Najnowsze felietony

piątek, 17 styczeń 2014 22:46

Modelki XXL; wielkie szczęście?

Napisał 
Ze zgrozą spoglądam na sesję Pań XXL; reklamuje się ją jako "One nie mają kompleksów i kochają swoje ciała". Jeśli kogoś kocham, to daję mu wszystko co najlepsze, dbam o niego by życie upływało mu w miłej, przyjemnej atmosferze. Jeśli kogoś nienawidzę, niszczę go i zatruwam, znęcam się i terroryzuję - i to właśnie robią "modelki XXL" swoim ciałom.

Kocham, czyli nienawidzę

Jak można twierdzić że kocha się ciało, i latami tak je przeciążać? tkanka tłuszczowa nie bierze się z powietrza, a z jedzenia. Nie da się utyć zdrowo i mało jedząc, nawet mając zaburzenia metaboliczne. Gdyby było to możliwe, ogłoszono by cud, złamanie praw fizyki - perpetuum mobile. Głód fizjologiczny wymaga bardzo małych ilości jedzenia - ludzie natomiast jedzą potworne ilości pokarmu, ponieważ w ten sposób chcą dać sobie przyjemność. Głód nie pochodzi z ciała a z myśli. Przeżywasz frustrację, masz problemy więc chcesz czegoś przyjemnego, w efekcie pojawiają się myśli ukazujące najkrótszą drogę ku rozkoszy - do lodówki czy cukierni. To nie jest głód - układ pokarmowy jest zawalony resztkami, a ciało zamiast regenerować komórki bezustannie trawi chemiczne ścierwo, dlatego pojawiają się infekcje i grzybice, a po trzydziestce cukrzyca. Moja znajoma lekarka opowiadała mi jak młode, bardzo otyłe dziewczyny wmawiają jej że praktycznie nic nie jedzą. Zakłamanie i ukrywanie oczywistej prawdy jest śmieszne, a najczęściej żałosne i smutne. To ma być ta miłość i brak kompleksów? czy szczęśliwa, spełniona osoba kłamała by jak maleńkie dziecko, naiwnie licząc że otoczenie uwierzy w złamanie praw fizyki przez dziewczynę po prywatnym marketingu?

Maxi light

Cierpi ich głowa (dusza bądź serce), więc katują swe ciała by zmniejszyć stres, napięcie czy lęki. Poświęcają ciało by mieć chwilkę wytchnienia od trudów życia - a gdy proponuje się im by pracowali nad swym umysłem (w celu zlikwidowania lęków, frustracji) nie chcą. Oni wszystko wiedzą lepiej, a praca nad sobą to jakieś głupoty. Lepiej zjeść pizzę maxi z pepsi light, a potem płakać w poduszkę że waga pokazała trzycyfrowy wyrok. Jeśli żyjesz dla jedzenia, to jesteś niewolnikiem - bo życie ma znacznie lepsze rzeczy do zaoferowania niż jedzenie. Ale żeby to zrozumieć, musisz chcieć to zrozumieć, podjąć wysiłek i pracę nad sobą. Musisz się kochać. Gdy zaczynasz od miłości do siebie, podążasz dobrą ścieżką. Wtedy naprawdę wszystko jest możliwe.

Niestety, miłość do siebie jest wstydliwym tematem. Masz kochać innych, bo miłość i szacunek do siebie pachnie narcyzmem i egoizmem. Otoczenie szanuje ofiarę, która ze strachu przed życiem na własny rachunek daje się poniżać i katować partnerowi, a gardzi kimś, kto miłość do siebie stawia na pierwszym miejscu. Takiego człowieka nie można zeszmacić, nie można go kontrolować, złupić... promuje się szarość, bylejakość i duchową nędzę, nazywając ją miłością. Jeśli katujesz ciało, bliższe Ci niż jakikolwiek człowiek, będące z Tobą od początku do końca - to jak uszanujesz mnie? dlatego miłe, puszyste kociaki budzą we mnie wszystkie dzwonki alarmowe. Nie szanuje najcenniejszej, w zasadzie jedynej rzeczy jaką ma w życiu - to jak uszanuje mnie? jest miła, ponieważ wszyscy szukają szczupłych, ma mało adoratorów więc stara się jak może - to oczywiste i stare jak świat. Jest miła bo musi, jeśli nie chce zostać sama, co dla kobiety jest największa porażką - podkreślam że to porażka w oczach kobiet, a nie obiektywna porażka. Są ludzie którzy chcą być sami, i wtedy czują najlepiej. Jednak otoczenie natychmiast wydaje osąd i wyrok - nieszczęśliwy, żałosny. A może naprawdę szczęśliwy? dla stada jedynym szczęściem jest spełnianie cudzych mód, tradycji którą ktoś stworzył, żarcie i sranie. Więcej nie widzi, nie chce widzieć. Wszystko co jest poza szablonem, modelem, jest złe i niebezpieczne, więc chce się to utopić w tryskającej obficie ślinie i weekendowej wódeczce.

Przestaw się

Otyłość to patologia, choroba umysłu jak każdy inny nałóg, który jest szukaniem utraconego szczęścia. Jeśli ktoś Cię namawia do akceptacji tego stanu rzeczy, oszukuje Cię. Nie można akceptować choroby, którą można wyleczyć. Można zaakceptować chorobę której nie da się wyleczyć - ale nadwagę da się wyleczyć, i nie przez dietę a pracę nad sobą, medytację, naukę relaksu, naukę czerpania radości z samego życia - a nie jego namiastek, jedną z których jest jedzenie. Musisz się przestawić, to wszystko. Samo życie ma dawać radość, a nie masy niezdrowego, słodkiego, gnijącego latami w jelitach jedzenia. To nie dieta Cię uleczy i nie szczupłe ciało jest celem, a radość z życia. Ta radość wyleczy Cię ze wszystkich Twych problemów; same od Ciebie odejdą, nie będą już potrzebne.


----------------


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK.

Czytany 21862 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:33
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+2 # ro_bolt 2014-01-18 10:25
Czy nie sądzisz, że kłopotliwa nadwaga jest spowodowana tą samą przyczyną co inne uzależnienia? Można schudnąć, przestać ćpać, pić alkohol, czy uprawiać hazard. Uzależnienie pozostawione "samo sobie" powróci, prędzej lub później...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-01-18 11:19
Tak. Można wszystko, ale nie pojedyńczymi metodami uderzającymi w jakiś problem, tylko zająć się pracą od podstaw. Problem w tym, że mówię szczerze - taka praca trwa często lata, a diety obiecują szczęście, super partnerów i wielką kasę za miesiąc, bylebyś zapłacił twórcy kolejnej super diety. Ludzie nie chcą pracować, chcą mieć wszystko na już, więc nie mają nic. Lata lecą, kasa i zdrowie także - a mogli mieć coś naprawdę super.

Dlatego polecam ścieżkę wolniejszą (to niekoniecznie musi trwać długo), za to taką która będzie oddziaływać na całe życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # maggie 2014-01-20 10:56
Tutaj masz absolutną rację. Trzeba zacząć od podstaw. Sama to wiem i doszłam do tego przy odstawieniu fajek. Książka Allena Carra otworzyła mi oczy. Otworzyła mi oczy na to, że wszystko tak naprawdę zaczyna się i kończy w naszej psychice, zależy od postrzegania siebie i świata. Gdy to postrzeganie jest wykreowane/narz ucone przez różne koncerny, reklamy, jakieś autorytety to wtedy człowiek zaczyna ciągle odczuwać brak czegoś. Brak jakichś rzeczy (podświadomość zaczyna podpowiadać, że np. bez iphona życie nie ma sensu), brak zaspokojenia zachcianek (tutaj pojawiają się wszelakie nałogi), brak bezpieczeństwa czyli strach. Strach o to co ludzie pomyślą, jak mnie oceniają, przecież nie jestem tak idealna jak baba z reklamy. W końcu rodzi się nienawiść do siebie. Tutaj może zacząć się obżarstwo lub wręcz przeciwnie - anoreksja. Słodycze pozwalają na chwilę ukoić ból istnienia, a niejedzenie ma pokazać światu, że oto panuję nad swoim życiem i z opinii innych nt. chudnięcia czerpać chwilowe ukojenie.
Zmiany przy takim zatruciu podświadomości zachodzą bardzo powoli, choć u mnie zaczęły się lawinowo od jednej książki. Teraz powoli rozlewają się na inne aspekty życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-01-18 12:44
Powiem tak. Fakt, że ludzi Ci są zakłamani jest oczywisty. Ta autoprezentacja jest elementem mechanizmu wyparcia dość dobrze już opisanego w psychologii. Co do jedzenia to jest jedna zasada. Jedz tyle ile spalasz! Oczywiście lepiej jeść rzeczy organiczne i tak np w US w Whole Foods masz całe sektory w markecie, gdzie dostaniesz tylko naturalną, bez hormonalną żywność. U nas jeszcze daleko do takiego standardu niestety...

Ja nie jestem ortodoksem i przy sporej, regularnej dawce ruchu, czyli dwa, trzy razy w tygodniu bieganie po 10km, rower, narty, obwodówka zdarza mi się dwa, trzy razy w miesiącu wrzucić kanapkę drwala ;) bez negatywnych następstw ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-18 13:28
Cytuję Rysiek:
Powiem tak. Fakt, że ludzi Ci są zakłamani jest oczywisty. Ta autoprezentacja jest elementem mechanizmu wyparcia dość dobrze już opisanego w psychologii. Co do jedzenia to jest jedna zasada. Jedz tyle ile spalasz! Oczywiście lepiej jeść rzeczy organiczne i tak np w US w Whole Foods masz całe sektory w markecie, gdzie dostaniesz tylko naturalną, bez hormonalną żywność. U nas jeszcze daleko do takiego standardu niestety...

Ja nie jestem ortodoksem i przy sporej, regularnej dawce ruchu, czyli dwa, trzy razy w tygodniu bieganie po 10km, rower, narty, obwodówka zdarza mi się dwa, trzy razy w miesiącu wrzucić kanapkę drwala ;) bez negatywnych następstw ;)Ja bym pewnie po kilometrze zasłabł, ale teraz kupiłem poręcze do pompek, dwie takie skręcane co się kładzie na ziemi - REWELACJA. 50 złotych i pompkę robi się bardzo głęboko, nie nadwyręża nadgarstków, po prostu super. Poza tym piłka, używałem 75cm a teraz do mieszkania w Wawie kupiłem 85cm, i jest zajebiście. Wskakuję na nią kolanami i tak siedzę, świetnie ćwiczy się nogi, dupę i równowagę.

Teraz tylko drążek, pompki i brzuchy na piłce (z nogami pod kaloryferem, wychylenie w łuk metodą Ferrisa) - codziennie. Ćwiczę tak od kilku dni, ale tonus piękny, wyglądam i czuję się jak młody Bóg :) no i jeszcze dodatkowo zdrowie się poprawiło, sam poszedłęm do biedronki i wróciłem okrężną drogą, czego przez lata nie byłem w stanie zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Piotrek 2014-01-18 12:57
Odnosząc się do tematu, to nie dawno była audycja na Jedynce Polskiego Radia, która właśnie traktowała o otyłości. Z redaktorem rozmawiało dwóch lekarzy (nie pomnę nazwisk- musiałbym zajrzeć do archiwum audycji, gdyż w czasie jazdy jest to mało istotna informacja) a dokładniej chirurg i psycholog, którzy prowadzili wspólne badania.

Muszę przyznać, że oni, po kilku latach obserwacji doszli do tego wniosku co Mistrz. Że problem w 95% tkwi w psychice (te 5% to choroby z silnymi lekami, jakieś mocne zaburzenia przemiany materii). I Ci którzy zrozumieli, że problem jest w "głowie" z pomocą lekarską (z większymi lub mniejszymi problemami) radzili sobie z nadwagą. Oczywiście trwało to kilka lat, ale efekty piorunujące. Podobno chcą na tej podstawie założyć stronę by pokazać, że to nie bujda na kołach.

Mówili też (pewnie się narażę Markowi), że w 80% przypadków nawet ścisła dieta nie pomagała, dopóki pacjent nie zrozumiał, gdzie leży problem. Stawiają raczej na systematyczne ćwiczenia i jedzenie małych porcji około 5 razy dziennie.

Problem z dietą polega na tym, że gdy organizm nie jest przyzwyczajony do niej, odbiera to jako zagrożenie (np. wojna) i odkłada znaczne ilości materiału zapasowego. Znaczy się, zbiera na ciężkie czasy zapas. Stwierdzili, że wprowadzenie diety, by przynosiła pożądane efekty to pół roku do roku czasu.

Podkreślam, że opisuję zasłyszane. Nie mam dostępu do badań i konkretnych wyników wyciągniętych na ich podstawie. Bazuję na wypowiedziach lekarzy, którzy oficjalnie się przedstawili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-18 13:38
Jeść powinno się wtedy, gdy ciało tego chce. Żeby to poznać, trzeba być wyciszonym i bez wewnętrznych konfliktów, które dają albo zabierają chęć na jedzenie. Jak jesteś w depresji - nie jesz. W stresie, zajadasz go. Prawdziwe jedzenie jest wtedy, gdy człowiek jest pełny spokojnej, kojącej radości. Ciało samo da znać czego pragnie apetytem, nie zagłuszanym przez myśli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotrek 2014-01-18 13:19
I jeszcze jedno.

"Kto chce niechaj wierzy,
kto nie chce niech nie wierzy,
Mi na tym nie zależy,
więc wypijmy jeszcze..."

A mianowicie. Wracam ostatnio z Bawarii. Jestem już autobanie Panie i do domku prosta droga. Środek nocy czyli puściutko. Księżyc oświetla wszystko swym mlecznym zimnym blaskiem, w tle mruczy radio i sucha szosa do Ojczyzny. Czyli warunki bardzo komfortowe do jazdy. W takich sytuacjach lubię się zrelaksować i pozwolić dziać chwili.

W pewnym momencie nastąpiło samoczynne wyłączenie myśli. Byłem tu i teraz i nic więcej. I w pewnym czasie na wysokości serca poczułem błogie ciepło. Całkowite rozluźnienie i dziwna radość. Z tym że takiej radości jeszcze w życiu nie przeżyłem. Zresztą ciężko to nazwać radością. Jest to chyba najbliższe określenie, lecz nie jest w stanie oddać odczuć. Było to coś przepięknego. Pierwszy raz w życiu przeżyłem. Orgazm przy tym (nawet z ukochaną osobą, to było nic- niczym lizak dla małego dziecka w porównaniu z matczyną miłością). I jakieś zrozumienie, że to co otacza jest tylko dla mojej wygody a nie celem samym w sobie. Przy tym całkowicie zachowana świadomość- koncentracja na jeździe lepsza niż normalnie nawet gdy jestem dobrze wypoczęty.

Nie wiem ile to trwało. Minutę? 10 minut? Nie wiem... Ale chcę to jeszcze raz, bo to było niesamowite.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-18 13:40
No to teraz wiesz w praktyce o czym piszę :) fajnie byłoby tak żyć cały czas? to jak najbardziej możliwe, ponieważ te momenty się zwiększają w ramach praktyki. Myślę że 10 minut ani minuty to nie trwało, znacznie krócej - może zostawiło po sobie trochę rozkoszy, ale samo doświadczenie trwa max kilka sekund. Ale to wystarczy.

Nie pragnij tego - pragnienie SKUTECZNIE to doświadczenie od Ciebie oddali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # M 2014-01-19 02:08
J adzisiaj coś takiego poczułem coś pokrewnego. Nawet nie tu i teraz i wyłączenie myśli.
Tylko chwilowe uwolnienie się od lęku. Dręczą mnie różne bzdurne lęki, jeden się po jakimś czasie "nudzi" to wynajduje se następny. I dzisiaj wyobraziłem sobie jak wszystkie znikają. To był ułamek sekundy. Jak po obudzeniu się z koszmarnego snu i powiedzeniu sobie - ale to były bzdury! Taka lekkośc Mówiąc wyobraziłem sobie nie mam na myśli rozumowo, bo teraz też sobie wyobrażam. Ja to jakoś poczułem. Chwila. Ale przynajmnie wiem że taki stan istnieje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-19 12:02
To tylko daleki przedsmak tego, co opisał Piotrek. W tym stanie ducha lęki wcale nie znikają, a są obserwowane, nie identyfikujemy się z nimi - ale różnica jest kolosalna. Szukaj dalej i głębiej, a znajdziesz coś ZNACZNIE lepszego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-18 13:42
A dziś mi się śniło że byłem w kasynie, wygrałem dwie stówy i wyszedłem stamtąd, podobno to znak ostrej rozrywki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mateusz 2014-01-18 13:49
Ostatnio zrobilem maly eksperyment; mam przed soba czyta kartke i wypisalem na niej wszystko to w czym czuje swoja niemoc czyli; stosunki z kobietami,bogac two marzenia,pasje ,praca i tak dalej .Wymieniajc jeden z powyzszych tematów od razu w ciagu doslownie chwili dostalem mase informacji i mase nie swoich przekonan ktora sa p[rzekonaniami matki,ojca rodzenstwa i autorytetów .Teraz moje pytanie czy zmieniajac te przekonania na lepsze musze miec jakies dowody potwierdzajace ze naprawde sie do czegos nadaje czy te dowody bede wtedy kiedy juz zmienie to przekonanie ? jak to wyglada ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-01-18 22:23
Po co dowody, przecież jesteś bogatszy niż większość świata - ludzie umierają z głodu i pragnienia, a Ty masz pełną lodówkę. Wystarczy tylko sobie to uświadomić i poczuć wdzięczność, to już jest wizualizowanie bogactwa. To jak z kobietami, od amanta oddziela Cię tylko i wyłącznie przekonanie o byciu atrakcyjnym. Jakoś Danny de Vito przystojny i wysoki nie jest, a wyruchał pół holiłód. Czyli nie realia się liczą, a inne cechy - a cechy można wyrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # szczurek 2014-01-18 15:34
Grubasy obojga płci mają po prostu słabą wolę i rozepchane żołądki. Jedni się uzależniają od koksu, inni od pornosów, jeszcze inni od żarcia. Gdyby taka grubaska spotkała faceta na którym by jej zależało (i widział że ma szansę) to by się za siebie wzięła, a że spotyka samych zgniłków albo i tak nie wierzy w siebie to woli żarcie. To nie przypadek że po ślubie wiele kobiet i facetów się zapuszcza, już im się nie chce starać bo pojmują że nie ma dla kogo, no chyba że na horyzoncie pojawi się materiał na kochanka/kochan kę.Wtedy znudzone małżeństwem spaślaki-flejtu chy przechodzą szybką metamorfozę. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2014-01-18 22:26
Wola to mit i frazes - tym sterują emocje, podświadomość, to jest prawdziwa siła, wola wystarcza na kilka dni. Ja silnej woli nie mam, a nie palę chyba ponad sześć lat, i nigdy nie zapalę. Inni z mocniejszą wolą, ciągle palą mimo rzucania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-01-19 00:12
Przypominam by zajrzeć na ecoego www.ecoego.pl/ gdzie są nowe teksty, a także na fejsa gdzie dziś oszalałem, i wstawiłem trzy naprawdę dobre treści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Van Deth 2014-01-19 13:13
Wiecie czego sie bardzo wstydze ? Opowiem wam; ostatnie dwa miesiace byly ''pieknym'' spektaklem w wykonaniu dwoch mi bardzo dobrze znanych par! Nie wiem czemu ale zauwazylem ze Ci panowie daja sie strasznie poniewierac tym kobietom ,malo tego; Ci faceci zywia cala rodzine ,placa rachunki ale kobieta i tak ma to w dupie dowodem sa chamskie docinki,rozkazy wanie ,brak empatii .Mialem jechac ostatnio na duzy dworzec w duzym miescie(nie bede pisal nazwy) ale niestety kierowca z autobusu nie chcial mnie wpuscic poniewaz nie bylo juz miejsca,zadzwon ilem po brata zeby mi pomogl ;po chwili zawachania zgodzil sie .POzniej dzwoni do swojej zony juz w czasie podruzy i mowi ze jest taka i taka sytuacja ze trzeba bratu pomoc to uslyszalem od jego malzonki ze ; masz swoje sprawy,nie mamy czasu ,zero kultury i szacunku do jedynego zywiciela rodziny parodia...czasa mi az mi jest wstyd jak siedze i obracam sie w towarzystwie takich par dlaczego faceci daja sie tak poniewierac ? Chamskie odzywki typu ; no idz tam,przynies to ,jak mogles ,przeciez wiesz ze mamy tamto do zalatwienia i tak dalej parodia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Van Deth 2014-01-19 13:57
Oczywiscie ;podrózy nie podruzy , przepraszam najmocniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Przemas 2014-01-19 18:04
Trudno się nie zgodzić, że wszystko się rozchodzi o psychikę. Jedni jedzą inni chleją a jeszcze inni ćpają.
Ja osobiście całkiem niedawno uświadomiłem sobie, że chleje dlatego, że uważam siebie za frajera. Jak już się najebie to czuję się fajniejszy. Gdy przychodzi kac myślę sobie, że picie nic nie zmieni ale mimo wszystko ciągnie mnie do tego stanu nie uważania siebie za frajera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-19 22:16
Sorry za OT ale mamy kolejną super porcję artykułów na temat relacji z zaburzonymi kobietami. Polecam, bo mimo,że nie każdą da się wrzucić do wora BPD to symptomy tak opisane mogą pomóc Wam się obudzić i zacząć żyć:

http://koniectoksycznych.blogspot.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-19 22:32
Treściwie napisane, ale nic o tym jak wyjść z tego bólu. Bo że osobowość się zmienia to mało powiedziane, jest rozpieprzona w drobny puch. I co ten biedny facet po tylu latach ma teraz zrobić? czekać kolejne dwadzieścia aż troszkę osłabnie cierpienie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-19 22:48
Wyjście nie jest proste, bo to jest rodzaj uzależnienia. Taki sam jak papierosy czy wóda. Ja wykaraskałem się sam, ale dziś znów mam stracha czy to w czym tkwię (a jest sielanka) nie jest czasem procesem przyzwyczajania ofiary. Jazdy zaczną się kiedy odczepienie będzie bardzo trudne...

Takie kobiety naprawdę potrafią zryć beret :(

PS: Przy całym szacunku Marek dla tego co piszesz, analizy przyczyn, zachowań, źródeł to metody radzenia sobie ze sobą, które proponujesz do mnie akurat zupełnie nie trafiają. Zbyt twardo stoję na ziemi nogami, to dlatego pisałem, że wiara (w cokolwiek) jest łaską...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-19 23:40
Cytuję Rysiek:
Wyjście nie jest proste, bo to jest rodzaj uzależnienia. Taki sam jak papierosy czy wóda. Ja wykaraskałem się sam, ale dziś znów mam stracha czy to w czym tkwię (a jest sielanka) nie jest czasem procesem przyzwyczajania ofiary. Jazdy zaczną się kiedy odczepienie będzie bardzo trudne...

Takie kobiety naprawdę potrafią zryć beret :(

PS: Przy całym szacunku Marek dla tego co piszesz, analizy przyczyn, zachowań, źródeł to metody radzenia sobie ze sobą, które proponujesz do mnie akurat zupełnie nie trafiają. Zbyt twardo stoję na ziemi nogami, to dlatego pisałem, że wiara (w cokolwiek) jest łaską...


To co piszę Rysiek jest banalnie proste i potwornie realne. Człowiek cierpi więc szuka pocieszenia, a socjopaci umieją nam je dać, podobnie jak drapieżne rośliny zwabiają owada słodką ambrozją. I tyle. Daj sobie szczęście, a nie będziesz musiał go mieć u innych, i nie staniesz się zależnym. To jest tak proste, że prostsze być nie może.

W praktyce oznacza jednak pracę nad sobą (medytacja, relaks itd.), a to już nie wszystkim pasuje. Niektórzy wolą się modlić i czekać, i tak to trwa do śmierci.

Wiara jest klęską, ponieważ kieruje Cię ku myślom a nie Tu i Teraz. Człowiekowi potrzeba świadomości i wyjścia poza myśli, a nie wiary i nadziei.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-01-19 23:51
Wierzysz w reinkarnacje? Po co Ci to? Co do reszty się zgadzam. Kazdy myślący człowiek stara się nadać swojemu życiu sens. Tu i teraz jak najbardziej ale może jednak zastazastanowić się po co? Wiem - lepiej za dużo nie myśleć.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek! 2014-01-20 00:08
I jeszcze ad wiary. Nadal twierdzę, że jest ona łaską. Nawet jeślito rodzaj odurzenia, oderwania od rrzeczywistości . Czymże są medytacje? Rodzajem modlitwy, wyciszenia, dotarcia do ukrytego wewnątrz spokoju, zgody z naturą. Osoba wierząca , mocno wierząca osiąga ten cel niejako na skróty. Sam wiesz ile pracy nad sobą wymaga dotarcie do punktu, gdzie naprawdę potrafisz się wyciszyć i medytowac. Tu dostajesz podobny stan niejako za darmo...

Pamiętam jeszcze ze studiow przedmiot pod tytułem "sztuczna inteligencja". Prócz wiedzy stricte związanej z przedmiotem było tam sporo filozofii i na zawsze zapamietam dyskusję z wykładowcą na temat projekcji. Arumentowalem, że świat wirtualny stworzony przez superkomputer kwantowy i zaprojektowany człowiekowi, przez absolutnie doskonałe połączenie z mózgiem spowoduje, że w jednej chwili będziesz mógł być kim chcesz, gdzie chcesz, miec wybrane samopoczucie itp. będzie OSZUSTWEM.

Na to wykładowca odparł - po pierwsze my ciągle nie wiemy co to jest rzeczywistość, być może innego rodzaju projekcja a po drugie to co za różnica, skoro nie będziesz umiał odróżnić snu od jawy? Tak samo jest z wiarą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 00:24
Medytacja to przestanie utożsamiania JA z myślami. Osoby religijne mają medytacyjny spokój? to skąd stosy, wyprawy krzyżowe i wojny w rozmodlonej Europie? :) wiara daje pewność myśli, a medytacja wyjście poza nią. To gigantyczna różnica.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-01-20 07:30
Troszkę Marek przesadzasz teraz bo każdą ideę da się wypaczyć. To co dziś robi kler łącznie z papieżem i hierarchami kościoła jest takim właśnie wypaczeniem, podobnie jak wyprawy krzyżowe. Zawsze znajdzie się w stadzie jakaś szuja, która wykorzysta słabość innych do osiągnięcia własnych celów. Spokój wynikający z wiary czy modlitwy? Jak najbardziej, weźmy Maksymiliana Kolbe, Jana Pawła II czy z innej wiary mnichów buddyjskich dokonujących samospalenia. Wiara jest łaską i nie ważne w co wierzysz, bo to i tak najprawdopodobn iej nie ma znaczenia. Kiedyś czytałem książkę lekarza zajmującego się opieką paliatywną i najspokojniej odchodzący ludzie to właśnie mocno wierzący chrześcijanie a na drugim biegunie szarpiący się niewierzący tak jakby pozostanie tu na tym padole było wszystkim co mają. Pewnie jest wszystkim...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 08:34
Niech zgadnę, pisarz był chrześcijaninem ? innej opcji nie ma, jeśli pisał takie brednie. I mówię to nie ja, ale znajomy mi lekarz który odprowadzał wielu na tamten świat. Reakcja spokoju i cichej pewności dotyczy także ateistów, jest być może skutkiem chemii bądź odczucia tego że śmierć nie jest końcem.

Papież? a co Ty i ja wiemy o papieżu? znałeś go osobiście? czy tylko radiowo tv przekaz? w nim tworzy się wizerunek anioła, a wiemy że zakazał używania gumek w Afryce (potworne ilości cierpiących i konających we własnym gównie) chronił i gloryfikował założyciela Legionu Chrystusa, którego Benek oficjalnie potępił, wklejam z wikipedii:W Polsce Legion Chrystusa działa od roku 1994. Prowadzi dwa domy: w Krakowie i w Gdańsku Osowej. Legioniści prowadzą także spotkania młodzieży szkolnej w klubie pod międzynarodową nazwą ECYD.

Jak ujawniono na początku 2009 roku, założyciel zgromadzenia prowadził podwójne życie, żyjąc z kobietą i posiadając z nią córkę. Ponadto został oskarżony o pedofilię przez byłych seminarzystów. Kontrowersje wzbudzał również sposób funkcjonowania zgromadzenia[2] . Zgromadzeniu zarzucano stosowanie metod sekciarskich[3].

W marcu 2009 roku papież Benedykt XVI podjął decyzję o kontroli zgromadzenia ze względu na ujawnione i budzące kontrowersje fakty[4]. Wizytatorami apostolskimi prowadzącymi od 15 lipca 2009 kontrolę w zgromadzeniu byli biskupi: Ricardo Watty Urquidi (Meksyk), Charles Chaput (USA), Giuseppe Versaldi (Włochy), Ricardo Ezzati Andrello (Chile) oraz Ricardo Blázquez Pérez (Hiszpania).


Wizytatorzy w swoim oświadczeniu w kwietniu 2010 przyznali, że Marcial Maciel dopuścił się skandalu najcięższego i obiektywnie niemoralnego zachowania, prawdziwych przestępstw i prowadził życie pozbawione skrupułów i autentycznych uczuć religijnych


To ma być ten spokój i potęga wiary? mówią że dał się oszukać, więc był słabego umysłu, jeśli wiedział - był przestępcą. Ale jak miał nie wiedzieć, nie było plotek o dymaniu dzieci? musiały być. Po prostu zignorował, bo legion świetnie prosperował, a że niszczył dzieci sekciarskimi psychomanipulac jami i analnymi defloracjami, było mniej ważne. Oto potęga wiary, którą uważasz za łaskę. Widzenie interesu tylko swojej kliki. I Ty chcesz żebym zostawił wspaniałości (które opisuje np. Piotrek i M w tym tekście), dla czegoś tak obrzydliwego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2014-01-20 09:12
Marek, ja z przekonań jestem agnostykiem ale widząc poziom bezmyślności wśród społeczeństwa dochodzę do wniosku, że niektórymi naprawdę lepiej było sterować poprzez strach np wiecznym potępieniem. Sorry za brak wiary w gatunek ludzki - powstał na skutek doświadczeń.
Co do autorytetów, które podałem - troszkę się wystawiłem na cięgi w dyskusji ale miałem czyste intencje a chodziło mi bardziej o wskazanie ludzi znanych. Dla mnie przykładem osoby mocno wierzącej jest zakonnik żyjący za murem i np składający śluby milczenia, obierający swoją niełatwą drogę i znajdujący w niej...szczęści e. Nie uwierzę,że takich ludzi nie ma.
Co do przykładu powyżej odnośnie pedofilii w kościele to może tak...kiedyś przemyślałem to dość mocno i nawet spłodziłem gdzieś ciekawy esej na temat zjawiska, otóż ukrycie się tego typu kanalii w instytucjach mających swoje korzenie w chrześcijaństwi e jest jak najbardziej naturalne w myśl przysłowia "najciemniej pod latarnią". Otóż taki pedofil będący np bandytą stosującym mało wyrafinowane metody kamuflażu zostałby natychmiast zdemaskowany i zaszczuty, wsadzony do więzienia itp. Stąd ludzie takiego pokroju jako miejsce pracy wybierają np zgromadzenia wiary, szkoły, przedszkola czyli miejsca, gdzie ktoś niezbyt zorientowany w temacie by się ich nie spodziewał. Tym samym po odkryciu takowych następuje szok i niedowierzanie oraz dyskredytacji niejako przy okazji "instytucji", w których egzystowali. Sztuka maskowania wśród tych ludzi jest tak samo doskonała jak w przypadku kobiet z BPD. A później mamy skandal i krzyk, że wszystko w kościele jest złe...
To powyżej to tylko moje rozważania i jestem zdania, że tak jak kropla czarnej farby jest w stanie zmącić całą szklanką wody to tak samo jest z instytucjami mającymi krzewić np wiarę. Takie tematy są niesamowicie medialne i dlatego non stop o nich słyszymy. Skazując całe instytucje przy okazji krzywdzimy licznych uczciwych ludzi, którzy wierzą w to co robią, mają misję i chcą czynić dobro.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 12:14
Rozumiem, ale zauważ proszę że w instytucji kościelnej nie ma czynienia dobra - ponieważ skupianie się na męce Chrystusa, wrzuca Cię w przestrzeń negatywizmu, cierpienia i bólu - robisz to sam, bo myślisz że to dobre. A to z dobrem nie ma nic wspólnego. To wytwarzanie na masową skalę cierpienia. Po co? tu są już tylko ciekawe hipotezy.

Jeśli Jezus jest w kościele, to dlaczego pozwala na takie zło? po prostu go tam nie ma, wniosek jest oczywisty. A kto jest? moim zdaniem druga strona.

Zakonnik, milczenie i szczęście... a cóż on takiego ma wartościowego? odciął się od stresu - to potrafi każdy. Poradzić sobie z nim, o - to jest coś. Ale zakonnik tego umie, więc uciekł z życia w zamknięcie. Dla mnie to nie szczęście, a ucieczka. I ok, nie ma sprawy, ale nie róbmy z tego czegoś duchowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-20 09:07
W rozumieniu katolików,wiara nie jest łaską,ale następstwem wiary( bóg wszystkich powołuje do wiary,bez wyjątku i to człowiek przez swoje wybory, decyzje i czyny może świadomie i dobrowolnie wchodzić w grzech, który go diametralnie odcina od łaski.
).Ale np:Kalwiniści twierdzą ,że łaska pochodzi z zewnątrz ,od boga jako"niezasłuzo ny dar"i człowiek grzeszny , nie ma nią wpływu.Luterani e,że tylko wybrani jej dostępują itd.Zatem ,to co napisałeś ,jest bliższe protestantyzmowi.
Rysiu ,wyjdź od własnej koncepcji łaski,bo religie ,filozofie interpretują ją inaczej(może być fajny temat).Jeśli zechciałbyś dalej kontynuować ten wątek,to moje pytanie brzmi:czy można dostąpić łaski bez religijnej matrycy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-20 09:14
Poprawię część pierwszego zdania,dla lepszego zrozumienia:wia ra nie jest łąską,ale łąska jest następstwem wiary.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 12:15
Cytuję ester:
Poprawię część pierwszego zdania,dla lepszego zrozumienia:wiara nie jest łąską,ale łąska jest następstwem wiary.To wszystko jest dzieleniem włosa na czworo, teologicznym bełkotem. Każdy może doświadczyć ciszy i mistycznego tu i teraz - z łaską, bez łaski i na łasce :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-20 09:24
ester wrzucasz wszystko do worka z chrześcijaństwe m szeroko pojętym. Wiara w cokolwiek jest łaską, ale to nie znaczy, że ktoś czy coś nam ją dał. Jest łaską dlatego, że pozwala nadać życiu sens. Obiekt wiary ma drugorzędne znaczenie a jedyne o co chodzi to harmonia wewnętrzna, spokój i coś co ludzie nazywają szczęściem.

Odnośnie pytania, które stawiasz to odpowiadam - TAK. Pod warunkiem wszakże masz silną osobowość, wrażliwość, doświadczenie i umiejętność odkrycia, że tak naprawdę bóg jest w Tobie albo może jego cząstka.

Nie patrzcie proszę na to co piszę przez kalkę wiary w rozumieniu obrazka z panią trzymającą dziecko. Czasem zasób słów jest zbyt wąski, aby precyzyjnie wyrazić myśli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2014-01-20 09:44
To inaczej :czym jest łaska?Czy tylko silni,wrażliwi itd. ,jej dostępują? A co z resztą ,nieliczną chyba ,z tego wynika?
Nawiązuję do wiary chrześcijańskie j ,bo wiele osób piszących u Marka jest tego wyznania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-20 10:20
To jest bardzo trudne pytanie i można na nie odpowiedzieć dwojako, choć efekt wiary jest podobny. Łaski wiary doświadczają ludzie, którzy nie chcą bądź nie potrafią zadać sobie trudu szukania prawdy - oddają się sprawdzonym schematom i czerpią radość życiową z dogmatów, które im przedstawiono. Nie chcą z różnych powodów kwestionować czegokolwiek, szukać swojej drogi - wolą utarte ścieżki i temu oddają się w pełni. Wbrew pozorom tacy ludzie mogą znaleźć i harmonię życiową i szczęście.

Na drugim biegunie są bardzo silne osobowości, kwestionujące niemal wszystko i szukające w sobie odpowiedzi na różne egzystencjonaln e pytania. Tu droga jest wyboista i często wiedzie na manowce w postaci np używek, ale jak człowiek przez to przejdzie, nauczy się kontrolować swój umysł, poszuka ukojenia w naturze, harmonii to okaże się,że to co dla człowieka żyjącego zgodnie z dogmatami czyli np śmierć jako unicestwienie ostateczne wcale nie musi być straszne. Może być to zwyczajne akt zespolenia z naturą, którego częścią jesteśmy. Kluczem do wszystkiego jest spokój i pokora. Marka i siebie (o ile gospodarz się nie pogniewa) pozwolę sobie wrzucić do tej drugiej grupy choć podążamy innymi nieco ścieżkami to naszą cechą wspólną jest szukanie odpowiedzi a nie przyjmowanie schematów. Odrzucenie schematów w dojrzałej osobowości nie polega na potępianiu w czambuł innych ludzi i ich wizji świata tylko próba zrozumienia ich bez wpływu na własną drogę. To trochę skomplikowane ale chyba dobrze oddaje to co chciałem przekazać.

Kwestionowanie czegokolwiek nie polega na paleniu flag, rzucaniu butelkami z benzyną, pokazywaniu wibratorów w TV czy leżeniu krzyżem przed obrazkiem. Polega na negowaniu niemal wszystkiego w spokojnej i rzeczowej dyskusji z szacunkiem dla rozmówcy, choćby jego poglądy z racji naszej wiedzy wydawały nam się dziecinne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-20 10:23
Najprościej i bardzo ogólnie na pytania, które sobie wszyscy zadajemy odpowiada ten kawałek (oczywiście w ekstremalnym uproszczeniu):

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 00:13
A co to ma wspólnego? wierzę że jutro będzie słońce, ale nie ma to nic wspólnego z wiarą w lepsze jutro, bo jak już wielokrotnie pisałem, jutro jest tylko koncepcją i myślą, a znacznie smaczniejsze jest tu i teraz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2014-01-20 00:45
Myślenie ma przyszłość, a Marek często się myli.
Jeśli przestaniemy myśleć to przestaniemy istnieć.
Tradycyjna szkoła medytacji też w istocie prowadzi do rozpłynięcia się w nicości a więc do unicestwienia nas jako jednostki.
Nie tędy droga.
To że ktoś ma kiepskie myśli, przepełnione strachem i innymi negatywnymi myślami, to jeszcze nie znaczy by robić sobie kolejnego bożka w postaci bezmyślnego "tu i teraz" i przemieniać się w roślinę lub szukać stanów euforycznych bo to prosta droga do narkotyków.

Złe myśli należy zastąpić wewnętrznym spokojem i pozytywnymi myślami.
Droga złotego środka, harmonijnej równowagi.


Ps. Co do Twojej sprawczyni doraźnej sielanki radzę przebadać ją na poligrafie :D
Ciekawe jak by zareagowała kicia na test prawdomówności i szczerych intencji.

I jeszcze jedna rada co do Twojej obecnej pani.
Uważnie obserwuj język ciała, szukaj dowodów na autentyczną miłosną więź.
Przy podobieństwie mentalnym jest szansa na werbalne sygnały nieświadomości na twoje wyraźne generowane sercem myśli.
Rozgrzej mentalnie to miejsce i pytaj, pytaj bardziej uczuciem niż myślą.
Wyczekuj jako odpowiedzi subtelnych reakcji odruchowych takich jak mrugnięcie powiek, skinięcie głową, itp.

I jeszcze jedno - oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2014-01-20 00:46
Zwróć uwagę na niedostrzegany przez większość proces narastania uśmiechu oczami.

Ten proces związany jest z sercem i zdolnością do empatii.
Znając ten proces bardzo łatwo odsiać można jednostki złe, zakłamane, psychopatyczne, czy choćby tylko skupione na sobie.
Zdolność osobnicza do przejścia całego procesu narastania uśmiechu oczami bardzo dużo mówi nam o danej osobie.

Jakie są stopnie ciepłego, radosnego, empatycznego uśmiechu oczami ?

Werbalnie sobie sam odpowiedz na to pytanie, dowiesz się tyle na ile sam jesteś w stanie osiągnąć na drodze narastania uśmiechu.

Przebadaj to na sobie, poćwicz, potrenuj, co się dzieje z Twoimi oczami w fazach od lekkiego uśmiechu do fazy ekstatycznej euforii ?!

Jaki jest najpiękniejszy, zachwycający, czarujący męskie serce kobiecy uśmiech ?
Odpowiedź jest prosta, dobry uśmiech, piękny uśmiech, wypływający ze szczerego serca, dający swoiste świadectwo to uśmiech całymi oczami - ze szczególnym uwzględnieniem dolnych powiek.
Tak piękny uśmiech to silny uśmiech, dolne powieki wtedy opadają.
Jeśli Twoja pani tak potrafi się uśmiechać i robi to często to powinna mieć widoczne delikatne zmarszczki na dolnych powiekach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-20 08:33
Toni, dzięki za rady ale kobiety z zaburzoną osobowością posiadły umiejętność odgrywania roli pod tytułem życie w takim stopniu, że potrafią nabrać nawet specjalistów. Ten pierwszy wpis odnośnie medytacji i celu, w którym można się znaleźć uciekając de facto od życia bardzo do mnie przemawia, mimo to uważam, że niektórzy z nas tu obecnych zbyt mocno przesunęli ciężar życia z trzeźwego widzenia świata w kierunku uduchowienia wszystkiego. Jeżeli celem naszego życia jest wyłącznie przedłużenie gatunku i przejście w niebyt to takie podejście jest ze wszech miar słuszne natomiast ja ciągle szukam czegoś, czego nie potrafię nawet zmaterializować . Próbowałem iść w kierunku, który wskazujecie ale to nie była moja droga.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 08:44
Toni chyba nie rozumie, jak potrafi omamić osoba z zaburzeniem osobowości. Uśmiechnięte oczy to dla mnie wskazówka właśnie zaburzenia, i nie znam nikogo z uśmiechniętymi oczami, kto byłby uczciwy. Chyba że kojarzę uśmiech z szyderstwem, to możliwe.

Szukaj swojej drogi, po to jest życie, przecież ja też mogę rano wstać, i uznać że wszystko co napisałem to bełkot - tak może się stać. Szukajmy póki krew w nas krąży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # emeb 2014-01-20 11:34
Te uśmiechnięte oczy! Już kiedyś o tym pisałeś, i wtedy skojarzyłem żonę kuzyna… z wyglądu a la „hanna gronkiewicz-wal tz”, tylko że młodsza, trochę ładniejsza i mniej pucułowata. I te jej ładne, szkliste, uśmiechnięte kocie oczy. Dusza towarzystwa podczas przyjęć (kiedys, gdy się jeszcze widywalismy). Okazało się że wariatka, oszustka, a rodzina (mega zahukany mąż, który od niej nie odejdzie, i dwoje dzieci) byc może niedługo będą pod mostem, bo windykator nad nimi wisi. Przez pare lat nabrała kredytów na pierdoły (nic trwałego), które urosły przez niespłacalnie i odsetki na kilkaset tys. złotych!!!! A ona dalej hulajdusza, bo jej ojciec, mama, mąż i teściowie przecież spłacają….

Ale znałem kilka kobiet, które (o ile dobrze sobie przypominam) miały takie kocie oczy, i podobno były wzorem Matki Polki i żony…

PS. Moja żona (chyba) nie ma uśmiechniętych oczu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2014-01-20 12:19
Ja od wesołych oczek i "duszy towarzystwa" spierdalam jak najdalej się da, i podobnie doradzam mym studentom :) a jak nie posłuchają? zarobię na coachingach, i to zdrowo. Chociaż oni zostaną bez pieniędzy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2014-01-20 15:06
Mój Boże ależ z Was ponuraki. :cry:

Wesołe oczka z otchłanią patologii za nimi są doskonale odróżnialne od dobrego spojrzenia, radosnego uśmiechu.

psychopata swoim chorym uśmiechem rani, manipuluje, zwodzi, wywyższa się, próbuje dominować.

Tu chodziło mi o szukanie tego dobrego, właściwego, szczerego uśmiechu.
W nim musi być wyczuwalna prostota, prostoduszność, bo jeśli za nim jest cynizm, skupienie na sobie, wyrachowanie, wywyższanie się to należy uciekać gdzie pieprz rośnie.

Uśmiech nie jest równy uśmiechowi, nauczcie się rozróżniać uśmiechy.

Rada z dolnymi powiekami pokazuje tylko jeden z aspektów odruchowych reakcji, ten rodzaj uśmiechu o którym pisałem znamionuje szczerość i prostoduszność.

Trudno go zafałszować go bo po latach daje specyficzny układ zmarszczek, żadna manipulantka tego nie jest w stanie zagrać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2014-01-20 18:27
No dobrze.
Co prawda lenistwo umysłowe Was nie usprawiedliwia ale dla sprawy jestem gotowy na wszystko.

wyrachowana kicia mogłaby skutecznie grać gdyby robiła to od dzieciństwa, tak, są takie potwory, i jest ich coraz więcej.
Po prostu uczą się skutecznie, najpierw na rodzicach, zaspokajać swoje ego i swoje zachcianki.

Bo brakło na czas przysłowiowego kuksańca wymierzonego rozkapryszonemu nad miarę małpiątku.

To tzw. wychowanie bezstresowe zbiera swoje piekielne, krwawe żniwo.

Tak więc moje rady to nie tzw. dowód koronny a tylko kolejna poszlaka.

Jeszcze raz przy okazji podkreślam wagę DOSTRZEŻENIA komunikacji niewerbalnej na poziomie świadomego kontaktu z nieświadomością innych osób.

Zajmuję się tym od lat i jestem absolutnie pewien istnienia tej komunikacji.
Tłumaczę to zjawisko tym, że na pewnym poziomie (energetycznym) czy tego chcemy czy nie stanowimy Jedność.

Wiele osób sensytywnych dostrzega nie tylko tzw. aurę ale i łącznik aury z tzw. chmurą.

I tą właśnie drogą uzyskujemy kontakt z nieświadomością innych osób, bez wpływu czasu !
Dowodzą tego fenomeny obserwowane w stanie hipnozy.
Mało tego, tą drogą nieraz uzyskujemy zgodę nieświadomości wbrew woli świadomości.
Tu przykładem może być Wolf Messing.
Ale to dla nas nie koniec a początek drogi...

http://4.bp.blogspot.com/-5UsFY5N2Y-k/UtUxc10x_fI/AAAAAAAAA9s/YErh5gdXK6s/s640/(O)NE.jpg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2014-01-20 18:27
http://4.bp.blogspot.com/-5UsFY5N2Y-k/UtUxc10x_fI/AAAAAAAAA9s/YErh5gdXK6s/s640/(O)NE.jpg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-01-20 08:39
Toni, i także Rysiek. Wy mnie nie czytacie, reagujecie instynktownie na hasła które rzucam (np. medytacja), i postrzegacie swoje myśli na temat które wam wmówiono - nie czytacie tego co ja na ten temat piszę, a potem w kółko piszecie coś, czego ja nigdy nie pisałem.

Powtarzam więc setny raz. Medytacja to nie zaprzestanie myślenia bo mielibyśmy do czynienia z idiotą, a wyjście poza myślenie, przestanie identyfikowania się z nim. Myślenie staje się wtedy znacznie wydajniejsze, koncentracja i skupienie znacznie większe, a bonusem jest błogość i rozkosz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-20 09:00
Nie podejmuję się wymiany poglądów na temat medytacji bo ten poziom do którego ja dotarłem nie uprawnia mnie nawet do zajmowania stanowiska. Jedyne co na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić to znaczne podobieństwo między harmonią i szczęściem wygenerowanym przez medytacje a silną wiarą opartą np na tradycji. Nie mylmy wiary z babką klęczącą przed ołtarzem i modlącą się, żeby synową szlag trafił. Mam na myśli głęboką wiarę np w boga powstałą na skutek zgłębiania siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 12:20
Cytuję Rysiek:
Nie podejmuję się wymiany poglądów na temat medytacji bo ten poziom do którego ja dotarłem nie uprawnia mnie nawet do zajmowania stanowiska. Jedyne co na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić to znaczne podobieństwo między harmonią i szczęściem wygenerowanym przez medytacje a silną wiarą opartą np na tradycji. Nie mylmy wiary z babką klęczącą przed ołtarzem i modlącą się, żeby synową szlag trafił. Mam na myśli głęboką wiarę np w boga powstałą na skutek zgłębiania siebie.Więc moje doświadczenie Ryszardzie jest takie, że doświadczyłem głębokiej medytacji, i jeszcze głębszej wiary. Wiara dała mi wiele bólu i nieszczęścia, bo sztuczna, ego - pewność w życiu to nie wszystko - a medytacja jeśli się udała (trzeba ją wytrenować) znaczne polepszenie jakości odczuwania i życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-19 22:35
Zajebiste! Znacie to?
Marek, czy to nie opis KOBIET z ecoego?
Pytanie nasuwa się samo...

Czy one są wszystkie pojebane w pewnym stopniu czy to JA czy TY przyciągamy taki typ kobiet? To pytanie nie daje mi spokoju...


Dramat na scenie:

"Lista postaci:
- Andżela z domu LiczeSieTylkoJa - twoja stuknięta żona, dziewczyna, ex
- Kazik - to ty

Akt Pierwszy

Andżela jest piękną, kruchą damą w niedoli. Jej ojciec był toksycznym dupkiem. Wszyscy z jej chłopaków i mężów byli toksycznymi dupkami, ale Kazik jest inny. Kazik jest specjalny.

Nikt nigdy nie był taki miły dla Andżeli. Nikt nigdy nie traktował jej tak dobrze. Andżela nigdy wcześniej nie czuła tak silnego połączenia z facetem. Andżela nigdy nie wskoczyła tak szybko facetowi do łóżka (mrugnięcie okiem, mrugnięcie okiem, szturchaniec, szturchaniec). Kazik jest jej drugą połówką w przeciwieństwie do jej siedmiu byłych drugich połówek, z którymi umawiała się przed nim. Kazik pokaże Andżeli, że nie wszyscy faceci to świnie i będzie ją traktował z taką miłością i uczuciem, że ona nauczy się ponownie ufać i kochać.

Andżela i Kazik całują się czule podczas gdy światła sceniczne gasną,a kurtyna opada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-19 23:36
W wersji ezoterycznej my przyciągamy, w psychologicznej interesują nas - co wychodzi na to samo. A dramat bardzo piękny, dość powszechny :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-01-19 23:55
Pytanie nadal pozostaje otwarte. Czy ten gatunek tak ma czy problem jest w nas? Może są tu panowie, którzy nie natknęli się nawet na symptomy opisanych tu manipulacji? To dawałoby nadzieje na to, że jednak nie żyjemy w szpitalu wariatów :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 00:19
Cytuję Rysiek!:
Pytanie nadal pozostaje otwarte. Czy ten gatunek tak ma czy problem jest w nas? Może są tu panowie, którzy nie natknęli się nawet na symptomy opisanych tu manipulacji? To dawałoby nadzieje na to, że jednak nie żyjemy w szpitalu wariatów :D


Dopóki rządzi rozpłód, manipulacja będzie stosowana przez wszystkich. Jeśli wciągam brzuch w sklepie, to już jest to manipulacją, chęcią ukrycia tego kim naprawdę jestem by wydać się atrakcyjniejszym.

A ja właśnie na polowaniu na badoo, ale chyba skasuję konto gdyż darmowe jest bez funkcjonalności . Nawet jedna dziewczyna mi się spodobała, ale z oczek coś mi nie pasuje. I teraz pytanie, manipulować czy nie? bo jeśli szczerość, to będzie tysięczny kosz, jeśli manipulacja, a umiem, to randka. Co wybrać? wystarczy że napiszę o byciu bezrobotnym (hie hie) i już jest papatki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek! 2014-01-20 07:26
Widzę zasadniczą różnicę. Wciągnięcie brzucha ma na celu poprawę Twojej własnej autoprezentacji i jest stosunkowo nieszkodliwe choć niewątpliwie jest w pewnym stopniu manipulacją. Tu bardziej chodzi o stopniowanie pewnych zachowań, bo musisz przyznać,że nie da się do jednego wora wrzucić wciągnięcia brzucha i oszukania 90cio letniej, niewidomej babki na 20tys. pod pozorem pomocy dla wnuka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 08:41
Manipulacja to wszystko to, co sprawia że wypaczamy średni, statystyczny obraz dla swoich celów. Czyli wciąganie brzucha jak najbardziej, ponieważ w domu go nie wciągam, nie chce mi się. Oszustwo babci to przestępstwo i złodziejstwo, a nie manipulacja. Przyjmijmy więc że manipulacja ma dość duży zakres, ale i wciąganie brzucha nią jest, bo Pani może poczuć się zawiedziona - znała facia bez brzucha, a w domciu jest brzuchacz pospolity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-20 08:56
Pełna zgoda ale chodzi tu o skalę zjawiska. Oszustwo i przestępstwo jest wynikiem manipulacji (w przykładzie z babcią) i nie da się postawić znaku równości pomiędzy tymi dwoma manipulacjami. Chodzi o kaliber sprawy, bo wciągając brzuch nie masz nazwijmy to złych intencji, po prostu masz kompleks na tym punkcie i próbujesz maskować słabość. Jak idziesz z facetem do łóżka, żeby go złapać na dziecko - to już jest działanie z premedytacją i niosące określone skutki, nie tylko dla sprawcy. Staram się wskazać różnicę i wagę miedzy manipulowaniem - sądzę, że obaj wiemy o co chodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-19 22:36
"Akt Drugi

Andżela i Kazik biorą ślub po sześciu miesiącach burzliwego związku. Dziewięć miesięcy później przychodzi na świat ich pierwsza córka. Miłość Andżeli zaczyna się zmieniać w pogardę. Nic, co robi Kazik nie jest wystarczająco dobre. Pracuje bardzo dużo, ale dalej nie zarabia wystarczająco, aby utrzymać rodzinę i ujarzmić rozrzutność Andżeli. Andżela nie zamierza pracować, aby pomóc z rodzinnymi finansami. Andżela wygarnia Kazikowi, że to on obiecał zająć się nią i obiecał ochronić ją przed rzeczywistością i obowiązkami dorosłego człowieka.

W daremnej próbie odzyskania miłości i podziwu Andżeli Kazik kupuje nowy dom, na który go nie stać. Przy okazji kupuje jej wystrzałowy samochód mimo tego, że ten który teraz mają jest zupełnie wystarczający. Kazik pracuje po godzinach, po pracy zajmuje się córką i sprząta dom. Kazik zupełnie nie zdaje sobie sprawy jak trudno jest być matką taką jaką jest Andżela.

Andżela twierdzi, że Kazik jej nie kocha i oskarża go o zdrady, kiedy tylko ten utknie w korku i spóźni się 10 minut. Im bardziej Kazik próbuje uczynić Andżelę szczęśliwą tym bardziej ta odpowiada z wrogością."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-19 22:37
Akt Trzeci

Kiedy Kazik naprawia komputer Andżeli na ekranie pojawia się powiadomienie o nowej wiadomości. Kazik rozpoznaje nadawce i jego serce przeszywa niesamowity ból. Kazik odkrywa, że Andżela kontaktuje i kontaktowała się ze swoim byłym, który według jej własnych słów traktował ją jak "śmiecia". Kazik czyta wiadomości, w których Andżela opisuje go jako bezduszną istotę, okropnego dupka, słabego w łóżku, kiepskiego ojca. Andżela pisze do swojego ex, że nigdy nie przestała go kochać i tylko przy nim czuje się szczęśliwa, i że chciałaby do niego wrócić.

Kazik wściekły, smutny, ze złamanym sercem, konfrontuje sytuację z Andżelą. Andżela zamiast odpowiedzieć z skruchą, żalem, wybucha. Andżela wydziera się na Kazika.
Za kogo on się uważa? Jak śmiał czytać jej prywatne e-maile? Andżela oskarża Kazika o bycie paranoikiem, obrzydliwym typem, który ma problemy z zaufaniem. Jak Kazik śmiał wetknąć swój okropny nochal w jej prywatność? To wina Kazika, że ona zmuszona była zwrócić się do innego faceta. Andżela krzyczy, że nigdy nie będzie mogła ponownie zaufać Kazikowi za to, że ten odkrył, że Andżela ma na boku romans.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-19 22:37
"Kazik przypomina Andżeli o wszystkich tych okropnych rzeczach, które powiedziała na temat swojego ex. Andżela robi się czerwona z wściekłości i oznajmia, że nigdy nic takiego nie powiedziała, a Kazik sobie wszystko zmyślił. Andżela mówi, że jej ex jest super facetem i jeżeli Kazik nie będzie uważał na słowa to zabiera córkę i Kazik nigdy więcej już ich nie zobaczy.

Kazik błaga. Kazik przeprasza Andżelę za to, że ona ma romans. Kazik obiecuje, że będzie pracował ciężej, aby zadowolić Andżelę. Kazik obiecuje, że pójdzie na terapię, aby naprawić swoje "problemy z zaufaniem". Kazik obiecuje jej wszystko, chce tylko tego, aby wszystko wróciło do tego jak było na początku. Andżela uśmiecha się, ale nie mówi nic. Koniec sceny.

Trzy dni później, kiedy Kazik wraca do domu widzi wóz policyjny na swoim miejscu parkingowym.

Policjant mówi mu, że ma zabrać swoje rzeczy i znaleźć sobie inne miejsce na nocleg. Widzicie, w czasie kiedy Kazik pracował i zarabiał pieniądze dla Andżeli i córki, Andżela poszła od sądu i załatwiła zakaz zbliżania ponieważ boi się o swoje życie, a Kazik jest niezwykle agresywny. Oczywiście Kazik nigdy nie był agresywny i nigdy nie groził Andżeli, ale to już nikogo nie interesuje. Policjant mówi, że Kazik nie może przebywać w towarzystwie Andżeli, ani swojej córki poza tym poleca, aby ten wynajął adwokata. Słabe światło pada na Kazika i policjanta.

Nowa scena. Andżela i jej ex jedzą romantyczną kolacje. Andżela opowiada swojemu ex, że jej ojciec był toksycznym dupkiem. Wszyscy chłopacy, mężowie też byli toksycznymi dupkami, ale on ten z którym je teraz kolację (nowy Kazik) jest inny. Jest specjalny.

Płukanie, zmywanie, cykl się powtarza. KONIEC."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2014-01-19 22:38
"Andżela może ponownie nie wyjść za mąż, ani nie mieć dziecka z nowym Kazikiem, ale jej scenariusz dalej będzie wdrożony w życie. Po raz kolejny Andżela będzie ofiarą i jej nowy "pan specjalny" okaże się w przyszłości "panem toksycznym dupkiem". Te "drobne" odstępstwa są już specyficzne dla poszczególnych wariatek - natomiast cały czas jest to ten sam scenariusz. Takiego typu toksyczne kobiety umieszczają cię w roli, z którą tak naprawdę w rzeczywistości ty nie masz nic wspólnego. Będziesz zmuszony stać się toksycznym dupkiem, kiedy zakochasz się i przyzwyczaisz do swojej partnerki. To tylko kwestia czasu.

Skrypt zmienia się tylko w momencie, kiedy taki typ kobiety łączy się w parę z jeszcze gorszym toksycznym człowiekiem. Wtedy taka Andżela naprawdę staje się ofiarą i nie musi już grać. Jeżeli twoje opiekuńcze/zbaw cze instynkty włączyły się podczas czytania ostatniego zdania to zawróć swojego białego rumaka z powrotem do stajni i obniż lancę.

Takie toksyczne kobiety uwielbiają być ofiarami (to takie profesjonalne ofiary) - nie ma nic ponad to. Nie próbuj jej ratować z takiego związku. Wręcz przeciwnie pozwól im wykańczać się wzajemnie, trzymaj się z dala i idź na przód ze swoim życiem. Jeżeli masz z nią dziecko, gromadź dowody, wynajmij adwokata i idź do sądu pokazują, że matka dziecka naraża je na krzywdę i przebywanie w patologii. Cokolwiek zrobisz nigdy nie wchodź pomiędzy dwóch takich toksycznych lunatyków i ich "miłość"."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # maggie 2014-01-20 10:38
ej... ja też brałam udział w tej sesji i za spaślaka się nie uważam. Mam rozmiar 40/42. Wymiary 105 - 75 - 105. Całe życie się odchudzałam. Nigdy nie byłam super szczupła. Kiedyś udało mi się schudnąć do rozmiaru 36, ale praktycznie nic wtedy nie jadłam. Wpędziłam się w mega anemię. Później znowu przytyłam, zaczęłam pracę w innym mieście, żyłam tylko o kawie i fajkach. Schudłam, ale znów miałam taką anemię, że musiałam mieć zastrzyki z żelazem. Teraz od około roku doprowadzam swój organizm i ciało do normalności. Na szczęście przejrzałam na oczy i zdrowo się odżywiam (co prawda od 14 lat jestem wege, ale kiedyś było mi obojętne zdrowie, byleby zapchać żołądek czymś bezmięsnym. I tak pochłaniałam nisko tłuszczowe serki, wszystko słodziłam aspartamem, itd.). Jakiś czas temu miałam wywiad w Superstacji, byłam tam z koleżanką w rozmiarze 38 (M) a zwyzywano nas od spaślaków, zahemorojdziały ch dup, loch, itp.. Owszem, źle dobrałam wtedy kieckę i mój brzuch się "uśmiechał". Mimo wszystko mam gdzieś co ludzie o mnie sądzą, ja wiem co przeszłam w życiu i ile mnie to kosztowało. Wiem, że najważniejsze to zaakceptować siebie i dopiero zaczynać jakieś zmiany. Bo jak się podchodzi do siebie z nienawiścią to kończy się na żarciu sztucznizny, chlebków-desecz ek i innych syfów. I fuckt, ciało zaczyna być chude, ale co z tego, kiedy w środku to praktycznie próchno. A później waga i tak wraca z nawiązką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-01-20 10:53
Problem nie leży w akceptacji siebie bo moim zdaniem ta jest niemożliwa bez prawidłowej przemiany materii, składu chemicznego, hormonów. Tylko życie w zgodzie z naturą czyli bardzo dużo ruchu i racjonalne odżywianie daje nam podwaliny do tego, aby móc się rozwijać duchowo. To co opisałaś u siebie to typowy efekt jojo - chciałaś na siłę schudnąć dla faktu bycia bardziej atrakcyjną, czyli podniesienia samooceny a to nie tędy droga. Tak jak wielu chłopakom nie wychodzi podryw bo starają się podrywać, tak początkującym szu nie idzie w pokerze bo grają w pieniądze a nie karty tak ludziom niedojrzałym do wyjścia ze streotypów nie uda się odchudzanie. Co do epitetów to trafiłaś na powszechne dziś niemal wszędzie bydełko. Człowiek, który jest zrównoważony psychicznie nie musi posuwać się do lżenia innych (ludzie to robią, aby podnieść własną ocenę) tylko zawsze stara się wspierać słabszych. To cechuje naprawdę silne jednostki. Tak jak facet alfa nigdy nie będzie zazdrosny o kobietę ani nie będzie musiał dyskredytować czy obniżać wartości potencjalnych konkurentów bo on jest klasą samą w sobie. Mało tego tacy ludzie potrafią zwiększyć swoją wartość i pozycję poprzez wzmacnianie pozycji tych, którzy potencjalnie mogli by stanowić dla nich zagrożenie. Ten świat jest naprawdę pełen niesamowitych niespodzianek a wszystkie nasze problemy to skutek programowania w dzieciństwie - to moje zdanie na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # maggie 2014-01-20 11:03
Właśnie o tym piszę: potrafiłam bardzo szybko schudnąć, robiąc przy tym spustoszenie w organizmie, a później z kolei nie mogłam się opanować i żarłam na potęgę. Prawie do zrzygu. Moje życie pełne było nerwicy, strachu, nienawiści do samej siebie. Dopiero przy okazji rzucenia palenia, książka Allena Carra otworzyła mi oczy. Wtedy zaczęłam odkrywać to kim naprawdę jestem i to w jaki sposób mogę bez efektów ubocznych pozbyć się nałogów i huśtawek emocjonalnych. Na ecoego również jest wiele dobrego na ten właśnie temat. Bardzo ważne jest przy tym nauczenie się miłości do siebie przy równoczesnej zmianie traktowania swojego ciała, czyli nie wrzucania do niego śmietniskowego żarcia. Ale to naprawdę pochłania dużo czasu, u mnie trwa już ponad rok, a mam wrażenie, że jestem na samym początku drogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Manio 2014-01-20 11:39
Faceci z jajami zarówno tymi w spodniach jak i mentalnymi wolą kobitki, co mają +5kg niż -5kg od pseudo-ideału. Krąglejsza kobitka jest dla samca atrakcyjniejsza z przyczyn naturalnych. Faceci, którzy lubią szkapy to zaprogramowane i uzależnione od opinii innych gamonie.

Póki nie jesteś otyła, to nie masz czym się za bardzo przejmować. Piękno w kobiecie skryte jest w naturalności jej ciała oraz cieple emocjonalnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Rysiek 2014-01-20 11:44
Już samo stwierdzenie, że ktoś jest gamoń bo ma inne upodobania dyskredytuje tę wypowiedź ;)
Dzięki wszystkim za ciekawą dyskusję
Pozdrawim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 12:41
Cytuję Manio:
Faceci z jajami zarówno tymi w spodniach jak i mentalnymi wolą kobitki, co mają +5kg niż -5kg od pseudo-ideału. Krąglejsza kobitka jest dla samca atrakcyjniejsza z przyczyn naturalnych. Faceci, którzy lubią szkapy to zaprogramowane i uzależnione od opinii innych gamonie.

Póki nie jesteś otyła, to nie masz czym się za bardzo przejmować. Piękno w kobiecie skryte jest w naturalności jej ciała oraz cieple emocjonalnym.Przykro mi, ale ja wolę szczupłe i niewysokie. Jaja mam, może nie za duże ale są, gamoniem też raczej nie jestem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # maggie 2014-01-20 13:15
Każdy ma swój własny gust. Ja lubię wysokich blondynów, a kiedyś do szaleństwa byłam zakochana w brunecie o ciemnej karnacji. Summa summarum jestem z wysokim blondynem, toteż chciałam zaznaczyć, że różnie to w życiu bywa ;) Z kolei mój najlepszy przyjaciel gustuje w bardzo wysokich, bardzo szczupłych dziewczynach bez biustu (no i ma właśnie taką dziewczynę, modelkę wybiegową). Także osobiście myślę, że gusta nie mają przełożenia na czyjąś męskość/kobieco ść/jajeczność czy inne pierdoletty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2014-01-20 12:28
Cytuję maggie:
Właśnie o tym piszę: potrafiłam bardzo szybko schudnąć, robiąc przy tym spustoszenie w organizmie, a później z kolei nie mogłam się opanować i żarłam na potęgę. Prawie do zrzygu. Moje życie pełne było nerwicy, strachu, nienawiści do samej siebie. Dopiero przy okazji rzucenia palenia, książka Allena Carra otworzyła mi oczy. Wtedy zaczęłam odkrywać to kim naprawdę jestem i to w jaki sposób mogę bez efektów ubocznych pozbyć się nałogów i huśtawek emocjonalnych. Na ecoego również jest wiele dobrego na ten właśnie temat. Bardzo ważne jest przy tym nauczenie się miłości do siebie przy równoczesnej zmianie traktowania swojego ciała, czyli nie wrzucania do niego śmietniskowego żarcia. Ale to naprawdę pochłania dużo czasu, u mnie trwa już ponad rok, a mam wrażenie, że jestem na samym początku drogi.


Gratulacje, a jeśli byś była ze mną w tym radiu, i ktoś przy mnie by tak na Ciebie powiedział, dostałby po mordzie. To tyle w kwestii chamskiego zachowania. Gratuluję zmiany - i zachęcam do wywalenia z siebie wszystkich nie swoich przekonań, mód i trendów. Gdy się oczyścisz psychicznie, bardzo Ci ulży, nerwica się zmniejszy więc zmniejszy się także chęć jej równoważenia jedzeniem.

Stosujesz jedzenie rozdzielne? zrezygnowałaś z chleba? uprawiasz systematycznie seks?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # maggie 2014-01-20 12:52
Chleb odrzuciłam już dawno, rzuciłam kawę (z tym miałam największy problem), słodycze poszły won (z tym też był problem, ale tutaj wyleczyłam się ziołami, jak się domyślasz miałam problem z Candidą, ale również z pasożytami). Owszem stosuję jedzenie rozdzielne. Na śniadanie jem kaszę jaglaną, która alkalizuje organizm (czasem z orzechami, czasem na słono z cebulką, pomidorami, papryką). Moje obiady to różne mieszanki roślin strączkowych (fasolka mung, adzuki, soczewica, ciecierzyca, groch) i dużo surówek (zimą wcinam kiszoną kapuchę, której mam całą beczkę). Jeśli chodzi o sport - uwielbiam pływać, ale baseny mnie obrzydzają, dlatego jeśli pływanie to tylko w czystych morzach, a na co dzień to siłownia i długie spacery (po około 12km). Faceta mam stałego od 6 lat to i seks się trafia ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # maggie 2014-01-20 13:03
Ach... i to nie było radio, tylko TV Superstacja. Nagranie jest na youtubie i to tam się wylewa szambo w komentarzach. Żeby było śmieszniej, największym krytykantem jest nie kto inny, a jakiś fanatyk Korwina, hehe ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # maggie 2014-01-20 11:25
Jeszcze jedno. Ja nigdy nie mówiłam o akceptacji otyłości, tłuszczu, zadyszek, zbolałych kości. Ja mówię o akceptacji siebie. Jak się siebie samego pokocha to naturalną rzeczą staje się zdrowe jedzenie, wychodzenie na spacery, itd. Bo jak się siebie kocha i szanuje to się nie uprawia autodestrukcji. A co do Pań z kalendarza to niektóre z nich mogą być właśnie w trakcie takiej drogi lub na jej początku. Inne mogą mieć tę drogę gdzieś i kochać jedzenie ponad wszystko. Jeśli są na takim etapie duchowym to widocznie tak musi być. To ich życie i wybór. Ja wiem po co wzięłam udział w sesji do tego kalendarza i wiem jaki styl życia propaguję i zapewniam, że nie jest to autodestrukcja. I tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2014-01-20 12:26
Cytuję Rysiek:
Problem nie leży w akceptacji siebie bo moim zdaniem ta jest niemożliwa bez prawidłowej przemiany materii, składu chemicznego, hormonów. Tylko życie w zgodzie z naturą czyli bardzo dużo ruchu i racjonalne odżywianie daje nam podwaliny do tego, aby móc się rozwijać duchowo. To co opisałaś u siebie to typowy efekt jojo - chciałaś na siłę schudnąć dla faktu bycia bardziej atrakcyjną, czyli podniesienia samooceny a to nie tędy droga. Tak jak wielu chłopakom nie wychodzi podryw bo starają się podrywać, tak początkującym szu nie idzie w pokerze bo grają w pieniądze a nie karty tak ludziom niedojrzałym do wyjścia ze streotypów nie uda się odchudzanie. Co do epitetów to trafiłaś na powszechne dziś niemal wszędzie bydełko. Człowiek, który jest zrównoważony psychicznie nie musi posuwać się do lżenia innych (ludzie to robią, aby podnieść własną ocenę) tylko zawsze stara się wspierać słabszych. To cechuje naprawdę silne jednostki. Tak jak facet alfa nigdy nie będzie zazdrosny o kobietę ani nie będzie musiał dyskredytować czy obniżać wartości potencjalnych konkurentów bo on jest klasą samą w sobie. Mało tego tacy ludzie potrafią zwiększyć swoją wartość i pozycję poprzez wzmacnianie pozycji tych, którzy potencjalnie mogli by stanowić dla nich zagrożenie. Ten świat jest naprawdę pełen niesamowitych niespodzianek a wszystkie nasze problemy to skutek programowania w dzieciństwie - to moje zdanie na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam


To bardzo mądre słowa Rysiu, i zgadzam się z nimi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2014-01-20 15:32
Powiedz to donaldziczkowi.

A jakie jest to programowanie w dzieciństwie ?
Co ma na dzieci największy wpływ ?
Kto rządzi młodocianymi grupami nieformalnymi ?
Co z dzieci robią gry komputerowe ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pagebin.com 2017-02-03 11:37
Hey there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment
form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?
Thanks a lot!

Also visit my blog: Pagebin.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # دستگاه تصفیه آب 2017-02-04 16:48
I am regular visitor, how are you everybody? This post posted at this web page is in fact nice.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # leather vest for men 2017-02-07 12:03
Great blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog stand out.
Please let me know where you got your theme. Thanks

My website - leather vest
for men
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # دانلود آهنگ جدید 2017-02-08 03:25
My brother recommended I might like this blog.
He was entirely right. This post actually made my day.
You can not imagine simply how much time I had spent
for this info! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # شرکت فنی مهندسی 2017-02-11 03:00
Hey there! I know this is kinda off topic nevertheless I'd figured I'd ask.

Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa?
My site goes over a lot of the same topics as yours and
I believe we could greatly benefit from each other.
If you're interested feel free to shoot me an email.

I look forward to hearing from you! Fantastic blog by
the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # شرکت فنی مهندسی 2017-02-16 06:01
Good day! I could have sworn I've been to this site before but after checking through some of the post
I realized it's new to me. Anyways, I'm definitely glad I
found it and I'll be bookmarking and checking back frequently!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Richelle 2017-02-17 12:21
I constantly spent my half an hour to read this weblog's articles or reviews every day along with a mug of coffee.my web-site; Richelle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # شرکت فنی مهندسی 2017-02-21 05:29
You've made some really good points there. I checked
on the internet to learn more about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # دستگاه تصفیه آب 2017-02-21 13:40
If you are going for most excellent contents like myself, just visit this website daily
since it presents feature contents, thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tfdsgp 2017-05-09 07:21
Thanks designed for sharing such a good thought, article is good,
thats why i have read it fully
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # classified marketing 2017-06-03 01:16
It's ƅecɑuse Craigslist tracks someone if he is using an IP range
for posting his ads. Ad posting effort is the top pick in my Ƅook in terms of online joƅs.
Besides, in case you used the prеpared material you will
not jump out so well, which could be a disadvantage if you ad is one of
many on the page, in particular when somᥱone elѕe is
advertising exactly the same product.

my blog; classified marketіng
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anemonalove 2017-07-06 15:52
Hello fellas! Who wants to chat with me? I have profile at HotBabesCams.co m, we
can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove , here is
my pic:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Claire 2017-07-13 09:38
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is fundamental and everything. However just imagine
if you added some great photos or videos to give your posts more,
"pop"! Your content is excellent but with pics and videos, this website could undeniably be one of the greatest in its niche.
Awesome blog!

Check out my site - Claire
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # twerk 2017-07-13 21:18
You'll master the leading 3 twerk moves in bite-sized
chunks for total booty domination and maximum
dance floor freedom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nakamenos.ph 2017-07-23 16:53
A person essentially help to make significantly articles I might state.
This is the first time I frequented your web page
and thus far? I amazed with the research you made to create this actual put up
incredible. Wonderful process!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # favorite Leather 2017-08-06 22:28
I don't know whether it's just me or if perhaps everybody else experiencing problems with your site.
It appears as if some of the written text in your posts are running off the screen. Can somebody else please provide feedback
and let me know if this is happening to them
as well? This could be a problem with my web browser
because I've had this happen previously. Appreciate it

Take a look at my web-site favorite
Leather
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.5ijjh.cn 2017-08-09 12:33
I'm really enjoying the design and layout of your website.

It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me
to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Outstanding work!

My blog ... Www.5ijjh.cn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # deal website 2017-09-19 03:06
Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed!

Very useful information specially the last part :) I care for such information much.
I was seeking this certain info for a long time.
Thank you and best of luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Betty 2017-09-24 00:45
Hurrah! Finally Igot a web site from where I be capable of trly take valuable data regarding
my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowy-targ.info 2017-11-05 20:02
Most piano benches on the websites for purchase are new piano benches, packed in a
box using the detachable legs stored inside. Guitar Tutor Books & DVDs - Go to Amazon or any music store and you will locate a bewildering selection of guitar
instruction books and DVDs. Without a doubt, your family and friends want out for your perfect interest of the child.


http://nowy-targ.info/nowy-targ/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ShielaSmall 2017-11-17 12:14
I have checked your site and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high
in google, but there is a tool that can help you to create 100% unique articles, search for; Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tinyurl.com 2017-11-18 01:38
Our personnel responses questions by e-mail or phone on how moms
and dads whose youngsters are struggling viewers
can be taught to check out proficiently. Senate Majority Leader Trent
Lott 22 Legislator Lott, at an event recognizing Checking out clubs or checking out teams must urge youngsters to check out
and show an interest in publications.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://4-bet.com.pl 2017-11-18 01:43
https://goo.gl/sM22CM http://raildude.pl http://notodo.pl http://tinyurl.com/jkcz792 http://tinyurl.com/jhaotwk http://tinyurl.com/hklb4c2 http://bit.ly/2llN22u http://tinyurl.com/y8d6696v http://tinyurl.com/jfxpdgv https://goo.gl/1vFOcH http://tinyurl.com/jqt67am http://tinyurl.com/ztg8yrk http://tinyurl.com/zzhqzmx http://dziennik-www.pl http://my-place.pl Stewart (2001)
says that the improvement of details right into understanding is an important one, existing at the core of worth creation and affordable benefit for the modern-day enterprise.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # telesystem.com.pl 2017-11-18 02:47
http://tinyurl.com/jhagfll http://tinyurl.com/j5r5bmu https://goo.gl/s5a7dF http://tinyurl.com/zdk4mtd https://goo.gl/JzmKkO http://tinyurl.com/joazamg A third boy has been charged with arson offences
after a blaze at an industrial space in NSW's central west.
http://bit.ly/2lStpfS https://goo.gl/vx65G http://tinyurl.com/jqt67am http://wanguardpr.pl http://meblenaogrod.com.pl http://tinyurl.com/gu8kwxd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bit.ly 2017-11-18 03:13
http://gardenogrody.pl https://goo.gl/zaSMXA http://tinyurl.com/h8ozl4r http://san-escobar.com https://goo.gl/5Nv5ha http://tinyurl.com/h3ok2to Articles are routinely optimized
for all iOS units — so content is brought to thousands and
thousands of readers and looks great irrespective of which system it's on. And News gives great business terms for publishers as effectively.
http://meblenaogrod.com.pl https://goo.gl/aCgKCi http://robobat-polska.pl http://bit.ly/2lbxGLd http://gethotels.pl http://bit.ly/2lStS1g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FirstAndra 2017-12-06 07:46
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month because you've got hi quality
content. If you want to know how to make extra bucks, search for:
Boorfe's tips best adsense alternative
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # onemarket.pl 2017-12-16 18:11
The full integration of digital TV technology allows a reverse phone lookup to make available every one of the best
TV entertainment and features that are offered today.

The sole intent behind Sunday school is usually to teach children and teenagers
about God, His Word and His will for his or her lives.
While several overglaze colours can theoretically be fired on the identical time,
much more usually than not these are fired separately.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tinyurl.com 2018-01-01 18:54
https://Goo.gl/znd9cJ They are made use of most often as wedding
books, child photobooks or coffee table image publications.
https://tinyurl.com/yclvfz4a
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # QuincySmall 2018-01-29 20:09
I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why
you don't rank high in google's search results, but there is a tool that can help you to create
100% unique content, search for; Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LatishaSmall 2018-02-09 00:45
I have checked your site and i have found some
duplicate content, that's why you don't rank high in google, but there
is a tool that can help you to create 100% unique content,
search for; Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JeanneSmall 2018-02-11 05:05
I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in google's search results, but there is
a tool that can help you to create 100% unique articles,
search for: Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ogrodowyparasol.pl 2018-04-06 23:06
http://ogrodowyparasol.pl/ I don't care concerning
unbelievable top quality, I care about being able to print an entire year
in one book that will certainly last for generations.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathew 2018-05-11 19:50
Only a smiling visitor here to share the love (:, btw great pattern.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # series jewelry 2018-06-13 08:26
I am so happy to read this. This is the type of manual that needs to
be given and not the accidental misinformation that is at the other blogs.
Appreciate your sharing this best doc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 99Archer 2018-07-17 00:23
I can see that your content probably doesn't have much traffic.
Your articles are interesting, you only need more new readers.
I know a method that can cause a viral effect on your website.
Search in google: dracko's tricks make your content go viral
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # growing a big penis 2018-07-24 20:36
This is a very good tip particularly to those new to the blogosphere.

Simple but very precise info… Thanks for sharing this one.
A must read article!

Also visit my web-site - growing
a big penis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JesseJuicy 2018-08-01 00:56
Hello. I see that you don't update your page too often. I know that
writing posts is time consuming and boring. But did you know that there is a tool that allows you to create new posts using existing content (from article directories
or other pages from your niche)? And it does it very
well. The new posts are high quality and pass the copyscape test.
You should try miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LeliaJuicy 2018-08-21 18:43
Hi. I see that you don't update your website too often. I
know that writing articles is time consuming and boring.
But did you know that there is a tool that allows you to create new posts using existing content
(from article directories or other blogs from your niche)?

And it does it very well. The new posts are high
quality and pass the copyscape test. Search in google and try:
miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fred 2018-10-05 04:58
. Submitted on Aug 09, 2017 from KidGuard Inc.

Here is my blog post: Fred
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HollisJuicy 2018-11-02 17:04
Hello. I see that you don't update your page too often. I know that writing articles is boring and time consuming.
But did you know that there is a tool that allows you to create new articles using existing content (from article directories or other blogs from your niche)?
And it does it very well. The new posts are unique
and pass the copyscape test. Search in google and try: miftolo's
tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Joseph 2019-01-03 01:51
Hey there! I'm at work browsing your blog from my new iphone 3gs!

Just wanted to say I love reading through your blog and
look forward to all your posts! Keep up the excellent work!


Feel free to surf to my website :: cute things to
say to a girl (Joseph)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # italentos.com.br 2019-01-03 11:48
hi!,I love your writing so so much! percentage we be in contact
extra about your post on AOL? I need a specialist on this
house to resolve my problem. May be that is you! Looking forward to peer you.


My web page :: Good questions to ask a girl; italentos.com.br,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ada 2019-01-03 18:41
Hey would you mind letting me know which webhost you're using?
I've loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.

Can you recommend a good hosting provider at a
fair price? Cheers, I appreciate it!

My web page; Good questions to ask a girl - Ada,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # addthismark.com 2019-01-04 02:30
Good answer back in return of this matter with solid arguments and
explaining everything regarding that.

my web page - cute things to say to a girl (addthismark.com)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wiki.hvacrealm.com 2019-01-04 12:26
You actually make it seem really easy with your presentation however I find this matter to be really one thing which I think I'd by no means understand.
It seems too complex and very large for me. I'm having a look forward for your next submit, I will
try to get the cling of it!

Also visit my page interesting questions to ask a girl (wiki.hvacrealm.com)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wiki.firnezia.net 2019-01-04 17:02
Wow! This blog looks just like my old one! It's on a totally different subject but
it has pretty much the same page layout and design. Superb choice of colors!


Also visit my page - questions to ask a girl; wiki.firnezia.net,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wikitalks.org 2019-01-05 18:49
Awesome! Its really awesome paragraph, I have got much clear idea about from this article.


my web site - things to ask a girl (wikitalks.org)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # start-a-idea.online 2019-01-06 03:31
Wow, fantastic blog format! How long have you been blogging for?

you make blogging glance easy. The full look of your web site is magnificent, as neatly as the
content material!

My website :: Good questions to ask a girl; start-a-idea.online,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 149.56.89.152 2019-01-06 03:54
I love it when folks come together and share thoughts.
Great site, keep it up!

My blog post ... Good questions to ask a girl (149.56.89.152)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wiki.invidea.it 2019-01-06 03:59
You're so awesome! I do not think I have read through something like this
before. So wonderful to discover another person with a few unique thoughts
on this issue. Seriously.. thanks for starting this up.
This web site is something that is required on the internet, someone with a little originality!My web-site: questions to ask a girl (wiki.invidea.it)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Quinn 2019-01-06 05:30
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website offered us with valuable information to work on. You've done an impressive job and our whole community will be thankful to you.


my site ... cute things to say to a girl (Quinn)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # charter.education 2019-01-06 06:44
Marvelous, what a website it is! This weblog gives helpful facts to us, keep it up.


My web page :: hot questions to ask a girl [charter.education]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Andy 2019-01-07 11:09
Excellent way of describing, and fastidious post to get information about my presentation focus, which i am going to convey in university.


my page; things to ask a girl (Andy)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # exo-team.ru 2019-01-07 23:10
Thank you for any other informative web site. Where else may I
get that kind of information written in such an ideal method?
I've a mission that I'm simply now working on, and I've been at the look out for such info.


Feel free to surf to my web site - how to ask a girl out (exo-team.ru)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # forum.mlmreport.info 2019-01-08 13:34
I'm now not certain where you're getting your information, but
good topic. I needs to spend some time finding out much
more or working out more. Thank you for excellent info I used to be on the
lookout for this information for my mission.

my blog post: Random questions to ask a girl (forum.mlmreport.info)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Selina 2019-01-09 14:21
I used to be suggested this web site via my cousin. I am not positive whether or not this submit is written through him as no one else recognise
such designated about my problem. You're incredible!

Thank you!

Feel free to surf to my web page: Good questions to ask a girl (Selina)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buyactive.com 2019-01-15 19:01
Appreciation to my father who shared with me about this weblog, this website is genuinely
amazing.

My web blog ... questions to ask a girl you like (buyactive.com)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zidmc.x10.bz 2019-01-19 21:47
I've learn some good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.
I wonder how much attempt you place to make such a fantastic informative site.


Also visit my blog post ... candy crush hack cydia [zidmc.x10.bz]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Delbert 2019-01-22 07:07
Hi there, I found your website by way of Google while searching for a
similar topic, your web site came up, it appears to be
like good. I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, simply changed into alert to your weblog through Google, and found that it is
truly informative. I am going to be careful for brussels.

I'll be grateful if you proceed this in future. Lots of
folks shall be benefited out of your writing. Cheers!

Feel free to surf to my web page questions to ask a girl to get to know her [Delbert]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KatrinBig 2019-06-18 20:21
Hi. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so
probably it is the reason that you don't rank high
in google. But you can fix this issue fast.
There is a tool that generates content like human, just search in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ErnestinaBig 2019-09-24 13:44
Hello. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so probably
it is the reason that you don't rank hi in google.
But you can fix this issue fast. There is a tool that rewrites articles like human, just search
in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd