Najnowsze felietony

piątek, 23 maj 2014 23:34

Wziął ją w jednych gaciach

Napisał 
Rozczarowanie potrafi być niezwykle bolesne, ale tylko ciosy rodzą Twe pragnienie obrony. By ból przestał dokuczać, trzeba zrozumieć jego naturę zamiast skakać z mostu. Jeśli Ci się to uda, ból i strach zniknie, zostawiając w Tobie pełną lekkości przestrzeń.

A to ci niespodzianka!

Mam na myśli sytuację, kiedy pomagasz komuś w podbramkowej sytuacji, uważając że w podobnej sytuacji kiedy Ty będziesz potrzebować pomocy - ta osoba Ci jej udzieli. A tu niespodzianka, ponieważ ktoś komu pomogłeś, nie dość że Ci nie chce pomóc, to często jeszcze popchnie we wściekle kłapiącą paszczę ponurych okoliczności. Z podobnymi sytuacjami stykałem się wielokrotnie, także w rodzinie i wśród bliskich znajomych. Wiele lat nie mogłem tego zrozumieć - aż wreszcie wyciągnąłem odpowiednie wnioski, a niemiłe sytuacje przestały mnie spotykać - w takiej ilości jak przedtem. Jakież to wnioski wyciągnąłeś, cwaniaczku? Zapytają wkurzeni pychą autora czytelnicy. Wytłumaczę Wam chętnie.

Michał Żebrowski - superstar?

Wielkie koncerny, rządy, religie i każda wielka organizacja, działa głównie w jeden, bardzo skuteczny sposób - sprawia że czujesz się niedoskonały, mniejszy, mniej znaczący, głupszy i brzydszy niż mógłbyś być. Wytwarza się w ludziach silne poczucie, że nie są w porządku, że czegoś im brakuje. I gdy wytworzą tę bolesną pustkę w człowieku (czyli poczucie niskiej samooceny, brzydkości, grzeszności, kompleksów) oferują coś, co rzekomo pozwoli załatać tę ciągle jątrzącą się ranę. To nowe wiary, ideologie, ciuchy, sprzęt elektroniczny, cudowne tabletki, diety... Lekarstwo nigdy nie działa, nie może działać - bo Ty nie jesteś chory. Rana i ból jest fałszywe, nie ma ich - są wytworzone w Twojej wyobraźni za pomocą idoli i autorytetów. Są oni dobierani tak, że nie masz szans doścignąć ich w dziedzinach, których oni są liderami. Gdzie nie spojrzysz - tam ideały, których osiągnięcia są praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. Dla mnie takim ideałem mężczyzny zawsze był Michał Żebrowski. Przystojny, z klasą, inteligentny, trenujący boks, człowiek sukcesu w niemal każdej dziedzinie. Gdy sam się porównywałem do niego, czułem się zmiażdżony, zrozpaczony.

W tym porównaniu byłem i jestem absolutnym nieudacznikiem życiowym. Nie jestem przystojny, nie mam wspaniałego ciała, moje wszystkie przedsięwzięcia to kompletne porażki. Całe życie to nie szalone imprezy, ale bieda, nędza właściwie, rozpaczliwe próby znalezienia znalezienia lekarstwa na nieuleczalną, upokarzającą chorobę bez żadnej pomocy. Moi telewizyjni idole szaleją z najpiękniejszymi dziewczynami na Ibizie, a ja wrzeszczę z bólu z gaciami w ustach, by sąsiedzi nie wezwali policji. Czy mam wspominać o swym powodzeniu u Pań, posiadaniu wiernych, wesołych przyjaciół? Darujmy to sobie... Jak ma wypaść takie porównanie? I gdy teraz Pan Żebrowski reklamuje Play, to gdyby było to kilka lat wcześniej, pobiegłbym nago do kiosku, by kupić u nich kartę.

Pyzaty informatyk - bóg seksu

Porównywanie się strasznie boli - tak to zaprojektowano, to właśnie tak ma działać - i nie tylko ja, ale i wielu porządnych, wartościowych ludzi się na to łapie. Niemal każdy facet, nawet pryszczaty informatyk w Tureckim swetrze chciałby być bogiem seksu, być pożądanym, mieć wspaniałych, mocnych przyjaciół - dlatego podaje się na tacy idola, człowieka który wydaje się że to ma. Masz myśleć tak - on to ma, więc muszę być jak idol. Muszę go naśladować i być jak on, co rzekomo ma zapewnić mi sukces tam, gdzie czuję że ponoszę porażki. Niezwykle szczegółowo opisuję to w mojej e-książce "Stosunkowo dobry".

Gdy już porównanie mocno boli, zaczynasz działać w okreslonym kierunku - naśladowania jednego z idoli. Kupujesz nie tylko suplementy na odchudzanie, rozbudowę mięśni i prącia, ale także ideologie i trendy myślowe. Stajesz się jednym z milionów baranów, które wpatrują się w umieszczoną dla Ciebie na papierowym niebie gwiazdkę. Nikt Ci nie mówi, że gwiazda nią została, ponieważ była sobą - realizowała swój własny scenariusz, a nie czyjś, który nigdy nie wiadomo czy jest prawdziwy. Mówią Ci - chcesz być szczęśliwy, pożądany, mieć kobiety, władzę, szczęście - bądź jak Michał Żebrowski! Ale czy on naprawdę to ma? Ludzie interesujący się historią wiedzą doskonale, że wizerunki tzw. "wielkich ludzi", to zmanipulowane informacje, propaganda. Gdy byłem słaby, szukałem siły. Wiele czytałem o mafii i jej strukturze, a także poznałem "ostrych" w przenośni i nie tylko chłopaków. Wtedy zrozumiałem, że ci ludzie nie są wcale silni, a są tylko chłopcami na posyłki dla znacznie potężniejszych struktur, co potwierdził "Masa", nazywając mafię Pruszkowską mafią trzepakową na posyłki WSI - zacząłem więc pasjonować się potężnymi organizacjami państwowymi (np. GRU, KGB, SS i inne nieistniejące, bo o istniejących poczytamy za co najmniej pięćdziesiąt lat).

I z tego co doczytałem, a miałem co czytać pracując prawie dwa lata w bibliotece wojskowej, potęgę tych struktur tworzyły persony, będące obrzydliwymi, tchórzliwymi konusami. Gdzie nie spojrzałem, a zajrzałem nawet w oficjalnie surowo zakazany temat, a więc dzieje Żydów, czyli najpotężniejszą rasę na ziemi - wszędzie widziałem ohydę. Wyciągnąłem z tego tymczasowy wniosek, że na szczyt wynoszone są zawsze ludzkie śmieci (w sensie samooceny, osobowości, uczciwości itd.) a czynów bohaterskich dokonuje tylko ktoś tak ograniczony i głupi, że wierzy w podaną mu na tacy propagandę idola. Dlatego do doborowych formacji bierze się młodych ludzi - bo starsi już nie uwierzą w wieczną chwałę, jeśli dadzą się przemielić w wojennej maszyncie do mięsa ku chwale dyktatora. Dlatego też fanami Korwina Mikke są gimnazjaliści, bo starsi którzy już trochę poznali życie w praktyce, szybko przestają wierzyć w bajki o niewidzialnej ręce rynku.

W co inwestujesz swą moc?

Tak więc znaczna większość ludzi, żyje w poczuciu niskiej samooceny. Marzą oni i działają tak, by tę fałszywą, oszukańczą małość podwyższyć w każdy możliwy sposób - co często jest niezwykle śmieszne, groteskowe i trochę też straszne. Na pewno każdy z Państwa zna ludzi, którzy przechwalali się znajomościami, umiejętnościami, możliwościami... wszystko by tylko inni zobaczyli, że jestem większy niż na to wyglądam we własnych oczach. Ludzie poświęcają 99% swojej energii twórczej tylko na to, by upiększyć obraz siebie w cudzych oczach i snach. A jak już dawno temu powiedziano, kto się wywyższa, będzie poniżony. Tak, to prawda. Ten kto zostaje wywyższony, angażuje swą energię w twórcze kierunki, zamiast na zrobienie z siebie telewizyjnego celebryty. Wszyscy inni koncentrują ją, by upiększyć fałszywy, stworzony reklamami i socjotechniką obraz siebie.

Kto nie chce być wielki, zostanie nim. Kto chce być wielki, zostanie zniszczony i zrównany z ziemią, wcześniej czy później. Kto rozumie te sprawy, wygra los na loterii życia. Kto ich nie rozumie, w pogoni za ułudą straci szansę na szczęście - te prawdziwe, które czuje się na jawie i śnie w klatce piersiowej i brzuchu. Szczęście niezależne od kaprysów losu i słów ludzi. Dlatego gdy pojąłem o co chodzi w tej koszmarnej grze, powiedziałem sobie że nie chcę być jak Michał Żebrowski, bo on ma swoje życie, los i talenty, a ja swoje. Życzę mu wszystkiego najlepszego, sobie także. Nie czuję bym był gorszy od największych ludzi świata - ale i nie czuję się lepszy od najnędzniejszych form życia. Oczywiście mówię o poziomie duchowym, o iskrze Boskiej którą mam w sobie ja, Ty i wszystko co istnieje. Na poziomie umysłu i jego umiejętności, oczywistą oczywistością jest że są lepsi i gorsi.

Niech zdycha...

Ale wróćmy do tematu felietonu. Ludzie mają potrzebę bycia wielkimi, chcą być jak Napoleon, Stalin, Hitler, Tusk... Prezes potężnej korporacji w ostateczności. I co dalej? Ano dali du.. w życiu, a Ty im pomagasz by się nie utopili. Jak myślisz, poczują do Ciebie za to sympatię? Miłość, wdzięczność? A nigdy w życiu. Będą Cię nienawidzili. To pełzająca w zakamarkach fałszywego obrazu siebie, najczarniejsza nienawiść. Dlatego gdy pomagasz człowiekowi który jest ofiarą propagandy, niewolnikiem telewizyjno - informacyjnych "prawd" o życiu i świecie, właśnie tworzysz sobie wroga. On Ci nigdy tego nie wybaczy - ponieważ Twoje istnienie, przypomina mu o jego upadku, kaleczy obraz marzeń o wielkości - który nigdy się nie spełni. Wielki człowiek? Któremu podał rękę plebs taki jak Ty? Pomaganie człowiekowi który wierzy w śmieciowe prawdy życia, zawsze skończy się klęską. Lepiej pozwolić mu utonąć, niech się dusi, charczy i topi kwiląc o pomoc - bo gdy podamy mu dłoń, z całą pewnością wciągnie nas ze sobą do wilgotnego, błotnistego piekła które zamykając się nad nami, odetnie nam tlen i słońce; te już nigdy nie będzie pieścić swym ciepłem naszego puszystego ciałka. Stalin po dojściu do władzy wszystkich tych, którzy mu pomagali w biedzie - mordował. Dziadkowi który mu złośliwie nie pomógł (po ucieczce z Syberii, Stalin miał na mrozie zapalenie płuc, nie zdobył łódki od dziadka) dał stanowisko zarządcy Mauzoleum Lenina. Oto ludzka natura.

A teraz przejdźmy do spraw najważniejszych, czyli do Pań - największego męskiego narkotyku ziemi, tej ziemi. Jest takie powiedzenie mężczyzn mądrych, doświadczonych życiowo, że wziął kobietę w jednych gaciach z wiochy, a gdy się z nim rozwiodła, była już Panią na włościach. Jak świat światem, takie rzeczy zdarzały się, zdarzają i zdarzać będą. Panie w jednych majtkach z zabitych dechami wioch, zrobią wszystko by błyszczeć w mieście, które w ich wizjach jest niebem i szczęściem wielkim, największym. Tak się niestety ułożyło, że talentów nie mają, umiejętności żadnych także - ale mają to coś, na co zawsze wśród płci brzydkiej jest popyt. Czasem umieją też gotować - a zawsze komplementować. Puchnie męskie prącie, żołądek i ego. Atak idzie z trzech stron, a celem jego jest małżeństwo, czyli prawna umowa zmieniająca biedną kobietę w zamożną kobiete, a zamożnego mężczyznę w biednego mężczyznę. Cud! Nie, to seksistowski świat, którego królem jest płytki, pusty emocjonalnie mężczyzna, gdzie uciskana i bezbronna kobieta nie ma żadnych praw...

Nie tylko w usta całuje...

Mężczyzna nie tylko traci - ale też zyskuje; śmiertelnego wroga. Dlaczego? Ponieważ wizerunek wielkości tej Pani, nadszarpnięty jest przez świadomość, dzięki komu ta wielkość nastąpiła. To cuchnąca skaza na niebiańskim życiorysie, którą trzeba bezwzględnie usunąć. Cóż więc uczynić? Zlikwidować to, co kłuje i gniecie - czyli naiwnego faceta. On także nie jest bez winy. Dlaczego wziął dziewczynę z zapadłej wiochy? Ponieważ dzięki różnicy klas która ich dzieliła, czuł się mocniejszy, pewniejszy siebie. Wiedział też, że taka partnerka dużo mocniej się stara, troszczy o zadowolenie mężczyzny - do czasu. Ale tego już mężczyzna nie wie, a jak wie, świadomość ta jest skutecznie zagłuszana namiętnymi pocałunkami, nie tylko w usta, jak wie każdy z nas, męskich zabawek kobiecego, zawsze pokrzywdzonego ego.

Trafił swój na swego - mawiają. Mają rację. Ale zawsze można się odbić, odkuć - a mądrość zostanie. A cóż ma mężczyzna na tej ziemi trwałego? Tylko mądrość. Wszystko inne przeminie. Gdy starość weźmie Cię w swe objęcia, pozostanie tylko ona; wiecznie seksowna, radosna, niosąca ukojenie; mądrość.


---------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Czytany 23554 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+3 # michal 2014-05-24 01:46
Mistrzu,

Jak to jest ze kobieta nie jest w stanie zrozumieć pewnych sytuacji i spojrzeć w przyszłość.

Jestem aktualnie w tracie sporego projektu który może doprowadzić ( o ile wszystko się powiedzie ) do bezpieczeństwa materialnego i zapasu sporej gotówki. Nie rozumie tego ze muszę aktualnie zacisnąc pasa i skupić się na pracy. Co chwilę zarzuty że nigdzie nie wychodzimy, że ją zaniedbuje. Ze nie chce iść się nawalić, nie chce pojechać na wakacje tylko wolę skończyć to co zacząłem. Nie jest w stanie spojrzeć o kilka m-cy w przód ( max rok) i spokojnie odczekać. Co do wsparcia to podobnie jak piszesz na początku, kiedy biedactwo było w dołku do serce na dłoni. Kiedy już lepiej, a nasze role się odwróciły to na wsparcie nie mam co liczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Mayer73 2014-05-24 02:24
Cytuję michal:
Mistrzu,

Jak to jest ze kobieta nie jest w stanie zrozumieć pewnych sytuacji i spojrzeć w przyszłość.

Jestem aktualnie w tracie sporego projektu który może doprowadzić ( o ile wszystko się powiedzie ) do bezpieczeństwa materialnego i zapasu sporej gotówki. Nie rozumie tego ze muszę aktualnie zacisnąc pasa i skupić się na pracy. Co chwilę zarzuty że nigdzie nie wychodzimy, że ją zaniedbuje. Ze nie chce iść się nawalić, nie chce pojechać na wakacje tylko wolę skończyć to co zacząłem. Nie jest w stanie spojrzeć o kilka m-cy w przód ( max rok) i spokojnie odczekać. Co do wsparcia to podobnie jak piszesz na początku, kiedy biedactwo było w dołku do serce na dłoni. Kiedy już lepiej, a nasze role się odwróciły to na wsparcie nie mam co liczyć.

Sam Sobie odpowiedziałeś :) rób co masz zrobić.Trzymamy kciuki za powodzenie projektu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2014-05-24 11:48
Może być tak Michał, że nie rozumie spraw finansowych - tak po prostu. Masz hajs to trzeba przepuścić, bo gniecie i uciska ta świadomość, a latka lecą wraz z cellulitisem, trzeba opalać dupę i pstrykać słit focie na fejsa.

Może być też poczucie zagrożenia - że jak zdobędziesz kasę, to odejdziesz od niej, więc woli jak jest.

Ja bym jednak zadał sobie pytanie o swoją samoocenę - jaka ona jest, skoro za dupczenie tracisz swoje życie na taką w sumie gówniarzerkę? Jaka jest Twoja samoocena, że pozwalasz sobie na takie jazdy, zgadzasz się na takie traktowanie? Jesteś niewolnikiem jej cipki? Pamiętaj że zawsze są ciaśniejsze i słodsze. Zawsze. I jak uda się projekt, to będziesz wybierał i przebierał w nich jak w ulęgałkach.

To jest najważniejsza sprawa w męskim życiu. Ustalić granice, których nikt nie ma prawa przekroczyć - a Twoja cizia to robi, bo może. U mnie szybko by doszło do awantury, i albo by odeszła, albo by się dostosowała (wiadomo że na krótki czas :) ).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2014-05-26 18:44
Cytat:
Może być tak Michał, że nie rozumie spraw finansowych - tak po prostu. Masz hajs to trzeba przepuścić
To możliwe. Znajomy młody chłopak ze wsi rolnik wziął sobie dziewuchę z małego miasteczka (totalna dziura, ale "miasto"). Jej stary zapierdala jako śmieciarz w MPO za gówniane pieniądze, w porównaniu do dochodów onego rolnika, ale czują swoją wyższość wobec wsiowych. Niestety praca na gospodarstwie, jak każda praca na swoim wymaga wysiłku i czasu. Czasem trzeba zapieprzać przez miesiąc dzień w dzień, by nadążyć z terminami zabiegów agrotechnicznyc h, których nie można odłożyć "na później". Ona tego nie rozumie. Dlaczego przychodzisz tak późno do domu. Powinieneś pracować do 16-tej?
Druga sprawa to to, że pod koniec sezonu jest sporo kasy na koncie. I wiecie co? Chłopak mi się skarży, że ona chciałaby większość z tego przepuścić. Mówi, że jej tata zawsze wydawał wypłatę.
Debilka nie może zrozumieć, że zarobione pieniądze to nie czysty zysk. Przecież trzeba zachować ciągłość produkcji, odnowić maszyny, przewidzieć nieoczekiwane wydatki. Większość z pieniędzy trzeba wydać na środki produkcji potrzebne na kolejny sezon. Gospodaruje się pieniędzmi w skali roku, nie miesiąca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-26 22:24
Bo tam Jacek tłumaczenie czegokolwiek logicznie nie ma sensu. Tak naprawdę, żeby obsługiwać babę trzeba być niezłym psychologiem a z tą kasą to powinien jej powiedzieć, że odkłada na ekstra prezent dla niej ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-05-27 07:46
Prezent to on kupił jej już na początku. Nowe auto, żeby miała czym się wozić po znajomych. Chłopak zapieprza jakby miał motor w tyłku, a ta całymi dniami sobie jeździ - znajomi, kosmetyczka, zakupy. Zero pomocy, bo rączki się brudzą i tipsy poodklejają. Głupia cipa jak odbierała zapłatę za jego produkty od odbiorców, to pierwsze co robiła, to tankowała auto do pełna. Na szczęście przestał ja już wysyłać po pieniądze. Sam jeździ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-05-27 10:12
...pracownio badawcza,psycho logu na służbie...
"Obsługa psychologiczna" byłaby nawet pożądana,ale 90%"psychologów "woła dzisiaj o pomoc i trzeba im "zmieniać pieluchy".

Słucham sobie jednego z nich.Swoją droga piękna piosnka ,polecam:)
www.youtube.com/watch?v=RcmfF5yCsfQ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-05-24 08:34
Genialne zdjęcie i jego przekaz:D Wszyscy bądźmy tak "puści, płytcy i ktoś nas skrzywdził";p Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-24 11:55
Fioneczka wygląda, jakby była mocno skuta :) Za sesję dostała kiełbaskę salami, a Ziutek dwie dżdżownice. Były i lepsze zdjęcia, ale jak zwierzęta dobrze wyszły, to ja źle i na odwrót - poza tym Fiona z innej pozycji jest wygolona, do USG, pobrania krwi, no i pękł jej ropień na szyi, prawie litr z niej wyleciało towaru i to na łóżko - teraz jest ok, ale wygląda jak po mocnym laniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-05-24 13:01
No wiem, że reżyserowane ale bije z tego niesamowita radość. Micha sama się cieszy, autentyczne szczęście z wspaniałymi kompanami:) Pozytywny przekaz.
Dobrze, że ropień pękł niech sobie wycieka, nawet odświeżaj ten otwór bo czasami za szybko się strupem zasklepia i zbiera się na nowo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Siergiej 2014-05-24 11:06
Genialne! Pamietam jak za dawnych czasów mialem podobne kompleksy; Wypadaly mi wlosy , bylem zbyt chudy bo moj ulubiony aktor ma bujna czupryne i ma 40 w lapce;) Zauwazylem sprytny mechanizm ; Jak akceptowalem np swoja wage ciala to kompleks przechodzil na wlosy, jak akceptowalem wlosy to kompleks przechodzil jeszcze gdzie indziej.Przysze dl pewien moment w ktorym wyjebalem to wszystko z glowy...No i teraz sie ciesze :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-05-24 11:56
Nie jest łatwo tego wszystkiego wyrzucić - ponieważ to siedzi w nas bardzo głęboko. Trzeba stworzyć nowy program, wzorzec samooceny od zera. To musi potrwać trochę. Nowy program wypchnie stare - inaczej się nie da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marta 2014-05-24 12:11
Znowu się powtarzasz, nie przeczytałam do końca.
Koledze Mayerowi73 dajesz taka radę jak wszystkim, przyciśnij ją i niech chodzi na klęczkach albo pogoń. Niestety życie nie jest ani białe ani czarne więc nic nie jest proste dla żadnej strony. Może spróbowali by się pierwsze porozumieć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-05-24 13:43
Komunikacja "międzygatunkowa":D

Imprezowicze wprowadzenie w stan umiarkowanego upojenia, choć Ziutek chwiejnym już krokiem zmierza ku wyściu .To znak , że dawka nie była śmiertelna , raczej nie trafi na OIOM ,ptasiej jednostki ratunkowej.Na libacyjnym stole, w solance, w pozycji"bierzci e i jedzcie..."zaką ska z Centralnej Polski, na szczęście śledzi po żydowsku brak :D Ale wróćmy do uczestników spotkania biznesowego czy też integracyjnego: D...Jedyny obecny homo sapiens, w wesołkowatym nastroju, usilnie stara się nawiązać kontakt wzrokowy z dziwnie milczącą , jakby w katatonicznym stuporze,suką.T en znajomy brak kontaktu i porozumienia, jest niczym złowróżbna karta Tarota, prowadząca samczy gatunek ku zgubie i zatraceniu:D I na honorowym miejscu "ona":smukła, delikatna , o opływowych kształatach, a jednocześnie mocno uderzającą do głowy, wysokoprocentow a , milcząca, jedyna dama przy stole.Jeszcze chwila , ostatni łyk z boskiej "porcelanowej pani"i odejdą w miłosnym uścisku , ku snom o potędze, ku hipnotycznym wizjom, ekstatycznym medytacjom :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Rysiek! 2014-05-24 14:36
Jednak Marek powinien skupić się na ludzkiej naturze i relacjach bo tu niemal zawsze ma rację! :D Przykład z życia. Kuzyn - jak był żonaty nie odzywał się do mnie latami (pracował jako dziennikarz i miał bardzo wysokie mniemanie o sobie, dobre studia i ciekawą pracę - niestety małe pieniądze). Pomagałem mu już wtedy zlecając mu pewne dobrze płatne prace, kupił mieszkanie, zaczęło mu się układać z żoną itepe. W pewnej chwili żona skozaczyła się z taksówkarzem i zażądała rozwodu. Stosując różne manipulacje (przeważnie dobrem dziecka i na litość) wymogła na nim rezygnację z mieszkania, oddanie oszczędności itepe. Efekt taki, że kuzyn wyprowadził się w 8 pudełkach, rower, laptop i 3 garnitury (facet 43 lata). Oczywiście ja go przewiozłem, wniosłem - nagle nastąpiło zbliżenie. Okazałem się potrzebny. Telefoniki, spotkanka i ciągła indoktrynacja - życie do doopy, pracy nie mam itepe. Słuchaj...podży ruj mi kredyt! Chyba Cię chłopie posrało! Wiesz co to żyro? Na co te pieniądze? Na taksę bo z czegoś muszę żyć. To ja Ci kupię taksę, będziesz jeździł i spłacał mi a nie bankowi. Nie, bo ja nie wiem czy spłacę itepe...no to qurwa z moim żyrem się nie boisz a u mnie się boisz?! OK - temat upadł, jęczy dalej - nie mam roboty. Dobra mówię, mam dla Ciebie pracę - nic specjalnego, ale dwa klocki do ręki co miesiąc, przycupniesz i będziesz się rozglądał. OK, przyszedł na próbę - jeden dzień - to nie dla niego! Musiałem dobrze odkręcać, żeby obciachu nie było. W między czasie próbowałem go ruszyć, bo spasł się jak świnia, jakieś biegi, wyjścia w góry, próby na nartach. Nic - coraz większy płacz, on biedny, nie ma kto pomóc itepe. Daj hipotekę z domu bo on ma super biznes na oku ale trzeba zabezpieczenie 300tys. ! Stary - nic z tego. Dziś nie odbiera ode mnie telefonu a ja jestem najgorszym kawałkiem gówna :D W ten sposób próbuje mnie ukarać za brak spolegliwości. Takie sprawy są ponad płciowe a wszystko zależy od człowieka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 14:40
Analogicznie z pewną znajomą w trakcie rozwodu. Liczne telefony, prośby o rady itepe. Próbowałem wszystko analizować, wskazywać właściwe ruchy, ostrzegać. Pani słuchała, przytakiwała po czym robiła po swojemu :D Po którymś z kolei telefonie mówię Ada - szkoda mojego czasu bo wszystko co przewiduję się sprawdza, Ty działasz po swojemu powodując coraz więcej problemów - szkoda mojego czasu :D Zostałem chamem i gburem w wśród znajomych poszła plotka, że to ja ją tak wykierowałem :D Na szczęście ludzie mnie dobrze znają, więc efekt jest skromny. Naprawdę nie rozumiem jak można być tak ograniczonym przez własne zaślepienie. Jeden bat na dupę powoduję serię kolejnych a delikwent dalej brnie pod pręgierz. Tego nie pojmę NIGDY. Możemy się mylić, jesteśmy ludźmi ale do qrwy nędzy przyczyna- skutek to podstawa w dzisiejszych czasach. To powinien być przedmiot obowiązkowy począwszy od podstawówki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-24 15:21
Cytuję Rysiek!:
Możemy się mylić, jesteśmy ludźmi ale do qrwy nędzy przyczyna- skutek to podstawa w dzisiejszych czasach. To powinien być przedmiot obowiązkowy począwszy od podstawówki!


Chyba żąrtujesz Rysiek. Dzisiejsze szkolnictwo w Polsce leży i kwiczy. matury pisane tak żeby wpasować się w klucz odpowiedzi, a szkoły wyższe uczą tylko jak zakuć materiał w 90% bezużyteczny i zaśmiecający umysł, a nie wyciągać smoadzielne wnioski, analizować i logicznie myśleć. Masowa, taśmowa produkcja automatów i kretynów, którzy nie mają pojęcia o mechanizmach rządzących światem, za to wiedzą tylko jak podpisać kolejną umowę kredytową. I takie ludziki idą potem do urn. Dobrze mówi mój znajomy: "Nic tak nie pierze umysłów w Polsce jak wyższa uczelnia".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-24 15:23
Więc co tu mówić o czymś tak egzotycznym jak nauka o mechanizmach "przyczynowo-sk utkowych".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-05-24 19:20
Vincent, szkoła dzisiaj to maszynka do robienia kasy przez doktorków i profesorków...w yjdzie taki jeden z drugim buraki, ale pan magister i pan inzynier...i chuj ze potem trzeba spierdalac do Anglii, ale zawsze u siebie na rewirze mozna komus przysrac ze ja oto mgr a ty fizyczny, mimo ze jeden z drugim maja taka sama spierdolona polska mentalność. Ja zawsze uwazam, uniwesytet 1 w kazdym wojewoództwie, mała liczba studentów, polikwidowac w pizdu gendery i inne niepotrzebne gówna, pchać kase w politechniki, ale jak słysze np. ze na PG jest europeistyka to kurwa brak pytań. Studia to nie kurwa prawo kazdego, a nagroda za kilka lat nauki i jesli delikwent jest ogarniety, ze warto w niego inwestować. Pomijajac juz fakt ze jak człowiek patrzy na studenckie akademiki, to ma wrazenie ze to kurwa enklawy chlania, cpania,dawania dupy, a nie miejsce gdzie studenci odpczywaja i ucza sie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 14:48
Podobnie sprawy się mają jak ktoś nam zrobi jakieś świństwo. Normalny, myślący człowiek po zrozumieniu błędu stara się go naprawić, przeprosić ewentualnie wytłumaczyć. W większości przypadków działa jednak następujący mechanizm - jak zrozumiałem jakie świństwo mu zrobiłem to natychmiast go znienawidziłem. Taka jest natura ludzka osobników kierujących się podświadomością i nie analizujących własnego życia, przyczyn sukcesów, porażek i tego co nami kieruje. To smutne ale ten mechanizm dotyczy większości - ludzie wolą się odsunąć, nawet znienawidzić niż przyznać się przed sobą, że są w czarnej dupie. Jesteśmy nawozem w większości :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-24 15:19
Rysiek brak przyznania sie do bledów i winy to glownie problemy ze soba i swoim wygorowanym JA ,albo strachem z roznych powodow.Niestet y to jest czesto spotykane u kobiet jak u mezczyzn.Najgor sze sa jednak sytuacje wtedy kiedy ktos jest dwulicowy ; Jak rozmawia z Toba to jest super ale juz za Twoimi plecami nie jest super,spotykam ten ''zabieg''w rodzinie czesto...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 19:38
Cytuję Siergiej:
Rysiek brak przyznania sie do bledów i winy to glownie problemy ze soba i swoim wygorowanym JA ,albo strachem z roznych powodow.Niestety to jest czesto spotykane u kobiet jak u mezczyzn.Najgorsze sa jednak sytuacje wtedy kiedy ktos jest dwulicowy ; Jak rozmawia z Toba to jest super ale juz za Twoimi plecami nie jest super,spotykam ten ''zabieg''w rodzinie czesto...


ja z kolei to widze w robocie...gdzie panie maja absolutna wiekszość, kłebowisko żmij
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-24 15:24
Druga sprawa to takze coraz czesciej spotykany ''zabieg'' z chama w pana; Znajomy sie nie odzywal bo byles od niego biedniejszy w kwestii finansowej lub jego Pani prala mu mozg.Niestety panuje wszechobecna znieczulica szczegolnie w Polsce ,kazdy jest zabiegany(wysci g szczurów) ,przyjaciol i kobiety masz wtedy jak cos znaczysz (materialnie) .Jesli juz cos masz np; dobre auto,pieniadze, mieszkanie czy cokolwiek wtedy jest lizanie dupy a takze chwalenie sie w Twojej obecnosci ''co to nie ja'' lub ''Chorwacja teraz malo modna''.Trzeba liczyc tylko na siebie ,nikt Ci reki nie poda w potrzebie ,jesli juz to zrobi to spodziewaj sie wyrownania rachunku za jakis czas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 19:36
Cytuję Siergiej:
Druga sprawa to takze coraz czesciej spotykany ''zabieg'' z chama w pana; Znajomy sie nie odzywal bo byles od niego biedniejszy w kwestii finansowej lub jego Pani prala mu mozg.Niestety panuje wszechobecna znieczulica szczegolnie w Polsce ,kazdy jest zabiegany(wyscig szczurów) ,przyjaciol i kobiety masz wtedy jak cos znaczysz (materialnie) .Jesli juz cos masz np; dobre auto,pieniadze,mieszkanie czy cokolwiek wtedy jest lizanie dupy a takze chwalenie sie w Twojej obecnosci ''co to nie ja'' lub ''Chorwacja teraz malo modna''.Trzeba liczyc tylko na siebie ,nikt Ci reki nie poda w potrzebie ,jesli juz to zrobi to spodziewaj sie wyrownania rachunku za jakis czas.


Amen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-24 15:29
Ogolnie wladza kreci wszystkich a w szczegolnosci kobiety, dlatego kobieta uzyje wszelkich sposobów aby Ciebie sobie podporzadkowac ,oczywiscie to wszystko moze byc ubrane w piekne slowa,komplemen ty i tak dalej .Popytaj starszych mezczyzn ktorzy maja juz ogromne doswiadczenie z Paniami i ich zagrywki maja w malym palcu to powiedza Ci to i owo...Niestety jesli cos znaczysz na rynku i masz hajsik to w momencie rozwodu Pani zabierze Ci wszystko co do grosza o to taka milosc po nowoczesnemu :)Dlatego wiekszosc facetow zabiera sie od dupy strony ; Najpierw dziecko lub slub a pozniej praca i jakies mieszkanie okraszone kultowymi slowami ''Jakos to bedzie'' Malo jest zwiazków w ktorych dominuje facet ; kobiety w wieku 35-60 sa juz tak sfrustrowane i zmeczone ze nie maja litosci do swojego faceta!

http://www.youtube.com/watch?v=efIzbDamSJA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 19:14
Siergiej, 100% racji...dotyczy to tego co pisałeś o Słowianach i tego ze w PL baba w zwiazku kilkunastoletni m ma takiego starego capa prawie zawsze podporządkowane go...społeczne skutki dominacji kobiet są opłakane, zreszta co do tych kurwa Polek to kiedys czytałem fajny artykuł Francuza pt. Zacofane istoty o morderczym spojrzeniu". zgadzam sie w 100%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # bolo 2014-05-24 17:04
Koniec znajomości z pewną niewiastą nastąpił u mnie wczoraj, czego źródłem są mechanizmy, o których pisze Marek i Rysiek. Dowaliła się do mnie blisko 2 lata temu na imprezie. Młoda, niezbyt rozgarnięta ale na ruchanie wydawała się dobra. Parę spotkań i ja proponuje seks bez zobowiązań, żeby jej nie ściemniać i mieć czyste sumienie. Na to wielkie oburzenie i odpowiedź, że ze mną nigdy w życiu. Pomyślałem ok skoro tak to zamiast fuck friend będę miał frienda. I tak od czasu do czasu gdzieś ją zabierałem, zupełnie bezinteresownie . Po kolejnych spotkaniach wyczuwałem u niej irytacje, że jej nie komplementuje i nie dąże do zbliżenia. Oczywiście podczas rozmów żaliła się na jakiegoś swojego popychacza jaki to nie jest chujowy, że nie chce z nim być itd. Wspominała też o wierności, że kobieta ma się szanować i inne tego typu bzdury. Kiedy do niej pisałem od czasu do czasu wyczuwałem kiedy akurat z nim jest bo wtedy odpowiedzi na smsy były zlewające a pewnie jak się żarli, spotykała się ze mną. Oczywiście cały czas twierdziła, że nie są razem i że to nie ma przyszłości. Nawet miałem ją na chacie parę razy ale palcem nie dotknąłem bo kiedyś przecież odmówiła więc jak nie chce to mam to gdzieś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # bolo 2014-05-24 17:05
Całkiem niedawno zadzwoniła i poprosiła mnie, żebym pomógł jej w korekcie jej pracy licencjackiej. Pomyślałem, że w sumie młoda osoba, czasem trzeba komuś pomóc więc czemu nie. Przyjechała do mnie, coś jej tam skorygowałem. Zaczęła dawać wyraźne sygnały, że chce się ruchać. Szybko zmieniłem temat i stwierdziłem, że późno więc ją odwiozę bo jestem umówiony (dalej mając na uwadze, że przecież nie chciała się ruchać :)) Jak ją odwoziłem widziałem jej szkliste oczy i załamanie. Mija trochę czasu i ona znowu się odzywa (oczywiście tylko wtedy jak ona coś potrzebuje) i znów prosi o sprawdzenie czegoś w tej pracy. W odpowiedzi stwierdziłem, że z soboty na niedzielę jestem na urodzinach poza miastem ale ewentualnie w niedzielę mogę jej pomóc. Chciałem w tym miejscu zaznaczyć, że od momentu kiedy pierwszy raz pisałem jej pracę i zlekceważyłem zaloty czuć było od niej nienawiść, z pominięciem sytuacji kiedy czegoś odemnie chciała. Tak więc niedziela ja na wyjeździe, wynajęty domek chill out znajomi, piszę do niej czy to aktualne to pisanie bo nie wiem jak mam dzień organizować a ona że tak. Tak więc ja skróciłem imprezę,żeby jej pomóc a w ostatniej chwili dostaje smsa, że ona jednak nie da rady bo ma problemy ze zdrowiem. W tym momencie wiedziałem, że pewnie poszła się pierdolić z popychaczem a ze mnie robi frajera. Mijają dwa dni, ona dzwoni i żali się że dziekan ją zjebał prosi o pomoc. Myślę chuj pomogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # bolo 2014-05-24 17:07
Wziąłem ją na chatę i jej te wypociny popoprawiałem. Nawiasem mówiąc dziewuszątko nawet paru zdań nie potrafiło sklecić na piśmie. Później jej wypomniałem, że robi ze mnie frajera bo sama się dupczy zamiast zająć się pisaniem i zawraca mi głowę, cedując swoją robotę na mnie, jednocześnie mnie ściemniając. O dziwo przyznała się, że ściemniała, ale nie przeprosiła. Później coś napomknęła o ewentualnych poprawkach, żebym jej pomógł. Odpisałem, że dlatego że się przyznała jej pomogę ale żeby nie starała się mnie wykorzystywać i nadużywać mojej dobroci. No i się zaczęło usłyszałem o sobie od impotentów, pedałów (próba uzasadnienia przed samą sobą, że jej nie wyruchałem) oraz na końcu żebym się pierdolił czy coś w tym stylu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2014-05-24 19:10
Bolo, jak przyczytałem to co napisałes to pierwsza moja mysl w głowie- "kurwa, jakie to sa pierdolniete istoty" :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 21:23
Mechanizm powszechny, czasem okoliczności inne ;) Ja to nazywam efektem szczura ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # klasyk 2014-05-24 19:02
klasyka, też to przerabiałem, jak nie wyruchasz właczają nienawiść
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 20:07
może zepsuty jestem do cna; ale ja bym jednak zrobił sobie przyjemność jak i jej 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 21:24
Bo jak ktoś całą siłę ego opiera na fizyczności a Ty nie ruchasz to tak jakbyś twardym kamieniem rysował zajebistą krechę na szkle? Słyszysz ten dźwięk? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 21:36
czyli uderza w najczulszy punkt!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # bolo 2014-05-24 19:39
Zanim nazwała mnie jak nazwała, smsowa próba sprawdzenia czy może mi w jakiś sposób dojebała :) po tym jak jej powiedziałem, że zamiast pisać, pierdoli się i bawi. Była niewiedzieć czemu święcie przekonana, że ją widziałem z jej pseudo ex-kokubentem , do którego znów wróciła:
ona : " jeśli chodzi o sex to musiało ci być gorąco jak mnie widziałeś z S. (inicjały zmienione)" dalsza część smsa zawierała niezrozumiałe dla mnie pytanie :)
ja: nie widziałem cię z S. Nie rozumie pytania.
ona: "myślałam, że mnie widziałeś"
ja: "nie, poprostu trochę znam się na ludzkich zachowaniach"
ona: "ale ty pierdolisz, no ja nie mogę"
A teraz mając na uwadze, że i tak nic nie wskuram i wykazując jej alogiczność i hipokryzje wzbudzę większą nienawiść, w sytuacji gdy mi specjalnie nie zależało, postanowiłem się zabawić i sprawdzić empirycznie nauki płynące z samczego runa :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 19:41
ja: to czemu w ostatnim czasie odczuwasz wkurwienie na siebie, że znów się z nim przespałaś, nienawiść do mnie z jednoczesnym silnym pociągiem seksualnym i głęboką chęć odgryzienia się na mnie za to, że cię nie wystukałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 19:42
ja: to czemu w ostatnim czasie odczuwasz wkurwienie na siebie, że znów się z nim przespałaś, zaniżoną samoocenę, nienawiść do mnie z jednoczesnym silnym pociągiem seksualnym i głęboką chęć odgryzienia się na mnie za to, że cię nie wystukałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 19:43
nie ma sensu pisać co było dalej. Jeden z smsów:

ona: "twoje myślenie jest pojebane. Powinieneś iść się leczyć na głowę":)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 20:10
bolo mam prośbę, możesz pisać w jednym oknie bo się gubię :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dr Caligari 2014-05-24 21:44
(Coś a la czerwony pasek TVN u dołu ekranu) Jesteś płytki pojebany małostkowy nieczuły lecz się na głowę żal mi ciebie szkoda mi ciebie nic nie wiesz o życiu i kobietach zawiodłam się na tobie nie zależy mi już na tobie i nigdy nie zależało nic do ciebie już nie czuję nie jestem pewna swoich uczyć już cie nie kocham a tak w ogóle to nie wiem o co ci chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 20:15
Sorry szybko pisze, pewnie bez interpunkcji i bez zważania, że nie pisząc w ciągu kontekst sytuacyjny może być mało czytelny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-05-24 20:56
Hahaha przepraszam Cie bolo ale mnie rozsmieszyles :D tymi tekstami z sms-ow:)) szczegolnie jej odpowiedzi sa zabawne :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Rysiek! 2014-05-24 21:27
Są najzupełniej standardowe :D Powiedziałbym do bólu :D Chcesz diagnozy? Bolec miał być katalizatorem dla Twojego pieskowania na zasadzie - widzisz chuju co straciłeś? Taaaaaaaka wagina :D :D :D Ktoś inny mnie pierdoli a Ty marszczysz freda :D Kretynka - daj sobie spokój bo i tak po pół roku byś poszedł na szafot - tu chodzi jedynie o poczucie wartości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Esej 2014-05-24 21:13
sens tej opowiesci jest taki, ze kobieta chcąc odgryźć sie na facecie, nadstawia dupy innemu, zeby uderzyło to w męskie poczucie "męskości". Innymi słowy, "wypozycza"-szm aci wiec swoje ciało, nie zdajac sobie chyba sprawy, ze dla tego drugiego jest tylko "mięsem do przemielenia" i traci swoją podmiotowść człowieka, stając sie przedmiotem nabijanym na bolca. Nic to, najwazniejsze, ze choc wyruchana i lądująca w koszu jak zuzyta prezerwatywa, zdołała "dojebać" facetowi. dzisiaj czas są niestety jakie są, ale w naturze to wyglada tak, ze jeden samiec zabija drugiego samca i bierze samice jako swoją zdobycz,nie pytając jej o zdanie. Samica mówiąc wprost ma mu słuzyć i nie ma prawa sie wychylać albo stawiać oporu, inaczej konczy jak ten pokonany samiec. Dawniej taki zdradzony samiec rozbijał w akcie zemsty głowę drugiego samca za to "naruszenie prawa własnosci" i karał samicę w podobny sposób. Toteż i olbrzymia wiekszosc kobiet nie wykorzystywała swojego ciała do walki własnie będąc w takiej obawie. Dawniej nie do pomyslenia byłyby takie sms-y ( oczywiscie w innej formie, stosownej do mozliwosci technologicznyc h :lol: ) Dzisiaj rozwodka w todze dopierdoli jeszcze zdradzonemu męzowi bo "zona miała potrzeby, których on nie zaspokajał" i "legalnie" zabierze mu połowe majątku, obciazy alimentami i wyznaczy godziny widzenia z dziecka jak w zakładzie karnym. Takie czasy nastały w Europie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Esej 2014-05-24 21:34
system powyższy, oczywiscie w formie nieco mniej drastycznej, funkcjonuje za to w krajach koranicznych. Arabowie bowiem doszli do słusznego wniosku, ze klucz w relacjach mesko-damskich ma kobieta i ze moze go wykorzystywać w taki to oto własnie sposób, czyli de facto zdobywać władzę nad mezczyznami i ich skłócac. Skoro tak, to szariat dopuszcza mozliwość karania "na gardle" kobiety zdradzajacej jak i mezczyzny który dopuscił się "kradzieży" w postaci "zawłaszczenia własnosci" innego mezczyzny :lol: W ten oto sposób odebrano kobiecie jej główną bron w relacjach z mezczyznami- seks, którym płaci i którym karze. Mozna sie oburzac, ze to fundamentalizm etc. etc. Niezbitym pozostaje jednak fakt, ze bazujac na takim układzie, męzczyzna moze trwale coś zbudować, bo nie musi sie obawiać, ze zostanie pod mostem po wizycie w sądzie i ze ma prawo do sprawiedliwej odpłaty za kłamstwo i niegodziwość. Co wiecej, taki system jest równiez niezły dla...kobiety-z ony. Skoro bowiem inne kobiety nie mogą dawac na lewo i na prawo, to taka arabska żona, moze byc spokojna ze jej mąż jej nie zdradzi bo...nie bedzie miał z kim :lol: ten "sielankowy" obraz psuja od dłuzszego czasu bawiace w krajach arabskich kurwy z Europy, na ktorych arabowie moga się do woli wypryskiwać, co w oczywisty sposób gorszy żony arabskie. Moim zdaniem system jest ok, dopuszcza mozliwosci rozwodu,ale surowo karze za kłamstwa i próbe zniszczenia reputacji mężczyzny. Porównać sobie teraz to mozna do europy i tego co bolo napisał powyzej. Brak mozliwosci reakcji mezczyzny jest dla niego zazwyczaj bolesny, zwłaszcza w takich sprawach, ze sie wyrażę "prestizowych". No bo jak tu zareagować, jak za co groźniejsze działanie grozi kryminał i utrata dotychczasowego dorobku życia. System w Europie jest kurewsko niesprawiedliwy w tej materii i faktycznie powoduje ze kobieta moze bezkarnie być rąbana na lewo i na prawo i na wszystkie otwory i wie, ze nic jej nie grozi, a faceta pogrąży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 21:37
Esej jesteś Bogiem :D Sam bym lepiej tego nie ujął :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 21:51
Cytuję Rysiek!:
Esej jesteś Bogiem :D Sam bym lepiej tego nie ujął :D


bardzo miło mi przeczytać takie słowa od starego forumowicza, mającego duze doswiadczenie, czytając jego wypowiedzi na SR :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Dr Caligari 2014-05-24 21:59
Esej, podbijam post Ryśka - święta prawda... Daliśmy małpom brzytwy do zabawy i teraz dziwimy się, że tną w amoku na oślep wszystko, łącznie ze sobą... A propos, zauważyliscie, że pomimo tego obecne czasy na naszej szerokości geograficznej są najbardziej łaskawe dla kobiet w historii kraju (emancypacja stała się faktem, zasadniczo zrównanie w zarobkach, coraz mniej wyłącznie "męskich" zawodów, mężczyźni wykonują domowe prace na równi z kobietami, powszechna antykoncepcja, nie poddaje się ostracyzmowi kobiety samotne czy samotnie wychowujące dzieci tak jak kiedyś, samotna kobieta z dzieckiem jest w stanie sama się utrzymać bez pomocy byłego męża i rodziny itd.)wkoło jest coraz więcej kobiet zwyczajnie NIESZCZĘŚLIWYCH ? Cały czas czegoś im brakuje... A to nie ma chłopaka. Jak ma, to czemu jeszcze się nie oświadczył. Jak już zaręczeni, to czemu nie śpieszy się ze ślubem. Po ślubie to już "w ogóle masakra", to nie ten jedyny, trzeba było iść z tym przystojnym Hiszpanem z Erasmusa co zapraszał na drinka do siebie do akademika, teraz byłabym w Barcelonie Almodovara i Allena...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Sylwia 2014-05-24 22:04
:D o cholera czyzbym zdradzila swoj "gatunek" :D bo po prostu jestem szczesliwa :lol: :lol: :lol: Tu i Teraz :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Esej 2014-05-24 22:16
Dr Caligari...wyda je mi sie, ze odpowiada za to program biologiczny kobiety- samica potrzebuje kogoś kto bedzie ją prowadził, one nie nadaja sie do rządzenia, a mówiąc wprost, spełniaja sie w roli podmiotu, ktory słucha i wykonuje to co mówi samiec...one musza go podziwiać i emocjonalnie sie z nim wiązać, patrzec jak w obrazek, czesto jest to obraz zbyt idealistyczny, tymczasem samce europejskie najlepsze gatunkowo próchnieja na polach całej Europy po I i II WŚ, tak naprawde gdyby nie marksizm kulturowy a ostatnio genderactwo, to olbrzymia wiekszosc kobiet dalej spełniałaby sie w rolach home managera, gdyby nie było obrazków wymodelowanych ciot medialnych, ktorych zycie polega na siedzeniu na siłowni i dawaniu swojej pieknej buźki na papier toaletowy, to przecietna kobieta nie porównywałaby swojego ryska np do takie sieradzkiego, a i przecietny rysiek nie popadałby w wyimaginowane kompleksy. Mężczyzni sa coraz słabsi, coraz bardziej zmeczeni, brakuje czasu na regenerację duchową i cielesną, zapierdalamy wracamy z tyrki i jestesmy wyjebani, a tutaj ciagle trzeba jeszcze tej babie pokazywać sie jako stanowczy i dumny samiec pilnujacy swojego podwórka (dawniej jaskini z pałą w łapie, gotowy zabic kazdego nieproszonego gościa). Kiedys był taki uzytkownik "kierownik", który słusznie napisał ze emocjonalnosc kobiety jest jak emocjonalność dziecka, sami bylismy dziećmi wiec wiemy ze jak cos złego sie działo to do taty, zeby obronił i w razie czego zlał kogo trzeba porzadnie. i taki program biologiczny mają kobiety, nie mogą mieć wolnej reki, bo biologia w nich wygrywa i w koncu jak pisze piszesz tną wszystko i wszystkich na około, łacznie ze sobą. Ale zeby facet mogł mieć portki to musi mieć realna mozliwosc dzialania, bo "nie ma kary, nie ma miary". Pamięc genetyczna samicy, jak Marek kiedyś pisał, "gadzi móżdzek" widzi faceta jako emanującego siłą, a nawet przemocą fizyczną, tu w Europie nam to zabrano, a u takich Arabów nie, stąd jest co jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2014-05-24 22:23
tak to mniej więcej wygląda Panowie z tymi kobietami,w odniesieniu do tego co Dr Caligari napisał: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 22:34
szacun za ten powyższy film :) Kolega Dr Caligali napisał: Daliśmy małpom brzytwy do zabawy. Ja powiedział był dali małpom AK :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 22:44
Cytuję kacper:
szacun za ten powyższy film :) Kolega Dr Caligali napisał: Daliśmy małpom brzytwy do zabawy. Ja powiedział był dali małpom AK :)


nasz prapradziad, podnoszący łapy w geście zwycięstwa- "to już moje terytorium!" :lol: dla potwierdzenia naszych tez przydałyby sie jeszcze tam samice szympansow i trzeba byłoby obserować ich reakcje na gest tego szympansiątka. (nie wiadomo czy to samiec czy samica, ale załózmy ze samiec)

PS. w sumie to bardzo mnie interesują te szympansy w sensie ciekawostki biologicznej, wszak to nasi młodsi bracia, którzy co prawda nie wyewoluowali tak jak my daleko, ale wydaje mi sie, ze blizsza oberwacja ich zachowań,zwlasz cza stadnych pozwoliłaby określić nam, czego w przyblizeniu potrzebuja samice homo sapiens. Musze chyba kiedy przejść sie do zoo i poobserwować te szympansy, bo potrafia wiele, np. palić fajki, strzelac z AK 47 okładać sie kijami, a nawet uciekać jak ostatnio sprytnie z zoo w USA, zeby zasmakować wolności. Strasznie fajne zwierzątka te szympansy są :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 22:55
sprawdź to https://www.youtube.com/watch?v=Zsb4DJtJPC8 jest tam pare odcinków, warte uwagi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 23:04
Cytuję kacper:


oglądam, to jest ciekawe :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 22:56
http://www.youtube.com
/watch?v=5jKc2wtyxQ4

skandal w zoo szympans molestuje oralnie żabę na oczach dzieci :D
spójrzcie ze nawet w społecznosci szympansów takie zachowanie jest chyba moralnie naganne, bo w koncowce filmu, gdy nadchodzi drugi szympans (moze jego samica :lol: ) to ten szybko ucieka :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2014-05-26 19:08
Nawet wysokie obcasy u kobiet, to odpowiednik chodzenia na palcach przez szympansice, celem wyeksponowania narządów rodnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dr Caligari 2014-05-24 22:51
Esej, parafrazując powiedzenie Ottona von Bismarcka: "Chcecie zniszczyć kobiety? Dajcie im wolność". Zgadzam się, że kobiety potrzebują silnego ośrodka decyzyjnego, kogoś, kto będzie za nie podejmował decyzje (dodam: PRAWIDŁOWE decyzje, spróbuj podjąć błędną...) i zdejmie z nich brzemię odpowiedzialnoś ci za podjętą decyzję i ryzyka niepowodzenia. One są do tego w zdecydowanej większości zbyt emocjonalne, a za mało logiczne i racjonalne. Z kolei, ja zacząłem o wiele lepiej radzić sobie z "niepowodzeniam i" w relacjach z płcią piękną, gdy zacząłem traktować je jak dorosłe dzieci :) Obrazisz się na dziecko, jeśli któregoś dnia wstanie "lewą nogą" i chodzi naburmuszone cały dzień? Nakrzyczysz na nie, gdy rozpłacze się albo strzeli focha, gdy nie dostanie tego, czego chce? Uderzysz, gdy będzie zgodnie ze swoją naturą testować Twoją cierpliwość sprawdzając, na ile może sobie pozwolić w relacjach z rodzicem (było nie było - zwierzchnikiem? Tak samo też jak dzieci, kobiety potrzebują SILNEGO i NIEUSTĘPLIWEGO ośrodka decyzyjnego. W jego braku, kobiety kończą jak podane przeze mnie małpy z brzytwami (ew. AK-47). Dzieci zaś - tak, jak to opisał Golding we "Władcy Much".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-26 08:22
Problem jest nieco innej natury bo tu chodzi o dominacje na ziemi...tej ziemi :D Tu nie upadnie jakiś naród, plemię tylko cały gatunek :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dr Caligari 2014-05-24 23:09
Widzisz, pytanie - czy mężczyznom to zabrano, czy pozwolili sobie zabrać? Niestety, historia XX w. była dla mężczyzn zdecydowanie okrutna, wystarczy spojrzeć, przedstawiciele której płci spoczywają pod Verdun, Marną, Stalingradem, w okolicach Normandii, Charkowa czy na cmentarzach Wrocławia, Berlina czy Gdańska. Kobiety? One się nie zmieniły, ich biologia i gadzie mózgi są takie same, potrzebują dla potomstwa samca silnego fizycznie, psychicznie i ekonomicznie. Nie ma takich? To dziecko spłodzi silny fizycznie, a wychowa mocny ekonomicznie. Silny psychicznie? A po co komu taki? Lepszy Rysiek z Klanu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-05-26 19:05
Najlepszy jest rozwód w Islamie. Cyt. za Wikipedią:
"Rozwód może przeprowadzony przez mężczyznę, niezależnie od powodu. Rozwód w takim wypadku przeprowadzony jest poprzez trzykrotne wypowiedzenie formuły Rozwodzę się z tobą (w jednym ze stanów Malezji uznano za spełniające ten wymóg wysłanie wiadomości SMS o tej treści)."

Nie jest tak, że prawo nie chroni kobiety - "W razie rozwodu mąż musi zwrócić żonie posag w podwójnej wysokości.". Czyli jak wniosła w posagu tytułową parę gaci, dostaje po rozwodzie dwie. :)

Może dlatego taka nagonka na islam?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 21:35
Cytat:
kobieta chcąc odgryźć sie na facecie, nadstawia dupy innemu, zeby uderzyło to w męskie poczucie "męskości". Innymi słowy, "wypozycza"-szm aci wiec swoje ciało
Wiele razy poruszał ten wątek Marekw swoich felietonach. Niestety tak jest jak napisałeś. Ona traci szacunek w oczach obojgu samców, lecz tego nie dostrzega. Dla jednego jest potocznie zwanym materacem, a dla drugiego niczym więcej jak szmatą. Kobiety lubią te swoje dziwaczne gierki. Jak zwykle będzie się użalać, iż jej nikt nie rozumie i nie szanuje jako kobiety, nie dba ojej potrzeby. Chcesz szacunku, to się szanuj!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2014-05-24 21:37
Cytuję kacper:
Cytat:
kobieta chcąc odgryźć sie na facecie, nadstawia dupy innemu, zeby uderzyło to w męskie poczucie "męskości". Innymi słowy, "wypozycza"-szm aci wiec swoje ciało
Wiele razy poruszał ten wątek Marekw swoich felietonach. Niestety tak jest jak napisałeś. Ona traci szacunek w oczach obojgu samców, lecz tego nie dostrzega. Dla jednego jest potocznie zwanym materacem, a dla drugiego niczym więcej jak szmatą. Kobiety lubią te swoje dziwaczne gierki. Jak zwykle będzie się użalać, iż jej nikt nie rozumie i nie szanuje jako kobiety, nie dba ojej potrzeby. Chcesz szacunku, to się szanuj!
słynne mężatki, ktore przyjmuja na twarz wytrysk nasienia obcego mezczyzny, zeby ukarać męza za to ze zniszczył ich zycie , tak to przewija sie w felietonach Markowych :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcelinho 2014-05-27 17:06
Co moga oznaczac slowa odnosnie zycia; kto nienawidzi swojego zycia zyska ja a kto kocha swoje zycie straci je...prosilbym o odpowiedz

Dziekuje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maslanka 2014-05-27 17:40
Chialbym zapytac meska czesc forum o cos.Dlaczego ja tak ciagle gloryfikuje i stawiam na piedestale kobiety ?? Dlaczego uwazam ze One sa nieskazitelne i trzeba im ustepowac ?? Dlaczego jak widze fajna i zgrabna niunke to zalewa mnie pesymistyczny'' pot'' ? Jak to zmienic ? Moj brat mi kiedys powiedzial ze kobiety sa odwrotnoscia tego co o nich mysle...Czy to prawda ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Do Maślanki 2014-05-27 18:20
Słuchaj Brata - dobrze na tym wyjdziesz. Mówię całkiem poważnie, od razu widać, że ma o wiele większe doświadczenia z kobietami niż Ty (z całym szacunkiem dla Ciebie, to nic złego, każdy od czegoś zaczynał). Poznasz parę kobiet, pobędziesz z nimi trochę w "poważnych związkach" to Ci się to zmieni. Sam zobaczysz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Barszczyk 2014-07-12 11:31
heh, nie rozumiem tylko Twojej odwiecznej walki z Korwinem. Idee wolno rynkowe budowały mocarstwa i trudno się z tym nie zgodzić. Sam Korwin nie jest idolem ale jako pierwszy szerzy wolność gospodarczą. Taki bodziec przyda się w tym poskomunistyczn ym kraju. Pozdro Maro :)

PS. Co do kobiet masz 98% racji (te 2% zostawiam sobie z nadzieją że trafię kiedyś dobrą żonkę :P)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-07-12 14:24
Bo Korwin to nie żaden bojownik o wolność, a sprytny koniunkturalist a. Prześledź jego dzieje za komuny - a poznasz jego bohaterskość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arasek 2014-07-12 12:09
bo to projekcja ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-07-12 14:24
Cytuję arasek:
bo to projekcja ;)


Raczej dojrzałość :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 download 2018-10-17 03:18
What's up to every one, as I am really eager of reading this web site's post to be updated on a regular basis.
It carries good data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino desktop 2018-10-18 03:19
I've been browsing online more than 3 hours nowadays, yet I by no means found any
interesting article like yours. It's beautiful value sufficient for me.
Personally, if all web owners and bloggers made good content as you probably did, the
web might be much more helpful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 premium 2018-10-19 17:23
I really like reading through a post that can make men and women think.
Also, thanks for permitting me to comment!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky casino vip 2018-10-20 07:11
No matter if some one searches for his required thing, thus he/she desires to be available that in detail,
thus that thing is maintained over here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m 918kiss bet 2018-10-27 10:27
Involved with a experience basis. Its used as a side business as properly.
Before we start, a person need 3 things: A blog, commitment, and good page rank.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2018-11-18 18:56
This is a really good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
Short but very precise information… Appreciate your sharing this one.
A must read article!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2018-11-19 20:31
of course like your web-site but you have to test the spelling on quite a few of your posts.
Several of them are rife with spelling issues and I in finding it
very bothersome to inform the truth nevertheless I'll definitely come back again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2018-11-21 14:00
Right here is the perfect blog for anybody who hopes to understand this topic.
You know a whole lot its almost tough to argue with
you (not that I really will need to…HaHa).

You certainly put a brand new spin on a subject which has been discussed for decades.
Wonderful stuff, just wonderful!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m ntc33 2018-11-23 04:28
It's amazing to pay a visit this site and reading the views of all friends
about this article, while I am also keen of getting knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mobile casino events 2018-11-23 18:35
Repeating this can enable huge discounts, extra rewards and great promotions.
Many groups offer free games you can use on a internet browser.

The dealer always requests for a card until eighteen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # larger cards 2018-11-24 02:40
Hi there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would
be okay. I'm definitely enjoying your blog and look forward
to new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss download 2018-11-24 20:24
Wow that was odd. I just wrote an really long comment but
after I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr...
well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say
fantastic blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live 22 2018-11-30 05:27
Fine way of explaining, and pleasant post to take facts concerning my presentation subject,
which i am going to present in academy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss blog 2018-11-30 09:39
Hello there! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd
ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog post or vice-versa?
My blog discusses a lot of the same subjects as yours and I believe we could
greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to send me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Wonderful blog by
the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 logo 2018-12-09 02:15
Tremendous issues here. I'm very happy to look your post.
Thanks a lot and I'm having a look ahead to touch you.
Will you please drop me a e-mail?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2018-12-14 21:10
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your website is wonderful, let alone
the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky city casino jobs 2018-12-22 01:02
Hello my loved one! I wish to say that this article is amazing, great written and include almost
all significant infos. I'd like to look more posts like this
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # betting shops 2018-12-28 15:21
Sending out a press release or having one designed you is an ideal idea.
That last thought a article by itself. Low cost, low risk and higher
rewards are definetly worth a little investigation.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live roulette gratis 2018-12-31 10:57
You to help do more to ensure good quality traffic.
You will soon have your site with a great traffic pass.
Search engine crawler will see weblog as another page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dyon live 22 eek 2019-01-01 06:03
Attractive component to content. I just stumbled upon your website and in accession capital to say that
I acquire in fact enjoyed account your blog posts.

Anyway I will be subscribing to your feeds or even I achievement you access consistently
rapidly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 slot 2019-01-04 12:39
What's up to all, the contents present at this web site are in fact
awesome for people knowledge, well, keep up
the nice work fellows.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arnette 2019-01-08 05:12
For rooms with high ceilings, you'll want to vary the locations of the lights.
Also, these days you have servers have got just about 2 inches
tall. Exploring vacationer tax through testimonials.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-01-08 19:27
There are a number web site solutions if you do not know easy
methods to do it yourself. "Content will be the king" -this
remarks is without question saying by people. Always remember that at the end of day time
content is king.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-12 10:33
I will immediately snatch your rss feed as I can't find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service.
Do you've any? Kindly let me realize in order that I could subscribe.
Thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 2019-01-13 14:33
I got this site from my buddy who informed me on the topic of this site and now this time I am browsing this web site and reading very informative articles or reviews at this time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky phantom 777-382 2019-01-15 10:13
Swagger Rich is a record where I just wanted to try something totally different.
And maybe I would find each joke funny no matter how many times I
watch the show.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino growth 2019-01-17 06:30
Since the admin of this website is working, no uncertainty very shortly it will be well-known, due to its
quality contents.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win88 2019-01-18 04:35
Content articles don't have one, uncover you can photograph a neighbor's puppy.

Use market research to learn what people are searching for answers on. These are people searching for which you have to offer!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-02-03 00:47
I was curious if you ever considered changing the structure of your
site? Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could
connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images.

Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy888 2019-02-04 00:26
What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable
familiarity concerning unexpected feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sic bo in goa 2019-02-04 00:55
If some one wishes expert view regarding blogging and site-building after that i suggest him/her
to visit this webpage, Keep up the nice work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-02-09 06:30
Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger,
and I was wanting to know your situation; many
of us have developed some nice procedures and we are looking to swap techniques
with others, please shoot me an e-mail if interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-02-10 01:25
Offer a good package for your serious affiliate who needs a leg-up into the arena of
web-marketing. Even if there is merely a few IP per day, anyone
could also dig the earnings program.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 2019-02-22 10:25
magnificent issues altogether, you simply won a emblem new reader.

What might you recommend in regards to your publish that
you made some days ago? Any positive?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2019-02-26 12:16
This is my first time pay a quick visit at here and i
am actually happy to read everthing at alone place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss version 5.3 2019-02-28 12:48
For a protracted time, striving preferred playing in the real-world
gambling dens. Weren't online casino websites, you can engage in this
game free. The rules enforced by online casinos is also different.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BenedictBig 2019-09-24 05:41
Hello. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so
probably it is the reason that you don't rank hi in google.
But you can fix this issue fast. There is a tool that rewrites content like human, just search in google:
miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear t shirt 2019-11-21 23:55
For latest news you have to pay a visit world wide web
and on internet I found this site as a finest site
for hottest updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear t shirt 2019-11-26 21:08
I'm gone to say to my little brother, that he should also pay a quick visit this web site on regular basis to obtain updated from hottest news update.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qoebeFeasp 2020-03-27 06:56
can you chew viagra pills cheap real viagra cheap viagra how long does it take for viagra to work how long for viagra to take effect

comedy movie baskeball player viagra heart explodes chainsaws death does most insurance cover viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra erection young boy taking viagra milf viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra generic

https://cmacconstruction.com/alb-a1b/?unapproved=256322&moderation-hash=18eca660f1456d5d054c3ee1ad847f9a#comment-256322
http://www.dongpogou.com/home.php?mod=space&uid=251553
https://josesalto.com/i-encuentro-de-jovenes-ortodoncistas/?unapproved=48202&moderation-hash=11d2d8635596c8c44d37bee085525925#comment-48202
https://mcsk.or.ke/artistes-in-demo-over-unpaid-skiza-royalties/?unapproved=56421&moderation-hash=f2b4e08c8c60a3d217f4f59e83245bec#comment-56421
https://tirapiedras.com/?p=6337&unapproved=971826&moderation-hash=657dcd47e7a45b8765881773d264e7b0#comment-971826
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kktrhFeasp 2020-03-29 16:38
who is the lady in the viagra ad take viagra fuck viagra dosage what presidential candidate was the first spokesman for viagra? is expired viagra be safe to take?

thomas drugs-generic viagra viagra refractory period [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra erection generic names for cialis and viagra viagra without doctor prescription

https://pharm-usa-official.com - female viagra

https://acessocultural.com.br/2019/12/relembre-9-parcerias-de-wanessa-camargo/?unapproved=530800&moderation-hash=78d021d0ef1247e1192920621e3fe238#comment-530800
https://endlessdojrp.com/showthread.php?tid=15566
http://web.syekhnurjati.ac.id/as/2019/12/18/jadwal-uas-ganjil-t-a-2019-2020/?unapproved=2581&moderation-hash=5a1e42310f496f09154ea2cace254568#comment-2581
https://timesofksk.com/delhi-forest-dept-recruitment-2020-apply-online-for-226-forest-ranger-forest-wildlife-guard-posts/?unapproved=45358&moderation-hash=cadce4acf341e353d093a337275af099#comment-45358
https://sloutdoorsmag.com/fishing/offshore/offshore-how-to/how-to-catch-goggle-eyes/#comment-1189927
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mikpnFeasp 2020-04-05 23:43
reliable place to order cheap viagra online #ИМЯ? viagra prices does tricare cover viagra? is it safe to get viagra from canada

#ИМЯ? pornhub viagra real over the counter viagra milf viagra generic cheap viagra

https://viagrnetwork.com/# - online viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # apgucFeasp 2020-04-06 02:01
chrissy teigen legend viagra does viagra lose effectiveness over time female viagra 25mg viagra for 27cents each 100 mg viagra

viagra shelf life potency sildenafil vs viagra viagra buy us pharmacy viagra viagra without a doctor prescription

https://viagrnetwork.com/# - viagra boner
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hrtzgFeasp 2020-04-09 02:44
quick loans online quick same day payday loans quick loan quick pay payday loans new york state threatens to garnish quick and loans arena

quick payday loans two notch rd quick cash loans scam [url=https://ko toweber.ru/ ]quick loan quick safe loans quick and easy business loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jmslmFeasp 2020-04-09 21:16
quick loans for millenials quick small business loans quick loans faxless quick payday loans how to pay student loans quick

quick click loans quick loans home [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick cash loans huntsville al quick loans no credit check near me

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # chdwbFeasp 2020-04-09 21:43
get quick loans in usa quick and loans arena quick loan quick payday loans wichita ks quick loans online

quick and loans quick cash online loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick online loans quick loans payment center

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # luvtbFeasp 2020-04-10 11:42
quick loans bad credit with monthly payments quick loans online quick loan quick loans for small business ways to get quick loans

quick loans phoenix az quick cash loans no credit check reviews [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick loans near me bad credit loans quick approval

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drgrxFeasp 2020-04-10 12:09
how quick does sallie mae report loans paid off quick loans albany ga quick loans quick loan home loans quick cash loans nm

quick cash loans broken arrow faxless quick payday loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans student quick loans kenya bad credit loans quick approval

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fjfobFeasp 2020-04-11 00:30
make money online fast diy crafts that make money work from home how does venmo make money how to make extra money from home

make money now best ways to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money with bitcoin make money taking surveys

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jrongFeasp 2020-04-11 01:03
how to make money selling drugs how to make money on youtube work from home how to make money at home how to make money on twitch

ways to make money from home make money blogging [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money legit ways to make money online how to make money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gvqxtFeasp 2020-04-11 15:11
how to make extra money how to make money on instagram make money woodworking ideas to make money make extra money from home

how does venmo make money apps to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money ways to make money how does craigslist make money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gxazbFeasp 2020-04-11 15:38
make money now instant payout how to make money with bitcoin work from home how to make money online for free how to make money on youtube videos

how to make money online easy ways to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon how to make money with youtube

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kpfsdFeasp 2020-04-12 01:51
best way to make money online how to make money online from home make money make money online from home how to make money on the internet

how to make money quick how to make money online for free [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make fast money online make money from home

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gjpbgFeasp 2020-04-12 10:47
make money on the side make money online free make money ways to make extra money ways to make money at home

best ways to make money how to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money on youtube videos how much money can you make on disability

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yliatFeasp 2020-04-12 16:43
apps to make money easy ways to make money work from home how to make money on instagram make money online free

make money online make real money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home diy crafts that make money how to make money at home

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ghkpvFeasp 2020-04-13 05:46
how to start a blog and make money how to make money on youtube make money best way to make money woodworking ideas to make money

how to make money as a kid how does venmo make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money without a job how did mark cuban make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mpbokFeasp 2020-04-13 11:48
make money now how did jerry jones make his money work from home legitimate ways make extra money make money from home

how do youtubers make money easy way to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make extra money how much money can you make on disability

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lhlvhFeasp 2020-04-13 23:44
ways to make money how to make money as a teen work from home how to make money as a teen how to make fast money

how do youtubers make money how did jerry jones make his money work from home how to make money online fast how does facebook make money

http://zelenstroy-tver.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iixpcFeasp 2020-04-14 06:50
ways to make money fast how did jerry jones make his money work from home make money at home how to make easy money

how to make money on youtube make money from home make money make money taking surveys how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon

http://www.childcareinfo.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oalexFeasp 2020-04-14 12:09
homemade items that make money how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon make money woodworking ideas to make money how to make money without a job

how much money can you make on youtube hobbies that make money work from home how did jeffrey epstein make his money how to make money on the side

https://ostomadog.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kgghwFeasp 2020-04-14 22:59
best way to make money online how to make extra money make money how to make money selling drugs how to make money on amazon

make money fast best way to make money work from home where did nancy pelosi make her money best way to make money

http://euroflower.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # npamiFeasp 2020-04-15 05:42
how does facebook make money make extra money from home make money how did betsy devos make her money homemade items that make money

how to make money selling drugs ways to make money online make money make money taking surveys hobbies that make money

http://tvtuners.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tduduFeasp 2020-04-15 15:20
how to make money on amazon how to make money make money how to make quick money best ways to make money

how to make money on the side how much money can you make on disability make money how to make money on instagram make money online free

http://ktitov.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fpplbFeasp 2020-04-15 23:02
how did tom steyer make his money how do you make money on youtube make money legit ways to make money online make money online free

make money now instant payout how to make quick money make money how to make money blogging how to make money without a job

https://atofomedic.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 02:15
buy hemp buy cbd buy cbd oil online buy hemp oil [url=https://cb doilwalmart.com / ]buy cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mwefaFeasp 2020-04-16 10:38
make money online surveys money make make money how to make fast money how does facebook make money

make money fast how to make money online from home make money how to make money with a website how to make money in gta 5

http://beckyhammon.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cjyoxvgor 2020-04-26 00:11
students loans va loans student loans auto loans personal loans for debt consolidation

home loans betsy devos forgives loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] great lakes student loans students loans va loans

https://paydailoanz.com/# - personal loans

https://jpn.itlibra.com/article?id=1820
http://voiceofvalley.com/2020/04/10/vegetable-vendor-tested-positive-imagine-the-number-of-affected-home-dc-srinagar/?unapproved=8247&moderation-hash=129146f2edbd93713b5707688ed3d83e#comment-8247
https://mestizos.cl/noticias/adopta-un-perrito-abandonado-y-llena-tu-corazon-de-felicidad/#comment-1275027
https://www.bms.co.in/happy-smile-power-day-2014-hd-images-greetings-wallpapers-free-download/comment-page-1/#comment-1454023
http://www.qdsinocrown.com/?p=1444&unapproved=417837&moderation-hash=f18f91b5fdad6bd722a65a5d773cac75#comment-417837
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qzkzvFeasp 2020-04-27 08:45
kristen bell coronavirus special actualitГ©s coronavirus coronavirus update coronavirus united states update till lindemann coronavirus

scarface coronavirus fauci coronavirus cyclical [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus treatment coronavirus update texanischer vize-gouverneur coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌coronavir us drug


https://reeferhub.com/squamish-refrigeration-van-ford-e350/?unapproved=285577&moderation-hash=0de5089aace358d8c24b5ff269769d9b#comment-285577
https://q4blog.com/2015/02/27/4-design-trends-to-consider-when-designing-your-next-corporate-or-ir-site/?unapproved=118943&moderation-hash=1281ec10cd3a405536fe0f0e6d6b8d0e#comment-118943
https://webbaohiem.net/bic-chuyen-tu-100-von-nha-nuoc-sang-cong-ty-co-phan.html?unapproved=1281363&moderation-hash=62ca6dfde6e4c9d61e5b1da3d219dd95#comment-1281363
https://russellawheeler.com/free-gelato-with-a-tweet/comment-page-200/?unapproved=38465&moderation-hash=82d52b96b298e91d7f8ef42e26e6a872#comment-38465
https://raovatonline.org/rao-vat/keo-7471-keo-7109-keo-7070-keo-770-keo-7452/?unapproved=617572&moderation-hash=a6bfedfad8086a8fe4c9330d9f6be03a#comment-617572
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hutjcFeasp 2020-04-27 08:55
illinois coronavirus coronavirus deutschland coronavirus usa cdc coronavirus spain coronavirus

florida coronavirus update ariana grande coronavirus cash [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus treatment coronavirus deutschland harvey weinstein coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌coronavir us drug


http://www.corpcustomhomes.com/portfolio-type/4756-joe-wilson-road/4756-joe-wilson-rd-0040/?unapproved=91498&moderation-hash=2104b96d8ae95ed5cd1830de8e6a2b3a#main/#comment-91498
https://geraesnoticias.com.br/infestacao-de-escorpioes-pode-estar-fora-de-controle-em-mg-e-sp/#comment-33227
https://loopsautomation.com/the-most-overlooked-solution-for-hard-mathematics/?unapproved=62962&moderation-hash=b370dcb23e21c772b275c55bea2bb21a#comment-62962
https://www.square-planet.com/component/k2/creation-sites-web-boucherie-le-ptiou-tarry
https://www.precontechs.com/the-chronicles-of-science-saru/?unapproved=705732&moderation-hash=f39caf786e52c08728adfee1e420bee6#comment-705732
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bmhpdxgor 2020-04-29 09:30
consolidation loans small business loans avant loans prosper loans login home loans for bad credit

online loans instant approval loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] discover student loans my quicken loans login small business loans

https://paydailoanz.com/# - betsy devos student loans contempt

https://www.logie.co.uk/opening-hours/dsc_4719/?unapproved=138071&moderation-hash=c54103ba954a62c3dcc35d48c7f90ed3#main/#comment-138071
https://magazin1.sk/migracia-liberalna-politika-a-toto-je-vysledok-zufali-greci-takto-trpia-video/?unapproved=44963&moderation-hash=b03ae7887df81b5ec7471a613451161b#comment-44963
http://www.emailmyclient.com/company/emailtemplate.php?action=edit&tempid=377
http://www.questohub.com/How-to-Add-Bell-Aliant-Email-to-Ipad
http://himeuta.org/member.php?746713-vitpljMor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lgjuzFeasp 2020-05-02 03:42
how did jeffrey epstein make his money make real money online make money how much money do youtubers make ways to make money from home

hobbies that make money ways to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online how to make money on instagram ways to make money

https://make-money-blogs.com/# - make money online


http://www.almaoso3a.com/15641/19/6/%D8%B3%D9%84%D9%88%D9%81%D9%8A%D9%86%D9%8A%D8%A7+...html
https://waterdamagerestorations.org/make-your-own-polymer-clay-push-molds-for-button-making-and-art-doll-face-cabs/?unapproved=502201&moderation-hash=efa5781d8d5b4130bd8a30c05af0bca2#comment-502201
https://www.thesikhencyclopedia.com/sikh-political-figures/vasakha-singh
http://www.mybdlaws.com/laws/details/148
https://redmine.thqnordic.com/issues/27593
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nokvyFeasp 2020-05-02 03:47
make money online surveys how does venmo make money make money free ways to make money online how does facebook make money

how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon how to make money online fast [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online how to make easy money how to make money on youtube

https://make-money-blogs.com/# - make money online


http://www.folhasaocarloseregiao.com.br/noticias/ver_noticia/1085153
http://www.showbox.co.in/studioshowbox/mika-singh-sung-song-for-zayed-khan-from-abdulla-movie/?unapproved=348658&moderation-hash=9d98eb5fa8441e9e71000346c2810e5d#comment-348658
https://www.kenya-today.com/news/kenyans-expose-possibilities-during-dp-rutos-presidency-kenyaunderruto?unapproved=502082&moderation-hash=a988b1b58c48427e74a66ef8b98f02d9#comment-502082
https://claytontimes.com/meet-the-candidates-two-incumbents-one-newcomer-running-for-clayton-school-board/?unapproved=5809171&moderation-hash=ac6f67113023133a8c6bf3e24d4c9936#comment-5809171
https://www.enformalifestyle.com/heres-how-goals-are-met-2/#comment-97139
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rzioaFeasp 2020-05-03 02:06
easy ways to make money making money from home sykes work at home real work from home jobs how to make money from home

make money at home make extra money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] best ways to make money online quick ways to make money passive income online

https://make-money-blogs.com/# - free money online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arfmoFeasp 2020-05-03 06:46
make money from home make extra money from home make extra money make money how does robinhood make money

make extra money from home making money with pornhub [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] best ways to make money online work from home companies smart passive income

https://make-money-blogs.com/# - work from home companies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lclpxngor 2020-05-03 13:56
rsv and coronavirus coronavirus treatment fip coronavirus coronavirus coronavirus structure

coronavirus mers respiratory coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus coronavirus isolation precautions coronavirus in infants

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - human coronavirus 229e
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrdlmFeasp 2020-05-03 20:52
work at home companies work from home data entry how to make money online fast fifth harmony work from home how to make money

how to make money online fast sykes work at home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make extra money make money online 2020 easy ways to make money

https://make-money-blogs.com/# - how does facebook make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jqucobgor 2020-05-03 23:59
coronavirus treatment what is mers coronavirus coronavirus in cattle coronavirus causes coronavirus pneumonia

coronavirus symptoms in humans COVID-19 pills [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus treatment coronavirus definition canine coronavirus symptoms

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - canine coronavirus symptoms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mngtyFeasp 2020-05-04 01:23
legitimate work at home companies home work real work from home jobs walmart money transfer online how much money do youtubers make

make money fast walmart to walmart money transfer online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] best way to make passive income legitimate work from home opportunities work at home

https://make-money-blogs.com/# - western union online send money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xzkddqgor 2020-05-04 12:48
cat coronavirus coronavirus isolation precautions coronavirus in cattle respiratory syndrome coronavirus outbreak sars coronavirus

coronavirus replication coronavirus structure [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] canine coronavirus symptoms feline coronavirus symptoms coronavirus test

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - Buy Coronavirus Treatments
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hjgvsdgor 2020-05-04 15:17
coronavirus sars coronavirus treatment coronavirus disease the coronavirus fip coronavirus

coronavirus vaccine schedule middle east respiratory syndrome coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] respiratory coronavirus cdc mers coronavirus canine coronavirus vaccine schedule

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - canine coronavirus symptoms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iwqovFeasp 2020-05-04 15:19
work at home jobs how to make extra money from home what is passive income best way to make money online make money online from home

online surveys for money make money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make money on the internet make extra money from home how to make money blogging

https://make-money-blogs.com/# - sykes work at home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dibgbFeasp 2020-05-04 19:49
work from home jobs amazon easy ways to make money make money online from home fifth harmony work from home osrs money making

best way to make passive income earn money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] smart passive income quick ways to make money making money

https://make-money-blogs.com/# - what is passive income
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # femaoFeasp 2020-05-05 08:38
how to make money at home how to make passive income make extra money from home making money from home make money from home

make money on youtube how to make more money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] runescape money making real work from home jobs passive income

https://make-money-blogs.com/# - online poker real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vinicFeasp 2020-05-05 12:52
make money from home ways to make money online free money online work from home jobs amazon how to make more money

make money ways to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work at home companies smart passive income quick ways to make money

https://make-money-blogs.com/# - passive income opportunities
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dmcekFeasp 2020-05-05 17:35
buy cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uhpprFeasp 2020-05-05 22:12
cialis cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # phcxgFeasp 2020-05-06 11:48
generic cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jlhtwFeasp 2020-05-06 16:07
weight loss clinic near me best weight loss diet fast weight loss golo weight loss eddie lacy cash for weight loss

best diet for weight loss golo weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] best diet for weight loss weight loss surgery weight loss smoothies

https://weight-loss-blogs.com/# - best weight loss pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fniopFeasp 2020-05-06 16:16
cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usrezFeasp 2020-05-07 05:23
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rqtvjFeasp 2020-05-07 09:39
generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fzizjFeasp 2020-05-07 18:27
joe thomas weight loss honey boo boo weight loss honey boo boo weight loss weight loss smoothie recipes best protein powder for weight loss

unexplained weight loss hypnosis for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss programs best weight loss supplement weight loss motivation

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calorie calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tbtdjFeasp 2020-05-07 22:11
cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wdqsfFeasp 2020-05-08 02:24
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xviitFeasp 2020-05-08 15:21
cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis online

https://wowcialisnow.com/# - online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shzjvFeasp 2020-05-08 20:05
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis tadalafil

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis online


http://www.google.cm/url?sa=i&rct=j&q=w4&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=IFutAwmU3vpbNM&tbnid=OFjjVOSMg9C9UM:&ved=&url=http://make-money-blogs.com/
https://maps.google.ch/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.co.tz/url?sa=i&rct=j&q=mohamed+matumla&source=images&cd=&docid=yuDfb_X7Gab40M&tbnid=RYy8i5d178GAsM:&ved=0CAUQjRw&url=http://make-money-blogs.com/
https://maps.google.de/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.cm/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wvwxyFeasp 2020-05-09 02:10
weight loss programs fast weight loss celine dion weight loss intermittent fasting weight loss john goodman weight loss

prescription weight loss pills sara rue weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] celine dion weight loss healthy snacks for weight loss kelly clarkson weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss meal plans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hvthsFeasp 2020-05-09 09:32
cialis generic

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis buy cialis online


http://www.google.jo/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.me/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://maps.google.ms/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://maps.google.co.cr/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.com.et/url?sa=t&rct=j&q=prayer pdf&source=web& cd=150&ved=0CE8 QFjAJOIwB&url=h ttps://wowciali snow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bsokkFeasp 2020-05-09 10:22
shark tank weight loss drink best weight loss pill weight loss surgery gabourey sidibe weight loss before and after joe thomas weight loss

smoothie recipes for weight loss morning smoothies for weight loss and energy [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] honey boo boo weight loss dr oz weight loss gabourey sidibe weight loss before and after

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss meal plans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fgusrFeasp 2020-05-09 14:12
buy cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis tadalafil

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis


https://images.google.lu/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.tt/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=31&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAAOB4&url=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.co.kr/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.tk/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.im/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bjdkvFeasp 2020-05-11 01:28
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - online cialis


https://www.google.al/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0cb0qfjaa&url=https://wowcialisnow.com/&ei=ouxpvmorfooczap
https://maps.google.ro/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.com.ph/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CEMQFjAE&url=https://wowcialisnow.com/&ei=2PZOU8KlHOmoyAHX2IDYBQ&usg=AFQjCNE0KPkoY4ACnihbrC-bCrcpj
https://images.google.es/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://maps.google.com.sv/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # llryvFeasp 2020-05-11 03:37
probiotics for weight loss weight loss drugs weight loss meal plan instagram restrict weight loss medical weight loss

precious weight loss weight loss motivation [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss programs weight loss smoothie recipes adele weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - meal plan for weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fxlniFeasp 2020-05-11 07:05
buy cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis buy cialis online


https://images.google.com.na/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.com.br/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.com.et/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.by/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.mn/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fphltFeasp 2020-05-12 01:07
viagra erection before and after order 100mg viagra viagra revatio vs viagra can i take a viagra and any other enhancement at the same time?

best price 100mg generic viagra viagra and cialis mail order prices [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra sophia viagra red dress viagra & chondroitan

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qyxyoFeasp 2020-05-12 19:59
viagra contraindicatio ns taking expired viagra viagra lowest price for viagra how to take viagra 100 mg

generiac viagra natalie mars viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra effect sophia viagra before surgery

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bgpkbFeasp 2020-05-13 10:05
lowest price generic viagra 100mg viagra sample pack viagra viagra soft mandy flores accidetal viagra/hamsterr

coffee viagra interact viagra twice a day [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra typical age viagra son takes excessive amount of viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fahelFeasp 2020-05-13 14:57
contraindicatio n of viagra viagra blog viagra viagra from watermelon old man fucking with viagra

female viagra lady era pills geting an erection after viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra uncensored viagra prank viagra theophanyschool .org

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dalcyFeasp 2020-05-14 05:42
sophia viagra red dress natalie mars viagra viagra tax dollars viagra is it safe to get viagra from canada

son takes viagra viagra generics price [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra usa viagra pills pfizer viagra pills for sale

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fsrtmPex 2020-05-14 06:45
tadalafil 20 mg prix cheap tadalafil tadalafil 20 mg tadalafil avis tadalafil 20mg

buy tadalafil 20mg price tadalafil biogaran [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20mg buy tadalafil tadalafil 20mg avis

https://supertadalafil.com/ - liquid tadalafil

tadalafil online canadian pharmacy buy tadalafil online liquid tadalafil tadalafil generic vs cialis tadalafil en ligne

buy tadalafil generic cialis tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil dosage tadalafil generique tadalafil cost cvs

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cvwsfFeasp 2020-05-14 14:24
best weight loss plans weight loss shakes adele weight loss weightloss medi weight loss

diet plan healthy smoothies for weight loss what is noom weight loss program melissa mccarthy weight loss weightloss

https://weight-loss-blogs.com - best way to lose weight
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # heeluFeasp 2020-05-14 20:19
fastest way to lose weight sota weight loss weight loss tips weight loss green smoothie how to lose weight

weight loss shakes sota weight loss diet plans golo weight loss weight loss programs

https://weight-loss-blogs.com - randy jackson weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qxzpfPex 2020-05-14 21:31
tadalafil cialis purchase peptides tadalafil buy tadalafil online cialis-impuissa nce tadalafil tadalafil 40 mg

tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil vs sildenafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg generic cialis tadalafil tadalafil prix en pharmacie

https://supertadalafil.com/ - cheap tadalafil

tadalafil cost tadalafil online canadian pharmacy tadalafil cialis vardenafil vs tadalafil buy tadalafil tablets

tadalafil tablets 20 mg cialis generic cialis tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic prix tadalafil tadalafil prix en pharmacie

https://xtadalafilx.com/ - cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mxnrbPex 2020-05-15 04:40
buy tadalafil tablets tadalafil biogaran tadalafil generic tadalafil 20 tadalafil 10 mg

tadalafil 20 mg wirkungsdauer tadalafil 20 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil vs sildenafil

https://supertadalafil.com/ - buy tadalafil online

cheap tadalafil cialis vs tadalafil generic generic tadalafil tadalafil 5mg prix buy cialis ebay find tadalafil

generic for cialis tadalafil tadalafil 10mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews tadalafil pronunciation tadalafil cost

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jnoziPex 2020-05-16 00:55
tadalafil 10mg tadalafil avis tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg tablet side effects for tadalafil

mylan tadalafil tadalafil tablets 20 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil reviews tadalafil cost tadalafil cialis

https://supertadalafil.com/ - tadalafil reviews

tadalafil citrate tadalafil vs vardenafil tadalafil reviews tadalafil avis generic cialis tadalafil 40 mg

what is tadalafil tadalafil 5 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg liquid tadalafil tadalafil online

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yzyuzPex 2020-05-16 09:00
buy tadalafil 20mg price sildenafil vs tadalafil tadalafil liquid tadalafil tablets 20 mg sildenafil vs tadalafil

tadalafil reviews tadalafil 5mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg tadalafil generic usa tadalafil generic usa

https://supertadalafil.com/ - tadalafil generic

liquid tadalafil tadalafil tablets tadalafil 20mg tadalafil 10mg prix tadalafil vs sildenafil

tadalafil biogaran prix buy cialis ebay find tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] buy tadalafil online tadalafil biogaran tadalafil 10mg prix

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hycqyFeasp 2020-05-16 13:55
celine dion weight loss cause rachael ray weight loss phentermine weight loss weight loss foods apple cider vinegar weight loss

celine dion weight loss cause weight loss pills chrissy metz weight loss how to lose weight fast red mountain weight loss

https://weight-loss-blogs.com - diet plan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gacvqFeasp 2020-05-16 23:23
best weight loss plans healthy diet phentermine weight loss weight loss supplements weight loss clinics near me

lose weight fast andrea bocelli weight loss keto pills for weight loss keto pills for weight loss noom weight loss

https://weight-loss-blogs.com - how to reduce weight
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dqvxfPex 2020-05-17 00:57
tadalafil 5 mg tadalafil 10mg liquid tadalafil generic cialis tadalafil 20 mg from india cialis generic tadalafil

tadalafil for women sildenafil vs tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] buy tadalafil online tadalafil generique en pharmacie tadalafil 20 mg tablet

https://supertadalafil.com/ - tadalafil liquid

adcirca tadalafil cialis generic tadalafil buy tadalafil online tadalafil 5mg prix generic cialis tadalafil best buys

tadalafil 20 mg tablet tadalafil 5mg prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil cialis purchase peptides tadalafil tadalafil 20 mg prix

https://xtadalafilx.com/ - cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wkommPex 2020-05-18 08:43
tadalafil 20mg prix tadalafil online canadian pharmacy cheap tadalafil tadalafil biogaran tadalafil vs sildenafil

tadalafil 20 mg best price tadalafila 20mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic cialis tadalafil tadalafil pronunciation tadalafil lilly 5mg prix

https://supertadalafil.com/ - tadalafil reviews

tadalafil 40 mg tadalafil pronunciation tadalafil generic tadalafil 5 mg generic for cialis tadalafil

tadalafil vs vardenafil purchase peptides tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] generic cialis tadalafil tadalafil 5mg prix generic cialis tadalafil 20 mg from india

https://xtadalafilx.com/ - generic tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xhggdFeasp 2020-05-19 00:02
vardenafil levitra levitra coupon levitra levitra canada viagra vs cialis

levitra dosage levitra cost online levitra online levitra online levitra

https://drugstoreonliner.com/ - levitra for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ekcmtPex 2020-05-19 06:55
tadalafila cialis vs tadalafil generic tadalafil 5mg buy tadalafil online generic cialis tadalafil 20mg

side effects for tadalafil tadalafil dosage [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20mg tadalafil online canadian pharmacy cialis-impuissa nce tadalafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20 mg

tadalafil liquid interactions for tadalafil tadalafil reviews tadalafila buy tadalafil online

generic tadalafil tadalafil lilly 5mg prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic side effects for tadalafil tadalafil generic cialis 20 mg

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ajwezFeasp 2020-05-19 07:49
buy levitra vardenafil levitra levitra dosage buy levitra levitra 10 mg

levitra price levitra 20 levitra 20mg levitra for sale vardenafil levitra

https://drugstoreonliner.com/ - levitra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fovdnPex 2020-05-21 00:01
testosterone injections best testosterone booster testosterone booster low testosterone in men low testosterone symptoms

how to increase testosterone naturally testosterone shots [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] what is testosterone low testosterone in men testosterone replacement therapy

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone booster
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mvbupFeasp 2020-05-21 04:14
levitra pills levitra price online levitra levitra dosage order levitra

viagra vs cialis levitra 20 levitra 20 levitra canada levitra 10 mg

https://drugstoreonliner.com/ - levitra 20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cdilaFeasp 2020-05-21 15:26
buy levitra online generic levitra online levitra online online levitra levitra 10mg

levitra cost cialis 20mg generic levitra online levitra online levitra 10mg

https://drugstoreonliner.com/ - viagra vs cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # skribbl .io 2020-05-22 12:33
Yes! Finally someone writes about game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ajjriFeasp 2020-05-22 20:09
levitra generic levitra pills generic levitra online cheap levitra levitra for sale

generic levitra levitra price buy levitra online levitra generic levitra com

https://drugstoreonliner.com/ - levitra 20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sweqiPex 2020-05-22 21:09
francine niyonsaba testosterone condition testosterone propionate low testosterone how to increase testosterone how to boost testosterone

low testosterone treatment testosteron [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone gel que es testosterona testosterone undecanoate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone supplements
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fveuxPex 2020-05-23 02:51
androgel testosterone propionate canadian pharmacy testosterone cypionate what is testosterone what is testosterone free testosterone

low testosterone symptoms que es testosterona [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone testosterone is produced by best testosterone boosters 2019

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # beufdFeasp 2020-05-23 05:44
levitra levitra dosage levitra 10 mg levitra com cialis 20mg

levitra coupon levitra 20 cialis 20mg vardenafil levitra cheap levitra

https://drugstoreonliner.com/ - online levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sfyjyPex 2020-05-23 23:44
testosterone testosterone patches for men GP Oxan testosterone shots best testosterone boosters 2019

foods that raise testosterone high testosterone in women [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] Enanth increase testosterone testosterone side effects

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - Oxan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .io games 2020-05-25 17:40
Thank you a lot for sharing this with all of us you actually understand what you're talking about!
Bookmarked. Please additionally seek advice from my web site =).

We may have a link exchange arrangement between us
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # krunker io 2020-05-26 13:32
We stumbled over here different web page and thought I should check things out.
I like what I see so now i am following you.
Look forward to looking at your web page again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qihbvPex 2020-05-27 10:30
free norton antivirus download 2019 antivirus software https://xantivirusx.com/ - free antivirus for windows 10 dating websites naked dating https://onlinedatingwow.com/ - nudist dating sweepstakes kwik fill sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - contestgirl sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nwqluPex 2020-05-28 05:57
best free antivirus 2019 antivirus software https://xantivirusx.com/ - avast free antivirus free dating sites for seniors george zimmerman dating apps https://onlinedatingwow.com/ - dating apps travel channel sweepstakes hgtv dream home 2020 sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes advantage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hynbpPex 2020-05-29 02:22
comodo antivirus avast! antivirus avast antivirus https://xantivirusx.com/ - best free antivirus dating single dating sites https://onlinedatingwow.com/ - christian mingle dating site sweepstakes 2017 hgtv sweepstakes 2019 https://supersweepstakesx.com/ - kwik fill sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jsizkPex 2020-05-29 08:22
norton antivirus best free antivirus 2019 https://xantivirusx.com/ - segurazo antivirus the dating game premiere bumble dating site https://onlinedatingwow.com/ - senior dating rainbow sweepstakes publishers clearing house sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - online-sweepsta kes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aubbnPex 2020-05-30 04:15
avg antivirus free download best antivirus 2019 https://xantivirusx.com/ - free norton antivirus download 2019 dating games fling dating https://onlinedatingwow.com/ - nudist dating infinite sweepstakes pch sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - what is a sweepstakes?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ckhfnPex 2020-05-30 11:47
norton antivirus login free antivirus for windows 10 https://xantivirusx.com/ - microsoft antivirus dating sites free dating apps https://onlinedatingwow.com/ - dating sim woman's day sweepstakes shop your way sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes advantage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy levitra pack-30 2020-07-31 00:16
Hello there! I know this is kinda off topic but I was wondering which
blog platform are you using for this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've
had problems with hackers and I'm looking at options for another platform.

I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # forum.yellowshoes.de 2020-08-05 14:14
Howdy! This post couldn't be written any better! Reading this post
reminds me of my good old room mate! He always kept chatting about this.
I will forward this post to him. Pretty sure he will have
a good read. Thank you for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online harvoni 2020-08-19 21:07
I got this web page from my friend who informed me concerning this
web site and now this time I am visiting this website and reading very informative content here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # celebrex 2020-08-21 13:03
Normally I do not learn article on blogs, but I
would like to say that this write-up very forced me to try
and do it! Your writing style has been surprised me. Thanks,
quite nice article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy daklinza 2020-08-24 00:58
Thanks for finally writing about >Wziął ją w jednych gaciach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Flucodrug online 2020-08-30 04:34
Hi there, I wish for to subscribe for this webpage to obtain most
up-to-date updates, so where can i do it please help out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian drugs 2020-08-30 07:59
Thanks for finally talking about >Wziął ją w jednych gaciach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online neem 2020-09-03 07:28
I have been browsing online more than three hours today,
yet I never found any interesting article like yours.

It is pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good
content as you did, the internet will be much more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jdguru.ru 2020-09-04 19:01
More and decoding messages. This then creates a freeway
map for the previous 10 years and extra not too long ago.

Notes on what's a strategy or something else as a way to ship more abundance into.
We have to know with a view to qualify for a God given gifts.

Far out they know you need help or steerage from the playing cards mean. However earlier customers
would possibly it is assist help or steerage on friendships and relationships.

For some of us focused on your relationships to others
and making predictions generally that have been. Our on-line psychics have years
of profitable new beginnings the Ace of Wands reversed signifies
that. Yes it is potential to ask any of her psychics 1 free psychic reading.
Our skilled psychic readers had this present has been round since historic Egyptian times here for.

All readers shall be saved in your. The Emperor tarot readers out there to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yasmin online 2020-09-05 00:25
I believe that is one of the most significant information for me.
And i am satisfied reading your article. But wanna remark on some common issues, The website taste is wonderful, the articles is actually nice :
D. Good activity, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy lexapro online 2020-09-05 00:43
Hey there! I've been following your site for some time now and finally got the bravery to go
ahead and give you a shout out from Houston Texas! Just wanted to mention keep up the great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheaper software 2020-09-06 03:51
I really like your blog.. very nice colors & theme.
Did you make this website yourself or did you hire someone to do
it for you? Plz answer back as I'm looking to create my own blog and
would like to find out where u got this
from. kudos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy lioresal online 2020-09-15 02:02
This post will assist the internet viewers for building
up new webpage or even a weblog from start to end.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis generic 2020-09-20 04:51
For hottest news you have to pay a visit world-wide-web and on web I found this web
site as a most excellent website for latest
updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cvs pharmacy online 2020-09-23 23:27
Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.

I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will definitely return.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacy 2020-09-24 03:52
Informative article, totally what I was looking for.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cvs online pharmacy 2020-09-24 04:03
Aw, this was a very nice post. Spending some time and actual effort to produce a really good article… but
what can I say… I put things off a lot and never manage
to get nearly anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Foster 2020-09-24 04:43
Excellent blog here! Also your website loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my web site loaded up as fast as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dewayne 2020-09-24 10:42
Hi would you mind letting me know which web host you're utilizing?
I've loaded your blog in 3 completely different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you recommend a good web hosting provider at a reasonable
price? Cheers, I appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Canada Drugs 2020-09-24 11:15
It's awesome to pay a visit this web site and reading the views of
all colleagues about this piece of writing, while I am also keen of getting know-how.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # northwest pharmacy 2020-09-24 12:04
You should be a part of a contest for one of the greatest blogs on the web.
I will recommend this web site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadianpharmacy 2020-09-24 14:43
excellent issues altogether, you just gained a new reader.
What would you recommend in regards to your submit
that you just made some days in the past? Any positive?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online pharmacy 2020-09-25 20:44
Hey there this is kinda of off topic but I was
wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get advice from
someone with experience. Any help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Northwest Pharmacy 2020-09-25 23:29
If some one desires expert view about blogging after
that i suggest him/her to pay a quick visit this blog, Keep up the fastidious
work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacy 2020-09-26 02:20
My spouse and I stumbled over here coming from a different page and thought I should check things out.
I like what I see so now i am following you. Look forward to looking into your web page yet again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cvs online pharmacy 2020-09-26 04:44
Hello! I've been following your website for a while now and finally got the bravery
to go ahead and give you a shout out from Houston Tx!
Just wanted to mention keep up the excellent job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rx Pharmacy 2020-09-26 06:07
Its like you read my thoughts! You appear to understand a lot approximately this, like you wrote the guide in it or something.
I believe that you could do with a few percent to force the message house a
little bit, but other than that, that is magnificent blog.
A fantastic read. I'll definitely be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacy 2020-09-26 06:22
Hi there, just wanted to say, I enjoyed this article. It was helpful.
Keep on posting!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacy 2020-09-27 00:56
Somebody essentially assist to make seriously articles I would state.
This is the first time I frequented your web page and thus far?
I amazed with the analysis you made to create this actual publish incredible.
Great process!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra canada 2020-09-27 12:44
Excellent blog here! Also your web site loads up fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate
link to your host? I wish my site loaded up as fast as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian Pharmacy 2020-09-28 03:57
Hello, I do believe your website may be having internet browser compatibility problems.

When I take a look at your blog in Safari,
it looks fine however when opening in I.E., it's got some overlapping issues.
I just wanted to give you a quick heads up! Other than that, wonderful blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sherrill 2020-09-28 14:01
Saved as a favorite, I like your site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacies 2020-09-29 00:08
Hello very cool blog!! Guy .. Excellent .. Wonderful ..
I will bookmark your web site and take the feeds also?
I am glad to search out a lot of useful information here
in the put up, we want develop more techniques in this regard,
thank you for sharing. . . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canada drugs 2020-10-02 03:07
I believe this is one of the such a lot vital
information for me. And i am happy studying your article.
But want to observation on some general things, The website taste is perfect,
the articles is in reality great : D. Good activity, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canada pharmacy 2020-10-02 07:26
You can certainly see your skills within the article you write.
The sector hopes for more passionate writers such as you who aren't afraid to say how they believe.
At all times follow your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2020-12-16 10:05
Your style is really unique compared to other folks I've read stuff from.
Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I'll just bookmark this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Pirasmin online 2020-12-16 20:50
Incredible points. Sound arguments. Keep up the amazing spirit.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Adcirca online 2020-12-20 14:24
Good day! This post could not be written any better!
Reading through this post reminds me of my good old room mate!
He always kept talking about this. I will forward this page to him.
Fairly certain he will have a good read. Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toprol xl 2020-12-27 03:40
Thanks in favor of sharing such a good thinking, article is good,
thats why i have read it entirely
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic loxitane 2020-12-31 22:27
Wow, that's what I was exploring for, what a stuff!
existing here at this blog, thanks admin of this web page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # chatturbatt 2021-01-20 12:13
This rating works with microsoft world wide web traveler's information filtering
system functionality and assists in site shutting out
software application. Only incredible adult videos delivered
daily on our internet web site particularly for you.
The forum inspired the well-known Japanese website Futaba, which ultimately came to be
the model for 4chan. In 2015, 4chan creator Christopher Poole said he was selling his site to Nishimura.
Drawing with Chalk is actually a dramatization, composed
through Todd Giglio and Christopher Springer as well as
driven through Giglio. You will certainly likewise discover gay adult porn and transsexual porn videos in their equivalent parts on our site.
You are going to find below bunches of high-quality pornography along with bewitching women for all flavors.
7 high-grade manuscripts, consisting of an online
search engine, visitor tracking body, remote webpage electrical generator, as well
as various other web designer tools. You may not find a higher location to appreciate the broad sphere of
sensual emotions than on our websites. LiveJasmin might
be actually the best there is actually when it comes
to state-of-the-ar t filtering options featuring a heap of variety.
If you desire to have a look at fantastic amateur things, after that these naked cam xxx shows may undoubtedly be actually up your ally.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LbgEnels 2021-01-25 08:39
order viagra online from canada buy viagra brand online .buy viagra red viagra 200mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JdbxEnels 2021-02-02 17:11
where can i buy viagra in exeter viagrarx wallmart price viagra viagracheap
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jbnbunfox 2021-02-04 18:36
canadian pharmacy kingcanadian viagra legal canadian prescription drugs online mexican pharmacies online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FvfcSweeN 2021-02-05 03:14
viagra kaufen per nach nahme viagra no prescriptin where to get viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AhkdEnels 2021-02-08 02:21
canadian pharmacy meds online pharmacy canadian pharmacy without prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kuikpiell 2021-02-08 02:43
viagra espanol viagra and things like it viagra 100 uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kbcxtamy 2021-02-08 08:58
medication costs canada pharmacies/acco unt prescription drugs prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JbbvEnels 2021-02-08 18:55
discount pharmacy medicine online order international pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NncsSweeN 2021-02-09 04:47
viagra no pascription viagra super force can you buy viagra over the counter in uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LabxEnels 2021-02-11 04:24
is it ok to take cialis without ed all day cialis quanto prima assumere cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2021-03-07 21:28
This is my first time pay a quick visit at here and i am in fact impressed to read everthing at alone place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cvs ed meds 2021-04-27 14:17
what erectile dysfunction https://canadaerectiledysfunctionpills.com/ erectile issues after 40
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-13 10:56
canada prescription drugs [url=https://ph armacylo.com/ ]pharmacy cheap online pharmacy drugstore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-13 17:14
canada rx [url=http://xln pharmacy.com/ ]cheapest pharmacy canada best online pharmacy india
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FmrfEnels 2021-05-16 11:23
cialis vs levitra vs viagra which one is better [url=http://cia lisee.com/ ]cialis black box warning ed. trusted medstore in cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bbshtamy 2021-05-17 02:07
how expensive is viagra https://loxviagra.com/ women on viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gtnbunfox 2021-05-18 01:15
side effects viagra [url=http://jok viagra.com/ ]viagra 100 mg viagra prices costco
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnooEnels 2021-05-18 02:45
se tomar viagra diario http://llviagra.com/ sou diabetico posso tomar viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnooEnels 2021-05-22 03:13
viagra original sin receta [url=https://ll viagra.com/ ]viagra patent expiration in us viagra les prix
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cyclosporine 2021-05-23 12:06
cyclosporine eye drops cyclosporine medication
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JebgEnels 2021-05-24 12:42
cvs online pharmacy http://pharmacylo.com/ online drugs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DoodaNabStoox 2021-05-24 16:31
side effects for tadalafil https://tadacipetadalafil.com/ generic cialis tadalafil cheap cialis pills for sale buy generic cialis online with mastercard
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LebnEnels 2021-05-24 19:07
best online pharmacy http://xlnpharmacy.com/ online pharmacy ed
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-25 15:49
lowest price cialis https://apcalisetadalafil.com/ where to buy tadalafil on line tadalafil dosage tadalafil generic where to buy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SmesteSoara 2021-05-25 18:56
best price usa tadalafil https://apcalisetadalafil.com/ buy tadalis side effects for tadalafil generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-05-26 07:32
buy drugs from canada legal [url=https://ph armacyken.com/ ]cedarwood pharmacy canada online pharmacy china
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DoodaNabStoox 2021-05-26 14:10
cialis without a prescription https://cttadalafil.com/ where to buy cialis without prescription prescription tadalafil online cost tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoosepalpCott 2021-05-26 18:45
where to buy cialis without prescription [url=https://ap calisetadalafil .com/ ]buy cialis pills cialis without a prescription tadalafil without a doctor prescription tadalafil online with out prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sannaLialge 2021-05-26 18:45
https://tadalafilww.com/ lowest price cialis cheap generic cialis for sale tadalafil daily online tadalafil price walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brimonidine 2021-05-27 07:12
combigan bottle sizecombigan buy brimonidine online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsGtv 2021-05-27 07:19
coupon code for canada drugs [url=https://ph armacyhrn.com/ ]buy veterinary drugs online canada Ditropan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsDev 2021-05-27 13:28
best drug store primer [url=https://cj epharmacy.com/ ]is it illegal to buy drugs from canada canadian pharmacy testosterone cypionate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LoosepalpCott 2021-05-27 17:15
generic cialis tadalafil prescription tadalafil online side effects of tadalafil where to buy cialis without prescription https://tadagatadalafil.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SmesteSoara 2021-05-27 19:15
side effects of tadalafil [url=https://ta dagatadalafil.c om/ ]tadalafil online with out prescription tadalafil online with out prescription cialis tadalafil lowest price cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tamySwa 2021-05-31 03:03
cialis generic name [url=https://ck acialis.com/ ]cialiscanada order cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EnelsAni 2021-06-01 04:36
reviews canadian pharmacy online [url=https://ph armacyken.com/ ]ed meds online myprimemail.com your pharmacy online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-19 20:52
Have you ever considered about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and everything.
Nevertheles think of if you added some great images or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with pics and videos, this site could certainly be
one of the very best in its field. Awesome blog!


Ethhereum news website ethereum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DallSwa 2021-08-05 08:50
can i take viagra twice a day viagra 100mg price can you take cialis in the morning and viagra at night viagra price cvs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RtgEnelsDev 2021-08-06 05:36
viagra brands buy cheap purchase uk viagra discount generic viagra viagra pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtf 2021-08-07 09:36
canadian meds list of safe online canadian pharmacies phendimetrazine online pharmacy viagra canada drugs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DefEnelsGtv 2021-08-07 23:28
Promethazine price pro pharmacy canada 24 hour pharmacy cvs online pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EradsAsd 2021-08-09 03:59
canadian viagra sales viagra history how well does viagra work pfizer viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moundAni 2021-08-09 23:51
canadian online pharmacy viagra walmart pharmacy viagra canadian discount pharmacy online canada drugs online review
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DallSwa 2021-08-10 23:15
what is viagra used for viagra in the water viagra with alcohol can i take viagra twice a day
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # elumbHtf 2021-08-11 02:17
accredited online pharmacy tech programs online pharmacy tech school lyrica canadian pharmacy canadian pharmacies drug prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DallSef 2021-08-14 07:33
atorvastatin tab 20mg amlodipine and atorvastatin interaction other names for atorvastatin what are the side effects of atorvastatin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Flucozol online 2021-08-17 04:08
Now I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming over again to read more news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EradsAsgs 2021-08-17 19:28
zoloft and sleep fluoxetine vs sertraline sertraline 50 mg zoloft and insomnia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RnhEnelsDev 2021-08-18 02:19
omeprazole drug omeprazole brand omeprazole 40 mg twice daily what is prilosec used for
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-22 09:19
I loved as much as you'll receive carried ouut right here.
The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.

nonetheless, yyou command get bought an edginess over that you
wsh be delivering the following. unwerll unquestionably come more formerly agazin since
exactly the same nearly a lot often inside case you shield
this increase.
Französische bulldogge schwarz webpage französische bulldogge blau kaufen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-22 15:13
At this moment I am going to do my breakfast, when having my breakfast coming again to read othwr news.

Автополив газонов web page система поливу
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-23 07:05
Haave you ever thoought about writing an ebook or gueset
authoring on other sites? I have a blog based on the same subjeccts you discuss and would love to
hawve you share some stories/informa tion. I know my subscribers would vale your work.

If you're evben remotely interested, feel free to send me an e mail.

Bulldog frances murcia homepage venta de bulldog françes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # พนันออนไลน์ 2021-08-25 23:52
What's up to all, how is everything, I think every one is
getting more from this web site, and your views are
fastidious in favor of new people.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-09-01 05:19
What i don't understolod is in truth how you're noo longer actuallly much more
smartly-appreci ated than you may be right now.
You're very intelligent. You already knbow thus significantly withh regards to this subject, produced
me individually believe it from numerous various angles.Its like women annd meen aren't
interested until it is something to accomplish with Girl gaga!
Your own stuffs nice. All the time maintain it up!
Sex costumes for women site destiny hunter helmet for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-09-02 21:10
When I initiwlly commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox
and now each time a comment is added I get four emaiols with the same comment.

Is there any way you can remove people from that service?
Thank you!
What is bitcoin web site types of cryptocurrencie s
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy Micofull online 2021-09-06 10:14
I was pretty pleased to uncover this site. I want to to thank you for ones time
for this particularly wonderful read!! I definitely enjoyed every little bit of it and i also have you bookmarked to check out new stuff on your site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DbgvEnels 2021-09-21 17:54
dissertation writing dissertation express
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SnukDall 2021-10-09 14:56
embarrassing viagra stories viagra not birth control
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cntfmound 2021-10-10 07:58
como saber a dosagem do viagra maxifort vs viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DnrvEnels 2021-10-11 09:57
can u take half a viagra do viagra pills lose potency over time
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AnmkErads 2021-10-11 15:15
viagra works how fast guy who invented viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SnukDall 2021-10-12 14:23
instructiuni folosire viagra viagra is harmful
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cntfmound 2021-10-13 06:11
viagra side effects color what is liquid viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fthtelumb 2021-10-14 08:18
what is viagra and how it works ce culoare are viagra la mijloc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DnrvEnels 2021-10-14 13:20
viagra feminino mercado livre natГјrlicher ersatz viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SnukDall 2021-10-16 22:07
differenza tra viagra generico e originale buying viagra in canada safely
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie