STRONA ARCHIWALNA

Dwoistość kobiecego piękna - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

środa, 26 luty 2014 12:59

Dwoistość kobiecego piękna

Napisał 

Jakiś czas temu w lidlu miały być dziesięciowatowe żarówki LED. Podejrzewałem że będzie dużo chętnych, więc byłem kilka minut po ósmej pod sklepem. Piasek chrzęścił pod oponami gdy gwałtownie parkowałem, a niebieski, długi szal precz odrzuciłem by mi nie przeszkadzał w szopingu.

Żarówkowy szał ciał

Spora, już rozhisteryzowana grupa osób szturmowała rozsuwane drzwi. Wpadłem do sklepu i zapragnąłem biec za ludźmi, by nie wykupili moich żarówek. Chciałem gryźć, kąsać i rozpychać się łokciami dla koralików i świecidełek. Po chwili wróciła mi świadomość, i zrozumiałem dwie rzeczy; po pierwsze, uno, ktoś może nagrywać kamerką ludzi by wstawić to na youtube, a po drugie, punto, właśnie stałem się ofiarą psychologii tłumu. Wystarczyła chwila nieuwagi, tania żarówka i już stałem się jak bezmyślny baran ze stada, sterowany przez czyjeś interesiki. Chciałem biec, ponieważ zależało mi na tych żarówkach, włączył się też gen rywalizacji. Oni mają a ja nie? Odezwała się pamięć krzywd których w życiu doznałem, kiedy to inni brali co najlepsze a mi zostawiali ochłapy - tych chwil nie było za wiele, ale w tym momencie urosły do rangi ogólnoświatowego nieszczęścia. Stąpałem dostojnie i z klasą, utrzymując neutralny i lekko znudzony wyraz twarzy, udając zainteresowanie gdy spoglądałem na damskie i dziecięce podkoszulki; jednak w środku płonąłem. Udało mi się kupić ostatnie sztuki żarówek, a Pan przede mną ładował je do pudła.

Obserwowałem swoje reakcje, myśli i emocje z rozbawieniem i zgrozą. Od lat piszę o tych zjawiskach, a mimo to ciężko mi było poradzić sobie z tą presją. A co by było jakby tłum był większy, energia stada znacznie potężniejsza, zamiast żarówek znacznie droższe przedmioty a ja w gorszym nastroju? Biegłbym jak słynny bieg po promocyjnego karpia w realu. Cud! zwykle jęczący w tramwaju emeryci biegli jak sprinterzy. Mnie zawsze a to dupka, a to kolanko, a to plecki bolą, ale jestem dziwnie pewien że nie przeszkadzałoby mi to w dzikim pędzie ku zeszmaceniu dla paru groszy.

Z Żanetą w trójkącie

Dlaczego o tym piszę? Byśmy zrozumieli że kobieta to nie tylko Kaśka, Paulina czy Żaneta. To umysł (świadomość, logika, fakty) i sfera emocji, nazywana podświadomością. I my jako świadomość mamy niewiele do gadania; rządzi podświadomość która wpływa na umysł logiczny emocjami. Logika z emocją nigdy nie wygra, i tak właśnie to zostało zaprojektowane. Emocje można zmieniać i robią to reklamy - można je wzbudzać, wygaszać, kreować. Robi się to bezustannie opiniami, np. Leppera mówiącego o Klewkach skojarzono z wariatem, i tak był traktowany aż się okazało że miał rację. Nasze emocje (bo i ja się z tego śmiałem) zostały zmanipulowane i skierowane w odpowiednim kierunku by wyciszyć sprawę. W ten sposób włada się ludźmi, wpływając na ich emocje.

Po to są gazety, radio i media - byś myślał tak, jak rzekomo niezależne media chcą, a tak naprawdę ich właściciel, który żeby wejść tak wysoko musi być w jakiejś klice towarzyskiej. Dziennikarz nie ma nic do gadania, musi pisać zgodnie z "linią gazety", a jeśli się nie dostosuje to wylatuje na bruk. Nie ma i nigdy nie było wolnych mediów, są tylko pająki tak sterujące emocjami, by jak najwięcej much się złapało w lepką sieć jedynie słusznej idei, nieważne jakiej - na każdej da się zarobić.

Nosił wilk razy kilka...

Spójrz na mistrzów logiki, multimiliarderów. Wystarczy piękna rzecz bądź piękna kobieta, by wzbudzić w nich tak silne emocje, które tłumią ścisły, analityczny umysł. W efekcie miliarder żeni się bez intercyzy z wiadomym skutkiem. Facet który całe życie podpisuje umowy na których wygrywa, podpisuje prawną umowę na której przegrywa - dlaczego? Ponieważ zaatakowano emocje, sferę nad którą jego intelekt nie ma mocy. To się zdarza ciągle na każdym poziomie społeczności. Logika i fakty są twarde, ale znacznie słabsze niż potężna fala emocji i żądz, którymi zawiaduje posiadająca inteligencję małego pieska podświadomość.
Jeśli wiesz że człowiekiem rządzi podświadomość (czyli emocje), to wiesz że rozmawiając i przebywając z kobietą jesteś w trójkącie. Jesteś z kobiecym umysłem (sfera logiki) i emocjami (podświadomość).

Problem mężczyzn polega na tym że mówią do kobiecego umysłu, który u kobiety ma jakieś, strzelam, dwadzieścia procent władzy nad ogólnymi zachowaniami (chyba mocno zawyżyłem). Mówisz, argumentujesz, wspinasz się na wyżyny logiki... i nic z tego. Świadomość może się zgadzać, kobieta kiwa głową a za chwilę następuje przypływ emocji i wszystko co mówiłeś zapomina... podświadomość zawsze wygra. Dlatego gdy mówisz do kobiety, lepiej mówić do jej emocji. Ktoś kto to rozumie, umie wprost programować (w niewielkim zakresie, ale wystarczająco) kobiecą podświadomość.

Orgazm z miłości

Podświadomość to emocje, uczucia i

----------------------Szanowni Państwo. Usunąłem większą część tego felietonu, ponieważ wydaję złożoną z tych tekstów książkę; 34 moje najlepsze teksty po profesjonalnym składzie i redakcji językowej, które udostępniam w sprzedaży jako ebooka i z czasem (być może za miesiąc) książkę tradycyjną "Wyprawa po samcze runo". W celu poznania dokładniejszych informacji, zapraszam na mój profil facebook "Samcze Runo", bądź zapytanie mnie w komentarzach.


-----------------


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK.


Czytany 14314 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:29
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Pawel z Niemiec 2014-02-26 13:52
Po przeczytaniu arta naszło mnie na to:
www.youtube.com/watch?v=6snI72LGfP4
"...to stay with you I'd be a fool..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 15:17
Mam pytanie, ponieważ moja książka jest w połowie powiedzmy że zrobiona. Chciałbym użyć w niej memów np. takich www.google.pl/imgres?imgurl=&imgrefurl=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fkubek-termiczny-stalowy-twoj-grawer-5-kolorow-memy-i3745110153.html&h=0&w=0&sz=1&tbnid=TiapX1UVLA2fYM&tbnh=223&tbnw=226&zoom=1&docid=B02UQRD2l5MVaM&ei=B_gNU7rMCo2W0QXW9oCgAQ&ved=0CA4QsCUoBA jak to ugryźć prawnie, trzeba gdzieś wykupić prawa?

Czy ktoś mógłby się podjąć sprawdzenia błędów, a może jeszcze ktoś zrobiłby skład? Mam pieniądze, chociaż wolałbym inny model rozliczeń.

Mam tytuł książki, po prostu genialny :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 15:26
I jeszcze jedno, czy byłoby złamaniem prawa umieszczenie w książce grafik ze zdjęciem Kima, Bin Ladena czy Hitlera?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzesiek. 2014-02-26 17:05
Myślę, że wykorzystanie memów nie narusza niczyich praw autorskich, ale mogę się mylić. Btw, fajny mem jest z Freddym Mercurym, poszukaj :)

Co do składu, myślę że mogę mieć ofertę, dziś lub jutro wyślę emaila ze szczegółami :)

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 18:00
Cytuję Grzesiek.:
Myślę, że wykorzystanie memów nie narusza niczyich praw autorskich, ale mogę się mylić. Btw, fajny mem jest z Freddym Mercurym, poszukaj :)

Co do składu, myślę że mogę mieć ofertę, dziś lub jutro wyślę emaila ze szczegółami :)

PozdrawiamMuszę mieć całkowitą pewność, trochę byłoby kiepsko później iść do pierdla :) Wysyłaj, chętnie poznam Twą ofertę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawel z Niemiec 2014-02-26 15:53
Marek jestem m.in. po polonistyce, pisałem już kilka prac, mogę Ci te przecinki zrobić, nie chcę za to kasy, ale dopiero po 10 marca, więcej przez maila
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 18:01
Cytuję Pawel z Niemiec:
Marek jestem m.in. po polonistyce, pisałem już kilka prac, mogę Ci te przecinki zrobić, nie chcę za to kasy, ale dopiero po 10 marca, więcej przez maila


Dzięki, wspaniale, jest wspaniale, rozumiem że chcesz w czynie społecznym ale ja chętnie się odwdzięczę, czy reklamą, czy ewentualnie pieniędzmi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Bolo 2014-02-26 15:19
Z jednej strony ja to wszystko rozumie, to nie wina kobiet, że natura je takie stworzyła. Z drugiej natomiast strony, nie wyobrażam sobie na dłuższą metę życia z którąkolwiek z nich i to się wydaje smutne. Jak patrze na nie, słucham je, wyłapuje błędy logiczne w ich rozumowaniu, zaprzeczenia twierdzeń i tez stawianych przez nie 3 dni wstecz, to mam dość. Do tego te pułapki psychologiczne w jakie się same łapią a mianowicie przekonanie o swojej czystości, dobroci, pogarda dla innych kobiet postępujących niemoralnie przy jednoczesnym wyparciu z umysłu swoich niemoralnych i złych posunięć życiowych. A wszystko to by bronić obraz samej siebie. Wiem powiecie, że faceci mają podobnie. Jednak ja dochodzę do wniosku, że co druga to schizofreniczka a to może być oznaką, że to może ja wariuje. Jak wiele osób dookoła wydaje się dla ciebie zaburzonych, to chyba sam masz problem. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 15:22
Myślę że większość ludzi taka właśnie jest, obu płci - okaleczeni, skrzywdzeni, manipulowani i pozbawieni naturalnej radości życia, zmuszeni do grzebania w śmietnikach idei w poszukiwaniu promyka słońca...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Manio 2014-02-26 16:32
I dziewczyny, i chłopaki ulegają "hipsteryzmowi" - trendom, opiniom otoczenia, cudzym potrzebom. Są też tacy, którzy starają się być sobą, ale należą do intelektualnej mniejszości. Nawet inteligentna kobieta i tak będzie brnąć w kierunku dziecko, dom, rodzina i "masz zarabiać"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 18:02
Cytuję Manio:
I dziewczyny, i chłopaki ulegają "hipsteryzmowi" - trendom, opiniom otoczenia, cudzym potrzebom. Są też tacy, którzy starają się być sobą, ale należą do intelektualnej mniejszości. Nawet inteligentna kobieta i tak będzie brnąć w kierunku dziecko, dom, rodzina i "masz zarabiać"


Sens życia człowieka, to wyrwać się ze stada baranów i iść własną ścieżką. O tym piszę od lat, to jest mój cel - w stadzie można być tylko baranem i nikim więcej, a człowiek ma znacznie potężniejszy potencjał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # abc 2014-02-26 15:32
A co jeśli kobieta nauczy się panować nad swoimi emocjami? Uciekać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Manio 2014-02-26 16:34
A Ty panujesz nad swoimi emocjami? Ja jestem bardzo opanowany i zdarza mi się manipulować otoczeniem, a czasem emocje szarpią mną jak wilki jelenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 18:05
Cytuję abc:
A co jeśli kobieta nauczy się panować nad swoimi emocjami? Uciekać?


Jedyna możliwość ABSOLUTNEGO panowania nad emocjami, to kobieta która umie wychodzić poza ego. To poziom duchowości tak wysoki, że tylko się uczyć od takiej Pani. Inna możliwość to tłamszenie emocji, ale to jest zabójstwo wewnętrznego dziecka, to ciężka choroba psychiczno - duchowa. I wtedy tak, spierdalać. Czasami spotykam ludzi, którzy mają odłączone emocje od świadomości - niemiłe odczucie. Ktoś taki albo został skrzywdzony, albo jest z krwi i kości bandytą. Jego los tak czy siak jest straszny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bolo 2014-02-26 16:04
Drugim moim przemyśleniem ostatnimi czasy jest fakt, że wszyscy jesteśmy uzależnieni od czegoś. Ty Marku zapewne od pisania i czytania komentarzy. Tak samo jest np z cukrem. Spróbujcie nie słodzić kawy i herbaty przez dłuższy czas, to jak będziecie mieli wypić słodzoną, skręci was. Kolega postanowił ograniczyć spożywanie wędlin i nie jadł ich z 2-3 miesiące. Jak w domu nic nie było, gotował na śniadanie dziecku parówki, skusił się i po spożyciu chodził struty pół dnia. Ja nie oglądam telewizji od 3 lat tzn. robię to jak jestem u kogoś i zauważyłem, że włączony telewizor mnie drażni, tak samo radio. Jeśli chodzi o filmy to oglądam je może 3-5 w roku. Teraz mam postanowienie rzucić palenie ale non stop to odkładam bo mam ważne zajęcia i wmawiam sobie, że zespół odstawienny sprawi, że nie będę skoncentrowany wystarczająco by zrealizować moje cele. Dobrze, że od dłuższego czasu kultywuje, jak zresztą przez większość mojego życia, uzależnienie od wysiłku fizycznego. Wiem, że i to może być chore, jak się przesadzi. Ale przynajmniej mam wrażenie, że tym sposobem utrzymuje wystarczający poziom endorfin w organizmie i wydalam syf, którym się faszeruje. Ostatnio myślałem o przejściu na wegetarianizm albo przynajmniej o wykluczeniu mięsa i zastąpieniu go rybami. A tak a propos polecam książkę autorstwa Makarego Sieradzkiego Życie bez chorób. Ciekawa postać, tak nawiasem mówiąc i warto również przeczytać coś o nim więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof 2014-02-26 16:54
Cytat:
Może masz wąsy a one tego nie lubią?
hehee

Dawno mnie nie było. Co piszesz Marek za książkę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 18:08
Ciągnę dwa projekty. Jeden to już niedługo kończące się tłumaczenie artów na ang i próba ataku amazona, drugi to książka tak 80 - 100 stron, wydana hobbystycznie głównie dla moich czytelników, żeby mieli pod ręką w chwilach gorszych moje mądre i szlachetne myśli :) Paweł poprawi błędy, Grzesiek dziś chyba zaproponuje mi skład, a Maggi zrobi wszystkie grafiki jakie trzeba. To musi być profesjonalne, czytelne, po prostu git - książka. Nie do użytku powszechnego, druknę na wydaje.pl z 50szt dla moich braci samców a potem jeśli styknie kasy, przetłumaczę na ang bo po co ci amerykanie mają tam jeść te hamburgery, jak mogą czytać dobre książki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tadek 2014-02-26 17:05
Piszesz, żeby "przemawiać" do kobiecej podświadomości, a masz może jakiś pomysł jak ma to wyglądać w praktyce?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-26 18:15
Mówić emocjami i obrazami, używać słów czuję, przestrzennych opisów typu głębia, płytko, daleko, metafor romantycznych itd. Kiedyś czytałem o tym ciekawą książkę, ale nie pamiętam tytułu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AA 2014-02-26 18:36
Super felieton na EE. Dzięki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # V 2014-02-26 18:44
Ja troche z innego tematu .Widzimy co sie dzieje na Ukrainie ale zastanawia mnie fakt dlaczego caly ''zachod'' w tym nasi politycy tak strasznie chca dokopac Rosji...Kurwa mac! Czy Rosja jest ostatnim krajem ktory nie chce aby u nich zapanowal model na geja i wszechobecna tolerancja jak w UK stad te ataki USA i ich ''partnerów''
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Iwona 2014-04-23 00:21
Nie chcą GMO i szczepionek eksperymentalny ch.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio bokeb 2021-06-24 13:06
I absolutely ⅼօve your bⅼog ɑnd find the majority of your
post's to be ϳust what I'm l᧐oқing for. Dο you ᧐ffеr guest writers to write content availablе for you?
I wouldn't mind produϲing a post or elaborating on most of tһe subjects you write with regards to here.

Again, аwesome ѡeb ѕite!

Here iѕ mу web-site - vidio bokeb
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep amerika 2021-06-24 13:41
I think this is ᧐ne of the most vital inf᧐rmation for me.

And i'm glаd readіng your article. But wanna remark on some
general things, The site style is great, the аrticles is really niсe : D.

Gоod job, cһeers

Feel frеe to visit my blog post bokep amerika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Waptrik 2021-06-25 01:57
Helⅼo would you mind stating which blog platform you're using?
I'm going too start mу own blog soon but I'm having a difficult time ѕelecting Ƅetween BlogEngіne/Word press/В2evoluti on and Drupɑl.

The reason I ask is beⅽaᥙse your design and ѕtyle seems
different then mot blogs аnd I'm looking for something completely unique.
P.S My apologies for being off-tⲟpic but I had to aѕk!


Here is my web site; Bokep Waptrik
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd