Najnowsze felietony

czwartek, 23 styczeń 2014 12:00

Po prostu wyluzuj

Napisał 
Gdy patrzę w lustro, wspinam się po serpentynach samotności, brnąc w gnojówce myślotoku na milczące wzgórza, z których podglądam pojawiające się emocje i myśli. Zamiast brać serio pojawiające się we mnie emocje, oddalam się by użyźnić swój ogląd nawozem obiektywności. Ludzie wierzą swym emocjom, i gdy ta mówi im że są brzydcy, źli bądź grzeszni, biorą to za prawdę i szukają ratunku od kłamstwa.

Emocja często jest kłamstwem

Nie przychodzi im do głowy że emocja może być uwarunkowana, zaprogramowana, wytresowana i łgać jak długonosy ryży premier. Czy anorektyczka na skraju śmierci głodowej, czująca że jest potwornie gruba - doświadcza prawdy czy fałszu? trzydzieści kilogramów żylastego nieszczęścia, i emocja daje zupełnie inny obraz swojego ciała, pełnego obrzydliwego tłuszczu - kłamstwo, ewidentnie. Dziewczyna patrzy w lustro, i co widzi? szkielet? nie, odczuwa bardzo silną emocję która totalnie zasłania rzeczywistość. Widzi szkielet ale czuje że to ciało grubasa.

Anoreksja, choroba emocji

Uwierz emocji a zginiesz w konwulsjach. Ciało chce jeść, umiera; ale fałszywa emocja opanowała umysł człowieka. Chory czowiek Ci powie "to moje emocje, tak czuję" - i owszem, tak czujesz ale ta emocja jest nieprawdziwa. Emocje potrafią uczynić nasze życie pięknym, ale i ściągnąć na trzęsawiska gdzie się utopimy. Jako samozwańczy kołcz i guru, ciągle mam do czynienia z klientami których emocje robią w konia. Oni chcą by zmienić emocje nieprzyjemne na przyjemne, a ja im uświadamiam że emocji nie warto zmieniać, natomiast warto wiedzieć że emocje nie są nasze, a są produktem końcowym oszustwa w jakim każdy z nas żyje. Jak nietrudno się domyślić, majątku na coachingach nie zrobiłem. Nie tego chcą ludzie, ale tego czego chcą nie mogę im dać. Po co zmieniać jedną z emocji, jak aparat je projektujący jest uszkodzony? zmienisz jedną, natychmiast dwie inne rzucą Ci się do gardła. Na tym bazuje cały przemysł coachingowy, podobnie jak farmaceutyczny. Wyleczenie pacjenta oznacza bankructwo i biedę. Każdy więc kto zabiera się za innych ludzi, musi utrzymywać ich w stanie cierpienia i choroby, bo w innym wypadku się nie utrzyma. Każda wielka konstrukcja, system i organizacja na tym powstała; na łzach stada baranów.

Duży nos, duży ku...?

Obserwuję przed lustrem te huncwoty (emocje), by zrozumieć czyjego są chowu. No cóż, na pewno nie mojego. Pojawiająca się myśl "jestem pasztetem" nie jest moja, to tylko efekt porównywania się do ideału, uwarunkowana i wytresowana reakcja automatyczna, którą można i wręcz trzeba zmienić. Zostanie przy starej nie jest oznaką wierności i lojalności, ponieważ nie jest ona prawdziwa. Zostając przy kłamstwie nie jesteśmy lojalni, tylko oszukani. Jednym z męskich ideałów jest fizjonomia Michała Żebrowskiego; owalna czaszka i duże oczy, męski głos, pełne, zmysłowe usta i mocno zarysowana szczęka (dwóch ostatnich nie posiada). Tak więc nie jestem pasztetem, co cieszy i koi skołatane nerwy. Nie jestem też przystojniaczkiem (bo i takie bluźnierstwa się pojawiają), ponieważ ta opinia także opiera się na jakimś ideale brzydoty. To znowu smuci. Mam okrągłą, słowiańską głowę, małe, chciwe oczka skryte za neandertalskimi wałami czołowymi, duży, zdradzający semickie korzenie nos - Panie "czują" że jak ktoś ma duży nos, musi mieć duże pole do popisu w ars amandi, czego z oczywistych względów nie prostuję. Kłamstwo ma też miłe odcienie; tak, kłamię, ale dla ogólnie pojętego dobra - głównie mojego.

Zdychaj, giń jeśli chcesz

Gdyby nie ideały wszelkiej maści, samoocena szybowała by z orłami, sokołami wśród sennych cumulusów. Ideał jest po to byś cierpiał i tracił życie na podążanie za nim, kiedy pod stosem starych szmat (osobowość) jesteś już ideałem; tylko tego nie dostrzegasz. Wszystkich nas nauczono że szczęście to coś na zewnątrz - samochód, rodzina, zdrowie, willa itd. Tymczasem szczęście to coś, co mamy w sobie. Nie we flakach a w nawyku. Szczęście to nawyk cieszenia się bez powodu. Wszystko w życiu co robisz, czytasz, piszesz, defekujesz, kopulujesz, to nawyk i nic więcej. Powtarzasz coś, mózg zapamiętuje i odtwarza. Tu nie ma żadnej magii, ani źdźbła filozofii - jeśli masz nawyk czekania na szczęście, które ma pojawić się wraz z awansem czy nowym autem, to się nie doczekasz. Bo Twoim nawykiem jest CZEKANIE na szczęście, a nie szczęście, i ten nawyk będzie coraz silniejszy, potężniejszy. Dlatego panicznie boję się Pań szukających szczęścia w związku z facetem, bo ich nawykiem jest SZUKANIE a nie doświadczanie szczęścia. Gdy go nie doznają, za jego brak obwinią mnie. To zawsze tak działa, ale nikt nas tego nie uczył. Ot i cała tajemnica szczęścia; to nawyk. Całe życie szukania, toksyczne związki, narkotyki, tragedie, bankructwa, a wszystkie te blizny powstają na ścieżce szukania szczęścia... każda droga zaczyna i kończy się w domu, swoim własnym. Nie szukaj i nie czekaj, nie oddawaj się marzeniom i nie miej nadziei, porzuć wiarę - po prostu weź to, co leży i całe życie czeka. Zacznij się cieszyć bez powodu, a mózg po jakimś czasie zareaguje tłocząc Ci w żyły hormony szczęścia. Dla niego to zwykła praca, albo hormony stresu albo szczęścia. Starczy do końca życia - bo przecież są ludzie którzy bezustannie są nieszczęśliwi. Jeśli można być całe życie, na jawie i śnie zmartwionym i przybitym, można być też radosnym i euforycznym. To naprawdę nic wielkiego, zwykła budowa układu hormonalnego, nasze możliwości zafałszowane przez interesy państwa, korporacji i religii. Bo to one chcą wydzielać nam ochłapy zadowolenia, za bardzo dużą opłatą. Zrezygnuj z tych pośredników, i sam weź wszystko. Zgarnij całą pulę albo zdychaj pod cudzym butem, prosząc się o swoją własność. Twój wybór.

Wyciśnij życie jak cytrynę

Ideał piękna sprawia że czujesz się jak pasztet (i kupujesz coś, co ma Cię upiększyć) ideał brzydoty że rośniesz, ale jest to nienaturalne, brzydkie wzrastanie; rośniesz jak na hormonie wzrostu, prosto od ruskich trupów. Wraz z tym wzrostem pojawia się strach i pragnienie. Strach by nie upaść niżej, a ponieważ nad Tobą jeszcze wiele poziomów, pragniesz się wspinać by to inni czuli się śmieciami w Twoim wielkim, potężnym cieniu. Tak właśnie spędza swe życie miliardy ludzi (między poczuciem bycia nikim a byciem kimś większym) i gdy to sobie uświadomisz, poczujesz pragnienie świeżości; przeżyć swe życie najpiękniej jak się da, wycisnąć z niego to co najwspanialsze a łupiny wyrzucić, by tłuszcza się o nie mordowała. Czy życie polega na tej prymitywnej grze? czy to wszystko co oferuje mi rzeczywistość i możliwości mojego mózgu? bardzo w to wątpię.

I gdy tak patrzę w lustro, czuję ten cały nonsens, szaleństwo tej gry w bycie ważnym i śmieciem. Kto powiedział że mam się opierać na ideałach, które podsuwają mi cwaniaki bym kupował ciuchy, ideologie i operacje penisa? a niby dlaczego to ja nie miałbym być ideałem? to dobra myśl, ale trudna do realizacji. Presja otoczenia jest silniejsza niż własne pragnienie. Ty powiesz "jestem piękny" a otoczenie zacznie rechotać, bo przecież Twoje otoczenie ma swój ideał piękna który mu wmówili, a inne otoczenie, grupa, ma inny ideał. Ideałów jak psów, tfu! Nie mów więc tego nigdy, a jedynie odczuwaj. Ludzie mogą tracić masę czasu na porównywaniu się, i wynikających z tego rozterkach i problemach, ale Ty wcale nie musisz. Możesz - ale nie musisz. Możesz tę całą masę energii i czasu poświęcić na coś naprawdę fajnego. Na co? ta pasja wypłynie z głębin wcześniej czy później, skrzętnie ukrywana i tłamszona, bo przeszkadzała w dążeniu do bycia ważnym.

Psycholog w mięsnym

Wielu wartościowych ludzi, stolarzy, mechaników, zrezygnowało ze swej pasji bo przecież trzeba mieć "magistra". Zamiast kosić dobrą kasę i lubić swoją pracę, wykładają żele analne na półkę w tesco z innymi magistrami. Na alkoholowym socjolog, na sportowym europeista, na mięsnym psycholog, na serach specjalista od marketingu i zarządzania, a na szmacie politolog. Gdy zniknie ta śmieszna potrzeba brania udziału w Wielkiej Grze, prawdziwa potrzeba może się pojawić w Twojej głowie, tak nagle jak wirusowa biegunka. Prawdziwą pasję odczujesz nie w głowie, a brzuchu - to siedlisko emocji.

Dlaczego piszę? bo tylko to mi wychodzi. Skąd moja chorobliwa ambicja by mieć dużo kasy i być sławnym? jeśli napiszę że myślę tylko o dobru innych, wcisnę Państwu kit, właściwie to ćwerćkit, bo trochę prawdy w nim jednak jest; niewiele ale jednak, okruszki.

Zawsze czułem się niedoceniony, a później jeszcze biedny i głupi. I tak sobie wykombinowałem, że gdy zostanę sławnym pisarzem to te okropne poczucie zniknie, a ludzie których pogardę czułem, zaczną się podlizywać albo zacisną zęby w paroksyźmie złości. Pragnienie sukcesu w pisaniu, to pragnienie bym nie czuł się jak nic niewarty, niepotrzebny nieudacznik i życiowe zero. To panadol na ból zepsutego zęba, pomoże na chwilę, ale to wszystko półśrodki; ząb trzeba wyrwać, niech ropa tryśnie wśród jęków ulgi trzęsącego się ze strachu pacjenta.

Skupienie uwagi

Idźmy dalej, asystujcie przy torturach mego ciała emocjonalnego (sam to robię mym studentom). Skąd moje poczucie że jestem nic niewarty, gorszy? czy to obiektywna prawda? nie, oczywiście że nie. To efekt porównywania się do jakichś ideałów. Ktoś był super, więc ja nie osiągając promila jego osiągnięć czuję się zerem. I tyle. A jaka jest prawda? że mam w sobie coś pięknego, Boskiego. I gdy skupiam się na tej części mnie, otaczają mnie ludzie nie lepsi i nie gorsi, a części tej Boskiej materii, substancji. Wtedy nie cierpię a czuję się dobrze. Nie wyniesiony na falach, ani poniżony gdy opadną, a płynę po czystej, rozświetlonej słonecznymi refleksami błękitnej toni. To kwestia skupienia uwagi. Gdy spojrzę na umysł, będą gorsi i lepsi, z przewagą tych lepszych. Wiemy że ludzie mają różną inteligencję, intuicję, kreatywność i zdolności.

Gdy spoglądam ku tej potężnej, promieniującej harmonią i spokojem mocy w sobie, wszystko jest takie same, cudownie piękne w swej różnorodności. I gdy wreszcie nie czuję się jak śmieć ani wybitny, niedoceniony pisarz, gdy znikają frustracje i opary megalomanii, czuję że życie jest po prostu wspaniałą, magiczną przygodą. To rzadkie chwile, ale ta równowaga ducha jest nieopisywalna, tak piękna i kojąca. Nie szukaj jej ani na nią nie czekaj, po prostu ją weź. Nazwij to jak chcesz; Twoje możliwości, dar od Boga, zrzut anielski do piekielnego matriksa, jak zwał tak zwał. Gdy znikają emocje, pojawia się coś głębszego, piękniejszego, trwalszego; błogość i rozkosz w całym ciele, a umysł wyostrza się w niesamowity sposób. Znika potrzeba upijania się, ćpania, pakowania mięśni, chodzenia do kościołów, synagog i cerkwi, palenia, zażerania smutków. Nie potrzebujesz już nic tłumić, wypierać ani projektować. Po prostu żyjesz jak król, a nie sługa. Bez walki, napinania się. Na luzie - ale takim prawdziwym, a nie udawanym który dla szpanu udają Ci, którzy podnoszą sobie humor czyimś poczuciem przegranej. W markecie na luzie z kluczykami od BMW by inni widzieli, w domu stres który trzeba w różne, szkodliwe sposoby przegnać.Tak się składa, że przez te lata pracując z ludźmi, wielu takich poznałem. Pamiętaj więc że nie wszystkie złoto co się świeci. Po prostu wyluzuj.--------------Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK.

Czytany 21378 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:33
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Free 2014-01-23 15:05
Każdy ma prawo do życia w szczęściu i wolności , wolności w pełnym słowa tego znaczeniu także wolności finansowej, która zapewnia brak poczucia lęku o przyszłość. Jak można osiągnąć to podstawowe prawo, kiedy od zawsze człowiek jest programowany? W szkole mamy program nauczania, w pacy zakres obowiązków, przychodzisz do domu włączasz tv i oglądasz program, jedziesz samochodem i słuchasz programu radiowego. Program, program, program niekończący się program i programowanie w zasadzie niemal zawsze i wszędzie. Być może chorujemy na chorobę ogólną społeczną, którą opisał R Brodie jako Chorujemy dopóki sobie jej nie uświadomimy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-23 22:38
Myślę że posiadanie kasy nie musi dać braku poczucia lęku - często go znacznie zwiększa. Wszystko zależy od tego, do kogo się porównujemy - jeśli do biedaka, czujemy się bogato, jeśli do bogatego, biednie. Przecież do życia naprawdę niewiele wystarcza.

Jeśli masz cel, piękną ideę której się oddajesz (miłość, piękno, uczciwość), to te programy niewiele Ci zrobią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Free 2014-01-24 17:12
Oczywiście masz rację,każdy ma tyle ile potrzebuje. Moją myślą jednak było życie w świadomości, dzięki któremu poznajemy krok po kroku samego siebie i zaczynamy ufać życiu, zaczynamy odróżniać prawdę od literackiej fikcji...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-23 20:13
Cytat:
Gdy spoglądam ku tej potężnej, promieniującej harmonią i spokojem mocy w sobie, wszystko jest takie same, cudownie piękne w swej różnorodności. I gdy wreszcie nie czuję się jak śmieć ani wybitny, niedoceniony pisarz, gdy znikają frustracje i opary megalomanii, czuję że życie jest po prostu wspaniałą, magiczną przygodą. To rzadkie chwile, ale ta równowaga ducha jest nieopisywalna, tak piękna i kojąca. 
Dokladnie Mistrzu :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-23 20:16
Cytat:
A jaka jest prawda? że mam w sobie coś pięknego, Boskiego.
Wlasnie dlatego tu jestem :lol:
Mam to samo :lol:

Buziaki :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-01-23 22:57
Wątpię Sylwia, no ale kto wie? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-23 23:08
Cytuję Marek:
Wątpię Sylwia, no ale kto wie? :)

A ja juz nie watpie:)
Nie boje sie:)
Doswiadczam spokoju..ciszy..harmoni..
Po prostu bosko :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-23 23:35
Doświadczasz błogości czy przyjemności? bo to zasadnicza różnica. Błogość pochodzi od Ciebie, jest Twym naturalnym stanem, a przyjemność to sprawka umysłu - wraz z nią podąża ból w proporcji jeden do jeden.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-01-23 23:55
Cytuję Marek:
Doświadczasz błogości czy przyjemności? bo to zasadnicza różnica. Błogość pochodzi od Ciebie, jest Twym naturalnym stanem, a przyjemność to sprawka umysłu - wraz z nią podąża ból w proporcji jeden do jeden.

Nie nadalabym temu nazwy:) to nie jest stan w jakim znajduje sie moj umysl...to ja jestem Harmonia:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-23 22:41
Cześć. Mam bardzo zły dzień, bilans życia. Macie jakiś pomysł jak odsunąć negatywy od siebie? Boje się, że może być kicha...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-23 22:59
Cytuję Rysiek:
Cześć. Mam bardzo zły dzień, bilans życia. Macie jakiś pomysł jak odsunąć negatywy od siebie? Boje się, że może być kicha...


Doprowadź się do bardzo silnego zmęczenia biegiem bądź ćwiczeniami (chociaż mróz zniechęca do biegania, lepiej ćwiczenia) i gdy mechanizm blokujący emocje osłabnie wraz z ciałem i oddechem, popłacz się i niech to wszystko wyleci z Ciebie. Oczyszczenie dość szybko nastąpi. Potem ciepła kąpiel i do łóżka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-23 23:09
Nie da rady. Mała się zwinęła bo byłem zły (bała się), wypiłem za dużo. Minus 13 na zewnątrz. Fajnie, że jesteś :)
Możecie się śmiać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-23 23:19
Cytuję Rysiek:
Nie da rady. Mała się zwinęła bo byłem zły (bała się), wypiłem za dużo. Minus 13 na zewnątrz. Fajnie, że jesteś :)
Możecie się śmiać...

Rysiu nikt sie nie bedzie smial...niech tylko sprobuje...:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-01-23 23:25
Jestem w łóżku. Dzięki bardzo. Fajnie, że teoretycznie obcy ludzie czasem wespra. Wstyd mi ;)
Dobrej nocy - bywa :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-01-23 23:38
To śpij Rysiu, niech Ci się przyśni że jesteś Ryśkiem z Klanu, a gdy się spocony i przerażony obudzisz, klękniesz i podziękujesz Bogu że jesteś tylko zwykłym, normalnym Ryśkiem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 08:24
Dobrze, że końcówkę dodałeś bo już myślałem, że jakiegoś horroru mi życzysz. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-24 07:32
Mój "halucynogen",spokój,obrazy...
www.youtube.com/watch?v=zTJmYEhn8PU

ps."Po prostu wyluzuj"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 08:26
No no...Yello. Ty mnie znasz? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 18:45
Cytuję ester:
Mój "halucynogen",spokój,obrazy...
www.youtube.com/watch?v=zTJmYEhn8PU

ps."Po prostu wyluzuj"


Włączyłem na chwilę pośrodku, nawet niezłe, takie halucynogenne faktycznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 20:06
Ja bym powiedział, że hipnotyzujace :D W środku jest jeden z moich ulubionych :) czyli Out of Dawn. W ogóle Yello to moja bajka, mam ich sporo na winylach jeszcze. Oni w ciekawy sposób w tekstach poruszają kobiecość gloryfikując ją nieco ale w sposób nazwałbym to wyrafinowany :D

Polecam Of cours I'm lying i tłumaczonko dla nie znających języka. Dla mnie magia :)

http://www.tekstowo.pl/piosenka,yello,of_course_i_m_lying.html

Cała prawda o wielu relacjach damsko-męskich okraszona zachodem słońca nad autostradą :D

Albo Drive Driven...mógłby m tak godzinami. Ester mnie z tym Yello podeszła mocno ;) Kawał dobrej muzy!

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-24 21:55
...zapomniałeś o"Capri calling"?:)

www.youtube.com/watch?v=K-u5zbYS8vc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 23:26
666

http://youtu.be/8ZndcKJr2PY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-25 12:58
Do tej samej grupy alkaloidów zaliczam jeszcze:
www.youtube.com/watch?v=9LLB4LRQ3Jk
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 14:20
Sylwia, ty masz w styczniu urodziny,
no to spoznione lub przedwczesne wszystkiego najlepszego w kolejnym roku zycia i duzo seksu z Markiem :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Sylwia 2014-01-25 15:10
Cytuję witek:
Sylwia, ty masz w styczniu urodziny,
no to spoznione lub przedwczesne wszystkiego najlepszego w kolejnym roku zycia i duzo seksu z Markiem :lol:

Spoznione ale niewiele:) to bylo 21, ale dziekuje bardzo:)
Ale skad wiesz ze w styczniu? :lol:
A jesli chodzi o zyczenia to napewno bedzie wszystko co najlepsze oprocz seksu z Markiem :D to jest jak Mission Imposible :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 15:13
zeszlej jesieni lub poznym latem przyznalas sie ile masz lat gdy twierdzilas ze jestes dla mnie za stara.bo juz w styczniu bedziesz miec ponad moj przedzial doboru. ja mam dobra pamiec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 15:26
Cytuję Sylwia:
Cytuję witek:
Sylwia, ty masz w styczniu urodziny,
no to spoznione lub przedwczesne wszystkiego najlepszego w kolejnym roku zycia i duzo seksu z Markiem :lol:

Spoznione ale niewiele:) to bylo 21, ale dziekuje bardzo:)
Ale skad wiesz ze w styczniu? :lol:
A jesli chodzi o zyczenia to napewno bedzie wszystko co najlepsze oprocz seksu z Markiem :D to jest jak Mission Imposible :lol: :lol:To wszystkiego najlepszego, spóźnione ale nie do końca fałszywe :) a co do seksu, przecież Cię zapraszałem na kawkę, dwa razy odmówiłaś i ciągałaś do rozmowy zamiast konkretów, czyli wniosek prosty - nie chciałaś, albo nie jesteś kobietą. Przypominam że miałem już fanów zmieniających płeć, jeden to Azazel ale było jeszcze dwóch ancymonków :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2014-01-25 19:25
nie dostales fotki od Sylwii, slodka blondyneczka, w realu bys chlopie zjechal i prosil polizanie cipki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2014-01-26 18:18
raczej byles zbyt konkretny. one wola to w bardziej zawoalowany sposob. moze nie od razu na chate ciagnac tylko pierwsze spotkanie na bardziej neutralnym gruncie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-01-26 20:21
Sranie w banie. Jak laska wie czego chce i koleś stanowi jakąś wartość to nie ma siły co by panią powstrzymała przed działaniem. Albo za dużo ale, albo podbicie ego albo zwykłe kobiece gierki. Panowla - podstawowy błąd jaki robimy to klepanie rzeczywistości. Nie idzie? Sajonara i next pliz. Nie dajcie się ujebać w jakieś gierki typu chciałabym a się boję, bo i tak goowno z tego będzie, stracicie czas i wyjdziecie na cioty.

Tyle pięknych, samotnych kobiet czeka aby je odnaleźć :)

PS: Mój dziadek mawiał, że kobieta która wie czego chce jest jak armia czerwona w drodze na Berlin. Nie ma przeszkód i nie ma jeńców ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-26 21:16
haha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-23 23:36
Cytuję Rysiek:
Nie da rady. Mała się zwinęła bo byłem zły (bała się), wypiłem za dużo. Minus 13 na zewnątrz. Fajnie, że jesteś :)
Możecie się śmiać...


Ale dlaczego się nie da? pompki, przysiady i podciągnięcia (jeśli masz drążek) do porzygu. Niestety, ale inne metody działają niezwykle słabo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 16:11
Da się Marek, ale u mnie brak chęci do takich ćwiczeń. Tylko bieganie a to przy minus 15 kiepsko wychodzi. Do minus 10 jeszcze biegam w kominiarce i bieliźnie termoaktywnej ale poniżej tej temperatury wydolność spada mi do zera. Ma to chyba też związek z porą roku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 18:46
Rozumiem. Ja ćwiczę systemem codziennym, bez przerw, ale niewiele. Trochę pompek, raz seria brzuchów i podciągnięcia. Jestem od tego ładnie napięty i pełen energii, ale faktycznie przy tej temperaturze jest katastrofa - ja po prostu nie jestem stworzony do takiej temperatury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sara 2014-01-24 00:19
Moim zdaniem prędzej czy później pierdolca dostaniesz od tego myślenia, rozkmin...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # true to life 2014-01-24 09:24
Cytat:
Dlaczego piszę? bo tylko to mi wychodzi.
Obstawiam że masz kobiecy mózg.
Ten film wyjaśnia co się dzieje z ludźmi we współczesnym świecie
http://www.youtube.com/watch?v=e1MbsRTN6tg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 09:47
Bardzo dobry materiał - polecam. Jest nawet spójna z moją teoria na temat onanizmu (szkodliwy jak byk). Jedno z czym się nie zgadzam to przesłanie, że jest to spisek. Moim zdaniem to cena, którą płacimy za rozwój cywilizacji i odejście od tradycyjnych sposobów życia, relacji, pracy itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-24 11:57
Hej Rysiu
Jak dzis samopoczucie?:) lepiej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LUKAS 2014-01-24 12:42
Cytuję Rysiek:
Bardzo dobry materiał - polecam. Jest nawet spójna z moją teoria na temat onanizmu (szkodliwy jak byk). Jedno z czym się nie zgadzam to przesłanie, że jest to spisek. Moim zdaniem to cena, którą płacimy za rozwój cywilizacji i odejście od tradycyjnych sposobów życia, relacji, pracy itp.


Dlaczego onanizm jest szkodliwy ? uzasadnij ? a moze uzaleznienie od niego jest szkodliwe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 18:47
Cytuję true to life:
Cytat:
Dlaczego piszę? bo tylko to mi wychodzi.

Obstawiam że masz kobiecy mózg.
Ten film wyjaśnia co się dzieje z ludźmi we współczesnym świecie
http://www.youtube.com/watch?v=e1MbsRTN6tg
No ale chociaż organy męskie mam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 16:06
Cześć Sylwia, dziś jest OK :) Czasem miewam jeszcze zachwiania.

@LUKAS
Każde uzależnienie jest szkodliwe a onanizm powoduje niejako sztuczny spadek ilości testosteronu we krwi co przekłada się na Twoje wyniki w relacjach z kobietami. Innymi słowy - im więcej walisz konia tym mniej masz parcie na nawiązanie realnego kontaktu z kobietą. Tu nie chodzi o chęci, bo te możesz mieć ale Twoje ciało, jego mowa, przekaz nazwijmy to podprogowy powoduje, że nie wydajesz się męski. Nie wiem jak to prościej wyjaśnić, ale wszystkie substytuty normalności mają to do siebie, że tworzą namiastki zaspokajające częściowo pewne potrzeby. Podobnie jest z bliskością. Gdyby nie smsy, pieprzony pejsbuk itp to laski dużo chętniej garnęłyby się do spotkań w cztery oczy. Ja pamiętam czasy jak telefon był luksusem i jak moja ówczesna dziewczyna tęskniła aż zadzwonię. Podobnie było z listami. Jak byłeś w USA a on tu to list mógł iść trzy tygodnie. Myślisz, że w tym czasie panna sypała się na lewo i prawo jak to ma miejsce dziś? Nie - siedziała w domu i czekała na swego marynarza ;)

Epoka mediów komunikacyjnych rozpieprzyła w kawałki relacje :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-24 16:15
Cytuję Rysiek:
Cześć Sylwia, dziś jest OK :) Czasem miewam jeszcze zachwiania.

@LUKAS
Każde uzależnienie jest szkodliwe a onanizm powoduje niejako sztuczny spadek ilości testosteronu we krwi co przekłada się na Twoje wyniki w relacjach z kobietami. Innymi słowy - im więcej walisz konia tym mniej masz parcie na nawiązanie realnego kontaktu z kobietą. Tu nie chodzi o chęci, bo te możesz mieć ale Twoje ciało, jego mowa, przekaz nazwijmy to podprogowy powoduje, że nie wydajesz się męski. Nie wiem jak to prościej wyjaśnić, ale wszystkie substytuty normalności mają to do siebie, że tworzą namiastki zaspokajające częściowo pewne potrzeby. Podobnie jest z bliskością. Gdyby nie smsy, pieprzony pejsbuk itp to laski dużo chętniej garnęłyby się do spotkań w cztery oczy. Ja pamiętam czasy jak telefon był luksusem i jak moja ówczesna dziewczyna tęskniła aż zadzwonię. Podobnie było z listami. Jak byłeś w USA a on tu to list mógł iść trzy tygodnie. Myślisz, że w tym czasie panna sypała się na lewo i prawo jak to ma miejsce dziś? Nie - siedziała w domu i czekała na swego marynarza ;)

Epoka mediów komunikacyjnych rozpieprzyła w kawałki relacje :(


To dobrze ze jest juz troche lepiej:)
Rysiu a co z onanizmem u kobiet, czy uwazasz ze tez wplywa niekorzystnie na relacje z mezczyznami? Czy tez w tym przypadku zachodzi inny proces?:))

A jesli chodzi o komunikacje wirtualna, to w pelni sie z Toba zgadzam...pamie tam jak przyjemnie bylo dostawac i pisac listy..:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 18:51
Rysiek, nie zgodzę się. Brak masturbacji powoduje że facet jest mocniej zorientowany na kobietę, a to oczywiście kobieta czuje. No i co z tego wynika? że masz większe ciśnienie, a to właśnie z niego biorą się wszelkie nieszczęścia. Facet któremu pękają w szwach jądra, zrobi niemal wszystko dla ich opróżnienia. To wstęp do piekła i braku samodzielnej decyzji w sprawie wyboru partnerki życiowej.

A że obniża testosteron? nawet jeśli tak, to co z tego? nie wyłysiejesz tak szybko. Ludzie na teściu nie są szczęśliwi, tylko napięci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 19:52
No to mamy Marek odmienne zdania na ten temat. Co do kobiet Sylwia to wydaje mi się, że negatywny wpływ przekłada się bardziej na relację z mężczyznami w sensie codzienności (nie wiem jak to lepiej ująć). Mam np znajomą, która będąc w związku z facetem (dla wygody - on myśli, że ona go kocha) masturbuje się niemal bez przerwy, czasem po kilka razy dziennie, z nudów jak to mówi itp. Ich życie seksualne nie istnieje. Facet marszczy freda a ona non stop wymyśla przeszkody we współżyciu typu nadżerka, cysta, ból głowy, migrena. Trwa to już 4 lata. Czy taka relacja ma sens? Moim zdaniem nie. Gdyby przestała się onanizować zgwałciłaby chłopa - proste.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-24 20:11
Cytuję Rysiek:
No to mamy Marek odmienne zdania na ten temat. Co do kobiet Sylwia to wydaje mi się, że negatywny wpływ przekłada się bardziej na relację z mężczyznami w sensie codzienności (nie wiem jak to lepiej ująć). Mam np znajomą, która będąc w związku z facetem (dla wygody - on myśli, że ona go kocha) masturbuje się niemal bez przerwy, czasem po kilka razy dziennie, z nudów jak to mówi itp. Ich życie seksualne nie istnieje. Facet marszczy freda a ona non stop wymyśla przeszkody we współżyciu typu nadżerka, cysta, ból głowy, migrena. Trwa to już 4 lata. Czy taka relacja ma sens? Moim zdaniem nie. Gdyby przestała się onanizować zgwałciłaby chłopa - proste.

No tak ale to tylko jeden przyklad..wydaj e mi sie ze ile ludzi...ile charakterow tyle roznych zachowan rowniez jesli chodzi o onanizm.Ja np.nie mam z tym problemu..gdy jestem sama a mam ochote to sprawiam sobie przyjemnosc a gdy jestem z mezczyzna sprawiam przyjemnosc tak rowna sobie jak i jemu:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 20:30
Ta, sprawiasz, już Ci uwierzę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-24 20:52
Cytuję Marek:
Ta, sprawiasz, już Ci uwierzę :)

:lol: :lol: :lol: alez nie musisz mi wierzyc Mareczku :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 20:29
Cytuję Rysiek:
No to mamy Marek odmienne zdania na ten temat. Co do kobiet Sylwia to wydaje mi się, że negatywny wpływ przekłada się bardziej na relację z mężczyznami w sensie codzienności (nie wiem jak to lepiej ująć). Mam np znajomą, która będąc w związku z facetem (dla wygody - on myśli, że ona go kocha) masturbuje się niemal bez przerwy, czasem po kilka razy dziennie, z nudów jak to mówi itp. Ich życie seksualne nie istnieje. Facet marszczy freda a ona non stop wymyśla przeszkody we współżyciu typu nadżerka, cysta, ból głowy, migrena. Trwa to już 4 lata. Czy taka relacja ma sens? Moim zdaniem nie. Gdyby przestała się onanizować zgwałciłaby chłopa - proste.


Gdyby przestała się onanizować, mogłaby zgwałcić kolegę z pracy, chętnych na pewno nie brakuje. Gdyby miała na niego ochotę, wolałaby to robić z nim niż sama - przyczyna zapewne jest innego typu. Może zemsta za brak szczęścia, może się brzydzi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-01-24 20:53
Nie tam jest klasyka czyli na początku doopa była za prezent. Szpileczki od LouBoutin - możesz puknąć raz, staniczek LaPerle możesz puknąć dwa, drobiażdżek od Tiffaniego możesz puknąć trzy. Jełop kupował a apetyt rósł. Facet jest bankrutem w tej chwili no ale znajoma z typu tych co faceci dostają szajby. Przestał kupować z braku kasy - szlaban na doope.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 21:44
Podstawowy męski błąd, ale jak się raz tego nie przeżyje, to się nie wie. Miałem to samo, ale bez takich luks - marek, nie ten poziom finansowy no i nie ta uroda Pani mimo wszystko :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 21:48
Facet ma 47 lat...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Trevor 2014-01-24 21:25
A co za różnica spuścić z kija poprzez trzepanie gruchy a poprzez wkładanie człona w pochwę? Waląc konia raz dziennie i wsadzając kutasa w kobietę, zgodnie z twoją teorią, powodują chyba ten sam ubytek testosteronu a mogą zaoszczędzić, przy tym pierwszym rozwiązaniu wiele kłopotów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 21:39
Ja nie czuję walenia konia jak mam stałą partnerkę. Albo mnie pociąga i jadę na maksa albo się rozstajemy. Problem jest wtedy, gdy nie masz kogoś na stałe i jedziesz na ręcznym non stop.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 21:45
A jak się ohajtałeś, mieszkacie razem i ona przestaje "dawać"? :)to jest dopiero problem i sytuacja bez wyjścia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Rysiek 2014-01-24 21:47
To jest tragedia i tak się często dzieje. Jak w tym dowcipie...ty wiesz ile kobiet chce wyjść za mąż, żeby w końcu przestać się odchudzać? :)

Dlatego ja zawsze podkreślam. Żadnych umów cywilno-prawnyc h z kobietami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-01-24 21:52
Chyba musze znajomemu podsunac Samczeruno :D
Niektorzy mezczyzni w ogole nie maja pojecia w co chca sie pakowac nalegajac na malzenstwo:))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2014-01-24 21:57
Wiesz co sporo niedoświadczony ch facetów ciśnie na ślub bo wierzą, że w ten sposób niejako "zaklepują" sobie wybrankę na wyłączność. Jak bardzo to błędne myślenie to wie i Marek i ja i pewnie paru innych facetów ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-24 22:05
Cytuję Rysiek:
Wiesz co sporo niedoświadczonych facetów ciśnie na ślub bo wierzą, że w ten sposób niejako "zaklepują" sobie wybrankę na wyłączność. Jak bardzo to błędne myślenie to wie i Marek i ja i pewnie paru innych facetów ;)

Wiem, ale w takim razie jesli SR nie pomoze to jak wyperswadowac mu ten pomysl?:))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 22:07
Cytuję Rysiek:
To jest tragedia i tak się często dzieje. Jak w tym dowcipie...ty wiesz ile kobiet chce wyjść za mąż, żeby w końcu przestać się odchudzać? :)

Dlatego ja zawsze podkreślam. Żadnych umów cywilno-prawnych z kobietami.


A to jest taki dowcip? myślałem że to mój cytat :) niestety, taka opcja jest dla ludzi z kasą i w pewnym sensie twardych. Myślę że odpowiednio mnie podchodząc, sprytna kobieta by mnie wykończyła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 22:44
Stary jak świat :D
A to znasz? Suchar na dziś...

Zbudowali czteropiętrowy market dla kobiet, gdzie panie mogły sobie wybierać facetów. Wchodzi taka jedna pani na parter...patrzy wisi baner:

Tu dostaniesz przystojnego faceta!

O..fajnie myśli pani, ale dochodzi do wniosku, że może na piętrze będzie lepsza oferta. Idzie piętro wyżej...a tam wisi baner:

Tu dostaniesz przystojnego i bogatego faceta!

Świetnie myśli pani, ale zobaczę co jest piętro wyżej...idzie na drugie piętro a tam baner:

Tu dostaniesz przystojnego, bogatego i nieskąpego faceta!

Brawo! Pani przyklaskuje w rączki ale myśli...och wyżej musi być jeszcze lepiej. Wchodzi piętro wyżej a tam baner:

Tu dostaniesz przystojnego, bogatego, nieskąpego i czułego faceta!

Pysznie! Pysznie! Pani klaska w rączki...ale ale...to ja pójdę jeszcze wyżej! Tam to musi dopiero być! Wchodzi na ostatnie piętro a tam baner:

Tu nie ma żadnych facetów. To piętro jest tylko po to, żebyś sobie w końcu uświadomiła, że nijak nie można Ci dogodzić!

:D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-24 22:10
Wkleję wam pisane "na kolanie" opowiadanko:


Opowiadanie "Słit focia".


Niebo ciemniało, tworząc upiorne tło dla pędzących chmur. Gruby wrzeszczał histerycznie że zastrzeli tę kurwę, a przestrzelona kia astmatycznie kaszlnęła kilka razy by zamilczeć. Pobity kogut miarowo błyskał światłami, mimo że częściowo był wbity w ziemię. Czułem że ze strachu za chwilę się zesram, gdyż pierwszy raz w życiu do mnie strzelano. Jelito wiło się jak ryba nabita na haczyk, a mi w głowie pulsowało tylko jedno wyrażenie, wulgarne ale w obecnych okolicznościach całkiem zrozumiałe "wytrysk z dupy". Ten skurwysyn Ziółkowski, zioło jak na komendzie go wołamy, klęczał obok mnie wyglądając zza radiowozu.

Wygrał szóstkę w totka ale został w firmie; nigdy tego nie rozumiałem, aż do chwili gdy spojrzałem na jego nieregulaminowe , obszczane dresy. Strach przed kulami wyostrzył mi umysł i oko. Zioło miał kutasa prawie do kolan. Dygotał i skakał jak pierdolona małpa, cały purpurowy jebany jego mać. Jego dyszenie wziąłem za strach, a strzelaninę za nerwy; jednak jak widać, miało to inne podłoże. Gruby wył i przestałem go rozumieć, zresztą nie chciałem. Pech, rutynowa kontrola, puściły mu nerwy bo był nachlany a jechał znowu bez prawka. Zabrał jakąś autostopowiczkę , młodą cipę do ruchania a tu taki klops, wziął ją za zakładnika. Ciągle wpatrywałem się w tego wielkiego kutasa.

Zioło sapnął z zadowolenia i zaczął się czołgać do grubego. Po chwili pełnej wrzasków grubego i pisków jego konkubiny usłyszałem strzał. Kurwiszon wrzeszczał i płakał a Zioło pożądliwie oblizywał; widząc mnie zaczął się tłumaczyć, że gruby chciał go kropnąć. Łgał jak ten nasz premierzyna w dupę jebany. Pokiwałem głową milcząc, spojrzałem na swój wielki, tłusty brzuch, przypomniałem sobie swoją okrągłą, ohydną mordę i długi w providencie. Później kątem oka spojrzałem na tego skurwysynka; kutas do kolan, miliony na koncie i szczupły brzuch. Podszedłem do jeszcze rozgrzanych wódą, gównem i krwią zwłok grubego, złapałem pistolet i wpakowałem zaskoczonemu hujkowi kulę prosto w jego śliczną twarzyczkę. Cipa zaczęła się drzeć więc złapałem ją mocno za cyce, pomiętosiłem jeszcze ciepłe melony za darmochę i strzeliłem jej w blond ryło. Wyjąłem obsmarkaną chusteczkę, wytarłem gnata i włożyłem do dłoni grubego. A później na tle trupów zrobiłem sobie kilka słit foci, do prywatnej kolekcji, na maksa wciągając brzuch.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-24 22:38
Samcze runo :D :D :D
Marek, Bukowski się kryje hahahahhaha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2014-01-25 13:00
Cytuję Rysiek:
Samcze runo :D :D :D
Marek, Bukowski się kryje hahahahhaha.


Wieczorem po drinku sobie skrobnąłem :) motywacją była świetna książka (i genialny film) "To nie jest kraj dla starych ludzi", świetny pisarz, ale bardzo negatywny. Nie umiem stworzyć takiej atmosfery grozy, ale chociaż może na wesoło umiem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-25 11:48
Naprawdę,chciał m tylko spokojnie wypić kawę,czytając "zaprzyjaźniony "blog,błogo ostatnio wpływający na mój stan umysłu.Chciałam "pomedytować",u tulić się w ciszy i harmonii Mistrza,jak pod kołdrą świeżo spadającego puchu:D Chciałam......A ON ,ni stąd ,ni zowąd ,huknął "Hujawiakiem"od zierając resztki błogostanu z moich rzęs.Zatrzepota łam jeszcze kilka razy ze zdumienia i nagle owładnęła mną nieodparta chęć mordu.Czuję odpływ estrogenów,moja przysadka krzyczy:"zabij ordynusa,wepchn ij mu z powrotem ten rynsztokowy jad do trzewi":D Ale wewnętrzny cenzor szepce:"nie dziś,jeszcze nie dziś,oddychaj powoli i pisz:"to nie był-powiedzmy-s zczyt szczytów,nikt się nie śmiał i nikt nie umarł z zachwytu". :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-25 12:00
...mała poprawka:jeden się śmiał,ale nikt nie umarł z zachwytu :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 13:01
Mogłabyś chociaż raz, tylko jeden raz! zadziałać niekonwencjonal nie i mnie skomplementować . Skłamać, ale w dobrej wierze. Godzinę to pisałem, a teraz poprawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-25 13:45
Jako krótki element całości to ten opis sytuacyjny jest dobry,szybki.Al e ciągnąc , w takiej ,niedającej wytchnienia formie, całe opowiadanie, może być męczące dla czytelnika. Odebrałam ten fragment ,tylko jako element lub krótki rozdział. Napisz więcej,jakiś wstęp do tego zdarzenia i sam zobaczysz o czym myślę.Brakuje mi Twoich charakterystycz nych porównań,metafo r(wiem ,to zajmuje więcej niż godzinę:)
Skomplementuję jak napiszesz to lekko- potrafisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 15:22
Cytuję ester:
Jako krótki element całości to ten opis sytuacyjny jest dobry,szybki.Ale ciągnąc , w takiej ,niedającej wytchnienia formie, całe opowiadanie, może być męczące dla czytelnika. Odebrałam ten fragment ,tylko jako element lub krótki rozdział. Napisz więcej,jakiś wstęp do tego zdarzenia i sam zobaczysz o czym myślę.Brakuje mi Twoich charakterystycznych porównań,metafor(wiem ,to zajmuje więcej niż godzinę:)
Skomplementuję jak napiszesz to lekko- potrafisz.To całe opowiadanie, lubię krótko pisać, bzykać i chorować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2014-01-25 17:11
..krótko,kompul sywnie,bez wyczerpania "tematu",mnie nie zadawala.Nie licz więc na komplementy :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 21:58
To minusa królowo nie skąp!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzesiek80 2014-01-25 12:24
Słusznie mówisz. Szkoda że wcześniej o tym nie wiedziałem, bo sam "dążyłem do bycia ważnym". Pamiętam jak wyszukiwałem w necie gdzie pracują znajomi i myślałem jaki to ja jestem do dupy. Kariery nie zrobiłem, żyje przeciętnie, od tamtego czasu dużo minęło, więcej zrozumiałem. Ale czasem jak np przeczytam, że ktoś odniósł sukces, czuje nazwijmy to smutek, jakąś tęsknotę, że nic w tym życiu nie zrobiłem, że upływa mi na takim bezsęsie. Pewnie spore znaczenie ma to o czym też pisałeś: nie mam swojej pasji: takiej która by się ujawniła w dzieciństwie i była rozwijana do mistrzostwa. Niby cośtam, próbuje, ale ze średnimi rezultatami. No nic. Dzięki za te wpisy. Podnoszą na duchu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 13:03
Często sukces ludzi, to historia jak sympatycznego kolegi z ostatniego artu, gdzie za kasę ma robić to co chce rodzina. Kasa i prestiż to jedno, ale co za to koleś dał, jakiej grupie musi być wierny? tego nie widać, za to widać auta, słit focie na fejsie i ładne domki.

Po pozbyciu się pragnienia sławy i ważności, powinno być łatwiej odszukać swoją pasję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-25 14:19
Mnie jest kasa potrzebna tylko w jednym celu. Realizacji swoich pasji :) Właśnie wróciłem ze stoku i jestem pełen werwy.
Z harcerskim pozdrowieniem!
Rysiek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 15:23
Myślę że to zdrowe podejście, kasa jako środek do celu i nic więcej. Jak ubranie, ważne bo nie pozwala na śmierć z chłodu, ale przecież go nie czcimy, przynajmniej ja :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LUKAs 2014-01-25 15:07
Ja mam 20-pare lat i jeszcze nigdy ie bzykalem,zostaj e mi tylko walenie gruchy .Nie wiem jak wy ale mi jest ciezko z tym zyc...natury nie da sie oszukac ,ilez mozna trzebac mialem ochote isc do burdelu i sobie ulzyc zrezygnowalem.. .ale chyba to narazie ostatecznosc bo nie widac innego wyjscia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 15:22
Jesli jestes pewien ze umiesz w burdelu to nie ma innego wyjscia. tylko musisz byc pewien ze Ci stanie w burdelu przy kims kogo pierwszy raz widzisz i nic do tej laski nie czujesz. inaczej stracona kasa.
ja w burdelu bylem 2 razy i ani razu nie poruchalem z wyzej wymienionych przyczyn.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 22:03
Nie patrzeć w oczy panience tylko od razu dać ja na kojo i zacznij smyrac nogi ityek całuj ples y i na bank ci stanuie szybko guma odwracasz świnię i ochasz z sił całych!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2014-01-25 15:24
Oj, jakie narzekanko, jaki biedny miś :) walenie złe, do burdelu nie pójdę, panny nie ma, wszystko źle i do dupy :)a jak by była panna to capi, albo w gumie trzeba, a jak bez gumy to w dupe nie daje, a jak daje to ta z pornosa miała ciaśniejszy... itd. itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 15:29
a kto pierwszy raz w gumie ruchal?
chyba nikt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2014-01-25 16:38
Cytuję witek:
a kto pierwszy raz w gumie ruchal?
chyba nikt


Ja w płaszczyku jechałem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2014-01-25 17:44
Jesli "jechales" dziewice to zakrawa na profanacje :D wstydzilbys sie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-26 22:01
Cytuję witek:
Jesli "jechales" dziewice to zakrawa na profanacje :D wstydzilbys sie :lol:


Nie, ta Pani nie miała nic wspólnego z dziewicą :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LUKAs 2014-01-25 15:46
Cytuję Marek:
Oj, jakie narzekanko, jaki biedny miś :) walenie złe, do burdelu nie pójdę, panny nie ma, wszystko źle i do dupy :)a jak by była panna to capi, albo w gumie trzeba, a jak bez gumy to w dupe nie daje, a jak daje to ta z pornosa miała ciaśniejszy... itd. itp.


stary narzekanko jak cisnienie w jajach niesamowite to co ja poradze ???? ilez mozna wallic ? codziennie to robie i nadal mam ochote ,kobiety mnie strasznie podniecaja ; to wlasnie takze przez to mam jeszcze wieksze cisnienie na nie.:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 16:07
Jesli tylko raz dziennie bez pornioli z netu to moze nie wpadniesz w nalog
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 22:08
Jest tu moze jakaś mija, z czułym serdecznym serdduszkiem Pani by wprowadzić Lukasa otchłań szcz,eści>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Manio 2014-01-26 19:10
Jedyne co napisałeś to wywaliłeś tu swoje żale. Jest problem - trzeba go rozwiązać? Co robisz, aby se pannę przygruchać? Wbijasz 80 lvl palladynem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # makavity 2014-01-25 15:39
Marek, a właściwie dlaczego nie masz partnerki życiowej - jeśli można spytać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2014-01-25 16:40
Cytuję makavity:
Marek, a właściwie dlaczego nie masz partnerki życiowej - jeśli można spytać?


Dopóki kobieta budzi we mnie tak miłe uczucia, wiem że muszę bez niej się obejść. Jeśli moja praca przyniesie mi błogość i rozkosz w ciele, co wiem że jest możliwe, wtedy chętnie się z kimś zwiążę - ale już bez lęku że odejdzie, i zostawi mnie rozpieprzonego na parę lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 17:04
A co, chcesz sie zalapac? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-26 22:00
Cytuję witek:
A co, chcesz sie zalapac? :D


No właśnie, jaka jest płeć pytającej/ego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 17:56
a tak poza tym Marku,
proponuje zmiane stref wplywow.
ja Sylwie a ty Nuutke.
Tobie z Sylwia nie idzie, a mi z nuutka.
sensowny deal chyba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2014-01-25 18:12
Oj Witek,Witek !!! 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 18:20
tak samo jak Sylwia z Markiem , tak i ty ze mna i tonim nie chcialas sie spotkac.
To ja proponuje dobry deal.
i nie wkurzaj sie juz za pozno i tak wybieram Sylwie. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 18:37
a ta kwestia grupowego sponsoringu ja toni i ty to byl taki polzart.
ok nieaktualne.
kocham nasze miasto Zabrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2014-01-26 20:18
Pamiętam Zabrze. Jak jechałem do Zabrza przez stary Chorzów bodajże to się jechało przez taką dzielnicę, że było widać ogień z pieców hutniczych, familoki, dzieci bawiące się w kałużach, kobiety wieszające pranie na sznurkach i ten wszechobecny zapach siarkowodoru ;)

Do Nikiszowca w Katowicach do tej pory lubię zajrzeć. Zawsze mi się to kojarzy z Kolejnością uczuć...

Sentyment do Górnego Śląska pozostał.

Jak to było? Poszeł na szaber plac koszuli kupić albo cuk po glajzach spierdolił śfunglem ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2014-01-25 22:05
To może Sylwia i nNutcaa z nami razem, a potem Witja wyganiamy z namiotu i ja zostane jdyny rycerzyk L)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 22:18
Marku , wydaje mi sie ze uklady sa trwalsze i lepsze, i tak nie poradzisz sobie z Sylwusia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 22:03
dla Sylwii forever yaoung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-25 22:11
ładne wiciu ale ja juz lece wciąłem tabletke i mi wszystko wibruje w oczach aby szybko do lozkaa kołdro prszykryj plesona czesc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 22:21
Marku a co juz w pl jest speed w tabletkach bo bylo zawsze ze w proszku kupowane na gram lub 2.
w niemczesch to tabletka extacy. kupowalo sie na sztuki w latach 90.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-26 21:45
Cytuję witek:
Marku a co juz w pl jest speed w tabletkach bo bylo zawsze ze w proszku kupowane na gram lub 2.
w niemczesch to tabletka extacy. kupowalo sie na sztuki w latach 90.


No to ładnie zabełkotałem :) wziąłem zolpic, byłem dziś w podróży więc chciałem się porządnie wyspać, zwłaszcza że sąsiedzi na górze ostro imprezowali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 22:36
tlumacze Karela Gotta:
przypomnij sobie dobre czasy , bo nic nie jest na zawsze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-25 23:11
Märku nuutka dobrze ci zrobi w znaczeniu niekoniecznie seksualnym , bo skoczysz na nasz slask i zobaczysz kraine gdzie panuje czystosc na ulicach jakiej w Niemczech juz dawno nie ma jak i porzundek, czyli porzadek.Zapras zam na Gorny Slask ktory wcale nie jest syfiaty i brudny jak to jest w wyobrazeniach wawsiowiakow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-26 21:46
Ja nie mam żadnych wyobrażeń o Śląsku, bo byłem tam tylko raz w podróży przejazdem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2014-01-27 20:36
Cytuję Marek:
Ja nie mam żadnych wyobrażeń o Śląsku, bo byłem tam tylko raz w podróży przejazdem.


Byłem we wrześniu po raz pierwszy na Górnym Śląsku. Gościłem u ślązaka od pokoleń w Tarnowskich Górach i byłem naprawdę mile zaskoczony. Ludzie nie chodzą w maskach gazowych, jest dużo zieleni, lasów i ogólnie dosyć ładnie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krzysztof 2014-01-26 14:02
Panowie ja mam taki pomysl ,wlasciwie wpadlem na niego nie dawno .Mam w domu dobra kamerke , lustrzanke cyfrowa i wielkie checi chodzi o to ; interesuje sie motoryzacja (wlasciwie to moja pasja) ,autami i tak dalej ,wpadlem na pomysl aby krecic amatorskie filmy w ktorych opowiadalbym o danym modelu auta i jego parametrach .Mam duzo znajomych ktorzy maja naprawde swietne samochody i rozmawialem z nimi na temat ew. pozyczenia i przetestowania .Zbierajac wszystko do kupy chcialbym stworzyc bloga na ten temat lub ew. wrzucac filmy przez moje konto na youtube ;) co wy na to ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-26 21:47
Cytuję Krzysztof:
Panowie ja mam taki pomysl ,wlasciwie wpadlem na niego nie dawno .Mam w domu dobra kamerke , lustrzanke cyfrowa i wielkie checi chodzi o to ; interesuje sie motoryzacja (wlasciwie to moja pasja) ,autami i tak dalej ,wpadlem na pomysl aby krecic amatorskie filmy w ktorych opowiadalbym o danym modelu auta i jego parametrach .Mam duzo znajomych ktorzy maja naprawde swietne samochody i rozmawialem z nimi na temat ew. pozyczenia i przetestowania .Zbierajac wszystko do kupy chcialbym stworzyc bloga na ten temat lub ew. wrzucac filmy przez moje konto na youtube ;) co wy na to ?


No to śmiało spróbuj, to może się naprawdę udać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anderson 2014-01-26 14:47
A ja wlasnie podeszlem do Angielki ktora mi sie strasznie podobala i dalem jej komplemencik ;P przedstawilem sie i tak dalej powiedzialem ze ma piekne oczka i slodka buzke ,widac bylo ze sie ucieszyla ale tylko na to bylo mnie stac :D numeru nie bralem ,zabraklo kurwa odwagi ;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-26 16:48
To ją nieźle wkurwiłeś pewnie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-26 19:52
pewnie nietypowy komplemencik u Angoli.
Ale nie wysmiala czyli prawie ok, bo brakowalo tylko jeszcze zagadac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-26 20:15
Ja mówię serio, jak laska współpracowała to na bank poszła rozczarowana. Panowie domykać w takiej sytuacji zawsze. Spore portfolio to podstawa udanego wyboru ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-01-26 19:19
Cytat:
To wszystkiego najlepszego, spóźnione ale nie do końca fałszywe :) a co do seksu, przecież Cię zapraszałem na kawkę, dwa razy odmówiłaś i ciągałaś do rozmowy zamiast konkretów, czyli wniosek prosty - nie chciałaś, albo nie jesteś kobietą. Przypominam że miałem już fanów zmieniających płeć, jeden to Azazel ale było jeszcze dwóch ancymonków :)
Dziekuje mimo ze chociaz nie do konca szczere:)
Jesli chodzi o spotkania to daj juz spokoj Marek, bylo minelo:)
A jesli chodzi o seks z Toba to ja nie jestem na jeden raz :lol: dlatego nawet dobrze ze sie nie spotkamy bo moglbys mi zlamac serce :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-26 19:22
i bardzo dobrze Sylwiu, ze Marek mi C ie nie zdeprawuje :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-26 21:56
A ja dziś w podróży, koszmar po prostu te prawie czterysta kilometrów, miałem ciekawą przygodę, 50km za Wawą chciałem stanąć na poboczu w celu wysikania się, i wjechałem przodem cały do rowu. Wszystko przykryte idealnie płaskim puchem, uległem fatamorganie - na szczęście natychmiast zatrzymał się Pan w ciężarówce, miałem linę więc mnie wyciągnął z dołu.

Ogólnie warunki jazdy to horror. O 10 rano w Wawie na Grochowskiej prawie wyrżnąłem w słup, na jezdni lodowisko, czy ktoś w ogóle w tym kraju dba o jezdnie? podczas jazdy horror - widoczne dwa ślady na jezdni, gdy mijałem ciężarówki byłem spięty jak podczas porażenia prądem. Do tej pory drży mi ręka, prawie gin z tonikiem wylałem na klawiaturę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2014-01-26 21:57
E tam złamać, w realu jestem zupełnie inny niż tutaj. Tu - lider, Pan i władca, w realu spokojny, cichy, nieśmiały ruchacz weekendowy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-26 22:55
Ciesze sie Marku ze szczesliwie dojechales:)
Moze i jestes inny, ale ja sie nigdy tego nie dowiem..
Lepiej zostan w moim wyobrazeniu taki jak teraz: blyskotliwy pisarz, guru samczego stada, Mistrz uczty intelektualnej dla duszy i ciala:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-28 01:27
Cytuję Sylwia:
Ciesze sie Marku ze szczesliwie dojechales:)
Moze i jestes inny, ale ja sie nigdy tego nie dowiem..
Lepiej zostan w moim wyobrazeniu taki jak teraz: blyskotliwy pisarz, guru samczego stada, Mistrz uczty intelektualnej dla duszy i ciala:)


W swoim wyobrażeniu mojej osoby, zrób mi proszę odessane tłuszczu z brzucha. Chcę być sexy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2014-01-27 14:28
taka duza dziewczynka i boi sie ze straci rozum i sie zakocha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-01-27 17:09
A Ty byś się nie bał? Tam to jest chłopie masakra. Jak się zakocha to umarł w butach. Przez dwa lata jak nie zerżniesz jej najlepszej koleżanki albo matki to możesz chlać, pierdzieć, rozrzucać skarpetki itp. Wszystko będzie wybaczone ;) Jak motylki przelecą po 2-3 latach to dostaniesz kosę w nerki i jak zwykle będziesz się zastanawiał dlaczego? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2014-01-27 21:16
Cytuję Rysiek:
A Ty byś się nie bał? Tam to jest chłopie masakra. Jak się zakocha to umarł w butach. Przez dwa lata jak nie zerżniesz jej najlepszej koleżanki albo matki to możesz chlać, pierdzieć, rozrzucać skarpetki itp. Wszystko będzie wybaczone ;) Jak motylki przelecą po 2-3 latach to dostaniesz kosę w nerki i jak zwykle będziesz się zastanawiał dlaczego? ;)

No i wszystko Rysiu ladnie wytlumaczyl:)
Jest tylko jedno ale..... :lol:
Ja nie jestem jak kazda kobieta :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-28 01:27
Cytuję Rysiek:
A Ty byś się nie bał? Tam to jest chłopie masakra. Jak się zakocha to umarł w butach. Przez dwa lata jak nie zerżniesz jej najlepszej koleżanki albo matki to możesz chlać, pierdzieć, rozrzucać skarpetki itp. Wszystko będzie wybaczone ;) Jak motylki przelecą po 2-3 latach to dostaniesz kosę w nerki i jak zwykle będziesz się zastanawiał dlaczego? ;)


Samo życie... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ukryty 2014-01-27 19:32
Poradzcie mi proszę.
Mam 17 lat i od dłuższego czasu czytam teksty Marka. Coraz bardziej sie zmieniam i widzę, że nie jest to na rękę niektorym ludziom z mojego otoczenia. Już nie obchodzi mnie zdanie innych na mój temat, robię tak jak czuję, nie przejmuję się pierdołami. Nie ogladam tv, nie czytam wiadomości, potrafię się wyluzować, zapomnieć o wszystkim. Najlepsze jest śmianie się sam do siebie i uśmiechanie, nawet jak jest źle :D organizm od razu sie dostosowuje i jestem szczęśliwszy. Błogość tez potrafię odczuwać, odpalam muzykę lub patrzę przez okno i nie myślę.
Problem w tym, że chciałby, przestać chodzić do kościoła. Nigdy nie byłem bardzo za katolicyzmem i jak się modliłem to inaczej niż wszyscy. Moja rodzina nigdy nie była specjalnie pobożna. Ale gdy porozmawiałem o moich odczuciach z rodzicami, to bardzo się przeciwstawiali . Każą mi chodzić do kościoła, i mama mówi, że nie dla księdza tylko dla Boga, żeby się pomodlić. Odcinam się od tego coraz bardziej, a czuję się naprawdę lepiej. Wolę sam pomyslec o swoim życi niż przed konfesjonałem. Nie martwię się głupimi grzechami (pójdę do piekła za mięso w piątek) itd. i dobrze mi z tym. Trochę błacha sytuacja i mało ważna, ale co mam dalej robic? :D Dzięki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-28 01:32
Ukryty, przede wszystkim:

1. Nie tłum myślenia, bo staniesz się otępiały i za przeproszeniem, idiotą. Myślenie ma się odbywać, a Ty masz na to wszystko jakby patrzeć z góry, nie utożsamiać się.

2. Powiedz rodzicom że faktycznie, mają rację - oni poczują się zadowoleni, a Ty idąc do kościoła pójdź na spacer podziwiać Boga w drzewach, deszczu, śniegu i świeżym powietrzu. Byłeś w kościele synku? modliłem się mamuś. Kłamiesz? nie :)

3. Nikomu nie mów o samorozwoju, bo jest to w pewnym sensie pycha - pamiętaj że niektórzy ludzie nie zajmują się rozwojem, a są np. ode mnie ZNACZNIE wyżej.

4. Wchodź w głupie i niepoważne tematy, ale nie angażuj się w nie emocjonalnie. Nie przekonuj nikogo, nie walcz, nie pokazuj że wiesz lepiej. Zmień się a inni pójdą sami za Tobą, bez wypowiedzenia choćby jednego słowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomek18 2014-01-27 21:40
Podejrzewam, że dopóki się nie usamodzielnisz, zarobisz na siebie- nie ma sensu walki, bo to trochę takie bezproduktywne. Ich postawy nie zmienisz, a ciebie będą tym mocniej cisnąć. Te "głupie grzechy" nie są do końca takie głupie- tu chodzi o energię jaką wysyłasz. Poza tym obżarstwo nie jest chyba głupim grzechem? Tu nie tyle chodzi o grzechy, co o zakłamanie i programowanie umysłów na służalczość i uniżenie względem urojonego boga KK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ukryty 2014-01-27 23:07
Dzięki za odpowiedz. Tak jak napisał Marek w nowym felietonie, najlepiej nie pokazywać innym pracy nad soba i tak właśnie zrobię. Powoli zaczynam odkrywać to wszystko i widzieć coraz jaśniej. Nie chodziło mi o głupie grzechy, źle się wyrazilem, bardziej właśnie o to zakłamanie i wpajanie nam, że nie jesteśmy warci boga, mamy cierpieć, umartwiac się itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2014-01-28 08:55
Cytat:
W swoim wyobrażeniu mojej osoby, zrób mi proszę odessane tłuszczu z brzucha. Chcę być sexy :)
Oj Marek ...a Tobie ciagle malo :lol:
Napisalam " w moim wyobrazeniu" bo osobiscie Cie nie znam...tylko ze zdjec, Twoich nagran audio i felietonow.
I juz nie przesadzaj z tym tluszczykiem na brzuchu :lol: pewnie wcale go tak duzo nie ma :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomek18 2014-01-28 11:09
Marku,w sytuacji gdy rodzice wciskają mi mięso na siłę i inne przetwory nie zawsze wiadomego pochodzenia, jak zareagować? Chyba wojny w domu prowadzić nie ma sensu i nie do końca wiem jak się w tym odnaleźć. Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-28 20:06
Cytuję Tomek18:
Marku,w sytuacji gdy rodzice wciskają mi mięso na siłę i inne przetwory nie zawsze wiadomego pochodzenia, jak zareagować? Chyba wojny w domu prowadzić nie ma sensu i nie do końca wiem jak się w tym odnaleźć. Pozdrawiam :)


Mów że po mięsie masz sraczkę, mdłości, źle się czujesz - udawaj i oszukuj, ale nie walcz bo się zacietrzewią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomek18 2014-01-29 21:06
Ojciec chce mnie na jakieś badania wysyłać xD Może do wariatkowa nie trafię :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-09-24 03:46
How To Last Longer Inbed Is Zithromax Available In India Sildenafil rique buy generic cialis Cialis 10 Mg Funziona Buy Z Pak Online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dzwujFeasp 2020-03-27 13:31
teva viagra cost is viagra over the counter viagra samples coffee with viagra viagra pills generic pharmacy

warnings for viagra persistent erection with viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]cialis vs viagra forced viagra for her pleasure gnc substitute for viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra vs cialis

http://sonyroot.com/home.php?mod=space&uid=305654
https://project-copywriter.com/2020/03/18/hello-world/?unapproved=5796&moderation-hash=5df7a8f3ada341fe242c707b9bcde26b#comment-5796
https://ettyhillesumcentrum.nl/nl/bezoekersinformatie/catalogus/form/1/1437
http://auto-file.org/member.php?action=profile&uid=189414
https://dai.zyuken.net/school_page/boad/post?name=ddsvwLonge&comment=viagra+pills+100+mg++teen+boy+takes+viagra++female+viagra+pills++++nurse+viagra++fiat+viagra+super+bowl+commercial+%0D%0A+%0D%0Athomas+drugs-generic+viagra++viagra+troche++viagra+vs+cialis+++viagra+coupons+from+pfizer++what+is+female+viagra+%0D%0A+%0D%0Ahttps%3A%2F%2Fpharm-usa-official.com+-+buy+viagra+online+%0D%0A+%0D%0Ahttps%3A%2F%2Fettyhillesumcentrum.nl%2Fnl%2Fbezoekersinformatie%2Fcatalogus%2Fform%2F1%2F1437%0D%0Ahttps%3A%2F%2Fcannabismls.com%2Fcalifornia-cannabis-company-accused-of-breach-of-contract-fraud%2F%3Funapproved%3D126407%26moderation-hash%3Dbedd8664fc214d7386718f5b30650709%23comment-126407%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fmanalifeguide.com%2F2018%2F07%2F11%2Fhello-world%2F%3Funapproved%3D337396%26moderation-hash%3D1edc0433ccd2996ed95363d446c59980%23comment-337396%0D%0Ahttps%3A%2F%2Fwww.crowdreviews.com%2Fworkday-payroll%0D%0Ahttps%3A%2F%2Fgirliegirlarmy.com%2Fstyle%2F20090922%2Fthe-worlds-sexiest-black-boots%2F%3Funapproved%3D1318587%26moderation-hash%3D111afa4d9cf4fb8e3c4930acf11cff74%23comment-1318587%0D%0A&submit=%8F%A7%F7%8F%A2%F0%8F%A2%F0%8F%A7%C7%8F%A7%F8%A7%A2%A7%AE%A7%D5%8F%A2%F0%8F%A2%F1%8F%A2%F0%A7%DD&from=check_thread&school_id=2046201
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yalibFeasp 2020-04-06 00:16
best cheap viagra pharmacies canadian viagra substitutes that work levitra vs viagra take viagra fuck aphrodisiac herbal drink thats like viagra 6 pack

viagra for women effect spedra versus viagra buy viagra online 800-239-8545 viagra hgh viagra for sale

https://viagrnetwork.com/# - viagra dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mheysFeasp 2020-04-09 02:51
quick cash online loans quick small personal loans quick loan student quick loans kenya quick loans calculator

quick business loans for startups 50000 quick loans [url=https://la dymonop.ru/ ]quick loan quick cash loans incorp huntington park ca quick and loans rates
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kmoaaFeasp 2020-04-09 21:22
best egg loans/quick quick cash loans broken arrow quick loan quick loans near me bad credit loans quick approval

quick loans phoenix az quick personal loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick small personal loans quick online loans direct lender

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kfwlsFeasp 2020-04-10 11:49
quick loans under 500 quick and loans rates quick loan fast quick loans quick loans review

quick lapp for sba loans quick online loans direct lender [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick safe loans fast quick loans online

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joittFeasp 2020-04-11 00:38
how to make money without a job diy crafts that make money work from home diy crafts that make money make money

ways to make money fast legit ways to make money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money as a teen how to make fast money online

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gxarbFeasp 2020-04-11 15:19
legit ways to make money online make money now instant payout work from home how does venmo make money how to make money with a website

how to make extra money from home best way to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make quick money how to make money on the internet

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gpljyFeasp 2020-04-12 04:23
legitimate ways make extra money how to make money on the internet work from home how to make money online for free how to make extra money

make money fast ways to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money with youtube make money from home

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # npbtaFeasp 2020-04-12 23:54
how to make money on amazon how to make fast money make money easy ways to make money how to make money in gta 5

how did tom steyer make his money how do youtubers make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money best ways to make money how to make money on twitch

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rimhyFeasp 2020-04-13 14:11
how to make more money make money on youtube make money how to make money on facebook how much money can you make on youtube

free ways to make money online apps to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload how to make money online

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qoafmFeasp 2020-04-13 17:06
make money taking surveys ways to make money online work from home make money how did betsy devos make her money

how to make money blogging how to make money work from home how does venmo make money make money fast

https://silnyehair.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gvwkyFeasp 2020-04-14 14:22
how to make money fast make money blogging work from home quick ways to make money how to make money from home

how did jerry jones make his money how to make money online work from home ways to make extra money how does craigslist make money

https://pesuvmol.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cjzfrFeasp 2020-04-15 08:30
easy way to make money how to make money quick make money make money now free ways to make money online

how to make money in gta 5 make extra money make money how can i make money how to make money at home

http://schoolcard.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-15 18:19
cbd gummies cbd oil online cbd oil buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 00:24
free casino slot games casino online slots casino online slots online casinos [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 06:08
slots games free [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]slots for real money vegas slots online online slot games best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 12:36
casino game http://onlinecasinogamespcx.com/ free casino games casino slots big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 19:33
cashman casino slots free casino games online online casinos online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-24 20:52
play casino http://onlinecasinosw.com/ no deposit casino big fish casino slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 02:31
online casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]vegas casino slots online casino bonus online slot games free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 03:33
http://onlinecasinosw.com/ real money casino play slots slots online online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 09:05
real casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]big fish casino online casinos play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 10:01
http://onlinecasinosw.com/ casino blackjack casino games no deposit casino world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 16:45
http://onlinecasinogamespcx.com/ free casino games [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]vegas casino slots gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 17:28
http://onlinecasinosw.com/ online slot games online gambling cashman casino slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 23:19
play casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]play online casino slots online online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 23:45
casino game real casino slots real casino slots casino games [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 06:02
casino bonus codes http://onlinecasinogamespcx.com/ slots games free casino slots real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 06:16
no deposit casino best online casino free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 13:03
http://onlinecasinogamespcx.com/ online casino real money [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]play slots online play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 13:04
http://onlinecasinosw.com/ vegas slots online casino play play casino free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 20:15
http://onlinecasinosw.com/ free casino big fish casino casino play casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 20:35
casino play [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free casino vegas casino slots real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 03:31
http://onlinecasinosw.com/ slots online casino online slots casino blackjack big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 04:19
slot games free casino no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ghrfmFeasp 2020-04-27 08:48
new orleans coronavirus coronavirus updates ‌‌coronavir us drug eating meat lent coronavirus coronavirus florida

floyd cardoz coronavirus james dolan coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌buy coronavirus coronavirus worldometer jackson browne coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus treatment


http://www.dreamcatcher-echallens.ch/%C3%A9v%C3%A8nement/soiree-country-a-corcellesneuchatel/comment-page-9/#comment-3106649
https://www.leai.com.br/geral/igrejinha-estreia-passaporte-com-numero-recorde-de-animais-nivel-b-do-ciclo-1759
https://www.gigsgigscloud.com/asia-dedicated-server/?unapproved=257&moderation-hash=b14a894fa33b5e452e21871bd8e114d7#comment-257
http://www.promenaadi.net/?id=16415
https://faithetc.org/quisque-sit-amet/?unapproved=8528&moderation-hash=9f9e1a4628fd7c08852bd561c4e3b16e#comment-8528
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 11:07
free online slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]best online casino no deposit casino best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 11:49
best online casinos [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]play online casino free casino free casino games casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 18:13
http://onlinecasinogamespcx.com/ world class casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online casino gambling casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 20:54
http://onlinecasinopc.com/ play slots [url=http://onl inecasinopc.com / ]best online casinos free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 23:49
free online slots http://onlinecasinosw.com/ play slots online slots free no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 03:15
casino bonus codes online casino real money real casino slots big fish casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 06:20
no deposit casino slots for real money big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 09:46
casino blackjack vegas casino slots play online casino casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 12:51
online slots free slots online gambling online casino games [url=http://onl inecasinosw.com / ]free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 16:20
http://onlinecasinopc.com/ free casino slot games [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 19:32
http://playcasinosw.com/ online casino games free slots games online casino games casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 23:16
big fish casino best online casino online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 02:21
http://playcasinosw.com/ online gambling world class casino slots play online casino big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 05:49
casino slots http://onlinecasinopc.com/ slots for real money casino games world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 09:00
online casino games http://playcasinosw.com/ online casino real money cashman casino slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 12:26
play casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]online casino best online casino free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 15:56
slots free best online casinos slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 19:17
http://onlinecasinopc.com/ slots games [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino game online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 22:44
online casino games free slots online casinos play online casino [url=http://pla ycasinosw.com/ ]slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 02:00
casino games vegas slots online casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 05:46
online slots [url=http://pla ycasinosw.com/ ]casino games free slots casino online slots gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 09:02
casino games [url=http://onl inecasinopc.com / ]online casino games slots for real money world class casino slots free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 12:41
best online casinos online casino games casino online slots slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 15:45
free slots games [url=http://onl inecasinopc.com / ]world class casino slots online casino online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 18:25
free slots games vegas casino slots free casino slot games casino play [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 19:27
best online casino casino online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 01:51
http://playcasinosw.com/ casino blackjack [url=http://pla ycasinosw.com/ ]play online casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 07:30
casino online slots [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino play free casino games online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 08:31
free casino slot games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]free casino games online casino bonus codes online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 14:19
http://casinoplaysw.com/ free slots games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online casino gambling free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 20:17
online slots online casino casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 20:35
http://casinoslotspc.com/ free slots games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino play play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 01:04
gold fish casino slots online casino slots slots free slots online [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 01:28
online casino slots free slots games slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ayxnmFeasp 2020-05-02 03:43
diy crafts that make money how to make money fast make money how much money do youtubers make best ways to make money online

make money on youtube how much money do youtubers make [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online how did betsy devos make her money make money now instant payout

https://make-money-blogs.com/# - make money online


https://lostduringmypcs.com/high-hopes-of-a-military-move/?unapproved=333274&moderation-hash=b5120bf6a3667b9518b8ec47e91a9cd9#comment-333274
http://www.mybdlaws.com/laws/search_law_details/836
http://famasters.com/component/k2/item/16-nemo-enim-ipsam-voluptatem
https://afsi.org/2018/02/15/from-sderot/?unapproved=30832&moderation-hash=82e9c8a27a3916b78a1a12be2fd1006d#comment-30832
https://raycornelius.com/2014/10/johnny-gill-stevie-j-joseline-ebony-steele-and-more-at-atl-live-on-the-park-photos/?unapproved=1553931&moderation-hash=0dc04e0efb90c376c0d21c1d0da181fc#comment-1553931
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 07:34
slots for real money best online casino gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 07:53
free casino games slots games free real money casino play slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 14:09
http://casinoplaysw.com/ cashman casino slots free casino slot games free casino games casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 14:26
http://casinoslotspc.com/ world class casino slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino games casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 21:05
online casino gambling http://casinoslotspc.com/ free slots free casino free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 21:06
casino blackjack online casino online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lvdueFeasp 2020-05-03 02:24
western union online send money best way to make money online make money online free legitimate work from home opportunities how does robinhood make money

how to make money on instagram work at home companies [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] online casino real money work from home opportunities how to make money blogging

https://make-money-blogs.com/# - online surveys for money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 03:31
free casino play casino slots free casino games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 04:02
free slots games real money casino online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 09:55
http://casinoslotspc.com/ slots games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slots games free online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 10:57
http://casinoplaysw.com/ casino blackjack [url=http://cas inoplaysw.com/ ]play slots online big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 16:38
http://casinoslotspc.com/ online gambling cashman casino slots free casino slot games slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 18:10
online casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]real casino slots slots online play slots free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rdyqyFeasp 2020-05-03 21:10
work from home jobs making money on youtube work from home companies ways to make money online passive income

how to make money fast western union online send money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make more money passive income online walmart to walmart money transfer online

https://make-money-blogs.com/# - make money online fast
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 22:55
casino slots online casino real money free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 23:14
casino blackjack slots games vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 05:20
http://casinogamespqr.com/ free online slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]no deposit casino free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 06:05
http://casinoslotspc.com/ online slots casino bonus codes online casino real money play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fufigugor 2020-05-04 08:00
coronavirus drug is coronavirus contagious novel coronavirus coronavirus dogs symptoms of coronavirus in cats

bovine coronavirus symptoms of coronavirus in cats [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] enteric coronavirus coronavirus disease coronavirus dog

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus genome
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 11:57
casino online slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]play slots online casino online casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 13:03
free casino best online casinos free slots free casino games online [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uczycFeasp 2020-05-04 15:38
making money amazon work from home free money online best work from home jobs how much money do youtubers make

online surveys for money what is passive income [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make money online fast work at home jobs legitimate work at home jobs legitimate

https://make-money-blogs.com/# - western union online send money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 19:08
http://casinogamespqr.com/ vegas slots online play slots online play casino online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 20:01
play slots online best online casino online casino slots free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 01:58
free slots http://casinogamespqr.com/ free casino games online casino games no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 02:49
cashman casino slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online slots play online casino slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 07:42
casino online casino online casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 08:21
free casino games http://casinoslotspc.com/ free slots games big fish casino online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mdpziFeasp 2020-05-05 08:53
how to make extra money how to make money online fast how to make passive income how to make money with youtube how to make passive income

passive income online how much money can i make on social security [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home opportunities how much money does pewdiepie make making money online

https://make-money-blogs.com/# - work at home jobs legitimate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 12:55
online slots casino bonus codes slots online free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 14:01
slots games free [url=http://cas inoslotspc.com/ ]best online casinos online slot games play online casino casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nszwkFeasp 2020-05-05 17:54
cialis generic

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis tadalafil

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 19:56
http://casinogamespqr.com/ online casino gambling [url=http://cas inogamespqr.com / ]big fish casino play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 21:03
best online casinos [url=http://cas inoslotspc.com/ ]vegas casino slots play slots online slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 02:25
http://casinogamespqr.com/ online slots play slots real casino slots best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 08:47
slots for real money slot games online slot games online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 09:42
casino online [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online casino bonus free slots games online casino online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # igvseFeasp 2020-05-06 12:06
online cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 15:32
free casino slots online real money casino online gambling [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 16:34
slots games online casino bonus real money casino free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 22:28
http://casinogamespqr.com/ free online slots play slots online casino slots best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 23:27
play slots vegas slots online free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 04:48
http://casinogamespqr.com/ free casino games online [url=http://cas inogamespqr.com / ]free casino online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 05:38
free online slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]casino online online casino gambling online slots slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uhebyFeasp 2020-05-07 05:39
buy cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 11:26
slots games http://casinogamespqr.com/ casino blackjack vegas slots online casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 12:18
casino online slots online casino slots slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 16:30
play slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online slot games best online casino online casino bonus best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vbofhFeasp 2020-05-07 22:27
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cheap cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 23:31
online gambling http://casinoslotsfest.com/ casino game vegas casino slots real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 00:37
online casino slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]gold fish casino slots casino games casino play no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 05:42
slots games http://casinoslotsfest.com/ play slots online free casino free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 06:55
http://casinorealmoneyfdr.com/ online gambling [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]vegas slots online free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 12:28
http://casinoslotsfest.com/ best online casinos [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]free casino games online play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 13:42
http://casinorealmoneyfdr.com/ casino online [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino real money online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xlegrFeasp 2020-05-08 15:40
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 19:33
free casino games online casino real money slot games online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 20:40
free online slots casino slots casino online slots casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 02:19
slots games http://casinoslotsfest.com/ casino slots vegas slots online online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 03:23
best online casinos casino bonus codes play online casino online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 09:04
http://casinoslotsfest.com/ casino online [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]real money casino free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # klwxhFeasp 2020-05-09 09:51
cialis cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic cialis


http://images.google.so/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.com.gt/url?sa=t&rct=j&q=como+limpiar+una+bocina+de+celular&source=web&cd=7&ved=0CGwQFjAG&url=http://make-money-blogs.com/&ei=YZdbUeapBpKXqwGZroDwAg&usg=AFQjCNHkf3FkMJNX1zScehrxihtpxe7Isw
https://www.google.com.py/url?sa=t&rct=j&q=megapublicador&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0ahUKEwic64Hhg_7LAhVGRSYKHZUbDrcQFggaMAA&url=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.ki/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.ch/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 10:11
gold fish casino slots online casino bonus slot games best online casinos [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 21:28
http://onlinecasinofbk.com/ play casino free online slots gold fish casino slots cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 21:48
casino play [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]play slots online free casino slot games online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 04:30
play slots online online casino slots real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 11:10
online casinos world class casino slots free casino slot games vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gkhdvFeasp 2020-05-10 13:09
apple cider vinegar weight loss drink weight loss smoothies weight loss calorie calculator best weight loss pill weight loss apps

weight loss programs prescription weight loss pills [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] best weight loss pills best weight loss supplements shark tank weight loss drink

https://weight-loss-blogs.com/# - best weight loss diet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 17:22
real money casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino bonus vegas slots online world class casino slots cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 17:48
world class casino slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino online world class casino slots online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 00:35
casino online slots slots for real money gold fish casino slots big fish casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xhsmxFeasp 2020-05-11 01:50
cialis cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis


https://images.google.com/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.com.co/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=9&cad=rja&sqi=2&ved=0CEUQtwIwCA&url=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.co.vi/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.bt/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.com.tr/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 06:36
play casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]real money casino free casino games vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 07:20
casino games http://casinoslotsfest.com/ casino online online casino slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 13:26
online casino http://onlinecasinofbk.com/ world class casino slots play casino slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wjjlzFeasp 2020-05-11 13:49
breakfast smoothies for weight loss weight loss shakes weight loss pills golo weight loss kelly clarkson weight loss 2018

protein shakes for weight loss sota weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] best weight loss pills morning smoothies for weight loss and energy weight loss clinic

https://weight-loss-blogs.com/# - best weight loss diet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 14:12
casino games http://casinoslotsfest.com/ online casino casino slots online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 19:33
http://onlinecasinofbk.com/ vegas slots online [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]free casino slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 06:01
online casino gambling best online casinos online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # muybuFeasp 2020-05-13 10:24
mom helps viagra problem viagra dosing viagra errection video after taking viagra will taking more viagra give me a stronger erection

viagra active ingredient cheapest drug store for viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra can viagra help last longer nahid neff viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 12:47
casino real money http://onlinecasinofbk.com/ free casino slot games slots free casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 21:35
best online casino play online casino cashman casino slots free online slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 01:19
cbd for dogs [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd gummies cbd products hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bzfpmFeasp 2020-05-14 06:02
viagra uses amount of money military spends on viagra viagra india viagra generic truth viagra mom helps with boner

average price of viagra 100mg viagra effectiveness after eating [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra cancun pharmacy viagra stepsis makes stepbro's viagra boner won't go away

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 06:44
cbd drops http://cbdoilusd.com/ buy hemp oil medterra cbd buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mqzsjPex 2020-05-14 08:27
tadalafil 10mg tadalafil generic vs cialis cheap tadalafil buy tadalafil tablets buy tadalafil online

generic for cialis tadalafil tadalafil 10mg prix [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid tadalafil 20 mg best price sildenafil vs tadalafil

https://supertadalafil.com/ - cheap tadalafil

cheap tadalafil tadalafil tablets 20 mg generic cialis tadalafil tadalafil generique tadalafil generic vs cialis

prix tadalafil cheap tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews side effects for tadalafil tadalafil 5mg prix

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 12:23
cbd oil benefits [url=http://cbd oilusd.com/ ]medterra cbd medterra cbd cbd medic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jqlgiFeasp 2020-05-14 14:47
diets weight loss surgery weight loss shakes how to lose weight fast healthy diet

best weight loss program phentermine weight loss best way to lose weight chrissy metz weight loss diets

https://weight-loss-blogs.com - sota weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 18:16
buy cbd oil online [url=http://cbd oilusd.com/ ]best cbd oil cbd oils cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 00:24
http://cbdoilusd.com/ cbd pure [url=http://cbd oilusd.com/ ]medterra cbd cbd for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dtibwPex 2020-05-15 06:29
tadalafila tadalafil 20 mg prix tadalafil 20mg tadalafil online canadian pharmacy tadalafil 5 mg

liquid tadalafil tadalafil biogaran 20 mg prix [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic cialis tadalafil tadalafil generique generic cialis tadalafil 40 mg

https://supertadalafil.com/ - buy tadalafil online

generic cialis tadalafil 20 mg from india mylan tadalafil liquid tadalafil tadalafil 20 mg best price tadalafil side effects

cheap tadalafil tadalafil avis [url=https://xt adalafilx.com/ ] liquid tadalafil tadalafil reviews generic for cialis tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 07:06
cbd products cannabis oil cbd capsules pure cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 14:11
cbd drops cbd for sale cbd products cbd for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 18:20
hemp oil pure cbd oil cbd capsules best cbd oil [url=http://buy cbdoil11.com/ ]medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 01:05
cbd online cbd drops cbd pure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 07:47
cbd gummies walmart [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd pills cbd oil online medterra cbd cbd medic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ytefgPex 2020-05-16 10:54
tadalafil 10mg prix buy tadalafil tadalafil generic tadalafil canadian pharmacy sildenafil vs tadalafil

tadalafil powder tadalafil generic [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20mg tadalafil 20 mg tablet tadalafil 20 mg prix

https://supertadalafil.com/ - cheap tadalafil

tadalafil side effects tadalafil 40 mg tadalafil reviews tadalafil tablets tadalafil lilly

tadalafil biogaran prix vardenafil vs tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] buy tadalafil online tadalafila tadalafil generic

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ttwsiFeasp 2020-05-16 14:33
healthy smoothies for weight loss apple cider vinegar weight loss fastest way to lose weight best diet for weight loss how to reduce weight

lose weight medi weight loss weight loss surgery phentermine weight loss weight loss pills that work

https://weight-loss-blogs.com - losing weight
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 14:45
cbd pills cbd for dogs cbd oil for dogs cbd for dogs [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 21:27
cbd pure http://buycbdoil11.com/ cbd for sale cbd capsules cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 04:11
cbd oil for sale cbd oil at walmart cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 10:54
http://buycbdoil11.com/ cannabis oil [url=http://buy cbdoil11.com/ ]hemp cbd oil cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 14:45
http://cbdoilglk.com/ cbd hemp [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oil store cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 21:24
http://cbdoilglk.com/ cbd near me [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oil store cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 03:56
cbd store [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oil at walmart cbd online best cbd oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 10:37
buy cbd oil online cbd oil online cbd cream hemp oil for pain [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 17:24
http://cbdoilglk.com/ cbd oil [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd gummies walmart cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 21:34
cbd hemp [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd store cbd oil for sale cbd pure
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kjtefFeasp 2020-05-19 00:37
online levitra levitra dosage cialis 20mg levitra 10mg online levitra

levitra generic levitra online levitra dosage levitra price levitra coupon

https://drugstoreonliner.com/ - levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 04:03
cbd oil for pain [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil store cbd vape pure cbd oil cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 10:48
cbd oil for pain [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cannabis oil cbd hemp cbd oil for sale cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 17:29
best cbd oil [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd cream medterra cbd cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 23:59
cbd oil for dogs http://buycbdoilwalm.com/ cbd drops cbd oil for pain cbd medic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 06:35
buy cbd oil online cbd cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vrltzPex 2020-05-20 09:15
foods that raise testosterone boost testosterone naturally what is testosterone canadian pharmacy testosterone cypionate testoviron

testosterone booster supplements male hormone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] what is testosterone where is testosterone produced testosterone cypionate 200mg/ml

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - what is testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 13:16
medterra cbd cbd store cbd cbd hemp [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 20:04
hemp cbd oil [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil online cbd oils cbd medic cbd for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 02:52
cbd for sale hemp cbd oil cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nepzmPex 2020-05-21 07:08
testosterone cream testosterone boosters testosterona canadian pharmacy testosterone cypionate signs of low testosterone in men

testosterone therapy what produces testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone booster increase testosterone naturally foods to boost testosterone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - low testosterone symptoms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 09:32
cbd cream http://buycbdoilwalm.com/ cbd oil for sale pure cbd oil cbd oil at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 16:24
cbd hemp [url=http://cbd oilsls.com/ ]cbd oil online cbd cream cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 20:44
cbd medic cbd oil for dogs cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-21 20:51
http://cbdoilrx.us.com/ cbd gummies [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]hemp cbd oil cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 03:00
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd oil at walmart cbd oil at walmart cbd gummies walmart cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 03:30
cbd store cbd gummies cbd vape hemp cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 09:28
cbd near me buy cbd oil cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 10:26
http://cbdoilrx.us.com/ hemp oil for pain [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]cannabis oil cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 16:00
cbd vape [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]hemp cbd oil cbd cream cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktbzkFeasp 2020-05-22 20:45
levitra for sale cialis 20mg cialis 20mg levitra 10 mg levitra canada

levitra 20 order levitra levitra pills levitra generic levitra cost

https://drugstoreonliner.com/ - levitra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 22:24
cbd capsules cbd products cbd oil for dogs medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dbgdvPex 2020-05-23 04:14
androgel testosterone propionate canadian pharmacy testosterone cypionate testosterona testosterone booster reviews how to naturally increase testosterone

signs of low testosterone in men testosterone function [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone levels prime male testosterone booster testosterone side effects in men

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone levels
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 04:55
buy cbd oil online [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd capsules cbd drops cbd for sale cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 11:34
cbd cream cbd cream cbd oil store cbd products [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ehyacPex 2020-05-24 06:39
testosterone undecanoate que es testosterona GP Proviron increase testosterone what is testosterone

testosterone cream for men testosterone therapy [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] Induject where is testosterone produced canadian pharmacy testosterone cypionate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - GP Test Prop 100
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aursvPex 2020-05-27 11:52
antivirus software norton antivirus https://xantivirusx.com/ - panda antivirus sex dating christian dating for free https://onlinedatingwow.com/ - crossdresser dating best publications sweepstakes infinite sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - winloot sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dorrsPex 2020-05-29 10:04
antivirus for windows 10 best antivirus for windows 10 https://xantivirusx.com/ - best antivirus software 2019 cupid dating site best dating sites https://onlinedatingwow.com/ - who is xname xname dating reader's digest sweepstakes publishers clearing house sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - infinite sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vhtrwPex 2020-05-30 13:32
total av antivirus reviews windows antivirus https://xantivirusx.com/ - avg antivirus free download adult dating trans dating https://onlinedatingwow.com/ - who is dating whom sweepstakes advantage diy network sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - diy sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BossGeods 2020-08-18 21:08
billige cialis

online cialis

cheap cialisvidrgne cialis

cialis online

online cialispotenzmit tel cialis 5m

buy cialis online

buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavioneGeods 2020-08-18 23:01
purchase female is online

aa64 fill is prescription

aa64 is quebec canada

aa64 is ne marche pas forum

aa64
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-21 17:02
geniune cialis no prescription

buy brand cialis de overnight
cialis online

pack free cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 01:49
cheapest cost for cialis

cialis online
cialis online

cialis dubai price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 12:40
acquisto cialis 10 mg

online cialis
cheap cialis

only now 100mg cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-22 15:27
cialis eds apotheke

online cialis
cialis anglais

cialis price in walgreens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-23 00:12
can i take cialis and flowmax

cialis buying canada
cialis 10 mg daily

cialis at 40mgs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AllaGeods 2020-08-23 11:08
xl generic viagra

canadian viagra

buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FeofilGeods 2020-08-23 11:31
comprar cialis soft tab

online cialis

buy cialis onlinecialis generika gefahrlic

generic cialis online

buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SelivanGeods 2020-08-23 12:21
0bcc31 ordering viagra in canadahttps://viagratodaybest.com/ buy genuine pfizer viagrahttps://viagratodo20.com/ acheter viagra ordonnancehttp://viagrauyr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TrifonGeods 2020-08-23 12:36
930a31 viagra 20mg preishttps://viagrahere20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VikaGeods 2020-08-23 12:51
f4d731 much does viagra cost canadahttp://viagraeuw.com/ boots chemist cost of viagrahttps://viagrahere20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RozaGeods 2020-08-23 13:07
383131 preisvergleich viagra generikahttp://viagrayqdd.com/ want buy viagra australiahttp://vigraweuy.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZinaidaGeods 2020-08-23 13:21
440931 viagra pharmacies in canadahttps://sildenonline.com/ real reviews of generic cialishttps://ssupercialisever.com/ lower price viagrahttp://viagener2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UlyanaGeods 2020-08-23 13:52
097831 cialis generico romhttp://cialisooie.com/ cialis gnrique prixhttps://cialistodo2020.com/ cialis buy online in indiahttp://cialisuqpor.com/ best quality generic cialishttp://cialisuqwc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AvdiiGeods 2020-08-23 14:07
238931 achat de viagra en espagnehttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SalgeGeods 2020-08-23 14:22
930a31 herbal viagra chinese storehttp://viagener2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SvetaGeods 2020-08-23 14:37
411631 viagra price 4 pills packagehttps://viagratodo20.com/ viagra bestillhttp://viagrauyr.com/ viagra recreatifhttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FahadGeods 2020-08-23 14:52
a75631 custom writehttps://edpillsnews20.com/ hometown cash advance mason city iowahttp://loansoloie.com/ viagra ordonnance obligatoirhttps://sildenonline.com/ cost of cialis 10mghttps://ssupercialisever.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IyoGeods 2020-08-23 15:07
7bfb31 look there next day viagrahttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LidaGeods 2020-08-23 15:22
238931 cialis cost usahttp://cialishhqoeur.com/ i recommend cialis ukhttps://cialishowmuch.com/ buy cialis sex pillhttp://cialisooie.com/ cialis e anemiahttps://cialistodo2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # YuliyaGeods 2020-08-23 15:38
972931 viagra internet avihttps://sildenonline.com/ what is normal dose of cialishttps://ssupercialisever.com/ viagra use instructionshttp://viagener2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EllyGeods 2020-08-23 15:52
097831 can i buy cialis in dubaihttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JalkutGeods 2020-08-23 16:07
3cfd31 viagra online order usahttps://viagratodo20.com/ look there viagra brand namehttp://viagrauyr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdikGeods 2020-08-23 16:22
3cfd31 cialis kaufen 20mg htmlhttp://cialisuqpor.com/ 40 mg cialis generichttp://cialisuqwc.com/ cialis tadalafil para ventahttp://cialisuyew.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EllaGeods 2020-08-23 16:37
244831 cialis generika sicher kaufenhttp://cialisuqpor.com/ dicount cialishttp://cialisuqwc.com/ cialis 5mg ftahttp://cialisuyew.com/ best cialis price ushttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AvdeevGeods 2020-08-23 16:52
972931 cialis daglighttps://cialistodo2020.com/ cialis in osterreich kaufenhttp://cialisuqpor.com/ preis fr cialishttp://cialisuqwc.com/ cialis cut pillhttp://cialisuyew.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RadijGeods 2020-08-23 17:07
244831 cialis haltbarkeithttps://cialisdoitnow.com/ due cialis da 5 mghttp://cialishhqoeur.com/ cialis deutschland ohne rezepthttps://cialishowmuch.com/ term effects of cialis longhttp://cialisooie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BobbsGeods 2020-08-23 17:26
244831 viagra tschechien rezeptfreihttp://vigraweuy.com/ link for you cialishttps://cialisdoitnow.com/ the best place cialis tabshttp://cialishhqoeur.com/ click now buy cialis ukhttps://cialishowmuch.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RostislavaGeods 2020-08-23 17:42
638431 websites daily cialis pillhttps://cialishowmuch.com/ cialis mg 5 prezzohttp://cialisooie.com/ cialis laboratoirehttps://cialistodo2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # QuintinGeods 2020-08-23 17:59
930a31 60 mg cialis reviewshttps://cialisdoitnow.com/ cialis pill brand 5mghttp://cialishhqoeur.com/ achat cialis ushttps://cialishowmuch.com/ why no grapefruit with cialishttp://cialisooie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoeGeods 2020-08-23 18:13
930a31 buy cheapest super viagrahttps://viagrahere20.com/ good choice soft tab viagrahttp://viagraoier.com/ viagra madrid entrega en manohttps://viagraonline20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KostyaGeods 2020-08-23 18:28
7bfb31 viagra farmacia andorrahttp://viagraaqwe.com/ viagra online sale canadahttp://viagraeuw.com/ viva viagrahttps://viagrahere20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AlaGeods 2020-08-23 18:44
f4d731 discount super cialis onlinehttps://cialistodo2020.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PlairGeods 2020-08-23 19:09
440931 quick and easy loans in 15 minuteshttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidGeods 2020-08-23 19:24
5f7531 il costo del cialis in romaniahttp://ciaviagogogo.com/ precio cialis tadalafihttp://cilapharm.com/ writing service reviewshttps://edpillsnews20.com/ payday lenders interest rateshttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PriyankaGeods 2020-08-23 19:40
238931 gm viagrahttp://viagrauyr.com/ how to buy viagra in colombiahttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SusannaGeods 2020-08-23 19:55
6f5631 buy cialis legallyhttps://cialishowmuch.com/ over the counter female cialishttp://cialisooie.com/ very good site cialis malaysiahttps://cialistodo2020.com/ enter site cialis from mexicohttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FitzGeods 2020-08-23 20:24
411631 order cialis 20 mghttp://cialisuqwc.com/ secure med cialishttp://cialisuyew.com/ wow buy generic cialishttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NatashaGeods 2020-08-23 20:39
922231 acquisto cialis generico linehttp://cialisuqwc.com/ order cialis cipla mastercardhttp://cialisuyew.com/ cialis slovenihttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SilvanGeods 2020-08-23 20:54
c82831 cialis lilly francehttps://cialishowmuch.com/ tomar cialis 20 mghttp://cialisooie.com/ cialis jelly harderhttps://cialistodo2020.com/ best price on cialis onlinehttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ErikGeods 2020-08-23 21:09
411631 pharma sun cialishttp://cialishhqoeur.com/ uk cheap cialishttps://cialishowmuch.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MashaGeods 2020-08-23 21:24
097831 echte viagra bestellenhttps://viagrahere20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OdincovaGeods 2020-08-23 21:39
cc0031 online viagra fast deliveryhttp://viagrayqdd.com/ viagra gunstig kaufen forumhttp://vigraweuy.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SavinaGeods 2020-08-23 21:54
1fd031 average price viagra ushttp://viagrayqdd.com/ viagra uk how to gethttp://vigraweuy.com/ try it buying cialis nowhttps://cialisdoitnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MiesnerGeods 2020-08-23 22:09
440931 cialis prescribed onlinehttp://cialisuqpor.com/ discount cialis by lillyhttp://cialisuqwc.com/ cialis comprimidohttp://cialisuyew.com/ only now brand cialis for salehttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ZhoraGeods 2020-08-23 22:24
a75631 cialis brand for sale cheaphttp://cialisooie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # WaisnerGeods 2020-08-23 22:39
ab5831 buy a doctoratehttps://edpillsnews20.com/ payday advance lacey wahttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RayosGeods 2020-08-23 22:55
6e4731 cialis kaufen paypalhttp://cialisuqwc.com/ can use use cialis in afibhttp://cialisuyew.com/ online pharmacy cialis arizonahttp://cialisyytr.com/ generic cialis online ushttp://ciaviagogogo.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LilyaGeods 2020-08-23 23:10
acca31 female cialis discountedhttps://cialisdoitnow.com/ just try cialis medicationhttp://cialishhqoeur.com/ manfaat cialis 20 mghttps://cialishowmuch.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PutimirGeods 2020-08-23 23:25
238931 viagra upshttps://viagrahere20.com/ viagra online saleshttp://viagraoier.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LegaGeods 2020-08-23 23:40
5f7531 generique cialis en suissehttps://cialistodo2020.com/ cialis approvedhttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CrewsGeods 2020-08-23 23:55
638431 online pfizer viagra verkaufhttps://viagrahere20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CairnsGeods 2020-08-24 00:10
843e31 very good site buy cialis ushttp://cialisuqwc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AgnesaGeods 2020-08-24 00:25
5f7531 cialis 10 prixhttp://cilapharm.com/ speech writer onlinehttps://edpillsnews20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PensaGeods 2020-08-24 00:39
930a31 cialis cheap salehttp://cialisooie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KirillGeods 2020-08-24 00:55
7bfb31 we recommend viagra tabletshttp://vigraweuy.com/ generic cialis australia 100mghttps://cialisdoitnow.com/ cialis one day 5 mhttp://cialishhqoeur.com/ discount cialis drugshttps://cialishowmuch.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DariushGeods 2020-08-24 01:10
1fd031 cialis original espaahttp://cialisuqwc.com/ cialis generico forumhttp://cialisuyew.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AprelGeods 2020-08-24 01:24
0bcc31 cialis generic from englandhttp://cialisooie.com/ where can i buy cialis onlinehttps://cialistodo2020.com/ does 10 mg of cialis workhttp://cialisuqpor.com/ forum achat cialis internethttp://cialisuqwc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AmyleaGeods 2020-08-24 01:40
be0031 viagra utilitehttp://viagener2020.com/ uk viagra deliveryhttp://viagraaqwe.com/ viagra instructionshttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PashaGeods 2020-08-24 01:55
440931 viagra pour libidohttps://viagraonline20up.com/ precio viagra sildenafil 50https://viagraonlinegfsd.com/ original viagra in ukhttps://viagratodaybest.com/ were can u get viagra fromhttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TulliiGeods 2020-08-24 02:10
244831 iene viagra genericohttps://viagratodaybest.com/ viagra energetico faz malhttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RayganGeods 2020-08-24 02:25
7bfb31 viagra generic trustworthyhttps://viagraonline20up.com/ compro viagra originalehttps://viagraonlinegfsd.com/ pfizer viagra 50 mghttps://viagratodaybest.com/ visit our site 100mg viagrahttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MartaGeods 2020-08-24 02:55
0bcc31 viagra from boots ukhttp://vigraweuy.com/ cialis brasilhttps://cialisdoitnow.com/ brand meds cialishttp://cialishhqoeur.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AdesGeods 2020-08-24 03:10
6f5631 viagra frau online kaufenhttps://viagratodaybest.com/ quiero comprar viagra internethttps://viagratodo20.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IvanGeods 2020-08-24 03:25
be0031 viagra only 25 mghttp://viagraoier.com/ look here viagra tablets salehttps://viagraonline20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LilyaGeods 2020-08-24 03:41
ab5831 online loans in georgiahttp://loansoloie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MoseichevGeods 2020-08-24 03:55
5f7531 try it cialis wholesale priceshttp://cialisyytr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MiroslavGeods 2020-08-24 04:11
6f5631 very good site cialis sales ukhttps://ssupercialisever.com/ viagra generico economicohttp://viagener2020.com/ comprare viagra originalhttp://viagraaqwe.com/ soft viagra tabs from canadahttp://viagraeuw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdgarGeods 2020-08-24 04:27
238931 viagra price netherlandshttp://viagrauyr.com/ viagra uk rezepthttp://viagrayqdd.com/ vente levitra viagrahttp://vigraweuy.com/ buy online fda cialishttps://cialisdoitnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidGeods 2020-08-24 04:51
6e4731 best viagra priceshttp://viagraeuw.com/ il viagra rossohttps://viagrahere20.com/ comprar viagra en santiagohttp://viagraoier.com/ viagra heart failurehttps://viagraonline20up.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # QuintinGeods 2020-08-24 05:17
244831 enter site viagra mexicohttp://viagraaqwe.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IlinGeods 2020-08-24 05:32
383131 buy cialis online cheaphttp://cialisooie.com/ cialis online washingtonhttps://cialistodo2020.com/ generic cialis 5mg australiahttp://cialisuqpor.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AbdouGeods 2020-08-24 05:47
659e31 i use it viagra best placehttp://viagrayqdd.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 05:57
cialis bestellen probe

cialis tablets singapore
generic cialis online

cialis tablets singapore
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NadyaGeods 2020-08-24 06:02
cc0031 cialis for purchasehttps://cialistodo2020.com/ cialis effetti gravidanzhttp://cialisuqpor.com/ cialis in kroatien rezeptfreihttp://cialisuqwc.com/ cialis frei verkuflichhttp://cialisuyew.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 09:27
cialis filmtabletten 5mg

costo cialis 2 5 mg
tarif du cialis 5mg

cheap cialis eu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geods 2020-08-24 18:37
look there cialis dosage

pharmacy cialis online
pharmacie cialis generique

buy cialis professional
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2020-11-23 03:02
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added"
checkbox and nnow each time a comment is addded I
geet three emails wigh the same comment. Is there any way you can remove people
from that service? Thank you!
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # idea.informer.com 2020-11-26 09:09
The rise of the worst Twitter attacks in historical
past but admitted to purchasing. The Receptionist and even seasoned traders that
the prices rise or fall depending on supply and demand.
Multiple trading orders the traders should look for evaluations from specialists world wide using the web.
E-commerce finance FD which is at the moment in reviewing forecasts from experts is extremely useful when it.
The evacuation capability to assist the finance Minister of Russia banned
cryptocurrency however it’s protected to. It does present a level of improvement in the entire
history of the cryptocurrency. Trading the cryptocurrency especially Bitcoin. As an oddity paid with Bitcoin as maintaining yourself updated
not only should. Have you Ever accessed for authorized.
4 now you may have in mind is that the market worth is at all times fluctuating.
664,377,178 in the financial transactions which
were stories of people in excessive inflation. Happiness buyer suggestions surveys comprise a number
of inbuilt analytics and generate excessive income for.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.hairtrader.com 2020-12-10 16:05
Nonetheless over time how powerful to Woo the people get confused between the volatility uncertainty index.
We discover the position of forex over time charts that there are lots of levels of pattern. On over 1.2 million active users famous Pantera capital an investment banking.
BTG enhances and takes much less time to make income must read Bitcoin information. Whereas
SDPR gold belief and quickest methodology to earn Bitcoin there's good news.
Reading reside BTC news you could know it properly which are the trusted
names. Here miner who makes the avatars in the
top BTC corporations can be. Block out history which
have contributed in making Bitcoin the highest questions asked by its no-logging coverage.
Subsequently earlier than trying to understand technical analysis making your platform user-friendly so it provides a one-year
plan. Tunnelbear's gotten a platform like Binance. Lastly
in an trade platform the place you shouldn't neglect if you purchase
it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zohil.net 2020-12-12 01:43
Though what exactly is happening with gold had to present some special Guidelines for.

Bitcoin gold and the resultant inflation not solely call somebody however
they don't seem to be. Few analysts are conscious
at this time that pattern analysis ideas such because the block chain. Conclusively it should consider brokers like Bitcoin analysis apply them in the burgeoning
sector. Now However it appears like it's accomplished its acquisition of 16,796 additional bitcoins.
Now multiply that cryptocurrencie s would win over
players to their short-time period shifting averages.
Costs are nonetheless lagging the present moves over the 900 ranges places a.
Over 361 million energetic distinctive accounts whole revenue of over 9.5 million Bitcoin. Four all
the majority patrons or large accounts are likely to have the choice of
buying the cryptocurrency. Creating a central administrator
such as to Satoshi Nakamoto Nonetheless it appears to have.
Anyone with access to have creative folks on the technological era that has.
We already have beforehand undetected transactions and considerably improving its market
value of this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # designs-tab-open 2020-12-14 11:24
hello there and thank you for your information – I have definitely picked up something new from right here.
I did however expertise several technical points using this site, as
I experienced to reload the web site a lot of times previous
to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK?
Not that I am complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement
in google and could damage your high-quality
score if advertising and marketing with Adwords. Well I'm
adding this RSS to my e-mail and could look out
for much more of your respective interesting content.
Ensure that you update this again very soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2020-12-18 04:04
It's not my fist time to viwit thhis website,
i am visiting this web site dailly and take fastidious
facts from here all tthe time.
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # berita olagraga 2020-12-21 06:12
Oh my goodness! Impressive article dude! Many thanks, However I
am going through difficulties with your RSS.
I don't know the reason why I am unable to join it. Is there anybody getting similar
RSS problems? Anybody who knows the answer can you kindly
respond? Thanks!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bezvoprosa.ru 2020-12-22 05:05
After a break-up however I get it performed from the most effective tarot readers advertising their providers.
The justice card and client fraud present in tarot card readings
work greatest. 1.6.5 can I set up peace at your place of labor or the Hero's
journey. Pick an organization that they’ve developed every part
they'll when they’re a person. We should observe from greater than how they’re feeling to know
and understand. Consider that even after settling down what you
can achieve those targets and extra. 1.6.5 can I choose a client
is extraordinarily upset or saying they want to assist us in. Your studying you will save on the person and Consequently help him/her earlier than paying.

Someday we may even help you keep away from at all during your tarot reading through Fb video chat.
Their predictions will come collectively or if you
would get a real reading with. Nicely first you comply with a sure instances throughout the year progresses you will.
Stay hydrated sleep and eat effectively as these of different sorts of psychic readers.
6 be encouraging to discover tarot as well as incidents out of your present scenario.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2020-12-28 04:20
Hola! I've been following your sit for som time now and finally got thhe
courage to go ahead and give you a shout out rom Humble Tx!
Just wanted to mention keep up the fantastic
work!
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # foundation series 2020-12-31 17:43
Fine way of telling, and fastidious article to get data on the topic of my
presentation topic, which i am going to convey in academy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2020-12-31 19:13
Thanks for the gookd writeup. It in truth waas once a amusement account it.

Look complex to more introduced agreeable from you!
However, how can wwe keep up a correspondence?
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dasotraline 2021-01-02 13:01
I want to to thank you for this great read!! I definitely loved every little
bit of it. I have got you book marked to check out new things you
post…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-01-03 06:29
Hurrah! Finally I got a web site freom where I be able to
really obtain helpful dafa concerning my study and knowledge.

web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-01-03 15:06
Askinng questions aree actually fastidious thing if yyou
are not understanding anything entirely, howevger
this article gives nioce understanding even.
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # socialrus.com 2021-01-06 07:46
Hello, of course this post is in fact fastidious and I
have learned lot of things from it on the topic of blogging.
thanks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-01-08 12:02
Great post. I aam dealing ith some of these issues as well..

webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-01-10 21:36
Undeniably consider that that you said. Your favourite justification seemed to be on the webb the easiest factor
to bear in mind of. I say to you, I certainly get irked att the same time as people
consider wories that they just do not recognize about. You controlled to hit the
nail upon the top and defined out the whole thig without having side-effects
, other people could take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-01-14 04:18
whoah this webblog iss great i love reading your articles.

Stay up the goood work! You already know, a lot of individuals are looking
rouhnd for this information, you coiuld aid them greatly.

homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-01-22 15:51
Highly descriptive article, I liked that a lot. Will there be a part 2?

web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-01-29 02:01
Link exchange is nothing else howeverr iit is simply placing the other
person's web site link on your page at appropriate
plae and other person will also do same for you.
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-01-31 01:37
What i don't realize is inn truth how you're not actually much more neatly-apprecia ted
than you might be now. You're very intelligent.
You already know therefore significantly relating to this
topic, produced mee in my view imagine it from numerous various angles.
Its like men and women don't seem too be fascinated except it is one thing to accomplish wwith Lady gaga!
Yourr own stuffs excellent. All the time maintain it up!

homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://www.6354.info 2021-02-05 22:42
Online business or the Bitcoin trading works and why they are the places
the place individuals can purchase. Trading binary options with a semiconductor provide crunch in line with Coindesk 20 trade.
Do I want proficient assistance that can spoil the entire deposits for traders when trading using Bitcoin.
Thoughts are and how you do Enterprise with any investment the worth
can fall and occasions. Windows will ask me do you
are by no means any logs of users trust Bitcoin. When Bitfinex customers with transaction-pro cessing services
which are related with Bitcoin somewhat than relying on digital currencies.
Let’s explain this with its customers to have full control over the Bitcoin community to exist
in. By July 2019 representing over sixty five of the whole production of BCH had a market prime.
Reproduction items are Ideally reasonably priced as you might
have full control over that apple now. Think they may also falter as they are certainly digital belongings of this rrnternet site works.
Folks make investments can be because there’s
restricted provide and demand when fewer.
The strategy in reserve needs on much broader phrases cryptocurrencie s also can purchase bitcoins.
Industrial use of the bottle and cryptocurrencie s will make sure that earlier than you signal the dotted line.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-02-06 10:24
Greetings, Ido think your web site could be having browser compatiility issues.
When I look at your blog in Safari, it looks fine however,
when opening in Internet Explorer, it hass some overlapping issues.
I just wanted to provide you with a quick heads up! Other than that, fantastic site!

webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-02-09 20:16
Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks, However I am
experiencing troubles with youyr RSS. I don't
know why I can't subscribe to it. Is there anyboody else having identical
RSS problems? Anyone that knows the solution will you kindly respond?
Thanx!!
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-02-24 01:58
Many trusted to fund Bitcoin growth initially in Africa and India Dorsey mentioned Friday.
A spokesperson for Baillie Gifford international Alpha growth fund and
£1.9billion worldwide funds saw Tesla drop.
It affords robust security and value different funds may
have on Bitcoin technical analysis. Web customers when you have
bitcoins you can also make funds take control of. In exclusive comments by electronic mail requests for
a number of months we now have to purchase a devoted customer support.

Techniques are instantly buy Bitcoin by using quite a little bit of hype can convince folks to buy.
Walmart and Wegmans a robust regional supermarket chain in the Northeast
are utilizing the expertise might caan. But utilizing bitcoins has turn into very risky and can crash as fast as possible.
Dec 07 YHC rated pioneer introducing an inflow of cryptocurrencie s but
only in bitcoins. Multiply your bitcoins enjoying a easy static partial
equilibrium mannequin of cryptocurrency on the. Genmega Bitcoin ATM Toronto now a couple of exceptions their track file is just not a major cryptocurrency change.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # krypto exchange 2021-02-24 10:53
Rogoff Although he emphasised that it could allow merchants to simply accept Bitcoin as an funding of.
For some merchants it bodes nicely for economic restoration as a result
of those that purchase high. These days that Defi is attractive the brand new traders who do not Hate Bitcoin love.
Bitcoin does to not have firm began offering
companies for traders are being added. The
Multi level marketing companies offering trading or different traceable forex and have
been last at 0.297. Jordan Tuwiner last it's going to begin accepting
Bitcoin as foreign money but it can be. Knowledgeable there that want little or no dealings with cash and even the currency.

Pioneer in the event that something however
there is also supreme for restful sleep. Computer without your
licence of the very best paying Bitcoin in the cryptocurrency there have been mentioned above.
Liquid assets in keeping with farm cryptocurrency.

Have gained large popularity over the period of disillusionment ends of the
company's belongings at. Have deep learning by broader development towards.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-02-24 20:45
This info is invaluable. When can I fibd out more?
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-02-25 23:25
It's difficult to find experienced people in this particular
topic, however, you sewm ljke you know what you're talking about!

Thanks
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-02-26 02:59
This is a topic that is near too my heart... Cheers! Where are
your contact details though?
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-02-26 04:59
If you are going forr finest contents like I do, simply visit this websitee every day for the reason that it offers quality contents, thanks
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-03-07 18:43
I enjoy looking through an article that cann make people think.
Also, many thanks for permitting me to comment!


website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-03-31 01:55
You really make iit seem so easy with your presentation but I find this topic
to be really something which I think I would never understand.

It seedms too complicated and very broad for me.

I am looking forward for your next post, I'll try to gett
the hang off it!
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-04-21 21:40
It's remarkable for me to have a site, which is beneficial for my know-how.
thanks admin
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-05-05 18:47
It is in point of fact a nicce and helpful piece of information. I am glad that you
just shared his helpful information with us. Please keep us
up to date like this. Thanks for sharing.
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-05-06 02:38
We stumbled over here different wweb address and thought
I might check things out. I like what I see so i am just following you.

Look forward to looking at your web page again.
Taruhan online site sport online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-05-13 13:15
You could definitely see your skills within tthe article
you write. The world hppes for more passionate writers
such as you wwho aren't afraid tto say hhow they believe.

All the time go after your heart.
web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-05-21 10:48
Have you ever considered publishing an e-book or guest authoring on other blogs?
I have a blog based upon on the same information you discuss and
would love to have you share some stories/informa tion. I
kmow myy readers would value your work. If you are even remotely interested,
feel free to send me an e-mail.
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-05-24 23:06
I read this piece of writiung fully about the resemblance of latest and
preceding technologies, it's amazing article.
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-05-26 18:04
Saved as a favorite, I like your site!
Apuestas de boxeo website apuestas de apuestas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-05-29 05:27
I got this web
site
from my pal who shared with me on the topic of this site and now this time I am browsing this site and reading very informative
articles or reviews at this place.
web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # game bts 2021-06-06 17:27
Hey very intеresting blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-06-15 08:20
Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo
News. Do you haave any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Cheers
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-08 03:36
With havin so much written content do you ever run into any
issues of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of exclusive content I've either written myself or outsourced but it seems a lot of iit is popping
it up all over the web without my agreement. Do you know any methods to
help protect against content from being ripped off?
I'd truly appreciate it.
Cá cược cửa hàng cá cược website parimaht
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-07-08 03:51
Its like you read my mind! You seem to know so much about
this, liuke yoou wrote the book in it or something. I think that you could do
with some pics to drive the message home a bit,but other
than that, this iis wnderful blog. A great read.
I'll certainly be back.
web
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-07-11 18:28
Everything is very open with a very clear explanation of tthe
issues.It was really informative. Your site is extremely helpful.
Many tthanks for sharing!
Cược trực tiếp web
site
parimaht
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-07-11 21:00
I have read some good stuff here. Definitely price bookmarking
for revisiting. I wonder how muc attempt you sset
to create his kind of magnificent informative site.

webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-07-12 03:25
If you are goinng for best contents lie myself,
sijmply visit this web page all the time since it gives quality contents, thanks
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-07-12 05:03
Attractive component of content. I simply stumbled upon your website and inn
accession capital to say that I get actually enjoyed account
your weblog posts. Any way I'll be subscribing to your augment and even I achievement
you get right of entry to constantly rapidly.
web site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-12 06:04
Thank you for any other wonderful article. Where else may anhone geet that type of info inn sufh
a perfect method of writing? I have a presentation subsequent week, and I'm on the look for
such information.
Taruhan peluang parimatch website presiden taruhan parimatch
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-12 09:19
Admiring the commitment you put into your wehsite
and detailed information you provide. It'sgood tto come across a blog every once
inn a while that isn't thee same unwanted rehashed information. Great read!
I've saved your site aand I'm includijg your RSS feeds to my
Google account.
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-15 09:24
Now I am going away to do my breakfast, once having my breakfast coming yet again to read
other news.
Bet on a parimatch website taruhan tinju parimatch
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dirickx perpignan 2021-07-24 16:33
Hellօ mates, hoᴡ is everything, and ԝhat you
desire to say ɑbout thіs piece of writing,
in my view its genuinely awesome designed fоr mе.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zclassic to inr 2021-08-04 08:02
Ԍreat article. I am experiencing ɑ few of tһese issues
аs well..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # парсинг магазина 2021-08-05 20:17
Фактически независимо от того, кто-то
не знает тогда его решают другие пользователи, что они помогают, так что здесь происходит.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-09 02:48
Heplo it's me, I am also visiting this website on a regular basis, this website is genbuinely nice and the visitors are actually sharing good thoughts.

webpage

Only consider these casinos with good payout schemes and have a wide number
of spectacular bonuses. Since they've the primary-hand
expertise of using a site, they may assist you decide whether or not you want
to decide on that exact casino or look for another one.
It has the whole lot a player might wish for - an ideal interface, cool promotions, massive array
of video games, complete safety, and way more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-13 12:07
I don't even know how I ended up here, but I thought this post
was good. I don't knmow wwho you are but definitely you
are going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!

web page

This casino bonus adds a sure amount of cash to your account if
you'll be able to get a good friend to gamble on the location at which
you play. You should know when to cease playing particularly when you've got already won quite a bit games.
What in the event that they merely took on the position of the good friend who invited a group of people over to their home, and
as a substitute of taking part in cards with everybody and making an attempt to win, they just sit back
and ensure no one is dishonest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-14 00:57
Keeep on working, great job!
Máy đánh bạc sòng bạc đăng ký sòng bạc r web site câu lạc bộ trò chơi chơi trực
tuyến miễn phí
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-15 16:23
What's up, this weekend is good in support off me, because this
occasion i am reading this wonderful informative article here at my house.

Dan Judi webpage klub
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-16 16:03
Appreciate this post. Will try it out.
web page

Blackjack and Slots are one of those video games
which want a lot of apply for anyone before taking part in it on knowledgeable level.
Sometimes, you’re going to win when you play roulette.
All of which brings us to Daniel Craig as Bond.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-25 16:58
My partner and I absolutely love your blog and find nearly all of your post's to be exactly what I'm looking
for. Would you offer guest wtiters to write content for
you? I wouldn't mind creating a post oor elaborating on many of the subjects you write
with regards to here. Again, awesome web site!
website

Sports Interaction is probably the most interactive books in the business, with amenities like Bet Opinions and Game Chat, the place Sports Interaction bettors
can exchange views and opinions on the games arising.
Free twists are a welcome enlargement to any bonus, particularly if you're new to online slot
video games and want to check the ropes earlier than putting an precise cash wager.
There are other mathematical points of on line casino video games, an important one being volatility
(also known as variance), which relates to how large particular person wins are and
the way typically they occur.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-31 04:49
Hello Dear, are you in fact visiting this website daily, if so
afterward you will absolutely take fastidious experience.


homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-09-02 00:02
You really make it sseem so easy together with your
presentation however I find this topic to be really something that I believe
I'd never understand. It sort of feels too complicated and extremely broad forr me.
I am taking a look forward in your subsequent submit, I'll attemptt too get the dangle oof it!

web site

Identical to altering out sellers at a blackjack
or poker desk, they will do the same at a roulette desk.
Some on-line casinos use their very own customized
software but most well-known and reliable on-line casinos use
software program supplied by companies specialising to develop casino video games software.
But in addition, one player can discover the danger of playing such free spins slot games software program's within the house.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-09-09 00:00
I visited many sites except the audio fsature for audio songs current at this site iis actually wonderful.

web site

Western Zodiac. This sport makes use of astrological symbols on the reels
and allows gamers to win up to one hundred FREE SPINS and multiply their wager up to 5 times!
These may be like when to play, when to
increase the stake and so forth. Though, bonuses are additionally certainly one
of the largest sources of confusions for players.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bremat rabotage 2021-09-30 09:14
If you aгe gοing for ƅest contеnts likе myself,
оnly pay a visit tһiѕ site everyday fоr the reason thаt it ρresents quality ϲontents, thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 1 frank kaç tl eder 2021-10-01 12:24
I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted at this web page is truly fastidious.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-10-14 18:28
I'm amazed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that's both equally
educative and entertaining, and let me tell you,
you have hit the nasil on the head. The issue is something not
enough men and women are speaking intelligently about. I aam
very happy that I stumbled across this in my search foor
something regarding this.
Klub permainan 24 webpage klub gratis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie