Najnowsze felietony

piątek, 10 kwiecień 2015 13:50

Dlaczego przegrasz życie?

Napisał 

Przez tyle lat pracy z mężczyznami (i głównie ze sobą), zrozumiałem że zasadniczy problem zawsze sprowadza się do jednej, jedynej sprawy - niskiej samooceny. Jeśli jest ona niekorzystna, staje się to powodem poczucia bolesnego braku i jątrzącą się, emocjonalną raną. Żeby ją zaleczyć, poczuć się pełniej i przyjemniej ze sobą, szukamy ładnych dziewczyn, fajnych (czasem "mocnych") kolegów, staramy się zrobić coś - co sprawi że uczucie cierpienia i bycia nikim zniknie.

Nawyk może zmienić tylko inny nawyk

Niestety - nie ma na to najmniejszej szansy, i im wcześniej ktoś to zrozumie, tym mniej ciosów od życia przyjmie.

Poczucie bycia kimś gorszym, brzydkim, głupim - nie jest brakiem jakichś przedmiotów (gadżety, auto), związków międzyludzkich czy posiadaniem innego typu ciała niż aktualnie uznawane za piękne, ale nawykiem, w dodatku bardzo silnym, gdyż kształtowanym od dzieciństwa. Nie da się zmienić nawyku ani dziewczyną, ani założeniem rodziny, zmianą umięśnienia czy wyglądu ciała, a tym bardziej władzą czy pieniędzmi. Torba pieniędzy nie zmieni wzorca podświadomego, który tak zmienia Twą percepcję, że wzmacnia wszystkie sygnały z otoczenia świadczące że jesteś głupi i zły (a najczęściej zupełnie inne sygnały tak właśnie mylnie interpretuje), a tłumi każdą inną informację, która mogłaby dać Ci przyjemność. Jeśli więc powiem Ci komplement, zawsze go zinterpretujesz jako kłamstwo bądź szyderstwo, albo w ogóle nie zauważysz, pominiesz. Dopóki nie zmienisz własnych wzorców emocjonalnych wobec siebie (samoocena), choćby cały świat chciał Ci dać szczęście, nie przyjmiesz go. Taka jest potęga ludzkiego umysłu, a raczej podświadomości która nami kieruje.

Euforia spowodowana nową rzeczą czy związkiem na chwilę przytłumi ból, ale już za chwilę on wróci - silniejszy, potężniejszy. Euforia zakochania trwa do dwóch lat, później mija - i dopiero wtedy do nas dociera, co nawyrabialiśmy. Euforia z nowego auta czy telewizora, trwa kilka dni - później widzimy lepsze, tańsze modele, a sama myśl o ratach dotkliwie parzy. Dużo dłuższa, intensywniejsza ale i pełna lęku jest euforia władzy - i słusznie, bo im więcej władzy, tym więcej na nią chętnych, nie wahających się przed niczym, byle tylko skosztować jej nektaru.

Bajki o luzie napędzane przez strach

Przykładem niskiej samooceny może być Pan Kuba Sienkiewicz, który odniósł wielkie sukcesy - świetny lekarz (pracował z nim mój wychowawca z liceum, podkreślający jego wiedzę i umiejętności), znany w całej Polsce muzyk - czyli człowiek sukcesu. Jednocześnie był potwornie nieszczęśliwy, w depresji, ciągle używający silnych leków i narkotyków, by ten stan cierpienia w sobie zminimalizować - o czym sam pisał. Ludzie na zewnątrz widzieli człowieka, któremu się naprawdę udało - w środku jednak sytuacja wyglądała tragicznie.

Często jest tak, że na zewnątrz sukces, osiągnięcia i blichtr, a w środku skowyt i ucieczka w wódkę, narkotyki albo dręczenie innych, by rozładować ciągle narastające, negatywne emocje. Ponieważ znam takich ludzi osobiście, pracuję z nimi, wiem jak to wszystko bardzo nieciekawie wygląda - później tacy ludzie "sukcesu" nie mogąc znieść wewnętrznego napięcia biją dzieci, żonę, psa, trolują w necie. A naiwni się na te obrazki "luzu" łapią. Jeśli jest pozycja, to o luzie zapomnij - jest tylko strach o jej utratę, bo z nią skojarzona jest przyjemność. Im mocniej ktoś ekscytuje się swymi sukcesami, tym większy w nim jest lęk że poniesie porażkę, utraci społeczny szacunek i związaną z tą emocją przyjemność. Większość ludzi odnoszących sukcesy, nienawidzi i gardzi ludźmi - bo z jednej strony potrzebują podziwu tłuszczy, a z drugiej strony boją się, że podziw zmieni się w odrazę (co się zdarza). I co z poczuciem przyjemności, utożsamionym z podziwem? Zniknie. Im większa władza i sukces, tym większy lęk i strach. Naprawdę chcesz takiego życia? Myślisz że Ci się spodoba? Niestety, z zewnątrz widać tylko jasną stronę, a ciemną każdy z tych ludzi skrzętnie ukrywa. W końcu masz zazdrościć i podziwiać, a nie się brzydzić.

Najpierw samoocena, później sukces

Wyobraź sobie człowieka, który wszedł w rodzinę, ma pracę, obowiązki, dzieci - i coś osiągnął. Ponieważ był zakompleksiony, zawsze czuł się nikim, mając pozycję zaczął upadlać innych, wyśmiewać ich ciężką sytuację życiową. Czy wiesz jakie przerażenie budzi w nim wizja, że nagle traci pieniądze czy społeczny szacunek? Czy wiesz jaką radość odczują jego ofiary? Akurat znam takie przypadki osobiście - jedna z Pań którą znałem, była dość bogata. Gdy tata przestał piastować bardzo ważne stanowisko państwowe, firma szybko upadła. Przez lata ta Pani traktowała ludzi jak śmieci, a później w strachu że ujrzą jej upadek, dochodziło do zachowań paranoidalnych, chowania się, panicznego rozglądania czy sąsiedzi nie widzą. I tak latami, strach od rana do wieczora, udawanie wszystkiego, silne nałogi by ogłuszyć wewnętrzne, negatywne emocje - piekło na ziemi. Taka jest cena sukcesu, osiągniętego zanim sami zmienimy swoją samoocenę. Jeśli pierwszy jest sukces, a nie pozytywna samoocena, będzie jak z lotto - milionerami którzy kończą rozpici, bez pieniędzy i rodziny, albo się wieszają z rozpaczy. Dlatego nie gram w lotka, bo nie daj Boże mógłbym wygrać, znając moje "szczęście".

Można więc założyć, że ktoś chwalący się pozycją czy pieniędzmi, czerpiący z tego poczucie wartości jest więźniem lęku. Im mocniej się chwali, tym większy strach który trzeba rozładować. Idzie się więc w wódkę (tzw. wysoko funkcjonujący alkoholik, do czasu), pastwi się nad innymi, słabszymi, czy też zdobywa ulgę obrażając ludzi anonimowo w internecie.

Tylko wysoka samoocena Cię obroni

Zanim weźmiemy się za związki na poważnie, dzieci, wybieranie ścieżki życiowej - musimy załatwić sprawę ze sobą - warto ulepszyć, odkłamać negatywną wizję samego siebie, bo z całą pewnością nie jest ona ani prawdziwa, ani Twoja. Jeśli nam się to uda, a jest to wyjątkowo niewdzięczna praca, nasze życiowe wybory nie będą podyktowane chęcią złagodzenia własnego poczucia braku, a pragnieniem rozwoju. To krańcowo różne motywacje, które stanowią o jakości życia. Już nigdy nie zgodzisz się na to, by kobieta się Tobą bawiła czy źle traktowała - już nigdy nie będziesz cierpiał, bo ktoś miał zły dzień i wyżył się na Tobie. Życiowy drapieżnik już nie może Cię złapać na haczyk, bo nie potrzebujesz nic, co ma do zaoferowania - komplementy, klepanie po pleckach? Nie trzeba Ci tego, bo sam dajesz sobie akceptację. Pieniądze "na szybko"? Nie trzeba kupować kompulsywnie, by polepszyć sobie humor, bo ten dopisuje nawet z ostatnią koszulą na karku. Na wódkę, koks, dziwki? Nie czujesz takiej potrzeby, zwłaszcza że to kiepski interes - za chwilę chemicznej euforii, kosmiczna cena w postaci zrujnowanego zdrowia, chorób, wybitych zębów, zmasakrowanego odbytu po pigułce gwałtu w drinku czy nawet śmierć.

Praca nad zmianą samooceny, to jak próba nie wciśnięcia hamulca, gdy szybko jedziemy autem na betonową ścianę. Noga sama naciska hamulec - a my musimy się zmienić tak, by noga nawet nie drgnęła. Ten hamulec to wstyd, nieśmiałość, podświadoma chęć by doświadczać biedy, upokorzeń, problemów. Trzeba go wyłączyć, ale nie jest to robota na kilka godzin, jak przekonują niektórzy żartownisie - guru. Tak mówią, ale ja nigdy nie widziałem żeby to zadziałało, a znam wielu takich ludzi. Jeśli ktoś trzydzieści lat miał wmawiane pewne przekonania i wzorce, to nie można się ich pozbyć w kilka chwil - chyba że zdarzy się cud, objawienie, doświadczenia psychodeliczne jak po ibogainie czy ayahuasce.

Ciosy i kłopoty surowymi nauczycielami życia

Gdy wspominam swą przeszłość, widzę wyraźnie jak sam się pakowałem w kłopoty z poczucia braku. Byłem z piękną dziewczyną, znosząc jej nieprzyjemny charakter i kłamstwa, ponieważ chciałem się dowartościować tym, że mam takie cudo przy swym boku. Cierpiałem i ponosiłem ofiary (głównie finansowe, jak na mężczyznę przystało), by zmniejszyło się cierpienie spowodowane poczuciem bycia bezwartościowym. Chciałem się podwyższyć pięknotką u boku, a przecież od dawna wiadomo, że kto się wywyższa będzie poniżony, co też się stało. Później cierpiałem i lżyłem w myślach dziewczynę, która tak naprawdę pokazała mi jaką mam samoocenę. Gdyby ze mną została, a ja utożsamiłbym z nią swoje szczęście, ciągle czułbym lęk że utracę ją - czyli źródło zadowolenia, oraz nie zrozumiałbym, że zależność emocjonalna od innych ludzi to piekło na ziemi. Kiedyś przychodzi taka chwila, że człowiek uświadamia sobie, iż wszystkie ciosy które dostał, pracowały na rozszerzenie, pogłębienie świadomości siebie. Ciosy ćwiczą Twą siłę, budują mądrość - z mojego, obecnego punktu widzenia rozumiem, że gdyby było wspaniale - czyli tak jak wtedy interpretowałem słowo "wspaniale", byłbym wrakiem pełnym lęku, bo kobieta zawsze może odejść albo zdradzić. A tak już wiem, że szczęścia należy szukać tylko w sobie, zmianie swego sposobu patrzenia na życie, transformacji przekonań z negatywnych, niszczących mnie, na pozytywne, wspierające. I tę świadomość uważam za największy sukces mojego życia - będzie mi oszczędzone wiele nieszczęścia i cierpienia, mam czas i szanse na znacznie lepsze, niewyobrażalne dla zwykłego człowieka życie. Ważne by nie czcić cierpienia, ale traktować je jak znak - wskazujący nam w którą stronę nie należy iść. Gdy podążamy dobrą ścieżką, cierpienie nie jest już do niczego potrzebne.

Podobnie było z kolegami - szukałem w nich nie możliwości wzrastania, uczenia się i konkurowania w dążeniu do doskonałości, a poczucia siły i mocy którego mi brakowało, nie rozumiejąc że moc u krewkich chłopaków brała się ze strachu, który zmienił się w społecznie szanowaną nienawiść i złość - na kłopoty nie trzeba było długo czekać.
Ponieważ cierpiałem, obserwowałem otoczenie by dowiedzieć się jak ludzie reagują na kłopoty. Robiłem to, co szanowani przeze mnie ludzie. Jadłem więc ciastka, ponieważ lepiej się po nich czułem (skok poziomu cukru). Efekt? Nadwaga (ważyłem ponad stówę), blisko cukrzycy, złe samopoczucie, popsute zęby, zaburzona wizja świata - grzyb candida żywiący się cukrem, zmienia psychikę człowieka "pod siebie". Paliłem kilkanaście lat, w efekcie miałem czarno - brązowe zęby (wstydziłem się uśmiechać, naciągałem górną wargę na zęby), doprowadziłem się do obturacji płuc, straciłem sporo pieniędzy i upadlałem jarając kiepy, gdyż głód "bucha" był za silny, za bolesny - oczywiście ściemniałem że palę kiedy chcę, a chciałem co pół godziny. Chciałem być lubiany i akceptowany, więc nadskakiwałem innym, za co nigdy mi się nie odwdzięczono - i chwała Bogu, gdyż wtedy zrozumiałem że miałem parszywe intencje, a ludzie to wyczuwają. Jeśli się nie szanujesz, nikt Cię nie będzie szanował - a ja chciałem szacunek sobie kupić, uzyskać nadskakiwaniem, pomocą innym. Tymczasem inni nie pomagali, a mieli szacunek otoczenia - nie mogłem tego przez lata zrozumieć. Użalanie się nad sobą i hejtowanie w myślach niewdzięczników jest pójściem na łatwiznę - chciałem zrozumieć i zrozumiałem. O wódeczce, najpopularniejszym polskim leku antydepresyjnym i narkotykach, lepiej nie wspominać - na kolanach dziękuję za to, że po tych wynalazkach na lepszy humor leciało ze mnie z każdego otworu w akompaniamencie jęków, kwików i bólu. Wziąłem rozwód z papierosami, oraz jestem w separacji ze słodyczami (czasami się spotkamy na przyjacielski seks), na szczęście alkohol mnie oszczędził.

Wizja siebie nie jest Twoja, tylko cudza

Każdy brak który chciałem sobie skompensować, pobudzał mnie do działań, które zawsze dawały mi jeszcze więcej bólu. Jedni się obrażają, drudzy chcą zrozumieć dlaczego tak jest, po czym oświeca ich że ból i nieudane próby to znaki, wskazujące im że są na złej ścieżce. Jednak dla niektórych ludzi, przyznanie że czegoś nie wiedzą czy źle postąpili, jest nie do zrobienia - wstydzą się. Dlatego całe życie brną w ślepą uliczkę, solidnie cierpiąc. Trzeba być gotowym na przegranie wielu bitew, by wygrać wojnę. Dlatego mądrym ruchem w takiej sytuacji jest zaprzestanie szukania lekarstwa na zewnątrz, leczenie objawów, tylko wyleczenie choroby - a jest nią niska samoocena.

Wizja siebie jaką masz, czyli WYUCZONA i uwarunkowana reakcja emocjonalna na swoją pozycję społeczną, ciało i jego części (noga, ręka, wielkość ust, kształt oczu, zmarszczki itd), nigdy nie jest żadną prawdą ani faktem, ale efektem oszustwa, porównywania się do idoli, opiniami innych ludzi na nasz temat, a my tę opinię przejęliśmy najczęściej w dzieciństwie. Dlatego warto tę wizję zmienić w taki sposób, by nam służyła i nas wspomagała, a nie wiecznie hamowała i gnoiła. Wizja siebie, jest właśnie tą różnicą oddzielajacą ludzi przegranych od wygranych, nieszczęśliwych od szczęśliwych. Negatywna wizja siebie, jest jak plecak wypełniony kamieniami. Wykrzywia ciało, sprawia ból, uniemożliwia szybki bieg czy szybkie zwroty. Pozytywna, pełna miłości wizja siebie, to siedmiomilowe buty - nie dość że Cię nie obciążają jak plecak z kamieniami, to dodatkowo motywują, wspierają, pocieszają, dodają sił. Możesz wybrać jak chcesz żyć - a za Twoim wyborem pójdą konsekwencje. Niestety, wielu ludzi trzyma się swojej skrzywionej wizji siebie z powodów religijnych, myśląc że tak chce Bóg. Jednak to nie Bóg zarabia na Twoim nieszczęściu, frustracjach i lękach, a kapłan, korporacje, rządy, bo smutny człowiek to idealny konsument, który w kupowaniu poszukuje przyjemności. I to nie Bóg wmawiał Ci latami że jesteś grzeszny i masz się czuć winny (śmierć Jezusa i grzesz pierworodny), tylko człowiek - kapłan, zarabiający na Twoich lękach, obawach, paraliżującym każe działanie poczucie winy. Proponuję zapytać Boga, czy naprawdę masz żyć w takim gnoju, ciągle w depresji? Czy masz żyć w poczuciu winy?Odpowiedź nie przyjdzie do naszego rozumu, a jako odczucie, więc warto się wyciszyć, uspokoić. Jeśli taką odpowiedź odbierzesz, musisz się przygotować na to, że kapłan uzna Cię za opętanego - religia to wielka korporacja, która zarabia na pośrednictwie, i jeśli je utraci, to szybko upadnie. Nikt na to nie pozwoli. A że cierpisz? Korporacja nie ma sumienia, a jej dekalogiem jest zysk. W ogóle praca nad pozbyciem się religijnych uwarunkowań z podświadomości, jest bardzo ciężka, trwa kilka, kilkanaście lat. Żadne programowanie nie jest tak potężne, jak te pochodzace od kościoła katolickiego. Ale warto tego dokonać, jakość życia i odczuć poprawia się w sposób nieopisywalny.

Wybierz swoją wizję

Musisz mieć jakąś wizję siebie, nie można żyć jej nie mając - wizja siebie, to pozycja na osi współrzędnych dzięki której określasz swoją pozycję społeczną. Ta wizja może być niezwykle przykra, a więc mamy tu wszelkiej maści neurotyczki, anorektyczki słaniające się przed lustrem z którego straszy hipopotam, osoby z kompleksami załamane swoim wyglądem - a raczej wizją tego wyglądu, emocjami które czują wobec siebie. Czy wizja jest prawdą? Nie, ponieważ anorektyczka umierająca z głodu nie widzi szkieletu jakim jest, ale wieloryba. Czy widzi prawdę? Nie, widzi kłamstwo - podobnie jak i Ty. Podobnie kulturysta widzi w lustrze małego, bitego w dzieciństwie chłopca. On to robi, by nawyk nienawiści do siebie i strachu znikł, ale on cały czas jest oraz będzie się powiększał. Spuchnięte mięśnie nie zlikwidują podświadomego nawyku. To zresztą dokładnie opisuję w książce "Stosunkowo dobry".

Jeśli nie kształtujesz emocjonalnej wizji siebie, stworzą Ci ją "marketingowcy" z telewizji i mediów, oraz komentarze zazdrosnej, lękliwej, głupiej bądź nienawistnej rodziny - "aleś Ty głupi", "z takim wyglądem nic nie osiągniesz", "nie nadajesz się do niczego". Media Ci pokażą aktora z pięknym ciałem oraz głosem, otoczonego pięknymi Paniami, a filmy porno 25cm penisy i jęczące z rozkoszy kobiety - więc porównujesz swoje ciało z modelami, dochodząc do wniosku że jesteś znacznie brzydszy i mniej "wyposażony". Jeśli aktor był szczęśliwy, uznajesz "logicznie" że Ty nie możesz, bo nie jesteś jak on - jeśli aktor porno zaspokaja kobietę dwa razy większym penisem niż Twój, znowu "logicznie" myślisz, że Ty rozkoszy nie jesteś w stanie kobiecie dać, co w większości przypadków jest absolutną bzdurą. Jest też w naszej kulturze kościół, który dosłownie "instaluje" w nas poczucie winy za popęd seksualny, który jest wyrazem zdrowego ciała, oraz strach przed byciem radosnym, zdrowym, silnym, bogatym i przebojowym. Promowani są tylko cisi i pokorni (zdobędą kiedyś ziemię, póki co od dwóch tysięcy lat są tylko pomiatani i wykorzystywani), męczennicy katujący swoje ciało, umysł, rodzinę swym ascetyzmem, zagłuszający pragnienia i nienawidzący siebie (pójdą do nieba, będą siedzieć po prawicy ojca), chorzy, leniwi i głupi (cierpienie ma ich oczyścić, praca nie ma sensu bo liczy się tylko prawdziwe życie - te po śmierci), nadstawiający drugiego policzka (ku nieopisanej radości wszelkiej maści łotrów i psychopatów).

Wyobraź sobie...

Musisz więc Ty sam stworzyć wizję siebie, bo jak tego nie uczynisz, sam widzisz że tę wizję Ci stworzono i "zainstalowano" w głowie - miliony ludzi w tę wizję wierzą i według niej żyją. A jaka wizja, takie życie, zachowanie, jakość bytu który jest głównie wynikiem właśnie tej wizji siebie. Jeśli się pokochasz, poczujesz ze sobą dobrze, sam sobie ustalisz wzorzec piękna - którym będziesz Ty sam. Niby dlaczego czczenie jakiegoś narkomana jest w porządku, a siebie już nie? Czym się różnisz od idoli? Różni Cię wiara - i to nie Twoja - że jesteś maluczki. Ale nie jesteś, bo mały czy duży to efekt porównywania się (mały tworzy bolesne kompleksy, duży strach że się zmniejszysz), a Ty miej swoją własną miarę. Do niczego Cię nie namawiam, ale wyobraź sobie taką wizję - czujesz się ze sobą przyjemnie, miło i komfortowo. Niezależnie od wzrostu i wyglądu, czujesz się seksownym, silnym facetem. W ciele czujesz przyjemne odprężene i poczucie komfortu - nie boisz się odrzucenia, więc nie ma w Tobie lęku, a piękne kobiety są przyjemną opcją miłego spędzenia czasu na życzliwej rozmowie. Bez lęku, gnojenia siebie... z poczuciem szacunku, życzliwości wobec siebie... wewnętrzny głos szepcze Ci pełne życzliwości i miłości słowa... wspiera i podnosi na duchu, komplementuje, zachwyca... idziesz jak burza, jak czołg wśród szklanek. Ludzie którzy Cię otaczają, są pełni kompleksów. Porównują się do aktorów i celebrytów - i gdy widzą Ciebie, czują że jest coś, co Cię odróżnia od stada beczących w tym samym, uniżonym rytmie baranów. Masz swoją wizję, więc nie korzystasz z tej, z której czerpią wszyscy ludzie - już w tym momencie masz coś, co nazywa się charyzmą - stajesz się gwiazdą, ponieważ jesteś inny, lepszy. Ludzie naprawdę to czują, a zwłaszcza emocjonalne, intuicyjne z natury kobiety.

Każdy człowiek gdzieś w środku marzy o pełnej wolności i szczęściu, stąd umiłowanie powieści fantasy, s/f, filmów z superbohaterami którzy wznoszą się nad wszystkich innych - a Twoja obecność pachnie i smakuje tą wizją. Ludzie nie wiedzą dlaczego, ale lgną do Ciebie, chcą się Tobie przypodobać. W efekcie nie mając wzrostu, urody modeli ani pieniędzy, masz dostęp do wszystkich rozkoszy tego świata, ale nigdy Cię one nie pochłoną, nie zbiesisz się dla nich, ponieważ już masz szczęście, i nie jest ono zależne od innych ludzi.

Wyobraźnia i wiara jest za darmo

Pełna miłości, życzliwości i szczęścia wizja, to efekt Twej wyobraźni i wiary, a nie pieniędzy, urody i pozycji społecznej. Możesz spać pod mostem, ale wizję mieć możesz. Wizja jak wiemy, zmienia całą chemię ciała - uwalniają się feromony i endorfiny które wyczuwa otoczenie, odpowiednio do tego reagując. Ferris kiedyś zmienił w sposób naturalny trzykrotnie wysokość poziomu testosteronu, po czym zanotował że z odległości kilku metrów kobiety żywiołowo reagowały - czuły podświadomie. Jeśli się pokochasz i zaakceptujesz, inni ludzie też to wyczują, i to znacznie mocniej.
Wyobraziłeś to sobie? Czy to nie piękna wizja? Można tak żyć. Ale by tak się stało, by słowo stało się ciałem - czyli wizja stała rzeczywistością, najpierw musisz uwierzyć że jest ona możliwa do zrealizowania - no cóż, jest. Każda wielka gwiazda właśnie tak funkcjonuje. Myślisz że niski De Niro albo Pacino wewnętrznie się gnoi, opluwa za niski wzrost, udowadnia w necie że jest lepszy? Oczywiście że nie. Ich wizja siebie jest wielka, nie do złamania, dlatego otoczenie właśnie tak ich postrzega.

Pokochaj tę wizję, rozkoszuj się nią i poświęć jej całkowicie - niech Twoja uwaga (czyli energia) zawsze za nią podąża, rozkoszuje nią w każdej chwili życia. W końcu wizja stanie się tak nasycona, tak jaskrawa i silna, że uniesie Cię we wspaniałości, których nie jesteśmy w stanie sobie teraz wyobrazić. Taka jest moc człowieka. Ale by ją wyzwolić i odkryć, musisz w nią zainwestować swoją uwagę - zamiast na poczuciu nieszczęścia, depresję i żale.
Twój nastrój to Twoja decyzja - jeśli powiem Ci żebyś poczuł się źle, bez problemu to zrobisz. Wyobrazisz sobie przykre zdarzenie, i już źle się czujesz. Ale jeśli powiem byś poczuł się cudownie, wymyslisz tysiąc wymówek że nie można. Ależ oczywiście że można, spróbuj. I jeśli poczujesz raz, poczuj dwa razy. A skoro można dwa razy... poczuj sto razy, miesiąc, rok, całe życie. Skoro są ludzie bezustannie w "dołku", to można też być na "górce".


www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 40345 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 kwiecień 2015 14:16
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+3 # Kasia 2015-04-10 16:27
To jest właśnie ten temat, który był poruszony przeze mnie w święta. Świetnie napisane i dużo prawd do których także doszłam ze znajomymi. Bardzo fajnie przeczytać takie rzeczy napisane męska ręka,daje to w pewnym sensie poczucie wsparcia - że to nie moja abstrakcja, tylko poważna sprawa dotycząca wielu ludzi-nie tylko mężczyzn. Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Marek 2015-04-11 00:49
Cieszę się że doszłaś ze mną, do tych samych przemyśleń - w kupie raźniej :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # arw 2015-04-15 13:37
Cytuję Marek:
Cieszę się że doszłaś ze mną, do tych samych przemyśleń - w kupie raźniej :)


Cieszymy się wspólnie.Nie ma nic wartościowszego dla mężczyzny jak kobieta dochodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2015-04-15 15:25
Dokładnie, wspólne dojście do prawdy jest piękne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # White Dwarf 2015-04-10 17:44
Spoko. Podrzucę inny problem. Z życia wzięty. Powiedzmy, że jesteś człowiekiem odnoszącym sukcesy. Mniejsze czy większe - bez znaczenia. Jesteś wolny i zadowolony z życia. Tak było w moim przypadku przez pewien czas. Niestety, musiałem współpracować z innymi (kasa). A od czasu do czasu zanurzyć w jakiejś pani. I co zauważyłem. Ludzie nie zniosą, kiedy jesteś szczęśliwy, zadowolony, śmiejesz się bez powodu. Nie musisz zapierdalać w fabryce, bo radzisz sobie inaczej (wszystko zgodnie z prawem i bez kokosów nota bene). I wtedy rośnie twoim "przyjaciołom" gul - no jak to kurwa, my tu się zarzynamy, a on tak sobie, tanecznym krokiem idzie przez życie? Niepodobna. W pewnym momencie zauważyłem, jak zaczyna mnie oblepiać astralne gówno. Takich osób w moim otoczeniu było kilka, w tym rodzina. Do tego moja eks, która nie mogła znieść, że nie pracuję na etacie a ona musi (nie musiała, próbowałem jej to wyperswadować, ale się nie dało). Rezultat: moje powodzenie życiowe zaczęło powoli, konsekwentnie spadać. W pewnym momencie było naprawdę niefajnie. Udało mi się uniknąć poważniejszych kłopotów bo jestem sensytywny - czuję energię. Ale gówno się przylepiło. Od paru lat pracuję nad tym, żeby to zmienić. Ludzi praktycznie odciąłem. stałem się nieufny, hermetyczny. Pracuje nad tym, żeby nie popaść w paranoję i nie ładować się negatywami - staram się mimo wszystko cieszyć życiem. Moje życie systematycznie się poprawia, wracam do dawnego stanu. Ale poznałem jego ciemna stronę - wpływ tzw. zwykłych ludzi. To jest naprawdę straszny syf i każdego kto chce mieć w życiu dobrze ostrzegam - z dala od ludzi.

Nie piszesz, Marek, w swoich felietonach, o ważnej sprawie - jak podświadome umysły wpływają na siebie nawzajem. Dla każdego kto ma podstawy to jest kolejny BARDZO WAŻNY krok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-04-11 00:57
Tak naprawdę nie niszczy nas zazdrość ludzi, ale nasza reakcja na nią. To wielka różnica. Jeśli czytałeś moją książkę, wiesz że uczucie się zawsze realizuje. Jeśli ktoś czuje ból dupy z powodu Twojego sukces, będzie czuł jeszcze większy - co oznacza że zwiększy się Twój sukces.

W istocie zazdrość innych dodaje Ci sił i energii, wspiera. Czy widziałeś by znienawidzeni politycy na szczycie tracili energię? Miliony ludzi przeklinało Hitlera, Stalina, Mao, a oni mieli jeszcze więcej mocy.

Masz program (ja też, niestety) w głowie, że presja innych oznacza stres. Jeśli widzisz presję, spinasz się i wchodzisz w stan awaryjny, ale to nie oni to sprawiają, ale TY SAM. Jeśli oblepiało Cię "astralne gówno", to tylko dlatego że sam obniżyłeś "wibracje", Twoja podświadomość uruchomiła program że masz się czuć źle, skoro inni tego chcą.


Jeśli masz w sobie miłość do siebie, niezależnie od tego co ludzie sobie wymyślają w głowie, nie ma mowy żeby ktoś miał na Ciebie wpływ. Na wysoką wibrację (szacunek do siebie) nie wpłynie niska (zazdrość, chęć zniszczenia, oplucia).

Nawet z magii wiadomo, że jak ktoś wierzy w Boga i nie ma poczucia winy, żaden, nawet najstraszniejsz y czarownik nie jest w stanie mu nic zrobić. Więc nie rodzina i znajomi Cię ograbili z energii, ale Ty sam swoimi przekonaniami, że oni mają nad Tobą moc. Mają, jeśli w to wierzysz. Nie mają, jeśli wierzysz w moc Boga w sobie.

Oczywiście zaatakowali - ale reakcja na ich atak była Twoja. Tak czy nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # brat 2015-04-11 07:21
Tak!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2015-04-11 11:01
Jeszcze dodam, że temat oddziaływania na nas ludzi jest cholernie skomplikowany, i wątpię bym znał większość tych niuansów. Natomiast wiem jedno - to my decydujemy na czym koncentrujemy uwagę. Nie rodzina, tylko my sami. Gdy mamy kłopoty, kluczowe jest zachowanie świadomości, by negatywne myśli narastające nie wiadomo skąd, nas nie pochłonęły.

Wymaga to niezwykłej wręcz czujności i uwagi, która wytwarza się w trakcie lat treningu. Ja sam mam z tym olbrzymie wręcz problemy, wielokrotnie jestem "zatapiany" przez negatywne myśli, które mnie wciągnęły w rozwijanie obrazków i filmów w głowie - oczywiście atakuje wzorzec, a my swą uwagą dajemy mu energię.

Dlatego ważna jest czujność, by widząc to natychmiast skoncentrować uwagę na czymś przyjemnym, miłym, a najlepiej na pozytywnie wymaksowanej wizji Boga.

Czasem pojawiają się emocjonalne impulsy, które sprawiają że reaguję bardzo emocjonalnie, a po fakcie rozumiem że właśnie dałem się nabrać. Jednak wraz z treningiem uważności, pojawia się takich sytuacji coraz mniej. Jednak napór negatywnych myśli trwa bezustannie, ponieważ wytwarzane są przez wzorce z dzieciństwa, głównie religijne.

Dlatego tuż po czujności jest niezależność mieszkaniowo - finansowa. Zanim nauczymy się być uważni może minąć wiele lat, jeśli w ogóle się uda, presja może być zbyt duża - zamiast się męczyć, warto po prostu ewakuować się od toksycznej rodziny, a nade wszystko starać się nie angażować za mocno w swoje relacje, nie wiązać za mocno. Mam tu na myśli kredyty, pożyczanie wartościowych rzeczy, kupowanie auta itd, bo zawsze trzeba być gotowym do odejścia, zamiast się latami o coś szarpać.

Dopóki człowiek ma w sobie konflikt, przyciągnie zawsze osoby, które mu ten konflikt uświadomią. Właśnie dlatego wyluzowałem ze związkami - bo wiem że jakby nie było miło na początku, cel jest zawsze ten sam, pokazać mi moje wzorce - a te są niezbyt miłe.

Mam 36 lat, i dopiero teraz uświadamiam sobie ile negatywnych przekonań mam w sobie. Dawniej było to blokowane, bo bym się załamał widząc ilość tego - natomiast teraz już wiem, że to jest najważniejsza sprawa w życiu, i w to trzeba inwestować wszystko, a nie w marzenia o rodzinie, wakacjach i jachcie. Tylko praca nad sobą da mi spełnienie, a za nim pójdzie wszystko inne.

Najpierw Bóg (czyli spełnienie, szczęście) w nas, a później wszystko będzie nam dodane. A ludzie chcą na odwrót.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # White Dwarf 2015-04-11 11:07
>> Jeśli czytałeś moją książkę

Dzisiaj skończyłem : ) Rzeczywiście, w przedostatnim rozdziale o tym jest.

>> Twoja podświadomość uruchomiła program że masz się czuć źle, skoro inni tego chcą.

Tak było. Ja widzę problem w tym, że inni chcieli mnie "obniżyć". Uważam, że to nie fair, bo każdy powinien żyć jak chce. Takie miałem wtedy przekonania ( i w sumie mam do teraz), ale nie dodałem do tego meta-przekonani a, że poglądy nie realizują się same, ale ludzie mają wzajemny wpływ na siebie.

>> Więc nie rodzina i znajomi Cię ograbili z energii, ale Ty sam swoimi przekonaniami, że oni mają nad Tobą moc

Było trochę inaczej, choć podobnie. Miałem przekonanie, że muszę z nimi utrzymywać jakąś solidarność, nie mogę tak po prostu powiedzieć "spierdalaj". Teraz umiem to już robić i efekty są dobre - natychmiast zostaje zerwany link. To jest potężne zaklęcie magiczne. Mówisz "spierdalaj" i demon znika. Stosuję też na telemarketerów : )


Jeszcze dwa słowa o książce - jest znakomita. Szkoda, że nie wydałeś drukiem, poczytałem trochę z monitora, ale potem druknąłem sobie jednak na papierze i przyswoiłem w całości. Książka zbiera wszystko o podświadomości do kupy, w jednym miejscu i bardzo zwięźle. Mogę polecić wszystkim jako lekturę na początek albo porządkująca wiedzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-04-11 22:02
Każdy niech żyje jak chce - oni chcą gnoić, obniżać Cię do swego poziomu, bo widzą w tym działaniu możliwość doznania ulgi. Mają do tego prawo, ale i poniosą konsekwencje, spore. Ty natomiast masz Boskie prawo nie przejmowania się ich opiniami, bo interesuje Cię jedynie Boska wizja siebie (bogging).

Co do bliskich, kontakt zachodzi w dwóch światach - umysłowym i emocjonalnym. Świadomie kiwasz głową jak pierdolą głupoty, uśmiechasz się, bo i po co robić konflikt, zwłaszcza wtedy gdy się z nimi realnie widujesz. Emocjonalnie natomiast wewnętrznie czujesz, że to co mówią to ich projekcje i ich problem, i w ogóle Cię to nie dotyczy.

Jeśli Ci powiedzą że jesteś żaba, zaśmiejesz się. Wiesz że to bzdura. Ale gdy mówią że jesteś głupi, denerwujesz się - dlaczego? Bo sam w to wierzysz. Oni tylko wyjmują to, co Cię boli, dają Ci szansę żebyś to przepracował.

I żeby nie było że mówię jako oświecony - sam mam z tym problem, i to spory. Ale świadomość co jest problemem, to już jest z górki jeśli chodzi o pracę nad sobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # Rysiek$ 2015-04-11 22:15
Qrwa, kto to minusuje? Zjeby co niszczą ludzi walczących o własne ja? Nie dajcie się temu goownu, które Was otacza! Masz moc? Idź do przodu i nie patrz na tych obsrajtygli, którzy zrobią wszystko, żeby Cię zdołować! Walić ich i miej wywalone, jak to mój Syn mawia :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # kio 2015-04-12 00:09
Rysiek$ po pierwsze to naprawdę mam watpliwości czy to pisać ....ale czy te minusy są ważne? :-)
CHCĘ BY NIE MIAŁY ZNACZENIA :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek$ 2015-04-12 20:20
@kio
Ja mam w doopie te minusy od strony ważności bądź nie. Chodzi mi o mechanizm, który jest w ludziach. Rozumiem jak ktoś mi walił w dół jak pisałem przedmiotowo o relacjach czy kobietach ale powyżej jest normalna, merytoryczna dyskusja a te minusy to czysty jad. Stąd moje pytanie kot? Może ktoś będzie na tyle odważny i napisze co mu się nie podoba? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda!!! 2015-04-14 14:55
Marku jest szansa że będzie można kupić papierowe wydanie Twojej książki w tym roku ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-04-15 15:26
Chodzi Ci o zestaw trzech książek który sprzedaję? Zostały chyba dwa albo trzy pakiety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda!!! 2015-04-16 09:53
Chodzi mi o książkę "Stosunkowo Dobry" w wersji papierowej. Z chęcią bym zakupił w normalnej cenie. Lubie papier :) Ebooki to nie to samo.
W reklamie na stronie widze tylko ebooka do zakupienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda!!! 2015-04-16 10:02
właśnie to zobaczyłem pod nowym wpisem i przeczytałem :) kurcze...
widze że nie ma szans na jedną książkę.
zostaje mi wydrukować ebooka i ładnie zblindować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # onaona 2015-04-26 12:24
Przeczytałam kilka twoich komentarzy i nie dziwi mnie, że znajomi i rodzina cię nie lubią jeśli jesteś taki jak widać w komentarzach.

Samo przekonanie, że możesz ot tak sobie "zanurzać się w jakiejś pani" jest wykorzystywanie m jej i potraktowaniem instrumentalnie jak przedmiot. Poczytaj sobie skąd się biorą puszczalskie, w które się zanurzasz. Są 3 opcje: albo to sierota poraniona od dzieciństwa, poprzez młodość i dorosłość albo kobieta zmuszona sytuacją albo chora. A ty z ich nieszczęścia korzystasz. Kto używa innych nie może czuć się dobrze sam ze sobą. Polecam ci zwłaszcza portal www.kobieceserca.pl oraz książkę "Kobiety, które kochają za bardzo". Tam jest wszystko na ten temat.

Poza tym bije z ciebie pycha, pt.: "ja jestem lepszy od was, bo nie pracuję na etacie". Już widzę te spojrzenia pełne wyższości, które rzucasz rodzinie i znajomym.

I co to jest "astralne gówno"? Zauważyłam, że większość tych co się mienią ateistami, antyklerykałami itp. i tak w coś wierzy. Ty jak widać w ezoterykę. Skoro wierzysz, że Jezus nie istniał to co cię przekonuje o istnieniu ezoteryki i astralnych gówien, które cię oblepiają? To mnie ciekawi i szkoda, że najpewniej nie odpowiesz.

Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # EnemyOfTheState 2015-04-26 12:45
Czyli co? Jak kobieta ma ochotę na seks tak po prostu dla przyjemności tzn. że musi być z patologicznej rodziny? :-| . Dziwne stereotypy tu utrwalasz, hehe nie można ot tak zanurzyć pomimo że kobieta nie mówi nie, bo? Bo "porządne" kobiety nie dają za darmo? :lol:

Ja sam jestem ateistą i owszem, w różne rzeczy wierzę (np. w siebie), ale odrzucam wytłumaczenia nadprzyrodzone, szukam racjonalnego wytłumaczenia. A duchowość można rozumieć nie tylko mistycznie, ale także jako wyższy poziom psychicznej świadomości. Ja na ten przykład bardzo lubię Eckharta Tolle'go. "Duch", "dusza" to też może być po prostu metafora jak "serce" czy "oświecenie".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # onaona 2015-04-26 13:00
Może cię zaskoczę, ale u kobiet nie występuje coś takiego jak wskakiwanie do łóżka z obcym facetem dla przyjemności. Zawsze jest to wynikiem albo nieszczęścia albo choroby albo konieczności.

Co do wiary, śmieszą mnie ludzie, którzy "w nic nie wierzą", a potem idą do wróżki albo innego guru duchowego. Bo jednak organizm domaga się wierzenia w coś lub kogoś. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # EnemyOfTheState 2015-04-26 13:25
Może Cię zaskoczę, ale nie każda kobieta myśli tak jak ty. A te co lubią seks się z tym kryją właśnie przez takie konserwy jak ty, co chcą każdemu życie ustawiać.

Nie chodzę do żadnej wróżki bo znam te wszystkie mentalistyczne sztuczki typu zimny odczyt, efekt Forera, ściema na całego. W kwestii "duchowości" interesuje mnie tylko ludzka psychika, "duchowość" to dla mnie przenośnia, nic więcej.

Ale też prawda że są ateiści, którzy swoją wiarę jakby przenoszą na coś innego, np. w totalną wiarę w państwo, które wszystko im załatwi, tak ma skrajna lewica. Niektórzy po prostu nie ogarniają na czym powinien polegać racjonalizm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # onaona 2015-04-26 13:46
A komu ja ustawiam życie?

Stwierdziłam tylko fakt, który wam tutaj się nie podoba, bo wolicie wierzyć, że niezobowiązując y seks jest przyjemnością dla obu stron, a nie jest, gdyż kobieta popełnia taki z 3 wymienionych już przeze mnie powodów (nie będę się powtarzać).

Dzięki wierze w tę bzdurę możecie sobie spokojnie żyć myśląc, że nikogo nie krzywdzicie, ale postanowiłam popsuć wam trochę humory, że nie ma tak dobrze. :-) Kobieta "przeleciana" to kobieta skrzywdzona.

Ciężko jest przyjąć fakty do wiadomości toteż nie spodziewałam się pochwały dla siebie. :-)

A polecaną książkę i portal przeczytaj koniecznie, to się dowiesz jak działa psychika kobiet i dlaczego seks bez zobowiązań nie leży w naturze kobiet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # on 2015-04-26 15:18
Cytuję onaona:
A komu ja ustawiam życie?

Dzięki wierze w tę bzdurę możecie sobie spokojnie żyć myśląc, że nikogo nie krzywdzicie, ale postanowiłam popsuć wam trochę humory, że nie ma tak dobrze. :-) Kobieta "przeleciana" to kobieta skrzywdzona.


Fajne wymysły kreuje twoja wyobraźnia, szkoda tylko że się nimi dzielisz, a nie trzymasz w sobie.
To nie w porządku, że takie dewotki również trafiają na tę stronę, ale cóż bywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # onaona 2015-04-26 17:52
Po pierwsze. Tacy tu faceci mądrzy i inteligentni, a nie umieją podyskutować, tylko rzucają obelgami typu dewota i konserwa. Jestem rozczarowana (żartuję, spodziewałam się). Ogólnie, obelgi w moją stronę oznaczają, że nie przeczytaliście dokładnie i ze zrozumieniem, o czym autor bloga pisał (zwłaszcza na ecoego.pl). No trudno.

Nie podoba wam się co napisałam, bo wierzycie, że istnieją kobiety, które tak kochają seks, że lubią numerki z przypadkowymi facetami, a ja wam mówię, że istnieją tylko takie, które w pewien sposób są "uszkodzone" i to powoduje, że taki seks uprawiają, ale to nie oznacza, że go kochają.

Ostatnio przeczytałam, że prezydent Słupska - Biedroń - wyznał, że się zdziwił, jak się dowiedział, że pary heteroseksualne praktykują coś takiego jak gra wstępna. Ta konieczność gry wstępnej utrudnia kobiecie czerpanie przyjemności z seksu, gdy jest on przypadkowy z przypadkową osobą. Gdyż gra wstępna jest to całe zjawisko, cała operacja powiedziałabym, począwszy od dobrego odnoszenia się na co dzień do kobiety po dbanie o oprawę "aktu" (aby obojgu było dobrze). A nie takie hop siup w kibelku na imprezie. Albo umówili się, pomacali, zrobili co mieli zrobić i do domu - każdy do swojego.

Przykro mi panowie, ale kobieta działa trochę inaczej niż mężczyzna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # On 2015-04-26 19:52
"Uszkodzone" - tak dalej wmawiaj sobie. Są fajniejsze, bardziej pociągające i świadome swojej seksualności. Są pełne energii, a seks z nimi może być od razu na ostro lub odpowiednio nakręcając się. Do tego wystarczy rozmowa i narastające pożądanie, powstające poprzez flirt i droczenie się.

One robią to tak jak lubią, czując prawdziwe emocje i chęć, oraz mając fantazję i gotowość spróbowania czegoś nowego.

Bawi mnie niezmiernie dziecinne, niedojrzałe i naiwne podejście dorosłej kobiety, która oczekuje, że odpowiednie odnoszenie się na co dzień wystarczy, aby kobieta miała tak mokro, że sama nie będzie mogła się powstrzymać, by ściągnąć z siebie majtki, lub wycedzić przez zęby ostrą zachętę.

Jak dobrze, że mamy wybór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-04-26 20:53
Jeśli miałbym analizować motywacje koleżanki, to stawiałbym na taki scenariusz: Poznała faceta, być może zakochała się, uruchomiła seks by przywiązać go do siebie - facet z jakichś względów nie skorzystał i nawiał. Od teraz nasza Pani ma świętą misję wmawiania wszystkim, że seks z dziewczyną to krzywda.

Jest to próba wzbudzenia w facetach poczucia winy - że skrzywdzili biedną dziewczynę, która chce ale tak naprawdę nie chce :)

No i ma prawo mieć takie uczucia i emocje, oraz własną wizję w głowie - a ja mam prawo mieć własną. I tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # onaona 2015-04-27 09:21
W moim życiu nic takiego nie miało miejsca. :-)

Nigdzie nie pisałam, że seks to krzywda. Przypadkowy seks, do którego kobiety nie są przystosowane to dla nich krzywda. Nawet komentarze, które tutaj piszą kobiety są dwojakiego rodzaju: albo krytyczne albo w najlepszym razie sceptyczne. Ani jedna nie napisała, że lubi to co macie do zaoferowania kobietom, czyli przypadkowy seks. Zgodnie z waszymi teoriami ten blog powinien być miejscem spotkań dla ludzi, którzy takiego szukają, a nie jest. Albo raczej jest, ale tylko faceci, wyznawcy przypadkowego seksu się "spotykają", jeśli mogę to tak ująć. Skoro one istnieją, to gdzie są?

Swego czasu przeczytałam forum, w którym pisały kochanki żonatych i nawet one odmieniają miłość przez wszystkie przypadki, twierdząc, że żonaty je właśnie kocha, a żoną jest za karę albo z powodu kredytu i dzieci. Niektóre X lat tak sobie wmawiają, ale ta domniemana miłość musi gdzieś krążyć, nawet tylko we własnej wyobraźni.

Poza tym przeczytałam twój wpis nt. przygód z kobietami. I jak sam widzisz nie jesteś w stanie znaleźć kobiety do seksu, takiej, która spełniłaby twoje oczekiwania, bo zawsze każda chce jakiegoś dalszego ciągu i ogólnie czegoś innego niż masz do zaoferowania. Skoro takie kobiety istnieją to dlaczego nie udaje ci się znaleźć? Jedno spotkanie lub kilka i znowu nie masz nikogo do swoich celów. Bo dziwnym trafem zawsze spotykasz idiotki? O nie. Dzieje się tak, bo one wszystkie szukają miłości. Zatrzymają się przy tobie na chwilę z różnych, nieciekawych powodów, a potem wracają do poszukiwań MIŁOŚCI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # brat 2015-04-27 17:11
W ten sposób tylko pogrążasz kobiety. Chcesz nas przekonać, że u kobiet nie ma bezinteresowneg o seksu. Chcą zawsze czegoś. Zatrzymać przy sobie gościa, coś zdobyć, status, pieniądze, zemścić się na przekór (mężatki). To jest takie chwalebne?
PS może jeszcze wytłumaczysz co robi masturbująca się kobieta? kto ją tak krzywdzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # onaona 2015-04-27 09:53
Słuchaj, odnoszenie się na co dzień ma znaczenie, bo jeśli kobieta jest obrażana, upokarzana, bita, ciągle zmęczona obsługiwaniem całej rodziny i inne, to nie ma ochoty na seks. To chyba oczywiste? A flirt, droczenie się i rozmowa jest dopełnieniem dobrego traktowania.

Ale fakt, że w przypadkowym seksie nie występuje bicie i obrażanie. O flirt też jakoś trudno, bo przypadkiem to różnie bywa, co nie? Czasami człowiek się cieszy, że druga osoba jest chociaż czysta. :-) No ale do tego żaden maczo, samiec alfa, zaliczacz itp. się nie przyzna. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # onaona 2015-04-27 09:54
Powyższy koment jest do On 2015-04-26 19:52.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # On 2015-04-27 11:57
Widzę, że krucjaty ciąg dalszy. Nie wiem co sobie wyobrażasz na temat znajomości, która kończy się seksem, ale jest w niej to czego potrzeba obojgu, aby mieć satysfakcję ze zbliżenia.

Akurat towarzystwo tylko mydła nie wystarczy. Bez szczupłego , jędrnego ciała, stosownego makijażu, fajnego charakteru i beztroski w oczach, kobieta nie ma co startować do najbardziej pociągających facetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qui pro quo 2015-04-27 14:00
Szanujace siebie kobiety nigdzie nie muszą "startować" gdy chcą być zauważone, w jakimkolwiek celu. Wystarczy, że są, po prostu... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # taki jeden 2015-04-27 15:40
Problem właśnie w tym panowie, że kończycie seksem. Potem się ewakuujecie albo obracacie na drugi bok rozpoczynając nocny koncert niechcianych życzeń. Większość samców, pomimo całego swojego pozornego wyzwolenia, w podświadomości brzydzi się zbliżenia i stąd ta ewakuacja od partnerki.

Uciekacie od bliskości, słodkiej więzi, uciekacie od przytulania.

Nadal tkwi w was śmietnik duchowy, programowanie od dzieciństwa, programowanie grzechem, tabu, wstydem albo cynizmem i wulgarnością.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # onaona 2015-05-02 17:53
Wow. Ha ha ha, ale mnie rozśmieszyłeś.

Gdzie to ja przeczytałam na temat ładnych i zgrabnych do łóżka, aż specjalnie z Twojego powodu szukałam.

O, tu (!):

www.kobieceserca.pl/Uzaleznienie_rozdzial_4.html

W podtytule "Dzika bestia". Przeczytaj wszystkie rozdziały, bo rozbierają na czynniki pierwsze kobiety, które wskakują do łóżka nieznanym facetom - podają motywy ich postępowania.

Wypisz, wymaluj idealnie do ciebie pasuje, hahaha. Opisała cię autorka tekstu? Opisała!!! Ha ha ha ha. You made my day!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # jan jan 2015-07-22 20:06
A wyjazdy integracyjne? Ostatnimi laty bardzo modne są.
Tu pewnie wytłumaczenie będzie, że to przez alkohol "puściły hamulce". Wniosek kobieta również chce, ale ma mocno zakodowane hamulce społeczno-relig ijno-obyczajowe czy jakkolwiek je nazwać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-04-26 13:59
Jest jeszcze czwarta opcja - kobieta lubi seks, odpręża ją, daje spełnienie. I ja dając jej to, czuję się ze sobą bardzo dobrze - mam poczucie spełnienia dobrego uczynku

Takich kobiet jest bardzo dużo - ale wstydzą się o tym mówić, pisać, ponieważ boją się łatki "puszczalskiej" . Ludzie kochają seks, życie, taniec i radość, bo to jest nam dane od Boga, by się tym wszystkim cieszyć i radować. I aktem zła byłoby to odrzucić.

Nie jestem antyklerykałem - zrozumiałem jak wpływa na mnie korporacja religijna, po czym zrezygnowałem z jej usług, to wszystko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # onaona 2015-04-26 18:20
Cytat:
Takich kobiet jest bardzo dużo - ale wstydzą się o tym mówić, pisać, ponieważ boją się łatki "puszczalskiej" .
No pewnie, bo wszystkie jak jeden mąż się zmówiły, że to ukryją. :-) Oj, Marek, Marek. Dużo wiesz, ale ta drobna wiedza jakoś ci umknęła. Może dlatego, że interesuje cię punkt widzenia mężczyzn, a nie kobiet.


Co prawda nie będę was nawracać, ale napiszę dla informacji, dlaczego coś takiego jak wspólnoty religijne i kościoły w ogóle istnieją. Min. dlatego, że człowiek to istota społeczna. Potrzebuje wyjść z domu, spotkać się z innymi, porozmawiać i dla niektórych to praktycznie jedyna opcja, by dokądkolwiek wyjść. O ile w mieście można się czasem załapać na jakieś darmowe imprezy to na wsi nic takiego nie funkcjonuje. Dzięki kościołowi człowiek, co najmniej raz w tygodniu ma jakiś CEL. Ubiera się odświętnie i idzie gdzieś, w jakimś celu. W kościele modli się, pod kościołem spotyka znajomych, porozmawia, dowie się nowin, popatrzy itp. I po co ludziom odbierać, nieraz ostatni, CEL? Kto wie, co by było z tobą, gdybyś chodził do kościoła. Miałbyś jakiś cel i być może nie byłbyś w sytuacji, w której jesteś. Znam człowieka, który, gdy stracił pracę przestał wychodzić z domu, bo nie miał po co. Po jakimś czasie już nie mógł.

Korporacja religijna służy utrzymaniu jedności. A w każdym razie w katolicyzmie tak jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2015-04-26 20:50
To co piszesz o kościele, ma sens tylko do tego momentu, gdy zaczynasz rozumieć jak działa Twoja własna podświadomość. Wtedy jasnym się staje, jak straszną cenę płaci się za możliwość poobgadywania sąsiada. Ja tej ceny nie chcę już płacić, ale sporo wody upłynie, zanim wydostanę się z koszmaru, który zgotował między innymi mi, kościół katolicki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # onaona 2015-04-27 09:23
Większość, a może nawet wszyscy lubią albo potrzebują pogadać. Wy tu obgadujecie kobiety, a oni obgadują sąsiadów. Taki nasz los człowieczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # jan jan 2015-07-22 20:09
Cytuję onaona:


Samo przekonanie, że możesz ot tak sobie "zanurzać się w jakiejś pani" jest wykorzystywaniem jej i potraktowaniem instrumentalnie jak przedmiot. Poczytaj sobie skąd się biorą puszczalskie, w które się zanurzasz. Są 3 opcje: albo to sierota poraniona od dzieciństwa, poprzez młodość i dorosłość albo kobieta zmuszona sytuacją albo chora. A ty z ich nieszczęścia korzystasz. Kto używa innych nie może czuć się dobrze sam ze sobą.

Pozdrawiam!A wyjazdy integracyjne? Ostatnimi laty bardzo modne są.
Tu pewnie wytłumaczenie będzie, że to przez alkohol "puściły hamulce". Wniosek kobieta również chce, ale ma mocno zakodowane hamulce społeczno-relig ijno-obyczajowe czy jakkolwiek je nazwać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # adam 2015-04-10 21:52
To co piszesz jest bardzo ciekawe.. może nawet sam mógłbyś napisać tekst o tym? Im więcej punktów widzenia tym lepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-11 # White Dwarf 2015-04-11 11:08
Tutaj Marek jest obermajstrem od pisania :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Marek 2015-04-11 22:04
Pisz, jak będzie długi rozłóż na kilka komci i nie ma problemu żadnego :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # ABC 2015-04-11 12:30
Jedyny szczegól do którego mozna sie przyczepic to strasznie negatywne tytuly Twoich felietonow. Pozatym miod na oczy :)

Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # Rosemount 2015-04-11 13:42
[quote name="ABC"]Jedy ny szczegól do którego mozna sie przyczepic to strasznie negatywne tytuly Twoich felietonow. Pozatym miod na oczy :)

Przyłączam się do zdania ABC. Poza tym, Markowe tytuły są mylące. Gdy art rzuca mnie na kolana, to drukuję i często przekazuję koleżance ze słowami: Gocha, art Marka jak zwykle świetny i jak zwykle tytuł ma się nijak do zawartości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # Marek 2015-04-11 22:05
Tytuły staram się robić "marketingowe" - ot, prawa rynku, ale się na tym kiepsko znam. A jakie byście polecali?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # kio 2015-04-12 00:14
wystarczy ,że piszesz,treść!! ...i rób to dalej :-) Marku cóż mi z tytułu :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Pedro 2015-04-11 14:00
Piszesz ze najpierw Bog...a co kiedy myslisz ze wszystkie negatywne mysli uczucia przekonania sa od Boga? Wiem ze to jest irracjonalne, bo Bog bledów nie popelnia i kimkolwiek jest kocha nas bezgranicznie i chce naszego szczescia. Moje negatywne mysli sa tak silne z tego wzgledu iz uwazam ze Bog tak o mnie mysli, moze poprostu Boga mam stworzonego na wzor rodzicow ktorzy mieli o mnie takie zdanie, bede bardzo wdzieczny za udzielone odpowiedzi. Mam 25 lat i zauwazylem u siebie wiele falszu i chce go przepracowac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # Marek 2015-04-11 22:22
Cytuję Pedro:
Piszesz ze najpierw Bog...a co kiedy myslisz ze wszystkie negatywne mysli uczucia przekonania sa od Boga? Wiem ze to jest irracjonalne, bo Bog bledów nie popelnia i kimkolwiek jest kocha nas bezgranicznie i chce naszego szczescia. Moje negatywne mysli sa tak silne z tego wzgledu iz uwazam ze Bog tak o mnie mysli, moze poprostu Boga mam stworzonego na wzor rodzicow ktorzy mieli o mnie takie zdanie, bede bardzo wdzieczny za udzielone odpowiedzi. Mam 25 lat i zauwazylem u siebie wiele falszu i chce go przepracowac.Ja też tak miałem i mam, ale w mniejszym stopniu. U mnie to pozostałości programowania katolickiego w dzieciństwie, u innych może być sprawa z rodzicami, które dziecko w młodym wieku uważa za Boga - totalnie w końcu od nich zależymy wiele lat.

Trzeba na nowo zbudować wizję Boga, nauczyć się tę wizję kochać i ufać jej. Możesz skorzystać z nagrania mp3 Leszka Żądło "Ukochane dziecko Boga". No i pracować nad samooceną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Kasia 2015-04-11 17:20
Jeszcze raz ja ;) Odnośnie Kościoła Katolickiego. Sama byłam przeciwna tym wszystkim ludziom, plebanom, którzy mówili: "cierp za grzechy, moja wina i moja wina Ty uniżona służebnico...bl e ble ble.. a ksiądz na ambonie aż rósł w swojej władzy nad nami "baranami' (nie ubliżam nikomu) itp.itd." ale wystarczyło poszukać innych tekstów czy wypowiedzi wartościowych księży o poczuciu własnej wartości: m.in Ks. Pawlukiewicz https://www.youtube.com/watch?v=zPf-jDUQ-OM - mówi - że mamy żyć jak królowie, że wartość w KAŻDYM człowieku jest wielka, tylko jej poczucie niskie. Kolejny koleś : Jacek Pulikowski;),((https://www.youtube.com/watch?v=U1KyFePocr4) mówi o kobiecości do kobiet i męskości do mężczyzn - czym jest i jak to pielęgnować w sobie. Wrażliwość w mężczyznach jest piękna, tylko o to trzeba dbać - nikt o to nie zadba jak Ty sam.
Być świadomym siebie, kochać siebie a wtedy inni będą Ciebie kochać. Rozpoznasz także ludzi, którzy mogą źle na Ciebie wpływać, a wtedy po prostu będziesz ich unikać.. bo po co się pchać w relacje, które mają Cię ciągnąć w dół.
Kurcze dużo mam przemyśleń na ten temat.. ale nie będę się już rozpisywać. pozdrawiam ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Marek 2015-04-11 17:41
Kasiu, to co się mówi, a co się naprawdę dzieje, to wielka różnica. Stalin i Hitler też mówili miłe rzeczy - a co z tego wyszło?

Ksiądz Ci mówi o miłości i szacunku do siebie. To Ci się podoba. Ale oprócz zadowolonego umysłu masz jeszcze podświadomość, która w 99% decyduje o Twoim życiu, zdrowiu i szczęściu. I właśnie ta podświadomość kojarzy piękne słówka z obrazkami - Jezus na krzyżu, czyli zwłoki na narzędziu tortur, kojarząc miłość Boga ojca z torturami i śmiercią. Święci męczennicy zakatowani - miłe Bogu. Matka Boska rodzi piękne dziecię, ale bez seksu. Papież Polak? Cierpiał, czyli błogosławiony.

I to w Ciebie wchodzi jak w masło, powodując straszne konsekwencje, poczucie winy, lęki i choroby. Napisałem o tym całą książkę, więc nie wyczerpię tematu w komentarzu.

Podrywacz też Ci powie miłe słówka, a cel ma wiadomo jaki - chce cipki. Korporacja religijna chce znacznie więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Kasia 2015-04-11 20:12
Myślę, że trzeba się do tego wszystkiego po prostu zdystansować, zwłaszcza do religii i Kościoła - żeby nie zwariować - (bo naprawdę można) ale skupić się tylko na słowach z Biblii (tak wiem, nie wszystko jest światu przedstawione i są jakieś zatajone prawdy)do tego jest świetna manipulacja, gdzie buduje się na nieszczęściu bogactwo.. też to widzę:) Ok. nie zaczynam już tego tematu, skoro napisałeś o tym - muszę nadrobić, żeby zrozumieć Twój punkt widzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # Marek 2015-04-11 22:25
Cytuję Kasia:
Myślę, że trzeba się do tego wszystkiego po prostu zdystansować, zwłaszcza do religii i Kościoła - żeby nie zwariować - (bo naprawdę można) ale skupić się tylko na słowach z Biblii (tak wiem, nie wszystko jest światu przedstawione i są jakieś zatajone prawdy)do tego jest świetna manipulacja, gdzie buduje się na nieszczęściu bogactwo.. też to widzę:) Ok. nie zaczynam już tego tematu, skoro napisałeś o tym - muszę nadrobić, żeby zrozumieć Twój punkt widzenia.


Niestety, nic tu nie da dystansowanie się - są w psychice wzorce, i albo według nich żyjesz (ból i cierpienie) albo je zmieniasz (praca nad sobą). Nie ma innej opcji. Jeśli masz w sobie przekonanie że Bóg = cierpienie i męka, to podświadomość blokuje Ci Boga i prawdziwą miłość, bo Cię w ten sposób chroni od nieszczęścia (Jezus kochał Boga i umarł według tej religii, jak było naprawdę nie wiemy).

Dlatego jeśli chcesz życia w szczęściu, dystansowanie się nie wystarczy. Wzorzec trzeba przekonstruować , inaczej on wpłynie na Twoje życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-16 # White Dwarf 2015-04-11 17:43
Co to za gimbus się tu uwiesił i minusuje wszystko? Lata mi to nacią, ale śmieszne to jest. Tyle pracki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # Ja wiem! 2015-04-11 20:04
Sławomir zapewne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # Marek 2015-04-11 22:26
Minusiki? No to zobaczcie co się dzieje na wykopie... www.wykop.pl/link/2489797/dlaczego-przegrasz-zycie/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-16 # brat 2015-04-12 09:16
I ten rozpaczliwy krzyk użytkownika "oset" - "ROZMAWIAJ ZE MNA TCHORZU HU.JU TROLU!!!!!" Masakra...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-12 # Marek 2015-04-12 10:50
Cytuję brat:
I ten rozpaczliwy krzyk użytkownika "oset" - "ROZMAWIAJ ZE MNA TCHORZU HU.JU TROLU!!!!!" Masakra...


Ja od lat obserwuję sposób działania Sławka, dlatego wiem, że on kocha by wejść z nim w "dyskusję". On się uśmiecha i zachęca "podyskutujmy! Porozmawiajmy!" - no i się okazuje, że to ciężka sprawa. Wypomina rzeczy z przeszłości zniekształcając ich znaczenie, zapomina o jednych i wymyśla inne, jak mu udowodnisz że mija się z prawdą, wraca do tematu który pół godziny wcześniej wyjaśniliście. Tracisz głowę, pojawiają się silne nerwy, wściekłość, dziwne poczucie braku energii.

Ty tracisz energię, on jest coraz szerzej uśmiechnięty, wyluzowany, chce dyskutować, rozmawiać. Cała gra - czego dawniej nie rozumiałem - nie polega na tym że on chce wygrać w dyskusji, że można go przekonać, jego to nie interesuje. Chodzi o to żeby się zdenerwować, czyli żeby nastąpiło obniżenie nastroju (wejście na niską postawę energetyczna, czyli w strefę negatywnych emocji i bólu emocjonalnego) a wtedy pomocnik Sławka (a raczej dwa, budhialny i astralny) szarpie odpowiednie ciała subtelne osoby, która chciała mu wytłumaczyć że się myli.

Ty walczysz, szarpiesz się, w końcu chcesz się zemści a Sławek się śmieje, jest zadowolony. Pyta Cię "ale o co Ci chodzi? Porozmawiajmy!" Po czym obwinia Cię o coś takiego, tak zniekształca i manipuluje pamięcią wspomnień, że nie rozumiesz o co chodzi, więc się denerwujesz (szeroki uśmiech) a w końcu dochodzi do bluzgów i wymiany ciosów (uśmiech jak u Jokera).

Czyli chodzi o wampiryzm emocjonalny. I jeśli ktoś tego nie rozumie, wdaje się w bitki i awantury to zasila krokodyla - a on z tej energii oddaje małą część osobowości Sławka. To taki interes, deal Odbywa się to tak, że on czuje zadowolenie, chce mu się śmiać, dlatego naprawdę mu wierzę jak pisał, że żyje na luzie. To autentyczna prawda - ale ten luz nie jest wynikiem postawy życiowej, pracy nad sobą, osobowości, a energią wyszarpaną od innych ludzi, głównie z internetu.

Dla wampira nie ma znaczenia, czy kroi kogoś w realu czy w internecie - wystarczy skupić się na Sławku i jego żądaniach, tłumaczeniach i obwinianiu, sprofanować swoją energię (czyli wkurzyć się, zdenerwować) i już jest transfer. W realu niebezpiecznie - można dostać w twarz. W necie jest anonimowy i bezpieczny, a ofiar nigdy nie zabraknie, bo ludzie lubią pokazywać że mają rację - a on z tego żyje.

Jeśli więc rezygnuję z "dyskusji", w której zawsze podnoszone są takie idee jak moja choroba (sraczka, biegunka, wykluczenie społeczne, ból), bieda, stary samochód, że okradam ludzi itd (chodzi o to bym się zdenerwował), to zanika transfer energii. Nie czytam jego komentarzy, nie angażuję się, jak zaczynam się wkurzać myślę o czymś miłym - i wtedy się okazuje że w dziwny sposób maska luzu zaczyna znikać, a pojawia się brutalny, nienawistny agresor, który autentycznie cierpi. Jego luz i spokój jest zbudowany na cudzym nieszczęściu, osłabieniu. Sam z siebie nie ma kompletnie nic.

Takie są zasady energetycznej walki. Wejście w nią oznacza dla mnie chorobę, obniżenie punktu zbioru (wysokości emocjonalnej na której przebywa świadomość) oraz wynikające z niej kłopoty i problemy. Przerabiałem to już ze Sławkiem wiele razy, zresztą on ma wielu ludzi służących mu za restaurację - po wszystkim on jest na luzie (wierzę w to), a ludzie są wyszarpani wewnętrznie, są sprofanowani, siada zdrowie i wszystko się sypie. Taka jest cena chwilowego luzu, sztucznej bańki dobrego nastroju.

To czego nasz omnibus nie wie, to że istotki które mu pomagają nie robią tego za darmo. Jak skończy się jedzonko, jedzą ciało na którym przebywają, co oznacza ciężką chorobę psychiczną, albo takie obniżenie punktu zbioru, że człowiek już na ziemi jest w autentycznym piekle, nienawidząc innych, tracąc wszelkie pozytywne emocje i wartości.

A zanim się skończy szamka, ktoś może zaatakować nosiciela za to co robi. Przecież ten człowiek sukcesu, chwalący się wakacjami raz w roku i skodą fabią z salonu, całe dnie spędza w sieci. Na wykopie ma co najmniej dwadzieścia nicków, to jest masa pracy przelogowywać to wszystko, używać tora czy innego systemu do zafałszowania IP, prowadzi antyblogi, całe dnie wpisuje nienawistne komentarze. Całe dnie, całe święta przy kompie - by zachować poczucie luzu, bo inaczej pojawia się dziwny, nieprzyjemny stan emocji.

I tu z kolegą który badał Sławka, oceniliśmy że kiedyś miałem rację - facet mógł być albo w dzieciństwie bity, albo gwałcony, albo miał bardzo surowe i ciężkie dzieciństwo. Bo krokodyla człowiek sam do siebie zaprasza jak wampira przez okno, by chronił - i faktycznie ochrania wygłuszając traumy i spowodowane nimi emocje i myśli. Oczywiście do czasu.

Jednak w przypadku Sławka, nawet tak mocne wsparcie nie było w stanie zapewnić mu sukcesu, co mnie osobiście dziwi. Chwalił się że miał pisać w Playboyu, ale nie chciał - później zapowiedział że będzie pisał w Bluszczu - nic z tego nie wyszło, ale skoro odmówił pisania w Playboyu, to dlaczego zgodził się na bluszcz? Śledziłem jego dokonania z ciekawością, by zrozumieć jak te jego wsparcie działa - jest mocne, ale nawet ono nie było w stanie zrobić z gołębia orła. Gówna się nie oszlifuje, jak mówi mądrość o talentach ludzkich.

Zalecam do poczytania wszystkim, którzy mają dość być ofiarami w bitwach trolii: https://swiatducha.wordpress.com/obciazenia-duchowe/krokodyle/

Podkreślam raz jeszcze. Nosiciele nie mają żadnej świadomości tego wsparcia, ale czują że jak wejdą w "dyskusję" (po której tydzień dogorywasz), lepiej się czują. Gdy jest cisza i brak kontaktów, nastrój spada. Tylko tyle wiedzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # brat 2015-04-12 13:45
Świetne materiały i jest to obecnie jedyne przekonujące mnie wytłumaczenie tego zjawiska. Dwoistość struktury takiej osoby. Faktycznie są ułamki sekund kiedy pojawia się ta prawdziwa istota, bezsilna zrozpaczona, czująca się ohydnie. Mi wręcz wydaje się, że prosi o zdominowanie, zlinczowanie bo czuje się jak gówno (w tych przebłyskach wręcz potrafi to wprost wypowiedzieć!) by po chwili inicjatywę przejęło obciążenie - bezwzględne, stanowcze, silne i okrutne. Jest takie a nie inne i zostało przyjęte na pokład bo się właśnie podoba. Bo prawdziwa osoba nienawidzi siebie.
Szkoda w sumie, że tak niewiele możemy zrobić poza usunięciem się aby nie zostać wyssanym i rozjechanym. Wiem też, że to poczucie chęci zrobienia coś więcej wskazuje na moje deficyty i problemy:/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Marek 2015-04-12 20:11
Ja też odniosłem wrażenie już kilka lat temu, że on się prosi żeby go przydeptać - i myślę że może to być z dzieciństwa, z bardzo przykrych odczuć, lepiej nie pisać jakich. Czasami ktoś w traumie czy szczytowych emocjach chce żeby napastnik go jeszcze mocniej uderzył czy skrzywdził - i takie coś, być może mylnie odebrałem.

Chęć odegrania się jest naturalna - bo człowiek nie rozumie o co chodzi, skąd taka mściwość, zajadłość? Siedem lat chodzi za mną, siedem lat życia których nikt mu nie zwróci, na co to wszystko? Miał mnie zniszczyć, ale ja od rozpoczęcia konfliktu napisałem trzy książki, mam cztery prosperujące strony, zacząłem sobie radzić w życiu - czyli za silny i za sprytny nie jest. Bardziej mu się wydaje że ma jakąś moc wpływu, ale to tylko iluzja, czego jestem dobitnym przykładem.

Ale trzeba zrozumieć jak to wszystko działa - on to musi robić, bo jak nie to pojawia się przykry stan emocjonalny i znika ten wychwalany luz. Krokuś zjada ciało astralne (emocji) nosiciela, a apetyt ma coraz większy.

Dlatego zrozumiałe się wydaje, że tacy ludzie zamknięci i bez kontaktu z ludźmi, wpadają w obłęd, pisał o tym bodajże świetny psychiatra Bernstein.

Można tylko zejść z linii strzału, albo co pisał Awiessałom Podwodnyj, patrzeć na takiego człowieka jak na przedmiot (czyli jak psychiatra na obłąkanego), gdyż wtedy zupełnie nie analizujemy emocjonalnie tego, co nosiciel mówi.

A ja celem byłem idealnym - nerwowy, rozbity przez chorobę i biedę, wiadomo było że nie przyjadę na tę uczelnię w Częstochowie i nie dam po mordzie, bo nie mam za co i nie dojadę w ogóle - taki cel jest super. Niemniej z czasem apetyt rośnie, więc kąsa innych z otoczenia, więc wcześniej czy później dojdzie do zderzenia z kimś - to jak sądzę kwestia czasu. I co najgorsze, Sławek nie będzie rozumiał co się dzieje - przecież była taka fajna zabawa, rozmawiali sobie... a tu ktoś się trzęsie, denerwuje, płacze, gada coś o jakichś emocjach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # IRENEUSZ 2015-04-12 17:53
Brawo,Marku,mas z rację,takich trzeba ignorować,bo wdawanie się z nimi w rozmowy tylko ich podkręca. Dasz radę się opanować na pewno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Rysiek$ 2015-04-12 20:30
Marek! To co piszę od dawna. Olać typa i wyłączyć się emocjonalnie. Idziesz w dobrym kierunku! Tak trzymaj - masz moje pełne wsparcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2015-04-12 21:10
Cytuję Rysiek$:
Marek! To co piszę od dawna. Olać typa i wyłączyć się emocjonalnie. Idziesz w dobrym kierunku! Tak trzymaj - masz moje pełne wsparcie.


Zdajesz sobie sprawę, jak łatwo jest się wyłączyć od kogoś, kto latami dzień w dzień szpieguje i zapisuje każde Twoje słowo, pisze donosy do skarbówki i gdzie indziej (prawdopodobnie ), tworzy o Tobie blogi i bezustannie wyzywa? Dzień w dzień, non stop, rok po roku - jesteś pewien że potrafiłbyś się ot tak wyłączyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kio 2015-04-13 01:15
Marku a wybaczyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek$ 2015-04-13 07:06
Wybaczyć możesz wtedy, gdy jesteś się w stanie usunąć spod działania "toksyka". W takiej sytuacji można tylko ignorować. Nawyk ten trzeba przepracować i podeprzeć go analizą przyczyn zachowania po drugiej stronie co Marek jak widzę z sukcesem czyni. Jak sobie wyobrażę skalę syfu jaka siedzi w takich ludziach to mnie przerażenie ogarnia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # IRENEUSZ 2015-04-13 17:09
To chyba jednak jakaś pomyłka. Nie wydaje się możliwe,aby ten pan Sławek Kowalski,mógł się tak zachowywać. Na stronie częstochowskiej jest jego zdjęcie(wygląda na normalnego faceta) i informacje o nim nijak mi nie pasują do wypisywanych tak prostacko obraźliwych zdań
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-04-15 11:22
No a jak ma wyglądać psychopata? Ma ziać ogniem, mieć czarne oczy demona, kły wystające z ust? To co go odróżnia od zdrowego człowieka, to układ nerwowy - daje przyjemność jedynie wtedy, gdy ktoś ja utraci. Ja np. jeżdżę na rowerze, chodzę na spacery, bawię z psem - a on siedzi całe dnie przy komputerze, pisząc tak by balansować między oskarżeniem o trolling a zranieniem człowieka. I robi to nie tylko ze mną.

Pamiętam jak pewną blogerkę prostytutkę prześladował - jest wyjątkowo pobudzony i agresywny, gdy pisze się o seksie. Czyli jak dla mnie impotencja, albo traumatyczne wspomnienia seksualne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # White Dwarf 2015-04-15 13:57
Osobnik ze zdjęcia ma bardzo silną energetykę, ale jest to nieprzyjemna, "ostra" energia. Byłby dobrym gestapowcem. W tym życiu będzie karierowiczem zyskującym kosztem innych. Intelektualnie nie jest zbyt mocny, nie ta liga, nawet jeśli zostanie profesorem (widziałem większych debili na tym stanowisku), to raczej za sprawą "zbierania punktów" niż oryginalnego wkładu w rozwój nauki. Jest mocno sfokusowany, więc może to osiągnąć, natrzepać wymaganą ilość artykułów itd. Nie wiem, czy jego energia jest wynikiem podpięcia czy to samorodek. Znałem kogoś o takiej energetyce, z własnego źródła, dużo osiągnął ale był inteligentniejs zy, miał szersze perspektywy niż "fabia z salonu". Ten wygląda na wypucowanego chłopka, który idzie do przodu nie patrząc pod nogi. Energia równie fajna jak tłuczone szkło, UNIKAĆ!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-04-15 15:31
Ale ta energetyka nie jest ani jego, ani za darmo - trzeba się mocno napracować, by poczuć powiew luzu. Jak się nie "pracuje", nastrój bardzo nisko opada, podejrzewam że w nieznane nam wszystkim rejony.

Nosiciele krokusia będący długi czas w jednym miejscu, mają przechlapane - na początku mili, rozumiejący i uroczy, z czasem zagryzają, ludzie się bronią - a nosiciel zdziwiony, on nie wie o co chodzi? Przecież było tak fajnie! Rozmawiali sobie, a on pouczał, nauczał i mówił jak ma być... a tu ktoś się trzęsie, gada coś o emocjach, bólu... nudziarz.

Miał pisać w playboyu, ponoć zrezygnował - mogło tak być. Ale później chwalił się pisaniem w bluszczu, i nic nie wyszło z tego, czyli z playboyem albo kłamał, albo go oszukali. Gdyby miał doktorat z prawa, inżynierski, nie wspomnę o lekarskim to byłoby coś - ale marketing? Kuźnia bezrobotnych? Niewiele osiągnął jak na takie potężne wsparcie, a co by było gdyby go nie miał?

Unikanie to jedyne wyjście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # IRENEUSZ 2015-04-16 13:31
ja już sam nie wiem,wszystko jest takie zwariowane,mógł byś kiedyś pogadać ze mną osbiście?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2015-04-15 11:35
A mnie ciekawi, jak on żyje w otoczeniu - przecież to jest gorsze niż borderline. Czy energii nałapanej przez net wystarcza, by emanować luzem i życzliwością w pracy i domu? Jeśli on przez internet tak robi, to co musi być z bliskimi osobami? Jak bardzo muszą być pogryzione i zdewastowane? Bardzo chroni prywatność, czyli już tam coś musiało się dziać niedobrego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # onaona 2015-05-02 18:12
Przeczytałam komentarze z wykopu i z jednym się zgadzam ze karnistrem, czy jak mu tam, że robienie konkretnych rzeczy uskrzydla człowieka. W sensie nauczenie się języka obcego, zrobienie prawa jazdy, skończenie studiów, itp. Ale nie zawsze daje to satysfakcję, bo jak ktoś otrzymuje tylko lub głównie krytyczne słowa od otoczenia, to nawet największy sukces staje się incydentem bez znaczenia. Jak chociażby Michael Jackson, który już jako dziecko osiągnął wielki sukces, ale był tak maltretowany, że nigdy nie był w stanie być normalnym człowiekiem. Tak więc słowa karnistra jest to tylko pół prawdy.

Współczuję takiego psychofana. Swego czasu też się zmagałam z, może nie psychofanem, ale takim gościem, który mi za wszelką cenę chciał udowodnić, jaka to ja jestem zła. Też działo się to w internecie i wiem mniej więcej jak to jest. Mój się w końcu odczepił. Też na początku starałam się ignorować, łagodzić, tłumaczyć itp., ale to nic nie dawało, więc stałam się jeszcze agresywniejsza od niego i dał spokój. Znałam go z imienia i nazwiska, niby normalny człowiek z rodziną i dobrą pracą, a w głowie coś jakby nie tak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # hmhmh 2015-04-13 21:57
a jaki to "oset"? nastroszony...? siny? może klapowany,zwisł y?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # kio 2015-04-12 00:20
jeżeli? to powodzenia dla Niego,zrozumien ia i odkrywania...fa jnie ,że jest :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ABC 2015-04-11 22:38
Robert De Niro nie jest taki niski, ma 177 cm. Za to charyzme ma potezna, w mlodych latach zapewne dymal czesto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # kio 2015-04-12 00:17
nic nie poradzisz.. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # Marek 2015-04-12 10:18
To faktycznie nie jest źle, zostaje więc Al Pacino i De Vito, i chyba sporo innych też jest. Spotkałem ludzi z charyzmą (krokodyl, nazywajmy sprawę po imieniu) którzy dymać się panicznie wstydzili.

Wydaje mi się że charyzma występuje w kilku "działach" życia, ale nie wszystkich.

Np. Kalibabka miał charyzmę nacelowaną na kobiety, a co do bójek czy sprzeczania się z facetami pewnie był miękki na maksa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # Rysiek$ 2015-04-12 20:33
Też tak myślę. Ja np mam specjalizację w paru kierunkach, gdzie odnoszę namierzalne i czasem spektakularne sukcesy a w innych dziedzinach, gdzie próbuję się rozwijać i niemal walę banią w ścianę zero progresu. Małe sprostowanie - Kalibabka nie MIAŁ tylko MA. Mieszka w Świnoujściu z byłą modelką młodszą od niego o 30 lat :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-04-15 11:18
Kalibabka miał powodzenie, ale czy poczuł spełnienie, spokój? Tylko silne emocje, za które garował - takie coś może być fajne krótki czas, ale nie całe życie. Szkoda by mi było życia tylko na przeżywanie silnych emocji, to byłaby wielka strata, gdyż jest wiele innych, ciekawszych stanów świadomości - i nie da ich seks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # White Dwarf 2015-04-15 17:07
Obejrzałem sobie tego Kalibabkę w TV, leszcz parowy. Mógłbym mu zlecić posprzątanie klatki schodowej, nic więcej. Niesamowite, że taki magnes na kobiety...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Staś 2015-04-12 20:12
Dlaczego moja rodzina wścieka się że nie mam dziewczyny,mam 20 lat,czemu ich to złości,tak się zastanawiam?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2015-04-12 21:10
Wnusiów chcą :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek$ 2015-04-13 08:04
Off Top trochę. Tłukę od jakiegoś czasu worek i zaczęły mnie boleć nadgarstki. Masz Marek jakiś pomysł? Stabilizatory? Bandażowanie? Lajkonik jestem w tym temacie a wciągnęło mnie to tak mocno, że boję się o zdrowie :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-04-13 09:51
Lepiej żebyś zapytał na jakimś forum sportowym, ja nakładam rękawiczki zimowe i później bokserskie, ale jak za mocno uderzam, to też mnie bolą.

Dawniej bolały mnie znacznie mocniej, teraz w ogóle - być może dlatego, że dbam o sztywność nadgarstka i pięści. Nie ćwiczę też sierpów i haków, tylko ciosy proste - w ten sposób specjalizuję się w tym co potrzebne na ulicy, oraz ograniczam ryzyko kontuzji.

Jakby tak hakiem walnąć palcami w jakąś kość, to po palcach. Sierpowe mogą strasznie uszkodzić dłoń w bójce, musiałby to robić zawodowiec a ja nim nie jestem. A proste ciosy wiadomo o co chodzi - niewielkie ryzyko kontuzji, a zrobią co trzeba.

Natomiast coraz częściej bolą mnie barki - przestałem nawet ćwiczyć kettlami. Paul Wade pisze w "skazany na trening", o zajebistym ćwiczeniu na regenerację barków - polecam Ci kupno tej książki, dwie części od razu.

Do bójek ulicznych tylko boks i kalistenika, nie ma na to kocura.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek$ 2015-04-13 16:13
Za stary jestem na bójki uliczne ;) relaksuję się w ten sposób. Pomyślałem, że zapytam tu bo nie widzę sensu zakładania konta na jakimś forum sportowym, gdyż ten interesuje mnie tylko od strony czynnej. Mam rękawiczki takie wewnętrzne z Decathlona ale mimo to nadgarstki bolą - poczułem do kijkując w sobotę na nartach :/ Książkę zakupię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-04-15 11:15
Ja też - ale nie wiadomo kiedy może się przydać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Tomekabc 2015-04-14 00:13
www.dobrewiadomosci.net.pl/1084-inne-postrzeganie-swiata-i-naszego-zycia-moze-zmieniac-nawet-geny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbyszek 2016-09-24 11:16
Generalnie to jest problem odniesienia. Cudowna wizja, taka wspaniała i w ogóle w kontakcie z mostem, odrzuceniem, problemami z ciałem, NIE WYTRZYMA.

To znaczy wytrzyma do czasu, jak to ODNIESIENIE, będzie dawało potwierdzenie tej wizji. Jak nie to Robin Williams.

Specjalista od coachingu powie, że to jego wina, bo WIZJA była za SŁABA. Ale to guzik prawda. Bo życie jest od wizji zależne tylko częściowo. I może jej zaprzeczyć.

Więc cały problem jest w ODNIESIENIU. W odpowiedzi na pytanie: Co ci potrzebne do szczęścia.

----------------------------------------------
A tu najpiękniejsza i najprawdziwsza książka jaka powstała na tym świecie :)
camino.zbyszeks.pl/droga/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pablo z san escobar 2017-04-30 22:34
Świetny wpis. Dawno jak widzę zamieszczony ale dopiero chwilę temu trafiłem tu.
W cholerę dobrze ujęta sprawa. Temat mnie dotyczy i miałem niezłe "pierdolnięcie" o glebę - dzięki temu skumałem że kieruję się jakimiś dziwnymi schematami w dokonywaniu wyborów i dostrzegłem niską samoocenę. Przez lata wśród pochwał nie do zauważenia dla mnie ale przez zerową samoświadomośc - teraz to kumam. Gratulacje i dzięki za wpis.

Powyzej panowie przeżywają te minusy - nie warto. Dla poprawy sredniej dla śmiechu podnioslem wszystkim po plusie :D

Pozdro i powodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # profile6796 2018-11-01 12:46
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-02 15:09
Cialis Original De La India Cheap Isotretinoin Accutane With Free Shipping cheapest cialis Effective Propecia Doses Keflex Capsules Cialis Acquisto In Italia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-09 10:21
low cost is us

4d97 is iasi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-09 13:07
at is blue pill

4d97 only here is 100mg herbal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-09 15:14
is premature

4d97 take 3 is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-09 20:30
prix is 2007

4d97 anyone order is online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-10 04:21
only for you get viagra now

generic viagra
no canadian viagra pharmacy

look here how much is viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-10 04:25
como tomar ato do is

4d97 how to use is jet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-10 05:06
blogs best is tab

4d97 is 8 stck
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SpiliakosIdalisGeods 2020-03-10 06:01
pill sale is

4d97 is is just for men
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TopazGeods 2020-03-12 16:24
viagra o similares

viagra canada

viagra onlinei need a small loan with poor credit

online payday loans

no fax payday loancomprar viagra en murci

cheap viagra

buy viagra onlinecialis hndkb

cialis for sale

cialis cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SeckyGeods 2020-03-13 13:01
look here is low price

8eb4 is donde comprar

8eb4 click now order quality is

8eb4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZinaidaGeods 2020-03-13 17:07
preis cialis 20 mg

generic cialis

generic cialis onlineonly now pfizer viagra uk

buy viagra online

generic viagrabuy viagra in china

buy viagra online

buy generic viagradirect loans servicing online

advance payday service

online payday advance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnfusaGeods 2020-03-13 23:39
being at is safe

b603 50 mg is ato

b603
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BoviaGeods 2020-03-14 02:44
cialis prices and generic

cialis

cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZorinaGeods 2020-03-14 08:39
only here how to buy cialis

buy cialis

online cialisjust try cialis online sales

cialis generic

cialis for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AlaGeods 2020-03-15 07:24
is there a viagra generic

viagra online

viagracialis everyday coupon

cialis

cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnvarGeods 2020-03-15 07:57
price of daily cialis 5mg

buy cialis

buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JozeeGeods 2020-03-15 08:55
can is users donate blood

6468 how fast does is work

6468 best cash advance Tucson Ariz

6468
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KemauriGeods 2020-03-15 13:39
5 mg cialis verkauf australien

online cialis

cheap cialisviagra dyrt

viagra online

generic viagracialis tablets 20mg

buy cialis online

cheap cialisviagra recensioni

online viagra

generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ElisaGeods 2020-03-15 22:54
922211 generic levitra or viagraviagra cheapviagra ventasviagraloans for bad credit tulsano faxing payday advanceviagra pricingviagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZhannaGeods 2020-03-16 00:54
is 35 ann

cf5a
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EllaGeods 2020-03-16 08:09
price of viagra at boots

online viagra

viagrahow much is cialis in uk

cialis cheap

generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SysoevGeods 2020-03-16 09:25
being at is safe

6ff1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-16 10:40
is 20 tabletas

2cdd price of is at rite aid
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-16 11:37
miglior prezzo is

2cdd is supreme suppliers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-17 04:07
look there is softtabs

2cdd is sale cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-17 05:42
is 10mg 36 hour

2cdd is 50 mg price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-17 06:38
only for you is100mg

2cdd only now is sales uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-17 06:44
cialis 2 5mg acheter

l cialis generico
buy generic cialis

order cheap cialis now
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-17 08:44
to be the cheapest is

2cdd achat de is en france
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-17 09:41
we choice is scams

2cdd is supreme suppliers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XzayvienBlyzesGeods 2020-03-17 10:41
get prescription is us

2cdd is at is ok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ShereeGeods 2020-03-17 16:26
is for women online

1a96
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ShereeGeods 2020-03-17 17:24
comprar is na net

1a96
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ElenaGeods 2020-03-17 22:06
how much is cost in uk

ab11 where to order is from

ab11 the best place cost of is

ab11
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LidaGeods 2020-03-18 01:56
d48311 nmero mprarviagraindi aonline viagrabest viagra to buy ukcheap viagracomprar cialis nicaraguabuy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MalcomGeods 2020-03-18 11:24
names generic viagra

viagra online

viagra onlineviagra side effects eyes blue

viagra online

online viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IgorGeods 2020-03-18 14:40
be0011 generic cialis for 100buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JolieGeods 2020-03-19 03:54
is levitra mieux

b2d9 prix is maro

b2d9
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DemitryGeods 2020-03-19 07:50
free cialis samples online

buy generic cialis

online cialiscialis generic brand names

generic cialis

buy cialiswhich generic viagra is best

generic viagra

viagra onlineclick now canadian cialis scam

buy cialis online

buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoydGeods 2020-03-19 08:25
894031 compren cialis en canadhttp://cilapharm.com/ viagra lloyds pharmacy costhttp://genviagrarwe.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ElaGeods 2020-03-19 11:54
dose giusta del is

6468 order is sale cheap

6468 over counter is canada

6468 installment loans north dakota

6468
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BohdeGeods 2020-03-19 12:50
try it safe online is

cab8 price is pfizer

cab8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JaidynGeods 2020-03-19 14:43
purchase viagra from us

cheap viagra online

viagraviagra price in england

generic viagra online

buy viagra onlineviagra success stories

free viagra samples

free viagra samples
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SzwejbkaEvonGeods 2020-03-23 14:16
where to be is in pattaya

529b try it is at drug
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SzwejbkaEvonGeods 2020-03-23 15:51
is en pastillas

529b forum being is online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SzwejbkaEvonGeods 2020-03-24 08:42
is gnrique 25mg

529b preco medio is ato
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SzwejbkaEvonGeods 2020-03-24 09:39
is ato santiag

529b prix is officiel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SzwejbkaEvonGeods 2020-03-24 09:41
generic viagra 50 mg

viagra effetti 2014
buy generic viagra

viagra dc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # swhybFeasp 2020-03-29 07:32
can i take 100 mg of viagra best way to take viagra pill buy viagra what if viagra doesn't work tricked into taking viagra porn

generic viagra prices milf slips viagra into drink [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra vs cialis viagra pills 100 mg walmart average price of viagra 100mg

https://pharm-usa-official.com - viagra pills

https://teleprensa.sv/index.php/2020/02/14/javier-siman-no-me-interesa-volver-a-la-politica/?unapproved=93112&moderation-hash=ac0bc996d56cd41871e7853e3ebbadfe#comment-93112
https://girliegirlarmy.com/style/20090922/the-worlds-sexiest-black-boots/?unapproved=1318587&moderation-hash=111afa4d9cf4fb8e3c4930acf11cff74#comment-1318587
https://hainanlife.info/hainan_today/news_hainan/rafting_cycling_and_running_in_wuzhishan_451712/?strIMessage=Comment+submitted+for+moderation
https://cmacconstruction.com/alb-a1b/?unapproved=256322&moderation-hash=18eca660f1456d5d054c3ee1ad847f9a#comment-256322
https://timesofksk.com/actress-anupamaparameshwaran-hd-photos-wallpapers-fullmovies-videos/?unapproved=45357&moderation-hash=22ffbde8dd2bae7f6183b169953b2c82#comment-45357
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HenryNap 2020-04-06 00:37
real webcam sex real sex cam korean sex cam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RobertoSpemo 2020-04-06 01:16
lesbian cam girls hotcamgirls1.com cam girl search.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HenryNap 2020-04-06 04:59
free webcam girls camgirl porn girl webcams.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RobertoSpemo 2020-04-06 07:29
best web cam sites cam sites like chatroulette best adult cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HenryNap 2020-04-06 09:37
free sex cam site best adult cam sites shemale cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gregoryavamn 2020-04-06 13:08
web cam sites best adult webcam sites best live sex cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LarryGoard 2020-04-06 13:49
free cam site adultcamsites1 free cam 2 cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Samuelchado 2020-04-06 17:39
live cam girls camgirls1.com sexy dance girl.
cam girls hotcamgirls1 girls web cam.
live cam sex nursing home sex hidden cam sex cam 4.
teen sex cam jasmin sex cam ebony webcam sex.
top cam girl sites adultfreewebcamsites online webcam sites.
free cam to cam sites top paying webcam sites russian cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LarryGoard 2020-04-06 19:59
spy cam sex omegle sex cam webcam sex porn.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gregoryavamn 2020-04-06 22:16
free porn cam sites adultfreewebcamsites.com chaturbate cam site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardBeini 2020-04-07 13:20
Has anyone ever used one of these personal shopping/forwar ding services in the USA so you can buy from retailers who wont ship overseas?.

They provide you with a US address which you use when you make the purchase, the retailer ships to them and they then ship the item onto you.
http://acoustifit.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com
Been doing some research and there are good and bad horror story (pun totally intended). The worst being that parcels never arrive and hidden shipping costs added on.
https://www.google.mg/url?q=https://xnxxspot.com/en/category/234/Reality/popular/1/ http://unifiednewspapers.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/88/Solo/popular/1/ http://www.cnvalue.co.kr/shop/bannerhit.php?bn_id=8&url=https://xnxxspot.com/en/category/15/Black/popular/1/ http://del-verde.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/20/Bukkake/popular/1/ http://www.xxxvintageart.com/crtr/cgi/out.cgi?id=116&l=top_top&u=https://xnxxspot.com/en/category/15/Black/popular/1/ http://www.rogersims.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/255/Pussy/popular/1/ http://bestcarsfor.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/203/Feet/popular/1/ http://bookwiz.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/49/Granny/popular/1/ http://m.shopinatlanta.com/redirect.aspx?url=https://xnxxspot.com/en/category/147/Cheerleader/popular/1/ http://svpconetset.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/31/Cuckold/popular/1/
There is a US retailer who is selling an exclusive variant/color of an vinyl album I'd really like to get as a Christmas Gift for someone but they do not ship outside of the US?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ptsjxFeasp 2020-04-08 02:27
viagra how long to work differences between viagra and cialis online viagra trial samples of viagra viagra for sle

cheap real viagra safe site to order viagra generic viagra available viagra erection vs regular can a man take viagra if he has high blood pressure

https://viagrnetwork.com/# - viagra without doctor prescription


https://www.testbank1.com/shop/test-bank-advanced-accounting-12th-ed-hoyle/?unapproved=263755&moderation-hash=3d990f64212ca6ac1a9d592ec0089420#comment-263755
http://urhelper.com/zb41_urhelper/zb_urhelper.php?id=cho_lee_photos&page=1&page_num=20&select_arrange=headnum&desc=&sn=off&ss=on&sc=on&keyword=&no=14&category=
https://www.watchesva.com/11-top-swiss-rolex-oyster-perpetual-submariner-1608-8-replica/?unapproved=55916&moderation-hash=3efca0db44fdcd376d7d8b1efd4edb0d#comment-55916
http://worldnewsnetwork.co.in/the-ranger-class-is-getting-some-changes-in-dd-and-baldurs-gate-3-kotaku/?unapproved=2917722&moderation-hash=c6241b4e8fdc160d5b2d4befe4159e82#comment-2917722
http://senclic.com/lamb/balla-gaye-2-au-nigeria-moussa-gningue-le-sorcier-de-fass-fait-des-revelations/?unapproved=1978718&moderation-hash=b7574c555464c6e4e52829779e68f9d1#comment-1978718
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardBeini 2020-04-12 04:48
Has anyone ever used one of these personal shopping/forwar ding services in the USA so you can buy from retailers who wont ship overseas?.

They provide you with a US address which you use when you make the purchase, the retailer ships to them and they then ship the item onto you.
http://www.davinciasia.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com
Been doing some research and there are good and bad horror story (pun totally intended). The worst being that parcels never arrive and hidden shipping costs added on.
https://kennedyadv.com/bignovelspublish/a3BoNWQyMWRkODA4N2ZiNw==/i-love-my-stepsister-she-loves-sex-in-the-family http://www.firstseating.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/162/Nylon/popular/1/ http://www.i-pohledavky.cz/go/go.php?adr=https://xnxxspot.com/en/category/152/Doctor/popular/1/ http://www.res-net.org/linkpass.php?link=xnxxspot.com/en/category/47/Glasses/popular/1/ http://digital-fsi.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/162/Nylon/popular/1/ http://www.underaminutemedia.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/34/Dildo/popular/1/ http://lifeinsurancevalue.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/37/Emo/popular/1/ http://laminexcustomcards.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/porn/890563856/xvideos.com/popular/1/ http://www.goman.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xnxxspot.com/en/category/64/Masturbating/popular/1/ http://www.mwgl.org/phpAdsNew/adclick.php?bannerid=19&zoneid=0&source=&dest=https://xnxxspot.com/en/category/9/BDSM/popular/1/
There is a US retailer who is selling an exclusive variant/color of an vinyl album I'd really like to get as a Christmas Gift for someone but they do not ship outside of the US?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wnpesFeasp 2020-04-12 15:25
how to make money as a kid ways to make money work from home how did george soros make his money how did tom steyer make his money

how did jeffrey epstein make his money make money online surveys [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money as a kid how much money can i make on social security

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hwgosFeasp 2020-04-13 10:30
how to make money blogging how to make money on the internet work from home how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon how to make money in gta 5

how to make money quick how to make money selling drugs [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money make money diy crafts that make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # djrzjFeasp 2020-04-14 11:00
how does robinhood make money how to make money with bitcoin work from home ways to make money online make money apps

how do youtubers make money how does facebook make money work from home make money fast how much money can i make on social security

http://mdc-sayany.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ltiuwFeasp 2020-04-15 04:17
ways to make money at home legitimate ways make extra money work from home how did mark cuban make his money how to make money on twitch

easy way to make money how to make money online for free work from home how to make money fast how to make money

http://besedki18.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yticqFeasp 2020-04-15 21:26
how do you make money on youtube make money from home work from home imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload make money apps

ways to make money from home make real money online make money make money online free how to make money from home

http://corporate-portal.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 01:02
hemp cbd https://cbdoilwalmart.com/ hemp cbd cbd oil hemp cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RayanneReddochGeods 2020-04-30 05:42
viagra 25 foru

cheap viagra pills web
viagra online

uk viagra comparison
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BedonieEmoreeGeods 2020-04-30 21:40
is und co erfahrungen

279a i use it is at
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ShattoTaetumGeods 2020-05-02 20:40
uk super is be online

ca0c cmprar is en espaa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ShattoTaetumGeods 2020-05-03 04:34
viagra online nz

buy viagra
buy viagra online

acheter viagra sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LeroyNaiomiGeods 2020-05-05 14:55
a23831 cialis flashback


http://beaconbeachviagra.com/

order cialis cipla mastercard
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LeroyNaiomiGeods 2020-05-06 02:44
legal writing services

c786 i want someone to do my assignment
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CardaleAgriosGeods 2020-05-07 07:35
cheap united viagra

buy viagra
viagra online

viagra shops in singapore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JuiJoelGeods 2020-05-09 05:41
free samples for is

a1ec is free consultation
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JuiJoelGeods 2020-05-09 06:30
viagra mexico buy canada from

viagra tablets men
generic viagra

donde comprar viagra legal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KouBurdgGeods 2020-05-12 02:43
try it being at is

3c68 is break 20mg tablet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BrounsonRosalvaGeods 2020-05-13 01:45
at is reviews forum

a20a soft is price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KylynNieGeods 2020-05-21 06:02
boots viagra uk

can import viagra uk
viagra without doctor prescription

look here female viagra pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # WillamsDrueGeods 2020-05-27 07:17
cheap cialis pills in the us

cialis 10mg lilly 4st fta
cialis pills what are for

40 mg cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NhuMassaroGeods 2020-05-28 02:54
is 100mg erfahrun

aa64 we use it be is is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RicksonBossonGeods 2020-05-29 06:37
generic viagra tijuana

click now viagra 25mg
online viagra

viagra 45
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 09:44
http://creditreportswkw.com/ experian free credit report [url=http://cre ditreportswkw.c om/ ]credit report check credit rating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 21:06
cbd cream for arthritis cbd lotion for pain relief full spectrum cbd oil is hemp marijuana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 21:07
check your credit score http://fastcheckcreditscores.com/ fico credit score my annual credit report experian credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-03 21:10
http://cbdoiltincturesws.com/ where to buy cbd cream for pain buy cbd oil online where to buy cbd how does cbd make you feel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 21:10
cbd topical cream http://cbdhempoilwr.com/ cbd salve cbd topical cream does cbd show up in drug test
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 21:11
does hemp have thc cbd salve hemp oil for sale walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 21:14
how to raise your credit score fast [url=http://cre ditreportswkw.c om/ ]my credit report credit score credit karma tax filing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-03 21:15
http://bestcbdoilopp.com/ organic cbd oil [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]side effects of hemp oil cbd salve for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 21:21
credit rating scale http://creditreportspa.com/ annual credit report com equifax credit score transunion credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 21:29
pure cbd cbd oil drops organic cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 21:32
cbd pain relief hemp cigarettes cannabis products buy cbd oil online [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]defy cbd drink
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-03 21:37
just cbd gummies nuleaf naturals cbd what is hemp oil good for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 21:39
http://fastcheckcreditscores.com/ my annual credit report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]transunion credit score credit score chart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 21:40
hempworx cbd oil http://cbdhempoilwr.com/ best cbd oil for pain what does cbd do nuleaf naturals
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 21:46
http://creditreportswkw.com/ what is a great credit score annual credit report free my annual credit report credit score definition
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 21:51
how to improve your credit score credit scoring get credit score annualcreditrep ort com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 22:01
cannabis oil for sale cbd topical cream hemp cream for pain relief cbd oil and anxiety [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]what does cbd stand for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-03 22:07
cbd plus usa best price for cbd oil the best cbd oil on the market nuleaf cbd [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]healthworx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 22:08
cbd vape pens http://bestcbdoilshp.com/ cbd oil for sleep cbd and sleep 100 cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 22:09
walgreens cbd oil price [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]hempworx cbd pain relief cbd powder reddit cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-03 22:10
my credit score free consumer credit report freecreditrepor t credit report definition [url=http://freecreditrepor thh.com/ ]free credit report annual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-03 22:12
best hemp oil [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]cbd medical abbreviation cbd topical cream cbd tincture benefits cbd dispensary
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 22:12
negative side effects of cbd http://cbdhempoilwr.com/ best cbd gummies for pain cbd oil in texas cbd hemp oil benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-03 22:20
annualcreditrep ort what is a perfect credit score get free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 22:20
http://creditreportspa.com/ check credit rating free credit report online creditkarma how to increase your credit score fast
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 22:32
http://cbdoilgummyxs.com/ highest rated cbd oil for sale cbd clinic products thc oil for sale benefits of hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 22:40
credit bureau credit score check your credit report experian business credit report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]annual credit report free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-03 22:41
cbd lotion http://bestcbdoilopp.com/ cbd oil side effects cbd thc cbd oil for sale walgreens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 22:41
http://cbdoilcreamww.com/ benefits of hemp oil [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]best cbd gummies on amazon marijuana oils for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 22:43
cbd flower how to use cbd oil for pain caligarden cbd oil reviews cbd oil near me [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]hemp cigarettes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 22:43
dog cbd pure cannabis oil for sale cbd online koi cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 22:48
excellent credit score social credit score free annual credit report complaints experian credit report [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]credit score free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-03 23:02
cbd oil for kids best cannabis oil for pain water soluble cbd what is hemp used for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-03 23:08
my annual credit report free [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]credit karma free credit report credit sesame free online credit report check credit score free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 23:08
equifax credit report business credit score credit report agencies credit score definition
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 23:12
cbd oil with 3 thc the cbd store cbd for pain relief cbd distillate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-03 23:16
how to use cbd oil for pain [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cannabis oil for dogs cbd stands for lazarus naturals cbd side effects of cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-03 23:18
unfreeze credit report http://creditreportchw.com/ my free credit report annual annual credit report completely free government what is a good credit score number
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 23:18
http://cbdoilgummiesxl.com/ american shaman [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]hempworx cbd oil cbd oil cannabidiol for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 23:36
credit score simulator credit score calculator credit scores chart transunion credit report dispute [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]creditkarma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 23:42
cbd oil brands marijuana oils for pain cbd cartridges
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-03 23:44
cbd distributors [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]thc oil sunmed cbd oil cbd gummies amazon cbd anxiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-03 23:47
http://creditreportchw.com/ turbotax credit report [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]what is the highest credit score possible business credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-03 23:49
http://bestcbdoilopp.com/ cannabidiol [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]cbd gummies for sale cbd information
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-03 23:53
cbd extract [url=http://bes tcbdoilshp.com/ ]charlottes web cbd oil koi cbd how to make cannabis oil does walgreens sell cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-03 23:53
cbd vs hemp oil http://cbdoilgummiesxl.com/ how much cbd oil should i take thc oil cbd oil drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 00:03
hempworx cbd oil cbd flower cbd medical abbreviation cannativa cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 00:05
credit report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]unfreeze credit report national credit report my annual credit report free fico credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 00:13
thc vape juice [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd isolate powder cbd oil cost where to buy cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 00:16
http://creditreportspa.com/ what is good credit score annual credit report completely free experian check my credit score credit karma social credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 00:16
experian free credit report my credit score free what is the highest credit score possible boost credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 00:17
http://cbdoiltincturesws.com/ cbd capsules walmart [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]best full spectrum cbd oil cbd distillery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 00:24
cbd full spectrum [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd cream for pain relief cbd oil tincture hempworx 750 charlottes web
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 00:28
best cannabis oil for pain http://cbdoilgummiesxl.com/ cbd spray cbd facts koi cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 00:35
benefits of hemp oil [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]cannabis oil for dogs cali naturals cbd organic cbd oil cbd oil for pain walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 00:44
healthworx fab cbd oil cbdpure cbd gummies amazon [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]where to buy cbd gummies near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 00:45
http://creditreportchw.com/ transunion credit report dispute check credit score free annual credit report com free yearly credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 00:50
http://cbdoiltincturesws.com/ cbd health benefits what is cbd oil good for ananda cbd oil best cbd gummies for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 00:58
cbd dosage for dogs http://cbdoilstoreww.com/ cbd uses cbd gummies near me hemp extract benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 01:02
cbd online [url=http://bes tcbdoilshp.com/ ]cbd vape pens stores that sell cbd near me best cannabis oil for arthritis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 01:02
how to check credit score annual free credit report free yearly credit report free credit report online [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]business credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 01:08
who sells the best cbd oil [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]level select cbd oil cbdmedic best cbd cbd oil cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 01:14
http://creditreportspa.com/ annualcreditrep ort com highest credit score possible average credit score free experian credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 01:16
cbd distillery [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd oil dosage reddit cbd cbd oil vs hemp oil just cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 01:23
http://cbdoiltincturesws.com/ where can i buy [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]best cbd oil cbd cream cbd oil for diabetes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 01:31
best cbd oil for anxiety reputable cbd oil companies walgreens cbd oil cbd md
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 01:34
what is a perfect credit score credit score ranges free credit score equifax equifax credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 01:37
http://cbdoilgummiesxl.com/ side effects of hemp oil [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]hemp cream for pain relief cannabidiol life
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 01:43
perfect credit score http://creditreportchw.com/ free credit score karma annual credit report completely free experian credit rating scale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 01:43
free credit score equifax turbotax credit report discover credit score free credit score experian [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]my free credit report annual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 01:48
cbd stock cannabis oil for pain relief buy cbd oil online what does cbd mean [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]how much is cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 01:48
cbd gummies near me [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]cbd information cbd daily cbd salve for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 01:50
cbd lotion for pain relief http://cbdoilcreamnk.com/ cbd medical abbreviation walgreens cbd oil best cbd oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 01:56
green roads cbd oil what is cbd good for cbd online store who sells the best cbd oil [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]cbd full spectrum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 02:02
get my credit report credit reporting agencies creditkarma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 02:02
http://freecreditreporthh.com/ what is a credit report credit score simulator free credit score experian turbotax credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 02:05
http://cbdoilstoreww.com/ cbd isolate for sale buy cbd oil cure cbd oil best full spectrum cbd oil cbd benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 02:12
hemp capsules [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]cbd oil side effects cbd medical healthworx hemp oil benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 02:12
cbd pen cbd oil for arthritis hemp cigarettes cbd austin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 02:12
credit reporting agencies best credit score equifax credit score national credit report [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]credit score simulator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 02:15
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd pain relief cream [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]cbd oil tincture cbd oil vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 02:19
http://cbdoilcreamww.com/ cbd joints [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd oil cost nuleaf cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 02:24
http://cbdoilcreamnk.com/ diamond cbd [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]hempworx 750 cbd vape pens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 02:30
thc oil for sale what is hemp oil used for select cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 02:31
http://freecreditreporthh.com/ how to check credit score [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]unfreeze credit report check your credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 02:31
http://fastcheckcreditscores.com/ free experian credit report credit bureau good credit score freecreditrepor t
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 02:39
canna green cbd oil [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]best cbd gummies for pain organic cbd cbd oil vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 02:42
free credit report equifax [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]check your credit report free annual credit report com national credit report experian plc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 02:46
how does cbd make you feel cannabis sativa oil justcbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 02:48
cbd plus usa http://cbdoilgummyxs.com/ colorado cbd oil natural hemp buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 02:51
http://cbdhempoilwr.com/ hemp vs cbd cbdoilaide best cbd oil bluebird cbd new age hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 02:57
best cannabis oil for pain best cbd oil cbd cream cbd pills walmart turmeric cbd oil [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]royal cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 03:00
highest credit score possible what is a perfect credit score turbo credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 03:04
where to buy cbd oil near me medical marijuana does cbd oil have thc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 03:11
business credit score check your credit report unfreeze credit report credit bureau [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]experian credit report free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 03:13
http://cbdoilstoreww.com/ cbd oil dogs [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]walmart cbd oil cbd lotion for pain relief
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 03:21
http://bestcbdoilshp.com/ cbds stock price [url=http://bes tcbdoilshp.com/ ]hemp oil for sale walmart fab cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 03:22
cbd stands for where can i buy thc oil cbd oil brands [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]royal cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 03:29
highest credit score possible [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]annual credit report completely free government how to get a credit report how to unfreeze credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 03:36
hemp oil benefits http://cbdoiltincturesws.com/ cbd hemp oil for pain where can i buy cbd oil near me cannapro cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 03:42
max credit score transunion credit report free how to check your credit score my free credit report annual [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]karma free credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 03:45
cannabis oil for sale cbd oil reviews cbd wholesale how do you use cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 03:46
best hemp oil green roads cbd cbd oil full spectrum yaa health store cbd oil online yaa health store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 03:55
http://cbdhempoilwr.com/ cbd oil online [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]sunsoil cbd oil cbd oil brands
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 03:55
cbd with thc for sale [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]cbd coffee cbd daily intensive cream how to use cannabis oil for pain cbd dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 03:59
government free credit report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]how to improve your credit score free credit check report checking credit score government free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 04:09
what is hemp seed legitimate cbd oil companies hempworx 100 pure cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 04:12
credit scores chart [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]free annual credit report official site credit karma com free credit score my free annual credit report com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 04:17
http://cbdoilcreamnk.com/ best cbd oil and cbd oil for sale [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]hemp oil for dogs cannabis oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 04:20
cbd online store [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]best cbd capsules for pain marijuana oils for pain amazon cbd oil for pain cbd oil drug test
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 04:27
http://cbdhempoilwr.com/ cannabinol [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]strongest cbd on the market how much cbd oil should i take
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 04:29
whats my credit score [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]transunion free credit report annual my credit score credit sesame
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 04:30
what does cbd mean [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]cbd oil todohemp cbd balm for pain where to buy cbd oil near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 04:41
good credit score intuit credit score check credit score for free how to read credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 04:41
free credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]credit rating scale credit scores transunion free credit report annual minimum credit score for mortgage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 04:43
cbd gummies for sleep cbd tinctures amazon cbd oil cbd hemp oil benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 04:50
health benefits of hemp oil cbd oil vape nuleaf naturals cbd what is hemp [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd pen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 04:53
hemp gummy bears cbd isolate for sale amazon cbd oil hempworks [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]top cbd companies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 04:59
freeze credit report http://fastcheckcreditscores.com/ credit score free credit history free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 05:00
http://cbdhempoilwr.com/ organic cbd oil [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]hemp cbd oil side effects hempoil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 05:02
http://cbdoilcreamww.com/ benefits of hemp oil [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd medical walgreens cbd oil price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 05:04
hemp oil for sale walmart [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]highest rated cbd oil for sale lazarus cbd thc and cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 05:04
cbd oil and cancer best cbd cream for pain cbdistillery coupon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 05:11
http://creditreportspa.com/ check my credit score credit karma [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]social credit score how to read credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 05:18
does hemp oil contain cbd [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]benefits of cbd how much cbd oil should i take cbd edibles is hemp marijuana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 05:25
http://cbdoilcreamnk.com/ cbdistillery coupon cbd cream for pain relief walgreens cbd products online vaping cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 05:26
green roads cbd benefits of cbd oil drops justcbd what is hemp extract
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 05:29
free equifax credit report http://freecreditreporthh.com/ what is my credit score business credit report karma credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 05:32
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd cream for pain relief what is hemp oil used for cbd oil amazon best cannabis oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 05:32
what is hemp seed http://cbdhempoilwr.com/ best price for cbd oil select cbd oil hemp lotion
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 05:37
medical cannabis how to use cannabis oil for pain cbd oil amazon trubliss cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 05:38
lazarus cbd oil hemp vs cannabis hemp uses
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 05:40
http://creditreportchw.com/ free credit score karma credit score full credit report what is a good credit score number
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 05:40
credit check credit karma check my credit score credit karma experian plc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 05:52
cbd products for sale cbd dispensaries near me where can i buy cbd oil cbd salve for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 05:59
cbd oil 500 mg 49 yaa health store [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]does cbd show up in drug test how to use hemp oil best cbd for pain where to buy cbd oil with thc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 05:59
http://freecreditreporthh.com/ credit karma free credit score [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]get my credit report check credit rating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 05:59
how to dispute credit report items equifax credit report credit karma home credit check
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 06:01
buy cbd oil online [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]best cbd capsules for pain cbd cream for arthritis level select cbd what is cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 06:04
tru bliss cbd gummies [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]nuleaf cbd oil cbd oil 1000 mg 79 yaa health store cbd tincture benefits cbd md
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 06:11
credit monitoring annual credit report completely free transunion credit report free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 06:12
how to use cbd oil for pain [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd for cats cbd oil effects cbd oil with 3 thc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 06:13
cbds stock price how to make cbd oil cannativa cbd oil 300mg cost nutiva hemp oil [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]hemp vs cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 06:26
hemp bombs cbd hemp lotion lazarus cbd oil cbd oil 500 mg 49 yaa health store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 06:30
http://fastcheckcreditscores.com/ turbotax credit score boost my credit score free credit score experian average credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 06:33
http://cbdoilcreamnk.com/ cbd oil for sale walgreens [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]is cbd safe cbd with thc for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 06:34
charlotte's web cbd oil for sale cbd oil gummies cbd isolate for sale cbd oil todohemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 06:36
cbd cream for arthritis [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]cbd oil for arthritis hempworks cbd oil cbd oil for sale yaa health store cbd and anxiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 06:41
dispute credit report creditkarma what is a credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 06:48
cbd oil dosage recommendations http://cbdoilgummiesxl.com/ how to use cannabis oil for pain cbd spray cbd facts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 06:48
full spectrum cbd cbd hemp oil for pain natural hemp best cbd oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 07:00
http://freecreditreporthh.com/ credit reporting agencies [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]my free annual credit report com equifax credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 07:00
best cbd oil cbd cream cbd oil in texas cbd oil brands
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 07:09
just cbd gummies cbd cannabis cbd superbugs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 07:09
elixinol [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd for pain cbd oil cbd vape where can you buy cbd oil cbd oil for insomnia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 07:11
minimum credit score for mortgage credit karma transunion credit report free boost credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]free annual credit report free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 07:22
cannabis products hemp seed oil vs cbd oil does cbd oil have thc cbd for pain [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]national hemp association
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 07:22
cbdistillery coupon [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]cbd spray cbd oil for anxiety how to take cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 07:23
cbd gummies near me http://cbdoilcreamww.com/ cbd plus usa cbd oil walmart cbd oil for sleep problems
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 07:30
good credit score annual credit report completely free government unfreeze credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 07:34
organic cbd oil cbd american shaman green roads cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 07:42
cbd cream for pain amazon [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]thc cbd cbd sleep aid rush limbaugh cbd oil cbdmedic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 07:42
http://creditreportchw.com/ annualcreditrep ort how to dispute credit report items credit karma home credit karma credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 07:44
http://bestcbdoilopp.com/ buy cbd online [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]gummies marijuana cbds
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 07:57
cbd oil products http://cbdoilwalmartww.com/ cbds stock price new leaf cbd oil best cbd oil for anxiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 07:57
best cbd for anxiety cbd oil for pain at walmart walmart cbd oil benefits of cbd oil [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]is hemp marijuana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 08:00
highest credit score minimum credit score for mortgage credit karma credit score turbo credit score [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]credit score rating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 08:00
free credit karma official site how to get credit report creditkarma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 08:07
what is hemp cbd sleep aid does hemp have thc cbd oil for sale yaa health store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 08:14
http://creditreportchw.com/ free credit reports get credit score credit score simulator credit check free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 08:15
nuleaf cbd oil [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]select cbd oil cbd distillate cbd plus cbd gel caps
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 08:18
hempworx cbd charlotte web cbdfx justcbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 08:30
credit karma canada free credit score experian how to improve your credit score check credit rating [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]minimum credit score for mortgage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 08:32
where to buy cbd oil near me cbd oil for sale yaa health store medical cannabis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 08:33
http://cbdoilcreamww.com/ cbd pills for pain cbd oil drug test cbd oil for sale near me cbd oil for sale near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 08:40
http://cbdoiltincturesws.com/ full spectrum cbd oil lazarus cbd oil hemp uses cbd ointment for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 08:44
http://creditreportchw.com/ credit score chart [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]transunion free credit report request credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 08:44
does forbearance affect credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]minimum credit score for mortgage credit report agencies free credit check checking credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 08:47
http://cbdhempoilwr.com/ best cannabis oil for pain [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]hemp oil capsules cbd clinic products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 08:51
cbd joints http://cbdoilstoreww.com/ cbd joints zilis cbd oil does hemp oil contain cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 09:00
free credit check report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]how to get a credit score anual credit report get my credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 09:08
green roads cbd cbd powder cbd oil for anxiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 09:08
http://cbdoilcreamww.com/ cbd heroin addiction does hemp have thc legitimate cbd oil companies 100 cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 09:14
check your credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]free online credit report mint credit score experian credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 09:20
medical cannabis where to buy cbd oil for dogs dog cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 09:20
hemp oil vs cbd oil tru bliss cbd gummies best price for cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 09:22
best cbd oil for pain cbd cream for pain select cbd oil defy cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 09:26
cbd oil for inflammation thc oil for sale cbd research cbd weed [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd cream for pain relief
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 09:31
http://freecreditreporthh.com/ credit report free credit reporting agency get free credit report annualcreditrep ort com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 09:43
what does cbd oil do cbd oil for sleep hemp vs cbd hemp bombs cbd [url=http://bes tcbdoilshp.com/ ]cbdoil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 09:44
http://cbdoilcreamww.com/ is hemp marijuana how does cbd make you feel where to buy cbd oil for dogs hempworx cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 09:46
fico credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]equifax credit report free annual intuit credit score credit score online turbotax credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 09:50
cbd oil uses [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]cbd plus medical marijuana cbd health benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 09:53
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd oil and cancer where to buy cbd oil near me cbd oil cost cbd oil cannabidiol for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 09:53
best price for cbd oil [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]cbd store near me charlotte web koi cbd best cbd gummies for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 09:57
does hemp have thc green roads cbd cbd honey cbdfx [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]buy cbd oil cure cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 10:00
amazon cbd oil http://bestcbdoilopp.com/ zilis cbd oil hempvive cbd oil pure cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 10:00
cbd oil dosage http://cbdoilstoreww.com/ cbd marijuana cbd oil products cbd vape oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 10:02
credit report scores experian credit report credit score simulator experian free credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 10:02
http://fastcheckcreditscores.com/ check credit score free [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]my free annual credit report credit karma credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 10:19
http://cbdoilgummiesxl.com/ cbd oil price [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]cannabis oil for pain relief cbd wholesale suppliers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 10:19
http://creditreportchw.com/ credit report companies free credit reports credit reporting agency annual credit report completely free experian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 10:21
reddit cbd cannabidiol cbd ointment for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 10:25
http://cbdoiltincturesws.com/ cbd oil side effects [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]making cannabis oil what is cbd good for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 10:32
cbd cream for pain amazon cbd college does walgreens sell cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 10:33
what is an excellent credit score what is credit score social credit score experian plc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 10:36
cbd oil for anxiety and depression charlottes web cbd oil hemp oil vs cbd cbd oil and cancer [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd oil side effects
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 10:50
national credit report [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]annual credit report free transunion credit score annual credit score check my credit score credit karma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 10:56
http://cbdoilgummiesxl.com/ where to purchase cannabis oil nutiva hemp oil cbd wholesale suppliers cbd oil for anxiety and depression
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 10:56
cbd medical [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd oil cannabidiol for pain hemp products cbd oil cost the cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 10:58
hemp gummy bears new leaf cbd oil zilis ultracell cbd and anxiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 11:03
credit score needed for mortgage [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]my free credit report annual credit reporting agencies checking credit score check credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 11:03
free credit check report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]boost my credit score credit reporting agency free credit report equifax check my credit score credit karma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 11:06
cbd gummies for sale http://cbdoilcreamnk.com/ best cbd cbd full spectrum who sells the best cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 11:11
hempworx 750 cbd oil interactions with medications cbd for pets cbd oil gummies [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]how to use hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 11:21
how to read credit report free credit score report what is a perfect credit score how to get credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 11:21
credit bureaus http://creditreportspa.com/ how to dispute credit report items what is good credit score credit score scale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 11:32
lazarus cbd http://cbdoilgummyxs.com/ cbd oil for pain walmart how to use cbd oil ultra cell cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 11:33
cannabidiol oil [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]hempoil level select cbd oil cbd plus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 11:34
business credit report free annual credit report government what is a perfect credit score free transunion credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 11:39
is hemp marijuana project cbd where to purchase cannabis oil cbd for life [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd edibles
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 11:46
sunsoil cbd oil thc free cbd oil what is hemp what is hemp extract [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]strongest cbd on the market
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 11:52
http://creditreportspa.com/ free transunion credit report [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]how to raise your credit score fast how to get a credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 12:06
http://cbdhempoilwr.com/ oregon cbd hemp oil vs cbd cbd full spectrum what does cbd oil do
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 12:06
credit score [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]credit score needed for mortgage credit report scores annualcreditrep ort com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 12:09
http://cbdoilwalmartww.com/ walmart cbd products cbd distributors thc and cbd side effects of hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 12:12
does walgreens sell cbd oil [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd oil for sale walgreens cbd oil tincture cbd dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 12:20
cbd oil full spectrum yaa health store [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd plus cbdpure cbd oil for depression cbd oil gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 12:23
http://creditreportspa.com/ perfect credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]free business credit report whats my credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 12:23
http://creditreportchw.com/ credit score free [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]whats my credit score credit karma free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 12:41
cbd ointment for pain cbd oil for pain relief what is hemp extract
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 12:41
equifax credit report free annual http://freecreditreporthh.com/ annualcreditrep ort com official website does forbearance affect credit score check my credit score for free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 12:45
bluebird cbd [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]where can i buy cbd oil near me cannabidiol pronunciation cbd oil and drug testing vaping cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 12:45
http://cbdoilcreamnk.com/ diamond cbd [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd pills for pain nuleaf naturals
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 12:53
http://creditreportspa.com/ yearly free credit report my annual credit report minimum credit score for mortgage how to get free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 12:55
green roads cbd cbd oil and cancer shikai cbd cream what are the benefits of cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 13:13
http://freecreditreporthh.com/ credit scores full credit report how to read credit report checking credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 13:15
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd dosage dog cbd hemp lotion cbd vape oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 13:19
cbd pain relief cream [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]hemp cream for pain relief cbd roll on what does cbd stand for cbd oil without thc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 13:21
american shaman http://cbdoilwalmartww.com/ cbd oil where to buy cbds cbd oil uses
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 13:23
credit karma credit score [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]how to dispute credit report items check credit report karma free credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 13:30
http://bestcbdoilopp.com/ cbd oil 1000 mg 79 yaa health store [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]nuleaf naturals cbd cbd vape cartridges
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 13:42
boost credit score http://freecreditreporthh.com/ credit karma home annual credit report completely free government national credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 13:48
what does cbd mean cbd anxiety cbd oil and drug testing cbd side effects [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]best full spectrum cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 13:48
side effects of cbd gummies http://cbdoilcreamww.com/ cbd oil in texas is cbd safe cannativa cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 13:52
cbd oil for sleep problems http://cbdoilcreamnk.com/ cbd for cats hemp oil capsules cbdoilaide best cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 13:54
credit score check what credit score for mortgage credit karma free credit score credit karma credit score free [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]credit scoring
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 13:57
zilis cbd oil [url=http://bes tcbdoilshp.com/ ]cbd oil stores near me cbd gel capsules purekana cbd oil reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 14:05
best cannabis oil for arthritis [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd daily intensive cream cbd oil cannabidiol for pain what is cbd used for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 14:13
http://freecreditreporthh.com/ credit sesame [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]free credit report experian annual credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 14:21
best cbd oil for pain http://cbdoiltincturesws.com/ global cannabinoids cbd isolate powder your cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 14:25
get credit report http://creditreportspa.com/ credit score ratings chart karma credit report check credit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 14:25
http://creditreportchw.com/ credit rating scale credit score calculator how to read credit report credit score companies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 14:26
http://cbdoilcreamnk.com/ best cbd oil and cbd oil for sale [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]is cbd safe strongest cbd gummies for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 14:33
cbd stock http://cbdoilwalmartww.com/ cbd gummies for pain cbdistillery cbd wax
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 14:41
amazon cbd oil http://cbdoilstoreww.com/ cbd oil drug interactions cbd roll on what is hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 14:44
how to get free credit report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]credit score free national credit report check credit score free credit history
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 14:54
what does cbd mean what is cbd oil good for does cbd oil show up on drug test walmart cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 14:56
http://creditreportspa.com/ credit sesame what is a perfect credit score get my credit report checking credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 15:00
cannabidiol cbd http://cbdoilcreamnk.com/ your cbd store just cbd gummies the cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 15:08
cbd gummies amazon cbd for pain does cbd show up in drug test defy cbd drink [url=http://bes tcbdoilshp.com/ ]cannapro cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 15:14
http://fastcheckcreditscores.com/ transunion credit report free [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]credit report how to check my credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 15:16
health benefits of cbd oil natural hemp royal cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 15:29
how to raise your credit score fast [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]my free annual credit report whats a good credit score free credit report online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 15:29
http://cbdoilgummyxs.com/ cannabidiol pronunciation [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]cbds cbd gummies dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 15:29
hemp vs marijuana cannabidiol pronunciation cbd roll on cbd oil uses [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]cbd oil near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 15:33
http://cbdoilcreamnk.com/ cbd oil side effects fab cbd oil cbd oil 500 mg 49 yaa health store hempvive cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 15:44
cbd oil prices water soluble cbd hemp seed oil vs cbd oil nutrax cbd oil [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]the best cbd oil on the market
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 15:44
how to raise your credit score fast social credit score transunion credit report free credit scoring
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 15:44
http://fastcheckcreditscores.com/ turbotax credit report government free credit report whats a good credit score credit karma credit score free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 15:50
cbd coffee http://bestcbdoilopp.com/ new leaf cbd oil cbd pens cannapro cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 16:03
my free credit report get my credit score annual credit report completely free government credit reporting agencies [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]free yearly credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 16:04
justcbd highest rated cbd oil for sale where can i buy cbd oil cbd oil for sale walgreens [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]cbdistillery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 16:07
http://cbdoilcreamnk.com/ cbd wholesale suppliers [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]canna green cbd oil cbd oil cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 16:15
good credit score range http://fastcheckcreditscores.com/ free credit report annual credit score free transunion credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 16:20
gummies marijuana is hemp marijuana what is cbd oil benefits cbdistillery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 16:26
negative side effects of cbd 100 cbd oil for sale the distillery cbd gummies near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 16:34
get a free credit report [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]dispute credit report annual credit report completely free minimum credit score for mortgage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 16:37
cbd retailers near me [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]does cbd oil work cbd oil full spectrum yaa health store defy cbd drink cbdoil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 16:41
what is hemp used for [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd oil reviews thc and cbd cbd stores
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 16:56
cbd salve for pain what is hemp oil good for cbd tincture benefits cannabidiol pronunciation
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 17:02
how to take cbd oil cbd hemp oil benefits what is cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 17:02
cbd austin cbd oil price at walmart does cbd oil show up on drug test
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 17:04
what credit score for mortgage how to raise credit score how to get a credit report free annual credit report complaints
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 17:04
karma free credit score [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]discover credit score dispute credit report how to get a credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 17:10
cbd plus usa cbd md benefits of hemp oil for humans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 17:12
cbd lotion for pain relief where can i buy cbd oil near me best cbd capsules
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 17:15
my free credit report annual [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]checking credit score unfreeze credit report free annual credit report government
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 17:16
oregon cbd [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]hemp gummies trubliss cbd cannapro cbd oil does cbd oil work
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 17:33
cbd gummies near me medterra cbd oil cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 17:35
free credit score http://creditreportspa.com/ experian free credit score turbotax credit score annual credit report completely free experian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 17:37
cannativa cbd [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]ananda cbd oil pure hemp gummies marijuana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 17:44
hempvive cbd oil cbd retailers near me full spectrum hemp extract what is cbd oil [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]strongest cbd on the market
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 17:46
http://fastcheckcreditscores.com/ annual credit report com how to raise your credit score fast turbotax credit score credit reports
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 17:48
cbd hemp oil for pain [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]cbd amazon cbd vape oil cbd products online cbd oil where to buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 17:51
http://cbdoilcreamnk.com/ cbd drug test [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd md cbd superbugs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 18:06
max credit score annual credit report free annual credit report completely free consumer credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 18:06
check credit report karma credit report credit reporting how to get credit report [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]credit score companies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 18:09
full spectrum cbd oil [url=http://bes tcbdoilshp.com/ ]just cbd benefits of cbd oil drops cbd oil vs hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 18:13
cbd oil where to buy cbd for insomnia cbd american shaman walgreens cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 18:13
hempworks cbd oil [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]cbd products online hempworx cbd oil level select cbd cream cbd oil drug interactions
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 18:17
credit report agencies how to get credit report checking credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 18:17
what is credit score [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]credit report companies boost credit score best credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 18:17
best cannabis oil for arthritis http://cbdoilgummyxs.com/ cbd oil for cats does walgreens sell cbd oil benefits of hemp seed oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 18:17
cbd oil for sleep [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd dispensaries near me most reputable cbd oil supplier cost of cbd oil hemp bombs cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 18:23
cbd oil cbd vape walgreens cbd oil cbd oil cbd vape cbd bath bomb [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]cbd topical cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 18:25
american shaman cbd oil tincture what is cbd oil zilis cbd oil [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]where to buy cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 18:36
http://creditreportspa.com/ karma free credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]get credit report my free credit report annual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 18:46
cbd tinctures http://cbdoilgummiesxl.com/ how to use hemp oil new age hemp oil defy cbd drink
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 18:47
http://freecreditreporthh.com/ what is a good credit score number [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]free credit reports highest credit score possible
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 18:47
http://fastcheckcreditscores.com/ how to get free credit report [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]check my credit report check credit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 18:50
pure kana cbd oil best full spectrum cbd oil benefits of hemp seed oil hemp oil for sale walmart [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd oil drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 18:50
http://bestcbdoilopp.com/ cbd online store [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]side effects of cbd oil cbd oil side effects
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 18:51
buy hemp oil [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]the distillery gummies marijuana best cbd oils just cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 18:57
cannabinol http://cbdoiltincturesws.com/ the distillery cbd cream for arthritis cbdfx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 18:59
cbd hemp oil walmart [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd oil vape natural hemp what is cbd cbd for life
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 19:07
http://creditreportspa.com/ how to get a credit report [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]free equifax credit report transunion credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 19:07
how to improve credit score credit report definition credit rating scale max credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 19:19
free credit score karma credit bureau what is a credit score transunion credit report [url=http://cre ditreportswkw.c om/ ]free credit report annual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 19:21
annual credit report official site [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]annual free credit report free annual credit report government my free annual credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 19:23
elixinol select cbd oil cbd cream for pain relief walgreens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 19:24
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd oil yaa health store how much cbd oil should i take cannabis oil for pain cannapro cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 19:24
side effects of hemp oil http://cbdoilcreamww.com/ cbd oil cbd gummies medical marijuana cbd softgels
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 19:26
http://bestcbdoilopp.com/ benefits of cbd thc oil for sale charlotte's web cbd oil cbd austin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 19:33
hemp oil for pain relief http://cbdoilcreamnk.com/ fab cbd oil hemp products cbd oil 500 mg 49 yaa health store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 19:40
credit sesame how to get free credit report equifax credit report experian free credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]average credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 19:40
http://creditreportchw.com/ dispute credit report free business credit report free credit report experian equifax business credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 19:54
http://fastcheckcreditscores.com/ experian credit report free [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]how to read credit report credit score ratings
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 19:58
cbd for pain cbd oil for depression pure cannabis oil for sale cbds
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 20:00
best cbd for anxiety cbd weed cbdistillery coupon your cbd store [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]cbd dispensaries near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 20:03
charlotte's web cbd oil for sale green roads cbd how to use cbd oil hempworks cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 20:06
cannabis oil for pain relief cbd oil dogs cbdpure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 20:08
100 pure cbd oil cbd austin select cbd oil benefits of cbd oil drops [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]is cbd safe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 20:13
get my credit report my credit report free credit report annual discover credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]credit score needed for mortgage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 20:27
experian credit credit history free credit karma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 20:27
what is good credit score equifax credit report freeze credit report how to raise your credit score fast
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 20:36
what is cbd used for american shaman cbd cbd pain relief cbd for anxiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 20:38
cbd dosage tru bliss cbd gummies medterra cbd oil hemp worx [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]my daily choice hempworx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 20:40
thc oil for sale http://cbdoiltincturesws.com/ best cbd capsules what is cbd oil hemp seed oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 20:42
cbd daily [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]reddit cbd where to buy cbd cream for pain my daily choice hempworx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 20:45
highest credit score [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]free credit report annual free annual credit report official site transunion credit report phone number what is a credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 21:00
karma free credit score [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]credit history how to improve credit score transunion credit score experian business credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 21:03
http://cbdoilgummyxs.com/ hempworx [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]100 pure cbd oil how much is cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 21:14
http://cbdoilwalmartww.com/ new leaf cbd oil [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]cbd balm for pain hemp oil vs cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 21:14
cbd for insomnia [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]medical cannabis hemp oil benefits topical cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 21:15
http://cbdoiltincturesws.com/ lazarus naturals zilis cbd oil walgreens cbd products cbd pills for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 21:15
cbd austin http://cbdoilstoreww.com/ cbd oil in texas koi cbd oil cbd wax
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 21:17
http://creditreportchw.com/ what is an excellent credit score turbo credit score fico credit score credit karma home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 21:17
credit karma uk [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]my free annual credit report com karma credit score annual credit report com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 21:32
http://fastcheckcreditscores.com/ free credit report annual free equifax credit report how to check my credit score karma free credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 21:36
hemp oil for sale walmart thc free cbd oil cbd heroin addiction cbd creams for arthritis [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]cbd thc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 21:37
http://cbdoilcreamww.com/ cbd isolate for sale [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd gummies reviews cbd ointment for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 21:50
annual credit report completely free government transunion credit report dispute credit report scores
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 21:51
how much is cbd oil [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]benefits of hemp seed oil cbd oil gummies cbd oil for anxiety cbd oil for diabetes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 21:52
http://cbdoilstoreww.com/ hemp oil benefits [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]best full spectrum cbd oil cbd oil without thc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 21:52
cbd medical [url=http://cbd oiltincturesws. com/ ]cbd oil for sale near me best cbd oil cbd cream how to make cannabis oil cbd gel capsules
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 21:53
http://cbdoilcreamnk.com/ does hemp oil contain cbd [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]best cbd cream for pain cbd benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 22:04
http://creditreportswkw.com/ what is my credit score [url=http://cre ditreportswkw.c om/ ]free annual credit report com free yearly credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 22:08
http://cbdoilgummyxs.com/ where to find cbd oil in walmart cbd for insomnia highest rated cbd oil for sale best price for cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 22:13
http://cbdoilcreamww.com/ making cannabis oil [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd oil and drug testing cbd oil for anxiety and depression
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 22:23
http://creditreportchw.com/ credit karma tax filing how to dispute credit report my free annual credit report com credit score check
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 22:28
hemp oil vs cbd oil [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd pills for pain marijuana gummies colorado cbd oil cannabis oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 22:29
is hemp marijuana http://cbdoiltincturesws.com/ national hemp association cbd pure hemp oil hempvive cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 22:37
http://fastcheckcreditscores.com/ free credit score max credit score highest credit score credit karma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 22:41
hemp oil store hempvive cbd oil best hemp oil thc cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 22:46
cbd research [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]who sells the best cbd oil benefits of hemp nuleaf naturals
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 22:55
http://creditreportchw.com/ my free credit report annual [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]experian plc unfreeze credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 22:55
credit report scores transunion free credit report perfect credit score credit report dispute
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 23:03
how to use hemp oil marijuana oils for pain cbd oil where to buy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 23:06
trubliss cbd gummies http://bestcbdoilopp.com/ how to use cbd oil for pain where to buy cbd oil with thc uses for cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-04 23:10
equifax credit score http://freecreditreporthh.com/ annual credit report com annual credit report official site get credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 23:13
cbd oil for sale walgreens cali naturals cbd nutrax cbd oil does cbd work
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 23:21
canna green cbd oil where to purchase hemp oil what is cbd used for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 23:27
http://creditreportspa.com/ credit score calculator freeze credit report transunion free credit report annual credit karma canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 23:27
check my credit score for free social credit score credit karma checking credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 23:36
cbd dispensaries near me hempworks cbd oil how to use cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-04 23:43
select cbd oil [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd side effects select cbd oil cbd cream for pain relief walgreens cbd oil where to buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 23:43
average credit score equifax business credit report highest credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-04 23:45
does cbd oil have thc gnc cbd oil 1000 mg cbd gummies cbd cream walmart [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]your cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-04 23:45
is cbd safe [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]hempworx 750 bluebird cbd where to buy cbd gummies cbd lotion for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 23:55
what is hemp used for [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]new age hemp oil hemp seed oil benefits cbd for pain relief 100 cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-04 23:58
free credit report annual credit score check consumer credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 00:08
cbd oil for pets cbdoilaide best cbd oil full spectrum hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 00:17
check credit score for free turbotax credit score credit report scores credit scores chart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 00:19
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd oil benefits best cbd oil buy cbd oil cdb oils medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 00:20
cannabis oil [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]cbd capsules cbd oil benefits cbd store cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 00:22
buy cbd oil online best cbd oil buy cbd oil cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 00:29
cbd oil for pain http://cbdoilcreamww.com/ cbd products pure cbd oil cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 00:31
credit score check [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]get my credit score check your credit report free annual credit report complaints
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 00:40
hemp oil for pain [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]hemp cbd cbd tinctures hemp cbd cbd pure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 00:50
annual credit report free [url=http://fas tcheckcreditsco res.com/ ]credit report scores best credit score credit karma fico credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 00:51
cbd medic cbd gummies walmart best cbd oil buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 00:57
cbd tinctures cbd oil cbd oil for dogs hemp cbd oil [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 00:59
cbd medic cbd oils cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 01:03
http://creditreportspa.com/ creditkarma [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]full credit report get credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 01:03
cbd gummies [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd pills cbd capsules cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 01:13
buy cbd oil online http://cbdoiltincturesws.com/ cbd tinctures cbd oil at walmart cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 01:24
credit score range annualcreditrep ort check your credit report credit monitoring [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]transunion credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 01:24
cbd pure cbd oil online cbd tinctures cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 01:34
http://bestcbdoilopp.com/ hemp cbd [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]cbd oil for dogs cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 01:36
boost my credit score [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]highest credit score credit score companies credit karma check my credit score whats my credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 01:37
best cbd oil buy cbd oil [url=http://cbd oilgummiesxl.co m/ ]cbd pure cbd oil online cbd oil store cbd near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 01:39
cbd cream buy cbd oil online cbd gummies cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 01:45
cbd oil online [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]cbd oil store cbd hemp cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 01:56
http://creditreportswkw.com/ intuit credit score what is a perfect credit score free credit karma official site experian plc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 01:58
cbd oil for sale cbd vape hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 02:09
equifax credit report credit rating check good credit score what is a great credit score [url=http://cre ditreportspa.co m/ ]credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 02:11
http://bestcbdoilopp.com/ cbd tinctures [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]cbd oil at walmart cbd oil benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 02:15
http://cbdoilwalmartww.com/ hemp cbd [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]best cbd oil cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 02:15
buy cbd oil online cbd oil hemp oil for pain cbd vape [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 02:19
cbd tinctures http://cbdoilcreamnk.com/ buy cbd oil online cbd oil at walmart cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 02:29
karma credit report annual credit report com highest credit score possible
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 02:30
cbd gummies walmart hemp cbd oil cbd online cbd oil at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 02:42
check credit report http://creditreportspa.com/ credit report scores discover credit score annual credit report com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 02:47
http://bestcbdoilopp.com/ cbd store buy hemp oil cbd products cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 02:52
hemp oil http://cbdoilcreamww.com/ cbd oil cbd cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 02:52
cbd oil online http://bestcbdoilshp.com/ cbd oil at walmart cbd cream cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 03:03
get my credit report credit reporting agencies good credit score my free credit report [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]credit reporting
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 03:04
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd medic best cbd oil cbd oil for pain cbd oil at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 03:04
buy cbd hemp cbd oil hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 03:14
annual credit report http://creditreportspa.com/ what is good credit score good credit score fico credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 03:23
http://cbdoilstoreww.com/ buy cbd oil cbd oil store cbd oil hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 03:25
http://cbdoilcreamnk.com/ cbd oil benefits [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]hemp oil for pain cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 03:25
pure cbd oil [url=http://cbd oilcreamww.com/ ]medterra cbd cbd oil store cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 03:30
cbd pills [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]cdb oils cbd oil for sale buy hemp oil hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 03:37
my annual credit report free credit score report free annual credit report official site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 03:37
http://cbdoilgummyxs.com/ cbd cream [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]cbd medic hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 03:46
transunion credit report phone number [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]credit score ratings chart experian credit report free credit score how to unfreeze credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 03:58
hemp oil for pain cbd oil for sale pure cbd oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 04:00
cbd vape cbd tinctures pure cbd oil best cbd oil buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 04:00
cbd online [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]best cbd oil buy cbd oil cbd pills cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 04:07
cbd oil online cbd pills medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 04:11
transunion credit report credit score check credit rating credit karma tax filing [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]turbo credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 04:12
cbd online cbd hemp cbd vape cbd for sale [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]best cbd oil buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 04:18
free credit report annual credit scores free credit report gov
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 04:32
cbd oil store [url=http://cbd oilcreamnk.com/ ]best cbd oil buy cbd oil cbd oil for sale cbd tinctures cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 04:37
cbd medic cbd pure cbd for dogs buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 04:44
cbd oil store cbd oil benefits cbd tinctures hemp cbd [url=http://cbd oilwalmartww.co m/ ]cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 04:47
cbd near me cbd oil online cbd oil for pain cbd oil store [url=http://cbd hempoilwr.com/ ]cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 04:47
http://creditreportswkw.com/ free annual credit report government free annual credit report free national credit report free credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 04:51
free transunion credit report free credit karma my free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 05:05
http://cbdoilcreamnk.com/ best cbd oil buy cbd oil cbd tinctures cbd oil online cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 05:13
buy hemp oil [url=http://cbd oilstoreww.com/ ]cbd near me cbd gummies cbd gummies walmart cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 05:22
cbd vape cbd medic hemp cbd cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 05:22
http://freecreditreporthh.com/ experian free credit report [url=http://fre ecreditreporthh .com/ ]free equifax credit report how to increase your credit score fast
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TaxWrittybabHib 2020-08-05 05:22
cbd buy cbd oil best cbd oil cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 05:24
dispute credit report [url=http://cre ditreportchw.co m/ ]credit score online free credit report online my free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CyhorkboobRoori 2020-08-05 05:39
cbd oil store http://cbdoiltincturesws.com/ cbd pills cbd for sale cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 05:39
http://cbdoilcreamnk.com/ cbd oil for pain cbd store cbd capsules cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BetVunteeuncemo 2020-08-05 05:49
hemp cbd [url=http://bes tcbdoilopp.com/ ]cbd oil benefits cbd oil best cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 05:57
annual credit report com http://creditreportswkw.com/ credit score credit score what is credit score
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-08-05 05:58
http://cbdoilgummyxs.com/ best cbd oil buy cbd oil [url=http://cbd oilgummyxs.com/ ]best cbd oil cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aceceGrealsNof 2020-08-05 05:58
http://creditreportspa.com/ transunion credit report dispute experian plc check credit score for free annual free credit report
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom