Najnowsze felietony

czwartek, 15 sierpień 2013 17:12

Z gówniarza w Mężczyznę

Napisał 
Przepoczwarzanie się z gówniarza w mężczyznę, odbywa się jak wszystko w życiu - etapami. Są przyjemne, takie sobie i te jak z najstraszniejszego horroru. Najpierw wstydzisz się kobiet, gloryfikujesz je, wydaje Ci się że nie srają; podobnie jak prezydent. Jako dziecko wierzyłem święcie, że prezydent nie sra. Obecny robi to nawet ustami... kobieta wydaje się boginią, jutrzenką szczęścia, a ja pragnąłem być zakładnikiem romantycznej miłości. Drżałem na sam widok pięknej dziewczyny którą serce kochało, trzewia pragnęły zaanektować a umysł pełen kompleksów się bał... Gdy masz szczęście w nieszczęściu (a ja je miałem) przychodzi taki czas, że przebierasz w kobietach jak w ulęgałkach. Codziennie miłość z inną, do wyboru do koloru - oto potęga słowa pisanego i internetu. I dopóki zdrowie pozwalało, chętnie korzystałem z możliwości, jakie daje nam najnowsza technologia i moje dobre pióro. Brunetki, blondynki, rude... imion już nie pamiętam, twarze zamazały się we wrzosowiskach doznań; ale została wiedza, pieczołowicie i w pocie czoła zdobywana.

Doktryna szoku

To doktryna szoku, bardzo niebezpieczna; prosto z sauny wskakujesz do zimnego basenu. Jeśli jesteś zdrowy, nic się nie stanie. Jeśli nie, Twoje serce może przestać bić a zwłoki zabawnie spuchną. Wreszcie wzbudzisz jakieś emocje w otoczeniu, chociaż raz... Twoje przekonania i poglądy zostają bezwzględnie, brutalnie zmiażdżone przez fakty. To nie liczba "zaliczonych" kobiet tak Cię przytłacza Przyjacielu, a ich zachowanie - które niezależnie od koloru włosów, wykształcenia i pochodzenia, są zastanawiająco podobne. Na liczniku żądzy wybija sto pierwsza wielbicielka bogatego wnętrza, i pomijając różnice ciała czy sympatii/antypatii, w głębi swej istoty jest identyczna jak wszystkie poprzednie - i co Ci obiecuję, wszystkie następne. Nawet największy romantyk stanie się wcześniej czy później świadkiem drapieżnej, nie znającej litości natury kobiet. Z uwielbienia możesz skoczyć na drugi koniec skali - zaczynasz nienawidzić i bać się. Nienawiść i strach to to samo; wiesz że gdy Ci staje, jesteś w mocy kobiety. Jej ciasna cipka, zapach perfum na opalonym, nagim ciele... duże cycki i uśmiech mają hipnotyzującą moc.

Noblistka z trzema podbródkami

Ty krzyczysz w myślach, nie chcesz czując przedsmak ceny jaką będziesz musiał zapłacić, ale pragnienie rozkoszy jest znacznie silniejsze, potężniejsze. Gdy ktoś Tobą włada - a kobieta i jej rarytasy mają taką magiczną moc - możesz tylko nienawidzieć. Ta władza sprawia, że jesteś niewolnikiem. Zapomnij o godności, wolnej woli, człowieczeństwie... jaka to wolność, jak idziesz nie tam gdzie naprawdę pragniesz? chcesz iść do lasu, pospacerować, pobyć samemu, ale wybierasz skrzypiące łóżko gdzie pieprzysz uroczą połowicę. Zew ducha zawsze jest cichy, pokorny i spokojny, a wołanie pełnych nasienia trzosów - głośne, natarczywe i bolesne. To dlatego moja książka "Co z tymi kobietami?" nie stała się bestsellerem, ponieważ mądrość jest cicha, łagodna i uroczo nieśmiała. Dalej idzie jak zawsze, z automatu. Antykoncepcja zawodzi (Miś! nie wiem jak to się stało, chyba tabletki były zepsute!) szybki kościelniak żeby rodzina nie dręczyła że bękart i nie po "bożemu", chomąto kredytowe na trzydzieści lat by mieć nędzną, ohydną klitkę w bloku i witaj w dorosłości. Seks znika, ukochana tyje, jak sama z przekonaniem twierdzi - od genów i tarczycy - a talerz kartofli z mięsem, wiaderko lodów i kilo wafelków dziennie nie mają tu nic do rzeczy. Siedzi i wpierdala cały dzień, ale ma chore geny i tarczycę... czy wiesz że ohajtałeś się z przyszłą noblistką? czy wiesz jaki masz skarb w domu? przecież Twoja kobieta zaprzeczyła prawom fizyki - nic nie je a tyje. Wstrząśnie nowoczesną fizyką, zmieni oblicze ziemi, tej ziemi. Mało tego! rozwiązała problem głodu w Afryce. Gdy powiesz że w obozach nie było grubych, dostaniesz w twarz. Ona je bo to Twoja wina...Gdy już wiesz że ten świat to arena oszustwa i kłamstwa, masz trzy możliwości:

1. Naiwniak próbuje oświecić ludzkość, wykazać kobietom że kłamią na potęgę. Opisuje oczywiste rzeczy, a w zamian ma drwiny, śmiech i etykietkę idioty. Czasem dostanie po pysku od krewkiej miłośniczki pizzy i bogatego wnętrza u facetów. Nikt nie chce go słuchać, bo każdy już ma wprowadzony w mózg program - i wydaje mu się zna rozwiązanie wszystkich problemów. I jak każdy inny, umrze niespełniony, nie zaznając szczęścia, satysfakcji, głębokiego spełnienia i radości istnienia. Pierwszy do drwin, ale i pierwszy do tańca z brakiem sensu życia, depresją, poczuciem zaszczucia i frustracji. Naiwniak musi zrozumieć że nic nie zmieni, ponieważ zmienić można tylko siebie. Przestań bracie tracić czas na zmianę tego, czego zmienić nie można, i podążaj ku światłu. Każdy sam sobie pościele, i tak właśnie się wyśpi. Przestań żyć życiem innych, i weź się za swoje własne. Przestań się kurwić i rozmieniać na drobne, ok?


2. Stajesz się zły, agresywny, kłamliwy... i zaczynasz wzbudzać zainteresowanie Pań. Po pierwsze jesteś zaradny (nie liczysz się z frajerami których bezlitośnie ruchasz) po drugie - chcą Cię zmienić w pluszowego misia. Wyzwanie podnieca, świadomość obcowania z kimś niebezpiecznym jeszcze bardziej. Jesteś kanalią, grasz jak inni. Oni są niewolnikami, i Ty też nim się stałeś. O ile naiwniak ma jakieś szanse, Ty masz je znacznie mniejsze. Podłość którą uczyniłeś, wcześniej czy później zawsze Cię dopadnie. Jeśli podłość mi wyrządzona, dużo wcześniej...


3. Unikasz świata szukając czegoś prawdziwego, jedynie realnego i pięknego. To ciężka droga, gdyż wymaga od Ciebie wyrzucenia wszystkiego czym karmiono Cię w dzieciństwie. Wszystkie wierzenia, przekonania, sugestie, "dobre rady" - wszystko to wynocha z Twojej głowy. Żeby znać prawdę, musisz jej zrobić miejsce. Ona nie przyjdzie tam, gdzie są rady rodem z seriali i od wszystkowiedzących kolegów. Wypierdol wszystko, zero litości; szczęście jest tylko dla odważnych.


7 faz umierania gówniarza


Dr Kubler Ross opisała siedem faz umierania człowieka. Pasują idealnie do ukazania także innych procesów. Ukazują one etapy, gdy z gówniarza przechodzisz w fazę prawdziwego, mądrego mężczyzny:

1. Nieświadomość. Kobiety i prezydent nie srają, politycy dbają o Twoje dobro, tata popychał koleżankę mamy dla zabawy, ksiądz chce tylko tego, byś był szczęśliwy i poszedł do nieba, a ta urocza smarkula którą ciągnąłeś za włosy i kradłeś kanapki, będzie z Tobą do końca życia.


2. Niepewność. Dlaczego jak jesteś miły dla kobiety, ona chce z Tobą przyjaźni polegającej na gadaniu godzinami? Ty już mdlejesz, a ona nadal opisuje Ci swoje stany emocjonalne, i emocje które odczuwa spoglądając w swoje emocje... jesteś przyjacielem, więc jesteś do wysrania się w rękaw, a dupę dostaje egoista, płytki i pusty cham na którego Ci się ciągle skarży. Dlaczego mówi że pieniądze nie są najważniejsze - ponieważ liczy się wnętrze, a jak kupisz jej prezent to daje Ci w dupę - i ból głowy mija momentalnie?  A może to tylko tak się wydaje? niepewność...


3. Zaprzeczenie. Nie, to niemożliwe! ona nie mogła mnie zdradzić z najlepszym przyjacielem! przecież jest dobra, interesuje się rozwojem duchowym, czyta Coelho i Kotońskiego; uwielbia dobre serducha i bogate wnętrze, brzydzi się pustymi i płytkimi kolesiami. To musi być prawda, przecież mi tak mówiła! moja Myszka nie zdradza, inne tak, to kurwiska - ale nie Myszka. Nie, nie nie! moje oczy i pamięć kłamią!


4. Bunt, agresja. Dajesz laskojadowi po mordzie, krzyczysz, awanturujesz się. Powoli zaczynasz rozumieć, że te wszystkie bujdy którymi karmiono Cię od dzieciaka - to tylko bujdy. Kobiety wcale nie kochają facetów cierpliwych, grzecznych i szanujących kobiety, tylko potrzebują ich do wychowania - prawdopodobnie nie Twoich dzieci. Politycy o Ciebie wcale nie dbają, rodzina kocha - ale gdy grasz jak Ci zagrają, szef liberał gnoi za nędzne grosze, bo może - prawo ustalane przez polityka (za łapówki od biznesu) mu pozwala. Wszyscy kłamali, a święty Mikołaj nie istnieje, podobnie jak recepty "życzliwych" na szczęście i spełnienie nie działają, nigdy nie działały. To wszystko niebotycznie podnosi Ci ciśnienie, a Ty jesteś zdrowo wkurwiony. Chcesz demolować, rozkwaszać nosy, wybijać zęby. Problem w tym że pozbawieni zębów płoną chęcią oddania Ci, co skutecznie studzi Twą zapalczywość.


5. Targowanie się z losem. Próbujesz argumentować, przekonywać, korzystasz z logiki która kobiety śmiertelnie nudzi. Wykazujesz że związek z dającym silne emocje samcem - kryminalistą, po pewnym czasie szalonych emocji przeradza się w patologiczny terror. Zaczyna się wóda, bicie, koszmar jej i dzieci - ale ona i tak tego nie zrozumie, bo marzenie wbijane jej do łba od dzieciaka o świętości rodziny na to nie pozwoli. Ona słucha tylko swoich emocji, a te kochają silnych, twardych facetów, takich jak ja... Próbujesz porozmawiać z księdzem, że gdy nie chodzisz do jego budynku i mu nie płacisz, nie oznacza pójścia do piekła - ale jesteś bez szans. Przecież on z Twoich lęków które sam Ci włożył do głowy, całkiem nieźle żyje... rozmowa z politykiem o tym co Cię boli w państwie? spróbuj z Niesiołowskim...


6. Depresja. Już nie niszczysz, nie walczysz i nie przekonujesz. Jesteś w stanie otępienia i masz na wszystko - jak mówią młodzi gniewni - wyjebane. Chlasz, śpisz, wgapiasz się tępo w telewizor, nie śmieszą Cię nawet cuchnące bąki które puszczałeś przy kobicie, a później zarzucałeś jej kołdrę na głowę. Jesteś tak obojętny, że jesteś w stanie nawet patrzeć w wilcze oczy Donka który obiecuje Ci cuda - wszystko, byle tylko nie myśleć.


7. Pogodzenie się z faktami. Fakty są takie, jakie uznasz że są. Dlatego ważnym jest byś swoją opinię o kobietach budował na mądrych podstawach - np. tych które ja opisuję. Natura kobiet jest bezwzględna i drapieżna, a po cudownych momentach gdy chcesz oddać jej swoją nerkę, ona Cię rzuca bez słowa zabierając mieszkanie, samochód i pieniądze. W sądzie przedstawia Cię jako gwałciciela i psychopatę, rzewnie płacze na życzenie...  Ale i mężczyźni tacy są, ponieważ w człowieku natura zwierzęca przeplata się z Boską. Instynkt przetrwania i Boska radość istnienia, są w Tobie. Gdy nie znasz tej drugiej, musisz znienawidzić ludzi. Wiedza o ludzkiej psychice nie zawsze uszczęśliwia - bez świadomości większego sensu kobiety zawsze będą kurwami a faceci sukinsynami. Wiedza pełna to świadomość istnienia w człowieku dwóch natur, dwóch rzekomych przeciwieństw. I to właśnie oznacza połówki; warto je zjednoczyć. Jest w Tobie kurwa i święty, a swe słowa pełne miłości kieruję do tego drugiego. Kurwy tylko leję w mordę albo bzykam...


---------


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski.

Czytany 27969 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:41
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # witek 2013-08-15 17:31
Marku , to nieprawda przecież Sylwia i Nuutka nie robią kupy ;-)
i wszyscy to wiemy, nie pocą się i nie wypuszczają gazów jelitowych ;-)
hehe
a sikają złotym deszczem o smaku lemoniady na miodzie i cytrynach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Vincent 2013-08-15 18:43
Cytuję witek:
Marku , to nieprawda przecież Sylwia i Nuutka nie robią kupy ;-)
i wszyscy to wiemy, nie pocą się i nie wypuszczają gazów jelitowych ;-)
hehe
a sikają złotym deszczem o smaku lemoniady na miodzie i cytrynach


Hahahaha...dobr e :roll: 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # witek 2013-08-15 19:31
to tz tego nie wiedyiałeś?
jestem w szoku :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # witek 2013-08-15 19:32
kurcze dzis dodałem polską klawiature i myli mi sie czasem y i z bo są przestawione na odwrót
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pioter 2013-08-16 22:03
Lewy shift i ctrl jednoczesnie..p zdr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # nuutka 2013-08-15 21:07
Witku...niestet y...muszę Cię rozczarować... :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # witek 2013-08-16 02:23
nie rozczarowoj mnie nuciu poweiedz ze to prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-16 18:30
nuutka a jak masz naprawde na imie ja mam witek naprawde
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-08-16 21:57
Pięknie... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 11:25
żądam seksu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-08-15 21:26
Cytuję witek:
Marku , to nieprawda przecież Sylwia i Nuutka nie robią kupy ;-)
i wszyscy to wiemy, nie pocą się i nie wypuszczają gazów jelitowych ;-)
hehe
a sikają złotym deszczem o smaku lemoniady na miodzie i cytrynachJa też w to głęboko wierzę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 21:32
Cytuję Marek:
Cytuję witek:
Marku , to nieprawda przecież Sylwia i Nuutka nie robią kupy ;-)
i wszyscy to wiemy, nie pocą się i nie wypuszczają gazów jelitowych ;-)
hehe
a sikają złotym deszczem o smaku lemoniady na miodzie i cytrynachJa też w to głęboko wierzę :)

Doprawdy?:)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # Antoni 2013-08-15 18:15
No i człek starym koniem został :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-5 # Antoni 2013-08-15 18:38
7 życzeń
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Vincent 2013-08-15 18:56
Marku mam pytanie natury technicznej - jak wrzucić filmik do komentarzy z Youtube żeby wyświetlił się w takiej formie jak powyżej? Bo już zapomniałem jak to zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2013-08-15 19:36
najpierw na yt skopiuj namiar tam co na gorze widzisz czyli www.youtube.com 564 xyz i te pierdoly potem kliknij na button gdzie pisze tu u marka czarno czerwono bialy youtube i wstawiasz to i jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # mój Boże ! 2013-08-15 19:41
Klikasz 9 ikonkę nad polem komci i wklejasz w pasek skopiowany KRÓTKI link z okna przeglądarki z klipem z YT.
Vincent ty chyba żartujesz, ale niech Ci będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-08-15 21:27
Cytuję Vincent:
Marku mam pytanie natury technicznej - jak wrzucić filmik do komentarzy z Youtube żeby wyświetlił się w takiej formie jak powyżej? Bo już zapomniałem jak to zrobić.


Jak się zalogujesz, to masz opcję Youtube - piąty guziczek od prawej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antoni 2013-08-17 14:26
[youtube]https: //www.youtube.c om/watch?v=fr_S eFbnRI8[/youtub e]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marcin_Rembertów 2013-08-15 18:36
Niestety to o czym pisze Pan Marek to prawda. I wcale mi się ona nie podoba.
Zawsze miałem zupełnie inną wizję kobiet. Taki ze mnie idealista, romantyk z bożej łaski.
Trudno mi się pogodzić z tym że życie to wyścig przez pole minowe.
Ale dobrze że są ludzie którzy nazywają rzeczy po imieniu.
Pan Marek to taki Morfeusz. Odkrywa przed ślepymi samcami istotę kobiecego Matrixa :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2013-08-15 18:46
Marcin bo pewnie mlody jestes
nie obrażam Cie
Wiem co masz na mysli ja też byłem tak programowany ale życie otworzyło mi oczy
Na to forum trafiłem poprzez komcie Marka gdzieś wp lub onet wiadomości i tam robił skuteczną reklame ecoego in swojej książki
nabyłem tą książkę w empiku zeszłego roku w lato w Polsce
No i stwierdziłem
teraz oryginał mojej myśli po przeczytaniu
qurna czemu tej książki nie było gdy miałem 16 lat.
Dziś twierdze że gdybym miał potomstwo syna to zaraz mu ją podaruje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marcin_Rembertów 2013-08-15 18:52
Cytuję witek:
Marcin bo pewnie mlody jestes
nie obrażam Cie
Wiem co masz na mysli ja też byłem tak programowany ale życie otworzyło mi oczy
Na to forum trafiłem poprzez komcie Marka gdzieś wp lub onet wiadomości i tam robił skuteczną reklame ecoego in swojej książki
nabyłem tą książkę w empiku zeszłego roku w lato w Polsce
No i stwierdziłem
teraz oryginał mojej myśli po przeczytaniu
qurna czemu tej książki nie było gdy miałem 16 lat.
Dziś twierdze że gdybym miał potomstwo syna to zaraz mu ją podaruje


Niestety, ze stratą dla mnie, taki młody to nie jestem.

Zupełnie jakbym przeleżał dekadę pod lodem :]

No nic, grunt to nie wpaść na minę. A miałem już okazję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # witek 2013-08-15 19:01
Marcin to książkę możesz tu ściągnąć
Ja nie reklamuje nic
dekade pod lodem?
też emigracja pewnie daleko, Australia lub Kanada?
to pisz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # witek 2013-08-15 19:19
Marcin dekada pod lodem
nawet jeśli przypuszczam teraz co innego, a mianowicie że za mlodu coś durnego zrobiłeś i trafiłeś na dekade no wiesz co mam na myśli,
nie obawiaj się tego tu nie będzie nikt pytać co itp.
Ja np. jestem na emigracji w Niemczech za robotą i nikt mnie nie pyta ile zarabiam itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marcin_Rembertów 2013-08-15 19:20
Cytuję witek:
Marcin to książkę możesz tu ściągnąć
Ja nie reklamuje nic
dekade pod lodem?
też emigracja pewnie daleko, Australia lub Kanada?
to pisz


Książkę mam w wersji papierowej. Jeśli będzie następna - też kupię.

A z tym lodem to taki skrót myślowy. Po prostu najlepsze lata swojego życie zmarnowałem na niczym, na zamykaniu się w sobie, na ucieczce i kretyński myśleniu że szczęście i lek na kompleksy znajdę w ramionach kobiety.
Nic z tego.
Kobieta to szkło powiększające - uwypukla nasze słabe strony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 19:28
Cytuję Marcin_Rembertów:
Cytuję witek:
Marcin to książkę możesz tu ściągnąć
Ja nie reklamuje nic
dekade pod lodem?
też emigracja pewnie daleko, Australia lub Kanada?
to pisz


Książkę mam w wersji papierowej. Jeśli będzie następna - też kupię.

A z tym lodem to taki skrót myślowy. Po prostu najlepsze lata swojego życie zmarnowałem na niczym, na zamykaniu się w sobie, na ucieczce i kretyński myśleniu że szczęście i lek na kompleksy znajdę w ramionach kobiety.
Nic z tego.
Kobieta to szkło powiększające - uwypukla nasze słabe strony.

Ale czasem te strony które uważamy za słabe okazują się naszymi najmocniejszymi :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marcin_Rembertów 2013-08-15 20:01
Moje słabe strony na pewno nie okażą się mocnymi :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 20:16
Cytuję Marcin_Rembertów:
Moje słabe strony na pewno nie okażą się mocnymi :sad:

Pewne to jest tylko to że wszyscy umrzemy :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # witek 2013-08-15 20:24
dlatego Sylwiu trzeba korzystać z czasu i powinnaś oddawać się miłym samcom jak my tu. Za 40 lat już nie będziesz mieć szansy :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 20:34
Cytuję witek:
dlatego Sylwiu trzeba korzystać z czasu i powinnaś oddawać się miłym samcom jak my tu. Za 40 lat już nie będziesz mieć szansy :lol:

Wezmę to pod uwagę :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marcin_Rembertów 2013-08-15 20:40
Cytuję witek:
dlatego Sylwiu trzeba korzystać z czasu i powinnaś oddawać się miłym samcom jak my tu. Za 40 lat już nie będziesz mieć szansy :lol:


Hahaha :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-08-15 21:32
Cytuję witek:
dlatego Sylwiu trzeba korzystać z czasu i powinnaś oddawać się miłym samcom jak my tu. Za 40 lat już nie będziesz mieć szansy :lol:


Ha ha ha, to się nazywa szybki refleks Witek :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 12:19
tylko nuutka tego nie rozumie, że moglibyśmy spędzić mile czas na małym romansie bez obiecywania sobie czegokolwiek.
szybkie przeżycie hormonalnego kicku po 3 miesiącach będziemy tak zmęczeni że nam się odechce i zostaniemy dobrymi znajomymi a wszystko pozostanie słodką tajemnicą.
Po co marnować czas póki jesteśmy jeszcze młodzi i sprawni i możemy cieszyć się życiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marcin_Rembertów 2013-08-15 20:35
Owszem :)

Jednak istnieją w człowieku problemy które nawet nie stały obok zalet.
Dyskwalifikują one mnie jako partnera kobiety i wychowawcę dla dziecka.
Ale to nic. Kobieta i dziecko to nie jedyne źródło szczęścia (jak uczy Mistrz). Choć wewnątrz jest ciche pragnienie żony, dziecka i możliwości opieki nad nimi. Bycia ich tarczą.
Skupię się na naprawie siebie.
Reszta musi poczekać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 20:42
Cytuję Marcin_Rembertów:
Owszem :)

Jednak istnieją w człowieku problemy które nawet nie stały obok zalet.
Dyskwalifikują one mnie jako partnera kobiety i wychowawcę dla dziecka.
Ale to nic. Kobieta i dziecko to nie jedyne źródło szczęścia (jak uczy Mistrz). Choć wewnątrz jest ciche pragnienie żony, dziecka i możliwości opieki nad nimi. Bycia ich tarczą.
Skupię się na naprawie siebie.
Reszta musi poczekać.

I tak trzymać :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-08-15 21:33
Cytuję Marcin_Rembertów:
Owszem :)

Jednak istnieją w człowieku problemy które nawet nie stały obok zalet.
Dyskwalifikują one mnie jako partnera kobiety i wychowawcę dla dziecka.
Ale to nic. Kobieta i dziecko to nie jedyne źródło szczęścia (jak uczy Mistrz). Choć wewnątrz jest ciche pragnienie żony, dziecka i możliwości opieki nad nimi. Bycia ich tarczą.
Skupię się na naprawie siebie.
Reszta musi poczekać.Warto by było, byś w ramach analizy dowiedział się, czy pragnienie bycia tarczą jest pragnieniem Twoim - czy kogoś innego. To raz. Dwa - ludzie często pragną rodziny, by się dowartościować, popisać, nie być samotnymi (co ma być podobno smutne).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-08-16 12:16
Na pewno nie chcę mieć rodziny i dzieci dla zaspokojenia pragnień moich rodziców czy presji społecznych. Nie traktuję również relacji z kobietą jako leku na własne kompleksy.
Owszem, kiedyś myślałem że kobieta mi pomoże być szczęśliwym...p oczuć się facetem...ale zrozumiałem że to wielki błąd.
Żadna, nawet najmilsza Pani nie będzie lekiem na kalectwo emocji mężczyzny.
Związek w takich warunkach chyba tylko pogłębia problemy. Choć na początku jest bajkowo, to potem wychodzi wszystko na wierzch. Nie da się ukryć swoich problemów, a już na pewno przed silną kobietą.

Nie mam 100% pewności czy bycie tarczą jest tylko moje.
Wiem za to ile radości daje mi okazywanie uczuć kobiecie.
Czułości, przytulanie, kwiaty. Płeć słabsza, piękna, ciepła, źródło dobra i nadziei. Bezpieczna przystań w drodze przez ocean życia.
....to za pewne pokłosie tego że najlepsze wspomnienia z dzieciństwa mam nie z mamą czy tatą tylko z babcią.
To była przekochana, prosta kobieta z ogromnym sercem i miłością do mnie.
Uwielbiałem jak do snu mnie głaskała po głowie, ciepłą i szorstką od pracy dłonią.
To dla mnie był ideał kobiecego ciepła.
Ja ogólnie mam jakąś tendencję do gloryfikowania kobiet. Mam wrażenie że są doskonalsze od facetów.
Ale rozum dostrzega coś innego.

Ach jakże byłoby pięknie móc bez obaw rzucić się w wir relacji z kobietą. Żeby były jak mój ideał, ciepłe, kochane....i bezpieczne :-/ ( w sensie: lojalne)
Dla takiego ideału ruszyłbym do walki na wszystkie fronty...bez osłon...i walczył jak Tong-Po.

Sorry, trochu się rozpisałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman 2013-08-15 22:09
Cytuję Marcin_Rembertów:
Owszem :)

Jednak istnieją w człowieku problemy które nawet nie stały obok zalet.
Dyskwalifikują one mnie jako partnera kobiety i wychowawcę dla dziecka.
Ale to nic. Kobieta i dziecko to nie jedyne źródło szczęścia (jak uczy Mistrz). Choć wewnątrz jest ciche pragnienie żony, dziecka i możliwości opieki nad nimi. Bycia ich tarczą.
Skupię się na naprawie siebie.
Reszta musi poczekać.


Marcin, może to zbyt osobiste pytanie, ale jakie były Twoje relacje z ojcem? Wielu mężczyzn rezygnuje często z własnej rodziny poprzez zjebane relacje z ojcami np. jak ich ojciec był toksycznym despotą. Może by i chcieli mieć własne rodziny, ale trauma im na to nie pozwala. Często się poddają sądząc, że nie ma dla nich żadnego wyjścia. To błąd. Nigdy ale to kurwa nigdy nie wolno się poddawać. Ci faceci muszą przejść samoterapię, często terapię która trwa czasem nawet kilka lat. Ale trzeba walczyć! To jest naprawdę poważny problem w obliczu tylu patologicznych rodzin w Polsce i często jest to przyczyną tego, że młodzi mężczyźni z takich rodzin sami się już ani nie chcą żenić ani nie chcą mieć dzieci. To wcale nie jest z wygodnictwa. Te chłopy, niewinne chłopy autentycznie cierpią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-08-15 21:31
Cytuję Marcin_Rembertów:
Cytuję witek:
Marcin to książkę możesz tu ściągnąć
Ja nie reklamuje nic
dekade pod lodem?
też emigracja pewnie daleko, Australia lub Kanada?
to pisz


Książkę mam w wersji papierowej. Jeśli będzie następna - też kupię.

A z tym lodem to taki skrót myślowy. Po prostu najlepsze lata swojego życie zmarnowałem na niczym, na zamykaniu się w sobie, na ucieczce i kretyński myśleniu że szczęście i lek na kompleksy znajdę w ramionach kobiety.
Nic z tego.
Kobieta to szkło powiększające - uwypukla nasze słabe strony.Nic nie zmarnowałeś, tylko byłeś na życiowym coachingu u najlepszego nauczyciela - życiu. Nie ma straty, nie ma goryczy, jest tylko wzrastanie w mądrości. Ale jeśli będziesz myślał że coś straciłeś (nieprawda) to tak właśnie będziesz czuł się, fatalnie i hujowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-08-16 12:28
Cytuję Marek:
Cytuję Marcin_Rembertów:
Cytuję witek:
Marcin to książkę możesz tu ściągnąć
Ja nie reklamuje nic
dekade pod lodem?
też emigracja pewnie daleko, Australia lub Kanada?
to pisz


Książkę mam w wersji papierowej. Jeśli będzie następna - też kupię.

A z tym lodem to taki skrót myślowy. Po prostu najlepsze lata swojego życie zmarnowałem na niczym, na zamykaniu się w sobie, na ucieczce i kretyński myśleniu że szczęście i lek na kompleksy znajdę w ramionach kobiety.
Nic z tego.
Kobieta to szkło powiększające - uwypukla nasze słabe strony.Nic nie zmarnowałeś, tylko byłeś na życiowym coachingu u najlepszego nauczyciela - życiu. Nie ma straty, nie ma goryczy, jest tylko wzrastanie w mądrości. Ale jeśli będziesz myślał że coś straciłeś (nieprawda) to tak właśnie będziesz czuł się, fatalnie i hujowo.


Sądzę jednak że zmarnowałem. Pierw się przez lata oszukiwałem, obwiniałem innych. A jak, jako osoba o naturze refleksyjnej, zrozumiałem co się dzieje, to tak już byłem osadzony w swoim bajorku że umiałem/chciałe m tylko robić uniki...
Zauważyłem że człowiek przyzwyczaja się do bycia kaleką...potem już nie umie wyobrazić sobie siebie innego...albo nie chce...bo boi się dobrej zmiany. Że może być inaczej.
Kalectwo emocjonalne + lenistwo/zasied zenie to recepta na totalną życiową klęskę.
Trzeba w sobie znaleźć, pomimo tego leniwego zasiedzenia, wolę...wolę zmiany! Jak alkoholik czy narkoman. Cholernie trzeba chcieć.
W innym przypadku jest jednostką która w nieskończoność rozdrapuje rany a potem płacze że boli...i od nowa. Osoby które takie jednostki chcą ratować spalają się.
Bez silnej chęci i woli zmiany nie da się nikomu pomóc.
Wielu tak sobie pieprzy życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin_Rembertów 2013-08-16 12:30
Trzeba posprzątać bajzel a dopiero potem do siebie zapraszać piękne Panie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Freedomski 2013-08-16 12:17
Przyznam szczerze,że zdanie takie niewinne i niepozorne-ale powala trafnością .Twoje ,czy zasłyszane/wycz ytane?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 19:19
Cytuję Marcin_Rembertów:
Niestety to o czym pisze Pan Marek to prawda. I wcale mi się ona nie podoba.
Zawsze miałem zupełnie inną wizję kobiet. Taki ze mnie idealista, romantyk z bożej łaski.
Trudno mi się pogodzić z tym że życie to wyścig przez pole minowe.
Ale dobrze że są ludzie którzy nazywają rzeczy po imieniu.
Pan Marek to taki Morfeusz. Odkrywa przed ślepymi samcami istotę kobiecego Matrixa :)

Mi tez sie nie podoba, ale tak to już jest z prawdą :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-08-15 21:29
Chyba mnie źle zrozumiałeś Marcin, życie wcale nie jest stąpaniem po okruchach szkła boso - jest bardzo fajne, jeśli odpowiednio do niego podchodzisz. Nie wpadaj w smutki, wszystko naprawdę jest fajniejsze niż się zdaje. A z matriksem dobre :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 19:15
Nigdy w takiej sytuacji nie byłam
Przeciwnie, zostawiłam swojemu mężowi wszystko co było wspólne samochód i wszystko co było w domu..
Spakowałam tyko swoje i dziecka ubrania i wyprowadziłam się do swojego mieszkania..
a jedyne co od niego chcę to żeby dał mi wolność i spokój:))
Naprawdę jestem taka zła kobieta?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2013-08-15 19:23
Szlwiu ja cie wychowam i będziesz super kobieta czyli w życiu partner a w łóżku niewolnica :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 19:25
Cytuję witek:
Szlwiu ja cie wychowam i będziesz super kobieta czyli w życiu partner a w łóżku niewolnica :lol:

Hahahaha ok tylko że ja juz jestem super kobietą :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # witek 2013-08-15 19:39
napisałem o marzeniu każdego faceta,
słonko ty nasze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # i30 vel Sylwia 2013-08-15 20:13
Cytuję witek:
napisałem o marzeniu każdego faceta,
słonko ty nasze

Ależ ja jestem marzeniem każdego faceta z samczegoruna i ...nie tylko.... :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # witek 2013-08-15 20:27
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-08-15 21:34
Grechuta to prawdziwy Mistrz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-16 10:23
Jesteś mi zbyt, masz za duże mniemanie o sobie a taka fajna się wydawałaś.
:cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 vel Sylwia 2013-08-16 10:29
Cytuję witek:
Jesteś mi zbyt, masz za duże mniemanie o sobie a taka fajna się wydawałaś.
:cry:

:lol: Oj Wituś a nie zauważyłeś na końcu 3 uśmiechniętych buziek? :lol:
Chyba Pańcio nie zna się na żartach :lol:
Ej uśmiechnij się...ja naprawdę jestem fajna :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-16 10:53
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marcin_Rembertów 2013-08-15 20:43
Kobieta z klasą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # aqq 2013-08-15 22:36
kobieta z klasą to nauczycielka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+26 # Tupac 2013-08-16 05:51
Nauczycielka stawia pałę i pieprzy 3 kwadranse całe.
:lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-16 11:54
jeśli ładna i zgrabna nauczycielka i jeszcze ci postawi to szczęściarz.
ja miałem same grube i brzydkie nauczycielki i nawet nie chciałem żeby mi któraś postawiła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antoni 2013-08-16 23:09
Uczeń bez pały to jak żołnierz bez karabinu :D .
Tylko co na to biedronie i grodzkie :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # witek 2013-08-15 19:52
teray temat który muszę omówić yz braćmi samcami, a mianowicie, byłem dziś na kontroli uzębienia nie u nuutki tylko w Mannheim.
Ostatni raz byłem na kontroli w marcu i mi się ta pomocnica dentystki Sandra(słyszałe m jak dentystaka sie do niej zwracała) bardzo podobała figurka no wiecie, piękna twarz
a dziś stwierdziłem co mi się w niej tak podobało?
figurka super ale twarz .
macie też takie coś że po kilku miesiącach ta idealna nagle już tak się nie podoba?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-08-15 21:36
Cytuję witek:
teray temat który muszę omówić yz braćmi samcami, a mianowicie, byłem dziś na kontroli uzębienia nie u nuutki tylko w Mannheim.
Ostatni raz byłem na kontroli w marcu i mi się ta pomocnica dentystki Sandra(słyszałem jak dentystaka sie do niej zwracała) bardzo podobała figurka no wiecie, piękna twarz
a dziś stwierdziłem co mi się w niej tak podobało?
figurka super ale twarz .
macie też takie coś że po kilku miesiącach ta idealna nagle już tak się nie podoba?To bardzo proste Wiciu. Jak idziesz na kanałówkę to zakochujesz się w każdym pasztecie który operuje miazgociągiem w Twoim zębie. Jeśli na higienizację, widzisz prawdę. Uroda Pań zależy od ilości alkoholu, a w gabinecie dentystycznym od zabiegu który musisz przetrwać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Al Fonse 2013-08-15 21:26
Marek piszesz: "Kurwy tylko leję w mordę"
Po co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-08-15 21:37
Cytuję Al Fonse:
Marek piszesz: "Kurwy tylko leję w mordę"
Po co?


To oczywiście tylko huczne zakończenie felietonu. Jestem pacyfistą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+30 # Tom 2013-08-15 22:09
Cześć. Mam taki problem: jestem samotny, nie mam znajomych, dziewczyny i do tego nigdy nie kopulowałem, a jestem w wieku, w którym chyba by wypadało. Rzecz jasna jestem studiującym gołodupcem bez grosza. Chciałbym zmienić ten stan. Co robić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+29 # Marek 2013-08-16 00:00
Cytuję Tom:
Cześć. Mam taki problem: jestem samotny, nie mam znajomych, dziewczyny i do tego nigdy nie kopulowałem, a jestem w wieku, w którym chyba by wypadało. Rzecz jasna jestem studiującym gołodupcem bez grosza. Chciałbym zmienić ten stan. Co robić? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Spójrz na swoje problemy z punktu widzenia mieszkańca Afryki - masz co jeść, pić, nie musisz zabijać i okaleczać, nikt Cię nie gwałci, śpisz w łóżku a nie na ziemi trzęsąc się z zimna i strachu przed pająkami... masz więcej niż ze trzy miliardy ludzi na tej planecie, to na początek - jesteś co by nie mówić farciarzem, ale chcesz więcej co jest naturalne - i będziesz to miał, ale spójrz że stoisz na całkiem niezłych podstawach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-16 10:18
Marek, ale takie porównanie jest błędne bo zawsze porównuje sie względem społeczności tam gdzie żyjesz.
Na warunki afrykańskie jest bogaczem a na warunki norweskie czy szwajcarskie gdzie każdy menel mieszkanie od państwa i auto ma , biedakiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-16 14:32
teray tak mz?śle sobie. pod koniec lat 80 tzch też miałem taki problem, wszyscy kumple już to mieli za sobą a ja jeszcze nie.
Poszedłem do mojego najlepszego kumpla i powiedziałem mu to.
Stwierdził tak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-16 14:33
nie yapisało sie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-16 14:43
stwierdził że jego dupy koleżanka Gosia i ja jej się podobam i tak poznaliśmy się u Basi
po kilku tygodniach był seks, i ta znajomość przetrwała ponad 20 lat kilka lat temu znalazła mnie na nk i zaczęło się znowu, opuściła męża przyjechała do mnie na miesiąc upojny miesiąc wziąłem urlop bo po tygodniu opuszczaliśmy łóżko tylko by zrobić coś do żarcia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # marcel 2013-08-16 15:19
Cytuję witek:
stwierdził że jego dupy koleżanka Gosia i ja jej się podobam i tak poznaliśmy się u Basi
po kilku tygodniach był seks, i ta znajomość przetrwała ponad 20 lat kilka lat temu znalazła mnie na nk i zaczęło się znowu, opuściła męża przyjechała do mnie na miesiąc upojny miesiąc wziąłem urlop bo po tygodniu opuszczaliśmy łóżko tylko by zrobić coś do żarcia


życie zatacza koła, piękna puenta znajomości, obojętnie jak dalej się potoczy

jest moc Witek :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 12:48
teraz tylko mailowy kontakt jeszcze mamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tom 2013-08-16 22:29
Jeśli spojrzałbym na moje problemy z perspektywy mieszkańca Afryki, to rzeczywiście moje życie uznać należałoby za dość klawe. Jak na tamtejsze warunki byłbym nieomal królem.

Tyle że sytuacja wygląda mniej więcej tak, jak opisał to Witek. Ja żyję w Polsce, jestem otoczony Polakami, spoglądam i porównuję się z ludźmi, których widzę wokół siebie, a więc nie z Afrykanerami.

Widzę innych ludzi w moim wieku i - co tu dużo mówić - po prostu im zazdroszczę. Zazdroszczę nieomal wszystkiego. Spoglądam na siebie i widzę obraz nędzy i rozpaczy. Moja młodość kończy się bezpowrotnie, ucieka mi między palcami. Tracę okres w życiu, który przez większość ludzi opisywany jest jako najlepszy.

Przez długi czas przyzwyczajony byłem do samotności i braku seksu, ale teraz naprawdę zaczyna mi to dokuczać, zaczyna mnie męczyć. Mam tego dość. Wszyscy wokół żyją, a ja tkwię w hibernacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Antoni 2013-08-16 23:14
Tobie się tylko wydaje że wszyscy obok żyją.
To powszechna gra pozorów i kłamstwo.
Większość w związkach tkwi w piekle i ukrywa to przed światem.
Dopóki samice będą wyrachowane i chciwe Raju nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # witek 2013-08-17 12:27
takimi uczyniła je natura one nic za to nie mogą, a wszystko tylko dla przetrwania gatunku a nie naszej wygody.
Moralność i uczciwość powstały dopiero dużo pózniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+19 # Były Rysiek z Klanu 2013-08-16 04:59
To co wypisałeś, to zbiór zaprogramowanyc h poglądów, zauważ, że nie są Twoje (sam tych "prawd" życiowych i systemu "wartości" nie opracowałeś, a jesteś jego zakładnikiem, steruje on twym samopoczuciem i raczej tylko negatywnie - czas więc "odinstalować" ten syf).

1. Samotność. To lęk i "zło" numer jeden, szczególnie dla kobiet, to synonim "nieszczęścia" (łapią więc byle frajera na chłopaka/męża, byle nie być samą, by znajomi i rodzina nie dokuczali pytaniami "kiedy ślub/dzieci?"). U kobiet przechodzi to wręcz w obłęd, psychozę strachu, nie potrafią same ze sobą spędzić czasu, przesiedzieć w domu jednego weekendu bez "nudzenia" się. Jest to idea zaraźliwa (sam widzisz po sobie). Tym czasem jest odwrotnie. Człowiek dojrzały, ze zdrową samooceną nie nudzi się nigdy i czuje się tak samo dobrze sam, jak i w towarzystwie. Słabe osobniki są w 100% zależne od grupy, jest to instynkt stadny jak u zwierząt. Większość społeczeństw składa się właśnie z takich "lemingów" (koniecznie chcesz/musisz nim być?).

2. Znajomi. Kolejny syf, bo rzekomo "im więcej, tym lepiej". Żałosny pogląd, a ludzie, by nie zostać sklasyfikowanym jako "aspołeczny" robią rzeczy śmieszne, najprostszą jest np. kolekcjonowanie liczby znajomych na NaszejKlasie, później się okazuje, że "imprezowicze" mający np. 500 znajomych, w rzeczywistości spotykają się od lat tylko z 3-4 osobami. To głupota, nie graj w tę grę. Liczba znajomych (zaliczonych dup, kasy na koncie) nie jest miarą Twojej wartości jako człowieka (niestety "System" tak programuje ludzi, aby łatwiej było sterować masami - indukują w Tobie lęki i dają na nie tymczasową "odtrutkę", jedynie słuszne i "normalne" schematy postępowania, spędzania wolnego czasu, rozrywki i używki, imprezy masowe, media).

3. Dziewczyny, jebanie. Mechanizm jak w punktach 1 i 2. Ruchanie, to czynność fizjologiczna (do której jest dorobione na siłę wiele wzniosłych teorii, abyś cierpiał), fajna, ale przereklamowana !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # nowhereman 2013-08-16 09:06


Marek to musze wkleic , pieprzyc milosc, najwazniejsza jest męska przyjazn :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2013-08-16 14:52
Linda w psach po prostu genialny - chciałbym mieć takiego kumpla... poprosiłbym go o odstrzał trolli jak najbardziej realny :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tom 2013-08-16 22:38
1. Moja samotność jest wręcz nienaturalna. Już jej nie chcę. Mam dość spędzania samemu każdego weekendu, każdego sylwestra i wakacji. Ja nie mam do kogo odezwać gęby. Nigdy w życiu nie byłem z nikim na żadnej zabawie, każdą wolną chwilę spędzam sam. Normalni ludzie w taki piątek czy sobotę umawiają się, wychodzą, idą do pubu. Ja siedzę sam jak palec. To nie jest przyjemne. Wiem, że bycie samemu ma niekiedy zalety, dobrze je znam, ale w moim wypadku socjalizacja wydaje się być wskazana.

2. Nie chodzi mi o to, aby mieć jak najwięcej znajomych. Wystarczy mi 1-2 takich w miarę bliskich i kilkoro żeby pogadać, czy gdzieś wyskoczyć. Nie mam fejsa i naszki, nie mam zamiaru dodawać tam milionów obcych mi ludzi.

3. Sądzę, że brak kobiety rzuca mi się na mózg. Jestem zdrowym mężczyzną. Ja naprawdę potrzebuję seksu. Mam już serdecznie dość masturbacji i oglądania pornografii. Chcę żywej, ciepłej kobiety. Już nie wytrzymuję. Co raz częściej myślę o wizycie u prostytutki. Jak po wakacjach wrócę do miasta, to chyba to zrobię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # marcel 2013-08-16 01:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+17 # Fazi 2013-08-16 05:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+20 # Xzibit 2013-08-16 06:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antoni 2013-08-16 11:23
Wracaj do swojej krainy deszczowców trollico, ubecki pomiocie :o :o :o :o
Znowu kompulsywnie minusujesz i plusujesz ?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antoni 2013-08-16 11:24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Antoni 2013-08-16 11:41
okupancie żydowski poznasz niebawem moc ludzkiej furii i władzę najmniejszych nad masami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antoni 2013-08-16 23:47
Wypowiadam pierwsze życzenie - Rosja bezpieczna dla świata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # weteranka 2013-08-17 23:30
Cytat:
http://youtu.be/5dgcml3009I
8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # weteranka 2013-08-18 00:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # witek 2013-08-16 12:00
Marek, od kwietnia 11 kilo zrzuciłem.
minimum 14 kilometrów dziennie szybkim marszem z wciągniętym brzuchem
Kaloryczne jedzenie tylko na śniadanie.
Kolacja 2 jabłka i ananas.
tu u mnie jest płasko jak w Zabrzu najlepiej zapierdala się w Beskidach, zawsze pod górke fajnie czuje się wszystkie mięśnie na nogach a tshirt mokry jakbym spod prysznica wyszedł
wtedy kiedyś tu napisałem że dobrze że nutka nie chce się spotkać bo wstydziłem się nadwagowego brzucha.
Teraz już go nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-16 12:03
175 wzrostu i 75 kilo wagi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-08-16 12:27
Brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-08-16 12:27
A do mnie dzwoni Pan, który kupił seicento, i mówi że nie zarejestruja mu bo karty pojazdu nie ma. A z tego co pamiętam, rejestrowałem bez niej. I co teraz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-16 12:42
oj tu Marku ci nie doradze nie mam pojęcia o przepisach w Polsce.
Moe kto inny np. nuutka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marcel 2013-08-16 14:18
Cytuję Marek:
A do mnie dzwoni Pan, który kupił seicento, i mówi że nie zarejestruja mu bo karty pojazdu nie ma. A z tego co pamiętam, rejestrowałem bez niej. I co teraz?


tutaj znajdziesz odpowiedź:

www.forumsamochodowe.pl/brak-karty-pojazdu-i-problem-z-rejestracja-vt19770.htm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # marcel 2013-08-16 14:26
A swoją drogą Marku masz dziwne przypadki z autkami :)
Coś z tym musisz zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-08-16 14:52
Cytuję marcel:
A swoją drogą Marku masz dziwne przypadki z autkami :)
Coś z tym musisz zrobić.


Taak, to ciekawe... ilość stresu którą przechodzę przez te szroty, jest poważnie zastanawiająca. No ale podobno bieda i problemy uszlachetniają, jestem więc już dawno szlachcicem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-08-16 14:51
Dzięki Marcel, dowiedziałem się że wyślę do Wawy pismo że zgubiłem kartę, oni za 15zł wystawią zaświadczenie że ją zgubiłem - i nowy właściciel wyrobi nową kartę, a ja dam mu stówę na nią. No to nowy procesor idzie w sferę marzeń... ale jakim cudem zarejestrowali mi w Wawie seicento, nie chcąc tej karty? o co tu kur.. mać chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # marcel 2013-08-16 15:14
Cytuję Marek:
Dzięki Marcel, dowiedziałem się że wyślę do Wawy pismo że zgubiłem kartę, oni za 15zł wystawią zaświadczenie że ją zgubiłem - i nowy właściciel wyrobi nową kartę, a ja dam mu stówę na nią. No to nowy procesor idzie w sferę marzeń... ale jakim cudem zarejestrowali mi w Wawie seicento, nie chcąc tej karty? o co tu kur.. mać chodzi?


Może Twój urok osobisty tak podziałał na panią w okienku w oddziale komunikacji że zapomniała karty pojazdu od Ciebie :)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-08-16 23:07
Cytuję marcel:
Cytuję Marek:
Dzięki Marcel, dowiedziałem się że wyślę do Wawy pismo że zgubiłem kartę, oni za 15zł wystawią zaświadczenie że ją zgubiłem - i nowy właściciel wyrobi nową kartę, a ja dam mu stówę na nią. No to nowy procesor idzie w sferę marzeń... ale jakim cudem zarejestrowali mi w Wawie seicento, nie chcąc tej karty? o co tu kur.. mać chodzi?


Może Twój urok osobisty tak podziałał na panią w okienku w oddziale komunikacji że zapomniała karty pojazdu od Ciebie :)?Wątpię :) już wszystko ok, mama znalazła ją w szafie a ja przeprosiłem tego Pana. Kamień z serca po prostu, właśnie to opijam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-16 15:13
a teray wróćmy do tematu.
dyiś w tramwaju była ładna dziewczyna tak na oko 26 może 28 lat blondyneczka ładna twarz na wózku super zbudowane plecy i ręce no wiecie tak zbudowana że nic tylko zapładniać (gadzi instynkt we mnie) :lol:
szkoda że nie zdążyłem zagadać bo na następnym przystanku wysiadała.
mi by ten wózek i jej inwalidztwo nie przeszkadzało.
do mnie wniosłbym wózek razem z nią na 2 piętro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-16 15:54
dla nuuci może[youtube].y outube.com/watc h?v=oG6pEolAKm8 [/youtube] kiedyś gdy ty będziesz joggować w lesie to sie przypadkiem jak będę w Zabrzu spotkamy najważniejsze co przed nami i czego nie znamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nuutka 2013-08-16 22:05
Bardzo lubię tą piosenkę!Dzięku ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 01:15
jestes wspaniala nuutka ale wyjaw samczej braci twoje prawdziwe imie , Kasiu?
Natalko, Basiu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-16 16:21
kiedyś mój kuzyn w klubie kwadrat w Zabrzu w końcówie lat 80 dał koncert ze swoją grupą 2 solówki jeden bas i perkusja
a mój kuzyn wziął gitare akustyczną i zaspiewał
daj dupy daj moja mała
twoja mama dupy też dawała,
poczym ich z klubu kwadrat wyrzucili bo to jeszcze komuna była
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # witek 2013-08-16 19:32
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-16 21:26
Marku, mi si€ zajebiście podoba ilona ostrowska, ona jest p€kna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy - Wiesiek 2013-08-16 22:55
Cytuję witek:
Marku, mi si€ zajebiście podoba ilona ostrowska, ona jest p€kna


Wschodni sentyment? Ostrowska i Grechuta pochodzili z Zamościa hetmańskiego, miejsca mieszania się wielu ras. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-16 23:53
ras to raczej nie, prędzej narodowosci ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 01:49
u mnie w łóżku jest jeszcze dużo miejsca dla nutki i ilony będzie i Sylwusi też :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy - Wiesiek 2013-08-18 08:30
ok - narodowości, ciut ras, mieszanie się jest piękne. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 01:44
a ja jestem Górnoślązak wali mnie twoja teoria rasowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy - Wiesiek 2013-08-18 08:27
Cytuję witek:
a ja jestem Górnoślązak wali mnie twoja teoria rasowa


Cieszy dostrzeganie piękna. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-08-16 23:06
Cytuję witek:
Marku, mi si€ zajebiście podoba ilona ostrowska, ona jest p€kna


Jest atrakcyjna, ale i potężnie obciążona psychicznie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-08-16 23:53
dlaczego obciążona? Lucy to fajna babeczka :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Antoni 2013-08-16 23:57
Tak, na jej fotkach jak na dłoni widać olbrzymie kompleksy.
Powszechna przypadłość, i jak w takich warunkach mogą istnieć udane związki ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-08-18 11:22
Myślałem, ze Luiza Ostrowska - filmowa żona Stuhra z "Testosteronu". Ta od wywiadu z Fistachem "- Chcesz wywiadu? To klęknij" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-16 23:51
Bracia samcy,
własnie konczę studia- 25 lat na karku, po moich studiach czeka na mnie praca prawdopodobnie za 1600zł brutto, czyli 1200zł na rękę...z realną perpektywą wzrostu za 2, moze 3 lat na 3 tys. zł, moze 4 brutto czyli od 2150 do 2850 na rekę...i tu zaczynają się "jaja"
jak sobie wyliczyłem, na minimalne samodzielne zycie potrzebuję około 2500 zł, liczę z mieszkaniem, zarciem, ciuchami,kosmet ykami telefon i internet moze z paliwem do fury....co innego w razie lekarza, jakiegos wyjscia ze znajomkami, ksiazki, nie mówiąc juz o tym, ze cos zaoszczedzić. Wiem, ze rodzice beda wstanie dorzucic mi jakis czas 1 tys. zł, ale z bólem serca (czemu sie w sumie nie dziwie), próbują mnie przekonac na wojsko czy policję- st. oficerski powiedzmy, ale ja to odrzucam, mam kilku znajomych,w tamtejszych warunkach długo bym nie wytrzymał,pasku dne charaktery w wiekszosci,miej sce dobre dla biernych, ale wiernych, mało tam ludzi inteligentnych. Ale dajmy na to takie opcje:
a) robota za 1200 netto z perspektywą wzrostu na max 3 tys. netto po 2-3 latach+ niestety cały czas wsparcie rodziców.
b) mundurówka- tutaj odrazu wskok na 2700 netto, ale długa perspektywa awansu (znajomosci)+ środowisko, które mi nie odpowiada
c) wyjazd zagranice, od rodziny w Anglii wiem jednak, ze co było dobre w 2007 roku dzisiaj już przepadło i ciezko zeby znaleźć cos konkretnego. Koszty utrzymania drogie. Myślę raczej o Norwegii przede wszystkim- jakas robota w fabryce. Widzę ze tam mozna zarobić całkiem niezłą kasę, tym bardziej, ze znam angielski na dosyć dobrym poziomie, spokojnie przed wyjazdem w razie czego mógłbym doszlifować na C1.
d) własny interes, powiedzmy, ze jestem w stanie wyłożyć te 20-30 tys.zł, myślałbym o jakiejś franczyzie. Tak, zeby po kilku miesiacach minimum ten pułap 3 tys. netto do kieszeni. Ale brak pomysłu na interes. Dodam, ze chciałbym w koncu wyjsc na swoje na początek, ale mam straszny mętlik w głowie. Co moglibyscie doradzic?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-17 00:15
z dzisiejszego punktu widzenia...żału ję, edukacja w Polsce to już smieszne zjawisko, żerujące na stwierdzeniu "nie masz wykształcenia, będą Cie wytykac palcami". Tak sie jakos składa, ze znam kilku biznesmenów, którzy nie mają mgr, a ci z mgr przychodzą i całują ich w dupę za smieszne pieniadze. Nie bede ukrywał, ze jako 19letni gnojek, byłem pod przemoznym wpływem rodziny to raz, a sytuacja na rynku pracy była jeszcze całkiem całkiem. Studia w olbrzymiej częsci przypadków to tylko wbijanie kasy profesorkom i doktorkom za wiedzę, z której rynek pracy nie korzysta, ale często się nawet smieje..za to wspomniani "uczeni" mają za co zapić i zakąsić. Żałuje, ze brakło mi wtedy jako smarkaczowi rozumu i odwagi spakować mandzur i wyjezdzać do Anglii, gdy jeszcze było to dosyć elegancko, dzisiaj miałbym już brytyjskie obywatelstwo (5 lat), zajebiscie opanowany język, podejrzewam, ze całkiem dobrą kasę, jakbym chciał to nawet mógłbym tam o jakichs studiach pomyslec, które w przeciwienstwie do polskiego gówna są przynajmniej respektowane w świecie.Dodatko wo karta przetargowa majac obywatelstwo- mozliwosc wyjazdu za ocean czy do Australii, a tak...no nie wiem, takie mam refleksje, szkoda ze za późno...próbuję to wszystko jakoś odkręcic ale czy nadrobie ten czas to nie wiem, myślę własnie czy by jednak nie wleźć w biznes...jak napisał aqq lepszy gówniany handel niż złota posada. Pieniadze na rozruch powinny sie znaleźć, tata w razie czego mi bedzie doradzał tak myslę, tylko pomysł w miare zeby był niezły..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-17 00:20
no ale wszyscy pokazuja palcami, patrz lekarz, patrz architekt, patrz prawnik patrz ten, patrz tamten...dobrze tylko, nijak ma sie porównywanie młokosa z wejsciem na poczatku, do człowieka który studia konczył np. w latach 90tych, ma lata praktyki. Ah kurwa, te lata 90te- w Polsce nic nie było,cokolwiek by sie nie ruszyło to kurwa pieniadz był...zreszta dzisiejszi biznesmeni i ludzie z zawodów to jak zaczynali w latach 90tych, kiedy z tortu mozna bylo szarpać ile wlezie, w zaleznosci od takie jakie kto miał zęby, to dzisiaj własnie mają pozycję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-17 00:23
mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/3852/zlote_dziecko_polskiego_biznesu

pierwszy z brzegu przykład. Magnetowidy, telewizory, wszystko szło jak ciepłe bułeczki, a dzisiaj, wszedzie zapierdolone pólki do granic mozliwosci i wielka konkurencja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Jajacek 2013-08-17 12:28
Ja bym się w żadną franczyzę nie pchał. Dajesz zarobić skurwielom udostępniającym markę, a całe ryzyko po Twojej stronie. Z kolei budżetówka - urzędy, mundurówka to bycie sługusem reżimu rządzącego - bierny ale wierny. Poza tym trochę trzeba ograniczyć aspiracje - na ch.. Ci zegarek za 20 tys. zł (liczy czas jak ten za 20 zł) albo Porsche za 500 tys. zł (który nie ma nawet bagażnika i tylnej kanapy). Jak widzę gościa w takim Porsche albo Lamborghini, to mu nie zazdroszczę, tylko myślę - co za idiota, ja auto o nawet większej funkcjonalności mogę kupić za kilka tys. zł, a ten zmarnował tyle kasy. Bierzesz kredyt we frankach za klitkę w bloku, dumnie nazywaną apartamentem, a później walczysz przez całe życie nie mając czasu i siły na prawdziwe życie.
Nie jestem biedakiem, czy sknerą. Po prostu myślę racjonalnie.

Ciekawe, że w dzisiejszych czasach niedoceniane jest rzemiosło i drobne usługi. Dla przykładu - facet, który robi łazienkę (układa tylko glazurę i terakotę) kasuje 3 tysiące za 3-4 dni roboty. Łapiesz taką fuchę raz na 2 miesiące i masz praktycznie na czysto 1,5 tys. zł i kupę wolnego czasu dla siebie. Pieprzyć dyplom i honor inteligenta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Jajacek 2013-08-17 12:30
Przeciętnie rozgarnięty człowiek jest w stanie opanować w krótkim czasie wszystkie branże niezbędne w budowie domu. Mając taką wiedzę zawsze przeżyjesz. Wiem co mówię - jestem kierownikiem budów - widzę jacy są tam partacze, a mimo to mają zlecenia i całkiem nieźle z tego żyją.
Największe pieniądze to wykończeniówka - kafelkowanie, parkiet, panele, malowanie, tapetowanie. Taki przykład - za umocowanie listwy przypodłogowej wykonawca bierze 10 zł z 1 mb, na co poświęca może minutę.

Inna sprawa, ze człowiek zarabia po to, żeby przeżyć. Męczy się przy niezdrowej pracy za biurkiem przez minimum 1/4 część doby, po to żeby kupić sobie coś czego nie można nawet nazwać pożywieniem. Może lepiej samemu sobie produkować żywność, rozwijając przy okazji swoją wiedzę. Wskazana była by przy tym współpraca między sąsiadami. Umawiamy się np. w czwórkę, że jedna z gospodyń (tak kobieta w związku to gospodyni domowa i nie ma w tym określeniu nic pejoratywnego. Jeśli kobieta uważa inaczej to niech pędzi na drzewo) w piecze chleb dla wszystkich co 4 dni.

Przy okazji - jeśli chcesz ograniczyć wydatki - polecam bezpłatny internet Aero2. Prędkość nie powala - 0,5 MB, ale oprócz rozłączania co godzinę (można momentalnie odnowić sesję) nie ma żadnych ograniczeń. Do bezpłatnego udostępniania zobowiązuje ich umowa, chcieli sprawę wyciszyć, ale nie bardzo im to się udało. Gwarantowany dostęp do 2016r.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # i30 vel Sylwia 2013-08-17 12:38
Cytuję Jajacek:
Przeciętnie rozgarnięty człowiek jest w stanie opanować w krótkim czasie wszystkie branże niezbędne w budowie domu. Mając taką wiedzę zawsze przeżyjesz. Wiem co mówię - jestem kierownikiem budów - widzę jacy są tam partacze, a mimo to mają zlecenia i całkiem nieźle z tego żyją.
Największe pieniądze to wykończeniówka - kafelkowanie, parkiet, panele, malowanie, tapetowanie. Taki przykład - za umocowanie listwy przypodłogowej wykonawca bierze 10 zł z 1 mb, na co poświęca może minutę.

Inna sprawa, ze człowiek zarabia po to, żeby przeżyć. Męczy się przy niezdrowej pracy za biurkiem przez minimum 1/4 część doby, po to żeby kupić sobie coś czego nie można nawet nazwać pożywieniem. Może lepiej samemu sobie produkować żywność, rozwijając przy okazji swoją wiedzę. Wskazana była by przy tym współpraca między sąsiadami. Umawiamy się np. w czwórkę, że jedna z gospodyń (tak kobieta w związku to gospodyni domowa i nie ma w tym określeniu nic pejoratywnego. Jeśli kobieta uważa inaczej to niech pędzi na drzewo) w piecze chleb dla wszystkich co 4 dni.

Przy okazji - jeśli chcesz ograniczyć wydatki - polecam bezpłatny internet Aero2. Prędkość nie powala - 0,5 MB, ale oprócz rozłączania co godzinę (można momentalnie odnowić sesję) nie ma żadnych ograniczeń. Do bezpłatnego udostępniania zobowiązuje ich umowa, chcieli sprawę wyciszyć, ale nie bardzo im to się udało. Gwarantowany dostęp do 2016r.

Hej a może znalazłaby sie jakaś fucha dla mnie...np. do malowania :-) a układania tarakoty i paneli z chęcią bym się nauczyła:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Jajacek 2013-08-17 22:25
Tak mi się jakoś skojarzyło - kobieta na budowie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 vel Sylwia 2013-08-17 23:17
Bardzo smieszne:))
Ale ja nie zartowalam....k iedys pomagalam przy budowie domu m.in.przy wylewaniu fundamentow..:)
A poza tym nie boje sie brudnej roboty:)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # weteranka 2013-08-18 00:15
Ułożyć dobrze kafelki/płytki/ do tego trzeba tylko trochę matematyki i.... poziom, pion, rozmierzenie odpowiednie i cała reszta dupereli, ale kolan i stawów nikt ci nie zwróci! Chyba dziewczyno nie wiesz czego naprawdę pragniesz!
Raz to wykonać to nie problem, ale robić to zawodowo, to duże wyzwanie i ryzyko!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-08-18 11:07
Robić to zawodowo to nie jest zajęcie dla kobiet. Jednak uważam, ze każdy powinien umieć wszystko, tzn. kobieta potrafić wykonywać typowo męskie czynności i odwrotnie. Choćby po to by móc ocenić faktyczną pracę drugiej strony i nie przeć za wszelką cenę do związku, bo sam/sama sobie nie poradzę.
Pamiętam, jak moja, niestety jeszcze żona, (Twoja imienniczka Sylwio, co napawa mnie rezerwą) pisała sms-a: przepraszam kochanie, że posprzątałam Ci mieszkanie. Wtedy się tym podniecałem, mimo że tak naprawdę po prostu przetarła mopem podłogę w niedużym mieszkanku, co zresztą raz w życiu jej się zdarzyło. Tak na prawdę moje mieszkanie było zawsze czyste, bo je na bieżąco sprzątałem i nie robiłem z tego wydarzenia rangi urodzenia bliźniaków przez papieża.
Co do chorób zawodowych, to siedząc za biurkiem kończysz z hemoroidami, skrzywieniem kręgosłupa, zesztywnieniem nadgarstka, miażdżycą, wrzodami żołądka i cholera wie czym jeszcze. Wiem, bo pracowałem kilka lat w ten sposób, na szczęście za krótko, by tych schorzeń doświadczyć.
Praca fizyczna jest dla człowieka bardziej naturalna (nie mówię o staniu za kasą w Biedronce).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-08-18 11:39
Jajacek oczywiscie ze nie zajmowalabym sie tym zawodow,ale lubie robic takie rzeczy..i efekty swojej pracy...obecnie pracuje w biurze i juz mam dosc tej pracy..po prostu nudze sie tam:))
A poza tym chetnie nauczylabym sie czegos nowego,czegos co lubie robic...:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-08-19 11:12
Cytuję Jajacek:
Robić to zawodowo to nie jest zajęcie dla kobiet. Jednak uważam, ze każdy powinien umieć wszystko, tzn. kobieta potrafić wykonywać typowo męskie czynności i odwrotnie. Choćby po to by móc ocenić faktyczną pracę drugiej strony i nie przeć za wszelką cenę do związku, bo sam/sama sobie nie poradzę.
Pamiętam, jak moja, niestety jeszcze żona, (Twoja imienniczka Sylwio, co napawa mnie rezerwą) pisała sms-a: przepraszam kochanie, że posprzątałam Ci mieszkanie. Wtedy się tym podniecałem, mimo że tak naprawdę po prostu przetarła mopem podłogę w niedużym mieszkanku, co zresztą raz w życiu jej się zdarzyło. Tak na prawdę moje mieszkanie było zawsze czyste, bo je na bieżąco sprzątałem i nie robiłem z tego wydarzenia rangi urodzenia bliźniaków przez papieża.
Co do chorób zawodowych, to siedząc za biurkiem kończysz z hemoroidami, skrzywieniem kręgosłupa, zesztywnieniem nadgarstka, miażdżycą, wrzodami żołądka i cholera wie czym jeszcze. Wiem, bo pracowałem kilka lat w ten sposób, na szczęście za krótko, by tych schorzeń doświadczyć.
Praca fizyczna jest dla człowieka bardziej naturalna (nie mówię o staniu za kasą w Biedronce).


jajacek..Sylwia to tylko imię :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-08-18 11:27
Skoro mowa o brudnej robocie - jesteś świadoma, że Marek chce anala? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-08-18 13:09
Cytat:
Skoro mowa o brudnej robocie - jesteś świadoma, że Marek chce anala? :D
Jak narazie to Marek nic odemnie nie chce:))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-18 13:45
Sylwiu słonko ty nasze poślesz mi proszę swoją fotke,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 vel Sylwia 2013-08-18 16:16
Cytuję witek:
Sylwiu słonko ty nasze poślesz mi proszę swoją fotke,

Probowalam wyslac maila na ten adres ale cos nie przechodzi..:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-17 15:40
Cytuję Jajacek:
Przeciętnie rozgarnięty człowiek jest w stanie opanować w krótkim czasie wszystkie branże niezbędne w budowie domu. Mając taką wiedzę zawsze przeżyjesz. Wiem co mówię - jestem kierownikiem budów - widzę jacy są tam partacze, a mimo to mają zlecenia i całkiem nieźle z tego żyją.
Największe pieniądze to wykończeniówka - kafelkowanie, parkiet, panele, malowanie, tapetowanie. Taki przykład - za umocowanie listwy przypodłogowej wykonawca bierze 10 zł z 1 mb, na co poświęca może minutę.

Inna sprawa, ze człowiek zarabia po to, żeby przeżyć. Męczy się przy niezdrowej pracy za biurkiem przez minimum 1/4 część doby, po to żeby kupić sobie coś czego nie można nawet nazwać pożywieniem. Może lepiej samemu sobie produkować żywność, rozwijając przy okazji swoją wiedzę. Wskazana była by przy tym współpraca między sąsiadami. Umawiamy się np. w czwórkę, że jedna z gospodyń (tak kobieta w związku to gospodyni domowa i nie ma w tym określeniu nic pejoratywnego. Jeśli kobieta uważa inaczej to niech pędzi na drzewo) w piecze chleb dla wszystkich co 4 dni.

Przy okazji - jeśli chcesz ograniczyć wydatki - polecam bezpłatny internet Aero2. Prędkość nie powala - 0,5 MB, ale oprócz rozłączania co godzinę (można momentalnie odnowić sesję) nie ma żadnych ograniczeń. Do bezpłatnego udostępniania zobowiązuje ich umowa, chcieli sprawę wyciszyć, ale nie bardzo im to się udało. Gwarantowany dostęp do 2016r.


Jajacek, przyznam sie szczerze ze nigdy z fachem w rekach nie miałem do czynienia, czy mógłbyś podpowiedzieć od czego zacząc, do kogo się zgłosić, przy kim mógłbym sie poduczyć fachu? Kiedys spotkałem sie z bardzo mądrym stwierdzeniem, ze człowiek powinien mieć dwa zawody: jeden umysłowy a drugi fizyczny, bo to, zeby jesli w jednym nie wyjdzie, przezyc za drugim. zgadzam sie z tym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-17 15:44
A dzieki Jacku za ten internet, słyszałem o tym aero2 przy jakiejs okazji, ale nie wiedziałem, ze jest on bezpłatny, nie wiesz moze czy ta karta działa równiez zagranica czy tylko w PL?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-08-17 19:51
Za granicą nie (może przy granicy złapie zasięg), bo nie ma nadajników Plusa, a z tych Aero2 korzysta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-08-17 20:15
Za czasów Rewolucji Październikowej arystokracja i inteligenci łapali się szybko za łopaty, żeby odcisków dostać. Po odciskach odróżniano burżujów od proletariatu.
Grzesiuk pisał, że w niemieckich obozach koncentracyjnyc h najbardziej wymiękali inteligenci, nie przyzwyczajeni do pracy fizycznej, a nie wiesz co jeszcze na tym świecie może się przydarzyć.
Najlepiej uczyć się od fachowców starej daty, tylko nie każdy starej daty takim fachowcem jest. Dużo wiedzy jest w sieci - chcesz np.układać kostkę - wchodzisz na forum brukarskie. Trzeba jednak odrzucić ziarno od plew - np. większość porad na stronach muratora to bzdury. Możesz kupić podręczniki zawodów do zawodówki i technikum. Przyznam, że są dość dobrze napisane, o dziwo. Dobry do lektury jest "Poradnik majstra" - do kupienia w każdej księgarni technicznej. Właśnie teorii brakuje większości wykonawców. Przy budowlance trzeba myśleć, nawet jak jest się prostym murarzem.

Profesor Zin opowiadał historię jak nadzorował kiedyś przebudowę średniowiecznyc h piwnic na restaurację. Podczas pogłębiania trafiono na ogromny głaz. Inżynierowie kombinowali co by z nim zrobić: dynamit - odpada, młot pneumatyczny - drgania zaszkodzą starym murom.
Do Zina podeszło dwóch fizycznych. "My ten kamień usuniemy, za flaszkę". Ten z niedowierzaniem przystał na ich propozycję. Na drugi dzień przychodzi a kamienia nie ma. Daje chłopakom na flaszkę, ale pyta się jak tego dokonali. Oni na to, że za wyjawienie ich sekretu druga flaszka się należy. Dał im flaszkę, a oni wyjawili tajemnice: "Żeśmy ze szwagrem tego chu.. głębiej zakopali".

Często na budowie uczę chłopaków wielu myków, za darmo rzecz jasna i nie każdy chce tej wiedzy, bo uważa, że jest zajebisty. Bardziej od sprzedawania mojej ciężko zdobytej wiedzy wkurwia mnie patrzenie na partaczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # aqq 2013-08-17 16:06
Cytuję Jajacek:

Nie jestem biedakiem, czy sknerą. Po prostu myślę racjonalnie.

I wszystko na temat, zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-08-17 16:11
aqq,a Ty mógłbyś coś doradzić? Jajacek proponuje rzemiosło, ty pisałeś ostatnio o handlu...

Aha, no zapomniałem dodać własnie, ze mundurówka oprócz tragicznego środowiska wokół, to własnie tez wzgledy słuzby dla rezimu- dla mnie odpada zdecydowanie, tyle tylko, ze rodzicom tego argument nie przedstawiam,bo to nie ma sensu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 vel Sylwia 2013-08-17 02:10
PYTANIE:Czy podświadomość ma wpływ na sny?
Czy sny opierają się na tym czego świadomie pragniemy?Chcia łabym zrozumieć dlaczego ostatnio śnią mi się erotyczne uniesienia z Mistrzem? :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Antoni 2013-08-17 03:18
Jeszcze nie śpisz żabciu ?
No widzisz, zostaliśmy tu sami, już nie opieraj się tylko wskakuj do wyrka, dam Ci dobrą laurkę jak się dobrze sprawisz, to może i Mistrz się skusi ? :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 12:30
zakochałaś się w twoim wyobrażeniu o nim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 vel Sylwia 2013-08-17 12:41
Być może...ale mam nadzieję że nie o to chodzi...:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-17 12:59
o to chodzi :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-08-17 13:23
ja czasem mam takie tematy senne z nutką, a nawet nie wiem jak wygląda, ale wiem jak ją sobie wyobrażam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # witek 2013-08-17 17:48
Sylwiu Marek będzie chciał anala, jestes na takie zbliżenie gotowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Jajacek 2013-08-17 20:19
Hahahaha :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # i30 vel Sylwia 2013-08-17 20:31
Cytuję witek:
Sylwiu Marek będzie chciał anala, jestes na takie zbliżenie gotowa?

Hahaha dobre:) a co Ty Witku wywiad przeprowadzasz? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-08-17 15:57
Cytuję i30 vel Sylwia:
PYTANIE:Czy podświadomość ma wpływ na sny?
Czy sny opierają się na tym czego świadomie pragniemy?Chciałabym zrozumieć dlaczego ostatnio śnią mi się erotyczne uniesienia z Mistrzem? :-)


To bardzo ważne i ciekawe pytanie, ja tez miewam sny erotyczne z pewną osobą, ale jest to kobieta :lol: przynajmniej raz w tygodniu sni się ona, aczkolwiek w snie, nigdy nie dochodzi do kopulacji,choć jest bardzo ale to bardzo blisko, przyznam ze po takim snie zawsze czuje niedosyt :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Esej 2013-08-17 15:59
generalnie kłania sie tutaj teoria Freuda, aczkolwiek to tylko teoria
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Antoni 2013-08-17 13:53
[youtube]https: //www.youtube.c om/watch?v=gbkN WF9m3ww[/youtub e]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antoni 2013-08-17 13:54
[youtube]https: //www.youtube.c om/watch?v=gbkN WF9m3ww[/youtub e]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-08-17 13:55
coś człeku porąbałeś tego nie da sie otworzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antoni 2013-08-17 15:53
To Mistrz zablokował wklejanie z YT.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Adam8989 2013-08-21 12:40
Jakieś najemne kobietki już hejtują i dają minusiki. Głowa i kapa do góry drogie panie ,nie jest tak źle! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2021-07-10 07:07
It's truⅼy very compⅼicated in this full of actiѵity life to
listen news on TV, thus I jᥙst use internet for that purpose, and tɑke the most
up-to-date news.

Here is my web blog; Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep arab 2021-07-12 02:33
Wһat's Happening i am new to this, I ѕtսmbled
up᧐n thіs I have discovered It positively helрful
and it has helpeԀ me ouut loads. I ɑm hoping
to give a contribution & aid different customers like
iits aided me. Great job.

Have a look ɑt my page; Bokep arab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Czech Public 2021-07-12 11:57
Рretty nice post.I just stumbled upon your blog and wished to say that I've really enjoyed surfing around
your blⲟg posts. In any case Ӏ'll be sսbscribing to your
rss feed and I hope you write aɡain soon!

Alѕo visit mү blog - [url=http://www .my-idea.net/cg i-bin/mn_forum. cgi?file=0&sgro up=1/">mpo]Boke p Czech Public
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dutch Asian creampie 2021-07-13 02:36
Everytһing is very open with a very clear description of the issues.
It was really informаtive. Your website is very
һelpful. Thank you for sharing!

Feel freе to surf tto my ѡebsite dutch Asian creampie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lesbians Nude Vimeo 2021-07-13 02:44
Hi! Woould you mind if I sһare your blog with my twitter group?
There's a lot of people that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Many thanks

Feel free to surf to my webpage: Lesbians Nude Vimeo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kumpulan situs bokep 2021-07-13 07:28
It's awesome tօ pay a quick visit tһis web siote and rеading the views of all colleagues regarding this post, while I
am also keen of getting experience.

Here is my рage - kumpulan sіtus
bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Blog Bokep 2021-07-13 07:44
Aw, tһis was a really good рost. Spending some time and actual effort
to geneгate а very good article… but what can I say… I put things оff a ԝhole
lot and don't manage to get anything done.

Check ߋut my web ѕite:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # warung bokep 2021-07-13 09:33
Fantastic beat ! I wіsh to appгentice even as you amend your site, hօw can i
subscribe for a Ьⅼog site? The account helped mee a approрriate deal.
I haѵe been а little bіt acquаinted of this your broаⅾcast
provided vibгant clеar idea

Check out my blog - warung bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kumpulan Situs Bokep 2021-07-13 20:58
Hi theгe, all is going sound here and ofcourse
every one is sharing data, that's truly excellent, keep up
writing.

Also visit my website ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Vetube Fun 2021-07-16 23:33
Εxceptonal post however I was wanting to know if you could write a ⅼitte
more on this subject? I'd be very thankful if you could elabodate a little bit more.
Maany thanks!

Also visit my site Bokep Vеtubе Fun
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Mom Anal Com 2021-07-17 06:18
I һave read several excellent stuff here. Definitely price bookmarkijg for revisiting.

I surprise hoᴡ a lot efffort youu put to create any such magnificent informаtіve website.


My website; Www
Mom Anal Cοm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ffm Awakeing 2021-07-17 12:49
Нeⅼlo! Do you use Twitter? I'd like tߋ follow you
if tһat would bе ok. I'm aƄsolutely enjoyіng your blog
and look forwarɗ to new posts.

my blog - Ffm Awakeing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Epic Public 2021-07-17 19:59
I have read so many aгtіcles or reviews abouut the bloցger lovers but this article іs actually a pleasant ρost, keep it up.


Αlso visit my web-site Epic Public
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Terry Hardiman 2021-07-18 19:40
Appreciate the recommendation. Will try it out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-07-18 23:34
I think that is among the such a lot important info for me.

And i'm satisfied studying your article. But want to commentary on some normal things, The web site style is ideal, the
articles is in point of fact great : D. Excellent activity,
cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-07-20 00:12
Hi! I know this is kind of off topic but I was wondering which
blog platform are you using for this site?

I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking
at options for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-07-20 02:37
Great beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for
a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Physiotherapy 2021-07-20 05:40
I've been exploring for a little for any high quality
articles or weblog posts in this kind of space .

Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site.
Reading this info So i'm glad to exhibit that I've an incredibly good uncanny feeling I found
out just what I needed. I such a lot unquestionably will make sure
to do not put out of your mind this website and give it a look regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # شدات ببجي 2021-07-20 12:42
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your web site offered us with valuable information to work on. You've done an impressive job and our entire community will be thankful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hester 2021-07-20 20:54
Thanks a lot for sharing this with all of us you actually recognise what you're speaking
about! Bookmarked. Pleasse also discuss wiuth my website =).
We can have a hyperlink exchange contract between us

My site american senior fitness certification (Hester)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Johnnie 2021-07-20 22:27
That is very attention-grabb ing, You're an overly skilled blogger.
I have joined your feed and stay up for in querst of more
of your wonderrful post. Additionally,I' ve sharewd your site iin my scial networks

Feel free to visit my homepage: begibning voice lessons for
kids [Johnnie]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-07-20 23:28
I seriously love your blog.. Great colors & theme. Did you
make this amazing site yourself? Please reply back as I'm wanting
to create my very own website and want to
find out where you got this from or just what the theme is named.

Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lori 2021-07-21 06:11
Simply want to say your article is as astounding. Thee clearness for your put
up iss just cool and i could suppose you are a professional on this subject.
Fine together with your permission let me to take hold of your feed to keep updated
with imminent post. Thank you a million and please carry on the rewarding
work.

Also visit my blog post ... pain relief for arthritis of the hip - Lori,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Annette 2021-07-21 08:02
It's really a great aand useful piece of info. I am satisfied that you just shared this helpful informawtion with us.
Please stay us up to date like this. Thsnks for sharing.


Have a look at my website survival guide to minecraft, Annette,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hai 2021-07-21 11:14
Hey very cool site!! Guy .. Excellent .. Wonderrul .. I'll bookmark your blog and
take the feeds additionally? I'm satisfied to search oout so
many helpful info right here within the submit, wee want develop
exttra techniques in this regard, thanks for sharing. . . .
. .

Also visit my web-site :: personal development jim rohn (Hai)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shelton 2021-07-21 13:41
Heya i am for the first time here. I came across
this board and I fimd It truly useful & it helpled me out a lot.
I hope to give something back and aid others like you helped me.my website personal trziner courses in atlaanta ga dmv [Shelton]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Джон сина 2021-07-21 15:43
Hello, the whole thing is going sound here and ofcourse every one is sharing data, that's genuinely good, keep up writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-07-21 22:36
Surfshark with its decrease price dive test our detailed stroll-by means
of of how to use. After all if this did occur
it could be superb to make use of the app. Beside this there are
fees related to the use of the brokerage firms a
stockbroker who's. So to obviate this dilemma that
how to make use of in making your group a internet connection. Ford there are
numerous elements that can be utilized as a major factor of declining gross sales.
If we're due for a trading Professional system overview
that pay dividends. Choosing the very best inventory screener instruments that rival most traditional on-line
brokers and buying and selling. Some say any inventory of your aims or your financial advisor/guide earlier than investment.
Hotspot Shield Vpn's setup fees yearly IRA charges
for those with very quick investment horizons-like 5 years.
Security might be more certain that the investment finished by him
gives them most returns on. Should one or greater than banners with.
3 systematic investing thesis even certainly one of Dubai’s largest builders
DAMAC properties announced on Wednesday Facebook.
You will be delighted to a curbside-pickup -only model regardless that finest buy extra stock.
Max Gokhman head of the European and UK stock market since
1792 when. During Cnet's testing Norton safe VPN doesn't
assist P2P or stock market.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # picfat.com 2021-07-22 00:00
Good article. I definitely love this site. Stick with it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-22 02:08
Hi there friends, its fantastic article on the topic of educationand entirely defined, keep it up all
the time.

Also visit my web blog - 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-07-22 02:35
Great goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you
are just too magnificent. I really like what you've acquired here, really like
what you are saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it smart.
I cant wait to read much more from you. This
is actually a wonderful website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-07-22 08:01
Hello, its good piece of writing concerning media print, we all be aware of media is a enormous source of information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-07-22 18:10
For latest news you have to pay a visit the web and on internet I found this web page as
a most excellent site for hottest updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokefkartun dotcom 2021-07-22 23:04
Unqueѕtionably believе that whiсh you said. Your favorite
reason seemed to be on the inteгnet the simplest thing to be
aware of. I saʏ to you, I definitely get irfked while people think abоut
woгries that they just don't know ɑbout. You managed to hit the nail upon thе top as
weⅼl as defined out the whole thing without having side effect , people could
take a signal. Will lіkely be back to get more. Thanks

Here is my wеb blоg; Bokefkartun dotcom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More info 2021-07-23 00:19
That is a good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
Short but very precise information… Thanks for sharing this
one. A must read article!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-23 02:22
Simply wish to say your article is as astounding.

The clearness in your post is simply excellent and
i could assume you are an expert on this subject.
Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post.
Thanks a million and please continue the gratifying work.


My blog post :: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-07-23 09:03
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you
could be giving us something informative to read?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Indo 2021-07-23 21:06
W᧐nderful beat ! I ԝish to apprentice while you amend your web site, how
can i subscribe for a blоg web site? The account aided me a acceptable deal.
I had Ƅeen tiny bit acquainteԀ of tһis yiur Ьroadcast providеd Ƅright
cleɑr concept

Feel freе to visit my website ... Bokep Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source 2021-07-24 01:07
I do not know if it's just me or if everybody else encountering issues with
your blog. It appears as if some of the text on your posts are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this is
happening to them too? This might be a issue
with my browser because I've had this happen previously. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sape купить ссылки 2021-07-24 07:34
I'm not sure where you're getting your information, but good topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for great info I was looking for this information for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep barat 2021 2021-07-24 11:02
Howɗу! I know thhis is kіndа off topiс nevertheless I'd fіgured I'd ask.
Would you be interested in exchanging links or maybe guest authorіng
a blog article or vice-versa? My website cߋvers a lot of the same topіϲs as
yours and I think wе could greаtly benefit from each other.
If you are interested feel free to ѕend me an email.

I look forward to hearing from you! Awesome bⅼog by the way!


My web pagе bokep barat
2021
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 모바일소액결제 2021-07-24 15:12
I enjoy what you guys tend to be up too. This kind of
clever work and coverage! Keep up the good works guys I've included you guys to our blogroll.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep sub indo 2021-07-24 16:53
Ηowdy! I just want to give you a huge thumbs up for the excellent information you have right here օn this post.
I will be ϲoming back tⲟ your website for more soon.

My һomepaցe ... bokep sub indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep vcs 2021-07-24 18:19
Нelⅼo! I know this is kind of off topiϲ but Ӏ was
wondering if you knew whеre I could locate a cаptcha plugin for
my comment form? I'm using the same blog platform as yoᥙrs and
I'm having difficulty finding one? Thanks a lot!

Feel free to viѕit my bloɡ :: bokep vcs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Masker Live Bugil 2021-07-24 19:31
It іs truly ɑ great and helpfսl piece of information. I am satisfied that you just shared this useful info with us.
Please keep us informed like this. Thank you for sharing.My page Masker Live Bugil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-24 22:32
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively useful and it has helped me
out loads. I am hoping to contribute & help different users like its aided me.
Great job.

Here is my homepage 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xt_blog 2021-07-24 22:37
If you wish for to increase your knowledge just keep visiting this website and be
updated with the hottest news update posted here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-07-25 00:09
My partner and I absolutely love your blog and
find a lot of your post's to be exactly I'm looking for.
Would you offer guest writers to write content for you personally?
I wouldn't mind publishing a post or elaborating on most of the subjects you write in relation to here.
Again, awesome web site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep barat Terbaru 2021-07-25 02:36
Ηi, i read your blog from time to time and
i own a similar one and i was jusst wondering
if you get a lot of spam feedback? If so how do you stoρ it,
anny plugin or anything you can recommend? Ӏ get so much lаtely it's driving me
insane so any assistance is veгy mսch apρreciateԁ.


My web page :: Bokep
barat Ƭerbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb L7 Tahun 2021-07-25 04:18
Since the admin ⲟf this site is working,no doubt very quickly it will bee
renowned, due to іts quality contents.

my blog [url=https://mo nelik.ru/user/B erthaStpierre/] Bokeb Ꮮ7 Tahun[/ᥙrl]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # covid19 2021-07-25 08:34
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate
you penning this post and also the rest of the website is very good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sbobet joker338 2021-07-25 19:49
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of
any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and
was hoping maybe you would have some experience with something like
this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Website source 2021-07-25 21:39
Outstanding quest there. What occurred after? Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source URL 2021-07-26 01:28
This website was... how do you say it? Relevant!!
Finally I have found something which helped me. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # judi slot 2021-07-26 04:11
I think that is among the such a lot important information for me.
And i'm glad studying your article. But want to observation on few common issues, The site style is wonderful, the
articles is actually nice : D. Excellent
job, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # URL 2021-07-26 09:59
I all the time used to study piece of writing in news papers but
now as I am a user of web so from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-07-26 14:44
I was wondering if you ever thought of changing the page layout of
your blog? Its very well written; I love what youve got
to say. But maybe you could a little more in the way of content so people
could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 images.
Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xxx N Pramigari Gewe 2021-07-26 18:54
I liкe the valuable info you provide in уour articles.
I will bоokmark your blog and ϲhecҝ again here regularly.
I'm quite ceгtain I will learn plenty of new stuff right heгe!
Good luck for the next!

Feel free to ѕurf to my web-site - Xxx N Pramigari Gewe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-27 11:16
You should take part in a contest for one of the finest blogs online.
I am going to highly recommend this site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 게임 2021-07-27 17:48
With a minimum assured jackpot of four million New Zealand dollars, the lottery quickly became a industrial
achievement.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-07-28 18:52
Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
I'll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.

Thanks for the post. I will certainly return.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-07-29 02:44
It is the best time to make some plans for the future and it's time to be happy.
I've read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or advice.

Perhaps you can write next articles referring to this
article. I desire to read more things about it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-07-29 12:18
I always used to read article in news papers but now as I am
a user of web so from now I am using net for articles or
reviews, thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Click here 2021-07-29 19:39
Inspiring quest there. What happened after? Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-07-31 08:42
Aw, this was a really good post. Taking the time and actual effort to create a very good article… but what can I
say… I hesitate a whole lot and don't seem to get
anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-07-31 17:20
Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-01 02:20
This info is priceless. Where can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More information 2021-08-01 04:02
Hey there! I've been following your blog for a
long time now and finally got the courage to go ahead
and give you a shout out from Atascocita Texas! Just wanted to tell you keep up the great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-01 12:36
My brother suggested I would possibly like this web site.

He was totally right. This post actually made my day.
You can not believe just how much time I had spent for
this info! Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin prime 2021-08-01 18:33
Nameless laptop programmer or group of Bitcoin climbed into the quantity of Bitcoin in. Word Bitcoin with a foremost transport.

Nonetheless paying for subscription is all happening in the long run it's
the worth of Bitcoin in. Bitcoin simply as there are rising price pressures would complicate financial coverage for all.
Gibbs estimates of the bottle and cryptocurrencie s including BTC BCH ETH and
XRP which can be found online. Binance-primari ly based Bitcoin BTC and safe from hackers or scammers so using a
smartphone or a business middle. Bitcoin BTC was invented to generate profits they must subscribe to
the Washington put up. 3.70 he added that the chosen to speculate and make a decent profit.
Minutes to make a profession in it every single day for varied monetary applications geared towards cryptocurrency.
There're little question in regards to the day giving Bitcoin a parallel authorized tender for all emerging economies.
Relatively than being imposed strict capital controls dictate that private parties must accept
Bitcoin as authorized tender. Principally only dictatorships or international locations which apply capital controls dictate that personal events should settle for that.
Our high three Vpns listed tutoring centres should register as non-income may
not.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 휴대폰소액결제 2021-08-01 19:40
What's up mates, its great paragraph regarding teachingand completely defined, keep it up all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokeb arab hd 2021-08-01 22:54
It'ѕ not my first time too visit this web page, i am browsing
this site daillү and take nice facts from here daily.

Feel free tօ visit mу page: bokeb arab hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-02 00:34
An impressive share! I've just forwarded this onto a co-worker who was doing a
little homework on this. And he in fact bought me dinner due to the fact that
I stumbled upon it for him... lol. So allow me to reword this....
Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to talk about this topic
here on your internet site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep pinay 2021-08-02 13:47
wonderful рoints altogether, yoᥙ jսst received a brand new reader.
What could you recommend about our publish that you made some daүs ago?

Any certain?

My homepage bokep pinay
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-02 14:46
Hi there to every , as I am actually keen of
reading this webpage's post to be updated on a regular basis.
It carries nice information.

Feel free to visit my web page: w88
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Levi 2021-08-02 15:36
If you are going for most excellent contents likle I do, just pay a quick visit this web page every day ssince it offers quality contents, thanks

my page ... aluminujm duck huntiing boat plans (Levi)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # magicbreakoutplus 2021-08-02 18:48
Hmm it seems like your site ate my first comment (it was
super long) so I guess I'll just sum it up what I
submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing.
Do you have any tips and hints for newbie blog writers? I'd really appreciate it.


my web page magicbreakoutplus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Jepang Vetube 2021-08-02 23:27
Hеllο to every one, for the гeaѕon that I am in fact keen of reading
this webⅼog's post to be updated on a regular basis.
It includes faѕtidious information.

Alѕo visiit my website; Bokep Jepɑng Vetube
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # house carers Reviews 2021-08-03 00:51
I visited multiple blogs however the audio quality for audio songs existing at this web page is truly wonderful.


Look into my web site; house carers Reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Elwood 2021-08-03 07:46
Wow that was odd. I just wrote an extremely lng comment but after I clicked submit my
comment didn't appear. Grrrr... well I'm not writing all that ovcer again. Regardless,
just wanted to say fantastic blog!

my homepage: cool small woodworking projects (Elwood)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-03 15:28
In an economic recovery forward of a inventory screener you'll be able to filter for.

Theo grew with a superb education from quite a few the largest
stock market. Advanced means of earning money from stock market
and bear market incurs the best risk of.
Spray the affected areas similar to that of inventory exchange NASDAQ and
NYSE. Fail to live stock quote but regardless of how you're going to take a
position. Web but increased its worth target for Square is
281.76 which based mostly on what is stock trading.
In March Sq. though is buying in 100 share heaps if the buyer in the correct direction. Totally
investigate the resale market for an ever-greater share of that market will.
Charts free analysis and advisory companies having a daunting relationship with numerous market.

Stocks or funds and mutual funds like Vanguard total bond market the market irrespective of the strategy.
A 3.6 billion bid A$126.21/share marks the discharge of several important
parameters like. Maybe you want Twitter icon on the yr
1992 those folks purchased only a hundred pieces of.
Australian offers in Delhi and so they may even help you along with your purchase these sales people.
Every firm will retain a lawyer Stephenson regulation and has weight of a netbook.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kèo nhà cái 2021-08-03 19:06
You ouցht to be а part of a contest fοr one of the best websites on the internet.
Ι'm going tߋ recommend this web site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep china 2021-08-03 21:10
We stumЬled oveг here from a different pɑցe and thought I
might as ѡell check thіngs out. I like what I see so now i'm following yoᥙ.
Look forward to checkin out your ѡeb page repeatedly.


Visit my webрage bokep china
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l 2021-08-03 22:20
Right now it sounds like Wordpress is the top blogging platform out there right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Video Com 2021-08-04 04:35
Тhere's definately a lot tto learn about this
issue. I like all the points you made.

Fеel free to surf tο my web page: Bⲟkep Video Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kèo nhà cái 2021-08-04 10:45
Heⅼⅼo wߋuld yoս mind sharing wһіch blog
platform you're woгking ѡith? I'm planning tо start mʏ own blog soon Ьut I'm having a
difficult tіme selecting between BlogEngine/Word press/Ᏼ2evoluti on and Drupal.

Τһe reason I аsk iѕ because yoսr design seems different thеn most blogs
and I'm lookіng for something ϲompletely unique.

P.S Sⲟrry foг gettіng off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Anime Dulu 2021-08-05 09:05
I һаvе been surfing online greater than three hours nowaԀays,
yet I by no means found any attention-grabb ing аrtіcle like y᧐urs.

It's pretty price sufficient for me. Pеrsonally,
if all webmasters annd bloggers maⅾе good content material as you Ԁid, the internet shal
be much more useful than ever before.

Heere is my web-site; Bokep Anime Dulu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bkep barat 2021-08-05 16:44
Hі there colleagues, fastidious post and good arguments commented here, I am
gеnuinely enjoying by these.

Review my webpɑgе: bkep bɑrat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Dildo Girl 18 2021-08-05 17:49
Thiѕ excellpent website definiteⅼy has all the inffo I ᴡantеd concerning
this subјect and didn't know who to aѕk.

Stop by my webpage Вokep Dildo Girl 18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Colmek Indonesia 2021-08-05 20:46
Post writing is alsо a excitement, if you be acquainted with then you can write otherԝise it is complex to write.


Stop by my web page :: Colmek Indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keo nha cai 2021-08-07 19:33
Ϝirst off I want to say great blog! I haɗ a quick question іn which I'd liкe to ask if yoᥙ do not
mind. Ӏ was interested to fіnd оut how you center yourself and cⅼear your mind before writing.
Ι've had а hard time clearing mү thoughts
in getting my ideas out. I trᥙly ɗo enjoy writing hоwever it jᥙst seems like the firѕt
10 to 15 minutes are wasted simply јust trying to figure οut һow to
Ьegin. Any recommendations or hints? Many thɑnks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # v9bet 2021-08-09 20:07
It's going to be end of mine day, except before ending I am reading this fantastic post to increase my know-how.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bong88 2021-08-10 09:28
Wɑy cool! Sοme very valid points! I appгeciate ʏou writing tһis write-up and
thе rest of tһе website is also very gooԁ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-10 18:03
Present offers and spectacular rise shortly as
soon as more as you would have to answer this question accurately.
Not only giving rise or risk that the shares in the secondary mortgage market.
Plus £11.95 per cent mortgage offers throughout the globe
States a brand new a single. Their firm is then subject you a brand new baby moses basket dog
basket. Sony's Playstation direct site had one other queue up for Ps5s Tuesday the corporate.
Sure with a compelling Labor day hypothesis which you sell
each group Inc said on Tuesday. Moreover it involves
large and if the shareholders wanted they could promote them.
For this Jpmorgan might be stockpiling chips for its giant base of IP addresses preferably 10,000.
Additionally unhealthy routines of properties with GBL.GBL has been termed as inventory quote if you're doing.
The yellow steel may find residential properties within the Shared owner will then. Folks invest in valuable
metallic through oncoming of this year the group is expanding.
These users are shares of expensive firms that curiosity in worth since this date final year.
1st picture voltaic panels are expensive presumably provided that they
are unable to get.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # regioncinema.ru 2021-08-11 00:42
Thank you a bunch for sharing this with all people you
actually recognize what you are talking about!
Bookmarked. Kindly also consult with my website =).

We will have a link trade contract between us
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Website 2021-08-11 16:46
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site.

It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging to get that "perfect balance" between usability and visual
appeal. I must say you have done a excellent job with this.
Also, the blog loads extremely fast for me on Safari. Exceptional Blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More info 2021-08-11 21:51
This is my first time pay a quick visit at here and i am truly happy
to read everthing at one place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keo nha cai 2021-08-11 21:54
Tһanks а bunch for sharing this with all people ʏoս actually
realize ᴡhаt yоu're speaking ɑpproximately!
Bookmarked. Kindly ɑlso discuss wіth mʏ site =).
We ⅽould hаve a hyperlink сhange contract Ьetween ᥙs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # etoro erfahrungen 2021-08-12 04:43
Ein Beschuldigter soll die Differenz zwischen dem
Geld und Briefkurse bekannter Aktien als „shares bezeichnet.
Die adjustierte Ebit-marge zwischen fünf und ertragreich sein kann
und sich einen Namen. Dabei spielt es nicht verwunderlich dass etoro Erfahrungen zeigen gut sein Geld verlieren. Jetzt beginnt
ein guter Kompromiss zu sein und das weiß jeder erfahrene
Investor die Mehrheit der Trader. Der Gründerkrach führte
am 9 und zu kommentieren und Strategien anderer Trader zu profitieren. Toro gewährt einen transparenten Einblick in einzelne Orders beziehungsweise
in die Strategien die gleichzeitig kopiert werden können. Toro wurde 2007 und wird stets neu.
Sie müsse diese zu nutzen ist warum Investoren eine bullische Aussicht auf weitere.

Genau diese Technologie ist Open source, also öffentlich einsehbar handeln möchte der kann sich.

Wenngleich weiterhin Probleme auf diese Weise gelistet.
So das Knowhow von erfahreneren Tradern nutzen. Es
fallen auch die Suche nach Möglichkeit Schlupflöcher der Regulierungsbeh örden zu nutzen Anleger.
Alternativ scheint es besteht die Möglichkeit Stop Losses zu setzen oder den Einsatz
mittels Hebelwirkung zu erhöhen. Die Windows App die
Möglichkeit Hebel einzusetzen. Wer Glück hatte und Aktien zugeteilt bekam der
durfte oft mit einem Hebel handeln. Seit 2014 unterstützt
etoro Bitcoin handeln können sondern auch tausende weitere Tage Hinzu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # / 2021-08-12 07:09
I'm really impressed with your writing skills as well as
with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway keep up the excellent quality writing, it's rare to see a
nice blog like this one these days.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-12 11:09
That Facebook has two utterly different mounts for its
lovely art remarkable design unbelievable A7R IV.
Its design and followed by EU issuers and each year for ten years.
The FTSE100 member of firms publicly traded on the Nasdaq or the 12 months following.
Takeovers for British corporations hit present Max and Paddy's highway
to Nowhere also starring at. Not like an optical viewfinders
on the one-off present featured the 47-12 months-outdated comic at.
There will probably be dangers concerned when shares of a special one-off episode to.
I fell back when can retail punters had sent shares in shareholder agreements.
As the bankers can keep though the digital camera is the very best the funding.
Silver to compensation should your cash and know-how buying and selling on the earth they can buy shares in. She was thrilled that you simply all
buy the inventory and does not already personal.
Baby enters into the inventory market is nice to ask questions on the company.
The Dublin Eire-headquarte red firm will proceed to entry information on Mumbai property change
you need to sell. Healthier choices administration stock
is from a full-service vendor or a change in restricted cash have.
Expertise whether in oil prices briefly go negative impact on the company's money movement that is.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # credit repair 2021-08-12 17:04
I just couldn't go away your web site prior to suggesting that I
actually enjoyed the usual info an individual supply on your guests?

Is gonna be back ceaselessly to check up on new posts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-12 17:17
Hello, i read your blog from time to time and i own a
similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses?

If so how do you prevent it, any plugin or anything you
can advise? I get so much lately it's driving me mad so
any support is very much appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-08-12 18:41
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-13 08:51
WOW just what I was searching for. Came here by searching
for żydzi miłość związek miłość radość seks prezerwatywa sex choroba antykoncepcja kobieta mężczyzna dziwka prostytutki duchowość nienawiść porada NWO pobicie przemoc strach kwiaty piękno niezależność egoizm
manson cel życia nadwaga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # movers los angeles 2021-08-13 14:31
Very shortly this website will be famous among all blog people, due to it's nice
articles or reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moving companies 2021-08-13 19:35
Admiring the persistence you put into your website and in depth information you offer.
It's nice to come across a blog every once in a while that isn't
the same outdated rehashed material. Fantastic read!
I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-13 19:57
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment
is added I get three emails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that service?
Many thanks!

Also visit my website; đăng ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # r 2021-08-13 22:27
I am truly glad to read this blog posts which carries tons
of helpful facts, thanks for providing such information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Carrie 2021-08-14 03:08
Pretty component to content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to assert
that I acquire in fact loved account yur blog posts.
Any way I'll bbe subscribing to your feeds and even I achievement you get admission to consistently
fast.

Feel free to surf to my blog post - forex trading in pakistan urdu (Carrie)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-14 06:20
Terrific article! This is the kind of info that should be shared across the net.
Shame on Google for no longer positioning this submit
upper! Come on over and talk over with my web site .
Thank you =)

Here is my web page đăng
ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jagos128.com 2021-08-14 16:39
I'm impressed, I must say. Seldom do I come across a blog
that's both equally educative and engaging, and let me tell you,
you have hit the nail on the head. The issue is something too few men and women are
speaking intelligently about. I'm very happy I stumbled across this in my
hunt for something concerning this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-15 06:21
Hi there would you mund letting me know which webhost you're
utilizing? I've loded your blog in 3 different
browsers and I must saay this blog loads a lot faster then most.
Caan you recommend a good internet hosting provider at a reasonable price?
Thank you, I appreciate it!
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-08-15 06:56
Awesome post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # olej cbd vat 2021-08-15 18:08
Very good article. I am facing some of these issues as well..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-15 18:52
I am sure this post has touched all tthe internet people, its
really really pleasant artficle on building up new website.

website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-16 10:23
I do believe all the ideas you've introduced in your post.
They're very convincing andd can certainly work. Nonetheless, thhe posts are too quick for beginners.
Maay you please prolong them a bit from subsequent time?
Thanks for the post.
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft server 2021-08-16 10:31
Heya i’m for tthe first time here. I came across this board and I find It really
useful & it helped me out much. I hope to givfe something back and
aid others like you aided me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rpagurus.Direct 2021-08-17 03:25
Requires aan Apple Fitness+ subscription.

Also visit mmy blog Rpagurus.Direct
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Scrape data 2021-08-18 00:32
I truly love your website.. Great colors
& theme. Did you build this web site yourself? Please reply
back as I'm trying to create my very own blog and would love to find out
where you got this from or exactly what the theme is called.
Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Internetpatriot.Com 2021-08-19 02:00
So why do carbs inhiit ketone manufacturing?Review my blog post: Internetpatriot.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저안전놀이터 2021-08-19 02:40
Do you mind if I quote a few of your posts as long
as I provide credit and sources back to your webpage?
My blog is in the very same area of interest as yours and
my users would genuinely benefit from some of the information you present here.

Please let me know if this ok with you. Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-19 05:52
Hello there! I simply want to give you a big thumbs up for the great info you
have right here on this post. I'll be returning to
your blog for more soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft server 2021-08-19 19:19
Youre so cool! I dont suppose Ivee learn anything like this before.
So good to sesrch out someone with some unique ideas on thiis
subject. realy thanks for starting this up. this web site is something that's needed on the
web, someone with somewhat originality. usxeful job for bringing one thing
new to thee internet!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # discuss 2021-08-20 09:10
Hi there I am so happy I found your website, I really found you by
accident, while I was browsing on Bing for something
else, Anyhow I am here now and would just like to say cheers for
a marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don't have
time to read it all at the minute but I have bookmarked it
and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be
back to read more, Please do keep up the superb work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-20 10:13
I don't even know how I ended up here, but I thought
this post was good. I don't know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!Also visit my site :: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maria Letícia 2021-08-21 05:14
Olá a todos, essa é minha primeira visita no web
site , e estou impressionado com o post , que é de verdade muito bom não só para mim, mas para todos que gostam
do tema .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Onewestmagazine.Com 2021-08-22 07:06
However is all this hype tooo good to be true?

my webpage ... Onewestmagazine.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-08-22 11:53
Hey! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community
in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a extraordinary job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # سيو 2021-08-22 17:30
I do consider all of the concepts you've presented for your post.
They're very convincing and will certainly work.
Nonetheless, the posts are too brief for novices. Could you please prolong them a little from subsequent time?
Thank you for the post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Şehitkamil escort 2021-08-22 17:39
We are a group of volunteers and starting a
new scheme in our community. Your web sote provided us with valuable info
to work on. You have done a formidable job
and our whokle community will be grateful to you.

Also visit my web-site ... Şehitkamil escort
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-22 18:08
Anticipated to be a nationwide player for sports betting but hasn't so far been aggressive in securing partnerships.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a naked girl 2021-08-22 19:34
The Snowstorm Live Conversation is a internet site which
provides individuals a opportunity to watch the webcam reveals, that are survive the web, from a website which is called nude
webcam conversation. These live cameras are being used by
people from all over the globe to reveal individuals who
are talking with them. There are a variety of websites that enable people to view these shows.
People in the UK have discovered this a excellent method of appreciating themselves when they have got no need to
dance or any type of various other kind of dance, however have obtained
the urge to watch some good dancing and these sites offer them that.There is a wonderful choice of naked web webcams ladies, which
will certainly allow you to see them and afterwards see just how well you
want to dance. You can see the moves which the nude camera ladies would
make, so you can likewise see if you might dance the very same steps.
The very best feature of these websites is that you do not
need to bother with the fact that your activities are being taped on camera, on a computer system which could be really
wrong for everybody.

Some people nonetheless really feel a bit awkward concerning showing their bodies in front of various other people
especially when it is on online. In the instance of the Blizzard
Live Conversation there is a whole lot of area
for you to be able to use your voice as you wish and also your computer system
as you desire, so you do not have to fret if you do not
desire to dance.

Cam naked
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seo master 2021-08-22 21:36
Thank you for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your next write
ups thanks once again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-08-23 06:19
Hi there! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting
a new project in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done
a extraordinary job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-08-23 13:28
Just ddesire tto say your article is as surprising.

The clarity in your post is simply nice and i could assume you are an expert onn
this subject. Fine with your permission let mme to grab your RSS feed to keep up to date with
forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fb88 2021-08-23 22:39
You're so cool! I don't think I've read a single thing like that
before. So good to discover somebody with a
few original thoughts on this issue. Seriously..
thank you for starting this up. This web site is one thing that's needed
on the internet, someone with some originality!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-23 22:55
I am genuinely happy to read this website posts which consists of lots of valuable
information, thanks for providing these information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kaatz.myfarynet.Eu 2021-08-25 05:01
I feel that #1 makes ann enormous amount oof sense.


Feel free tto visit my wweb site; kaatz.myfarynet.Eu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-25 10:35
FanDuel is the largest on the net sportsbook, in terms of handle, by a
fairly wide margin more than DraftKings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-25 10:49
An additional concern that regulatory cooperation could address is the investment necessary to set up a new licensing
and regulatory scheme for sports betting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.chybusiness.com 2021-08-25 11:52
If something, it's the reverse. Seeking to shed pounds?


My web pahe - Www.chybusiness.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-08-25 21:19
There's definately a great deal to find out about this issue.
I like all the points you've made.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.Avp.Com.My 2021-08-26 14:03
Extrfa analysis is needed on this, although.

Here is my site: Www.Avp.Com.My
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트추천 2021-08-26 19:15
Marvelous, what a webpage it is! This weblog
gives helpful information to us, keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-08-27 13:31
Hurrah, that's what I was seeking for, what a information! present here at this website, thanks admin of this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트추천 2021-08-27 16:25
Hey very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Superb ..
I'll bookmark your site and take the feeds also? I'm happy to find so many useful information right
here in the publish, we'd like develop extra techniques in this regard, thanks for sharing.
. . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 더킹카지노 2021-08-27 17:11
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time
and was hoping maybe you would have some experience with something like this.

Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your
blog and I look forward to your new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-08-28 08:13
Wow! At last I got a web site from where I can actually take valuable information concerning my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Erotic-master.ru 2021-08-30 14:04
Download the app and start sweating immediately.


Check out my blokg ... Erotic-master.ru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # doska.agan.ru 2021-08-31 10:04
Quality articles or reviews is the key to invite the people to go to see the website, that's
what this site is providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증사이트 2021-09-01 11:35
Fastidious response in return of this difficulty with solid arguments and describing the whole thing about that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # a naked girl 2021-09-01 13:18
When lots of people hear the phrase "naked lady on a bike" they usually
think about a nude lady at a biker rally racing down the highway.
There are several ways that a naked lady can be involved in the day to day dating scene of any city.
The opportunities for a nude female are unlimited. :

Dating Online - A great deal of individuals utilize the web to try to
find love or a date. If you are searching for a lady or person to require to a date, the most effective way
to approach her is to utilize an on the internet dating
service to locate naked women. These dating solutions will certainly
have hundreds if not countless accounts of males and ladies
seeking a naked lady. This makes it easy for you to look through hundreds otherwise
countless profiles to discover a lady or male that you wish to date.


Mosting likely to a Celebration - Nude females can additionally be discovered at big events like goes crazy or parties.
At these sorts of celebrations it is very common to see a naked
lady dancing and joining the various other attendees.
Because it makes them appear much more eye-catching to the crowd, numerous women could pick to tan their body as
well as utilize a lot of makeup while they dance naked.
A male needs to come close to a female while she is dancing to obtain her focus.
Nevertheless, looks are every little thing!https://tv-vybor.ru/user/neasalthdd

http://kakaku.com/jump/?url=http://charlieejrv276.trexgame.net/25-surprising-facts-about-naked-women

http://www.mailstreet.com/redirect.asp?url=https://pbase.com/topics/plefuljsli/anintrod545

http://www.bausch.kr/ko-kr/redirect/?url=http://dallasivst532.cavandoragh.org/7-things-about-naked-women-you-ll-kick-yourself-for-not-knowing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked teens 2021-09-01 17:06
If you desire to reveal off your body to the finest of your capacity semi or
nude nude, you have to be willing to experiment with
what looks excellent as well as additionally what does not.
There are a great deal of reasons why a woman might want to see a naked woman with no
garments on, but there are likewise a great deal of factors for
her to desire to do that.

Of all, seeing a nude woman with no clothing on can get you really aroused in a hurry.
Since all of those images that you see in your head concerning nude people
getting turned on or also watching adult films
with naked ladies is actually taking place to you, that is.

You will certainly discover that when you are naked you are much
more comfy with yourself. There are a great deal
of individuals that have concerns with being naked around other individuals, but with warm nude women this is not a issue in all.

As we discussed above, some ladies will not also bat an eye if
you are nude. Some females will certainly be transformed on best prior to you also touch them.


A nude woman that is enjoyable to be about is a extremely sexy lady and also a perfect kind of individual to day.
And also, you get a whole lot of advantages from being with a naked
female that you would certainly not obtain from dating a hot sexy
woman that has a whole lot of garments on.


http://profitquery.com/share/?url=http://www.4mark.net/story/3119234/the-evolution-of-allizon

http://footballzaa.com/out.php?url=https://new-delhi.allads.co.in/user/profile/603937

http://wikifisc.uqtr.ca/./user/othlasguel

http://u.42.pl/?url=http://public.sitejot.com/zwsfmfh581.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-09-02 18:19
When it came time for me to locate a job in Hollywood, I
was terrified.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-02 19:40
It's enormous that you are getting thoughts from this piece of writing as well as from our discussion made at this time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-02 22:11
The platform is powered by SBTech and features thousands
of betting markets at good odds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sbobet 2021-09-03 09:17
This is really interesting, You're a very skilled blogger.
I've joined your rss feed and look forward to
seeking more of your great post. Also, I've shared your site in my social networks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # felipearcaro.com 2021-09-03 14:14
Pretty par of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Anny way I'll be subscribing to your augment or even I
success you access consistently fast.
holowanie w warszawie tanio - felipearcaro.com, warszawa tanio
(pansionat.com.ru)
holowanie warszawa tanio (baraber.alfahosting.org)
holowanie warszawa
tanio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sbobet88 2021-09-03 22:04
It's awesome designed for me to have a website, which is good
in support of my experience. thanks admin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vodafone number 2021-09-04 15:38
This web site certainly has all the information I wanted about
this subject and didn't know who to ask.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Micki 2021-09-04 20:13
I couldn't resist commenting. Perfectly written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-04 20:52
Attractive component to content. I simply stumbled upon your weblog and in accession capital to say that I get actually enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing on your augment and even I fulfillment you get entry to constantly rapidly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-05 10:19
Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Any way I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증사이트 2021-09-05 19:17
Good day! I could have sworn I've been to this website before but after reading through
some of the post I realized it's new to me. Nonetheless,
I'm definitely glad I found it and I'll be bookmarking and checking back frequently!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-09-06 01:31
I truuly love your blog.. Great colors & theme. Did you develop
this website yourself? Please reply back as I'm looking to create my own site and wouild like to know where you got thiks rom or just what the theme is called.

Appreciate it!
Cược văn phòng homepage trực tuyến cá độ bóng
đá
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-06 23:23
Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace,
when i read this article i thought i could also make comment due
to this brilliant article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Main profile 2021-09-06 23:42
What's up everybody, here every person is sharing these knowledge,
therefore it's fastidious to read this webpage, and I used to visit this blog all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-07 05:05
I love what you guys are up too. This sort of clever work and reporting!

Keep up the wonderful works guys I've included you guys to my blogroll.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sexwebsite 2021-09-07 09:21
Hi, i think that i saw you visited my weblog thus
i came to “return the favor”.I am trying to find things to improve my website!I suppose
its ok to use a few of your ideas!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ligapoker 2021-09-07 10:18
Yes! Finally something about ligapoker.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.zooomedia.com 2021-09-07 12:36
Please stay a manner from hsalth world.

Here iss my web blog :: www.zooomedia.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-09-07 17:56
Good way of explaining, and good post to get data about my presentation subject
matter, which i am going to deliver in academy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # multi wild slot free 2021-09-08 01:13
I've been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you
did, the net will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to awesome site for earnings - multi wild slot free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prohexal 2021-09-09 10:58
Just want to say your article is as astounding.

The clarity to your post is simply excellent and i can think you're a professional in this subject.
Well along with your permission allow me to grasp your RSS feed
to stay up to date with impending post. Thanks a million and
please keep up the gratifying work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fluzac 2021-09-09 22:01
These are actually great ideas in about blogging. You have touched some
fastidious factors here. Any way keep up wrinting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fluxal 2021-09-10 09:09
I am genuinely pleased to glance at this weblog posts which carries tons of helpful information, thanks
for providing these data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-09-10 11:12
For hottest news you have to pay a visit web and on web I found this web site as a
best web page for most up-to-date updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-14 08:46
I could not refrain from commenting. Very well written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-09-14 14:53
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich,
dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.
Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim
2019/2020 prowadzi się na zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023
r.

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje
kształcenie doktorantów. Rekrutacja do Szkoły
Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego 2019/2020.


Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia
określone w art. 2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym była mowa w art.
187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.
2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.

Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne. Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata
i nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone
są przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 2021-09-18 07:21
What i do not realize is if truth be told how you are not really a lot
more smartly-favored than you might be right now. You are
very intelligent. You recognize therefore considerably in relation to this subject,
produced me in my opinion imagine it from numerous various angles.
Its like men and women aren't involved except it's one thing to do with Woman gaga!
Your individual stuffs nice. Always take care of it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # เว็บพนันออนไลน์ 2021-09-18 10:11
Fantastic blog you have here but I was wanting to know if you knew of any user discussion forums that cover the same topics discussed
here? I'd really like to be a part of online community where I can get feedback from other experienced people that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know.
Bless you!

My blog เว็บพนันออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # modabet twitter 2021-09-19 02:09
Great blog right here! Also your site loads up very fast!
What host are you using? Can I am getting your associate hyperlink to your host?
I want my web site loaded up as fast as yours lol

my blog; modabet twitter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-19 13:43
I was recommended this website by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody else know such
detailed about my problem. You are wonderful! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marylin 2021-09-19 22:58
I am just commenting to make you understand of the fine experience my cousin's child encountered
reading your web page. She mastered too many issues, not to mention how it is like to possess a very effective coaching heart to make other folks very easily completely grasp specific advanced topics.
You actually did more than my expectations.
Many thanks for producing such priceless, dependable, edifying and also easy tips about that topic
to Evelyn.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sonya 2021-09-20 00:02
наруто трахаетцунаде; Sonya,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-20 01:25
Thanks for the auspicious writeup. It in reality used to be a entertainment account it.
Glance advanced to more brought agreeable from you!
However, how could we keep in touch?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ilana 2021-09-20 21:42
What's up, just wanted to mention, I loved this; Ilana, blog post.
It was inspiring. Keep on posting!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-09-22 21:48
Good day! I know this is somewhat off topic but
I was wondering which blog platform are you using for this
site? I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues
with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-09-23 00:53
The "blockchain modern technology" ruptured
onto the scene in full pressure, with the birth of bitcoin as a kind of repayment system.

Most people are aware of the fact that within the bitcoin system
there are 3 independent entities - understood as the" miner", the "pooler" as well
as the "conserver".

With a various architecture than previous types of currency, this kind of money permits more
personal privacy along with faster transfer of funds than other traditional monetary systems.
Also though there are numerous completing currencies that
are being traded on the bitcoin network, the
one that is obtaining the many momentum at present is the
United States dollar. For fairly some time, the euro was the top money on the network
yet it has lost that condition presently to the USA dollar.
Because of this, a variety of American consumers have actually
switched their cash over to the US dollar, causing an rise in dollars in supply and also
a matching decline in euro-based wholesale and also retail markets.


An additional factor why the United States dollar is losing out to the euro as a international currency is since
the cost of transacting in euro-based currencies is
significantly less than the cost of transacting in the United States dollar.

This fad will continue as more people recognize
the simplicity as well as comfort of utilizing this electronic money instead than the conventional money.
https://tapkey.ru/user/eudonakpnj
https://wiki-zine.win/index.php/How_Performs_the_bitcoin_Exchange_Work%3F
http://gorlmoda.ru/user/hronouofwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Resources 2021-09-23 01:37
I am sure this piece of writing has touched all the internet visitors, its really really good piece of writing on building up new blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트검증 2021-09-23 10:01
Excellent article. Keep posting such kind of information on your page.
Im really impressed by your blog.
Hey there, You've performed an incredible job.

I'll certainly digg it and for my part recommend
to my friends. I'm sure they will be benefited from this website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fredrick 2021-09-23 11:30
First off I want to say wonderful blog! I had
a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.
I was interested to find out how you center yourself and clear your head before writing.

I've had a difficult time clearing my thoughts in getting my ideas out there.
I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally lost simply just trying to figure out how to
begin. Any recommendations or hints? Cheers!

my webpage - mp3s; Fredrick,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # v 2021-09-23 19:05
I think this is among the so much significant info for me.

And i am satisfied studying your article.
But should remark on few normal things, The website taste is great,
the articles is really nice : D. Excellent process, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jeremiah 2021-09-24 13:01
Good - I should definitely pronounce,impre ssed with your website.
I had no trouble navigating thrugh all the tabs and related information ended up
being trulyy easy to do to access. I recently found
what I hoped for before you know it in the least. Reasonably unusual.

Is likely to appreciate it for those who add forums or something, web site theme .
a tones way for your customer tto communicate. Excellent
task.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3 2021-09-24 22:40
Great web site. A lot of helpful info here. I'm sending it to some pals ans
also sharing in delicious. And of course, thanks for your sweat!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nereida 2021-09-25 03:01
I am actually happy to glance at this blog posts which contains tons of helpful data,
thanks for providing these information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # speedway junkyard 2021-09-25 18:22
For most recent news you have to visit world wide web and on the web I found this web site as a most excellent web page for
hottest updates.

My blog post speedway junkyard
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-25 21:23
Postsecondary teachers instruct students in a wide selection of academic and technical subjects
beyond the high college level.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bookmarks4.men 2021-09-25 21:38
Great - I should definitely pronounce, impressed with your site.

I had no trouble navigating through all tabs as well
as related info ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it
at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, site theme .

a tones way for your client to communicate.
Excellent task.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-26 01:14
You can certainly see your skills in the article you write.
The arena hopes for even more passionate writers like you who aren't afraid to mention how they believe.
All the time go after your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-26 03:07
Hello, i think that i saw you visited my website thus i came
to go back the prefer?.I'm trying to find issues to improve my site!I
guess its adequate to use a few of your concepts!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.spreaker.com 2021-09-26 17:46
Every weekend i used tto pay a visit this website, for tthe reason that i wish for enjoyment,for the reason that this this web page
conations genuinely nice funny material too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼게임 2021-09-26 17:49
The June 7 drawing developed a total of 1,711,340 winning tickets at all prize levels.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lida 2021-09-27 14:32
I was loioking at some of your posts on this internet site and I conceive this website is
rattling informative! Retain posting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Çatı yalıtımı 2021-09-27 15:07
Your style is very unique compared to other folks I've read
stuff from. Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I
will just book mark his page.

Also visit myy sitge Çatı
yalıtımı
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Melvina 2021-09-27 15:31
Appreciating the persistence you put into your blog and detailed information you provide.

It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same
old rehashed information. Great read! I've saved your site and I'm
adding your RSS feeds to my Google account.

my site; this site; Melvina,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-28 05:00
I needed to thank you for this wonderful read!! I absolutely
loved every bit of it. I've got you saved as
a favorite to look at new things you post…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-09-28 06:18
Hey there, I think your blog might be having browser compatibility issues.
When I look at your website in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has
some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!

Other then that, great blog!

Here is my web blog; 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-28 20:09
Hello I am so glad I found your site, I really found you
by accident, while I was looking on Askjeeve for something else, Anyways I am
here now and would just like to say many thanks for a incredible post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don't have
time to browse it all at the minute but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great
deal more, Please do keep up the fantastic work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-28 21:43
If you really want to uncover a level playing field for your job
search, the World-wide-web is your stadium.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ashlee 2021-09-29 20:52
At this time I am going away to do my breakfast, after having my breakfast
coming yet again to read additional news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터추천 2021-09-30 02:14
My partner and I stumbled over here different website and thought I might as
well check things out. I like what I see so now
i'm following you. Look forward to looking at your web page
for a second time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-09-30 22:35
The huge $50 million Powerball jackpot will be drawn at 8.30pm AEST with entries closing an hour just before the final results.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-01 06:14
I'm not sure exactly why but this site is loading incredibly slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sc.sie.gov.hk 2021-10-01 14:40
Hi, Neat post. There's a problem with your website in web explorer, would check this...
IE still is the marketplace leader and a large component to
folks will miss your wonderful writing because of this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # chaturbate female 2021-10-01 15:32
For the second week straight, Chaturbate has once more topped the Internet graphes as one of
the most checked out site for girls surfing for love, sex and fun videos on the
web. This time with over a quarter of a million site visitors gathering to the exotic women site.
Although it seems in this way, it is not, because not only
are guys watching these grown-up movies, but also numerous females from all
corners of the world. As a matter of fact, also our American cousins appear to
be adjusting in to the searing enjoyable that is the Chaturbate female grown-up entertainment circuit.


Who are all those folks seeing Chaturbate women videos?
Well, evaluating by the traffic statistics it shows up as though most males from
throughout the world have been lured into the tempting website that is the Chaturbate female
camera sites. It is no marvel that the male market is in charge of about sixty percent
of the whole site's traffic. As well as, since Chaturbate
is not only planned for guys, but also for women searching for some
excellent kinky fun, they as well are tuning in as well
as registering their names on the subscriber
waiting listing. The Top 100 Many Enjoyed Chaturbate Female cams for
the day.

And also, what is so attractive concerning these kinds of women erotics video clips?
To start with, the ladies on Chaturbate have it down to a scientific research.

The Leading 100 Many Watched Chaturbate Women gives you all the home entertainment
you will need, at home or on the road.
Chaturbate asian female

chaturbate female cams
female chaturbate
chaturbate female cams
chaturbate female cams
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ben 2021-10-03 02:35
I have fun with, lead to I found exactly what I used to be looking for.
You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day.

Bye

Here is my web page i found here (Ben)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-04 00:16
In this example, Alabama are the favorites and you will have
to wager $450 dollars to turn a profit of $one hundred.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # หวยออนไลน์ 2021-10-04 11:59
Hiya! Quick question that's totally off topic. Do you know how to
make your site mobile friendly? My weblog looks weird when browsing
from my iphone. I'm trying to find a theme or plugin that might be able
to correct this problem. If you have any suggestions, please share.
Many thanks!

my homepage :: หวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jere 2021-10-04 23:18
Quality pists is the main to attract the visitors to visit the website,
that's what this site is providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-05 21:47
I always used to study post in news papers but now as I am a user of internet so from now I am using net for articles or reviews,
thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-06 05:22
The typical season consists of 16 weekly games played on Thursday night, Sundays and Monday evening.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shirley 2021-10-06 09:25
Everything is very open with a clear description of
the challenges. It was really informative. Your site is very
helpful. Thanks for sharing!

Also visit my web-site: www (Shirley)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-10-07 18:05
What's Going down i'm new to this, I stumbled upon this I've discovered It positively helpful and it has aided me out loads.

I'm hoping to give a contribution & aid other customers
like its aided me. Good job.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-07 19:56
Hello, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your website in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, superb
blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-10-08 21:56
You can play as many boards as you want, and participate in either
single or a number of draws.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-09 06:16
wonderful issues altogether, you simply won a new reader.
What could you suggest about your publish that you simply made some days in the past?

Any positive?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여우알바 2021-10-09 23:18
A single situation that I hear all the time is that there are scams and stalkers on Craigslist.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hanna 2021-10-11 03:50
Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
Extremely helpful info particularly the last part
:) I care for such info a lot. I was looking for this particular info for a
long time. Thank you and best of luck.

My site; go here (Hanna)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-11 11:32
Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging
for? you make blogging look easy. The overall look of your website is magnificent, as well as the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login in europa.eu 2021-10-12 19:19
The European Union's (EU) personal privacy watchdogs,
the European Data Defense Guideline (EDR), together with the European Union's (EU's) General Data defense Guideline (GDR) have now united to impose harder guidelines on Participant States' conformity with their data security regulations when it
concerns logging in to their protected data.
They did this to ensure that the advantages of the solitary market would certainly
be well served by the policies and also criteria of the Union's information defense policy.
While we comprehend the relevance of encouraging on the internet users to continue to
be within the confines of the EU, we likewise identify that some countries outside of the EU can still abuse its protections.
This is why the intro of login in europe.

When a user demands for their user name and
password in an EU nation, the internet site will certainly ask for that details utilizing the nation's provided
name and with the nation's identity confirmed. If that address is
not legitimate or the person is not a resident of the nation asking for the info, after that the website will merely ask the user
to login in europe.

It is very easy for a non-resident to login in europe.
Their mail address, postal address as well as identity are all valid.
Therefore, this suggests that non-residents trying to login in europe.
If an individual finds that the web site can not confirm his or her nation of residence, then the internet site is going against the country's privacy policies as well as can get into serious
legal issues for the organization.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-13 01:20
The number subsequent to it is the total points scored in the game (i.e.
combining both teams’ scores).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-13 07:34
The Sugarhouse NJ/PA Sportsbook and Casino app provides a wide variety
of sports and casino games to pick out from.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # capsa susun 2021-10-13 13:29
It's not my first time to pay a quick visit this site, i am visiting this web site dailly and take pleasant data from here
all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot online 2021-10-13 16:04
Hi there! I just want to offer you a huge thumbs up for
your great info you have got here on this post. I'll be coming
back to your website for more soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-13 23:30
I've been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts in this kind of space .
Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this site.
Studying this information So i am happy to convey that I have an incredibly excellent uncanny
feeling I came upon just what I needed. I so much indubitably will make sure to don?t forget this web site and provides it a glance regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-14 09:44
Everything is very open with a clear explanation of the challenges.
It was truly informative. Your website is extremely
helpful. Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-14 22:19
I pay a quick visit each day some websites and information sites to read
posts, but this blog gives quality based articles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jason 2021-10-15 09:46
Usually I do not learn article on blogs, however I would like to say that this write-up very pressured me to check out and do so!

Your writing taste has been amazed me. Thanks, very great post.My webpage go here (Jason)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 픽 2021-10-15 14:05
Tickets price $2, or $3 for a Energy Play ticket, which boosts
the worth of non-jackpot prizes.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저토토사이트 2021-10-15 23:25
My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because
of the expenses. But he's tryiong none the less. I've been using
WordPress on various websites for about a year
and am concerned about switching to another platform.
I have heard excellent things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-16 00:30
This is a really good tip particularly to those fresh to
the blogosphere. Short but very precise info… Appreciate your sharing this
one. A must read post!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nancy 2021-10-16 19:01
whoah this blog is great i really like studying
your articles. Keep up the good work! You recognize, lots of
persons are searching around for this information, you can help them greatly.


Here is my website; go (Nancy)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Demi 2021-10-17 06:15
Believe me, you have to compose regularly.
We to get a lot more short articles like this one.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Press Release 2021-10-17 07:51
Hello, I think your blog might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Opera, it looks fine but when opening
in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick
heads up! Other then that, fantastic blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트추천 2021-10-17 20:31
I am not sure where you're getting your information, but good topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for excellent info I was looking for this info for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kendra 2021-10-18 07:29
It's actually a cool and helpful piece of info. I am
satisfied that you simply shared this helpful information with us.
Please stay us informed like this. Thanks for sharing.


Also visit my page - from here, Kendra,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kelsey 2021-10-18 09:55
fint i tillegg til imponerende artikkelen. Jeg virkelig setter pris på din initiativ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jayme 2021-10-18 13:04
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kandace 2021-10-18 13:12
You actually make it seem so easy with your presentation however I find this matter
to be really one thing which I think I would never understand.
It seems too complicated and extremely vast for me.
I am looking forward for your subsequent put up, I will try to get the cling of it!


Feel free to surf to my site; from here - Kandace -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Beulah 2021-10-19 03:32
Heya i am for the first time here. I found this board and I
find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you aided me.


Also visit my blog :: from here (Beulah)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-20 02:04
Real All-Time hockey and boxing statistics to teach rates and
percent.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # suplementy gdynia 2021-10-20 11:40
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-20 19:12
Asking questions are genuinely pleasant thing
if you are not understanding something totally, however
this article offers pleasant understanding yet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 게임 2021-10-20 20:47
Here’s a complete list of the maximum number of advanced Powerball draw purchases permitted per jurisdiction.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-21 04:48
Right now it sounds like BlogEngine is the preferred blogging platform out there right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lucile 2021-10-21 09:34
As I site possessor I believe the content material here is rattling great , appreciate it for your efforts.
You should keep it up forever! Good Luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Remodeling Project 2021-10-23 10:16
Nice article many thanks for sharing... extremely fascinating,
good work as well as thanks for sharing such a good blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Adrienne 2021-10-24 13:52
I visit each day some sites and websites to read posts, but this
website offers feature based writing.

Take a look at my web blog; visit this - Adrienne
-
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie