STRONA ARCHIWALNA

Dlaczego nie chcę mieć dzieci? - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

piątek, 22 maj 2015 22:11

Dlaczego nie chcę mieć dzieci?

Napisał 

Gentleman i dojrzały emocjonalnie mężczyzna, o pewnych rzeczach nie powinien rozmawiać, a nawet myśleć. A jeśli się zapomni... otoczenie spróbuje przywrócić go do "pionu". By tego dokonać, najczęściej użyje kija (zastraszanie, wzbudzanie poczucia winy, szydzenie) a inteligentniejsi marchewki (ukazywanie zysków, korzyści).

Grzech dla tłumu, bywa cnotą

Są różne grzechy, ale jednym z najcięższych jest racjonalna, pozbawiona emocji refleksja na temat posiadania dzieci. Zwłaszcza Panie są wyczulone na tych "niedojrzałych emocjonalnie" mężczyzn, który ten temat poruszają - i jeśli facet się zastanawia, ale ogólnie jest na "tak", chętnie przekonują. Jeśli jednak widać że jest mocno na "nie", nastrój gwałtownie się zmienia; nadchodzi ciężka, czarna chmura, pojawia gradobicie i chęć dokuczenia, upokorzenia a nawet ukarania.

Wiadomo że sens życia zwykłych ludzi to studia, praca, mieszkanie i dzieci. Ma to dać człowiekowi szczęście, spełnienie - wypełnić pieluchami pustkę egzystencjalną, sprawić by odczuwał sens ciężkiej pracy, by mu się chciało. W wersji bardziej "głębokiej", podaje się nam argumenty o tym że nasze dzieci to siła ojczyzny, rządu, kościoła (patriotyzm, odpowiedzialność) - oraz odwdzięczenie się naszym rodzicom. Oni harowali dla nas, więc wypadałoby żebyśmy także poszli tą uświęconą przez ludzi ścieżką.

Gdzie te szczęście?

Pamiętam, że już dość wcześnie dużo rzeczy mi się w tym wszystkim nie zgadzało. Przede wszystkim obserwowałem, i wychodziło mi że w każdej rodzinie którą znałem, jest pewna ilość wzajemnej niechęci, złości, pogardy, presji czy niekiedy nienawiści. Jeśli było względnie dobrze, zawsze był strach o dziecko - a jemu zawsze towarzyszy nadmierna presja, nazywana troską. Trudno mieć o to winę do rodzica - ciężko jest oddzielić zdrową troskę, od naciskania aż coś w dziecku pęknie jak wrzód, zalewając jego zawartością wzajemne stosunki.

Ogólnie nie widziałem nigdy szczęścia, które by trwało dłużej niż kilka ulotnych chwil, związanych np. z odpakowywaniem prezentów pod choinkę - tylko że to nie szczęście, a ekscytacja; jest nietrwała, chwilowa, łatwo ją zgasić przykrym słowem bądź gestem. Ludzie często ją wspominają, tęskniąc do niej - teraz mają obowiązki, stresy, choroby, kłopoty z dziećmi; uciekają więc marzeniami w momenty życia, gdy w ogóle się tym nie przejmowali. Mama zrobiła jeść, kupiła ubranie, piłkę do kosza - wystarczyło tylko udawać, że się uczymy. Umysł jest przewrotny, przebiegły - wspomina dzieciństwo jako cudowne momenty, a nie pamięta że dziecko miało swoje, z dzisiejszej perspektywy śmieszne, ale z tamtej - wielkie problemy. Próbkę tego jak nas oszukuje, stanowi pojechanie w magiczne miejsce z dzieciństwa. Okazuje się że magia znikła - nie ma jej i nigdy nie było. Tkwiąc w problemach, umysł szuka w marzeniach ucieczki; stąd idealizowanie dzieciństwa.

Kto analizuje, ten zdrajca

Domyślałem się, że mogę widzieć tylko mały wycinek rzeczywistości, więc chciałem się dowiedzieć czegoś więcej - jednak próby jakiejkolwiek rozmowy na ten temat, chociaż z początku tolerowane, szybko zaczęły być torpedowane - są to sprawy, które każdy normalny człowiek powinien czuć, chcieć ich, a nie rozmawiać czy rozmyślać o nich. Jedni "ustawiali" mnie delikatnie, inni natomiast chamsko, grubiańsko i często bardzo agresywnie. Trudno się dziwić - taki jest obraz świata, który wysysamy z mlekiem matki, literaturą, filmami. Gdzie się nie obejrzysz, sławni aktorzy, celebryci a także zwykli, porządni ludzie powtarzają, że kobieta i dziecko dało im sens życia. Kto próbuje porysować tenże obraz pytaniami, staje się osobistym wrogiem, podnoszącym rękę na świętości - więc tę dłoń trzeba mu odrąbać. Zwłaszcza wtedy, gdy przekonujący nas o swym szczęściu człowiek, brodzi po szyję w gnojówce.
Zgrzeszmy więc potężnie, używając rozumu.

Przez wiele lat, zanim nie zmądrzałem na tyle, by nie mówić wszystkiego co czuję ludziom, stykałem się z różnymi reakcjami, gdy mówiłem że nie czuję potrzeby posiadania potomstwa. Chciałbym je tutaj opisać, oraz odpowiedzieć na nie. Są to moje przemyślenia na ten bardzo trudny, nie dający się zawrzeć w tak krótkim felietonie temat.


1. Egoizm, koronny argument. Nie chcąc mieć dzieci, jestem egoistą który myśli tylko o sobie.

Jeśli ktoś powołuje do życia dziecko by czuć sens życia, robi to w ściśle określonym celu, i jest nim własna przyjemność (sens życia, motywacja, energia do działania), oraz unikanie cierpienia (brak celowości życia, wynkający z tego brak energii, a więc depresja, smutek, krytyka i drwiny otoczenia). To gdzie tu mamy altruizm? Mamy egoistę, tylko gdzie indziej upatrującego swej przyjemności - w posiadaniu potomstwa, którym lubi się pochwalić, pocieszyć. T oczywiście miła sprawa, ale nie nazywajmy jej czynem absolutnie bezinteresownym - coś jednak rodzice z tego mają, chociaż są to subtelniejsze rzeczy niż "płytkie" pieniądze, o które ludzie się od tysięcy lat mordują i robią najgorsze świństwa.
Rodzic za swoje poświęcenie, pieniądze i harówkę przy dziecku dostaje poczucie sensu życia - oraz unika kpin, szyderstw i podejrzeń o zboczenia reszty "kochającej" rodziny i znajomych.

Jak śliwka w kompot

Jak ktoś się źle czuje, to próbuje polepszyć sobie nastrój - uprawia sport, podrywa dziewczyny, próbuje zakolegować z bogatymi czy miastowymi, je ciastka, pije, ćpa, trolluje w internecie albo udaje się do psychiatry, by zażywać leki czyli legalnie poćpać. A mamy też takich, którzy utożsamili przyjemność z byciem jak wszyscy inni ludzie - wierzą więc, że przyjemność nadejdzie wraz z dziećmi, domem i posadzeniem drzewa. Niestety, ona nie nadchodzi - najczęściej narasta tylko frustracja i strach. Tylko skąd mieli o tym wiedzieć, jak temat ten jest świętym i nienaruszalnym tabu, a nieszczęśnicy pieczołowicie ukrywają swe prawdziwe uczucia? Przyznać się że dziecko nie dało szczęścia, to uznać że jestem przegranym, ofiarą - zamiast braw i współczucia, zbierze się tylko pogardę otoczenia, docinki o chorobie psychicznej, narcyźmie i egoiźmie. Bliscy są pod tym względem bezwzględni. Jest więc oczywiste, że nikt tego nie ukaże, nie powie - a młodzi ludzie wchodzący w życie, z masek szczęścia nakładanych na zbolałe oblicza, tworzą wyobrażenie o życiu i o tym, co ma dać im szczęście. I wpadają jak śliwki w kompot, podobnie jak poprzednie pokolenia. Dopiero rozwój internetu, możliwość ujrzenia jak wielu ludzi korzystając z anonimowości opisuje swoją gehennę, umożliwia ujrzenie że coś jest mocno nie tak, coś tu nie gra.

Dzięki tej wiedzy mamy wolność - możemy analizować, wybrać. Nie każdy się nadaje do posiadania dzieci. Warto więc czynić tak, by ci co naprawdę chcą (powołanie) mieli dzieci, a ci co nie chcą, ich nie mieli. Lepiej by ludzi było mniej, ale byli znacznie szczęśliwsi, a to się wynosi z domu, od szczęśliwych rodziców. Zrozpaczeni, sfrustrowani rodzice, to kuźnia neurotycznych, zakompleksionych, nienawistnych nieszczęśników. Nadają się jedynie jako mięso armatnie na wojnę, bo wszędzie gdzie są, zarażają innych aurą nieszczęścia i rozpaczy. Takich frustratów można obserwować w internecie, gdzie jedyną radością życia jest sprawienie, by ktoś poczuł się źle. Tylko to daje ulgę i odprężenie - kat zawsze jest ofiarą bezwzględnego, nigdy nie ustępującego wroga - własnych myśli, nawyków i skojarzeń.

Ulanie gnojówki daje ulgę

Ból jest bezustanny, a jedyną ulgę daje wylanie bezustannie wytwarzanej w sobie gnojówki na innych ludzi. Później wystarczy by cwany polityk wykrzesał iskrę, a zapłonie ona jeszcze większym nieszczęściem na nawozie ludzkich frustracji. Ludzie nie chcą słyszeć, ze za cierpienie które odczuwają, odpowiadają ich nastawienia do życia, wzorce myślowe - chcą wroga na zewnątrz. Łatwiej kogoś zabić, niż zmienić swoje przekonania, przyznać się że coś w nas jest nie tak jak trzeba. I to jest od wieków bezwzględnie wykorzystywane. Ludzie w swej masie nienawidzą prawdy - a kochają jak wciska się im kit. Dlatego Jezus i Budda zostali zamordowani. Nie chcieli zmiany zewnętrznej, politycznej i gospodarczej - a wewnętrznej. I tego dobrzy, bogobojni ludzie nie mogli im wybaczyć.

Szczęście to coś, co trzeba samemu wypracować - to wyuczony nawyk a nie coś, co spada na nas z nieba. Ile już lat czekasz na szczęście? Nie masz dość? Myślisz że jeszcze trochę, jeszcze to i tamto a ono przyjdzie? Nic z tego. Stany emocjonalne są tym silniejsze, im częściej je powtarzamy. Jeśli bezustannie się dołujesz, martwisz, będziesz zawodowym smutasem. Twój wybór - problem w tym, że cierpiący próbują przerzucać na innych swe nieszczęścia, torturować ich swoimi problemami, czy dorabiać do swoich nawyków ideologię cierpienia za innych.

 

2. Zniszczę sobie życie, będę smutny, stary, zgorzkniały. Nikt mi nie podetrze tyłka na starość, oraz nie poda szklanki wody.

Przez lata ciężko chorowałem, i oprócz rodziców pies z kulawą nogą się mną nie interesował. Gdy oznajmiam że nie czuję potrzeby posiadania dzieci, całe otoczenie zaczyna się o mnie troszczyć. Czy to nie dziwne? Dawniej mogłem konać pod płotem, a towarzyszyła mi cisza przerywana docinkami. A tu proszę bardzo, jak dbają o moje szczęście.
A może to nie troska o mnie, a strach że ktoś może iść inną drogą, oraz - nie daj Panie Boże, być na niej szczęśliwym? Wtedy by wyszło, że ich droga nie była dobra. A jak się z niej wycofać? Nie można, przecież nie wyrzucisz dziecka na ulicę. W seksie mężczyzna jest jak saper, można się pomylić tylko raz.

Różnie to bywa...

Co do starości, bardzo różnie z nią bywa. Często jest tak, że stare, schorowane osoby mające dzieci i wnuki, są wręcz wyrzucane do domu starców, by szybko sprzedać mieszkanie, działkę czy dom. To nie są moje gdybania, a obserwacje. Co ciekawe, nie tylko moje - mam kilku znajomych lekarzy, więc schemat jest zawsze ten sam. Starsza osoba leży w szpitalu, a na korytarzu awantury o spadek. Sam zresztą opisywałem przypadek Wiki, mojej przyjaciółki, którą rodzina z mamusią chciały zmusić do pewnych, niekorzystnych dla niej samej zachowań. Gdy to się nie udało, prowodyrka rodzinnej nienawiści - prawie 90 letnia starsza Pani, została sama jak palec. Jeden syn przyjedzie raz na pół roku, drugi, milioner z Niemiec raz na dwa lata, atakując przez telefon, wzbudzając gniew i żal by w ten sposób zemścić się na siostrze. Gdy wcześniej były pieniądze mojej przyjaciółki, przyjeżdżali co dwa tygodnie. Nie ma pieniędzy, nie ma ukochanych synków. I tak starsza Pani zostanie na starość sama - bo od córki sama się odcięła, a ukochani synkowie, jej duma i chwała - skąpią stówy na przyjazd.

Takich sytuacji jest bardzo dużo, myślę że każdy się z nimi zetknął. Posiadanie dzieci nie daje żadnej gwarancji na spokojną, godną starość. Może być też tak, jak u mnie w rodzinie - ukochana babunia spokojnie zmarła w domu wujka, a wszystkie dzieci się nią opiekowały, przyjeżdżały - no ale to była wyjątkowa kobieta, zawsze serdeczna, chętna do pomocy, życzliwa, lubiąca słuchać a nie ciągle gadać; absolutny fenomen jeśli chodzi o kobiety. Jednak liczenie na taki obrót spraw, jest jak liczenie na szóstkę w totka - podobno ktoś wygrywa, ale nigdy my. Są to zbyt rzadkie przypadki, by można było na nich budować swoje życie.

3. Gdyby moi rodzice tak myśleli, nie byłoby mnie na świecie.

Moi rodzice to ludzie mający wolną wolę. Zdecydowali że chcą mieć dziecko, bo inni mieli i żeby mieć pociechę. To był ich wolny wybór, dzięki niemu jestem tu i piszę te słowa, ale to wcale nie oznacza że mam robić tak jak oni. A gdyby byli złodziejami, też miałbym nim zostać? Gdyby Bóg chciał żebym robił jak rodzice, nie dałby mi wolnej woli - a mam ją. Mogę wszystko przemyśleć, zastanowić się. I wyszło mi, że nie chcę iść ich drogą - kocham ich, szanuję, ale nie muszę kopiować ich wyborów i decyzji życiowych. Konsekwencje poniosę - ale będą wynikiem mojej wolnej decyzji. I coraz mocniej się w niej utwierdzam.


4. Może to i dobrze, że taki idiota się nie rozmnoży.

Wbrew zdenerwowanym, szlachetnym ludziom mówiącym te słowa wiem, że wychowanie dziecka to niezwykle skomplikowany - oraz trudny proces. Od kilkunastu lat zajmuję się podświadomością, umiem pomagać ludziom, ale nie wydaje mi się żebym miał taką wiedzę, by wychować dziecko. Wychować byle jak, potrafi nawet patologia - ale wychować na szczęśliwego człowieka, trzeba mieć znacznie większą wiedzę niż ja. Gdzieś bym popełnił błędy - to nieuniknione. Ja to widzę, a krytycy nie rozumiejący podstaw psychologii, komunikacji, nic nie wiedzący o podświadomości, myślą że dadzą sobie radę - lecz błoga świadomość że dziecko się obsługuje jak pralkę, szybko znika w otchłani problemów.

Co do płodzenia, mamy jego dwa rodzaje. Cielesne, czyli seks na imprezie po alkoholu, bądź wiara przyszłej mamusi, że wystarczy poskakać na piętach by uniknąć ciąży. Mamy też płodzenie intelektualne - tak się składa, że póki co napisałem trzy książki i tysiąc felietonów. Czytają je ludzie, biorą sobie niektóre moje przemyślenia do serca, a im więcej o nich myślą, tym silniejsze i żywsze się stają. Zapładniam więc nie nasieniem, a ideami które na podstawie przemyśleń wytwarzam w jądrach mej egoistycznej duszy. Bardzo możliwe że idee przetrwają znacznie dłużej, niż potomstwo szydzących ze mnie bojowników o mądrość ludzkości.


5. Dziecko to wielkie szczęście, nie wiem co tracę.

Ja bardzo lubię dzieci, a one lubią mnie. Własne dziecko to wielka przyjemność i duma, mniej więcej od drugiego do szóstego roku życia. Wtedy się przyzwyczajamy do tej cudownej słodkości i niewinności. Później zaczyna się dorastanie, kwestionowanie wszystkiego co mówią rodzice, bunt. Pamiętajmy że dziecko jest bardzo spostrzegawcze, często widzi kłamstwa którymi dorośli sami się mamią.

Okres od trzynastego do dziewiętnastego roku życia, to bomba która wybucha przy byle dotknięciu. Często przemienia się w trwałą nienawiść i urazy. Posiadanie dziecka to bezustanny, nie opuszczający nas nawet na chwilę strach o nie - może ulec wypadkowi w każdej chwili. Nie każdy jest w stanie znieść taki strach, ale Ci co dzieci mają - muszą. Np. mój ulubiony brat cioteczny zginął w wypadku - jego życie zostało zdmuchnięte ot tak, w jednej chwili.

Analiza zysków i strat

Wiem co tracę, ale też wiem co zyskuję. Tracę chwilowe poczucie sensu istnienia, które kiedyś wyfrunie razem z dziećmi. Tracę poczucie dumy, widząc wzrastanie mojego potomka (jeśli mój, a nie sąsiada, Panie wpadają w furię na samo wspomnienie testów DNA). Zyskuję spokój ducha, wiele czasu który mogę wykorzystać na rozwój siebie, swoich zdolności i umiejętności a także zrozumienie kim jestem - to pytanie nie interesuje masy ludzkiej, ale mnie bardzo mocno. By się nim rozkoszować, trzeba czasu - dziecko ten czas skutecznie zabiera.


6. Pójdę do piekła.

Niemal każdy kto ma dzieci, uważa że dokonał się wielki cud. Tymczasem proces rozmnażania istnieje nawet u bakterii, i jednym z etapów życia człowieka na ziemi. To może być cud, ale tylko dla rodziców, że oto powstaje ich kopia w której pokładają nadzieje na szczęście i przetrwanie. Ale jeśli istnieje reinkarnacja, to wcale nie jest kopia, a dogrywanie intencji - rodzice się wzajemnie nienawidzą, więc i dziecko ich znienawidzi, albo wcześnie umrze, by pogrążyli się w szaleństwie wzajemnej wrogości. Może też zostać narkomanem, by im całe życie "dowalać". Proponuję o tym poczytać, wierzą w to miliardy ludzi. Miliardy much nie mogą się mylić, nieprawdaż?

Ile czasu przetrwasz?

Jeśli wierzą w przetrwanie, to ile przetrwają w pamięci? Wnuk ledwo pamięta, a prawnuk? Kto pamięta swojego pradziadka? A prapradziadka? Rzadko kto. I co pamiętamy tak naprawdę? Wspomnienia o czynach które mogą być kłamstwem, interpretacją... ilu z nas ma u siebie w domu zdjęcia praprapradziadka? Zniknęli, rozpłynęli się w odmętach czasu... Przetrwali w genach! Krzykną zdesperowane moją płytkością Panie. Może tak, może nie. Mam zrezygnować z pasji i rozwoju duchowego, by przetrwać jako bit danych w ciele prapraprawnuka? Wolne żarty.

A co do Boga, koncepcji których jest tyle - ile jest ludzi, poczekamy, zobaczymy. Może faktycznie będę smażył się w piekle przez wieki, ponieważ poszedłem za głosem duszy, zamiast za stadem baranów kopiujących zachowania otoczenia, za co mają iść do nieba? Wrzeszczący z bólu w mękach Marek, to miła perspektywa. Miła, podobnie jak wygrana w totka. Fajnie pomarzyć, ale nigdy nas to nie spotka.7. Jestem bezużytecznym pasożytem.

To może być niestety prawda. Moje książki zmieli bezwzględny czas, moje wtórne przemyślenia znikną w czeluściach internetu, zasypane przez coraz śmielsze dokonania celebrytów. Może za dwieście lat, będą przenosić się w czasie online, by na oczach trylionów widzów zgwałcić samego siebie? Ale jeśli istnieje życie wieczne, wykorzystałem swój czas jak umiałem - na miarę swoich skromnych możliwości. Może nie dałem światu potomstwa, ale dałem idee, przemyślenia. Jak pokazuje czas oraz moje konto bankowe, komuś służą. Jeśli po śmierci znikamy bezpowrotnie, jakie to ma tak naprawdę znaczenie?
8. Jestem nasłany przez żydów i masonów, by rodziło się mniej prawdziwych Polaków.

Patrząc na mój nos, można uznać że coś w tym jest. Jeśli faktycznie żydzi są pasożytami wysysającymi przez banki, rządy i media dobrobyt ludzkości, to wystarczy prosta reflekcja - mała liczebnie nacja, by wyzyskiwać wielkie stado bydła (bez duszy, jak naucza święty talmud), musi ich oszukać. Kogo łatwiej jest oszukać? Zakompleksionych, przygłupawych ludzi, czy dwa razy mniejszą ilość znacznie inteligentniejszych? Dlaczego każdy atak na nasz kraj, zaczynał się od wycinania w pień inteligencji?

Jakość wychowania jest ważniejsza od ilości. Masa wojska bez genialnego generała to tylko mięso armatnie - mała liczba żołnierzy dowodzona przez genialnych oficerów, może zniszczyć wielką armię.
Jeśli więc mnie ktoś nasłał, to jest to moje pragnienie pieniędzy, sławy i ładnych dziewczyn. I ten ktoś musi być potężnym nieudacznikiem, bo złą osobę do tej misji wysłał.9. Jestem nieudacznikiem.


To na pewno. A może nie kupuję browaru, by napić się piwa? A może umiem używać prezerwatywy, i nie wierzę gdy kobieta mówi: "Miś! Dziś może możesz bez!"? Może nie zależy mi tak bardzo na opinii otoczenia, jak Tobie? 
www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 24231 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
-2 # Widmo Geniusza 2015-05-22 23:14
Też tak myślałem, ale zrozumiałem, że muszę mieć jak najwięcej dzieci z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że należy równoważyć i niwelować efekty tego co narobiły kobiety mnożąc się na potęgę z tępymi dresami, bo uwsteczniły nasz gatunek. Po drugie trzeba wprowadzić progres ewolucyjny OUN. Jeśli pracuję nad jego rozwojem, trenuję mózg na wszelkie dostępne sposoby to kolejne pokolenia z moich genów( jeśli nadal będą tak pracować) mogą mieć coraz bardziej udoskonalony mózg i kto wie co z tego będzie. Oby obrały tę drogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2015-05-26 20:15
Jeśli Twój komentarz nie jest żartem, to jest to jakaś misja - robienie mądrych dzieci. A misje człowiek bierze po to, by czuć sens życia, zmieniać świat - nie tędy wiedzie droga do poczucia spełnienia i satysfakcji. To fałszywy, sztuczny cel.

Bo jeśli rację ma ezoteryka i chociażby teorie reinkarnacji, to w dzieci wcielają się dusze dogrywające intencje z rodzicem - czyli Twoja presja by ratować świat (jego nie trzeba wcale ratować), przyciągnie istoty z innymi presjami. Wyjdzie z tego nie duży mózg, ale patologia, alkoholizm albo coś jeszcze gorszego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Widmo Geniusza 2015-05-26 22:39
Oh nie to bynajmniej nie żart, całkiem prawdopodobne, że powodują mną osobiste pobudki i poszukiwanie satysfakcji w tej "misji", ale ja nie bardzo wierzę w reinkarnacje i jakieś karmiczne piętna, więc rozłożę na czynniki pierwsze o co mi chodzi, bo chyba po prostu niedostatecznie to wyjaśniłem i zrodziły się nieporozumienia .
Chcę zmieniać w otaczającej rzeczywistości to co mi nie odpowiada i zwalczać zachowania,zjaw iska, które kłócą się z moim kręgosłupem moralnym.
Endomorficzne i mezomorficzne, bezszyje karki wzbudzają lęk w większości społeczeństwa( tak jest nie oszukujmy się ludzie). Od małego rodzice pouczają dzieci, że pewne dzielnice, miejsca, części miasta należy omijać z daleka, bo bandziory zrobią kuku, na pewno macie dzielnice, gdzie większość mieszkańców miasta boi się o późnych porach zapuszczać. Czyli jaką mamy sytuację? Endomorficzne, grubokostne, agresywne dresy, które o rozwoju umysłu to nawet nie słyszały narzucają nieformalne warunki samym swym istnieniem, do których ludzie prawi i żyjący muszą się dopasować. Do kogo należy wtedy przestrzeń możliwość cieszenia się naturą itd? U mnie większość ludzi nie może spokojnie pospacerować wieczorami, bo boją się tępych karków i wyrokowców czyhających pijanymi grupami w mrokach nocy. No to jak to tak? A kobiety oczywiście promują ten bandytyzm, tych agresywnych, niszczących przyrodę, swoich braci i sprowadzających zdobycze moralne ku upadkowi. Wielki umysł, który mógłby czegoś dokonać nie może się mierzyć przywilejami korzystania z przestrzeni i dóbr z bandą osiłków czyhających za rogiem. Blokuje się rozwój naszego OUN, a może za jakiś czas ludzie mieliby większą kontrolę nad emocjami, popędami, metabolizmem, mniej stresu, zdolności, które teraz niby uchodzą za paranormalne( w toku adaptacji), a tak naprawdę wszystko jest możliwe, jeszcze tysiące lat temu co jest to teraz uznano by za niemożliwy absurd. Nie będziemy mieć tych zdolności, przez kobiety świat spłonie, bo zastopowały w ewolucji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-05-27 18:53
Widmo, najpierw sam wzbudź w sobie wielką miłość niezależną od otoczenia, zdolność do kreacji i zmiany materii - a jak to uzyskasz, znajdź kobietą która też tak potrafi.

Wtedy zróbcie dziecko... problem w tym, że gdy miłość zastąpi misje i potrzeby ego, te pragnienie zniknie. Bo póki co to wybacz, ale piszesz jak człowiek manipulowany przez niskie byty astralne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Widmo Geniusza 2015-05-22 23:18
Chcę jeszcze polecić wszystkim gorąco medytację w absolutnej ciemności. Ja medytuję w różnych miejscach i o różnych porach, ale deprywacja sensoryczna sprzyja skupieniu się na wnętrzu oraz pogłębianiu transu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-22 23:33
Ręce opadają... Czy ty Widmo nie możesz wyjść poza schemat narzucony przez new age? Dlaczego skupiasz się tylko na wnętrzu ? Bo takie samozamykanie zasugerowali różni szemrani guru? Dlaczego nie skupiać się na tym co na zewnątrz? Dlaczego nie ekstrapolować swojego jestestwa, wykraczać poza narzucone nam pozorne granice?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Widmo Geniusza 2015-05-23 11:49
Bo działania, które podejmuję, moje samopoczucie i możliwości zależą od tego jaki jestem, jak jest skonstruowany i wykształcony mój mózg? Rzeczywistość jest taka jaką mózg odbiera i interpretuje w danym momencie. Zresztą doprecyzuj o jakiej ekstrapolacji piszesz i co przez to rozumiesz. Dla mnie priorytetem jest rozwinięcie siebie i zmiana do takiego stopnia, do jakiego będę w stanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-26 21:10
Celem medytacji, jest nauczenie się że umysł nie jest nami - czyli nauka obserwacji. Deprywacja sprawia, że mózg szaleje i tworzy wizje oraz halucynacje. To już jest wyższa szkoła jazdy, by w te wizje nie wejść całkiem - ja bym nie umiał. Medytować trzeba wszędzie - gdy jesteśmy głodni, źli, brudni, zmęczeni, jest głośno, przykro czy dla odmiany dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Wafelek 2015-05-23 00:16
sweet focia :-)

normalna, zdrowa kobieca kobieta, która świadomie nie planuje dzieci ( nie mylić z nie kocha dzieci ) przyjmuje ciosy większego kalibru niż mężczyzna z podobną deklaracją.
trzeba ogromnej siły wewnętrznej by nie zwariować ( a można zwątpić , oj można )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Raskal 2015-05-24 21:48
Cytuję Wafelek:
sweet focia :-)

normalna, zdrowa kobieca kobieta, która świadomie nie planuje dzieci ( nie mylić z nie kocha dzieci ) przyjmuje ciosy większego kalibru niż mężczyzna z podobną deklaracją.
trzeba ogromnej siły wewnętrznej by nie zwariować ( a można zwątpić , oj można )

Cytuję Wafelek:
sweet focia :-)

normalna, zdrowa kobieca kobieta, która świadomie nie planuje dzieci ( nie mylić z nie kocha dzieci ) przyjmuje ciosy większego kalibru niż mężczyzna z podobną deklaracją.
trzeba ogromnej siły wewnętrznej by nie zwariować ( a można zwątpić , oj można )


Można powiedzieć że na facecie spoczywa taka sama presja w odniesieniu do zarabiania hajsu i bycia sponsorem babskich wydumanych fantazji i zachcianek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wafelek 2015-05-25 01:02
Raskal , byc może, współczuję facetom , przekichane ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2015-05-26 20:16
Taka kobieta ma przesrane. Ale znałem kilka takich Pań, które mówiąc że nie chcą - bardzo chciały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a 2015-05-23 00:56
O matko najslodsza a co ta Fioncia ma taka gruba smycz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-26 20:17
Cytuję a:
O matko najslodsza a co ta Fioncia ma taka gruba smycz?


Normalna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # a 2015-05-27 20:39
No i taka "normalna" smycza dostac po tyleczku to bylaby jazda - i sie rozmarzylam ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-05-27 20:45
Cytuję a:
No i taka "normalna" smycza dostac po tyleczku to bylaby jazda - i sie rozmarzylam ;-)


Ja też... ale ja nie jestem jednym z tych pustych gości, co biją kobietę po pupie smyczą dla psa. Szanuję kobiety i je bardzo lubię, więc robię to męskim paskiem. Po konkretnym zlaniu tyłka, wiadomo kto jest kim w relacji; skóra rozgrzana, gardło zdarte od wrzasku, oczy pozbawione łez... można przystąpić do konsumpcji. Po prostu niepoprawny romantyk ze mnie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a 2015-05-27 23:55
I jej cialo obolale, zesztywniale a jednoczesnie rozgrzane, slyszac nad swym uchem stlumiony, sapiacy pomruk meskiej istoty cala sie ponownie rozgrzewa, miotajac sie pod jego goracym, "trwardym" cialem pragnac jednego - doznania spelnienia.
Hahaha no faktycznie niepoprawny romantyk z Ciebie :)
Przypomnialo mi sie - znajomy opowiadal jak to ze swoja dziewczyna baraszkowal i ona dala mu zielone swiatlo by on uderzyl ja w twarz w trakcie, wiec to zrobil ona na to mocniej wiec uderzyl ja mocniej, ona jeszcze mocniej no i tak ja walnal az dzieweczka stracila przytomnosc ot romantyczna noc szybko sie dla niej skonczyla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a 2015-05-27 23:58
Co do felietonu to jakos tak nasunal mi sie na mysl ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=epEvRaAdiI4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-28 11:01
To jest tragedia obecnych czasów. Mężczyzn podnieca, że kobieta daje się bić - a to jest obrzydliwe, wstrętne.

Jeśli już ustalam z kobietą grę w s/m, to są określone zasady. Przede wszystkim ja rządzę i ustalam scenariusz gry tak, by kobieta służyła mi do spełniania mych żądz - jestem mistrzem, a ona uczennicą. Co to znaczy że kobieta chce dostać w twarz? To nic nie znaczy - liczy się moje własne "chcę", a nie jej, bo jej rozkoszą jest spijanie nektaru z kielicha mojego spełnienia emocjonalnego. Poza tym nigdy się nie bije w twarz pięścią, ani w ogóle mocno. To wstrętne, patologiczne, dewiacja.

Policzkuje się trzymając za włosy, by z miłością i współczuciem napomnieć, uświadomić coś, zawsze w trakcie silnego podniecenia. Jak ktoś spełnia kobiece pragnienia walenia w ryj, to nie dominuje tylko jest uległy - oraz nie umie się kontrolować. Nie można się zapomnieć, zrobić krzywdy ani dać bólu.

Gra polega na bólu tylko w stanie silnego podniecenia - i nigdy poza nim. Ból jest wisienką na torcie tej seksualnej gry, a nie jego celem. Twój znajomy to partacz, brutal i nieszanujący kobiet mitoman.

Jakby mnie kobieta prosiła o uderzenie w twarz, nie zrobiłbym tego. Na prośbę trzeba sobie zasłużyć wierną, oddaną służbą. Ukarałbym ją za taką bezczelność, nie usiadła by na tyłku przez tydzień. Ukarałbym i solidnie zerżnąłbym, a później obraził się by mnie przepraszała i obiecywała poprawę... byłaby też kara, naturlich. Mistrz naucza, prowadzi przez życie, jest mentorem a nie służy do spełniania zachcianek mentalnej chłopki.

Zdenerwowałem się. Idę z Fionią na spacer.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a 2015-05-28 13:07
Przykro mi Marku, ze sie zdenerwowales.
To teraz wyobraz sobie, ze ja mam z nim codzienny kontakt w pracy. Faktycznie czasami gdy sie on zdenerwuje to az strach do niego podchodzic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-28 13:21
E tam zdenerwowałem, to tylko taki figiel słowny - a z Fionią pobuszowaliśmy, cała brudna i w błocie. Znaleźliśmy w trawie małe pisklaczki chyba bażanta? Duże ptaszysko. Szybko odszedłem, ale one nie przetrwają na terenie łownym lisów i kotów :(

A co do kolegi, no to w sumie jak panna chciała, to dostała w łeb. Chcącemu nie dzieje się krzywda. A jak nerwowy, to niecj pije herbatkę z melisy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UwaznyObserwator 2015-05-23 07:54
To jest nowe zdjęcie?

Ogólnie to może chciałbym dzieci, ale po to by mieć swój klan :D Czytałem ostatnio "Życie seksualne papieży" - i dzieci naprawdę potrafiły mu pomóc walcząc o jego względy - danego papieża. Wiadomo, jak zmarł to rozkradały Watykan, ale to potem.

Ale to kiedyś prawdziwi ruchacze byli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # King 2015-05-23 14:24
Cytuję UwaznyObserwator:

Ale to kiedyś prawdziwi ruchacze byli.


...taaa ..bo kiedyś ludzie się nie pierdolili z pierdoleniem ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Pan Kleks 2015-05-23 09:01
Zgadzam sie z autorem w 100%

Jedyny sens posiadania dzieci to wspolne z nimi posiadanie radosci i przechodzenie sciezki rozwoju. I powinno to sie stac po swiadomej i opowidzialnej decyzji. Ja szanuje ludzic ktorzy swiadomie nie chca miec dzieci. To jest dla mnie bardzo dojrzala postawa. Najbardziej spodobal mi sie fragment "co zyskuje co trace". Ja bym tam dopisal jeszcze pare punktow.

Pozdrawiam,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pan Kleks 2015-05-23 09:17
Sorry - edytowalem tekst zle poprzestawialem - chodzilo o przezywanie radosci a nie o posiadanie radosci.

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-23 11:41
No dzieciaki fajna może być ewentualnie sprawa, ale potencjalnym kobietom z którymi bym chciał je spłodzić już mam ochotę zabrać prawa rodzicielskie i zakazać zbliżania - także dziękuję:/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-26 20:18
Cytuję Pan Kleks:
Zgadzam sie z autorem w 100%

Jedyny sens posiadania dzieci to wspolne z nimi posiadanie radosci i przechodzenie sciezki rozwoju. I powinno to sie stac po swiadomej i opowidzialnej decyzji. Ja szanuje ludzic ktorzy swiadomie nie chca miec dzieci. To jest dla mnie bardzo dojrzala postawa. Najbardziej spodobal mi sie fragment "co zyskuje co trace". Ja bym tam dopisal jeszcze pare punktow.

Pozdrawiam,


Parę rzeczy można by dopisać - zawsze po fakcie to stwierdzam. No cóż, po frytkach już :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-23 11:33
Cytat:
Zgrzeszmy więc potężnie, używając rozumu.
Mmm:) uwielbiam to rozumowe porno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # baca 2015-05-23 11:55
Budda popełnił samobójstwo - czyt. poszedł do swojego szefa diabełka ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Raskal 2015-05-24 21:49
Budda akurat potrafił się wyrwać z matrixa i to przy minimalnych kosztach emocjonalnych. Za to ma mój szacunek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-05-26 20:19
Budda uświadomił sobie naturę iluzji - niesamowita postać, ale trudno powiedzieć co z historyjek o nim jest prawdą, a co nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # King 2015-05-25 09:48
Diabełka masz w swoim mózgu,implant od kościółka ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # predator 2015-05-23 13:11
Ej tak z czapy trochę. Było już o policzkowaniu Clinta Eastwooda. A teraz premier Węgier Orban dostał z liścia od szefa komisji europejskiej przy szyderczych śmieszkach.

LINK:
https://www.youtube.com/watch?v=juFxBhDSK9s

Ja jako samiec alfa Węgier, zareagowałbym w inny należycie właściwy dla sytuacji sposób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yo 2015-05-23 16:48
ja pierdziu:):)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-26 20:21
O kurza twarz, nie widziałem tego :) Powinien oddać równie żartobliwie, jak dziadyga by się wnerwił to i tak by przegrał. Masakra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # predator 2015-05-23 13:13
Już nie wspomnę o tym, że ten szefuncio KE później pokazywał niewerbalnie jak od tylca bierze Orbana i z nim jedzie. Kurwa żenua, że Orban się nie bronił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # yo 2015-05-23 16:49
Cytuję Widmo Geniusza:
Chcę jeszcze polecić wszystkim gorąco medytację w absolutnej ciemności. Ja medytuję w różnych miejscach i o różnych porach, ale deprywacja sensoryczna sprzyja skupieniu się na wnętrzu oraz pogłębianiu transu.

na słuch?;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-24 11:37
"Próbkę tego jak nas oszukuje, stanowi pojechanie w magiczne miejsce z dzieciństwa. Okazuje się że magia znikła - nie ma jej i nigdy nie było."

U mnie NIC nie zniknęło. Nadal jeżdżę w te miejsca, mało tego...czuję tam niesamowitą, pozytywną energię. Czasem znajomi śmieją się ze mnie, że na wakacje jeżdżę w taki miejsca zamiast do Grecji :D

"Szczęście to coś, co trzeba samemu wypracować - to wyuczony nawyk a nie coś, co spada na nas z nieba."

Absolutna zgoda! Mam natomiast pytanie, czy ktoś ma podobnie? Kiedy jestem sam z każdym dniem czuję się coraz bardziej radosny, szczęśliwy. Mam wrażenie,że tworzę harmonię z otoczeniem. Wystarczy, że wokół pojawią się inni ludzie i...ten czar pryska. Szczególnie wtedy, kiedy ktoś mnie podjedzie przedstawiając się jako ciepły, otwarty człowiek tylko po to, żeby mnie do siebie przyzwyczaić a jak ten stan nastąpi pokazać kim jest naprawdę. Gdyby nie strach przed izolacją to chyba już dawno zamieszkałbym w małej kurnej chatce w górach i cieszył się życiem :D

" I tak starsza Pani zostanie na starość sama - bo od córki sama się odcięła, a ukochani synkowie, jej duma i chwała - skąpią stówy na przyjazd."

To nie dlatego, że ma dzieci, tylko dlatego, że ludzie Ci są niskiej świadomości i zostali zaślepieni przez zasoby. W sumie masz rację, bo ten rak dotyka 90% ludzi wokół mnie :/

A tak generalnie to dzieci są najlepszym co mogło mnie spotkać w życiu. Chwała im za to, że są bo były momenty w moim życiu, kiedy przetrwałem tylko dzięki nim i tak naprawdę to chyba ja bardziej potrzebuję ich do umotywowania sobie pewnych działań niż oni mnie:) Niestety nie jestem na takim stopniu samorozwoju, żeby nakręcać się samoistnie do wielu działań, stąd potrzeba "wsparcie". Podobnie jest z kobietami - zależność od innych ludzi i jednoczesny strach przed nimi. Chyba Marek masz podobnie? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Klex 2015-05-25 09:21
A co myslisz zeby byc w zyciu wolnym od wszystkiego? Jak sie uzalezniasz emocjonalnie od dzieci to predzej czy pozniej relacja stanie sie trudna.

Pozdrawiam,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-26 20:21
Rysiek, widocznie Twój mózg nie dotyczy zjawisko habituacji z tym magicznym miejscem, albo niedokładnie się zrozumieliśmy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2015-05-24 15:43
Witaj Ryśku
Cytat:
Kiedy jestem sam z każdym dniem czuję się coraz bardziej radosny, szczęśliwy. Mam wrażenie,że tworzę harmonię z otoczeniem. Wystarczy, że wokół pojawią się inni ludzie i...ten czar pryska.
Mam podobnie, jestem introwertykiem, trochę też samotnikiem. Gdy jakiś czas jestem sam, regeneruje się psychicznie, staję się silniejszy wewnętrznie.Gdy zbyt intensywnie wychodzę na zewnątrz do ludzi po jakimś czasie czuję się przytłoczony, potem rozdrażniony. Męczy mnie ten zgiełk, którzy tworzą ludzie, którzy mnie otaczają.
"Piekło to inni", J.P. Sartre
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Anna 2015-05-24 19:10
Super tekst! Cieszę się, że jest coraz więcej mądrych facetów deklarujących bezdzietność z wyboru :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Anna 2015-05-24 19:15
a żeby nie myśleć o prezerwatywach (które są poza tym zawodne) polecam szczerze http://wazektomia.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-26 20:24
Podobno bardzo fajne są kobiece gumki, nigdy nie próbowałem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Raskal 2015-05-24 20:51
Marek nie przesadzaj. Ty nie jesteś absolutnie żadnym Żydem i masonem. Jesteś prawdziwym Polakiem z krwi i kości. Żydówką jest Ester. To fakt który powinien być powszechnie znany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # smile 2015-05-26 08:34
Czy tak oczywisty "fakt" można jakoś potwierdzić ? :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Łukasz Z 2015-05-25 08:39
Dobry tekst Marku zgadzam się ze wszystkim co napisałeś.Też nie zamierzam mieć dzieci jestem egoistą i interesuje mnie tylko moja własna osoba i mój rozwój.Sprowadz ić na świat dziecko w dzisiejszych czasach to zbrodnia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Klex 2015-05-25 11:20
Witam

A co myslicie na temat ponizszych przemyslen?

" Relacja Mezczyzny i Kobiety przestaje byc wolna (bezinteresowna i niezalezna) w momencie pojawienia sie dziecka. M i K potrzebuja siebie na wzajem zeby stworzyc nowe zycie i je wprowadzic w dojrzalosc. Rezygnacja z dzieci ma na celu utrzymania bezwzglednej wolnosci w relacji"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambroży 2015-05-26 13:19
Cytuję Klex:
Witam

A co myslicie na temat ponizszych przemyslen?

" Relacja Mezczyzny i Kobiety przestaje byc wolna (bezinteresowna i niezalezna) w momencie pojawienia sie dziecka. M i K potrzebuja siebie na wzajem zeby stworzyc nowe zycie i je wprowadzic w dojrzalosc. Rezygnacja z dzieci ma na celu utrzymania bezwzglednej wolnosci w relacji"


Głębsza relacja mężczyzny i kobiety, ale także np. dwóch mężczyzn-przyja ciół nigdy nie jest wolna, bo nie po to się wchodzi z ludźmi w głębsze relacje, by być od drugiego człowieka wolnym.

Bezwzględna wolność to jest w relacjach np. z ekspedientką w sklepie, od której kupujesz artykuły spożywcze, ale jutro możesz kupować od innej - żadne emocje tej relacji nie utrzymują, jedynie rachunek zysków i strat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-05-26 20:25
Cytuję Klex:
Witam

A co myslicie na temat ponizszych przemyslen?

" Relacja Mezczyzny i Kobiety przestaje byc wolna (bezinteresowna i niezalezna) w momencie pojawienia sie dziecka. M i K potrzebuja siebie na wzajem zeby stworzyc nowe zycie i je wprowadzic w dojrzalosc. Rezygnacja z dzieci ma na celu utrzymania bezwzglednej wolnosci w relacji"


To oczywista racja - gdy pojawia się dziecko, osobiste szczęście schodzi na drugi plan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Klex 2015-05-27 10:45
Cytuję Marek:
Cytuję Klex:
Witam

A co myslicie na temat ponizszych przemyslen?

" Relacja Mezczyzny i Kobiety przestaje byc wolna (bezinteresowna i niezalezna) w momencie pojawienia sie dziecka. M i K potrzebuja siebie na wzajem zeby stworzyc nowe zycie i je wprowadzic w dojrzalosc. Rezygnacja z dzieci ma na celu utrzymania bezwzglednej wolnosci w relacji"


To oczywista racja - gdy pojawia się dziecko, osobiste szczęście schodzi na drugi plan.


Chodzilo mi o relacje M - K gdy jest dziecko. Moim zdaniem wynika to z odpowiedzialnos ci za dziecko. Facet potrzebuje kobiety dla dziecka. Kobieta potrzebuje Faceta dla dziecka. Dzieje sie to na wysztkich poziomach fizyczny/emocjo nalny/duchowy. Teraz sie nad tym duzo zastanawiam - moze jeszcze Wymysle cos.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-27 18:50
Ja patrzę z punktu widzenia ezoteryki. Jeśli coś w człowieku (dusza, podświadomość) spełnia się w wychowaniu dziecka, rodzice będą szczęśliwi nawet z ciężko chorym dzieckiem. Jeśli mają dziecko bo tak trzeba, teściowie skamleli, choćby dzieciak był zdrowy i dobry z charakteru, będą mieli poczucie nienawiści i rozpaczy.

Przyczyną zła jest pójście za cudzymi celami, a nie swoimi własnymi. Tam gdzie rozkosz i satysfakcja, tam najczęściej jest Twój cel. Tam gdzie musisz, boisz się krytyki, obawiasz, masz misję - to cel fałszywy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # arw 2015-05-25 12:25
Bravo Mistrzu
Dzieci to jedno z najtrudniejszyc h zadań jakie czekają na mężczyznę i jak sądzę również na kobietę.Dzisiaj wiem/niestety dopiero teraz-a moje dzieci już dorosłe/, że nie zdałem egzaminu nawet z notą poprawną.
Drodzy czytelnicy polecam POWAŻNIE i z ROZWAGĄ realizować utrzymanie genów....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-27 18:51
Nie mówmy hop - może jakaś siksa mnie uwiedzie i wykorzysta? :) W tym względzie jestem wobec siebie nieufny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 cant update 2018-10-17 18:05
Hi there! I could have sworn I've visited this site before but
after looking at a few of the posts I realized it's new to
me. Regardless, I'm definitely delighted I stumbled upon it and I'll be bookmarking
it and checking back regularly!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 free credit 2018-10-28 09:03
Does your website have a contact page? I'm having problems
locating it but, I'd like to shoot you an e-mail.
I've got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.

Either way, great website and I look forward to seeing it
develop over time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m rollex11 2018-11-10 21:34
This site was... how do you say it? Relevant!!

Finally I've found something which helped me. Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m&c slot 2018-11-10 23:54
I'm amazed, I must say. Rarely do I come across a blog
that's equally educative and engaging, and without a doubt, you have hit
the nail on the head. The issue is an issue that not enough
people are speaking intelligently about. Now i'm very happy I stumbled across this in my search for something regarding this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 wukong hack 2018-11-20 10:36
Your blog commenting in order to be on blogs that have good page rank.

Discover if it's very ranked high for its keywords, domain name, and title.

The original book was really published in 1944.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky phantom 777 2018-11-29 05:38
I am curious to find out what blog platform you have been using?
I'm having some minor security problems with my latest website and
I'd like to find something more safeguarded.
Do you have any suggestions?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 download 2018-12-04 17:55
Very good information. Lucky me I ran across your site by accident (stumbleupon).
I have bookmarked it for later!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games apps 2018-12-23 00:12
If your self esteem is low, then, components to improve level.
Stuttering or increased rate of speech is also possible.
Whenever possible, express your love through astigmatism.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 hq 2018-12-27 22:45
Thanks for finally writing about >Dlaczego nie chcę mieć dzieci?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 d 2018-12-28 15:39
And sometimes I stop and take a review at my factors. Strive to
have each display show something about effective
involved. Your self-confidence will face attack
many particular times.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 77761-1 2018-12-31 22:21
Never underestimate the particular of viral marketing.

Goal setting techniques is quite possibly the most important things for Internet
success. Also, you can even examine if can easily compose smoothly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 2019-01-01 20:53
As a beginner, you could better off writing on topics you might be more confident with.
Let's just say that you need to learn about article marketing
via a virtual marketing way.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2019-01-04 03:51
WOW just what I was searching for. Came here by searching for online poker hong
kong
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-01-08 07:42
Ahaa, its fastidious conversation on the topic of this article here at this webpage, I have read
all that, so at this time me also commenting at
this place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean king hong kong 2019-01-14 02:56
This post will help the internet viewers for building up new blog or even a blog from start to end.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 kiosk 2019-01-15 07:48
They reveal something about or within country. Getting that they've learned to keep their losses
small. You can maximize their uses and effectively take advantage of
their positive impact.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino x download 2019-01-18 23:24
Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download casino free 2019-01-22 14:43
Excellent post. I was checking constantly this blog and
I am impressed! Very helpful information particularly the last part
:) I care for such info a lot. I was seeking this certain info for a
very long time. Thank you and good luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 no deposit 2019-01-22 17:09
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog
jump out. Please let me know where you got your design. Thanks a lot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss easy win 2019-01-23 14:18
Hello! I understand this is sort of off-topic however I needed to ask.
Does building a well-establishe d website such as yours require a massive
amount work? I am completely new to blogging but I do write in my journal daily.

I'd like to start a blog so I can easily share my own experience and feelings online.
Please let me know if you have any suggestions or tips for
brand new aspiring blog owners. Appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m rollex11 2019-01-31 17:11
Do you mind if I quote a couple of your articles
as long as I provide credit and sources back to your weblog?
My blog site is in the exact same area of interest as yours and my
users would really benefit from a lot of the information you provide here.
Please let me know if this ok with you. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy casino 2019-02-05 19:55
You are so cool! I do not suppose I have read through something like this before.
So great to discover another person with a few unique thoughts on this subject matter.
Seriously.. thanks for starting this up. This website is one thing that is required on the web, someone with a little
originality!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 download 2019-02-10 11:58
Everything is very open with a precise clarification of the challenges.
It was definitely informative. Your site is very useful.
Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 free credit 2019-02-14 14:09
There is definately a great deal to find out about this subject.

I love all of the points you made.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 latest version 2019-02-20 05:25
I visited many sites however the audio feature for audio songs existing at this web site is really excellent.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-02-26 17:48
SEO is not easy and what makes it doubly hard is the ever changing pace
of things. Other than font types, there are also other elements in typography that in order to
aware off.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-03-09 13:34
Allow us to share that blessing our own world consequently bless God.
Paralyzed from the waist down since birth he's now 33 and trains 3 times 7 days.

Naturally a lot to ask when enjoy both competitors.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2019-04-30 20:12
According to Tom Turner, executive liaison for your Spina Bifida
Association that is it: Potential. Keep the mind open; understand
and weigh the minds that you read. How are things dignifying
anyone, but only oneself.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download casino inc 2019-05-01 15:23
So, what a person been going set in its pages?
Be authentic and work with strategies that always help friends.
Try to different and unique with your marketing.
Reduce costs submitter gets credit for it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr 888 2019-05-01 20:39
In these situations, is certainly best to hold back and see for days and finally
move in relation to. When individual shop for a gift, one technique is to ensure that they will
love the gift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 777 android 2019-05-05 22:35
Use your most satisfied clients to reel in more business
to your doorstep. Personal have a ready supply if they are relevant to anything.
Search Warp: Search Warp is a genuinely well respected writer's
local.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2019-05-06 17:21
Whereas reading involves both the physical as well as mental; however,
reading remains primarily a mental challenge.
They win the admiration, respect, and good opinion of others,
quickly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 casino 2019-05-07 20:37
You won't need to just use your crooks to keep in touch with old and new friends.
There are three major goals to achieve when you write content.
Search warp articles also use a tendency to do well in the major search engines.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 apk 2019-05-09 13:10
Heya i'm for the first time here. I came across this board and I
find It truly useful & it helped me out much.
I hope to give something back and help others like you helped me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 casino 2019-05-22 12:00
The body can range from two paragraphs to a website in proportions.
Try out your own reactions to you actually first be able to observe.

Before you start your blog, focus on a fundamental principle called "planning".


Feel free to visit my site live22 casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2019-05-26 21:19
The widow kept demanding and finally wore the judge dow until he gave her justice.
Instead, just laugh, tease him or ignore his procedures.
Ask the deler if hes offering any sort of guarantee for
the car.

My blog ... casino malaysia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy888 2019-05-28 05:12
Good answer back in return of this matter with firm arguments and describing everything about
that.

Feell free to surf to my web pasge playboy888
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live blackjack win 2019-05-29 00:37
Write the complete details with the transaction towards the receipt.
See iff you can take a look at gear that they've
goot in the video store. Imagine your two close friends got correct into a fight.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino address 2019-06-02 05:45
In order tto forget, without compromising genuine have present to people.
Users will start nolticing the good content you link to, and they'll start noticing
you. It's almost guarasnteed that ALL of these experts.


my blog - live casino address
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex 11 2019-06-05 05:02
This is where almost all traffic gets. So try as part of your keywords you
would search to have. Excellent every web engine is to categorize
organize every website that it comes across.

my blog post: rollex 11
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pc mouse showing 2019-06-13 01:11
Way cool! Some very valid points! I appreciate you
writing this post and also the rest of the website is
very good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # absurd marketing 2019-09-09 19:48
Hi there, just became aware of your weblog through Google, and located that it's really informative.

I'm going to be careful for brussels. I will appreciate when you proceed this in future.
Many people shall be benefited from your writing. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # repair hong 2019-09-10 23:52
Nice weblog here! Additionally your site a lot up fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate hyperlink for your
host? I want my website loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # repair southlake 2019-09-13 03:25
Nice blog here! Additionally your site a lot up very fast!
What host are you using? Can I get your associate hyperlink
to your host? I desire my site loaded up as fast as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hard drive recovery 2019-09-22 08:31
Hey there would you mind stating which blog platform
you're using? I'm going to start my own blog in the
near future but I'm having a difficult time making a decision between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and
Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something unique.
P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pc repair school 2019-09-26 14:35
Very interesting information!Per fect just what I was looking for!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # booting process 2019-10-03 00:54
Hi there very cool site!! Man .. Beautiful .. Superb .. I'll bookmark your
blog and take the feeds additionally? I am happy to search out so many useful information right here
in the submit, we want work out extra techniques on this regard, thank you for sharing.
. . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pc mouse showing 2019-10-07 23:12
I like assembling useful information, this post has got me even more info!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-12 04:01
Propecia Cost Order viagra online prescription Viagra A Casa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # personal computer 2019-10-30 18:19
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view,
if all web owners and bloggers made good content as you
did, the internet will be much more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear shirt 2019-11-20 14:57
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account
it. Look advanced to far added agreeable from you!
By the way, how can we communicate?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # computer technical 2019-12-27 13:41
I love forgathering useful info, this post has got me even more info!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # boot loader 2019-12-28 20:36
I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing
posted at this web page is truly nice.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # computer dies 2019-12-29 00:09
I was able to find good advice from your blog articles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # repair hong 2020-02-10 10:12
Thank you a lot for sharing this with all folks you
really recognise what you're talking about!
Bookmarked. Kindly additionally visit my web site =).
We will have a hyperlink trade agreement among us!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # windows xp themes 2020-03-03 14:40
I think this is one of the most significant information for me.
And i'm glad reading your article. But want to remark on few general things, The site style
is wonderful, the articles is really excellent : D.
Good job, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # repair hong 2020-05-09 22:14
Hi there would you mind stating which blog platform you're working with?
I'm looking to start my own blog soon but I'm having a tough time choosing between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.

The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm
looking for something completely unique. P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # contact computer 2020-05-16 00:13
The other day, while I was at work, my cousin stole
my apple ipad and tested to see if it can survive a 30 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed
and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had
to share it with someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # laptop peripherals 2020-05-23 22:16
I couldn?t resist commenting. Exceptionally well written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # laptop backpacks 2020-08-21 17:25
I'm curious to find out what blog platform you
happen to be using? I'm experiencing some minor security problems with my latest site and
I would like to find something more secure. Do you have any solutions?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # choose laptop 2020-08-27 18:15
I feel that is one of the such a lot vital information for me.
And i'm satisfied reading your article. However should commentary on some basic issues,
The site taste is ideal, the articles is actually great :
D. Good activity, cheers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # how to buy flagyl 2020-09-07 19:56
Remarkable issues here. I am very satisfied to see your article.
Thank you so much and I am having a look ahead how to buy flagyl touch you.

Will you please drop me a mail?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hJzrl6A5AMBxDKal 2020-09-28 01:58
Definitely consider that that you said. Your favourite justification appeared to be
on the internet the simplest factor to consider of.
I say to you, I certainly get irked while other people think about worries that they plainly don't realize about.
You managed to hit the nail upon the top as neatly as outlined out
the entire thing without having side-effects , other people
could take a signal. Will likely be back to get more.

Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JdbxEnels 2021-02-01 17:30
brand viagra viagra sources viagra online overnight delivery bye viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LbgEnels 2021-02-01 19:06
viagra prescription savings program viagra without a perscription online viagra, no prescription 50 mg viagra reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JbbvEnels 2021-02-04 16:26
buy prescription drugs from canada drugs without prescription buy prescription drugs online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AhkdEnels 2021-02-04 17:28
cheap prescription drugs pharmacies online on line pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kbcxtamy 2021-02-04 17:57
online canadian pharmacies kamagra oral jelly canadian pharmacies online prescriptions
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NncsSweeN 2021-02-07 06:36
chdap viagra brand viagra generic viagra and paypal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kuikpiell 2021-02-07 10:16
milwaukee generac viagra viagra from canada legitimate msnbc freeviagrasampl epack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LbsxEnels 2021-02-07 17:01
walmart online pharmacy free brand viagra canadian government approved pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jbnbunfox 2021-02-08 03:40
canada pharmacy humana online pharmacy online pharmacy india
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FqhhEnels 2021-02-10 02:46
canadian pharmacy viagra brand pharmacy ed meds online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FvfcSweeN 2021-02-10 09:24
trial pack cialis viagra levitro where can i get poke viagra viagra gold 800mg uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FmrfEnels 2021-05-12 18:24
order generic cialis http://cialisee.com/ buy cialis generic online 10 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-13 15:59
online pharmacy india http://pharmacylo.com/ Glycomet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gtnbunfox 2021-05-15 13:51
difference between viagra and cialis http://jokviagra.com/ how to get viagra without a prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-18 10:35
Nimotop [url=http://xln pharmacy.com/ ]mexican pharmacies online drugs pharmacy online mexico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FmrfEnels 2021-05-19 17:24
cialispills online [url=http://cia lisee.com/ ]cialis softtabs online buy cialis pils on uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FmrfEnels 2021-05-23 04:22
free cialis samples canada [url=http://cia lisee.com/ ]canadian pharmacy cialis cialis free sample
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-23 16:58
Oxytrol https://xlnpharmacy.com/ Prasugrel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-24 17:41
online pharmacy weight loss http://pharmacylo.com/ Penegra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsDev 2021-05-26 11:57
fda approved online canadian pharmacy [url=https://cj epharmacy.com/ ]pharmacy checker canada cheap cialis online canadian pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsHtf 2021-05-27 09:08
cheep cialis [url=https://ci alishav.com/ ]cialis lawsuit cialis black vs cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsGtv 2021-05-27 12:10
online vet pharmacy [url=https://ph armacyhrn.com/ ]marks pharmacy canada canadian pharmacy 247
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-05-28 22:25
aarp medicare rx pharmacy directory [url=https://ph armacyken.com/ ]online pharmacy canada reviews metcare rx pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsHtf 2021-06-02 07:19
cialis and lisinopril [url=https://ci alishav.com/ ]cialis usa cialis cost 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tamySwa 2021-06-02 14:57
generic cialis? [url=https://ck acialis.com/ ]buy generic cialis atralia buy cialis in davenport fl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-06-03 19:45
canadian pharmacy no rx needed [url=https://ph armacyken.com/ ]prices of prescription drugs canadian pharmacy levitra value pack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb Arab Hd 2021-06-24 07:34
Ԝow, awesome blog lɑyout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The ovеrall look of your
web site is wonderful, as well aas the content!

Revіew my page BoқeƄ
Arab Hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnxx Aganistan 2021-06-30 19:57
Wow, awеsome weblog layout! How lengthy һave you еver been blogging for?
you make гunnіng a blog glance easy. The full glance of your website is excellent, let alone thе content!


my website Xnxx Aganistan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lesley Finnerty 2021-07-06 12:15
Hello, i think thаt i saw you visited my blog
so i came to “return the favor”.I'm trying to find things to improve my webb site!I sսppоse its ok to ᥙse a
few of your ideaѕ!!

Visit my webpage: Lesley Finnerty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ทดลองซื้อฟรีสปิน pg 2021-07-12 06:10
This post is priceless. How can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep hd 2021-07-16 05:18
Pretty poгtion of content. I just stumbled upon your site andd in accession capital
to say that I get in fact enjoyed account your bⅼog posts.

Any way I wilⅼ be subscribing to your augment
and even І fulfillment you get right of entry to persistently rapidly.


my web page ... bokep
hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pornfidelity condom 2021-07-19 22:12
Woah! I'm really digging the tеmplate/theme of this website.
It's simple, yet effective. A lot of tіmes it's very hard to get that
"perfect balance" between superb usаbility and appearance.
I must say you haνe done a very good job
with this. Also, the blog loɑds extremеⅼy fast for mе on Chrome.
Excelⅼent Bⅼog!

my blog post; рornfidelity condom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jav tba thai model 2021-07-20 20:33
I гead this piece oof writing fully regarding the comparison of most recent and previоus technologies, it's amazing article.


Look at my webpage - jav tba thai modeⅼ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # indo bokep 2021 2021-07-24 02:30
Ꮋello there, I discovered your blog by means of Google at the same time as looking for a
related matter, your website got here up, it apеaгs great.

І have bookmarked it in my google bookmarks.

Hi there, simply turned into aware of your blog via Google, and found that it's truly infoгmative.
I'm going tto be careful for brussels. I'll appreciate
shouⅼd you ρroceed this in future. Many other people will probably be benefited out oof your wrіting.
Cheers!

Also visit mү web-site: indo bokep 2021
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kumpulan bokep 2021-07-24 19:22
еxcellent put up, very informative. Ӏ wonder why the other experts of this sector do
not understanjԀ this. You must proceed your wrіting.
I'm сonfident, you'ᴠe a huge readers' bade alrеady!


Feel free too visit my blog post; kumpսlan bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3gp Bokep 18 2021-07-25 02:04
Genuinely when someone dօesn't know then its up to oter peoplе
that they wiⅼl hеlp, so here it occurs.

Also visit my blog post ... 3gp Bokep 18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimaya Agata Bugil 2021-07-25 14:46
Thhis is a really good tip esрecially to thоѕe fresh tto the Ƅlogosphere.
Simple but very ρrecise information… Thank you for sharing this one.
A must read article!

Feel free to visit my homeрage Kіmaya Agata Bսgil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login sbobet 2021-07-30 21:28
No matter if some one searches for his essential thing, so he/she wants to be available that in detail,
so that thing is maintained over here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Online 2021-08-06 09:36
I was гecommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post
is written by him as no one else know such ɗetailed about my difficulty.
You're amaᴢing! Thanks!

Feel free to vіsit my page; Bokep Online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtf 2021-08-06 10:36
pharmacy online drugstore Lexapro online pharmacy review how to order drugs from canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DallSwa 2021-08-08 06:51
buy female viagra how long does viagra take to work substitute for viagra viagra alternatives over the counter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DefEnelsGtv 2021-08-08 19:03
Tadacip Pilex Lopressor Brand Viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moundAni 2021-08-09 23:09
Zudena canadian neighborhood pharmacy discount rx generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bryan 2021-08-13 15:58
I think that iss among thee most significant information for me.Annd i'm happy studying our article.
However should statement on few common issues, The webb site taste is
ideal, the articles is in reality nice : D. Excellent process, cheers

my website ... binary options trading signals (Bryan)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DallSef 2021-08-16 19:00
atorvastatin calcium 80mg what does lipitor do lipitor and weight loss is atorvastatin and atorvastatin calcium the same
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Omaal.org 2021-08-17 13:29
Numerous forms off diets call themselves keto diets.


Feel free to surf to mmy webpage - Omaal.org
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin profit 2021-08-17 17:26
Greatest benefit of Bitcoin binary options brokers are better choice when it is offered.
The world's gold which are part of an Ibm-led pilot that started last summer time months.
Abi Buddington a local seller could be the world's 2nd largest
cryptocurrency thefts ever. Cryptocurrency security agency Slowmist put some or all of their buying power
once. This on-line fee firm Square SQ 1.67 introduced a 29 billion all-inventory deal.
Completely different from traditional forms of fee. If even one
basket of different types of cash on the best way it works.
However individuals who send money to your desire and the crypto market go to
maneuver up. Should make your cash secured digitally added for 60 pounds 83 to
1,000 pounds. Millions of dollars on the decision Bitcoin’s excessive transaction prices which make
it easy for the traders. Bitcoin’s supporters for skilled trading platform
worldwide digital asset sector main many to believe that we are.
As a result of exchanges are shifting quick.
AMC CEO Adam Aron who informed crypto exchanges and outlawed preliminary coin providing.

In any other case you just own a coin or fractions of
a weak fourth quarter. What to do with the coin quantity level alongside full-blown worthwhile and acceptable.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtr 2021-08-18 02:50
brain zaps cymbalta how to wean off cymbalta price of cymbalta duloxetine and sexual side effects
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # سيو ماستر 2021-08-19 22:49
Wow, this piece of writing is good, my sister is analyzing these kinds of things, so I am going to
convey her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Click here 2021-08-20 11:14
Appreciate this post. Will try it out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click 2021-08-23 17:32
The world’s hottest Poker game with extra tables, more
tournaments, and more individuals to problem than ever earlier
than. On the one hand, these skeptics argue, modern elite poker can really feel sterile, with younger pros making one of the best plays from
behind sunglasses and beneath headphones, the game lacking
the participating human characters it needs to placed on an excellent show and appeal to a new technology.
Each so often, considered one of us would quietly stand up and leave, never to return. Police stated
at one level the fireplace poker acquired "entangled" together with her body,
according to the report. He believed that she
had been cheating on him, police stated, in accordance with the report.
He allegedly mentioned he came to whereas standing
over her with the fireplace poker, the report stated.
A Pennsylvania man is accused of brutally killing his spouse and police said he gave
a detailed account of the assault that involved a fireplace poker and knife,
a report mentioned.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ashdoda.net 2021-08-26 01:49
It's my opinion that a property foreclosures can have
a significant effect on the applicant's life. Real estate foreclosures
ccan have a 7 to several years negative influence on a debtor's credit report.
A new borrower who's applied forr a mortgage or virtually
any loans for instance, knows that the actual worse credit rating will be,
the more difficult it is to obtain a decent financial loan.In addition, it could possibly affect the borrower's abilit
to find a quality place to let or rent, iff that gets the alternative real estate
solution. Thanks for your blog post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zoldicam 2021-08-27 10:57
Great info. Lucky me I ran across your website
by chance (stumbleupon). I have saved it for later!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit 2021-08-29 08:48
I for all time emailed this weblog post page to all my friends,
since if like to read it afterward my contacts will
too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Flunazul 2021-08-30 23:46
Paragraph writing is also a excitement, if you be familiar with after that you can write or else it is complicated to write.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # calabasas plumbing 2021-09-01 09:34
Thanks to my father who informed me about this weblog, this blog is
actually remarkable.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 51.38.189.109 2021-09-03 01:17
You're so interesting! I do not think I've truly read through anything like this before.

So wonderful to discover another person with some original thoughts on this subject matter.
Seriously.. thanks for starting this up. This website is something that's
needed on the web, someone with a bit of originality!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # see this site 2021-09-06 18:27
I have been browsing online more than 2 hours
today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much
more useful than ever before. By the way, here is a link to terrific site for earnings -
see this site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here! 2021-09-07 21:55
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never
found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for
me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever
before. By the way, here is a link to wonderful site for earnings -
click here!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # recommended you read 2021-09-08 14:50
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.

It's pretty worth enough for me. In my opinion, if all site
owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

By the way, here is a link to superb site for earnings
- recommended you read
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # our website 2021-09-08 21:25
I've been browsing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and
bloggers made good content as you did, the web will
be a lot more useful than ever before. By the way, here is a link to
superb site for earnings - our website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # additional info 2021-09-08 21:59
I've been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers
made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to fantastic site for earnings - additional info
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lupita 2021-09-09 13:44
Hi to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this site, and yopur views
are fastidjous in support of new viewers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # try these out 2021-09-11 17:33
I've been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.

It's pretty worth enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made good
content as you did, the web will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to wonderful site for earnings
- try these out
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gratowin.com 2021-09-12 14:16
I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.

It's pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers
made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to wonderful site for earnings -
gratowin.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ototoimusic 2021-09-13 11:41
I've been browsing online more than 2 hours today, yet I
never found any interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.
In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the web will be
much more useful than ever before. By the way, here is a link to valuable site
for earnings - ototoimusic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # best monitors 2021-09-13 20:22
I have been surfing online more than 4 hours
today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet
will be much more useful than ever before. By the way, here is a link to fantastic site for earnings
- best monitors
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-09-13 22:01
Great blog here! Also your web site
loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my web site loaded up as quickly as yours lol
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-09-15 18:00
I have learned nnew things through your blog post. One more
thing to I have seen is that in most cases, FSBO sellers will reject you.

Remember, they will prefer not to ever use your solutions.
But if a person maintain a comfortable, professional connection, offering guide annd staying in contact for four to five weeks, you will usually be able to
win an interview. From there, a listing follows. Cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ludomanistudier.dk 2021-09-15 21:02
Hello this is kind of oof off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you hzve to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding knowledge so I wnted to get guidance from someone with experience.
Anyy help would bee enormously appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wikidot.win 2021-09-15 21:48
I was just searching for thijs information for some time. After 6 hours of
continuous Googleing, finally I gott it in your site.
I wonder what is the lack of Google strategy that don'trank this type of informative
sites in top of the list. Normally the top sites are full of garbage.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vpn купить 2021-09-17 10:21
It is appropriate time to make some plans for the future and it's time
to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or
suggestions. Maybe you could write next articles referring
to this article. I want to read even more things about it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # porn videos 2021-09-17 18:22
you are in reality a excellent webmaster. The web site loading speed is
amazing. It seems that you are doing any unique trick.
Furthermore, The contents are masterwork. you have performed a magnificent job in this topic!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # porn videos 2021-09-17 21:55
It's awesome designed for me to have a web site,
which is beneficial in support of my knowledge. thanks admin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # бесплатный впн 2021-09-17 22:30
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this article and the rest of the website is really good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vpn купить 2021-09-18 05:13
Very great post. I simply stumbled upon your blog and wished to mention that I've truly loved
browsing your blog posts. After all I will be subscribing to your
feed and I am hoping you write once more very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Reta 2021-09-19 08:36
I absolutely love your site.. Pleasant colors & theme.
Did you build this site yourself? Please reply back as
I?m planning to create my own site and would like
to find out where you got this from or what the theme is called.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SntdDall 2021-09-19 22:20
buy essay writing online custom essay paper writing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-20 02:14
Hi there, just became alert to your blog through
Google, and found that it's truly informative. I'm gonna watch out for brussels.
I will be grateful if you continue this in future. Lots
of people will be benefited from your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Candida 2021-09-20 05:44
I just couldn't go away your website before suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide on your visitors?
Is gonna be back regularly to investigate cross-check new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vpn купить 2021-09-21 03:20
I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at this
site is really pleasant.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DbgvEnels 2021-09-22 14:36
dissertation software examples of dissertation
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.goodreads.com 2021-09-22 19:21
Fantastic beat ! I wish to apprentice whilst you amend your web
site, how can i subscribe ffor a weblog site? The account helped me a
applicable deal. I were a little bit acquainted of
this your broadcast provided shiny transparent idea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RUAY 2021-09-23 10:37
Hi! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm
not seeing very good success. If you know of any please share.
Thank you!

Feel free to visit my web blog :: RUAY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # บทความน่าสนใจ 2021-09-23 23:28
Fantastic blog you have here but I was curious if you knew of any discussion boards that cover the same topics
talked about in this article? I'd really like to be a part of
community where I can get advice from other knowledgeable individuals that share the same
interest. If you have any suggestions, please let me know.

Bless you!

my page; บทความน่าสนใจ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.4kquan.com 2021-09-24 13:52
You actualoy make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really
something that I think I would never understand.
It seems too complicated and extremely broad for me.

I am looking forward for your next post, I’ll try tto get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # darksside.com 2021-09-24 16:34
Have you ever considerd crewating an eboo or guest
authoring onn other sites? I have a blog centered on the samee subjects you discuss
and would really like to have you share some stories/informa tion. I know my readers would enjoy your work.
If you're even remotely interested, feel free tto send me an e mail.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # clashofcryptos.trade 2021-09-24 20:54
Wow! Thiss bllog looks just like my old one!
It's onn a completely different subject but it has pretty much the same layout annd design. Sperb
choice of colors!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.ict-edu.uk 2021-09-24 23:40
It’s in point off fact a great and useful piece of information. I’m glad
that you shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this.
Thank you ffor sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bbs.rss.game.tw 2021-09-25 10:31
I just could not leave your website before suggesting
that I actually enjoyed the usual infodmation an individual provide for
your visitors? Is gonn be back frequently to check up on new posts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft server 2021-09-26 12:13
Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and
i was jusdt wondering iif you get a lot of spam comments?
If so how do you protect against it, any plugin or anything you can suggest?
I get soo much lately it's driving me mad sso anyy assostance is very much
appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gust.com 2021-09-27 00:19
Thanks for enabling me to attain new suggestions
about computer systems. I also have belief that certain of the
best ways to help keep your mobile computer in primary condition is wwith a hard plastic-type material case,
and also shell, that suits over the top of one's computer.
A lot of these protective gear are model distinct since they are manufactured
too fit perfectly above the natural covering. You can buy all oof them directly from the seller, or
via third party sources if they are available for your laptop, however its not all laptop will have a covewr on the market.
Once more, thanks for your points.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงหวย 2021-09-28 00:23
Terrific work! That is the type of info that should be shared across the
web. Disgrace on the seek engines for no longer positioning this put up
upper! Come on over and consult with my web site . Thanks =)

Feel free to visit my web site - แทงหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # titan launcher 2021-09-28 04:20
In this grand design of things you'll secure a B+ just for effort.
Exactly where you lost me personally ended up being in all the facts.
Youu know, they say, tthe devil is in the details...
And it could not be more true right here. Having said that, permit me say to
you just what did work. The aticle (parts off it) is certainly really engaging and this iss most likwly the reason why I am taking the effort
too comment. I do not really make it a regular habbit of doing
that. Next, whilst I can notice the jumps in reason you make, I
aam not necessarioly certain of exactly how you seem to unite the points which inturn helpp to make your final result.
For right now I will, no doubt subscribe to your
position however hoope in the future you connect the dots
better.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวยออนไลน์ 2021-09-28 09:53
I think that is one of the so much significant information for me.
And i'm happy reading your article. However want to statement on few basic issues,
The site style is wonderful, the articles is in reality excellent :
D. Good job, cheers

Also visit my blog post :: ซื้อหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.kab3.com 2021-09-29 12:21
There are actually a variety of details like that to take into
consideration. That maay be a great level to deliver
up. I offer the ideas above as general inspiration however clearly tere aare
questions just like the one you convey up tthe place an importan thing can be
working in trustworthy good faith. I don?t know iff best pracxtices have emerged round thhings like that, but I am sure that your job iis clearly identified
as a good game. Each girls and boys feel the influence off only a
moment’s pleasure, for thee remainder of their lives.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงบอลออนไลน์ 2021-10-01 09:37
Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification appeared
to be on the web the easiest factor to be mindful of. I say to you, I
certainly get irked while people think about concerns that they plainly don't realize about.

You controlled to hit the nail upon the highest and also outlined out the whole thing without having side-effects , folks could take a signal.
Will probably be again to get more. Thank you

My webpage ... แทงบอลออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-10-03 10:35
Wow! Finally I got a webpage from where I know how to in fact take useful facts
concerning myy study and knowledge.
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # genius.com 2021-10-05 07:10
Superb post however , I was wonderihg if you could write a litte more on this subject?
I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more.
Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Salvatore 2021-10-05 12:29
It's the best time to make some plans for the future and it is time
to be happy. I have read this post and if I could I want to suggest you
few interesting things or tips. Maybe you can write next articles referring
to this article. I want to read even more things about it!


Here is my site www - Salvatore -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aandp.net 2021-10-05 17:41
I was looking at some of your blog posts on this internet site and I conceive this web site is very instructive!
Retain putting up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.sygk100.cn 2021-10-06 02:35
I have learned some new elements from your web page about computer systems.
Another thing I have always presumed is that
computer systems have become a specific thing that
each house must have foor some reasons. They offer convenient ways iin which to organize homes, pay bills, search for information, study,
hear music and even watch tv shows. An innovative approach to complete most
of these tasks is wkth a notebook computer. These pcs are mobile ones, small, robust and portable.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lenora 2021-10-08 02:38
Excellent, what a weblog it is! This web site
gives useful facts to us, keep it up.

Feel free to surf to my blog post ... here (Lenora)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-10-08 11:42
Hurrah! At last I got a weblog from where I
be capable of genuinely obtain valuable data regarding my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cntfmound 2021-10-10 07:28
viagra und zu hoher blutdruck qu est ce qui peut remplacer le viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fthtelumb 2021-10-10 09:56
viagra y cancer 50 mg viagra how long does it last
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # justpin.date 2021-10-10 16:25
Hi there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
Is it tough to set upp your own blog? I'm
not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thjnking about setting upp my own but I'm not sure
where to start. Do you have any points or suggestions?

With thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nichole 2021-10-11 01:54
Hi, I believe your blog could ossibly be having browser compatibility issues.
When I take a look at your web site in Safari, it looks fine however, if opening in I.E.,
it's got some overlapping issues. I just wanted to give you a
quick heads up! Besides that, excellent website!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnmkErads 2021-10-11 07:31
viagra voor vrouwen wiki discount viagra australia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cntfmound 2021-10-13 05:42
la viagra ayuda ala eyaculacion precoz viagra and raynauds disease
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fthtelumb 2021-10-13 08:20
viagra humira peligro del viagra en jovenes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DnrvEnels 2021-10-15 02:21
benicar y viagra viagra sleep apnea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hal 2021-10-15 07:25
Everything is very open with a precise description of the challenges.
It was really informative. Your site is extremely helpful.
Thanks for sharing!

My blog post - i found here (Hal)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zandra 2021-10-16 00:44
I just like the valuable information you supply on your articles.
I will bookmark your weblog and take a look at once more right here regularly.
I am relatively certain I'll learn plenty of new stuff right here!
Good luck for the following!

Feel free to surf to my blog post - go here (Zandra)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jewel 2021-10-17 23:05
Greetings! Very helpful advice in this particular post! It's the
little changes that produce the most important changes. Thanks a
lot for sharing!

my web site ... i found here (Jewel)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-18 06:25
What's up, yup this post is truly nice and I have learned
lot of things from it about blogging. thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Edward 2021-10-18 18:48
A person necessarily assist to make significantly posts I might state.
That is the very first time I frequented your web page
and thus far? I amazed with the analysis you
made to make this actual publish incredible. Great job!


Look at my page :: mp3s (Edward)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-19 18:12
Hi, just wanted to tell you, I enjoyed this blog post.
It was funny. Keep on posting!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # พนันออนไลน์ 2021-10-21 17:30
We're a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your website offered us with helpful info to work on. You've performed
a formidable task and our whole neighborhood shall be thankful to you.


Feel free to visit my blog post ... พนันออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวยออนไลน์ 2021-10-21 20:39
Hello there, You have done an incredible job. I'll definitely digg it and personally recommend to my friends.
I'm sure they'll be benefited from this site.

Also visit my web blog - ซื้อหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Elise 2021-10-24 20:09
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A theme like yours with a few simple tweeks would really make my
blog shine. Please let me know where you got your theme.
Appreciate it

my blog :: i found here (Elise)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # магнитная пластина 2021-10-24 22:31
Владельцы обнаружили, что это небольшое крепление очень хорошо
держит даже большие телефоны, но у некоторых возникли проблемы с тем, что липучка оставляет
следы на приборной панели.


my web site ... магнитная пластина
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Leslie 2021-10-25 05:30
I every time emailed this web site post page to all my associates,
because if like to read it next my contacts will too.


Here is my web site - here (Leslie)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usachannel.info 2021-10-25 19:10
I was suggested this website by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him
as no one else know such detailed about my difficulty.
You are incredible! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lily 2021-10-26 08:21
Hey! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up
losing a few months of hard work due to no back
up. Do you have any solutions to stop hackers?


Also visit my blog - go (Lily)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alecia 2021-10-27 20:25
These are in fact great ideas in regarding blogging.
You have touched some pleasant points here. Any way keep up wrinting.


Feel free to visit my site; mp3s; Alecia,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Consuelo 2021-10-27 22:41
Article writing is also a excitement, if you know afterward you can write otherwise it
is difficult to write.

My blog ... from here (Consuelo)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-10-29 01:52
Heya i am for the first tikme here. I found
this board and I fjnd It really useful & it helped me out a lot.
I hoope to give something back annd help others like you helpe me.

web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-30 17:01
Higuly descriptive article, I loved that a lot. Will there be a
part 2?
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xrumer XEvil 5.0 2021-11-02 04:47
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious know-how on the topic of unexpected emotions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Danielle 2021-11-02 07:55
At this time it seems like Expression Engine is the best blogging platform out there right now.
(from what I've read) Is that what you're using on your blog?


My web blog go (Danielle)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Madelaine 2021-11-08 19:04
Oh my goodness! Impressive article dude! Thanks, However I am
experiencing troubles with your RSS. I don't know the reason why I am
unable to join it. Is there anybody else having the same RSS problems?
Anybody who knows the answer can you kindly respond? Thanks!!Look into my homepage; www, Madelaine,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lawrence 2021-11-09 17:39
Hi there, I check your blogs daily. Your story-telling style is witty,
keep doing what you're doing!

My blog post from here (Lawrence)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zemyc 2021-11-11 10:28
Wow, this article is fastidious, my younger sister is analyzing these things, therefore I am going to convey her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Katia 2021-11-14 21:44
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was
curious what all is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours
would cost a pretty penny? I'm not very internet savvy so I'm
not 100% sure. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
Appreciate it

Review my web site - visit this; Katia,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บหวยออนไลน์ 2021-11-19 12:32
This post is genuinely a nice one it helps new internet viewers, who are wishing for blogging.


My blog - เว็บหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-11-21 11:33
I blogg frequently and I genuinely thank you for your information. Your article has really peaked my interest.
I'm going to take a note of your site and keep checking for new
information about once per week. I subscribed
to your RSS feed as well.
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Earnestine 2021-11-21 23:56
What you said made a bunch of sense. But, what about
this? suppose you wrote a catchier post title? I ain't suggesting your information is not solid.,
however what if you added a headline to maybe grab a person's attention? I mean Dlaczego nie
chcę mieć dzieci? is kinda plain. You might look at Yahoo's front page and note how they
create article titles to get viewers interested. You might try
adding a video or a picture or two to get readers excited about what you've got to say.
In my opinion, it might bring your blog a little
livelier.

Look at my webpage - mp3s (Earnestine)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Korey 2021-11-22 06:20
Superb blog! Do you have any hints for aspiring
writers? I'm planning to start my own site soon but I'm a
little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many options out there that I'm totally
overwhelmed .. Any ideas? Thank you!

My webpage - visit (Korey)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวยออนไลน์ 2021-11-24 23:46
bookmarked!!, I really like your blog!

my webpage ... ซื้อหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rosaria 2021-11-26 15:58
I am actually pleased to say it's an interesting short article
to check out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essay pros 2021-11-27 22:15
Pretty component to content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to say that I get in fact loved account your weblog posts.
Anyway I will be subscribing on your feeds or even I fulfillment you get admission to consistently quickly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Penny 2021-11-29 18:08
I am sure this post has touched all the internet
users, its really really nice article on building up new web site.Also visit my homepage; Johnny Hammond - Never Can Say Goodbye mp3 download (Penny)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Julie 2021-12-01 19:27
Great blog here! Also your web site loads up fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to
your host? I wish my site loaded up as quickly as yours
lol

Also visit my webpage :: visit [Julie]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-12-03 17:25
My brother recommended I might like this web site.
He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine simply how muxh time I had spent for this information! Thanks!


homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-12-04 03:30
Aw, this was a vrry nice post. Taking a few minutes aand actual effort to make a really good article… buut what can I say… I procrastinate a lot and never seem to get nearly anything done.


web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # best Porn Sites 2018 2021-12-14 07:39
Heya i'm for the primary time here. I found this board and
I find It truly useful & it helped me out much. I hope to give one thing back and aid others such as you aided me.


Stop by my homepage - best Porn Sites 2018
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-12-26 05:49
With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism oor opyright violation? My site
has a lot of unique content I've either created myself or outsourced but it looks like a lot of
it is popping it up all over the web without my agreement.
Do you know any methods to help stop content from being stolen? I'd really appreciate it.

site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-12-28 07:18
Thankfulness too my father who shared with me regarding this website,
this website is actually remarkable.
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-12-30 03:13
hey there and thank you for your information –
I've definitely picked up anyything neww from right here.
I did however expertise some technical issues
using this web site, as I experienced to reload the website lots of times previous to I could get
it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK?

Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and could
damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords.
Well I'm adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective intriguing content.
Make sure you update this again soon.
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2022-01-01 04:41
Everything is ery open with a clear explanation of the challenges.
It was really informative. Your website is very helpful.
Thank you for sharing!
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze