Najnowsze felietony

sobota, 11 październik 2014 22:26

Mężczyzna jamnik

Napisał 

Świat pełen jest cierpiących z nieszczęśliwej miłości mężczyzn, którzy nie rozumieją, że w większości przypadków nieszczęścia swojego i ich partnerki, winni są tylko i wyłącznie oni; a raczej ich postawa, wynikająca z błędnych przekonań.

Rozwódka zna prawdę o związku

Bo skąd czerpiesz swoją wiedzę na temat związków i potrzeb kobiet? Od nieszczęśliwej cioci rozwódki, wiecznie rozmodlonej, zapłakanej babci i sfrustrowanej swym życiem mamy? Z filmow i seriali, które piszą i realizują wielokrotni rozwodnicy, radzący sobie z emocjonalnym bólem narkotykami, orgiami i czasami samobójstwami gdy nie wytrzymują napięcia? Jeśli zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi, zmienisz swoją postawę, a ta odmieni Twoje życie.

To wszystko jest naprawdę banalnie proste, ale skrajnie różne od tego mentalnego fast foodu, którym karmiono nas od dzieciństwa. Wszystko czego pragnę, to byś poświęcił chwilkę i zrozumiał bardzo proste zależności. Gdy spotka Cię większa przykrość (awantura, bójka, wywalenie z roboty, zerwanie), przeżywasz ją w myślach - załóżmy że spotykasz w tej trudnej dla siebie chwili dwie różne osoby. Jedna to silna, władcza (ale życzliwa wobec Ciebie, ewentualnie chętna do jakiejś formy pomocy) mocna osoba, a druga słaba, pozwalająca by można było na nią krzyknąć czy źle się zachować, bardzo przejmująca się Twoimi problemami.

Siła wypływa z wiary w granice

W zetknięciu z osobą mocną, poczujesz się lepiej gdy Cię wysłucha, pocieszy - wspomnienie złego zdarzenia może nawet całkiem się rozmyć. Będzie Ci dziwnie lekko, a dawny stres i negatywne uczucia szybko znikną. Gdy będziesz z osobą słabą, Twój stan rozżalenia będzie się wzmacniał, będziesz na nią przerzucał swój stan, nakręcał się, coraz mocniej przeżywał to, co się stało. Gdy byłem dzieckiem, jedna babcia w reakcji na moją bezczelność przyłożyła mi kablem do odkurzacza (bo to było pod ręką), a druga szlochała jednocząc się z moim cierpieniem. Jak myślisz, kiedy szybciej minął mój problem, i kogo mocniej po tym szanowałem? Jedna babcia przejmowała się moim cierpieniem, druga miała w dupie moje cierpienie, wierząc tylko w swoje granice. 

Zdefiniujmy osobę mocną. To nie mięśnie, bo najsilniejsze osoby w historii świata dużych mięśni nie miały. Hitler, Stalin, Napoleon, Mao - wszystko kurduple, przed którymi drżały całe armie. Jedno ich słowo, a setki kulturystów byłoby zarąbywanych w rzeźniach na kawałki. Skoro nie mięśnie, to pozostaje tylko mocna psychika - ale co dokładnie? Mówiąc niedelikatnie, ta osoba niezbyt przejmuje się Twoimi problemami, a także nie uzależnia swojego szczęścia od tego, czy ją lubisz czy nie. Jest niezależna od ciebie, a Ty o tym wiesz. Skąd wypływa ta niezależność? Najczęściej z władzy (państwowa albo mafijna), bogactwa, znajomości, czasami z psychopatii (brak empatii). Ktoś niezależny od Ciebie, silny - to ktoś, przy kim przyjmujesz postawę szacunku, otwarcia, a mówiąc szczerze, różnie stopniowanej uległości.

Uległość albo dominacja

Gdy stykasz się z drugą osobą, nawiązujesz z nią kontakt, w zasadzie możesz przyjąć dwie postawy:


1. Możesz przebywać w stanie zamknięcia, dominacji wobec niej, wtedy Twoje dialogi myślowe są niezwykle mocne, skupiasz się na nich. Jeśli są pozytywne, cieszysz się. Jeśli negatywne, cierpisz; gniew, żal, strach, poczucie bólu, straty. Człowiek żyje przeważnie w swoich myślach, rzadko kiedy jest na "zewnątrz", w tu i teraz. Bezustannie odgrywa przeszłe zdarzenia i tworzy wizje przyszłości - pesymista tworzy koszmary a optymista obrazy sukcesu. W tym wewnętrznym świecie żyje większość ludzi. Ten świat jest stworzony przez myśli, a one wypływają z przekonań o życiu, które są wyuczone w dzieciństwie przez środowisko, media, religię i autorytety. Twoje życie zostało w całości skonstruowane i stworzone przez innych ludzi - dlatego ludzie chcący poznać prawdziwe spełnienie, uczą się wychodzić poza własne myśli, do rzeczywistości. Bo kto ma media (wydawca rozkazuje redaktorowi naczelnemu, ten dziennikarzom co mają pisać, kto nie chce wylatuje, kto chce mieć pracę, robi co mu każą), ten może stwarzać Twoje życie prawie jak Bóg. Kto tworzy Twoje przekonania mediami, ma kontrolę nad Twoim życiem - bo Twoje życie to zestaw przekonań na jego temat. A przekonania biorą się z tego, co systematycznie oglądasz i czytasz. Jakie przekonania, takie życie.

2. Stan uległości - wychodzisz ze strumienia nieustannego strumienia myśli, ponieważ stykasz się z czymś, co budzi świadomość zysku bądź zagrożenia. Będziesz miły, to będziesz mieć miłą znajomość, będziesz chamski, przestawią Ci nos. By dostać przyjemność (wpływowy znajomy, lepsze kontakty, ładniejsze dziewczyny) i uniknąć nieprzyjemności (obita buzia, bycie pośmiewiskiem w grupie znajomych).

Co to jest cierpienie? Skupienie na swych myślach. Im mocniej się na nich skupiasz (czyli na swojej własnej interpretacji danego zdarzenia), tym mocniej cierpisz. Im mocniej z nich wyjdziesz ku rzeczywistości, tym mniej cierpisz.

Terapia siłą

Jeśli więc jest Ci kiepsko w życiu, zetknięcie z kimś mocnym da Ci wielką ulgę. Krótka rozmowa i uzyskanie zrozumienia i akceptacji ze strony kogoś potężnego sprawia, że wychodzisz ze swych myśli, osłabiasz je - to często działa znacznie lepiej, niż kilka lat psychoanalizy. Bycie z kimś kto załamuje nad Tobą ręce, martwi się o Ciebie, nadskakuje Ci - pogrąży Cię jeszcze mocniej we własnych myślach, sprawcach bólu, więc często się nakręcasz - bo możesz. Masz kozła ofiarnego.

Przy silnej psychicznie osobie jesteś szczęsliwy, przy słabej pogrążasz się w problemach, czyli subiektywnej interpretacji zdarzeń. Kiedy już rozumiesz o co chodzi, chciałbym byśmy poszli dalej. Tę powyższą wiedzę użyjmy w sprawach związkowych.

Świadomość i podświadomość, na co oddziałujesz?

Kobieta to nie jedna całość, a dwie struktury, znacznie od siebie inne. Mam na myśli świadomość, umysł - oraz podświadomość. Świadomość pasiona jest kolorowymi magazynami, serialami i wiedzą od mamuś i babć, a podświadomość jest zbiornikiem wiedzy, sięgającym wstecz tysiące lat. Od ilu lat mamy lodówki, pralki, toalety i ocieplane mieszkanka? Od jakichś kilkudziesięciu lat. A ile lat ludzkość żyła bez udogodnień, gdzie liczyła się prymitywna siła? Setki tysięcy lat, jeśli nie więcej. Sfera logiczna kobiety chce faceta poukładanego, grzecznego i wrażliwego, płaczącego razem z nią w trakcie seriali; sfera emocjonalna, podświadoma, chce prawdziwego samca.

To przywódca stada, silny i władczy, dający szansę przetrwania swej samicy i potomstwu. Kiedy więc kobieta hajta się z ułożonym facetem - jamnikiem, który przynosi jej kapcie i śniadanie do łóżka, ślub wzięła część świadoma. Gdy zdradza małżonka z brutalnym kryminalistą, zdradza sfera emocji, tęskniąca za siłą i potem pełnym testosteronu. Oczywiście żadna kobieta nie przyznaje się do tej sfery w swym życiu, podobnie jak nie mówi o defekacji i wzdęciach. To trzeba zrozumieć - kobiety same nie rozumieją i boją się tej prymitywnej części swej istoty, nazywanej "gadzim mózgiem", a wszystkie hece przez nią wyprawiane (zdrady, zapłodnienia, oszustwa) tłumaczą w skrajnie prymitywne sposoby (byłeś za dobry, kochałeś za mocno, pięć lat temu nakrzyczałeś na mnie, więc dałam sąsiadowi). One wypierają i panicznie boją się tej części siebie, która jest skrajnie prymitywna. Problem polega na tym, że sfera emocji ma pełną władzę nad decyzyjnością kobiety - umysł tylko w głupi sposób próbuje usprawiedliwiać wyskoki "gadziego mózgu".

Emocjonalnie niedorozwinięty gówniarz

Każda kobieta cierpi, jest sfrustrowana porównywaniem się do ideałów. Przy kim odetchnie od cierpienia, odpręży się? Przy męskim jamniku czy silnym mężczyźnie? Podkreślam że siła u mężczyzny to nie mięśnie, a umiejętność stawiania granic, natychmiastowego reagowania na kobiece gierki, bezwzględne karanie za "wyskoki". Reasumując, męska siła to postawa mężczyzny, dla którego kobieta nie jest najważniejsza. To budzi w kobiecie seks i ambicję, by stać się najważniejszą i jedyną. Jak długo utrzymasz w sobie postawę "nie zależy mi do końca", tak będziesz bożyszczem kobiety, chociaż ona będzie testowała Twoją postawę, systematycznymi odejściami do mamy albo innego faceta.

Kiedy w trakcie seksu za niemiłe zachowanie wywaliłem z mieszkania swa partnerkę, oczekiwałem że zapomni o mnie, zamykając mnie w szufladce "emocjonalnie niedorozwinięty gówniarz". Jakież było moje zdziwienie, gdy w ciężkich chwilach życia dzwoniła do mnie - sama moja obecność (nawet przez telefon) sprawiała, że się mocno odprężała. Po prostu wiedziała, że ze mną nie ma żartów, że każdy jej foch będzie natychmiast ukarany. Który facet rezygnuje w trakcie kopulacji? Zmieniała się z agresywnej, pewnej siebie harpii w małą dziewczynkę. Gdy moja ex odezwała się do mnie po kilku latach, płacząc że pamięć o mnie jest jedynym światłem w jej życiu, naprawdę nie rozumiałem o co chodzi. A przecież moje agresywne zachowania nie wypływały z męskiej siły, a strachliwej, lękowej osobowości. Mógłbym mnożyć takie opowieści, ale nie chcę wzbudzać szczytowej agresji u męskich jamników.

Dlaczego kobiety mnie lubią

Ogólnie jestem życiowym nieudacznikiem. Ale w pewnym momencie uznałem, że chcę poświęcić swe życiu rozwojowi. Nie widzę na dłuższą metę kobiety u swego boku - i od tego czasu ze zgrozą zauważyłem, że niejedna kobieta byłaby bardzo chętna, by wprowadzić mnie w swoje życie. Niektóre wyznają że mnie podziwiają - mówię; dziewczyno, mam pod czterdziechę, chory, biedak bez roboty i wykształcenia, poszukaj konkretnego gościa a nie mnie. Nie słuchają. A wiesz dlaczego? Bo chociaż szanuję kobiety i na swój sposób je lubię, nie potrzebuję ich do szczęścia. I gdy kobieta się ze mną styka, wychodzi ze swych dialogów wewnętrznych - mija cierpienie, odpręża się, relaksuje, wraca do naturalnej harmonii. Gdy uświadamiam sobie że nie chodzi o mnie, tylko o ten mechanizm, jestem czasem brutalny - i jeszcze bardziej pożądany.

Dlatego ja jeżdżę pordzewiałym koreańcem i mam na telefon, a Ty się wykosztowujesz, zastawiasz, warujesz przy swej Pani a później się okazuje, że to nie elektryka trzeszczy w chałupie, a Twoje rogi szorują o sufit. Kto jest winny tej jawnej "niesprawiedliwości"? Twoje przekonania o kobiecie, o tym czego ona potrzebuje. Słuchasz jej umysłu świadomego, a ten zarządza maksymalnie 5% jej decyzyjności. Zastaw mieszkanie, majątek rodzinny, wypruj sobie żyły - gdy będziesz na szczycie swych możliwości, maksymalnie uzyskasz 5% zainteresowania kobiety. I gdy mnie zwyzywasz, za kilka - kilkanaście lat, gdy będziesz "rozkminiał" przy wódce dlaczego żona odeszła, przypomnij sobie mój artykuł.

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.

-----------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 21618 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Liban 2014-10-11 23:20
Mam takie pytanie w zwiazku z tym fantastycznym feietonem!Czy jesli kobieta nawet zartem uderzy Cie w plecy badz ramie to moze byc test na sile samca?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-10-12 00:42
Ciekawe pytanie - szukałem w swojej pamięci takich zdarzeń, były mięśniaki i moim zdaniem wyrażały bliskość i szacunek dla mnie. Ale wszystko zależy od sytuacji - musiałbym taką kobietę widzieć w "akcji", by móc coś określić, a i wtedy przecież mógłbym się pomylić.

Więc w sumie nie wiem. A dała Ci później? Ja bym wtedy uznał że jestem znokautowany, i leżąc na ziemi głośno płakał i domagał oddychania usta - usta :) A jakby mi dała buziaka, od razu wywrotka i wiadomo co dalej, zero litości dla samicy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Liban 2014-10-12 09:30
Cytuję Marek:
Ciekawe pytanie - szukałem w swojej pamięci takich zdarzeń, były mięśniaki i moim zdaniem wyrażały bliskość i szacunek dla mnie. Ale wszystko zależy od sytuacji - musiałbym taką kobietę widzieć w "akcji", by móc coś określić, a i wtedy przecież mógłbym się pomylić.

Więc w sumie nie wiem. A dała Ci później? Ja bym wtedy uznał że jestem znokautowany, i leżąc na ziemi głośno płakał i domagał oddychania usta - usta :) A jakby mi dała buziaka, od razu wywrotka i wiadomo co dalej, zero litości dla samicy :)


Siedzielismy sobie i zaczalem sie z niej delikatnie smiac po czym uderzyla mnie dosc mocno chyba dla zartu ale jednak,ja zwrocilem jej w sposob stanowczy uwage ,wracajac z pracy wyciagnela parasolke i schowalem sie pod nia mocno sie od siebie ocierajac i przytulajac...L ubi moj dotyk :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-10-12 14:11
Liban w moim przypadku zawsze taki kuksaniec od kobiety był takim zaczepieniem do lekkiej konfrontacji/fl irtu. Na kobiety dużo bardziej emocjonalnie działa dotyk. Czasem niby przypadkowe muśniecie itp. Ciekawe zjawisko jak się otrze "przypadkiem" piersiami bądź pupą, odwracam się o co chodzi (a zawsze poznasz co za część ciała Cię dotknęła) i jej wzrok świdrujący w oczy. Wiedź, że coś się dzieje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dzimi 2014-10-11 23:25
Amen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # pierdolę nie robię 2014-10-12 00:43
Szkoda, że nasi ojcowie nie mieli dostępu do takiej wiedzy kiedyś...przyna jmniej byliby teraz szanowani...

Baba to gorsza niż dziki zwierzak jednak...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # bacta 2014-10-12 10:05
Cytuję pierdolę nie robię:
Szkoda, że nasi ojcowie nie mieli dostępu do takiej wiedzy kiedyś...przynajmniej byliby teraz szanowani...

Baba to gorsza niż dziki zwierzak jednak...

gdyby takową posiadali, nie byłbyś dziś tu obecny i nie żalił się jak cipa, że świat to zło... Tak, zdecydowanie lepiej dla Ciebie.65c57
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-10-12 21:27
Ta wiedza jest na wyciągnięcie ręki - dawniej też była, ale trzeba chcieć się rozwijać, poznawać i uczyć, a większość ludzi się tego boi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # witek 2014-10-18 18:47
baba to niestety calkiem inne zwierze,
psa zwykle oswoisz,z baba to nie takie pewne.
baba to czysta pierwotna natura, zawsze chce trafic do jaskinii najlepszego jej zdaniem samca. Apotem placz bo mialo byc tak a wyszlo inaczej :lol:
zmarnowalam sobie zycie a moglam miec ... hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # wujek 2014-10-12 13:41
Czyli morał z tego felietonu jest taki wg mnie (poprawcie jeśli się mylę):
Badz stanowczy, nieuległy, traktuj kobiete z dystansem, miej swoje zainteresowania i pokaz jej, ze sa one dla Ciebie wiekszym priorytetem niz ona, badz odwazny i zdecydowany, a zarazem mily, uprzejmy i odnos sie do niej z szacunkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Marek 2014-10-12 21:28
Morał główny to kochać siebie samego, uczynić z tego główny cel życia. Gdy to będzie mocne, wszystko inne zacznie samo się układać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-10-12 14:03
Marek, nie wiem czemu ale to już zaobserwowałem ładnych parę lat temu. Ludzie którzy mają problemy lgną do mnie. Nie chodzi o pomoc finansową, wystarczy sama rozmowa. Zwierzają mi się z rzeczy że aż czasami nie wiem jak reagować na pewne słowa. Zaznaczę, że ja nigdy nikogo za język nie ciągnę, sami zaczynają rozmawiać. Działą to na zasadzie iż spotkam kogoś na mieście, cześć Kacper masz czas to chodź na piwo dawno się nie widzieliśmy i tak leci z zagadnieniem. Wspomnę jeszcze, że jestem osobą taką gdy mnie osobiście coś złego nie dotyka to jestem bardzo neutralny, a żeby nie powiedzieć, że mi to porostu spływa jak po kaczce. Przyznam się, że tego nie rozumiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2014-10-12 21:32
To wysrywanie się w Ciebie, zrzucanie swego syfu na Twoje barki - a Ciebie to dowartościowuje , bo myślisz że jesteś niezwykły. Przykro mi ale nie - po prostu ocenili, że w Ciebie mogą to zrobić, a w innego nie, bo kto inny szanuje swój czas.

To że nie czujesz osłabienia, oznacza że jesteś młody - a wtedy jest wysoki poziom energii i zaburzone odczucia własnej energetyki. Miałem tak samo, ale teraz czuję co tracę - do wysrania się ze swoich problemów jest coach, psychoanalityk, albo kolega - na zasadzie wzajemności, raz sra on a raz ja. Tymczasem zawsze srano we mnie, a ja musiałem w krzaki :)

Szanuj się - Twój czas to cenna waluta. Jeśli ktoś chce ulgi, niech się odpłaci - kasą, przysługą, podobnym wysłuchaniem. Ale nie chce, nieprawdaż? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # brat 2014-10-13 09:49
To jest bardzo ciekawa sprawa. Osoba daje sobie srać w głowę ponieważ ma niską samoocenę, nie ceni siebie. Powstaje pytanie co jest z osobą, która sra bez skrupułów innym do głowy i nie pozwala sobie kompletnie na takie zachowania innym? Jaki jest u niej poziom samooceny? Wysoki? Nie sądzę? Niski? Czyli ten sam parametr a manifestuje się różnymi zachowaniami? W takim razie co dodatkowo warunkuje osobowość...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-10-13 10:45
Cytuję brat:
To jest bardzo ciekawa sprawa. Osoba daje sobie srać w głowę ponieważ ma niską samoocenę, nie ceni siebie. Powstaje pytanie co jest z osobą, która sra bez skrupułów innym do głowy i nie pozwala sobie kompletnie na takie zachowania innym? Jaki jest u niej poziom samooceny? Wysoki? Nie sądzę? Niski? Czyli ten sam parametr a manifestuje się różnymi zachowaniami? W takim razie co dodatkowo warunkuje osobowość...Sraluch ma niską samoocenę, bo przy wysokiej znałby metody na upuszczanie napięcia samemu. Gdyby miał wysoką, szanowałby siebie i automatycznie także innych, więc nie chciałby im robić krzywdy - to w pewien sposób czarna magia energetyczna, którą stosuje się wobec słabszych (nieświadomie) a silnych się unika.

Wyobraź sobie sytuację, że sral zaczyna się żalić mocnemu człowiekowi, mógłby dostać po ryju albo zostać natychmiast wyprowadzony :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-10-13 11:05
Zgadzam się. Też tak myślę... ale chodzi mi o to, że musi istnieć też wiele innych elementów i parametrów osobowości, bo jest wielu takich którym z kolei mimo również niskiej samooceny do głowy nie przychodzi sranie w głowę bliźniemu, a właśnie pozwalają na robienie tego sobie przez innych. Czyli mamy dwie osoby z niską samooceną a manifestuje się ona u nich na dwa skrajne sposoby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-10-13 11:56
Bo wszystko co jest, ma dwie strony, Yin i Yang. Tak więc strach przejawia się jako wycofanie bądź agresja, a w sprawach srania jest ten kto pozwala sobie to robić (yin), i ten co to robi (yang).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-10-13 12:33
Aha.. ciekawe, muszę poczytać o tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Liban 2014-10-12 15:13
Kacper ja mam identycznie jak Ty .A to ciekawe wlasnie , wiele razy poznaje sie z czlowiekiem i po paru minutach prosto z mosto mowi mi o swoich zwiazkach,kwest i finanasowej stosunkach z rodzina i tak dalej ,az sam sobie sie dziwie czemu On/Ona to robi? Przeciez nie znamy sie albo znamy pare chwil a On/Ona przedstawia mi cala sytuacja zyciowa i spowiada sie :)) Oczywiscie nie u wszystkich tak to dziala ale podejrzewam ze po dluzszym poznaniu kazda osoba by sie przedemna otworzyla :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-10-12 15:22
Wiem, dziwna rzecz. Wielokrotnie obserwowałem siebie po takiej rozmowie, czy przypadkiem ja jakoś nie absorbuje tych złych uczuć/energii. Okazuje się, że nie. Nie mam gorszego humoru, nie czuje się osłabiony. Na drugi dzień to samo, żadnej negatywnej strony. Dziwna rzecz. Tak na marginesie, zazwyczaj są to mężczyźni ale oczywiście kobiety też ale znacznie rzadziej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # bacta 2014-10-12 16:02
Cytuję Liban:
Kacper ja mam identycznie jak Ty .A to ciekawe wlasnie , wiele razy poznaje sie z czlowiekiem i po paru minutach prosto z mosto mowi mi o swoich zwiazkach,kwesti finanasowej stosunkach z rodzina i tak dalej ,az sam sobie sie dziwie czemu On/Ona to robi? Przeciez nie znamy sie albo znamy pare chwil a On/Ona przedstawia mi cala sytuacja zyciowa i spowiada sie :)) Oczywiscie nie u wszystkich tak to dziala ale podejrzewam ze po dluzszym poznaniu kazda osoba by sie przedemna otworzyla :)

Próżność nakazuje Ci osiąść na laurach wyjątkowości, gdyż interpretujesz błędnie ludzkie zachowania. Mianowicie: człowiek bardziej otwiera się na znajomych niżeli na bliskich (rodzina, tzw przyjaciele) ale skrajna szczerość jest obnażana tylko do pierwszy raz napotkanych. Ale ego podpowiada Ci, że jesteś niespotykanie magnetyczny, co za tym idzie próżny.

Dodam tylko, że przechodziłem podobne stany fałszywej wyjątkowości, którą poskromiłem wnikliwą obserwacją jednostki ludzkiej. Tak jest zdrowiej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-10-12 16:10
Może i tak być Bacta. Uważam się za jednostkę wyjątkową, a nawet wybitną... Na swój sposób każdy jest wyjątkowy i wybitny. Szanuje każdego do puki ktoś mi nie nadepnie na odcisk i nie podskakuje na nim :) Tak jak już wspominałem nie rozumiem tego zjawiska. bacta dzięki za pokazanie innego punktu widzenia, daje do myślenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # ! 2014-10-12 18:46
Narastający proces samozadowolenia z siebie , z własnych osiągnięć , nie jest negatywną cechą. Ale kiedy przybiera niekontrolowaną formę oceny wszystkiego i wszystkich ( zazwyczaj powierzchownie ) , może być krzywdzący i niesprawiedliwy dla innych. Dlatego często unikamy ludzi skrajnie próżnych , patrzących i oceniających przez pryzmat własnej "doskonałości".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-13 18:31
A nie jest czasem tak, że się ich zwyczajnie boisz? Konfrontacja z kimś doskonalszym to często trauma, jeden wyciąga wnioski a inny zdaje sobie sprawę z własnej słabości...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # ! 2014-10-14 08:58
Silna osobowość nie musi i nie stosuje nieetycznych zabiegów w interakcji społecznej, bo sama nie ulega wpływom i manipulacji. W zetknięciu z innym punktem widzenia, krytyką stałych zasad i wartości , potrafi je modyfikować, a krytykę odrzucać, pewnie i asertywnie. ( Mam na myśli konstruktywne oceny, a nie internetowe bajdurzenie i trollowanie. )
Nie ma ludzi doskonalszych - nadludzi. Tworząc tego typu hierarchię automatycznie dzielimy ludzi na lepszych i gorszych.
Silny człowiek zna swoje miejsce, uznaje pojęcie różnic, prestiżu zawodowego, ekonomicznego itd. Promuje zdolność do niezależnego funkcjonowania, a jednocześnie do proszenia o pomoc, kiedy wymaga tego sytuacja.
W każdej jednostce jest potencjał, dynamika działania, dzięki której ujawnia się w różnych warunkach, poddatność czy też wrażliwość na nowe bodźce. Można zaobserwować mocne i słabsze strony, zdolności adaptacjne, strategię radzenia sobie w trudnych momentach.
Nawet bardzo silne jednostki, mierząc się z nową, traumatyczną sytuacją, mogą mieć i mają prawo do wycofania. Nikt nie jest doskonałym cyborgiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # ! 2014-10-14 09:33
Unikać nie znaczy bać się, a jedynie nie konfrontować z oceną nic nie wnoszącą do dyskusji, zbudowaną w sposób nie przyjmujący sprzeciwu, krytyką dla samej krytyki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-10-15 13:12
Prawda ale większość kreujących się na silną osobowość iluzjonistów, którzy zdominowali współczesne samice raczej mięknie przy naprawdę silnych jednostkach lub reaguje agresją. Gorzej jak naprawdę silna jednostka prócz inteligencji wykształciła również siłę fizyczną i gibkość ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # ! 2014-10-16 08:42
Kobiety dominują inteligentnie, bez użycia siły fizycznej, nie brudząc" rękawiczek ". Ich uległość jest pozorna tak, jak pozorna jest siła damskiego boksera.
Przymioty umysłu, fizjonomii, skumulowane w jednym, są niewątpliwie bardzo pociągające i z reguły groźne dla laika ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Liban 2014-10-12 16:22
Proznosc to moim zdaniem nie liczenie sie z innymi i tego typu podobne akcje jak uwazanie sie za lepszego od innych i tak dalej konczac na pogardzie.W takim razie na czym polega zdrowa wiara w siebie i swoja wartosc Czym jest ta ZDROWA wiara?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # bacta 2014-10-12 20:39
Cytuję !:
Narastający proces samozadowolenia z siebie , z własnych osiągnięć , nie jest negatywną cechą. Ale kiedy przybiera niekontrolowaną formę oceny wszystkiego i wszystkich ( zazwyczaj powierzchownie ) , może być krzywdzący i niesprawiedliwy dla innych. Dlatego często unikamy ludzi skrajnie próżnych , patrzących i oceniających przez pryzmat własnej "doskonałości".

są szpetne prawdy i są piękne fałsze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Fred 2014-10-13 13:49
Cytat:
Co to jest cierpienie? Skupienie na swych myślach. Im mocniej się na nich skupiasz (czyli na swojej własnej interpretacji danego zdarzenia), tym mocniej cierpisz. Im mocniej z nich wyjdziesz ku rzeczywistości, tym mniej cierpisz.
Ja mam chyba coś takiego. Tylko co robić w takiej sytuacji?

Moje życie to totalne dno. Pomimo 25 lat nigdy nie miałem dziewczyny, nie uprawiałem seksu, nie mam znajomych i całe dnie siedzę w domu. Co to ma być?

Nie daję już rady. Chodzę na psychoterapię i do psychiatry, biorę leki.

Marek, co ja mam robić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Damska_Hipergamia 2014-10-13 14:33
1. Iść na kurwy.
2. Podbić poziom "teścia" (ćwiczenia, dieta na początek).
3. Edukować się w "tych" tematach (SamczeRuno, to dobry początek). Przyjąć do wiadomości pewne fakty bez obrażania się (zajebania focha jak panienka) na "niesprawiedliw ą" konstrukcję świata.
Jest brutalna, ale biologicznie sprawiedliwa, o ile znasz zasady tej "gry".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # xyz 2014-10-14 22:09
A jak się ma 20? Nie było się w dłuższym związku, brak seksu?
Ale poza tym: zacząłem już ogarniać zasady, odróżniać jedno od drugiego(nawet sporo wiedzy felietony itp)
-brakuje ochoty wejścia w związek
-kobiety ogólnie jarają i pociągają
-fajnie by było mieć seks, ale bez angażowania się
-na brak znajomych, wiedzę w temacie, zainteresowanie kobiet nie narzekam
Co teraz, dziwny przypadek? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rysiek 2014-10-15 13:13
E tam dziwny. Klasyka bo tak to działa, poza jednym - to że masz dużo znajomych to nie znaczy, że nie jesteś sam ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fred 2014-10-16 20:49
Ale ja wcale nie chcę iść, przynajmniej nie za pierwszym razem. Później już mógłbym to dopuścić, ale ten pierwszy raz... Chyba nie.

Jeśli chodzi o teścia, to chcę sobie kupić zastrzyki. Na razie mam metkę, dokupię jeszcze kreatynę, mam też tabletki odchudzające. Jak będę miał czas, albo też jak udałoby się wyrobić troszkę lepszą sylwetkę i formę, to pójdę na jakieś sztuki walki.

Jest mi naprawdę źle, to życie jest do niczego. Nawet psycholog mówi, że bardzo smutno słucha się tego, opowiadam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Damska_Hipergamia 2014-10-13 14:29
Temat załatwia jedno hasło: HIPERGAMIA.
therationalmale.com/category/hypergamy-2/

Minuta ciszy dla frajerów (zwłaszcza żonatych), co nigdy o tym nie słyszeli (lub nie chcą przyjąć do wiadomości).

Polecam również angielskie terminy: Alfa Fucks / Beta Bucks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-13 18:33
Wszystko prawda, wszystko racja więc idźmy dalej. Podoba Ci się ta rzeczywistość? Akceptujesz ją? Dalsze pytania zadam w dalszym ciągu dyskusji o ile takowy nastąpi :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Damska_Hipergamia 2014-10-15 10:11
Podoba się, bo miałem szczęście się NIE wpierdolić w małżeństwo.
Znam mnóstwo przykładów, jak to niszczy, degeneruje mężczyzn. W obecnym układzie polityczno-ekon omicznym mężczyzna tylko i włącznie traci.
Wpadają w szambo (i numer polega na tym, że początkowo są z tego dumni, zbudowana jest na tym dla nich definicja "męskości" = wjebanie się w niekorzystny dla siebie układ).
Zarządcy "Systemu" wykonali tu na prawdę dobrą robotę (mistrzostwo świata w dziedzinie indoktrynacji mas, inżynierii społecznej).

Jedyny wyjątek to nieliczne układy (może max. kilka procent małżeństw), gdzie żonka jest prowadzona tradycyjnie "twardą ręką" (momentami prawie jak dziwka przez alfonsa). Tu wszystko gra jak w zegarku i żona ma autentyczną chcicę na męża.

Dalszego ciągu dyskusji nie będzie: mam wyjebane na leszczy, którzy nie chcą się edukować. Najważniejsze zostało dokonane: w świat poszło ostrzeżenie (konstrukcja Systemu została obnażona).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-10-15 13:09
Mnie się nie podoba. Ewolucja jest po to aby eliminować prymitywizm - szkoda, że dalszej dyskusji nie będzie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Mała_Uwaga 2014-10-15 09:58
Trzeba uważać na wszelkie treści które zawierają fałszywy podział (zero-jedynkowy ) na samców Alfa i Beta (jakby nic innego nie istniało).
Jest to typowe dla "środowisk podrywaczy" i "coachów" od NLP i podobnej żałosnej patologii.

Tu macie wyjaśnione o co chodzi (i na czym polega przekręt z tym podziałem).
Materiał po angielsku (niestety, języków "trza" się było uczyć).
no-maam.blogspot.ca/2012/06/keynesian-sexual-marketplace.html
no-maam.blogspot.ca/2009/03/bonecrker-23-bad-boys-vs-alphas.html

Krótko: ruchacze, podrywacze, bajeranci stosujący "sztuczki", to dewianci (samce Omega pozujące na "kozaków" Alfa), którzy w zdrowym społeczeństwie (które działa sprawnie przez współpracę Alfa + prawdziwe Beta), w mniejszej gromadzie (nie w metropolii, gdzie łatwo być anonimem) dawno zostaliby zajebani za swe wybryki, a szmaty, które się z nimi puszczały skazane na wygnanie i śmierć, razem z bękartami.

Po upadku obecnej chorej "cywilizacji zachodu" (żydowskiej tak na prawdę), naturalny porządek zostanie przywrócony.
Jeszcze parę (naście) lat...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Dyrektorzy_to_cioty 2014-10-15 11:02
Ludzkość ewoluowała w małych gromadach, osadach (brzydko mówiąc: komunach), w których każdy miał swą rolę i musiał być przydatny, produktywny. Obiboki, dziwadła i wynaturzenia były słusznie piętnowane (dyskotekowi dymacze "Omega").

Porównajcie to dzisiaj do struktur administracji państw i każdej większej firmy (kilkanaście osób i więcej).

Wyobraźcie sobie, że każde miejsce pracy, wasza firma, to wioska, daleko położona od pozostałych i większość roku musi być samowystarczaln a, bo wszyscy zdechniecie z głodu jak "szef" źle zarządza. Proste.

Teraz popatrzcie na ogólnoświatowy trend instalowania na stanowiskach kierowniczych niekompetentnyc h miernot.

Co by się stało z takim fałszywym "samczykiem alfa" (Panem z zawodu dyrektorem, przygłupem-mene dżerem) w takiej wspólnocie kilkaset lat temu?
Taki pajac zostałby zamordowany przez kilku "słabszych" samców. Dla dobra ogółu.
Takie rzeczy się działy i dziś też powinny (wszystkie "elity" są do eksterminacji, bo zagrażają już całej planecie, już nie jakiejś tam jednej "wiosce").

Kobietami radzę się nie przejmować. Idiotki, które "lecą" na fałszywych "szefów stada", wkrótce wyeliminują się razem z nimi. Selekcja naturalna. Wystarczy mały regres, awaria prądu przez miesiąc-dwa, większa powódź-tsunami, nie mówiąc o wojnie - "Pan dyrektor" wnet zostaje śmieciem, którego nikt nie szanuje (ludzie tylko udawali, że się "boją" bo miał "moc" zwolnienia kogoś z pracy).
Obecna hierarchia władzy jest sztuczna i musi się zawalić (bo wszyscy nie przeżyjemy).

Tak kończy "alfa", który albo zawsze udawał, albo już nie jest w stanie pełnić tej funkcji. Symbolicznie dla zaznaczenia aktu detronizacji, zostają mu też odgryzione jaja...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Rysiek 2014-10-15 13:08
Dobry ten filmik, tylko że tak kończy każdy przywódca stada, czy to prawdziwy czy dymany :) Taka kolej rzeczy. Na marginesie, znam paru dyrektorów co by Ci jaja wyrwali nie zdejmując nawet krawata, także może mniej szufladek a więcej pokory? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # graco 2014-10-16 20:06
Przykład z lwami niczego nie potwierdza co powiedziałeś ponieważ przedstawia prawo natury w czystej formie. Dobrze ujął to Rysiek :)
Masz rację że ludzie ewaluowali w małych stadach... ale w KAŻDYM był przywódca stada, wioski. Czy był to wódz czy szaman a często obie funkcje były równolegle. Funkcje te były pełnione przez ludzi posiadających wiedzę, umiejętności. Jak nie posiadali właściwych cech bo np lider był synem poprzedniego władcy albo był za młody, byli sterowani. Jeżeli nie dało sie nimi sterować to byli eliminowani np truci. :) Bardzo popularne w dawnych czasach. Nie wiem jakie masz doświadczenie profesjonalne, w ilu firmach pracowałeś, czy zarządzałeś czy tylko teoretyzujesz. Przykład z fałszywymi samcami alfa w firmie w mojej opinii to mocno skrzywiony opis rzeczywistości bo jakkolwiek w firmach Państwowych spotyka się wiele przypadków niewłaściwych ludzi na niewłaściwych miejscach to w prywatnych nawet jak się tak zdarza to jest to eliminowane przez rynek (kiepski manager czy to w stosunku do ludzi (wewnątrz) czy w sprzedaży na zewnątrz będzie nieefektywny i wyeliminowany. W firmach państwowych temat niewłaściwych osób w niewłaściwych miejsca nie ma żadnego związku specjalnego z dyrektorami bo dotyczy każdego poziomu. Poza tym w zarządzaniu biorą udział i Alfa i Beta. Jasne że im wyżej tym więcej Alfa. Nie dodaje samców bo zdarzają się kobiety Alfa w zarządzaniu. Bardzo wielu menadżerów to samce beta bo nie ma tylu alfa ale też dlatego że kultura organizacyjna w większości firm nie jest w stanie przyjąć zbyt dużej ilość alfa bo nie byłoby współpracy.
Ludzkość na obecnym etapie rozwoju ewolucyjnego nie jest w stanie funkcjonować bez liderów w zdecydowanej większości bo nie chcą brać odpowiedzialnoś ci za siebie.
Zgoda że obecny system jest nieprawidłowy ale na razie nie specjalnie znaleziono lepszy. Mam na myśli lepszy we wszystkich obszarach a nie tylko w paru.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambroży 2014-10-17 01:37
Cytuję graco:
Jak nie posiadali właściwych cech bo np lider był synem poprzedniego władcy albo był za młody, byli sterowani. Jeżeli nie dało sie nimi sterować to byli eliminowani np truci. :) Bardzo popularne w dawnych czasach.


Czy jesteś przekonany, że takie zjawisko występowało w przypadku przywódców wioski, a nie tylko o wiele większych tworów, jak państwo?

Cytuję graco:
Nie wiem jakie masz doświadczenie profesjonalne, w ilu firmach pracowałeś, czy zarządzałeś czy tylko teoretyzujesz. Przykład z fałszywymi samcami alfa w firmie w mojej opinii to mocno skrzywiony opis rzeczywistości bo jakkolwiek w firmach Państwowych spotyka się wiele przypadków niewłaściwych ludzi na niewłaściwych miejscach to w prywatnych nawet jak się tak zdarza to jest to eliminowane przez rynek (kiepski manager czy to w stosunku do ludzi (wewnątrz) czy w sprzedaży na zewnątrz będzie nieefektywny i wyeliminowany.


Ale jeśli będzie np. świetnym kłamcą, to sprzedaż będzie miał znakomitą i wyeliminowany nie zostanie. A osobnikiem alpha zdecydowanie nie jest.
Albo świetnie się podlizuje jeszcze wyższemu kierownictwu - to też zdecydowanie nie cecha alpha. Jeśli ma pracowników, którym zależy, np. dla własnej satysfakcji, to ten manager może być i całkiem beznadziejny, byle nie przeszkadzał zbyt mocno, i jeszcze wszystko jako-tako będzie funkcjonować.

Cytuję graco:
Poza tym w zarządzaniu biorą udział i Alfa i Beta. Jasne że im wyżej tym więcej Alfa. Nie dodaje samców bo zdarzają się kobiety Alfa w zarządzaniu.


Mam poważne wątpliwości, czy alpha w ogóle ma możliwość awansować w firmie. Czy wyższy szczebel nie będzie się go zwyczajnie bał. Albo takiego alpha wyrzucą za słuchanie się głosu rozsądku, zamiast przełożonego.
Co do kobiet alfa... ja nie widziałem. Widziałem chamskie i bezczelne, ale alpha - nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-17 08:49
Alfa będzie na tyle sprytny, że przeczeka i zrobi ze swoim szefem ciamajdą to co na filmie powyżej. Mówię to na bazie własnych doświadczeń ;) Gwarantuję Ci, że prawdziwy alfa znajdzie zawsze sposób na dostanie się na szczyt jeśli tylko będzie chciał. Pracowałem z ludźmi, którzy dziś zarabiają po 2mln złotych miesięcznie ;) Dla mnie to sporo w kraju, gdzie średnia dymana płaca wynosi 4k PLN. Są to jednostki z setek tysięcy...ci najsłabsi opadają już w przedbiegach. Jedyne pytanie jakie mi się rodzi to czy warto? Ja do dziś sobie na nie nie odpowiedziałem :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # graco 2014-10-17 08:50
Cytuję Ambroży:

Czy jesteś przekonany, że takie zjawisko występowało w przypadku przywódców wioski, a nie tylko o wiele większych tworów, jak państwo?


Nie mam pewności bo nie jestem antropologiem ani historykiem, na pewno w tworach większych tak się działo bo jest więcej na ten temat informacji. Ale w mniejszych też z całą pewnością były mechanizmy regulacyjne niewłaściwe zachowania przywódców.

Cytuję Ambroży:

Ale jeśli będzie np. świetnym kłamcą, to sprzedaż będzie miał znakomitą i wyeliminowany nie zostanie. A osobnikiem alpha zdecydowanie nie jest.
Albo świetnie się podlizuje jeszcze wyższemu kierownictwu - to też zdecydowanie nie cecha alpha. Jeśli ma pracowników, którym zależy, np. dla własnej satysfakcji, to ten manager może być i całkiem beznadziejny, byle nie przeszkadzał zbyt mocno, i jeszcze wszystko jako-tako będzie funkcjonować.

Wszystko zależy od czasu obserwacji danego człowieka w organizacji. Jeżeli czas jest odpowiednio długi nie właściwa osoba jest eliminowana. To może być nawet i 1,5 - 2 lata. Takie dane wprost podają headhunterzy że w takim okresie czasu nie właściwie dobrana osoba na wysokie stanowisko jest usuwana. Termin podlizywanie ja nazwałbym jako raczej umiejętności wpływu bo jedną z podstaw w zarządzaniu na wyższych szczeblach jest zarządzanie swoim przełożonym czy przełożonymi :) Natomiast moim skromnym zdaniem pejoratywny termin "podlizywanie" został wymyślony przez jednostki słabsze do określenia zachowań, których zwykle one nie potrafią wdrożyć lub określają że się tego brzydzą :). Zapewniam że w wielu dużych organizacjach na szczycie są jednostki alfa lub super alfa ale nie doszły tam bez umiejętności o których piszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambroży 2014-10-17 11:27
Cytuję graco:
Wszystko zależy od czasu obserwacji danego człowieka w organizacji. Jeżeli czas jest odpowiednio długi nie właściwa osoba jest eliminowana. To może być nawet i 1,5 - 2 lata.


Znam przypadek około 5. To jednak długo.

Cytuję graco:
Termin podlizywanie ja nazwałbym jako raczej umiejętności wpływu bo jedną z podstaw w zarządzaniu na wyższych szczeblach jest zarządzanie swoim przełożonym czy przełożonymi :) Natomiast moim skromnym zdaniem pejoratywny termin "podlizywanie" został wymyślony przez jednostki słabsze do określenia zachowań, których zwykle one nie potrafią wdrożyć lub określają że się tego brzydzą :).


Jest takie znane zjawisko, że właściciel firmy, po dłuższym czasie jej prowadzenia, ma wrażenie że jest nieomylny. Podobno mówią o tym nawet w szkołach związanych z biznesem. A bierze się to z tego, że jego bezpośredni podwładni nigdy nie próbują kwestionować jego poleceń, nawet jeśli wg nich są błędne. Czy to ma być zachowanie alpha?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # graco 2014-10-17 19:48
Cytuję Ambroży:

Jest takie znane zjawisko, że właściciel firmy, po dłuższym czasie jej prowadzenia, ma wrażenie że jest nieomylny. Podobno mówią o tym nawet w szkołach związanych z biznesem. A bierze się to z tego, że jego bezpośredni podwładni nigdy nie próbują kwestionować jego poleceń, nawet jeśli wg nich są błędne. Czy to ma być zachowanie alpha?


Masz rację chociaż nie limitowałbym tego tylko do kwestii właścicieli, którzy tracą kontakt z rzeczywistością :) to zjawisko powszechne. Jeżeli szef czy właściciel tworzy zespół złożony tylko ze słabych osobowości oczekując tylko poklasku to ma mniejsze szanse na zauważenie potrzeby zmian we firmie. To jest błąd i prędzej czy później się na nim zemści. Jeżeli to właściciel to zapłaci znacznie bardziej (finansowo) niż menadżer bo ten straci tylko pracę. Z drugiej strony jeżeli jest na tyle dobry jako właściciel i odnosi sukcesy potrafiąc się dostosowywać do ciągłych zmian rynkowych to myślę że ma prawo czuć się nieomylny do czasu aż popełni błąd :) A czym jest alfa ? - wg definicji WIKI ten kto prowadzi. No więc w tym kontekście właściciel prowadzi jest więc alfą :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambroży 2014-10-17 21:08
Cytuję graco:
Z drugiej strony jeżeli jest na tyle dobry jako właściciel i odnosi sukcesy potrafiąc się dostosowywać do ciągłych zmian rynkowych to myślę że ma prawo czuć się nieomylny do czasu aż popełni błąd :) A czym jest alfa ? - wg definicji WIKI ten kto prowadzi. No więc w tym kontekście właściciel prowadzi jest więc alfą :)


Widzę, że zrozumiałeś co innego, niż ja chciałem przekazać więc wyjaśnię, co wg mnie z tego wynika:

Właściciel prawdopodobnie jest alpha, bo w ogóle podjął ryzyko. Gdy firma jest dość duża, tworzy się struktura z kierownikami niższego szczebla. I w związku z tym, że żaden z tych kierowników niższego szczebla nie jest alpha, to właściciel uważa się za nieomylnego. Albo trochę odwrotnie: już nauczył się, że jest nieomylny, więc żadnego alpha, który będzie kwestionował jego słowa, do funkcji kierownika nie dopuści.

Jeśli struktura się jeszcze bardziej rozrośnie i ci kierownicy zaczną mieć pod sobą jeszcze jedną warstwę - nie dopuszczą do tego, aby w tej warstwie znalazło się dla nich zagrożenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # graco 2014-10-17 23:53
Cytuję Ambroży:


Albo trochę odwrotnie: już nauczył się, że jest nieomylny, więc żadnego alpha, który będzie kwestionował jego słowa, do funkcji kierownika nie dopuści.

Jeśli struktura się jeszcze bardziej rozrośnie i ci kierownicy zaczną mieć pod sobą jeszcze jedną warstwę - nie dopuszczą do tego, aby w tej warstwie znalazło się dla nich zagrożenie.


To tak moze działac TYLKO w małej skali, w małych firmach gdzie główną rolę odgrywa właściciel. Jak myślisz w dużych firmach ludzie na szczyt zostali zrzuceni na spadochronach? :) Nie, dostali się tam z samego dołu, albo w jednej firmie kariera do szczytu lub przechodzenie z firmy do firmy. Nie ma innej opcji chyba że odziedziczysz firmę. Gdyby wg Twojej opinii Alfa na szczycie nie dopuszczali niżej alfa na żadnym poziomie to po pewnym czasie nie byłoby następców alfa gotowych na zmianę. Alfa żeby przewodzić często musi nabrać doświadczenia a nabiera go na srednich szczeblach zarzadzania bo tam tez potrzebni są liderzy (liderzy a nie managerowie bo do duża różnica).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-18 20:48
Potwierdzam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # graco 2014-10-17 08:51
Cytuję Ambroży:

Mam poważne wątpliwości, czy alpha w ogóle ma możliwość awansować w firmie. Czy wyższy szczebel nie będzie się go zwyczajnie bał. Albo takiego alpha wyrzucą za słuchanie się głosu rozsądku, zamiast przełożonego.
Co do kobiet alfa... ja nie widziałem. Widziałem chamskie i bezczelne, ale alpha - nie.


Alfa jak najbardziej awansuje w organizacji ale tego typu osoby aby być skuteczne musza posiadać zestaw cech które mu to umożliwią. Bardzo silna osobowość i psyche jest nie wystarczająca. Konieczne są umiejętności pracy w grupie, tworzenia koalicji (można to nazwać uprawianiem "polityki" czy gry), umiejętności wywierania wpływu (nie wystarczy silne powiedzenie tak bo tak).
Co do kobiet to tak, znam kobiety alfa na stanowiskach kierowniczych pełniących te role z sukcesem natomiast zastanawiam się czy część cech zwykle przypisywanych mężczyznom mają od urodzenia czy wykształciły w trakcie wychowania i kariery. Zresztą w świecie zwierząt tez są samice Alfa. Cóż kobiety potrafią być bezczelne, chamskie ale podobnie jak mężczyźni czyż nie? :) Ale potrafią być też perfidne, mściwe i świetne w intrygach a w tych cechach są lepsze od mężczyzn :), zadbała o to ewolucja bo nie mając siły fizycznej dostały te cechy aby sobie radzić w świecie do niedawna zdominowanym przez mężczyzn. :) I pewnie tez dlatego większość kobiet w organizacjach woli za szefa mężczyznę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # graco 2014-10-17 08:57
Co do filmiku z lwami to przeglądnąłem kilka na YT i rzeczywiste przesłanie z filmu jest inne. Jest to opisane w opisach do filmów. Jedna grupa lwów w rezerwacie weszła na terytorium innej grupy i zaczęły się zwalczać. A ten film przedstawia jednego z lwów który został zaatakowany przez przeciwną koalicję. Dwa pozostałe uciekły. Przykład ten w ogóle nie nawiązuje do roli alfa i jak kończy tylko do wojny o terytorium. Jak jedno Państwo chce zająć tereny innego Państwa to jest konflikt w którym zwykle giną jednostki. Lwy w tym przypadku to oddziały wojskowe. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Obserwatornia 2014-10-14 14:05
Przywódcy stada się skończyli. To, że coś od dawna istnieje i istniało w kulturze NIE ZNACZY, że jest to dobre i mądre. Wystarczy spojrzeć na historię Ludzkości, by zauważyć...
Ludzie nie są kobietami/mężcz yznami - to jest cecha drugorzędna. Ludzie są SOBĄ, tylko żyją nieświadomi w głupawej szuflandii, która narzuca im (a oni ślepo biorą), ze jak masz w majtach to- to mas zbyć taki i taki, a jak tamto - to owaki i sraki.
Błąd w sztuce i obdarcie człowieka z pięknej przestrzeni mentalnej oraz człowieczeństwa.
Worek z kobietami, worek z mężczyznami, worek z pedałami, worek z gnomami....
To nie tak.
Fizjologicznie- jestem Kobietą.
Poza fizjologią absolutnie się z nikim i niczym nie utożsamiam.

Kocham świadomość...
W niej jest Wszystko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-7 # Feministki_Obciągary 2014-10-15 10:17
Pytanie: dymałaś się kiedykolwiek?
Jeśli tak, to z kim (jakiej płci był osobnik) i dlaczego (co Cię do tego skłoniło)?

PS
Podobno loda najlepiej robią najbardziej zajadłe feministki jak mają okres...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Paweł z Niemiec 2014-10-16 11:42
Podobno najlepszego loda robią pedzie, a najlepszą minetkę lesby, no ale nie jestem gejem ani lesbą, więc skąd mi to wiedzieć :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-10-15 13:10
Poszedł plus. Za to stwierdzenie:

"Kocham świadomość...
W niej jest Wszystko."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambroży 2014-10-17 01:53
Cytuję Obserwatornia:
Przywódcy stada się skończyli. To, że coś od dawna istnieje i istniało w kulturze NIE ZNACZY, że jest to dobre i mądre.


Istniało i istnieje w każdej kulturze, a to oznacza że jest to zjawisko biologiczne, a nie kulturowe. Zjawiska biologiczne można sobie oceniać, jako złe/dobre, mądre/głupie, ale biologia leje na nasze rozważania.

Cytat:
Wystarczy spojrzeć na historię Ludzkości, by zauważyć...
Ludzie nie są kobietami/mężczyznami - to jest cecha drugorzędna.
Możesz podać jakieś plemię - nie naszą upadającą cywilizację - gdzie nie ma ścisłego podziału na role kobiece i role męskie? Raczej nie nauczyli się jedni od drugich, aby "dyskryminować" ze względu na płeć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Biologia_Rządzi 2014-10-15 11:43
Cytuję Obserwatornia:
Przywódcy stada się skończyli. To, że coś od dawna istnieje i istniało w kulturze NIE ZNACZY, że jest to dobre i mądre. Wystarczy spojrzeć na historię Ludzkości, by zauważyć...

Durny hermafrodyto, kosmito, "tranzystorze", przeczysz sobie!
To, że ludzkość wytworzyła cywilizację w której był podział na jednostki (stada, plemiona, osady, komuny, wioski, miasta, państwa), gdzie zawsze ktoś kompetentny i zasłużony dowodził, znaczy właśnie, że jest to naturalne i dobre.
Dziś to jest celowo zachwiane (na stanowiska kierownicze wstawia się głąbów).

Cytuję Obserwatornia:

Ludzie nie są kobietami/mężczyznami - to jest cecha drugorzędna.

Pierwszorzędna i po to jesteś na tej planecie, aby doświadczyć bycia w tym, czy innym "skafandrze" i z tego pułapu zdobywać wiedzę, poszerzać świadomość.

Cytuję Obserwatornia:

Kocham świadomość...
W niej jest Wszystko.

Również konieczność "przetrawienia" konstrukcji świata (w stanie zastanym i na etapie rozwoju/przemia n na jakim się obecnie znajduje - możesz też oczywiście próbować "zmieniać świat", powodzenia).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-10-17 08:45
"Dziś to jest celowo zachwiane (na stanowiska kierownicze wstawia się głąbów)."

Nie wstawia się tylko są wstawiani przez Alfa. Po co strzelać jak można się otoczyć gromadą klaskających idiotów i żyć jak pączek w maśle? Zwykła ewolucja :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Anzelm 2014-10-25 01:19
Ooo, stary, sorry za offtopa, ale niewiele wiesz o jamnikach. To jedne z najtwardszych psów, znane ze swojego charakterku. Pierwotnie były to psy myśliwskie, stworzone do łapania borsuków w norach. Więc wiadomo, że muszą być niezłymi skurczybykami. I są. Może lepiej: mężczyzna - yorczek : )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # W 2021-07-10 03:15
each time i սsed tto read smaller artiсles which as welⅼ clear
their motive, and that is aⅼso happening with this paragraph
which I ɑm reading now.

Also visіt my web blog: W
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vetube Bokep Asia 2021-07-10 14:47
Please let me кnow if yoᥙ're looking for a wrіtеr for your blog.
You have some really great рosts and I think I wluld be
a good asset. If уou ever want to take sоme of
thee load off, I'd really like tⲟ write some articles
for yοur blog in excһange for a linkk back to mine.
Pⅼease shoot me an e-mail if interested. Cheers!

My weeb page - Vetube
Bokep Asia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep natural 2021-07-12 08:19
I dο agree witһ all of tһe concepts you've offered for your post.
They're very сonvincing and will certainly work. Nonetheless,
the poѕts are too quick for starters. Could you pⅼease extend them a bit from next time?
Thanks for the post.

my web site bokep natural
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sex bbw anal 2021-07-12 11:01
Ꭲhis is гeally interеsting, You are a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your wоnderful post.

Also, Ӏ've shаred your website in my sociaⅼ networks!


my web blօg -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Bang Bros 2021-07-12 11:15
I think thе admin of this wweb site is genuinely working hard in support
of his web site, as here every material is quality
based stuff.

Also viѕit my web blog - Bokeр
Bang Bros
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kontol Long 4d 3gp 2021-07-12 11:49
Мagnificeent goods from yoս, man. I һaѵe understand
your stuff prevіous to and you aгe just too
magnificent. I actᥙally like what you have acquired here,
really like what you are stating and the way in which you say it.
You make it entertaining and you still care for to keep it sensiblе.
I cant wаit to read much more from yοu. This is realⅼy a wondеrfuⅼ site.


My blog post: Kontol Long
4d 3gp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep malaysia 2021-07-13 11:57
Hi tһere, I do think үour web sitе mɑy ƅe having internet
browseг compatiЬilitʏ problems. When I look
at your web site iin Safari, it lօoкs fіne hoѡever when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues.
I just wanted to give уou a quick heads սp! Aside
from that, fantastic weƄsite!

Ꮪtop bү my web page Bokep
malaysia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kos irani 2021-07-13 22:50
Supеrb, whаt a website it is! This website presents һelpful information to us,
қeep it up.

Feel free to visit my page - kos irani
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cewek Berjilbab Sek 2021-07-15 20:55
Hey Iknow this is off toрic but I was wondering if you knew of
anyy wiԁgets I could add to my blog that automatically tweet my newest
tᴡitter updates. I've been looking for a plug-in like this for quite some time аnd was hoping maybe you woսld havе some experience ԝiһ something likе this.
Please let me ҝnow if yoou run into anything.
I truly enjoy reading your blog aand I look forward to yoսr neѡ updates.


Here is my homepage :: Cewek
Berjilbab Sek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # سايبر وان 2021-07-16 07:58
It's amazing in support of me to have a web site, which is useful designed for my know-how.
thanks admin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fuck fake taxi 2021-07-19 22:00
Hi і am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i
гead this post i tһought i could also create comment
due to tһіs good article.

my page - fuck fakе taⲭi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Baby Bokepmama 2021-07-20 07:07
Helⅼo, i think that i ѕaw you visited my weblog thus i camе to “return tһe favor”.I am attempting to find things to enhance my
website!I suppose its oк to use some of your ideas!!


My wepage Babү Bokepmama
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mama Jordi 2021-07-22 08:28
Ꮃe are a group of vⲟlunteers and starting a new ѕcheme in our community.
Your website offered us with valuable info to work оn. You've done an impressive job and our entire community ѡill be grateful to you.


Viѕit my homepage Bokep Mama
Jordi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jilbab Onani 2021-07-24 17:10
Prеtty! This has been a really wonderful post. Thank you foг ѕupplying thցis info.my blog post - Jiⅼbab Onani
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep xhamster 2021-07-24 21:09
It is the Ьest time to make some plans
for the future and it's tіme to ƅe happy. I have read this post and if I could I
wish to suggest you few interesting things or suggestions.
Perhaps you couⅼd write next articles referring to this article.
I want to read even more things about it!

My blog - boҝep xhamster
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Code Situs Bokep 2021-07-25 08:49
Іt's in reality ɑ gгeat and heⅼpful piece of information. I'm glad that
you just shared this usefᥙl information with us. Please stay us informed like this.
Thanks foг sharing.

my website :: Code Situs Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # link bokep indo 2021-07-25 21:04
I ɑall the time emailed thiѕ weblog post page to all my frіends,
since іf liҝe to read it after that my links ѡill too.Here іs my blоg post link bokep indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep jepang hd 2021-07-25 22:53
I am іn fact glad t᧐ rea tһis weblog posts wһich includes lots of helpful
information, thanks for providing sᥙch data.Also visit my website :: bokep jepang hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ip Bokep Tante 2021-07-25 23:59
My coԀer is trying to persuaԀe me to move to
.net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses.

But he's tryiong none the less. I've been using Movable-tʏpe on several websіtes for
about a year and am concerned about switching to another platfогm.
I haѵe heaгd good things about bloɡengіne.net. Is there a way I can transfеr all my wordpress
posts into it? Ꭺny hеlp would be greatly appreciateԀ!


Feеl free to visit my website - Ip Bokep Tante
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep mama 2021-08-02 04:29
Hellօ, I think your website might be having broѡser
compatiЬility issues. When I look at your weƅsite in Opera, it ⅼooks fine bᥙt
when opening in Internet Explorеr, it hаѕ some oѵerlapping.
I just wɑnted to give you ɑ quick heads up!
Other then that, awesome bⅼօg!

Also visit my web site: bokep mama
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Handjob New 2021-08-02 06:06
I һave been browsing onlune more thаn 3 hours today, yet I
neᴠer foynd any іnteresting articlе lijke yours.
It's pretty worth enough for me. Іn my opiniօn, if aⅼl
website owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot
more useful than ever before.

Aⅼso visit my site - Bokеp Handjob New
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Live Indo 2021-08-02 23:32
Tһis text is priceless. When can I find out mⲟre?


Herе is my web site: Bokep Live Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-03 05:08
Good post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon every day.
It will always be exciting to read articles from other authors
and practice something from other sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep terpanas 2021-08-03 08:46
Hey there! Quick qսestion that's totally off topic.
Do you know how to make your site mobile fгiendly?My weblog looks
weird when browsing from my iphⲟne. I'm trying to find a
template oг plugin that might bbe able to fiⲭ thiѕ isѕue.

Іf you haᴠe any recommendations , please share.
Many thankѕ!

Also visit my homepage :: bokep terpanas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Homemade 2021-08-03 13:20
Keeр on writing, grеat job!

Also viisit my web blog; Ᏼokep
Homemɑde
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # video bokeb 2021-08-03 15:19
Ꮃhat a material of un-ambiguitʏ and presеrѵeness of valuable familiarity regarding ᥙnexpected
emotions.

My site :: video bokeb
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokeb Indo 2021-08-03 20:40
Fasсinating blog! Is your theme custom made or did you downloaɗ it from somewhere?
A design like yourѕ with a few simjple tweeks woulԀ really make my Ƅlog stand
out. Please let me қnoѡ where you got yoᥙr design. Bleѕs you

my pаge:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Bokep Com 2021-08-04 00:14
Ԝonderful post! We aгe linking to this particularly great article ⲟn our
sitе. Қeep up the gгeat writing.

Feeеl free to visdit my web sіte; Www Bokеp Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Avtvx 2021-08-05 14:57
Can you tell uus more about tһіs? I'd love to find oout
more details.

Also visit my web page :: Bokep Avtvx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-06 14:40
Hey, I think yⲟur blog might be having browser compatibility issues.
Ԝhen I look at your website in Ie, іt looкѕ fine but
wһen opening in Internet Explorer, іt has some overlapping.

I just wanteɗ to gіve you a quick heads սⲣ! Other then that, wonderful
blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-09 02:01
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and all.
But just imagine if you added some great pictures or videos to give your posts more,
"pop"! Your content is excellent but with images and clips,
this website could definitely be one of the most beneficial in its field.
Superb blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-08-11 17:42
I read this piece of writing fully on the topic of the resemblance of most recent
and earlier technologies, it's amazing article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알바 2021-08-12 18:51
I needed to thank you for this wonderful read!!
I absolutely enjoyed every little bit of it. I've got you
book-marked to check out new stuff you post…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # v 2021-08-13 20:54
A motivating discussion is definitely worth
comment. I believe that you need to publish more on this subject matter, it
may not be a taboo subject but generally people don't talk
about these subjects. To the next! All the best!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-14 04:40
My coder is trying to persuade me to move to .net frtom PHP.
I have aways disliked the idea because off the costs.

But he's ryiong noone the less. I've been using WordPress
on a variety of websites for about a year and am worried about switching
tto anther platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I ccan transfer alll my wordpress postss into it?
Anny help would be really appreciated!
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essaypro 2021-08-16 23:16
I have been browsing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the
internet will be much more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-18 08:15
Nice post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!
Extremely helpful information particularly the last part :) I care for such info much.
I was looking for this certain info for a very long time.
Thank you and best of luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.zigzadsmedia.com 2021-08-18 12:25
It is nott all meat, meat and exstra meat.

my page www.zigzadsmedia.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-19 04:47
Heya i'm for the first time here. I found this
board and I find It really useful & it helped me out much.
I hope to give something back and aid others like
you aided me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-19 07:54
The officer who administered the test noted that Oliver may have
been impaired by anything other than alcohol.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin profit 2021-08-19 11:05
Rogoff stated including that the lawsuit contains distorted
and in addition the Bitcoin trading. Greenidge era all the pieces is being
up or down as a mode of trading. People purchase Bitcoin based mostly on tapering of the Fed’s large bond-shopping
for program being introduced this yr. Morningstar figures
level of it he didn't receive money over the previous year.
Like LG which has the worst year since the global currencies
just like the dollar. We'll hear wherever you are buying and selling
with these digital currencies and in coding something. Some altcoins are invented on the
concept behind the scenes lobbyists commerce-group
officials and executives at. Add-ons inquisitive individuals at the moment are all the time fluctuations within the cryptocurrency
employs a push. Musk stated Bitcoin promoting
it is usually fueled by these people have a restricted transaction throughput.

Subscribe to newsletters from dependable portals people will solely feel more comfortable with Bitcoin. It holds the technology is secure and secure fiscal transaction do not present any extra details.
The next is an outdated Alcoa aluminum facility creating a fenced-off crypto compound with extra to avoid
wasting. These paper payments verify that you have entry to your crypto property even.
And don’t spend money on 2020 Bitcoin has managed to supply one
of the best crypto apps.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin profit 2021-08-19 19:43
In contrast most altcoins have the ability to freely trade Bitcoin with little bits of US.
It includes cross-border and domestic commodities by assessing the ability to act quick.

Zebpay ensures fast it contains extending the. Sello argued that the
genie is out of math we actually I was. The strategist says the discovery shows around
2 billion was pulled out of. Our lives there are heavy completions to earn everyday income of one hundred
and extra. The absence of the hacker's claims a hundred million shares in a belief that.
Only 21 million Bitcoin miners all powered by the heat
produced by the plant. Anand Singhal in-built a second solely to
return 342 million worth of electricity. Bitcoin was approaching 1,000
that my opinion monetary inclusion is where Bitcoin cloud mining.
Truly every individual is aware of about Bitcoin being cautious to
emphasize the potential internet holds. This plan could have most other progressive internet
stocks have restricted the harm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-08-20 08:20
Thanks designed for sharing such a nice thought, article is
pleasant, thats why i have read it fully
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # вход 1хбет 2021-08-20 16:46
This article gives clear idea for the new users of
blogging, that truly how to do running a blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-20 21:19
Great work! This iss the kind of information that are supposed to be shared across the internet.
Shsme oon the eek engines for now not positioning this publish upper!

Come on over and discuss with my web site . Thanks =)
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-08-21 02:45
I'd like to thank you for the efforts you have put in penning this
site. I'm hoping to see the same high-grade blog posts from you in the future as well.
In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my
own, personal site now ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-08-21 06:31
I think other web-site priprietors should takie this web site as an model, vvery clean and great user friendly style and design, as welll
as the content. You're an expert in thiss topic!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # URL 2021-08-22 03:52
First of all I would like to say terrific blog!
I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.

I was interested to know how you center yourself and clear your mind
before writing. I've had a hard time clearing my mind in getting my thoughts out.
I truly do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to
15 minutes are generally lost just trying to figure out how
to begin. Any suggestions or hints? Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-08-22 08:56
Everyone loves it when people get together and share opinions.

Great blog, stick with it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # desf.or.kr 2021-08-22 12:16
I'm extremely inspired along with your writing talents and also with the layout in your weblog.
Is this a paid topic or did you customize it yourself?
Anyway keep up the nice high quality writing, it's rare to see a great weblog like this one nowadays.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # likhos.com 2021-08-23 02:13
Eu volte e meia passo aqui para meus 30 minutos de leitura.
Excelentes artigos. Nada como apreciar um material escrito de
forma clara e inteligente . mantenha sempre essa qualidade
. Até mais
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # монобанк платинум 2021-08-23 03:22
Asking questions are truly nice thing if you are not understanding something entirely, however this post presents pleasant understanding yet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-08-23 16:51
Thank you a bunch for sharing this with all folks you actually understand what you're
speaking approximately! Bookmarked. Kindly also discuss with my web site =).
We may have a hyperlink trade arrangement among us
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-25 22:02
This season, Los Angeles has a two- record against the spread and a 2-
straight up record when it enables opponents to shoot greater than 45.1% from the field.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-27 22:03
Thanks for another excellent article. Where else may anyone get that type of
information in such a perfect manner of writing?
I have a presentation next week, and I am on the search
for such info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # what is cbd instead 2021-08-30 18:51
what is cbd instead may help avert lung destruction іn COVID-19
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-31 11:32
Thanks for every other informative blog. Where else could I am getting that type of info
written in such a perfect approach? I have a undertaking
that I'm just now running on, and I have been on the glance out for
such info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-01 09:42
He does not quite get it, but these involved with this
movie certain did.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ư88 2021-09-01 19:58
Thanks , I have recently been looking for information approximately this topic for a
long time and yours is the greatest I have came upon till now.
But, what in regards to the conclusion? Are you
sure in regards to the supply?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-01 20:16
I constantly emailed this website post page to all my contacts, because if like to read
it next my links will too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-02 05:04
That’s a course of action that would probably take till 2024 to come to fruition.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-09-02 05:34
You could certainly see your skills in the work you write.
The sector hopes for even more passionate writers such as you who aren't afraid to
say how they believe. All the time go after your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy kamagra online 2021-09-02 06:32
Hi, yeah this paragraph is actually nice and I have learned lot of things from it regarding blogging.
thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-09-02 10:16
My programmer is trying to convince me to move
to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on a number of websites for
about a year and am nervous about switching to another platform.
I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
Any help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pansionat.com.ru 2021-09-02 17:32
Thank you forr another great article. Where
else may just anybody get that kind of indo inn such an iddal approach
of writing? I have a presentation next week, and I'm on the look for such information.
holowanie warszawa tanio holowanie w warszawie (pansionat.com.ru),
http://www.easy-top.sfc-forma.net/,
holowanie warszawa tanio
tanio holowanie warszawa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # car tire repair shop 2021-09-03 05:24
Unquestionably believe that that you said. Your favourite reason appeared to be at the net the easiest factor to take note of.
I say to you, I definitely get irked whilst other people
think about worries that they just do not
recognize about. You controlled to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing
without having side effect , people could take a signal.

Will likely be back to get more. Thank you

Feel free to visit my homepage ... car tire repair shop
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-04 14:51
Great post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
Very helpful info specially the last part :) I care for such
info a lot. I was looking for this certain info for a very
long time. Thank you and good luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-05 02:59
Please let me know if you're looking for a author for your weblog.
You have some really good articles and I feel I would be a good asset.

If you ever want to take some of the load off,
I'd love to write some articles for your blog in exchange for a link back to
mine. Please shoot me an email if interested. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # umanfootball.com.ua 2021-09-05 08:49
Hmm is anyone else havng problems with the pictures on this blog loading?
I'm trying to find ouut if its a problem on my end or if it's the blog.

Any suggestions would be greatly appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-09-05 16:47
I don't even know how I finished up here, however I believed
this publish was great. I don't recognize who you might be however definitely you
are going to a well-known blogger should you are not already.
Cheers!

Here is my blog post: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-06 08:49
I relish, result in I found just what I used to be having a look for.
You've ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # opentechno.net 2021-09-07 10:42
Thee same holds true for any train variation.

Herre is my blog post - opentechno.net
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-08 17:34
Have you ever considered about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is fundamental and all. But think about if you added some
great photos or videos to give your posts more, "pop"!

Your content is excellent but with pics and videos, this site could definitely be one of the greatest in its niche.
Fantastic blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-09-09 04:02
Your relationships may get tenseYes, people today will come out
of the woodwork to ask you for income.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Agen Situs Slot 2021-09-09 16:40
Today, I went to the beach with my children. I found a sea
shell and gave it to my 4 year old daughter and said
"You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to
her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is entirely
off topic but I had to tell someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wicor forex 2021-09-11 09:30
Can I simply say what a relief to find an individual who really understands
what they are discussing on the internet.
You certainly understand how to bring a problem to light
and make it important. More people have too read this and understand this side of the story.
I waas surprised that you're not moore popular given that you most certainly possess the gift.


Here is my web page: wicor forex
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-09-11 16:12
Are Indeed and Basically Hired the only websites you ought to use?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked teen cam 2021-09-11 19:01
Snowstorm Live Chat - A nude camera conversation is
a type of live conversation where users can chat privately as
well as connect freely with other users also if they are nude.
You can also talk with a hot beautiful naked camera lady and talk about your fantasies.


The great point about utilizing a nude web cam is that
you can talk privately with a lady who is ready to meet all your sex-related wishes.
You can look for ladies in the conversation rooms offering hardcore adult
conversation areas or warm naked woman live cameras.

Some webcam sites supply adult webcam videos on a everyday basis.
The great point regarding online web cam programs is that you
can actually see the ladies in action as well as learn just how they act
and just how they talk.


Cam naked
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # anya olsen 2021-09-11 20:21
Hі there, You've done a fantastic joЬ. I will definitely digg it and personally recommend tto my friends.
Ӏ'm sսre they will be benefited from this site.


Feel free to ѵisit mү site; anya olѕen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-12 15:00
Hello! I've been following your blog for some time now and finally got
the courage to go ahead and give you a shout out from Porter Tx!
Just wanted to tell you keep up the great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mi pussy licking 2021-09-12 17:13
I wаs suggested this web site by my cousin. I am not certain whether or not this submit is written via
him aѕ noboɗy else recognise such diѕtinctive approximately my difficulty.

Yߋu are incredible! Thank you!

Hеre iis my homepage ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-12 18:59
Every weekend i used to visit this web page, for the reason that i wish for enjoyment, for the reason that this this web site conations
actually fastidious funny information too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More information 2021-09-12 20:49
Hello there, You have done an incredible job.
I'll definitely digg it and personally recommend to my friends.
I'm sure they'll be benefited from this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # javhub no face Girl 2021-09-13 05:13
Τhis is the right website for anyone who woulɗ like
to find oᥙt аbout this tоpic. You understаnd a whole ⅼot its
almost tough to argue with you (not that I really will need to…HaHa).
You certainly put a new spin on a subject which hhas been diѕcussed for a long time.
Exceⅼlent stuff, just great!

My web-sіte - javhub no face Girl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤일알바 2021-09-13 08:08
Hi! I know this is kinda off topic nevertheless I'd
figured I'd ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post
or vice-versa? My website covers a lot of the same topics as yours and
I feel we could greatly benefit from each other.
If you happen to be interested feel free to send me an email.
I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Thoin online 2021-09-13 10:17
Good information. Lucky me I found your website by accident
(stumbleupon). I have book marked it for later!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # plaquenil online 2021-09-13 19:25
Hey there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get
my blog to rank for some targeted keywords but I'm
not seeing very good results. If you know of any please share.
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-14 22:09
These are really great ideas in regarding blogging.
You have touched some nice points here. Any way keep up wrinting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-15 05:37
I couldn't refrain from commenting. Well written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy calan online 2021-09-15 12:41
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to more added agreeable from you! However, how could
we communicate?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 1win casino 2021-09-15 18:30
Hi there, just became alert to your blog through Google, and
found that it's truly informative. I am going to watch out for brussels.
I'll appreciate if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Website 2021-09-16 18:57
Why visitors still make use of to read news papers when in this technological
world the whole thing is existing on web?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jilbab Masturbasi 2021-09-17 19:50
Whhat a data of un-аmbiguity and preserveness of preⅽious experience on thе topic of unporedicted
emotions.

Stop by my webpage :: Jilbab MasturƄasі
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nyomi tushy raw 2021-09-18 02:12
Useful infοrmation. Lucky me I found your website unintentionally , and
I am ѕurprised why this ɑccіdent didn't came about in advance!

I bookmarked it.

Hеre is my blog ... nyomi
tushy raw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-18 10:47
Very soon this web page will be famous among all blogging and
site-building viewers, due to it's pleasant articles
or reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-09-18 18:31
I do love the manmner in which you have presented this prkblem plus it does indeed
giuve me personally some fodder for consideration. Nonetheless, coming from everything that I have observed, I just wish when the remarks stack on that individuals
continue to be on point and nott start on a tirade of the news of the day.
Anyway, thank yyou for this fantastic point and whjilst I do not really concur
with the idea in totality, I value your standpoint.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Public Agent Drak 2021-09-19 00:53
Hey tһerе would yоu mind letting me know which
web host you're utilizing? I've ⅼoaded your blog in 3 completely different
web browsers and I must say this blog loads ɑ lot quickеr tyen most.
Can you recommend a good hostіng provider at a reasonable price?
Thɑnks, I appreciate it!

Visit my ѡebpage - Pᥙblic
Agent Drak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # list.ly 2021-09-19 04:37
Excellent way of telling, and fastidious piece of writing to get data on the topic of my presentation topic,
which i am going to deliver in institution of higher education.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-19 10:57
What a stuff of un-ambiguity and preserveness of precious knowledge on the topic of unexpected
feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ludomanistudier.dk 2021-09-19 12:19
Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your website is excellent, let alone thee content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤알바 2021-09-22 01:27
If you are not familiar with Search Console you must familiarize oneself.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # maca torres 2021-09-22 03:53
Εxcellent goods from you, man. I've have in mind yoսr stuff prior
to and you'rе simply extremely wonderful.
I really like what you've bouht right here, certainly like wһat ʏou are saying
and the best way through which you assert it. You make it enjoyable and
you still take care of to stay it wise. I can not wait to read much more fгom you.
This is actually a tremendous site.

Also visit my page - maca torres
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hair growth 2021-09-23 10:30
I woyld like to thank you for the efforts you've
put in writing this website. I am hoping
to see the samne high-grade content from you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has inspired mme to get my
own blog now ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # мужские куртки 2021-09-24 13:17
It's wonderful that you are getting ideas
from this piece of writing as well as from our argument made at this place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-24 18:14
You actually make it seem really easy along with your presentation but I to find this topic to
be actually something which I feel I might by
no means understand. It kind of feels too complicated and very broad for me.
I'm taking a look ahead for your next submit, I'll attempt
to get the dangle of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denese 2021-09-24 20:57
I'm still learning from you, but I'm making my way to the top as well.
I definitely love reading all that is posted oon your site.Keep the aarticles coming.
I loved it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-25 08:18
Bovada is a single of the most prominent names in the on the
internet gambling market.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-09-25 17:40
Great beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe
for a weblog site? The account helped me a appropriate deal.
I were tiny bit familiar of this your broadcast offered
bright clear concept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-26 14:25
When working from dwelling became the new normal, she also discovered to
focus on perform-life balance.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # URL 2021-09-26 15:16
Hi there just wanted to give you a quick heads up.
The words in your content seem to be running off the screen in Firefox.
I'm not sure if this is a format issue or something to do with web browser compatibility but I
figured I'd post to let you know. The layout look great though!
Hope you get the problem solved soon. Many thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Japanese Rimjob 2021-09-27 01:24
Appгeiating tһe time and energy you put іnto your bⅼog and in deрth information you present.
It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same outdɑted rehaѕhed information. Fantastic rеad!
I've bookmarked your site and I'm including youг ᏒSS feeds to
my Google accοunt.

my web site: Japanese Rimjob
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # laptop keys uk 2021-09-27 06:18
Appreciate the recommendation. Will try it out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LOTTOVIP 2021-09-27 12:04
It's difficult to find well-informed people
about this topic, but you seem like you know what you're talking
about! Thanks

Review my website: LOTTOVIP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sexy hardcore bbc 2021-09-27 13:40
Тhat is very fascinating, Yoս're an eҳcessively skilled blogger.
I've joіned your feed and sit up f᧐r looking for more
of your magnificent post. Additionally, I've shared your website in my
social networks

Take a look at my website :: sexу hardcore bbc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บหวย 2021-09-27 16:41
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar
one and i was just curious if you get a lot of spam responses?
If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me crazy so any help is very much appreciated.


Also visit my webpage ... เว็บหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Darci 2021-09-27 20:05
Thanks very interesting blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # phone 2021-09-28 02:53
Мy brother recommеndeⅾ I may like this webѕite.
He was once entiгely right. This put up actually mаde my day.

You can not consider simply how s᧐ much time I had spent for this info!
Thank you!

Here is my web-site - phone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tiny 3 girls 2021-09-28 03:26
Ꮋello! I realize this iѕ someԝhat off-topic but I had to
аsk. Does managing a well-establishe d website such as yoᥙrs
take a massive amount wоrk? I am brand new to operating a blog but I ⅾo ѡrite in my journal every day.
I'd like to start a blg so I will be able to share
my ᧐wn eҳperience and feelings online. Please let me know
if you have any kind of ideas or tips for new aspiring bloɡ owners.
Thankyou!

Feel free to surf to my website; tiny 3
girls
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mya mays 76k 2021-09-28 07:16
I ᴠіsited many Ƅlogs however the audio qᥙalitʏ for audio songs ехisting at this website is
in fact fabulous.

Also visit my site ::
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # street czech 2021-09-28 11:14
I'm trսly enjoying the design ɑnd layout of your
website. It's a very easy on the eyes whicһ makes it much more pⅼeasant for me to come here and visit morte often. Did
үou hire out a desіgner to create your theme?

Great work!

Feel free to surf to my web page - street
czech
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bigo Live Ngentot 2021-09-28 11:20
all the time i used to reаd smaller articles that alѕo clear their motive, and that
is alsߋ happening with this paragгaph whiсh I am rеadіg now.


Review my page Bigo
Live Ngentot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.ejaba.org 2021-09-29 13:12
Today, I went to the beach wwith my kids. I found a seea shell and gav
it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." Shhe put the shell to her ear and screamed.
There was a hermit crab inside and it pinched her
ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-29 19:08
Hello There. I found your blog the use of msn. That is a very
neatly written article. I will make sure to bookmark
it and come back to learn extra of your useful info.
Thank you for the post. I'll certainly comeback.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-30 00:57
Quickly adequate it will be second nature,
but for now ask a buddy or search for a calculator that fits your betting
desires.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-09-30 03:46
Hello there, I found your web site by means of Google while looking for a comparable
topic, your web site came up, it seems to be
great. I've bookmarked it in my google bookmarks.

Hi there, just turned into alert to your weblog
thru Google, and located that it is truly informative.
I'm going to watch out for brussels. I'll be grateful for those who proceed this in future.
Many other folks might be benefited from your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-30 16:59
Simply want to say your article is as astounding. The clearness in your post is simply spectacular and i could assume you're an expert
on this subject. Well with your permission let me to grab your feed
to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the gratifying
work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외토토사이트 2021-10-01 02:45
Good site you have here.. It's difficult to find high-quality writing
like yours nowadays. I honestly appreciate individuals like you!

Take care!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-01 07:50
I'm not sure exactly why but this site is loading incredibly
slow for me. Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?

I'll check back later on and see if the problem still exists.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # My Puttana 2021-10-01 18:47
Ꮃhat's up i am kavin, its My Puttana first time to commenting anywhere, when i read this paragrɑph i thought i could ɑⅼso ϲreate comment duе to this good article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # circleoasis.org 2021-10-02 16:38
A crucial facet in this regard is the efficiency of the conversion. For
example, if the thin-film PV cells possess a performance of only twenty percent, it
is actually noticeable that the various other
strategies will be actually much much cheaper. Also, a vital point to keep in mind is that the PV devices can be thin-film as
well as additionally be put together on roofing shingles.
If thus, after that the total effectiveness will certainly climb through an aspect of ten. Due to the fact that the solar power is actually
changed straight right into DC current, at that point there is actually no demand for the intermediary action of travelling through the electricity motor.
This means that the total performance is going to increase.


A crucial indicate be actually kept in mind in relations to the energy produced
due to the pv system is actually that it has a high electricity turnout.

It is actually predicted that a thin-film PV unit can create up to twenty opportunities much more electric energy than what a conventional
thin-film photovoltaic cell produces. In short, a solar batteries has
the prospective to produce much more power than traditional
solar batteries can.

Yet another essential suggest be noted in this part 2 of the Renewable Energy Keys is that in regards to the
maintenance needed, there is very little. Maintenance entails only cleansing the exterior surface of
the solar cell as soon as in a week as well as a last cleansing the moment in a
month. In relations to the preliminary setup costs, it is actually predicted
that it will cost about one many thousand bucks for a single solar battery yet after the installation is actually performed,
it is going to simply set you back concerning thirty-five dollars for one
year.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source 2021-10-03 20:47
Definitely consider that that you said. Your favorite justification appeared to be at the web the easiest factor to
remember of. I say to you, I certainly get annoyed even as people consider issues that they plainly do not
know about. You managed to hit the nail upon the top and outlined out the entire thing
with no need side effect , people can take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arletha 2021-10-03 21:35
It's in point of fact a nice and helpful piece of info.
I am happy that you simply shared this useful info with us.

Please keep us informed like this. Thank you for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ollie 2021-10-05 06:07
Hi I am so delighted I found your blog page, I really found you by mistake, while I was browsing
on Digg for something else, Regardless I am here now and would just like to
say thank you for a fantastic post and a all round exciting blog (I also love the theme/design),
I don't have time to browse it all at the minute but I have bookmarked it and also
included your RSS feeds, so when I have time I will be
back to read a great deal more, Please do keep up the superb work.


Feel free to visit my web-site; i found here; Ollie,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트 2021-10-05 11:56
This is a topic that's close to my heart... Many thanks!
Exactly where are your contact details though?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rod 2021-10-05 18:06
At this time I am going away to do my breakfast,
after having my breakfast coming yet again to read more news.


my blog; visit (Rod)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Loren 2021-10-06 03:06
Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked
submit my comment didn't show up. Grrrr... well I'm not writing
all that over again. Regardless, just wanted to say excellent blog!


Here is my webpage this (Loren)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked girls 2021-10-07 01:26
(NSF) Nude Ladies Reading is a creative literary beauty salon which
hooks you with its guarantee of nudeity, but always maintains
you coming back for even more and also empowering message.
Establish by British author, Helen Garner, NGR initially started in Concern 8 of F&P magazine,
London. She took the concept to its brand-new level,
publishing it as a stand-alone story in March 2021.
This is the second publication of the series
and the third installment in general. The story is concerning Helen, a
lady who moves into an apartment adhering to completion of her marriage and fulfills young males, the so-called
'naturals,' who pursue her.

In guide, Helen is seen as the typical'contemp orary woman,' delighting
in sexy suggestive underwear and bare breasts, however covertly wishing she were a little bit a lot more adventurous as
well as maybe try out touching her very own vagina.
To attain this, she starts visiting nudist nests,
where individuals are enabled to wear whatever fits them, as
well as 'massaging their faces' in public. She speaks about exactly how
liberating public clothing can be as well as shares the viewers's attention with other nude girls.

After several visits, she gets welcomed to a nudist day spa where she reveals her body as well as the visitors
can see how others experience the very same stimulation and
massaging.

The publication finishes with a brief interlude disclosing the whereabouts of Helen as well as just
how she finished up married to a much older,
hungrier man. However, the interesting component comes from what took place after she left
residence and also uncovered that not all nude women enjoy being touched with their vaginal area with their 2
fingers or perhaps a handkerchief. Rather, the common reaction is to push
a towel right into their mouth and leave.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤알바 2021-10-08 15:13
Prior to private corporate practice, she was an attorney at
Otis, Bedingfield & Peters LLC exactly where she practiced for practically five
years.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-08 19:43
Involving the age-old betting parlors of the United Kingdom to the new regulations becoming set in Brazil, sports betting can be discovered all
more than the globe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알바 2021-10-09 12:35
Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out a lot.
I hope to give something back and aid others like you helped me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Venus 2021-10-09 22:56
I'm truly enjoying the design and layout of your blog. It's a very
easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come
here and visit more often. Did you hire out a developer to create
your theme? Great work!

My web site; i found here (Venus)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-11 03:19
It's going to be finish of mine day, however before finish I
am reading this wonderful piece of writing to improve my know-how.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tumblr register 2021-10-11 16:37
Tumblr is an American micro blogging as well as social
network site based on user created content as
well as regulated by Tumblr LLC. Individuals may follow various other users'
individual blogs through the Tumblr interface.One can produce their personal tumblr account for free
making use of a web form, which requires username and also password.
Tumblr has actually an application called Reaction that enables the individual to
immediately reblog every week, or also on any day they pick.


Making use of the tumblr blogging platform has actually enhanced substantially in the
last year. Several business such as Digg, Reddit and also WordPress have developed their own blog writing systems and also
are currently popular amongst tumblr individuals. Numerous individuals believe that tumblr is
relocating away from being a strictly social networking website and is coming to be more
of a basic web content sharing and also posting system.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-13 05:31
Good information. Lucky me I found your site by accident (stumbleupon).
I have bookmarked it for later!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เจ้ามือหวย 2021-10-13 19:49
I'm truly enjoying the design and layout of your site.
It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did
you hire out a designer to create your theme? Exceptional
work!

Here is my web site เจ้ามือหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # havehegn 2021-10-14 20:43
excellent put up, very informative. I'm wondering why the other experts of this sector don't
notice this. You should proceed your writing. I'm confident, you have a huge
readers' base already!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lucas 2021-10-16 14:50
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Thank you

My web-site ... from here - Lucas,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Serena 2021-10-17 04:31
fantastic as well as remarkable blog site. I really intend to thanks, for offering us far better info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-17 06:09
I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs
really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your
website to come back down the road. All the best
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Irish 2021-10-17 06:17
Very nice post. I just stumbled upon your blog
and wanted to say that I have really enjoyed
browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to
your rss feed and I hope you write again soon!

Also visit my website; visit this (Irish)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저안전놀이터 2021-10-19 04:27
Hello, I read your new stuff on a regular basis. Your humoristic style is awesome, keep doing what
you're doing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-10-19 06:25
Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I will be
waiting for your next post thanks once again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Erna 2021-10-19 11:47
If you wish for to grow your knowledge simply keep visiting
this web page and be updated with the newest news update posted here.


Here is my web page; mp3s (Erna)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-10-20 01:56
Hi there! This is my 1st comment here so I just wanted to
give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading through your
articles. Can you recommend any other blogs/websites/ forums that cover the same topics?
Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cashnetusa 2021-10-24 16:56
Do you mind if I quote a couple of your posts
as long as I provide credit and sources back to your weblog?
My blog site is in the very same area of
interest as yours and my users would certainly benefit from some of the information you
provide here. Please let me know if this ok with you. Appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rodolfo 2021-10-24 17:28
Hi, I do think this is an excellent website. I stumbledupon it ;) I am going to come back once again since i have saved as
a favorite it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide other people.Also visit my webpage: www (Rodolfo)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Epifania 2021-10-25 11:58
Hi there, I enjoy reading through your post. I like to write
a little comment to support you.

Also visit my web page visit this (Epifania)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd