Najnowsze felietony

piątek, 14 luty 2014 20:46

Samoocena

Napisał 
Przez te wszystkie lata pracy z ludźmi, ze zdziwieniem zauważyłem jedno; wszystkie problemy tak naprawdę sprowadzają się do samooceny. Wszystkie bez wyjątku. Nieudane związki, choroby psychosomatyczne (czyli większość istniejących), wypadki, większość urazów, brak sukcesów i nałogi, a także wiele innych klęsk jakie spotykają człowieka na ścieżce jego życia. Zrozumienie znaczenia samooceny, to klucz do bram rozkoszy nie tylko cielesnych.

Skazany na bluesa

To co ludzie mówią, to niemal zawsze zasłona dymna prawdziwego problemu, którym jest zaburzona i zaniżona samoocena. Ale oni tego nie wiedzą, ponieważ nikt im o tym nie mówił. Mówi się o papieżu, polityce, aborcji i Trynkiewiczu, a nikt nie mówi o tym jak czuć się dobrze samemu ze sobą, jak sprawić by najbliższy każdemu człowiekowi związek - z samym sobą - promieniał i pulsował radością. Nigdy z nikim nie będziesz tak blisko jak ze sobą. Kobieta czy facet mogą odejść, niezależnie od składanych przysiąg; od siebie nie odejdziesz nigdy. Jesteś skazany na piekło w wypadku niechęci do siebie, albo na bluesa gdy lubisz siebie. Mówi się o dawaniu szczęścia innym, ale jeśli nie kochasz siebie, nie czujesz do siebie sympatii, to skąd zaczerpniesz miłości dla drugiej osoby skoro jej nie masz?

Dajesz więc przywiązanie, uzależnienie emocjonalne, truciznę którą nazywasz miłością, a gdy ktoś ucieka od Twojej presji nazywasz to tchórzostwem; oto ktoś pusty i niedojrzały uciekł od Twej niewinnej miłości, zranił Cię i zniszczył. Sporo ludzi prosi mnie o rady, jak rzucić na drugiego człowieka klątwę by wszystko w życiu mu się popsuło. No proszę jaki dobry, szlachetny człowiek; tak niewinnie i bezinteresownie kochał, a gdy ktoś nawiał nie mogąc znieść jego wrzasków, pretensji i różnego typu przemocy, chce go zniszczyć, zabić i zmiażdżyć. Nie może "normalnie" nożem i młotkiem ponieważ boi się więzienia, więc chce to zrobić za pomocą czarnej magii, by nie zostać ujętym.

Prawdziwy patriota cierpi

Niska samoocena rodzi stres (im niższa tym większy) a ten napędza gospodarkę. Zestresowani ludzie kupują alkohol i papierosy (by sie odstresować), później leki które nie leczą a utrzymują w stanie względnej równowagi, ponieważ stres, nałogi i szybkie jedzenie (smaczne chemią i cukrem, podnosi na chwilę nastrój przez skoki glukozy) niszczą zdrowie; ciuchy i elektronikę by poczuć się szczęśliwi - a że to nie działa bo i działać nie może, kupują znowu i znowu nowsze, lepsze wersje, a biznes wspaniale się kręci. Niska samoocena niszczy człowieka, ale napędza całą chorą strukturę społeczną. Odczuwając stres, cierpiąc i męcząc się z życiem jestem prawdziwym patriotą, bo napędzasz konsumpcję a z niej państwo ma podatki.

Jeśli masz wysoką samoocenę, to lubisz siebie. Obcowanie z czymś co lubimy wytwarza przestrzeń przyjemności, przeżywania czegoś miłego, atrakcyjnego i ciekawego. Jeśli lubisz, szanujesz, przebywanie ze sobą sprawia Ci przyjemność. Jeśli jesteś odprężony, zrelaksowany i fajnie się ze sobą czujesz, nie ma potrzeby ćpania, chlania i palenia, albo szukania mocnych wrażeń by na chwilę oderwać się od nieprzyjemnych, nienawistnych myśli o swojej rzekomej brzydocie czy głupocie.

Reklama, byś odczuł brak

Każda wielka struktura (państwo, koncerny, religie) tworzy swą potęgę na Twoim cierpieniu, na Twoim strachu który w Tobie wytwarza (najczęściej w dzieciństwie) by za chwilę podać Ci chwilowo działającą na niego odtrutkę. Nie mogą Cię wyleczyć w pełni, ponieważ przestałbyś być ich klientem. Twoje cierpienie to ich potęga. Twoja przyjemność, to upadek imperiów ziemi, tej ziemi. Dlatego droga od rozpaczy do szczęścia zaczyna się nie od wyrzucenia telewizora, co jest bardzo modne, a od decyzji o nie korzystaniu z promowanych mód i ideałów, bo one mają tylko jeden cel - sprawić byś źle się czuł.

Masz czuć brak produktów i usług, masz czuć się gorszy porównując do modeli i bogaczy, masz czuć że jesteś brzydki i wybrakowany, do niczego. Na to poświęca się miliardy dolarów rocznie, i to bardzo skutecznie działa; ludzie się na to łapią. Gdyby nie działało, rynek reklamowy nie byłby tak potężny i zasobny, a przecież doskonale wiemy że biznes nie wyrzucałby pieniędzy w błoto.

Wróćmy do tego nieszczęsnego telewizora. Możesz wyrzucić z domu wszystko; gazety, radio, telewizor a nawet komputer, ale to o niczym nie świadczy. Kluczowa jest chęć umysłu do zajmowania sie negatywnymi informacjami; możesz nie mieć żadnych mediów a myśleć negatywnie, w kategoriach straty i niechęci, a możesz mieć wszelkie media i czerpać z nich tylko to, co Cię buduje i wzmacnia. Wyrzucenie telewizora to znak że się go boisz. A nie ma czego, to tylko przedmiot. Nożem można pokroić jabłko, a można tez poderżnąć gardło niewdzięcznemu, skąpemu czytelnikowi. Czy mam w związku z tym wyrzucać noże z domu? Nie wyrzucaj mediów z domu, tylko wyrzuć swe skłonności do zajmowania się intelektualnym szlamem. To wystarczy, a na telewizorze może przecież stać ładny kwiatek, moja książka albo wygrzewać się spasiony, leniwy kocur.

"Dlaczego znowu mnie pobili?"

Jakość życia zależy głównie od samooceny. Im jest wyższa, tym świat jest bardziej kolorowy, piękny. Gdy w Twych żyłach pulsują hormony szczęścia, nawet zaniedbana, zapchana kanalizacja ma w sobie jakiś urok. Gdy się nienawidzisz, nawet najpiękniejsze chabry i pierwiosnki nie poprawią Ci humoru; wszystko boli. Otoczenie natychmiast wyczuwa ludzi z wysokimi skalami niskiej bądź wysokiej samooceny, i odpowiednio do tego reaguje. Ci z wysoką wzbudzają szacunek, ci z niską pogardę. Jedni się pohamują i nie ukażą Ci swej niechęci, ale niektórzy mają słabe hamulce, więc możesz spodziewać się przykrych wydarzeń.

To nie wysocy, piękni i dobrze urodzeni mają rozkoszne życie, ale Ci którzy mają wysoką samoocenę i zwyczajnie lubią siebie. Przyjemność zależy od układu hormonalnego, a nie przedmiotów i ludzi którzy Cię otaczają. To są tylko zapalniki rozkoszy, a nie błogość sama w sobie. Chciałbym byś zrozumiał jak to wszystko działa. Widzisz coś, cokolwiek; drzewo, samochód, obrazek - i w ułamku sekundy Twoja podświadomość wyszukuje wszystkie skojarzenia i podobieństwa. Jeśli samochód kojarzy Ci się dobrze, masz miłe odczucia względem auta; jeśli miałeś kiedyś bolesny wypadek - nieprzyjemne. Dlatego dla jednego człowieka auto będzie wzbudzało pozytywne uczucia, u drugiego skrajnie negatywne, a to przecież te samo auto.

Reakcja na jadowitego węża

Widzisz coś - wewnętrzny komputer (podświadomość) natychmiast kojarzy czy Ci to zagraża, i jakie miałeś z tym skojarzenia i wspomnienia, a później wysyła do świadomości swoją odpowiedź - emocje. Dlatego właśnie nazywa się PODświadomością gdyż działa w tle, cichutko ukryta i zawsze gotowa do natychmiastowej reakcji. Dzięki niej wiesz że coś Ci zagraża, a coś jest smaczne i pożywne. Reakcja na węża czy pająka jest szybsza niż myśl - podświadomość zawsze czuwa nad naszym bezpieczeństwem - dzięki temu mamy szansę na przetrwanie. Podświadomość raz uczy się czy coś jest dobre czy złe, a później w ten właśnie sposób reaguje całe życie.

Tak właśnie powstają fobie; widzisz coś i zalewa Cię strach. Wiesz że mały pajączek czy woda Ci nie zagrażają, ale cały się trzęsiesz. Umysł wie że wszystko gra, ale to podświadomość zarządza emocjami; skojarzyła coś, jakiś bodziec (pająk, błyskawica, woda, rude włosy, ciężarówka itd.) z silnym zagrożeniem i informuje Cię o tym gdy tylko to zobaczysz. Można zmienić tę reakcję, i wtedy fobia znika. Można - jeśli ktoś wie że emocje to nie my, a jedynie reakcja podświadomości. Ktoś kto tego nie wie albo nie chce wiedzieć, jest skazany na bezustanne cierpienie tłumacząc je sobie uduchowieniem, albo zarabia na nim wzbudzając w otoczeniu litość, ściśle przekładaną na pieniądze i ułatwienia w życiu.

Jak się oceniasz?

Samoocena to emocjonalna reakcja na Twoją myśl o sobie samym. Wyobrażasz sobie siebie w jakiejś sytuacji, i pojawia się natychmiastowa odpowiedź z podświadomości; gdy niechęć, złość, zażenowanie, wstyd czy nienawiść, mamy do czynienia z niską samooceną. Gdy poczucie zgody, zaufania, piękna, przyjemności - z wysoką.

Przykład. Jeżdżę kia rio rocznik 2002. Patrzysz i czujesz obrzydzenie. Podświadomość kiedyś usłyszała czyjąś opinię o pier... koreańczykach, niekorzystną dla tego auta, więc zareagowała zgodnie z tym co wie o tym samochodzie. Czy to jest prawda? Nie, to cudza, subiektywna opinia. Ale z braku innych, podświadomość ją zaakceptowała i przyjęła "na stan". Ta cudza emocja przejęta przez Twoją podświadomość, zaburzy Ci postrzeganie, automatycznie uznając kierowcę kia za frustrata i nieudacznika - to oczywiście może być prawda, ale nie musi. Dlatego wierzenie swym emocjom jest bardzo złudne, i może prowadzić do wielu problemów. Poznajesz mnie, rozmawiasz, czujesz się bezpiecznie i przyjemnie, otwierasz się emocjonalnie i ufasz. Co się wtedy stanie? Twoja podświadomość będzie zafascynowana moją kia rio, zmieni o niej zdanie.

I gdy pomyślisz o kia rio (np. zobaczysz ją gdzieś na ulicy) podświadomość natychmiast skojarzy ją ze mną, a później zaleje Twą świadomość uczuciami zaufania, przyjemności i odprężenia. Dlatego takie pieniądze pompuje się w reklamę, co poskutkowało w Polsce uznaniem volkswagena za świetną markę. Tymczasem od lat jest to szmelc, i mimo bezustannych wpadek Polacy nadal myśląc o volkswagenie, odczuwają miłe, przyjemne uczucia. Zostały one wymodelowane przez reklamy, i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Emocje i myśli które w sobie masz nie są Twoje, a są skutkiem przekonań które w dzieciństwie skopiowałeś od rodziców, księdza i autorytetów, a w późniejszym czasie efektem reklam. Z ich opinii i przekonań stworzyłeś swój świat. Jeśli więc ten sztuczny, iluzoryczny świat Cię uwiera, zmień go na znacznie przyjemniejszy. To tylko myśl, nic więcej - a za nią idą hormony przyjemności.

Zmień wzorzec

Na skutek wielu czynników (religia ze swym strachem i poczuciem winy, autorytety, wpływ w dzieciństwie) Twoja podświadomość skojarzyła samą siebie (bo ona jest także Tobą) jako złą, nudną, brzydką i głupią. Więc gdy myślisz o sobie, podświadomość działa jak automat - ukazuje świadomości swoją reakcję, swój wzorzec. Czy jest on prawdziwy? Absolutnie nie. To tylko program, wzorzec, wyuczona reakcja. Czy można ją zmienić? Oczywiście. Czy warto? Jeśli życie jest z tym wzorcem nieprzyjemne, to jak najbardziej warto. Wstyd, nieśmiałość, brak wiary we własne siły, podatność na najlżejszą nawet krytykę - to można zmienić. Nie mówię że jest to łatwe, nie jest - ale jest realne do wykonania. Swoje reakcje i wzorce wielokrotnie zmieniamy w ciągu życia, warto więc robić to samemu. Jeśli nie robisz tego Ty, robią to inni - reklamy, media, religie, państwo, koncerny płacące autorytetom za rzekomo niezależne opinie.

Z masła zrobiono bombę cholesterolową, a profesorowie medycyny straszyli epidemią zawałów. Od tej pory ludzie widząc w sklepie masło, doznawali emocji strachu i kupowali margarynę. Teraz coraz bardziej jasnym się staje, że padliśmy (także i ja) ofiarą manipulacji. Masło jest bardzo zdrowe, a margaryna jest chemicznym ściekiem. I znowu zmiana - widząc masło czujemy zaufanie, a margarynę złość. Nadal uważasz że emocje są prawdziwe? Wystarczy że zbierze się grupka producentów margaryny, przekupią dziennikarzy i lekarzy, i znowu uruchomi się w społeczeństwie psychozę strachu przed masłem. Jeśli nie decydujesz Ty, decydują inni i ich interesiki.

Ojciec i Syn

Ty jako świadomość (ojciec) wpływasz na podświadomość (dziecko). Jeśli oboje nie współpracujecie ze sobą, w życiu jest tylko konflikt i ból. Musisz przejąć stery, innej możliwości nie ma. Musisz zostać liderem własnego życia, władcą i królem swych reakcji emocjonalnych. Albo Ty, albo znani dziennikarze z lewa i prawa (a raczej ich szefowie na sznurku przeróżnych wielkich struktur) stworzą Ci reakcje na wszystko co widzisz, wymodelują Cię byś był bardzo nieszczęśliwym człowiekiem - bo tylko zastraszonym, pełnym poczucia winy człowiekiem można kierować. Szczęśliwym już nie. Albo Ty prowadzisz swe dziecko (podświadomość), albo dziecko oszukane przez łotrów prowadzi Cię do przepaści. Innego wyjścia nie ma.

Spójrz na mleko. Dawniej myśl o nim budziła zaufanie; wiadomo, wapń, silne kości, ładne zęby. Jeśli ktoś (jak ja) miał po mleku biegunkę, a zęby się bezustannie psuły, ignorowało się ten fakt bo przecież "mleko jest zdrowe". Teraz już wiadomo że mleko wcale takie zdrowe nie jest, więc znowu zmieniają się nasze emocje. A może niech decyduje intuicja (trzeci obok świadomości i podświadomości składnik naszej istoty), a nie chybotliwe światopoglądowo persony zmieniające przekonania za łapówkę?

Najlepsza metoda

Metod na podniesienie samooceny jest wiele. Jednak powoli przekonuję się do jednej, której potencjału do końca nie znam. Wiem że metoda ta dobrze zastosowana, może przynieść oszałamiające, nieprawdopodobne wręcz skutki. To absolutny nokaut znanych terapii psychologicznych.
 
Proponuję na początek przyjąć pewne założenie. Nieważne czy jest ono kłamstwem bądź prawdą, po prostu dla potrzeb treningu uznajmy że istnieje najwyższa idea nazywana Bogiem. Co poczułeś gdy napisałem słowo Bóg? Twoja reakcja pokazuje, z czym skojarzyłeś tę ideę. Chrześcijanin kojarzy ją z Jezusem i torturami na krzyżu, żyd z Jahwe, sporo ludzi z obrzydzeniem gdyż latami się modlili o pomoc, i nic się nie wydarzyło itd. Proponuję uznać wszystkie święte książki z papieru za nieistniejące, podobnie słowa teologów, egzegetów i całej tej zgrai która zamieniła swą intuicję na stare książki - na czas treningu.

Założenie dla dobra programu

Jeśli nie wierzysz w Boga bądź go nienawidzisz, nie przejmuj się tym tylko przyjmij pewne założenie w celu terapeutycznym. Możesz nie wierzyć w Boga, ale gdy w odpowiedni sposób się zachowasz, Twoja podświadomość może zostać w szybki, niesamowity sposób przekonana do zmiany wzorca. I o to głównie w tej metodzie chodzi. Nie jestem członkiem sekty, i nie chcę Cię nigdzie zwerbować byś na polu kartoflanym w pocie czoła pracował dla mego bogactwa. Podświadomość reaguje na silne, wysokie myśli, a takie gwarantuje odniesienie do absolutu.

Przypomnij sobie co się działo, gdy patrzyłeś na coś smutnego - chciało Ci się płakać. Gdy wszyscy się śmieją, chcesz się śmiać. Gdy ziewają, także ziewasz. Gdy są wściekli, także zaczynasz czuć "ciśnienie". Gdy wyobrażasz sobie złe rzeczy, niszczysz swe ciało (adrenalina silnie osłabia odporność i procesy regeneracji)i tracisz inteligencję (szok, otępienie by złagodzić ból). Gdy dobre, wszystko dzieje się na odwrót; ciało się regeneruje, odpręża, system immunologiczny łapie "drugi oddech". Skupimy się więc na najwyższych jakościowo ideach, by w ten sposób wpłynąć na Twoje ciało, a także zdecydowanie i w potężny sposób podniesiemy Twoją samoocenę. Upieczemy więc dwie pieczenie na jednym ogniu.

Najwyższa idea i jej przymioty

Dla mnie osobiście, najwyższa idea stworzyciela trylionów galaktyk, czasu i przestrzeni nie ma nic wspólnego z żadnym ziemskim opisem, i widzę przymioty tej idei tak:


1. Absolutna, nieokiełznana radość.


2. Spokój nieosiągalny nawet heroiną, spokój tak błogi i pełen rozkoszy, że niemożliwy do opisania słowami. Totalny odlot do krainy relaksu i rozkoszy.


3. Siła, moc. Czy stworzyciel trylionów galaktyk jest słaby, brak mu "prądu"? Wątpliwe. To czysta, brutalna siła i potęga.


4. Obfitość, dostatek. Idea Boga ma wszystko, całe planety pełne złota, szmaragdów i uranu. Bóg jest multitryliarderem do nieskończonej potęgi, i to jest w porządku. Stanem naturalnym jest dostatek i bogactwo.


Drugie założenie

Teraz przyjmijmy drugie założenie. Zanim powstało życie, przestrzeń i czas, musiał istnieć Bóg. Wszystko więc co powstało, musiało powstać z niego (albo jej, chociaż wątpię by Bóg miał płeć). W końcu nic innego nie było, tylko ta idea. Wszystko więc co istnieje, jest stworzone z Boskiej idei. Nasze ciała także, a także nasze umysły; świadomy i podświadomy, i wszystko inne.

Ludzie są jacy są. To egoistyczne monstra, niemniej pod umysłem tkwi iskra Boska. Nie musimy jej widzieć, ale ona z pewnością jest, i potwierdzi Ci to każdy człowiek który medytuje. Stan rozkoszy i szczęścia jest możliwy, a ja nazwałem to dojrzeniem w sobie tej Boskiej iskry. Jako umysł jestem egoistą, bo umysł z natury żeby przetrwać musi być egoistyczny (inaczej dałby się pożreć dzikim zwierzętom i człowiek by nie przetrwał), natomiast jest we mnie i w każdym, największym nawet prostaku Boska iskra.

Wybaczenie dla orgazmu

W każdym z nas jest ta iskra, tej mocy część. A jeśli w to nie wierzysz bądź tego nie czujesz, udawaj że tak jest. Pamiętaj że celem terapii nie jest przekonanie Cię do jakichś wierzeń, ale napełnienie Twej podświadomości jak najbardziej pozytywnymi przekonaniami. Dla niej jest bez znaczenia czy Bóg istnieje czy nie, i jaki jest - dla niej liczy się tylko to, co myślisz. Ona te myśli zapisuje, i wyprowadza z nich wzorzec który kieruje Twoimi działaniami. To co myślisz wraca do Ciebie. Np. jeśli kogoś nienawidzisz, i systematycznie obrzucasz go w myślach obelgami - niszczysz tak naprawdę siebie. Raz że siada zdrowie, dwa że rośnie poziom nieprzyjemności więc szukasz czegoś co go podniesie (papieroski, wódzia, amfetaminka), trzy - podświadomość przyjmuje te myśli i je oddaje w formie uczuć. Jeśli nienawidzisz, stajesz się nienawiścią i bólem.

Walcz, bij się - ale bez nienawiści. Czysty umysł jest najskuteczniejszy w walce, emocje zaślepiają, czynią Cię niewidomym i bezbronnym. Dlatego też gdy pomyślisz o kimś Twoim zdaniem złym, nie wyobrażaj sobie jego wad bo Twoja podświadomość wszystko bierze do siebie. Po co Ci się źle czuć? Wyobraź sobie że w tej kanalii jest Boska iskra. W ten sposób przestajesz nienawidzić, wzmacniasz się, regenerujesz i dajesz podświadomości silne, pełne energii myśli. Ktoś krzywdzi Cię raz, a później Ty sam latami się rujnujesz wyobrażając sobie zemstę i odwet. To ma być ta zemsta, że sam się codziennie katujesz? Prawdziwa zemsta to bycie szczęśliwym i silnym, bo ktoś kto krzywdzi naprawdę, bezustannie cierpi - nawet jeśli udaje co innego.

Pamiętaj że człowiek szczęśliwy, odczuwający przyjemność z życia nawet nie pomyśli o krzywdzeniu innych. Bo i po co? Krzywdzi tylko frustrat, człowiek pełen bólu który kompulsywnie przenosi na innych. Jaki sens ma więc zemsta? Najlepszą zemstą jest dla kata jego własne życie, a jeśli zrobił coś naprawdę złego, więzienie. Ale nie wpuszczaj złych myśli do swej głowy, nawet o znanych rzezimieszkach, bo to Ty dostaniesz po łapach a nie oni.

Zaczynamy, jedziemy z koksem

Stań przed lustrem. Najlepiej jeśli ukazywałoby Cię całego, ale może być też mniejsze, na wysokości twarzy. Spójrz na siebie i obserwuj swoje reakcje, co się pojawia? Emocje które odczuwasz zostały wyuczone, wytresowane, nie są Twoje. To prawdopodobnie poczucie bycia brzydkim, nieatrakcyjnym, może mocniejsze uczucia, takie jak nienawiść i pogarda? Co by to nie było, pamiętaj że to tylko i wyłącznie efekt manipulacji i nie jest to żadna prawda.

A więc pojawiają się brzydkie emocje i myśli. Nie walcz z nim, ale powiedz na głos (możesz w myślach, ale będzie to znacznie mniej skuteczne): akceptuję aktualny wzorzec, ale chciałbym go zmienić. Dlaczego akceptujesz taki rynsztok? Ponieważ walka daje energię wrogowi. Walcząc z wzorcem zwiększasz jego siłę i energię, skupiasz się na nim a Twoje skupienie to energia. Zaakceptuj i niech osłabnie. Nie poświęcaj mu uwagi, nie walcz, po prostu go wymień na prawdziwy i zdrowy. Wymiana i obejście, a nie walka która jest tak naprawdę walką z samym sobą - w ten sposób szybko dostaniesz nerwicy. Niejeden adept w ten sposób zakończył swe treningi na psychotropach. Zmiana? Tak, poproszę; ale łagodnie, delikatnie, jak z dziewicą.

Piękny pasztet, bogaty żebrak

Powiedz: akceptuję Boską iskrę w sobie. Szanuję, uwielbiam i podziwiam najpotężniejszą istniejącą moc w sobie. Wymień teraz cechy najwyższej idei, patrząc sobie w oczy: radość, spokój, siła, dostatek. Wymaksuj je do absolutnych granic. Pojawią się przeczące temu myśli, to podświadomość informuje Cię że w kwestii samooceny posiada inny wzorzec. Ok, niech posiada, ale go zmieniamy - lepiej my niż mają to zrobić reklamy i sprzedajne dziennikarskie pióra lekkich obyczajów. I tyle. Powtarzaj ile chcesz, byle codziennie. Jednak nie zmuszaj się do treningów, bo wytworzysz w sobie silną niechęć. Niektórzy muszą się strasznie wycierpieć, by mieć takiego życia serdecznie dość, inni cierpią i nie chcą z tego zrezygnować - i to trzeba uszanować. Pamiętaj że na początku tej terapii pojawi się wstyd, zażenowanie - jakże to tak, mówić do siebie miłe rzeczy?

To pachnie gender i chorobą psychiczną. Ale i tak to robisz, czy tego chcesz czy nie - masz 50 tysięcy myśli dziennie i każda jest jakby mówieniem do siebie, ponieważ co myślisz, podświadomość traktuje jak siebie i swoje życie. Mówisz na głos, ponieważ to jest mocniejsze i skuteczniejsze. Mówisz do lustra, by podświadomość skojarzyła Twoje ciało i twarz z boskimi ideami siły, piękna i mocy. Nie ma tu nic zboczonego, chociaż Twój partner bądź partnerka można uznać to za puste, płytkie i egoistyczne - masz zajmować się całe życie innym, a nie mrzonkami o wysokiej samoocenie. Masz służyć a nie być szczęśliwą indywidualnością. Oto miłość w praktyce - rynsztok.

Zapamiętaj. Jeśli stojąc przed lustrem masz poczucie że jestem biedny, brzydki i nieudacznik, to nie walcz z tym. Ok, niech tak będzie. Ale masz też w sobie maksymalnie piękne przymioty, i to na nich się skupiasz. To bardzo przebiegłe i sprytne; nie walczysz, ale wzorzec się zmienia. Gdybyś spróbował się przekonać że jesteś piękny, podświadomość nigdy nie zezwoli na wymianę wzorca; zareaguje chorobą, wypadkiem, ma swoje sposoby by bronić starych struktur. Trenując moją metodą, omijasz wszystkie jej systemy obronne. Spokojnie, miło, prawdziwie.

Zalety:

Powoli zaczniesz odczuwać w życiu wspaniałe doznania. Przestaniesz się szarpać, szamotać, denerwować byle czym. Staniesz się niedostępny dla oszustów, ponieważ oni grają na Twoim pragnieniu przyjemności, a Ty będziesz już ją miał. Nałogi powoli odpadną same z siebie, a negatywne związki same uschną - jeśli masz przyjemność w sobie, nigdy nie upodlisz się dla seksu czy bycia razem (niechby bił byle był, bo co inni powiedzą). Zmienisz innych ludzi, gdyż zauważając Twoją zmianę sami będą chcieli spróbować. Poprawi się zdrowie, możesz schudnąć bądź utyć, jeśli będzie to dla Ciebie korzystne. Ludzie agresywni i źli będą Cię omijali, bo będziesz działał na zupełnie innych falach. W pierwszych próbach będzie to szokujące, będziesz zaskoczony tym co się zacznie dziać. Przerabiałem to kilkanaście razy, a moi czytelnicy których prowadzę nawet kilkadziesiąt razy. Ludzie są tak przyzwyczajeni do ohydy i bezsensu życia, że świadomość iż można żyć beztrosko i radośnie, bez dołów, bólu i cierpienia jest jak cios pięścią w nos. Całe życie nas uczono i przygotowywano pod życie z cierpieniem, a tu proszę bardzo, okazuje się że łgali. Akceptacja takiej zmiany przeważnie musi potrwać.Wady:

Zanim podświadomość przejmie nowy wzorzec, będzie się buntować. To całkowicie naturalne zjawisko, które wyraźnie Ci wskaże że jesteś na dobrej drodze. Ona musi się buntować, bo tak właśnie działa. Im mniej walki włożysz w zmianę siebie, tym bunt będzie mniejszy. Jeśli będziesz walczyć, opór wzrośnie. Pamiętaj że w istocie nie zmieniasz siebie, a wzorzec w swojej podświadomości. Pierwsze zmiany są bardzo niestałe, pojawić się może presja najbliższego otoczenia. Dlatego nigdy o tym co robisz nie mów bliskim, to położy niemal każdą pracę na początku. Pasożyt zawsze czuje podskórnie, że ofiara wymyka mu się z rąk. Pasożyt daje Ci coś co uważasz że jest Ci potrzebne, a gdy zaczynasz podwyższać samoocenę, przestajesz pragnąć chłamu i śmieci; pasożyt przestaje Cię pociągać, więc nie ma potrzeby dalszego mu służenia.

Często ktoś zły to ktoś, kto udaje dobrego. Mąż, żona, rodzice - ich presje mogą być tak silne, że rezygnujesz ze swojej pasji i życia by zadowolić ich chore, nierealne oczekiwania. Zbyt wiele razy widziałem podobne dramaty, by paplać o tym że każdy rodzic kocha swoje dziecko. Niestety, nie każdy. Część pod słowami o miłości osacza, niszczy i deprawuje dziecko w każdy możliwy sposób. Są też dzieci, które za każdą cenę chcą zniszczyć rodzica - i to jest w zasadzie nieuleczalna sytuacja. Rodzic musi wybrać - albo rzekoma miłość i umożliwianie dziecku prowadzenie często wobec siebie przestępczej działalności, albo własne szczęście i realizacja, z nadzieją że dziecko w jakiś sposób samo się naprostuje. Chęć pomocy dziecku gdy te źle nas traktuje, niejedno już zniszczyła. Kochać można, ale tolerować złych zachowań nigdy.

Zostaw to za sobą, zacznij od nowa

Odklejanie się od nas negatywnych osób, może być traktowane jako strata, coś bolesnego. Tu przerywa się często terapię, by wrócić w stare tory życia i cierpienia. Gdy się przetrwa, człowiek łapie głęboki oddech, i czuje że wszystko co zostawił za sobą to były tylko i wyłącznie ekskrementy.


---------------


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK.Czytany 18152 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:31
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Rysiek 2014-02-14 21:56
Qrwa...sorry Marek, ale Kia Rio jest do doopy. :D Miękki tapczan, który zagraża życiu. W każdym aspekcie tego co nas tu spotyka potrzebny jest balans...zdrowy balans! Nie da się mieć harmonijnego życia, gdy gnębią Cię spowodowane lodami wiśniowo-wanili owymi z Lidla nadmiary kalorii (ja osobiście wole sorbet od Grycana, ale też 2 litry to moja pojemność) ;), nie da się czuć równowagi, gdy trzos pusty a w portfelu hula Halny ;), nie da się również znaleźć spokoju ducha mając wszystko prócz wiedzy o tym jak to działa :D A teraz pytanie? Gdzie Wy jesteście? Gdzie ja jestem to wiem ;)

A teraz dodam jeszcze w temacie damsko męskim, bo moja Ex jak Syn stwierdził świętuje walentynki z nowym panem...Czy Wy sobie zdajecie sprawę, że przedwczoraj zaproponowała mi, że się wprowadzi do mnie ponownie? :D Ciekawe czy ten biedak zdaje sobie sprawę z pozycji w tej relacji? Zakładam, że nie :D Podbiłem w każdym razie swoje ego odmawiając jej grzecznie aczkolwiek stanowczo. Ot cała kobieca natura :D

PS: Marek...rozgrze szysz? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 00:19
No Rysiek, krytykując moją żabuśkę stąpasz po kruchym lodzie :) ogólnie auto ma jakieś tam kopyto, jest wygodne, kombi dużo zapakuję, a co najważniejsze jest wybitnie niezawodne. A kupiłem go w cenie mojego seicento, które się nonstop psuło, że o jakości jazdy nie wspomnę. Gdy się dorobię, będzie hyundai sonata 2,4 w gazie.

No to gratulacje z powodu małżonki, na pewno masz sporą satysfakcję :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Wasz Rysiek 2014-02-15 16:05
No właśnie nie do końca. Kiedyś chodzulbym jak indor a dziś widzę tylko jej słabość. Szkoda mi kobiety, z którą spędziłem 10 lat. Niestety nie jestem w stanie jej juz pomóc bo to nie ta osoba, którą znałem.
Tak czy owak życie stygnie!
Pozdro z Zakopca! Na Kasprowym genialne warunki narciarskie :) Miche mam jak banan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-02-15 16:18
Rysiek jerunie indor to ty jesteś nasz z Górnego śląska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arw 2014-02-19 14:21
No i nic z tego co napisał Marek nie dotarło do ciebie, nic a nic. Długa droga przed tobą...
powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # michałowski 2014-02-14 22:36
Świetny art Marka jest, lustro 190cm jest, spokój w mieszkaniu i chęć zmiany są! Podświadomości moja "This is Sparta!".
A tak te wszystkie problemy się zaczynają, czas odnaleźć podobne uczucia w sobie. http://www.youtube.com/watch?v=P0c9oDBNG-Q
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 00:21
Cytuję michałowski:
Świetny art Marka jest, lustro 190cm jest, spokój w mieszkaniu i chęć zmiany są! Podświadomości moja "This is Sparta!".
A tak te wszystkie problemy się zaczynają, czas odnaleźć podobne uczucia w sobie. http://www.youtube.com/watch?v=P0c9oDBNG-QJeśli masz ochotę ćwiczyć godzinę, ćwicz dziesięć minut. Jeśli masz małą ochotę, odłóż do jutra. To rady testowane na kilkudziesięciu ludziach. Co do filmu, nie zgadzam się z nim. Marzenie musi mieć sens, jeśli marzysz o byciu prezydentem, szkoda czasu na takie bzdety, rozumiesz o co mi biega?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zensho 2014-02-14 23:22
Świetny artykuł! Gdybym nie był biednym studentem, odwdzięczyłbym się za niego pieniężnie, słowo boskiej iskry... A tak poważniej, potrzebowałem w tym momencie takiego spojrzenia. Akurat dzisiaj czytałem Liber Tzadi "satanisty" Crowleya, w którym Bóg jest ukazywany podobnie do tego, jak ty to czynisz, ale właśnie twój opis okazał się kroplą przepełniającą czarę rozkoszy i w mojej psychice coś zaskoczyło. Ćwiczenie z pewnością będę wykonywał, ma potencjał, wcześniej już tego próbowałem, ale dodanie do tego idei Boga to może być ta brakująca cegiełka. Dzięki za to.
"Radość waszym przyjemnościom, pokój waszemu rozmarzeniu, mądrość waszym fantazjom; oto, co przynoszę.
Wszystko, co czynicie, jest prawe, jeśli jest w tym radość.
Przybywam przeciwko smutkowi, przeciwko zmęczeniu, przeciwko tym, którzy pragną was zniewolić.
Nalewam oczyszczające wino, które da wam rozkosz o wschodzie i zmierzchu." Liber Tzadi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 00:21
Crowley miał świetne pióro, zastanawia jednak nałóg heroinowy i orgie - to nie była błogość na pewno, nie osiągnął pełni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś 2014-02-14 23:54
przepraszam że przeszkadzam , chciałam tylko powiedzieć że bardzo podoba misie samochód Jasia Fasoli, naprawdę .( dziękuję Mistrzu za ten Art )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 00:22
Proszę uprzejmie, ale proszę też pamiętać że do dwóch klipów bądź obrazków może być na stronie, resztę niestety jestem zmuszony z przyczyn technicznych kasować - strona się wiesza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-15 00:05
Wszystko się zgadza:) gdy widzę Kia Rio czerwoną na ulicy lub i30 od razu kojarzy mi się z Markiem:) a to znaczy z czymś bardzo przyjemnym:))

Marku jak się czujesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 00:23
Jestem napakowany tabletkami z koncernów farmaceutycznyc h :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-15 00:30
Cytuję Marek:
Jestem napakowany tabletkami z koncernów farmaceutycznych :)

To dobrze dzialaja te piguly bo piszesz coraz lepsze teksty ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fafkulec 2014-02-15 00:23
Dzisiaj słyszałem pozytywną piosenkę, która pasuje do tematu :-)
Wojtek Szumański - Tylko Ja https://www.youtube.com/watch?v=XK37tKdQpi4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-02-15 02:45
Luknijcie na tego faceta www.youtube.com/watch?v=TQ8MBxbEG0s trochę oglądałem jego hipnozę uliczną. Ewidentnie bardzo inteligentny, zdolny, ambitny - niski poziom lęku. Ćwiczy pływanie, tańce i jeśli wierzyć temu co mówi, umie dać po mordzie (kilka lat sztuki walki). Ale jednocześnie wszystko wskazuje na to, że ma niezwykle niską samoocenę. Wskazuje na to drażliwość wyrażana w komentarzach, niemożność pogodzenia się z niesprawiedliwą krytyką. Ogólnie jego emanacja jest głęboko, doszczętnie odpychająca - oczywiście to moje odczucie.

A teraz porównajcie go z facetem, który jeśli chodzi o umysł i jego możliwości, nie wspominając już o ciele, jest znacznie słabszy. Spójrzcie na jego samoocenę i ogólną emanację duchową. To przepaść, kolosalna odległość.
www.youtube.com/watch?v=7L5KpTv206Y

Pierwszy reprezentuje brutalną siłę, pragnienie władzy i silne, nastawione na zdobywanie pożądanych pragnień ego. Drugi wyszedł poza ego. Zobaczcie i poczujcie jaka to różnica, jaki ogrom. Jeden będzie przez tłuszczę podziwiany, prawdopodobnie osiągnie sukces i pieniądze, drugi byłby pośmiewiskiem, w tym akurat przypadku jest bardzo mocny, mocniejszy niż pierwszy będzie kiedykolwiek, ale nie ma na to reguły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawel z Niemiec 2014-02-15 09:15
Jak pierwszy raz zobaczylem Ekcia to wydawał mi sie takim drobnym niepozornym kolesiem :) ale to co mówi i pisze ma ogromną moc, wystarczy poogladac jego filmiki, od razu czuje sie autentycznosc.. Ten pierwszy koleś sprawia wrażenie człowieka jakby to wszystko co robił, ta ogromna ambicja, wychodziło z jakiegoś niespełnienia w przeszłości - może zbyt wymagający rodzice?, albo niepogodzenia się z tym kim sie naprawde jest..co nie zmienia faktu że należy sie rozwijać, ale co jest tego fundamentem w tym wypadku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 11:24
Dla mnie jeśli chodzi o sferę intuicji, przy numerze jeden odpala mi się dzwonek alarmowy - gdy myślę o tym że zajmuje się hipnozą, czyli ma dostęp do pulpitu sterowniczego człowieka, włosy stają mi dęba. Używając terminologii ezoterycznej, facet ma krokodyla albo jakiś rodzaj ciemnego wsparcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawel z Niemiec 2014-02-15 11:43
Nie wiem Marek, nie znam sie na ezoteryce, może i tak. Wiem natomiast jedno, krokodyla lub ciemne wsparcie trzeba miec w polityce. Inaczej sie w niej nie utrzymasz. Totalna bezwzglednosc. Nawet jesli chcesz cos dobrego w polityce zrobic, to w imie tego dobra trzeba zapomniec o jakiejkolwiek moralnosci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-02-15 22:29
Uczciwy człowiek nie pcha się do polityki. Tylko takie chore jednostki tam się pchają. Pisał chyba o tym Osho w "Księdze zrozumienia".
Swoją drogą - wiecie, że są różne sposoby liczenia głosów w wyborach?
www.math.edu.pl/system-wyborczy
Wcale nie jest tak, że ten, kto ma bezwzględnie najwięcej głosów zostanie np. radnym. Ludzie go chcą, ale system liczenia jest inny i w efekcie może wygrać ten, co ma według zwykłego, podstawówkowego dodawania głosów najmniej, ale za to jego lista (najczęściej partia) ma tych głosów dużo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sigicoffee 2014-02-16 19:36
Proszę obejrzeć to: http://www.youtube.com/watch?v=D47jZjKiMlE występ tego samego pana Daniela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-16 19:57
Cytuję sigicoffee:
Proszę obejrzeć to: http://www.youtube.com/watch?v=D47jZjKiMlE występ tego samego pana Daniela.


Obejrzałem, i co w związku z tym?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sigicoffee 2014-02-16 21:45
Głos mnie osobiście irytuje. Ciekawy jestem opinii czy może rzeczywiście osiągać takie efekty jak na video. Fake?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kalif 2014-02-15 11:10
Cytuję Marek:
Luknijcie na tego faceta www.youtube.com/watch?v=TQ8MBxbEG0s trochę oglądałem jego hipnozę uliczną. Ewidentnie bardzo inteligentny, zdolny, ambitny - niski poziom lęku. Ćwiczy pływanie, tańce i jeśli wierzyć temu co mówi, umie dać po mordzie (kilka lat sztuki walki). Ale jednocześnie wszystko wskazuje na to, że ma niezwykle niską samoocenę. Wskazuje na to drażliwość wyrażana w komentarzach, niemożność pogodzenia się z niesprawiedliwą krytyką. Ogólnie jego emanacja jest głęboko, doszczętnie odpychająca - oczywiście to moje odczucie.

A teraz porównajcie go z facetem, który jeśli chodzi o umysł i jego możliwości, nie wspominając już o ciele, jest znacznie słabszy. Spójrzcie na jego samoocenę i ogólną emanację duchową. To przepaść, kolosalna odległość.
www.youtube.com/watch?v=7L5KpTv206Y

Pierwszy reprezentuje brutalną siłę, pragnienie władzy i silne, nastawione na zdobywanie pożądanych pragnień ego. Drugi wyszedł poza ego. Zobaczcie i poczujcie jaka to różnica, jaki ogrom. Jeden będzie przez tłuszczę podziwiany, prawdopodobnie osiągnie sukces i pieniądze, drugi byłby pośmiewiskiem, w tym akurat przypadku jest bardzo mocny, mocniejszy niż pierwszy będzie kiedykolwiek, ale nie ma na to reguły.


Prawda jest taka ze wiekszosc ''hejterów'' za pare lat bedzie u niego pracowac, tylko tacy ludzie ; kurewsko ambitni,pracowi ci osiagaja to czego chca,poswiecaja sie swojej pasji .Widac u niego male bledy ale jest mlody,nie wymagajmy zeby byl idealny bo taki nie bedzie nigdy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 11:27
Dla mnie nie jest obiektem podziwu - raczej strachu, jeśli miałbym z nim pracować. No i faktycznie, możliwe że hejterzy będą mu obciągali w pracy by mieć z czego spłacić kredyt mieszkaniowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-18 01:25
Luknijcie na tego gościa www.youtube.com/watch?v=xz1VkEFL4tc i na tego z pokazu naszego guru www.youtube.com/watch?v=f6CG-mOXCUU czy to nie są ci sami kolesie? Jeśli tak, to była to ustawka bo nie widzę żadnego info że ten mały długowłosy koleś jest z kręgu rozwojowego, czyli zna Daniela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś 2014-02-18 18:48
[quote name="Marek"]Lu knijcie na tego faceta
www.youtube.com/watch?v=TQ8MBxbEG0s
_____________

www.youtube.com/watch?v=7L5KpTv206Y

jako osoba niezaawansowana i zwykły zjadacz chleba napiszę,że nie potrafię nawet porównać obu panów, gdyż w mojej opinii i odczuciu dzielą ich lata świetlne :eek: , z trudem przebrnęłam przez autoprezentację i hipnozę p.Daniela (zmęczenie),poz a tym wydaje mi się on, być " produktem ". Jesli chodzi o pana E.Tolle to gęba sama się do niego uśmiecha , naturalnie poczułam chęć poznania tego człowieka- być bliżej, posłuchać , przyjrzec się , nie wiem co to oznacza i nie chce mi sie nad tym zastanawiać teraz ale jestem przekonana ,że wrócę do tematu pana E. Tolle i nie skończy się na tym jednym filmiku, którym sie z nami Marek podzieliłeś :))))))))

http://www.youtube.com/watch?v=f7CyVe-V5-Q

pozdrówka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kalif 2014-02-15 11:13
P.s ale moim zdaniem musi ruszyc za granice ; bo w takim kraju jak Polska malo osiagnie , ten kraj jest wrogi obywatelom a juz jakiekolwiek wychodzenie przed szerego z ambicjami i pasja jest nieprawdopodobn ie hejtowane przez ludzi ktorych glownym marzeniem jest zimne piwko i pilot do TV .Z drugiej strony moglby zostac w Polandii i pokazac skurwysynom swoj ''kapital' na zlosc hejterom.Ogromn ie cenie ludzi ktorzy maja pasje i sie w niej realizuja ,moze na poczatek efektow nie bedzie ale kurewska ambicja z czasem wyrobi fale ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawel z Niemiec 2014-02-15 11:51
Tez cenie kurewską ambicje ale musi być to zdrowa ambicja. Jeśli ktoś wykorzystuje ludzi w imię swoich ambicji bo chce miec kolejną wille gdzieś tam, to przepraszam ale jest coś z nim nie tak. A przecież jest wielu takich "ambitnych", wiec nie dziwmy się ze ludzie,którzy pracują u nich za marne grosze, nienawidzą ich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kalif 2014-02-15 12:31
Cytuję Pawel z Niemiec:
Tez cenie kurewską ambicje ale musi być to zdrowa ambicja. Jeśli ktoś wykorzystuje ludzi w imię swoich ambicji bo chce miec kolejną wille gdzieś tam, to przepraszam ale jest coś z nim nie tak. A przecież jest wielu takich "ambitnych", wiec nie dziwmy się ze ludzie,którzy pracują u nich za marne grosze, nienawidzą ich.


Dokladnie ,zgadzam sie z Toba w tej kwestii.Wtedy to jest oszustwo i wykorzystane ''trupy'' swojego celu.Ale ja mialem na mysli inna ambcicje pokazania swiatu swoj wielki telnet ktory gdzies tam drzemie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2014-02-15 12:48
Kalif, proszę Cię (i wszystkich innych) o pilnowanie literówek. Ktoś kto czyta poprzestawiane litery, brak znaków, automatycznie uznaje piszącego za dziecko - niektórzy się wkurzają i rezygnują z czytania. Trzymajmy poziom, proszę. Piszę to bo ostatnio mnie na interii redaktor zdrowo zjebał jak psa za literówki. Odczekałem chwilę, przeczekałem chęć zadźgania go i wydrapania mu oczu w furii, po czym grzecznie podziękowałem za dobrą radę, bo miał rację. Od tej pory po znaku zapytania piszę dużą literą, i się z tym pilnuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzesiek. 2014-02-17 00:28
A propos literówek, przed "i" nie ma przecinka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-02-17 10:40
Osobiście zostawiłbym przecinek przed i w tym przypadku. Patrz link - sytuacja 2
www.polonistyka.fil.ug.edu.pl/?id_cat=289&id_art=1062

Natomiast w innych miejscach, w tym zdaniu, powinny być przecinki (chociaż sam mam z tym problemy i nigdy się tego nie czepiam):
"Od tej pory, po znaku zapytania, piszę dużą literą, i się z tym pilnuję."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-17 11:48
Kiedyś z tym "i" umi ktoś pisał, sprawdzałem i wyszło że przed "i" można postawić przecinek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2014-02-15 22:07
Cytat:
pokazac skurwysynom swoj ''kapital' na zlosc hejterom
To nie jest dobra postawa. Skurwysyny i tak niczego się nie nauczą, a Ty będziesz niepotrzebnie tracił energię, by im zaimponować. Lepiej po cichu robić swoje i pie....ić innych.
Oglądałem ostatnio polecany przez komentujących z Samczego Runa film "American Hustle". Główny bohater, Rosenfeld był oszustem, który robił niezłą kasę na kantowaniu naiwnych, jednak zawsze unikał nadmiernej popularności i bycia na świeczniku. To może imponuje maluczkim, ale Tobie szkodzi. Wszystko zaczęło się pieprzyć, kiedy był zmuszony prowadzić "interesy" z grubymi rybami. W sumie z filmu morał żaden, ale to zapamiętałem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-02-16 00:34
Bycie na świeczniku w 99% prowadzi do klęski. Kto ma łeb na karku i mocną samoocenę, będzie unikał afiszowania się ze swymi możliwościami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Kalif 2014-02-15 11:23
Co do samooceny trzeba po prostu sobie uswiadomic ze my tez pojdziemy kiedys do piachu :) z takim nastawieniem znikaja wszystkie pseudo-problemy osobowosci od razu :)Autor dobrze pisze ; zeby teraz kazdy pokochal siebie caly ten kleryko-farmace utyczno-medialn y biznes by sie skonczyl :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-02-15 12:51
Nie skończyłby, ale znacznie zmalał. Bez tej wielkiej potęgi finansowej z naszych chorób, nie mógłby opłacać polityków i lekarzy, wiele rzeczy by się zmieniło. No ale to mrzonka i tak się nie stanie ze światem - ale my możemy w ten system nie wchodzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Dante 2014-02-15 12:46
Marek a co wtedy kiedy na mysl o wlasnej osobie bede czul ;radosc,sile,wi are w siebie ? Jak wiekszosc ludzi naet nie chce nad soba pracowac i uczyc sie wlasnej osoby rozumiesz? ; czy nie uwazasz ze w takiej sytuacji bede jak dziwolog na tle innych ? Moze byc tak ze swoja osoba odrzuce innych od siebie ? czy moze bedzie na odwrot im bardziej bede siebie kochal i mial do siebie szacunek tym wiecej ludzi do siebie przyciagne ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 13:01
Na każdym poziomie są jacyś ludzie. Jeśli Twój poziom emocjonalny wzrośnie w kierunku pozytywnym, ci na niższym się powoli zaczną wykruszać (rzadsze spotkania, brak tematów do rozmowy), a zaczną się kontakty z ludźmi na wyższym poziomie. Jeśli się na nim ugruntujesz, zostaniesz, to powstaną nowe, znacznie lepsze jakościowo przyjaźnie. Jeśli obniżysz, wrócisz do starych znajomków a jeśli podwyższysz - znowu pójdziesz do góry.

Na wyższych poziomach wszystko jest cieplejsze, bardziej szczere, humor jest bardziej serdeczny, szyderstwa jest coraz mniej. Może być wódeczka, ale już jako dodatek a nie sens by się zachlać i zesrać w spodnie. Może być ruchanko, ale już czystsze i bardziej życzliwe, niż kompulsywna chęć wyruchania rzygotki w dyskotekowym sraczu.

Na wysokich poziomach nie ma ludzi którzy Ci wbiją nóż w plecy, czy zdradzą albo zostawią w potrzebie - i jeśli pomagają, to z czystszymi intencjami niż "na dole", gdzie pomaga się by później oszukać albo brać bezustannie.

Ci z niskiego poziomu uznają że jesteś taki w sumie pozytywny, równy koleś. Nie będą do Ciebie lgnęli, ale i nie zaatakują. Może za to zaatakować rodzina, ale raczej nie osobiście, ale Ty będziesz miał na to wyjebane.

Im wyżej tym mniej ludzi, ale znacznie lepszych. Po co Ci milion znajomej tłuszczy która sens życia widzi w sraniu i żarciu? Wystarczy Ci te sto tysięcy fajnych ludzi na górze, zapewniam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dante 2014-02-15 13:06
Bo jest sprawa , kolezanka bardzo fajna,zgrabna i wogle zadbana chce sie ze mna spotkac ...Mi sie od razu pierdoli we lbie z tego wzgledu iz uwazam ze nie zasluguje na nia ,badz jestem nie wystarczajaca przystojny i fajny zeby ja przeleciec...Sk ad taki wniosek ? Z malej samooceny ? Problem w tym iz im bardziej uswiadamiam sobie swoje braki tym bardziej wyluzowany i pewniejszy jestem w stosunkach z kobietami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-02-15 14:36
Ja bym na Twoim miejscu się nie umawiał, tylko konkretnie ogarnął samoocenę. To co opisujesz to typowa reakcja zaburzonej samooceny. Jeśli ktoś nie poukładał w sobie pewnych rzeczy, taka randka może skończyć się jakąś niewielką traumą - np. kobieta powie coś brzydkiego, a Twoja podświadomość mocno weźmie to do siebie. Będąc nieprzygotowany m, nie mając mocnej samooceny - może wystąpić fobia, zespół lęków za czym pójdzie reakcja (choroby psychosomatyczne).

Podejdź do lustra, i konkretnie popracuj nad sobą. Potem naucz się (zajmie to półtorej minuty) kodów uzdrawiania z youtube albo kup książkę (polecam), i przypierdol z drugiej strony. Daj sobie miesiąc, dwa i potem się umawiaj. A do tej pory witamina D3 i ruszaj skórą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-02-16 19:40
miałem ten sam problem, samoocena leżała! uważałem, że jestem za "słaby", za mało przystojny etc. do ładnych kobiet, nawet jeśli im się podobałem! w przełamaniu tego pomogło mi parę epizodów w życiu, ze ślicznymi paniami, które miały wielu adoratorów i według moim przekonaniom, ja nie miałem żadnych szans, a jednak wybierały mnie. Wiem, że mogło to się skończyć źle dla mojego ego, w przypadku od rzucenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-02-16 19:57
Cytuję kacper:
miałem ten sam problem, samoocena leżała! uważałem, że jestem za "słaby", za mało przystojny etc. do ładnych kobiet, nawet jeśli im się podobałem! w przełamaniu tego pomogło mi parę epizodów w życiu, ze ślicznymi paniami, które miały wielu adoratorów i według moim przekonaniom, ja nie miałem żadnych szans, a jednak wybierały mnie. Wiem, że mogło to się skończyć źle dla mojego ego, w przypadku od rzucenia.To co Ci się wydarzyło, nie może być podstawą do budowania samooceny. Musi nią być świadomość, że masz w sobie coś absolutnie Boskiego, i ona też ma. Nie ma gorszy - bo to są kompleksy, i nie ma że lepszy, bo wpadłbyś w śmieszność i pychę.

Mnie też wybierały parę razy piękne Panie, i to co uznałem za sukces było porażką, były tak nieprawdopodobn ie płytkie że jedynym zyskiem jaki z tego wyniosłem, jest świadomość że piękne przeważnie są uszkodzone. No i seks, beznadziejny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-02-17 12:12
Zgadzam się. Napisałem pomogło ale nie rozwiązało sprawy. Zacząłem szukać różnych informacji w książkach w internecie. Dzięki temu trafiłem i na ten portal. Rozwijam się, widzę przepaść w tym co było, a tym co jest. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną.

PS. Mam do Ciebie prośbę Marek. Jakiś czas temu opisałeś "metodę" ze zdjęciem w postaci GIFu i wpisanymi hasłami w nie, czy mógł byś mi przybliżyć pokrótce. Byłem na urlopie i gdzieś mi się to zapodziało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-02-17 12:17
Kacper, nie rozumiem, mam Ci poszukać artykułu bo Ty nie możesz, czy jeszcze raz go napisać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-02-17 13:01
Problem w tym, że nawet nie wiem gdzie go szukać. Czytałem wiele artykułów na lotnisku w poczekalni. Jak byś mógł w paru słowach napisać to był bym wdzięczny jeżeli nie to też luz :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-18 01:27
Cytuję kacper:
Problem w tym, że nawet nie wiem gdzie go szukać. Czytałem wiele artykułów na lotnisku w poczekalni. Jak byś mógł w paru słowach napisać to był bym wdzięczny jeżeli nie to też luz :)Proszę tutaj www.samczeruno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=324:cudze-chwalicie,-swego-nie-znacie&Itemid=101
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2014-02-20 13:40
Dziękuje ślicznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-02-15 17:24
a gdzie estera tel aviv?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kamilos 2014-02-15 17:30
a co to są te kody jeśli można spytać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-15 19:20
Cytuję kamilos:
a co to są te kody jeśli można spytać


www.empik.com/kod-uzdrawiania-loyd-alexander-johnson-ben,p1045915924,ksiazka-p reszta do pooglądania i poczytania w sieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kamilos 2014-02-15 20:08
Dziękuje za wyjaśnienie. A czy taka książka(kody)ma ją jakiś sens, potrafią coś zmienić w sposobie myślenia przeciętnego zjadacza chleba?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-02-16 00:26
U przeciętniaka raczej nie, bo przeciętniak nie chce nic zmieniać w sobie, tylko chce by świat dostosował się do jego pragnień i potrzeb, które mu wmówiono. To system który zdejmuje ponoć stres, i umożliwia ciału regenerację a pamięci traum rozładowanie. Nie wiem jak to działa, ale działa nie tylko na mnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Konrad 2014-02-15 23:21
Przepraszam za pytanie ,ale nie widzę tekstów sponsorowanych i reklam książkę dajesz za darmo żadnych patronatów?boga ta wiedza sciana tekstu pomoc za darmo w dzien i nocy jak to wszystko dziala z darowizn?czytam od dwóch miesięcy i jestem zaskoczony ,choroba stare auto przeciez tu jest chyva kilkaset tekstów i wszystko za darmo?pozdrawia m
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-02-16 00:32
Wszystko co robię jest za darmo, ale jest możliwość wspierania tej pracy, i ludzie wspierają. Nie wystarcza to na przeżycie, ale stanowi miły akcent codzienności, zawsze sobie jakąś przyjemnostkę za to sprawię. Książkę zasponsorował czytelnik, więc daję za free, następną po ang. zasponsorował inny czytelnik, i ją już spróbuję sprzedać. Jak nie pójdzie oddam za darmo.

Nie mam umiejętności przemieniania swej pracy w sukces finansowy, ale jakoś żyję jednak, na jedzenie mam. To ewidentnie stan chorobowy i mam tego świadomość, ale spokojnie robię swoje. Ostatecznie mam tyle doświadczenia że zacznę robić szkolenia i kursy, i z tego już da się wyżyć - ale najpierw chcę więcej rzeczy zrozumieć, nie chcę sprzedawać chłamu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-16 00:35
Witek, ban. Przekroczyłeś rzekę mej cierpliwości, życzę powodzenia i pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pjotr 2014-02-16 13:48
Marku, moja prośba/sugestia

JEDZENIE. Czasami coś tam przemycisz w tekstach, ale moim zdaniem przydałby się jakiś jebitny wpis na ten temat. Co konkretnie facet powinien jeść? Jak wygląda Twój jadłospis? Czego unikać? Interesują mnie konkrety, a nie aminokwasy, węglowodany itd, jak to jest w gazetach, wolałbym kategorycznie: nie pij mleka, jedz warzywa itd ;)
pozdrowienia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-16 19:41
Pisałem Piotrze taki tekst, i to spory. Ale jaki tytuł nie mam pojęcia. Był w przeciągu ostatnich 10 miesięcy chyba na pewno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-02-16 14:09
Szkoda, że na ecoego nie da się komentować :/ przy okazji nowego wpisu dodam coś od siebie...

Wydaje mi się, że potrafię się cieszyć życiem i na tle innych jestem pełnym spontanu otwartym, ciepłym człowiekiem. Często spotykam się z barierą albo niedowierzaniem typu - to są tacy ludzie? On musi być nienormalny! Powinien jak wszyscy grać niedostępnego, tajemniczego, narzekać na tuska itp ;) Uczę się jednej bardzo cennej dla mnie rzeczy a mianowicie tego, aby opinie, zachowanie tzw. attitude (po angielsku - nie wiem dokładnie jak to oddać w naszym języku) nie wpływał na mnie i to jak odbieram świat. Metoda z pozoru jest prosta i nawet Marek opisywał ją tu wielokrotnie - wywalić wszelkie media mainstreamowe, unikać informacji o skurwysyństwie na tym świecie, wojnach, przemocy itp. Szukać ukojenia, ciszy, spokoju...to potrafię ale ale...w samotności. Nie wiem czemu ale inni ludzie nadają na innych falach i potrafią zepsuć mi nastrój w kilka sekund. Wiem, że to kwestia wrażliwości i pewnie ćwicząc to byłbym w stanie osiągnąć zadowalające rezultaty ale tu jest kwadratura koła bo wtedy odzieram się z tej wrażliwości, która żyje we mnie. Pytanie nie brzmi "być czy mieć" tylko "żyć czy wegetować". Macie podobnie?

Druga kwestia jest taka...mam miejsca, w których doświadczam stanu niemal Nirvany i nawet teraz gęsia skóra występuje mi na skórze. Byłem wczoraj w takim miejscu wracając z Zakopca...jeste m tam bardzo często od lat, czasem nawet jadę tam kilkaset kilometrów tylko po to by posiedzieć na ławce. Warto ponieść każdą cenę za taki stan umysłu jakiego doznaję właśnie w tym miejscu. Nie będę pisał o co w tym wszystkim chodzi bo jest to nie do opisania a i tak nikt tego nie zrozumie.

Jeszcze jedno - w stanie pełnego szczęścia i zespolenia ze światem mam spowolnione reakcje. Wszystko wówczas płynie a ja np potrafię wolniutko jeździć samochodem z otwartym oknem i łykać wiatr. Nawet ruchy mam spowolnione. Znacie taki stan?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-02-16 14:17
Mam z tym problem, bo to uczucie pełnego szczęścia i spokoju (wczoraj jeszcze zachodziło pięknie nad wzgórzami słońce + muzyka w samochodzie) trwa ułamek sekundy i powtarza się jakby amplitudowo. Mam wtedy wrażenie bycia częścią świata, inaczej widzę ludzi, przyrodę, okoliczności. Czuję jak dobry jest świat, uśmiecham się do ludzi do tego stopnia, że sami lgną do mnie (nawet naprawdę piękne kobiety same zagadują - to jest jak trans a ja nie czuję ich przez pryzmat urody tylko człowieczeństwa ). Ktoś zapyta i z czym masz problem? A no z tym, że te stany paraliżują moją stronę życia, która pozwala mi być twardym i walczyć skutecznie o lepsze jutro i spokojny sen. W końcu muzyki można słuchać i z chińskiego radia typu Roadstar i z zestawu Bang&Olufsen. Problem w tym, że ja chcę tego haju, pragnę go ale wiem, że jak oddam się temu wszystkiemu, ten świat pochłonie mnie do tego stopnia, że stracę materialnie wszystko na co pracowałem od dziecka a jestem z bardzo biednej rodziny. Wszystko co mnie uszczęśliwia łączy się ze wspomnieniami, czuję te stany, które gdzieś tam głęboko zakodowały się w mojej głowie, widzę tych ludzi, świat, czuję nawet zapach chwili!!! Czujecie? Można czuć zapach czegoś czego już nie ma!
Kurwa, przepraszam...n ikt nie potrafi tego zrozumieć. Nikt...wszyscy wszystko trywializują... niszczą.
Jak sobie z tym radzić? Boje się, że jak te chwile, kiedy sięgam wyżyn staną się zbyt częste to emocje opadną i staną się już nie tak pochłaniające. Brak mi sensu w tym wszystkim...nie czuję tego a moja na wskroś poukładana natura domaga się prostych rozwiązań i wytłumaczeń. Robisz coś? Po co? Co chcesz osiągnąć?

Uch...tak dostałem w czosnek wczoraj, że dziś nie mogę się za nic pozbierać. Chyba jestem jednak chory psychicznie...

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pjotr 2014-02-16 14:39
sorry, nie jestem w stanie Tobie pomóc Rysiu, ale chciałem napisać, że jak słuchasz Arnaldsa to musisz też sprawdzić Nilsa Frahma ;) razem robią piękne rzeczy www.youtube.com/watch?v=itErRn4T2no
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-16 16:53
Dostrzegam rzeczy, których nie widziałam wcześniej, nie wiem czy nie jest za późno czy może to właśnie odpowiedni czas..
Ale nie szukam już odpowiedzi, pozwalam by prawda sama się odkryła.
Ostatnio jak nigdy, czuję się dobrze sama ze sobą...czuję ta ciszę...

Rysiu piękna muzyka...słucha m właśnie całego albumu:) dziekuję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-02-16 17:09
Tylko czy to nie jest forma ucieczki? Nie zastanawiałaś się nad tym? Czy nie jest to czasem forma wtłoczenia się w stado maszerujące w kierunku przepaści? Ja to widzę wręcz oczyma wyobraźni...wąs ka droga i tłum ludzi idących powoli w kierunku otchłani. Wokół tek drogi strażnicy z bronią i pałkami, bez przerwy ktoś próbuje krzyczeć, machać rękami, wołać, że to bez sensu, po co to wszystko i natychmiast uciszają go jego współtowarzysze bojąc się reakcji strażnika, który wali na oślep. Widać już krawędź a ludzie ciągle biernie i cichutko idą spadając jeden za drugim. Im bliżej przepaści tym większa cisza i pogodzenie się z losem...

To jest tragiczne jak bardzo świat i ludzie mogą nas zmienić. Do tego stopnia, że stajemy się więdnącymi ubezwłasnowolni onymi roślinami, których jedynym pewnym azylem może być samotny zachód słońca nad wzgórzami...

Znasz Hammock? To jest genialny teledysk...to film o każdym z nas.Tacy byliśmy jeszcze wczoraj :(

http://youtu.be/1rENnKECnfs

Zobacz sobie jeszcze Hammock - Cold Front.Lubię tak otworzyć okno w samochodzie przecinającym słoneczny poranek, kiedy powietrze jest pełne rosy...
Muszę wyjść na zewnątrz bo się rozpadnę :(
Sorry.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-16 17:36
Może jest, myślałam o tym, ale tylko przez chwilę..ja już nie zastanawiam się co by było gdyby..ale wiesz jest jedna myśl, która mnie czasem drażni: że walcze sama ze sobą gdy próbuje coś zmienić..a nie chce walki..nie chce tak bardzo chcieć..wolałab ym odpuścić mając świadomość że to i tak się stanie..

Hammock świetny..te ptaki...wolność...
a wiesz właśnie zdałam sobie sprawę że zawsze to widzę gdy spoglądam na mojego synka..

Rysiu to niedługo minie..nie zdążysz się rozpaść:)
Dzięki za tą chwile:)
I nie masz mnie za co przepraszać, rozumiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawel z Niemiec 2014-02-16 19:19
piękna muzyka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ktoś 2014-02-16 22:12
chciałam tutaj wkleić Posłanie dla nadwrażliwych profesora Kazimierza Dąbrowskiego ale łatwiej będzie w formie mobilnej i nie w wykonaniu ( które b.lubię) Wasika, luknij do końca .
mam nadzieję,że Marek się nie wkurzy :)

www.youtube.com/watch?v=ajwujPwIOsk

" Bądźcie pozdrowieni za nieprzystosowan ie do tego co jest a przystosowanie do tego co być powinno "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-02-17 00:07
Bardzo ładne....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kamilos 2014-02-16 18:21
Wiem o co Ci chodzi i znam ten stan, ale denerwuje mnie właśnie podejście innych ludzi, bo jak ktoś robi coś innego wykracza po za jakieś normy to od razu jest dziwakiem!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-02-16 19:30
Myślę Kamilos, że mamy na myśli dwie różne rzeczy. Ty prawdopodobnie piszesz o zachowaniu poza normy typu fryzura na irokeza, kolczyki w języku, wyzywający ubiór czy zachowanie (jeżeli jest inaczej - wybacz). Ja mam na myśli NORMALNE ludzkie zachowanie, które w tych parszywych czasach jest odbierane przez dużą część stada jako dziwne. Np beztroski śmiech, otwartość na ludzi, pełna emocji rozmowa z drugim człowiekiem bez zwracania uwagi na to jak wypadniesz itp. To co się stało ostatnio z ludźmi przeraża mnie. To jest niestety efekt rozwoju form kontaktowania się a złe wzorce są chłonięte przez ludzi dużo szybciej niż te dobre. To tak jak z pieniądzem - pieniądz gorszy wypiera lepszy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-02-16 19:48
A mówią, że taki rozwój cywilizacyjny w tym XXI wieku...guzik prawda! Może pod względem technicznym i owszem, ale szczególnie w relacjach międzyludzkich mamy uwstecznienie i regres.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-16 19:54
Cytuję Vincent:
A mówią, że taki rozwój cywilizacyjny w tym XXI wieku...guzik prawda! Może pod względem technicznym i owszem, ale szczególnie w relacjach międzyludzkich mamy uwstecznienie i regres.


No a co było w ZSSR? syn podpierdalał ojca, ludzie bali się spać żeby czegoś na władzę radziecką przez sen nie powiedzieć, mieszkanie można było zdobyć jedynie donosem, wtedy właściciela z rodziną wywozili a donosiciel się wprowadzał... Ludzi można łatwo zmienić na złe, wtedy torturami i Sybirem, teraz mediami i chemicznym żarciem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-02-16 21:19
To racja. Najlepsza jednak była II RP. Kraj owszem biedny, o dużym rozwarstwieniu społecznym, jednak rządzony autorytarnie i w miarę normalny, o niezachwianych i niewywróconych do góry nogami proporcjach i wartościach. Nie to co obecna patologiczna III RP.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-02-16 23:24
II RP to też dramat. Kojarzysz sprawę Gorgonowej na przykład? Albo zamiatane pod dywan afery ówczesnej arystokracji? Różnica jest tylko jedna - media wówczas nie były aż tak dostępne. Kloaka była taka sama lub gorsza. Samobójstwo Sławka, wyskoki Dziadka, małżeństwo Mościckiego z sekretarką zmarłej żony itp. itp.

Kloacza natura większości ludzi była, jest i będzie taka sama. Polecam tę książkę jak chcesz się dowiedzieć coś więcej poza sztampą jakim krajem była II RP...

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/104992/afery-i-skandale-drugiej-rzeczypospolitej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-16 23:46
II RP to też był syf, ale przecież ile lat było zaborów? 20 lat i zobaczmy co tam zrobiono, własne myśliwce, bombowce, broń, okręg przemysłowy - teraz nie ma nic, tylko montownie i młodzi liberałowie wrzeszczący o zabraniu resztek. Gdyby nie wojna mielibyśmy pewnie poziom Francji. Jedyne co mnie potężnie wkurwia w tamtym okresie, to kupno tych okrętów podwodnych, przez które nie zaopatrzono się np. w 2500 dział ppanc, albo ok. 10 tysięcy karabinów przeciwpancerny ch. Zrobiono by rzeźnię Niemcom, a wtedy być może Francja weszła by w Niemcy licząc na łatwy łup. I tak by wszystko padło jakby ZSSR zaatakował, ale nigdy nie wiadomo.

Dziś też generalicja za łapówki rozbudowuje flotę, a tam trzeba szybkich kutrów i helikopterów, a nie okrętów podw. itd. Generałów mamy chyba procentowo najwięcej na świecie, a każdy chce armaty kupować, czołgi i samoloty, bo z każdego takiego dilu jest kasa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-02-17 09:18
Ja jednak pod względem gospodarczym będę bronił II RP. Do sukcesów ekonomicznych ówczesnej Polski doliczyć należy też budowę portu w Gdyni, Centralny Okręg Przemysłowy o którym wspomniałeś, magistrala węglowa Śląsk-Gdynia, reforma szkolnictwa (sukcesywne likwidowanie analfabetyzmu szczególnie na wsi), reforma rolna, reforma walutowa Grabskiego w latach 1923-1925.

Na poziomie modernizacji Wojska Polsiego - Fundusz Obrony Narodowej, Fundusz Obrony Morskiej, Fundusz Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, ambitny plan motoryzacji WP w latach 1936-1939, powstanie zrębów własnego przemysłu zbrojeniowego, własne konstrukcje pancerne, lotnicze ...

Mało?

Proszę przytoczyć chociaż jedną podobną inwestycję lub podobny plan rozwoju wcielony w życie w III RP.

Faktem niezbitym jest to, że w w latach 1918-1939 Polska jak na swoje słabe możliwości, kryzys inflacyjny 1923 roku, wielki kryzys lat 1929-1935 rozwijała się jak mogła. Po 1989 roku mamy natomiast grabież majątku narodowego, wyprzedaż przemysłu zamiast jego restrukturyzacj i, uwłaszczanie się nomenklatury partyjnej, biede i ogólny syf. A w mediach trąbią że w 1989 odzyskaliśmy wolność przy okrągłym stole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2014-02-17 09:31
Żyjemy po prostu w postkomunistycz nym, złodziejskim, bananowym ustroiku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kamilos 2014-02-16 20:39
Rysie nie do końca chodziło mi o kolczyki :)A o właśnie normalne stosunki między ludzkie tak jak napisałeś i nawet więcej, bo jak ktoś robi coś po za siedzeniem w domu przed tv albo komputerem to tez jest dziwne.Takie mam wrażenie,ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś 2014-02-16 21:58
Rysiek , nie trać wiary w Ludzi
na szczęście całkiem sporo " dziwaków " chodzi po tej ziemi, ludzie zakładają maski, być może jest im tak łatwiej funkcjonować w codzienności ( obrona -tarcza). Patrzę na ilość wyświetleń tego artykułu ;czytany 2006 razy, jak myślisz, kto i dlaczego tutaj zagląda ? czy zaglądaja tutaj ludzie ,których zadowala wegetacja ? czy zaglądają tutaj ludzie dla których kawał kiełbachy i piwo przed TV to szczyt marzeń ? Nie jesteś sam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-16 19:46
Też żałuję, dziś na chwilę uruchomiłem możliwość pisania bez rejestracji, i w pół minuty miał ok. 10 komci po chińsku. Myślę że trzeba zaktualizować joomlę, ale nie wiem jak to zrobić, boję się sam tym zająć żeby całkiem strona nie padła.

Napisz, ale ciężko zrozumieć coś, co sam czujesz w sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # skrzypka 2014-02-16 22:05
Dzieki Twojemu pisaniu wszytsko sie zmienilo,oczywi scie na lepsze :-) Nie wiem jak moge sie odwdzieczyc?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-16 23:50
Cytuję skrzypka:
Dzieki Twojemu pisaniu wszytsko sie zmienilo,oczywiscie na lepsze :-) Nie wiem jak moge sie odwdzieczyc?Jeśli coś się zmieniło, to dlatego że tak podświadomie chciałaś. Nie mnie, to innego byś przeczytała by zyskać ten impuls do zmiany.

Odwdzięczyć? Odczuwam dziwny ciężar, pragnę by minął...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś 2014-02-16 22:19
jeszcze słówko do Ryśka , napisałeś ; "Czuję jak dobry jest świat, uśmiecham się do ludzi do tego stopnia, że sami lgną do mnie (nawet naprawdę piękne kobiety same zagadują - to jest jak trans a ja nie czuję ich przez pryzmat urody tylko człowieczeństwa )"
powtorzę wielkimi literami ; " a ja nie czuję ich przez pryzmat urody tylko CZŁOWIECZEŃSTWA "
dzięki , przywracasz mi wiarę w ludzi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-02-16 23:08
Wiara w ludzi to trochę zbyt mało, żeby znaleźć siłę aby wstać jutro do pracy. Szykuje mi się trzy dni pieprzenia o niczym, produkcji setek megabajtów analiz, bezsensownych danych. Dziesiątki przegadanych godzin o sprawach, które mam w doopie. Chętnie jutro trzasnąłbym papierem o stół, ale...ale...cen a. Cena tego jest na tyle atrakcyjna, że nie jest łatwo zrezygnować. Czasem zastanawiam się czy mi płacą za wiedzę merytoryczną czy za wolę poświęcenia części siebie dla pieniędzy? :D

Zresztą za chwilę czeka mnie kolejny dylemat. Dostałem bardzo atrakcyjną ofertę pracy za granicą ale warunek jest jeden. Muszę się tam przenieść. Wynajmą mi mieszkanie, zapłacą, zapłacą za samochód, za wydatki, remont itp. Zapłacą za szkołę dzieci...i co z tego? Syn chce mieszkać ze mną, niedawno się wprowadził i co? Mam w tej chwili powiedzieć mu, że musi wrócić do matki bo ojciec robi karierę? Mała też nie ułatwia sprawy bo już się zaczynają typowe gierki typu kto jest ważniejszy. Jak ktoś myśli, że ludzie tak zwanego sukcesu nie mają trosk to jest w dużym błędzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-02-16 23:18
Wąska droga , tłum ludzi
idących powoli
w kierunku otchłani.
Wokół strażnicy
z bronią i pałkami.
Ktoś próbuje krzyczeć,
machać rękami,
wołać: po co to wszystko?
Uciszają go
jego współtowarzysze
bojąc się reakcji strażnika,
który wali na oślep.
Widać już krawędź.
Ludzie cichutko idą,
spadając jeden po drugim.

Im bliżej przepaści tym większa cisza..

ps.sorry ,ale tak lepiej przyswajam,ostatnio...
...znam ten obraz ,ale nie pamiętam skąd...
(każdy ma jakiegoś "świra":)

Nikt Ci tego zachodu słońca nie zabierze,ani tej ławki...A mnie ,huśtawki w sadzie u mojej św.pamięci babuni.Zwykła mawiać,że każdy ma własnego"baboka ",który szepce brzydkie i smutne słowa w naszej głowie.(To był czas kiedy" uczyłam się" przeklinać :)A potem "odpalałysmy" na starym gramofonie, co w ręce popadło,najczęś ciej jednak folkowo podobne
http://www.youtube.com/watch?v=Z-752nJPA6I
Nie ma takiej siły ,która wyrwałaby to ze mnie....
Dalej, Jano, zatańczmy kolo
dalej Jano, dalej duszo,
zatańczmy kolo.
Dalej Jano, dalej duszo,
zatańczmy kolo.

Dalej Jano, sprzedajmy konia,
dalej Jano, dalej duszo,
sprzedajmy konia.
Dalej Jano, dalej duszo,
sprzedajmy konia.

Dalej Jano, sprzedajmy dom,
dalej Jano, dalej duszo,
sprzedajmy dom.
Dalej Jano, dalej duszo,
sprzedajmy dom

Sprzedajmy, żeby tylko tańczyć,
Sprzedajmy, Jano, duszo,
żeby tylko tańczyć
Sprzedajmy, Jano, duszo,
żeby tylko tańczyć.

:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-02-16 23:36
Cześć Ester, ten obraz nie jest zapożyczony. On istniał przez chwilę w mojej głowie. Wspinając się na szczyty wrażliwości, cierpienia czasem Nirvany wyzwalamy w sobie pokłady wrażliwości, które tworzą wizje taki jak wyżej. Marek też czasami w ten sposób pisuje co mi się zawsze bardzo podoba.

Szkoda, że tylu ludzi we mnie wierzy i tylu ludzi mi ufa. Gdyby nie to Ester, to uwierz mi, że zatańczyłbym z Tobą do końca świata a może i jeden dzień dłużej.
Trzymajcie się wrażliwcy - ja jutro się teleportuję do innego Matrixa :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-02-16 23:44
To kopia obrazu każdego człeka,który wie o czym piszesz....
Zatańczymy wszyscy,może w innym wymiarze,w innym życiu ,ech...
Uważaj na matrixowe mątwy i wracaj jak Cię odłączą.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś 2014-02-17 00:11
trzyma się Rychu :lol:
lubię ,kiedy pojawia się tutaj Ester...wnosi tyle ciepła...


Ptasiek kiedyś powiedział; fruwać to coś więcej niż machać skrzydłami.każd y ma jakąś swoją szajbę, jak z nią włazi w paradę zbyt wielu ludziom mówią na niego wariat.
tak mi się jakoś przypomniało, no to pa :)

http://oborel.wrzuta.pl/audio/7V227UOpdE4/fatum_-_mania_szybkosci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-17 07:55
Cytat:
lubię ,kiedy pojawia się tutaj Ester...wnosi tyle ciepła...
Esterka to taka enigmatyczna świeżość :D :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-02-17 08:38
A może wzięłybyście się za jaką robotę,co? :D
Poniedziałek nas zastał,wrrr...
Muszę sobie "osłodzić":
http://www.youtube.com/watch?v=xEu3oxxclW4

ps."Może wariaci to tacy ludzie, którzy wszystko widzą tak, jak jest, tylko udało im się znaleźć sposób, żeby z tym żyć."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-17 09:21
Cytuję ester:
A może wzięłybyście się za jaką robotę,co? :D
Poniedziałek nas zastał,wrrr...
Muszę sobie "osłodzić":
http://www.youtube.com/watch?v=xEu3oxxclW4

ps."Może wariaci to tacy ludzie, którzy wszystko widzą tak, jak jest, tylko udało im się znaleźć sposób, żeby z tym żyć."

Hahaha a co piekły Cię uszy? :D :D :D
Ja juz na nogach od 5...brrr :lol:
A mnie sie wydaje że byc normalnym to być banalnym:)) i dlatego lubię siebie za to dziwactwo :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-17 10:24
Ja od rana ciężko haruję pisząc, odpisując. Oczywiście praca bez wynagrodzenia, w czynie społecznym :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-17 11:00
Cytuję Marek:
Ja od rana ciężko haruję pisząc, odpisując. Oczywiście praca bez wynagrodzenia, w czynie społecznym :)

Jak to bez wynagrodzenia? :lol: a nasze komplementy dla Ciebie, za Twój cenny i jakże efektywnie poświęcony czas :lol:

Naprawdę Marek jestem pod wrażeniem jak Ty produkujesz te teksty, średnio co dwa dni felieton na SR lub na EE, niesamowite:))
SZACUN:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-17 12:14
Trudno ukryć, że czasem czuję się z tym beznadziejnie. Moja praca umożliwiająca uzyskanie wewnętrznej wolności, jest wyceniana taniej niż praca przy kopaniu rowów. Robiąc łopatą zarobię więcej, niż na poradnictwie gdzie latami trzeba się uczyć, bezustannie doskonalić, pisać wiele godzin dziennie, wszystko podporządkować jednemu celowi, pracować z ludźmi za darmo by zdobyć doświadczenie. Przy okazji trzeba znosić bezustanne ataki ludzi, którym to co piszę "nie leży". Prowokacje, groźby, bluzgi, a wszystko to jest robione, gdy nie widzę żadnej zapłaty.

I myślę że wadą jest to, że piszę zbyt szczerze - czytając różnych guru - milionerów widzę jak w pewnych miejscach podlizują się innym, jak dają im coś złudnego, a tamci nagradzają ich pieniędzmi. Często próbowałem się skurwić dla pieniędzy, ale po prostu nie potrafię. Chęć i chuć jest, ale brak "tego czegoś".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-17 09:26
http://www.youtube.com/watch?v=FkFB8f8bzbY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-17 10:30
Spójrzcie, umieszczam na interii niektóre swoje teksty interia360.pl/on-i-ona/artykul/singiel-na-pewno-nieszczesliwy,66659 jako dr love, ale już się zaczęło polowanie na mnie. To zawsze ryzykowna rzecz wychodzić ze swojego terytorium na obce - bo tam nie mam kontroli nad wypowiedziami. Redakcja kasuje tylko groźby wobec mnie i bluzgi, ale ogólnie szarpania i atakowania już nie. To dla mnie mocna szkoła i trening cierpliwości. Wytrwali niech zobaczą inne teksty, i stale pojawiające się nicki, i ich "argumentację". Nastawiona i obliczona na wyprowadzenie mnie z równowagi, specyficznie ustawiana. No ale ja te numery już przerabiałem wielokrotnie ze Sławkiem, po jego "szkole" rzadko kto jest w stanie mnie wytrącić z równowagi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-02-17 13:05
Cytat:
I myślę że wadą jest to, że piszę zbyt szczerze - czytając różnych guru - milionerów widzę jak w pewnych miejscach podlizują się innym, jak dają im coś złudnego, a tamci nagradzają ich pieniędzmi. Często próbowałem się skurwić dla pieniędzy, ale po prostu nie potrafię. Chęć i chuć jest, ale brak "tego czegoś
No właśnie ta fikcja sprzedawana jest tym, którzy słyszą to co chcą usłyszeć.
To że piszesz szczerze jest zaletą tylko nie każdy chce usłyszeć prawdę...
Ale Marku "don't worry, be happy" :lol:
Twoja cierpliwość zostanie wynagrodzona :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mariusz29 2014-02-17 17:58
Marku ja wiem jak sie czujesz kiedy widzisz ze nikt Ciebie nie docenia.Mam podobnie ,ciagle zycie z poczuciem zalu,winy nie godnosci szczescia i milych chwil.Taplam sie w tym szambie juz prawie 30 lat i efektów tyle co kot zaplakal.Prtacu je nad soba non stop, walcze o swoje zycie ale czasami przychodzi taki moment ze ta cala konstrukcji rozpada sie jak domek z kart.To ciezkie uczucie ,tlumacze to sobie faktem ze cierpienie pomaga i tak dalej ,ale kiedy nie widze efektów to mnie huj strzela.W domu jestem twardziel,podry walbym najlepsze dziewczyny zrobilbym to i tamto ale kiedy przychodzi co do czego brakuje mi jak zwykle jaj ,ciagle zycie z poczuciem winy ,zalu od samego dziecinstwa.Nis ka samoocena daje sie we znaki.Probowale m Twoich rad juz tyle razy ,lustro i tak dalej ,ale tak jak pisalem wczesniej wiekszy kryzys i huj wszystko strzela ...dziekuje za uwage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mariusz29 2014-02-17 18:06
Nie potrafie sie kurwa przelamac w wielu zyciowych kwestiach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-18 01:19
A nie możesz po prostu sobie odpuścić? Po co walczyć, skoro walka daje energię temu z czym walczysz? Po prostu odpuść, jest w Tobie nieszczęście? Niech będzie, przecież to nie jesteś Ty, tylko nieszczęśliwe myśli. Zostaw to, olej je a natychmiast odczujesz przypływ energii. Będzie o tym niedługo tekst, przyznam że wyczytałem o tym w transerfingu Zelanda i sam wypróbowałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawel z Niemiec 2014-02-18 10:58
Dla wszystkich, ale w szczególności dla Ryśka, od Machiavellego:
"Ludziom nie wolno nigdy opuszczać rak. Nie znają oni zamysłów fortuny, ani jej dróg zawiłych i tajemnych i dlatego nie powinni nigdy tracić nadziei, nie powinni nigdy zaprzestawać wysiłków, choćby spotykało ich największe nieszczęście i trapiła najgorsza udręka"
Łatwo się mówi, ale to jest najlepsza droga. Ps. Super ten Olafur, no i ten Vangelis od Sylwii :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mariusz29 2014-02-18 11:33
Stary ja wiem ,ale kurwa jakis wewnetrzny glos ciagle karze mi sie porownywac ciagle znajduje we mnie kompleksy ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-18 12:23
Ten głos to tylko myśl, nie Ty. Po prostu go obserwuj. Niech robi co chce, nie tłum go, tylko obserwuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mariusz29 2014-02-18 15:26
Cytuję Marek:
Ten głos to tylko myśl, nie Ty. Po prostu go obserwuj. Niech robi co chce, nie tłum go, tylko obserwuj.


Marku ja czasami,bardzo krotkimi momentami wychodze z tych mysli, tych kompleksów po prostu jakos mimowolnie czasami calego siebie akceptuje i czuje sie zajebiscie jakby swiat sie zmienil,szkoda ze to sa ulamkowe sekundy tego stanu. Mimo wszystko dziekuje Ci za pomoc! Nie poddawaj sie ,na pewno odniesniesz sukces!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebo 2014-02-19 13:44
Dawno mnie tu nie było. Przeglądając tytuły na interii jeden mnie zaciekawił no i czytam. Po kilku zdaniach, myślę sobie "kurde Mareczek jak nic" patrzę na autora DrLove - nic mi to nie mówi. Czytam dalej i po przykładzie z Kia Rio jestem już w 100% pewny. Jak to się stało, że publikujesz na interii, widzę że trochę artykułów już u nich nastukałeś? Płacą czy raczej robisz to w formie reklamy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-02-19 21:30
Każdy może u nich pisać, wklejam w kilku miejscach swoje teksty, licząc na reklamę siebie. Niestety, pracuję charytatywnie, jak zwykle :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Miras 2015-01-30 18:34
Witaj Marku mam pytanie związane z ta terapia ponieważ juz od ponad miesiąca stosuje wyżej wymienione zalecenia(lustr o,afirmacje) miewam fajne momenty natomiast jest wiecej tych "nie ładnych" niechęć, brak motywacji, dziwne uczucia... Czy jest to moze związane z ta terapia? Po jakim mniej wiecej czasie następuje zmiana. Dodam ze dosyć intensywnie ćwiczę pracuje jeżdżąc samochodem i przy każdej możliwej przerwie jest terapia w lusterku a do tego afirmacje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2018-09-16 12:47
Roulette has more complicated rules than slots or online scratchcards, so players will have to get informed about
them beforehand. The best online casino gambling can be
found in two distinct formats: play-for-pay and free casino sites.
We think the action deserves a square square credit card game, is not it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestTimmy 2018-11-01 01:53
I have noticed you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn extra
bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라주소 2018-12-24 12:42
Have you actually learn the put up 4 times?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노게임사이트 2018-12-27 08:53
Weblog comments are often the nightmare that by no means ends.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라사이트 2019-05-11 12:31
What an amazing detailed put up on commenting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://u.42.pl/12r4c 2019-07-03 22:22
Hey very interesting blog!

Look at my web page http://u.42.pl/12r4c
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keto BodyTone 2019-07-24 10:50
Great article! We are linking to this particularly great post on our
site. Keep up the good writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RevPump Pills 2019-07-25 03:55
I'm still learning from you, while I'm trying to achieve my goals.
I definitely enjoy reading all that is posted on your blog.Keep
the stories coming. I enjoyed it!

Here is my page - RevPump Pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fit Body Keto Diet 2019-07-25 06:26
Thanks for your personal marvelous posting! I seriously enjoyed reading
it, you will be a great author. I will be sure to bookmark your blog and will come back later in life.

I want to encourage yourself to continue your great job, have a
nice evening!

Also visit my blog; Fit Body Keto Diet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VitalMax Keto 2019-07-25 07:41
Lovely website! I am loving it!! Will be back later to read some more.
I am bookmarking your feeds also

Feel free to visit my webpage - VitalMax Keto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RevPump Review 2019-07-25 09:25
It's truly a nice and helpful piece of info.
I am satisfied that you just shared this helpful information with us.
Please keep us informed like this. Thanks for
sharing.

Feel free to surf to my webpage - RevPump Review
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Eros Prime Keto 2019-07-25 12:51
Great blog you have got here.. It's difficult to find excellent writing
like yours nowadays. I honestly appreciate people like you!
Take care!!

Also visit my page ... Eros
Prime Keto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # go to Manifiquecream 2019-07-26 07:25
Fantastic beat ! I wish go to Manifiquecream apprentice even as you
amend your web site, how can i subscribe for a weblog site?
The account helped me a applicable deal. I were tiny bit familiar of this your broadcast offered brilliant transparent idea.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Libido Force 2019-07-26 08:47
What i do not understood is actually how you are not really much more well-preferred than you might be now.
You are very intelligent. You already know therefore significantly in terms of this
topic, made me in my opinion believe it from so many varied
angles. Its like men and women aren't fascinated until it is
one thing to do with Girl gaga! Your personal stuffs nice.
All the time handle it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keto Fast X2 2019-07-26 13:36
Hi there, I enjoy reading all of your article post.
I like to write a little comment to support you.Here is my blog post: Keto Fast X2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nano XL Review 2019-07-27 03:16
Thank you for every other informative blog. Where else may I get that kind of info written in such a perfect
means? I have a undertaking that I'm just now operating on, and I've been at the look out for such
info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Back 2019-07-27 12:44
Amazing! This blog looks exactly like my old one!
It's on a entirely different subject but it has pretty much the same layout
and design. Superb choice of colors!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Serene Glo 2019-07-28 06:42
Hello, constantly i used to check website posts here early in the
morning, since i love to find out more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Libido Force 2019-07-29 02:53
I like this web site it's a master piece! Glad I found this on google.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cure Soft Skin 2019-07-30 09:54
I like this website very much, Its a really nice billet to read and get info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Inner Tranquil CBD 2019-07-30 11:37
I went over this internet site and I think you have a lot of
wonderful info, bookmarked (:.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EzyTone Detox Patch 2019-07-30 13:51
I always emailed this web site post page to all my associates, as if like to read it next
my links will too.

Feel free to surf to my web-site ... EzyTone Detox Patch
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bio Natrol CBD 2019-08-02 09:09
It's an remarkable piece of writing in favor of all the internet users; they will
get benefit from it I am sure.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # thumbnail 2019-08-03 00:54
Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out.
Please let me know where you got your design. Cheers

Also visit my website: thumbnail
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Primo Boost Keto 2019-08-05 08:26
Very interesting points you have noted, appreciate it for
putting up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://teil.cc/CNTXz 2019-08-06 22:44
I am truly grateful to the holder of this website who has shared this wonderful paragraph
at at this place.

my page: http://teil.cc/CNTXz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wonder Full Keto 2019-08-07 04:58
Good - I should certainly pronounce, impressed with your website.
I had no trouble navigating through all tabs as well as related information ended up being truly simple to do to access.
I recently found what I hoped for before you know it in the least.
Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, website theme .
a tones way for your client to communicate.
Nice task.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Remove Frame 2019-08-07 12:23
Hello.This article was extremely interesting, particularly because I was investigating
for thoughts on this topic last Friday.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://prccbd.net/ 2019-08-09 15:06
Hi, Neat post. There is an issue with your site in web explorer, may check this?
IE nonetheless is the market chief and a large component to
people will pass over your great writing because of this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Libra Trader 2019-08-09 19:17
This post will assist the internet people for building up new weblog or even a weblog from start to end.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Back 2019-08-09 22:18
It's not my first time to go to see this web page, i am browsing this web site
dailly and get good information from here all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lemuel 2019-08-10 06:58
Very shortly this website will be famous among all blogging and site-building users,
due to it's fastidious articles or reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # veloura 2019-08-11 10:56
excellent issues altogether, you just gained a new reader.
What may you suggest about your submit that you made some days ago?
Any certain?

Feel free to surf to my web-site: veloura
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EzyTone Detox 2019-08-11 19:54
I truly appreciate this post. I've been looking all over
for this! Thank goodness I found it on Bing.
You have made my day! Thank you again!

Here is my homepage :: EzyTone Detox
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://dermarpx.net/ 2019-08-12 05:49
I view something genuinely interesting about your web
blog so I bookmarked.

Look into my blog post; http://dermarpx.net/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Libido Force Review 2019-08-12 12:18
Its like you read my mind! You appear to understand a lot approximately this, such as you wrote the guide in it or
something. I think that you just can do with some p.c.
to power the message house a bit, but other than that, that is wonderful blog.
An excellent read. I will certainly be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Back 2019-08-13 03:25
Hola! I've been following your website for some
time now and finally got the bravery to go ahead and give
you a shout out from Atascocita Tx! Just wanted to say keep up the excellent work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://keto10x.org/ 2019-08-14 08:16
I dugg some of you post as I cogitated they were very useful invaluable.


My web page :: http://keto10x.org/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Etta 2019-08-14 20:14
My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs.

But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on various
websites for about a year and am nervous about switching to another platform.

I have heard great things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress posts
into it? Any kind of help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Back to Project List 2019-08-15 18:57
Useful information. Lucky me I found your site accidentally, and I
am stunned why this coincidence did not took place in advance!
I bookmarked it.

My site: Back to Project List
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Back 2019-08-16 03:11
I am really happy to glance at this blog posts which carries lots
of useful information, thanks for providing these information.

Here is my website Back
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ketominal Slim 2019-08-19 00:38
Nice blog here! Also your web site loads up fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link
to your host? I wish my web site loaded up as quickly
as yours lol

my blog post: Ketominal Slim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://hempgen.org/ 2019-08-20 03:53
Great blog! Do you have any recommendations
for aspiring writers? I'm hoping to start my own blog soon but I'm a little lost
on everything. Would you advise starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so
many choices out there that I'm totally overwhelmed ..
Any recommendations ? Bless you!

Check out my blog :: http://hempgen.org/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Back 2019-08-20 06:23
I go to see daily a few web sites and sites to read posts, but
this weblog offers quality based writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoinfuturebot.org 2019-08-22 09:27
Good day! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine
Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not
seeing very good success. If you know of any please share.
Thank you!

Also visit my web blog :: bitcoinfuturebot.org
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download this file 2019-08-23 20:56
Very nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to say that I have
truly enjoyed browsing your blog posts. In any case I'll be subscribing for your rss feed and I
hope you write once more very soon!

Have a look at my web-site: download this file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Control X Keto Pills 2019-08-24 16:42
I read this post completely about the resemblance of hottest and earlier technologies, it's awesome article.Feel free to surf to my web-site; Control X Keto Pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source Organics Keto 2019-08-25 05:41
Do you have any video of that? I'd care to find out some additional information.

Here is my web blog - Source Organics Keto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Spartan Keto Reviews 2019-08-27 10:45
I'm not sure exactly why but this blog is loading extremely slow for me.
Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?

I'll check back later and see if the problem still exists.Also visit my web site Spartan Keto Reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Renuva Stack 2019-08-30 00:11
I'm gone to inform my little brother, that he should also pay a visit this
website on regular basis to obtain updated from latest
reports.

my web site :: Renuva Stack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # back 2019-08-30 01:16
I besides conceive so, perfectly indited post!

My web blog; back
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Skip to content 2019-08-30 10:17
Wow, that's what I was searching for, what a data!

existing here at this blog, thanks admin of this web page.


Also visit my webpage - Skip to content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keto Enhance Review 2019-09-01 09:11
You actually make it seem so easy with your presentation but I find
this topic to be really something that I think I would never understand.
It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!


Feel free to visit my web site: Keto Enhance Review
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Continue to site 2019-09-02 01:44
Very efficiently written post. It will be valuable
to everyone who utilizes it, as well as yours truly :).
Keep up the good work - looking forward Continue to site more posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HempGen Reviews 2019-09-02 15:26
I like this blog very much so much good information.

My page: HempGen Reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit anyway 2019-09-04 02:00
I'll immediately clutch your rss feed as I can't to find your email subscription link or newsletter service.

Do you've any? Please permit me know in order that I
could subscribe. Thanks.

Here is my website: Visit
anyway
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://keto10xw.com/ 2019-09-04 09:15
You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to
be actually something that I think I would never understand.
It seems too complicated and very broad for me.
I am looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!


my blog - http://keto10xw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Drone 720X App 2019-09-06 20:09
I simply could not leave your site prior to suggesting that I actually loved the standard information a
person supply to your guests? Is going to be back ceaselessly to inspect new posts.


Also visit my blog post Drone 720X
App
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cool Wind Air Cooler 2019-09-06 20:13
Well I really enjoyed reading it. This post procured by you is very practical for accurate planning.Also visit my blog post; Cool Wind Air Cooler
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://ity.im/gCa6C 2019-09-10 05:52
Asking questions are actually pleasant thing if you are not understanding anything completely, however this paragraph presents pleasant understanding yet.


my web blog ... http://ity.im/gCa6C
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SeleneBig 2019-09-17 12:19
Hi. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so probably it is
the reason that you don't rank high in google. But
you can fix this issue fast. There is a tool that rewrites content like human, just search in google:
miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TruBodX Keto Review 2019-09-21 10:53
Thank you for sharing with us, I think this website truly stands out :D.


Here is my web blog; TruBodX Keto Review
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인바카라사이트 2019-10-02 14:59
That's why it's time to enhance your commenting recreation.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노게임 2019-10-03 18:32
With precisely what went by way of your head: Uhh.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap cialis 2019-10-16 12:32
Hey there would you mind sharing which blog platform you're using?

I'm looking to start my own blog in the near future
but I'm having a tough time choosing between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs
and I'm looking for something unique. P.S Apologies
for being off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cryps Trade Reviews 2019-10-20 16:53
It's remarkable to pay a visit this site and reading the views of all colleagues regarding this article, while
I am also zealous of getting know-how.

Have a look at my webpage Cryps Trade Reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lightning Keto 2019-10-21 07:28
Nice weblog here! Also your website loads up fast! What host
are you the usage of? Can I get your affiliate link on your host?
I want my web site loaded up as fast as yours lol

Here is my webpage - Lightning Keto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd