Najnowsze felietony

środa, 11 marzec 2015 20:30

Jak kobiety niszczą męską moc

Napisał 

Panie bardzo narzekają na mężczyzn, ich brak zaradności, ofermowatość - nie rozumiejąc, że to one same są tego w większości przyczyną. Tak, piewczynie miłości i romantyzmu, orędowniczki pokoju na świecie, bezwzględnie zabijają w dziecku kontakt z samym sobą, poczucie najgłębszej harmonii, bez której nie ma mowy o poczuciu spełnienia, radości z życia. Oczywiście nie wszystkie - ale znaczna większość.

Maciczna destrukcja

Panie mają żywotny interes w zniszczeniu oryginalności swego dziecka. Oczywiście nie robią tego specjalnie, jest to instynktowne, maciczne działanie. By dziecko przystosowało się do stada, musi być baranem - zaakceptowanie przez stado, zawsze było warunkiem przetrwania dziecka. Przez liczne tysiąclecia stado dawało jedzenie, ochronę i szansę na pozycję społeczną. Celem kobiety jest sprawienie, by potomstwo przetrwało - więc trzeba w dziecku stłamsić wszystko to, co uniemożliwia mu zaakceptowanie przez innych. Czy zaakceptujesz geniusza? Człowieka który znacznie lepiej od Ciebie radzi sobie w życiu, oraz ma czelność pouczać Cię, że Ty też tak możesz? Przyjęcie jego rad i wskazań zmusi Cię do tego, byś wszystko w co wierzysz i uznajesz za prawdę, wyrzucił do śmieci. Czy Twoja ambicja to zniesie?

Raczej nie. Właśnie dlatego najwięksi mędrcy byli mordowani. Pozostanie więc złość, a z czasem nienawiść do tego, kto własnym życiem i sukcesami dowodzi tego, że wierzysz w bajki, co czyni z Ciebie oszukanego naiwniaka. Rzadko kto zniesie coś takiego, więc w odruchu obronnym obrzuca się gównem tę osobę (najczęściej w wyobraźni, czasem na forach), posądza o kontakt z Szatanem, zarzuca przestępstwo i wszystko co najgorsze. Jest to desperacka obrona sztucznej tożsamości, której nie chcemy porzucić, a która stoi na drodze szczęścia. Ale ludzie wolą mieć rację, niż szczęście.

Miernota nienawidzi i boi się lwa

Dlatego dziecko nie może być lwem, gdyż tłum zawsze z siebie wypluje tego, który znacznie masę ludzką przerasta. Jednak w dzisiejszych czasach jest inaczej - tak naprawdę wygrywa tylko ten, kto umie się wznieść ponad sztucznie wytworzone podziały międzyludzkie (wymyślone przez ludzi idee). Cała reszta beczy i szlocha uskarżając się na okropne życie. Jak więc przyciąć grzywę lwu? Takim sposobem na zniszczenie dziecka w Polsce jest PRZEJADANIE.

Przejadanie dziecka - to jeden z najskuteczniejszych sposobów, w jaki niszczy się człowieka, otwiera bramę porażkom, , nędzy, nieszczęściom i poczuciu beznadziejności, że o zdrowiu nie wspomnę.

Jak jedzeniem zniszczyć człowieka

Dziecko tym różni się od dorosłego, że ma kontakt ze swym organizmem - CZUJE to, co nasze ciało chce mu przekazać. Ciało nie chce jeść, to wysyła taki właśnie sygnał. Chce jeść, taką wiadomość wysyła. W efekcie dziecko często jest szczupłe, a mamusia i babcie płaczą, że dziecku dzieje się krzywda. Dużą rolę w tym lęku ma strach przed opinią otoczenia, gdzie zapasione dzieci są ukazywane jako okaz zdrowia - a przecież takie zalane tłuszczem dzieciaki, naprawdę przypominają świnię z twarzy. W imię dbania o własną reputację, z lęku że złośliwe mamuśki z ławki pod blokiem obgadają i obrzucą błotem, niszczy się własne dziecko. Jak?

Gdy dziecko nie chce jeść (sygnał od ciała), a mamusia z babunią zmuszają go do jedzenia, często wrzaskiem czyli presją i poczuciem winy (żryj niewdzięczny gówniarzu! Mamusia wypruwa sobie żyły dla Ciebie! Mamusia przez Ciebie płacze!) - dziecko uczy się że sygnał trzeba stłumić, a gdy już to zrobi i rozciągnie do granic możliwości żołądek jakimś ścierwem, babcia jest przeszczęśliwa. By podkreślić swoje szczęście, nagradza małolata słodkim deserkiem - daje mu ciastka, nie rozumiejąc że żołądek nie jest workiem, w który można wszystko wrzucać, a pracuje w określony sposób. Nie powinno się mieszać posiłku z deserem, ani broń Panie Boże pić cokolwiek godzinę po nim, bo tylko rozcieńcza się kwasy trawiące pożywienie. I póki dziecko ma sprawny, jeszcze nie zatruty organizm, jakoś to zniesie - ale z powodu postępującej chemizacji pożywienia, te rezerwy wystarczają na coraz krócej. Moja przyjaciółka lekarka mi opowiadała, że dzisiejszy 40 latek to już wrak. Wierzę jej, bo ja takie karmienie przypłaciłem ciężką chorobą już w wieku 27 lat. Ile ciało mogło sobie radzić z szaleństwem, tyle mogło - u jednych wytrzyma dłużej, u innych krócej.

Nagroda za wyparcie się intuicji

Już w najmłodszym wieku dokonuje się gwałtu psychicznego na dziecku, nagradzając je za stłumienie swoich odczuć. I tak się dziwnie składa, że gdy tłumisz uczucie nasycenia, miażdżysz także subtelną i ulotną intuicję - dostęp do przebłysków wiedzy, która ratuje Cię przed złymi ludźmi, biedą, nieszczęściami. Intuicja to nie tylko lepsze życie, ale często także poważne pieniądze i pozycja społeczna.
Gdy dziecko mówi że nie chce jeść, niech nie je. Odczuwa że nie chce, więc trzeba je nauczyć, by ten sygnał zauważyło i SZANOWAŁO. Chce jeść? Niech poczeka do następnego posiłku (niech będą cztery dziennie). Dziecko powinno być uczone szacunku do swego ciała, do tego co chce przekazać umysłowi.
Człowiek bez intuicji, tego magicznego przebłysku, ma w życiu tylko pod górkę. Może się wypchać wiedzą i odtwarzać ją jak papuga, ale nic nie stworzy - nie wykreuje, nie WYCZUJE luki rynkowej.

A głównie z tego wypływa lekkość życia i bogactwo, a nie ciężkiej pracy przy łopacie, czy przewracania raportów w korporacji. Bogaci są ludzie tylko z intuicją, bo nawet jeśli kradną, to muszą czuć z kim mogą wejść w spółkę a z kim nie. Więzienia są pełne złodziei, którzy nie mają intuicji - kraść też trzeba umieć.
Człowiek który w dzieciństwie nie miał zduszonej intuicji, ma silny nawyk słuchania się jej - bo jest to głos, który niełatwo stłumić w dorosłości. Dlatego obrabia się dzieci, bo niewykształcony umysł można łatwo oszukać, zwłaszcza gdy dziecko wierzy "autorytetom". Dziecko jeszcze nie wie, że rodzice i osoby które podziwia, są najczęściej nieszczęśliwe i niezaradne. I jeśli ktoś ma nawyk wsłuchiwania się w wewnętrzny głos, trudno wtedy takiego człowieka oszukać, albo próbować wkupić w jego łaski mając złe intencje - bo on to wyczuje. Taki człowiek budzi nienawiść i zazdrość jednocześnie, gdyż nie można nim manipulować. jednocześnie widok jego sukcesów sprawia, że zawistnym zasycha gardło od gardłowania że "pewnie ukradł". No ale psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

Chudy nie umrze

Pomyślmy chwilę. Ludzie w obozach koncentracyjnych jedli kilka razy mniej niż chude dziecko, ciężko cały dzień pracując w ekstremalnym stresie - i jeśli nie zostali zabici czy pokonani przez chorobę, żyli dłużej niż ich otyli rówieśnicy. Więc spokojnie, Twojemu dziecku chudość nie zagrozi - będzie długo zdrowe, ponieważ organizm będzie mniej obciążony. A przecież jeśli zechce być silne, może zacząć ćwiczyć. Kto widział żylastych w bójce, ten wie że wcale nie ustępują napakowanym miśkom - najczęściej ich biją. A w razie czego, mogą sprawnie uciekać.

W późniejszym wieku oszczędzona im jest gehenna odchudzania się, oraz wiele wynikających z nadwagi chorób. Takie są skutki nie zmuszania dziecka, by zjadło wszystko z talerza. To chyba najgorszy nawyk jaki istnieje - jeśli dziecko się najadło, a na talerzu coś zostało, trzeba to wyrzucić - a że dzieci w Afryce umierają z głodu? Jeśli wypcham sztucznie swój żołądek, wcale im nie pomogę. Lepiej wyrzucić pół talerza, niż rozciągnąć kiszki i pochłaniać codziennie trzy razy więcej jedzenia.

Trzeba wiele pracy, by zniszczyć człowieka

I gdy tak pracuję z rozbitymi emocjonalnie facetami, jawi mi się straszny obraz zakatowanego dzieciaka. Najpierw w imię "dobra" tłumi się mu intuicję, uczy spychać w głąb odczucia swego ciała, nagradza za wyparcie się najważniejszej sprawy w życiu - intuicji, która być może jest głosem Boga w nas. Później młody idzie do kościoła (bo babcia straszy piekłem, sąsiedzi się żegnają na widok antychrysta), gdzie bezustannie na kolanach powtarza że jest winny, niegodny Boga, oraz widzi że ta Boska miłość kończy się zakatowanym ciałem na krzyżu, narzędziu tortur, co sprawia że na prawdziwą Boskość jest zablokowany - bo kto normalny chce skończyć jak Jezus, jeśli w ogóle istniał? Albo jak obecni wszędzie "święci" męczennicy? A może Bóg mnie kocha za to że istnieję, i wcale nie muszę się poświęcać, karać biedą, cierpieniami i nieszczęściami? Może tak naprawdę nas oszukano, by wpędzić nas w cierpienie, za uwolnienie od których musimy zapłacić? Może zamiast słuchać kapłana (akwizytora religijnej korporacji), warto spytać się Boga, co on o tym wszystkim sądzi?

Jak się sparzysz ukropem, odczuwasz lęk na widok garnka z wrzącą wodą. Jak "kopnie" Cię prąd, panikujesz odkręcając żarówkę - a jak widzisz zwłoki na krzyżu, narzędziu tortur, nawykowo zamykasz się na Boga, bo przecież rzekomo z ojcowskiej miłości skazano Jezusa na męki. Nawyki lękowe które nas chronią, nigdy nie pozwolą Ci na zabawę z prądem, ukropem, oraz bliskość z siłą, która może dać człowiekowi prawdziwe spełnienie, napełnić go euforią zamiast beznadzieją i słabością. Po praniu mózgu w kościele, biorą się za niego spece w rodzinie i mediach (książki, komiksy, seriale, filmy). Wmawia się dziecku że bycie w parze i potomstwo daje szczęście, że kobiety są efemerycznymi istotkami którym trzeba we wszystkim pomagać, pakuje się w głowę i serce niezliczoną ilość bzdur o życiu i związkach, a później zdziwienie że żona zdradza, że nie ma seksu w związku i wiele innych problemów.

Systemowa kreacja idealnego konsumenta

No i wreszcie mamy efekt końcowy lepienia ludzkiej plasteliny - idealnego konsumenta, jednego z baranów w stadzie. Pełen lęków, depresji, liczący że szczęście to ładna dziewczyna, pieniądze czy stanowisko kierownika ze służbową octawią. Można później taką kukłę wysłać na wojnę, manipulować jej lękami, zazdrością, żalem, manipulować jej emocjami by kupowała... I jak do kurwy nędzy, taki człowiek ma normalnie funkcjonować? Nie może. Tak żył nasz ojciec, dziad i pradziad - a jak chcesz inaczej, to srasz we własne gniazdo i nie chcą Cię znać, straszą piekłem i wyklęciem. 

Oto współczesny człowiek. Wrak. Mój klient.


www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.


--------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 15348 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 marzec 2015 20:57
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Patryk77 2015-03-11 22:33
hahha mocniejsze dusze zawsze tutaj były na chwilę : ) bardzo mocno nie zrozumiane .. np. jezus.. 33 lata dlaczego ? bo był wysoko!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Coton Club 2015-03-11 22:47
cs304908.vk.me/u164842975/-14/x_125c536a.jpgżylasty sie dobrze trzaskał :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-12 10:38
Jax z synów anarchii? :) strasznie mnie wciągnął ten serial, a zakończenie epickie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Coton Club 2015-03-12 11:07
Charlie Hunnam z Green Street Hooligans
www.filmweb.pl/Hooligans#
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Tomekabc 2015-03-11 23:30
Uderzasz celnie. Mi rozpychali żołądek i teraz rozpycham sobie sam.
Religia sprawiała, że jestem smutny, ciągle wypleniam pozostałości po niej.
Na uczelni coraz mniej myślę a więcej zapamiętuję.
Tresura jest tak idealna, że nie jestem w stanie pomyśleć o sobie krytycznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-03-12 10:39
No to zacznij proces odrzucania tego, kim nie jesteś - a odsłoni się to, kim zawsze byłeś i co zapomniałeś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Coton Club 2015-03-11 23:56
Cytat:
W efekcie dziecko często jest szczupłe, a mamusia i babcie płaczą, że dziecku dzieje się krzywda. Dużą rolę w tym lęku ma strach przed opinią otoczenia, gdzie zapasione dzieci są ukazywane jako okaz zdrowia - a przecież takie zalane tłuszczem dzieciaki, naprawdę przypominają świnię z twarzy.
Znam to z autopsji, ojciec ciągle mi wypominał że jestem szczupły, i powienien wyglądać jak ci pucułowaci z klasy (zdjęcie klasowe). To się pamięta. Takie "nie w pełni cie kocham, gdyż nie spełniasz moich oczekiwań". Paskudne, ciągnie sie latami. A i pewnie ile niedowartościow ania człowiek przez to nabył..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-03-12 10:40
Trzeba zrozumieć, że naszych rodziców też tak tresowano - przecież oni nie mieli pojęcia o podświadomości, jaki to ma wpływ. Trzeba im wybaczyć, bo inaczej będzie to nas trzymać na dnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # brat 2015-03-12 07:34
Opowiadała mi ostatnio klientka o swoich synach. Jak różnymi są osobami. Wychowywała i traktowała ich jednakowo. Jeden zabawy, dyskoteki, dziewczyny. Drugi lubi dłubać w ziemi, roślinki, nawozy, ciągniki, trzeci z kolei interesuje się polityką, dziennikarstwem . Ona właściwie tyko obserwuje i w miarę swoich możliwości wspomaga kiedy jest to możliwe. Pozwala się temu dziać i myślę, że słusznie. Kobieta bardzo pogodna i miła... ale mocno doświadczona przez życie i przejścia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-03-12 10:41
Różne dusze w nich są :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Andrzej 2015-03-12 10:43
I jak tu praktykować duchowość, pracować z podświadomością , afirmować, wizualizować, jak za ścianą (a konkretnie pod podłogą) siedzi kretyn, który CODZIENNIE, czasami od 8 rano napie...dala głośną muzyką, tak, że aż ściany się trzęsą. To dopiero niszczy moc.
Koleś jest małolatem, nie chodzi do szkoły, więc ma dużo czasu. Od tego napie...dalania trzęsie się cały blok, ale jakoś ludzie nie reagują. Może się boją, a może, po obejrzeniu kilku tysięcy odcinków serialu, już nie kontaktują co się dzieje. Dla mnie problem jest poważny, bo ten hałas atakuje FIZYCZNIE, poprzez drgania budynku. Jest to bardzo nieprzyjemne, ciało od razu czuje niepokój, u mnie pojawia się chęć działania, walki. Ale nie ma jak, bo żyjemy w kraju który chroni takie patologie (sprawdzałem możliwości prawne, są minimalne). Więc ten stres obraca się przeciwko mnie. Nie wiem co robić. Wyprowadziłbym się, ale tego się nie da zrobić z dnia na dzień. Dodam, ze rozmowy, interwencje, nic nie dają, tj. dają na krótko, potem jest to samo. Jak w tych warunkach pracować z podświadomością ? Co można zrobić??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Tomaszabc 2015-03-12 10:54
Rzucić workiem z farbą w okno albo woreczkiem hamulcowym z DOT-5 na samochód jego rodziców. Oczywiście po wcześniejszych prośbach o zaprzestanie muzyki i po odczekaniu jakiegoś czasu, żeby nie skojarzyli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-12 11:06
Cytuję Tomaszabc:
Rzucić workiem z farbą w okno albo woreczkiem hamulcowym z DOT-5 na samochód jego rodziców. Oczywiście po wcześniejszych prośbach o zaprzestanie muzyki i po odczekaniu jakiegoś czasu, żeby nie skojarzyli.


Tomeczku, Ty chuliganie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-03-12 10:59
W jakim celu pracujesz nad sobą? By pozbyć się starych wzorców, wyłuskać siebie prawdziwego, szczęśliwego.

I czy ten nowy człowiek jakiego chcesz wydobyć spod ton masek i śmieci, przejmowałby się muzyką? NIE. Podobnie jak nie będzie utożsamiał się z myślami i maskami które nałożyłeś na siebie, tak samo muzyka będzie, a Ty będziesz szczęśliwy niezależnie od wszystkiego innego. Taki jest cel rozwoju - wydobycie duszy na zewnątrz.

Jeśli teraz przeszkadza Ci małolat, chociaż Cię doskonale rozumiem, to co później z dręczącymi myślami? Wszystko będzie Ci przeszkadzać. Potraktuj tego gościa jako dar od Boga, bo dzięki niemu masz możliwość uniezależnić się od presji otoczenia. Niby jak inaczej masz się jej nauczyć? Presja będzie zawsze, ale Ty musisz nad nią panować - i to właśnie są praktyczne ćwiczenia.

Poradzisz sobie z tym, poradzisz sobie z niemal wszystkim. Kiedyś zrozumiesz, że on Ci podświadomie miał pomóc - a świadomie to pewnie tępy gówniarz. Musisz nauczyć się akceptować i szanować w hujku Boskość, bo ona tam jest - wtedy być może muza przestanie grać, albo przestanie Ci przeszkadzać.

Zrozum że to nie Ty ustalasz zasady rozwoju - każdy by tak chciał. Pracujesz z tym co aktualnie boli, wzmacniasz się i idziesz dalej. No i pamiętaj że ludzie mogli pracować nad sobą w celach śmierci, obozach koncentracyjnyc h - ludzki umysł może tworzyć w KAŻDYCH warunkach. Tylko trzeba go tego nauczyć. Potraktuj więc to wszystko jako test, ćwiczenia robiące z Ciebie mocnego człowieka. Przejdziesz ten test, będziesz mocniejszy niż większość mężczyzn.

Czy w miarę jasno Ci to wyjaśniłem? Jeśli coś nie rozumiesz, napisz a dotłumaczę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Andrzej 2015-03-12 15:07
Dzięki za odpowiedź. Tak rozumiem to. I nawet nie jest tak, że nienawidzę gnojka. To typowy emo. Jara non stop szlugi i słucha techno, pewnie ma dziurę w sercu wielką jak jego grzywka. Ale to nie zmienia sytuacji, że u mnie w mieszkaniu nie da się wytrzymać. Jest to dla mnie o tyle trudne, że jestem bardzo wrażliwy sensytywnie. Medytuję, lubię ciszę, mam dobry słuch, przeszkadza mi czasem szczekanie psa za oknem.
Takie zdarzenia robią mnie silniejszym ale też gorszym, bo staję się bezwzględny dla innych. Tu sytuacja jest o tyle trudna, że musiałbym zapanować nad bardzo pierwotnym instynktem. Człowiek boi się instynktownie dwóch rzeczy - ciemności i huku. Musiałbym więc dotrzeć gdzieś na samo dno podświadomości i opanować to.
Tylko jak??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-13 00:35
Znam ten ból, sam jestem nadwrażliwy na dźwięk. Jeśli zrozumiesz że zdobycie odporności na dźwięk da Ci wielki zysk, jesteś w połowie zdrowy. Jeśli się boisz rozproszenia przez bodźce zewnętrzne, jesteś non stop w stanie lęku, chociaż możesz tego nie czuć - mistrzowie medytowali na targowiskach, nie przeszkadzało im to w dotykaniu Boskości - możesz więc i Ty, tylko musisz pozbyć się reakcji stresowej na dźwięk.

Im lepiej się czujesz w spokoju, tym większy lęk że byle co zepsuje Ci ten stan - możesz tego nie czuć, ale to hamuje postępy w medytacji masakrycznie.

Ja bym pracował tak - wyobrażaj sobie jak jesteś szczęśliwy, spokojny i pełen błogości, gdy z dołu i góry napierdala techno. To jest jak najbardziej możliwe - mózg potrafi wyciąć niemal każdy bodziec. Wyobraź sobie jak będziesz silniejszy, spokojniejszy, zniknie lęk że coś, cokolwiek może zniweczyć Twoją praktykę.

Bo co to za Boskość, jeśli zniweczy ją głośna muzyka? Potraktuj to co robi ten gówniarz, jako lekcję od Boga - to będzie znacznie lepsza praktyka dla Twej duszy, niż medytacja. W ciszy siedzieć każdy umie, ale w hałasie nie każdy - a już gdy na zewnątrz świat szaleje, a mieć w sobie spokój, jest właśnie sukcesem duchowym. I po takie sukcesy sięgaj, bezczelnie zrywaj i ciesz.

Na początku pewnie będzie okropnie, ale nie trać ducha i wiary - miej zawsze wizję celu, sukcesu, gdy zewnętrzne bodźce nie mają na Ciebie wpływu, nie mogą rozproszyć Twego skupienia na Boskości. To jest prawdziwa próba, tak się hartuje stal - to prawdziwa umiejętność duchowa. Gadać każdy umie, ale praktyczne umiejętności TO JEST TO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Andrzej 2015-03-13 12:33
Cytat:
Im lepiej się czujesz w spokoju, tym większy lęk że byle co zepsuje Ci ten stan - możesz tego nie czuć, ale to hamuje postępy w medytacji masakrycznie.
Tak właśnie jest w moim przypadku. Dzięki wielkie za mądrą odpowiedź. pójdę w tym kierunku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Tomaszabc 2015-03-12 10:52
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krzysztof-pieczynski-kosciol-zahipnotyzowal-dwa-miliardy-ludzi/t15s2

"Kościół wprowadza w podświadomość człowieka swoją własną matrycę: jesteś nikim i tylko Kościół może cię doprowadzić do Boga. Nasza podświadomość żyje poza czasem i przestrzenią, potrafi też kreować to, co uzna za prawdę - na tej zasadzie działają uzdrowienia. Omijanie świadomości i umieszczanie bez wiedzy człowieka informacji w jego podświadomości może go zniewolić i zamienić w bezwolną maszynę."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2015-03-12 11:02
Facet dobrze mówi, ale ja was uczę inaczej - nie angażujcie się w walkę z kościołem, bo przegracie życie. Musicie wiedzieć jak on działa, i to wszystko - koncentrować powinniście się tylko na dobru, bogactwie, szczęściu, a nie na mrocznych siłach, bo tam nie ma nic ciekawego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Kochający 2015-03-12 10:54
Od pół roku nie jem chleba i słodyczy - schudłem, lepiej się czuję, pojawił się sześciopak na brzuchu...Tylko w domu ciągłe pierdolenie, że jak można nie jeść chleba - toż to boskie pożywienie...I teraz straszą, że wpadnę w jakąś chorobę bo jestem jakiś taki chudy...A sami ciągle narzekają na bóle głowy, złe nastroje itd. itp -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-03-12 11:05
Cytuję Kochający:
Od pół roku nie jem chleba i słodyczy - schudłem, lepiej się czuję, pojawił się sześciopak na brzuchu...Tylko w domu ciągłe pierdolenie, że jak można nie jeść chleba - toż to boskie pożywienie...I teraz straszą, że wpadnę w jakąś chorobę bo jestem jakiś taki chudy...A sami ciągle narzekają na bóle głowy, złe nastroje itd. itp -


Zauważ że rodzina wcale się nie boi o Ciebie, tylko o to, że okaże się że nie mieli racji. Narzekaniami i presją chcą sprawić, byś żył jak oni - bo za jakiś czas Ty zdrowy i silny, a oni chorzy, i wyjdzie że wierzyli w bajki, zostali oszukani.

Oni walczą o swoje ego, obraz siebie jako zawsze mających rację - co oznacza kompleksy, bo mylić się może każdy.

Na poziomie energetycznym pewnie jesteś konkretnie uderzany. Współczuję i polecam DEIR, jest w sieci książka do ściągnięcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda 2015-03-13 17:44
Cytuję Marek:

Na poziomie energetycznym pewnie jesteś konkretnie uderzany.


jak to rozpoznać? czym to sie objawia? jakieś uczucie presji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # trzeci1 2015-03-12 11:05
Marku wiem ze masz doświadczenie w dietach. Poproszę Cie abyś podpowiedział więcej o zasadach zdrowego odżywiania.

Najlepszego Bracie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-03-12 11:09
Mam doświadczenie, ale mój organizm dziwacznie reaguje. Ja mam kilka bezwzględnych zasad - zero cukru, pieczywa, nie wolno łączyć produktów (np. mięsa z ziemniakami), popijać po posiłku, jeść najpóźniej o 19, WALIĆ KONIA MAX RAZ NA TYDZIEŃ!, ćwiczyć - pompki, przysiady, podciągnięcia, mostki, unikać sztangi i obciążeń.

Kupić worek bokserski i napierdalać, ale bez agresji. Unikać owoców, a na pewno nie jeść ich w zimę, jeść orzechy, czytać mnie i moje książki, zmawiać paciorek przed zaśnięciem, AMEN. Zmęczyłem się, idę zjeść torciku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+10 # EnemyOfTheState 2015-03-12 13:09
Trzy największe trucizny tłoczone nam go mózgu od dzieciństwa: mistycyzm, kolektywizm i romantyzm.

Mistycyzm - służy zastraszeniu człowieka (bo pójdziesz do piekła/hadesu/n araki/Szeolu), niszczeniu jego indywidualizmu, umniejszaniu jego wiedzy o własnej podświadomości (zwanej tu duszą) oraz wyrabianiu poczucia winy (przeklinałeś, waliłeś konia, bzykałeś się przed ślubem, dosięgnie się gniew boży). Nie po to Jezus dał się ukrzyżować żebyś teraz walił konia, nie wstyd Ci?

Kolektywizm - służy odebraniu prawa człowieka do osiągania osobistego szczęścia, bo ma on moralny obowiązek poświęcania się dla dobra... wpisz cokolwiek: społeczeństwa, rasy, narodu, klasy społecznej, płci. Tylko nikt Ci nie powie że w społeczeństwie złożonym z samo poświęcających się jednostek szczęśliwi są tylko Ci co definiują kierunki działań, czyli władza. Tak zresztą powstały ZSRR i III Rzesza

Romantyzm - kult irracjonalizmu pod przykrywką pięknej miłości lub/i "patriotyzmu". Szkoda tylko że każdy bohater romantyczny kończy samobójstwem, śmiercią lub szaleństwem.

Znane antidotum na te trucizny: racjonalizm i indywidualizm.

Objawy osób wyjątkowo "zatrutych":
-oskarża Cię o "egoizm', "hedonizm","cyn izm", "konsumpcjonizm ", "niedojrzałość emocjonalną"
-straszy Cię piekłem, HIV-em, gniewem bożym i brakiem podawania szklanki z wodą na starość
-oskarża Cię o to że miałeś/aś trudne dzieciństwo, mama nie karmiła Cię piersią, kobieta Cię zraniła (albo facet jak jesteś kobietą lub gejem), jesteś gimbusem (jeśli zna Cię tylko z netu), masz małego penisa (jeśli jesteś kobietą to mały biust) albo penis Ci nie staje (jeśli jesteś kobietą to nie masz orgazmu, żona Ci nie daje/mąż Cię nie che pukać (nawet jeśli nie masz żony lub męża)
-zna Cię lepiej niż tym sam/sama i wie że jeszcze z "tego" wyrośniesz, spotkasz "prawdziwą miłość", objawi Ci się Jezus lub Maryja, czy tam po prostu skończysz gimnazjum :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Vincent 2015-03-12 13:52
Cytuję EnemyOfTheState:
Trzy największe trucizny tłoczone nam go mózgu od dzieciństwa: mistycyzm, kolektywizm i romantyzm.


+ socjalizm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # EnemyOfTheState 2015-03-12 14:06
Socjalizm opiera się właśnie na kolektywizmie ;-) . Generalnie w każdym z kolektywizmów czy to socjalizm, komunizm, nacjonalizm, feminizm czy rasizm chodzi o to samo, czyli poświęcenie jednostki dla "dobra" grupy: rasy, narodu, klasy robotniczej etc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2015-03-12 14:08
No ale gdyby nie presja socjalizmu, nadal byśmy wierzyli, że gospodarka upadnie bez 14h/dobę pracy bez żadnej emerytury i świadczeń. I jakoś się okazało, że w tej kwestii mieli rację, bo jakoś wszystko się kręci mimo urlopów itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # EnemyOfTheState 2015-03-12 14:20
A dlaczego nadal od prawie stu lat pracujemy (co najmniej) 8 godzin pomimo znacznego postępu technologiczneg o? Coś tu jest nie teges nie sądzisz? Tak, "jakoś" się kręci wraz z kilkunastoproce ntowym bezrobociem i niskim realnym płacami. A emeryturę z ZUS-u to zobaczysz chyba w marzeniach. Nie ma co powielać lewackiej propagandy, czas pracy może spaść jedynie poprzez rozwój gospodarczy (zwiększenie wydajności pracy i obniżenie kosztów produkcji) a nie przez przypieczętowan ie ustawą. Na papierze można wpisać wszystko, nawet 4 godzinny dzień pracy za 8 tys. miesięcznie, pytanie tylko jak to przełoży się na rzeczywistość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2015-03-12 14:58
Ba, są tacy co zasuwają nawet po 10-12 h i to przy obecnym, podobno według naszych włodarzy, najlepszym systemie państwa opiekuńczego.

Oj, coś czuje że będzie gorąco, ale cóż - napiszę od siebie - socjalizm jest be, ponieważ opiera się on na państwie, inwigilacji, wyzysku, a w praktyce - na pożyczkach i prowadzi do bankructwa i upadku, albo wojny. Państwo nie jest w stanie zająć się całym rynkiem w sposób efektywny, państwo jest siedliskiem korupcji i nadużyć. Państwo i jego interwencjonizm jest zawsze naturalnym wrogiem wolności.

Mówiąc inaczej, normalne liberalne państwo uwalnia obywatela od absurdalnych więzów administracyjny ch, stwarza mu przestrzeń działania i jego chroni prawo do działania. Państwo gardzące obywatelem i traktujące go jak nieodpowiedzial ne dziecko tworzy niezliczoną ilość koncesji, licencji i pozwoleń, zanurzonych w morzu rozporządzeń i oceanie przepisów ustawowych, zabezpieczonych sankcją przymusem państwowym. Ta mieszanka powoduje wielki wybuch, z którego powstaje korupcja, nepotyzm, zniewolenie obywatelskie i wszelkie inne państwowe patologie których doświadczamy w III RP już od 25 lat.

Dlatego socjalizm był, jest i będzie najgorszym systemem jaki ludzkość mogła wymyślić. Jest sprzeczny z jej naturą i tworzy w jej umysłach spustoszenie, oducza skutecznie brania odpowiedzialnoś ci za własny los, rozleniwia. zwykła mrzonka. Już Fryderyk Nietzsche to zauważył.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vincent 2015-03-12 14:59
Na emeryturę każdy sam powinien sobie zbierać. System społecznych ubezpieczeń powinien zostać dawno skasowany. Może nie tyle sam system, co przymus płacenia składek zdrowotnych dla wszystkich. Przecież to faszystowski postulat, nie mający nic wspólnego z wolnością. Ubezpieczanie powinno następować na drodze prywatnej.

Natomiast dla tych, którzy już pobierają emeryturę z ZUSU-u wypłaty powinny zostać utrzymane. UPR proponował w latach 90-tych utworzenie funduszu emerytalnego z bodajże 30% wartości akcji prywatyzowanych przedsiębiorstw.

Jak można się domyślić, postokrągłostoł owa banda, jednomyślnie odrzuciła ten projekt. Podobnie jak ustawę również autorstwa UPR o konstytucyjnym zkazie uchwalania budżetu z deficytem. Stąd mamy dzisiaj ponad 3 bln długu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # White Dwarf 2015-03-15 18:26
Polecam - super wywiad, otwiera oczy na wiele spraw:

http://www.nowakonfederacja.pl/nowa-niebezpieczna-klasa-siegnie-po-wladze/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2015-03-12 15:03
Cytuję EnemyOfTheState:
Socjalizm opiera się właśnie na kolektywizmie ;-) . Generalnie w każdym z kolektywizmów czy to socjalizm, komunizm, nacjonalizm, feminizm czy rasizm chodzi o to samo, czyli poświęcenie jednostki dla "dobra" grupy: rasy, narodu, klasy robotniczej etc.


Lekki nacjonalizm i stawianie zawsze na pierwszym miejscu racji stanu własnego narodu i Państwa nie są takie złe. Nie mylmy łągodnego nacjonalizmu z szowinizmem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # EnemyOfTheState 2015-03-12 15:12
Tylko popatrz jak nacjonaliści stawiają sprawę w kwestiach gospodarczych. Np. protekcjonizm handlowy, to taki wybiórczy "patriotyzm". Premiujemy polskie firmy kosztem... polskiego konsumenta, który musi dopłacać za towary importowane, zamiast pozwolić mu samemu zadecydować, który produkt jest dla niego lepszy. BTW, jestem libertarianinem (nie korwinistą)tak dla jasności ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-12 15:20
Tutaj pełna zgoda. Pisałem raczej o dyplomacji i reprezentowaniu naszego państwa na arenie międzynarodowej.

Czyli jesteś przeciwny tzw. "ochronie rynku"? Ok, ja również, niemniej uważam że każdy, zagraniczny czy krajowy producent powinien mieć do spełnienia identyczne warunki żeby na nim funkcjonować jak i te same obciążenia fiskalne. O reszcie, czyli o utrzymaniu się i przyciągnięciu klienta zadecydować powinny gusta konsumentów i zwykła konkurencja. Rząd nie powinien mieć nic do w tej sprawie do gadania.

Niedopuszczalną jest jednak sytuacja, w której faworyzujemy zachodni kapitał, jak np. w postaci zwalniania go z podatków (hipermarkety, koncerny), a polskich przedsiębierców , polskie firmy gnębimy coraz większymi kontrolami skarbowymi, co ma obecnie miejsce. To jest już jawna dyskryminacja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-12 15:29
P.S Również nie jestem korwinistą. Bardziej "konserwatysto- leseferystą". Niedaleko pada jabłko od jabłoni. :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Paluszek 2015-03-12 17:37
Co do ustroju gospodarczego kapitalizm wcale nie lepszy, i tak bogaci są Ci najbardziej chciwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2015-03-12 17:58
Socjalizm zły? A Szwajcaria? Skandynawia? Socjal w całej Europie, gdzie system jest tak wydolny, że może utrzymać balast w postaci ciapatych? Jasne że można wytykać ich złe cechy, takie jak mocne lewicowe przegięcia których nie pochwalam, ale zobaczcie jak tam się żyje - i owszem, są regulacje, ale jest bogactwo i brak stresu.

A co było w kapitaliźmie? Nieludzki i bestialski wyzysk nawet dzieci, oraz gadanie że bez tego upadnie gospodarka. I gdyby nie związki zawodowe, nadal by tak było. W krajach socjalnych można pracować 4h dziennie i żyć - natomiast są inteligentni ludzie żyjący w rajach liberalnych, np. Daniel, www.elijah-blog.info/ który opisywał jak w sumie nieciekawie jest w HK, dużo gorzej niż we Francji dla zwykłego człowieka.

Myślę że każde przegięcie jest złe, lewicowe doprowadza do ściągania obcej, napastliwej kultury i nadmiernych praw dziwadeł (LGBT, homo, feminizm itd.), a z drugiej strony kapitalizm i wolna ręka rynku to bestialski wyzysk ludzi, oraz bogacenie się grupki miliarderów kosztem całej reszty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2015-03-12 18:38
Eh, Marek, Marek. Wiem, że schodzenie na ten temat podnosi Tobie ciśnienie, bo pamiętam podobną dyskusję z jednym użytkownikiem na braciasamcy.pl, więc nie będę jej na siłę ciągnął.

Chce wyjaśnić dwie rzeczy:

1. Szwajcaria swoją silną pozycję ekonomiczną i ogólny dobrobyt zbudowała na rabunku żydowskiego złota, które zwozili do niej naziśći w czasie II WŚ.

2. Skandynawia owszem, jest zamożna, ale pomimo, że pod względem zabiezpieczeń społecznych, płacy minimalnej, ubezpieczeń zdrowotnych to czysty socjalizm, skala państwowego interwencjonizm u w gospodarkę jest w tych państwach nieporównywalni e mniejsza niż w Polsce. U nas mamy ponad 700 tys. pasożytów - urzędników państwowych, czyli gigantyczny aparat biurokratyczny, a ponad 3/4 idiotycznych przepisów można podrzeć i wyrzucić do kosza, bo tylko krępują gospodarkę i utrudniają życie przeciętnym obywatelom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vincent 2015-03-12 18:41
Z drugiej strony, coraz gorzej dzieje się np. w Szwecji. Opieka zdrowotna leży w rozsypce, długie kolejki, długoterminowe wizyty u specjalisty, czołowe szwedzkie koncerny przejmują Chińczycy, a kraj stanął w obliczu islamskiego zalewu, czego już nie da się odwrócić.

Szwecja jest skończona. Zgodnie z marksistowskimi koncepcjami Antonio Gramsciego, włoskiego komunisty. Zaleją ją ciapaci. To był eskperyment na żywym, narodowym organiźmie. I zakończył się sukcesem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2015-03-12 18:44
Pojade Korwinem: dlaczego takiego ciapatego za lenistwo i wygodnictwo nagradzać zasiłkiem? A takiego przeciętnego pracownika, wyrabiającego PKB karać podatkiem dochodowym? Gdzie tu sprawiedliwość społeczna? Bo ja tu widzę faworyzowanie jednej grupy etnicznej kosztem drugiej.

Owszem kapitalizm ma swoje wady. Wyzysk istnieje i zawsze istnieć będzie. Najlepszym jednak panaceum na niego, jest - istnienie wielu pracodawców. Proste? Dla mnie nie ma nic banalniejszego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # jake 2015-03-13 00:33
Tylko ze kapitalizm stacza sie na dno z predkoscia swiatla. Ostatni raz zdrowy kapitalizm widziano w USA w latwch 70tych kiedy robotnika z fabryki Forda bylo stac na dom, samochod i wakacje, a dyrektor fabryki zarabial max.10 krotnosc pensji robotnika.
A teraz? Zacytuje fragment, ktory mi sie ostatnio spodobal:
"80 osób ma tyle, co reszta ludzkości. Gra jest ustawiona. Bogaci i potężni mają zysk bez ryzyka, słabi i biedni - ryzyko bez zysku."
Jak slysze takie sformulowanie jak "wolny rynek" to mnie pusty smiech ogarnia. Kapitalisci sami zjadaja swoj ogon, ich chciwosc nie zna granic, skonczy sie jak zawsze, czyli rewolucja i wieszaniem "ciemiezycieli" nadodu na drzewach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2015-03-13 00:38
Też mnie bawi "wolny rynek". Zwykły człowiek ma walczyć z korporacją :)))) To może zlikwidować policję, bo ona ochrania zwykłego człowieka od zorganizowanej bandy - niech będzie "wolny rynek".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # EnemyOfTheState 2015-03-13 10:40
Przecież korporacje chroni właśnie państwo. Sojusz rządu i wielkiego biznesu to zjawisko znane nie od dziś. Znasz takie pojęcie jak kartelizacja? Jest to proces polegający na zawieraniu przez przedsiębiorstw a jednej branży porozumień monopolowych, mających na celu ograniczenie wzajemnej konkurencji. Oficjalnie jest to praktyka zakazana przez państwo. A mniej oficjalnie? Największe korporacje magicznie zaczęły powstawać na masową skalę wraz z powstaniem ustawodawstwa "antymonopolowe go" w XX wieku. Widać to zwłaszcza w USA, najpierw ustawa Shermana (tzw. antytrustowa) potem utworzenie NRA przez Roosevelta i jeszcze parę takich posunięć rządu. W praktyce działa to tak: przepisy o "ochronie wolnej konkurencji" można użyć przeciwko każdej polityce cenowej przedsiębiorstw a, np. za wysokie ceny = oskarżenie o monopolizowanie rynku, zbyt niskie ceny = oskarżenie o tzw. dumping, ceny na poziomie rynkowym = oskarżenie o branie udział w zmowie cenowej (tzw. trust). I w ten sposób można uwalić każdego kto nie chciał być w kartelu na zasadzie "znajdźcie mi firmę a ja znajdę przepis". Tak więc na rynku utrzymują się firmy po prostu najsilniej lobbujące. Dlatego też żyjemy w czasach z prawem "antymonopolowy m" a jednak rynkiem rządzi garstka największych korporacji, nie dopuszczająca do powstania konkurencji, mogąca spokojnie zawyżać ceny swoich towarów.

Pytanie na logikę: jeśli wolny rynek jest dobry tylko dla miliarderów to dlaczego oni za nim nie lobbują i go nie wprowadzą? I dlaczego robią coś dokładnie odwrotnego? Wystarczy spojrzeć na takich "antykapitalist ycznych" miliarderów jak: Bill Gates, Warren Buffet, George Soros, czy Nick Hanauer. Przypomnę również że Obama został prezydentem głównie dlatego że dostał ponad milion dolarów na kampanię od banku Goldman Sachs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # EnemyOfTheState 2015-03-13 10:55
A do policji, owszem ten państwowy monopolista nie jest nikomu potrzebny, jego rolę mogłby spokojnie przejąć prywatne agencje ochrony, agencje detektywistyczn e itp. W ogóle państwo jest tworem zbytecznym, anarchokapitali zm to jest to :lol: . Polecam do obejrzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=mYCquuD3okM

Jak również polecam przeczytać "O nową wolność. Manifest libertariański" , Rotbarda oraz "Rynek i wolność" Morrisa i Lindy Tannehill-ów.

Tak wiem że na początek to wydaje się lekko szokujące, ale serio twór zwany państwem nie jest nam wcale niezbędnie potrzebny. Celtycka Irlandia praktycznie 1000 lat funkcjonowała bez państwa i nie przeszkodziło jej być potęgą cywilizacyjną. Nasza planeta nie ma (jeszcze) rządu światowego, więc z punktu widzenia kosmity żyjemy w anarchii ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # White Dwarf 2015-03-12 19:01
Skandynawia zawdzięcza swoje bogactwo głównie dwom czynnikom. Od dawna nie było tam wojen (kumulacja bogactwa) oraz liberalnemu kapitalizmowi w latach '40 i '50 co w połączeniu z pracowitością tych ludzi pozwoliło się szybko wzbogacić.
W tej chwili taka np. Szwecja powoli umiera, dosłownie i w przenośni.

Podział kapitalizm/socj alizm jest w tej chwili pozbawiony sensu. Komunizm też był kapitalizmem, tylko że państwowym. Niewielka grupa urzędników czerpała korzyści z całej gospodarki. Dla reszty były ochłapy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vincent 2015-03-12 19:05
Czyli wypracowany przez pokolenia kapitał, który zapewnia teraz względny dobrobyt. Takie życie z zapasów. Wszystko jednak do czasu...

Mam kolegę, malarza amatora w Szwecji i co jakiś czas informuje mnie, jak ten kraj się tragicznie stacza. Równia pochyła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # White Dwarf 2015-03-12 19:36
Za czasów potopu szwedzkiego Skandynawia była tak biedna że opłacało im się kraść z Polski WSZYSTKO, nawet drzwi i okna z domów, nie mówiąc o takich rzeczach jak zawiasy, ozdoby czy cokolwiek innego co miało wartość, a potem transportować to przez morze kawał drogi. Jedynym ich atutem była dobra, nowoczesna armia oparta na piechocie i broni palnej. Zresztą na grabieży opiera się nie tylko bogactwo Skandynawii, ale też Anglii, Holandii i wielu innych tzw. cywilizowanych krajów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # brat 2015-03-12 19:01
Wszystko się sprowadza do tego, że luki każdego systemu są wykorzystywane przez patologiczne jednostki, czy to w socjalu czy tym bardziej w Korwinowskiej monarchii, która dawałaby dużo swobody (niestety właśnie też ludziom perfidnym, głupim i złym - a sam zakłada przecież, że takich jednostek jest większość). Gdybyśmy mieli społeczeństwo w 100% mądre, świadome, przebudzone to najwspanialszym systemem byłaby faktycznie anarchia co jest utopią i dlatego trzeba iść na skróty. Każdy ma na to inny przepis. Każdy uważa, że wie lepiej co dla tych ułomnych jednostek jest lepsze. Ale to tylko łatanie problemu. Szwajcarzy akurat mają to szczęście, że posiadają dość mądre społeczeństwo i właściwie większość systemów funkcjonowałaby tam dobrze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # kontras 2015-03-12 21:06
Emerytury z ZUSu dostają dostawały i będą dostawać co roku miliony ludzi. Bajki o Szwajcarach żyjących z żydowskiego złota to brednie już dawno skompromitowane jako element walki z bankami niezależnymi od Wall street. W Polsce przez budżet państwa przechodzi około 30 40% PKB w Skandynawii chyba 60 -70,więc socjalizm tam jest, natomiast oni potrafią to lepiej zorganizować no i nie kradną, tak samo lepiej funkcjonował socjalizm na Wegrzech i w NRD niż w PRL. Ilość urzędników itp. to tylko skutek sytuacji cywilizacyjnej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # EnemyOfTheState 2015-03-12 22:39
W NRD socjalizm funkcjonował tak dobrze, że RFN musieli im przekazać ponad bilion euro (po przeliczeniu na obecny kurs) na ratowanie gospodarki. Do dziś zresztą landy zachodnie przeznaczają 4% PKB na pomoc landom wschodnim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # kontras 2015-03-13 10:48
Cytuję EnemyOfTheState:
W NRD socjalizm funkcjonował tak dobrze, że RFN musieli im przekazać ponad bilion euro (po przeliczeniu na obecny kurs) na ratowanie gospodarki. Do dziś zresztą landy zachodnie przeznaczają 4% PKB na pomoc landom wschodnim.

Rzeczywiście "musieli" - tylko, że Niemcy z NRD do dzisiaj wspominają czasy bez tej pomocy, za to z poczuciem bezpieczeństwa i pracy. Tak samo zresztą Zachód "pomógł" Polsce i pomaga nadal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # EnemyOfTheState 2015-03-13 11:09
Najbardziej to nam pomaga UE, zwłaszcza swoją biurokracją i karami za emisję CO2 :-) . Niemcy Zachodnie są znacznie bogatsze od wschodnich, nie wiem po co się oszukiwać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # noCoty 2015-03-13 14:05
Otrzymujemy 120 mld euro co 7 lat przy składce 30 mld euro, przy zatrudnieniu ok 15 tys. urzędników do obsługi kasy z Unii, jakby nie patrzeć daje nam bardzo pozytywny bilans.
A tajemnicą ni jest, że mamy najgorsze powietrze, w Europie, i nie można tego tak zostawić, bo powoduje to wiele problemów zdrowotnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Vincent 2015-03-13 16:03
Cytuję kontras:
Emerytury z ZUSu dostają dostawały i będą dostawać co roku miliony ludzi.


Spokojnie. Datą graniczną według prognoz ma być rok 2020. Potem hulaj dusza, piekła nie ma. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # EnemyOfTheState 2015-03-12 22:10
Co wy gadacie? Szwajcaria to jeden z najbardziej liberalnych i wolnorynkowych krajów na świecie. Obecnie w rankingu IEF (wolności gospodarczej) jest na 5 miejscu na świecie i 1 w Europie. Podatki są tam niskie: VAT 8% (niektóre produkty jak leki czy żywność 2,5%), z dochodowymi i CIT jest tam różnie, zależnie od kantonu, można jednak wynegocjować na poziomie nawet kilku %. Do wolnego rynku dochodzi wolny handel, nawet z Chinami cła znieśli. No i zawsze mieli mocną walutę, frank był oparty na złocie do 2000 r. podczas gdy większość państw odeszło od tego rozwiązania już po I wojnie światowej. No i dochodzi jeszcze tajemnica bankowa, neutralność i brak udziału w wojnach. Przez wiele lat nie mieli także prawa patentowego. Tutaj macie artykuł o przyczynach bogactwa Szwajcarii: http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/sekret-bogactwa-szwajcarii/

Dodam jeszcze taką ciekawostkę, Szwajcaria, Liechtenstein i Austria nie mają ustawowej płacy minimalnej i są to kraje o najniższym bezrobociu w Europie i najwyższych płacach. Jakoś nie ma tam że "prywaciarz płaci grosze" jak straszy lewica. I Niemcy także wprowadzili płacę minimalną dopiero od stycznia tego roku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Marek 2015-03-12 22:27
Jak ja uwielbiam pisanie, że w Szwajcarii nie ma minimalnej...pi sałem to tysiące razy, i co jakiś czas znowu trzeba to samo.

A więc tak - nie ma minimalnej, ale jest WYSOKI SOCJAL! Nikt nie będzie robił za grosze, jak ma większy zasiłek. Poza tym z tego co wiem, płaca minimalna jest, było nawet referendum żeby podwyższyć, nie zgodzili się. Socjal tam jest niesamowity, kolega opowiadał jak ratowali mu latami syna z chorym kolanem, jak dbali, płacili, chuchali - wrócił do pracy, cieszy się, normalnie żyje.

W Niemczech oprócz socjalu były negocjowane chyba w landach zarobki - po co tak oszukiwać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # EnemyOfTheState 2015-03-12 23:05
Ustawowej płacy minimalnej nie ma. A za grosze nie będzie nikt robił bo bezrobocie od lat nie przekroczyło tam choćby 4%. Socjal może sobie być i kosmiczny, ale jak średnia płaca wynosi 33 franki za godzinę to każdy woli pracować. Widzisz taką płacę ustanawia rynek a nie ustawa. Żeby był socjal to jeszcze musi być z czego wypłacany. W Grecji, Hiszpanii czy Portugalii też zawsze mieli wysoki socjal i jedyne co im to przyniosło to 25% bezrobocia. Poza tym sprawę socjalu taniej i uczciwiej (bez przymusowego odbierania dochodów) mogłyby rozwiązać dobrowolne stowarzyszenia i fundacje. I jeszcze na początku XX wieku w Wielkiej Brytanii, USA czy Australii nawet 30% mieszkańców działało w tzw. stowarzyszeniac h braterskich. Były to dobrowolne organizacje pomocy społecznej wspomagające najbiedniejszyc h w kwestii opieki zdrowotnej. Koszt ubezpieczenia w takim stowarzyszeniu dzięki jeszcze w miarę wolnemu rynkowi był na tyle niski, że za dzienną płacę robotnik mógł mieć ubezpieczenie na cały rok. Nie podobało się to jednak lekarzom, których profesja zaczęła być coraz mniej opłacalna, wiec przelobbowali "naprawienie" służby zdrowia przez państwo. Oczywiście państwo pięknie wszystko uwaliło oferując "darmową" służbę zdrowia i monopol na pomoc społeczną, które wiemy dobrze jak dzisiaj działa.
Do poczytania tekst na temat:
liberalis.pl/2007/09/22/roderick-t-long-jak-panstwo-rozwiazalo-kryzys-sluzby-zdrowia/

Więcej takich ciekawostek można również przeczytać w książce "Libertarianizm " Davida Boaza. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # EnemyOfTheState 2015-03-12 22:34
Tak wisicie na tej Skandynawii, tylko nie dostrzegacie 3 rzeczy:
-i tak łatwiej prowadzić tam firmę niż w Polsce, sam osobiście znam przypadki typu: w Polsce firma nie wypaliła, a w Norwegi/Szwecji pomimo niby wyższych podatków koszty prowadzenia działalności są mniejsze. Przede wszystkim księgowość bardziej przejrzysta, a Urząd Skarbowy nie traktuje przedsiębiorców jak przestępców
-mają duże złoża surowców: ropa naftowa, gaz ziemny, złoto, uran
-wszystkie praktycznie kraje skandynawskie wzbogaciły się w epoce kapitalizmu w na przełomie końcówki XIX i początku XX wieku
-lewica powoli to wszystko rozwala, co było wcześniej wypracowane coraz bardziej jest marnotrawione (chociażby socjal dla imigrantów), w dodatku społeczeństwo się ogłupia, feminizuje i lewiznuje. LGBT to jeszcze nic, coraz częściej pojawiają się pomysły typu granie w minecraft w szkołach, odejście od nauki pisania, bo teraz wszystko robi się na komputerach (tak taki pomysł naprawdę wysnuto w Finlandii), nagonka na prostytucję, karanie klientów + oskarżanie prostytutek (czy chociażby kobiet podejrzanych o ten proceder) o choroby psychiczne, a w efekcie odbieranie im dzieci, czy wyrzucanie z mieszkania. Nie wróżę im zbyt dobrej przyszłości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # kontras 2015-03-13 10:50
szwajacaria - polecam lekturę jakie tam są podatki od nieruchomości, podatki lokalne itp.A np. koszty leczenia na głowę na Kubie są rzędu kilkuset dolarów na głowę, a średnia życia dłuższa niż w USA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # EnemyOfTheState 2015-03-13 11:07
Poszczególne kantony rywalizują ze sobą w kwestii polityki podatkowej, więc można wynegocjować spore ulgi, w praktyce to jedno z najlepszych miejsc dla przedsiębiorców na świecie. Właśnie to też jest warte uwagi: duża decentralizacja władzy tak jest także w Liechtensteinie , ba tam to już nawet każda gmina ma tam prawo do secesji. No i niemieckie landy to też dobry przykład decentralizacji .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # kontras 2015-03-13 13:23
W Polsce też mozna wynegocjować znacznie większe ulgi - vide strefy ekonomiczne i masę zwolnień lokalnych o ktorych ludzie nawet nie wiedzą.Natomias t w Szwajcarii to jest rozsądnie wydawane, a opieka socjalna, ochrona lokatorów są tam super socjalistyczne. Choć pewno na Kubie jest sympatyczniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # za 2015-03-18 04:03
Od kilku dni czytam po kilka godzin dziennie Twoje felietony... Od 12 lat jestem żonaty i jak się łatwo domyśleć (w końcu jestem na tej stronie... :-? ) równia pochyła trwa, właściwie sięgnęła już dna. Popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy, oddałem jej kontrolę niemal nad wszystkim, skutki są oczywiste. Do tego stopnia, że kilka lat temu nakryłem ją na zdradzie... zgodnie ze schematem nagle pojawił się świetny seks, zainteresowanie mną, chęć na rozmowy itd. Gdy tylko poczuła, że "wróciłem" wszystko wróciło do normy.
Tutaj padnie pytanie: dlaczego nie odszedłeś? Chyba brak mi odwagi (choć jest coraz lepiej), poza tym jest masa innych powodów: kasa, dziecko, biznes, dom...
Dzieki felietonom zacząłem dostrzegać swoje błędy i staram sie je naprawiać, to dopiero kilka dni, a już widzę różnice w jej zachowaniu, (jej rozszerzone ze zdziwienia źrenice na moje NIE- rzecz bezcenna 8) ). Poza tym próbuje zmienić myśli na swój temat, zdaję sobie sprawę, że to dopiero początek drogi do odzyskania kontroli nad swoim życiem, ale niżej dna już nie spadnę. Jestem cholernie zdeterminowany. Niewiele mam do stracenia...
Pytanie brzmi: czy zmianę sił w małżeństwie lepiej przeprowadzić stopniowo, zgodnie z aktualnymi sytuacjami, czy gwałtownie, krótko, postawić wszystko na ostrzu noża?
Kuźwa jak sobie pomyślę, że mam 35 lat i dopiero się uczę życia... echh...
Pozdrawiam i dziękuję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2015-03-18 09:35
Proces trzeźwienia (bo tak to trzeba nazwać), jest stopniowy, więc zmiana nagła może być tylko wynikiem mocnych emocji, np. wkurwienia - ale to mija szybko, więc zmiana jest nietrwała.

Tak więc zmiana musi być stopniowa, musi polegać na zmianie Ciebie - nie żony. To w pewnym sensie automat, który reaguje w określony sposób, który już poznałeś. Musisz zacząć pracę nad sobą, polegającą na zmianie nastawienia do siebie - trzeba zmienić wzorce podświadome z obecnych na szacunek, życzliwość i wspieranie siebie.

Pracując nad sobą musisz zdać sobie sprawę, że taka praca może potrwać lata - a małżeństwa być może się nie da uratować. Jeśli rozumiesz że życie nie kończy się na rodzinie, dasz sobie radę, jeśli ta wizja rozpadu rodziny budzi szok i przerażenie, nie zmienisz się - ale wtedy żona Cię zniszczy. Musisz mądrze wybrać.

Na początek kup moja książkę "Stosunkowo dobry" za dwie dychy, poczytaj i pamiętaj - żadnej agresji, gniewu, tylko praca nad sobą. To wystarczy także do zmiany żony - jeśli ta ma dobre intencje, a jeśli nie ma, trzeba będzie wszystko zmienić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # EnemyOfTheState 2015-03-18 10:26
Poza tym co napisał Marek dodam jeszcze, że musisz brać pod uwagę że żona może Cię nadal zdradzać albo zdradzić w przyszłości. Nigdy nie wierz w gadki typu "zrozumiałam swój błąd", "drugi raz był Ci tego nie zrobiła", bo to tylko puste gadanie. Tak więc poza pracą nad sobą radzę także "mieć oczy i uszy szeroko otwarte".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Mayer73 2015-03-18 08:46
za i wybaczyłeś zdradę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # za 2015-03-18 13:34
Czy wybaczylem, tak naprawdę NIE, tego nie da się wybaczyć, można nauczyć się z tym żyć, ale to jest blizna która się nigdy nie goi. Tak nawiasem mówiąc trafiłem tutaj dzięki stronie zdradzeni.info Porady które tam padają sprowadzają się do tego co pisze Marek, praca nad sobą, pasja, znalezienie szczęścia w sobie itp, ale dopiero tutaj zrozumiałem co to naprawdę oznacza.
Książkę kupiłem i studiuję....
Dzięki za porady
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FirstEzekiel 2017-10-14 01:21
I see you don't monetize your site, don't waste
your traffic, you can earn extra bucks every month because you've got high quality content.
If you want to know how to make extra money, search for: Mrdalekjd methods for $$$
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 topup digi 2018-12-27 09:47
Simply wish to say your article is as surprising. The clarity in your post is just spectacular and i can assume you're
an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post.
Thanks a million and please continue the enjoyable work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-01-01 07:43
Nice blog here! Also your web site loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to
your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-02 12:03
Don't use small words either such as "Lol omg, today was fab" Persons
is conversant in the shortened words. Lack of relevant information makes many
redundant. Customers like these and search do besides.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-01-02 18:21
Hello there, I discovered your website via Google even as looking for a comparable
topic, your web site got here up, it looks good. I've bookmarked it in my google bookmarks.


Hello there, just turned into aware of your weblog
through Google, and found that it is really informative.
I'm gonna be careful for brussels. I'll appreciate for those who proceed this
in future. Lots of folks might be benefited out
of your writing. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-01-03 08:34
Many bloggers toil in obscurity, looking for that "big break" that
will make their work worthwhile. You needs to be aware
about the content you manage. The best keywords to use are
those that got 200-800 searches.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy casino 2019-01-03 15:55
An individual want goes an outstanding logo, most effective way is employing programs like Photoshop.
Duplicate content and boring content for purchaser.
I've only briefly mentioned ideas about getting web-site visitors.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-01-03 16:43
Have a subscriber channel that is appropriately tagged and stay busy.
Myspace offers you the opportunity to create classifieds. Being visible could be the first crucial thing.
For this to work, 'word' your links carefully.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-01-03 16:44
Hey there would you mind letting me know which webhost you're working with?
I've loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot
quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a reasonable price?
Cheers, I appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-01-11 09:59
Have you ever thought about writing an e-book or guest
authoring on other websites? I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would really like to
have you share some stories/informa tion. I know my readers would appreciate your work.

If you're even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace 333 2019-01-14 04:15
Seems like everyone has become into your site writing gaming.
When one site features another sites link, can provide one
another with the traffic each site generates. Guess what that caption could
exist?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-01-14 18:55
Doing so will collect return customers to your . You
have got to approach the entire thing like a game title and
figure out why visitors aren't buying goods. Surf the correct path through Myspace
. com.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino 2019-01-15 07:29
Duplicate content and boring content for consumer. Don't underestimate the time and learning curve
with builders. In this article Let me give you four basic steps for starting a online business.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-15 19:50
What's up, its fastidious article regarding media print, we all
be familiar with media is a great source of facts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino 2019-01-17 13:21
You're able be attached to each other using various tools like chatting,
emailing, blogging and joining in forums. Unfortunately, this
is the thinking quite a few nurses lately.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 casino 2019-01-20 07:15
It should be name your potential leads would become familiar with.
Or, at least a involving click-throughs that heighten potential risk of a
business. Advertise on identified websites and show
off engines.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 download 2019-01-31 06:58
Analyze the changes and understand them easier. But learning find out the
unknown is the envelope by which all manifestation and creation pushes.
With an excellent self esteem you are smart enough to face challenges.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mobile video slot 2019-02-03 04:50
Informative article, just what I was looking for.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m scr888 2019-02-03 05:06
Which very pleasing, because the win doubles his prize
money. You see, men and women running the casinos are experts.
Due to this extra card, out for wining the game will take full advantage of.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 ios 2019-02-06 22:16
It maintains the programmed payoff percentage simply by paying smaller
wins. Again, as time goes on, and heap of the jackpot increases,
waiting regarding any lucky musician.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino uk 2019-02-07 12:29
There is sort of everyone on the internet that uses search
engines for every query offer. You might make quick money online a person's take action on facts.
Truly - I cannot find any drawbacks to commenting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online scr888 2019-02-08 11:50
It's truly a great and helpful piece of information.
I'm happy that you just shared this helpful
info with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-02-11 02:29
Instead, share a few aspects of yourself and
then a link site. They will return for another enjoyable get.
Use the potency of social networks like Facebook,
Google+, Linkedin.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-02-12 04:17
It should be name that your potential leads would find out.
There are and also this camera courses also in the. There are associated with ways to get traffic.
It's article creation we'll be talking about here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 tm 2019-02-13 08:07
There a wide range of ways to earn money blogging. The always far better use white as background for content-based websites.
These are attendees who come your pages.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mobile slot.com 2019-02-16 06:58
Hey there! Would you mind if I share your blog with my myspace group?
There's a lot of folks that I think would really appreciate your content.
Please let me know. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newtown casino slot 2019-02-22 08:31
You really make it appear really easy with your presentation however I
in finding this matter to be really one thing that I feel I might never understand.
It kind of feels too complex and very huge for me. I'm having a
look ahead to your next submit, I will try to get the hold of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-02-23 02:33
The money earned via the number of ad hits automatically
assumes the Squidoo pool of revenue. You must do more to ensure good quality traffic.
Learning make money with Squidoo is easy and quite painless.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2019-02-27 07:01
You could definitely see your skills within the work you write.
The world hopes for even more passionate writers such as you who aren't
afraid to say how they believe. All the time go after your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd