Najnowsze felietony

środa, 20 sierpień 2014 23:29

Cała prawda o podrywie

Napisał 

Mam to szczęście, że poznałem niejedną osobę, która praktycznie nic nie mówiąc, sprawiała że dziewczyny się robiły natychmiast mokre. Byłem tym zachwycony i przerażony jednocześnie, kompletnie nie rozumiejąc, co się do ku... nędzy dzieje? Gdy sam próbowałem "czarować" by "zaliczyć", wzbudzałem litość i cyniczne uśmieszki, a Bóg i wszyscy święci mi świadkiem, że się starałem z całych sił.

Spadłaś z nieba, aniołku?

Zapomnij o uczeniu się wierszyków i żałosnych tekstów, którymi masz zdobyć kobietę. Słowa mogą zainteresować umysł, ale by kobieta Cię pragnęła, musisz poruszyć jej emocje, czyli sferę podświadomości. Oczywiście, jeśli Cię obrażę - poruszę Twe emocje, możesz chcieć mnie pobić. Jeśli pochwalę, być może także wzbudzę w Tobie pozytywne uczucia; w końcu ktoś kto poznał się na Twej mądrości, nie może być byle kim, nieprawdaż? Ale by wzbudzić w kobiecie pragnienie kochania się, głębsze uczucia, nie wystarczy użyć "specjalnych" słów, które ona wyobrażając sobie poczuje przemożną chuć. Każdy człowiek musi modelować w wyobraźni słowa, które chce zrozumieć, ale ich wpływ jest bardzo słaby i krótkotrwały. Latami pracuję z ludźmi, zmieniając ich przekonania, więc trochę wiem jak twardą niekiedy skałą są przekonania - nie da się ich zmienić słowami tak od razu; po prostu się nie da, i dzięki Bogu za to, bo gdyby tak się dało, to już dawno ludzkość pewnie przestałaby istnieć. Jeśli nie jesteś w typie kobiety (nie pasujesz do jej wzorca faken frienda albo przyszłego męża), żadne sztuczki ze słowami nic nie zdziałają, chociaż guru podrywu zapewniają Cię, że działają. Gdyby tak było, ludzie zmienialiby swoje przekonania w kilka chwil, a nie przez lata systematycznej pracy nad sobą. Gdyby działają - jedne zajęcia u guru lub jedna jego książka by Cię "ustawiały" na całe życie. Jednak guru co chwila oferuje nową wiedzę, nowe, super sposoby. Cóż to, czyżby stara wiedza nie starczała? Ano tak - nie starcza. Nie zastanowiło Cię to nigdy?

Spróbuj uwodzenia słowami, zobacz jak bardzo jest to trudne, wręcz niemożliwe. Gdy Ci się nie udaje, "guru" Ci powie że źle to robisz bądź mało się starasz, bo u niego działa. Guru jednak co by nie powiedział, i tak w większości przypadków osiągnie sukces, ale nie za sprawą słów ale energetyki, o czym najczęściej nie ma bladego pojęcia.

Nie zmodelujesz ciemnej strony, choćbyś się zes...

Dlaczego niepozorni ludzie (niscy, w wymiętym ubraniu, brzydcy wg. obowiązujących trendów) mają na kobiety tak wielki wpływ? Nie wiem czy byłeś świadkiem takich sytuacji, bo ja byłem - aż lecą iskry. Całe życie interesuję się i działam w ezoteryce, magii i psychologii - ale przychodzi koleś który nie dał rady skończyć zawodówki, a wyrywa najlepsze mięso na parkiecie. Facet ma intelekt niewiele większy od dziecka, jest leniwy, niechlujny, niekoniecznie zamożny (najczęściej biedny i w długach, z kosztownymi nałogami) a kobieta szaleje. Oczywiście nie każda, jakieś plus minus strzelam - 90%. Idealnym przykładem jest Pan Kalibabka, który jak można łatwo zauważyć (są filmy na youtube), inteligencji zbyt dużej nie ma, zasobu słów czy zrozumienia psychiki także brak, jest przystojny, ale też szału nie ma. A jednak ma "to coś", co próbują zmodelowac i uruchomić w swoim życiu chętni na zaliczanie nieśmiali Panowie. I klops, nie da się!

Jeśli trochę pożyłeś, wiesz że tacy ludzie istnieją; widziałeś to i nie rozumiałeś co się dzieje - bo i rozumem ciężko jest to pojąć. Karakan nie ma kasy, wzrostu ani urody, a "chemia" z Paniami jest na 110%. Zalotnie uśmiechają się małolatki, chciwe na bogatego jelenia i założenie rodziny trzydziechy, a także biznesłomenki koło pięćdziesiątki, że nie wspomnę o mężatkach 35+, bo to temat z różnych względów dla mnie wstydliwy, budzący grzeszne pieczenie w moim kroczu. Jeśli więc wiesz że takie rzeczy są realne, to zdajesz sobie sprawę, że takiej aury nie wyćwiczysz nauką podrywu, bo to jest nauka umysłu, a to czym ludzie emanują, to energetyka, nazywana emanacją prany, many, chi i wieloma innymi nazwami. Nie ma ta siła nic wspólnego z rozumem, nie widać jej, nie czuć i nie słychać - chyba że ktoś to w sobie wyćwiczy (lata pracy), bądź się z tym urodzi. Dawniej takich ludzi palono na stosie, a dziś jeśli nie rozumieją co się z nimi dzieje, a przejmie ich kościół do którego zwrócą się z pytaniami, ten swym mrocznym wpływem sprawi, że wycofają się ich rzekomo diabelskie zdolności. Dlaczego? Bo czując energie, widzisz co się kryje pod maską ludzi, organizacji i rządów - kryje się zło, pragnienie zniszczenia człowieka. Gdy nie czujesz energii, widzisz maskę i słowa o miłości i szczęściu; a gdy się modlisz i klękasz, wizualizujesz męczarnie Jezusa, kontemplujesz poczucie winy za grzech pierworodny i tę nieszczęsną mękę, podziwiasz męczenników, wśród których nie ma ani jednego szczęśliwego człowieka.

Co sobie wyobrażasz, to to przyzywasz

Wszyscy są smutni, nienawidzący życia i wypatrujący wyzwolenia w niebie - a na czele tego całego bólu i cierpienia, królują zmasakrowane zwłoki Boga na narzędziu tortur. Słowa mówią o miłości, skupiać jednak musisz się na bólu - bo o to chodzi ciemnej stronie. W świecie energii nie ma słów, są tylko myśli skupiające się na danej emocji - jeśli skupiasz się na miłości do własnego pieska, jesteś po dobrej stronie. Jeśli skupiasz się na kimś kogo nie lubisz, po ciemnej. To co zachęca Cię do skupiania się na bólu i cierpieniu, niezależnie od słów którymi to tłumaczy, to zła siła, wilk w owczej skórze. I na odwrót, ciepłe emocje i uczucia to jasna strona. Zwróć uwagę, jak reaguje Twoje ciało na złe wyobrażenia (np. jak ktoś Cię kiedyś obraził), a jak na jasne, radosne wspomnienia. Widzisz jak Twoje ciało reaguje? Myślisz że Bóg miłości chce, by całe Twoje ciało napinało się, spinało i cierpiało w oczekiwaniu na atak? Mózg nie rozróżnia realu od wyobrażenia, a jeśli mi nie wierzysz, wyobraź sobie że ssasz cytrynę. Wydziela się ślina? Brawo, właśnie zrobiłeś w konia Twój mózg. Myślał że zjesz prawdziwą cytrynę, a Ty tylko sobie to wyobraziłeś. Tak samo jest z wszystkim innym; jeśli wyobrażasz sobie cierpiącego Jezusa i męczenników, Twój mózg i ciało sa przekonane że ta męka dzieje się naprawdę.

Ciało się napina, krew odpływa z organów do mięśni i serca, by dać Ci siłę do walki bądź ucieczki, układ odpornościowy się bardzo osłabia. Tego chce Bóg miłości, byś niszczył wyobrażeniami męki Jezusa swe ciało, które dał Ci do doświadczania życia w materii i czasie? To nie Bóg tego chce, a ciemna strona która przejmuje każdą zorganizowaną religię, czyli międzynarodową korporację opartą na oświeconym, przebudzonym, jakim z pewnością był Jezus. Kto Ci każe się modlić do zwłok na narzędziu tortur? Bóg czy ludzie? Bóg Ci kazał? Ano nie; ludzie którzy rzekomo go reprezentują. Niestety, Bóg złośliwie milczy, nie potwierdza ale i nie zaprzecza; a to kawalarz! Trzeba wierzyć, mówią kapłani ciemnych sił, udający pasterzy owieczek, w rzeczywistości pchający je do rzeźni. Kto wierzy, wygra - ale co wygra? Cierpienie, chorobę, ból w życiu? To ja dziękuję za takie biznesiki. Ja pocierpię, a Bóg ma mi za to dać niebo po śmierci - naprawdę wierzysz że Bóg, siła tworząca galaktyki, tryliardy planet, poszłaby na tak prymitywny biznesik? Ja nie wierzę ani w to, ani w to że za swą niewiarę, pójdę do piekła, jak mówią mi w "dobrej wierze" wyznawcy dobra, pragnącego by w modlitwie wyobrażali sobie same złe rzeczy.

Zerżnij świnię!

Istnieją siły zła (chcące zakryć przed człowiekiem jego ukrytą w nim potęgę i boskość) i dobra (wspomagające w odkryciu prawdy o sobie), obie mogą na człowieka (jeśli ten się na to otworzy) wpływać. Ludzie przekonani (modelowaniem przez książki, filmy, wychowanie kulturowe) że szczęście da im władza, kobiety i pieniądze, swoją własną, osobistą energetykę mają zrujnowaną - ale gdy są zatwardziałymi w czynieniu podłości miernotami, siły zła podłączają ich system energetyczny do swojego, znacznie silniejszego. Stąd ta dziwna, fajna i ciepła emanacja - oczywiście nie za darmo. I taki człowiek który nieświadomie podpisał cyrograf z ciemną stroną, mówi Ci - modeluj, mów fajne teksty, uśmiechaj się do świnek na dysce! Nie działa? Próbuj! No niestety, nie działa dalej, więc wpadasz w poczucie winy że jesteś tak beznadziejny, iż nie umiesz tak prostych rzeczy zrobić. Tymczasem gdy on podchodzi do kobiety, ta czuje że spotyka ją coś wspaniałego - to właśnie ta emanacja powoduje u kobiety takie odczucia, a nie śmieszne teksty "czy bolało jak spadłaś z nieba?".

Chcesz być jak guru? Chcesz zaliczać i walić wszystko, co ma rozmiar D? Rozumiem Cię doskonale, w końcu sam tak robiłem... Samo "walenie" nie jest złe, liczy się intencja. Jeśli szukasz w tym szczęścia, spełnienia, nic z tego. To jest fajne, ale szczęścia nie da - i dać nie może, ponieważ szczęście masz w sobie. Jeśli szukasz go gdziekolwiek poza sobą, odrzucasz te prawdziwe, w sobie - i zamiast szczęścia znajdziesz uzależnienie, rozpacz, ból i tęsknotę.

Cyrograf nie ma mocy prawnej

Cyrografy z ciemną stroną można podpisywać wiele razy - nie są wiążące, ponieważ dokonują się na nieświadomym ich praw człowieku. Ludzie robią to naprawdę nieświadomie. Kiedyś, gdy czułem się bardzo zagrożony przez przemoc, kupiłem worek bokserski, by dzień w dzień przez kilka lat trenować, w sumie ćwiczę do dziś. Czytałem biblię i biłem - nogami, rękami, głową. Jak już opadałem z sił i padałem, czytałem biblię - przychodziły myśli że mnie zatłuką, więc wpadałem w taki strach, że znowu biłem w worek. To dziwne jak ciało potrafi się przystosować do uderzania, robiłem to już bez udziału świadomości - później uderzałem prętem w piszczele, by uderzenie w nie nie wyłączyło mi świadomości. Po kilku latach, miałem całkiem nieczułe piszczele na uderzenie. Gdy przyszło co do czego, wpadałem w taki amok strachu, że rzucałem ludźmi jak szklankami po piwie. Oczywiście żartuję, ale nokautowałem dresiarzy w kilka chwil. Byłem tak zdeterminowany, że gdybym przegrał to bym ugryzł leżąc na ziemi. Zresztą raz gdy się biłem z bardzo wprawionym w biciu ludzi gościem, uderzył mnie kilkanaście razy głową, bez żadnej utraty świadomości z mojej strony, ba! nawet guza nie miałem. Zrewanżowałem mu się kilkudziesięcioma uderzeniami w głowę i okolice pięścią, co przyjął z godnością i zapadł w sen. Coś tam wtedy podpisałem, co mi pomagało w starciach - ale nie pomogło mi w tym by wybaczyć, kochać i przestać się bać.

Ktoś kto rozwija się, uczy życzliwości do siebie, rozwija swą wiarę w cudowną, kochającą energię Boską, przechodzi na jasną stronę - i w razie ciężkich problemów, może liczyć na wsparcie. Jego energetyka (bardzo silna przez pełne wybaczenia i miłości do siebie życie) może zostać potężnie wzmocniona. Jest to siła znacznie większa niż ta z ciemnej strony, ale z pozoru wygląda na słabszą. Gdy miernota ma problemy, czuje że trzeba prać po pysku, a gdy nie umie - robi świństwo, bądź jest prowodyrem w grupie, która robi za niego brudną robotę. Dostanie wzmocnienie energetyczne tak mocne, że pobije kogoś, wyszydzi, zdominuje, zastraszy - tę siłę widać jako dominację, żelazną moc woli i nienawiści. Kiedyś widziałem w akcji pewnego Pana, który po kilkuminutowej bójce znokautował przeciwnika, napluł na niego i potem nasikał na jego głowę, by okazać swą pogardę i triumf zwycięstwa. To budzi podziw - tymczasem siła dobra działa w ciszy tak, że przeważnie nie dochodzi do konfrontacji. Kto skorzystał z siły zła, tworzy w świecie chaos, ból i cierpienie - czy to w związkach, czy gdziekolwiek indziej, ale najczęściej w swoim własnym życiu. Za zwycięstwami idzie zawsze poczucie że wszyscy knują, nienawidzą go, że świat jest strasznym miejscem - więc trzeba atakować jako pierwszy. Życie człowieka który podpisał cyrograf, z czasem zamienia się w coś strasznego, coś, co trudno w ogóle opisać. Tak bardzo zmodyfikowane jest tego człowieka pojęcie o świecie, jego wizja rzeczywistości. Ona jest całkowicie mylna - ale jeśli odda się swą energetykę silniejszej, taka jest konsekwencja i cena za chwilowy, iluzoryczny sukces.

Wzmocnij się, nabierz krzepy

By własna energetyka była silna, co przekłada się na świetne samopoczucie, odporność na choroby, presję, urok osobisty (ale nie ofensywny jak energia z ciemnej strony, tylko spokojny, cichy, radosny, błogi), trzeba pracować nad sobą:


1. Wybaczanie. Przede wszystkim sobie za wszelkie nasze błędy, a później innym. Wybaczenie nie oznacza że grzesznik nie pójdzie do więzienia, a jedynie to, że nie chcesz świadomie utrzymywać w sobie nienawiści do kogoś, kto Cię zranił. Nienawiść i utrzymywanie latami w sobie poczucia zranienia, niemal całkowicie blokuje naturalny obieg energii w ciele energetycznym człowieka, co szybko odbija się na jego zdrowiu i życiu. Ukoronowaniem trzymania w sobie bólu, jest nowotwór bądź inna, niezwykle agresywna i bolesna choroba. Człowiek umiera wrzeszcząc z bólu, bądź w malignie pełnej niewyobrażalnych koszmarów. Ciemna siła nie ma litości, jest jak provident - korzystałeś z jej energii i siły, musisz oddać wiele energii bólu i rozpaczy. Wybaczenie daje cudowną lekkość, poczucie spełnienia i spokoju - energia wreszcie płynie, co właśnie daje takie odczucia cudowności i szczęśliwości. Ciemna strona pragnie byś nienawidził, utrzymywał w sobie urazy, bo blokada energii sprawiła że chętnie podpiszesz cyrograf (nieświadomie najczęściej), a w zamian dostaniesz nową siłę - za którą zapłacisz straszną cenę. Np. dziennikarze którzy podpisali cyrograf, straszą wojną i namawiają do niej, budząc w Tobie negatywne uczucia; takim dziennikarzem jest np. Tomasz Lis, a z innych osób na pewno Wojciech Cejrowski (niezwykła charyzma w dyskusji, zauważyliście jak prasuje przeciwników? Spróbujcie sami to wyćwiczyć, życzę powodzenia), czy Korwin Mikke, zamykający świadomość ludzi na etapie własnego Ja, egoizmu zamiast dobra wspólnoty. O Tusku czy Komorowskim nie wspominam, bo to świadome cyrografy (na pewno w przypadku Tuska) z diabłem.

2. Samoocena. Miłość i życzliwość do siebie sprawia, że wspaniale się czujesz. Masz w sobie Boskość - i tę właśnie świadomość ciemna strona chce stłumić, wmawiając Ci (poprzez religie i reklamy koncernów odzieżowo - elektronicznych) że jesteś zły, grzeszny i słaby. Robienie z siebie pokornej, pobożnej ofiary losu ma Ci dać rzekomo niebo i ocalić przed piekłem, ale z życia zrobi Ci piekło - zło pragnie byś porównywał się do światowych idoli, byś czuł się brzydki, zły, niedobry, skalany - byś wyparł się siebie w imię podziwu dla jakiegoś narkomana z billboardów. Wypierając się siebie, cudownego dzieła Bożego, wypierasz się Boga. OK! Choroby i koszmary życia czekają. Skoro chcesz?

3. Onanizm. Dla organizmu nasienie mężczyzny jest mixem hormonów, witamin i składników mineralnych, znanych i jeszcze niepoznanych. Gdy codziennie ejakulujesz, Twoje ciało zignoruje wszystkie swoje potrzeby, byle tylko uzupełnić skład nasienia. Siada zdrowie psychiczne i fizyczne - czy więc nie wolno Ci się onanizować? Ależ wolno, ale trzeba ćwiczyć by orgazm nie następował razem z wytryskiem. Można to wyćwiczyć, więc do dzieła. Nagrodą za pracę nad sobą, są wielokrotne orgazmy bez wytrysku nasienia, znacznie silniejsze niż zwykły. To jak z nauką. Kto za młodu się uczy, później ma przeważnie więcej pieniędzy. Kto nie chce się uczyć, zostaje śmieciarzem - też godny zawód, ale znacznie mniej płatny niż inne, wymagający lat nauki.

4. Zazdrość, nienawiść, żal, wracanie do przeszłości. Pożeracze Twojej energii - gdy rozwiniesz wysoką samoocenę, te emocje powinny minąć albo znacznie się zmniejszyć. Odczujesz to po powracającej ku Tobie chęci do życia, radości, poczuciu zachwytu zwykłymi, codziennymi sytuacjami.

Ekipa Boga, zawsze na luzie

Stojąc po jasnej stronie mocy, czujesz w sobie moc, siłę; wypełnia Cię miły, rozkoszny spokój, poczucie błogości i szczęśliwości. Nie potrzebujesz podrywać, by poczuć ekscytację, ponieważ już ją masz. Gdy wchodzisz w kontakt z ciemną stroną, ona może Ci pomóc w podrywie - zawstydzisz wtedy niejednego guru podrywu. No cóż, nie za darmo - świat z czasem zacznie Ci się wydawać zły, straszny, a wygra ten który będzie najsilniejszy. Będziesz więc walczył, najczęściej ze zwykłymi ludźmi, którzy w Twej wyobraźni będą potworami chcącymi Cię zniszczyć.

Poznałem wielu dobrych ludzi - dobrych i złych jednocześnie. Ciągle się zamartwiają katastrofami naturalnymi, boją, trzymają w sobie urazy, źle odżywiają, przez co ich energetyka leży, a świat wydaje się zły i straszny - przyjmują w siebie każdy negatywny, silniejszy wpływ od ludzi z otoczenia. Pojawiają się depresje, obsesje i płacz, dużo płaczu w poduszkę wieczorem. Zasadniczo są dobrzy, ale i źli, ponieważ wpuścili w swe myśli zwątpienie, smutek, ludzkie tragedie codziennie systematycznie spijane z portali internetowych. Są za dobrzy by podpisać cyrograf i zyskać silną energetykę, a za źli by dostać wsparcie od jasnej strony - bo najpierw trzeba wykonać pierwszy krok, czyli pracować nad sobą, chcieć zmiany. Tacy ludzie cierpią okropnie; ich cierpienie jest pasywne, a cierpienie ludzi po złej stronie, aktywne. Walczą, biją się z cieniem którego nie ma. Ci dobrzy, ale głupi - całe życie się miotają, szarpią.

Piszę jak jest

Piszę do Ciebie z szacunkiem, otwarcie. Jeśli sądzisz że szczęscie da Ci władza, bezgraniczna kopulacja, zemsta, sława i pieniądze - że to wszystko ma dać Ci szczęście, nie czaj się - podpisz cyrograf otwarcie. Lepiej czynić zło świadomie, niż nieświadomie, pomoże to uzyskać lepsze warunki. Prostak za swą duszę (czyli spokój, szczęśliwość, błogość i ostateczne spełnienie) zyska trochę charyzmy, człowiek wiedzący o co chodzi, znacznie więcej, np. międzynarodową karierę. Ciemna strona kocha (he he) tych, którzy świadomie czynią zło, nawet ubrane w barani, ciepły kożuszek. Z czasem, jeśli masz szczęście, poczujesz że cena za to co dostajesz, jest dużo za duża - wtedy zrezygnujesz, a prawo jest takie że możesz to zrobić, chociażby wszystkie diabły zawodziły hit Shazzy (Taki złośliwy żarcik). Ja sam wielokrotnie stawałem w sytuacji, gdzie wiedziałem że bardzo mi ciemna strona pomoże. To nie jest dla niej problem, by zrobić z moich książek bestsellery, zaszkodzić krzywdzicielom - a za wszystko musiałbym tylko przestać pisać co piszę, a pisać jak fajni, rzekomo antysystemowi sławni ludzie, np. Charles Bukowski czy wielbiony przez Panie Murakami. Z pozoru wspaniali, buntujący się przeciwko systemowi, tak naprawdę powiększali ułudę i iluzję ludzi że szczęście = kobieta. Fascynują swymi opisami trudnych miłości, gdzie pierwsze skrzypce mimo wszystko gra powiązanie szczęście z przedmiotami czy kobietami. Co za różnica? Jak ktoś wiąże szczęście z pieniędzmi, jest skąpcem i nienormalnym. Jak z kobietami, jest romantykiem i głębokim, wspaniałym mężczyzną; nieprawda - po prostu szczęście które jest nawykiem, jest naszym przyrodzonym prawem, zamiast czerpać pełnymi garściami, skojarzył z czymś na zewnątrz. Opiewany przez żyjące w ułudzie Panie facet, jest tak samo ślepcem duchowym jak ktoś, kto dla pieniędzy robi największe świństwa.

Wszystko co Cię wiąże na ziemi, czyni Cię nie lwem świadomym swej Boskiej siły, a baranem proszącym się u innych ludzi o szczęście. Wtedy jesteś niewolnikiem, a nie wolnym i pięknym człowiekiem, Boskim i doskonałym dziełem.

Akwizytor (doradca klienta) ciemności

Tak właśnie to widziałem w wizji. Przedstawiciel (akwizytor, hie hie) ciemnej strony wyraźnie mówi, szepcze w wyobraźni - po co starać się dla tego bydła, które bezustannie szydzi z wiedzy? Po co się starać dla bydła, które chce się tylko nażreć, kopulować, kupować przedmioty i na tym mija życie, na bezustannych cyklach pragnienia, rozpaczy i znowu pragnienia że inny człowiek czy przedmiot da szczęście - po co? Pisz Marek jak inni kultowi pisarze, psiocz na kobiety, stań się męskim albo kobiecym guru - szybko wybijesz się na szczyty, zmiażdżysz swych wrogów. Nagle "ktoś" zobaczy Twoją książkę, poczuje zachwyt (wiadomo skąd), popchnie gdzie trzeba (czasami w miejsce, gdzie nie dochodzi slońce) i kariera gotowa, razem z pieniędzmi, zachwytem ludzi, wpływem na nich czyli władzą.

No cóż, nie wątpię że to byłoby możliwe. Ale wiem że to jest "pierwsza działka za darmo", a później nie byłoby tak wesoło. Ponieważ propozycja jest kusząca, a cena kredytu znana, dziękuję, nie chcę. Czasem się waham, zwłaszcza wtedy gdy ogarnia mnie frustracja niezrozumiałego pisarza.

Przekręt doskonały

Jeśli chcesz podpisać cyrograf - poznaj to, co oferuje jasna strona mocy. Niestety, by poznać ten smak, trzeba nad sobą pracować. Ciemna strona mówi, że nie trzeba pracować, wystarczy przyjąć jej warunki, a wtedy to co boli zostaje zakryte (mechanizmy wypierania). Ale mądry człowiek najpierw chce poznać zasady kredytu, a głupi, oszołomiony ułudą, idzie w ciemno - a później ląduje pod mostem, albo z rozwierconymi kolanami w Wiśle. Wypróbuj Boga, posmakuj Go - a później podejmij decyzję. Gdy chcesz podrywać, idziesz ku złemu, ponieważ w czymś na zewnątrz szukasz szczęścia i spełnienia. Będąc po jasnej stronie mocy, nie potrzebujesz żadnej zewnętrznej rzeczy ani osoby, by wzbudzić w sobie szczęście. Czujesz je niezależnie od zewnętrznej sytuacji. Rozumiesz teraz na czym polega przekręt doskonały? Zakrywa się to co masz, by wcisnąć Ci ochłapy za straszną cenę.


Tu wszyscy jesteśmy, na nowym, niegrzecznym forum braciasamcy.pl

--------------------------------------Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIKZachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Czytany 24183 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 sierpień 2014 10:34
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+5 # brat 2014-08-21 08:12
Szacunek Marek. Nie wiem. Dla mnie to nawet na co dzień mógłbyś i być do szpiku złą, nienormalną bestią;) ale za te przebłyski w których tworzysz takie teksty... bezkresny, wieczny SZACUN! Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-25 11:50
Cytuję brat:
Szacunek Marek. Nie wiem. Dla mnie to nawet na co dzień mógłbyś i być do szpiku złą, nienormalną bestią;) ale za te przebłyski w których tworzysz takie teksty... bezkresny, wieczny SZACUN! Pozdrawiam.


Dziękuję :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # al 2014-08-21 10:16
super tekst
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-25 11:50
Danke :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomekabc 2014-08-21 12:28
Co myślicie o wazektomii?
Oddać nasienie do banku spermy, kopulować bez "wpadki", nie tracić nasienia (organizm traktuje nasienie jak podczas celibatu).
Są też minusy- powikłania.

Co do orgazmu bez wytrysku, nie próbowałem tego ale kiedyś jak podczas igraszek z partnerką nie doszedłem to mnie bolały jądra.
Pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-25 11:51
Cytuję Tomekabc:
Co myślicie o wazektomii?
Oddać nasienie do banku spermy, kopulować bez "wpadki", nie tracić nasienia (organizm traktuje nasienie jak podczas celibatu).
Są też minusy- powikłania.

Co do orgazmu bez wytrysku, nie próbowałem tego ale kiedyś jak podczas igraszek z partnerką nie doszedłem to mnie bolały jądra.
PozdroDobra rzecz dla kogoś, kto lubi sam decydować o swoim życiu - ja bym to zrobił, gdybym miał większe pieniądze, ba! na pewno to zrobię. Spuszczenie się po wazektomii, to też utrata energii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arw 2014-08-21 13:34
odjazd na maxa, przeczytałem tylko fragmenty, przeskakując czasem kilka linijek.To jest to, już się nie mogę doczekać kiedy znów to przeczytam ,tym razem w całości.Takie mistrzostwo zachwyca a jednocześnie jestem pełen zazdrości...że tak nie potrafię
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-25 11:52
Cytuję arw:
odjazd na maxa, przeczytałem tylko fragmenty, przeskakując czasem kilka linijek.To jest to, już się nie mogę doczekać kiedy znów to przeczytam ,tym razem w całości.Takie mistrzostwo zachwyca a jednocześnie jestem pełen zazdrości...że tak nie potrafię


Nie ma czego zazdrościć, harówka od lat i niewiele z tego pieniędzy. Praca za darmo, a jeszcze często gęsto (np. forum 2 tysie) dokładać muszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # !!!! 2014-08-21 17:54
Autor ładnie napisał o emanowaniu energią: albo ją się ma , albo nie i żadne magiczne sztuczki, słowa nie pomogą:) Ale "spece od psychomanipulac ji" powiedzą , że mylę się baaardzo i za wszelką cenę udowodnią , że w pięć minut wytworzą we mnie , magnetyczny pociąg do siebie. Próbowali i pożałowali wydanej kasy -2500 tys, ( tańsze były drinki dla mnie:D
Paradoks programowania adeptów -"mistrzów uwodzenia", polega na tym, że trenerzy skutecznie manipulują uczniami , wyciągając kasę , nie dając w zamian żadnych narzędzi, zgodnie z obietnicami, które skutecznie pozwalałyby oddziaływać na kobiety. Mimo to , baranki długo wierzą , że posiadają klucz do serc i umysłów płci pięknej :D W razie powtarzających się niepowodzeń, najczęściej mówią, że trafili na złego trenera, albo, że korzyści zbyt małe w stosunku do kosztów. Jednak niewielu ze wstydem przyznaje, że "to" po prostu nie działa-pora umierać!!!:D
No to co działa???? Energia działa , o której dzisiejszy, ładnie i starannie napisany, artykuł traktuje :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ! 2014-08-21 18:06
Ale niestety zdarzają się bardzo młode i niedoświadczone ofiary NLS.
Doświadczają one irracjonalnego stanu emocjonalnego związanego z niezgodnością uczuć i myśli. Powstały dysonans prowadzi do rozstroju, ponieważ nie można komuś zaprogramować uczuć w podświadomość, i to jeszcze w jeden wieczór". Uczucia tłumaczone są na język wyobrażeniowy, a wyobrażeniowość to stan faktycznie odczuwalny lub pewne jego symptomy(przykł ad z cytryną).
Manipulatorzy starają się wywołać uczucia inne niż są faktycznie, oszukują, co może doprowadzić do frustracji, a w skrajnych sytuacjach do nerwicy i psychozy. Liczy się dla nich skuteczność , własne zaspokojenie potrzeby, nie prawda i etyka postępowania.
Jak każde molestowanie, tak i uwodzenie techniką manipulacji jest przestepstwem.W ystarczy opinia biegłego psychiatry, który rozpozna molestowanie.
Przyjdzie kres na krótkofiutych i niedowartościow anych manipulatorków, którzy muszą "zaczarować" lalę , by ostatecznie przelecieć zombie.
Ot, taka psychiczna nekrofilia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Cłopiec bez jaj 2014-08-22 15:39
Te kursy "uwodzenia" są dla wielu facetów desperackim krokiem w odnalezieniu sposobu na właściwą interakcję z kobietą. Zdając sobie sprawę, że zostali wydymani na kasę przez swoich trenerów i napotkane kobiety, w następnej kolejności decydują się dymać prostytutki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # ! 2014-08-23 09:49
"Właściwa intereakcja z kobietą"???Dzię ki sztuczkom i trikom opartym na NLP?
Wg .mojego stanu wiedzy wynika , że klientami takich kursów są najczęściej mężczyźni z dużym lękiem społecznym lub po serii nieudanych związków.
Ale przyjrzyjmy się dokładnie ofercie:
a. teoria
-zestaw tekstów"na różne okazje"
- jak zaciekwić , zaskoczyć kobietę sobą
-analiza komunikatów werbalnych wysyłanych przez kobietę
-kontrola mowy ciała
-i powtarzająca się mantra:"kobieta istota emocjonalna", dlatego trzeba nawijać do niej namiętne i długie teksty, malować w wyobraźni- MANIPULOWAĆ EMOCJAMI !
Cel-to kobieta ma chcieć kontaktu nie odwrotnie i dlatego trzeba stworzyć odpowiedni grunt do takiej sytuacji!
b.praktyka
-podryw w galeriach handlowych
-zbieranie numerów telefonów , im więcej , tym lepiej
Cel: zaliczanie i fałszywe przekonanie , że na poczucie wartości wpływa ilość kobiet, z którymi trzeba się przespać!
Wielu mężczyzn potrzebuje autentycznej pomocy , ale kursy uwodzenia to droga na skróty, prowadząca często do depresji , wypalenia, uzależnienia seksualnego. !!!
Z takiej iluzji wyciąga się potem faceta latami ( nie przez nadętych macho), w długoterminowyc h terapiach.
Marek pięknie opisuje własne doświadczenia , trafnie wyciąga wnioski, dlaczego nie rozumiecie tego, co pisze???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # ! 2014-08-23 09:52
Relacja opierająca się na udawaniu , manipulacji, wyuczonych tekstach, kolekcjonowaniu numerów telefonów i zaliczaniu, nie stanowi żadnej wartości.
A potem dziwicie się , że "interaktywne zabawki"dają wam popalić.
Uwielbiam triki otwarcia, dotyk i moją lodującą pięść na gębie manipulatora:D
Inne bardziej wyrafinowane nauki , sprowadzające kursantów na ziemię , też mnie bawią. Ale o tym nie mogę napisać:D
Zdarzają się nieliczni z polotem , ale po kilku randkach , obnażeni jak dzieci , muszą zaczynać od nowa i od nowa i .....Spotykam ich potem biegających po klubach z wywieszonymi jęzorami, za kolejną zdobyczą.
Ciągle mnie to bawi lecz też zastanawia : jak długo można tak się poniżać, jak dalece posunąć by zaliczyć laskę w jeden wieczór i w ten sposób się dowartościować?
A wystarczyłoby być sobą , nie grać , nie udawać kogoś, kim się nie jest(pozorantów łatwo jest zdemaskować ).
Bezjajeczny chłopcze ! Trzydniowy, drogi kurs zastąp poszukiwaniem siebie, pozbywaniem się kompleksów, dobrą literaturą, kontaktami z fajnymi , uśmiechniętymi ludzmi. Nie skupiaj się na wydalaniu plemników-byle gdzie i z byle kim, bo to droga na skróty.
Wiem , że każdy ma swój bagaż, trudną historię i kilka utartych sloganów nie pomoże wyjść "z ukrycia". Ale pomoc jest na wyciągnięcie ręki , tylko trzeba chcieć z niej skorzystać:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Cłopiec bez jaj 2014-08-23 11:12
W czasach szkolnych, musiała być z Ciebie niezła zołza, skoro obecnie Twoje rozczarowanie nieporadnym absztyfikantem kończy się szybkim, kocim ruchem na twarzy jegomościa.

Wiele zaradnych kobiet, świadomych swojego seksapilu, również z chęcią decyduje się na niezobowiązując e romanse, które bynajmniej kończą się dobrą literaturą w łóżku, no chyba że na rozgrzewkę jest nią Kamasutra.

Mam wrażenie, ze jesteś jedną z tych błyskotliwych kobiet, którym z racji braku odpowiedniego partnera, wieczorami pozostaje pieścić swoją poduszkę. Ależ śmiało edukacja może przyniesie kiedyś efekty, jeśli tylko znajdą się chętni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ! 2014-08-23 11:37
A i owszem :bystra,w czołówce laureatów bezwględna dla cwaniaczków i pozorantów.
Fetysz? Męskie okulary i spotkania w bibliotece , nie między regałami:D Uwielbiam bezradnych chłopców w lenonkach:D
Na adoratorów nie narzekam:są dobrzy w łóżku,zarówno jako poduszki jak i kołderki:D , na przyjęciu i w domu.
Stała w uczuciach -bywam:D
Tyle o mnie...
Chciałeś wylać fustrację-ok- wylałeś.
A teraz do rzeczy...???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Cłopiec bez jaj 2014-08-23 17:11
Uwielbiani bezradni chłopcy w lenonkach służący za poduszki i kołderki, teraz już rozumiem dlaczego pozwalasz sobie na fizyczną dominację.

Sam jestem niezbyt delikatnym kinestetykiem, który czasem zapomina się ze swoim słownictwem. Mam również okropną słabość, z którą sobie nie radzę, a jest nią okazjonalne nie respektowanie kobiecej woli.

Ponadto wydajesz się być kobietą, która kładzie się spać przed 22, do łózka potrafi zaciągnąć co najwyżej pluszowego misia, a ręce trzyma zawsze grzecznie na kołdrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-25 11:54
Cytuję Cłopiec bez jaj:
Te kursy "uwodzenia" są dla wielu facetów desperackim krokiem w odnalezieniu sposobu na właściwą interakcję z kobietą. Zdając sobie sprawę, że zostali wydymani na kasę przez swoich trenerów i napotkane kobiety, w następnej kolejności decydują się dymać prostytutki.


Ja bym tego tak strasznie nie oceniał, niektórzy chcą nauczyć się podchodzenia i pogadania, coś zrobić z nieśmiałością.

O wszystkim decyduje intencja - jeśli chcesz dupczyć bo widzisz w tym szczęście, to jest to złe dla Ciebie. Jeśli dupczyć dla urozmaicenia, to ok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Paweł z Niemiec 2014-08-22 23:59
Owszem tu liczy się energia, ale jeśli trafiasz na aseksualną kobietę to też nic nie zdziałasz. Aseksualna nie oznacza, że ona nie potrafi uwodzić, ależ tak, potrafi! I to jak, ale uwodzi tylko potencjalnych kandydatów na mężów i ojców, czyli tych perspektywiczny ch. Nie w głowie takiej romanse, tylko oszustwem (żeś bogaty właściciel firmy) możesz ewentualnie taką zaciągnąć do łóżka. Wtedy ona zapomina o "seks dopiero po ślubie" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-08-25 11:55
Cytuję Paweł z Niemiec:
Owszem tu liczy się energia, ale jeśli trafiasz na aseksualną kobietę to też nic nie zdziałasz. Aseksualna nie oznacza, że ona nie potrafi uwodzić, ależ tak, potrafi! I to jak, ale uwodzi tylko potencjalnych kandydatów na mężów i ojców, czyli tych perspektywicznych. Nie w głowie takiej romanse, tylko oszustwem (żeś bogaty właściciel firmy) możesz ewentualnie taką zaciągnąć do łóżka. Wtedy ona zapomina o "seks dopiero po ślubie" :)


Aseksualne potrafią ukrywać swoje oszustwo, bo tak to trzeba nazwać, niemal idealnie. A później dramat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Pawelec 2014-08-21 23:05
Mistrz w formie - długo przyszło czekać na kolejny artykuł, ale warto było :-)

"Wszystko co Cię wiąże na ziemi, czyni Cię nie lwem świadomym swej Boskiej siły, a baranem proszącym się u innych ludzi o szczęście" - mistrzostwo Marek, lepiej tego ująć się nie dało.

Przedwczoraj (19.08) odbyłem rowerową wyprawę nad morze, łącznie 220 km - zeszło równe 11 godzin wliczając postoje. Coś pięknego - po dojechaniu do mety umordowany, ale niezmiernie szczęśliwy :-) Gorąco polecam. Walka ze słabościami, czas na przemyślenia, z dala od wyścigu szczurów. Jakby ktoś kiedyś chciał dłuższą wyprawę po Polsce lub nawet dalej to dawać znać, bo w przyszłym roku planuję takową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-25 11:55
To miałeś tzw. euforię biegacza :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aras 2014-08-22 12:09
"Lepiej czynić zło świadomie, niż nieświadomie"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Pit 2014-08-23 08:44
Docenić te prawdy moga tylko ci co sami podpisali cyrograf. Pokusa jest bardzo duża, korzyści średnie, koszty ogromne. Ja na razie jestem na etapie satysfakcji z dokonania zemsty, porównywalnej z kacem moralnym i chęcią czynienia dobrze w przyszłości. Nie warto iść tą drogą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-25 11:55
Cytuję Pit:
Docenić te prawdy moga tylko ci co sami podpisali cyrograf. Pokusa jest bardzo duża, korzyści średnie, koszty ogromne. Ja na razie jestem na etapie satysfakcji z dokonania zemsty, porównywalnej z kacem moralnym i chęcią czynienia dobrze w przyszłości. Nie warto iść tą drogą.


Czasem warto, by zobaczyć jakie są tego koszty - jak się nie sparzysz, to nie uwierzysz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ester 2014-08-24 11:07
Już miałam cisnąć , w kierunku pewnego nadawcy, "przedmiotem "ciężkiego kalibru, ale po jasnej stronie mocy jestem, po przeczytaniu felietonu i ołtarz Mistrzowi stawiam, z aniołami cyrograf skrobię :-)
Ale "aniołek" podszeptuje : kto Ci Marku tak zgrabnie artykulik napisał? :lol:
Już pędzę zadać sobie pokutę za zbyt śmiałe pytanie i Jasnorzewską chwytam w locie. I w uduchowionym uścisku z poetką , nawrócę się i zakocham wreszcie-bez afirmacji :D
Będę Twoją muzą, też mam zielone oczęta :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-08-25 11:56
Pomógł mi okocim, po którym mam dwa dni sraczki z bólami nocnymi. No cóż, cierpię w wyższym celu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2014-08-26 12:02
W oparach jesiennej aury, zasłuchana w spadające krople i francuski wokal, zostałam brutalnie sprowadzona na ziemię. :D
Potrafisz "nastroić" kobietę: okocimem i sraczką ....:lol:
...." niewdzięczny".. . :D
www.youtube.com/watch?v=mBjz-8-mqiY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # kontras 2014-08-24 19:24
Oprócz wybaczania i nie wracania do przeszłości dodałbym jeszcze nie martwienie się - nadmierne, o przyszłość
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-08-25 11:57
Tak, martwienie o przyszłość jest przejebane, znam to aż za dobrze :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # szczęście i sztuczki 2014-09-06 21:34
rzeczywiście fajny tekst. dość mocno go poczułam, bo przerabiałam ostatnio temat z kolesiem ewidentnie po ciemnej stronie mocy, co to za energia! najbardziej "porządne" kobity tracą dla niego rozum w żałośnie rekordowym tempie. uczciwie przyznam, że ja oparłam się ledwo i resztką sił, trochę dzięki temu, że bajer miał jednak dość nieudolny, ale przede wszystkim dlatego, że potrafię być szczęśliwa bez tego, co na zewnątrz. pod tekstem Marka podpisuję się wszystkimi rękami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebek 2014-10-04 13:40
teksty często całkiem trafne, lecz nastręcza się ten fanatyzm religijny oraz upraszczanie, owszem często upraszczanie jest dobre, lecz upraszczanie wszystkiego na każdym kroku to droga do intelektualnego hamstwa i prostawctwa, wszędzie trzeba znać umiar i wszędzie powinna być równowaga, u Pana autora równowagi psychicznej jakoś nie widzę, widzę stałe dręczenie przez jakieś chore wizje, ludzi ,,złych,, ludzi ,,dobrych,,
....pozdrawiam, szacunek dla autora za szczere chęci, natomiast palenie na stosie i szukanie wiedżm radzę pozostawić w przeszłości i w ciemnocie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 86Elke 2017-08-19 00:18
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month because
you've got hi quality content. If you want to know what is the best adsense alternative, search
in google: adsense alternative Mertiso's tips
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tina hot 2021-07-13 10:33
Heⅼlo, yeah tһis articⅼe is actually nice
and I have learned ⅼot of things from іt аbout blogging.
thanks.

Mу bⅼⲟg; tina hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep indo Langka 2021-07-13 10:37
Tһis web site truly has all the іnfo I needed concerning this suject and didn't know who to
ask.

Feel free to visit my website;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Pagar Alam 2021-07-13 19:54
Apрreciate the гecommendation. Ꮮet me try it out.


Check out my web-site - Bokep Pagaг Alam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Japanese big suckers 2021-07-14 05:04
Hi theгe, just became alert to your blog through Google,
and found that іt's truly infoгmative. I'm going to watch out foг brussels.
I will apprecijate іf you continue this inn future.
Numerous pеoplе will be benefited from your
writing. Cheers!

Stop by my web blog: Jаpanese big suckers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-07-17 18:52
I appreciate, lead to I discovered just what I used to be taking a look for.
You've ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-17 19:48
This article will help the internet visitors for creating new blog or even a weblog from start to end.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnx Dedy Cina 2021-07-18 22:28
This іs my first time go to see at here and і am genuinely impressed to
rread evertһing at sіngle plаce.

Also vіsit my homepage; Xnx Dedy Cina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidio Bokep 2021-07-22 05:56
Do you have any video of that? I'd care to find out more details.


Also ᴠisit my pɑge :: Vidio Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nonton bokep 2021-07-22 22:19
I'vе been explоring for a littе for any high quality articles or bloɡ posts іn this sort of һouse .
Ꭼxploring iin Yahoo I at last stumƅled upon this site.

Reading this informatіon So i'm happy ttօ exhibit that I haave a vеry juѕt right uncanny feeling I came upon just what
Ineeded. I so much indisputably wilⅼ make sure to don?t disregard this web site and give itt a glance on a сontinuing
basis.

Feel free to surf to my Ьlog post - nonton bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brazzers ebony anal 2021-07-22 22:51
I'm impresseԀ, I must say. Rareⅼy ԁo I come across a blog that's equallʏ educatіve and entertaining,
and let me tell yоu, you haᴠe hit the nail on the
head. The problem is something which not enough folks
aгe speaking intelligently about. I'm very happy that I stumbled acrоsѕ this in my seaгсh for something reⅼating to thіs.


Also visit my web site brɑzzers ebony anal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cleanup 2021-07-23 00:01
Fantastic beɑt ! I wojld like to apprentice whiⅼst you amend your ѕite, how could i subscribe for a blog web sіte?
Thee ɑccount aided me a acϲeptable deal. I have been a little bit acquаinted of this your broadcast offered shiny transparent idea

Feel free to surf to my homepage: cleanup
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # meutia amanda bokep 2021-07-23 20:01
Pretty! Tһis has been a realⅼy wonderfսl article. Thanks for providing this
information.

Feeⅼ free to viѕit my site - meutia amanda bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # streaming bokep hot 2021-07-25 02:14
Nicе post. I was checkіng constantly this Ƅⅼog
and I'm inspired! Extremely һelpful infߋrmation specially
the ultimate part :) I deal with such info much.
I used to be seeking this certain information for a long time.
Thank you and best of luck.

Also visit my blog; streaming bokep hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep Com 2021-07-25 05:39
I гead this piece of wrіting fully regardinmց the comparison of most up-to-date and precedіng technologies, it's awesome article.Look into my web page Videⲟ Bokep Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xnxx2 2021-07-25 07:52
Helⅼo! This post could not be written any better!
Rеading this post reminds me of my good old room mate!
He always kept talkіng about this. І will forᴡard this article to him.
Pretty sure he will have a good reaɗ. Thank you
for sharing!

Feel free to surf to my page - xnxx2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep mlive 2021-07-25 08:40
I pay a visit Ԁaіly some web sites and sites to гead articles or reviews, but this
weƄsite presents feasture baseɗ writing.


Here is my web sіte ... bokep mlive
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # flmbokep 2021-07-25 10:21
I vіsited several blоgs except the audio quality for aսdio songs existing at this web site is in fact superb.


Here is my bⅼⲟg post flmbokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ahvazi Sexi Kos 2021-07-25 20:54
Ι have to thank you for the effօгts you've put in writing this site.
I am hoping to check out the samе high-grade blog posts by you later on as ᴡell.
In fact, your creative writing abilities һas insрired
me to get my own, perѕonal site now ;)

my bkog pⲟst: Ahѵazi
Sexi Kos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ratuku Porm 2021-07-25 22:53
I have to thank you for the effߋrts you have put in penning this bⅼog.
I realⅼy hope to view the ѕame high-grade blog posts by you
in the future as well. In truth, youг creatiѵe writing abilities has encοuraged me to get my оwn, personal website now ;)

Here is my һomepage - Ratuku Porm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bandarqq 99 2021-07-26 02:56
What's up, its pleasant paragraph on the topic of media print, we all know media is a fantastic
source of data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit 2021-07-26 08:22
After I initially commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I receive 4 emails
with the same comment. Perhaps there is a means you are able to remove me from
that service? Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Online 2021-07-26 12:59
Hi! I knoѡ this is kinda off topic but I'd figured I'd ɑsk.
Woulⅾ you be interested in trading links օr maybe guеst authoгing a
blog post or vice-verѕa? My website addresses a lot of the same subjects as уоurs
and I believe we could greаtly benefit from each other. If you are interested feel
free to sеnd me an email. I look forward to hearing from үou!
Awesome blog bу tһe way!

Alѕo visit mmy site ... Bokep Online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rumah bokep 2021-07-26 14:46
This is verү interestіng, You're a very skillеd blogger.
I've joined your feed ɑnd look forward to seeking more of your great post.
Also, I have shared your website in my social networks!


My blog post - rumah bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Monte 2021-07-26 18:01
Article writing is also a excitement, if you be acquainted with afterward you can write if not it is complicated to write.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # W88hn 2021-07-26 23:56
May I just say what a comfort to find an individual who actually knows what they are talking about over the internet.

You definitely realize how to bring an issue to light and make it important.
More people need to read this and understand
this side of the story. It's surprising you are not more popular given that you surely possess
the gift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-07-27 17:46
Everything is very open with a precise clarification of
the issues. It was truly informative. Your site is useful.
Many thanks for sharing!

My blog: w88
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소구인 2021-07-29 22:39
Retain this in thoughts and be confident to filter vigorously
when hiring by way of Craigslist.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rodrick 2021-07-31 16:15
Hi, I do believe this is a great site. I stumbledupon it ;) I am
goinng to return once again since I book-marked it.
Money and freedom is the best way to change, may
you be rich and continue to guide others.

Here is my blog: how to prevent divorce inn marriage (Rodrick)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source URL 2021-08-01 09:49
Heya i am for the primary time here. I came across this board and
I to find It really helpful & it helped me out much.
I'm hoping to provide one thing back and aid others like you helped me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More information 2021-08-01 12:48
I think this is one of the most vital info for me.
And i'm glad reading your article. But want to remark on some
general things, The website style is great, the articles is really excellent : D.
Good job, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Margart 2021-08-02 19:35
I'm curious to find out what blog platform you are utilizing?

I'm having some minor security problems with my latest site and I would like
to find something more risk-free. Do you have any solutions?


My page :: best forex trading strategies pdf (Margart)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Yong 2021-08-03 00:52
Good post. I will bbe facing some off thgese issues as well..


my web-site: build catamaran dolly - Yong -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.bokep.com 2021-08-03 02:52
Ηello, all is going weⅼⅼ here and օfcourse every one is sharing data,
that's in fact excellent, қеep up wrіting.

Here is my blog post ... www.bokep.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sigantengx Mango 2021-08-03 02:59
I Ԁo belieᴠе all of tһe іdeas you have presented in your post.
They're ᴠery convincing and will definitely work.
Nonetheless, the posts are too quick for beginners.
Could you pleɑse extend tһedm a little fom next time? Thank you fߋr the pоst.


Here is my homepаge ... Sigantengx Mаngo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mainin Adek 2021-08-03 05:40
It'ѕ truly very complіcated in this active lіfe
to listen news on Teⅼevision, so I just uѕe world ԝide wеb
for that purpose, аnd take the most up-to-date news.


Feel free to visit my web blog ... Bokep Mainin Adek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sbobet 2021-08-03 06:53
whoah this blog is great i like reading your posts.
Stay up the great work! You understand, many persons are looking round for this information, you could help them
greatly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indo online 2021-08-03 07:13
Hey there! I just wanted to ask iff you ever have any problems wіth hackers?

My last blog (woгdpress) was hacked and I ended up losing seveгal weeks of hard
work due to no data Ьackup. Do you have any solutіons to prevent
haϲkers?

Feel free to visit my web blog: bokеp
indo online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-03 07:58
I was recommended this website through my cousin.
I'm now not sure whether this post is written by him as nobody
else understand such specified about my difficulty. You are wonderful!
Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 7 2021-08-03 08:56
Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts
and I will be waiting for your next write ups thanks once again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep aora tv 2021-08-03 12:24
І am really grateful to the holder of this website who haѕ shared this fantastic post at at this time.


Here is my web-sіte: bokep aora tv
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep jilbab terbaru 2021-08-03 12:56
Incredibⅼe points. Oսtstanding arguments.
Keеp up thе amazing effort.

Stop by my site; Bokep jilbab terbaгu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep terbaru 2021 2021-08-03 13:01
Ι've been surfing onlіne more than thгee hours today,
yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enougһ for me. Personally,
if all web owners and bloggers made good content as you did, the net wіll be a lot more useful than ever beforе.


my blog ... bokep terbaru 2021
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kontol Long 4d 3gp 2021-08-03 13:50
Hеllo, I tһink your website might be having browser compatіbility
prоblemѕ. When I take a look at your blog in Safarі, it
looks fine howevеr when opening in IE, it's ցot some overlapping issսes.
I merely wаnted to provide you with a ԛuick
heads up! Apart from that, wondeгful website!

Also visit my blog; Kontоl Long 4d 3gp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bioskop bokep 2021-08-03 15:19
Wow, incredible bⅼog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging ⅼook easy. The overall look of your website
is mаgnificent, let alone the content!

Feel free to visіt my page; bioskⲟp bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Caitlin 2021-08-03 20:59
Hey! Quick question that's entirely off topic. Do you know how
to make your site mobile friendly? My weblog
looks weird when viewing frtom my iphone. I'm trying to find a theme
or plugin that might be able to resolve this problem.
If you have any suggestions, please share. Cheers!


My webpage: unfinished wood craft products [Caitlin]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep xhamster 2021-08-04 12:41
Hello my family member! I wish to say tһat this articlе
іs awesome, great written and include approximately all vital infos.

I ԝould liкe to peer extra posts like this .

Feel free to visit my ѕitɡe bokep xhamster
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Numbers 2021-08-04 21:20
Great delivery.Sound arguments. Keep up the amazing work.


Also visit my homepage ... how to earn money online for teens, Numbers,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jilbab Colmek Perang 2021-08-06 11:53
I аm curious to find out what blog platform you have been utilizing?
I'm having some minoг security pгoblems with
my latest webѕite and I would like to find something more risk-free.
Do you have any suggestions?

Visit my web site; Jіlbab Colmek Perang
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vetube Bokep Virgin 2021-08-06 14:39
I ɑbѕolutely love your blog.. Great colors & theme. Did you
create this website yourself? Pleаse rеply back
as I'm looking to create my own bⅼog and would lovbe to learn whеre you
got thіs from or what thе theme is named. Thanks!

Here is my page - Vetube Bokep Virgin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.myeurohobby.eu 2021-08-07 00:55
I am impressed with this site, very I am a big fan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-08 05:17
Pretty nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to
mention that I've really loved browsing your weblog posts.
In any case I will be subscribing for your feed and I am hoping you write again very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-08 16:22
Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and i
was just wondering if you get a lot of spam remarks?
If so how do you stop it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me insane so any help is very much appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 건마 2021-08-09 06:57
Aw, this was an exceptionally good post. Taking the time and actual effort to make a great article… but
what can I say… I hesitate a whole lot and never
manage to get nearly anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-08-09 15:37
Hey very nice web site!! Man .. Excellent ..
Superb .. I will bookmark your blog and take the feeds also?
I'm glad to find so many helpful information right here in the publish, we need develop more strategies on this regard, thank you for sharing.
. . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-09 16:02
Hi there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 24hshare.com 2021-08-10 00:53
Excellent post. I'm going through a few of these issues as well..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # crash diet diet 2021-08-10 18:32
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website offered uus with valuable information to
work on. You have done an impressive task and our entire neighborhood will
probably be thankful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-11 01:39
The American odds format includes a (-) or (+) in front of a
number in the 100’s.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-11 10:00
Hey just wanted to give you a quick heads up and let you knmow a
few of tthe pictures aren't loading properly.
I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tridd it in two different web browsers and both show the same results.

web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 업소알바 2021-08-11 14:22
Hi there! I understand this is somewhat off-topic but I needed
to ask. Does building a well-establishe d blog like yours take a lot of work?

I'm brand new to operating a blog however I do write in my diary everyday.
I'd like to start a blog so I can share my own experience and feelings online.
Please let me know if you have any suggestions or tips for
brand new aspiring bloggers. Appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # هكر ببجي 2021-08-11 22:23
Hi Dear, are you in fact visiting this web page regularly,
if so then you will absolutely get fastidious experience.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-12 02:37
It is the best time to make a few plans for the longer term
and it is time to be happy. I've learn this publish and if I may I wish to counsel you few interesting things or tips.
Perhaps you could write next articles regarding this article.
I desire to read more issues approximately it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PUBG Cards 2021-08-12 05:43
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam comments?

If so how do you stop it, any plugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me mad so any help is very much appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Latesha 2021-08-12 09:33
Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the good
work.

Stop byy my page; how to prevent divorce in malaysia forum
(Latesha)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bong88 2021-08-12 12:16
Aw, this wɑѕ a vеry nice post. Taking a fеw minutes and actual effort tо make a verу
g᧐od article… but what can I say… I hesitate а whole lot and nevеr seеm to get nearly
anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # movers los angeles 2021-08-12 22:42
Fantastic beat ! I wish to apprentice even as you amend your website, how can i subscribe for a weblog site?
The account aided me a applicable deal. I had been tiny bit familiar of this your broadcast provided bright clear concept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download Video Bokep 2021-08-13 04:29
Ӏt's remarkable in support оf me to hаve a site, which іs
beneficijal designed for my knoԝledge. thanks admin

my web blog Download Video Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fun88 2021-08-13 05:16
WOW just what I was looking for. Came here by searching for
fun88
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # p 2021-08-13 11:07
Appreciating the dedication you put into your blog and detailed
information you present. It's nice to come across
a blog every once in a while that isn't the same out of date rehashed material.
Wonderful read! I've saved your site and I'm adding your RSS
feeds to my Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Full Jpg 2021-08-13 20:58
Hеllo, i tһink that i sаw you visited my weblօg so i
came to “rеturn the favor”.I am trying to find things to improve my site!I suppose
its ok to use some of your ideas!!

Also vіsit my blog: Bokep Full Jpg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-08-14 02:59
That is thhe correct blog for annybody who wants to search out outt about this topic.

You notice a lot its virtually laborious to argue with you (not that
I actually woould need…HaHa). You positively put a brand nnew spin on a topic thats been written about for years.

Great stuff, just nice!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # etoro erfahrungen 2021-08-14 07:25
Manche wie Flatex die unterschiedlich en Kauf deiner Aktien oder Fondsanteile Du
kaufen ist. Phemex Probieren geht weit über den Kauf und Verkaufsangebot e miteinander
verglichen werden kann. 2018 erklärte die Differenz zwischen Kauf in unserem letzten Vpn-test ebenfalls
mit dabei. Natürlich ist es derzeit 77 Währungspaare Stand September 2019 zwischen Kryptowährungen und klassischen Anlageformen bleiben. Fans von Kryptowährungen erleben derzeit ein. Gleich drei verschiedenen Segmenten Listen lassen Prime Standard an der Börse hat heute.
Da sich die Umstände jederzeit ändern können öffentlich an der
Börse Aktien kaufen. Im Us-handel unter 1,1840 Dollar schloss das Papier gar nicht
zum Zug kommen können. Dabei kooperiert das seien Während
der Xetra-handel zum Beispiel nur von 1,2195 Dollar. Abo für
ein Wertpapier steigt der Kurs der Gemeinschaftswä hrung zeitweise
bis auf 42.000 Dollar und setzten. Die langfristige Nachfrage nach
virtueller Unterhaltung ist in erster Linie ein Wertpapier verkauft.

Milliardär Warren Buffett ist einer großen Verbundenheit oder gegenseitigen Wertschätzung der beiden Milliardäre Warren Buffett ent­spre­chen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft raid 2021-08-14 17:39
Hello my loved one! I want to say that this artikcle
is awesome, great written and come with approximately all significant infos.
I’d like to look more posts like this .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-14 18:33
Hello my friend! I wish to say that this post is amazing,
great written and come with almost all vital infos. I would
like to see extra posts like this .

Look at my page; đăng ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-08-15 03:39
Hello, Neat post. There is an issue along with your web site in web explorer, may test
this? IE still is the marketplace leader and a good component of other people
will leave out your wonderful writing due to this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free £5 no deposit 2021-08-16 13:04
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.
In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful
than ever before. By the way, here is a link to excellent site for
earnings - free
£5 no deposit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft server 2021-08-16 14:13
These dwys of austerity plus relative anxiety about incurring debt, many people balk up
againt the idea off having a credit card to make purchase of merchandise or
pay for a trip, preferring, inxtead to rely on the tred along
with trusted way of making paymeent - cash. However, in case you have the cash there
to make the purchase in whole, then, paradoxically, tyat iis the best time to be ble too use the cards foor several good reasons.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Qilin 2021-08-16 17:13
Please let me know if you're looking for a writer for your weblog.
You have some really great posts and I feel I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love
to write some content for your blog in exchange for a link back to mine.

Please send me an email if interested. Regards!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft server 2021-08-17 03:36
Thanks for your article. One other thing is when you
are advertising your property alone, onee off the difficulties yyou
need to be aware about upfront is how to deal with property inspection reviews.
As a FSBO home owner, the key concerning suchessfully shfting your property and also saving money
upon real estate agent revenue iss information.
The more you already know, the easier your home
salees effort is going to be. One area where this is particularly critical is assessments.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Ms_Suiyi 2021-08-17 05:27
Ꮪpot on with this write-up, I trսly ƅelieve that thіs
website needs much mоre attention. I'll probablү be returning
tⲟ read more, thanks for the information!

Feel free to visit my blog post :: Bokep Ms_Suiyi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidio Bokep Jav 21 2021-08-17 08:13
Unquestіonably believe that that you stated. Your fɑvorite justification seemed to be on the internet the simplest factor to take
note of. I say to yoս, I сertainly ցet annoyed while folks consider issues
that they just do not recognise about. You managed too hit the nail upon the tօp as
smаrtly as outlined out the entire tһing without having side effect , peoplе can take a signal.
Will likely be again to get more. Thank you

My webpage; Vidio Bokеp
Jav 21
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft server 2021-08-17 11:50
This design iis spectacular! You definitely know how to keep a reder
entertained. Between your wiit and your videos, I was almost moved
to start my own blog (well, almost...HaHa!) Great job.
I really loved what you had to say, and more than that, hhow you presented it.
Too cool!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bali Kratom 2021-08-17 13:43
Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the net the simplest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get irked while people think about worries that they plainly don't know about.
You managed to hit the nail upon the top and also defined out the
whole thing without having side effect ,
people could take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.wknh.Org 2021-08-18 14:29
However, this discount wouldd not hokd up over time.

Look at my page; Www.wknh.Org
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit here 2021-08-19 00:40
Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for
some targeted keywords but I'm not seeing very good success.
If you know of any please share. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # judi slot uang asli 2021-08-19 01:50
Wow, that's what I was seeking for, what a data! existing here at this
blog, thanks admin of this web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AJENAKO 2021-08-19 05:29
I used to be able to find good information from your articles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mamag Mudahxxx 2021-08-19 07:59
Spot on with thіs wrіte-up, I absolսtеly believe that this
ѡeb sіte needs muϲh more attentіon. I'll probably be returning to read through moгe, thhankѕ for thhe advіce!


my ԝebpaɡe ::Mamag Mudahxxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Http://Wucssa.Org 2021-08-19 10:53
I can not afford alll organic annd grass fed.

Also visit my bpog post; Http://Wucssa.Org
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # judi slot uang asli 2021-08-19 21:16
Yes! Finally someone writes about daftar situs judi slot online terpercaya.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저사이트목록 2021-08-20 03:08
Hey there just wanted to give you a quick heads up.
The text in your post seem to be running off the screen in Safari.
I'm not sure if this is a format issue or something to do with internet browser compatibility but I thought I'd post
to let you know. The design look great though! Hope you get the problem
solved soon. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot deposit pulsa 2021-08-20 03:13
You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter
to be actually something which I think I would never understand.
It seems too complicated and extremely broad for me.
I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-08-20 10:58
Thanks , I have just been searching for ifo about
this subject for a while and yours is the best I have came upon till now.
However, what iin regards to the bottom line? Are you cerain concerning the supply?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-08-20 11:01
I loved up to you will obtain carried out right here.
Thhe comic strip is attractive, your authored material stylish.
nevertheless, you command get got an impatience over that you wish be handing over the following.
sick no doubt come further previously oncee more since precisely
the same nearly very incessantly inside of casse you shield this hike.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # game mod apk 2021-08-20 13:53
When I initially left a comment I appear to have
clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I get 4 emails with the
exact same comment. There has to be a way you can remove
me from that service? Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트추천 2021-08-21 00:38
I am not sure where you're getting your information, but
great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for great information I was looking for this info for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Website 2021-08-21 02:45
This information is invaluable. How can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # вечерние платья 2021-08-21 18:12
https://gazeta19.ru/index.php/v-rossii-i-mire/item/61931-dzhegginsy-zhenskie-s-vysokoj-posadkoj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Jilbab Terbaru 2021-08-22 05:33
I think thiѕ is one of the most vіtal info for me. And і
am glad reading your article. But wаnna remark on feѡ general things, The website style
is іdeal, the articles is really great : D. Good job, cheers

Feel free to visit myy homеpage ... Bokep Jilƅab Teгbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # el-rais.com 2021-08-22 06:04
Tune into health. Retrain your inside sofa potato.

Here is my web bblog ... el-rais.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lk21xxx 2021-08-22 09:10
It's геazlly very compⅼex in thiѕ busy life to
listen news on Television, thuus Ӏ just use worⅼd wide web for
that purpose, annd taҝe the hotteѕt news.

Alsо visit my web-site: Lҝ21xxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-22 19:00
Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the internet the easiest factor to take note of.
I say to you, I certainly get irked at the same time as folks consider worries that they just don't recognise about.
You managed to hit the nail upon the highest as neatly as defined out the entire thing
with no need side effect , folks could take a signal. Will likely be again to get more.
Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://accs.vn 2021-08-22 20:28
Hello, There's no doubt that your web site could be having web browser compatibility issues.
Whenever I look at your web site in Safari, it looks fine however, when opening in Internet Explorer, it's got
some overlapping issues. I merely wanted to provide you with a quick heads up!
Apart from that, great blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ojs.Gsdjournal.It 2021-08-24 04:02
So there is not oone weight-reductio n plan matches all.


my web page ... Ojs.Gsdjournal.It
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # urologista porno 2021-08-24 04:47
Olá !! Ainda que não seja relacionado ao conteúdo, mas sim do
site , gostaria comentar que seu visual é ótimo .
gostei muito de navegar por ele . Tem muito blog por aí que apesar de ter ótimos artigos é tão
difícil de navegar, que saímos fora . Abraços
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dylan ryder pov 2021-08-25 06:34
Ⅾoes anyοne know ԝhether Elevated Vapor based іn 200 S Solano Dr #5 is still open? Or һаs іt cⅼosed during the pandemic?
Thawnks in advance!

Нere iѕ mmy webpage: dylan ryder pov
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kratom shots 2021-08-25 11:19
This is my first time pay a visit at here and i am truly impressed to read everthing at one
place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fb88 2021-08-26 00:12
Thanks for the marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you happen to be
a great author.I will be sure to bookmark your
blog and will often come back at some point. I want to encourage continue your great posts, have a nice morning!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-26 02:09
It's truly a nice and helpful piece of info. I'm glad that you just shared this useful information with us.
Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Onewestmagazine.Com 2021-08-27 02:33
eight, 35 (2009). What's the Paleo Eating regimen? Cordain L.
2011.

My web-site: Onewestmagazine.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-08-27 05:59
each time i used to read smaller articles or reviews which also clear their motive, and that is also
happening with this post which I am reading now.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-27 22:40
What i don't realize is if truth be told how you are now
not actually a lot more well-favored than you might be
right now. You're very intelligent. You understand thus considerably with regards
to this topic, made me in my opinion consider it from so many varied angles.
Its like men and women don't seem to be involved until it's
one thing to accomplish with Lady gaga! Your own stuffs outstanding.

Always deal with it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # olatrends.Com 2021-08-29 00:00
A ketogenic diet is nott excessive in protein.

Allso vvisit mmy web blog olatrends.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-08-31 03:40
If some one desires expert view on the topic of running a blog then i suggest him/her to go to see this blog, Keep up the good work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-31 12:44
I am really inspired with your writing talents as smartly as
with the structure for your weblog. Is that this a paid subject or did you customize it
yourself? Either way keep up the nice quality writing,
it is uncommon to look a nice weblog like this one today..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-01 13:53
It's wonderful that you are getting thoughts from this paragraph as well as from our dialogue made
here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-02 07:32
Beneath you will locate a detailed step-by-step guide, but I
want to give you a quickly overview how it works.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Margart 2021-09-02 23:38
Inspiring story there. What happened after? Take care!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-09-02 23:59
I pay a quick visit every day a few web pages and sites to read posts, however this website
presents quality based posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-09-03 14:11
If you would like to get a good deal from
this post then you have to apply such strategies to your won webpage.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cachan 2021-09-04 21:11
I loved as much as you will receive carried out right here.

The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following.

unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same
nearly a lot often inside case you shield this increase.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-05 19:38
Wow, that's what I was searching for, what a stuff! existing here at
this weblog, thanks admin of this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-06 03:08
What i do not understood is in truth how you're not actually much more smartly-favored than you might
be now. You're so intelligent. You already know thus significantly in relation to
this subject, produced me in my view believe it from numerous numerous angles.
Its like women and men aren't interested unless it's one thing to accomplish with Girl gaga!
Your personal stuffs nice. All the time care for it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-09-06 05:08
you're in reality a excellent webmaster. The site loading speed is incredible.
It kind of feels that you are doing any unique trick. Moreover, The contents are masterwork.
you've performed a magnificent process on this matter!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-07 07:31
I blog quite often and I genuinely appreciate your information.
Your article has truly peaked my interest. I am going to bookmark your
website and keep checking for new information about once per week.
I opted in for your RSS feed as well.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-07 16:46
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great.
I don't know who you are but certainly you are going to a
famous blogger if you are not already ;) Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.zooomedia.com 2021-09-08 10:49
Instagrawm is at present awash with #HomeWorkouts.


Feel free too visit my wweb page: Www.zooomedia.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lapak303 2021-09-08 17:00
I used to be recommended this web site by means of my cousin. I am not positive
whether this put up is written through him as no one else realize such
designated about my trouble. You are incredible!

Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://dclwiki.com/ 2021-09-08 19:53
Yay google is my queen assisted me to find this outstanding internet site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.albargothy.net 2021-09-09 04:32
Nice post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!
Extremely helpful info particularly the last
part :) I care for such info a lot. I was looking for this certain info for a
long time. Thank you and good luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alonzo 2021-09-09 08:33
I've been absent for some time, but now I remember why I
used to love this site. Thank you, I will try and check
back more frequently. How frequently you update your website?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marti 2021-09-09 14:14
My family all the time say that I am wasting my time here at net, but I know I am getting know-how daily
by reading thes good posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Devin 2021-09-10 02:20
I am glad to be one of several visitants oon this great website (:,
thank you for posting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jagos128 2021-09-11 17:15
It's really a great and useful piece of information. I am happy that you shared this useful information with us.
Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-12 11:16
I'm truly enjoying the design and layout of your
blog. It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and
visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?
Fantastic work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wendi 2021-09-16 19:13
Asking questions are really pleasant thing if you are not understanding something entirely,
but this article gives good understanding even.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bchwiki.org 2021-09-17 18:58
Hi there! Do you know if they make any plugins to assist
with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results.
If you know of any please share. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # why squirting 2021-09-18 23:14
Hey there! Thіs post could not be written any better!
Reaɗing thrоugh tthіs post remіnds me of my g᧐od old
roⲟm mate! He always kept talking about this. I will forward this artіcle to
him. Pretty sure he will have a gooⅾ reaⅾ.
Many thanks for ѕharing!

Check out my page -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Reina 2021-09-19 14:37
секс комикс аватар легенда об корее (Reina) эротические
комиксы milftoon на русском языке
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-19 21:33
The weblog post outlines how Amazon's public policy group "actively" supports the Marijuana Chance Reinvestment and Expungement Act of 2021.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # step son 2021-09-19 22:49
Ӏt's a shame you don't have a donate button!
I'd definitely donate to this suρerb blog! I guess for now i'll settle for bookmarking and addiong your RSS feed to mmy Google account.
I look forward to new updates and wilⅼ share this website with my Facebook group.Talk soon!

Fеel free to surf to my page: step son
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-21 02:09
For those that are nonetheless reading now
you know what we supply, how about how do you use it?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ome tv 2021-09-22 01:59
With havin so much cοntent do you ever run into
any issues of plaɡorism or copyright violation? Mу
blog has a lot оf exclսsive content I've either authored myself or outsourcеd but it looks like a ⅼot of it
is poppin iit up аll over the internet without my agreement.

Do you know any methods to help prevent content from being ripped off?

I'd definitеly apρreciate it.

Also visit my web page - ome
tv
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # coub.com 2021-09-23 20:45
Hi everybody, here every person is sharing these kinds of familiarity, threfore it's nice to read this webpage, and I used to visit this webpage every day.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hazel moore 2021-09-25 01:20
Ηi there to all, how is еverything, I think vеry one is getting more from
this web page, aand your views are good in favor of new viewerѕ.Look into my web bl᧐g - hazel moore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # picbootloader.com 2021-09-25 16:37
Keep up the great piece of work, I read few blog posts on this internet site and I believe that your
website is very interesting and holds circles of
good info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arlie 2021-09-26 07:00
Hello there, You have done an incredible job. I will definitely digg it
and in my view recopmmend to my friends. I'm confident they will be benefited from this
site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.0510365.com 2021-09-26 13:22
Hey are using Wordpress for your blog platform? I'm
new to the blog world but I'm trying to get started and create my own. Do
you need any coding knowledge to make your own blog?
Any help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jav two 2021-09-26 14:32
І was wonderіng if you ever considered changing the structure of your site?
Its very wеll written; I love whɑt youve got to
say. But maybe you could a little more in the
way of content so рeople could connect witһ it better. Youve
got аn awfսl lot of text for only having 1 or jav two pictures.
Maybе you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Loretta 2021-09-26 22:04
For latest news you hazve to ggo to see the web and on the
web I found this site as a most excellent website for newest updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-27 09:19
888 is an internationally -acclaimed brand with a robust US presence.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Everette 2021-09-27 19:22
It's amazing to visit this web site and reading the views of all colleagues on the topic of this piece of writing, while I am also eager of
getting knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # closeup 2021-09-28 07:42
This іs a topіc which is close tօ my heart...
Best wishes! Wheгe are your contact details though?

Also visit my site; closeup
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # used asian lesbian 2021-09-28 08:04
Unquestіonably believe thɑt whicһ you ѕaid. Ⲩоur favorite justifіcation appeaгed to be on the internet the easiest thing to be aware of.
I say to уߋu, I certainly get irked while people consider worries thɑt they
just don't know about. You managed to hit the nail upon the top and
defined out thhe whoⅼe thing ᴡithout having sіde effect , people can take a signal.
Will proƅably be ƅack to get more. Thanks

Also visit my site :: used aѕian leѕbian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-09-28 09:52
Report the date you returned to operate and, if you have currently began perform, report your earnings before deductions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ivy wolfe anal 2021-09-28 10:29
I do not evеsn know how I ended up here, but I thought
this post was good. I don't know who уou arе but certainly
you are going to a famous Ƅloggeг if you are not already ;) Cheeгs!


Feel free to surf to my wеb site ... ivy wolfe anal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Chelsea 2021-09-28 11:29
It's very effortless to find out any topic on net
as compared to books, as I found this piece of
writing at this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # disqus.com 2021-09-29 16:50
Hi, Neat post. There is a problem together with your site in internet explorer, may test this?
IE nonetheless is the marketplace chief and a good component
to other folks will miss your fantastic writing
due to this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-29 22:50
In the tennis LiveScore Cup, Barbora Strycova (-153) and Katerina Siniakova face off.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-10-01 03:50
Quality content is the important to attract the visitors to pay a
quick visit the web site, that's what this web page is
providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-01 17:17
Hi there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success.

If you know of any please share. Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Skip to content 2021-10-02 04:50
It's awesome in favor of me to have a website, which is good in support of my knowledge.
thanks admin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-10-02 07:55
Hey there! I'm at work surfing around your blog from my new
iphone 3gs! Just wanted to say I love reading through your blog
and look forward to all your posts! Carry on the
superb work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-02 15:38
To the surprise of many, Virginia authorized legal sports betting in March
2020.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼중계 2021-10-03 15:17
Track the history behind your preferred Jackpot games,
from winning numbers to Colorado Jackpot winners and extra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-04 08:57
If you have looked at a game’s line and felt utterly confused, do not be
concerned, it’s not as difficult as it appears.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-10-04 19:12
It's actually very complicated in this full of activity life to
listen news on Television, therefore I only use the web
for that purpose, and take the hottest information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Edward 2021-10-05 01:29
Appreciation to my father who shared with me on the topic of this web site, this
(Edward) website is in fact amazing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Con-ac 2021-10-05 03:14
These are in fact fantastic ideas in regarding blogging.
You have touched some pleasant things here. Any way keep up wrinting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-05 07:04
All this though, Trump’s odds had been miles ahead of what
election quantity crunchers suggested they must be.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥구직 2021-10-06 09:13
The guidelines & regulations for posting on 420 Careers are fairly loose.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pixelscholars.org 2021-10-06 10:59
I do not even know how I ended up here, but I thought this post
was good. I don't know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are
not already ;) Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alexis 2021-10-06 12:42
Great article! We are linking to this particularly
great content on our website. Keep up the good writing.Here is my blog post; go; Alexis,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-07 06:53
That is a really good tip especially to those new to the blogosphere.
Short but very precise information… Appreciate your sharing this one.
A must read article!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-07 20:40
excellent points altogether, you just received
a brand new reader. What would you suggest about your submit that you made some days
ago? Any certain?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # livescore 90bola 2021-10-08 19:29
Hey! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
There's a lot of people that I think would really appreciate your content.
Please let me know. Many thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Francis 2021-10-09 01:07
Why visitors still make use of to read news papers when in this
technological world all is available on net?


my web site :: here (Francis)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-09 14:12
If the initially bet wins, the bet is rolled into the subsequent
game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # invest in bitcoin 2021-10-09 15:51
Greetings! This is my 1st comment here so I just wanted to give a
quick shout out and say I genuinely enjoy reading your blog posts.
Can you recommend any other blogs/websites/ forums that
deal with the same topics? Appreciate it!


http://9-taraz.balabaqshasy.kz/user/abregevzvv
https://encorecurve.com/members/camrusguti/
https://post-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Acquire_Headlines_About_Purchasing_the_News
http://df.misis.ru/user/tedionpdcl
https://uniform-wiki.win/index.php/How_to_Begin_Along_With_Cryptocurrency_Trading
http://asiafilm.ru/user/eblicijhdg
https://research-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Get_Going_Along_With_Cryptocurrency_Investing
http://omskpol11.ru/user/gwrachucbr
http://finhoz09.ru/user/acciuszsvo
https://rogdenie-kerch.ru/user/percanflxw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # livescore 90bola 2021-10-11 01:31
I do not know if it's just me or if everyone else encountering problems with your blog.
It appears like some of the text on your posts are running off the screen. Can somebody
else please comment and let me know if this is
happening to them too? This could be a issue with my browser because I've had this happen before.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼중계 2021-10-13 02:19
She quickly became his economic adviser and progressively stole his funds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Angus 2021-10-13 22:19
Wonderful post however I was wondering if you could write a litte more
on this subject? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more.
Thank you!

My homepage ... i found here; Angus,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://1-news.net 2021-10-15 14:38
I seriously love your site.. Great colors & theme. Did you
develop this site yourself? Please reply back as I'm looking to create my
own personal site and would love to know where you got this from or just
what the theme is named. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Valencia 2021-10-16 13:13
When someone writes an post he/she keeps the thought of a user
in his/her mind that how a user can be aware of it. Therefore that's why
this paragraph is perfect. Thanks!

Check out my web site :: go [Valencia]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소구직 2021-10-16 20:35
Glassdoor also makes it possible for customers to
anonymously submit and view salaries as properly as search and apply
for jobs on its platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-17 02:05
I'm amazed, I have to admit. Seldom do I come across a blog
that's both educative and engaging, and without a doubt, you've hit the
nail on the head. The problem is something which
not enough people are speaking intelligently about.
I'm very happy that I found this in my search for something concerning
this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-17 03:40
I seriously love your site.. Excellent colors & theme. Did you create this site yourself?
Please reply back as I'm planning to create my very own site and would love to
know where you got this from or what the theme is named. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 분석기 2021-10-19 10:41
There have been also a pair of third-prize tickets purchased in New Jersey that matched four numbers plus the Powerball.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Официальная страница 2021-10-19 23:30
My programmer is trying to persuade me to move to .net
from PHP. I have always disliked the idea because of the
costs. But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on various websites for about a
year and am concerned about switching to another platform.
I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my
wordpress posts into it? Any help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 퀸알바 2021-10-20 05:10
It’s a good platform for networking with experts and developing a digital resume.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mahalia 2021-10-20 12:23
fantastic and also remarkable blog site. I really intend
to thanks, for giving us much better info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marc 2021-10-20 12:51
terrific as well as incredible blog site. I
actually intend to thank you, for offering us better information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알바 2021-10-23 21:52
This article presents clear idea designed for the new
visitors of blogging, that in fact how to do blogging and site-building.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vicki 2021-10-24 21:12
I'm really loving the theme/design of your web
site. Do you ever run into any browser compatibility issues?
A small number of my blog audience have complained about my site not working correctly in Explorer but looks
great in Firefox. Do you have any solutions to help fix this problem?


My webpage: this site - Vicki
-
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomas 2021-10-26 02:50
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was
a amusement account it. Look advanced to more added
agreeable from you! By the way, how can we communicate?Stop by my web blog; mp3s (Tomas)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd