Najnowsze felietony

poniedziałek, 28 lipiec 2014 20:47

Dlaczego Panie nienawidzą męskich pasji?

Napisał 

Panie zgodnym chórem twierdzą, że mężczyzna z pasją jest atrakcyjny. To dobra wiadomość. Oczywista oczywistość, jest i zła; Panie mówiąc słowo "pasja", mają na myśli wszystko to, co przynosi dochód. Inne fascynacje nie są pasjami, a gówniarstwem niedojrzałego emocjonalnie dziecka, które nie dojrzało do bycia mężem i ojcem.

Pasja upiększa życie

Panie dzielnie walczą z pasjami męża, jako powód podając to, że mężczyzna zamiast siedzieć z rodziną w domu, marnuje bezproduktywnie swój czas na głupoty. Jednak przyczyna jest zupełnie inna, jak zwykle to bywa z tym, co Panie mówią.
Pasja dla mężczyzny jest źródłem przyjemności, odstresowaniem od pracy i często wykańczającej nerwowo rodziny. Sklejanie modeli samolotów, tworzenie małych budowli z zapałek, zabawa radiami czy żołnierzykami daje ulgę, możliwość pobycia sam na sam ze sobą i zabawy.

To taka męska medytacja, czasami z synem. Dorastające dzieci bawiąc się z ojcem jego pasjami, rozwijają wyobraźnię - która w życiu znaczy znacznie więcej niż wiedza. Tej przyjemności faceta Panie podświadomie się boją, ale często ten lęk zupełnie inaczej nazywają, nie chcąc przyznać się przed sobą samą, że czują coś tak podłego i egoistycznego. Panie lubią myśleć o sobie, jako o istotach nieskalanych egoizmem i prywatą; niestety, człowiek z natury jest egoistyczny, a wszystko co robi ma na celu swój, różnie zdefiniowany interes. W każdym, pozornie najheroiczniejszym czynie człowieka, kryje się egoizm. Tak jest zbudowane ludzkie ego, ludzki umysł. Kto twierdzi inaczej, zaklina rzeczywistość i najprawdopodobniej po to gardłuje o braku egoizmu w sobie, by kogoś w jakiś sposób wykorzystać. W życiu moim i mych znajomych, oszukiwali i okradali nas nie kryminaliści, a ludzie zapewniający o swej bezinteresowności; do czasu. Egoizm to pragnienie czegoś dla siebie - pieniędzy, poczucie ważności, bycia kimś lepszym, co często splata się z męczeństwem czy poświęceniem dla jakiejś idei, organizacji, która daje nam złudne poczucie bycia elitą czy wybrańcami. Ludzie się umartwiają po to, bo czują się dzięki temu lepsi od innych, mogą nimi gardzić i nazwać ich głupcami bądź grzesznikami - i tacy właśnie hipokryci, są nam często stawiani za wzór. Tragedia w tym, że chcemy być jak ich nachalnie promowany wizerunek, co jest niemożliwe.

Pragnienie władzy

Dlaczego Panie nienawidzą męskich pasji? Po pierwsze przez zazdrość, że coś oprócz kobiety może dawać mężczyźnie przyjemność. Częste sa przypadki, kiedy matka nienawidzi córki tylko za to, że tatuś się nią zachwyca i poświęca jej więcej czasu. To prymitywna, wypełzająca z mroków naszej zwierzęcej natury chciwość - przyjemność ma dawać tylko kobieta, która ma być jedynym narkotykiem i celem życia mężczyzny. Czuć w tym pragnienie władzy, pragnienie by zasoby mężczyzny były całkowicie w jej władaniu, dla niej i dla jej rodziny, czyli najczęściej (nie zawsze) dzieci. Pragnienie władzy, to często głęboki strach przed biedą.

Religie, rządy, korporacje i małżonkowie, uwielbiają trzymać ludzi w poczuciu winy i nieprzyjemności. Ktoś kto cierpi, czuje się winny, jest łatwy do kontrolowania i manipulowania; uczęszcza do kościoła by zmazać wmówione mu w dzieciństwie grzechy, kupuje chłam elektroniczny by nie być "zacofanym", pije alkohol by pośpiewać i potańczyć, czego nie umie zrobić na trzeźwo bo boi i wstydzi się reakcji bliżnich, pali dla odstresowania nerwów, zajada się słodkim, by poczuć się chociaż przez chwilę lepiej (skok energii wywołany cukrem). I im więcej tak robi, tym bardziej się od tego uzależnia, co sprawia że jeszcze mocniej cierpi, czuje się nieprzyjemnie. Gdy cierpisz, rodzina staje się ostoją, punktem orientacyjnym na mapie bólu. Wojskowi na froncie tęsknią za rodziną, widzą w niej raj na ziemi, tęsknią i płaczą wąchając zdjęcie małżonki; gdy w niej są, często uciekają od wrzasków i kobiecego płaczu. I tak źle, i tak niedobrze. Cierpienie zbliża rodzinę, ale jednocześnie ją niszczy, deprawuje i hańbi, bo to czym emanuje rodzinny dom, dzieci biorą w całości do siebie. Jeśli rodzice cierpią, dzieci także cierpią, a później swoje cierpienie niosą innym ludziom. W ten sposób życie wielu ludzi, niepotrzebnie skąpane jest w gównie. Modelarstwo nie uzależnia, nie w taki sposób jak "światowe uciechy". Jest sposobem na polepszenie nastroju, nie dając negatywnych następstw, oraz nie kosztując zbyt wiele (chyba że to Twój sens życia i nie masz innych wydatków). Po 10 latach sklejania samolotów, jesteś zdrowy i normalny, po 10 latach używek, jesteś wrakiem. Widać różnicę?

Z bólem w sobie, nie znajdziesz nic poza ból

Ktoś kto jest radosny, kto umie sam z siebie wyzwolić radość, urywa się ze smyczy tych, którzy na nim pasożytują, dają mu chwilowe przyjemności, za które trzeba ciężko płacić. Żona nie lubi gdy mąż jest szczęśliwy i radosny. Ona nie jest szczęśliwa po ślubie (jak jej wszyscy w dzieciństwie obiecywali) więc mąż ma być? Kobieta czuje się wtedy zagrożona, niemal zaszczuta. Płacze i krzyczy że mąż zniszczył jej życie, że uczynił ją nieszczęśliwą, że mogła poznać kogoś lepszego - ale jeśli ma w sobie ból, każdy inny człowiek ten ból wyzwoli, bez pracy nad sobą żadna rzecz "zewnętrzna" (czyli małżonkowie i przedmioty oraz używki), nie da nam całkowitego spełnienia. Niektóre Panie, co dość dobrze znam, radość męża z hobby traktują jak zdradę - i idą do łóżka z innym facetem, by się rytualnie na nim zemścić. Jest w tym wiele nienawiści i złości, pragnienia by poczuć się atrakcyjną, strachu że mąż kocha coś mocniej, niż jej neurotyczną, lękową, wrzaskliwą osobowość.

Pasja to coś, co daje Ci zawsze radość. Kobieta to ktoś, kto daje rozkosz na początku i nadzieję na nią przez całe życie, a później bywa bardzo różnie.

Zapraszam na nowe, profesjonalne forum gdzie wszyscy sobie możemy na luzie popisać: KLIK

------------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIKZachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 25350 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Darek 2014-07-28 21:08
Marku to w jaki sposob znalesc swoja pasje.Czy moje marzenie moze sie siscic ; Marzen o zarabianiu na czyms co kocham robic,problem w tym ze nie wiem co to moze byc...Probowale m juz wielu rzeczy; Monter okien,barman,ke lner,fotografia ale nic nie przynosilo mi powera.Dlaczego inni znajduja pasje i zarabiaja na niej a taki ktos jak ja nie umie...Jak dojsc i wygrzebac z siebie swoja prawdziwe powolanie razem z talentami do tego...?? Czy znasz jakies metody prosilbym o jaies wskazowki,reszt e musze zrobic sam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-01 13:30
Cytuję Darek:
Marku to w jaki sposob znalesc swoja pasje.Czy moje marzenie moze sie siscic ; Marzen o zarabianiu na czyms co kocham robic,problem w tym ze nie wiem co to moze byc...Probowalem juz wielu rzeczy; Monter okien,barman,kelner,fotografia ale nic nie przynosilo mi powera.Dlaczego inni znajduja pasje i zarabiaja na niej a taki ktos jak ja nie umie...Jak dojsc i wygrzebac z siebie swoja prawdziwe powolanie razem z talentami do tego...?? Czy znasz jakies metody prosilbym o jaies wskazowki,reszte musze zrobic sam.


Podbijaj samoocenę - nawyk niechęci do siebie, może blokować tę pasję w piwnicy podświadomości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fafkulec 2014-07-28 22:04
Tym razem newsletter doszedł. Dzięki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Koniobijca 2014-07-28 23:11
A zauważyliście, że większość Pań bez jakiejkolwiek pasji, na pytanie o nią, odpowiada, że ich pasją są podróże.No ale nie mogą sobie pozwolić na takowe bo mają faceta nieudacznika... To daje do myślenia i potwierdza to co pisze Marek...

A jeżeli zaproponujesz im Karpacz, Bieszczady - coś co jest piękne i nasze to prawie wymiotują na Ciebie...


No przecież wszyscy jeżdżą na Bali, Srali i inne sexturystyki... Taki w sumie temat na czasie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Maxi 2014-07-28 23:28
Cytuję Koniobijca:
A zauważyliście, że większość Pań bez jakiejkolwiek pasji, na pytanie o nią, odpowiada, że ich pasją są podróże.No ale nie mogą sobie pozwolić na takowe bo mają faceta nieudacznika...To daje do myślenia i potwierdza to co pisze Marek...

A jeżeli zaproponujesz im Karpacz, Bieszczady - coś co jest piękne i nasze to prawie wymiotują na Ciebie...


No przecież wszyscy jeżdżą na Bali, Srali i inne sexturystyki... Taki w sumie temat na czasie...


Podroze ? hahahaha czyli lezenie plackiem i nic nie robienie :) Ja zawsze sam jezdze nie biore zadnej niewiasty bo wiem ze beda klopoty...Podro z na weekend a pani targa 2 walizki...Co do Egiptu ,Tunezji to jezdza tam zeby popatrzyc sie na arabow dla ktorych liczy sie to aby wagina byla.Podobno jak jade do Wloch to specjalnie farbuja sie na blond..Z calego asortymentu kobiet znam tylko jedna ktora ma jakas pasje i z ktora mozna fajnie pogadac ,reszta to rynsztok,bez ambicji tylko marzeniem usidlenia frajera ,najlepiej lekko upasionego w BMW 3 z 98 roku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-07-29 16:19
Jako że Marek poruszył niezwykle ciekawy i ważny temat, po części dotykający problematyki absolutnego braku ciekawości czegokolwiek u Pań (zjawisko bardzo powszechne wśród damskich szeregów, obserwuje je od wielu lat), to pozwole sobie pierwszy i ostatni raz wkleić ponownie swój komentarz na samczymrunie. Wcześniej napisałem go pod felietonem "Lustrem kobiety jest mężczyzna":
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2014-07-29 16:19
Przez całe swoje 25-letnie życie poznałem sporo kobiet. Nawet nie w sensie, że miałem ich wiele. Po prostu człowiek bywał to tu, to tam, to w Rosji, to w innych krajach i powiem wam jedno Panowie - na całe te niezliczone tabuny kobiet tylko dwie miały naprawde jakieś prawdziwe pasje płynące prosto z serca. Jedna interesowała się kulturystyką - odżywki, ćwiczenia, rzeźba, jeżdziła na zawody gdzie przeciągał tiry, przerzucała opony itp. Abstrachując od tego że dla mnie jest to maksymalnie niekobiecie i wręcz aseksualne, imponowała mi ogromnie. U niej widac było tą niewiarygodną pasję w oczach, słychać było ją w każdym jej słowie jak o tym opowiadała. To było całe jej życie. Coś niesamowitego.

Druga interesowała się literaturą XIX-wieczną, głownie rosyjską, muzyką klasyczną i szeroko rozumianym malarstwem. Ta dziewczyna to miała wiedze!!! A mogła opowiadać godzinami, dniami, miesiącami i zawsze miała coś do opowiedzenia. Słuchałem jej jak zaczarowany, jakbym był w innym wymiarze. Non stop siedziała w książkach. Imponowało mi to jeszcze bardziej ogromnie i przy takich kobietach właśnie podobnie jak kiedyś Marek pisał najbardziej mi staje.

Niestety jest to zjawisko niezwykle rzadkie, gdyż reszta Pań...szkoda nawet pisać. Mizeria intelektualna. I taka jest większość kobiet kiedy przychodzi do konkretnych, rzeczowych rozmów. Szczególnie tych które szczycą się swoim wielkim wykształceniem i zadzierają nosa z powodu swojej rzekomej przynależności do lepszej kasty społecznej z tytułu samego tylko posiadania papieru jakieś prywatnej uczelni. A przecież wyższe wyksztłacenie obliguje do jakiegoś większego wysiłku intelektualnego . Smutne to. Cholernie smutne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Ambroży 2014-07-30 22:22
Nie jestem przekonany, czy brak pasji u pań to powód do smutku. Jakby się zastanowić, to tak już ich stworzyła natura, aby ich JEDYNYM celem było posiadanie dzieci i nic im nie zakłócało opieki nad nimi.

Ostatnio się nad tym zastanawiałem, bo od jakiegoś czasu czynię przygotowania, by jakąś sobie wybrać i mieć z nią dzieci...

I stwierdziłem, że tak na prawdę nie chcę tej z jakąkolwiek pasją. Bo jej po urodzeniu dziecka natura pasje odbierze i jeszcze może oczekiwać ode mnie, że skoro ona ze swojej dla dziecka "zrezygnowała", to i ja powinienem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2015-03-02 16:54
Nie przekonuje mnie ta argumentacja. Ludzie bez pasji są dla po prostu smutni i wybrakowani. Może to ja jestem betonem wtym świecie, ale nie rozumiem, jak kogoś może nie interesować jakikolwiek aspekt z otaczającego go świata? Tyle przecież ciekawych rzeczy i spraw wokół nas. Dziecko dorośnie i wyfrunie z gniazdka i co wtedy z taką Paniusią? Czarna rozpacz, bo jej życiowy cel i jedyne zainteresowanie ją opuściło. Współczuje z całego serca...mentaln ej i intelektualnej ciasnocie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vincent 2014-07-29 16:47
Plus dla Ciebie Marku, że rozpowszechnias z takie teksty szerzej w necie. Niech każdy pozna intelektualną miałkość płci pięknej. A rzeźnia jest. I dobrze ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-14 # Magda 2014-07-30 07:38
Za sukcesem każdego mężczyzny stoi mądra kobieta.!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # ! 2014-07-31 17:31
Aleś błysnęła kobieto na męskim forum :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-01 13:27
Cytuję Magda:
Za sukcesem każdego mężczyzny stoi mądra kobieta.!!!


Coś w tym twierdzeniu jest, ale działa to tylko w niewielu przypadkach. Chciałem kiedyś o tym napisać tekst, ale poległem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # brat 2014-08-01 14:28
No coś w tym jest, ale to bardziej nasze wyobrażenie o tym ideale kobiety (natchnienie jej istnieniem - wtedy to natchnienie działa nawet gdy nas kopnie w dupę). Sama w sobie kobieta, ta z krwi i kości to wiadomo jak najczęściej jest... no chyba, że dla Pani Magdy ten sukces to "wspaniale ułożony, przykładny mąż i ojciec":p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bolo 2014-07-30 08:14
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/matthieu-ricard-to-najszczesliwszy-czlowiek-swiata-w-czym-tkwi-jego-sekret/t5flj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawelec 2014-07-30 09:00
Cytuję Magda:
Za sukcesem każdego mężczyzny stoi mądra kobieta.!!!


Dobry żart na miły początek dnia. Panie to są pierwszym hamulcowym w drodze mężczyzny do sukcesu, dlatego trzeba się ich trzymać z dala :)

A co do artykułu Marek po raz kolejny trafiłeś w "10". Wszystkie dotychczasowe Panie, jakie miałem okazję poznać, lepione są z jednej gliny, a ich główne zainteresowania to ciuszek, fejsbuczek i życie życiem innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Rysiek! 2014-07-30 17:50
Masz dużo racji bo to co głosisz jest oparte na życiu, które znasz. Ktoś kiedyś powiedział, że dostajemy to czego szukamy i na co zasługujemy ;) Wyobraź sobie, że jako szaraczek stajesz się celem zainteresowania pięknej, wykształconej, obytej i ustosunkowanej kobiety (dlaczego w realu tak nie będzie wyjaśnia Marek, więc nie będę mu odbierał chleba) :D Odpowiedz sobie szczerze, gdyby wykazała chęć motywowania Cię do samorozwoju to czy miałoby to jakiś wpływ na Ciebie i Twoje życie? Podejrzewam, że w 5 lat dokonałbyś takiego progresu jak przez 30 dotychczasowych . Panowie! Problem tkwi w nas - inwestujemy w miernotę, sami jesteśmy mierni i powielamy schematy oczekując gwiazdki z nieba :D

Ogarnijcie się proszę w dowolny sposób. Albo walczcie, albo idźcie drogą Marka, ale na litość Boską przestańcie narzekać na innych! Sami kreujemy nasz świat!

PS: To był żart ;)

Pozdrawia
Wasz Rysiek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawelec 2014-07-30 16:50
Polecam poniższe wideo - Panie vs. alkohol :-)

http://www.youtube.com/watch?v=I0IDJP5EY30
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-01 13:28
Cytuję Pawelec:
Polecam poniższe wideo - Panie vs. alkohol :-)

http://www.youtube.com/watch?v=I0IDJP5EY30


U mnie nie działa film.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-08-01 06:42
Kto z nas nie lubi podłubać sobie w garażu?
http://www.youtube.com/watch?v=sSQR-y8aIW4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-01 13:29
Cytuję brat:
Kto z nas nie lubi podłubać sobie w garażu?
http://www.youtube.com/watch?v=sSQR-y8aIW4


Piękne hobby :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jac.ek. 2014-08-01 08:17
DOBRY tekst,
jakbym czytał o sobie i swojej .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-08-01 13:29
Mogłem go bardziej rozwinąć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lechita 2014-08-01 21:12
Cytuję Marek:
Mogłem go bardziej rozwinąć.


Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zrobić w kolejnym felietonie ? ;)
Czekamy z niecierpliwości ą !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ElA 2014-12-19 10:45
Spojrzenie na sprawe typowe i tendencyjne. Wrzuciles wszystkie niewiasty do jednego wora. Zazdrosc o pasje,niespedzo ny wspolnie czas . Dawno nie przeczytalam wiekszej bzdury. Jednak szzerze wspolczuje,jesl i tylko rakie kobiety poznales w zyciu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd