Najnowsze felietony

czwartek, 14 czerwiec 2012 22:43

Mordobicie Pani Marii Czubaszek

Napisał 

Wczoraj z uwagą oglądałem w tv galę boksu intelektualnego, gdzie sędziował (tym razem uczciwie) Pan Tomasz Lis. Walczyła bezzębna Pani Czubaszek której pomagała Pani marszałek Nowicka, a naprzeciwko nich stanęli w moherowym duecie, Pan poseł Piecha i Pani posłanka Beata Kempa. Waga była wyrównana, Panie Nowicka i Kempa - ewidentnie dywizja królewska, ciężka; Pan Piecha i Pani Czubaszek waga superśrednia, o ile mnie wzrok nie mylił.

 

Ogólnokrajowe mordobicie zaczęła Pani Czubaszek, która wyznała że nigdy nie chciała mieć dzieci, a także miała dwie aborcje po których nie miała depresji i spieprzonego życia, jak bardzo chcą wmówić kobietom pewne kręgi ideologiczne. Autorytety zgranym unisono zawyły z oburzenia: jak można takie rzeczy mówić ludziom? jak można coś takiego promować i rozbijać zdrową tkankę społeczną? jeszcze kobiety przestaną rodzić dzieci!

 

Spokojnie. Nie przestaną. Rozmnażanie to jedyne marzenie i cel życia milionów kobiet (i mężczyzn) dla których nic innego na świecie nie istnieje.

 

 

                                                    Stereotypy...

 

Do tej pory można było mówić tylko i wyłącznie to, że normalna kobieta musi mieć męża i dzieci, a aborcja to morderstwo i życie jest wartością najwyższą. To jest aktualny stereotyp w który się wierzy, a który sprawia wiele cierpienia ludziom którzy nie pasują do tego schematu. Jest wiele kobiet które nie chcą mieć dzieci, i nie piszczą na widok dzidziusia, ale presja rodziców, czasem teściów i rodziny jest gigantyczna. Ciągłe pytania kiedy wnusio, kiedy dzidzia, a bratowa ma już drugie i jest szczęśliwa itd itp. Nieustanna presja, sugerowanie że bez dziecka jest się kimś gorszym, sprawia że kobieta nie czująca potrzeby posiadania dziecka zachodzi w ciążę. Nie jest to jej decyzja, jej pragnienie serca, ale nakaz społeczny. Tu bardzo często sugeruje się, że gdy kobieta urodzi już tę kochaną drobinkę, to ją pokocha, co niekoniecznie musi się zdarzyć. Potem jest już prawdziwa tragedia - matka nie kocha dziecka, nie może robić tego co zawsze chciała, bo musi zajmować się dzieckiem. Znowu dziecko czuje że jest niekochane, że matka opierze, da jeść, ale jest emocjonalnie chłodna. To straszne uczucie rodzi ludzi całe życie głęboko nieszczęśliwych, szukających w partnerach tej podstawowej, pierwszej miłości, i nigdy nie mogącej ich znaleźć.

 

Zauważcie jaka to hipokryzja. Kobieta pod presją czuje się niepełnowartościowa, ponieważ wszyscy (rodzina, "koleżanki") wmawiają jej, że bez dziecka nie jest prawdziwą, spełnioną kobietą. I kobieta żeby dali jej spokój, żeby przestali ją uważać za tą gorszą, wstępuje w związek małżeński i zachodzi w ciążę. Czy chcielibyście wiedzieć że się urodziliście, ponieważ mama chciała sobie podwyższyć samoocenę dzieckiem? że tak było trzeba, bo co rodzina powie? a jak nie urodzi, to będzie wyszydzana i pokazywana palcem?

 

Każdy człowiek jest indywidualnością. Kobieta może mieć talent malarski, muzyczny, może chce śpiewać, tańczyć, spełniać się twóczo, może coś pisać; jest to ciągota jej duszy, jej wnętrza. Z drugiej strony miejsce w którym mieszka i pracuje, jest silnie toksyczne emocjonalnie. Rodzina i koleżanki z pracy, dokuczają jej że nie ma dziecka. Pragnienia duszy są delikatne, eteryczne. To ciche pragnienie, wyrażenia poprzez sztukę piękna które czujemy w sobie. Nacisk babć, teściowych czy faceta, nie jest eteryczny; jest brutalny, chamski, agresywny, materialny. Kobieta czuje się rozbita, oszacona, zdezorientowana. I wcześniej czy później wybiera się głosy zazdrosnych, mściwych, tępych babć których jedyną ambicją jest chodzenie z wnusiem na spacery. Rezygnuje się ze swoich pasji, z rozwijania się w wymiarze psychicznym, duchowym, na rzecz czyjejś wizji tego, jak ma wyglądać nasze życie. Taka matka całe życie będzie podświadomie miała za złe dziecku, że zabrało jej szansę na spełnienie.

 

                                                      "Argumenty"...

 

Argumenty że nie mając dziecka, przyczyniasz się do niżu demograficznego są żałosne. Ja nie przyszedłem na ten świat, by go ratować rozmnażaniem tak jak chcą inni. Póki co, te pomysły i odwiecznie dobre rady, nie dały światu szczęścia. Skoro nie dały przez tysiące lat, to jakim cudem mogą dać je teraz? Argument o egoiźmie też jest bardzo płytki. Dziecko to inwestycja na całe życie, dlaczego jakiś kapłan, wyznawca papierowej książki którą rzekomo podyktował Bóg, ma mi mówić na co mam poświęcić swoje życie? to moje życie, moje decyzje. Zawsze będą tacy, dla których celem i sensem istnienia jest posiadanie potomstwa. Ja nie muszę go mieć dla szklanki wody na starość, bo jak uczy mnie doświadczenie, na starość się idzie do brudnego domu starców, a dzieci się prawie nie widuje. Można być też taką osobą jak matka Wiki, wychowywać sobie córkę by mieć na starość luksusy i służącą, odpędzać od niej wszelkich znajomych, czy kandydatów na partnera, gonić do pracy by szybko się wykończyła i innym dzieciom zostawiła majątek. Można i tak, tylko że to też kończy się szybko, gdy "służąca" widzi wreszcie kim jest osoba, nazywana żartobliwie matką.

 


W dawnych czasach, na kilkoro dzieci, jedno przeżywało. Umieralność była bardzo wysoka. Rodzenie dzieci było więc priorytetem, a ich posiadanie oznaką życiowego sukcesu. Ciągłe wojny, zarazy i choroby zbierały krwawe żniwo wśród ludzi. Im więcej ludzi w klanie miał władca, tym większą miał siłę, i większą szansę że inny ród, klan czy grupa go nie zabije, a także że można napaść innych i powiększyć swoje terytorium. Kapłan który zawsze był w zbiorowisku ludzkim które bało się błyskawic czy ognia, też chciał by ludzi było jak najwięcej; raz że dzięki nim przetrwa, a dwa że im więcej ludzi, tym więcej dziesięciny i władzy dla niego. Władca i kapłan robili wspólnie wszystko co było w ich mocy, by posiadanie jak największej ilości dzieci było priorytetem. Dlatego sprawą życia i śmierci było zakazanie onanizowania się (cała "para" miała iść w ciążę a nie wsiąkać w ziemię) i homoseksualizmu (wytracanie sił w trzewiach na coś, z czego nie rodzą się dzieci) Oczywiście, czasem jeden drugiemu zazdrościł wpływów czy pieniędzy, więc się wzajemnie mordowali. Ale ogólnie, zawsze razem działają, ręka w rękę. Władca wysyłał na wojnę, kapłan błogosławił i obiecywał niebo po śmierci za męczeńską śmierć, i zamordowanie tych ludzi z drugiej strony frontu. Polacy szli na bój w 1939 roku z Niemcami, błogosławieni i obficie kropieni wodą święconą przez księży. Z drugiej strony byli też kropieni wodą święconą, błogosławieni przez tego samego Niemieckiego Boga katolickiego (nawet mieli napis na klamrze Bóg jest z nami). Później dźgali się bagnetami, strzelali, miażdżyli ciała gąsiennicami. Tryskała krew, pękały jelita spryskując żelazo kałem, po polach i dolinach niósł się wrzask konających i ranionych żołnierzy, na których czekało katolickie niebo albo piła chirurga. Rozmnażaj się zamiast uczyć, rozwijać duchowo. Masowi mordercy którzy mają Cię za mniej niż błoto pod ich stopami, gorąco pochwalają Twoją decyzję.

 

                                                      Problem...

 

Problem w tym, że teraz ludzi jest prawie siedem miliardów. Powoli kończą się złoża ropy naftowej, a przeludnienie w wielu krajach ma katastrofalne skutki. Stare zasady były dobre dla starej rzeczywistości; dla nowej są już zabójcze w sensie globalnym. Co ludzie tak naprawdę będą mieli, gdy zabraknie ropy i innych skarbów ziemi? nic. W tej kwestii jestem optymistą. Zanim zabraknie złóż, coś nowego wymyślimy w sensie technologii.

 

Panią Czubaszek popieram w kwestii tego, że nie chcąc dzieci, nie zmuszała się do ich posiadania. Byłaby złą matką, więc nie została nią. To mądry czyn. Aborcja to już jej sprawa, kwestia jej przekonań. Natomiast z jej poglądami na posiadanie przez małżeństwa homoseksualne dzieci, nie zgadzam się. Dlaczego? ponieważ osobowość powinna być stymulowana przez kobiecość i męskość, a nie tylko jedną z energii. Tak uważam, takie jest moje zdanie. Dla mnie życie nie jest wartością nadrzędną, chociażby dlatego że widząc przez trzy miesiące jak konał mój dziadek, wiem że czasem śmierć to znacznie lepsza decyzja. Żeby trzymać płaczący, wyjący i półprzytomny z bólu strzęp człowieka miesiącami przy życiu, kiedy wiadomo że nie wyzdrowieje, trzeba być bestią, albo człowiekiem religijnym, takim u którego rozsądek został wyparty przez cudze, rzekomo Boskie przekonania.

 

Chcesz mieć dzieci, czujesz że to Cię spełnia? super, bierz się do roboty. Nie chcesz? nie zmuszaj się, bo unieszczęśliwisz się na całe życie. To Twoje życie, czyń jak czujesz że masz czynić. Nie rób nic, co zalecają i radzą Ci inni. To mają być Twoje decyzje. Jeśli Ty jej sam nie podejmiesz, inni zrobią to za Ciebie, zawsze na Twoją niekorzyść.

 

                                                      Reasumując...

 

Ja osobiście dzieci mieć nie chcę. Jest to decyzja na ten moment, może kiedyś zmienię zdanie, chociaż bardzo w to wątpię. Niezależność jest dla mnie niezwykle istotna, i bardzo ważna. Wchodzenie w rodzinę to wejście w świat cudzych gier i zależności. I przeważnie jest tak jak widzę, gdy dziecko jest maleńkie, jest wspaniale. Gdy dorasta, zaczyna się w domu piekło a rodzice często wręcz dziecko nienawidzą. Później dziecko zostawia rodziców, zakłada swoją rodzinę, a ludzie którzy żyli dziećmi, stają przed koszmarną świadomością że ich cel życia zniknął. Można mnie oskarżyć o wygodnictwo, niedojrzałość. Tak, to prawda, chcę żyć wygodnie, czy to grzech? dlaczego mam się źle czuć z tym, że mam ochotę żyć tak, jak czuję że mnie to spełnia? niech inni żyją jak chcą, i pozwolą mi żyć po mojemu, krzywdy tym nikomu nie czynię. Z takiego założenia wychodzę. myślę ze moja decyzja jest dojrzała, przecież moje dziecko odziedziczyłoby moją chorobę, a to nie jest życie, to piekło na ziemi. Zamiast dzieci chciałbym światu dać piękne, wzbudzające nadzieję i uśmiech książki, felietony. Argument "dobrze że Twoi rodzice tak nie myśleli, bo by nie było Cię na świecie" jest beznadziejny. Moi rodzice postanowili mieć dziecko, ale ja nie muszę robić tak jak oni. Mój tata w młodości zapuścił wąs, ale ja tego robić nie muszę. Chciałem, ale znajomi powiedzieli że nie przyznają się do mnie, nie znają mnie jeśli tak zrobię. Wszystkie dzieci są słodkie. Tylko ciekawe czemu na świecie jest tyle zła, wojen, przestępstw? przecież to robią ludzie, którzy w dzieciństwie byli słodkimi bobaskami w różowym kocyku. Najpierw słodko gulgotał i srał w pieluchę, gdy dorósł jest w gangu który porywa ludzi i wycina im organy na sprzedaż.


Czytany 8107 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 21:13
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # JESTER 2013-12-01 14:29
Wreszcie rozsadny glos. Cala prawda o JEDNYM Z ASPEKTOW bycia kobieta i decyzji o staniu sie matka.I o wplywie na zycie innych i los planety, haha.

Aspekt wojen,nienawisc i, przemocy, krzywd, cierpienia- po co pytac skoro pan wytlumaczyl?

"Potem jest już prawdziwa tragedia - matka nie kocha dziecka, nie może robić tego co zawsze chciała, bo musi zajmować się dzieckiem. Znowu dziecko czuje że jest niekochane, że matka opierze, da jeść, ale jest emocjonalnie chłodna. To straszne uczucie rodzi ludzi całe życie głęboko nieszczęśliwych , szukających w partnerach( w ielkiej ilosci partnerow) tej podstawowej, pierwszej CZYSTEJ BEZWARUNKOWEJ miłości - ktora pochodzi od matki, (jesli poczela nas z MILOSCI, nie pod przymusem/gwalt em emocjonalnym =szantaz i presja stereotypow) i PRZEWAZNIE nie mogącej ich znaleźć.

Brak Milosci- to bol obecnosci nienawisci(pust ke czyms zapelnic trzeba,Nienawis c pozostaje zatem), wewnetrzne cierpienie tak silne,ze zmusza do szalenstwa z bolu, dawania go innym, bo niekochne dziecko, gdy dorosnie nie jest w stanie zniesc go samo. Wiec dzieli i powiela TO, CO zna od poczatku zycia: chlod, nienawisc, niechec, ponizenie, brak wspolczucia, zainteresowania , zgorzknienie, obwinianie, odrzucenie- manifestujac je w materialny sposob zapomoca...spra wiania bolu innym w kazdy dostepny i znany sposob. a jesli zylo z rodzicami, rodzina ktorzy sie nie kochaja(lub nawet nienawidza)to arsenal srodkow wyrazu, zadawania wszelkiego rodzaju bolu (emocjonalnego, fizycznego, intelektualnego etc) i krzywdzenia jest nieskonczony. I tyle.

Kochane dziecko zachowuje sie dokladnie odwrotnie. Proste.

Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2018-11-29 12:53
Good post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon on a daily basis.
It will always be helpful to read through articles from other
authors and use a little something from other sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a333 2018-11-30 17:55
Anyone could have to investigate on particular topic, anyone
start writing on the house. Your articles must be valuable, useful, and highly informative after being to work to drive traffic to your web page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alfonso 2018-12-22 10:58
Howdy! I realize this is sort of off-topic but I had to ask.
Does managing a well-establishe d website such as yours require a massive amount work?
I'm completely new to blogging but I do write in my diary everyday.
I'd like to start a blog so I can share my personal experience and
feelings online. Please let me know if you have any suggestions or tips for new aspiring bloggers.

Thankyou!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2019-01-03 05:28
Just wish to say your article is as amazing. The clearness to your post is
simply nice and i could assume you are an expert on this
subject. Well together with your permission let me to grasp your feed to stay updated with impending post.
Thanks a million and please keep up the gratifying work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-01-03 08:29
Titles are actually a powerful tool in successfully optimizing your website.
Eggs - Eggs aren't just cheap, likewise full of proteins. They will become fans and
come begging back for good deal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker 123.com 2019-01-03 19:20
Guest blogging is a useful tool for acquiring prestige.
There are regarding important issues, one should take care.
The final step in generating links is the anchor text and URL target.

These sites will assist rank upper.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 casino 2019-01-04 07:07
Run promotions on will probably be for prizes on consistently.

She built an easy blog-based website offering valuable information on dating online services.
Find to be able to keep visitors coming for you to your online.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-01-08 00:48
Choose between ones will be truly useful and be rid of the techniques that are not.
Maybe may something certainly be a as a no cost course.
Next to your skin a good content of potassium.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 2019-01-11 16:26
Terrific post but I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live poker coaching 2019-01-13 12:26
I'm gone to tell my little brother, that he should also pay a visit this website
on regular basis to get updated from newest news update.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 game 2019-01-14 14:22
Nevertheless casino which was launched by Fortune Lounge Group around 2000.
All you have test is choose an online casino having a
free blackjack download.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 Kiss 2019-01-15 03:35
Hey I know this is off topic but I was wondering if
you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this
for quite some time and was hoping maybe you would have some experience
with something like this. Please let me know if you run into anything.

I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 slot 2019-01-20 06:48
Great info. Lucky me I recently found your website by accident (stumbleupon).

I've book-marked it for later!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Royce 2019-02-02 14:19
My spouse and I stumbled over here from a different web address and
thought I might as well check things out.
I like what I see so now i'm following you. Look forward to checking out your web page for a second time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 2019-02-06 06:32
This way, not only will your friend get the message, but so will all the traffic
that visits the profile. They will return for
another enjoyable practice. You get instant traffic from Google within early months
of blogging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk download 2019-02-07 05:21
I do this commonplace and have had success for quite some time.
Potatoes contain a good amount of 'Vitamin C', when eaten along with the skin. Remember though,
you've got to post good content to choose this work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # j123 2019-02-09 16:12
You need to make sure that he's aware you may be there
for him only as a disciple. You have to accept the fact that many of one's trades won't work
along with. This change of heart was difficult to acknowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss blog 2019-02-11 20:43
People will share these videos and article independent site these people feel them relevant.
Try it, you will not bum out over. My time is too precious
to waste on fledgling sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download casino java 2019-02-12 14:48
You can certainly see your skills in the work you write.
The world hopes for more passionate writers like you who
aren't afraid to say how they believe. Always go after your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 report 2019-02-14 22:30
These games are derived from unique themes and
classes. Playing Pokies Online can undoubtedly favorite pass time what your will upwards earning huge prizes.
If no one plays there'd be absolutely no reason to run an online casino.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 error 2019-02-16 18:32
Hello there, I do believe your blog might be having web browser compatibility problems.
Whenever I take a look at your website in Safari, it looks fine however, if opening
in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick
heads up! Apart from that, fantastic website!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss root 2019-02-17 23:34
I have read so many content regarding the blogger lovers however this
article is genuinely a good article, keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 apk 2019-02-18 16:58
This article will help the internet visitors for setting
up new blog or even a blog from start to end.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 free play 2019-02-18 19:44
Aside from the normal game, the participants may become involved in promotional offers and different programs.
Poker tables can be folded up for storage and perhaps be converted anytime to play.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 download 2019-02-20 05:44
Many articles have been written along the shortage of nurses.
Take a with the vehicles that go to their parking lots; draught beer nice
cars or clunkers? Have you lost the fun, outgoing
side they first perceived?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download 2019-02-23 23:07
If you suspect that the market will always act with certainty, completely be looking for a rude awakening.
Should need being creative collectively visual gives you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-02-24 03:25
A grammatically correct title it takes on your page as humans seem reading this one too.
Without a good page, your niche research and traffic driving steps will prove futile.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss apk free 2019-02-25 12:16
Many casinos offer free drinks to playing guests, free hotel
stays, buffets and free plays. Slots are becoming the most recent fashion online.
You can gamble down to 5 times of your total winning.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-02-27 19:42
Of course you do, especially if for example the other kids
happen to your competition. People, by nature, hate being bombarded
by commercials and ads. These are attendees who come your webpages.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-03-01 23:46
All you've got to do is type some information and hit the enter key.
Do Take into consideration want alter? (E.g., Yes or no).

These important points can be referred to very
easily and the listeners also should not mind.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-03-08 21:30
When you're not in cosmetic treatments get a swim inside
of the center's swimming pool. But, you can define risk parameters by
using stops or other methods like hedging. What would you say when talk to
yourself?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy casino 2019-03-10 21:56
You can use trivia questions if knowing. The truth about the Internet is
that so many people are trying to make their living
from it. All it takes is a little bit of
effort and a few hours.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2019-03-12 08:01
Anyone could have to investigate on particular topic,
you'll need start writing on it. Because this require a mind game and knowledge to see various factors
to do on page Optimization.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 game app 2019-04-05 12:52
The best article titles are individuals who get opened, right?
When I click through from the listing, all of the way at number two, has copied my story.
The Internet is searched by millions of users 24 hours.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 casino 2019-04-20 10:30
This is where you your "by-line", how people can reach you for additional information. However,
basic requirements include intriquing, notable and correlated entries, good
grammar and nice visuals.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 2019-04-30 09:23
Traffic makes the internet turn, with visitors come
money using money comes a good business. If you need
genuine guidance and tips, many solicit your trustworthy business associate.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 2019-04-30 12:46
When one site features another sites link, they might provide another with the traffic each site can make.
Make sure have got your website here a person won't get much webpage visitors!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2019-05-01 16:40
After all, many people need to be sold on good health related.
The Bible tells us and the fact remains that suffering brings obedience to
the one thats true. Take someone with you who can be trusted.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 latest update 2019-05-02 00:10
Friday January 21st, Audiopush will be performing survive stage not at one but two different
venues. Check here each week for a highlight
on another Dallas area marathon! Never underestimate the power of the 80s movie song.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 download 2019-05-03 09:44
Hi, I do think this is a great website. I stumbledupon it ;)
I will come back yet again since i have book-marked it.
Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to help other people.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download 2019-05-03 12:07
All markets are highly unpredictable in the sense that anything happen. Of course, all is dependent on the occasion and also the budget.

We don't know the full affect from our prayers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bsnl ace stv 333 2019-05-04 13:05
When creating your link you look into making sure it is
the right kind of link. There are many discussion boards or forums on the web.
These words should be used as little as achieveable.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss register 2019-05-04 13:07
Plan to update your landing page frequently imagined possible .
articles which have keyword made. The Smoothie Freeze Machine
by Back To Basics is often a great blender to use for rattles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m rollex11 2019-05-05 09:53
This is since you will reason to understand how one can view the markets.
The secret to mastering the unknown is not really a classified.
I try to remember to live by it - therefore it still takes practice.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2019-05-06 13:48
A associated with the people experience fear when they've to speak
in front of friends or number of people. Encourage your teen to
be truthful because dishonesty will likely lead to failure.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 apk ios 2019-05-07 21:50
Their bonus likewise giving you excellent deal. We have fat little guys going from having no dates
obtaining girls giving them a call all the time. Getting
the won unique style is essential as correctly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy888 2019-05-08 14:56
Nice answer back in return of this matter with real arguments and explaining all concerning that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toto jackpot 2019-05-11 11:38
Some sportsbooks post odds and take bets on the wide number of other sports related events and
routines. There may be a huge connected with online gambling malaysia games so
select from.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live 22 2019-05-19 06:23
Create a separate page for separfate keywords, same
layout and images but different keywords. For yoyr SEO moves to work, is
actually important to very, essential to make a website which can great.


my homepage; live 22
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-05 11:21
Need Acticin Tablets Quick Shipping cialis Doctor Free Viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd