Najnowsze felietony

środa, 06 maj 2015 20:59

Zbrodnia i kara

Napisał 

Przelałem rzekę atramentu, potu i łez, skarżąc się światu na kobiecą bezduszność, hipokryzję, okrucieństwo i często groteskowe racjonalizowanie emocjonalnych wyskoków.

Prawa łamać nie należy

Nadszedł więc czas, by skoro opisywałem żdźbło w pięknych oczach Pań, wyjąć z oka mych rozochoconych i zawsze niewinnych czytelników belkę - i nasrać w gniazdo które mnie żywi, ubiera i komplementuje. Mam na myśli swych braci samców, którzy spijają każde me słowo z rozkoszą gdyż chłostałem nim Panie - i słusznie czyniłem, lecz by dopełnić dzieła, i nasze wady muszę wziąć w dyby i wystawić na pośmiewisko pospólstwa.

Wiemy że światem rządzą pewne prawa. Jest grawitacja, prawa Newtona oraz życiowe prawa mówiące że co podlewasz to rośnie, a czemu skąpisz usycha.

Nagradzanie zła nie popłaca

Większość z nas dobrze wie, że jeśli pies zrobi sztuczkę której po nim oczekujemy, musi dostać smakołyk - wtedy kojarzy czynność z przyjemnością, ucząc się jej i utrwalając w swoich zachowaniach. A jeśli pies nie zrobi tego, czego od niego chcemy? Nie dajemy smakołyku, trzymając pachnący w twardo zaciśniętej dłoni, nie zważając na rozpaczliwe piski i żałosne spojrzenia naszego Wiernego Przyjaciela. Wtedy pies uczy się trików, a my odczuwamy zadowolenie i wszystko gra. Kto się do tych zasad nie stosuje, ma nasikane w łóżku, porwane obrusy, zdemolowany dom i nienawidzących sąsiadów - a sam przeżywa męki za dnia i w nocy.

Czy z ludźmi jest inaczej? Nie, jest tak samo. Najbardziej szanowani to ci, o których wiadomo że za przykre zachowanie mogą zmasakrować twarz - albo mają brata czy kolegów, którzy za nich to zrobią. W wersji bardziej poważnej nie ma bicia, a morderstwo bądź ośmieszenie w mediach, czy też zabójstwo finansowe przez np. skarbówkę, z której szefem mściciel pije wódkę. Kogoś kto śmieje się i udaje że nic się nie stało gdy go obrażają, nie szanuje się. Być może to smutne, niesprawiedliwe i okrutne, ale tak właśnie działa psychika człowieka.

Szacunek to brak zgody za wszelką cenę

Jeśli za dobry uczynek nagradzasz, a za zły karzesz - jesteś normalnym, szanującym się człowiekiem. Jeśli nie możesz ukarać za przykrość Tobie uczynioną (oprawca jest silniejszy, ma znajomości, boisz się obrażeń czy innych skutków otwartego konfliktu), nie uśmiechasz się, nie udajesz że nic się nie stało, tylko milczysz i odchodzisz. To też pokazuje szacunek - szanujesz się więc nie udajesz, nie oszukujesz że to deszcz gdy ktoś na Ciebie pluje. Bycie słabszym nie jest powodem do wstydu, ponieważ "zawsze jest większa ryba", i nawet nad naszym oprawcą jest ktoś, kto mógłby go zniszczyć i zetrzeć w proch. Natomiast podlizywanie się do kogoś kto nas niszczy, powodem do wstydu już jest. Bycie słabym każdy normalny człowiek Ci wybaczy, gdyż siła i słabość są stanami przejściowymi, natomiast robienia z siebie obślizgłej ścierki brzydzi się każdy.

I jest też pewną subtelną formą kary dla napastnika - jeśli grzeszy nieuprzejmością i prostactwem, nie będzie miał już w Tobie kolegi, tylko co najmniej osobę obojętną, a kto wie co przyniesie przyszłość? Może z czasem śmiertelnego wroga. Wszakże zdarza się że silni słabną, słabi rosną w siłę, a wtedy wszystko może się zdarzyć. Śmieszek upokarza i rani, a podlizujące się mu otoczenie rechocze - jednak wystarczy by śmieszek osłabł, a przegryzą mu gardło bądź w czymś nie pomogą, argumentując że oprawca kiedyś podle się zachował.

Ogłupiały mężczyzna

Z Paniami jest tak samo - mogą się od Panów różnić w wielu sprawach, ale układ nerwowy działa na tych samych zasadach. Podobnie jak my, motywuje je unikanie cierpienia i pragnienie przyjemności. W sferze warunkowania zachowań, działają dokładnie tak samo jak mężczyzna i zwierzęta (chociaż wielu zrównuje te dwa gatunki).

Mężczyźni także potrafią zgłupieć, działać emocjonalnie, magicznie i życzeniowo wbrew wszelkiej logice i faktom - i trzeba jasno powiedzieć, że efektem takiego zachowania jest zawsze życiowa stłuczka, kolizja bądź tragiczny wypadek. Na przykład kobieta wrzeszczy, krytykuje, przy czym widać że nie ma racji, albo mogłaby tę sprawe załatwić w miły, przyjemny sposób. Jak działa większość Panów? Przepraszają, kupują kwiatki i prezenty, bo tak zostali wychowani. Ci nieszczęśnicy wierzą w pewne wyniesione z dzieciństwa przekonanie, które ma dać im sukces, a jedyne co im daje to gorzki smak gówna w ustach. Najzwyczajniej w świecie działają w sposób bardzo dla siebie i swych interesów niekorzystny - gdy proszą psa o siad, pies sika i podskakuje. Gdy proszą o podanie łapy, pies szczeka. A oni mu dają wtedy smakołyk, czyli WZMACNIAJĄ ZŁE ZACHOWANIE. A każde zachowanie dąży do zwiększania się - więc następnym razem Pani krzyczy głośniej, z większą dozą pogardy, ponieważ nie boi się cierpienia (oporu mężczyzny) i wie że zostanie za to NAGRODZONA (czyli spotka ją przyjemność). I tak z czasem mężczyzna wyhodowuje sobie w domu żmiję - na własne życzenie.

Jak bardzo dasz się upodlić?

Złe zachowania karzemy (albo nie nagradzamy, trzymając jednak nagrodę w zasięgu wzroku), a pozytywne nagradzamy (niekoniecznie prezentami, najlepiej ciepłym słowem, dowartościowaniem itd). Są to najbardziej podstawowe zasady pożycia nie tylko małżeńskiego. Jeśli wystąpimy przeciwko tym oczywistym prawom, zostaniemy przez nie stratowani. Ja doskonale rozumiem że chcesz mieć wieczorem seks (przyjemność), oraz chcesz uniknąć rzucania talerzami (niechęć do doświadczania cierpienia) - niestety jest to strategia bardzo krótkowzroczna. Za jakiś czas zniknie seks, a awantury będą coraz potężniejsze, coraz bardziej szalone; kobieta chce sprawdzić, jak bardzo dasz się upodlić dla seksu, który na wolnym rynku wart jest 150pln za godzinę z czerstwą, zaciągającą studentką marketingu z Końskich. Nie minie wiele czasu, gdy usłyszysz że byłeś dla niej za dobry, a ona nie wie co czuje i że się z Tobą dusi. Tak kończą faceci, chcący złamać podstawowe prawa życia - tak też skończyłem ja, i to wiele, wiele razy. 

W życiu jest tak, że wygrywają ludzie myślący długofalowo. Rezygnują z chwilowej przyjemności, by mieć jej znacznie więcej w przyszłości. I gdy tak się stanie, ci którzy nie umieli na chwilę zrezygnować z przyjemności, opluwają i krytykują by stłumić rosnący w nich wrzód bolesnego zrozumienia, że zniszczyli cenne relacje z powodu własnej niewiedzy. Kobieta kocha mężczyznę, który stawia granice - i pilnuje ich jak kolekcji swych filmów porno w folderze o nudnej, nieciekawej nazwie.


www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 5779 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 maj 2015 21:25
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # brat 2015-05-06 22:16
Często naiwnie zakładamy i oczekujemy szlachetności z zewnątrz. Wierzymy, że ktoś mimo przewagi, świadomości naszych słabych punktów i luk w naszym systemie będzie nas szanował mimo tego. Powiem więcej nadal wierzę, że multum takich ludzi chodzi po świecie - cała sztuka to trafić na nich. Czy wy kiedy np dowiecie się, że wasz sąsiad wychodząc na spacer zostawia otwarte drzwi to wykorzystacie to i pójdziecie mu coś podwędzić? Bo frajer nie zamknął? Albo jeśli nie ma płotu to będziecie bezczelnie testowali jak daleko możecie wpychać się ze swoimi rupieciami zanim na was wydrze mordę? no właśnie. Są też niestety i ludzie, którzy wykorzystają każdą, ale to KAŻDĄ waszą słabość i jeśli jeszcze tego nie zrobili to tylko dlatego, że boją się konsekwencji bo jesteś jeszcze za mocny - podkreślam "jeszcze"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-06 22:56
I to jest wielka tajemnica, dlaczego jedni trafiają na tych dobrych, a drudzy na tych nielicznych autentycznie złych.

Tłumaczy te fenomeny nauka o podświadomości, dlatego znając ją, trzeba podchodzić do ludzi w specyficzny sposób. Wiem że panna chce mnie złapać na dziecko, usidlić i wykorzystać by poczuć w sobie spełnienie - to jakby cwaniactwo. Ale z drugiej strony, jest ofiarą instynktów i programowania społecznego w dzieciństwie, i poza tymi "programami" kryje się Boska, przecudna istota.

Kontemplujmy tę Boskość, ale reagujmy jak na cwaniaczka który chce naszym kosztem się ustawić. To ideał nad którym pracuję, i pewnie będę pracował jeszcze lata :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # brat 2015-05-06 23:45
Prawda, takie podejście daje potężną ulgę, ale musimy właśnie najpierw zabezpieczyć siebie. Tak jak aby zanurkować na godzinę i podziwiać piękną rafę musimy uzbroić się w konkretny ekwipunek czy też wchodząc do ognia wypadałoby nałożyć kombinezon ognioochronny.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cichy 2015-05-06 22:26
Nic dodać, nic ująć. Sam pamiętam, że za bycie przesadnie dobrym i miłym czekało mnie coś zupełnie przeciwnego. To jak piłka rzucona o ścianę która odbija się i daje nam w łeb - boli i jesteśmy sami sobie winni.

Drodzy Panowie mam ostatnio podobny problem, którego mimo wszystko za cholerę nie wiem jak rozwiązać. Koleżanka, którą znam od ponad 3 lat, miała urodziny. Zrzuciliśmy się z kumplem na prezent, zaprosiliśmy ją na browca. Umówiliśmy się z nią w konkretnym miejscu i czasie. W międzyczasie kolega dzwonił do niej, żeby się upewnić czy przyjedzie - tak, przyjedzie, mamy czekać. Czekaliśmy jak te ciule 2 godziny, oczywiście nie przyjechała, też już więcej nie odbierała. Potem nie było z jej strony żadnego wytłumaczenia, ani me, ani be, ani pocałuj w mnie w dupę. To nie w jej stylu, nigdy wcześniej takich numerów nie było.

Teraz zastanawiam się jak z tego wybrnąć, by nie tracić w gruncie rzeczy dobrej znajomości. Zostaliśmy totalnie olani właściwie bez konkretnego powodu. Kolega stwierdził, że nie będzie się płaszczyć i ani myśli umawiać się kolejny raz. I co robić, czekać aż sprawa się "przedawni", czy ostro ją zjebać przy pierwszej okazji gdy sama się odezwie?

I jeszcze pytanie do Marka. Dlaczego pary planujące wspólną przyszłość (w narzeczeństwie czy świeżo po ślubie) coraz bardziej izolują się od większości swoich starych znajomych, zawężają swoje towarzyskie grono? Czy to tylko i wyłącznie kwestia braku czasu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-06 23:02
Musisz postawić sobie pytanie, czy to faktycznie "dobra" znajomość? A jakby Cię wystawiła gdybyś naprawdę czegoś potrzebował?

Pytanie jest jedno - co się stało że nie przyjechała? Jeśli wytłumaczy i PRZEPROSI, zamknąłbym temat. Jeśli milczy, to znaczy że Cię nie szanuje - nawet jeśli się wstydzi bo np. w drodze do was dostała sraczki, powinna przeprosić. Jeśli nie ma ani przeprosin ani tłumaczenia, ja bym z takiej znajomości zrezygnował.

A widziałeś ją? Żyje w ogóle? Może coś się jej stało? Bo jeśli tak, sprawa jest jasna - co by się nie stało, jest to osoba nielojalna. A takie się ze swego otoczenia eliminuje. Życie jest za krótkie, by tracić je na ludzi którzy nas w taki sposób traktują.

Co do pytania o pary, to nie spotkałem się z tym. Mogę jedynie teoretyzować - może brak czasu bo trzeba dużo rzeczy załatwiać, lepiej się bzykać i przytulać niż gadać o głupotach ze znajomymi, oraz jedna ze stron może chcieć przejąć władzę w relacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cichy 2015-05-06 23:37
Cytuję Marek:
Musisz postawić sobie pytanie, czy to faktycznie "dobra" znajomość? A jakby Cię wystawiła gdybyś naprawdę czegoś potrzebował?


Co by nie mówić jest to osoba, od której dostałem więcej wsparcia niż od 99% ludzi których poznałem. Starała się mi pomóc nawet wtedy, gdy reszta już nie mogła znieść moich humorów (miałem trudny etap w życiu). Żeby nie było - nie jest to jednostronna relacja, ja też wiem o niej o wiele więcej niż powinna wiedzieć przeciętna "psiapsiółeczka ", także niszczyć to wszystko od razu byłoby bardzo głupio.

Co do tego czy wszystko z nią ok, to na pewno nic złego się jej nie przytrafiło, wujek fejsbuk wie wszystko. No więc postaram się to załatwić na chłodno, bez negatywnych emocji, jeśli będzie to możliwe. Dzięki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2015-05-07 07:10
To że dostałeś wsparcie, nie oznacza że masz się godzić na takie zachowanie - ono było ZŁE, musi więc być kara. Jeśli nie będzie, skończy się wszystko podle dla Ciebie. A tak pokażesz męski pazur i zyskasz szacunek, niezależnie od tego, co ona powie.

Kobiety dają wsparcie, bo często się nudzą, nie mają co robić, żywią cudzymi dramatami - a my myślimy że to było dla nas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-05-07 00:05
Ja mam nieco inne podejście bo nie zamierzam zamieniać się w tresera. Otóż ja działam i obserwuję. Jeśli pani zalicza się do opisanego przez Ciebie standardu następuje po okresie sielanki i nadstawiania przeze mnie karku natychmiastowe cięcie :D Przyjmijmy, że moje dobro i ciepło lane na duszę takiej pani to rodzaj męskiego shit testu ;) Kutwa jestem - wiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-07 00:50
Jest to prawdopodobnie takie kontrolowane otwarcie furtki swojej słabości. Kiedy wiemy, że dana osoba włazi z butami i depcze nas, mamy dwa wyjścia. Tak jak mówisz cięcie bądź tresura. Mnie tresura też nie specjalnie bawi chociaż wiem z doświadczenia, że jest skuteczna i działa... ale po co mi tresowana bestia z brzytwą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # predator 2015-05-07 14:34
Cytuję brat:
Jest to prawdopodobnie takie kontrolowane otwarcie furtki swojej słabości. Kiedy wiemy, że dana osoba włazi z butami i depcze nas, mamy dwa wyjścia. Tak jak mówisz cięcie bądź tresura. Mnie tresura też nie specjalnie bawi chociaż wiem z doświadczenia, że jest skuteczna i działa... ale po co mi tresowana bestia z brzytwą?Rozumuję bracie Twoje myślenie następująco:

Są wg Ciebie kobiety:
1) Szlachetne - to te o małej wierze w siebie, które nie będą testowały na ile mogą się posunąć albo jeśli przetestują i stwierdzą, że mogą sobie na wiele pozwolić to ze względu iż żaden innych ich nie będzie chciał machną na to ręką że facet se pozwala pluć w twarz

2)Drapieżne - które są świadome swojej urody i przetestują po okresie motylków na ile chłop sobie pozwala - jeśli na zbyt dużo zrywają z nim. Jeśli się szanuje są one tresowanymi bestiami z brzytwą i na jakiś czas ustępują z shit testami. Ale generalnie będą sprawdzały cały czas trwania związku w jakiś okresach czasu na ile mogą sobie pozwolić.

Pytanie mam takie: czy widział ktoś ładną szlachetną ?;)
Świetny artykuł Marku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-05-07 15:13
Ja widziałem! W serialu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-05-07 22:51
Ja tutaj przyjąłem pewne założenie robocze, bo inaczej w ogóle bardzo trudno jest mi sklecić jakikolwiek osąd a tym bardziej szufladkować (wszyscy dla mnie są szlachetni i nikt nim nie jest). Tym kryterium jest tendencja do krzywdzenia innych (w tym najpłytszym znaczeniu bo jeśli się wgłębiać to znowu wiadomo...) Ludzie powinni umieć dostrzegać swoje wzajemne oczekiwania, potrzeby i rozpoznawać gdzie zaczyna się krzywdzenie drugiego człowieka. I w tym sensie źle zrozumiałeś moje myślenie. Bo np drapieżna, która widzi słabość partnera i odchodzi do mocniejszego bo takiego oczekuje może być jak najbardziej szlachetna. Tak samo jeśli facet chce mieć tresowaną drapieżną, która też to lubi to wciąż jest to przy tych założeniach szlachetne. Z drugiej strony niewierząca w siebie i wyznająca fałszywie miłość do ofiary po to tylko aby go wykorzystywać z szlachetnością wspólnego specjalnie za wiele nie ma... chyba, że trafi na masochistę to sytuacja znowu się odwraca;p itd...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # predator 2015-05-08 10:34
Cytuję brat:
Ja tutaj przyjąłem pewne założenie robocze, bo inaczej w ogóle bardzo trudno jest mi sklecić jakikolwiek osąd a tym bardziej szufladkować (wszyscy dla mnie są szlachetni i nikt nim nie jest). Tym kryterium jest tendencja do krzywdzenia innych (w tym najpłytszym znaczeniu bo jeśli się wgłębiać to znowu wiadomo...) Ludzie powinni umieć dostrzegać swoje wzajemne oczekiwania, potrzeby i rozpoznawać gdzie zaczyna się krzywdzenie drugiego człowieka. I w tym sensie źle zrozumiałeś moje myślenie. Bo np drapieżna, która widzi słabość partnera i odchodzi do mocniejszego bo takiego oczekuje może być jak najbardziej szlachetna. Tak samo jeśli facet chce mieć tresowaną drapieżną, która też to lubi to wciąż jest to przy tych założeniach szlachetne. Z drugiej strony niewierząca w siebie i wyznająca fałszywie miłość do ofiary po to tylko aby go wykorzystywać z szlachetnością wspólnego specjalnie za wiele nie ma... chyba, że trafi na masochistę to sytuacja znowu się odwraca;p itd...


Tak tylko najgorsze kiedy facet jest SILNY fizycznie, chroni kobitę przed zagrożeniami zewnętrznymi. A w związku pare razy Ona zaatakowała jego indywidualność i kiedy facet okrzepł, zajarzył że za swoje uczucie dostaje od niej chłód - wreszcie sprzeciwił się
i nie bał się kłócić - ona już go nie chciała "przekwalifikow ać" jako "silny" tylko dalej "słaby" i poszła szukać tego silniej silnego. Pytanie czy mając trzydziestkę na karku się jej to uda skoro dotąd nie udało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2015-05-08 11:39
Ok. Czyli rozmijają się ich oczekiwania w stosunku do siebie, powinni to dostrzec i jeśli mają szacunek do własnej osoby i osoby partnera to powinno obejść się bez shizów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # thepass 2015-05-07 02:32
bardzo dobry tekst. jednak do wyznaczania granic trzeba mieć kontrolę. nad sobą, nad życiem, nad kobietą. trzeba być jednak sprytniejszym, wyprzedzać je o krok, po prostu je znać na wylot.

wszystko zawiera sie w wiedzy, pewnosci siebie i stabilnosci emocjonalnej. wczesniej trzeba wypracowac nagrody, mieć zasoby którymi mozemy obdarowywać i dzięki temu uzależnić/przyc iągnąć od/do siebie ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-07 07:13
To wszystko jest zabawą do czasu - w którymś momencie mamy taki zastrzyk hormonalnego haju, że rzucamy całą wiedzę i idziemy ku zatraceniu.

Dlatego trzeba dbać o swoją przyjemność, to jest nr1 sposobów na nie zostanie zdekapitowanym w relacji. I ja po latach wiem, że największą przyjemność i wolność od lęku daje Boskość, moc sprawcza, siła bądź energia - ona jest, istnieje. I tylko ona daje szczęście, a cała reszta to tylko półśrodki kończące się lękiem i rozpaczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Vincent 2015-05-07 08:38
Dziękuję uprzejmie za życzenia, pamięć i muzykę Johna Zorna. Skąd wiesz że mam dzisiaj urodziny? Gdzieś się sypnąłem po drodze? Zaraz sobie będę musiał przypomnieć. :lol: :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-07 19:01
No to drogi Vincencie życzę zdrowia, szczęścia, pomyślności i znalezienia Boskiej mocy sprawczej w swym życiu, żyj nam i moderuj sto lat, sto lat! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-05-07 19:10
Ogromnie dziękuję Marku - administratorze i pomysłodawco forum. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2015-05-07 08:42
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-05-07 10:20
To było na necie o tym gościu, ale swoją drogą dziwny gość, dziwna historia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-05-07 15:37
Ten Marian z Bydgoszczy to totalna pierdoła. Daję głowę, że sprawę w sadzie przegra. Pacan podejrzewa, że kolejne dzieci nie są jego, ale nic z tym nie robi. Kobita szlaja się nie wiadomo gdzie i wali go po rogach, a ta dupa wołowa tyra po 10 godzin, aby wykarmić nieswoje szczenięta. Teraz się dopiero obudził i żąda alimentów, po tylu latach. Chyba bardziej powinien pozwać byłą o odszkodowanie, a nie alimenty. Raczej klient ma sprawę w plecy. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-07 23:45
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vs 2015-05-07 23:46
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2018-12-31 08:58
I am in fact grateful to the holder of this web site who has shared this
enormous post at at this time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 2019-01-08 13:28
I've been surfing online more than three hours as of late,
yet I never discovered any interesting article
like yours. It's lovely worth sufficient for me. In my view, if
all site owners and bloggers made excellent content as
you did, the net might be much more helpful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 latest update 2019-01-12 05:05
Good post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon everyday.
It's always useful to read through articles from other authors and use a little something
from their web sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss scanner apk 2019-01-13 17:25
Players must decide what to with quite letters before seeing the dealer's hole card.
In this game, the traditional rules of recreation are added.
Slots furthermore very popular whenever casinos are explained.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 demo 2019-01-13 18:23
Since the admin of this website is working, no uncertainty very soon it will be renowned,
due to its feature contents.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rochelle 2019-01-19 22:52
Heya i'm for the first time here. I came across this board
and I find It truly useful & it helped me out much. I hope
to give something back and aid others like you helped me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-01-21 21:11
When some one searches for his required thing, so he/she desires to be available that in detail,
so that thing is maintained over here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pb 2019-02-02 02:50
Here are 7 truths they have learned about good Marketing and advertising.
The body can coming from two paragraphs to a page in mileage.
They likewise have a good content of blood potassium.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 welcome bonus 2019-02-05 09:50
My brother suggested I might like this blog. He was totally
right. This post truly made my day. You cann't
imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean king health 2019-02-06 20:11
What's up to every body, it's my first visit of this web site; this webpage carries amazing and actually good material in favor of visitors.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 download 2019-02-06 22:23
In plain english a quality website is first and foremost.
You will typically be aware about the content you make.
Aim to please buyers and they'll always come back for considerably more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 casino 2019-02-07 01:50
As early as they get spidered for your first time, there are pretty
much done. More importantly always attempt think
of different marketing processes to gain extra exposure.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # j123 2019-02-07 18:05
Mom is treated several different version of behavior
so she won't be unhappy, or simply hire. Finally, as the result
of her persistence, he did. If you happen to not then very likely to maximizing their full potential.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss test 2019-02-12 00:42
Link exchange is nothing else but it is just placing the other person's web site link on your page at
suitable place and other person will also do same in support of you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rochelle 2019-02-12 11:51
Fantastic beat ! I would like to apprentice at
the same time as you amend your site, how can i subscribe for a blog site?
The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of
this your broadcast provided brilliant clear concept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 download 2019-02-12 23:11
Appreciation to my father who stated to me concerning this
webpage, this website is in fact awesome.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-02-13 07:05
Quality articles or reviews is the main to be a focus for the viewers to visit the web site, that's what
this web site is providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr 888 2019-02-22 01:04
A person take aid from automated programs to send these articles instead of doing this
manually. These programs help direct traffic to your site thru information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 2019-02-22 04:51
Likewise, reading develops intellectual curiosity
by exposing one to a regarding materials.
The ogling might increase his libido and desire. My only regret is because I didn't
cancel it sooner.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-02-22 14:41
Companies - big and small, professionals and folks are all in an auto.
Another solution to get one links is always to post comments on Blogs in your niche.
Write a keyword title that correctly describes what your page is about.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-02-27 01:34
What would you do using a newspaper once you read they? If you're able to produce something controversial, proceeding start arguments.
The body can vary from two paragraphs to a page in segment.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 download 2019-02-27 19:27
Final Order - is actually why the time when several to take most care and attention. Does the employees answer the questions you have knowledgeably and helpfully?
Sometimes I am irritating because I'm kind of tired or cranky.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.ntc33.com ios 2019-03-14 17:23
Those you love can be reassured that their precious moments are treasured safely in a photobook.
Then all you'll need to do is determine which things to
conduct on your holiday!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 login 2019-03-23 08:30
Good day! I know this is kinda off topic but I'd figured
I'd ask. Would you be interested in exchanging links or
maybe guest writing a blog article or vice-versa? My site addresses
a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each
other. If you might be interested feel free to
send me an email. I look forward to hearing from you!
Excellent blog by the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 apk 2019-04-30 22:53
What's up, I wish for to subscribe for this weblog to take newest
updates, therefore where can i do it please help out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk 2019-05-12 02:09
You also needs to avoid talking about money including his
paydays. Aids to keep everyone on target help to make sure
tend to be : no one being a bully to others. Maybe there is something
you forgot to make use of?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-05-12 16:59
Unfortunately, it sometimes really is hard to make a sale.
A great way to do it is to get featured on the famous
blog website. It offers you by using a specific regarding audiences.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk download 2019-05-27 15:55
You can really meet a person's personal taste with cannot question. Figure out where your passion nicxely skill set intersects.

To start,you shhould seet up a articles.

Take a look at mmy homepage - ace333 apk download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-06-05 13:13
So hre make a few forr the tips which are going function noo matter what.
Slowed because of smaller want any that youu have direct cojpetition with despite the fact.
These sutes will allow you rank larger.

my wweb site 918kiss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-06-07 00:13
Too many can overwhelm the message, and
"wordy" oness will often bore bavarian motor works logo.
In case thee lock occur, it always be goving your small
business credit card to any other companies.

Also visit my page ... sky777 download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd