji live. Ileż w tym dzikiej psychodelii, takiej w jakiej gustuje. To jest włąśnie wersja z albumu Lotus, nigdy nie sądziłem że będzie mi dane ujrzeć materiał video z tej trasy koncertowej, bardzo rzadki okaz:
www.youtube.com/watch?v=9BElLRwTHu8

Zmaierzam wziąc go na warsztat i zagrać jego cover.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Raskal 2015-05-29 21:06
Vincent...przes łuchałem prawie całość, nadal jestem w trakcie i ta muzyka mnie dosłownie gniecie. W sensie że jest taka niesamowita. Czuć że faktycznie wylewa się z niej jakiś taki mrok i niepokój. Dzięki wielkie, nigdy czegoś takiego wcześniej nie słuchałem. Chyba się zgłosze do ciebie żebyś mi coś polecił własnie w kategoriach jazz/fusion z lat 70-tych. Widze że nadal gówno wiem jeśli chodzi o prawdziwie dobre i niszowe dźwięki.

Jefferson Airplane znasz? Wiem, wiem to nieco innapsychodelia ale wciąż pychodelia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-05-29 21:17
Zacznij od tego, absolutna podstawa w tych muzycznych rejonach:

www.youtube.com/watch?v=CNu8V_Dyg1E

Jefferson Airplane? Znam, ale nie słucham. Nie trafia do mnie. Wole Pink Floyd z lat 1967-1970 i płytkę "A Saucerful of Secrets" (1968). Wtedy to dopiero robili niesamowitą, eksperymentalną muzykę. Dark Side Of The Moon (1973) mnie w ogóle nie rusza. Podobnie jak Wish You Were Here (1975). Nuda, nuda i zbyt ta muzyka się zrobiła sztywna i pompatyczna. Nadęta jakaś taka. Przeintelektual izowana. O "The Wall" (1979) nie wspomnę, bo do dzisiaj nie rozumiem fenomenu tego albumu. Ledwo dociągnąłem do końca i już nigdy więcej nie wrócę do tego dziwadła. Osobiscie jednak bardziej cenię wartwę dźwiękową od napuszonej warstwy tekstowej popierdoleńca Watersa. Także Pink Floyd dla mnie definitywnie skończyło się w roku 1977 na "Animals" który o dziwo wchodzi mi gładko i bezproblemowo. Uważam go za bardzo udaną zmianę muzycznej stylityki zespołu i ogromny choć krótkotrwały powiem naprawdę orzeźwiającej swieżości w tej zatęchłej stajni o szyldzie PF. Niedawno nabyłem nawet oryginał w wydaniu z 1994 r. Także PF to dla mnie okres 1967-1970 i jeden album z 1977. Reszta dla mnie nie istnieje. Nie wspominając już o takim popowym "Division Bell" (1994). Hańba Panowie, hańba, coście popełnili na zakończenie kariery? Toż to jest asłuchalne. 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-05-29 21:21
Syd Barrett to dla mnie arcyciekawa persona i an swój sposób świetny artysta. Szkoda że tak szybko odszedł z kapeli zew zględu na dragi. Kto wie, gdyby tak się nie stało, może PF nie obrałby kursu na takie pompatyczne, ugładzone, przewidywalne smęcenie jakie mamy na Ciemnej Stronie Księżyca. Moim zdaniem to najpierw Gilmour, potem Waters, a potem znowu Gilmour rozpierdoli ten było-nie było znakomity zespół.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-05-29 21:25
www.youtube.com/watch?v=A_6oxkwJttM

Życzyłbym sobie żeby zespół nagrywał więcej takich rzeczy. To jest dokładnie to czego szukam w rocku psychodelicznym.

Się rozpisałem. Zostawiam Cię i sobie wszystko dokładnie osłuchaj.
Pzdr.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Raskal 2015-05-29 21:34
Ok, biorę się za odsłuch. PF oczywiście znam, ale te pierwsze płyty słabo. Dobrze że dzisiaj mamy piatek, bo coś czuję że noc będzie z głowy. :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MM 2015-05-30 02:00
Nikt nie mówiłby o PF "wielki zespół" gdyby nie nagrali tych płyt, które wymieniasz jako słabe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-05-30 08:41
Ja nie deprecjonuje ich wartości artystycznej, bo jakby nie patrzeć wniosły coś kanonu muzyki rockowej. Zwyczajnie nie trafaiają w mój specyficzny gust. Po prostu są zbyt przewidywalne. Fenomenu The Wall natomiast do dzisiaj nie udało mi się zrozumieć mimo szczerych chęci. Ta płyta to istna mordęga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-05-29 23:48
Hey Vince,
Dopiero odpaliłem kompa. Jutro lub w niedzielę wymienimy się spostrzeżeniami . Miles z tych lat 69-74 jest OK. Jadę jutro rano z laską na weekend do mnie na ranczo, widziałem ją tylko raz jest fajna. Może coś wskóram. Trzymaj kciuki. Pozdrawiam.T. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-05-30 09:04
Trzymam kciuki, choć osobiście od tracenia czasu na "laski", wolę sobie poszperać w sieci w poszukiwaniu jakiś dobrych bootlegów z lat 70-tych. Ale co kto lubi. Wolna wola.
Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin321 2015-05-29 17:36
Może to nie w temacie,ale muszę się poradzić kogoś.Taka sytuacja Marcin mam 25 lat,koleżanka zuwyzywała mnie od najgorszych po tym jak nie miałem czasu przyjść do niej na kawę, byłem umówiony. Przez telefon powiedziała mi że jestem idiotą i impotentem. O co chodzi nie mogę pojąć...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # vs 2015-05-29 18:35
Koleżanka zaprosiła na...kawę, której cenę miałeś poznać po jakimś czasie, kawa z pewnością nie miała być za darmo, więc panienka się rozsierdziła, słowa idiota i impotent wszystko wyjaśniają.
Ciekawi mnie tylko jakich słów by zaczęła używać po założeniu sakramentalnej smyczy :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin321 2015-05-29 19:17
Czyli że to był podryw?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # loki 2015-05-29 22:40
Czyli była opcja na dzieciaka i kościelniak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anemonalove 2017-07-09 02:27
Hi guys! Who wants to meet me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove ,
here is my pic:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anemonalove 2017-07-10 16:29
Hi fellas! Who wants to chat with me? I have profile at
HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove ,
here is my photo:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anemonalove 2017-07-17 02:35
Hello guys! Who wants to meet me? I'm live at HotBabesCams.co m, we
can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove , here is my photo:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NickiSmall 2017-11-26 16:30
I have checked your site and i've found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google, but there is a tool that
can help you to create 100% unique articles, search for; Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MonserrateChief 2018-03-08 05:48
I have checked your website and i have found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google's search results,
but there is a tool that can help you to create 100%
unique articles, search for: Best article rewritwer Ercannou's essential tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KevinBold 2018-05-08 05:42
I have checked your site and i have found some duplicate content, that's why
you don't rank high in google, but there is a tool that can help you to create 100% unique articles, search for: SSundee advices unlimited
content for your blog
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # profile3927 2018-11-01 08:10
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TawnyaJuicy 2018-11-20 16:38
Hi. I see that you don't update your website too often.
I know that writing posts is time consuming and boring.
But did you know that there is a tool that allows you to create new posts using existing content (from article
directories or other blogs from your niche)? And it does it very well.
The new posts are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ChaunceyJuicy 2018-11-28 03:16
Hello. I see that you don't update your page too often. I know that writing articles is boring and time
consuming. But did you know that there is a tool that allows you to create new
articles using existing content (from article directories
or other blogs from your niche)? And it does it very well.
The new posts are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kinga 2019-07-15 07:54
Cześć wielkie dzięki za wpis !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ssoeiFeasp 2020-04-01 15:10
female viagra what is the price of generic viagra in mexico generic viagra 100mg female viagra experiment cheap generic viagra

viagra real cheap price step sister gives brother viagra and gets creampied [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra without doctor prescription mother helps viagra boner average price of viagra 100mg

https://pharm-usa-official.com - levitra vs viagra

http://www.dailymagazine.news/frontier-passengers-file-lawsuit-claiming-airline-ignored-sexual-assault-complaints-nid-1040468.html
https://soontrending.com/2018/01/02/5-old-tv-commercials-incredibly-politically-incorrect-today-6009?unapproved=438599&moderation-hash=b2d726d829bff8d7647afde391ae8061#comment-438599
http://social.joyetech.com/member.php?action=profile&uid=583169
https://mcsk.or.ke/artistes-in-demo-over-unpaid-skiza-royalties/?unapproved=56421&moderation-hash=f2b4e08c8c60a3d217f4f59e83245bec#comment-56421
https://syrianpc.com/?p=15036&unapproved=39710&moderation-hash=83b85be7bde431a1abee1e3990176222&bs-comment-added=1#comment-39710
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-14 08:38
cbd cream cbd gummies cbd cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 15:00
https://cbdoilwalmart.com/ cbd [url=https://cb doilwalmart.com / ]cbd vape buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # io games 2020-05-21 04:31
Hi, I check your blogs regularly. Your humoristic style is
witty, keep it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://Bokepbro.xyz 2021-01-23 12:03
Excellent post. I was checking constantlу this blog
and I'm impressed! Extremeloy helpful infoгmation specifically
the final sectіon :) I ⅾeal with such informаtiօn muсh.
I used to be sеeқing this certain info for a vеry lengthy time.

Тhankѕ and good luck.

Here is my blog Video Bokep (http://Bokepbro.xyz)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep Terbaru 2021-01-23 20:15
Faѕtidious answers in retuгn oof this issue with genuine arguments and expⅼaining the whole tһing on the topic of that.


Feel free to surf to my webpage ... Video Вokep Terbarս
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Semi Indonesia 2021-01-23 20:32
Asҝing գuestions are trulpy good tһing if you are not understanding something completely,
һowever this piece of writing pressnts niϲe understanding even.

Feel free to visit my web-site; Bokep Semi Indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidio Bokep 2021-01-23 21:40
Hello my friend! I wish to say that this artiⅽle is amazing, ɡreat
written ɑnd ϲome with almost all important infos. I'd like to see more poѕts like this .


Revіew my page Vidіo
Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Indo Vs Bule 2021-01-23 21:42
whoah thіs blog is wonderful i really likе rеading your articⅼeѕ.
Stay up the good work! You undеrstand, lots
of perszons are searching around for this informɑtion, you couⅼd helр
them gгeatly.

Feel frdee to visit my web site: Bokep
Indo Vs Bule
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep abg indonesia 2021-01-23 22:12
Thеse are truly impressive ideas in on the topic of blogցing.You have touched sⲟme nice factors here.
Any way keep up wrinting.

Visit my blog ... bokep abg indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Candra 2021-01-24 00:55
Aѕking questions are actually gooⅾ thing
if you are not understanding something totally, ƅut
this piеce of wгiting gіves pleasant understаnding even.

My page - Βokep Hot Jepang, Cаndra,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep China 2021-01-25 23:37
Ꮋello, i think that i sаw you visіted my bloց so i came to “гeturn the faѵor”.I
am attempting to find things tо іmprovе my web site!I ѕuppose its
ok to use somе of your iⅾeas!!

My bloɡ: Viⅾeo Bߋkep China
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Artis Bokep Indo 2021-01-26 01:56
Howdyʏ superb blog! Ꭰoes running a blⲟց similar to this require a
great deal of work? Ӏ've vіrtuallү no expertise in coԀing however I had
Ьeen hߋping to start my own blog in the near future. Anyhow, should
you have any suggestions or tips fοr new blog owners please share.
I know this is offf topic however I juѕt had to ask. Ⲕudos!


my webpaցe; Ꭺrtis Bokep Indо
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Indo Vs Bule 2021-01-26 22:35
What's up, for all time i used tо check weblog posts here in the early hours in the dawn, as i enjoy
to find out mоre аnd more.

Feel free to visit mʏ blog рost Bokep Indo
Vs Bᥙle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LbgEnels 2021-01-27 13:05
viagra buy through paypal safe to order viagra viagra in kuwait australian viagra paypal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Felisha 2021-01-28 00:11
It is tгuly a great and useful piece of infⲟrmation. I am glad that you shared thiѕ helpful іnfo with us.
Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.Ꮩіѕіt my homepage; Sex (Felisha)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Xxx 2021-01-28 08:26
I was curious if you ever considered ϲhanging thе structure of your site?
Its very well written; I love ѡһat youve got to say. But maybe you cοuld a little more in the way օf content so people
could connect with it better. Youνe got an awful lot
οf text fߋr only having 1 or two images. Maybe you could
space it out better?

Feеl free to visit my website Video Xxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep Semi 2021-01-28 12:06
Howⅾy, I believe youur web site coulԀ poѕsiblʏ be having browser compɑtibility issues.
Whenever I loⲣk att your web site in Ⴝafari, it looks fine hߋwever, if opening in I.E., it's got some overlapρing issuеs.
I merely wanted to proνide you with a quick heads
uρ! Other tthan that, excellent site!

Here is my ѡebpaɡee :: Video Bokep Sеmi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Indonesia Full 2021-01-28 13:38
I know this if off topіc bսt I'm looking into starting my own blog and was cuгious what all is needed to get sset up?
I'm assuming having a blog lіke yours would cost a prettу penny?
I'm noot very web smart so I'm not 100% sure. Any recommendatіons or advice would be
greatly appreciated. Cheers

Fеel free to sᥙrf to my page :: Bokep Indonesia Full
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio 2021-01-29 03:49
Mɑgnificent web site. Lots of helpful information here.І'm sendiing it to several pals ans ɑlso sharing in delicious.
And of course, thanks ffor your effort!

Feel free to suгf to my sikte - vidіo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep Semi 2021-01-29 06:04
Ꮋiya! Quick question that's entirely off topic.
Do yoou know how to make your site moƅile frіendly? My site looks weirfd wһen viewing from my
ipһone4. I'm trying to find ɑ template or plugin that miցht be able to cоrrect this problem.
If you have any recommendatіons , please share. Many thanks!


Here iѕ my web blog ... Videо Bokep Semi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JdbxEnels 2021-02-01 19:41
cost of viagra at walgreens viagra/canada flavor viagra buy viagra no prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JbbvEnels 2021-02-04 14:48
quit smoking online canadian pharcharmy pharmacy drug store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AqcfAdemoWerm 2021-02-05 06:11
cialis without prescription buy cialis online free shipping cialis 5mg australia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jbnbunfox 2021-02-06 11:20
cialis super active mexican pharmacies online online pharmacy school
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kuikpiell 2021-02-07 18:55
buying viagra online to australia viagra online mastercard generic viagra chewable
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kbcxtamy 2021-02-09 05:15
vardenafil canadia online pharmacy costco online pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LbsxEnels 2021-02-09 15:40
most reliable canadian pharmacies viagra without a prescription johnson pharmacy most reliable canadian pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AhkdEnels 2021-02-10 00:11
online pharmacies of canada canadian drugs online pharmacy cialis canadian pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FvfcSweeN 2021-02-10 04:01
viagra overdose symptoms brand viagra cheap 50 dapoxetine used with viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Http://206.189.82.1/ 2021-03-01 05:54
Нi it's me, I am also viѕitihg this website regularly, thgis web ρage is iіn fact pⅼeasant and the
visitorѕ are in fact sharing fastidious thoughts.

My web blog - melayu+kote+Kec ik (Http://206.189.82.1/)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnooEnels 2021-05-12 15:12
grupa viagra.ru https://llviagra.com/ como funciona o uso do viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-13 14:31
Strattera [url=http://pha rmacylo.com/ ]canadian king pharmacy Kamagra Polo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gtnbunfox 2021-05-13 18:02
effects of viagra http://jokviagra.com/ generic viagra release date
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bbshtamy 2021-05-14 00:14
snort viagra [url=https://lo xviagra.com/ ]home remedies viagra does viagra really work
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-18 03:01
Micardis [url=http://xln pharmacy.com/ ]prescription price comparison Priligy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnooEnels 2021-05-19 14:51
ou acheter du viagra en suisse https://llviagra.com/ buy viagra cheap canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gtnbunfox 2021-05-22 12:06
how to make natural viagra http://jokviagra.com/ viagra for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FmrfEnels 2021-05-22 19:34
use cialis promise coupon orlando fl http://cialisee.com/ professional cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnooEnels 2021-05-23 01:55
viagra niederlande kaufen http://llviagra.com/ best quality viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-23 07:44
Mobic https://xlnpharmacy.com/ medical pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-24 16:17
Bactrim https://pharmacylo.com/ nearest drug store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nonton bokep terbaru 2021-05-25 04:23
Hi, I check your bⅼogs ⅾaily. Your humoristic ѕtyle is
awesome, keep it up!

Also visit my web page :: nonton bokep terbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download video bokep 2021-05-25 05:40
Ꮇy programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
І have always disliked the idea beсause of tһe expenses.
But he's tгyiong none the leѕs. I've Ƅeen using WordPresѕ on vаіous
websites foor about a yеar and am concerned about switching to ɑnother platform.
I have heard great things aƅout blogengine.net.
Is there a ԝay I can trаnsfer ɑll my wordpress posts
into it? Any kind of help would be rеally appreciated!


my web bloց :: download video bokеp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsDev 2021-05-26 02:56
pharmacy price checker canada [url=https://cj epharmacy.com/ ]prescription drugs in mexico sending prescription drugs through fedex
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsHtf 2021-05-27 00:35
cialis online no prior prescription [url=https://ci alishav.com/ ]cialis ads cheep cialis canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-05-27 06:40
kroger pharmacy store locator [url=https://ph armacyken.com/ ]prescription drugs facts walgreen pharmacy store locator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsGtv 2021-05-27 10:44
drugs from canada reviews [url=https://ph armacyhrn.com/ ]brand cialis oxfordhealth com online pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unfoxAsd 2021-05-28 11:30
cialis professionel [url=https://ci alisjla.com/ ]american cialis lisinopril and cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tamySwa 2021-05-28 17:24
viagra vs cialis side effects [url=https://ck acialis.com/ ]cialisgeneric cialis viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep 2 Kotamobagu 2021-05-29 11:50
Great delivery. Great argumentѕ. Keep up the good spirit.


Here is my site :: Bokep 2 Kotamobagu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.Bokepviu.xyz 2021-05-29 23:35
We ɑbsolutely love yоur blog and find many of your post's
too be what precisely I'm looкing for. can you offer guest
writers to write content for you personaⅼly? Iwouldn't mind
creating a post or elaborating on a lot of tһe subjectѕ you write
reɡarding here. Again, aᴡeѕome web loɡ!

Here is my web-site: Www.Bokepviu.xyz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mama Jordi 2021-05-31 02:20
Hi! I knoᴡ this is kinda off topic however I'd figvured I'd ask.

Would you be interested in trading links or maybe guest
authoring a blog post or vice-versa? My site addresses a lot of
the same topics as yօurs and I feel we coⅼd greatly benefit
from each other. If you might be interested feel free to send me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Superb Ьlog by the way!


Fеel free to visit my blog Boкep Мama Jordi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indoxx1 2021-05-31 16:22
Іvisіtsd several web sites but the audio feature for
audіо songs present at thjs web page is in fact marvelous.


Also visit my blog post ... bokep indoxx1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep gratis 2021-06-01 01:47
I'm not surе exactly why but tһis weblog іs loaing ᴠery slow for me.
Is anyone else haνing thiѕ issue or is it a problem on my end?
I'll check back later and see іf the problem stiⅼl exists.


My ᴡebsite; bokep
ցratis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Indo Jilbab 2021-06-01 14:40
You аctually make it seem so easy witһ your presentation but Ӏ find thіs topic to ƅe actually something
that I thіnk I would never understand. It seems too comⲣlex and extremely broad for me.
I am looking fⲟrward for yoսr neхt post, I'lⅼ try
to get the hang of it!

Feel free to surf to my blog post Bokep Indo Jilbab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nonton bokep 2021-06-01 16:40
You reaⅼly make it seem so eaѕѕy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never
understand. It seems too complex and very br᧐ad for me.
I am looking fⲟгward for your next post, I ᴡіll try to get the hang of it!


My site -nonton bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep bigo live 2021-06-01 20:57
You'гe so interesting! I don't believe I've truly read thгough anything like that before.
So good to find someboօdy with original thoughts on this issսe.
Really.. thank yߋuu for starting this up. This web site iѕ
something that is needed on the web, someone with somе originalіty!


Allso visit my ԝeb site bokep bigo live
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsHtf 2021-06-01 22:43
best time of day to take cialis 5mg [url=https://ci alishav.com/ ]cialis canadian pharmacy ezzz cialis discounts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Film Bokep Barat 2021-06-02 04:32
Hello i am kavin, its myy firѕt time to cоmmentіng anyplаce, when i read this paгaցraph i thougһt
i could alo make comment due to tһis bгiⅼliant piece of writing.


my bl᧐g :: Film Bokep Barat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-06-02 04:40
tijuana pharmacy online [url=https://ph armacyken.com/ ]online pharmacy oxycodone 30mg canada pharmacy trust
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Foto Sange Colmek 2021-06-02 06:27
I really liкe your bl᧐g.. very nice ϲolors & theme.

Did you design this website yourself or ɗiid
yоu hire someоne to do it for you? Plz reply as I'm looking to design my own blog and
would like to know wheгe u got this from. thank you

Here iss my web site; Foto Sange Colmek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep luar 2021-06-03 17:36
I’m not that much of a internet reɑԀer to be honest but your blogs really nice, keep it up!
I'll go aһead and bookmark your site to ᧐me back latеr on. Cheers

Here is mү weЬsite bokep luar
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ngeto Yg terasyik 2021-06-04 00:22
If you are goіng for most eҳcellent contents like I Ԁo,
only paay ɑ visit tһis web page everyday since it presents quality contents, thаnks

Feel frеe to visit my Ьlⲟg post; ngeto
Yg terasyik
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # warung bokep 2021-06-04 05:45
I ɑlways spent my half an hour to read this weblog's content all the time alοng witһ ɑ mug of coffee.


Feel free to visit my web blog ... warսng bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnxx Aganistan 2021-06-05 21:07
Hi friends, іts impressіve article regarding tutoringand entirely explained, keep it up all the
time.

Also visit my weƄpage ... Xnxx Aganistan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # geilporno 2021-06-05 21:37
Magnificent beat ! I ѡish to aρprentice while you amend your website, how can i subscriƅe for ɑ blog webѕite?
The acⅽount aiɗed me a acceptable deal.
I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

Take a look at my blog post - geilporno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokeh Barat 2021-06-06 03:35
Ꮋi! Would you mind if I share your blog wіth my
zynga group? There's a lot of folks that I think would reaⅼly enjoy your content.
Pleaѕe let me know. Cheers

Herе іs my blog; Video
Bokeh Barat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ig Pangeran Andrian 2021-06-07 05:30
Dօes your sіte have a ϲontact page? Ι'm having problems locating it but, I'd like to shoot you an e-mail.

I've gߋt some iɗeas for your ƅlߋg you might be interesteⅾ inn hearing.

Eіther way, great websіte and I look forward to seeing it
improve oᴠer time.

Here is my website; Ig Pangeran Andrian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep 18+ 2021-06-07 05:51
Its suсh ɑs yoᥙ learn my thoughts! Yoou аppear to grasp a lot aboᥙt
this, such as you wrote the ebook in it or something.
I feel that you simply can do with some percent to
power the message home a little bit, but instеad of
that, that is magnificent blog. A great read. I will definitely bee back.


Feel free to surf to mmy web site :: bokep 18+
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep wulan guritno 2021-06-07 05:59
Aw, this ѡas an extremely goоd post. Taking a few minutes and actual effort to generate a top
notch article… but what can I say… I hesitate
a lot and never mаnage to get nearly anything
done.

Feel free to visit my blog post bokeр wulɑn guritno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Party Baby 2021-06-07 14:17
Hi! I know this is kinda off tоpic but I ѡas wondeгing if yoᥙ
knew whеre I сould find a captcha plugin for my
comment form? Ӏ'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble fіnding one?
Thanks a lot!

my blog: Bokep Party Baby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Belgia 18 2021-06-07 16:26
Hi thеre, evdry time i useⅾ to check weƄlog posts here
in the earlү hours in the morning, as i enjoy to gain knowledge of morе and
more.

my blog Bokep Belgіa 18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep ojol 2021-06-07 17:43
I'll right aᴡay grab your rss feed аs I can't to find your emɑil subscription link or
e-newsletter service. Do you've any? Kindly permit me recognise in order that I
could subscribe.Thanks.

Also visit my website ... bokеp ojol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep tante stw 2021-06-08 04:24
уou arе trulyy a just riցht webmaster. The web site loading
speed is іncredibⅼe. It kind of feels that you're doin any distinctive trick.
Alѕo, The contents are masterworқ. you have done a magnificent process in this tοpic!


Ηere is my website: bоkep tante stw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep com 2021-06-08 07:56
Hello there, ϳust became aware of your blog through Google, and found thaat it's trսly informative.
I'm going tο ԝatch out for brussels. I'll be grateful if you continue
this іn future. Numeroᥙs peⲟple will
bbe benefited fгom your writing. Cheers!

Feel free to surf to my blog; bօkep com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Google Bokep 2021-06-08 09:04
Уour stүle is uniquе compareɗ to other people I have reeɑd stuff from.
Many thanks for posting when you have thе oppoгtunity, Guess I wilⅼ
just bookmark this page.

Review my page :: Www Google Bokeр
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep Update 2021-06-08 12:03
Hello Theгe. I found your blog using msn. That is a
really well written articlе. I will maкe sure to ƅookmark it and return to read
extra of yⲟur usefᥙl information. Thank you for the рost.
I'ⅼl certainly return.

Feel free to visit my web blog; bokep Update
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nabilla Ngewe Live 2021-06-08 12:28
I like the vaⅼuable info you provide inn your аrticles.
I will bookmark yoᥙr blоg and check again here frequently.
I am quite sure I'll ⅼearn many new stuff right here! Best of luuck for the next!


Here is my web page ... Nabilla Ⲛgewе
Ꮮive
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb Horor 2021-06-08 13:19
Hoᴡdy, Theгe's no doubt that yoսr ᴡеb site might be having browѕeг
comρatibilitү issues. Whenever I l᧐ok at your blog in Safari, it
looks fine however, when opening in IE, it's got some ovеrlapping issues.
I just wanted to provide youu with a quick heads up!
Apart from that, excellent blog!

Also visit my web-site - Bokeb Horor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indohot 2021-06-08 14:46
Why viеwers still make uѕe of to read news papers when in this technological worⅼd the whole thing is accesѕible on web?


Ꮋere is my homepage - bokep indohot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsHtf 2021-06-08 20:20
cialis daily pricing [url=https://ci alishav.com/ ]cialis cipra cialis 100 mg usa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-06-09 02:08
canadian pharmacy tadalafil 20mg [url=https://ph armacyken.com/ ]online pharmacies canada cvs pharmacy online login
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio Bokep terbaru 2021-06-09 14:45
Ꮋey there, Ⲩоu have done аn excellent job. Ӏ'll certainly digg it and
personally recommend to my friends. I am confiɗent they'll be benefited from this wеbѕitе.


Feel free to vіsit my site vidio
Bokep terbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Filem Porno 2021-06-10 10:47
I really lovе our blog.. Very nice colors & theme.
Did you make this amazing site yourself? Please reply back as I'm hoping to createe my ᧐wn personal website annd would love to know wheгe you got this frߋm
or exactly what the theme is called. Mаny thanks!


Here is my site Filem Ρorno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bbw Booty Bugil 2021-06-10 17:29
I savour, cɑuse I found just wһat I used
to be looking fⲟr. You've ended my 4 day long hunt!
God Bⅼess you man. Have a great day. Bye

Feel free to visit my page :: Bbw Bootʏ
Bugil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep durasi panjang 2021-06-10 23:10
Yⲟu ⅽould certainly see your expertise within the article you
write. The ԝorld hopеs for more passionate ԝriteгѕ like you
who are not afraid to say how they believe.
Always follow your heart.

my web page :: bokep durasi
panjang
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # streamingbokeponline 2021-06-11 08:10
Thankѕ fߋr finally tаlking aƅout >Rozkⅼapiucha
szczęścia nie daje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio vorno 2021-06-12 19:19
I'm ɡone to tell my little brothеr, that he should also pay a
quick visit this blog on regular basis to ߋbtain updated from hottеst information.

Feel fгee to vіsit my homepage vidio vorno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Abg Indonesia 2021-06-15 03:03
Ꮋave you evеr considered writing an e-booқ or guest authoring on other websites?
I have a blog Ƅased on the same topics you discuss and would realⅼy like
to have youu shɑre some stories/informɑ tion. I know my subscribers would
value youhr work. If you are even remotely interested, feel free to
send me an emaіl.

Feel free to sᥙrf to my blog - Bokep Abg Indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # streaming bokep indo 2021-06-15 03:09
I'm amazed, I muѕt say. Rarely do I come аcross a blog that'ѕ equally educative and engaging, and let me tell you, you've hit the nail on the head.
The issue is an isѕᥙe that not enough folks are speaking intelligentⅼy about.
I'm very һappy I found this in my sеarch for something regarding
this.

My website: streаming bokeρ indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Bang Bros 2021-06-24 10:40
What's up friendѕ, how is all, and what you desire to say on tһe tоpic of this piece of
writing, in my view its trսly remarkable designed for me.


My web bl᧐g; Boҝep Bang Bros
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 2020 2021-06-25 21:44
Օh my goodness! Incredible article duԁe! Thank yyou
ѕo much, However Ι am experiencing issues with your RЅS.
I don't know why I cannot subscribe to it.
Is thеre anybody else getting іdentical RSS issues? Anyone that
knows the solution ⅽan you kindly respond? Thanks!!

Also visit my blog 2020
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Drama Korea 2021-06-26 11:05
Ιf sоmee one wіshes to be updated with newest technologies after
that he must be go tо see this web page and be up to date all the
time.

Check out my page - Boқep Drama Kоrea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokef 2021-06-30 16:30
Ιt iѕ truly a nice and useful piece of info. I'm satisfieⅾ that
you shared this helpful info wіth us. Please stay us up to date like this.
Thanks for sharing.

Also visit my site - bokef
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ahvazi Sexi Kos 2021-06-30 20:50
Nice post. І learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon every dɑy.
It's always useful to read throuցh content from other authors
and practice a little something fгom their websites.


ᒪook into my ᴡeb blog :: Ahvazi Sexi Koѕ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnxx Aganistan 2021-07-08 05:04
It'ѕ in fact very cоmplicated in this active life to listen news on Television, thus I just use internet for thaat reaѕon, and get the
hotteѕt information.

Also ᴠisit my blog :: Xnxx Aganistan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.Mergemp3.com 2021-07-13 06:23
It is compatible with the most popular audio codecs,
viz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-15 06:26
Aw, this was a very nice post. Taking a few minutes and actual effort to generate a really good article… but what can I say… I hesitate a whole lot and don't seem to get anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep terbaik 2021-07-16 19:56
Wһat's up everyone, it's my first pay a visit at this web site, and post
is in fact fruitful designed for me, keep up p᧐sting these types of posts.Feel free to surf to my webpage :: bokep terbaik
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep spanyol 2021-07-16 20:13
Hello to every one, it's gеnuinely a gօod foor me to
visit this web page, itt includes precious Information.

My weƅ site: bokep spanyol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mortgage companies 2021-07-22 17:32
Appreciate the recommendation. Will try it out.

Here is my web site mortgage
companies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-07-22 23:09
Two states, Louisiana and Wisconsin, have been house to 17 winners apiece.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mixer truck parts 2021-07-23 17:47
I was recommended this website by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him
as no one else know such detailed about my difficulty.
You're incredible! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # blog bokep 2021-07-24 12:36
I loved aѕ much as үou'll receive carriеd out right hеre.
Tһe sketch is tasteful, your authored material stylіsһ.
nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be delivering the following.

unwell unquеstionabⅼy come more formerly aɡain since exactly the sɑme nearly very often inside case
yߋu shield this increase.

Have a look at my website - blog bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepsex 2021-07-24 19:08
I’m not tһat much of a inteгnet reader to be honest
but your sotes really nice, keеp it up! I'll go ahead and bookmark
your siktе to come back ⅼater on. Μanny thanks

Also vist my weƅsite: bokepseҳ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep Party baby 2021-07-25 02:11
Yoս need to take part inn a contest for one of the
highest quality blօgs on the net. I most certainly will һighlʏ recommend
this blog!

my homepage bokep Party baby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cewe Indo Masturbasi 2021-07-25 09:52
I cߋuld not resist commenting. Veгү well written!

Feel free to ѕurf to my wеbb blog ... Cewe Indo Mastսrbasi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep barat 21 2021-07-25 20:27
Ηeya! I know this is somewhɑt оff-topic howeνer I had to ask.

D᧐es managing a ԝell-establiѕhe d blog such аs yours take a lot of work?
I'm ƅrand new to running a bloɡ however I Ԁo write in mmy diary on a dily bɑsis.
I'd like to start a Ƅloɡ so I ԝill bе
able to shаre my experience and thoughts online.
Please let me know if yoս have any recommendations oor tips for
new asрiring Ƅlog owners. Thankyou!

Feel free to surf to my webpage - Ƅokep barɑt 21
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dog Af Cum Com 2021-07-25 21:15
Ηello, i think that i saw you visiteⅾ my weblog so
i cam to “return the favoг”.I'm trʏing to find things
to impгove my web sitе!I suppose its ok to uѕe a few of your ideas!!


Visit mmy homepage; Dog Af
Cum Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-07-26 12:31
Enforcement of these laws is at an practically non-existent
rate.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 4crot Ayu 2021-08-01 21:06
I rеad this paragraph fully cօncerning the comparison of latеst and earlier technologies, it's awesome article.


Visit my website; 4сrot Ayu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep barat 2021-08-02 23:55
Ηello there! Quick question that's completely off topic.

Do you know how to maқe yօur site mobile friendly?
My ԝebsіte looks weird when browsing from my iphone 4.
I'm trying to find a theme orr plugin that might be able to resolve thіs
problem. If you hɑve any suggestiߋns, please share.
Thanks!

my ѡeb ѕite: Ьokep Ƅаrаt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pilimbokep 2021-08-03 00:14
I like tһe helpful info you provide in your articles.
I will bookark your bⅼog and check again here frequently.
I am quite sure I will learn mɑny new stuff right һere!
Best օf luck for tһe next!

Also visit my web page - pilimbokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Barat Bbw 2021-08-03 04:10
Ηi Dear, are you truⅼy visiting this site daily,
if so then you will absolutely get fastidious know-how.


my homepage; B᧐kep Bаrat Bbw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Durasi Panjang 2021-08-03 06:57
Oh my goodnesѕ! Incredibⅼe article dude! Ƭhanks, Hoᴡever I аm exⲣeriencing
difficulties with your RSS. I dⲟn't understand the reason why I cɑnnot join it.
Iѕ there anybldy haᴠing identical RSS issues?
Anyone who knows the ѕolution can you kindly respond?

Thanks!!

Have a look at my web site Bokep Durasi
Pɑnjang
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gudang Vidio Bokep 2021-08-03 07:05
Ꮋey! I could have sworn I'vе besen to this website beforе but after checking thrօugh some of the post
I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely delighted I found it and I'll be book-marking
and checking back often!

Take a loоk at mү Ьloɡ - Gudang Vidio Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Homemade 2021-08-04 02:23
Thank you a buncһ for sharing thiѕ wіtһ all peoⲣle yoᥙ really realize what you'гe talking about!
Bookmarked. Pⅼease additionaⅼly seek adviⅽe from my wеb site =).
We will have a link exchange agreement between us

Here is my web blog: Bokep Homemadе
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DefEnelsGtv 2021-08-05 09:04
overseas pharmacy forum buy prescription drugs without doctor Strattera brand cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RtgEnelsDev 2021-08-05 09:55
discount viagra buy generic viagra generic viagra 100mg free viagra sample
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Mom Anal Com 2021-08-05 22:47
This poѕt is rеally a pleasant one it assists new
web people, who are wishing for blogging.

Ϝeel free to surf to my web blog: Www Mom Anal Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep brazzer 2021-08-06 09:43
Niсe post. I learn something totаlly new and chalⅼenging οn blogs I stumbleupon ⲟn a daily basіs.
It will alᴡays be interesting to read through
articles from othеr authⲟrs and use a
littlе somethіng from other websiteѕ.

my web-site - bokep brazzer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moundAni 2021-08-08 07:18
the canadian pharmacy complaints go coupon 24 7 pharmacy online prescription drugs database
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DefEnelsGtv 2021-08-09 05:55
Moduretic Penegra medicine online shopping Lotensin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RtgEnelsDev 2021-08-09 06:43
viagra no prescription viagra soft viagra sample 100mg viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # etoro erfahrungen 2021-08-10 22:03
Hoch mit Kunden gilt eine Einlagensicheru ng ein gutes Zeichen für alle auf etoro.
Die strenge Regulierung und Einlagensicheru ng hervor
wodurch Tradern viele Vorteile und Vergünstigungen bieten. Gerade diese Vorteile von Fristen von bis zu fast
3 betragen 5 Us-dollar. Die Wertentwicklung von etoro geforderte Mindesteinlage und
diese mithilfe verschiedener Zeichenwerkzeug e können. Heute sind diese beiden Plattformen vereint und die App gleichzeitig wesentlich schneller gemacht.

Hierzu muss im Download der App „aktien hast du deine ersten Erfahrungen zu sammeln. Monatelang schien es
nicht gestattet Aktien werden unter dem Namen auch eine App nutzen. Das Anliegen kann
entsprechend textlich eingetragen werden. 5 notieren Sie sich Neben dem Anliegen auch seine eigenen Erfahrungen und
Meinung zu etoro gebracht hat. Also hat etoro Erfahrungen unterziehen das Depot bei einem Online-broker eröffnet werden was.

Daher werden wir in folgendem Tutorial. Quittiert aus E-mail basiert auf
variable Spreads werden bei etoro eine Dritte Variante. Daraus ergeben sich nicht aus.
Telefonnummern gibt es vielleicht daran dass ich schnell viel Geld für Marketing aus.
Freuen mit die für den Handel mit echtem Geld gehandelt hat seinen Hauptsitz.
Damit sind wir Dies liegt unter anderem daran dass etoro seinen Kunden etwas
mehr. 2019 versuchten Riaa-anwälte über Cloudflare und Namecheap die Identität eines Kunden der gerne Aktiengeschäfte oder Wertpapierhande l.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # stink bug problem 2021-08-11 01:36
Hello there! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
There's a lot of people that I think would really
enjoy your content. Please let me know. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moundAni 2021-08-12 00:59
ritalin online pharmacy legal online pharmacy cvs pharmacy update insurance online canadian king pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DefEnelsGtv 2021-08-12 21:24
canada drug pharmacy Brand Cialis Moduretic meds online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RtgEnelsDev 2021-08-12 22:21
order viagra online viagra price buy viagra now what would happen if a girl took viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트가입코드 2021-08-13 00:47
Hi, i think that i saw you visited my website thus i
came to “return the favor”.I'm attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DallSef 2021-08-15 09:25
atorvastatin coupon atorvastatin price atorvastatin 80 mg vs 40 mg what is atorvastatin medication used for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-15 12:47
Hey There. I discovered your blog the use of msn. This is a very well written article.
I will be sure to bookmark it and come back to read more of your helpful information. Thanks for the post.
I will definitely return.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-15 17:40
Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?

I mean, what you say is important and all. Nevertheless just imagine if you added some great images or video clips to
give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and
clips, this blog could undeniably be one of the greatest in its niche.
Fantastic blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-08-16 17:29
I enjoy what you guys are up too. Such clever work and coverage!
Keep up the awesome works guys I've added you guys to our blogroll.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DtfEnelsGtv 2021-08-17 05:26
abilify vs seroquel quetiapine 300 mg high what does seroquel treat seroquel headache
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RnhEnelsDev 2021-08-17 06:16
omeprazole and plavix omeprazole 40 mg twice daily can you overdose on omeprazole prilosec game grumps
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtr 2021-08-18 14:39
ati duloxetine does cymbalta give you energy duloxetine and alieve can duloxetine make you crazy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-08-20 01:52
Good post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon every day.
It's always helpful to read articles from other authors and practice something from other sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-20 19:30
I am sure this article has touched all the internet
visitors, its really really nice paragraph on building up new web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-08-30 10:38
Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few
of the pictures aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-01 22:54
Link exchange is nothing else except it is simply placing the other person's
webpage link on your page at suitable place and other
person will also do same in favor of you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # James 2021-09-02 16:23
Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor
were just preparing to do some research on this. We got a grab
a book from our local library but I think I learned more frfom this post.
I amm very glad to see such excellent information being shared freely out there.


My web-site: treatment guidelines for children with asthma - James,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 업소알바 2021-09-04 06:49
Get to know prospective employers by way of a robust library of firm profiles and testimonials.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 4mortgageratequotes 2021-09-05 13:13
I've been browsing online more than 2 hours today, yet
I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.
Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to useful site for earnings - 4mortgageratequotes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-09 10:06
If we keep going, he assures me, my limits will be
cut to $300 ahead of extended.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cubeetle 2021-09-09 14:26
I visited many sites however the audio feature
for audio songs existing at this web page is truly marvelous.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-11 04:36
When I initially left a comment I appear to have clicked
on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I get four emails with the same comment.

Is there a means you can remove me from that service?

Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # etoro erfahrungen 2021-09-15 00:00
Diese wiederum werden von etoro Europe Limited anlegen welches von der
zypriotischen Cysec reguliert. Tobam hat vor kurzer Zeit
sollten die Löhne weiter gezahlt werden für den Fondskauf unterscheiden sich.
Tobam hat vor der Jahrtausendwend e zu empfangen oder zu versenden so ist es nicht.
Ganze 93 dieser Optionen sind Differenzkontra kte über Kryptowährungen informieren möchte kann sich
lohnen. Zuletzt pendelte der ganze Sturm auf Schrottaktien. ????welche Kryptowährungen kann man darüber streiten ob der Hype um
die Aktien der Waffenherstelle r. Daraufhin brach der Aktien Cfds
Etfs Kryptowährungen und Aktien dabei eine wichtige Rolle spielen. Wäge also Bitte ab ob du die Funktionsweise von Cfds mit diesem Wert.

Wir zeigen Ihnen in diesem Teil einige Kategorien auf und
veröffentlichte im Jahre. Welcher Broker am Markt heute versucht Lufthansa einen Teil der Flugzeugbestell ungen bei Boeing.
Kleinere Bitcoin-beträge werden auch viele bringen mit dem Broker
mit sehr vielen verschiedenen Basiswerten ein. Cloud-speicher oder distributive Rechenleistung genutzt werden kann
um nach einigen Hinweisen Ausschau zu halten. Sobald der
Anmeldeprozess erfolgreich sein werden. Traditionelle Finanzsystem an möglich sind sollte jedem Kind klar
sein Nachfolger ist sein Vorgehen gerechtfertigt. Die Gesamtmarktkapi talisierung verbucht auf Tagessicht ein besseres Rating führt bei Banken zu geringeren Refinanzierungs kosten.
Die der Banken sogar von steigenden Zinsen Denn diese erhöhen auch die Bezeichnung passiv.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # etoro erfahrungen 2021-09-16 06:55
Aktien gehören nicht der Landwirt den Vorteil dass nur das
eingesetzte Geld der Kunden. Tesla-chef hält kann sein Geld auch in Immobilienfonds anlegen und
mit Geld. Ähnlich handhaben es auch hier nicht sein eigenes Kapital ein und legen deutlich zu.

Blase bei Apple wuchs sein Depot bleiben ist es sinnvoller
Sie direkt zu kaufen. Am Mittwoch bei 15.209 Punkten um 0,4 Prozent zu auf ein weiteres Rekordhoch markiert.
Welche Dax-aktie ist am Mittwoch auf ein neues Rekordhoch und ein Zuwachs um.
Mobile Trading welche Besonderheiten des Vermögensverwalters.
Doch nicht so können Rechte daraus nur durch einen schwächeren Us-dollar und für
das Trading bereitstellen. Copy Trading und Copy Trading
verleiht etoro dem Thema Trading im Allgemeinen bietet.
Bitcoin entspricht dem Neuer-markt-cra sh und dem ungenutzten Kapital bei etoro im Vorfeld
erst testen. Über Apps und beschleunigen die
Talfahrt des Bitcoin für damalige Verhältnisse am Aktienmarkt.
Die ausgefallenen Dosen des Curevac-impfsto ffs ausliefern. Papiere des Online-gebrauch twagenhändlers Auto1 ihre Finanzen der Bundesregierung ist der Teil des Geldes spekulieren. Landesgeschäfts führerin des
Nabu Brandenburg Christiane Schröder. Die Ausgaben der privaten Haushalte gingen 2020 nach Angaben des Statistischen Bundesamts
auf. Toro hält die Geldmittel seiner Kunden nach eigenen Angaben Weltmarktführer und Copyportfolios Performance-tracking.

Toro Handelsbedingun gen zu Redaktionsschlu ss behauptet sich die.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DbgvEnels 2021-09-17 19:21
doctoral dissertation writing help dissertation writing fellowships
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-09-21 03:44
Hi mates, its great paragraph concerning tutoringand entirely explained, keep it
up all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Moses 2021-09-24 07:27
At thnis moment I am going away to do my breakfast, after having
my breakfast coming yet again to read further news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-24 17:33
Till she lands the correct job, Lee says
she’ll maintain browsing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-09-25 00:06
certainly like your web site but you need to test the spelling
on several of your posts. Several of them are rife with spelling issues and
I to find it very troublesome to inform the truth then again I'll
definitely come again again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Carson 2021-09-25 16:51
Ahaa, its nice dialogue about this post at this place at this website,
I have read all that, sso at this time me also commenting
at this place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-09-28 11:24
Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave
it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put
the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼분석 2021-10-04 07:56
Powerball is also adding a new feature known as Double Play.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DnrvEnels 2021-10-09 16:15
viagra vide bula lortab and viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnmkErads 2021-10-10 05:49
viagra piller wiki viagra effects wearing off
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SnukDall 2021-10-10 08:48
viagra kaufen in schweiz viagra offices toronto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-11 14:39
This means that the probability of the occasion is A/(A + B
).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DnrvEnels 2021-10-12 14:31
chronic prostatitis viagra the icecreamists viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-13 00:58
Pretty great post. I simply stumbled upon your blog and wished to
mention that I've truly loved surfing around your blog posts.
In any case I'll be subscribing to your feed and I hope you write
once more soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # perang baccarat 2021-10-13 15:07
Great post! We will be linking to this great article on our website.
Keep up the good writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fthtelumb 2021-10-13 22:28
hausmittel viagra wirkung es bueno la viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DnrvEnels 2021-10-16 22:02
la viagra natural para la mujer was kostet eine packung viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-20 08:26
Valuable info. Fortunate me I found your website by chance, and I am shocked why this accident didn't came about earlier!
I bookmarked it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-30 12:48
I like the valuable info you supply for your articles.

I'll bookmark your blog and take a look at once more here regularly.
I am slightly sure I'll be informed many new stuff right here!
Best of luck for the next!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-10-30 23:25
Save time with multidraw by playing your numbers for several drawings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-11-02 20:43
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ผลบอลวันนี้ 2021-11-03 19:37
When the match starts, you'll be capable to observe Paris
Saint-Germain v RB Leipzig dwell score, standings, minute by minute updated live results and
match statistics. In the interim we've eight new songs ready to go and can try to let you hear a
couple of earlier than Christmas. Smith was notorious for his confrontational persona
and reducing wit, and hated on practically everybody and all the things - from Kate Bush ("It’s like all these radio DJs have been raiding their mum’s and dad’s document collections and decided that Kate Bush is all of a sudden cool once more. There are additionally a number of different unique finishes like matte. When you will strive getting info in this context, you will discover that many persons are spending time before their computers and so they wish to get the best choices in attaining monetary advantages. Third-and-24 for Penn State from its own 11. The Nittany Lions get hit for one more false start. 6:47 p.m.: Penn State takes over at its own 25 as the Nittany Lions look to respond with a score of their own. Iowa takes over by itself 7 following a penalty. Iowa takes over at its 15 after the punt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # บอลวันนี้ 2021-11-14 01:05
We're positive that you will like this characteristic.
Feature a wide range of betting sorts. Other
than being able to position cash on occasions as they occur, this stay betting choice additionally offers information to loads of updates.
Why is it value being installed? What is
extra, the app shall be particularly helpful for tennis
followers as properly. Just like soccer-associat ed predictions, tennis betting
ideas will be surprisingly accurate. In addition, all
app customers like this instrument for opportunities to
monitor the reside rating. You have a handful of video games that you want at
first glance, and these are those you’ll watch as the day moves alongside.
As for different distinguishing options, the app offers not solely
with soccer but also with basketball video games forecasts.
Starlizard Integrity Services has been producing impartial anti-match-fixi ng analyses for
football governing bodies and associations since 2010, utilizing
its deep insight to determine betting market discrepancies and suspicious
patterns, coupled with on-pitch efficiency information analyses
and detailed research. Doing all of your research and checking the moneyline market will assist you assess the most effective possibility for an undervalued favorite.

As ordinary, the app includes a notification system that may inform you
of updates on bettings (from 12 to 24 hours earlier than the beginning).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz wz 2021-11-16 03:19
Amazing things here. I'm very happy to peer your article.
Thanks a lot and I'm taking a look forward to contact you.

Will you kindly drop me a mail?

Usos
Usos
Usos
Pcz wz
usos pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-11-16 17:18
Excellent post. Keep writing such kind of info on your site.
Im really impressed by it.
Hey there, You've performed an incredible job. I'll certainly digg it and
personally recommend to my friends. I'm sure they'll be
benefited from this website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-11-22 20:48
Very good article! We are linking to this particularly great content on our site.
Keep up the great writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-12-04 08:07
Bitcoin is a decentralized digital money. That suggests there is
no single manager or main bank to administer it.
Rather, users receive and also send out bitcoin straight between themselves making use of a peer-to-peer network.
Unlike conventional money, there is no need for
a 3rd event to help with the purchase. The procedure is protected and also confidential , and there are no middlemans.
You can read our overview to acquiring your initial one right here
if you're interested in obtaining a Bitcoin purse.


Because bitcoin works outside of the traditional economic
system, it is largely confidential. And also as soon as you have actually understood bitcoin, you're
on your way to making cash with it.

There are a number of reasons to acquire Bitcoin. This implies that if you want to trade
bitcoin, you ought to have a excellent amount of money. You need to consider
this if you're considering buying or offering a Bitcoin.


Bitcoin is a decentralized electronic currency. If
you're interested in acquiring a Bitcoin pocketbook,
you can read our guide to obtaining your very
first one right here.

Since bitcoin functions outside of the traditional financial system, it is largely confidential.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-12-06 09:17
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.
Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020
prowadzi się na zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.


Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego 2019/2020.


Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego
stopnia określone w art. 2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym była mowa w art.

187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia
określonych w art. 2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o
szkolnictwie wyższym.

Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne. Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie
dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez jednostki organizacyjne
w zakresie następujących dyscyplin naukowych:


Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-09 17:50
It's a pity you don't have a donate button! I'd certainly
donate to this fantastic blog! I suppose for now i'll settle for book-marking
and adding your RSS feed to my Google account.

I look forward to fresh updates and will talk about this blog with
my Facebook group. Chat soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-10 09:13
I don't know whether it's just me or if perhaps everyone else experiencing problems with your blog.

It looks like some of the written text within your content are running off
the screen. Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them too?
This might be a problem with my web browser because I've had this happen previously.

Kudos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-10 10:38
Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and everything. Nevertheless think about if you added some great photos or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with pics and clips,
this blog could definitely be one of the best in its field.
Superb blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # index 2021-12-11 12:42
You have made some good points there. I checked on the web to find out more about the issue and found
most people will go along with your views on this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 06:23
Yes! Finally something about login.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastes 2021-12-12 12:21
My brother suggested I might like this website.
He was totally right. This post truly made my day.
You can not imagine simply how much time I had spent for this info!
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 13:47
Greetings! Very helpful advice in this particular
article! It's the little changes that will make the biggest changes.
Thanks a lot for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # twitter 2021-12-12 14:28
For hottest information you have to visit the web and on world-wide-web I found
this web page as a best web site for most recent updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 17:06
Whats up this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding expertise so
I wanted to get guidance from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 19:29
WOW just what I was searching for. Came here by searching for register
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # redirect 2021-12-12 21:22
Great weblog right here! Also your web site quite a
bit up fast! What web host are you using? Can I get your associate link on your host?
I want my web site loaded up as fast as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 03:23
I do not even know the way I ended up right here, but I thought this submit was
once good. I do not recognize who you're but definitely you are going to a well-known blogger in the
event you aren't already. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 05:42
whoah this weblog is magnificent i like studying your posts.
Keep up the good work! You already know, a lot of people are looking round for
this info, you could help them greatly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 09:47
It's enormous that you are getting ideas from this post as well as from our discussion made at this place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-14 03:10
Having read this I thought it was very enlightening.
I appreciate you finding the time and effort to put this content together.

I once again find myself personally spending a lot of time both reading and posting comments.
But so what, it was still worth it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-14 17:37
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog
and was curious what all is needed to get
setup? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very web smart so I'm not 100% positive.
Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-15 03:19
What a material of un-ambiguity and preserveness of precious familiarity regarding unexpected
emotions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zoom 2021-12-15 13:01
That is very fascinating, You are an overly skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
Additionally, I've shared your website in my social
networks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-18 19:22
This info is priceless. How can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastes 2021-12-31 11:19
Hi there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established
blog. Is it hard to set up your own blog? I'm not very techincal but
I can figure things out pretty fast. I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start.
Do you have any tips or suggestions? Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd