Najnowsze felietony

sobota, 10 maj 2014 20:43

Panie wiedzą lepiej

Napisał 
Ponieważ to co piszę, umieszczam w różnych miejscach sieci, obserwuję z rozbawieniem jak dobrzy, bogobojni ludzie obrzucają mnie stekiem wyzwisk. W tym niecnym procederze, prym wiodą oburzone moimi przekonaniami Panie.

Bazie smutku

Jeśli piszę o rozbawieniu, to nie po to by pokazać jak bardzo jestem pewny siebie - w istocie jestem bardzo wrażliwy na krytykę, co jest cechą ludzi małych i zakompleksionych - taki jestem. Krytyka w świecie realnym jest dla mnie przykra, bolesna i unikam jej jak mogę, a najchętniej bym przegryzl gardło temu, który pogrąża mnie w baziach smutku - jednak do krytyki wirtualnej po prostu się przyzwyczaiłem. To raz, uno, a dwa - punto - na każde brzydkie słowo które się na mnie wylewa, przypadają co najmniej dwa, trzy słowa pochwały. To amortyzuje cios, ba! uprzyjemnia go w pewien złośliwy, na poły perwersyjny sposób. Po trzecie, bravo, nawet emocja negatywna jest emocją, wiąże się ze mną. Jeśli zdołałem taką emocję wzbudzić, to haczyk z robakiem musiał zakrwawić nie przebierający w słowach pyszczek internetowej Carycy...

... która wyładowała swój gniew na oszołomie, żyjącym inaczej niż jej program w głowie,  stworzony przez rodziców i autorytety. Bo to co od nich dostaniemy w formie przekonań i prawd życiowych w dzieciństwie, kieruje naszym życiem aż do końca.zuzka: "Autor musi być bardzo nieszczęśliwym i sfrustrowanym człowiekiem i sądząc po jego wypowiedzi, ma taki charakter że nigdy nie doczeka się szczęścia w związku."


DONIA: "Jestes śmieszny,wyrachowany,zimny,a przede wszystkim niedowartosciowany palant..."


Mam Inne Zdanie: "Co za brednie okropne... Jasne, lepiej żyć samemu jak ten pies bezpański i udawać, że jest się szczęśliwym...."


kurcze blade: "Czytałam piąte przez dziesiąte, sorry-trochę przydługie...Ty to jesteś nieszczęśliwy!"


Ania: "Widać, że autor zamiast mózgu częściej używa swojej małej części ciała między nogami. Bardzo to żałosne... Tylko dlaczego takie bezmózgi wypowiadają się publicznie i obnoszą ze swoją głupotą?????"Wiedzą lepiej

Słuchajcie dręczycielek mojego kruchego ego! one wiedzą lepiej. A przepraszam bardzo, zapyta bystry czytelnik, skąd wiedzą? No cóż... Przekonania o pieniądzach nabyła od biednego ojca, o miłości i związkach od wyjących z sercowej samotności po nocach cioć, mamy i babć, a na temat zdrowia i życia od dziadka palacza, cukrzyka i alkoholika. Wyposażona w takie "prawdy", idzie przez życie, czując coraz większą rozpacz i gniew: "znowu w życiu mi nie wyszło". Zamiast wyrzucić śmieciowe przekonania z własnej głowy, które rujnują mu czy jej życie, broni ich do ostatniej kropli krwi jak najcenniejszego skarbu. Wypiera fakty, nagina i oszukuje rzeczywistość - wszystko byle nie wyszło, że to co ma w głowie to śmietnik, złomowisko cudzej głupoty.

Zbawienie? Nie, fatamorgana

To wszystko, ta cała szarpanina z rzeczywistością by wyszło "na moje", pożera wielkie ilości energii, więc śmiech znika a pojawia się smutek, brak energii, mroczne wizje i koszmarne sny, a z czasem choroby ciała, które nie wytrzymuje bezustannego stresu.

Wizyta w kościele gdzie z każdej strony są smutne, nienawidzące seksu, radości i życia, cierpiące postacie męczenników marzące o ukojeniu przez śmierć bólu, a na ołtarzu zakatowane zwłoki syna Boga, powiększają umysłowy stan bólu i cierpienia. Taki człowiek żyje i liczy że coś, cokolwiek o czym aktualnie marzy, da mu spełnienie, radość, wolność od nieprzyjemnych odczuć, lęku i poczucia niższości. Ludzie mają różne cele - zmiana ciała, pozycji zawodowej i finansowej, nabycie gadżetu elektronicznego, założenie rodziny, naśladowanie jednego z tysiący religijnych idoli, czy kupno nowego auta.

Wszyscy czekają na radość, która ma nadejść razem z jakąś czynnością, rzeczą, zachowaniem, zmniejszeniem czy zwiększeniem wagi ciała. I gdy wielkim kosztem przedmioty czy nowe tożsamości (religijne, społeczne) nadejdą, radość i spełnienie nie pojawi się; przybędzie niespokojne podniecenie, które ustąpi miejsca tak doskonale znanemu smutkowi, kolejnemu pragnieniu "tym razem kolejny model telefonu da mi szczęście" Jasne. Nie dał kilka razy, dlaczego ma dać go kiedyś? Bo ma lepszy procesor, większą rozdzielczość ekranu? Religia nie dała mi szczęścia, ale ta nowa, polecana modlitwa na pewno mi je da. Czyżby?

Stosunkowo dobry

Ludzie których znam, z którymi pracuję, mają straszne, przeklęte życie. Wypełnia ich czarna rozpacz, poczucie beznadziei, bezustanny niepokój i od zawsze - strach. On się nigdy nie kończy. Przyczyną tych wszystkich koszmarów, są przekonania. A wśród nich najpierwotniejszym, najważniejszym, ojcem i matką wszystkich strachów jest kwestia samooceny - czyli tego, co sądzimy o sobie. Od tego wzorca (myślisz o sobie i odczuwasz zaprogramowaną w dzieciństwie reakcję - samoocena) zależy Twoje życie (opisałem to bardzo dokładnie i ze szczegółami w mojej e książce "Stosunkowo dobry", dostępnej na stronie samczeruno.pl). Nie od studiów, tego ile bierzesz na klatę, ile masz pieniędzy czy przedmiotów które trzeba będzie kiedyś zostawić... to wszystko jakieś znaczenie na pewno ma, ale bardzo niewielkie. Najważniejsze to samoocena. Im jest ona wyższa, pozytywniejsza - tym życie radośniejsze, coraz mniej zakłócane przez wewnętrzne lęki i zahamowania. Im niższa, tym więcej lęków, obaw, uraz, nienawiści i żalu - a także swój własny obraz staje się ciemny, pełen brzydoty.

I gdy piszę że masz codziennie stanąć przed lustrem, powtarzać sobie piękne, pełne szacunku i życzliwości słowa, to lżysz mnie, wysyłasz do psychiatryka, straszysz wiecznym piekłem... Ok, ale spróbuj - przez cztery dni. Posmakuj jak to wszystko pachnie, poczuj to. I jak upewnisz się że jest to byle co, bluzgaj, biczuj moje puszyste ciałko. Ale wszyscy dobrze wiemy (ja z doświadczenia, Ty nieświadomie co przejawia się jako bunt, lęk i gniew) że to działa.

Nabierasz krzepy

Zmienia życie na lepsze, spokojniejsze i przyjemniejsze. Sprawia że nabierasz sił, a wtedy wiele może się stać. Rozwód, odejście od rodziny, zmiana pracy, porzucenie narzuconej w dzieciństwie religii, wyjazd z kraju... różne rzeczy się dzieją. Ale jeśli ktoś czuje w sobie przyjemność, życie zaczyna sprawiać mu radość, staje się jego pasją, odchodzi od otoczenia które codziennie wstrzykuje mu jad. Nie zobaczysz tego co Cię otacza, czując w ciele rozpacz, smutek i beznadzieję. Gdy stan energii wzrośnie (zabiera ją myślenie negatywne, a najwięcej niska samoocena), wszystko stanie się jasne jak słońce. Kto, gdzie i kogo posuwa - i dlaczego zawsze Ciebie. Wiesz o tym i się boisz, jak zwierzę. Dlatego klniesz i bluzgasz, wymyślasz kłamstwa, dajesz wyraz urojeniom powstałym na żyznej, urodzajnej glebie lęku... by po chwili wrócić do niby swojej, pełnej lęków i obrzydzenia rzeczywistości.

Ale wiedz że to nie jest obiektywna, ogólna rzeczywistość wszystkich ludzi, a tylko Twoja własna, na którą masz wpływ. To Twoje myśli tworzą Twój świat, a myśli biorą się z przekonań, które powstały najczęściej w dzieciństwie - pochodzą od rodziców, którzy przejęli je od dziadków, a oni od swoich rodziców. I tak klątwa (negatywne przekonania o życiu, bogactwie, zdrowiu, samoocenie) idą przez siedem, ba! siedemdziesiąt siedem pokoleń. Jeśli chcesz być kolejną kaleką, a swoje dziecko też ją uczynić, nic nie zmieniaj, żyj zgodnie z tradycją. Ale jeśli chcesz szczęścia, tradycję musisz odrzucić. Nie ma innej ścieżki. Jeśli drzazga sprawia Ci ból, musisz ją wyjąć. A że wszyscy mają drzazgi? Że gdy ją wyjmiesz oskarżą Cię o egoizm, herezję, złamanie świętej tradycji cierpienia? Musisz sam zdecydować. Oczywiście, bez podniesienia samooceny nie podejmiesz żadnej dobrej decyzji. Nie uciekniesz nawet - bo gdzie podążysz, tam Twoje przekonania będą zawsze z Tobą, jak Twój cień. Nie uciekaj, a zmień przekonania. I gdy je zmienisz, dobrze się poczujesz, wtedy decyduj.


---------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Czytany 13677 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Highflyer 2014-05-10 21:41
Dzięki Marek! Prawdą jest, że aby iść swoją własną ścieżką trzeba być silnym, a to właśnie daje zdrowa, właściwa samoocena. Tylko wtedy, gdy jest się uniezależnionym od kija i marchewki (nasze reakcje emocjonalne), można podejmować prawdziwie wolne decyzje. Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-05-10 22:40
Też polecam... jak przechodzę koło lustra, serdecznie się uśmiecham i mówię: fajny koleś z Ciebie!)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-11 17:09
Panowie, warto pamiętać że komplementy w istocie mówimy do podświadomości. To ona ma je chłonąć jak gąbka, by zrobić z nich nowy wzorzec - albo osłabić stary, nieefektywny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Sylwia 2014-05-10 23:01
Dlaczego to czytam, dlaczego tu jestem...poniew aż Marek piszę prawdę..szanuję jego twórczość i to ile pracy wkłada w pisanie..nie uważam, że jest nieszczęśliwy, czy zagubiony, wręcz przeciwnie odnalazł to co sprawia mu zadowolenie. Nie znam go osobiście, ale Ktoś kto poświęcił tyle lat na przekazanie swoim czytelnikom takiej wiedzy, nie może być "zimnym, wyrachowanym czy bezwartościowym mężczyzną". W pokorze przyjmuję każde jego słowo o kobietach, gdyż wiem że to prawda. Czytam go od roku, owszem miałam nie raz wątpliwości, ale gdy zaczęłam obserwować siebie, dostrzegłam że to wszystko o czym pisze sprawdza się..:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # jacek 2014-05-11 11:38
Każda Kobieta mówi o sobie (ba ogólnie kobiety myslą o sobie że są wyjątkowe). Ogólnie uważam że każdy człowiek jest niepowtarzalny. Natomiast kobiety w tej dziedzinie są bardziej podobne do siebie niż np faceci. Co można przeczytać w poprzednich artach. Natomiast Pani Sylwia jest niewątpliwie ewenementem. Rzadko spotyka się kobiety krytyczne do siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Maggie 2014-05-11 01:00
"Słuchajcie dręczycielek mojego kruchego ego! one wiedzą lepiej. A przepraszam bardzo, zapyta bystry czytelnik, skąd wiedzą? No cóż... Przekonania o pieniądzach nabyła od biednego ojca, o miłości i związkach od wyjących z sercowej samotności po nocach cioć, mamy i babć, a na temat zdrowia i życia od dziadka palacza, cukrzyka i alkoholika. Wyposażona w takie "prawdy", idzie przez życie, czując coraz większą rozpacz i gniew: "znowu w życiu mi nie wyszło". Zamiast wyrzucić śmieciowe przekonania z własnej głowy, które rujnują mu czy jej życie, broni ich do ostatniej kropli krwi jak najcenniejszego skarbu. Wypiera fakty, nagina i oszukuje rzeczywistość - wszystko byle nie wyszło, że to co ma w głowie to śmietnik, złomowisko cudzej głupoty." Marku za te słowa mam ochotę Cię ozłocić! Są tak bardzo prawdziwe... tak wielu ludzi wokół powiela te idiotyczne schematy, mimo tego, że nie działają. Niestety wiele osób zamiast stawiać pytania, dociekać, bezwiednie wchłaniają pseudowiedzę. pozdrowiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-05-11 17:12
Ja też Magda powielam schematy, ale wiem co robię i że robię to źle - to już wiele, ale trzeba teraz przejść do praktyki, co musi potrwać. Niestety! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # ester 2014-05-11 11:14
Cieszę się Marku, że napisałeś o swojej słabości, wrażliwości na krytykę.Uznać swoją słabość, przyznać się do niej, ale nie akceptować i wzmacniac, to wielki krok ku wyjściu z kokonu kompleksów i własnych ograniczeń.Najw iększym problemem ludzi jest akceptacja drugiego czowieka, jego odmienności, poglądów itd.Stykasz się z tym problemem na codzień i najlepiej znasz mechanizm kierujący Tobą i atakujących Ciebie ludzi.Często też napotkane negatywne sytuacje, odzierają nas z ludzkich wartości,wartoś ci , które stanowią nas.Stajemy się wtedy maszynką na usługach chłodnego umysłu.Warto podać dłoń i ocieplić odarte umysły, szkoda by zamarzły:) Z drugiej strony, dobrze jest czasem dostać szmatą przez ryj i zobaczyć własne słabości, bezsilność , która zawsze boli, ale może być mobilizująca do wyjścia z kokonu.
Wszędobylski brak tolerancji przybiera niebotyczne rozmiary, a przypisywanie własnych niepowodzeń innym , obieranie tej strategii jako cel życia, jest plagą gorszą od czarnej ospy.Zbiera swoje żniwo zarażając maluczkich, chorobliwie zawistnych ludzików.Unikam ich, bo swąd wirusa roztaczający się wokół, jest obrzydliwy .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2014-05-11 11:15
Boję się ludzi mających na czole "wypisaną"zawiś ć, plujących jadem na kogo popadnie.Boję się wszelkiej maści oszołomów, homofobów, szowinistów, faszystów itd.Boję się bólu i nienawiśći, którymi chcą zarazić.Dlatego stawiam granice, nie pozwalam posuwać się głębiej, nie pozwalam się ranić.Nie też ryzykuję emocjonalnie z byle kim i byle gdzie, nauczona doświadczeniem, tak jak wielu czytelników "samczegoruna", nie wkładam rąk do paleniska.I zanim rozepnę męski rozporek, wcześniej muszę wiedzieć czy należy do normalnego , zdrowego mężczyzny ,czy też do zakompleksioneg o, pozbawionego tolerancji ...itd.
I kończąc tym damsko-męskim akcentem pozdrawiam wszystkich , którzy podobnie jak ja ,widzą w lustrzanych odbiciach mądrych i pięknych , kochających siebie,znającyc h własną wartośc, otwartych ............
To dla was....:)
www.youtube.com/watch?v=SaolVEJEjV4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-11 12:36
A lewaków się nie boisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # zniesmaczony 2014-05-11 15:59
Cytuję Vincent:
A lewaków się nie boisz?

Z lewakami popija tanie wina w namiocie przed koncertem Owsiaka. Tfu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-05-11 17:16
Cytuję zniesmaczony:
Cytuję Vincent:
A lewaków się nie boisz?

Z lewakami popija tanie wina w namiocie przed koncertem Owsiaka. Tfu!
Lewacy nie są tacy źli - gdyby nie oni, mielibyśmy XIX wieczną etykę pracy, czyli 12h dziennie praca, dzieci też, zgon w wieku 40 lat. I gdy lewacy szli walczyć o prawa pracowników, był taki sam skowyt jak i dzisiaj - że ceny podniosą, że upadnie gospodarka. I co, upadło coś? Nie, troszkę zmniejszyły się zyski tych na szczycie.

Podobnie z ekologią - gdyby nie oni, mielibyśmy potrute rzeki, lasy, odpady chemiczne i atomowe gdzie popadnie.

Lewacy są potrzebni i prawiczki także. Każda idea w końcu przegina, bo z promocją kobiet z brodą, wpuszczaniem Islamu do Europy, po prostu szykują nam wojnę domową. Ale sama idea zła nie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-11 17:36
I tu się nie zgadzam. Ekologia pojmowana przez lewicowy pryzmat to dzisiaj biznes. Nie mający często nic wspólnego z faktyczną ochroną srodowiska. Liczy się tylko jaki inwestor (koncern) ile da w łapę tym wszystkim proekologicznym organizacjom, żeby wydały koncesję na budowę autostrady, fabryki czy centrum handlowego.Pecunia non olet.

Polecam obejrzeć dobry film ukazujący prawdę o hipokryzji Unii Europejskiej, ale też o Green Peace:

www.youtube.com/watch?v=6rZMrYen8No
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-11 18:10
Ale w jednym masz rację - lewica to strona reprezentująca interesy robotników względem pracodawców. Natomiast w Polsce jak i w UE prawdziwa lewica już nie istnieje. To co się pod nią podszywa to zwykły syjonizm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Daily Mail 2014-05-11 15:36
Cytuję ester:
Cieszę się Marku, że napisałeś o swojej słabości, wrażliwości na krytykę.Uznać swoją słabość, przyznać się do niej, ale nie akceptować i wzmacniac, to wielki krok ku wyjściu z kokonu kompleksów i własnych ograniczeń.Największym problemem ludzi jest akceptacja drugiego czowieka, jego odmienności, poglądów itd.Stykasz się z tym problemem na codzień i najlepiej znasz mechanizm kierujący Tobą i atakujących Ciebie ludzi.Często też napotkane negatywne sytuacje, odzierają nas z ludzkich wartości,wartości , które stanowią nas.Stajemy się wtedy maszynką na usługach chłodnego umysłu.Warto podać dłoń i ocieplić odarte umysły, szkoda by zamarzły:) Z drugiej strony, dobrze jest czasem dostać szmatą przez ryj i zobaczyć własne słabości, bezsilność , która zawsze boli, ale może być mobilizująca do wyjścia z kokonu.
Wszędobylski brak tolerancji przybiera niebotyczne rozmiary, a przypisywanie własnych niepowodzeń innym , obieranie tej strategii jako cel życia, jest plagą gorszą od czarnej ospy.Zbiera swoje żniwo zarażając maluczkich, chorobliwie zawistnych ludzików.Unikam ich, bo swąd wirusa roztaczający się wokół, jest obrzydliwy .

Francja i Wielka Brytania są doskonałym przykładem do czego doprowadza gościnność i tolerancja. Wyjedź i zobacz, przejedź się metrem w Paryżu lub Londynie bohaterko zza szklanego ekranu delektująca się kawą w ciepłym pokoiku. No, chyba że gwałt dokonany przez potomków algierskich imigrantów jest Twoim niespełnionym marzeniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2014-05-11 16:30
Ci potomkowie algierskich imigrantów są niemal rozchwytywani przez polskie kobiety gdziekolwiek sie nie pojawią. Czy to w Polsce czy to zagranicą nasze Polki bez krępacji oddają się w ich ramiona w imię seksualnego i obyczajowego wyzwolenia, nowoczesności i poszerzania swoich intelektualnych horyzontów. A z im mniejszej miejscowości kobieta pochodzi tym większę kompleksy an tle pochodzenia i chęć ich rekompensaty. Najgorszy islamski prostak, nie potrafiący nawet dobrze liczyć ma u naszych Pań o wiele większe fory niż rodzimy Polak, na którego z reguły nawet nie raczą spojrzeć, a jeśli już łaskawie obdarzą go mizernym zainteresowanie m, to przerzucają na niego tony niemożliwych do sprostania wymagań, podczas gdy arab wystarczy że mówi w innym egzotycznym jezyku, ma inny kolor skóry i jest wysokim brunetem. Obserwowałem ten proceder nieraz, głównie zagranicą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # zniesmaczony 2014-05-11 19:23
Cytuję Vincent:
Ci potomkowie algierskich imigrantów są niemal rozchwytywani przez polskie kobiety gdziekolwiek sie nie pojawią. Czy to w Polsce czy to zagranicą nasze Polki bez krępacji oddają się w ich ramiona w imię seksualnego i obyczajowego wyzwolenia, nowoczesności i poszerzania swoich intelektualnych horyzontów. A z im mniejszej miejscowości kobieta pochodzi tym większę kompleksy an tle pochodzenia i chęć ich rekompensaty. Najgorszy islamski prostak, nie potrafiący nawet dobrze liczyć ma u naszych Pań o wiele większe fory niż rodzimy Polak, na którego z reguły nawet nie raczą spojrzeć, a jeśli już łaskawie obdarzą go mizernym zainteresowaniem, to przerzucają na niego tony niemożliwych do sprostania wymagań, podczas gdy arab wystarczy że mówi w innym egzotycznym jezyku, ma inny kolor skóry i jest wysokim brunetem. Obserwowałem ten proceder nieraz, głównie zagranicą.

odnoszę wrażenie, że właśnie taka Polka udziela tak górnolotnych opinii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # VanThor 2014-05-11 23:51
Jak się nie ma argumentów to najprościej obrazić kogoś, o kim się nic nie wie? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # VanThor 2014-05-11 22:32
Byłem w Paryżu, jeździłem codziennie metrem i autobusami oraz często pociągami, także w nocy. Nie widziałem, tego "do czego doprowadza gościnność i tolerancja", żadnych gwałtów, mordów, nikt nikogo nie zaczepiał, nie pobił, co tam jeszcze możesz wymyślić... Według Ciebie chyba sporo przeoczyłem?
Byłeś tam w ogóle, czy przeczytałeś/kt oś Ci opowiedział/pok azywali w telewizji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # obserwator narodowy 2014-05-12 01:46
Cytuję VanThor:
Byłem w Paryżu, jeździłem codziennie metrem i autobusami oraz często pociągami, także w nocy. Nie widziałem, tego "do czego doprowadza gościnność i tolerancja", żadnych gwałtów, mordów, nikt nikogo nie zaczepiał, nie pobił, co tam jeszcze możesz wymyślić... Według Ciebie chyba sporo przeoczyłem?
Byłeś tam w ogóle, czy przeczytałeś/ktoś Ci opowiedział/pokazywali w telewizji?

Jest 2014 rok. wizyta w Paryżu, to jak wizyta w Krakowie, więc drogi polski czytelniku, z przedrostkiem holenderskim, nie imponuje mi twoja wycieczka, na którą dołożyła ci mama.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # VanThor 2014-05-12 21:04
Nie masz argumentów i nie potrafisz dyskutować, więc próbujesz wycieczek osobistych i obrażania? ;)

Uprzejmie Cię informuję, że mama nic mi do moich wycieczek nie dokłada. Jest wręcz odwrotnie. I bywałem za granicą zanim to była jak "wizyta w Krakowie".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Siergiej 2014-05-11 13:08
Esterko z calym szacunkiem do Ciebie i tego czlowieka ktorego udostepnilas w linku ale bredzisz...Tole rujac takie zboczenia i zachowania jakie zaprezentowal ten Pan/Pani wczoraj przykladasz reke do i tak zdemoralizowane go i upadajacego swiata.Wszystko bylo ustawione ten koles czy jak go zwa mial wygrac i wygral ,kobiety o pieknych pelnych ksztaltach to seksizm i zboczenie a ''kobieta'' z broda to cud i trzeba cos takiego tolerowac przeciez to smiech na sali ,ludzie obudzcie sie...Prawdziwe wartosci zostaja unicestwiane na rzecz zboczen ,dewiantow i tym podobnie,nie mam nic do tej istoty bo to tylko pionek w calej machinie ale pochwalajac takie zboczenia pod katem szeroko rozumianej tolerancji i kobiecej nowoczesnosci to rzygowiny i nic wiecej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Vincent 2014-05-11 14:18
Zgadzam się. Rzygowiny, (pseudo)"postęp owość", tolerancja i nadmierna poprawość polityczna. Terroryzm intelektualny stosowany przez lewactwo ogarnia całą Europę coraz bardziej. Istny dramat z tą eurowizją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-11 14:29
Jacyś ludzie na szczycie na siłę wmawiają nam, Europejczykom tolerancję dla każdego dziwactwa. To jest już upadek. Upadek naszej cywilizacji europejskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-11 14:33
Cytuję Vincent:
Jacyś ludzie na szczycie na siłę wmawiają nam, Europejczykom tolerancję dla każdego dziwactwa. To jest już upadek. Upadek naszej cywilizacji europejskiej.

najlepiej. Nie tylko dla siebie, ale też dla samca z którym (być może) będę żyć. Chociaż życie w pojedynkę jest równie ekscytujące. Dzięki Marku. Całuję gorąco :)

Vincent musisz uwierzyc ze kazda wysoko rozwinieta cywilizacja od poczatku swiata dochodzila do swojego poziomu i ginela ;) Tak samo jest z cywilizacja Europejska :) Europa sama sie wykrusza a cywilizacja jest u schylku istnienia ;) Zawsze przychodzila lepiej zorganizowana grupa ktora tworzyla swoja cywilizacje narzucajac daleko idacy rygor co doskonale widac w Europie gdzie nie dlugo prym bedzie wiodla cywilizacja muzulmanska :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-11 14:39
Tak, tylko że to zawsze Europa była przez tyle setek lat w awangardzie ludzkości. A teraz osłabiona wszechobecną tolerancją poddała się. Bez walki, bez jednego wystrzału. Upadek ten będzie tym bardziej bolesny. Polsce jeszcze na szczęście muzułmanizacja nie grozi. Nie wiem czego oni mieliby w tym szałasie z patyków szukać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Siergiej 2014-05-11 14:43
Cytuję Vincent:
Tak, tylko że to zawsze Europa była przez tyle setek lat w awangardzie ludzkości. A teraz osłabiona wszechobecną tolerancją poddała się. Bez walki, bez jednego wystrzału. Upadek ten będzie tym bardziej bolesny. Polsce jeszcze na szczęście muzułmanizacja nie grozi. Nie wiem czego oni mieliby w tym szałasie z patyków szukać.


Europa byla potega i wzorem bo na poczatku opierala sie na wartosciach chszescijanskic h( nie mylic z KK) Ludzie odeszli od tego i mamy upadek,muzulman ie za wiare dadza sie wysadzic w powietrze a zaptaj ''nowoczesnego' ' europejczyka o wiare to by Cie wysmial prosto w oczy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-11 17:18
Cytuję Siergiej:
Cytuję Vincent:
Tak, tylko że to zawsze Europa była przez tyle setek lat w awangardzie ludzkości. A teraz osłabiona wszechobecną tolerancją poddała się. Bez walki, bez jednego wystrzału. Upadek ten będzie tym bardziej bolesny. Polsce jeszcze na szczęście muzułmanizacja nie grozi. Nie wiem czego oni mieliby w tym szałasie z patyków szukać.


Europa byla potega i wzorem bo na poczatku opierala sie na wartosciach chszescijanskich( nie mylic z KK) Ludzie odeszli od tego i mamy upadek,muzulmanie za wiare dadza sie wysadzic w powietrze a zaptaj ''nowoczesnego'' europejczyka o wiare to by Cie wysmial prosto w oczy ;)


Po prostu ludzie nie chcą już, żeby ksiądz ich straszył piekłem jak nie będą klękać, całować w pierścień i płacić. Pogonili kler, zaczynają rozliczać za pedofilię, ale zrobili błąd wpuszczając islam - prawdopodobnie zrobiono to celowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-11 17:30
Z klerem niby racja, ale pamiętaj że to "wojujący ateizm" wymordował najwięcej istnień w historii ludzkości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # VanThor 2014-05-11 22:43
Interesujące stwierdzenie.
To może zacznijmy od najlepszego przykładu, często przywoływanego - A.Hitlera.
Dość ciekawe, że jako ateista wierzył, że to sam Bóg zlecił mu misję. Ciekawe, że jego wojska mały klamry na paskach z napisem "Got mit uns", który to zwrot często też był w użyciu w rozmowach i pieśniach. Dość ciekawe, że jako ateista cieszył się tak ogromnym poparciem papieża i był w tak dobrych stosunkach z Watykanem :)

Przykład drugi - Stalin. Po latach kreacji postaci "wielkiego wodza" niewiele o nim naprawdę wiadomo. Ale Ci, którzy wprowadzali jego myśl już ateistami raczej nie byli. Mała zagadka: jaka narodowość/wyzn anie było w większości w NKWD, KGB, UB, SB itp? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Pan,który wie lepiej 2014-05-12 02:11
Cytuję VanThor:
Interesujące stwierdzenie.
To może zacznijmy od najlepszego przykładu, często przywoływanego - A.Hitlera.
Dość ciekawe, że jako ateista wierzył, że to sam Bóg zlecił mu misję. Ciekawe, że jego wojska mały klamry na paskach z napisem "Got mit uns", który to zwrot często też był w użyciu w rozmowach i pieśniach. Dość ciekawe, że jako ateista cieszył się tak ogromnym poparciem papieża i był w tak dobrych stosunkach z Watykanem :)

Przykład drugi - Stalin. Po latach kreacji postaci "wielkiego wodza" niewiele o nim naprawdę wiadomo. Ale Ci, którzy wprowadzali jego myśl już ateistami raczej nie byli. Mała zagadka: jaka narodowość/wyznanie było w większości w NKWD, KGB, UB, SB itp? ;)[/quot [quote name="VanThor"]Interesujące stwierdzenie.
To może zacznijmy od najlepszego przykładu, często przywoływanego - A.Hitlera.
Dość ciekawe, że jako ateista wierzył, że to sam Bóg zlecił mu misję. Ciekawe, że jego wojska mały klamry na paskach z napisem "Got mit uns", który to zwrot często też był w użyciu w rozmowach i pieśniach. Dość ciekawe, że jako ateista cieszył się tak ogromnym poparciem papieża i był w tak dobrych stosunkach z Watykanem :)

Przykład drugi - Stalin. Po latach kreacji postaci "wielkiego wodza" niewiele o nim naprawdę wiadomo. Ale Ci, którzy wprowadzali jego myśl już ateistami raczej nie byli. Mała zagadka: jaka narodowość/wyznanie było w większości w NKWD, KGB, UB, SB itp? ;)

trudno ocenić mi Twój wiek, niemniej oscyluję 13 -15 lat. Tylko w takim przedziale podaje się przykłady z Hitlerem w tle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 09:02
@Van Thor - najwięcej populacji unicestwił bolszewizm, a nie nazizm. I to są fakty. A z faktami się nie dyskutuje. Co najwyżej można je interpretować To ten pierwszy jawnie odżegnywał się od religii prawosławnej, obecnej w Rosji od wieków, stanowiącej fundamenty rosyjskiej państwowości. Bolszewicy chcieli całkowicie wyrugowac religię z życia społeczeństwa jako archaiczny relikt średniowiecza. Jest to tzw. ateizm państwowy – oficjalne promowanie ateizmu przez władze państwowe, często połączone z czynną walką z praktykami religijnymi i samą religią. Został on również wprowadzony w krajach komunistycznych , takich jak ZSRR, Albania, Chińska Republika Ludowa, Korea Północna, Kambodża oraz komunistyczna Mongolia i Kuba.

W ZSRR walka z kościołem przybierała dramatyczne formy: nacjonalizowano majątek kościelny, mordowano popów, zsyłano ich na Syberię, zamykano masowo cerkwie i zamieniano je na magazyny zboża. Słowem chciano raz na zawsze wyeliminować religię ze świadomości społeczenej. Dzisiaj wiemy że to się nie do końca udało. W Rosji w ostatnich latach zwiększa się liczba ludzi powracających do wiary prawosławnej.

Pewnego rodzaju renesans i "odnowienie" religijności w pewnej części ZSRR nastąpiło dopiero na krótko po niemieckiej inwazji w 1941 r. Niemcy w obszarach okupowanych, na nowo otwierali cerkwie bo chcieli w ten sposób pozyskać dla siebie ludność rosyjską - przeciągnąć na swoją stronę być może w celu pozyskania rekruta do niewolniczej pracy w niemieckim przemysle, albo nawet "zatrudnienia" w charakterze jednostek tyłowych na froncie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 09:11
Co do wyznania mojżeszowego sporego procenta oprawców spod znaku NKWD, NKGB, MWD, KBW, UB, SB, to się zgadzam - wielu z nich było Żydami. Jak np. największy bolszewicki zbrodniarz Ławrientij Beria, który podpisał decyzję o wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu.

Pamiętać należy jednak, że osoby te skrzętnie i skutecznie ukrywały swoje pochodzenie i wyznanie, mieszając się w szeregi aparatu bezpieczeństwa. Dopiero po latach odkryto i wciąż odkrywa się tę przerażającą prawdę. Komunizm podobnie jak masoneria zawsze był silnie nasiąknięty elementem żydowskim.

A dlaczego obrzezani tak masowo mordowali gojów? Cóż, dogmaty talmudyczne cechuje kompletnie odwrócona moralność i kompletnie innym system wartości niż pozostałe religie. Ale o tym wszyscy dobrze wiemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 09:12
Włodzimierz Lenin:

"Religia to opium ludu. Współczesny uświadomiony robotnik, wychowany przez wielki przemysł fabryczny, oświecony życiem miejskim, odrzuca z pogardą przesądy religijne, pozostawia niebo klechom i burżuazyjnym bigotom, zdobywając sobie lepsze życie tu, na ziemi. Współczesny proletariat staje po stronie socjalizmu, który wprzęga naukę do walki z religijnym otumanieniem i uwalnia robotnika od wiary w życie pozagrobowe przez to, że jednoczy go do rzeczywistej walki o lepsze życie na ziemi. (...) Całkowity rozdział Kościoła od państwa oto żądanie, jakie stawia socjalistyczny proletariat współczesnemu państwu i współczesnemu Kościołowi."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VanThor 2014-05-12 21:10
No to skoro faktycznie przyznajesz, że spory procent oprawców to byli Żydzi (ukrywający skrzętnie swoje wyznanie) - to czy można przypisywać ich zbrodnie ateistom?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 21:26
Judaizm w dużej mierze, a w szczególności syjonizm to nie religia. To niebezpieczna sekta i narzędzie zniewolenia społeczeństw.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-12 10:17
Bolszewizm - tak, masz rację. Ale spójrzmy realnie - zabił najwięcej, bo cały świat zrzucił się (LL)na wojnę z Niemcami. Gdyby Niemcy wygrały wojnę, a było kilka sytuacji że byli od tego o milimetr - w całej Europie płonęły by krematoria w imię Boże. Watykan byłby wdzięczny Niemcom za nowe tereny do nawracania. I o to chodzi w programach - chcą zwiększać swą siłę.

Wprawdzie Hitler też nienawidził religii (Rozmowy przy stole), ale to zrozumiałe - chciał władzy absolutnej, a kler też jej chciał. Nie mogą dwa wilki korzystać z jednego stołu.

Jeśli więc chcesz stworzyć wrażenie że kler był dobry, a ateiści źli, to moim zdaniem to tak nie było - po prostu kler sprytnie i dyplomatycznie zawsze lawirował między grupami interesu - by wyjść na swoje. I zawsze wyszedł, ale afery pedofilskie, z zakonami co odbierały dzieci matkom i je sprzedawały, z komisją majątkową itd. go mocno uderzy. Bardzo mocno. Ale nie zatopi, bo w głowach milionów ludzi, mocno działa zaprogramowany w dzieciństwie strach przed diabłem.

Zabierz im małe dzieci które straszą, a upadną doszczętnie w jedno pokolenie. Taka to siła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 10:31
Powiem tak: kler nie jest bez winy. To oczywiste. Dopuszczał się zbrodni, malwersacji, a inną przykrą sprawą są księża pedofile (i z tym powinno się walczyć) i Ci co gromadzą ogromne majątki przecząc życiu w ascezie jak ślubowali.

ALE! Co do wiary katolickiej, to pomimo ze jestem zdeklarowanym ateistą z powodów światopoglądowy ch, bronię jej i wypowiem się o niej jednoznacznie: jest w Polsce potrzebna. Kościół przez dziesięciolecia zaborów pełnił w Polsce funkcję substytutu państwa, stanowiąc jednocześnie ważny czynnik hamujący procesy rusyfikacyjne i germanizacyjne. Zresztą nie tylko w taktym okresie. Sam Roman Dmowski, wybitny działacz Ruchu Narodowego i wielki Polak, który przez całe życie bardzo chłodno podchodził do problematyki wiary w swojej broszurze "Kościół, naród i państwo" (1927) wypowiada się tak o kościele katolickim, cyt.:

"Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu."

Nawiasem mówiąc nakłaniam wszystkich (Ciebie Marku w szczególności) do przeczytania tej broszury. Świetne panaceum na obecny lewacki, prymitywny antyklerykalizm bez żadnej argumentacji. Książka uświadamia jakie konsekwencje niesie za sobą laicyzacja społeczeństwa, ale również określa jasno rolę kościoła w społeczeństwie nie dając mu zbyt dużej władzy. Dopiero po tej lekturze zmieniłem nieco swój pogląd na wiarę. Programy to jedno. Uniwersalne wartości drugie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 10:31
Zamiast robić projekt to piszę cały czas na samczymrunie. :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # VanThor 2014-05-12 21:08
Mocno nie trafiłeś ;)

Zawsze jak Ci brakuje argumentów, to próbujesz takich "cwanych wybiegów" z wiekiem lub obrażania? Powodzenia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Daily Mail 2014-05-11 15:39
Cytuję Siergiej:
Esterko z calym szacunkiem do Ciebie i tego czlowieka ktorego udostepnilas w linku ale bredzisz...Tolerujac takie zboczenia i zachowania jakie zaprezentowal ten Pan/Pani wczoraj przykladasz reke do i tak zdemoralizowanego i upadajacego swiata.Wszystko bylo ustawione ten koles czy jak go zwa mial wygrac i wygral ,kobiety o pieknych pelnych ksztaltach to seksizm i zboczenie a ''kobieta'' z broda to cud i trzeba cos takiego tolerowac przeciez to smiech na sali ,ludzie obudzcie sie...Prawdziwe wartosci zostaja unicestwiane na rzecz zboczen ,dewiantow i tym podobnie,nie mam nic do tej istoty bo to tylko pionek w calej machinie ale pochwalajac takie zboczenia pod katem szeroko rozumianej tolerancji i kobiecej nowoczesnosci to rzygowiny i nic wiecej.

Słusznie kolego. Nie zapominaj jednak, że lewackie poglądy to domena zagubionych i rozleniwionych, żądających tylko zasiłków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-05-11 13:13
Tinki Łinki'ego -nie! :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-05-11 16:58
Pozdrawiam przeciwników Teletubisiów i Kubusia Puchataka:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 21:56
Cytuję ester:
Pozdrawiam przeciwników Teletubisiów i Kubusia Puchataka:D


Serdeczne pozdrowienia dla zwolenników teorii Josefa Owadii :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-11 13:19
Druga czesc Twojej wypowiedzi o uwolnieniu sie od kompleksow przyznajac sie do nich to jest okej ,to popieram :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2014-05-11 15:44
Ludzie uwikłani w stare pojęcia, nie są w stanie stworzyć czy wyrazić innej teorii człowieka inaczej , niz poprzez ograniczającą tradycję i schematy myślenia.Wróć do Starożytności, do ciała bez uprzedzeń i do tego , co było pochwałą dla człowieka i jego cielesności."To "co wcisnęło Europę w okowy średniowiecznyc h pojęć , negacji i zabobonów, odchodzi do lamusa i nie przywróci utraconej kultury, zniszczonych prac Goi ,Remrandta czy Rubensa gloryfikujących człowieka, nie odda straty jaką poniesliśmy , przez wieki żyjąc w zakłamaniu i pruderii.Pozbaw iono nas tak wiele, że dnia nie starczyłoby na listę roszczeń.Rozumi em tradycjonalistó w i zwolenników doktryny konserwatywnej, wychowywałam się wśród takich poglądów.A więc w rozumieniu mojego ojca powinnam powielić schemat rozumowania i wychowania.A wszelkie odmienne poglądy , w moim rozumieniu- moje własne,są buntem na stary porządek rzeczy.Można oczywiście tak to pojmować, przypinać łatki nowoczesnej kobiety bądź źle wychowanej , krnąbrnej smarkuli:D Ale zarówno mój ojciec jak i ja , nie widzimy w manifeście osoby transseksualnej , żadnego zagrożenia dla ludzkości:)bo najwyraźniej znaleźliśmy punkt porozumienia , szacunek dla człowieka i jego przekonań.Ważne jest ,aby znaleźć kompromis .........
Widzę w Conchicie/Thoma sie po prostu wolnego człowieka, który wczoraj wyglądał na szczęśliwego, bez "bagażu", nie musiał nikogo udawać.Taki jest i takim go akceptuję.
ps.Bliżej mi do nowoczesnej kobiety niż do średniowiecznej , zabobonnej matrony i bogom niech będą dzięki....To tyle:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # discombobulated 2014-05-11 19:47
Cytuję ester:
Ludzie uwikłani w stare pojęcia, nie są w stanie stworzyć czy wyrazić innej teorii człowieka inaczej , niz poprzez ograniczającą tradycję i schematy myślenia.Wróć do Starożytności, do ciała bez uprzedzeń i do tego , co było pochwałą dla człowieka i jego cielesności."To"co wcisnęło Europę w okowy średniowiecznych pojęć , negacji i zabobonów, odchodzi do lamusa i nie przywróci utraconej kultury, zniszczonych prac Goi ,Remrandta czy Rubensa gloryfikujących człowieka, nie odda straty jaką poniesliśmy , przez wieki żyjąc w zakłamaniu i pruderii.Pozbawiono nas tak wiele, że dnia nie starczyłoby na listę roszczeń.Rozumiem tradycjonalistów i zwolenników doktryny konserwatywnej, wychowywałam się wśród takich poglądów.A więc w rozumieniu mojego ojca powinnam powielić schemat rozumowania i wychowania.A wszelkie odmienne poglądy , w moim rozumieniu- moje własne,są buntem na stary porządek rzeczy.Można oczywiście tak to pojmować, przypinać łatki nowoczesnej kobiety bądź źle wychowanej , krnąbrnej smarkuli:D Ale zarówno mój ojciec jak i ja , nie widzimy w manifeście osoby transseksualnej, żadnego zagrożenia dla ludzkości:)bo najwyraźniej znaleźliśmy punkt porozumienia , szacunek dla człowieka i jego przekonań.Ważne jest ,aby znaleźć kompromis .........
Widzę w Conchicie/Thomasie po prostu wolnego człowieka, który wczoraj wyglądał na szczęśliwego, bez "bagażu", nie musiał nikogo udawać.Taki jest i takim go akceptuję.
ps.Bliżej mi do nowoczesnej kobiety niż do średniowiecznej , zabobonnej matrony i bogom niech będą dzięki....To tyle:)

bardzo głębokie... Doprawdy, Twoja nadwaga i szpetota generuje ten bełkot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2014-05-11 20:20
Disco coś tam, rozmawianie z kimś, kto nie podziela naszych poglądów za pomocą agresji, wyzwisk i nienawiści, to niedobry znak. A może Ty pokaż swoje zdjęcie, zobaczymy tego przystojniaczka ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Pasjonat piękna 2014-05-11 20:59
[quote name="Marek"]Di sco coś tam, rozmawianie z kimś, kto nie podziela naszych poglądów za pomocą agresji, wyzwisk i nienawiści, to niedobry znak. A może Ty pokaż swoje zdjęcie, zobaczymy tego przystojniaczka?[/quote/]
Popadłbyś w jeszcze większe kompleksy. I daruj sobie ten pseudopacyfizm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2014-05-11 21:54
Cytuję Pasjonat piękna:
[quote name="Marek"]Disco coś tam, rozmawianie z kimś, kto nie podziela naszych poglądów za pomocą agresji, wyzwisk i nienawiści, to niedobry znak. A może Ty pokaż swoje zdjęcie, zobaczymy tego przystojniaczka?[/quote/]
Popadłbyś w jeszcze większe kompleksy. I daruj sobie ten pseudopacyfizm.Z pewnością. Ja po prostu nie lubię jak ktoś, podobno facet, lży kobietę bo ta ma swoje zdanie. Niech ma - nie obraziła Cię. Myślę że ktoś mocny psychicznie, pewny siebie, nie potrzebuje obrażać - to domena ludzi słabych, histerycznych, nieudaczników emocjonalnych kolokwialnie mówiąc. A jak się to powtórzy, uwolnię Cię od tych nerwów i histerii za pomocą bana, baniusia, baniusieczka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Pan,który wie lepiej 2014-05-12 02:05
Cytuję Marek:
Cytuję Pasjonat piękna:
[quote name="Marek"]Disco coś tam, rozmawianie z kimś, kto nie podziela naszych poglądów za pomocą agresji, wyzwisk i nienawiści, to niedobry znak. A może Ty pokaż swoje zdjęcie, zobaczymy tego przystojniaczka?[/quote/]
Popadłbyś w jeszcze większe kompleksy. I daruj sobie ten pseudopacyfizm.Z pewnością. Ja po prostu nie lubię jak ktoś, podobno facet, lży kobietę bo ta ma swoje zdanie. Niech ma - nie obraziła Cię. Myślę że ktoś mocny psychicznie, pewny siebie, nie potrzebuje obrażać - to domena ludzi słabych, histerycznych, nieudaczników emocjonalnych kolokwialnie mówiąc. A jak się to powtórzy, uwolnię Cię od tych nerwów i histerii za pomocą bana, baniusia, baniusieczka :)

wiesz Mareczku... taka refleksja mnie nachodzi. Grasz takiego obrońcę męskiej autonomii, a stajesz w obronie taniej, damskiej prowokatorki, która, jak wcześniej już ktoś zauważył, nie rozróżnia funkcji klawiatury. I wiesz... wówczas tracę wiarę w idee, jakie prezentujesz, a uruchamiam w sobie obawę, że jestem ofiarą hipokryzji. martwi mnie to tym bardziej, gdyż w dobrej wierze kupiłem twoją książkę.

PS
postawa "Vincenta" jest godna uwagi, to facet z charakterem, w przeciwieństwie do grona klakierów, jakim się otoczyłeś. Posiadasz charakter, czy pozostajesz marionetką wspólniczki o pseudonimie Ester?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-05-12 10:24
Aha, czyli teraz wiedząc że kupiłeś moją książkę, że stracisz we mnie wiarę - mam zaakceptować burdel jaki mi robisz na stronie? Chyba Cię porąbało :) Nic z tego. Jeśli chcesz tu pisać, masz być miły i grzeczny, nawet jeśli Ester napisze że żydzi są najbardziej uciskana rasą na ziemi. Zobacz jak Van i Vincent dyskutują, jak grzecznie i z poszanowaniem siebie - jeśli nie chcesz zachowywać się JAK JA CHCĘ NA MOJEJ STRONIE, pożegnamy się. A jeśli wpłaciłeś mi więcej niż wynosi cena książek, daj znać na meila to Ci natychmiast odeślę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-11 20:02
Widzę że Twój umysł zaczadzony jest lewactwem w stopniu bardzo upośledzającym. Nie zapominaj tylko, że wszystkie wielkie cywilizacje (imperium rzymskie poniekąd też) runęły w proch, a początkiem ich upadku była degrengolada moralna i obyczajowa. A że historia kołem się toczy, to podobnie jak w większości przypadków, zmiotą tę bandę hordy ze wschodu. Patrz np. Rosja - w której praktycznie brak homopropagandy i pseudotolerancj i. Wiem co mówię bo bywam na wschodzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-11 20:26
Cytuję Vincent:
Widzę że Twój umysł zaczadzony jest lewactwem w stopniu bardzo upośledzającym. Nie zapominaj tylko, że wszystkie wielkie cywilizacje (imperium rzymskie poniekąd też) runęły w proch, a początkiem ich upadku była degrengolada moralna i obyczajowa. A że historia kołem się toczy, to podobnie jak w większości przypadków, zmiotą tę bandę hordy ze wschodu. Patrz np. Rosja - w której praktycznie brak homopropagandy i pseudotolerancji. Wiem co mówię bo bywam na wschodzie.Zgodzę się że w obecnej chwili nastąpiło przegięcie, o tym też piszę. To co się teraz dzieje w postaci promocji dziwactw, czy robienia kasy z rzekomej ochrony środowiska, że nie wspomnę o Islamie w Europie, to porażka.

Ale koszmar milionów ludzi w Polsce nie jest pochodzenia lewackiego, tylko liberalnego. Nie ma zasiłków, więc pracodawcy dręczą ludzi - nie ma pensji minimalnej, więc płacą nędzne ochłapy. Pracownik nie ma żadnych praw, więc rośnie liczba chorych psychicznie. Ja swoją pracę w banku przypłaciłem zdrowiem, mój kolega poważną chorobą psychiczną - ale nikt nie mógł odejść, bo zasiłki były 3 miesiące jakieś grosze.

Renty nie dostałem - pomocy żadnej. W państwie socjalnym jest inaczej. Ludźmi się opiekują, prowadzą ku dobrej pracy. Opowiadał mi o tym bardzo sympatyczny kolega mieszkający w Szwajcarii. Chorą osobę otacza się opieką, dba o nią, załatwia lekarzy, wyszukuje pracy która by jej odpowiadała - i to działa. Człowiek wraca, płaci podatki, nie wchodzi w przestępczość i patologię jak w tym naszym bajorku.

A tu? Latami siedziałem w domu, nędza, upokorzenia i bieda. Matka mi przynosiła jedzenie, bo nie byłem w stanie wyjść sam. Gdyby nie dziadowskie emerytury rodziców, powiesiłbym się - nie zniósłbym takiej gehenny. I Ty mi coś mówisz o liberałach... o tych bredniach, że lenie tylko nie pracują... to wszystko jest do czasu. Dzieci dorastają i zaczynają wracać do rzeczywistości, a nie mrzonek. Dlatego poparcie dla Korwina jest takie same mniej więcej, nie zwiększa się. Starsi odchodzą, dzieci z gimnazjum stają się fanami. I tak to się kręci, dokładnie jak zaplanowali stratedzy Eskimoskiego pochodzenia w tubylczym kraju do wyniszczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-11 21:41
Marek nie zwracałem się do Ciebie tylko do ester. Krytykowałem jej podejście do wszelkich dziwact a zamiast niej Ty odpowiedziałeś.

Co do socjalu - trzeba być baardzo ostrożnym. Cienka jest granica między opieką i pomocą Państwa dla naprawdę potrzebujących, bezbrobotnych bez środków do życia, a zwykłym lenistwem, życiem na koszt Państwa i opierdalalniem się, czego uświadczamy w zachodniej Europie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-05-12 07:35
Vincent, doskonale znam zmienność i wartość moralną ustrojów państwowych.Pod obnie wpływy religijne, wyznaniowe na człowieka .Ale to nie jest forum do takich dyskusji i jakiekolwiek próby wciągania mnie ,w tym niegrzeczne, w dialog polityczny, są bezcelowe.Odnio sę się jednak dzisiaj,wyjątko wo do tego co napisałeś, po to , byś zrozumiał, że jakiekolwiek podziały, otwierają tylko drzwi do koszmarów.Kilka przykładów: muzułmanie zabijający chrześcijan w Gojra, kobiety chłostane za noszenie spodni w Sudanie(dziwact wo nie z tej ziemi ?), sunnici wysadzający w powietrze dziesiątki szyitów w Iraku, przesądy wobec gejów i kobiet(kolejne z dziwactw ?), pogromy Żydów, rzeź kułaków, śmierć głodowa milionów w wyniku ideologicznego „lekarstwa na wszystko", społeczności rozdzielonych murami w Izraelu i Palestynie ....Tak można bez końca. Wszyscy mamy świadomość ,że jest do dupy i historia nie raz także "dupy daje", ale tak długo, jak będziemy pluć na siebie ,w imię tego ,kto ma rację lub lepszego boga, zawsze będą podziały i konflikty.
Życzę Ci dystansu i spokoju,bo zdajesz się być zmęczony.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-12 09:50
Ester to zrozumiałe, że jakiekolwiek próby wciągania Cię w dyskusję są bezcelowe, bo znasz jedną stronę danego zagadnienia i bazujesz tylko na swoim uległym pacyfiźmie. Człowiek jako masa moja droga nigdy nie będzie w 100% tolerancyjny, łagodny i wyrozumiały. Zawsze będzie niesprawiedliwo ść, rzezie, wojny bo jest to wpisane w nasz genotyp. A wszystko co inne wywołuje odruch obronny. Agresja, ekspansja, wrogość - żadne lewicowe dogmaty nie zmienią np. mentalności muzułmańskiej na pokojową. To tylko europejczycy są tacy bezoporowo podatni na filozofię uległości. Natomiast meżczyźni (kiedy trzeba), a już w szczególności przywódca Państwa powinien być agresywny i w tej agresywności powinien robić wszystko żeby stawiać na pierwszym miejscu rację stanu swego narodu.
Ja mimo że w pewnym sensie bronię religię chrześcijańską, to dalej pozostaje ateistą, lecz nie nawołuje do agresji i nienawiści, ale jak trzeba się bić to się biję, a jak uciekać to spierdalam bez wchodzenia w meandry ludzkich intencji, które zazwyczaj są niskie. I należy się z tym pogodzić, zrozumieć to i wypracować w sobie mechanizm przetrwania, a nie podchodzić do tego na zasadzie nadstawiania policzka po chrześcijańsku, szukania kompromisu i porozumienia. Świat nie jest oczywisty i dwubiegunowy na zasadzie białe-czarne. Jest jeszcze cała paleta odcieni szarości.
Kończe i pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 19:50
Cytuję ester:
Vincent, doskonale znam zmienność i wartość moralną ustrojów państwowych.Podobnie wpływy religijne, wyznaniowe na człowieka .Ale to nie jest forum do takich dyskusji i jakiekolwiek próby wciągania mnie ,w tym niegrzeczne, w dialog polityczny, są bezcelowe.Odniosę się jednak dzisiaj,wyjątkowo do tego co napisałeś, po to , byś zrozumiał, że jakiekolwiek podziały, otwierają tylko drzwi do koszmarów.Kilka przykładów: muzułmanie zabijający chrześcijan w Gojra, kobiety chłostane za noszenie spodni w Sudanie(dziwactwo nie z tej ziemi ?), sunnici wysadzający w powietrze dziesiątki szyitów w Iraku, przesądy wobec gejów i kobiet(kolejne z dziwactw ?), pogromy Żydów, rzeź kułaków, śmierć głodowa milionów w wyniku ideologicznego „lekarstwa na wszystko", społeczności rozdzielonych murami w Izraelu i Palestynie ....Tak można bez końca. Wszyscy mamy świadomość ,że jest do dupy i historia nie raz także "dupy daje", ale tak długo, jak będziemy pluć na siebie ,w imię tego ,kto ma rację lub lepszego boga, zawsze będą podziały i konflikty.
Życzę Ci dystansu i spokoju,bo zdajesz się być zmęczony.
Pozdrawiam


W całej ej wyliczance nie zauważyłem smierci 4,5 mln etnicznych Polaków w czasie II wojny światowej. Skoro żydów zginęło 6 mln, to brutalne ludobójstwo 4,5 mln Polaków chyba zasługuje na uwagę? czy nie? Ja myślę, ze tutaj w PL, idąc za madrym przykładem z Izraela powinno sie mówic głosniej o tym, a nie o "przesądach" wobec gejów czy lesbijek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # VanThor 2014-05-11 22:20
@Vincent
A cóż Ci przeszkadza to, jak się ktoś ubierze? Facet w sukience i na szpilkach ... i co z tego? Co na tym tracisz? On Tobie nie próbuje narzucać, jak Ty masz się ubierać. Jak nie mogę tego znieść, to nie szukam tego widoku, ale to jego prawo - jak mu tak wygodnie to ok. Kim ja jestem by go osądzać? To też człowiek, mój bliźni. Miałbym go obrażać, pobić czy spalić na stosie za to jak się ubrał?

Próba narzucania innym swojego punktu widzenia to postawa typowa dla faszyzmu. Wyrażenie "Twój umysł zaczadzony lewactwem" idealnie też do tego światopoglądu pasuje. I nie, nie jestem lewakiem. Zauważ, że tak nie lubiany przez Ciebie islam właśnie robi to, czego pragniesz - określa dokładnie, co wolno, a czego nie - nawet w kwestii ubioru. Islamiści by tego gościa pewnie ukamienowali. A co Ty byś z nim zrobił?

Przy okazji: a nie przeszkadzają Ci te czarne/fioletow e/różowe sukienki z koronkami noszone przez kler? Nie przeszkadza Ci to, że ministranci (młodzi chłopcy) są przebierani w białe, krótkie sukieneczki z koronkami? ;)
Nie przeszkadza Ci kobieta w spodniach? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 19:52
Cytuję VanThor:
@Vincent
A cóż Ci przeszkadza to, jak się ktoś ubierze? ;)


Co ci przeszkadza, ze jemu przeszkadza? Czyżby było przeszkadzanie dobre i przeszkadzanie zle?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-05-21 09:58
Otóż to. Tolerancja nie oznacza akceptacji.
Mi na przykład przeszkadza zboczeniec w kiecce, ale jako że jestem tolerancyjny nie pobiję go w manifeście mojego niezadowolenia.
Co nie zmienia faktu, że nie będzie on dla mnie wartościowym członkiem społeczeństwa. To może występować w różnych "freakshow", czy po wypchaniu być eksponatem w gabinecie osobliwości, ale nie promować zwyrodnienie w powszechnie dostępnych mediach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-22 09:33
Przychylam się do opinii Jajacka. Tolerancja nie jest tożsama z akceptacją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # VanThor 2014-05-11 22:24
Twoje reakcje i używanie słów "lewactwo", "homopropaganda ", "pseudotoleranc ja" itp świadczą tylko o tym, że masz wgrany odpowiedni PROGRAM i reagujesz tak, jak Cię zaprogramowano na odpowiednie bodźce.
A programy Marek opisywał ostatnio dość dobrze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-11 22:37
Odpowiem krótko tak: nie zaglądam nikomu do sypialni ani tym bardziej nie obchodzi mnie kto ma jaką orientację, czy nawet jak się ubiera...dopóki sam się z tym nie obnosi, nie wychodzi na ulicę i nie domaga się akceptacji będąc jednocześnie tak szeroko popierany przez media. Tak, to media narzucają nam co mamy tolerować i akceptować. A jednocześnie są bezlitosne wobec fundamentu naszej europejskiej tradycji czyli wiary chrześcijańskie j, pobłażając o wiele bardziej ekspansywnej i agresywniejszej religii jaką jest islam. Tego zaprzeczyć nie możesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VanThor 2014-05-11 23:48
Ale dlaczegóż nie mógłby wyjść w sukience na ulicę? Już tylu księży w sukienkach chodzi i jakoś Ci to nie przeszkadza? :)

Idąc Twoim tokiem rozumowania - może następnie zabronimy też noszenia publicznie rzeczy np koloru niebieskiego? Każdy się ubiera, tak jak uważa i na co go stać. Co trzeba jest zakryte - więc ok. Możesz się odwrócić i nie patrzeć, tak jak to robisz wobec brzydkich kobiet czy facetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 19:57
Cytuję VanThor:
Ale dlaczegóż nie mógłby wyjść w sukience na ulicę? Już tylu księży w sukienkach chodzi i jakoś Ci to nie przeszkadza? :)

Idąc Twoim tokiem rozumowania - może następnie zabronimy też noszenia publicznie rzeczy np koloru niebieskiego? Każdy się ubiera, tak jak uważa i na co go stać. Co trzeba jest zakryte - więc ok. Możesz się odwrócić i nie patrzeć, tak jak to robisz wobec brzydkich kobiet czy facetów.


wolność nie polega na odwracaniu się, ale na otwartym i nieskrępowanym wypowiadaniu tego co kto uważa za stosowne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VanThor 2014-05-12 21:23
Owszem, możesz do woli mówić, że Ci się coś nie podoba - Twoje prawo. Niczego takiego nie napisałem.
Ciągle zadawałem te same pytania - dlaczego Ci się nie podoba (skoro od dziecka widzisz coś podobnego) i czemu chciałbyś ograniczać wolność innej osoby do swobodnego ubierania się?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-05-12 21:33
niżej w komciu sam znowu ją ograniczyłeś, no wiec jak to jest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 19:56
Cytuję VanThor:
Twoje reakcje i używanie słów "lewactwo", "homopropaganda", "pseudotolerancja" itp świadczą tylko o tym, że masz wgrany odpowiedni PROGRAM i reagujesz tak, jak Cię zaprogramowano na odpowiednie bodźce.
A programy Marek opisywał ostatnio dość dobrze...


No cóż, ty nie użyłeś etykietek, ale program też ma wgrany, zdaje sie ze wszyscy takie programy mają, poniewaz zyja w społeczenstwie. Także wykorzystywanie tego co napisał Marek, w celu pogrązenia w konwersacji przeciwnika i jednoczesnie w celu promowania swojego PROGRAMU tj. tolerancji, jest zwykła wybiórczą manipulacją
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # VanThor 2014-05-12 21:19
Nie promuje niczego.
Tak jak uznaję prawo każdego do nieskrępowanego wypowiadaniu się na różne tematy (patrz dyskusja z Vincentem), tak samo uznaję prawo każdego do ubierania się tak jak mu się żywnie zachce.
Tylko wypowiadać się należy na odpowiednim poziomie, bez obrażania adwersarza, bez wywierania presji i nawoływania do nienawiści i przemocy. Tak samo ubierając się należy zakryć pewne oczywiste fragmenty ciała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-05-12 21:31
Cytuję VanThor:
Nie promuje niczego.
Tak jak uznaję prawo każdego do nieskrępowanego wypowiadaniu się na różne tematy (patrz dyskusja z Vincentem), tak samo uznaję prawo każdego do ubierania się tak jak mu się żywnie zachce.
Tylko wypowiadać się należy na odpowiednim poziomie, bez obrażania adwersarza, bez wywierania presji i nawoływania do nienawiści i przemocy. Tak samo ubierając się należy zakryć pewne oczywiste fragmenty ciała.


A dlaczego i co to znaczy "oczywiste"? dla mnie to żadna tolerancja, ze zabrania sie komus latac na golasa po ulicy. Przeciez mozna sie odwrócic, i surowo skarcic dziecko, ze oglada i pyta, dlaczego ta pani ma miedzy nogami taki ciemny trójkącik :-) A poza tym to tez jest ograniczanie wolnosci 4letniego powiedzmy dziecka- znowu brak tolerancji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # VanThor 2014-05-20 22:24
Osobiście nie robi na mnie wrażenia golas na ulicy, może sobie latać.

A czemu karcić dziecko za ciekawość? Ono zazwyczaj nie ma jeszcze żadnych skojarzeń i nagość jest dla niego naturalna. I nie jest wolne, dopóki to rodzic odpowiada za jego bezpieczeństwo i czyny. Z tolerancją ma to niewiele wspólnego.

Według Ciebie nietolerancją jest również oczekiwanie pewnego poziomu w dyskusji oraz reagowanie na obrazę, czyż nie? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # VanThor 2014-05-20 22:36
Nie próbuję pogrążać nikogo, dyskutujemy. Dyskusja ma to do siebie, że obie strony się powołują na różne źródła i przykłady. Czasem też schodzi na nieco inny temat.
Zauważyłeś w mojej wypowiedzi coś obraźliwego?

Gdybym powołał się na jakąś książkę lub artykuł innego autora to też by była "wybiórcza manipulacja"? Interesujące...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Pan,który wie lepiej 2014-05-12 02:13
Cytuję ester:
Ludzie uwikłani w stare pojęcia, nie są w stanie stworzyć czy wyrazić innej teorii człowieka inaczej , niz poprzez ograniczającą tradycję i schematy myślenia.Wróć do Starożytności, do ciała bez uprzedzeń i do tego , co było pochwałą dla człowieka i jego cielesności."To"co wcisnęło Europę w okowy średniowiecznych pojęć , negacji i zabobonów, odchodzi do lamusa i nie przywróci utraconej kultury, zniszczonych prac Goi ,Remrandta czy Rubensa gloryfikujących człowieka, nie odda straty jaką poniesliśmy , przez wieki żyjąc w zakłamaniu i pruderii.Pozbawiono nas tak wiele, że dnia nie starczyłoby na listę roszczeń.Rozumiem tradycjonalistów i zwolenników doktryny konserwatywnej, wychowywałam się wśród takich poglądów.A więc w rozumieniu mojego ojca powinnam powielić schemat rozumowania i wychowania.A wszelkie odmienne poglądy , w moim rozumieniu- moje własne,są buntem na stary porządek rzeczy.Można oczywiście tak to pojmować, przypinać łatki nowoczesnej kobiety bądź źle wychowanej , krnąbrnej smarkuli:D Ale zarówno mój ojciec jak i ja , nie widzimy w manifeście osoby transseksualnej, żadnego zagrożenia dla ludzkości:)bo najwyraźniej znaleźliśmy punkt porozumienia , szacunek dla człowieka i jego przekonań.Ważne jest ,aby znaleźć kompromis .........
Widzę w Conchicie/Thomasie po prostu wolnego człowieka, który wczoraj wyglądał na szczęśliwego, bez "bagażu", nie musiał nikogo udawać.Taki jest i takim go akceptuję.
ps.Bliżej mi do nowoczesnej kobiety niż do średniowiecznej , zabobonnej matrony i bogom niech będą dzięki....To tyle:)

Dam ci plusika... mam dobrą zabawę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KrzysiekXX 2014-05-11 13:32
Ja neistety mam nisko samoocene ,ciagle porownuje sie do innych co wychodzi druzgocaca na moim przykladzie.Uwa zam ze jak nie bede ladnie zbudowany(chodz wage mam ok) to nie bede mial zadnej laski,ciagle szukam akceptacji i milosci u innych staraj sie sprostac tym wymaganiom poprzez sztuczne upodobanie sie do spoleczenstwa co robic ...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-11 17:19
Cytuję KrzysiekXX:
Ja neistety mam nisko samoocene ,ciagle porownuje sie do innych co wychodzi druzgocaca na moim przykladzie.Uwazam ze jak nie bede ladnie zbudowany(chodz wage mam ok) to nie bede mial zadnej laski,ciagle szukam akceptacji i milosci u innych staraj sie sprostac tym wymaganiom poprzez sztuczne upodobanie sie do spoleczenstwa co robic ...?Kup moją książkę "Stosunkowo dobry", tam wszystko jest bardzo dokładnie napisane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aggi 2014-05-11 13:49
zmieniłam swoje przekonania w momencie, w którym zaczęłam czytać samczeruno. Co z tego, że piszesz przeważnie dla mężczyzn. Dzięki Tobie zobaczyłam w jakiej beznadziejnej sytuacji egzystuję i zaczęłam coś z tym robić. Dzisiaj uważam się za piękną i wartościową kobietę, która chce jak najlepiej. Nie tylko dla siebie, ale też dla samca z którym (być może) będę żyć. Chociaż życie w pojedynkę jest równie ekscytujące. Dzięki Marku. Całuję gorąco :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KrzysiekXX 2014-05-11 14:34
Cytuję Aggi:
zmieniłam swoje przekonania w momencie, w którym zaczęłam czytać samczeruno. Co z tego, że piszesz przeważnie dla mężczyzn. Dzięki Tobie zobaczyłam w jakiej beznadziejnej sytuacji egzystuję i zaczęłam coś z tym robić. Dzisiaj uważam się za piękną i wartościową kobietę, która chce jak najlepiej. Nie tylko dla siebie, ale też dla samca z którym (być może) będę żyć. Chociaż życie w pojedynkę jest równie ekscytujące. Dzięki Marku. Całuję gorąco :)


Aggi jak to zrobilas , ja powtarzam sobie afirmacje ale czuje jakas blokade wewnatrz ,nie umiem uwierzyc ze jestem zajebistym wartosciowym czlowiekiem... :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-11 17:20
Też całuję, ale nie napiszę z jaką intensywnością, bo nie widziałem Twego zdjęcia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Aggi 2014-05-11 17:45
Cytuję KrzysiekXX:


Aggi jak to zrobilas , ja powtarzam sobie afirmacje ale czuje jakas blokade wewnatrz ,nie umiem uwierzyc ze jestem zajebistym wartosciowym czlowiekiem... :(


przyznam, że nie było łatwo. Zaczęłam się do siebie uśmiechać, dostrzegać szczegóły, które dodają mi uroku. Mówiłam do siebie, nadal mówię. Często oglądam się w lustrze, stałam się takim narcyzem. A później odrzuciłam to, co mi przeszkadzało, zerwałam kontakty, które rujnowały mój piękny świat i znalazłam nowych ludzi z którymi czuję się dobrze i dzięki którym chcę do czegoś dążyć. Jestem zajebista! :)
Wszystko przychodzi z czasem, uśmiechnij się do siebie.

Cytuję Marek:
Też całuję, ale nie napiszę z jaką intensywnością, bo nie widziałem Twego zdjęcia :)

sam fakt, że odwzajemniasz mnie ogromnie cieszy. a to dopiero początek naszej znajomości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pasjonat piękna 2014-05-11 20:01
Cytuję Aggi:
Cytuję KrzysiekXX:


Aggi jak to zrobilas , ja powtarzam sobie afirmacje ale czuje jakas blokade wewnatrz ,nie umiem uwierzyc ze jestem zajebistym wartosciowym czlowiekiem... :(


przyznam, że nie było łatwo. Zaczęłam się do siebie uśmiechać, dostrzegać szczegóły, które dodają mi uroku. Mówiłam do siebie, nadal mówię. Często oglądam się w lustrze, stałam się takim narcyzem. A później odrzuciłam to, co mi przeszkadzało, zerwałam kontakty, które rujnowały mój piękny świat i znalazłam nowych ludzi z którymi czuję się dobrze i dzięki którym chcę do czegoś dążyć. Jestem zajebista! :)
Wszystko przychodzi z czasem, uśmiechnij się do siebie.

Cytuję Marek:
Też całuję, ale nie napiszę z jaką intensywnością, bo nie widziałem Twego zdjęcia :)

sam fakt, że odwzajemniasz mnie ogromnie cieszy. a to dopiero początek naszej znajomości.

wreszcie powiew kobiecości na forum. Spod wyrazów, które piszesz emanuje piękno... Pozdrawiam Aggi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aggi 2014-05-11 20:25
Cytuję Pasjonat piękna:

wreszcie powiew kobiecości na forum. Spod wyrazów, które piszesz emanuje piękno... Pozdrawiam Aggi.


Niech emanuje, niech zaraża inne niewiasty ślęczące nad sobą.
Pozdrawiam również!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-12 17:53
Przygladalem sie calej dyskusji Vincenta z opozycja i jestem pelen uznania dla pogladow Vici .Mianowicie Pan ''VanThor'' twierdzi ze podczas podrOzy w Paryzu nie widzialem nic szczegolnego i jest w pelnym zrozumieniu i ugodzie z tolerancja i poprawnoscia zachodnia .Mieszkalem troche na zachodzie i wiem ze przypadki pobicia bialych,mordowa nia ludzi ktorzy przypadkiem przechodzili podczas modlitwy muzulmanow na srodku ulicy w Paryzu a takze zamordowanie zolnierza w Londynie sa czestym zjawiskiem ,skoro dla Pana VanThora to nic to radze aby wyszedl z ''domku'' a takze nie myslal zbyt egoistycznie .Sprawa NKWD i tego typu ludobojczych organizacjach: w NKWD 80 % najwyzszych oficerow to ludzie pochodzenia zydowskiego z takimi tuzami jak Beria ( czy Jezov.Walka komunistów z kosciolem polegala na tym aby zdobyc jak najwiecej wldzy co oznacza wiecej szmalu, tu nie chodzi o to kto byl dobry a kto zly ,bo to dwa wilki walczace o mieso...Co do socjalu na zachodzie i ogolnie o zrozumieniu tego pojecia sa plusy i minusy .Marek twierdzi ze social jest okej ,zgadzam sie ,ale takze ma ciemna strone bo ludzie zyjacy ciagle na koszt panstwa nie ciagna tego wszystkiego do przodu ,bo tam gdzie mniejsze ryzyko tam mniejszy postep i ogolnie popych cywilizacyjny.. .Reasumujac Ester i Van thor bazuja na swoich programach i mimo ze w srodku moga wiedziec ze to nie prawda to dalej go bronia do ostatniej kropli krwi ,to swiadczy o niskiej samoocenie i dosc slabym przegladzie obecnej sytuacji a takze wiedzy prawdopodobnie skopiowanej z kilku liberalnych i POpowskich stron internetowych.C o do Rosji (Vincent) zgadzam sie Putin nie wpuszcza homo i roznych dziwactw bo to chyba jeden z kilku przywodców ktory trzyma ten swiat przed calkowitym opanowaniem przez wielki kapital(Zachod, USA,Syjonisci) oczywiscie aniolek z niego nie jest ale jest nieustepliwy .Natomiast Rosja ma takze swoja problemy ; wszechobecny alkoholizm,bard zo niski wskaznik urodzen

Siergiej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 19:37
Dziękuje Siergiej. Miło mi. Ja jestem tylko prostym chłopakiem z Pomorza. Niemniej interesuje mnie polityka gospodarka i historia. Podobnie jak stosunki społeczne.

Europa umiera. Ginie w oczach. Poprawność polityczna powoduje, że już dzisiaj we Francji na jedno białe dziecko przypada 6 dzieci kolorowych. Jak byłem w Holandii to w godzinach wieczornych ciężko mi było znaleźć choć jednego białego na ulicy Rotterdamu. Obstawiam że jeden przedstawiciel cywilizacji łacińskiej przypadał na 50 przedstawicieli krajów arabskich i afrykańskich. Aż się dziwie że nic mi nie zrobili, tym bardziej że przechodziłem przez dość niebezpieczną dzielnicę gdzie patrzyli na mnie krzywo. Może się unieśli swoimi humanitarnymi uczuciami i ulitowali nad chudym okularnikiem mizernie ubranym? Kto wie. A bałem się jak nigdy w życiu. Pot grubymi strugami ściekał mi po plecach. Czy o taką wolność i nowoczesność Europa walczyła? Dodać należy, że jeśli stary kontynent rzeczywiście stanie się sułtanatem lub kalifatem to koniec definitywny z "postępem". Wszyscy homo, trans, les i tym podobni od razu pójdą pod nóż bo Koran bezwględnie tępi dewiacje i odstępstwa od norm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 19:43
Moja odezwa do VanThora i Ester: zacznijcie myśleć. Rzeczowo, konstruktywnie i logicznie . Nie przez pryzmat lewicowych mediów i lewicowych idelogii - nie powtarzając ślepo jak mantrę co przeczytacie w ulubionej gazetce i co obejrzyjcie w ulubionej stacji telewizjnej. Sięgnijcie po żródła niezależne, najlepiej kilka od razu i stopniowo drogą odrzucania/przy jmowania, formułowania niezależnych wniosków budujcie mozolnie swój światopogląd. Wtedy dopiero możemy wchodzić w poważne dyskusje na tematy polityczne czy obyczajowe. Wtedy dopiero będziecie zobligowani dawać odpór i przytaczać rzeczowe argumenty które z chęcią wysłucham/przec zytam, bo na razie to co mówicie to bełkot. Jesteście w pewnym sensie zaprogramowani tak jak podkreśla to Siergiej, a tymczasem VanThor to mi stawia taki zarzut. Douczcie się po prostu i doszkólcie.

Na początek polecam taki mały artykuł, może zrewiduje nieco wasze pacyfistyczne poglądy:

gazetawarszawska.com/2014/02/14/77-gwalcicieli-w-szwecji-muzulmanie/

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 20:23
Cytuję Vincent:
Moja odezwa do VanThora i Ester: zacznijcie myśleć. Rzeczowo, konstruktywnie i logicznie . Nie przez pryzmat lewicowych mediów i lewicowych idelogii - nie powtarzając ślepo jak mantrę co przeczytacie w ulubionej gazetce i co obejrzyjcie w ulubionej stacji telewizjnej. Sięgnijcie po żródła niezależne, najlepiej kilka od razu i stopniowo drogą odrzucania/przyjmowania, formułowania niezależnych wniosków budujcie mozolnie swój światopogląd. Wtedy dopiero możemy wchodzić w poważne dyskusje na tematy polityczne czy obyczajowe. Wtedy dopiero będziecie zobligowani dawać odpór i przytaczać rzeczowe argumenty które z chęcią wysłucham/przeczytam, bo na razie to co mówicie to bełkot. Jesteście w pewnym sensie zaprogramowani tak jak podkreśla to Siergiej, a tymczasem VanThor to mi stawia taki zarzut. Douczcie się po prostu i doszkólcie.

Na początek polecam taki mały artykuł, może zrewiduje nieco wasze pacyfistyczne poglądy:

gazetawarszawska.com/2014/02/14/77-gwalcicieli-w-szwecji-muzulmanie/


Vincent, ja myślę, ze nie ma potrzeby przekonywać Ester i VanTHora, ponieważ oni mają swoje zdanie i go nie zmienią, do czego zresztą maja pełne prawo. Mają swoja liberolewicową optykę i nigdy w zyciu nie przeczytają linka, który zapodałeś. Ale nie o to chodzi, zeby przekonywać przekonanych. Chodzi o to, zeby przekonywać tych co nie mają swojego zdania, a to jest bardzo ciezkie, poniewaz media głównego przekazu od kilkudziesieciu lat zostały totalnie opanowane przez czosnki, które maja w tym swój interes. Spójrz na Moskwę, Putin jaki jest taki jest,ale umiejetnie podporzadkował sobie media, płaci emerytury na czas,wie czym grożą gendery,transy (głupienie społeczenstwa), wspiera Cerkiew( dla własnych celów) trzyma majątek rosyjski w rekach panstwa (czyli swoich ;-) ) i wiekszosc Rosjan jest mu wdzieczna, bo pamięta Wielka Smutą Jelcynowską, gdy Rosja została praktycznie rozprzedana. Media-to jest klucz zmiany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 20:39
Przekonywać może nie chciałem, ale wykazać inne alternatywne źródła wiedzy i bardziej zaawansowane schematy analizowania rzeczywistości. Ale masz chyba rację Esej, to i tak prawdopodobnie nic nie da.

Co do Jelcyna i Rosji:

www.konserwatyzm.pl/artykul/8029/rosja---najwieksza-grabiez-xx-wieku

Myśmy tez zostali praktycznie rozsprzedani. Przypomnę tylko słynną rzeź polskiego przemysłu na początku lat 90-tych. Soros też maczał w tym palce. Zresztą cała "elyta" III RP była w tym umoczona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 21:06
aha jeszcze co do Szwecji- te 77% mimo wszystko radziłbym brać z rezerwą, z tego wzgledu, ze tam nawet głebokie spojrzenie w oczy kobiety, moze zostać uznane w sądzie za gwałt, nie mówiac juz np. o kwiatach, szwecja to jest najlepszy przykład liberolewackieg o eksperymentu. Patologie typu wciąganie do nosa prochów przodków, dzieci wsadzajace swoich rodzicoów do pierdla za podniesienie głosu, cenzura (ostatnio pastor poszedł siedzieć za to ze powiedział, ze wg Biblii homo jest grzechem), takie przypadki mozna mnozyć. Szwecja to jak najbardziej udany eksperyment liberolewaków i czosnków, to trzeba przyznać. Szwecja jest wręcz modelowych przykładem panstwa, które zostało przejechane według receptury Gramsciego, włoskiego komunisty, który zalecał wprowadzenie marksizmu poprzez zmiany kulturowe. tam juz w 1944 roku zalegalizowano seks ze zwierzętami, podatki rzedu 80%, a Szwed, który idzie do prostytutki, dostaje karę grzywny, ale sa pomysły ostrzejszych kar- jednym złowem- zniewolenie społeczenstwa. Co ciekawe przez wiekszość czasu od I WS rzadzi tam ta oto partia:pl.wikipedia.org/wiki/Szwedzka_Socjaldemokratyczna_Partia_Robotnicza. Efekty rządów tej partii mieniacej sie wolnosciową juz wyzej napisałem. Zastanawia mnie jednak jedno- co sie stało z Szwedami, ze przez tyle lat potulnie dawali sobie zabierac kawałek po kawałku wolność, a dzisiaj zyją w takiej opresji? Nic, szkoła+media to wg Gramsciego gwarancje ulepienia nowego społeczenstwa. A dzisiaj? dzisiaj wchodzą tam muzułmanie, którzy za nic mają takie kretynskie pomysły i Szwecję za 10-15 lat opanują. Ale ich nie winie za to, po prostu wykorzystuja to co im liberolewacy daja na tacy i postępują mądrze. Rewolucja zeżarła swój ogon. Fundamentalne pytanie: czy walczyc z muzułmanami w obronie takiej patologii? bo o powrocie do starego porzadku bez gwałtownych zmian nie ma co marzyć, a gwałtowne zmiany moga byc nieobliczalne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 21:14
Szwecja to obok Francji przykład kompletnego lobotomi umysłowej własnych obywateli. Kolega, który jest malarzem i mieszka w Szwecji opowiadał mi że będac tam rodziem jak tylko lekko tkniesz dzieciaka to od razu przyjeżdza kordon policji, ręce do tyłu, kajdanki i do paki na kilka miesięcy. Natomiast kto miałby walczyć islamem? Kto w Szwecji będzie walczyć? Ta zindoktrynowana w imię liberalnolewack ich teorii masa, której szczytem ambicji jest maksymalnie konsumpcjonisty czny styl zycia bez jakichkolwiek zmartwień? Nawet palcem nie ruszą. Co najwyżej dadzą się pokojowo wyrżnąć. To potrzeba rewolucji, ale mentalnej i na ogromną skalę i zmiany kilku pokoleń. Swoistego społecznego katharsis.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 21:26
Szwecja jest juz całkowicie stracona i jest to proces OSTATECZNY.80 lat eksperymentu Gramsciego ostatecznie powaliły te państwo. Dzisiaj juz czekać tylko mogą na muzułmanską superdominacje i białe blond szwedki w islamskich haremach- oficjalnie, bo przeciez nieoficjalnie Szwedki spółkuja z nimi jak najęte. Co do Francji, to tam FN ma duze poparcie około 1/3 wyborców, ale 2/3 nadal dążą do samoozagłady na wzór szwedzki. Jednym słowem, Europa ma za dobrze w dupie i to jeszcze na kredyt, dlatego ludziom przychodza do głowy debilizmy, a nie trzeźwe myslenie. A w naturze jest tylko albo dominacja albo uległość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 21:32
Cytuję Esej:
A w naturze jest tylko albo dominacja albo uległość.


To właśnie dzisiaj wykładałem Ester.
To ciekawe co piszesz o tym eksperymencie Gramsciego. Nie słyszałem o tym wcześniej, wiedziałem tylko jak chorym krajem jest Szwecja. Pozostaje pytanie czy był to eksperyment czy celowe działanie? Stawiam na to drugie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 21:47
Cytuję Vincent:
Cytuję Esej:
A w naturze jest tylko albo dominacja albo uległość.


To właśnie dzisiaj wykładałem Ester.
To ciekawe co piszesz o tym eksperymencie Gramsciego. Nie słyszałem o tym wcześniej, wiedziałem tylko jak chorym krajem jest Szwecja. Pozostaje pytanie czy był to eksperyment czy celowe działanie? Stawiam na to drugie.


teoria hegemonii kulturowej i marksizmu kulturowego na niej opartej. Ojcem tej teorii komunista Gramsci.
W skrócie, zabijać nie kulami, ale słowami, znacznie skuteczniejsze bo i spójrzmy. Bolszewicy strzelali, ale tym budowali wobec siebie nienawisc olbrzymią. Szwedzka SAP, wedle receptury Gramsciego, zrobiła jak w tym ulubionym przykładzie Marka o żabie wrzuconej do wrzatku i żabie powoli gotowanej, ugotowała Szwedów powoli, poczynajac 80 lat temu. Pozycja SAP w Szwecji jest juz niezachwiana, bolszewicy zas utracili olbrzymie imperium
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-13 03:43
Cytuję Vincent:
Szwecja to obok Francji przykład kompletnego lobotomi umysłowej własnych obywateli. Kolega, który jest malarzem i mieszka w Szwecji opowiadał mi że będac tam rodziem jak tylko lekko tkniesz dzieciaka to od razu przyjeżdza kordon policji, ręce do tyłu, kajdanki i do paki na kilka miesięcy. Natomiast kto miałby walczyć islamem? Kto w Szwecji będzie walczyć? Ta zindoktrynowana w imię liberalnolewackich teorii masa, której szczytem ambicji jest maksymalnie konsumpcjonistyczny styl zycia bez jakichkolwiek zmartwień? Nawet palcem nie ruszą. Co najwyżej dadzą się pokojowo wyrżnąć. To potrzeba rewolucji, ale mentalnej i na ogromną skalę i zmiany kilku pokoleń. Swoistego społecznego katharsis.


A mój znajomy był w Szwecji, i uważa że to wszystko jest przereklamowane z tym ich upadkiem. To jakby powiedzieć, że w Polsce kradną samochody w dzień, czy mordują na ulicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-13 13:35
Być jednorazowo, a mieszkać przez dłuższy okres czasu to zupełnie inna sprawa Marku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 20:07
Cytuję Vincent:
Dziękuje Siergiej. Miło mi. Ja jestem tylko prostym chłopakiem z Pomorza. Niemniej interesuje mnie polityka gospodarka i historia. Podobnie jak stosunki społeczne.

Europa umiera. Ginie w oczach. Poprawność polityczna powoduje, że już dzisiaj we Francji na jedno białe dziecko przypada 6 dzieci kolorowych. Jak byłem w Holandii to w godzinach wieczornych ciężko mi było znaleźć choć jednego białego na ulicy Rotterdamu. Obstawiam że jeden przedstawiciel cywilizacji łacińskiej przypadał na 50 przedstawicieli krajów arabskich i afrykańskich. Aż się dziwie że nic mi nie zrobili, tym bardziej że przechodziłem przez dość niebezpieczną dzielnicę gdzie patrzyli na mnie krzywo. Może się unieśli swoimi humanitarnymi uczuciami i ulitowali nad chudym okularnikiem mizernie ubranym? Kto wie. A bałem się jak nigdy w życiu. Pot grubymi strugami ściekał mi po plecach. Czy o taką wolność i nowoczesność Europa walczyła?Wszyscy homo, trans, les i tym podobni od razu pójdą pod nóż bo Koran bezwględnie tępi dewiacje i odstępstwa od norm.


mozna napisać, ze sami sobie szykują swój los, ale uważam, ze olbrzymia wiekszosc nagle z gejów stanie się zażartymi fanatykami religijnymi. To taki typ człowieka. Dzisiaj wszelkiego typu takie organizacje czerpią soki z panstwowej kroplówki, jak kroplówy zabraknie i przyjdą muzułmanie to zaraz się bedą podszywać pod fundamentalistó w, jesli nie bedą chcieli skończyc z mieczem przy szyi. Takze o nich bym sie nie martwił. Pewnie jakaś tam ilosć uzytecznych idiotów, którzy nie zrozumieją, ze zabawa sie skonczyła, bedzie krzyczeć o tolerancji. Ale co ma krzyk, słowa do ostrza miecza ze stali damasceńskiej? To by przypominało bitwę masła z nożem :lol: Moim skromnym zdaniem, gendery, lesbijkki polityczna poprawność, tolerancja to wszystko kwestia panstwowych dotacji dla cwaniaków, zeby było za co zyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 20:16
Tak, to już Janusz Korwin-Mikke mówił o tym że znaczna część gejów i transseksualist ów się podszywa, bo ma z tego tytułu korzyści materialne bądź ma za zadanie zniszczyć Państwo od środka poprzez rozkład rodziny. Nie przepadam za JKM, ale w tym wypadku coś ewidentnie jest na rzeczy w tym co mówi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 20:34
Cytuję Vincent:
Tak, to już Janusz Korwin-Mikke mówił o tym że znaczna część gejów i transseksualistów się podszywa, bo ma z tego tytułu korzyści materialne bądź ma za zadanie zniszczyć Państwo od środka poprzez rozkład rodziny. Nie przepadam za JKM, ale w tym wypadku coś ewidentnie jest na rzeczy w tym co mówi.


Myckego od długiego czasu nie trawię ogólnie, ale w kilku sprawach mam zbiezne z nim zdanie jak np. w tej oto własnie. Z drugiej strony jak juz wywołałes wilka z lasu to facet znowu odleciał wiadomosci.wp.pl/kat,89914,opage,2,title,Janusz-Korwin-Mikke-dla-WPPL-Zachod-chce-wywolac-wojne-z-Rosja-USA-uzyja-broni-atomowej,wid,16596405,wiadomosc.html#opinie
Wiadomo, jak Mycke czegos nie pierdolnie głupiego przed wyborami, to znaczy ze wyborów nie ma :D Czarnobyl to głupstwo według niego, a atom jest "przereklamowan y". Oczywiscie A-bomb to bron ostatecznej zagłady, które uzycie w dobbie dziesiatek tysiecy głowic jest rzecz raczej mało prawdopodbną. Jesli ktos uzyje atomu, to co to za zwyciestwo, gdy obszar bedzie skazony na kilkadziesiat lat, wyparuja niewolnicy, zachwiana zostanie cała struktura społeczno-gospo darcza na Ziemi. Uzycie tej broni jest po prostu nieopłacalne, nawet dla miedzynardowoej finansjery, bo nie bedą mieli na kim sie żywić :lol: Co wiecej, konflikt w trójkacie Chiny- Rosja- USa juz dawno by sie wydarzył, własnie gdyby nie strach przed uzyciem broni atomowej. Trudno mi sobie wyobrazic wojnę rosyjsko-ameryk anska bez rakiet balistycznych, juz predzej widzę posrednie "zimne" wspieranie np. jakiejs ludnosci jak w Kosowowie czy ostatnio na Krymie. otwarty konflikt światowy moim zdaniem jest wykluczony, bo jest nieopłacalny, stracą na nim wszyscy. Choc Mycke ma racje, Zachód jest w głebokiej dupie, wszyscy są bankrutami a stary srodek eliminacji długów-wojna- jest wykluczony. Co tutaj robić- pewnie główkuja w gabinetach finansistów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 21:23
Lepiej bym tego nie ujął Esej. Mogę tylko dodać od siebie że Kosowo i UÇK – Armia Wyzwolenia Kosowa to jeden wielki przekręt opłacany i z góry zaprogramowany przez Zachód, a wykonany przez Nato które poprzez bombardowania strategiczne przyczyniło się do śmierci setek Serbów i do znacznych spustoszeń w gospodarce i środowisku naturalnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 21:38
gdyby nie Wielka Smuta Jelcynowska to Krajina i Republika Serbska byłyby cześcia Serbii- tzn. gdyby warunki rosja miała takie jak teraz i takie prezydenta jak Putin. Zreszta Serbowie wygrali wojne, a przegrali pokój. przeciez cała Krajina była w ich rekach i 70% BIH. Serbia przegrała ze wzgledu na słabość Rosji. No a u nas akurat "Geremek" goraco popierał rozbiór Jugosławii, czemu wtórował "Warszawski" w ówczesnej GW. Spójrz Vinii jak wielka musi buc nienawość centalnego osrodka władzy w USA do cywilizacji chrzescijanskie j, ze wspiera muzułmanów, którzy nie kryja kogo na całym swiecie nienawidza najbardziej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 21:47
Racja, Rosja od wieków popierała Serbskie dążenia. Te państwa zawsze były silnie ze sobą powiązane (ozywiście wtedy kiedy to drugie istniało na mapie Europy), a wpływy Rosji w Serbii były znaczne. Niemal zawsze byli to sojusznicy, wystarczy przypomnieć np. wspieranie przez Rosję samotniej walki Serbii z Austro-Węgrami w I WŚ.

A USA wspierało islamski fundamentalizm już wcześniej, wystarczy przypomnieć masowe wysyłanie broni talibom w czasie interwencji radzieckiej w Afganistanie w latach 1979-1989 w tym słynnych pocisków ziemia-powietrz e "Stinger".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 22:03
Cytuję Vincent:
Racja, Rosja od wieków popierała Serbskie dążenia. Te państwa zawsze były silnie ze sobą powiązane (ozywiście wtedy kiedy to drugie istniało na mapie Europy), a wpływy Rosji w Serbii były znaczne. Niemal zawsze byli to sojusznicy, wystarczy przypomnieć np. wspieranie przez Rosję samotniej walki Serbii z Austro-Węgrami w I WŚ.

A USA wspierało islamski fundamentalizm już wcześniej, wystarczy przypomnieć masowe wysyłanie broni talibom w czasie interwencji radzieckiej w Afganistanie w latach 1979-1989 w tym słynnych pocisków ziemia-powietrze "Stinger".


z jednej strony oba narody są prawosławne (plus Grecja) a z drugiej, czysto politycznej Serbia to rosyjski przyczółek na Bałkanach, ciekawa symbioza. Silna Rosja- silna Serbia, słaba Rosja, słaba Serbia, aczkolwiek propaganda UE młdym Serbom tez juz pierze mózgi, kuszac wyjazdem do roboty do fabryki w UK. Mnie tylko ciekawi los BIH, podzielonej na 2 czesci. Jak długo te panstwo bedzie istnieć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 22:12
Podobną analogię jak pokazuje historia mozna wykazać w przypadku Polski i naszych sąsiadów. Silna Rosja + silne Niemcy = słaba Polska. Słabe Niemcy + słaba Rosja = silna (w miarę) Polska.

Musze kończyć bo jutro wcześnie wstaje, ale jutro możemy kontynuowac dyskusję. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2014-05-12 22:23
Cytuję Vincent:
Podobną analogię jak pokazuje historia mozna wykazać w przypadku Polski i naszych sąsiadów. Silna Rosja + silne Niemcy = słaba Polska. Słabe Niemcy + słaba Rosja = silna (w miarę) Polska.

Musze kończyć bo jutro wcześnie wstaje, ale jutro możemy kontynuowac dyskusję. :-)


3 opcja silne Niemcy, słaba Rosja- rozrost Polski na wschód- iemkiewicz, Zychowicz, a przed wojna Mackiewicz, Studnicki i Bocheński. Wbrew pozorom monza poczytac ciekawsze rzeczy niz wypociny "Michnika", "Wielowieyskiej ", Lisa czy innych "tuzów" polskiej publicystyki na zamówienie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-13 13:36
Szczególnie poleciłbym Adolfa Bocheńskiego i jego "Między Niemcami a Rosją". Daje do myślenia i rzuca zupełnie inne światło na alternatywne rozwiązania geopolityczne dla Polski, która znalazła się w ltach 30-tych między młotem a kowadłem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-13 13:44
A jeśli chodzi o Stanisława Mackiewicza to KONIECZNIE "Londyniszcze". Dla kogoś przekonanego o humanitaryźmie i demokratycznośc i Brytyjczyków może to być szokująca pozycja. Ale autor wychwala również zimne, wykalkowane i pragamtyczne podejście elit Brytyjskich do polityki, czyli coś czego nam Polakom zawsze brakowało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-13 03:40
Cytuję Vincent:
Tak, to już Janusz Korwin-Mikke mówił o tym że znaczna część gejów i transseksualistów się podszywa, bo ma z tego tytułu korzyści materialne bądź ma za zadanie zniszczyć Państwo od środka poprzez rozkład rodziny. Nie przepadam za JKM, ale w tym wypadku coś ewidentnie jest na rzeczy w tym co mówi.JKM znacznie mocniej niszczy rodzinę, przez swoją ideę - 200 tysięcy młodych ludzi, za darmo spędza czas lżąc wszystkich niezadowolonych z nędzarskiej pensji. To potworna siła informacyjna. A ludzie się wieszają z nędzy i rozpaczy...ale buntu nikt nie zrobi, bo "przecież trzeba było się uczyć".

Ciekawe że na zachodzie ktoś kto zamiata ulice, może godnie żyć. U nas może zdechnąć z glodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-12 18:07
P.S

Jeszcze chcialem nawiazac do wpisu Van Thora o tym ze kobieta z broda to nic szczegolnego..o toz ; wyobraz sobie ze Twoj syn przyjdzie do Ciebie jak dorosnie i powie tatusiu fajna mam sukienke i blyszczyk na ustach?Malo tego ,jak synek dorosnie i bedzie sikal jak kobieta co wtedy szanowny VanThorze zrobisz ?? dalej bedziesz twierdzil ze jest okej ?:) Oczywiscie ze bedziesz twierdzil ze jest okej i zaraz przedstawisz mi kilka ''argumentów'' na to ze to Ty masz racje i Twoja tolernacja ,wiedz ze jestes oszukany i z tego klamstwa czerpiesz swoja wiedze .Mimo wszysko szanuje ludzi ktorzy tu dyskutuja a takze za ich poglady...

Siergiej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Siergiej 2014-05-12 18:15
Teraz pytanie do Marka ; Czy uwazasz ze start z trenigami boksu w wieku 20-kilku lat to dobry pomysl? Chcialbym zajac sie jakims sportem procz silowni i chcialbym osiagnac jakies wyniki w tym ,uwazam ze boks pasuje dla mnie jak ulal co o tym sadzisz ?

Siergiej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-13 03:37
Cytuję Siergiej:
Teraz pytanie do Marka ; Czy uwazasz ze start z trenigami boksu w wieku 20-kilku lat to dobry pomysl? Chcialbym zajac sie jakims sportem procz silowni i chcialbym osiagnac jakies wyniki w tym ,uwazam ze boks pasuje dla mnie jak ulal co o tym sadzisz ?

Siergiej!Boks amatorsko jak najbardziej tak, ale zawodowo jak najbardziej nie - jeśli chcesz rozwijać się wg. mojego systemu.

Mój student poświęca swój czas sztuce, pięknu a nade wszystko kwestii samooceny - rozbijanie sobie buzi dla zadowolenia tłuszczy, to coś poniżej tego co proponuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2014-05-12 21:53
Kto tu daje te minusy? I za co? Można prosić o sprostowanie? Jak coś wyskrobię to za moment na czerwono. A jak cokolwiek napisze VanThor, to zaraz się plusik pojawia. Czyżby jakieś zakulisowe działania? :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 21:59
Cytuję Vincent:
Kto tu daje te minusy? I za co? Można prosić o sprostowanie? Jak coś wyskrobię to za moment na czerwono. A jak cokolwiek napisze VanThor, to zaraz się plusik pojawia. Czyżby jakieś zakulisowe działania? :-?


Vincent, minus bez komcia- znaczy się bezsilność :D , no dobra, w wersji light- brak czasu na odpisanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-12 22:03
Esej, ale powiem Tobie że narobiłeś mi apetytu na osobę Antonio Gramsciego. W wolnym czasie na pewno coś poszukam na jego temat. Widzę że Stanisław Michałkiewicz coś o nim wspomniał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2014-05-12 22:06
a polecam, tez w sumie go odkryłem dzieki Stanisławowi Michalkiewiczow i. Bez wątpienia idea Gramsciego jest cholernie niebezpieczna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rem 2014-05-13 11:14
Teksty masz Boskie :D

"....w baziach smutku" :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd