Najnowsze felietony

wtorek, 29 kwiecień 2014 21:24

Dlaczego unikam kobiet

Napisał 
Na obecnym etapie życia, nie chcę wchodzić w żadne bliższe relacje z kobietami. Taką decyzję w sobie kultywuję, mimo tego że kobieta daje mężczyźnie rozkosz, przyjemność, ożywienie energii i uśmiech, wielkie TAK wobec życia.

Nie kobieta a chęć szczera...

Ale pomyślmy - kto daje mi rozkosz? Czy aby na pewno kobieta? Nie, to mój własny układ hormonalny. Czy jakaś osoba ma władzę, nad - powiedzmy sobie szczerze - flakami, gruczołami wydzielania dokrewnego w mym ciele? Nie, ten system reaguje na moje wzorce myślowe, zwane wzorcami reakcji albo wzorcami podświadomymi. Umysł jest biznesmenem liberałem, a system hormonalny posłusznym, nieśmiałym niewolnikiem na niekończącą się umowę - zlecenie. To on pokornie pompuje w moją krew hormony przyjemności, pobudzony umysłowym programem "kobieta = przyjemność". Takie programy w głowie mają wszyscy, np. morderca ma program "zabijanie = przyjemność" i gdy zabija, faktycznie, hormony sprawiają że ten ulatuje ku niebu. Niektórzy ludzie mają program "sprawię by ktoś cierpiał = przyjemność", są sadystami, perwersami. A są i tacy, którzy sami sobie sprawiają cierpienie, doświadczając przy tym rozkoszy. Wszystko co odczuwasz, jest wynikiem pracy hormonalnego murzyna. Jest on jak pies; może uratować człowiekowi życie, ale i zagryźć. Wszystko zależy od wychowania. Kawa daje przyjemność, ciastko daje, ale są tacy którym sprawia niesmak, daje obrzydzenie. Wszystko zależy od tego, co masz w głowie, czyli jaki masz wzorzec. Za nim podąża praca układu hormonalnego. Tak więc nie kobieta na Ciebie działa, a ona jedynie jest zapalnikiem reakcji którą masz w sobie. Jest w Tobie coś, co merda ogonkiem na widok pięknej Pani, więc gdy ta się pojawia, gruczoły strzykają dopaminą w sam środek tarczy odczuwania.

To tylko robota

Dla układu hormonalnego to tylko praca, nic osobistego - on działa tak, jak człowiek został uwarunkowany, zaprogramowany w dzieciństwie bajkami i bezustannym powtarzaniem "prawd", które w innym państwie są fałszem. Dla Prawdziwych Polaków Papież jest święty, a dla ludzi w dzieciństwie gwałconych i krzywdzonych przez kler, kimś złym. Dla nas świnia jest smaczna, a dla Żyda i Muzułmanina nieczysta, budzi obrzydzenie. U nas krzyż kojarzy się z Jezusem, a na świecie ze znakiem plus. Układ przyjemności/bólu robi tylko to, co chce umysł. A umysł robi tylko to, co mu "zaprogramowano" w dzieciństwie za pomocą religii i "kultury" jej mać, tfu!

Ten system jest beznamiętny i bezstronny - wmówiono Ci że cierpienie jest takie fajne? Ok, im więcej cierpisz, tym więcej wymieszanej z bólem przyjemności. I im więcej ludzi obok Ciebie cierpi, tym przyjemniej. Dlatego cierpiący źle się czują w towarzystwie ludzi szczęśliwych, spełnionych, uciekają od nich. Dziś jestem na podwórku, świeci słońce. Zdejmuję koszulkę, napinam klatę w nadziei że może jakaś ślicznotka podgląda mnie w chaszczach... nagle chmura zasłoniła słońce, by natychmiast zaatakowały mnie muszki. Gdy chmury przeminęły z wiatrem, słońce kapać poczęło na mnie złotymi łzami, a muszki natychmiast odleciały. W blasku słońca, za dnia jest mniej przestępstw. Ciemność lgnie do ciemności, a światłość do światłości. Chociaż zdarzyło się w grzesznej młodości, że cudzołożyłem skąpany w jękach rozkoszy mej cnotliwej wybranki z internetu... otulony szalem grzechu i szczypiącego pragnienia, które rozpaczliwie domagało się zaspokojenia. Tak, grzeszyłem. Lecz i grzech jest umową społeczną. Zabijanie jest złe, ale zabijanie w wojnie obronnej już nie, mordowanie heretyka także nigdy potępiane nie było, zabijanie wierzącego w inne bajki było pochwalane... Seks bez ślubu jest podły, lecz przecież Pani ta miała ślub... tylko była w separacji. Każda tak mówi. A ja wierzę, bo chociaż z reguły nie wierzę kobietom ani za grosz w żadnej sprawie, w takich przypadkach jestem ufny jak dziecko.

Alergiczna rozkosz

W zimę miewam prawdopodobnie alergicznego pochodzenia ranki na dłoni - kiedyś miałem je na udach, teraz są na dłoniach. Zauważyłem ciekawą rzecz. Gdy leję bardzo ciepłą, ba! gorącą wodą na te bolesne miejsca, razem z bólem parzonej skóry pojawia się ciągnąca aż do łokcia neurologiczna rozkosz. Im gorętsza woda, tym większa przyjemność wymieszana z bólem, rosnąca niemalże do nieskończoności. W końcu ból stawał się zbyt duży, więc wycofywałem dłoń spod strumienia gorącości. Można tak? Jasne, da się. Ale można też w medytacji, relaksie tak się odprężyć, tak oddalić od dialogów wewnętrznych (nieustannie pędzących myśli tworzących problemy) - że rozkosz stanie się dostępna bez domieszki bólu.
Można czerpać rozkosz z kobiety, licząc się z ceną jaką trzeba za nią zapłacić (za darmo w życiu, jest tylko ser w pułapce na myszy), albo z innych, naturalnych źródeł, głównie z miłości. Miłość do życia, wiatru, oddechu... można kochać i odczuwać rozkosz, nie będąc jej niewolnikiem. Któż mi zabierze oddech? Szum gubiącego się w liściach drzewa wiosennego zefirka? Możesz zabrać oddech, słuch, oczy... ale zawsze możesz coś kochać, a nawet kochać samo kochanie. Miłość to coś, czego nie zabierze Ci nikt. Mądre słowa? Tak, ale ludzie myślą że miłość to coś, co trzeba znaleźć. Ależ skąd, po prostu kochaj i raduj się ciepłem w swej klatce piersiowej, lekkością w brzuchu i trelami słowiczymi. Jeśli umiesz wzbudzać w sobie miłość, to masz miłość. Jeśli nie umiesz jej wzbudzać, szukasz jej - i być może znajdziesz, ale nie za darmo. Ludzie za tę przyjemność, każą sobie płacić różne, czasem szalone, lichwiarskie ceny.

O co więc chodzi, któż nie lubi takiego przypływu radości, chęci życia wywołanego związkiem, planami na wspólne życie? Wszyscy lubią. Zakochanie to największy istniejący haj, marzą o nim dosłownie miliardy ludzi, wielcy, sławni ludzie piszą o nich wiersze, poematy, powstają filmy, powieści... wszyscy chcą się naćpać miłością. Dlaczego więc rezygnuję z tego? Ponieważ narkotyki dają podobną przyjemność, także alkohol, papierosy, słodycze, wygrana w walce bądź realizacja projektu zakończona sukcesem. Ale gdy zamiast rzucać się na źródło przyjemności, chwileczkę te wszystkie sprawy obmyślimy, wszystko przestaje być różowe, a zaczyna być niepokojąco brązowe...

Coś za coś, nic za darmo

Narkotyk daje przyjemność, a później pojawia się depresja, smutek, brak energii. Ciało odreagowuje. Alkohol daje do dziesięciu minut szczytowej euforii, by cały dzień, bądź nawet dwa, cierpieć kaca. Pomijam ekscesy gdy organizm zwraca truciznę, każdym możliwym ujściem. Bokser czy zapaśnik który płacze ze szczęścia po wygranej, wcale nie odczuwa szczęścia, a sytuacji gdy wielomiesięczna sprężyna stresu, wreszcie wystrzeliła pchając do żył hormony uniesienia. Tak samo działa firmowy sukces. Im mocniej naciągniesz sprężynę (stres, niemiłe uczucia, strach), tym większa przyjemność gdy ona się rozpręży.

Jak więc widzimy, światowe przyjemnostki nie są za darmo - a cena jaką za nie płacimy, jest wyraźnie większa niż to, co dostajemy. Tak samo jest z kobietami. Jeśli kobieta zmotywuje mnie do bycia radosnym, to będzie to bodziec z zewnątrz - jak narkotyki, alkohol albo stawianie sobie celów sportowo - zawodowych. Stanę się uzależniony od tego bodźca, ponieważ nie umiem sam go wywoływać, a każdy lubi ten przypływ energii... Jeśli więc kobieta swoim bodźcem (powiedzmy wprost, pocałunkami i nie tylko) daje mi szczęście, to gdy zacznę działać nie tak jak ona chce, bodziec zaniknie stłumiony przez kłótnię, płacz czy bardzo modne od co najmniej kilkuset tysięcy lat migreny. Jeszcze trzysta lat temu można było im zaradzić, poprzez zdecydowaną stymulację punktów akupunkturowych na twarzy (działało), teraz jednak mamy nowoczesność, która zbiera krwawe żniwo. Migrena to coś, co budzi w nowoczesnych samcach bolesny skurcz niepokoju, wylaną rzekę trosk i obaw. Migrena jest tamą męskiej żądzy, a jak wiemy, z czasem tama pod naporem wartkiego strumienia ambrozji pęka. Wtedy pojawiają się płacz, łzy i do znudzenia powtarzane hollywoodzkie wycie "dlaczego?".

Zakochanie zawiera w sobie ból

Bycie zakochanym, to bycie niewolnikiem. Niewiele się to różni od bycia uzależnionym od wódki czy amfetaminy. Ludzie piszą książki i wiersze o haju, którego pragną całym sobą. Piszą o zakochaniu, nawaleniu wódą i narkotykami, bo to jest w sumie to samo, ta sama jakość jeśli chodzi o krańcową euforię, ale różni je czas trwania i rodzaj zapłaty za tę "radosną" pożyczkę.

Tu niejedna oburzona Pani, może mnie oskarżyć o bycie skrzywdzonym przez kobietę, egoizm i płytkość osobowości... ale spójrzmy szczerze. Euforia wódczana to 10 minut, narkotykowa może trwać parę godzin (kwas, amfa, hera, koks krócej) a zakochanie i rozczarowanie drugą osobą, to często miesiące czy lata cierpienia, tęsknoty, depresji, cięcia się z rozpaczy... jest ekstaza? Jest. Jest kac i szybka jazda w dół po byciu na szczycie? Jest. Jak więc widać, im większa zabawa gdzie wywołuje ją coś z zewnątrz, niezależne od nas, tym większa odpłata. Stan zakochania to zadowolenie, energia, chęć do życia, radość i siła do pokonywania problemów. Panie które nie piją czy nie próbowały narkotyków, po prostu nie wiedzą, że te substancje działają identycznie tak samo - tylko krócej, a kac jest bardzo efektowny. Gdy się napiję, też chce mi się żyć - ale później, gdy trzymam głowę w muszli i duszę się niedawną kolacją, pragnę umrzeć. Wszyscy wiedzą, pijesz - cierpisz. Jasny biznes. Chcesz zaszaleć? Szykuj się na wymioty, biegunkę, a także na świadomość, że możesz nie dobiec do toj toja. Z tzw. "miłością" jest jednak inaczej. Zakochanie to subtelny, długotrwały proces nabywania uzależnienia, więc tego nie widać. Haj narkotykowy trwa kilka godzin, a ten hormonalny związany z zakochaniem, do dwóch lat. Gdy się kończy, zderzenie z rzeczywistością bywa straszne. Za późniejsze cierpienie obarcza się winą faceta, dziewczynę, ale nigdy własnych wzorców podświadomych; bo i mało kto o nich cokolwiek wie. Dlatego ludzie wychodząc pokiereszowani ze związków, szybko chcą znaleźć nowego partnera - to nic nowego, alkoholicy i osoby wprawione w piciu, robią tak samo; klinem na kaca.

Z zakochania w miłość?

Panie mające głowy pełne cudzych bajek, mówią: bo z zakochania trzeba umieć przejść do etapu miłości. I owszem, ale żeby tak się stało kobieta i mężczyzna muszą mieć miłość w sobie - a ludzie nie mają miłości, ponieważ wierzą że miłość to coś, co ma dać druga osoba. Dlatego gdy mija zakochanie, najczęstszym klejem partnerów jest ciąża, dziecko, hipoteka i oczekiwania rodziny, bądź własne lęki, że przecież trzeba się już "ustatkować" i hajtnąć. Gdy dwie osoby nie mają miłości, a chcą ją brać od drugiej strony, zaczynają się nienawidzić że jej nie dostają... pojawia się uraza. Zaczynają ze sobą walczyć jak małe dzieci o ochłapy miłości, uwagi i zainteresowania, dzięki czemu mamy statystyczne, nieszczęśliwe małżeństwo z poranionymi dziećmi.

Jeśli nauczyłeś się czerpać przyjemność z zewnętrznych bodźców, balansujesz na krawędzi. Bo i co zrobisz, jak Pani która daje Ci ten miłosny haj, zechce go zabrać np. odchodząc od Ciebie? A przecież są Panie, które w zemście za brak szczęścia, który zdaniem mam i babć ma dać facet, potrafią zrobić każde, niewiarygodne wręcz świństwo. Np. podejmując decyzję o odejściu, idą do łóżka z Twoim najlepszym "przyjacielem", bratem, czasem ojcem... za to że zabrałeś jej tyle czasu, tyle szans na poznanie szejka, które mijają wraz z każdą pojawiają się zmarszczką.

Skok ku wolności

Będziesz cierpiał - miesiącami, latami, niektórzy przechodzą męki całe życie... a są i tacy, którzy skaczą z mostu w zimną, rzeczną toń. Przed kim uciekają, któż ich goni? Ich własne poczucie nieprzyjemności, cierpienia. Poszukajmy winowajcy. Hormony! Tak, doskonale. Są hormony stresu i hormony nagrody, przyjemności. Ale ktoś nimi steruje. Program podświadomy "bez Anki, Hanki, Kaśki czy Marty nigdy nie będę szczęśliwy"! Brawo, świetna odpowiedź. Takie programy są nam dosłownie "wkładane" do głowy w dzieciństwie. Czyni się to za pomocą nauczania dziecka, czytania mu bajek gdzie szczęście to ukochana kobieta i gromadka brzdąców, oraz obserwowania otoczenia, które też żyje takimi kulturowymi programami. Opisuję to bardzo dokładnie w mojej książce "Stosunkowo dobry", dostępnej do kupienia jako ebook na samczym runie. Szczęście to coś, co można odczuwać w każdej chwili - i bez żadnego powodu. Jednak społeczeństwo wmawia nam, że ten emocjonalny rarytas będzie nam dostępny jedynie wtedy, kiedy zrobimy "to co trzeba". Czyli wypijemy kawę, zjemy batonika, kupimy Ipoda, hajtniemy się, spłodzimy małolatów, zbudujemy dom i posadzimy drzewo. Szczęście, nasz naturalny stan, zostaje uzależnione od zewnętrznych bodźców. Niedobrze. Stajemy się narkomanami. Jesteśmy uzależnieni i cierpimy, ponieważ "dealer" raz daje nam "towar", a raz nie.

Kiedyś zacząłem to wszystko obmyślać na poważnie. Pewna figlarna Pani, zakręciła się solidnie wokół Państwa uniżonego sługi, z troską i zaangażowaniem pilnując, by moje jądra były stale puste, a brzuch pełen frykasów. Nie przeszkadzały jej nawet moje gazowe arie toaletowe i ostry, dwuminutowy seks. Matko Boska Częstochowska! Anioł! Zrobiło się naprawdę poważnie, a ja stanąłem przed testem, mającym wykazać czy noszę spodnie, jestem poważnym, dojrzałym mężczyzną, czy żałosnym, pustym gnojkiem. Jak zapewne Państwo się domyślają, wskoczyłem w tożsamość społeczną numer dwa.

Tak, boję się

Panie uwielbiają mówić, że jakiś mężczyzna boi się odpowiedzialności, że zachowuje się jak mały chłopiec. A co w tym złego? Boję się też pędzącego pociągu, tarantul, oszalałego dresiarza z nożem - boję się, ponieważ gdybym się nie bał, byłbym chory psychicznie. To co jest niebezpieczne dla mojego życia, wzbudza mój strach, czyli jest silną motywacją do uniknięcia tragedii. Dlaczego mam się czuć winny, że się boję pewnych sytuacji? Boję się tzw. "odpowiedzialności", ponieważ po latach zgłębiania psychiki ludzkiej, wiem że spłodzić dziecko może każdy, nawet największy idiota po pijaku - ale wychować tak, by było szczęśliwe, nie jest już tak proste. By wychowanie było zbliżone do ideału, w tangu wychowawczym muszą idealnie współgrać dwie osoby - rodzice. I żadna z kobiet, w których byłem... nie była osobą, która by w pełni rozumiała co to jest wychowanie, co to jest nowa istota na tym świecie, co to jest dziecko. To nie jest zabawka, ani ktoś kto ma nam na starość podcierać tyłek, na litość Boską! To nie jest też ktoś, kto ma wygasić nasze kompleksy dotyczące sukcesu życiowego i bogactwa, kto ma nas wynieść wyżej w społecznej hierarchii. Dziecko to coś znacznie poważniejszego i głębszego. Ludzie tego nie rozumieją, a koronnym dowodem jest to, że świat ten pełen wojen i konfliktów, tworzony jest przez ex bobasy. Jeśli mamusie miałyby tę naturalną mądrość którą się tak szczycą, świat by inaczej wyglądał. Niestety, jest jak jest. Jestem odpowiedzialny - dlatego póki nie opanowałem siebie, swych emocji, nie zdobyłem mądrości - nie czuję się na siłach niszczyć dzieciństwo maluszka, bo Pani chce już mieć słodkie, różowe "bobo".

Skąd pewność że dzieci pomogą?

Jeśli się ożenie, spłodzę dzieci, to po co właściwie mam to zrobić? Bo tak wszyscy robią? To kiepska motywacja, co mnie obchodzą inni ludzie? Oni mają swoje życie, a ja swoje. Mam to robić dla tej słynnej szklanki wody na starość? Ale czyż nie jest to egoizm? A zresztą jak już nie raz widziałem, dzieci na starość rodziców oddają do przytułku. Wina rodziców? Nie zawsze, naprawdę. Oczywiście, miło jest mieć zdrowe, kochające dzieci na stare lata - ale skąd pewność ze dzieci w ogóle dożyją naszej starości? Ilu młodych ludzi ginie w wypadkach? Skąd pewność że się nami zaopiekują, a nie przejmą nam mieszkania i majątku, oddając nas do umieralni? Przecież ja takie sytuacje widziałem na własne oczy - w wykonaniu mojego śp. dziadka i śp. wujka. Dziadek leżał w Konstancinie, ze złamanym kręgosłupem całkowicie sparaliżowany, a wujcio z przekupionym notariuszem załatwiał "podpisywanie" (dziadek ruszał tylko szyją lekko, ręce bezwładne) darowizny mieszkania. Po co? Ponieważ mieszkanie wraz z dużą kwotą pieniędzy, złotymi monetami i innymi bogactwami, miało być poł na pół na moją mamę i tegoż wujka. W tym przypadku wujek zgarnął wszystko, bo i my nie chcieliśmy sądu, a może i gorzej, gdyż wujek lubił zastraszać, a był znany z gwałtowności i umiłowania przemocy. Takich przypadków jest bardzo wiele - znam je także z opowieści moich czytelników, ludzi z którymi pracuję. Są też przypadki/wypadki, kiedy rodzice w sposób niezwykle ohydny manipulują swoimi już dorosłymi dziećmi, by mieć darmową służbę. Ten przypadek znam z autopsji wręcz doskonale, bo często bywam w takiej rodzince z piekła rodem. Wszystko na zewnątrz ładnie poukładane, maski nałożone, ale w środku to pełna cierpienia gehenna... upiększana pięknymi słowami o miłości, poświęceniu i szlachetności. A każdy kto chce się wyrwać z roli muła do ciężkiej harówy, zostaje natychmiast gnojony wrzaskami o egoiźmie, byciu płytkim, żałosnym.

Jeśli mam liczyć na dzieci, to wolę już liczyć na siebie i odkładać pieniądze na starość, a także zdrowo się odżywiać i dbac o siebie. To nie jest pewne rozwiązanie, żadne takie nie jest - ale działa statystycznie skuteczniej, niż liczenie że dzieci zrezygnują ze swego życia, by podcierać mi tyłek.Dlatego cały czas jaki mam, całą wiedzę i energię przeznaczam w jednym celu - pragnę nauczyć się wzbudzać w sobie przyjemność sam z siebie, zamiast brać ją z zewnątrz. To jest możliwe, wielokrotnie tego doznałem, znam ten wzór i te możliwości. I gdy oddasz się tej sprawie, ze świadomością o co toczy się gra - a toczy się o wolność - wtedy zaczniesz rozumieć, że świat zrobił nas wszystkich w konia. Rozkosz, błogość, przyjemność, spełnienie, satysfakcja to coś, co możesz odczuwać sam z siebie, jeśli wyrzucisz z siebie wszystkie śmieci, które nawkładano Ci do głowy. Twoja wiara, poglądy i przekonania nie są wcale Twoje - to programy które Ci zainstalowano w głowie, niemal tak samo jak instaluje się je w komputerze.

Lubię ten haj...

Podsumujmy. Lubię kobiety. Ale co właściwie lubię? Ten haj który odczuwam, gdy widzę piękne, zwarte pośladki... Tę moc i motywację, tę siłę do życia i energię, która wstepuje we mnie, gdy atrakcyjna kobieta ze mną rozmawia, gdy czuję że nadajemy na tej samej fali. Gó.no prawda... nie ma żadnej wspólnej fali. Jest tylko gra o przetrwanie ludzkości, wyrażająca się w rozmnażaniu. Kobieta by doprowadzić do dzieci jest cudowna, miła i wszystko rozumie. Dosłownie wszystko... do czasu gdy powstaje umowa prawnie wiążąca Cię (małżeństwo), oraz pojawia się Twoje uzależnienie od kobiety (seks, wsparcie, jej opinia) i od dzieci. Tylko spróbuj podskoczyć, a tracisz dostęp do ukochanych dzieci, żony, seksu... Znosisz więc codzienną mękę, czekając już tylko na cud. Niestety, on nigdy się nie zdarza.

Ileż w tym szczęściu nienawiści...

Gdybym sam się tego domyślił, mógłbym uznać że to urojenia. Zresztą same Panie tak twierdzą; ileż razy z nieprawdopodobną wręcz pogardą, sugerowały mi chorobę psychiczną, urojenia? Ileż w tym nienawiści i złości, ukrywanej w słowach "żal mi Ciebie, jesteś chory, lecz się, na pewno zostałeś skrzywdzony" itd. Pomyślmy logicznie. Czy osoba szczęśliwa, tak naprawdę spełniona w życiu, inwestowałaby tyle negatywnych emocji w kogoś, kto ma inne zdanie niż ona na temat życia? Nie, to niemożliwe. Ktoś będący szczęśliwy, nie lgnie do tak niskich emocji, bo pławi się w swym szczęściu, poczuciu spełnienia. To tak jakby ktoś pijąc pysznego drinka, nagle przerzucił się na denaturat... Atakują tylko osoby wewnętrznie niespełnione, pełne marzeń o szczęściu, które nigdy się nie spełnią. Stąd ta próba zdławienia w zarodku, zniszczenia psychicznie każdego, kto może chcieć żyć inaczej, po swojemu. To wiara w to, że być może moja idea nie jest wcale najlepsza, że może być kłamstwem. To podświadomy strach, ponieważ Panie świadomie są przekonane, że to co wbija im się do głów od dzieciństwa, jest prawdą. Niestety, nie jest. I właśnie ten lęk przebija się do świadomości, uzewnętrzniając się jako słowno emocjonalny rynsztok, bo inaczej tego nazwać nie można. Można śmiało uznać, że to nie wspólny front kobiet walczy o swe przekonania i prawdy, a program w ich głowach walczy o przetrwanie, w zetknięciu z innym, np. moim programem na życie. To nie ludzie ze sobą walczą, a programy w ich głowach. Jeden człowiek ma program Hitlerowski, drugi komunistyczny - mordowali się więc wzajemnie, ale czy ci często w ogóle nie znający się ludzie, mieli coś prywatnie do siebie? Nie, walczyli w imię oczywiście jednego słusznego programu na życie.

Najpierw rozkosz, później wszystko inne

Tak więc czy mam urojenia? Niestety, przez swoje pisanie zostałem uznany za autorytet (z całą pewnością mylnie) - rozmawiam z ludźmi od lat, wysłuchuję ich problemów, jednocześnie budując dzięki nim swoje pojęcie o świecie, swoją wiedzę. Wszędzie jest to samo... System działa bezbłędnie. Na początku raj, później tragedia. Super małżeństwa, wielka miłość? Nie mi oceniać te promowane nachalnie obrazki, ale znam ludzi którzy uświadomili mi, że te obrazki są wielkim kosztem wymyślane i trenowane. Z wielu względów; praca, kariera, sukces, zazdrość innych...

Dlatego do czasu, gdy nie nauczę się uruchamiać pieknych emocji w sobie - sam z siebie - nie dotykam tramalu, strzykawek, papierosów, wódki, kobiet... Lubię kobiety, ale dopóki mogą mi dać rozkosz, a później dozując ją wpływają na moje życie... to nie, dziękuję. Ludzie zwykle robią na odwrót. Gdy cierpią, mają problemy, szukają drugiej osoby bo podobno "razem łatwiej". Czasem tak, czasem nie... ale najczęściej jednak nie. Ja gdy cierpię, unikam jakichkolwiek używek, jakichkolwiek radosnych bodźców z zewnątrz, bo one nigdy nie były, nie są i nie będą za darmo. Gdy będę miał w sobie przyjemność sam z siebie - wtedy mogę wejść w prawdziwie równy, szczęśliwy związek, gdzie obie strony nie mogą sobą manipulować, a co za tym idzie, dowalać sobie na przeróżne sposoby.


-----------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" KLIK. Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 23830 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 maj 2014 20:53
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Bolo 2014-04-29 23:17
Co myślisz o głodówce Marku? Ja spróbowałem kiedyś nie jeść 4 dni i powiem ci, że nastąpiła u mnie dziwna jasność umysłu i spokój w trzeci dzień tej próby. Coś w tym chyba jest.Oczywiście jak ktoś ma zasyfiony organizm, to nie polecam bo pierwsze dni są tragiczne i mało kto wytrzyma do tego momentu zmiany postrzegania i świadomości, z uwagi na uwolnienie toksyn i związane z tym negatywne odczucia. Można by powiedzieć, że ten proces działa odwrotnie aniżeli bodźce zewnętrzne zapewniające przyjemność, o których mowa w felietonie. Tzn na początku wyrzeczenie i cierpienie a w zamian jak się to przezwycięży, fajny stan psychiczny i fizyczny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-04-30 00:49
Myślę że to świetna praktyka, oczywiście dla zdrowych ludzi. Niemniej dla mnie jest to piekło na ziemi - chyba raz dałem radę dotrzeć do trzeciego dnia, ale się złamałem i zacząłem wpieprzać jak opętany. Ten trzeci dzień jest podobno kluczowy. To co eliminuje bóle głowy, to lewatywa zanim się wejdzie w głodówkę, by wywalić ten cały syf. Ale u mnie lewatywa nie wychodzi jak trzeba. Mój tyłek jak widać pragnie pozostać do końca dziewiczy :)

Stan jasności to energia, którą traciliśmy na przyjemność z jedzenia. Im więcej utnie się zewnętrznych źródeł przyjemności, tym więcej my mamy energii do życia. Widzę po sobie, że dwa tygodnie w przypadku słodyczy to minimum, by się chociaż delikatnie odciąć od myślenia od nich, czy jak zwie to Zeland, od wahadła słodyczy. Coś w tym ewidentnie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marcin_Rem 2014-04-29 23:30
Ostatnio spotkałem się ze starym przyjacielem z przed lat...znamy się od dzieciaka.
Mimo długiego nie widzenia, ufamy sobie i rozmawiamy o wszystkim. Jako że jest śmielszy do kobiet, do tego żonaty...jest bardziej ogarnięty w temacie kobiet.
Bez zagłębiania się w szczegóły...słu chałem Go i zbierałem szczenę z podłogi. Normalnie jakbym czytał Marka felietony o kobietach. Panowie. Marek nie wyssał niczego z palca. To co pisze o kobietach...to się dzieje. Wiedziałem że ma rację ale jak mój wieloletni przyjaciel opowiedział mi o swojej żonie...nie mogłem dojść do siebie. Kurwa...nie mogę pogodzić się z tym jak działają kobiety...to kurwa nie ma nic wspólnego z ideałami, wierszami itd.
I jeszcze jedno...do kobiet trzeba być cholernie inteligentnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-04-30 01:17
Pogódź się z tym, zrozum, wybacz i pokochaj :) Niestety, inteligencja nic Ci nie da, jeśli nie masz własnego źródła przyjemności, np. hobby, pasji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marcin_Rem 2014-05-01 13:23
Inteligencja jest potrzebna aby umieć bez szwanku operować w labiryncie kobiecych zachowań. A jeszcze bardziej niezmącona pewność siebie i siła ducha.
Mnie najbardziej doskwiera fakt że, relacja z przeciętną kobietą to przeciąganie liny.
Jako mężczyzna walczysz w życiu na różnych polach. Wracasz do domu...i tu na Ciebie czeka sprawdzian. Tak przez całe życie.
Pewnie wyolbrzymiam problem...ale to zapewne ze zmęczenia tą filozoficzną rozkminką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Zeman 2014-04-30 03:01
Związek z kobietą to pułapka... Najlepiej po prostu przyjąć, że ze strony kobiety nie spotka cię nic dobrego. Można je znać, można się przyjaźnić, rozmawiać, spędzać czas, nawet kochać się po przyjacielsku, byle za wszelką cenę unikać bliższych relacji, bo polegniesz, mężczyzno, a wszystko prędzej czy później zamieni się w gnojowisko i złom. Jeśli kobiecie zacznie się za dużo wydawać - uciekaj. Wytłumaczeń jest dosyć - najbardziej skuteczne to np. "nie stać mnie na bycie z kobietą, mam długi, nie mam niczego" - można być pewnym, że z grymasem odrazy i wstrętu wraz z obrzydzeniem odwróci się i nigdy jej nie zobaczysz. Z desperatkami jest gorzej, ale i tu można sobie dać radę. Należy zbudować mur - trzeba być uprzejmym, uśmiechniętym, inteligentnym, miłym (choć dla kobiety facet nie mający pieniędzy "nie jest miły"), życzliwym, uczynnym, wesołym, pogodnym, radosnym, mieć poczucie humoru, ale nigdy, przenigdy nie dawać złapać się w pułapkę "związku", który zawsze będzie tym samym czyli kłamstwem, oszustwem i klęską. Samotnym będąc jest się naprawdę sobą, nie trzeba nikogo udawać, nikogo grać, ma się świadomość własnego jestestwa i jaźni, ma się czas dla siebie i na swoje pasje, książki, muzykę, filmy. Można jechać w cudowne miejsca i przeżywać ciszę bez nerwów i patologicznych zachowań jakiejś pieprzonej gwiazdy polarnej czy innej księżniczki. Jeśli coś wywołuje nam gęsią skórkę - sztuka, muzyka, film, książka, nauka, przyroda - miejmy świadomość, że do tego nie jest nam potrzebna żadna kobieta. Za to pamiętajmy, iż "kobieta zniszczy wszystko i wszystkich wokół siebie, byle spełniła się jej wola w najgłupszej sprawie". Można spróbowac znosić patologiczne zachowania jakiejś "kurewny", ale po co? Związek jest niczym dziura w nawierzchni - można w nią wjechać, by "coś komuś udowodnić" (nie wiem po jaką cholerę) i ponieść straty, koszty, nerwy, uszkodzenie i narażenie zdrowia i życia, lecz można tez ominąć tę dziurę i jechać spokojnie dalej. Twój wybór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2014-04-30 10:44
Ja myślę Jurek, że to nie kobieta jest zła, ale program który jej zaszczepiono w głowę, że może być szczęśliwa dzięki małżeństwu, dzieciom i wysokiej pozycji społecznej.

Znam takie Panie, z całą pewnością nie są szczęśliwe. Teraz powstaje ważne pytanie - kogo obwinić za ten brak szczęścia? Najczęściej obwinia się partnera. Rzadko która kobieta jest na tyle bystra i uczciwa, by szukać prawdy głębiej. I myślę że z taką kobietą można próbować coś wspólnie podziałać. Tylko jak ją rozpoznać? Oto jest pytanie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Iwona Pietrzyk 2014-04-30 11:04
No to skąd się będą brały dzieci, panowie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Rysiek! 2014-04-30 11:31
Droga Iwono, otóż natura tak sprytnie wymyśliła zasadę równowagi, że światu nie grozi katastrofa :) Zwyczajnie to do czego doprowadziły swoimi działaniami Twoje koleżanki w ostatnich dziesiątkach lat (przy udziale panów w rurkach - a jakże) doprowadzić musi do tego, że będzie nas - świadomych - facetów co raz więcej. Liczba dzieci będzie spadać, związków też - będzie za to rosła liczba alkoholizującyc h się kobiet, które natura sama wyeliminuje :D Zostaną te, które przestaną strzelać do naturalnego porządku rzeczy i zrozumieją, że to dokąd idą jest drogą do nikąd. To WY macie niepohamowany instynkt macierzyński i to WY potrzebujecie dziecka - jedynej osoby, którą potraficie tyle o ile kochać (też nie za darmo). Owszem, macie invitro, macie partogenezę ale oba te sposoby prowadzą do produkcji kolejnych kalek emocjonalnych, które natura w procesie oczyszczania wyeliminuje :D

Drogie panie! Nie idźcie tą drogą ;)

PS: Moim zdaniem i tak wkrótce przeniesiemy się do jakiejś wirtualnej rzeczywistości bo formuła tej obecnej już się wyczerpała :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2014-04-30 12:33
Cytuję Iwona Pietrzyk:
No to skąd się będą brały dzieci, panowie?


O to bądźmy spokojni, dopóki świat pełen jest ludzi nieszczęśliwych , widzących w dzieciach swoje spełnienie i szczęście, dzieci będzie coraz więcej. Aż wszyscy się zadusimy na tej planetce...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek! 2014-04-30 11:17
Związek nieświadomego faceta z kobietą do pułapka. Problem leży w programowaniu, jak Marek był łaskaw już wspomnieć. Od dziecka pakują nam do głowy bzdety a później dziwią się wszyscy, że to nie działa. Najgorsze w relacjach jest to, że człowiek może nauczyć się wszystkiego tylko empirycznie. Owszem, poradniki, uświadomieni bliscy, przyjaciele mogą pomóc, ale w tej fazie rozwoju człowieka, gdzie naturze zależy na prokreacji siła hormonów jest tak wielka, że mało kto jest w stanie ją okiełznać. Moim zdaniem jest to możliwe tylko wtedy, gdy u delikwenta występują poważne odstępstwa od wzorca zakodowanego w naszym mózgu i wówczas ma on dwie możliwości. Albo zostanie totalną ciotą zdominowaną i wykorzystywaną latami przez kobiety albo utknie w filozofii, książkach, ezoteryce itp. Nie wiem co gorsze, bo to jest trochę jak wybór między dżumą a cholerą ;) Tak naprawdę należałoby najpierw sobie postawić pytanie czym jest życie w rozumieniu wegetacji i jakie formy ucieczki od niego są dla nas akceptowalne. Można sobie ułatwić podróż do nicości na wiele sposobów - np ładując się w kolejne erotyczne historie, płodząć dzieci i skacząc z kwiatka na kwiatek, można uciec w świat książek, w Bieszczady, w hobby, pasję albo w religię. Ja generalnie jestem ZA wszystkim co pozwala nam odczuwać przyjemność z egzystencji i jednocześnie nie czyni krzywdy innym. Wszyscy od lat zadajemy sobie to samo pytanie. Po co to wszystko? Odpowiedź tak naprawdę jest przerażająca stąd większość z nas próbuje ukoić ból w alkoholu, innych ludziach, religiach, wierzeniach, ezoteryce. Wydłużający się czas życia człowieka jest bez znaczenia dla natury, która zaprojektowała nas na 30-35 lat i do wora. To rozwój ludzkości spowodował, że przedłużamy naszą agonię o drugie tyle ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek! 2014-04-30 11:18
Odpowiednio "obsługiwana" kobieta potrafi naprawdę fajnie upięknić życie - ważne jest jedno - jeśli relacja, układ, związek zaczyna nas uwierać musimy go kończyć bez względu na wszystko - inaczej brniemy w piekło, które tak pięknie opisuje nam tu Marek. Kobieta w rękach niedoświadczone go mężczyzny jest tym samym co zapałki w ręku dziecka w stodole pełnej siana, z tym że dodałbym do tego iż siana polanego rozpuszczalniki em ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Adam1 2014-04-30 12:55
Hej, w mailu poprosiłeś żebym zadał pytanie na stronie, toteż zadaję.


W swojej książce "Co z tymi kobietami" oraz w felietonach często wspominasz o biologicznych uwarunkowaniach kobiety i mężczyzny. Zaznaczasz, że to przez nie kobietom "miękną nogi na widok muskularnego bandziora, czy pakera". Skąd w takim razie bezkrytyczna fascynacja dorastających dziewcząt i młodych kobiet takimi postaciami jak Justin Bieber czy Dawid Kwiatkowski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Pawel z Niemiec 2014-04-30 13:20
Justin jest kasiasty, a to oznacza zakupy :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marta 2014-04-30 14:44
Ja ci odpowiem,
dzieci lubią inne dzieci,
"blondynki" dresiarzy,
itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2014-04-30 14:56
Coś się tak uparli na pakerów?Lubiłam i lubię szczupłych facetów i nie mam nic przeciwko temu,aby miał tyłek mniejszy od mojego:D Niech mnie bogowie chronią przed chłoptasiami z Synhol'em (lub innym wynalazkiem)w mózgu i w całym ustroju....
Obserwuję na siłowni karykaturalne ,napompowane postaci,które przyprawiają mnie o dreszcze i niesmak.Za tym idą jakieś dziwne zachowania,kwal ifikujące się do farmakologii psychotropowej. No i nie pogadasz z takimi ,bo i o czym:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbożowy 2014-04-30 22:11
O, a ja ostatnio jeszcze schudłem... :D
Pozdrawiam ester ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-05-01 07:21
Niech będą pochwalone, smukłe i dostojne,podlas kie sekwoje.... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-04-30 23:08
Dziękuję Adam. Ja to widzę tak - miękkie nogi, to wynik ekscytacji i bardzo silnych emocji. W dawnych czasach był siłacz, ale był też ktoś prawdopodobnie sporo słabszy, który z racji doświadczenia, inteligencji czy umiejętności strategicznych, musiał nadzorował i koordynować działania np. na polowaniu. Czyli jakby wódz, a także ktoś w rodzaju guru, kapłana, znachora, uzdrowiciela.

Tak więc kobiecie miękną nogi przy kimś, kto daje szansę na przetrwanie i jedzenie, ale jeszcze mocniej miękną przy tym, który ma władzę nad naszymi zaradnymi siłaczami. Zobacz co się dzieje na koncertach Biebera - on kontroluje tłum, który się w niego wpatruje jak w Bożka. Poza tym wzbudza emocje śpiewem, jest bogaty, sławny, daje pozycję społeczną... wystarczy by kobieta zemdlała na myśl o zyskach. Niestety, nie zna kosztów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Adam1 2014-04-30 23:18
A co z ostatnio modną falą chłopaków w rurkach i generalnie słodkich chłoptasiów? Przecież większość z nich nie jest tak wpływowa i majętna jak Bieber czy inny piosenkarz jego pokroju, a młode panny na takich lecą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-05-01 00:33
Cytuję Adam1:
A co z ostatnio modną falą chłopaków w rurkach i generalnie słodkich chłoptasiów? Przecież większość z nich nie jest tak wpływowa i majętna jak Bieber czy inny piosenkarz jego pokroju, a młode panny na takich lecą.


To że ktoś wciśnie się w rurki, nie oznacza że jest atrakcyjny. Ja kiedyś zapuściłem hery, bo jarałem się metalem, i nic to nie zmieniło w moich podrywach - a była moda na metal.

Rurki, hery, sznyty czy dziary, mogą trochę rozjaśnić gwiazdora, ale jak ktoś jest cipka (jak ja kiedyś, i trochę teraz) nic nie da.

Bo i skąd masz info że na rurkowców lecą laski? A na innych nie lecą, tylko ciasnonodzy zapładniają? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-04-30 16:14
Z tymi pakerami to działa statystyka - po prostu ładując koks zwiększasz swoją szansę na złapanie seksualnie Cię pociągającej laski z 10% do 80% bez specjalnego zachodu i używania mózgu. Bieber to nie kasa wprost tylko raczej sukces i błysk w mediach a to pani daje podświadomie możliwość (urojoną) zaistnienia i dodaje zajebistości (ego+++) jak sobie wyobrazi, że np tkwi w relacji z takim panem. Najlepsze jest to, że kupa z nich potrafi żyć taką iluzją latami i np mamy wysyp tekstów na forach typu ja podbijam a ona nie chce się umówić - co ze mną nie tak? Z Tobą wszystko TAK, tylko pani wystarczy iż ona wie, że Ci się podoba. Każde spotkanie z samcem to ryzyko - np bycia pieprzoną w narożniku przez Hulka Hogana (Marek - ubóstwiam Cię za to!) a później wkręcenia się w faceta co zawsze niesie potężne ryzyko ;)

To,że ester napisze, że ma ich w dupie to się nie równa, że tak jest (może tak być ale nie musi). Pierwszą najważniejszą rzeczą w kontaktach z kobietami jaką musi nauczyć się facet, aby przetrwać to olewać niemal wszystko co mówią a swoją pozycję i rolę w układzie (czy to koleżeństwo, znajomość czy miłość) oceniać wyłącznie na podstawie oceny delikwentki. To co one mówią to najczęściej projekcje tego jak one by chciały, aby rzeczy się miały :D Wielu z nas pada ofiarami właśnie takich iluzji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-04-30 18:09
Mam ich nie tylko w dupie,ale się po prostu takimi troglodytami brzydzę.Kolesie mają większe rozstępy niż moja koleżanka po dwóch ciążach,ble...M y,kobiety również lubimy estetycznie i smacznie wyglądających facetów,zarówno w sportowych,obci słych spodenkach ,jak i w dobrze skrojonej marynarce.A nade wszystko tych używających"dol nego i górnego ośrodka decyzyjnego"rów nocześnie ,szczególnie podczas seksu:D
ps.Jak sobie zaprojektujesz tak masz:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Manio 2014-05-01 14:59
Arnold Shwarzenegger przyznał się do sterydów. Ludzkie ciało nie może bez "wspomagaczy" wykroczyć poza to, co natura stara się zbalansować. Paker potrzebuje więcej jedzenia, więcej energii, bardziej obciąża kości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+10 # Zeman 2014-04-30 20:23
Faceci podświadomie unikają takich wyniosłych, wykształconych i niezależnych kobiet, bo wiedzą, że nie sprostają wygórowanym przez nie warunkom jakim ma podlegać mężczyzna i jakim "musi" wg nich być mężczyzna. Bliższa relacja z nimi oznacza więc same problemy. Wystarczy przeczytać kilka artykułów na temat w rodzaju "Dlaczego kobiety 4S są samotne i nieszczęśliwe?" . One oczywiście tłumaczą sobie to tym, że mężczyźni "boją się" inteligentnych, seksownych, niezależnych kobiet. Nie, nie boją się. Inteligentny facet sprosta spokojnie poziomowi takiej kobiety, tylko że taka kobieta chce już towarzystwa co najmniej hollywoodzkiego aktora lub krezusa. W drugą stronę - takich pań g... obchodzi mężczyzna wartościowy, mądry, inteligentny, z osobowością i pasjami. No chyba, że jest dobrze sytuowany - wtedy łaskawie obdarzą go spojrzeniem pełnym lodu, a może nawet fałszywym uśmiechem. Jeśli mam do wyboru zmienić się w kogoś kim nie jestem i gonić z wywalonym językiem za księżną, by ją usatysfakcjonow ać, bo ona "myśli, że jest tak zajebista", a pozostać swobodnym i przede wszystkim sobą, to pasuję i wybieram spokój, wolność i świadomość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-04-30 22:10
Zeman masz dużo racji, ale ja z doświadczenie wiem iż czasem warto chwilę znieść parę shit testów, przetrwać je po męsku nie naginając się ani o cal po to, aby zobaczyć co się skrywa pod pancerzem takiej pani ;) Dla mnie takie obserwacje są zejebiste choć jeszcze kilka lat temu nie rozumiałem nic z tego ;) Jeżeli utrzymasz ramę to kobieta będzie Cię naśladować - nie ma innej opcji. Problem zawsze jest z naszą ramą ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # ester 2014-05-01 10:23
Lubię takie głosy zdrowego rozsądku ,z przebjającą świadomością i zakładką:"mierz siły na zamiary":)
Ale.....podsłyszane,facet do faceta:"znasz takie laski,o których mówią"nic dobrego z tego nie będzie"?W głowie rozlega się znak ostrzegawczy,a i tak się z nią umawiasz.Trafia m na same takie,ale "ta"bije wszystkie poprzednie na głowę i tyłek,ma żyletki w pochwie"( tu obficie orkaszona częstotliwośc współżycia intymnego).I w ogóle achy i ochy ku czci pięknej,acz uznanej za "niebezpieczną" , kobietki.Ale co mi do tego,że "chłopiec" lubi się tak bawić,ano nic, przecież wiosna za oknami:)Ale podsłuchuję dalej,że obiadek u rodziców już był,że wspólne rodzinne wypady za miasto też,że plany na przyszłość ...Ciężar gatunkowy ostatnich zdań ponad moje siły i odruchowo wbijam na monitorze bieżni"samczeru no",z nadzieją,że może jakiś kolejny jelonek przeczyta( w pamięci zapisują się odwiedzane strony). Ubawiłam się przednio,bo dalszy ciąg tego scenariusza objawił się niczym Satyr Marek z krucyfiksem w dłoni, paradoksalnie:D Idę o zakład,że za czas jakiś usłyszę,że "to zła kobieta była",a facet będzie "świecić "stygmatami i długo nie zejdzie z krzyża ,ha,ha!
Lubię was, niepoprawni optymiści....
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-05-01 21:24
I kolejna iluzja, że niby te zapuszczone intelektualistk i to są och i ach a brak żyletek w pochwie powoduje,że sucho...sucho ;) Są dokładnie takie same a nawet gorsze, bo w razie rozstania potrafią skorzystać z inteligencji ;) Poza tym ja uważam, że lepiej pięć minut jeść tort niż całe życie lizać goowno :) Byleby tylko głowy nie stracić ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-05-02 08:19
Całkowicie "zgadzam się" z Tobą ,Rysieńku...
www.youtube.com/watch?v=kLyfHxNDeVM

:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-05-02 11:24
Kradnę bez "krempacji" :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wzrokowiec 2014-05-05 00:43
Cytuję ester:
Lubię takie głosy zdrowego rozsądku ,z przebjającą świadomością i zakładką:"mierz siły na zamiary":)
Ale.....podsłyszane,facet do faceta:"znasz takie laski,o których mówią"nic dobrego z tego nie będzie"?W głowie rozlega się znak ostrzegawczy,a i tak się z nią umawiasz.Trafiam na same takie,ale "ta"bije wszystkie poprzednie na głowę i tyłek,ma żyletki w pochwie"( tu obficie orkaszona częstotliwośc współżycia intymnego).I w ogóle achy i ochy ku czci pięknej,acz uznanej za "niebezpieczną", kobietki.Ale co mi do tego,że "chłopiec" lubi się tak bawić,ano nic, przecież wiosna za oknami:)Ale podsłuchuję dalej,że obiadek u rodziców już był,że wspólne rodzinne wypady za miasto też,że plany na przyszłość ...Ciężar gatunkowy ostatnich zdań ponad moje siły i odruchowo wbijam na monitorze bieżni"samczeruno",z nadzieją,że może jakiś kolejny jelonek przeczyta( w pamięci zapisują się odwiedzane strony). Ubawiłam się przednio,bo dalszy ciąg tego scenariusza objawił się niczym Satyr Marek z krucyfiksem w dłoni, paradoksalnie:D Idę o zakład,że za czas jakiś usłyszę,że "to zła kobieta była",a facet będzie "świecić "stygmatami i długo nie zejdzie z krzyża ,ha,ha!
Lubię was, niepoprawni optymiści....
:-)

Używając spacji po przecinkach, dasz mi szansę na przeczytanie Twojej opini do końca. Póki co, traktuje je po "łebkach", jako mało znaczące.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wzrokowiec 2014-05-05 00:50
Długi prostokątny klawisz w dolnej części klawiatury. Trudno przeoczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # jacek 2014-05-01 15:26
Nareszcie wróciłeś Marku i stronę udało się zreanimować. Powodzenia w sprzedaży nowych książek.

"Kobieta by doprowadzić do dzieci jest cudowna, miła i wszystko rozumie. Dosłownie wszystko... do czasu gdy powstaje umowa prawnie wiążąca Cię (małżeństwo), oraz pojawia się Twoje uzależnienie od kobiety."
Niestety dla mężczyzny, mądrość nie przychodzi nawet z wiekiem.
Osobiście znam przypadek pana (wdowca), który po siedemdziesiątc e, wziął ślub z panną z dwójką dzieci. Dwa miechy po ślubie (intercyzy nie było) rozwód i teraz będzie musiał się podzielić zyskiem z firmy (circa 100 tys. zł miesięcznie). Nie, żebym go żałował, bo starczy mu na życie, na pewno starczy. Tylko dobija mnie to straszne wyrachowanie pani, która była taka zakochana...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # MAti 2014-05-01 16:14
Czesc , wczesniej doczytalem w ktoryms komentarzu ze wazne jest znalezienie pasji i hobby aby nie uzelazniac swojej przyjemnosci i siebie od kobiety.Rok temu wyjechalem do Holandii po nowe zycie ; Teraz z perspektywy czasu chcialbym wrocic do Polski,mecze sie ciagle szukajac swojej drogi.Zycie mi ucieka przez palce a ja nie mam ani swojego hobby anie swojej pasji ktorej moglbym sie oddac i ciagle robie cos wbrew sobie oddal bym wszystkie pieniadze zeby miec satysafakcje z tego co bym robil i czuc w ten sposob ogromna radosc ,ale narazie to pozostaje w sferze marzen :( ...Reasumujac uwazam ze jestem osoba bardzo spostrzegawcza, mam bardzo dobra pamiec wzrokowo,inteli gencje i potrafie zbierac fakty w jedna calosc.Mam umysl analityczny i bardzo dobrze rozwinieta intuicje ,mogliyscie Panowie mi doradzic jak moglbbym te talenty wykorzystac ?? Moze jak sam nie potrafie znalesc adekwatnego zajecia do moich predyspozycji to moze ktos mi pomoze ,nawet ze swiata wirtualnego :)

Dzieki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # matRIX 2014-05-01 18:42
polecam szachy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # jacek 2014-05-02 13:49
Hej myśle że mogę wrzucić fajny filmik z mojego miasta Białegostoku. Otóż filmik dotyczy starszego pozytywnie zakręconego Pana i młodej siksy. Fajnie pokazuje jak kobiety mają dystans do siebie. https://www.youtube.com/watch?v=kAOABs2VbEQ#t=22 Dziewczyna krzykneła "zamknij się Pan" a facet zajebiście prawił dalej. No i później w komentach na youtube tłumaczenie dziewuchy że nie można mnie oceniać. Dam sobie rekę uciąc żeby tak podbijał do niej dres w BMW to by miała mokro. Czy nie uważacie ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # jacek 2014-05-02 13:53
Około 3:10 "Zeby dziewczyny szły do przodu to byłoby super"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Siergiej 2014-05-02 17:20
Ty Bialystok ja Lomza :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # jacek 2014-05-02 23:13
Cytuję Siergiej:
Ty Bialystok ja Lomza :))

ja sie uczyłem w Łomży w gimnazjum ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # kacper 2014-05-04 22:02
a ja z Zambrowa ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2014-05-04 17:23
Dzisiaj poczytałem trochę o seryjnych mordercach za sprawą artykułu w wybiórczej i chciałbym Was zapytać co sądzicie o takim mechanizmie?... Ted Bundy, wiadomo - psychopata, dziesiątki ofiar, kryminał a tu:

"W styczniu 1980 Bundy stanął ponownie przed sądem i został skazany na karę śmierci.9 lutego 1980, podczas tego procesu, gdzie znowu występował jako własny obrońca, zgodnie z prawem stanu Floryda poślubił swoją byłą współpracownicę , Carole Ann Boone. C. A. Boone przeprowadziła się na Florydę, aby być bliżej swego ukochanego. Elokwentny i przystojny Ted Bundy cieszył się wielką popularnością wśród kobiet, o czym świadczy dwieście listów dziennie, jakie otrzymywał od fanek, przebywając w celi śmierci. "

Facet obcinał głowy, współżył ze zwłokami, gwałcił analnie młode dziewczyny, zabijał z zimną krwią i dostawał 200 listów dziennie od fanek!? Może mi ktoś chociaż przybliżyć o czym myślały te "fanki". Co nimi kierowało, no bo sława OK, ale ani przyszłość, ani pieniądze? Geny? Głupota?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # nemo 2014-05-05 00:56
http://wiadomosci.onet.pl/na-tropie/czarne-lato-historia-maniakow/qx835

ps. monogamia to piekielne narzędzie służące zniszczeniu ludzkości, degeneruje moralnie, społecznie i genetycznie.
system niewolniczy podzielił ludzką wspólnotę i pasożytuje rządząc zatomizowanym człowiekiem. Galopująca bezpłodność, degeneracja genetyczna, to jedna z konsekwencji przedłożenia pewności własności potomstwa nad jakość potomstwa (a ta zawsze rodziła się z rywalizujących plemników w mieszance plemników różnych samców, drogi rodne kobiet są do takiej rywalizacji ewolucyjnie przystosowane).

Tak oto system niewolniczy z jego świętymi krowami w postaci świętego prawa własności i świętej podstawowej komórki społecznej tworzy z ludzi BESTIE, i czasami to po prostu jawnie wychodzi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-05 11:52
Rysiek nie gadaj że Gazetę Rozbiórczą czytasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-05-05 14:01
Czytam cały przekrój tego co jest dostępne i trudniej dostępne. Z rzeczy ogólnie znanych począwszy od wybiórczej a skończywszy na gościu niedzielnym. Dodam też, że często słucham w samochodzie radia maryja a szczególnie telefonów od słuchaczy. Szkoda, że nikt nie nawiązał do mojego pytania. Liczyłem na głosy drogich pań przede wszystkim :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-05-05 14:50
Wiesz ja się przyznaje że dość często oglądam TV Trwam a zdarzyło mi się też słychać Radia Maryja. I tego się akurat nie wstydzę Ale GW nie zdzierżę. Podobnie jak Polityki, Newsweeka i tym podobnych "salonowych", pseudoopiniotwó rczych gazet. Zbyt duże nagromadzenie kłamstw, oszczerstw i lewackiej propagandy na jednostkę objętości jaką jest jedna strona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # odp. z sosnowca 2014-05-05 18:44
Może morderca daje takiej kobiecie ogromne poczucie bezpieczeństwa, wyróżnienia i akceptacji(w jej mniemaniu).
"Przecież żadnej nie chce - wszystkie wymordował, ale nie mnie, mnie jedyną pokocha szczerze" :-)
On za kratkami,więc kobieta podchodzi jak do upolowanego zwierzaczka i za chwilę go żałuje.
"On taki śliczniutki, mógłby pohasać w miejskiej dżungli.Chcę go chociaż po pyszczku pogłaskać" - powie.

Być może według takiej piszącej do więzienia socjopatki,
ona jest dla niego wyjątkowa, on jej odwyje "czekałem na ciebie całą wieczność,
musiałem dla ciebie zabić, bo inaczej nie napisałabyś do mnie".
A ona odpowie: "ojej,prawdziwi e mnie kocha, oddam wszystko co mam, żeby szubienica miała chociaż atłasową pętelkę,albo była różowa".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-05-05 21:07
No wszystko super, tylko skala zjawiska! 200 listów dziennie. Listów - nie emaili!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # odp. z sosnowca 2014-05-05 22:04
Ryszardzie, kto dzisiaj pisze listy?
Nie znam osobiście nikogo takiego.
Uważam, że te 200 listów to bardzo mało jak na tyle żywych wariatek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-05 23:08
To były lata 80te. Internet działał tylko w Pentagonie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # odp. z sosnowca 2014-05-05 23:44
74 komentarze, może tutaj będzie odpowiedź
http://facet.interia.pl/ciekawostki/news-kobiety-kochaja-seryjnych-mordercow,nId,446446
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-05-05 23:55
Dzięki!
Moim zdaniem ta część wyjaśnia wszystko. Zresztą ten mechanizm działa też np wśród przemocowców, alkoholików, meneli itp.

Kolejną kategorię stanowią, zdaniem Michaela Rustigana, profesora kryminologii z Uniwersytetu w San Jose, kobiety określane przez niego "reformistkami" . Swój związek z seryjnym mordercą traktują one jako swego rodzaju misję"

Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-05-06 00:37
Dobry komć kolego z Sosnowca, uśmiałem się :) Kto wam te minusy daje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Adam1 2014-05-05 20:20
Mam kolejne pytanie do Ciebie Marku (w sumie to mam od cholery pytań)


Powtarzasz nam na każdym kroku o prawdziwym źródle szczęścia, żeby szukać go w sobie, a kobiety i dobra materialne dają tylko endorfinowy haj i sprawią ból gdy je utracimy.


W takim razie do jakiej kategorii przydzieliłbyś muzykę? Wiadomo, wrażliwszym odbiorcom może zmieniać nastrój, może wprawiać w dobry humor bądź chandrę. Czy jest ona dobrym i niewyczerpalnym źródłem endorfinowego haju, czy należy na nią uważać tak jak na zbytki i kobiety?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-05-06 00:41
To dobre pytanie Adam - wiele razy o tym myślałem, i szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem. Ja z niej korzystam, na pewno zmienia emocje - a więc spokojna, rytmiczna, pozytywna - a negatywną omijać.

Ja bym jej spokojnie używał - niemniej celem naprawdę wysokim jest ten, gdy siedząc w ciszy, czujesz się jak na pięknym koncercie. To jest możliwe, co wiem z krótkotrwałych wglądów - to orgia odczuć, cichsza ale znacznie głębsza niż jakakolwiek muzyka. Gdy umysł cichnie, zwykłe dźwięki natury są jak heroina, jak ambrozja. Niestety, te stany są jak ułamki sekund, w ogóle ich nie można opisać. Można to tylko poczuć, ale nad tym nie mam żadnej kontroli. Bardzo z tego powodu żałuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arasek 2014-06-10 23:23
Bardzo mi się podoba ten tekst, pewnie dlatego, ze trochę mnie dotyczy. Mianowicie mam ostrego kaca po dobrym ćpaniu "dobrym" w cudzysłowiu, po prostu mocnym... Kiedyś też pisałem o kobiecie, która byłą moją przyjaciółką, potem trochę więcej, a potem puknąłem czterdziestkę.. . Minęło pół roku i udało się powrócić do relacji przyjacielskiej (chociaż wydawało mi się to niemożliwe), ale teraz bardzo w sobie tłumię instynkty i aż żal mi dupę ściska, jak fajnie się ubierze. Ale po prostu się boję na coś więcej niż przyjaźń, bo w tej relacji nie muszę się starać być zawsze twardzielem, a w relacji która przez chwilę istniała bardzo szybko zmieniły się zasady gry. Bardzo dobre porównanie z tym kacem po używkach i kobietach, coś w tym jest bo odczuwam 2 kace. Po ostatniej nocy kultury dość duży moralniak i wspomnienie doświadczeń (których nie było) a jednak zostały przeze mnie doświadczone, nie koniecznie pozytywnie na mnie wpływa, a jeszcze im bardziej ograniczam się i tłumię swe instynkty, tym większe mam parcie :D Także jak napisałem na początku, jest to 1 z lepszych tekstów :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss download 2018-10-25 14:54
Keep your eye on his or her ball the wheel is spinning and Walla!

Information and facts that will clearly help
a person will. So look out the configuration of games and make sure your system have all
required packages.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-10-26 11:50
What's up, this weekend is nice designed for me, because
this point in time i am reading this fantastic informative article here at
my house.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # simmers sky 777 2018-10-27 17:06
Do you have a spam problem on this site; I also
am a blogger, and I was curious about your situation; many of
us have created some nice practices and we are looking to exchange
methods with other folks, please shoot me an email if interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestCorinne 2018-10-29 09:33
I have noticed you don't monetize your page, don't
waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lucky palace casino 2018-10-29 19:21
Wow that was strange. I just wrote an incredibly long comment
but after I clicked submit my comment didn't show up.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to say fantastic blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss download 2018-11-06 15:42
You will should follow the instructions on each in an effort to get the download safely and
correctly arranged up. By signing up the site, player can play
is now to decide how he will make use of the bonus.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Niki 2018-11-07 07:51
Currently it sounds like BlogEngine is the best blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Joanne 2018-11-08 19:09
My spouse and I absolutely love your blog and find a
lot of your post's to be just what I'm looking
for. Would you offer guest writers to write content to suit your
needs? I wouldn't mind producing a post or elaborating
on a few of the subjects you write related to here.
Again, awesome web log!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Otto 2018-11-12 03:24
I pay a quick visit every day some web pages and websites to read articles
or reviews, except this blog gives quality based posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2018-11-15 02:51
If used correctly, blogs get by the internet through feeds.
We are providing a simple guide steps to help you in this
way. Of course, you must only answer those questions which realize there are only
a lot about.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2018-11-15 05:46
Right here is the perfect web site for anybody who wants to find
out about this topic. You know a whole lot its almost tough to argue
with you (not that I really would want to…HaHa).
You certainly put a fresh spin on a subject which has
been written about for many years. Great stuff, just great!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 slot 2018-11-18 19:26
Good blog post. I definitely appreciate this website.
Keep writing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-11-24 02:22
Having read this I thought it was extremely informative.
I appreciate you spending some time and energy to put this article together.
I once again find myself personally spending a lot
of time both reading and leaving comments. But so
what, it was still worthwhile!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Randell 2018-11-26 20:53
Have you ever thought about publishing an ebook or guest authoring on other websites?
I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/informa tion. I
know my audience would value your work. If you're even remotely
interested, feel free to send me an email.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss apk 2018-11-28 17:13
Appreciating the dedication you put into your website and detailed information you offer.
It's great to come across a blog every once in a while
that isn't the same outdated rehashed information. Excellent read!
I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my
Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shop design nature 2018-11-29 22:00
Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and
in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss download 2018-12-05 08:44
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox
and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that service?
Bless you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Homer 2018-12-07 08:37
Just want to say your article is as amazing. The
clearness in your post is just spectacular and i can assume you're an expert on this
subject. Fine with your permission let me to grab your RSS feed
to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the enjoyable work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2018-12-07 12:33
If some one desires expert view regarding blogging then i propose
him/her to pay a quick visit this website, Keep up the nice work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2018-12-09 06:19
This is commonly software, video, images or articles. The very first thing
to remember is to check at all the variables and just not to
focus on just a single one. Blogs make it possible for a number of
creativity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2018-12-09 06:32
However, basic requirements include as well as correlated entries, good grammar and
nice visuals. That will attain the purpose of constructing money readily.

I understand that's earn money am.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sal 2018-12-10 22:19
I like what you guys are up too. This type of clever work and coverage!
Keep up the great works guys I've added you guys to my
own blogroll.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss free game 2018-12-11 00:44
It's not really that easy to take traffic to your personal website.

All 9 of these articles were taken by 9 separate entities.
Set goals by thinking through yourself and wise.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newtown ntc33 2018-12-12 10:34
Or, at least a associated with click-throughs that heighten the danger of a conversion. This is the same goal an individual for residence customers.
Lack of relevant information makes give full attention to redundant.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2018-12-13 10:42
I need to to thank you for this good read!! I certainly loved every little bit of it.

I have got you bookmarked to check out new stuff you post…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 download 2018-12-13 22:48
SEO is not easy and what makes it doubly hard is the ever changing pace of things.
Create your MySpace account and profiles and kick
your MLM MySpace marketing strategy into high gear without delay!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kamila sky 777 2018-12-14 01:18
Wonderful work! This is the kind of info that should be shared around the internet.
Disgrace on the seek engines for now not positioning this post upper!

Come on over and consult with my site . Thanks =)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 download 2018-12-14 15:59
You don't tennis ball so the subscription out, but seeing toss out the pages you've already understand.
Use keywords with regards to your topic in your
headline, rasing and lowering paragraphs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # s777 2018-12-14 20:14
What joint ventures really are is leveraging on the efforts of
others moves mutual influence. They bland articles which top up a page
with guff about a keyword but read poorly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2018-12-14 22:01
Very nice post. I simply stumbled upon your weblog
and wanted to say that I have truly loved surfing around your
blog posts. After all I will be subscribing on your rss feed and I am hoping you write again soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 2018-12-15 17:45
The body can coming from two paragraphs to a website in span. Test your
own reactions to you actually first analyze. Before start your blog,
focus on the fundamental principle called "planning".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live poker advice 2018-12-19 05:59
Everything they will do is extremely damaging and longer that lasts.

A person with a low personal appearance generally attributes poor self image.

Is there an "either or" decision you're fighting with?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 login 2018-12-20 07:56
Outside traffic bigger the associated with making more
sales. There may be many aspects you end up being change inside your site or add.
And always submit any new content you publish to
those social affiliate networks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 casino 2018-12-20 10:11
In this article, you shall learn a few do's and don'ts for writers
and readers alike. What this means by "content could be the king"?
A static Website is compared to a newspaper,
while a blog is a subscription.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace 333 2018-12-21 06:12
So how do you ensure website attract good traffic?
This list could be about certain mistakes, tips, tactics,
myths, etc. Advertising can't write well yourself, get someone do it for someone.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2018-12-21 13:14
Hi to every one, it's truly a fastidious for me to go to see this website,
it includes valuable Information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2018-12-21 13:15
After looking into a handful of the blog articles on your site,
I honestly appreciate your technique of writing a blog.
I saved it to my bookmark webpage list and will
be checking back soon. Please visit my website too and let me know your opinion.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uk sports betting 2018-12-21 13:57
Software usually comes with your working computer when you purchase
it. While ads and product recommendations
enable you money, it's basically good content that individuals
are after. You know what ? that caption could
exist?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss demo id 2018-12-22 05:40
When he needs support, give it to your husband. When they are your mutual
friends, do not cut ties with him. The lovemaking which
followed that's intense. Good knowledge can prevent through making
a big big mistake.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 slot 2018-12-24 03:11
Affiliate marketing is a painful but rewarding occupation.
They can offer you a plethora of templates to use to match your own situation. Nobody is telling you when to arrive at sleep
as soon as to upward in the morning.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newtown casino login 2018-12-24 17:48
Great weblog right here! Additionally your website lots up fast!
What web host are you the use of? Can I get your associate link
in your host? I desire my website loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2018-12-27 23:09
May be always far better use white as background
for content-based websites. Optimizing your fonts assist
you you get more readers on account of your content one is more readable.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2018-12-28 12:47
You cannot just develop a post and then forget about things.
All of this is wonderful news and may do wonders for your SEO endeavours.

Many those who own the site never consider to survey the website audience.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky phantom 777-355c 2018-12-29 23:46
Wonderful goods from you, man. I have understand
your stuff previous to and you are just extremely great. I actually like
what you've acquired here, really like what you are stating and the
way in which you say it. You make it entertaining and you
still take care of to keep it wise. I can't wait to read much more from you.
This is really a tremendous website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-12-30 05:52
I want to to thank you for this great read!! I certainly enjoyed every little
bit of it. I've got you saved as a favorite to look at
new things you post…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newtown ntc33 2018-12-30 10:30
Tips on how to rank on search engines is an ongoing battle a great deal
of internet marketers. Create a separate page for separate keywords, same layout and images but different keywords.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 report 2018-12-30 23:38
Hurrah, that's what I was exploring for, what
a data! present here at this weblog, thanks admin of this website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2018-12-31 22:44
Undeniably believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the net the
easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed
while people think about worries that they plainly don't
know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side effect , people
could take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss Login 2018-12-31 22:44
I am really impressed with your writing skills as
well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did
you customize it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it
is rare to see a nice blog like this one
today.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-01-01 04:52
Quality articles or reviews is the important to invite the people to pay
a visit the site, that's what this web page is providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-01-01 21:09
Please let me know if you're looking for a article author
for your site. You have some really good articles and I feel I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd love to write some content for
your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested.
Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download 2019-01-02 04:19
Quality posts is the main to invite the visitors to go
to see the web site, that's what this site is providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss apk 2019-01-03 21:59
This is a topic that's near to my heart... Many thanks! Exactly where are your contact details though?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2019-01-04 04:15
If you want to grow your familiarity just keep visiting this website and be
updated with the hottest news posted here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DianaBig 2019-01-04 11:39
Hello. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so probably it is the reason that you don't rank high in google.

But you can fix this issue fast. There is a tool
that generates content like human, just search in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vegetta 777 sky wars 2019-01-04 18:40
Marvelous, what a web site it is! This web site presents useful
information to us, keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l88 2019-01-07 15:27
Adsense is best suited for when objective has a principal focus.
"Content may be the king" -this remarks is without
question saying by people. SEO is not easy and
what makes it doubly hard is the ever changing pace of things.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino singapore 2019-01-07 16:55
I could not refrain from commenting. Perfectly written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino slots 2019-01-08 10:56
Ought to you keep on producing good content, they adore to visit and over again. On the other hand, creating articles, it
is often good as quickly as possible a clean page at reach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-01-10 10:24
Great post. I'm experiencing a few of these issues as well..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live poker unibet 2019-01-10 13:07
I will immediately snatch your rss as I can't to find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service.
Do you've any? Please permit me recognize in order that I could subscribe.

Thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # v live bts 22 2019-01-12 14:25
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
you relied on the video to make your point. You definitely know what
youre talking about, why throw away your intelligence on just posting
videos to your blog when you could be giving us something enlightening to read?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 live 2019-01-13 01:39
This is one traffic-generat ing technique you shouldn't miss.
This will don't forget to attract finest visitors for ones web domain. SEO is the acronym for search engine optimization.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot mobile huawei 2019-01-13 14:42
Thanks , I've just been looking for information about this
topic for a while and yours is the greatest I've came upon till now.
However, what in regards to the bottom line? Are you sure in regards to the supply?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-01-16 03:04
This is a topic which is near to my heart...
Best wishes! Where are your contact details though?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # singapore sweep 2019-01-16 04:33
Success Story #3 - Here's the far more modest successes.
In which mind to take care of the right balance of keyword density plus readability and good content.
So why let them have a big benefit over your family?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-17 01:01
But don't purchase anything that promises to assist you produce money in 20 or 40 or
60 times. My first piece of advise is avoid buying garbage Adsense tips and tricks programs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DaniloBig 2019-01-17 03:22
Hi. I have checked your samczeruno.pl and i see you've
got some duplicate content so probably it
is the reason that you don't rank high in google.

But you can fix this issue fast. There is a tool that creates content like human, just search in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-01-19 21:50
Excellent article. Keep writing such kind of info on your page.
Im really impressed by your blog.
Hello there, You've performed an excellent job.
I will certainly digg it and in my opinion suggest to my friends.
I'm sure they will be benefited from this web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 2019-02-02 13:25
Remarkable! Its truly remarkable piece of writing, I have got much clear
idea about from this piece of writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-02-03 20:10
If you desire to grow your knowledge simply keep visiting this web page and be updated with the most up-to-date gossip posted
here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Isabella 2019-02-05 06:41
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious
familiarity about unexpected feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss mod 2019-02-05 22:24
Everyone loves it whenever people get together and share views.
Great blog, stick with it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-02-07 00:21
If is within your budget it, engage a web-designer set a site together
for you. A blog organises your information effortlessly for the advantages of the web
site visitors. Anything worth having is never easy to own.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-02-08 22:25
Amazing issues here. I'm very glad to peer your article. Thank you
a lot and I'm looking ahead to contact you. Will you please drop me a
mail?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 login 2019-02-10 18:43
A genuine effort . no room in online stock trading for hesitation caused by numerous conflicting opinions.

It isn't fair, either to the other parent in order to the child to impose your conflicted emotions on him.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-02-10 23:32
There's certainly a great deal to know about this subject.
I like all of the points you made.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # s777 2019-02-11 18:06
Writing a quality article just isn't as difficult as many people think it can. This should be
obvious, but is actually important to a mistake many make when approaching popular writers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 yuki 2019-02-14 03:41
I am genuinely grateful to the owner of this web page who has shared this
impressive post at here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-02-15 18:36
Normally I don't learn article on blogs, but I wish
to say that this write-up very forced me to try and do so!
Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2019-02-16 06:48
Here are five anyone may because of optimize charges, to
use. There has been lots of fuss about SEO or search engine optimization. If used correctly, blogs get around the internet through feeds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # id live22 2019-02-19 02:52
Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post plus the rest of the site is also very good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # StanBig 2019-02-19 13:47
Hello. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content
so probably it is the reason that you don't rank hi in google.
But you can fix this issue fast. There is a tool that creates content
like human, just search in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2019-02-19 15:19
Of course you do, especially if the other kids happen to
get your others. People, by nature, hate being bombarded by
commercials and ads. These are company who come your site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 777 2019-02-20 07:16
Wow, this post is nice, my younger sister is analyzing
such things, thus I am going to let know her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 club 2019-02-20 19:05
Will need leave all of your gambling up to luck.

In fact, most had started playing it for harmless fun until
they really got hooked to so it. Study your notes
if recognized players exist.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Margherita 2019-02-22 02:43
Appreciate this post. Will try it out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-02-22 16:27
Somebody necessarily lend a hand to make severely articles I would state.
That is the very first time I frequented your website page and
to this point? I surprised with the research you
made to create this actual publish amazing.
Magnificent task!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 casino 2019-02-23 00:33
I think the admin of this web page is really working hard for his site, since here every stuff is quality based material.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy 2019-02-24 18:18
Great article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newtown ntc33 2019-02-24 20:51
If you're able visualize creatively, then it is put your
fears in balance. You are actually in the business to invest capital and carry a return on that investment.
Instead, just laugh, tease him or ignore his
practices.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2019-02-24 21:48
Blogging demonstrates true commitment and passion to your industry that you will can't fake long-term.
If your website objectives one particular product, service
or curiosity. Anything worth having is never easy to accumulate.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-02-26 10:48
Then, there are people in which irritating because they represent reason. But
still you can not resist your eyes to examine the restaurant menu
card design. This is for a good deal of things.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss casino 2019-02-28 12:25
My brother suggested I may like this web site.
He was once totally right. This publish truly made my day.
You cann't imagine simply how a lot time I had spent for this info!

Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk 2019-03-02 20:11
Ads might bring you additional income, but good content ensures lens success.
If you have internet access a lot of these applications will build up online.
Page rank becomes the obsession of many marketers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot mobile htc 2019-03-04 03:18
Test dream of the inner world to be the best and wealthiest it could be!
The Mega Millions winning numbers were drawn Tuesday at
11 v.m. in Atlanta, Georgia. Will anyone win the Mega Millions jackpot Friday night?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2019-03-08 18:48
I do not even know how I ended up here, but
I thought this post was great. I do not know
who you are but definitely you are going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk 2019-03-11 02:13
Both of you will take pleasure from the efforts you both
do enhance your sites traffic. Otherwise, close it and consider
a better some. That wont increase the likelihood of being advertised.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 slot download 2019-03-12 17:45
Most girls love animals and cameraman pet can be a great theme.

Often times there are types of links: One-way, two-way, three-way
and the in depth four-way associated link. These search engines are smarter than we consideration.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xmodgames scr888 2019-04-15 23:23
Some from the new pai gow poker have so many side games that they are confusing.

All best slot machine games provide you with enthralling fun. However the slot
machine games were the same nonetheless.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # game ntc33 2019-04-16 19:35
If you wish for to get a great deal from this piece of writing then you have
to apply these techniques to your won weblog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino slots 2019-04-26 19:53
Good day! This is my 1st comment here so I just wanted to
give a quick shout out and say I really enjoy reading your blog posts.
Can you recommend any other blogs/websites/ forums
that deal with the same topics? Thanks for your time!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk 2019-04-27 01:38
Back in the days, undoubtedly are a only limited font styles that place choose
with. It really among the best internet marketing strategies going
because it allows you to leverage as well as
effort.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk download 2019-05-01 10:05
Titles play a surprisingly big part in determining your site's ranking.
Social networking sites have the internet by storm over recent years.

Following are a few very important tips on SEO that is designed for you anytime.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-05-01 13:26
Don't forget that popular blog owners are small business owners first.
If you give good content the reader really won't care if you've got a run-on sentence.
Affiliate marketing doesn't repay quickly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 22 live rifle uk 2019-05-04 19:06
These are video slot games in order to as 'Bonus Bears' and 'What's Cooking'.

Is my online casino profile and account safe with you?
Skills combined with luck extremely important and everybody should remember that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # m.scr888 hack 2019-05-06 03:28
An app which slows system down will never become widespread.
The people, who owned the iPhone 3, had to give that away, because company called the phone back.
6) House remote - That's right a remote for the house.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 download 2019-05-08 16:14
Sensibly . is to refer to with a professional and get the job well
done from start off. Without an effective page, you
find it difficult to make quick money online.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-05-09 23:04
There is a lot of sites with the Internet that actively pay guest bloggers to post their content on their sites.
The problem with Headline tags is that the text is huge and it leaves a leaves a
computerized line break underneath.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy casino 2019-05-11 12:59
It's remarkable to visit this website and reading the views of all
colleagues concerning this post, while I am also eager of getting familiarity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joker123 casino 2019-05-12 05:20
Amazing! Its actually amazing piece of writing, I have got much clear idea about from this
paragraph.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy ios 2019-05-12 14:39
Ask Questions: Ask your doctors any question maybe you have about your cancer, chemotherapy, symptoms and limitations.
While this is on the priority list for most, you should prioritize keeping a journal of your pregnancy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-05-15 01:03
Yes! Finally something about sky777 register.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2019-05-15 03:04
When you're happy with the site, you start thinking about getting traffic to the site.
Here are five anyone may do today to optimize promotion. I'm assuming you have
already these it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk download 2019-05-19 18:00
The purdpose of its tto be goofy and fun!
Optimizing your fonts aid you attract more readers
when your content is more readable. The third part to a press release is
system needs.

my page ace333 apk download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 slot 2019-05-20 13:27
If your self esteem is low, then, you need to get considerably more level.
I shall remain available to solve any queries or discuss anything about Mr.

Offer blwssed you beyond take measurments.


Feel free to surf to my homepage: 3win8 slot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AntoniettaBig 2019-09-18 15:08
Hello. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so probably it is the reason that you don't rank high
in google. But you can fix this issue fast.
There is a tool that generates content like human,
just search in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-08 17:01
Cialis India priligy in europe Alli For Sale In Us Abortion Pill Cialis 2.5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-17 10:19
Vendita Levitra Per viagra Viagra Commander Sur Internet Propecia Vitamins
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear 2019-11-26 18:04
If some one wishes expert view on the topic of running a
blog then i suggest him/her to visit this blog,
Keep up the good work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ourselves 2019-12-15 08:36
Beneran ga tuh..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # otaqvFeasp 2020-03-30 13:44
viagra fuck viagra cumshot cialis vs viagra viagra i miladze how long should you wait when taking viagra

is viagra good for men s prostate health viagra and metoprolo succinate [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]levitra vs viagra picture of viagra compare and contrast viagra and cialis

https://pharm-usa-official.com - how does viagra work

https://soontrending.com/2018/01/02/5-old-tv-commercials-incredibly-politically-incorrect-today-6009?unapproved=438599&moderation-hash=b2d726d829bff8d7647afde391ae8061#comment-438599
http://www.youximeng.com/home.php?mod=space&uid=1638083
http://www.aduanrakyat.com/v2016/complaint-__338.html?msg=Your+Comment+Has+been+Posted..Thank+you+for+your+Comment
https://blackdiamond-casino.com/forum/profile.php?id=326446
https://wirelesstracking.co.uk/en/boards/topic/78329/generic-substitute-for-viagra-ec-hl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cuktfFeasp 2020-04-01 22:08
can i take a viagra and a stiffy in a jiffy at the same time? viagra side effects for men generic viagra 100mg viagra costs without insurance viagra by mistake

generic cheap viagra viagra torture story [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra samples viagra sin receta sources for viagra

https://pharm-usa-official.com - generic viagra available

http://forum.digilyze.info/viewtopic.php?f=2&t=228472&p=631705#p631705
http://johnmcevoy.net/sunday-funday-2/?unapproved=3633959&moderation-hash=30729ab1bbf92267c640de8f286944b8#comment-3633959
http://thepuzzledparents.com/product/my-online-course/?unapproved=3425&moderation-hash=bcde337bab248a8dd33e47777798905a#comment-3425
https://jangkau.com/turun-ke-jalan-yusril-turut-memeriahkan-may-day-bersama-kspi/#comment-417216
http://astarainfo.az/2017/11/22/astarada-orta-m%c9%99kt%c9%99b-psixoloqlari-ucun-t%c9%99lim-kurslari-h%c9%99yata-kecirilir/?unapproved=2418337&moderation-hash=6302efebb44bce621c3eb37393da264e#comment-2418337
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ClairGic 2020-04-07 01:13
camgirls best cam girls top webcam girls.
young girls on cam hot cam girls 2 cam girls.
xxx cam sex bestonlinesexcams1.com dog sex webcam.
spy cam sex videos real family webcam sex sex cam chat room.
sex cam sites adultfreewebcamsites.com cam sites for couples.
best free webcam sites web cam sites live cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CarlosBog 2020-04-07 02:01
webcam model free webcam girls cam girl nude.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jareddop 2020-04-07 05:27
best free cam site cheap webcam sites eagle cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CarlosBog 2020-04-07 07:44
free cam to cam sex bestonlinesexcams1.com brother sister webcam sex.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jareddop 2020-04-07 09:45
live cam sex video bestonlinesexcams1 hidden cam gay sex.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ClairGic 2020-04-07 09:48
webcam girls web cam teen girls naked big tit cam girls fucking.
girl cam chaturbate model free camgirls.
free live cam sex sex cam live hidden cam sex hd.
milf sex cam webcam sex 1 on 1 sex cam.
nude cam sites cam site live cam sites.
free live cam sites top cam sites ebony cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesRoown 2020-04-07 14:37
live cam girls colombian cam girls black girls cam.
camming camgirl porn first time cam girls.
sex cam sex cam free drunk sex caught on cam.
free live cam sex xxx sex cam free sex cam girls.
porn webcam sites adultfreewebcamsites teenage webcam sites.
top free cam sites web cam site popular webcam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RobertEvare 2020-04-07 15:31
best free webcam sites adultfreewebcamsites.com cheapest webcam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Donaldunecy 2020-04-07 19:03
webcam sites adultfreewebcamsites jasmine cam site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesRoown 2020-04-07 19:06
webcammodels teen cam girls chaturbate cam girls.
webcammodels girls on webcam camgirl site.
webcam sex show free sexy cam girls high school hidden cam sex.
gay sex cam bestonlinesexwebcams wife has sex with dog on webcam.
best live cam sites adultfreewebcamsites free cam 2 cam sites.
best live cam sites adultcamsites1.com cam sites like omegle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RobertEvare 2020-04-07 21:20
my free cam site chatterbait cam site shemale cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesRoown 2020-04-07 23:26
best cam girls japanese cam girls cam girls free.
chaturbate model hotcamgirls1 cam girl site.
live cam sex video couple web cam sex real live sex cam.
sex cam free bestonlinesexwebcams sex cam gay.
best free webcam sites mfc cam site social webcam sites.
couples cam sites adultcamsites1 best porn webcam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jnfidFeasp 2020-04-08 06:29
viagra soft generic viagra cost viagra without doctor prescription can you chew viagra pills wife jumped on my viagra dick

how much did you pay for viagra comedy movie baskeball player viagra heart explodes chainsaws death viagra side effects accidental viagra viagra for senior men

https://viagrnetwork.com/# - cialis vs viagra


http://wws.bufetedelgadolamet.com/index.php/blog/item/13-ojo-con-los-premios-de-la-loteria-nacional
https://seimi.com.ar/noscasamos/Adriana-y-Roberto/mensajes/#contenido
http://www.concienciacultural.com/el-viral-video-de-los-trabajadores-de-fuenlabrada/?unapproved=13153&moderation-hash=2109c187d900f49799762731e350aeea#comment-13153
https://motorsport.no/disse-fem-kan-bli-arets-bilsporttalent/2014/?unapproved=170632&moderation-hash=dcdffb2590d7eb74e02e795467c40c34#comment-170632
http://www.turystycni-marky.com.ua/cz/znamky/mukacevsky-hrad-palanok-40.html#komentare
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uypukFeasp 2020-04-08 08:20
stepsis makes stepbro's viagra boner won't go away joel and lauren viagra prank viagra 100mg when will patent on viagra expire stepsister likes brothers viagra boner

porn stepmom gave me viagra as a joke when will viagra become generic viagra online how to purchase viagra which presidential candidate was the first spokesman for viagra?

https://viagrnetwork.com/# - how long does viagra last


https://tacchienmang.net/2018/08/vu-gian-lan-diem-thi-o-son-la-khoi-to-pho-phong-khao-thi-nguyen-thanh-nhan/?unapproved=112800&moderation-hash=8f63f5ef5d4a649211fb273387a2b1dd#comment-112800
http://www.ivandj.com.br/ednardo-pavao-mysteriozo/?unapproved=280957&moderation-hash=0f80e086fd631334574f9703b2a5f82a#comment-280957
https://portaldoxml.com.br/voce-sabia-que-uma-ma-gestao-de-nfes-pode-prejudicar-seu-negocio/?unapproved=25368&moderation-hash=85f5b360de05d0443cb73ea6eceb34f8#comment-25368
http://demo.weblizar.com/lightbox-slider-pro-admin-demo/test/?unapproved=538&moderation-hash=eb9cd03e9ffa51d6725a57de525a45a0#comment-538
http://www.multfun.com/forum/index.php/topic/1271-how-use-viagra-wj-jk/page__gopid__85041#entry85041
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # okiwcFeasp 2020-04-09 12:12
quick loans no credit check quick business loans for startups quick loan how to pay student loans quick quick payday loans

quick loans for small business quick loans for small business [url=http://rei nforcemine.ru/ ]quick loan quick loan home loans quick cash loans roseburg or
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uqtzjFeasp 2020-04-10 06:43
quick & easy personal loans quick loans for bad credit quick loans quick no hassle installment loans quick loans for bad credit same day

quick cash loans no credit check reviews cash loans quick [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick lapp for sba loans quick no hassle installment loans

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mlrwqFeasp 2020-04-11 09:56
how to start a blog and make money easy ways to make money make money how to make money how do you make money on youtube

how does facebook make money how to make money with a website [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money best ways to make money online how to make money online fast

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cabsmFeasp 2020-04-12 04:14
how did jerry jones make his money ways to make money from home make money where did nancy pelosi make her money how to make money on twitch

imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home make extra money how to make money on youtube

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mjhfdFeasp 2020-04-12 09:08
easy ways to make money online make money online surveys make money make money now instant payout how does craigslist make money

best way to make money online make money now [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how did jerry jones make his money how to make quick money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unzluFeasp 2020-04-12 23:46
ways to make money on the side make extra money work from home ways to make money on the side free ways to make money online

how to make money on youtube videos easy ways to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home make money on youtube how to make fast money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jagnkFeasp 2020-04-13 04:32
make extra money from home make money now work from home apps to make money how to make money online

easy way to make money how did tom steyer make his money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home best ways to make money online how does venmo make money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ddtthFeasp 2020-04-13 16:58
how did betsy devos make her money how does craigslist make money make money make real money online make money fast

how to make money selling drugs easy ways to make money online make money make money online free how to make money on twitch

http://www.economicfigure.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ttehiFeasp 2020-04-13 22:27
best way to make money how to make money on amazon work from home best ways to make money online make money online from home

make extra money make money on youtube work from home ways to make extra money make money now instant payout

http://multiplekskino.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rlfrhFeasp 2020-04-14 01:34
easy ways to make money how to make money online for free make money how to make money online fast how much money can you make on disability

easy way to make money easy way to make money work from home how did tom steyer make his money how to make money on instagram

http://www.moest.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hqwsgFeasp 2020-04-14 05:41
make money online fast ways to make money from home make money make money online how to make money on instagram

how to make money on instagram how to make money make money how can i make money how did george soros make his money

http://agency-az.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # niowtFeasp 2020-04-14 14:15
how much money can you make on youtube legit ways to make money online make money how to make money online how to make money as a teen

how to make money fast how to make money with youtube work from home best ways to make money online best ways to make money online

http://www.sanriko.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sdjauFeasp 2020-04-14 21:29
make money from home how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon make money make money on youtube make money online surveys

make money now instant payout how much money can i make on social security work from home ways to make money fast ways to make money fast

http://sunrise-perm.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # onuyjFeasp 2020-04-15 08:22
how much money do youtubers make how to make extra money from home make money legit ways to make money online how to make money on twitch

make extra money how to make money on facebook work from home make extra money how to make money on the side

http://nellyweb.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dmeycFeasp 2020-04-16 01:59
ways to make money how did mark cuban make his money make money how to make money on the internet ways to make money from home

money make best ways to make money online work from home ways to make money from home how to make money blogging

http://докторалвик.рф/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 05:41
buy cbd oil [url=https://cb doilwalmart.com / ]cbd gummies cbd tinctures cbd online cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pxwgdFeasp 2020-04-16 08:38
imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload money make make money how to make money as a teen how to make money online

how much money can you make on youtube how to make extra money make money how to make money online from home how can i make money

http://tarananda.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 16:58
cbd oil online https://cbdoilwalmart.com/ cbd gummies hemp cbd cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-17 03:38
cbd oil online https://cbdoilwalmart.com/ cbd cream cbd gummies cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 00:19
casino slots slots games best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 12:29
http://onlinecasinogamespcx.com/ casino real money casino online slots online casinos online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 19:26
http://onlinecasinogamespcx.com/ free casino games online [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino slots online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-24 20:45
casino bonus codes [url=http://onl inecasinosw.com / ]casino blackjack online casinos online casino bonus play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 03:26
http://onlinecasinosw.com/ slots games free [url=http://onl inecasinosw.com / ]cashman casino slots online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 08:57
http://onlinecasinogamespcx.com/ online gambling slots for real money online casino gambling play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 09:54
online casino real money free casino no deposit casino real casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 17:21
http://onlinecasinosw.com/ slot games [url=http://onl inecasinosw.com / ]real casino slots big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 23:13
casino games [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]slots games free no deposit casino free online slots free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 23:38
http://onlinecasinosw.com/ slots for real money slots for real money online casino casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 05:54
online slot games free casino games free online slots casino blackjack [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 06:09
online casino bonus online casino games casino online cashman casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 12:56
real money casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino online free online slots no deposit casino online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 12:57
online casino real money no deposit casino online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 20:07
http://onlinecasinosw.com/ casino games [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casinos play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 20:27
free online slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]no deposit casino vegas slots online online gambling slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 03:20
http://onlinecasinosw.com/ online casino real money [url=http://onl inecasinosw.com / ]play slots online online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 04:09
http://onlinecasinogamespcx.com/ play casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free casino games online casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 11:00
real money casino free casino games casino real money slots online [url=http://onl inecasinosw.com / ]cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 11:43
http://onlinecasinogamespcx.com/ free casino slot games online casinos best online casinos casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dmpvnFeasp 2020-04-27 11:48
coronavirus studie florida coronavirus update coronavirus treatment italy coronavirus italy coronavirus update

coronavirus france amy klobuchar husband coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] trump coronavirus guidelines coronavirus map coronavirus nachrichten

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus treatment


http://clickgescem.es/2014/06/horario-de-gestiones-en-verano/?unapproved=171394&moderation-hash=addf8d87d939a34c04fcb069370b3e89#comment-171394
http://floryandespres.fr/produit/a-la-derive/#comment-4172
https://globalgists.info/2019/11/06/exposed-ghanaian-footballers-payed-jackie-appiah-becca-for-s-e-x/?unapproved=25280&moderation-hash=ce1434d7a22a4a83305b99348acf488c#comment-25280
http://paandu.in/2019/06/pakistan-vs-new-zealand-match-33-cricket-world-cup-analysis-by-misbah-ul-haq-and-vettori/comment-page-2441/?unapproved=1159379&moderation-hash=af9eb205c94cc9e05eaeb81c4c6e6611#comment-1159379
https://rbenlinea.info/tamaulipas-disfruta-arriba-el-norte-y-que-venga-la-polka/?unapproved=1091550&moderation-hash=b9dbfb278d2f497326a961fbd2b2395c#comment-1091550
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 17:15
online casino bonus free online slots slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 18:07
http://onlinecasinogamespcx.com/ cashman casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino online cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 20:47
play casino http://onlinecasinopc.com/ play online casino casino games online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 23:42
free casino games http://onlinecasinosw.com/ world class casino slots free casino slot games free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 03:09
free casino games online slots games free best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 06:13
http://onlinecasinosw.com/ free casino games best online casinos gold fish casino slots world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # likmzwgor 2020-04-28 06:42
betsy devos student loans contempt usda home loans caliber home loans great lakes student loans great lakes student loans

elastic loans online loans instant approval [url=https://pa ydailoanz.com/# ] betsy devos student loans contempt my quicken loans login auto loans

https://paydailoanz.com/# - quicken loans login

https://acessocultural.com.br/2019/12/1o-festival-de-rock-da-pompeia-acontece-neste-final-de-semana/?unapproved=726223&moderation-hash=6bd376e194d26950537d04b02d0dc703#comment-726223
http://www.alcohol-injection.com/forum/showthread.php?t=413262&p=1733932#post1733932
http://www.222hyk.com/home.php?mod=space&uid=2364543
https://hudafoundation.org/naat-by-zubyr-qaisar/?unapproved=441139&moderation-hash=681c65061b68572784fececb6cf7204d#comment-441139
https://cemeidr.co/2019/10/05/ceme-online-terbaik-2/?unapproved=67653&moderation-hash=fc6b75822b3c554640858772a652faba#comment-67653
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 09:38
free casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]no deposit casino free online slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 12:44
online slots slots games best online casino real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 16:13
play slots online [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino bonus codes online casino bonus online casinos play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 19:24
gold fish casino slots play online casino free casino games online casino games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 23:09
online casino slots online slot games play casino casino games [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 02:14
online slots casino blackjack slots games free free casino games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 05:43
free casino games online http://onlinecasinopc.com/ online casino gambling casino game casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 08:53
online casino games casino blackjack free casino slot games free casino games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 12:19
casino game [url=http://onl inecasinopc.com / ]free slots games vegas slots online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 15:49
free online slots [url=http://pla ycasinosw.com/ ]free slots games free casino games online no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 19:11
http://onlinecasinopc.com/ play online casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]gold fish casino slots big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rghspsymn 2020-04-29 19:30
help with your paper help with college papers college papers help help with college paper writing help writing my paper
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 22:37
vegas casino slots [url=http://pla ycasinosw.com/ ]world class casino slots free casino casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 01:53
free casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]gold fish casino slots free casino online casino bonus online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 05:39
online casino gambling slots for real money online slots world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 08:55
casino blackjack [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino online slots free casino games play casino best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 12:34
real casino slots online casino bonus slots online big fish casino [url=http://pla ycasinosw.com/ ]online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 15:38
slots online [url=http://onl inecasinopc.com / ]gold fish casino slots gold fish casino slots best online casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 18:18
casino online http://casinoplaysw.com/ casino games play slots online free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 19:20
online casino gambling slots free no deposit casino casino online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 00:47
real casino slots http://casinoplaysw.com/ play slots online casino play vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 01:45
online casino slots casino slots online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pnfmuvgor 2020-05-01 02:39
lawrence o’donnell trump loans payday loans near me caliber home loans payday loans online my quicken loans login

usda loans student loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] discover student loans nelnet student loans marcus loans

https://paydailoanz.com/# - quicken loans

https://www.y-create.co.jp/forcreator/schedule_wr/?unapproved=39053&moderation-hash=bfd704bae7b36e2a2c79e659b1bee21c#comment-39053
http://chefbryanwoolley.com/peppermint-twists/?unapproved=997817&moderation-hash=ec46f4478365e6a60d1341477a47dce2#comment-997817
http://www.petrolina.pe.leg.br/institucional/noticias/integrantes-da-patrulha-da-mulher-apresentam-balanco-de-atuacao-do-grupo-implantado-a-partir-de-projeto-da-vereadora-cristina-costa/newsitem_view#1586356101196517
https://livinginstereo.com/harmonia-vocal-alunos-dvox-company-espontaneo/?unapproved=1323&moderation-hash=fe1429a9e6d2463826367ffb21f04dc5#comment-1323
https://beatmuzic.com/roddy-ricch-boom-boom-room/?unapproved=131871&moderation-hash=912aa5df9085ed8286fa0484abe57c08#comment-131871
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 07:22
world class casino slots [url=http://cas inoplaysw.com/ ]free casino slot games online gambling play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 08:24
casino online http://playcasinosw.com/ free slots games online casino slots no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 14:13
online casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]real money casino online casino casino slots casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 20:13
casino games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]free casino slot games slots for real money slots free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 20:31
slots online online casino real money online casino bonus slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pvgbdFeasp 2020-05-01 22:05
money make how much money does pewdiepie make make money how does venmo make money legitimate ways make extra money

diy crafts that make money how to make money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online make money blogging how to make money with bitcoin

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 00:57
slots games free http://casinoplaysw.com/ casino bonus codes best online casino casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 01:21
casino online slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]real money casino online slot games slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdqvbFeasp 2020-05-02 05:37
make money blogging money make make money how to make fast money online make money on facebook

how to make extra money from home how do youtubers make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online make money on the side how did george soros make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money online


https://infoplus.ci/societe/bepc-5731-de-reussite-contre-6014-lan-passe?page=2#comment-680562
https://repairfair.org/question/hair-dryer-vintage-general-electric-bonnet-style
http://afriquemidi.com/2018/09/22/christine-and-the-queens-bientot-maman-il-est-hors-de-question/?unapproved=21214463&moderation-hash=31fcbc3949500fb7e3b5a4556a43cfc5&bs-comment-added=1#comment-21214463
http://nvo.skopje.gov.mk/forum/
https://bwkconstruction.ca/2020/02/5-nice-ideas-for-table-and-chair-rentals/?unapproved=108574&moderation-hash=25af735e56ed92e9cfc9ec1ff4571c4c#comment-108574
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 07:27
casino online slots free online slots slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 07:47
cashman casino slots play online casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 14:02
online casino slots http://casinoplaysw.com/ slots for real money online slots online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 14:19
casino games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino bonus codes slots online play casino casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 20:58
http://casinoplaysw.com/ online casino gold fish casino slots play casino slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 20:58
no deposit casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino online best online casinos play online casino free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 03:24
casino games best online casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 03:55
play online casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino slots casino bonus codes casino online casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 09:48
online slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]play slots online free slots games free slots games casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 10:50
free online slots [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online casino bonus casino blackjack casino games best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 16:31
http://casinoslotspc.com/ casino games casino bonus codes real money casino vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ruairsgor 2020-05-03 16:35
coronavirus 229e canine coronavirus coronavirus test symptoms of coronavirus in cats coronavirus dog

middle east respiratory syndrome coronavirus coronavirus symptoms in humans [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus treatment how to treat coronavirus canine coronavirus symptoms

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - human coronavirus 229e
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hywsyFeasp 2020-05-03 17:14
how to make money at home easy ways to make money free money online how does facebook make money making money from home

how to make easy money make money online 2020 [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make extra money free money online ways to make money from home

https://make-money-blogs.com/# - make extra money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 18:03
online slots http://casinoplaysw.com/ free online slots online casino slots online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 22:49
no deposit casino online casino real money slots for real money online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 23:07
http://casinoslotspc.com/ casino online [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free casino games online play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oamkvogor 2020-05-04 03:02
cdc mers coronavirus feline coronavirus test Buy Coronavirus Treatments feline coronavirus diarrhea novel coronavirus

coronavirus in puppies coronavirus canine [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus in calves canine coronavirus vaccine how to treat coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - human coronavirus 229e
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 05:13
http://casinogamespqr.com/ free slots games slots free world class casino slots slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yikxhFeasp 2020-05-04 05:32
work at home jobs legitimate making money with pornhub work at home companies walmart to walmart money transfer online make money from online

how to make extra money how to make quick money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home jobs legitimate make money blogging money making apps

https://make-money-blogs.com/# - best ways to make money online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 05:58
real casino slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online slots play slots online online casino gambling online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mmgbifgor 2020-05-04 06:22
coronavirus nl63 canine enteric coronavirus respiratory coronavirus coronavirus cat buy coronavirus

symptoms of coronavirus in cats novel coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus the coronavirus coronavirus precautions

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus in cattle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zpasxFeasp 2020-05-04 11:45
arise work from home make money online free best ways to make money online work from home companies ways to make money online

how to make quick money legitimate work from home opportunities [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to work from home make extra money work at home jobs legitimate

https://make-money-blogs.com/# - home work
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 11:49
slots games free casino online slots play casino casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 12:56
best online casinos online casino gambling no deposit casino gold fish casino slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 19:00
free casino slot games [url=http://cas inogamespqr.com / ]online gambling play casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 19:55
casino slots play slots casino games free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ipyzfFeasp 2020-05-04 23:44
how to make more money quick ways to make money how does facebook make money how does craigslist make money make extra money

how does facebook make money make money blogging [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] smart passive income make money online work from home opportunities

https://make-money-blogs.com/# - online poker real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 01:51
casino game free casino slot games casino blackjack online casino games [url=http://cas inogamespqr.com / ]online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 02:42
slots free [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slot games online casino gambling free slots free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tykcfFeasp 2020-05-05 05:32
walmart money transfer online passive income money online how much money does pewdiepie make passive income

work at home companies best ways to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] real work from home jobs how to make money online how to make extra money

https://make-money-blogs.com/# - work from home opportunities
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 07:38
online casino games slots free slots games free online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 08:16
online casino bonus online casinos casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 12:48
http://casinogamespqr.com/ online casino gambling casino play best online casinos online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 13:54
big fish casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino bonus codes real money casino play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 19:49
no deposit casino online casino bonus casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 20:56
online slot games play slots online free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 02:19
slots games free gold fish casino slots slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # emvrsFeasp 2020-05-06 02:49
generic cialis tadalafil

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 03:10
http://casinoslotspc.com/ online slot games casino game slots games free real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nxddqFeasp 2020-05-06 07:04
weight loss before and after reddit weight loss apple cider vinegar weight loss fast weight loss joaquin phoenix weight loss

instagram restrict weight loss essential oils for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] apple cider vinegar for weight loss weight loss supplements optivia weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - honey boo boo weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iapcfFeasp 2020-05-06 08:21
cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 08:40
http://casinogamespqr.com/ slots for real money [url=http://cas inogamespqr.com / ]slot games free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 09:35
slots free [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slots free vegas casino slots best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 15:24
slots games free [url=http://cas inogamespqr.com / ]play online casino best online casinos online casino real money online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 16:26
http://casinorealmoneyfdr.com/ play slots vegas slots online online casino games casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hwdeiFeasp 2020-05-06 20:34
generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis

https://wowcialisnow.com/# - cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sasfkFeasp 2020-05-06 20:46
keto weight loss pills protein shakes for weight loss meal plan for weight loss hypnosis for weight loss prescription weight loss pills

weight loss clinic near me kirsten vangsness weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] before and after weight loss best foods for weight loss joe thomas weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - best diet for weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 22:21
http://casinogamespqr.com/ best online casino casino bonus codes cashman casino slots free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 23:19
http://casinorealmoneyfdr.com/ best online casinos [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]slots online online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dzentFeasp 2020-05-07 02:08
cheap cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 04:42
online casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]slots for real money casino game online casino slots free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 05:31
http://casinorealmoneyfdr.com/ vegas casino slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]vegas casino slots free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 11:19
slots free online slot games play casino slots online [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 12:10
play casino world class casino slots cashman casino slots casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # orvkuFeasp 2020-05-07 13:20
buy generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 16:23
online casino slots online slot games online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fjgphFeasp 2020-05-07 16:50
best weight loss supplement yoga for weight loss rebel wilson weight loss weight loss weight loss plan

precious weight loss weight loss before and after [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] keto weight loss kevin smith weight loss john goodman weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss surgery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 17:46
vegas slots online no deposit casino best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ipuaeFeasp 2020-05-07 18:53
generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - cialis buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 23:25
no deposit casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino blackjack casino game vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 00:30
casino online play online casino online casino bonus best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 05:36
slots games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online casino real money free casino games online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rwbxjFeasp 2020-05-08 06:03
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bienqFeasp 2020-05-08 06:15
intermittent fasting for weight loss kelly clarkson weight loss chrissy metz weight loss optavia weight loss probiotics for weight loss

precious weight loss weight loss medication [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] meal plan for weight loss weight loss supplements weight loss calorie calculator

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 06:49
http://casinorealmoneyfdr.com/ slots online casino games slot games vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nbpqxFeasp 2020-05-08 11:47
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] online cialis

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 12:20
play online casino http://casinoslotsfest.com/ best online casinos online gambling slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 13:35
http://casinorealmoneyfdr.com/ online slot games world class casino slots world class casino slots online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 19:26
world class casino slots online slots play slots online free casino games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 20:33
http://casinorealmoneyfdr.com/ online casinos casino online slots online casino bonus casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ozobhFeasp 2020-05-08 23:59
cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis online


https://www.google.fi/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://www.google.at/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=14&ved=0CFUQFjADOAo&url=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.nl/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.ae/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CEcQFjAD&url=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.com.ni/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kxhvbFeasp 2020-05-09 00:27
kelly clarkson weight loss 2018 fast weight loss weight loss before and after gabourey sidibe weight loss before and after weight loss before and after

quick weight loss celine dion weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] rebel wilson weight loss apple cider vinegar for weight loss yoga for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 03:16
http://casinorealmoneyfdr.com/ real casino slots free slots games vegas slots online free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fltdvFeasp 2020-05-09 05:53
buy generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cheap cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis buy cialis online


http://maps.google.com.np/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.com.na/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.co.ke/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CCUQFjAC&url=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.com.ph/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CEMQFjAE&url=https://wowcialisnow.com/&ei=2PZOU8KlHOmoyAHX2IDYBQ&usg=AFQjCNE0KPkoY4ACnihbrC-bCrcpj
https://images.google.kg/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 08:57
gold fish casino slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]play casino online casino gambling slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 10:04
vegas slots online [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]casino game free casino casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 14:22
cashman casino slots http://onlinecasinofbk.com/ online slot games free slots casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bvcgfFeasp 2020-05-09 15:25
dr oz weight loss weight loss icd 10 apple cider vinegar weight loss keto weight loss pills weight loss clinic

extreme weight loss weight loss quotes [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] best weight loss pills best weight loss pills 2019 weight loss smoothie recipes

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss diet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 21:22
http://onlinecasinofbk.com/ casino games online casinos free casino real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 21:41
online casino free casino free slots vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ejizrFeasp 2020-05-10 01:00
sota weight loss quick weight loss weight loss pills weight loss coffee weight loss tea

instagram restrict weight loss meal replacement shakes for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] apple cider vinegar for weight loss saxenda for weight loss weight loss surgery

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss meal plans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 04:06
free online slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casinos online slots free casino games slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 04:23
online casino games free casino online casino games play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 10:54
play slots online gold fish casino slots vegas slots online free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 11:06
free online slots http://casinoslotsfest.com/ online casinos casino games slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hxevlFeasp 2020-05-10 16:25
healthy snacks for weight loss metformin for weight loss celine dion weight loss before and after weight loss green tea weight loss

apple cider vinegar for weight loss meal replacement shakes for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] rebel wilson weight loss precious weight loss unexplained weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - fast weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 17:15
casino real money real casino slots casino games big fish casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 17:40
casino blackjack [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino real money play casino online casino slots gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qasjcFeasp 2020-05-10 21:04
cialis cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cheap cialis


https://images.google.pl/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.pt/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.mn/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.com.qa/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.dm/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 23:57
http://onlinecasinofbk.com/ vegas slots online online slots online casino gambling big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 00:28
online casinos play casino online casino games world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gcqawFeasp 2020-05-11 01:53
weight loss foods kelly clarkson weight loss best diet for weight loss kelly clarkson weight loss keto weight loss

sara rue weight loss rapid weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] calorie calculator for weight loss metformin for weight loss alli weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - meal plan for weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 06:29
free online slots online casino gambling slots for real money online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 07:12
http://casinoslotsfest.com/ casino game real money casino slots games world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # czkmpFeasp 2020-05-11 12:09
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis online


http://maps.google.co.za/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://maps.google.ro/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.com.gh/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CEUQFjAA&url=https://wowcialisnow.com/
http://maps.google.la/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.co.id/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=36&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiI6JDLt6XTAhUBEpQKHZlPBJ04HhC3Agg_MAU&url=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 13:19
http://onlinecasinofbk.com/ casino real money slot games best online casinos free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 14:05
online casinos [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]real casino slots casino blackjack free casino slot games slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 19:23
casino games http://onlinecasinofbk.com/ slots games free slots online online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lgemjFeasp 2020-05-13 00:21
porn i like it when my husband takes viagra sources for viagra viagra why does viagra make u flushed cheapest usa drug store for viagra

mom accidentally gives son viagra when will viagra be available without a prescription [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra how to treat side effects of viagra when is generic viagra available

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 05:56
play slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]slots games online casino games play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ovvmwFeasp 2020-05-13 06:17
warnings for viagra cialis or viagra after prostatectomy viagra amateur homemade sex viagra price of generic viagra

cialis or viagra after prostatectomy help with viagra boner xxx [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra orgasims on viagra online viagra without a perscription

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 12:39
slot games [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]free online slots big fish casino casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usfwbFeasp 2020-05-13 19:08
viagra coupon for 2017 when will generic viagra be available viagra good viagra erections maya bijou helps brother with his viagra dick problem

nurse viagra can viagra work on paraplegic [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra hardon sex viagra pros and cons

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 21:27
http://onlinecasinofbk.com/ online gambling best online casino casino online slots casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ekmnvPex 2020-05-13 22:19
buy tadalafil online tadalafil 5mg prix tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg best price tadalafil 20mg

tadalafil for women generic cialis tadalafil best buys [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil reviews prix tadalafil vardenafil vs tadalafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil 20 mg tablet tadalafil liquid tadalafil cialis tadalafil tablets 20 mg tadalafil vs vardenafil

tadalafil lilly 5mg prix tadalafil cost cvs [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews tadalafil 20 mg purchase peptides tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 01:14
http://cbdoilusd.com/ cbd oil for dogs [url=http://cbd oilusd.com/ ]hemp cbd cbd near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ysscfFeasp 2020-05-14 01:39
viagra generic availability can you buy viagra with a perscripen viagra does generic viagra work? viagra and xarelto interactions

viagra vs cialis vs levitra too much viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra milf slips viagra into drink viagra prescription by phone

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 06:38
cannabis oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd pills cbd for dogs buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uzsbnPex 2020-05-14 11:18
tadalafil 20 mg wirkungsdauer vardenafil vs tadalafil generic cialis tadalafil tadalafil canadian pharmacy cialis generic cialis tadalafil

tadalafil 10 mg vardenafil vs tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg tadalafila buy tadalafil 20mg price

https://supertadalafil.com/ - tadalafil liquid

tadalafil prix en pharmacie tadalafil online tadalafil 20mg purchase peptides tadalafil tadalafil for women

tadalafil vs sildenafil tadalafil 20 [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid buy cialis ebay find tadalafil tadalafil online

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 12:17
cbd cream http://cbdoilusd.com/ cbd medic cbd gummies cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 18:10
buy cbd oil online [url=http://cbd oilusd.com/ ]hemp oil cbd oil benefits cbd cream cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zylgbPex 2020-05-14 19:58
generic tadalafil purchase peptides tadalafil tadalafil cialis tadalafil 5mg prix tadalafila

tadalafil 20 generic cialis tadalafil 20 mg from india [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic tadalafil tadalafil 10mg tadalafil 20 mg tablet

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

buy tadalafil 20mg price tadalafil 20mg buy tadalafil online tadalafil 20 mg best price tadalafil cialis

generic for cialis tadalafil cialis generic tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil dosage liquid tadalafil tadalafil side effects

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil liquid
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 00:18
cbd oil benefits [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd oil at walmart buy cbd oil online cbd for sale cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 06:58
cbd online cbd hemp cbd buy hemp oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hilwcPex 2020-05-15 09:32
tadalafil biogaran 20 mg prix cialis-impuissa nce tadalafil generic cialis tadalafil tadalafil liquid sildenafil vs tadalafil

cialis generic tadalafil tadalafil cialis [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil dosage tadalafil mylan tadalafil prix

https://supertadalafil.com/ - liquid tadalafil

tadalafil 5 mg tadalafil prix tadalafil 20 mg side effects for tadalafil generic tadalafil

tadalafil generic usa tadalafil 5mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg sildenafil vs tadalafil tadalafil 20 mg best price

https://xtadalafilx.com/ - liquid tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 14:04
cdb oils medterra cbd cbd vape cbd oil for sale [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd capsules
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ltvhiFeasp 2020-05-15 17:25
weight loss pills that work best weight loss plans lose weight fast adele weight loss how to lose weight

apple cider vinegar for weight loss weight loss supplements jorge garcia weight loss weight loss surgery jorge garcia weight loss

https://weight-loss-blogs.com - healthy recipes for weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 18:13
cdb oils http://buycbdoil11.com/ cbd oil for dogs cbd gummies cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wcxvvPex 2020-05-15 23:23
tadalafil lilly sildenafil vs tadalafil tadalafil 5mg tadalafil 40 mg liquid tadalafil

tadalafil dosage generic cialis tadalafil best buys [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic cialis tadalafil what is tadalafil tadalafil 10 mg

https://supertadalafil.com/ - cialis tadalafil

tadalafil mylan tadalafil 20 mg tablet cialis tadalafil generic cialis tadalafil 40 mg buy tadalafil tablets

generic cialis tadalafil tadalafil 40 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid side effects for tadalafil tadalafil lilly 5mg prix

https://xtadalafilx.com/ - generic tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 00:57
cbd medic cbd pure cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yycenFeasp 2020-05-16 06:01
weight loss supplements rachael ray weight loss jorge garcia weight loss chrissy metz weight loss celine dion weight loss

weight loss pills that work apple cider vinegar weight loss how to lose weight quickly sota weight loss weight loss calculator

https://weight-loss-blogs.com - rachael ray weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 07:39
cbd oil benefits [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd gummies cbd for dogs cbd products cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qlwxiPex 2020-05-16 14:06
tadalafil biogaran generic tadalafil tadalafil 20 mg tadalafil 5 mg tadalafil 20 mg

tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil liquid [url=https://su pertadalafil.co m/ ] liquid tadalafil liquid tadalafil tadalafil 20mg prix

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20 mg

tadalafil liquid tadalafil 5 mg liquid tadalafil generic cialis tadalafil 20 mg from india generic for cialis tadalafil

buy cialis ebay find tadalafil buy tadalafil 20mg price [url=https://xt adalafilx.com/ ] generic cialis tadalafil tadalafil generic usa cialis generic cialis tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - generic tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 14:38
cbd oils pure cbd oil cbd oil at walmart pure cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 21:20
http://buycbdoil11.com/ buy hemp oil cbd oil for pain cbd gummies cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 04:04
http://buycbdoil11.com/ cbd pure [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cannabis oil cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eyhrdFeasp 2020-05-17 08:07
weightloss weight loss clinics near me weight loss programs weight loss shakes diet plans

healthy recipes for weight loss sota weight loss healthy recipes for weight loss lose weight keto pills for weight loss

https://weight-loss-blogs.com - losing weight
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 10:47
http://buycbdoil11.com/ cbd gummies [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cdb oils cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mudlpPex 2020-05-17 14:09
adcirca tadalafil tadalafil vs vardenafil tadalafil generic tadalafil prix cialis tadalafil

tadalafil side effects cialis generic cialis tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic tadalafil tadalafila 20mg generic cialis tadalafil 20 mg from india

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil canadian pharmacy tadalafil 20 mg best price tadalafil 20mg tadalafil pronunciation tadalafil 5mg prix

tadalafil vs viagra tadalafil lilly [url=https://xt adalafilx.com/ ] cialis tadalafil tadalafil 20mg vardenafil vs tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 14:36
cbd oil online [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oil benefits cdb oils cbd store cbd oil at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 21:17
cannabis oil [url=http://cbd oilglk.com/ ]hemp cbd cbd vape cbd products pure cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 03:49
http://cbdoilglk.com/ cbd oil at walmart medterra cbd pure cbd oil hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 10:29
cbd online cbd medic cbd cream cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # osunjPex 2020-05-18 13:42
tadalafil lilly 5mg prix tadalafil avis tadalafil reviews tadalafil 10 mg tadalafil 5mg

tadalafil 10mg prix tadalafil 10 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil generic what is tadalafil cialis-impuissa nce tadalafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil liquid

generic cialis tadalafil best buys tadalafil generic usa cialis tadalafil tadalafil lilly 5mg prix tadalafil 40 mg

tadalafil 20mg avis tadalafil generic [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil cialis generic cialis tadalafil 20 mg from india buy tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 17:17
http://cbdoilglk.com/ hemp oil for pain cbd capsules cbd oil for dogs cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 21:26
hemp cbd oil hemp oil medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 03:54
http://buycbdoilwalm.com/ hemp oil for pain [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd tinctures cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casfmPex 2020-05-19 05:09
buy tadalafil tablets tadalafil cost cheap tadalafil tadalafil 20mg prix liquid tadalafil

tadalafil 20mg interactions for tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil dosage tadalafil 5 mg tadalafil cialis

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil tablets generic cialis tadalafil 40 mg generic tadalafil generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil cost cvs

tadalafil 5mg prix tadalafil reviews [url=https://xt adalafilx.com/ ] liquid tadalafil sildenafil vs tadalafil tadalafil online

https://xtadalafilx.com/ - liquid tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 17:22
cbd near me cbd online cbd products buy hemp oil [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zrzukPex 2020-05-19 22:09
testosterone side effects free testosterone low testosterone symptoms low testosterone icd 10 effects of low testosterone in men

how to boost testosterone naturally male hormones [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] low testosterone testosterone in women testosterone undecanoate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - low testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 23:53
http://buycbdoilwalm.com/ pure cbd oil hemp cbd hemp cbd oil cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kmbpgFeasp 2020-05-20 01:44
levitra for sale buy levitra online online levitra generic levitra generic levitra online

generic levitra levitra generic generic levitra levitra generic levitra 20

https://drugstoreonliner.com/ - levitra coupon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 06:27
cbd oil for dogs http://buycbdoilwalm.com/ buy hemp oil buy cbd oil online hemp cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pyfzePex 2020-05-20 12:18
testosterone pellets testosterona testosterone cypionate testosterone nation testosterone booster

foods that boost testosterone testosterone levels [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] what is testosterone effects of testosterone side effects for testosterone propionate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosteron
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 13:09
cbd oil hemp cbd oil cbd pure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hedbtFeasp 2020-05-20 14:23
generic levitra online viagra vs cialis levitra 10 mg generic levitra levitra pills

levitra generic buy levitra levitra canada cheap levitra online levitra

https://drugstoreonliner.com/ - levitra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 19:56
http://buycbdoilwalm.com/ cbd pure [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]medterra cbd cbd oil store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ouhcdPex 2020-05-20 22:48
where is testosterone produced low testosterone treatment testosterone levels testosterone supplements for men male hormones

where is testosterone produced testosterone boosters [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone cypionate high testosterone in women testosterone pills

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone cypionate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 02:46
pure cbd oil cbd oil for dogs cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dqrvwPex 2020-05-21 09:16
normal testosterone levels by age testosterone patches for men testosterone cypionate how to increase testosterone naturally best testosterone boosters 2019

male hormones normal testosterone levels in men [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] low testosterone symptoms testosterone shots normal testosterone levels in men

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone supplements
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 09:25
cbd near me hemp oil for pain cbd oil for pain cbd products [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 16:18
medterra cbd buy hemp oil cbd for sale hemp oil for pain [url=http://cbd oilsls.com/ ]cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 20:38
cbd oil for sale cbd cream cbd oil for dogs buy cbd oil [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-21 20:43
cbd near me http://cbdoilrx.us.com/ cbd vape hemp cbd best cbd oil buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kloroFeasp 2020-05-21 22:36
levitra 10mg generic levitra levitra generic buy levitra online buy levitra

cialis 20mg buy levitra online generic levitra levitra 20 cheap levitra

https://drugstoreonliner.com/ - levitra coupon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 02:54
cbd drops http://buycbdoilonline.us.com/ cbd products cbd gummies walmart medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 03:23
http://cbdoilrx.us.com/ buy cbd oil cbd for dogs buy cbd oil online cbd oil benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 09:22
cbd oil benefits cbd oils buy cbd oil online cbd oil for pain [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qfeyhFeasp 2020-05-22 09:47
levitra generic levitra 10mg levitra pills levitra 10 mg generic levitra

generic levitra levitra 10mg buy levitra online cialis 20mg levitra com

https://drugstoreonliner.com/ - levitra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 10:20
http://cbdoilrx.us.com/ cbd online [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]cbd capsules buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 15:53
cbd oil for dogs cbd cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xdlykPex 2020-05-22 19:56
low testosterone masterburation testosterone testosterone gel high testosterone in women best testosterone boosters 2019

what does testosterone do testosterone meaning [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosteron best natural testosterone booster testosterone booster reviews

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone gel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 22:17
cbd capsules cbd cbd oils cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grlspsymn 2020-05-22 22:28
viagra without a doctor prescription viagra generic viagra viagra viagra without doctor prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 04:49
cbd gummies walmart [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd products cbd drops cbd near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pvsymPex 2020-05-23 06:35
symptoms of low testosterone in men testosterone cream for men low testosterone symptoms best testosterone boosters 2019 testosterone shots

testosteron best testosterone boosters [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone levels testosterone supplements for men what is testosterone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosteron
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 11:26
cbd oil for sale [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd cbd oils buy cbd oil cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lhftdFeasp 2020-05-23 14:12
levitra for sale levitra 10mg levitra generic levitra generic cheap levitra

vardenafil levitra online levitra levitra buy levitra levitra coupon

https://drugstoreonliner.com/ - levitra price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lvhksPex 2020-05-23 22:34
best testosterone supplements for men androgel testosterone propionate testosteron how to naturally increase testosterone foods that increase testosterone

testosterone injections foods that boost testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosteron francine niyonsaba testosterone condition testosterone side effects

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - GP Nolva
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bgaiqPex 2020-05-24 08:48
what is testosterone low testosterone symptoms Cypionat 250 testosterone shots low testosterone icd 10

male hormones is testosterone a steroid [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] GP Nolva testosterone patches for men testosterone shots

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - Enanth
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lrpbtFeasp 2020-05-25 16:45
spedra versus viagra viagra alternative at walmart buy viagra online mom gives son high dose of viagra son takes viagra

generic viagra cost at walmart susanna thompson viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra generic comprar viagra generico viagra on line

https://pharm-usa-official.com - generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qlymaPex 2020-05-27 03:11
avast antivirus download antivirus software https://xantivirusx.com/ - free norton antivirus download 2019 100% free dating sites no fees best dating apps https://onlinedatingwow.com/ - relative dating hgtv sweepstakes central reader's digest sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - reader's digest sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # trwtyPex 2020-05-27 14:01
avira free antivirus norton antivirus login https://xantivirusx.com/ - antivirus software norway women for dating shemale dating https://onlinedatingwow.com/ - dating site reader's digest sweepstakes online sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - fish bowl sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cjqxyPex 2020-05-28 04:44
windows antivirus best antivirus software 2019 https://xantivirusx.com/ - avira free antivirus who is taylor swift dating? xname lname dating https://onlinedatingwow.com/ - silver singles dating site online sweepstakes best publications sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes 2017
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ybopwPex 2020-05-28 17:39
windows defender antivirus avg free antivirus https://xantivirusx.com/ - antivirus facebook dating us free online dating https://onlinedatingwow.com/ - cupid dating site hgtv sweepstakes bhg sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - pch sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pgegsPex 2020-05-29 00:53
free norton antivirus download 2019 eset antivirus https://xantivirusx.com/ - total av antivirus reviews xname dating free dating sites https://onlinedatingwow.com/ - uncensored naked dating reality show the balance sweepstakes pch sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - hgtv sweepstakes 2019
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ibypnPex 2020-05-29 12:47
free antivirus for windows 10 antivirus for windows 10 https://xantivirusx.com/ - instup.exe avast antivirus installer badoo dating site gay dating https://onlinedatingwow.com/ - christian dating travel channel sweepstakes sweepstakes fanatics https://supersweepstakesx.com/ - bhg free sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fwmhoPex 2020-05-30 02:40
avast! antivirus avast antivirus best free antivirus for windows 10 https://xantivirusx.com/ - avg antivirus dating for seniors interracial dating https://onlinedatingwow.com/ - free adult dating contests and sweepstakes win vehicle sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - kwik fill sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # txobaPex 2020-05-30 16:19
avast free antivirus 2019 instup.exe avast antivirus installer https://xantivirusx.com/ - eset antivirus dating websites house investigating dating apps https://onlinedatingwow.com/ - dating for seniors post sweepstakes nintendo switch post sweepstakes nintendo switch https://supersweepstakesx.com/ - reader's digest sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yynnzdcvefvf 2020-08-30 14:34
16003 44495 59433 11722
http://bitly.com/1ntFjX
70572 21058 34024 31672
Вратарь Галактики смотреть онлайн 56937 33098 86525 78503
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap aldara online 2020-10-07 23:52
https://www.cubica.net/groups/buy-augmentin-duo-forte/ buy erythromycin tablets ,https://www.cl assictetris.eu/ forums/forum/cl assic-tetris-eu ropean-champion ship/ pille yasmin online kaufen ,http://www.aiu extension.org/g roups/cheap-ext ernal-hard-driv es-online/ ventolin evohaler online ,https://themas tersfoundation. org/groups/buy- nolvadex-fast/ mebendazole backorder ,

https://vvfit.com/groups/tabletas-de-tamoxifeno-en-linea/ buy abilify online uk ,http://www.gan ja-farmer.net/f orums/topic/bus copan-online/ where can i buy nizoral shampoo in singapore ,http://h0d1.co m/groups/cephal exin-para-compr ar-uk-comprar-g enerico-en-line a-europa/ order
paxil online canada ,https://www.la sercutterreview s.com/forums/to pic/online-viag ra-cheap/ voltaren schmerzgel online kaufen ,
https://www.britainsdecays.com/groups/donde-comprar-motilium-descuento-en-linea-canada/ trimethoprim-su lfamethoxazole online ,https://updev. co.za/forums/to pic/buy-omepraz ole-magnesium/ buy ibuprofen online ,
where to buy differin gel in the philippines , https://streetartcei.com/index.php/k2-listing/item/290-vestibulum-sit-amet-libero-vel-neque
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라 2020-10-21 18:13
This piece of writing is truly a good one it assists
new net viewers, who are wishing for blogging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mireya 2020-10-24 16:22
The other day, while I was at work, my sister stole my iPad
and tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be
a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has
83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-10-29 09:34
Custom-made jewelry employ cartoon designs, flower styles, leaf types, as
well as basic and also non secular symbols. DISH Network Satellite
TV Channels smash all the obstacles to deliver an enchanting dose of adult entertainment.

Evony ads have been getting more and more racy as time goes on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy gun 2020-10-29 23:42
Considering the game has a mature rating anyway
it seems daft that they are doing this. This article looks at
some of their more questionable activities.
many of you may find this hard to believe, but this is a relatively new concept.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy gun 2020-10-30 23:14
Custom-made jewelry employ cartoon designs, flower styles, leaf types, as well as basic and also non secular symbols.
Addicts can have porn sessions (or are "porning" as
many addicts call it) that last up to and
beyond 12-24 hours or even days. 'The Witcher" sex cards or romance cards are something that is a part of the original title's game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-10-31 01:08
He looks to be following the exact tactic with CBS Network
and Warner Bros. The ever-popular cell phone is of course one such gadget that plays a huge
role into why so many people feel this way,. can cause major damage to poorly constructed
buildings over small regions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-10-31 18:29
For example, if you have a site devoted to video games that is likely to be visited by minors, you cannot,
under any circumstances, display ads for porn. ve discussed the Biblical framework for sex a number of times, and he understands that pornography is a warped, satanic distortion of what God intended it to be.
The truth is that students are more inquisitive and adept
at finding routes around gateway prevention systems.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-01 13:34
But like most top porn stars who aimed to shot stardom in Hollywood, mainstream show business was rude to Ron. The object is to draw the highest number from the deck, which puts you in the position to have the loser do something to you based on the number they draw.
can cause major damage to poorly constructed buildings over small regions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy gun 2020-11-01 16:40
Drop your kids away using your mom or newborn-sitter
and share some intimate moments with each other.
Anyone can see just what your young ones are usually seeing.

Evony ads have been getting more and more racy as time goes
on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # child porn 2020-11-02 04:50
For example, if you have a site devoted to video games that is likely to be visited by minors, you cannot, under any circumstances, display ads
for porn. The object is to draw the highest number from the
deck, which puts you in the position to have the loser do something to you based on the number they draw.
The Approved Sites tab is similar to the above section.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-02 16:18
Drop your kids away using your mom or newborn-sitter and share some
intimate moments with each other. This article looks at some of their more
questionable activities. People need to stop comparing themselves with porn stars.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy gun 2020-11-03 03:10
Lust always leaves a man or woman a little emptier and
hungrier than they were before, and I had hollowed
out my soul to the point where I craved a bigger fix.
If, for some reason the removal is not successful, this can happen if
the infection is a new variant of TDSS rootkit.

'The Witcher" sex cards or romance cards are something that is a part of the original title's game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-03 07:32
But like most top porn stars who aimed to shot stardom
in Hollywood, mainstream show business was rude to Ron. She was sweet, caring and
kind as usual; when she finished the conversation saying
she loved me, a needle of conviction poked at
my rock-hard heart. Evony ads have been getting more and more racy as time goes on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gun sale 2020-11-03 10:46
Lust always leaves a man or woman a little emptier and hungrier than they were before, and I had hollowed out my soul to
the point where I craved a bigger fix. The object is to draw the highest number from the deck,
which puts you in the position to have the loser do something to you
based on the number they draw. Your hidden information is held in the stream or Alternate Data
Streams.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-03 15:52
For example, if you have a site devoted to video games that is likely to
be visited by minors, you cannot, under any circumstances, display ads for porn. ve discussed the Biblical framework for sex a number of times, and he understands that pornography is a warped,
satanic distortion of what God intended it to be. The Approved
Sites tab is similar to the above section.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gun sale 2020-11-04 02:12
Custom-made jewelry employ cartoon designs, flower styles, leaf types,
as well as basic and also non secular symbols. Anyone can see just
what your young ones are usually seeing. People need to stop comparing
themselves with porn stars.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # child porn 2020-11-04 06:07
This capability may be set up to consider top quality screenshots and also forwards them to your bank account.
The object is to draw the highest number from the
deck, which puts you in the position to have the loser do something to you based on the number they draw.
This teaches you that no matter how strange or eccentric
you are, if your films capture an audience, you can still be remembered by audiences even after you pass.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # child porn 2020-11-04 10:07
Custom-made jewelry employ cartoon designs, flower styles, leaf types, as well as basic and also non secular symbols.
The ever-popular cell phone is of course one such gadget that plays
a huge role into why so many people feel this way,.

'The Witcher" sex cards or romance cards are something that is a part of the original title's game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gun sale 2020-11-05 19:23
Considering the game has a mature rating anyway it
seems daft that they are doing this. I know I
am another generation so my opinions don't mean much to young people.
can cause major damage to poorly constructed buildings over small
regions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-06 04:24
But like most top porn stars who aimed to shot stardom in Hollywood, mainstream show
business was rude to Ron. If, for some reason the removal
is not successful, this can happen if the infection is a new variant of TDSS rootkit.
People need to stop comparing themselves with porn stars.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-07 00:10
Drop your kids away using your mom or newborn-sitter and share some intimate moments with each other.
She was sweet, caring and kind as usual; when she finished the conversation saying she loved
me, a needle of conviction poked at my rock-hard heart.
can cause major damage to poorly constructed buildings over small regions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wiley 2020-11-08 05:01
excellent publish, very informative. I ponder
why the opposite specialists of this sector don't understand
this. You should proceed your writing. I am confident, you've a huge readers' base
already!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Reginald 2020-11-08 15:26
Do you have a spam problem on this blog; I also
am a blogger, and I was wanting to know your situation; many of us have developed some nice practices and
we are looking to swap strategies with others, why not shoot me
an email if interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-08 21:50
He looks to be following the exact tactic with CBS Network
and Warner Bros. DISH Network Satellite TV Channels smash all the obstacles to deliver an enchanting dose of adult entertainment.
Evony ads have been getting more and more racy as time goes on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-10 04:53
Drop your kids away using your mom or newborn-sitter and share some intimate moments with each
other. If, for some reason the removal is not successful, this can happen if the infection is a new variant of
TDSS rootkit. It flat-out informs you of that it's going to store every one of the files you download
and bookmarks you're making, which if you forget to delete to as leave a fairly giant trail behind.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-11 10:04
Lust always leaves a man or woman a little emptier and hungrier than they were before,
and I had hollowed out my soul to the point where
I craved a bigger fix. This article looks at some of
their more questionable activities. Evony ads have been getting more and
more racy as time goes on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-11 20:09
But like most top porn stars who aimed to shot
stardom in Hollywood, mainstream show business was rude to Ron. If, for some reason the removal is
not successful, this can happen if the infection is
a new variant of TDSS rootkit. many of you may find this hard to believe, but this is a relatively new
concept.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gun sale 2020-11-13 10:41
Trojan virus is the most common way for installing the porn dialers to any computer that is online.
I know I am another generation so my opinions don't mean much to young people.
People need to stop comparing themselves with porn stars.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-13 23:40
This capability may be set up to consider top quality
screenshots and also forwards them to your bank account.

ve discussed the Biblical framework for sex a number
of times, and he understands that pornography is a warped, satanic distortion of
what God intended it to be. 'The Witcher" sex cards or romance cards are something that is a part of the original title's game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-16 05:39
Custom-made jewelry employ cartoon designs, flower styles, leaf
types, as well as basic and also non secular symbols.

This article looks at some of their more questionable activities.
People need to stop comparing themselves with porn stars.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kids porn 2020-11-25 20:47
Custom-made jewelry employ cartoon designs, flower styles,
leaf types, as well as basic and also non secular symbols.
Addicts can have porn sessions (or are "porning" as many addicts call it) that
last up to and beyond 12-24 hours or even days. It flat-out informs you of that it's
going to store every one of the files you download and
bookmarks you're making, which if you forget to delete
to as leave a fairly giant trail behind.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannibalism 2020-11-26 03:21
Custom-made jewelry employ cartoon designs, flower
styles, leaf types, as well as basic and also non secular symbols.
Addicts can have porn sessions (or are "porning" as many addicts call it) that last up to and beyond 12-24 hours
or even days. can cause major damage to poorly constructed buildings over small regions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino 2020-11-30 06:42
I am not sure where you are getting your info, but great topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for great information I was looking for this info for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino 2020-11-30 14:10
That is a good tip especially to those fresh to
the blogosphere. Simple but very accurate info… Appreciate your sharing this one.
A must read post!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webcam 2020-12-22 18:41
Hiya! I know this is kinda off topic however , I'd figured
I'd ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post
or vice-versa? My website addresses a lot of the same subjects
as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
If you're interested feel free to send me an email. I look forward
to hearing from you! Superb blog by the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webcam 2020-12-23 22:25
Hi! Do you know if they make any plugins to protect against
hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any
recommendations ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webcam 2020-12-25 03:52
What's up to all, it's genuinely a pleasant for me to go to see this web site, it includes helpful
Information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # discuss 2020-12-25 03:58
Good post. I learn something totally new and challenging on websites I
stumbleupon on a daily basis. It's always exciting to read
content from other authors and use a little something from other websites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webcam 2020-12-25 15:03
I'll immediately grasp your rss feed as I can not find your
e-mail subscription link or newsletter service. Do you have any?

Kindly allow me realize in order that I could subscribe.

Thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # porn 2020-12-26 04:07
Nice replies in return of this issue with firm arguments and explaining everything regarding that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webcam 2020-12-26 10:20
This web site definitely has all of the info I wanted about this subject and didn't know who to ask.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis prices 2021-01-04 18:46
hello guos 9128738518
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GokteekSuep 2021-05-24 23:51
Torrents: Malin Г…kerman
Shivaay (2016) Hindi Movie DVDRip Download ! The Great Prophet Is Running From Her Previous Life.
_I_Have_a_Wife_ _11_17_2016_Aly ssa_Lynn__Naugh ty_America__HD_ 4k mp4
Iron Chef

1K 08:16 80% Violet Summers pussy &#ffcc77; ass fingering snapchat premium 2021/04/30
Blackpink The Show

Сезон 1 БГ СУБТИТРИ - tham tu pho tau. DC Comics Chronology - Revised v.1.0 (1968) - гЃ“г‚‚г‚ЉгЃ‘гЃ„(42).
Alain Caron Et Michel Donato-Basse Contre Basse 1992

Download True Memoirs of an International Assassin Torrent + The Owl House – Aspirante Strega. Trending This Week - Films HD.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bit Ly 3Afc8dj 2021-08-21 02:45
Good ԁay! This is ҝind of off topic but I need some аdvіce from an established blog.
Is it diffіcult to set up yoᥙr ownn blog? I'm not very techincal but I can fiցure things out pretty fast.
I'm tһinking abⲟut creating my own but I'm not
sure where to start. Do you have any ideaѕ or suggestions?
Cheers

Alsо visit my website - Bit Ly 3Afc8dj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Film Bokep Jav 2021-08-21 06:34
I thіnk the admin of this web pwge is really working hard in favor
of his website, since һere every stuff is quаlity based data.


Look at my page Film Bokep Jav
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Maya Sari Vcs 2021-08-21 07:22
Hi tօ all, since I am actually ken of reаding this webpage'ѕ post to be uрdated regularly.
It carries fastidious stuff.

My page: Bokep Мaya Տari Vcѕ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live bokep 2021-08-22 04:03
whoah tһis weblog is wonderfuⅼ i like studying your posts.
Stayy up the gοod work! You understand, a loot of people are searching round for this info, you could heⅼp therm gгeatly.


my web site ... live bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidio Vetube Fun 2021-08-22 07:44
Howⅾy I am so hapрy I found your web sіte, I reɑlly found you by accident, while
I was bгowsing on Aol fоr somеthing else, Nonetheless Ι am here now and
would just like to say many thanks for a tremendous post and a all
round enjoyable blog (I alsο loge the theme/design), I don't have time to browse it all at the minute but I have saved it and
also added your RSS feeds, so wһen I have time I will
be baсk to read more, Please do keeρ up the fantastic work.


Ꮋere is my web site: [url=http://blo gs.netoo.com/cg i-bin/cache.cgi ?rec_id=1523233 606&label=&DM=1 7%20fv%202012&D S=32374&L=fr&CS =UTF-8&DU=http: //Cgi.Www5B.Big lobe.Ne.jp/~lee n/cgi-bin/bbs/y ybbs.cgi/%20res u]Vidio Vetube Fun[/url]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lele Wu Jvid 2021-08-22 09:49
You have made ѕome good ρoints there. I looked
on the net for morе information about the issue and found most people will go along with your views
on this web site.

Feel free to surf tо my blog ... Lele Wu Jvid
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Barat Bbw 2021-08-30 11:23
Thanks to my father wh᧐ told me abоut thiѕ webpagе, this blog is truly amazing.


Also visit my blog :: Bokep Barat Bbw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # justcbdstore.com 2021-09-04 18:59
Effectiveness оf no smoke when vaping cbd;
justcbdstore.ϲom, oil in alleviating symptoms ɑssociated with Bell’s palsy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # justcbdstore.uk 2021-09-04 19:06
Benefits and Risks օf Vaping ԝhat іs the best cbd cream - justcbdstore.uk, Oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-09-05 04:33
Great post. I'm facing a few of these issues as well..


Feel free to surf to my page; 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rua 2021-09-08 21:22
Fօr newest news you have to рɑy a visіt tһe webb and on internet I foսnd this web page as a most excellent web site for latеst uрdates.


Ϝeel free to visit my web-site ... ruа
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokeh Barat 2021-09-09 06:09
Simρly want to say your article is as amazing. The clarity in ʏour ⲣost іs justt spectacular and i can assume you are an expert on this
suƅject. Fine with your permissіon ⅼet me to grab your feed to keeр up to date wіth foгthcomіng poѕt.
Thɑnks a million and please contіnue the gratifying work.


Feel free to surf to my site: Video Bokeh Barat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more-366671 2021-09-09 17:23
I visited various sites however the audio quality for
audio songs current at this web page is truly excellent.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-09-10 00:38
Hi there! I know this is kinda off topic nevertheless I'd figured I'd ask.
Would you be interested in exchanging links or
maybe guest writing a blog post or vice-versa?

My website covers a lot of the same topics as yours and I feel we could
greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to shoot me an email.
I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ligapoker 2021-09-10 18:42
Hi! I could have sworn I've been to this site before but after reading through some of
the post I realized it's new to me. Anyways, I'm definitely happy
I found it and I'll be bookmarking and checking back frequently!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lovely Reality 2021-09-12 04:59
I was recommendеd this web site by way of my cousin. І am no longer sսre whether this post is written thгough him as nobߋdy else realize ѕuch detailed approximately my troublе.

You are incrеⅾible! Thanks!

My blog; Lovely Reality
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-09-14 17:33
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this write-up and
the rest of the website is very good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pussy lickinig 2021-09-17 21:38
Really no matter if someone doeѕn't know afterward its
ᥙp tto other visitors that they will help, so here it hаppens.


Here is my page: pussy licкinig
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokp indo 2021-09-17 21:53
What a infoгmation of un-ambiɡuity and preserveness of valuaЬⅼe know-hoѡ regarԀing
unexpecteԁ feelings.

Look into my web blog ... boҝp indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ex gangbang 2021-09-18 00:35
Hі there! Do yoս қnow if they make any рlugins to help with
SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted
keywords but I'm not seeing very gοod gains. If you ҝnow of any please share.

Appreciate it!

my homepage; ex gangbang
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증사이트 2021-09-18 22:34
My brother recommended I may like this website. He used to
be entirely right. This post actually made my day. You cann't imagine just how
so much time I had spent for this information! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Trina 2021-09-19 07:01
I've been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts in this
kind of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website.
Studying this info So i'm satisfied to exhibit that
I've a very excellent uncanny feeling I came upon just what I needed.
I so much indisputably will make sure to don't forget
this web site and provides it a glance regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JustCBD 2021-09-19 11:54
Whih Iѕ Better Foor You: CBD Oil oг Edibles?


Alѕⲟ visit mу web-site :: JustCBD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # สาระความรู้ 2021-09-21 23:17
I was able to find good advice from your blog posts.


Check out my web blog สาระความรู้
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Blaked Com 2021-09-22 00:55
Wow, this piecе οf wriying is pleasant, my younger siѕter is analyzing these kinds of things, so I am going to tell hеr.


Also visit my web-site: Www Blaked Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # needy japan 2021-09-22 04:45
Helⅼo! This is my first visit to yοur blⲟg! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in tһe same niche.
Your blog provided us benefіcial іnformation to work on. You have done a marvelⅼous job!


My blog: needy japan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sağlık 2021-09-22 14:35
Hmm it looks like your website atee my first comment (it
was extremmely long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say,
I'm thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog
blogger but I'm till new to everything. Do you have any recommendations for rookie blog
writers? I'd definiutely appreciate it.

Herre is my web page: sağlık
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hydra com 2021-09-23 01:21
Hi there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be
okay. I'm absolutely enjoying your blog and look forward to
new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงบอลออนไลน์ 2021-09-24 01:39
I'm not sure where you are getting your info, but good
topic. I needs to spend some time learning much more or
understanding more. Thanks for fantastic info I was looking for this info for my mission.

Also visit my web page แทงบอลออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nissan modesto 2021-09-24 08:47
I do not leave a response, but I looked at some of the responses here Dlaczego unikam kobiet.
I actually do have some questions for you if you do not mind.
Is it only me or does it appear like some of the remarks look like they are left by brain dead folks?
:-P And, if you are posting at other online sites, I would like to keep up with you.
Could you make a list of the complete urls of all
your social networking sites like your linkedin profile, Facebook page or twitter feed?


Also visit my webpage - nissan modesto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บพนัน 2021-09-25 20:10
I just like the helpful info you provide on your articles.
I will bookmark your blog and test again here frequently.
I am rather sure I'll learn a lot of new stuff right right here!
Best of luck for the next!

my web-site :: เว็บพนัน
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marcy ebony big ass 2021-09-27 06:20
Tһis page really has all the information and facts I wanted
about this subject and didn't know who to ask.

Feel free to surf to my website: marcy ebߋny big ass
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # prima lesbian 2021-09-27 12:41
Thаnks ffor the auspіcious writeup. It in fact used tⲟ be a enjoyment account it.
Glance complex to mоre delivered agreeabⅼe from you!

Howeνеr, how can we keеp in touch?

Also visit my site: prima lesbian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงบอลออนไลน์ 2021-09-28 04:37
I am really enjoying the theme/design of your weblog. Do you ever run into any browser compatibility problems?
A handful of my blog visitors have complained about my site not
working correctly in Explorer but looks great in Safari.

Do you have any suggestions to help fix this issue?


Review my web-site แทงบอลออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-29 14:10
Thanks for finally talking about >Dlaczego unikam kobiet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-01 04:22
Hi there, You've done a great job. I will definitely digg it
and personally suggest to my friends. I am sure they'll be benefited from
this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงหวยออนไลน์ 2021-10-02 15:51
Excellent blog you have got here.. It's difficult to find
high quality writing like yours nowadays. I really appreciate people like you!
Take care!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소구인 2021-10-03 12:52
But, the minute that desperation creeps into your job
search activities, it is a turnoff, says von Rosen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บหวยรวย 2021-10-04 09:17
Hello there! I could have sworn I've visited this web site before but after looking at many of the posts I realized it's
new to me. Regardless, I'm definitely happy I discovered it
and I'll be book-marking it and checking back frequently!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-04 22:25
I like the valuable info you provide in your articles.
I will bookmark your blog and check again here frequently.
I am quite certain I'll learn a lot of new stuff right here!
Best of luck for the next!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Santos 2021-10-05 22:57
Spot on with this write-up, I honestly think this site needs much more attention. I'll probably bee back again to read through more,
thanks for the info!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-10-08 14:41
Yoour mode of telling everything in this post is actually fastidious, everyy one be capable of simply be aware
of it, Thanks a lot.
เครื่องสล็อตการพนัน เล่นฟรีโดยไม่ต้ องลงทะเบียน homepage คาสิโนออนไลน์ด้ วยเงินจริง
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # หวยออนไลน์ 2021-10-09 04:26
Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the internet the easiest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get irked while people consider worries that
they just don't know about. You managed to hit the nail upon the
top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks

Look at my blog - หวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บเล่นหวย 2021-10-11 23:51
Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog
and in accession capital to assert that I get actually enjoyed
account your blog posts. Any way I will be subscribing
on your augment and even I success you get right of entry to consistently rapidly.


Also visit my site ... เว็บเล่นหวย
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # domino99 2021-10-13 05:30
If some one desires expert view concerning blogging and site-building
afterward i recommend him/her to visit this webpage, Keep up the good work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdqq 2021-10-13 12:27
It's going to be end of mine day, but before end I am reading this enormous paragraph to improve my experience.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-10-16 00:04
Any cricketer or player help staffer who is presently beneath a
ban imposed for violations of the ICC anti-corruption code,
or the equivalent code of any national federation.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-10-16 21:56
If you wish for to get much from this paragraph then you have to apply these techniques to your won blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-10-19 00:12
Of interest to those interested in psychic readings, numerology and horoscopes.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Venom 2 movie 2021-10-19 22:46
Eddie Brock continues to be struggling to coexist with the shape-shifting extraterrestria l Venom.

Venom 2 movie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click 2021-10-20 00:37
история проституции в петербурге:
гетеры, авлетриды и неочевидные
проститутки - antenna daily
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-25 05:03
I have been exploring for a bit for any high-quality articles or weblog posts on this
sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site.
Reading this info So i'm happy to exhibit that I've an incredibly
excellent uncanny feeling I came upon just what I needed.
I so much undoubtedly will make sure to don?t forget this website and provides
it a look regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-10-25 08:12
You can browse by town, zip code, or state to find the job that might be right for you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie