Najnowsze felietony

czwartek, 18 wrzesień 2014 23:21

Musisz ćwiczyć by przetrwać

Napisał 

Kiedy poczułem się zagrożony, zacząłem ćwiczyć boksowanie. Wiedziałem że kiedyś może przyjść taka chwila, że będę musiał się bronić; oczywiście przyszła, a ja byłem przygotowany. Napastnicy odprężeni, zrelaksowani wspomnieniem jak przez lata byłem pełen strachu, natknęli się na zdeterminowanego do walki, wyćwiczonego i skoncentrowanego człowieka, który im zrobił z twarzy tatara. No ale taki los drapieżnika - czasem przychodzi taka chwila, że trafia się na silniejszego przeciwnika.

Toksyczne środowisko; albo Ty, albo ono

To co piszę, wydaje się oczywiste. Jeśli jesteś wrażliwy i chcesz przetrwać w chamskim, pełnym kompleksów, bezlitosnym, żywiącym się cudzym upokorzeniem środowisku, musisz umieć walczyć. Im mniejsze Twoje zdolności do zjednywania sobie ludzi (by Cię obronili, albo swą siłą odstraszyli potencjalnego przeciwnika), większa podatność na atak (brak starszej siostry czy brata, sprawnego ojca i jego rodziny, co rozzuchwala i upewnia w bezkarności ludzkiego pasożyta), tym mocniej musisz uderzać, a jeszcze szybciej uciekać. Ale bójka to coś, co zdarza się rzadko. Wielu ludzi przejdzie przez życie, nie biorąc udziału w ani jednej. Unikną silnych emocji (i wybitych zębów) w tej sferze męskiego życia, ale trafią na podobne, bądź głębsze przeżycia w innej. Dziś opiszę główne zagrożenie, które niemal na pewno Cię spotka, oraz metody treningu przygotowujące Cię na zmienne koleje losu.

Zakochanie i odrzucenie. Te cierpienie jest znacznie gorsze, niż rozkwaszony nos. Mówię z autopsji; gdy zakochasz się w dziewczynie, a ona Cię wykopie z życia, będziesz wariował i szalał (wersja aktywna cierpienia), wpadniesz w głęboki dół, rozpacz (wersja pasywna). Wszystko zależy tak naprawdę od czasu odrzucenia, oraz na jakim jesteś etapie związku. Gdy byłeś zakochany ona się odkochała, więc gdy Cię odrzuciła w czasie gdy Ty kochałeś, czyli wiązałeś z dziewczyną poczucie przyjemności a nawet sensu swojego życia, cierpisz. Gdybyś Ty pierwszy się odkochał, sam byś ją rzucił, ponieważ przebywanie z nią sprawiało by Ci dyskomfort - wtedy ona by cierpiała, nienawidziła Cię za swoje poczucie rozpaczy.

Krzywdzicielka to marionetka emocji

Zwróć proszę uwagę, że kobiety absolutnie nie kontrolują swojej emocjonalnej natury - ona nimi miota jak chce i gdzie chce. To że Cię przestała kochać, lubić, nie oznacza że podjęła taką decyzję, tylko tyle że to poczuła. Zadecydowały emocje, które są zawsze potężniejsze niż świadome myśli. Tak naprawdę kobiety nie można winić za to, że nas rzuciła. Można za kradzież, oszustwo, wyrafinową grę by zdobyć Twój majątek, ale jeśli chodzi "tylko" o rzucenie, jest niewinna. Jest ofiarą własnych emocji, podobnie jak mężczyźni, chociaż my z racji stawiania na logikę jesteśmy znacznie mniej podatni na ruchy emocji - ale i tak im podlegamy. Ktoś czuje obrzydzenie na Twój widok dziś, wczoraj kochał - sam nie rozumie sytuacji, ale podąża za odczuciami. Za co się na nim mścić, że jest marionetką na sznurkach własnej emocjonalnej natury?

Dlaczego cierpisz? Ponieważ bycie z dziewczyną dawało Ci przyjemność. Gdy jej nie ma, cierpisz tak samo jak w trakcie rzucania papierosów, alkoholu czy każdego innego nałogu, który dawał Ci przyjemność. To za jakiś czas minie, jak każda emocja. Znowu powiążesz swoje poczucie przyjemności z czymś zewnętrznym, może jedzeniem, może wejdziesz w nową religię, zaczniesz nawracać świat, bo dopiero wtedy osiągniesz pełne zadowolenie?

Moc rodzi się z gówna i nędzy

Założmy że kiedyś na pewno się zakochasz i zostaniesz rzucony. Dobrze przejść takie odrzucenie, by poznać swoją psychikę, jej słabe i mocne strony. Pamiętaj że co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. To błędy i porażki umożliwiają Ci poznanie własnej mocy, której nie pozna ktoś mający z górki. Gdy zacznie się pod górkę, on upadnie - Ty nie, ponieważ wiesz skąd brać siłę, nauczyłeś się tego na własnych błędach. Gdy zwykły człowiek zostaje napadnięty, zostaje mocno pobity a później cierpi psychiczne męki związane z poczuciem upokorzenia.

Jeśli trenowałby na sali treningowej, przyjmował i oddawał ciosy w kontrolowanych warunkach, psychicznie i fizycznie byłby przygotowany do bolesnej konfrontacji; nawet gdyby przegrał, psychicznie by tego długo i mocno nie przeżywał. Poprzez aktywną postawę, na pewno odniósłby też mniejsze obrażenia. Upadek i ból, to potencjalna siła i szczęście, wezwanie byś zmienił swoją postawę wobec życia. Wszystko zależy od Twojej postawy - ciosy mogą dać Ci siłę, a mogą też Cię złamać. O tym co uczynią, zadecyduje Twoja intencja, postawa życiowa. Świat i ludzie się nie zmienią, próba ich zmiany to walka z wiatrakami - musisz więc zmienić swoje przekonania. Załóżmy że boisz się pająków, jak ja. Masz wtedy trzy wyjścia:


1. Żyć jak żyłeś, nic z tym nie robić. Jest to najgorsze wyjście, gdyż w każdej chwili coś z zewnątrz (pająk) może drastycznie zmienić Twoje samopoczucie, a przecież czasem pająk potrafi się zwiesić z podsufitki auta - kiedyś w ten sposób prawie doprowadziłem do wypadku. Tak żyje większość ludzi, biernie i miernie, licząc na mannę z nieba która nigdy nie spadnie. By coś osiągnąć, trzeba wykonać krok - wtedy świat postąpi ku nam. Gdy my siedzimy z założonymi rękami, świat także tkwi w bezruchu, nic się nie zmienia. Modlitwa to siedzenie w bezruchu, trzeba dodać jeszcze aktywność, działanie.

2. Walczyć z tym, co Cię przeraża. To już domena wojowników, charakterników, rewolucjonistów. Zabijasz wszędzie gdzie jesteś pająki, zakładasz stronę internetową, gdzie nawołujesz do likwidacji pająków, może nawet partię polityczną albo religię z rozdeptanym przez kapeć pająkiem, jako główne logo symbolizujące wygraną dobra nad złem. Gdy w Twoim mieszkaniu znikają pająki, wypełniają je wszystkie możliwe owady, które mogą się bezproblemowo rozwijać, głównie na Twoim zdrowiu. Czy nasz wojownik wygra? Oczywiście że nie, nie da się zabić wszystkich pająków, a nawet gdyby się dało, zostałaby poważnie naruszona równowaga ekosystemu. Taka walka to bezsensowna strata energii, pochłaniacz czasu - ale jest lepsza niż bezruch, pogodzenie się jak baran ze swym losem.

3. Zmienić swoje przekonania i wzorce emocjonalne. Tak czyni mędrzec. Zmienia swoją reakcję z panicznej na akceptację, więc problem przestaje istnieć. W Polsce żaden pająk krzywdy nie zrobi, więc nie ma potrzeby panicznie się bać - gdy mędrzec uda się w miejsca, gdzie pająki mogą zagrozić, "podkręci" odpowiednio swoją reakcję, ale to nadal nie musi być lęk, a wysoka czujność. Ludzi angażujących swoją energię w zmianę swoich przekonań a nie świata, jest bardzo mało.

Masz trzy możliwości, z których jedną musisz wybrać. Nie robiąc nic, jesteś na jednym z dwóch pierwszych etapów.

Najpierw myśl, później bicz emocji

Załóżmy że jesteś w dobrej formie. Zakładamy że tak samo jak możesz dostać w mordę, tak samo możesz się mocno zakochać, a później zostać rzuconym. Będziesz strasznie cierpiał. Jak wygląda mechanizm cierpienia? Najpierw pojawia się myśl - wyobrażenie że zostałeś rzucony. Ułamek sekundy później za myślą podążają skojarzone z nią emocje, to właśnie one tak bolą, rozrywają od środka. Kto więc wywołuje ból, panna która Cię rzuciła, czy Ty sam? Prawda jest trudna do przyjęcia dla ludzi, którzy dobrze się czują w skórze ofiary - Ty sam zapoczątkowujesz tę myśl. Kto myśli jak nie Ty? Bez takiej myśli nie cierpiałbyś, nie ma takiej możliwości. A jak się pozbyć myśli? Nie da się jej zepchnąć, walczyć z nią, bo im więcej z nią walczysz tym więcej ona ma siły. Walka to skoncentrowanie Twej wściekłej uwagi na tej myśli, więc wzmacniasz ją, skupiasz się na niej, sprawiasz że staje realna, bo bezustannie o niej myślisz.

Walczyć nie możesz, nie z myślą - musisz więc ją ominąć. Istnieje genialny sposób, ale musisz poświęcić trochę czasu na trening. Musisz włożyć w to trochę swojej pracy, ale im więcej, tym większa satysfakcja. Pamiętam swoją pierwszą bójkę od momentu, gdy zacząłem na poważnie ćwiczyć ze strachu że mi zrobią krzywdę - co najmniej godzinę dziennie okładałem worek nogami i rękami, a w przerwach czytałem biblię, zwłaszcza o Dawidzie i Goliacie czy mądrości Syracha. Na początku byłem strasznie nieskoordynowany, a z czasem pojawił się luz w ciele. Myślę że zajęto to ok. rok czasu, zanim mogłem nieświadomie mocno uderzać, bez skupiania się na tym.

Złamałem Złemu Panu nos

To było tak - dresiarz się cynicznie uśmiechał, takim drwiącym uśmieszkiem, zadowolony że wyżyje się na leszczu, pokaże grupie kolegów jaki jest mocny, miałem posłużyć za przykład jego mocy i siły - podchodził do mnie z intencją uderzenia, ale z nawyku uśmiechał się bym nie zareagował, by mnie uderzyć z zaskoczenia - taki to był bohater, lubiący iść na łatwiznę. We mnie pojawił się straszny strach i nagle ciało samo zareagowało; przysięgam że nie chciałem tego. Kopnąłem go w brzuch z całej siły, zgiął się i zacząłem uderzać pięściami po głowie. Po chwili upadł, w trakcie upadania waliłem z kolana w głowę z całej siły i skoczyłem na niego - siedziałem na nim i waliłem ciosami młotkowymi w twarz, próbował się zasłaniać, ale sporo uderzeń doszło. Odciągnęli mnie od niego, po chwili wróciła mi świadomość. Twarz miał strasznie spuchniętą, nawet podał mi rękę później, z szacunkiem. Już nie byłem frajerem i leszczem a "kolegą".

Później uderzyłem kolejnego dresiarza nogą w klatkę piersiową tak, że wywrócił się przez barierkę i wpadł w jakiś ogródek. Najgorsze było gdy biłem się z bardzo dobrym w te klocki facetem, i w trakcie bójki uświadomiłem sobie że nie mogę go przewrócić. Nigdy nie ćwiczyłem zapasów, więc nie miałem żadnej w tym kierunku przewagi. Byłem tak zdeterminowany, że postanowiłem że go nawet ugryzę, że będę walczył nawet gdy nie będę miał oddechu - a nawet go zabiję czym się da. Musiałem wygrać, ale nie dla chwały ale by mi nie zrobił krzywdy, gdy będę leżał. Na szczęście w którymś momencie zataczał się - odpuściłem. Krzyknął coś że mi przestrzelą kolana, a koledzy zanieśli go do samochodu. Po tym już nikt nie chciał ze mną się próbować (ten Pan był znany z tego, że każdego powalał z miejsca), a kolana oczywiście całe i zdrowe, tylko strzyka w nich.

Nadziali się...

Kiedyś czytałem o takim bardzo sympatycznym bokserze, Rafale Jackowskim. Lubię go, bo podobnie jak ja jest uzależniony od słodyczy (walczę). Pisał jak cały tydzień trenował, a w weekendy bił się z kafarami na dyskotekach. Ci widząc niskiego, chudego chłopaka liczyli na łatwe zwycięstwo, a się mocno nadziewali. On ćwiczył bo lubił prać pyski, a ja ćwiczyłem by nie czuć się jak ostatnia szmata, ze zwierzęcego strachu przed upokorzeniem, upodleniem. I to we mnie cały czas tkwi - nadal ćwiczę, okładam codziennie worek z nawyku, chcę być gotowy na tę ostatnią walkę. To nie modlitwy i marzycielstwo mnie uratowało, ale działanie i konsekwencja. Gdy się modliłem, byłem obiektem ataku. Gdy oddawałem cios, czuli szacunek, który w środowisku hołoty oznacza tylko to, że boją się wybitych zębów.

Trening i powtarzanie dały mi możliwość obrony przed toksycznym środowiskiem, w którym przebywałem. Musisz powtarzać, trenować by być coraz lepszym. Im bardziej się boisz, tym mocniej musisz ćwiczyć i się przykładać. Ja z natury jestem tchórzem, więc wiedziałem że nie ma litości; nikt mi nie pomoże, jeśli sam sobie nie pomogę. Nie licz na cuda, zatroszcz się o siebie. Strach czyni Cię ofiarą, ale może dodać Ci znacznie więcej siły, niż największa furia.

Albo ciało albo myśli

Trening który uchroni Cię przed życiowymi nieszczęściami (ale nie bójkami), jest banalnie prosty. Musisz skoncentrować swoją uwagę na swoim ciele, oddechu, na czymś realnym - na początek najlepiej, by było to ciało. Skupiasz się na ciele, czujesz bicie serca, ciepłotę, oceniasz poziom napięcia w mięśniach, oczach, głowie, brzuchu, udach... im częściej się tak skoncentrujesz, tym większy nawyk wytworzysz. Jaki z tego zysk? Wielki. Człowiek może skupiać się na jednej rzeczy naraz. Jeśli skupiasz się na ciele, krokach, mowie i odczuciach płynących z ciała, nie możesz śledzić swoich myśli. A jak już rozumiesz, to myśli są detonatorem bólu, ponieważ są skojarzone z emocjami. Po kilkumiesięcznym treningu będziesz na życzenie uciekał od myśli, a był w tu i teraz, realnych odczuciach płynących z ciała; będziesz świadomy wszystkich dźwięków otoczenia, swoich odczuć i doznań ciała - i to wszystko kosztem myśli.

Zaobserwuj sam siebie - czy myśli coś Ci dają? Bez przerwy ciągle się pojawiają w Tobie, przyciągając Twoją uwagę. Coś odkrywają? Dają jakiś zysk, pomysły? Nie. Zabierają tylko Twoją uwagę, ściągają ją na mielizny i rafy, gdzie rozbija się Twój statek. Co masz ze swoich myśli? Co masz z wieloletniego przeżywania w myślach swoich upadków i krzywdy, bo przecież takie myśli najczęściej Cię nawiedzają? Nic z nich nie ma, żadnego zysku oprócz napięcia i cierpienia. A gdy kobieta Cię odrzuci, myśli będą latami Cię torturować - dopóki nie ominiesz myśli, te cierpienie będzie Cię kąsać i dręczyć.

Tu i teraz

Rzuciła Cię... zanim myśli się pojawią by wtrącić Cię w otchłań cierpienia, NAWYKOWO wejdziesz w odczucia ciała, przez co ono się odpręży, a odprężenie i relaks sprawią że odczuwasz przyjemność. W ten sposób życiowe rozterki, porzucenia i tragedie nigdy Cię nie zniszczą, nie stłamszą. Ale by tak się stało, musisz ćwiczyć, trenować - im jest aktualnie lepiej, tym więcej czasu na to poświęcaj. Trening uczyni Cię mocnym i silnym. Zacznij już teraz - co czujesz w głowie? Gdy skupisz się na niej, nieznane Ci wcześniej mięśnie odprężą się, uspokoją.

Gdy zasypiasz, skup się na ciele; jak jest ułożone, gdzie zlokalizowane są napięcia, bóle i wszelkie inne odczucia? Skup się na stopach, brzuchu, udach - co w nich czujesz? To z czasem sprawi, że będziesz wydostawał się spod władzy myśli, oraz powiązanych z nimi emocji. Będziesz coraz bardziej wolny, niezależny. Gdy zrozumiesz że cierpienie Cię nie zniszczy, nie ma nad Tobą władzy, będziesz mógł wejść w każdą relację na sto procent, nie bojąc się że w razie odrzucenia będziesz kulił się w bólu, walił wódę tygodniami i robił głupoty, kończące się w kryminale.

www.braciasamcy.pl  nowe, męskie forum.

------------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Czytany 16325 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Fred 2014-09-19 12:26
Cześć, mam kilka pytań odnośnie boksowania.

Pierwsze - technika. Czy warto zaczynać uderzanie chociażby w worek bez profesjonalnego wstępu, instruktarzu trenera? Chodzi mi o to, że jeśli zaczynamy uderzać sami, to możemy przykładowo nie robić tego czysto pod względem technicznym, a przy okazji nauczyć się jakiś złych nawyków.

Dwa ile czasu i jak często trenować? I co powiesz o połączeniu z siłownią? Czy jeśli obie te czynności wykonywałbym co drugi dzień, tj. pon. boks, wto. siłownia itd., to czy organizm nie będzie zbyt przemęczony?

Jak pokonać strach? Nawet jeśli ćwiczysz, to przy konfrontacji, szczególnie tej pierwszej strach może być nie do opanowania. Gdy sobie wyobrażam, że ktoś miałby mnie zaatakować, to widzę siebie całkowicie sparaliżowanego , z nogami jak z waty. Nie byłbym w stanie walczyć i zrobiłbym dosłownie wszystko żeby nie dostać, cokolwiek dresiarz by powiedział.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-09-19 13:19
Jeśli masz kasę i śmiałość by iść do klubu bokserskiego, to idź. Jeśli nie masz, ćwicz na worku - celem nie jest ring, a walka uliczna, gdzie w zasadzie decyduje lewy i prawy prosty. Ćwicząc tylko te dwa ciosy, dość szybko uzyskasz nieświadomą kompetencję i będziesz je miał mocno rozwinięte. Moim zdaniem w większości bójek ulicznych liczą się tylko te dwa uderzenia. Haki na ulicy to połamana dłoń, po co? Przydałoby się jeszcze ćwiczyć z ręcznikiem, widziałem filmik gdzie Tomasz Drwal to pokazywał - można się nauczyć unikania ciosów, plus minus.

Zainwestuj w książki Pavla Tsatsouline - ja ćwiczę codziennie na worku lekko, i 5 minut trening z kettlami. Zero przeciążenia, zmęczenia, a jednak się rozwijam.

Strach trzeba przekroczyć, co robi się wychodząc na sparring w klubie - jeśli nie możesz tam iść, ćwicz sam na worku - w trakcie bójki ciało zareaguje instynktownie. Ja radziłem sobie ze strachem w najgorszy możliwy sposób - tak bałem się mnie upokorzą, że ten strach przełamywał wszelkie bariery psychologiczne. Klinem klina :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prawda!!! 2014-09-20 19:50
Ile czasu dziennie przeznaczasz na trening na worku ?
Jak zaczynałeś to od razu tak że codziennie ćwiczyłeś? mięśnie dają rade?
poszukałem książek Pavel Tsatsouline. głównie znalazłem książki jak ćwiczyć z kettlami i bodybulding. którą książke/jaki tytuł byś polecił głównie o boksie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-09-22 13:48
Cytuję Prawda!!!:
Ile czasu dziennie przeznaczasz na trening na worku ?
Jak zaczynałeś to od razu tak że codziennie ćwiczyłeś? mięśnie dają rade?
poszukałem książek Pavel Tsatsouline. głównie znalazłem książki jak ćwiczyć z kettlami i bodybulding. którą książke/jaki tytuł byś polecił głównie o boksie?5 minut, może 7 - ale codziennie, rozkładam to na 4 "rundy", tylko proste ciosy, nic innego. Jak zaczynałem miałem chyba 16 albo 17 lat, więc dawałem radę, teraz od obciążeń bolą mnie barki.

Trening kettlami wygląda tak, że trzy razy podnoszę z ziemi do góry 16kg, później dwa razy 20kg i raz 24kg. Do tego rozciągam nogi, kopię nad oparciem krzesła - to wszystko. Kettle walę codziennie, czasem zrobię dzień albo dwa przerwy, jak czuję że bolą mięśnie. Zasada jest taka, by nie przećwiczyć mięśnia, ćwiczyć tak, byś miał cały czas siłę.

Ostatnio zrobiłem pauzę 3 dni, jak wróciłem miałem więcej siły i nie bolał bark. Przerwy są NAJWAŻNIEJSZE. Im więcej się zajebiesz, tym gorsze będą efekty. Ja ćwiczę na efekt a nie na mięśnie. Dzięki temu mając cienkie ręce, ne mogłem wyrwać do góry nad głowę 20tki, a teraz spokojnie rwę 24kg. Nic na siłę, na spokojnie, zero zmęczenia.

Książkę kup "Nagi wojownik" na początek. O boksie książek nie znam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda!!! 2014-09-22 18:44
5 lub 7 minut rozbite na 4 rundy.to wydaje sie dość mało w porównaniu z np. ćwiczeniem na siłowni po kilka godzin.
wiem że to co innego.chodzi mi o czas jaki musze wygospodarować na takie ćwiczenia.spoko.ok.
dzięki za polecenie książki.
pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-22 18:57
Cytuję Prawda!!!:
5 lub 7 minut rozbite na 4 rundy.to wydaje sie dość mało w porównaniu z np. ćwiczeniem na siłowni po kilka godzin.
wiem że to co innego.chodzi mi o czas jaki musze wygospodarować na takie ćwiczenia.spoko.ok.
dzięki za polecenie książki.
pozdrawiam.


Bo to jest trening na siłę, traktowany jako umiejętność jej wyzwalania - dlatego chudy i wysoki Tsatsouline podnosi takie ciężary, ktorych nie wyciśnie kulturysta. To trening dla kogoś kto nie chce dużo urosnąć, a byś silnym i zawsze w formie.

Jest bardzo podobny do treningu ciężarowców - nigdy na maxa, oszczędzać się, czesto treningi. Porównaj siłę kulturysty do siłacza :) No chyba że chcesz mieć wielkie mieśnie, szybką zadyszkę i być słabszym w walce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda!!! 2014-09-22 22:17
ok. wole mieć siłe niż mięśnie. wole mieć kondycje niż mięśnie. dlatego jeżdze na rowerze i chodze na basen. przez to i zmiane diety,odstawien ie słodyczy,mniej posiłków, nie podjadanie, zero fastfoodów i picie dużej ilości wody+zmiana siebie + felietony Marka:) + +praca nad sobą+ kobiety+ sex+ stresy w pracy+ stresy w związkach przez ostatnie 2 lata straciłem sporo kg.jestem szczupły 77kg i wzrostowo 1,86cm.czasem piwo+bongo sie zdaża. chodz mam okresy że i pół roku nic nie pale. miesiąc nie pije. a potem sie zdaża że co weekend jazda i impreza.różnie życie:) kumpel co chodzi na siłke i ma efekty (czyli twarde mięśnie klata itd) namawia mnie na ćwiczenia. ale jakoś budowa mięśni na siłowni i jedzenie tych odżywek mnie nie kręci. czytam różne rzeczy.czytam Twoje felietony i to jest właśnie tak jak piszesz. mięśnie ma i sylwetka jest ale kolega łapie zadyszek szybciej niż ja. goście z siłki po mahu z bonga usypiają gdy ja śmigam normalnie. oni wpieprzają tyle odżywek co palą tłuszcze że aż im sie łapy trzesą. ja wole być w formie i mieć kondycje. wiem że gdyby nie imprezy to byłbym w lepszej formie. pracuje nad sobą. ta siłownia i budowanie mięśni to tak na prawde "gra pozorów" jak w tym kawałku https://www.youtube.com/watch?v=exsjNYOjW60
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda!!! 2014-09-22 22:26
najlepszy killer pokoju z widokiem na wojne to "egzotyczna przygoda" o związkach z cudzoziemcami.j ak nie słyszałeś to posłuchaj :) https://www.youtube.com/watch?v=1PQ670sfFXU
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimono 2014-09-19 17:44
Co robic w momencie w ktorym pewna osoba chce mna manipulowac i miec nademna wladze ? Jest to czlowiek w pracy ktory jest na takim samym stanowisku jak ja ...Przedwczoraj powiedzialem mu po mesku co mysle na temat tego i narazie spokoj.Jakbym ulegl nie dalby mi zyc,jak ogolnie reagowac na ludzi ktorzy chca manipulowac ,wykorzystywac dla swoich celow pod plaszczykiem usmiechu i serdecznosci ? Czy to kobieta czy kolega w pracy czy rodzice i inni ludzie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Manio 2014-09-19 22:01
Ja na manipulacje reaguję złością (nie oznacza to chamstwa, ale stanowczą dezaprobatę lub nawet pogardę) i jasno ją wyrażam. Powtarzane przez babcie i szkoły, że należy być dla wszystkich grzecznym i ułożonym to bzdura. Prostaki po ułożonych pchają się w górę.

Kobiety zwłaszcza mają problem, aby to pojąć, bo dla nich ważne jest budowanie relacji interpersonalny ch nawet jeśli za kimś nie przepadają, a liczą naiwnie, że może coś zyskają.

Jeśli nie można okazać złości, bo manipuluje Tobą np. Twój szef, to wtedy i tak ciągnąć w swoją stronę kłamać i manipulując. Mówisz A, robisz B. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

Manipulują? Powiedz co o tym myślisz tak jak to zrobiłeś. Taka właśnie jest prawidłowa reakcja. Manipulant wierzy, że nabierasz się na jego sztuczki. Po uświadomieniu da sobie spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-09-19 23:07
Cytuję Kimono:
Co robic w momencie w ktorym pewna osoba chce mna manipulowac i miec nademna wladze ? Jest to czlowiek w pracy ktory jest na takim samym stanowisku jak ja ...Przedwczoraj powiedzialem mu po mesku co mysle na temat tego i narazie spokoj.Jakbym ulegl nie dalby mi zyc,jak ogolnie reagowac na ludzi ktorzy chca manipulowac ,wykorzystywac dla swoich celow pod plaszczykiem usmiechu i serdecznosci ? Czy to kobieta czy kolega w pracy czy rodzice i inni ludzie ?


Gdy pracowałem w integrum, wydzielonym projekcie BGŻ, przyszła taka kierowniczka, Pani Korzeń. Poddawała mnie bezustannemu mobbingowi, a że wtedy zaczytywałem się w książkach Leszka Żądło, próbowałem znanych mi technik. Wybaczałem jej, sobie, przytulałem ją nawet w wizji - i wiesz co to dało? Gówno. Wyżywała się dalej. W końcu przylazła z mężem który mi groził, mnie zwolnili a ją zdegradowali, bo była z tej ekipy która rządzi tym bankiem, czyli z PSL-u.

Teraz wiem gdzie popełniłem błąd. Powinienem na maxa rozwijać życzliwość do siebie, wzmacniać się miłością do siebie, zamiast wybaczać psychicznej że lubi upokorzyć kogoś. Wraz z miłością i życzliwością do siebie, dostajesz siłę, odporność psychiczną i duży nadmiar energii. Atak jeśli nie ustąpi, to będzie przez Ciebie zupełnie inaczej odczuwany.

Będziesz miał poczucie że nic i nikt nie ma nad Tobą władzy - nie będzie tego szarpnięcia, chlastania po otwartym sercu. Pokochaj siebie, a intuicyjnie będziesz wiedział co robić, gdy ktoś będzie manipulował. Poćwicz to - www.samczeruno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=329:samoocena&Itemid=101
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ambroży 2014-09-20 12:26
Cytuję Kimono:
Co robic w momencie w ktorym pewna osoba chce mna manipulowac i miec nademna wladze ? Jest to czlowiek w pracy ktory jest na takim samym stanowisku jak ja ...Przedwczoraj powiedzialem mu po mesku co mysle na temat tego i narazie spokoj.


Wg mnie jedynym rozwiązaniem jest unikanie jego towarzystwa, a jeśli się nie da - maksymalne ignorowanie tego co mówi/robi. Jeśli jest konieczność współpracy z nim, uzgadniania co kto ma zrobić,... trzeba prosić kierownika o pomoc w rozdziale zadań.

Nie zmienisz go. Raczej nie mów mu o manipulacjach - lepiej dla Ciebie będzie, jeśli manipulacje będą bardziej wyraziste, gdy nie będzie próbował się z nimi jakoś bardzo kamuflować. Raczej pokaż mu swoimi czynami, że zazwyczaj nie działają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-09-19 17:59
Marek a mógłbyś polecić jakiś worek np na allegro? Byłem w Decathlonie ale jakoś mi nie leżały te co mieli. Chodzi i o taki worek, żeby można było też kopniecia poćwiczyć. Jak myślisz warto taka mała gruszke tez kupić do obijania? Myślałem, żeby to w piwnicy do sufitu jakimś kołkiem 12 albo 16 przymocować? Jak Ty masz to ustrojstwo zamocowane?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Manio 2014-09-19 22:03
Z doświadczenia polecam firmę Daniken. Everlasty mogę rozwalić w tydzień, dwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-19 23:10
Cytuję Rysiek!:
Marek a mógłbyś polecić jakiś worek np na allegro? Byłem w Decathlonie ale jakoś mi nie leżały te co mieli. Chodzi i o taki worek, żeby można było też kopniecia poćwiczyć. Jak myślisz warto taka mała gruszke tez kupić do obijania? Myślałem, żeby to w piwnicy do sufitu jakimś kołkiem 12 albo 16 przymocować? Jak Ty masz to ustrojstwo zamocowane?


Gruszki nie polecam, bo można zniszczyć kolana - uderzasz, a gruszka jest lekka, więc musisz kolanami zahamować ten skrętny pęd ciała. Chyba że zamontujesz tę pod sufitem, gdzie uderzasz kołowrotkiem stojąc, to jest dobre.

Do uderzeń ciężki worek, co najmniej 30, 40kg. Do takiego kołek chyba 15 będzie ok. Ja mam teraz w grubej belce to zamontowane na dworzu. Do uderzeń kup rękawice bokserskie a nie od mma, bo szybko się niszczą, można w nich uszkodzić dłoń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Oskar 2014-09-19 18:04
''Modlitwa to siedzenie w bezruchu, trzeba dodać jeszcze aktywność, działanie'' -Jakie dzialanie ,ja zawsze sie nad tytm zastanawialem ,pisze ze trzeba dzialc ,ze musisz dzialac bez dzialanie nic...Jesli chce wykruszyc jakies przekonanie to jak dzialac aby to zrobic ? Na czym to dzialanie polega ? Chcialby aby ktos mi to wytlumaczyl ,dzieki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Manio 2014-09-19 22:31
Prosty przykład: w Polsce dużo dzieci jest niedożywionych. Biedne rodziny mają po 7,8..12 dzieci.

Wielu ludzi modli się za "biednych i ubogich" w tym kler, a ile parafii ma program dożywiania dzieci w szkołach?

U mnie na osiedlu kościół płacił za obiady dzieciom zamiast się za nie modlić. To jest właśnie działanie. Przyznam szczerze, że więcej takich parafii nie widziałem, żeby zbierano na obiady dla dzieciaków.


Inny przykład: jesteś gruby, nudny i nie masz przyjaciół.

Albo liczysz na cud, że nagle się obudzisz z ciałem spartiaty i ludzie sami zaczną Cię ubóstwiać. Albo robisz coś z sobą i wyrzucasz przekonanie, że ludzie mają Cię wielbić, tylko szanujesz dobrych ludzi, którzy Ci potem odpłacają szacunkiem i przyjaźnią.Chcesz wykruszyć przekonanie? Uświadom sobie, że większość tego, co Ci wciskano to bzdury i gadanie idiotów. Mi wmawiano, że brukselka jest dobra, choć nie znoszę jej smaku, ani zapachu. Gdy odmawiałem jej zjedzenia słyszałem jaka ona zdrowa i że jestem niemądry, bo jej nie chcę i nie szanuję jedzenia (nomen omen co ma szanowanie jedzenia do tego, że czegoś nie lubię? to, że nie lubię volkswagenów, to znaczy, że nienawidzę samochodów?). Z brukselką okazuje się jest taki skzopuł, że szkodzi osobom z grupą krwi 0, do której należę. Całe gadanie o tym jakie to dobre i zdrowe okazało się być pieprzeniem bez pokrycia w rzeczyswistości.

Podobnie jest z innymi przekonaniami. Np. Kościół wmawia, że seks jest zły i trzeba się bać, bo się pójdzie do piekła (manipulacja lękiem). Społeczeństwo tworzy presję, że musisz mieć dom, dobrą pracę, rodzinę, aby być kimś. Tymczasem o wartości człowieka decyduje to czym się kieruje i jak traktuje innych ludzi, ale to gdzieś umyka w tym materialnym świecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Oskar 2014-09-19 23:52
Cytuję Manio:
Prosty przykład: w Polsce dużo dzieci jest niedożywionych. Biedne rodziny mają po 7,8..12 dzieci.

Wielu ludzi modli się za "biednych i ubogich" w tym kler, a ile parafii ma program dożywiania dzieci w szkołach?

U mnie na osiedlu kościół płacił za obiady dzieciom zamiast się za nie modlić. To jest właśnie działanie. Przyznam szczerze, że więcej takich parafii nie widziałem, żeby zbierano na obiady dla dzieciaków.


Inny przykład: jesteś gruby, nudny i nie masz przyjaciół.

Albo liczysz na cud, że nagle się obudzisz z ciałem spartiaty i ludzie sami zaczną Cię ubóstwiać. Albo robisz coś z sobą i wyrzucasz przekonanie, że ludzie mają Cię wielbić, tylko szanujesz dobrych ludzi, którzy Ci potem odpłacają szacunkiem i przyjaźnią.Chcesz wykruszyć przekonanie? Uświadom sobie, że większość tego, co Ci wciskano to bzdury i gadanie idiotów. Mi wmawiano, że brukselka jest dobra, choć nie znoszę jej smaku, ani zapachu. Gdy odmawiałem jej zjedzenia słyszałem jaka ona zdrowa i że jestem niemądry, bo jej nie chcę i nie szanuję jedzenia (nomen omen co ma szanowanie jedzenia do tego, że czegoś nie lubię? to, że nie lubię volkswagenów, to znaczy, że nienawidzę samochodów?). Z brukselką okazuje się jest taki skzopuł, że szkodzi osobom z grupą krwi 0, do której należę. Całe gadanie o tym jakie to dobre i zdrowe okazało się być pieprzeniem bez pokrycia w rzeczyswistości.

Podobnie jest z innymi przekonaniami. Np. Kościół wmawia, że seks jest zły i trzeba się bać, bo się pójdzie do piekła (manipulacja lękiem). Społeczeństwo tworzy presję, że musisz mieć dom, dobrą pracę, rodzinę, aby być kimś. Tymczasem o wartości człowieka decyduje to czym się kieruje i jak traktuje innych ludzi, ale to gdzieś umyka w tym materialnym świecie.


Dziekuje Manio...Czyli oglnie poinnienem popracowac nad samoocena ,miloscia i szacunkiem do siebie :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wąsacz 2014-09-19 21:38
Tu i teraz, nawykowo wykonuję to co zalecasz - ćwiczenia ciała i umysłu. :-)
(tak min. 15 + 15 minut)
Obie części zrelaksowane, nie są w stanie odczuć urazy, a otoczenie odczuwa to i dość często nie ma potrzeby "walki" na żaden sposób. Po prostu bajka.
Pozdrówki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-19 23:12
Cytuję Wąsacz:
Tu i teraz, nawykowo wykonuję to co zalecasz - ćwiczenia ciała i umysłu. :-)
(tak min. 15 + 15 minut)
Obie części zrelaksowane, nie są w stanie odczuć urazy, a otoczenie odczuwa to i dość często nie ma potrzeby "walki" na żaden sposób. Po prostu bajka.
Pozdrówki.


To ćwiczenie nie jest po to, by wywołać efekt w otoczeniu, ale byś nauczył się unikać ciężkich, bolesnych myśli w sytuacji kryzysowej.

Wyczuwam u Ciebie wąsaczu :) podniecenie tą metodą - co oznacza że wahadło poszło w stronę ekscytacji, a teraz opadnie w dół. Możesz odczuć negatywne emocje.

Wszystko musisz trenować beznamiętnie, bez oczekiwania na efekt. Ćwiczysz, bo trening Cię kocha a Ty jego.

Czy jasno się wyraziłem, czy coś dotłumaczyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wąsacz 2014-09-19 23:32
Hough, Namaste, Aloha, oki beznamiętnie, (bez boksu)ale z unikiem (wahadła), przejściem niedraśniętym jak przez powietrze, pełnię :-)
To bardzo dobry program.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-21 18:35
Jeśli jest tu jakiś prawnik, prosiłbym o zajrzenie do tego tematu http://braciasamcy.pl/index.php/topic/503-wtf/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-09-21 21:16
Po co brniesz w dyskusje z gościem? Przecież ewidentnie typ pasie się na Tobie emocjonalnie :D Czemu dajesz mu satysfakcję? Odpisz raz, krótko i zamknij temat - sądząc po profilu to jakiś karierowicz z doktoratem za osełkę masła na podrzędnej uczelni ;) Osobiście znam panią "dohtor" pustą jak decha, żyjącą z wykorzystywania swojego o 30 lat starszego faceta :D Oczywiście na zewnątrz cud, miód i orzeszki. Olać typa - prawnik tu nic nie pomoże dopóki nie będzie np gróźb karalnych pod Twoim adresem, nawoływania do czynów zabronionych albo personalnego wyzwania z imienia i nazwiska. Prokuratura i tak nie dopatrzy się znamion czynu zabronionego a na prawnika, który by go skutecznie udupił (nie oszukujmy się, w całym systemie sądowo-prawnym nie chodzi i tak zwaną sprawiedliwość tylko o pieniądze) po prostu Cię nie stać (400$ za godzinę konsultacji - aby to doprowadzić do skazania sądzę, że trzeba by koło 100tys. złotych przy założeniu, że kolo nie jest psychopatą i nie będzie się bronił dla samego faktu wygranej). Moja rada - olać typa i w ogóle z nim nie rozmawiać. Nic tak nie wkurza tego typu gostków jak ignorowanie. Powiem Ci Marek, że w czasie mojej krucjaty w internecie z burdelem pod względem przyznawania opieki nad dziećmi w Polsce przede wszystkim kobietom, pewna pani doktor z Lublina, którą mąż (btw pułkownik - dowódca misji w Jugosławii - dość znana postać) kopnął w dupę dla młodszej również założyła bloga, gdzie przepisywała całe moje sentencje korzystając z....uwaga - prawa do cytatu :D :D :D. Na szczęście nikt tego nie czytał poza mną a ja miałem bekę, bo poważny pracownik naukowy musi się uciekać do takich "myków" bo nie może sobie w normalny sposób poradzić z informatykiem :D :D :D > Olać, olać po trzykroć olać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-21 21:23
Myślałem że to ktoś inny - a gdy się wciągnąłem w dyskusję, zdałem sobie sprawę że to Sławek. Złapał mnie na wędkę tak, jak zrobił to kilka lat temu - zadawał tak dziwne pytania, że chciałem je prostować. Kompletnie zapomniałem o tym, że tu nie chodzi o wygranie dyskusji a o moją uwagę i energię (wersja ezoteryczna) oraz bym źle się psychicznie poczuł (wersja racjonalna).

Prowadzi o mnie bloga od dwóch lat - czy to nie jest stałe nękanie? A doprowadzenie do rozstroju zdrowia, na co mam papiery lekarskie? Szukanie mnie na każdej możliwej stronie i atakowanie - to co on musi jeszcze zrobić, by sąd zakazał mu kontaktu ze mną?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-09-21 21:31
Marek, ale ja przeczytałem całą dyskusję, poza usuniętym przez moderatora ostatnim Twoim wpisem - czyli chyba puściły Ci nerwy - i ja naprawdę nie widzę niczego złego w tym wszystkim poza faktem, że markujesz spokój, Twoje wypowiedzi są zrównoważone ale gotujesz się w środku. Typ jest wampirem emocjonalnym i znalazł sobie w Twojej osobie ofiarę. Jesteś dobry jako ofiara bo potrafisz logicznie trzymać się swojej wersji świata, masz argumentację, którą "kupują" inni czytelnicy. Facet jest typem gościa idącego z prądem, czyli główny nurt zaciemniania - świat jest dobry, ludzie altruistyczni, podstępy nie istnieją a wszyscy co wietrzą spiski to Macierewicze plus psychiatryk. Leming jakich mało - olać typa ciepłym moczem - on sam nie wierzy w to co pisze i też niszczy go to wewnętrznie, stąd potrzeba przetransferowa nia energii ale nie z byle kogo tylko kogoś, kto wewnętrznie jest silny, rozwija się, uczy, stara się zmieniać na lepsze. Stanowisz dla niego konkurencję i zagrożenie - to wszystko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-21 22:53
Skasowali mnie dlatego, że napisałem że jest to Sławek Kowalski. To był jedyny sposób aby sprawdzić, czy to naprawdę on - bo zaprzeczał. Myślę tak - jeśli zostanie, to nie on, bo co obcego faceta obchodzi jakiś Kowalski, jak skasuje, to ze strachu on napisze do admina, bo po dwóch dniach byłoby to w google, a on dba o anonimowość.

No i się dowiedziałem, przynajmniej mam pewność, ponieważ wykop sam z siebie by nie skasował nazwiska.

Oczywiście się we mnie gotowało - na tym ta gra polega. Ktoś tak kręci i miesza w rozmowie, atakuje wchodząc w prywatne tematy, że mówisz sobie o co mu chodzi? I chcesz wytłumaczyć. On wtedy jeszcze bardziej robi mętlik, oskarżając Cię o to, co sam robi. W efekcie pojawia się zdenerwowanie, a jak już jesteś na jego "częstotliwości ", zaczyna się ssanie energii.

Nie myśl Rysiek że olać gościa to taka łatwa sprawa - można olać kogoś, ale po 6 latach bezustannego śledzenia i siedzienia Ci na plecach, bezustannego stalkingu puszczają nerwy. Półtora roku o nim nawet nie myślałem, ale mnie dopadł - dobry jest skubany, a ja mam nauczkę, kolejną.

Obserwuję efekty rozbicia, brak energii, natychmiast siada zdrowie, rozdrażnienie, poczucie wewnętrznego buntu, chęć na destrukcyjne działania. Wyjdę z tego stanu, ale co zassał to jego. To w sumie niesamowite, że ktoś może tak działać latami bezkarnie. W sumie to dla mnie surowa lekcja, pokazująca mi jak krucha jest moja samoocena, ile jeszcze muszę poprawić. Suma sumarum wyjdzie mi to na dobre.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rysiek! 2014-09-21 23:53
Nie jest dobry, tylko zna Twoje słabe punkty. Ktoś inny by go olał i straciłby punkt zaczepienia. Spójrz na mechanizm podrywu. Kobiety poddają się tylko wtedy, kiedy szarpiemy ich emocjami, wzbudzamy zazdrość, naciskamy na czułe punkty, znikamy, dajmy do myślenia! Dwuznaczności! Takie są najprymitywniej sze zasady rządzące tym światem. Ludzie Twojego pokroju niepozwalający na wciskanie sobie ciemnoty są szczególnie niebezpieczni dla SYSTEMU. Popatrz! Facet rył w książkach, miał pewnie normalny dom, ojca, matkę, którzy zapewnili mu warunki do nauki, zapłacili za książki. Kolo przez 40 lat rył banie głupotami, dochrapał się jakiegoś tam stołka na uczelni dającego mu w miarę podparcie aż tu nagle wpada jakiś gość o twarzy boksera, bez papieru i rozpieprza podwaliny systemu, na którym koleś zbudował wszystko co ma :D Skala zabiegów socjotechniczny ch w jego wykonaniu nie jest jakoś szczególnie wyszukana bo dość prymitywnie czepia się braku wykształcenia u Ciebie łącząc to z brakiem prawa do krytyki - tak jakby uniwersalna wiedza zgodna z PRAWDĄ ŻYCIOWĄ, którą propagujesz wymagała dyplomu. Nie, nie wymaga - wymaga tylko jednego - odwagi i płynięcia pod prąd a nie z prądem. Myślę, Marek że demonizujesz gościa i przesadzasz - jeszcze raz podkreślę. Olać - tylko martwe ryby płyną z prądem.
Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-22 13:44
W sumie masz rację. Dziś mi minęła ta presja energetyczna, zastanawiam się skąd taka reakcja gwałtowna u mnie? Jakby mi się to śniło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wąsacz 2014-09-22 23:00
Można polukać :-), nuż komuś się polepszy?
http://wwww.braco-europe.tv/
do 1 października na żywo od 16 do 22.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
-1 # Marek 2014-09-23 11:28
Rysiek, luknij - www.wykop.pl/link/2170138/za-mundurem-lapowki-sznurem/

Miałem mieć bana do 23 go, ale napisałem do wykopu że to Sławek Kowalski, który mnie prześladuje od lat i widocznie ktoś luknął na to co pisze, bo bana zdjęli 22 go w południe :) I zobacz na jego wpis teraz, tu już wyraźnie widać tłumioną wściekłość.

Teraz zapowiedział zmasowane działania, w ostatnim zdaniu - że ma nadzieję że wytrwam, wiemy o co chodzi. No i super, niech pisze a w wykopie niech widzą że troll. Każdy wpis będzie potwierdzał moją teorię.

I teraz pomyśl Rysiek - 6 lat codziennie tak samo. Co zobaczy u Ciebie, zniekształca i wyszydza, pisze to tysiące razy powtarzając - chcesz napisać że to nieprawda, że to przekręcona logika, ale o to tylko chodzi, by się zdenerwować. Nie o wygraną chodzi, a o energię. To jest właśnie wampiryzm emocjonalny, bo jakimś czasie zabawy kimś, kto wydaje się być głupkiem, puszczają nerwy.

To trzeba zrozumieć, że on tylko w ten sposób umie polepszyć sobie samopoczucie, rozładowywać wyższy sposób napięcia. Zwykły człowiek robi to spacerem, medytacją, czytaniem książki, a on musi sprawić, by ktoś się zdenerwował, źle czuł. Jednocześnie jego umysł tak zafałszowuje obraz sytuacji, że on czuje się sprawiedliwym, bo to ja jestem ten zły a on dobrym sędzią. Nie widzi że ktoś ma dość, bo im ktoś bardziej ma dość, tym mocniej on czuje przyjemność i "luz".

Jednak wie że łamie prawo, bo wiele osób go opisywało z nazwiska w sieci, nie wniósł żadnego oskarżenia - bo jakby przetrzepali mu kompa na uczelni i w domu, to by wyszło wiele kwiatków. I on to wie, że jest to bezprawne, ale ma uczucie że jest sprawiedliwe bo ma rację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maxel 2014-09-22 20:27
Panowie ja mam taki problem ,spodobala mi sie dziewczyna z pracy i mimo felietonow Marka nie umiem reagowac inaczej mimo iz sie se staram..Otoz; Chce jej nie nadskakiwac ale cos wewnatrz ciagnie mnie w to strone.Znowu chce grac milego ,slodkiego chlopczyka takiego ''do rany przyloz'' i wiem z doswiadczenie ze polegne jesli bede tak robil ,nici ze spotkan i z cipki.To jest tak silne ze boje sie ze zrobie z siebie znowu pajaca,staram sie jej nie nadskakiwac nie latac do niej ,nie zagadywac ale cos we mnie mowi zebym wlasnie tak postepowal a zwroci na mnie uwage . Nie umiem sie przekonac do innego tylko slepo wierze w taka postawe jako demonstruje teraz ,przez to stracilem mnostwo potencjalnych zwiazow...Malo tego jak udaje twardziela i staram sie byc taki zeby nie biegac do niej i nie robic glupstw to wtedy czuje sie strasznie nie swojo ,uwazam ze jak bede pewny siebie i mial swoje zycie to znaczy nie bedzie Ona dla mnie calym swiatem a bede ja traktowal jak zwykla kolezanke to Ona wtedy spierdoli...Nie wiem moze jakies przekonanie z dziecinstwa gdzie babcia i mama mowily zeby przynosci kwiatki byc milym ,kulturalnym chlopcem ,pomocnym a wtedy dziewczyna zwroci na mnie uwage ...Jak to jest chlopcy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Salomon 2014-09-22 21:24
Cytuję Maxel:
.. wiem z doswiadczenie ze polegne jesli bede tak robil ,nici ze spotkan i z cipki.

Jeśli zależy Ci na jej cipce, to po prostu zaproponuj jej pieniądze, na początek 300zł( można negocjować), pamiętaj tylko aby Urząd Skarbowy się nie dowiedział o waszej transakcji, bo oboje możecie być przepytywani na tę okoliczność, gdy ona wzbogaci się poza umową o pracę.

A co do tego jak poderwać babcię to musisz się po prostu zmienić, z dobrego chłopca, w prawdziwego mężczyznę który obraca się w towarzystwie atrakcyjnych kobiet. Niech np. zobaczy Cię z koleżanką z pracy, jak kupujesz jej kwiaty i jesteś miły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Maxel 2014-09-22 21:52
Salomon ja powaznie pytam :) Hehe wiem ze dodajesz trroche ironii i humoru ale ogubilem sie stary i moze to wyglada na banalna sytuacje ale tak nie jest Co Ty bys zrobil na moim miejscu ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawelec 2014-09-23 14:11
Marku na rozluźnienie Twoich skołatanych nerwów trollami z wykopu mam ciekawy artykuł

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140922/ZDROWIEIURODA010101/140929689

Jak widać robienie minetki nie popłaca :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stw Jerman Sange 2021-06-24 02:30
Lіnk excһange is nothing else howеver it is just plaϲing thee other pеrson's web site link
on yoᥙr page at sᥙitable place and other person will also do same in favor of
you.

Also viѕit my page :: Stw Јerman Sange
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PANDA BOKEP 2021-06-30 13:53
Excellent wеblog here! Also ʏour website so much up very fast!
What hosst are you the use of? Can I аm gettіng ʏour associate hyperlink to
your host? I desire my web site ⅼoadeɗ up as quіckly as yours
lol

my website: PANDA BOKEP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://167.99.31.97 2021-07-01 00:18
Hi there wߋuⅼd you mind stating wjicһ bⅼog platform you're working with?
I'm planning to start my own blog in the near futuгe but I'm having a ⅾifficᥙlt tіme ɗexiding betԝeen BlogEngine/Ꮤоrd presѕ/B2evolutі on and
Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and
I'm looкing for sоmething uniqᥙe. P.S Soгry for getting off-toρic but I
had to ask!

my web-site; http://167.99.31.97
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xxx indo 2021-07-03 12:12
It's hard to cοme by knowledgеable people about this topic,
however, you seem like you knoԝ what you're talking aboսt!
Thanks

Feel free to surf to my web blog :: xxx indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ngintip Ngentot 2021-07-21 15:01
I have reɑd so many posts regarding the blogger lovers hοѡever this article is actually a
nice paragrаph, keep it up.

My blog :: Ngintip Ngentot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jizz lesbian massage 2021-07-22 22:50
Ꮋi! I could have sworn I've been to thіs site before but after broᴡsing through many ⲟf the posts I realized it's new to me.

Anyways, Ι'm certainly delіghted I found it and I'll be Ƅߋokmarking it and checking back
often!

My web blog ... jizz
lesbian masѕage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3gp Bokep 18 2021-07-24 02:02
Hey there excellent blog! Does гunning a
bblog simіlar to thіs take a great deal of work?
I have very littlе expertise in programming but І was hoping to start my own blog soon. Anywаys, should yyou һave any recommendаtions or tips for new blog owners please sharе.
I understand this is off subject nevertheⅼess I just wanted to ask.

Cheers!

My ԝebsite :: 3gp Bokep 18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep teen 2021-07-25 08:30
Hi! Do you know if they make any plugіns to hеlp with ՏEO?

I'm trying to get my bloɡ to rank for some targeted keyw᧐rds but I'm not sееing very good success.
If you kow of any please share. Thanks!

my page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # video bokeb 2021-07-25 08:40
Ιts not my first time toо go to see this site, і am brоwsing this site dailly and tаke
pⅼeasant data from here everyday.

Here is my web page - video
bokeb
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nadilla Live Bugil 2021-07-25 14:59
Wһat's up, I log ᧐n to your blogs daily. Your humoristic style is awesome, keep
up the good worҝ!

Take a look at my blog рost ... Nadillа Live Вugil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nonton bokep indo 2021-07-26 14:38
always i usеd to read smaller articles which also clear their motive,
and that is also happening with this рiece of writing which I ɑm гeɑding at
this place.

Here іs my web site :: nonton bоkep indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # متجر شدات 2021-08-02 09:41
This is a very good tip especially to those fresh to the
blogosphere. Simple but very accurate information… Thanks for sharing this one.
A must read post!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tante Live Bugil 2021-08-02 20:22
If some one wants exрert view regarding blogɡing and site-building then i suggest him/her to pay a quick visit
tһis weblog, Keep up the fɑstidious job.

Also visit my blog :: Tante Live Bugil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eva prevost Nude 2021-08-03 19:30
Hі there i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this piece of writing i thoսght i could also make comment duе to thiѕ sensible piece of writing.


Feel free to surf to my blog post :: eva prevost Nude
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mutilasi X Video 2021-08-03 19:47
Outstandіng post however I was wondering if you
could write a litte more on this subject? I'd be very gratеful if you cߋuld
elaborate a little bit further. Thank you!

my site: Mutilasі X Video
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # link bokep indo 2021-08-05 12:31
Ꮩery quickⅼy this site will bee famouѕ amіɗ all bloցging and sitе-building visitors, dսе to
it's fastidious articles or reviews

Here is my web pagе lіnk bokep indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wul Bokep 2021-08-05 17:08
Hmm iѕ anyone else experiencing problems with the pictures
on this blog loading? I'm trying to fond out if its a probⅼem on my eend or
іf it's tһe blog. Any feed-back would be grеatly appreciated.Feel free to sᥙrf to myy web site Wul
Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-12 10:48
I'm really impressed along with your writing abilities as well as with the format in your weblog.
Is this a paid theme or did you customize it your self?
Anyway stay up the excellent quality writing, it's rare
to see a great blog like this one today..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-08-14 06:33
I know this site gives quality based articles or reviews and extra material,
is there any other web site which gives these kinds of things in quality?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼최상위사이트 2021-08-14 17:32
It's amazing to pay a visit this site and reading the views of all
friends on the topic of this piece of writing, while
I am also keen of getting knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-08-15 14:25
Hi, I do think this is a great blog. I stumbledupon it ;)
I am going to come back once again since I
book marked it. Money and freedom is the greatest way
to change, may you be rich and continue to guide other people.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-19 09:00
Stunning quest there. What occurred after? Good luck!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Yol temizleme aracı 2021-08-21 14:38
I like what you guys are usually up too. This tyupe of clever work and reporting!

Keep up the excellent works guys I've you
guys to my personal blogroll.

Heere iis my web blog - Yol temizleme aracı
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.Enderyener.com 2021-08-22 04:39
Kind 2 diabetes. If it's accomplished Atkins model?My page ... Www.Enderyener.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Neal Bath 2021-08-22 19:05
Aw, this was a very good post. Spending some time and actual effort
to create a really good article… but what can I say… I hesitate a lot and don't seem to get nearly anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-22 21:24
Founded in 1967, Betfred has over half a century in the betting organization with
the sportsbook arguably focused on horse racing over football.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-08-24 20:32
Great post. I was checking constantly this
blog and I am inspired! Extremely helpful information particularly the final part :) I care for such info a lot.
I used to be seeking this certain information for a long time.
Thank you and best of luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Skip to content 2021-08-25 04:09
Wow, this piece of writing is good, my sister is analyzing
these things, thus I am going to let know her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-25 19:31
Greetings! Very useful advice in this particular article!
It is the little changes that make the greatest changes.

Many thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.goodreads.com 2021-08-27 02:06
Euroopean Journmal of Medical Nutrition April 2015.


Also visit my blo post: www.goodreads.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marina Kilgour 2021-08-29 01:40
Hello there, There's no doubt that your blog might be having web browser
compatibility problems. When I look at your site in Safari, it looks fine however when opening in IE, it has some overlapping issues.
I just wanted to give you a quick heads up! Aside from that, excellent site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # redkiltint.com 2021-08-30 05:02
Thaat may't reallyy be true. Get your coronary hedart pumping.


Here iss my web-site; redkiltint.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-08-31 18:04
I'm really impressed together with your writing skills as well as with the layout in your weblog.
Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway stay up the nice quality writing, it's uncommon to peer
a nice weblog like this one today..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 사설토토 2021-09-02 08:27
Hi are using Wordpress for your blog platform? I'm new to the blog world but
I'm trying to get started and create my own. Do you require any
coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-02 13:41
They are very uncomplicated to grasp and are a
excellent way for punters to get a foot in the door.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jagos128.com 2021-09-02 16:35
It is perfect time to make some plans for the future and it is
time to be happy. I've read this post and if I could I want to suggest you few interesting things
or tips. Maybe you could write next articles referring to
this article. I wish to read more things about it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-03 02:09
It's perfect time to make some plans for the future and it is
time to be happy. I've read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or suggestions.
Maybe you can write next articles referring to this article.
I want to read even more things about it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-09-03 02:43
I think the admin of this site is genuinely
working hard in favor of his web page, since here every stuff is quality based material.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-09-04 03:36
I blog often and I truly thank you for your
information. The article has really peaked my interest.
I will bookmark your blog and keep checking for new information about once per
week. I opted in for your RSS feed as well.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-06 17:56
Hey I am so glad I found your website, I really found
you by mistake, while I was searching on Yahoo for something else,
Anyhow I am here now and would just like to say thank you for a incredible post and a
all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but I have saved it and also added in your RSS
feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the awesome work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼중계 2021-09-07 01:13
Applicants are limited to controlling a maximum of 10 licenses,
and would have to give up any additional than that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # airdrop nedir 2021-09-07 06:20
This article will assist the interneet users for building
up nnew blog or even a blog from tart to end.my homepage ... airdrop nedir
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-09-07 17:28
It's an awesome article for all the internet viewers; they will take advantage
from it I am sure.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 목록 2021-09-08 14:29
Undeniably consider that that you stated. Your favourite justification appeared to
be on the web the simplest factor to be mindful of.
I say to you, I definitely get annoyed whilst folks
think about issues that they plainly do not know about.
You managed to hit the nail upon the top as neatly as defined out
the entire thing without having side effect , other people can take a signal.
Will likely be again to get more. Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-09 04:57
Hi there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine
Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good
results. If you know of any please share. Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-09 22:54
I do not know if it's just me or if perhaps everyone else encountering
problems with your website. It appears as if some of the written text on your posts are running
off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this is happening to them too?

This might be a problem with my browser because I've had this happen before.
Appreciate it
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-09-11 04:45
I am regular visitor, how are you everybody?
This post posted at this website is truly fastidious.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 2021-09-12 08:35
Undeniably believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the
net the easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people think about
worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect ,
people can take a signal. Will probably be back to get more.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-16 08:43
I’d use a bolder and darker Green with white
lettering and black outlining.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kristie Blaxcell 2021-09-17 10:40
Someone necessarily help to make critically articles I'd state.
That is the first time I frequented your website page and so far?
I surprised with the research you made to create this actual submit extraordinary.

Fantastic process!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-17 17:22
This site was... how do you say it? Relevant!!

Finally I've found something that helped me. Appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Situs Xxx Indo 2021-09-17 18:50
Heү there! I've been readіng youг weblog for a long time now and finally got the courage to go aһead and give yoᥙ a shout
out from Porteг Tx! Just wanted to mention keep up the
excellent job!

Stоp by my web page ... Ⴝitus Xxx Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bchwiki.org 2021-09-17 21:04
As a Newbie, I am permanently browsing online for articles that can aid
me. Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 1337 2021-09-18 05:22
Hello! Do you use Twitteг? I'd like tо folⅼow you іf tht
would be ok. I'm definiteⅼy enjoying your blog and look fߋгward to new updates.


Look into my blog ... 1337
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 스포츠토토 2021-09-19 23:50
Your style is unique compared to other people I've read stuff from.
Thank you for posting when you have the opportunity, Guess I'll just book mark
this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알바 2021-09-21 07:50
I am no longer certain the place you're getting your info, but
great topic. I needs to spend some time finding out much more or working
out more. Thanks for fantastic info I used to be in search of this information for
my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-21 22:35
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites
really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.
Cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mistress massage 2021-09-22 00:42
Ϝantastic blog you havе here but I was curious if you knew of any message boards that cover the same topіcs talked about
here? I'd really like to be a part of group where I
can get responses from other experienced pe᧐ple that share the same interest.

If you have any recommendations , please let me knoᴡ.
Many thanks!

Visit my blog :: mistress
massɑge
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Thomas 2021-09-22 01:45
эро комикс семейная идиллия инцест кенди (Thomas)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-09-22 01:50
Hi! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having
problems finding one? Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # порно комиксы сакура 2021-09-23 02:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-09-23 06:00
Hello friends, how is all, and what you desire to say concerning this
post, in my view its really remarkable for me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวย 2021-09-26 12:11
WOW just what I was searching for. Came here by searching for lotto

Check out my blog post :: ซื้อหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # praia 2021-09-26 17:00
Remarkablе! Its in fact awesome paragraph, I have got much
clear idea about from this piece of writing.

Also visit my web site: praia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เล่นหวย 2021-09-26 19:44
I loved as much as you will receive carried out right here.

The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness
over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since
exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.My web blog เล่นหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ug-plast.ru 2021-09-27 00:01
It's an remarkable piece of writing iin favor of all
the online people; they will obtain advangage from it I am sure.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # private massage 2021-09-27 01:08
Thanks νery nice blog!

Feel frеe to surf to my webpage: private massage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงหวยออนไลน์ 2021-09-27 03:42
Hi, I do think this is a great website. I stumbledupon it ;) I may revisit once again since I saved as
a favorite it. Money and freedom is the best way to change,
may you be rich and continue to guide other people.

Also visit my blog post: แทงหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-09-27 08:14
Wow, this article is nice, my younger sister is analyzing these kinds of things, therefore I am going to tell her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ngentot neiva 2021-09-27 11:48
My paгtner and I stumbled ove hеre from a diffeгent weƅ addгess and thought I might as well check
things out. I like what I see so i am just following
you. Look forward to looking into your web pagе for a second time.Here is my webpage :: ngent᧐t neiva
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nasty bellesa 2021-09-28 02:27
Goοd day! Do you know if they make any plugins to assist
with Ꮪearch Engine Optimization? I'm trying to get my blog to
rɑnk for some targeted keywords Ьut I'm not seeing very gߋod gains.
If you know of any please share. Τhanks!

Here is my web-site ... nasty bellesa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # picking up stranger 2021-09-28 11:09
I wɑs ѕuggested this web site by my cousin. I'm not sure whether this post iѕ written by him as noboԁy
elрse know such detaiⅼеd about my difficulty.
You are amazіng! Thanks!

my website - picking up strаnger
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-29 01:26
I'm gone to tell my little brother, that he should
also pay a quick visit this website on regular basis to get updated from hottest news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Isiah 2021-09-29 17:55
I genuinely value your piece of work, Great post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-29 23:21
Remain connected with us and get the Women’s Super Smash
reside score, Match eight NS-W vs OS-W reside cricket score, ball by
ball commentary, and minute by minute reside updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-01 01:12
At this time it sounds like BlogEngine is the top blogging
platform out there right now. (from what I've read) Is that what you
are using on your blog?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-02 02:10
If you want to obtain a great deal from this paragraph then you have
to apply such techniques to your won weblog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소 2021-10-02 04:13
He has links within the list and a direct hyperlink
to his full resume close to the bottom of the list.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # หวยออนไลน์ 2021-10-03 20:35
Hi, I believe your site could be having web browser compatibility issues.
When I look at your site in Safari, it looks fine however when opening in Internet Explorer, it has some overlapping
issues. I merely wanted to give you a quick heads up!
Besides that, wonderful website!

Here is my web page; หวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-10-04 17:50
By joining, you will earn points every single time you dine at one of our restaurants.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-05 02:12
Unibet is an international operator that has a significant presence on the
international scene.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 2021-10-05 09:26
I believe that is one of the so much important information for me.
And i'm satisfied reading your article. But want to statement on few normal things,
The site style is ideal, the articles is in point of fact great :
D. Just right job, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알바 2021-10-07 07:04
I am really grateful to the owner of this website who has shared this impressive piece of writing at at this time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-10-08 10:50
AngelList has a cute peace sign logo and serves as a job board
connecting specialists with startups in will need of them.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-10-09 10:35
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to
your blog when you could be giving us something informative to read?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 90bola 2021-10-10 08:14
Undeniably believe that which you stated. Your favorite reason appeared
to be on the net the simplest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get irked while people consider worries
that they just don't know about. You managed to hit the nail upon the
top as well as defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-11 02:43
Hi there, for all time i used to check web site posts here early in the break
of day, since i like to gain knowledge of more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # livescore 90bola 2021-10-11 15:11
Exceptional post however I was wondering if you could write a
litte more on this topic? I'd be very thankful if you
could elaborate a little bit more. Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงบอลออนไลน์ 2021-10-12 11:34
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you!
However, how could we communicate?

My web-site: แทงบอลออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-10-13 09:26
Watching a operate of art come to life on a huge scale can be thrilling.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-14 09:28
Everything is very open with a precise clarification of the challenges.
It was really informative. Your site is extremely helpful.
Thank you for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวย 2021-10-15 07:04
each time i used to read smaller content that
also clear their motive, and that is also happening with this article which I am reading at this time.


Look into my website: ซื้อหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-15 13:22
Hey great blog! Does running a blog like this require a great deal of work?
I have absolutely no knowledge of computer programming however I had been hoping
to start my own blog soon. Anyhow, should you have any ideas
or tips for new blog owners please share.
I know this is off topic but I simply had to ask. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino bonus offers 2021-10-18 12:19
Just wish to say your article is as astonishing.
The clarity in your post is simply spectacular and i can assume you're
an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your feed
to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and
please keep up the enjoyable work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-18 19:51
This gets everyone who desires to be involved to be
involved,” said Johnny Avello, DraftKings’ director of sportsbook operations.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # мужская зимняя обувь 2021-10-20 20:06
Everything is very open with a precise description of the issues.
It was truly informative. Your site is useful.
Many thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # куртки для мужчин 2021-10-22 11:47
My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using WordPress
on several websites for about a year and am worried
about switching to another platform. I have heard excellent things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress content
into it? Any help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # forum.veterinar.ru 2021-10-22 19:10
Hi there! This post couldn't be written any better!
Reading this post reminds me of my good old room mate!

He always kept talking about this. I will forward this post to him.
Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-25 14:42
You need to take part in a contest for one of the most
useful websites on the net. I'm going to recommend
this blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd