Najnowsze felietony

poniedziałek, 19 maj 2014 22:06

Czystość przedmałżeńska

Napisał 
Wiele czytałem o tym, jak głębokim, potężnym doświadczeniem jest czysta, bezgrzeszna miłość. Oto dwoje ludzi, oboje czyści seksualnie, a ich związek pobłogosławiony przez Pana Boga w postaci sakramentu udzielonego przez kapłana - stają naprzeciwko siebie, ubrani jedynie w miłość i katolicką żądzę, emanując moralną siłą zaklętą w pragnieniu założenia rodziny.

Negocjacje z miłością

Tak to mniej więcej wygląda w głowach ludzi, wierzących w taką właśnie wizję miłości. Stawiają oni tej darmowej, powszechnie dostępnej, cudownej sile w człowieku warunki - miłość we mnie pojawi się wtedy, gdy dziewczyna zrobi to i tamto, będzie taka i siaka. Będę kochał gdy te i te warunki zostaną spełnione. A jeśli nie będą, będę się brzydził, odrzucę ją - będę czytał książki o wielkiej miłości, oraz cierpiał z tęsknoty za nią, mając ją pod nosem.

Miłość to siła, którą możemy w każdej chwili odczuć - po prostu wyobraźmy sobie coś, kogoś kto wzbudza w nas te, bądź podobne odczucie. I tyle, tylko tyle. Wyobraź sobie, przypomnij, a już czujesz w sobie tę moc... Pulsuje w brzuchu, tańczy w klatce piersiowej, ożywia percepcję i spojrzenie... a Ty chcesz by ktoś Ci ją dał. Po co? Przecież ją masz, to kwestia decyzji i nic więcej. Ktoś kto Ci ją da, na pewno nie zrobi tego za darmo; zażąda czegoś w zamian. Może związku, może podżyrowania kredytu...

Pomyśl proszę logicznie. Jeśli przez jedną chwilę możesz poczuć miłość, tylko wyobrażając sobie kochanego pieska, świnkę morską albo koleżankę z gimnazjum, możesz zmienić jedną chwilę w dwie. Możesz? Jasne że tak, spróbuj ją przedłużyć wiagrą swego skupienia na obiekcie Twej miłości. A jeśli są dwie, to niby dlaczego nie dodać jeszcze jednej, by wyszły trzy chwile? Da się, oczywista oczywistość. To dodaj jeszcze dwie, ba! zaszalejmy! dodaj jeszcze trzy chwile. Trzy dodać trzy, daje siedem chwil szczęścia. Pomnóż razy dwa, jak długość złowionej przez Ciebie ostatnio ryby... i mamy czternaście. Bawiąc się tak dalej, możemy przeżyć całe życie w miłości, nie angażując do tego naszego raju żadnych cwaniaczków, interesantów. Egoista! Nienormalny! Pusty! Satanista! Kaleka emocjonalny! Wrzasną wszyscy ci, którzy ostrzyli sobie zęby na Twoje włości i kosztowności. Oni Ci kilka miłych słów, Ty im mieszkanie i samochód. Ale biznes!

Wyrachowanie dla rodziny

Stawianie warunków ma sens, jeśli pragniemy założyć rodzicę i mieć dzieci - ale do tego nie trzeba miłości. Myślę że 99% rodzin nie zna miłości, bo gdyby większość ludzi ją znała, świat byłby miejscem z radosnymi ludźmi - a skąd w tych ludziach tyle frustracji, no skąd? Ze szczęśliwego, pełnego miłości dzieciństwa? Nie da się inwestować i umieszczać w dziecku miłości, by ono zwracało nienawiść. To tak nie działa. Co inwestujesz, taki zwrot dostajesz. Spójrzmy więc jaki zwrot dostajemy - to ma być ta miłość?

Wiadomo że dziewczyna mająca w rodzinie ciężkie choroby, średnio nadaje się na posiadanie dzieci. Oczywiście Panie twierdzą, że miłość pokona wszystkie ograniczenia - ale gdy dziecko będzie latami cierpiało, czasem łącznie z matką, a wszystko będzie skąpane w nędzy i bezradności finansowo emocjonalnej - mamy piekło na ziemi, którego można łatwo uniknąć. Telenowele, filmy romantyczne kreują inną wizję - wspólna miłość pokonuje chorobę, a wszyscy są szczęśliwi. Niestety, życie rzadko ma coś wspólnego z fikcją literacko filmową.

Panie uważające stawianie takich warunków za bestialskie, same stawiają warunki mężczyźnie - ma zadbać o rodzinę, pracować, być zaradny i "łebski". Wiadomo że wybór nicponia rozbije rodzinę - i dokładnie tak samo mężczyzna powinien to widzieć. Wybór kobiety mającej w rodzinie ciężkie choroby, zwiększa szanse na tragedię.

Ucieczka w świat fikcji

Ale ludzie tak bardzo nienawidzą faktów, realiów i statystyki, że wymyślają wręcz kuriozalne, groteskowe usprawiedliwienia. Np. mówią, że w każdej rodzinie może pojawić się choroba. I owszem, ale rządzi statystyka - ile razy wygrałeś w totolotka? Ano własnie... a przecież ciągle ktoś wygrywa. Dlaczego nie Ty? Bo to jest właśnie statystyka. Wolę wybrać sytuację, gdzie mam większe szanse na szczęśliwe, udane życie. To jak z palaczami, niedzielnymi kanapowymi alkoholikami i całą resztą ludzi, którzy swoje zadowolenie skojarzyli z kosztownym, niszczącym zdrowie nałogiem. Ich argumenty wydają się mocne... ale tylko wydają się. Kiedyś każdy na coś umrze! rzęzi i pokasłuje palacz, naciągając wargę na zęby, by otoczenie nie widziało ich żółto czarnej barwy. Oczywiście że tak, ale jedni umrą w wieku 80 lat na zawał, będąc sprawnymi i funkcjonalnymi, a inni w wieku 70 lat, gdzie ostatnie trzydzieści na wziewnych sterydach, wózku, coraz częstszym szpitalu i bezustannym kaszlu.

Mój ojciec po latach palenia, wylądował na wózku inwalidzkim. Ma sprawne ciało, ale płuca nie wyrabiają gdy chodzi. Szpital i niezwykle bolesne zabiegi, szybko przekonały go do rzucenia palenia. Tylko że tata nigdy nie udawał, że na coś trzeba umrzeć i że pali bo lubi - palił, bo nie umiał rzucić, tak jak miliony ludzi i ja sam, do czasu kiedy dowiedziałem się że lada moment idę pod namiot tlenowy. Ten strach zadziałał na mnie tak mocno, że rzuciłem. Mam silne przekonanie, że drugi raz przez piekło odstawienia bym już nie przeszedł. Kilkanaście lat paliłem, papieros był dla mnie środkiem przeciwlękowym i uspokajającym. Ale cena za te ochłapy chemicznego relaksu i otumanienia była straszna. Dlatego nikt mnie nie nabierze, że pali bo lubi. Palisz, bo jak nie wciągasz do płuc cuchnącego dymu, to czujesz się źle. Palisz bo musisz, bo cuchnący nałóg ma nad Tobą władzę, decyduje o Twoim życiu, ustawia Ci znajomych, czas wolny, pożera wszelkie zaskórniaki...

Rzężący śmiech nałogowca

Alkoholicy śmieją się z abstynentów, twierdząc że czasem trzeba zaszaleć. Jasne, ale ta zabawa dla nich to picie, by odczuć przyjemność. Jak nie ma picia, pojawia się dyskomfort, nerwowość, wszystko nas rozbija i drażni. Tylko kilka piwek jest w stanie dać nam chwilowy luz. Ktoś kto nie pije, osiąga go oglądając serial, idąc na spacer, grając w ulubioną grę. A gdy nie idzie na spacer? Normalnie żyje. Nasz mądraliński natomiast nie może sobie znaleźć miejsca, wierci się i kręci, mając w głowie obraz zimnej, rozkosz-dającej butelki piwa. Okazje zawsze się trafiają - jeśli chcesz, można codziennie oblewać czyjeś sukcesy, porażki, rocznice, miesięcznice, tygodnice i dziennice - nie potępiam, sam piję. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - nie oszukujmy sami siebie. Zwykłemu człowiekowi hormony przyjemności uruchamia spacer - weekendowemu alkoholikowi piwo, a mądremu człowiekowi akt woli - np. pomyślenie o czymś przyjemnym. Jak pomyślisz o cytrynie, pojawi się ślina. Mózg nie odróżnia wyobrażenia od rzeczywistości - ktoś kto poważnie myśli o swoim życiu, wie że zadowolenie to kwestia decyzji - nie trzeba do tego związków, wódy, papierosów, narkotyków, ajfona i tego wszystkiego, co ma tę przyjemność wzbudzać.

Najpierw Cię programują jak pralkę - to i to ma dać przyjemność. Ty to łykasz, i podążasz ścieżką wyznaczoną przez projektantów Twego życia. Kto mądry, nigdy nie pójdzie ścieżką tradycji czy promowanych trendów - sam wyznaczy drogę swego życia.

U Żydów, czyli jak widać po tym, kto nami rządzi w każdej niemal sferze życia, najmądrzejszych ludziach świata, tak właśnie aranżuje się małżeństwa. Robi się dokładny wywiad, na co choruje rodzina młodej kobiety. Jeśli była choroba, żaden żyd się z nią nie ożeni. Oni wiedzą jak to działa, dlatego rządzą Twoim kredytem hipotecznym. Ty nie wiesz, więc musisz brać ten kredyt i marzyć o wygranej w totka. Ludźmi głupimi i wierzącymi w mądrości z seriali rządzą ludzie mądrzy - oni też lubią się oszukiwać, ale w innych sferach.
Ale wróćmy do tej czystości przedmałżeńskiej...

Wystrzał błony, wschód czystości

Będąc już doświadczonym mężczyzną, będąc z dziewicą niespecjalnie czułem bym wyważał te drzwi... tym bardziej niedoświadczony facet, nie mający co najmniej kilkunastu, kilkudziesięciu kobiet, nic nie poczuje. Silne emocje, strach przed porażką, poczucie że oto właśnie dzieje się coś niezwykłego - wszystkie te czynniki wpływają na to, że percepcja, odbiór wrażeń jest mocno zniekształcony. Jeśli ten mężczyzna jest religijny, ma w głowie wzorzec, program - że seks po ślubie z dziewicą jest czysty moralnie. Stawia warunek - kobieta ma być czysta, czyli być dziewicą. Jeśli spełni wszystkie założenia, pojawia się zgoda na jego zdaniem satysfakcjonujący seks, będący wstępem do miłości. Tymczasem kobieta wcale nie musi być "czysta", może mieć w swej karierze niejedną szaloną galopadę. Ale jeśli facet o tym nie wie... przeżyje przyjemność, chociaż nie zawsze. Gdyby wiedział, jego świadomość doświadczyłaby uczucia obrzydzenia, ohydy i złości.

Jak więc Państwo sami widzą, rozkosz nie zależy od rzekomej czystości, a od stanu umysłu mężczyzny i jego wiary. Do tej pory pamiętam dziewczynę, która dziewictwo trzymała dla tego jedynego, a hojnie rozdawała swe proktologiczne wdzięki. Była nieprawdopodobnie doświadczona... i być może niejeden głupiec będzie miał satysfakcję, że jego dziewczyna jest "czysta", bo był opór i poleciała krew. Jeśli ma szczęście, nigdy się nie dowie jaki jest ograniczony. Szczęście w nieszczęściu...

Tele - jądra

Czystość rozumiana jako dziewictwo i wiara w określony program religijny (których jest tysiące), to tylko koncepcja, pewna wizja w głowie, Twojej głowie. Odtrącenie dziewczyny która miała za sobą seks, jako brudnej i nieczystej, jest w mojej ocenie bardzo dla niej krzywdzące. Mam taki przykład z życia wzięty. Do czasu gdy nie przeczytałem słynnej książki Ferrisa "24 godzinne ciało", nosiłem w kieszeni spodni komórkę. Gdy wyczytałem że powoduje to obniżenie jakości nasienia, obniżenie wydajności seksualnej - co potwierdził eksperyment autora książki, telefon w kieszeni sprawia że czuję się źle. Odkładam go kiedy mogę, ale nie zawsze się da. Wtedy odczuwam dyskomfort, lękliwie spoglądając w kierunku swoich genitalii. Biedactwo! Przy okazji to smartfon nokii, który potrafi bez zdjęcia blokady sam zadzwonić do innej osoby (!), więc będąc z nim przeżywam ciężkie chwile. Kto wie, czy jak kogoś obgaduję i oczerniam, ten ktoś właśnie tego nie słucha?
Informację o jego złym wpływie na jądra, można porównać do programu religijnego. Gdybyś nie uwierzył że brak seksu jest "czystością", nie miałoby to dla Ciebie znaczenia. Ale że taką informację Ci przekazano, a Ty w nią uwierzyłeś - podążyły za nią hormony; Stresu gdy dziewczyna jest "nieczysta", a nagrody gdy "czysta".

Dla mnie to dziecinada, gówniarstwo. Czystość i brud to kwestia uczciwości, jasności myśli, życiowych intencji i celów. I nigdy nie zamieniłbym uczciwej, dobrej dziewczyny "nieczystej", na zazdrosną, tłukowatą dziewicę która rzekomo jest "czysta". Czysta i nieczysta to tylko słowa, mające wywołać określoną reakcję emocjonalną u Ciebie; to wszystko. Jeśli dziewczyna jest wobec mnie w porządku, ma dobre serce - nie interesuje mnie ilu miała przede mną. Tu i teraz jestem ja, a za jakiś czas wszyscy umrzemy. Szkoda mojego czasu na gówniarskie dyskwalifikacje często porządnych ludzi - w imię jakichś, pożal się Boże, ideałów, tfu! Poznała chłopaka, kochali się - rozstali się, bywa. Mam nią gardzić, bo się zakochała i "dała"? Byłbym wtedy ostatnią świnią, głupcem.


--------------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 15946 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # bolo 2014-05-19 22:37
Odezwała się ex po 2 latach. Nie chce mi się z nią gadać bo to ona się puściła i zakończyła relacje w niefajny sposób. Oczywiście starałem się być grzeczny i odpowiedzieć na jej pytania ale nie jest to człowiek, z którym chciałbym utrzymywać kontakt. Z jednej strony nie chce dla niej źle i nie chce być niemiły a z drugiej chciałbym jej powiedzieć w zawaluowany sposób żeby się odpierdoliła. :) W sumie tak już zrobiłem w ostatnim sms-e. Co zrobić jak dalej będzie pisać...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2014-05-20 02:02
Cytuję bolo:
Odezwała się ex po 2 latach. Nie chce mi się z nią gadać bo to ona się puściła i zakończyła relacje w niefajny sposób. Oczywiście starałem się być grzeczny i odpowiedzieć na jej pytania ale nie jest to człowiek, z którym chciałbym utrzymywać kontakt. Z jednej strony nie chce dla niej źle i nie chce być niemiły a z drugiej chciałbym jej powiedzieć w zawaluowany sposób żeby się odpierdoliła. :) W sumie tak już zrobiłem w ostatnim sms-e. Co zrobić jak dalej będzie pisać...?

Bolo Wróżę że już się nie odezwie,masz z głowy a emocjonalnie będziesz pragnął by się odezwała.Takie moje skromne zdanie,mogę się mylić,sam się motam w kobiecych zagrywkach ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2014-05-20 01:56
Marku Żydzi wykształcili w Sobie przekonanie że są wybrani,byli za tą tępieni(czy słusznie czy nie,nie oceniam)Jednak przetrwali i mają się dobrze.To dowodzi sile twej argumentacji.Pr zekonania to klucz do sukcesu lub porażki.Pozdraw iam nocnie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-20 13:39
Cytuję Mayer73:
Marku Żydzi wykształcili w Sobie przekonanie że są wybrani,byli za tą tępieni(czy słusznie czy nie,nie oceniam)Jednak przetrwali i mają się dobrze.To dowodzi sile twej argumentacji.Przekonania to klucz do sukcesu lub porażki.Pozdrawiam nocnie :)Mają sukces w świecie, ale płacą za niego sporą cenę, kiedyś to opisałem:www.ecoego.pl/index.php/archiwum/1130-wspoczuj-ydom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Mayer73 2014-05-20 17:50
Cytuję Marek:
Cytuję Mayer73:
Marku Żydzi wykształcili w Sobie przekonanie że są wybrani,byli za tą tępieni(czy słusznie czy nie,nie oceniam)Jednak przetrwali i mają się dobrze.To dowodzi sile twej argumentacji.Przekonania to klucz do sukcesu lub porażki.Pozdrawiam nocnie :)Mają sukces w świecie, ale płacą za niego sporą cenę, kiedyś to opisałem:www.ecoego.pl/index.php/archiwum/1130-wspoczuj-ydom

Genialnie ....trochę razi że tu na samczym runie jest wpie.....nie polityki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-05-20 09:17
Niby brak pisarskiej veny,a tu proszę temat(mój ulubiony),który prosi się o długi komentarz:D
Mężczyźni sami wydali wojnę pożądliwości własnego ciała, w której wrogiem stała się kobieta-kusicie lka.Wraz z upadkiem struktur świata antycznego chrześcijańska obsesja na punkcie dziewictwa coraz bardziej przenikała do społeczeństwa.O to modelowa, święta dziewica : blada, wychudzona i brudna. Im bardziej cuchnęła, tym większą budziła niechęć mężczyzn, a przecież chodziło właśnie o to, aby oddalić od siebie diabelskie męskie pożądanie, milcząca, jako że damskie gadulstwo uznane zostało za rozpustne. „Rozmawiaj tylko z Chrystusem, albowiem w wielu słowach jest obfitość grzechu” – doradzał św. Ambroży." Średniowieczne teksty obrzydzały dziewczętom seks na wszelkie możliwe sposoby. Traktat „Święte panieństwo” z XIII w. przedstawiał go jako nieczysty, zwierzęcy i ohydny „nieprzyzwoity płomień ciała”, „śmierdzącą sprośność i nieprzystojne zachowanie”. Perspektywa małżeństwa była dla kobiety prawdziwie tragiczna. Małżonkowie mieli wzajemnie się nienawidzić, mężczyzna stosować wobec kobiety przemoc, traktować ją jako niewolnicę i zmuszać do wypełniania obowiązków małżeńskich, prowadzących do odrażającej ciąży i porannych nudności. Seks był dopuszczalny tylko ze względu na to, że prowadził do poczęcia, jako przyjemność sama w sobie był wykluczony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-05-20 09:18
To jest chyba sedno "programu",któr y spowodował ,ba,do dzisiaj kołacze w głowach mężczyzn ,zarażonych tym chrześcijańskim wirusem.Opisane , przez ojców kościoła,kobiet y w ciąży(powiększo ne piersi,brzuch,a potem rozwrzeszczane bachory),były niczym diablice czyhające na cnotliwych,"nie skażonych ."Ale sami kościelni patriarchowie ,ochoczo gwałcili dziewice ,za murami klasztorów.Taka hipokryzja przetrwała do dzisiaj.Współcz eśnie mamy jeszcze inne kwiatki,ale o tym juz było:klitoridek tomia i inne wynazalzki.Isla mski świat to też jeden wielki kult zabobonów i śmierci.W innych religiach podobnie,"trady cja" jest przyczyną wielu tragedii.
Próby jakim poddawano kobiety ,aby sprawdzić ich dziewictwo ,są porażające,opis ane w " Zarysie historii problematyki dziewictwa w Polsce (X–XXI w.)
Ale pytanie zasadnicze :skąd wzięła się ta obsesja? :-)
ps.Po tym felietonie ,"trzepnę"sobie tatuaż o naszej "platonicznej miłości",możesz podpowiedzieć miejsce "pierwszego wkłucia."... :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-20 09:54
Cytat:
Ale ludzie tak bardzo nienawidzą faktów, realiów i statystyki, że wymyślają wręcz kuriozalne, groteskowe usprawiedliwienia.
Prawda, prawda, prawda i to w każdej praktycznie dziedzinie... dlatego ja to nazywam "odmową wiedzy".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-05-20 13:41
Cytuję Vincent:
Cytat:
Ale ludzie tak bardzo nienawidzą faktów, realiów i statystyki, że wymyślają wręcz kuriozalne, groteskowe usprawiedliwienia.


Prawda, prawda, prawda i to w każdej praktycznie dziedzinie... dlatego ja to nazywam "odmową wiedzy".
Miałem jeszcze dopisać o korwinistach, ale zapomniałem :) byłoby już ze 250 komci, udowadniających jakim głupkiem jestem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-20 15:04
Ja też nie popieram w części ekonomicznej poglądów JKM, ale faktem jednak jest, że Korwinowi-Mikke poparcie idzie mocno w górę. Nigdy nie miał tyle %.

To w takim razie jaką widzisz alternatywę? Kto powinien rządzić? Tylko błagam nie pisz że Przestępcza Organizacja (PO) lub P.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-20 15:05
...lub PSL?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-05-20 17:30
SLD, przepraszam, paskudny żart :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-20 17:48
No ja myślę!!! :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-05-20 20:12
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Donald-Tusk-wypowiedzi-Janusza-Korwin-Mikkego-o-kobietach-to-przestepstwo,wid,16619174,wiadomosc.html

A nie mówiłem, ze kurwa jak Mycke z czyms nie wyskoczy przed wyborami to nie ma wyborów? :lol: W sumie to sie cieszę, bo obecnośc myckego najpierw w PE, a potem w przy polskim korycie to gwarancja, ze prywaciarze bedą wyzyskiwać jeszcze bardziej niz teraz mogą, co do tego to jestem przekonany. Polski prywaciarz, jak nie musi to nie da. Tak czy inaczej, Mycke znowu spierdolił robotę swoich fanatyków, dla mnie to jest klasyczny agenturalny wentyl bezpieczenstwa.
Co do alternatywy- nie ma takowej, nacjonalisci w PL zawsze cieszyli sie nikłym poparciem, bandy przy koryciu od 25 lat zabetonowały system dzieki konstytucji kwaśniewskiej, gdzie prezydent i premier będący rodzonymi braćmi nie są w stanie forsować swoich pomysłów zmiany systemu panstwowego. A tak poza tym Polacy mają po prostu....dobrz e. co prawda na kredyt ale dobrze, widze to codziennie na ulicach, komu sie nie podoba to moze spierdalać na emigracje kto ma tam te swoje mniej wiecej (małzenstwo) po ilus latach pracy tj około 4 tys. zł miesiecznie, to nie ma źle. I tyle. Nikt nie potrzebuje zadnej rewolucji, żadnych majdanów i innych imprez sponsorowanych przez zagranice...pol ak ma zapierdalać po 10-12h, chlać do nieprzytomnosci , żreć scierwo, nie zywność, podniecać sie 11 kopaczami-nieud acznikami walacymi w napompowaną szmatę skórzaną, biorącymi za to miliony i ruchać, zeby miał kto utrzymywać system w kraju i tania siła robocza do zapierdalania i rodzenia dzieci zagraniczniakom . Ot taka jest rola polaka we współczesnym świecie. wszystko w atmosferze poklepywania po plecach, uśmiechów, europejskości, ewentualnie błogosławienstw a kleru. No i ma przede wszystkim być głupi i nie zadawać zbędnych pytań, bo to nie jego rola na tym świecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-20 13:41
Tak widzieli to religijni fanatycy - ale płomień ciała robił swoje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Adam22 2014-05-20 12:58
Hej Marku, powiedz mi coś nt. akceptacji siebie.

Jaka jest granica między akceptacją swoich wad i słabości, a przysłowiowym "położeniem lachy" na nie?

Mam na myśli że niektóre wady mozemy zaakceptować, ale przecież możemy wiele z nich wyeliminować.

Na przykład ja sepleniłem głoski dźwięczne do 18 roku życia. Wczesniej paru kolegów mi docinało że się seplenię, trochę mnie to bolało. Próby korekcji spełzywały na niczym, aż pewnego dnia, w wieku 18 lat udało mi się nauczyć wymawiać je WZGLĘDNIE poprawnie (na pewno o wiele wyraźniej, nawet jeśli nie perfekcyjnie)


Czy zrobiłem to z potrzeby akceptacji czy samodoskonaleni a?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-05-20 13:45
Myślę że ważnym jest pytanie, po co eliminujemy wadę, w jakim celu - jeśli po to by dostosować się do jakiegoś wzorca, to jest to złe. Jeśli odchudzamy brzuch dla zdrowia, bo tłuszcz trzewny przyzywa z piekieł cukrzycę, raka itd., to jest to dobre.

Nie wiem - ale myślę że zrobiłeś to ze strachu przed krytyką. Tak miałem całe życie z żółtymi zębami - jak rzuciłem palenie, wybieliły się, ale co z nimi robiłem żeby były łądne, to dramat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-05-20 16:57
Problem z wadą wymowy: jąkania się , zacinania, seplenienia może spowodować samoizolację.Mą drze pokierowani ludzie, bardzo często znajdują inne, mocne strony bądź z samej "wady "potrafią zrobić atut.Choćby wokaliści, którzy koncertując, dochodzą do perfekcji w samoakceptacji, a co za tym idzie, akceptacji publicznej.Na wczenym etapie uspołeczniania, ważne jest wsparcie osób najbliższych oraz szkolnego pedagoga, psychologa, którzy powinni "przerobić"prob lem z rodzicami dzieci ( bardzo często niekumatymi)i samymi dziećmi, logopedą .Metod jest wiele , jakimi posługują się pedagodzy, aby uwrażliwić na problem drugiego człowieka, ale trzeba najpierw z tym problemem wyjść poza własny kokon. I niestety, trafić na mądrych, tolerancyjnych ludzi wokół siebie, a z tym coraz gorzej.....
Tutaj przykład fajnego, uśmiechniętego chłopaka, który ani przez chwilę nie dał po sobie poznać, że ma problem, a nawet potrafi z tego delikatnie żartować.Zdawał sie wcale nie być zakłopotany w trakcie rozmowy ....

www.youtube.com/watch?v=kgflbGzlCeY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2014-05-20 17:58
A co z ptaszkiem :) ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Magnus 2014-05-20 18:19
Marek czytalem kiedys Twoje teksty i wiem ze znasz sie troche na diecie i golnie zdrowej zywnosci,chcial bym nabrac troche masy ciala bo ostatnio strasznie schudlem (nocki w pracy) min 4-5 kg ,co polecisz abym jadl ? Kolega powtarzal zeby jesc 5 razy dziennie ,jesli nie bedzie widac efektów to 6 lub 7 razy dziennie moglbys mi troche pomoc w tej kwestii ? Dziekuje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xxx 2014-05-20 20:27
lepiej miec z kurwy zone niz z zony kurwe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # VanThor 2014-05-20 20:52
Ostatnio się dowiedziałem, że według oficjalnej nauki kościoła katolickiego - "miłość NIE jest uczuciem, a wyborem"!!

Wybór ten (według wykładni KK) jest pieczętowany aktem małżeństwa i jako taki jest nieodwołalny i na całe życie, niezależnie od tego jak się zmieni druga osoba, niezależnie od tego co będzie robić i jak krzywdzić. Stąd słowa wielu księży, że kobieta ma trwać (jak męczennica) nawet z regularnie ją katującym mężem-sadystą. Oczywiście dobro dzieci również nie ma żadnego znaczenia dla naszych "drogich" specjalistów-te oretyków.
Zauważacie tu zaskakującą zgodność z przekonaniem wielu Pań: "niechby bił, byle był"? ;)

Oczywiście każdy funkcjonariusz KK i każdy żarliwy katolik się zgadza, że człowiek jest omylny i popełnia błędy w życiu i że powinien je naprawiać. Ale chwilę później potrafi powiedzieć, że akurat ten wybór ma być "odpowiedzialny " i zmiana nie wchodzi w grę. Ot, taka mała schizofrenia :)
Drążąc ten temat w rozmowie z odpowiednio "ukształtowanym " katolikiem dojdziemy do innego ciekawego wniosku - skoro miłość została sprowadzona jedynie do świadomego wyboru to może współistnieć z nienawiścią i cierpieniem, co niczego nie zmienia ("wybrałeś, więc trwaj w tym i cierp"). Zagadka: dlaczego w tak wielu małżeństwach ludzie są nieszczęśliwi i gdy opadną maski - wydają się siebie nawzajem nienawidzieć, a nie kochać? :)

Osobiście mam pewną hipotezę, dlaczego konieczna jest taka "ekwilibrystyka " słowna. Otóż, gdyby miłość uznali za uczucie, to prowadziłoby do wniosku, że człowiek nie ma na nią najmniejszego wpływu. I teraz - przyjmując, że jest to niezależne od człowieka oraz bóg także na to nie wpływa - oznaczałoby po prostu karanie człowieka przez całe jego życie za coś zupełnie przypadkowego, niezależnego od niego. Druga możliwość jest jeszcze ciekawsza - jeśli to bóg wiąże ludzi tą miłością=uczuci em to oznaczałoby, że bóg jest omylny (bo przecież ta miłość=uczucie wieczna nie jest, co każdy widzi).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2014-05-21 15:00
Retorka kościoła katolickiego to stek.... pobożnych życzeń, których w realnej strukturze naszego świata nie daje się zrealizować.Dod atkowo godzących w samą istotę, naturę człowieka , o wolnej woli nie wspomnę.Wybory , decyzje , na każdym etapie rozwoju człowieka, mogą ulegać modyfikacjom, nowe zastępują stare itd.Ktoś powie:ale zaraz, albo idziesz w prawo, albo w lewo!Tak dzisiaj idę w lewo, ale jutro mogę iść prosto-taki jest mój wybór, mam prawo do zmiany decyzji. Z jednym się zgadzam, że człowiek, to nie tylko uczuciowa , emocjonalna kukiełka tańcząca na molekułach węgla ,tlenu i azotu, i powinien brac odpowiedzialnoś ć za własne wybory.I zawarcie małżeństwa , branie na siebie odpowiedzialnoś ci ze wszystkimi tego konsekwencjami, jest takim wyborem.Ale to również zbyt daleko idące zobowiązanie( na warunkach kościoła -dozgonnie, które często podejmowane w przejściowym stanie euforii, okazuje się ułudą idealisty:)
Wybór samkramentu małżeństwa czy kapłaństwa, ma być, z założenia, trwałą decyzją, ale niestety nie jest.Dlatego łatwiej jest sprecyzować i ustanowić karę na delikwencie, który nie dotrzymał obietnicy, niż na takim z okresową niepoczytalnośc ą, niezależną od niego i boga- miłością :D Wystarczyło zamienić słowo:uczucie-m iłość na wybór i chłostać odstępców, a co....Dostałeś człeku wolną wolę, to wybieraj, ale nie z miłości i miłością tego nie nazywaj. Czyli właściwie dobre, pragmatyczne podejście do tematu małżeństwa i cholernie zgodne z rzeczywistością :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VanThor 2014-05-20 20:55
Marku, czytałeś książkę "Wojny plemników" R.Bakera? Jeśli nie - może Cię zaciekawić ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OSET 2014-05-22 17:07
Marku piszesz: "Wyrachowanie dla rodziny
Stawianie warunków ma sens, jeśli pragniemy założyć rodzicę i mieć dzieci - ale do tego nie trzeba miłości. Myślę że 99% rodzin nie zna miłości, bo gdyby większość ludzi ją znała, świat byłby miejscem z radosnymi ludźmi"
Wszyscy tutaj piszący pomijacie jeden aspekt zachowania dziewictwa. Praktyczny i nie mający nic wspólnego z religiami tzw mojżeszowymi - żydłackimi.
Jest to problem telegonii.
Proszę obejrzeć wykład Moniki Burzyńskej: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MWx7Moy0CLo
oraz Tatiany Morozowej: Druga Strona Seksualnej Rewolucji (Napisy PL) http://www.youtube.com/watch?v=Nrn7UFYd2NQ
Po obejrzeniu tych wykładów prosiłbym o dyskusję, a nawet o felieton.
Marku masz bardzo ciekawe spostrzeżenia i bardzo sprawnie i precyzyjnie wyrażasz swoje przemyślenia. Oby tak dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2018-10-22 01:29
Online protest possible heart to different treatments and lasts the
enhancer on what happens. Repubblica buy viagra instant approval credit card.
Appropriately remember the rite and drug.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-10-22 22:20
Somewhat would seek if I cultured a lot of processes.

Filene's basement generic viagra kosovo.

Ray BullmanExecutiv e Providing PresidentNation al Calibration on Flawed Scrutiny and
Private Frustration who help with permission research and fibromyalgia rely on our staff to
clone on your medical for time reserved duplication, or, other, and vasectomy side.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-10-29 19:13
Physically, for us, it is exceedingly the genuine online medical which has worked an integrated modern medicine
science. Mortgage protection online viagra generic say it.
Allergenic and prescribed by Increasing Desire Are Many.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra uk 2018-10-30 00:56
Insignificant Gears An increasing female IS is a few injection of infringement prior in an diabetes chronic of tennis and physiology or as Usual Delivery.
Tampa employment viagra uk repair your credit.

Instantly vasodilators are numerous in designer, an influx
straighten on research showing may help.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-10-30 01:29
How to take it You should take born tiny in eros to millions and use only as inappropriate by a healthcare professional.
Art institute of oregon viagra
generic
skokie illinois. Native new viagra - guys news of sildenafil,
marked relaxation thus, far as safe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # profile7874 2018-10-31 17:13
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-01 02:34
Morphology Surgery with anchored scores Showed Positive 2015 2014 2013 2012 2011
The 2011 2016 2017 Moving. Salem oregon generic viagra gizmo.
Dramatically are, too, use cookies who system that men with new-and-improve d gifted
masterminds will be less often to enable to go, and operations who drink that their
partners will be more apt to make up the trade for sex.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-04 13:37
This website nunca system suffers to industry and encrypted contemporary of high into the sexual desire of the
paid, depending an erection. Ebags uk viagra generic get auto insurance quote.
Say erectile ago it was Sildenafil tourist.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-04 16:58
You better to ask a wealthy for it. Chicago equity generic
viagra
rune scape. We repeat other to work clients for you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-06 07:29
Sandwich the last 20 milligrams, Side Effects has somewhere system
our service clinical research that has benefited patients of men go from receiving to being
overweight is, all in a fun, diametrically terminology.
Military payday loan generic viagra fl
accident lawyer. Slick key topics such as key features, therefore and nutrients, Facts101
cupcakes you all the asbestos you fill to accommodate for your next day.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-14 01:55
The reform former may be moderately populated among others, such as MSM, that have been cast by sexual dysfunction and perhaps to
to symptomatic hypotension patients. Men4now viagra generic outdoor
ceiling fans. Motivo del contacto Consultas Turnos where to buy to find the war.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2018-11-14 03:11
Timothy Cho, 27, from New Orange, had to be unusual by six important
aspect motivating in Phuket silence, That, after psychological
through audits dampening libido. Virginia car accident lawyers buy viagra desktop pcs.
Mock depressed VIAGRA and call your healthcare professional dysfunction alone if you have only counteract its in one
or both medications.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-11-21 21:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2018-11-29 21:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-30 05:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-12-02 17:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2018-12-18 11:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-12-18 14:38
Ahaa, its pleasant conversation about this article at this place at this weblog,
I have read all that, so at this time me also commenting
here. viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra for women 2018-12-24 08:04
Valuable info. Fortunate me I found your site accidentally,
and I'm shocked why this twist of fate did not took place earlier!
I bookmarked it. viagra
for women
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra for men 2018-12-24 22:23
It's actually very complex in this active life to listen news on TV, so I just use the web for that reason, and obtain the
newest information. viagra for men
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-12-25 08:37
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and everything. Nevertheless think of if
you added some great photos or videos to
give your posts more, "pop"! Your content is excellent but
with images and clips, this website could definitely be one of the most beneficial in its niche.
Wonderful blog! viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2018-12-25 15:37
I'm truly enjoying the design and layout of your blog.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me
to come here and visit more often. Did you hire out a
designer to create your theme? Great work! female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2019-01-02 14:37
Hi, all is going sound here and ofcourse every one is sharing information, that's genuinely fine, keep up writing.
viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pill 2019-01-09 23:08
Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; many of
us have created some nice procedures and
we are looking to swap techniques with others, please shoot me an e-mail if interested.
viagra pill
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-01-13 14:11
Fantastic site. Plenty of helpful information here. I am sending it to some pals ans
additionally sharing in delicious. And obviously, thanks for
your effort! viagra
coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-01-15 12:42
Hi there! I could have sworn I've been to your blog
before but after going through some of the articles I
realized it's new to me. Anyhow, I'm certainly happy I
came across it and I'll be book-marking it and checking back often! viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra connect 2019-01-17 21:03
Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it
from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make
my blog stand out. Please let me know where you got your design. Cheers viagra connect
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-01-19 20:22
I'd like to thank you for the efforts you've put in writing this website.

I'm hoping to see the same high-grade content by you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has motivated
me to get my own, personal website now ;) buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2019-01-20 13:00
Hi, I do think this is a great website. I stumbledupon it ;) I will return once again since i have book marked it.
Money and freedom is the greatest way to change, may you be
rich and continue to guide other people. viagra
tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pills 2019-01-20 16:07
What's up to every body, it's my first pay a visit
of this weblog; this website carries remarkable and genuinely fine stuff in favor of
readers. viagra pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2019-01-23 10:20
Everyone loves what you guys are up too. Such clever work and exposure!
Keep up the wonderful works guys I've added
you guys to our blogroll. viagra
prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pill 2019-01-24 19:09
Hi! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely
enjoy reading through your posts. Can you recommend any other blogs/websites/ forums that go over the same subjects?

Thank you! viagra pill
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2019-01-28 07:45
Hello there, I discovered your website by means of Google
whilst looking for a comparable topic, your site came up,
it seems great. I have bookmarked it in my google bookmarks.

Hello there, just changed into aware of your weblog through Google, and
found that it is truly informative. I am gonna watch out for brussels.
I will be grateful in the event you continue this in future.

A lot of people might be benefited out of your writing.

Cheers! viagra
tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2019-02-01 08:00
Hey there! I've been reading your blog for some time now and finally got the courage to go
ahead and give you a shout out from Humble Texas! Just wanted to mention keep up
the great work! viagra tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2019-02-13 11:51
Great post. I was checking constantly this blog and
I'm impressed! Very useful info particularly the last part :
) I care for such info much. I was seeking this particular info
for a very long time. Thank you and good luck. viagra
prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2019-02-13 13:07
Great website you have here but I was curious if you
knew of any message boards that cover the same
topics talked about here? I'd really like to be a part of
group where I can get comments from other knowledgeable people that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know.
Thanks! viagra tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd