Najnowsze felietony

piątek, 23 maj 2014 23:34

Wziął ją w jednych gaciach

Napisał 
Rozczarowanie potrafi być niezwykle bolesne, ale tylko ciosy rodzą Twe pragnienie obrony. By ból przestał dokuczać, trzeba zrozumieć jego naturę zamiast skakać z mostu. Jeśli Ci się to uda, ból i strach zniknie, zostawiając w Tobie pełną lekkości przestrzeń.

A to ci niespodzianka!

Mam na myśli sytuację, kiedy pomagasz komuś w podbramkowej sytuacji, uważając że w podobnej sytuacji kiedy Ty będziesz potrzebować pomocy - ta osoba Ci jej udzieli. A tu niespodzianka, ponieważ ktoś komu pomogłeś, nie dość że Ci nie chce pomóc, to często jeszcze popchnie we wściekle kłapiącą paszczę ponurych okoliczności. Z podobnymi sytuacjami stykałem się wielokrotnie, także w rodzinie i wśród bliskich znajomych. Wiele lat nie mogłem tego zrozumieć - aż wreszcie wyciągnąłem odpowiednie wnioski, a niemiłe sytuacje przestały mnie spotykać - w takiej ilości jak przedtem. Jakież to wnioski wyciągnąłeś, cwaniaczku? Zapytają wkurzeni pychą autora czytelnicy. Wytłumaczę Wam chętnie.

Michał Żebrowski - superstar?

Wielkie koncerny, rządy, religie i każda wielka organizacja, działa głównie w jeden, bardzo skuteczny sposób - sprawia że czujesz się niedoskonały, mniejszy, mniej znaczący, głupszy i brzydszy niż mógłbyś być. Wytwarza się w ludziach silne poczucie, że nie są w porządku, że czegoś im brakuje. I gdy wytworzą tę bolesną pustkę w człowieku (czyli poczucie niskiej samooceny, brzydkości, grzeszności, kompleksów) oferują coś, co rzekomo pozwoli załatać tę ciągle jątrzącą się ranę. To nowe wiary, ideologie, ciuchy, sprzęt elektroniczny, cudowne tabletki, diety... Lekarstwo nigdy nie działa, nie może działać - bo Ty nie jesteś chory. Rana i ból jest fałszywe, nie ma ich - są wytworzone w Twojej wyobraźni za pomocą idoli i autorytetów. Są oni dobierani tak, że nie masz szans doścignąć ich w dziedzinach, których oni są liderami. Gdzie nie spojrzysz - tam ideały, których osiągnięcia są praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. Dla mnie takim ideałem mężczyzny zawsze był Michał Żebrowski. Przystojny, z klasą, inteligentny, trenujący boks, człowiek sukcesu w niemal każdej dziedzinie. Gdy sam się porównywałem do niego, czułem się zmiażdżony, zrozpaczony.

W tym porównaniu byłem i jestem absolutnym nieudacznikiem życiowym. Nie jestem przystojny, nie mam wspaniałego ciała, moje wszystkie przedsięwzięcia to kompletne porażki. Całe życie to nie szalone imprezy, ale bieda, nędza właściwie, rozpaczliwe próby znalezienia znalezienia lekarstwa na nieuleczalną, upokarzającą chorobę bez żadnej pomocy. Moi telewizyjni idole szaleją z najpiękniejszymi dziewczynami na Ibizie, a ja wrzeszczę z bólu z gaciami w ustach, by sąsiedzi nie wezwali policji. Czy mam wspominać o swym powodzeniu u Pań, posiadaniu wiernych, wesołych przyjaciół? Darujmy to sobie... Jak ma wypaść takie porównanie? I gdy teraz Pan Żebrowski reklamuje Play, to gdyby było to kilka lat wcześniej, pobiegłbym nago do kiosku, by kupić u nich kartę.

Pyzaty informatyk - bóg seksu

Porównywanie się strasznie boli - tak to zaprojektowano, to właśnie tak ma działać - i nie tylko ja, ale i wielu porządnych, wartościowych ludzi się na to łapie. Niemal każdy facet, nawet pryszczaty informatyk w Tureckim swetrze chciałby być bogiem seksu, być pożądanym, mieć wspaniałych, mocnych przyjaciół - dlatego podaje się na tacy idola, człowieka który wydaje się że to ma. Masz myśleć tak - on to ma, więc muszę być jak idol. Muszę go naśladować i być jak on, co rzekomo ma zapewnić mi sukces tam, gdzie czuję że ponoszę porażki. Niezwykle szczegółowo opisuję to w mojej e-książce "Stosunkowo dobry".

Gdy już porównanie mocno boli, zaczynasz działać w okreslonym kierunku - naśladowania jednego z idoli. Kupujesz nie tylko suplementy na odchudzanie, rozbudowę mięśni i prącia, ale także ideologie i trendy myślowe. Stajesz się jednym z milionów baranów, które wpatrują się w umieszczoną dla Ciebie na papierowym niebie gwiazdkę. Nikt Ci nie mówi, że gwiazda nią została, ponieważ była sobą - realizowała swój własny scenariusz, a nie czyjś, który nigdy nie wiadomo czy jest prawdziwy. Mówią Ci - chcesz być szczęśliwy, pożądany, mieć kobiety, władzę, szczęście - bądź jak Michał Żebrowski! Ale czy on naprawdę to ma? Ludzie interesujący się historią wiedzą doskonale, że wizerunki tzw. "wielkich ludzi", to zmanipulowane informacje, propaganda. Gdy byłem słaby, szukałem siły. Wiele czytałem o mafii i jej strukturze, a także poznałem "ostrych" w przenośni i nie tylko chłopaków. Wtedy zrozumiałem, że ci ludzie nie są wcale silni, a są tylko chłopcami na posyłki dla znacznie potężniejszych struktur, co potwierdził "Masa", nazywając mafię Pruszkowską mafią trzepakową na posyłki WSI - zacząłem więc pasjonować się potężnymi organizacjami państwowymi (np. GRU, KGB, SS i inne nieistniejące, bo o istniejących poczytamy za co najmniej pięćdziesiąt lat).

I z tego co doczytałem, a miałem co czytać pracując prawie dwa lata w bibliotece wojskowej, potęgę tych struktur tworzyły persony, będące obrzydliwymi, tchórzliwymi konusami. Gdzie nie spojrzałem, a zajrzałem nawet w oficjalnie surowo zakazany temat, a więc dzieje Żydów, czyli najpotężniejszą rasę na ziemi - wszędzie widziałem ohydę. Wyciągnąłem z tego tymczasowy wniosek, że na szczyt wynoszone są zawsze ludzkie śmieci (w sensie samooceny, osobowości, uczciwości itd.) a czynów bohaterskich dokonuje tylko ktoś tak ograniczony i głupi, że wierzy w podaną mu na tacy propagandę idola. Dlatego do doborowych formacji bierze się młodych ludzi - bo starsi już nie uwierzą w wieczną chwałę, jeśli dadzą się przemielić w wojennej maszyncie do mięsa ku chwale dyktatora. Dlatego też fanami Korwina Mikke są gimnazjaliści, bo starsi którzy już trochę poznali życie w praktyce, szybko przestają wierzyć w bajki o niewidzialnej ręce rynku.

W co inwestujesz swą moc?

Tak więc znaczna większość ludzi, żyje w poczuciu niskiej samooceny. Marzą oni i działają tak, by tę fałszywą, oszukańczą małość podwyższyć w każdy możliwy sposób - co często jest niezwykle śmieszne, groteskowe i trochę też straszne. Na pewno każdy z Państwa zna ludzi, którzy przechwalali się znajomościami, umiejętnościami, możliwościami... wszystko by tylko inni zobaczyli, że jestem większy niż na to wyglądam we własnych oczach. Ludzie poświęcają 99% swojej energii twórczej tylko na to, by upiększyć obraz siebie w cudzych oczach i snach. A jak już dawno temu powiedziano, kto się wywyższa, będzie poniżony. Tak, to prawda. Ten kto zostaje wywyższony, angażuje swą energię w twórcze kierunki, zamiast na zrobienie z siebie telewizyjnego celebryty. Wszyscy inni koncentrują ją, by upiększyć fałszywy, stworzony reklamami i socjotechniką obraz siebie.

Kto nie chce być wielki, zostanie nim. Kto chce być wielki, zostanie zniszczony i zrównany z ziemią, wcześniej czy później. Kto rozumie te sprawy, wygra los na loterii życia. Kto ich nie rozumie, w pogoni za ułudą straci szansę na szczęście - te prawdziwe, które czuje się na jawie i śnie w klatce piersiowej i brzuchu. Szczęście niezależne od kaprysów losu i słów ludzi. Dlatego gdy pojąłem o co chodzi w tej koszmarnej grze, powiedziałem sobie że nie chcę być jak Michał Żebrowski, bo on ma swoje życie, los i talenty, a ja swoje. Życzę mu wszystkiego najlepszego, sobie także. Nie czuję bym był gorszy od największych ludzi świata - ale i nie czuję się lepszy od najnędzniejszych form życia. Oczywiście mówię o poziomie duchowym, o iskrze Boskiej którą mam w sobie ja, Ty i wszystko co istnieje. Na poziomie umysłu i jego umiejętności, oczywistą oczywistością jest że są lepsi i gorsi.

Niech zdycha...

Ale wróćmy do tematu felietonu. Ludzie mają potrzebę bycia wielkimi, chcą być jak Napoleon, Stalin, Hitler, Tusk... Prezes potężnej korporacji w ostateczności. I co dalej? Ano dali du.. w życiu, a Ty im pomagasz by się nie utopili. Jak myślisz, poczują do Ciebie za to sympatię? Miłość, wdzięczność? A nigdy w życiu. Będą Cię nienawidzili. To pełzająca w zakamarkach fałszywego obrazu siebie, najczarniejsza nienawiść. Dlatego gdy pomagasz człowiekowi który jest ofiarą propagandy, niewolnikiem telewizyjno - informacyjnych "prawd" o życiu i świecie, właśnie tworzysz sobie wroga. On Ci nigdy tego nie wybaczy - ponieważ Twoje istnienie, przypomina mu o jego upadku, kaleczy obraz marzeń o wielkości - który nigdy się nie spełni. Wielki człowiek? Któremu podał rękę plebs taki jak Ty? Pomaganie człowiekowi który wierzy w śmieciowe prawdy życia, zawsze skończy się klęską. Lepiej pozwolić mu utonąć, niech się dusi, charczy i topi kwiląc o pomoc - bo gdy podamy mu dłoń, z całą pewnością wciągnie nas ze sobą do wilgotnego, błotnistego piekła które zamykając się nad nami, odetnie nam tlen i słońce; te już nigdy nie będzie pieścić swym ciepłem naszego puszystego ciałka. Stalin po dojściu do władzy wszystkich tych, którzy mu pomagali w biedzie - mordował. Dziadkowi który mu złośliwie nie pomógł (po ucieczce z Syberii, Stalin miał na mrozie zapalenie płuc, nie zdobył łódki od dziadka) dał stanowisko zarządcy Mauzoleum Lenina. Oto ludzka natura.

A teraz przejdźmy do spraw najważniejszych, czyli do Pań - największego męskiego narkotyku ziemi, tej ziemi. Jest takie powiedzenie mężczyzn mądrych, doświadczonych życiowo, że wziął kobietę w jednych gaciach z wiochy, a gdy się z nim rozwiodła, była już Panią na włościach. Jak świat światem, takie rzeczy zdarzały się, zdarzają i zdarzać będą. Panie w jednych majtkach z zabitych dechami wioch, zrobią wszystko by błyszczeć w mieście, które w ich wizjach jest niebem i szczęściem wielkim, największym. Tak się niestety ułożyło, że talentów nie mają, umiejętności żadnych także - ale mają to coś, na co zawsze wśród płci brzydkiej jest popyt. Czasem umieją też gotować - a zawsze komplementować. Puchnie męskie prącie, żołądek i ego. Atak idzie z trzech stron, a celem jego jest małżeństwo, czyli prawna umowa zmieniająca biedną kobietę w zamożną kobiete, a zamożnego mężczyznę w biednego mężczyznę. Cud! Nie, to seksistowski świat, którego królem jest płytki, pusty emocjonalnie mężczyzna, gdzie uciskana i bezbronna kobieta nie ma żadnych praw...

Nie tylko w usta całuje...

Mężczyzna nie tylko traci - ale też zyskuje; śmiertelnego wroga. Dlaczego? Ponieważ wizerunek wielkości tej Pani, nadszarpnięty jest przez świadomość, dzięki komu ta wielkość nastąpiła. To cuchnąca skaza na niebiańskim życiorysie, którą trzeba bezwzględnie usunąć. Cóż więc uczynić? Zlikwidować to, co kłuje i gniecie - czyli naiwnego faceta. On także nie jest bez winy. Dlaczego wziął dziewczynę z zapadłej wiochy? Ponieważ dzięki różnicy klas która ich dzieliła, czuł się mocniejszy, pewniejszy siebie. Wiedział też, że taka partnerka dużo mocniej się stara, troszczy o zadowolenie mężczyzny - do czasu. Ale tego już mężczyzna nie wie, a jak wie, świadomość ta jest skutecznie zagłuszana namiętnymi pocałunkami, nie tylko w usta, jak wie każdy z nas, męskich zabawek kobiecego, zawsze pokrzywdzonego ego.

Trafił swój na swego - mawiają. Mają rację. Ale zawsze można się odbić, odkuć - a mądrość zostanie. A cóż ma mężczyzna na tej ziemi trwałego? Tylko mądrość. Wszystko inne przeminie. Gdy starość weźmie Cię w swe objęcia, pozostanie tylko ona; wiecznie seksowna, radosna, niosąca ukojenie; mądrość.


---------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Czytany 16799 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+3 # michal 2014-05-24 01:46
Mistrzu,

Jak to jest ze kobieta nie jest w stanie zrozumieć pewnych sytuacji i spojrzeć w przyszłość.

Jestem aktualnie w tracie sporego projektu który może doprowadzić ( o ile wszystko się powiedzie ) do bezpieczeństwa materialnego i zapasu sporej gotówki. Nie rozumie tego ze muszę aktualnie zacisnąc pasa i skupić się na pracy. Co chwilę zarzuty że nigdzie nie wychodzimy, że ją zaniedbuje. Ze nie chce iść się nawalić, nie chce pojechać na wakacje tylko wolę skończyć to co zacząłem. Nie jest w stanie spojrzeć o kilka m-cy w przód ( max rok) i spokojnie odczekać. Co do wsparcia to podobnie jak piszesz na początku, kiedy biedactwo było w dołku do serce na dłoni. Kiedy już lepiej, a nasze role się odwróciły to na wsparcie nie mam co liczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Mayer73 2014-05-24 02:24
Cytuję michal:
Mistrzu,

Jak to jest ze kobieta nie jest w stanie zrozumieć pewnych sytuacji i spojrzeć w przyszłość.

Jestem aktualnie w tracie sporego projektu który może doprowadzić ( o ile wszystko się powiedzie ) do bezpieczeństwa materialnego i zapasu sporej gotówki. Nie rozumie tego ze muszę aktualnie zacisnąc pasa i skupić się na pracy. Co chwilę zarzuty że nigdzie nie wychodzimy, że ją zaniedbuje. Ze nie chce iść się nawalić, nie chce pojechać na wakacje tylko wolę skończyć to co zacząłem. Nie jest w stanie spojrzeć o kilka m-cy w przód ( max rok) i spokojnie odczekać. Co do wsparcia to podobnie jak piszesz na początku, kiedy biedactwo było w dołku do serce na dłoni. Kiedy już lepiej, a nasze role się odwróciły to na wsparcie nie mam co liczyć.

Sam Sobie odpowiedziałeś :) rób co masz zrobić.Trzymamy kciuki za powodzenie projektu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2014-05-24 11:48
Może być tak Michał, że nie rozumie spraw finansowych - tak po prostu. Masz hajs to trzeba przepuścić, bo gniecie i uciska ta świadomość, a latka lecą wraz z cellulitisem, trzeba opalać dupę i pstrykać słit focie na fejsa.

Może być też poczucie zagrożenia - że jak zdobędziesz kasę, to odejdziesz od niej, więc woli jak jest.

Ja bym jednak zadał sobie pytanie o swoją samoocenę - jaka ona jest, skoro za dupczenie tracisz swoje życie na taką w sumie gówniarzerkę? Jaka jest Twoja samoocena, że pozwalasz sobie na takie jazdy, zgadzasz się na takie traktowanie? Jesteś niewolnikiem jej cipki? Pamiętaj że zawsze są ciaśniejsze i słodsze. Zawsze. I jak uda się projekt, to będziesz wybierał i przebierał w nich jak w ulęgałkach.

To jest najważniejsza sprawa w męskim życiu. Ustalić granice, których nikt nie ma prawa przekroczyć - a Twoja cizia to robi, bo może. U mnie szybko by doszło do awantury, i albo by odeszła, albo by się dostosowała (wiadomo że na krótki czas :) ).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2014-05-26 18:44
Cytat:
Może być tak Michał, że nie rozumie spraw finansowych - tak po prostu. Masz hajs to trzeba przepuścić
To możliwe. Znajomy młody chłopak ze wsi rolnik wziął sobie dziewuchę z małego miasteczka (totalna dziura, ale "miasto"). Jej stary zapierdala jako śmieciarz w MPO za gówniane pieniądze, w porównaniu do dochodów onego rolnika, ale czują swoją wyższość wobec wsiowych. Niestety praca na gospodarstwie, jak każda praca na swoim wymaga wysiłku i czasu. Czasem trzeba zapieprzać przez miesiąc dzień w dzień, by nadążyć z terminami zabiegów agrotechnicznyc h, których nie można odłożyć "na później". Ona tego nie rozumie. Dlaczego przychodzisz tak późno do domu. Powinieneś pracować do 16-tej?
Druga sprawa to to, że pod koniec sezonu jest sporo kasy na koncie. I wiecie co? Chłopak mi się skarży, że ona chciałaby większość z tego przepuścić. Mówi, że jej tata zawsze wydawał wypłatę.
Debilka nie może zrozumieć, że zarobione pieniądze to nie czysty zysk. Przecież trzeba zachować ciągłość produkcji, odnowić maszyny, przewidzieć nieoczekiwane wydatki. Większość z pieniędzy trzeba wydać na środki produkcji potrzebne na kolejny sezon. Gospodaruje się pieniędzmi w skali roku, nie miesiąca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-26 22:24
Bo tam Jacek tłumaczenie czegokolwiek logicznie nie ma sensu. Tak naprawdę, żeby obsługiwać babę trzeba być niezłym psychologiem a z tą kasą to powinien jej powiedzieć, że odkłada na ekstra prezent dla niej ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-05-27 07:46
Prezent to on kupił jej już na początku. Nowe auto, żeby miała czym się wozić po znajomych. Chłopak zapieprza jakby miał motor w tyłku, a ta całymi dniami sobie jeździ - znajomi, kosmetyczka, zakupy. Zero pomocy, bo rączki się brudzą i tipsy poodklejają. Głupia cipa jak odbierała zapłatę za jego produkty od odbiorców, to pierwsze co robiła, to tankowała auto do pełna. Na szczęście przestał ja już wysyłać po pieniądze. Sam jeździ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-05-27 10:12
...pracownio badawcza,psycho logu na służbie...
"Obsługa psychologiczna" byłaby nawet pożądana,ale 90%"psychologów "woła dzisiaj o pomoc i trzeba im "zmieniać pieluchy".

Słucham sobie jednego z nich.Swoją droga piękna piosnka ,polecam:)
www.youtube.com/watch?v=RcmfF5yCsfQ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-05-24 08:34
Genialne zdjęcie i jego przekaz:D Wszyscy bądźmy tak "puści, płytcy i ktoś nas skrzywdził";p Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-24 11:55
Fioneczka wygląda, jakby była mocno skuta :) Za sesję dostała kiełbaskę salami, a Ziutek dwie dżdżownice. Były i lepsze zdjęcia, ale jak zwierzęta dobrze wyszły, to ja źle i na odwrót - poza tym Fiona z innej pozycji jest wygolona, do USG, pobrania krwi, no i pękł jej ropień na szyi, prawie litr z niej wyleciało towaru i to na łóżko - teraz jest ok, ale wygląda jak po mocnym laniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-05-24 13:01
No wiem, że reżyserowane ale bije z tego niesamowita radość. Micha sama się cieszy, autentyczne szczęście z wspaniałymi kompanami:) Pozytywny przekaz.
Dobrze, że ropień pękł niech sobie wycieka, nawet odświeżaj ten otwór bo czasami za szybko się strupem zasklepia i zbiera się na nowo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Siergiej 2014-05-24 11:06
Genialne! Pamietam jak za dawnych czasów mialem podobne kompleksy; Wypadaly mi wlosy , bylem zbyt chudy bo moj ulubiony aktor ma bujna czupryne i ma 40 w lapce;) Zauwazylem sprytny mechanizm ; Jak akceptowalem np swoja wage ciala to kompleks przechodzil na wlosy, jak akceptowalem wlosy to kompleks przechodzil jeszcze gdzie indziej.Przysze dl pewien moment w ktorym wyjebalem to wszystko z glowy...No i teraz sie ciesze :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-05-24 11:56
Nie jest łatwo tego wszystkiego wyrzucić - ponieważ to siedzi w nas bardzo głęboko. Trzeba stworzyć nowy program, wzorzec samooceny od zera. To musi potrwać trochę. Nowy program wypchnie stare - inaczej się nie da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marta 2014-05-24 12:11
Znowu się powtarzasz, nie przeczytałam do końca.
Koledze Mayerowi73 dajesz taka radę jak wszystkim, przyciśnij ją i niech chodzi na klęczkach albo pogoń. Niestety życie nie jest ani białe ani czarne więc nic nie jest proste dla żadnej strony. Może spróbowali by się pierwsze porozumieć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-05-24 13:43
Komunikacja "międzygatunkowa":D

Imprezowicze wprowadzenie w stan umiarkowanego upojenia, choć Ziutek chwiejnym już krokiem zmierza ku wyściu .To znak , że dawka nie była śmiertelna , raczej nie trafi na OIOM ,ptasiej jednostki ratunkowej.Na libacyjnym stole, w solance, w pozycji"bierzci e i jedzcie..."zaką ska z Centralnej Polski, na szczęście śledzi po żydowsku brak :D Ale wróćmy do uczestników spotkania biznesowego czy też integracyjnego: D...Jedyny obecny homo sapiens, w wesołkowatym nastroju, usilnie stara się nawiązać kontakt wzrokowy z dziwnie milczącą , jakby w katatonicznym stuporze,suką.T en znajomy brak kontaktu i porozumienia, jest niczym złowróżbna karta Tarota, prowadząca samczy gatunek ku zgubie i zatraceniu:D I na honorowym miejscu "ona":smukła, delikatna , o opływowych kształatach, a jednocześnie mocno uderzającą do głowy, wysokoprocentow a , milcząca, jedyna dama przy stole.Jeszcze chwila , ostatni łyk z boskiej "porcelanowej pani"i odejdą w miłosnym uścisku , ku snom o potędze, ku hipnotycznym wizjom, ekstatycznym medytacjom :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Rysiek! 2014-05-24 14:36
Jednak Marek powinien skupić się na ludzkiej naturze i relacjach bo tu niemal zawsze ma rację! :D Przykład z życia. Kuzyn - jak był żonaty nie odzywał się do mnie latami (pracował jako dziennikarz i miał bardzo wysokie mniemanie o sobie, dobre studia i ciekawą pracę - niestety małe pieniądze). Pomagałem mu już wtedy zlecając mu pewne dobrze płatne prace, kupił mieszkanie, zaczęło mu się układać z żoną itepe. W pewnej chwili żona skozaczyła się z taksówkarzem i zażądała rozwodu. Stosując różne manipulacje (przeważnie dobrem dziecka i na litość) wymogła na nim rezygnację z mieszkania, oddanie oszczędności itepe. Efekt taki, że kuzyn wyprowadził się w 8 pudełkach, rower, laptop i 3 garnitury (facet 43 lata). Oczywiście ja go przewiozłem, wniosłem - nagle nastąpiło zbliżenie. Okazałem się potrzebny. Telefoniki, spotkanka i ciągła indoktrynacja - życie do doopy, pracy nie mam itepe. Słuchaj...podży ruj mi kredyt! Chyba Cię chłopie posrało! Wiesz co to żyro? Na co te pieniądze? Na taksę bo z czegoś muszę żyć. To ja Ci kupię taksę, będziesz jeździł i spłacał mi a nie bankowi. Nie, bo ja nie wiem czy spłacę itepe...no to qurwa z moim żyrem się nie boisz a u mnie się boisz?! OK - temat upadł, jęczy dalej - nie mam roboty. Dobra mówię, mam dla Ciebie pracę - nic specjalnego, ale dwa klocki do ręki co miesiąc, przycupniesz i będziesz się rozglądał. OK, przyszedł na próbę - jeden dzień - to nie dla niego! Musiałem dobrze odkręcać, żeby obciachu nie było. W między czasie próbowałem go ruszyć, bo spasł się jak świnia, jakieś biegi, wyjścia w góry, próby na nartach. Nic - coraz większy płacz, on biedny, nie ma kto pomóc itepe. Daj hipotekę z domu bo on ma super biznes na oku ale trzeba zabezpieczenie 300tys. ! Stary - nic z tego. Dziś nie odbiera ode mnie telefonu a ja jestem najgorszym kawałkiem gówna :D W ten sposób próbuje mnie ukarać za brak spolegliwości. Takie sprawy są ponad płciowe a wszystko zależy od człowieka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 14:40
Analogicznie z pewną znajomą w trakcie rozwodu. Liczne telefony, prośby o rady itepe. Próbowałem wszystko analizować, wskazywać właściwe ruchy, ostrzegać. Pani słuchała, przytakiwała po czym robiła po swojemu :D Po którymś z kolei telefonie mówię Ada - szkoda mojego czasu bo wszystko co przewiduję się sprawdza, Ty działasz po swojemu powodując coraz więcej problemów - szkoda mojego czasu :D Zostałem chamem i gburem w wśród znajomych poszła plotka, że to ja ją tak wykierowałem :D Na szczęście ludzie mnie dobrze znają, więc efekt jest skromny. Naprawdę nie rozumiem jak można być tak ograniczonym przez własne zaślepienie. Jeden bat na dupę powoduję serię kolejnych a delikwent dalej brnie pod pręgierz. Tego nie pojmę NIGDY. Możemy się mylić, jesteśmy ludźmi ale do qrwy nędzy przyczyna- skutek to podstawa w dzisiejszych czasach. To powinien być przedmiot obowiązkowy począwszy od podstawówki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-24 15:21
Cytuję Rysiek!:
Możemy się mylić, jesteśmy ludźmi ale do qrwy nędzy przyczyna- skutek to podstawa w dzisiejszych czasach. To powinien być przedmiot obowiązkowy począwszy od podstawówki!


Chyba żąrtujesz Rysiek. Dzisiejsze szkolnictwo w Polsce leży i kwiczy. matury pisane tak żeby wpasować się w klucz odpowiedzi, a szkoły wyższe uczą tylko jak zakuć materiał w 90% bezużyteczny i zaśmiecający umysł, a nie wyciągać smoadzielne wnioski, analizować i logicznie myśleć. Masowa, taśmowa produkcja automatów i kretynów, którzy nie mają pojęcia o mechanizmach rządzących światem, za to wiedzą tylko jak podpisać kolejną umowę kredytową. I takie ludziki idą potem do urn. Dobrze mówi mój znajomy: "Nic tak nie pierze umysłów w Polsce jak wyższa uczelnia".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-24 15:23
Więc co tu mówić o czymś tak egzotycznym jak nauka o mechanizmach "przyczynowo-sk utkowych".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-05-24 19:20
Vincent, szkoła dzisiaj to maszynka do robienia kasy przez doktorków i profesorków...w yjdzie taki jeden z drugim buraki, ale pan magister i pan inzynier...i chuj ze potem trzeba spierdalac do Anglii, ale zawsze u siebie na rewirze mozna komus przysrac ze ja oto mgr a ty fizyczny, mimo ze jeden z drugim maja taka sama spierdolona polska mentalność. Ja zawsze uwazam, uniwesytet 1 w kazdym wojewoództwie, mała liczba studentów, polikwidowac w pizdu gendery i inne niepotrzebne gówna, pchać kase w politechniki, ale jak słysze np. ze na PG jest europeistyka to kurwa brak pytań. Studia to nie kurwa prawo kazdego, a nagroda za kilka lat nauki i jesli delikwent jest ogarniety, ze warto w niego inwestować. Pomijajac juz fakt ze jak człowiek patrzy na studenckie akademiki, to ma wrazenie ze to kurwa enklawy chlania, cpania,dawania dupy, a nie miejsce gdzie studenci odpczywaja i ucza sie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 14:48
Podobnie sprawy się mają jak ktoś nam zrobi jakieś świństwo. Normalny, myślący człowiek po zrozumieniu błędu stara się go naprawić, przeprosić ewentualnie wytłumaczyć. W większości przypadków działa jednak następujący mechanizm - jak zrozumiałem jakie świństwo mu zrobiłem to natychmiast go znienawidziłem. Taka jest natura ludzka osobników kierujących się podświadomością i nie analizujących własnego życia, przyczyn sukcesów, porażek i tego co nami kieruje. To smutne ale ten mechanizm dotyczy większości - ludzie wolą się odsunąć, nawet znienawidzić niż przyznać się przed sobą, że są w czarnej dupie. Jesteśmy nawozem w większości :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-24 15:19
Rysiek brak przyznania sie do bledów i winy to glownie problemy ze soba i swoim wygorowanym JA ,albo strachem z roznych powodow.Niestet y to jest czesto spotykane u kobiet jak u mezczyzn.Najgor sze sa jednak sytuacje wtedy kiedy ktos jest dwulicowy ; Jak rozmawia z Toba to jest super ale juz za Twoimi plecami nie jest super,spotykam ten ''zabieg''w rodzinie czesto...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 19:38
Cytuję Siergiej:
Rysiek brak przyznania sie do bledów i winy to glownie problemy ze soba i swoim wygorowanym JA ,albo strachem z roznych powodow.Niestety to jest czesto spotykane u kobiet jak u mezczyzn.Najgorsze sa jednak sytuacje wtedy kiedy ktos jest dwulicowy ; Jak rozmawia z Toba to jest super ale juz za Twoimi plecami nie jest super,spotykam ten ''zabieg''w rodzinie czesto...


ja z kolei to widze w robocie...gdzie panie maja absolutna wiekszość, kłebowisko żmij
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-24 15:24
Druga sprawa to takze coraz czesciej spotykany ''zabieg'' z chama w pana; Znajomy sie nie odzywal bo byles od niego biedniejszy w kwestii finansowej lub jego Pani prala mu mozg.Niestety panuje wszechobecna znieczulica szczegolnie w Polsce ,kazdy jest zabiegany(wysci g szczurów) ,przyjaciol i kobiety masz wtedy jak cos znaczysz (materialnie) .Jesli juz cos masz np; dobre auto,pieniadze, mieszkanie czy cokolwiek wtedy jest lizanie dupy a takze chwalenie sie w Twojej obecnosci ''co to nie ja'' lub ''Chorwacja teraz malo modna''.Trzeba liczyc tylko na siebie ,nikt Ci reki nie poda w potrzebie ,jesli juz to zrobi to spodziewaj sie wyrownania rachunku za jakis czas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 19:36
Cytuję Siergiej:
Druga sprawa to takze coraz czesciej spotykany ''zabieg'' z chama w pana; Znajomy sie nie odzywal bo byles od niego biedniejszy w kwestii finansowej lub jego Pani prala mu mozg.Niestety panuje wszechobecna znieczulica szczegolnie w Polsce ,kazdy jest zabiegany(wyscig szczurów) ,przyjaciol i kobiety masz wtedy jak cos znaczysz (materialnie) .Jesli juz cos masz np; dobre auto,pieniadze,mieszkanie czy cokolwiek wtedy jest lizanie dupy a takze chwalenie sie w Twojej obecnosci ''co to nie ja'' lub ''Chorwacja teraz malo modna''.Trzeba liczyc tylko na siebie ,nikt Ci reki nie poda w potrzebie ,jesli juz to zrobi to spodziewaj sie wyrownania rachunku za jakis czas.


Amen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-24 15:29
Ogolnie wladza kreci wszystkich a w szczegolnosci kobiety, dlatego kobieta uzyje wszelkich sposobów aby Ciebie sobie podporzadkowac ,oczywiscie to wszystko moze byc ubrane w piekne slowa,komplemen ty i tak dalej .Popytaj starszych mezczyzn ktorzy maja juz ogromne doswiadczenie z Paniami i ich zagrywki maja w malym palcu to powiedza Ci to i owo...Niestety jesli cos znaczysz na rynku i masz hajsik to w momencie rozwodu Pani zabierze Ci wszystko co do grosza o to taka milosc po nowoczesnemu :)Dlatego wiekszosc facetow zabiera sie od dupy strony ; Najpierw dziecko lub slub a pozniej praca i jakies mieszkanie okraszone kultowymi slowami ''Jakos to bedzie'' Malo jest zwiazków w ktorych dominuje facet ; kobiety w wieku 35-60 sa juz tak sfrustrowane i zmeczone ze nie maja litosci do swojego faceta!

http://www.youtube.com/watch?v=efIzbDamSJA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 19:14
Siergiej, 100% racji...dotyczy to tego co pisałeś o Słowianach i tego ze w PL baba w zwiazku kilkunastoletni m ma takiego starego capa prawie zawsze podporządkowane go...społeczne skutki dominacji kobiet są opłakane, zreszta co do tych kurwa Polek to kiedys czytałem fajny artykuł Francuza pt. Zacofane istoty o morderczym spojrzeniu". zgadzam sie w 100%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # bolo 2014-05-24 17:04
Koniec znajomości z pewną niewiastą nastąpił u mnie wczoraj, czego źródłem są mechanizmy, o których pisze Marek i Rysiek. Dowaliła się do mnie blisko 2 lata temu na imprezie. Młoda, niezbyt rozgarnięta ale na ruchanie wydawała się dobra. Parę spotkań i ja proponuje seks bez zobowiązań, żeby jej nie ściemniać i mieć czyste sumienie. Na to wielkie oburzenie i odpowiedź, że ze mną nigdy w życiu. Pomyślałem ok skoro tak to zamiast fuck friend będę miał frienda. I tak od czasu do czasu gdzieś ją zabierałem, zupełnie bezinteresownie . Po kolejnych spotkaniach wyczuwałem u niej irytacje, że jej nie komplementuje i nie dąże do zbliżenia. Oczywiście podczas rozmów żaliła się na jakiegoś swojego popychacza jaki to nie jest chujowy, że nie chce z nim być itd. Wspominała też o wierności, że kobieta ma się szanować i inne tego typu bzdury. Kiedy do niej pisałem od czasu do czasu wyczuwałem kiedy akurat z nim jest bo wtedy odpowiedzi na smsy były zlewające a pewnie jak się żarli, spotykała się ze mną. Oczywiście cały czas twierdziła, że nie są razem i że to nie ma przyszłości. Nawet miałem ją na chacie parę razy ale palcem nie dotknąłem bo kiedyś przecież odmówiła więc jak nie chce to mam to gdzieś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # bolo 2014-05-24 17:05
Całkiem niedawno zadzwoniła i poprosiła mnie, żebym pomógł jej w korekcie jej pracy licencjackiej. Pomyślałem, że w sumie młoda osoba, czasem trzeba komuś pomóc więc czemu nie. Przyjechała do mnie, coś jej tam skorygowałem. Zaczęła dawać wyraźne sygnały, że chce się ruchać. Szybko zmieniłem temat i stwierdziłem, że późno więc ją odwiozę bo jestem umówiony (dalej mając na uwadze, że przecież nie chciała się ruchać :)) Jak ją odwoziłem widziałem jej szkliste oczy i załamanie. Mija trochę czasu i ona znowu się odzywa (oczywiście tylko wtedy jak ona coś potrzebuje) i znów prosi o sprawdzenie czegoś w tej pracy. W odpowiedzi stwierdziłem, że z soboty na niedzielę jestem na urodzinach poza miastem ale ewentualnie w niedzielę mogę jej pomóc. Chciałem w tym miejscu zaznaczyć, że od momentu kiedy pierwszy raz pisałem jej pracę i zlekceważyłem zaloty czuć było od niej nienawiść, z pominięciem sytuacji kiedy czegoś odemnie chciała. Tak więc niedziela ja na wyjeździe, wynajęty domek chill out znajomi, piszę do niej czy to aktualne to pisanie bo nie wiem jak mam dzień organizować a ona że tak. Tak więc ja skróciłem imprezę,żeby jej pomóc a w ostatniej chwili dostaje smsa, że ona jednak nie da rady bo ma problemy ze zdrowiem. W tym momencie wiedziałem, że pewnie poszła się pierdolić z popychaczem a ze mnie robi frajera. Mijają dwa dni, ona dzwoni i żali się że dziekan ją zjebał prosi o pomoc. Myślę chuj pomogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # bolo 2014-05-24 17:07
Wziąłem ją na chatę i jej te wypociny popoprawiałem. Nawiasem mówiąc dziewuszątko nawet paru zdań nie potrafiło sklecić na piśmie. Później jej wypomniałem, że robi ze mnie frajera bo sama się dupczy zamiast zająć się pisaniem i zawraca mi głowę, cedując swoją robotę na mnie, jednocześnie mnie ściemniając. O dziwo przyznała się, że ściemniała, ale nie przeprosiła. Później coś napomknęła o ewentualnych poprawkach, żebym jej pomógł. Odpisałem, że dlatego że się przyznała jej pomogę ale żeby nie starała się mnie wykorzystywać i nadużywać mojej dobroci. No i się zaczęło usłyszałem o sobie od impotentów, pedałów (próba uzasadnienia przed samą sobą, że jej nie wyruchałem) oraz na końcu żebym się pierdolił czy coś w tym stylu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2014-05-24 19:10
Bolo, jak przyczytałem to co napisałes to pierwsza moja mysl w głowie- "kurwa, jakie to sa pierdolniete istoty" :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 21:23
Mechanizm powszechny, czasem okoliczności inne ;) Ja to nazywam efektem szczura ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # klasyk 2014-05-24 19:02
klasyka, też to przerabiałem, jak nie wyruchasz właczają nienawiść
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 20:07
może zepsuty jestem do cna; ale ja bym jednak zrobił sobie przyjemność jak i jej 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 21:24
Bo jak ktoś całą siłę ego opiera na fizyczności a Ty nie ruchasz to tak jakbyś twardym kamieniem rysował zajebistą krechę na szkle? Słyszysz ten dźwięk? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 21:36
czyli uderza w najczulszy punkt!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # bolo 2014-05-24 19:39
Zanim nazwała mnie jak nazwała, smsowa próba sprawdzenia czy może mi w jakiś sposób dojebała :) po tym jak jej powiedziałem, że zamiast pisać, pierdoli się i bawi. Była niewiedzieć czemu święcie przekonana, że ją widziałem z jej pseudo ex-kokubentem , do którego znów wróciła:
ona : " jeśli chodzi o sex to musiało ci być gorąco jak mnie widziałeś z S. (inicjały zmienione)" dalsza część smsa zawierała niezrozumiałe dla mnie pytanie :)
ja: nie widziałem cię z S. Nie rozumie pytania.
ona: "myślałam, że mnie widziałeś"
ja: "nie, poprostu trochę znam się na ludzkich zachowaniach"
ona: "ale ty pierdolisz, no ja nie mogę"
A teraz mając na uwadze, że i tak nic nie wskuram i wykazując jej alogiczność i hipokryzje wzbudzę większą nienawiść, w sytuacji gdy mi specjalnie nie zależało, postanowiłem się zabawić i sprawdzić empirycznie nauki płynące z samczego runa :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 19:41
ja: to czemu w ostatnim czasie odczuwasz wkurwienie na siebie, że znów się z nim przespałaś, nienawiść do mnie z jednoczesnym silnym pociągiem seksualnym i głęboką chęć odgryzienia się na mnie za to, że cię nie wystukałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 19:42
ja: to czemu w ostatnim czasie odczuwasz wkurwienie na siebie, że znów się z nim przespałaś, zaniżoną samoocenę, nienawiść do mnie z jednoczesnym silnym pociągiem seksualnym i głęboką chęć odgryzienia się na mnie za to, że cię nie wystukałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 19:43
nie ma sensu pisać co było dalej. Jeden z smsów:

ona: "twoje myślenie jest pojebane. Powinieneś iść się leczyć na głowę":)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 20:10
bolo mam prośbę, możesz pisać w jednym oknie bo się gubię :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dr Caligari 2014-05-24 21:44
(Coś a la czerwony pasek TVN u dołu ekranu) Jesteś płytki pojebany małostkowy nieczuły lecz się na głowę żal mi ciebie szkoda mi ciebie nic nie wiesz o życiu i kobietach zawiodłam się na tobie nie zależy mi już na tobie i nigdy nie zależało nic do ciebie już nie czuję nie jestem pewna swoich uczyć już cie nie kocham a tak w ogóle to nie wiem o co ci chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bolo 2014-05-24 20:15
Sorry szybko pisze, pewnie bez interpunkcji i bez zważania, że nie pisząc w ciągu kontekst sytuacyjny może być mało czytelny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-05-24 20:56
Hahaha przepraszam Cie bolo ale mnie rozsmieszyles :D tymi tekstami z sms-ow:)) szczegolnie jej odpowiedzi sa zabawne :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Rysiek! 2014-05-24 21:27
Są najzupełniej standardowe :D Powiedziałbym do bólu :D Chcesz diagnozy? Bolec miał być katalizatorem dla Twojego pieskowania na zasadzie - widzisz chuju co straciłeś? Taaaaaaaka wagina :D :D :D Ktoś inny mnie pierdoli a Ty marszczysz freda :D Kretynka - daj sobie spokój bo i tak po pół roku byś poszedł na szafot - tu chodzi jedynie o poczucie wartości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Esej 2014-05-24 21:13
sens tej opowiesci jest taki, ze kobieta chcąc odgryźć sie na facecie, nadstawia dupy innemu, zeby uderzyło to w męskie poczucie "męskości". Innymi słowy, "wypozycza"-szm aci wiec swoje ciało, nie zdajac sobie chyba sprawy, ze dla tego drugiego jest tylko "mięsem do przemielenia" i traci swoją podmiotowść człowieka, stając sie przedmiotem nabijanym na bolca. Nic to, najwazniejsze, ze choc wyruchana i lądująca w koszu jak zuzyta prezerwatywa, zdołała "dojebać" facetowi. dzisiaj czas są niestety jakie są, ale w naturze to wyglada tak, ze jeden samiec zabija drugiego samca i bierze samice jako swoją zdobycz,nie pytając jej o zdanie. Samica mówiąc wprost ma mu słuzyć i nie ma prawa sie wychylać albo stawiać oporu, inaczej konczy jak ten pokonany samiec. Dawniej taki zdradzony samiec rozbijał w akcie zemsty głowę drugiego samca za to "naruszenie prawa własnosci" i karał samicę w podobny sposób. Toteż i olbrzymia wiekszosc kobiet nie wykorzystywała swojego ciała do walki własnie będąc w takiej obawie. Dawniej nie do pomyslenia byłyby takie sms-y ( oczywiscie w innej formie, stosownej do mozliwosci technologicznyc h :lol: ) Dzisiaj rozwodka w todze dopierdoli jeszcze zdradzonemu męzowi bo "zona miała potrzeby, których on nie zaspokajał" i "legalnie" zabierze mu połowe majątku, obciazy alimentami i wyznaczy godziny widzenia z dziecka jak w zakładzie karnym. Takie czasy nastały w Europie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Esej 2014-05-24 21:34
system powyższy, oczywiscie w formie nieco mniej drastycznej, funkcjonuje za to w krajach koranicznych. Arabowie bowiem doszli do słusznego wniosku, ze klucz w relacjach mesko-damskich ma kobieta i ze moze go wykorzystywać w taki to oto własnie sposób, czyli de facto zdobywać władzę nad mezczyznami i ich skłócac. Skoro tak, to szariat dopuszcza mozliwość karania "na gardle" kobiety zdradzajacej jak i mezczyzny który dopuscił się "kradzieży" w postaci "zawłaszczenia własnosci" innego mezczyzny :lol: W ten oto sposób odebrano kobiecie jej główną bron w relacjach z mezczyznami- seks, którym płaci i którym karze. Mozna sie oburzac, ze to fundamentalizm etc. etc. Niezbitym pozostaje jednak fakt, ze bazujac na takim układzie, męzczyzna moze trwale coś zbudować, bo nie musi sie obawiać, ze zostanie pod mostem po wizycie w sądzie i ze ma prawo do sprawiedliwej odpłaty za kłamstwo i niegodziwość. Co wiecej, taki system jest równiez niezły dla...kobiety-z ony. Skoro bowiem inne kobiety nie mogą dawac na lewo i na prawo, to taka arabska żona, moze byc spokojna ze jej mąż jej nie zdradzi bo...nie bedzie miał z kim :lol: ten "sielankowy" obraz psuja od dłuzszego czasu bawiace w krajach arabskich kurwy z Europy, na ktorych arabowie moga się do woli wypryskiwać, co w oczywisty sposób gorszy żony arabskie. Moim zdaniem system jest ok, dopuszcza mozliwosci rozwodu,ale surowo karze za kłamstwa i próbe zniszczenia reputacji mężczyzny. Porównać sobie teraz to mozna do europy i tego co bolo napisał powyzej. Brak mozliwosci reakcji mezczyzny jest dla niego zazwyczaj bolesny, zwłaszcza w takich sprawach, ze sie wyrażę "prestizowych". No bo jak tu zareagować, jak za co groźniejsze działanie grozi kryminał i utrata dotychczasowego dorobku życia. System w Europie jest kurewsko niesprawiedliwy w tej materii i faktycznie powoduje ze kobieta moze bezkarnie być rąbana na lewo i na prawo i na wszystkie otwory i wie, ze nic jej nie grozi, a faceta pogrąży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-24 21:37
Esej jesteś Bogiem :D Sam bym lepiej tego nie ujął :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 21:51
Cytuję Rysiek!:
Esej jesteś Bogiem :D Sam bym lepiej tego nie ujął :D


bardzo miło mi przeczytać takie słowa od starego forumowicza, mającego duze doswiadczenie, czytając jego wypowiedzi na SR :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Dr Caligari 2014-05-24 21:59
Esej, podbijam post Ryśka - święta prawda... Daliśmy małpom brzytwy do zabawy i teraz dziwimy się, że tną w amoku na oślep wszystko, łącznie ze sobą... A propos, zauważyliscie, że pomimo tego obecne czasy na naszej szerokości geograficznej są najbardziej łaskawe dla kobiet w historii kraju (emancypacja stała się faktem, zasadniczo zrównanie w zarobkach, coraz mniej wyłącznie "męskich" zawodów, mężczyźni wykonują domowe prace na równi z kobietami, powszechna antykoncepcja, nie poddaje się ostracyzmowi kobiety samotne czy samotnie wychowujące dzieci tak jak kiedyś, samotna kobieta z dzieckiem jest w stanie sama się utrzymać bez pomocy byłego męża i rodziny itd.)wkoło jest coraz więcej kobiet zwyczajnie NIESZCZĘŚLIWYCH ? Cały czas czegoś im brakuje... A to nie ma chłopaka. Jak ma, to czemu jeszcze się nie oświadczył. Jak już zaręczeni, to czemu nie śpieszy się ze ślubem. Po ślubie to już "w ogóle masakra", to nie ten jedyny, trzeba było iść z tym przystojnym Hiszpanem z Erasmusa co zapraszał na drinka do siebie do akademika, teraz byłabym w Barcelonie Almodovara i Allena...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Sylwia 2014-05-24 22:04
:D o cholera czyzbym zdradzila swoj "gatunek" :D bo po prostu jestem szczesliwa :lol: :lol: :lol: Tu i Teraz :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Esej 2014-05-24 22:16
Dr Caligari...wyda je mi sie, ze odpowiada za to program biologiczny kobiety- samica potrzebuje kogoś kto bedzie ją prowadził, one nie nadaja sie do rządzenia, a mówiąc wprost, spełniaja sie w roli podmiotu, ktory słucha i wykonuje to co mówi samiec...one musza go podziwiać i emocjonalnie sie z nim wiązać, patrzec jak w obrazek, czesto jest to obraz zbyt idealistyczny, tymczasem samce europejskie najlepsze gatunkowo próchnieja na polach całej Europy po I i II WŚ, tak naprawde gdyby nie marksizm kulturowy a ostatnio genderactwo, to olbrzymia wiekszosc kobiet dalej spełniałaby sie w rolach home managera, gdyby nie było obrazków wymodelowanych ciot medialnych, ktorych zycie polega na siedzeniu na siłowni i dawaniu swojej pieknej buźki na papier toaletowy, to przecietna kobieta nie porównywałaby swojego ryska np do takie sieradzkiego, a i przecietny rysiek nie popadałby w wyimaginowane kompleksy. Mężczyzni sa coraz słabsi, coraz bardziej zmeczeni, brakuje czasu na regenerację duchową i cielesną, zapierdalamy wracamy z tyrki i jestesmy wyjebani, a tutaj ciagle trzeba jeszcze tej babie pokazywać sie jako stanowczy i dumny samiec pilnujacy swojego podwórka (dawniej jaskini z pałą w łapie, gotowy zabic kazdego nieproszonego gościa). Kiedys był taki uzytkownik "kierownik", który słusznie napisał ze emocjonalnosc kobiety jest jak emocjonalność dziecka, sami bylismy dziećmi wiec wiemy ze jak cos złego sie działo to do taty, zeby obronił i w razie czego zlał kogo trzeba porzadnie. i taki program biologiczny mają kobiety, nie mogą mieć wolnej reki, bo biologia w nich wygrywa i w koncu jak pisze piszesz tną wszystko i wszystkich na około, łacznie ze sobą. Ale zeby facet mogł mieć portki to musi mieć realna mozliwosc dzialania, bo "nie ma kary, nie ma miary". Pamięc genetyczna samicy, jak Marek kiedyś pisał, "gadzi móżdzek" widzi faceta jako emanującego siłą, a nawet przemocą fizyczną, tu w Europie nam to zabrano, a u takich Arabów nie, stąd jest co jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2014-05-24 22:23
tak to mniej więcej wygląda Panowie z tymi kobietami,w odniesieniu do tego co Dr Caligari napisał: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 22:34
szacun za ten powyższy film :) Kolega Dr Caligali napisał: Daliśmy małpom brzytwy do zabawy. Ja powiedział był dali małpom AK :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 22:44
Cytuję kacper:
szacun za ten powyższy film :) Kolega Dr Caligali napisał: Daliśmy małpom brzytwy do zabawy. Ja powiedział był dali małpom AK :)


nasz prapradziad, podnoszący łapy w geście zwycięstwa- "to już moje terytorium!" :lol: dla potwierdzenia naszych tez przydałyby sie jeszcze tam samice szympansow i trzeba byłoby obserować ich reakcje na gest tego szympansiątka. (nie wiadomo czy to samiec czy samica, ale załózmy ze samiec)

PS. w sumie to bardzo mnie interesują te szympansy w sensie ciekawostki biologicznej, wszak to nasi młodsi bracia, którzy co prawda nie wyewoluowali tak jak my daleko, ale wydaje mi sie, ze blizsza oberwacja ich zachowań,zwlasz cza stadnych pozwoliłaby określić nam, czego w przyblizeniu potrzebuja samice homo sapiens. Musze chyba kiedy przejść sie do zoo i poobserwować te szympansy, bo potrafia wiele, np. palić fajki, strzelac z AK 47 okładać sie kijami, a nawet uciekać jak ostatnio sprytnie z zoo w USA, zeby zasmakować wolności. Strasznie fajne zwierzątka te szympansy są :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 22:55
sprawdź to https://www.youtube.com/watch?v=Zsb4DJtJPC8 jest tam pare odcinków, warte uwagi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 23:04
Cytuję kacper:


oglądam, to jest ciekawe :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-24 22:56
http://www.youtube.com
/watch?v=5jKc2wtyxQ4

skandal w zoo szympans molestuje oralnie żabę na oczach dzieci :D
spójrzcie ze nawet w społecznosci szympansów takie zachowanie jest chyba moralnie naganne, bo w koncowce filmu, gdy nadchodzi drugi szympans (moze jego samica :lol: ) to ten szybko ucieka :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2014-05-26 19:08
Nawet wysokie obcasy u kobiet, to odpowiednik chodzenia na palcach przez szympansice, celem wyeksponowania narządów rodnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dr Caligari 2014-05-24 22:51
Esej, parafrazując powiedzenie Ottona von Bismarcka: "Chcecie zniszczyć kobiety? Dajcie im wolność". Zgadzam się, że kobiety potrzebują silnego ośrodka decyzyjnego, kogoś, kto będzie za nie podejmował decyzje (dodam: PRAWIDŁOWE decyzje, spróbuj podjąć błędną...) i zdejmie z nich brzemię odpowiedzialnoś ci za podjętą decyzję i ryzyka niepowodzenia. One są do tego w zdecydowanej większości zbyt emocjonalne, a za mało logiczne i racjonalne. Z kolei, ja zacząłem o wiele lepiej radzić sobie z "niepowodzeniam i" w relacjach z płcią piękną, gdy zacząłem traktować je jak dorosłe dzieci :) Obrazisz się na dziecko, jeśli któregoś dnia wstanie "lewą nogą" i chodzi naburmuszone cały dzień? Nakrzyczysz na nie, gdy rozpłacze się albo strzeli focha, gdy nie dostanie tego, czego chce? Uderzysz, gdy będzie zgodnie ze swoją naturą testować Twoją cierpliwość sprawdzając, na ile może sobie pozwolić w relacjach z rodzicem (było nie było - zwierzchnikiem? Tak samo też jak dzieci, kobiety potrzebują SILNEGO i NIEUSTĘPLIWEGO ośrodka decyzyjnego. W jego braku, kobiety kończą jak podane przeze mnie małpy z brzytwami (ew. AK-47). Dzieci zaś - tak, jak to opisał Golding we "Władcy Much".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-26 08:22
Problem jest nieco innej natury bo tu chodzi o dominacje na ziemi...tej ziemi :D Tu nie upadnie jakiś naród, plemię tylko cały gatunek :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dr Caligari 2014-05-24 23:09
Widzisz, pytanie - czy mężczyznom to zabrano, czy pozwolili sobie zabrać? Niestety, historia XX w. była dla mężczyzn zdecydowanie okrutna, wystarczy spojrzeć, przedstawiciele której płci spoczywają pod Verdun, Marną, Stalingradem, w okolicach Normandii, Charkowa czy na cmentarzach Wrocławia, Berlina czy Gdańska. Kobiety? One się nie zmieniły, ich biologia i gadzie mózgi są takie same, potrzebują dla potomstwa samca silnego fizycznie, psychicznie i ekonomicznie. Nie ma takich? To dziecko spłodzi silny fizycznie, a wychowa mocny ekonomicznie. Silny psychicznie? A po co komu taki? Lepszy Rysiek z Klanu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-05-26 19:05
Najlepszy jest rozwód w Islamie. Cyt. za Wikipedią:
"Rozwód może przeprowadzony przez mężczyznę, niezależnie od powodu. Rozwód w takim wypadku przeprowadzony jest poprzez trzykrotne wypowiedzenie formuły Rozwodzę się z tobą (w jednym ze stanów Malezji uznano za spełniające ten wymóg wysłanie wiadomości SMS o tej treści)."

Nie jest tak, że prawo nie chroni kobiety - "W razie rozwodu mąż musi zwrócić żonie posag w podwójnej wysokości.". Czyli jak wniosła w posagu tytułową parę gaci, dostaje po rozwodzie dwie. :)

Może dlatego taka nagonka na islam?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-24 21:35
Cytat:
kobieta chcąc odgryźć sie na facecie, nadstawia dupy innemu, zeby uderzyło to w męskie poczucie "męskości". Innymi słowy, "wypozycza"-szm aci wiec swoje ciało
Wiele razy poruszał ten wątek Marekw swoich felietonach. Niestety tak jest jak napisałeś. Ona traci szacunek w oczach obojgu samców, lecz tego nie dostrzega. Dla jednego jest potocznie zwanym materacem, a dla drugiego niczym więcej jak szmatą. Kobiety lubią te swoje dziwaczne gierki. Jak zwykle będzie się użalać, iż jej nikt nie rozumie i nie szanuje jako kobiety, nie dba ojej potrzeby. Chcesz szacunku, to się szanuj!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2014-05-24 21:37
Cytuję kacper:
Cytat:
kobieta chcąc odgryźć sie na facecie, nadstawia dupy innemu, zeby uderzyło to w męskie poczucie "męskości". Innymi słowy, "wypozycza"-szm aci wiec swoje ciało
Wiele razy poruszał ten wątek Marekw swoich felietonach. Niestety tak jest jak napisałeś. Ona traci szacunek w oczach obojgu samców, lecz tego nie dostrzega. Dla jednego jest potocznie zwanym materacem, a dla drugiego niczym więcej jak szmatą. Kobiety lubią te swoje dziwaczne gierki. Jak zwykle będzie się użalać, iż jej nikt nie rozumie i nie szanuje jako kobiety, nie dba ojej potrzeby. Chcesz szacunku, to się szanuj!
słynne mężatki, ktore przyjmuja na twarz wytrysk nasienia obcego mezczyzny, zeby ukarać męza za to ze zniszczył ich zycie , tak to przewija sie w felietonach Markowych :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcelinho 2014-05-27 17:06
Co moga oznaczac slowa odnosnie zycia; kto nienawidzi swojego zycia zyska ja a kto kocha swoje zycie straci je...prosilbym o odpowiedz

Dziekuje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maslanka 2014-05-27 17:40
Chialbym zapytac meska czesc forum o cos.Dlaczego ja tak ciagle gloryfikuje i stawiam na piedestale kobiety ?? Dlaczego uwazam ze One sa nieskazitelne i trzeba im ustepowac ?? Dlaczego jak widze fajna i zgrabna niunke to zalewa mnie pesymistyczny'' pot'' ? Jak to zmienic ? Moj brat mi kiedys powiedzial ze kobiety sa odwrotnoscia tego co o nich mysle...Czy to prawda ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Do Maślanki 2014-05-27 18:20
Słuchaj Brata - dobrze na tym wyjdziesz. Mówię całkiem poważnie, od razu widać, że ma o wiele większe doświadczenia z kobietami niż Ty (z całym szacunkiem dla Ciebie, to nic złego, każdy od czegoś zaczynał). Poznasz parę kobiet, pobędziesz z nimi trochę w "poważnych związkach" to Ci się to zmieni. Sam zobaczysz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Barszczyk 2014-07-12 11:31
heh, nie rozumiem tylko Twojej odwiecznej walki z Korwinem. Idee wolno rynkowe budowały mocarstwa i trudno się z tym nie zgodzić. Sam Korwin nie jest idolem ale jako pierwszy szerzy wolność gospodarczą. Taki bodziec przyda się w tym poskomunistyczn ym kraju. Pozdro Maro :)

PS. Co do kobiet masz 98% racji (te 2% zostawiam sobie z nadzieją że trafię kiedyś dobrą żonkę :P)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-07-12 14:24
Bo Korwin to nie żaden bojownik o wolność, a sprytny koniunkturalist a. Prześledź jego dzieje za komuny - a poznasz jego bohaterskość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arasek 2014-07-12 12:09
bo to projekcja ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-07-12 14:24
Cytuję arasek:
bo to projekcja ;)


Raczej dojrzałość :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 download 2018-10-17 03:18
What's up to every one, as I am really eager of reading this web site's post to be updated on a regular basis.
It carries good data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino desktop 2018-10-18 03:19
I've been browsing online more than 3 hours nowadays, yet I by no means found any
interesting article like yours. It's beautiful value sufficient for me.
Personally, if all web owners and bloggers made good content as you probably did, the
web might be much more helpful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 premium 2018-10-19 17:23
I really like reading through a post that can make men and women think.
Also, thanks for permitting me to comment!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky casino vip 2018-10-20 07:11
No matter if some one searches for his required thing, thus he/she desires to be available that in detail,
thus that thing is maintained over here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m 918kiss bet 2018-10-27 10:27
Involved with a experience basis. Its used as a side business as properly.
Before we start, a person need 3 things: A blog, commitment, and good page rank.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2018-11-18 18:56
This is a really good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
Short but very precise information… Appreciate your sharing this one.
A must read article!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2018-11-19 20:31
of course like your web-site but you have to test the spelling on quite a few of your posts.
Several of them are rife with spelling issues and I in finding it
very bothersome to inform the truth nevertheless I'll definitely come back again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2018-11-21 14:00
Right here is the perfect blog for anybody who hopes to understand this topic.
You know a whole lot its almost tough to argue with
you (not that I really will need to…HaHa).

You certainly put a brand new spin on a subject which has been discussed for decades.
Wonderful stuff, just wonderful!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m ntc33 2018-11-23 04:28
It's amazing to pay a visit this site and reading the views of all friends
about this article, while I am also keen of getting knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mobile casino events 2018-11-23 18:35
Repeating this can enable huge discounts, extra rewards and great promotions.
Many groups offer free games you can use on a internet browser.

The dealer always requests for a card until eighteen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # larger cards 2018-11-24 02:40
Hi there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would
be okay. I'm definitely enjoying your blog and look forward
to new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss download 2018-11-24 20:24
Wow that was odd. I just wrote an really long comment but
after I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr...
well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say
fantastic blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live 22 2018-11-30 05:27
Fine way of explaining, and pleasant post to take facts concerning my presentation subject,
which i am going to present in academy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss blog 2018-11-30 09:39
Hello there! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd
ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog post or vice-versa?
My blog discusses a lot of the same subjects as yours and I believe we could
greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to send me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Wonderful blog by
the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 logo 2018-12-09 02:15
Tremendous issues here. I'm very happy to look your post.
Thanks a lot and I'm having a look ahead to touch you.
Will you please drop me a e-mail?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2018-12-14 21:10
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your website is wonderful, let alone
the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky city casino jobs 2018-12-22 01:02
Hello my loved one! I wish to say that this article is amazing, great written and include almost
all significant infos. I'd like to look more posts like this
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # betting shops 2018-12-28 15:21
Sending out a press release or having one designed you is an ideal idea.
That last thought a article by itself. Low cost, low risk and higher
rewards are definetly worth a little investigation.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live roulette gratis 2018-12-31 10:57
You to help do more to ensure good quality traffic.
You will soon have your site with a great traffic pass.
Search engine crawler will see weblog as another page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dyon live 22 eek 2019-01-01 06:03
Attractive component to content. I just stumbled upon your website and in accession capital to say that
I acquire in fact enjoyed account your blog posts.

Anyway I will be subscribing to your feeds or even I achievement you access consistently
rapidly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 slot 2019-01-04 12:39
What's up to all, the contents present at this web site are in fact
awesome for people knowledge, well, keep up
the nice work fellows.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arnette 2019-01-08 05:12
For rooms with high ceilings, you'll want to vary the locations of the lights.
Also, these days you have servers have got just about 2 inches
tall. Exploring vacationer tax through testimonials.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-01-08 19:27
There are a number web site solutions if you do not know easy
methods to do it yourself. "Content will be the king" -this
remarks is without question saying by people. Always remember that at the end of day time
content is king.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-12 10:33
I will immediately snatch your rss feed as I can't find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service.
Do you've any? Kindly let me realize in order that I could subscribe.
Thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 2019-01-13 14:33
I got this site from my buddy who informed me on the topic of this site and now this time I am browsing this web site and reading very informative articles or reviews at this time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky phantom 777-382 2019-01-15 10:13
Swagger Rich is a record where I just wanted to try something totally different.
And maybe I would find each joke funny no matter how many times I
watch the show.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino growth 2019-01-17 06:30
Since the admin of this website is working, no uncertainty very shortly it will be well-known, due to its
quality contents.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win88 2019-01-18 04:35
Content articles don't have one, uncover you can photograph a neighbor's puppy.

Use market research to learn what people are searching for answers on. These are people searching for which you have to offer!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-02-03 00:47
I was curious if you ever considered changing the structure of your
site? Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could
connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images.

Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy888 2019-02-04 00:26
What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable
familiarity concerning unexpected feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sic bo in goa 2019-02-04 00:55
If some one wishes expert view regarding blogging and site-building after that i suggest him/her
to visit this webpage, Keep up the nice work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-02-09 06:30
Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger,
and I was wanting to know your situation; many
of us have developed some nice procedures and we are looking to swap techniques
with others, please shoot me an e-mail if interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-02-10 01:25
Offer a good package for your serious affiliate who needs a leg-up into the arena of
web-marketing. Even if there is merely a few IP per day, anyone
could also dig the earnings program.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 2019-02-22 10:25
magnificent issues altogether, you simply won a emblem new reader.

What might you recommend in regards to your publish that
you made some days ago? Any positive?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2019-02-26 12:16
This is my first time pay a quick visit at here and i
am actually happy to read everthing at alone place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss version 5.3 2019-02-28 12:48
For a protracted time, striving preferred playing in the real-world
gambling dens. Weren't online casino websites, you can engage in this
game free. The rules enforced by online casinos is also different.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd