Najnowsze felietony

sobota, 28 marzec 2015 21:54

Odwyk od kobietoholizmu

Napisał 

Kiedy człowiek "od święta" sobie golnie (na humor, nie więcej), mamy do czynienia z normą. Pochichocze, potańczy, poflirtuje, pójdzie spać. Alkohol nie rządzi życiem, a funkcjonowania nie zaburza natrętna myśl, jak wielką ulgę i odprężenie da kieliszek, bądź dwa.

Wymioty nosem ceną szczęścia

Wszyscy wiemy, jakie nieszczęścia rodzi uzależnienie od alkoholu - czyli utożsamienie poczucia odprężenia, radości i miłych chwil z trucizną, którą Twoje ciało wyrzuca czasem jednocześnie z dwóch miejsc. Nie wszyscy jednak wiemy, że za chwilę odprężenia trzeba zapłacić trzema chwilami napięcia i problemów - z początku, bo im dalej w las, tym cena coraz wyższa.

Czy alkohol jest winien nieszczęść? Nie. Winny jest stan napięcia, który pozwala na chwilę zmniejszyć piwko (albo papieros, ciacho czy szybki numerek). Gdyby ludzie byli radośni, odprężeni, mogli jasno wyrażać swe uczucia a nie je tłumić ze strachu przed społeczną dezaprobatą (np. bity przez kobietę mężczyzna, nie może iść na policję bo go wyśmieją, uderzyć też nie, bo pójdzie do więzienia i stłucze go rodzina ukochanej), nie byłoby potrzeby picia i ćpania; bo i po co? Żeby zwymiotować nosem, albo sfajdać się w spodnie, czy też zasnąć kiedy dowcipni znajomi robią śmieszne rzeczy z naszym ciałem, wrzucając efekty swej twórczości na fejsa?

Jesteś zawsze tylko z sobą, inni przemijają

To nie dostęp do alkoholu robi ludzi wrakami, ale stresy i cierpienie, których nie umiemy w zdrowy sposób rozładować. Nauczono nas rocznego wydobycia węgla w kopalniach, ale nie nuaczono jak się odprężać, radzić z presją, toksycznymi ludźmi, wyluzować po ciężkim dniu - odpuścić sobie chociaż na chwilę. Umiemy obsługiwać pralkę, komputer, skomplikowane maszyny, ale nie umiemy obsługiwać swych emocji - nie wiemy nic o swojej psychice, dlatego też cierpimy. Żyjemy w ciele, którego namiętności miotają nami jak Szatan księdzem Natankiem, a recepty na bolesny brak kontroli bierzemy od cierpiących rodziców, dziadków, rodziny i znajomych. Jeśli wsiądziemy w tira nie umiejąc go prowadzić, wyjedziemy w miasto pełne aut, doprowadzimy do zderzenia - będą ofiary. Podobnie jest z nami - wkraczamy w życie pełne ludzi, nie umiejąc kierować swym umysłem, dlatego dochodzi do bolesnych, czasami śmiertelnych kolizji. Jak złapią Cię w aucie bez uprawnień, będą problemy - tymczasem miliardy ludzi nie umiejące obsługiwać swych komputerów emocjonalnych (podświadomości), mogą legalnie funkcjonować. I chyba nie wyszło to światu pełnemu wojen i okrucieństwa na dobre.

Dlatego walka z alkoholem nie ma najmniejszego sensu. Ludzi od alkoholizmu i ćpania nie ratują zakazy (bo pójdą w papierosy, słodycze, seks,fanatyzm religijny byle pozbyć się nieprzyjemnego napięcia), tylko praca nad sobą, zwiększanie szacunku i miłości do samego siebie. Taka praca powoli, ale stale zwiększa poczucie przyjemności i zadowolenia, ponieważ ze sobą jesteśmy 24 godziny na dobę, we śnie i na jawie - rodzice kiedyś odejdą, żona może zdradzić, umrzeć, a dzieci zawsze wyfruwają z gniazda. I co dalej? Stawianie na pierwszym miejscu innych sprawia, że zostajemy w końcu z niczym.

Krwawy kult kobiety

Gdy lubisz siebie, pozwalasz sobie wyrażać własne emocje (zamiast je tłumić, spychać w głąb siebie, gdzie nie można ich już kontrolować), dobrze i z życzliwością się traktujesz, pojawia się poczucie zadowolenia. W takim stanie nie ma miejsca na bezustanne napięcie i stresy - więc potrzeba alkoholu jest bardzo niska - nie trzeba podwyższać nastroju, gdyż ten jest już na wysokim poziomie. Im bardziej się akceptujemy i kochamy, tym lepiej się ze sobą czujemy. I co alkohol może nam wtedy zaproponować? Niewiele. Można go wtedy używać, ale to my kontrolujemy sytuację, a nie alkohol nas. Moc drinków tkwi w naszym poczuciu nieszczęścia, rozpaczy, frustracji, napięcia - im mocniej cierpimy, tym większą siłę mają wszelkie używki i cwani, interesowni ludzie dookoła nas, kręcący się jak sępy wokół padliny. Im mocniej cierpimy, tym bardziej zadowolone koncerny i rządy - bo nieszczęśliwy człowiek kupuje Ipody, ciuchy (kiedy stare są jeszcze dobre), daje się namówić na podatki, wojny, branie lekarstw, wchodzi w religie szukając spełnienia i uwolnienia od nieprzyjemnych odczuć. Na naszym cierpieniu i frustracji, zbudowano niejedno imperium finansowe - logicznym jest więc, że wielki kapitał dba o to, byśmy szczęścia nie zaznali, bo oznacza ono koniec bajecznych fortun i władzy.

Podobnie jak w Polsce istnieje kultura picia (czyli odprężanie się trucizną), tak też istnieje kult kobiety - krwawy, gdyż rodzi więcej nieszczęścia i patologii niż wszystkie nałogi razem wzięte. Rozwody, bankructwa, samobójstwa, rozpacz, alkoholizm i upadek - to są skutki złych związków, wiary że kobieta jest uduchowioną istotą, utkaną z okruchów poezji i atomów światłości. I znowu dochodzimy do najważniejszej sprawy - czy związki są złe? Nie, nie są. Złe jest upatrywanie w związku szczęścia i spełnienia. To wszystko jest identycznie takie samo, jak w przypadku alkoholu. Kobiety, związki i alkohol nie są złe same z siebie, podobnie jak nie jest zły nóż - to rozpacz i nieszczęście w głowie człowieka sprawiają, że może on te możliwości w zły sposób wykorzystać.

Bezsilna złość dręczyciela

Jeśli ktoś ma coś, na czym Ci bardzo zależy, ma Cię w garści - może zrobić z Tobą co chce, zawyżyć cenę, upodlić jeśli zechce, a ludzie bardzo to lubią. Nie postawisz się, bo chcesz tego, co ta osoba ma - chyba że masz poczucie przyjemności, nie potrzebujesz tego co ta osoba chce Ci dać, więc rezygnujesz ku jej rozczarowaniu i wściekłości. Wtedy nazwie Cię płytkim, pustym, niedojrzałym emocjonalnie gnojkiem - i pójdzie szukać innej ofiary. Ona już będzie "dobra", więc spędzi całe życie na cierpieniu, ku zadowoleniu oprawcy.

Przyczyną nieszczęść jest utożsamienie kobiety ze spełnieniem i szczęściem. Kobieta nie jest temu absolutnie winna, a wzorzec który w nas posadzono, i przez wszystkie lata naszego życia obficie podlewano, nawożono gnojówką społecznych "mądrości". W końcu wzrósł tak, że prawdziwego szczęścia upatrujesz jedynie w kobiecie. I gdy wydaje Ci się że je znalazłeś (to nie szczęście, a haj hormonalny), pojawia się lęk o utratę tego, co tę rozkosz Ci skąpo wydziela. Im fajniej, tym więcej strachu, co powoduje że stajesz się nerwowy, zazdrosny, pojawia się stres który ludzie zmniejszają piciem, wrzaskami, nawet rękoczynami. Tak więc spełnienie marzeń o szczęściu z kobietą, da Ci wiele bólu i cierpienia. Im będzie fajniej, tym większy cień z toporem nad Tobą wisi. To jak hazard - im wyższa stawka na stole, tym więcej strachu i adrenaliny. Im więcej miłości do innej osoby bądź rzeczy, tym większy strach - takie życie to piekło na ziemi. Niestety, w komedii romantycznej tego nie pokażą - tam wszyscy po znalezieniu połówki są szczęśliwi. W życiu jest jednak inaczej, i pewnie już to czujesz - chociaż może wstydzisz się przyznać, bo to wymaga wielkiej odwagi. Za takie wyznanie nikt Cię nie pogłaszcze ani nie pochwali.

Nie szukaj szczęścia, odkryj je w sobie

Jako dziecko jesteś szczęśliwy, radosny, cieszy Cię dosłownie wszystko. W trakcie dorastania ten stan szczęścia został Ci zabrany, a jego ochłapy są w Twoim zasięgu, JEŚLI:

1. Osiągniesz sukces, cokolwiek on w Twoim otoczeniu oznacza.

2. Ohajtasz się, spotkasz "połówkę", narobisz fotek z dzióbkiem i obowiązkowymi uśmiechami na fejsa.

3. Kupisz nową fabię w salonie.

4. Wykształcisz się, jeśli można nazwać wykształceniem prywatną uczelnię, gdzie cwaniaczki - wykładowcy, np. marketingu, za grube pieniądze tworzą nowych niewolników za tysiąc czterysta na rękę. Wykształciuchów po marketingu można spotkać wszędzie - na stacjach benzynowych, w tesco układajacych żele analne na półce, na mopie w magazynach.

Kobieta nie oznacza szczęścia

Od dzieciństwa wmawiano nam, uczono i warunkowano nas (jak psa Pawłowa), że kobieta = szczęście. Bajki, książki, filmy - wszędzie masz szczęście tylko wtedy, gdy dwie połówki pomarańczki się ze sobą spotkają. Człowiek w ten sposób nasiąka receptami na życie, nie rozumiejąc że są to fałszywki. Tyle lat prania mózgu powoduje, że nawet się tych bajek nie poddaje w wątpliwość - w końcu wszyscy w to wierzą, a miliony much (na gównie) nie mogą się mylić. Niestety, pobieżna lektura książek od historii jasno pokazuje, że miliony ludzi ZAWSZE się mylą. Spójrz na zdjęcia w google, pokazujące Stalina, Hitlera, Mao... tam zawsze były płaczące w ekstazie tłumy. I każdy z nich się mylił. Dopiero po latach się okazało, że bogowie byli sadystami, a teraz mamy nowych bożków do czczenia, nowe autorytety do naśladowania. Może dożyjemy czasów, gdy wyjdzie jakimi są kanaliami.

Szczęście to nawyk cieszenia się drobnostkami, a kobieta to możliwość założenia rodziny, jeśli tego naprawdę pragniesz. Z mojej praktyki wynika, że jeśli człowiek pracuje nad sobą, uczy się wyrażania emocji, pracuje nad wybaczeniem, miłością i szacunkiem do siebie (co sprytnie skojarzono z byciem ciotą, jakby nienawiść do siebie była czymś męskim), to się okazuje że dzieci mieć nie chce. Chciał bo inni chcieli, bo nie miał innego sposobu na życie, bo myślał że to zapewni mu opiekę na starość... ale sam z siebie nigdy tego nie pragnął, podobnie jak wielu innych rzeczy, na zdobycie których tracił bezcenny czas i wypruwał sobie żyły. No i co dalej, wyludnienie? Ależ skąd. Gdyby dzieci mieli tylko ci, którzy naprawdę ich pragną, a nie chcą tylko poczuć się lepiej (czy boją się opinii innych, albo że nie będzie miał im kto podać szklanki wody na starość) mielibyśmy raj. Niestety, nauki jazdy i tabliczki mnożenia nie mogą nauczyć się wszyscy, ale wszyscy mogą spłodzić dziecko - w efekcie mamy świat pełen bólu i cierpienia. Kiedyś rżnął w pieluchę, dziś kradnie, korumpuje, wycina organy, morduje i troluje w internecie. Skąd to się wzięło? Przecież nie ze szczęśliwego dzieciństwa, gdzie rodzice wychowują by dziecko było szczęśliwe, a nie zostało np. nieszczęśliwym, sfrustrowanym wykładowcą marketingu, który karierą chce zagłuszyć wyniesione z dzieciństwa poczucie bycia nikim.

Tęsknota za kobietą to nałóg, choroba

Musisz zrozumieć (nie musisz, ale warto), że kobieta jest nałogiem takim jak alkohol, słodycze bądź narkotyki. Podobnie dla kobiety, nałogiem jest mężczyzna. I żeby móc normalnie żyć, wejść w ciepły, pełen życzliwości i wolności związek, musisz przejść poważny odwyk. Musisz - inaczej zawsze będziesz tkwił w szponach nałogu, cierpiąc do końca życia. Za swoje cierpienie będziesz zawsze obwiniał to, co nie ma znaczenia.

Żeby zlikwidować problem, musisz go bardzo dokładnie zidentyfikować. Twoim problemem jest wiara w tezę, że szczęście to ciepły domek, drzewo i kobieta. To skąd tyle rozwodów i tragedii, skoro to takie szczęście? Skąd tylu ludzi, bluzgających na singli z nienawiścią i pogardą? Czy człowiek szczęśliwy i spełniony w związku, miałby ochotę wylewać z siebie tyle jadu? Coś nie gra w tej teorii, i to bardzo mocno, nie uważasz? Chyba ktoś nas oszukał, oszwabił.

Idź na odwyk, otrzeźwiej

Jeśli marzysz o związku, musisz przejść poważny odwyk. Jeśli za bardzo chcesz, jesteś desperatem - a tacy w życiu nic wartościowego nie zdobędą poza ochłapami. Im bardziej chcesz, tym mocniej musisz uświadomić sobie, że trzeba Ci terapii, że jesteś ofiarą ciężkiego uzależnienia, które nie da Ci szczęścia, a jedynie wiele bólu. To samo polecam Paniom, chociaż nasze ukochane z racji emocjonalnej natury, znacznie ciężej przyjmują fakt, że wszystko w co wierzyły i na czym budowały swą wizję świata, jest kłamstwem. Trudno zacząć od nowa, ale jaki mamy wybór? Brnąć w błąd, latami marząc że zdobędziemy szczęście?

1. Uczymy się kochać i szanować siebie, traktować się poważnie i z życzliwością.

Całe życie uczono nas kochać innych - kochanie siebie było traktowane pogardliwie, jako coś pedalskiego. Ale jeśli nie kochasz siebie, to skąd weźmiesz miłość dla innych? Żebrak nic Ci nie da - pokochaj siebie, a wtedy dasz miłość innym. Teraz dajesz tylko swoją tęsknotę, poczucie braku i cierpienie - dlatego ludzie podświadomie Cię odtrącają, ponieważ dajesz im truciznę, z którą sam się nieciekawie czujesz. Dlaczego łasisz się do bogatych? Bo mają pieniądze, mogą coś rzucić.


2. Rozwijamy poczucie bycia w porządku, swej niewinności.

Religia uczy nas przez wiele lat czuć się winnymi, grzesznymi. Dziecko z natury nie czuje się winne - trzeba mu to wmówić wieloletnim powtarzaniem, za co rodzice kapłanowi (pracownikowi korporacji religijnej) płacą, czy tego chcą czy nie (w podatkach). Każdy wychowany w katolicyźmie, nosi w sobie ciężkie poczucie winy, które bezwzględnie trzeba z siebie wyrzucić, zastąpić poczuciem niewinności. Poczucie winy przyciąga do Twego życia same klęski i biedę - zwłaszcza wtedy, gdy jest skryte, podświadome. A gdy cierpisz, idziesz do kapłana który Cię uszkodził, by za pieniądze i wierność dostać chwilkę ulgi. To jak nałóg alkoholowy, tylko znacznie gorszy w skutkach. Jeśli cierpi alkoholik, wiadomo że od picia. Jeśli cierpi katolik, przyczyny nie są jasne dla współuzależnionego otoczenia.


3. Uczymy się spędzać czas w ciszy, sam na sam ze sobą, bez telewizora i komputera. Na nowo odkrywamy piękno i żywotność samego siebie, dokładnie tak jak czuliśmy się jako dzieci.

Jak tego dokonać, uczę w swojej książce "Stosunkowo dobry", oraz na swojej stronie samczeruno.pl, wpadnij też do mnie na forum (nazwa w nicku), gdzie jest wielu niesamowitych ludzi, mających dość tortury jaką jest "zwykłe" życie.


www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 10465 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # a 2015-03-28 22:56
"namiętności miotają nami jak Szatan księdzem Natankiem" - poległem :)


Z religijnymi uniesieniami i wolnością bym chyba nie przesadzał. Sądzę, żę jest kilku w kościele ludzi, którzy spelniają kryteria realizacji swoich pragnień przez głoszenie i nauczanie. Myślę, że tacy zmieniają innych, jeśli inni chcą słuchać.

Co do edukacji to wiadomo, że cała kuleje i to niezależnie od cen, trybu. Nikt nas nie uczy tego co potrzebne.

Niestety wydaje mi się, że niewionność, poczucie szczęścia jest bardzo trudno osiągnąć, gdy przeszkody w tylu dzieciństwo, wdruki i inne przeszkadzają. De Mello wspominał o wpadaniu w stare koleiny. Niestety na dłużej z tych kolein ciężko się wydostać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-03-31 11:43
A czego może nauczyć ksiądz w miejscu pełnym bólu i cierpienia (krzyż, męczennicy), gdzie trzeba klękać i wyznawać swą winę oraz niegodność Boga? To trucizna, czysta toksyna duchowa i nic więcej.

Poczucie szczęścia można osiągnąć, ale trzeba chcieć - jeśli chcesz, dasz radę. Jeśli nie, znajduje się tysiące wymówek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2015-03-29 08:52
Ludzie cierpiąc jadą na takim uzależnieniu często całe życie z wielkim ryzykiem katastrofy, dlatego dobrze byłoby aby sobie uświadomili jak wielkie znaczenie ma to co tu Marek przekazuje - za co jestem mu bardzo wdzięczny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-03-31 11:45
Cytuję brat:
Ludzie cierpiąc jadą na takim uzależnieniu często całe życie z wielkim ryzykiem katastrofy, dlatego dobrze byłoby aby sobie uświadomili jak wielkie znaczenie ma to co tu Marek przekazuje - za co jestem mu bardzo wdzięczny.


Samo takie życie jest katastrofą, zmarnowaniem wielkiej i cudownej szansy. Mógł osiągnąć Boskość, a skończył z rozhisteryzowan ą żoną i dziećmi które nie chcą go znać. Życiowy sukces - wyprułeś żyły, można zdychać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # brat 2015-03-31 13:47
To jest też konsekwencja tego, że podważa się poczucie naszej wartości i nawet już od dziecka jesteśmy bombardowani zewsząd presją do składania niezliczonej ilości, wszelkiej maści ślubowań, zobowiązań, oddawania się do dyspozycji, służalczości, gromadzenia zasług, wiązania się... w imię tego, że rzekomo staniemy się godni tego aby być! Odrażające, bezczelne pakowanie ludzi w kanał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # TPakal 2015-04-01 09:16
To tzw. pranie mózgów zwane też delikatnie reformą procesu myślenia w kombinacji z indoktrynacją. Większość osób niestety ulega tym procesom i staje się "pełnoprawnym członkiem społeczeństwa". :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # TPakal 2015-03-29 11:56
Marku,
Cytat:
Kobieta nie jest temu absolutnie winna, a wzorzec który w nas posadzono, i przez wszystkie lata naszego życia obficie podlewano, nawożono gnojówką społecznych "mądrości".
. Uważam, że kobiety nie są niewinnymi istotkami, które zostały wmanipulowane w pewne społeczne role. To istoty, które wykorzystują bezwzględnie każdą nadarzającą się korzystną dla nich sytuację. Gdyby było inaczej, nigdy byś Marku nie dostrzegł tej schizofrenii nas otaczającej i nie musiał pisać swoich świetnych felietonów. A to czy robią to nieświadomie czy w sposób wykalkulowany i celowy to już jest inna kwestia, liczą się skutki tych działań. Nieraz bardzo opłakane dla nieświadomych mężczyzn. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a 2015-03-29 16:07
Pytanie czy kobiety od zawsze tak ewoluowały, czy od jakiegoś czasu. "Upadek" Steve Taylor przedstawiał inna wersję rozwoju i załamanie w stronę egoizmu kilka tysięcy lat temu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # kio 2015-03-31 08:24
Wiesz... dla mnie bardzo ważne jest to co Marek pisze:
"1. Uczymy się kochać i szanować siebie, traktować się poważnie i z życzliwością."
"2. Rozwijamy poczucie bycia w porządku, swej niewinności."
"3. Uczymy się spędzać czas w ciszy, sam na sam ze sobą, bez telewizora i komputera. Na nowo odkrywamy piękno i żywotność samego siebie, dokładnie tak jak czuliśmy się jako dzieci."
....jest też tego dobrego dosyć sporo w ""Stosunkowo dobry" :) i jeżeli faktycznie odkrywać siebie to wiele spraw wydających się dzisiaj "ważnymi" będzie pyłem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-03-31 11:46
Moim zdaniem większość robi to nieświadomie - a rozwaleni mężczyźni mają nauczkę, że nie warto szukać szczęścia na zewnątrz, tylko w sobie. Jak inaczej mielibyśmy to zrozumieć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bars 2015-08-15 13:20
Nalezy wiec odpowiednio wyedukowac takich mężczyzn .. mozna to przyrównac do leczenia narkomana czy alkoholika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # m. 2015-03-29 15:13
tekst bomba kowallskiego rozjechałeś jak slimaka :lol: :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grubasek 2015-03-30 18:59
Cześć, a ja mam pytanie z całkiem innej beczki.

Chodzi mi o dietę slow carb Tima Ferrisa, o ile dobrze pamiętam, to kiedyś kiedyś coś o tym wspominałeś.

Stosowałeś ją, tak? A książkę czytałeś całą, czy tylko jakieś urywki? Bo ja się do tego przymierzam. Ile czasu na niej byłeś, ile mniej więcej schudłeś?

Muszę się wziąć za siebie: 117 kg przy 178 cm. Sporo. Dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-31 11:48
Książkę mam i czytałem wiele razy. Ta dieta wprowadza w ketozę, ciężko było mi to wytrzymać - dlatego zrezygnowałem. Schudłem ale bez diet, po prostu wyeliminowałem chleb, ciastka itd i zeszło prawie dwadzieścia kg smalcu.

Przy tym wzroście, powinieneś ważyć 80kg - spróbuj pomóc sobie nagraniami Adama Bytofa, płatne ale moim zdaniem warto wydać chyba stówę o ile pamiętam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Pawełek 2015-03-30 21:13
W tesco nie ma żeli analnych,chyba że nie zwróciłem uwagi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Karola 2015-03-30 21:44
Grubaski chudną, kiedy poddają się operacji zmniejszenia żołądka. Jest to metoda skuteczna w 100% i jednocześnie dowód na to, że otyłość nie jest genetyczna, a jest skutkiem przejadania się. Kiedy żołądek jest mniejszy i nie da się nic tam włożyć, wszystkie rzekomo genetyczne grubaski zaczynają chudnąć w błyskawicznym tempie i nawet tarczyca im w tym nie przeszkadza. Zdumiewające !
Tylko, że po co się okaleczać, skoro taki sam efekt można uzyskać po prostu skurczając sobie żołądek poprzez przyjmowanie mniejszych i lżejszych dla żołądka porcji pokarmów.
Wiem, że nie na temat, ale musiałam.... : )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-03-31 11:49
Brutalna prawda o nadwadze :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomekabc 2015-03-31 13:54
Minusik od kogoś poszedł. Ktoś się nie zgadza widać :lol: może ktoś z nadwagą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomekabc 2015-03-31 13:33
Czuję, że mój ojciec nie przekazał mi prawie nic z zakresu bycia mężczyzną ponieważ sam wydawał się skryty za ciągłą maską z racji niedojrzałości (wszelkie emocje inne niż złość wywoływały w nim płacz) czuję, że mam pewien duży brak.
Czytałem książkę "Żelazny Jan" (polecam mężczynom) i trafiłem na coś takiego:

http://www.meskiewarsztaty.pl/warsztat-dla-mezczyzn-informacje/

Co o tym myślicie? Lipa czy może coś wartościowego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-31 21:35
Powiem tak - Tom nie do końca mi pasi, w sumie nie wiem dlaczego - odczucie, być może mylne. Natomiast organizatorka zajęć, Agnieszka, to moja przyjaciółka - bardzo uczciwa, skromna, rzeczowa babka z dobrym sercem. Jak masz hajs, to idź dla sprawdzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomekabc 2015-04-01 16:02
Dzięki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomekabc 2015-03-31 13:35
Prowadzący:

http://www.meskiewarsztaty.pl/tom-de-winter/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # fanka 2015-03-31 17:23
Kocham Pokemona!
Pikaczu na prezydenta!
Żółte jest piękne...!
:lol:
A teraz...teraz umieszczą Cię w rezerwacie!
;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Pikaczu 2015-03-31 20:29
Autografy rozdaje w szatni%-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # White Dwarf 2015-03-31 21:15
Wydarzenie religijne zyskało odpowiednią oprawę :lol:

http://allegro.pl/przepiekny-obraz-namalowany-fallusem-od-1-zl-i5222245521.html

I to jest sposób na religie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-31 21:36
O kurde :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnemyOfTheState 2015-04-01 11:43
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oPejOqi1RgI[/youtube]

Ciekawe omówienie mechanizmu uzależnienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnemyOfTheState 2015-04-01 11:44
Yyy coś nie wyświetliło się jak należy, tu link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=oPejOqi1RgI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bars 2015-04-06 19:46
Jestem mężczyzną ale mnie ten problem nie dotyczy. Nie narkotyzuje sie ani kobitami ani czymkolwiek czy kimkolwiek innym. Jestem całkowicie niezalezny tak emocjonalnie jak i fizycznie. Tylko ten ktoremu zalezy na kobietach moze cierpiec ale nie ten ktory ma je gdzieś. Nie zajmuje się nimi i mnie one nie obchodzą. - w sensie emocjonalnym i związkowym. Jesli niczego nie pragniesz - jestes ZAWSZE panem siebie. Nie jetem gejem jak ktos może pomyśli. Nie mam nic przeciwko gejom ale jesli chodzi o mnie nie jestem nim ...
Pozdrawiam wszystkich facetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-04-06 22:51
Nie jesteś wyjątkiem na tym forum. Przecież fakt, że nie wiążesz przyszłości z kobietami powoduje, że jesteś odmienny. Pewnie kiedyś zmienisz zdanie, samotność może też człowieka sponiewierać. Musisz wybrać. Pozdrawiam. T. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Bars 2015-08-15 13:30
Ja juz dawno wybrałem a samotnosc mnie nie przeraza ani nie poniewiera ... Samotnosc a osmotnienie - to dwie strony tgo samego medalu. Jesli nie czujesz sie osmotniony to bycie samotnym cie nie sponiewiera. Pozdrawiam ))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UwaznyObserwator 2015-06-02 20:17
"Każdy wychowany w katolicyźmie, nosi w sobie ciężkie poczucie winy, które bezwzględnie trzeba z siebie wyrzucić, zastąpić poczuciem niewinności."

Ale wyrzucenie - czyli stwierdzenie, że te poczucie jest nieprawdziwe nie będzie schowaniem tego do nieświadomości? Mam poczucie winy wobec rodziców i jak je wyrzucić? Zamierzam się wyprowadzić jak najszybciej będę mógł i ograniczyć kontakt, do domu dystansuje się już teraz; ale jak wyrzucić te poczucie i czy nie będzie to szkodliwe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sambor 2015-08-15 13:27
Marek ma w 100 % racje i nie ma co tego co napisal owijac w jakies pseudointelektu alne bzdurki. Skłonnosci do współuzaleznian ia sie sie od kogokolwiek to są zaburzenia charakterologic zne ... Ja zyje niezaleznie, do nikogo sie nie przyssalem ani do mnie tez nikt sie nie przyssał - bo na to po prostu nie pozwalam. Wiekszosc mezczyzn sami sa ofiarami swoich chuci .. bo tak zostali ZAPROGRAMOWANI ! Nalezy sie wiec odprogramowac i odtruć ... Kobiety maja swoj interes w zwabieniu samcva do swojej sieci wiec nalezy o tym pamietac a nie włazić w nią jak ciele ... pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Dimitrij 2015-08-15 14:10
Kobiety pochądzą od gadów .. bo jak gady maja jajeczka w sobie ... ktore gdy owoluują ona potrzebuje samca by ja pokrył by wydac na swiat potomstwo .. Tylko do tego jest jej ON potrzebny. Potem go odstawia na bok. Samice pająków odgryzają samocowi głowę po kopulacji. Tak samo robią modliszki ... To wszystko tez istoty rodzjau żenskiego ... Dlatego uwazam ze kobiety maja gadzią nturę. Oczywiscie mogą byc wyjątki jak we wszystkim, ale czy fakt, że z obozu oswiecimskiego uratowala sie garstka ludzi znczy ze to był piknik u cioci kloci...????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzesiek Łazarz 2017-09-09 13:59
Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # s777 2018-12-21 07:32
So how do you ensure site attract good traffic? Learning tips on how to
up start an Company does never to be hard or overwhelming.
Just make sure it is good, quality subject material!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 kiosk 2018-12-26 00:42
If it is high, then, are generally OK. I had an experience recently with the latter challenge.
I'm irritated as well as want aid it to myself.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newtown ntc33 2018-12-29 15:44
Lack of relevant information makes your content redundant.

Always remember the tips we've discussed here
they are still very much relevant along with they also matter.

That is a concept I hear over and over again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # addictive game 2018-12-30 05:29
Most sites have four basic pages: Index, About Us, Contact us, exactly what We Offer.
We'll just click on the free examples for without
hesitation. It also provides you having a specific associated with audiences.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2018-12-30 05:40
Directs our blog post massive protection. Undertake it !
of course speed up this process with some kind legitimate SEO methods.
You can create endless dishes just with one veg.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2018-12-31 02:05
That way it is still really going to come from the heart and from
the you by some means shape or form! You is capable
of displaying them your range of expertise about your subject.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kiosk rollex11 login 2019-01-13 16:32
It is advisable that you test the RV very some time
before buying understand it. Then they came tided us and snatched us
and took us to a different land. Is it well-organized or lying
far and wide?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # n33 2019-01-15 22:40
There a variety of discussion boards or forums on vast
web. As you progress, several see outcomes for your endeavours.
Then they hire copy writers as well as it penned by him.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino careers 2019-01-19 22:18
In this article I am going to give you four simple measures for
starting a company. Just make sure it is good, quality subject
material! Nuts come using a good content of protein, fatty acids and Vitamin e d-alpha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy casino 2019-01-30 13:12
Whatever you did like article marketing,
free classified ads or Twitter. Provide Controversy:
There is a special about controversies create them very
well known. For this to work, 'word' your links accurately.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # j123 2019-02-11 05:28
See, this will allow you to you taking into consideration to approaching women too.
For others, ought to used decrease the creases that form below the bottom eyelids.
Of course, they have other uses as really.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zenaida 2019-02-14 17:40
Fantastic goods from you, man. I've understand your stuff previous
to and you are just too great. I actually like what you've acquired here,
really like what you're stating and the way in which you say it.
You make it enjoyable and you still take care
of to keep it sensible. I can't wait to read much more from you.
This is really a great site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss game hack 2019-02-15 18:10
Besides the main game there is a secondary game
called 'Dollar Ball'. These deadline-driven bonuses encourage players to try on new games and become a little
more active. Starting balance for the growth is $300.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-02-15 20:06
If you are going for best contents like myself, only pay a visit this website all the time for the reason that it provides feature contents, thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc 33 termistor 2019-02-18 15:34
This is a topic that's close to my heart... Thank you! Where
are your contact details though?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 test apk 2019-02-19 06:55
We're a group of volunteers and opening a new scheme
in our community. Your web site offered us with valuable info to work on. You have
done an impressive job and our entire community will be grateful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss windows 2019-02-20 10:59
Here are some great eco-friendly presents for your girlfriend this Christmas.
Here is the main focus of the first date. That takes about one-half hour entirely.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 casino 2019-02-23 06:29
Hi my loved one! I wish to say that this post is amazing, nice written and include approximately all important infos.
I'd like to see extra posts like this .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 login 2019-03-07 23:02
C.Never put blatant sales copy in any of your profiles.
The is actually Google is receiving better and
at sifting the wheat from the chaff. Stay active, and YouTube will thank you with website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 2019-03-11 09:19
I have found it to be just fine to make
your title and outline tags very same. Now if others just evaluate how
to learn from this somehow. Create a network there or join other big networks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot mobile huawei 2019-03-11 09:24
Ahead of time can get you huge discounts, extra rewards and
great promotions. Many groups offer free games that you just can play on a internet browser.
The dealer always requests a card until nineteen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky casino risk free 2019-03-12 11:01
To start us off, we are inclined to consider a take a peek at SEO smart links.

Another thing to note is how the anchor text, or the words that is hyper linked is worth
focusing on. They are in effect my colleagues on internet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-03-24 01:38
You will need study the likes and dislikes very carefully regarding
this method. They also have different lines the actual world slots.

Tell me something- do you wish to play progressive
slot equipment?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2019-04-01 14:43
The reason for this very simple. When creating your link you need to make sure it's the right kind of link.

Many online businesses have begun with little thought as to how to market it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 casino 2019-04-10 09:55
It's article creation we'll be talking about here. However, people who could uncover
good content s are certainly limited. This makes video marketing today a completely wise investment of your advertising dollars.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2019-04-30 15:26
Go to bookstores, social gatherings, business meetings,
everything you could can. However, you do want to rent a professional
that makes a specialty of this specific area. Make a checklist - this saves your as well as energy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy casino 2019-05-10 22:37
Do not clutter ads and other images with your posts.

When you write, and take it from the perspective of friends sharing information, you step onto a personal
level. Give them all the juicy details of one's new recommend.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr 888 2019-05-14 07:31
Practice system language - look such as a man who's control in fact it is totally self-confident.
They invade my space, waste my time, and get on my
anxious feelings. This reduces your anxiety to a great extent.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 casino 2019-05-20 00:04
It's article creattion we'll be talking aboout here.
So true point an enormous mistake concerning SEO. They will
become fans and come begging bazck for considerably more. Many times they are listed at thhe very
top of the results.

Look aat my ite joker123
casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker 123.com 2019-05-27 20:29
5) Thin Client computers on a multi-media network
- Great! Share your content, news releases, blog posts,
webinar shower invitations. First impression matters online
the actual virtual world just just like the physical world.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss big win 2019-05-28 08:01
May we all see and come to the fullness of
hiss fame. Finally, aas end result of her persistence, he did.
You just have to know your budget, so you will be aware the solutions that
you have.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr 888 2019-06-22 13:06
Take someone on hand who could be trusted.
So, that leass to a dangerous question, exactly how itt that irritates you may?
You will gain a great deaa of from utilizing display sticks.


Also visit my web site ... scr
888
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marko 2019-06-23 21:21
Hmm it appears like your blog ate my first comment (itwas extremely long) so I guess
I'll just sum it up what I haad written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I too am an aspiring blog writer but I'm srill new tto
the whole thing. Do you have anny suggestions for beginnewr blog writers?
I'd certainly appreciate it.

Here is my webpage :: Marko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2019-06-23 22:42
Hey! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
There's a loot of folks that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Thanks

Here is my web siote :: sky777 casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd