Najnowsze felietony

czwartek, 08 styczeń 2015 22:30

Najważniejszy związek Twego życia

Napisał 

Kiedy za małolata dostałem w mordę, zafascynował mnie proces dziejący się w mojej tłuczonej jak mielone głowie; wiedziałem że muszę oddać, że dam sobie radę, ale strach był silniejszy. Jedna część mnie chciała oddać, a druga, niestety znacznie mocniejsza, uciekać - byłem poddany popularnej torturze rozciągania końmi emocji i rozsądku.

Gdy dziewczyna robiła mnie w konia tak ewidentnie, że nawet ja się na tym poznałem, wiedziałem że muszę skończyć znajomość - ale pragnienie łaskotek w jądrach i gorące jak piaski pustyni pocałunki, tłumiły skutecznie zdrowy rozsądek.

Emocja zawsze wygra z logiką

Oczywiście czytałem o podświadomości, ale nie uświadamiałem sobie tego, co to tak naprawdę dla mnie znaczy. Myślę że trzeba osiągnąć jakiś wiek (u mnie to było po trzydziestce), by mocno uświadamiać sobie takie sprawy, głęboko poczuć co to dla nas oznacza. Myśl (muszę się bić) i emocję (bałem się zemsty osiedlowej grupy) traktowałem jako coś jednego, jako wyraz siebie.

Musiało minąć wiele lat czytania, medytowania, bym uświadomił sobie że tak naprawdę te czerstwe, rubaszne i w sumie sympatyczne ciało zwane Markiem, zamieszkują trzy oddzielne osobowości. Jedna to świadomość, logika, żelazne fakty, czyli wiedza że jak się nie będę bił, to będę lamusem którego słabość będą chcieli wykorzystać inni - a druga to podświadomość (zwana przez niekórych duszą), czyli system pamięciowo - skojarzeniowo - emocjonalny o inteligencji trzylatka, który nie rozróżnia czasu i nie umie wyciągać wniosków - ten system bał się panicznie bójki, bólu, przegranej. Trzeci pasożyt w moim ciele to obserwator - mogę obserwować swoje myśli, ich szalony tętent w swej nieszczęsnej, ubijanej kopytami namiętności głowie (umysł świadomy), oraz emocje, skojarzenia, odruchy (podświadomość) - a więc skoro mogę je widzieć, nie mogę nimi być. Tę trzecią część zostawmy w spokoju, ponieważ nie mam najmniejszego pojęcia czym ona jest, chociaż to właśnie ona teraz obserwuje co piszę.

Trzech Muszkieterów

Tak naprawdę wszystkie moje dziewczyny były całowane, pieszczone i rozkosznie wykorzystywane przez Trzech Muszkieterów - monogamia jest więc mitem. Czy to nie zabawne? Ciało Marka nieobyczajnie podryguje jak królik na kobiecym ciele, gryzie, sapie, trzepocze językiem w jamie ustnej spryciuli, chcąc wycisnąć maksimum endorfin ze swego układu wydzielania dokrewnego - a tak naprawdę w trakcie kochania się mamy trzech cwaniaczków, z których dwóch jest jakby na gapę. Obserwator - bezstronny, chłodny podglądacz. Świadomość, umysł, ego - wiadomo, zboczuś; podświadomość, cwaniaczek na krzywy ryj, erotoman. Liczba trzy jest symboliczna; jest nas trzech w jednym ciele, a Panie mają trzy sekretne róż - przestrzenie, gdzie mogą ugościć me trawione żądzą ciało.

Jest wiele definicji szczęścia i spełnienia w życiu. Myślę że stan satysfakcji pojawia się wtedy, gdy świadomość i podświadomość chcą tego samego, podążają w jednym kierunku - wtedy intelektualne decyzje mają wsparcie emocji, potężną ochronę i napęd. W książce "Stosunkowo dobry" opisałem na przykładzie chociażby osobowości mnogiej, jak potężną moc ma podświadomość - to niemalże cuda, chociaż dokładnie opisane przez psychiatrię. Ponieważ przez te wszystkie lata przeczytałem większość książek nie tylko o podświadomości, chciałem napisać coś absolutnie łatwego w odbiorze, coś - co zrozumie nawet głąb kapuściany. Może to megalomania, ale sądzę że się udało. Mam nieopisaną satysfakcję, gdy ktoś kto uważał się za życiowego frajera nagle uświadamia sobie, jaką bombę atomową w sobie nosi. Trudno wierzyć w swoje frajerstwo, gdy się zrozumie jaką ma się moc, siłę.

Telewizyjne ćpuny

Emocje są silniejsze niż logika - to emocje i nawyki nami kierują, a nie umysł świadomy, za to umysł te nawyki wytwarza i daje im siłę, wzmacnia je powtarzaniem, skupianiem na nich swej uwagi. Np. fanatyk złych wiadomości telewizyjnych, tworzy w sobie wzorzec strachu poprzez powtarzanie reakcji lękowej, a z czasem strach przejmuje nad nim kontrolę - zamieniając życie w piekło, wkraczając w każdą życiową szufladkę (związki, finanse, zdrowie). Znam wielu fanów tragicznych newsów, które tak naprawdę są ćpaniem - organizm poddany lękowi wytwarza stan szoku, otępienia. Jeśli ktoś nie radzi sobie z myślami, emocjami, obejrzy telewizję i najnowsze newsy, przejmie się tym co dzieje się po drugiej stronie kuli ziemskiej, po czym jego organizm wytworzy stan otępienia w odruchu obronnym. Jedni ćpają, inni palą, kolejni piją wódę, a są tacy co lubię się "podładować" jakąś tragedią, zgonami, wypadkami.

Jak podświadomość może Ci pomóc w życiu? Gdy trzeba dać w mordę, zaleją Cię takie emocje, że zrobisz to w sposób absolutnie wydajny, kosztem najmniejszych strat dla siebie. Nie chcę żeby wyszło że się chwalę, bo nie ma absolutnie czym, ale już po kilku latach ćwiczenia (worek bokserski, pompki, podciągnięcia codziennie) i postanowieniu że już nikt bezkarnie mnie nie uderzy, w przypadku zagrożenia momentalnie niszczyłem agresora, który miał nade mną przewagę siły i agresji - kiedy ja się bardzo bałem. No cóż, zrobiłem to kilka razy. Podświadomość potrafi w sposób niezwykle potężny zwiększyć siłę, wytrzymałość na uderzenia, trudno opisać te wzmocnienie, bo i niewiele pamiętam.

Szacunek do siebie czyni Cię niewidzialnym dla wrogów

Niekoniecznie jednak musi dojść do bójki - doprowadzenie do niej jest niezależnie od wyniku walki porażką. Podświadomość ma takie możliwości, że agresor nagle poczuje że jesteś spoko, i po prostu odpuści. To już wyższa szkoła jazdy, ale są ludzie którzy umieli tak "ustawić" podświadomość, by właśnie w taki sposób ich broniła. Ktoś kto naprawdę lubi siebie, w ogóle nie sprowokuje nikogo do napaści - ale pojęcie lubienia siebie jest często mylone z pychą, dumą, wyglądem ciała czy zadowoleniem z siebie. Szacunek i życzliwość do siebie, to przede wszystkim selekcja informacji jakie w siebie wpuszczasz swoją uwagą - ktoś kto naprawdę się lubi, nigdy nikogo nie osądza, nie obraża się, wybacza wszelkie krzywdy, nie przejmuje się telewizyjnymi i sąsiedzkimi tragediami, które rujnują zdrowie i szczęście ludzkie - a przede wszystkim nie ma w sobie nawet miligrama poczucia winy, które przyciąga kłopoty jak piwko Państwa ulubionego felietonistę. Mądry człowiek nigdy nie wpuści w sferę swych emocji negatywnych emocji, nie pozwoli by się zagnieździły, wzmocniły i na nim pasożytowały.

Gdy ktoś Cię źle traktuje, do wiedzy (umysł) że ta osoba nie pasuje do Ciebie, dołączą emocje (podświadomość) dyskomfortu na samą myśl o tej osobie. I po temacie wieloletniej miłości, zaczynasz radośnie od nowa, mając czyste emocjonalnie konto - a teraz spójrz jak kończą inni ludzie po rozstaniu; chlanie miesiącami, rozpacz, nienawiść, narkotyki, bójki. Lećmy dalej - jeśli ktoś będzie Cię prowokował, nie zareagujesz jak chce prowokator, ponieważ odczujesz w sobie rozbawienie. Ktoś kto nie ma kontaktu z podświadomością, nie umie jej zmieniać, rozmawiać z nią, poczuje gniew, żal - i kłopoty karno - zdrowotne gotowe. Ale to dopiero początek cudów.

Skąd ten ból?

Jako młody człowiek, przebywając z bogatszymi, bardziej poważanymi w grupie kolegami czy innymi, bardziej znaczącymi ludźmi, towarzyszyło mi gdzieś w tle ciągłe uczucie bycia gorszym, niekochanym, słabym. Gdy byłem z dziewczyną, czułem że jestem brzydki, nieatrakcyjny. Gdy ktoś się źle spojrzał, coś powiedział nieprzyjemnego, wypełniały mnie bolesne uczucia bycia zranionym, rozżalonym - więc atakowałem (pyskowaniem, pięścią w ostateczności), a gdy nie mogłem pojawiało się silne przygnębienie, niepowstrzymana niechęć do życia, tęsknota za śmiercią i unicestwieniem, które jest w istocie pragnieniem by nieprzyjemne emocje nas zostawiły w spokoju. Oczywiście takie uczucia pochodzą z podświadomości, właśnie tak ukształtowanej przez nasz umysł.

Myślałem że jestem nienormalny, więc oczywiście to ukrywałem. By sobie pomóc, korzystałem z tego co znałem, w więc wchodziłem coraz mocniej w katolicyzm, oraz proponowane mi przez otoczenie metody ratunku przed złymi, bolesnymi uczuciami. Ale to wszystko jeszcze mocniej mnie rujnowało, gdyż w świecie nikt nie chce Cię z tego wewnętrznego bólu wyleczyć - bo straciłby źródło utrzymania. Zarabia się na stanie chorobowym a nie zdrowiu, więc wszystko co Ci polecają, może pomóc jedynie na chwilę. Paliłem kilkanaście lat (nie palę dziesięć lat), piłem (ba! piję nadal), ćpałem, medytowałem, modliłem się, miałem dwuletni okres kiedy masowo zaliczałem dziewczyny z czatów, portali randkowych itd. - to wszystko miało swój urok, ale i konsekwencje. Jeśli coś powtarzasz tysiące razy, a ciągle czujesz się źle - to jest to złe.

Drapieżniki Cię nie zbawią

Nagle wydało mi się to wszystko bardzo oczywiste - religia Cię nie zbawi, bo zbawiony nie potrzebuje usług korporacji religijnej. Po co pośrednik, jak masz bezpośredni kontakt z mocą stwórczą? Dlatego pośrednik robi wszystko co w jego mocy, byś tego kontaktu nie miał - bo Twój sukces oznacza ich biedę, utratę władzy i wpływów. Mogą się wyrzynać w walce o wyznawców i wiążącą się z tym władzę oraz bogactwa, ale w tym jednym są zawsze zgodni; Boskość i moc stwórczą trzeba ukryć, zohydzić, skojarzyć z wielkim cierpieniem tak, by ludzie niby tego chcieli, ale jednocześnie się panicznie bali, bo niewielu chce konać w nieludzkich mękach jak rzekomo skonał Jezus. Podobnie jest z lekami - gdyby Cię trwale wyleczyli, te wszystkie profesory i koperty od pacjentów i firm farmaceutycznych by się skończyły - te potężne siły do tego nie dopuszczą. Niesprawne kolano od kilkunastu lat ćwiczeń wyleczyłem zmielonymi skorupkami z jajek - praktycznie darmowa terapia. Pamiętam słowa ortopedy po obejrzeniu wyników tomografii - mam się oszczędzać, na rower już raczej nigdy nie wsiądę (miałem potworne bóle), a teraz co? Ćwiczę codziennie, tak jak lubię. Kopnięcia, boksowanie (ruchy tnące), przysiady - kolano wprawdzie lekko skrzypi, ale silne i nic nie boli.

Później zacząłem pracować z ludźmi, by ze zdziwieniem spostrzec, że nie tylko ja tak mam. Okazało się że wcale nie noszę wielkich cierpień w sobie, bo są znacznie "lepsi" - a co najlepsze, udają na zewnątrz że są szczęśliwi. Całe życie patrzyłem na pokazywane mi obrazki szczęśliwych ludzi, czując się znacznie gorzej - oni są szczęśliwi, a ja? Nie umiem, nie potrafię, czyli jestem nieudacznikiem. Byłem jak Radziecki czieławiek, któremu pokazywano obrazki murzynów z USA jedzących korę z drzew. Oszustwo jest niezwykle subtelne, nie do podważenia w żaden sposób. Ludzie udają szczęście z wielu względów. Na pewno jest to wzbudzenie zazdrości w innych, by myśleli że im się nie udało, nie powiodło w życiu - więc ci też udają szczęście. W efekcie wszyscy są szczęśliwi, a na zwykłej drodze można dostać konkretne manto od przeważnie szczęśliwych szaleńców na drodze, a świat jest ciągle w konflikcie, unurzany w podłości i występku.

Jestem szczęśliwy! Bo się uśmiecham do fotki!

Jak nie możesz kogoś pobić, opluć bo boisz się konsekwencji, wzbudzasz zazdrość - która jest sprawieniem że druga osoba cierpi, boli ją. Szpanowanie to legalna przemoc, ale jeśli rozumiesz dlaczego ktoś udaje, że powodem jest strach i poczucie bycia nikim, przestajesz natychmiast cierpieć - to po prostu społeczna gra. Obecnie do subtelnego bicia po pyskach używa się fejsa, wstawiając przeszczęśliwe fotoski ze srającym wielbłądem, a w tle potężne piramidy i nieodłączny uśmiech. Jesteśmy szczęśliwi! Jesteśmy na wakacjach!

Swoją podświadomość jak mówią specjaliści, trzeba sobie wychować. Warto wytworzyć różnymi technikami (polecam swym uczniom lustro i bogging) odpowiednie nawyki, schematy, zrezygnować ze starych, szkodliwych. Ale w ciągu lat pracy z podświadomością zauważyłem jedno - możesz pracować nad nią latami, naprawdę dużo zmienić, ale jest jej rdzeń czy część, którego według mojej wiedzy zmienić się nie da. I tu już trzeba ustąpić.

Dobro rodzi dobro, zło rodzi zło

Ludzie wchodzą w związki by osiągnąć przyjemność, najczęściej płynącą ze spełnienia obywatelskiego obowiązku. Hajtają się, mężczyzna płodzi dwójkę dzieciątek, buduje dom i sadzi drzewo, małżonka wraz z utratą jędrności skóry i piersi popada w coraz większą rozpacz, obwinia męża za swój nawyk bycia nieszczęśliwą, żałuje że nie wyszła za miliardera bo chociaż wygodniej by żyła... standard. To nawet nie musi być przyjemność, a wystarczy uniknięcie nieprzyjemności, jaką dzień w dzień z rozkoszą sprawiają nam znajomi i rodzina "znalazłaś kogoś?", "kiedy dzieci?", "zostaniesz starą panną".

Przecież jeśli człowiek skacze z wysokiego piętra w trakcie pożaru, to nie robi tego dla przyjemności, tylko by uniknąć uduszenia czy spalenia żywcem - podobnie ma się sprawa z założeniem rodziny. To nie jest sport dla każdego, a wmawia się nam że każdy powinien tak żyć. To skąd ci wszyscy sfrustrowani, nieszczęśliwi ludzie? Z radosnych, spełnionych rodzin? Jak dobro może ukształtować złość, gniew, rozpacz i nienawiść?

Liczą się Twoje wzorce, nie słowa

To nieważne czy tata jest naukowcem, wie co mówić jak zaprogramowany robot - ważne czy tatuś czuje się spełniony, czy reaguje spokojem i twórczym podnieceniem na kłopoty - wtedy tak reagować będzie dziecko, bo takie zachowanie skopiuje i uczyni swoim. Jeśli tata mówi mądre rzeczy, cytuje mądre czy święte książki a skacze w stresie, wychowa wariata. I co z tego że masz wiedzę, skoro o szczęściu i zachowaniu decyduje podświadomość?

Po latach obserwacji siebie, zrozumiałem chyba najważniejszą rzecz w swoim życiu - zanim stworzę zgodny, harmonijny związek z kobietą, muszę najpierw stworzyć taki związek ze sobą, czyli ze swoją podświadomością. Jeśli Ty jako umysł chcesz w jedną stronę, a emocje w drugą, będziesz cierpiał - a gdy cierpisz, Twoja podświadomość przyciąga cierpienie ukryte w pazłotku rzekomego szczęścia. Poznasz osobę z którą będziesz tak niekompatybilny, że zaznasz tylko cierpienia. Jestem szczęśliwy! Wrzaśnie obrażony czytelnik. Nie, jesteś na haju hormonalnym zakochania, który im większy, tym większe rozczarowanie i rozpacz po sobie zostawia - co jest celowym działaniem podświadomości. Jestem dziesięć lat w związku i jestem szczęśliwy, chamie! Powtórnie wrzaśnie urażony czytelnik. Łgasz mój drogi, łgasz przed sobą i przede mną. Szczęście to stan, gdzie nie musisz już niczego udowadniać, o co więc walczysz bluzgami i donosami, szczęśliwcze?

Hormonalny szał pieprzenia

Gdy masz inne pomysły na życie niż podświadomość, pojawia się rozpacz, smutek, ból, rozdarcie. Skoro nie masz wsparcia emocji, wszystko co dotkniesz zmieniasz magiczną mocą niezadowolenia w gówno, a i sama podświadomość się nie spełni, jeśli i Ty za nią nie pójdziesz. W tej sytuacji tworzenie z kimś relacji, gdzie trzeba emanować szczęściem, jest wielką pomyłką. Bo jeśli nie masz szczęścia, to wchodzisz w relacje by je brać - a ponieważ przyciągasz do siebie osoby nieszczęśliwe, one też chcą od Ciebie szczęścia. W efekcie gdy minie szał pieprzenia i zakochania, pojawiają wzajemne pretensje, rozczarowanie, a później idzie już samo - walka, nienawiść, zazdrość, i jeśli kredyt hipoteczny pozwoli - rozwód.

Trzeba sobie ułożyć związek z podświadomością - uznać co można zmienić, by lepiej reagować, ale też dać podświadomości w kilku jej ulubionych działaniach wolną rękę; czyli doprowadzić do kompromisu. To niestety wymaga lat pracy, a ludzie chcą wszystko na już - więc cierpią. Jeśli kilkadziesiąt lat się dołowałeś, stworzyłeś potężny nawyk - żeby go zmienić, trzeba poświęcić sporo czasu. Są techniki znacznie go skracające, ale to i tak trwa. To nie jest sport dla frajerów, tylko dla bystrych, konkretnych kolesi co chcą zapier... a nie liczyć że wygrana w totka da im szczęście. No cóż, nie da.

Najważniejszy związek w życiu

Związek z Twoją podświadomością, jest najważniejszy. Żona Cię zostawi gdy zbankrutujesz, dzieci mogą się wypiąć, zdrowie minie - ale podświadomość jest z Tobą na jawie i śnie, zawsze Cię bezwarunkowo kocha. Mało tego, ona może Ci wszystko zwrócić w dwójnasób. Możesz mocniej kochać, mieć więcej pieniędzy, być szczęśliwszy... największy nawet upadek nie oznacza końca, jest wezwaniem by porzucić zewnętrzny świat, i skupić się na sobie, na swej podświadomości. To Twój najwierniejszy przyjaciel, najukochańszy i najwierniejszy stróż... nikt nigdy tak mocno Cię nie pokocha. Dlatego musisz o tę cudowność dbać, dopieszczać, karmić najpiękniejszymi myślami, wizjami; napoić sztuką, muzyką wyższych sfer, nażyźnić szacunkiem i miłością. Wtedy Ona Ci odda po stokroć to, co jej dałeś - czyli to, na czym skupiałeś uwagę. Jeśli na poczuciu dobrobytu, dostaniesz bogatwo którego nie zniszczy komornik, podatki ani złodziej. Jeśli poczucie ochrony, przejdziesz przez Targówek nocą przebrany za transwestytę i nie tknie Cię żadna cuchnąca gównem, wódką i musztardą pięść.

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.


---------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 38854 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+2 # Dzimi 2015-01-08 23:19
"Obecnie do subtelnego bicia po pyskach używa się fejsa, wstawiając przeszczęśliwe fotoski ze srającym wielbłądem, a w tle potężne piramidy i nieodłączny uśmiech."

Mistrzowskie zdanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Lebowsky 2015-01-08 23:50
Jeszcze nigdy nie widziałem na Targówku nikogo w ten sposób ubranego :)
A tekst - jak zwykle - trzyma poziom.
Dodam jeszcze, że już od dawna boję się, że zaczniesz Marku kręcić się wokół własnego ogona, bo ile można pisać o podobnych rzeczach.
Potem przychodzi strach, że może to doprowadzić do tego, że będziesz rzadziej publikował.
Następnie pojawia się nowy tekst i lęk mija :)
I tak na okrągło.

Zaciekawił mnie fragment:
"ale jest jej rdzeń czy część, którego według mojej wiedzy zmienić się nie da. I tu już trzeba ustąpić"
- mam nadzieję, że będzie rozwinięcie, czyli c.d.n.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # agata 2015-01-09 09:20
Zaciekawił mnie fragment:
"ale jest jej rdzeń czy część, którego według mojej wiedzy zmienić się nie da. I tu już trzeba ustąpić"
- mam nadzieję, że będzie rozwinięcie, czyli c.d.n


też to zauważyłam, czyżby jakieś nowe wnioski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-01-09 10:52
Też myślę, że są sfery których nie warto drążyć. Jeżeli będzie taka potrzeba, zmienią się same.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # siostra 2015-01-09 12:53
Dlaczego nie warto drążyć , bo co?
Czym jest rdzeń podświadomości, / jest jakaś definicja?/, czy jest stały czy zmienny, jednakowy u wszystkich ludzi ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # ck 2015-01-09 15:46
Jednakowy i to bardziej sfera nadświadomości. To dlatego prawdziwi, podkreślam prawdziwi, hipnotyzerzy mogą robić to co czasem robią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ckm 2015-01-10 21:07
https://www.youtube.com/watch?v=sAz2bRy8-L8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ck 2015-01-10 21:59
I kto tu jest ckm ? :D
Ps. Nie tylko diabeł tkwi w szczegółach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2015-01-09 20:55
Tylko takie odczucia mam, że to jest tak jakbyś chciała zgłębić strukturę fali zbliżając się do niej, używając coraz silniejszego mikroskopu - a tak naprawdę potrzeba się od niej oddalić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-09 15:43
Wnioski to ja już od lat mam dość dokładne - ale łączą się one z wersją ezoteryczną podświadomości, a więc z duszą. Ja to rozumiem tak, że ona ma swoje określone zdolności, coś w czym jest unikalna - ale żeby to odkryć, trzeba się napracować, trzeba w ogóle czuć że ma się duszę :)

I z tego punktu widzenia, podświadomości nie da się "wychować" tak do końca - dlatego wszyscy coache mówiący o sukcesie i bogactwie dla każdego, trochę mijają się z prawdą.

Przyznam że w tym temacie mam dużo wiedzy teoretycznej, ale bardzo mało własnej, więc póki co nie odważę się o tym pisać, bo jest zbyt duża szansa że się pomylę. Sam to badam, ale idzie jak po grudzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # ! 2015-01-09 15:51
...zatem, to tylko hipoteza, bo na teorię składają się dowody :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś uczennica 2015-01-09 00:39
petarda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bronek 2015-01-09 01:10
Jak zwykle rozjebałeś system! Brawooo !!!

Te Twoje teksty to "pokarm" najwyższej jakości...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2015-01-09 08:07
Eckhart Tolle o tym mówił ,,Akceptacja nie akceptowalnego to najpotężniejsze uczucie wdzięczności na tym Świecie''
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # synAdolfa 2015-01-09 11:09
Dziekuje Marek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ziomek 2015-01-09 12:50
Macie jakies wskazowki jak poznac ze laska was zdradza?

Nie chodzi mi o jakies bzdury w stylu ze mniej w domu przebywa, albo ze sie maluje lepiej jak idzie do znajomych, bo ktos kto ma IQ na normalnym poziomie przeciez tego nie bedzie robil i tak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2015-01-09 15:44
Podnieś swoją samoocenę, a przestanie Cię to interesować. Uzależnianie swojego szczęścia od cipy i jej dostępności, to piekło na ziemi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rysiek$ 2015-01-09 20:08
Amen :) Nie szukać, nie pilnować, puścić wolno. Zasada zero tolerancji i masz z bani. Poza tym jeżeli to TY jesteś wartością w relacji to ona prędzej się zesra niż puści ;) a nawet jak to JEJ strata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ziomek 2015-01-16 22:51
Spoko, kumam. A co z chorobami, jak sie z kims bzyka nie chce sie czyms zarazic?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Maciek 2015-01-09 16:39
Myślę, że może Marek nigdy nie spotkał szczęśliwego człeka bo ... szczęśliwi ludzie nie muszą z nikim się spotykać ani czegokolwiek komukolwiek przekazywać. Ot, żyją we własnym Edenie. Zgodzę się z tym, że musi być ich piekielnie mało, bo niby gdzie i skąd mają się nauczyć jak być szczęśliwym ? Powiedzmy jednak, że ktoś jest takim oświeconym farciarzem. Czy będzie on wchodził na samczeruno i krzyczał - TO JA ! TO JA ! ? Raczej wątpię. Nawet jeśli tu zajrzy to przeczyta z zainteresowanie m kilka artów i ... popłynie dalej. Nie będzie komentował, spierał się, przekonywał kogokolwiek do czegoś. Mam bowiem wrażenie, że taka osoba będzie wiedziała doskonale, iż wytłumaczenie komuś czym jest prawdziwe szczęście to tak, jakby opisywać ślepemu od urodzenia kolory. Hm, ponieważ ja piszę te słowa to widać szczęśliwy naprawdę nie jestem. Szczęście chyba nie potrzebuje towarzystwa :)Szacunek dla Marka, że mu "się chce". Pytanie tylko czy nie patrzy na wszystko zbyt subiektywnie. No ale kto w końcu powiedział, że Mu nie wolno ? Jego strona, oczywiście, że Mu wolno. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Żmija 2015-01-09 18:55
Cytuję Maciek:
Myślę, że może Marek nigdy nie spotkał szczęśliwego człeka bo ... szczęśliwi ludzie nie muszą z nikim się spotykać ani czegokolwiek komukolwiek przekazywać. Ot, żyją we własnym Edenie. Zgodzę się z tym, że musi być ich piekielnie mało, bo niby gdzie i skąd mają się nauczyć jak być szczęśliwym ? Powiedzmy jednak, że ktoś jest takim oświeconym farciarzem. Czy będzie on wchodził na samczeruno i krzyczał - TO JA ! TO JA ! ? Raczej wątpię. Nawet jeśli tu zajrzy to przeczyta z zainteresowaniem kilka artów i ... popłynie dalej. Nie będzie komentował, spierał się, przekonywał kogokolwiek do czegoś. Mam bowiem wrażenie, że taka osoba będzie wiedziała doskonale, iż wytłumaczenie komuś czym jest prawdziwe szczęście to tak, jakby opisywać ślepemu od urodzenia kolory. Hm, ponieważ ja piszę te słowa to widać szczęśliwy naprawdę nie jestem. Szczęście chyba nie potrzebuje towarzystwa :)Szacunek dla Marka, że mu "się chce". Pytanie tylko czy nie patrzy na wszystko zbyt subiektywnie. No ale kto w końcu powiedział, że Mu nie wolno ? Jego strona, oczywiście, że Mu wolno. :)

Maciek, całkowicie zgadzam się z Tobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-09 19:21
Takie prawdziwe szczęście, jest możliwe wg. mojej wiedzy w dwóch przypadkach - ktoś jak Tolle całkowicie wycofa się z byciem ego, więc jego wariactwa postrzega już z oddalenia, nie daje się wciągać w jego sztuczki. Drugi to człowiek, który nakłonił swoją podświadomość do uwielbienia dla Boskości, poczuł ją i poświęcił się dążeniu tylko i wyłącznie do niej.

Obie te prace są monstrualne - myślę że urodziłem się z szansą na dostąpienie tego stanu, ale wiem że wymaga to ode mnie bezustannej pracy, kryzysów, obserwacji i niezwykłej ostrożności, także we śnie. Mam może 1% szansy, a od urodzenia widzę że do tego podążałem. Większość ludzi nawet nie ma takiej szansy. Ile więc jest tych szczęśliwych? Strzelam - w Polsce dwanaście osób. Ile z nich nie korzysta z komputera, bo żyje z pracy rąk?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek$ 2015-01-09 20:09
A mnie Marek policzyłeś? Ja jestem naturalnie szczęśliwy :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Edek 2015-01-09 17:24
Czy możesz napisać coś więcej (lub dać linka) o leczeniu skorupkami z jajek? Wiadomo, wapń, ale chodzi o to jak stosować. Pisał o tym Tombak, niestety, ogólnikowo.
Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-09 19:22
Wpisz to w google i masz całą wiedzę :) Suszysz na kaloryferze jakieś trzy dni, mielisz w młynku do kawy na proszek, wsadzasz do słoja i do lodówki, bierzesz wieczorem pół łyżeczki - pierwsze kilka dni większe sranie, później mija. Warto robić przerwy, by organizm się nie przyzwyczaił za bardzo.

Kości siadają też od stresu, więc wybaczanie i praca z samooceną, by zminimalizować wpływ stresu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Edek 2015-01-10 17:46
Dzięki. W sprawie kości polecam też hasło KOLAGEN. Nie tylko wapń.
Zdrówka : )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # asiek 2015-01-13 22:48
Proponuje tez picie aloesu z sokiem z cytryny i oliwa, najlepiej z samego rana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Żmija 2015-01-09 19:27
Marku, piszesz mądre felietony, które czytam z zainteresowanie m, masz sporo ludzi którzy Ci kadzą, ale we mnie jakoś nie wzbudzasz sympatii. Zastanawiałam się dlaczego? Otóż moim zdaniem masz w sobie jakąś złośliwość i zarozumiałość, która zniechęca. Myślę, że nie obrazisz się bo przecież "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Przepraszam za szczerość, ale tak Cię odbieram. Wiem, że posypią się na mnie gromy jaśniste, ale trudno. :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek$ 2015-01-09 20:11
Jednym z bazowych etapów samorozwoju jest dojście do stanu, gdzie otoczenie zewnętrzne nie ma wpływu na to co myślisz albo co i w jaki sposób mówisz. To jest przedszkole a że ludzie mają problem bo czyjaś wiedza budzi w nich niechęć i strach to już jest ich problem a nie tego, który ją posiada. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2015-01-09 21:48
Cytuję Żmija:
Marku, piszesz mądre felietony, które czytam z zainteresowaniem, masz sporo ludzi którzy Ci kadzą, ale we mnie jakoś nie wzbudzasz sympatii. Zastanawiałam się dlaczego? Otóż moim zdaniem masz w sobie jakąś złośliwość i zarozumiałość, która zniechęca. Myślę, że nie obrazisz się bo przecież "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Przepraszam za szczerość, ale tak Cię odbieram. Wiem, że posypią się na mnie gromy jaśniste, ale trudno. :sad:

Wiesz czasami nie lubimy w innych tego czego sami posiadamy :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Żmija 2015-01-11 18:51
Cytuję Sylwia:
Cytuję Żmija:
Marku, piszesz mądre felietony, które czytam z zainteresowaniem, masz sporo ludzi którzy Ci kadzą, ale we mnie jakoś nie wzbudzasz sympatii. Zastanawiałam się dlaczego? Otóż moim zdaniem masz w sobie jakąś złośliwość i zarozumiałość, która zniechęca. Myślę, że nie obrazisz się bo przecież "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Przepraszam za szczerość, ale tak Cię odbieram. Wiem, że posypią się na mnie gromy jaśniste, ale trudno. :sad:

Wiesz czasami nie lubimy w innych tego czego sami posiadamy :lol:


"Wiesz czasami nie lubimy w sobie tego czego sami NIE posiadamy"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # asiek 2015-01-14 01:06
Kochana Zmijko czy to jest az tak wazne, ze Mareczek wedlug Ciebie jest zarozumialy i zlosliwy. Sama piszesz, ze czytasz jego felietony z zainteresowanie m, wiec z nich wyciagaj pozytywne wnioski dla siebie. To wg. mnie jest najwazniejsze. A to jaki kto jest pozostaw im samym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Widmo Geniusza 2015-01-10 04:18
Ja doświadczyłem prawdziwego, niezmąconego szczęścia w dniu dzisiejszym (a właściwie to już wczorajszym), kiedy to w całym moim regionie( w promieniu kilkudziesięciu km od mojego domu) wszędzie wyłączył się prąd z powodu awarii, a całe miasto spowiła ciemność. Momentalnie przyszło uczucie spełnienia, nirwany i błogostanu, gdy całe to elektroniczne g*wno, z którego epatują i bombardują nas treściami, które mają nas "uszczęśliwić", czyli dawać chwilowe, coraz słabsze zastrzyki satysfakcji, aż w końcu doprowadzić nas do gnoju. Wiecie co zauważyłem? Jak tylko odłączono to zasilanie to wszyscy, którzy znajdowali się dookoła mnie tak jakby nagle wyszli z jakiegoś transu, czy obudzili się z potwornego koszmaru. Dosłownie tak to wyglądało, jakby w danej chwili każdy się przeprogramował . I poczułem w jakiś nieokreślony sposób, że wreszcie jest tak jak wszędzie być powinno. Nagle rodzina przypomniała sobie po dwudziestu latach o swoim istnieniu, a nie tylko , laptopa, odbiornika, wieży, telefonu, mp3, i ekranu który rzyga już tonami słodkich westchnień, pięknych wyretuszowanych postaci, scenami przemocy, seksu i innych gówien (niedługo książeczki do nabożeństwa będą reklamować pornolem).
Zobaczcie co my sobie zrobiliśmy, albo co nam zrobiono. Ludzkość uprzykrzyła sobie życie niemiłosiernie i mimo tych wszystkich bajerów, które możemy kupić i które miały ułatwić nam życie to jesteśmy, że tak to naukowo ujmę w czarnym doopsku.
Kiedyś homo sapiens zmuszony przetrwać znalazł pierwszą lepszą jaskinię i się w niej urządzał. Nie przyszli tam komornicy, policja( bo nie ma setek papierów, pozwoleń i uprawnień własnościowych) , a teraz żeby zdobyć lokum i legalnie w nim zamieszkać, przeciętna osoba musi zapi*dalać latami. Tak sobie ułatwiliśmy życie. Medycyna bardzo nam pomaga...przedł użać życie, które spędzimy jako nieszczęśliwy, potrzebujący nowego ajfona, ciuchów i zabiegów gnój, bo tak się nas programuje. Po co długie życie, jeśli nie będzie szczęśliwe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-01-10 04:26
Aha, zapomniałem o czymś wspomnieć.
Mój pies jest mistrzem świata w karate, MMA, bjj, muay thai, vale tudo, sambo, judo, kick boxingu, zapasach, boksie zawodowym, kung fu, taekwoondo we wszystkich kategoriach wagowych. Dla zainteresowanyc h sportami walki, tak wygląda profesjonalny chwyt na staw nadgarstkowy. Nie ma bata, żeby dres, któremu takie coś założycie dał radę się wywinąć, no ale to trzeba umieć, pierwszy lepszy laik nic tu nie wskóra:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-01-10 04:29
No i czemu link się nie wkleił? http://fotoo.pl/show.php?img=654499_haha.jpg.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-10 10:16
Prawie jak Najman :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2015-01-10 23:14
Nie nabijaj się z mistrza świata. Gdyby nie on to już dawno byłoby po mnie. Pozwól, że opowiem Ci tę historię, żebyś dowiedział się jak to się wszystko zaczęło. Pewnej nocy wracałem sobie z grilla u znajomych do domu, bujając się jak zwykle i nie budząc owym faktem najmniejszego respektu pośród mijanych przechodniów. Gdy przechodziłem przez jedną z ciemnych opuszczonych uliczek odwróciłem się i przez chwilę odniosłem wrażenie, że w ciemności i mgle, o kilkadziesiąt metrów dalej widzę zarys jakiegoś małego, okrągłego kształtu. Nagle kształt rozmył się, a ja stwierdziłem, że musiało mi się coś przywidzieć. Gdy zamierzałem skręcić w kolejną uliczkę, wtedy zza rogu wyłoniło się dziesięciu kwadratowych, żylastych, głośno i rubasznie śmiejących się karków, znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego i zadali mi rutynowe pytanie czy mam jakiś problem. Gdy odpowiedziałem twierdząco, jeden z nich wyciągnął maczetę, drugi nóż, a trzeci pałkę teleskopową, a reszta zacisnęła pięści i otoczyli mnie, wciąż utrzymując postawę jak gdyby nosili telewizor...Gdy pierwszy już brał zamach, by mnie uderzyć to odniosłem wrażenie, że między postaciami błysnął z niebywałą szybkością jakiś czarny, rozmazany kształt, oni też chyba coś zauważyli bo ich uwaga na chwilę skoncentrowała się w punkcie, gdzie ta plama się pojawiła. Nagle zgasły wszystkie uliczne latarnie w promieniu kilkudziesięciu metrów i słyszałem tylko narzekania karków, obficie okraszone przekleństwami. Nagle krzyk, krzyk grozy i bólu...Któryś z nich musiał oberwać. Słyszałem tylko okrzykli, pełne bólu, niewymownego cierpienia: "Co to k*rwa, co to k*rwa jest?" Zapadła cisza, niezmącona cisza i nagle z ciemności dobyło się ciche pytanie, któregoś z karków: "Władek, władek, żyjesz kurwa?" Głuche uderzenie..."Co to znowu było k*rwa? Spadamy stąd!" Kolejny krzyk, ból, strach, coś opryskało moją twarz...z przerażeniem stwierdziłem, że to krew, stałem sparaliżowany i przerażony, nagle rozbłysło światło i ukazał mi się on...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-01-10 11:10
Marek, wiele razy pisałeś, że pracowałeś z ludźmi za darmo a oni wylewali na Ciebie szambo zakłócając w pewnym stopniu Twoja równowagę. Jak sądzisz, czy wsparcie dla np bardzo atrakcyjnej kobiety, gdzie jako zwrot dostajesz zajebisty seks jest układem uczciwym czy nie? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-01-10 11:58
Jeśli te wsparcie nie niszczy Twojej podświadomości, nie daje jej złych wzorców (przez seks potężnie się instalują) - to tak. Ale niestety takie układy są niekorzystne, bo przyzwyczajasz się do Pani, a co dalej to już sam wiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Zdziwiony... 2015-01-10 11:17
Marku, Bracia Samcy....

Zacząłem uprawiać bogging jakoś w połowie grudnia, od tygodnia zaczynają się dziać małe cuda...

Nie mogę tego pojąć...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-10 11:59
Olej te zmiany, nie myśl o nich, nie podniecaj się nimi - miną, a miejsce cudów powinien zająć głęboki spokój i cicha radość. Póki co jesteś na początku drogi, fala jest w górze - im mocniej się podekscytujesz górą, tym boleśniejszy będzie dół. Pracować dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zdziwiony... 2015-01-10 12:27
Na pewno masz rację, ale człowiek po tylu latach jakiegoś marazmu jest niesamowicie tym podniecony...dz isiaj się też przeraziłem jaka to jest wielka moc właściwej rozmowy z podświadomością ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Mira 2015-01-10 18:00
A CO TO JEST BOGGING?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # ck 2015-01-10 19:02
A CO TO JEST GOOGLE? ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ck 2015-01-10 22:01
Mój Boże, za życzliwą poradę by nauczyć się samemu szukać i nie zadawać zbędnych pytań minusują...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # . 2015-01-10 22:36
Cytuję ck:
Mój Boże, za życzliwą poradę by nauczyć się samemu szukać i nie zadawać zbędnych pytań minusują...

akurat :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ck 2015-01-10 23:15
Boże Ty widzisz i nie grzmisz ! :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # . 2015-01-10 23:32
Cytuję ck:
Boże Ty widzisz i nie grzmisz ! :cry:

nie zaczepiaj mnie, bo pożałujesz :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ck 2015-01-11 00:58
www.youtube.com/watch?v=tp0s27tIqRY

Call of the wild I'm a lunatic child
I wait in the bush, I watch you and smile
Dinner's at eight, I can't hardly wait
I'll eat you alive, baby don't you be late
:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # . 2015-01-11 01:11
Cytuję ck:
www.youtube.com/watch?v=tp0s27tIqRY

Call of the wild I'm a lunatic child
I wait in the bush, I watch you and smile
Dinner's at eight, I can't hardly wait
I'll eat you alive, baby don't you be late
:P

cool translation.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # . 2015-01-11 01:25
Cytuję ck:
www.tekstowo.pl/

:P[/quot[quote name="ck"]www.tekstowo.pl/

:P

dobrze Ci idzie. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ck 2015-01-11 01:36
Naprawdę ?
Przedwczoraj poszło mi dobrze. :zzz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Przemas 2015-01-11 00:08
Dosłownie przed chwilą siedzieliśmy sobie z moją dziewczyną i hihi haha "miś co by było gdy by się okazało, że jestem w ciąży? zająłbyś się mną i dzidzią?". Na co ja w żartach, że pewnie że bym się zajął o ile test DNA byłby pozytywny. No i tutaj wielki bulwers z jej strony, " ale jak to? gdybyś zrobił taki test to ja bym z Tobą zerwała momentalnie bo to brak zaufania", na co ja "ale przecież skoro byś wiedziała, że na 100% wyjdzie pozytywny to z czym masz problem?". A ona na to: " z tym, że to oznaka braku zaufania itp itd" Teraz wielkim fochem zajechała mimo iż rozmowa była czysto hipotetyczna i teoretyczna. Muszę to teraz jakoś odkręcić w żart, że przecież bym tak nie zrobił (co oczywiście jest nieprawdą).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zdziwiony... 2015-01-11 01:46
Nie odkręcaj tego, niech wie, że nie grania w chuja z Tobą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Widmo Geniusza 2015-01-11 01:46
Zacznij chodzić po nocach do klubów, pubów, na imprezy i do burdeli, pisać przy niej tajemnicze smsy, a jak ona zacznie mieć pretensje i spróbuje Cię sprawdzać to powiedz: "O co Ci chodzi? Nie ufasz mi?"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # ester 2015-01-11 18:18
Cytuję Żmija:
Marku, piszesz mądre felietony, które czytam z zainteresowaniem, masz sporo ludzi którzy Ci kadzą, ale we mnie jakoś nie wzbudzasz sympatii. Zastanawiałam się dlaczego? Otóż moim zdaniem masz w sobie jakąś złośliwość i zarozumiałość, która zniechęca. Myślę, że nie obrazisz się bo przecież "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Przepraszam za szczerość, ale tak Cię odbieram. Wiem, że posypią się na mnie gromy jaśniste, ale trudno. :sad:


Widzę , że nie ma chętnych, niech będzie - pierwsza rzucam kamieniem:D
Starzejący się mężczyzna to erudyta , samoudoskonalon y duchowo mentor, uprawiający sporty, czynny seksualnie do setki-krótkodys tansowiec, po czterdziestce przebierający w nastolatkach jak w ulęgałakch/ tylko w tych inteligentnych: D/, kotwiczący w rzeczywistości zbudowanej na chłopięcych iluzjach i kółkach zainteresowań; zaczyna palić marichuanę:D Wrażliwy, należy dodać, zdolny do największych poświęceń/ na jednej imprezie gubi sporo płynów ustrojowych :D/ .
A kobieta, to popadająca w filantropię zgorzkniała samica. Jej ścieżka jest ściśle wytyczona : pobożność , dobroczynność / zakłada schroniska dla zwierząt i przygarnia zaniedbane , poranione , z wtórnego obiegu " misie " w kapciach :D/ . Zmanierowana , niekomplementow ana usycha z tęsknoty ; jej życie staje się ciągłym, obsesyjnym poszukiwaniem falusa . Na starość niepiśmienna, czyt. po trzydziestce, np: filozofka z doktoratem, opętana nauką gender lub malarka z abstrakcyjną wizją świata, oderwana od rzeczywistości. Albo uwsteczniająca się dziewucha z alernatywnego środowiska, w starych glanach i włosach do pasa. Nie daj bóg trzy w jednej:D:D:D
Pojmij to " gadzinko " , z prostej linii od Ewy... Używaj i nadużywaj, nim staniesz się oschła i zimna niczym, zmumifikowane ostatnio, " pióro " Mistrza :D Rozdawaj ciało na lewo i prawo, nim dopadnie Cię " marazm dojrzałej kobiety " i zastępcza terapia hormonalna..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ck 2015-01-11 18:37
Ja wiem, że to nie może Ci przejść przez gardło, stąd problemy, ale fallus pisze się naprawdę przez dwa l. :D :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # estera 2015-01-11 19:37
...i może marihuana też pisze się przez samo "h"? :D
www.youtube.com/watch?v=ZQF3FRJqID0
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # estera 2015-01-11 19:42
..swoją drogą głoska dźwięczna L dotyka górnego podniebienia-da m radę :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ck 2015-01-12 14:26
Skąd żeś Ester wytrzasnęła tą "marihuanę", czyżbym ja w zamierzchłych czasach popełnił ten błąd ? Nic nie pamiętam w tej kwestii a jeśli nawet to jesteś szokująco pamiętliwa, albo notujesz wszystko niczym księgowa, czy niejaka "ona", dawna bywalczyni ecoego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ck 2015-01-12 14:04
Cytat:
Pojmij to " gadzinko " , z prostej linii od Ewy... Używaj i nadużywaj, nim staniesz się oschła i zimna niczym, zmumifikowane ostatnio, " pióro " Mistrza :D
Szok ! Ester nie poznaję Cię ! Chyba za dużo winka ;-)
Tyle wspierania ascetycznej herezji Mistrza poszło się... :D
Co do ascezy to ona może służyć tylko nieszczęśnikom zupełnie pozbawionym libido, co jest objawem degeneracji a nie "czystości".
Spójrzcie na współczesnego "ascetę", jednocześnie rosyjskiego skopca (sekciarskiego kastrata) - dugina.
ten demonicznie skompensowany potwór jest szarą eminencją kremla i ideologiem rodzącego się wielkoruskiego faszyzmu:

kresy24.pl/61616/polska-musi-zniknac-miedzy-rosja-i-niemcami-miejsca-dla-nas-nie-ma/

postawę (celowo z małej litery) takich jak dugin można skomentować hasłem adolfa hitlera, które brzmiało mniej więcej tak:

"bo życie to nie ruja i parubstwo a ruch, walka, zdobywanie nowych przestrzeni życiowych".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # estera 2015-01-12 16:41
..się rozkręciłam , wino było inne -jakieś mocniejsze :D
Daj spokój już z podobieństwem do Twoich byłych " bab". Jestem Venus, ale nie z Twojej kolekcji i nie było nam dane się ...poznać:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ck 2015-01-12 19:19
Kolekcji żadnej nigdy nie było, tu nie chodzi o jakiekolwiek kolekcje i podobieństwa, ale chodzi o to żebyś była z mojej bajki...
I powiem Ci szczerze, że będziesz moją Czarownicą czy tego chcesz czy nie.... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # ester 2015-01-11 18:18
A po trzydziestych urodzinach odmówię za Ciebie: " ona by chciała do trójkąta" :D
Twoje zdrowie Vipera/ z łacińska brzmisz ładniej / i Wyspiarki ze słownym acz celnym minimalizmem, i " tej napalonej" na Mistrza też :D
noworocznie dziewczyny
:lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ktoSiowa 2015-01-12 15:27
Cytuję ester:
A po trzydziestych urodzinach odmówię za Ciebie: " ona by chciała do trójkąta" :D
Twoje zdrowie Vipera/ z łacińska brzmisz ładniej / i Wyspiarki ze słownym acz celnym minimalizmem, i " tej napalonej" na Mistrza też :D
noworocznie dziewczyny
:lol:

ahoj duszyczko :)zdrowie Twoje (kaffka)z pozdrowieniem od siostry co to pisadź nie lubić :).z noworoczną przesylką,leci www.youtube.com/watch?v=jzF_y039slk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ktoSiowa 2015-01-12 15:30
per estera ad astra ? czy jakoś tak . ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # estera 2015-01-12 16:37
Dzięki za tęczę na wiolonczeli...
pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
+1 # kto ? Sowa 2015-01-14 20:33
( wykupilam prawie wszystkie świece, wyprzedaż byla ...)www.youtube .com/watch?v=BQ 1CU82Y3RE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # kto ? Sowa 2015-01-14 20:36
Cytuję kto ? Sowa:
( wykupilam prawie wszystkie świece, wyprzedaż byla ...)www.youtube.com/watch?v=BQ1CU82Y3REhttps://www.youtube.com/watch?v=BQ1CU82Y3RE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheapest cialis 20mg 2018-03-28 20:25
What's up i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this article i thought i
could also make comment due to this good article.Stop by my website :: cheapest cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 2018-05-24 23:13
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you!

By the way, how could we communicate?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy Kamagra 2019-03-04 21:24
Heya i'm for the primary time here. I found
this board and I in finding It truly useful & it helped me out a lot.
I'm hoping to present something again and help others like you helped me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2019-03-06 16:59
Hey I am so happy I found your web site, I really found you by accident, while I was browsing on Google for something
else, Anyways I am here now and would just like to say thank you for a tremendous post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t
have time to browse it all at the moment but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have
time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great b.

viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uk essays 2019-03-11 16:27
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this post i thought i
could also create comment due to this brilliant paragraph.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # trusted viagra sites 2019-03-28 03:28
Excellent post. I definitely appreciate this website.
Keep writing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra Pills 2019-04-08 22:37
Great looking site. Presume you did a whole lot of your
very own coding.
билеты спектакли
viagra Pills viagra buying viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essay writing 2019-04-27 06:23
Hi, Neat post. There is an issue together with your
site in internet explorer, could test this? IE nonetheless is the market chief and a big element of people will leave out your
fantastic writing due to this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # редуктор Ч-80 2019-05-05 22:07
Компания "Промтеплострой " предоставляет
на рынок в пределах России и СНГ большой выбор
пром. оборудования, в том числе широкий выбор редукторов различного назначения.
Для изготовления и сборки используются только качественные и надёжные материалы.
Специалисты помогут правильно подобрать и купить с доставкой подходящий редуктор
по выгодной цене.
редуктор Ч-80 редуктор Ч-80
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # редуктор 2ч-80 2019-05-07 06:38
Компания "Промтеплострой " предоставляет на рынок в пределах
России и СНГ большой выбор пром.
оборудования, в том числе широкий выбор
редукторов различного назначения.
Для изготовления и сборки используются только качественные и надёжные материалы.
Специалисты помогут правильно подобрать и
купить с доставкой подходящий редуктор по выгодной цене.

редуктор 2ч-80 редуктор 2ч-80
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uk essays 2019-05-11 02:47
You're so interesting! I do not think I have read through anything like this before.
So great to discover another person with a few original thoughts on this
subject. Seriously.. thank you for starting this up. This website is one thing that is required on the
web, someone with a little originality!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2019-05-17 10:04
I visited multiple websites but the audio feature for
audio songs current at this website is in fact marvelous.

web site cialis vs viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essay writing 2019-06-13 18:42
Fine way of describing, and nice piece of writing to obtain data concerning my presentation focus, which i am going to convey in college.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uk essays 2019-07-10 16:50
Hello everyone, it's my first go to see at this web site, and piece of
writing is genuinely fruitful designed for me, keep up
posting these types of articles or reviews.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ruicrow 2019-07-26 14:13
paycheck advance online
payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Smoome 2019-07-27 11:25
personal cash loans
payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kentee 2019-07-27 20:19
500 dollar loan
pay day loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tience 2019-07-31 10:21
Generic cialis online canada buy cheap cialis online is viagra really needed cialis pills cialis buy generic cialis online vinegar metformin cialis generic pills Buy Cialis Online get viagra prescription buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fefdiarf 2019-07-31 17:41
Cialis pills online buy cheap cialis online medco cialis online pharmacy viagra buy generic cialis online generic daily cialis pills Buy Cialis Online cheap viagra canada buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BurbTaus 2019-07-31 20:31
Mixing cialis generic viag buy cialis online generic cialis overnight shipping buy cheap cialis online cialis buy online overnight shipping buy generic cialis online what make cialis pills look like buy cheap cialis online viagra commercial women buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bonsmime 2019-07-31 20:44
Buy cheap generic cialis in online drugstore buy cheap cialis online how can i get cialis pharmacy buy generic cialis online my experience with cialis pharmacy Buy Cialis Online what is in viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # accoume 2019-08-01 09:33
Cialis 5mg tablets cialis buy cialis online cheap cialis india buy cheap cialis online buy generic cialis university of kentucky buy generic cialis online order cialis online no prescription buy cheap cialis online difference between viagra and cialis buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # huckHece 2019-08-01 12:22
Cialis generic best price buy cheap cialis online buy cialis online pharmacy buy generic cialis online renova expres cialis pills Buy Cialis Online viagra e outros buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # radarutt 2019-08-01 20:56
Best place to buy cialis cialis buy cialis online walmart cialis 20mg buy cheap cialis online where to buy generic cialis buy generic cialis online coupons for cialis 20mg buy cheap cialis online viagra 2 chainz lyrics buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JoimiMag 2019-08-03 12:44
Montreal cialis generic buy buy cheap cialis viagra floaters cialis pills cialis online cialis compare prices cialis 20 generic cialis buy generic cialis in canada cheap cialis cialis generic sale cheap generic cialis how long does last cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # thunse 2019-08-03 18:52
Cialis pills online drugs generic cialis online cialis 20mg side effe Buy Cialis Online generic professional cialis cialis online cialis is there generic cialis online cialis tadalafil research chemicals cialis pills order buy generic cialis online order cialis from canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essay writing 2019-08-06 02:59
Very rapidly this web site will be famous amid all blogging and site-building visitors, due to it's nice posts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essay writing 2019-08-08 08:38
essay writing
essay writing
essay writing
essay writing service
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Frankcibia 2019-08-08 18:18
uk essays
http://eduessaytop.com/
essay writing service
http://eduessaytop.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uk essays 2019-08-10 10:15
essay writing
paper writing service
essay writing service
essay writing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-18 10:26
avis viagra cialis levitr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-18 12:07
viagra libido
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-18 16:00
click here is soft
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-18 17:56
irlanda viagra barata
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-18 19:47
prescription en ligne viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-18 21:19
viagra sildenafil citrate 50mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-18 23:12
price of viagra in cozumel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 01:09
pillole viagra economico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 03:34
viagra buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 05:10
is en los jovene
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 06:43
link for you female viagra uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 08:22
viagra from indian company
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 11:26
viagra sales usa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 13:28
viagra in toronto office
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 15:54
dirrections for use of is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 17:25
viagra uae price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 19:28
i use it viagra online online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 20:52
viagra prices costco
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-19 23:31
how do i get viagra prescribed
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-20 00:46
phone in order for viagra plus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-20 04:32
buy online viagra in canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-20 06:14
online viagra france
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-20 08:08
acquistare is parafarmacia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TreninGeods 2019-08-21 08:19
is ohne nebenwirkunge

af29 look here use is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TreninGeods 2019-08-21 13:29
a94c is citrate 10 pills cheap


is 20 mg prezz

click here 20mg is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TreninGeods 2019-08-21 13:32
is 20mg film

af29 apotheke is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TreninGeods 2019-08-21 14:08
is pas de la case

af29 prix is gnriqu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TreninGeods 2019-08-21 19:10
is como se toma

af29 pilule de is douce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TreninGeods 2019-08-21 20:01
7a93 generic cialis coupons

cialis online
cialis como se toma

compare cialis y viagr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TreninGeods 2019-08-22 05:42
7a93 cialis online shop deutschland

5 mg cialis every other day
buy cialis online

generic cialis shipped usa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # immanna 2019-08-23 16:55
cialis cheap cheap cialis pay day loans cialis cost buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lootori 2019-08-23 20:05
Online cialis no prescription cheap cialis online daily cialis generic generic cialis signature loans las vegas bad credit cash advance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vursuido 2019-08-23 23:36
cheap generic cialis cheap generic cialis buy viagra online cialis online buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sciene 2019-08-24 02:26
buy cialis online online cialis cialis coupon buy cialis online cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # estashy 2019-08-24 02:54
Buy cheap generic cialis online buy generic cialis online indian buy generic cialis cialis generic cialis online payday loans on line payday express
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 09:17
iscom prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 11:09
viagra and diarrhea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 13:04
get generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 18:06
viagra piller online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 18:44
viagra necesita receta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 19:25
where to buy viagra for cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 21:16
campioni viagra generici
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 21:26
viagra generico costo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 22:12
memenucom buy viagra mexico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 22:17
viagra purchase in uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 22:47
viagra levitra differenze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-25 23:48
is vendita on lin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 00:17
is viagra legal in malaysia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 01:12
herbal alternative viagra to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 02:56
wheretogetviagr a
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 03:55
where to be is for cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 04:50
kanada preiswerter viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 05:47
kosten pro dosis fr viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 06:21
price viagra in india
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 07:23
compra viagra on line
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 09:09
be real brand is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 11:11
brand viagra 100mg cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 11:51
try it generic viagra mexico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 14:04
videos usando viagra femenino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 14:58
viagra pricelist
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 16:51
is e fegat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 17:44
viagra generic drug
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 20:24
mercury drug store viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 22:16
viagra varighed
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-26 23:09
is brand discount
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 00:09
prescription en ligne viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 01:59
levitra 20 mg o viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 03:57
viagra overdose 200mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 05:50
best sites be is online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 07:46
viagra buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 10:11
viagra without a doctor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 11:11
pfizer workshops viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 11:42
experience with generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 12:32
viagra cialis or levitra cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 13:26
is to sale in usa

f371 egyptian is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 14:56
is price in paris

f371 be real is uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 15:59
online viagra in india
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 17:47
wholesale pfizer is china

f371 effetto is 25 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 18:05
st martin being is

f371 best otc alternative to is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 18:19
is price at walls greens

f371 deutschland is kaufen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 18:23
is naturel aliment

f371 is en lnea sk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 18:26
natural viagra alternatives
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 18:47
sale of is in singapore

f371 will we have at is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 19:41
at is dapoxetine ca

f371 safe way to be is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 20:24
cheap is online 25mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2019-08-27 20:54
is usa 3000 mg

f371 female pink is 100mg free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 21:24
billige viagra online apotheke
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 22:29
cheapest viagra 100mg tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-27 23:28
order viagra in singapore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 01:21
the best site viagra oral
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 05:30
i recommend rx online viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 06:34
memenucom buy viagra mexico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 08:43
viagra quanto costa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 10:06
is viagra legal in malaysia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 11:07
yohimbe and viagra together
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 12:09
order is cheap online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 18:50
costs of viagra at rite aid
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 20:40
purchase viagra online safe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-28 22:32
expired viagra cialis levitr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 00:25
viagra billig keine vorschrift
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 02:18
buy female viagra without rx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 02:48
viagra svizzera prezzo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 04:22
pillole is economico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 05:57
where to be is for cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 07:20
should i take cialis or viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 08:51
sample viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 12:58
the best site canadian is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 13:49
try it real viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 15:14
rapid heart viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-29 17:19
buy real brand viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 09:23
cost of viagra 2013
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 10:11
viagraprobeprob e paypal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 10:18
where to buy viagra for cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 10:55
viagras sans ordonnance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 11:06
viagra sildenafil citrate 50mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 11:27
viagra running
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 12:04
get generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 12:11
viagra names
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 20:38
low price generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 21:15
is tablets disadvantages
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 21:21
uk is online using paypal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 21:57
achat is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 22:11
i recommend viagra from canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 22:31
kanada preiswerter viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 23:08
only here viagra pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 23:14
viagra in toronto office
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-08-31 23:49
low price at is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-01 01:58
viagra overdose 200mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-01 02:19
viagra online kaufende
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-01 03:02
gnrique viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-01 04:13
sirve es y que viagra que para
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-01 04:51
viagra for sale cork
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-01 05:33
is e nitroderivati
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-04 00:07
billige is online apotheke
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-05 14:05
yohimbe and is together
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-05 16:03
wirkstoff viagra beipackzettel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-05 17:58
order viagra online dk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-05 21:46
barato viagra suave
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-05 23:20
natural viagra alternatives
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-06 00:27
online viagra france
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-06 01:36
phone in order for viagra plus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-06 03:03
cheapest viagra 100mg tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-06 05:21
symptoms of overdose in is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-06 06:34
campioni viagra generici
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 08:17
comprar is bolivia

4a82 side effects of is at
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 09:31
the best choice at is

4a82 the best place is is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 12:05
is

4a82 is online bestellen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 12:15
is acheter belgiqu

4a82 usefull link 25mg is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 15:07
is huvudvrk

4a82 at is paypal payment
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 19:37
ordinare is online

4a82 is info
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 20:49
9daf ordinare cialis line

cheap cialis online
cheap cialis

precios de profesional cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-06 22:04
9daf cialis versand ohne rezept

usefull link 25mg cialis
cheap cialis online

side effects of cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorisGeods 2019-09-07 05:50
9daf vendo cialis privato

order cialis 20mg from mexico
cialis en canad

prezzo cialis 20 mg farmacia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-08 06:45
viagra online rosario
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-08 20:03
teachers union viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-09 01:51
is compresse posologi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-09 09:20
viagra and price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-09 18:29
dirrections for use of viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-10 02:33
viagra generic japan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-10 06:16
viagra in toronto office
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-10 08:12
google online viagra sales
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-10 09:57
forum viagra pour femme
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-10 20:20
is gnrique inde
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-11 05:05
i recommend viagra from canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-11 07:01
the viagra buy in
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-11 08:24
su pillola viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-11 12:12
is without a doctor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-11 14:03
viagra frauen online kaufen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-11 16:21
commander du viagra en suisse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-11 20:25
only now bio viagra herbal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-12 01:37
viagraprobeprob e paypal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-12 04:13
europa viagra barata
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-12 22:12
viagra vendita canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 02:09
viagra 50mg tablet price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 07:51
viagra age use
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 09:52
where to get viagra on bali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 12:56
tomar is hace dano
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 14:47
cosa costa viagra farmacia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 17:16
can buy viagra bali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 20:45
viagra sildenafil citrate 50mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-13 22:27
wow inexpensive viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-14 00:43
viagra psychischer strung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-14 11:30
viagra necesita receta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-14 13:24
3 viagra pills 4 sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-14 15:19
kosten pro dosis fr viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-14 17:13
online sales of viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-14 19:05
comprare online viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-15 13:28
something better than viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-15 15:25
achat is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-15 17:18
generic viagra sale usa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-15 20:51
cipla is stores
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-15 22:39
click here is soft
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-16 01:49
tomar viagra hace dano
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-16 03:25
viagrakaufen 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-16 05:15
is per amore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-16 08:21
cialis viagra tadalafi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-16 10:15
viagra from indian company
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-16 14:01
is levitra differenze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RannevGeods 2019-09-16 16:29
men health is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LesAvaift 2019-09-23 03:17
Amoxicillin 500 viagra Rapidtabs Doxycycline Direct Cialis 5 Prezzo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kimlax 2019-10-06 22:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kialax 2019-10-07 06:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-10-07 08:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2019-10-07 10:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Janelax 2019-10-07 18:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Loans Online 2019-10-07 20:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Best Online Loans 2019-10-08 07:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pay Day Loan 2019-10-08 09:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-10-08 14:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kimlax 2019-10-08 19:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-10-09 02:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2019-10-09 03:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Janelax 2019-10-09 05:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-10-09 16:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-10-09 18:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Wimlax 2019-10-10 00:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Lisalax 2019-10-10 20:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
 
 
 
 
0 # Lisalax 2019-10-11 08:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2019-10-11 10:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-10-11 12:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-10-11 19:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-10-11 23:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Janelax 2019-10-12 02:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Amylax 2019-10-12 13:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimlax 2019-10-12 17:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2019-10-12 17:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-10-12 19:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2019-10-12 23:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-10-13 03:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-10-13 04:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-10-13 05:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimlax 2019-10-13 07:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-10-13 12:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2019-10-13 15:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-10-13 22:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2019-10-14 01:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-10-14 01:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimlax 2019-10-14 03:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-10-14 13:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Lisalax 2019-10-14 16:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-10-14 21:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0