Najnowsze felietony

piątek, 28 listopad 2014 22:44

Pogarda do kobiet

Napisał 

Pogarda jest wynikiem rażącego złamania naszej wiary, uświadomienia sobie że wszystko w co wierzyliśmy a co wydawało się piękne, jest kłamstwem. Wiara w to jak wygląda świat, jest psychologicznym odzwierciedleniem stabilności, skałą na której stoimy. Jej rozłupanie piorunem okoliczności sprawia, że czujemy się jakby trzęsienie ziemi zabrało nam wszelką pewność i stabilność. Wierzyliśmy w fatamorganę pełną zimnych drinków i gorących kobiet, a później szumiący ukojeniem ocean zmienił się w cuchnące bajoro; to rodzi ból, rozczarowanie, a z czasem nienawiść i pogardę za "zohydzenie" wizji życia, a nawet zabranie jego sensu.

"Jesteś paranoikiem!"

Wszystko co nam wmawiano od dzieciństwa na temat kobiet (książki, filmy, komiksy, rady mamy, babć i cioć) jest kłamstwem. Można to nazwać spiskiem, chociaż jest sprytnie ustaloną koleją rzeczy; kłamała (z "dobrej woli") matka, ciotka, babcia i wszystkie znane nam, szanowane przez nas kobiety. Kłamały media, kultura, autorytety; wszystko przesiąknięte jest kłamstwem, ocieka tłuszczem fałszu; w rosole wiedzy o kobietach, nie znajdziesz nawet jednego oka prawdy. I jeśli masz za sobą kilka relacji, czujesz że coś jest mocno nie tak; kobiety czują identycznie. Teraz wszystko zależy od Ciebie; uwierzysz że wszystko co Cię spotkało jest Twoją winą (kochasz za mocno, za słabo, jesteś za biedny, za bogaty, pracujesz za mało, za dużo), jak uwielbiają wmawiać Panie (jeden biegun), sam obwiniasz za wszystko co złe kobiety (drugi biegun), albo podążysz drogą środka, rozumiejąc że winny jest system i to jak Cię ukształtował, a nie ktokolwiek inny.

To co ja wyniosłem z tego odbywającego się w dzieciństwie prania mózgu, to bajki o romantyźmie kobiet, ich wyższej uczuciowości, bezinteresowności, delikatności i niezwykłym umysłowym potencjale, który sie nie ukazuje ponieważ mężczyźni go z zazdrości tłamszą. Kobiety były nimfami, efemerycznymi istotami utkanymi z sennej tkanki, poetkami życia; i gdy wkroczyłem w dorosłość której tak zawsze pragnąłem (seks i własne pieniądze), zacząłem walić głową w mur. Jedna relacja, druga, trzecia... wszystko było kompletnie inne, niż sobie wyobrażałem, nic mi się nie udawało. Kobiety były cwane, absolutnie przyziemne i egoistyczne, w niezwykłym stopniu obłudne i "elastyczne moralnie".

"Liczy się tylko bogate wnętrze"

Wcale ich nie interesowało moje "bogate wnętrze", tylko chciały dzięki mnie spełnić swoje marzenia; o rodzinie, wygodnym życiu, pozycji społecznej. Były absolutnie skoncentrowane na tym, co jak święcie wierzyły, da im spełnienie życiowe, stabilizację i szczęście. Gdy nie chciałem robić tego, co chciały Panie dążące do intensyfikacji własnej przyjemności - nazywały mnie egoistą, pustym, płytkim, emocjonalnie niedojrzałym gówniarzem. To było tak bezczelne, że mnie zwyczajnie zatykało. Gdy zacząłem dostrzegać elementy układanki, wmawiano mi że jestem paranoikiem, nienormalnym, wstrętnym kolesiem. Przypominam że było to w czasach, kiedy nie było internetu oraz poradników podrywu, gdzie podstawowe prawdy o naturze kobiet możesz przeczytać. Uczyłem się na własnej, nieszczęsnej, wielokrotnie biczowanej skórze.

Byłem tylko guzikiem w maszynie, który wciśnięty miał sprawić że z automatu wyskoczy obrączka, nasienie, banknoty, prawna umowa zobowiązująca mnie pod pręgierzem kar finansowych i więzienia do dostarczenia zadowolenia; te właśnie rzeczy miały dać kobiecie szczęście, ponieważ tak im od dzieciństwa to tłumaczono. Oczywiście Panie także zostały oszukane w dzieciństwie, jeszcze gorzej od mężczyzn. Ponadto wszystkie kobiety które spotkałem, jeśli lubiły czytać - to kobiece czasopisma albo romanse, gdzie miliarder zabiera brzydką, grubą dziewczynę do swego pałacu, a ona jest szczęśliwa oraz może kupować całymi dniami biżuterię i pomiatać służbą. Czy jest jakaś książka, gdzie miliarder traci pieniądze i są szczęśliwi ze swoją kobietą? Kto by ją kupił?

Romantyczki w bibliotece

To wszystko czego doświadczyłem, wzbudziło we mnie olbrzymią pogardę; mój biedny umysł stał się areną walki między bredniami napchanymi mi do głowy, a tym co ujrzałem. Nijak nie dało się tego pogodzić, chociaż Pan Bóg mi świadkiem że próbowałem. Próbowałem to tłumaczyć tak, że mam złą karmę, źle trafiam bo źle szukam (biblioteka, praca w banku, to chyba dobre miejsca?) a może jestem nienormalny? Tak właśnie słyszałem od Pań, które chciały bym sprzedał mieszkanie i dał im pieniądze na biznes życia - oczywiście wtedy gdy odmówiłem. Wielbicielki bogatego wnętrza, szanujące się porządne dziewczyny, katoliczki, ordynarnie chciały mnie przekręcić na mieszkanie - a gdy nie chciałem się zgodzić, słyszałem że je niszczę, gnoję, nie kocham. Całe życie byłem koszmarnie naiwny, ale nie aż tak - próbowałem te sprawy prostować, tłumaczyć, nie rozumiejąc że sprawa z góry jest przesądzona. Prawda jest taka, że trafiłem na słabe zawodniczki. Gdy już pracowałem z ludźmi, dowiedziałem się że mieszkanie kobiety umieją zdobyć znacznie sprytniej; trzy, cztery miesiące faza zakochania, a później ciężka choroba mamusi w innym mieście, gdzie na operację trzeba sporych pieniędzy. Odmówisz płaczącej kobiecie, która Cię uważa za jej obrońcę i prawdziwego faceta, a przy okazji masz świetny seks?

Utkwił mi w głowie taki obrazek; koleżanka mi mówi o wnętrzu, "duchowości", a gdy dostawała pensję, cała niemalże skakała do góry. Nie rozumiałem sensu tej radości - jest pensja, trzeba ją zagospodarować i tyle, a tu błyski w oczach, niemalże ekstaza. I tak co miesiąc. Dla mnie to były tylko papierki, dla niej - sens życia.

Prawie noblistki 

Dopiero po wielu latach zrozumiałem, jak to wszystko działa. I gdy już to rozumiesz, wszystko staje się jasne i sensowne - wtedy kobieta przestaje być zła, a Ty dobry; wszyscy jesteśmy oszukani. Jednak by to zrozumieć, trzeba nie tylko wiedzy, ale i wielkiej pokory by przyjąć fakt, że byłem oszukiwany, żyłem w kłamstwie i w nim wyrosłem. W naszym świecie wszystko jest celowo poodwracane. Kobietę z natury przyziemną nazywa się uduchowioną, mężczyznę z natury wzniosłego, nazywa się prymitywnym. Podkreślam że opisuję ogólnie płcie jako masę, więc są przypadki gdzie ten stereotyp kompletnie nie pasuje.

Mamy więc oficjalną wykładnię wiedzy o kobietach (uduchowiona matka Polka, inteligentka która seryjnie nie zgarnia nobli tylko dlatego, że jest tłamszona przez zawistnych mężczyzn), oraz jej drugą, "uliczną" i okrzepłą już wersję (przyziemna, krótkowzroczna, głupkowata materialistka, chytra, absolutnie oderwana od duchowości i skoncentrowana tylko na zdobyciu "poczucia bezpieczeństwa"). Pierwsza wersja idealizuje, druga degraduje - a obie ukrywają prawdę, prowokując negatywne emocje w sprytny sposób. Po co? By wpędzić człowieka w silny, nieustający stres, frustrację, a później wytworzone emocje wykorzystać dla własnych celów. Ktoś kto źle się czuje (frustrat) polepsza sobie nastrój w każdy możliwy sposób; pali, pije, kupuje co rok nowy telefon, zmienia ubrania by być "na topie", nawraca się na modniejszą religię, by poczuć się lepiej od innych. Frustrata można wysłać na wojnę, wmawiając mu że za jego złe samopoczucie odpowiadają inni - a on w to uwierzy, bo łatwiej jest zrzucać winę na innych, zamiast pracować latami nad sobą.

Zapłakany wrażliwiec nie umie zabić kury

Umysł kobiety jest z natury przyziemny; musi taki być by przetrwały dzieci. Teraz wydaje się to dziwne, gdyż jest pomoc socjalna, szpitale, z głodu nikt nie umrze - ale cywilizacja z jej wygodami (ogrzewanie, lodówka, pralka) trwa kilkadziesiąt lat, a życie gdzie wygrywał najsilniejszy, co najmniej kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie miliony). Kobieta musiała wybierać silnych samców, musiała ich zdradzać - by w razie śmierci jednego, drugi się nią zaopiekował, a zainwestować emocjonalnie mogła tylko w dziecko, jedyny sens istnienia. Uduchowiona istota by nie przetrwała - byłaby bez szans. Wybierała by słabych, "uduchowionych" i wrażliwych mężczyzn, przez co jej potomstwo byłoby słabe a ona by umarła z głodu, gdyby zapłakany wrażliwiec drasnął się w palec przy skubaniu kury i umarł. Cała natura przez długi okres czasu, wymuszała na kobietach określone zachowania - premiowała bezwzględność, traktowanie samca tylko jako możliwości utrzymania życia i potomstwa. Kobieta nie mogła w pełni kochać mężczyzny, gdyż w razie jego śmierci (częstej) musiała znaleźć innego, który by się nią zaopiekował. I gdybym był kobietą, byłbym w 100% "pustakiem" by przetrwały moje dzieci. Jeśli to wiem, wybaczam i rozumiem, co jest najprostszą drogą do pełnej współczucia miłości; ale mądrej miłości. Kto kocha niemądrze, daje palec by za chwilę stracić nogę, kto kocha mądrze - ten prowadzi kobietę mocną, pewną ręką przez wzburzone fale jej niezrozumiałej emocjonalności ku najwyższej ekstazie.

I taka jest właśnie kobieta, a raczej jej umysł; spadek po tysiącach lat bezwzględnej walki o przetrwanie. I chwała jej za to, bo dzięki tym cechom przetrwaliśmy - niemal każdy narzekający na te cechy mężczyzna, jako dziecko byłby zaciekle broniony do ostatka przez swą matkę. Bardzo się dziwiłem czytając, jak w obozach koncentracyjnych kobiety urządzały jatki. Mężczyzna przeważnie trochę pobił, zastrzelił; kobiety z siekierami nie miały żadnych hamulców, nawet SS-mani nie mogli później patrzeć na to, co zrobiły piszczące, potencjalne noblistki i romantyczki; po prostu walczyły o przetrwanie, podobnie by walczyły o dziecko, jedyny sens istnienia kobiety (tak nie jest, jednak w to wierzą pod wpływem wychowania).

Przyziemność pięknie uzupełnia duchowość

Kobieta jest słabsza fizycznie od mężczyzny, więc natura skompensowała to większą siłą psychiczną. Mężczyzna mógł pobić, a kobieta mogła go psychicznie mocno uszkodzić (zdrada z kolegą, wyśmiewanie jego przyrodzenia itd.) a także mogła mu podać truciznę czule się uśmiechając. Mniej mięśni nie oznacza słabości, bo gdyby mięśnie były wykładnikiem siły, to niedźwiedzie i tygrysy by rządziły planetą, a nie ludzie.

W dawnych czasach były to naturalne sprawy. Bezwzględność i materialistyczna natura była powodem do dumy, bo umożliwiała przetrwanie dziecku - a teraz jest powodem wstydu. Jednak gdy wkroczyła cywilizacja, Panie rozumiejąc swą przyziemność, zaczęły się jej wstydzić. W tę potężną lukę rynkową wkroczyły siły, które zaczęły kobietom wmawiać jak bardzo są eteryczne i uduchowione, a mężczyzna jest prostakiem, świnią która myśli tylko o meczach i piwie. Mężczyzna który stworzył cywilizację, poezję, sztukę i wszelkie wynalazki, jest nazywany wiecznym dzieckiem, a paplająca godzinami przy dziecku, zalewająca się łzami i histeryzująca z byle powodu kobieta dojrzałą psychicznie i emocjonalnie istotą.

Zaparcie się siebie rodzi ból

Ponieważ wmówiono kobietom że ich przyziemność - cudowna cecha która pozwoliła przetrwać ludzkości jest zła, ohydna, to chętnie i z wdzięcznością "kupiły" wersję o swym uwzniośleniu, przez co zaczęły się bardzo poważne problemy. Jeśli ktoś mnie uzna za geniusza, mam problem; ponieważ nim nie jestem, muszę go udawać co pozbawia mnie wszelkich sił. Muszę uważać na każdy gest, każde słowo; jedno potknięcie i stracę aurę geniusza, ludzki szacunek i poważanie.

Potężna podświadomość zawiadująca emocjami, została przykryta całunem elegancji, kultury. Dlatego kobieta przysięga że prawdziwy mężczyzna to ciepły, wrażliwy chłopak, ale będąc z nim się nudzi, czuje strasznie, niezrozumiale źle... zupełnie inaczej niż przy wesołym hultaju, który zaskakuje, bezustannie wzbudza emocje, niczego nie można być przy nim pewnym. Część świadoma kobiety chce ciepłego wrażliwca, który marzy o przytulaniu i dzieciach, a znacznie mocniejsza jej część - podświadomość (zwana czasem gadzim mózgiem) - nadal tkwi w prymitywnych warunkach, gdzie przetrwanie zapewniał agresywny, silny samiec. By zachęcić kobietę do zbliżenia się ku cuchnącemu potem i odchodami Samcowi Alfa, uruchamiało się w kobiecie poczucie przyjemności, silne emocje, pragnienie seksu.

Bije ze stresu; bo kocha

Dlatego Panie lubią ostrych kolesi, czemu bardzo mocno zaprzeczają - ale tylko przy nich czują się jak na haju, a ciepły koleś w sweterku dla którego kobieta jest całym światem, jest nudną koniecznością wychowania dziecka. Panie będące w związku z agresywnym socjopatą, tłumaczą siniaki i limo pod okiem jego trudnym dzieciństwem, stresem - tymczasem przyczyna jest prozaiczna; silny samiec pobudza podświadomość, gdyż ta by zapewnić kobiecie przetrwanie, oddziałuje na świadomość (część kulturalną, nowoczesną) emocjami i hormonami przyjemności. Kobieta sama nie wie, dlaczego tak fajnie się czuje przy czarującym psychopacie - jest ofiarą prania mózgu, które wmówiło jej rzeczy przeciwne własnej naturze. Kobieta potrafi odejść od grzecznego mężczyzny w trakcie ślubu - co więc trzyma ją przy psychopatycznym urokliwcu? Seks, który uruchamia podświadomość (opisuję to wszystko bardzo dokładnie w książce "Stosunkowo dobry"). Odejście wyłącza seks, pobudzenie i emocje, więc kobieta nie odchodzi. Dlatego już dawno zrozumiałem, jak przykra jest rola mężczyzny - przyjaciela, który wysłuchuje narzekań na trudnego w eksploatacji samca, a gdy ten puści "sygnałka" (bo nie ma nic na karcie), szczęśliwa i rozpromieniona biegnie by mu się oddać.

Prawda jest jedna; Panie i Panowie, to maszyny zaprogramowane na przyjemność. Robimy wszystko by jej doznać, oraz wszystko by nie doznawać nieprzyjemności. Przyjemność w człowieku można stworzyć, zaprogramować - więc ktoś nam ustalił jak mamy żyć, a my jesteśmy marionetkami. A jak się oszukuje człowieka, wmawia mu że jego natura jest niemodna, zacofana i głupia - by się jej wyparł i wchłonął nowy wzorzec? Wytłumaczę to na przykładzie reklamy. Reklama zmienia Twe upodobania, sprawia że czujesz przyjemne ciepełko gdy patrzysz na dany produkt. Czyli zmienia Twe uczucia, emocje. Tak czy nie? Jak myślisz, czy biznesmeni ładowaliby miliardy dolarów w coś, co nie działa? A więc reklamy działają - zmieniają Twoje emocje. Ktoś płaci firmie reklamowej by zmienić Twoje emocje, zyskać przez to korzyść dla siebie. Już nawet po tym przykładzie widać, że jesteś manipulowany. Jeśli się ze mną zgodzisz, pójdźmy dalej. Biznes chce tak zmienić ludzi, by kupowali jego produkty, więc wykupuje reklamy, wspiera nieoficjalnie ludzi pokroju Korwina Mikke, by przekonywali ludzi że niska pensja za ich pracę jest dla nich dobra - a biznesmen korzystający z darmowej siły roboczej zaciera pulchne rączki. Rząd też chce byś się nie buntował, bo wtedy jest miło i przyjemnie, można latać na wycieczki, prażyć się w słoneczku prestiżu i bogactwa - naszym kosztem. By to osiągnąć, promuje się ideały demokracji - i właśnie dlatego nie głosuję, bo później ktoś mi powie że jak głosowałeś, tak masz. Większość ludzi jest niestety bezmyślna, łatwo ją oszukać mediami - więc głosuje jak radzą "autorytety" w mediach, które są na utrzymaniu różnych silnych grup, chcących coś upiec na grillu nędznego życia biedaków.
Każdy coś zawsze chciał od prostego ludu, bo tylko na jego garbie można zbudować swoją prywatną wielkość. By oszukać człowieka, trzeba promować niedobre dla niego samego postawy - i sprawić by w nie uwierzył. Dlatego tworzy się mody, trendy, ocenia co jest cool a co passe.

Kobieta nie da Ci szczęścia

Gdy dorastałeś, Twój umysł musiał pojąć co to takiego jest ta wzbudzająca fajne emocje w brzuchu dziewczyna. O kobietach słuchałeś więc od taty, mamy, wujków, dziadków; a także chłonąłeś wszystkie informacje z książek, filmów, komiksów - oraz co najważniejsze, przyglądałeś się mamie oraz jej stosunkowi do taty. Suma tych wszystkich informacji, stworzyła Twój ogólny pogląd na kobiety. W większości przypadków, jest to pogląd absolutnie nie mający nic wspólnego z realnością; uwierzyłeś w mrzonkę, kłamstwo, podobnie jak ja i także kobiety. Panie bezustannie oszukują na swój temat, ukrywając prawdę o swej naturze - ponieważ wmówiono im, że ich natura jest brzydka, obrzydliwa. Od tej pory zaprzeczają jej w każdy możliwy sposób, co często jest bardzo zabawne.

Kobietę "przerobiono" tak, by marzyła o dzieciach i rodzinie, mężczyzna marzy o seksie, a później ewentualnie także o rodzinie. Wszyscy marzą po okresie szaleństwa o rodzinie, spokoju i harmonii, a jak ją osiągną zaczynają wariować. Ale ludzie tego nie wiedzą, bo każdy im wmawia że jak dobrze poszukają to znajdą kogoś, kto da im szczęście. I nikt nie wie o tym, że jak ktoś Ci da szczęście, to równie dobrze może je zabrać; więc się zaczynasz bać. Gdy się boisz, uruchamia się zazdrość i kontrola drugiej osoby. Szczęście zaczyna być pełne lęków, zazdrości a z czasem nienawiści, bo ile można wytrzymać życia w zazdrości, nie spać nocami gdy wyobraźnia produkuje wizje, jak ukochana tarza się w akcie tarła z kochankiem w hotelu? Nie ma gorszej rzeczy na świecie, gdy ukochana da Ci szczęście; jak dała, może i zabrać. Chcesz być na czyjejś smyczy, zależnym od humorów? Jeśli tego nie doznałeś, może Cię to podniecać, ale kto wie jak to wygląda w praktyce, jest już z tych urojeń skutecznie wyleczony.

"Sukinsyństwo kontrolowane"

Gdy rozumiesz jak to wszystko działa, że kobieta jest przyziemna - nie potępiasz jej, nie gardzisz gdyż tak to wszystko jest ustawione, by ludzkość przetrwała. Wszystko ma swój sens, więc porzuć bajki i zaakceptuj rzeczywistość. Kobieta nie da Ci szczęścia, ale zapewni przetrwanie dziecku - no chyba że w imię mody czy promowanych trendów, wyprze się swojej natury i stanie "nowoczesną" hybrydą serialowo tygodnikowych mód i trendów.

Gdybym miał dzieci, cieszyłbym się wiedząc że są na pierwszym miejscu dla matki. Tak ma być - wiedziałbym też, że matka moich dzieci jeśli poczuje "poczucie bezpieczeństwa", zacznie jej odbijać - co oznacza że będzie cierpieć. Trzeba to zrozumieć, ale by tak się stało, trzeba o tym przeczytać, poznać te zasady, do których kobieta nie przyzna się nawet na torturach. Musisz być czasem sukinsynem, jeśli chcesz mieć seks i czułość w związku. To jest "sukinsyństwo kontrolowane", ale i tak zakończy się w jeden sposób; kobieta uzna że zniszczyłeś jej życie. Taka jest cena posiadania potomstwa.

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.


------------------------------------

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 11787 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Wąsacz 2014-11-28 23:30
Szczęscie daje droga, z którą jestesmy złączeni wspólną podróżą, rozwój i upadek. Wszystko to, co spotykamy po drodze może nas wzmocnić, jesli sobie to uswiadomimy. Więc wiedza jest konieczna, by jak najczęsciej latać wysoko i płynąć z prądem swojego życia. Zakończenia mogą być różne i spełnienie w związku może się nam udać, oczywiscie - kontrolowane. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-11-29 11:12
Wiedza jest ważna, ale intencja podświadoma jest znacznie mocniejsza. Sam wiem doskonale jak pojawia się u mnie "dół", widzę go - wiem co zrobić - ale bezwładność jest za mocna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wąsacz 2014-11-29 14:38
Tak, są jeszcze różne "obciążenia" potęgujące tą "bezwładność" i to nimi i ich "oczyszczeniem" należało by się najpierw zająć. Pracuję nad tym u siebie i dostrzegam pozytywne promyki, pozwalające "ruszyć" choć trochę bezwładność. Dużo tu wyjaśnia i pokazuje tematy do działania, jak i rozwiązania "dla leniwych" prezentuje strona Andrzeja. Dzięki serdeczne za jej polecenie Marku. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wąsacz 2014-11-30 11:37
Co daje iluzję szczęścia? Napić się alko i zakąsić go GMO...
nie zmarnowane chwile na obejrzenie tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=d-CARkS0zKY
na przeczytanie tego newsu, również:
prawy.pl/z-kraju/7674-poslowie-zdecydowali-o-legalizacji-stosowania-gmo-w-produkcji-zywnosci
reszta jest milczeniem stada...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # KrzysiekZST 2014-11-28 23:32
Nic dodać nic ująć. Kto tego nie rozumie jest za młody, za głupi, za mało w życiu przeżył. Kolejny raz przekonałem się o tym tydzień temu jak baraszkowałem z 42 letnim milfem (mąż w trasie). Amen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-11-29 11:13
To daj namiary na nią, podziel się z Bratem Samcem, przecież się nie wymydli :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2014-11-29 12:20
42 lata to już nekrofilia ;) Stary ją już pewnie nie chce pakować bo w delegacjach posuwa młodsze stąd ona żeby nie wypaść z rytmu popuszcza na boku. Ktoś musi chałupę ogarnąć, posprzątać, uprać gacie jak mąż wróci z burdelu, przepraszam z delegacji i tak to się kręci :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-11-29 12:30
42 letnia zadbana kobieta, może się wspaniale pieprzyć...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rysiek 2014-11-29 12:37
Ale ile jest zadbanych w tym wieku? Naprawdę zadbanych ;)Technika to nie wszystko, nic nie zastąpi smaku osiemnastoletni ej cipki, nie oszukujmy się, no chyba, że ktoś gustuje w starszych, wtedy OK ale to takie samo inne spojrzenie jak w przypadku homo, zoo, pedo tylko z tą różnicą , że nie groźne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2014-11-29 12:38
Dlatego napisałem "zadbana" - niewiele ich jest, ale ja trafiłem na kilka takich aparatek, co by mnie trzeba siłą z nich wyciągać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-11-29 12:39
No ja niestety nie, bo fajne opakowanie z wyglądu na zasadzie z tyłu liceum z przodu muzeum a dalej już niestety mniej fajnie. Laski w tym wieku mają duży przebieg, upławy, popuszczają mocz - generalnie kicha, chyba że ja mam niefarta :D Marek, o jakiej kuzynce tadek pisał na poprzedniej stronie? Fajna jest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # dzimi 2014-11-29 12:46
Panie w tym wieku, są świadome upływu najlepszych lat. Doświadczenie plus chęć przeżycia ostatnich ognistych numerków to ciekawa mieszanka dla chętnego samca. Ja od pewnego czasu przyglądam się Milf`om i spostrzegam że mają to coś ciekawego w sobie czego młódki jeszcze nie zdążyły wyrobić. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-11-29 12:49
Nie no spoko, tylko że milfy z pornhub a to co ja spotykałem i było chętne to są dwie różne sprawy aczkolwiek wiem, że ja mam dość wysublimowany gust i nie raz było tak, że kolega się jarał na jakąś laskę a ja zupełnie nic w niej nie widziałem, nawet by mi nie stanął. Jest to pewien problem bo zawęża się krąg potencjalnych chętnych ale cóż zrobić? Nikt nie jest doskonały :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # KrzysiekZST 2014-11-29 17:42
Mam 29 lat i od jakichś 2 lat zauważyłem, że wszedłem w najlepszy możliwy okres bycia facetem. To wiek w którym nie odmawiają mi i 17stki i 40stki. Mój Boże jak ja się cieszę że ten najgłupszy wiek podatności na manipulacje i hormony mam już za sobą. Takie sytuacje jak tydzień temu pokazują mi ile prawdy jest w felietonach Marka, kiedy pisze o 7 grzechach głównych kobiet, z których największym jest hipokryzja. Jak to jest że podczas imprezy laska mówi mi jaka to jest szczęśliwa ze swoim Misiem, jaki to on odpowiedzialny, a po 45 minutach wkładam jej już łapę w majtki ? Po kilku głębszych okazuje się, że Miś jest nudnawy skarpeciarz, że ogólnie on na wyjazdach a jej się ciągle chce. No kurwa próbowałem mieć wyrzuty sumienia ale żal mi tych babek, bo wpędza je się w ten schemat mówiący o tym że społecznie mają być przykładnymi kobietami a im się zwyczajnie nudzi z braku emocji, chcą być nadal zdobywane i dopiero po wódzie jak z tymi "szczęśliwymi" wujkami wychodzi jakie mają błoto w życiu. A laska była pierwsza klasa. Sam wolę pachnące niunieczki góra 18 lat, ale tę zobaczyłem i na początku imprezy wiedziałem, że "dziś w klubie będzie BANG"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vasil 2014-11-30 10:10
Cytuję KrzysiekZST:
Mam 29 lat i od jakichś 2 lat zauważyłem, że wszedłem w najlepszy możliwy okres bycia facetem. To wiek w którym nie odmawiają mi i 17stki i 40stki. Mój Boże jak ja się cieszę że ten najgłupszy wiek podatności na manipulacje i hormony mam już za sobą. Takie sytuacje jak tydzień temu pokazują mi ile prawdy jest w felietonach Marka, kiedy pisze o 7 grzechach głównych kobiet, z których największym jest hipokryzja. Jak to jest że podczas imprezy laska mówi mi jaka to jest szczęśliwa ze swoim Misiem, jaki to on odpowiedzialny, a po 45 minutach wkładam jej już łapę w majtki ? Po kilku głębszych okazuje się, że Miś jest nudnawy skarpeciarz, że ogólnie on na wyjazdach a jej się ciągle chce. No kurwa próbowałem mieć wyrzuty sumienia ale żal mi tych babek, bo wpędza je się w ten schemat mówiący o tym że społecznie mają być przykładnymi kobietami a im się zwyczajnie nudzi z braku emocji, chcą być nadal zdobywane i dopiero po wódzie jak z tymi "szczęśliwymi" wujkami wychodzi jakie mają błoto w życiu. A laska była pierwsza klasa. Sam wolę pachnące niunieczki góra 18 lat, ale tę zobaczyłem i na początku imprezy wiedziałem, że "dziś w klubie będzie BANG"...


Po 30=stce to najlepszy okres w zyciu faceta :) Ale jest jak piszesz.Przewaz nie facet to misiaczek z kapciochami w domku a panna szuka emocji :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2014-11-29 18:17
Rysiu 42 lata tonie gruffti sam mam 42 i moge cie zapewnic ze moje rowiesniczki w wiekszosci nie sa 120 kilowe smierdzace potem.
daje na to gwarancje ze na 20 42latek 19 bedzie w dobrym stanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-11-29 19:19
Na dwadzieścia 42 latek, 15 będzie miało mniejszą bądź większą grzybicę, a pięć będzie plus minus do konsumpcji - ale bez szału.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-11-29 21:08
Dokładnie Marek, @witek ja mam 39 więc wiem o czym mówię ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Prawda 2014-11-30 10:20
grzybice pochwy? skąd pewność że aż tyle bedzie ją mieć? myślisz że Panie nie dbają o dół tak jak o góre (makijarz na twarzy)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2014-11-30 10:29
Pewność stąd, że grzyb żywi się cukrem, a Panie nie zrezygnują z ciastek i pieczywka - a nie zrezygnują dlatego, ponieważ są sfrustrowane i nieszczęśliwe, a jedzenie daje im przyjemność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda 2014-11-30 17:47
Caldini czy jakoś tak zwie sie ta bestia. pisałeś kiedyś.wtedy czytałem o tym. ciekawe.
P.S świetny felieton.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Lukulus 2014-11-30 18:25
Caldini to jakis psycholog :-P. Candida to ten grzyb.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda 2014-11-30 19:45
Tak zgadza się. Psycholog znany i ceniony. Polecam poczytać jego książki.
Candida spoko. Dzięki za sprostowanie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dzimi 2014-11-29 10:50
Tyle ludzie jest na Świecie. Tyle ludzi żyło dotychczas. Marek jest pierwszym który publicznie wyjaśnia prawdę w tej kwestii. Co się stało że dotychczas ludzie jak te barany dali się prowadzić kłamstwom i zakłamaniu? Faceci co innego doświadczali, a co innego mieli wgrane w głowie. Ta strona to taka encyklopedia mężczyzny, który jest świadomy mechanizmów relacji międzyludzkich.
Ostatnie kilka tekstów Marku jest na wyższym poziomie niż poprzednie. Brakowało mi twojego spojrzenia na to co właśnie zrobić z odkrytą prawdą o naturze pań. Ta prawda nie jest zbyt fajna dla faceta (fajna jest dla ich dziecka). Ten artykuł rzucił światło na tę sprawę. Czyli takie są kobiety, a my musimy się tylko w tym odpowiednio odnaleźć i zająć jak najkorzystniejs zą postawę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-11-29 11:14
Myślę że najważniejsza jest Twoja postawa wobec kobiet. Musi ją cechować zrozumienie, akceptacja, szacunek oraz wiedza jak jest naprawdę. Mężczyzna mądry, nie może sobie pozwolić na pogardę, złość, nienawiść - bo to są cechy wypływające z braku wiedzy, ze słabości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rysiek 2014-11-29 12:24
Inicjacja agresji niemal zawsze wynika z bezsilności w załatwieniu sprawy intelektem. Wyjątkiem jest reakcja na agresję - najlepiej wg schematu, który Marek opisywał - analiza - ucieczka (jeżeli możliwa) - odpowiedź z pełną mocą w razie braku możliwości wycofania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # dzimi 2014-11-29 12:49
Właśnie akceptacja ich cech i dystans do ich podłości, wredności, wyrachowania to może być klucz do radzenia sobie z nimi. Takie są a oburzanie się na to niczego nie zmieni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-11-29 12:53
Nie inaczej dzimi, nie inaczej! Zawsze masz dwie opcje - jebnąć focha i w kącie trzepać prącie albo być mądrym facetem, trzymać linię i robić swoje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # dzimi 2014-11-29 21:20
"W kacie trzepać prącie" - są takie pornole, gdzie facet siedzi na fotelu w rogu pokoju a jego pannę posuwa ktoś inny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2014-11-29 22:15
Cuckold się ten temat nazywa, mnie to nie grzeje ale są goście co nawet Ci zapłacą za to, żebyś jego laskę posunął :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-11-29 13:02
Mądrzy faceci robią w marketingu w Skodzie, szkoda tylko, że feministki od razu się zorientowały, że ten przekaz niesie prawdę, podniosły krzyk i klip zdjęli. Uwielbiam to oglądać :D

PS: Marek, nie robię dla Skody ale jak uważasz, że to reklama i narusza jakieś Twoje prawa to kasuj śmiało :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawelec 2014-11-29 15:38
Rysiek świetne wideo z tą Skodą :D postaram się jednak Ciebie przebić, nawiązując jednocześnie do tytułu Marka artykułu :)

http://www.liveleak.com/view?i=954_1417173985
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-11-29 16:09
Dlaczego ją uderzył, za co? :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lukulus 2014-11-29 16:43
Nieźle, ja chyba bym tak nie potrafił w twarz uderzyć . Facet ja jak w mma spunktowal. ;-) Nawet jak dostałem z liscia od dziewczyny to tylko ja wysmialem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Quizas 2014-11-29 17:16
Tak u bratniego narodu mężczyzna okazuje kobiecie miłość, a nazywa się to "FACIAL" :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-11-29 17:20
Jakby tak przylać temu kolesiowi, to Pani by go zaciekle broniła; uderzył, bo był zestresowany :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-11-29 21:11
A co mu będzie jakimś chujowym butem na platformie po nosie jeździć? Co innego klasyczna czarna szpilka od Louboutina ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dzimi 2014-11-29 21:17
Bo ten Misio nerwowy dzień miał a pani chciała go tylko sprawdzić. Dobry z niego chłopak dla niej jest ;) Wy nie rozumiecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-11-29 21:21
Stary Ty się śmiejesz... jesteśmy pod namiotami, śpię najebany w swojej dwójce z pewną panną, nagle harmider, krzyki, wychodzę przed namiot a mój kumpel nawalony jak meserszmit robi swojej dziewczynie z nosa pędzel. Później złapał ją za włosy i ciągnął po ziemi. Podszedłem, oderwałem ją, jego na bok, coś tam mu powiedziałem - poszedł spać. Laska wbiła mi się do namiotu a ja spałem na krzesełku turystycznym na zewnątrz. Po 10 minutach wychodzi, żebym zobaczył czy z Mirkiem wszystko w porządku bo jakoś tak cicho :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Jarek 2014-11-29 16:31
Akurat fragment o Korwinie bardzo nietrafiony. Nikt nie jest idealny jak sam wiesz, więc określ co jest lepsze od Korwina, stwórz własną partię lub przestań atakować Korwina. Prawda leży pośrodku jak zawsze, do tego trzeba przeczytać parę książek ekonomicznych.
W Kwestii obyczajowej może rozumiesz jak działa system, ale w kwestii ekonomicznej już nie bardzo, ale będę obserwował Twoją ewolucję w tym temacie.

Masz talent do pisania oprócz tego fragmentu.

Piszesz że każdy jest "egoistą" i dąży do szczęścia i jest to naturalne, normalne, więc dlaczego w ekonomii ma być inaczej (w sensie przedsiębiorca dąży do szczęścia - zysku w różnej formie). Liczę na zaniechanie wskazywania palcem Korwina w następnych artykułach.
Doceniam bloga i pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+11 # Marek 2014-11-29 17:23
15 - 20 lat temu uważałem ludzi atakujących Korwina za idiotów. I 15 lat nauki, czytania i zdobywania wiedzy musiało minąć, bym zrozumiał kim jest ten bardzo inteligentny agent.

Zresztą nie chcę znowu tracić energii na tłumaczenie oczywistości. Stracisz pracę, ciężko zachorujesz, zrozumiesz.

Po prostu czytaj to, co u mnie lubisz, a pomijaj to czego nie lubisz. Nie musimy we wszystkim się zgadzać, nieprawdaż? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Michał 2014-12-11 12:58
Witam. Kilka miesięcy temu przeczytałem jeden z twoich artykułów na wykopie - przyznam, że zrobił na mnie ogromne wrażenie (działo się tak dla tego, iż Twój sposób myślenia był zdumiewająco podobny do mojego), myślałem że nigdy nie napotkam na kogoś o tak podobnym sposobie patrzenia na świat - później natrafiłem na tę stronkę z Twoimi artykułami - wiele z nich traktowało o rzeczach, których nie dane mi było dostąpić a o które mogłem spojrzeć oczyma osoby myślącej podobnie i zobaczyć "co by było gdyby". Aż do tego artykułu - aż do momentu o Korwinie. W powyższym komentarzu napisałeś "Zresztą nie chcę znowu tracić energii na tłumaczenie oczywistości. Stracisz pracę, ciężko zachorujesz, zrozumiesz." Mimo wszystko prosiłbym o parę słów na ten temat bo być może faktycznie nie rozumie i faktycznie może kiedyś zrozumie - ale skoro napisałeś już tyle artykułów to kilkanaście zdań na ten temat nie zrobi dużej różnicy. CDN...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Michał 2014-12-11 13:00
Moje zdanie jest takie: "Skoro Nie masz kobiety i dzieci które zajęły by się Tobą na starość to liczysz na ZUS na który będą się składać dzieci innych ludzi a Ty będziesz odcinać kupony - ZUS zaopiekuje się Tobą jak będziesz chory / niepełnosprawny / stary - warunki kasowo mieszkaniowe masz zabezpieczone i jeszcze z ZUS skapnie ciężko odkładałeś tam składki i chcesz zwrotu z inwestycji a Korwin chce likwidacji podatków i ZUS-u - co jest dla Ciebie szkodliwe (facet po 40stce). Moim zdaniem to dobry patent bo nie będę musiał o ile będę pracować w Polsce płacić podatków na obecnych emerytów tylko na siebie i tylko siebie (mam 26 lat)". Obecnie żyje w kraju gdzie system pomocowy dla bezdzietnych nie istnieje. Dzięki temu nie odprowadzam chorych składek na innych. Za szpital płacę gotówką (bo jak bym miał się ubezpieczyć to płacę za szpital i za biurwe w firmie ubezpieczeniowe j a i tak nie wiadomo czy ubezpieczenie wypłacą - bo np zataiłem podpisując umowę ubezpieczeniową że miałem przeziębienie 10 lat temu). Praca szuka mnie a nie ja pracy (bezrobocie ok 4%). PS Mieszkam w Hangzhou - stolicy prowincji Zhejiang w Chinach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # witek 2014-11-29 18:20
brakuje Sylwii i Nutki.
Marek wystraszyl i zbanowal.
Marku za zbanowanie Sylwii i Nutki, zeby ci niestawal albo tylko na widok Grodzkiej i Biedronia. haha ha. zartuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-11-29 19:18
No co Ty, pewnie już mnie nie lubią i dlatego tu nie przychodzą :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-11-29 21:11
Sylwia nie przychodzi bo nic nie wyjęła ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sylwia 2014-12-01 08:35
Cytuję Marek:
No co Ty, pewnie już mnie nie lubią i dlatego tu nie przychodzą :)

Haha wrecz przeciwnie Marku, lubie Cie jeszcze bardziej, dlategorzadko tu pisze :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # TPakal 2014-11-29 23:13
Rewelacyjne jest to zdjęcie z pieskiem. I powiem Ci Marku, że zwierzak wygląda na trzeźwiejszego :lol:
Cytat:"Rząd też chce byś się nie buntował, bo wtedy jest miło i przyjemnie, można latać na wycieczki, prażyć się w słoneczku prestiżu i bogactwa - naszym kosztem."
Rząd (nie tylko nasz) stosuje różne metody socjotechniczne , aby utrzymać pewne status quo i utrzymać społeczeństwo w ryzach. W ostatnim czasie tworzy się sztucznych wrogów, po to by spoić społeczeństwo we wspólnej nienawiści do wyimaginowanego nieprzyjaciela. Wtedy jest cacy, my tu, oni tam - jasna sytuacja, naród wie, ci źli, a ci dobrzy. Patrzcie jakie wtedy życie staje się proste. Jeszcze umiejętnie doprawione newsy w TV. Jednakże faktycznie tak nie jest. Jest to czysta manipulacja i ściema. I niestety kolejne kłamstwo. Czy faktycznie tak zmanipulowane społeczeństwo może mam dać coś ważnego, istotnego i wartościowego. I takie społeczeństwo później wychowuje chłopców - żołnierzyków i dziewczynki - pustaki. Dziwne wytwory chorego toksycznego zbiorowiska ludzi nazywanych narodem. T.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Issa 2014-11-30 10:13
Chlopaki jak sobie poradzic z kompleksem lysienia? jest tu moze ktos z was kto jest lysy? Jak to odbija sie na kontaktach z kobietami? Kumpel mi kiedys powiedzial ze moj kompleks jest tylko w mojej glowie i zebym dal sobie z tym spokoj, bo na swiecie jest wielu lysych ruchaczy i wielu gosci z bujna czupryna co spuszczaja sie w dywan.To prawda? Nie wiem jak do tego problemu podejsc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2014-11-30 11:02
Ponoć łysiejący faceci są lepszymi kochankami. Poza tym znam kobiety, którym podobają się łysiejący, tacy je kręcą. Twój kumpel ma rację. Pracuj nad samooceną, a kompleks sam zniknie. T.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Maxello6 2014-11-30 13:43
Hej Marek. A co sądzisz o tym co pisze ten gościu? Zna się chociaż trochę na rzeczy czy pitoli trzy po trzy?
http://malemen.blox.pl/2014/08/Odmawiasz-seksu-swojemu-facetowi-Wbijasz-gwozdz.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # janko 2014-11-30 14:18
A jakie to rzeczy kobiety w obozach wyprawiały?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-11-30 17:54
Rąbały siekierami koleżanki w swoim baraku tak, jak żaden mężczyzna by nie mógł tego zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-11-30 19:17
http://schnell.blog.pl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Bolo 2014-11-30 21:02
Ciekawy filmik.Fajnie kobita omawia temat wampiryzmu. Sam zacząłem się zastanawiać czy to ja aby takim wampirem nie jestem. :)
https://www.youtube.com/watch?v=1ltfNdC6QBY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Uhuhuhuhu huhu 2014-11-30 21:15
Marek, dałeś nam klucz, w końcu chyba wyrzucę swój wytrych....

Życzę Ci dużo zdrowia, dużo pieniędzy i żebyś się kiedyś ze mną najebał... :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Karola 2014-12-01 08:31
Tak. Nie chciałam ( nie potrafie tego robić ) z "koleżankami" trajkotać to mnie o mało nie zajebały : )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # aras 2014-12-09 20:38
Lubię czytać te Twoje felietony, ale tak myślę, jeśli jesteś wrażliwy, Twój organizm produkuje mało testosteronu, wychowywałeś się bez ojca i nie masz wzorców, nie jesteś wyżylony, ani wysoki, ani ładny, to co takiemu powiedzie ? Przykro mi, ale ewolucja ?! A co za tym idzie, uczysz się, wiesz, jak to działa, uczysz się akceptować siebie przydkiego, takiego jakim jesteś, odczuwając szczęście bez niczego, wiesz, że niema sensu iść na siłkę (podwyższenie teścia) i wpierdalać odżywek (zarabianie na tobie) co jednak poprawi wygląd. To co ma sens w takim razie. Jakieś to wszystko sprzeczne i nierealistyczne .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ligenzo 2018-02-27 21:55
Człowieku, przeczytaj jeszcze raz pierwszy paragraf podtytułu "Bije ze stresu; bo kocha". Prawdą jest, że kobiety lubią mężczyzn twardych. Tylko że w dzisiejszych czasach jest w ch*j mało gości potrafiącym być twardymi, którzy jednocześnie nie znęcają się nad kobietami i dlatego kobiety wybierają tych co zostali, czylii socjopatów. Dobrze wiem, że nie dałeś skrótu myślowego, bo pisałeś o "limie pod okiem" i całej reszcie. Wiesz, że taki socjopata zagraża też dziecku kobiety (jeśli ona je ma)? Wg mnie jeśli facet jest zwierzęciem w łóżku (nawet z BDSM - niektóre z nas otwarcie przyznają, że lubią, więc jakby co, się nie czepiaj - ale bez przeginki), a poza tym jest jak kocur (kot jest niezależny - zadowolony odpłaci się przyjaźnią i pozwoli miziać się i wypłakiwać w miękkie futerko, niezadowolony podrapie i pogryzie), to wszystko gra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2018-10-04 08:13
Certainly not should you play pokies with the money you allocated for your family expenses.
The casino favorites are offered in the live games section of Dublin Idea.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pb 2018-10-15 08:31
SEO will and should not replace offline marketing doing.
Look for the low numbers in local amount of searches.
Search engines look for keywords which can be being seached for.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # search engine 2018-10-24 11:27
Now a great number of people who hate compose love
to dicuss! For every one of the people, making budgets are the very first thing for these phones build a web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss online 2018-11-03 09:50
Great blog here! Also your website loads up fast! What web host are you using?
Can I get your affiliate link to your host? I wish my site
loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web design kelantan 2018-11-03 22:00
A trial offer, either free or at a very low cost
can benefit you. Is a good site offers a product, present
it conspicuously. The manufacturer had a website entitled
"How to make money on the web".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot mobile website 2018-11-06 21:30
Greate article. Keep writing such kind of info on your page.
Im really impressed by your site.
Hi there, You've done a great job. I'll certainly
digg it and individually recommend to my friends. I'm sure they will
be benefited from this web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 Kiss 2018-11-12 08:39
What's up, after reading this awesome piece of writing i am as
well glad to share my knowledge here with friends.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 login 2018-11-12 18:01
Just want to say your article is as surprising.
The clarity in your post is simply cool and i can assume you are an expert on this subject.
Well with your permission let me to grab your RSS feed
to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please
continue the enjoyable work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestJoshua 2018-11-21 03:18
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional cash every
month. You can use the best adsense alternative for
any type of website (they approve all websites), for more details simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Perry 2018-11-23 02:11
Wonderful work! This is the kind of info that are meant to be shared across the internet.

Disgrace on Google for now not positioning this publish higher!
Come on over and consult with my web site . Thank you =)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss online 2018-11-23 13:13
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get got an nervousness over that you
wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again as exactly
the same nearly very often inside case you shield this increase.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss jinqian wa 2018-11-24 00:41
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep
it up! I'll go ahead and bookmark your website to
come back later. All the best
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 download 2018-11-27 11:37
Attractive part of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to say that I get
in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I'll be subscribing for your augment and
even I achievement you get right of entry to consistently fast.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino slots 2018-11-29 12:52
You actually can do it, your own blog can also pay the public.
Let's face it, there just a lot more venues
for writing copy this moment. CONTENT: This, again, is often a simple principle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 777 2018-12-02 07:05
You to be able to be persistent and want success however
if you want your blog to try to to well. Adsense is best suited when your internet site has a primary focus.
We're talking about 400-600 things.that's one page!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 2018-12-05 00:59
Obtained to balance these two elements the best way to earn money and keep people being.
So start this good content first and add your yahoo optimization the future.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 slot 2018-12-05 17:29
Have doing it for fun or a person making a living out of blogging?
If you new to the game, it may be a spell before you'll see results.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 apk 2018-12-05 21:44
Submitting articles to article databases with strong ranking.
You can market a blog with something which copied and you do not own the rights.
This means, men and women be returning to look within your profile back again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 casino 2018-12-08 06:05
Good way of explaining, and fastidious piece
of writing to get information concerning my presentation focus,
which i am going to deliver in college.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky ute casino 2018-12-11 22:01
Work at changing only one habit before starting. Let them exactly what has happened, and if they are curious, say to
them why it happened. This can save you from lots of problems
at a later stage.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sic bo win 2018-12-16 19:52
I have mentioned sites that are good page rank websites.
Search Engine Optimization sounds difficult to most.

All search engine results are completely democratic. It may take weeks to months and possibly even years or more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy888 2018-12-17 21:55
The items which been mentioned are exactly beginning.

As soon as your blog got ranked high, more people will found of which.
So hard work and learning are part and parcel of this affiliate marketing business.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Manuel 2018-12-19 09:20
Pretty component of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to
assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Anyway I will be subscribing to your augment or even I achievement you get entry
to persistently fast.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss download 2018-12-21 21:16
Magnificent goods from you, man. I have understand your stuff previous to
and you're just too wonderful. I really like what you've acquired here, certainly
like what you are stating and the way in which you say it.
You make it entertaining and you still care for to
keep it wise. I can't wait to read far more from you.
This is really a tremendous site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 login 2018-12-22 00:37
In fact, it will significantly decrease all of them with.
Also use a social sharing plugin to enable your readers to share your
content as good. Stay active, and YouTube will thank you with prospects.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # michigan casinos map 2018-12-25 00:39
And so that behavior is continued, (which was learned at some previous - fearsome!

- point). All of these living problems. How can we promote health of such patients?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-12-25 13:09
They don't obtain the reader squirming in his seat readily.
Start letting globe knows a person way before your set off.

That's why it's vital that go exhaustive with your site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean kings e-sports 2018-12-26 13:13
May we all see accessible to the fullness of
his fame. Call them personally, whether everyone on a moment messenger service or on the telephone.
The only person standing inside your way is that you simply.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SCR888 2018-12-26 19:51
magnificent points altogether, you simply received a logo new reader.
What might you suggest in regards to your publish that you simply made some days ago?
Any positive?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2018-12-28 00:21
Helpful information. Fortunate me I found your website accidentally,
and I'm surprised why this accident didn't took
place in advance! I bookmarked it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky casino join 2018-12-28 03:37
Search Engine Optimization sounds difficult to most.
Will have to write keyword optimized articles to drive traffic and build links
to your site. Backlinks are links pointing back on your website off their sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live 22 2018-12-28 22:56
Try it yourself; developed a subject in which you're interested.

As an article marketer, require to know right now there is content articles for anything.
Without ads, earning money becomes a tad tricky.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live poker forum 2018-12-29 06:04
It's very easy to find out any topic on web as compared to books, as I found this article at this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss apk 2018-12-30 06:43
of course like your website however you have to test
the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with
spelling problems and I to find it very troublesome to inform the reality nevertheless I will surely come again again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-01-01 04:22
An intriguing discussion is definitely worth comment.
I believe that you need to publish more on this subject matter, it may not be
a taboo matter but usually people don't discuss these subjects.
To the next! Kind regards!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss online 2019-01-01 11:54
Very great post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your weblog posts.

After all I'll be subscribing to your feed and I'm hoping you write once
more very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online dating 2019-01-01 22:52
I know this web page presents quality dependent articles or reviews and other
material, is there any other website which offers such information in quality?


my web page; online dating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 live 2019-01-02 07:32
Wow, this post is good, my sister is analyzing these things, therefore I am going to convey her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sbo111 2019-01-02 21:50
About 95% to 99% of our behaviour, thoughts, and feelings in a day are habitual.
You'll find that set that you tell them, a lot more calories understanding that
they'll be.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www live 22 2019-01-03 11:18
Simply wish to say your article is as astounding. The clarity in your post is simply spectacular and i could
assume you are an expert on this subject. Well
with your permission allow me to grab your feed to keep updated with forthcoming post.

Thanks a million and please keep up the gratifying work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2019-01-03 17:44
Cj and Click Bank always be the most favorable.
Are you having problems getting as many targeted visitors to
your site as you are looking for? This data was required to rank web
pages.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-01-03 17:57
It really is truly the best internet marketing strategies going because permits you to leverage period.

Since they get spidered for your first time, there are pretty much done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-04 06:24
Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon every day.
It's always helpful to read through content from other writers and use a little something
from their sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amazonaws 2019-01-08 14:19
This post is actually a fastidious one it helps new the web viewers, who are
wishing for blogging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 227 live arrivals 2019-01-11 11:52
Great weblog right here! Additionally your web site rather a
lot up very fast! What host are you the use of?

Can I am getting your associate link on your host? I want my
web site loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online 2019-01-11 16:57
It's the best time to make some plans for the future and it is
time to be happy. I have read this post and if I could I want to suggest you few
interesting things or suggestions. Maybe you can write next articles
referring to this article. I desire to read even more things about it!


my blog post :: online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 iphone 2019-01-11 17:40
Pretty component to content. I just stumbled upon your web site and in accession capital
to say that I get in fact loved account your blog posts.
Any way I will be subscribing in your augment and even I fulfillment you access constantly quickly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss Online 2019-01-11 22:13
Hi! I could have sworn I've been to this blog before but after checking through some
of the post I realized it's new to me. Anyhow, I'm
definitely glad I found it and I'll be bookmarking and checking back often!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2019-01-13 02:31
Wonderful, what a webpage it is! This webpage provides useful facts to us,
keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino online 2019-01-13 23:34
Ahaa, its nice conversation about this post here at this web site, I have read all that, so now me also commenting
at this place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m ntc33 2019-01-15 02:39
Offer a good package for your serious affiliate who requires a leg-up into
the arena of web-marketing. Whatever your motivation there's always something good at issue want
to monetize weblog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2019-01-15 03:46
For this to work, 'word' your links accurate.
When one site features another sites link, might provide one another with the traffic each site created.
There are numerous ways to generate money blogging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2019-01-16 09:52
Hello there! I know this is kind of off topic but I was
wondering if you knew where I could locate
a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?
Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # addictive game 2019-01-16 18:55
It can be about custom-made find fun and humorous.
Either one, the most important factor for anyone blogging is the audience clicks.

You can use trivia questions if require to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-01-17 12:11
My family members always say that I am wasting my time here at net,
except I know I am getting know-how daily by reading thes
nice articles or reviews.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino brisbane 2019-01-18 19:24
I got this website from my pal who shared with me on the topic of this web page and at the
moment this time I am visiting this site and reading very informative
posts here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot mobile price 2019-01-21 19:33
Often it's family that irritates us this option. She will be judging you long before you take
any steps towards thes. 3)Learn to see with focus and focus.
Your only job is to trust it and you should listen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # beat slot machines 2019-01-23 18:46
I think about Bishop Oscar Romero of San Salvador who irritated the force structure of El Salvador.
Have got free to make a world of justice, peace, and inclusive love.
Next, you may want to look around.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # link 2019-01-25 16:20
Hey there, You've done an incredible job. I will certainly digg it and personally suggest to my friends.
I am sure they'll be benefited from this web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # archive 2019-01-26 12:45
bookmarked!!, I really like your site!

My blog - archive
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-01-26 15:29
Excellent post. Keep posting such kind of information on your site.
Im really impressed by your blog.
Hi there, You have performed a great job. I will definitely digg it and in my
opinion recommend to my friends. I am sure they'll be benefited from this website.Feel free to surf to my page :: Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 6 2019-01-29 19:40
Thank you for every other wonderful article.
The place else may anyone get that type of information in such
a perfect approach of writing? I've a presentation next week, and I'm
at the look for such info.

Also visit my web site - 6
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-02-09 05:21
whoah this blog is wonderful i love reading your articles.
Keep up the great work! You recognize, lots of individuals are hunting round for this information, you can aid them
greatly.

Have a look at my webpage - Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-02-19 10:10
Appreciate the recommendation. Will try it out.


My web blog: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-02-24 21:40
Can you tell us more about this? I'd like to find out some additional information.

Have a look at my webpage ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # file 2019-03-06 02:16
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace,
when i read this article i thought i could also make comment
due to this sensible paragraph.

Also visit my web page - file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-03-07 14:17
Do you mind if I quote a couple of your posts as long
as I provide credit and sources back to your webpage?
My blog site is in the very same area of interest as
yours and my visitors would definitely benefit from a lot of the
information you provide here. Please let me know if this ok with you.
Cheers!

Also visit my page - Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-13 02:09
It is appropriate time to make some plans for the future and it's time to be happy.
I have read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or tips.
Maybe you could write next articles referring to this article.
I desire to read even more things about it!

Here is my web blog - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-15 01:30
Hi! Would you mind if I share your blog with my facebook group?
There's a lot of folks that I think would
really enjoy your content. Please let me know.
Thank you

Feel free to surf to my web site: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-03-15 02:09
After checking out a handful of the blog posts on your
website, I seriously appreciate your way of blogging. I book marked it to my bookmark Download site list and will be checking back in the near future.
Take a look at my website as well and let me know how you feel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-20 02:39
Why viewers still use to read news papers when in this technological globe everything is
accessible on net?

Also visit my weblog download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-20 22:41
Please let me know if you're looking for a article author for
your weblog. You have some really good articles and I feel I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd really like to write some articles
for your blog in exchange for a link back to mine. Please shoot me an e-mail if interested.
Regards!

My web site; download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-22 20:51
Thanks for sharing your thoughts about związek.
Regards

Also visit my blog - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-23 03:43
Thank you for another wonderful post. Where else may just anybody get that kind of info in such an ideal means of writing?
I have a presentation subsequent week, and I'm on the search for such information.

Here is my web-site - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-23 05:24
Good day! Would you mind if I share your blog with my twitter group?

There's a lot of people that I think would really appreciate your content.
Please let me know. Many thanks

My blog post: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # key 2019-03-30 17:02
I’m not that much of a online reader to be honest
but your blogs really nice, keep it up! I'll go ahead and
bookmark your site to come back in the future. All the best

My web page key
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 6 2019-04-13 04:12
Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the great
effort.

Here is my site: 6
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 7 2019-04-15 05:31
I love your blog.. very nice colors 7
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-04-25 22:09
Thanks , I've just been looking for information about
this topic for a long time and yours is the best I've came upon so far.
However, what in regards to the bottom line? Are you
sure concerning the source?

Also visit my blog :: Download site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download file 2019-04-26 02:29
Keep on working, great job!

Visit my weblog :: Download file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-04-28 06:18
I am actually grateful to the owner of this site who has shared this fantastic paragraph at here.Look at my webpage ... Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-05-20 08:04
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was good.
I don't know who you are but definitely you're going to a famous blogger if
you are not already ;) Cheers!

Here is my weblog: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-05-28 19:42
Asking questions are actually nice thing if you are not understanding
something completely, but this piece of writing provides pleasant
understanding even.

Feel free to surf to my web site; download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-11 06:55
This excellent website definitely has all of the information and
facts I wanted concerning this subject and
didn't know who to ask.

My weblog download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-13 05:44
Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will definitely return.

my weblog; download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-29 21:45
Hello there! This blog post couldn't be written much better!
Looking at this article reminds me of my previous roommate!
He constantly kept talking about this. I am going to send this article to
him. Pretty sure he'll have a good read. Many thanks for sharing!


My webpage download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-09-25 22:23
Pastillas Cialis Que Es Amoxicillin Dosage For A Kitten viagra Cialis Jean Coutu Vente Lioresal 25mg Bentyl Real No Prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-09-29 02:39
Prescriptions Medications Online Cialis 10 Mg Preise generic cialis canada Donde Compro Viagra Get Generic Provera Mastercard Accepted Riverside Diflucan Without Prescription 150 Mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd