STRONA ARCHIWALNA

Samobójstwo z "miłości" - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

środa, 18 wrzesień 2013 19:26

Samobójstwo z "miłości"

Napisał 
Na trasie Warnino - Tychowo, golf wjechał w rów i uderzył w drzewo. Jechali w nim kobieta i mężczyzna, małżeństwo ok. pięćdziesiątki. Gdy facet zorientował się że jego żona nie żyje, wziął linkę holowniczą z bagażnika, odszedł w las kilkanaście metrów i powiesił się na drzewie. Zostawmy w spokoju tę tragedię, i jej możliwe przyczyny; to co dla nas, jako mężczyzn szukających wiedzy jest ważne, to reakcje Pań na tę wiadomość. Ukazuje ona przekonania - dziwnie podobne - czyli program, wzorzec którym Panie żyją. Warto go znać i rozumieć.

Dojrzały emocjonalnie romantyk

Reakcja Pań była z pozoru dwojaka. Jedne wyrażały swój zachwyt, podziw - mężczyzna który się powiesił był "honorowy", "dojrzały", "romantyczny", kochał "prawdziwie i szczerze". Dostało się też facetom - żałosnym tchórzom, którzy nie mieliby "odwagi" tego zrobić. Inne Panie oskarżały go o egoizm, podając jako powód dzieci - jednak nie wiemy czy te małżeństwo miało dzieci, i Panie te były ostrożne - pisały więc że był to czyn egoistyczny "jeśli mieli dzieci". Oznacza to że gdyby wiedziały iż małżeństwo te dzieci nie miało - zrobił dobrze, szlachetnie, facet z "jajami". Co ciekawe, zakładając że nie mieli dzieci, Panie łaskawie nie dodawały tradycyjnego argumentu że był pustym egoistą, któremu na starość nikt nie poda szklanki wody - bo jak wszyscy wiemy, dzieci rodzi się po to by mieć służących do podawania wody na starość.

Skąd takie poparcie dla tego nieżyjącego już mężczyzny? skąd taki podziw, rozgłaszanie wszem i wobec swojego wobec niego podziwu? to proste - kobieta będąc z natury słabą, a pamiętajmy że kobieta dobrze zarabia i się liczy jej głos od niespełna kilkudziesięciu lat - pragnie mieć silnego faceta którego kontroluje. Ale jak kontrolować dwukrotnie cięższego, agresywnego samca? są tylko dwa sposoby, a więc seks - i posiadanie z nim dziecka, co daje długoterminową opiekę finansową, a także zakochanie mężczyzny. Nie trzeba mięśni, przemocy, znajomości... facet kocha kobietę, i robi wszystko by jej pomóc w życiu. Jeśli będzie trzeba, odda za nią życie.

"Liczy się tylko wnętrze"

A jak facet się zakochuje? oczywiście w cielesności, uroku, seksualności - w miażdżącej większości przypadków. Dlatego właśnie kobiety mówią jak bardzo liczy się wnętrze, serce, głębia emocjonalna - jednocześnie fanatycznie dbając o swój wygląd. Jedno mówią a drugie dobrze wiedzą - bajeczki dla naiwnych a inwestycja w rzekomo przyziemne ciało. Moda, kosmetyki i ciuchy to sens życia dla większości kobiet. I nie jest to pustka emocjonalna, ale podświadoma walka o przetrwanie. I owszem, brzydka kobieta przetrwa teraz sama, ale przez tysiące lat(zdaniem innych miliony) mogła przetrwać tylko dzięki silnemu mężczyźnie, który się nią zaopiekuje. A by się zaopiekował, trzeba było skusić go na kopulację i zapłodnienie. Oczywiście wyglądem, ponieważ zmysł wzroku to ponoć osiemdziesiąt procent układu nerwowego. I wątpliwym jest, by seksowne małpiatki kusiły owłosionego troglodytę głębią swych emocji, kobiecą "mądrością" - liczył się tylko wygląd, później zapach. Jeśli męski małpiatek dostał dobrze dupy, kobieta miała szanse przetrwać, a nawet liczyć się w społeczności. Wygrywała najatrakcyjniejsza kobieta, nadal wygrywają - tak więc mogła przetrwać, mieć więcej dzieci (więcej jedzenia, bliżej wodza więc mniejsza szansa na śmierć w ataku zwierząt czy innej grupy małpiatków) była szanowana w grupie. Silny samiec - to wszystko. Stąd taka potrzeba bycia atrakcyjną, seksualną.

Przetrwać za wszelką cenę

Facet który wiesza się w szoku po śmierci żony, musiał być z nią bardzo mocno związany emocjonalnie. Co to oznacza dla kobiety?

1. Wzmocnienie. Już nie jest sama ze swym słabym ciałem, jest z nią facet. Wzmacnia się także jej pozycja społeczna, nie jest już wyszydzaną singielką a tworzy rodzinę. Wraz z pojawieniem się dwójki dzieci, wygasną szyderstwa i złośliwości "przyjaciół" i rodziny. Zajmą się obrabianiem dupy komuś innemu  - już razem z Tobą, wrośniętą w system jak nieobcinany latami paznokieć w skórę.

2. Władzę, a ta jest przyjemniejsza niż seks. Możliwość kierowania innymi ludźmi jest ekscytująca i podniecająca - bardziej euforyczna niż seks. Organizm nagradza hormonami zadowolenia stan władzy - ponieważ umożliwia on przetrwanie - Twoi oddani zasuwają za Ciebie i dla Ciebie. Jedzenie, picie, oddech, seks - dają Ci przyjemność, czyli nagrodę za dbanie o przeżycie. Władza także należy do tych dziedzin, i stąd jakże przyjemna nagroda.


Panie ogłaszają ideał mężczyzny - zakochany do szaleństwa w swojej kobiecie, gotowy dla niej na wszystko. Kobiety marzą z wyżej wymienionych względów o takim facecie - ale nie zdają sobie sprawy z wielu rzeczy - np. z tego, że gdy kobieta osiągnie władzę nad mężczyzną, zanika u niej seks - który jest monetą przetargową z facetem. Zanika seks, silne emocje (przetrwam czy nie? ożeni się? zażąda intercyzy?) i pojawia nuda. Nie trzeba się starać, prawo zapewnia nawet w wypadku rozwodu przetrwanie (alimenty). Pojawia się więc wzbudzająca silne emocje chęć na kochanka - i wszystko się rozwala jak domek z kart. Stąd prawdziwa mądrość, wzbudza w kobietach nieokiełznaną furię - oto ona - jeśli naprawdę kochasz swoją kobietę - nigdy nie daj jej tego, o czym marzy. Nie ma dla niej większej tragedii. Chce bezpieczeństwa, licząc że uzyska tym szczęście; niestety, wraz ze stabilizacją przybędzie ponury jeździec apokalipsy pożycia erotycznego, a szczęścia jak nie było tak nie ma - i być nie może, gdyż szczęście to tylko nawyk i nic więcej. Nigdy, przenigdy nie potępiaj za to kobiety; raczej wczuj się w jej sytuację. Na jej miejscu robiłbyś to samo, dokładnie to samo. Gdybym był kobietą, malowałbym się nawet do spania - bajki o bogatym wnętrzu i szczęściu w biedzie zostawmy naiwniakom.


Spójrzmy więc jak Panie ubierają w słowa, ten genetyczno - biologiczno - społeczny zew władzy i bezpieczeństwa. Włosy stają dęba. Błędów nie poprawiałem:


Zazdrośnica: "zazdroszcz tej kobiecie takiego mezczyzny bo ja trafialam na samych tchórzy i egoistow"

Asia: "ale sie wzruszylam piekna milosc"

Mako "ogromny szacunek, tak kocha prawdziwy facet"

Podobno Maciek "też bym tak zrobił, nie wyobrażam sobie życia bez mojej kobiety." Dostał 63 głosy za, 11 przeciw (w tym jeden mój).

A: "nie chciał życ bez niej..." (55 głosów za, 5 przeciw w tym jeden mój)

Podobno Lukas "Mial jaja i kochal." ((11 za, jeden przeciw - mój).

Kim: "Tak blisko mnie i takie tragedie. człowiek wraca z drogi i nie wie co może go spotkać. Aż nieprawdopodobne co musiał czuć, skoro odebrał sobie życie. Jestem w szoku, że istnieją jeszcze takie osoby, dla których druga połowa może oznaczać wszystko."

Sarenka: "to się nazywa prawdziwa miłość...szkoda obojga" (208 głosów za, 13 przeciw - w tym oczywiście jeden mój).

Ola "to jesl milosc!! JEDNA NA MILION ?NIE. TEZ BYM TAK ZROBILA BO DLA KOGO ON MA ZYC?" (40 głosów za, 11 przeciw)

Misia: "widocznie nie wyobrażał sobie życia bez niej. to sie nazywa miłość..." (59 za, cztery przeciw...)

Sayian: "moim zdaniem wielka miłość, i szok po wypadku"

Elka: "Prawdziwy maz.Musial zone kochac! Tez bym sie zabila jakbym mojego stracila."

Lola: "Po drugiej stronie sa też razem.A ten czyn Bóg mu wybaczy."

Sylwia:  "To chyba był ostatni prawdziwy facet. Szkoda...."

mm: "Musial bardzo ja kochac i nie wyobrazal sobie zycia bez niej a takze pewnie czul sie winny, niesamowita historia" (143 kontra 6)

k; "Musial ja bardzo kochac...smutne"


Bezczelne kłamstwo


Człowiek który z czegokolwiek co jest na zewnątrz - pieniędzy, partnera, partnerki, przedmiotów - uczynił coś ważniejszego niż swoje życie - nie jest romantyczny ani szlachetny - tylko upośledzony duchowo, poważnie chory. A ponieważ większość ludzkości "tak ma", zostało uznane to za normalność - którą nie jest. Ludzie uważają że to właśnie przedmioty i ludzie dają im poczucie sensu, radość życia - a gdy to zniknie potwornie cierpią, umierają z tęsknoty za hormonalną przyjemnością którą ktoś w nich wzbudzał. Taka wiedza jest powszechnie uważana za coś głębokiego, ważnego - ale to bezczelne kłamstwo.

Szczęście to tylko nawyk, a życie po utracie ukochanej osoby toczy się dalej. Ktoś kto nie umie wyobrazić sobie życia bez żony i wybiera śmierć, ma chorą wyobraźnię - płaską i ograniczoną. Uzależnił swoje życie od kobiety, co nie jest romantyczne tylko ukazuje brak mądrości; życie oferuje znacznie więcej niż kobieta, nawet najukochańsza. Popłaczesz, przejdziesz przez żałobę, a z czasem pamięć zacznie zamazywać wspomnienia, pojawią się nowe relacje, związki, doświadczenia. Możesz kochać, tęsknić, ale nie umierać przedwcześnie z tego powodu. Problem polega na tym, że Ty tego po prostu nie wiesz, nakarmili Twoją głowę telenowelowym fast foodem - i stąd właśnie emocjonalna obstrukcja. Zniknięcie tego co kochałeś jest straszne - ale tylko dlatego że się przywiązałeś, związałeś swój bezcenny los z przemijającym przedmiotem czy człowiekiem. Ludzki mózg traktuje utratę kochanej osoby tak samo, jak ukochanej rzeczy - auta, biżuterii itd.

Triumph Woli

Np. dziś w nocy ukradziono mi rower, czyli moja jedyna możliwość poruszania się na małych dystansach. W pierwszym momencie się bardzo zdenerwowałem, poczułem zbrukany i skrzywdzony. Później zrozumiałem że to tylko przedmiot, nic więcej, a ja nadal żyję i nie muszę wcale cierpieć. Spędziłem cały dzień na komendzie policji, ale miałem przynajmniej z miłym i inteligentnym policjantem do czynienia. W komciach znajdziecie zdjęcie tego roweru - miejsce kradzieży - praga południe. Jakbyście gdzieś widzieli, dajcie proszę znać, to dość rzadki rower. Przy okazji przedwczoraj w lidlu kupiłem nowe siodełko, które niestety zdążyłem przymocować. Zabrali mi rower (drugi z tego samego miejsca) ale nie odbiorą mi radości. Nie mają takiej mocy, nikt jej nie ma - chociaż czasami o tym zapominam. Fortuna bywa kapryśna - może zabrać, ale może pięknie obdarować. Kto wie, może za zakrętem czeka na mnie coś znacznie lepszego?

--------

Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski.Czytany 28781 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:40
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Marek 2013-09-18 20:09
Dobry wieczór. oto zdjęcie roweru sprzedajemy.pl/rower-trekingowy-triumph-rama-aluminiowa-nexsus7-okazja,2640877

Dziękuję za jakiekolwiek info. Pozdrawiam mocno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nowhereman vel Paweł 2013-09-18 20:19
Mistrzu, czemu go stawiałeś w tym samym miejscu co poprzedni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-09-18 21:57
Cytuję nowhereman vel Paweł:
Mistrzu, czemu go stawiałeś w tym samym miejscu co poprzedni?


Miałem dwa miejsca do wyboru - mieszkanie, czyli kawalerka gdzie rower sprawiał, że nie dało się normalnie poruszać. Piwnica, które okradziono doszczętnie niedawno - poza tym dwie pary drzwi do otworzenia, brud, pajęczyny, konieczność latarki. A ja lubię wyjść na spontanie - więc rower mocowałem na zamek (taki wąż stalowo gumowy) dp poręczy schodów którymi schodzi się do piwnicy. Wchodząc do budynku (domofon, klucz) widziało się rower. Tam mi ukradli poprzedni rixe - teraz drugi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Vincent 2013-09-18 20:12
Te głosy na tak, przy tych jakże współczujących, ciepłych, wzruszających i empatycznych kobiecych komentarzach (jak i same komentarze) są wyrazem tego, że mimo takiego ogromnego postępu cywilizacyjnego , latania w kosmos, komputerów, powszechnej cyfryzacji itp itd jesteśmy jako ludzkość (bo Panowie oczywiście też) w kwestiach rozwoju osobistego, ogólnie pojętych relacji międzyludzkich, budowania samooceny, czy wchodzenia w związki w naprawdę ciemnej dupie. I podejrzewam że długo jeszcze będziemy.
Są tylko nieliczne, odosobnione przypadki które potrafiły się ocknąć z tego szaleństwa i dojrzeć tą niesłychaną obłudę i kłamstwo na jakich ten świat jest zbudowany.

Naprawdę jak przeczytałem co te Panie napisały to naszła mnie chęć, żeby się mówiąc literalnie "zajebać".

Najlepszy jest ten:
""to jesl milosc!! JEDNA NA MILION ?NIE. TEZ BYM TAK ZROBILA BO DLA KOGO ON MA ZYC?"

Ręce "opadywują". Już oczyma wyobraźni widzę, jak kobieta z tej szalonej miłości do mężczyzny wiesza się na drzewie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Dr Caligari 2013-09-18 21:02
Ja sledząc takie komentarze w sieci i zachowanie kobiet w realu mam czasem wrażenie, że to jakis totalny, upiorny zbiorowy obłęd czy rodzaj masowej hipnozy. Nie mogę zrozumieć, jak można funkcjonować w tak dalekim oderwaniu do rzeczywistosci i bujać w romantyczno-oni rycznych obłokach? Najgorsze jest to, że nawet jeżeli znajdzie się kobieta, która ocknie się jak napisałes z tego szaleństwa i niczym dziecko w basni krzyknie, że "król jest nagi", to happy endu tak jak w tej sympatycznej opowiastce nie będzie... Tłum kobiet, zamiast dostrzec, że cale ich wyobrazenie o swiece, płci przeciwnej i relacjach międzyludzkich to chwasty, wyrosłe na jałowej glebie bajek Disneya, seriali dla nastolatek, komedii romantycznych, harlequinów, Seksu w Wielkim Miescie, Ally McBeal, Dzienniku Bridget Jones itd. czym prędzej zapluje i zatłucze taką "buntowniczkę". .. A w gnojeniu niepokornych członkin grupy Panie maja akurat mistrzowskie skille.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Krzysiek ZST 2013-09-18 21:20
Nie znam kobity, która zrobiłaby to samo dla mężczyzny. Studium przypadków i doniesień medialnych mam ogromne, lecz o takim przypadkiem się słyszałem. Tylko czarna kiecka na pogrzebie, buźka w ciup i wewnętrzna radość(?) w trakcie składania kondolencji i gratulacje, że tak dobrze się trzyma. W takich sytuacjach mam wrażenie, że cechy psychiki faceta i kobiety ulegają całkowitej zamianie. Dotychczas logicznie postrzegający świat mężczyzna kieruje się emocjami, czyli tym co jest głównym motorem działania kobiet i daje się tym emocjom ponieść totalnie, natomiast emocjonalna kobieta pomimo smutku i żalu, zachowuje zdrowy rozsądek, myśli logicznie i analitycznie. Ilu z Was słyszało o tym, że kobieta po wypadku i śmierci swojego męża, wyszła z auta i z żalu wydyndała się na drzewie ? Ja nie słyszałem o żadnym. Słownie: Ż A D N Y M. Ale nie mam pretensji. Natury nie oszukasz. Myślę, że szukając kolejnej partnerki nie należy werbalizować swoich oczekiwań w formie: oczekuję wierności, szczerości, tylko...wzajemn ości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Dr Caligari 2013-09-18 21:53
Syn mojego sąsiada POWIESIŁ SIĘ, bo dziewczyna, w której był zakochany oznajmiła mu, że nic do niego nie czuje i odchodzi do innego. Szkoda chłopaka, 21 lat... Najgorsze jest jednak to, że taka pizda będzie do końca życia chwalić się psiapsiółom nad butelką Carlo Rossi i litrowym pojemnikiem lodów, że "mnie jeden w mlodosci tak kochał, ze się dla mnie zabił...". Koleżanki zas będą wzdychały "Ach, żeby mnie raz ktos w zyciu tak pokochał na zabój, na smierc, jak ja Ci zazdroszcze!". Przykład z mojej rodziny - mój wujek o mało nie zapił sie na smierc, gdy dowiedział się od sąsiada, że żona, na którą zapierdalał w Niemczech, zdradza go ze swoim masażystą. Całe szczęscie przyjaciele go z tego wyciągnęli, teraz ma 15 lat młodszą drugą żone :) I przykład z mojego życia - nie zapomnę reakcji pewnej dziewki po tym, jak oznajmiła mi, że "nic do mnie nie czuje" i "musi to wszystko sobie poukladac" i "tak w ogóle to chce teraz być sama". Po tym, gdy ja z kamienną twarzą (choć w srodku wszystko się we mnie topiło, chyba kazdy facet wie jak to jest) oznajmiłem "Ok, to Twoja decyzja, dziękuję za wspólny czas... To co, chyba już pójde?", ona z NIEUKRYWANYM rozczarowaniem stwierdziła "Myslałam, że będziesz to bardziej przeżywał i robił sceny". z perspektywy czas, gdy przypomne sobie już na spokojnie tę sytuację odnosze wrażenie, że ona miała w tym wszystkim jakąs perfidną, sadystyczną przyjemnosc (już gdy wszedłem do jej mieszkania, na powitanie uchyliła się przed moim pocałunkiem, po czym powiedziała z usmieszkiem, że "dzisiaj bedzie brutalnie", odwróciła się i poszła do swojego pokoju bez slowa). A ja jej rozkoszowanie się tą wystudiowaną dramaturgią odebrałem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2013-09-18 22:02
Dokładnie Dr, dla kobiety to później wielka satysfakcja - a gdyby facet żył, mógłby wiele osiągnąć. Zdecydowały jednak emocje, i można go zrozumieć. Ja sam mało nie zabiłem mojej ex i siebie - było naprawdę blisko. Straciłbym niewiarygodnie wiele umierając.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2013-09-18 22:00
Kobieta nigdy się nie zabije z tego powodu - co najwyżej podejmie próbę samobójczą, by zwrócić uwagę otoczenia na swoje wielkie cierpienie. Cierpienie jest bardzo modne i w cenie u kobiet, zwłaszcza miłosne - to prestiż i szacunek innych kobiet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Vincent 2013-09-19 08:38
Cytuję Krzysiek ZST:
Nie znam kobity, która zrobiłaby to samo dla mężczyzny. Studium przypadków i doniesień medialnych mam ogromne, lecz o takim przypadkiem się słyszałem. Tylko czarna kiecka na pogrzebie, buźka w ciup i wewnętrzna radość(?) w trakcie składania kondolencji i gratulacje, że tak dobrze się trzyma. W takich sytuacjach mam wrażenie, że cechy psychiki faceta i kobiety ulegają całkowitej zamianie. Dotychczas logicznie postrzegający świat mężczyzna kieruje się emocjami, czyli tym co jest głównym motorem działania kobiet i daje się tym emocjom ponieść totalnie, natomiast emocjonalna kobieta pomimo smutku i żalu, zachowuje zdrowy rozsądek, myśli logicznie i analitycznie. Ilu z Was słyszało o tym, że kobieta po wypadku i śmierci swojego męża, wyszła z auta i z żalu wydyndała się na drzewie ? Ja nie słyszałem o żadnym. Słownie: Ż A D N Y M.


Takich przypadków kiedy facet głupieje, a kobieta zaczyna myśleć logicznie jest sporo. Zastanawiające jest tylko to że w przypadku np. wymyślania nowych rzeczy, popychania świata do przodzu w sensie postępu technicznego - słowem inwencji i kreatywności, w polityce, w ekonomii, w dziedzinach ścisłych czy nawet często w gotowaniu kobiety zdecydowanie ustępują pola mężczyznom, ale oszukiwać, kłamać w żywe oczy, wycyckać faceta z kasy i odpowiednio zakręcić się przy takim to już umieją perfekcyjnie. Tutaj akurat ich emocjonalność i brak umiejętności logicznego myślenia mało ma do rzeczy, tutaj prym wiedzie wyrachowanie i przebiegłość i umiejętność zręcznego lawirowania. Kobity to bardzo niebezpieczne istoty, co tu dużo mówić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2013-09-18 21:58
Dla mnie najlepsza to Lola: "Po drugiej stronie sa też razem.A ten czyn Bóg mu wybaczy." Jakaż pewność i wiara, że Bóg - romantyczny i zapłakany Jahwe wybaczy samobójstwo facetowi - przekomiczne :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # zero 2013-09-19 13:15
Cytuję Marek:
Dla mnie najlepsza to Lola: "Po drugiej stronie sa też razem.A ten czyn Bóg mu wybaczy." Jakaż pewność i wiara, że Bóg - romantyczny i zapłakany Jahwe wybaczy samobójstwo facetowi - przekomiczne :)


Mnie wciąż wqrwiaja ułomy wypisujace na necie co niby zrobiłby Bóg. Niby jakim cudem tak fascynujaca isota jak Bóg-mana-życie- krecja miałb wybaczyc samobojcy bo jakaś kretynka, mokra z zazdrości o en fakt tak napisała. W klejeniu fantasmagorii rodem z koszmaru kobiety ćwierćintligent ne, "głeboko" wierzace (szczegolnie poza granicami kraju) moralistki sa nie do pokonania. Chyba ze przez Hiszpańska Inkwizycję:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-19 10:51
Może chodziło o coś całkiem innego.
Facet wiedział że dowalą mu nieumyślne spowodowanie śmierci i pójdzie siedzieć. Siedząc i nieopłacając rachunków straci w tym czasie dobytek a gdy kiedyś wyjdzie na stare lata bo jest koło 50 tki, to wprost na ulicę bo nie będzie gdzie wrócić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # nowhereman vel Paweł 2013-09-18 20:21
"jeśli naprawdę kochasz swoją kobietę - nigdy nie daj jej tego, o czym marzy. Nie ma dla niej większej tragedii" :)

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Vincent 2013-09-18 20:27
Podbijam :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Grzesiek 2013-09-18 22:13
Podoba mi się ten rysuneczek :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Zbożowy 2013-09-18 22:08
Że też Marek masz siłę przebijać się przez komentarze na -zgaduję- onecie. Ja nie mam już na to ani chęci, ani ochoty. Takiej zbieraniny pustostanów, ciężko szukać gdziekolwiek indziej.
Jest to ciekawe i dobre źródło napięć społecznych + patologii umysłowych, ale na litość boską, szkoda nerwów. Musisz mieć ogrom cierpliwości :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-09-18 22:13
Cytuję Zbożowy:
Że też Marek masz siłę przebijać się przez komentarze na -zgaduję- onecie. Ja nie mam już na to ani chęci, ani ochoty. Takiej zbieraniny pustostanów, ciężko szukać gdziekolwiek indziej.
Jest to ciekawe i dobre źródło napięć społecznych + patologii umysłowych, ale na litość boską, szkoda nerwów. Musisz mieć ogrom cierpliwości :-)


To akurat komcie z wp :) wiadomosci.wp.pl/kat,1019387,title,Wypadek-na-trasie-Warnino-Tychowo-Zginela-kobieta-maz-popelnil-samobojstwo,wid,15987822,wiadomosc.html?ticaid=11154e&_ticrsn=3
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Zbożowy 2013-09-18 22:18
Cóż, nie pomyliłem się wcale tak mocno

Pojawił się nowy, ciekawy:

jaro: "KOCHAŁ JĄ BO GO NIE ZDRADZAŁA JAK WIĘKSZOŚĆ KOBIET W POLSCE !"

Może czytelnik samczegoruna? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-09-19 09:40
Cytuję Zbożowy:


jaro: "KOCHAŁ JĄ BO GO NIE ZDRADZAŁA JAK WIĘKSZOŚĆ KOBIET W POLSCE !"

Może czytelnik samczegoruna? :lol:


i agrofoto mega pozytywny :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Słynny Filozof z fb 2013-09-18 22:09
"Po drugiej stronie sa też razem.A ten czyn Bóg mu wybaczy."

Ten mi się najbardziej podoba :)

Już chciałem pytać, czy facet był katolikiem lub wyznawcą jakiejś innej wiary, bo raczej koło 50 to ateistów w Polsce nie ma.

A tu proszę taki komentarz, który wszystko wyjaśnia, rozgrzesza. Zajebiście! Są nawet ludzie którzy mają tak rozwiniętą empatię, że nawet potrafią się wczuć w Boga. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Słynny Filozof z fb 2013-09-18 22:11
o właśnie zauważyłem, że Tobie też się ten najbardziej podoba. To jest po prostu MISTRZOSTWO ŚWIATA I OKOLIC!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-18 22:14
Cytuję Słynny Filozof z fb:
o właśnie zauważyłem, że Tobie też się ten najbardziej podoba. To jest po prostu MISTRZOSTWO ŚWIATA I OKOLIC!


Ha ha, romantyczka zakochana w serialach i telenowelach wczuwa się w Boga :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Zbożowy 2013-09-18 22:13
I jeszcze jedno, szkoda Twojego roweru. Mało na świecie rzeczy jest równie okropnych jak złodziejstwo.
Szybko udało się wyłączyć cierpienie/wkur wienie po stracie? Ja ostatnio wyjebałem się jeżdżąc na wózku sklepowym. Ja porwałem sobie świetne dżinsy i zdarłem palce, ale po kilku minutach uspokoiłem się i pomyślałem- cholera, przecież to tylko spodnie, szkoda zdrowia ;-) Teraz piszę to, bo bądź co bądź, jestem z siebie bardzo dumny :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-09-18 22:25
Cytuję Zbożowy:
I jeszcze jedno, szkoda Twojego roweru. Mało na świecie rzeczy jest równie okropnych jak złodziejstwo.
Szybko udało się wyłączyć cierpienie/wkurwienie po stracie? Ja ostatnio wyjebałem się jeżdżąc na wózku sklepowym. Ja porwałem sobie świetne dżinsy i zdarłem palce, ale po kilku minutach uspokoiłem się i pomyślałem- cholera, przecież to tylko spodnie, szkoda zdrowia ;-) Teraz piszę to, bo bądź co bądź, jestem z siebie bardzo dumny :lol:


Pierwszy odruch, odrętwienie - później okropne uczucia, nienawiść, gniew, chciałem rezać - ale daję słowo harcerza, że schodząc o 10 rano po schodach WIEDZIAŁEM że tak będzie. Czasami przeczuwam bezbłędnie.

I dobrze że tak się stało. Mam okazję poćwiczyć to, co sam polecam - i działa. Czuję wielką lekkość i ulgę, zero stresu i żalu. A że straciłem przedmiot? jeden traci, drugi zyskuje... dopóki mam co żreć, nic nie straciłem. Żyję, dycham, gin, śledzie i snickersy są - a więc jestem zwycięzcą! kim jestem? jestem zwycięzcą!
www.youtube.com/watch?v=rkA4bmImVvw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-09-19 09:53
Cytuję Marek:
Cytuję Zbożowy:
I jeszcze jedno, szkoda Twojego roweru. Mało na świecie rzeczy jest równie okropnych jak złodziejstwo.
Szybko udało się wyłączyć cierpienie/wkurwienie po stracie? Ja ostatnio wyjebałem się jeżdżąc na wózku sklepowym. Ja porwałem sobie świetne dżinsy i zdarłem palce, ale po kilku minutach uspokoiłem się i pomyślałem- cholera, przecież to tylko spodnie, szkoda zdrowia ;-) Teraz piszę to, bo bądź co bądź, jestem z siebie bardzo dumny :lol:


Pierwszy odruch, odrętwienie - później okropne uczucia, nienawiść, gniew, chciałem rezać - ale daję słowo harcerza, że schodząc o 10 rano po schodach WIEDZIAŁEM że tak będzie. Czasami przeczuwam bezbłędnie.

I dobrze że tak się stało. Mam okazję poćwiczyć to, co sam polecam - i działa. Czuję wielką lekkość i ulgę, zero stresu i żalu. A że straciłem przedmiot? jeden traci, drugi zyskuje... dopóki mam co żreć, nic nie straciłem. Żyję, dycham, gin, śledzie i snickersy są - a więc jestem zwycięzcą! kim jestem? jestem zwycięzcą!
www.youtube.com/watch?v=rkA4bmImVvw


Żyję, dycham to ok, ale dalej to już sam wiesz... ;-) . Dziękuję Marku za polecenie Tombaka - właśnie skończyłem pierwszą książkę - jak żyć długo i zdrowo - polecam. :-)
Cytat:
gin, śledzie i snickersy
Jan z krynicy, sokowirówka i własnoręcznie zmieszane ciasteczka dietetyczne ... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Dr Caligari 2013-09-18 22:14
Ja myslę, że oprócz satysfakcji to przede wszystkim podbicie swojej niskiej samooceny. Taka dziewoja mysli sobie: "Skoro faceci zakochują się we mnie aż tak, że nie umieją beze mnie żyć, to chyba musi być we mnie TO COS czego nie mają inne". Zresztą, która panna nie marzy o tym, żeby faceci się o nią pobili? "Muszę być lepsza niż pozostałe, skoro co dwaj kolesie akurat o moje względy pobili się pod klubem "Orion".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-18 22:30
Cytuję Dr Caligari:
Ja myslę, że oprócz satysfakcji to przede wszystkim podbicie swojej niskiej samooceny. Taka dziewoja mysli sobie: "Skoro faceci zakochują się we mnie aż tak, że nie umieją beze mnie żyć, to chyba musi być we mnie TO COS czego nie mają inne". Zresztą, która panna nie marzy o tym, żeby faceci się o nią pobili? "Muszę być lepsza niż pozostałe, skoro co dwaj kolesie akurat o moje względy pobili się pod klubem "Orion".


Oczywiście, to bardzo dowartościowuje kobietę, która szacunku i akceptacji szuka na zewnątrz siebie - u ludzi. To żebrak, menel i nurek - różni się od oryginałów tylko lepszym wyglądem, emocjonalnie to to samo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mik 2013-10-21 21:30
Jest takie powiedzenie, ze mężczyzna marzy by być KIMŚ, a kobieta marzy by być czymś dla KOGOŚ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # @Marcin 2013-09-18 22:23
Ten genetyczny wzorzec cały czas się powiela chociaż nie ma już takiej konieczności. Od bajeczek jak to żyli długo i szczęśliwie przez Tristana i Izoldę ze szkoły po "póki śmierć was nie rozłączy". No i potem szuka się łocha albo gwiazdki z nieba. No bo co ma właściwie łączyć? Jak nie wiadomo co to niech to będzie jakaś zależność. A stąd już krok do współuzależnien ia czyli niezdrowej relacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Dr Caligari 2013-09-18 22:42
Ja uważam, że tu nie chodzi o wzorzec genetyczny, ale o wzorce nabywane podczas wychowania. Kto teraz wychowuje dziecko? Media lub Koscioł Katolicki, bo przeciez nie rodzice. Media zas to zwyczajne spółki handlowe, które mają ZARABIAĆ (co jest zupełnie naturalne). A co się najlepiej sprzedaje? Marzenia, obietnice, idee, przyjemnosć bo przecież nie szara rzeczywistosć. I tak kobiety od dziecka są karmione wzorcami z bajek Disneya (bierna kobieta poznaje idealnego ksiecia z bajki, który zabiega o jej wzgledy lub walczy o nią z przeciwnosciami lub smokiem, po slubie zyją długo i szczesliwie), seriale dla nastolatek (pierwszą miłosć poznaje się przypadkiem, gdy pomaga w bibliotece pozbierac z podłogi rozrzucone książki,po slubie zyją długo i szczesliwie), komedie romantyczne dla mlodych kobiet (wymarzonego przystojniaka poznaje bedąc calkowicie bierną zupełnym przypadkiem na uczelni/w klubie/na imprezie, po zabawnych perypetiach konczy się slubem i zyją długo i szczesliwie), seriale singielek pon 30-stce typu Ally McBeal (jest samodzielna, zaradna i nie potrzebuje faceta, ale w koncu pojawia się jakis przystojniak, po perypetiach, które trwają przez kolejne 15267 odcinków obydwoje zrozumieli, że sa dla siebie stworzeni, biorą slub i zyja długo i szczesliwie). Jakim cudem kobiety mają byc normalne, skoro od dziecka tłoczy się im do głów scenariusze seriali pisane przez gejów w Hollywood?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-09-19 01:14
Cytuję Dr Caligari:
Ja uważam, że tu nie chodzi o wzorzec genetyczny, ale o wzorce nabywane podczas wychowania. Kto teraz wychowuje dziecko? Media lub Koscioł Katolicki, bo przeciez nie rodzice. Media zas to zwyczajne spółki handlowe, które mają ZARABIAĆ (co jest zupełnie naturalne). A co się najlepiej sprzedaje? Marzenia, obietnice, idee, przyjemnosć bo przecież nie szara rzeczywistosć. I tak kobiety od dziecka są karmione wzorcami z bajek Disneya (bierna kobieta poznaje idealnego ksiecia z bajki, który zabiega o jej wzgledy lub walczy o nią z przeciwnosciami lub smokiem, po slubie zyją długo i szczesliwie), seriale dla nastolatek (pierwszą miłosć poznaje się przypadkiem, gdy pomaga w bibliotece pozbierac z podłogi rozrzucone książki,po slubie zyją długo i szczesliwie), komedie romantyczne dla mlodych kobiet (wymarzonego przystojniaka poznaje bedąc calkowicie bierną zupełnym przypadkiem na uczelni/w klubie/na imprezie, po zabawnych perypetiach konczy się slubem i zyją długo i szczesliwie), seriale singielek pon 30-stce typu Ally McBeal (jest samodzielna, zaradna i nie potrzebuje faceta, ale w koncu pojawia się jakis przystojniak, po perypetiach, które trwają przez kolejne 15267 odcinków obydwoje zrozumieli, że sa dla siebie stworzeni, biorą slub i zyja długo i szczesliwie). Jakim cudem kobiety mają byc normalne, skoro od dziecka tłoczy się im do głów scenariusze seriali pisane przez gejów w Hollywood?


Dokładnie. Ale w jakiś sposób niektórzy budzą się z matriksa - np. ja, i teraz dokładnie widzę w jaki sposób. Straszna choroba która dała mi porządnie w kość, wrażliwość i wysoki poziom lęku, nieśmiałość, głupota w młodości - to wszystko ukazało mi jak w istocie wygląda społeczeństwo, struktury w które ludzie wierzą, wskazało mi różne kierunki rozwoju.

I tak słabość obróciła się w siłę. Ale cierpienie traktowałem jako motywację by z niego uciec, a inni je czcili i zostali w systemie - czyli nie swoich wzorcach i programach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mik 2013-10-21 21:36
Chciałbym zwrócić uwagę ze określenie gej, wymyślono po to żeby homoseksualiści uzyskali pozytywny wydźwięk i nie kojarzyli się z homoseksualizme m i pederastia. Moze by tak zacząć używać właściwego określenia na ten stan ducha i ciała. Homoseksualista , albo pederasta.
Te dwa określenia kojarzą się prawidłowo z tym, czym to w rzeczywistości jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Słynny Filozof z fb 2013-09-18 22:26
Zajebiste są te komentarze na wp pod tym artykułem, ludzie są naprawdę "wyluzowani"

"PISIORY KOMBINUJCIE - MOŻE TUSK GO POWIESIŁ !!! ANTEK I FACHOWCE DOJDĄ !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Vincent 2013-09-18 22:36
Kiedyś (też na wp) był artykuł o tym że w Belgii wykoleił się pociąg wiozący paliwo i materiały ropopochodne, a pod spodem ciąg komentarzy w rodzaju:

- "To wina Tuska i Komorowskiego"
- "Tusk ty morderco i złodzieju"
- "To wszystko sprawka tej rudej mendy"
- "Zaraz Macierewicz powoła komisję i ustalą czy przypadkiem nie uderzył w brzozę"
- "Belgijczycy to jednak wykolejeńcy."
- "Wysłać Macierewicza do zbadaniea katastrofy"
- "Pociąg zahaczył o brzozę"
- "Znowu pisowski pijany maszynista !!!"


itp itd

Wp, onet, o2, interia i kilka innych, to zbieranina takich właśnie kwiatków. Czasami tam się opluwają bezpardonowowo, a czasami poziom tych wypowiedzi jest tak absurdalny i durny że mimochodem zaczynam się uśmiechać pod nosem. Dobrze Zbożowy powyżej napisał - to bardzo ciekawy przegląd patologii umysłowych rodaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Zbożowy 2013-09-18 22:46
Tego nie mogą pisać zwykli debile. To musi być odgórnie opłacane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-09-19 01:07
Cytuję Zbożowy:
Tego nie mogą pisać zwykli debile. To musi być odgórnie opłacane.


Oczywiście że to jest opłacane, każda partia to robi. Ale i ludzie z własnej woli tak czynią, złapani w silne emocje. Trochę mi otworzyła oczy lektura DEIR i transerfingu, klocki wskoczyły na swoje miejsce - i teraz jeśli dam radę, omijam tematy polityki. Bo gdzie ta energia emocjonalna idzie, wie ktoś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # marcel 2013-09-19 20:06
Cytuję Marek:


Oczywiście że to jest opłacane, każda partia to robi. Ale i ludzie z własnej woli tak czynią, złapani w silne emocje. Trochę mi otworzyła oczy lektura DEIR i transerfingu, klocki wskoczyły na swoje miejsce - i teraz jeśli dam radę, omijam tematy polityki. Bo gdzie ta energia emocjonalna idzie, wie ktoś?


Tworzą się nowe spolty bytów energo-informac yjnych z kodami agresji :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # @Marcin 2013-09-20 14:33
Coś w tym jest. Jestem z pokolenia, które jeszcze pamięta tylko dwa programy telewizyjne. Dzisiaj jak patrzę na moich bliskich i zestawiam to z tamtymi czasami to są już zupełnie inni ludzie nie tyle że rozwineli się w swoim kierunku ile że stali się inni. Zupełnie inni. Prawie wogóle nie oglądam telewizji a jak zauważyłem gazety jakie czytają to obrzydzenie bierze. Co więcej oni tym żyją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-10-02 01:13
Cytuję @Marcin:
Coś w tym jest. Jestem z pokolenia, które jeszcze pamięta tylko dwa programy telewizyjne. Dzisiaj jak patrzę na moich bliskich i zestawiam to z tamtymi czasami to są już zupełnie inni ludzie nie tyle że rozwineli się w swoim kierunku ile że stali się inni. Zupełnie inni. Prawie wogóle nie oglądam telewizji a jak zauważyłem gazety jakie czytają to obrzydzenie bierze. Co więcej oni tym żyją.


Też nie oglądam tego syfu wyciekajacego z tych pierdolonych kwadratowych pudełek... swiat i Polska wyglądałyby inaczej gdyby nie te gówno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # @Marcin 2013-09-18 22:32
Szkoda faceta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Krzysiek ZST 2013-09-18 22:59
Szkoda jedynie tego, że w porę nie trafił na felietony Marka :> Może zamiast rzucić się na sznur, z czasem poznałby sobie miłą i ciepłą młodą wdówkę i stwierdził, że życie na jednej kobicie się nie kończy. Marek chyba nawet nie wie jaką prowadzi prewencję antysamobójczą pisząc swoje teksty ; )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-19 01:05
Mogę pisać, wiedzieć, rozumieć - ale i tak silne emocje zrobią swoje... stąd trzeba pracować nad ważnym nawykiem, a więc nie skakania od razu w ogień a kilka minut braku reakcji. Ten ogień emocji dość szybko mija, później wraca myślenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-19 01:00
Cytuję @Marcin:
Szkoda faceta.


Tak naprawdę nie wiadomo skąd te samobójstwo - szok, może próba zabójstwa ich oboje? gdzieś czytałem że chyba mieli dwójkę dzieci, czyli czyn absolutnie szalony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzesiek 2013-09-19 15:38
Cytuję Marek:
Cytuję @Marcin:
Szkoda faceta.


Tak naprawdę nie wiadomo skąd te samobójstwo - szok, może próba zabójstwa ich oboje? gdzieś czytałem że chyba mieli dwójkę dzieci, czyli czyn absolutnie szalony.


Możliwości jest kilka, ale najbardziej prawdopodobny wydaje mi się taki powód: Facet spowodował wypadek i a) Przestraszył się życia ze świadomością zabicia kogoś, kogo kochał. b) Uznał że mogą ciągac go po sądach i wpakowac do więzienia.

Szok i brak namysłu zrobiły swoje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Zbożowy 2013-09-18 22:59
Przypomniała mi się mała historia odnośnie oddawania za kogoś życia.

Kiedyś dawno temu jak jeszcze chodziłem do technikum, moja polonistka opowiedziała co jej się ciekawego przytrafiło. Otóż, brała udział w apelu, który poświęcony był Auschwitz i osadzonemu w nim Maksymilianowi Kolbe. Po wygłoszeniu historii o oddaniu życia za współwięźnia, padło bardzo ciekawe pytanie do audytorium: "Czy bylibyście w stanie zrobić tak samo na jego miejscu?", oraz, o zgrozo: "Kto uważa, że zrobiłby dokładnie tak samo, niech wstanie". Podniosła się oczywiście prawie cała sala. Taki to wspaniały naród mamy. Po pierwsze, jak ograniczoną istotą trzeba być, by zadać takie pytanie, a po drugie, wynika z tego, że ludzie w swoich oczach naprawdę uważają się za prawdziwych bohaterów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-19 01:04
Kolbe i tak by umarł, a w ten sposób oddał życie jak absolutny jego ideał - czyli Jezus. Nie wiadomo ile było w tym prawdziwego poświęcenia, a ile religijnego wyrachowania. W końcu za taki czyn, niebo gwarantowane, opłaca się ewidentnie jeśli ktoś w to wierzy. Wiadomo także że człowiek naśladuje ideał - czyli obraz z emocjami utrzymywany długo w umyśle - Jezus cierpiał, święci i Matka Boska cierpieli - żeby być w tym towarzystwie "kimś", wypadało mocno cierpieć i bohatersko umrzeć.

A może po prostu zrobił to z odruchu serca?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-09-19 18:29
Co ciekawe ten facet, kolega Kolbe z brygady, przeżył obóz. Powiedział w którymś z wywiadów szczerze, co myślał w pierwszej chwili - ucieszył się na myśl, że ktoś oddaje za niego życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Zbożowy 2013-09-19 22:05
Cytuję Jajacek:
Co ciekawe ten facet, kolega Kolbe z brygady, przeżył obóz. Powiedział w którymś z wywiadów szczerze, co myślał w pierwszej chwili - ucieszył się na myśl, że ktoś oddaje za niego życie.


Myślę, że nie ma się co dziwić. Kto wie jak sami zareagowalibyśm y w danej sytuacji. Od dawna wychodzę z założenia, że lepiej siedzieć cicho i nie zgrywać bohatera, bo to może się tylko zemścić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marcin_Rembertów 2013-09-19 06:45
Trudno naprawdę jest spotkać mężczyźnie odpowiednią kobietę.

Gdybym miał to szczęście...gdy bym miał jeszcze z Nią dziecko...i to wszystko zostało by mi odebrane brutalnie...

Myśl o samobójstwie na pewno by się pojawiła...ale czy bym to zrobił? Nie wiem.

Co innego gdybym stracił żonę i dziecko z rąk innego człowieka.

Np. w sposób przedstawiony w filmie "Prawo Zemsty" z Gerardem Butlerem.

Możliwe że sam też szukałbym zemsty.

Ludzie zamęczający kobietę, dziecko budzą we mnie pogardę, nienawiść i brak litości.

Jednak postawa głównego bohatera to ciężka choroba.

Ciężkie życiowe doświadczenie nie raz i nie dwa w historii łamały ludzkie zmysły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2013-09-19 11:58
Jasna sprawa że człowiek chciałby się wieszać, szok i ból jest straszny - to zrozumiałe. Ale to tylko szok i ból, a nie wielka miłość, honor i dojrzałość jak twierdzą Panie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marcin_Rembertów 2013-09-19 13:55
Wszystko prawda Marku. Tylko co do miłości nie jestem przekonany do końca...

Gadka o honorze i dojrzałości jest żałosna ze strony Pań :-|
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # @Marcin 2013-09-20 14:49
Właśnie, facet dla którego życie pzed poznaniem kobiety nie miało sensu a związek nadał go traci poczucie sensu istnienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # @Marcin 2013-09-20 14:55
Znam gościa, którego żona zmarła w dość młodym wieku. Próbował ułożyć sobie jakoś życie z inną partnerką, ale to nie było to. Miał dorastające dzieci i to go jakoś trzymało. Druga strona medalu jest taka, że stał się nadgorliwym katolikiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # e 2013-09-19 07:27
Przypadki popełniania samobójstw lub świadomego dążenia do śmierci, po stracie partnera, w przyrodzie, są znane i opisywane przez biologów od dawna.Dotyczy to w większym stopniu samców ,gdyż samice mają silniejszy instynkt przerwania zmuszający je do wychowania potomstwa( linia genowa).Jasne,ż e z punktu widzenia psychiatrii zachowania autodestrukcyjn e ,zostaną odczytane jako zaburzenie psychiczne,ale z punktu widzenia biologii lub psychologii ewolucyjnej -niekoniecznie:)


"Dotychczas logicznie postrzegający świat mężczyzna kieruje się emocjami, czyli tym co jest głównym motorem działania kobiet i daje się tym emocjom ponieść totalnie, natomiast emocjonalna kobieta pomimo smutku i żalu, zachowuje zdrowy rozsądek, myśli logicznie i analitycznie... ."-to spostrzeżenie Krzyśka ZST, ma właśnie biologiczne podstawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2013-09-19 11:59
Zawsze zazdrościłem kobietom tego ogarnięcia - np. ja na myśl o czymś mam myśli samobójcze, nie chcę dalej żyć, a kobieta wie że musi iść dalej. Instynkt przetrwania kobieta ma znacznie silniejszy niż facet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Krzysiek ZST 2013-09-19 14:01
Kiedyś to ogarnięcie kobiet w krytycznych momentach często wywoływało we mnie pewien rodzaj lęku, zaskoczenia i hmm.. wstrętu ? Delikatna i słaba myszka w sytuacji podbramkowej okazuje się często odhumanizowanym , chłodno kalkulującym czołgiem, napierającym do przodu, nie w głowie jej przytulanki i poczucie wstydu, czy słabości. Leci beznamiętnie jak bombowce przez Drezno... I tak nas zaprogramowano, dlatego nie można mieć żalu do Pań. Co najwyżej żal do tych, którzy w młodości wmówili nam, że kobiety są święte, nie puszczają boków, a kiedy już puszczają, to tylko perfumami chanel i sikają Bayleys'em. Dlatego tak ważne jest poznanie społecznego mechanizmu jej działania bez wyłączania biologicznych uwarunkowań. Inaczej czeka nas zawód - można by się załamać i zaniechać całkowicie poszukiwań tej jednej jedynej z numerem 1. Tak sobie właśnie pomyślałem, że typowa "Miłość" mężczyzny i kobiety to prawdziwa bajka - bajka pod tytułem Tom i Jerry. Póki kotek goni Myszkę i jest akcja to jest miło, ciekawie i emocjonująco. Kiedy Kotek złapie myszkę, a częściej myszka Kotka, to zaczyna się film - często pod tytułem Śmierć w Wenecji (a dokładnie scena z Chłopaki nie płaczą, kiedy facet płynie łódką..płynie.. .płynie....płyn ie......płynie. .... (Zaczekajcie, zaraz się na pewno rozkręci)....płynie......płynie....płynie........../\___________________...);)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek 2013-09-19 21:26
" I tak nas zaprogramowano, dlatego nie można mieć żalu do Pań."

Do pań nie, ale do ludzi tak. Mój pierwszy szef mawiał:

Po to masz mózg, żebyś myślał!

A nie kierował się podświadomością . Wiem - walę banią w ścianę - czasem jeszcze mi się zdarza, to resztki romantyzmu połączone z desperacją ;-)

PS: Bardzo rzeczowa dyskusja się wywiązała aż miło poczytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # e 2013-09-20 15:39
Desperaci to idealiści-histo ria nie pozostawia skrupułów, jest bezlitosna:)
Czy zatem komentarze i oddane w większości głosy(nie tylko kobiet),przytoc zone przez Marka w artykule,świadc zą o jakiejś zbiorowej, romantycznej halucynacji,czy może o głupocie,jak sugeruje autor???Czy idealiści to głupcy,którzy w akcie solidarności i zrozumienia dla śmierci, żonglują własnymi ideami,uczuciam i ,emocjami porównanymi przez Marka do fast foodu?Bo jeśli tak ,to skreślamy z listy większość filozofów i prawie nikt nie zostaje:)Rozumi em ,że samobójstwo zawsze wiąże się z oceną ,bo z czynem tym związane są znaczące skutki(np:więzy rodzinne,społec zne).Ale czy mamy moralne prawo do oceny tego człowieka,bez względu na to czy odebranie sobie życia było impulsywne,ucie czkowe ,czy nie?A mówienie,że można zastąpić człowieka jak zastępuje się samochód,czy biżuterię ,nie mieści się w moim pojęciu moralnym, w ogóle.Pewnie to inny sposób widzenia ,ogólnie mówiąc świata powoduje ,że w tej kwestii nie zgadzam się z autorem artykułu.I pierwszy raz mam ochotę na niego wrzasnąć:ciszej nad tą trumną!
Z drugiej strony, dawno ubraliśmy śmierć w jarmarczny halloween i może faktycznie nie ma się nad czym "rozczulać".

ps.Temat dobry i kontrowersyjny .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-09-20 18:35
Cytuję e:
Desperaci to idealiści-historia nie pozostawia skrupułów, jest bezlitosna:)
Czy zatem komentarze i oddane w większości głosy(nie tylko kobiet),przytoczone przez Marka w artykule,świadczą o jakiejś zbiorowej, romantycznej halucynacji,czy może o głupocie,jak sugeruje autor???Czy idealiści to głupcy,którzy w akcie solidarności i zrozumienia dla śmierci, żonglują własnymi ideami,uczuciami ,emocjami porównanymi przez Marka do fast foodu?Bo jeśli tak ,to skreślamy z listy większość filozofów i prawie nikt nie zostaje:)Rozumiem ,że samobójstwo zawsze wiąże się z oceną ,bo z czynem tym związane są znaczące skutki(np:więzy rodzinne,społeczne).Ale czy mamy moralne prawo do oceny tego człowieka,bez względu na to czy odebranie sobie życia było impulsywne,ucieczkowe ,czy nie?A mówienie,że można zastąpić człowieka jak zastępuje się samochód,czy biżuterię ,nie mieści się w moim pojęciu moralnym, w ogóle.Pewnie to inny sposób widzenia ,ogólnie mówiąc świata powoduje ,że w tej kwestii nie zgadzam się z autorem artykułu.I pierwszy raz mam ochotę na niego wrzasnąć:ciszej nad tą trumną!
Z drugiej strony, dawno ubraliśmy śmierć w jarmarczny halloween i może faktycznie nie ma się nad czym "rozczulać".

ps.Temat dobry i kontrowersyjny .


A ja mam ochotę wrzeszczeć, gdy widzę jak nie czyta się tego co piszę, tylko przeczyta kawałek i resztę dorysowuje samemu - powtórzę. Nie potępiam tego gościa, nawet rozumiem. Ale chodzi o program którym kierują się Panie, program który wtłacza im się do głowy od dzieciństwa. O to chodzi, a nie nieszczęśnika, niech im ziemia lekką będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Gregory 2013-09-23 12:40
Chwilami, na skróty myśląc, przyrównanie kobiety do roweru. Autor często nadmienia w swoich artykułach o skradzionym rowerze. więc czytajmy jego artykuły o super-wyrachowa nych kobietach, kupujmy e-booki, aby mógł kupić sobie nowy rower...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-09-20 23:07
Cytuję Krzysiek ZST:
Kiedyś to ogarnięcie kobiet w krytycznych momentach często wywoływało we mnie pewien rodzaj lęku, zaskoczenia i hmm.. wstrętu ? Delikatna i słaba myszka w sytuacji podbramkowej okazuje się często odhumanizowanym, chłodno kalkulującym czołgiem, napierającym do przodu, nie w głowie jej przytulanki i poczucie wstydu, czy słabości. Leci beznamiętnie jak bombowce przez Drezno... I tak nas zaprogramowano, dlatego nie można mieć żalu do Pań. Co najwyżej żal do tych, którzy w młodości wmówili nam, że kobiety są święte, nie puszczają boków, a kiedy już puszczają, to tylko perfumami chanel i sikają Bayleys'em. Dlatego tak ważne jest poznanie społecznego mechanizmu jej działania bez wyłączania biologicznych uwarunkowań. Inaczej czeka nas zawód - można by się załamać i zaniechać całkowicie poszukiwań tej jednej jedynej z numerem 1. Tak sobie właśnie pomyślałem, że typowa "Miłość" mężczyzny i kobiety to prawdziwa bajka - bajka pod tytułem Tom i Jerry. Póki kotek goni Myszkę i jest akcja to jest miło, ciekawie i emocjonująco. Kiedy Kotek złapie myszkę, a częściej myszka Kotka, to zaczyna się film - często pod tytułem Śmierć w Wenecji (a dokładnie scena z Chłopaki nie płaczą, kiedy facet płynie łódką..płynie...płynie....płynie......płynie..... (Zaczekajcie, zaraz się na pewno rozkręci)....płynie......płynie....płynie........../\___________________...);)

Plusik jak nic :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-19 15:08
Może chodziło o coś całkiem innego.
Facet wiedział że dowalą mu nieumyślne spowodowanie śmierci i pójdzie siedzieć. Siedząc i nieopłacając rachunków straci w tym czasie dobytek a gdy kiedyś wyjdzie na stare lata bo jest koło 50 tki, to wprost na ulicę bo nie będzie gdzie wrócić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # e 2013-09-19 15:12
To tak zwane"ogarnięci e"również ma uzasadnienie biologiczne,ale ....zobrazujmy:

www.youtube.com/watch?v=_NOjkEH4Rj8

:lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-09-22 13:30
E-paper :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Marek 2013-09-19 15:40
Przyjaciele, ecoego jest już sprawne. Zapraszam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kacper 2013-09-19 16:12
Co sądzisz Mistrzu - http://hieny.com.pl/. Jestem na etapie czytania, niemal łyknąłem w jeden wieczór. Jeśli jest ktoś zainteresowany, posiadam w pdf.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-09-19 16:48
Cytuję Kacper:
Co sądzisz Mistrzu - http://hieny.com.pl/. Jestem na etapie czytania, niemal łyknąłem w jeden wieczór. Jeśli jest ktoś zainteresowany, posiadam w pdf.


Wyślij mi proszę na meila, dzięki. Przeczytałem wywiad, no cóż - wyznawca Korwina, lubi religię, samo to wskazuje na pewną płytkość wejrzenia w problem hien. Zauważ że nie ma nic o podświadomości, czyli autor operuje na płytkim poziomie - nie wchodząc w głębie, nie rozumiejąc zjawiska a przez to nie mogąc osiągnąć akceptacji zjawiska, wybaczenia i spokoju ducha.

Nikt kto wie jak działa podświadomość, nie będzie bredził o cudownej roli religii w społeczności, ani wierzył w manipulację Korwina - ale na pewno warto przeczytać tę książkę. Płytki poziom - ale może być wiele ciekawych spostrzeżeń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nowhereman vel Paweł 2013-09-19 17:06
Czytałem "Hieny..." Śląskiego. Warto! Dużo ciekawych mechanizmów i historii. W tym roku wyszedł "Kurdupel" Śląskiego - poradnik dla kobiet :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman vel Paweł 2013-09-19 17:10
Kacper jeśli można to też wyślij mi proszę wersję pdf. Mój mail:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kacper 2013-09-19 17:15
Poszło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman vel Paweł 2013-09-19 17:34
dzięki! kolęda się podoba?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kacper 2013-09-19 17:57
Niecne myśli od razu w głowie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krzysiek ZST 2013-09-19 20:15
Jak byś mógł to jeszcze mi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kacper 2013-09-19 20:49
poszło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 vel Sylwia 2013-09-19 20:06
Cytuję Kacper:
Co sądzisz Mistrzu - http://hieny.com.pl/. Jestem na etapie czytania, niemal łyknąłem w jeden wieczór. Jeśli jest ktoś zainteresowany, posiadam w pdf.

Kacper czy mozesz mi tez wyslac na maila: ?
Dziekuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kacper 2013-09-19 20:50
poszło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzesiek 2013-09-19 21:47
Cytuję Kacper:
poszło


Czy mógłbyś i mi wysłac, jeśli to nie problem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-20 19:58
Sylwusiu piekna wiedzmo daj spox y markiem
oprocz ruchanka nic nie bedzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-09-20 20:17
Cytuję witek:
Sylwusiu piekna wiedzmo daj spox y markiem
oprocz ruchanka nic nie bedzie

Mylisz sie Witku bzykanka tez nie bedzie :lol: :lol:
Kto wie moze faktycznie jestem wiedzma:))
Ale taka dobra:) nikomu krzywdy nie robie:))))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 09:59
Nie wiem czemu ale imię Sylwia ma w sobie coś przyciągającego i raczej nie kojarzy mi się z grzecznością :lol:

Sylwia to raczej synonim żaru, płomieni...tak w moim odczuciu :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 10:05
Znam jedną Sylwię, lat 19...wyższa ode mnie o pół głowy :lol:

Ma chłopaka ale jak stwierdziła: "jest za grzeczny" a Ona woli takich "z pieprzem" :D

Mój znajomy, lat 35 już grzeczny nie jest, na imprezie wymienili soczyste pocałunki :D

Takie dziecko, a już takie zepsute...

Przewalone mają żarliwi katolicy szukający dziewicy.

Na szczęście ja nie mam tego problemu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 10:21
19 lat to nie dziecko.
ja kilka lat temu doynałem szoku w tramwaju.
usiadła koło mnie taka wyglądająca na słodką cureczke może 14 może 15 tka i grzebie w torebce . ja tak kontem oka co ona tam wyciąga i wrzuca portmonetka chusteczki komórka i.. o qrwa blister tabletki antykoncepcyjne.
a wyglądała na słodką grzeczną córeczke.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # i30 vel Sylwia 2013-09-21 10:37
Ja lubie grzecznych chlopcow :lol: ale gdy trzeba potrafiacych mnie opieprzyc :lol: Jestem grzeczna ale nie lubie jak ktos na mnie krzyczy..krzyk swiadczy o bezradnosci i braku argumentow..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 10:46
Cytat:
krzyk swiadczy o bezradnosci i braku argumentow..
Prawda!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 10:50
bo tz fajna jestes :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-10-02 01:18
Cytuję i30 vel Sylwia:
Ja lubie grzecznych chlopcow :lol: ale gdy trzeba potrafiacych mnie opieprzyc :lol: Jestem grzeczna ale nie lubie jak ktos na mnie krzyczy..krzyk swiadczy o bezradnosci i braku argumentow..


na niektórych grzecznych chłopczyków trzeba uważać, bo za miłymi dla kobiecego oka pozorami kryje sie ciemna strona.. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # @Marcin 2013-09-20 15:11
Poproszę na
Dzięki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-09-21 11:27
Można prosić o przesłanie tego pdf-a na adres ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zensho 2013-09-22 19:39
Skoro już tak rozsyłasz pdf, to ja też bym prosił, jeśli można. W końcu jak dają to brać, jak biją to uciekać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kacper 2013-09-19 16:18
I oczywiście Wy bracia samcy. Niemal jak bym czytał Marka. Podejrzewam że przy rozmowach z autorem nie jedna flaszka by wam pękła a królowa "biała ambrozja uwalniająca dopaminę" krążyła w żyłach ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman vel Paweł 2013-09-19 17:46
Adekwatnie do tematu cyt. ze Śląskiego: "My, mężczyźni,
dojrzewamy niezwykle późno, dopiero po czterdziestce, a i tak
nie wszyscy.
Mamy też i inne poważne wady — choćby przejmowanie
się zawodem miłosnym. Ileż to wierszy napisali odtrąceni mężczyźni,
ile dzieł literackich powstało na tej kanwie, ileż wreszcie
samobójstw popełniono z powodu kobiety! A kto i kiedy widział
kobietę, która odbiera sobie życie z powodu zawodu miłosnego? Proszę nie przywoływać historyjek z Hollywood...Pie rwszym prawdziwym wstrząsem była dla mnie śmierć mego
przyjaciela, Andrzeja Roskowińskiego, którego toksyczny związek
doprowadził w Paryżu do śmierci samobójczej, a ukochana
żona pochowała go w zbiorowej mogile, bo tak było taniej. Jakoś
to potem wyjaśniła dziecku..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman vel Paweł 2013-09-19 17:56
elvgrenpinup.com/elvgren_titles.html
Polecam galerię Gila Evgrena (te hieny na okładce książki to jego robota) ale galerię ma cudowną:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-09-19 21:16
Paweł, poszedł Twój komć - ponieważ skasowałem tego Pana któremu odpisywałeś, lecą wtedy niestety oba jak kasuję jeden. Proszę już o nie wklejanie klipów i zdjęć, Tony, skasowałem kolejny obrzydliwy film o Paniach bez piersi, bo to jest promocja wynaturzeń.

Co do Pana Śląskiego - na pewno pisze fajnie, poczytam w wolnej chwili, ale tak na logikę - ktoś kto czci Korwina może być inteligentny, ale pewne rzeczy nie zgadzające się z faktami - tłumaczy sobie swoją ideą. Czyli potrafi sam sobie nakłamać, i dlatego dla mnie jest niewiarygodny. Cały czas mam w głowie potworny wyzysk ludzi, dziadowskie pensje i ludzkie dramaty - a ci fanatycy nadal twierdzą że pensja minimalna jest zła, wolność najważniejsza i wiara w niewidzialną rękę rynku. Są bogaci, wolno im - ale nam nie wolno w te kocupały wierzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kontras 2013-09-19 22:57
Jak zwykle się uśmiałem, biedny kretyn, żył i umarł w kłamstwie, a na grobie kłamstwa mu wypisują te wściekłe idiotki.
Cholera jak to czytam też się chce umrzeć..... z rozpaczy, gdzie my istniejemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-19 23:50
To co Pan Śląski opisuje jako Hienę w kobiecie, to są opisywane przez Andrzeja krokodyle swiatducha.wordpress.com/obciazenia-duchowe/

I niestety powiedzmy sobie wprost - rady P. Śląskiego nie pomogą jeśli nie wiesz co to podświadomość, intencje itd. Świadomość podnieci się czytaniem błyskotliwych tekstów, ale motywacja i wola ZAWSZE przegra z emocjami - a nimi zarządza podświadomość. Zmienisz coś, na chwilę. Intencje i programy zostają, więc jest kwestią czasu następne potknięcie.

Ostrzegam was przed płytkością rozważań w tym temacie - i nie jest tak, że próbuję zgnoić autora hien - po prostu on się ślizga po tym temacie. Wiedza zawsze przegra z emocjami, nie ma innej opcji. On oddziałuje na Twoją świadomość, a podświadomość zostaje nieruszona. Ją trzeba ćwiczyć, i wiedzieć na co zwracać uwagę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # życzliwy 2013-09-20 00:11
mareczku rozsadza cie zazdrosc heh Slaski pisze lepiej jest znany a kto zna twoja ksiazke i blogaska?paru podlizuchow ktorzy nie maja nic ani rodziny pieniedzy nic .Slaski to ktos a ty wiesz kto jestes?nikt.Pan NIKT heh :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # nowhereman vel Paweł 2013-09-20 09:43
Sląski to biznesmen i dorobił się na biznesie. Sam mówił ze pisze tą książkę dla ludzi podobnych sobie czyli bogatych, bo największy afrodyzjak na baby to kasa i władza (na długie związki). Umięśniony robotnik budowlany może być co najwyżej kochankiem (dopełnieniem), kiedy biznesmenowi już nie staje. Niech Sląski napisze teraz porady dla mężczyzn wyzyskiwanych przez byznesmenów, bo rzeczywiście dla bogatych facetów rady ma dobre :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2013-09-20 11:43
Cytuję nowhereman vel Paweł:
Sląski to biznesmen i dorobił się na biznesie. Sam mówił ze pisze tą książkę dla ludzi podobnych sobie czyli bogatych, bo największy afrodyzjak na baby to kasa i władza (na długie związki). Umięśniony robotnik budowlany może być co najwyżej kochankiem (dopełnieniem), kiedy biznesmenowi już nie staje. Niech Sląski napisze teraz porady dla mężczyzn wyzyskiwanych przez byznesmenów, bo rzeczywiście dla bogatych facetów rady ma dobre :)


Zauważ co w wywiadzie pisze o żonie, że dobrze trafił - nie wie tego, że dopóki ma dobre pieniądze, pozycję i szanowanych znajomych - nie zna jej prawdziwego oblicza.

Tak właśnie się dzieje, gdy bogaty pisze o kobietach. Po prostu z dołu widać więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marek 2013-09-20 11:39
Cytuję życzliwy:
mareczku rozsadza cie zazdrosc heh Slaski pisze lepiej jest znany a kto zna twoja ksiazke i blogaska?paru podlizuchow ktorzy nie maja nic ani rodziny pieniedzy nic .Slaski to ktos a ty wiesz kto jestes?nikt.Pan NIKT heh :D


To może spójrzmy na fakty - Pan Śląski jest reklamowany przez bądź co bądź - znaną gazetę, sam jest bogaty i stać go na promocję. A co ja miałem, jakie możliwości? żadnych. Ani wyjść z domu, ani wykupić reklamę, po prostu nic - prosiłem czytelników o promocję, ale co mogą normalni ludzie bez dużych możliwości? za mała siła rażenia.


Poza tym piszę jak jest - Pan Ś. ślizga się tylko po tym temacie - nie wnikając w jego podstawy i głębsze poziomy. Do tego wykorzystuje książkę by wciskać ludziom bzdury o liberaliźmie, ale jest bogaty więc jest w jego interesie, by ludzie stali się niewolnikami zasuwającymi za ochłapy. I ja to rozumiem, niemniej jako człowiek biedny nie mogę popierać kogoś, kto ma mnie za idiotę - bo tylko głupek uwierzy w to, że zaoszczędzoną na podatkach kasę pracodawca zainwestuje w pracownika. Albo głupek, albo ktoś kto nie zna Polskich realiów.

Warto wiec poczytać, ale są ZNACZNIE LEPSZE opracowania, w tym np. moje. To jest moja obiektywna opinia, to co piszę jest kompleksową wiedzą - a że jestem w przeciwieństwie do Pana Ś. dupą finansowo - marketingową, on na tym zarabia a ja nie.

No cóż, a czytelnik który dał mi na książkę dziesięć tysięcy, też uważasz że nie ma pieniędzy? odważna teza...

Jeśli stosować podział - kto ma kasę jest kimś a kto jej nie ma nikim, to w tym sensie jestem nikim. Jeśli spojrzeć na to co dałem od siebie światu - niewiele od niego dostając, jestem gość. I nie zmieni tego żadna klasyfikacja. Spójrzmy prawdzie w oczy - ile ludzi uratowałem od nieszczęścia? sporo, jak na moje możliwości. To nie pycha, to fakty. A że nie umiem na tym zarabiać, to inna sprawa. Chciałbym, ale nie mam takich umiejętności. I tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Krzysiek ZST 2013-09-20 13:17
http://www.youtube.com/watch?v=rkA4bmImVvw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2013-09-20 12:32
dla każdej mentalnej kurwy biedny człowiek jest nikim a bogacz jest kimś

ta kurwa zna najczęściej przypowieść o wielbłądzie i uchu igielnym ale dlatego, że jest kurwą, "wie lepiej".

dla tej kurwy i Chrystus gołodupiec, który żałośnie skończył na krzyżu, też jest nikt, PAN NIKT...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marcin_Rembertów 2013-09-20 15:27
Cytat:
Wiedza zawsze przegra z emocjami, nie ma innej opcji.
Prawda. Sam w swoim życiu tego doświadczam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-09-21 09:47
Cytuję Marcin_Rembertów:
Cytat:
Wiedza zawsze przegra z emocjami, nie ma innej opcji.


Prawda. Sam w swoim życiu tego doświadczam.
I tu pies pogrzebany,mają c wiedzę,doświadc zenia dalej potrafię się spłaszczyć,poni żyć się,honor swój ująć by ta poczuła się lepiej,jest wrażenie że tak trzeba ,to jakiś program kurna :(....
Co do podświadomości, jest jeden ciekawy eksperyment by z nią się porozumieć,zoba czyć co ona chce ....
Robimy sobie do tego celu wahadełko,sznur eczek,nitkę o długości 30cm.na końcu owego mocujemy ciężarek,nakręt kę,pierścionek cokolwiek o odpowiedniej masie.Tak odpowiednie spreparowany gadżet bierzemy w łapkę,łapiemy paluszkami koniec nitki,sznureczk a,stawiamy rękę jak słup na stole,tak by te per wahadło zwisało swobodnie z centymetr lub dwa od blatu.Teraz tarza skalibrować ;) Zadajemy na głos pytania, wpierw oczywistą prawdę np.kolor swych oczu,ma się poruszyć po prostej to będzie znaczyło Tak,a na Nie zadajemy pytanie bzdurne np.czy jestem czarny (he he) ,poruszy się wręcz przeciwnie od lewej do prawej.... I tak możemy przejść do właściwych pytań,co nas interesuję.... Wiem jak to brzmi :) ale działa.Spróbujc ie :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # felek 2013-09-21 12:39
Poproszę o numery lotto na dzisiaj :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-09-21 15:03
Cytat:
I tu pies pogrzebany,mają c wiedzę,doświadc zenia dalej potrafię się spłaszczyć,poni żyć się,honor swój ująć by ta poczuła się lepiej,jest wrażenie że tak trzeba ,to jakiś program kurna :(....
dokładnie i możesz sam sobie pomóc "przeprogramowu jąc" świadomie świadomość a przez to "wgrać" na na stałe do podświadomości. Jak? Polecam za Nuutką - Potęgę Podświadomości Josepha Murphy.
Nie jest to tylko amerykańska bajka czy opowiadanie "jak ogon może majtać psem" ;-)
Jesteś doskonały i my wszyscy "jesteśmy istotami doskonałymi, zdolnymi dokonać takich zmian, jakich pragniemy."
Kim jesteś? :-)
Jesteś zwycięzcą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-09-22 10:44
Cytuję liniwy:
Cytat:
I tu pies pogrzebany,mają c wiedzę,doświadc zenia dalej potrafię się spłaszczyć,poni żyć się,honor swój ująć by ta poczuła się lepiej,jest wrażenie że tak trzeba ,to jakiś program kurna :(....


dokładnie i możesz sam sobie pomóc "przeprogramowując" świadomie świadomość a przez to "wgrać" na na stałe do podświadomości. Jak? Polecam za Nuutką - Potęgę Podświadomości Josepha Murphy.
Nie jest to tylko amerykańska bajka czy opowiadanie "jak ogon może majtać psem" ;-)
Jesteś doskonały i my wszyscy "jesteśmy istotami doskonałymi, zdolnymi dokonać takich zmian, jakich pragniemy."
Kim jesteś? :-)
Jesteś zwycięzcą
OK,ściągam ową książeczkę,się zobaczy co zacz ;) a nie jest tak jak Marek nasz prawi,,Podbuduj swą samoocenę,jak się poczujesz sam ze sobą dobrze,szczęśli wy,Zło tego Świata Cię omija ;) ''
Eckhart Tolle - Akceptacja i poddanie ... Ładnie podaje przepis na życie.
Dzięki kolego :) Wszyscy jesteśmy zwycięzcami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # backspace 2013-09-20 09:35
http://zadna-kolejna-milostka.pl/2013/04/polak-nie-dla-polki/

napisz coś na ten temat :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krzysiek ZST 2013-09-20 13:34
Bezkres głupoty tych pań poraża. Potrafią mieć tylko oczekiwania, natomiast od siebie niewiele chcą dać. Żadna nie napisała, że chciałaby dzielić się mądrością z partnerem i budować głęboki związek oparty na pracy nad sobą. Mam tańczyć jak Mroczek, być silny jak Pudzian, czuły i delikatny jak zegarmistrz z Audemars Piguet, niezależny finansowo jak Donald Trump, być młody i beztroski jak Baptiste Giabiconi a jednocześnie mieć dojrzałe rysy twarzy jak Robert Downey jr, uprawiać sporty ekstremalne a jednocześnie lubić ścierać kurze przebrany w fartuszek... Kurwa gdzie my żyjemy ? Dlaczego erozja mózgu tych kobiet posunęła się do granic niemożliwości ? Same sprowadzają się do roli chodzących inkubatorów i podludzi ? :D

p.s. http://www.youtube.com/watch?v=44xEl8LHoug
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-09-20 15:34
"ma bąble to nie pierdol" ahahaha jebłem :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2013-09-20 19:26
Czyżby któryś z forumowiczów oglądał takie ambitne dzieła rodzimej kinematografii? :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-20 19:55
jasne symetria i sara na youtube
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-09-20 19:57
najbardziej lubie jak jade busem do Polski poraz kolejny u Pana boga za piecem lub za miedza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2013-09-20 20:09
Ja ostatnio odświeżyłem sobie "Karierę Nikodema Dyzmy" z 1980 roku. Rewelacyjna rzecz, bardzo dobre aktorstwo (szczególnie rola tytułowa Pana Romana Wilhelmiego) - przy dość skromnym budżecie jak na tamte czasy wyszedł naprawdę ponadczasowy serial. A niby ta komuna taka "be" jest. To znaczy owszem jest, ale akurat nie w kwestii szeroko rozumianej kultury - filmów/seriali/ muzyki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-09-20 22:32
A' propos złej komuny - przypomina mi się rozmowa walczących z Rzymianami rewolucjonistów , z "Żywotu Briana" niezapomnianych Monty Pythonowców, której fragment cytuję:
Reg: No dobrze, ale prócz kanalizacji, medycyny, edukacji, wina, porządku, irygacji, dróg, świeżej wody, opieki zdrowotnej, co takiego Rzymianie dla nas zrobili?
Xerxes: Przynieśli pokój?
Reg: Ach, pokój? Zamknij się!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Jajacek 2013-09-20 22:40
Jeśli chodzi o film, to polecam "Wystarczy być" według powieści Kosińskiego. Taka "Kariera Nikodema Dyzmy" po amerykańsku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # marcel 2013-09-21 21:57
Cytuję Jajacek:
Jeśli chodzi o film, to polecam "Wystarczy być" według powieści Kosińskiego. Taka "Kariera Nikodema Dyzmy" po amerykańsku.


Kosiński - degenerad i "fantasta"- kłamca, przede wszystkim żyd który kłamał na temat polaków którzy go ukrywali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman vel Paweł 2013-09-20 09:48
komcie też są ciekawe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-20 16:16
dziś wieczorem no wiecie dziś dogadaliśmy a że to Niemka to one są naprawde słowne koniec celibatu ( mam w tej kwestii dowiadcyenia)
koniec solidarzywania sie z tymi ktorzy bez seksu.
teraz wszystkim zycze mokrych zabaw.
i markowi tez az nie bedzie mogl wstac z wyra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krzysiek ZST 2013-09-20 16:43
Teresa Orlowski to Polka a nie Niemka :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-20 17:23
örlowski no co ty bawisz sie w nekrofilie ta baba jest juz pewnie kolo 60 tki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-20 17:26
gustuje tylko w babkach do max 35 lat moja ukochana ma 24 ja wiem ze to tylko na chwile do zimy.
za duza roznica wieku i zdaje soibie z tego swiadomosc ze to tylko na chwile.
co innego byloby z sylwia bo sylwusia juz dojzalsza i wiele rozumie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-09-20 18:02
Cytuję witek:
gustuje tylko w babkach do max 35 lat moja ukochana ma 24 ja wiem ze to tylko na chwile do zimy.
za duza roznica wieku i zdaje soibie z tego swiadomosc ze to tylko na chwile.
co innego byloby z sylwia bo sylwusia juz dojzalsza i wiele rozumie

No widzisz jestem dla Ciebie za stara...:)) w styczniu skoncze 36:))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # nowhereman vel Paweł 2013-09-20 18:18
Do stycznia jest jeszcze kawał czasu, na razie 35 :) ostatnia chwila na zabawę :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-09-21 16:05
Cytuję nowhereman vel Paweł:
Do stycznia jest jeszcze kawał czasu, na razie 35 :) ostatnia chwila na zabawę :D

Masz racje..:) trzeba bawic sie na calego :P
Carpe diem :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 09:54
Lubię Panie starsze ode mnie :)

Ja w kwietniu skończyłem 32 :lol:

A ostatnio, dziwnym trafem wokół mnie same 19-nastki :lol:

Przy tych dzieciach czuje się jak ich Tatko :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-09-21 10:42
Cytuję Marcin_Rembertów:
Lubię Panie starsze ode mnie :)

Ja w kwietniu skończyłem 32 :lol:

A ostatnio, dziwnym trafem wokół mnie same 19-nastki :lol:

Przy tych dzieciach czuje się jak ich Tatko :lol:

Hahaha Marcin czy Ty cos insynuujesz? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 10:50
Ja??? :D

Akurat mój kolega ma żonkę 4 lata starszą i jakoś mi się skojarzyło :lol:

Nie bój żaby, nie bawię się w podryw...zwłasz cza na terenie Mistrza :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-09-21 10:59
Cytuję Marcin_Rembertów:
Ja??? :D

Akurat mój kolega ma żonkę 4 lata starszą i jakoś mi się skojarzyło :lol:

Nie bój żaby, nie bawię się w podryw...zwłaszcza na terenie Mistrza :)

Hahaha nie boje...przeciez zartowalam:)
Ale moje zaproszenie jest aktualne...bez podrywu:)
Nie jestem grozna:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 12:30
no 4 lata to troszkę dużo.
osobiście uważam tak 2 lata starsza jeśli ładna i atrakcyjna i bezdzietna to ok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 20:37
ma na ciebie ochote
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-10-02 00:54
Cytuję i30 vel Sylwia:
Cytuję witek:
gustuje tylko w babkach do max 35 lat moja ukochana ma 24 ja wiem ze to tylko na chwile do zimy.
za duza roznica wieku i zdaje soibie z tego swiadomosc ze to tylko na chwile.
co innego byloby z sylwia bo sylwusia juz dojzalsza i wiele rozumie

No widzisz jestem dla Ciebie za stara...:)) w styczniu skoncze 36:))))


AAAaaaaa, opalona 35-37, porzadny biust, szpilki, ponczochy, trójkącik równo skoszony jak co tydzien trawnik latem- nie no, nie ma o czym gadać. jeszcze do tego młody 25letni byczek i żyć, nie umierać :lol:

PS. Nie wiem jak Sylwia u Ciebie, ale widząc ten wiek sprowokowało mnie to do takiego wyrażenia swoich mysli, w ramach...genera lnych oczywiscie :lol: także nie osobiscie do Ciebie, a taka luźna refleksja :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-10-02 01:05
swoja drogą, zastanawiam sie czesto z czego wynika taki pociąg mlodych mezczyzn do starszych kobiet? Czy to kwestia biologicznej dojrzałosci? Jak to jest ze 35-40 ostra seks-maszynka tak działa na zmysły? Młoda pannica z kolei to tak erotycznie fajnie, a taka starsza to ocieka aż seksem... mysle i mysle i nie moge zlokalizować żródła takiego myslenia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-10-02 01:09
no i jak to jest w druga strony, to znaczy czy taka kobieta 35-40 widzi coś w młodszych, czy raczej juz jednak wyrachowanie typu seks za korzysci,bo sie nie oszukujmy faceci starsi zasadniczo maja wiecej korzysci majatkowych niż młodsi..hm?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-09-21 00:46
Oooo... Bring to life?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 08:48
nucia wreszcie jesteś. :-)
mam pomysł brakuje jeszcze zdania toniego.
zrobimy to tak. będziesz mieć 2 samców opiekunów. toniego jak mnie nie będzie a jak będę w Zabrzu to toni wycofa się do innych kobiet.
taki trójkąt miłosny bez zazdrości, dzieci i związków na stałe. tylko seks i czułości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 12:26
toni fajna muza znam to ale na youtube jak klikasz z niemiec niestety niedostępne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2013-09-21 12:33
Od tego są min. serwery proksy, choćby ten:

incloak.com/

A teraz:

www.youtube.com.s48.wbprx.com/watch?v=xat1GVnl8-k

działa ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 21:12
nie dziala pisze hide proxy server.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toni 2013-09-21 21:59
Ten drugi link nie działa ale spróbuj przez incloak.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 21:18
toni a jak odnosisz się do mojego pomysłu z nutką?
ty trzymasz ją ciepło jak mnie nie ma a jak przyjeżdzam to wycofujesz się do innych bab i spotykamy sie wszyscy troje na pizzy w ulubionej pizzerni nuci. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # toni 2013-09-21 21:55
We wspólnocie pierwotnej to była norma (promiskuityzm seksualny) tyle że pizzy wtedy jeszcze nie było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # toni 2013-09-21 21:58
Gdyby facet od dwóch kobiet otrzymał taką propozycję (seks i czułości bez zobowiązań) byłby w siódmym niebie, dlaczego to nie działa w druga stronę ?
Dlaczego nie ma tu symetrii ?
Może któraś z pań by mi to wyjaśniła ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 22:44
toni w takim układzie gdyby się pojawiła kwestia że się zakochasz w nuci i chcecie tylko razem to na tej pizzy przy spotkaniu mi to powiecie i ok, chciałbym wtedy być zaproszony na wesele. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 22:22
toni widye że się dogadamy. tylko nucia jeszcze musi na tą propozycje pójść.
przekonamy nucie, damy rade.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-09-20 18:33
Drodzy Państwo, oto mekka wszelkiego szczęścia, liberalny raj opiewany przez Korwina Mikke, Pana Śląskiego i tysiące gimnazjalistów mających pewność że będą bogatymi pracodawcami - Hong Kong www.dailymail.co.uk/news/article-2282764/Hong-Kongs-human-battery-hens-Claustrophobic-images-slum-families-squeeze-lives-tiniest-apartments.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 10:18
O kurwa mać!

Nie jest łatwo zrozumieć ideologię gender, ale z tego co ogarniam to mimo fizycznej, biologicznej płci, można społecznie i kulturowo zaprogramować chłopca w np. Rysia z Klanu a dziewczynkę w babochłopa!

Dramat!

I to kuźwa w TV tego nie usłyszysz!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 11:13
Ciekaw jestem czy Mistrz coś wie na ten temat...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 11:37
a mnie to wali geje zawsze byli i zawsze będą , nie zaglądam nikomu do łóżka ani pod kołdre.
jeśli komuś podoba się męski tyłek to jego problem. dopóki żaden gej mnie nie podrywa to reaguje na nich ot tak sobie.
w bloku naprzeciwko mieszka parka chodzą trzymając się za ręke i w tym samym bloku też parka 2 lesbijki. ta męska mnie nielubi bo z tą kobiecą gadam często na parkingu, bo ona ładna jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 12:38
Chodzi o to że dziecko np chłopca można zaprogramować w dzieciństwie na geja, Rysia z Klanu czy słodziaczka co ubiera babskie ciuszki.

Płeć ma się spłaszczyć, rodzina w dzisiejszym znaczeniu upaść, seks każdego z każdym...homo ma być czymś tak oczywistym jak hetero...

Moim zdaniem to grozi upadkiem cywilizacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 12:42
wzdaje mi się że nie da się natury przeprogamować.
po prostu to wiesz i masz w sobie za młodu macasz kuzynki i wiesz że to ta droga potem macasz i całujesz koleżanki z klasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-09-21 13:07
Muszę głębiej temat przestudiować.

Nie mniej chodzi o kreowanie społeczno-kultu rowej tożsamości płciowej - w skrócie o produkcje Rysiów z Klanu. O zatarcie różnic kulturowych, społecznych, a przez to i emocjonalnych, pomiędzy kobietą a mężczyzną.

Społecznie, kulturowo, mentalnie, płeć ma się spłaszczyć.

A wtedy prosta droga do bycia bi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-09-21 21:46
Marcin a co jeszcze nie spróbowałeś ? nie wierze że nie spróbowałeś w łożku z kumplem.
ja w wieku 17 lat spróbowałem i zauważyliśmy jedno że to nie to samo co z dziewczyną brak podniecenia i emocji po prostu zero przyjemności tak jakbym całował ścianę lub drzwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ... 2013-09-21 11:37
Projekt współfinansowan y przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Równościowe przedszkole
Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć
Autorki: Anna Dzierzgowska, Joanna Piotrowska, Ewa Rutkowska

„Bawię się z kim chcę, robię to, co chcę, płeć nie ogranicza mnie.
Czy jestem dziewczynką, czy jestem chłopakiem, mogę być pilotką, mogę być strażakiem
Czy jestem chłopakiem czy jestem dziewczynką, bawię się lalkami i olbrzymią piłką.
Bawię się z kim chcę, robię to, co chcę, płeć nie ogranicza mnie” Katarzyna Nowakowska
Inspiracją do stworzenia tej rymowanki przez Katarzynę Nowakowską z Fundacji Feminoteka, był wierszyk znaleziony na stronie „Teaching Tolerance” (www.tolerance.org), który w oryginale brzmi następująco: You can't say that boys [girls] can't play!/ Not true, gender doesn't limit you!/Give it a rest, no group is best!/That's weird, being boys and girls doesn't matter here!/I disagree! Sexism is silly to me!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Esej 2013-10-02 01:11
Cytuję ...:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Równościowe przedszkole
Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć
Autorki: Anna Dzierzgowska, Joanna Piotrowska, Ewa Rutkowska

„Bawię się z kim chcę, robię to, co chcę, płeć nie ogranicza mnie.
Czy jestem dziewczynką, czy jestem chłopakiem, mogę być pilotką, mogę być strażakiem
Czy jestem chłopakiem czy jestem dziewczynką, bawię się lalkami i olbrzymią piłką.
Bawię się z kim chcę, robię to, co chcę, płeć nie ogranicza mnie” Katarzyna Nowakowska
Inspiracją do stworzenia tej rymowanki przez Katarzynę Nowakowską z Fundacji Feminoteka, był wierszyk znaleziony na stronie „Teaching Tolerance” (www.tolerance.org), który w oryginale brzmi następująco: You can't say that boys [girls] can't play!/ Not true, gender doesn't limit you!/Give it a rest, no group is best!/That's weird, being boys and girls doesn't matter here!/I disagree! Sexism is silly to me!

i pomyslec ze w tym czasie u Arabów szkolą dzieciaków jak podrzynać gardła takim cipowatym kaffirom..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-09-21 14:28
jestem pierdolniętx jestem chory kocham Svenje i nawewt rozum który mi mówi że to tylko do zimy bo za duża różnica wieku.
i ch... rozum swoje a ja swoje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-10-02 01:11
Cytuję witek:
jestem pierdolniętx jestem chory kocham Svenje i nawewt rozum który mi mówi że to tylko do zimy bo za duża różnica wieku.
i ch... rozum swoje a ja swoje.


ładna Niemka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2013-09-21 15:56
Sylwia sie marnuje bez chlopa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # @Marcin 2013-09-21 16:48
No dobra, nie znam głębiej tematu ale może chodzi o to żeby w wieku przedszkolnym nie narzucać sztywnych ram i nie ograniczać potencjału. Wiadomo od razu pojawiają się skrajności w poglądach i obawy a pomysł może niegłupi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # @Marcin 2013-09-21 17:11
Gdyby chłopcu dać do zabawy niteczki i falbanki, to niekoniecznie zacznie wiązać kokardki. Może umysł wygeneruje sploty, które w swej strukturze będą odpowiadały wytrzymałości i elastyczności pajęczej nici.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # @Marcin 2013-09-21 17:35
A tak np jeden senator RP w dzieciństwie marzył zostać kostruktorem tworzyw lekkich wmówiono mu że ma dryg do spoglądania z góry i w efekcie wystarczyło trochę narkotyków żeby przebrał się w damskie fatałaszki i sru do gazety. Nieszczęście gotowe;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # prawda!!! 2013-11-04 18:14
kolejne samobójstwo z miłości.
najpierw facet a potem kobieta.
http://www.tvs.pl/47064,czerwionkaleszczyny_22latka_popelnila_samobojstwo_na_cmentarzu_cialo_znaleziono_obok_grobu_jej_chlopaka.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestDarell 2018-11-21 19:24
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic,
you can earn extra cash every month. You can use the best adsense alternative for any
type of website (they approve all websites), for more info
simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ซื้อหวยออนไลน์ 2021-10-22 03:21
Your style is really unique in comparison to other folks I've read stuff from.
Thank you for posting when you've got the opportunity,
Guess I will just book mark this page.

Feel free to visit my webpage: ซื้อหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd