Najnowsze felietony

środa, 27 sierpień 2014 13:51

Zaklinacz Pań

Napisał 

Słynny "zaklinacz psów" Cezar Milan, leczy niegrzeczne pieski w prosty sposób. Bierze hultaja do swojego, składającego się z kilkunastu psów stada, gdzie on jest szefem a rozrabiaka dostosowuje się do tej hierarchii. Wtedy psi grzesznik zaczyna naśladować inne psy i nawraca się na normalność (zachowuje się jak chce stado, czyli zgodnie z wolą lidera).

Grupa, czyli atak klonów

Taki właśnie jest wpływ zbiorowości na jednostki; wszystkie się je sprowadza emocjonalnie i mentalnie do wspólnego mianownika, czyli mamy stado miernot rezygnujących ze swojej indywidualności, oraz bogatego lidera którego naśladują. Kto jest outsiderem i nie chce być klonem jak inni, staje się dziwakiem którego grupa wypędza, nienawidząc i drwiąc. Tymi agresywnymi zachowaniami motłoch tłumi swój strach, depcząc jak kapustę rodzące się niepokojące myśli, że sprzedali coś bardzo cennego, w zamian za akceptację i pozorne bezpieczeństwo grupki baranów. W grupie nie ma miejsca na to, byś był szczęśliwy. Tak to już w życiu jest, że warunkiem utrzymania spoistości grupy jest negatywny stan emocjonalny jej uczestników; człowiekiem szczęśliwym nie można kierować, zastraszać, wywierać wpływu. Albo grupa, albo szansa (niewielka, trzeba tu wiele pracy) na Twoje wewnętrzne spełnienie, wybór należy do Ciebie.Grupa fanów Apple nienawidzi fanów samsunga - grupa fanów konsol (między ps a xbox też trwa bezustanna walka), nienawidzi fanów pecetów (fani AMD kontra pentiumowcy). Grupy piłkarskie żrą i biją się nawzajem - grupy religijne nawzajem się nienawidzą, marząc o zagarnięciu parafian i ich bogactw "ku chwale Boga" - państwa pod maską dyplomatycznych uśmiechów tylko czekają, aż osłabiony sąsiad odsłoni pas cnoty, by można było go w imię demokracji poprzytulać czołgami; każdy skojarzył swoje szczęście i spełnienie, swoją tożsamość i poczucie "JA" z jakimś światowym produktem, ideą, logiem i marką. W tym upatruje szczęścia - gdyby nauczył się jak być szczęśliwym bez utożsamiania się z produktami, nie musiałby wierzyć że tylko grupowy fetysz jest najlepszy; grupa by go wygoniła, nazwała głupkiem (fani Apple, bluźniercą, opętanym przez szatana (religie, sekty) a niektóre (mafia, gangi, seryjny samobójca rządowy) by go zastrzeliły i zakopały w pięknym, szumiącym wierzbami gaju. Ktoś kto myśli samodzielnie, idzie przez życie napędzany wewnętrznym kompasem, nie znajdzie ukojenia w żadnej grupie - bo swoją niewiarą w zasady danej grupy, mógłby ją rozbić, a na to żaden szanujący się lider nie pozwoli; straciłby władzę i majątek.

Poza grupą, poza przykrymi zależnościami

Będąc w grupie zyskujesz fałszywe bezpieczeństwo, bo każda grupa ma z kimś na pieńku, kogoś nienawidzi, kimś gardzi i wreszcie kogoś się boi. To jakie to bezpieczeństwo, jak ciągle istnieje specjalnie preparowany konflikt, utrzymujący Cię w stanie gniewu? Apple potrzebuje walki z innymi firmami tak samo, jak żydzi potrzebują antysemityzmu, który spaja i wiąże ich społeczność. Grupa bez wroga uschnie, bo bez ciśnienia z zewnątrz, wewnętrzny gejzer ją rozsadzi. Będąc w grupie nie dość że jesteś ciągle wkurzony, gardzisz kimś czy się boisz (przeżywasz te emocje Ty sam, Twoje ciało reaguje na nie często silnym stresem, więc szkodzisz sobie), to jeszcze jesteś skazany na odpowiednie ubieranie się (niby jest wybór, ale mocno okrojony), zachowywanie, pewnych znajomych i odpowiedni sprzęt którego używasz. Wypędzenie z grupy znajomych jest bolesne, ale daje Ci wielkie możliwości, przede wszystkim emocjonalne. Będąc poza wszelkimi grupami, Ty sterujesz i kontrolujesz swoje emocje, a nie grupa. Tylko tak możesz osiągnąć spełnienie. Sprzęt Apple jest fajny (sam bym chciał mieć, ale żal mi tyle kasy) i broń Boże nie nawołuję by go nie używać, bo wtedy stworzyłbym grupę "antyapple", za co pewnie ta firma by mi słono zapłaciła - ale o to byśmy nie wiązali swego zadowolenia z metalowo krzemowym szmelcem, marką czy ideą. Chodzi o wolność - mam ochotę na tablet apple, to kupuję - podoba mi się lenovo, to biorę ten szmelc, w końcu wszystko i tak jest z chin. 

Tresura samicy

Kiedyś zapytał mnie znajomy, który ma niewielką firmę, co zrobić z oporną samicą w której się kochał. Sprawa jest dość prosta. Taką oporną kobietę trzeba wprowadzić w tę niewielką grupę, np. dać jej pracę (bardzo ryzykowna sprawa), a jak już swoją ma albo nie chcesz ryzykować, poprosić by kilka dni pomogła chociażby w audycie czy jakiejś reorganizacji. Gdy ta Pani wejdzie w grupę, zacznie się to co zwykle - z jednymi osobami się zaprzyjaźni, z innymi poprztyka. W grupie zawsze są mniejsze grupki, które wzajemnie się co najmniej nie lubią - by wygrać z tymi których nie lubimy, wspaniale jest znać kogoś mocnego, w tym wypadku bossa. Im dłuższy czas spędzi ta oporna Pani w firmie, tym większą będzie miała potrzebę władzy, uzyskania kontroli, dominowania nad tymi których nie lubi, a wspierania swych koleżanek. Poza tym we własnej grupce gdzie ma koleżanki, chciałaby mieć władzę, być podziwiana, szanowana - taką pozycję może dać tylko bliskość z bossem. A jak kobieta ma sprawić, że boss da jej władzę? Musi go od siebie uzależnić. Panie umieją to robić tylko jednym, odwiecznym sposobem - używają tego tajemnego miejsca, które skrywa się za horyzontem rozkoszy w cieniu pożądania, dokładnie między udami. To międzynarodowa, niezależna od państwa, religii i tradycji moneta, którą Panie kupują sobie tytuły, władzę, majątek i lepsze życie dla siebie i swego potomstwa.

Gdy uda Ci się zaaranżować taką sytuację, na czas bycia opornej Pani w grupie nie okazuj jej żadnych względów, nie podrywaj, nie śliń się - bądź bardzo miły, ale z dystansem. W 99% przypadków ona sama się postara o to, by Ci było dobrze w jej ciepłym, wilgotnym wnętrzu. To środek do osiągnięcia popularności, "szacunku" w grupie i władzy. Jedyny sposób.

Różowa moneta pachnąca rybą

Kobieta będzie chciała ustabilizować swą władzę, która jej się bardzo spodoba. Wrogowie umilkną, plotkując że dała du.. szefowi, "przyjaciele" będą dla niej mili, będą się podlizywać, zapraszać ją na dancingi i prywatki, będzie gwiazdą w swej grupie. Będzie to euforyczne doświadczenie dla kobiety, wszakże władza jest największym afrodyzjakiem, ale lęk że sielanka się skończy, zacznie coraz mocniej się wkłuwać we wrażliwy naskórek jej ego. A może boss pozna inną Panią, chętną na przyjemności w życiu? Pani która tak zrobiła, doskonale wie że to jedyna kobieca broń, by nie mając zdolności i wykształcenia osiągnąć sukces w życiu. Zacznie więc naciskać na bossa, by zalegalizować ich relację, czyli podpisać prawny dokument, który w razie rozstania zabierze mu pół firmy i mieszkania, a jak małżonka nie będzie pracować, wymusi na nim utrzymywanie jej.

Gdy boss podpisze taką prawną umowę (zwaną małżeństwem i żartobliwie połączeniem dwóch połówek tej samej duszy), Pani zacznie powoli stawać się coraz bardziej oporna - bo już nie trzeba starać się, po co? Cele osiągnięte. Seks powoli wygaśnie, bycie miłą, rozumiejącą, pocieszającą także, i to dość szybko. Dać władzę, ale nigdy na trwałe - to klucz do sukcesu. Trzeba też mieć charakter, bo Pani będzie chciała taką niekorzystną dla mężczyzny umowę wymusić migrenami, fochami i dąsami, a także płaczem (większość Pań umie płakać na życzenie) że ją unieszczęśliwia i nie kocha. Kto uwierzy w krokodyle łzy, jest skończony. Kto nie uwierzy, widząc w tej masce pragnienie władzy, wygra. Co wygra? Chętną, podnieconą seksualnie kobietę, która walczy o SWOJE szczęście, które skojarzyła z popularnością, lekkim, przyjemnym życiem, władzą i majątkiem.


Czy byłeś na moim nowym forum www.braciasamcy.pl, gdzie jestem dyktatorem demokratycznym?
------------------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIKZachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 14549 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Rafalala 2014-08-27 15:29
Świetnie napisany felieton.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # TPakal 2014-08-27 22:39
Potrzeba bycia w grupie jest zdeterminowana przez lęk. Lęk przed brakiem akceptacji ze strony otoczenia. Bycie w grupie redukuje także poczucie braku bezpieczeństwa i obawy przed samotnością. Jeżeli ludzie będą bać się samotności zawsze będą lgnęli do grupy. A samotność to jeden z głównych atrybutów outsiderów. Ale coś innego bardziej mnie nurtuje. W mojej ocenie seks to przejaw popędu, którym "uszczęśliwiła" nas natura. Dla ludzi zaspokojenie tego popędu jest taką samą potrzebą fizjologiczną jak zaspokojenie głodu lub zrobienie kupy. Można ją zrobić w złoty sedes lub nasrać na trawniku koło krzaka. Po co ludzie tworzą wokół seksu taką pseudouduchowio ną otoczkę. Dymanie to dymanie. Pozdro. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rysiek 2014-08-28 15:25
Dla kobiet dymanie to narzędzie do załatwiania swoich spraw. Laska nie jest w stanie przemocą zmusić Cię do czegokolwiek więc stosuje szarpanie emocjami (push and pull), aby przywiązać samca a w dalszym etapie podświadomie dawkuje dostęp do waginy w celu realizacji własnych celów. Jak gość zostaje goły, nie jest spolegliwy, nie reaguje tak jak pani chce to się go puszcza kantem uprzednio wieszając się na innym perspektywiczny m. To, że to nie działa to oczywiste ale też oczywiste jest, że z kasynem nie wygrasz a rzesze kolesiów w salonach z automatami jak stali tak stoją i stać będą :) Ciężko się żyje będąc oświeconym wśród ciemnoty to fakt, ale są też pewne pozytywy takiego obrotu sprawy :D

Wasz Rysiek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Eee 2014-08-27 23:26
Ja wlasnie mam takie poczucie bycia w jakiejs grupie ,tak jak napisal kolega wyzej ,boje sie samotnosci ,dlatego szukam ciagle kumpli ,znajomych bo w gruncie rzeczy ich nigdy nie mialem...Czy to dobrze czy zle ? Nie wiem...Chyba zle ale co ja zrobie ? Jestem odludkiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # TPakal 2014-08-28 11:29
Lepiej być szczęśliwym odludkiem, niż nieszczęśliwym lwem salonowym. Obecnie żyjemy w czasach ekstrawertyków, skąd ten chaos informacyjny, śledzenie życia celebrytów i innych oszołomów. Na świecie żyją różni ludzie (to jest urok naszego życia - ta różnorodność). Jeżeli lepiej się czujesz będąc samemu to ciesz się tym. Nie zmuszaj się do szukania na siłę towarzystwa. Samotność potrafi być fajna, często ma konstruktywne działanie na naszą psychikę. Marek ujmuje to nieraz w swoich felietonach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arw 2014-08-28 10:31
Marku-Belzebubi e, fantastyczna rada dla znajomego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-08-29 00:56
Staram się jak mogę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Woogie 2014-08-28 22:09
Szanowni Panowie!
Ostatni akapit MUSICIE wyryć na pamięć jak tabliczkę mnożenia. Nikt mi tego nie powiedział. Żaden kumpel, przyjaciel, ojciec. Mam 54 lata, po 20 latach męki, utrzymywania leniwej żony i jej matki na bardzo wysokim poziomie, za bardzo mało różowych monet, zostałem zmuszony zostawić jej dom i samochód. Oraz comiesięczne alimenty na dzieci.
Szkoda, że nie znałem tych kilku bezcennych zdań 34 lata tmu.
Dzięki Marek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2014-08-29 00:55
Obawiam się kolego, że 34 lata temu po prostu byś mi nie uwierzył - bo jak inni ludzie miałeś przekonania z filmów i książek, o cudownej miłości. Uznałbyś że jestem frustratem, może psychicznym - ale najprawdopodobn iej nie uwierzyłbyś.

Jeśli teraz wiesz że mam rację, to wiesz że szczęście możesz mieć sam z siebie - a więc wiek nie ma znaczenia, po prostu bądź szczęśliwy - czy to nie jest dobra nowina?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-08-29 13:28
Marek głosi dobrą nowinę. Chyba to słyszałem często jako ministrant przed laty :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2014-08-29 15:09
ministrant, wstydzilbyssie takich grzechow mlodosci.no ale to bardzo wczesna mlodosc raczej dziecinstwo wiec niech ci bedzie wybaczone popraw sie i nie grzesz juz :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # TPakal 2014-08-29 09:29
Jestem w podobnym wieku co Woogie. Też liznąłem trochę tego "miodu", który opisał Szanowny Kolega. Jednakże przez moje wrodzone skąpstwo nie dałem się tak mocno oskubać. Ważny jest pewien fakt. Kobiety są obecnie mocno wyemancypowane, to jest główny powód, że zaślepionych facetów "dymają" na kasę. Wydaje się im, że mogą być takie jak mężczyzni. Panowie zwróccie uwagę, że kobiety są coraz bardziej agresywne. Chcą odbić sobie wyimaginowane krzywdy, które jakoby je spotkały ze strony mężczyzn w przeszłości. Ja uważam, że należy to zaakceptować i zmienić w swojej psychice obraz kobiety: ciepłej, miłej istoty, którą chciałoby się przytulić. Te czasy juz nie wrócą. Wobec tego, jeżeli tak mocno Panie chcą być mężczyznami to traktujmy je w ten sposób. Jeżeli ona cię uderzy to jej oddaj i to mocniej. Jeżeli będzie chciała Cię pozbawić majątku uprzedż ją i zrób to szybciej i sprytniej niż Twoja Myszka. Jebać ten gatunek. Pozdro. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Rysiek 2014-08-29 10:18
TPakal - za dużo goryczy :D Kobiety trzeba się nauczyć kochać w specyficzny sposób. Ja np nie lubię marszczyć freda, jestem przeciwnikiem onanizmu i to zatwardziałym a takim podejściem, że wszystkie baby to qrwy nie zaruchasz bez pieniędzy, chyba że masz posturę Adonisa, portfel Onasisa i głowę Kinga. Przestańmy różnicować, ten lepszy, ten gorszy - wszyscy jesteśmy goowno warci z tym,że chyba rzeczywiście w męskim świecie jest więcej miejsca na patos, bezinteresownoś ć (pozorną) ;) itp.

Jeżeli się na dobrą sprawę zastanowisz to do czego poza seksem jest Ci potrzebna PRZECIĘTNA (podkreślam przeciętna - co może oznaczać bóstwo z wyglądu i sieczkę w głowie) kobieta? Obiad? Bez żartów - mogę zjeść u Sowy i Przyjaciół, sprzątanie? Za dwa klocki miesięcznie wynajmę kobitkę co ogarnie, posprząta i cicho wyjdzie. Upada właśnie jedyna rzeczy, jedyny przymiot jaki miały kobiety, a którego NIE MOŻNA kupić za pieniądze. Bezinteresowne ciepło i oddanie - bezinteresowne oczywiście nie do końca ale oparte na zdrowych barterowych posadach. Na pewno wiecie o co chodzi :D Najlepsze jest to, że one podpiłowały same gałąź, na której siedzą ale w tym wypadku mnie to nie dziwi. Emocje, emocje, emocje - czymże byłoby to życie bez nich.

Moja rada na dziś - kochać kobitki, być sobą, nie uginać się nawet na milimetr i trzymać mocno portfele przy dupie :D Żadnych ślubów, żadnych dzieci, żadnych zobowiązań - same tego chciały :D

Wasz Rysiek

@TPakal - piona ode mnie, ze się nie dałeś wydymać przez system obrączkowy w kartoflanej ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-29 00:57
Pornos z forum, luknijcie, pokładam się ze śmiechu przy tym :))

http://www.efukt.com/21095_I_FUCKING_HATE_CUM!.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-08-29 10:20
Zajebiste!!!! :D :D :D

Nie połyka = nie kocha! Proste jak drut :D
Jakieś ręczniki tam typ podaje - ja pierdykam, ale ludzie mają interakcje :D

Hahaha - ta na kiblu dobra, zmelowała się a typ tryska po całym sraczu :D

Not after it's been in my assssss :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # TPakal 2014-08-29 11:41
Zgadzam się z radami Kolegi Ryśka. Staram się je stosować w życiu, w kontaktach z kobietami. Z czasem jest to coraz łatwiejsze. Żaden ślub, dzieci, ściśle reglamentowana kasa. Dostrzegam nawet, że wtedy kobiety potrafią człowieka uszanować. Wiadomo dlaczego - bo trzymamy je w szachu. A wystarczy dać palec (mam na myśli ten z paznokciem) i już się zaczyna..... Jednakże czy relacje damsko - męskie nie są mniej lub bardziej formą prostytucji???. Tak w małżeństwie jak tez poza nim. Dla kobiet zawsze kasa jest priorytetem. Chyba na stare lata stałem się trochę zgorzkniały i cyniczny. Jest to zapewne bagaż doświadczeń życiowych. Ponoć z wiekiem człowiek nie staje się mądrzejszy tylko bardziej ostrożny. Pozdrawiam i trzymam kciuki za konsekwentne stosowanie wskazanych wyżej zasad. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2014-08-29 12:23
Małżeństwo w formie do jakiej zostało sprowadzone przez współczesnych jest najgorszym przejawem prostytucji jaki można sobie wyobrazić. Natury ludzkiej nie da się oszukać i po okresie wzajemnej fascynacji następuje przeciąganie liny. Monogamia została wymyślona jako panaceum na rosnące koszty społeczne i jest sprzeczna z naturą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prawda!!! 2014-08-29 18:03
A co ze ślubami facetów z kobietami w celu tzw. "ustawienia się"?
Np.
Facet poznaje dziewczynę która jeszcze mieszka z rodzicami. Rodzice są majętni i religijni.
Kupią jej mieszkanie jak będzie kandydat na męża.Więc zaręczyny.Zakup mieszkania.Ślub .Po ślubie wpisanie faceta jako współwłaściciel a. Po ślubie facet który nic nie miał w razie rozwodu dostaje połowę mieszkania. Co o tym myślicie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # emeb 2014-08-30 23:15
to myślimy, co pomyślelibyśmy o "przeciwnym" wypadku... C`est la vie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Paweł z Niemiec 2014-08-30 09:56
Może monogamia i sprzeczna z naturą, ale ja wolę mieć dzieci z jedną kobietą niż z trzema, co poniektórzy. Póki co małżeństwo mi nie grozi, bo jak to mówi mój kolega Austriak - trzeba mieć Grundlage, a jak wiadomo kobieta potrzebuje faceta z charakterem, to znaczy, z charakterem do zarabiania :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Paweł z Niemiec 2014-08-30 09:58
"Ponoć z wiekiem człowiek nie staje się mądrzejszy tylko bardziej ostrożny."

Dokładnie - bardziej ostrożny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2014-08-29 23:14
W życiu się z taką sytuacją nie spotkałem. Raczej jak większość facetów nie prosiłbym o wpisanie mnie do aktu notarialnego jako współwłaściciel a mieszkania żony. Kobietom takie rzeczy przychodzą o wiele łatwiej. Nawiązując do postu Ryśka to uważam, że takie instytucje małżeństwo i monogamia wymyśliły kobiety w jakimś matryjalchalnym społeczeństwie, a później reszta to spapugowała. Faceci na udziale w tych tworach tylko tracą. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2014-08-30 11:37
Do #Pawła z Niemiec.
Co sądzisz o Niemkach. Chyba nie są tak wyrachowane i interesowane jak Polki? Słyszałem, że Niemry jak się przymknie oko na ich urodę, to walą się na potęgę.
Do Marka.
Marku muszę Ci trochę przykadzić. Wreszcie trafiłem na faceta, który wyartykułował to co ja miałem zawarte w swoim podejściu do kwestii relacji damsko - męskich. Już od dłuższego czasu czułem się osamotniony w swoich poglądach. Naprawdę, wierz mi, trudno o tych rzeczach rozmawiać z kimś z otoczenia. Wiadomo, że z oczywistych powodów nie z kobietami, ale gorsze jest to, że z facetami też nie. Do nich to nie dociera. Niestety wśród znajomych mam samych "szczęśliwych" żonkosiów. To jest przyczyną, że oni się sami oszukują, coś sobie wmawiają. K...a oni boją się prawdy. Nie chcę wśród nich wyjść na dziwaka lub odszczepieńca, wobec tego już takich tematów z nimi nie poruszam. Wiadomo oni moją swoje problemy - spłacanie kredytów, wyprawka do szkoły dla dzieci, kupno dla pociech smartfona lub innego gadżetu. Ci faceci mają jedną wspólną cechę. Są dziwnie ufni wobec tego systemu społecznego. Ten system im w tym owczym pędzie narzucił wzięcie kredytu we frankach w latach 2007 - 2008 i zakup mieszkania po kosmicznej cenie. Pamiętam w tym czasie co druga reklama w telewizji dotyczyła możliwości wzięcia kredytu hipotecznego. Wobec tego jak reklama tak mówi no to pewnie tak jest. Oto prosty recepta na stanie się lemingiem. Gorąco pozdrawiam i oczekuję z niecierpliwosci ą na kolejny felieton. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Paweł z Niemiec 2014-08-30 13:48
Są wyrachowane, choć nieco mniej (z racji życia w bogatym kraju), dla Niemki nie jest wcale ekstrawagancją posiadanie obcojęzycznego męża (np. bogatego Turka), Polki się natomiast tym szczycą (och, mój mąż jest Niemcem). Bytujemy w kręgu kultury europejskiej, więc mentalność kobiet jest podobna. Słyszałem, że mniej interesowne są Azjatki, z tych biedniejszych krajów, np. Nepal, Indie.
Wszystkie mniej urodziwe dziewczyny (też Polki) są chętniejsze, a wynika to z braku powodzenia.
Co do lemingów - ja już nie gadam z ludźmi w świecie realnym ani o duchowości, bo to nie ma sensu. Nie każdy z nas jest na tym samym szczeblu doświadczenia, więc jakakolwiek dyskusja nie ma sensu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2014-08-30 17:26
mniejinteresown e Azjatki.wiesz to nieprawda.
tylko udaja na poczatku a potem napatrzy sie ze masz starego grata a inny ma nowke BMW i wieksze mieszkanie.
Ja tu preferuje od lat Niemki bo Niemka normalna nie z patologicznych kregow nie pusci sie z ciapatym lub Turem bo niebialy to w jej mentalnosci smiec.A jeszcze gdyby ktos ze znajomych lub rodziny widzial ze ze sniadym idzie za reke to juz katastrofa i ostracyzm srodowiska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Paweł z Niemiec 2014-08-30 13:59
ani o duchowości, ani o relacjach damsko-męskich :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TPakal 2014-08-30 11:44
Do Marka
Marku odpal na „Youtube” filmik: „Tłum klientów w Lidlu na Oruni Górnej w Gdańsku. Lidl Gdańsk Orunia ulica Platynowa promocja”. Czuje, że znowu byłeś gdzieś na promocjach. Nawet fajne te adidasy. Pozdro. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # TPakal 2014-08-30 22:19
Fajnie, że są na świecie jeszcze normalni ludzi, z którymi można "pogadać". Pozdrawiam i powodzenia na obczyźnie. P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Paweł z Niemiec 2014-08-31 10:56
"Ci faceci mają jedną wspólną cechę. Są dziwnie ufni wobec tego systemu społecznego."
To jest prawdziwa tragedia. Najgorsze jest to, co piszesz, część z nich po prostu się oszukuje. Ludzie wmawiają sobie, że tak powinno być i basta. Skoro wszyscy inni tak żyją, to i ja muszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # BernardM 2014-09-02 06:58
Niewątpliwie powyższe wpisy i sam felieton zawierają pewne mądrości, ale rzekłbym, są to "mądrości przez łzy". A w efekcie toks mentalny taki sam, a może i gorszy niż toksyczny związek. Bo mamy tu perspektywę życia pustelniczego, bezpotomnego i w pogardzie (czytaj - nacechowanego negatywnymi mizoginicznymi emocjami). Czy Natura taki właśnie widzi scenariusz dla Mężczyzny? Trochę w to wątpię... Zresztą dają do myślenia statystyki, z których jednoznacznie wynika, że mężczyźni samotni żyją średnio znacznie krócej niż żonkosie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2014-09-02 10:45
To co piszesz że życie pustelnicze, bezpotomne i w pogardzie, to jest umieszczone Ci w głowie przez system przekonanie. On zawsze chciał, by ludzie się jak najmocniej rozmnażali - bo więcej ludzi oznaczało więcej mięsa armatniego, bogactwa i władzy zarówno dla władcy jak i kapłana.

Gdybyś pozbył się tego przekonania przez które postrzegasz świat, zrozumiałbyś że jedni się nadają do rozmnażania a inni zdecydowanie nie. I ci którzy się nie nadają, robią dzieci bo tak trzeba, bo będą w pogardzie, bo rodzina każe. A potem popatrz sobie jak ten świat wygląda, jak luzie są sfrustrowani, wściekli, ile jest zła - skąd ci ludzie to wynieśli, jak nie z domu od sfrustrowanych rodziców?

Mężczyzna samotny żyje krócej, bo nie ma z kim się wygadać, ale to człowiek wierzący jak Ty, że popełnił błąd nie hajtając się - nie zabija go brak żony, a stres i poczucie życiowego przegraństwa, ale to nie jest realne, tylko wymyślone, sztuczne przekonanie.

Szkoda że nie ma statystyk, ile mężczyzn umarło na zawał przez notoryczne kłótnie z żoną i dziećmi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Paweł z Niemiec 2014-09-02 19:37
Do pogadania zawsze się ktoś bliski znajdzie: brat, siostra, kolega. Nie przypisujmy małżeństwu jakiejś metafizyki (swoją drogą nie dziwię się Lutrowi, że nie uznawał małżeństwa za sakrament - w obliczu tak częstego dupczenia się mężczyzn, jak i kobiet - i to był XVI wiek). Spróbuj się tylko żonie zwierzyć z czegokolwiek, albo że nie radzisz sobie w pracy. Jest taki fajny cytat z Vabank 2, kiedy żona Kwinty pyta go: "Dlaczego Ty mi nic nie mówisz?", a ten odpowiada: "Bo Cię kocham." Żona nie jest niestety do powiernictwa czy przyjaźni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # BernardM 2014-09-03 05:32
Oj, mylisz się Marku, co do mnie :) Na system od dziecka lachę wykładałem.

Wzorców "normalności" w sensie klasycznej rodziny - żadnych.
W temacie stosunków męsko-damskich bardzo wcześnie (aż zbyt wcześnie) służyły mi poglądy Otto Weiningera i "krotochwile" Fryderyka Nietzschego :-)) Mając przy tym spore powodzenie u kobiet i potężną w sobie mieszankę narcyzmu z egoizmem, miałem w życiu niezłą zabawę i ani razu złamanego serduszka :))) Także wychodzę z innego punktu niż Ty i większość tutaj piszących. I po czterdziestu latach bezkarnego, radosnego pląsania zmierzam powoli w kierunku jakby... poglądowo odwrotnym :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # BernardM 2014-09-03 05:33
Np. zupełnie nie mogę zgodzić się z tym, że parcie u mężczyzny do założenia rodziny wynika z systemowego prania mózgu. Moim zdaniem wynika z naturalnej, biologicznej potrzeby. Każdy (zdrowy) samiec Homo Sapiens - od czasów
kamienia łupanego po dziś - WIE, bo to czuje wewnętrznie - a nie ponieważ ulega presji wszechobecnego operetkowego szitu... - WIE, że naturalnym modelem samczej egzystencji jest ten, który (w archetypowym uproszczeniu) przedstawia wizja wspólnych myśliwskich wypadów z synem do lasu (a jeszcze lepiej - z synami), a potem powrót do ciepłego domu, w którym już czeka na niego znowu ciężarna kobieta i uwieszająca mu się na szyi stęskniona córeczka. Rzewny obrazek? W świetle naszych pogawędek może. Sądzę jednak, że jest on adekwatny naszej samczej naturze, w odróżnieniu do wizji medytującego buddy, czy "samorozwijając ego się" hulaszczego jebaki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # BernardM 2014-09-03 05:34
Co do kobiet, na których tak się wiesza psy... Cóż, to są słabsze istoty, z tym się zgodzę - słabsze także moralnie i żeby szczęście było obopólne chłopa silnego potrzebują :-) - również silniejszego moralnie. Pisze się, że współczesne kobiety mają jakiś problem. Ale to nie prawda. One tylko na swój sposób dostosowują się (łatwiej niż mężczyźni) do zmieniającej się rzeczywistości. To współczesny mężczyzna ma problem. To jego dotyczy ten kryzys. Skąd tyle goryczy, tyle dziecinnego (niemęskiego) jadu w męskich wpisach o kobietach? Z ogromnego rozczarowania. Od pewnego czasu dorastający chłopcy wychowywani są przez kobiety - a nie jak należało by - przez silnych moralnie, prawych, autonomicznych mężczyzn. Kobiety nieporadnie przejmują to zadanie z fatalnym skutkiem dla nas, a kiedy w pewnym momencie unaoczniamy sobie słabość naszych niegdysiejszych mentorek-despot ek, które stawiało się na piedestale..., kiedy unaoczniamy sobie nasze mentalne kalectwo wynikające z chorej indoktrynacji popełnionej na chłopięcym umyśle rączką kobiety... pojawia się gniew i obrażony mały chłopczyk obracający sie od kobiet na pięcie w kierunku traperskich mrzonek o samorozwoju. Czasem taki traper coś wyru...cha, zostawi następnych chłopców w szponach bab na wychowanie i koło się zamyka. Bo przecież, każdy traper dobrze wie, że nie ma lepszej pochodni i nic lepiej męskiego życia nie rozświetla jak zatknięty na kiju ogon bobra :-P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Paweł z Niemiec 2014-09-03 12:06
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Uważasz, że samorozwój to ucieczka przed związkiem/małże ństwem. Wręcz przeciwnie, w tym czasie ludzie uświadamiają sobie, czy chcą być sami, czy z kimś. A ruchać się chce każdemu od czasu do czasu - i singlowi, i mężowi (niekoniecznie z żoną), i księdzu. To normalne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BernardM 2014-09-03 13:18
Nie. Uważam, że "samorozwój" jest w tym przypadku tylko pustą wymówką. Dlatego biorę to słowo w cudzysłów. Historia zna niezliczone przykłady mężczyzn- pasjonatów, geniuszy, czy na inny sposób ludzi wielkich, którym posiadanie rodziny nie przeszkadzało by stać się kim się stali. A z drugiej strony jest jednak mniej takich przykładów pośród samotników... Zgodzisz się? Ale z tym akurat nie będę się licytował. Chodzi mi tylko o to, by nie tworzyć kontr-mitów, nie utożsamiać samotności z męską realizacją, a żonkosia z przegrywającym życie wołem roboczym :-)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Paweł z Niemiec 2014-09-03 13:44
Dokładnie, mity i kontr-mity to zawsze MITY. Jest jeszcze jedna rzecz. Jeśli mężczyzna wie, że nie nadaje się na ojca, to po prostu nie szuka żony. Nie jest żadną tragedią, że ktoś jest sam. Na szczęście dla kobiet mężczyźni wybierający życie w pojedynkę (czyli bez żony lub partnerki) to zdecydowana mniejszość :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # brat 2014-09-03 08:07
Widzisz Bernard, być może najzwyczajniej na świecie świetnie nadajesz się do rozmnażania i nikt tego nie krytykuje. Twój stosunek do swojego dotychczasowego życia najlepiej widać w określeniu "po latach bezkarnego.." I oczywiście w większości tutaj jesteśmy skrzywdzonymi, bez zainteresowania u Pań, niezdarnymi, biedakami... a Ty wywodzisz się ze znacznie lepszego punktu... Ty się faktycznie raczej nie nadajesz do bycia samemu, taki program będzie Ci ciążył
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # BernardM 2014-09-03 13:27
Powiedzonko "bezkarnego pląsania" to tylko powiedzonko :-) i nic więcej. Nie doszukuj się tam jakichś podświadomych skryptów wdrukowanych w mój umysł :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Paweł z Niemiec 2014-09-02 19:46
A jeśli nie spotkałem dziewczyny, która poza ładną buzią i fajną dupą ma coś rozsądnego do powiedzenia, co świadczyłoby o tym, że myśli samodzielnie, a nie to, co każe jej myśleć mama, religia, VIVA i telewizyjne autorytety? Mam po prostu wybrać pierwszą ładniejszą lub chętniejszą dziewczynę ze stada i spełnić swój męski obowiązek przedłużenia gatunku, bo tak wszyscy robią?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # brat 2014-09-02 13:49
Dokładne tak jest. Mężczyźni samotni mają przez ludzi z systemowymi przekonaniami ciągle zohydzany swój sposób życia, wpajane poczucie winy i nienormalności. Nie można się dziwić, że popadają w różne skrajności niekorzystne dla ich zdrowia. Kolejna sprawa działająca niekorzystnie na statystyczną długość życia tej grupy to fakt, że sporo osób z ciężkimi ułomnościami zdrowotnymi (i to z tego powodu krócej żyją) bądź to świadomie nie decyduje się na małżeństwo, bądź chce ale słabsze zainteresowanie Pań im to uniemożliwia... a drogie Panie oczywiście wyciągają natychmiastowy wniosek, że to nic innego jak brak drugiej połówki ich zabił:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-09-03 15:31
Panowie, jak ktoś zna się na prawie, proszę o dobrą radę: braciasamcy.pl/index.php/topic/437-n%C4%99kanie-na-fejsie-komu-zg%C5%82osi%C4%87-policji/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # BernardM 2014-09-03 19:30
Cóż.. pojechałeś odważnie z otwartą przyłbicą w niepoprawny politycznie temat (i za to szacun)to teraz zbieraj tego żniwo z całym dobrodziejstwem inwentarza. Moja rada taka - miej dalej jaja, pisz co myślisz (bo chociaż osobiście uważam, że parę dziur logicznych w całokształcie ma ten Twój szowinistyczno - socjopatyczny manifest, to jednak wart jest czytania) :-) Generalnie olej sprawę, daj się wyżyć antyfanowi (też socjopacie) :-), niech skanalizuje swoje frustracje w formie pisemnej. A jeśli mimo wszystko zarobisz jednak tą cegówką... cóż...takie już są blaski i cienie bycia celebrytą :-)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BernardM 2014-09-03 20:52
[youtube]https: //www.youtube.c om/watch?v=3s5x sVHOJQs[/youtub e]

:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BernardM 2014-09-03 20:54
sorki... nie umiem tu wklejać linków :lol: To jeszcze raz:
https://www.youtube.com/watch?v=3s5xsVHOJQs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tvppwFeasp 2020-03-26 23:40
viagra cumshot vitamins that work like viagra viagra buy viagra jokes for women viagra connect

canadian viagra cialis viagra alternatives that work [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]online viagra about viagra for men what is the price of generic viagra in mexico

https://pharm-usa-official.com - natural viagra

http://manalifeguide.com/2018/07/11/hello-world/?unapproved=337395&moderation-hash=09af33cb4e555af6ea2b9e9ce85c5b94#comment-337395
https://ettyhillesumcentrum.nl/nl/bezoekersinformatie/catalogus/form/1/1437
https://www.sohbetnova.com/turk-telekom-coktu-mu-telefon-neden-cekmiyor/?unapproved=165&moderation-hash=b89ae6d1527b8015d755e166c8788da8#comment-165
http://aiulanguage.com/forums/topic/ahus-treatment-guidelines-661/#post-68180
http://mianshi.shiyebian.org/home.php?mod=space&uid=336954
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vhhqgFeasp 2020-04-08 02:30
viagra prices fuck her while on viagra viagra vs cialis viagra for men viagra sister

viagra suppository maximum dose viagra how long does viagra last goverment viagra fundong for servoce cvs pharmacy viagra coupons

https://viagrnetwork.com/# - viagra vs cialis


https://reviewnate.com/best-quiet-keyboard/?unapproved=39&moderation-hash=0df54092418d6c1136796ac25fb9e414#comment-39
https://www.bms.co.in/how-to-contribute-and-write-articles-on-bms-co-in/comment-page-363/#comment-1320013
https://theashram.bhaktimarga.org/node/949?page=3#comment-631286
https://zanadu.ru/showthread.php?t=446276&p=806002&posted=1#post806002
http://medgatetoday.com/meenakshi-mission-hospital-research-centre-signs-mou-with-african-university-in-education-specialty-consultation/?unapproved=317244&moderation-hash=53465b6e5861077a120a9ca7ebffe646#comment-317244
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pspbyFeasp 2020-04-11 23:32
easy ways to make money how did tom steyer make his money make money make money online surveys make money blogging

easy way to make money how to make money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make easy money how does facebook make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # opwcnFeasp 2020-04-12 07:40
free ways to make money online legit ways to make money online make money where did nancy pelosi make her money make money now instant payout

make money apps ways to make money on the side [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make easy money make money online

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hkjmeFeasp 2020-04-13 03:08
how to make money selling drugs make money online from home work from home ways to make money from home make money now instant payout

how to make fast money how does craigslist make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money ways to make money ways to make money from home

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ojwtbFeasp 2020-04-13 20:54
make money at home best ways to make money make money how to make money without a job how can i make money

make money now instant payout make money work from home apps to make money how much money can you make on disability

http://npf-mega.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lrisdFeasp 2020-04-14 04:26
how did george soros make his money ways to make extra money work from home make money apps how to make money without a job

how to make quick money quick ways to make money make money best ways to make money how to make money online fast

http://besedki18.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uaryhFeasp 2020-04-14 19:53
how much money can you make on disability how to make money on twitch work from home how to make money on youtube how does venmo make money

make money on youtube make money fast work from home how can i make money ways to make money

http://raduga-expo.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kudzfFeasp 2020-04-15 12:06
make money online free how much money can you make on youtube make money make money now instant payout photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload

how to make money on facebook free ways to make money online work from home how did tom steyer make his money how to make money on instagram

https://mogledad.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-15 15:34
cbd vape https://cbdoilwalmart.com/ buy cbd oil online hemp cbd cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tggmhFeasp 2020-04-16 06:36
how to make money in gta 5 how to make extra money work from home legit ways to make money online where did nancy pelosi make her money

how to make money on twitch how do youtubers make money work from home how to make money online from home where did nancy pelosi make her money

http://registracia.website/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocwxeFeasp 2020-04-25 02:33
rand paul defends coronavirus ms zaandam coronavirus boris johnson coronavirus ms zaandam coronavirus us coronavirus cases

trump coronavirus guidelines coronavirus canada [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus treatment fauci coronavirus cyclical coronavirus by state

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌buy coronavirus


http://www.qualia-records.com/comment-publier-un-livre-sur-internet/?unapproved=134706&moderation-hash=ea7345cd2b5dc25ee869b6ebc08f85ec#comment-134706
https://www.innovium.com/2016/05/31/semiconductor-startup-innovium-emerges-with-more-than-50m/?unapproved=16672&moderation-hash=37d86c9d1920165b591199b0e9c4f01b#comment-16672
http://www.turystycni-marky.com.ua/ua/marki/kafedralnijj-kostel-i-minaret-xvi-xviii-st-kamjanec-podilskijj-205.html#komentare
https://blog.papertrue.com/7-incredible-hacks-sell-screenplay-hollywood/?unapproved=5553&moderation-hash=ba48a4e588f553c3076c83be4be62bde#comment-5553
http://www.nanajch.com/home.php?mod=space&uid=50540
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rjgsjpgor 2020-04-25 19:21
nelnet student loans login great lakes loans payday loans online business loans sofi loans

small business loans payday loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] caliber home loans payday loans near me fed loans

https://paydailoanz.com/# - caliber home loans

https://just.gallery/%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%bb%d1%8b4/foto_68/?unapproved=628207&moderation-hash=e034ac71c44049cb762fd9ce018e9241#comment-628207
https://syrianconstitution2017.com/?p=5504&cpage=1&unapproved=152505&moderation-hash=5ab631a9bfc1f0f4ec4045df01dda119#comment-152505
http://www.fabianajustus.com/2016/11/28/happy-monday-2/?unapproved=16785&moderation-hash=7b98c82ba626e4b47624f68c38768a7c#comment-16785
http://kousaiclub-sp.com/club/73
https://www.pureindia.org/t_5_front/?unapproved=399135&moderation-hash=0e6c178e08cbc83e5c87f426df7fb40a#comment-399135
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # znnbvFeasp 2020-04-27 11:26
trump coronavirus guidelines detroit pd coronavirus coronavirus treatment coronavirus deutschland coronavirus tracker

coronavirus map cdc coronavirus update [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus canada cdc coronavirus coronavirus tracker

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus treatment


https://www.siluxgruppen.se/2020/03/27/apakah-anda-betah-tahu-bola-kaki-fantasi-menangkan-hadiah/?unapproved=53173&moderation-hash=e216d361ed7bb6fcc9421abe68f6cc6e#comment-53173
https://www.microcisco.com/?unapproved=2107&moderation-hash=9defe32e06b895468fd8fef3b19d66bb#comment-2107
https://e-poketsearch.com/2020/03/10/post-18311/?unapproved=13113&moderation-hash=69bbd9feff794ce9ba652c7518bc2704#comment-13113
http://blog.winkylux.com/quick-and-easy-recipes-for-the-novice-cook/image1nv/?unapproved=3572529&moderation-hash=f5f529a26eba03a446cd2941793e3143#comment-3572529
http://www.playrevista.com/Erfolgreich/index.php/belleza/item/506-cinco-productos-con-extra-de-hidratacion-que-dejaran-tu-piel-como-nueva
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grekjFeasp 2020-05-02 05:22
how to make money at home where did nancy pelosi make her money make money online homemade items that make money how to make money on facebook

photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload how do you make money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money make money on youtube how to start a blog and make money

https://make-money-blogs.com/# - make money online


http://yymoli.cn/home.php?mod=space&uid=668238
http://www.almaoso3a.com/15260/19/6/%D9%83%D9%8A%D9%86%D9%8A%D8%A7+...html
https://archive.nyafuu.org/e/thread/2274444/#2275747
http://www.battlecrewgame.com/forums/topic/buy-name-brand-cialis-online/#post-132222
http://musicasmaisouvidas.com.br/rock-alternativo-2/?unapproved=68003&moderation-hash=5ba3917da6cad442c5769e635d779297#comment-68003
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zmbduFeasp 2020-05-03 16:41
walmart money transfer online legitimate work from home jobs runescape money making how to work from home walmart to walmart money transfer online

walmart to walmart money transfer online how to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] online poker real money best work from home jobs how to make money at home

https://make-money-blogs.com/# - fifth harmony work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sgaolxgor 2020-05-04 01:05
coronavirus 229e coronavirus in dogs vaccine human sars coronavirus coronavirus definition feline coronavirus vaccine

how to treat coronavirus respiratory syndrome coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] the coronavirus coronavirus in calves feline coronavirus symptoms

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus disease
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aznkgFeasp 2020-05-04 11:13
amazon work from home home work fifth harmony work from home make money from home make money online free

how to make money on youtube best way to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] making money with pornhub how much money does pewdiepie make making money from home

https://make-money-blogs.com/# - runescape money making
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zbsiqdgor 2020-05-04 17:50
what is coronavirus in dogs define coronavirus what is mers coronavirus coronavirus 0c43 canine respiratory coronavirus

novel coronavirus Buy Coronavirus Treatments [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus in calves coronavirus definition coronavirus oc43 isolation precautions

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus mers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ieghgFeasp 2020-05-05 05:01
best ways to make money online work from home companies make money online from home how to make passive income ways to make money online

how to make money fast how to make extra money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to work from home making money from home work at home jobs

https://make-money-blogs.com/# - how does craigslist make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uzppuFeasp 2020-05-06 07:51
generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wggsgFeasp 2020-05-07 01:40
buy cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cheap cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oqgbnFeasp 2020-05-07 18:23
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic cialis

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hvosvFeasp 2020-05-07 22:59
meal prep for weight loss intermittent fasting weight loss weight loss foods noom weight loss weight loss

apple cider vinegar for weight loss healthy snacks for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] apple cider vinegar weight loss weight loss tips best foods for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - medical weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qbnpdFeasp 2020-05-08 11:17
generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sqgphFeasp 2020-05-09 05:21
cialis generic

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis online


https://images.google.com.do/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.sc/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://maps.google.cf/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.bt/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.com.sg/url?source=imgres&ct=img&q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kjjfyFeasp 2020-05-10 07:47
keely shaye smith weight loss melissa mccarthy weight loss weight loss diet apple cider vinegar weight loss drink ashley graham weight loss

apple cider vinegar for weight loss reddit weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss surgery red mountain weight loss weight loss apps

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss foods
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # swzemFeasp 2020-05-10 20:26
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis buy cialis online


https://www.google.gr/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.gl/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.com.uy/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.pt/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://www.google.tn/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CDcQFjAD&url=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # paozvFeasp 2020-05-11 08:37
probiotics for weight loss chrissy metz weight loss weight loss supplements joe thomas weight loss best weight loss pills 2019

eddie lacy cash for weight loss meal prep for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss meal plans celine dion weight loss golo weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - celine dion weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vwgocFeasp 2020-05-13 05:46
generic viagra usa pharmacy viagra canada viagra 150 mg of viagra which presential candidate was the first spokesman for viagra?

female pink viagra 100mg pills what happens if a woman takes viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra thrombocytopeni a, viagra does medicare cover viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nkzmnFeasp 2020-05-14 01:04
maximum dose viagra real viagra in mexico viagra can a guy take viagra everyday stepmom gives son viagra by mistake

female viagra natalie mars viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra pictures with viagra erection wife massage viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wzburPex 2020-05-14 04:01
side effects for tadalafil generic cialis tadalafil best buys liquid tadalafil tadalafil reviews side effects for tadalafil

tadalafil 5mg tadalafil dosage [url=https://su pertadalafil.co m/ ] buy tadalafil online tadalafil dosage tadalafil tablets

https://supertadalafil.com/ - cialis tadalafil

side effects for tadalafil tadalafil citrate liquid tadalafil tadalafil 20mg prix tadalafil dosage

buy tadalafil 20mg price generic cialis tadalafil 40 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20 mg tadalafil 10 mg tadalafil cost cvs

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zbuiaFeasp 2020-05-16 04:50
weight loss medications weight loss tips weight loss shakes apple cider vinegar for weight loss diet plans

best weight loss plans weight loss calculator easy weight loss tips protein shakes for weight loss best weight loss supplements

https://weight-loss-blogs.com - golo weight loss scam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oqacePex 2020-05-16 05:45
purchase peptides tadalafil tadalafil canadian pharmacy tadalafil 20mg tadalafil biogaran prix tadalafil prix

tadalafil 20 mg wirkungsdauer tadalafil lilly [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic cialis tadalafil tadalafil 5mg tadalafil powder

https://supertadalafil.com/ - tadalafil cialis

tadalafil powder tadalafil 20 mg wirkungsdauer tadalafil generic tadalafil citrate tadalafil generique en pharmacie

tadalafil 20 mg prix cialis tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] liquid tadalafil tadalafil generic tadalafil for women

https://xtadalafilx.com/ - generic tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # trdadPex 2020-05-18 05:44
buy tadalafil 20mg price generic tadalafil tadalafil dosage tadalafil 20 mg tablet buy tadalafil online

buy tadalafil generic cialis tadalafil 40 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20mg tadalafil 20 generic cialis tadalafil best buys

https://supertadalafil.com/ - buy tadalafil online

tadalafil tablets 20 mg tadalafil generic liquid tadalafil tadalafil vs viagra cheap tadalafil

generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil 5 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] generic cialis tadalafil tadalafil 10mg prix tadalafil tablets

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nezruPex 2020-05-20 04:10
testosterone overdose natural testosterone booster testosterone definition testosterone booster low testosterone symptoms

testosterone supplements best testosterone boosters 2019 [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone supplements androgel testosterone propionate normal testosterone levels in men

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - low testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mzyvyFeasp 2020-05-20 13:15
online levitra levitra 20 levitra 10 mg cheap levitra generic levitra

generic levitra online viagra vs cialis levitra com generic levitra online levitra 20

https://drugstoreonliner.com/ - levitra 20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # spxtvPex 2020-05-21 03:29
testosterone medication testosterone nation testosterone supplements prime male testosterone booster testosterone enanthate

what produces testosterone what does testosterone do [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone replacement therapy testosterone definition testosterone therapy

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - low testosterone symptoms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fpytdFeasp 2020-05-22 08:47
buy levitra online levitra online order levitra generic levitra online levitra 20

online levitra levitra coupon levitra com cialis 20mg levitra online

https://drugstoreonliner.com/ - levitra 20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gahivPex 2020-05-23 00:37
que es testosterona la testosterone how to increase testosterone testosterone side effects in men male sex hormone

testosterone cream testosterone replacement therapy [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone levels where is testosterone produced testosterone patches for men

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone definition
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ioqwfFeasp 2020-05-25 14:55
eating after taking viagra sophia viagra before surgery online viagra what to do when viagra doesn't work does viagra lose effectiveness over time

#ИМЯ? fastest shipping for viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra generic hims viagra how to treat side effects of viagra

https://pharm-usa-official.com - buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # evhobPex 2020-05-27 08:09
antivirus free download avg antivirus https://xantivirusx.com/ - avast! antivirus avast antivirus norway women for dating christian dating sites https://onlinedatingwow.com/ - fling dating sweepstakes fanatics what is a sweepstakes? https://supersweepstakesx.com/ - prizegrab sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bjqcbPex 2020-05-28 10:17
total av antivirus antivirus free download https://xantivirusx.com/ - best free antivirus for windows 10 dating women over age 50 free adult dating https://onlinedatingwow.com/ - topface dating wheel of fortune sweepstakes pch sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - wheel of fortune sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rgazkPex 2020-05-29 05:51
kaspersky antivirus avira free antivirus https://xantivirusx.com/ - antivirus lds singles online dating cupid dating site https://onlinedatingwow.com/ - christian dating for free diy sweepstakes sweepstakes advantage https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes 2017
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd