Najnowsze felietony

piątek, 13 marzec 2015 20:36

Miliony kobiet nie mogą się mylić

Napisał 

Panie zapewniające że liczy się tylko wnętrze i charakter (dlatego niemal wszystko poświęcają ubraniom i kosmetykom), przysięgające że brak seksu jest efektem migreny (cudownie mija w dniu pensji, albo gdy mąż dba o siebie i staje atrakcyjny dla konkurentek), a miłość zdobywa się kwiatami i miłosnymi wyznaniami, kupiły prawie sto pięćdziesiąt milionów trylogii "50 twarzy Greya" (a ile ściągnęły z sieci i pożyczyły?), gdzie młoda studentka jest bezlitośnie pieprzona i bita przez przystojnego miliardera.

Panie pokochały czytanie...

Panie w Polsce obrażą się, że porównuję najpiękniejszą nację do zgniłego zachodu, jednak w Polsce gdzie poziom czytelnictwa sięgnął dna, kupiono książek prawie milion (dokładnie 750 tysięcy w 2014 roku).
Danie kobietom praw wyborczych, możliwości nauki, samodzielnego życia, wszelką pomoc prawną i społeczną, nie sprawiło że przybyło noblistek czy wynalazczyń - czyli jednak to nie wina tłamszących je mężczyzn (jak przekonują feministki), a niechętnej intelektowi natury. I gdy ciemne chmury nadciągnęły nad poziom czytelnictwa Pań, jedna, jedyna książka o biciu kobiety sprawiła że Panie pobiegły, ba! poleciały jak na skrzydłach do księgarń, zatopić się w cudowny świat bez konieczności pracy, słuchania pierdnięć męża - świat gdzie słońce nigdy nie zachodzi, a skórzany pasek coraz mocniej wbija się w fioletowe, spuchnięte pośladki szczęściary, w której zakochał się potężny mężczyzna. Przez tysiąclecia taka właśnie sytuacja, była dla kobiety gwiazdką z nieba - zakochany, oszołomiony ciałem kobiety bogacz, zapewni jej oraz potomstwu przetrwanie, wysoką pozycję społeczną i wygodę. I właśnie dla tej wyssanej z mlekiem matki wizji, kobiety tak pokochały tę książkę. Pasożyt znalazł silnego żywiciela, może się rozmnażać, być wraz z potomstwem większy i potężniejszy od innych - oto władza, najpotężniejszy narkotyk znany ludzkości.

Pomyślmy logicznie. Jeśli Panie takie książki kupują, to znaczy że lubią czytać to, co w nich pisze. A po co się czyta książki? By oderwać się od nudnej rzeczywistości (uległego męża wierzącego w bajki o kobietach, zaczerpnięte od mamusi, babć i z seriali), uciec do krainy marzeń których spełnić nie można (bo mąż nie rozumie jak działa psychika kobiety), ale by się bardzo chciało. Czy w tej książce są bogaci wewnętrznie wrażliwcy, dla których sensem istnienia są dzieci i rodzina? Tak, są - ale bohaterka traktuje ich jako "przyjaciół", czyli wysrywa się w nich z problemów, a dostęp do świętej trójcy jej ciała ma dostęp brutalny, bezwzględny, prowadzący podejrzane interesy macho. Można więc śmiało założyć, że statystycznej czytelniczki też nie interesują mili, dobrze ułożeni chłopcy - tylko demoniczny miliarder, Pan Grey.

Ty gnojku, ja nie jestem taka!

"Ja nie jestem taka, a Ty jesteś niedojrzałym emocjonalnie gówniarzem, którego skrzywdziła kobieta i teraz się na nas mścisz!" Wrzasną wściekłe Panie. Możliwe, ale widzę fakty i je ze sobą łączę - kobiety przez tysiące lat podniecał silny samiec i jego zasoby, za seks i urodę kupowało się przetrwanie, a teraz Panie próbują nam wmówić że jest inaczej. Nie, nie jest. Kobieta kocha rządzić i kierować mężczyzną, ale gdy oszołomiony samiec jej tę władzę da, kobieta staje się nieszczęśliwa, gardzi mężczyzną który w zamian za seks i ze strachu przed odejściem kobiety, oddał jej męską siłę, moc, dominację. Kobieta chce męskiej siły, ale gdy ją oddasz wzgardzi Tobą. I gdy jej to powiesz, nie uwierzy, bo napchano jej głowę bzdurami podobnie jak i nam - musisz to wiedzieć, rozumieć jakie są zasady tej gry, o której nie uczą w szkołach. Ale rozejrzyj się uważnie, kto ma najpiękniejsze kobiety, które są w nich zakochane - słabi wrażliwcy, gotowi na żywca wykroić sobie nerkę, byle wybranka na nich chociaż raz spojrzała, czy facet który jest pewny siebie, wręcz bezczelny, lubiący kłamać jak z nut (bo to Panie lubią najbardziej, nic nie rozpala mocniej niż wielkie obietnice)?

Kobieta kocha siłę, uwielbia być psychicznie zdominowana, co nie musi oznaczać przemocy, a życzliwą pewność siebie mężczyzny, jego przekonanie że bez kobiety także może być szczęśliwy i jest kimś. To siła magicznie przyciąga kobietę do mężczyzny, jak srokę do świecidełka. A ktoś kto stęka i się tnie dla dziewczyny, silny nie jest - jest słaby, ponieważ każdy kto potrzebuje kobiety, uzależnia się od niej, jest niewolnikiem i można nim sterować jak kukiełką - a nią się gardzi, z czasem poniża i zdradza, by okazać swe obrzydzenie słabemu mężczyźnie. Dlaczego ludzi, a zwłaszcza Panie tak fascynują lwy, tygrysy, a nie np. kozy czy barany? Bo lwem nie można kierować, może zabić, więc możliwość obcowania z nim staje się CENNA. Obcowanie z kimś, kto się całkiem poświęcił, cenne nie jest - wszystko co za darmo, nie ma żadnej wartości. Podobnie jak drogocenne kamienie, które różnią się od polnych tylko tym, że jest ich mało. Gdyby polnych kamieni było ekstremalnie mało, byłyby cenniejsze niż złoto.

Im więcej pragniesz, tym mniej masz

Podobnie w tłumie napaleńców kobieta wybiera tego, który emanuje siłą - szacunkiem do siebie, życzliwością, świadomością swych mocnych stron, albo w wersji negatywnej - okrucieństwem i narcyzmem ubranym w piękne słówka i uśmiechy. Taki ktoś jest rzadki, a więc jest cenny, a od tłumu papug odróżnia go świadomość, że sam sobie może poradzić bez kobiety, nie jest na nią zbyt mocno napalony, czyli od niej nie zależy - jak kobieta "fiknie" w walce o domowy budżet, to odejdzie bez mrugnięcia okiem, albo uderzy (wersja negatywna) - i to jest właśnie męski seksapil, a nie kratka na brzuchu czy duży penis. Cała reszta jest BEZWARTOŚCIOWA. Znasz przypadki gdy facet bije i tłucze, a kobieta wmawia wszystkim że nie może odejść? Bo ja znam. A spróbuj jej pomóc! Nie radzę.

Dlaczego zostają? Bo są zauroczone SIŁĄ, która sprawia że organizm instynktownie uruchamia seks, który od zawsze był monetą używaną w rozrachunkach z mężczyzną. A gdy kobieta jest mocno podniecona, uderzenie nie sprawia tylko bólu, a wzbudza także silną, znacznie mocniejszą od zwykłej rozkosz - by zrozumieć ten fenomen, poczytaj o seksie SM. Ci ludzie nie lubią samego bólu, tylko ból razem z podnieceniem seksualnym, gdyż jest wtedy zupełnie inaczej odbierany - ból wzmacnia podniecenie i przyjemność. Ja nie muszę, próbowałem i wiem, że nie ma większej frajdy dla kobiety, oczywiście jeśli ona to wcześniej zaakceptowała, ufa partnerowi i jest go pewna. I znowu wracamy do tematu siły - kobiety mi ufają, ponieważ jestem SILNY. A moja siła nie pochodzi z mięśni, tylko ze znajomości zasad gry.

Męska siła, to rozumienie zasad gry

Tylko to się liczy dla normalnych kobiet - SIŁA. Cała reszta to stek bzdur, choćby trzy miliardy kobiet (i miliard ciepłych, udomowionych Miśków w klapkach) jednocześnie wrzasnęło, że jestem pusty i płytki.
Nie tego nas uczono, wiem... ale ile można się potykać i zwalać winę na "złe kobiety", licząc że następna będzie dobra, zwłaszcza że sama to ochoczo potwierdza? Kobiety nie są złe, tylko mamy o ich naturze całkiem mylne wyobrażenie. Panie trzeba kochać, czcić i uwielbiać, ale kochać także trzeba umieć.

Kocham słońce, ale jak za długo będę się nim rozkoszował, poparzę się. Kocham wodę, ale jak za głęboko zanurkuję, utonę. Kocham słodkości, ale ich nie jem bo boję się cukrzycy i nadwagi. Najwyższa pora dojrzeć, zrozumieć zasady gry, pojąć jak działa kobieca psychika i podświadomość, co opisuję w swojej książce "Stosunkowo dobry", i wtedy działać w oparciu o zupełnie inne zasady. To taka specyficzna gra - świat Ci wmawia nieprawdę, a tylko silny i odważny odnajdzie prawdę i będzie z tej gigantycznej przewagi korzystał. To jak natura - geny przekazuje najsilniejszy, najsprytniejszy. U ludzi - ten który przejrzał oszustwo, zbiorową halucynację. Działać i zwyciężać wśród tłumu żałośnie beczących baranów, którzy popełniają te same błędy całe życie, bojąc się uznać że ich oszukano, że się mylili. Ktoś kto poważnie się traktuje, rozumie jak szybko ucieka czas, nie przywiązuje się do idei i nauk które dają negatywne efekty, tylko szuka realnej wiedzy. A kto szuka, znajduje. Podobno.


Do napisania tego tekstu, zainspirował mnie swoim bardzo dobrym felietonem Jarek KLIK

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.


--------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 12417 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+2 # EnemyOfTheState 2015-03-13 21:23
Z tym Greyem to nic nowego. Podobno książki Markiza De Sade też zawsze były chętnie czytane w dużej mierze przez kobiety :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vincent 2015-03-14 21:34
Dalej nie rozumiem fenomenu tego Grey'a. Co te kobity w tych wypocinach widzą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # asiek 2015-03-14 23:54
No jak to co młody, przystojny no i bogaty a do tego chłosta po tyłku, najbardziej chyba to ekscytuje tak kobitki. Hahaha dobrze, że się krew nie leje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Jake 2015-03-13 22:17
Czysta prawda. Mi ten artykul skojarzyl sie z Ryskiem Kaliszem: stary, tlusty i brzydki jak noc listopadowa, ale ma chlopina wladze i sile, wiec na brak kobiet nie narzeka ;)

http://wpolityce.pl/m/polityka/236538-kalisz-ozenil-sie-z-30-lat-mlodsza-kobieta-to-drugi-slub-polityka-lewicy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # knight templar 2015-03-14 09:33
Cytuję Jake:
Czysta prawda. Mi ten artykul skojarzyl sie z Ryskiem Kaliszem: stary, tlusty i brzydki jak noc listopadowa, ale ma chlopina wladze i sile, wiec na brak kobiet nie narzeka ;)

http://wpolityce.pl/m/polityka/236538-kalisz-ozenil-sie-z-30-lat-mlodsza-kobieta-to-drugi-slub-polityka-lewicy


Dla Rysia polityczny grunt się obsuwa, a co za tym idzie panny pozostawią go bez skrupułów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnemyOfTheState 2015-03-14 10:32
Cytuję Jake:
Czysta prawda. Mi ten artykul skojarzyl sie z Ryskiem Kaliszem: stary, tlusty i brzydki jak noc listopadowa, ale ma chlopina wladze i sile, wiec na brak kobiet nie narzeka ;)

http://wpolityce.pl/m/polityka/236538-kalisz-ozenil-sie-z-30-lat-mlodsza-kobieta-to-drugi-slub-polityka-lewicy


Podobnie jest z Korwinem, dziadzio po 70-tce, chudzielec, oficjalnie uważany za mizogina, a jednak nadal posuwa młodsze kąski :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2015-03-14 13:22
[youtube]www.youtube.com/watch?v=VU80BYR4p-M[/youtube]
Pozdrawiam fanów :-)

www.koncertomania.pl/laoche/koncerty#
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Echo 2015-03-14 15:50
Prawie w podobnym klimacie
www.youtube.com/watch?v=LY39km8rkWY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2015-03-14 16:18
Wcale podobnym...:)
Ale zaproponowana wariacja na dwie violki jest ok.
Moim wirtuozem instrumentu pozostaje niezmiennie:
www.youtube.com/watch?v=WIIatRF7XpY
polecam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Echo 2015-03-14 17:19
Niezłe, nie znałem wcześniej gościa.
Można by pomyśleć, że po przesłuchaniu miało się zrobić smutno, ale nie tym razem.
Też się znam na czymś łagodnym, kojącym zmysły
www.youtube.com/watch?v=27QDNW5mFeg&list=PLeJkC_ZQdwMpWxbmJhIb0x_8T8NLPwS8_&index=2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # e 2015-03-14 18:34
Przypomniałes mi o komiksach, które mam nadzieję, mole nie zeżarły; dawno do nich nie zaglądałam. Jestem też fanką serii filmowej.
Dzięki, przesłucham chłopaków. Widzę, że bogata dyskografia.
Zaczęłam od tego, fajneee:)
www.youtube.com/watch?v=oqeoKrKDffc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Echo 2015-03-14 20:07
Na przyszłość moli nie trzymaj po prostu razem z komiksami, unikniesz wielu kłopotów. Jako fanka serii filmowej, możesz zainteresować się alternatywą dla jednej ze scen z trylogii, w której główna postać jest niemal wzorem, w sztuce komunikacji damsko - męskiej.
www.youtube.com/watch?v=enOHraf3LEk&index=3&list=PLAEB286C039A1A25E
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2015-03-15 10:43
:D
Jaka komunikacja, taka relacja; nie będę spierać się o wzór .
Niewerbalny przekaz jest bardziej zmysłowy i prawdziwy, a oburzenie otoczenia znacznie większe;)
www.youtube.com/watch?v=wSbumNWiOtY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Echo 2015-03-15 13:08
Ładnie się zataczali, widać że po tańcu miała do niego pretensje, o to że nie dał jej spokoju, i nie męczył innej. Jednak są faceci, którzy po alkoholu nie tracą w oczach kobiety.
www.youtube.com/watch?v=jalIz0FYjm0
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2015-03-15 16:16
Polecam obejrzeć cały film/ w oryginale, bo tłumaczenia są niedokładne/. Nie jest to jakieś nędzne romansidło, a bogaty w błyskotliwe dialogi, upstrzony ciętymi ripostami, kawałek angielskiego kina.
Może zrozumiesz wtedy, jak bardzo się mylisz w interpretacji, choćby tego tańca:)
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-03-14 15:14
Vincent, zgodnie z naszą umową przesyłam Ci wykaz najlepszych w mojej ocenie płyt jazzowych. Miałem olbrzymią trudność z wybraniem top-dziesiątki, wobec tego z dziesiątki wyszła top-siedemnastk a. :lol:
Pat Metheny Group - Imaginary Day, The Way Up
Soft Machine - The Soft Machine, Fifth
Weather Report - Mysterious Traveller, Heavy Weather
Extra Ball – Birthday, Mosquito,
Miles Davis - Kind of Blue,
John William Coltrane - My Favorite Things,
Modern Jazz Quartet - In Memoriam, Blues on Bach
Walk Away – Penelopa, Walk Away
Laboratorium - Modern Pentathlon
Jimmy Smith - Plays the Standards, Best of Jimmy Smith

Pozdrawiam. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # White Dwarf 2015-03-14 15:15
Czytelnictwo w Polsce nie upada, jedynie przenosi się do szarej strefy: ściągane e-booki oraz książki używane. Bo drogo jest. Polecam fajny wpis o monopoliście na rynku księgarskim:

http://spisekpisarzy.pl/2015/02/cala-sciema-empiku-jak-wielki-biznes-robi-wode-z-mozgow.html

Oraz całego bloga, ciekawy, zwłaszcza dla piszących:

http://spisekpisarzy.pl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vincent 2015-03-14 21:26
TPakal mam już zarys listy i wiem że miałem ją opublikować dzisiaj, ale tym razem to ja proszę o jeden dzień zwłoki, gdyż cały dzień dzisiaj byłem zabiegany i padam na twarz.

Zamieszcze ją jutro w godzinach po 17:00. Prosze o wyrozumiałość ze względów niezależnych ode mnie losowych wypadków. ;-) Wtedy też króko zripostuje co do Twoich propozycji i wyraże swoje zdanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-03-14 21:36
Jasne, nie ma sprawy. :-)
Pozdrawiam. T

https://youtu.be/Wt9UyhTH87A
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-15 18:56
TPakal zamieszczam swoją listę top 10 płyt z kategorii jazz:

1. Miles Davis - On The Corner (1972)
https://www.youtube.com/watch?v=iqdMJsNWhZA

2. Mahavishnu Orchestra - Inner Mounting Flame (1971)
https://www.youtube.com/watch?v=hZcyu5bAi8w

3. John Coltrane - A Love Supreme (1965)
https://www.youtube.com/watch?v=p3L-gL4XmjM

4. Weather Report - Weather Report(1971)
https://www.youtube.com/watch?
v=-9SNNq7n5wM

5. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble - Here Be Dragons (2009)
https://www.youtube.com/watch?v=AyORieDhpkg

cdn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-15 19:03
CD.

6. Art Blakey,Art Blakey & the Jazz Messengers - Moanin' (1959)
https://www.youtube.com/watch?v=3_3XVxPauiA

7. Michael Brecker - Pilgrimage (2007)
https://www.youtube.com/watch?v=0zDrIq1SKxk

8. Pharoah Sanders - Karma (1969)
https://www.youtube.com/watch?v=2t88stnbP0g

9. Santana - Caravansera i (1972)
https://www.youtube.com/playlist?list=PL6A7CE1E66CF9D980

10. Billy Cobham - Spectrum (1973)
https://www.youtube.com/watch?v=1H4gfJaYqZY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-15 19:04
Jutro ripostuje do Twoich płyt i zamieszczam krótki komentarz/uzasa dnienie/opis dlaczego wybrałem swoje albumy takie, a nie akurat inne.

Zrobiłbym to dzisiaj, ale nie mam zwyczajnie czasu, spiesze się.

Pozdrawiam i do jutra. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-15 19:05
Ad. 9:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL6A7CE1E66CF9D980
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-15 19:13
Kurwa, te linki nie działają, wrzucam jeszcze raz, bez linka, tylko do ręcznego wklejenia.. Marka proszę o wykasowanie złych, zbędnych postów:

Ad.1
https://www.youtube.com/results?search_query=miles+davis+on+the+corner

Ad.2
https://www.youtube.com/watch?v=hZcyu5bAi8w

Ad.3
https://www.youtube.com/watch?v=p3L-gL4XmjM

Ad.4
https://www.youtube.com/results?search_query=weather+report+weather+report

Ad.5
https://www.youtube.com/watch?v=AyORieDhpkg

Ad.6
https://www.youtube.com/watch?v=3_3XVxPauiA

Ad.7
https://www.youtube.com/watch?v=3_3XVxPauiA

Ad.8
https://www.youtube.com/watch?v=0zDrIq1SKxk

Ad.9
https://www.youtube.com/playlist?list=PL6A7CE1E66CF9D980

Ad.10
https://www.youtube.com/watch?v=1H4gfJaYqZY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-15 19:15
*Ad.1
https://www.youtube.com/watch?v=iqdMJsNWhZA

*Ad.4
https://www.youtube.com/watch?v=-9SNNq7n5wM

Przepraszam wszystkich za bałagan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-03-15 19:16
Opowiem wam pokrótce co się przytrafiło, żebyście mogli przekazać tę prawdę innym, gdyby coś mi się stało, bowiem z powodu znajomości tych faktów poszukują mnie pewni niebezpieczni ludzie i ukrywam się w domku letniskowym u kuzyna. Wiem, że to co chcę wam oznajmić zmrozi wam krew w żyłach, więc przepraszam, bowiem nie chciałem wam tego mówić, ale ktoś musi znać tę prawdę, jeśli coś mi się stanie.
Jakiś czas temu przebywałem z grupą archeologów na wykopaliskach w Egipcie i trafiliśmy na pozostałości po bardzo starej, częściowo zasypanej budowli, która okazała się świątynią. Odkrycie nie dawało mi spokoju, więc nocą z 6 na 7 marca, roku 2015 wyszedłem z namiotu i udałem się samodzielnie, bez wiedzy grupy poszukiwawczej na teren wykopalisk. Badając dokładnie ściany budynku naruszyłem przypadkiem bardzo delikatną strukturę, która się rozsypała, co spowodowało utworzenie się w ścianie otworu, wielkości drzwi. Ujrzałem schody prowadzące w dół, do ciemnej przestrzeni, więc chwyciłem krzesiwo i rozpaliłem wiszącą przy wejściu pochodnie. Kluczyłem po podziemnych korytarzach, kierując się obrazkowymi zapisami na ścianach, które mówiły, że w podziemiach kryje się straszna prawda.Olbrzymi strach walczył u mnie z ciekawością, która jednak jak zawsze zwyciężała i niczym w transie podążałem dalej za wskazówkami, choć jądro migdałowate podpowiadało, że powinienem czym prędzej zawrócić i wziąć nogi za pas. Nim się obejrzałem znalazłem się w ogromnej, przestronnej, majestatycznie wysokiej sali, pośród wielkich gór złota, szlachetnych kamieni i drogocennych przedmiotów. Na samym środku znajdowały się schody, prowadzące do wysoko położonego ołtarza strzeżone przez dwa posągi Horusa i Ra, wzniesione po obu stronach ołtarza i mierzące dobre 30 stóp wysokości i trzymające w dłoniach płonące pochodnie, zastanowiłem się jakim cudem ogień utrzymywał się przez tak wiele lat. Skierowałem się do owych schodów i z wysiłkiem wdrapałem na górę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-03-15 19:17
Moim oczom ukazała się stara skrzynia, zamknięta na kłódkę, którą bez trudu rozwaliłem leżącym nieopodal kamieniem. Chwyciłem znajdujący się w środku przemdmiot, który okazał się być starym, mocno już podniszczonym zwojem papirusu, a wtedy nagle pochodnie trzymane przez posągi zgasły i wszystko spowiła nieprzenikniona ciemność. Jako, że moja pochodnia wypaliła się już dawno sięgnąłem po latarkę, znajdującą się w mojej kieszeni, jednak nim ją włączyłem zamarłem w bezruchu, bo wydało mi się, że słyszę jakieś jakieś szepty. Drżącymi rękoma włączyłem latarkę i gdy rozbłysło światło pobiegłem na oślep do wyjścia. Mogłem przysiąc, że czułem jakąś obecność, że coś mnie goniło przez te korytarze. Dodało mi to tyle sił, że nim się obejrzałem, byłem już na zewnątrz. Z przyśpieszonym oddechem zatykałem kamieniami wejście do owego tunelu i ciągle wydawało mi się, że coś się zbliża po tych schodach, pod koniec nawet zobaczyłem coś...jakby czerwone, potworne, patrzące z ciemnej otchłani oczy. Gdy uporałem się z przejściem wróciłem do namiotu ze swoją zdobyczą, bo na zewnątrz już zaczynało świtać. Nikomu nie powiedziałem o swoim znalezisku i w popołudniowej przerwie obiadowej zająłem się za studiowanie rękopisu, słysząc z zewnątrz jak znajomy głośno wołał: "Chodźcie tu, znalazłem coś, jakieś przejście zagrodzone kamieniami, cholera, przysiągłbym, że wcześniej tu tego nie było." Ale to już do mnie dochodziło jakby z oddali, bo zaczytany w rękopisie powoli odkrywałem straszną prawdę jaką w sobie zawiera...Gdy już go przeczytałem przez kilka godzin znajdowałem się w stanie kompletnej katatonii i nie docierało do mnie, że ktoś na zewnątrz strzelał. Do mojego namiotu wtargnęły dwie postacie odziane w czerń i rzuciły się na mnie, jednak instynktownie powaliłem dwóch napastników i rzuciłem się do ucieczki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-03-15 19:18
Gdy powróciłem najbliższym lotem do swojego domu zastałem wszystko porozrzucane i ślady w łamania, oraz napisy na ścianie..."Znaj dziemy cię, masz coś co należy do nas, nigdy nie powinno wyjść na jaw." Teraz ukrywam się i wiem, że niebawem mogą po mnie przyjść dlatego zanim to nastąpi, chcę byście wiedzieli jak straszną prawdę zawiera moje znalezisko. Panie...panowie ...drodzy zgromadzeni. Kobiety lecą TYLKO na wygląd zewnętrzny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-03-15 19:36
Vincent, dobrze znam te dwie płytki:
Mahavishnu Orchestra - Inner Mounting Flame,
Weather Report - Weather Report,
Dla mnie to też najlepszy LP Mahavishnu. Biorę się za odsłuch pozostałych wskazanych przez Ciebie płyt. "Inner..." jest naprawdę świetny, właśnie sobie go przypominam. Sukcesywnie będę Cię informował o wynikach odsłuchów.
Pozdrawiam. T :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-16 15:42
TPakal, to prawda, debiut Mahavishnu Orchestra jest najświeższy i nic a nic nie trąci myszką po latach. Ta muzyka wciąż porywa.

Przerzuce wieczorkiem swoją listę jeszcze raz do najnowszego felietonu Marka, pod spodem dam krótki opis poszczególnych płyt, a jeszcze niżej zripostuje co do Twoich top 10 płyt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda! 2015-03-16 10:29
50 twarzy Andrzeja :D

http://zespolmi.pl/post/1341/50-twarzy-andrzeja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # the anonim 2015-05-10 12:05
koledzy cytują mi Twojego bloga od dawna , ja tylko mógłbym dublować to co mówisz,
niestety tak jest, matki wychowują, że mam być dobry, uczciwy, uczyć się, kobiety mówią że liczy się inteligencja , zainteresowania , uczciwość, a liczy się tylko wzrost, siła, kasa,

ja kilka lat bez skutku szukam kobiety, jestem uczciwy pracowity itd. mam tylko jedną "wadę", nie mam 180 cm , których oczekują jako bazę (nawet te co same mają 155, 160)
ja mam 170 cm , to mnie skutecznie eliminuje, kobiety uważaja, że facet zawsze dopisze sobie kilka cm, więc jak piszę , że mam 170 zgodnie z prawdą, to kobieta uważa, że mam 165 i oszukuję,
efekt ?
kilka lat szukałem kobiety i żadna nie chciała się umówić,
wpisałem 190 cm - w ciągu 3 dni miałem 20 zaproszeń na spacer, randke itd.
miałem taki przypadek:
napisałem z 2 profili do 1 kobiety (tej samej), napisałem, że nie pije alkoholu,
temu "wysokiemu" odpisała, że to wspaniale, że są niepijący mężczyźni, że ona ceni facetów bez nałogów, że jej ojciec był alkoholikiem i ona wie jaki to problem,
temu "niskiemu" odpisała, że jak ktoś nie pije, to jest nudny - ta sama kobieta,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인터넷카지노 2018-07-15 04:29
The websites that have been able to conduct
the games integrate casino security system.
Great players are unpredictable in this way, which may be a large risk and
reward strategy. So participate in online lotto programs
and have an opportunity to win huge amounts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestMitchel 2018-10-24 05:37
I have noticed you don't monetize your website, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month. You can use
the best adsense alternative for any type of website (they approve
all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인카지노 2018-12-22 04:52
That is the profit that the commenter receives.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노게임 2019-01-29 23:11
Again, Tim Ferriss is a masterful interviewer.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노쿠폰 2019-04-06 19:02
Nobody tells you the way to comment on blogs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 블랙잭 2019-09-12 19:49
This was such a hearty, detailed comment, Joann.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd