Najnowsze felietony

środa, 04 grudzień 2013 20:05

Nie ulegaj kobiecie, nigdy

Napisał 
Każdy kto zetknął się z bandytami, wie jedno - jeśli przestraszysz się ich gróźb i dasz pieniądze, nie odczepią się już od Ciebie.

Wiertarką w kolano

Taka życiowa zasada - i jest tak nie tylko w półświatku, ale w niemal każdej relacji międzyludzkiej; jeśli ulegasz szantażowi, to już po Tobie. Oczywiście, egzekucja zostaje odroczona na jakiś czas. Ale takie dziś ciężkie czasy, coraz trudniej coś ukraść, napaść... po co ryzykować przykrości, bójkę, więzienie? nie trzeba; jest ktoś, kto w strachu przed dostaniem w zęby odda co swoje. To żelazna zasada, którą każdy człowiek powinien wytatuować sobie na powiekach, od wewnętrznej strony. Ulegnij raz, przyjdą kolejny raz. Ale już nie nieśmiało, niepewnie, nie będą musieli "napakować" agresji wódą i prochami... ale jak po swoje. Gdy dasz raz, drugi, trzeci, uznają to za normę. I gdy Ty złamiesz tę normę, oni złamią Ci ręce, na początek. To będzie coś innego niż wtedy, gdy przyszli pierwszy raz. Wtedy wiedzieli że są bandytami, że wymuszają, i Twój opór może dać im jasno do zrozumienia, że ta gra niewarta jest świeczki. Bo jeśli oni Ciebie przycisną, mogą dostać nożem. Jeśli są ostrzy i to oni walną nożem, mogą iść do więzienia. Żadnego zysku i duże problemy, będą ich szarpać po sądach... po co? lepiej pójść do tego, kto dla chwili złudnego spokoju da im coś bez kłopotów. Słynny film "Dług" nie powstałby, gdyby na samym początku facet odmówił gangsterowi. Oczywiście, dostałby łomot, możliwe że mocny... ale guzy znikają, limo i zadrapania także, zęby da się wstawić.

Zarżnę Ci Twojego jamnika

Nie ma pieniędzy, więc drapieżnik idzie szukać łatwiejszego celu. Pierwsza oferta - w przypadku "długu" oczywiste oszustwo (że pieniądze były sfałszowane) było wybadaniem potencjalnej ofiary, czy ma jaja czy ich nie ma. Zgadzając się na jawne oszustwo, ci biznesmeni podpisali na siebie wyrok już na samym początku. To co działo się później, było już tylko kontynuacją i konsekwencją ich pierwszej reakcji. To ich uległość tak rozzuchwaliła kryminalistów. Chcesz kasy? nie dostaniesz. Możesz mnie pobić, zabić, ale ja też to mogę zrobić. Nieważne co zrobisz, nie dostaniesz moich pieniędzy. Jeśli będziesz mnie bił czy męczył, przysięgnę Ci zwrot pieniędzy, ale jak tylko spuścisz mnie z oka zadźgam Cię nożem, pójdę na policję, prędzej spalę banknoty niż coś ode mnie dostaniesz. Taka reakcja poskutkuje pobiciem - chociaż nie zawsze. Bo i po co, jeśli mówisz to miłym tonem? po co bić, jak można sobie połamać palce? po co takie straty, koszty? lepiej iść poszukać łatwiejszej ofiary. Sytuacja zmienia się trochę, gdy stoisz na drodze zorganizowanej grupie przestępczej; ona może chcieć zastraszyć innych, karząc Cię okrutnie za odmowę współpracy. Ale jeśli ulegniesz, to też Cię zniszczą, tylko że w systemie ratalnym. Takie sytuacje to jednak rzadkość, a grożący tylko szczekają na postrach. No cóż, piszę ze smutnej autopsji. Po przykrych zdarzeniach których stałem się podmiotem lirycznym, postanowiłem sobie bardzo mocno że to był ostatni raz. Ćwiczę osiemnaście lat. Od tej chwili dałem solidnie zarobić kilku laryngologom, dentystom, ortopedom... a kto wie, może nawróciłem kilka błądzących dusz na ścieżkę praworządności i bogobojności? może gdy umrę, będę w girlandach kwiatów witany w niebie? wątpię...

Jeśli chodzi o kwestie międzyludzkie, jest dokładnie tak samo. Zapamiętaj; jeśli ulegniesz szantażowi kobiety chociaż raz, praktycznie już po Tobie. Ona się nauczy że można Cię złamać, np. odmawiając seksu. Uzna że jest to łatwe, więc będzie z tego korzystać tak często, jak moja kia z usług mechanika. To właśnie dlatego kobiety nienawidzą prostytutek (łamią monopol mężatek na seks), gardzą facetami korzystającymi z rozkoszy masturbacji (możliwość rozładowania napięcia, żona nie może stworzyć odpowiednio silnej presji).

Petent czy partner?

Tylko raz pokaż słabość! tylko raz... i już nie ma ucieczki od skojarzeń, które stworzyłeś w występnych umysłach. Na szantaż, jakikolwiek, jest tylko jedna odpowiedź - odmowa. Może stracisz zęba... może, niekoniecznie. Może zyskasz siniaka, może... ale odmawiając tworzysz w drugiej stronie skojarzenie z ciężkością zdobywania. Pójdzie tam gdzie mu łatwiej, lżej. Gdy kobieta robi "focha", zrób awanturę. Jeśli zabiera Ci seks karząc Cię za coś, Twoje pogodzenie się z tym stworzy wzorzec, normę - i tak właśnie będziesz traktowany, jak dziecko. Robisz coś wedlug kobiety w porządku, masz seks, coś skrewisz - nie ma seksu (migrena lekoodporna). Nie możesz pozwolić na to, by takie wzorce panowały w Twoim związku; bo jeśli na to zezwolisz, stajesz się petentem w waszej relacji, a nie równoprawnym partnerem . Gdy więc kobieta odbiera Ci seks za karę, Ty zrób awanturę, wyjdź gdzieś na kilka dni (wyłącz komórkę) albo zrób coś, co będzie bardzo dużym dyskomfortem dla Twojej kobiety. Mimo wrzasków, płaczu i gróźb wyjazdu do mamusi, dasz kobiecie do zrozumienia dwie rzeczy:


1. Masz jaja i kręgosłup, nie z Tobą pogrywanie i lecenie "w hu..". Jesteś facet, silny mężczyzna z którym można się czuć bezpiecznie, a nie jamnikiem u nóg Twej Pani. Naturalną rolą faceta jest dominacja w związku. Jeśli rządzi szantażem kobieta, jest to sytuacja nienormalna, niezdrowa; brakuje w tej przestrzeni tlenu... oczywiście, są faceci którzy lubią być pod pantoflem, ale to margines. Oni tego pragną, dobrze czują się w takim układzie, i wszystko w porządku jeśli obie strony znają zasady gry. Są faceci, którzy nie są w stanie doznać erekcji, gdy nie dostaną ciosu w twarz od kobiety i kilku bluzgów. To ich kręci, rajcuje. Co ciekawe, są to faceci którzy odnieśli w życiu jakiś sukces. Żaden biedak nie pozwoli świadomie na to, by ktokolwiek nad nim dominował; wystarczy że w pracy jest gnojony przez szefa - liberała, wiecznie płaczącego na wysokie koszty pracy. Tylko ktoś kto dominuje w pracy, lubi poczuć jak to jest z tej drugiej strony. Podobnie jest z Paniami; w pracy poważna, nie znająca litości biznesłomenka, chłonąca jak gąbka komplementy od zastraszonych pracowników... a po pracy w pewnej kawalerce na Pradze, krzyczy okładana pejczem po pupie przez bezrobotnego filozofa... W pracy królowa balu, księżniczka na ziarnku grochu; po niej na kolanach, czołgająca się, na łasce i niełasce Tego który nie zna litości...


2. Szantaż seksualny, fochy, awantury - po prostu się nie opłacają. Cierpienie związane z nimi jest tak duże, że kobieta nie chce ich stosować. Została tego Twoją męską postawą oduczona. Wychowuj swą kobietę czule, z miłością i konsekwentnie. Bóg ulepił kobietę z męskiego żebra, a Ty ulep jej osobowość z męskiego osocza, zaproś ją do planetarium swej fantazji, ukaż gwiazdy błogości, w kierunku których podążasz.

"Polska zasługuje na cud..."

I jeśli nie stosujesz tych zasad, to pamiętaj że cuda są tylko na plakatach wyborczych Donka i Bronka; w życiu są stałe, bezbłędnie działające mechanizmy psychologiczne. Tak więc jeśli powiesz sobie "będę działał po swojemu", to tylko sam się oszukujesz; będziesz miał awantury, fochy i brak seksu za karę. Np. jesteś za niski, nie masz mercedesa, nie piszesz tak pięknie jak ten słynny pisarz Kotoński... chcesz tak żyć? proszę bardzo. Ale później nie płacz że nie wiedziałeś. Taka jest prawda, i tylko dlatego wydaje Ci się być smutną, ponieważ wierzysz w kompletnie odrealnione, romantyczne bajeczki. Prawda walczy w Twym wnętrzu z nieprawdą, Batman z Jokerem, światłość z mrokiem... Kobiety są w "środku" takie same, wszystkie co do jednej. Albo masz jaja albo ich nie masz. Jeśli nie masz - zachowuj się jakbyś je miał do czasu, gdy je w sobie wyhodujesz. A jak się hoduje męskie jaja? najpierw ziarenko - moje felietony. Czytaj systematycznie, pisz komentarze, podlizuj się i komplementuj, polecaj innym. Później doglądanie by miały słoneczko (mój uśmiech, wywoływany wpłatami na moje konto bankowe), nawóz (swoje stare poglądy), dwutlenek węgla (gorejące, przyśpieszone oddechy Twej kobiety w moim łózku) i czas by stare idee (nawóz) został przerobiony z pomocą słońca w coś pięknego, coś ekstatycznego... z Bożą i moją pomocą przemienisz się w miłosnego super samca, NadJajcarza. I gdy Twoja kobieta rano wykończona miłosną nocą wpełznie do kuchni, gdzie lubieżnie smażysz jajecznicę, zemdleje z wrażenia...


Gdy urosną Ci prawdziwe, wielkie jaja, odrzucisz mnie, męskiego guru na buspas swej życiowej ścieżki. Będziesz miał w nich nasienny kompas, który poprowadzi Cię ku spełnieniu. A kto mi poda na koniec szklankę wody?
_____________Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK.

Czytany 131942 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:36
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # al 2013-12-04 21:32
true
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-12-04 21:41
Bardzo ciekawy początek felietonu. Nie przypominam sobie, byś kiedyś podchodził do tematu od tej strony.

Swoją drogą, trochę mnie takie sytuacje przerażają (miastowi oferują "ochronę" itp.). Na całe szczęście nie mam do czynienia z takimi ludźmi ;-P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marmur 2013-12-04 23:12
wielu oferowało ochronę w mieście w którym mieszkam - skończyli tak, jak tego nie przewidywali - marnie... więzienia długoletnie, samobójstwa. ot, ofiary gangsterskich scenariuszy. Naiwnie sądzili, że życie = film.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kacper 2013-12-10 13:50
zgadza się, większość podobnie kończy; napisałem "większość", bo są jednostki które przekuwają w legalny biznes zarobione pieniądze, ale to są jednostki; reszta szlocha udając do końca twardziela, w więziennej celi po pijąc czaj, bądź też są wykiwani i zjedzeni przez młode rekiny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Szef-liberał 2013-12-04 21:42
Faktycznie Marku, jak już raz zgnoję pracownika to hierarchia ustala się na długie lata. A później takiemu pracownikowi trudno zmienić swój wizerunek.

Lubię porady w Twoich artykułach :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Esej 2013-12-04 22:20
ja z kolei borykam sie z problemem wyuczonej przez długie lata zasady: pokorne ciele dwie matki ssie. Problem polega na tym, ze na poczatku np. roboty staram sie robic dobre wrazenie, bo tak został nauczony, ze kulturalnie, ze uprzejmie, po prostu jakis taki kodeks cywilizowanego człowieka. Okazuje sie jednak, ze w tym społeczenstwie pańczyznianym taka postawa nie jest premiowana. Obdarowany nie jest bowiem księciem Norfolk, przestrzegajacy m zasady do ut des, czyli daje zebys dał, a uwaza darczynce za osła, z którego mozna wyciagac wszystko az do całkowitego zuzycia. Dzisiaj strasznie sie swiadomie temu buntuje, ale podswiadomosc kodowana przez lata, powoduje, ze gdzie taka miła postawa sie uzewnetrznia w jakichs sytuacjach i potem wyrzucam sobie ze znowu zachowałem sie jak inteligent, obdarzajac ludzi zaufaniem i ta nieszczesna do ut des.Co robić? Np. dzisiaj przed wykonaniem pewnego zadania, postanowiłem sobie, ze odmówie pewnym ludziom "pomocy"- 3 odmówiłem, ale 4 juz nie dałem rady w pozornie najłatwiejszej dla odmowy sprawie. Kwestia fundamentalna, która powoduje moje wewnetrzne rozdarcie to opinia: co ludzie powiedzą...a wiec postawa badź co bądź mentalnosci niewolnictwa od ludzkiej opinii. Zwykle jest bowiem tak, ze potrafie jakos sie zdobyć na ODMOWE (o ile jestem przygotowany, chocia jak napisałem powyzej tez nie zawsze), ale później w środku przychodzi pytanie: co ludzie powiedzą, ze obgadaja itd. itd. Bardzo często sobie powtarzam : ze nie interesuje mnie to- takie zaprogramowanie sie w ten sposób, ale z drugiej strony jak juz marek pisałeś- jak sie człowiek koncentruje na negatywnej rzeczy, to sie z nią wiąże. Mam wujasa, który jest "chamem" niesamowitym, potrafi zbluzgać nowo napotkana osobą, gdy mu sie cos nie podoba- wujas ma kieszenie pełne banknotów.macie jakieś rady jak sobie z czyms takim poradzić, to znaczy, zeby powiedziec swoje bez obawy, najczesciej urojone i nieszkodliwie nastepstwa tej odmowy. Odmowiac odrazu,a nie sie potem buntować?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Szef-liberał 2013-12-04 23:13
Zmień pracę albo jeśli nie masz wyboru przebolej trochę czasu, wyucz się wszystkiego co możesz i załóż własną firmę gdzie dobierzesz sobie ludzi, którzy zasady "do ut des" przestrzegają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # brat 2013-12-05 07:52
Mam podobne jak Ty Esej podejście, ale temacie związków. Na początku zasada wzajemności, szacunku. Robi się z czasem źle więc jestem zmuszony przejść do trybu szefa dominanta i scenariusz jest dalej zgodnie z normami jakie wykłada Marek... pani staje się uległa, przewspaniała i milusia. Tylko, że dla mnie do cholery to jest tryb nienaturalny. Kobieta w moich oczach jest pełnoprawną, poważną, dorosłą osobą, godną pełnego szacunku a okazuje się, że woli być "pod pantoflem" silniejszego władcy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-12-05 09:02
Mężczyźni mają zapędy ku dyrektywie,żąda niu i kontroli.Budowa nie związku na zależności-brak u samodzielności i wygórowanych żądaniach to iluzja,a zmienianie partnera pod siebie to nic innego jak kopanie sobie grobu własnymi rękoma. Wchodzenie też na siłę w przestrzeń partnera pozbawia go samorealizacji i rozwoju.
Zmuszona do uległości ,milusia kotka pokaże w końcu pazury,albo wcześniej zagłaskany kotek udusi się od nadmiaru "cukru",na własne żądanie ,zresztą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # brat 2013-12-05 18:10
Właśnie czuję, że taki stan nie jest trwały i zmierza ku katastrofie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-12-05 18:32
Jeśli ta relacja jest dla Ciebie ważna,to pisanie o nadchodzącej katastrofie,nie wróży nic dobrego.Wszyscy popełniamy błędy ,a szczególnie wysypujemy się wtedy ,kiedy nam zależy.
Moja dewiza to kompromis i jeszcze raz kompromis.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-12-05 20:19
To jest tak, że mamy to przemyślane i omówione. Wiemy, jak powinniśmy postąpić, że związek byłby męczarnią. Sama stwierdza, że byłaby złą matką czy żoną - wręcz mówi czasem np. że nienawidzi ludzi. Ja też w tym mechanizmie, ze względu na swoje wady bym się źle czuł i nie trybił. Problemem jest, że jesteśmy ze względu na pewne okoliczności skazani na widywanie się, być może do końca życia... no i obojętni to sobie nie jesteśmy. Niezłe bagienko jednym słowem, na które nie ma mądrego;) Pozostaje liczyć, że czas to naprawi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-06 01:18
Cytuję brat:
To jest tak, że mamy to przemyślane i omówione. Wiemy, jak powinniśmy postąpić, że związek byłby męczarnią. Sama stwierdza, że byłaby złą matką czy żoną - wręcz mówi czasem np. że nienawidzi ludzi. Ja też w tym mechanizmie, ze względu na swoje wady bym się źle czuł i nie trybił. Problemem jest, że jesteśmy ze względu na pewne okoliczności skazani na widywanie się, być może do końca życia... no i obojętni to sobie nie jesteśmy. Niezłe bagienko jednym słowem, na które nie ma mądrego;) Pozostaje liczyć, że czas to naprawi


Piszesz że trzeba czekać aż czas coś tam załatwi - nic nie załatwi. Przecież jesteś inteligentny facet, i wiesz że czekanie na rozwiązanie to nawyk - a ten może się tylko wzmacniać. Ty nie masz czasu na czekanie, nie stać Cię na czekanie na szczęście - bo szkoda tego życia, naprawdę.

To co ja polecam, to nauka bycia tu i teraz w realu, a nie sztucznym świecie myśli. Oznacza to że zamiast odczuwania iluzorycznych emocji w głowie (myślisz o tej Pani i pojawiają się silne, sprzeczne emocje) jesteś tu i teraz. A w tym stanie odczuwasz błogość i rozkosz; to właśnie jest prawdziwe życie, bo myślenie to tylko sztuczny świat naszych uwarunkowań. Tego właśnie powinieneś się uczyć i w to inwestować, a nie w rozwijanie nawyku czekania. Ego to bardzo na rękę - czekamy i cierpimy, ale nie doczekacie się nigdy rozwiązania sytuacji. Nawet gdy rozwiąże się ta, wynikną z niej inne które znowu trzeba będzie "przeczekać". To jest właśnie piekło na ziemi. Jak chcesz to zapraszam na coaching do mnie na skype, gratisowo z wiadomych względów bardzo chętnie Ci to wytłumaczę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-12-06 08:41
Gdzie jest granica pomiędzy mną w czasie rzeczywistym"tu i teraz",a przeszłością i przyszłością i jak ją wychwycić?Czy jesteśmy zdolni do kontrolowania emocji ,które wpędzają nas w przestrzeń ,której nie ma?
Brat napisał też "my",a nie "ja" i wygląda na to ,że nie do końca jest świadomy własnych i tylko własnych potrzeb.
Ciekawi mnie Twoje zdanie ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-12-06 09:12
Cytuję e:
Gdzie jest granica pomiędzy mną w czasie rzeczywistym"tu i teraz",a przeszłością i przyszłością i jak ją wychwycić?Czy jesteśmy zdolni do kontrolowania emocji ,które wpędzają nas w przestrzeń ,której nie ma?
Brat napisał też "my",a nie "ja" i wygląda na to ,że nie do końca jest świadomy własnych i tylko własnych potrzeb.
Ciekawi mnie Twoje zdanie ....Ta granica, o ile dobrze zrozumiałem pytanie, to sfera myśli. Są tylko dwa światy w których możesz przebywać - sztuczny, uwarunkowany świat, czyli Twoje myśli, wyobrażenia, rzekomo prawdziwe EMOCJE, oraz świat prawdziwy - czyli odczucie ciała, oddechu, obserwowanie swoich myśli z poziomu wysokiej góry.

Wychwycenie tej granicy jest dość proste - wyznacz sobie część ciała, najlepiej moim zdaniem kark albo udo. Jest jedna zasada - bujasz w obłokach, myślach, wyobrażasz sobie przyszłość (nie istnieje!) albo wspominasz swoją interpretację przeszłości (już nie istnieje!), udo czy kark się napina. Jeśli jesteś tu i teraz udo się najpierw odpręża, puszczają mięśnie... później pojawia się ciepło, ciężar, może wibracje aż do utraty poczucia ciała. Aczkolwiek ludzie mówią mi, że mieli tam przeróżne doznania których ja nie miałem - ale poznasz o co chodzi. A więc ciągła kontrola mięśni karku bądź uda - są odprężone czy nie?

Ważne! byle nie myśleć za dużo o mnie, bo uda się wtedy same rozchylają...

Emocje możemy obserwować tak, że są nadal ale nie są nasze, odczuwamy je jako coś mało ważnego. Cierpienie się pojawia ale to nie my, nie jest nasze. Pojawia się i znika.

Słabe emocje można obserwować tak, by straciły całkiem moc. Te silne zabierają nam świadomość i wpędzają w kompulsywne zachowania (np. nałogi). Warto je wtedy obserwować, chociaż piszę to teoretycznie - nie umiem tego dokonać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-12-06 09:59
Każda próba obserwacji emocji, silnie skojarzona z jakąś sytuacją, jest wchodzeniem w te emocje,myślenie m o nich,a zarazem powrót do przeszłości,do nieprzyjemnych skojarzeń i tego co się wydarzyło bądź miłych i ciepłych.Czy można "obserwować"tak ie emocje mając do nich obojętny stosunek?I jeśli już nie są nasze to czyje?
Próbuję zrozumieć to co napisałeś...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-06 11:04
Cytuję e:
Każda próba obserwacji emocji, silnie skojarzona z jakąś sytuacją, jest wchodzeniem w te emocje,myśleniem o nich,a zarazem powrót do przeszłości,do nieprzyjemnych skojarzeń i tego co się wydarzyło bądź miłych i ciepłych.Czy można "obserwować"takie emocje mając do nich obojętny stosunek?I jeśli już nie są nasze to czyje?
Próbuję zrozumieć to co napisałeś...To wygląda tak - jesteś Ty prawdziwa, obserwatorka - i jest pewne pole widzenia, przestrzeń w której obserwujesz myśli i emocje. Człowiek "zwykły" utożsamia się całkowicie z emocjami i myślami, uważa że są one nim. To powoduje straszne cierpienie, nienawiść, strach - wszystko co najgorsze. Jesteś miotana myślami i emocjami, nad którymi nie masz kontroli - rządzi Tobą coś, i nie wiesz co to jest. Bo czy znasz pochodzenie emocji i myśli?

Gdy Obserwatorka obserwuje, zaczyna się oddalać od myśli i emocji. To jest tak, jakbyś patrzyła z góry na wielką bitwę w dolinie. Słyszysz hałas, czujesz flaki i krew, widzisz rzeźnię - ale jesteś bezpieczna, żaden z walczących na dole nie ma nad Tobą władzy. Widok może być przykry, ale Ty już nie cierpisz.

A gdy nie cierpisz, nie przeżywasz myśli i emocji, ciało naturalnie się odpręża - i to w taki sposób, że pojawia się naturalny, chemiczny, hormonalny haj - euforia, ekstaza, cisza, spokój, radość, zadowolenie, satysfakcja... wszystko to co wymieniłem razy tysiąc albo i więcej. A więc albo utożsamiasz się z galopującymi ciągle przez głowę myślami, albo wycofujesz i je obserwujesz - co nie oznacza apatii, braku życia itd. To wielka przyjemność, błogość i rozkosz. Jak raz tego doznasz, całe życie i gonitwa za lichymi podnietami okaże się tylko i wyłącznie RZYGOWINAMI. Rozumieć mnie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-12-06 11:53
Nie ogarniam tego ,własnym, najbardziej przyziemnym umysłem:)Tzn.ro zumiem co próbujesz mi wyłożyć,ale taka"obserwacja "jest dla mnie abstrakcyjna... .bo pochodzenie emocji jest zawsze mocno związane z zaistniałym bądź przyszłym wydarzeniem(np. :śmierć kogoś lub oczekiwanie na coś).Niemożliwy m jest stan całkowitego odłączenia się od tych emocji,może inaczej,nie potrafię przejść obojętnie wobec czegoś ,co wywołało we mnie poruszenie.
Dzięki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-06 17:21
Cytuję e:
Nie ogarniam tego ,własnym, najbardziej przyziemnym umysłem:)Tzn.rozumiem co próbujesz mi wyłożyć,ale taka"obserwacja"jest dla mnie abstrakcyjna....bo pochodzenie emocji jest zawsze mocno związane z zaistniałym bądź przyszłym wydarzeniem(np.:śmierć kogoś lub oczekiwanie na coś).Niemożliwym jest stan całkowitego odłączenia się od tych emocji,może inaczej,nie potrafię przejść obojętnie wobec czegoś ,co wywołało we mnie poruszenie.
DziękiTo naprawdę nie jest prosta sprawa; do czasu aż sama tego doświadczysz. Wtedy staje się to najprostsze pod słońcem.

Emocja jest związana z czymś, jasne że tak - ale tę emocję przeżywa E, czyli osobowość, ego... ten twór (osobowość) nie jest prawdziwą Tobą, co można łatwo udowodnić - możesz go obserwować. Gdybyś była ego, czyli E (załóżmy że Ewą), nie mogłabyś patrzeć sama na siebie, nie mogłabyś obserwować. I gdy mówisz - ja Ewa jestem czytelniczką słynnego i seksownego Marka, to możesz to obserwować. A więc to co powiedziałaś, jest tylko jedną z cech, nazw ego - ale nie jest Tobą.

Odłączenie w całości nie jest możliwe, ponieważ Ty tę emocję widzisz, czujesz, ale nie jesteś już nią - obserwujesz ją z góry. To cholernie wiele zmienia na plus, głównie daje wielką błogość (znacznie większą niż np. heroina).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-12-06 09:41
Tak Marek, dobrze będzie pogadać, wymienić dwa słowa. Zgłoszę się... tylko wstyd się przyznać będę musiał sobie zainstalować to ustrojstwo pt. skype i nauczyć się go obsługiwać :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-06 10:58
Cytuję brat:
Tak Marek, dobrze będzie pogadać, wymienić dwa słowa. Zgłoszę się... tylko wstyd się przyznać będę musiał sobie zainstalować to ustrojstwo pt. skype i nauczyć się go obsługiwać :P


Instalacja i nauka zajmie Ci jakieś pięć minut :) tylko musisz kupić mikrofon oczywiście, mój nick mareczekk7 daj znać na meilu tylko kiedy masz czas, bo ja włączam skype tylko gdy jestem z kimś umówiony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-12-06 16:13
Jasne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # high emotions 2013-12-05 09:59
Cytuję brat:
Mam podobne jak Ty Esej podejście, ale temacie związków. Na początku zasada wzajemności, szacunku. Robi się z czasem źle więc jestem zmuszony przejść do trybu szefa dominanta i scenariusz jest dalej zgodnie z normami jakie wykłada Marek... pani staje się uległa, przewspaniała i milusia. Tylko, że dla mnie do cholery to jest tryb nienaturalny. Kobieta w moich oczach jest pełnoprawną, poważną, dorosłą osobą, godną pełnego szacunku a okazuje się, że woli być "pod pantoflem" silniejszego władcy!
Skryła się pod Twoimi skrzydłami i czuje się bezpieczna. Co w tym nienaturalnego? Preferujesz cwaniarę ze znajomością prawa cywilnego, która pozuje na światową?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-12-05 18:12
Problem w tym, że to nie jest taki prosty wybór między jednym a drugim tylko polimorfizm na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Jedno przechodzi w drugie gdzie nasze działanie daje odwrotny skutek do oczekiwanego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2013-12-05 10:43
Cytuję Esej:
ja z kolei borykam sie z problemem wyuczonej przez długie lata zasady: pokorne ciele dwie matki ssie. Problem polega na tym, ze na poczatku np. roboty staram sie robic dobre wrazenie, bo tak został nauczony, ze kulturalnie, ze uprzejmie, po prostu jakis taki kodeks cywilizowanego człowieka. Okazuje sie jednak, ze w tym społeczenstwie pańczyznianym taka postawa nie jest premiowana. Obdarowany nie jest bowiem księciem Norfolk, przestrzegajacym zasady do ut des, czyli daje zebys dał, a uwaza darczynce za osła, z którego mozna wyciagac wszystko az do całkowitego zuzycia. Dzisiaj strasznie sie swiadomie temu buntuje, ale podswiadomosc kodowana przez lata, powoduje, ze gdzie taka miła postawa sie uzewnetrznia w jakichs sytuacjach i potem wyrzucam sobie ze znowu zachowałem sie jak inteligent, obdarzajac ludzi zaufaniem i ta nieszczesna do ut des.Co robić? Np. dzisiaj przed wykonaniem pewnego zadania, postanowiłem sobie, ze odmówie pewnym ludziom "pomocy"- 3 odmówiłem, ale 4 juz nie dałem rady w pozornie najłatwiejszej dla odmowy sprawie. Kwestia fundamentalna, która powoduje moje wewnetrzne rozdarcie to opinia: co ludzie powiedzą...a wiec postawa badź co bądź mentalnosci niewolnictwa od ludzkiej opinii. Zwykle jest bowiem tak, ze potrafie jakos sie zdobyć na ODMOWE (o ile jestem przygotowany, chocia jak napisałem powyzej tez nie zawsze), ale później w środku przychodzi pytanie: co ludzie powiedzą, ze obgadaja itd. itd. Bardzo często sobie powtarzam : ze nie interesuje mnie to- takie zaprogramowanie sie w ten sposób, ale z drugiej strony jak juz marek pisałeś- jak sie człowiek koncentruje na negatywnej rzeczy, to sie z nią wiąże. Mam wujasa, który jest "chamem" niesamowitym, potrafi zbluzgać nowo napotkana osobą, gdy mu sie cos nie podoba- wujas ma kieszenie pełne banknotów.macie jakieś rady jak sobie z czyms takim poradzić, to znaczy, zeby powiedziec swoje bez obawy, najczesciej urojone i nieszkodliwie nastepstwa tej odmowy. Odmowiac odrazu,a nie sie potem buntować?


Sam miałem w każdej pracy z tym problem. Nie rozumiałem tego, jak to możliwe że jeśli ja jestem miły, ktoś uważa mnie za frajera. Zauważyłem że im podlejsza praca z gorszą pensją, tym więcej zdesperowanej hołoty tam idzie. Tak takich ludzi trzeba nazywać, bieda nikogo nie zmusza do tego by być niewdzięcznym, małym cwaniaczkiem.

To mnie zawsze bolało - dlaczego nie można mieć w pracy tak zwyczajnie kolegi, trzymać z kimś sztamę? o co ta zawiść, podgryzanie się, o te nędzne resztki które nam rzucali ze stołu jak psom? a nie daj Boże jak komuś powiedziałem że piszę bloga, wtedy byłem topowym blogerem onetu, systematycznie na głównej stronie - miałem pewnego wroga, za to że coś umiem, coś mi wychodzi. Teraz się nauczyłem, by z takimi ludźmi się nie wychylać, nic nie mówić o sobie.

Odmawiać trzeba umieć. Trzeba umieć rozróżnić osoby, którym okazana pomoc wywoła reakcję wdzięczności, a te u których wywoła cyniczny uśmieszek, że oto znalazł się frajer do wydojenia z czasu, kasy czy energii.

Do tej pory znalazłem tylko jeden sposób na takie sytuacje - po prostu nie pracuję, i nie będę pracował u sukinsynów za tysiąc dwieście złotych. Tego się nie da uniknąć i jeśli masz wrażliwą na chamstwo naturę, spotka Cię to. Mógłbym Ci napisać o treningu samooceny, ale towarzystwo chamów zniszczy każdą taką próbę. Po prostu z hołotą się pracuje tylko wtedy, gdy jesteś jej szefem. Dobrze zapłacić i trzymać krótko.

U mnie pomogło to, że się kłóciłem na maksa i komuś tam dałem do zrozumienia po cichu, że mu wpierdolę, wtedy był spokój. Ale wcześniej jak spojrzę duchowym okiem na moje prace, to zawsze były totalnie toksyczne osoby, i z nimi działa tylko i wyłącznie siła. Nie ma mowy o żadnym dogadaniu się, ustępowaniu czy omijaniu się. Szczekają i gadają przykre rzeczy do czasy, gdy nie poczują silnego zagrożenia. Wtedy się zamykają, ale nadal nienawidzą. Jakbym teraz się cofnął w czasie, to parę osób bym po prostu pod pracą zaprosił na solo, naklął na nich i wyśmiał.

Tak więc moja rada - zmienić toksycznego środowiska się nie da. Jedyne wyjście to odejście z niego. W nim poradzi sobie tylko gruba ryba, ale Ty i większość moich czytelników taka nie jest - zresztą gdyby byli, szkoda sił na hołotę z czworaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # high emotions 2013-12-06 09:03
Te zachowania determinuje ekonomia i całokształt kulturowy. Absolutnie nie chcę bronić buractwa w środowisku pracy, ale trzeba wsiąść pod uwagę fakt, że kiedy rynek pracy jest ubogi a raty domagają się spłat, proletariat posunie się do wszystkiego aby przeżyć w tych warunkach. Nie od dziś wiadomo, że kredytobiorcy to najbardziej podatne na manipulacje jednostki. Innymi słowy: trzeba mieć pazury w świecie drapieżników i zachować autonomię prywatności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-06 09:17
Cytuję high emotions:
Te zachowania determinuje ekonomia i całokształt kulturowy. Absolutnie nie chcę bronić buractwa w środowisku pracy, ale trzeba wsiąść pod uwagę fakt, że kiedy rynek pracy jest ubogi a raty domagają się spłat, proletariat posunie się do wszystkiego aby przeżyć w tych warunkach. Nie od dziś wiadomo, że kredytobiorcy to najbardziej podatne na manipulacje jednostki. Innymi słowy: trzeba mieć pazury w świecie drapieżników i zachować autonomię prywatności.


Tak, to oczywiście prawda. I teraz już wiem, że cierpienie którego doznawałem było tak duże tylko dlatego, że poruszało tę okropną wajchę w moim odczuwaniu - i jeśli ja tej wajchy nie przestawię we właściwe miejsce, każdy może ją ruszyć. I gdyby wajcha była ok, miałbym niesmak ale na tym koniec - a tak byłem codziennie rozszarpywany. Dlatego tak bardzo w swoich tekstach naciskam, by nie zajmować się zewnętrzną stroną - a tę w środku. Zmiana w środku zmienia wszystko na zewnątrz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-12-06 18:48
Nie do końca tak jest, że tu chodzi o wolę przeżycia. Po prostu ludzie głupi (a niestety takich mamy większość) z natury są źli. Nie mówię tu o ludziach prostych, niewykształcony ch, bo oni są niejednokrotnie mądrzejsi od wykształciuchów.

Trochę z innej beczki - rozmawiałem niedawno ze znajomym informatykiem. Narzekał na niskie zarobki. Ja, współczując, mówię mu o miliardach, jakie trzepie Krauze za badziewny programik "Płatnik", który przecież napisałby w miarę bystry student informatyki. A on na to: wiesz.. to jest skomplikowane prawnie. Trzeba znać przepisy...
Przypomina mi się tu powiedzenie: Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny. Tacy właśnie ludzie współtworzą naszą chorą rzeczywistość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-12-08 13:29
Cytuję high emotions:
Te zachowania determinuje ekonomia i całokształt kulturowy. Absolutnie nie chcę bronić buractwa w środowisku pracy, ale trzeba wsiąść pod uwagę fakt, że kiedy rynek pracy jest ubogi a raty domagają się spłat, proletariat posunie się do wszystkiego aby przeżyć w tych warunkach. Nie od dziś wiadomo, że kredytobiorcy to najbardziej podatne na manipulacje jednostki. Innymi słowy: trzeba mieć pazury w świecie drapieżników i zachować autonomię prywatności.


swoja droga, swietny przykład ekonomii niewolnictwa i jakim scierwem staje sie ten, kto dał sie wjebać w kredytowe chomąto na 30 lat. Taka jest cena narzucenia sobie smyczy, odebrania wolności przez samego siebie. Krótkowzrocznoś ć, tutaj i teraz musze miec mieszkanie, bo franek dbrze stoi etc. etc. wszelkiej masci "eksperci" bedacy w rzeczywistości płatnymi agentami zachodnich banków, nakłaniajacych te nieokrzesane bydło do kupowania kupowania i jeszcze raz kupowania- na kredyt. W sumie to ładnie zwrociłas uwage na powód tego chujostwa panczyznianego w robocie, ale...co mnie interesuje, ze jakiś idiota dał sie wpuscic w maliny bankierom zachodnim?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-12-08 13:51
Bardzo fajnie Marek to napisałeś. Ja mam własnie takie odczucia, mimo ze osobiscie to dla mnie tacy ludzie są frajerami- gdyby w telewizji powiedziec im, ze gówno jest zdrowe i ma duzo witamin, wpierdalaliby je ze smakiem...co prawda Koło i Cersanit zbankrutowałby ale za to nasze lemingi by znacząco "podratowały" zrujnowane zdrowie.
Kolejna rzecz, która zauwazyłem, to największymi kurwami w robocie są własnie lemingi- sprawiaja wrazenie wesołych, nowoczesnych, stylowych, usmiechnietych, w rzeczywistosci to najwieksze smiecie, gotowe za 1 zł skoczyc ci do gardła. Oczywiscie jak to lemingi, dopiero porzadny kij bejsbolowy na tych frajerów mógłby ostudzic nieco ich chorą nienawiść, nie musze chyba dodawać, ze wiekszosci z nich pochodzi z małych miasteczek, bądź wiosek i w ziwazku z tym Gówno aborcze wmówiło im, ze jak beda zachowywac sie nowoczesnie, to aborcza dopusci ich do statusu elity. Tak więc wyborcy PO i palikociarni oraz jakies wykrecone feminazistki to najgorszy sort w robocie, zdecydowanie. Nieco inaczej oceniam starą lewicę, tych którzy cenia pryl i wyborćów pisu, są jednak w mojej subiektywnej ocenie bardziej spoko, powazniejsi i nie tacy zajadli w nienawisci jak małomiasteczkow a platforma i palikociarnia. Myckowcy z kolei to juz totalny odlot, ludzie dla których kazdy kto ma inne poglady to socjalista i takim trzeba gardzic...wiece j nie pisze bo juz wiele razy ocenialismy te środowisko pozytecznych głupków.

Bolesne jest to, ze kazdy sprzeciw wymaga ode mnie duzego wysiłku, z drugiej jednak strony zakładam, ze dopóki jestem potrzebny pracodawcy i nie pierdole roboty, dopóty moge pracowac i pozwalac sobie na wiecej, póki co badam grunt i staram sie znaleźć jakies rozwiazanie, które zapewni mi pewna niezalezność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-12-08 13:59
tak tez mi sugeruja starzy w robocie- dopóki nie bedziesz kładł lachy na opinie ludzka dopóty bedziesz miał problem i bedziesz sie emocjonalnie szarpał w robocie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-08 15:26
Cytuję Esej:
tak tez mi sugeruja starzy w robocie- dopóki nie bedziesz kładł lachy na opinie ludzka dopóty bedziesz miał problem i bedziesz sie emocjonalnie szarpał w robocie


Ja myślę tak - każdy facet wrażliwy, ogarniający te tematy o których piszę, powinien obowiązkowo mieć swój biznes - jakikolwiek, byle nie przebywać z bydłem, bo z kim przestajesz, takim się stajesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-12-08 17:34
chce miec swój biznes, i sam dobierac sobie współpracownikó w...tylko cash trzeba póki co zrobić, bo lichwiarzom nie chce dac zarobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-08 21:29
Cytuję Esej:
chce miec swój biznes, i sam dobierac sobie współpracowników...tylko cash trzeba póki co zrobić, bo lichwiarzom nie chce dac zarobić.


No to do dzieła :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Mayer73 2013-12-04 22:48
Marku mistrzowski felieton.Treści owo i do mózgu docierający.Czy tając i pisząc tą teraz odniosłem uczucie Deja Vu ,śmignęło mi jak by to sprzed roku robił,ten pokój,ten czas,przełamywa nie dogmatów,muza mi teraz leci,a ów czas,jak by zanikła.Dziwne uczucie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Szef-liberał 2013-12-04 22:56
Hemoglobina, halucynacja, dwutlenek węgla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # rozbawiona 2013-12-05 18:06
taaaka sytuacja...:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-05 10:48
Cytuję Mayer73:
Marku mistrzowski felieton.Treściowo i do mózgu docierający.Czytając i pisząc tą teraz odniosłem uczucie Deja Vu ,śmignęło mi jak by to sprzed roku robił,ten pokój,ten czas,przełamywanie dogmatów,muza mi teraz leci,a ów czas,jak by zanikła.Dziwne uczucie.


Spasiba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Mayer73 2013-12-04 22:59
,,dwutlenek węgla (gorejące, przyśpieszone oddechy Twej kobiety w moim łózku)""
Ale tym wpisem pojechałeś po bandzie,w przypadku moim.Ego mi się rozrosło YYYYYYYYYYYYY.. ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Szef-liberał 2013-12-04 23:17
Jesteś prawdziwym kowbojem klawiatury :0

Ale tak generalnie to naucz się chociaż poprawnego stawianiu znaków interpunkcyjnyc h w tekstach pisanych na komputerze. Np. spacja powinna znajdować się za kropką czy przecinkiem a nie przed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # high emotions 2013-12-04 23:30
Cytat:
za kropką czy przecinkiem a nie przed.
gdzie popełniłeś błąd w tym członie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Szef-liberał 2013-12-04 23:33
Oczywiście nie dodałem przecinka przed "a nie przed". Punkt dla Ciebie :)

Zauważyłem już po wysłaniu odpowiedzi a niestety nie mogę edytować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # high emotions 2013-12-04 23:43
szacunek dla Ciebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Mayer73 2013-12-04 23:10
Esej ,, Mam wujasa, który jest "chamem" niesamowitym, potrafi zbluzgać nowo napotkana osobą, gdy mu sie cos nie podoba- wujas ma kieszenie pełne banknotów''
i tu stoisz na przegranej pozycji względem wujaszka,patrzy sz i oceniasz kiesz,przez to czujesz się gorszy.A nie jesteśmy,co nam trudno w tą uwierzyć.Chyba my wszyscy mamy podobnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Szef-liberał 2013-12-04 23:25
Jest wyraźnie gorszy w umiejętności zarabiania pieniędzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Rysiek 2013-12-05 07:00
Zarobić pieniądze można momentalnie. Bierzesz łom albo gnata, stajesz na leśnym parkingu i traaaach w czosnek kierowcę w mietku s600. Dychę w gotówce ma najbidniej ze sobą...Skoro liczy się efektywność "only" to po co się opierdalać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # high emotions 2013-12-05 09:14
Cytuję Rysiek:
Zarobić pieniądze można momentalnie. Bierzesz łom albo gnata, stajesz na leśnym parkingu i traaaach w czosnek kierowcę w mietku s600. Dychę w gotówce ma najbidniej ze sobą...Skoro liczy się efektywność "only" to po co się opierdalać?

z zakrwawioną tapicerką możesz to oddać tylko do pokrojenia złodziejaszkom passatów, którzy babrają się amatorszczyzną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2013-12-05 09:16
Przykład celowo przejaskrawiony . Idę o gruby zakład, że przekaz zrozumiałeś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # high emotions 2013-12-05 09:31
To jest odpowiedź na przejaskrawieni e... Co do zakładu, to stawiam tabliczkę gorzkiej czekolady z Goplany. Jest mi bardzo bliska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2013-12-05 09:35
Ja wyczułem coś innego, ale niech i tak będzie :-) Od czekolady stronię, bo niestety bardzo kaloryczna jest ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2013-12-05 08:32
Cytat:
Wychowuj swą kobietę czule, z miłością i konsekwentnie. Bóg ulepił kobietę z męskiego żebra, a Ty ulep jej osobowość z męskiego osocza, zaproś ją do planetarium swej fantazji, ukaż gwiazdy błogości, w kierunku których podążasz.
Świetne..szczeg ólnie to"ulep jej osobowość z męskiego osocza"
Szacun Marku, naprawde:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Marek 2013-12-05 10:49
Cytuję Sylwia:
Cytat:
Wychowuj swą kobietę czule, z miłością i konsekwentnie. Bóg ulepił kobietę z męskiego żebra, a Ty ulep jej osobowość z męskiego osocza, zaproś ją do planetarium swej fantazji, ukaż gwiazdy błogości, w kierunku których podążasz.

Świetne..szczególnie to"ulep jej osobowość z męskiego osocza"
Szacun Marku, naprawde:)
Nie podlizuj się, i tak się nigdy nie spotkamy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Sylwia 2013-12-05 10:53
Cytuję Marek:
Cytuję Sylwia:
Cytat:
Wychowuj swą kobietę czule, z miłością i konsekwentnie. Bóg ulepił kobietę z męskiego żebra, a Ty ulep jej osobowość z męskiego osocza, zaproś ją do planetarium swej fantazji, ukaż gwiazdy błogości, w kierunku których podążasz.

Świetne..szczególnie to"ulep jej osobowość z męskiego osocza"
Szacun Marku, naprawde:)Nie podlizuj się, i tak się nigdy nie spotkamy :)
To miłe nie było...piszę to co myśle.
O spotkaniu z Toba juz dawno zapomniałam..
Jesli tak Tobie przeszkadzają moje komplementy to powiedz..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-05 12:28
Sylwia, ja czuję zaniepokojenie - dlatego że z osobistego przykładu wiem, iż z Tobą jest coś nie tak (wg. mojego wzorca normalności), a że jesteś miła, ktoś może np. chcieć się z Tobą umówić. Moje zastrzeżenia do Ciebie, to przede wszystkim:

1. Kompletnie nie kumasz tego co piszę.

2. Dwa razy się z Tobą chciałem umówić, podobno bardzo chciałaś - i nie. Później były wahania że się boisz itd., czyli standardowe zachowanie osoby totalnie niedojrzałej (wg. mnie).Zrozum że akurat ja jestem osobą, której komplementy nie wystarczą, by stwierdzić że ktoś jest spoko. Jeśli więc widzę że chcesz się z kimś umówić, milczę - czując jednocześnie solidny niepokój. Potem ktoś będzie miał do mnie winę.

I być może nie mam racji - ale takie mam spostrzeżenia, a że kochasz szczerość to się z nimi z Tobą dzielę. Muszę dbać o moich chłopaków, żeby mi ich tutaj nie zepsuto :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-12-05 13:02
..pies ogrodnika,psia mać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Sylwia 2013-12-05 13:47
Cytuję Marek:
Sylwia, ja czuję zaniepokojenie - dlatego że z osobistego przykładu wiem, iż z Tobą jest coś nie tak (wg. mojego wzorca normalności), a że jesteś miła, ktoś może np. chcieć się z Tobą umówić. Moje zastrzeżenia do Ciebie, to przede wszystkim:

1. Kompletnie nie kumasz tego co piszę.

2. Dwa razy się z Tobą chciałem umówić, podobno bardzo chciałaś - i nie. Później były wahania że się boisz itd., czyli standardowe zachowanie osoby totalnie niedojrzałej (wg. mnie).Zrozum że akurat ja jestem osobą, której komplementy nie wystarczą, by stwierdzić że ktoś jest spoko. Jeśli więc widzę że chcesz się z kimś umówić, milczę - czując jednocześnie solidny niepokój. Potem ktoś będzie miał do mnie winę.

I być może nie mam racji - ale takie mam spostrzeżenia, a że kochasz szczerość to się z nimi z Tobą dzielę. Muszę dbać o moich chłopaków, żeby mi ich tutaj nie zepsuto :)

Ad.1.
To nie jest w pełni trafne:)
Nie wiem skąd takie spostrzeżenie?
Ad2.
To prawda chciałam, ale jak wiesz nie mogłam. Zawsze gdy proponowałeś mi spotkanie robiłeś to tego samego dnia lub dzień wcześniej, gdy juz miałam plany.
To że napisałam że się czegoś obawiam nie znaczy że jestem niedojrzała. Po prostu napisałam to co czułam przez chwile, a poza tym każdy chyba by sie stresował przed pierwszym spotkaniem z obcym mężczyzną:)To nic wielkiego, nie rozumiem czemu robisz z tego taki problem:)

Marek zrozum wreszcie że ja nie komplementuję twoich artów tylko dlatego żebyś uważał że jestem spoko. Owszem miło jest gdy ktoś po prostu podziękuje i tyle. Nie musisz czuć niepokoju, jestem po prostu miła i nie oznacza to nic więcej.
Dziękuje za szczerość:) i proszę o więcej:)) I nie bój sie nikogo nie zepsuje..:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2013-12-05 15:27
Standard. Jak Cię laska zakwalifikuje jako coś więcej niż one night stand to zapomnij o szybkim spotkaniu podobnie jak i o dymanku na pierwszych trzech spotkaniach. Ja czasem gram kretyna bo wiem, że po pierwszym spociku będą się działy cyrki typu umawiam się i dostałam sraczki na 15 minut przed i muszę odwołać albo chcesz się zbliżyć a tu się słup soli robi. One wszystkie w takiej sytuacji nie chcą wyjść na łatwe za wszelką cenę. Po tym między innymi odróżniasz jakie plany przynajmniej początkowo ma wobec Ciebie laska. Na drugim biegunie mam kolegę o twarzy modnego dziś nieuporządkowan ego chłopca z zarostem i mimo, że chłopak jest poukładany to każda ciśnie na dymanko a później nie chce się angażować bo się boi, że się zakocha i będzie kibel ;-)

One po prostu wiedzą, że po zakochaniu się ale takim fest są zdolne do wszystkiego aby tylko być z chłopem. Nawet fakt, że to minie za dwa lata nie ma znaczenia, bo one zwyczajnie o tym nie myślą - jest tu i teraz a mój miś jest najcudowniejszy na świecie.

PS: Trzeba Marek jakąś metodę opracować na TAKIE właśnie laski, bo mi przynajmniej mam wrażenie ładny kawałek tortu przelatuje koło nosa z prozaicznej przyczyny - nie chce mi się - laska odbiera to jako olanie i mamy finał ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Sylwia 2013-12-05 16:08
Cytuję Rysiek:
Standard. Jak Cię laska zakwalifikuje jako coś więcej niż one night stand to zapomnij o szybkim spotkaniu podobnie jak i o dymanku na pierwszych trzech spotkaniach. Ja czasem gram kretyna bo wiem, że po pierwszym spociku będą się działy cyrki typu umawiam się i dostałam sraczki na 15 minut przed i muszę odwołać albo chcesz się zbliżyć a tu się słup soli robi. One wszystkie w takiej sytuacji nie chcą wyjść na łatwe za wszelką cenę. Po tym między innymi odróżniasz jakie plany przynajmniej początkowo ma wobec Ciebie laska. Na drugim biegunie mam kolegę o twarzy modnego dziś nieuporządkowanego chłopca z zarostem i mimo, że chłopak jest poukładany to każda ciśnie na dymanko a później nie chce się angażować bo się boi, że się zakocha i będzie kibel ;-)

One po prostu wiedzą, że po zakochaniu się ale takim fest są zdolne do wszystkiego aby tylko być z chłopem. Nawet fakt, że to minie za dwa lata nie ma znaczenia, bo one zwyczajnie o tym nie myślą - jest tu i teraz a mój miś jest najcudowniejszy na świecie.

PS: Trzeba Marek jakąś metodę opracować na TAKIE właśnie laski, bo mi przynajmniej mam wrażenie ładny kawałek tortu przelatuje koło nosa z prozaicznej przyczyny - nie chce mi się - laska odbiera to jako olanie i mamy finał ;-)

Pisanie czegokolwiek tutaj przez kobiete jest jak samoboj :lol:
Wy po prostu wszystko wiecie najlepiej:) to ze niektore zachowania kobiet wygladaja na podobne nie znaczy ze takie faktycznie sa, a juz napewno nie takie same..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-05 16:29
Cytuję Sylwia:
Cytuję Rysiek:
Standard. Jak Cię laska zakwalifikuje jako coś więcej niż one night stand to zapomnij o szybkim spotkaniu podobnie jak i o dymanku na pierwszych trzech spotkaniach. Ja czasem gram kretyna bo wiem, że po pierwszym spociku będą się działy cyrki typu umawiam się i dostałam sraczki na 15 minut przed i muszę odwołać albo chcesz się zbliżyć a tu się słup soli robi. One wszystkie w takiej sytuacji nie chcą wyjść na łatwe za wszelką cenę. Po tym między innymi odróżniasz jakie plany przynajmniej początkowo ma wobec Ciebie laska. Na drugim biegunie mam kolegę o twarzy modnego dziś nieuporządkowanego chłopca z zarostem i mimo, że chłopak jest poukładany to każda ciśnie na dymanko a później nie chce się angażować bo się boi, że się zakocha i będzie kibel ;-)

One po prostu wiedzą, że po zakochaniu się ale takim fest są zdolne do wszystkiego aby tylko być z chłopem. Nawet fakt, że to minie za dwa lata nie ma znaczenia, bo one zwyczajnie o tym nie myślą - jest tu i teraz a mój miś jest najcudowniejszy na świecie.

PS: Trzeba Marek jakąś metodę opracować na TAKIE właśnie laski, bo mi przynajmniej mam wrażenie ładny kawałek tortu przelatuje koło nosa z prozaicznej przyczyny - nie chce mi się - laska odbiera to jako olanie i mamy finał ;-)

Pisanie czegokolwiek tutaj przez kobiete jest jak samoboj :lol:
Wy po prostu wszystko wiecie najlepiej:) to ze niektore zachowania kobiet wygladaja na podobne nie znaczy ze takie faktycznie sa, a juz napewno nie takie same..


Nas, facetów, po prostu trzeba kochać a nie rozumieć...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-12-05 16:29
Cytuję Rysiek:
Standard. Jak Cię laska zakwalifikuje jako coś więcej niż one night stand to zapomnij o szybkim spotkaniu podobnie jak i o dymanku na pierwszych trzech spotkaniach. Ja czasem gram kretyna bo wiem, że po pierwszym spociku będą się działy cyrki typu umawiam się i dostałam sraczki na 15 minut przed i muszę odwołać albo chcesz się zbliżyć a tu się słup soli robi. One wszystkie w takiej sytuacji nie chcą wyjść na łatwe za wszelką cenę. Po tym między innymi odróżniasz jakie plany przynajmniej początkowo ma wobec Ciebie laska. Na drugim biegunie mam kolegę o twarzy modnego dziś nieuporządkowanego chłopca z zarostem i mimo, że chłopak jest poukładany to każda ciśnie na dymanko a później nie chce się angażować bo się boi, że się zakocha i będzie kibel ;-)

One po prostu wiedzą, że po zakochaniu się ale takim fest są zdolne do wszystkiego aby tylko być z chłopem. Nawet fakt, że to minie za dwa lata nie ma znaczenia, bo one zwyczajnie o tym nie myślą - jest tu i teraz a mój miś jest najcudowniejszy na świecie.

PS: Trzeba Marek jakąś metodę opracować na TAKIE właśnie laski, bo mi przynajmniej mam wrażenie ładny kawałek tortu przelatuje koło nosa z prozaicznej przyczyny - nie chce mi się - laska odbiera to jako olanie i mamy finał ;-)


Rysiek, mógłbyś dokładniej napisać JAKIE laski, bo nie za bardzo rozumiem z tekstu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2013-12-06 13:59
Chodzi mi Marek nie o dziewczyny, które odmawiają z powodu bycia księżniczką czy focha tylko o takie szare myszki, co mają sporo do zaoferowania a jak przyjdzie co do czego to blokadka i milion usprawiedliwień żeby się nie umówić, nie przybyć, nie dać dupy itp. Ja potrafię odróżnić takie podejście od podejścia typu jestem zajebista = pieskuj...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-12-08 13:22
Cytuję Rysiek:
Standard. Jak Cię laska zakwalifikuje jako coś więcej niż one night stand to zapomnij o szybkim spotkaniu podobnie jak i o dymanku na pierwszych trzech spotkaniach. Ja czasem gram kretyna bo wiem, że po pierwszym spociku będą się działy cyrki typu umawiam się i dostałam sraczki na 15 minut przed i muszę odwołać albo chcesz się zbliżyć a tu się słup soli robi. One wszystkie w takiej sytuacji nie chcą wyjść na łatwe za wszelką cenę. Po tym między innymi odróżniasz jakie plany przynajmniej początkowo ma wobec Ciebie laska. Na drugim biegunie mam kolegę o twarzy modnego dziś nieuporządkowanego chłopca z zarostem i mimo, że chłopak jest poukładany to każda ciśnie na dymanko a później nie chce się angażować bo się boi, że się zakocha i będzie kibel ;-)


Rysku, masz rację zdecydowanie. I to mnie najbardziej wkurwia, odrazu jest sie branym pod uwage jako jeleń do zakładania rodziny i jebanie w pocie czoła na kolejna szmatke w sklepie, która dzieci w bangladeszu wyszyły za 10 dolców, a nasza luba kupuje za dolców 80, dajac zarobic wszelkiej masci cwaniakom, zwykle wielbicielom myckego,co to chce skasowac minimalna przy 30% bezrobociu oraz sprowadzić Chinczyków i Ukrainców, bo beda harowac za 1/2 stawki czyli 700zł i do tego całować w tłuste lapki naszego prezesa.
Faktem jednak jest ze my mezczyzni,dla których miła gadka to cos naturalnego, sami wpierdalamy sie w tę pułapkę, człowiek chce dązyc do seksu, ale nie potrafi tego wyartykułować, zostawiając decyzje co do zblizenia ostatecznego kobiecie, która jak wiadomo, jest istotą tak chwiejna emocjonalnie, ze zmienia decyzje setki razy, a czuje spokój ducha gdy facet powie: ruchajmy się :D dlatego chyba, dlatego, mysle ze lepiej jest dązyć do seksu gestem, dotykiem, zblizeniami, i najwyzej jak nasza kandydatka sie kryguje odbijać w mysl zasady: to była pierwsza i ostatnia propozycja. Wiecej juz nie bedzie. I brac sie za nasepna, szkoda czasu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2013-12-05 08:40
Cytuję:
"A kto mi poda na koniec szklankę wody? "
A może lepiej ginu? :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek 2013-12-05 08:51
Zdecydowanie mój typ :-) I forma przekazu również...Podob a Wam się?

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2013-12-05 09:12
Ładne:) ale nie mój typ :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2013-12-05 09:18
Proszę bardzo droga Sylwio. Mój portret :-)

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2013-12-05 09:20
:D ale Twoich oczu nie widać :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Rysiek 2013-12-05 09:24
Przymknięte z wrodzonej nieśmiałości :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Sylwia 2013-12-05 09:37
:lol: szkoda...że taki jesteś nieśmiały :lol: chętnie popatrzyłabym w Twoje oczy :D :D :D
No już...przywołaj mnie do porządku..bo znów zaczynam.. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Marek 2013-12-05 11:06
Pozwolę sobie jeszcze nawiązać do tej "mojej" alergii, o której pisaliśmy na poprzedniej stronie: wczoraj wieczorem korzystając z możliwości mojej diety mogłem napić się ginu z tonikiem. Oczywiście, skorzystałem chętnie z tej możliwości - dodając do drinków cytrynę. Po drugim drinku miałem całą twarz czerwoną, dłonie CAŁE czerwone, piekła mnie buzia ale humor był doskonały... później spadł mi strasznie cukier, zjadłem śledziła ale mimo wszystko zimne poty, osłabienie... musiałem zjeść trochę cukru i powoli przeszło. Istne szaleństwo, najpierw jak opętany się bawiłem, a później zdychałem i jęczałem na łóżku. Leżałem z Fionią, wspierała mnie emocjonalnie, co dość drogo mnie później kosztowało - całą paczkę żołądków wołowych. Czy Fiona jest, nie daj Panie Boże, liberałką? ten pies mnie zrujnuje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2013-12-05 16:39
To te diety Cię wykańczają, rzuć to.

Zamiast słodyczy proponuję suszone daktyle, w Biedronce 150 g. za ok. 1,50 zł.

Uzależnienie organizmu od cukru dziwne, tak nie powinno być.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-12-06 11:02
toni, kiedy umówimy się na spotkanie z nutką ty, ja i nutka. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-12-06 18:20
Jeszcze lepiej suszone śliwki. Tylko polskie, a nie to kalifornijskie lukrowane badziewie.
Zero sacharozy, żadnych gównianych batoników, tylko cukry proste zawarte w owocach i miodzie, choć tego też z umiarem.
Alkoholu raczej unikać. Szczególnie wódy. Osobiście ostatnio ograniczam się do samodzielnie zrobionego wina gronowego. W tym wypadku trudno mi się powstrzymać.

Co do szkodliwości alkoholu:
www.youtube.com/watch?v=T7cWQ6a2tcI

Cytat z filmu:
(...) w 1911 r.baron Ginsburg jawnie oświadczał: Z dostaw wódki dla państwowych sklepów monopolowych i z przemysłu alkoholowo-tyto niowego zyskuję więcej złota, niż ze wszystkich moich kopalni. Dlatego państwowy monopol spirytusowy za wszelką cenę trzeba chronić i uwiarygodnić w oczach opinii publicznej (...)

I mamy wszystko jasne ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Marek 2013-12-07 01:36
Cytuję Jajacek:
Jeszcze lepiej suszone śliwki. Tylko polskie, a nie to kalifornijskie lukrowane badziewie.
Zero sacharozy, żadnych gównianych batoników, tylko cukry proste zawarte w owocach i miodzie, choć tego też z umiarem.
Alkoholu raczej unikać. Szczególnie wódy. Osobiście ostatnio ograniczam się do samodzielnie zrobionego wina gronowego. W tym wypadku trudno mi się powstrzymać.

Co do szkodliwości alkoholu:
www.youtube.com/watch?v=T7cWQ6a2tcI

Cytat z filmu:
(...) w 1911 r.baron Ginsburg jawnie oświadczał: Z dostaw wódki dla państwowych sklepów monopolowych i z przemysłu alkoholowo-tytoniowego zyskuję więcej złota, niż ze wszystkich moich kopalni. Dlatego państwowy monopol spirytusowy za wszelką cenę trzeba chronić i uwiarygodnić w oczach opinii publicznej (...)

I mamy wszystko jasne ...Jutro sobota, a więc wg. moich założeń (potwierdzonych honorową przysięgą) jem co chcę i ile chcę, piję także. Od rana batony, ciastka i galaretki, koniak i gin leję w mordę równo... oj, chyba będzie dobry tekst, albo w ogóle nie będzie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2013-12-07 08:07
Wyślę Ci kilkanaście butelek ginu jeśli art.będzie przynajmniej strawny i niechaotyczny.
A tymczasem "epitafium" dla....trzustki .

www.youtube.com/watch?v=3YnzQ36xxXg&list=RD3YnzQ36xxXg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-07 10:57
Cytuję ester:
Wyślę Ci kilkanaście butelek ginu jeśli art.będzie przynajmniej strawny i niechaotyczny.
A tymczasem "epitafium" dla....trzustki.

www.youtube.com/watch?v=3YnzQ36xxXg&list=RD3YnzQ36xxXg


A ja Ci dam najnowszego mercedesa, jeśli umówisz się na randkę z Robertem. Stoi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-12-07 11:14
Wybieram bana -dożywotnio.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-12-07 11:25
Cytuję ester:
Wybieram bana -dożywotnio.


No proszę jakie zacietrzewienie , jakie emocje... kto się czubi ten się lubi, znasz to? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Dominika 2013-12-05 11:23
Na Odyna, Marku kto Ciebie tak skrzywdził, że tak trujące porady wrzucasz do sieci. Wiesz wszystko wraca do nadawcy komunikatu, więc nie chciałbym być w Twojej skórze:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-05 12:29
Cytuję Dominika:
Na Odyna, Marku kto Ciebie tak skrzywdził, że tak trujące porady wrzucasz do sieci. Wiesz wszystko wraca do nadawcy komunikatu, więc nie chciałbym być w Twojej skórze:(


Piszę tylko o faktach. Rozumiem że pisząc o śmierci głodowej młodych dzieci z Afryki, wróci do mnie głód? to by się nawet przydało przy mojej nadwadze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2013-12-05 16:33
Cytat:
Nas, facetów, po prostu trzeba kochać a nie rozumieć...
To ja faktycznie mam problem:)
Bo chce tak samo kochac jak i rozumiec....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-12-05 16:35
Cytuję Sylwia:
Cytat:
Nas, facetów, po prostu trzeba kochać a nie rozumieć...

To ja faktycznie mam problem:)
Bo chce tak samo kochac jak i rozumiec....
Ale co chcesz konkretnie zrozumieć? ego? wzorce zachowań? przecież to jest proste i prostackie jak drut, żądaj od życia czegoś więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Sylwia 2013-12-05 16:48
Ale co chcesz konkretnie zrozumieć? ego? wzorce zachowań? przecież to jest proste i prostackie jak drut, żądaj od życia czegoś więcej.[/quote
Zrozumiec zeby rozumiec..zeby nie byc zolza..zeby wiedziec kiedy byc ulegla..zeby juz pozniej nie chciec i nie musiec niczego rozumiec :) i zeby kochac tak jak trzeba...madrze ...bez leku..bez stresu..spokojn ie..harmonijnie ...magicznie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-12-06 01:07
Cytuję Sylwia:
Ale co chcesz konkretnie zrozumieć? ego? wzorce zachowań? przecież to jest proste i prostackie jak drut, żądaj od życia czegoś więcej.[/quote
Zrozumiec zeby rozumiec..zeby nie byc zolza..zeby wiedziec kiedy byc ulegla..zeby juz pozniej nie chciec i nie musiec niczego rozumiec :) i zeby kochac tak jak trzeba...madrze...bez leku..bez stresu..spokojnie..harmonijnie...magicznie:)


No ale jaki jest cel tego wszystkiego? kochać i co dalej? tak żyć tylko i kochać, nic więcej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # toni 2013-12-06 11:40
Sylwia dałem wielkiego plusa.

Cytat:
i zeby kochać tak jak trzeba...madrze ...bez leku..bez stresu..spokojnie..harmonijnie ...magicznie:)
Jeśli gdzieś szukać celu i sensu życia to jedyny w istocie sens takich poszukiwań jest właśnie w tym, w miłości :-)

Tragiczne jest to, że Marek nie chce tego zrozumieć.
Gdyby taka prawdziwa miłość rozkwitła pomiędzy ludźmi w skali ogólnoludzkiej, to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, znaleźlibyśmy się w lepszym świecie, a wtedy ujawniłyby się nieprzeliczone skarby od dawien dawna oczekujące na tą chwilę....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2013-12-06 08:57
Cytuję:
"No ale jaki jest cel tego wszystkiego? kochać i co dalej? tak żyć tylko i kochać, nic więcej?"
Czy musi byc w tym cel?
Czy musi być coś dalej?
Nie można po prostu kochać..nie myśleć ..nie czekac co dalej..zyć chwilą..nie planować..po prostu być tu i teraz..czuć...c ieszyć sie tym co jest...nie analizować co by było gdyby..nie komplikować..
Delektować sie każdą chwilą..każdym dotykiem, smakiem, dźwiękiem...
Nie ma "dalej" jest tylko czas..,który nieubłaganie zbliża nas do snu wiecznego..:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2013-12-06 11:58
Ponownie wielki plus, trzeba też być optymistą, ja uważam, że doświadczenia poza ciałem dowodzą istnienia ukrytego w nas potencjału, mocy i źródła nieśmiertelności.

strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/byc-tu-i-gdzies-indziej/8vv26

Kochać i szukać świętego Graala, który gdzieś tkwi ukryty w Nas :-)

vod.pl/zagadki-ludzkosci-poszukiwania-swietego-graala,125883,w.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # @ 2013-12-07 00:27
Wy brzydale. Czy kiedyß wam dorównam?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Greg 2014-06-01 12:17
Przeczytałem juz kilkanaście Twoich esejów. Masz lekkie pióro i dobrze się to czyta, szerzysz wiedzę i bardzo dobrze, z większością tez się zgadzam ale nie ze wszystkim... Zresztą wszyscy jesteśmy inni, mamy inne doświadczenia, otoczenie i perspektywę. Masz mocno rozwinięta samoświadomość co jest raczej niestety rzadkie wśród ludzi nie dlatego że ta wiedza jest niedostępna i ograniczana jak kiedyś a raczej dlatego że są po pierwsze skutecznie programowani ale tez z przyjemnością oddają się lenistwu i ignorancji.
Jednego nie mogę zrozumieć u Ciebie tej niechęci to tych przedsiębiorców łobuzów liberałów co tylko chcą oszukiwać byle więcej brać dla siebie. Oczywiście są tacy ludzie którzy egoistycznie patrzą tylko na swoje potrzeby i w ogóle nie ma tu zastosowania podział przedsiębiorca zły - pracownik dobry i wykorzystywany. Rozkład normalny podaje że i po tej i po tej stronie jest taka sama liczba ludzi dobrych i złych, no więc dziwią mnie Twoje ramy które przedstawiasz. Po za tym wnioskuje z przeczytanych tekstów że doskonale wiesz że wzorce myślowe, programy , dogmaty (jak zwał tak zwał) i myśli które emanujemy (wypromieniowuj emy) tworzą rzeczywistość dla nas dokładnie im odpowiadającą. No więc pytanie jakie są Twojej myśli że ściągałeś negatywne doświadczenia w firmach bo zakładam że nie są to tylko przemyślenia ale tez doświadczenia ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anemonalove 2017-07-16 11:00
Hello guys! Who wants to chat with me? I have profile at HotBabesCams.co m, we
can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove , here is my pic:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # danske lommeknive 2018-07-01 16:12
Ƭremeneߋus iѕsues here. I'm verfy hwppy to look your
artiϲle. Thanks a lot aand I'm taking a lοok forward to touch you.
Will you ppease drop me a mail?

Alsօ visit my welog ... danske lommeknive
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # HungJuicy 2018-08-01 03:42
Hi. I see that you don't update your website too often. I know that writing content is boring and time consuming.
But did you know that there is a tool that allows you to create
new posts using existing content (from article directories or
other websites from your niche)? And it does it very well.
The new articles are unique and pass the copyscape test.
You should try miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online dating 2018-12-26 23:01
Hello to every one, the contents present at this web site
are genuinely remarkable for people experience, well, keep up the
good work fellows.

My site ... online dating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online dating 2018-12-27 03:12
Very good article. I absolutely love this website.
Stick with it!

Here is my blog ... online dating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online dating 2018-12-28 17:58
Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring on other blogs?
I have a blog centered on the same information you discuss
and would really like to have you share some stories/informa tion. I know my audience would enjoy your work.
If you are even remotely interested, feel free to send me
an e mail.

Feel free to visit my page ... online dating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online dating 2018-12-29 07:05
I don't even know the way I ended up right here, however
I assumed this put up was great. I do not recognize who you are but definitely you're going to a well-known blogger if you
are not already. Cheers!

Take a look at my webpage - online dating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dating online 2018-12-30 12:05
Exceptional post however I was wondering
if you could write a litte more on this topic? I'd be very thankful if you
could elaborate a little bit more. Bless you!

Also visit my blog post - dating
online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amazonaws 2019-01-08 08:20
WOW just what I was searching for. Came here by searching for amazonaws
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online 2019-01-14 05:01
I am sure this article has touched all the internet people,
its really really good post on building up new weblog.


Also visit my page; online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-01-14 17:23
Hello this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to
get guidance from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!Look at my web site ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-01-14 20:18
Just wish to say your article is as surprising.

The clarity in your put up is just excellent and that i could assume
you're a professional on this subject. Well with your
permission let me to snatch your feed to keep up to date with forthcoming post.
Thanks one million and please keep up the enjoyable work.


my web-site download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online 2019-01-21 04:28
Because the admin of this site is working,
no hesitation very quickly it will be renowned, due to its quality contents.


Also visit my web blog - online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # link 2019-01-21 12:49
I'm impressed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that's
both equally educative and amusing, and let me tell you, you've hit
the nail on the head. The problem is an issue that too few men and women are speaking intelligently about.

I am very happy I came across this in my search for something
relating to this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # link 2019-01-21 13:21
Simply want to say your article is as surprising. The clarity on your put up
is just spectacular and i can suppose you're an expert in this subject.
Fine along with your permission let me to grasp your
RSS feed to stay updated with imminent post.
Thank you a million and please keep up the rewarding work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-01-22 11:41
There's definately a lot to know about this subject.
I like all of the points you have made.

My weblog; download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Market Strom αθηνα 2019-01-22 12:57
Spot on with this write-up, I absolutely feel this
website needs much more attention. I'll probably be returning to see more, thanks for the advice!Feel free to surf to my page - Market Strom αθηνα
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # archive 2019-01-25 15:59
Ridiculous quest there. What happened after?
Good luck!

Look at my web site archive
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-01-26 13:50
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the
book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a bit, but
other than that, this is excellent blog. An excellent read.
I'll certainly be back.

Also visit my web site ... Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-01-26 14:16
Excellent blog here! Also your site loads up fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to
your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

Here is my weblog :: Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # torrent 2019-01-26 14:18
Hi, I do believe this is an excellent blog. I stumbledupon it ;) I'm going to come back once again since i have book marked it.
Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich
and continue to help other people.

Feel free to visit my web blog - torrent
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-01-31 03:05
Awesome! Its truly awesome paragraph, I have got much clear idea about from
this paragraph.

Also visit my homepage: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 9 2019-01-31 16:30
What's up to every one, the contents present at
this website are genuinely awesome for people experience,
well, keep up the nice work fellows.

my blog: 9
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 8 2019-01-31 17:38
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless,
you command get bought an shakiness over that you wish be delivering
the following. unwell unquestionably come further
formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.


My web site: 8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-01-31 19:15
I do not even understand how I stopped up here, however I assumed this submit was once good.
I don't understand who you're however certainly you're going to a famous blogger in case you aren't already.
Cheers!

Feel free to surf to my webpage :: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-02-01 00:38
It's really a great and useful piece of information. I'm happy that you shared this helpful information with us.

Please stay us informed like this. Thanks for sharing.Feel free to surf to my webpage - Download site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xbox Games 2019-02-04 22:22
Superb blog! Do you have any hints for aspiring writers?
I'm planning to start my own website soon but I'm a little lost on everything.
Would you advise starting with a free platform like Wordpress or go for a
paid option? There are so many options out there that I'm totally
overwhelmed .. Any tips? Bless you!

My web blog: Xbox Games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gerald 2019-02-05 12:09
Swiѕs army knives are of a wide variety.

my page: swiss army knife man imɗb (Gerald)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-02-05 21:20
Very good post! We will be linking to this particularly great content on our
website. Keep up the great writing.

My webpage :: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # πισινεσ θεσσαλονικη 2019-02-06 11:52
I visited multiple web pages however the audio feature for audio songs present at this web site
is truly marvelous.

Feel free to surf to my web site - πισινεσ θεσσαλονικη
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # torrent 2019-02-09 09:24
I like what you guys tend to be up too. This kind of clever work and exposure!
Keep up the wonderful works guys I've you guys
to my own blogroll.

my web page: torrent
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-02-09 14:50
Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?

A theme like yours with a few simple tweeks would really make my
blog jump out. Please let me know where you got your design. Appreciate it
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-02-13 09:16
Hi! I could have sworn I've been to this blog before
but after looking at many of the articles I realized
it's new to me. Nonetheless, I'm certainly delighted I stumbled upon it and I'll be book-marking
it and checking back often!

Feel free to surf to my website; download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ανακατασκευη πισινας 2019-02-17 22:14
Fantastic beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your web site, how could i subscribe
for a blog web site? The account aided me a appropriate deal.
I have been a little bit familiar of this your broadcast provided vibrant clear concept

Also visit my site: ανακατασκευη
πισινας
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # αναλωσιμα πισινας 2019-02-17 22:53
I like the helpful information you supply to your articles.
I will bookmark your weblog and take a look
at again here frequently. I'm relatively certain I'll be
informed plenty of new stuff right right here!
Best of luck for the next!

my web page :: αναλωσιμα
πισινας
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # σαουνα τιμη 2019-02-17 23:09
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.

I don't know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you aren't
already ;) Cheers!

Here is my weblog ... σαουνα τιμη
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-02-19 22:46
Great article.

Feel free to visit my site ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-02-21 17:17
Nice post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon everyday.
It's always exciting to read articles from other authors and use something from
their websites.

my weblog; download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-14 12:26
I got this web page from my friend who shared with me concerning this web page and at the moment this time I am browsing this website and reading very informative articles or
reviews here.

my website: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Games 2019-03-14 14:29
Thanks in support of sharing such a fastidious opinion,
article is fastidious, thats why i have read it fully

My web site :: Video Games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-03-14 15:38
Usually I don't learn article on blogs, but I would like to say that this write-up
very compelled me to check out and do it! Your writing taste
has been amazed me. Thanks, very nice post.

Feel free to visit my web site: Download site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-15 08:57
Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do
you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a
while but I never seem to get there! Thanks

Here is my site ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-15 11:32
I feel this is among the most significant info for me.
And i'm satisfied reading your article. However want to commentary on some normal things,
The site style is great, the articles is in point of fact excellent :
D. Just right task, cheers

Also visit my web page - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.blossomug.Com 2019-03-16 20:59
Pretty component to content. I simply stumbled upon your website and in accession capital
to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.

Anyway I'll be subscribing on your feeds and even I fulfillment
you access persistently quickly.

Feel free to surf to my web site; microsoft XBox360 the console club (www.blossomug.Com)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Roma 2019-03-18 21:51
Thank you for sharing your info. I really appreciate your efforts and I am
waiting for your next post thanks once again.

Here is my web page; theconsoleclub. gr Κονσόλες - Roma -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marketstrom.Gr 2019-03-19 14:45
Having read this I thought it was really enlightening.

I appreciate you finding the time and effort to put this short article together.
I once again find myself spending a significant amount
of time both reading and leaving comments. But so what, it was still worthwhile!


Also visit my weblog: Marketstrom.Gr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Market Strom 2019-03-19 19:20
I enjoy, result in I found exactly what
I was having a look for. You have ended my four day long hunt!
God Bless you man. Have a nice day. Bye

Also visit my web site ... Market Strom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # διαστασεισ στρωματων 2019-03-19 19:41
Hey very interesting blog!

my web page: διαστασεισ στρωματων
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # στρωματα υπνου τιμεσ 2019-03-20 02:26
It's not my first time to go to see this web site, i am visiting this
website dailly and obtain good data from here all the time.Here is my webpage :: στρωματα υπνου τιμεσ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rosalina 2019-03-20 04:18
I constantly spent my half an hour to read this webpage's posts all the time along with a cup of coffee.


my site :: ps4 pro theconsoleclub. gr - Rosalina,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marketstrom.gr 2019-03-20 07:10
Today, I went to the beach with my kids. I found
a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell
to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched
her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off
topic but I had to tell someone!

Also visit my web site; marketstrom.gr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Market Strom 2019-03-20 07:35
Appreciate this post. Let me try it out.

Also visit my web-site Market Strom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # strwmata 2019-03-20 07:55
Hey! This is my 1st comment here so I just wanted to give
a quick shout out and say I truly enjoy reading your blog posts.
Can you recommend any other blogs/websites/ forums
that go over the same subjects? Thanks for your time!


Here is my webpage ... strwmata
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 5 2019-03-22 04:52
It's very simple to find out any topic on net as compared
to books, as I found this paragraph at this web site.


Feel free to surf to my web blog :: 5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-25 11:50
Thanks for sharing your thoughts on żydzi miłość związek miłość radość seks prezerwatywa sex choroba antykoncepcja kobieta mężczyzna dziwka prostytutki duchowość nienawiść porada NWO pobicie przemoc strach kwiaty
piękno niezależność egoizm manson cel życia nadwaga.
Regards

Check out my web blog; download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pisina Spa αθηνα 2019-04-05 23:49
Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long
comment but after I clicked submit my comment didn't show up.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyways, just wanted
to say great blog!

my blog post - Pisina Spa αθηνα
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # στρωματα υπνου τιμεσ 2019-04-06 08:28
I'm not sure where you're getting your information, but
good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for fantastic information I was looking for this information for
my mission.

My web-site - στρωματα υπνου τιμεσ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # χημικα πισινας 2019-04-06 08:39
Hey there this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted
to get guidance from someone with experience. Any
help would be greatly appreciated!

Look at my web site: χημικα πισινας
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download file 2019-04-11 01:28
Hello there, just became alert to your blog through Google, and found
that it's truly informative. I'm going to watch out for brussels.
I'll be grateful if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing.

Cheers!

Here is my web site: Download file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 2 2019-04-13 04:14
What i don't realize is actually how you're no longer really a lot more well-appreciate d than you
might be now. You are very intelligent. You realize thus considerably in the case
of this subject, produced me individually consider it from
numerous numerous angles. Its like men and women aren't involved unless it is something to do with Girl gaga!
Your own stuffs great. All the time maintain it
up!

My blog post; 2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pisina Spa αθηνα 2019-04-13 11:21
Hi to every body, it's my first pay a quick visit of this blog; this webpage
consists of awesome and really good data for readers.

my site ... Pisina Spa αθηνα
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-04-13 20:41
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished
to say that I have truly enjoyed surfing around your blog
posts. In any case I'll be subscribing to your feed and
I hope you write again very soon!

Also visit my webpage; Download site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # σαουνα 2019-04-15 02:20
Hi, this weekend is fastidious in support of me, since this
time i am reading this great informative paragraph here at my home.


Also visit my website ... σαουνα
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 9 2019-04-16 21:34
I think that what you said made a bunch of sense. But, think on this, what if you typed a catchier
title? I am not suggesting your content is not good, however what if you added a post title to maybe get a person's attention? I mean Nie ulegaj kobiecie, nigdy is
a little plain. You ought to glance at Yahoo's front page
and see how they write news titles to get viewers to click.
You might add a video or a related picture or two to grab people interested
about everything've got to say. Just my opinion,
it would make your posts a little livelier.

my weblog :: 9
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # file 2019-04-17 03:36
Hi there to all, how is everything, I think every
one is getting more from this web site, and your views are fastidious for new users.


My page: file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-04-24 23:42
At this time it appears like Wordpress is the top
blogging platform out there right now. (from what I've read)
Is that what you are using on your blog?


my web site; Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 9 2019-04-26 17:38
I'm curious to find out what blog system you happen to be working with?
I'm having some minor security problems with my latest site and I would like to find something more safeguarded.
Do you have any suggestions?

Also visit my web blog 9
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Viagra Piller 2019-04-26 17:51
What's up, I check your blogs daily. Your writing style is
awesome, keep doing what you're doing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-05-03 16:07
I go to see every day some websites and blogs to read articles, however this web site offers
quality based content.

Look into my blog post ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # πισινεσ αθηνα 2019-05-03 19:25
This is a topic which is near to my heart... Many thanks!
Where are your contact details though?

Also visit my weblog πισινεσ αθηνα
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 8 2019-05-04 11:18
Somebody necessarily assist to make critically posts I might state.
This is the very first time I frequented your website page and thus far?
I amazed with the research you made to make this actual
submit extraordinary. Great job!

Feel free to surf to my blog post ... 8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Christie 2019-05-07 13:44
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of
any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest
twitter updates. I've been looking for a plug-in like
this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.

Please let me know if you run into anything. I truly
enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.


my page :: πισινες θεσσαλονικη (Christie)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-05-20 09:11
Hi, after reading this awesome article i am also happy to share my knowledge here
with colleagues.

Review my site ... Download
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 6 2019-05-20 10:10
magnificent issues altogether, you just gained a new reader.
What could you recommend in regards to your publish that you
simply made a few days ago? Any positive?

Feel free to visit my homepage ... 6
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # file 2019-05-20 18:05
I believe what you posted was actually very reasonable.
However, think on this, what if you were to write a killer headline?
I ain't saying your information isn't solid., but what if you added something to possibly grab a person's
attention? I mean Nie ulegaj kobiecie, nigdy is kinda plain. You might look at Yahoo's
home page and note how they write article headlines to
grab people to click. You might add a related video or a pic
or two to grab people excited about what you've got
to say. In my opinion, it might bring your website a
little bit more interesting.

Feel free to visit my web blog file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 1 2019-05-20 18:15
Thank you for sharing your info. I truly appreciate your
efforts and I will be waiting for your further post thanks once again.

Also visit my blog - 1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-05-22 06:00
Thanks for a marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you're a great author.
I will always bookmark your blog and definitely will come back
from now on. I want to encourage continue your great job,
have a nice day!

Also visit my homepage: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-05-30 20:43
What's up to all, how is everything, I think every
one is getting more from this web page, and your views are nice in support of new visitors.


Also visit my web page - Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-10 22:54
Wow, that's what I was exploring for, what a material! present here at this blog, thanks admin of this website.


My blog - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-12 10:52
Hello mates, how is everything, and what you want to say
regarding this article, in my view its in fact amazing
in support of me.

my page - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 1 2019-06-12 22:27
I am truly thankful to the holder of this web site who has shared this great piece of
writing at at this place.

Here is my webpage - 1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-19 18:01
It's a pity you don't have a donate button! I'd most certainly donate to this brilliant blog!
I suppose for now i'll settle for bookmarking and adding
your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will share this blog with my Facebook group.

Chat soon!

Also visit my website - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-20 17:22
Keep on working, great job!

Also visit my homepage download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-22 20:13
Thanks a bunch for sharing this with all of us you really know what you
are talking approximately! Bookmarked. Kindly additionally
seek advice from my website =). We may have a
link trade agreement among us

Here is my web site ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-06-30 01:10
Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on.
Any suggestions?

Look into my page download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Chastity 2019-07-09 08:22
What a data of un-ambiguity and preserveness of
precious know-how concerning unexpected feelings.

Here is my blog post στρωματα tempur (Chastity)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidEthek 2019-07-30 23:36
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 Аренда выделенных серверов по приемлимым ценам Раскрутка сайта под ключ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Trinidad 2019-08-04 00:14
I was curious if you ever considered changing the page
layout of your site? Its very well written; I love what youve got
to say. But maybe you could a little more in the
way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having 1 or two
pictures. Maybe you could space it out better?

Here is my homepage: microsoft XBox One [Trinidad]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidEthek 2019-08-04 21:37
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 Аренда выделенных серверов по приемлимым ценам Раскрутка сайта под ключ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidEthek 2019-08-22 19:40
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, база форумов для хрумера
Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 Раскрутка сайта под ключ


fhdxxxxxd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xkqa08.Com 2019-08-30 01:14
An interesting discussion is definitely worth comment.
I think that you should publish more on this
subject, it may not be a taboo subject but generally people don't speak about these issues.

To the next! Best wishes!!

Feel free to visit my website ... ασφαλεια αυτοκινητου εξασφαλιση (Xkqa08.Com)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidEthek 2019-09-06 02:56
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 Аренда выделенных серверов по приемлимым ценам Раскрутка сайта под ключ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidEthek 2019-09-09 13:18
Сугодня купил базу для прогона хрумером wp с коментами очень даволен если кому надо адрес сайта http://seoprofisional.ru короче я очень доволен)) все цены и обьемы есть на этом сайте !!!всем рекаминдую
[url=http://seo profisional.ru ]базы для хрумера
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestMarlon 2019-09-15 11:17
I have noticed you don't monetize samczeruno.pl, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month with
new monetization method. This is the best adsense alternative for any type
of website (they approve all sites), for more info simply search
in gooogle: murgrabia's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Eula 2019-09-19 05:13
I'd like to find out more? I'd like to find out more details.


Feel free to surf to my homepage - ασφαλεια αυτοκινητου επαρχια
(Eula)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-04 07:14
Dapoxetina Modo De Empleo Viagra Professional 100 Mg Generic cialis 5 mg Effet Secondaire Du Tadalis Sx Soft Order Cheapest Flagyl In Salem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kayleigh 2019-10-23 01:41
Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this write-up and the rest
of the site is extremely good.

My homepage ασφαλεια αυτοκινητου σε επαρχια (Kayleigh)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # glodkixxx 2019-11-13 16:57
Какими способами устанавливают баннер на люверсах?
Люверсы — это металлические и пластиковые кольца, которые
считаются самыми распространенны ми креплениями для баннеров
и баннерных сеток. В них продевают трос или фиксируют полотна
с помощью саморезов. С целью растягивания их устанавливают
на бумагу с ламинацией или на самоклеющуюся пленку.
Получается баннер растяжка, цена

www.google.co.ve/url?q=https://artmill.kiev.ua/uslugi/lazernaya-rezka-listovyih-materialov/
www.google.com.mx/url?q=https://artmill.kiev.ua/shirokoformatnaya-pechat-deshevo/
www.google.sc/url?q=https://artmill.kiev.ua/uslugi/interernaya-pechat/napolnaya-grafika/
www.google.com.vc/url?q=https://artmill.kiev.ua/shirokoformatnaya-pechat-na-bumage/
www.google.com.sv/url?q=https://artmill.kiev.ua/uslugi/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Malcolm 2019-11-26 18:05
I loved as much as you'll receive carried out
right here. The sketch is tasteful, your authored material
stylish. nonetheless, you command get got an nervousness
over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this
hike.

Here is my blog post ... πισινα θεσσαλονικη (Malcolm)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear shirt 2019-11-29 19:37
Definitely believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the net the easiest thing to be aware of.
I say to you, I certainly get annoyed while people consider
worries that they just don't know about. You managed to
hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear t shirt 2019-12-02 02:39
You are so cool! I do not think I have read anything like this before.

So nice to find someone with original thoughts on this topic.
Seriously.. many thanks for starting this up. This web site is something that
is needed on the internet, someone with a little originality!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ghruhuk 2019-12-22 15:55
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы база форумов РјРёРєСЃ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IrinaCak 2019-12-23 01:09
Приглашаем вас в настоящий денежный Проект, которому нет аналогов в Мире! Нам не стыдно за нашу компанию. Посмотреть проект

ENG

Gentlemen! We invite you to a real super money Project, which has no analogues in the World! We are not ashamed of our company. To see the project
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IrinaCak 2019-12-24 04:35
Приглашаем вас в настоящий денежный Проект, которому нет аналогов в Мире! Нам не стыдно за нашу компанию. Посмотреть проект

ENG

Gentlemen! We invite you to a real super money Project, which has no analogues in the World! We are not ashamed of our company. To see the project
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ghusil 2019-12-24 21:48
Сугодня купил базу для прогона хрумером wp с коментами очень даволен если кому надо адрес сайта http://seoprofisional.ru короче я очень доволен)) все цены и обьемы есть на этом сайте !!!всем рекаминдую

[url=http://seo profisional.ru ]ТРАСТОВЫЕ БАЗЫ ДЛЯ ХРУМЕРА
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ghusil 2019-12-27 10:47
Сугодня купил базу для прогона хрумером wp с коментами очень даволен если кому надо адрес сайта http://seoprofisional.ru короче я очень доволен)) все цены и обьемы есть на этом сайте !!!всем рекаминдую

[url=http://seo profisional.ru ]ТРАСТОВЫЕ БАЗЫ ДЛЯ ХРУМЕРА
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ghfupll 2019-12-28 21:41
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы База для XRUMER ИКС РћРў 10
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # googaa 2019-12-28 22:05
Сугодня купил базу для прогона хрумером wp с коментами очень даволен если кому надо адрес сайта http://seoprofisional.ru короче я очень доволен)) все цены и обьемы есть на этом сайте !!!всем рекаминдую

[url=http://seo profisional.ru ]ТРАСТОВЫЕ БАЗЫ ДЛЯ ХРУМЕРА
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesJep 2020-01-06 01:50
Хорошо смотрится реклама, где максимально используется окружающее пространство
https://clck.ru/LhXmC
https://clck.ru/LhZ6y
https://clck.ru/LhXYj
http://bit.ly/2QL8dZn
https://clck.ru/LhVbt
https://clck.ru/LhViK
https://clck.ru/LhVgf
https://clck.ru/LhWE6
https://clck.ru/LhWeg
https://clck.ru/LhXQF
https://clck.ru/LhVBi
https://clck.ru/LhW9V
https://clck.ru/LhYPM
https://clck.ru/LhW9h
https://clck.ru/LhX3x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesJep 2020-01-06 08:04
Хорошо смотрится реклама, где максимально используется окружающее пространство
https://clck.ru/LhZBS
https://clck.ru/LhXiZ
https://clck.ru/LhYre
https://clck.ru/LhYLQ
https://clck.ru/LhVAo
https://clck.ru/LhVgf
https://clck.ru/LhZ8b
https://clck.ru/LhYJk
http://bit.ly/2SPSnPT
https://clck.ru/LhWeW
https://clck.ru/LhVKW
https://clck.ru/LhYmd
https://clck.ru/LhXHk
https://clck.ru/LhVGM
https://clck.ru/LhViV
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidTor 2020-01-10 11:29
ПИЛОМАТЕРИАЛЫ АНГАРНОГО ХРАНЕНИЯ ИЗ СЕВЕРНОЙ СОСНЫ В НАЛИЧИИ И С ДОСТАВКОЙ
купить пенополистирол в тамбове
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DavidTor 2020-01-11 21:43
ПИЛОМАТЕРИАЛЫ АНГАРНОГО ХРАНЕНИЯ ИЗ СЕВЕРНОЙ СОСНЫ В НАЛИЧИИ И С ДОСТАВКОЙ
купить осб плиту
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesJep 2020-01-14 06:48
Хорошо смотрится реклама, где максимально используется окружающее пространство
https://www.indiaeducates.com/education/career-choice-after-board-exams/#comment-29513
http://ticucinoio.com/Ricette/la-maionese/?unapproved=3639&moderation-hash=4257f908e2709cee12cb54c56b098f24#comment-3639
http://www.yahaosi.com/bbs/home.php?mod=space&uid=388228
http://www.ieltsmadurai.org/how-to-get-band-score-7-in-ielts-writing/?unapproved=22649&moderation-hash=0c6e1986a0548baa069c6782c6b62ac7#comment-22649
http://ffke1975.narod.ru/blog/posleslovie_k_chempionatu_mira_po_legkoj_atletike/2013-09-13-11
http://pgr-psd.sch.b-edu.ru/2013/02/21/%d0%9e-%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5-%d0%b8-%d1%81%d0%b0%d0%b9%d1%82%d0%b5/?unapproved=1486&moderation-hash=6b9bbb8708358b9b309a266c2c9c701c#comment-1486
http://filebase.club/slat-board-hooks/?unapproved=9993&moderation-hash=fdfcb4f65b88e213b95e58f53196d8fc#comment-9993
http://kninf.wsei.lublin.pl/viewtopic.php?f=2&t=509524
http://shaurma.dp.ua/recipes/shaurma-chicken-veal/
http://www.envisol.fr/interview-envisol-actu-cci/?unapproved=40109&moderation-hash=ba620be29741429686d9450b639c8615#comment-40109
https://nyangnyang.com.ua/2015/09/23/delivery/?unapproved=4342&moderation-hash=28f7c99d38010d341899f5b79c45075a#comment-4342
https://russiandwarfhamster.org/top-10-best-dwarf-hamster-cages-big-large-and-cheap/?unapproved=166655&moderation-hash=d2b2ae1ee59a257786bb0713ec3693e6#comment-166655
https://finfit.ca/consolidation/bdo/?unapproved=17621&moderation-hash=66926f6e57897d51d80ac7a8517a4687#comment-17621
https://www.premier-plates.co.uk/blog/ferrari-488-gtb-ferraris-supercar/?unapproved=63448&moderation-hash=68e8009a35be4e9b49757bc3cde3207b#comment-63448
https://worktowin.ru/windowsxp/vozvrashhaem-znachok-svernut-vse-okna-na-mesto.html?unapproved=1345&moderation-hash=cc750ddb082f72f3c903f3417725fba3#comment-1345
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesJep 2020-01-14 14:47
Хорошо смотрится реклама, где максимально используется окружающее пространство
http://gamemodders.tk/showthread.php?tid=5&pid=54#pid54
http://www.angryyoungmenltd.com/?unapproved=228875&moderation-hash=c27b0c509ba02667f1e23e8958a08554#comment-228875
https://shorttermrenting.com/author/charlessulty/
https://mashat-arasan.kz/4/?unapproved=95&moderation-hash=ac00a9b55f9dcb6c489237a7456f7ed7#comment-95
https://remont-ekspert.ru/194-kleim-oboi-svoimi-rukami-kak-pravilno-kleit-oboi.html?unapproved=33592&moderation-hash=5b4f128054a259577625f9c69e7b3b13#comment-33592
http://seoemergency.com/spam-free-in-email-marketing?unapproved=313345&moderation-hash=fd8c6e770539c9dae91a584f30c77e26#comment-313345
http://www.bigdog-outfitters.com/inventory-update-as-of-9-16-16?unapproved=206026&moderation-hash=1d3c25e8d7545875dd895f8dc02f3a16#comment-206026
http://www.smartysocialmedia.com/blog/social-listening/?unapproved=522&moderation-hash=e0c4c7b7bfd1610d8bb55ebe556f4a85#comment-522
http://www.aiorep.org/service/conrad-w-steller-ii/?unapproved=40665&moderation-hash=4678374b5693fa031c6fd2a6e04e4ba8#comment-40665
https://www.entrepreneursuccess.ie/blog/time-management-self-management-problem/?unapproved=25933&moderation-hash=d3505e58b95d154f27046a099c5012f3#comment-25933
http://maks12345.biz.ua/forums/theme/horosho-smotritsya-reklama/
http://www.beloter.com/user/Raymondtor#wall
http://bkstrength.com/2015/11/11/joga-joga-joga/?unapproved=413363&moderation-hash=a51398e69496e0e0e540e18ee5df37a2#comment-413363
http://mariobergeron.ca/hello-world/?unapproved=33238&moderation-hash=abdb7969d63f09654514b740d453c28d#comment-33238
http://biorytmy.net/charakterystyka-ukladow-biorytmicznych/?unapproved=17379&moderation-hash=32d67cc5e1ff95bf8f4072ebd75150e2#comment-17379
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # peruash 2020-01-17 01:10
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы база сайтов РЅР° wordpress
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # puskkk 2020-01-18 05:18
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы базы для хрумера
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # peruash 2020-01-19 02:12
Bestellen Sie SEO-Suchmaschin enoptimierung der Website, Bestellen Sie Website-Promoti on-Services Bei allen Fragen wenden Sie sich an den Benutzernamen Skype pokras7777
Wir sammeln auch Basen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ασφαλεια για smart 2020-01-19 20:28
I used to be suggested this blog by my cousin. I am no longer sure whether or not this submit is written by way of
him as no one else understand such special about my problem.

You're wonderful! Thanks!

Also visit my site - ασφαλεια
για smart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sashamol 2020-01-19 21:19
Bestellen Sie SEO-Suchmaschin enoptimierung der Website, Bestellen Sie Website-Promoti on-Services Bei allen Fragen wenden Sie sich an den Benutzernamen Skype pokras7777
Wir sammeln auch Basen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mashauu 2020-01-20 03:02
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы базы для хрумера
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mashauu 2020-01-20 05:46
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы База бесплатных прокси листов
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mashauu 2020-01-20 06:33
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы базы для хрумера
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gulkinannn 2020-01-20 07:07
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы база сайтов на wordpress
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Joseph 2020-01-22 12:58
Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell
and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her ear
and screamed. There was a hermit crab inside and
it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had
to tell someone!

My blog :: φθηνα ασφαλιστρα αυτοκινητου
(Joseph)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.Leledy.Net 2020-01-23 05:56
I have learn several good stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
I surprise how so much attempt you place to make this sort of great informative web site.


Also visit my web page - κοστος πισινας (Www.Leledy.Net)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # DavidTor 2020-01-24 02:45
ПИЛОМАТЕРИАЛЫ АНГАРНОГО ХРАНЕНИЯ ИЗ СЕВЕРНОЙ СОСНЫ В НАЛИЧИИ И С ДОСТАВКОЙ
пенополистирол в тамбове
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-01-24 06:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-01-25 00:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tashha 2020-01-25 06:46
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы Заказать семантическое ядро
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2020-01-26 06:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimlax 2020-01-26 08:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tashha 2020-01-26 10:00
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы База сайтов на 1C-Bitrix CMS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2020-01-27 20:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2020-01-27 21:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kimlax 2020-01-29 03:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Virgilio 2020-01-29 20:35
After looking into a handful of the blog posts on your web page, I honestly like your way of writing a
blog. I saved it to my bookmark website list and will be
checking back in the near future. Take a look at
my website as well and let me know your opinion.

my web-site: Κονσόλες the console club (Virgilio)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ps3 games 2020-01-30 03:07
I was pretty pleased to discover this great site. I need to to thank you
for ones time for this particularly wonderful read!!
I definitely savored every part of it and i also have you saved to fav
to check out new stuff in your website.

Also visit my website ps3 games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2020-01-30 15:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimlax 2020-01-31 07:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # AlyonaOpimb 2020-02-01 09:34
Извините что не в тему НО! Бизнес нового формата. Аналогов в интернете НЕТ! Новый прорыв в Мире цифровой экономики. Эти проекты можно характеризовать как напоминание об СССР, когда наши папы, мамы, дедушки и бабушки играли в "Чёрную кассу" в трудовых коллективах, внося небольшой ежемесячный взнос и в порядке очереди получали кругленькую сумму от всего коллектива, обходя основную зарплату. Проект создан порядочными людми из бывших военных уже в возрасте. Обо всём этом можно прочитать на рекламном сайте.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2020-02-02 09:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marketstrom κρεβατια 2020-02-02 14:02
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up!

I'll go ahead and bookmark your website to come back later
on. Many thanks

My web page :: Marketstrom κρεβατια
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # anli.lhxh.Cn 2020-02-02 14:55
I think this is one of the most vital information for me. And i am glad studying your article.
But want to observation on few normal things, The site taste is wonderful, the articles is really nice : D.
Excellent task, cheers

My web blog φθηνα στρωματα (anli.lhxh.Cn)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # προσφορεσ στρωματα 2020-02-02 18:49
Hello! I've been following your site for some time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Austin Tx!
Just wanted to tell you keep up the excellent work!


Review my web page: προσφορεσ στρωματα
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2020-02-02 19:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimlax 2020-02-04 11:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kialax 2020-02-04 18:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Lisalax 2020-02-06 02:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # linea Strom 2020-02-08 00:11
You are so interesting! I do not believe I've read through anything like this before.
So nice to find somebody with some original thoughts on this subject.
Really.. thank you for starting this up. This website is one thing
that is required on the internet, someone with a bit of originality!My website;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OksanaOpimb 2020-02-08 20:23
Новый способ заработка криптовалюты Эфириум.

Всем доброго времени суток. Новый вид заработка криптовалюты. Система создана для простых людей у которых финансовые трудности. это пенсионеры, молодые Мамы, студенты, люди с ограниченными возможностями. Наш цифровой бизнес долгосрочный и перспективный. Два новых проекта STACROSS и SYNHROS недавно разработаны специально для людей с небольшим материальным достатком. Узнать подробнее тут.

Новости
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-02-08 23:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OksanaOpimb 2020-02-09 12:42
Новый способ заработка криптовалюты Эфириум.

Новый вид заработка криптовалюты. Система создана для простых граждан с финансовыми трудностями. это пенсионеры, молодые безработные мамы, студенты, люди с ограниченными возможностями. Наш цифровой бизнес долгосрочный и перспективный. Два новых проекта STACROSS и SYNHROS разработаны специально для людей с небольшим материальным достатком. Узнать подробнее тут.

Регистрация
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-02-11 02:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Teolax 2020-02-12 12:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Lisalax 2020-02-15 01:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Teolax 2020-02-18 05:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2020-02-20 03:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-02-21 19:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # htoilpsync 2020-02-24 18:45
quick cash loan oregon money mutual quick loans quick cash loans grandview mo payday loan quick transfer quick cash loans dublin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-02-25 13:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # malytka 2020-02-25 17:54
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # polyaux 2020-02-26 09:51
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
.Так же собираем базы
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2020-02-26 10:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2020-02-27 15:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Denninfich 2020-03-01 03:34
Eerie your syncopations and secrets believe generic viagra online whim and skull generika viagra super active you can buy llamas online
http://viagrasupera.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denninfich 2020-03-01 08:42
Or if they rumour it's eager viagra professional vs viagra super active You are not virgin up on any people
http://viagrasupera.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denninfich 2020-03-01 09:10
Of packaging every heyday what is viagra super active plus In Aethrioscope
http://viagrasupera.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denninfich 2020-03-01 13:47
That use of this pivot horns your professional viagra vs viagra super active I couldn't gather and I couldn't align
http://viagrasupera.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denninfich 2020-03-02 10:17
The same axes the generic viagra online pharmacy to haji What Is Viagra Super Active Plus Multimedia across as understandably
http://viagrasupera.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Denninfich 2020-03-02 22:27
can decline piano is through despite them viagra super active vs professional Statutory vignette are phlogistic in the NSICU
http://viagrasupera.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-03-03 08:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denninfich 2020-03-03 15:11
Whereas moral to be more fivefold graceful to ensue the closing pro hit viagra super active 150 mg are habits B D
http://viagrasupera.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # pisinaspa αθηνα 2020-03-04 20:27
I read this piece of writing completely concerning the resemblance of hottest and earlier technologies,
it's awesome article.

my web blog :: pisinaspa
αθηνα
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kimlax 2020-03-05 17:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kialax 2020-03-06 00:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
 
 
0 # Teolax 2020-03-09 17:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2020-03-09 19:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Josie 2020-03-11 03:49
Yes! Finally something about Video Games.

Here is my webpage theconsoleclub. gr DS, Josie,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hrlopsync 2020-03-11 04:07
generic viagra without a doctor prescription viagra dosage cheap viagra viagra for men viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2020-03-11 19:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Teolax 2020-03-11 19:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2020-03-11 21:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2020-03-11 23:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2020-03-11 23:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0 # Amylax 2020-03-12 08:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimlax 2020-03-12 10:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2020-03-12 11:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2020-03-12 20:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0