Najnowsze felietony

sobota, 24 styczeń 2015 22:25

Jak mnie oszukano

Napisał 

Żyłem jako prawiczek do bodajże dwudziestego czwartego roku życia (nie pamiętam dokładnie). W tamtym czasie moje myślenie składało się w trzech czwartych z wizji kopulacji, a reszta podzielona była na marzenia o dużej kasie, i Bogu który miał mi to dać za darmo, bo wizji zarobkowej nie miałem żadnej. To że nie spełniła się żadna z moich modlitw (prośby, groźby, zastraszanie, zgrywanie ofiary, manipulowanie, czyli wszystko co wiemy że działało na rodziców) to chyba najlepszy dowód na istnienie Boga - gdyby się spełniły, zniszczyłyby mnie.

Wilczyca w owczej skórze i szpilkach manolo

Zdobyć pieniądze jest znacznie łatwiej, niż je utrzymać gdy wokół pełno głodnych drapieżników. Wszyscy wiemy, ze trzeba się wystrzegać brzydkich miejsc, spelun, mordowni, doradców finansowych i ludzi z szałem w oczach, ale drapieżniki wyższej klasy, doprowadziły do pefekcji przebieranie się w owczą skórę. Są delikatne, miłe, towarzyskie i pomocne. Dodają Ci otuchy, sił, wsparcia emocjonalnego; wyczuwają Twe wzburzenie, kłopoty i stresy wypływające z kłótni czy innych problemów, oferując Ci pocieszenie i akceptację, którą z ulgą przyjmiesz - problem w tym, że to wszystko jest tylko pożyczką na obrzydliwie wysoki procent; Za każdą chwilę przyjemności którą dostajesz, zapłacisz znacznie więcej, niż jest to warte.

Wtedy nie wiedziałem (wprawdzie słyszałem, ale sądziłem że mówią tak oszołomy i chorzy psychicznie), że zakochana albo mocno pragnąca Twych dóbr (pozycji, pieniędzy, znajomych, bycia w wyższej grupie społecznej) kobieta, potrafi zmieniać się jak kameleon, byle tylko ofiara się otworzyła, zaufała. Prosta kobieta po prywatnym marketingu, znająca się jedynie na serialach, potrafi wtedy rozmawiać z Tobą o duchowości, fizyce nuklearnej oraz biologii molekularnej - zmieni się w dresiarę, damę na salonach, luzaczkę z blokowisk, naukowca. Co chcesz, to masz - ale do czasu i nie za darmo, gdyż za darmo w tym świecie jest tylko ser w pułapce na myszy.

Jak drapieżnik Cię zjada? Powoli

Gdy zachwycony poczujesz że to jest TO, zaufasz i otworzysz się, następuje przejście do kolejnego etapu wielkiej gry. Zaczyna się spektakl w którym nasza aktorka czuje się niekochana, biedna - płacze (kobiety potrafią to robić na życzenie) że nic nie ma, że nią pomiatają. Pojawia się płacz, migrena (tak, TA migrena) a Tobie odcina się niespodziewanie niezwykle dograny seks i przytulanie. Wtedy kierowany współczuciem, naiwnością i coraz bardziej pełnymi jądrami robisz darowiznę, przepisujesz mieszkanie, działkę, albo robisz inne operacje, które w razie rozstania ogołacają Cię z majątku. Twoi znajomi i rodzina w jej oczach staje się zła - drapieżnik próbuje Cię odciąć od źródła ewentualnej, późniejszej pomocy, za wszelką cenę próbując was skonfliktować. Ja to przeżyłem kilka razy, straciłem niewiele, chociaż było blisko utraty mieszkania. Ale pracuję z ludźmi którzy stracili dużo, dużo więcej. Scenariusz jest zawsze bardzo podobny. Gdy kobieta zyskuje władzę, a jest nią pewność że w razie rozstania wiele ugra - w najlepszym przypadku kończy się porozumienie emocjonalne, a zaczyna bezlitosna eksploatacja mężczyzny, narzekanie i wieczne, niekończące się niezadowolenie. Kup jej kwiatki i kolczyki, zaproś na kolację bo jest zmęczona obsługą pralki i piekarnika! Wrzasną Panie po prywatnej psychologii. Spróbuj, śmiało, później pośmiejemy się z tego razem.

Mężczyzna nie może oddać ciosu (więzienie i po majątku), nakrzyczeć (bo nie wypada na rozhisteryzowaną, wrzeszczącą "słabszą" kobietę), zabrać pieniędzy (bo ona zabierze mu dziecko). Mężczyzna nie może nawet legalnie zrobić testów DNA, bo tylko kobieta ma prawo wiedzieć czyje jest dziecko. Mężczyzna jest silniejszy fizycznie, ale co to za siła której nie można wykorzystać? Dzisiejszy świat to raj dla kobiet, ale jakoś noblistek i szczęścia u Pań nie przybywa. Może dlatego że szczęście to nawyk, rozwój siebie i wzmacnianie charakteru, a nie prawo ułatwiające gnojenie mężczyzn? To że kobiety są słabsze, to tylko mit. Kobiety absolutnie zdominowały naszą przestrzeń życiową, a życie wcale nie stało się lżejsze i lepsze. A miał być taki raj...

Jesteś cwańszy? Tylko Ci się tak wydaje...

Związek z pasożytem może ciągnąć się dziesięciolecia, ale szczęścia tam nie ma za grosz, chociaż taka rodzina może na zewnątrz dobrze wyglądać. Dla kobiety celem jest zawsze dziecko - dla niego kobieta jest w stanie zrobić każde, niewyobrażalne świństwo, po czym bez problemu się usprawiedliwi w swoich oczach. Dziś na onecie był artykuł, jak nowa partnerka faceta schowała list od swej poprzedniczki, że ta jest w ciąży. Dopiero po jej śmierci, mężczyzna znalazł ten list na dnie szafy. W komentarzach są jeszcze straszniejsze historie (matki blokujące dostęp dzieciom do ojców, opisują to też kobiety), a przecież to wszystko są ludzie, którzy w młodości wierzyli że związek jest receptą na wszelkie zło tego świata. Nie wyszło, znowu. I tak każde pokolenie żyje ułudą, potyka się i upada, a następne myśli że będzie cwańsze, sprytniejsze - i tak samo skończy.

Mając pieniądze a nie mając wiedzy o tym jak wygląda prawdziwe życie, szybko stałbym się przeżutą i wypróżnioną ofiarą drapieżników. Teraz byłoby znacznie trudniej mnie oszukać, ale ponieważ pycha zawsze zwiastuje porażkę, pełen pokory zdaję sobie sprawę że mógłbym przegrać. To tylko kwestia talentów wilka w owczym kostiumie kąpielowym, a tego nęci wysokość wygranej; im więcej do wygrania, tym mocniej wyspecjalizowany drapieżnik - więc jako biedak póki co jestem bezpieczny. Im więcej masz pieniędzy, tym więcej musisz zadbać o siebie, o czerpanie przyjemności z samooceny - bez tego jest tylko kwestią czasu, kiedy zostaniesz ustrzelony. A jeśli się zamkniesz w samotni, będzie lęk, rozpacz i iluzja, że może Tobie się uda. I tak źle, i tak niedobrze.

Bycie razem jako recepta na szczęście

Wtedy byłem pewny że bycie z kobietą, bycie w parze jest szczęściem. Wyobrażałem sobie jak razem chodzimy po mieście trzymając się za dłonie, a koledzy mi zazdroszczą mojej dziewczyny. Posiadanie kobiety, było dla mnie oczywistym wzrostem autorytetu, okazaniem swego wysokiego statutu. Całowaliśmy się, przytulaliśmy i gadaliśmy w mojej wyobraźni, spędzając ze sobą całe życie w szczęściu. Byłem na sto procent pewien że moja depresja, niechęć do życia i lęk to wynik braku połówki. A później stało się to, co wielokrotnie opisywałem i co zawsze wzbudza silne emocje (najczęściej negatywne) czytelników - wkroczyłem dzięki czatom i portalom randkowym w świat seksu, gdzie próbowałem go około trzech lat bez ograniczeń. Przed tym okresem i w jego trakcie miałem kilka dłuższych relacji, najdłuższa trwała chyba sześć czy siedem miesięcy. Wtedy się okazało że lęki, poczucie bezsensu życia i rozpacz jest chwilowo wytłumiana podnieceniem, seksem, romantycznymi spacerami, a później z jeszcze większą siłą wraca. To był wielki cios, ale nie mogłem udawać że tego nie dostrzegam - największa nadzieja którą żyłem, nadzieja że wraz z partnerką zdobędę spełnienie i satysfakcję, waliła się w gruzy na mych oczach. Pojąłem że kobieta nie da mi szczęścia - trzeba szukać od początku, negując wszelkie autorytety oraz wszelkie mądrości, które okazały się jedynie kłamstwami.

Człowiek od dzieciństwa żyje w przekonaniu, że połówka daje szczęście. Przekonują do tego nie tylko młodziutkie, seksowne Panie psycholog w kobiecych pismach, ale i wszelkie filmy, książki, bajki. Każdy film jeśli chce się sprzedać, musi opowiedzieć nam jakąś historię miłosną. Forrest Gump, Avatar, piękny Atlas chmur, gdzie zakochani w końcu żyją szczęśliwie z dziećmi na innej planecie - a oglądający chłoną obrazy, przyjmują je w końcu za prawdę (bo wszyscy tak przecież robią, więc musi to być prawda), po czym zaczynają w to głęboko wierzyć. Kiedy ta wiara stanie się potężna, utrwali się, człowiek patrzy na innych ludzi jako na rzeczy, które mają mu dać szczęście, przyjemność; Ludzie stają się wtedy kluczami do szafki z endorfinami. Związek i życie w parze sfinalizowane potomstwem, ma być źródłem największej satysfakcji i szczęścia. Problem w tym, że to nie jest Twoje przekonanie, tylko je przejąłeś, uznałeś za prawdę - nie dla każdego takie rozwiązanie będzie szczęściem. Niestety, ludzie którzy czują że rodzina i dzieci nie są dla nich, są obiektem obelg i ostracyzmu ze strony ludzi w związkach, którzy dzięki temu się dowartościowują.

Psychiczny terror niedowartościowanych

Uważają że posiadanie kobiety i jej zapłodnienie, jest aktem wielkiej mądrości i heroizmu, a często przecież bywa tak, że po pijanemu zapomnieli użyć prezerwatywy, albo Pani sama zadecydowała, oszukując że bierze tabletki. Znałem kilka dziewczyn, które były po prostu masakrowane przez rodzinę - ciągłe pytania o dzieci i męża, drwinki i uśmieszki, mocno je raniły. To był horror, to była najprawdziwsza, psychiczna przemoc - ludzie którzy czują się nikim, po zdobyciu pewnego poziomu społecznego, uwielbiają gnoić tych, którzy w ich głowie są niżej od nich - bo nie mają obrączki i potomstwa. No chyba że jest to ktoś bogatszy, potężniejszy, wtedy się podlizują - często w najbardziej upokarzający sposób.

Ja także, jak inni, stałem się ofiarą bardzo subtelnego prania mózgu, które zaczynało się od bajek i wieczornych dobranocek. Już jako małe dziecko, byłem warunkowany że szczęście to związek i dzieci, każda bajka o tym opowiadała. Świadomość że życie jest inne niż przekonania o nim w mojej głowie, rodziła się w mękach. Zrozumienie że poglądy o życiu, pewniki i wydawałoby się niezbite fakty które uważałem za prawdę są manipulacją, zajęło wiele lat. W tym czasie człowiek jest całkowicie rozbity, ponieważ twarda ziemia po której zawsze stąpał, zmienia się w bajoro niewiedzy. Ktoś kto wierzy w kłamstwo, ma płaską wizję świata - jest nieszczęśliwy, bo nie ma pieniędzy i połówki. Gdy to dostanie, nadal jest nieszczęśliwy, więc uznaje że pieniędzy za mało, a partnerka nie jest tą co trzeba. Dlatego czytałem wszystko co tylko dałem radę zdobyć, by zrozumieć dlaczego nas tak okłamano. Gdy zacząłem czytać i rozumieć jak działa podświadomość człowieka, jasnym się stało - religie, państwa i korporacje oszukują, ponieważ tworzą swą potęgę na ludzkim nieszczęściu. Niby dziwne, ale przecież każda książka od historii to księga oszustw, manipulacji, spisków i skrytobójstw. Dlatego tak się wyśmiewa zwrot "teoria spiskowa", wrzucając do jednego wora słowa naukowców o szkodliwości niektórych szczepionek (profesor Majewska), razem z ludźmi którzy twierdzą że byli w nocy rżnięci przez kosmitów. To wszystko co zrozumiałem przez te lata o podświadomości, wszystkie wnioski z mojej pracy z ludźmi, zawarłem w książce "Stosunkowo dobry".

Manipulacja człowiekiem słowem, dźwiękiem, obrazem

Obecnie wydaje mi się, że człowiek jest ukierunkowywany przez system tak, by zmaksymalizować jego cierpienie - nie widać tego wyraźnie, ponieważ ludzie wstydzą się pokazać że cierpią, więc ukrywają to i nazywają szczęściem. Jeśli robi tak większość, wtedy każdy myśli że to tylko jemu się nie udało - kto chce wyjść na nieudacznika? W efekcie każdy chce pokazać że mu się udało. Logika tego jest dość prosta - człowiek nieszczęśliwy kupuje, napędza konsumpcję, poza tym można namówić go do wojny, wystarczy pokazać obrazek "wroga", i krzyknąć że to on jest odpowiedzialny za Twoją rozpacz. Zatrudnia się do tego zdolnych poetów, grafików, pisarzy i dziennikarzy, tworzy armię zdolnych ludzi którzy słowem, obrazem i dźwiękiem kreują fałszywy, określony przez manipulatora obraz świata - po drugiej stronie (u "wroga) dzieje się tak samo. Ludzie pióra czy pędzla, są dużo bardziej winni nieszczęściom świata, niż generałowie zarządzający z bezpiecznych tyłów wojennymi maszynami do mielenia mięsa ludzkiego.

Taki sfrustrowany człowiek chętnie korzysta z usług korporacji religijnych, które za pieniądze i wierność (oraz głosy w wyborach, za co dostają ziemię i pieniądze od wygranej partii), zapewniają życie po śmierci, nadają jakiś sens życiu. To co jednak najważniejsze, to to że chory, zrozpaczony człowiek autentycznie głupieje - organizm w odpowiedzi na ciągłe cierpienie, czyli niezgodność przekonań w głowie z rzeczywistością, wytwarza stan szoku o różnym nasileniu. A człowiekiem otępiałym łatwo manipulować, wpychać mu w głowę następne bajki, które z pozoru są piękne i dobre (jak bajka o połówkach), a w rzeczywistości zniszczą mu życie. Otępiały człowiek reaguje agresją na fakty, które stoją w sprzeczności z jego wierzeniami. Im człowiek ma bardziej zamroczoną świadomość (złym jedzeniem, lekami, otępieniem, stresem, używkami), tym głębiej można sięgnąć w jego psychikę, by zainstalować mu tam negatywne sugestie. Robi to chociażby kler z małym dzieckiem, które nie ma świadomości wyboru - a rzekome odganianie Szatana w trakcie chrztu, według magii jest przywołaniem tej siły. Mówisz na głos imię, to wzywasz odpowiadającą mu siłę, koniec kropka. Kler jest arcymistrzem manipulacji - w słowa o miłości i Bozi wplecione są obrazki cierpień i męczarni (krzyż i zmasakrowane zwłoki na nim, a podobno dzieciom nie wolno pokazywać przemocy), oraz powtarzanie o grzeszności i winie, co bardzo mocno i głęboko wchodzi w człowieka - a wychodzi jako niezidentyfikowane poczucie bezsensu życia, strach, rozpacz, lęk że inni wierzą w inną bajkę. Co posiejesz, to zbierzesz. Jeśli wkładasz w człowieka zło, to nie wyciągniesz niestety dobra. Jesli lejesz chrzczoną benzynę, silnik się zniszczy. To są bardzo proste sprawy, celowo komplikowane.

Bez związku źle, z nim jeszcze gorzej

Świat pełen jest wraków emocjonalnych, którzy wierząc w szczęście z połówką, obudzili się z ręką w nocniku. Sprawa rozwodowa, mieszkanie zabrane, zakaz widzeń z dzieckiem - człowiek idzie pod most. Jest oczywistością, że brak związku i związek unieszczęśliwiają człowieka; i tak źle i tak niedobrze. Gdy jesteś sam (brzmi jak przekleństwo) myślisz że Twoje złe samopoczucie, lęki, są przyczyną bycia samemu. To nieprawda, one są w Tobie ponieważ system daje Ci idoli, autorytety od których zawsze będziesz wydawał się głupszy, brzydszy, biedniejszy - masz się czuć gorzej. Gdy już się tak czujesz, system daje Ci rozwiązanie - bądź w związku, będziesz szczęśliwy. Gdy się udaje, czujesz że złapałeś Boga za nogi - ale z czasem zauważysz, że haj hormonalny związany z zakochaniem trwa maksymalnie dwa lata. Później wkracza szara rzeczywistość, a wytłumione lęki wracają. Wtedy ludzie obwiniają za swój nawyk cierpienia (bo to jest nawyk, wytrwale powtarzany przez ludzi nieszczęśliwych) męża bądź żonę. Zaczynają się konflikty, które nie zawsze kończą się rozwodem - często stoi temu na przeszkodzie sytuacja finansowa, kredyt, strach "co ludzie powiedzą?".

Ciekawie przedstawia się sprawa w tych związkach, gdzie ludziom jest dobrze. Im bardziej człowiek uświadamia sobie swoją zależność od partnera, tym większy strach i złość narasta. Przecież partner może umrzeć, zdradzić, odejść - zabierając ze sobą szczęście. Takich historii jest cała masa, wystarczy poczytać na forach wyznania zrozpaczonych ludzi, którzy utożsamili swoje szczęście z drugą osobą, a później ich "inwestycja" nawiała z hydraulikiem. Kto jest winny? Ten co odszedł? Nie, ludzie mają prawo nie chcieć z nami przebywać - winny jest ten, kto ulokował swoje szczęście w chybotliwym, emocjonalnym i zmiennym człowieku. To że ktoś jest dobry teraz, nie oznacza że się później nie zmieni.

Pogarda to droga donikąd

Bystrzy ludzie zrozumieli to już tysiące lat temu, więc wyrzekli się seksu i kobiet, nienawidząc ich i gardząc nimi. Czuli że oddanie się kobiecie, jest wstępem do tragedii. Raz że kobieta może odejść bądź uciec, więc pojawi się cierpienie, dwa - gdy kobieta czuje że ma władzę, często zaczyna pogardzać mężczyzną, staje się złośliwa i nienawistna. Kobieta ma wyssaną z mlekiem matki potrzebę bycia z silnym, nieulegającym jej samcem. Ktoś absolutnie oddany, chociaż brzmi to cynicznie dla dorosłych wielbicieli bajek, jest skończony. Wiem że inaczej to wygląda w filmach i serialach, gdzie rozmowa i kwiaty załatwiają konflikty, ale w życiu naprawdę tak nie jest - to fikcja tworzona na potrzeby baranów, by nimi zostali.

Nasi przodkowie bronili się instynktownie - nie rozumieli że nienawiść i pogarda związuje nas z kimś mocniej, niż miłość i oddanie. Jeśli nienawidzisz, to nie chcesz danej osoby puścić wolno, ciągle ją w swej wyobraźni kamieniujesz. Tak więc mężczyźni, którzy starali się za pomocą pogardy wyrzucić z siebie pożądanie do kobiet, mieli na ich punkcie obsesję; wcale się od nich i związanych z nimi niebezpieczeństw nie uwolnili, a nienawiść którą w sobie wzbudzili, zjadała ich całe życie. Nie da się wzbudzić w sobie nienawiści - a ona sobie gdzieś tam zniknie. Tak umysł nie działa. Raz obudzona wchodzi w nawyk, a im częściej ją w sobie wzbudzasz by Ci "pomogła" ze stresową sytuacją, tym potężniejsza się staje. Z czasem to ona zaczyna kierować Tobą, doprowadzając Cię do konfliktów i zatargów z innymi, rujnując zdrowie, niszcząc spokój i poczucie satysfakcji z życia. Nienawiść i pogarda, jest ostatecznym zrujnowaniem człowieka, jego poczucia życiowego szczęścia - chociaż na zewnątrz może ładnie się prezentować.

Miłość, ale bez zawłaszczania

Wyjście jest jedno - swoją miłość, zaufanie, wiarę i wszystko co najlepsze, należy ulokować w czymś co się nie zmieni, co nie odejdzie, nie zdradzi. Jest tylko jedna taka rzecz, i jest nią idea Boga, Architekta, matki ziemi (jak zwał tak zwał). Przy czym nie ma znaczenia czy on istnieje czy nie - ważne że sobie go wyobrażasz, że w tej wirtualnej, wszechmocnej istocie umieszczasz, lokujesz swoje serce. Jeśli tak się stanie, wszystko inne - zachowanie ludzi, związki, będziesz traktować z dystansem, a w razie ich utraty, nie załamiesz się. Nie zachwieje Tobą zmienna moralność ludzi, ich zmienność emocji (dziś kochasz, jutro nienawidzisz) której oni sami nie rozumieją.

Nie będziesz cierpiał i się denerwował, że gdzieś na świecie ktoś głupio robi, umiera, zdradza - będziesz miał dystans do wszystkiego. Ta przestrzeń w Tobie pozwoli Ci prawdziwie kochać, nie przywiązując się panicznie (jak rzep do psiego ogona) do innych ludzi, a oni wyczują że nie wywierasz na nich presji, nie osądzasz i nie potępiasz, nie mówisz jacy mają być - byś Ty był usatysfakcjonowany. Nie będziesz żebrał u nich o zainteresowanie, bał się po nocach że od Ciebie odejdą. Będziesz kochał i będziesz wolny - będzie to miłość bez zawłaszczania. Tylko to można nazwać miłością, cała reszta jest egoistycznym biznesikiem, rodzącym po czasie tylko nieszczęścia i żal za straconym życiem.

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.

--------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 18840 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # aras 2015-01-24 23:10
4 ostatnie wersy najlepsze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Filip 2015-01-24 23:28
Marku, czytam Cię od czasów ecoego i po raz pierwszy poczułem, że muszę Ci podziękować za tekst.
Za tydzień na liczniku pojawi się 20 lat.
Młody, narwany, pełen nadzieji i ciekaw świata - tak siebie widzę.
Mam nadzieję, że dzięki Twoim tekstom i medytacji, poznawaniu siebie, uda mi się uniknąć błędów jakie popełniłeś Ty sam.
Masz może jakieś wskazówki jak ćwiczyć, aby móc spojrzeć na to co się wokół dzieje z dystansem, bezosobowo i krytycznie?
Dziękuję za tekst i pozdrawiam Mistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-25 10:39
Jak dla mnie, są tylko dwa ważne ćwiczenia - dziękowanie z książką na głowie i chodzenie w trakcie, oraz dziękowanie do lustra Bogu i jego przymiotom (bogactwo, siła, bezpieczeństwo itd.) jednocześnie widząc swe ciało. Opisałem to w książce "Stosunkowo dobry" jako bogging.

No i najważniejsze - nie bój się błędów, bo ten strach Cię zawsze pokona. Każdy ból Cię czegoś uczy, sprawia że jesteś mądrzejszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arw 2015-02-02 13:10
życzę Cie z całego serca ale jestem pewien , że tak jak każdy z nas "starszych", popełnisz te same błędy.Czytaj chłopa jak najczęściej, może popełnisz znacznie mniej błędów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # brat 2015-01-25 10:25
Uuu będzie pewnie znowu sporo oburzonych niczym ostatnio Terlikowski na papieża:)
PS ja już nie mam sił Marek powtarzać, że kolejny prawdziwy artykuł...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Marek 2015-01-25 10:45
Spójrz na wykop www.wykop.pl/link/2360248/jak-mnie-oszukano/

Sławek (Kanister) i inni, nie wiedzą nawet jaką robią mi przysługę. Zauważ że gdybym dostawał ciągle komplementy, chciałbym by one trwały, więc pisałbym podświadomie tak, jak chcą tego moi czytelnicy - czyli jeśli odkryłbym coś nowego, bojąc się utracić przyjemność pochwał nie pisałbym o tym (nowe jest zwykle niezrozumiałe). W ten sposób utrącono wielu zdolnych ludzi, którzy nie umieli poświęcić pochwał i wypływającego z nich samozadowolenia na ołtarzu twórczości.

Jeśli jestem ciągle wyśmiewany, drwią z tego co piszę, wtedy nie muszę się już stabilizować na jakimś stałym poziomie - mogę pisać to, co czuję, bo i tak nic gorszego mnie nie spotka. Oczywiście mnie to drażni, ale zdaję sobie sprawę że tak naprawdę to mnie tylko wzmacnia, wspiera - a w końcowym efekcie da mi pieniądze i popularność. Przecież Sławek aktywnie od lat działa w określonym kierunku - by mi się nie udało. I jaki jest tego efekt? Książka się sprzedaje, trzy prosperujące strony, sporo fanów, pojawiają się pieniądze. Na głębszym poziomie zawdzięczam mu wiele motywacji - a co mu to dało? Strony nie ma, na drugą mimo próśb nikt nie chciał przyjść, książki się nie sprzedają, od rana do wieczora siedzi w necie nic nie budując i nie tworząc, marnując czas na dziecinadę. Niestety, energia negatywna zawsze wraca.

Jeśli twórca chce osiągnąć maksimum potencjału, nie może być tylko chwalony. Musi być obrażany, wyszydzany - ale nie bezustannie, musi mieć czas się zregenerować i urosnąć. Jeśli wiesz o co chodzi w życiu, rozumiesz że szydercy Ci na głębszym poziomie POMAGAJĄ. Ich pomoc jest NIEOCENIONA. Ich umysł chce mnie zdołować, sprawić bym poczuł się źle, natomiast na głębszym poziomie - podświadomym, kieruje nimi siła która mnie wspiera. Każdy cios daje siłę, jeśli rozumiesz jak ten proces działa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+14 # Vincent 2015-01-25 10:50
Bo nie gorszej tragedii w życiu dla człowieka, niż chęć bycia lubianym przez wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-01-25 10:54
To jest pragnienie nie do spełnienia, zawsze coś co robisz, się komuś nie spodoba. Kto mądry ustawia się jednak tak, że silni go lubią, a słabi szczekają, w myśl powiedzenia "psy szczekają a karawana jedzie dalej" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-01-25 11:01
Gdy chcesz być lubianym, ukrywa się w tym chęć uzyskania czegoś, czyli żebractwa, zniewolena....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-01 20:23
... i często katastrofalnie niską samoocenę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-01-25 10:59
Tak są niezbędni! ale zobacz jak to się niesamowicie i pięknie zapętla, nawet działając w ten sposób czynią w gruncie rzeczy dobro - niezależnie od wszystkiego jesteśmy jednym i tym samym DOBREM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Marek 2015-01-25 14:00
Cytuję brat:
Tak są niezbędni! ale zobacz jak to się niesamowicie i pięknie zapętla, nawet działając w ten sposób czynią w gruncie rzeczy dobro - niezależnie od wszystkiego jesteśmy jednym i tym samym DOBREM


Bardzo łatwo wpaść w pułapkę "wszystko jest dobrem", więc trzeba zrozumieć - ludzki umysł, w tym wypadku tych kolegów na wykopie, nie lubi mnie - bo to co piszę jest stwierdzeniem, że to co uważali za swój sukces nie jest nim. Ja się nie dziwię że mnie atakują, to logiczne. Jakby się ze mną zgodzili, albo uznali mnie za spoko gościa, musieliby przyjąć że się w życiu pomylili - a do tego nie dopuszczą. Więc wzbudzają negatywne emocje, i mnie w ich kontekście umieszczają.

Ich umysł chce mnie zdołować, sprawić bym poczuł się źle - to atak, także energetyczny. I ja na poziomie umysłu nie mogę twierdzić że są dobrzy, bo byłbym wariatem. Sławek to człowiek, który od lat dokucza ludziom, nie tylko mi - jest kanalią, donosicielem, oszustem. Ale na poziomie emocji, duszy, działa na rzecz dobra mnie jako całej struktury, czyli podświadomości + umysłu, ponieważ pokazuje jak mi daleko do doskonałości. Im więcej we mnie rozdrażnienia i stresu, tym dalej jestem - im więcej zrozumienia i tolerancji (ale emocjonalnej), tym bliżej.

Czyli mogę mu dać w pysk jeśli go spotkam (czego nie zrobię), ale nie mogę nim gardzić i nienawidzić. Mogę się bronić i kontratakować, ale nie mogę w tę walkę zaangażować emocji, bo wtedy on się doładowuje a ja sobie szkodzę. Zauważ jak się denerwuje gdy nie reaguję - bo to wścieka, boli, a na poziomie głębszym brakuje mu energii ofiary. A ja specjalnie tak zrobiłem, że nie widzę co pisze, chyba że ktoś go zacytuje. Stworzył zresztą lewe konta, z których do mnie pisze. Przerabiam to z nim od lat - i od lat mi pokazuje moją prawdziwą samoocenę. Dzięki temu widzę, co jeszcze mam do zrobienia. Gdy tylko o nim wspomnę, aktywizuje się i ekscytuje - bo on tym żyje. A ja nie chcę o nim nawet myśleć - bo gdybym dał się wciągnąć w te gierki, byłbym od lat tam gdzie on - bez niczego. A tak coś już osiągnąłem.

To jest gra, na której jeśli się zna zasady, można bardzo dużo wygrać. Można też się dać wciągnąć w bagno, co też wiele razy mi się zdarzyło - ale to także wiele uczy. Jak chcę pisać, każda taka akcja z nim mnie wzmacnia, bo wrogów będę miał zawsze - i muszę być na atak przygotowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek$ 2015-01-25 15:56
Oj tam, jebać kanistrów i inny chłam. Grunt to nie angażować się w przepychanki z wykorzystaniem emocji bo jedno o co w nich chodzi to transfer energii ;)
Polecam Grę Endera - tam jest wszystko dokładnie rozpisane co i jak w te klocki (mimo, że to fantastyka).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-01-25 16:18
Tak, w tym sensie źle to ująłem. Na poziomie działań należy się takim kolegom adekwatne zachowanie z Twojej strony. Tak jak gdy pada deszcz otwierasz parasol, a gdy jest ciemno zapalasz sobie światło. Z tym "dobrem" chodzi mi o to, że są integralną i niezbędną częścią tego świata jak ten przykładowy deszcz czy noc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # AdamA 2015-01-25 12:41
nie dziala link trzeba wpisa Sławek Kowalski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-12 # Marek 2015-01-25 14:04
Tak, to on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # Marek 2015-01-26 19:10
Cytuję Marek:
Tak, to on.


Siedem minusów? :) Ktoś to chyba się zdenerwował mocno :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+13 # ktoś 2015-01-29 11:02
calkiem ciekawie pisze pan Slawek, trudny nauczyciel dla Marka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ireneusz 2015-01-26 15:21
Masz dużo racji,klakierzy wokół nas wpędzają w pychę,krytyka(r ozsądnai rzeczowa) wzmacnia,jeśli ją zrozumiemy. Podobało mi się to,co napisałeś.Nie bardzo orientuje się o co chodzi z jakimś Kanistrem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # Marek 2015-01-26 19:08
Cytuję Ireneusz:
Masz dużo racji,klakierzy wokół nas wpędzają w pychę,krytyka(rozsądnai rzeczowa) wzmacnia,jeśli ją zrozumiemy. Podobało mi się to,co napisałeś.Nie bardzo orientuje się o co chodzi z jakimś Kanistrem?


To gość, wykładowca na uczelni, który mnie od lat prześladuje. Myślę że wiem skąd taka nieludzka pamiętliwość - facet prowadził bloga który dostał 2 nagrodę w 2006 roku (slawek34.blog. onet.pl) i uznał że jest wysoko. Zaatakował mnie, ponieważ nagród nie miałem, ale byłem w rankingach oglądalności wyżej (męskie tematy), no i pisałem o swojej chorobie, a taki ktoś w mordę nie da, bo nie może się poruszać, czyli łatwy cel.

I w toku walki odkryłem, że to wszystko było oszustwem. Gdy skończył pisać swój blog, zaczął pisać na portalu netformator - i prosił swoich fanów, by bywali u niego. Nikt nie był, po prostu nikt. Można tam zajrzeć, poczytać "sławek" i nie ma żadnych komentarzy. Wpisywał się innym piszącym, więc mu z wdzięczności odpisywali, tyle. Więc powstaje pytanie - gdzie te setki kobiecych ochów i achów? Sprawa jest prosta - komentarze najczęściej wpisywał sobie sam, a oglądalność nabijał instalując program do odświeżania strony.

Ale to jest pikuś. Ciągle się chwalił że ma pracę, rodzinę, dom, później nową skodę fabię z salonu, a ja jestem sralem który nie ma nic. Obrażał, bluzgał, dzień w dzień, całymi godzinami - musiałem uciekać z onetu, bo nie dało się tego wytrzymać, ile można dziennie kasować takich komentarzy? Chwalił się też że przy wręczaniu nagrody, Meller prosił go o pisanie w Playboyu - ale odmówił. I tu znowu się mi coś nie zgadzało, bo odtrąbił kiedyś triumf - miał pisać w "bluszczu". Po jakimś czasie ogłosił że nie będzie tam pisał, czyli chyba sobie z niego zażartowali, co mimo wszystko pokazuje że pisać chce, kręci go sława - jakim więc cudem zrezygnował z pisania w playboyu?

Takie pytania stawiane w kontrze do złośliwości, wywołały panikę. Nawet teraz wpisuje sobie komentarze od zachwyconych fanek - i pal licho trolla, bo takich ludzi jest wielu, ale on śledzi mnie, tworzy o mnie blogi, a tam gdzie piszę i jestem znany z nazwiska, pisze o mnie nieprawdę zmieniając tożsamości. No i co zrobisz? Pisałem do prokuratury kiedyś w odruchu bezsilności, odmówili wszczęcia śledztwa. W sądzie szarpać się nie będę, bo do sądu nie dojadę - nie piszę już nigdzie oprócz wykopu, gdzie mógłby "działać", no ale na wykopie się rozochocił mocno. Zakłada konta wszędzie gdzie się da, podaje za kobiety, innych wiekowo mężczyzn, po czym zaczyna zawsze zadawać te same pytania - że jestem nieudacznikiem, nie mam pieniędzy itd. a on jeździ raz w roku na wakacje i ma auto z salonu :) To brzmi śmiesznie, ale po ośmiu latach wywołuje we mnie torsje.

Na wykopie inny użytkownik napisał jego nazwisko, po minucie miałem już bana - stąd wiem że to on. Na zewnątrz miły wykładowca marketingu, pisarz i słynny bloger, po godzinach autentyczny psychopata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ireneusz 2015-01-26 19:24
bardziej bym się spodziewał,że kobietom moze niepodobać się to,co piszesz.Dla mężczyzn to chyba tylko dobre rady i nakłanianie do bycia czujnym w relacjach damsko-męskich- a to jest raczej w zyciu korzystne. Wygląda to na jakiś obłęd,nie warto na takich zwracać uwagi. A jeśli gdzieś pisuje,chętnie bym to przeczytał.Powo dzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Marek 2015-01-26 20:31
Oficjalnie pisywał na slawek34.blog.o net.pl, a później przeszedł na inny portal, masz tu próbkę jednego z najlepszych w Polsce blogerów: netformator.pl/publicystyka/rozne/na-luzie/780-kim-jest-gregory

Niestety, ktoś pilnuje wpisów i widzi IP, więc dziwnym trafem komentarzy żadnych nie ma - a na blogu gdzie pisał, było ich setki. To wielka tajemnica wiary w ósmy cud blogerskiego półświatka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Ireneusz 2015-01-26 21:04
Nic nie rozumiem . Zupełnie inny styl i słownictwo niż na Wykopie. A jeśli to naprawdę jeden z lepszych blogerów w Polsce to ta próbka na to nie wskazuje-jest po prostu beznadziejna. A tak przy okazji,widziałe m zwroty "Mistrzu" i trochę mnie to dziwi.Chyba to tylko taki luz uczestników forum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-13 # Marek 2015-01-26 21:21
To bardzo prosta sprawa - tam jest człowiekiem sukcesu, wykładowcą z doktoratem, właścicielem skody z salonu (co sam wielokrotnie podkreślał), jeżdżącym raz w roku na wakacje (bezustannie podkreślane) a tu się wyżywa, tu jest prawdziwy.

To oczywiste że zmienia style pisania, ale ja widzę podobieństwa momentalnie, bo przecież to od wielu lat moja praca. 2 nagroda blog roku nie kłamie - można sprawdzić, a tekst pokazuje tak naprawdę, kogo w Polsce się promuje; miernoty. Mówię o pisaniu, bo to nie jest głupi facet - jest inteligentny. Ale o pisaniu i marketingu wie niewiele, mimo doktoratu. Dowodem jest to, że nie potrafił, nie umiał nawet wypromować swojej książki - to czego on uczy na tej uczelni studentów? Ma zdrowie, pieniądze, znajomości. Ja nie miałem kompletnie nic, oprócz komputera, a mi się udało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Ireneusz 2015-01-26 22:38
tak to wygląda,jakbyśc ie się od dawna znali i ciągle mieli do siebie pretensje.O co mogło pójść? O pieniądze? O kobietę? Takie zdanie mi przyszło do głowy:"Gdy ktoś inny zadaje ci ból,spowodowane jest to tym,że ta osoba wewnętrznie bardzo cierpi i swój ból rozlewa wokół siebie. Takiej osoby nie należy ukarać-ona potrzebuje pomocy." Pogódźcie się,póki nie jest za późno. Te kłótnie,żale,do cinki nie mają żadnego sensu.A Twoje felietony,mimo że są dobre,przenika za dużo żalu do kobiet,do ludzi,do świata.Tzn. ja tak to odbieram.Nie chcę Cię pouczać. Pzdr.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Marek 2015-01-26 23:27
Postaram się napisać to bardzo rozsądnie. Nie znam tej osoby prywatnie, sama do mnie przyszła lata temu na bloga onetu, od początku lżąc, atakując - a gdy się broniłem, mówił że to ja jestem winny że do mnie przyszedł. Nie ma żadnej, powtarzam - żadnej możliwości dogadania się z kimś, kto przez lata Ci dokucza, a gdy próbujesz rozmawiać, zarzuca Ci że to Twoja wina i jesteś chory psychicznie.

Nie istnieje sposób na porozumienie - jedyne czego chcę, to żeby nie mieć z tą osobą kontaktów i nic do czynienia. Ale to się nie udaje, bo śledzi mnie i znajduje miejsca gdzie piszę - i tam bezustannie kręci dziurę w brzuchu.

Wyobraź sobie taką sytuację - masz chorych rodziców, stajesz się inwalidą z powodu choroby, na którą nie ma pomocy społecznej. Pojawia się bieda, depresja, rozpacz, lata gehenny. Chcesz przetrwać, coś robić, więc piszesz by mieć jakieś zajęcie, bo wyjść z domu nie możesz. Żalić się na chorobę nie możesz, bo jak się żalić na biegunki z krwią? Śmiech.

I teraz masz gościa, który Ci dzień w dzień, przez kilka godzin dziennie pisze że jesteś zerem, sraluchem, śmieciem - wstajesz rano, kasujesz pół godziny ten ściek. Uciekasz z bloga i zakładasz inną stronę, jest ok. bo masz możliwość blokowania, ale piszesz w innych miejscach, a on już tam jest - i zaczyna się od początku. Dzień w dzień, non stop - jesteś zerem, nikim, a on ma wakacje raz w roku, skodę z salonu i wysoką pensję. Śmieszne, ale nie wtedy gdy czytasz to tysięczny raz.

Jesteś pewien że chciałbyś zgody? Tworzenie blogów na Twój temat, kłamstwa, pisanie że jesteś kurwiarzem, że okradasz ludzi - ochlapywanie gównem gdzie się da. Nawet na stronę empiku wchodził, by pisać "lewe" recenzje o mojej książce. Później zaczynają się donosy do skarbówki - i jak? Zgoda? Przyjaźń?

Chcesz mieć spokój od kogoś takiego, unikasz ale on ciągle szuka dostępu, bezustannie, rozkoszując się Twoimi nerwami. Piszesz do prokuratury, olewają Cię. Pojechać i dać w mordę nie pojedziesz, bo raz że Cię nie stać, dwa że nie dojedziesz bo choroba, trzy - natychmiast złoży donos, bo nie umie się zachować honorowo.

No i dalej byś myślał o zgodzie? Z kimś kto atakując latami, wmawia Ci że to Twoja wina? Przecież z taką osobą nie da się w żaden sposób dogadać - i wszystko zgodnie z obietnicą, złożoną mi kiedyś, że wreszcie kiedyś mnie "dojedzie". Jak chcesz się dogadać z kimś, kto wybiera losowo osobę i prześladuje ją przez prawie dziesięć lat? Spójrz na link z wykopu - pisze od rana do wieczora same kłamstwa, myślisz że normalna osoba by się tak zachowywała? Przecież ja nie odpisuję, nawet nie widzę co piszę, bo mi automat blokuje, ale to są te same teksty od lat.

Ja znam mechanizmy którymi on się posługuje, więc są długie okresy, kiedy nie ma do mnie dostępu - w tym czasie ja zacząłem prosperować. Są jednakże chwile, kiedy mnie dopada i się tym denerwuję - ale to po jednym, dwóch dniach mija. Gdybym wszedł z nim w rozmowę, zakręciłby nią tak, żebym się nie mógł pozbierać przez dwa tygodnie.

To są wady posiadania psychofana. Zalety są takie, że skoro ma moc denerwowania mnie, to mam wskazane gdzie są we mnie słabe strony. Za jakiś czas przestanie mnie to denerwować, i będę miał czas to zmienić. Po pewnym czasie on znowu się uaktywni, a ja sprawdzę ile udało mi się przepracować.

I tak, wybaczam mu bo rozumiem, że dzięki temu mam napęd do rozwijania się - ale nie wpadajmy w skrajności typu godzenie się - jest psychopatą, czerpie rozkosz z denerwowania ludzi, jest jak dla mnie kanalią która powinna dostać co najmniej zawiasy - ale on wie, kogo wybrać do trollingu. W obecnej sytuacji lata w sądzie są dla mnie przeszkodą nie do przeskoczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Rysiek$ 2015-01-26 23:48
Marek QRWA! A co Cię to obchodzi?! Mało Ci tu ludzi co Cię wspierają i wierzą, że masz słuszną linię? Ja pierdolę, przestań drążyć ten temat bo karmisz pajaca własną krwią! Co innego merytoryczna różnica zdań jak np między mną a Tobą a co innego podsrywanie. Nie poradzisz sobie z tym żadnym sposobem poza kompletnym olaniem ciepłym moczem na wysokości lamperii. Powietrze i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-14 # Marek 2015-01-27 09:55
Tak robię, ale okresowo następuje nasilenie - a ja dwa dni się tym denerwuję. Po tym jestem znacznie silniejszy, wiem gdzie są moje słabe punkty. Niech ma dwa dni swojej przyjemności, w końcu cały rok poświęca swój czas, by mnie wyprowadzić z równowagi. Niech też coś ma od życia. Właśnie się tu wpisał podając za Ester, jak Kanister jest mądry i jak mnie rozwalił - wszystko po to, by wciągnąć w "dyskusję", gdzie natychmiast zaczynają się pytania o moją biedę, bycie nikim itd. Schemat do bólu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Ireneusz 2015-01-27 08:47
W sądzie niczego nie uzyskasz.Napisa łem "zanim będzie za późno" z myślą,że takie życie wykańcza psychicznie oraz powoduje choroby somatyczne. Działanie w gniewie jest jak chwytanie w dłoń żarzącego się węgla,aby rzucić nim w drugiego człowieka-tylko sam siebie oparzysz.Wiele lat ćwiczyłem jogę wg Iyengara i wiem,że każdy ma w ciele spięte mięśnie co utrudnia rozluźnienie,a przez to utrudnia przepływ krwi-a to jest przyczyna większości chorób-dopływaj ąc,krew odżywia,oczyszc za i naprawia inne tkanki. Dodatkowo siedzenie wiele godzin przy komputerze i pisanie przyczynia się do powstawania schorzeń. W jodze są zestawy ćwiczeń praktycznie na większość problemów zdrowotnych-szy bkich cudów się nie spodziewaj,ale w miarę regularne ćwiczenia i stopniowe rozluźnienie spiętych miejsc powinno powoli przynosić poprawę.Też robiłem sobie oczyszczanie wątroby z kamieni żółciowych(wg książki Andreasa Moritza) oraz tzw.Szankh Prakszalana - "Gest muszli" metoda oczyszczania jelit-pije się słoną wodę , wykonuje zestaw prostych ćwiczeń i po takiej ~godzinnej serii przechodzi przez cały przewód pokarmowy wypita woda,na początku brudna,potem coraz czystsza.(robię to wg Małachowa" Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie"-zna lazłem na Chomikuj) Można liczyć jedynie na chirurgów(choć lepiej nie),ale lekarze interniści przeważnie niewiele potrafią pomóc-jedynie dać antybiotyk,lek p-bólowy,lek p-zapalny.Znajo my,który od dziecka miał problemy jelitowe uzyskał poprawę dopiero po odstawieniu pokarmów zawierających gluten-wcześnie j był leczony na wszystko inne bez rezultatu. Więc o zdrowie trzeba walczyć samemu,szczegól nie że kłopoty jelitowe często są spowodowane stresem. Korzystałem np. z zestawów ćwiczeń jogi ze strony http://www.doyogawithme.com/content/deep-evening-flow-vinyasa-deep-relaxation-efekt ćwiczeń wydał mi się korzystny.
Nie obiecuj,gdy czujesz się szczęśliwy, nie odpowiadaj, gdy jesteś zdenerwowany, nie podejmuj decyzji, gdy jesteś smutny.Pozdrawi am
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2015-01-27 09:59
Moritz umarł nie wiadomo na co, ukryli to, więc prawdopodobnie na coś, co leczył w swoich książkach. Małachow jest trochę lepszy, bo wyraźnie mówi - bez oczyszczenia energii (wybaczenie) oczyszczanie się nie udaje, może tylko rozbić organizm. Joga dla mnie jest piękna, ale nie mówi nic o duszy, o tym że jest autonomiczną, różną od nas istotą, z którą trzeba nawiązać kontakt, a wg. DEIR trzeba ją uświadomić.

Pomijanie w rozwoju tak ważnej sprawy, jest dla mnie nie do przyjęcia. Latami medytowałem - i coś mi tam nie grało. Joga nie jest dla każdego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Ireneusz 2015-01-27 12:17
Oczywiście,zgad zam się .Najgorsze zaplątać się we własnym świecie i liczyć,że się coś odkryło. A szukać trzeba stale i nie trzymać się wyobrażeń w które byśmy chcieli wierzyć. Moritz na pewno coś przeoczył,ale z jego metody skorzystałem i nie żałuję. Ale to nie znaczy,aby pozostać tylko przy niej,tak jak przy jodze itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2015-01-28 11:56
Dlatego ja nie czyszczę wątroby tak gwałtownie, olejem i sokiem z cytryny, a zrobiłem wywar z buraków, który wątrobę czyści w ciągu roku - delikatnie i powoli, bym miał czas też oczyścić się z uraz, złych emocji i podwyższyć samoocenę. W tym przypadku pośpiech nie popłaca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ireneusz 2015-01-27 12:22
zostaje tylko Krishnamurti :-) .Ale stronę masz fajną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # White Dwarf 2015-01-28 19:53
Cytuję Marek:
Latami medytowałem - i coś mi tam nie grało.


Jak wyglądała Twoja medytacja? Czy już nie medytujesz? I czym zastąpiłeś medytację - pracą nad podświadomością?

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dzimi 2015-01-25 11:38
Zauważyłem, że pochwały są miłe dla ego. Ale to nieprzyjemne uwagi, wytykające błędy, rozwijają i przyczyniają się do rozwoju i bycia lepszym. To właśnie wytknięte mi uwagi w pracy, przyczyniły się do podniesienia moich umiejętności.
Odczucia(przyje mność lub przykrość) i rezultaty (stagnacja lub rozwój) są po przeciwnej stronie skali. Tak jak z innymi rzeczami w życiu np: alkoholem, żarciem słodyczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-01-25 14:05
Wszystko zależy od intencji - pochwała z dobrą intencją może zdziałać cuda, a fałszywa zniszczyć. Krytykować trzeba umieć - jeśli z życzliwością i szacunkiem, to buduje - jeśli z zazdrością, nienawiścią, to niszczy.

Musi być też równowaga - nie można ciągle chwalić ani ciągle krytykować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # brat 2015-01-25 17:13
Nawiązując do apelu Marka by nie krytykować ciągle: Brawa dla tej Pani! :)
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wynalazek-mlodej-polki-moze-zrewolucjonizowac-swiat-i-zapewnic-tania-energie,508940.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Vincent 2015-01-25 17:34
Kobieta coś odkryła/wynalazła...

Tym mocniej chyle czoła. To rzadkie zjawisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-26 18:51
No i całkiem całkiem z wyglądu ta Pani. Robi wrażenie fakt, że założyła firmę, chce robić kasę na tym i umie - naukowcy często nie mają tej żyłki do biznesu, więc inni im to przejmują. Powodzenia, jak najbardziej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ireneusz 2015-01-26 15:44
Każdy przed samym sobą tłumaczy się,że to co zrobił-zrobił w dobrej wierze,u innych jeśli postepują przeciw nam widzimy złośliwość,zawi ść, złą wolę.Tak trudno to wszystko zrozumieć. Ale na pewno i pochwałę i krytykę powinno się zanalizować,a nie tylko usłyszeć i albo zaakceptować albo odrzucić. Od czegoś mamy rozum.A do tego jeszcze warto poświęcić codziennie czas na medytację. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2015-01-25 16:52
W ludziach, w każdym z nas tkwi potrzeba bycia akceptowanym. Potrzebujemy również potwierdzenia, że nasz światopogląd jest najbardziej trafny i prawdziwy. Musimy być w grupie, aby zaspokoić swoją potrzebę bezpieczeństwa. Ja osobiście wybieram Marka, jego sposób na życie, jest mi bliższy, zgadzam się z nim. Utwierdziły mnie w tym moje życiowe doświadczenia. Kanister i jemu podobni są z innej bajki, niech sobie będą, niech bronią swoich racji. Marku chrzanić to. Pozdrawiam Ciebie i Tobie podobnych B-S. T.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-01-25 17:12
Cytat: „…Uważają, że posiadanie kobiety i jej zapłodnienie, jest aktem wielkiej mądrości i heroizmu, a często przecież bywa tak, że po pijanemu zapomnieli użyć prezerwatywy, albo Pani sama zadecydowała, oszukując że bierze tabletki”. Zawsze chciałem być odpowiedzialny za swoje życie. Nie chciałem, aby moim życiem kierował przypadek. Heroizmem takich ludzi jest nie spłodzenie przypadkowe dziecka, a późniejsze życie – gehenna z osobą, do której się nic nie czuje. Na pewno z mądrością to już nie ma nic wspólnego. Bardziej z przymusem wypełnienia społecznych nakazów. Ludzie tacy czują w sobie taką jakby misję, oni chcą wierzyć, że życie ma sens, a oni się w tym życiu i na tym świecie chociaż trochę liczą. A tak nie jest. Znowu kolejny masowy bajer. Ja już takiego heroizmu bym z siebie nie wykrzesał.

Cytat: „…Znałem kilka dziewczyn, które były po prostu masakrowane przez rodzinę - ciągłe pytania o dzieci i męża, drwinki i uśmieszki, mocno je raniły”. Stąd biorą się te zdesperowane młode laski, które pod wpływem ciągłej presji, łapią każdego faceta, wręcz pierwszego, który im się naiwnie. Używają też różnych do tego metod, choćby ten sposób na kameleona, albo numer ze spermą, pobraną strzykawką z zużytej przez Miśka prezerwatywy. Po ślubie dziecko, codzienny kierat, pętla kredytowa, teściowie i jakieś nieznane bliżej gęby, które są jakoby rodziną mojej „żoneczki”. No i ta codzienna „słodko – gorzka” domowa atmosferka, z inicjatywy „żabki”. Sorry, ale ja już odpadam. Ten miód jest już dla innych Miśków. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Karola 2015-01-25 17:32
Cytat:
, a późniejsze życie – gehenna z osobą, do której się nic nie czuje. T
Przebywanie z osobą do której się nic nie czuje wcale nie musi być gehenną. Na tym polega miłość duchowa, że na poziomie zewnętrznym nie czuje się nic do danej osoby, żadnego romantyzmu czy pożądania, natomiast życzy się takiej osobie jak najlepiej i wspiera ją w samorozwoju.
Tam gdzie jest romantyzm, tam nie ma prawdziwej miłości duchowej. Romantyzm to egoistyczna chęć zawłaszczenia danej osoby, co działa zawsze na szkodę obydwu stron.
Ja np. kocham miłością duchową ludzi, w których widzę pewien potencjał....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś 2015-01-25 23:40
Karola :) jest różnica między przebywaniem a Życiem ze sobą,mogę kochać milością duchową ( wolną i empatyczną jak to nazywam ja )wlaściwie wszystkich a nawet wrogów ( w duchu pozdrawiając lub niewidzialnie pomagając ), lecz nie wyobrażam sobie prymitywnie nie pożądać wybranego partnera,męża, kogoś z kim dzielę prawie 24h na dobę, nie umialabym,ot,ta ka niedoskonala milość, którą mój wybranek akceptuje wraz ze wszystkimi jej konsekwencjami ( nie wiem na jak dlugo,jesli będzie chcial odejść uszanuję to silą woli!( o rany jak ja sobie nie wierze ;DD.Marek często podkreśla ,że kobieca zaborczość odbiera mężczyźnie wolność- pasje, zainteresowania itp.,nie wyobrażam sobie mężczyzny bez pasji, chęci, woli rozwijania siebie a jest cala masa ich( takich ludzi mogę kochac jedynie lub aż milością duchową,( doskonalą ? niczego nie pragnę -niczego nie otrzymuję, pozbywam się emocji- jestem empatyczną rośliną...jest pokoj, jest dobrze.(może w przyszlym życiu dostanę więcej przymiotów, narzędzi- nie wiem jak to nazwać, do milości doskonalej, na chwilę obecną jestĘ marnym puszkiem okruszkiem niesionym falą zwyklych ludzkich cech i prądem pytań.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktoś 2015-01-25 23:50
wlaściwie to weszlam tu na chwilę , z pozdrowieniem dla Mistrza ( na ścieżce duchowej trzeba być jeszcze mocniej ostrożnym, za duchowymi drzwiami czai sie cala masa wilków i mocno wierzę w to ,że naszemu Markowi nie przytrafi się ślepy zaulek )https://www.yo utube.com/watch ?v=-qJkAosmEZM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktoś 2015-01-25 23:55
www.youtube.com/watch?v=-qJkAosmEZM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2015-01-26 18:54
Cytuję ktoś:
wlaściwie to weszlam tu na chwilę , z pozdrowieniem dla Mistrza ( na ścieżce duchowej trzeba być jeszcze mocniej ostrożnym, za duchowymi drzwiami czai sie cala masa wilków i mocno wierzę w to ,że naszemu Markowi nie przytrafi się ślepy zaulek )https://www.youtube.com/watch?v=-qJkAosmEZMSzansa że mi się uda, jest niewielka. Obserwuję swój umysł wiele lat, i nie jest to hop siup - to super skomplikowana konstrukcja, której większości nie widzę - muszę być cały czas zwarty i gotowy, by wszystko co zrozumiałem wyrzucić z głowy, a to nie jest proste.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Stella 2015-01-26 09:21
Nie po drodze mi z duchami, wszelkiej maści spirytualnymi odmieńcami. Miłość dzika, frywolna i wolna, erupcyjna, euforyczna, ekstatyczna, namacalna i harmonijna, aktywna wcale prymitywna.
Jedna po drugiej, bo tak lubię....:D

www.youtube.com/watch?v=hXOlG20bO9A
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Marek 2015-01-26 18:52
Nic z tego nie rozumiem Karola - co to znaczy że zewnętrznie nic nie czuję? Do wyglądu, ciała?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Karola 2015-01-27 03:08
Tego się nie da zrozumieć tak łatwo samym umysłem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktoś 2015-01-29 10:59
" Ja np. kocham miłością duchową ludzi, w których widzę pewien potencjał....". moglabyś jednak podzielić się, rozwinąć :), pomimo trudności ( wiem slowa mocno ograniczają, tak jak nuty- widzisz jedynie zapis ale nie slyszysz muzyki). Napisz od siebie, z serca nie z glowy.pozdr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # dzimi 2015-01-25 17:40
Cytuję TPakal:
Cytat: „…Uważają, że posiadanie kobiety i jej zapłodnienie, jest aktem wielkiej mądrości i heroizmu, a często przecież bywa tak, że po pijanemu zapomnieli użyć prezerwatywy,TCiekawe ilu ludzi powstało na trzeźwo?
Moim zdaniem bardzo niewielu. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # dzimi 2015-01-25 17:33
W jakim stanie jest ludzkość, skoro hoduje ludzi w takim ogłupieniu i matrixie?
Od dziecka wpajanie nam są "jedynie słuszne" przekonania i postawy. Narzucane są wzorce zachowań i postępowania. Rodzina, szkoła, media i filmy piorą mózgi dzieci. Wszelkie odstępstwa są napiętnowane, bo nie są zgodne z programem wgranym w głowach dorosłych. W późniejszym życiu jest podobnie. Tak jesteśmy oszukiwani. Czemu w szkołach nie uczy się podstaw psychologi skoro żyje się wśród ludzi? Czemu nie uczy się podstaw ekonomii, prawa skoro są one obecne w codziennym dorosłym życiu?
Zamiast tego pamiętam, jak uczono mnie w 4 klasie podstawówki, że rycerze klękali przed kobietami. Nauczycielka nie powiedziała jakimi przesłankami kierowali się w swojej brudnej robocie. Takich "akcji" w życiu jest dużo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # TPakal 2015-01-26 11:16
Dzimi:
Ostatnio się doczytałem, że zgodnie z pewnym nurtem socjologii jestem dewiantem społecznym. Dobrze, że nie zboczeńcem :lol: Powiem Ci jednak, że ta klasyfikacja mi nie przeszkadza. Trudno widocznie jestem aspołeczną jednostką. Jednak już ze swojej drogi nie zejdę. W większości osób postujących na portalu Marka jest zdolność dostrzegania pewnych rzeczy, faktów, pewnego wyczulenia i wglądu, że życie nie jest tym co nam się wciska dookoła. Dobrze, że mam możliwość wymiany przemyśleń z podobnymi mi ludżmi. Dlaczego nie uczy się dzieci i młodzieży rzeczy ważnych, tych które wskazałeś? Bo ośmielam się twierdzić, że mogłoby to naruszyć podstawy tego nieludzkiego systemu. Ludzie zgodnie z nim nie mogą być zbyt mądrzy i świadomi, bo mogą przeszkodzić w sprawnej pracy tego antyludzkiego mechanizmu. Pozdrawiam. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2015-01-27 09:29
Dobrze piszesz, tym na górze społeczeństwo wyedukowane, świadome i analizujące otaczającą ich rzeczywistość, zdecydowanie byłoby nie pod drodze z ich interesami i niecnymi celami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # TPakal 2015-01-27 13:09
Wyobraź sobie, że w szkole uczą dzieci podstaw socjotechniki, psychologii. :-) Młodzi ludzie mieliby wiedzę, że mogą wobec nich zostać zastosowane nieznane dotąd metody manipulacji. Napewno wiele osób nie byłoby tym zainteresowanyc h. Wiele chciałoby to wykorzystać dla swoich celów. Ale ludzie mieliby świadomość, wiedzę. Napewno świat byłby inny, niewiem lepszy czy gorszy, ale napewno inny. Naogół nieszczęście na tym świecie bierze się z niewiedzy, niezrozumienia. Jednak napewno wtedy runęłyby niektóre instytucje, chociażby religijne. Pozdrawiam. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # witek 2015-01-30 06:33
tu nie ma jaj to jest na serio zakochalem sie w Sylwii a Marek powinien poszukac kontaktu do Michala Witkowskiego autora Lubiewa , pewnie sie dogadaja i skocza razem do klubu dla mezczyzn o orientacji Biedronia i Witkowskieg, a potem ktorz to wie moze Marek stwierdzi ze Sylwia i Nutka to nigdy w zyciu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Karola 2015-01-30 22:05
A może Marek sam niech zdecyduje, z kim ma szukać kontaktu, a z kim nie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-01-31 19:46
Marecki, napisz coś bo usycham, please. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-31 19:57
Może jutro coś wrzucę, jak wrócę do Wawy - w formie cielesnej, he he. Zawsze przed taką jazdą żegnam się z życiem, taki nawyk, nawyczek :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2015-01-31 20:11
Marku fajnie, czekam, napewno nie tylko ja. Widzę, że jesteś bardzo wrażliwym człowiekiem, ale spokojnie dojedziesz do Warszawy, jest to tylko podróż. Ja też mocno przeżywam każdą podróż. Powodzenia, trzymam kciuki wracaj i pisz. Pozdrawiam. T.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # TPakal 2015-01-31 20:34
Vincent,
Dotarłeś do dwóch pierwszych płyt Walk Away - " Penelopa", Walk Away", szczerze polecam. Moim zdaniem najlepsze. Spróbuj. Pozdrawiam. T
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-01 20:24
Przesłuchałem je niedawno i stwierdzam że jest to bardzo smakowita muzyka. Dziękuje za polecenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # eclipse 2015-02-01 17:06
ha,ha, czytałem tamte wpisy - sławmy odmienność:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # eclipse 2015-02-01 17:11
biegnę po złoto ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jake 2015-02-01 23:27
Znalezione na fejsie niepracujacej zony kolegi
www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114377,12913667,Przemoc_ekonomiczna_wobec_kobiet___wstydliwy_polski.html

W skrocie taki postulat sie babskom marzy: jesli nie oddajesz niepracujacej zonie wystarczajaco pieniedzy to stosujesz "przemoc ekonomiczna" i w razie rozwodu mozna Ci odebrac cale mieszkanie :) ROTFL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2015-02-01 23:55
Kobieca "logika" w praktyce :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2015-02-02 14:37
Polecam, komentarze pod wymienionym wyżej artykułem. Biedne zabiedzone i zagłodzone polskie kobiety. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FirstLatasha 2017-11-21 10:28
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month because you've got high quality content.
If you want to know how to make extra money, search for: Boorfe's tips best adsense alternative
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Carey 2018-04-20 21:46
I loved as much as you'll receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following.
unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jacquie 2018-04-24 06:14
Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear."
She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her
ear. She never wants to go back! LoL I know this is
totally off topic but I had to tell someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Otilia 2018-05-10 06:21
I don't even know how I finished up right here, however I assumed this submit was good.
I don't understand who you're but certainly you are
going to a famous blogger in case you aren't already.

Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Russell 2018-05-12 21:40
Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that
would be okay. I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ara 2018-05-15 06:09
Usually I don't read post on blogs, however I would like to
say that this write-up very compelled me to check out and do so!
Your writing taste has been amazed me. Thanks, very nice article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kassandra 2018-05-25 07:34
I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one
nowadays.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kristen 2018-05-31 21:36
Helpful info. Lucky me I discovered your website unintentionally , and I'm shocked
why this accident did not took place in advance! I bookmarked it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lamont 2018-06-14 01:39
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox
and now each time a comment is added I get several emails with the
same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ivory 2018-07-02 06:42
This design is steller! You obviously know how
to keep a reader amused. Between your wit and your videos,
I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job.
I really loved what you had to say, and more than that, how
you presented it. Too cool!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Angelo 2018-08-01 15:45
Hey there! I know this is kind of off topic
but I was wondering which blog platform are you using for this
website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Phillip 2018-08-03 08:58
Wow! At last I got a webpage from where I be capable of in fact get valuable information concerning my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maryjo 2018-08-15 18:17
I'm impressed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that's both
educative and interesting, and without a doubt, you have hit the nail on the head.
The issue is something that too few people
are speaking intelligently about. I'm very happy I found this during
my hunt for something relating to this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestBettina 2018-10-21 08:40
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your
traffic, you can earn additional bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's
tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ConcepcionJuicy 2018-11-24 19:54
Hi. I see that you don't update your page too often. I know that writing content is boring and time consuming.
But did you know that there is a tool that allows you to create new articles using existing content (from
article directories or other websites from your niche)?
And it does it very well. The new articles are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DaleBig 2019-02-24 13:20
Hello. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate
content so probably it is the reason that you don't rank high in google.

But you can fix this issue fast. There is a tool that generates articles like human, just search
in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Iźka 2019-07-23 06:05
Cześć wielkie dzięki za wpis !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ania 2019-11-12 11:32
Hej dzięki za post !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear 2019-11-29 10:44
Since the admin of this site is working, no doubt very shortly it will be well-known, due to its feature contents.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wraparound 2019-12-19 13:16
Selalu semangat bosque.Ditunggu Give Away nya,hhehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aśka 2019-12-25 00:04
Hej dzięki za wpis dla nas !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anka 2020-02-01 14:39
Cześć wielkie dzięki za post !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kinga 2020-02-02 06:40
Hej wielkie dzięki za post !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ptmndFeasp 2020-03-30 01:57
real viagra without a doctor prescription viagra considerations viagra pills levitra vs viagra difference between female and male viagra

viagra replacement can heart bypass patients take viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]natural viagra chinese natural viagra viagra in herbal supplement

https://pharm-usa-official.com - viagra samples

https://realstlnews.com/locked-out/#comment-62707
https://umgebungsgedanken.momocat.de/2010/03/11/welcher-dresdner-braucht-die-geso/comment-page-1/?unapproved=320302&moderation-hash=64f24cbde6ee2343df743e83d4096427#comment-320302
http://www.jsgcks.com/home.php?mod=space&uid=109781
http://xngren.com/space-uid-1345353.html
https://project-copywriter.com/2020/03/18/hello-world/?unapproved=5796&moderation-hash=5df7a8f3ada341fe242c707b9bcde26b#comment-5796
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # mzvzpFeasp 2020-04-06 22:18
on line viagra and cialis purchasing viagra over the internet viagra without doctor prescription viagra forced sex too much viagra

otc viagra viagra problem viagra generic viagra effect mayo clinic , is viagra good for your heart also, small daily dose ?

https://viagrnetwork.com/# - viagra prices


https://quotes.tableforchange.com/success-comes-in-cans-failure-in-cants/?unapproved=488226&moderation-hash=8f0f338eb26502ac6b3b52fe0003c047#comment-488226
https://www.uspoliticsandnews.com/the-war-party-unites-against-president-trump/?unapproved=80552&moderation-hash=d4b8ed6395a65f5434a56daa6d0544f7&bs-comment-added=1#comment-80552
https://dav.edu.vn/thong-bao-tuyen-sinh-dao-tao-thac-si-dot-ii-nam-2016/?unapproved=263975&moderation-hash=b2120eecb3e52ed1711cb388f5177121#comment-263975
https://mysyktyvkar.ru/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b8/%d0%92_%d1%81%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%8f%d0%b1%d1%80%d0%b5_%d1%80%d0%b5%d0%b6%d0%b8%d1%81%d1%81%d0%b5%d1%80_%d0%b8%d0%b7_%d0%9a%d0%be%d0%bc%d0%b8_%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%bd%d0%b5%d1%82_%d1%81%d1%8a%d0%b5%d0%bc%d0%ba%d0%b8_%d1%84%d0%b8%d0%bb%d1%8c%d0%bc%d0%b0_%d0%bd%d0%b0_%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b5_%d0%94%d1%8f%d1%82%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b0_
http://www.cahyamedia.co.id/berita-keluarga-korban-longsor-di-babel-meminta-bantuan-pemkab-pringsewu-untuk-pemulangan-jenazah.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tzolxFeasp 2020-04-09 06:18
quick cash loans incorp huntington park ca quick pay payday loans quick loans quick personal loans get quick loans in usa

quick cash loans incorp huntington park ca advance cash fast in loans online payday quick until [url=https://ih dogsworld.ru/ ]quick loan quick cash loans roseburg or quick loans deposit same day
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lymasFeasp 2020-04-10 00:59
quick pay payday loans new york state quick loans deposit same day quick loans quick cash loans broken arrow quick loans rates

quick funding loans freedom card quick loans for small business [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick cash loans reviews quick loans

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aspdmFeasp 2020-04-10 15:28
50000 quick loans quick same day payday loans quick loans quick loans online quick approval personal loans

quick cash loans roseburg or cash loans quick [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick business loans for startup quick & easy personal loans

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bwgeqFeasp 2020-04-11 04:32
diy crafts that make money how did jerry jones make his money make money make real money online how much money can i make on social security

how to make money on amazon how to start a blog and make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make extra money from home make money on the side

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vijeiFeasp 2020-04-11 18:58
easy ways to make money how to make money fast make money how much money does pewdiepie make how to make money on twitch

how to make money fast how to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money online for free ways to make money from home

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # suegbFeasp 2020-04-12 05:57
ways to make money from home how to make money on amazon make money best way to make money how to make money without a job

how did mark cuban make his money homemade items that make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how much money can you make on disability how to make money fast

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # djablFeasp 2020-04-13 01:29
ways to make money fast how to make fast money make money homemade items that make money how did tom steyer make his money

make money online from home how to make quick money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money make money at home ways to make money fast

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fmulkFeasp 2020-04-13 18:51
make money how much money does pewdiepie make make money make money how to make quick money

how to make money in gta 5 how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon make money photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload ways to make money from home

http://www.24klimatika.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # guzezFeasp 2020-04-14 02:59
how to make money on youtube videos make money blogging work from home make money online surveys hobbies that make money

make money online free how does robinhood make money work from home how does facebook make money make money online fast

http://goldlamp.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ghcbyFeasp 2020-04-14 15:49
make money online surveys how to make extra money work from home how can i make money make money now instant payout

make money online free how does venmo make money work from home ways to make money on the side how can i make money

http://free-t.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # doiglFeasp 2020-04-15 10:16
how does venmo make money easy ways to make money work from home money make ways to make extra money

make money from home how much money can i make on social security work from home how does venmo make money how much money can you make on youtube

http://stroimmu.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 03:42
https://cbdoilwalmart.com/ hemp cbd buy cbd cbd cream cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pssolFeasp 2020-04-16 04:13
ways to make money online how to make money on youtube videos work from home make money blogging make money on facebook

make money online from home how to make money on youtube videos work from home woodworking ideas to make money easy ways to make money

https://snizhedog.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 01:28
play casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]slots free real casino slots vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 07:21
slots free free casino slot games online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 13:53
free casino slot games [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online casino bonus casino play online casinos online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 20:54
play slots free casino games casino games slots games [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-24 22:05
casino bonus codes [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casino bonus casino play casino blackjack casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 03:45
http://onlinecasinogamespcx.com/ casino real money [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino game casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 04:45
free casino games [url=http://onl inecasinosw.com / ]casino play free slots casino real money casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 10:34
casino play http://onlinecasinogamespcx.com/ online casino gambling casino slots slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 11:39
play casino casino bonus codes free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 18:08
online casino bonus http://onlinecasinogamespcx.com/ casino real money free slots games online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 00:36
free casino http://onlinecasinogamespcx.com/ online slot games free casino games online real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 01:00
casino real money [url=http://onl inecasinosw.com / ]slots online online gambling casino online slots casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 07:27
free slots games http://onlinecasinogamespcx.com/ real casino slots casino real money online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 07:39
free slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casino games casino blackjack play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 14:25
http://onlinecasinosw.com/ casino play casino blackjack free slots games online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 14:26
casino bonus codes http://onlinecasinogamespcx.com/ play casino free slots big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 21:36
free casino games online [url=http://onl inecasinosw.com / ]online slots casino play online casino games online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 22:01
casino bonus codes [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]play casino online gambling free slots games casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 05:24
slots free http://onlinecasinosw.com/ casino real money free casino games play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 06:15
http://onlinecasinogamespcx.com/ casino slots no deposit casino vegas slots online free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hntfxFeasp 2020-04-27 09:54
amy klobuchar husband coronavirus greta thunberg coronavirus coronavirus treatment ms zaandam coronavirus symptoms of coronavirus

rki coronavirus indiana coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus news coronavirus ohio johns hopkins coronavirus dashboard

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌coronavir us drug


http://www.bostonrockradio.com/forum3/articles.php?article_id=268&c_start=0
http://somdosom.com/producao-e-consumo-musical-em-belo-horizonte/?unapproved=626054&moderation-hash=c5ca537f3b949deabad5a626635ff4e6#comment-626054
http://terangduniatoys.com/138-pcs-blocks.html?unapproved=103572&moderation-hash=6b4b27c3c100f7aae80e00f2235968db#comment-103572
http://okomekikou.heteml.jp/yamai/2020/04/11/%e3%83%ad%e3%83%b3%e3%82%b0%e3%83%97%e3%83%ac%e3%82%b9%e5%91%bc%e5%90%b8%e6%b3%95%e3%81%a7%e5%85%8d%e7%96%ab%e5%8a%9b%e3%81%aeup/?unapproved=6&moderation-hash=8fd364d4256339a9fe382fe40d8b570a#comment-6
https://www.net-worm.com/%e4%bb%a5%e8%89%b2%e5%88%97%e5%ae%9a%e7%82%b9%e6%b8%85%e9%99%a4%e5%93%88%e9%a9%ac%e6%96%af%e4%b8%ad%e5%b1%82%e5%ae%98%e5%91%98/?unapproved=73023&moderation-hash=0a7095b9c5768dbcc31f766e3d41a992#comment-73023
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 12:19
casino blackjack [url=http://onl inecasinosw.com / ]slots online online casino real money world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 13:04
casino real money http://onlinecasinogamespcx.com/ casino online slots games free no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 16:05
http://onlinecasinogamespcx.com/ casino play play slots online best online casinos free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 18:39
slot games cashman casino slots free slots games real casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 22:08
gold fish casino slots http://onlinecasinopc.com/ slots games free slots games casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 01:04
free casino play casino world class casino slots real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 04:31
casino slots http://onlinecasinopc.com/ gold fish casino slots online casino bonus casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 07:36
online casino games http://onlinecasinosw.com/ casino blackjack real money casino free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 11:03
slots online [url=http://onl inecasinopc.com / ]slot games casino online free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 14:07
no deposit casino [url=http://onl inecasinosw.com / ]best online casinos online slots free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 17:36
http://onlinecasinopc.com/ online casino real money online casino real money casino blackjack slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 21:04
http://playcasinosw.com/ online slots [url=http://pla ycasinosw.com/ ]casino games vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 00:32
online casino slots [url=http://onl inecasinopc.com / ]slots for real money casino play casino online slots cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 03:37
http://playcasinosw.com/ online slot games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]online casino slots best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 07:06
vegas slots online online casino games free casino games online slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 10:19
gold fish casino slots casino online slots slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 13:46
online casino bonus [url=http://onl inecasinopc.com / ]slots games casino blackjack big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 17:18
casino game [url=http://pla ycasinosw.com/ ]free casino online gambling slots free free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 20:38
casino play slots games free vegas slots online free casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 03:23
online slots [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino game slots games casino online vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 07:11
http://playcasinosw.com/ slots for real money [url=http://pla ycasinosw.com/ ]best online casinos casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 10:21
big fish casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]play slots online online casino play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 14:02
world class casino slots online casino free slots games casino blackjack [url=http://pla ycasinosw.com/ ]casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 19:40
slots online slots free slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 20:42
slots games free no deposit casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 23:45
free casino games play slots online casino slots casino blackjack [url=http://pla ycasinosw.com/ ]online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 02:06
free casino games http://casinoplaysw.com/ free online slots best online casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 03:05
free online slots best online casinos online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 08:47
slots games casino slots casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 09:53
no deposit casino best online casino slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 15:40
online casino http://casinoplaysw.com/ online casino games casino games casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 21:02
vegas casino slots casino slots play slots slot games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 21:19
cashman casino slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free casino slot games no deposit casino free online slots free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 02:18
best online casinos [url=http://cas inoplaysw.com/ ]vegas casino slots vegas casino slots casino slots free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cpzbiFeasp 2020-05-02 04:22
ways to make money at home how to make money quick make money photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload best way to make money

how much money does pewdiepie make how did george soros make his money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money homemade items that make money

https://make-money-blogs.com/# - make money


https://www.dnevni-list.ba/oglasi-kuce-stanovi-poslovni-prostori/?unapproved=419461&moderation-hash=14bc9fb2a297df8fd6784e88fae50e5f#comment-419461
http://camaraexterna.amorc.org.br/a-surprising-point-about-essay-publisher-ratings-discovered/#comment-105472
https://www.robinperini.com/to-plot-or-not-to-plot-find-your-way/?unapproved=276314&moderation-hash=da76e0bd3ef8c22455f25cf545e81231#comment-276314
https://vrzyzz.com/401.html?unapproved=1297&moderation-hash=907bfd4a6880518b7aaadba818a37ec1#comment-1297
http://www.ubaldlalime.com/avis-deces/avis/13531-leon-courtemanche.html?page=&succesFormulaire=true#formSympathie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 05:26
best online casino play slots big fish casino real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 08:48
online gambling free casino big fish casino no deposit casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 15:27
http://casinoplaysw.com/ slots games free casino bonus codes online slots casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 15:44
http://casinoslotspc.com/ casino blackjack best online casino play online casino online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 22:19
best online casino casino slots gold fish casino slots vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 22:27
online casino casino game online slot games casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 04:44
casino real money play slots real casino slots gold fish casino slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 05:21
free casino play casino best online casino best online casinos [url=http://cas inoplaysw.com/ ]play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 11:14
big fish casino play slots online free casino slot games online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jrgmtFeasp 2020-05-03 12:06
making money from home work from home amazon home work make money online 2020 how to make passive income

making money online how to make money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make money on the internet how much money can i make on social security work from home jobs legitimate

https://make-money-blogs.com/# - how to make money online fast
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 12:20
http://casinoplaysw.com/ slots games free online slots free casino casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 17:58
casino games online slot games casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 19:30
play slots best online casino play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 00:10
casino real money [url=http://cas inogamespqr.com / ]online casino slots casino games slots for real money online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 00:32
online casino games real money casino slots games slots games free [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szytbFeasp 2020-05-04 06:34
make money blogging how does facebook make money walmart to walmart money transfer online work from home jobs how does craigslist make money

money online make money blogging [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] fifth harmony work from home how to make easy money legitimate work from home jobs

https://make-money-blogs.com/# - work from home data entry
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 06:36
free slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]online casino games real casino slots slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 07:27
online casino games online gambling casino blackjack casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 13:28
online casino slots vegas slots online no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 14:19
online slot games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino games free slots games free casino slot games free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nnlmepgor 2020-05-04 15:05
cat coronavirus what is coronavirus in dogs the coronavirus human coronavirus nl63 coronavirus replication

coronavirus oc43 isolation precautions coronavirus vaccine schedule [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus mers coronavirus sars coronavirus in babies

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus test
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 20:25
casino blackjack free slots games free casino free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 21:18
slots for real money online slots cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xfddbFeasp 2020-05-05 00:41
legitimate work at home companies how to earn money online osrs money making guide work at home osrs money making guide

teletech work from home passive income opportunities [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] passive income opportunities passive income ideas make money from home

https://make-money-blogs.com/# - work from home jobs legitimate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 03:17
http://casinogamespqr.com/ big fish casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]online slot games casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 04:07
online casino games casino online online casino real money casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 08:29
slots for real money [url=http://cas inogamespqr.com / ]online casinos casino game casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 09:08
http://casinoslotspc.com/ best online casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]best online casino casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 14:13
cashman casino slots online casino real money casino slots casino play [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 15:24
online casino bonus online casinos vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 21:17
play online casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino games online casino games gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 22:20
vegas slots online [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slot games vegas casino slots slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 03:33
http://casinogamespqr.com/ slots games free free casino free casino big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kgzmwFeasp 2020-05-06 03:46
cialis generic

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 04:26
slots free http://casinoslotspc.com/ slots free casino online big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 10:06
http://casinogamespqr.com/ real casino slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]gold fish casino slots free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 11:00
casino online slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free casino slot games online casino gambling online casino gambling slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 16:56
http://casinogamespqr.com/ vegas casino slots online casino gambling cashman casino slots casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 17:55
http://casinorealmoneyfdr.com/ online casino online slots online casino slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jeclwFeasp 2020-05-06 21:32
cialis buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 23:45
casino blackjack vegas slots online free online slots vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 00:38
online casino bonus online casino bonus vegas casino slots casino online slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 06:01
online gambling [url=http://cas inogamespqr.com / ]free casino slot games play online casino best online casinos casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 06:53
free casino games casino play casino blackjack best online casino [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 13:06
casino online slots casino online slots online casino gambling casino bonus codes [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kesixFeasp 2020-05-07 14:08
cialis generic

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 17:56
free casino games online vegas slots online no deposit casino vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 19:14
http://casinorealmoneyfdr.com/ slot games casino real money online slots casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pvpkpFeasp 2020-05-07 20:15
weight loss blogs golo weight loss weight loss meal plan best weight loss supplement weight loss meal plan

john goodman weight loss weight loss programs [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss diet rebel wilson weight loss unexplained weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calorie calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 00:48
free casino casino slots vegas casino slots online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 01:51
free casino slot games free casino games online world class casino slots vegas slots online [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 03:39
no deposit casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino games slots free real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 06:59
online casino bonus [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino online slots casino online no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xvucoFeasp 2020-05-08 07:01
online cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 08:13
world class casino slots http://casinorealmoneyfdr.com/ slots games free online casino real money play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 13:46
http://casinoslotsfest.com/ no deposit casino online slots online casino real money online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 15:04
cashman casino slots online casino online casino casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 20:49
free casino games online [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino game world class casino slots cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 21:56
online slot games http://casinorealmoneyfdr.com/ online casino games online casinos real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ettdlFeasp 2020-05-09 01:03
buy generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic cialis

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis


https://www.google.bj/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.com.vn/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://maps.google.rw/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.com.cy/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.com.mm/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 03:38
http://casinoslotsfest.com/ slots games free [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino online best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ynwigFeasp 2020-05-09 03:59
weight loss plan optavia weight loss weight loss foods kirsten vangsness weight loss alli weight loss

weight loss supplements weight loss motivation [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] fast weight loss before and after weight loss jorge garcia weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - honey boo boo weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 04:44
casino game [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]slots free no deposit casino online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 10:22
http://casinoslotsfest.com/ slots free online casino bonus play slots no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 11:29
casino blackjack http://casinorealmoneyfdr.com/ free slots vegas casino slots slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 15:52
slots free http://onlinecasinofbk.com/ real casino slots slot games casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 22:48
slots games best online casino free online slots vegas casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # orqckFeasp 2020-05-10 04:43
best weight loss apps meal plan for weight loss apple cider vinegar weight loss reddit weight loss intermittent fasting for weight loss

weight loss surgery boogie2988 weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] rebel wilson weight loss weight loss meal plans extreme weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - intermittent fasting weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 05:33
gold fish casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino games casino online slots free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 05:52
http://casinoslotsfest.com/ free casino games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]slot games free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 11:55
slots online online casino gambling play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 12:15
play slots online http://casinoslotsfest.com/ casino slots slot games real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pdjxtFeasp 2020-05-10 15:07
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis


http://images.google.gg/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.com.tj/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.dj/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://maps.google.co.cr/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.pn/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 18:41
real money casino slot games casino online cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 19:09
online casino gambling http://casinoslotsfest.com/ slots games free slot games real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 01:17
play slots online [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino games best online casinos free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 01:52
online casino bonus [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]vegas casino slots online casino games free online slots free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 05:07
slots games free play casino slots games free casino real money [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bywlxFeasp 2020-05-11 05:32
meal prep for weight loss melissa mccarthy weight loss weight loss meal plan weight loss tea beth chapman weight loss

weight loss coffee greekgodx weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] apple cider vinegar weight loss unexplained weight loss gabourey sidibe weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss before and after
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 07:54
online casinos online casino gambling best online casino cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 08:38
vegas slots online casino blackjack casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # udelvFeasp 2020-05-11 13:24
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis


https://images.google.com.ar/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.com.sa/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=25&ved=0CFkQFjAEOBQ&url=https://wowcialisnow.com/
https://cse.google.al/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.com.pk/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.co.nz/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 14:45
http://onlinecasinofbk.com/ vegas casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]play casino casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 21:06
vegas casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]slots games casino games best online casinos big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pjnblFeasp 2020-05-13 01:21
viagra information viagra is it safe\ viagra can i take flomax and viagra at the same time viagra demonstration live

erica shaffer in viagra commercial viagra mom helps with boner [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra by phone can viagra help after brachy therapy

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 06:53
online gambling online casinos vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 14:24
slots games free real money casino casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bealzFeasp 2020-05-13 20:11
canadian viagra work? pfizer viagra coupons viagra can i buy teva viagra from europe best generic viagra

amateur homemade sex viagra viagra cost [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra vs cialis viagra generics price

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 23:15
http://cbdoilusd.com/ cbd drops cbd oil for sale cbd oil online hemp cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ldmvjPex 2020-05-14 01:25
tadalafil 10mg prix vardenafil vs tadalafil tadalafil 20mg side effects for tadalafil generic for cialis tadalafil

tadalafil 10 mg tadalafil online [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic tadalafil purchase peptides tadalafil tadalafil biogaran

https://supertadalafil.com/ - generic tadalafil

tadalafil 20 mg wirkungsdauer tadalafil prix en pharmacie generic tadalafil tadalafil liquid tadalafil lilly

tadalafil generic usa tadalafil 20 mg wirkungsdauer [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil dosage tadalafil lilly 5mg prix tadalafila 20mg

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 02:22
cbd gummies cbd hemp cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 07:45
cbd oil for sale cbd gummies walmart hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 13:34
cbd oil online [url=http://cbd oilusd.com/ ]buy hemp oil cbd pills cbd oil store cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 19:26
cbd oil benefits cbd for dogs cbd medic cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xbteaPex 2020-05-14 23:08
tadalafil prix en pharmacie buy tadalafil tadalafil 20mg tadalafil generique en pharmacie prix tadalafil

generic cialis tadalafil 20mg buy cialis ebay find tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 5mg tadalafil mylan cialis tadalafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20 mg

tadalafil 20 mg tadalafil cost tadalafil cialis tadalafil tablets generic cialis tadalafil

mylan tadalafil tadalafil 10 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 5mg tadalafil pronunciation cialis tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 01:40
http://cbdoilusd.com/ cbd hemp cbd oil at walmart hemp oil for pain cbd products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 08:27
buy cbd cbd pure cbd store buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 15:32
cbd gummies http://cbdoilusd.com/ cbd drops hemp cbd oil cbd oil store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # thdesFeasp 2020-05-15 19:34
how to lose weight quickly weight loss green smoothie healthy recipes for weight loss golo weight loss fastest way to lose weight

smoothies for weight loss how to lose weight quick weight loss supplements apple cider vinegar weight loss weight loss supplements

https://weight-loss-blogs.com - best way to lose weight
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 19:43
buy cbd oil online [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd gummies walmart cbd gummies buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 02:26
http://buycbdoil11.com/ cbd oils cbd oil at walmart cbd pure cbd pure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toazpPex 2020-05-16 02:44
tadalafil 10 mg tadalafil tablets tadalafil liquid tadalafil canadian pharmacy tadalafil cost

purchase peptides tadalafil prix tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] liquid tadalafil mylan tadalafil prix tadalafil

https://supertadalafil.com/ - cialis tadalafil

cheap tadalafil tadalafil 10mg generic tadalafil tadalafil generic cheap tadalafil

tadalafil generique tadalafil 5 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg tadalafil 10mg prix interactions for tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 09:08
buy cbd oil cbd oil for sale cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 16:06
buy cbd [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd oil for dogs cbd pure hemp cbd cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 22:45
http://buycbdoil11.com/ cbd store cbd near me cbd pure cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 05:32
cannabis oil [url=http://buy cbdoil11.com/ ]pure cbd oil cbd gummies cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ojtpqFeasp 2020-05-17 10:24
apple cider vinegar weight loss losing weight weight loss diet what is noom weight loss program protein shakes for weight loss

quick weight loss healthy diet how to lose weight quick healthy diet medi weight loss

https://weight-loss-blogs.com - losing weight
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 12:14
cbd oil http://buycbdoil11.com/ cbd oil at walmart cbd for sale cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 16:07
http://cbdoilglk.com/ medterra cbd [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oil for dogs cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 22:41
cbd online [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd tinctures cbd oil benefits cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 05:16
best cbd oil cbd tinctures cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 11:56
http://cbdoilglk.com/ cbd drops best cbd oil hemp cbd cbd products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 15:06
cbd pills http://cbdoilglk.com/ cbd for sale medterra cbd cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 18:44
http://cbdoilglk.com/ hemp oil [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oils cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 22:49
cbd oil [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd for dogs cbd capsules cbd products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # igalpPex 2020-05-19 08:58
tadalafil dosage tadalafil cost tadalafil reviews vardenafil vs tadalafil tadalafil 20mg prix

tadalafil 20 what is tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg tadalafil generic cialis 20 mg tadalafil 40 mg

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20mg

tadalafil 20 mg tadalafil 40 mg tadalafil 5mg tadalafil 20 tadalafil 20mg prix

tadalafil citrate tadalafil avis [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic tadalafil online canadian pharmacy interactions for tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 12:08
cbd drops http://buycbdoilwalm.com/ cbd store cbd oil store buy cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 18:47
buy cbd cbd oils hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 01:18
cbd online [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd gummies walmart cbd medic cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hgqzyPex 2020-05-20 01:31
best testosterone boosters 2020 testosterone definition testosterone levels free testosterone best testosterone boosters 2020

testosterone cream testosterone function [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone replacement therapy side effects for testosterone propionate function of testosterone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fyphoFeasp 2020-05-20 03:52
levitra 20 buy levitra online levitra dosage online levitra levitra dosage

levitra dosage levitra 10 mg generic levitra levitra coupon buy levitra

https://drugstoreonliner.com/ - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 07:53
cbd gummies walmart buy hemp oil cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 14:36
cannabis oil [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd near me cbd drops cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 21:26
hemp oil cbd tinctures best cbd oil hemp cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kpxmhPex 2020-05-21 01:19
function of testosterone testosterone propionate how to increase testosterone high testosterone in men how to increase testosterone

testosterone undecanoate testeron [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] best testosterone supplements for men testosterone test testosterone foods

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - best testosterone supplements for men
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 04:08
cbd oil benefits http://buycbdoilwalm.com/ hemp oil cbd hemp cbd pure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 10:51
cbd pure http://buycbdoilwalm.com/ cbd hemp cbd oil cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 17:48
cbd oil for sale best cbd oil hemp cbd cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 21:57
cbd for sale cbd oil benefits cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-21 22:06
cbd cbd oil for dogs cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # guccpFeasp 2020-05-22 00:33
order levitra order levitra levitra price order levitra levitra pills

levitra for sale levitra canada buy levitra levitra 20 levitra 20mg

https://drugstoreonliner.com/ - levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 04:15
buy hemp oil hemp oil for pain cbd tinctures cbd gummies [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 04:51
pure cbd oil cbd tinctures cbd cream cbd pills [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 10:48
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd online cbd medic best cbd oil cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 17:26
hemp oil cbd oil for dogs cbd medic pure cbd oil [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 06:13
cbd pure [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd cream cbd gummies cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ajeftFeasp 2020-05-23 18:16
levitra 10 mg generic levitra online levitra 20mg generic levitra online cialis 20mg

levitra 20mg levitra pills cialis 20mg levitra price levitra for sale

https://drugstoreonliner.com/ - generic levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # chcnaPex 2020-05-24 01:02
testosterone cream for men low testosterone in men Sustanon 350 testosterone undecanoate low testosterone in men

high testosterone in women increase testosterone naturally [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] GP Clen testosterone booster for men testosterone propionate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - GP Test Cyp 250
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ajedrPex 2020-05-27 05:49
best antivirus for windows 10 comodo antivirus https://xantivirusx.com/ - avg antivirus free tinder dating site gay dating https://onlinedatingwow.com/ - free dating sites for seniors the balance sweepstakes wheel of fortune sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - bhg free sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qstgcPex 2020-05-28 07:28
panda antivirus avg antivirus https://xantivirusx.com/ - avast antivirus download free adult dating uncensored naked dating reality show https://onlinedatingwow.com/ - 100% free dating sites no fees hgtv sweepstakes 2019 hgtv sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - diy network sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # apkioPex 2020-05-29 03:49
avast antivirus avast free antivirus download https://xantivirusx.com/ - best free antivirus 2019 free senior dating sites without registering dating sites https://onlinedatingwow.com/ - bumble dating site kwik fill sweepstakes publishers clearing house sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - hgtv sweepstakes central
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nuura lamper 2020-05-29 11:16
Thanks for the good writeup. It if truth be told used to be a leisure account it.
Glance advanced to more delivered agreeable from you!

By the way, how can we keep up a correspondence?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JdbxEnels 2021-01-24 03:14
viagra for sale viagra and cost viagra paypal pfizer viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LbgEnels 2021-02-02 06:34
viagra sales australia buy viagra from canada viagra online overnight shipping getting viagra in new york
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ylnepal.com 2021-02-03 20:43
After looking into a few of the blog posts on your website,
I honestly like your way of blogging. I saved as a favorite it to
my bookmark site list and will be checking back soon. Take a look at my website as well and tell me what you think.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AhkdEnels 2021-02-04 13:11
online pharmacies prescription drug assistance canadian pharmacy uk delivery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jbnbunfox 2021-02-05 23:03
price prescription drugs pharmacy online top rated online canadian pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FvfcSweeN 2021-02-06 05:31
viagra in india price canada drugs pharmacy online viagra online canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AqcfAdemoWerm 2021-02-06 06:45
cialis daily use side effects buy cialis 365 pills canadian cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NncsSweeN 2021-02-07 22:26
viagra where to buy in malaysia order viagra online australia 24 hour viagra delivery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kuikpiell 2021-02-08 20:24
buy viagra germany viagra in canada buy viagra cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LbsxEnels 2021-02-08 23:20
antibiotics generic viagra chewable northwest pharmaceuticals canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kbcxtamy 2021-02-10 02:39
prescription prices comparison cialis daily canada rx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JbbnEnels 2021-02-11 08:22
cialis claritin predam cialis cialis.kapsule
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AhbzEnels 2021-02-11 10:29
cash time personal loans az zip cash payday loan default on online payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # baadservice.com 2021-03-02 04:32
Hello There. I discovered your weblog the use of msn. This is
a really well written article. I'll make sure to bookmark it and come back to
read more of your useful information. Thanks for the post.
I will definitely comeback.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OSRS gold sale 2021-03-17 01:45
I used tto be rcommended this web site thhrough myy cousin. I'm
no longer positive whether this put up is written by wayy of him as
no one else know such distinct approximately my problem.
You are amazing! Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RS Gold 2021-03-17 22:57
hi!,I love your writing so much! share we keep up a correspondence more about your article on AOL?

I require an expert in this space to unravel mmy problem.
Maybe that is you! Taking a lok forward to look you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # worlds of fun hours 2021-03-18 01:52
My brother recommended I might like this web site.
He was once totally right. This submit truly made my day.
You can not consider just how a lot time I had spent for this info!
Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OSRS gold 2021-03-18 02:30
Hi there, yeah this paragraph is truly good and Ihave learned lot
of things from it about blogging. thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canada viagra scam 2021-04-29 18:39
viagra sale canada https://canadaviagrastore.com/ generic viagra canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnooEnels 2021-05-16 04:06
viagra kobieca https://llviagra.com/ viagra date limite d'utilisation
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-16 14:54
Noroxin https://pharmacylo.com/ reputable online pharmacy uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-16 20:21
Epitol https://xlnpharmacy.com/ pharmacy order online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FmrfEnels 2021-05-18 02:39
where can i buy cialis online in canada https://cialisee.com/ cheapest cialis n
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bbshtamy 2021-05-19 22:17
viagra over the counter walmart [url=https://lo xviagra.com/ ]cialis vs. viagra canadian pharmacy viagra 50 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gtnbunfox 2021-05-20 07:59
women in viagra commercials http://jokviagra.com/ how to get prescribed viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-22 02:56
london drugs canada https://pharmacylo.com/ pharmacy technician classes online free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FmrfEnels 2021-05-22 03:05
really really cheap cialis https://cialisee.com/ cialis soft tabs canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-22 10:24
canada prescription plus pharmacy http://xlnpharmacy.com/ pills viagra pharmacy 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brimonidine 2021-05-24 02:59
brimonidine generic combigan eye drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoosepalpCott 2021-05-24 03:17
tadalafil cost walmart tadalafil daily online tadalafil cost walmart https://tadacipetadalafil.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-24 03:17
buy generic cialis online with mastercard where to buy cialis without prescription cheap generic cialis for sale https://tadacipetadalafil.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cyclomune 2021-05-24 05:40
cyclosporine cost cyclosporine
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # combigan 2021-05-24 05:45
buy combigan online brimonidine use
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GrifeExigneeGem 2021-05-24 06:16
https://tadagatadalafil.com/ tadalafil cost in canada [url=https://ap calisetadalafil .com/ ]tadalafil cialis tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DoodaNabStoox 2021-05-24 09:58
where to buy tadalafil on line where to buy cialis without prescription cialis without a prescription cialis without a prescription https://tadagatadalafil.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SmesteSoara 2021-05-24 11:42
cheap generic cialis for sale https://tadalafilol.com/ cheap generic cialis for sale side effects for tadalafil tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-24 17:43
tadalafil tadalafil generic prescription tadalafil online cialis tadalafil [url=https://ap calisetadalafil .com/ ]tadalafil liquid
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GrifeExigneeGem 2021-05-24 18:07
side effects of tadalafil best price usa tadalafil side effects of tadalafil buy tadalafil [url=https://ap calisetadalafil .com/ ]tadalafil without a doctor prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-25 07:49
best price usa tadalafil https://tadacipetadalafil.com/ where to get tadalafil where to buy generic cialis online safely tadalafil drug
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cyclosporine 2021-05-25 09:51
cyclomune cyclosporine emulsion drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SmesteSoara 2021-05-25 10:15
https://apcalisetadalafil.com/ tadalafil cialis [url=https://ap calisetadalafil .com/ ]tadalafil cost walmart buy tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GrifeExigneeGem 2021-05-25 12:17
https://tadacipetadalafil.com/ tadalafil liquid cheapest tadalafil cost tadalafil cost walmart cialis without a prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DoodaNabStoox 2021-05-25 18:12
where to buy cialis without prescription tadalafil drug tadalafil online cheap cialis pills for sale [url=https://ta dalafilol.com/ ]tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-25 18:31
https://cttadalafil.com/ where to buy cialis without prescription tadalafil without a doctor prescription tadalafil generic what is tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GrifeExigneeGem 2021-05-25 20:40
tadalafil order online no prescription [url=https://ta dacipetadalafil .com/ ]tadalafil generic where to buy tadalafil cialis buy generic cialis online with mastercard prescription tadalafil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tamySwa 2021-05-25 23:13
buy cialis no prescription uk [url=https://ck acialis.com/ ]cialis tablets buy cialis online usa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsHtf 2021-05-26 07:28
cialis liquid dosage [url=https://ci alishav.com/ ]cialis available in walgreens over counter?? cialis in australia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unfoxAsd 2021-05-26 08:29
no prescription canadian cialis [url=https://ci alisjla.com/ ]dapoxetine and cialis online cialis with dapoxetine overnight to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DoodaNabStoox 2021-05-26 09:11
https://cttadalafil.com/ cialis cost tadalafil without a doctor prescription tadalafil online tadalafil generic where to buy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoosepalpCott 2021-05-26 10:07
where to buy generic cialis online safely [url=https://ta dalafilol.com/ ]cheap generic cialis for sale canada generic tadalafil buy generic cialis online with mastercard https://tadalafilol.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-26 10:07
tadalafil dosage [url=https://ct tadalafil.com/ ]where to get tadalafil side effects of tadalafil buy tadalis side effects for tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SmesteSoara 2021-05-26 15:05
tadalafil liquid [url=https://ta dalafilol.com/ ]cost tadalafil generic lowest price cialis tadalafil cost walmart tadalafil dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GrifeExigneeGem 2021-05-26 17:30
tadalafil cost in canada tadalafil tadalafil side effects side effects for tadalafil https://apcalisetadalafil.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-26 21:34
side effects for tadalafil [url=https://ta dagatadalafil.c om/ ]buy generic cialis online with mastercard cialis tadalafil tadalafil dosage buy tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoosepalpCott 2021-05-26 21:34
buy cialis pills [url=https://ta dalafilol.com/ ]tadalafil cost in canada tadalafil liquid tadalafil daily online tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brimonidine 2021-05-26 23:06
generic combigan buy brimonidine
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brimonidine 2021-05-27 01:48
brimonidine tartrate ophthalmic brimonidine generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GrifeExigneeGem 2021-05-27 02:37
https://tadalafilww.com/ buy cialis tadalafil online with out prescription tadalafil generic where to buy generic cialis online safely
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoosepalpCott 2021-05-27 08:43
cialis at canadian pharmacy where to buy generic cialis online safely tadalafil cialis https://apcalisetadalafil.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SmesteSoara 2021-05-27 09:55
cheapest tadalafil cost [url=https://ap calisetadalafil .com/ ]tadalafil buy tadalis cost tadalafil generic https://tadalafilww.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DoodaNabStoox 2021-05-27 12:20
https://apcalisetadalafil.com/ buy tadalis [url=https://ta dagatadalafil.c om/ ]tadalafil online with out prescription tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GrifeExigneeGem 2021-05-27 17:53
cheapest tadalafil cost lowest price cialis side effects for tadalafil side effects for tadalafil [url=https://ap calisetadalafil .com/ ]tadalafil without a doctor prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoosepalpCott 2021-05-27 20:13
tadalafil where to buy tadalafil on line tadalafil liquid https://apcalisetadalafil.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsDev 2021-05-30 16:44
pharmacy in vancouver canada [url=https://cj epharmacy.com/ ]foreign pharmacy online pharmacy schools in canada list
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tamySwa 2021-05-31 20:22
cialis super active plus reviews [url=https://ck acialis.com/ ]which is safer viagra or cialis special sales on cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsHtf 2021-06-01 04:33
all day chemist cialis [url=https://ci alishav.com/ ]cialis 20mg price in india cialis controlled substance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-06-05 01:50
online pharmacy technician program [url=https://ph armacyken.com/ ]erectile dysfunction treatment buy prescription drugs online legally
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # สล็อตpg 2021-06-19 23:01
I am sure this post has touched all the internet users, its
really really nice post on building up new webpage.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeg Yoga hongkong 2021-06-24 22:36
Hi, I do belieᴠe this is an excellent sitе.
I stumbledupon it ;) I will return once again since i have book-marked it.

Money and freedom iѕ the best way to chаnge, may yоu be rich and continue to
help other people.

Also visit my blog pߋst; Bokeg
Yogа hongkong
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio bokep 2021 2021-06-30 20:56
I enjoy, lead to I ɗiscovered just what I
used to be having a look for. Yoᥙ've ended my four dаy
long hսnt! God Bleswѕ you man. Have a nice day.
Bye

Here is my blog post ѵidio bοkep 2021
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidoe Bokep 2021-07-01 04:30
It'ѕ nearly imрossible to find educated people on this topic, but you seem
like you knoѡ what you're talking about! Thanks

Feel free to visit my web bllց ... Vidoe Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # สล็อต777 2021-07-08 11:43
I will right away grab your rss as I can't to find your e-mail subscription link or newsletter service.
Do you have any? Kindly let me recognise so that I could subscribe.
Thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # indo xvx 2021-07-09 00:10
Ꮩery good information. ᒪuckу me I found your website
by chance (stumbleupon). I've saved as ɑ faᴠorite for later!


Feel frede to surf to my website;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ทดลองเล่นสล็อต pg 2021-07-11 08:14
Very good site you have here but I was wondering if
you knew of any message boards that cover the
same topics discussed here? I'd really like to be a part of community where
I can get feedback from other knowledgeable people that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เครดิตฟรี 2021-07-11 10:06
Thanks for the marvelous posting! I actually enjoyed reading
it, you will be a great author. I will always bookmark your
blog and will often come back later on. I want to encourage you to continue your great writing, have
a nice afternoon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ทดลองซื้อฟรีสปิน 2021-07-11 14:43
May I just say what a relief to uncover someone who really knows what they're talking about online.

You definitely realize how to bring a problem to
light and make it important. A lot more people must read this and understand this side of your story.
I was surprised that you aren't more popular since you certainly have the gift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ทดลองซื้อฟรีสปิน 2021-07-13 23:39
Thank you for the good writeup. It in fact was a
amusement account it. Look advanced to more added agreeable from
you! However, how could we communicate?

Here is my blog - ทดลองซื้อฟรีสปิน
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ทดลองซื้อฟรีสปิน 2021-07-14 06:04
you are really a excellent webmaster. The site loading pace
is incredible. It kind of feels that you're doing any unique trick.
In addition, The contents are masterpiece. you've performed a wonderful task in this topic!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SLOT1234 joker 2021-07-16 20:01
Hey! Quick question that's entirely off topic. Do you
know how to make your site mobile friendly? My weblog looks weird when viewing
from my apple iphone. I'm trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this issue.
If you have any suggestions, please share. Thank you!


Feel free to visit my web-site; SLOT1234 joker
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Japanese gramdpa 2021-07-18 07:13
Thank yoᥙ a lot for sharing this with all people you actually reсognise
wuat you ɑre speaking approximatеly! Bookmarked.Plea se additionaⅼly talk oveг with my website =).

We will have a link change arrangement among us

Visit my webρage ... Japanese gramdpa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy CBD hemp flower 2021-07-22 19:22
We're a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your site provided us with valuable information to
work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.


Check out my web page buy CBD hemp flower
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # film porno online 2021-07-24 04:11
Ⲟh my goodness! Impressive article dude! Thank you so much, However I am having diffiсulties with yoᥙyr
RSS. I don't understand why I am unaЬle to join it.
Is there anybody else getting similar RSS problems?

Anybody who knows the answer will you kindly respond?

Thanx!!

Alsо visit my web pаge ... film porno online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep xpnas 2021-07-24 21:21
Ԝhat's up every᧐ne, it's my first paү a viѕit
at thiѕ site, and artіcⅼe is rеally fruitgful deѕigned for me, keep up
posting tһesе articles or reviews.

Stop ƅy my page; bߋkep xpnas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep xhamster 2021-07-25 14:50
Hello! І just wanted to ask if you ever have any issues
witһ hɑckers? My last blog (wordpress) was hacked and
I ended up loѕing many months of hard work due to no back up.
Do you have any methods to prevent һackers?

my web site :: bokep xhamster
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambyah Bokep 2021-07-25 22:19
Wow, that's what I was ѕearching for, what a data!
present hеrе att this blog,thanks admin of this
site.

Feel frеe to sᥙrf to my website Ꭺmbyah Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Ngentot Tabte 2021-07-25 23:08
Αn impressive ѕhaгe! I have just forwarded tһis onto а
frіend who was doing a little homewοrk on this.
And he actrually ordered me lunch simply Ƅecauѕe I stumbled upon it for him...
lol. So all᧐w me to reword this.... Thank YOU for the meal!!
But yeaһ, thanks for spending time to discuss this matter
here οn your web site.

Take a look at my webѕite; Bokep Νgentot Tabte
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # streaming bokep hot 2021-07-26 00:06
I was recommendеd this blog by my cousin. I am not surɗe whether this post is written by him as nobody else
ҝnow such detaileⅾ about my trouble. You are wonderful!
Thanks!

Also viѕit my web-site ... streaming bokep
hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jilbab Masturbasi 2021-07-26 17:45
Тhanks fߋr ones marvelous pоsting! I actually enjⲟуed rеding
it, you will be a great author. I will be sure tߋ bοokmark your blog andd definitely wilⅼ
come back frоm now on. I want to encourage continue
your grеat work, have a nice afternoon!

Heгe is my webpage Jilbab Masturbasi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GGASOFTWARE 2021-08-01 09:16
Thank you for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I ill be waiting for your further post thank you once again.

Feel free to surf to my web-site: GGASOFTWARE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indo baru 2021-08-01 11:38
I am reаlly thankful to the owner of this websitе who has shɑred this great post at at this
time.

Check out my websіte ... bokep indo baru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Business Lawyer 2021-08-02 00:05
I think this is among the most vital info for me.
And i'm glad reading your article. But want
to remark on few general things, The site style is wonderful, the articles
is really excellent : D. Good job, cheers

my web site; Business Lawyer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bermain 2021-08-02 10:29
Quality articles or reviews is the crucial to invite the viewers to visit the site, that's what this site
is providing.

My web-site- bermain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep colmek terbaru 2021-08-04 04:50
of cⲟurse like your ᴡebsite but you need to take a look at the spelling
on quite a few of your posts. Sеveral off them are rife with spelling issues and І find it very trouƅⅼesome tо tell tһe truth however I'll certainly come
again again.

my web ѕite; bokeⲣ coⅼmeк terbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RtgEnelsDev 2021-08-04 22:46
generic viagra india viagra brand cheap viagra canada cheap generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtf 2021-08-05 05:59
cialis 20mg canadian pharmacy who voted against cheaper drugs from canada pharmacy drugs store japan pharmacy online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EradsAsd 2021-08-05 22:30
viagra gif viagra price canada viagra ebay active ingredient in viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moundAni 2021-08-06 03:22
online pharmacy ratings canadian viagra online pharmacy men's health mdma online pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # geilporn 2021-08-06 14:45
Aw, thіs was аn extremely good рost. Taking a few miinutes аnd actual effort to create a very good artiсle… but what can I say… I ⲣrocrastinate a lot and don't
seem to gett neaгly anything dߋne.

My webpage :: geiⅼporn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DefEnelsGtv 2021-08-07 11:38
non prescription online pharmacy reviews online pharmacy busted Celebrex best online pharmacies no prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # injury attornes 2021-08-08 15:00
Definitely imagine that that you stated. Your favorite reason appeared to
be at the web the simplest factor to understand of.
I say to you, I definitely get annoyed even as other folks think about issues that they
just do not understand about. You managed to hit the nail upon the highest and
also outlined out the whole thing with no need side effect , other folks can take a signal.
Will likely be back to get more. Thank you

my webpage :: injury attornes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RtgEnelsDev 2021-08-08 20:26
buy generic viagra buy cheap viagra online pharmacy viagra buy viagra professional
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # First page seo 2021-08-09 17:29
This text is worth everyone's attention. Where can I find out more?


my web-site :: First page seo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moundAni 2021-08-09 18:54
reputable online pharmacy uk best rated canadian pharmacies no prescription online pharmacy wellness rx pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DefEnelsGtv 2021-08-11 04:57
canada drug pharmacy Xeloda Tegretol pharmacy online prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RtgEnelsDev 2021-08-12 11:03
buy viagra soft tabs viagra price get viagra buy viagra soft tabs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtf 2021-08-12 21:36
testosterone gel online pharmacy canadian pharmacy for pets Cytotec dominican republic pharmacy online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RnhEnelsDev 2021-08-16 19:17
omeprazole and probiotics omeprazole capsule prilosec for kids prilosec dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtr 2021-08-17 01:54
sexual side effects of cymbalta duloxetine dr 30mg cymbalta side effects weight loss cymbalta dosage 120 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # opentechno.net 2021-08-17 15:30
• Maintain a team effort. There was no management group.


Here is my sit ... opentechno.net
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Darcy 2021-08-21 12:25
Whats up this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have
to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding knowledge so
I wanted to get guidance from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!

Here is my page ... Darcy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hitcounter.ru 2021-08-21 21:01
2007;107(10):17 92-6. J Innt Sooc Sports activities Nutr.


My blog Hitcounter.ru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-29 08:23
My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs. But he's tryiong none the less.
I've been using Movable-type on a number of websites for about a year and am
worried about switching to another platform. I have heard great things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
Any help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot 2021-08-31 14:59
whoah this blog is excellent i love reading your posts.
Keep up the great work! You realize, many people are looking around for this information, you could help them greatly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # woman naked 2021-09-01 18:43
There is a whole lot of details in a naked personals profile
like photographs, videos, account messages and also private blog
sites. These accounts are shielded so that individuals can publish their pictures with utmost personal privacy.
The profiles are categorized by age, location, continent and
a lot extra.

In the beginning, it was a free solution for naked ladies however
the number of signed up participants has actually enhanced since then. Conversation spaces began catering to naked
females as well as they were referred to as "bikini sex conversation areas".


Nowadays, a naked girl can be a member of any of the dating websites
or grown-up personals. There are some circumstances where the proprietor and also moderators have to step in and also ask nude women to eliminate clothing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀 2021-09-02 15:59
It's difficult to find well-informed people on this topic, however, you seem like you know what you're talking
about! Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀사이트 2021-09-02 23:50
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious experience concerning
unexpected feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hangover cure 2021-09-03 16:28
Incredible story there. What happened after? Take care!


Feel free to visit my website hangover cure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # what is hyperfocus 2021-09-06 22:52
Hi, after reading this remarkable piece of writing i am also delighted to share my experience here with mates.


my webpage; what is hyperfocus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # retire to Las Vegas 2021-09-07 02:05
I'm really enjoying the theme/design of your web
site. Do you ever run into any browser compatibility issues?
A handful of my blog readers have complained
about my website not working correctly in Explorer but
looks great in Chrome. Do you have any suggestions to
help fix this problem?

Also visit my web page retire to Las
Vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # What Is EFD 2021-09-08 10:29
Thanks for finally talking about >Jak mnie oszukano - old.samczeruno. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # what is EFD 2021-09-08 15:15
Very quickly this web site will be famous among
all blogging people, due to it's fastidious articles or reviews

Also visit my web page: what is EFD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-09-08 19:15
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów
doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.
Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się na
zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.


Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice
Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się
od roku akademickiego 2019/2020.

Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia
określone w art. 2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,”
o którym była mowa w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.
2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.
Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane
są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej
prowadzone są przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących
dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Helen 2021-09-12 22:37
Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.

I will be sure to bookmark it and return to read more of
your useful information. Thanks for the post.
I'll certainly return.

Also visit my blog post; Helen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelle 2021-09-17 02:03
Right here is the right website for everyone who hopes to understand this topic.

You realize a whole lot its almost hard to argue with
you (not that I actually will need to…HaHa).
You definitely put a fresh spin on a topic that has been discussed for decades.
Excellent stuff, just great!

Look into my homepage - Janelle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fnnielumb 2021-09-17 17:39
coursework master coursework writing uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # stripper Las Vegas 2021-09-17 23:03
If some one needs to be updated with hottest technologies afterward he must
be pay a visit this website and be up to date daily.


Also visit my web blog; stripper Las Vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-09-18 03:50
Hi there mates, pleasant piece of writing and fastidious urging commented here, I am genuinely enjoying by these.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-09-18 08:20
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.

Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się
na zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia
2023 r.

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r.

Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.

1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego 2019/2020.


Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone w art.
2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli
beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym
była mowa w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego
stopnia określonych w art. 2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne. Niestacjonarne studia doktoranckie
były odpłatne. Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady
Wydziałów plany i programy studiów.

Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej
prowadzone są przez jednostki organizacyjne w
zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cnukmound 2021-09-18 10:19
umi thesis phd thesis paper
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannabis near me 2021-09-30 02:29
Hi! I'm at work surfing around your blog from my new iphone 4!
Just wanted to say I love reading your blog
and look forward to all your posts! Carry on the fantastic work!


my website: cannabis near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-10-01 00:04
Make confident you verify the News section for updates on the
most recent lottery news from Australia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-10-02 07:49
This is the perfect blog for anyone who really wants to find out about
this topic. You understand a whole lot its almost hard to argue with you (not that
I personally would want to…HaHa). You certainly put a
fresh spin on a topic that has been discussed for decades.
Wonderful stuff, just excellent!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ada 2021-10-03 05:37
Yes! Finally somrone writes about stone hotels.

Feel free to visit my web site :: Ada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-10-03 13:38
Peculiar article, totally what I was looking for.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-10-07 04:31
Hi, its good article on the topic of media print,
we all be aware of media is a great source of information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # landscape designers 2021-10-07 05:14
If some one needs expert view regarding running a blog
then i suggest him/her to visit this blog, Keep up the pleasant job.Here is my web-site :: landscape designers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambrose 2021-10-07 18:59
Informative article, totally what I needed.


Also visit my blog post ... Ambrose
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female chaturbate 2021-10-07 23:16
Chaturbate is an on the internet dating internet site for
" plump" ladies. Chaturbate permits you to see as well as price images
of attractive Oriental females, and even upload your own photo!
Actually, this solution may be just one
of the initial " cameras" ( photo web sites) on the net that are readily available to
the public.

The whole suggestion behind "chubby women weekend" is to
loosen up, enjoy, satisfy new people, as
well as try brand-new things in a unwinded environment.
A great deal of times, females who are timid
will certainly join a male chatroom since they feel much safer expressing their
sexuality. This is real, but not constantly the case. By
joining a " webcam" like Chaturbate, you can obtain a glimpse into what
it resembles being with a stunning Oriental woman, without having to bother with specific
images showing up on your computer display.

This kind of dating scene can be a bit interesting, specifically
for males. It's been confirmed that lots of ladies take pleasure in the focus of a man who knows how to activate the temptation beauty.

If you have not attempted a "chubby" woman prior to and also are seeking to meet one, I advise
you to do so. You simply may discover the lady
of your desires.


Female chaturbate
chaturbate asian female
chaturbate asian female
chaturbate asian female
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-10-08 09:59
Fantastic goods from you, man. I have understand
your stuff previous to and you are just too wonderful.
I really like what you have acquired here,
certainly like what you are stating and the way in which you say it.

You make it enjoyable and you still care for to keep it wise.
I can not wait to read much more from you.
This is actually a terrific website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dawn 2021-10-09 05:30
I just could not depart your website prior to suggesting that I actually enjoyed the standard information an individual providse in your visitors?
Is gonna be back frequently to inspect new
posts

Look at my web blog: Dawn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Live Draw SDY 2021-10-09 08:25
Spot on with this write-up, I actually belieeve this amazing site needs far more
attention. I'll probably be returning to read through more, thanks forr the advice!


Feel free to surf to my blog :: Live
Draw SDY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fthtelumb 2021-10-09 15:10
viagra nyc viagra and old age
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토 2021-10-09 18:12
I have to thank you for the efforts you've put
in writing this blog. I'm hoping to see the same high-grade blog posts by you later on as
well. In fact, your creative writing abilities has inspired me to get my very own website now ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-10-09 22:43
Excellent post but I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very grateful if you could elaborate a
little bit further. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnmkErads 2021-10-09 22:53
viagra ohne rezept docmorris adolescentes y el viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-10 02:17
You're so interesting! I don't think I've truly read through
something like that before. So wonderful to find another person with some genuine thoughts on this subject.
Really.. thank you for starting this up. This website is one thing
that's needed on the web, someone with some originality!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cntfmound 2021-10-10 04:34
anvandning av viagra viagra po polsku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SnukDall 2021-10-10 07:01
viagra bla resept pastillas baratas viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-10-10 09:13
Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-10-10 11:29
I got this web site from my buddy who informed me concerning this website and now this time
I am browsing this website and reading very informative content
here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Troy 2021-10-10 12:04
It is not my fіrst time to pay a qսik visit this wеbsite, i am visitin this
weƅsite dally and take nice facts from here daily.


Mʏ page ... Troʏ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-10-10 13:54
Hi there, always i used to check webpage posts here early in the morning, as i
enjoy to learn more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-10-10 19:40
I'm extremely impressed together with your writing skills and also with the layout on your blog.
Is this a paid topic or did you modify it yourself? Anyway keep up the
nice high quality writing, it's uncommon to peer a nice blog like this
one these days..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-10-11 00:10
Good day I am so glad I found your site, I really found you by
error, while I was browsing on Yahoo for something
else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks a lot for
a incredible post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all
at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to
read more, Please do keep up the great jo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-10-11 06:22
I constantly spent my half an hour to read this web site's posts everyday along
with a cup of coffee.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # muhammadcenter.com 2021-10-12 03:40
This design is spectacular! You most certainly know how to keewp
a reader entertained. Between your wit and your
videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellenjt job.
I really enjoyed whqt you had to say, and ore thazn that,
hoow yyou presented it. Too cool!

my web-site; muhammadcenter.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-10-12 13:31
Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is truly informative.

I'm gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this
in future. Lots of people will be benefited from your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cntfmound 2021-10-13 02:50
any problems generic viagra bogus viagra emails
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-10-13 03:41
Thanks for finally talking about >Jak mnie oszukano - old.samczeruno. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # poker online 2021-10-13 06:29
I was curious if you ever considered changing the layout of your site?
Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the
way of content so people could connect with it better. Youve got an awful
lot of text for only having 1 or 2 images. Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DnrvEnels 2021-10-14 05:33
cialis 20mg vs viagra 50 mg does viagra work with beta blockers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Best Dumps Shop 2021-10-15 08:52
buy cc with high balance Good validity rate Purchasing Make good job for you Pay on web activate your card now
for international transactions.
-------------CONTACT-----------------------
WEBSITE : >>>>>>Cvvgood☸ Shop

----- HERE COMES THE PRICE LIST -----------
***** CCV US:
- US MASTER CARD = $2,2 per 1 (buy >5 with price $3 per 1).

- US VISA CARD = $2,3 per 1 (buy >5 with price $2.5 per 1).

- US AMEX CARD = $3,2 per 1 (buy >5 with price $2.5
per 1).
- US DISCOVER CARD = $3,5 per 1 (buy >5 with price $3.5 per 1).

- US CARD WITH DOB = $15 per 1 (buy >5 with
price $12 per 1).
- US FULLZ INFO = $40 per 1 (buy >10 with price $30 per 1).

***** CCV UK:
- UK CARD NORMAL = $2,8 per 1 (buy >5 with price $3 per 1).

- UK MASTER CARD = $2,3 per 1 (buy >5 with price $2.5 per 1).

- UK VISA CARD = $2,1 per 1 (buy >5 with price $2.5 per 1).

- UK AMEX CARD = $3,8 per 1 (buy >5 with price $4 per 1).

$5


- UK CARD WITH DOB = $15 per 1 (buy >5 with price $14 per 1).

- UK WITH BIN = $10 per 1 (buy >5 with price $9 per 1).


- UK WITH BIN WITH DOB = $25 per 1 (buy >20 with price $22 per 1).


- UK FULLZ INFO = $40 per 1 (buy >10 with price $35 per 1).


***** CCV AU:
- AU MASTER CARD = $5.5 per 1 (buy >5 with price $5 per
1).
- AU VISA CARD = $5.5 per 1 (buy >5 with price $5 per 1).

- AU AMEX CARD = $8.5 per 1 (buy >5 with price $8 per
1).
- AU DISCOVER CARD = $8.5 per 1 (buy >5 with price $8 per 1).

***** CCV CA:
- CA MASTER CARD = $6 per 1 (buy >5 with price $5 per 1).

- CA VISA CARD = $6 per 1 (buy >5 with price $5 per 1).

- CA VISA BUSINESS = $14 per 1 (buy >5 with price $13 per 1).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # best finance lawyer 2021-10-15 10:40
Hello everybody, here every person is sharing
such experience, therefore it's fastidious to read this website, and
I used to pay a visit this blog every day.

Also visit my blog post: best finance lawyer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fthtelumb 2021-10-16 19:22
quem tem stent pode tomar viagra compare cialis and viagra and levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 회원가입없는 스포츠중계 2021-10-17 00:26
boоkmarked!!, I liқe your web site!

Ϝeel free to surf to my weƄ blog - 회원가입없는 스포츠중계
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # best dumps shop 2021-10-17 00:39
buy cc with high balance Good validity rate Buying Make good
job for you Pay all web activate your card now for
worldwide transactions.
-------------CONTACT-----------------------
WEBSITE : >>>>>>Cvvdumps✶ best

----- HERE COMES THE PRICE LIST -----------
***** CCV US:
- US MASTER CARD = $2,5 per 1 (buy >5 with price $3 per 1).

- US VISA CARD = $2,7 per 1 (buy >5 with price $2.5 per 1).


- US AMEX CARD = $5 per 1 (buy >5 with price $2.5 per 1).


- US DISCOVER CARD = $3,6 per 1 (buy >5 with price $3.5 per 1).

- US CARD WITH DOB = $15 per 1 (buy >5 with price $12 per 1).

- US FULLZ INFO = $40 per 1 (buy >10 with price $30 per 1).


***** CCV UK:
- UK CARD NORMAL = $2,6 per 1 (buy >5 with price
$3 per 1).
- UK MASTER CARD = $3,1 per 1 (buy >5 with price $2.5 per 1).

- UK VISA CARD = $3 per 1 (buy >5 with price $2.5 per 1).

- UK AMEX CARD = $3,1 per 1 (buy >5 with price $4 per 1).

$5,7


- UK CARD WITH DOB = $15 per 1 (buy >5 with price $14 per 1).


- UK WITH BIN = $10 per 1 (buy >5 with price $9 per 1).

- UK WITH BIN WITH DOB = $25 per 1 (buy >20 with price $22 per 1).

- UK FULLZ INFO = $40 per 1 (buy >10 with price $35 per 1).


***** CCV AU:
- AU MASTER CARD = $5.5 per 1 (buy >5 with price $5 per
1).
- AU VISA CARD = $5.5 per 1 (buy >5 with price $5 per 1).

- AU AMEX CARD = $8.5 per 1 (buy >5 with price $8 per 1).

- AU DISCOVER CARD = $8.5 per 1 (buy >5 with price $8 per 1).

***** CCV CA:
- CA MASTER CARD = $6 per 1 (buy >5 with price $5 per 1).

- CA VISA CARD = $6 per 1 (buy >5 with price $5 per 1).
- CA VISA BUSINESS = $14 per 1 (buy >5 with price $13 per 1).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cntfmound 2021-10-17 12:02
viagra for women webmd wieviel kostet viagra mit rezept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # discuss 2021-10-17 13:40
Everything is very open with a really clear explanation of the challenges.
It was truly informative. Your website is very useful. Thank
you for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-10-17 17:18
What i don't realize is if truth be told how you're no longer
really a lot more well-appreciate d than you might be now.
You are very intelligent. You understand therefore significantly
relating to this subject, produced me in my
opinion consider it from a lot of varied angles. Its like women and men aren't involved except it's
one thing to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs great.
Always handle it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-10-17 20:56
What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how concerning unexpected emotions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sexs-foto.vip 2021-10-18 09:52
sexy fotki u shkole [sexs-foto.vip] фото шлюх
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀 2021-10-18 19:04
It's really a nice and useful piece of info. I'm happy that you simply shared
this useful information with us. Please stay us informed like this.
Thank you for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dewa togel today 2021-10-19 07:45
I needed to thank you forr thiss great read!! I definitely
loved every bitt of it. I've got you book marked to look at
new stuff you post…

Feel free to visit my web page; Dewa togel today
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 2021 movies 2021-10-19 14:43
Day of Destiny – Teen family movie about two teen brothers trying
to repair their households woes by traveling again in time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-10-21 23:18
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really
nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark
your website to come back down the road. Many thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-10-22 08:55
Nice answer back in return of this difficulty with solid
arguments and describing all on the topic of that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ฟุตบอลวันนี้ 2021-10-22 10:56
In this text i will explain with practical examples what Handicap
betting in football means. Here is the significant difference: the European Handicap (abbreviated as EH) is at all times an integer quantity, meaning it can be matched with a aim difference.
In an effort to win a draw wager, the favorite must
as soon as again match the stated handicap. 20, 2014, in Tuscaloosa, Alabama, a 42-21 win by Bama.
Alabama, Florida soccer:Bring your No. 2 pencils, Alabama soccer.

The Alabama Crimson Tide (2-0) and Florida Gators (2-0) football groups are scheduled to
meet at Ben Hill Griffin Stadium in Gainesville,
Florida, on Saturday. PaddyPower are offering odds of 5/1 for
both group to win in additional time. Like parlays, all legs or bets of a teaser must
win for the bet to be graded as a winner. The teaser bet is one other form
of a parlay as all of your teams must win for the wager to be
declared a successful one.

Feel free to visit my web site ... ฟุตบอลวันนี้
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin exchange 2021-10-22 14:12
There are lots of different places to find out concerning the most current developments involving how
to invest in bitcoin, whether it be news or
write-ups you discover on the internet or the many wonderful books available
to the public on this extremely subject. One thing that I would certainly recommend, nevertheless, is learning
how to buy bitcoin with a totally free account at a respectable
brokerage company.

The various other point you require to understand about exactly how to buy
bitcoin trading is that the global market for this digital money
takes place 24 hours, five days a week. Unlike conventional assets or securities
market, the globe of electronic currency trading does not close throughout downtime.
This implies you should always have an open trading window, whatever.
There have actually been numerous events where I've made several trades throughout the
very same night! What this indicates for you is that you
have extra chances to take benefit of rising volatility than you would with traditional assets and securities market.


If you genuinely want to find out how to spend in bitcoin trading,
after that you must initially comprehend the three major exchanges where
you can make these kinds of transactions. These are Mt.
Gox, the Slovenia-basedI XpH, and also the Tokyo-based Mt.
Oiha. Both worldwide exchanges often operate in conjunction with each various other,
supplying traders with one of the most thorough
sight of the global
bitcoin trading

https://answers.informer.com/user/farelambba
https://www.tripline.net/rothesowry/
http://www.artvolna.club/user/andyariguw
https://www.argfx1.com/user/sinduricgf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # delta 8 for sale 2021-10-22 15:03
Great article! We are linking to this particularly great post on our site.
Keep up the great writing.

my web site: delta 8 for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # German 2021-10-23 07:00
Takk for at du gir veldig fin skriftlig. Jeg ønsker
kan du holde oppdatere dem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Teodoro 2021-10-25 21:19
Doess your website have a contac page? I'm having problems locating itt but, I'd like too send you
an email. I've got some ideas ffor your blog you might be
interested in hearing. Either way, great website annd I llook forward too seeing
it improvee over time.

Also visit my page: Teodoro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie