Najnowsze felietony

niedziela, 15 marzec 2015 21:36

Nowy, cudowny, kobiecy świat

Napisał 

Małżeństwo jest jak skok na główkę w rzeczny nurt. Co, pękasz? Podjudzają koledzy, podekscytowani rysującą się na Twej twarzy walką między zdrowym lękiem, a niezdrową, młodzieńczą chęcią zgrywania twardego jak stal sukinkota.

Nie ufasz mi? Nie, nie ufam.

Boisz się nałożyć spodnie, nie ufasz mi? Pyta usteczkami drgającymi od zbliżającego się płaczu (i co najgorsze, wielodniowej, wieczornej migreny) piękna Pani. I skaczesz. Bo uznają za tchórza, bo wieczorem nie będzie seksu, bo inni skaczą, bo tak trzeba, bo w sumie nie wiesz co robić w życiu, bo tatuś, dziad i pradziad też skakali. Jeden wypłynie, drugi się mocno poobija, trzeci utopi a czwarty spędzi życie na wózku inwalidzkim, samotnie, bo kalectwo szybciej wysysa miłość, niż moja kia benzynę.

Potencjalne noblistki

Panie zawsze narzekały, że są inteligentniejsze i mądrzejsze od mężczyzn, tylko nie mogą tego ukazać - gdyż są tłamszone przez zazdroszczących im intelektu samców, którzy zapładniają je i każą wychowywać dzieci. Po daniu kobietom możliwości wykształcenia, praw, fundacji, stowarzyszeń, wyrównywania szans (bo same nie są w stanie sobie poradzić), kobiety zyskały znacznie większe prawa niż mężczyźni - no i gdzie te noblistki? Gdzie wynalazki (Panie wynalazły perpetuum mobile, twierdzą że nic nie jedzą ale tyją, zwłaszcza po ślubie), oszałamiające dzieła literackie? Mamy za mało władzy! Wrzasną oburzone płytkością i miałkością tekstu Panie. No to dostały. Cytuję z onetu:

Wyatt i Vince'a rozeszła się dawno temu i każde z nich zaczęło nowe, osobne życie. Łączył ich jedynie syn Dale. Po rozwodzie kobieta urodziła jeszcze trójkę dzieci, a mężczyzna skupił się na otwarciu biznesu. Jak pisze "Mirror", Dale Vince, po tym jak stał się rozwodnikiem, zdecydował się założyć własną firmę. Ecotricity - firma, która zajmuje się recyklingiem, warta jest obecnie około 100 mln funtów.

Po ponad 20 latach po rozwodzie kobieta żąda od byłego męża około dwóch mln funtów. W środę Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii przychylił się do wniosku Wyatt.

Nasz związek zakończył się 32 lata temu. 20 lat temu zawarliśmy ugodę, której nie jestem w stanie udowodnić przed sądem. Moja żona może się czuć jak wygrana w loterii. To bardzo nie w porządku, że dostała te pieniądze - powiedział Dale Vince dla "Mirror". 18-letnia córka kobiety, Jessie, powiedziała dla gazety, że dla niej "mama jest bohaterką". - Powiedziała mi, że robi to dla wszystkich kobiet - dodała.

Mało, noble wymagają więcej pieniędzy i praw!

No, teraz to na pewno Panie pokażą na co je naprawdę stać; zacznie się polowanie na majątek najpierw byłych małżonków, później chłopaków a co dalej? Jaką granicę absurdu w imię równości płci przekroczymy? Może stały podatek płacony przez każdego mężczyznę na rzecz Pań? Mało! Tłamsicie nas! Wrzasną oburzone nierównością i brakiem parytetów Panie. Niedługo przyjdzie pora na sądowe dramaty i tragedie, jakby mało było zniszczonych, trwale okaleczonych psychicznie mężczyzn - o czym można poczytać na stronie dzielnytata.pl. Jeśli kłócą się mężczyźni, mogą się pobić, poobrażać - w ostateczności zabić. Kobieta w dzisiejszych czasach nie zabija od razu, a powoli wykańcza i torturuje, wykorzystując najsłabsze punkty mężczyzny, np. zabierając ojcu ukochane dziecko, uniemożliwiając mu widzenia z nim, zatruwając jego umysł nienawiścią do taty.

Czy istnieje większy ból dla mężczyzny, niż widzenie jak dziecko zaczyna go nienawidzić? Nie ma. Dlatego proponuję nie wierzyć w fantastykę z rodzaju tych, że gdyby świat rządzony był przez Panie, byłby koniec wojen. Być może tych zewnętrznych, z udziałem czołgów i samolotów (fabryki zamiast armat i silników produkowałyby torebki, szminki i perfumy), ale byłaby wojna wewnętrzna, pełna mobbingu, podsrywania, niszczenia psychicznego. Wystarczy popracować z szefem - kobietą, by poczuć przedsmak nowego, cudownego świata jaki by stworzyły. Przemoc psychiczna jest znacznie gorsza niż fizyczna, a właśnie w tej umiejętności specjalizują się słabsze fizycznie Panie.

Kobieta jest silniejsza od mężczyzny

Zawsze się dziwię, jak przekonano ludzkość że kobieta jest słabszą płcią - to nieprawda, jest znacznie silniejsza. A że ma mniejsza masę mięśniową? Niedźwiedź ma większą niż człowiek - czy to oznacza że nami rządzi? Siła nie oznacza mięśni, nie w dzisiejszym, współczesnym świecie. Słabość kobiet jest zasłoną dymną, pod którą dogorywa bezwzględnie niszczona męskość. Kobiety krzyczą że są słabe - a w sądach szybko zrozumiesz, kto ma prawdziwą władzę i siłę. Żydzi krzyczą że są prześladowani, a rządzą niemal całym światem i jego pieniądzem. Cyganie krzyczą że są słabi, a kto miał z nimi więcej do czynienia, wie że to pic na wodę, fotomontaż.

Danie kobietom większych praw niż mężczyznom (dzieci tylko dla kobiet, potężne alimenty dla facetów albo więzienie, kobieta może bić i upokarzać, mężczyzna nie może nawet podnieść głosu), wmówienie im że rodzenie i wychowywanie dzieci jest nieważne, stworzenie im w głowie kompleksów wobec mężczyzn (zasługujesz na więcej niż mężczyzna, bo tak!) sprawiło że w amoku coraz mocniej piłują gałąź, na której siedzą. Bo jeśli te absurdy jak z artykułu powyżej będą się popularyzować, rzadko kto będzie chciał się żenić czy mieć dzieci, zwłaszcza że nawet kilkadziesiąt lat po rozstaniu, można zostać legalnie okradzionym. I jeśli kobiety staną się niepotrzebne, to w jaki sposób przetrwają? Intelektem? To nie wpuszczanie islamistów zniszczy Europę, a traktowanie mężczyzny jak śmiecia, niezrozumiałe faworyzowanie kobiet w roli, do której nie zostały stworzone. I jak odruchem obronnym kaszlemy by pozbyć się zanieczyszczeń z oskrzeli, tak stary kontynent w odruchu przyjmie Islam, gdzie miejsce kobiety jest w kuchni i przy dzieciach. I gdy znikną prawa dające kobietom przewagę nad mężczyzną, do której kobieta genetycznie nie jest przystosowana (sztuczna rola narzucona przez modę), kobieta zamiast frustrować się brakiem nowego BMW i pięknej willi nad oceanem, będzie szczęśliwa że bawi się z siódmym dzieckiem. Nie ma lepszej reklamy Islamu, niż dopuścić emocjonalne kobietki do władzy, co oznacza danie małpie brzytwy.

Tyle właśnie są warte słowa kobiety

Jeśli można kogoś legalnie okraść (nazywajmy sprawy po imieniu), to i trudno się dziwić że podstarzała (czyli tracąca wszelkie zamienialne na pieniądze atuty) kobieta z tego korzysta. Ja osobiście bardzo się z takich sytuacji cieszę, gdyż daje ona możliwość ujrzenia, że wszystko co mówi - a zwłaszcza obiecuje kobieta, po latach może zamienić się w bezczelną grabież. I co dalej? Ano złodziejka zostaje bohaterką, kradnącą nie dla swej wygody, ale dla wszystkich kobiet na ziemi, tej ziemi.

"Moja żabcia nie jest taka!" wrzaśnie zdenerwowany Miś, który swoje poczucie sukcesu utożsamia z posiadaniem małżonki. No cóż, na początku każda kobieta jest inna, wyjątkowa... ale to z czasem mija. Nie zawsze, ale najczęście. Zaufaj pustemu, płytkiemu, emocjonalnie niedojrzałemu, przystojnemu autorowi.

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum. Paniom wstęp wzbroniony!


--------------------

Coaching ze mną KLIK

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 15334 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Widmo Geniusza 2015-03-15 22:27
Wczoraj kumple mi opowiadali o jakimś ich znajomym, który miał własną firmę i zrobił lasce dziecko, umówił się z nią, że na razie da jej kartę do bankomantu i żeby wypłaciła sobie parę tysięcy. Laska wypłaciła kilkadziesiąt tysięcy, prawie nic nie zostawiła i sp*doliła za granicę z całym hajsem i dzieckiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Marek 2015-03-16 11:16
No ale przyznasz, że koleżka za mądry nie był :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Widmo Geniusza 2015-03-16 16:46
Oczywiście, że nie był. Chciałem tylko przedstawić przykład na to do jakiej bezwzględności i brutalności zdolne są kobiety. Gdyby ktoś mi parę lat temu powiedział, że kobieta może zrobić coś takiego to z niedowierzaniem pokręciłbym głową w geście zaprzeczenia. Ta propaganda kobiety jako istoty uduchowionej, szlachetnej, dobrej, bezinteresownej jest tak potężnie zakorzeniona w naszej kulturze, że nawet kilkunaste przejechanie się na lasce( a właściwie na swojej wierze w te bzdury) dalej nie mogłem się tego pozbyć i wierzyłem w te bzdury dalej. To co zostało zakorzenione w dzieciństwie jest piekielnie ciężkie do wykorzenienia przez nawet najbrutalniejsz e doświadczenia życiowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-16 22:36
Ale że z karty tyle wypłaciła, jak to możliwe? Karty mają limity przecież? Nieważne. Ja już nie wierzę w propagandę - ale za cycka bym złapał, poprzytulał się. Przyjdzie i na to czas, póki co muszę nauczyć się spędzać rozkosznie czas ze sobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-03-17 14:38
No mają limit, ale można z tego co mi wiadomo wypłacać seriami pomniejsze kwoty, a nie na raz całą kwotę, bo to bankomat ma limit jednorazowej wypłaty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Widmo Geniusza 2015-03-17 14:44
Btw...można się nauczyć rozkosznie spędzać czas z samym sobą. Powinno Ci się udać, bo mnie się powiodło, chyba, że każdy reaguje na to inaczej. Z tego co czytałem to (jeśli przez samotność rozumiesz izolację, czy niezależność od stada, czy od samej kobiety) nasz organizm się stresuje, bo w pradawnych czasach izolacja oznaczała zwiększone szanse na śmierć i mamy wdrukowane,że ciało reaguje na to źle, ale bądź dobrej myśli. Czytałem, że każdy znosi to inaczej i niektórym wychodzi to znacznie lepiej. Ja postanowiłem spróbować, zerwałem wszelkie znajomości, relacje itd(wyłączając rodzinę) na wiele miesięcy. Początkowo zwijałem się z bólu, ale po jakimś czasie nastąpiło przystosowanie i teraz nie ma żadnych negatywnych skutków. Może to zwykła atawistyczna adaptacja do warunków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jarek Kefir 2015-03-16 02:50
Marek, co powiesz na to? Jest wielka afera, gówno - w sensie dosłownym - rozlało się na całą Polskę xD :lol:

-AFERA: Bogaci Arabowie srają polskim modelkom do ryja za kasę:
http://www.wykop.pl/link/2433081/afera-bogaci-arabowie-sraja-polskim-modelkom-do-ryja-za-kase/

-natemat pisze o szejkach srających modelkom do ryja:
http://www.wykop.pl/link/2434225/natemat-pisze-o-szejkach-srajacych-modelkom-do-ryja/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-03-16 11:16
Napiszę o tym tekst, ogólnie bardziej niż te gówno, brzydzi mnie hejt i masturbacja tłuszczy, szczęśliwej że mogą komuś okazać pogardę, poczuć się "lepszymi".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jarek Kefir 2015-03-16 14:55
Ja już o tym napisałem ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-16 22:36
Cytuję Jarek Kefir:
Ja już o tym napisałem ;)


Bardzo dobry tekst, chciałem coś podobnego skrobnąć, znowu mnie ubiegłeś :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # hert 2015-03-16 02:58
Marku,
przypuszczam że znasz, ale jak nie znasz to przeczytaj sobie A.Nikonow - Koniec feminizmu. I M.Cabalskiego - Przemoc stosowana przez kobiety. Gwarantuję że nikt kto przeczyta nie będzie żałował.Warto propagować takie książki które nam coś mówią o kobietach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-16 11:17
Przy okazji, dzięki za namiar.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-03-16 07:02
Dokładnie też tak to widzę. To jest cięcie gałęzi na której siedzą. Dzisiaj jest triumf i radość ze zdeptania wyimaginowanego przeciwnika (przecież nawet od bestii można odejść z godnością) a jutro... będzie zdziwienie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-03-16 11:17
Zdziwienie, łzy, szloch, wrzaski...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2015-03-16 11:27
Marek, uważam, że my jako faceci powinniśmy się po prostu dostosować do sytuacji. Jeżeli takie konsekwencje mogą nas czekać ze strony sądu, przy wydatnej pomocy kobiet - ex żon, to trzeba olać społeczne nakazy dotyczące ślubów i odpuścić sobie tą wątpliwą przyjemność w postaci zakładania rodziny. Posiadając instynkt samozachowawczy nie powinniśmy wchodzić w tak ryzykowne inwestycje jak małżeństwo i płodzenie dzieci.

Cytat:
Po ponad 20 latach po rozwodzie kobieta żąda od byłego męża około dwóch mln funtów. W środę Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii przychylił się do wniosku Wyatt.
.
Typowy przykład chorego prawa. A jakby ten gość miał dla przykładu trzy lub więc żon i każda z nich pozwałaby go o alimenty, to gość zostaje z dnia na dzień żebrakiem. A wszystko oczywiście zgodnie z literą prawa. :-)

http://www.fakt.pl/Szok-Cleese-chce-sie-zenic-po-raz-,artykuly,84527,1.html
http://m.interia.pl/rozrywka/news,1203340,48
Myślałem, że ten stary pierdoła jest trochę mądrzejszy. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-03-16 22:37
Jest nałogowym żonkosiem, jedni palą, drudzy piją, trzeci ćpają czy żrą ciastka, a tego rajcuje żeniaczka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # TPakal 2015-03-17 09:25
Facet musi lubić ekstremalne sporty, tj. żeniaczka z kobietą o wiele młodszą, chyba idiota nie wierzy w miłość ze strony tej laski? :-)
Cytat:
18-letnia córka kobiety, Jessie, powiedziała dla gazety, że dla niej "mama jest bohaterką". - Powiedziała mi, że robi to dla wszystkich kobiet - dodała.
.
Oto jest solidarność jajników.
Jedno z założeń Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest założenie, że:
cytat:
przemoc wobec kobiet jest manifestacją nierównego stosunku sił między kobietami a mężczyznami na przestrzeni wieków, który doprowadził do dominacji mężczyzn i dyskryminacji kobiet, a także uniemożliwił pełną poprawę sytuacji kobiet.”
To jest twór prawny stworzony w XXI wieku. :-) Jest próbą zmiany podstawowych zasad współżycia społecznego. Próbą jawnego skłócenia i skonfliktowania płci. Wskazania, że winną całego zła istniejącego w rodzinach w przeszłości jest naganna postawa mężczyzn. Róbmy q...a tak dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # EnemyOfTheState 2015-03-16 11:42
Bywa że takie marksistowsko-f eministyczne "wyrównywanie szans" potrafi zadziałać także na niekorzyść kobiet. I tak np. po wprowadzeniu parytetów 50/50 na szwedzkich uczelniach na typowo "babskich" kierunkach jak położnictwo, pielęgniarstwo, psychologia itp. nie dostało się nawet 95% kandydatek, którym miejsca zajęli faceci z gorszymi od nich wynikami :D . No ale wycofali z tego "genialnego" pomysłu w 2010 r.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda! 2015-03-16 11:48
Co z becikowym?
Rząd kiedyś mamrotał żeby to znów wprowadzić.
Nie chcesz robić nowych niewolników dla systemu?
Płać kare znaczy podatek!
Masz sie rozmnażać jak świnie na farmie.
O nic nie pytaj. Rób co mówią i każą.
Barany,lemingi,pingwiny.
"Serio Panowie?" :)

https://www.youtube.com/watch?v=bjleDq6A9ik
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # lolo 2015-03-16 12:29
Cytuję Prawda!:
Co z becikowym?
Rząd kiedyś mamrotał żeby to znów wprowadzić.
Nie chcesz robić nowych niewolników dla systemu?
Płać kare znaczy podatek!
Masz sie rozmnażać jak świnie na farmie.
O nic nie pytaj. Rób co mówią i każą.
Barany,lemingi,pingwiny.
"Serio Panowie?" :)

https://www.youtube.com/watch?v=bjleDq6A9ik


Becikowe - biednym nie pomaga, bogatych śmieszy, a kosztuje nas wszystkich - H. Samson
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Prawda! 2015-03-16 14:15
miało pisać "BYKOWE".
podatek od facetów którzy nie mają dzieci i nie chcą dzieci.

Nie chcesz robić nowych niewolników dla systemu?
Płać kare znaczy podatek!
Masz sie rozmnażać jak świnie na farmie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda! 2015-03-16 14:20
fajnie kwestia posiadania dzieci jest opisana tutaj:

https://kefir2010.wordpress.com/2014/04/24/gdy-facet-nie-chce-miec-dziecka/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda! 2015-03-16 14:25
Bykowe !!!

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Absurdy-podatkowe-Czy-w-Polsce-jest-bykowe-2378722.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-16 19:11
TPakal przekopiowuje swoją listę top 10 płyt z kategorii jazz:

1. Miles Davis - On The Corner (1972)

2. Mahavishnu Orchestra - Inner Mounting Flame (1971)

3. John Coltrane - A Love Supreme(1965)

4. Weather Report - Weather Report (1971)

5. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble - Here Be Dragons(2009)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-16 19:13
6. Art Blakey,Art Blakey & the Jazz Messengers - Moanin' (1959)

7. Michael Brecker - Pilgrimage (2007)

8. Pharoah Sanders - Karma (1969)

9. Santana - Caravansera i (1972)

10. Billy Cobham - Spectrum (1973)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-16 19:25
I tak:

Ad.1 Tutaj nie ma co polecać, to po prostu trzeba posłuchać. Drugiej takiej płyty, nie tylko w kategorii jazz nie ma. Psychodelia, funk, fusion, dziwne, pokręcone dźwięki, masa eksperymentów. Miles w swojej książce twierdził, że tą płytą chciał lepiej trafić do czarnej młodzieży. Udało się perfekcyjnie.

Ad. 2 Czad, ogień, moc. Bogactwo dźwięków, nawała pomysłów, ogromne nowatorstwo jak na tamte lata. Płyta iskrząca się od niebanalnych, nieszablonowych muzycznych rozwiązań. Bynajmniej niełatwa w odbiorze. Kolorowa mozaika. Intensywna muzyka.

Ad. 3 Kult. Absolutna klasyka. Podstawa i fundament jazzu. Standard standardów. Tytułowy utwór był coverowany miliony razy na miliony różnych sposobów. Wstyd tego nie znać!

Ad.4 Senna psychodelia. Dużo delikatnej elektroniki, plam klawiszowych, rozmyte tła. Muzyka która urzeka i przyciąga do głośnika. Dla laika, z pewnością w odbiorze prosta nie będzie.

Ad.5 Mrok, smutek, niepokój. Depresyjny jazz ze sporą ilością elektroniki. Taki jaki najbardziej lubię. Kompozycje maja w sobie jakąś głębie, którą chce się non stop odkrywać. Muzyka pełna różnych barw, nastrojow, z dominujacą melancholia, może nawet strachem. Chyba się zagalopowałem - nie jest to typowy jazz, ale na pewno muzyka nawiązuje bardzo mocno do tego gatunku. Nawet żeńska wokaliza mnie tak bardzo nie drażni. Tutaj bardzo ładnie uzupełnia się z muzyką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-16 19:49
Ad.6 Rewelacyjna płytka. Pełna energii, spontaniczności i zapału do grania. Czuć że w studiu mieli wielką radość ze wspólnego jamowania. Efekt finalny? Wyśmienity!

Ad.7 Najlepsza możliwa spuścizna, po zmarłym na raka wybitnym saksofoniście. Czuć że chciał wykorzystać swoją ostatnią szansę i pozostawił nam słuchaczom, tym samym muzykę, która będzie z nami rosła, do której będziemy się odwoływać przez wiele następnych lat. To kwintesencja stylu saksofonisty, którego legendarne, trudne do powtórzenia "breckerówki" weszły do kanonu jazzu.

Ad.8 Dochodzimy do bez wątpienia najtrudniejszej w odobiorze płyty z spośród wszystkich tu zaprezentowanyc h przeze mnie. Po nagraniu z legendarnym saksofonistą dziewięciu wybitnych płyt, Sanders wykształcił własny język, odbiegający od anarchistycznej dzikości w kierunku bardziej wysublimowanych brzmień i duchowych poszukiwań, których najlepszym wyrazem jest ten album. Ale ostrzegam! Jest to naprawde zawiła i wznosząca się na wyższy poziom świadomości/udu chowienia muzyka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-16 19:49
Ad.9 Po pierwszych trzech, bardzo skądinąd przyzwoitych, rockowo-latynos kich płytach Carlosa Santany i jego zespołu, fani musieli być w niemałych szoku, słysząc ten LP.
Znikła gdzieś zadziorność, rockowy pazur, wszystko to ustąpiło miejsca jazzowym eksperymentom inspirowanym mocno Mahavishnu Orchestra i dokonaniami "elektrycznego Milesa Davisa". Rewelacyjna płyta, W katagorii latino-jazz nie ma sobie równych. Zaczyna się bardzo łagodnie, spokojnie niemal mistycznie i przez cały okres trwania coraz bardziej przyspiesza, wzburza się, odlatuje w niezbadane do tej pory przez zespół Carlosa rejony by dziko eksplodować w finalnym kawałku. Ozdobą płyty jest jej środek - utwór Song Of The Wind, gdzie skrzyżowane gitary Carlosa Santany i Neala Schoana (tak, na płycie jest dwóch gitarzystów) zamiast brzmieć, płaczą i rzewnie łkają. Nie ma najmniejszego porównania do tych komercyjnych popłuczyń jakie Santatna masowo produkuje obecnie.

Ad.10 Bębniarz Mahavishnu Orchestra, Billy Cobahm postanowił zrobić krótką przerwę od grania w zsepole nagrać solowy album w klimatach fusion. Do kooperacji zaprosił m.in Jana Hammera - klawiszowca Mahavishnu Orchestra oraz Tommiego Bolina, późniejszego (od 1975 roku) gitarzystę Deep Purple, po odejściu z zespołu Ritchiego Blackmore'a (który założył własny zespół Rainbow i w krótkim czasie ściągnął do niego kompletnie wtedy nieznanego wokalistę zespołu Elf, Ronniego Jamesa Dio).

Co my tu mamy? W zasadzie wszystko. Groove (odrobine), funk, jazz popisy perkusyjne jak i gitarowe (Bolin był wybornym technikiem a dla mnie zawsze wzorem do naśladowania jeśli chodzi o grę), lekką psychodelię...R ewelacyjna płyta, efekt niezwykle udanej współpracy dwóch wybitnie utalentowanych Panów. Szkoda tylko że wioślarz po 3 latach odejdzie z tego świata przez dragi, już po rozpadzie Deep Purple...Wielki talent, fatalnie zmarnowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-16 19:55
TPakal, co do Twoich propozycji:

- Patha Methnego organicznie nie jestem w stanie zdzierżyć. Jest to jedyna jak dla mnie czarna owca w Twoim zestawieniu. Nijaki, przewidywalny, schematyczny, melodyjny, nudny. Absolutnie nie tego szukam w jazzie.

- Soft Machine uwielbiam i znam wszystkie płyty, najabrdziej oczywiście Third, bo jest najtrudniejsza w odbiorze na pierwszy rzut ucha. Zresztą jak mógłbym nie znać tak legendarnej kapeli.

- Walk Away poznałem za pośrednictwem jednego z użytkowników braciasamcy.pl Obecnie się osłuchuje i lepiej poznaje. Coraz bardziej przypada mi ta muzyka do gustu.

- reszty kompletnie nie znam, nawet ze słyszenia, więc biorę się za słuchanie. Bedę na bieżąco opisywał swoje wrażenia i odczucia.

Pozdrawiam :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-16 20:11
Tak na szybko pisałem te opisy i teraz widzę trochę literówek i bezsensownych powtórzeń (głównie słowo muzyka się za często przewija). Już trudno, niech tak zostanie skoro nie można wyedytować. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-03-16 22:46
Vincent;
A ja właśnie słucham Arta Blakey. Klasyka jazzu w najlepszym wydaniu. Przesłuchałem The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble. Faktycznie smutny i neurotyczny klimat, ale muza bardzo ciekawa. Znowu solidne, profesjonalne opisy płyt, dobre wprowadzenie do przesłuchań. Vincent, płyty z pozycji od 1-4 to muzyka z najwyższej półki, ekstraklasa jazzu. Weather Report wolę jednak trochę późniejsze LP, chociażby od Sweetnightera, ale goście ambitnie zaczęli. Jak widzę Art Blakey to kolejny klasyk. Takie klimaty jazzowe z tych 50' i 60' lat to muzyka, która przy odsłuchu daje tyle radości, przyjemności ze słuchania.
A co sądzisz o tym:
https://youtu.be/vmDDOFXSgAs
lub
https://youtu.be/JB97MCKVX18
Nie uwierzę, że te kawałki Ci się nie podobają. :-) Pozdrawiam. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-03-17 12:06
Vincent,
Kolejne moje info z odsłuchu:
- Michael Brecker – Pilgrimage – stonowana muzyka jazzowa w klimacie, który najbardziej lubię. Ciepłe nastrojowe brzmienie saksofonu. Dobry jazzik. Twój „ulubieniec” w tle na gitarze, mi nie przeszkadza, porządna obsada muzyków.
- Pharoah Sanders – Karma – transowa muza oparta na folklorze hinduskim, trochę dziwna jak dla mnie kombinacja. Osobiście lubię oryginalną muzykę hinduską w stylu Ravi Shankara.
- Santana - Caravanserai – spokojna muzyka oparta dla odmiany na motywach latynoskich, fajna. Santana to świetna muzyka w swojej klasie. Dwóch muzyków uczestniczących w nagraniu tej płytki dokooptowało i stworzyło później ciekawy zespół, zgadnij jaki? :-)
- Billy Cobham – Spectrum - fajna żywiołowa muzyka. Jeden z muzyków uczestniczących w nagraniu płyty był potem członkiem zaj….ej kapeli hard rockowej. Ciekawe jakiej? :-)
Pozdrawiam. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-19 18:57
Cytuję TPakal:
Vincent,
Kolejne moje info z odsłuchu:
- Michael Brecker – Pilgrimage – stonowana muzyka jazzowa w klimacie, który najbardziej lubię. Ciepłe nastrojowe brzmienie saksofonu. Dobry jazzik. Twój „ulubieniec” w tle na gitarze, mi nie przeszkadza, porządna obsada muzyków.
- Pharoah Sanders – Karma – transowa muza oparta na folklorze hinduskim, trochę dziwna jak dla mnie kombinacja. Osobiście lubię oryginalną muzykę hinduską w stylu Ravi Shankara.
- Santana - Caravanserai – spokojna muzyka oparta dla odmiany na motywach latynoskich, fajna. Santana to świetna muzyka w swojej klasie. Dwóch muzyków uczestniczących w nagraniu tej płytki dokooptowało i stworzyło później ciekawy zespół, zgadnij jaki? :-)
- Billy Cobham – Spectrum - fajna żywiołowa muzyka. Jeden z muzyków uczestniczących w nagraniu płyty był potem członkiem zaj….ej kapeli hard rockowej. Ciekawe jakiej? :-)
Pozdrawiam. T


TPakal, ja na razie wciąż dzielnie odsłuchuje kolejne albumy, więc wstrzymam się z opiniami aż do weekendu. Wciągnęło mnie to bardzo, dlatego chce się wypowiedzieć dopiero jak będę miał pełen obraz tego co mi poleciłeś.

Pozdrawiam. V.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-23 20:09
TPakal - oczywiście że wiem jaki zespół utworzyło dwóch członków Santana Band, klawiszowiec Gregg Rolie oraz gitarzysta Neal Schon po nagraniu Caravanserai - Journey. :-)

O Tommym Bolinie już pisałem wyżej. To jest mój techniczny idol.

"Obsłuchałem" już prawie wszystko od Ciebie. Jutro ostatecznie się na ten temat wypowiadam. 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ! 2015-03-17 16:39
Szkoda,że to nie jest oryginalne wykonanie Dzieci Sancheza, tylko nędzna podróba, aż uszy bolą...:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-03-17 18:01
Jednak przyznasz, że motyw muzyczny świetny, pełen życia, pozytywnego ładunku i bardzo energetyczny. Ponoć jest plagiatem, no ale fajnym. :-) T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ! 2015-03-17 19:19
Mam płytę i znam każdą ścieżkę na pamięć, dlatego zaproponowana przez Ciebie wersja była chyba dla 'niesłyszących';)
Tak, Chuck Mangione koniecznie na liście znakomitych muzyków jazz'owych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-03-18 08:56
Oj tam, Oj tam, od razu dla niesłyszących. Przecież nie była nagrana w języku migowym. :lol:
Chodziło mi o motyw muzyczny utworu, co sądzę o nim, napisałem powyżej. A może przystąpisz ze mną i Vincentem do dobrowolnej wymiany doświadczeń muzycznych?
Co Ty na to:

https://youtu.be/3VPLOVJ0u94?list=PLHT7ilNRG3RmAJo3I9QDe5oWC_k0p36MK.

Pozdro. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Andrzej 2015-03-16 22:13
Uważaj z tym podatkiem wyrównawczym wypłacanym kobietom. Nie wspominaj o tym. Zaraz znajdzie się jakiś idiota który wprowadzi go na serio. Mało to Szumlewiczów na świecie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2015-03-16 22:39
Niech wprowadzą, niech przyciskają sprężynę aż odbije i przypierdoli z całej siły - nie da się inaczej, niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2015-03-16 23:17
Spokojnie, Państwo zadba, żeby nam w kieszeni nie zostało za wiele kasiorki. A to jak zwykle dla naszego dobra. :lol:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowy-paliwowy-podatek-rzad-wprowadzil-oplate-zapasowa/zbgwc
lub
http://www.dobra-rada.pl/podatek-od-deszczowki-czym-jest-i-kto-go-placi_909
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda! 2015-03-18 16:56
"Wreszcie na koniec zwiąż się z osobą z która lubisz spędzać czas. To proste. Związki stworzone tylko na przyciąganiu fizycznym i dobrym rżnięciu wypalają się strasznie szybko. I druga rzecz: ta osoba, z którą będziesz musi się bać tego, że może cię stracić.

My ludzie jesteśmy tak skonstruowani, że dbamy tylko o to co może nam uciec.

Właśnie ucieka nam życie."

http://pokolenieikea.com/2014/08/01/posluchajcie-mnie-20-kilkulatki/

co sądzicie o tym wpisie?
ja nie jestem 20 latkiem.
mam pare lat mniej od autora tego wpisu.
za głowe sie łape że mając tylu fanów Pan Piotr C. pisze I druga rzecz: ta osoba, z którą będziesz musi się bać tego, że może cię stracić..
gość sra młodym do głów.
już widze ten wysyp manipulacji w związkach które zgotują młode 20 letnie kobiety swoim 20 letnim facetom zafascynowane jego wpisami.
wielu przeżyje załamania.
może trafią na samcze runo jakie sie poobijają.
facet sra innym facetom na głowe takimi wpisami. sra we własne gniazdo.
odbieram to jako zachęte do manipulacji z którą spotkałem się nie raz ze strony kobiet.

myślałem że tylko kobiety podjudzają swoje "psiapsióły" do manipulowania/s rania swoim facetom na głowe.
widać facet też może...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anemonalove 2017-07-09 19:22
Hello fellas! Who wants to chat with me? I'm live at HotBabesCams.com,
we can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove
, here is my photo:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LastKian 2018-01-28 15:35
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month because you've got high quality content.
If you want to know how to make extra money, search for: Mertiso's tips best adsense alternative
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MłodaOna 2018-02-03 18:17
Ale bzdury...Ja nie chce wychodzić za mąż jestem bardzo młoda i powiem co więcej nie tracę na wartości z wiekiem tylko robię sie kobieca i wdg mnie jest dużo fajnych kobiet po 30 bo znam a obrażanie kobiet nic ci nie da naucz się rozumieć że my też chcemy korzystać z życia i nie każda chce wesela
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 05:29
Excellent post. I am dealing with many of these issues as well..


Here is my webpage: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 10:17
Hi there! I could have sworn I've been to this site before but
after reading through some of the post I realized it's new to me.
Anyhow, I'm definitely happy I found it and I'll be book-marking and checking back often!

Also visit my blog 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 11:03
I'm truly enjoying the design and layout of your blog.
It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Exceptional work!

Here is my web blog: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 12:46
I know this web site gives quality dependent articles or reviews and other data, is there any other website
which offers these stuff in quality?

Feel free to visit my web blog :: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 12:51
It's remarkable to visit this web site and reading the views of all colleagues regarding this piece of
writing, while I am also eager of getting experience.

Here is my webpage; 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 13:07
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you
design this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz reply as I'm looking to design my own blog and
would like to know where u got this from.
thank you

Review my blog post: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인계동마사지 2021-09-01 13:10
Hi there, just became alert to your blog through Google, and
found that it's really informative. I'm going to watch out
for brussels. I will appreciate if you continue this in future.
A lot of people will be benefited from your writing.
Cheers!

Look into my web blog 인계동마사지
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 13:21
I am really enjoying the theme/design of your web site.
Do you ever run into any web browser compatibility issues?
A couple of my blog visitors have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks
great in Opera. Do you have any solutions to help
fix this problem?

Feel free to visit my web site; 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 13:22
I was excited to discover this web site. I need to to thank you
for your time for this wonderful read!! I definitely savored every part of it and
i also have you bookmarked to look at new things on your blog.


Visit my site: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 13:56
Hurrah, that's what I was seeking for, what a stuff!
existing here at this web site, thanks admin of
this web page.

Feel free to surf to my website: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 15:20
I'm no longer positive the place you are getting your info, but great topic.
I must spend a while finding out much more or working out more.
Thanks for magnificent information I was on the lookout for this information for my mission.

Also visit my site: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 15:45
Just want to say your article is as surprising.
The clearness for your publish is simply cool and i could suppose you're knowledgeable
on this subject. Well along with your permission let me to seize your
feed to stay up to date with impending post. Thanks 1,000,000 and please continue
the enjoyable work.

Here is my homepage 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 16:27
Hi there, I enjoy reading through your article post.
I wanted to write a little comment to support
you.

Feel free to surf to my website; 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 16:56
Thank you for any other great article. Where else may anybody get that
type of info in such an ideal way of writing?
I've a presentation subsequent week, and I am at the look for such information.

My web site: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 16:57
You've made some really good points there. I checked on the net
to learn more about the issue and found most individuals will go along
with your views on this site.

my blog 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 17:12
I am really enjoying the theme/design of your site. Do you ever
run into any internet browser compatibility problems?
A couple of my blog audience have complained about
my website not operating correctly in Explorer but looks great in Safari.

Do you have any tips to help fix this issue?

Feel free to visit my blog; 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 18:17
I blog frequently and I genuinely thank you for your information. Your article
has truly peaked my interest. I am going to
take a note of your site and keep checking for new details about once a week.

I opted in for your Feed too.

Look into my blog post 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 19:01
We are a group of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your site provided us with valuable information to work on.
You've performed an impressive job and our whole neighborhood will likely be
thankful to you.

my webpage; 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 19:24
Hi there to every body, it's my first visit of this website;
this web site includes remarkable and actually
excellent information for visitors.

Also visit my web-site 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 19:51
It's actually a cool and helpful piece of info. I'm satisfied
that you shared this helpful information with us. Please stay us up to date like
this. Thanks for sharing.

Feel free to surf to my page: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 20:16
I couldn't refrain from commenting. Perfectly written!

Feel free to surf to my web page: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-01 20:19
If you are going for best contents like myself, only pay
a quick visit this web site every day since it provides quality
contents, thanks

My webpage ... 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-02 00:55
Outstanding story there. What occurred after? Thanks!

Feel free to surf to my web page: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-02 01:08
Hi, just wanted to mention, I liked this post.
It was funny. Keep on posting!

Feel free to visit my page - 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-02 09:29
I like reading an article that will make people think.
Also, many thanks for allowing me to comment!

Also visit my web-site :: 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2021-09-02 16:55
I was recommended this website by my cousin. I am not sure
whether this post is written by him as no one else know such detailed about my trouble.
You're incredible! Thanks!

My site; 우리카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인계동마사지 2021-09-02 22:04
Pretty component of content. I simply stumbled upon your weblog and in accession capital to say that I
acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way
I will be subscribing on your augment or even I success you get admission to persistently quickly.


My blog post: 인계동마사지
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인계동스웨디시 2021-09-03 21:09
Thank you for the good writeup. It in reality was once a entertainment account it.
Look advanced to far added agreeable from you!
However, how can we keep up a correspondence?

Take a look at my web site: 인계동스웨디시
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인계동스웨디시 2021-09-04 01:30
Excellent beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site,
how can i subscribe for a blog site? The account aided me a
applicable deal. I were a little bit familiar of this your broadcast provided
vivid clear concept

Have a look at my blog post; 인계동스웨디시
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인계동스웨디시 2021-09-04 22:08
I think that everything published made a bunch of sense.
But, consider this, what if you composed a catchier title?
I am not saying your information isn't solid., but what if you added a title that makes people want more?
I mean Nowy, cudowny, kobiecy świat is a little boring. You
might peek at Yahoo's home page and note how they create post titles to get
viewers to open the links. You might try adding a video
or a related pic or two to grab people excited about what you've written. In my opinion, it would bring your website a little bit more interesting.


Here is my site: 인계동스웨디시
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 수원스웨디시 2021-09-04 22:40
An impressive share! I've just forwarded this onto a friend who has been doing
a little research on this. And he in fact bought me dinner
due to the fact that I found it for him...
lol. So let me reword this.... Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending some time to talk
about this matter here on your blog.

Feel free to surf to my site - 수원스웨디시
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인계동마사지 2021-09-24 12:01
WOW just what I was searching for. Came here by searching for
małżeństwo

Here is my web blog 인계동마사지
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 수원마사지 2021-10-11 07:14
I have learn a few excellent stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.
I wonder how much effort you set to create
this kind of wonderful informative website.

Here is my page 수원마사지
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인계동스웨디시 2021-10-16 21:50
Hi there would you mind stating which blog platform you're working with?
I'm planning to start my own blog in the near future but I'm having a hard time choosing between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!


Take a look at my blog: 인계동스웨디시
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인카지노 2021-10-25 00:43
Just want to say your article is as astounding. The clarity in your post is just excellent
and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post.
Thanks a million and please carry on the enjoyable work.


Look into my site :: 온라인카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인카지노 2021-10-25 08:37
It's actually a cool and helpful piece of info.
I am satisfied that you just shared this helpful info with us.
Please stay us up to date like this. Thank you
for sharing.

Also visit my web-site - 온라인카지노
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd