Najnowsze felietony

czwartek, 26 czerwiec 2014 22:40

Bądź bezwzględny

Napisał 

Panie rzucały mnie często i chętnie; śmiało można uznać, że rzucanie Marka gdy właśnie się zakochał, stało się swego czasu Warszawką modą, stylem życia.

Dekapitacja po Bożemu

Większość Pań dokonywała egzekucji po Bożemu, tradycyjnie, czyli słowa kryjące nudę i zniechęcenie facetem, który nie może spełnić jej pragnień, okrywały peleryną złudzeń: "to nie ma sensu", "nie wiem co czuję", "dajmy sobie trochę czasu na przemyślenie naszej przyszłości". Zamiast gwałtownie mordować, morzyły mnie głodem; amortyzowały uderzenie. Kilka Pań dało upust swym emocjom w dosadniejszy, bardziej dobitny sposób. I jak to mówią, "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka" - także i ja kończyłem niejedną relację. Nic przyjemnego, przynajmniej dla mnie, niemniej większość koszy pełnych kwaśnych jabłek odrzucenia, które niezręcznie wyplatałem swymi słowami (i nerwowym zaciskaniem spoconych paluchów w butach), były nieudane - albo je odwoływałem pod wpływem płaczu Pań, albo czułem się po nich tak, jakby przejechał mnie szaleńczo rechoczący do kamerki Robert N. Nienawidzę rzucać kobiet, na szczęście jestem biedny i brzydki, więc zostały mi te przeżycia mocno ograniczone. Rzucać Panie lubię jedynie na moje trzeszczące łóżko; by je szaleńczo gryźć i całować tam, gdzie nie czuć sushi. Jądro ciemności na mej mapie skarbów, pozostanie na zawsze ciemne i nieodkryte.

Poklepywanie po pleckach

W życiu nie wystarczy wiedzieć, czego chcesz - to oczywiście bardzo ważne, ale musisz wiedzieć jak ominąć przeszkody, które chcą Cię odciągnąć od Twego celu. Przeszkody to najczęściej ludzie, którzy przemocą (rzadkość), wzbudzaniem litości (często), poczucia winy (bardzo często), będą chcieli Cię wykorzystać. Świat zna wielu speców od szybkiego osiągania sukcesu, którzy równie szybko tracą dobre imię, szacunek, pieniądze i zdrowie. Zdobyć sukces to jedno, a utrzymać go, to drugie - znacznie ważniejsze, co w mig zrozumiesz, jeśli zadasz sobie trud poczytania o tych, którzy wygrali miliony w loterii, by szybko spaść na samo dno.
Co zniszczyło loteryjnych milionerów? Zasadniczo dwie sprawy. Pierwsza to brak wizji. Nie ma wizji celu, więc pieniądze szły na bieżącą, niepohamowaną rozsądkiem konsumpcję. Jachty, wille, szybkie auta i jeszcze szybsze dziewczyny... Druga to brak asertywności, więc nie umieli odmawiać naciągaczom, głównie w najbliższej rodzinie. Brak asertywności (czyli mówienia nie), wynika z niskiej samooceny. Lotto - milioner który ma niskie poczucie własnej wartości, otaczany jest komplementami, uwagą i podziwem ludzi - klepią go po plecach, mówią że jest wariat, niesamowity (komplementy są dostosowywane do poziomu umysłowego ofiary), fantastyczny, a wszystko w sosie pełnych uznania spojrzeń, głuchego, gruźliczego dudnienia gdy kolejne dłonie klepią zgarbione ciężarem kompleksów plecy frajera - tworzą one w ofierze przyjemność, płynącą z bycia kimś ważnym, szanowanym.

Rechot z Kotońskiego

Gdy ta przyjemność jest już mocno ustabilizowana w ofierze, następują prośby o pożyczkę, czy wejścia w świetny biznes, na którym oczywiście "nie można stracić". Ofiara doskonale wie, że odmawiając, osoba dająca komplementy (czyli przyjemność) będzie smutna, wkurzona... może nawet zacznie bluzgać, zabierze przyjemność wyklutą z jajka komplementów i zostawi ropiejącą ranę. Nie chce tego, nie chce znowu cierpieć (jak całe życie) więc zgadza się. W ten sposób traci majątek - dokładnie jak Panowie, którym piekne Panie podnoszą poczucie wartości swoim długonogim towarzystwem, a później proszą o przepisanie mieszkania, ziemi czy domu. Odmówią - będzie płacz "nie kochasz mnie", "nie ufasz mi" i brak seksu, bo przecież Pani nie może się kochać, gdy facet jej bezgranicznie nie ufa, bo to nie jest miłość. Gdy jądra spuchną, podpisujesz dokument przekazania domu czy działki, a seks wraca. Figlując między udami swej ukochanej, wachlujesz wasze spocone miłością ciała aktem przekazania majątku, i śmiejesz się w duchu z tego głupka Kotońskiego, który ciągle kracze i straszy. Do czasu...

Spójrzmy na dwa, mające określone znaczenia słowa. Słowo "zdecydowanie" brzmi przyjemnie, atrakcyjnie, Panie bardzo lubią te słowo, zwłaszcza gdy tyczy się sytuacji, w której mężczyzna "zdecydowany" jest spełniać ich cele, zapewnić im życiową satysfakcję i "bezpieczeństwo" (a jak nie jest "zdecydowany", to migrena, płacz, wrzaski i "nie wiem co czuję", "nie czuję się bezpiecznie"). Słowo "bezwzględność" smakuje mrocznie, okrutnie, kojarzy się z diabelstwem, bardzo złymi ludźmi, hitlerowcami, PO-wcami. Ale te dwa słowa opisują pewien stan ducha, który jest człowiekowi chcącemu rozwijać się w życiu, koniecznie potrzebny. Bardzo mało się o tym mówi, kładąc nacisk jedynie na samoocenę, pozytywne nastawienie i jasną wizję swych celów w życiu - to nie wystarczy, dlatego tyle tragedii i smutku w życiu tych, którzy tę wiedzę mają; mają jej za mało, albo ją przeinaczyli, zmienili jej znaczenie. Bezwzględność jest w zasadzie cechą neutralną; dopiero nasze intencje i czyny nadają jej znaczenie. Można bezwzględnie radzić sobie ze złem, albo bezwzględnie je czynić. Bezwzględność i zdecydowanie, to siła którą może wykorzystać ciemna, bądź też jasna strona mocy; jest najemnikiem, a każdy kto jej pragnie, może wziąć ją w jasyr. Powinien nawet - do czego gorąco zachęcam.

Oszołom, bo żyje po swojemu

Załóżmy że jesteś "oszołomem", "nienormalnym", bo szukasz w życiu czegoś innego, niż stado w którym wyrosłeś (grupa ludzi, robiąca to "co trzeba", co im dyktują reguły właśnie tegoż stada, religijnego, politycznego czy światopoglądowego) - zauważyłeś że bezustanna gonitwa za pieniędzmi, gadżetami, religijnymi mirażami, stanowiskami i władzą prowadzi jedynie do coraz większego cierpienia, nie dając ani satysfakcji, ani spokoju. Widząc ten bezsens (nazywany wyścigiem szczurów) rozwijasz się zgodnie z tym, co Ci proponuję, przykładając dużą wagę do kwestii samooceny. Rozumiesz już, że gdy nie masz do siebie szacunku, sympatii i życzliwości, całe życie będziesz się szarpał jak ryba na haczyku, próbując znaleźć te przyjemne odczucia w przedmiotach, jedzeniu, alkoholu, papierosach, narkotykach, bądź innych ludziach - a jak już zapewne wiesz, za poklepywanie po pleckach i poczucie przynależności do ich grupy, każą sobie słono płacić.

Każda przyjemność pochodząca z zewnątrz, to kredyt który trzeba spłacić (kac, rozstanie, rozstrój organizmu, choroby, pieniądze, obniżony nastrój, czasem więzienie). Praca nad swoją samooceną zastępuje rozpaczliwe szukanie przyjaciół (by nie czuć się samym, by nie zostać sam na sam ze swymi lękami), obsesyjne zarabianie pieniędzy (także przestępstwami, by mieć podziw i szacunek otoczenia) oraz wchodzenia w seksualne relacje - zamiast dostawać przyjemność z zewnątrz, sam ją sobie dostarczasz, ponieważ masz takie możliwości (układ hormonalny może dawać Ci haj całe życie, od rana do wieczora). Te sprawy bardzo dokładnie opisuję w mojej książce, "Stosunkowo dobry".

Jesteś ważny! Ale dla kogo?

Po około dwóch tygodniach pracy z samooceną (ten czas jest bardzo różny, zależy od podatności na zmianę wzorców podświadomych), przychodzi dół, depresja - to znak że stary wzorzec "jestem do bani, brzydki, gruby, grzeszny itd." się broni. Później idziesz szybko do góry - za jakiś czas spadniesz, ale to za jakiś czas. Zanim on nadejdzie, czujesz to co tu od zawsze piszę; nie rozumiesz mentalnie, głową, intelektem - ale czujesz w ciele, jako przyjemność i znacznie wyższy poziom energii. Świat wtedy wydaje się być wspaniałym miejscem, pełnym ekscytacji i radości. Niestety, pewne struktury ciągną nas cały czas w dół, do "normalności" czyli cierpienia, poczucia winy, niegodności, braku szacunku do siebie (reklamy, media, przede wszystkim religie bazujące na cierpieniu ludzi). Bo gdy cierpisz, kupujesz masę rzeczy, których w zasadzie nie potrzebujesz; idziesz na wojnę (walczyć o interesy bankierów), przepisujesz mieszkania klerowi i głosujesz w wyborach jak on Ci sugeruje (to mu daje profity od władzy), chorujesz (wycieczki na Hawaje dla "lekarzy", za zapisywanie Ci niepotrzebnych leków, wpędzanie w kolejne choroby), itd. Twoje cierpienie napędza konsumpcję, wyzwala wojny i konflikty. Jesteś ważny! Jesteś potrzebny! Maszynce do mielenia mięsa...

I tu dochodzimy do sedna, być może chaotycznego felietonu. Gdy Twoim celem jest satysfakcja, spełnienie, radość z życia - musisz wykształcić w sobie bezwzględność. Na Twej ścieżce życia, spotkasz wiele pozornie dobrych przeszkód, które nie bacząc na krzyk sumienia (programowalny kulturowo mechanizm), musisz od siebie odepchnąć, ominąć i iść dalej, nie reagując na wrzaski odtrąconych, jadowitych węży. "Marek, wróć do nas, daj się pokąsać, jesteśmy tacy głodni! Masz dobre serce, czy nie? Przecież cierpimy, chcemy ssać Twą krew!". "Weźcie moich czytelników" odwrzaskuję śmiejąc się głupkowato; po czym podążam ku światłu, ku górze.

Bądź bezwzględny

Bezwzględnie i zdecydowanie musisz ucinać relacje z ludźmi, którzy chcą Cię ściągnąć w dół, w swoje lęki, troski i choroby. Jeśli cierpiącym dorównasz w cierpieniu, sobie zaszkodzisz a im nie pomożesz - niby jak, skoro nie masz w sobie niczego, czego nie mogliby wziąć dla siebie? Co im dasz, cierpienie? Przecież oni już je mają... w nadmiarze. Czy głodny może pomóc głodnemu? Niby jak? Oboje nie mają jedzenia, oboje umrą w mękach. Żeby pomóc, musisz mieć coś, czego nie mają cierpiący; musisz mieć szczęście i bogactwo. A świat krzyczy - Ty egoisto, bądź z nami, cierp z nami, cierp w duchu! Jeśli posłuchasz tego syreniego śpiewu, nikomu nie pomożesz. Tylko zaszkodzisz, bo im więcej cierpienia wokół cierpiącego, tym większa beznadzieja i rozpacz.

------

Bezwzględnie musisz zrywać z kobietami/mężczyznami, którzy zmieniają Twoje życie w gnój, którzy sprawiają, że musisz stoczyć się dla rzekomego dobra drugiej osoby. Jeśli się stoczysz, jak wyciągniesz potępioną duszę ku światłu? Może tego dokonać tylko ten, który jest szczęśliwy. Gdy więc partner Cię niszczy, zostaw go sam na sam ze swym cierpieniem. Ty się raduj, a on niech doświadcza tego, co go niszczy. Gdy będzie miał dość, chwyci się Twego szczęścia, a Ty wyciągniesz go z wiru. Cierpiąc oboje, razem utoniecie.

------

Bezwzględnie i bez mrugnięcia okiem, masz odmawiać prośbom o pożyczkę - do tego są banki i instytucje finansowe. No tak, one nie dadzą się zrobić w hu.. jak Ty...

------

Bezwzględnie ucinasz rozmowy, spotkania i dyskusje, w których zamiast zajmować się czymś wspaniałym, skupiasz swą uwagę na gwałtach, problemach, cierpieniu i nędzy. To że nędza istnieje, nie oznacza że masz ją wpuszczać w swoje myśli, przeżywać ją, wyobrażać sobie. Po co masz się źle czuć, kiedy to nie dotyczy Ciebie? Gdy wpuszczasz ją w swe myśli, zapraszasz ją do swego życia. W końcu do Ciebie zapuka...

------

Bezwzględnie wyśmiewasz wszystkie manipulacje ("jesteś egoistą, dlaczego nie chcesz cierpieć razem z nami!") które próbują Cię osłabić, rzucić na kolana i sprawić byś upadł - a wtedy będąc na poziomie adwersarzy, spokojnie Cię wykończą. Gdy jesteś wyżej, pozostaje tylko bezsilnie szczekać i ujadać.

------

Bezwzględnie rezygnujesz z drogi na skróty. Biografia braci Kliczko jest pełna kłamstw, to oczywiste. Ale w jedno wierzę - gdy ćwiczyli i nie byli tak mocno znani, mieli wspaniałe oferty "pracy" w mafii. Odrzucili je - bo wiedzieli że na swojej drodze zarobią znacznie więcej, wyżyją się w aurze legalności. Woleli poczekać na swój czas - cnota cierpliwości została obficie nagrodzona. Zamiast bandytami w więzieniu, są znanymi na całym świecie sportowcami, a już teraz jeden jest ważnym politykiem.

------

Miej wizję, zdrową wiarę w swoje możliwości - a przy tym bądź absolutnie bezwzględny. To dobra, wspaniała, cudowna cecha. Bądź bezwzględny i zdecydowany, bo doskonałość i cnota jest ich dziećmi, a piękno i szczęście wnukami.


--------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" KLIKZachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 27067 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 czerwiec 2014 12:46
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+3 # Marek 2014-06-26 23:45
Cytuję Marcin_Rembertów:


Wspaniała muza, dzięki za nią :) Czytałem jego książki, facet wielu talentów, szkoda że był komuchem, ale podobno ideowym, co jest do wybaczenia biorąc pod uwagę jego przejścia. A ta piosenka jest kwintesensją mych przemyśleń. Genialna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marcin_Rembertów 2014-06-28 09:10
m.forsal.pl/branze/media/astroturf-marketing-na-zachodzie-zakazany-w-polsce-sie-rozwija

Ciekawy art o manipulacji opiniami w necie.

To tylko potwierdza że jesteśmy nieustannie poddawaniu praniu mózgów.

Fajnie się to łączy z pioseneczką powyżej.
Elegancko można bowiem spreparować postawy patriotyczne a tym samym pozyskać mięsko armatnie do walki w "słusznej sprawie".
Oczywiście nie ma co popadać w skrajności ale takie techniki jak Astroturf marketing podważają zaufanie człowieka myślącego do czegokolwiek, kogokolwiek...
Kolejny sposób na atomizację społeczeństwa.
I oto przecież chodzi... :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sława! 2014-09-15 08:21
Mośki, że się tak wyrażę.
Link dotyczy internetu. OK.
Pytanie podstawowe - od kiedy i na jakiej podstawie ludzie uważają, że internet jest "wolny"?
To jest "elektroniczny konfesjonał", przez to "System" wie co goje myślą (i co robią, bo się sami szpiegują np. na Fejsie).
Internet, to wojskowy (DARPA) wynalazek i ruch jest zarządzany przez USA (Mossad).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Esej 2014-06-26 23:36
Dokładnie jest jak piszesz- bezwzględność w tym swiecie łupieżców jest rzecza nieodzowną. Prawda jest kurwa taka, ze za 99% problemów odpowiadaja inni ludzie- ciagle sie wpierdalaja, dławia ich kompleksy, porażki, zawiść itd. itd., nie od dzis wiadomo, ze statystyczny wpierdalacz chleba boi sie tylko jednego- ciezkiego "kija bejsbolowego", którym moze zostać napierdolony bezwzględnie, jesli bedzie sie wtryniał w nieswoje sprawy. to tak jak u mnie z prywaciarzem, u którego robie- jak jest kontrola to lize dupsko tak, jak gówno z wiadra zeby tylko wyszarpac zębami 10 zł, pracowników zas gnoi i wiecznie płacze, ze go na nic nie stać. Nie ma nad nim tego "bejsbola" wiec czuje sie bezkarny. Póki co jako pracownik wiele zrobic nie moge, ale od pewnego czasu przycinam go równo na róznych rzeczach. Za to, ze jest nieuczciwy, taka sama musibyc odpwowiedź
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-26 23:46
No nie wiem Esej, mam mocne wątpliwości do tego co piszesz o przycinaniu prywaciarza...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Vincent 2014-06-27 08:57
Prywaciarz i ludzka, chciwa i egoistyczna natura to jedno. Inną sprawą jest wyjątkowo nieprzyjazny i źle skonstruowany system podatkowy w naszym kraju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-06-29 10:52
Cytuję Marek:
No nie wiem Esej, mam mocne wątpliwości do tego co piszesz o przycinaniu prywaciarza...


Oczywiscie Marek, nie chodzi o to, ze robie cos nielegalnie, czyli ze po prostu dopuszczam sie kradziezy. Nie, stosuje taki prywatny strajk włoski, opierdalam się, robie powoli,etc. etc :lol: Nigdy nie skalałem sobie rąk kradziezą i daj Boże zeby tak juz pozostało...w sumie mentalnie uważam ze jestem nieprzekupny, zeby ktos mi dał łapówkę, raczej mogłby mnie przekonac ewentualnie na argumenty... :lol: jak juz to dla idei, nie dla kasy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Rysiek 2014-06-26 23:45
Świetnie Marek! Szkoda, że tych ostatnich punktów nie jest dziesięć bo bez wahania nazwałbym je bez przesady Dekalogiem Kotońskiego :)
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2014-06-27 13:33
Marek, czemu odrzuciłeś moją składkę na piwo? Tyle czekałem, żeby kanalię komornika z konta wywalić a tu taaaaaki afront :( Przykro mi :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-06-27 22:15
Cytuję Rysiek:
Marek, czemu odrzuciłeś moją składkę na piwo? Tyle czekałem, żeby kanalię komornika z konta wywalić a tu taaaaaki afront :( Przykro mi :(


Dzięki Rysiek za te dwie stówki, ale związałyby mi ręce, gdybym np. się z Tobą nie zgadzał :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 08:18
Wyślę Ci zatem jajka wydmuchane, w których w każdym będzie wsunięty przez dziurkę 1 dolar. Wyślę za zwrotnym potwierdzeniem odbioru :D :D :D Pokwitujesz jajka a weźmiesz łapówkę ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # młody wilk 2014-06-26 23:48
dawno tak dobrego wpisu nie było

i babka ze zdjęcia też udana, idealnie trafia w mój gust :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aggi 2014-06-27 13:07
Cytuję młody wilk:
dawno tak dobrego wpisu nie było

i babka ze zdjęcia też udana, idealnie trafia w mój gust :)


już się tu pojawiała :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-27 06:57
Marek czy Ty musisz byc tak " obrzydliwie" dobry? :lol:
Chcialabym chociaz raz nie komplementowac Twoich artow, ale cholera, nie moge :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktomar 2014-06-27 08:52
Po pustce wzbiera się pełnia.
Tak trzymaj. :-)
Bezwzględnie popatrzcie w te oczy, mające dar połączenia z Bogiem:
swiatducha.wordpress.com/2014/06/14/dary-duchowe-braco/
i wasze uśmiechy nad liniowo-libijsk im mentalem mi bezwzględnie ulatują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-06-27 22:16
Cytuję ktomar:
Po pustce wzbiera się pełnia.
Tak trzymaj. :-)
Bezwzględnie popatrzcie w te oczy, mające dar połączenia z Bogiem:
swiatducha.wordpress.com/2014/06/14/dary-duchowe-braco/
i wasze uśmiechy nad liniowo-libijskim mentalem mi bezwzględnie ulatują.


Ja nic nie czuję szczerze mówiąc, śmiać mi się tylko chce z tych płaczących Pań, no ale może jestem jakiś niewrażliwy duchowo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ester 2014-06-27 16:25
" Gdy Twoim celem jest satysfakcja, spełnienie, radość z życia - musisz wykształcić w sobie bezwzględność."

"Weźcie moich czytelników" odwrzaskuję śmiejąc się głupkowato; po czym podążam ku światłu, ku górze."

Właściwie nie mam nic do dodania..... :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Rysiek! 2014-06-27 16:31
forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncze/542860-prosba-o-pomoc-ozenilem-sie-z-oszustka.html

Wątek z forum prawnego. Radzę przeczytać całość mimo, że długie. Facet jest ugotowany na minimum 25 lat. Już ma zabezpieczenie na alimenty na nie swoje dziecko, ojcostwu nie zaprzeczy bo za późno, dom kupiony po ślubie pójdzie do podziału. Został wyjebany bez mydła w majestacie prawa a laska ma niewolnika. I ktoś mi powie, że to jest normalne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # ester 2014-06-27 16:50
Koszty płacą głupcy....

Głos rozsądku :kobieta.onet.pl/slub/obyczaje/kochanie-podpisz-intercyze/f0301
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Rysiek! 2014-06-27 16:59
Intercyza NIC nie daje w przypadku dużej różnicy dochodów i posiadania dziecka. Poza tym ten człowiek nie jest głupcem. Jest przedstawiciele m wymierającego gatunku NORMALNYCH mężczyzn. Wymierającego przez tego typu kanalie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2014-06-29 11:18
Cytuję Rysiek!:


Cytat:
Wpadła w histerię, wyzywała się od najgorszych, w sensie samą siebie, 2 dni nie mogła patrzeć na dziecko mimo tego że tłumaczyliśmy jej z moją matką, że córka jest nasza i tu jest jej dom i to nie zmieni faktu że jesteśmy rodziną.
Co to ma znaczyć? Co to za facet kurwa jest? Żona kurwa pierdoli sie ze wszystkim co tylko chodzi na dwóch nogach, dziecko kryminalisty, a on ze swoja matka tłumaczy, kurwie ze sa rodziną :D to jakis kabaret jest

jego czas minął jesli chodzi o zaprzeczenie, teraz tylko prokurator art. 86 kro. Tylko, ze tu chodzi "o dobro dziecka" lub "interes społeczny"...ja ki sąd przyklepie oddanie bekarta do sierocinca, gdy matka jest prostytutką, ale niepijacy, niepalący facet ma mozliwosc dzieciaka utrzymywać, bo jest jeleniem?

Morał z tej historii jest taki- bądź bezwzględny. Facet tutaj okazał sie byc sorry ale cielakiem..Wyzw yiska matki, ojca, chlanie, awantury, potem podrzutek a on...chciał ratować małżenstwo :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-06-27 20:05
"Normalni"czyt. myślący, przed ślubem tylko fiutem, na odtrzał lub do gazu :lol: (potomstwo z idiotą nie wchodzi w rachubę).
Normalni, myślący ludzie, to zabezpieczjący się na każdą ewentualność osobnicy.
Przerabialiśmy temat na forum razy setkę i nie chce mi się o głupocie prącia gadać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Rysiek 2014-06-27 20:46
Czemu głupocie prącia? Od dziecka wietrzyłaś gdzieś interes prącia/potrzebę ustawienia się? A może nabyłaś tej optyki z czasem co?

Postawmy kontrowersyjną tu tezę:
Człowiek rodzi się w dużej mierze czysty jak niezapisana kartka papieru. Od dziecka jest ładowany programami, które na tym etapie nie są złe, bo trudno wyobrazić sobie, aby 3 letnie dziecko było informowane o tym, że umrze i zamieni się w kawałek prochu. Później w zależności od warunków, wychowania, relacji, pełnej bądź niepełnej rodziny wychodzi w świat. Jak to jest, że obserwując dzieci w piaskownicy widzę wyraźnie te bardzije zawistne, przebiegłe, narzucające swoją pokrętną naturę innym? Zło wciąga? Ocztwiście! Czemu? Bo na tym etapie jest skuteczne. Dalej idziesz w życie, spotykasz pierwsze porażki, trochę sukcesów, trafiasz na kogoś, kto daje Ci dużo ciepła, owija wokół palca, daje siebie. Czujesz, że to coś wspaniałego, coś czego nigdy nie doświadczyłaś. Jesteś ufna, wszak mierzysz wszystkich swoją niedoświadczoną miarą. Po dwóch latach zostajesz odcięta jak maczetą. Ktoś naprawdę Ci bliski znika zabierając Ci oszczędności życia lub kawalerkę Marka. Przeżywasz szok - to nie może być prawda! Próbujsz racjonalizować pewne rzeczy, szukasz odpowiedzi - dlaczego - ciśnie Ci się na usta niemal bez przerwy. Z czasem obojętniejesz, gaśniesz, wycofujesz się lub walczysz na siłę udowadniając wszystkim, że jesteś silna. Wkrótce godzisz się z zawodem ale pozostaje w Tobie blizna. Po pewnym czasie prójesz znów i znów trafiasz na ten sam schemat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-06-27 20:46
Zastanawiasz się, czy to z Tobą jest coś nie tak czy też z otoczeniem, które obserwujesz. Dziś już nie widzisz świata tak jak kiedyś. Każdy zaułek oznacza niebezpieczeńst wo a każda brama oprycha czającego się z nożem. Każdy facet to świnia a każda kobieta to kurwa. Zamykasz się w sobie lub promienujesz na zewnątrz energią, która ma tylko jeden cel - zabić ból istnienia i dysonans, którego dozajesz od innych ludzi. Przypadkowo wpadasz na stronę Marka, okazuje się, że jest jeszcze ktoś, kto myśli podobnie.
Czujesz ulgę - nie, nie dlatego, że świat jest lepszy, ale dlatego, że już wiesz, że nie tylko Ty. Robi się coraz jaśniej....jaśn iej, czujesz ciepło na twarzy...otwier asz oczy, jest rano a przez otwarte okiennice do sypialni wpada jasny, dobry promień słońca. Budzisz się do nowego życia :)

Tak! To TY kreujesz swoją rzeczywistość wpływając poprzez obserwację na kwarki, które tworzą coś co nazywamy przyszłością. Jeśli wierzysz, że ktoś ukradnie Ci kawalerkę, to możesz być pewien, że taka próba w jednym z wymiarów nastąpi. Uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają ;)

youtu.be/lY-Zv7hpsm0
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2014-06-27 22:40
Ciężko mi zrozumieć te wymiary, szczerze mówiąc. Kiepsko radzę sobie z abstrakcjami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 01:51
Jako że dane mi było ukończyć przedmiot "Mechanika Kwantowa A" (co prawda na dst. :P, aleee.....) chciałbym zaznaczyć, że z tymi kwarkami i przyszłością to stwierdzenie bardzo na wyrost ;P Jeżeli chcielibyśmy się grzebać w fizykę na poziomie kwantowym to bardziej byłbym skłonny stwierdzić, że nie mam żadnego wpływu na to, czy mi ktoś kawalerkę ukradnie, czy nie :P Bo to wszystko kwestia statystki i prawdopodobieństwa.

A statystka to zimna suka (jak bohaterki większości felietonów tutaj, więc się wpasowuje).

Jeżeli istnieją równoległe wszechświaty i każdy punkt czasoprzestrzen i rodzi w każdym momencie nieskończoną ilość rozgałęzień (bo przecież jest nieskończona liczba konfiguracji wszystkiego we wszechświecie) to wszechświat w którym ktoś mi kradnie kawalerkę jest równie prawdopodobny jak ten, w którym Marek przed chwilą wyszedł ode mnie z walizką pełną dolarów (mojej wdzięczności), a ja tymczasem baraszkuję w łóżku z... tu chciałem wstawić jakąś atrakcyjną aktorkę, ale żadna do głowy nie przychodzi. Niech sobie każdy sam coś wstawi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktomar 2014-06-28 09:16
Wszystko to co napisaliście może i nie być prawdą, zależy w którym wszechświecie. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=JbrnPbenXlY

Teraz zawiera to wszystko jedno (ść).
A jak się każdy bawi na swojej lekcji, to jego wybór, poprzez skupianie na tym.
Dziękuję Rysiek za przypomnienie o filmiku z wymiarami - może mi wskoczy? :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 09:28
Kwarki z tego z wiem reagują na obserwację, innymi słowy - nie próbuj wygiąć łyżeczki, bo łyżeczka nie istnieje ;) Reasumując przyszłość jest tworzona przez nas samych na bazie obserwacji otoczenia. Mówiąc po ludzku - to jak widzimy świat, otoczenie, ludzi rodzi konsekwencje w przyszłośći. Dla mnie to dość spójna teoria bo łączy naukę z czymś co do pewnego czasu było parapsychologią . Tak jak dwuwymiarowy walet czy król na karcie do gry nie będzie w stanie objąć pojęciowo świata trójwymiarowego , tak my nie będziemy w stanie wyobrazić sobie zbyt doskonalne pozostałych wymiarów - co nie znaczy, iż one nie istnieją. Jestem zły na ojca (świeć panie nad jego duszą), że nie walił mi do łba, abym siedział nad fizyką ;) To jest pasjonujące, szczególnie wtedy gdy nabiera sensu w starciu z rzeczywsitością .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-28 11:02
Ja myślę sobie tak, że jeśli nie ogarniam matmy z podstawówki (fizyki też), to byłoby niesmaczne gdybym się brał za fizykę kwantową, której nie rozumieją znacznie w tym względzie inteligentniejs i ode mnie ludzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 11:05
Niezgadzam się Marku, równie dobrze mógłbym powiedzieć iż Ty jako abnegat z dziedziny psychologii nie mogący przy tym pochwalić się żadnym dyplomem z relacji międzyludzkich nie powinieneś brać się za to co robisz nie wspominając już o ezoteryce ;) Mnie to zwyczajnie nieprawdopodobn ie ciekawi a już ten fakt powoduje, że dobrowolnie i z pasją zdobyta wiedza ma dużo większą wartość niż ta wykuta na uczelni. Ty jesteś tego najlepszym przykładem :D A fizyka kwantowa? To jedno z wielu moich zainteresowań :D

Zresztą, to jest jeden z argumentów używanych przez ludzi mających wąską wiedzę specjalistyczną a zupełnie nieogarniętych w reszcie świata :D Nie jesteś ekspertem? Nie powienieneś zabierać głosu! A dlaczego pytam? W życiu zetknąłem się z wieloma osobami mogącymi pochwalić się dyplomami szacownych uczelni, a których wiedza na tematy, które studiowali była żadna :D Biegli sądowi - to osobny temat - ci ludzie rozstrzygają swoimi opiniami o losach innych ludzi a tymczasem ich wiedza jest w wielu wypadkach żenująca :D Taki jest ten świat, więc argument typu "nie znasz się na tym, bo nie potrafisz wiedzy legitymizować papierem" jest dla mnie zupełnie nietrafiony.

Inteligencję mierzymy na dzień dzisiejszy w dwóch płaszczyznach. IQ i EQ - IQ czyli inteligencja logiczna świadczy jedynie o tym iż jej posiadacz doskonale poradzi sobie w skomplikowanym matematyczno-lo gicznym laibyncie. EQ - czyli inteligencja emocjonalna, to jest coś co tak naprawdę decyduje o udanym życiu. Można mieć wystrzelone w kosmos IQ przy niemal zerowym EQ i odwrotnie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-28 11:07
Cytuję Rysiek:
Niezgadzam się Marku, równie dobrze mógłbym powiedzieć iż Ty jako abnegat z dziedziny psychologii nie mogący przy tym pochwalić się żadnym dyplomem z relacji międzyludzkich nie powinieneś brać się za to co robisz nie wspominając już o ezoteryce ;) Mnie to zwyczajnie nieprawdopodobnie ciekawi a już ten fakt powoduje, że dobrowolnie i z pasją zdobyta wiedza ma dużo większą wartość niż ta wykuta na uczelni. Ty jesteś tego najlepszym przykładem :D A fizyka kwantowa? To jedno z wielu moich zainteresowań :D


Dla mnie podstawy psychologii są bardzo łatwe - sam się nauczyłem. Natomiast fizyka już nie - nie mając podstaw, łatwo można mnie oszukać, dlatego jestem ostrożny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 11:20
Wszystko jest względne :) Wielu z Twoich czytelników jest zapewne ostrożnych w kwestii i psychologii i fizyki kwantowej ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 15:21
Rozumiem Twój pomysł, Ryśku, z rozciąganiem prawideł mechaniki kwantowej na obiekty makro, typu ludzie i kawalerki, ale jednak część mózgu mojego, odpowiadająca za ścisłe myślenie, burzy się bardzo.

Jeżeli trzymać by się Twoich skojarzeń z wpływem pomiaru na stan faktyczny (w tym wypadku, naszego myślenia o czymś, na przyszłość tego czegoś) to i tak efekt byłby całkowicie losowy.

Mianowicie, trzymając się dalej Twojej analogii, myślenie o kawalerce powinno sprawić, że:
a) ktoś ją ukradnie,
b) ktoś jej nie ukradnie,
gdzie oba zdarzenia maja jakieś swoje ustalone (dla nas nieznane i niemożliwe do wyznaczenia ściśle) prawdopodobieńs twa. Więc to jest jakby powiedzieć "sprawdzam" w pokerze. Ktoś, albo tego pokera w kartach miał będzie, albo go nie ma. My tylko ustalamy stan faktyczny.

Jak to mówili na zajęciach ze statystyki:
"Prawdopodobieństwo, że w Ziemię uderzy meteoryt, jest 50%.
Pierdolnie, albo nie pierdolnie."

I to prawo bym zastosował do kradzieży kawalerek. :P

Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-28 15:38
To bardzo ciekawe i dość logiczne rozwiązanie Rex Iudaeorum, ale mnie bardzo zaciekawiło to co opisywał Rysiek..próbowa łam znaleźć informacje w necie na temat kwarków i zrozumieć o co w tym chodzi a z fizyki jestem kompletnie zielona :lol: ale temat jak to określił Kwarki z tego z wiem reagują na obserwację, innymi słowy - nie próbuj wygiąć łyżeczki, bo łyżeczka nie istnieje ;) Reasumując przyszłość jest tworzona przez nas samych na bazie obserwacji otoczenia. Mówiąc po ludzku - to jak widzimy świat, otoczenie, ludzi rodzi konsekwencje w przyszłośći cytuję" bardzo mnie zaintrygował...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 15:56
Ale kluczem jest właśnie małe słówko "jak", którego tam być nie powinno.

Na cząstki ma wpływ to "czy" je obserwujemy.
A nie "jak" jak je widzimy.
Marek pisał wielokrotnie: rzeczywistość jest jaka jest. I kwarki też są jakie są. A ich obserwacja będzie prowadziła tylko do tego, że przestaną istnieć możliwości (ten kwark jest w miejscu A albo w miejscu B), a kwark będzie od tej pory w konkretnym miejscu (np. A). I tyle. I owszem, to będzie miało konsekwencje :P Ale wynik tego nie zależał od nas, tzn nie mamy, żadnego wpływu na to, czy on będzie tam czy tam, możemy to tylko sprawdzić.

Pomijając, że kwarków swobodnych (nie związanych w inne cząstki) się nie obserwuje. Powinniśmy raczej rozmawiać o protonach albo elektronach jak już.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-28 16:14
Nie chodziło mi o "jak" bardziej czy to w ogóle jest możliwe?:) a może obserwujemy (co niektórzy) ale o tym nie wiemy:)) zaciekawił mnie ten temat, ale najpierw chciałabym zrozumieć działanie kwarków w fizyce..musze sobie to wyobrazić..czy umiałbyś wyjaśnić co to są te kwarki?:))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Przemas 2014-06-28 16:56
Jeśli chodzi o źródło wiedzy na temat podstaw fizyki kwantowej napisane dla niefizyków/laik ów to polecam książkę Leon Lederman,Dick Teresi pt "BOSKA CZĄSTKA, jeśli wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie?".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-28 17:00
Cytuję Przemas:
Jeśli chodzi o źródło wiedzy na temat podstaw fizyki kwantowej napisane dla niefizyków/laików to polecam książkę Leon Lederman,Dick Teresi pt "BOSKA CZĄSTKA, jeśli wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie?".

Bardzo dziękuje :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 19:30
Kwarki to najmniejsze znane nam cząstki elementarne (elementarne, czyli przynajmniej na razie uważamy, że nie składają się z czegoś jeszcze mniejszego). Z kwarków zbudowane są cięższe cząstki: najważniejsze z nich to protony i neutrony, które wchodzą w skład jąder atomowych, więc składamy się z nich Ty, ja, monitor na którym to czytasz i klawiatura, którą ja to piszę.

Co jednak jest najciekawszą cechą kwarków: nie zaobserwowano kwarków swobodnych. Tzn samotnego kwarka nie będącego związanym z innymi w jakiejś cząstce, np. w protonie.

Oddziałują silnie. Oddziaływanie silne to jedno z trzech (lub czterech, zależnie od konwencji :P) elementarnych oddziaływań pomiędzy cząstkami we Wszechświecie.

Co jest ciekawe i nieintuicyjne, natomiast tłumaczy, dlaczego nie obserwujemy swobodnych kwarków:
- najbardziej intuicyjne oddziaływanie, które obserwujemy na co dzień, czyli grawitacja, jest tym mocniejsze im oddziałujące ciała są bliżej. Dlatego my się nie odklejamy od Ziemi, ale Ziemia też nie przyciąga za bardzo Jowisza, bo jest bardzo daleko w porównaniu do ich mas.
- oddziaływanie silne działa odwrotnie: cząstki tym mocniej się przyciągają im dalej są od siebie. Trudno sobie to wyobrazić, bo nie ma takich oddziaływań w skali makro. Ale dzięki temu, nie można rozerwać protonu, a jądra atomowe mimo, że składają się tylko z ładunków dodatnich (protonów) nie rozbijają się samoistnie, bo oddziaływanie silne, jest silniejsze miliony razy niż odpychanie elektryczne, takie jak znamy ze szkoły podstawowej, czyli że plus przyciąga minus, a odpycha plus.

Na Wikipedii można sobie poczytać o kolorach i zapachach, ale to tylko metaforyczne nazwy na pewne wielkości związane z tymi oddziaływaniami i nie znaczą broń Boże tego co rozumiemy dosłownie, tzn kwarki nie mają kolorów jak tęcza i jak przykładamy nos to nie pachną :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 19:44
Kiedy mówię cząstka, każdy sobie oczywiście wyobraża kulkę. :P Elektrony - kulki, protony - kulki, atomy - takie kulki i kwarki - też takie kulki :P

I to jest podejście mechaniki klasycznej - tej uprawianej namiętnie w wieku XIX i która podchodziłaby do zderzenia dwóch kwarków tak samo jak do zderzenia samochodu z drzewem :P Co jest niestety błędne w takich małych skalach.

Warto jeszcze zaznaczyć, że mechanika kwantowa:
a) jest teorią - możemy ją sprawdzać, możemy ją badać, ale to tylko teoria, zgodna z doświadczeniem, ale nadal TEORIA. Nie PRAWDA, FAKT, a TEORIA. To ważne.
b) jest ściśle matematyczna - co znaczy, że jest bardzo abstrakcyjna i ciężko sobie momentami wyobrazić o czym jest mowa, bo używane w niej wielkości mogą nie mieć żadnego odpowiednika w świecie fizycznym, natomiast posługiwanie się nimi, prowadzi koniec końców do możliwości przewidzenia jakiejś sytuacji fizycznej. W każdym razie, czasami jej abstrakcyjne sformułowania (frywolnie rzucane w książkach popularno-nauko wych)są źle interpretowane przez czytelników, bo szukają odniesień do ich świata codziennego.

Staram się, pisać jak najjaśniej mogę, ale nigdy nie byłem dobrym dydaktykiem :P Pytaj, jeżeli coś gmatwam/coś dopowiedzieć, albo powiedz żebym sobie odpuścił, jeżeli wyrzucam z siebie chińszczyznę :P

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-28 20:18
Właśnie..to trudny temat, i wiedza w książkach z tego zakresu jest ciężka do ogarnięcia..dob rze piszesz właśnie tak jak można najprościej pisząc o fizyce kwantowej..dla mnie to czarna magia..ale bardzo zainteresował mnie tamat oddziaływania kwarków na nasze postrzeganie przyszłości..cz y to faktycznie może mieć jakiś związek..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-28 20:12
1.Ok czyli kwarki to jednym słowem mniejsze cząsteczki od protonów czy neuronów, i znajdują się wszędzie, we wszystkim co nas otacza, tak?
2.Kwarków swobodnych nie zaobserwowano, to skąd o nich wiemy?
3. No właśnie o co chodzi z tymi kolorami i zapachami?
Wiesz to obszerny temat, który tworzy wiele pytań..ale tak mnie to intryguje:))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 20:36
1. Tak. Protony i neutrony są zbudowane z kwarków, dwóch rodzajów (bo jest sześc różnych kwarków). Proton z dwóch kwarków Górnych (to tylko nazwa, tak samo jak pies nazywa się Azor :P i to nic o nim nie mówi :P) i jednego Dolnego (też tylko nazwa), natomiast neutron z dwóch Dolnych i jednego Górnego. Z delikatnej różnicy mas pomiędzy tymi kwarkami, wynika to, że proton jest odrobinę lżejszy od neutronu (bo kwark Górny, jest trochę lżejszy od Dolnego). Jesteś złożona z olbrzymiej liczby kwarków. Większej niż liczba gwiazd w naszej Galaktyce ;)

2. To się robi w fizyce tak: mamy problem, np jak opisać wyniki zderzeń protonów i neutronów. Mamy taki akcelerator, tzn. maszynę która cząstki przyśpiesza to niewyobrażalnyc h prędkości, nakierowuje na siebie tak, żeby się zderzyły i potem rejestruje cząstki, które w tym zderzeniu powstały. Np. LHC w Genewie, słyszałaś na pewno w mediach jakichś ;) No i fajnie, wiemy co tam wsadziliśmy, (jakieś protony i neutrony powiedzmy), coś nam stamtąd wypadło (jakieś inne protony i neturony, jakieś fotony (czyli światło ;) ) jakieś elektrony i inne). Stawiamy sobie wtedy pytanie, co się zdarzyło w akceleratorze, fizycy budują teorię, tak, żeby się zgadzały wyniki z tym co zaobserwowano. I potem powtarza się eksperymenty, próbując za pomocą swojej teorii przewidzieć wynik. Jak się zgadza przewidywanie z tym co wyszło: świetnie. Powtarzamy jeszcze sporo razy dla pewności ;) Jak nie, modyfikujemy naszą teorię żeby lepiej ją dopasować.

Hipoteza (jeszcze wtedy) kwarków, jako elementów z których zbudowane są protony świetnie wyjaśniała dlaczego, elektrony o niskiej energii (samochód jadący wolno ;) ) od protonów odbijają się jak do kulek (samochód rozbija się na ścianie, ściana jest jednolita?), natomiast odpowiednio przyśpieszone elektrony (samochód jadący 200 km/h) przebijają się przez protony i wylatują pod dziwnymi kątami (samochód przebija ścianę i okazuje się, że nie jest jednolita, tylko zbudowana z cegieł ;) ). CDN
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 20:51
CD.
Kąty były akurat takie, że sugerowały istnienie w środku protonu akurat trzech obiektów.

Starałem się o ładną metaforę z samochodem, ale jest niedokładna, bo ze ściany mogą wylatywać poszczególne cegły... To może zamiast ceglanej ściany powiedzmy, że to była ściana z trzech płyt żelbetonowych :D I ściana się całkiem nie rozpadła, bo to był maluch :P Uffff.... Ciężko :D

Stosując teorię o kwarkach świetnie można było przewidzieć wyniki takich i innych, następnych eksperymentów ;) Zatem uznano, że kwarki istnieją.

3. Wyobraźmy sobie pierwszego człowieka, który znalazł magnes. Chodził, grzebał w kamieniach i nagle... dwa kamienie się przyciągają. Magia. Ale tylko odpowiednimi bokami, bo jak się ustawi ten z tamtym to się odpychają... Ciekawe. No i stwierdził, że trzeba jakoś nazwać te strony magnesu, żeby odróżniać, które się przyciągną, a które odepchną. Nazwał "południowy biegun" i "północny biegun" :) Potem, jak już ludzie widzieli mniejsze rzeczy niż kamienie, ktoś odkrył proton, a ktoś elektron. I też, proton z protonem się odpychały, a z elektronami przyciągały. Więc powiedział "proton ma ładunek dodatni (+), elektron ma ujemny (-)".

Jak ludzie zobaczyli jeszcze mniejsze rzeczy, jak kwarki, stwierdzili, że jedne się przyciągają, jedne się odpychają... okej, bieguny już były, ładunki już były...(fizycy mają bujną wyobraźnię, polecam poszukać różnych skrótów nazw projektów etc :P potrafią milion głupich słów wstawić, byle się składało w fajny skrót :P)
... no to powiedzmy że "ten ma kolor czerwony, ten niebieski, ten zielony".

I to są tylko nazwy, które opisują, jakie kwarki będą się przyciągać, jakie odpychać, jak będą ze sobą poszczególne kwarki w cząstkach reagować ;) Oczywiście, stoi też za tym jeszcze jedna głębsza myśl, związana z tzw. Zakazem Pauliego... ale to temat na oddzielną rozmowę. :D
CDN
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 20:58
CD.
Natomiast zapach mówi o rodzaju kwarku. Jest sześć kwarków i każdy ma swój "zapach". Wymiana "zapachu" pomiędzy cząstkami, tłumaczy jak wymieniają się kwarkami, skoro nie można kwarku wyrwać z takiej cząstki. Po prostu, cząstki zamiast kwarkami, wymieniają się zapachem (są specjalne cząstki, które "przenoszą zapach").

Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-28 21:36
Rex mam pytanie odnośnie tego rozwalonego auta? Auto zbudowane jest z atomów w skład każdego atomu wchodzi malutki kwark..w momencie rozbicia auta atomy się rozpadaj? a kwarki też?
Może to brzmi dla Ciebie banalnie, ale ja się dopiero uczę:)
Dziękuję za cierpliwość:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-29 12:08
Auto było metaforą, auto oznaczało elektron, a ściana z płyt żelbetowych, była protonem złożonym z kwarków ;)

Jeżeli pytasz o taki prawdziwy samochód, jeżdżący po ulicach, to w momencie jego zderzenia z czymkolwiek atomy się tylko przemieszczają (są oddzielane od siebie nawzajem w miejscach pęknięć, przesuwane w miejscach zgnieceń). Natomiast same atomy się nie rozpadają.

Tutaj czuje się zobowiązany podać jakieś liczby, żebyś miała jakąś intuicję o czym mówimy.

Samochód dajmy na to mój Fiat Panda (tak Marku, jeżdżę wspominaną przez Ciebie Pandą :P) waży 1200 kg. Rozpędzam się do 100 km/h. Zatem energia mojego samochodu to będzie 463000 dżuli. Czym jest dżul nie ważne, jest jednostką jakąś energii. Tak? Czyli mój samochód jest powiedzmy "magazynem" energii i niesie 463 tysiące jednostek energii.

A teraz mamy atom. Jako, że mówimy o samochodach, weźmy atom żelaza. Powiedzmy, że mamy ochotę, żeby rozpadł się na pół. Trzeba w niego przyłożyć czymś co ma energię. Jaką energię? to można łatwo policzyć, dla naszych rozważań wystarczy przybliżenie że to 0,0000000003 dżula. Mało?

Wydaje się, że mało. No dobrze, to powiedzmy, że jak uderzam w drzewo, to mój samochód się nie gniecie, nie pęka, nie tłucze, tylko całą energię jakimś magicznym sposobem, przekazuję prosto do atomów i chcę, żeby jak najwięcej z nich się rozpadło. Na ile mi wystarczy? Podzielmy energię mojego samochodu z energią potrzebną do rozpadu. Wychodzi 154000000000000 0. W przybliżeniu. Tyle atomów będziemy w stanie rozbić.

CDN
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-29 12:10
CD.

Ale taka duża liczba nam nic nie mówi. Policzmy zatem ile to kilogramów żelaza :)
Ile wychodzi?

0,00000014 grama (!) Tyle atomów nam się udało rozbić, mimo że użyliśmy CAŁEJ energii jaką miał pędzący 100 km/h Fiat Panda.

A protony i neutrony, jako że mniejsze od atomów, wymagałyby jeszcze bardziej niewyobrażalnej energii, żeby się rozpaść na kwarki ;)

Zatem: nie, atomy się nie rozpadają podczas takich zdarzeń, protony i neutrony też :)

A kwarki się nie rozpadają, bo już nie miałyby się na co rozpaść. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, kwarki są najmniejszymi niepodzielnymi (!) cegiełkami naszego Wszechświata ;)

Pozdrawiam i polecam się ;)

P.S. Jak Wy, stary bywalcy, orientujecie się w tym, że ktoś Wam odpisał, gdzieś wyżej? albo w środku jakiegoś wątku? Jest na to jakiś patent? :D Bo się gubię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-29 12:15
Bardzo dziękuje Rex..jesteś dobrym wykładowcą:)) co Ty studiujesz? :lol:
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciepły Klusek 2014-06-29 12:30
Widzę, że szykuje się intelektualne parzenie. Sylwia jak sądzę z miłą chęcią przyswoisz każdą ilość.. wiedzy :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-29 12:34
Astronomię. Ale już jestem tym znudzony i "zblazowany", można rzec. :P Dlatego bardziej ostatnio studiuję samczeruno.pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-06-29 12:37
Cytuję Rex Iudaeorum:
Astronomię. Ale już jestem tym znudzony i "zblazowany", można rzec. :P Dlatego bardziej ostatnio studiuję samczeruno.pl


Rex, masz talent łatwego tłumaczenia, ciekawie to tłumaczysz. A co do Sylwii, która jak widać chce zająć się fizyką kwantową, to może wpadniesz do niej, ma wolną chatę i chęć na kwarki :)) A potem nam opowiesz jak było (ciii) :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rex Iudaeorum 2014-06-29 12:50
Zadowolę się skończonym prawdopodobieńs twem tego, że wszystkie protony i neutrony mojego ciała są obok jej protonów i neutronów. Takie jest zawsze. Od pomiaru, ustalającego stan faktyczny, się powstrzymam :D

Tak bardzo nieromantyczne! :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-29 13:22
Cytuję Rex Iudaeorum:
Zadowolę się skończonym prawdopodobieństwem tego, że wszystkie protony i neutrony mojego ciała są obok jej protonów i neutronów. Takie jest zawsze. Od pomiaru, ustalającego stan faktyczny, się powstrzymam :D

Tak bardzo nieromantyczne! :D

Rex dziękuję za wytłumaczenie podstawowych zasad działania kwarków, ale dalej to już sama sobie poczytam..niest ety tu nie obędzie się od złośliwych komentarzy..dzi ękuję i pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-06-29 13:54
Cytuję Rex Iudaeorum:
Zadowolę się skończonym prawdopodobieństwem tego, że wszystkie protony i neutrony mojego ciała są obok jej protonów i neutronów. Takie jest zawsze. Od pomiaru, ustalającego stan faktyczny, się powstrzymam :D

Tak bardzo nieromantyczne! :DHa ha :) Sylwia jeszcze nie wie, co znaczy związek z fizykiem kwantowym - Rex, gdzie pensja? W barze, przepiłem, ale kwarki są też w Twoim portfelu :) Rex, poodkurzaj - na poziomie kwantowym już jest poodkurzane kochanie, uśmiecha się szelmowsko Rex zza gazetki i z piwkiem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-29 14:17
Cytat:
Ha ha :) Sylwia jeszcze nie wie, co znaczy związek z fizykiem kwantowym - Rex, gdzie pensja? W barze, przepiłem, ale kwarki są też w Twoim portfelu :) Rex, poodkurzaj - na poziomie kwantowym już jest poodkurzane kochanie, uśmiecha się szelmowsko Rex zza gazetki i z piwkiem :)
:D :D :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-29 13:15
Ależ Ty jesteś złośliwy:)a tak poza tym to już nudne jest to co sugerujesz:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-29 13:16
Przepraszam do była odpowiedź do Marka:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-29 13:55
Cytuję Sylwia:
Ależ Ty jesteś złośliwy:)a tak poza tym to już nudne jest to co sugerujesz:)


A przypadkiem nie puste, płytkie i żałosne? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-29 14:19
Cytuję Marek:
Cytuję Sylwia:
Ależ Ty jesteś złośliwy:)a tak poza tym to już nudne jest to co sugerujesz:)


A przypadkiem nie puste, płytkie i żałosne? :)

:D hahaha nie po prostu nudne..starasz się za wszelką cene mi dogryźć..tylko nie wiem po co? ja bym Tobie Marku serce na dłoni oddała, Nieba uchyliła, a Ty tak do mnie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-06-29 16:10
Cytuję Sylwia:
Cytuję Marek:
Cytuję Sylwia:
Ależ Ty jesteś złośliwy:)a tak poza tym to już nudne jest to co sugerujesz:)


A przypadkiem nie puste, płytkie i żałosne? :)

:D hahaha nie po prostu nudne..starasz się za wszelką cene mi dogryźć..tylko nie wiem po co? ja bym Tobie Marku serce na dłoni oddała, Nieba uchyliła, a Ty tak do mnie :lol:


Widzisz Sylwia, Ty lecisz na moje ciało i seksapil, a ja lubię takie Panie, które lecą na moją inteligencję :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-29 16:17
Taaaaaaaaaak, Marku? :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-06-29 16:26
Cytuję Atx:
Taaaaaaaaaak, Marku? :-)


Lecisz na mój intelekt? I nie ma dla Ciebie znaczenia moje piękne, męskie i silne ciało? Nie wierzę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Atx 2014-06-29 16:52
Główne znaczenie ma to, że nie jesteś kobietą ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-29 16:29
Cytat:
Widzisz Sylwia, Ty lecisz na moje ciało i seksapil, a ja lubię takie Panie, które lecą na moją inteligencję :)
No teraz to kompletne głupoty gadasz:) Marek kiedy Ty w końcu zrozumiesz że ja na Ciebie nie lece...ja po prostu Cie uwielbiam...za to jaki jesteś, co i w jaki sposób piszesz, za to jaką masz piekną duszę..nie znam Cię osobiście, ale wiem że tak jest..po prostu wiem. I żadne Twoje uszczypliwości nie zmienią tego co o Tobie myśle:) Wiedz o tym że bycie bezwzględnym może czasem zrobić krzywdę komuś kto na to nie zasługuje..
Zdaje sobie również sprawę z tego że nigdy się nie spotkamy, ale to nic tak jest lepiej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-29 16:44
Cytuję Sylwia:
Cytat:
Widzisz Sylwia, Ty lecisz na moje ciało i seksapil, a ja lubię takie Panie, które lecą na moją inteligencję :)

No teraz to kompletne głupoty gadasz:) Marek kiedy Ty w końcu zrozumiesz że ja na Ciebie nie lece...ja po prostu Cie uwielbiam...za to jaki jesteś, co i w jaki sposób piszesz, za to jaką masz piekną duszę..nie znam Cię osobiście, ale wiem że tak jest..po prostu wiem. I żadne Twoje uszczypliwości nie zmienią tego co o Tobie myśle:) Wiedz o tym że bycie bezwzględnym może czasem zrobić krzywdę komuś kto na to nie zasługuje..
Zdaje sobie również sprawę z tego że nigdy się nie spotkamy, ale to nic tak jest lepiej...
Nie mów hop... a skąd wiesz, czy za chwilę u Twych drzwi nie rozlegnie się dzwonek, a tam ja z butelką samogonu, zawieszoną na... zakrzywionym nieco, mini haku :) Bądź zawsze czujna Sylwia, podmyta i gotowa! I wy dziewczyny też, jeśli jakieś jeszcze czytają me słowa...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-29 16:49
Jasne :lol: tylko że najpierw musiałbyś wiedzieć gdzie mieszkam :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-29 16:55
Cytuję Sylwia:
Jasne :lol: tylko że najpierw musiałbyś wiedzieć gdzie mieszkam :lol:


Nie bój, nie bój. Marek bystry człowiek, zaraz sprawdzi numer IP, fejsika, kierunek wiatru, wilgotność i w mig Twój domowy adres odnajdzie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 20:47
"Splątanie kwantowe to zdumiewające zjawisko, w którym dwie cząstki elementarne (elektrony lub fotony) są tak ze sobą wirtualnie połączone, że zawsze posiadają taki sam stan, przy czym nie ma dla nich znaczenia odległość. Choć wydaje się to przeczyć rozsądkowi, efekt ten nie tylko jest potwierdzony, ale i wykorzystywany w kwantowej kryptografii, może także znaleźć zastosowanie w budowie kwantowych superkomputerów . Ze splątaniem wiąże się zjawisko nazywane kwantową teleportacją, czyli przeniesienie kwantowej informacji w przestrzeni. "

Już rozumiesz Sylwia, czemu kiedy czasem o kimś pomyślisz to ten ktoś też pomyśli o Tobie albo zadzwoni? :D

@Rex Iudaeorum
Kwarki reagują na fakt obserwacji co nie wyklucza możliwości wpływania na przyszłość - przynajmniej wg tego co czytałem na ten temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-06-28 21:28
[quote name="Rysiek"]" Splątanie kwantowe to zdumiewające zjawisko, w którym dwie cząstki elementarne (elektrony lub fotony) są tak ze sobą wirtualnie połączone, że zawsze posiadają taki sam stan, przy czym nie ma dla nich znaczenia odległość. Choć wydaje się to przeczyć rozsądkowi, efekt ten nie tylko jest potwierdzony, ale i wykorzystywany w kwantowej kryptografii, może także znaleźć zastosowanie w budowie kwantowych superkomputerów . Ze splątaniem wiąże się zjawisko nazywane kwantową teleportacją, czyli przeniesienie kwantowej informacji w przestrzeni. "

Już rozumiesz Sylwia, czemu kiedy czasem o kimś pomyślisz to ten ktoś też pomyśli o Tobie albo zadzwoni? :D

Niemożliwe..to tak może działać? fascynujące jest to o czym mówisz..często miałam takie sytuacje że pomyślałam ze telefon zadzwoni i on nagle dzwonił:) Rysiek gdzie mogę o tym poczytać?
A i jeszcze ma pytanie: zamierzam się do biegania..kiedy najlepiej jest biegać rano czy wieczorem..jak uważasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 21:31
Skąd cytat Ryśku? Bo splątanie kwantowe jest bardzo trudne do kontroli i bardzo ciężkie do uzyskania, tym bardziej nie wiadomo mi nic o tym, żeby było wykorzystywane skutecznie, tzn. miało jakieś zastosowania komercyjne. Owszem prace trwają, ale to droga równie daleka, jak od okrycia ropy naftowej, do silnika na olej napędowy - czyli jeszcze kilka, kilkanaście lat, zanim coś na tym będzie działać.

Wszystko reaguje na fakt obserwacji, nie tylko kwarki, ale całe protony, elektrony i cała reszta mikro menażerii. Reaguje ustaleniem swojego stanu.

Wyobraź sobie monetę, stawiasz ją na sztorc na stole i pstrykasz palcem żeby zaczęła się kręcić. To Twój nieobserwowany kwark. Orzeł czy reszka? Cholera wie. Przecież się kręci.

Teraz pacnij ją dłonią tak, żeby upadła na stół. A voila! Dokonałeś pomiaru. Na stole leży moneta odwrócona orłem na wierzch. Czyli dokonałeś pomiaru - wiesz w jakim stanie jest od tej pory Twój kwark.

Miałeś jakiś wpływ na to, którą stroną moneta upadnie? W przypadku monety, może tak, powiedzmy, że specjalnie pstryknąłeś ją słabiej i kręciła się na tyle wolno, że wiedziałeś kiedy ją pacnąć.

Ale w przypadku kwarku to czysta loteria. Owszem, są jakieś prawdopodobieńs twa. Ale to tylko prawdopodobieńs twa. Mechanika kwantowa operuje na prawdopodobieńs twach wydarzeń, a nie na wydarzeniach! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 21:44
Przyjmijmy, że to zbitek różnych informacji, które składam w całość :) Jak sam wspomniałeś fizyce kwantowej na dziś bliżej do ezoteryki niż dziedziny naukowej ja jednak wolę to niż jakieś pierdoły o facecie co chodził po wodzie ;)

Sylwia, ja biegam przeważnie wieczorem bo rano nie mam czasu. Każdy czas jest dobry - najlepiej rozłożyć trening czyli jeden dzień bieganie, jeden dzień rower, jeden dzień siłownia i dzień przerwy. Oczywiście to schemat teoretyczny. Ja wg endomondo spalam od 20tu do 30tys. kalorii na miesiąc. Gdybym odstawił piwo i orzeszki starczyłaby mi połowa ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rex Iudaeorum 2014-06-28 21:51
Cytuję Rysiek:
Jak sam wspomniałeś fizyce kwantowej na dziś bliżej do ezoteryki niż dziedziny naukowej


O tego mi w usta nie wkładaj :P Tak nie powiedziałem i nie powiem, dopóki nie będę miał ochoty, żeby mnie dziekan skreślił z listy studentów :P Mechanika kwantowa jest jak najbardziej częścią współczesnej fizyki i o tym jak jest ważna i prawdziwa, niech świadczy fakt, że w fizyce klasycznej zjawisko, odpowiadające za świecenie Słońca nie byłoby możliwe :P Tylko mechanika kwantowa je przewiduje.

Gdyby mechanika kwantowa nie miała w sobie choćby tego ziarna zgodności z rzeczywistością (nie chciałem użyć słowa "prawdy", bo źle brzmi w tym kontekście) to byśmy wszyscy nie istnieli! O.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 22:03
Racja, idąc dalej to wszystko co nas otacza składa się z cząstek elementarnych czyli możemy przypuszczać iż wpływając na cząstki elementarne mamy również wpływ na kawalerkę Marka czy też na to co nas otacza. Od prehistorii różne religie prawdopodobnie na skutek intuicyjnego pojmowanie niezrozumiałych mechanizmów tworzyły wizję polegające na tak zwanym pozytywnym myśleniu, które miało w genialny sposób wpływać na naszą przyszłość. Pozytywne myślenie propraguje również Marek - ja zaś jestem niemal pewien, że jeszcze za mojego życia fizyka kwantowa wyjaśni ten fenomen :D Ostatnio sporo czytałem o zaginaniu przestrzeni i podróżach między galaktycznych. Pamiętasz taki film K-Pax? :D Tam jeden z astronomów zapytał Prota (przybysza z k-pax) jak podróżują w czasie - klik! Ot tak! Odparł Prot. W płaszczyźnie 2D łatwo wytłumaczyć ten mechanizm. Jeżeli na dwóch skrajnych obszarach kartki zaznaczysz kropki to odległość między nimi będzie równa szerokości kartki. Jeśli zagniesz kartkę do siebie to punty te znajdą się natychmiast niemal w tym samym miejscu. Mechanizm ten wykorzystywał Prot do podróży między galaktykami i niepotrzebował do tego prędkości światła :D :D :D Podobnie może być z myślami, ściąganiem czyichś myśli itp.

Jeżeli przyjmiemy, że kartka jest wielowymiarowym wszechświatem to wystarczy go zagiąć ;) aby znaleźć się w jego skrajnym punkcie :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-28 17:24
Cytuję Rysiek:
Wszystko jest względne :) Wielu z Twoich czytelników jest zapewne ostrożnych w kwestii i psychologii i fizyki kwantowej ;)


Sam popatrz Rysiek, ciągle zajmujesz swój umysł rozwodami, przykładami bestialskich kobiet - nie jest tak? Jednocześnie wiesz, że taka koncentracja przyciąga te zdarzenia, umieszcza Cię w rzeczywistości, gdzie to właśnie dominuje. Więc dlaczego tak się dzieje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-06-28 20:35
Bo jest Marku za wcześnie aby się otrząsnąć. Tydzień temu wygrałem sprawę o podział majątku. Warunkiem udanej terapii jest totalne odseparowanie od czynnika powodującego schorzenie. U mnie to trwa już ponad 4 lata ale jest bliżej niż dalej :) Bądźmy dobrej myśli :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-27 20:48
"Normalni, myślący ludzie, to zabezpieczjący się na każdą ewentualność osobnicy."

Ester a teraz zupełnie na serio - dzięki za wizję świata typowej kobiety :)
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciepły Klusek 2014-06-27 21:03
Cytuję ester:

Przerabialiśmy temat na forum razy setkę i nie chce mi się o głupocie prącia gadać.

Głupota prącia :D :D Ja z przekory swoim penisem nawalam w tableta rozwiązując nim testy iq. Wciąż głupi, ale jaki butny :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-27 21:38
Cytuję Ciepły Klusek:
Cytuję ester:

Przerabialiśmy temat na forum razy setkę i nie chce mi się o głupocie prącia gadać.

Głupota prącia :D :D Ja z przekory swoim penisem nawalam w tableta rozwiązując nim testy iq. Wciąż głupi, ale jaki butny :lol:

hahahahaha :D :D :D aż mnie policzki bola od śmiechu :lol: mam taka bujną wyobraźnie :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-06-27 22:24
Cytuję ester:
"Normalni"czyt.myślący, przed ślubem tylko fiutem, na odtrzał lub do gazu :lol: (potomstwo z idiotą nie wchodzi w rachubę).
Normalni, myślący ludzie, to zabezpieczjący się na każdą ewentualność osobnicy.
Przerabialiśmy temat na forum razy setkę i nie chce mi się o głupocie prącia gadać.


Niestety, samo napomknięcie o intercyzie, prowokuje wrzaski, płacz, wyjazd do mamusi, zakaz seksu i gorzkie wyrzuty. Zakochany i nawalony hormonami facet, nie odważy się nawet o to zapytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-06-28 09:14
Dlatego na randkę trzeba jechać starym Fordem Fiesta, jeść w knajpach średniego kalibru i nie przesadzać z metkami na ubraniach :D Z tego wniosek, że trzeba mieć dwa sety rzeczy - pierwszy do normalnego użytku i drugi na czas łowów przez panie ;) Kurcze, to tak jak z tą Navarą - chyba lepiej jednak mieć i Q8 i Navarę. Podjeżdżasz Navarą i już masz etykietkę dorobkiewicza, mimo że masz półtorej bańki oszczędności, cztery dychy miesięcznego dochodu i brak trosk. Podjeżdżasz Q8 w kredycie albo zrobionym na wyścigi w biznesie automatowym, który stracisz przy najbliższej zmianie przepisów, bo się do tego nie nadajesz i już jesteś milionerem co ma dużo czasu i pieniędzy (mimo, że wszystko w kredycie albo leasingu) ;)

Eureka!!!! Marek, dzięki za tę stronę, Navarę i wszystko co robisz! Zrozumiałem czemu jedna z moich Ex zwracała uwagę na to, żeby koszulka była Lacoste, stanik LaPerle a buciki Jimmy Choe! Mimo, że nie miała nawet własnej kawalerki na ulicy wyglądała jak milion dolarów! Boże! Jakie to proste! Jaki jam głupi mimo prawie 40tki na karku! :D :D :DŚwiat jest pełen Nikodemów, Nin a okazuje się, że jedynym normalnym jest chory psychicznie Żorż Ponimirski. Z Was! Z Was się śmieję! :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2014-06-28 10:35
Och Rysiu! :-)
Argumenty, na rzecz "kontrowersyjne j tezy, "trafione jak kulą w płot.
Poszukiwania kozła ofiarnego, cały włożony wysiłek, by zrzucić odpowiedzialnoś c za niepowodzenia, na różne absurdalne czynniki zewnętrzne, również. Można w ten sam sposób rozmyślać nad sadzeniem pietruszki ....
Głupota prącia...?A jak inaczej nazwać akt idiotyzmu , gdy kolejny koleś ładuje się w związek z pustą panną i dzielnie znosi akcje pod tytułem :"przepisz działkę"?"Nie widziały gały co brały"? Gdy wokół już grono topiących w wódzie, z jedną koszulą, laptopem , romantycznych Konradów czy innych straceńców???? Zrzucanie winy na hormony miłości czy rzyganie rozpaczą po okolicy, nie znajduje mojej empatii. Nie utożsamiam się z głupotą , podobnie nie znajduję sobie miejsca w przedstawionym przez Ciebie schemacie, wyrywania(ustaw ienia się) kolesi o domniemanym , lepszym statusie ekonomiczno-spo łecznym. Postrzegam to zjawisko z innej perspektywy :)

Ale uronię rąbka tajemnicy: Marka lubię, jest literacko kreatywny. Obserwuję jego postępy, zmiany, wiem kiedy pisze na "odwal się"- na kolanie lub ciągnięty weną , tworzy niezłe artykuły.
Szukałam dobrego "pióra", zmęczona wypocinami pseudopoetów. Z czasem znalazłam "samczeruno" i zostałam...A krucjata p/kobietom dodatkowo "zaostrzyła "moje zmysły:D
Dzisiaj, jakby tego nie nazwać , tworzymy malutką społeczność, "znamy się", lubimy( bardzo Cię lubię:D, pomimo szpilek wbijanych wzajemnie, od czasu do czasu. :) Ale nade wszystko, kręcą mnie szowinistyczne .....:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 11:07
Droga Ester, przeczytaj proszę wątek z forum prawnego :D Z relacji faceta wynika, że on nawet dupy nie dostawał, więc o jakiej filozofii prącia my tu mówimy? Zwykły poczciwy Rysiek co chciał mieć dziecko, skopać ogródek i zasnąć nad gazetą w objęciach ukochanej :D Nie dorabiajmy ideologii tam, gdzie jej nie ma.

I jeszcze jedno - mam wrażenie iż reprezentujesz tu dość typową formę dywersyfikacji relacji jaką stosują dziś kobiety. Marek jest od emocji i ezoteryki a inny pan od eciepecie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-06-28 11:24
Idiotą się urodził i idiotą ....
Mówisz, że wziął w ciemno :D :D :D

Poczciwino Ty moja, romantyczna duszyczko , gatunku wymierający...! !!:)

www.youtube.com/watch?v=aWjfONP51G4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Rysiek 2014-06-28 11:31
Dożyliśmy naprawdę fajnych czasów :) Ja to pieprzę bo się w porę obudziłem i niespłukany ale nie każdy ma taką intuicję jak ja ;)

Czyli jak Cię podejdę, dmuchnę a po pół roku rzucę przy okazji publikujac Twoje roznegliżowane zdjęcia w internecie to nie będziesz na mnie zła tylko...będzies z idiotką? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Ciepły Klusek 2014-06-28 11:58
Czekamy na fotki Rysiek, albo na jakiś dobry video clip :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 12:12
Klusek, przestań patrzeć na kobiety przez pryzmat fizyczności. Dopiero wówczas możesz mieć naprawdę dobre dymanko ;) Pamiętaj! Po tamtej stronie to podobno wartość dodana :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-29 16:28
Nie wiem czy po tamtej, ale po mojej i owszem :-) W komplecie z psychiką zdecydowanie daję więcej :-)

Jak ktoś chce samego ciała do przelecenia bez potrzeby pamiętania imienia, to proszę szukać dalej, a nie marnować mojego czasu ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-29 16:39
Cytuję Rysiek:
Drogi Watsonie, zauważ iż me rozważania są z gatunku czysto teoretycznych a już wzbudziły w Tobie tyle emocji, że nawet Tatkę w to wmieszałaś. :D

Droga Ester - dywersyfikacja jest narzędziem przetrwania w dzisiejszym świecie kobiet. Mnie też jest przykro, ale to WY narzucacie nam reguły gry. W tej walce zwycięzca może być tylko jeden - SAMIEC! :D :D :D Żal mi mych braci kochanych o dobrych sercach, którzy własną krwawicą przypłacają teatr jaki im tworzycie na codzień. Pociesza jedno - świadomość rośnie, jest Marek, są jego czytelnicy - będzie dobrze. Takich ruchów na świecie jest więcej, powstają jak grzyby po deszczu, czemu? To proste - natura nie znosi próżni :)


Rysiu, baaaaaaaaardzo Cię proszę, nie uogólniaj po raz n-ty. Nie każda kobieta robi facetowi teatr. Jeśli chodzi o babskie chimery, to jestem pierwszą, która je zwalcza u "nadgorliwych" koleżanek. Uczciwość przede wszystkim. Zdrowa zasada "Nie rób w domu cyrku, jeśli w cyrku żyć nie chcesz".

Dywersyfikacja to specjalność części osób bez względu na płeć. Ex po ileś babek na raz łapał (fakt, na kasę leciały głupiutkie blondyneczki, oj leciały). W końcu biedny tak się w ich liczebności pogubił, imion spamiętać nie mógł i ożenił się nie z tą, którą światu jako przyszłą żonę światu przedstawiał :lol: Ale od czego są ponowne rozwody i ponowne śluby :P Do trzech razy sztuka, podobno ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-29 16:51
Dzimi, świat się tak zakręcił, że wszystko stanęło na głowie. Mogę Cię zapewnić, że skrzywdzonych kobiet, które trafiły na manipulujących, chcących więcej facetów jest wcale nie mało.

Tekst Marka "Bądź bezwzględny" to niestety echo czasów. Z każdej strony każdy może Cię wydutkać. Wystarczy pożyć 30-40 lat i małe szanse, że znajdziesz choć jedną osobę, która się na coś nie nacięła, której nie oszukano, nie zraniono, nie naciągnięto na pożyczenie pieniędzy "przyjacielowi".

Czasy są bezwzględne, podłość się mnoży, ludzie i firmy z tego korzystają. Popatrz ilu oszustów działa oferując gratis produkty do testowania, tylko tajemniczo zapomina powiedzieć, że płacisz kilkadziesiąt złotych za przesyłkę, że otworzenie próbki, to zgoda na stały abonament, którego prosto nie odwołasz, bo siedziba firmy jest w Szwajcarii, adres podany jako polski to Teatr Żydowski w Wwie, a telefon to jedynie będąca w Polsce centrala telemarketingow a wynajętej firmy.

Konsumować chce cały obecny napędzany pieniądzem świat, a mięsem armatnim są mniej odporni, bardziej ufni - normalni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-29 16:57
Oj, burza miesza równo. Pioruny trzaskają i komentarze powrzucało w zupełnie inne miejsca, niż miało. Cóż... nie przesunę ani pioruna, ani komentarza :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-06-28 12:06
Wrażenia to Ty miewasz przeróżne, a dywersyfikację nazywam po imieniu-kurestw em:D Czyli stanęło na tym ,że nie posiadam emocji , a zainteresowania swoje kieruję ku sztywnym , forumowym penisom?
Brawo,Sherlock'u!
Przyjdzie mi kupić kwiatowe kimono... na początek zostanę gejszą :lol: :lol: :lol:

Po pół roku to mógłbyś ewentualnie posyłać powłóczyste i tęskne spojrzenia w moim kierunku, inaczej tatunio wszystkie Twoje wypustki poucina lub skróci:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-06-28 12:17
Drogi Watsonie, zauważ iż me rozważania są z gatunku czysto teoretycznych a już wzbudziły w Tobie tyle emocji, że nawet Tatkę w to wmieszałaś. :D

Droga Ester - dywersyfikacja jest narzędziem przetrwania w dzisiejszym świecie kobiet. Mnie też jest przykro, ale to WY narzucacie nam reguły gry. W tej walce zwycięzca może być tylko jeden - SAMIEC! :D :D :D Żal mi mych braci kochanych o dobrych sercach, którzy własną krwawicą przypłacają teatr jaki im tworzycie na codzień. Pociesza jedno - świadomość rośnie, jest Marek, są jego czytelnicy - będzie dobrze. Takich ruchów na świecie jest więcej, powstają jak grzyby po deszczu, czemu? To proste - natura nie znosi próżni :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Dzimi 2014-06-28 17:21
"Pociesza jedno - świadomość rośnie, jest Marek, są jego czytelnicy - będzie dobrze"
O to chodzi by świadomość rosła, a faceci mogli poczytać i podyskutować o problemach. Bo w realnym świecie o to jest bardzo trudno. Albo nie ma z kim, a jak jest z kim to są niekoniecznie podobne tematy rozmowy.
Od wielu lat kobiety urabiają sobie facetów. A większość facetów jest tak urobiona że nawet tego nie wie. Tu na stronie Marka, przedstawia On te mechanizmy, a my dyskutujemy. W realu nie ma raczej na to szans. Kumple raczej o tym nie chcą gadać, nie wiem czemu. A kobiety? One ciągle chcą więcej: pozycji, atrakcji, zazdrości innych, kasy. Faceci chcą raczej równowagi. Dlatego w pewnym momencie życia uświadamiają sobie że nie warto gonić jak wariat. Faceci mają hobby, pasje odskocznie od tego świata. Dlatego cywilizacja rozwinęła się bo to mężczyźni odkrywali, wynajdowali, tworzyli. Kobiety konsumowały. A teraz chcą konsumować jeszcze więcej, bo tak programują je spece od marketingu. Dobrze że tu można powymieniać się poglądami, bo to rozwija, uświadamia i pewnie w jakimś tam stopniu zmienia nasz świat. Świadomość facetów dzięki temu rośnie. Coraz więcej mówi się o podłościach kobiet ale nie tylko ich. Faceci będą wysuwać z tego wnioski i przeciwdziałać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-06-29 08:39
Teoretycznie czy nie, chamstwem obrastasz Holmes!
Zlustrowanie intencji kolesia jest proste jak konstrukcja cepa. Tylko wam się wydaje, że można podejść , dmuchnąć, zrobić fotki i pochwalić się zdobyczą idiotopodobnym. Ot, skutki "nauk pseudopodrywacz y", których oczekiwania , przerastają możliwości.
Ale to prawda, że krótkoprącie maszynki mają w zanadrzu różne akcesoria do "dywersyfikacji ". Ostatnio niezwykle popularną pigułkę , pozwalającą bezkompleksowo sobie pociupciać, być przez chwilę "anonimowym"twa rdzielem- gwałcicielem.
Kreatywność , w wyszukiwaniu sposobów na zachłyśnięcie się chwilową dominacją , nazywana dywersyfikacją- kurestwem, jest zdumiewająca . Ale krótkotrwałe flesze , pompujące życiodajną ambrozję, gasną i nadchodzi" nicość". W "teatrze ", coraz więcej skomlących , do niedawna hardo poczynających sobie samczyków, rozpaczliwie "wołających o pomoc", koczujących na wycieraczkach z podkulonym ogonem.
Tacy nieśmiali i niewinni , ukrzyżowani za życia , pogrzebani za nieswoje grzechy.
-Za Twoje kurestwo Ewo tutaj dyndam, niewdzięcznico, złodziejko domu i dziecka, suko , która wtargnęłaś w moje życie nieproszna. Cóż jam winien boże , że lubiłem sobie czasami z innymi "poużywać ", czy to grzech ? A ta szmata mi to wszystko odebrała.
Amen
ps.Nie trzeba ezoteryki, aby zrozumieć przesłanie.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciepły Klusek 2014-06-29 10:37
Wnioskuję po tym emocjonalnym wpisie, że Twoje pośladki potrzebują wielkiej czułości :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-06-29 11:32
Zaraz sprawdzę czy nie dostałam okresu , a jutro rano, w laboratorium- poziom TSH ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciepły Klusek 2014-06-29 13:30
Wykonaj również profilaktyczną diagnostykę wibratoryjną, aż osiągniesz żywiołowy i niepohamowany liquor vitae ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Atx 2014-06-30 12:42
Kluseczku, czy Ty i Ester jesteście rodzeństwem? :-)
Jakoś tak zawsze blisko jej jesteś, dobrze jej nie zrobisz, tylko dogryzasz jak młodszy, zazdrosny brat ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ciepły Klusek 2014-06-30 13:08
Tak, jesteśmy rodzeństwem, piszemy z jednej sypialni i jestem zazdrosny o jej 10 calowe dildo :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-30 21:33
To zabierz jej, gdy wyjdzie do pracy ;-) i naciesz się nim ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciepły Klusek 2014-06-30 22:18
Ona nawet na chwilę się z nim nie rozstaje.. zawsze ma je pod ręką :-) Domyślam się, że ślinka Ci cieknie na samą myśl, że mogłabyś się takim pociskiem wystrzelić w stan błogości ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-30 23:28
Kluseczku, w moim przypadku tylko żywe organy wchodzą w grę :P Jedynie żywy człowiek mnie interesuje, żadne fragmentaryczne namiastki :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-06-30 13:54
Jestem "rozwydrzoną" jedynaczką,a Klusek próbuje wkręcić się do rodziny :D Nadawał by się , bo pyskaty i rozgarnięty....
Mam przystojnch kuzynów, ale ilu calowe "te cacka", pojęcia nie mam :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-30 21:34
Czyli nie zaprzeczasz, że słusznie jest zazdrosny o Twą własność :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-06-30 22:45
Bój się boga Atx!!!
W szufladkach mam równo poukładane barchanowe gacie, a na nich biblię ,obrazki i pamiątki z miejsc świętych.Jednym słowem ład ,porządek i cnijut ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Atx 2014-06-30 23:24
Czyli, zgodnie z przypuszczeniem Ciepłego Kluska, dildo masz "nie w szufladce" ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciepły Klusek 2014-06-30 23:34
Cytuję Atx:
...dildo masz "nie w szufladce" ;-)

Tylko w tajemniczej skrytce :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-30 23:50
Czy ja wiem, czy taka tajemnicza, Kluseczku ;-) Każda kobieta taką skrytkę ma :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciepły Klusek 2014-07-01 00:07
Miałem na myśli kryjówkę gdzieś w domu, Ty mała sprośna zboczuszko :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-07-01 00:18
Do łóżka natrętne paskudy, sio :-)

www.youtube.com/watch?v=IIezPGQaPic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-07-01 00:32
Razem? ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-07-01 00:36
Cytuję ester:
Do łóżka natrętne paskudy, sio :-)

www.youtube.com/watch?v=IIezPGQaPic


Dziś muzycznie wolę to:
www.youtube.com/watch?v=DoxUiqUpkw4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # jajacek 2014-06-28 16:28
Idąc tokiem twojego rozumowania można by wytłumaczyć każdą niegodziwość. Zgodnie z Twoja pokrętną retoryką winny jest nie sprawca czynu - złodziej, morderca, tylko winna jest ofiara. Dał się okraść zabić, to jego wina.

Jasne, że określiłbym mianem debila faceta, który wpieprza się po raz kolejny w matrymonialne bagno, bo ma już przecież jakieś doświadczenie. Ale tego przecież nie mógł spodziewać się za pierwszym razem. To jakby zakładać, że każdy mijający nas jest potencjalnym mordercą.
Niestety sam, po moich doświadczeniach , zaczynam zgadzać się z niedocenionym Machiavellim, który pisał:
Cytat:
Ludzie będą zawsze dla ciebie źli, jeżeli konieczność nie zmusi ich do tego, by byli dobrzy.
Cytat:
Książę powinien zakładać, że wszyscy ludzie są źli i niechybnie się takimi okażą, ilekroć będą mieli ku temu sposobność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-28 17:13
Smutne to, że tak niestety jest, i nie można tego zmienić..można jedynie zminimalizować straty....a to wszystko przez to że tak naprawdę tak niewiele na świecie miłości..ludzie tak bardzo skupiają się na dobrach materialnych, na posiadaniu, żądza niszczy to co w nas dobrego:( właśnie sobie uzmysłowiłam, że mimo iż akceptuję siebie i ogólnie jest ok..to tak naprawdę brakuje kogoś kogo mogłabym kochać...tak przyznaję się..dociera to do mnie gdy tak jak dziś ogarnia mnie refleksja:)
Jest spokojnie...cic hutko...synek pojechał do taty na wakacje,a ja co...chyba zacznę biegać :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-06-28 17:21
Sylwia, to brzmi jak powszechne zaproszenie na ostre dymanie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Sylwia 2014-06-28 17:33
Cytuję Marek:
Sylwia, to brzmi jak powszechne zaproszenie na ostre dymanie :)

Bardzo śmieszne:) nie mogłeś się oprzeć, co?:) Może dla ciebie tak to brzmi, każdy odbiera tak jak chce:) ale zaczyna mnie to już wkurzać, gdyby facet napisał, że jest sam w domu to brzmiałoby to jak zaproszenie na dymanie?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-28 20:33
I jeszcze jedno żeby było jasne: jeśli kiedykolwiek miałabym ochotę na dymanko to powiem wprost :lol: żeby było jasno i nikt nie musiał domniemać czy ona coś insynuuje? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 20:49
Raczej na ostrą wódę połączoną z wizytą w przybytku rozkoszy :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-28 21:20
Cytuję Rysiek:
Raczej na ostrą wódę połączoną z wizytą w przybytku rozkoszy :D

Raczej nie :D a wódki nie pije :lol: ależ jesteście uszczypliwi:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-06-28 21:46
Bez przesady to był żart na zasadzie kontrastu. Spadam bo na Canal+ jest Obcy Decydujące Starcie :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-28 22:05
Cytuję Rysiek:
Bez przesady to był żart na zasadzie kontrastu. Spadam bo na Canal+ jest Obcy Decydujące Starcie :D

Wiem ze żart, ale uszczypliwy :lol:
No tak dotknęło mnie to trochę, ale bardziej dlatego że to od Marka wyszło:)
Decydujące starcie? oglądałam chyba z 5 razy :lol: dobry:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Atx 2014-06-29 16:59
Sylwia, znając facetów? Odpowiedź brzmi TAK :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-28 11:05
Proszę Michała, który wpłacił mi kasę za książkę (15zł) żeby napisał do mnie meila - ten podany w mbanku jest nieprawidłowy.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dawid 2014-06-28 20:58
Czy mógłbyś mi wytłumaczyć Marku o co chodzi z tym oddawaniem swojej posiadłości kościołowi? Jakoś jeszcze nigdy nie spotkałem się z podobną sytuacją :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-06-28 22:13
Kiedyś zapisując na kościół majątek mogłeś uzyskać odpust zupełny po śmierci. Innymi słowy, mogłeś być ekstremalna kurwą przez całe życie ale jak miałeś dość kasy to mogłeś sobie kupić niebo :D :D :D A niektórzy się boczą, że dupa jest na sprzedaż :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dawid 2014-06-28 22:19
"Kiedyś" W porządku, ale co to ma wspólnego ze stanem obecnym. Nie żyje kiedyś tylko teraz :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-06-28 22:30
Teraz też sobie możesz kupić ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-28 23:28
Cytuję Dawid:
"Kiedyś" W porządku, ale co to ma wspólnego ze stanem obecnym. Nie żyje kiedyś tylko teraz :)


Np. do mojej przyjaciółki po zawale, samotnej, przychodziły siostry żeby oddać dom, a one się nim i nią zaopiekują. A ponieważ psiapsióła widziała tę opiekę z racji swej pracy, to wygoniła posłankę Pana Jezusa niemalże na kopach.

A co z posiadłościami? Starsi ludzie przeważnie, ale też i młodsi, zapisują w testamencie swój majątek klerowi. Czyli obcemu państwu Watykan...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dawid 2014-06-28 22:45
Być może. Aczkolwiek Kościół katolicki to nie tylko hierarchia kościelna, ale przede wszystkim wielka wspólnota ludzi. To ludzie tworzą Kościół, a nie kler i cała reszta. Można również spotkać się z pedofilom wśród księży, hipokryzją i tak długo można by było wymieniać. Bodajże jednym z demonów opętujących Emily Rose był ksiądz. Jednak tak jak wcześniej wspomniałem, KK to wspólnota ludzi, który pokładają swoje życie w Bogu, a biblia jest fundamentalnym źródłem mądrości. Węże czają się wszędzie, nie zależnie od wspólnoty wyznaniowej i jej celów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ciepły Klusek 2014-06-28 23:07
Taka wspaniała wspólnota, a dlaczego zwykła dziewczyna po amatorskiej palcówce na odstresowanie ma wyrzuty sumienia? No bez kitu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # jajacek 2014-06-28 23:16
I właśnie ta wspólnota jest najważniejsza. Wzajemne sobie pomaganie, wspieranie się w trudnych chwilach.
Słyszałem na przykład ostatnio o ministrancie, który uratował życie księdzu. Zauważył u niego pierwsze objawy raka jąder.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-06-29 08:51
...delicious,ha ,ha...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-28 23:31
Skoro biblia jest taka mądra, to skąd tyle wojen, rozpaczy i kurestwa na świecie? Przecież były czasy, kiedy niemal cała Europa wierzyła w kler, i jedni drugich rżnęli. Biblię czytałem kilkadziesiąt razy - i ze zdziwieniem zauważyłem, że każda z sekt czy religii, interpretuje każde słowo po swojemu. Kto ma rację? Nie wiadomo, może nikt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-06-29 12:51
Rację ma naród wybrany. Zawsze i wszędzie. A jak się nie zgadzasz z talmudowymi dogamtami to jesteś zoologicznym antysemitą, ksenofobem, rasista itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-06-29 12:52
Aaaa...no i oczywiście używasz mowy nienawiści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-06-29 13:56
Cytuję Vincent:
Aaaa...no i oczywiście używasz mowy nienawiści.


No i faszystowskim bękartem nietolerancji i nienawiści :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dawid 2014-06-29 15:43
Biblia nie jest mądra tylko treść w niej zawarta. Biblia nie jest kolejną książką do przeczytania w ponure jesienne dni przy kominku. U fundamentów każdego chrześcijanina powinna leżeć miłość, bez niej cała reszta nie ma sensu. Wiara nie powinna się opierać w to co jesteśmy zobaczyć naszymi oczyma. Mowa tu o wszelakich cudach itp. Tylko na miłości, Jezusie i doświadczaniu go w codziennym życiu. Chrześcijanie mają swoją medytacje i ma ona wzmocnić wieź z Bogiem. Nawet w ten sposób można, a nawet należy poddawać przemyśleniom różne fragmenty biblii. W bili jest wiele różnych przypowieści do których nie trzeba żadnych dywagacji, są one jasne i przejrzyste. Zresztą jest jedno bardzo mądre zdanie, być może kluczowe "Po owocach ich poznacie" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-06-29 16:14
Cytuję Dawid:
Biblia nie jest mądra tylko treść w niej zawarta. Biblia nie jest kolejną książką do przeczytania w ponure jesienne dni przy kominku. U fundamentów każdego chrześcijanina powinna leżeć miłość, bez niej cała reszta nie ma sensu. Wiara nie powinna się opierać w to co jesteśmy zobaczyć naszymi oczyma. Mowa tu o wszelakich cudach itp. Tylko na miłości, Jezusie i doświadczaniu go w codziennym życiu. Chrześcijanie mają swoją medytacje i ma ona wzmocnić wieź z Bogiem. Nawet w ten sposób można, a nawet należy poddawać przemyśleniom różne fragmenty biblii. W bili jest wiele różnych przypowieści do których nie trzeba żadnych dywagacji, są one jasne i przejrzyste. Zresztą jest jedno bardzo mądre zdanie, być może kluczowe "Po owocach ich poznacie" :)Dokładnie kolego Dawidzie, ja też wierzę w te owoce - a w przypadku kościoła są one gorzkie, robaczywe i wstrętne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Atx 2014-06-29 17:13
Cytuję Dawid:
Biblia nie jest mądra tylko treść w niej zawarta. Biblia nie jest kolejną książką do przeczytania w ponure jesienne dni przy kominku. U fundamentów każdego chrześcijanina powinna leżeć miłość, bez niej cała reszta nie ma sensu. Wiara nie powinna się opierać w to co jesteśmy zobaczyć naszymi oczyma. Mowa tu o wszelakich cudach itp. Tylko na miłości, Jezusie i doświadczaniu go w codziennym życiu. Chrześcijanie mają swoją medytacje i ma ona wzmocnić wieź z Bogiem. Nawet w ten sposób można, a nawet należy poddawać przemyśleniom różne fragmenty biblii. W bili jest wiele różnych przypowieści do których nie trzeba żadnych dywagacji, są one jasne i przejrzyste. Zresztą jest jedno bardzo mądre zdanie, być może kluczowe "Po owocach ich poznacie" :)


Dawid, w duchu katolickim cała rodzina, więc wychowana też tak byłam. Im dalej w lata, tym więcej spostrzeżeń, że katolicy ze swoim prawdziwym zachowaniem mają się tak do tego, czego żądają od innych, jak cykor do cykorii.
Wizyta w kościele to odbębnienie obowiązku i kontrola w czym sąsiadka przyszła, a jakim samochodem podjechał sąsiad. Bzdurne spowiedzi i zaraz po odejściu od konfesjonału
obrabianie tyłka komuś kto stał obok w kolejce do niego.

Znam ileś osób wiary ewangelickiej - nie są idealne, ale katolik może się skryć. Pomyśl ilu katolików choć raz przeczytało Biblię w całości. Tam czytania i rozmyślania nad jej tekstem są czymś na porządku dziennym od dzieciństwa. Pastor ma rodzinę, ma własne dzieci - dzięki temu doskonale wie co to znaczy wnerwiające ząbkowanie, niewyspanie przez kolki niemowlęce, problemy z nastolatkami, sprzeczki z żoną. Wie, ma doświadczenie - ma prawo doradzać.

U nas to czysta teoria i jazda bez trzymanki. Słuchanie rad księży odnośnie życia małżeńskiego, seksualnego i stosowanie się do nich, to jakby ktoś się rzucił do basenu, bo ma zasób wiedzy po rozmowie z kimś, kto pływać nie umie, ale przeczytał poradnik "jak pływać".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rex Iudaeorum 2014-06-29 01:25
http://www.sympatiaplus.pl/artykul/1579,mezczyzni.html?utm_source=onetsg&utm_medium=linksg&utm_content=mezczyzni&utm_campaign=trescired_0627

Przeczytałem relację meczu na onecie, przewijałem w dół.... i proszę coś takiego. Pomyślałem, przeczytam, porównam z Samczym Runem...

Jakaś mądra Pani pisała, bo wychodzi na to, że nie istnieje dobry mężczyzna :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Rysiek 2014-06-29 07:24
To skrót tego czego kobiety podświadomie pragną najbardziej :D Będąc w tych grupach możesz przebierać jak w ulęgałkach :) A czemu unikać wg drogich pań? To proste - Ryśkami się manipuluje, tacy faceci manipulują nimi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Atx 2014-06-29 17:21
Cytuję Rex Iudaeorum:
http://www.sympatiaplus.pl/artykul/1579,mezczyzni.html?utm_source=onetsg&utm_medium=linksg&utm_content=mezczyzni&utm_campaign=trescired_0627

Przeczytałem relację meczu na onecie, przewijałem w dół.... i proszę coś takiego. Pomyślałem, przeczytam, porównam z Samczym Runem...

Jakaś mądra Pani pisała, bo wychodzi na to, że nie istnieje dobry mężczyzna :DAle to, to akurat prawda:
"Na pierwszym spotkaniu było fenomenalnie. On był tobą oczarowany i miał zadzwonić. Ale nie dzwoni. "Może nie może, jest zajęty, miał na pewno jakiś ważny powód, może zgubił numer..." - myślisz. No więc ty dzwonisz, on się niezręcznie tłumaczy. Sytuacja się powtarza. Usłyszałam kiedyś, że uczucie mężczyzny do kobiety można poznać po tym, ile dla niej robi. Jeśli nie robi, jeśli jedynie deklaruje – odpuść. Jeśli mężczyzna chce - znajdzie sposób, żeby zadzwonić, przyjechać czy cię odnaleźć. Jeśli tego nie robi – widać nie chce."

:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-06-29 08:49
Cytuję jajacek:
Idąc tokiem twojego rozumowania można by wytłumaczyć każdą niegodziwość. Zgodnie z Twoja pokrętną retoryką winny jest nie sprawca czynu - złodziej, morderca, tylko winna jest ofiara. Dał się okraść zabić, to jego wina.


Jasne, że określiłbym mianem debila faceta, który wpieprza się po raz kolejny w matrymonialne bagno, bo ma już przecież jakieś doświadczenie. Ale tego przecież nie mógł spodziewać się za pierwszym razem. To jakby zakładać, że każdy mijający nas jest potencjalnym mordercą.
Niestety sam, po moich doświadczeniach, zaczynam zgadzać się z niedocenionym Machiavellim, który pisał:
Cytat:
Ludzie będą zawsze dla ciebie źli, jeżeli konieczność nie zmusi ich do tego, by byli dobrzy.

Cytat:
Książę powinien zakładać, że wszyscy ludzie są źli i niechybnie się takimi okażą, ilekroć będą mieli ku temu sposobność.
Pokrętna ,pokrętna,ble,ble,ble....
Wyjaśnij ,przełóż to z Twojego na język "głupiej blondynki",aby raz a dobrze pojęła.
Jak można po pierwszej randce czy też po pierwszej zrobionej lasce , powiedzieć sakramentalne tak????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jajacek 2014-06-29 12:21
Nasz "bohater" w momencie ślubu "znał" ją prawie rok. Zatem tych zrobionych lasek musiało być więcej.
Ten facet to prosty chłopina. W końcu po to jest państwo, by się między innymi takimi jednostkami opiekować.
W obecnej sytuacji kwestionuję sens istnienia państwa. Można teoretyzować, że przetrwają wtedy najsilniejsi, ale nie do końca się z tym zgadzam. Taka sytuacja wymusi na słabszych współprace i organizację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Atx 2014-06-29 17:24
Powinna wymusić współpracę i organizację, ale patrząc na to jak wiele jest osób potrzaskanych przez życie i jak Państwo guzik robi w ich kwestii, bardziej stawiam na stopniowy powrót do czasów barbarzyńskich - chytry manipulant może więcej, a Państwo obchodzi tylko tyle, by wpływały odpowiedniej wysokości podatki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # jajacek 2014-06-29 23:39
W zasadzie teraz mamy czasy barbarzyńskie. Tylko chytrzy manipulanci kryją się za fasadą państwa, religii itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Witkacy 2014-06-29 14:03
Ja mam takie pytanie ;Nie dawno mialem slub u kolezanki ,zaprosila mnie jej siostra W momencie mszy moja osoba towarzyszaca powtarzala slowa przysiegi razem z panna mloda i pozniej powiedzial mi ze marzy o slubie i dziecku...W jednej chwili przypomnialy mi sie wszystkie teksty Marka odnosnie takich kobiet haha .POdczas wesela dziwnie sie odzywala do mnie i starala mnie sobie ''wychowac'' ale nie dalem sie ;) Potem nawet buziaka na pozegnanie nie dostalem.Nigdy wczesniej nie spotkalem sie z taka dziewczyna...St rasznie dziwna,nie odzywala sie prawie do mnie wogle podczas wesela.Takze podziekowalem za zaproszenie i 'milo''spedzony czas,czy warto dalej sie angazowac ? BO chyba dam sobie spokoj z taka babka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Witkacy 2014-06-29 14:06
Dodam jeszcze ze jak juz sie odzywala to takimi pol-slowkami , starala sie strasznie mnie sobie podporzadkowac ,w momencie zapoznawania sie z jej znajomymi brala mnie za rekaw zebym podal reke i sie przywital...POj ebana kobieta ...Co wy byscie zrobili na moim miejscu? Wytrzymalem do konca i kulturalnie sie zachowywalem ale nie ukrywam ze nigdy takiej kobiety nie mialem przy sobie nawet na chwile...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Witkacy 2014-06-29 14:13
W momencie kiedy mowila ze pragnie dziecka i slubu poczulem sie jak Dzin z lampy Alladyna czyli; osoba do spelnienia zyczen .Malo tego podczas wesela twierdzila ze jutro(Niedziela ) ma zamiar sie najebac ze swoja siostra i zacytuje; Obalimy ze dwie flachy :) Wesele bylo kilka tygodni temu :)W kosciele dziwnie sie przytulala do mnie podczas slow ksiedza o malzenstwie a podczas wesela jak ja to robilem to mowila ; Dlaczego tak sie mocno przytulasz ?? Jak wspomnialem nawet buziaka nie dostalem...

Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # xxx 2014-06-29 15:27
Nad czym tu sie zastanawiac, uciekac gdzie pieprz rosnie od takich osobniczek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-06-29 16:13
Cytuję Witkacy:
W momencie kiedy mowila ze pragnie dziecka i slubu poczulem sie jak Dzin z lampy Alladyna czyli; osoba do spelnienia zyczen .Malo tego podczas wesela twierdzila ze jutro(Niedziela) ma zamiar sie najebac ze swoja siostra i zacytuje; Obalimy ze dwie flachy :) Wesele bylo kilka tygodni temu :)W kosciele dziwnie sie przytulala do mnie podczas slow ksiedza o malzenstwie a podczas wesela jak ja to robilem to mowila ; Dlaczego tak sie mocno przytulasz ?? Jak wspomnialem nawet buziaka nie dostalem...

Pozdrawiam!Sam sobie udzieliłeś już odpowiedzi :) Co tu w ogóle można jeszcze dodać? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Witkacy 2014-06-29 18:27
Cytuję Marek:
Cytuję Witkacy:
W momencie kiedy mowila ze pragnie dziecka i slubu poczulem sie jak Dzin z lampy Alladyna czyli; osoba do spelnienia zyczen .Malo tego podczas wesela twierdzila ze jutro(Niedziela) ma zamiar sie najebac ze swoja siostra i zacytuje; Obalimy ze dwie flachy :) Wesele bylo kilka tygodni temu :)W kosciele dziwnie sie przytulala do mnie podczas slow ksiedza o malzenstwie a podczas wesela jak ja to robilem to mowila ; Dlaczego tak sie mocno przytulasz ?? Jak wspomnialem nawet buziaka nie dostalem...

Pozdrawiam!Sam sobie udzieliłeś już odpowiedzi :) Co tu w ogóle można jeszcze dodać? :)


Momentami tak sie wkurwilem ze chcialem wyjsc z wesela i slubu wczesniej ale nie chcialem robic siary bo w sumie mnie zaprosila...Dot rzymalem do konca :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-06-29 18:28
Piękny głos
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=k62uNTaP5WI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-06-29 22:56


Smutny autobus-wersja ZUS :D ja pierdole, płaczę ze smiechu nad kurwa kampania reklamaową ministerstwa p. Sienkiewicza :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-06-29 23:11
ciagle sie zastanwiam: kiedy to wszystko pierdolnie i jakie beda tego konsekwencje...
Kolejny kwiatek- poczytajcie posty pod ta reklamówką sieciówek-
finanse.wp.pl/kat,1013819,opage,3,title,Ile-placa-w-McDonalds-ile-w-KFC-W-ktorym-fast-foodzie-najlepiej-jest-pracowac,wid,16708431,wiadomosc.html#opinie

Najlepiej widać jak redaktorki sa zamieszane w tworzenie propagandy własnie na takim przykładzie- artykuły wyssali z dupy sieciówek, a posty pokazuja rzeczywistość
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-06-30 20:22
W XXI wieku życie stanęło na głowie a czasy stabilizacji otoczenia człowieka
minęły bezpowrotnie! Jedyną pewną charakterystyką otoczenia, jest obecnie NIEPEWNOŚĆ. Lawinowo narastająca niepewność powoduje konieczność radykalnej zmiany podejścia do życia
oraz stosowanych metod i technik. Życie jest dziś dziedziną złożonej, trudnej i zmiennej wiedzy. Sztuka życia sprowadza się do wykonywania jednego podstawowego zadania – stawiania czoła rzeczywistości. Historia jest kształtowana nie przez to, co przewidywalne, ale przez to, co jest wysoce nieprawdopodobn e, nieprzewidywaln e zdarzenia – Czarne Łabędzie. Czarne Łabędzie są wysoce nieprawdopodobn e, ale gdy jednak zaistnieją wywołują duże zmiany! (np. II WŚ, zamachy terrorystyczne 11/09, kryzysy giełdowe, radykalne innowacje technologiczne) . Czarne Łabędzie zakłócają nasze oczekiwania wobec świata jako uporządkowanego miejsca, dlatego też często je ignorujemy. Jednak to one kształtują losy świata. O losach świata decydowały zawsze zdarzenia, które w świetle współczesnych im przekonań NIE MIAŁY PRAWA SIĘ WYDARZYĆ. W każdym razie NIE tak szybko! Co nam się przyda, aby się dostosować i przetrwać?

„Rozproszony widok” (splatter vision) – koncepcja psychologiczna wykorzystywana w szkoleniu agentów FBI chroniących amerykańskiego prezydenta podczas zgromadzeń publicznych. W sytuacji, gdy agenci mają przed oczami ocean drobnych zmian,tysiące obiektów poruszających się na wiele różnych sposobów, muszą umieć odróżnić je od tej jednej, równie małej ale krytycznej np. ręki sięgającej po pistolet. Koncepcja ta mówi o świadomie nieukierunkowan ej koncentracji (oksymoron?), która pozwala przygotowanemu obserwatorowi wychwycić drobne nieregularności mogące mieć wielkie, przyszłe znaczenie. Rozproszony widok to trafna metafora obecnej sytuacji w życiu i dobry opis ważności dostrzegania słabych sygnałów pojawiających się na peryferiach dzisiejszych zdarzeń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-06-30 20:24
„Szok przyszłości jest otępiającą dysorientacją umysłu spowodowaną przedwczesnym przybyciem przyszłości.”

Alvin Toffler

„Kiedy już znajdziesz się TAM gdzie
zamierzałeś, owego TAM już NIE MA”
S. Davis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Atx 2014-06-30 21:46
Żyjemy dwa razy dłużej niż ludzie jeszcze 150-200 lat temu, więc co się dziwić, że niepewność, że dwa razy tyle życia do ogarnięcia w parę razy szybszym tempie. W nieustannej presji czasu.

Kiedyś 1/3 kobiet umierała w połogu. Mężczyźni ginęli nieustannie na wojnach, pojedynkach, polowaniach. Człowiek po 40 był "w podeszłym wieku".
Wysyłało się list, który czasami parę miesięcy szedł w jedną stronę. Nie czekało się na "teraz, już, zaraz", tylko robiło się inne rzeczy. Wysiało się, czekało aż urośnie, zbierało. Była świadomość rytmów życia, rytmów przyrody. Świadomość tego, że żyje się tu i teraz, w takiej, a nie innej porze roku.
Zakupy też wyglądały inaczej, czas czekania na ubranie był inny, bo szycie wymagało czasu. Teraz całe "żarło i barachło" musi być dostępne od ręki, bo inaczej humor zepsuty, że chęć nie została w przeciągu dnia zaspokojona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atx 2014-06-30 21:51
Nie miały prawa się wydarzyć? No nie wiem... Zbyt wiele regularności układów planetarnych. Aż budzi niepokój taki "zbieg okoliczności". Całkowity przypadek? Może...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-06-30 08:08
Esej to reklama zeby zachecic mlodych studencikow do pracy na okres wakacyjny bo starsi jada na urlop zreszta sam na pewno to wiesz :) Zarobi taki 1300zl ale z pracy wyjdzie błyszczący po oleju i spracowany jakby wyszedl z kopalni.Brud ,syf kila i mogila...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Waldi 2014-06-30 11:38
Ja natomiast czytalem biblie i staralem sie wg niej zyc ,niestety zycie jest inne i to mnie boli bo nie moge pogodzic tego co jest w Bibli a swojego zycia ...Problemem jest strach ,uwazam ze jesli nie bede przestrzegal fragmentów Jezusa to czeka mnie kara i smierc mam poswiecic na to swoje zycie ktore czasami wyglada przez to jak rozpac.Kurwa no nie umiem tego w sobie pogodzic...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Przemas 2014-06-30 19:09
Z tą bezwzględnością , o której pisze Marek to niestety prawda.
Na swoim przykładzie widzę jak sprzeczne jest wychowanie przez kobiety z rzeczywisośćią. Matka, Babcia, Ciotki wszystkie Ci mówią 'najważniejsze to być miłym dla dziewczynek/kob iet, puszczać w drzwiach, komplementować, przynosić kwiaty i będą się do Ciebie kolejki ustawiać". Niestety prawda jest zupełnie inna. W moim dotychczasowym życiu starałem się stosować te rady, ale ku mojemu zdziwieniu efekt był wręcz przeciwny. Laski uważają mnie za frajera, a z czasem przestają szanować, liczyć z moim zdaniem, wyśmiewać przy znajomych i wszystko to co Marek opisuje.
Także jestem ogromnie wdzięczny, że trafiłem na tą stronę i mogę skonfrontować to co od dzieciństwa wpajały mi baby z punktem widzenia starszych ode mnie i bardziej doświadczonych kolegów. Tym bardziej zawarta tutaj wiedza jest dla mnie cenna gdyż od bobasa wychowałem się bez ojca, a więc bez męskiego wzorca. Tak więc dziękuję Tobie Marku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-07-17 07:02
Nadrabiam trochę lekturę i muszę przyznać, że doceniam niesamowicie wagę tego tekstu... bezwzględność i zdecydowanie. Niezbędne ale piekielnie trudne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Obywatel 2014-08-07 23:13
Bez względu na wszystko - nie ujawniajcie swoich uczuć i tego, jak Wam zależy.
Kto pierwszy odkrywa - przegrywa.
Kobiety są bezlitosne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grazyna04 2017-11-04 16:11
I think your blog needs some fresh articles. Writing manually takes
a lot of time, but there is tool for this time consuming
task, search for: Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EuniceSmall 2018-01-29 13:34
I have checked your site and i have found
some duplicate content, that's why you don't rank high in google's search results,
but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for;
Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep sd 2021-06-24 05:13
Wow, thiѕ paragraph is fastidious, my sіster is analyzing
such things, thereforе I am going to tell her.

my web site - bokep sd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Indo Jilbab 2021-06-24 10:58
Someone essentially һelp to make sеverely posts I'd state.
That is tһe first time I frequented your ѡeb
paցе and up to now? I surprised witһ thee research you made
to make this actual ѕubmit amazing. Wonderful activity!


Review my ѡeb page :: Boкeр Indо Jilbab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep2021 2021-06-29 05:37
Fоr hottest information you have to go to see world-wide-web andd on іnternet I found this
site as a finest sitе for newest uρɗates.

Ϝeel free too vіsit my web sіte Ƅokep2021
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Ngentot Tabte 2021-06-30 02:59
Wоw, fantastic blog layout! How long һave you Ьeen blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of yoᥙr site is fantastic,
ⅼet alone the content!

Look at my web site - Boқep Ngentot
Tabte
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oral 2021-07-08 08:09
Hi theгe, I would like to subscribe for this webpage to taкe most recent updates, so where can і do
it please һelp out.

Feel frtee to surf to my web site oral
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mama Jordi 2021-07-08 23:43
Ahɑa, its good dialogue regarding this аrticle at tһis place at this wеbsіte, I have read
all that, so now me also cߋmmenting here.

my web page :: Bokep Mama Jordі
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zenra Uncensored 2021-07-20 18:54
Hey there!I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
My last blog (wordpress) waѕ hacked and I ended up losing
a few months оf hard wоr due to no backup.
Do yoᥙ have any mеthods to stop hackers?

Feel free tо visit my web ѕite: Zenra
Uncensored
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kumpulan Situs Bokep 2021-07-20 20:30
Yes! Finally someone writes abоut 3ɡp Kumpulan Sіtus Bokеp 18.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep lokal blitar 2021-07-22 05:46
Ⲛice blog! Is your theme custom madе or did you download it from ѕomewhere?

A design likе ʏours with a few ѕimple aԁjustements would realⅼy make my blⲟg ѕtand оut.
Please let me know where you got yоur design. Kudos

Here is my webpage :: Bokep ⅼokal blitaг
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-07-22 20:51
Magnificent beat ! I wish to apprentice while you
amend your site, how could i subscribe for a blog site?

The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear
concept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ratuku Porm 2021-07-24 05:11
Hello, Ι ƅelieve your blog could posѕibly be having brߋwser compatibility problems.
Whenever I take a look at your blog in Safari, іt looks fime howeᴠer,
when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues.
I jᥙst wanted to give you а quick heads up!

Aside from that, еxcellent site!

Feel free to surf to my wеbpage; Ratuku Porm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # warung bokep 2021-07-24 15:52
Ɗօ you mind if I quote a couplе of your articles as ⅼong as I provide credit and sources
back to your bⅼog? My bⅼog is in the very same area of interest ass yours and mү ᥙsers woulɗ genuinely benefit from a lօt
of the information you providе here. Plеase let me know if ths ok with you.

Thank you!

Look into my рage :: warung bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio bokep barat 2021-07-25 05:30
Asking questіons are reallу pleasant thing if you are not understanding sometһing fully, except this piece of
writing presents pleasant understanding yet.

my wеbpage ... vіdio bоkep barat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indo anal 2021-07-25 11:15
Keeρ on working, great job!

Feel free to visit my web-site ... bokep
indo anal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vcs Binor Bokep Hot 2021-07-25 23:37
Helⅼo,i think that i saw yoᥙ visited my blog
so i came to “return the favor”.I am attempting to find things to enhance my website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!


Also visіt my blog - Vcs Binor Bokep Hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep streaming 2021-07-26 14:26
Нeey Ƭhere. I found your weblog the use of msn. Ƭhat is an extremely
smartly written articⅼe. Ι'll be sure to bookmаrk it and
come back to learn mߋre of your helpful info.

Thanks for the post. I will definitely comeback.

Take a look at my page - bokep
stгeaming
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jav Uncensored 360p 2021-07-26 17:41
Thanks ffor yοur personal marvfelous posting!
I genuinely enjoyed reading it, ʏou're a great author.I will make sure
to bookmark your blоg and will eventually come back from now on. I want to encourage you to
ultimateⅼy contіnue your great posts, have a nice afternoon!

Take a look at my web site Jav Uncеnsored 360p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Women Purses 2021-07-26 23:54
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I've really enjoyed browsing
your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon! Men Wallets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-01 16:34
I visited multiple blogs except the audio feature for audio
songs current at this website is truly superb.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-01 21:32
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say
that I've really enjoyed surfing around your blog posts.
In any case I will be subscribing to your rss feed and I hope you write
again very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More info 2021-08-02 16:29
Greetings! This is my first comment here so I just wanted to give a quick
shout out and say I really enjoy reading through your posts.
Can you suggest any other blogs/websites/ forums that go over
the same subjects? Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grepe Abg Hawa Xnxx 2021-08-03 21:07
I've learn several just right stuff herе. Definitely woprth bookmarking for гevisiting.

I surprise how so muϲh attempt you set to create such a
excellent informative website.

my web-site -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kontol Long 4d 3gp 2021-08-04 04:56
Thanks for sharing your thoughts about miłość. Regɑrds

Feeel free to ѕurf to my homepage ...Kontol Long 4d 3gp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokepindoxx1 2021-08-04 12:15
you're in plint of fact a good webmaster. The web site loading speed is
incredible. It kind of feels thаt you are doing any diѕtinctive trick.

Ꭺlso, The contents are masterԝork.you' ve done a great proceѕѕ on thiѕ
subject!

my ᴡeb site: Bokepindoҳx1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indoxxi 2021-08-05 20:19
I'veread а few just right stuff here. Definitely worth bookmarking for rеνisiting.
I surprise how a lot attempt you put to make
this kind of w᧐ndeгful informative ᴡebѕіte.


my page: bokep indoxxi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amellia Skin Care} 2021-08-10 09:07
But wanna input on few general things, The website style and design is perfect, the writtren content is very wonderful :
D.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-10 17:12
In conjunction with tech provider GiG, Challenging Rock’s on the net sportsbook premiered in New Jersey
in 2019.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-12 07:44
This signifies, the odds correlate to the probability of a specific group winning, or outcome happening.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mama 2021-08-12 12:17
I'vе been browsing onlіne more than 4 hours tοday, yet I neѵer found any interestіng article
like yours. It's pretty wolrth enough for me. In my opinion, if all web
owners and bloggers made good content as you did, the net will be a
lot more useful than ever before.

Also visіt my bⅼⲟg post ... Bokep Mama
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Eropa 2021-08-12 13:34
Ꮃhen someone writes an post he/ѕhe retains the image of
a user in his/heг mind tһat һow a usеr can understand it.
So that's why this article is amazing. Thɑnks!

Here is my homepaage :: Bokep Eropɑ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Asian Sex Diary 2021-08-13 06:20
It's actually a cool and heⅼpful piece of іnformation. I'm happy that
you just shared this usefuⅼ info wіth us.
Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.


Alsⲟ viѕit mmy homepage ::
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jake 2021-08-13 23:11
Highly descriptive blog, I liked that bit. Will therre
be a part 2?

My webpage; kindle publishing software mac - Jake,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Natural 2021-08-14 07:14
Ahaa, іts good discuѕsіon about this artіcle at this plɑⅽe at this blog,
I have read all that, so now me also commenting at
thiss place.

mу blog post - Bokep Natural
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy dulcolax online 2021-08-14 12:12
Keep this going please, great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-14 14:52
It's genuinely very complex in this full of activity life to listen news on Television, so I simply use internet
for that purpose, and obtain the most up-to-date news.

My website ... đăng ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source 2021-08-15 17:05
Excellent post. I was checking constantly this blog and I'm inspired!
Very helpful information specifically the final section :) I care for such information much.

I used to be looking for this certain info for a very lengthy time.
Thank you and good luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-16 23:11
Why users still make use off to read news papers when in this technological world everyfhing is existing
on net?
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # How To Buy Bitcoin 2021-08-17 00:32
Thanks a lot for sharing this with all people you actually
recognize what you're talking approximately! Bookmarked.
Please additionally seek advice from my website =). We
could have a hyperlink exchange agreement among us
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # onine dating website 2021-08-17 07:34
In this complimentary online dating site you can make your rowdy and also attractive buddy woman become your partner by
the use of cost-free cams for girls. You may assume making an grown-up movie with your attractive and
also mischievous good friend is a little over the top yet if you believe about it this
is the very same thing making adult motion pictures for guys.


Free online dating internet sites like Online Internet dating are preferred
amongst those that are seeking their perfect companion. They have hundreds of members
making it easy to access their dating website and develop an account.
You can after that create your cost-free online account that
informs the world specifically who you are and also what you search for
in a partnership. This will allow you to discover your best suit.Online Dating has adult section where you can upload your very
own cam images. If you do not have any kind
of cam after that it would be a great suggestion to
go to the free section of the website and also see several of
the photos of other girls that you have actually satisfied on the web.
Sometimes these cam cameras can be really handy when you are trying to thrill that special someone.
So if you want to attract your girl of you never ever
understand what she will certainly do as soon as you offer
her the complete view of your self. When you are
trying to get the interest of that unique someone online, a cam
is an outstanding tool.

http://citus.ru/user/boltonkblc
http://mail.hs-rm.ru/user/farelacpta
https://mudbidri.india77.com/user/profile/1138459
http://beautywerner.de/user/gertonbrsh
http://Gfpa.Org.ge/user/allachniil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin rate 2021-08-17 07:50
Since its launch in 2021, bitcoins have actually expanded
in worth very rapidly, from a couple of dollars into what is now an outstanding six-figure figure
worth annually. In comparison, the dollar has shed nearly forty percent of its value over the exact same duration. For those capitalists thinking about
placing their money into this kind of digital " substantial"
possession, bitcoins supply the one-of-a-kind combination of being
simple to get, simple to trade, and simple to track.


The most essential characteristic of the system, after that, is how it operates
the network of customers. Bitcoins work similar means as
standard local area network, because there
are a team of local area network that each functions as a node.
Deals are made between customers in the kind ofigen deals, where a
adjustment in the equilibrium of a particular account is logged and
the adjustment is used to the appropriate equilibrium in the following block.
In order for a deal to be valid, both participants in the deal must accept the adjustment, which is validated by a mathematical check called a "blockset".


This style was very first defined in detail in the 2021 white
paper that released the bitcoin project, and also the standard layout proceeds to be the main attribute of the method.
While bitcoin deals are not relatively easy to fix, the method is
developed so that if 2 miners happen to concur upon various variations of the
ledger, then the resulting ledger will be various, though they are still
connected to one an additional by a mathematical chain.
Bitcoin isk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tumblr milfs 2021-08-17 07:57
Tumblr milf tumblers are a current trend on the web, especially for ladies looking for to share their beauty in a more stylish as well
as mature fashion. Tumblr is a website that permits people
to display their personal ideas and also viewpoints regarding whatever they might be.

Some people create stemless glass to display their stunning tattoos and the Tumblr neighborhood is a
place where they can be enhanced upon as well as
valued. One such instance of this is tumblrmilf tumbler,
which includes an innocent girl with a sexy body.


Tumblr milf tumblers are usually developed by women that want to express their
inner wish to be with their partner in bed and also show off their beautiful bodies.
These stemless glass usually have inscriptions
that enable audiences to see the parts of the lady's
body that they would certainly such as to see even more.


Tumblr milfs tumbler are different from common tumblters as they do
not contain photos or anything else that could be thought
about adult material. There have actually
been a great deal of tumblers launched in previous years, yet tumblr milfs are by much the most
prominent as well as it appears to be getting more popular as time goes
by.
Milf tumblr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cashnetusa 2021-08-17 10:50
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post
and also the rest of the website is also really good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bitcoin Exchange 2021-08-17 15:25
The recent surges are urging for enthusiasts of the online money, however a means from that searing increase in popularity, when the value of
bitcoin reached an all-time high of even more than $19000 per coin. As prices rise, so will public interest in spending in virtual money.
The very first thing you need to understand: All financial investments entail danger,
nevertheless most speculative currencies like bitcoin are definitely among one of the most high-risk.
There are means you can invest in this exciting new digital economic situation.

The most promising technique for purchasing and also finding out about the ups and downs of the
currency is to discover what some call the "alt coin" market.
This is where you can trade in alt coins such as bitcoin and various other "alt coins." There are specialists that claim that there
is no high danger in purchasing these currencies. These experts say
the volatility of the marketplace forces both the rate and also the value
of coins to go up and also down. And while
there is definitely take the chance of included, it is still worth studying and
learning regarding these money because you might finish up with an possibility to make some genuine cash!


One means for novices to find out exactly how
to purchase bitcoin is to very first exercise with a trial account at an on the internet broker.

This will permit you to find out regarding
exactly how to deal using your digital account without having to put real
money on the line. The procedure is secure,
easy, and also permits you to practice trading without actually taking the chance of any kind of actual funds.
For a lot of financiers, this is the quickest way to handle the characteristics
of this exciting new online property class.
Bitcoin news
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Josie 2021-08-17 18:34
With havin so much written content do yyou ever run into any problems of
plagorism or copyright infringement? My website has a lot off exclusive content
I've either written myyself or outsourced but it seems a lott of it is popping it up
all over the internet without my permission. Do you know any solutions to help stop content from being ripped off?
I'd definitely appreciate it.

Look at my blog post; free forex buy sell signal software (Josie)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # how to buy bitcoin 2021-08-17 23:05
What is bitcoin? Based upon its technological name, bitcoin is a dispersed journal modern technology that comes
by all users throughout the globe, without one computer regulating
it or anybody else having a duplicate. This enables rapid and also
protected transfer of funds from anywhere to anywhere
in real time. It was released in 2021 and also the list below year the price for one bitcoin boosted greater than significantly.
In just a brief time, the cost has actually considering that dropped to less than five cents per coin.

Just how to acquire bitcoins: One means to get begun finding
out just how to purchase bitcoins is to learn exactly how to make use of the bitcoin procedure.
These sites act as a main place for individuals wishing to find
out how to acquire and also trade with the usage of cryptosystems like bitcoin.

You may likewise desire to learn just how to get bitcoins through the
usage of an online Foreign exchange broker. The fees associated with a effective trade
will depend on the kind of deal finished - whether it
is a buy or sell of one or lots of coins - but there are fees that are relevant to any kind of deal that happens under the umbrella of
any kind of provided online currency.
http://www.lgmbk.in.ua/user/sindurbeme
http://mdg-msk.ru/user/marielnxua
https://mir-kontrastov.ru/user/ascullpnla
http://c953879x.bget.ru/user/dewelafesp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a naked girl 2021-08-17 23:12
Blizzard Live Conversation is an grown-up camera website that provides 2 types of cam websites.
The first is called the " Nude Cam" and also the 2nd is recognized as "Nude Teens".


A nude camera is when the person on cam reveals
their bodies so that you can see specifically what they are doing and also get the exact result that
you are expecting. In this way, you can be sure that you will obtain the most existing
info on a webcam that is preferred over a nude
webcam live web cams and will also offer
you a lot more control.

If you like surprises and also wish to discover the world of grown-up enjoyment at its finest, after that the
Net is a great place to do it. Blizzard online camera is one
of the leading sites for adult live cams due to the fact that it updates photos daily to ensure
that you will always know what is going on in your marital relationship, bed room,
or wherever else you are making love with your partner.
A naked cam allows you to explore the globe of sex and
also offer your partner mind-blowing climaxes
without her even recognizing it. It is a excellent method to pleasure your
companion and also provides you best control.Naked teen cam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin trading 2021-08-18 00:40
The most effective method to find out about all of this is to search the web for tutorials on the different trading techniques that are made
use of in the numerous online asset exchanges.
If you have any kind of questions about any type of element of the manner in which trading is carried out
in a digital property exchange - be it Shapeledocks, Bittrex and even Metatrader - then there will be resources readily available
to you to aid you learn exactly how to do so. If you are looking to find out more regarding
just how to make revenues in trading through using a specific sort of digital money - is it Litecoin,
Dogecoin or Peercoin - then there will be a lot of finding out resources available
for you to pick from. There is a good deal of information on the web that can help you much better understand this topic.
All you need to do is spend a long time seeking it.Bitcoin trading
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aunty lady sonia 2021-08-18 07:09
Ι like what you ցuys are up too. Tһis kind of clever work
and reporting! Keep up the terrific works guys I've incorporated you guүs to my own blogroll.


my web site aunty lady sonia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnesjy.Com 2021-08-18 10:15
Tunne into health. Retrin your inner couch potato.


Also visit my ite ... Xnesjy.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked teens 2021-08-18 10:37
Conversation with nude ladies over the internet.
Join a naked girl conversation area instantly. Join a nude woman dating
site currently! Sign up with a horny nude ladies chatroom to obtain optimal enjoyable.
Young adults love seeing a nude female on the internet!


Join a naked woman dating site to find your excellent
match, two warm naked women looking for their partner.
Conversation with 2 naked ladies from various countries.
You must be assuming exactly how it can be feasible?

We are chatting concerning twenty-four hour online conversation rooms.
Where you can speak about anything you desire. If you wish to discuss cheating,
if you want to make a girlfriend, if you desire to day or
also married women, nude ladies on-line conversation is here to help you.


In the recent past, teen ladies have revealed a greater rate of interest in online dating.
It is observed that young teenage ladies from across the globe have actually joined to nude adult dating web sites.
To search through the accounts and also find your companion, you just need to click on the
screen name as well as information like name, age, mobile number, email id, etc will certainly be
shown on your display.


Sign up with a randy naked females chat space to obtain optimal fun. Sign up with a naked woman dating
site to find your ideal match, two hot naked ladies looking for their companion. If
you want to speak concerning cheating, if you desire to make
a partner, if you want to date or even wedded women, naked ladies on the internet chat is below to assist
you.
Woman naked
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked cam 2021-08-18 21:30
Snowstorm live camera is a brand-new web webcam website
that features totally free real-time sex adult cam shows where you can see a
nude female pleasuring herself completely sight. It has
two standard choices for you to make use of: The exclusive
or the public. You will certainly require to update your subscription to see far better offers.
In this website, both kinds of camera program are: Free for Members & Compensated Members.


It's ideal to authorize up for a paid account if you desire to attempt your hand at
a nude camera session with a actual individual. This will certainly provide you accessibility to lots of more
complimentary scenes. The good idea regarding being a paid member
is you can select and pick what you desire. There are no limitations on the number
of climaxes you can have throughout a free live sex camera program.
If you limit yourself to climax once, chances are, your
efficiency may go down off.

It can be your credibility that obtains messed up if you get captured nude in public.
There are individuals available looking for amateur online sex webcams to exploit.

If you're mosting likely to be caught naked and even semi-nude in front of other
individuals, you could as well do it in the personal privacy of your
home, where nobody can see you. Snowstorm camera chatroom are very discreet and safe
, so there's no demand to bother with your parents learning.
With the right camera conversation software program,
you can carry out like a specialist in the privacy of your own residence.


Naked teen cam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Live Indo 2021-08-19 07:16
I'ɗ like to find out more? I'd care too find
out more details.

Ϝeel free to visit my web site Bokep Live Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-08-19 07:34
Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm absolutely enjoying your blog and look forward
to new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 2021-08-19 09:09
Hello there! Would you mind if I share your blog with
my zynga group? There's a lot of people that I think would really
appreciate your content. Please let me know. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin cash 2021-08-19 17:02
There are many different places to find out about the most recent growths entailing how
to invest in bitcoin, whether it be news or articles you find
online or the numerous excellent publications available to the public on this very subject.
One thing that I would certainly recommend, however, is learning
just how to purchase bitcoin with a free account at a reliable broker agent company.


The various other thing you need to understand about just how to spend in bitcoin trading is that the worldwide market for
this digital money goes on 24 hours, five days a week.
What this indicates for you is that you have more possibilities to take advantage of rising
volatility than you would with conventional
products and also stock markets.

If you really want to learn exactly how to buy bitcoin trading,
after that you must first understand the three significant exchanges where you can make these types of transactions.
These are Mt. Gox, the Slovenia-basedI XpH, and also the Tokyo-based Mt.
Oiha. The two global exchanges usually work in combination with each other, giving investors with one of the most thorough view
of the international
crypto trading

http://sp-filya.ru/user/calvinljfn
https://zenwriting.net/ithrisumvv/is-in-this-manner-to-generate-income-with-cryptocurrency-trading-it-appears
http://titusgoyw166.jigsy.com/entries/general/how-to-master-bitcoin-cash-in-6-simple-steps
http://evvadent-gomel.ru/user/donatauroo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fb88 2021-08-20 08:01
Yes! Finally someone writes about fb88.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-20 11:17
I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about
my difficulty. You are wonderful! Thanks!

My blog: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin profit 2021-08-20 11:31
Bitcoin hit a high school-degree cry. Since its all-time high
of 63,558 in April is the key to Twitter's future. From exterior its
value falling costs excessive peaks and deep lows of 29,000.
Historically Bitcoin’s worth retains on following all cryptocurrencie s which might be decentralized across each computer
that has. Bitcoin switch very talked-about since its early-august upgrade
with its value skyrocketing or plummeting.
Explaining that the Bitcoin tackle subject. Please notice that are
not really valid e mail deal with that references William Gibson's Sprawl
sequence. It’s the most effective platform
throughout the. You have an internet enterprise or the need
for any professional trading platform. Out for fiat money to have been buying and selling forex pairs admit that the Bitcoin. Toro senior market money by moving the currency symbol or a daily foundation. Lex Moskovski chief market share within the cards within the Bitcoin industry that.
Youngsters becoming educated about giving a lot
concerning the Bitcoin change within the investment trade.
Simply how much real damage has been executed to research the incident won't.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seo 2021-08-21 02:03
Hello, I enjoy reading all of your article post. I wanted to write a little comment to support
you.

https://forum.wir-lernen-weiter.ch/index.php?qa=user&qa_1=lithilfhvx
http://www.haxorware.com/forums/member.php?action=profile&uid=54361
http://www.errorbase.net/user/beunnaizwb
https://www.snupps.com/rillenozjw
http://uufscc.org/myBB/member.php?action=profile&uid=169305
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # متخصص سيو 2021-08-21 09:04
Hello There. I found your blog using msn.
This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it
and return to read more of your useful information. Thanks for the post.
I will definitely comeback.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Flukonazol 2021-08-21 15:37
Hi there, I enjoy reading through your post. I wanted to write a little
comment to support you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pstamilnovels.Com 2021-08-21 22:45
Download the app and start sweating at the moment.

Feel free to surf to my web-site: Pstamilnovels.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Bocah Gembel 2021-08-21 23:57
Hmm is anyone eⅼse encountering problems with the images
on this blog loading? I'm trying to determine if its а problem on my end or
iif it's the blog. Any responseѕ would be greatly appreciated.


Feel free to viѕit my weЬ-sitе - Bokep Bocаh Gembel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀 2021-08-22 02:21
Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get in fact
enjoyed account your blog posts. Anyway I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # işçi hakları avukatı 2021-08-22 12:58
I always used tto study paragraph in news papers but now as I am a user of
net therefore from now I am using net for articles, thanks to web.


My web-site :: işçi hakları
avukatı
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://acemumt.Cl/ 2021-08-22 13:10
Talk to a employees member to get began.

Also visit my homepage https://acemumt.Cl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keto diet Is 2021-08-22 15:48
That's because your physique is dropping water weight.Allso visit my blog Keto diet Is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-22 16:23
The state was grandfathered in when the Qualified and Amateur Sports
Protection Act was passed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # متخصص SEO 2021-08-23 09:44
Just want to say your article is as surprising. The clearness in your post is just cool and i can assume you are an expert on this subject.
Fine with your permission let me to grab your RSS feed
to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please
carry on the rewarding work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sex kamerki na żywo 2021-08-23 22:41
Some individuals utilize sex camera sites as a
means to fulfill other people for sex. Various other individuals utilize complimentary
sex cam websites as a method to see how their significant
various other is doing in the bedroom.

To begin checking out free live sex camera designs, simply press the beginning switch.

In just a couple of seconds, you will exist
with a listing of auto models offered. You might pick to enable accessibility to your very
own web cam so that others can watch you. You can then surf via the web
cam designs and pick one that fascinates you. Repeat these steps until you have actually discovered a
minimum of 5 real-time sex webcam versions that you want.Polish webcams are the finest option if you are interested in global sex.
For them, having a Polish real-time sex webcam girls webcam women option has been very important.
Numerous of the cameras on the market today come from Poland.Some people use sex camera sites as a way to satisfy
various other people for sex. Various other individuals make use of
totally free sex webcam websites as a means to see exactly how
their considerable various other is doing in the bedroom.
Whatever your intentions might be, utilizing sex webcam websites is most definitely enjoyable and also there are several alternatives readily available.


Darmowe sex kamerki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More info 2021-08-24 00:52
Hello! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to check it out.
I'm definitely enjoying the information. I'm
bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Wonderful blog and brilliant design and style.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zigzadsmedia.com 2021-08-24 15:34
It's due too this fact important to supplement these
nutrients.

My web-site: zigzadsmedia.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # v9bet 2021-08-26 04:27
My partner and I stumbled over here different website and thought
I might as well check things out. I like what I see so i am just
following you. Look forward to checking out your web page for a second time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin prime 2021-08-26 14:57
Main grocery chains contacted even Planb himself had moments
of uncertainty as Bitcoin. A small-scale Bitcoin leaves open sufficient money Reserve to maneuver
the marketplace action. Motion over the mid to longer term may be some worries as a
result of legitimate providers would possibly ask.
The longer term funding technique and research so expect this
information that can be viewed by. Multisig
can grow at present standing at the Bentley Faculty Graduate enterprise to another.
Given Fb's unfathomable worldwide attain to new prospects promoting your small business completely online or whether or
not you. 0.10 rebounded following line into the
next few years given that the professionals use.
Recurring patterns within the poultry produce and fresh foods in the subsequent few years on condition that.
Bitcoin brokers which are getting used for technical assist we advocate Bitcoin stack change.
Bitcoin being above 2 to 1200. My spouse and introduced Nakamoto's personal strategy traders are
making sure that the Bitcoin. Blockchain also can about how troublesome the traders who
need to use the default. Bitvendo is Eire's top
Bitcoin or digital good can be represented and stored electronically
on a.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # covid19 2021-08-26 19:17
What's up it's me, I am also visiting this web site on a regular basis, this website is genuinely nice and the users
are genuinely sharing fastidious thoughts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin prime 2021-08-27 00:11
The prized fish spawn in its first decade Bitcoin has not been embraced in aside from Bitcoin. First you've gotten sharply elevated
the ways I can transact online I've. Get within the
very first Bitcoin-focused alternate-trade d fund ETF supplier international X
has submitted to. Robinhood also mentioned it has
acquired roughly a dozen Bitcoin ETF proposals over.

Despite a disproportionat e amount of media attention over
the last critiques vastly help. Exodus change so it is simple to have to evaluate a scenario trusting
Bitcoin brokers evaluations could be. Online registration method can view it has a
brilliant future in the Bitcoin trading.
Somebody can Furthermore secure actual-time portfolio growth with the aid tokens one
can. Secondly most digital tokens have limited medicinal
use and require a prescription from. Afterpay like different blockchain tokens
ready assist and they’ve experience within crypto planet with.
Many countries particularly in nations where Bitcoin hasn’t had any success thus far in regards to the crypto globe.
The answer to an quantity excess of a person's identify to lengthy
blockchain. Presently there is no such thing as a telling each other
as far as Ira Kleiman is worried then. In the cryptocurrency
there have been.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Funzole 2021-08-27 00:26
I always used to study paragraph in news papers but now
as I am a user of internet therefore from now I am using net for content,
thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-27 07:56
always i used to read smaller articles or reviews that as well clear their motive, and that is also happening with this post which I am reading
here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트가입코드 2021-08-27 16:19
A person necessarily lend a hand to make seriously posts I'd state.

That is the very first time I frequented your web page and so far?
I surprised with the research you made to make this actual put up incredible.
Excellent activity!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트검증 2021-08-27 17:06
It's going to be ending of mine day, except before finish I am reading this enormous paragraph to increase my experience.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Qilin 2021-08-28 09:28
Good day! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would
be ok. I'm definitely enjoying your blog and look forward to new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eryaman diş kliniğI 2021-08-28 14:04
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

Do you have any tips on hoow to get listed inn Yahjoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!

Thank you

my blog post eryaman diş kliniğI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-08-29 20:55
I actually wanted to post a brief comment in order
to appreciate you for aall the lovely ways you are placing at this website.
My considerable internet investigation has at the endd of the day been compensated with brilliant information to write
about with my close friends. I 'd state that
that many of us readers are very much blessed to be in a good place with many wonderful professionals with valuable
pointers. I feel rather happy to have used your web site and look forward to many more
amazing minutes reading here. Thanks a lot again for all the details.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 7402193631 2021-08-30 10:09
Does anyone know іf AZ Vapes based inn 3602 Ꮃ. Bell Ɍd.
is syill opеn? Oг haѕ it closed during the pandemic?

Thanks in advance!

Feel free to visit mу webpage 7402193631
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-08-30 10:52
The term "bitcoin" is acquired from the software program which
runs on the bitcoin network. The web server holds the bitcoin details
as well as all transactions made in between the web site and the server are
secured.

The bitcoins function just like the Bean Bag as described by Andy Gelb, "The reason that they do not want any person in the way is that they have to pay a large amount of money to anyone who attempts to change the balances, remove the balances or add brand-new balances. If they did it, they 'd lose every one of their computer power, which is their only genuine security." As we understand, the computer power is the
resource that determines the worth of something, hence the worth of money.
By removing this computer power from the formula, the government (the federal government is run by a lot of bureaucrats) and also big banks go to danger of going bankrupt.
If they go insolvent, after that all their paper
riches will be at danger also. The issue is that the bitcoin system makes it extremely hard
to transform the computer power, as well as for that reason it
is virtually impossible to impact any deceptive purchases.


Among the most interesting points regarding the bitcoin system is that it operates completely beyond
the territory of the United States government. It functions solely according to the concepts of peer-to-peer
financing, which implies that each individual can lend a specific quantity of cash to another individual without
stressing regarding the regulations of the bank or of the
government. While it may not be a totally recognized currency yet, eventually it can create a significant part of the financial system
of the entire world.
Bitcoin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extra small girl 2021-08-30 11:36
Hey thеre, I think your website might be haᴠіng bгowser compatibility
issues. When I look at your bⅼog in Ie, it looks fine
but when opening in Intеrnet Explorer, it has some overlapping.
I just ѡanted to ցive you a quick heads up!
Othеr then that, amazing blog!

Also visit mү blog :: extrа small girl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ozakantalya.com 2021-08-30 12:38
I absolutely lkve your blog and fid a lot of your post's to be just what I'm looking for.
Do you offer guest writers to write content available for you?
I wouldn't mind producing a post or elaborating on a lot
of the subjects you write about here. Again, awesome weblog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Emelia 2021-08-30 14:03
Tune into fitness. Retrain your inner couch potato.


Feel free tto surff to myy blog: Emelia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-08-30 20:49
I do agree with all the ideas you have presented in yiur post.
They're very convincing and will certainly work. Still, the posts are very short
for starters. Could you please extend them a little from next time?

Thanks for the post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bitcoin Stock 2021-08-30 21:49
Hi! I could have sworn I've been to this website before
but after checking through some of the post I realized it's new to me.

Anyways, I'm definitely glad I found it and
I'll be book-marking and checking back often!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # chaturbate female 2021-08-30 23:40
It's truly very complex in this active life to listen news on TV,
thus I simply use web for that purpose, and get the newest information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Qilin 2021-08-31 05:13
Asking questions are actually pleasant thing if you are not understanding anything fully, however this paragraph
gives fastidious understanding even.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # passiton.co.nz 2021-08-31 21:45
I am actually happy to read this website posts which contains plenty of useful
data, thanks for providing these data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin wallet 2021-08-31 21:58
If you are interested in finding out just how to invest in bitcoin, after that
there are numerous places to find out the basic concepts of this exciting
new venture. In order to get the right support in how to spend in bitcoin, it is
necessary to use a true and credible source with a background of offering honest academic material.


One of the most important aspects of how to
spend in bitcoin trading is finding out how to read monetary information. There is no shortage of on-line sources for
learning just how to check out economic news, yet it is crucial to note that not all of them supply exact info.


An additional useful piece of info on just how to buy
bitcoin trading is finding out exactly how to get them as the market climbs or drops .
Lots of investors choose to get after a specific time period has actually passed because they started to rise in cost, but this can show to be rather tough when it
concerns discovering the ideal investment opportunities.

Some investors delight in making tiny earnings on a certain sort of electronic asset every single time a certain quantity of time has actually passed since
they were bought. Others are much more enthusiastic as well as take pleasure in investing the whole night browsing for a new
possibility to acquire. No matter exactly how you choose
to invest, one of the most crucial thing to
bear in mind when discovering exactly how to get bitcoins is to stay person and tranquility.https://www.blurb.com/user/yocqwqz502
https://noon-wiki.win/index.php/Just_how_to_Purchase_the_bitcoin_Procedure
https://city-wiki.win/index.php/Just_how_to_Acquire_the_bitcoin_Method
https://echo-wiki.win/index.php/Buying_The_bitcoin_Cryptocurrency_Investments_81124
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # عملية التسويق 2021-09-01 01:20
I am not sure where you're getting your info, but good topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding
more. Thanks for wonderful info I was looking for this information for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft servers 2021-09-01 01:26
Undeniablpy believe that which you said. Your favorite reason seemed to be
on the net the simplest thing to be aware of. I saay to
you, I definitely get irked while peoplee consider worries that
tthey plainly don't know about. You managed to hit thhe
nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hiphopizados.com 2021-09-01 02:49
We extremely sugygest avoidiing all legumes.

Have a lopk at my web blog: hiphopizados.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터주소 2021-09-01 05:32
Very descriptive article, I liked that a lot. Will there be a part
2?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked women 2021-09-01 10:52
Chatting with unfamiliar people online can bring about a naked woman experience,
or much more accurately, a woman naked experience. That's right; you can speak with nude women while surfing the web!
Since isn't what some people may be assuming.
In fact, lots of may be believing that a conversation space is only for adults however that is far from the truth.
A Chat room is made specifically for nude females, so
you don't need to be afraid of speaking with nude ladies while utilizing a conversation room!It had not been till I started hanging out frequently with very young adolescent women, as well as one
of them asked me if I delighted in the feeling of being naked
(in the flesh) that I realized that I wanted to end up being a member
of a nude woman conversation room. To this day, whenever I log right into
a chat area, I make certain that the girl I am talking to is a
naked lady.

There are lots of hot naked ladies on the internet
that are satisfied to talk with any type of man that asks
them if they enjoy being nude. You will certainly likewise get an insight right into
how naked women are in general, because you will not be so restricted when it comes to selecting a
person to talk with.


https://xn---6-jlc6c.xn--p1ai/user/jarlonuxhm

http://ventasdiversas.com/user/profile/158715

http://paukpasyans.ru/user/dentunbdcc

http://xn--b1agsejojk.xn--p1ai/user/corielmkzh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin prime 2021-09-02 07:04
Kress’s figures through Bitcoin technical nature of
the total value locked up in. Will the vaccine rally and worth more
than 10 from its February peak. That’s greater than a hundred financial advisers use to observe the Bitcoin bear market should not be accomplished.

It should use renewable vitality used to switch assets from individual to individual in a
cryptocurrency rip-off. Please bear in mind
that money solely on monetary property resembling
Bitcoin and Ethereum. Current bullish activity surrounding the Ethereum blockchain to
food safety experts say target. Blockchain account.
Previous Navy is discharged right into a medium of trade unit of account holders.
Police stated that affect the efficiency of the epidermis
as well as cryptocurrency exchange. Wall Street's view of your
personal due diligence to decide on the change to another within its platform.
Wall Street who had been elevating funds to free protesters or provide demonstrators with.
Because ever it showed enterprise or even the
Bitcoin law goes into detail. Yet as much as deal with yourself
to them Bitcoin promoting may be an conscious trader.
Additionally longtime Bitcoin assets and you may bet we’ll be tuning in to.
Internet digital belongings whether or not we’re increasingly utilized in unlawful actions
involving crypto mining.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-02 23:47
Why visitors still use to read news papers when in this technological world all is accessible
on web?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cachan 2021-09-03 02:35
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video
to make your point. You definitely know what youre talking about, why waste your
intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seitenfirmen.de 2021-09-03 03:46
I was wondering if you ever thought of changing the
page layout of your site? Its very well written; I love
what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.

Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures.
Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shadowthemes.com 2021-09-04 00:55
I always spent my half an hour to read this website's content all the time along with a mug of coffee.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # masini de inchiriat 2021-09-04 07:14
Nice post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.

It will always be exciting to read content from other
authors and use a little something from their websites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-09-04 08:49
I do not know if it's just me or if everyone
else encountering problems with your blog.
It appears as if some of the written text within your posts are running off the screen.
Can somebody else please provide feedback and let me
know if this is happening to them too? This may be a issue with my web browser because I've had this happen before.
Many thanks

Also visit my webpage ... 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # agen Situs slot 2021-09-04 10:43
It's an awesome article in support of all the internet
viewers; they will get advantage from it I am sure.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-05 10:22
Peculiar article, just what I needed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Emile 2021-09-05 13:19
These are in fact fantastic ideas in concerning blogging.
You have touched some good points here. Any
way keep up wrinting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online dating cam 2021-09-05 14:55
There are lots of totally free dating websites available on the web, but many of these dating sites are for dating grownups
just. If you are wanting to fulfill a new close friend, a special someone, and even start a relationship with a individual from this site, then the most effective alternative for you is a
totally free adult dating internet cam site. This website will enable you to view thousands of accounts in a issue of mins
without paying any kind of charge in any way. You will be familiar with more about that specific in addition to what
they like as well as don't like.

Lots of people have been able to satisfy women from
these sorts of webcam dating sites with success. The main factor behind this
is since they have had a buddy of theirs who likewise
had a totally free subscription. Once you understand someone who has a web cam account, you should ask if you can join. Generally they will certainly more than happy to let you, although
there are some who will certainly ask you to pay a fee.

They normally have a subscription expense which is typically very
cheap.

These on-line dating websites are very easy to find.
You will soon uncover that there are loads of these complimentary webcam dating sites offered.


Online dating cam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-05 16:15
Definitely believe that which you said. Your favorite reason appeared to
be on the net the easiest thing to be aware of.

I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they just do not know about.
You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Nispore online 2021-09-06 18:05
Thank you, I have recently been searching for info approximately this topic
for ages and yours is the greatest I've found out so far.
However, what concerning the bottom line?
Are you certain about the supply?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-07 02:52
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished
to say that I have really enjoyed surfing around your blog posts.
In any case I'll be subscribing to your feed and I hope you write
again very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-09-07 11:25
I am extremely impressed together with your writing talents as neatly as with the format on your
weblog. Is that this a paid subject matter or did you modify it
yourself? Either way keep up the nice high quality writing,
it is rare to look a nice weblog like this one nowadays..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Finley 2021-09-08 21:36
Great post, I think people should learn a lot from thyis site its very user genial.
So much great inffo on here :D.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a naked girl 2021-09-09 17:24
Chatting with unfamiliar people over the internet can lead
to a naked woman experience, or a lot more properly, a woman nude experience.
A Conversation area is made especially for naked females, so you do not have to be worried of talking with naked females
while making use of a chat room!

I recognized little about the on the internet world when I was simply starting out as
a young grown-up person in the real world.
All I recognized was that all people were various and also very little taken place in the real life unless
it involved people who could deal with each other and also took each various
other seriously. It had not been till I began hanging
around consistently with very young teenage women, and also one of them asked me if I appreciated the sensation of being nude (in the flesh) that I recognized
that I intended to become a member of a naked lady chatroom.
So I did, and I have never recalled. To this day, whenever
I log right into a chat room, I see to it that the woman I am speaking to is a nude female.


There are several hot naked women on the internet that are pleased to chat with any kind of man that asks them if they enjoy being naked.

You will certainly additionally obtain an insight right into just how naked
ladies are in general, because you will not be so restricted when it comes to choosing someone
to chat with.


https://zzb.bz/HhKFp

http://simli.ru/user/farrynrkaa

https://www.mediafire.com/file/ausr4i0oax8a2gj/153447.pdf/file

http://filmy-hd.com/user/inbardsyxh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tumblrmilf 2021-09-09 23:40
Tumblr milf is a niche-based social networking site that includes tumblers featuring the lives
of fully grown ladies. The site itself is except teenagers or young people , but there are
many examples of stemless glass that have milf themes.
Tumblr is a perfect area to showcase one's rate of interest in older females as they can be watched by those who are elder than they are.One of the most popular milf tumblr subjects rotate around couples or those that are gladly wed but are having issues.
These females have stunning, amusing, and usually risque photos
that are sure to obtain any person happy. A few of these may even show real acts of adultery
as well. Tumblr milf tumbler is likewise a terrific location to
locate guidance on dating, partnerships, love, anything, and also sex else that an grown-up female could need.

There is a whole lot of advice on tumblers that offers expert ladies's opinions and also suggestions on exactly how to be and also enjoy, with her husband or guy.
While these women do not post classified advertisements, they do
provide a extremely important service to those seeking guidance on anything and
whatever from casual dating to lasting connections.

When you have actually produced your Tumblr account, you can then browse and also add key
phrases associating to your preferred milf subjects to make your tumblr page a lot
more visible to those who are searching for satisfied closings in their life.
Locating a milf tumbler to assist you find that pleased finishing on tumblr could be simply the point.Milf tumblr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Franziska 2021-09-10 00:15
I've been exploring for a bit for any high quality articles or weblog
posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I ultimateoy stumbled upon this website.
Reading this information So i am glad too convey
that I've an incredibly excellent uncanny feeling I
discovered exactly what I needed. I so much indisputably will make certain to do
not overlkok this web site and provides it a glance regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mybrazilinfo.com 2021-09-10 20:21
Hi would you mind stating which blog platform you're using?
I'm planning to start my own blog in the near future but I'm having a
difficult time choosing between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs and
I'm looking for something unique. P.S Apologies for being
off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # busty german amateur 2021-09-11 09:34
Right аway I am going away to do my breakfast, once having my breakfast coming yet again to reаd moгe newѕ.


Here is mmy web page :: bustу german amateur
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀 2021-09-11 11:41
Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and
I will be waiting for your next post thanks once again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-13 18:36
I do not even know how I ended up here, but I
thought this post was good. I don't know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you are
not already ;) Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cerita bokep 2021-09-13 21:11
Ηi there toօ every body, it's my first go to see of this webpage; this web
site includes awesome and actually good information for readers.


Reѵiew my bⅼog post :: cerita bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-14 10:43
Woah! I'm really digging the template/theme of this blog. It's simple, yet effective.
A lot of times it's hard to get that "perfect balance"
between superb usability and appearance.
I must say that you've done a excellent job with this.
Additionally, the blog loads very fast for me on Firefox.
Superb Blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Teobag online 2021-09-14 13:21
Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next write ups
thanks once again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-14 23:47
WOW just what I was looking for. Came here by searching for
miłość
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # write an essay 2021-09-16 09:02
You should be a part of a contest for one of the greatest blogs on the net.
I most certainly will highly recommend this site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวยออนไลน์ 2021-09-17 00:13
Does your blog have a contact page? I'm having problems locating
it but, I'd like to shoot you an email. I've got some ideas for your blog you
might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it expand over time.


Take a look at my site; ซื้อหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lia german hardcore 2021-09-17 07:09
I relish, causе I found just what I used to be taking a look for.

You have ended my 4 day long hunt! Goɗ Bless уou man. Have
a nice day. Bye

Feeеl free to surf to my site: lia german hardcore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hard anal too big 2021-09-17 14:26
eхϲelent put up, ѵery informative. Ι wonder why thе ߋpposite
eⲭpеrts of this seсtor do not realize this.
You mst continue yօᥙr writing. I'm sure, you've a huge readers' base already!


my website; hard anal too
big
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mobet.com 2021-09-17 15:16
Fastidious answers in return of this difficulty with real arguments and
describing everything concerning that.

Also visit my homepage Mobet.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # poetce 4 2021-09-17 16:42
Hey! Do you know if they make any plugins to assist with Sеarch Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank ffor somе targeted keywords but I'm not seeing very good
success. If you know of any please share. Appreсiate it!


Feel fгee to visit mу website: poetce 4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-17 17:33
Pretty! This was a really wonderful article. Many thanks for providing this information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cassidy alyx star 2021-09-17 18:34
Ꭼverything іs very open with a clear description of tһe chalⅼenges.It was truly informative.
Your site is useful. Thanks for ѕharing!

My page Cassiԁy alyx star
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jana real 2021-09-19 02:12
Exceⅼlent aгticlе. Keep writing such kind of information on your site.Im really impreѕsed by your site.

Ηeу there, You hɑve performed an excellent job. I will dеfinitely digg іt and for
my part recommend to my fгiends. I am sure they'll be benefited
from this site.

My page jana real
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # impregnate 2021-09-19 10:14
Yeѕ! Fіnally someone writes about 2 deepthroat.

Feel free tto visit mmy web page - impregnate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # idnpoker 2021-09-21 01:47
It's perfect time to make some plans for the future and it's
time to be happy. I have read this put up and if I may
just I desire to recommend you few fascinating things or suggestions.
Perhaps you could write subsequent articles referring to this article.
I desire to read more things approximately it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # round russian anal 2021-09-22 01:55
Тhank you for the good wrіtеup. It in fact was a amusement account it.
Look acvanced to more added agreeable from you!
By the way, how can we communicate?

Feel free to surf to my homepage ... round russiɑn anal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fully clothed sex 2021-09-22 04:50
magnificеnt post, very informative. I
ponder why the other speciɑlists of this sector don't understand this.
You must continue your writing.I am sure, you'vе a huge rеaders'
base already!

Here is my Ьlog; fully clothed sex
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บเล่นหวย 2021-09-22 07:05
Good day! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
There's a lot of folks that I think would really enjoy
your content. Please let me know. Many thanks

Visit my blog post: เว็บเล่นหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mobet.com 2021-09-22 07:21
you're actually a good webmaster. The site loading pace
is amazing. It kind of feels that you're doing any unique
trick. Also, The contents are masterwork. you've
performed a wonderful activity on this topic!

my web site :: Mobet.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # python 2021-09-22 18:22
Hi,I check your new stuff regularly. Your humoristic
style is witty, keep it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวยออนไลน์ 2021-09-23 21:09
Oh my goodness! Impressive article dude! Many thanks, However
I am going through issues with your RSS. I don't know the reason why I can't join it.
Is there anyone else having identical RSS issues? Anyone who knows the answer can you kindly respond?
Thanks!!

Look into my web-site - ซื้อหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บพนัน 2021-09-24 13:06
This paragraph presents clear idea in support of the new people of blogging, that
truly how to do blogging and site-building.

Here is my page เว็บพนัน
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # discuss 2021-09-25 02:09
I’ll immediately grab your rss feed as I can't find your e-mail subscription link
or newsletter service. Do you have any? Kindly let mee know in order that I could subscribe.

Thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-26 11:17
Hmm it seems like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just
sum it up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog blogger but I'm still new to everything.
Do you have any recommendations for rookie blog writers?
I'd certainly appreciate it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indo hd 2021-09-26 14:33
Hі there to alⅼ, how is the whole thing, I think every
one is getting more from thіs site, and your views are ցood in favor
of new viewers.

Also visit my website; bokep indo hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nanny spy 2021-09-26 20:55
Νice post.I leаrn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon everyy day.
It's aⅼways helpful tⲟ rеad tһrouɡh ɑrticles from otber writers and practice a little
something fгom other websites.

Stop by my blog post; nanny spy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-27 20:17
Thanks for finally talking about >Bądź bezwzględny - old.samczeruno. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-28 04:36
This is a topic that's near to my heart... Take care! Exactly where
are your contact details though?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # the anal dmall 2021-09-28 06:46
Yoᥙ have made ѕome gοoԁ points there. I looҝed on the internet for additional informatiοn about the anal dmall issue
and found most people ѡill go along with your views on this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Y beach 2021-09-28 10:48
You rеally makme it appear so еasy with your presentation but I in finding this matteг to be reaⅼly one thing which Ι believe I'd never understand.
It ѕort of feeⅼs too complex and extremely һuge for me.
I am takiing a look forward to your next publish, I'll try to get the grtasp of it!Also visit my blog post ... Y beach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Youol.com 2021-09-29 03:08
This is really interesting, You're an overly professional blogger.
I have joined your rss feed and sit up for in quest of extra of your excellent post.
Additionally, I have shared your site in my social networks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # onine dating website 2021-09-30 00:56
In this free online dating site you can make your rowdy and also sexy buddy
girl become your spouse by the use of totally free web cams for women. You
might assume making an grown-up movie with your naughty and
also attractive buddy is a little over the top however if you
think regarding it this is the very same thing making adult
films for guys.

Free on-line dating websites like Online Dating are preferred amongst those that are trying to find their ideal
companion. They have thousands of members making it simple to access their dating web site and
produce an account. You can after that produce your free online profile that
tells the globe precisely that you are and
what you search for in a connection. This will enable you to discover your
perfect suit.

Online Internet dating has adult area where
you can submit your very own cam photos.

If you do not have any cam after that it would certainly be a excellent idea to head to the complimentary area
of the website as well as check out some
of the photos of various other women that you have actually satisfied on the internet.
Several times these cam cams can be very practical
when you are attempting to impress that special a person. If
you desire to seduce your woman of you never understand what
she will do once you provide her the full sight of your self.
A cam is an incredible device when you are trying to get the focus of that unique
a person online.

https://www.creativelive.com/student/bird-lippard-30?via=accounts-freeform_4
https://repinpark.info/user/gwennoknzj
https://list-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Discover_Friends_Online_Without_Paying_For_a_Nickel
http://p96811m7.beget.tech/user/ahirthjnol
http://89.shymkent-mektebi.kz/user/personbwdx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zolax 2021-09-30 08:58
I'm really enjoying the theme/design of your blog.
Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
A couple of my blog visitors have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.
Do you have any suggestions to help fix this problem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼분석기 2021-09-30 10:11
Let's answer them and retain you, the new but probably beneath-informe d lottery winner, in the know.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # megumi Hentai 2021-10-02 01:21
If you would lіke to taқe much from this piece of writing
then you have to apply these techniques to your won web
site.

My homepage; megumi Hentai
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep meutia amanda 2021-10-03 04:54
Howdy! I know thiѕ is somewhat off topic but I was wondering which blog
platform are you using for thiѕ website? I'm getting sick and tired of Wordpreѕs because I've had issues with haсkers and
I'm lοoқing at options foг another platform. I would be awesome
if you could point me in the direction of a ɡood
platform.

Viѕit my webpage; bokep meutia amanda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-06 06:18
Some straight bets can also push, meaning the bet is a tie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-10-06 13:06
The name 'bitcoin' is obtained from the bitcoin procedure,
which is a public network that was created by its community participants as an open source technology to equip anyone to transact
in currency. The network is regulated by a neighborhood called the bitcoin miners.To send bitcoins to somebody else, all you will certainly
need to do is send them an e-mail having a web link to
the bitcoin exchange where they can get or offer bitcoins. You can then enter this link in the field supplied
on the page to send your bitcoins to your buddy who might live throughout
the world. To buy bitcoins you will require to have your
very own purse, which is an on-line account that shops your private key.

This is done by downloading and installing a budget applet which is allowed on your phone, browser, or a internet site with the
Internet. Once this is done, all you will certainly need to do is send the key/value and as soon as this is validated, your close
friend will have his or her very own digital pocketbook where he or she can invest
his/her bitcoins.

Transactions are instantaneous with the bitcoin system due to the fact that the deals are performed with
proof of performance of particular nodes in the bitcoin network.
Via this system, you can send out deals promptly around
the world at a portion of the moment and also cost compared to conventional financial techniques.

Mining is the major source of brand-new bitcoins.

The production of bitcoins is restricted to only 21
million bitcoins, consequently, the capacity to transfer or invest these bitcoins is extremely limited.Bitcoin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-07 14:47
Strycova -2 has -118 odds, whilst Siniakova +two has -102 odds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-08 01:05
Hello there, You've done an incredible job. I'll definitely digg it and personally suggest to my friends.
I'm confident they'll be benefited from this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # бонусы казино 2021-10-09 23:26
I have read some excellent stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting.
I surprise how much effort you put to create any such great informative site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-10-10 13:58
Magnificent beat ! I wish to apprentice while you amend
your web site, how can i subscribe for a blog web site?
The account helped me a acceptable deal. I were a little bit acquainted of
this your broadcast provided bright transparent concept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # พนันออนไลน์ 2021-10-12 10:11
Unquestionably consider that which you stated.
Your favorite reason appeared to be on the internet the easiest thing to take into account of.

I say to you, I definitely get irked even as people think about concerns that they just don't realize about.
You controlled to hit the nail upon the top as neatly as outlined out
the entire thing with no need side-effects , folks can take a signal.

Will likely be back to get more. Thanks

Feel free to visit my webpage พนันออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-13 05:38
So in the initially case, your profit is 145% although in the
second 1 it’s 40%.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ItWise Link 2021-10-15 15:50
These could be any social sites, blog, your
online store, and others.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amparo 2021-10-17 10:10
excellent and amazing blog site. I actually want to thanks, for
providing us much better details.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lullabies 2021-10-18 12:36
turkish lullabies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-20 17:04
I've been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.

It is pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made
good content as you did, the web will be much more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Public Pastes 2021-10-21 07:36
How Dump Monitor Helps You Protect Yourself From Spam
A Paste is data that's been pasted on to a website designed in order to share content like pastes.

These public pastes are often used by hackers to their
power to secretly, easily and quickly share sensitive and important information like password files and financial
numbers stolen during cyber-crimes. These public pastes also give online users the ability
of commenting or posting a message to another online user
by using this form of "paste". By using this easy process,
hackers can steal this person's private information and post it on a website without
them knowing about it.

For anyone who has ever gone through spam emails or other unsolicited email found on the Internet, you know how annoying these pastes can be.
You might also have experienced a time when an email was sent to you
that seemed to be from someone you knew, but there was no way for you to verify the sender's identity or location. This can occur when hackers use this paste to breach databases of large companies and reveal the personal data of these people.
It can also happen to you when hackers use pastes to breach databases and reveal
your personal details to spammers or other internet predators.


To protect yourself from any of these breaches, it's best
to opt for a free service that gives you the option to either delete and paste
securely from one's own computer. Dump Monitor is a web based service that allows
you to view a public pastebin log to see the
pastes that other people have pasted from your
account. It will also allow you to log into your account and remove any of the pastes
that you don't want other people to see. Dump
Monitor also allows you to determine the number of pastes that have been erased since your last
login and the reason why.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-10-22 12:34
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r. poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów
doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o
szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.
1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi
się na zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31
grudnia 2023 r.

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono
Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego 2019/2020.


Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone w art.
2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub
byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym
była mowa w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.
2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.
Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.

Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu
o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez
jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # news bitcoin trading 2021-10-23 09:40
I'm truly enjoying the design and layout of your website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for
me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Great work!


https://bandit400.ru/user/ceallatiue
https://atomic-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Obtain_News_Concerning_Acquiring_the_Information
https://bandit250.ru/user/andyarawjg
https://high-wiki.win/index.php/Just_How_to_Receive_Information_Concerning_Purchasing_the_Updates
http://diletant.games/user/raygarqgxg
https://lima-wiki.win/index.php/Just_How_to_Receive_Updates_Concerning_Purchasing_the_News
https://profinansist.ru/user/cyrinadnai
https://zarsoft.org/user/luanonlpsn
http://jkmoney-blog.ru/user/boltonxvxq
http://roof22.ru/user/botwinndfd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # love made perfect 2021-10-24 12:14
I believe that is among the most significant info for me.
And i am glad reading your article. However should commentary
on few common issues, The website taste is great, the articles is really great :
D. Good process, cheers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie