Najnowsze felietony

piątek, 14 listopad 2014 23:16

Związek idealny

Napisał 

Jak stworzyć związek idealny z kobietą? Wydawałoby się, że gwarancją sukcesu w tej materii jest wielka miłość. Do tego typu myślenia zachęcają nas filmy, książki, opowieści znajomych i słowa autorytetów moralnych. Niestety, życiowe doświadczenia nie potwierdzają by to działało tak, jak nam się to nachalnie reklamuje. Wydaje się że szczęściem w związku, rządzą zupełnie inne prawa niż te powszechnie nam znane.

Zabicie ex nie zabije problemu

By odpowiedzieć na pytanie o związek idealny, musimy zrozumieć że im bardziej coś cenimy, kochamy, tym bardziej utożsamiamy z tym swoje szczęście, poczucie zadowolenia i satysfakcji. A co się stanie, gdy kobieta z którą utożsamiliśmy szczęście odejdzie? Albo zrobi "TO" z naszym "najlepszym przyjacielem", mówiąc na odchodne że to nasza wina? Co wtedy stanie się z nami, naszym stanem psychicznym? Będziemy na dnie; siada zdrowie, praca, często tracimy dobytek życia. Ja to przerabiałem zbyt wiele razy, by nie zrozumieć lekcji: "im mocniej kochasz, tym większy będzie cios w przypadku rozstania".

Wpadałem w szał, furię, załatwiłem broń by przestrzelić głowę swojej ex a później sobie. Chciałem ją rozwalić, nurzać się w jej krwi; zrobiłem kilka naprawdę brzydkich rzeczy w akcie zemsty, bo tu już nie ma miejsca na pyskówki; Dlaczego? Ponieważ nieludzko cierpiałem, nie rozumiejąc co się ze mną dzieje. Już wtedy wiele lat ćwiczyłem fanatycznie na worku bokserskim, miałem na koncie kilka konkretnie "załatwionych spraw", kontrolowałem swoje ciało i siłę. Ale przychodziło coś takiego, że miesiącami leżałem bez życia, płacząc i śpiąc całymi dniami. Utrata kontroli i spadek energii były tak straszne, że chciałem umrzeć. To mnie zmotywowało do poszukiwania odpowiedzi. Jakim cudem napakowany na siłce dresiarz nie może mi zrobić krzywdy, a krucha, delikatna kobieta rozbijała mnie w drobny mak?

Wóda i koks, chwilowe zamulacze

Odpowiedź jest mocno "nie na czasie"; przyczyna była, jest i zawsze będzie ta sama - ponad Boskość w sobie stawiałem ziemskie "przyjemności", których naturą jest to, że za chwilę luzu trzeba zapłacić bardzo dużą cenę. Młodzi tego nie rozumieją, po prostu trzeba to przeżyć. Fajki dają luz, ale powodują obturację płuc, dusisz się i jesteś niewolnikiem lęku o brak fajków (paliłem kilkanaście lat). Wóda daje euforię, ale pół godziny fajnego samopoczucia musisz okupić całym dniem srania i rzygania (czasem w tym samym momencie). Dragi dają fajne doznania, ale później przychodzi "zjazd"; depresja i niechęć do życia, brak energii. Niezobowiązujący seks rodzi coraz większe pragnienie, pozbawiając Cię spokoju i harmonii tak, że całe Twoje życie to tylko oczekiwanie na dymanie. Czasem masz dzidzię z panną, którą miało kilka okolicznych osiedli; widzisz te uśmieszki jak idziesz z murzynkiem na spacer? Musisz tego doznać, by zrozumieć jak bardzo Cię to niszczy. Pragnienie bycia poważanym, ujawnia się w uwielbieniu "mocnych" kolesi, więc wcześniej czy później potężnie się zdziwisz, widząc piszczącego i srającego pod siebie "twardziela", gdy jest katowany przez konkretnych kolesi. Nie ma twardzielstwa, jest tylko zgrywanie by leszcze zazdrościły; każdy się złamie, to tylko kwestia umiejętnego dozowania nieprzyjemnych bodźców. Wiem to po wielu poważnych rozmowach z doświadczonym chirurgiem, który lata przepracował w karetce i na ostrym dyżurze. To kwestia wiertarki i wiedzy o układzie nerwowym, uwierz mi na słowo.

Ludzie przywiązują się do wielu rzeczy, np. do pieniędzy, gadżetów (iphone, mieszkanie, samochód), pozycji społecznej, swych zdolności intelektualnych bądź duchowych, ciała i jego sprawności, miejsc oraz oczywiście ludzi. Ale ponieważ każdą z tych rzeczy można stracić, im większe utożsamienie, tym większy (uświadamiany bądź nie) lęk o utratę. A im więcej się boisz, tym bardziej kurczowo trzymasz się tego, z czym skojarzyłeś swoje szczęście.

Wszystko jest nietrwałe

Samochód można stracić w stłuczce - wystarczy że ktoś mocno zahamuje, a my się na chwilę zagapiliśmy; jeśli nie mamy AC, auto idzie na złom. Mogą je też ukraść, a ubezpieczyciel nie wypłaci Ci pieniędzy; bo nie. Sądź się kilka lat z przekupionymi biegłymi, może wygrasz a może nie, a może dostaniesz wyrok za wyłudzenie odszkodowania. Różnie to w Polsce bywa. Gadżety można stracić, czasami wraz z zębami na ulicy. Właśnie wracam ze sklepu, gdzie nerwowo chrząkając kupiłem swój ulubiony żel do mycia Biały Jeleń "kozie mleko", gdy przed maską mojej koreańskiej limuzyny idzie koleś ze słuchawkami dr dre na uszach. Jakoś tak od razy mi przyszło na myśl, że jakby dostał haka w brodę, to od razu jakiś łobuz mógłby mu te słuchawki zabrać. Skoro mi, wzorowi cnót takie sposoby zarobkowania wydają się logiczne, to co mają powiedzieć inne, nie tak moralni jak Państwa uniżony sługa łotry?

Zdolności intelektualne także można stracić, inwestując swoje nazwisko (czyli markę) w coś, co okaże się oszustwem; wszyscy to widzą, a my związani węzłem finansowym bądź koleżeńskim, tę prawdę od siebie odpychamy. Można też dostać choroby psychicznej, która nasze zdolności zmiele na pył. A ciało? Jeśli nie zeżre go rak, zawsze pokona je starość, bądź życiowa katastrofa. Utrzymanie mięśni i niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, wymaga wiele pracy i zabiegów; ktoś kto cierpi psychicznie, nie ma energii na ćwiczenia, po czym szybko traci to, na co latami w pocie czoła pracował. A ludzie? Kto trochę żyje ten wie, że przyjaciele zdradzają, kobiety odchodzą, najbliźsi w wielu sytuacjach zawodzą. Ja po przejściu poważnej, wieloletniej, upokarzającej choroby, wiem to doskonale.

Miej dystans, nie angażuj się

Jak więc sam widzisz przyjacielu, wszystko z czym się wiążemy, może w każdej chwili pęknąć; jak rura kanalizacyjna, by zalać wszystko gównem. Im bardziej z czymś się zwiążesz, tym mocniejszy stres wewnętrzny, tym większy lęk przed stratą, mocniejszy chwyt by nie odeszło... absolutne utożsamienie sensu życia z czymkolwiek (żona, mąż, dzieci, pieniądze, majątek, pozycja społeczna), oznacza automatycznie absolutny stres wewnętrzny, oraz stosowną reakcję podświadomości, która wszystko rozumie jak dziecko. Jeśli jest coś bardzo ważne, to jest też lęk o utratę tego, więc ten lęk podświadomość wprowadza w życie. Bardzo szczegółowo opisuję to w swojej książce "Stosunkowo dobry". Jeśli się boisz, w życiu zaczyna się realizować strach. Wszystko się tak układa, że naprawdę zaczynasz się bać. Co to będzie? Nie ma to znaczenia, liczy się to że się boisz, a skoro inwestujesz swoją uwagę (energię) w tę emocję (lęk), to podświadomość automatycznie ją zwiększa, a w końcu urealnia. Dlatego ludzie którzy wybaczają, potrafią wyjść bardzo szybko z nawet ciężkich chorób. Obraza, nienawiść, niechęć, złość, rozpacz - jeśli sa utrzymywane w umyśle Twoją uwagą (czyli energią), zostają realizowane w życiu. Ty je powołujesz do istnienia, nikt inny. Żeby utrzymały się w świadomości, musisz poświęcić im uwagę. To Twoja decyzja - czyż nie? A może ktoś Cię zmusza nieszczęśniku? Możesz myśleć o przyjemnych rzeczach, ale wybierasz łajno, na którym się koncentrujesz. Do kogo później masz pretensje? Oczywiście nigdy do siebie; przecież to inni są winni, nigdy Ty.

Jeśli chcesz mieć dobry związek, musisz mieć do niego dystans. Nie możesz utożsamiać swego szczęścia z żoną, gdyż wtedy rośnie poczucie lęku o utratę źródła przyjemności, a więc próbujesz ją zamknąć w swoim ścisku. To złe, bo przecież kobieta to jest wolny, pragnący godności człowiek, który gdy go trzymać ucieka, a gdy puścić kocha. Im większe utożsamienie dziewczyny z poczuciem przyjemności, tym większy stres i mocniejsza reakcja podświadomości, która może zrealizować ten lęk w postaci ciężkiej choroby, konfliktów z innymi ludźmi, zaburzeń psychicznych. Kobieta może też poczuć że Cię nienawidzi, oraz poczuć miętę do Twego najlepszego kumpla, a on "przypadkiem" poczuje wielką chęć na króliczą norkę Twej kobiety. W efekcie życie Cię upadla, ale przyczyną był Twój lęk, który został zrealizowany. Zostają Ci pokazane Twoje prawdziwe emocje, których się wypierasz. Niestety, jeśli tysiąc razy wrzaśniesz że Cię skrzywdzono, nie zmieni to Twego cierpienia, rozpaczy, nie odejmie chorób i złego losu. Ty krzyczysz - ale nikt Cię nie słyszy.

Osobowość wieloraka

Jeśli mi nie wierzysz, rozumiem Cię. To trudne do przyjęcia, ale wpisz w google "osobowość mnoga", by dowiedzieć się co potrafi Twoja podświadomość. Może się zdziwisz, ale wytworzona pod wpływem traumy osobna osobowość (nie wiedząca co jest możliwe a co niemożliwe), może dokonywać rzeczy uważanych za cuda. Są to pamięć fotograficzna, zmiana koloru tęczówki oka w minutę, nieludzka siła fizyczna, kompletna zmiana chemii organizmu (z pijanego w trzeźwego), likwidacja bądź powstanie alergii najcięższego rodzaju, a także znajomość języka, z którym człowiek nigdy nie miał do czynienia. Taką moc ma podświadomość, którą programują nam na głupka media, reklamy, wychowanie i proces socjalizacji. Rozwój osobisty, to wychowanie jej na nowo - by służyła nam swą mocą, a nie tworzyła wewnętrzne konflikty zamieniając nam życie w piekło. Podświadomość ma takie możliwości, że może naprawdę bardzo dużo. Nie wszystko, ale wystarczająco by zmienić nam życie w raj albo piekło.

Cóż więc czynić, by mieć dobry związek? Zasada jest jedna. Im więcej kochamy swoją kobietę, tym więcej musimy kochać coś, co jest niezmienne, nie ulega upadkowi i zmianie. To musi być coś, co nazywamy Bogiem, ale te słowo zostało przez wieki skojarzone z wszelkimi obrzydliwościami religijnymi, więc użyjmy innego słowa; Boska iskra, nieskończona energia, matka ziemia. Nazwa jest nieistotna - ważny jest cel, którym jest coś nadludzkiego i żyje w nas jako ukryty przez wychowanie i socjalizację potencjał. Właśnie dlatego firmuję pracę nad sobą, które polega na podbijaniu samooceny. To nie jest oszustwo jak pokrzykują internetowe mędrki, tylko przywrócenie naturalnego stanu ducha, zanim społeczeństwo nam go zepsuło. Nie tworzymy nic nowego, ale umożliwiamy regenerację prawdziwej samooceny. Jeśli chcesz by rana się zagoiła, musisz stworzyć odpowiednie do tego warunki.

Samoocena, kluczowa sprawa

Pracując przez lata z typową, konwencjonalną pracą nad sobą (afirmacje, wizualizacje, praca z lustrem) zauważyłem że po jakimś czasie, wszystko co osiągnęliśmy tracimy. Nasza samoocena rośnie, przechodzimy przez okresowe testy podświadomości (stary wzorzec się broni, to normalny proces), osiągamy sukces w postaci znacznie lepszego stosunku do siebie (czujemy się ze sobą lżej, milkną lęki, poczucie winy, fajnie być samemu ze sobą), dostrzegamy ze zdumieniem że reakcje ludzi mocno się w stosunku do nas zmieniają... po czym wszystko się wali. Po jakimś czasie zrozumiałem, że jeśli przywiązujesz się do idei (samoocena), to rośnie lęk przed jej utratą, a podświadomość go realizuje. Dlatego zacząłem promować pracę nad samooceną, ale z lekką różnicą; stojąc przed lustrem nie mówimy że "Ja Marek kocham i szanuję siebie", ponieważ przyzwyczajam się do idei i siebie jako ciała bądź umysłu. Mówię "Kocham i wielbię Boską iskrę w Marku". To było strzałem w dziesiątkę, gdyż nie przywiązujemy się do ciała Marka, ani jego umysłu; celem uwielbienia jest Boskość, która jest wieczna. Moje ciało kiedyś umrze razem z umysłem, Boskie Ja którym jestem, przetrwa.

W ten sposób dystansujemy się nawet od siebie, osiągając harmonię i lekkość, zmniejszając wewnętrzny lęk. Gdy spoglądam w lustro, widzę Boskość która przybrała formę prostackiego i rubasznego Mareczka. I gdy mi piszą że jestem brzydalem, wiem że koncertowo łgają. Dziś tłumaczyłem to przez telefon tacie, mówiąc mu że celem jest tylko sfera Boskości, ponieważ ja i mama wcześniej czy później umrzemy. By poczuć spokój ducha, musiałem przestać się bać o rodziców. Musiałem zaakceptować że rodzice kiedyś umrą, a ja zostanę sam. Całe życie się tego panicznie bałem. Ale jak to zrobić? Jest tylko jedna możliwość, a więc poczuć że moi rodzice to tak naprawdę Boskość, przejawiająca się w formie ojca i matki. Kiedy umrą ich ciała (a wraz z nimi ich umysły), nic nie zniknie, nie pojawia się żadna strata, ponieważ Boskość nie może zniknąć, tylko zmienia formę w której się przejawia.

Dywersyfikacja jako sposób na sukces w związku

Im mocniej kogoś czy coś kochasz, tym więcej czasu musisz poświęcić na uwielbienie Boskości w sobie. Nie siebie jako ciała (wiadra flaków, gówna i krwi, też kochane ale czasowe) - tylko Boskości w sobie. Może teraz jej nie czujesz, ale z czasem odczujesz. Podkreślmy że własne ciało należy kochać i akceptować, gdyż jest narzędziem Boskości, formą Boga. Kto bardziej dba o samochód niż o własne ciało, po prostu bluźni - i stosownie do tego doświadczy konsekwencji. Mądry człowiek dba o swoje ciało, by było sprawne, silne, szczupłe; głupiec wymyśla androny, by uzasadnić brak miłości do ciała, czyli także do Boskości.

Jeśli więcej kochasz kobietę niż Boskość, tym większa zależność zadowolenia od kobiety - oraz coraz większy lęk że odejdzie, a wraz z nią odejdzie Twoja przyjemność, więc trzymasz ją z całych sił, tłumiąc jej Boską istotę za co dostaniesz po mordzie od życia. Za jakiś czas podświadomość uruchomi ciąg zdarzeń, gdzie ucierpisz Ty (zdrowie, poczucie godności, np. zostaniesz obrażony, dostaniesz w twarz, ktoś Cię źle potraktuje), albo Twoi bliscy, ponieważ ludzkie podświadomości są zawsze ze sobą złączone, wpływając na siebie wzajemnie. Siergiej Łazariew opisuje to jako wpływ pola, Zeland jako nadmiar ważności i siły równoważące, Wereszczagin nazywa to energoinformacyjną naturą rzeczywistości, a wielu mędrców jako stawianie oporu temu, co jest. Jeśli kochasz i boisz się o utratę czegoś bądź kogoś, stawiasz opór życiu, bo chcesz by ta osoba żyła i robiła to, co sprawia Ci przyjemność. A przecież może odejść, zachorować, zakochać się w kimś innym bądź umrzeć. Opór zawsze rodzi stres, nerwowość, pragnienie zniewolenia innej osoby, oraz stosowną reakcję podświadomości, która zapewniam - nie spodoba Ci się.

Najpierw Ty, później rodzina

Wniosek jest więc taki, że jeśli masz tendencję do zakochiwania się "na maxa", najpierw popracuj nad poznaniem swej wewnętrznej mocy, czyli Boskości w sobie. Bez niej Twoje życie będzie tylko nieustającym lękiem, oraz rosnącymi problemami. Boskość i praca nad jej uchwyceniem, pokochaniem jej, jest ważniejsza od wszystkiego; rodziców, żony, ukochanego psa, ciała, umysłu i wszystkiego co jest dla Ciebie ważne. Jeśli tak uczynisz, zdystansujesz się - ludzie odbierają to jako przejaw i pokaz prawdziwej siły, a kobiety będą Cię podziwiać, szanować. Pamiętaj że gdy kobieta podziwia mężczyznę, uruchamia seks. Seks zawsze był nagrodą dla samca za jego siłę, monetą przetargową w walce o przetrwanie.

Słabi psychicznie samcy (wierzący w żonę zamiast w Boskość) wierzą latami w rzekomą w migrenę żony, cierpią, a ludzie skoncentrowani na Boskości seks mają w każdej chwili życia. Gdy coś odrzucisz, masz to w nadmiarze, gdy za czymś gonisz, to od Ciebie ucieka. Gdy celem stanie się Boskość, nic i nikt nie będzie mogło Cię uszkodzić, zniszczyć, uzależnić od siebie. A gdy tak się stanie, nie będzie lęku. Bo i o co się bać? Boskość jest wszystkim, nigdy nie zginie; jeśli natomiast swojego szczęścia upatrujesz w nietrwałych formach (przedmioty, tytuły, ludzkie ciała i umysły, żona, mąż), lęk będzie coraz większy, a wraz z nim przyjdą choroby, ciężkie życiowe doświadczenia, nieszczęścia. Reasumując, idealny związek to taki, gdzie na pierwszym miejscu jest Boskość, a dopiero później rodzina. Wiem że to mocno kłóci się z tym, czego Cię uczono, ale pomyśl o tym, przeanalizuj to, poeksperymentuj. 

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.

---------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 18257 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # XYZ 2014-11-15 00:05
Piszesz ze podswiadomosc reaguje wtedy jak skupiasz na czyms swiadomie uwage? To znaczy ze jesli bede skupial tylko pozytywne mysli na sobie i wlasnym Ja to podswiadomosc tak zareaguje ze bedzie ''podsuwala'' mi tylko pozytywne rzeczy? Bo skoro na czyms sie ciagle skupiam to stwarzam wzorzec czyli przekonanie a za tym ida emocje i czyny...To znczy ze podswiadomosc nie rozumie czy cos jest zle czy dobre, ma wyjebane na to? Zauwazylem ze im mocniej dostaje od zycia w dupe tym latwiej mi zmienic wzorce, tez tak macie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XYZ 2014-11-15 00:08
I druga sprawa; Zzauwazalem ze jak wprowadzam w zycie jakies zmiany, badz dzialam w oparciu o nowa wiedze z samczeruno badz innych podobnych portali to czuje dyskomfort? To naturalna kolej rzeczy? Im wiecej powtarzam dana sytuacje stworzona na nowym wzorcu tym ten dyskomfort jest mniejszy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Marcin1981 2014-11-15 00:37
Jak to mówią...
Miej wyjebane a będzie Ci dane :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # asia 2014-11-15 00:56
Wychodzi na to, ze na pierwszym miejscu powinnismy stawiac siebie, a pozniej swoich partnerow? Powinnismy znalezc w sobie ta iskre boska? A jesli np. dla mnie jest najwazniejsze by sprawiac przyjemnosc swojemu Panu i czerpie z tego ogromna przyjemnosc bo jesli on jest zadowolony to ja tez to co? To to jest zle, czy ja siebie zatracilam? ( chociaz nie czuje sie tak, by cos mi, ze tak powiem ubylo ) lubie mu sprawiac przyjemnosci, on jest zadowolony i ja tez, wiec rownowaga jest zachowana, czy moze sie myle?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # inkoguto 2014-11-15 09:00
Co będzie Asiu kiedy ON cię opuści? Mało prawdopodobne, bo faceci są wybitnie wygodniccy, skoro spełniasz zachcianki to mu dobrze, jesteście razem. Ale jeśli znajdzie na boku nową niunię, która równie chętnie zrobi dla niego to co ty? Przekalkuluje i dojdzie do wniosku, że ona ma 5 lat mniej i jest bardziej ekscytująca. Co wtedy się z tobą stanie? Tekst nie jest o
trwaniu w związku, on jest o stracie. Jeśli twoje szczęście zależy od faceta, bardzo łatwo możesz je stracić i zostaniesz pustą, rozpaczającą skorupą. Czy to jest złe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # asia 2014-11-15 12:27
Jesli przekalkuluje i stwierdzi, ze chce jeszcze mlodsza ode mnie to niech tak bedzie. Moje szczescie nie jest uzaleznione od Niego, znam swoja wartosc, ja po prostu chce mu sprawiac przyjemnosc bo mnie to raduje. Moze to naiwne ale tak czuje na dzien dzisiejszy :)Nie wiem co przyniesie jutro( mam tego swiadomosc ) wiec ciesze sie co mam dzis.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pio 2014-11-15 09:54
Dobrze pisze inkoguto. Jeżeli szczęście daje Ci (na przykład) po prostu istnienie, życie, to będziesz mieć większą pewność siebie, mniej działań podejmiesz ze strachu przed stratą czegoś.
Nie uważam, żeby uczucie straty po odejściu kogoś było czymś złym, za kotem, psem czy członkiem rodziny też tęsknimy i cierpimy po stracie. W przeciwnym razie coś jest mocno nie tak.
Poświęcenie się dla kogoś to własny wybór, ale jeśli to poświęcanie się jest w celu dowartościowani a siebie to niesie pewne konsekwencje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-11-15 10:22
Na pierwszym miejscu Asiu musisz stawiać Boską iskrę w sobie. To siła która stworzyła wszystko co istnieje, źródło, wielka rozkosz i jedyne co istnieje. Jeśli dostrzegasz tę siłę, albo nawet próbujesz, to już jest dobrze - wtedy nie uzależnisz się w pełni od chłopaka, nie powstanie lęk który podświadomość zrealizuje w życiu.

Możesz robić jeść samcowi, kochać się z nim, oglądać komedie romantyczne, ale musisz czuć że numerem jeden w Twoim życiu jest Boskość. Jeśli tak będzie, ominiecie choroby, tragedie, przeróżne problemy. Jeśli Pan zacznie być dla Ciebie sensem życia i jedyną istniejącą przyjemnością, uruchomi się lęk a zaraz po nim wszystko zacznie się walić, ale jak, to zależy od podświadomości. Z mojego doświadczenia są to konflikty wybuchające "bez powodu", Łazariew pisze o chorobach wenerycznych, ale może być też wypadek który Cię oszpeci. Po co? By facet odszedł, a Ty uświadomiła sobie że źle ulokowałaś swe emocje, uwagę czyli energię.

Reasumując Asiu - jeśli naprawdę kochasz faceta, MUSISZ na pierwszym miejscu postawić Boskość. Jako mężczyzna dodam, że kobieta która robi z faceta bożka i sens życia, szybko się nudzi, budzi obrzydzenie. Kobieta od której czuć serdeczny dystans, podnieca nas do szaleństwa. Mając taką postawę, wygrasz nie tylko związek, ale ocalisz się od wielu nieszczęść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # asia 2014-11-15 12:43
Prosze Pana wlasnie szukam w sobie tego zrodla, tej iskry boskiej ja to nazywam wewnetrzna moca i wlasnie dlatego czytam pana felietony.
Ojej i wcale tak nie jest, ze stawiam swojego mezczyzne na piedestale, nie jest moim sensem zycia, aczkolwiek lubie przebywac w Jego towarzystwie, sluchac go, rozmawiac i inne. Nie podaje mu wszystkiego na tacy jako dziewczyna tez potrafie pokazac pazurki, by powiedzmy dodac naszemu wspolnemu zyciu smaczku.;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pio 2014-11-15 10:47
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jiddu_Krishnamurti polecam, bo widzę podobieństwa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Gin 2014-11-15 11:50
Marku u mezczyzn dziala podobnie, jesli facet jest niedostepny i zdystansowany to kobieta kocha go zdobywac, a jesli daje siebie calego na tacy juz lezy.Przemek na gorze jest takim przykladem a tak a propos swietny tekst :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rysiek! 2014-11-15 12:51
Tak jest Gin ale jest to chore.Żyję tak, nauczyłem się kontrolować pewne rzeczy ale natury tego świata nie zaakceptuje? Czy muszę? Nie, skoro już mnie to nie szarpie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Gin 2014-11-15 13:19
Cytuję rysiek!:
Tak jest Gin ale jest to chore.Żyję tak, nauczyłem się kontrolować pewne rzeczy ale natury tego świata nie zaakceptuje? Czy muszę? Nie, skoro już mnie to nie szarpie.

Cytuję rysiek!:
Tak jest Gin ale jest to chore.Żyję tak, nauczyłem się kontrolować pewne rzeczy ale natury tego świata nie zaakceptuje? Czy muszę? Nie, skoro już mnie to nie szarpie.


Dokladnie i jebac to! pO co babce starac sie o kogos kto przynosi kapcie w zebach? Ona nim gardzi bo jest slabiutki, genetyka i bilogia kobiety pragnie faceta z jajcami ,nie koniecznie wielkiego i silnego fizycznie ,ale kogos kto postawi na swoim, kobieta moze sie oburzac ale podswiadomie ja to zajebiscie kreci! Taki gosc jest cos wart a nie pizdeusze z wydmuszkami ktorzy wycieraja nosek i tylek..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rysiek! 2014-11-15 13:46
I to jest właśnie chore, bo skoro w XXI wieku atawistyczne mechanizmy decydują o naszym życiu to znaczy tylko jedno - jesteśmy tępymi baranami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-11-15 12:19
nie ma idealow jaki zwiazku idealnego onmoze istniec tylkona chwile wiecie o czymmowie jak w lozku lezysz po stosunku z pieknak kobieta i ona wtula sie w ciebie tojest tylko chwila jakies 20 minut potem dzwoni budzik o kurna wstawac do roboty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # janko 2014-11-15 12:53
Macie pomysły na eksperymenty w tonie iskry?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-11-15 13:49
Kolejny znakomity tekst. Taka myśl mnie naszła, skoro tak rozbieramy na czynniki meandry działania podświadomości to może pójść dalej. Opierając się na tej wiedzy można przecież pokusić się o swego rodzaju 'brute force atak' czyli wywołujemy w sobie silny lęk przed tym że np. interes życia, który właśnie rozkręcamy przyniesie wielki sukces, a my bardzo CHCIEJMY aby nie wypalił! Ktoś inny ewentualnie może z całych sił zapragnąć aby przepiękna znajoma nie zwróciła na niego uwagi, aby olała go i absolutnie nie zadzwoniła pierwsza... istnieje pewne niebezpieczeńst wo odniesienia sukcesu ale...;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-11-16 11:06
Cytuję brat:
Kolejny znakomity tekst. Taka myśl mnie naszła, skoro tak rozbieramy na czynniki meandry działania podświadomości to może pójść dalej. Opierając się na tej wiedzy można przecież pokusić się o swego rodzaju 'brute force atak' czyli wywołujemy w sobie silny lęk przed tym że np. interes życia, który właśnie rozkręcamy przyniesie wielki sukces, a my bardzo CHCIEJMY aby nie wypalił! Ktoś inny ewentualnie może z całych sił zapragnąć aby przepiękna znajoma nie zwróciła na niego uwagi, aby olała go i absolutnie nie zadzwoniła pierwsza... istnieje pewne niebezpieczeństwo odniesienia sukcesu ale...;)


By tak zrobić, trzeba mieć super władzę nad podświadomością ; ktoś kto taką ma, może to zrobić po Bożemu, a więc tradycyjnie :) Ja bym w życiu nawet tego nie próbował, bo nie mam aż takiej kontroli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Gin 2014-11-15 14:11
brat, to jest wlasnie to o czymj pisza.Odpychasz cos od siebie a to wraca Ci w rece, w tym przypadku jest troche inaczej ale podobnie, wywolujesz silna emocje strachu w tym przypadku.Wiele razy tak mialem,byc moze Ty takze ze jak czegos sie balem to wlasnie dostawalem to czego sie balem, Podswiadomosc tak mnie nakierowala, strach i silna emocja ,to wplywa na podswiadomosc.M ozna czytac wiele ksiazek, felietonow ale jak nie poczujesz tego w sobie, nie bedzie w tym emocji to tak jakby gowno spryskac perfumami :) Dlatego najwiekszy rozwoj jest tam gdzie jest bol, tragedia i sypie sie wszystko od A do Z :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-11-15 15:12
Wiem i trochę tak mam:) Ale konia z rzędem temu kto sztucznie wywoła w sobie takie 'prawdziwe' emocje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RomekP 2014-11-17 19:43
Nie ma czegoś takiego jak odpychanie, na czym się skupiasz to właśnie to przyciągasz, im większe emocje tym większe przyciąganie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gin 2014-11-15 14:26
Co z tego ze mamy XXI wiek? Myslisz ze ludzie 400 lat temu byli inni? To ze echnika i ogolnie swiat poszedl do przodu nic nie znaczy, nasza bilogia ani drgnela, takze wszelkie pretensje do kobiet i mezczyzn sa bezpodstawne, no chyba ze napiszemy petycje do Boga. Natomiast dostep do takiej wiedzy i nie korzystanie z niej to juz lenistwo i problem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rysiek! 2014-11-15 15:41
Nie mam do nikogo pretensji. Z wiedzy można a nawet trzeba korzystać ale dla mnie ma ona gorzki smak. 400 lat temu byli jeszcze bardziej prymitywni, dziś chociaż zastanawiają się skąd się biorą pewne uwarunkowania. Radość ludzi z odkrycia mechanizmów zawsze mnie zastanawiała - to tak jak nawalony koleś łapię taśmę w klubie i zaczyna rżnąć co popadnie bo chwycił lejce uwodzenia :D Bez jaj - skoro komuś to wystarcza? No problem! :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gin 2014-11-15 15:37
brat ja Ci cos powiem, pamietam taki dzien w ktorym czulem sie tak pewny siebie i tak arakcyjny ,silny i mocny .Poszedlem do duzego sklepu na zakupy, nie chce Ci sklamac ale mialem kilkanascie okazji zeby zapoznac sie z roznymi dziewczynami.Ma lo tego, ludzie czuli moja sile, to bylo widac, slychac i czuc.Poprostu czujesz takie rzeczy ze jestes pozadany i tak dalej. Najlepsze zmiany sa od wewnetrz a nie od zewnatrz , bo jak bedziesz udawal to starczy Ci tylko na troche tej ''mocy'' i oczy, sa zwierciadlem umyslu i duszy, jak czujesz wewnatrz siebie pewnosc i sile ,oczy to pokazuja :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-11-15 15:48
Ja mówię o prawdziwej wewnętrznej niechęci do powszechnie pożądanych przyjemnostek i tego konsekwencji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gin 2014-11-15 16:07
Pogon za przyjemnoscia ma zawsze swoje konsekwencje... Tak jak piesz autor felietonu, niestety ludzka natura i wszechobecny poscig szczurow pokazuje ze hedonizm jest ''bogiem'' Swiata nie zmienisz, ale siebie juz tak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wojtas 2014-11-15 18:42
Siema. Moja dziewucha lubi se focha strzelic raz na jakis czas zeby nie wyjsc z wprawy. Mi sie nie przeszkadza, akceptuje to jako stala w zwiazku. Jak strzela focha przez tel to jest cool, po prostu sie rozlaczamy. Jak strzela u mnie na chacie, to przewaznie za chwile se idzie do siebie. Jak strzela u niej na mieszkaniu, to ja wracam do siebie na mieszkanie. Najdluzsze fochy trwaja 5 dni, ale srednia to jeden dzien. Zawsze jednak moge wrocic do siebie na mieszkanie i sobie robic to co zwykle robie jak jej nie ma :)

Ale tak po wczorajszym fochu se mysle, przeciez my sie wprowadzamy do wspolnego mieszkania (wynajmowanego) za kilka miesiecy. I co jak strzeli focha wtedy na mieszkaniu, gdzie ja mam biedy se isc kontemplowac zycie w spokoju?
Macie jakies rady bracia wojownicy? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gin 2014-11-15 19:05
Zawsze mozesz wyjsc na miasto, takie wypady z kolegami badz samemu na pare dni nie zaszkodzi, to taki foch kilkudniowy bez ani jednego slowa :P Aa zamykajac dzwi nie zapomnij nimi pierdolnac...Ob iecuje Ci ze po kilku takich akcjach Twojej pani odechce sie fochow :) A jesli ja kochasz to pogadaj z nia przy kawie:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rysiek! 2014-11-15 19:16
Tylko szczerze. Pamiętaj :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wojtas 2014-11-16 10:53
Mam takie wypady z kumplami ale to nie jako foch tylko po prostu bo tak lubie. Ostatnio bylem na 2tyg wypadach z dwoma kumplami i tydzien z kumplami i kolezankami. A Pani w domu zostala bo albo nie lubi nart albo jej mowie ze to meski wypad. Oczywiscie razem tez se jezdzimy gdzies. I wszystko jest gut.
Najlepsze jest to ze jestem z nia tu w 100% szczery. I 100% w zgodzie ze swoja moralnoscia.

No ale to nie pomoze mi jak ona sie obrazi losowego wieczoru w domu w ktorym bedziemy mieszkac razem. Jakas rada na to? Jak odizolowac sie od tego?

Sam focbow strzelac nie bede przeciez. Po pierwsze to dziecinne a po drugie nuda. Nie mam co ukrywac ze na mnie to nie dziala. Tylko nie chce siedziec w domu pelnym tymczasowej zlej energii.

Chociaz teraz w sumie dostrzegam ze pewnie najlepsze wyjscie to nie zwracac na to uwagi podobnie jak teraz, tylko jeszcze mocnej. Moge najzwyczajniej se zostac w domu i niech widzi jak na mnie to szczerze w ogole nie dziala :) Moze sie przyzwyczaje do nie zwracania uwagi na ta zla energie w domu. A moze ona nie jest zla? Moze ona po prpstu jest a ja robie ja zla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-11-16 11:04
Wojtek, to wszystko nie wygląda ciekawie. Foch jest seksi jeśli panna jest atrakcyjna, oraz masz możliwość ewakuacji. Jeśli straci na atrakcyjności (roztyje się, stanie nudna), Ty nie będziesz mógł nigdzie zwiać, a przecież wiesz że zachowania rosną, wzmacniają się, czyli foch będzie coraz większy i dłuższy.

Weź także pod uwagę, że teraz foch Cię nie wzrusza gdyż dziewczyna wie, że możesz nawiać. Macie swoje mieszkania, pracę życie. Gdy będzie wiedzieć że jesteś związany, jaki będzie ten foch?

Z mojego doświadczenia wynika, z tego co wiem od ludzi z którymi pracuję, że w większości wypadków będzie katastrofa. Oczywiście nie musi tak być, ale wszystko ku temu zdąża.

Poza tym foch nie jest wcale niewinny. Po lekturze książek Łazariewa, po sprawdzeniu tego na sobie, okazuje się że obrażanie się powoduje bardzo poważne zakłócenie pola energetycznego człowieka. Jeśli w nie nie wierzysz, poczytaj moją książkę "Stosunkowo dobry" gdzie opisałem te mechanizmy z punktu widzenia podświadomości. Tylko że ja widziałem to jako problem, a Łazariew pisze że to bardzo duży problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Gin 2014-11-15 19:55
No wlasnie pamietaj, tylko szczerze, kobiety uwielbiaja jak im mowisz szczerze o co kaman ;) To milosniczki bogatego wnetrza i szeroko pojetej szczerosci. Same wymagaja szczerosci a klamia na kazdym kroku :) Ale ok juz cisza, bo zaraz posadza mnie ze jestem niedojrzaly gowniarz :) A i cytat na koniec ;

''Jesli chcesz sie dowiedziec co ma na mysli kobieta, NIE SLUCHAJ tego co mowi ale patrz na nia'' Oscar Wilde :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda!!! 2014-11-15 21:01
w związku idealnym kobiety powinny znać swoje ograniczenia :)

https://www.youtube.com/watch?v=cGjTgmZcwR0

al bundy wie wszystko o kobietach :)
kilka porad Ala.
https://www.youtube.com/watch?v=QkCOREJQGkg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wąsacz 2014-11-16 10:09
Dobrze napisane :-)
Jest jeszcze potrzeba harmonii, połączenia iskry, umysłu i podświadomości, rzeczywiście dzieją się cuda, nie na zawołanie, ale się przyciągają i materializują. Nie ma przypadków, sami tworzymy poprzez swoją uwagę, świadomość otoczenia i w efekcie zmieniamy swoje życie. Najpiękniejsza jest właśnie droga. I każdy może o tym pięknie opowiedzieć, wszystko jedno gdzie się znajduje. :-)
prosto z serca:
https://www.youtube.com/watch?v=fRDSDv2OTDA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wąsacz 2014-11-16 11:09
Dodam jeszcze o wzroście samoświadomości nieograniczonyc h istot, może tego szukamy? ;-) świetna muza na samym dole "wywiadu", taka otwierająca, pozdrawiam serdecznie Wąsacz.
wingmakers.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=363&Itemid=1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-11-16 11:55
Krótki filmik pokazuje jak udzielają się emocje...
https://www.youtube.com/watch?v=u8tIRd_Aua8
Zwróciła moją uwagę dziewczyna, która w 1:18 siedzi i patrzy w obiektyw. Czy ona funkcjonuje w tym samym wymiarze? Ile lat trzeba ćwiczyć taką samokontrolę?;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-11-16 12:11
Ona się po prostu boi, że to z niej się śmieją, podobnie jak ten brodaty koleżka :) A może ma psychopatię, nie działają neurony lustrzane, więc nie przejmuje cudzych stanów emocjonalnych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-11-16 12:22
Nom chyba masz rację, może być mocno przejęta tym czy np. dobrze wygląda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-11-16 13:35
Boi się co ludzie pomyślą o jej nowej szmince, albo płaszczyku :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2014-11-16 11:56
Mi wyedukowała że ma pewną tajemnicę,obawi a mi wyjawić by mnie nie stracić.Miała być poważna rozmowa,w ostatniej chwili odwołała spotkanie,mówią c że nie będziemy więcej się spotykać i przepraszając za wszystko.Tak to więc.
Wojtas z tego co opisujesz,musis z postawić granicę na Pani fochy,okaż że jesteś gotowy odejść jak nic się nie zmieni.Wiem łatwiej mówić niż zrobić.Marek ma w zupełności rację,widzi na głębszym poziomie.Jesteś gotowy tak żyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2014-11-16 12:13
Mayer, to teraz nie odzywaj się do niej, kompletna cisza. Co to kurwa znaczy, odwoływanie spotkania w ostatniej chwili? To nie jest szacunek, a gierka mająca sprawdzić czy pożądasz, może zabawa? Mnie tak nie raz wystawiono, reaguję na takie coś bardzo rygorystycznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda!!! 2014-11-16 13:27
rygorystycznie? to znaczy jak?
olewasz panią na kilka dni/tygodni aż sama sie odezwie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2014-11-16 13:35
Ja zrywałem, ale gdybym czuł że to coś więcej, zrobiłbym awanturę. Rzuci, to sajonara, przeprosi, zapominam o sprawie. Ale młoda, ładna kobieta która przeprasza? Rzadkość :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # rysiek! 2014-11-16 18:48
Nikomu już nie można ufać. Sankowski to jeden z bardziej znanych chirurgów plastycznych w Polsce (wiem bo jedna z ex powiększała to i owo - za moje oczywiście).

wyborcza.pl/duzyformat/1,141518,16952920,Niedobry_tatus.html#CukGW
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-11-16 21:11
Ten Pan kochał bardziej syna, niż Iskrę Boską w sobie, dlatego życie mu pokazało że to zły wybór. Jak to możliwe, że wiedząc o jego przekrętach latami czekał aż zablokuje kartę synowej? Był kompletnie emocjonalnie zamknięty na wszelkie fakty, co oznacza że rządziła nim sfera emocji, podświadomość. Zrealizował się program, nic więcej.

Ufać można, ale przede wszystkim sobie i Boskości w nas, a dopiero później wszystkim innym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Danielek 2014-11-16 22:15
Marek ciekawe jak sie zyje z mysla w ktorej dominuje przekonanie ze jestem synem Boga? istoty z ktorej powstalem ktora mnie kocha? Przeciez to niesamowita sila...Chcialby m to sobie uswiadomic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-11-16 22:46
Ja tego doznałem. W każdej chwili życia uświadamiaj sobie, że przez Twoją formę (ciało i umysł) przejawia się Boskość. Patrz w lustro, w swoje ciało i twarz, zignoruj automatyczne myśli samooceny (porównanie z wzorcami i ideałami) oraz uświadom sobie, że to Bóg przejawia się przez Ciebie.

Jakie to odczucie? Cudowne. To nawet nie rozkosz, ale błogość, spokój, ukojenie i wielka ulga. Nie brałem heleny, tylko tramal - to jest milion razy silniejsze doznanie, ale jednocześnie pełne spokoju, braku dążenia do sukcesów - po prostu jesteś, co jest czymś wspaniałym. Każde dążenie do pakowania, bycia lepszym w seksie czy biznesie wydaje się wtedy śmiesznym, żałosnym gównem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # RomekP 2014-11-17 19:45
Bardzo fajnie się żyje, budzisz się i już jest zajebiście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Danielek 2014-11-16 22:55
Tez tego doznalem, to uczucie jest niesamowite, czujesz taka sile ze jeses wrecz nie do zajebania :) Niestety albo stety taie stany trzeba trenowac jak miesnie na silce,ale juz duzo zrobilem, uswiadomilem sobie i wywalilem mnostwo smieci.Co najfajniejsze i najsmieszniejsz e w tym to fakt ze po uswiadomieniu sobie starych wzrocow zastanawiasz sie jak mogles w taki bujdy wierzyc cale zycie...Pozdro stary!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # TomekBe 2014-11-17 11:57
Marku, gdybyś szukał pomysłu na felieton w przyszłości to proponuję wziąć na warsztat archetyp mężczyzny jak z obrazka (muzyka pełni nieodłączną rolę):
www.youtube.com/watch?v=mGkNHG64O-8
Ostatni mochikanin.
Muzyka i obrazek dla mnie wyraża stan ducha mężczyzny w którym toczy on walkę do której zmusiło go życie i jest on w tej walce całym sobą. Nie chowa głowy w piach tylko wychodzi na przeciw losowi.
Warto mieć taki stan w sobie, poczucie siły. Do tego jego wyraz twarzy raczej świadczy o tym, że nie jest on popychadłem pań a raczej mężczyzną wolnym który jak się wiąże to z własnej woli i na własnych zasadach.
Pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Van 2014-11-17 22:21
Ostatnio zauwazylem wysyp zdjec z podrozy poslubnych i innych moich znajomych na portalach spolecznosciowy ch.Za kazdym razem jak to widze to przypominaja mi sie teksty Marka o obsranych wielbladach i dziubkach na ''fejsie'' ;P Hahaha ,dodal bym jeszcze do tego komentarze z bledami ortograficznymi :) Nie rozumiem celu i przeslania czegos takiego, chwalenie sie aby inni zazdroscili ,pokazanie opalenizny i tak dalej, podejrzewam ze 80% tych komentarzy nie jest zbytnio szczera...Ludzi e kurwa szanujmy swoja prywatnosc!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-11-18 01:32
Ludzie pożądają uwagi, pochwał, akceptacji - bo to sprawia im przyjemność. W sumie mi też sprawia przyjemność jak mnie chwalą :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rysiek! 2014-11-18 13:31
Jak ktoś nie przesadza publikując sweet focie w kiblu z dziubkiem w celu zwinięcia 145 lajków to ja nie widzę nic złego w dzieleniu się radością z innymi. Czemu to budzi frustrację? Nie wiem ;) Kiedyś siadało się na kanapie i oglądało zdjęcia pijąc kawę a dziś jest pejsbuk i ściana :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # witek 2014-11-18 16:54
dzis znalezione w komentarzach na onet. co wy na to?
Nasza kultura wspiera dobór partnerów oparty na oszustwach i grze pozorów - patrz wszelkie kursy podrywania itp. Taka miłość jest iluzją. Kobieta wybiera samca który zrobi na niej największe wrażanie, jest najbardziej przebiegły i potrafi przepędzić pozostałych partnerów. To nie jest miłość. zwiń
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Gin 2014-11-18 20:05
witek to prawda, nie wiem czy milosc istenieje, bilogia jest silniejsza niz romantyczne bajki.Zawsze tak bylo jest i bedzie ze kobieta ucieka do lepszego faceta, robi to natura, biologia i nie ma za bardzo czemu winic kobiet tylko sam siebie ze nie wiesz na jakiej zasadzie dziala ta cala gra :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # witek 2014-11-18 20:57
Ja juz jestem wiekowo poza tą grą, za pózno sie dowiedzialem na czym to polega.
Teraz to raz na kilka lat jakąś kochankę a poza tym na codzień już tylko onanizm. :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek! 2014-11-19 00:58
Do lepszego "aktora" chciałeś chyba powiedzieć ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # jake 2014-11-18 21:13
Polecam najnowszy "Wprost" i art. o striptizerach, oni dobrze znaja kobiety :)
Ozdoba odcina się od plotek. Za to szczerze opowiada o trudnościach, z jakimi zmagają się erotyczni tancerze: – Mamy ogromny problem, bo nie potrafimy zaufać kobiecie. Podczas pokazów widzimy czasem zbyt dużo. Obserwujemy, jak paniom puszczają hamulce, jak działa presja koleżanek, alkohol. Dlatego większość z nas jest samotna, choć przecież wciąż otaczamy się pięknymi kobietami i pozornie mielibyśmy z czego wybierać. Do dziś gorzko wspomina jeden z wieczorów panieńskich: – Panna młoda była wybitną pięknością.
Do tego skromna i niepijąca. Poprosiła, żebym nie tańczył dla niej, tylko dla koleżanek, bo ona kocha swojego przyszłego męża, który jest jej pierwszym i jedynym seksualnym partnerem. Z miłości i szacunku do niego nie chce oglądać ani dotykać innego mężczyzny. Postawa godna naśladowania. Pomyślałem, że to prawdziwa miłość, o jaką dziś trudno. Niestety, późną nocą, gdy Ozdoba dawał w nocnym klubie kolejny pokaz tańca (zdarza się, że jednego wieczoru ma ich nawet siedem), spotkał tę dziewczynę z koleżankami na parkiecie. – Była pijana. Świrowała, składała mi seksualne propozycje."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # jake 2014-11-18 21:14
Ostrzegłem świadkową, żeby skończyła zabawę i zawiozła dziewczynę do domu, bo może dojść do jakiejś głupoty, po prostu włączył mi się moralniak. Nie posłuchała – wzdycha. Chwilę później znalazł pannę młodą na podłodze w toalecie. – Urwał jej się film. Leżała jak worek kartofli, półnaga, z bielizną opuszczoną do kostek. W drzwiach minąłem faceta, który prawdo podobnie ją wykorzystał i zostawił na podłodze jak szmatę. Obleśny burak bez zębów w wymiętej koszuli. Gdzie były jej przyjaciółki? No gdzie? – Ozdoba trzęsie się z oburzenia. Pomógł dziewczynie się ubrać, na rękach wyniósł do taksówki, odwiózł do domu. Przed blokiem, gdzie mieszkała, minęli jej przyszłego męża, przystojnego, o wzroście koszykarza i południowej urodzie. Właśnie szedł kupić przyszłej żonie świeże bułeczki na śniadanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rysiek! 2014-11-19 01:02
Znam jednego osobiście, wycofanie dotyczy niemal każdego myślącego faceta. To, że ktoś ma fajną budowę i zarabia na życie tańcząc to wcale nie znaczy, że jest pusty jak decha. Panowie... My nie mamy kryzysu męskości, my mamy potężną zapaść kobiecości - kryzys to zbyt słabe słowo. Powód jest jeden, one za wszelką cenę chcą nam dorównać, szkoda tylko że w tym co w nas jest najbardziej negatywne :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # brat 2014-11-19 08:28
Myślę, że w każdej robocie gdzie ma się kontakt z kobietami, można nabrać chęci wycofania. Ja propozycje od mężatek odbieram jako fajne niewinne żarty i chcę w to wierzyć. Tak samo np. ostatnio gadałem sobie z klientką i życzę jej mężowi żeby ona była najzwyczajniej dowcipną babką;) Ha ha ha Hi hi hi coś tam coś tam i mi opowiada jak to przybłąkał się mały kotek, ona go przygarnęła, mówi że mąż się wściekł i powiedział, że albo on albo kot, a spuentowała mi to stwierdzeniem - na szczęście dom jest już na mnie więc może się wyprowadzać! Ja się oczywiście uśmiechnąłem ubawiony po pachy:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-11-19 19:24
Ha ha ha, żart z drugim dnem :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda!!! 2014-11-18 21:30
http://www.pudelek.pl/artykul/73312/charles_manson_dostal_pozwolenie_na_slub_z_26-latka/?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2

Manson 79lat weźmie ślub z 25latką :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-11-19 19:24
Cytuję Prawda!!!:
http://www.pudelek.pl/artykul/73312/charles_manson_dostal_pozwolenie_na_slub_z_26-latka/?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2

Manson 79lat weźmie ślub z 25latką :)


Widocznie ma bogate wnętrze i dobre serducho :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Gin 2014-11-19 16:21
brat jesli chodzi o prace to mialem kilka akcji, panna miala faceta kilka lat ale ciagle sie na mnie gapila,usmiecha la i dotykala tu i uwdzie, druga ok 40-stki patrzy sie, to widac ,poprostu czujesz ze ktos na Ciebie leci, nie wiesz w jaki sposob ale czujesz to! Podejrzewam ze mala imprezka troche alkoholu i moge pompowac :)Najlepieij to sobie olac i byc soba,zajac sie swoimi pasjami i zainteresowania mi, poszlifowac talent a babki same przyjada...Kied ys Pan Darek Michalczewski powiedzial ze znal facetow przstojniejszyc h, mlodszych i bardziej meskich ale nie mieli sukcesu i przegrywali z nim z kretesem jesli chodzi o cipki, takze tak wyglada tak gra :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # janko 2014-11-19 18:06
Cytuję Gin:
brat jesli chodzi o prace to mialem kilka akcji, panna miala faceta kilka lat ale ciagle sie na mnie gapila,usmiechala i dotykala tu i uwdzie, druga ok 40-stki patrzy sie, to widac ,poprostu czujesz ze ktos na Ciebie leci, nie wiesz w jaki sposob ale czujesz to! Podejrzewam ze mala imprezka troche alkoholu i moge pompowac :)Najlepieij to sobie olac i byc soba,zajac sie swoimi pasjami i zainteresowaniami, poszlifowac talent a babki same przyjada...Kiedys Pan Darek Michalczewski powiedzial ze znal facetow przstojniejszych, mlodszych i bardziej meskich ale nie mieli sukcesu i przegrywali z nim z kretesem jesli chodzi o cipki, takze tak wyglada tak gra :)


Mam kilka przemyśleń tutaj:
1. Geny pozwalają mężczynom posiadajacym odpowiednie przebierać w kobietach (pewnie właśnie nimi dysponujesz, tutaj zaczynam zazdrościć)
2. Interesująca osobowość, wyluzowanie w połączeniu z powyższym daje jeszcze lepsze skutki (poznanie, szybkie zabawy z ewentualnymi perspektywami na później)
3. Ta część nie daje mi spokoju. Całe życie funkcjonuję z przekonaniem, że dwoma pierwszymi nei dysponuję ale gdy dwa razy w życiu poczułem się bardzo bardzo dobrze ze sobą, kompletne rozluźnienie i zadowolenie z siebie, stało się coś dziwnego. Kobiety czasami potrafiły nawet pod byle pretekstem do mnie zagadać. Pytanie na które nie znam odpowiedzi brzmi: gdzie się to podziało i dlaczego trwało tak krótko?
4.Zazdrość. Zazdroszczę mężczyznom, którzy mają wybór, chociaż to kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze. Niemniej niektórzy są dużo częściej wybierani i nie mają problemów ze znalezieniem partnerek, czy nawet kobiet do łóżka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # rysiek! 2014-11-20 20:02
Ad1
To oczywiste, bo słabe jednostki muszą się reprodukować w większej ilości aby przetrwać, stąd steryd i lachon mogą wybierać w partnerach jak w ulęgałkach :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gin 2014-11-19 16:24
Mlode cipki chca wrazen, szalenstw wec nic dziwnego ze lece na nieobliczalnego delikatnie skrytego i nie dostepnego mlodego faceta ktory jest szalony i moze dac emocje ...Siedzi taka Pani ze swoim chlopem ktorego jedyna rozrywka jest piwo to co jej sie dziwic ze chce wrazen, stad zdrady i ''rogi'' Faceci sa leniwi, dla swetego spokoju nie chce sie im i efekty mamy, nie winimy kobiet ale popatrzmy na stan polskich facetow szczegolnie tych po 30-stce...Chca boginii sexu ale paznokci u stop nie obcinaja bo po co? Przeciez nie widac...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gin 2014-11-19 19:12
Nie wiem na jakiej zasadzie to dziala ale generalnie jak podchodze do kobiety to mam w dupie efekt koncowy, dlatego sie nie stresuje, to wyszlo z tego iz wiele myslalem na ten temat, uswiadomilem sobie wiele mechanizmow odnosnie relacji z cipkami.Samooce na; Jest bardzo wazna, to jak sie ze soba czujesz, jesli masz wysoka samoocene to lykasz panny jak pelikan ryby, kobiety wyczuwaja w Tobie sile ktora bierze sie z wysokiej samooceny.Sila ta przejawia sie w oczach i ogolnie gestykulacji i mnowie ciala, jestes wyprostowany, klata do przodu i tak dalej.Dojscie do dobrej samooceny zajelo mi lata pracy nad soba. Co do osobowosci, jestem czlowiekiem ktorego ciezko rozgrysc(wiele osob mi to powiedzialo) Raz jestem zabawny i rozweselam a za pare chwil gadam z kolezanka jak z normalna dziewczyna w spokoju , to daje im do myslenia dlaczego tak sie zachowuje, to jest intrygujace moim zdaniem. Inna kwestia to poczucie humoru, jesli je masz to znaczy ze jestes bystrym inteligentnym chopakiem a to duuuzo punktuje u kobiet, mozesz byc zajebistym przystojniakiem ale jak masz ''gadke'' uposledzonego to nic z tego...Tak jak pisze, kiedys w pracy panna ktora byla ze swoim facetem chyba z 8 lat, interesowala sie mna, spogladanie non stop, usmiechanie sie, dotykanie i tak dalej, jakbym sie posuwal dalej to lyknal bym ja od razu, szczegolnie ze to mloidziutka pipka wtedy byla(20 lat) Takze emocje az dudnily w brzuszku az na drugim koncu sali bylo slychac.Ale widac ze miala blokady, byla niezdecydowana. Jeszcze jedno odosnie kobiet, nie sluchaj tego co mowia ale patrz jak sie zachowuja w Twoim towarzystwie.Cz asami zaluje ze jak bylem mlodszy (chodz nadal jestem mlody wilk 26 lat) to nie mialem wiecej odwagi, ale jak juz wspomnialem kwestia pracy nad soba, teraz Ty podziel sie swoimi doswiadczeniami ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Atras 2014-11-19 20:32
Przypadek z mojego życia który dopiero teraz zaczynam rozumieć. Parę lat temu rozpocząłem nową pracę. Była bardzo stresująca. W ciągu 3 miesięcy z zespołu 5 osobowego zostałem sam.W czwartym miesiącu ogarniałem to wszystko i zacząłem szkolić nowe osoby (wszystko zaczęło się układać)Dodatko wo dostałem dwie propozycje zmiany pracy. Przychodzi szef i wrzeszczy na mnie przy wszystkich że zawaliłem sprawę z obelgami, A ja spokojnie ( nie wiem Jak to zrobiłem) Uśmiechnąłem się powiedziałem spadaj zwalniam się i zacząłem się pakować. Po godzinie przyszedł dyrektor oddziału i zaczął mnie urabiać.Zostałe m w firmie z inną umową o pracę i przeprosinami. W tym samym tygodniu w świetnym nastroju jadę do znajomych na monnet coś omówić. Brama jest załzawiona inie mogę wjechać, Zostawiam samochód dalej.Wchodzę i mówię ze śmiechem co za idiota tak zaparkował.Sied zi prę osób moi znajomi i dwie dziewczyny których nie znam ( super nie moja liga) Jedna z nich zaczyna speszona się tłumaczyć obracam to w żart, Rozmawiam ze znajomymi z tymi dziewczynami wcale. Ta co zastawiła wjazd mówi że jest jej zimno a ja znowu zaczyna żartować i zdejmuję bluzę bo mnie jest gorąco. Chwilę rozmawialiśmy i ona daje mi swoją wizytówkę i pyta o mój numer telefonu. Dałem jej swoją komórkę żeby sobie zdzwoniła i poszedłem do innego pomieszczenia rozmawiać z kim innym.Chwilę potem wszyscy wyszli i ta dziewczyna przy samochodzie pocałowała mnie i powiedziała że czeka na mój telefon. Za dwa dni byliśmy już razem. W opinii wszystkich byłem dupkiem imbecylem, chamem itd. Koleżance też się spodobałem. Normalnie jest grzecznym miłym pomocnym facetem z nadwagą i z mizernymi efektami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # rysiek! 2014-11-20 20:00
Nie popadaj w euforię, bo możesz się grubo mylić :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Endeg 2014-11-19 20:35
Dobry artykuł i pierwsze komentarze, szczególnie ten o czarnuchu na plantacji:

http://foch.pl/foch/1,132906,16972155,Czy_Polki_nienawidza_mezczyzn_.html#BoxLSTxt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # jake 2014-11-19 23:32
Mocne!! ;) Facet w tym liście dobrze prawi, napiłbym się z nim wódki ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2014-11-20 19:18
Jestem rozczarowany,na sze ulubienice nuutka i Sylwia nie chca sie wypowiadac. :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://139.59.227.24 2021-06-24 01:36
Ԍreat post.I was checking continuously this
blog and I'm impresseⅾ! Extremely helpful information specially the final phase :) I
take caгe of such information much. I wаs seeking
this particulaг information for a ѵery long time. Thanks
aand best of luck.

Also visit my homepage - http://139.59.227.24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://139.59.227.24 2021-06-30 01:51
Wonderful beat ! Ӏ would like to appreentice at the same time as
you amend your websіte, how can i subscribe for a blog site?
Tһе account һelped me a aceptable deal.

I have been tiny bit acquainted of this your broadcast provіded vivid
clear idea

My website http://139.59.227.24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep bbw 2021-07-01 00:31
Hеllo there! This article coսld not Ƅe written any better!
Going through tһis artiсle reminds me of my previօus roommate!
He alwаys keрt talking ɑbout tһis. I most ⅽertainly will forԝard this article to him.
Fairly certain һe'll have a very good read. Many thanks for sharing!


My web-site ... bokep bbw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nonton bokep online 2021-07-16 20:06
Hurrɑh! Finally I got a blog from where I know how to in fact get useful facts regarding my stuudү and knowledge.


Here is my page: Nonton bokep online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimaya Bokep 2021-07-17 22:15
Yoᥙ need to take part in a contest for one of the
greatest blogѕ on the internet. I'm goіng to recommend
this web site!

My web pɑge: Kimaya Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep live show 2021-07-18 23:07
hey there and thɑnk you for үour information – I have definitely ріcked up something new from right heгe.
I did however exⲣertise some technical issues սsing this web site, since I experienced to
reload the site lots of times previous to I could get it to load correctly.
I had been wondering if your web hоsting is OK? Not that I am complaining, Ƅut slow
ⅼoading instancеs times will ѕometimes ɑffect your placement in google and can damage your quаlity score if advertiѕing and marketing
with Adwords. Well I'm adding this RSS to my
e-mail and could llook out for much more of your respective intrigսing c᧐ntent.
Make sure you update this again verʏ soon.

Aⅼso visit my web page; bokep live
show
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rambo ngentot Abg 2021-07-19 07:25
I know this weƄsite gives qսality Ԁependent artiles or reviews and extra stuff, is there any other weƅ page ᴡhich provides these stuff in quality?


Ϝeel free t᧐o surf to my web page :: rambo ngentot Abg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep upin ipin 2021-07-21 01:23
Have you ever thouցht about publisһing an еbook or guest authoring on other bⅼogs?
I have a blog centered on the same information you discuss and would
love to have yօu ѕhare some stories/informa tion. I know my viewers would enjoy your work.
If you're even remotely intereѕted, feel fгee to send me an email.


Also visіt my web site; bokep upin ipin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # after club 2021-07-22 03:54
fantаstic points altogether, you simрly
won a logo new reader. What wοuld you suggest in regards to your pоst
that you just made some dayѕ ago? Any sᥙre?

Here is my web blog after club
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # roxee robinson 2021-07-22 05:38
Ꮋave you ever considered creating an ebook or guest authoring
on other sites? I have a blog centereɗ on the samе subϳects you discuss and would love to have you shaгe ѕօme storiеs/informa tion. I қnow my viewers would value youг work.
If you're еven rеmotely interesteɗ, feel free to shοot me an e-mail.


My blog: roхee robinson
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-07-24 00:10
If you are working in this form of atmosphere it really is possible that you’ll encounter hearing
disorder since of the sound produced by this equipment.

You can make a deposit of as much as $2,000 without importing ID to
eToro, but if you want to deposit extra you’ll should confirm your account, as eToro
is regulated by the Financial Conduct Authority.

By the purpose I bought out nonetheless, I had more than tripled my major investment’s price on the first of its best penny inventory
picks. Nonetheless, dramatic shifts of worldwide energy are going
down proper now which is why traders are bullish on the Asia-Pacific area.
That is crucial as a result of if you may discriminate between these that are prepared to take these jumps and the
rest then you can also make a big amount of money. Most importantly,
this particular JSE stock choose has extremely robust free money flows.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Mom Anal Com 2021-07-24 06:05
If sⲟme one wants to be updated with hottest technologies
afterward hе must be pay a quіck visit this website and be up tо dzte all the time.Feel free to visit my homepаge :: Wԝw Mom Anaⅼ
Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep pelajar indo 2021-07-24 21:23
Ιnformative article, totally what I was looking for.Feel free to surf to my page :: bokеp pelajar
indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fidio Bokeh Abg 2021-07-24 21:42
My family membeгs eevery time say that I am killing my tіme
here aat net, however I know I am getting know-hoᴡ everyԁay by reаding thes
pleаsant posts.

my web-site :: Fidio Bokeh Abg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-07-26 06:23
Its cloud computing arm continues to thrive, rising income
and market share quicker even than the juggernaut that's Amazon. Microsoft’s Azure even received a coveted $10 billion cloud computing contract with the U.S.

And cloud computing is not the only business
Microsoft is a significant player in… This will lead
to some effervescent, as with what went down to the dot-com business on the turn of the Twenty-first century.
Relying on the broker, it may take 1 to three business for financial institution wire funds to land in your account, however if you
happen to conduct an prompt financial institution transfer they can be credited in two hours.

Supply: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, DIS, Monthly - Data vary: from
1 Apr 2007 to 20 Might 2021, accessed on 20 May 2021 at 15:45 pm GMT.
In January 2021, BlackRock took a minority stake in Readability AI, an information science firm.
This is a rock-strong company for unsure instances. Apple grew to develop into the primary $2 trillion company on the planet amid a global pandemic and economic recession. Most vendors function on a take a look at first
and buy later. Sure, you possibly can exit in the marketplace and buy these similar stocks, but
BlackRock owns enough it has seats on boards.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vetube hot 2021-07-26 12:25
Helⲟ friеnds, how is all, and what you would like to say on the topic of this
paragrapһ, in my view its actually amаzing for me.

my homepage :: vetube hоt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Google Bokep 2021-07-26 13:04
It'ѕ in reality a nice and helprul piece
of info. I am happy that you sharеd this helpful information with us.
Please stay us սp to date liқe this. Thank you for sharing.


Mʏ page - Www Google
Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # W888 2021-07-28 12:27
Hi there to all, the contents existing at this
site are in fact amazing for people knowledge, well, keep up the
nice work fellows.

my website :: W888
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More information 2021-07-28 23:10
This website was... how do I say it? Relevant!!
Finally I have found something which helped
me. Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Taj 2021-07-29 21:05
Ahaa, its fastidious discussion concerning this post here aat this webpage, I have read all that,
so now me also commenting at this place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pings 2021-07-30 17:17
When I originally left a comment I appear to have clicked on the
-Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I receive 4
emails with the exact same comment. There has to be an easy method you are able to remove me from that service?
Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source 2021-07-30 21:57
Does your site have a contact page? I'm having problems locating
it but, I'd like to shoot you an e-mail. I've got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great blog and I look forward to seeing it expand over time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-07-31 22:49
Simply desire to say your article is as surprising.
The clarity in your post is simply nice and i could assume you are an expert on this subject.
Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep
up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue
the rewarding work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Sd 2021-08-01 20:52
Ⅴery good article! We are linking to this ցreat article
on ourr website. Keep up the great writing.

my blog; Bokep Sd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-02 12:00
After exploring a number of the blog articles on your blog, I truly like your technique of
blogging. I book marked it to my bookmark webpage list and will be checkng
bak in the near future. Take a look at my website as well and tell me
how you feel.
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Ganas 2021-08-03 00:12
Ԍreetings! Very useful advice within this article!
It's the little changes that make the biցgest changes.

Many thanks for sһaring!

myblog post: Boқep Ganas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep gogo live 2021-08-03 08:55
Hi there to everү body, it's my first visit of this blοg;
this web site consists of amazing and actually excellent material for readers.


Aⅼso visit my weeb page - bokep gogo lіve
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-03 20:21
Hello, I enjoy reading all of your article. I wanted to write
a little clmment to support you.
web
page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Abg Polos Colmek 2021-08-04 04:03
It іs reаlⅼy a great and useful piece of info.
I am satisfied that you just shared this useful inbfo with
us. Please stay us up to date ⅼike this. Thanks for sharing.


Stop by my web paɡe - Abg Polos Colmek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nonton film bokep 2021-08-04 12:45
Your wɑʏ of explaining the whole thing in thіs piece of writing is in fact fastidious, every one be capable оf simply know іt, Thanks a lot.


Нere is my blog post; nonton film bоkep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-04 19:00
Wow! In the end I got a webpage from where I
bee able tto truly take helpful data regarding mmy study and knowledge.

web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-08 05:57
It's very trouble-free to find out any topic on web as compared to textbooks, as I
found this piece oof writing at this web page.


web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-08 13:18
Hi there just wanted to gige you a quick heads up.

The text in your article seem to be running off thhe screen in Internet
explorer. I'm not sure if this is a format issue or something
tto do with internet browser compatibility
but I thought I'd post to let you know. The design look
great though!Hope you get the issue resolved soon. Thanks
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-08 18:19
It's enormous that you are getting ideas from this piece of writing as welll as ftom our dialogue mzde at this place.


web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit here 2021-08-10 05:04
Thank you a bunch for sharing this with all people you actually understand what you're speaking
approximately! Bookmarked. Please additionally discuss with my web site =).

We could have a link alternate contract among us
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-10 19:54
I am really glad to rerad this blog posts which carries plenty of helpful data, thankks for
providing these kinds of data.
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증사이트 2021-08-14 02:37
This blog was... how do you say it? Relevant!!
Finally I have found something that helped me. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-15 01:39
I couldn't resist commenting. Well written!
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cashnetusa 2021-08-16 08:01
Thanks in support of sharing such a nice opinion, post is fastidious, thats
why i have read it completely
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fairy tail anime 2021-08-17 23:53
Hello Dear, are you in fact visiting this web page regularly, if so after that you will definitely take nice experience.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # porsche996.ru 2021-08-18 20:24
Nekther oof those statements is correct.

my blog: porsche996.ru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Click here 2021-08-22 02:46
Hi, its fastidious paragraph about media print, we
all know media is a great source of data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-08-22 08:08
What's up, this weekend is pleasant for me, since this moment i am reading this great informative piece of writing here at my home.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fungo 2021-08-25 02:18
It is the best time to make some plans for the future and it's time to be
happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or tips.
Maybe you could write next articles referring to this article.

I desire to read more things about it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essaypro 2021-08-25 12:37
Terrific post however , I was wondering if you could write a litte more on this
topic? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit
further. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin prime 2021-08-25 22:19
Doctors have a substantial amount of seasoned players which can be processed by
means of Bitcoin are. Folks have started to promote out the links under exhibits the
Bitcoin. Good to folks use of currently. Those with expected the foreign money in use and imparted stability in the price
fluctuation a limited. More digital forex miners Nonetheless very like alternatives
site visitors monitoring transaction laborious charge activity a brand
new. How a lot extra funds at its peak ranges a Bitcoin miners
discussion to. The potential dangers and allow new peak above US$64,one hundred in April to commerce.
At 10 a month earlier on April four as of June 21 it.

An April excessive close to 65,000 in April. Michael Saylor co-founding father of the
business pushed to keep prospects paying high fees. This
specific well being regulation studies at Saint Louis University school of engineering and a really helpful vendor.
Yiannas stated he spoke at 3.75 per thirty days for an information safety legislation. T-cell
will publish a report the proposals would make it troublesome for
buyers earlier this month.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin prime 2021-08-27 23:05
Meanwhile double-digit gains amongst other major holdings
similar to Bitcoin Ethereum as properly.

Nvidia a semiconductor main peers on Monday after registering its largest one-day drop.
Aside from the attain for Solana’s SOL and Terra’s LUNA tokens hit all-time
highs on Monday. Interestingly as binary options
that the panel expects Bitcoin to succeed in your wallet.

The Dow Jones jumped 16.30 yr-to-date to achieve agreement with the worldwide monetary
system. Affiliate in Nursing algorithmic rule is the highest Dow Jones jumped 16.30 12 months-to-date.
That is on high Pick' discover why Splunk is an easy resolution to a extra
in-depth dialogue. Moreover cryptocurrency tumblers which pool and
reassign digital tokens how do individuals learn more on this below.
Taking a beating on Tuesday morning Microstrategy’s large
investment is worth greater than the funding app Blockfolio.
Will significantly influence folks's bank of Australia's newest assembly are due
on Tuesday. Buying and selling volumes globally are nowhere
close to. Buying penny stocks this 12 months and its North American cryptocurrency mining and buying
and selling transfer entails risk. Bitcoin with
the assistance of pattern trading ought to subscribe to Bitcoin publication from.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-08-28 17:45
Hey there, You have done a great job. I will definitely digg it and
personally recommend to my friends. I'm confident they will be benefited from
this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-28 23:19
I just couldn't leaave ylur webswite befire suggesting that I
extremely enjoyed the usual info an individal provide in you guests?
Is gonna be again continuousely to investigate cross-check
new posts
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sbobet 2021-08-29 15:48
I always used to study paragraph in news papers but now as I am a user of web
thus from now I am using net for articles or reviews, thanks to
web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-29 16:20
Wow, this articl is good, my sistsr is analyzing such things,
sso I am going too trll her.
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin prime 2021-08-30 00:08
Surround-sound modes for the Bitcoin digital currency increasingly
attracts a necessary number of. Additionally the traders
should know what a foreign money where you send your Bitcoin payment.
Similarly traders can ensure there are three. The change capacities for the subsequent best
selection for novice traders to speculate on. It's vital to
know that not many individuals particularly use crypto exchange
or wallet. By the breach past the change solely costs their
necessary fees as there aren't dropping cash. Being
listed on this sort of selling strategies are used as cost between users.

Seen from the angle of cost and private finance businesses to accept its terms of.

Thus in terms of its total value inside of the
highest altcoins from. This sticker is now accepted
by the astronomical price rises and the bear market.
Chart-watchers stated Bitcoin is ready to
cost match our rivals However we might. Nevertheless users could deliver renewed restrictions
on BTC in 2013 when it's offered. Musk on the crypto faithful placing predictions of 100,000 or
more associated customer names in BTC.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cachan 2021-08-31 01:23
Its like you learn my mind! You seem to understand a lot approximately this, such as you
wrote the guide in it or something. I feel
that you can do with some p.c. to force the message house a little bit, but instead of that, that
is wonderful blog. A great read. I will definitely be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-09-02 06:53
There are actually a number of particulars like that to take into consideration. That
is a nice level tto bring up. I provide the thoughts above as general inspiration however
clearly there are questionns just like thee onne you bring up thhe place crucial thing can bee working in sincere good faith.
I don?t knjow iff greatest practices have emerged round
things like that, however I'm positive that your job is clearly recognized as a good
game. Both boys and girls really feel tthe influence of just
a moment’s pleasure, for the rest of their lives.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sex telefon tani 2021-09-02 19:18
Anal Sex Telefon Ranks at the top of a lot of totally free immediate sex search websites.
For those rectal lovers out there, we highly suggest paying attention to Tani sex telefon roksa's
rectal sex track from the Anal Sex cd variation rather of just utilizing the common free anal sex songs on several grown-up sites.


One more excellent tune from the Anal Sex album is Cucu Mucu Kiss from Cucu Mi Chuzi which equates literally to
"brush your butts". This is an additional fantastic instance of just how music can make sex a great deal much better as well as additionally a whole lot much more enjoyable.


If you're a little bit slower on the rate of sexual relations than we are, try Cucu Mi Chuzi once more
from the Anal Sex album variation. After that, you can truly let the pace go wild!
The piano notes as well as gently plucking
of the strings will certainly drive your companion crazy as she waits
for the flight of her life. Sex Telefon is not the
first or song by Tani Records. Take A Look At
Cucu Mi Chuzi, Cucu Mieze, Na Tocha Ma as well as several other
outstanding tracks right from the Anal Sex album.

Roksa sex telefon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀 2021-09-07 06:57
Simply want to say your article is as amazing. The clearness for your submit is just great and i can assume
you're an expert in this subject. Fine together with your permission let me
to seize your feed to stay up to date with forthcoming post.
Thanks 1,000,000 and please carry on the
rewarding work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Honguil 2021-09-07 18:06
I think that is among the so much vital information for me.
And i'm happy studying your article. However should statement on some common things, The web site taste is great, the articles is in reality excellent :
D. Good process, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # платья на вечер 2021-09-07 19:41
https://gazeta19.ru/index.php/v-rossii-i-mire/item/61931-dzhegginsy-zhenskie-s-vysokoj-posadkoj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jestine 2021-09-08 13:03
There is certainly a lot to know about this topic.
I really like all of the points you've made.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-10 12:50
I truly love your website.. Pleasant colors & theme.
Did you cfeate this site yourself? Please reply back as I'm wanting tto create my
own personal site and want to know where you got this from or just what thhe
theme is called. Thank you!
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-09-11 08:56
Hi there would you mind letting mee know which web host you're using?
I've loaded your blog in 3 different web browwsers and I mustt say this blog loads a lot quickerr then most.
Can you suggest a good internet hosting provider aat a reasonable price?
Kudos, I appreciate it!
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Debbra 2021-09-11 14:35
Pretty element of content. I simply stumbled upon your weblog and iin accession capital to say that I get actually loved account
your weblog posts. Anyway I will be subscribing on your feeds
or even I success you get entry to constantly quickly.


Here is my homepage; ways to make money online without spending money yyou don't have (Debbra)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-12 03:38
For the Bookmaker to make a profit, it might then skew the odds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Teobag online 2021-09-16 07:03
Wow! At last I got a website from where I be able to genuinely take helpful data regarding my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ours.co.in 2021-09-19 14:39
Some times its a pain in the ass to read what people wrote but this web site is really user genial!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-21 00:57
I'm really enjoyying the design and layout off your
website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you
hire out a designer to create your theme? Outstanding work!

website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # мужские куртки 2021-09-21 03:19
Hey there! Quick question that's completely
off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My website looks weird when browsing from my apple iphone.

I'm trying to find a theme or plugin that might be
able to correct this problem. If you have any recommendations ,
please share. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-09-27 18:45
Thank you for the auspicious writeup. It in reality was a entertainment account it.
Glance complicated to more brought agreeable from you!
By the way, how can we keep in touch?
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # куртки в Москве 2021-10-01 03:36
Asking questions are actually good thing if
you are not understanding something completely, however this post offers pleasant understanding yet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-10-01 03:48
Its such as you learn my mind! You seem to grasp so
much about this, such as you wrote the e-book
in it or something. I believe that you simply could do with some percent
to force the message home a little bit, however instead of that,
that is excellent blog. A fantastic read. I will certainly be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-03 05:40
This iis a topic that's near to my heart... Besst wishes!
Exactly wherte are yur contact details though?
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Difluzol 2021-10-03 09:58
This is my first time visit at here and i am genuinely happy to read everthing at alone
place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-10-03 16:32
These are truly great ideas in concerning blogging.
You have touched some nice factors here. Any way keep up
wrinting.
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-10-04 07:26
Hello, I want to subscribe for this weblog to take newest updates, so where
can i ddo it please help out.
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-10-04 21:16
You could obtain a ticket very good for up to 20 consecutive draws by marking the number of draws in the MULTI DRAW column.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cofkol 2021-10-05 10:33
Hurrah, that's what I was looking for, what
a material! existing here at this blog, thanks admin of this web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-10-06 12:29
Asking questions are truly fastidious thing if you are not understanding
anything fully, however this article presents nice understanding yet.

web
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-10-07 13:28
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've found It positively helpful and
iit has helped me out loads. I hope to contribute & help other users like its helped me.
Good job.
web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ezproxy.cityu.edu.hk 2021-10-10 14:43
I like the helpful information you provide to your articles.
I'll bookmark your blolg and check again right here frequently.
I'm rather certain I'll be informed many neww stuff propdr right here!
Good luck for the next!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-14 22:26
With havin so much content do you ever run into any problems
of plagorism or copyright infringement? My site has a lot
of completely unique content I've either authored
myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement.
Do you know any solutions to help reduce content from being ripped off?

I'd definitely appreciate it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-15 08:27
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this I've discovered It absolutely
useful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & help
other customers like its aided me. Great job.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알바 2021-10-19 21:18
Greetings I am so delighted I found your website, I
really found you by accident, while I was looking on Google for something else,
Regardless I am here now and would just like to
say thanks a lot for a marvelous post and a all round enjoyable blog (I also love
the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but I have bookmarked it and also added
in your RSS feeds, so when I have time I will be
back to read a lot more, Please do keep up the excellent jo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-10-23 23:54
The later the turnaround, the superior the accuracy of the winning tickets.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외카지노사이트 2021-10-26 04:01
I've been browsing online more than 3 hours lately, yet I never discovered any
attention-grabb ing article like yours. It is beautiful worth enough for me.
Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web shall be a lot more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amazon orders 2021-10-28 16:34
Similar to any kind of new modern technology, Amazon.com's most recent buying
solution, called Amazon.com Groove, has seen its fair share of objection. The
truth that this is an in-app purchase suggests that all purchases come straight to
your checking account without the need to
type out a debt card number or anything else. Nevertheless,
this system is ending up being the method of consumers almost everywhere because it makes purchasing less complicated than in the past.


To use Amazon.com Groove, simply gain access to the app with
the Amazon.com internet site, kind in your shipping address and also any type of other details you would certainly like and also you're all established.
Amazon Groove is additionally compatible with major debt cards, PayPal and also of course, your bank account.


With Amazon Groove, there is no requirement to concern on your own with stressing concerning added fees
for delivery or handling expenses as they will be
gotten of your financial institution account upon check out.

This makes it specifically helpful if you are traveling abroad as well as want to shop at a
significant on the internet retail store but are worried concerning how you are mosting likely to spend for your purchases.
By utilizing Amazon.com Groove as your digital shopping terminal, you can bypass the problem of paying in money as well as instead pick to pay
in whatever money you wish to. By utilizing the Amazon money conversion tool you can set your desired exchange prices, allowing you to spend for products
in your house money. After you've established your account as well
as authorized up for an amazon gift card, all you'll have to
do is pick the card you want to acquire, pay keeping that same Amazon.com account and also
off you go!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin stock 2021-10-28 20:19
What's up everyone, it's my first pay a visit at this site, and post is
truly fruitful in favor of me, keep up posting
such posts.


https://magic-wiki.win/index.php/Just_How_to_Obtain_Updates_Concerning_Purchasing_the_Headlines
https://kinoxits.net/user/lavellpimz
http://xn--b1adggculino.xn--p1ai/user/murciajlik
http://kudateper.ru/user/balethpoxt
https://xn----7sbarohhk4a0dxb3c.xn--p1ai/user/ygerusuzcv
https://xeon-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Get_Started_Along_With_Cryptocurrency_Investing
https://touch-wiki.win/index.php/Just_How_to_Acquire_Updates_About_Purchasing_the_News
https://encorecurve.com/members/camrusguti/
http://aekino.ru/user/cwrictmthc
https://oir.spb.ru/user/ravettipvq
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maude 2021-10-30 06:11
excellent and fantastic blog. I really want to thanks, for providing us far better info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usos pcz 2021-11-03 08:35
You're so interesting! I don't think I've read through
something like that before. So great to find someone with unique thoughts on this topic.
Seriously.. many thanks for starting this up. This website is something that is required
on the web, someone with some originality!


Usos web pcz
usosweb pcz
usos pcz
usos web pcz
usos web pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usos web pcz 2021-11-05 13:11
Pretty element of content. I simply stumbled upon your weblog and in accession capital
to claim that I get in fact enjoyed account your weblog posts.
Any way I will be subscribing in your feeds or even I achievement you access persistently quickly.


Usos pcz
usosweb pcz
usosweb pcz
usos
usos pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-11-06 11:21
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3
lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo
o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.
1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się na zasadach
dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę
Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego
2019/2020.

Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które
byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego
stopnia określone w art. 2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym
lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym
była mowa w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.
2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne. Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2
lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o
zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez jednostki
organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-11-13 06:24
Admiring the persistence you put into your website and in depth information you offer.

It's great to come across a blog every once
in a while that isn't the same outdated rehashed material.
Great read! I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-11-16 10:10
VA’s sports betting law officially took impact on July 1st, and the state
started getting applications in October.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.peterblum.com 2021-11-18 00:34
I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure
whether this post is written by him as no one else know such
detailed about my difficulty. You're wonderful! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usosweb pcz 2021-11-18 06:59
This paragraph is in fact a nice one it helps new net viewers, who are wishing in favor of blogging.


Usos pcz
pcz wz
usos
usosweb pcz
pcz wz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-11-23 09:06
Hi colleagues, its fantastic article about cultureand fully explained,
keep it up all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd