Najnowsze felietony

piątek, 05 wrzesień 2014 22:12

3 kobiece mity

Napisał 

1. Zmienię go!

Umiejętność zmiany innego człowieka, sprawienia by był taki jak "ja chcę", to kontrola nad nim, władza - czyli najsilniejszy afrodyzjak jaki istnieje. Ludzie kochają władzę, bo wtedy czują się kimś ważnym, a to najprzyjemniejszy narkotyk na tej nieszczęsnej planecie. Kto ma władzę, wygrał życie, kto nie ma władzy i jest na dnie drabiny społecznej, jest nikim, inni mogą nim pomiatać a on ma się pogrążyć w żalu i wściekłości; w świecie gdzie hierarchia istnieje od zerówki, poprzez pracę, wojsko, kluby hobbystyczne a kończąc na mecie w szpitalu, takie podejście jest normą. I gdy pomiatany (w domyśle dobry, pokorny, pobożny) człowiek na dnie dostanie władzę, staje się najgorszym katem dla swych dawnych współbraci; pokazują to przykłady kierowników w każdej dziadowskiej firmie. Wystarczy dać trochę władzy prostakowi, by wydobyć z niego najohydniejsze instynkty; jeszcze niedawno pokrzykiwał że pieniądze są złem i grzechem, teraz czując ich zapaszek, idzie za nim nawet po trupach.

Kiełbasa wyborcza

Najbardziej zdeprawowani, nieuczciwi i bezczelni miłośnicy władzy idą po nią do sejmu, obiecując motłochowi darmową kiełbasę wyborczą, a ci z mniejszymi umiejętnościami do kłamstwa i kradzieży, szukają władzy na mniejszą skalę, a więc w firmach, religii, związkach. Gdy nie możesz rządzić państwem, firmą bądź parafią, pozostaje uzależnić od siebie drugiego człowieka, rozkoszować się aromatem władzy.

Zmiana człowieka, to władza nad nim, smakująca jak ambrozja spijana z łona młodej, pięknej dziewczyny. Ale kogo zmieniać? Typowego, brzuchatego Ryśka z Klanu, który sens życia widzi w rodzinie, telewizorku i smacznym jedzeniu, dla którego słowa żony są życiowym drogowskazem a jej rady oprawia w złocone ramki, by kontemplować nad ich mądrością? Nie, nie i jeszcze raz nie; tacy Panowie w ciepłych kapcioszkach są nudni, a Panie by żyć, łakną jak kania dżdżu emocji. Wszakże kobieta jest istotą utkaną z emocji, a mężczyzna z logiki, stąd u Pań taka popularność macho, kryminalistów, wagabundów, buntowników, przekrętasów i łobuzów. Panie płaczą, narzekają, wypłakują się w rękaw męskim przyjaciółkom (liczącym że udając przyjaciela może "zaliczą"), a wystarczy że Zły i Podły wyśle smsa, a już całe uśmiechnięte i w skowronkach (ku zgrozie męskich przyjaciółek) rzucają wszystko by spełnić życzenia tego, który przedwczoraj okradł, wczoraj przylał a dziś zdefekował w łóżko po ostrej imprezie z koko i prostytutkami.

Bije i gwałci z wyższych pobudek

Męskie przyjaciółki tupią nóżką w chińskim adidasku, rozżaleni brakiem efektów własnej strategii, która właśnie kolejny raz się nie powiodła; buntują się - po co do niego leziesz? Pytają. Przecież znowu Cię pobije! Nic nie rozumiesz! Krzyczy wielbicielka serducha i bogatego wnętrza z podbitym okiem. On jest dobry i wrażliwy, tylko ukrywa to przed społeczeństwem, bo ludzie go nie rozumieją! To artysta, człowiek renesansu!

Napada na staruszki by mieć na heroinę! Nie wytrzymuje psychicznie męski tampon na łzy. Bo ma traumę, mama go nie kochała! Ryczy broniąca jak lwica swe małe, niepoprawna romantyczka z rozepchanym tyłkiem od Misia, który lubi na "sucho". Pani łaknąca władzy nad drugim człowiekiem, jest w stanie wytłumaczyć sobie wszystko. Przyznam szczerze że nawet mnie, zawodowca, potrafi zaszokować ta niesamowita pokrętność i zdolność do samooszukiwania.

Wiara w miłość, czyli pragnienie władzy i własnej przyjemności

Czy Panie "nawracają przystojnego grzesznika" z dobrego serca? Ależ skąd. To nie tylko pragnienie władzy, bo tym jest chęć zmiany chuligana w pobożnego parafianina, ale i sprytny mechanizm ewolucyjny. Gdy Pani pragnie zmienić mężczyznę, uruchamia się w niej hormonalna motywacja; seks. Kobieta jest chodzącym seksem - gdy już zmieni mężczyznę, seks w niej zanika, dlatego właśnie młodzi, naiwni żonkosie wypłakują się na forach, że żonę co noc boli głowa, a równie naiwne Panie przekonują że to z powodu braku rozmów, czułości i kwiatków. Kobieca migrena oznacza tylko to, że Pani zdobyła to co zdobyć chciała, po co więc natura ma dalej inwestować w silne pobudzenie organizmu? Seksualny amok jest tylko i wyłącznie po to, by doprowadzić do zapłodnienia i usidlenia samca; natura dba o przetrwanie ludzkości, a że faceci po ślubie strasznie cierpią? No cóż, to już nikogo nie interesuje, a najmniej Panie, w końcu "widziały gały co brały".

Najpierw wykorzystały pożądanie mężczyzny, by doprowadzić do zapłodnienia, kościelniaka i wesela gdzie 300 pijanych wujków ze sztachetami szturmuje monopolowy, a później uważają je za zwierzęcą, prymitywną chuć której Prawdziwy Mężczyzna powinien się wstydzić. Gdy kobieta pożąda samca, potrafi go nawet zgwałcić z namiętności. Zresztą pachnie i zachowuje się tak, że tylko martwy gej by nie wykorzystał sytuacji. Jeśli kobietę boli głowa, to znaczy że Cię nie pragnie, koniec kropka. Nie szukaj głupich tłumaczeń, po prostu nie masz w sobie ikry, nie masz jaj by być jak ostry, konkretny facet. Albo ma raka mózgu...

Idole Pań, psychopaci

Szczególnym uwielbieniem Pań cieszą się psychopaci. Ponieważ nie używają empatii (mogą nią manipulować, włączać i wyłączać, co wykazały badania mózgu więźniów) i rajcuje ich cudze cierpienie, od dzieciństwa wykształcali w sobie społeczne umiejętności, a głównie jedną, czyli charyzmę osobistą, czar i urok. To jak ze ślepcem, któremu wyostrza się słuch i dotyk; organizm kompensuje ubytek, wysilając inne zmysły. Psychopata jest jednostką okaleczoną, aspołeczną, więc wykształca (nieświadomie, przeważnie ci ludzie nie są zbyt inteligentni) urok, który kompensuje swoją ułomność. Służy on do złapania płotki na haczyk; by ta chciała podpłynąć, robak musi seksownie się wiercić, pachniec i wyglądać. Po to jest urok i czar, by uzależnić od tych wspaniałych (na początku) emocji, a później eksploatować latami. Dlaczego latami? Bo Panie chcą poczuć że mają władzę, że zmienią psychopatę na lepsze, jednocześnie zatrzymując miłe uczucia które on wzbudza. Chcą mieć ciastko i zjeść ciastko; w efekcie ani nie zjedzą, ani nic nie mają, a jednocześnie utyją. Te nieszczęśliwe Panie służą latami jako rezerwuar energii emocjonalnej, z której czarujący wampir bierze bez końca.

Najpierw jest cudowny czar i obietnice, a gdy Pani się łapie na haczyk cudownych przeżyć i emocji w nadziei, że będzie to trwało już na zawsze, następuje drenaż energii emocjonalnej w postaci awantur, manipulacji, wzbudzania poczucia winy, zastraszania i obniżania poczucia własnej wartości. Gdy Pani chce uciec, prześladowca cudownie się zmienia, przechodzi metamorfozę, czasami religijną jeśli religia jest dla Pani autorytetem; obiecuje poprawę, terapię, tłumaczy się stresem... Pani wierzy, angażuje się znowu, a wtedy historia zaczyna się od nowa. Niektóre "szczęśliwe" pary żyją tak kilkadziesiąt lat w cyklach od bólu do przeprosin i znowu do bólu. Gdyby Panie zmieniły psychopatę na ciepłego Misia, urok by znikł, bo to był tylko robak na haczyku. Zostałby się przestraszony, nudny, najczęściej głupkowaty facet, od którego kobieta z pogardą szybko by odeszła. Może by go sama zniszczyła, ze złości że już nie daje takiej psychicznej huśtawki, od Boskiego uwielbienia i namiętności do samego dna rozpaczy i nienawiści do świata i siebie.


2. Rozmowa wszystko załatwi.

Kto był dłużej z kobietą, ten doskonale wie że ten truizm jest śmieszniejszy niż ten, że za Donka jesteśmy potężną gospodarką. Rozmowa jest jak dyplomacja; toczy się na równych zasadach tylko wtedy, gdy dwie strony są niezależne emocjonalnie, mieszkaniowo (czyli mają gdzie uciec) emocjonalnie (nie są uzależnione od drugiej osoby, co oznacza że w imię uzależnienia znosiłyby przykre traktowanie) i przede wszystkim finansowo. Rozmowa z kobietą wydaje się sensowna przed ślubem, czyli prawną umową ogołacającą mężczyznę z jego majątku, gdy np. Pani zmieni zdanie "nie wiem co czuję", albo "nie kochałeś mnie, więc Cię zdradziłam, ale to Twoja wina bo miałam być szczęśliwa, a nie jestem". Po ślubie, gdy już nie ma niezależności, rozmowa może się udać albo i nie; jeśli Pani miała maskę miłej i rozumiejącej nasze hobby, pasje, po ślubie o wiele za często dochodzi do sytuacji, że zrozumienie w dziwny sposób znika, a pojawiają się coraz częstsze wyrzuty, zły humor i oskarżanie o wszystko to, co nie zależy od nas. Zawsze ktoś ma lepszy samochód, większe mieszkanie, więcej zarabia - co jest oznajmiane płaczliwym, napastliwym i oskarżycielskim tonem. Jest też używane jako powód zdrady.

Panie wierzą w magiczną moc rozmowy głównie z naiwności (te młodsze, niedoświadczone, nie znające samych siebie i swoich reakcji emocjonalnych, czerpiące wiedzę z komedii romantycznych), oraz z wyrachowania; gdy dojdzie do zdrady, gdy wyda się że dziecko nie jest małżonka a kolegi z pracy, można zrzucić winę na męża "nie rozmawiałeś ze mną, to Twoja wina bo czułam się przez Ciebie źle". No cóż, rozmawiać można z kimś, kto reaguje na to co mówię. Gdy ktoś nie rozumie najprostszych rzeczy, albo udaje że nie rozumie, albo jeszcze lepiej - niby rozumie, ale na nasze zdania nakłada w swojej głowie inny sens, to się z taką osobą nie rozmawia, bo i po co? Wrażliwi wtedy piją, milczą i robią "co trzeba", byle tylko kobiecy język nie batożył męskiego, czułego serca. Twardzi się rozchodzą, bez względu na rzekome dobro dzieci i wszystko inne. Życie jest za krótkie i zbyt cenne, by marnować je z osobą której się nienawidzi. Niestety, do tej wiedzy trzeba dojrzeć, nie każdy umie.

3. Liczy się wnętrze.

Liczy się wnętrze, więc 99% aktywności Pań idzie na upiększanie zewnętrza, zapewniającego uwagę samców i zazdrość rywalek do Panów, którzy są gwarantem władzy, bogactwa i spełnienia swych marzeń o małżeństwie i rodzicielstwie. Czy można coś więcej dodać do tej kosmicznej, absolutnie niezwykłej bzdury? Wątpię. Więc i ja pozostanę w głębokim, pełnym rozbawienia milczeniu.


Czy byłeś na moim nowym forum www.braciasamcy.pl, gdzie jestem dyktatorem demokratycznym?

------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 10697 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # brat 2014-09-06 06:47
Kobiety najzwyczajniej próbują zaanektować nasze państwo:D Puszczają zielone ludziki, które mają niby chronić, konwoje z pomocą, dezinformujące komunikaty, referenda w których dobrowolnie się z nimi zgadzamy... to odbywa się według tych samych schematów na każdym poziomie... a my tu się zbieramy w sztabie NATO z generalnym sekretarzem Mistrzem Fogh Markiem i ustalamy jak w przyszłości reagować na takie posunięcia aby nie być tak żenująco bezbronnymi ;P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-09-06 06:57
Z drugiej strony przyznać się... ilu z nas nie fantazjowało by wypowiedzieć wojnę np Niemcom albo Japonii i po kilku godzinach się poddać :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-09-06 21:33
Cytuję brat:
Z drugiej strony przyznać się... ilu z nas nie fantazjowało by wypowiedzieć wojnę np Niemcom albo Japonii i po kilku godzinach się poddać :lol:


Trzeba wywołać wojnę Paniom; gdy wygramy, zerżniemy je wszystkie, a gdy przegramy, one zerżną nas :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # brat 2014-09-06 23:15
Tak, to bardzo uczciwe zasady:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Mayer73 2014-09-06 08:13
Marku nie jest tajemnicą,jeste m twoim mocnym zwolennikiem ...
Dopóki sami nie ustabilizujemy się emocjonalnie,ni e ma czego szukać niczego w kobiecych ramionach.Wiele razy się było,inne typy kobiet,a wszystko się sprowadziło do wspólnego mianownika.Zagr ania na koniec te same.
Niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-09-06 21:34
Cytuję Mayer73:
Marku nie jest tajemnicą,jestem twoim mocnym zwolennikiem ...
Dopóki sami nie ustabilizujemy się emocjonalnie,nie ma czego szukać niczego w kobiecych ramionach.Wiele razy się było,inne typy kobiet,a wszystko się sprowadziło do wspólnego mianownika.Zagrania na koniec te same.
Niestety.Dokładnie o to chodzi; najpierw ja, później wchodzenie w biznesy, których zasad nie znamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # ! 2014-09-06 11:34
Bardzo często osoby mające problem z poczuciem własnej wartości, stawianiem granic, jasnym precyzowaniem potrzeb, to osobowości zależne. Zależność może przejawiać się, w związku z kobietą, brakiem własnej autonomii i nierealnymi oczekiwaniami. Dążeniu do całkowitego
zespolenia=uzależniania się, osaczania, nadkontroli, zazdrości i to , co często podkreśla Marek, czynienia sobie z partnerki tlenu do życia. Relacja staje się wtedy najważniejszym polem aktywności człowieka, a partnerka jedyną osobą , która ma utwierdzić w przekonaniu o wartości mężczyzny.
Kobiety intuicyjnie wyczuwają takie bluszcze i wieją "gdzie pieprz rośnie". Stąd nieudane związki, bo kobiety cenią autonomię własną i partnera. A nierealne oczekiwania są najczęściej przedstawiane roszczeniowo , bez zrozumienia , że zaspokajanie potrzeb leży tylko i wyłącznie w gestii nas samych.
Jeśli kobieta ma być stałym elementem codziennego komfortu , każdego faceta nazwę żenująco bezbronnym :D

Całkowite poddanie się, po wojennej zawierusze, oznacza dożywotnią niewolę lub "pewną śmierć" , braciszku....:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Assalam 2014-09-06 17:14
Czyataj Twoje felietony od niedawna ,dochodzas do wisoku ze masz troche wypaczona wizje rzeczwistosci.N iby chcesz ''dac'' radosc swoim podopiecznym takimi felietonami ale tekst sam w sobie jest okraszony duza liczba negatywnych uczuc...Nie wiem czy to ma zwiazek z tym ze chcesz kogos wystraszyc? Opisujesz mechanizmy jakie kieruja ludzmi czyli jestes ich swiadom,to w takim razie dlaczego dosc czesto spotkac mozna w Twoich tekstach duzo negatywnej ''energi''? No mi sie wydaje i kazde dziecko wie ze skoro ktos czegos naucza to znaczy ze doswiadczyl tego co z stoi w opozycji czyli w tym przypadku szczescia .Ty tego nie doswiadczyles sadzac po tekstach i ich tresci.Piszesz moze madre rzeczy ale mi nie o to chodzi ,problem polega na tym ze przekazujasz ludziom wiedze ze gdzies tam lezy ''skarb'' a tymczasem sam go nie znalazles.Moze wg swojego doswiadczenia przezyles kryzysy (jak kazdy) ale nie zastanawialo was ludzi to ze zauwazamy coraz wiecej tego typu ''Guru'' wszedzie? Coachow ,trenerow personalnych ,NLP i tak dalej i tak dalej.Jakie sa efekty ? Coraz wieszky wyzsk,bieda ,rozpacz ,plaga alkoholizmu i to nie tylko w Polsce.Pracuj sobie ,nie mam nic do Ciebie ale zastanawia mnie to dlaczego nauczysz ludzi czegos czego sam do konca nie rozumiesz.

Pozdrawiam serdecznie! Assalam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-09-06 21:36
Negatywna energia którą czujesz, jest Twoją interpretacją i niczym więcej - bo czy negatywne jest to, że nie musisz wchodzić w ciężkie, często bolesne związki, by mieć szczęście? To jest jak najbardziej pozytywne. Wielu gorzko żałuje, że tej wiedzy nie mieli wtedy, gdy wchodzili w paszczę lwa; niestety, jest już za późno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Wąsacz 2014-09-07 09:46
Nie do końca, zawsze jest możliwość rozwiązania. Można (z pomocą np. tej strony ;-)), uznać i zaakceptować swoją własną drogę do perfekcji. Później pozbyć się ze swojego życia, wszelkich negatywnych okoliczności, a i zrozumieć te, które są negatywne, ale konieczne dla twojego rozwoju.
Nigdy nie jest się samemu. Gdy potrzebuję i poproszę, zawsze doświadczam różnych form pomocy. To się dzieje, po prostu.
Pozdrówki. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Assalam 2014-09-07 11:41
Cytuję Marek:
Negatywna energia którą czujesz, jest Twoją interpretacją i niczym więcej - bo czy negatywne jest to, że nie musisz wchodzić w ciężkie, często bolesne związki, by mieć szczęście? To jest jak najbardziej pozytywne. Wielu gorzko żałuje, że tej wiedzy nie mieli wtedy, gdy wchodzili w paszczę lwa; niestety, jest już za późno.


Negatywna energia jest negatywná energia ,zinterpretowac mozna to sobie tak jak chcesz skad mam pewnosc ze ktos interpretuje zgodnie z prawda ? Moze interpretuje dla swoich korzysci...Jesl i ktos musi wchodzic w bolesne zwazki to niech wchodzi,zreszta czowiek nie zna przyszlosci i nie wie co go czeka w zwiazku .Mimo zanajomosci roznych technik, metod i tak dalej nie jest istota idealna i nie potrafi przewidziec przyszosci ,trzeba takze uwzglednic drugiego czlowieka .Ale mam wrazenie ze przedstawiasz tu czlowieka jako istote samowystarczaln a dlatego dla czlowieka ktory idzie taka droga kazda relacja z drugim czlowiekiem bedzie balastem.Ludzie ucza sie na bledach ,moze dzieki takim stronom potrafia ominac jakies przeszkdy ale nie wszystkie ,wlasnie na tym polega czar zycia bo jest nieprzewidywaln e i to jest piekne .Pozdrawiam Cie serdecznie czytelnikow !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2014-09-07 12:06
Powtarzam raz jeszcze - to co odczuwasz, jest Twoją indywidualną, subiektywną reakcją. Dla Ciebie związek i zewnętrzne obiekty dają szczęście, więc to co piszę może wydać się negatywne - tak jak dla kogoś ból kanałówki jest negatywny, ale oszczędza mu późniejszych, znacznie droższych i boleśniejszych zabiegów.

Najpierw trzeba mieć w sobie szczęście niezależne od wszystkiego, a dopiero później brać się za relacje. Bo gdy nie masz szczęścia, jesteś w relacji po to, by brać szczęście, jesteś pasożytem i drapieżnikiem, egoistą. Nie masz i chcesz zdobyć to na drugiej osobie. To jest uczciwe, pozytywne?

Jeśli dla Ciebie nieszczęśliwe dzieci ze znienawidzoną kobietą, kredyty i utrata mieszkania jest czarem życia, to doświadcz tego - ale pozwól by inni mogli takie rzeczy ominąć, właśnie dzięki temu co piszę.

Pozdrawiam słonecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # BernardM 2014-09-11 14:51
Zgadzam się z Assalam. Pomimo ujmującej intelektualnie formy i niezaprzeczalni e logiki w samej treści, jest ta negatywna energia... Oj, czuć ją. Ona emanuje od każdego felietonu. Zagubionym męskim duszyczkom, proponuję alternatywę dla pachnących siarką podszeptów Marka :lol: Lekturę książki "Męskość" Steve Biddulpha. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Assalam 2014-09-06 17:16
Przepraszam za duzo ilosc bledow ortograficznych ,poprostu szybko pisze :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-09-11 15:19
Masz do tego prawo, a ja mam prawo się nie zgadzać z waszą interpretacją - świat nie jest cukierkowy, tylko czychają na człowieka rafy - jeśli znasz ich rozmieszczenie, ominiesz je i sięgniesz po sukces. Jeśli nie znasz, po zawodach. Możesz nie chcieć wiedzieć że na świecie jest zło, ja to rozumiem - ale wtedy jeszcze szybciej pójdziesz na dno. I to może wydawać się nieprzyjemne, bo chcieliście czytać miłą ściemę o tym jak jest cudownie - jak kobieta was odmieni, jak rzeczy z zewnątrz dadzą wam coś fajnego. Całe życie was taką karmą zapychano i co z tego macie?

Żeby nie upaść, trzeba znać pułapki, część z nich opisuję - to nie jest negatywne, ale takim się wydaje, bo zaprzecza temu wszystkiemu, w co święcie wierzycie. Jest w istocie etapem oczyszczania od wewnętrznej ściemy, koniecznym by przejść wyżej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-09-11 16:05
Ależ to, że jesteśmy niezależni, wolni, że nie musimy służyć cudzym, chorym interesom, jest radośnie drgającą i ożywczą energią!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # BernardM 2014-09-14 17:48
Każdy samiec, od zarania naszego gatunku czuł radośnie drgającą ożywczą energię kiedy mógł zapłodnić samicę i zadbać o maksymalnie sprzyjające warunki rozwoju dziedzicom swoich genów. Taka prawda. To czysta biologia. Ale teraz objawiły się nowe mody - jak np. ta promowana tutaj, która obwieszcza, że naturalne samcze zachowania są li wyłącznie manifestacją stereotypów kulturowych. Interesujące, gdzie naszą cywilizację doprowadzi taki Zachodni model hedonistycznego kicia-facecika? Prawdopodobnie nie zdążymy się dowiedzieć,. Bo w czasie, kiedy kicia-facecik będzie się hedonistycznie realizował, Muslimy będą zapładniać nasze kobiety na potęgę i za sto lat na naszym kontynencie po tej "złotej filozofii" i europejskich genach pozostanie jedno wielkie goooooowno :-))))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BernardM 2014-09-14 18:03
Poranionym przez współczesne Samice polskim Samcom szukającym na tej stronie prawdy objawionej jeszcze raz polecam lekturę genialnej moim zdaniem książki australijskiego psychologa S.Biddulpha "Męskość". Przynajmniej dla obczajenia ciekawego kontrapunktu w tych naszych samczych rozważaniach... ;-)
Ps. Marek
Nie odbieraj mojego uczestnictwa na tej stronie jako bojkot i walenie w czambuł wszystkiego co piszesz. Szanuję Cię. Masz odwagę pisać pod prąd i to o rzeczach tak ważnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2014-09-14 18:45
A nie rozważałeś kiedyś, że to kultywowanie takich stereotypów kulturowych i chęć przetrwania w genach doprowadziła do takiej złej wg Ciebie ścieżki jak my z naszymi poglądami? Czy nie zastanawiałeś się nad sensem słów Jezusa "Bo kto chce zachować swoje życie, straci je..."?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # BernardM 2014-09-14 19:40
Nie dyskutuję ze słowami Jezusa (pewnie setki razy przetworzonymi na użytek klechów) bo religia i biblijne maksymy to nie moja działka i bynajmniej moje hobby. Natomiast owszem - mam zdanie a propos pierwszej części Twojego pytania. Mianowicie takie, że to nie patriarchalne, rzekomo skompromitowane stereotypy doprowadziły Was do podobnych wniosków, ale - na odwrót: jest to efekt idei promowanych od czasu rewolucji tzw. "równouprawnien ia". Nachalnie i systematycznie, od mniej więcej stu lat, wtłaczanego do umysłów mężczyzn i kobiet Cywilizacji Zachodu poglądu, że tradycyjne podziały i tradycyjne role obu płci w społeczeństwie są złe i należy je od nowa zdefińiować. Stąd między
innymi cały kociokwik i nieumiejętność odnalezienia się w tym nowym lewackim świecie - zarówno kobiet, jak i zwłaszcza mężczyzn. Dokonuje się na naszych umysłach smutny eksperyment i w imię mgliście niesprecyzowany ch, za to politycznie poprawnych alternatyw, produkuje się nieszczęśliwych , zagubionych - zarówno mężczyzn jak i kobiety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-09-14 20:08
Musisz patrzeć na wszystko z dalszej perspektywy, jako na kontinuum, czyli że i ta winna wg. Ciebie idea była wynikiem tych wg. Ciebie (cały czas to podkreślam) dobrych stereotypów.
Zastanawiam się co byś powiedział np. sparaliżowanemu , bezpłodnemu gościowi który urodził się z porażeniem a mimo to kuśtykając żyje sobie z uśmiechem i celebruje życie. Może ktoś do cholery powinien mu uświadomić, że jest nieszczęśliwy i zagubiony?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-09-14 20:13
Nie wiem też czy np. jakiś wysoko wyceniony knur rozpłodnik, którego nasienie jest eksportowane na cały świat zdaje sobie sprawę jaki jest szczęśliwy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Kogucik 2014-09-14 21:08
Równouprawnieni e to wielkie osiągnięcie, nieważne czy lewackie czy nie - bo daje możliwości, a niczego nie zabiera.
Tylko słaby facet niepotrafiący stworzyć zdrowej relacji z kobietą będzie utrwalał pogląd, że kobiecie i mężczyźnie będzie razem się żyło najlepiej, gdy kobieta będzie podporządkowana facetowi. Jedynie facet bez charakteru potrzebuje odgórnych poglądów większości i tradycji aby mieć przy sobie oddaną kobietę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # BernardM 2014-09-15 09:05
Powtarzasz feministyczne slogany. A najzabawniejsze , że w obronie przedstawianej tu koncepcji, która najogólniej kreśli obraz kobiety jako bezdusznego pasożyta, jakiegoś niższego bytu, którym "świadomy kicia-facecik" powinien bezwzględnie manipulować dla własnych, hedonistycznych potrzeb. I jak się ma ten paradoks do niegdysiejszych czasów, kiedy "ucieśniona" kobieta była w istocie obiektem najwyższego szacunku w oczach mężczyzny? A jej wpływ na niego bez porównania większy niż teraz, w czasach kiedy współczesny kicia-facecik widzi w niej zwykłą sucz, bezmózgi pojemnik na spermę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Kogucik 2014-09-15 09:59
Koncepcja, która pozwala na samostanowienie i niezależność kobiet, nijak ma się do kreślenia obrazu kobiety jako bezdusznego pasożyta - to jakieś abstrakcyjne założenia. Jeśli chodzi o szacunek facetów do kobiet, to nie załatwi tego obligatoryjne zniewolenie kobiety. Tu jest niezbędna praca nad męskim sposobem myśleniem i kobiecym charakterem, aby był dla facetów równie atrakcyjny jak sam seks z z kobietą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ambroży 2014-09-15 10:15
Cytuję Kogucik:
Tu jest niezbędna praca nad męskim sposobem myśleniem i kobiecym charakterem, aby był dla facetów równie atrakcyjny jak sam seks z z kobietą.


A może jakieś rozwiązanie nie wymagające od obu osób, by całe życie udawały kogoś innego niż są?

Wierzysz w to, że kobieta stanie się psychicznie mężczyzną, aby była dla niego atrakcyjna w kwestii np. wspólnych zainteresowań?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kogucik 2014-09-15 11:24
Cytuję Ambroży:


Wierzysz w to, że kobieta stanie się psychicznie mężczyzną, aby była dla niego atrakcyjna w kwestii np. wspólnych zainteresowań?
Chodzi o to by kobiety posiadały użyteczną życiową wiedzę i stały się bardziej błyskotliwe, po za tym 50, 100 i więcej lat temu kobiety również nie podzielały wielu męskich zainteresowań, jak grzebanie przy samochodach czy modelarstwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Ambroży 2014-09-15 12:48
Cytuję Kogucik:
Chodzi o to by kobiety posiadały użyteczną życiową wiedzę i stały się bardziej błyskotliwe
.

Każdemu można powiedzieć "stań się bardziej błyskotliwy". Ale nie da się takiej porady wykonać.

Cytuję Kogucik:
po za tym 50, 100 i więcej lat temu kobiety również nie podzielały wielu męskich zainteresowań, jak grzebanie przy samochodach czy modelarstwo.


Nie podzielały i wszyscy z tym żyli. Bardzo ułatwiał to fakt, że nikt mężczyznom nie wmawiał, że kobieta będzie ich najlepszym przyjacielem, że cudownie się będzie z nią spędzać czas, wszystko zrozumie,... I raczej jeśli chodzi o charakter, to mężczyźni patrzyli czy będzie dobrą matką, a nie czy będzie wspaniałym towarzystwem dla nich. Bo i tak większość czasu spędzali bez jej towarzystwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # BernardM 2014-09-15 10:52
Przecież nie postuluję " zniewolenia" kobiety jako wyjścia z sytuacji, a tylko przedstawiłem mój pogląd, jako kontrę dla słów brata, skąd wziął się cały ten obecny bigos. Przy okazji napomknąłem, że propagowany przez feministki obraz kobiety w dawnych czasach (i zadziwiająco chętnie dzisiaj łykany przez samych mężczyzn) - rzekomo niewolnicy, którą się pomiatało, to bardzo mocne nadużycie, żeby nie powiedzieć - bzdura.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # BernardM 2014-09-15 11:14
A wyjście z tej sytuacji to kwestia kompleksowej zmiany myślenia w naszym - zachodnim kręgu kulturowym i promocji pewnych postaw, w tym kilku bardzo niepopularnych. Z kategorii bardziej "lajtowych", ale za to podstawowych należy konieczność odbudowania zdrowych relacji na lini ojciec-syn a nawet szerzej - dorastający chłopcy zamiast być wychowywany przez matkę, ciotki, psiapsiółki i różnego rodzaju "panie nauczycielki" powinni mieć głownie kontakt z dorosłymi mężczyznami i to od nich uczyć się wzorców zachowań. Inicjacja chłopca na młodego mężczyznę i przejście pod męską kuratelę to od eonów ludzkości stosowany zabieg. Praktycznie zawsze i wszędzie. Dzisiaj traktowany jako niebezpieczny z lewackiego punktu widzenia archaizm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Kogucik 2014-09-15 11:48
W sytuacji gdy kobieta nie podejmowała zatrudnienia, na męskich barkach spoczywała kwestia zapewnienia rodzinie bytu. W ostatnim czasie te proporcje mocno się odwróciły, gdy tylko mężczyzna spędzając wiele godzin poza domem zarabiał kasę, a kobiety chowały dzieci. A to, że ojcowie nie mieli czasu bądź już sił by zająć się wychowywaniem młodziaka doprowadziło to do braku odpowiednich wzorców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-09-15 11:53
Cytuję BernardM:
Każdy samiec, od zarania naszego gatunku czuł radośnie drgającą ożywczą energię kiedy mógł zapłodnić samicę i zadbać o maksymalnie sprzyjające warunki rozwoju dziedzicom swoich genów. Taka prawda. To czysta biologia. Ale teraz objawiły się nowe mody - jak np. ta promowana tutaj, która obwieszcza, że naturalne samcze zachowania są li wyłącznie manifestacją stereotypów kulturowych. Interesujące, gdzie naszą cywilizację doprowadzi taki Zachodni model hedonistycznego kicia-facecika? Prawdopodobnie nie zdążymy się dowiedzieć,. Bo w czasie, kiedy kicia-facecik będzie się hedonistycznie realizował, Muslimy będą zapładniać nasze kobiety na potęgę i za sto lat na naszym kontynencie po tej "złotej filozofii" i europejskich genach pozostanie jedno wielkie goooooowno :-))))))


To co piszę, jest dla niewielkiej grupy facetów, którzy w ogóle to rozumieją - z tej grupy część pójdzie i tak "zwykłą" drogą.

Ten nikły procent (albo promil) mężczyzn, nie ma wpływu na całość. Jeśli będą się spełniali, zamiast płodzić dzieci i chlać z rozpaczy, będą szczęśliwi. A co by było gdyby spłodzili nieszczęśliwe dzieci, w czym by to pomogło ogółowi? Tak więc nie martw się o to co promuję, bo to margines błędu statystycznego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BernardM 2014-09-16 06:57
Zawsze będę się martwił o margines błędu statystycznego, bo ten margines, powiedzmy sobie szczerze, to zwyle ta lepsza, wrażliwsza, bardziej refleksyjna część ludzkości. I to oni moim zdaniem, a nie menele powinni się mnożyć - mieć po 10-cioro, 15-cioro potomstwa. Może wtedy dopiero, z czasem, natura homo sapiens nabrała by szlachetniejsze go rysu, zamiast wciąż tkwić mentalnie w epoce walki o ogień.
Czasami tylko myślę sobie... że jeśli sukces jednostki oceniać miarą biologii ewolucyjnej - czyli sukcesem reprodukcyjnym - a ci, z mojego punktu widzenia "lepsi" samce od zawsze mnożą się jakoś kapryśnie, z różnych powodów nie radzą sobie z samicami i przykazaniami, które Matka Natura zarządziła...to może faktycznie ci "lepsi" wcale nie są tacy lepsi. Są tylko "ładni" jak ten niedawno odkopany zmutowany dinozaur z pięknym, acz kompletnie bezużytecznym ewolucyjnie porożem i jako dziwactwo natury muszą po prostu zniknąć...:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # p1w0 2017-06-27 01:43
> Ponieważ nie używają empatii (mogą nią manipulować, włączać i wyłączać, co wykazały badania mózgu więźniów) i rajcuje ich cudze cierpienie

Możesz podać bardziej szczegółowe dane bibliograficzne ? Mam taki naukowy konik i to mnie bardzo interesuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LinaJuicy 2018-10-28 10:39
Hello. I see that you don't update your page too often. I know
that writing articles is time consuming and boring. But did you know
that there is a tool that allows you to create new articles using
existing content (from article directories or
other pages from your niche)? And it does it very well.

The new posts are high quality and pass the copyscape test.

Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky casino codes 2018-12-31 10:11
I am really impressed together with your writing talents as well as with
the structure on your blog. Is this a paid subject or
did you customize it your self? Anyway keep up the nice quality writing,
it is rare to peer a nice blog like this one today..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega dice casino 2019-01-02 13:57
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging
for? you make blogging look easy. The overall look of your website is magnificent,
as well as the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega choice casino 2019-01-07 11:07
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've found It positively helpful and
it has helped me out loads. I am hoping to give a contribution & help different customers like its aided
me. Good job.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-01-09 02:21
Use Google to choose a site to undertake that.
Generally People will not have lot of my time for which
experts claim. So give them some useful information how they use.
This provides the web page with a boost in traffic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-09 04:45
I know this website offers quality depending articles
or reviews and other information, is there any other web page
which presents these kinds of data in quality?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tite live 22 2019-01-19 23:00
Howdy! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.
Is it tough to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to start.
Do you have any points or suggestions? Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 apk 2019-02-09 10:10
I want to to thank you for this great read!! I definitely enjoyed every little
bit of it. I have got you saved as a favorite to check out new things you post…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-02-18 14:10
Remember you needn't be a grammar wiz to enable you to write an appropriate article.
Contests are another means by which you effectively market weblog.
Ebooks cannot replace such historical experiences.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 best company 2019-03-11 04:49
I relish, lead to I discovered just what I was taking a look for.
You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcie m.2 slot 2019-06-10 21:53
Hey! Would you mind if I share our blog with
my facebook group? There's a lot of people that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Cheers

Feel feee to visit my blog post :: pcie m.2 slot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download 2019-07-09 17:23
Does your blog hawve a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd like to sholt you an email.
I've got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great bllog and I look forward to seeing it
improve oveer time.

Take a look at my web page :: lpe88 download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 lucky 2019-07-24 04:46
Link the directories that are human-edited certainly not accept spam or adult content.
It can be usually drive traffic to a website and to generate an easily accessed body of
are effective.

My site ... scr888 lucky
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download 2019-07-26 10:32
We'll just click on the free examples for then. You need to
carefully look into the terms and types of conditions first.
Separate good content with bad ones just by scanning through the article.


my page: lpe88 download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean king vessel 2019-09-07 17:17
A good example off a skilled commercial artist is Thomas Kinkade.
You might want to clean your counter top and door knobs daily
with an anti-bacterial cleanser. It's called the Umbrella Opener and
it is like here.

Check out my web site ocean king vessel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 indonesia 2019-09-29 09:27
As I allways say it's better to repair your mistakes than ignore your
complications. One specific andd simmple theme just wht should be focused from.
We should experiment with both, but we can ddo it all for complimentary.Feel free to surf to my blog :: scr888 indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd