STRONA ARCHIWALNA

Nigdy jej nie zatrzymasz - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

poniedziałek, 29 wrzesień 2014 20:17

Nigdy jej nie zatrzymasz

Napisał 

"Bosko tak było nam, czy to nie mogło trwać?" Śpiewa Ewa Farna w piosence "Tajna Misja". Ładnie śpiewała, tańczyła, fajnie zrobiona; a na koniec teledysku (z lokowaniem francuskiego produktu samochodopodobnego), złośliwie zostawiła przystojnego chłopa na odludziu i odjechała. Pewnie w krzakach czekała laweta przystosowana do francuskich aut; no cóż, prawdziwy facet jeździ tylko koreańcem, jak ja.

Lew w klatce

Byłem tak smutny, że się nawet nie zdenerwowałem. George Clooney wczoraj się ohajtał... co to się porobiło z tym światem? Ostatni wolny mężczyzna złapany na lasso ciasnej okrutnej? Lew wzbudza podziw, gdy żyje na wolności gdzie dostojnie żyje i umiera, a zamknięty w klatce traci swą dumę.
To wielki cios dla nas, prawdziwych braci samców. Jedyny promyk nadziei dla nas to ten, że ohajtał się z nią dla kasy; to potrafię zrozumieć. Ale jeśli dla ciasnej okrutnej, nie wybaczę mu tego nigdy.

Więc, czy mogło to trwać? Nie, nie mogło. "Pod kopułą" to świetna książka Kinga, a także całkiem fajny serial zrobiony na jej pomyśle. Miasteczko zostaje przykryte przezroczystą kopułą, która nic nie przepuszcza. Pod nią toczy się zwykłe życie, pełne tajemnic i skrywanych namiętności. I gdy tak wieczorem patrzę w niebo, analogia nasuwa się sama; my też żyjemy pod kopułą, tylko w trochę większej skali. I owszem, można ją przekroczyć, ale to zabawa tylko dla nielicznych jednostek.

Nie zatrzymasz przyjemności

Pod tą kopułą, gdzie jesteśmy zamknięci jak rybki w akwarium, by zewnętrzne warunki nas nie zadusiły, toczy się gra pełna namiętności i tajemnic. Jedną z nich, szeroko opisywanych w książkach od psychologii i medycyny, jest zjawisko habituacji i tachyfilaksji. Każdy bodziec zewnętrzny musi osłabnąć, KAŻDY. Piszę o tym wielokrotnie, bo to zmienia dosłownie wszystko. Te niezwykłe zjawisko widać najczęściej wtedy, gdy oglądam jakąś fajną, "ruszającą" mnie piosenkę. Po czterdziestym odtworzeniu mam jej dość, a przy pierwszych dziesięciu mocno na mnie wpływała. Każdy bodziec (facet, kobieta) który na nas wpływa, będzie coraz słabiej przez nas odbierany, a z czasem pojawi się poczucie że w ogóle na nas nie działa. Tego prawa nie da się w żaden sposób ominąć.

Odpowiem więc na pytanie Pani Ewuni, a odpowiedź nie spodoba się wychowanym na romantycznych bzinach i solonych solą drogową chipsach zapasionym nastolatkom; Nie, to nie mogło trwać. Na tym świecie nie można zatrzymać przyjemności - wiem że wielu zdesperowanych Panów, hajtających się by mieć zapewniony wieczorny seks, nie uwierzy mi. Nie uwierzysz mi, to uwierzysz za dwa, trzy lata jak nieustająca migrena wieczorna Twojej małżonki zmasakruje Twoje jądra. Im mocniej chcemy zatrzymać przyjemność, tym bardziej mniejszy ma na nas wpływ. Można kombinować, stosować triki (np. rozstawać się od czasu do czasu, narkomani i alkoholicy chodzą na detoks) ale prawo i tak nas przejedzie jak walec. Wszystko co nas kręci i rajcuje, daje przyjemność, ekstazę, euforię, traci na mocy z czasem bądź częstotliwością cieszenia się tym.

Ta jedna jedyna, wyśniona

Im bardziej jesteś nieszczęśliwy, tym bardziej wierzysz w to że gdy spotkasz tę jedyną, Twoje życie będzie przyjemnością. Zasilany obrazkami z teledysków, komedii romantycznych i opowieści kolegów wierzysz, że ta przyjemność będzie trwała wiecznie, że przepędzi nieszczęście i dół który odczuwasz. Pakerzy wierzą że gdy wyhodują na sobie mięso, będą szczęśliwi, a cwaniaczki że ilość zer na koncie da im poczucie spełnienia. Tachyfilaksja... Pamiętasz? Myślisz że złamiesz prawo według którego działa Twoje ciało i umysł? No cóż, nie Ty jeden. Później są depresje, złamane życia i dramaty. Ludzie myślą że coś z nimi nie tak, albo oskarżają przedmioty i inne osoby, które przecież miały dać wieczne szczęście. No cóż, nie ma tu winnych - winne jest tylko nieprawdziwe założenie, że coś, cokolwiek może Ci te spełnienie dać. Podziw ojca, matki, rodziny? Pieniądze? Wielki członek? Każdy utożsamia swoje szczęście z jakimś obiektem, który znajduje się na zewnątrz i w bliżej nieokreślonej przyszłości. A czym Ty się oszukujesz?

Te wszystkie rzeczy nie mają najmniejszych szans powodzenia. Szczęście to dwa nawyki - jeden to nauka życia tu i teraz (ludzie żyją i reagują nie a to co się naprawdę dzieje, a na swoje myśli i wspomnienia o tym), a drugi to nauka cieszenia się małymi rzeczami. To nie przyjdzie samo, musisz po to sięgnąć, trenować, wyrabiać nowe nawyki. Tylko wtedy możesz doznawać coraz większego poczucia satysfakcji i spełnienia - nic do tego nie mają mięśnie, luksusowe przedmioty, kobiety ani nawet rodzina. Nawyk trzeba stworzyć i dbać o niego, by był coraz silniejszy. Trzeba wykonać pracę, tym większą, im mocniej wierzymy że coś na zewnątrz da nam szczęście.

Bezustanny strach, na jawie i śnie

Szczęście jest Twoim sposobem patrzenia, a nie tym na co patrzysz. Masz je sam w sobie wypracować, a nie liczyć że nagle spadnie z nieba kobieta, da Ci szczęście i będziesz żył jak w raju. Pomyśl - jeśli ona da Ci szczęście (zakochanie, euforia, haj hormonalny) to będziesz się bezustannie bał że ona odejdzie, zabierze przyjemność którą kojarzysz z nią i jej bliskością - tą przyjemność od której jesteś uzależniony, nazywasz miłością. Na jawie i śnie będziesz tworzył w wyobraźni przerażające wizje, że ma kogoś, że właśnie daje komuś zadek. Strach i zazdrość sprawią, że będziesz w kiepskim stanie - będziesz despotą, który z całych sił pilnuje swojego blond przedmiotu, który daje mu szczęście. A jak odejdzie? Zostaniesz w stanie nieszczęścia sprzed związku, plus dojdą różne duchowe boleści; upokorzenie, poczucie bycia oszukanym oraz że Cię zostawiła, może zdradziła z kolegą, świadomość że jesteś w czymś gorszy, bezwartościowy. To ma być ten raj? Do tego dążysz? Obudź się ku... chłopie, to życie a nie bajka!

Jeśli nie wytworzysz w sobie co najmniej życzliwości i szacunku dla siebie, będziesz niewolnikiem ludzi bądź przedmiotów, które na chwilę dają Ci euforię. Nie masz w sobie poczucia przyjemności? Proszę bardzo, świat da Ci substytuty. Fajki zmniejszą lęk, alkohol pozwoli być radosnym i pełnym energii w towarzystwie, narkotyki zmienią Cię w cool gościa, do czasu aż zrąbiesz się w gacie w czyimś mieszkaniu, a dziewczyna poprawi Ci humor hormonami zakochania. A co później? Paliłem kilkanaście lat, więc wiem co piszę - fajki za chwilę relaksu rozwalą Ci płuca, zasmrodzą ciało, sprawią że będziesz się uśmiechał nakładając wargi na zęby, bo te będą obrzydliwe i wstrętne. Po czasie może przyjść rak, a na pewno obturacja płuc i bieda, bo fajki dziś to trzysta złotych miesięcznie. Po dziesięciu latach palenia, przepuściłeś nową fabię z salonu. Alkohol? Narkotyki? Chyba nie trzeba mówić o kacach, rozwalonym zdrowiu, zniszczonej rodzinie, wybitych zębach, konfliktach czy wreszcie więzieniu. Kobieta z którą się nie dopasowałeś? Idziesz pod most, a dzieciaka wychowuje "wujek" z tatuażami. Gdy nie wytworzysz w sobie szczęścia, w większości wypadków źle skończysz. W najlepszym będziesz maszyną do zarabiania na Tobie, bo nieszczęśliwi ludzie kupują chłam, by polepszyć sobie nastrój.

Pier... narcyz, za kogo on się uważa?

Szacunek i życzliwość wobec siebie, to wielka przyjemność - która nigdy nie mija. Nie mija dlatego, ponieważ jest naturalna, całkowicie przypisana człowiekowi od urodzenia. Stan absolutnej życzliwości i akceptacji dla siebie, to stan naturalny - ale społeczeństwo nieszczęśliwych ludzi szybko zmienia dziecka z radosnego bez przyczyny, w smutnego i poszukującego gdzieś na drugim końcu świata swego szczęścia. Kochając siebie nie robisz manipulacji na swej psychice, tylko wyrzucasz śmieci którymi Cię napchano (w formie przekonań i wierzeń), by ukazało się to, co zawsze tam było. Odkopujesz skarb, nic więcej, bo wszystkie wspaniałości są ukryte w Tobie, nigdzie indziej.

Im więcej jej masz, tym mniej jesteś zależny od przyjemności z zewnątrz. Dlatego właśnie o ludziach którzy skupiają się na sobie, mówi się z takim jadem, wręcz nienawiścią. Narcyz, za kogo on się uważa, ważniak - to najdelikatniejsze ze słów, ukazujące strach osoby która je wypowiada. Strach że utraci władzę nad kimś, możliwość kontrolowania jej. Jeśli masz przyjemność w sobie (wywołaną miłością do siebie), komplement i krytyka (broń otoczenia) nie ma już na Ciebie wpływu. I gdy się zakochasz a kobieta odejdzie, nie przeżyjesz tego zbyt mocno, bo ona nie zabierze Ci wszystkiego - swoją przyjemność przecież masz, nikt Ci jej nie może zabrać.

Dwudniowy dołek i wracasz do gry

Nie będziesz chlał, ćpał, ciął się i skakał z mostu - podołujesz się dwa, trzy dni i koniec, zacznie się wszystko od nowa. Wyobrażasz sobie wściekłość i niedowierzanie partnera/partnerki którzy odchodzą by Cię rzucić na kolana, zmiażdżyć, patrzeć jak się czołgasz i błagasz o powrót, a Ty się bawisz i świetnie czujesz? Czy wyobrażasz sobie tę nienawiść, rozbicie psychiczne i szok u manipulanta? Miałeś być na dnie po zabraniu Ci zabawek, a Ty się cieszysz życiem. Dlatego manipulanci (często pobożni ludzie, patrioci, miłośnicy zwierząt, nadopiekuńcza rodzinka żyjąca z Ciebie, czyli wilki w owczej skórze wierzące w swoją dobroć i prawość, wariujące gdy odczuwasz prawdziwe szczęście) tak szaleją gdy słyszą o tych "głupotach" i "kretynizmach". Przestań się zajmować miłością do siebie, pracuj, żryj sól drogową i słuchaj żoneczki, bo ona zna życie; poznała je z telenowel, opowieści mamy rozwodniczki, babci alkoholiczki oraz od księdza.

Miłość do siebie, to najwyższy etap mądrości. To załatwia wszystkie Twoje problemy - wszystkie. Oczywiście osiągnięcie tego poziomu zajmie Ci lata, może nawet dziesięciolecia, ale to słuszna, prawa ścieżka. I właśnie dlatego otoczenie nie chce byś kochał siebie. Masz kochać Jezusa, rodzinę, Ipoda - ale nie siebie. Masz skierować uwagę na zewnątrz, na cokolwiek, byle nie na siebie i swoją moc. Bo gdy kochasz siebie, stajesz się całkowicie wolną jednostką, na którą nie można wpłynąć, którą nie można manipulować. Najczęstszy trik manipulantów, to płacz. Masz poczuć litość i wyciągnąć pieniądze, albo podpisać jakąś umowę, zawsze niekorzystną dla siebie. Ale ktoś kto wie że szczęście jest stanem ducha, zależy od naszej pracy w tym kierunku, doskonale wie że płaczesz, bo utożsamiłeś szczęście z czymś, czego nie masz. Autem, kobietą, facetem, pieniędzmi... gdy je dostaniesz, będziesz się bał o utratę jego, więc spełnienie Twego pragnienia obetrze łzy tylko na chwilę, a strumień łez z czasem będzie coraz większy. Płaczem człowieka który kocha siebie, nie zmusisz do niczego. Jest absolutnie poza wszystkimi manipulacjami. Im większa miłość do siebie, tym większa niezależność od wszystkiego na zewnątrz. Oczywiście taki człowiek nie chce już przynależeć do ludzkich stad - państwa, miasta, drużyny piłkarskiej. Nie pójdzie na wojnę w cudzych interesach, nie ohajta się bo rodzina tego chce, nie będzie ćpał, palił ani chlał, bo i po co skoro jest wyluzowany i zadowolony, ma bardzo wysoki poziom energii? To są rzeczy dla ludzi, którzy są nieszczęśliwi, sfrustrowani, żyjący w niekończącym się dialogu myśli, które są dziećmi przekonań, a te są stworzone przez nauki chorego społeczeństwa. Myślisz że społeczeństwo jest zdrowe? To skąd wojny, rzezie, nienawiść, przestępstwa?

Wyćwicz szczęście jak pompki

Taki człowiek jest wrogiem koncernów (bo nie kupuje opętańczo, nie ma potrzeby wstawiać swoich fotek na fejsa by pokazać jaki jest cool i szczęśliwy, bo to pokazują tylko ludzie nieszczęśliwi), polityków (bo nie pójdzie na wojnę, nie da się podjudzić do nienawiści i żarcia jabłek, jak dziś się jątrzy między nami a Rosją dla cudzych interesów), wszystkich romantyczek (bo nie zakocha się na maksa, oddając wszystko co ma ze strachu, że kobieta mu nie da tyłka), lekarzy i finansujące im wczasy z chlaniem i dziwkami koncerny farmaceutyczne (bo radość to odprężenie i brak blokad emocjonalnych, brak konieczności zażerania frustracji, a więc zdrowie). Mam wymieniać dalej?

Ćwicz to jak pompki. Najpierw boli, ale później jest coraz łatwiej. Stań przed lustrem, i zacznij wychwalać Boskość w sobie. Nie siebie - bo to stworzy silny opór podświadomych wzorców (stworzonych przez otoczenie, że jesteś brzydki, nieudacznik, daleki od sztucznie napompowanych ideałów), ale Boskość. Istnieje bądź nie, nie ma to żadnego znaczenia. Liczy się że kojarzysz siebie z najwyższą ideą; radości, miłości, szczęścia, bogactwa, hojności, błogości. Ludzkie Ja, to suma tysięcy nawyków i skojarzeń. Albo tworzysz je sam, albo stworzą Ci inni, kojarząc Ci samego siebie z niedoskonałością, poczuciem winy, cierpieniem. Twój wybór, oraz Twoje konsekwencje.

Bądź sobą, bądź zadowolony

Poćwicz tak dwa tygodnie, po pięć, dziesięć minut dziennie - i zobacz co się stanie. A to tylko nieśmiałe początki. Ta przyjemność i szok jest tak wielki, że często ludzie z lęku rezygnują. Spokojnie - gdy raz poczujesz jak można żyć, kiedyś do tego wrócisz. Za rok, dwa a może dziesięć, to nie ma żadnego znaczenia. To nie da Ci spokoju - gdy wszyscy będą Ci obiecywać szczęście za zrobienie czegoś, Ty będziesz czuł że nie potrzebujesz nic robić, zmieniać się - że szczęście to Twoja głęboko ukryta pod gnojowiskiem cudzych przekonań natura. Nie da się tego stłumić, zapomnieć, bo to jest prawdziwe, a Twoje przekonania o dającym szczęście czymś na zewnątrz Ciebie, poza Tobą - sztuczne, nieprawdziwe.

www.braciasamcy.pl  nowe, męskie forum.

------------------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 21072 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Rysiek! 2014-09-29 21:29
Zgoda aczkolwiek nie widzę nic złego w cieszeniu się z iphona, samochodu czy dużego penisa jeśli nie jest to sztuka dla sztuki :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-09-29 22:35
Cieszenie jak najbardziej ok, ale nie traktowanie tego jako celu, to raz. Dwa - te rzeczy nie mogą sprawiać że będę dowartościowany i szczęśliwy, że będę gardził tymi, którzy ich nie mają.

A samochód chcę, sonata automat w gazie, ipad mógłby być ten większy Air, a fiut po co duży? Lepiej panna z nienaturalnie ciasną okrutną :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Petrus 2014-09-29 21:45
Kod Uzdrawiania + Twoje felietony Mistrzu = Recepta na Szczęśliwe Życie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Paweł z Niemiec 2014-09-29 22:17
Mistrzu, dobrze, że jesteś :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-09-29 22:40
Jestem, ale kurde piszę co felieton to samo. Inne tematy mnie nudzą - ale przecież nie będę tego przez następne 20 lat pisał non stop. Co tu zrobić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2014-09-30 08:22
No ale dlaczego nie? Z czasem będą wpadały Ci do głowy inne inicjatywy, pomysły, ale świetnie, że właśnie to piszesz, masz ochotę i oby jak najwięcej ludzi to podchwyciło. Pozwól, że Cię zacytuję "To załatwia wszystkie Twoje problemy - wszystkie." Tak to prawda! Genialne i proste. Analizuję sobie czasami w głowie konfiguracje różnych sytuacji, rozgrywam w moim umyśle niczym partie szachów i dochodzę do wniosku, że właśnie tylko miłość i szacunek do siebie pozwala na to abyśmy my, ale tak naprawdę i otoczenie zyskali prawdziwe szczęście. To jest najcenniejsza rzecz jaka istnieje. Tak naprawdę nic wartościowszego na tym świecie nie możemy osiągnąć. Możemy zbudować coś gigantycznego z kupy kamieni i żelastwa. Powalić przed sobą na kolana choćby cały świat... ale wszystko to jest niczym jeśli nie odkryjemy i nie spotkamy się z SOBĄ!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-09-30 08:32
Będziesz dopóki nie uporządkujesz opisywanej sfery życia na własnym podwórku a że raczej nie stanie się to nigdy (za daleko wszedłeś) to jesteś skazany :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kontras 2014-09-30 22:36
Cytuję Marek:
Jestem, ale kurde piszę co felieton to samo. Inne tematy mnie nudzą - ale przecież nie będę tego przez następne 20 lat pisał non stop. Co tu zrobić?

Kochać siebie jaki jesteś - uczynić z tego przedmiot dumy - tyle lat na ten sam temat, a zawsze ciekawie, to jest sztuka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-09-29 22:31
Tak mi się skojarzyło z tytułem felietonu ;) Muzyczkę zrobił dla pani Robert Janson, ciekawe co za to dostał? :D :D :DA tu lepsza rozdzielczość :D

telestream.interia.pl/teledyski/HQ/v/8/Ewa_Sonnet8_Ewa_Sonnet_16465.mp4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2014-09-29 22:39
Buziaka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Rysiek 2014-09-29 22:58
W główkę? :D

No i co Marek? Obroniłbyś się przed taką? :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-10-01 09:10
Jak tu się obronić przed kimś z taką klatą? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Liban 2014-09-30 01:01
Milosc do siebie ? Pracuje nad soba w tej kwestii ,tylko jest maly mankament w tym wszystkim.Otoz, sa momenty lub nawet kilkanascie godzin dziennie kiedy jestem tak zajebiscie z siebie zadowolony ze moglbym gory przenoscic,przy chodzi kolejny dzien dostrzegam jakis szczegól w sobie ktory rzekomo mi sie nie podoba i cierpie .Takze Marek widzisz ta akceptacja u mnie nie jest stala ,aczkolwiek jest duzo lepiej niz kiedys,ciagle gdzies tam w srodku czai sie strach ktory powtarza mi ;Jak zaakceptujesz siebie to nikomu sie taki nie spodobasz takze porownuj sie i cierp...To musze wypierniczyc z glowy .Druga sprawa,nie dawno przed snem uswiadomilem sobie wazna rzecz ,mianowicie zauwazylem ze przekonania ktorymi zylem cale zycie tak napprawde nie sa mna ,ze ja to nie moje przekonania ? Wiesz ile zajelo mi czasu aby uswiadomic sobie ze ''nieudaniczik' ' ''idiota'' ''tuman'' to nie ja i to nie czésc mojej osobowosci a tylko przekonania ? Kilka lat.Dziwne jest to ze po kazdym ogromnym cierpieniu trafiam czy to u Ciebie czy na innych niby ''przypapadkowy ch'' stronach na zdania i teskty z nowymi przekonaniami? To tak jakby cierpienie wypalilo stare a kazdy teskt na ktory trafiam to nasionko :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Mayer73 2014-09-30 10:07
Po teledysku widać :) że liczy się tylko wnętrze.Faceci sprowadzeni do bezmyślnych,głu pich,nic tylko pupa i cyc.Razi poziom seksizmu.Fakt,f ajne widoki a poziom wyżej żenada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-10-01 09:02
Mayerku, gdyby na teledysku nie było mężczyzny , czy nadal uznawałbyś , że przekaz jest seksistowski?
Pytam z ciekawości...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Kogucik 2014-10-01 11:52
Seksizm? hah, po prostu lekko podkolorowana rzeczywistość. Odkryty, zgrabny kobiecy tyłek, prędko ujawni jaki charakter ma facet.
To takie zwierciadło, w którym facet może się przeglądać ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # TPakal 2014-09-30 10:18
Marku, jesteś inteligentnym gościem i zawsze znajdziesz nowe tematy na artykuły. Chociażby z zakresu socjotechniki, socjologii. Manipulacja masami i sposoby bezkrwawego terroru, ogłupianie społeczeństwa telewizyjnym gównem i pseudoobiektywn ą celową informacją. Oj, jest o czym pisać. Miałbyś we mnie pierwszego wiernego czytelnika. Ludzie muszą otworzyć oczy, przynajmniej ci którzy chcą znać prawdę. Pozdro. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-10-01 09:11
No ale ja o tym piszę od lat :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Lipton 2014-09-30 10:54
TPakal trzeba zrozumiec ze taka manipulacja ma ukryty cel co zarowno ja i Ty wiemy.:)) Najgorsze jest to ze ludzie porownuja sie do takich idoli i cierpia uwazajac ich za Bogow .Przeciez to zwykli ludzie z wadami ktorzy pierdza i sraja .W USA tacy ludzie sa specjalnie dobierani aby dzieki nim umniejetnie manipulowac spoleczenstwem. Kieys Bill Gates powiedzial cos fantastycznego ''Jezeli porownujesz sie do kogos innego obrazasz tym samym siebie'' :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Wertus 2014-09-30 11:24
A mnie zawsze zastanawialo dlaczego mlode siksy tak uwielbiaja idoli wszelkiej masci .Przeciez w wiekszosci Ci goscie to po odwykach ,narkomani i tak dalej .Widze czasem goscia srfedniej urody ale kobiety do niego wzdychaja ...Czy ta jego popularnosc i kasa tak dziala ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-10-01 09:11
Wzbudzają silne emocje, a kobieta jest emocjonalna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # TPakal 2014-09-30 11:34
Lipton
A weź pod uwagę chociażby faktyczne przyczyny ostatniego kryzysu, w jaki sposób doszło do faktycznego transferu pieniądza przez banki, które są głównym winowajcą tego bałaganu. My Polacy co roku stajemy się biedniejsi, a nam media wciskają info, że jesteśmy dobrze prosperującym krajem. Zobacz o czym infomrują media, tylko epatowanie tragedią albo prostacką propagandą polityczną. Jedno wielkie Gówno. No i te wszystkie realisty shows dla kretynów. Dlaczego media nie mówią o rzeczach ważnych, chociażby o kosztach jakie ponieśliśmy jako obywatele w związku z dwiema nieszczęsnymi misjami "pokojowymi". Propaganda bardziej bezczelna jak za sekretarza E. Gierka. Rypostując sentencją. "Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą" - J. Goebbels. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Lipton 2014-09-30 14:12
No niestety ,reality show jest po to aby odwrocic uwage :) Podobnie jak Woodstock ,z calym szacunkiem do ludzi ktorzy tam jezdza ale dla mnie to jeden wielki spet cpunow ,alkoholikow i tak dalej .To taki prezent od panstwa dla ludzi zeby ich czyms zajac.Wszystko jest kierowane w ten sposob aby uderzyc i rozbic najwieksze wartosci.Druga sprawa ,zobacz ze w Polsce panuje ogromny kult cierpienia ,poczawszy od swietych ,Jezusa i Maryi wszyscy cierpia ,ktos kiedys powiedzial ze Chszescijanstwo to najradosniejsza religia z najsmutniejszym i wyznawcami .Kiedys jak chodzilem do kosciola to widzialem ludzi slabych,sfrustr owanych ,zlych ,smutnych .Do tego dochodza jeszcze rocznice powstan w ktorych ponieslismy kleski ,czy ktos slyszal o Powstaniach Wielkopolskim lub Slaskim ? No wlasnie...Masz cierpiec, kiedys z ciekawoscia czytalem pewne fragmenty starych ksiag Biblii ,to byl chyba Syrach lub Salomon i tam byl taki wers ktory bardzo mi sie spodobal

''21 Nie wydawaj duszy swej smutkowi
ani nie dręcz siebie myślami.
22 Radość serca jest życiem człowieka,
a wesołość męża przedłuża dni jego.
23 Wytłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce,
i oddal długotrwały smutek od siebie;
bo smutek zgubił wielu
i nie ma z niego żadnego pożytku

. Jak to sie ma do katolikow ?? No wlasnie ,typowy polak katolik ma zerowa wiedze z zakresu Biblii a wlasnie o to kosciolowi chodzilo zeby ludzie byli tepi i tak jest do dzis :)Ma byc cierpienie ,smutek bo to sie podoba Boga ,to tak jakbym ja mial dzieci i chcialbym aby cale zycie chodzili smutni i zli .Przeciez to kurwa jakas paranoja!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # TPakal 2014-09-30 14:47
Ta telewizyjna papka faktycznie jest aby odwrócić uwagę ludzi od rzeczy ważnych. Każde konsumpcyjne społeczeństwo, które ma wpojoną awersję do myślenia bezmyślnie ogląda te bzdety. Przy nich nie trzeba myśleć tylko patrzeć, że ten tak zatańczył a inna tak ładnie zaśpiewała. Ale w tych programach tak jak i serialach zwyczajnie ogłupia się ludzi. Poza tym może lepiej dla systemu, że jakaś osoba żyje życiem bohatera serialowego gniota niż swoim własnym, bo przynajmniej nie dostrzeże marności swojej egzystencji.
Religia rzymsko - katolicka w naszym kraju jest bardzo powierzchowna, jest u nas tradycją, którą ludzie kultywują bardziej z przyzwyczajenia , niż faktycznie dla zaspokojenia własnych potrzeb duchowych. Pismo Święte (i wskazane przez Ciebie cytaty) jak mówią niektórzy jest najpiękniejszą i najcenniejszą moralnie księgą wszechczasów. Pozdro. P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vatezatu 2014-10-01 01:27
Moze nie powinienem pytac ;Jaki jest przystojny facet(od razu pisze ze nie jestem pedziem) ? Co sklada sie na to ze facet moze byc atrakcyjny dla kobiet ? Czy kobiety patrza tak samo na nas jak my na nie ? .Wiadomo kazda kobieta ma inny gust ale jakie cechy moga pomoc w byciu przystojnym? Moze Panie sie wypowiedza na to pytanie ,bo mam problem z definicja tego slowa lub stwierdzenia? Pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # ester 2014-10-01 08:49
Atrakcyjny - posiadający zespół cech odpowiadający danej kobiecie( kwestia gustu, zaspokojenia potrzeb).
Przystojny - jakis tam utarty kanon charakterystycz ny dla danej epoki,(sylwetka , ubiór, może i sposób bycia lub obycia, typ urody).
Czy można być atrakcyjnym i jednocześnie mało przystojnym? Można , bo są przymioty niewidoczne zewnętrznie , a mogą być niezwykle porządane przez kobiety:)
Czy można być przystojnym i nieatrakcyjnym?
Ładne i dobrze zbudowane ciacho z reklam, po bliższym poznaniu , mogę uznać za nieatrakcyjne dla mnie zupełnie.
Nasz wirtualny kolega Vincent, ujął to kiedyś mniej więcej tak:" staje mi przy określonym typie kobiet". Wyszczególnił cechy niezewnętrzne , które określają, wg. niego , atrakcyjną kobietę, łechcącą go tu i ówdzie :D
I ja się pod tym podpisuję :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vatezatu 2014-10-01 09:28
[quote name="ester"]At rakcyjny - posiadający zespół cech odpowiadający danej kobiecie( kwestia gustu, zaspokojenia potrzeb).
Przystojny - jakis tam utarty kanon charakterystycz ny dla danej epoki,(sylwetka , ubiór, może i sposób bycia lub obycia, typ urody).
Czy można być atrakcyjnym i jednocześnie mało przystojnym? Można , bo są przymioty niewidoczne zewnętrznie , a mogą być niezwykle porządane przez kobiety:)
Czy można być przystojnym i nieatrakcyjnym?
Ładne i dobrze zbudowane ciacho z reklam, po bliższym poznaniu , mogę uznać za nieatrakcyjne dla mnie zupełnie.
Nasz wirtualny kolega Vincent, ujął to kiedyś mniej więcej tak:" staje mi przy określonym typie kobiet". Wyszczególnił cechy niezewnętrzne , które określają, wg. niego , atrakcyjną kobietę, łechcącą go tu i ówdzie :D
I ja się pod tym podpisuję :-)[/quote

Dzieki za odpowiedz ester ,czyli to kwestia gustu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-10-01 10:22
Myślę, że tak...
Przykład atrakcyjnego pediatry:P
www.youtube.com/watch?v=PyshcXULORk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2014-10-02 07:42
Ehh nic się nie znasz Esterko... ja gdybym był kobietą to raczej do takich bym wzdychał;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2014-10-02 08:13
Dzięki bracie za cudny "folklor", będę nucić piosnkę do południa. Może mi przejdzie zauroczenie lekarzem :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ambroży 2014-10-01 20:42
Cytuję Vatezatu:
od razu pisze ze nie jestem pedziem


Nie odpowiem na główne pytanie, za to odniosę się do powyższego.

Wg mnie jedną z przyczyn tego, że mężczyźni starają się dostrzec w kobietach także to, czego w nich nie ma (kobieta jako "najlepszy przyjaciel" itp.), jest chęć pokazania: "nie jestem pedziem" - nie nawiążę więc głębszej, przyjacielskiej więzi z kolegą, bo co inni powiedzą... zaufam za to na 100% kobiecie (i jak na tym wyjdę... jest wiele tekstów na tej stronie).


Dlaczego w ogóle uznałeś za ważne umieszczenie wzmianki o tym? Nawet jeśli by było przeciwnie niż piszesz - to ch. to kogo powinno obchodzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vatezatu 2014-10-01 12:21
ester a co was pociaga w mezczyznach ? jakie cechy ? Tylko tak szczerze :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # ester 2014-10-01 16:29
Najbardziej pociągająca jest odmienność czyli osoby najsilniej różniące się między sobą . Istnieje biologiczny wzorzec , wg. którego następuje dobór partnerski, ale poprzez rozwój społeczno-kultu ralny, zmieniają się priorytety , a tym samym ulegają zatarciu pewne atawizmy w zachowaniu oraz sposoby pozyskiwania partnera. Inne cechy charakteru, wyglądu były porządane kiedyś, inne są dzisiaj. Niezmienne pozostaje jedno: dobór partnerski celem spłodzenia i wychowania potomka. Taki program ma komórka: zrobić swoje i umrzeć, tak skonstruowani są ludzie. Możemy paplać o niezobowiązując ym seksie, oszukiwać antykoncepcją, a przyrost naturalny jest i będzie. Nawet Twoje pytanie jest nastawione na prokreację, bo w jakim innym celu chciałbyś zwabić rusałkę? :D Ma być miło, ciepło i dobrze, a potem się zobaczy. A jeśli nie Ty zostawisz materiał genetyczny, zrobi to sprytniejszy kowboj :D

W moim, dzisiejszym targowisku próżności i popołudniowej refleksji, pociągają mnie cechy takie, których na dłuższą metę nie można udawać: konsekwencja, stanowczość, skłonność do kompromisu(im bardziej koleś maczany w pozorach i próbach manipulacji, tym bardziej be). A jutro być może jakiś mnich rzewnie krzewiący pokój i radość o poranku; byleby dobrze kawę parzył i zwiewnym krokiem podawał do łóżka:D

ps. Nie pytałeś o wymiary członka , wydatną szczękę i kości policzkowe czy status społeczny, prawda?:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # bacta 2014-10-01 18:29
Cytuję ester:
Najbardziej pociągająca jest odmienność czyli osoby najsilniej różniące się między sobą . Istnieje biologiczny wzorzec , wg. którego następuje dobór partnerski, ale poprzez rozwój społeczno-kulturalny, zmieniają się priorytety , a tym samym ulegają zatarciu pewne atawizmy w zachowaniu oraz sposoby pozyskiwania partnera. Inne cechy charakteru, wyglądu były porządane kiedyś, inne są dzisiaj. Niezmienne pozostaje jedno: dobór partnerski celem spłodzenia i wychowania potomka. Taki program ma komórka: zrobić swoje i umrzeć, tak skonstruowani są ludzie. Możemy paplać o niezobowiązującym seksie, oszukiwać antykoncepcją, a przyrost naturalny jest i będzie. Nawet Twoje pytanie jest nastawione na prokreację, bo w jakim innym celu chciałbyś zwabić rusałkę? :D Ma być miło, ciepło i dobrze, a potem się zobaczy. A jeśli nie Ty zostawisz materiał genetyczny, zrobi to sprytniejszy kowboj :D

W moim, dzisiejszym targowisku próżności i popołudniowej refleksji, pociągają mnie cechy takie, których na dłuższą metę nie można udawać: konsekwencja, stanowczość, skłonność do kompromisu(im bardziej koleś maczany w pozorach i próbach manipulacji, tym bardziej be). A jutro być może jakiś mnich rzewnie krzewiący pokój i radość o poranku; byleby dobrze kawę parzył i zwiewnym krokiem podawał do łóżka:D

ps. Nie pytałeś o wymiary członka , wydatną szczękę i kości policzkowe czy status społeczny, prawda?:D

tak, lepiej pozostawić problem potomka kowbojowi. Jego upośledzony spryt zostanie zweryfikowany przez życie, kiedy czmychnie od naiwnej niewiasty na widok pieluch.
A co do odmienności... To fakt, każda chce z czarnuchem. Ot, aby zaimponować koleżankom o takim samym stanie intelektualnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # ester 2014-10-01 20:54
Zróżnicowanie genowe wzmacnia siłę całej populacji , o tym mowa w kilku zdaniach, o doborze partnerskim.

Gdyby tylko kolor członka był zmartwieniem współczesnych Europejek .... :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # bacta 2014-10-01 21:48
Cytuję ester:
Zróżnicowanie genowe wzmacnia siłę całej populacji , o tym mowa w kilku zdaniach, o doborze partnerskim.

Gdyby tylko kolor członka był zmartwieniem współczesnych Europejek .... :D :D :D

Nonsens. Na czym polega owa siła? Na ilości wyciągniętych łap po benefity? Zmartwienie Europejek? Wzrastająca świadomość mężczyzn!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bacta 2014-10-01 21:56
Ilość Emoticons jaką stosujesz określa osobę usiłującą zamaskować swoje smutne wnętrze. Im więcej żółtych postaci, tym grubsza warstwa kamuflażu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # ester 2014-10-02 08:15
Odnoszę wrażenie , że świadomość omija szerokim łukiem mężczyzn w Polsce.
Nigdzie nie spotkałam bardziej smutnych , rozgoryczonych, depresyjnych facetów , skłonnych do oceny i krytyki wszystkiego i wszystkich ....
Wejdź na jakiekolwiek międzynarodowe forum, przekrocz granicę w jakimkolwiek kierunku, a zobaczysz uśmiechniętych i pogodnych ludzi. Umiejętność luźnej i wesołej rozmowy nie jest wielkim wyzwaniem, ale trzeba po prostu lubić siebie i innych.

ps.Korepetycje z podstaw biologii możliwe tylko po zamieszczeniu w poście czterech wściekle uśmiechniętych emotów, smutasie! :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bacta 2014-10-09 09:44
Cytuję ester:
Odnoszę wrażenie , że świadomość omija szerokim łukiem mężczyzn w Polsce.
Nigdzie nie spotkałam bardziej smutnych , rozgoryczonych, depresyjnych facetów , skłonnych do oceny i krytyki wszystkiego i wszystkich ....
Wejdź na jakiekolwiek międzynarodowe forum, przekrocz granicę w jakimkolwiek kierunku, a zobaczysz uśmiechniętych i pogodnych ludzi. Umiejętność luźnej i wesołej rozmowy nie jest wielkim wyzwaniem, ale trzeba po prostu lubić siebie i innych.

ps.Korepetycje z podstaw biologii możliwe tylko po zamieszczeniu w poście czterech wściekle uśmiechniętych emotów, smutasie! :lol: :lol: :lol: :lol:

w mordzie przodujesz... A w życiu? Pozostaje tylko monitor?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nnn 2014-10-01 23:26
Wy tu pierdu pierdu a moj maz stwierdzil ze jestem jakas cipeczka ktora nie potrafi nic konkretnego zrobic i jestem zbyt empatyczna. Ale dzieki tej empatycznosci doszedl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nnn 2014-10-01 23:28
do wniosku ze ze potzebuje kobiety z charakterem , a ja juz sie nie licze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nnn 2014-10-01 23:46
Ogolnie rzecz biorac dziekuje Wam wszystkim za komentarze jakie do tej pory pisaliscie, jestescie cudowni , oby wiecej takich ludzi , dziekuje szczegolnie atx i ktos ktore odpowiadaly na moje komentarze no i oczywiscie Markowi dzieki raz jeszcze, jestescie cudowni, no i nadszedl czas pozegnania , dluzej nie wytrzymam ale mimo wszystko dzieki raz jeszcze, jestescie kochani ja jestem za slaba Wy to co innego, powodzenia, buziaki wielkiee, staralam sie zyc, ale bez sensu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # brat 2014-10-02 07:31
Może i fajnie Ci się czytało, wychwytywałaś ciekawe dla siebie rzeczy ale najwyraźniej z samego rdzenia, który tu jest najistotniejszy nie zrozumiałaś jeszcze nic - nic o sobie. Mąż stwierdził, że jesteś cipeczka, pewnie odchodzi, więc rzekomo Twoje życie już nie ma sensu!?. Wracaj do ławki koleżanko - bo to co się w Tobie dzieje to jedynie sygnał, że musisz wykonać wielką naprawę siebie. Książki Marka masz? Czytałaś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # !!! 2014-10-02 11:51
Jeśli jeszcze się nie pocięłaś i masz sprawne dłonie lub zdążyli z płukaniem żołądka , napisz nam tu ładnie:
-dlaczego skupiasz całą uwagę na drugim człowieku ?(tlen jest wszędzie )
-gdzie zawieruszyłaś kobiecą pewność siebie, wszystkie atuty , którymi dysponują kobiety?
Empatia to piękna cecha, ale nie ma żadnego związku z braniem odpowiedzialnoś ci za przetrwanie związku.
Zacznij od podstaw, włóż szkolny mundurek, zgodnie z radą Brata, nim kolejny facet przejedzie po Tobie walcem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nnn 2014-10-24 00:49
Dlaczego skupiam uwage na swoim mezu?, bo stwierdzilam, ze jest mu to potrzebne, nigdy nie zaznal oddania, czulosci, troski moze tez wyrozumialosci, chce by czul sie u mojego boku komfortowo jednak oczekuje tego samego od niego no i tu rodzi sie problem bo on nie potrafi tych cech okazac w stosunku do mnie, nie obwiniam go za to ale im dluzszy staz malzenski tym gorzej to znosze,
jesli chodzi o kobieca pewnosc siebie tej nigdy nie mialam ale to akurat wynioslam z domu, dosc czesto slyszalam ze musze dbac o linie itp, te slowa do tej pory slysze, sa dosc mocno zakodowane w mej glowie, wiec jak moge tak dbam o swoj wyglad, prosze nie odbierajcie to jako ma proznosc.
Wiec jako osoba empatyczna nie powinnam brac odpowiedzialnos ci za zwiazek, dosc ciezka sprawa, zawsze uwazalam, ze jesli jedna z polowek nie ma sily na nic tak druga musi wspierac i dzwigac ciezar by dac mozliwosc swojej polowce na naladowanie powiedzmy baterii do dalszej wspolnej "drogi".
Staram sie jak moge, czy mam sie skoncentrowac tylko na sobie, czy ja to wogole potrafie?Jak to wszystko pogodzic i od czego zaczac?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Sylw 2014-10-24 19:02
Cytuję nnn:
Dlaczego skupiam uwage na swoim mezu?, bo stwierdzilam, ze jest mu to potrzebne, nigdy nie zaznal oddania, czulosci, troski moze tez wyrozumialosci, chce by czul sie u mojego boku komfortowo jednak oczekuje tego samego od niego no i tu rodzi sie problem bo on nie potrafi tych cech okazac w stosunku do mnie, nie obwiniam go za to ale im dluzszy staz malzenski tym gorzej to znosze,
jesli chodzi o kobieca pewnosc siebie tej nigdy nie mialam ale to akurat wynioslam z domu, dosc czesto slyszalam ze musze dbac o linie itp, te slowa do tej pory slysze, sa dosc mocno zakodowane w mej glowie, wiec jak moge tak dbam o swoj wyglad, prosze nie odbierajcie to jako ma proznosc.
Wiec jako osoba empatyczna nie powinnam brac odpowiedzialnosci za zwiazek, dosc ciezka sprawa, zawsze uwazalam, ze jesli jedna z polowek nie ma sily na nic tak druga musi wspierac i dzwigac ciezar by dac mozliwosc swojej polowce na naladowanie powiedzmy baterii do dalszej wspolnej "drogi".
Staram sie jak moge, czy mam sie skoncentrowac tylko na sobie, czy ja to wogole potrafie?Jak to wszystko pogodzic i od czego zaczac?

No właśnie za bardzo skupiasz się na mężu i jego potrzebach, a zapytałaś go czego on pragnie czy sama uznałaś co jest dla niego dobre. Do tego jeszcze oczekujesz, czekasz..to jest wyczuwane..
Lepiej zacznij od siebie, skup się na sobie, nie wmawiaj sobie że jesteś tak empatyczna, bo to tak jakbyś robiła coś na siłe..od czego zacząć..hmm od obserwacji swoich emocji:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # !!! 2014-10-25 09:04
Nasze oczekiwania często mijają się z rzeczywistością i wtedy jesteśmy skłonni wypruć sobie żyły, aby choć trochę było tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Całą energię oddajemy komuś/czemuś z nadzieją otrzymania tego samego. A tu psikus - nie dostaliśmy, albo otrzymaliśmy zbyt mało, niezgodnie z oczekiwaniami. I w tym momencie powinniśmy postawić pytanie: gdzie leży błąd? Dlaczego ciągle trwamy na stanowisku, zawsze gotowi dać z siebie więcej niż wziąć? Czy problem leży w partnerze schładzającym relacje, czy może w naszym błędnym wyobrażeniu o człowieku, z którym dzielimy życie? A może jednak w naszym braku gotowości do partnerstwa, w niepewności wynikającej z .../wpisz to, co dokładnie wiesz/, albo w zbyt wygórowanych lub żadnych oczekiwaniach w stosunku do partnera.
Stwierdziłaś, że jest mu "to potrzebne"...A dokładnie co? I skąd pewność, że "tego" oczekuje, chce? Czy dlatego, że gotowa, cieplutka samarytanka powinna go "tym czymś" obdarzyć? I niech się ziemia rozstąpi, a facet" to" dostanie? :D I brutalniej: a może nie chce od Ciebie? Każdy zdrowo myślący człek powie: kiedy w związku wieje mrozem , czas się pakować i znaleźć sobie cieplejszy klimat.
Powtórzę: wyczuwanie i zaspokajanie potrzeb drugiego człowieka, partnera, jest piękną cechą, ale zaspokajanie własnych, powinno być nadrzędne.
Tylko silny, spełniony, pewny swojej pozycji w związku partner, może i powinien być wsparciem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ! 2014-10-02 07:10
Pozbieraj się dziewczyno, "nie jednemu psu ma imię" ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # .marcin 2014-10-02 21:17
Ty, Marek słuchaj. Nie wiem w jakim stopniu zdajesz sobie z tego sprawę, ale Twoje felietony powodują uboczny skutek. Już spieszę wyjaśnić. Otwierasz ludziom oczy, kiedy się dowiadują więcej o rzeczywistości to chuj strzela. Tak jest ze mną. No i tu pojawia się problem. Bo przecież jak się widzi to całe chujostwo to człowieka ogarnia złość, nienawiść. Trudno jest tak o sobie przyswajać informacje, że jest się dymanym bez owocu emocjonalnego. No i klops. Jak można siebie lubić, kiedy żywi się złość czy nienawiść? Zobacz jaka sprytna konstrukcja. Pozdrawiam słonecznie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # .marcin 2014-10-02 21:19
sory za przecinki, owoc emocjonalny pochłonął mnie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # .marcin 2014-10-02 22:00
Inna sprawa. Z tą podświadomością , o której piszesz. Czy to jest tak, że ona naprawdę zajmuje tak poczytne miejsce? Przecież mamy również świadomość i ona też generuje silne emocje. Jasne, wiem z własnego doświadczenia, jak nieraz pojawiają się we mnie ambiwalentne emocje. Silna sprawa, ale nie do tego stopnia, żeby nie można było jej zmienić wolą. Nawyk to rzecz, któtra działa w obie strony. Jeżeli czuję wobec kogoś pogardę ( mnóstwo ludzi to przejawia) to czemu nie mam wyrobić w sobie na to miejsce nawyku np. lubienia siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # .marcin 2014-10-02 22:02
bez afirmacji, które nie wiadomo czy działają a przynajmniej jak.:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # .marcin 2014-10-02 22:13
No i teraz sprawa z kościołem, egregorami itd. Kiedyś tam czytałem, że gościu wchodząc do autobusu doświadczał jakichś nieprzyjemnych, niskich energii. To wyglądało tak, że on był całkowicie bierny i to energie z zewnątrz powodowały jego stan. Ja wiem ze swojego doświadczenia, że mój stan emocjonalny kiedy wsiadam do autobusu zależy od moich myśli, które stanowią moją matrycę emocjonalną. Stawiam na świadomość, gościu postawił na podświadomość i w dodatku ubzdurał sobie coś:) Tak to widzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # .marcin 2014-10-02 22:15
Marek, cholera czy Ty jesteś pewien tego co przekazujesz???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # .marcin 2014-10-02 22:17
Tylko nie traktuj mnie jak intruza. Staram się poukładać swój świat i Twoja strona pozwala na fajne halsowanie - chyba tak to się nazywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # .marcin 2014-10-02 22:24
Dalej,
Donalda wynagrodzenie miesięczne to 25.000 e. Na chatę ma 16.000 PLN. Czy warto grzebać się w polityce - warto jeśli ma się widoki :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # .marcin 2014-10-02 22:27
Co jeszcze???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # .marcin 2014-10-02 22:35
No dużo, o czym by tu pisać. Dzisiaj była u mnie dziewczyna, kochaliśmy się i nawet myślę, że mógłbym z nią stworzyć duet. Duet w znaczeniu związku. Fajnie jest się tak przytulić i wymienić się niewerbalnie emocjami. Ale gdzieś za zasłoną słodyczy czai się kalkulacja. Szkoda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-02 22:40
Lubię muzykę, fajnie jest tak rozpuścić się w fajnych dźwiękach. Trochę to studzi przyziemne sprawy. Ot tak sobie posłuchać, popatrzeć w ścianę. Kiedy nic się nie dzieje to fajna rzecz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # .marcin 2014-10-02 22:43
dobrze, że jest PIWO :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # .marcin 2014-10-02 22:44
szkoda, że nie ma z kim pogadać :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-02 23:04
Aha no i jeszcze jedno, do czego biję. Uważam, że przeprogramowan ie siebie, żeby siebie lubić nie wymaga kilkumiesięczny ch afirmacji. Można to osiągnąć szybciej "trasując" swoje myśli. To kwestia nawyku, który można zmienić w ciągu kilku dni. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .marcin 2014-10-02 23:08
see you later, łoligejter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-02-09 03:36
A traditional disc loading tray is positioned on the left side, with basic
controls towards the right. Think about it, we all the unique
way. Paid apps a great average selling price of $1.44.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 singapore 2019-03-15 13:41
Don't gamble more than you meet the expense of to lower. They will offer
you a specific amount of bonus credits also included with.

Last, but, not least we contain the wide area network progressive slot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-05-03 05:35
Hence, it's best pertaining to being practical and try playing
comfortable. The goal of the bonus round is to purchase into the disco
party, possibly the Disco Fever nightclub. Online game has no bar for age group or status.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-05-12 10:53
What's up everybody, here every person is sharing these kinds of
familiarity, so it's pleasant to read this weblog, and I used to pay a visit this webpage all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky casino gold club 2019-05-18 22:37
You are accountable for the accommodations and amenities belonging to the
location. Anyone prefer large brownstones or perhaps even just any one bedchamber?
The story plot is not out found on earth
though.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk download 2019-05-22 12:15
Realization our pr release massive encounter. Always
remember that at thee finish of the day content
rules. Traffic makes the web turn, with visitors ccome money by way
of money colmes a good business.

Allso visit my site: ace333 apk download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk download 2019-07-09 16:54
Guess what that caption could is? If you experience writer's block, try dropping the topic you're currently writing about and stqrt a new one.

Paage rank becomes the obsession of internet marketers.


Also visit my web blog :: ace333 apk download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-07-16 04:14
The items which been mentioned are exactly beginning.
Thesee are company who come your world wide web.
They will be loyal to you a person are treat them fairly together
with respect.

Also visit my blog post :: scr888
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-08-07 09:16
What an individual do with a newspaper a person read
the game? If you can produce spmething controversial, planning start issues.
The body cann vary from two paragraphs to a page in mileage.


my homepage 918kiss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-09 06:26
Tofranil Cheap Kamagra Supplier cheap cialis Priligy Paypal Get Prednison Overcounter Zithromax Problems
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Andre 2020-03-17 16:31
Good blog post. I certainly love this website. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Charlotte 2020-03-17 16:40
Hey! I could have sworn I've been to this blog before but after reading through some of the post I
realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely happy I found it and I'll be bookmarking and checking back often!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Angelica 2020-03-18 10:19
This article is truly a pleasant one it assists new net users,
who are wishing in favor of blogging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unicri.it 2020-03-18 14:58
Howdy! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to check
it out. I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to
my followers! Wonderful blog and brilliant design and style.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mlegyFeasp 2020-04-08 05:29
viagra soft gel xhamster sister slip viagra generic viagra reliable place to order cheap viagra online does viagra raise blood pressure

generic viagra india 100mg generic viagra extra dosage recommendations generic viagra available natural viagra alternatives that work reviews viagra suppository

https://viagrnetwork.com/# - buy viagra online


https://soontrending.com/2017/08/14/hbo-hackers-threaten-release-got-actors-information-5575?unapproved=492444&moderation-hash=41bd87d9fe865cf757c4acb959d11e20#comment-492444
https://www.idigsports.com/index.php/component/k2/item/9200-rss-304102
https://raycornelius.com/2014/06/photos-from-atl-premiere-of-think-like-a-man-too/?unapproved=1352804&moderation-hash=d715155787bf83930e5894a46025ba96#comment-1352804
https://selana.pl/sklep/for-gift/birthday/bransoletka-z-naturalnych-kamieni-9/?unapproved=738397&moderation-hash=a4f6d3c3e8be95fd155f1c8aae309d80#comment-738397
https://www.niagarafallsreporter.com/the-crime-nf-december-18th-2019-edition-of-the-niagara-reporter-newspaper/?unapproved=2468499&moderation-hash=3ef1e6cbd5a87ad7dd72adaf34c0901b#comment-2468499
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grfumFeasp 2020-04-09 11:58
quick small loans online quick and loans arena quick loans quick online payday loans no credit check quick cash loans broken arrow

quick payday loans two notch rd quick cash loans nm [url=http://arc tzem.ru/ ]quick loans quick no hassle installment loans quick loans phoenix az
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # afshtFeasp 2020-04-10 05:55
fast quick loans online how quick does sallie mae report loans paid off quick loan personal loans quick quick n loans

how to pay student loans quick quick online loans direct lender [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick loans for small business quick and easy loans online

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # guwvmFeasp 2020-04-11 09:20
where did nancy pelosi make her money how to make money on youtube work from home make money on youtube how to make money quick

hobbies that make money make money on facebook [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money with a website how to make money selling drugs

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tolimFeasp 2020-04-12 04:43
make money blogging diy crafts that make money make money how to make money on youtube videos best way to make money

ways to make money legit ways to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how did tom steyer make his money make real money online

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nzklyFeasp 2020-04-13 00:14
how to make money quick how did mark cuban make his money make money how to make money without a job how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon

how can i make money make money blogging [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money on the internet hobbies that make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ttjzvFeasp 2020-04-13 14:29
how to make money on facebook imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload make money how to make money blogging how did jeffrey epstein make his money

ways to make extra money how to make money online for free [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money online fast easy way to make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ayekcFeasp 2020-04-13 17:26
ways to make money online photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload work from home best ways to make money online how to make easy money

how to make money as a kid make money on the side make money how to make money online fast how did jeffrey epstein make his money

http://tex-kapriz.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-14 00:34
cbd oil buy hemp oil cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lyle 2020-04-14 01:35
Hello, Neat post. There's a problem together
with your website in web explorer, would check this? IE nonetheless is the
market chief and a huge component to people will omit your excellent writing due
to this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Erwin 2020-04-14 01:39
This is a topic that's near to my heart... Many thanks! Exactly where
are your contact details though?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # faotlFeasp 2020-04-14 01:57
how did jeffrey epstein make his money make money now work from home how to make money online for free make money on youtube

how did mark cuban make his money ways to make money online make money apps to make money how to make money with a website

https://tavlatahair.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lasonya 2020-04-14 04:21
Hi there to every body, it's my first pay a visit of this blog; this webpage includes remarkable and truly fine data in favor
of readers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lashawn 2020-04-14 05:04
Every weekend i used to pay a visit this website, because i wish for enjoyment, since this this
site conations really pleasant funny data too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Precious 2020-04-14 05:29
Hi there! This article could not be written any better!
Looking at this article reminds me of my previous roommate!
He continually kept talking about this. I will forward this
article to him. Fairly certain he's going to have a great read.
Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lilla 2020-04-14 09:29
Hi! I'm at work surfing around your blog from my new iphone 3gs!
Just wanted to say I love reading through your blog and look forward
to all your posts! Carry on the excellent work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denis 2020-04-14 14:03
Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren't loading properly.
I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried
it in two different web browsers and both show the same outcome.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bylvxFeasp 2020-04-14 14:41
how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon how to make money on youtube work from home how to make easy money how to make extra money

how to make money on the side make money on the side make money how to make extra money from home ways to make money fast

http://mrav.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lilia 2020-04-14 15:15
Hello! This post could not be written any better! Reading this
post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this.
I will forward this write-up to him. Fairly certain he
will have a good read. Thank you for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alice 2020-04-14 17:33
Greetings! Very helpful advice within this post! It's the little changes which
will make the biggest changes. Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Clarice 2020-04-14 19:04
Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wondering your situation;
many of us have created some nice practices and we are looking to trade strategies with other folks, please shoot me an e-mail if interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cathern 2020-04-14 20:26
I want to to thank you for this excellent read!! I definitely enjoyed every little bit of it.
I've got you saved as a favorite to look at new things
you post…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vonnie 2020-04-14 22:16
Greetings! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out
and say I truly enjoy reading through your posts.
Can you recommend any other blogs/websites/ forums that go over
the same subjects? Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Frank 2020-04-15 01:46
Hi, for all time i used to check blog posts here early
in the break of day, as i like to learn more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Desiree 2020-04-15 01:56
Hey I know this is off topic but I was wondering if you
knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time
and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and
I look forward to your new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mackenzie 2020-04-15 03:49
I don't even know the way I ended up right here, however
I believed this post was once great. I do not understand
who you might be but certainly you are going to
a famous blogger for those who are not already.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Estela 2020-04-15 08:15
I have been surfing online more than three hours nowadays, but I by no means found any attention-grabb ing article like yours.

It's pretty value enough for me. In my opinion, if all webmasters and
bloggers made excellent content as you probably did,
the net will be a lot more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lukas 2020-04-15 08:36
Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
Anyway I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mwlotFeasp 2020-04-15 08:51
how to make money as a teen how to make money on amazon work from home how to make money on facebook make money now instant payout

where did nancy pelosi make her money ways to make money fast make money how to make money selling drugs quick ways to make money

https://hairlavlita.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stanton 2020-04-15 12:32
Hola! I've been following your site for a long time now
and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from
Kingwood Tx! Just wanted to mention keep up the fantastic work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Margene 2020-04-15 14:46
Link exchange is nothing else except it is just
placing the other person's weblog link on your page at suitable place and
other person will also do same in favor of you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nibriFeasp 2020-04-16 02:34
easy way to make money make money blogging work from home easy ways to make money online woodworking ideas to make money

how to make more money how to make quick money make money how to make money from home how to make extra money from home

http://mchs22.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Charolette 2020-04-16 03:53
This is a topic that is near to my heart... Thank you!
Exactly where are your contact details though?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Colby 2020-04-16 04:09
Hello Dear, are you genuinely visiting this
website regularly, if so then you will definitely obtain nice know-how.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shawn 2020-04-16 08:11
You ought to be a part of a contest for one of the finest sites online.
I will highly recommend this blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 00:37
slots for real money [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free casino games free slots casino bonus codes gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 06:23
big fish casino online casino slots slots games gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 12:52
free casino http://onlinecasinogamespcx.com/ online casino gambling free online slots no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 19:51
free casino games online casino real money play casino play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-24 21:06
big fish casino [url=http://onl inecasinosw.com / ]slots games free online casino bonus slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 02:46
online slot games http://onlinecasinogamespcx.com/ free slots games vegas casino slots online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 03:47
http://onlinecasinosw.com/ free casino slot games online casino bonus no deposit casino vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 09:22
online casino slots best online casino casino online slots free [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 10:19
slots for real money http://onlinecasinosw.com/ casino blackjack free casino games online online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 17:03
no deposit casino online casino free casino games online best online casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 17:44
no deposit casino [url=http://onl inecasinosw.com / ]gold fish casino slots casino game online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 23:35
vegas casino slots slots games best online casinos world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 00:01
http://onlinecasinosw.com/ real money casino cashman casino slots slots games slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 06:19
real money casino online slot games big fish casino online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 06:33
gold fish casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]real casino slots free casino games online casino online slots casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 13:19
free casino games online online casino online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 13:20
http://onlinecasinosw.com/ casino blackjack casino online slots big fish casino real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 20:32
online casinos [url=http://onl inecasinosw.com / ]slots games free online casinos online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 20:53
online casino slots http://onlinecasinogamespcx.com/ free slots real casino slots free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 03:53
free slots games free casino online casino slots online casino bonus [url=http://onl inecasinosw.com / ]slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 04:42
casino slots online gambling online casino online casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 11:20
online slot games slots online world class casino slots slots free [url=http://onl inecasinosw.com / ]free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yoagwFeasp 2020-04-27 11:36
new jersey pizza day coronavirus spain royal coronavirus death ‌‌coronavir us drug rainbow window messages coronavirus coronavirus florida

baby shark coronavirus south korea coronavirus cases [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌buy coronavirus coronavirus florida florida coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌buy coronavirus


https://gametrade.jp/idolpress/article/4078
https://bananawhobooth.com/2018/09/23/heather-ehren-the-legacy-at-green-hills/?unapproved=588471&moderation-hash=9c09a1b8ba105a476ffe012e5425d470#comment-588471
https://girliegirlarmy.com/nosh/20091103/recipe-savory-thai-stew/?unapproved=1375102&moderation-hash=93f7594dcbf8bde4d8326290d6c26b21#comment-1375102
https://www.mynews36.com/cg-excm-and-bjp-minister/?unapproved=90788&moderation-hash=98733e5f7e6b0a1178a791e1376c0448&bs-comment-added=1#comment-90788
https://waterdamagerestorations.org/vintage-1960s-meguiars-mirror-glaze-mold-release-wax-15-oz-tin-can-to-see-the/?unapproved=500234&moderation-hash=dcd28e48154a12cbceee047f21df9a6d#comment-500234
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 12:04
vegas casino slots play online casino big fish casino casino real money [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 17:37
http://onlinecasinosw.com/ vegas slots online free slots games casino real money casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 18:28
play slots http://onlinecasinogamespcx.com/ casino real money real money casino play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 21:08
play slots online [url=http://onl inecasinopc.com / ]slots games free slots games free casino slot games play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 00:05
best online casinos [url=http://onl inecasinosw.com / ]online gambling casino game online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 03:30
casino bonus codes online casino real money online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 06:34
casino game [url=http://onl inecasinosw.com / ]world class casino slots casino bonus codes casino real money world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 10:02
online casinos free online slots online casinos slots games [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 13:05
gold fish casino slots casino bonus codes online slot games slots online [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pdvqnmgor 2020-04-28 15:11
my quicken loans login home loans for bad credit betsy devos student loans contempt installment loans loans for people with bad credit

home equity loans usda loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] navient student loans embrace home loans discover personal loans

https://paydailoanz.com/# - avant loans

http://cosmemori.com/product/%ef%bc%88%e3%81%be%e3%81%a8%e3%82%81%e8%b2%b7%e3%81%84%ef%bc%89%e3%82%b7%e3%83%a3%e3%83%9c%e3%83%b3%e7%8e%89-%e6%b4%97%e9%a1%94%e7%9f%b3%e3%81%91%e3%82%93-%e5%b0%8f%e7%b2%8b%e3%81%aa%e5%a5%b3-115g/?unapproved=74764&moderation-hash=c1d21e05ec2f8fe673b64bba8ae69181#comment-74764
https://niagarafallsreporter.com/niagara-falls-unemployment-rate-highest-new-york-state/?unapproved=2512698&moderation-hash=893927f0a4c5ccd5ef0d190e6b045ced#comment-2512698
https://servicecalloflincoln.com/said-great-atmosphere-of-enthusiasm-place-team-authentic-juju-smith-schuster-jersey/?unapproved=1443845&moderation-hash=bc2d1330ff101558ae5a7392bbe0ef2c#comment-1443845
http://www.adzy.cn/home.php?mod=space&uid=1232616
https://vincutrabajo.com/administrativo-de-logistica-coslada/?unapproved=6850&moderation-hash=e1cd67034d24afdaf16bb30f4a377f43#comment-6850
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 16:35
slots games http://onlinecasinopc.com/ free casino slot games casino blackjack casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 19:51
free casino slot games casino slots play slots vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 23:30
play online casino free casino games vegas slots online world class casino slots [url=http://onl inecasinopc.com / ]best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 02:36
casino online slots [url=http://pla ycasinosw.com/ ]slot games casino games slots games casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 06:05
online gambling [url=http://onl inecasinopc.com / ]free casino games online casino online vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 09:15
slots games free real money casino free slots games casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 12:42
casino play [url=http://onl inecasinopc.com / ]world class casino slots online slot games online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 16:13
online gambling http://playcasinosw.com/ online gambling no deposit casino casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 19:34
casino play slots free online casino slots play slots online [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 23:00
http://playcasinosw.com/ best online casinos free casino games online casino game casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 02:17
online casino casino games vegas casino slots gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 06:02
play online casino [url=http://pla ycasinosw.com/ ]play casino online casinos vegas slots online online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 09:17
http://onlinecasinopc.com/ best online casinos [url=http://onl inecasinopc.com / ]best online casino real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 12:57
online casino gambling gold fish casino slots casino slots online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 16:01
online casino games world class casino slots free casino games online free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 18:40
online casino bonus casino real money play slots online slots for real money [url=http://cas inoplaysw.com/ ]world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 19:42
online casino games http://playcasinosw.com/ casino blackjack online casino gambling slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 01:08
casino game online casino play slots gold fish casino slots [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 02:06
http://playcasinosw.com/ real money casino [url=http://pla ycasinosw.com/ ]play slots slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 07:45
online casino http://casinoplaysw.com/ world class casino slots gold fish casino slots online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 08:48
http://playcasinosw.com/ casino online free casino games slots free slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 14:35
casino real money online casinos best online casino free slots games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 20:27
cashman casino slots casino bonus codes online casino slots vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 20:44
http://casinoslotspc.com/ slots free [url=http://cas inoslotspc.com/ ]play casino slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 01:19
slots free free slots games online slot games online casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 01:43
casino real money play slots online no deposit casino play slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bpxsuFeasp 2020-05-02 05:28
how to make money with bitcoin how much money does pewdiepie make make money make money apps ways to make money on the side

easy ways to make money online make money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online how much money does pewdiepie make how to make money on instagram

https://make-money-blogs.com/# - make money online


https://www.biznesidei.bg/chlenove/novini-55/start-na-nay-golyamata-stajantska-initsiativa-1535.html
http://ciplamur.es/blefaroplastia-una-opcion-eleminar-las-bolsas/?unapproved=101610&moderation-hash=f79ff9e229f74bf9d2f9cfcf7be59c8b#comment-101610
http://almaoso3a.com/15514/25/11/%D8%A7%D9%84%D8%A3%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D8%A9+.html
http://gz058.com/home.php?mod=space&uid=43525
https://stwengineering.com/wartsila-connecting-rods-reconditioned/bergen-con-rod-bolt-close-up/?unapproved=143217&moderation-hash=c3ae216aa2747b4cb62c348753926b78#comment-143217
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 07:49
play slots online slots online play slots online gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 08:09
free slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]play slots casino online online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 14:24
play slots online [url=http://cas inoplaysw.com/ ]gold fish casino slots world class casino slots online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 14:42
online gambling free casino games online slot games slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 21:21
slots games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino slots online casino slots online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 21:23
big fish casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]play slots online free casino games casino slots casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 03:46
http://casinoslotspc.com/ vegas casino slots online casino slot games play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 04:17
real casino slots casino online online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 10:11
slots free http://casinoslotspc.com/ world class casino slots casino online slots casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 11:15
casino online [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online casino real money play slots online slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 16:54
slots for real money [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino play online casino real money real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xdtbaFeasp 2020-05-03 17:34
ways to make money online passive income streams home work best way to make passive income make money online from home

best way to make passive income best work from home jobs [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make passive income ways to make money work from home jobs amazon

https://make-money-blogs.com/# - legitimate work from home jobs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 18:26
http://casinoplaysw.com/ online casinos casino slots real money casino world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kztibtgor 2020-05-03 20:58
canine coronavirus vaccine schedule coronavirus in horses hku1 coronavirus m.e.r.s coronavirus coronavirus test

coronavirus dog buy coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] cdc mers coronavirus coronavirus coronavirus dog

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - fip coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 23:11
free online slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino game slots online free slots games slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 23:30
online casino gambling [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free slots games casino real money no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 05:35
no deposit casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]free casino games play slots online slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 06:22
http://casinoslotspc.com/ no deposit casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slots for real money cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lphmzFeasp 2020-05-04 12:05
work from home jobs amazon how to make money from home passive income streams best ways to make money online how to make extra money

passive income online how to earn money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how much money does pewdiepie make online poker real money ways to make money fast

https://make-money-blogs.com/# - make extra money from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 12:26
free slots games casino bonus codes online casinos casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 13:18
casino online [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino real casino slots world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xelnehgor 2020-05-04 14:49
human coronavirus 229e coronavirus oc43 Buy Coronavirus Treatments coronavirus in cats enteric coronavirus

the coronavirus symptoms of coronavirus in cats [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus canine coronavirus isolation coronavirus in humans

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 19:23
online slot games online casino real money free casino casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 20:17
online casino bonus [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online gambling world class casino slots slots games online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 02:14
free slots games http://casinogamespqr.com/ play online casino free casino games online casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 03:06
http://casinoslotspc.com/ play slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino bonus codes free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # voncrFeasp 2020-05-05 05:49
making money online legitimate work from home opportunities how does facebook make money how much money do youtubers make make money online free

how does facebook make money making money with pornhub [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make money on the internet osrs money making guide how much money do youtubers make

https://make-money-blogs.com/# - best ways to make money online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 07:52
casino play http://casinogamespqr.com/ no deposit casino free casino games free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 08:30
real money casino http://casinoslotspc.com/ casino slots casino online slots free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 13:11
free casino casino play play slots online casino play [url=http://cas inogamespqr.com / ]online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 14:17
slots for real money online casino games online casino gambling best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 20:12
slots games free http://casinogamespqr.com/ slots free free casino games online cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 21:19
world class casino slots online casino slots free casino games online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 02:39
free casino games online play slots online no deposit casino online gambling [url=http://cas inogamespqr.com / ]slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 03:30
slots for real money [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free casino slot games play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kraibFeasp 2020-05-06 03:43
healthy recipes for weight loss medically proven weight loss supplements weight loss clinic healthy recipes for weight loss protein shakes for weight loss

weight loss meal plans smoothie recipes for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] best weight loss diet ashley graham weight loss healthy recipes for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calorie calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hracfFeasp 2020-05-06 08:38
online cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cheap cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 09:03
http://casinogamespqr.com/ casino play online slot games casino real money online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 09:58
slots games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino bonus online casino gambling online casino online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 15:49
online casino bonus http://casinogamespqr.com/ online casino gambling best online casinos real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 22:44
slots for real money free online slots online casino no deposit casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 23:42
casino online http://casinorealmoneyfdr.com/ real money casino online casino gambling vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tcwgkFeasp 2020-05-07 02:25
generic cialis tadalafil

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 05:03
best online casinos casino blackjack slots games free free casino games [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 05:53
online casino [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online slots free casino vegas slots online vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 11:42
casino play [url=http://cas inogamespqr.com / ]play slots online online casino slots online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 12:28
online casinos [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online slot games casino games vegas casino slots slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zoejkFeasp 2020-05-07 13:38
best weight loss pills saxenda for weight loss best weight loss diet safflower oil for weight loss honey boo boo weight loss

ashley graham weight loss probiotics for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] calorie calculator for weight loss noom weight loss weight loss meal plans

https://weight-loss-blogs.com/# - honey boo boo weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 16:48
slots for real money [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]play slots free casino games no deposit casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 18:10
vegas slots online real money casino best online casino casino game [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uobbnFeasp 2020-05-07 19:11
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 00:52
casino bonus codes [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]vegas slots online casino slots real casino slots best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 05:57
http://casinoslotsfest.com/ big fish casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino online best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 07:11
http://casinorealmoneyfdr.com/ play slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]free casino slot games no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # acvwpFeasp 2020-05-08 12:06
cheap cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 12:44
casino game http://casinoslotsfest.com/ online casino free online slots slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 13:59
online casino casino games online casino games casino online slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iwkigFeasp 2020-05-08 19:33
beth chapman weight loss kirsten vangsness weight loss rebel wilson weight loss macros for weight loss weight loss diet

healthy recipes for weight loss dr oz weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] before and after weight loss weight loss smoothies weight loss meal plan

https://weight-loss-blogs.com/# - apple cider vinegar for weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 19:49
http://casinoslotsfest.com/ play online casino best online casino online casino games casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 20:56
world class casino slots casino play free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 02:35
world class casino slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino online slots online slot games play online casino best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 03:40
free casino games online http://casinorealmoneyfdr.com/ online slots online casino real money free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fnrseFeasp 2020-05-09 06:11
cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic cialis


http://maps.google.co.th/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.sk/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.ge/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAA&url=https://wowcialisnow.com/&ei=4ZggVIe8JoSGyATVuYDoAQ&usg=AFQjCNHtmdU8PTcfywX_JJ_3O
https://www.google.be/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 09:19
slots games free slots games casino slots online slot games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 10:27
big fish casino [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]real casino slots vegas slots online online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 14:46
casino bonus codes [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino bonus vegas slots online cashman casino slots casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iaafuFeasp 2020-05-09 21:35
intermittent fasting for weight loss weight loss medication honey boo boo weight loss best weight loss program healthy recipes for weight loss

fast weight loss lemon and cucumber water for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss noom weight loss kevin smith weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss diet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 21:43
play slots online free casino online casinos play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 22:04
online casino bonus casino games play slots online real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 04:28
real casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino real money best online casino slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 04:47
online slots casino real money free online slots free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 11:09
http://onlinecasinofbk.com/ online casino slots games online casino real money online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 11:20
http://casinoslotsfest.com/ online casinos play online casino real casino slots slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 17:38
http://onlinecasinofbk.com/ free slots games [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]real casino slots online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 18:06
slots games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]big fish casino free casino games online best online casino world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # niecqFeasp 2020-05-10 21:27
cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis


http://www.google.mg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC4QFjAA&url=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.vg/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.ge/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.com.co/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=9&cad=rja&sqi=2&ved=0CEUQtwIwCA&url=https://wowcialisnow.com/
http://maps.google.gp/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 00:19
http://onlinecasinofbk.com/ slots games free online casino gambling slots games free casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 00:51
http://casinoslotsfest.com/ slots free casino bonus codes free online slots online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 06:52
casino bonus codes online casino slot games free online slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 07:37
best online casinos free slots free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 13:44
online casino gambling http://onlinecasinofbk.com/ casino blackjack free online slots casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 14:28
real casino slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]play online casino free casino slot games free casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 19:52
http://onlinecasinofbk.com/ casino game casino online slots online vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wzevqPex 2020-05-12 00:40
adcirca tadalafil tadalafil 20 tadalafil liquid tadalafil prix en pharmacie buy tadalafil tablets

tadalafil citrate tadalafil cost [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil reviews tadalafil 10mg prix tadalafil vs sildenafil

https://supertadalafil.com/ - generic cialis tadalafil

tadalafil generic cialis 20 mg liquid tadalafil cialis tadalafil tadalafil for women interactions for tadalafil

tadalafil 20 mg prix cialis generic tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil dosage tadalafil 5mg prix tadalafil biogaran

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 06:11
play slots online [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]real money casino gold fish casino slots online casino gambling big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tokeqFeasp 2020-05-13 06:38
cialis vs viagra effectiveness girl in viagra commercial blue dress viagra chinese natural viagra viagra clopidogrel

dick pics on viagra step viagra help [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra troche fucking after taking viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 13:06
http://onlinecasinofbk.com/ no deposit casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]real casino slots online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 21:56
http://onlinecasinofbk.com/ play slots online [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]vegas slots online free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 01:33
cannabis oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]buy cbd cbd drops cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cjhfrFeasp 2020-05-14 02:01
very hard cocks with viagra viagra coupons from pfizer viagra viagra 100mg price walmart viagra samples from pfizer

what is viagra viagra generic availability [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra old man fucking with viagra sister viagra prank

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 06:55
cbd oil benefits cbd near me medterra cbd cbd [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 12:40
pure cbd oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]cdb oils cbd gummies cbd oil benefits cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cmstnPex 2020-05-14 16:43
tadalafil 10mg tadalafil vs sildenafil liquid tadalafil tadalafil generic side effects for tadalafil

side effects for tadalafil tadalafila [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil generic tadalafil prix en pharmacie tadalafil cialis

https://supertadalafil.com/ - tadalafil generic

generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil powder tadalafil dosage tadalafil lilly 5mg prix tadalafil biogaran

sildenafil vs tadalafil tadalafil biogaran 20 mg prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] liquid tadalafil cialis generic tadalafil tadalafil generic vs cialis

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 18:31
http://cbdoilusd.com/ cbd online [url=http://cbd oilusd.com/ ]best cbd oil buy cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 00:40
http://cbdoilusd.com/ buy cbd oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]hemp cbd oil cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 07:22
http://cbdoilusd.com/ cbd products [url=http://cbd oilusd.com/ ]hemp cbd cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 14:28
cbd oil benefits cdb oils cbd drops cbd store [url=http://cbd oilusd.com/ ]cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 18:37
cbd capsules [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd oil store cdb oils cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jhsprPex 2020-05-15 19:50
tadalafil 20mg prix tadalafil 20 cialis tadalafil tadalafil avis tadalafil vs vardenafil

tadalafil cost cvs liquid tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg tadalafil generic usa what is tadalafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 5mg

cialis generic tadalafil tadalafil 20 mg liquid tadalafil cialis generic cialis tadalafil interactions for tadalafil

buy cialis ebay find tadalafil tadalafil prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil cialis tadalafil generic mylan tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 01:21
cbd gummies hemp oil for pain cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mvikvFeasp 2020-05-16 06:42
how to reduce weight celine dion weight loss cause weight loss calculator weight loss diet noom weight loss

celine dion weight loss cause fastest way to lose weight golo weight loss red mountain weight loss lose weight fast for women

https://weight-loss-blogs.com - diet plans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 08:04
cbd online cbd oil at walmart cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 15:02
buy hemp oil cbd oil for sale cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kishiPex 2020-05-16 19:46
tadalafil 40 mg tadalafil cost tadalafil 20 mg tadalafil generic usa tadalafil mylan

tadalafila tadalafil canadian pharmacy [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid tadalafil generique en pharmacie tadalafil 10 mg

https://supertadalafil.com/ - cheap tadalafil

tadalafil for women tadalafil tablets 20 mg tadalafil liquid tadalafil liquid tadalafil lilly 5mg prix

tadalafil tablets generic cialis tadalafil 20mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews tadalafila 20mg tadalafil for women

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 21:42
cbd drops http://buycbdoil11.com/ cbd for sale cbd tinctures cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 04:27
http://buycbdoil11.com/ cbd oils [url=http://buy cbdoil11.com/ ]buy cbd hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 11:10
cbd oil for dogs http://buycbdoil11.com/ cbd oil for sale cannabis oil cbd pure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 15:03
cbd near me http://cbdoilglk.com/ cbd vape buy cbd oil cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rieaePex 2020-05-17 19:55
tadalafil reviews tadalafil 40 mg generic cialis tadalafil tadalafil 20 mg prix tadalafil biogaran

tadalafil 20 mg generic cialis tadalafil 20 mg from india [url=https://su pertadalafil.co m/ ] cheap tadalafil tadalafil tablets tadalafil generic

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 5mg

cialis generic cialis tadalafil tadalafil 5mg buy tadalafil online tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil 10mg

buy tadalafil tablets tadalafil prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg side effects for tadalafil tadalafil biogaran prix

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 21:41
cbd oil for dogs http://cbdoilglk.com/ hemp oil for pain cbd oil store medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 04:13
cbd oils cdb oils cbd capsules
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 10:52
cbd gummies walmart medterra cbd cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 17:41
http://cbdoilglk.com/ cbd cbd drops cbd store buy cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 21:48
cbd oil online cbd capsules cbd oil for dogs cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iehmfPex 2020-05-19 01:24
tadalafil prix tadalafil 10 mg buy tadalafil online tadalafil biogaran buy tadalafil online

buy tadalafil online what is tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] cheap tadalafil tadalafil vs viagra tadalafil mylan

https://supertadalafil.com/ - generic tadalafil

tadalafil generic vs cialis buy tadalafil online liquid tadalafil generic cialis tadalafil generic cialis tadalafil 20 mg from india

tadalafil en ligne tadalafil generic cialis 20 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg tadalafil online sildenafil vs tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 04:18
http://buycbdoilwalm.com/ cbd vape [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil benefits cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 11:05
cbd pure cbd oil for dogs cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 17:45
hemp cbd cbd oils cbd products cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pvidmPex 2020-05-19 18:24
is testosterone a steroid how to naturally increase testosterone testosterone definition low testosterone treatment high testosterone in men

warnings for testosterone propionate testostГ©rone dГ©finition [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone cypionate effects of low testosterone in men testosterone side effects

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone levels
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 00:15
http://buycbdoilwalm.com/ cbd near me [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]hemp cbd oil cbd products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 06:51
cbd online cbd online hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 13:33
cbd near me http://buycbdoilwalm.com/ cbd oil online cbd oil medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shtnxFeasp 2020-05-20 15:07
levitra online generic levitra buy levitra generic levitra online levitra generic

levitra dosage levitra online levitra pills order levitra levitra canada

https://drugstoreonliner.com/ - levitra coupon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fsparPex 2020-05-20 20:15
testosterone injections for men side effects of testosterone injections testosterone injections testosterone side effects in men testosteron

male sex hormone testosterone side effects in men [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone supplements what produces testosterone how to boost testosterone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone gel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 20:19
http://buycbdoilwalm.com/ cbd pure [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]buy cbd oil cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 03:08
buy cbd oil online [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]hemp oil for pain cbd pure cbd gummies walmart cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 09:48
cbd hemp http://buycbdoilwalm.com/ cbd medic hemp cbd cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 16:41
cbd cream cannabis oil cbd medic cbd for sale [url=http://cbd oilsls.com/ ]medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 20:58
hemp oil [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]hemp oil for pain best cbd oil best cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-21 21:06
cbd oil for pain cbd gummies walmart cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 03:15
cbd oil for pain cbd store cbd oil benefits cbd capsules
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 03:47
http://cbdoilrx.us.com/ cbd capsules cbd vape hemp oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 09:44
cbd hemp cbd for dogs cbd oil for pain cbd medic [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lhulfFeasp 2020-05-22 10:22
levitra cost levitra for sale levitra online levitra coupon levitra canada

online levitra levitra generic levitra buy levitra vardenafil levitra

https://drugstoreonliner.com/ - cheap levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 10:44
cbd drops [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]cbd oil for pain cbd gummies cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 16:17
cbd gummies walmart buy cbd oil online cbd oil cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elorzPex 2020-05-22 17:14
how to increase testosterone testosterone booster testosterona foods that increase testosterone testosterone boosters

testosterone function testostГ©rone dГ©finition [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] low testosterone symptoms testosterone function testosterone definition

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone booster
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 22:39
cbd pure buy cbd oil cbd products cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 05:10
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd near me [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd gummies walmart cbd oil store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 11:49
pure cbd oil [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd near me cbd products cbd oil cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # annebPex 2020-05-23 19:57
testostГ©rone dГ©finition low testosterone treatment Testocyp amp testosterone patches for men low testosterone icd 10

male hormone free testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] GP Clomiphene free testosterone testosterone foods

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - Testocyp amp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rrgdsFeasp 2020-05-25 17:49
natalie mars viagra what happens if a woman takes viagra viagra 100mg stepmom gives stepson viagra suprise amateur viagra

viagra before after gallery are there natural sex stimulates that i should take with viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra 100mg viagra coupons 75% off 25mg viagra for 27cents each

https://pharm-usa-official.com - viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # srcekPex 2020-05-27 00:31
avast antivirus download antivirus https://xantivirusx.com/ - instup.exe avast antivirus installer free dating sites for seniors kate gosselin dating show https://onlinedatingwow.com/ - badoo dating site hgtv sweepstakes winloot sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - hgtv sweepstakes central
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ucrqqPex 2020-05-28 02:01
panda antivirus kaspersky antivirus https://xantivirusx.com/ - avg antivirus top dating sites our time dating website https://onlinedatingwow.com/ - free adult dating contests and sweepstakes hgtv sweepstakes 2019 https://supersweepstakesx.com/ - diy sweepstakes 2018
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fshyzPex 2020-05-28 21:53
microsoft antivirus antivirus free download https://xantivirusx.com/ - eset antivirus kfc dating sim hinge dating https://onlinedatingwow.com/ - kate gosselin dating show win vehicle sweepstakes win vehicle sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - the balance sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grfsnPex 2020-05-29 23:19
kaspersky antivirus windows antivirus https://xantivirusx.com/ - free antivirus software 2019 christian dating for free speed dating https://onlinedatingwow.com/ - uncensored naked dating reality show win vehicle sweepstakes kwik fill sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - online sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hentai game asuka 2020-08-12 23:13
3d sex game apk

I'm amazed, I must say. Seldom do I come across a blog that's equally
educative and entertaining, and let me tell you, you have
hit the nail on the head. The problem is something
that too few men and women are speaking intelligently about.
I am very happy I came across this in my hunt for something relating to this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shemale pokemon 2020-08-18 15:13
3d good sex games

Howdy! Someone in my Facebook group shared this site with
us so I came to give it a look. I'm definitely
enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Terrific blog and great design.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # майнкрафт 2020-09-08 08:50
здесь

тут

тут

тут


тут

Hello, Neat post. There's an issue along with your site in internet explorer, could
check this? IE nonetheless is the marketplace chief and a huge part of other folks will miss your great writing
due to this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy gun 2020-10-31 01:26
Drop your kids away using your mom or newborn-sitter
and share some intimate moments with each other. She was sweet, caring and kind
as usual; when she finished the conversation saying she loved me,
a needle of conviction poked at my rock-hard
heart. Evony ads have been getting more and more racy as time
goes on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-01 03:50
Considering the game has a mature rating anyway it seems daft that they are doing this.
If, for some reason the removal is not successful, this can happen if the infection is a new variant of TDSS rootkit.
The Approved Sites tab is similar to the above section.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jannette 2020-11-03 12:46
I absolutely love your blog and find almost all of your
post's to be just what I'm looking for. Does one offer guest writers
to write content for you personally? I wouldn't mind
creating a post or elaborating on many of the subjects you write with regards to here.
Again, awesome website!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-04 06:46
Custom-made jewelry employ cartoon designs,
flower styles, leaf types, as well as basic and also non secular symbols.
The object is to draw the highest number from the deck, which
puts you in the position to have the loser do something to you based on the number they
draw. The truth is that students are more inquisitive
and adept at finding routes around gateway prevention systems.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Estelle 2020-11-04 10:57
Hi there! I simply would like to give you a big thumbs up for the
great information you have right here on this post. I will be coming back to your site for more soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # child porn 2020-11-05 02:49
He looks to be following the exact tactic with CBS Network and Warner Bros.
She was sweet, caring and kind as usual; when she finished the conversation saying she loved me, a needle of
conviction poked at my rock-hard heart. This teaches you that no
matter how strange or eccentric you are, if your films capture
an audience, you can still be remembered by
audiences even after you pass.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Georgetta 2020-11-05 09:36
Excellent site. Plenty of useful information here.
I'm sending it to several buddies ans also sharing in delicious.
And obviously, thank you on your sweat!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alfredo 2020-11-05 10:26
Howdy! I simply want to offer you a huge thumbs up for
the excellent info you have right here on this post.

I will be returning to your web site for more soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maya 2020-11-05 11:56
Yes! Finally someone writes about website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Leigh 2020-11-05 12:39
You can definitely see your enthusiasm in the work you write.
The world hopes for more passionate writers like you who are not
afraid to say how they believe. All the time go after your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Justin 2020-11-05 16:13
I read this piece of writing fully on the topic of the resemblance of newest and previous
technologies, it's awesome article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kennith 2020-11-05 16:50
Wow! At last I got a blog from where I be capable of in fact get helpful
facts concerning my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Melvin 2020-11-05 17:42
I'm not sure exactly why but this weblog is loading extremely slow for me.

Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
I'll check back later and see if the problem still exists.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Christoper 2020-11-07 08:58
I do not know if it's just me or if perhaps everyone else experiencing problems with your website.
It appears as though some of the text on your posts are running off the screen. Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them
too? This may be a problem with my internet browser because I've had this happen before.
Appreciate it
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mohammad 2020-11-07 17:31
wonderful issues altogether, you simply gained a new reader.
What could you suggest in regards to your submit that you simply made some
days ago? Any certain?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maple 2020-11-07 19:10
Awesome! Its in fact remarkable paragraph, I have got much clear
idea concerning from this article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Charity 2020-11-07 20:00
It's remarkable to visit this site and reading the views of all mates concerning this piece of
writing, while I am also keen of getting familiarity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fleta 2020-11-07 22:35
Thanks for every other informative blog. Where else
may I am getting that kind of information written in such a perfect method?
I have a challenge that I am simply now running on, and I've been on the glance out for such information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jovita 2020-11-07 23:19
If some one wishes to be updated with newest technologies after that
he must be pay a visit this website and be up to date everyday.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dong 2020-11-08 03:27
Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get
a lot of spam responses? If so how do you protect
against it, any plugin or anything you can recommend?
I get so much lately it's driving me crazy so any support is very much appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-09 04:54
But like most top porn stars who aimed to shot stardom in Hollywood,
mainstream show business was rude to Ron. If, for some reason the removal is not successful, this
can happen if the infection is a new variant of TDSS rootkit.
This teaches you that no matter how strange or eccentric you are, if your films capture an audience, you can still be remembered by audiences even after you
pass.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GeorgeMaw 2020-11-10 10:37
Вы сделали там изрядно достойных замечаний. Я искал в Интернете
дополнительную информацию сообразно этому вопросу и обнаружил, который большинство людей
согласятся с вашим мнением на этом сайте.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AntonioEpist 2020-11-12 05:07
Вы сделали там изрядно достойных замечаний. Я искал в Интернете
дополнительную информацию по этому вопросу и обнаружил, что большинство людей
согласятся с вашим мнением для этом сайте.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy gun 2020-11-12 23:16
But like most top porn stars who aimed to shot stardom in Hollywood, mainstream show business was rude to Ron. Anyone can see just what your young ones are usually seeing.
'The Witcher" sex cards or romance cards are something that is a part of the original title's game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Josep1Amire 2020-11-17 21:12
Pills information leaflet. Long-Term Effects. buy sildenafil Some information about drug. Read now.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Robbie 2020-11-20 20:11
Wow, awesome blog layout! How lengthy have you been blogging for?
you make running a blog glance easy. The full glance of your website is magnificent, let alone the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 9eleven 2020-11-21 00:23
I have been browsing on-line more than three hours today, yet I never
found any attention-grabb ing article like yours. It's pretty price sufficient for me.
In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you probably did, the net will
be a lot more helpful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 9eleven.info 2020-11-24 03:37
I've been browsing on-line greater than 3 hours lately, but I
never found any fascinating article like yours.
It's beautiful price enough for me. In my view, if all web owners and
bloggers made excellent content as you probably did,
the internet will probably be much more helpful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # porn videos 2020-11-25 02:54
Undeniably believe that which you said. Your favorite justification seemed to
be on the web the simplest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get annoyed while
people think about worries that they just don't know about.
You managed to hit the nail upon the top
as well as defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porno hd tube 2020-11-26 03:09
I do not even know how I stopped up right here, however I thought this put up used
to be great. I do not realize who you're however definitely
you are going to a famous blogger should you aren't already.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seattlespetvet 2020-11-26 10:23
Hi, just wanted to mention, I liked this blog post. It was funny.
Keep on posting!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sniff-out 2020-11-26 12:58
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and
now each time a comment is added I get three emails with the same comment.
Is there any way you can remove me from that service?
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porn videos 2020-11-27 11:04
With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or
copyright infringement? My site has a lot of exclusive content I've either
created myself or outsourced but it appears a lot of it
is popping it up all over the web without my permission. Do you know any techniques to help stop content from being stolen? I'd certainly
appreciate it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cash First 2020-12-08 20:09
https://www.3456txt.com/home.php?mod=space&uid=143984&do=profile&from=space
That is something you have to do because the longer you wait the longer you may want to attend to have
your automated cash earnings system setup as well
as creating you money when wanted. In such cases, you may have to repair it first
by getting it to a storage for quite a few paint spray in addition to panel beating.

Nonetheless, this technique requires a whole lot of effort -
that defeats your goal of getting simple cash in the first place!
The very very first thing that the person has to
do for making a petition for the loan is go surfing to the web site of the lender and from there has to submit the equipped submission kind
to the lender. These days, virtually each car dealing firm has a website of its own. Brass dominated the National Money Register
Company line, which grew to characterize 95% of the whole market.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porno hd tube 2020-12-16 17:32
Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of
us have created some nice practices and we are looking
to swap solutions with others, why not shoot me an e-mail if
interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Free Porn Movies 2020-12-17 01:50
Hi there everyone, it's my first pay a visit at this site, and piece of writing is genuinely
fruitful for me, keep up posting these content.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webcam 2020-12-26 05:06
This is my first time pay a visit at here and i am truly impressed to read everthing at single place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porn clips 2021-01-12 14:42
I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view, if all
site owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hottest Porn Tube 2021-01-12 23:22
Pretty section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I get
actually enjoyed account your blog posts. Anyway
I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free hd porn 2021-01-13 07:42
Thanks for sharing your thoughts about miłość. Regards
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fico debt 2021-02-10 11:32
Ethereum platform is developed by some further useful characteristic.
Ethereum is the primary various of bitcoin. As
of Jan. 8, 2020, Ethereum (ETH) had a market top of $15.6 billion and a
for each symbolic estimation of $142.54. As of Jan. 8, 2020,
BNB had a market top of $2.3 billion and a for each symbolic estimation of $14.71.

As of Jan. 8, 2020, BSV had a market top of $2.1 billion and a for each symbolic estimation of $114.43.
It's likewise at current the third-largest digital currency
on the planet by on the whole market prime. Ripple forex marge more system.

Apart from designers, there are a creating variety of shippers who acknowledge Litecoin. The financial requirements
demonstrated after bitcoin are by and enormous called altcoins and have frequently
tried to introduce themselves as altered or improved adaptations of bitcoin.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-07-25 17:36
I'll immediately clutch your rss feed as I can't in finding your e-mail subscription hyperlink
or e-newsletter service. Do you've any? Kindly permit
mee recognize inn order that I may just subscribe.
Thanks.
Bitcoin news webpage bitcoin news
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-20 06:58
Hi there, I wish for to subscribe for this website
to get most recent updates, so where can i do it please help.

магнитный вентиль web page проектирование систем автоматического полива
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-21 21:23
I was curious if you ever considered changing the structure of your
site? Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe yyou could a little more in the
way of content so people cold connect with it better. Youve got an awful
lot off text for only aving one or 2 images.
Maybe you could space it out better?
автоматический полив цена webpage системы автополива
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-08-21 22:09
Hello there! This articlee couldn't be written much better!
Looking through this article reminds me of my
previous roommate! He constantly kept preaching about
this. I am going to send thijs post to him.
Fairly certain he'll have a very good read. Thanks for sharing!

система полива цена site автоматический полив хантер
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-22 05:53
Hi, I do think this is ann excellent blog. I stumbledupon it ;) I
will return yet again since i have book-marked it. Money and freedom is the best
way to change, may you be rich and continue to guide other people.

система полива hunter website
система полива газона
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-08-28 20:02
Wow! Finally I got a blog from where I can truly get valuable information regarding my study
aand knowledge.
Criadero bulldg frances españa site bulldog frances dibujo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-29 08:45
Hello it's me, I am also visiting this website on a regular basis, this wweb site is genuinely pleasant and the people
are genuinely sharing pleasant thoughts.
Buldog francuski olx web page buldog francuski kujawsko
pomorskie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-29 16:50
whoah this blog is fantastic i like readig your posts.

Keep up the giod work! Youu recognize, many individuals are hunting round for this info, you can aid them greatly.

Französische bulldogge blue web site französische bulldogge lustig
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-10-02 09:29
I've been exploring for a bit for any high-quality articles or weblog posts on this kind of house .
Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Reading this information So i
am happpy to show that I've a very goiod uncanny feeling I came upon just what I needed.
I most surely will make sure to don?t forget this
web site aand provides it a look regularly.
Crypto news webpage crypto news
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-11-03 06:55
I hzve been browsing on-line more than 3 hours nowadays, yet I by no means found any attention-grabb ing
article like yours. It's pretty price sufficient for me.
Personally, if all webmasters and bloggers made good content
material as you probably did, the net will likely be much more useful than ever
before.
Muscle bodybuilder web site build muscles
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-11-03 19:14
you're in reality a jjust right webmaster.
The web site loading speed is amazing. It sort of feels that you're doing any distinctive
trick. Moreover, The contents are masterwork. you have done a fantastic job in this topic!

Pump muscles site
pump muscle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-11-04 01:07
This piece of writing gives clear idea for the new viewers of blogging, that
in fact how tto do blogging and site-building.
How to swing biceps homepage how to pump the press
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-11-06 13:23
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of tiomes it's very difficuult to get that "perfect balance" between usability
and visual appearance. I must say you've done a superb job with this.
In addition, the blog loads extremely fast for me on Chrome.
Outstanding Blog!
Howw to train muscles homepage
build muscle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-11-07 03:56
Good day! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?I'm trying to
get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing vey
good results. If you know of any pledase share. Thanks!
Build muscles homepage
pump muscles
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-11-11 00:36
My beother recommended I would possibly likke this web site.
He ussd to bee entirely right. This submit actually made my day.

You can not imagine just how much time I had
spent for this info! Thank you!
Bodybuilder training web page build muscle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-11-11 02:25
Hi! I could have sworn I've beeen tto this website before but
after browsing through soome off the post I realized it's new to me.

Anyways, I'm definitely delighted I found it and I'll be bookmarking and checking back often!
Pump muscle for women homepage pump
muscle for men
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-11-15 00:55
It's remarkable to go to see this wweb page and reading the views of all colleagues on the topic of this piece of writing, wwhile I
am also zealous of getting know-how.
Bodybuilder training webpage train muscles
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-11-16 14:52
I really like reading through an article that can mzke people think.
Also, thanks for allowing for me to comment!
Pump muscle web site
train muscles
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd