Najnowsze felietony

wtorek, 07 październik 2014 23:12

Piekło to inni

Napisał 

Sartre rzekł: "Piekło to inni". Przez wiele lat podpisywałbym się obiema "rencami" pod tymi słowami, ponieważ będąc sam ze sobą, czułem się najlepiej. Inni ludzie wnosili w moje życie tylko mniejszą bądź większą dysharmonię, z bardzo rzadkimi okresami radosnego podniecenia, które ludzie żartobliwie nazywają szczęściem - wniosek więc wydaje się jeden; piekło to inni ludzie.

Objęcia ciasnych Pań

Im bardziej jednak dystansowałem się od ludzi, tym mocniej pragnąłem ekscytacji którą oni dają - czyli pochwał, wyrazów podziwu, komplementów, podarków, a w sferze fizycznej rozkoszy ciała zaznawanych w ciepłych (i czasami słodko - ciasnych) objęciach Pań.

Chwile kiedy byłem najbardziej szczęśliwy, to rzadkie momenty gdy wyjeżdżałem sam w zimę do Międzyzdrojów. Chodziłem brzegiem morza, wzdłuż wysokiego wzniesienia (rezerwat) a huk fal i padający śnieg sprawiał, że znajdowałem się w magicznej, niezwykłej atmosferze. Byłem sam, zupełnie sam i nie było widać nic żywego. Ale gdy ciałem byłem w tym cudownym miejscu, mój umysł odgrywał różne sceny, gdzie byłem chwalony i podziwiany. Jeśli człowiek umysłowo jest niewolnikiem innych, nie znajdzie ukojenia nigdzie, w żadnym, nawet najpiękniejszym miejscu świata. Dlatego ucieczka od tego co nas boli, najczęściej nie załatwia sprawy; bo to co nas boli, to nasza interpretacja, a tę mamy w swojej głowie. W najgorszej melinie czy najpiękniejszym miejscu świata, głowa nam towarzyszy - chciałoby się powiedzieć: "niestety". Będąc nad morzem w tak cudownym czasie, jedną nogą byłem w tym zimnym niebie, a drugą w bagnie, które przejawiało się jako niezdrowe przekonania i myśli w mojej głowie.

Nasze życie to reakcje emocjonalne

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Im wyższe krzesło, tym więcej widzisz - w tym wypadku zrozumiałem, że to nie inni ludzie są moim piekłem, a moje własne reakcje emocjonalne na ludzi, a konkretnie strach że mnie wyśmieją, pobiją, skrzywdzą, odepchną od siebie, oszukają. Jednocześnie byłem przekonany, że szczęście, pieniądze i pozycja, to coś co może przyjść do mnie od innych ludzi. Ludzie ganią i chwalą, niszczą i budują; wierzyłem w to, podobnie jak każdy mi znany człowiek. Z jednej więc strony bałem się ludzi, a z drugiej ich potrzebowałem, ponieważ wierzyłem że szczęście i ból, radość i strach zawierają się w innych ludziach. Moje stany umysłu (pozytywne i negatywne) utożsamiałem z ludźmi, ponieważ całe moje otoczenie, filmy, seriale, książki i komiksy do tej wizji mnie przekonywały. Skąd miałem wiedzieć że jest inaczej? Ale się dowiedziałem, ponieważ chciałem przestać cierpieć; życie na łasce i w strachu przed ludźmi, zawsze jest stresem, presją i wielkim bólem, zwłaszcza gdy stajesz się coraz starszy. Jedni się dowiadują, inni nie - nie wiem dlaczego tak jest. Gdy człowiek naprawdę chcę się uwolnić od cierpienia, nie zgadza się na nie, zawsze znajdzie informacje, które po nitce do kłębka zaprowadzą go do prawdy.

Reakcje emocjonalne wypływają z przekonań, które nabywamy "jak leci" w dzieciństwie, nie patrząc czy są dla nas korzystne, czy może nas będą całe życie niszczyły. Dziecko umysłowo jest jak odkurzacz - by przetrwać, musi stworzyć mapę życia, zbudować wiedzę o miejscu w którym się znajduje. By tak się stało, "zasysa" wszystko co widzi, wchłania każdą informację tworząc na jej podstawie wizję, jak wygląda życie. Jedni widzą i słyszą dobrych, radosnych rodziców, więc zyskują przekonania pozytywne. Inni widzą chlanie wódy, palenie papierosów, wrzaski, wzajemną nienawiść, więc tworzą sobie wzorce że tak wygląda dorosłe życie. Jakie człowiek ma wzorce i obraz świata, do tego będzie go ciągnęło jak magnes. To nie okoliczności i los, ale Twoje przekonania przyciągają Cię do różnych przeżyć w życiu. Zmień przekonania, a zmienisz los.

Nienawiść do ludzi, którzy mają nade mną władzę

Dziecko z racji wielu lat wykształcania sprawności umysłowo - fizycznej, absolutnie zależy od rodzica, więc pierwszym co musi zrobić by przetrwać, jest nauczyć się zaspokajania potrzeb otoczenia od którego zależy. Szybko się uczy (nieświadomie, instynktownie, bo świadomość jeszcze nie jest wykształcona) że wzbudzenie dobrego humoru u mamusi daje smakołyk, a złego sprawia że pupa piecze od paska. Tak zostaliśmy wychowani, że zadowolenie wzbudza w nas podziw ludzi (zysk), a stres ich krytyka (strata). Z jednej strony nienawidzimy ludzi że mogą nas zranić, z drugiej potrzebujemy ich, by nas chwalili i głaskali. Ktoś kto będąc dorosłym, nie zmieni swych przekonań wykształconych w dzieciństwie, skazany jest na bezustanne cierpienie i przeżywanie konfliktów. Dopóki Twój nastrój zależy od decyzji innych ludzi, nie możesz w pełni się na nich otworzyć, całkiem bezinteresownie ich pokochać i szanować. Jak można kochać kogoś, kto kilkoma słowami może nas rozbić psychicznie, albo sprawić że będziemy skakać z radości? Dopóki tak jest, żyjesz z maską na twarzy, grasz otoczeniem by wyłudzić to, co oni tak samo chcą wyłudzić od Ciebie. Życie to w większości taka gra między ludźmi, pełna bólu i manipulacji. Nigdy nie staniesz się szczęśliwy, jeśli nie poznasz zasad tej gry.

Ludzie wymyślili tysiące sposobów na to, by uniknąć cudzej krytyki (albo sobie z nią poradzić psychicznie) a doświadczać podziwu; nauczyli się manipulować ludźmi tak, by odepchnąć od siebie ból krytyki a przyciągnąć rozkosz pochwał. Nawet ci najpokorniejsi, nabiedniejsi manipulują, tylko w inny sposób niż ci silniejsi - wzbudzają litość, współczucie, grają chorobami (prawdziwymi albo zmyślonymi, chociaż te prawdziwe jak uczy psychosomatyka, także mogą być wytworzone ich pragnieniem). Silni nie muszą tak grać - błyszczą mięśniami, wypasionymi autami, chełpią się wyższa pozycją społeczną bądź stopniem naukowym. Ci na górze rywalizują długością jachtu, wpływami i miliardami - ale satysfakcji nie mają, bo kto walczy o poczucie swej ważności i wielkości, nie może odczuwać satysfakcji; musi czuć szarpiący wnętrzności głód, prawdopodobnie wyniesiony z dzieciństwa.

Tylko upodlony upadla

Im mocniej ktoś się boi, zależy od zdania innych (czyli jest niewolnikiem, zamiast bicza jest opinia innych, rolę marchewki przejmuje podziw plebsu), tym mocniej pracuje nad zdobyciem przewagi nad innymi. Później mamy takie historie, gdy porządnie ubrani Panowie wchodzą do sklepu, i szmacą pracownika pokazując mu pogardę. Kolega pracujący na orlenie opowiadał mi sporo takich historii, trudno mi było w nie uwierzyć. Zasada jest zawsze taka sama. Frustrat parkuje lepszą furę tak, by pracownik ją widział (przeważnie stary pssat, bmw albo audi), a później zaczyna się szukanie pretekstu, by zrobić awanturę. Pracownik nie może się stawiać, więc można po nim "pojeździć", polepszyć sobie humor. Taki człowiek wsiada do swej wypierdzianej przez "niemca co jeździł tylko do kościółka w niedzielę" bziny z kupioną paczką fajek, i rozpiera go poczucie zwycięstwa, triumfu - upodlił robola. Za chwilę poczucie zwycięstwa minie, a wróci poczucie bycia przegrywem, wspomnienia jak był upokarzany i szmacony przez innych. No cóż, nocnych stacji nie brakuje; podjedzie na inną.

Całe życie czuli się śmieciami, więc jedyną rozkoszą jest chwilowe poczucie że są na górze, że to ktoś inny jest śmieciem. Gdyby czuli się sami ze sobą dobrze, nigdy nie odczuli by potrzeby szmacenia kogoś, pokazywania mu że jest nikim. Znajomy mi opowiadał, jak pewien "biznesmen" szmacił swoich pracowników na Podkarpaciu. Nie płacił, upadlał, bluzgał i wyśmiewał się - a jak poczuł się bardzo pewnie, bo chłopaki mające rodziny na utrzymaniu zaciskali usta by nic nie powiedzieć, przystartował do bohatera tej historyjki z happy endem. Złamali mu między innymi nos, płakał i wył jak zwierzę, przepraszał... zupełnie bez godności. Tacy ludzie są zupełnie bez honoru, bez żadnych zasad, poczucia wstydu. I gdy dasz takiemu po buzi, nie da Ci spokoju. Policja, prokuratura, ciągnące się latami sprawy. Jaki z tego wniosek? Wszystko trzeba załatwiać w kominiarce i w nocy, by nikt nic nie wiedział. Dwadzieścia lat modlitw pokolenia świętego JP2, nie zmieniły nastawienia regularnie uczęszczającego do kościoła szanowanego "biznesmena", a konkretna akcja jak najbardziej. Jeśli państwo nie trzyma za mordę psychopatycznych skłonności ludzkich, zaczyna się dramat dla uczciwych, chcących utrzymać swą rodzinę ludzi. Od tej pory płacił regularnie i sumiennie, nawet przestał wyśmiewać biedę pracowników. Młodzi fani Korwina Mikke na utrzymaniu rodziców, wspierający swoimi wrzaskami na forach takie męty, nie rozumieją że jeśli ktoś silniejszy nie trzyma za mordę biznesmena, to on może wszystko ze swoimi pracownikami, bo przecież zasiłków nie ma, a by żyć trzeba mieć na chleb. I gdy mamusia przestaje pomagać, a trzeba utrzymać małżonkę i dzidzię, punkt widzenia zmienia się o 180 stopni.

Autodestrukcja frustrata, gdy nie przyjmiesz jego pogardy

Warto pamiętać jedną rzecz. Ludzie karzą nas w taki sposób, jaki sami uważają za skuteczny. Jeśli ktoś Cię lży, to znaczy że musiał byż zelżony i cierpiał z tego powodu. Ta osoba już wie, że to bardzo boli (bo sama to czuła) więc używa tej metody by zepsuć komuś nastrój, nacieszyć się czyimś upodleniem (i dzięki niemu poczuć się kims lepszym, mocniejszym). Jeśli ktoś mówi Ci że jesteś śmieciem, nikim, to musiał doświadczyć uczucia że jest śmieciem, nikim - albo mu ktoś to powiedział osobiście, albo pod wpływem zazdrości sam się tak poczuł. Kiedy rozumiesz te zależności, miejsce gniewu na takie osoby zajmuje coraz bardziej współczucie. To ludzie grający w grę, która kończy się dla nich zawsze przegraną; życiem, starością i końcem w poczuciu żalu, nieszczęścia i braku spełnienia. On mówi pewne słowa, ponieważ reaguje na nie bólem - więc jeśli Ty nie zareagujesz bólem, cały ten ból wróci do niego. Ta zabawa jest po to, byś poczuł ból, który dla niego jest drabiną do chwilowo lepszego samopoczucia. Jeśli rozumiesz zasady tej gierki, napastnik odczuje to co robi na sobie - nie jest to miły widok.

Jak więc ludzie manipulują, by zdobyć pochwałę a uniknąć krytyki? Jedni zapisują się na sztuki walki, inni trenują kulturystykę, by duże mięśnie działały odstraszająco i wzbudzały podziw (tatuaże pomagają), kolejni zajmują się gangsterką bądź wchodzą w świat biznesu czy polityki, by być mocniejszymi społecznie. Ci którzy zostają, nie mają jaj do bycia miastowymi, ani wiedzy i umiejętności by robić duże pieniądze. Z tej grupy większość zamyka się we własnej skorupie, chlipiąc po nocach w poduszkę i rozpaczliwie szukając na fejsie oraz portalach randkowych kogoś, kto odmieni ich psychikę; z tego grona wyrastają narkomani, alkoholicy, nikotyniści, sekciarze, religianci i żarłoki płaczliwie uzasadniający swój nałóg jedzenia złymi genami i chorą tarczycą. Na końcu zostaje mała garstka tych, którzy rozumieją że ich ból jest winą przekonań, a nie braku mięśni czy pieniędzy. Z tej bardzo małej grupki większość nadal cierpi, ponieważ zmiana własnych przekonań wymaga dyscypliny, pracy i żelaznej konsekwencji przez lata. Trudno wymagać od kogoś, kto nie wytrzymuje rygoru ćwiczeń fizycznych, by wytrzymał potężne naprężenia duchowe, będące dużo potężniejsze.

Jesteś kozak? To wybecz się

Ćwiczenia duchowe to coś, co wielokrotnie mnie przeczołgało. Nierzadko zdarza się płacz, wycie z rozpaczy, trzeba to po prostu znieść. Przy pracy z analizowaniem przeszłych wspomnień, ryczy się jak bóbr. Emocje które się pojawiają, są bardzo silne - więc się płacze; z żalu, słabości, bezsilności, świadomości śmierci swych bliskich i nadchodzącego kresu swojego istnienia. To bardzo oczyszcza i prawdziwy mężczyzna nigdy nie powinien się wstydzić swych łez - byle odbywało się to w samotności. Gdy człowiek wraca świadomością do przeszłych wspomnień, gdy ukazują mu się one w całej swej rozpaczliwej mocy, trudno się nie rozpłakać. Nastepuje regresja do umysłowego stanu małego chłopca, stanu bezsilności niezrozumienia, którym każdy z nas był - i płaczemy, szlochamy, czasem dostajemy konwulsji z żalu. Z każdej takiej wycieczki wracamy silniejsi, mocniejsi, pozbawieni jakiejś traumy.

Dobrze jest pozwolić sobie na taką "słabość", rozpłakać się, szlochać. Nigdy nie wierz komuś, kto mówi że to niemęskie. To jest bardzo męskie, bo oznacza starcie się ze swymi wewnętrznymi demonami, słabościami które pochłaniają energię, zamiast je tłumić. Każdy z nas przeżył jakąś śmierć bliskiej osoby, czyjś dramat - to rodzi poczucie żalu, które warto w czterech ścianach wypłakać, by poczuć uwolnienie i błogość. Wróć do swego dzieciństwa, do najstraszniejszych chwil swego dzieciństwa - nie tłum tego, popłacz się, szlochaj, krzycz i miotaj się jeśli tego potrzebuje Twoje ciało. To jest bardzo męskie, bo wielu "twardzieli" na koksie tego nie potrafi. Pozwoliłem sobie na taką słabość. Wyłem, szlochałem, rozpaczałem. Łzy lały się strumieniami, cały dygotałem gdy wyobrażałem sobie wszystkie istoty, które mi pomagały i wspierały w moim życiu. To dało mi wielką ulgę i poczucie mocy; bliskości z ich emanacjami, które mnie bezustannie wspierają zamiast hamować. Kłaniałem się do ziemi by okazać zmarłym szacunek, moją pokorę i małość - by pycha mnie nie zmieniła w złośliwego, ohydnego człowieka, bym nie zmienił się w niewdzięczną, buracką świnię.

Szacunek wobec ukochanych zmarłych

Gdy okazałem szacunek i wdzięczność zmarłym którzy mnie opuścili, przestali mnie ściągać w dół a zaczęli wspomagać. Nie wstydzę się tego, że zapalam świeczkę moim babciom i śp. koledze - bandycie, który mi w młodości mocno pomógł nic nie chcąc w zamian. Zawsze gdy o tym myślę, jestem głęboko poruszony i pełen wdzięczności. To nie dobre osoby mi kiedyś pomogły, a bardzo złe. Dlatego nie chcę osądzać, ponieważ człowiek widzi tylko skrawek tego co się naprawdę dzieje. Głębszy sens jest ukryty przed moimi oczyma. Tak szczerze mówiąc, to te "dobre" osoby sprawiają najwięcej zamętu i nieszczęścia, a rzekomo źli dilerzy i bandyci są często w środku uczciwi i prości, szlachetni. Znam kilku nożowników i dilerów, ciężko było mi w to uwierzyć, ale w środku byli naprawdę czyści. Pełen hipokryzji i oszustwa świat, zrobił z nich atakujące bestie - ale gdy nie boją się otoczenia, często wypływa z nich prawdziwa, bezinteresowna dobroć.

"Twardziele" promowani przed kulturę, filmy i książki nie płaczą, ponieważ budują pancerz. Prawdziwi twardziele wypłaczą cały swój dziecinny ból, bunt i żal, więc nie muszą nakładać na siebie żadnej zbroi, nie muszą nic tłumić - i są silni. Nie marnują swej energii na tłumienie uczuć, ponieważ je wypłakali, mogą tej energii użyć by wznieść się wyżej, osiągnąć wyżyny ludzkiej świadomości.

Pokora i akceptacja

Liznąłem zaledwie początków podstaw. Co jest później, boję się myśleć. Te energie tkwiące w człowieku są potwornie silne; podejrzewam że gdyby nie siła która mnie ochrania, już dawno by mnie zniszczyły. Jestem pod ochroną jakiejś mocy, która o mnie dba i troszczy się o mnie. Działa jednak nie w sposób "filmowy", a bardziej realny. Zawsze gdy byłem na dnie, pojawiała się pomoc. Zawsze gdy się biłem z kimś, kto miał w założeniu mnie skatować, radziłem sobie. Gdy byłem na dnie z powodu choroby, pojawiały się pieniądze, siła albo pomoc. Zawsze - ale swoje musiałem odcierpieć, by moja pycha bądź poczucie ważności zostało zmniejszone. Bym schylił głowę w poczuciu własnej niemocy.

Takich przykładów było wiele, ale podam dwa przykłady. Gdy była znana sprawa "Froga", strasznie się oburzyłem na te znane w sieci nagranie. Wyobraziłem sobie jadąc rowerem, że w chwili jego szaleństw po mieście jedzie mój ciężko chory tata z mamą, a on w nich uderza 2 - tonowym autem. Co dalej wiadomo, taki frajer wykorzysta prawników, łapówki i wyjdzie na wolność. Wyobrażałem sobie że mam wiertarkę i go unieruchamiam, że go torturuję w bardzo nieprzyjemne sposoby a on wrzeszczy z bólu. Czasem mam takie bardzo mocne ciągoty - chwilę później się nadziałem na coś takiego, że spływałem krwią. Natychmiast zrozumiałem lekcję - i na kolanach dziękowałem za to, że Bóg pokazał mi to co chciałem zrobić swemu bliźniemu. Raz chciałem komuś zrobić naprawdę mocną krzywdę, więc wziąłem coś w rękę i rozwaliłem dłoń. Krew się lała strasznie, a ja się cieszyłem, wpadłem w ekstazę; to była wielka duchowa radość, bo wiedziałem że jest to pokazanie mi, co tak naprawdę życzyłem innemu człowiekowi. Kłaniałem się i dziękowałem Bogu, a rany niemal natychmiast się zagoiły. Po prostu jestem za mały, by rozumieć sens wszystkich zdarzeń; jakie niosą lekcje i prawdy dla innych ludzi. Jakim prawem mam się w to angażować? Teraz sto razy pomyślę, zanim życzę komuś by coś złego mu się stało. Nie potępiam praktycznie nikogo; bo to co wytworzę we własnych myślach, dotyka zawsze mnie. Dbam więc o czystość swych myśli, by nie nurzać się w ekskrementach.

Cwana Wiccanka

Wiem to wszystko po sobie. Ponieważ nie miałem pieniędzy, siły przebicia, mięśni i niczego innego co cenne jest w tym świecie, wpadłem na "świetny" pomysł, by szukać szczęścia w świecie ezoterycznym. Szczęście wtedy utożsamiałem z drugą połówką, kobietą która da szczęście, spełnienie i może pieniądze (to już ciche marzenie, że piękna kobieta mnie tak zagrzeje do walki że zdobędę świat). To czego nie wiedziałem, to fakt że Panie w świecie ezoterycznym w większości przypadków są tam z tego samego powodu. Były za brzydkie i zbyt nieśmiałe, by sięgnąć po szczeście znane z seriali i książek, czyli chłopa który da szczęście, orgazmy i niezależność finansową. Ja szukałem ładnej, ciasnej ślicznotki, która mi da w tyłek bo zachwyci się moją wrażliwością i wiedzą ezoteryczną, a pasztet - wiccanka liczyła na miliardera, którego złapie na ciążę i ślub, bo ten zachwyci się jej wiedzą o kilku rytuałach magicznych i wiarą w horoskopy, co ma mówić o jej głębi osobowości.

Wszyscy się na tym cwaniactwie przejechaliśmy; bo ładne dziewczyny które wtedy mnie pociągały, nie interesowały się ezoteryką, tylko bawiły życiem w realu. Ezoteryczki przegrały, ponieważ bogaci, seksowni faceci szaleją w klubowych toaletach z pięknotkami zamiast siedzieć na forach, a ich ezoteryczne wersje tak pragną władzy i pieniędzy, że ezoteryka w ich wykonaniu to czarna magia i szkoły manipulacji.

Połówki, ale Twojej osobowości

Z czasem nauczyłem się o sobie wielu rzeczy - głównie że szczęście z kobietą to symbol. Świadomość (logika) to symbol męskiej energii, yang, a kobieta to symbol podświadomości (emocji), Yin. Ich złączenie daje najwyższą rozkosz - podświadomość zostaje przez świadomość całkowicie przeobrażona. To właśnie tworzy potęgę, pełnię, a nie związek dwojga emocjonalnie uzależnionych od siebie ludzi, którzy latami sobą manipulują by uzyskać hormonalny haj zakochania. Czarny mag jako świadomość, uczy swą podświadomość wielu rzeczy - jak ma szkodzić i zabijać na odległość, czynić choroby, rzucać klątwy (programy) na drugą osobę, wnikać do snów by zdestabilizować jej psychikę. Rozwinięty duchowo człowiek idący Boską ścieżką, uczy swą podświadomość tego, że wybaczenie jest fajne, że warto kochać innych ludzi i współczuć im, że życie jest piękne i radosne, że liczy się zdrowie i siła; uczy też ją jak leczyć, pomagać, skutecznie nauczać, a jednocześnie jak być w życiu absolutnie zdecydowanym na określone cele, nie ulegać manipulacjom i presjom tym, którzy się specjalizują w tej ścieżce osiągania korzyści.

By sprawnie uderzać, trzeba wykonywać ten ruch wiele razy. Im więcej razy uderzysz w worek, tym bardziej automatyczna stanie się to czynność. W wojnie na pięści nie ma czasu na myślenie; to komfort na który Cię w tej sytuacji nie stać. Nie możesz myśleć, planować - muszą zadziałać odruchy, automatyzmy. Ktoś wali sierpem, więc albo masz opanowaną reakcję na te uderzenie, unikasz czy kontratakujesz, albo dostajesz uderzenie i gasną światła lichego przedstawienia. 

Powtarzaj, trenuj, ćwicz

Żeby wytworzyć w swoim życiu rozkosz, uczucie przyjemności - musisz powtarzać, zautomatyzować pewne ruchy. Stań przed lustrem i komplementuj Boską siłę w sobie. Powtarzaj to bezustannie, aż stanie się automatyzmem. Ćwicz tak jak ja w młodości, dzień w dzień na worku bokserskim i czytaniem psalmów o zwycięstwie. Przez lata kopałem i uderzałem w worek, uderzałem piszczelami o coraz twardsze nawierzchnie, a gdy doszło do problemów demolowałem cwaniaczka, który chciał na moim bólu zbudować swoją samoocenę. Nie miałem dość siły by się uczyć (same pały), być towarzyskim (same kompleksy), zaliczać panny (koszmarny wstyd i idealizacja kobiet), ale strach przed dostaniem po mordzie był tak silny, że ćwiczyłem. Żywiłem się nim, wykorzystywałem go podobnie jak teraz to robię. Strach jest piękny, to energia którą trzeba umieć wykorzystać. Żeby mieć z niej pożytek, trzeba ją poznać i rozumieć - idź w nocy do lasu, wyzwól sytuację gdzie pojawia się strach, a później dokładnie go obserwuj. W jakim miejscu ciała się pojawia? Jak odczuwasz jego obecność? Poznaj go dokładnie.

A więc bój się, panicznie lękaj się straconego na głupotach życia. Tylko wysoka samoocena, szacunek i życzliwość do siebie Cię ocali. Inna siła nie istnieje. Jeśli czujesz do siebie odrazę, to jest nieprawda. Jeśli się siebie brzydzisz, to kłamstwo. Jeśli się nienawidzisz za swe grzechy, Twój ból i gniew nikomu nie pomoże; tylko będziesz wszystko niszczył. To co się w życiu liczy, to Twoja postawa wobec siebie, szacunek, życzliwość... i miłość.

Duchowo mocny

To cel Twojego życia. Pokochać siebie. Wszystko inne to ściema, kłamstwa i brednie. Tylko to się liczy, bo gdy kochasz siebie, promieniujesz miłością i wszystko jest możliwe. Miłość do siebie to najwyższy stopień ludzkiej ewolucji. Co dalej? Lustro i komplementy, ćwicz je jak bokser ciosy. Z początku cherlawe, nieudane, z poczuciem śmieszności, ale z czasem coraz silniejsze, pewniejsze; na pewnym etapie uderzanie daje rozkosz, podobnie i spojrzenie na swoje odbicie czy myśl o sobie - da wielką przyjemność. Od tej chwili już nie inni ludzie panują nad Twym samopoczuciem, ale Ty sam. Wygrałeś główną nagrodę, zgarnąłeś wszystkie trofea.

Gdy masz kontrolę nad swym poczuciem przyjemności, nie musisz rozgrywać ludzi swoimi wyuczonymi w dzieciństwie gierkami, by zdobyć pochwałę i uniknąć nieprzyjemności. Możesz kochać i prawdziwie żyć bez lęku, ponieważ odczuwasz przyjemność w każdej chwili swego życia. Nie potrzebujesz już tej z zewnątrz; fałszywego poklepywania po plecach, komplementów po wódce, żyrowania cudzych kredytów, podlizywania się cycatce, bo w innym wypadku nie da Ci w kakao. Jesteś wolny, bo źródło rozkoszy bije w Tobie, a nie w innych ludziach. Czy rozumiesz jak wtedy wygląda życie?


www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.

------------------------

Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 22196 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 październik 2014 02:41
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # brat 2014-10-08 08:59
Jesteśmy komórkami tego ziemskiego organizmu. Jeśli pojawia się wzajemna nienawiść organizm zaczyna chorować (tak jak u ludzi istnieje cała gama chorób z autoagresji). Fajnie jest to że jeszcze jako ludzkość mamy samoistną miłość do siebie. Cieszymy się i mamy szacunek do swojego istnienia. Wyobraźcie sobie, że ktoś wmówiłby nam, że nasze istnienie we wszechświecie bez innej cywilizacji nie ma sensu bo po co żyć dla samego siebie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-10-08 12:41
Najgorsze w chorobach wynikających z emocji jest to, że człowiek może nie mieć świadomości, że ma w sobie nienawiść - tak silnie jest stłumiona. Żyje godnie i uczciwie, a dostaje nagle raka - niektóre takie silne stłumione emocje mogą pochodzić z dzieciństwa albo z okresu prenatalnego, albo jak twierdzą niektórzy, z poprzednich żyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # e-sekretarka 2014-10-08 09:49
"Z czasem nauczyłem się o sobie wielu rzeczy - głównie że szczęście z kobietą to symbol. "

Symbolika to nasza wyobrażeniowość i nieskończone możliwości interpretacji. Przez lata rozwoju cywilizacyjnego ludzie prześcigają się w tłumaczeniu znaków na ziemi i niebie w poszukiwaniu " cudów ", które dadzą odpowiedź na bolączki egzystencjalne.
W podobnym tonie, co Ty Marku, wypowiadali się już filozofowie stoiccy czy epikurejscy . Zalecali pracę nad sobą, uniezależnienie się od ludzi i ziemskich dóbr, życie w kontemplacji. Ich cel był bardzo zbliżony – możliwość uzyskania autonomii od pozornych ziemskich dóbr, które człowiek posiada czasowo i zawsze może stracić, niezależności, czy rozwoju duchowego. Kolejne epoki mówiły o ascezie , umartwaniu- symbol krzyża (do dziś interpretowany różnie) itd.
Nie interesuje mnie żaden z tych kierunków w skrajnej postaci. Nie poddam się w mojej doczesności, ani klasztornej, eremickiej alienacji i biczowi pańskiemu , ani nie zrezygnuję z ziemskich dóbr czy bzdurek pt: kiecki i buty :lol: Nie interesuje mnie też żaden sakrobiotyk nazywany szumnie rozwojem duchowym.
Również wystarczą mi chwile na wolińskich skarpach, refleksje nad kunsztem wykonania w pradawnych świątyniach, czy piwo w barze, w doborowym towarzystwie.
Biorę ile wlezie, nim trzeba będzie oddać :D

Ps.Wczoraj kupiłam sobie buty i paraduję po chacie - oto moja " płytka " filozofia człowieka: jestem najczystszym (cieszącym się z kawałka skóry i design'u) , profanum... :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2014-10-08 12:35
Dlaczego daliście sobie wmówić, że rozwój osobisty to pustelnictwo, samotność, worki pokutne, bieda itd.? ...właśnie to jest tu odkłamywane!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-sekretarka 2014-10-08 13:50
Nic takiego nie napisałam...
Rozwój duchowy, w moim pojęciu, nie jest tożsamy z osobistym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-10-08 15:57
To ok. Ja myślę, że ze wszystkiego należy wyciągać to co najlepsze, kompilować, a nie wzdrygać się i odżegnywać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-10-08 15:05
Nie chodzi o by nie mieć rzeczy w życiu, a o to by zdawać sobie sprawę że nie dadzą szczęścia. I tyle. To jak ze związkiem, jest ok, ale nie może być traktowany jako szczęście, bo nie jest w stanie go dać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2014-10-08 16:20
Ale niestety ludzie w podświadomości mają ustalone "być czy mieć" w opozycji na zasadzie elementów wykluczających się nawzajem, nie dających się pogodzić. Tak samo nie wyobrażają sobie chyba człowieka z wysoką samooceną, który jest w związku. Wolą mieć nad sobą bat wzajemnego emocjonalnego współuzależnien ia, władzę nad sobą nawzajem. W głowie się im nie mieści, że ludzie mogą być ze sobą ot tak, bo jest im dobrze. Bez walki, siłowania, cierpienia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # e-sekretarka 2014-10-08 20:10
Ok.kupiłam wymarzone buty, zgodnie z programem , który daje chwilową ułudę zadowolenia. Moje jestestwo i pojęcie szczęścia jest związane z dobrami doczesnymi(inny ch nie wyznaję) i nie zamierzam się za to karcić . Podobnie facet, który robi mi dobrze, jest jedną , którąś tam ułamka dającą kolejną satysfakcję . Dalej ... czy spełnienie zawodowe plus udane życie towarzyskie, plus końskie zdrowie , daje w sumie szczęście wg.Twojej definicji? Dorzucę jeszcze ulubioną , wieczorną lampke białego wina lub zamiennie herbatę z goździkami i cwał po zaoranych , jesiennych polach , na przekór statycznej kontemlacji:)

Czy mam prawo być tak obrzydliwie szczęśliwa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2014-10-08 21:04
Jest różnica między człowiekiem który ma w sobie szczęście i nosi wspaniałe buty i człowiekiem, który stał się szczęśliwy bo nosi wspaniałe buty... nie wiem jak to wytłumaczyć. Skoro wyznajesz tylko dobra doczesne to może tak;)wyobraź sobie dwóch facetów jadących wygodnymi autami przez miasto. Z tą różnicą, że jeden ma to auto w kredycie pod zastaw mieszkania i bez ubezpieczenia, bo na raty by już nie starczyło. Drugi natomiast jedzie sobie takim samym autem, jak należy ubezpieczonym choć i tak jego wartość, czyli te 0,5 mln to raptem ułamek jego rocznych dochodów. Czujesz różnicę w ich samopoczuciu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2014-10-08 21:07
I wyobraź sobie co się dzieje gdy nagle ukradli jednemu i drugiemu te auta/buty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # e-sekretarka 2014-10-09 09:58
Tak, posiadam wyobraźnię ...
Każdego dnia tracimy zdobywając jednocześnie doświadczenie i wiedzę o tym , czym strata była podyktowana. Uczymy się tego przez całe życie.
Pan szarpnięty impulsem przedłużenia penisa , dowie się o własnej stracie lub kurs" wesołego franciszka "dawno już sprowadził go na ziemię.
Ważne jest by postawić znak równości w tabeli zysków i strat. W tym przypadku, wyjście na zero, byłoby bardzo optymistycznym scenariuszem:D Ale znam ludzi , którzy już się odbili, a inni ciągną zbyt ciężki bagaż dalej, z różnym w tym stanie samopoczuciem.

Zachownanie równowagi , umiar w ziemskich przedsięwzięcia ch jest jak najbardziej pożądany :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-10-08 23:48
Ty nie jesteś szczęśliwa, a podekscytowana. To minie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-sekretarka 2014-10-09 09:19
Codzienne błachostki, dobre-złe, składają się na naszą rzeczywistość. Od nas zależy czy damy się sprowadzić do parteru, czy dostaniemy kopa do pracy.
Codziennie też ktoś - coś, testuje naszą odporność na życie; grunt to nie chwiać się w posadach i mieć świadomość mocnych fundamentów. Reszta jest nieistotna...
Kasa, szmatki, duperele są nabyte, nie one decydują o tym , kim jesteśmy.
Buty są jednym z estetcznych elementów zaspokojenia próżności, z której doskonale zdaję sobie sprawę:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-09 16:17
Kiedyś będąc z pewną panią miałem zwyczaj sprawdzania w czasie zakupów w przymierzalni poziomu nawodnienia jej sfer intymnych :) Zawsze wtedy miała mokre majtki :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # brzytwa 2014-10-10 05:53
Platynowa karta wytrzymała ucisk w podrzędnym markecie bez klimatyzacji???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-10 09:53
Jasne, że tak. Ostra była jak brzytwa po goleniu kozy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # bacta 2014-10-09 10:15
Cytuję e-sekretarka:
Ok.kupiłam wymarzone buty, zgodnie z programem , który daje chwilową ułudę zadowolenia. Moje jestestwo i pojęcie szczęścia jest związane z dobrami doczesnymi(innych nie wyznaję) i nie zamierzam się za to karcić . Podobnie facet, który robi mi dobrze, jest jedną , którąś tam ułamka dającą kolejną satysfakcję . Dalej ... czy spełnienie zawodowe plus udane życie towarzyskie, plus końskie zdrowie , daje w sumie szczęście wg.Twojej definicji? Dorzucę jeszcze ulubioną , wieczorną lampke białego wina lub zamiennie herbatę z goździkami i cwał po zaoranych , jesiennych polach , na przekór statycznej kontemlacji:)

Czy mam prawo być tak obrzydliwie szczęśliwa?

z treści emanuje nieszczęście ubrane w różowe przymiotniki. Taka pulchna koza, odrzucona przez rówieśników w dzieciństwie, pozująca na psychologiczną freelanserkę. Forumowa aktywistka "ester".

(znowu czuję mdłości)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-09 21:38
Plusik za zdemaskowanie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Rysiek! 2014-10-08 11:22
Problem tak naprawdę jest jeden,że jako ludzie zawsze chcemy czegoś co akurat nie mamy. Gdybyś Marek urodził się z twarzą modela w rurkach to pukałabyś laski aż do wyrzygania i do głowy by Ci nie przyszło, że można mieć problem z relacjami. Ponieważ nie radziłeś sobie na tym polu wynalazłeś sobie alternatywę w postaci ezoteryki. Czy to źle? Myślę, że nie bo to Twoje życie i masz prawo je przeżyć tak jak chcesz. Ja np wybieram walkę, choć nie powiem iż świat własnej wyobraźni, kreowany przez nas samych jest niekiedy piękny i umiejętne ćwiczenie tych stanów mogłoby nas zaprowadzić z powodzeniem pod drzewo figowe w prześcieradle, kółkiem na głowie i mantrą na koralikach. Jeżeli komuś to odpowiada bo ma dość ja mówię -rób to i bądź szczęśliwy. Mi póki co coraz większe szczęście daje poznawanie siebie, relacji, zasad rządzących tym światem i sukcesy...sukce sy w odkrywaniu jakie to wszystko jest prymitywne i jednocześnie przez nas samych sprowadzane do roli dramatu. Jak już kiedyś pisałem - każda droga do samospełnienia jest dobra jeśli nie zakłada świadomej krzywdy innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-10-08 11:23
Jeśli chodzi o wolny rynek, zgody nie ma i nie będzie. Spójrz na gospodarkę w USA w latach 80. Bezrobocie na poziomie 4%, zasiłki dla niepracujących umożliwiające wyjazdy na wakacje (spokojnie byś sobie za tę kasę żył spłacając nawet Chryslera Neona) - czemu tak było? By wystąpiła wolna konkurencja a zdrowy rynek spowodował, że biznesmeni wręcz bili się o pracowników a hydraulik potrafił brać w NY za godzinę tyle co prawnik i jeszcze łachę robił, że w ogóle przyjdzie. Żadne regulacje tego nie zapewnią, bo każda regulacja i ułatwienie zwalnia ludzi z myślenia, odpowiedzialnoś ci a pcha ich w marazm. Owszem, w każdym społeczeństwie jest grupa wykluczonych,ni epełnosprawnych , niedostosowanyc h ale jest to promil społeczności i oni rzeczywiście powinni korzystać ze wsparcia reszty społeczeństwa natomiast życie pokazuje, że wszelkie ułatwienia są wykorzystywane nie przez tych potrzebujących tylko cwaniaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jake 2014-10-09 00:24
Wolny rynek nie moze byc calkowicie wolny, niewidzialna reka rynku ma teraz postac chciwego bankiera, ktory prywatyzuje zyski, a nacjonalizuje straty. W Stanach bylo fajnie dopoki nie weszla automatyzacja i globalizacja, teraz jest tam syf i bieda.
Dochody promila najbogatszych rosna w geometrycznym tempie, klasa srednia uboze, a biedni to juz w ogole wegetuja na granicy ubostwa.
Kazda nierownosc prowadzi do rewolucji i jak sie w pore nie opamietaja to final bedzie taki jak w rewolucji francuskiej,bed a wieszac elity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # bacta 2014-10-09 09:51
Cytuję jake:
Wolny rynek nie moze byc calkowicie wolny, niewidzialna reka rynku ma teraz postac chciwego bankiera, ktory prywatyzuje zyski, a nacjonalizuje straty. W Stanach bylo fajnie dopoki nie weszla automatyzacja i globalizacja, teraz jest tam syf i bieda.
Dochody promila najbogatszych rosna w geometrycznym tempie, klasa srednia uboze, a biedni to juz w ogole wegetuja na granicy ubostwa.
Kazda nierownosc prowadzi do rewolucji i jak sie w pore nie opamietaja to final bedzie taki jak w rewolucji francuskiej,beda wieszac elity.

co to za elity, które doprowadzają do zagłady cywilizacji zachodniej? Lewactwo i tak będzie wisieć na sznurach z tęczowych sztandarów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Rysiek 2014-10-09 16:10
@jake
Zgoda!
Co nie zmienia faktów, że pewna grupa wiecznie nienażartych właśnie prowadzi świat ku zagładzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # graco 2014-10-09 10:29
Zgadzam się z Ryśkiem, że w gospodarce potrzeba jest dużo wolności. Tylko ona popycha do przodu pracowite jednostki. A co mamy w Europie i Polsce, coraz to kolejne kontrole i niszczenie zwłaszcza małych przedsiębiorców . Biurokracja rozrosła się bardzo i kto utrzymuje urzędników pytam? Jasne że pewna kontrola musi być bo największe koncerny dla zysków są wstanie zrobić wszystko. Np Monsanto z GMO. I mozna powiedzieć że my konsumenci głosując naszymi portfelami możemy łatwo powiedzieć nie tyle że 90% ludzi nie jest świadoma o co dbają media zasilane kapitałem wielkiego biznesu. Zgadzam się, że jest część nieuczciwych przedsiębiorców ale jak sam podałeś skrajny przykład natura wynaturzenia koryguje. Natomiast nie zgadzam się na powielanie obrazu przedsiębiorcy jako "jastrzębia", który tylko chce się nachapać kosztem wszystkich dookoła. Jest ogromna ilość małych firmy w Polsce które utrzymują większość Polaków, którzy walczą o przetrwanie w starciach z gigantami często globalnymi czy urzędnikami i należy im się szacunek a nie potępienie. Zawsze powtarzam osobom które krytykują przedsiębiorcę że np za mało płaci. "Załóż firmę, zatrudnij ludzi, zapłać im 2 razy więcej - na pewno będzie kolejka chętnych i.... przetrwaj na rynku." Bo najprościej to winić świat wokół siebie o swoje niepowodzenia.
Marku - robisz świetną robotę wyjaśniając mechanizmy w nas zachodzące. To jakie programy są w nas i myślokształty generujemy to się nam przydarza. Nasz komputer - podświadomość codziennie pracowicie działa aby dać nam doświadczenia odpowiadające naszym przekonaniom. Zmieniamy przekonania - mamy inne doświadczenia. Inna sprawa jak je zmienić na poziomie podświadomym bo o to chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-10-08 15:09
Wszystko co poznajesz, to postrzegasz przez pryzmat samooceny. Jeśli nie ćwiczysz samooceny, to nie poznasz prawdy tylko wizję kogoś z niską samooceną, tylko tyle i nic więcej.

Widzisz pięknotkę i obserwujesz swoje reakcje. Ok. To co obserwujesz to nie prawda, a skutek wynikający z przyczyny, którą jest jakaś tam samoocena. Mi szkoda czasu na poznawanie kiepskiej wersji prawdy, bo tylko absolutnie się kochając, ma się tyle zaoszczędzonej na stresie i fałszywych myślach energii, że widać wszystko w prawdziwym świetle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # .marcin 2014-10-08 18:38
ha, ha, dobry wieczór
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # .marcin 2014-10-08 18:49
o ekspresji chciałem kilka słów powiedzieć. Ekspresj najdoskonalsz, to ta, która trafia bezpośrednio do odbiorcy. Bez założeń. Ta jest inspirująca i ma pałer. mumford and sons słuchałem ostatnio, z Irlandii goście. https://www.youtube.com/watch?v=rGKfrgqWcv0
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-08 20:31
a w kościele:) No zobacz, jak to się ma do tego co powiedział Kościuszko. 20.06 w Krakowie w kościele o. Jezuitów odbyła się msza pokutna. Biskupowie przepraszali "Boga" za nadużycia seksualne w kościele. Jak ogłupieni muszą być ludzie, żeby coś takiego przeszło? Co dyktuje takie posunięcie. W odniesieniu do cytatu, który przytoczyłeś to kpina. Ale co tam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-10-08 20:54
To do mnie? Nie rozumiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # .marcin 2014-10-08 22:26
Cytuję Marek:
To do mnie? Nie rozumiem.

Wątpliwo,ści są dobre. Dobranoc;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2014-10-08 23:50
Jeśli zadaję Ci pytanie, oczekuję odpowiedzi. Jeśli jej mi nie udzielasz, zakończymy naszą współpracę, bo widzę że się nie układa tak, jak ja - właściciel strony ją widzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-09 12:37
ok. poskromiłeś mnie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-10-09 16:14
Ja lubię jak Marek gdzieś tam napisał, że z tym i tym to nie będzie pracował bo to i tamto (tu wpisz powód). Strasznie mi się podoba takie załatwienie sprawy a nie to co widzę wokół ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # .marcin 2014-10-09 18:13
Cytuję Rysiek:
Ja lubię jak Marek gdzieś tam napisał, że z tym i tym to nie będzie pracował bo to i tamto (tu wpisz powód). Strasznie mi się podoba takie załatwienie sprawy a nie to co widzę wokół ;)

oł maj got:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ! 2014-10-08 20:57
Taki program: wystarczy uderzyć sie piersi, wyklepać pokutną regułkę i pukać do bram Piotrowych. A one pojemne i otwarte są ponoć nawet dla skruszonych skurwysynów.
Dziękuję za wieczność z taką dupolubną kompaniją :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-08 22:19
no tak:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Paweł z Niemiec 2014-10-09 15:10
Można żyć samemu, czyli nie żenić się i nie mieć dzieci, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że się będzie piętnowanym przez społeczeństwo. Pedał, nieudacznik, lekkoduch itp. Są ludzie, którzy nie nadają się do małżeństwa,wied zą o tym, więc w nie nie wchodzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-09 18:26
Cytuję Paweł z Niemiec:
Można żyć samemu, czyli nie żenić się i nie mieć dzieci, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że się będzie piętnowanym przez społeczeństwo. Pedał, nieudacznik, lekkoduch itp. Są ludzie, którzy nie nadają się do małżeństwa,wiedzą o tym, więc w nie nie wchodzą.

Fajnie powiedziane, ale potrzeby są - chociażby te duchowe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # witek 2014-10-10 15:23
no podobno o mnie w sasiedztwie w Zabrzu chodza słuchy ze pedal bo po 40tce a nie ma zony ani nieslubnych dzieci, chyba w niemczech sie spedalił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # krokodyl 2014-10-09 22:05
https://www.youtube.com/watch?v=VffYY4CROgA#t=507

patrzcie jakimi jesteście szcześciarzami!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # .marcin 2014-10-09 22:18
Cytuję krokodyl:
https://www.youtube.com/watch?v=VffYY4CROgA#t=507

patrzcie jakimi jesteście szcześciarzami!

dobry dzidziek jesteś, link chodzi jak burza:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kroko 2014-10-10 18:32
https://www.youtube.com/watch?v=wIWV5Dp3eEc
Już sie rehabilituje, coś innego ale sens pozostaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-09 22:20
aaaale tu cicho;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # .marcin 2014-10-09 22:24
lecę gdzie indziej pobroić:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # adam88 2014-10-10 01:38
Zauważyłem coś, gdy pisałeś że liczy się siła i zdrowie. Otóż słowo siła budzi we mnie negatywne skojarzenia.

Kojarzy mi się z czymś złym, z krzywdzeniem ludzi. Ktoś silny, więc zły bo krzywdzi innych słabszych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Hipergamia 2014-10-13 14:26
Wszystkim frajerom (zwłaszcza żonatym) polecam sprawdzić w internecie hasło: hipergamia.
To jest prawdziwa przyczyna "syfu" jaki ma miejsce w relacjach damsko-męskich (nie męska poligamia, jak to się przedstawia w mediach).

Najlepsze informacje są niestety głównie w języku angielskim.
therationalmale.com/category/hypergamy-2/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # królik 2014-10-17 11:16
piekło to inni.
dawno temu była grupa znajomych.
poznałem ich i dołączyłem do grupy. raczej znajomi. nie bliscy ludzie.w grupie były rózne krzywe akcje, wałki, szarpaniny, bójki. nie chciałem mieć z tym nic wspólnego. poszedłem swoją drogą. nagle po kilku latach ciszy gość którego nie trawie z którym miałem różne krzywe akcje wraz z ekipą zaprasza na wspólne imprezowanie. jak za starych czasów. z gościem żadnych kontaktów nie utrzymuje a tu taka " niespodzianka". o co mu chodzi? ma żal do siebie za swoje stare wałki? chce odkupić winny? ciekawy jest co u mnie? chce zakopać topór? chce znów coś przewałkować? myśli że bedzie jak dawniej zanim wyszły krzywe akcje? co myślicie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unknowname 2019-06-07 17:25
Za mordę biznesmana będzie trzymać jedynie prawo, które nie pozwala komukolwiek na konszachty z władzami. I dopiero wtedy będzie prawdziwy wolny rynek, a nie w tej roz****dusze, którą mamy teraz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-09 10:26
Cialis Cuanto Dura Kamagra Pills In South Africa generic viagra Buy Kamagra Lione
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CampeauGeods 2020-08-18 18:35
just try cialis 10mg

cialis for sale

cheap cialisacquistar e cialis svizzera

generic cialis

generic cialis onlinecialis generico pago paypal

cheap cialis

buy cialiscialis ch com

buy generic cialis

cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TitovaGeods 2020-08-18 20:03
cialis in pakistan

generic cialis online

cialispeak strength of 20 mg cialis

online cialis

cialis onlinecomprar cialis en santiag

generic cialis online

cheap cialis onlineacheter cialis levitra

generic cialis online

cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnnaGeods 2020-08-18 21:32
is medication where to be

16b9 uk is prices

16b9
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MaraGeods 2020-08-18 21:55
be is greece here

f371 apotheek is bestellen

f371 australian suppliers of is

f371
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MaryaGeods 2020-08-18 23:24
at is sales canada bc

1a96 click here is cheap

1a96 proben nur is is

1a96 acquista is senza ricetta

1a96
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AlyonaGeods 2020-08-19 12:50
cialis 20mg malta

cheap cialis online

cialis onlinecialis kaufen mit mastercard

generic cialis

generic cialiscialis aus indien

cialis generic

cialis cheapil cialis one day

viagra vs cialis vs levitra

cialis coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ValeraGeods 2020-08-19 14:29
cialis tab c 1 10 mg

generic cialis online

buy generic cialisviagras france

viagra cheap

viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 11:11
cialis e levitr

cialis 10 mg directions
cheap cialis

cialis 30 mg two days
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 11:14
printable cialis coupon

cheap cialis
generic cialis online

look there cialis dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 11:24
cialis 30 mg two days

online cialis
online cialis

cialis tablets singapore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 11:47
cialis once a day preis

flomax cialis
generic cialis

acheter du cialis en espagne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 11:57
cialis price nz

cialis auswirkungen
printable cialis coupon

usefull link getting cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 11:58
cialis okay for women

generic cialis
cheap cialis

cialis daily use average cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 12:09
comprar cialis en linea mexico

generic cialis online
buy cialis

four 5 mg cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 12:21
is buying cialis online safe

cheap cialis
cialis 20 mg 12 tabl preis

cialis 5mg generico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 12:31
cialis rembourse

buy cialis online
vendo cialis toscan

cialis kvinder
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 13:17
real cialis vs generic cialis

is buying cialis online safe
generic cialis online

buy generic cialis cipla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 13:50
comparer prix cialis

buy cialis online
buy cialis

cialis paz bolivia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 13:51
cialis once day generico

acquisto cialis 10 mg
cialis headaches 20mg

real cialis vs generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LyonyaGeods 2020-08-20 13:57
is pour ejp

832b is auf rechnung bestellen

832b levitra gnrique is

832b
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 14:24
visit web site cialis pharmacy

generic cialis
online pharmacy for cialis

cialis mejor viagr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 14:36
cheapcialishere

very good site cialis legally
cialis jaune

cialis 20mg lilly acheter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 14:47
is buying cialis online safe

term cialis effects long
cialis prix

generic versions of cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 14:48
real cialis vs generic cialis

generic cialis online
buy cialis online

generic versions of cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 15:11
generic versions of cialis

cialis e levitr
caverta levitra cialis

how to get cialis for free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 15:20
cialis 5 mg non gnrique

cialis
buy cialis online

buy generic cialis cipla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 15:33
usefull link getting cialis

buy generic cialis
cialis

online consultation cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 15:55
cialis india buy online

cialis 20mg 20 stck
cheap cialis eu

cialis per nachnahme shop
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 16:40
cialis medicina

cialis online
cheap cialis online

cialis verordnung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 16:51
cialis generika preiswer

cheapest cost for cialis
venta cialis 20 mg chile

reviews cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 17:03
cialis eds apotheke

online cialis
generic cialis online

look there cialis in spain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 17:14
cialis 20mg rezeptfrei

order cialis online overnight
is buying cialis online safe

cialis rezeptfrei apotheke
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 17:36
cialis canada for women

cheap cialis
buy generic cialis

cialis suisse forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 17:58
mail order cialis online

best way to order cialis
buy cialis

cialis generic online forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:00
cialis online uk quick

buy cialis
cialis price nz

cialis prix suiss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:09
cost for cialis 10mg

online cialis
pharmacy cialis online

just try 5mg cialis samples
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:20
cheap cialis soft canada

cialis sales nz
cialis beste online

how to take cialis sublingual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:22
cialis prix

cialis
comprar cialis en linea mexico

cialis 5 mg from germany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:31
cialis online uk quick

generic cialis
cialis diario opinion

cialis levitra bilder
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:33
cialis crise cardiaque

cialis
i recommend cialis tadalafil

cialis prezzo farmaci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:44
buy cialis express shipping

cheap cialis online
cheap cialis online

florida brand cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 18:44
cialis medicina

order cialis europe
online cialis

prix cialis tadalafil 5m
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 19:06
buy cialis in melbourne

cheap cialis
cialis 10 mg daily

australian online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 19:18
brand cialis our price 794

cialis 10mg preisvergleic
buy cialis online

donde encontrar cialis barato
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 19:29
cialis 20 mg 12 tabl preis

online cialis
cialis e levitr

cialis langzeit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 19:39
in trusted cialis ed

cost for cialis 5mg in canada
cheap cialis

cialis lilly 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 19:50
vendo cialis toscan

cialis headaches 20mg
buy cialis

how to get cialis for free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 20:01
cialis buying canada

cialis 5 mg in linea generici
generisches cialis 50mg

cheap cialis brand name 10mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 20:03
cialis 5 mg from germany

puedo tomar cialis
online cialis

farmaci online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 20:15
look there cialis dosage

buy generic cialis
como usar cialis

cialis levitra bilder
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 20:48
cialis pharmacy cheap

just try 5mg cialis samples
cialis free samples australia

cheap cialis once day
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 20:59
very good site cialis costs

cialis tablets malaysia
cialis prix suiss

cialis kaufen in der apotheke
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 21:10
comprar cialis 5mg en ny

cialis buying canada
generic cialis online

buy cialis express shipping
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 21:11
cialis 5mg generico

is buying cialis online safe
cialis online

cialis generika preiswer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 21:32
cialis and bph

cheap cialis
commander cialis en france

i use it cialis dose
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 21:34
cialis blogs

venta cialis 20 mg chile
cialis langzeit

buy generic cialis 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 21:54
cialis 5mg generico

order cialis europe
buy cialis online

donde encontrar cialis barato
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 21:57
how to take cialis sublingual

buy cialis
ca black buy best cialis

cialis generic online forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:08
farmacia online cialis

cheapcialishere
cialis auf rezept kaufen

cialis available in india
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:17
usefull link getting cialis

buy generic cialis
cialis 20mg rezeptfrei

nose hair cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:20
can cialis cause impotence

buy generic cialis 20 mg
generic cialis online

try it cialis medication
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:28
what is buy cialis online

cheap cialis online
cialis diario opinion

buy cialis professional
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:31
levitracialis compare

generic cialis
cheap cialis online

cialis online uk quick
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:40
compare pharmacy prices cialis

cialis and bph
order cialis europe

cialis 5 mg 28 stck preis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:43
australian online cialis

how much is cialis uk
cialis pill prices

cialis 5mg espaa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 22:54
insurance cialis without

cialis 10 mg forum
cheap cialis online

cialis free samples australia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 23:15
cialis uk pharmacies

cialis mejor viagr
buy cialis

cheapest cost for cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 23:17
click here take cialis

natural cialis alternative
look there cialis dosage

cialis at 40mgs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 23:26
we choice cialis sales uk

buy cialis
four 5 mg cialis

cialis lilly 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 23:37
como usar cialis

cheap cialis online
cialis crise cardiaque

levitracialis compare
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 23:40
cialis canada for women

best buy cialis uk
cialis

online cialispillen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 23:48
i recommend cialis no doctor

cialis canada for women
cost for cialis 10mg

cialis a vendr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-20 23:51
cialis lilly uk

cialis 5 mg buy brand
visit web site cialis pharmacy

cialis price nz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 00:15
cialis 10 mg daily

pastillas cialis efecto
cialis 5 mg buy brand

cheapest way buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 00:21
venta cialis 20 mg chile

comprar cialis en linea mexico
very good site cialis costs

cialis headaches 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 00:26
differenze cialis levitra

cheap cialis online
cialis 5mg generico

cialis for dailyuse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 00:33
cialis tablets singapore

cialis 10 mg directions
best cialis virgra site

how much is cialis uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 00:38
cialis auf rezept kaufen

cialis price goodrx
cialis rembourse

cialis auswirkungen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 00:44
cialis generic online forum

cheap cialis
online cialis

donde encontrar cialis barato
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 00:57
cialis per nachnahme shop

cialis and bph
cialis

cialis e levitr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 01:00
i recommend cialis no doctor

cialis one day dov
donde encontrar cialis barato

cialis rembourse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 01:07
best cialis virgra site

cialis from canada daily
cialis sale new zealand

cialis 5 mg from germany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 01:28
cialis okay for women

buy cialis
online cialispillen

cialis suisse forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 01:33
cialis online tadalafil

reviews cialis generic
cheapcialishere

only for you cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 01:39
cost comparison for cialis

buy cialis online
ajax cialis online

cialis canada for women
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 01:50
reviews cialis generic

cheap cialis online
cialis rembourse

cialis per endometrio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 01:55
cialis 20mg rezeptfrei

cialis 5mg generico
online cialis

can i take 3 x 5 mg cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 02:01
very good site cialis legally

buy cialis online
achat en ligne cialis 2 5mg

term cialis effects long
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TorieGeods 2020-08-21 02:05
is natur

16b9 cout du is en pharmacie

16b9 is is efficacia

16b9
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 02:07
we use it cialis order on line

buy cialis
cialis auf rezept kaufen

cialis 20 mg 12 tabl preis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 02:13
buy generic cialis 20 mg

cialis kvinder
cheap cialis online

cialis for dailyuse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 02:24
cialis uk pills

buy cialis online
very good site cialis legally

cialis buy with pay pal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 02:35
delivery cialis

generic cialis online
cialis 10 mg daily

cheapcialishere
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 02:46
we choice cialis sales uk

cialis crise cardiaque
only now 100mg cialis

cialis kaufen in der apotheke
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalkinGeods 2020-08-21 03:01
viagra effet bnfique

online viagra

viagra genericare generic viagra good

viagra generic

canadian viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 03:03
cialis mejor viagr

cialis one day dov
cheapest way buy cialis

besten preis fr cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 03:11
pressure blood daily cialis

cialis daily use average cost
cheap cialis brand name 10mg

cialis sale new zealand
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 03:21
geniune cialis no prescription

generic cialis online
buy cialis

generisches cialis 50mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 03:37
cialis 20mg rezeptfrei

buy generic cialis
cialis lilly uk

cialis und drogen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 03:55
cialis 5 mg from germany

cialis prix
cheap cialis

only for you cialis canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 03:59
cost comparison for cialis

cialis
cialis 20mg lilly acheter

kaiser cialis price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 04:06
we use it cialis order on line

cialis kvinder
buy generic cialis 20 mg

in trusted cialis ed
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 04:10
cialis brands india

online cialis
online pharmacy for cialis

achat cialis marseille
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 04:17
we choice cialis for woman

can i take cialis and flowmax
just try 5mg cialis samples

acheter du cialis en espagne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 04:39
can i take cialis and flowmax

mail order cialis online
buy cialis online

cialis online uk quick
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 04:51
cialis prix

generic cialis online
generic cialis

cialis tablets malaysia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # YulyaGeods 2020-08-21 04:53
assignment help us

viagra cheap

viagra cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 05:26
only here cialis italia

cialis lilly 20mg
cialis 5 mg non gnrique

only for you cialis canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 05:29
cialis 10 mg daily

big discount of cialis
buy cialis

cost for cialis 10mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 05:37
nose hair cialis

buy generic cialis
best cialis virgra site

cialis uk pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 05:48
cialis e levitr

cialis brands india
cialis rembourse

cialis jelly mist canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 05:59
prix cialis tadalafil 5m

how much is cialis uk
cialis brands india

should i buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 06:02
precios de cialis en farmacias

cialis anglais
buy cialis online

mail order cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 06:11
cialis suisse forum

generic versions of cialis
we use it cialis order on line

prezzo cialis in svizzera
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 06:33
cost comparison for cialis

cialis prix
generic cialis online

puedo tomar cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 06:59
cialis india buy online

como usar cialis
online cialis

cialis suisse forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 07:32
cost of cialis at wall mart

cialis eds apotheke
order cialis europe

generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 07:53
pastillas cialis efecto

buy generic cialis
generic cialis online

cialis e levitr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 08:17
cheapest way buy cialis

cialis verordnung
cheap cialis online

how to take cialis sublingual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 08:28
cialis crise cardiaque

big discount of cialis
cialis mexico df

comprar cialis 5mg en ny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 08:38
farmaci online cialis

cialis and online pharmacy
florida brand cialis

click here take cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 09:23
cialis and bph

buy cialis
cialis 20mg 20 stck

cialis 4x20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 09:24
prix cialis tadalafil 5m

cialis online
generic cialis

caverta levitra cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 09:34
cialis 30 mg two days

i use it cialis dose
cialis a vendr

30 cialis free day
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 09:47
online pharmacy for cialis

buy cialis online
cialis und drogen

cheap cialis brand name 10mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 09:57
cialis generique brevet

cialis prix
what is buy cialis online

follow link cialis soft shop
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 10:08
cialis india buy online

donde encontrar cialis barato
cialis kaufen in der apotheke

cialis daily use average cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 10:19
how to get cialis for free

cialis 5 mg quelle est le prix
insurance cialis without

cialis mejor viagr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 10:32
cialis online uk quick

cialis crise cardiaque
venta cialis 20 mg chile

online cialispillen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 10:40
cialis generika preiswer

cialis sale new zealand
cialis tablets singapore

cialis erkltung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 11:50
cialis rembourse

cialis 10mg preisvergleic
kp cialis p ntet

online consultation cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 12:00
comprar cialis 5mg en ny

cheap cialis online
rx cialis precio bajo

cialis e levitr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 12:12
cialis 20mg rezeptfrei

cialis free samples australia
best way to order cialis

cialis 5 mg quelle est le prix
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 12:34
cialis 5 mg quelle est le prix

cost comparison for cialis
only here cialis italia

cialis 20 mg gnstig
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 12:45
we use it cialis order on line

delivery cialis
pharmacie cialis generique

caverta levitra cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MaraGeods 2020-08-21 12:57
how viagra for men works

viagra without doctor prescription

buy viagra onlinejelly viagra for men

viagra cheap

viagra without doctor prescriptionvia graprobeprobe paypal

canadian viagra

buy viagra onlineviagra probe

best place to buy generic viagra online

online doctor prescription for viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 13:07
30 cialis free day

cialis 20 mg schweiz
cialis 20mg lilly acheter

comparer prix cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 13:09
vendita online cialis lilly

farmacia online cialis
i recommend cialis no doctor

cialis uk pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 13:18
costo cialis 2 5 mg

only for you cheap cialis
i recommend cialis tadalafil

australian online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 13:20
rx cialis precio bajo

prix cialis tadalafil 5m
cialis 20mg reviews

cialis tablets singapore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 13:31
donde encontrar cialis barato

cialis no pongas excusas
cheap cialis

cialis generic online forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 13:53
cialis mexico df

buy cialis online
cialis online uk quick

cialis jaune
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 14:49
cialis prix

cialis price in walgreens
only here cialis italia

cialis australia for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 15:12
cost for cialis 5mg in canada

cialis suisse forum
generic cialis

what is buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 15:23
look there cialis in spain

generic cialis schweiz
cialis tablets malaysia

cialis 20mg kaskus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 15:23
cialis 20 mg gnstig

cialis 20mg kaskus
buy generic cialis

cialis 5 mg in linea generici
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 15:36
cheapest cost for cialis

generic cialis
cialis online

cialis buy with pay pal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 15:46
cialis mal di testa

farmacia online cialis
insurance cialis without

how much is cialis uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 15:57
kp cialis p ntet

cialis
acquisto cialis 10 mg

cialis free samples australia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 16:09
cheap cialis thailand

buy cialis
cialis 20mg rezeptfrei

cialis langzeit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 16:20
cialis buy with pay pal

achat en ligne cialis 2 5mg
cialis kvinder

cialis auf rezept kaufen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 16:30
cialis filmtabletten 5mg

cialis daily use average cost
tarif du cialis 5mg

cialis rembourse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 17:04
cialis canada commercial

acheter cialis internet canada
we recommend cialis for sale

cialis 5 mg in linea generici
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 17:16
cialis eds apotheke

cheap cialis soft canada
cialis 20mg lilly acheter

cialis canada commercial
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 17:27
cost for cialis 5mg in canada

cost of cialis at wall mart
cialis

cialis anglais
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 18:11
cialis filmtabletten 5mg

generic cialis online
can cialis cause impotence

cialis generika preiswer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 18:24
cialis generic 10mg no rx

how to get cialis for free
cialis auswirkungen

cialis generique brevet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 18:46
what is cialis for

cialis crise cardiaque
online cialis

cheap cialis brand name 10mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 19:07
cialis medicina

insurance cialis without
vendita online cialis lilly

10mg cialis billig
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 19:08
cost comparison for cialis

very good site cialis costs
cialis paz bolivia

cialis verordnung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 19:19
cialis 5 mg in linea generici

cialis for dailyuse
cheap cialis

cialis generic online forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 19:19
cialis mejor viagr

cheap cialis online
cialis 10mg or 20mg

usefull link getting cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 19:30
cialis online uk quick

generic cialis online
acheter cialis internet canada

cialis langzeit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 19:30
levitracialis compare

cialis online
cialis headaches 20mg

only for you cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 20:03
cialis anglais

online cialis
cialis jelly mist canada

what is buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 20:15
buy cialis in melbourne

cialis tablets singapore
cialis diario opinion

cialis rembourse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 20:27
mail order cialis online

very good site cialis costs
cheap cialis online

cost for cialis 5mg in canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 20:48
cialis india buy online

cialis 20 mg 12 tabl preis
just try 5mg cialis samples

cialis mal di testa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 21:01
cialis anglais

buy generic cialis
cialis 5 mg from germany

pastillas cialis opiniones
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 21:11
cialis generika preiswer

is buying cialis online safe
cost for cialis 10mg

can cialis cause impotence
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 21:11
buy brand cialis de overnight

commander cialis en france
cialis 20mg reviews

cialis generique brevet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 22:07
cialis no pongas excusas

buy generic cialis
cialis a vendr

pressure blood daily cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 22:09
pastillas cialis efecto

buy brand cialis de overnight
cialis pharmacy cheap

cialis 5 mg in linea generici
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 22:18
cheapest cost for cialis

buy cialis online
cialis once day generico

just try 5mg cialis samples
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 22:29
cialis medicina

nose hair cialis
cialis

how to take cialis sublingual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 22:31
buy generic cialis 20 mg

buy generic cialis
cialis online uk quick

vendita online cialis lilly
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 22:43
big discount of cialis

buy generic cialis
online cialis

cialis canada for women
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 23:03
cialis levitra bilder

cialis crise cardiaque
online no cialis

2 original cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 23:05
online consultation cialis

online cialis
cialis

cialis prix suiss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DmyaGeods 2020-08-21 23:08
simply loans direct

faxless payday advance

no fax payday loans50 mg viagra vs 20 mg cialis

sildenafil tablets 100 mg

sildenafil price 100mgcialis aus indien zoll

buy cialis online

buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 23:14
can i take cialis and flowmax

can cialis cause impotence
cialis rezeptfrei apotheke

only here cialis italia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 23:26
top us pharmacy cialis

cheap cialis
levitracialis compare

cialis blogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 23:48
generic cialis

look there cialis in spain
generic cialis online

we choice cialis for woman
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 23:59
buy in spain cialis

cialis 20mg 20 stck
cialis for dailyuse

cialis crise cardiaque
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 00:10
cialis buy with pay pal

generic cialis schweiz
generic cialis

is buying cialis online safe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 00:24
very good site cheap cialis

cialis online
reviews cialis generic

cost comparison for cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RylinGeods 2020-08-22 02:09
buy dapoxetine ca cialis

buy generic cialis

cialispriligy y cialis juntos

cialis online

cheap cialisapproved cialis fda

buy cialis online

generic cialiscialis en canad para venta

online cialis

buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 02:11
los cialis uk compran paypal

best way to order cialis
buy generic cialis

generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 02:17
cialis sale new zealand

generic cialis schweiz
order cialis europe

cialis 5 mg buy brand
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 02:25
buy brand cialis de overnight

very good site cialis costs
cheap cialis online

we choice cialis sales uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 02:28
cialis generic online forum

cialis price nz
cialis 4x20mg

cialis online ship to canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 02:36
cialis buying canada

ajax cialis online
online cialis

cialis crise cardiaque
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 02:40
cost for cialis 10mg

cialis prix suiss
generic cialis online

acquisto cialis 10 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 03:13
cialis one day dov

online cialis
comprar cialis 5mg en ny

cheap cialis once day
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 04:19
cialis jelly mist canada

cialis tablets singapore
10mg cialis billig

we use it cialis order on line
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 04:22
order cialis online overnight

achat cialis marseille
best cialis virgra site

cialis online ship to canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 04:32
only now original brand cialis

generic cialis
cheap cialis

farmacia online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 04:33
cialis per nachnahme shop

cialis erkltung
cialis und drogen

look here pfizer cialis 50mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 05:05
vendita online cialis lilly

cialis tablets singapore
visit web site cialis pharmacy

10 mg cialis price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 05:16
follow link cialis soft shop

buy cialis online
only now original brand cialis

generic versions of cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 05:18
cheapcialishere

comprar cialis en linea mexico
farmacia online cialis

cialis flavored bon marche
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 05:27
cialis and bph

cialis generic 10mg no rx
cialis generique brevet

cialis at 40mgs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 05:39
order cialis online overnight

cheap cialis online
cialis eds apotheke

florida brand cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 06:02
cialis headaches 20mg

cialis daily use average cost
cialis anglais

cialis tablets singapore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 06:25
caverta levitra cialis

online cialis
cialis mexico df

cialis generico collaterali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 06:37
vendita online cialis lilly

cialis 20mg kaskus
very good site cialis costs

buy cialis in melbourne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 06:47
cialis beste online

cialis 10 ou 20 mg
online cialis

how to take cialis sublingual
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 07:08
top us pharmacy cialis

generic cialis online
cheap cialis

mail order cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 07:10
how to take cialis sublingual

only for you cialis canada
cialis 5mg generico

only now original brand cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 08:05
term cialis effects long

cialis online
cialis und drogen

cialis at 40mgs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 08:06
precios de cialis en farmacias

online cialis
cialis 5 mg buy brand

cialis 20mg rezeptfrei
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 08:27
look there cialis dosage

achat en ligne cialis 2 5mg
cialis price nz

cialis prix suiss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 08:49
cialis 10 mg daily

cheap cialis online
cialis online

puedo tomar cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 08:52
order cialis europe

generic cialis
best cialis virgra site

cialis at 40mgs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 09:03
india generic cialis pills

buy cialis professional
buy cialis

we recommend cialis for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 09:14
cialis prix suiss

cialis rembourse
we choice cialis for woman

cheap cialis eu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 09:23
cialis verordnung

cialis 5 mg from germany
online cialis

cialis once a day preis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 09:46
how much is cialis uk

online cialis
cialis online

only here cialis in uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 10:10
2 original cialis 20mg

delivery cialis
online cialis

cialis dubai price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 10:30
cialis levitra bilder

cialis 5 mg 28 stck preis
cialis bestellen probe

cialis 10mg preisvergleic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 10:53
cialis canada for women

generic cialis online
cialis rezeptfrei apotheke

cheap cialis soft canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 10:55
cheapest cost for cialis

cialis generique brevet
cialis price nz

mail order cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 11:04
como usar cialis

acheter du cialis en espagne
cialis from canada daily

buy generic cialis cipla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 11:18
cialis headaches 20mg

ca black buy best cialis
cialis generici comprano

generic cialis schweiz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 11:40
cialis langzeit

cialis und drogen
cialis anglais

cialis bestellen probe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 13:01
cialis 20mg reviews

cheap cialis soft canada
cialis prix

generisches cialis 50mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 13:10
cialis 20mg reviews

buy cialis
cheap cialis online

follow link cialis soft shop
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 13:30
25 mg cialis

real cialis vs generic cialis
online cialis

only now original brand cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 13:52
cialis free samples australia

cialis 10 mg directions
very good site cheap cialis

cialis 4x20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 15:48
pastillas cialis opiniones

virgin should i use cialis
cialis online

buy cialis express shipping
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 16:41
cialis rembourse

cialis for dailyuse
buy generic cialis

cialis 5mg espaa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 16:52
cialis verordnung

buy cialis online
cialis eds apotheke

cheap cialis thailand
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 17:52
buy cialis professional

precios de cialis en farmacias
buy cialis online

mail order cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 18:00
cialis available in india

cheap cialis thailand
buy cialis

cialis flavored bon marche
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 18:33
pastillas cialis efecto

printable cialis coupon
cialis

order cialis europe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 18:44
four 5 mg cialis

donde encontrar cialis barato
cheap cialis online

cialis uk pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ElebyGeods 2020-08-22 19:04
herbal viagra equivalent

viagra cheap

viagra cheapbuy cheap viagra from india

viagra cheap

viagra onlinevigour golden viagra 800mg

generic viagra

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 19:18
cialis canada commercial

cialis per nachnahme shop
india generic cialis pills

how much is cialis uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 19:41
generic versions of cialis

cheap cialis online
online cialis

cialis 5 mg in linea generici
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 19:52
cialis pill prices

buy cialis online
cost for cialis 10mg

cialis buying canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 20:14
cialis 20mg lilly acheter

cialis 10 mg daily
only for you cheap cialis

buy generic cialis 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 21:21
only here cialis in uk

buy cialis
cialis crise cardiaque

cialis prezzo farmaci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 21:43
cialis 5 mg in linea generici

cialis buy with pay pal
generic cialis

cost for cialis 5mg in canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 22:06
cialis mexico df

cialis generico collaterali
buy generic cialis

cialis 20 mg 12 tabl preis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 22:17
cialis langzeit

buy cialis
cheap cialis once day

cheapest cost for cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 22:39
best cialis virgra site

cialis price in walgreens
online cialis

cialis lilly uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 00:32
cost of cialis at wall mart

cialis
cialis online

order cialis europe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 01:06
los cialis uk compran paypal

w w w buy cialis dt
very good site cialis costs

look there cialis dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 01:41
cialis auswirkungen

cheap cialis
we use it cialis order on line

cialis price goodrx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 02:03
cost for cialis 10mg

achat en ligne cialis 2 5mg
best buy cialis uk

cialis 10 ou 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 02:37
generic cialis

buy cialis online
india generic cialis pills

cialis okay for women
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 03:44
cialis once a day preis

buy cialis online
pastillas cialis opiniones

cialis flavored bon marche
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 04:18
cialis no pongas excusas

prezzo cialis in svizzera
30 cialis free day

cialis filmtabletten 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 05:03
i use it canada cialis levitra

buy generic cialis 20 mg
cialis 20mg rezeptfrei

best buy cialis uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 05:14
cheap cialis brand name 10mg

buy cialis
cialis verordnung

cialis over the counter in us
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 05:25
try it cialis medication

cheap cialis
cheap cialis

cialis auswirkungen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 06:44
cialis bestellen probe

kaiser cialis price
cialis a vendr

cialis auf rezept kaufen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 06:56
caverta levitra cialis

farmaci online cialis
cheap cialis online

immagration specialist uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 07:18
look here pfizer cialis 50mg

cost for cialis 10mg
tarif du cialis 5mg

cialis generici comprano
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 07:52
cialis anglais

comparer prix cialis
ajax cialis online

what is buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NazarGeods 2020-08-23 09:23
take cialis on airplane

online cialis

buy generic cialiscialis dosage for

cialis online

generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EwaGeods 2020-08-23 09:32
i use it cialis tablet

cialis cheap

online cialiscialis 40mg generico

cialis online

cialis onlineefectos de cialis en la muje

cheap cialis online

cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RuslanGeods 2020-08-23 09:44
viagra generico impotencia

viagra canada

buy viagra onlinecan i buy viagra in a chemist

viagra

viagra cheapviagra pour femme plaisir

viagra without doctor prescription

viagra cheapforum buy viagra

viagra generic

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 09:50
very good site cialis costs

generic cialis
cialis 20 mg 12 tabl preis

what is buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SofiyaGeods 2020-08-23 09:55
viagra professional canada

viagra coupon

cheap viagraprescript ion cialis cheap usa

cheap cialis online

buy generic cialisgenerique cialis 5mg

cheap cialis

cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JulionGeods 2020-08-23 10:07
cialis dove comprare

generic cialis online

buy cialis onlinehelp putting a business plan together

ed pills

generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 10:07
real cialis vs generic cialis

cialis 10 mg forum
cialis blogs

puedo tomar cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BlyGeods 2020-08-23 10:18
whats the best short term loan

no fax payday loans

online payday loansbuy viagra in nz from nz

sildenafil 100mg tablets buy online

where to buy sildenafil 20mgbestellen sie cialis ec online

buy cialis online

cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FloraGeods 2020-08-23 10:30
viagra tab with price

generic viagra without a doctor prescription

generic viagra without a doctor prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IsatuGeods 2020-08-23 10:41
cialis professional prices

buy generic cialis

buy generic cialiscost for 30 days of cialis

buy cialis online

generic cialiscustom writings com complaints

discount viagra

viagra cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GucwaGeods 2020-08-23 10:52
cialis nose bleeds

buy cialis online

buy generic cialiscompra de medicina de cialis

buy cialis online

buy cialiscialis low price canada

buy generic cialis

cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 11:14
cialis 5 mg from germany

cheap cialis
generisches cialis 50mg

cialis online uk quick
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FeofilGeods 2020-08-23 11:26
erfahrungen mit cialis forum

cialis for sale

discount cialiscialispil lekauf

online cialis

generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TimurGeods 2020-08-23 11:49
can you buy viagra stores

viagra cheap

buy viagraaustralia viagra discounts

generic viagra

buy viagraviagra without prescription uk

buy viagra

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VeraGeods 2020-08-23 12:00
cialis viagra best price

buy viagra

viagra super active plus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SelivanGeods 2020-08-23 12:16
0bcc31 viagra 4 compresshttps://viagratodaybest.com/ how to buy viagra in australiahttps://viagratodo20.com/ enter site canada meds viagrahttp://viagrauyr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 12:21
differenze cialis levitra

cialis
cheap cialis online

commander cialis en france
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FrerichsGeods 2020-08-23 12:32
cc0031 legitimate custom writing serviceshttps://edpillsnews20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 12:44
cialis one day dov

cialis price nz
cialis okay for women

cialis buying canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VikaGeods 2020-08-23 12:46
f4d731 feamal viagra ukhttp://viagraeuw.com/ viagraproben freier auhttps://viagrahere20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 12:55
cialis 20 mg gnstig

buy cialis online
cialis 20mg 20 stck

cialis filmtabletten 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NataGeods 2020-08-23 13:02
5f7531 buy custom reportshttps://edpillsnews20.com/ i need a cash advance todayhttp://loansoloie.com/ generique viagra francehttps://sildenonline.com/ can cialis cause sleeplessnesshttps://ssupercialisever.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZinaidaGeods 2020-08-23 13:16
440931 viagra casual usehttps://sildenonline.com/ cialis cheapest online salehttps://ssupercialisever.com/ assunzione viagra cialishttp://viagener2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CalvynGeods 2020-08-23 13:32
930a31 le viagra moins cherhttp://viagraoier.com/ overnight delivery viagrahttps://viagraonline20up.com/ name brand viagra from canadahttps://viagraonlinegfsd.com/ viagra sales in uaehttps://viagratodaybest.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 13:40
can cialis cause impotence

cialis auf rezept kaufen
cost comparison for cialis

top us pharmacy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KunkaGeods 2020-08-23 13:47
244831 follow link viagra on linehttp://viagraeuw.com/ best sites order viagrahttps://viagrahere20.com/ sams pharmacy viagra priceshttp://viagraoier.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 13:51
kp cialis p ntet

cialis
cialis okay for women

cialis 20 mg 12 tabl preis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AvdiiGeods 2020-08-23 14:02
238931 il viagra donnhttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TosyaGeods 2020-08-23 14:17
922231 site de vente de cialishttps://cialishowmuch.com/ cialis by mailhttp://cialisooie.com/ pharmacy in uk cialishttps://cialistodo2020.com/ order cialis online not fakehttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SvetaGeods 2020-08-23 14:32
411631 buy brand viagra overnighthttps://viagratodo20.com/ viagra medicine usehttp://viagrauyr.com/ viagra effectivehttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HakesGeods 2020-08-23 14:48
238931 generic viagra sold in ushttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IyoGeods 2020-08-23 15:02
7bfb31 amazon generic viagrahttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VitalinaGeods 2020-08-23 15:17
7bfb31 i need someone to help me write a business planhttps://edpillsnews20.com/ personal loans bad credithttp://loansoloie.com/ buy 1 viagra gold pillhttps://sildenonline.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 15:21
usefull link getting cialis

only now original brand cialis
acquisto cialis 10 mg

puedo tomar cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 15:32
cialis brands india

just try 5mg cialis samples
generic cialis online

cialis a vendr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # YuliyaGeods 2020-08-23 15:32
972931 consigli viagra genericohttps://sildenonline.com/ usefull link where buy cialishttps://ssupercialisever.com/ rabatt viagra kanadahttp://viagener2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SalusGeods 2020-08-23 15:48
244831 cialis retailhttp://cialishhqoeur.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JalkutGeods 2020-08-23 16:03
3cfd31 india pharmacies viagrahttps://viagratodo20.com/ precio de viagra en andorrahttp://viagrauyr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdikGeods 2020-08-23 16:17
3cfd31 vente pillule cialishttp://cialisuqpor.com/ cialis canada womenhttp://cialisuqwc.com/ picture of generic cialis pillhttp://cialisuyew.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 16:17
best way to order cialis

cialis online
comprar generico do cialis

cialis generico collaterali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AtaGeods 2020-08-23 16:32
972931 free sample viagra cialishttp://viagraoier.com/ natural products like viagrahttps://viagraonline20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AvdeevGeods 2020-08-23 16:47
972931 cialis generique site fiablhttps://cialistodo2020.com/ cialis rezeptfrei 10mghttp://cialisuqpor.com/ cialis us super pharmacyhttp://cialisuqwc.com/ only here how much is cialishttp://cialisuyew.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LagardGeods 2020-08-23 17:02
3cfd31 pharmacy discount card cialishttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KolbiGeods 2020-08-23 17:22
3fa831 viagra on the street costhttps://viagratodaybest.com/ tarif du viagra en pharmaciehttps://viagratodo20.com/ viagra theme songhttp://viagrauyr.com/ foro comprar viagra sin recetahttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 17:25
cialis crise cardiaque

cialis online
cialis

cialis diario opinion
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 17:36
order cialis online overnight

cheap cialis
cialis canada commercial

cialis 5 mg non gnrique
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RostislavaGeods 2020-08-23 17:37
638431 sconto online di cialishttps://cialishowmuch.com/ forum cialis generico onlinehttp://cialisooie.com/ cialis falsohttps://cialistodo2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NadyaGeods 2020-08-23 17:54
6e4731 try it generic cialis 10 mghttp://cialisuyew.com/ cialis kaufen europahttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoeGeods 2020-08-23 18:08
930a31 visit web site cost of viagrahttps://viagrahere20.com/ viagra kidshttp://viagraoier.com/ buy viagra on line phone orderhttps://viagraonline20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FyodorGeods 2020-08-23 18:24
f4d731 rambaxy viagrahttps://viagratodaybest.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AlaGeods 2020-08-23 18:38
f4d731 generic cialis in bangkokhttps://cialistodo2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 18:43
only for you cialis canada

generisches cialis 50mg
cialis mexico df

cialis suisse forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 18:54
cialis auswirkungen

cialis 10mg or 20mg
very good site cialis costs

comprar generico do cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BradlieGeods 2020-08-23 19:05
c82831 cialis sin receta 200http://cilapharm.com/ page custom writings complete orderhttps://edpillsnews20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 19:17
cialis available in india

buy cialis
cialis bestellen probe

generisches cialis 50mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidGeods 2020-08-23 19:19
5f7531 effect of cialis on orgasmhttp://ciaviagogogo.com/ only now get cialishttp://cilapharm.com/ write my assignments for hdip assignmenthttps://edpillsnews20.com/ instant approval personal loanhttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ArenowaGeods 2020-08-23 19:35
440931 viagra prix foruhttp://viagener2020.com/ viagra et dopaghttp://viagraaqwe.com/ prix viagra en pharmacie marochttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 19:39
click here take cialis

immagration specialist uk
cialis sales nz

four 5 mg cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SusannaGeods 2020-08-23 19:50
6f5631 wow look it cialis cialishttps://cialishowmuch.com/ online cialis 5mghttp://cialisooie.com/ cialis price in hkhttps://cialistodo2020.com/ cheapest cialis generic 10 mghttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RozaGeods 2020-08-23 20:04
930a31 cialis kosten schweizhttps://ssupercialisever.com/ generic viagra mastercardhttp://viagener2020.com/ viagra for sale vancouver bchttp://viagraaqwe.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 20:12
mail order cialis online

generisches cialis 50mg
cialis erkltung

online consultation cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GordiiGeods 2020-08-23 20:19
a75631 price cialis at tescohttp://cialisyytr.com/ cialis blutdrucksenkerhttp://ciaviagogogo.com/ cialis jelly online overnighthttp://cilapharm.com/ business plan ghost writerhttps://edpillsnews20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NatashaGeods 2020-08-23 20:34
922231 order 5 cialishttp://cialisuqwc.com/ cialis 60 mg dosehttp://cialisuyew.com/ click now low cost cialishttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 20:35
only for you cialis canada

generic cialis online
buy cialis online

brand cialis our price 794
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MatkoGeods 2020-08-23 20:50
659e31 best thing take viagrahttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 20:58
puedo tomar cialis

cialis price nz
acheter du cialis en espagne

cialis jelly mist canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ErikGeods 2020-08-23 21:04
411631 vendita cialis san marinohttp://cialishhqoeur.com/ cialis generic lowest pricehttps://cialishowmuch.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 21:09
generic versions of cialis

cialis 20mg lilly acheter
buy generic cialis

cialis free samples australia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VockGeods 2020-08-23 21:20
383131 only today cialis injectablehttps://ssupercialisever.com/ to buy viagra online ukhttp://viagener2020.com/ active online viagra uk superhttp://viagraaqwe.com/ buy viagra per tablethttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OdincovaGeods 2020-08-23 21:34
cc0031 click now viagra by mail orderhttp://viagrayqdd.com/ compre espaa viagrahttp://vigraweuy.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BorbatGeods 2020-08-23 21:50
638431 female viagra im flugzeughttps://viagraonline20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 21:54
online pharmacy for cialis

cialis
cheap cialis online

cialis a vendr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MiesnerGeods 2020-08-23 22:04
440931 buy cheap discount cialishttp://cialisuqpor.com/ achat cialis rapidehttp://cialisuqwc.com/ cialis luxemburg rezeptfreihttp://cialisuyew.com/ ou acheter du cialis pas cherhttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LyllahGeods 2020-08-23 22:20
cc0031 india best viagrahttp://viagener2020.com/ free viagra nhshttp://viagraaqwe.com/ we use it viagra 10mghttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LyllahGeods 2020-08-23 22:22
do buy viagra online

viagra generic

viagra genericwe choice discount real viagra

viagra

buy viagra onlineviagra non ha funzionat

online viagra

cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # WaisnerGeods 2020-08-23 22:34
ab5831 professional business plan writershttps://edpillsnews20.com/ bad credit loan tenanthttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UranijGeods 2020-08-23 22:46
can buy viagra nz

viagra

buy generic viagraviagra cost in india

viagra without a doctor prescription canada

online doctor prescription for viagraviagra causa sordera

viagra cheap

buy viagranatural supplement viagra

viagra online

viagra canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ArijahGeods 2020-08-23 22:50
097831 what is max dosage for cialishttp://cialisuqpor.com/ brand cialis perth australiahttp://cialisuqwc.com/ best no prescription cialishttp://cialisuyew.com/ buy cialis in rigahttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 22:50
cialis generic online forum

cialis generic online forum
cialis mexico df

2 original cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LilyaGeods 2020-08-23 23:05
acca31 cialis durante la noche en azhttps://cialisdoitnow.com/ order cialis 10 mghttp://cialishhqoeur.com/ just try cialis softhttps://cialishowmuch.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LilyaGeods 2020-08-23 23:07
cialis generico toma diaria

generic cialis

buy cialis onlinebuy cialis cyprus

cheap cialis

buy generic cialisvendita libera cialis generico

buy generic cialis

cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 23:13
cialis 4x20mg

cheap cialis online
cheap cialis

cialis suisse forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RuslanGeods 2020-08-23 23:20
f4d731 buy brand viagra overnighthttps://viagratodo20.com/ viagra forumhrhttp://viagrauyr.com/ generic viagra without rxhttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RuslanGeods 2020-08-23 23:22
f4d711 viagra levitra togetherwhere can i buy viagra over the counterenter site soft viagra tabletsviagra cheapnebenwirku ngen viagra 100mgbuy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LegaGeods 2020-08-23 23:36
5f7531 20 mg cialis baratos en ukhttps://cialistodo2020.com/ cialis comment ca marchehttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MilcahGeods 2020-08-23 23:37
6f5611 truth viagra aboutcheap viagraviagra 8000mg plviagra couponacheter cialis usbuy cialis onlinecialis dosering flashbackcialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CrewsGeods 2020-08-23 23:52
638411 nz online sales viagraviagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RayanneGeods 2020-08-24 00:06
cc0031 the best choice super cialishttp://cialisuyew.com/ tabs buy cialishttp://cialisyytr.com/ cialis similarhttp://ciaviagogogo.com/ cialis super active italianohttp://cilapharm.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CairnsGeods 2020-08-24 00:08
843e11 real cialis online canadabuy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AgnesaGeods 2020-08-24 00:20
5f7531 is ordering cialis legalhttp://cilapharm.com/ best online assignment helphttps://edpillsnews20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AgnesaGeods 2020-08-24 00:22
5f7511 cialis mal di schienabuy generic cialisbusiness plan writers in detroit michiganviagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 00:32
cialis auswirkungen

blogs cialis professionnel
cheap cialis

cialis generic online forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZaharovGeods 2020-08-24 00:35
0bcc31 wow viagra buyhttp://viagrayqdd.com/ generic viagra soft 50mghttp://vigraweuy.com/ cheap cialis prices canadahttps://cialisdoitnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZaharovGeods 2020-08-24 00:37
0bcc11 viagra les effetonline viagraonly today viagra samplebuy viagracialis to salescialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KirillGeods 2020-08-24 00:50
7bfb31 viagra dure combien de temphttp://vigraweuy.com/ pharm support cialis orderhttps://cialisdoitnow.com/ cialis y tadalafilhttp://cialishhqoeur.com/ 10 mg cialis pricehttps://cialishowmuch.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KirillGeods 2020-08-24 00:53
7bfb11 viagra 50 mg price walgreensviagra couponcheap 2 5 mg cialisbuy generic cialismedikamen t cialis 20mgcialis onlinecialis mas alcoholgeneric cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZhoraGeods 2020-08-24 01:05
411631 uk viagra for menhttps://viagratodaybest.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 01:05
buy cialis 20mg tabs online

cialis 10 mg forum
cialis generic 10mg no rx

vendita online cialis lilly
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZhoraGeods 2020-08-24 01:07
411611 prescription de viagrageneric viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AprelGeods 2020-08-24 01:19
0bcc31 only now purchase cialishttp://cialisooie.com/ can a woman take cialishttps://cialistodo2020.com/ cialis original pas cherhttp://cialisuqpor.com/ cialis de 05mghttp://cialisuqwc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AprelGeods 2020-08-24 01:22
0bcc11 en mexico donde comprar cialiscialis onlinecialis generico en valenciacialis onlinecialis dose dailycialiscialis pill cuttercialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PalmerGeods 2020-08-24 01:35
be0031 cialis for very cheaphttp://ciaviagogogo.com/ cialis 30lu tablet 20mghttp://cilapharm.com/ princes trust help with your business planhttps://edpillsnews20.com/ installment loans online in texashttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PalmerGeods 2020-08-24 01:38
be0011 cialis 20mg lilly achetegeneric cialiswhat is cialisbuy generic cialiscustom assignmentgeneric viagrapersonal loan by tomorrowpayday loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 01:39
insurance cialis without

cialis auswirkungen
venta cialis 20 mg chile

cialis mejor viagr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PashaGeods 2020-08-24 01:50
440931 achat viagra en andorrehttps://viagraonline20up.com/ 20mg generic viagrahttps://viagraonlinegfsd.com/ how is viagra usedhttps://viagratodaybest.com/ viagra for sale oz pillshttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PashaGeods 2020-08-24 01:52
440911 natural viagra alterativesonline viagraviagra comment procurerviagraviagra vorteile nachteileonline viagraviagra femininbest place to buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 02:02
only now original brand cialis

online cialispillen
generic cialis online

cialis levitra bilder
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SibrianGeods 2020-08-24 02:06
7bfb31 cheapest viagra sampleshttp://viagrayqdd.com/ viagra et generiquehttp://vigraweuy.com/ cialis sale cheaphttps://cialisdoitnow.com/ lilly cialis falschunghttp://cialishhqoeur.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SibrianGeods 2020-08-24 02:09
7bfb11 buying viagra online cheapbuy viagracheap viagra super activeviagra genericcan i take valium with cialisonline cialiscialis pill splittingbuy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RayganGeods 2020-08-24 02:20
7bfb31 generic viagra overnight ukhttps://viagraonline20up.com/ discount viagra without rxhttps://viagraonlinegfsd.com/ buy softtabs viagrahttps://viagratodaybest.com/ cheap brand viagra online besthttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RayganGeods 2020-08-24 02:23
7bfb11 best time have viagraviagraviagra sans prescriptiongeneric viagracan you buy viagra in vietnamviagraprice viagra superdrugbest place to buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VieuGeods 2020-08-24 02:50
ab5831 name brand viagra on salehttps://sildenonline.com/ cialis probenhttps://ssupercialisever.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MartaGeods 2020-08-24 02:52
0bcc11 usefull link viagra on womenviagra genericorder cialis mastercardcheap cialis onlinecialis mangeneric cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AdesGeods 2020-08-24 03:05
6f5631 viagra in local drug storehttps://viagratodaybest.com/ low cost viagra professionalhttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AdesGeods 2020-08-24 03:09
6f5611 viagra for men cheapest pricesviagra onlinetypes of viagra ukviagra prescription online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 03:09
we choice cialis for woman

cialis 5 mg quelle est le prix
cialis 5mg generico

cialis price goodrx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AkindinGeods 2020-08-24 03:20
659e31 posologie viagra 100http://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 03:32
cialis canada commercial

cialis online
cialis 5 mg 28 stck preis

cialis lilly 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LilyaGeods 2020-08-24 03:35
ab5831 loan lenders only for bad credithttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 03:44
cialis at 40mgs

cialis and bph
cialis generic 10mg no rx

cheap cialis from china view
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UrvanGeods 2020-08-24 03:50
be0031 in vendita pillole di cialishttp://cilapharm.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MiroslavGeods 2020-08-24 04:06
6f5631 cialis ebay co ukhttps://ssupercialisever.com/ who can subscribe viagrahttp://viagener2020.com/ viagra einzeln bestellenhttp://viagraaqwe.com/ shop for viagrahttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 04:17
very good site cheap cialis

cialis
cialis crise cardiaque

kaiser cialis price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PranshiGeods 2020-08-24 04:22
972931 cialis generic free shippinghttp://cialishhqoeur.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidGeods 2020-08-24 04:46
6e4731 buying viagra londonhttp://viagraeuw.com/ pillole viagra donnehttps://viagrahere20.com/ how force buy viagra usa superhttp://viagraoier.com/ viagra for men in canadahttps://viagraonline20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AlimGeods 2020-08-24 05:12
972931 pfizer online viagrahttp://viagraoier.com/ viagra legal buy linehttps://viagraonline20up.com/ buy viagra mauritiushttps://viagraonlinegfsd.com/ todo sobre viagrahttps://viagratodaybest.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IlinGeods 2020-08-24 05:27
383131 just try cialis pharmacyhttp://cialisooie.com/ usefull link samples of cialishttps://cialistodo2020.com/ generic cialis directionshttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AbdouGeods 2020-08-24 05:42
659e31 comment acheter du viagrahttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 06:17
how much is cialis uk

cialis rezeptfrei apotheke
cheap cialis online

follow link cialis soft shop
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 06:42
cialis online tadalafil

cialis generic online forum
buy generic cialis

cialis rezeptfrei apotheke
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 06:53
top us pharmacy cialis

cialis tablets singapore
generic cialis online

10mg cialis billig
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 07:50
big discount of cialis

pressure blood daily cialis
cost comparison for cialis

just try 5mg cialis samples
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 09:54
look there cialis dosage

flomax cialis
compra cialis chile

cialis auf rezept kaufen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 10:38
cialis 20mg reviews

only now original brand cialis
acheter du cialis en espagne

achat cialis marseille
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 11:12
cialis mexico df

cheap cialis
cheap cialis brand name 10mg

cialis generic 10mg no rx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 11:46
cialis once day generico

cialis 20mg rezeptfrei
caverta levitra cialis

cialis jelly mist canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 12:09
cialis at 40mgs

buy generic cialis
buy cialis online

four 5 mg cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 12:53
cialis e levitr

comparer prix cialis
rx cialis precio bajo

cialis jaune
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 13:16
cialis over the counter in us

generic cialis
cialis 5 mg from germany

cialis 10 ou 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 13:39
only for you cheap cialis

cialis from canada daily
cialis generique brevet

cialis 20mg 20 stck
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 15:19
virgin should i use cialis

can i take cialis and flowmax
click here purchase cialis

buy generic cialis cipla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 15:53
try it cialis medication

buy generic cialis
cialis crise cardiaque

cialis daily use average cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 17:01
cialis price nz

cheap cialis
buy generic cialis

flomax cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HepaGeods 2020-08-24 17:31
viagra prix pharmacie belgique

viagra cheap

viagra cheapvendo viagra en barcelona

can you buy viagra over the counter

where can i buy viagra over the counterday take every safe viagra

buy viagra

viagra cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VitaniGeods 2020-08-24 17:54
what is best generic viagra

buy viagra

cheap viagradescuento grande de cialis

buy generic cialis

generic cialiscomprar cialis en nueva york

cialis

online cialiscialis generic women

buy cialis online

online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KahaanGeods 2020-08-24 18:20
uk cialis generico

cheap cialis online

buy cialisinexpensi ve cialis pharmacy

buy cialis online

generic cialisgeneric cialis

cheap cialis

buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CleteGeods 2020-08-24 18:32
viagra frauen

online viagra

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BlancasGeods 2020-08-24 18:44
probe viagra alternative

buy generic viagra

buy viagra onlineque tal sale el viagra

viagra

viagraviagra cialis it

online viagra

buy viagra onlinepoppers as viagra

online viagra

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RajkGeods 2020-08-24 18:54
cialis livraison rapide paris

online cialis

buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 18:58
cialis uk pills

very good site cialis costs
cialis 5 mg buy brand

online consultation cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MagyGeods 2020-08-24 19:06
we choice generic viagra uk

buy viagra

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 19:16
mail order cialis online

kp cialis p ntet
cialis

i use it cialis dose
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BraunGeods 2020-08-24 19:18
viagra sicher online kaufen

viagra

viagra cheaponline viagra canada generic

buy viagra online

buy generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LozannaGeods 2020-08-24 19:29
il viagra e mutuabil

buy viagra

online viagrawhat is soft viagra tabs

viagra generic

viagra cheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # YulyaGeods 2020-08-24 20:03
us viagra online prescription

cheap viagra

viagraonly now viagra canda

viagra without doctor prescription

buy generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BlakleyGeods 2020-08-24 20:14
cialis echtheit prfen

discount cialis

discount cialiscialis generic cheapest china

how long for cialis to work

cialis pricecialis ist es sicher

cialis

online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SelinaGeods 2020-08-24 20:26
buy viagra in hawaii

canadian viagra

generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LilyaGeods 2020-08-24 20:38
viagra generico in commercio

viagra without a doctor prescription canada

viagra without a doctor prescription usaratiopharm viagra

viagra sale

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VitusyaGeods 2020-08-24 20:50
write my book

viagra generic

viagra onlinegeneric viagra usa fedex

sildenafil prices in canada

sildenafil citrate tablets 100mgcialis coupon

buy cialis

buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ModerataGeods 2020-08-24 21:01
viagra pfizer online australia

buy viagra

buy viagracialis soft acquisto

buy cialis

cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CaddelGeods 2020-08-24 21:13
7bfb31 viagra cialis prix pharmaciehttps://sildenonline.com/ acquistare il cialis onlinhttps://ssupercialisever.com/ buy a literature reviewhttps://tabserectilecheap.com/ viagra cardhttp://viagener2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ShattoGeods 2020-08-24 21:28
6f5631 cialis pennsylvaniahttp://cialisuqwc.com/ buy cialis tablets ukhttp://cialisuyew.com/ only now 5mg cialis ukhttp://cialisyytr.com/ cialis aus hollandhttp://ciaviagogogo.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RylinGeods 2020-08-24 21:44
097831 only here cost of daily cialishttps://genericedpills20.com/ cialis europa kaufenhttps://genericialis20up.com/ cialis ordine speditohttps://itcialis20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BossGeods 2020-08-24 21:58
3cfd31 professional business plan writers in chicagohttps://tabserectilecheap.com/ canada from generic viagrahttp://viagener2020.com/ viagra over the counter mexicohttp://viagraaqwe.com/ taladafil generic viagra pillshttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AgafiyaGeods 2020-08-24 22:13
53e931 cialis viagra levitra adhttp://viagener2020.com/ viagra 25 effetthttp://viagraaqwe.com/ viagra wikihttp://viagraeuw.com/ coste de la viagrahttps://viagrafornow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SelifanGeods 2020-08-24 22:28
8bdb31 banana viagrahttp://viagener2020.com/ erfahrungsberic ht viagra frauhttp://viagraaqwe.com/ where i get viagra in indiahttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # WiandGeods 2020-08-24 22:45
3fa831 very good site cialis sales ukhttps://cialistodo2020.com/ cialis farmaco per impotenzahttp://cialisuqpor.com/ canadian generic cialis pagehttp://cialisuqwc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DioninaGeods 2020-08-24 23:00
922231 look here cialis soft tabletshttp://cialisuyew.com/ generika cialishttp://cialisyytr.com/ prezzo cialis in italiahttp://ciaviagogogo.com/ brand cialis our price 794http://cilapharm.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DizonGeods 2020-08-24 23:14
440931 reliable cialis onlinehttp://cialisuyew.com/ buy brand name cialis 20 mghttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MakarGeods 2020-08-24 23:30
3cfd31 we use it generic viagra indiahttps://viagraonlinegfsd.com/ 100mg tablets of viagrahttps://viagrashippingtoday.com/ cheap viagra paypalhttps://viagrasupertreat.com/ viagra generici del farmacohttps://viagratodaybest.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # YaroslavaGeods 2020-08-24 23:45
930a31 venta de viagra gibraltarhttp://viagraeuw.com/ prix viagra rose en indehttps://viagrafornow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MakarGeods 2020-08-25 00:00
244831 buy viagra like covent gardenhttp://viagrayqdd.com/ viagra come acquistarlohttp://vigraweuy.com/ vippspharmacies net viagrahttps://cheapandbestonline20.com/ cialis walmart pricehttps://cialisactivesupers.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AkinfGeods 2020-08-25 00:14
acca31 cialis generico dove comprarlohttp://cialisyytr.com/ online purchase of cialishttp://ciaviagogogo.com/ cialis legal deutschlandhttp://cilapharm.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JoevonGeods 2020-08-25 00:40
930a31 cheap prices for writinghttps://edpillsnews20.com/ viagra generico andorrahttps://frviagrafrance.com/ generic cialis nederlandhttps://genericedpills20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TisaGeods 2020-08-25 00:55
6e4731 we choice viagra master cardhttps://viagrashippingtoday.com/ viagra 100mg prijshttps://viagrasupertreat.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NazarGeods 2020-08-25 01:10
751831 viagra uberweisung kaufenhttp://viagrayqdd.com/ venta de viagra donde comprarhttp://vigraweuy.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IylaGeods 2020-08-25 01:25
097831 dr daily cialis pillhttp://cialisyytr.com/ quanto costa il cialis 20 mhttp://ciaviagogogo.com/ buying cialis in mercury drugshttp://cilapharm.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ConleyGeods 2020-08-25 01:40
444031 cialis innemenhttp://cilapharm.com/ best book review writerhttps://edpillsnews20.com/ viagra sale edmontonhttps://frviagrafrance.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GulbraaGeods 2020-08-25 01:55
7bfb31 can buy viagra philippineshttps://viagraonline20up.com/ viagra 50mg for salehttps://viagraonlinegfsd.com/ buy real viagra pills in usahttps://viagrashippingtoday.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MiloslavaGeods 2020-08-25 02:25
7bfb31 viagra without a preshttps://viagrahere20.com/ viagra for sale by the pillhttp://viagraoier.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LevGeods 2020-08-25 02:40
3cfd31 viagra 100mg young menhttps://viagrasupertreat.com/ man dies of viagra overdosehttps://viagratodaybest.com/ vente de viagrahttps://viagratodo20.com/ viagra generichttp://viagrauyr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RogovaGeods 2020-08-25 02:55
440931 viagra tableta pastillahttps://viagrasupertreat.com/ only here real viagrahttps://viagratodaybest.com/ comprar viagra online espanahttps://viagratodo20.com/ cheap viagra online auhttp://viagrauyr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VladilenGeods 2020-08-25 03:10
6e4731 cialis tabletas 5 mghttps://genericedpills20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GalyaGeods 2020-08-25 10:48
cialis fee online

generic cialis

cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IraidaGeods 2020-08-25 11:24
6f5631 visit our site buy cialis ukhttps://itcialis20.com/ viagra pour femme 2012https://itsviagranew.com/ viagra south african priceshttps://kaufenvia20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LanaGeods 2020-08-25 11:39
ab5831 buying legit viagra onlinehttp://viagraaqwe.com/ much does prescription viagrahttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JamiyaGeods 2020-08-25 12:07
411631 viagra suppliers in australiahttps://viagraonline20up.com/ viagra from india sildenafilhttps://viagraonlinegfsd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BurrupGeods 2020-08-25 17:54
if u take 2 cialis pills

generic cialis

buy cialisdo my homwork

generic cialis

cialis onlineviagra law

viagra without doctor prescription

viagra genericviagra dosage food

viagra online

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AlyaGeods 2020-08-25 18:22
930a31 generico viagra em portugalhttp://viagrayqdd.com/ viagra preisgnstighttp://vigraweuy.com/ forum achat viagra en lignhttps://cheapandbestonline20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CarrellGeods 2020-08-25 18:37
244831 buy online viagra to cheaphttps://sildenonline.com/ order cialis discounthttps://ssupercialisever.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FaolanGeods 2020-08-25 18:52
340f31 buy cialis viagra canadahttps://frviagrafrance.com/ problems with generic cialishttps://genericedpills20.com/ cialis kaufen polenhttps://genericialis20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AistovaGeods 2020-08-25 19:08
3ff231 viagra le plus efficacehttps://viagraonline20up.com/ canada shipping viagrahttps://viagraonlinegfsd.com/ viagra masculinohttps://viagrashippingtoday.com/ viagra tablets lahorehttps://viagrasupertreat.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EvelinaGeods 2020-08-25 19:22
097831 malaysia viagra onlinehttps://viagratodo20.com/ cialis vs viagra forum triedhttp://viagrauyr.com/ viagra pour homme achathttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PolinaGeods 2020-08-25 19:39
3cfd31 viagra per cervellhttps://kaufenvia20.com/ payday loans keep ringing my workhttp://loansoloie.com/ write my book reporthttps://pillsonlinebest2.com/ kong viagra in honghttps://sildenonline.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LeshaGeods 2020-08-25 19:53
659e31 custom writings discount codehttps://pillsonlinebest2.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LiyaGeods 2020-08-25 20:07
acca31 prices for viagra at walmarthttp://viagrauyr.com/ viagra costumeshttp://viagrayqdd.com/ buy online viagra tablethttp://vigraweuy.com/ only here original viagrahttps://cheapandbestonline20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KaazGeods 2020-08-25 20:22
5ad031 book report serviceshttps://tabserectilecheap.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OdaiGeods 2020-08-25 20:37
3bdb31 viagra nebenwirkungen 100http://viagraeuw.com/ viagra soft tab us shippinghttps://viagrafornow.com/ buy viagra from usa onlinehttps://viagrahere20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TuvimGeods 2020-08-25 20:52
276831 cialis original ohne rezepthttp://cialisuqwc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VladilenGeods 2020-08-25 21:07
843e31 cheap brand viagra canadahttps://viagratodo20.com/ how do i get viagra sampleshttp://viagrauyr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IndiaGeods 2020-08-25 21:22
972931 where buy cialishttp://cialisyytr.com/ enve muestras cialishttp://ciaviagogogo.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SemyonGeods 2020-08-25 21:38
444031 generic viagra formulahttps://viagrasupertreat.com/ blue and white viagra pillshttps://viagratodaybest.com/ viagra 4 lesshttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AgafiyaGeods 2020-08-25 21:53
444031 classic tabs viagra referencehttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZhannaGeods 2020-08-25 22:08
444031 click now buy branded cialishttps://ssupercialisever.com/ buy assignments online australiahttps://tabserectilecheap.com/ viagra frau berichthttp://viagener2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AmireGeods 2020-08-26 11:52
cialis in contrassegno

generic cialis online

generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie