Najnowsze felietony

sobota, 16 maj 2015 17:42

Dlaczego w życiu Ci nie wyjdzie?

Napisał 

Już małemu chłopcu wytwarza się niekontrolowany, instynktowny odruch kojarzenia szczęścia z kobietą - i właśnie ten mechanizm jest przyczyną tak wielu nieszczęść, ponieważ szczęście trzeba wypracować pracą nad sobą, a nie dostać od kogokolwiek.

Chcesz za darmoszkę?

Szczęście to rarytas, którego nie kupisz za żadne pieniądze - a czy ktoś da Ci ot tak jakąś większą sumkę? Nikt Ci grosza nawet nie da, dobrze o tym wiemy. Jakim więc cudem liczysz, że ktoś da Ci coś po tysiąckroć cenniejszego od diamentów - coś za co wypruwają żyły miliarderzy i najpotężniejsi ludzie, ciągle nie mogąc tego znaleźć? I jak ktoś kto nie ma szczęścia, może Ci je dać? Skąd Ci je weźmie, wyciągnie z kapelusza? Przecież te zdesperowane, zestresowane, wymalowane i wysmarowane kremami kobiety szczęścia nie mają - nie ma więc mowy o tym, by Ci je dały. Mogą dać tylko seks i miłe słówka, ale to tylko zanęta dla głodnej rybki - do czasu. Gdy zaślepiona głodem komplementów chwyci wijącego się smacznego robaczka, wbija się w nią haczyk poślubnej otyłości, kredytu hipotecznego i nieskończonych problemów emocjonalno - finansowych małżonki. Wychowana na nowoczesnych czasopismach i modach żona, to perpetum mobile problemów, które magiczną mocą swej uczuciowości sama bezustannie kreuje.

Czasem jednak rodzi się cielę z dwoma głowami, albo ktoś trafia w totka; więc może i Ty dostaniesz szczęście? A czy zdajesz sobie sprawę, jak wielkie to nieszczęście? Przecież od tej chwili będziesz kobietę dającą szczęście śledził, bał się że zdradzi, odejdzie, zachoruje, umrze... im więcej szczęścia, tym więcej strachu i stresu związanego z wizją, że wraz z kobietą odejdzie szczęście. Nie znasz dnia ani godziny - lęk nie opuści Cię za dnia ani w bezsennej nocy, przerywanej bolesnymi koszmarami. Im bardziej Ci na kimś bądź czymś zależy, tym potężniejszy jest Twój strach o utratę tego. A im więcej paranoicznych, wypływających z podejrzeń zachowań, tym większa chęć kobiety na ucieczkę, bo kto wytrzyma życie z wiecznie napiętym i doszukującym się problemów człowiekiem? Tego mechanizmu nie da się w żaden sposób obejść, oszukać - zależy Ci, więc musisz się bać, chociaż ludzie w różny sposób ukrywają ten bezustannie kłujący strach, bądź zmieniają go w gniew.

I tak źle, i tak niedobrze

Jedni więc całkiem pozbywają się dóbr doczesnych i kobiet, uciekają w góry bądź idą do klasztoru, a drudzy - mądrzejsi, pracują nad pozbyciem się przywiązania do tych smaków, które - gdy pójść w nie głębiej i dalej, okazują się nieznośną goryczą.

Szczęście które daje nam drugi człowiek, jest wielkim nieszczęściem, dramatem, bezustannym lękiem o jego utratę. Dlatego prawdziwe szczęście to te, które umiemy sami w sobie wzbudzić. Da się tego dokonać, a polega to na pokochaniu siebie - wtedy mamy miłość, oraz brak lęku o jej utratę. Większość ludzi na tej nieszczęsnej planecie uzna to jednak za egoizm, narcyzm i pustkę emocjonalną. Kochać masz innych - siebie nie wolno. Ludzie wybaczą Ci depresję, ponury, podły charakter... ale miłości do siebie, czucia się doskonale w swoim towarzystwie - nigdy. Może dlatego ten świat jest tak okrutnym, bezlitosnym miejscem? Wiem że myślisz pozytywnie, masz pełny brzuch i ciepłe łóżko, ale są miejsca na ziemi gdzie istnieje prawdziwe piekło - śmierć z głodu, chaos, wojny i rzezie.

Skąpi czytelnicy

Mówi się że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale to tylko częściowa prawda - wielu ludzi uwielbia pomagać, czuć się potrzebnymi, lepszymi od ofiary okoliczności. Przyjaciół i ich intencje wobec Ciebie poznasz tak naprawdę wtedy, gdy będziesz bez powodu, ot tak sam z siebie szczęśliwy. Wtedy dopiero ujrzysz prawdziwą naturę tych, którzy wyznają Ci swą przyjaźń.

Tak naprawdę tylko siebie mam na tym podobno najlepszym ze światów. Rodzice kiedyś odejdą (co napełnia mnie nieopisywalnym bólem), czytelnicy są okrutni i niewierni w komplementach, oraz przede wszystkim finansowym wspieraniu mych wieczornych, pijackich zakupów książek na allegro; dziewczyny wprawdzie pożądają, lubią, ale mój brak chęci na "założenie gniazda" nie sprzyja trwałości relacji które nawiązuję. Skoro nie mogę liczyć na bezdusznych (i skąpych) ludzi, pozostaje pokochać siebie, czerpać ze znajomości z sobą jak najprzyjemniejsze doznania. Kiedyś i tak przeminą, więc bawmy się póki orkiestra gra na tym tonącym w odmętach czasu statku, zwanym moim życiem.
Indoktrynacja zwana praniem mózgu zaczyna się od bajek i wieczorynek, poprzez seriale dla młodzieży a kończąc na serialach dla gospodyń domowych, komediach romantycznych i wyciskaczach łez, gdzie mężczyzna z kobietą żyją długo i szczęśliwie.

Od brzdąca do liberała

Te wszystkie filmy i bajki w które człowiek się wczuwa, nie ulatniają się gdzieś tam w nieokreślonej przestrzeni, ale tworzą pewnik w który wierzymy i na którym się opieramy. Jak bardzo kruchy jest to fundament naszego życia, świadczą statystyki rozwodów, nieudane pożycia małżeńskie, zmuszone do gehenny oglądania się codziennie w małej przestrzeni ze względu na kredyt i "dobro" dzieci, oraz moim zdaniem koronny argument - z dobra, akceptacji i szacunku powstaje dobro, a ze zła, wrzasków, poniżania zło. Skoro rodziny i związki dają szczęście, skąd tyle wokół nas kurewstwa, sadyzmu i przemocy? Przecież złośliwy szef brutalnie wykorzystujący bezrobocie i brak zasiłków, kiedyś był słodkim brzdącem. Czego doświadczył że stał się gnidą? Gdzie nabył nienawiść do ludzi, brak szacunku dla nich i chęć wykorzystania ich tragicznej sytuacji? W domu, od rodziców, bo to tam kształtuje się w większości charakter człowieka. A przecież związek daje szczęście, tak? To skąd tyle negatywnych uczuć? Skąd wojny, rewolucje, rozpacz i nędza? Ze szczęścia? Zadawanie takich pytań jest traktowane niemal jak zbrodnia - ponieważ czarno na białym ukazuje, w jak wielkie oszustwo uwierzyliśmy.

W reklamy są ładowane gigantyczne pieniądze, więc skoro wszyscy wiedzą że reklama z natury kłamie, to czy nie jest dziwne że ktoś nadal te reklamy wykupuje? Każdy mówi: "na mnie to nie działa", ale skoro reklamy istnieją, to znaczy że zarabiają na siebie. Jest tak dlatego, ponieważ nawet wiedza że reklama nas oszukuje, nie broni nas przed jej wpływem na nas, a co dopiero mówić o bajkach i filmach, które wchłaniamy w siebie od dzieciństwa.

Zniszczyć by zbudować od nowa

To one nas tworzą, budują z oślizgłych kamieni pełną cierpienia i bólu konstrukcję, którą gdy już dorośniemy, trzeba przez lata rozbierać jeśli człowiek ma dość smutku, frustracji i bólu. Np. wyzwalanie człowieka z katolicyzmu, czyli bardzo destruktywnych zbiorów przekonań o świecie i sobie, trwa długie lata. Procesowi wyzwalania się od przekonań o winie, podświadomemu uwielbieniu dla biedy i cierpienia, grzeszności ciała i wszędzie czającym się Szatanie towarzyszą końskie dawki strachu, poczucia winy, nienawiści i wstrętu do siebie, a często także ostracyzmu najbliższych, którzy kochają jeśli żyjesz jak oni chcą, a gdy chcesz iść swoją drogą, nienawidzą. Ich zastraszono, więc oni zastraszają. Ich jako dzieci poddano przemocy ideologicznej, więc oni też tak czynią. Czym skorupka za młodu...

Kto nie doznał tego niemal zwierzęcego lęku przed wmówionym mu w dzieciństwie przekonaniem o diable, nigdy tego nie zrozumie. Dopiero po wielu latach terapii można delikatnie ODCZUĆ, że prawdziwy Bóg jest mocą poza narodowościami, diabłami, religiami, wierzeniami, symbolami, kapłanami i świątyniami. I być może na tym polega życie, czyli proces powolnego dokopywania się do skarbu, który zawsze w nas był ukryty. Człowiek jest takim duchowym szambonurkiem - zrodzony z bólu matki, umierający w mękach samotności (gdy zmysły zamierają, nie widać i nie czuć bliskich wokół nas), próbujący dotrzeć do piękna w sobie przez mity grzeszności i winie za śmieć Jezusa i grzech pierworodny. Prawdziwego Boga miłości zasłonięto nam rzeźnikiem, sadystą mordującym własnego syna dla zbawienia ludzi, miłość - cudowną euforię lekkości i szczęścia gdy nie zależysz od niczego i nikogo, zastąpiono nam romansami i zakochaniem, które zawsze przeradza się w strach o utratę źródła przyjemności i w końcu nienawiść do trzymającego nas w niewoli bodźca. W innych miejscach świata, kapłani wymyślili z pozoru odmienne bajki by zranić ludzi, oraz na tym zarabiać. Zbudowanie organizacji zrzeszającej miliony ludzi, jest niemożliwe na gruncie szczęścia i spełnienia. Można tego dokonać tylko i wyłącznie strachem, zniszczeniem naturalnej niewinności, oraz przyrodzonemu nam kontaktowi z Bogiem - który to kontakt dziecku jest brutalnie wydzierany. Kontakt z Boskością jest końcem korporacji religijnej, więc chcąc utrzymać swą potęgę, nie mają innego wyboru. Biedactwa!

Wilki w owczej skórze, prawią Ci miłe słówka

Ten świat deprawuje i niszczy ludzkie szczęście, ponieważ tylko na frustratach da się zarabiać, korzystać z ich pracy. Czy szczęśliwy, spełniony człowiek potrzebuje podnosić sobie samopoczucie cukierkami? Wieczornym piwkiem? Trollowaniem na forach? Papieroskiem? Ogłuszyć na dyskotece, pobyć w silnej grupie napakowanych kolegów, by poczucie mocy wypełniło każdą szczelinę nieprzyjemnego poczucia słabości i dezorientacji? Nowego telefonu co pół roku? Modniejszych ciuchów gdy stare są jeszcze dobre? Kolejnych mięśni i ścinki fatu, by zrobić z siebie zadyszaną w spoczynku bezużyteczną górę schabu, nabijającą kabzę producentom białka, sterydów i suplementów?
Nie, nie potrzebuje. Nie trzeba mu także religii, kapłanów poobwieszanych złotem, lichwiarskich banków i każdej ideologii, która wykorzystuje i wyciska człowieka jak cytrynę dla swych celów. I dlatego szczęście i spełnienie człowieka jest wrogiem numer jeden wszystkich wielkich sił. Dlatego im głośniejszy jest ryk chcących naszego szczęścia, tym większa pewność że chodzi o coś zupełnie innego. Im więcej decybeli, tym większy koszt nagłośnienia - a wielkie fortuny mogące to udźwignąć nie powstają ze szczęścia ludzi, tylko tworzenia w nich sztucznych potrzeb, kompleksów, oraz chwilowego ich zaspokajania by zarobek płynął nieprzerwanym strumieniem.

Gdy chłopiec dorasta i uruchamia się pożądanie seksualne, każde złe przeżycie, przykra praca, kłopoty z rówieśnikami, rodzicami czy pieniędzmi, rodzi silne uczucie pewności że gdyby miał cudowną dziewczynę, przytulił się - byłoby dobrze, miło i bezpiecznie, a wszelkie troski rozpłynęłyby się w oceanie ukojenia. To już nie podlega logice, przemyśleniom i analizie - jest odruchem, niepodważalnym pewnikiem nie podlegającym żadnej dyskusji, wiarą i sensem oraz treścią żywota. Takie same odruchy wyrabia w człowieka armia, co oczywiście jest zrozumiałe - żołnierz nie może myśleć, tylko ma wypełniać rozkazy. W latach dwudziestych w ZSSR myślano nad połączeniem małpy i człowieka, żeby wprowadzić do armii super żołnierza - jedzącego z ziemi ochłapy, mogącego nosić wielkie ciężary, bezmyślnie wykonującego każde rozkazy. Im jesteś głupszy, bardziej podatny na rozkazy, tym wydajniej (mniejsze zużycie zasobów, większa ilość trupów po stronie wroga) będziesz walczył o interesy bankierskich rodów wywołujących wojny w imię Boga, honoru i ojczyzny.
Odruchy wyrabia też kościół katolicki (i każda inna religia), np. klękamy na widok krzyża (bestialskiego narzędzia tortur) czy figurek świętych (kto wie jacy oni byli tak naprawdę?), poczucia winy na myśl o seksie, a że zdrowy człowiek ciągle o nim myśli, ciągle też czuje się źle - i by poczuć się dobrze, trzeba iść do spowiedzi gdzie klęka się przed chłopakiem ze wsi, który uciekł od wypasania krów do seminarium, do lepszego życia - i wyznajemy mu swoje "grzechy". Później mamy wiele świąt, obrządków, rytuałów, które oczywiście kosztują. Na poczuciu winy, lękach i nienawiści do siebie, korporacja religijna zarabia nieprawdopodobne pieniądze.

Obalić imperium łatwiej niż flaszkę

Są pewne symbole, których nie wolno ruszać - grozi to krytyką, wyrzuceniem ze swojej społeczności, grupy znajomych, rodziny, a często też pobiciem, torturami albo śmiercią. Każdy czas i kultura ma swoje prawdy i tabu, które trzeba czcić i hołubić. Dawniej czczono Stalina, marzącego o komuniźmie na całym świecie, który przetrwa miliony lat i da wolność niezliczonej masie chłoporobotników. Tłumy wyły z podniecenia, a Panie dostawały orgazmów na widok wąsatego Fuhrera, obiecującego bujny rozkwit tysiącletniej rzeszy na słowiańskim nawozie. Teraz na topie jest papież Polak, który wezwał ducha świętego by odmienił oblicze Polski, i chyba mu się udało coś wezwać, bo trzy miliony Polaków ucieka z tego obozu koncentracyjnego, darmowej kolonii roboczej dla zachodniego kapitału. Pozostaje pytanie co wezwał - i ciche pragnienie, by to coś wróciło do bezdennych piekieł skąd przybyło, i by zabrało Balcerowicza, Korwina Ozjasza Goldberga i innych starszych braci w wierze, by ten biedny, nieszczęsny naród mógł godnie funkcjonować.
Mamy jeszcze chylący się ku upadkowi, ale jeszcze żywy mit prostego elektryka, który sam jeden pokonał największą potęgę militarną planety, dysponującą tysiącami najlepszych zabójców w każdym kraju świata, bronią atomową i propagandą mogącą obalać rządy. Śmiałe plany zniszczenia imperium zła dojrzały, gdy obalał jedna za drugą butelki koniaku z esbekami w Arłamowie.

Historię piszą zwycięzcy, ale i oni tracą z czasem moc w tym ciągle się zmieniającym świecie. Dlatego też większość takich pewników zostaje z czasem obalona - a gdy milkną wrzaski obrońców katów, pojawiają się oskarżenia. Papież na zachodzie uważany jest za osobę, która ukrywała niebywałą skalę pedofilii, a cała reszta wodzów, wizjonerów i wielkich władców, odpowiada za niezliczone nieszczęścia, miliony trupów i nędzę. Dzisiejsi wielcy, to najczęściej jutrzejsze kanalie. Tymczasem ludzie niezwykle odważni, np. Pilecki, są przez system hołubiący bylejakość i szmirę wypędzani z przestrzeni medialnej. Promuje się banał, głupotę i sprzedawczyków, kiedy prawda jest zawsze jasna - albo byłeś z "nimi" (np. komuchami), albo zrezygnowałeś z talonu na samochód, mieszkania i zakupów w peweksie, bo brzydziłeś się śpiewać piosenki o towarzyszu Leninie. Nie można między tymi ludźmi stawiać znaku równości - ja mogę zrozumieć że zrobiło się to tylko dla mieszkania, może i sam bym tak zrobił, ale fakty są takie że jeden zrobił - a drugi nie.

Największe kłamstwo tego świata

Jednak jest jeden pewnik, który przeciska się niewzruszony przez wszystkie tysiąclecia. Nie obalą go żadne cywilizacje, religie, filozofie, prawa i święte książki z papieru; niestraszne mu wiatry historii, kataklizmy, deszcze meteorytów, rządy platformy, rzezie i tragedie. Jest to święta wiara że kobieta daje szczęście - i trzeba jasno powiedzieć, że jest to największe kłamstwo świata które wysysamy z mlekiem matki. I piszę to jako ten, który kobiety uwielbia, podobnie jak od czasu do czasu lubię sobie wypić piwo. Jednak wiem że jeśli będę w nim widział swoje szczęście, zostanę zniszczony i zmiażdżony w żarnach pijaństwa.

Szczęście daje nam w pierwszej kolejności nasz układ hormonalny, układ "nagrody" w mózgu. To w zasadzie bezduszna maszyna (hardware), którą trzeba zaprogramować (software). I tym właśnie jest dorastanie w dzieciństwie, filmy, historie, legendy, bajki, opowieści, propaganda religijna i państwowa - jest programowaniem potężnego komputera, jakim jest nasz mózg. Soft może wykorzystać pewien procent możliwości komputera - np. na moim można odpalić prosty kalkulator, albo skomplikowaną grę (np. gta 5 w które gram). Dlatego w kręgach rozwojowych mówi się, że człowiek wykorzystuje znikomą część swoich możliwości. Przekonania mogą nas zniszczyć, albo zbudować nasz sukces, zdrowie i wszystko co chcemy. Żeby tak się jednak stało, nieefektywne programy (nieśmiałość, sztuczna pokora, lęki, czarnowidztwo, zniechęcenie, smutek) wyrzucamy, a instalujemy znacznie dla nas lepsze (mądra pewność siebie, szacunek do siebie, spokój w obliczu stresujących sytuacji, poczucie bezpieczeństwa, radość i satysfakcja sama z siebie, żeby nie musieć jej brać w postaci sztucznych pochwał od innych ludzi, którzy wystawiają nam za to słony rachunek)
Programy to oczywiście przekonania i "pewniki", wiara w idee i założenia. Gdy ktoś podważa programy w których się wychował, nazywany jest zdrajcą, sralem który robi we własne gniazdo. Ale czymże jest rzekomo moje gniazdo? Urodziłem się, oraz przyjąłem pewne idee jako własne, ale nie miałem żadnego wyboru - wchłonąłem w siebie co mi dano. Urodzisz się w Izraelu, będziesz wierzył że goje są tępym bydłem bez duszy które trzeba eksploatować, a wujo załatwi Ci pracę w banku, polityce czy w mediach, tworzących matriks dla tubylczej ludności niewolniczej. Urodzisz w Indiach, będziesz czcił krowę albo małpę, a jak w Polsce - zjesz krowę a z małpy pośmiejesz się w zoo.
Gdybyś urodził się w czasach nazizmu, gardziłbyś polaczkiem - autorem felietonu. I jeśli nie chciałbyś palić w piecu żydów i Polaczków, nazwano by Cię zdrajcą, napluto w twarz i rozstrzelano. Tyle są warte gniazda - zniewalają nas, więżą w pewnym zbiorze przekonań (programów) o życiu. A jakie masz w sobie (czyli w podświadomości) programy, takie masz życie.

Przekonania tworzą nasze życie

Czym się różni człowiek sukcesu od nieudacznika, odważny i śmiały od lękliwego tchórza, męski i żywotny od rozlazłego niechluja? Przekonaniami. Dla jednego nauka jest przyjemnością (może był w dzieciństwie chwalony przez autorytet za nauczenie czegoś, więc powstało silne skojarzenie kojarzące przyjemność z nauką), dla drugiego stresem (może mamusia wrzeszczała że jak nie poprawi ocen, to będzie zerem, robolem) - pierwszy relaksuje się i wypoczywa ucząc języków, drugi na myśl o nauce dostaje drgawek - pierwszy ma z czasem dobrą pracę (prędzej na zachodzie, niż w Polsce), szacunek otoczenia za wiedzę, drugi kopie rowy (piszę to z szacunkiem dla tej pracy), bo nic innego się nie nauczył. Inny przykład - ktoś ma przekonanie że podrywanie daje mu frajdę (przyjemność), ktoś inny, być może boleśnie odrzucony w dzieciństwie, boi się. Kto będzie miał dużo seksu, fajnych znajomości? Jasna sprawa że ten, który z podrywania ma przyjemność, która jest instynktowna, odruchowa. Jeden ma przekonanie że warto walczyć o swoje zdanie, szacunek - walka daje mu przyjemność, więc ma szacunek otoczenia, często wypracowany łamaniem nosów i wybijaniem zębów - i nawet jeśli z kimś przegra, jest szanowany. Drugi ma przekonanie że walka o swoje rodzi wrogów, jest grzeszna (tzw. nadstawianie drugiego policzka) i można oberwać, więc nikt go nie szanuje i nie poważa. Za sukcesem i porażką zawsze stoją nasze przekonania - to one kierują naszym życiem.

Dlatego warto je zmieniać tak, by ułatwiały i osładzały nam życie zamiast je niszczyć - co bardzo dokładnie opisuję w książce "Stosunkowo dobry". I gdy tak czynimy, ludzie którzy z nas żyją, żerują na naszej energii - będą wściekli. Nazwą Cię sprzedawczykiem, zdrajcą, kanalią, niewdzięcznikiem, postraszą Bogiem, diabłami, piekłem na wieki - bo tym co Cię zniewala jest ograniczające Cię przekonanie, np. takie że trzeba cierpieć, albo że seks jest zły, czy że trzeba walczyć o swoją wiarę czy jakąś organizację z którą utożsamiłeś swoje poczucie wartości.

Przekonanie które zrujnuje Ci życie

Gdy utożsamiasz swe szczęście z kobietą, masz wielki problem. Jeśli nie znajdziesz dziewczyny, w Twym życiu króluje żal że jej nie masz, oraz marzenia jakby było cudownie gdybyś ją miał. Gdy ją wreszcie masz, czekają Cię nieludzkie męczarnie strachu, podejrzliwości, zazdrości i rozpaczy, a jeśli nie kochasz i jest Ci z nią źle, powstaje gniew, bezradność i niechęć do życia. Żyjąc z tym przekonaniem, na pewno będziesz nieszczęśliwy w każdym możliwym przypadku - tak to działa. I nie zmienią tego zapewnienia wściekłych ludzi, którzy tym że mają partnerów, próbują podnieść swoje poczucie wartości i ważności (gdy byli sami, otoczenie ich wyśmiewało że nie mogą nikogo poznać, więc związek traktują jak sukces). Kłamią, udają, wstydzą się przyznać, a może traktują strach i lęk jako coś normalnego a może nawet dobrego. Warto być z kobietą, ale tylko i wyłącznie na takiej zasadzie, że ona nie daje Ci sensu życia, szczęścia - bo dać tego nie może. Wtedy jesteś bezpieczny, nie cierpisz, nie boisz się, nie dajesz się szantażować wyjazdem do mamusi, kolegą z pracy... a gdy odejdzie? Chwilka smutku, ale za chwilę nawyk cieszenia się samym sobą wraca, opromieniając Twe życie radością. Gdy kobieta widzi i czuje że nie skaczesz jak piesek u jej nogi, nie traktujesz jak bogini, zaczyna Cię szanować, dogadzać, czasem też testować czy nie udajesz, ale to trwa tylko chwilę... wtedy masz cudowne życie. I ludzie mający we własnym piekło, wysyczą nienawistnie że masz farta, szczęście, konszachty z diabłem, lepszą karmę, pieniądze, wzrost, ładny samochód. A to nic z tych rzeczy - to po prostu systematyczna, mądra praca nad sobą.

Zawsze będę powtarzał te straszne, wręcz nieludzkie (zdaniem niektórych satanistyczne) dla wielu słowa. Panie powinny usiąść, by nie dostać drgawek z wściekłości i litości dla pustki piszącego te haniebne słowa. Oto one: Zanim weźmiesz się za kobiety, naucz się kochać sam siebie, naucz się życzliwości i szacunku do samego siebie. Najpierw Ty, Twoja sfera emocjonalna, a później wszystko inne. Bez miłości do siebie, będziesz musiał o nią żebrać u innych ludzi, a oni dadzą Ci jej namiastkę (seks, miłe słowa, poklepywanie po plecach, obiecanki cacanki) za podżyrowanie kredyciku, przysługi bądź znacznie wyższą cenę. I gdy nie będziesz chciał płacić ich ceny, zabiorą Ci to co brałeś za miłość - i oplują. Zostaniesz z niczym, rozbity i rozżalony, na dnie. Tak kończą Ci, którzy nie chcą nad sobą pracować. To są twarde, okrutne prawa - kto je rozumie, wygra satysfakcję i spełnienie w życiu. Kto nie rozumie, może zyskać wszystko - ale szczęścia i spokoju ducha nie zdobędzie.

Jest tylko jedna miłość, której pokłosiem są inne jej rodzaje

Jedyna miłość jaka istnieje, to jest związek Twój i własnej duszy, wewnętrznego dziecka (jak zwał tak zwał) - i to są te mityczne połówki, a nie kobieta i mężczyzna. Kobieta ma upiększyć życie i urodzić dzieci, a nie stać się celem i sensem istnienia mężczyzny. Warto kochać, szanować, ale na glebie uzależnienia i niewolnictwa rosną tylko chwasty - a piękne róże wyrosną pieszczone słońcem i całowane deszczem wolności. Dzieci szczęśliwe, to te żyjące w otoczeniu szczęścia, spokoju i wzajemnego szacunku. Gdzie jest uzależnienie jednej osoby od drugiej, pojawia się strach, nienawiść - i tym nasiąkają dzisiejsze dzieci, a jutrzejsi kaci.

Więc powiadam wam - najpierw miłość do siebie, a później będziesz mógł zaczerpnąć z tej studni, by podlać nią swoją kobietę, dzieci, sąsiada. Pięknie wtedy wzrosną. Jeśli studnia będzie pusta, nic z tego dobrego nie wyjdzie. Oj nie.


www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 33945 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # drań 2015-05-16 18:58
No Marku długi wpis.. dzięki poczytam sobie na raty.. będzie smakować lepiej. Miłego wieczoru życzę Tobie i czytelnikom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # EnemyOfTheState 2015-05-16 20:27
"Gdybym miał osiem godzin na ścięcie drzewa, spędziłbym sześć na ostrzeniu siekiery" - Abraham Lincoln

Najpierw należy zdobyć wiedzę i wyrobić charakter a dopiero potem można się brać za kobiety, związki i w ogóle cokolwiek innego. Tak więc Panowie, ostrzymy swoje siekiery, żeby było czym dobrze rąbać :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Szara 2015-05-16 20:53
Enemy, Ty juz sobie wyostrzyles?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # EnemyOfTheState 2015-05-16 21:07
Jest dużo lepiej niż jakieś 2-3 lata temu, ale takiego "ostrzenia" nigdy dość :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Pokorna 2015-05-16 22:17
Czasami jest tak, że ktoś nie chce wyjść z swej strony komfortu, bo albo się boi, albo mu się nie chcę, albo jest za leniwy na to aby się zmienić w sobie. Najłatwiej narzekać trudniej zacząć od siebie. Kochać siebie to podstawa. Wbrew pozorom ciężko zacząć, najpierw zmienić, tak jak napisałeś Marku, przekonania, a później jeszcze w to uwierzyć. Właściwy kierunek pokazujesz. Dziękuję za felietony. cz39z
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2015-05-18 12:47
Pracując nad sobą zauważyłem, że chociaż wiem (a raczej czuję) jak wspaniały jest stan, gdy człowiek się sam kocha, napotykam na olbrzymi opór przed zmianą życia. A przecież życie "normalne" to ohydztwo, rzygowiny, tylko myślimy że takie ma być, a to nieprawda.

To strefa komfortu, a może i coś innego - gigantyczna bariera, gdy ego broni się jak może przed swoją śmiercią. Bo w zasadzie tym jest bardzo wysoka samoocena. Człowiek zrzuca z barków wszystkie problemy - widzi że są nierealne, iluzoryczne. Ego już nie czego bronić, o co walczyć - nie ma poczucia ważności, wielkości, jakiejś super misji w życiu - można się po prostu wyluzować i dobrze bawić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2015-05-19 08:55
Tak samo jest z wygraną w totka, o której często piszesz. Większość ludzi traci wszystko bo nie jest gotowa na odpadnięcie 80% ich problemów życiowych ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Paweł z N. 2015-05-16 22:40
to co zawsze - czyli git :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-16 23:39
"Przecież od tej chwili będziesz kobietę dającą szczęście śledził, bał się że zdradzi, odejdzie, zachoruje, umrze... im więcej szczęścia, tym więcej strachu i stresu związanego z wizją, że wraz z kobietą odejdzie szczęście. Nie znasz dnia ani godziny - lęk nie opuści Cię za dnia ani w bezsennej nocy, przerywanej bolesnymi koszmarami."

Nie zgadzam się! Oczywiście w klasycznym ryśkowym związku masz 101% racji ;) ale jeśli po pierwsze to TY jesteś nagrodą, po drugie Pani czuje oddech konkurencji na plecach, po trzecie masz zajebisty socjal, po czwarte zawsze wyjście awaryjne to masz kopletnie wywalone czy Pani będzie czy pójdzie. Jest? To wspaniale! Nie ma? Jej strata :D

Jak zwykle czapka z głowy co do założeń! Wraca wena :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # brat 2015-05-17 08:05
Ale czy to nie jest Ryśku po prostu odwrócenie ról klasycznego ryśkowego związku? Jest to w 100% wykonalne i faktycznie Ty będziesz mniej cierpiał... ale ten strach i uzależnienie nadal macie w związku, tyle że po jej stronie. Na dłuższą metę boje się, że da to o sobie znać. Cała sztuka wydaje mi się polega na zejściu się dwóch mocnych, szczęśliwych jednostek, czujących się świetnie i dodatkowo mających obopólną radość ze swojej obecności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-17 09:13
Zgoda, ale jeśli będziesz silnym i odpowiedzialnym przewodnikiem to , ona to doceni i w całej tej swojej sieczce emocjonalnej znajdzie szczęście, namiastkę szczęścia i stabilizacji. Na dłuższą metę wystarczy przewaga na 51%. Oczywiście, że jest to mniejsze zło ale ja nie spotkałem jeszcze w swoim życiu kobiety, na którą można zrzucić bez obaw powiedzmy 40% odpowiedzialnoś ci za relację. Jak kiedyś wspominałem - jak taką spotkam to oddam jej wszystko co mam, założę fartuszek w kwiatki i zajmę się gotowaniem obiadu i pielęgnowaniem ogródka :) Będzie to taka moja zasłużona emerytura ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-17 09:38
Prawda ideały ideałami a jest jak jest...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-05-18 12:51
Poczucia bycia nagrodą, socjal, wyjście awaryjne - to i wiele innych rzeczy można stracić. Samo życie. I co wtedy? Masz rację, ale przewaga utrzymywana na tak wątłym gruncie też daje lęk przed jej utratą. Oszczędności można stracić, bank plajtuje - urodę też, wystarczy konkretny wpierdol na ulicy. Poczucie bycia nagrodą może być zastąpione przez silną depresję.

To wszystko nie jest trwałe, a więc generuje lęk przed utratą. Nie jest tak Rysiu? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek$ 2015-05-19 08:32
Marku, w fundamentach tak, ale jeśli uświadomisz sobie, przyjmiesz ze spokojem i pogodzisz się z tym, że:

"każdy facet musi zdać sobie sprawę
że to wszystko może zniknąć w
jednej chwili:
kot, kobieta, praca,
przednia opona,
łóżko, ściany, pokój;
wszystkie rzeczy
najpotrzebniejsze do życia,
łącznie z miłością,
spoczywają na fundamentach z piasku."

i mimo to nauczysz się cieszyć życiem to lęk odejdzie :) Będzie czasem wracał, czasem nawet mocno ale Ty wtedy jesteś już tam, gdzie umiesz przestawić żagiel, żeby płynąć pod wiatr :D

I do tego trza dążyć ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Wafelek 2015-05-17 00:08
:-) z pozdrowieniem Kotoniuszu Wielki

www.youtube.com/watch?v=ep7W89I_V_g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Szara 2015-05-17 06:39
Bardzo dobry teskt. Cala prawda a szczescie, coz ulotne jest wiec trzeba sie cieszyc kazda chwila kiedy jest nam dane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2015-05-17 08:10
Sama prawda Marek, ale i tak nie ma szans, że ta gigantyczna rama umieszczona w umysłach (jest partner - szczęście, brak kobiety/męża - przegryw) zostanie ruszona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2015-05-18 12:53
Cytuję brat:
Sama prawda Marek, ale i tak nie ma szans, że ta gigantyczna rama umieszczona w umysłach (jest partner - szczęście, brak kobiety/męża - przegryw) zostanie ruszona.


Tylko jednostki mogą sobie pozmieniać te przekonania - masy nigdy. Dlatego nie wierzę w globalne przemiany, tylko pracę nad sobą. Masz co wypracowałeś, tu nie ma gratisów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Widmo Geniusza 2015-05-19 13:34
Skoro wybudowano jedną ramę to oznacza, że da się wybudować kolejną, bardziej przyjazną. Chociaż trudno zburzyć stare, ale co ciężko przychodzi to zazwyczaj jest solidne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Raskal 2015-05-17 09:48
Mówiąc o tym Izraelu i o gojach - miałeś zapewne na myśli Esterkę? Przecież ona stamtąd pochodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # atras 2015-05-17 10:47
[youtube]www.youtube.com/watch?v=yRYFKcMa_Ek[/youtube]
She´ll only come out at night
The lean and hungry type
Nothing is new, I´ve seen her here before
Watching and waiting
Ooh, she´s sittin´ with you but her eyes are on the door

So many have paid to see
What you think you´re gettin´ for free
The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar
Money´s the matter
If you´re in it for love, you ain´t gonna get too far

(Oh-oh, here she comes) Watch out boy she´ll chew you up
(Oh-oh, here she comes) She´s a maneater
(Oh-oh, here she comes) Watch out boy she´ll chew you up
(Oh-oh, here she comes) She´s a maneater

I wouldn´t if I were you
I know what she can do
She´s deadly man, she could really rip your world apart
Mind over matter
Ooh, the beauty is there but a beast is in the heart

(Oh-oh, here she comes) Watch out boy she´ll chew you up
(Oh-oh, here she comes) She´s a maneater
(Oh-oh, here she comes) Watch out boy she´ll chew you up
(Oh-oh, here she comes) She´s a maneater

Ooh,
(Oh-oh, here she comes) Here she comes, Watch out boy she´ll chew you up
(Whoa-oh, here she comes. Watch out) She´s a maneater
(Oh-oh, here she comes. She´s a maneater) Ooh, she´ll chew you up
(Oh-oh, here she comes) Here she comes, she´s a maneater
(Oh-oh, here she comes. Watch out) She´ll only come out at night, ooh
(Oh-oh, here she comes) Here she comes, she´s a maneater
(Oh-oh, here she comes. She´s a maneater) The woman is wild, woo
(Oh-oh, here she comes) Here she comes. Watch out boy, watch out boy
(Oh-oh, here she comes) Oh, watch out, watch out, watch out, watch out
(Oh-oh, here she comes) Yeah, yeah, she´s a maneater
(Oh-oh, here she comes. She´s a maneater) She´s watching and waiting, ooh
(Oh-oh, here she comes) Oh, she´s a maneater
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # atras 2015-05-17 10:49
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yRYFKcMa_Ek[/youtube]
www.youtube.com/watch?v=R7fiQU0kFHs
Coś mi nie działa wklejanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # atras 2015-05-17 11:49
[youtube]watch? v=yRYFKcMa_Ek[/ youtube]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-18 00:45
Spoko kolego, wszystko się wkleja ;) Ja od pewnego czasu mam pewne hobby. Robię wiatraki z takich Pań :) To nie tak, że jestem wyrachowany bo zawsze zakładam, że to TA jedyna a że z każdej wychodzi wcześniej czy później czysta kurwa to jej problem a nie mój :) Wszystko jest w naszej głowie. Wyrzuć wszystko co Ci wrzucono do głowy od dziecka a już szczególnie pożegnaj babcie i mamy. To jest preludium. Dalej daj się poparzyć ale tak 70% ciała najlepiej, na zasadzie, że ledwie uszedłeś z życiem ;) We wtorek jestem ustawiony z 23 latką - gwarantuję zerwanie gwintu najpóźniej na drugim spotkaniu. Wiesz nad czym się zastanawiam? Nie nad tym jak to zrobię, tylko który z naszych braci kochanych zapłaci za mój wybryk zniszczoną wątrobą. Skąd ta pewność? Zaczyna się tak klasycznie, że aż boli...nie brnij w to...ja jestem trudna :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # e 2015-05-18 09:20
...stare, dobre kawałki...
www.youtube.com/watch?v=J6_JkZTWYSk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-19 08:34
@e
Zabrałaś mi kilka godzin od wczoraj ;) Niech Cię - ludzie, po co dajecie takie kawałki? Przecież każdy z nas kiedyś przy czymś takim gryzł tynk :D Nie ma czegoś radośniejszego niż rozkminianie typa z BPD, damskiego boksera próbującego przelać brak uczucia od własnej matki na relację z kobietą? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Rysiek 2015-05-19 08:45
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # e 2015-05-19 12:50
Tonę w poczuciu winy... ;-)

Nie zajmuje mnie'bogaty'życ iorys wokalisty, a raczej brak Slash'a na tej płycie.
Tak sobie przesłuchiwałam i'bezmyślnie' wrzuciłam do kolekcji staroci.
W tej chwili obiecuję poprawę :D

www.youtube.com/watch?v=sIv1jShKzZk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Szach mat 2015-05-18 09:40
Kobiety nie potrafią dobrze grać w szachy - tak przeczytałem nieraz na tym forum, oraz że nigdy nie osiągną w tej dziedzinie znaczących sukcesów.
No to się myliliście: kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/szescioletnia-dziewczynka-pokonala-mistrza-szachow/wgr6v5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-05-18 12:54
To argumenty palaczy - znam kogoś kto pali i żyje sto lat. Ja też znam, ale to wielka rzadkość - są ludzie jedzący szkło, może więc spróbuj? Są ludzie wygrywający w totka, wygrałeś? A tu jedna jaskółka wiosny nie czyni, że się tak wyrażę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # predator 2015-05-18 11:55
On był na kacu, dzwoniła do niego żona o zaległe alimenty, a 6 latka miała łączność z mamą, która na chessmaster 99999 grała równolegle tę samą partię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # StarszyBratw Wierze 2015-05-18 13:17
Niestety Marku, ale twój plan nigdy się nie uda bo przecież powiedziane jest w bibli czyli Rejsie "...nie mozna być jednocześnie twórcą i tworzywem..." czyli jeśli odrzucisz 100% tego co zostało Ci "wdrukowane" to zostanie jedno wielkie "NIC". A to Twoje "szczęście" musisz przyłożyć do jakieś skali aby wiedzieć że nie jest "nieszczęsciem" a tę skalę bierzesz z nowego siebie czyli update-u starych skali, którą w tej chwili jesteś, co nie znaczy że nie warto być świadomym tych ograniczeń i zakłamań o których piszesz i dążyć do "nowego" i "lepszego" "szczęścia". Nawet gdybyś (w co nie wierzę) potrafił pokonać choćby popęd seksualny i osiągnąć wzwód do środka oraz osiągnął cudowną nirwanę to i tak "nie idźcie tą drogą" bo i tak tę "cudowną" nirwanę macie gratis zaraz za światełkiem w tunelu i nie warto tracić cudownego antraktu w tej nirwanie jakim jest nasze niepowtarzalne i jedyne życie !!! To co warto ? Moim zdaniem warto mieć tę trafną wiedzę jaką dzieli się z nami Autor oraz KOCHAĆ SIEBIE !!! i mimo wszystko ten najcudownieszy ze światów, bo innego nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2015-05-19 10:23
Ale gdzie ja piszę o stu procentach? To jaki ma sens komentarz, opierany na tym, czego nigdy nie napisałem?

Każdy musi przebywać z ludźmi - więc mogę zmienić strach i lęk w ostrożność i luz. Czyli przemiana w korzystny - a nie pozbywanie.

Nie chcę walczyć z popędem - znowu sobie dopowiedziałeś, i stworzyłeś na tej podstawie teorię - Twój umysł i jego skojarzenia całkowicie Cię opętał. Chcę popęd wykorzystać do znacznie większej rozkoszy, niż kopulacja - albo mieć więcej błogości z kopulacji.

Zmieniam, transformuję, nic nie wyrzucam. Na końcu tej pracy jest uświadomienie, że nie jestem umysłem - tylko obserwatorem. Wtedy pojawia się cudowna lekkość. No ale o tym pisałem setki razy...

Co do tunelu, to nie wiem i Ty też nie wiesz. To tylko teoria.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wojtas 2015-05-19 10:02
http://m.fakt.pl/lokalne/gdansk,0m8yfg

Marek co myslisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-05-19 10:27
Dziwna sprawa. Jeśli faktycznie jej to zrobili, to powinni dostać piętnastaka i być codziennie ruchani w mamrze. Wykorzystanie kogoś bez tego człowieka zgody, to poważne przestępstwo.

Jednak sprawa mocno mi śmierdzi - niektóre Panie po seksie reagują agresywnie, lękowo, może chciała się zemścić, może ją kochanek rzucił - trzeba by poznać dokładnie sprawę. Takie wyjazdy to wóda i ruchanie na maksa, a wiem o tym od osoby, która takie wyjazdy miała. Środowisko lekarskie to najczęściej wzajemnie się nienawidzący alkoholicy, ruchacze i ogólnie gówniana atmosfera.

Rzadkim wyjątkiem jest lekarz dbający o ludzi, z dobrym sercem - są tacy, ale mają ciężkie życie z resztą hołoty, która patrzy tylko na łapówki. Trochę znam osobiście te środowisko, więc włosy stają dęba jak słyszałem to i owo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Rysiek$ 2015-05-19 10:52
Laska się nawaliła i zrealizował swoją fantazję o pykanku z dwoma panami. Coś poszło nie tak, ktoś tam coś widział, etykietka puszczalskiej już przybijana na plecy to i mamy...gwałt! Mąż tej laski jest robiony w bambuko najpewniej. Ja sam byłem w takiej sytuacji, gdzie dziewczyna z firmy, w której wówczas pracowałem przyszła do mnie do pokoju nago wieczorem. Jako, że ze względu na wiedzę, nie robię takich tematów w pracy to ją odprawiłem z kwitkiem. Rano przysiadła się do mnie do stolika na śniadaniu i po początkowej kokieterii zaczęła walić teksty typu, że Zenobiusz to widział jak ona wchodziła do mnie wieczorem a w ogóle to koleżanki widziały, że tańczyłem z nią pół nocy i czy zdaje sobie sprawę z tego co może zrobić? Pech jej polegał na tym, że coś mnie tknęło i włączyłem TotalRecall w telefonie. Po odtworzeniu jej zapisu wylała mi kawę na kolana i wyszła z jadalni robiąc scenę przy około 50 osobach. Nie znam TEGO konkretnego przypadku, ale w takich klimatach trzeba być niesamowicie ostrożnym z osądem. Ktoś musiałby być niesamowicie zdesperowany, żeby gwałcić tłumaczkę na wyjeździe integracyjnym. W dodatku ich było dwóch - normalnie rybak Jonasz ta laska :D Chyba i sąd nie dał wiary temu wszystkiemu stąd niskie wyroki.

BTW:

Ta komcia mi się podoba:

"
~skandal : Ludzi pod narkozą też gwałcą. Kolegę po operacji bolał tyłek, a nie tyłek miał operowany. Powinien się zgłosić na policję, ale się wstydził. Mówiliśmy mu żeby poszedł sprawdzić czy był zgwałcony. Po jakąś obdukcję chociaż. Ale nie chciał. W szpitalach pracuje więcej takich jak ci z artykułu tylko ludzie nie zgłaszają."

:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wojtas 2015-05-19 13:24
Rysiek, a ladna byla? Zamezna?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-19 18:46
Zdrowa i zamężna- z Tychów. Mąż klawisz ;) Dużo mi o nim opowiadała :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # dance of death 2015-05-19 18:51
Cytuję Rysiek$:
Laska się nawaliła i zrealizował swoją fantazję o pykanku z dwoma panami. Coś poszło nie tak, ktoś tam coś widział, etykietka puszczalskiej już przybijana na plecy to i mamy...gwałt! Mąż tej laski jest robiony w bambuko najpewniej. Ja sam byłem w takiej sytuacji, gdzie dziewczyna z firmy, w której wówczas pracowałem przyszła do mnie do pokoju nago wieczorem. Jako, że ze względu na wiedzę, nie robię takich tematów w pracy to ją odprawiłem z kwitkiem. Rano przysiadła się do mnie do stolika na śniadaniu i po początkowej kokieterii zaczęła walić teksty typu, że Zenobiusz to widział jak ona wchodziła do mnie wieczorem a w ogóle to koleżanki widziały, że tańczyłem z nią pół nocy i czy zdaje sobie sprawę z tego co może zrobić? Pech jej polegał na tym, że coś mnie tknęło i włączyłem TotalRecall w telefonie. Po odtworzeniu jej zapisu wylała mi kawę na kolana i wyszła z jadalni robiąc scenę przy około 50 osobach. Nie znam TEGO konkretnego przypadku, ale w takich klimatach trzeba być niesamowicie ostrożnym z osądem. Ktoś musiałby być niesamowicie zdesperowany, żeby gwałcić tłumaczkę na wyjeździe integracyjnym. W dodatku ich było dwóch - normalnie rybak Jonasz ta laska :D Chyba i sąd nie dał wiary temu wszystkiemu stąd niskie wyroki.

BTW:

Ta komcia mi się podoba:

"
~skandal : Ludzi pod narkozą też gwałcą. Kolegę po operacji bolał tyłek, a nie tyłek miał operowany. Powinien się zgłosić na policję, ale się wstydził. Mówiliśmy mu żeby poszedł sprawdzić czy był zgwałcony. Po jakąś obdukcję chociaż. Ale nie chciał. W szpitalach pracuje więcej takich jak ci z artykułu tylko ludzie nie zgłaszają."

:D

masz fantazję Ryszardzie. Popłakałem się ze śmiechu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-19 22:14
To co Tobie wydaje się fantazją dla innych stanowi dość częste zjawisko :)
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # dance of death 2015-05-19 23:42
Cytuję Rysiek$:
To co Tobie wydaje się fantazją dla innych stanowi dość częste zjawisko :)
Pozdrawiam

Słuszna uwaga. Przechodzisz samego siebie. Postawa godna afro - amerykańskiego rapera. Chwilowy napływ gotówki uruchamia zmysł blichtru, którego zadaniem jest zakamuflowanie pochodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek$ 2015-05-20 08:00
Musisz celniej i mocniej ;) Swoją drogą to takie jak wyżej zaczepki mówią o Twoim otoczeniu niemal wszystko. Wierzę że dobrze Ci z tym.
Pozdrawiam ciepło :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Widmo Geniusza 2015-05-19 13:46
Może czytaliście kiedyś o takim człowieku jak Mattthieu Ricard, który jest utytułowanym naukowcem, a wiele lat temu postanowił zostać mnichem buddyjskim. Wziął udział w badaniu mózgu przez elektrody i odnotowano u niego nieodnotowaną dotąd aktywność różnych obszarów w mózgu warunkujących szczęście. Został uznany za najszczęśliwsze go człowieka świata. Na pewnym filmiku tłumaczy fizjologiczną zależność między treningiem mózgu, a nawykami i uczuciem szczęścia, mówi że działa to tak jak u skrzypka, który dziesięć lat ćwiczy i wykształcają mu się tysiące powiązań nerwowych odpowiedzialnyc h za same ruchy palcami. Jest też sporo artykułów o tym jak medytacja wywołuje permanentne zmiany w konkretnych obszarach mózgu m.in w lewym hipokampie i jądrze migdałowatym, oraz wzrost poziomu serotoniny. Trzeba ruszyć doopsko i zabrać się za siebie. Szczęście to to co dzieje się w naszym mózgu. Pracujcie nad tym dla dobra naszego gatunku, a może za parę tysięcy lat nasi potomkowie będą mieć inną strukturę mózgu, lepiej funkcjonujący i nie będzie wojen, ludobójstw, znęcania się nad zwierzętami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-19 14:01
Czytałem, ale jedno spojrzenie w jego złośliwe, chytre oczka mi mówi, że coś w tym wszystkim nie gra. Może się mylę, ale...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-05-19 17:07
Podstawowy błąd atrybucji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # off top 2015-05-21 16:42
No a wiesz. Pamiętam, jak mama wyciągała mnie z wanny po kąpaniu i wycierała. Rączki, nóżki, brzuszek, plecki i na końcu sisior:). Przy sisiorze zawsze było " mój synuś" i całus mamusi. To dopiero wolność. Teraz wiem jak fajna była to lekcja;) A jakiś ksiądz ostatnio w telewizji powiedział, że (chodziło o gender), że to perwersja, swojego rodzaju kazirodztwo - i bądź mądry.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # vs 2015-05-22 14:37
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AndyLewersb 2017-06-20 12:14
I see your page needs some unique & fresh content.
Writing manually is time consuming, but there is solution for this hard task.

Just search for - Miftolo's tools rewriter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anemonalove 2017-07-17 00:11
Hello fellas! Who wants to see me live? I'm live at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me
live for free, my nickname is Anemonalove , here is my pic:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2018-12-06 02:40
I could not refrain from commenting. Very well written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2018-12-18 10:18
That is very fascinating, You're an overly professional
blogger. I've joined your rss feed and look forward to seeking extra of
your excellent post. Additionally, I've shared your website
in my social networks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 777 2018-12-18 20:43
Nice post. I learn something totally new and challenging
on sites I stumbleupon every day. It will always be useful to read articles from other authors and practice a little something from their sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino goa 2018-12-20 07:36
The guitarist has to earn fifteen times funds of
that bonus he's got as free budget. Simply calculate the total of your cards comprehend what hand you have.

In fact, they need a free play starting bonus.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss download 2018-12-21 12:38
I enjoy reading a post that will make men and women think.
Also, many thanks for permitting me to comment!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jewel 2018-12-22 20:00
Great weblog here! Additionally your site rather
a lot up fast! What web host are you the use of?
Can I am getting your affiliate hyperlink to your host? I desire
my website loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino music 2018-12-25 02:59
I got this web page from my friend who shared with me concerning this web page
and at the moment this time I am browsing this
website and reading very informative articles or reviews here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SCR888 2019-01-02 16:48
Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your web
site is wonderful, let alone the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-01-03 03:02
Thanks for every other informative website. The
place else may just I get that type of information written in such a perfect means?
I have a mission that I am just now working on, and I've been at the look out for such information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2019-01-07 16:02
The first thing to remember is in order to at all of the
variables with out to focus on just an individual. Social
networking sites have the internet by storm over recent years.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss download 2019-01-08 09:43
Can I just say what a relief to uncover someone who really knows what they
are talking about on the net. You actually know how to bring a problem to light
and make it important. More and more people must check this out and understand this side of your story.

It's surprising you are not more popular given that you certainly have
the gift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mobile deposit slot 2019-01-08 15:04
Banish all thoughts and feelings of guilt, which can a lower level emotion. A person who is lost
in the markets, will relinquish their trading main town.
Your self-confidence will face attack many period.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 v 3.0 2019-01-17 03:52
I have read so many articles or reviews on the topic of the blogger lovers however this piece
of writing is genuinely a fastidious paragraph,
keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean king strategy 2019-01-18 20:49
Hello very cool blog!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your
web site and take the feeds additionally? I'm happy to find so many useful information here
within the publish, we'd like develop extra techniques on this regard, thanks for
sharing. . . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live roulette mobile 2019-01-19 02:56
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
I do not know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy888 2019-01-23 12:29
Why users still make use of to read news papers when in this technological globe all is accessible on net?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 download 2019-02-05 15:37
Try always be different and different with your marketing.
Think it or not, that's what exactly Google wants you to try to do.
For example, if you were in internet marketing, might be Zig Ziglar
or Yanik Silver.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy casino 2019-02-05 20:42
Everyone after that first submission is automatically disqualified.
Of course, I give you probability to placed the 10th
reasons. All it takes is a bit of effort and several hours.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega 888 2019-02-09 06:29
Page rank alone will not determine how good your site is doing.
An individual been doing it for fun or a person making a full time income
out of blogging? Gaining credibility and ranking rrn your blog is often a long
drawn process.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino slots 2019-02-11 04:47
Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?

you made blogging look easy. The overall look of your
web site is great, let alone the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dyon live 22 led-tv 2019-02-11 14:45
May I simply say what a relief to discover somebody that genuinely understands what they are talking about on the
web. You definitely know how to bring an issue to light and make it
important. A lot more people ought to check this out
and understand this side of your story. I can't believe you're not
more popular given that you most certainly possess the gift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 v3 2019-02-15 01:31
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with some pics to drive the message home a
bit, but other than that, this is great blog. An excellent read.
I will certainly be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 slot 2019-02-21 15:00
If visitors only spend 2 seconds over your page and click on away, seems bad.

Content is a person make or break your traffic and even your location. What do you need to to say about this kind of?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-03-02 12:52
The most significant item in order to make a smoothie is really a good blender or food
processor. This is really a traditional look for
little women of all ages. Then they hire copy writers and enquire it penned by him.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino asia 2019-04-24 19:35
You really make it seem so easy with your presentation but I find
this topic to be really something that I think I
would never understand. It seems too complicated and very broad for me.
I am looking forward for your next post, I'll
try to get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky phantom 777-367 2019-05-21 10:16
In the beginning they were somewhat helpful, but
obviously irritated about my lack of experience.
Do not get clingy and desperate by calling him / her repetitively!
Can certainly usuall find a very deal this way.

Look intyo myy web-site sky phantom 777-367
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download 2019-05-27 16:09
These methods will drive more in order to your web.

I've only briefly mentioned ideas about getting vehicles.
If you have internet access a regarding these applications will be accessible online.


Look at my blog post - lpe88
download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace 333 2019-06-01 22:23
Plus reviews men sites. redviews of foods. and other good content.
Manyy build a reputation and mmake trust the actual people in your
niche. Advertise on acknowledged websites and show off engines.My weblage ace 333
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-09-26 07:58
Propecia Dizionario Priligy Pharmacies Does Keflex Work For Boils Keflex Topical
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uuzooFeasp 2020-03-28 11:29
fuck him while on viagra cousin taking care of viagra cock female viagra pills ingredient in viagra step sister give viagra to her bro

too much viagra 100mg viagra without a doctor prescription [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]levitra vs viagra viagra coupon for 2017 where can i buy viagra online

https://pharm-usa-official.com - viagra without a doctor prescription

http://www.baijiamama.com/space-uid-58184.html
https://www.sohbetnova.com/turk-telekom-coktu-mu-telefon-neden-cekmiyor/?unapproved=165&moderation-hash=b89ae6d1527b8015d755e166c8788da8#comment-165
http://www.cityup.org/bbs/space-uid-327931.html
http://www.dzzzr.org.ua/forum/member.php?u=645167
http://pandorablake.com/blog/2011/8/percy-grainger#comment-5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jfogsFeasp 2020-04-08 14:18
viagra hardon sex generic viagra cost generic viagra generic viagra sales can viagra work on paraplegic

mom slips son viagra uncensored viagra prank generic viagra viagra tv commercial black actress mom slips son viagra sex

https://viagrnetwork.com/# - viagra in action


http://www.alcohol-injection.com/forum/showthread.php?t=382733&page=2&p=1665865#post1665865
https://al-ahd.net/2019/11/19/%d9%85%d8%b3%d8%a4%d9%88%d9%84%d9%88%d9%86-%d9%81%d9%8a-%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%a5%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%a6%d9%8a%d9%84%d9%8a%d8%a9-%d9%8a/?unapproved=71473&moderation-hash=57651a08447cbb68e7f5580f14ca84a0#comment-71473
https://www.rewity.com/forum/t431537-730.html#post14793039
http://indiemusicforum.net/viewtopic.php?f=3&t=190886&p=214039#p214039
https://dav.edu.vn/trao-doi-voi-doan-hoc-gia-my-ve-cac-van-de-cung-quan-tam/?unapproved=263698&moderation-hash=147e20cbc8bc1a6794b3ce529bbacf6e#comment-263698
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dzbdzFeasp 2020-04-09 14:09
online quick cash loans quick online payday loans no credit check quick loan quick small business loans safe quick loans

quick loans online direct deposit quick lapp for sba loans [url=https://no skonail.ru/ ]quick loan quick personal loans quick payday loans today
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fgfqiFeasp 2020-04-10 07:53
quick credit loans quick credit loans quick loans quick cash loans tulsa ok quick 200 dollar loans

quick cash loans incorp huntington park ca get quick loans in usa [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan ways to get quick loans quick pay payday loans new york state threatens to garnish

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mglhtFeasp 2020-04-11 11:02
quick ways to make money how much money can you make on youtube work from home how to make money quick money make

how to make money blogging ways to make money on the side [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home best ways to make money online how to make extra money from home

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xwzduFeasp 2020-04-12 04:21
make extra money how to make money at home make money make money online surveys how to make extra money

how did jeffrey epstein make his money how does venmo make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money make money online surveys make extra money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # llhuiFeasp 2020-04-12 23:53
how to make money on twitch how much money can you make on disability work from home how to make money on youtube videos how much money do youtubers make

how to make money at home how did george soros make his money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home make money how to start a blog and make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moumsFeasp 2020-04-13 14:09
how to make money from home how to make more money make money how can i make money make money fast

how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon make money online free [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home make money taking surveys legit ways to make money online

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pbtyjFeasp 2020-04-13 17:05
make extra money how much money do youtubers make work from home how to make money from home how to make money with a website

make money apps legitimate ways make extra money work from home how to make money as a kid woodworking ideas to make money

http://tvtuners.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qngixFeasp 2020-04-14 01:40
how to make money online fast how to make money as a teen work from home how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon woodworking ideas to make money

how to make money quick how to make money online from home make money how to make money on instagram how to make money on youtube

https://hapmurcat.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kxrnvFeasp 2020-04-14 14:21
how to make money on instagram make money online work from home ways to make money how did mark cuban make his money

free ways to make money online how does venmo make money work from home how did tom steyer make his money free ways to make money online

http://promz5.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # acgamFeasp 2020-04-15 08:28
ways to make money on the side how much money do youtubers make work from home how to make fast money how to make money without a job

how much money can you make on youtube diy crafts that make money work from home hobbies that make money make extra money from home

http://business-panels.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-15 22:19
buy hemp oil [url=https://cb doilwalmart.com / ]buy cbd oil online cbd vape buy hemp buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kgslcFeasp 2020-04-16 02:08
how to make money best ways to make money work from home how to make money on instagram how to make money without a job

best ways to make money how to make money online for free make money how to make money on youtube videos ways to make money online

http://simapr.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cwoilFeasp 2020-04-18 11:16
how does craigslist make money make money make money easy ways to make money how did tom steyer make his money

how to make money at home how much money can you make on youtube make money easy way to make money how to make money with bitcoin

http://gavdog.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 00:23
http://onlinecasinogamespcx.com/ casino slots free casino games online best online casino free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 06:07
http://onlinecasinogamespcx.com/ real casino slots big fish casino online casino best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 12:35
online slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]big fish casino online casino slots online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # For Christmas 2020-04-24 15:15
What i do not realize is in fact how you're now not really a lot more well-liked than you may be right now.
You're very intelligent. You already know
therefore significantly on the subject of this topic, produced me personally consider it from a lot of various angles.
Its like men and women don't seem to be involved except it is something to accomplish
with Lady gaga! Your individual stuffs great. All
the time take care of it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 19:31
http://onlinecasinogamespcx.com/ online slot games online casino games online slot games casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-24 20:50
http://onlinecasinosw.com/ slots online [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casinos online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 02:31
world class casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free casino slot games free online slots slots for real money slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 03:31
http://onlinecasinosw.com/ play slots online [url=http://onl inecasinosw.com / ]vegas slots online real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 09:03
best online casinos [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online slot games online casino real money online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 10:00
no deposit casino online gambling vegas casino slots free casino [url=http://onl inecasinosw.com / ]casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 16:44
online gambling slots games free free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 17:27
casino real money [url=http://onl inecasinosw.com / ]real money casino free casino casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 23:18
casino online [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino online slots for real money free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 23:43
gold fish casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casino games casino blackjack online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 06:00
http://onlinecasinogamespcx.com/ online casino gambling [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online casino slots online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 06:15
http://onlinecasinosw.com/ casino slots free slots online casino online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 13:01
casino online slots free play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 13:03
slots online free casino games online gambling free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 20:13
casino blackjack [url=http://onl inecasinosw.com / ]casino games online casino slots online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 20:34
http://onlinecasinogamespcx.com/ play slots online [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino real money slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 03:28
best online casinos online gambling casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 04:17
world class casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino online online gambling free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 11:04
casino game no deposit casino online casinos play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 11:48
vegas casino slots play casino casino slots play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kuyvzFeasp 2020-04-27 12:09
florida coronavirus coronavirus updates today ‌‌coronavir us drug cathy hummels coronavirus scarface coronavirus

italy coronavirus update coronavirus updates [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌coronavir us drug coronavirus aid checks 3 weeks kristen bell coronavirus special

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - cdc coronavirus update


https://debat.aaihest.fr/forums/topic/popular-critical-essay-writers-services-for-college/#post-494286
http://letspedia.com/central-registration-centre/?unapproved=58856&moderation-hash=174bdfd157bbd70b1268618737755070#comment-58856
http://farandusalsa.com/2018/11/20/adrian-beltre-se-retira-tras-21-temporadas-y-3-166-hits/?unapproved=456868&moderation-hash=dcf1b0922ec40988a81716b1b91a0e61#comment-456868
http://detsad7.yaguo.ru/%d0%bf%d1%83%d0%b1%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%bd%d1%8b%d0%b9-%d0%b4%d0%be%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%b4/?unapproved=17268&moderation-hash=2bfb3cb1e83956af2717144dd899d2dd#comment-17268
http://www.turystycni-marky.com.ua/ua/marki/apteka-muzejj-lviv-186.html#komentare
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 17:21
online casino real money free casino casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 18:12
real money casino casino bonus codes free slots online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 20:52
http://onlinecasinopc.com/ online casinos [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino bonus codes slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 23:47
slot games [url=http://onl inecasinosw.com / ]casino play casino online online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 03:14
no deposit casino casino game online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 06:18
casino bonus codes play online casino casino online slots real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 09:44
play slots online slots online slots games online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 12:50
online casino gambling http://onlinecasinosw.com/ best online casino slots free casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 16:18
casino blackjack free slots games gold fish casino slots free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 19:30
play slots online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]casino bonus codes no deposit casino casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 23:15
casino blackjack slots free play slots online best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 02:20
casino bonus codes slots games free casino games online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 05:48
casino online casino slots casino online slots casino blackjack [url=http://onl inecasinopc.com / ]free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 12:24
real money casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]vegas casino slots online casino games play slots online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 15:55
casino online casino play vegas slots online free casino games online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 19:16
online casino gambling [url=http://onl inecasinopc.com / ]online casino gambling vegas casino slots real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 22:43
http://playcasinosw.com/ best online casinos free casino games free slots games free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 01:59
casino games [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino play free slots games free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 05:45
online casino online casino games free slots online slot games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 09:01
casino bonus codes slots online online casino slots online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 12:40
online casinos online gambling casino online vegas slots online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 15:43
online casino games [url=http://onl inecasinopc.com / ]slot games casino games online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 18:24
casino real money slot games online casino slots play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 19:25
http://playcasinosw.com/ online slot games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]online casino real money free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 00:52
play casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]free casino games online casino blackjack play casino real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 01:49
casino play online casinos free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 07:28
http://casinoplaysw.com/ casino play [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online casino games cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 08:30
free casino games online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]free casino games online no deposit casino online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 14:18
http://casinoplaysw.com/ online casino slots world class casino slots online slots free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 20:16
online gambling http://casinoplaysw.com/ online casino games casino games best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 20:34
online casino games slot games best online casino online casino games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 01:02
no deposit casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]best online casinos online casino real money vegas casino slots casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 01:27
http://casinoslotspc.com/ best online casinos [url=http://cas inoslotspc.com/ ]vegas casino slots gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lswdwFeasp 2020-05-02 05:51
homemade items that make money how did betsy devos make her money make money ways to make money from home make money on the side

how does venmo make money how much money can you make on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online make money how to make money on the side

https://make-money-blogs.com/# - make money online


https://www.institutoquinquelamartin.edu.ar/Conocenos/cropped-logo-transparente-png/?unapproved=445&moderation-hash=7fbc1fc79b35eccbfaa2e965fd7b888f#comment-445
http://londonka.s111.xrea.com/www.londonka.com/index_pc.cgi?time=1121053977&id=INAMIX&mode=disp&category=2
http://telepathicpartnership.com/blog/environment/environment?unapproved=213632&moderation-hash=4e89f657753a068e67dc0f8fe298c785#comment-213632
https://www.idigsports.com/index.php/component/k2/item/28676-rss-1039927765
https://sheapeterson.com/positive-quotes-coloring-pages/?unapproved=17286&moderation-hash=b7aabc7eb1cbb73e954f86fad94fb5d3#comment-17286
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 07:32
casino blackjack online gambling free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 07:52
free casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free casino games online casino games online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 14:07
online casinos [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online casino gambling online casino bonus slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 14:25
casino game free casino games slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 21:04
vegas slots online free online slots play slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 21:04
casino games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]vegas casino slots slot games cashman casino slots play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 03:29
online slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free casino games play slots online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 04:01
http://casinoplaysw.com/ free casino games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino game free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 09:53
free casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free slots casino play casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tzykqlgor 2020-05-03 14:42
enteric coronavirus coronavirus oc43 enteric coronavirus coronavirus replication coronavirus in puppies

canine respiratory coronavirus how to treat coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] human coronavirus 229e coronavirus oc43 rhinovirus vs coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 16:36
online slots cashman casino slots online casino slots gold fish casino slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ydqdxFeasp 2020-05-03 16:45
osrs money making guide making money on youtube osrs money making guide work from home jobs how to make money with youtube

work from home data entry making money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online fast ways to make money from home how much money can i make on social security

https://make-money-blogs.com/# - how to work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 18:09
online casinos vegas casino slots slots games free casino blackjack [url=http://cas inoplaysw.com/ ]slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 22:54
http://casinogamespqr.com/ play slots online casino play big fish casino casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 05:18
http://casinogamespqr.com/ free slots games [url=http://cas inogamespqr.com / ]best online casino free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 06:03
cashman casino slots best online casinos play casino world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # quoziFeasp 2020-05-04 11:16
make money fast online surveys for money make money online from home work at home jobs amazon work from home jobs

how to make money blogging work from home jobs amazon [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] western union online send money work from home work from home companies

https://make-money-blogs.com/# - legitimate work from home jobs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 11:55
casino play online casinos vegas casino slots play online casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pyssvbgor 2020-05-04 11:58
coronavirus in infants cat tested positive for coronavirus hku1 coronavirus how long does coronavirus last feline coronavirus test

middle east respiratory syndrome coronavirus canine coronavirus symptoms [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus disease novel coronavirus coronavirus in cats

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - what is mers coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 13:02
world class casino slots http://casinoslotspc.com/ free casino games online free casino games online slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 19:07
real money casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]vegas casino slots slots free slot games slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 20:00
gold fish casino slots online slot games vegas slots online online casino bonus [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 01:57
casino bonus codes [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino game free casino slot games casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 02:47
play slots casino real money casino online slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vrpcbFeasp 2020-05-05 05:04
send money online how much money does pewdiepie make legitimate work from home jobs money online money online

work from home data entry how to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make extra money making money from home best way to make money online

https://make-money-blogs.com/# - western union online send money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 07:41
casino slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]free slots games online casino free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 08:20
online casinos slots free free casino play online casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 12:54
casino slots http://casinogamespqr.com/ free casino games vegas casino slots casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 14:00
slots games online casino real money online casino gambling play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 21:02
casino game http://casinoslotspc.com/ best online casinos online casino real money casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 02:24
play online casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]play slots free online slots gold fish casino slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 03:15
casino real money [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slot games play casino slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uoxwpFeasp 2020-05-06 07:54
cialis cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 08:46
play online casino http://casinogamespqr.com/ casino games casino games no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 09:41
cashman casino slots http://casinoslotspc.com/ casino play casino online slots free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 15:30
real money casino casino real money slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 16:32
slots for real money free online slots casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 22:26
play slots online http://casinogamespqr.com/ best online casino free casino games online casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 23:25
vegas slots online slots games free real money casino casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sllvnFeasp 2020-05-07 01:43
cialis cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 04:47
online casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]gold fish casino slots slots free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 05:36
casino slots http://casinorealmoneyfdr.com/ world class casino slots play casino free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 11:25
casino slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]free casino games best online casino world class casino slots online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 12:16
online casinos [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]world class casino slots play slots online casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 16:29
free casino slot games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]free casino games online casinos free slots vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 17:51
online casino games [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]best online casino free online slots real money casino casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # egqjrFeasp 2020-05-07 18:26
generic cialis tadalafil

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 23:30
free slots games best online casino slots for real money casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 00:35
casino real money [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]free slots big fish casino gold fish casino slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tqlbrFeasp 2020-05-08 03:29
best diet for weight loss medical weight loss weight loss before and after weight loss surgery weight loss medication

best weight loss supplements weight loss motivation [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] before and after weight loss kevin smith weight loss best weight loss pills

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss surgery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 05:41
http://casinoslotsfest.com/ online casino slots slots games slots games free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 06:54
slots online [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino free casino games slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rdymvFeasp 2020-05-08 11:20
cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 12:26
real money casino http://casinoslotsfest.com/ play online casino best online casinos slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 13:41
free casino games online no deposit casino slot games online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 19:32
world class casino slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]best online casinos free casino games online online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 20:39
http://casinorealmoneyfdr.com/ online casino slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Google Fued 2020-05-08 22:52
Hi there very nice site!! Man .. Excellent ..
Amazing .. I will bookmark your site and take
the feeds additionally? I am glad to search out
a lot of useful information right here in the post, we want develop extra techniques on this regard, thanks for sharing.

. . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 02:18
http://casinoslotsfest.com/ real money casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online casino slots online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 03:22
free slots games free casino slot games slots for real money casino online [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mzajrFeasp 2020-05-09 05:24
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis 20mg


https://images.google.ac/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.com.sg/url?source=imgres&ct=img&q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.com.pe/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.com.ni/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://www.google.lt/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 09:02
free casino games best online casino play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 10:09
online casino slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]slots games free real casino slots online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 14:28
casino online slots online gambling online casinos free online slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 21:26
http://onlinecasinofbk.com/ play online casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online gambling online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 21:46
slots free [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]slot games best online casino online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 04:12
vegas casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]free online slots slots online vegas casino slots no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 04:29
slots online [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online casino games free casino games play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 11:09
online casino games casino blackjack free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wtmaiFeasp 2020-05-10 13:07
weight loss clinic weight loss programs weight loss meal plans keto weight loss keto weight loss

joaquin phoenix weight loss kelly clarkson weight loss 2018 [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] medical weight loss kelly clarkson weight loss 2018 weight loss icd 10

https://weight-loss-blogs.com/# - best weight loss pill
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 17:21
real casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino slots casino games vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 17:47
free casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]free slots games casino blackjack world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fyyuaFeasp 2020-05-10 20:30
cialis generic

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis tadalafil

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis online


https://maps.google.com.sa/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.fi/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.ie/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.com.kh/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://maps.google.com.ag/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 00:03
slots games free play slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 00:33
casino real money [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]play slots online best online casinos casino real money slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 06:34
play online casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino play play slots no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 07:18
best online casinos http://casinoslotsfest.com/ casino online free online slots online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 13:24
http://onlinecasinofbk.com/ online casino gambling gold fish casino slots slots games free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 14:11
casino real money http://casinoslotsfest.com/ casino games casino game free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 19:30
free slots casino online free casino games online play casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ptqoyFeasp 2020-05-13 05:49
female viagra ingredients sophia viagra before surgery viagra viagra for women over 50 can you take viagra and cialis

viagra demonstration girl does viagra show up in probation urine test [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra mom gives son viagra boys viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 06:00
casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]play slots real money casino world class casino slots slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 12:46
http://onlinecasinofbk.com/ online casino real money [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino games casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nnwhuFeasp 2020-05-14 01:08
viagra without a perscription mom gave viagra by accident viagra sildenafil citrate generic viagra 100mg viagra refractory period

how much does viagra cost mom viagra accident [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra cock liquid viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 01:18
cbd near me cdb oils cbd medic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 06:42
cbd for sale cbd oil at walmart buy hemp oil cbd products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sudraPex 2020-05-14 08:25
mylan tadalafil tadalafil side effects tadalafil liquid tadalafil generic vs cialis side effects for tadalafil

mylan tadalafil tadalafil generic vs cialis [url=https://su pertadalafil.co m/ ] liquid tadalafil liquid tadalafil tadalafil lilly

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 5mg

tadalafil 10 mg tadalafil 20 mg prix tadalafil 5mg tadalafil 10 mg tadalafil 10mg prix

tadalafil for women side effects for tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid cheap tadalafil tadalafil lilly 5mg prix

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 12:22
cbd drops cbd oil for pain cbd for dogs cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 18:15
cbd hemp [url=http://cbd oilusd.com/ ]best cbd oil cbd store cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 00:22
http://cbdoilusd.com/ cbd oil at walmart [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd gummies walmart cbd near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fuusuPex 2020-05-15 06:27
sildenafil vs tadalafil tadalafil canadian pharmacy tadalafil cialis cheap tadalafil tadalafil generic vs cialis

tadalafil canadian pharmacy tadalafil cost [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg adcirca tadalafil tadalafil canadian pharmacy

https://supertadalafil.com/ - generic tadalafil

buy tadalafil tablets tadalafil for women liquid tadalafil side effects for tadalafil cialis-impuissa nce tadalafil

tadalafil 20 tadalafil 5 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg tadalafil vs sildenafil tadalafil liquid

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 07:05
http://cbdoilusd.com/ pure cbd oil cbd for dogs cbd cream medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 14:09
buy cbd oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd online cbd products cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 18:19
http://buycbdoil11.com/ cbd oil buy cbd cannabis oil buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 01:04
cbd oil at walmart cbd oil at walmart cbd oil buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vtomtFeasp 2020-05-16 04:56
how to reduce weight celine dion weight loss how to lose weight weight loss foods how to lose weight fast

how to lose weight diets golo weight loss scam apple cider vinegar for weight loss weight loss surgery

https://weight-loss-blogs.com - diets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 07:45
cbd oil store buy cbd medterra cbd hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oomgdPex 2020-05-16 10:52
tadalafil lilly tadalafil reviews tadalafil 5mg tadalafil lilly tadalafil 20 mg tablet

tadalafil 5mg tadalafil lilly [url=https://su pertadalafil.co m/ ] buy tadalafil online vardenafil vs tadalafil tadalafil prix en pharmacie

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil liquid tadalafil 20 mg tablet generic tadalafil tadalafil citrate tadalafil 20 mg prix

mylan tadalafil tadalafil 40 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid cialis-impuissa nce tadalafil buy tadalafil tablets

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 14:44
hemp oil [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd for sale cbd oil benefits cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 21:25
medterra cbd hemp cbd oil cdb oils hemp cbd [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 04:09
buy cbd oil cbd for dogs cbd online cdb oils [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 10:52
cbd for dogs http://buycbdoil11.com/ cbd hemp cbd medic cbd medic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wvcxcPex 2020-05-17 11:03
tadalafil vs viagra tadalafil 40 mg tadalafil 20mg tadalafil powder tadalafil vs viagra

tadalafil generique sildenafil vs tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic tadalafil tadalafil cialis tadalafil vs vardenafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20mg

sildenafil vs tadalafil tadalafil 10mg tadalafil cialis tadalafil lilly buy tadalafil online

adcirca tadalafil tadalafil cost [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic tadalafil 10 mg liquid tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 14:43
http://cbdoilglk.com/ cbd capsules [url=http://cbd oilglk.com/ ]buy cbd buy cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 21:23
cbd oil at walmart http://cbdoilglk.com/ hemp cbd hemp oil buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 03:54
hemp cbd http://cbdoilglk.com/ cbd drops cbd store cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grwdePex 2020-05-18 10:33
tadalafil en ligne liquid tadalafil generic cialis tadalafil buy tadalafil tablets tadalafil 5mg prix

cialis generic cialis tadalafil tadalafil online [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil reviews tadalafil tablets tadalafil reviews

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil citrate buy tadalafil tadalafil reviews interactions for tadalafil tadalafil for women

tadalafil cost cvs generic cialis tadalafil 40 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews tadalafila 20mg tadalafil 20mg avis

https://xtadalafilx.com/ - cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 10:35
buy hemp oil http://cbdoilglk.com/ cbd for sale cbd online cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 21:32
buy cbd http://buycbdoilwalm.com/ cdb oils cbd medic buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 04:00
buy cbd [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd near me best cbd oil best cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 10:47
cbd online [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd vape hemp oil cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 17:27
medterra cbd [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd for sale best cbd oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 23:58
buy cbd [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd pure cbd online cbd tinctures cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 06:33
cbd [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil cbd oils cdb oils buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mobmpPex 2020-05-20 09:13
testosterone booster for men foods that increase testosterone how to increase testosterone effects of low testosterone in men testosterone in women

testosterone testosterone cypionate [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterona testosterone nation testosterone medication

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone gel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 13:15
cbd gummies walmart [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd store cbd medic cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # plyeuFeasp 2020-05-20 13:21
levitra 20 levitra com levitra coupon levitra coupon buy levitra online

levitra cialis 20mg online levitra levitra 10mg generic levitra

https://drugstoreonliner.com/ - levitra 10 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 20:03
buy cbd oil online [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil for sale buy cbd oil online buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 02:50
cannabis oil cbd products cbd cdb oils [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kddgnPex 2020-05-21 07:07
effects of testosterone effects of testosterone testosteron testoviron male sex hormone

what produces testosterone how to naturally increase testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone gel testosterone booster for men que es testosterona

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 09:30
cbd near me [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd gummies walmart cbd pure best cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 16:23
cbd cream [url=http://cbd oilsls.com/ ]cbd vape cbd tinctures cbd gummies cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 20:43
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd gummies walmart cbd oil at walmart pure cbd oil hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-21 20:49
cbd oil for dogs cbd oils cannabis oil cbd oil for sale [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]cbd near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 02:58
buy cbd [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]buy hemp oil cbd gummies cbd near me hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 03:29
cbd oil [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]buy cbd oil hemp cbd cbd oil store cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tjwzvFeasp 2020-05-22 08:53
levitra 20mg generic levitra online levitra pills generic levitra online levitra

viagra vs cialis levitra cost generic levitra online levitra online buy levitra

https://drugstoreonliner.com/ - levitra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 09:27
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd oils [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]best cbd oil hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 10:25
http://cbdoilrx.us.com/ buy cbd cbd pure hemp oil best cbd oil buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 15:59
cbd oil online http://buycbdoilonline.us.com/ buy cbd cbd oil benefits cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 22:22
best cbd oil cbd oil benefits cbd oil for pain cbd products [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # knrkaPex 2020-05-23 04:13
testosterone supplements increase testosterone low testosterone boost testosterone naturally que es testosterona

best natural testosterone booster testoviron [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosteron testosterone side effects testosterone levels

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone supplements
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 04:54
cbd gummies [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd medic cbd drops hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 11:32
cbd for dogs cbd cream cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # krunker.io 2020-05-24 06:14
Great items from you, man. I have take note your stuff prior to and you're simply extremely magnificent.

I actually like what you have obtained here, certainly like
what you're stating and the way by which you are saying
it. You are making it entertaining and you still take care of to keep it sensible.
I can not wait to read much more from you. This
is actually a terrific web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # msrsvPex 2020-05-24 06:38
francine niyonsaba testosterone condition best natural testosterone booster best testosterone supplements for men low testosterone symptoms que es testosterona

granite testosterone prime male testosterone booster [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] Cypionat 250 testosterone replacement therapy effects of low testosterone in men

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone booster
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dbniinwal 2020-05-24 06:58
buy cialis generic cialis generic cialis cialis online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kderbFeasp 2020-05-25 15:06
how much time before sex should i take viagra viagra wikipedia drug viagra online generiac viagra viagra does it need perscription

when will generic viagra be available mom gave viagra by accident [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra 100mg does viagra effect blood pressure viagra boner

https://pharm-usa-official.com - online viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jfamyPex 2020-05-27 11:50
free antivirus for windows 10 free norton antivirus download 2019 https://xantivirusx.com/ - microsoft antivirus shemale dating tender dating https://onlinedatingwow.com/ - dating sim sweepstakes fanatics contestgirl sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - contests and sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moakaPex 2020-05-28 14:51
avg antivirus total av antivirus reviews https://xantivirusx.com/ - avast free antivirus 2019 cherry blossoms dating dating daddy odette part 3 https://onlinedatingwow.com/ - free dating sites for seniors hgtv sweepstakes central online sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes advantage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kkyavPex 2020-05-29 10:01
avg antivirus free free antivirus protection https://xantivirusx.com/ - avast antivirus 100% free dating sites no fees facebook dating us https://onlinedatingwow.com/ - asian dating sweepstakes 2017 hgtv sweepstakes central https://supersweepstakesx.com/ - best publications sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dkhhePex 2020-05-30 13:29
total av antivirus best free antivirus 2019 https://xantivirusx.com/ - free norton antivirus download 2019 nudist dating best dating apps https://onlinedatingwow.com/ - who is xname xname dating diy sweepstakes 2018 bhg free sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-03 20:37
But like most top porn stars who aimed to shot stardom in Hollywood, mainstream show business was rude to Ron. Anyone can see just what your young ones are usually seeing.
The Approved Sites tab is similar to the above section.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # child porn 2020-11-03 20:45
For example, if you have a site devoted to video games that is likely to be visited
by minors, you cannot, under any circumstances, display ads for porn. DISH Network Satellite TV Channels smash all the obstacles to deliver an enchanting dose of adult entertainment.
The Approved Sites tab is similar to the above section.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # child porn 2020-11-13 06:09
He looks to be following the exact tactic with CBS Network and Warner Bros.
ve discussed the Biblical framework for sex a number of times,
and he understands that pornography is a
warped, satanic distortion of what God intended it to be.
The truth is that students are more inquisitive and adept at finding routes around gateway prevention systems.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino 2020-11-29 00:32
This is the right site for anyone who would like to find
out about this topic. You realize a whole lot its almost hard to argue with you
(not that I actually will need to…HaHa). You certainly put a new
spin on a topic that's been discussed for ages.

Great stuff, just great!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webcam 2020-12-23 17:37
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the
blog. Any feed-back would be greatly appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Http://Bokepcuk.Xyz/ 2021-01-23 10:39
Fantastic sіte yοu have here butt I ԝas curiοus if yoᥙ knew of any
community forums that cover the same topics
talked about here? I'd really love to be a part of online
community where I can get responses fom other knowledgeable individuals
that share the same interest. If уou havе any suggestions, please
let me know. Thank you!

My web-site ... Bokep Jepang Baaru (Http://Bokepcuk.Xyz/)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Spanyol 2021-01-23 16:54
Hi! I could have sᴡorn I've visited this website before but after browsіng through some օf the artiϲlеs I reaⅼized it's
new to me. Nonetһeless, I'm definitely delighted I stumbled upon it and I'll
be bookmarking it and checking back often!

Feel free to ѕurf to my web blⲟg - Bokep Spanyol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Gisel Terbaru 2021-01-23 20:15
Heya i'm fߋr the primary time here. I came across this board and І to find It truly useful & it helped
me out a lot. I hope tto present one thing bɑck and help others like yοu һelped mе.Here is my web paɡe; Bokep Gisel Terbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnxx Bokep Indonesia 2021-01-23 20:49
It's perfeсt time to make some pⅼans for the fyture and it's time to bee happy.
I've read this post and if I could I desire to sսggest
you feew interesting things or advice. Maybе you can ᴡrite next aгticles
refeгring to this article. I wish to read more things aboᥙt it!


Also visit my blog ... Xnxx Bokep
Indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Terbaru 2020 2021-01-23 23:57
Wοw, incredible bⅼog ⅼayout! How long have you been blogging for?

you mаke bloggіng look easy. The overall look օf your
website is gгeat, let allоne the content!

Feel free to surf to my webpаge :: Boқep Terbaru 2020
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kenny 2021-01-26 01:23
A fɑscinating discussion is worth comment. I dо think that you ought
to write more aboᥙt tһіs issue, it migt not be a taboo ѕubject but usually people don't talk about such subjects.
To the next! Аll the beѕt!!

my page ... Вokep Smp [Kenny]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sex Indo 2021-01-26 19:58
What a data of un-аmbiguity ɑnd preserveness of valuаble famіliarity about unpredicted feeⅼings.


Here iѕ my wеb site Sex Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep Sex 2021-01-27 11:39
What'ѕ up Dear, are you trսly visiting tһis web site
Ԁaily, if so after that you will definitely get
fastidios knowledge.

Also viѕіt my weƅsite; Video Bokеp Sex
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Cina 2021-01-27 18:56
I pay a visіt day-to-dɑy a few sites and blߋgs to reaɗ
posts, except this webⅼog provides quality based articles.


Here is my weƄ pɑge Bokep Cіna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Georgiana 2021-01-27 20:51
Everyone loves ѡhat you guys are uр too. Such clever work ɑand exposure!
Keep up the ᴠery good works guys I've includеd you guys to my blogroll.my blog :: Bokep Bеlanda (Georɡiana)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Belanda 2021-01-28 01:23
Hey there just ѡanted to ɡіve you a bгief heads up and let
you know a few of the piсtures aren't lοading рroperly.
Ӏ'm not sure why but I think its а linking issue.
I'νe tгiеd it inn two different browsers and
both show the same outcome.

my site ... Bokep Belanda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Jepang Terbaru 2021-01-28 05:54
Remarkabⅼe! Its truly amazing article, I have got much clear idea on the tоpic of from this piece оf writing.


Ϝeeel free to visit my page ... Bоkep
Jеpang Terbarᥙ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Cina Terbaru 2021-01-28 06:37
I аm not sure wһerе you are getting your informati᧐n, but great topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for fantɑstic info I was looking for this informatіon fоr my mission.

Ꭺlso visіt my blog; Bokep Cina Terbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnxx.com 2021-01-28 10:31
When someоne writes an paragraph he/she maintains
the plan of a user in his/her mind that how a user can understand it.
Thᥙs that's why this paragraph is amazing.Thankѕ!

Check out my website: Xnxx.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammy 2021-01-28 12:42
I аm in fact gratеful to the ᧐wner of this site who has shared this fantastic article at here.


Feel free to surf to my site - Vidio Boҝep Indo (Sammy)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Semi Indonesia 2021-01-29 02:16
I visiteⅾ several sіtes except the audio quality for audio songs current
at this site is geninely superƅ.

My site :: Ᏼokep Semi
Indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Twiter 2021-01-29 02:24
Ηi there! Tһіs post could not be written аny better!
Reading through this post reminds me of my old room mate!
He alwɑys ҝept talking ab᧐ut this. I will fοrward this write-up to
him. Fairly сertain һe will havе a good read. Thаnk you for sharing!My web-site ... Bokep Twiter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep 2021-01-29 03:17
Ꮋi, i think that i saw you ѵisited my webloց thus i got heгe to go back
the choose?.I am ɑttеmpting to find isѕսes to іmprove my web site!I guess
its oк to use some ᧐f yoսr ideas!!

Aⅼso visit my рage ::
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Jepang Movie 2021-01-29 19:46
Amazing! This Ƅlog looкs just lіke myy old one!
It's on a completely different topic butt іt has pretty much
the samе layout and deѕign. Οutstanding choice of colors!


Here is my wеb sіte: Bokep Jepang Movie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://206.189.82.1/ 2021-02-28 21:53
RemarkаЬle issues here. I am very gⲟad to look your post.
Thɑnk you so much and I'm taking a look forward to contact you.
Will you kindly drop mе a mail?

Have a look at my webpage blacк knight phatrabbitkille r - http://206.189.82.1/ -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie