Najnowsze felietony

poniedziałek, 29 lipiec 2013 19:31

Nigdy nie ufaj kobiecie

Napisał 
Żeby poruszać się autem po drodze, musisz przejść kurs i egzaminy państwowe. Samochód musi mieć badania techniczne, być sprawny byś nikogo nie zabił. By spojrzeć człowiekowi głęboko w oczy (a czasem je wyciąć) musisz studiować medycynę wiele lat.

Certyfikat głupoty

Ale by mieć dzieci, sprowadzić na ten świat nowe istoty, możesz być kompletnym, certyfikowanym niemotą. Ale nie o to rzecz się rozchodzi, spójrz proszę jakie to dziwne; lekarz musi tyle lat się uczyć by nie zrobić błędu, a nawet najlepszy go robi. Stworzenie dobrego mebla, to lata pracy i uczenia się w stolarni. Prawdziwa sztuka pochłania lata zdobywania wiedzy pod doświadczonym, surowym okiem mistrza danej specjalności. Wśród smrodu moczu, wódki i tanich papierosów, w oparach wyzwisk, gazów jelitowych i skacowanych chwil wykuwa się stolarski talent, o którego meble starają się tymczasowe tuzy tego świata.

19 w. nowa prawica

Tymczasem wchodzenie w związek z drugą osobą, rozkochanie jej - nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy, inteligencji, zdolności ani państwowych egzaminów. Możesz spać całymi dniami, a w wolnych chwilach grać na kompie i stać się internetowym członkiem nowej prawicy Korwina Mikke aka Ozjasza Goldberga, którego zalewa krew na samą myśl o zasiłkach i pensji minimalnej. Bo przecież świat i biznes jest jak Twój świat, mama podaje pod nosek parówki z biedronki i kupuje fajki, więc świat pewnie też tak samo działa, czegóż więc chcą te brudne pasożyty na miękkim, zdrowym ciele pracodawcy? Związek między kobietą a mężczyzną, powołanie nowego życia, to wszystko jest dostępne dla każdego kto umie podniecić się seksualnie. Umieją to zrobić nawet najniższe formy życia, ba! nawet ja to potrafię. Nowe życie... dziecko które by było szczęśliwe, dobrze radziło sobie w życiu, musi mieć dobrą, mocną podstawę; triumwirat wiedzy, mądrości i miłości. Rzadko kto umie coś takiego dziecku zapewnić, dlatego właśnie świat jest taki jaki jest; areną wojen, okrucieństwa i niesprawiedliwości. Przecież ci wszyscy łajdacy w sejmie, te wszystkie kanalie w biznesie i mediach to były słodkie, kochane bobaski. Dlaczego w dorosłym życiu poświęciły dobro braci Polaków w zamian za pieniądze i sławę? czego zabrakło w dzieciństwie, że wybrali zdradę i wyzysk w zamian za w sumie niewielkie pieniądze? jeśli każdy może mieć dzieci, mamy to co mamy. Te nieliczne dobre dzieciaki z dobrych domów, są skazane na gehenę przebywania z tymi złymi, bądź po prostu głupimi. Handlarze niewolnikami, organami i bronią; to ofiary systemu, gdzie za marichuanę idzie się do więzienia, a za spłodzenie kolejnego kryminalisty zostaje szanowanym tatą, opiekunem podstawowej komórki społecznej.

"Dobre rady" kumpli od piwka

Wchodzisz z kimś w związek i jedyna wiedza jaką masz, to "dobre rady" dziadków, rodziców i znajomych. Twoja własna wiedza to kula śniegowa ulepiona z opinii równie jak Ty światłych kumpli, rad rodziny i tego co zaobserwowałeś na filmach i u znajomych. Słońce rzeczywistości rozpuszcza ją niemal natychmiast, pozostawiając Ci trochę śmierdzącej wody na dłoni. Optymiści twierdzą, że dwoje niedoświadczonych ludzi uczy się wzajemnie siebie. Pesymiści wskazują na statystyki rozwodów, zniszczone małżeństwa, rozprutą ostrzem głupoty psychikę dzieci. Życie jest za krótkie by podejmować takie ryzyko bez wiedzy, mądrości która ma moc uchronienia Cię od ciosów życia. I owszem, jeśli jesteś inteligentny możesz uczyć się sam. Tylko po co tracić piętnaście lat życia na coś, co możesz przeczytać u ludzi którzy te piętnaście lat życia poświęcili? mądry człowiek to ten, który korzysta z błędów innych, by ich samemu nie popełniać. Oczywiście popełni błędy, wiele błędów; każdy eksplorator nieznanej przestrzeni je popełni. Jedna decyzja o nie założeniu prezerwatywy, może dokumentnie, totalnie rozbić życie wielu osób. Ty w kłótniach, awanturach i poczuciu porażki, skazany na dożywotnie alimenty dla kobiety której nienawidzisz. Jej prawdziwą twarz poznałeś dopiero wtedy, jak byłeś już prawnie związany - wcześniej widziałeś marketingowy twór, który prowadził Cię z uśmiechem na trzęsawiska rozpaczy. Oczywiście, możesz trafić dobrze, być szczęśliwy. Możesz także trafić szóstkę w totka, ale jakoś dziwnym trafem nigdy jej nie trafiłeś, prawda? ktoś ciągle trafia, ale nigdy Ty. Ani ja bądź żaden z ludzi których znam.

Szanuję Twoje głupie przekonania

Spójrzmy na to wszystko racjonalnie, logicznie. Na pewno masz jakieś przekonania na temat świata i ludzi, i nie jest moim zamiarem byś je porzucał. Szanuję Twoje przekonania. Ale zauważ że świat przesiąknięty jest kłamstwem równie mocno, co moja koszulka potem po całym dniu robienia przy łopacie. Kobiety mówią że liczy się dobre serducho i mityczne wnętrze, a z seksem trzeba poczekać do ślubu. Pojawia się bezczelny, prymitywny koleś i posuwa Twoją anielicę w kakao na pierwszym spotkaniu. Politycy wciskają Ci bezczelnie kit prosto w oczy, obiecują kiełbasę wyborczą, którą zachłannie jesz razem z solą drogową. Religie to w istocie zwykłe chłopaki, którym przez lata w seminarium wmówiono że są Boskimi posłańcami. Poprzez powtarzanie strasznych historyjek dzieciom, tworzą w nich silny lęk, który powoduje że już jako dorosły mężczyzna nadal idziesz do kościoła, należysz do wspólnoty - i płacisz. Czynisz tak ponieważ jest w Tobie lęk, który wmówiono Ci w dzieciństwie. Każda myśl o odejściu budzi potworne stany emocjonalne, lęki, życiowy chaos. Dlatego właśnie każda religia pierze mózgi dzieciom. Dorosłym jest znacznie trudniej to zrobić; trzeba ich przekupić, zastraszyć, coś obiecać i na pewno nie łykną bajki o niebie po śmierci za kasę dla kapłana. A tu nie dość że niszczysz dziecku swoimi bujdami wyobraźnię, to jeszcze jego rodzice Ci za to płacą.

Atlantyda

Cały świat to misterium kłamstwa i podstępu, tonąca w odmętach głupoty i ignorancji Atlantyda. Wśród miriadów ziarenek brudnego piasku, znajdzie się czasem jaśniejąca perła. Wszyscy wciskają Ci kit, zaczynając od rodziców, poprzez autorytety moralno - społeczne, kończąc na przyjaciołach. Twoja wiedza nie jest wcale Twoja, a jest wynikiem powtarzania w dzieciństwie tego, co wiedzieli Twoi opiekunowie o świecie. Twoi rodzice mieli jakieś przekonania, wiarę, poglądy - i Ty masz takie, podobne bądź dokładnie odwrotne, co na jedno wychodzi. Tata katolik, alkoholik sadysta kocha krzyż, więc zbuntowane dziecko ten krzyż odwraca. Tata potępia oficjalnie seks (nieoficjalnie rżnie ile wlezie) więc syn oficjalnie także posuwa wszystko co nie ucieka na drzewo. Nie masz nic swojego, nawet przekonania i zawartość głowy nie jest Twoja tylko rodziców, dziadków, kapłanów bądź innych osób, które traktowałeś jak autorytet. Jako dzieciak chłonąłeś wiedzę jak gąbka, i suma tej wiedzy to rzekomo Twoje własne przekonania. Nieprawda. Nie są Twoje i nigdy nie były. Wchodzisz w relację z kobietą i nic nie wiesz. Spotkałem w życiu wielu ludzi już po rozwodach, totalnie rozpieprzonych i rozpaczających. Kierowali się ogólnie dostępną wiedzą, dobrymi radami ludzi którzy ich otaczali. Wszystko okazało się jednym wielkim niewypałem. Kogo wtedy oskarżać? kto winny? myślisz że ci którzy polecali ci serialowe recepty na szczęście, wezmą odpowiedzialność za Ciebie? ależ skąd, powiedzą Ci ze za mało kochałeś, za mało rozmawiałeś, byłeś do dupy i to Twoja wina że Twoja kobieta dostawała codziennie ataków histerii. A czas płynie, pozostawiając za sobą coraz suchszą, wyżłobioną łzami skórę.

Trenuj radość

Musisz zrozumieć jedno bracie. Dopóki nie wytworzysz w sobie potężnego, silnego nawyku reagowania radością na porażkę, dopóty będziesz niewolnikiem, petentem... jeśli wiesz że odejście boli, poświęcisz swoje wspaniałe życie by zatrzymać tę przyjemność. Przywiążesz kobitę złotym łańcuchem do łóżka by nie uciekła. Spłycisz swoje życie do poziomu rynsztoka emocji. Wszyscy uczą Cię jak wchodzić w związki; masz kupić kwiatki, być miły, komplementować dziewczynę. Ale nikt nie uczy jak odchodzić. A co to znaczy? to nie pożegnalny meil czy sms, a umiejętność, właściwie świadomość bycia znowu samemu, poradzenia sobie z odejściem stałego, bardzo przyjemnego, zniewalającego i uzależniajacego jak cholera bodźca. Bez tego jesteś ślepy, głuchy, chromy i głupi jak but. Piszę o tym cały czas po to, byś zrozumiał. To co naprawdę się liczy, to Twoje umiejętności i świadomość. Musisz ćwiczyć, musisz trenować - nie głupoty a bardzo sprytną rzecz, o której idę w zakład - nikt z bliskich Ci nie mówił. Pojawia się cierpienie, porażka, coś się nie udało... może być to bardzo maleńkie niespełnienie, prawie niewidzialne. Np. uciekł Ci autobus. Zamiast narzekać, wyobrażać sobie coś nieprzyjemnego, bluzgać na kierowcę - udawaj że się cieszysz. Trenuj to bezustannie jak ciosy na worku bokserskim. Im więcej ćwiczysz, tym będziesz lepszy. Dostałeś ochrzan w pracy czy szkole? Twój ulubiony bloger nazwał Cię żałosnym, skąpym i chciwym gówniarzem bo trzymasz te pieniądze zamiast mu je dać? podśpiewuj z radości, tańcz w myślach, kręć piruety. Z czasem wprowadzisz w swoje życie nowy, potężny nawyk. Pojawi się ból? reagujesz radością. Dziewczyna testuje czy masz jaja strasząc odejściem? proszę bardzo, spierdalaj w podskokach. Później gdy ona targa walizkę na dworzec płacząc i bluzgając na Ciebie w myślach, Ty tańczysz z radości. Zaczynają Cię szanować, liczyć się z Tobą, przestajesz być tanim popychadłem... tańcz, śmiej się, podryguj jak żabie udko pieszczone prądem. Ćwicz, ćwicz cały czas nawet we śnie. Jeśli obudzę Cię w nocy telefonem, nabluzgam i zwyzywam - masz zaśpiewać całą piosenkę ze smerfów z radości. Wtedy będziesz gość, konkretny koleś w moich oczach. A jak Ci ukradnę tysiaka na nowy procesor którego pragnę? zatańczysz kankana śmiejąc się ze szczęścia. W każdej sytuacji trzeba widzieć jasne strony. Nie będziesz miał co jeść? super! rewelacja! zajebiście! zrobię miesięczny, zdrowotny post, i będę na tablicy sławy KLIK!

Przetrwasz

To jak z życiem; wszyscy koncentrujemy się na życiu a pomijamy sprawę śmierci; jest wstydliwa, śmierdząca, skrzętnie ukrywana. Tymczasem jest nocą nadchodzącą po ciężkim dniu, ukojeniem i spoczynkiem - snem. Rzadko kto zadaje sobie głębsze, z pozoru depresyjne pytanie, co później? gdy osiągnę sukces, napłodzę dzieciaków, posadzę drzewo i zbuduję dom? wszystko co osiągniesz, zmieni się w poranny dym z ogniska. Nic nie przetrwa. Może kilkanaście lat, w porywach kilkadziesiąt jeśliś wybitny, bądź kilkaset w wypadku bycia geniuszem. Niektórzy przetrwają dwa, może trzy tysiące lat w pamięci potomności jeśli są jutrzenką epoki. Jednak pamięć o nich jest już potwornie wykoślawiona przez czas, ułomną ludzką pamięć. Co to za trwanie? naprawdę Ci na tym zależy? takie bytowanie ma tyle wspólnego z prawdziwym, co prawdziwy kutas z plastikowym dildo. Wszystko przemija, a to o co walczysz w istocie nie ma sensu. Po prostu zwolnij i wyluzuj. Pojawiasz się na tej planecie, wirującej w mrocznej przestrzeni kuli - i za jakiś czas znikasz. Twoje ciało wiotczeje, traci napięcie, gaśnie ogień który je całe życie ogrzewał. Zostanie ono pochowane w ziemi, a następne pokolenia będą jadły Cię w warzywach nabiale i mięsie. Przetrwasz w układzie pokarmowym następnych pokoleń. Ty szczęściarzu!


-----


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Przy okazji stworzyłem swój fanpage na fejsie, pod nazwą Samczeruno. Zapraszam na niego, chociaż nawet nie wiem jak się go prowadzi. Tak mi radzą więc zrobiłem.

Czytany 17663 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:42
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Też_Marek 2013-07-29 20:57
Co sądzisz o tym blogu. Dla mnie facet pisze ciekawie. To link do wpisu na temat relacji damsko męskich ale facet porusza także znacznie ciekawsze kwestie. http://www.wyszynski.co/2/post/2011/01/biega-za-kobietami-czy-je-poznawa-o-wiadomoci-w-relacjach.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-07-30 09:26
W wolnej chwili przeczytam, teraz nie mam czasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Jarosław 2013-07-29 20:58
Marek napisał:

Musisz zrozumieć jedno bracie. Dopóki nie wytworzysz w sobie potężnego, silnego nawyku reagowania radością na porażkę, dopóty będziesz niewolnikiem, petentem...

A co jeśli ja polubiłem siebie dołować? Może to troszkę dziwne, ale wydaje mi się, że tak właśnie jest. Polubiłem dołować się. To chyba wbrew naturze i zdrowemu rozsądkowi. Co robić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-07-30 09:28
Cytuję Jarosław:
Marek napisał:

Musisz zrozumieć jedno bracie. Dopóki nie wytworzysz w sobie potężnego, silnego nawyku reagowania radością na porażkę, dopóty będziesz niewolnikiem, petentem...

A co jeśli ja polubiłem siebie dołować? Może to troszkę dziwne, ale wydaje mi się, że tak właśnie jest. Polubiłem dołować się. To chyba wbrew naturze i zdrowemu rozsądkowi. Co robić?


To wcale nie jest dziwne, tak ma większość ludzi - w tym i ja. To jest mechanizm obronny gdzie napinasz się, by lepiej znieść cios od życia - powstaje nawyk i jest problem. Niewielki - po prostu stwórz nowy nawyk radowania się, trochę to potrwa ale warto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # al 2013-07-29 22:02
Pięknie to napisane :) Nic dodać nic ująć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Adam X 2013-07-29 22:04
Marku co poradzisz wtedy kiedy pojawiają sie kompleksy zewnętrzne, wtedy kiedy wyobrażasz sobie iż każdy widzi Twoj kompleks i w ten sposób jestes nie atrakcyjny dla niego (tu wchodzi drugie przekonanie aby przypodobać sie innym) Mija jakiś tam czas i znowu tryskam energią w dupie mam swoje kompleksy ,podrywam dostaje numery ,rucham jestem o wiele bardziej pewny siebie ;) jak wdrożyć ten drugi proces aby te wcześniejsze myślenie (pełne kompleksów)dało Tobie spokój i w moim wnętrzu zapanowała harmonia z cieszenia się taki jakim jestem zdobywania,dośw iadczania z uśmiechem życia ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ania 2013-07-29 23:15
Cytuję Adam X:
Marku co poradzisz wtedy kiedy pojawiają sie kompleksy zewnętrzne, wtedy kiedy wyobrażasz sobie iż każdy widzi Twoj kompleks i w ten sposób jestes nie atrakcyjny dla niego (tu wchodzi drugie przekonanie aby przypodobać sie innym) Mija jakiś tam czas i znowu tryskam energią w dupie mam swoje kompleksy ,podrywam dostaje numery ,rucham jestem o wiele bardziej pewny siebie ;) jak wdrożyć ten drugi proces aby te wcześniejsze myślenie (pełne kompleksów)dało Tobie spokój i w moim wnętrzu zapanowała harmonia z cieszenia się taki jakim jestem zdobywania,doświadczania z uśmiechem życia ?

Nie jestem Markiem, ale przypuszczam, że kiedy tak tryskasz energią, to w rzeczywistości nie jesteś sobą, ale zakładasz maskę. Po pewnym czasie energia jaką poświęcasz na maskowanie wypala się i wracasz do punktu wyjścia. A ty jesteś gdzieś tam pośrodku, pomiędzy tym skrajnymi stanami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-07-30 09:30
Zacznij cieszyć się ze stanu w którym odczuwasz kompleksy. Pojawia się kolejne JA pełne kompleksów? tańcz i ciesz się. JA wzmacnia się od inwestowania w nie energii, a więc myślenia o nim, zwracania na nie uwagi. Ciesz się, a uschnie. Może nie od razu, ale tworzenie nawyku musi potrwać. Im dłużej - tym nawyk mocniejszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Koba 2013-07-30 14:25
Cytuję Adam X:
Marku co poradzisz wtedy kiedy pojawiają sie kompleksy zewnętrzne, wtedy kiedy wyobrażasz sobie iż każdy widzi Twoj kompleks i w ten sposób jestes nie atrakcyjny dla niego (tu wchodzi drugie przekonanie aby przypodobać sie innym) Mija jakiś tam czas i znowu tryskam energią w dupie mam swoje kompleksy ,podrywam dostaje numery ,rucham jestem o wiele bardziej pewny siebie ;) jak wdrożyć ten drugi proces aby te wcześniejsze myślenie (pełne kompleksów)dało Tobie spokój i w moim wnętrzu zapanowała harmonia z cieszenia się taki jakim jestem zdobywania,doświadczania z uśmiechem życia ?
Kompleks to wymysł nowoczesnej kultury,a został wymyslony właśnie po to aby nabijać kieszenie wielkim koncernom czy psychologom po raz kolejny żenada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-07-30 17:17
Kompleks istniał od zawsze - ponieważ od zawsze ego człowieka porównuje się do innych. Jeśli mam coś bardziej zgodnego z aktualną modą, jest przyjemność, jeśli nie - poczucie niepełnowartośc iowości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # i30-po tuningu 2013-07-29 23:24
A czy i30-po tuningu mozna zaufac? :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-07-30 09:32
Cytuję i30-po tuningu:
A czy i30-po tuningu mozna zaufac? :lol: :lol: :lol: :lol:


A co zostało poddane tuningowi? silnik? zawieszenie? wygląd zewnętrzny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Highflyer 2013-07-30 00:23
Lubię to uczucie, gdy jeszcze przed czytaniem tekstu przewijam w dół artykułu i mogę długo zjeżdżać suwakiem aż do wpisów forumowych :D
pozdrawiam, dobry art
Paweł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-07-30 09:33
Cytuję Highflyer:
Lubię to uczucie, gdy jeszcze przed czytaniem tekstu przewijam w dół artykułu i mogę długo zjeżdżać suwakiem aż do wpisów forumowych :D
pozdrawiam, dobry art
Paweł


Cieszę się, ja natomiast lubię te uczucie gdy wchodzę na konto bankowe, widzę pustkę i zagryzając język do krwi odstawiam radosny na siłę taniec godowy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-07-30 09:36
Powiedzcie mi proszę, jak mam prowadzić tego fanpage na fejsie? co tam wstawiać? czy w ogóle go skasować w cholerę, tylko kolejna rzecz do robienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # i30-po tuningu 2013-07-30 10:55
Cytuję Marek:
Cytuję i30-po tuningu:
A czy i30-po tuningu mozna zaufac? :lol: :lol: :lol: :lol:


A co zostało poddane tuningowi? silnik? zawieszenie? wygląd zewnętrzny?


:lol: Przedewszystkim modyfikacji poddany został silnik. Zastosowano turbosprężarkę, intercooler, układ wydechowy..
Tłumik o obniżonym poziomie oporów przepływu spalin ,wymiana skrzyni biegów o innym przełożeniu i innym sposobie sterowania), zastosowanie wzmocnionego sprzęgła..wzmoc nione hamulce odpowiednio do wzrostu prędkości..
z zewnatrz dośc dyskretnie, alufelgi..
Nie jest zbyt przesadzony...z e smakiem :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Arek 2013-07-30 14:20
Cytuję i30-po tuningu:
Cytuję Marek:
Cytuję i30-po tuningu:
A czy i30-po tuningu mozna zaufac? :lol: :lol: :lol: :lol:


A co zostało poddane tuningowi? silnik? zawieszenie? wygląd zewnętrzny?


:lol: Przedewszystkim modyfikacji poddany został silnik. Zastosowano turbosprężarkę, intercooler, układ wydechowy..
Tłumik o obniżonym poziomie oporów przepływu spalin ,wymiana skrzyni biegów o innym przełożeniu i innym sposobie sterowania), zastosowanie wzmocnionego sprzęgła..wzmocnione hamulce odpowiednio do wzrostu prędkości..
z zewnatrz dośc dyskretnie, alufelgi..
Nie jest zbyt przesadzony...ze smakiem :lol: :lol: :lol:

Ej, w tym momencie tuning już wykracza poza bezzałogowy prom kosmiczny;ddddd
Wypadłoby by tylko teraz zebrać załogę;ddd
Coś w stylu, "tak to mnie się tyczy, do Ciebie mówię";dddd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-07-30 17:18
Jezu, to przecież remont generalny a nie tuning :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # i30-po tuningu 2013-07-30 21:48
Cytuję Marek:
Jezu, to przecież remont generalny a nie tuning :)

:lol:
:lol: Nie az tak,ale tuning porzadny:)
I jak myslisz mozna zaufac?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Niestety 2013-07-30 22:51
NIE.
Bo tuning był raczej wiejski, robiony szybko i byle jak i nie wiadomo przez kogo.
Po niewielkim przebiegu wyjdą wszystkie niedopatrzenia, niedoróbki, miejsca, gdzie tuner poszedł na skróty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # aqq 2013-07-31 17:06
jak za mocne te hamulce to się nie pojeździ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # i30-po tuningu 2013-07-31 17:59
Jezdzi sie bardzo dobrze...slycha c tylko pieszczacy zmysly dzwiek silnika a hamulce dzialaja gdy potrzeba:)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Arek 2013-07-31 18:46
Cytuję i30-po tuningu:
Jezdzi sie bardzo dobrze...slychac tylko pieszczacy zmysly dzwiek silnika a hamulce dzialaja gdy potrzeba:)))

oho, to już w zasadzie muzyka była by zbędna, no ale tak w razie w, jest zestaw sześcio kolumnowy wraz z potężną tubą basową i zmieniarką płyt?;d
tak poza tym, odpala na dotyk czy na styk?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+13 # Rupreht 2013-07-30 13:46
Wszystko w stosunkach między ludźmi sprowadza się do techniki-organi zacji. dziecko, drzewo, dom to obowiązek techniczny. nie należy robić z tego filozofii, jakiejś pieprzonej doktryny. rodzina, zona, dziecko wymagają organizacji, opieki i utrzymania - czysta technika.

Problemy z facetami i z kobietami mają ludzie, którzy nie rozumieją, że facet i kobieta są wspólnikami i muszą być razem. Ale to oznacza rozumienie swoich odrębnych ról, ich rozdzielenie i współpracę jak między wspólnikami. To się da zrobić, ale tego raczej trzeba uczyć wychowując. Podporządkowywa nie się jednej ze stron drugiej to podst. przyczyna wszelkich problemów. Małżeństwo to układ/firma a nie miłość (qrva mać!) to firma, w której obaj wspólnicy mają swoje obowiązki - cała filozofia. To nie jest gniazdko do szturchania dupci. Kto tego nie pojął ten zatrzymał się w przedszkolu i pozostaje dzieckiem czekającym aż mamuśka podstawi mu zupę pod ryj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # anonimowy 2013-07-30 14:32
Idź do diabła z tym swoim układem/firmą !

Pierdolę takich wspólników i takie obowiązki czyniące z człowieka niewolnika i plugawiące najwspanialszy aspekt życia jakim jest prawdziwa miłość, a więc nie podzielona, nie pocięta, nie okrojona, z boskim fundamentem jakim jest miłość cielesna.

Pierdolę twoje PIEKIELNE rozumienie sensu życia - jako podziału na "role", które brzydzę się nawet tu zacytować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Rupreht 2013-07-30 16:23
Niczego nie zrozumiałeś.
Poza tym nikt ci nie każe tworzyć związku z kobietą.
Możesz czytać pieśni, medytować nad nimi, uważać obowiązki za zniewolenie. Nikomu to nie przeszkadza i nie obchodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # karl hanke 2013-07-30 17:15
Również przyłączam się do bojkotu tego międzyludzkiego koncernu. Następnym razem wyrażaj się mniej kalkulacyjnie i nie tak oschle. Wówczas krytykuj za ewentualne niezrozumienie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rupreht 2013-08-01 02:27
Przecież nie pisałem o miłości. Ale o porządku naszego świata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aqq 2013-07-31 17:08
Możesz rozwinąć "prawdziwa miłość"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-07-30 18:29
Jaka to współpraca, podział ról, kiedy one wszystkie myślą, że dadzą parę razy dupy, najlepiej do zaciążenia i już są w życiu urządzone. Podział ról? Dobra, niech mąż tradycyjnie zajmie się utrzymaniem rodziny, zarabia pieniądze a żona zadba o gospodarstwo domowe, w całym tego słowa znaczeniu. Nie, żeby kupiła do odgrzania mielone z Netto, tylko przygotowała konkretny zdrowy obiad, bez konserwantów, glutaminianu sodu i innych gówien. Do tego warzywa z własnego ogródka. Tylko, czy ją na to stać? Bo mnie np. stać na samodzielne utrzymanie rodziny, ale coś za coś. Jak piszesz:
Cytat:
rozumienie swoich odrębnych ról, ich rozdzielenie i współpracę jak między wspólnikami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Rupreht 2013-08-01 02:30
Ale o czym właściwie piszesz?
Od kobiety trzeba wymagać i tyle.
Co to za brzęczenie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # brzytwa 2013-08-01 09:24
O rany, facet!
Jednak istnieją ,racjonalni,w gąszczu roszczeniowych dupków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Rupreht 2013-08-01 16:45
jest ich sporo, wbrew pozorom.
trzymaj się zdrowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+11 # Rupreht 2013-07-30 13:53
p.s.
bo tego prawie nikt dzisiaj już nie rozumie. małżeństwo to tworzenie organizacji, funkcjonalnej organizacji, dzięki której przetrwa szeroka rodzina, lokalna społeczność, dzieci, która stworzy bezpieczne miejsca do życia, odpoczynku, do nauki, rozwoju, pracy. to organizacja. łącząc faceta z kobietą bierze się pod uwagę ich cechy praktyczne, pod kątem celu, seks nie ma tu znaczenia, żadnego.
to wydaje się dość konkretne i wymagające - no i takie jest, jak nie potrafisz sprostać temu zadaniu to jesteś dupa, i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # anonimowy 2013-07-30 14:45
"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.

Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką wiarę, tak iżbym góry przenosił,
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.

I choć bym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał
".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-07-31 17:42
Cytuję Rupreht:
p.s.
bo tego prawie nikt dzisiaj już nie rozumie. małżeństwo to tworzenie organizacji, funkcjonalnej organizacji, dzięki której przetrwa szeroka rodzina, lokalna społeczność, dzieci, która stworzy bezpieczne miejsca do życia, odpoczynku, do nauki, rozwoju, pracy. to organizacja. łącząc faceta z kobietą bierze się pod uwagę ich cechy praktyczne, pod kątem celu, seks nie ma tu znaczenia, żadnego.
to wydaje się dość konkretne i wymagające - no i takie jest, jak nie potrafisz sprostać temu zadaniu to jesteś dupa, i tyle.


Jesteśmy więc nierozumni, zapomniana prawda celowo, mimo takiego starania, pewnie by mi się nie powiodło gdybym właśnie czegoś nie miał. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Rupreht 2013-08-01 02:34
To są rzeczy nad którymi nie ma co deliberować. trzeba je zwyczajnie zaakceptować tak jak zaakceptowałeś to, że trzeba myć się rano i wieczorem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # anonimowy 2013-07-30 13:59
Cytat:
Żeby poruszać się autem po drodze, musisz przejść kurs i egzaminy państwowe. Samochód musi mieć badania techniczne, być sprawny byś nikogo nie zabił. By spojrzeć człowiekowi głęboko w oczy (a czasem je wyciąć) musisz studiować medycynę wiele lat
Dwa bieguny postrzegania.

Stoję już za kasą, zrobiłem zakupy, pakuję towar. Kasjerka wykłada obok (jest nawet ruchoma listwa dzieląca zakupy dwóch klientów) wykłada towar osoby stojącej za mną w kolejce do kasy.
I TO się dzieje na okrągło, czy facet, czy kobieta, pchają się na mnie jak ślepe szczury, najlepiej weszliby mi na głowę.

Cały ich wszechświat w tym momencie to oni - DO KOŃCA SWOJEGO NOSA, i ich zakupy.

Reszta się dla nich nie liczy, reszta dla nich nie istnieje.
Ja zawsze w takiej sytuacji omijam osobę od tyłu i podchodzę do swoich zakupów.
Prawda że proste ?
Ale nie dla tych kreatur, bo one prą po trupach do celu.
I pomyśleć, że większość tych kreatur ma prawo jazdy.
Jeśli w sklepie nie widzą drugiego człowieka tylko gwałtownie go taranują to jak zachowują się w innych sytuacjach życiowych ?!
Nauczyłem się wyczuwać huncwotów i uprzedzająco, odruchowo, wycofuję się wtedy szybkim krokiem do tyłu ustępując im miejsca, nawet nie podziękują.
Następnym razem zatrzymam skrytym ciosem i opierdolę, a następnie zapytam się czy w ten sam sposób zachowują się prowadząc samochód.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # anonimowy 2013-07-30 14:00
strefatajemnic.onet.pl/extra/rasputin-czyli-czlowiek-zagadka,1,5561050,artykul.html

"Wszyscy, którzy go spotkali, mówili o niesamowitych oczach. Ambasador francuski napisał o nich:

zadziwiające, przenikliwe i łagodne, niewinne i chytre, nieobecne i uważne zarazem, z niezwykłym blaskiem".


Jak widzimy wszelki rozwój duchowy jest pustosłowiem bez dostrzeżenia bliźniego, gdyż większość fenomenów psi związanych jest z naszą energetyczną, relatywistyczną , mobilną częścią.
Ci którzy w swoim zaślepieniu tego nie rozumieją mogą nieraz mieć psychopatyczną chęć... wyciąć komuś oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2013-07-30 17:19
Zgroza z tym pchaniem się tych z tyłu, jakaś epidemia - często się spojrzę złym okiem i się orientują, ale niektórzy są tak pogrążeni w swoich myślach, że w ogóle tego nie dostrzegają. Totalna hipnoza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # anonimowy 2013-07-30 17:57
Pchają się w kolejce od zawsze. Już za komuny w dłuuuugiej kolejce po kawę panie wchodziły mi na głowę, być może było to odruchowe, kolejkowe dopieszczanie się.
Coś w tym jest, pewnie też feromony, bo panie wariują przy mnie zwłaszcza.... gdy mam niezbyt świeże gacie !

Ale mi tu chodziło o sytuację za kasą, o wybieranie towaru z tego zagłębienia na końcu lady kasowej.
Normalny człowiek, jeśli towar poprzednika leży po stronie drogi przy kasie, omija poprzednika od tyłu (INACZEJ SIĘ NIE DA) i kulturalnie, świadomie podchodzi do swoich zakupów.
A tu dzieje się tak, że wystawiają ręce niczym żuraw sięgając po swoje, tyłkiem blokują wyjście kolejnym ludziom, albo wręcz włażą na człowieka jakby był powietrzem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Vincent 2013-07-30 19:45
Ja większośc czasu spędzam za kierownicą roweru. Samochodu i nie mam i na razie mieć nie planuje, więc wszędzie (prawie) podróżuję jednośladem. Jakieś 30% ogólnego czasu jazdy rowerem przemieszczam się po ścieżkach rowerowych. I nic bardziej mnie nie wkurwia niż ludzie po nich łażący. Ma znaki - mało, ma kostkę brukową w kolorze bordowym - mało, ma linię białą, też widoczną - wciąż za mało. I lezie takie babsko bezmyślnie i bezrefleksyjnie nie patrząc nawet pod nogi a tuż obok ma chodnik. O żesz kurwa, gdybym jechał czymś cięższym i bardziej wytrzymałym to nieraz już bym pierdolnął takich ludzi żyjących jak jakieś automaty, bez żadnej refleksji. Zero podporządkowani a się, zero pomyślunku, wszystkich pozostałych użytkowników chodnika i ścieżki rowerowej mają w głębokim poważaniu. A raz się spotkałem z pretensjami jakim prawem na niego trąbie jak szedł sobie beztrosko środkiem ścieżki. A sprawa z supermarketami to temat rzeka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-07-31 10:14
No tak, też się z tym spotkałem na ścieżce rowerowej, a obok chodnik :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rupreht 2013-08-01 02:40
to chłopska natura Polaków. tego nie zmienisz. z tym się trzeba pogodzić i żyć po swojemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-07-30 17:20
No a teraz pytanie - ile ludzi kliknęło lubię to na moim fanpage? czy to naprawdę problem, skoro całe dnie poświęcam na pisanie? jedno kliknięcie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Jajacek 2013-07-30 20:21
Naprawdę wielu ludzi docenia Twoją pracę, ale nie każdy ma i chce mieć konto na Facebooku, podobnie jak nie każdy czyta Gazetę Wybiórczą. Za to Ci co mają takie konto w większości Ciebie nie zalajkują (jak to mówią współcześni "słowotwórcy").
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Vincent 2013-07-30 20:32
Ja też nie mam "Pejsbuka". Wystarczy mi samczeruno i ecoego do szczęścia plus jakieś Diablo - i to tyle z rozrywek na komputerze. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # karl hanke 2013-07-30 22:51
Przyznam, ze jestem zaskoczony obecnością Marka na fb. Widocznie prawa marketingu nie są mi do końca znane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-07-31 10:15
Ok, w takim razie skasowałem fanpage, i tak nie miałbym czasu żeby w nim działać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # trust yourself 2013-07-31 16:52
Podróż jak podróż można by rzec. Ciepłe słowo, szept, dotyk i chata z dużym okrągłym łóżkiem. Wino, pieszczoty, coraz bliżej i śmielej ….i …. niespodzianka. Ale co tam mówię, w myśl zasady kochanego ciała nigdy za wiele tym bardziej, kiedy wiem jak się z nim obchodzić. Gorąco, ciepło i intensywnie. Utrzymam się w ryzach, bo tak wygodniej ale jestem wciąż tam – w Bangkoku. Tylko tam jest to możliwe – póki co.... Zakładowe wyjazdy w mojej firmie są jednymi z najlepszych pod słońcem. Pozdrawiam współpracownikó w firmy ….. integracja z naciskiem na gracja albo in jak kto woli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # P... 2013-07-31 18:03
Co mam począć kiedy mam ochotę na sex -nigdy tego nie robiłem a nawet nie mam stałej partnerki ? popęd się wzmaga a ja psychicznie czuje się bardzo nie komfortowo.Głow na potrzeba i najsilniejszy z ludzkich popędów jest nie zaspokajany przez 20 lat...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # P... 2013-07-31 18:03
Prosiłbym aby mi doradzić szczerze bo to dla mnie ważne

Pozdrawiam wszystkich czytelników i właściciela strony!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # witek 2013-07-31 18:19
a jak wam ta sie podoba, mi sie zajebiscie podoba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # i30-po tuningu 2013-07-31 22:35
Cytuję Arek:
Cytuję i30-po tuningu:
Jezdzi sie bardzo dobrze...slychac tylko pieszczacy zmysly dzwiek silnika a hamulce dzialaja gdy potrzeba:)))

oho, to już w zasadzie muzyka była by zbędna, no ale tak w razie w, jest zestaw sześcio kolumnowy wraz z potężną tubą basową i zmieniarką płyt?;d
tak poza tym, odpala na dotyk czy na styk?


Odpala na dotyk ale jak sie styknie to jedzie na pelnych obrotach:)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Arek 2013-08-01 13:54
Odpala na dotyk ale jak sie styknie to jedzie na pelnych obrotach:)))
No tak, pozostaje kwestia bezpieczeństwa na drodze, są pokrowce marki atlantic exklusiv air bag?
Odpalając nitro przy styku, może powstać iskra, i dojdzie do pożaru, nie wiem czy zwyczajowo montowane welurowe pokrowce by to przetrzymały:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # i30-po tuningu 2013-08-01 14:40
Cytuję Arek:
Odpala na dotyk ale jak sie styknie to jedzie na pelnych obrotach:)))

No tak, pozostaje kwestia bezpieczeństwa na drodze, są pokrowce marki atlantic exklusiv air bag?
Odpalając nitro przy styku, może powstać iskra, i dojdzie do pożaru, nie wiem czy zwyczajowo montowane welurowe pokrowce by to przetrzymały:(

O tak bezpieczeństwo na pierwszym miejscu:)
Gdyby przy styku zaiskrzyło to pokrowce w i30 wykonane są z najwyższej jakości materiału, który nie pozwoli na wtargnięcie ognia do wnętrza auta :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Arek 2013-08-01 18:32
Cytuję i30-po tuningu:
Cytuję Arek:
Odpala na dotyk ale jak sie styknie to jedzie na pelnych obrotach:)))

No tak, pozostaje kwestia bezpieczeństwa na drodze, są pokrowce marki atlantic exklusiv air bag?
Odpalając nitro przy styku, może powstać iskra, i dojdzie do pożaru, nie wiem czy zwyczajowo montowane welurowe pokrowce by to przetrzymały:(


O tak bezpieczeństwo na pierwszym miejscu:)
Gdyby przy styku zaiskrzyło to pokrowce w i30 wykonane są z najwyższej jakości materiału, który nie pozwoli na wtargnięcie ognia do wnętrza auta :lol:
No tak, kto by chciał oglądać siebie oczami całej jednostki straży pożarnej;d
ej zostało by się tylko przejechać;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30-po tuningu 2013-08-01 18:36
:lol: Zapraszam na jazde probna:)))))))) )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lexus 2013-08-02 14:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-08-04 12:06
Preludium dzikości :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Manio 2013-08-04 05:37
Marku felietony masz świetne, ale nie bierz się za sprawy ekonomiczne, bo na tym jednak się nie znasz i wmawiasz ludziom herezje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-08-04 12:06
Cytuję Manio:
Marku felietony masz świetne, ale nie bierz się za sprawy ekonomiczne, bo na tym jednak się nie znasz i wmawiasz ludziom herezje.


Dziękuję. Rozumiem że Korwin Mikke się zna? tak do mnie zwracają się tylko fani Korwina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Max24 2013-09-15 11:03
Marku. Moja dziewczyna wyjechała za granicę do pracy i po pewnym czasie mi mówi że nie wie czy coś do mnie czuje, że ja jej nie okazywałem wystarczająco uczuć. Będąc jeszcze głupi pisałem do niej że mi na niej zależy i będę o nią walczył. Odegrałem rolę Miśka wiem, ale niedługo się zobaczymy i mamy porozmawiać o naszej sytuacji, a następnego dnia mamy wyjazd uczelniany na kilka dni. Z Twoich wpisów widzę że mam być chłodny i nic nie mówić, a jak powie że odchodzi skwitować to milczeniem. A może jeśli ja przycisnę do muru(dosłownie) , i spróbuje pocałować tak mocno, i powiem że odchodzę, może się obudzi to co kiedyś było. Nie ukrywam że wcześniej zawsze byłem zasadniczy i nie wdawałem się w jej gierki, ale ostatnio spanikowałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Max24 2013-09-15 11:28
Może powinienem ją sponiewierać słownie? Kiedyś była z chłopakiem kilka lat, który ją poniżał i był alkoholikiem.Ma po prostu taki wzorzec. Zawsze byłem w miarę uprzejmy, nigdy wylewny i może to ją znudziło?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-15 20:36
Cytuję Max24:
Może powinienem ją sponiewierać słownie? Kiedyś była z chłopakiem kilka lat, który ją poniżał i był alkoholikiem.Ma po prostu taki wzorzec. Zawsze byłem w miarę uprzejmy, nigdy wylewny i może to ją znudziło?


Zadziała milczenie i chamstwo - tylko czy chcesz być z kimś, kto bez dostania po ryju będzie Ci robił numery? jeśli masz jakąś samoocenę, zrezygnuj - bo to męka a nie życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Max24 2013-09-15 21:21
Dzięki Marek. Swoje łzy już wylałem za ten związek. Może odzywa się we mnie chora ambicja żeby spróbować.

Świetny blog. przeczytałem większość felietonów i naprawdę posiadłeś WIEDZĘ,wartą więcej niż niejedna ciasna i wilgotna rozkosz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-09-15 22:13
Cytuję Max24:
Dzięki Marek. Swoje łzy już wylałem za ten związek. Może odzywa się we mnie chora ambicja żeby spróbować.

Świetny blog. przeczytałem większość felietonów i naprawdę posiadłeś WIEDZĘ,wartą więcej niż niejedna ciasna i wilgotna rozkosz.To nie ambicja - po prostu pamiętasz przyjemność którą daje, ale nie chcesz pamiętać jaką za to płacisz cenę. To jak z heroiną, ludzie nie umieją z niej zrezygnować mimo że ich rujnuje - to ten sam mechanizm. Ja np. tak mam ze słodyczami. To dokładnie to samo, tyle że masz znacznie większe emocje - większą przyjemność i większy ból.

Poddaj się temu - tak właśnie buduje się mądrość. Widocznie musisz swoje przepłakać, nie warto z tym walczyć. Bo jaką bym Ci radę nie dał, i tak pójdziesz za głosem rozkoszy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ShantellChief 2018-03-22 19:41
I have checked your page and i've found some
duplicate content, that's why you don't rank high in google's search results, but
there is a tool that can help you to create 100% unique articles, search
for; boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 login 2018-10-18 19:34
If possess to advertising skills you can earn a nice income
from website. good content to be able to appeal to both consumer and search engines
alike. This will allow you to receive ranked high quickly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss for android 2018-10-29 07:30
This is the reason you will not give up even when things tend
slow at first. Spammers and scammers are always looking for ways to
cheat, and manipulate the various search engines.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot machine payouts 2018-11-04 04:45
Choose the video poker machines which high payout and
repayment. Make sure you a good active firewall operating; Firewalls stop intruders from entering your connection and causing havoc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestAdelaide 2018-11-08 07:17
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy casino 2018-11-12 08:44
Hi there! I understand this is sort of off-topic but I had to
ask. Does building a well-establishe d website
like yours take a massive amount work? I am brand new to writing a blog
however I do write in my journal every day. I'd like to start a
blog so I will be able to share my personal experience and thoughts online.
Please let me know if you have any recommendations or tips for
brand new aspiring blog owners. Thankyou!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2018-11-20 15:03
Great site you've got here.. It's hard to find high-quality writing like yours nowadays.
I seriously appreciate individuals like you! Take care!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newtown ntc33 2018-11-24 04:51
Most press release services are free, however some are settled.
If designing and making use of codes is daunting to you, don't be dismayed, there's help at
hand. Duplicate content and boring content for client.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 Kiss 2018-11-25 12:46
This is my first time pay a visit at here and i am actually happy to read all at single place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live match 22 2018-11-25 16:38
Create a strong profile. 'Stumble' it, or make it viewable.

As a business owner, is that possible choose to purchase ebooks with resell protection under the law.
First you have to know your topic area.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2018-11-26 12:44
Giving me sadness, sorrow, grief, and low spirits, including
a thorn during my side. Stuttering or increased rate of
speech can be possible. How does an individual benefit far better .

this routine? (E.g.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-11-26 15:19
I'm really loving the theme/design of your blog.
Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
A few of my blog readers have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.
Do you have any solutions to help fix this problem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino girl 2018-11-29 06:18
I am curious to find out what blog platform you happen to be working
with? I'm experiencing some minor security
problems with my latest website and I would like to find something more safe.
Do you have any suggestions?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 download 2018-11-30 01:24
Good site you have got here.. It's difficult to find high quality writing like yours these days.
I honestly appreciate people like you! Take care!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss online 2018-12-03 16:52
Great website you have here but I was curious about if you
knew of any message boards that cover the same topics discussed in this
article? I'd really like to be a part of community where I can get suggestions from
other knowledgeable individuals that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know.
Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 download 2018-12-04 08:23
Howdy! I know this is somewhat off-topic but I needed
to ask. Does building a well-establishe d website such as yours take a large amount of work?
I am completely new to operating a blog however I do write in my diary daily.
I'd like to start a blog so I will be able to share
my personal experience and views online. Please let me know if you have any
kind of suggestions or tips for new aspiring blog owners.
Appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2018-12-10 10:00
Heya superb website! Does running a blog similar to this take a lot of work?
I have very little knowledge of computer programming but I was
hoping to start my own blog soon. Anyway, if you have any
ideas or techniques for new blog owners please share. I understand this is off topic nevertheless I
just needed to ask. Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2018-12-15 07:23
Just want to say your article is as surprising.
The clearness in your post is simply great and i could think you're an expert
in this subject. Fine together with your permission let me to
seize your feed to keep updated with approaching post.
Thanks one million and please continue the
gratifying work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antonio 2018-12-16 22:16
Interesting blog! Is your theme custom made
or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple
adjustements would really make my blog shine.
Please let me know where you got your theme. Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2018-12-18 02:41
Avoid Redundancy - Follow the concept of brevity while writing for that web.
Are you in need of tips that become an effective
article writer? PAS is a 3 step system created Dan Kennedy the master of ad transfer.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2018-12-18 16:16
I know this web site presents quality depending posts and other information, is there any other site which provides these kinds of information in quality?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean king lego 2018-12-24 23:49
Thanks for sharing your thoughts on żydzi miłość związek miłość radość seks prezerwatywa
sex choroba antykoncepcja kobieta mężczyzna dziwka prostytutki duchowość
nienawiść porada NWO pobicie przemoc strach kwiaty
piękno niezależność egoizm manson cel życia nadwaga.
Regards
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live222th 2018-12-26 01:55
Hey there would you mind stating which blog platform you're using?
I'm looking to start my own blog soon but I'm having a hard
time deciding between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs
and I'm looking for something completely unique. P.S My apologies
for getting off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 logo 2018-12-26 06:06
Regardless to the fact that capture the flag was my favorite mode, Prepared to sit back and scratch my
head. Really should total is more than 10, you simply subtract 10.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 download 2018-12-26 19:03
You will quickly have a site with an ideal traffic current.

Search engine crawler will see your site as another page.

Attempt to find the low numbers in local search volume.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss game hack 2018-12-28 03:50
Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you
so much, However I am going through problems with
your RSS. I don't understand why I am unable to subscribe to
it. Is there anybody having the same RSS issues? Anyone
that knows the answer can you kindly respond? Thanks!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss tips menang 2018-12-30 03:26
Joint ventures are because they form of leverage web based.
With social network and forums you can build a reputation oneself and your company.
They will return for another enjoyable suffer.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live poker asia 2018-12-30 17:10
It is not my first time to go to see this site, i am visiting this
web page dailly and obtain fastidious facts from
here all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live poker win rates 2018-12-30 21:40
Hi there! I just wanted to ask if you ever have any trouble with
hackers? My last blog (wordpress) was hacked
and I ended up losing months of hard work due
to no back up. Do you have any methods to prevent hackers?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss Login 2019-01-01 19:39
Yes! Finally someone writes about SCR 888.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-01-01 23:33
Hello There. I discovered your weblog the use of msn. This
is a very smartly written article. I'll make sure to bookmark it and return to learn more of your helpful info.

Thanks for the post. I will certainly return.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zachery 2019-01-10 13:10
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was
curious what all is needed to get setup? I'm assuming
having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet savvy so I'm not 100% positive.
Any tips or advice would be greatly appreciated.
Cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-10 17:16
Hi, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer,
it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!

Other then that, awesome blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean king mermaid 2019-01-12 12:18
Hey just wanted to give you a quick heads up. The text in your post seem to be running off the screen in Safari.
I'm not sure if this is a format issue or something to do with internet browser
compatibility but I thought I'd post to let you know.
The design look great though! Hope you get the issue solved soon. Cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-12 17:15
Ahaa, its pleasant discussion about this piece of writing at this place at this webpage, I have
read all that, so now me also commenting here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 2019-01-13 22:06
Nice blog here! Also your web site loads up fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my website loaded up as fast as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-01-14 14:21
Pinging helps a large amount when you're trying to rate highly to use in your search instances.

Page accessories can include paw prints, outdoor backgrounds and earthy shades and textures.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky pilot boeing 777 2019-01-15 03:54
Ahaa, its fastidious conversation concerning this paragraph
at this place at this webpage, I have read all that, so
now me also commenting here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-01-15 12:33
After looking into a few of the articles on your web site, I truly appreciate your technique of blogging.
I saved it to my bookmark site list and will be checking
back in the near future. Please check out my website as well and let me know what you think.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nicolas 2019-01-15 17:00
Remarkable! Its really remarkable piece of writing, I have got much clear idea on the topic of from this
piece of writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-01-16 05:35
Hello there, I discovered your site by means of
Google at the same time as searching for a comparable topic, your
website came up, it appears to be like good.
I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, just became alert to your blog thru Google, and found that it is really informative.

I'm going to watch out for brussels. I'll appreciate
in the event you continue this in future. Numerous other folks will
probably be benefited out of your writing.

Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # s777 2019-01-17 12:12
Always remember that at the conclusion of day time content rules.
It really is a very the best internet marketing strategies going because it allows you
to leverage period and. Affiliate marketing doesn't clear quickly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2019-01-18 18:29
Howdy would you mind stating which blog platform you're working with?

I'm looking to start my own blog in the near future but I'm having a hard time choosing between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-01-21 15:43
Hey I am so grateful I found your webpage, I really found you by accident, while I was researching on Askjeeve for
something else, Regardless I am here now and would just like to say many thanks for a
marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t
have time to browse it all at the minute but I have book-marked it
and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much
more, Please do keep up the great work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 scanner apk 2019-01-31 13:08
Magnificent beat ! I wish to apprentice while you amend your website,
how could i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal.

I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-02-06 03:31
It will run just the normal machine, only it's running on the
thumb hard disk drive. Of course, you will should have a
really powerful computer for this task. Which mentor's group do you believe is the strong?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-02-06 21:26
Create your MySpace account and profiles and kick your MLM MySpace marketing strategy into high gear instantly!
You should carefully seen the terms and types of conditions first.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-02-09 17:15
Games - The first main connected with entertainment
which i like to use is competitions. Your drink is sent to the lucky Facebook friend, they
then have ninety days to claim their juice.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 casino 2019-02-10 18:23
Because the search engines will check this out as
some sort of spam. So not really plan article submissions within the nba article
directory out there? Do not just write with web traffic on your
thoughts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 777 2019-02-11 18:37
2) Funnel The Traffic: With every article a person simply create desire to to link back
to a blog. You want to choose the best article directories as a way to
generate the most suitable backlinks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 login 2019-02-12 06:16
Most people have in order to cell phones and the world wide
web. Speak to your audience, wish be another "me too blogger".
Whatever your motivation there's always something good at a single want to
monetize your blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 download 2019-02-20 00:16
This is a seriously good connected with getting initial traffic on your own site.
You've now received an probability to earn the internet.
Most people have to be able to cell phones and the internet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 casino 2019-02-23 08:53
With the right keywords, you could get high rankings in the google search results.
Create your MySpace account and profiles and kick your MLM MySpace marketing strategy into
high gear in these modern times!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 ios download 2019-02-26 00:51
Your means of telling everything in this article is genuinely good, every one can simply understand
it, Thanks a lot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega 888 2019-03-02 15:33
Search engines look for keywords usually are being seached for.
Speak to your audience, don't just be another "me too blogger".

Marketing your website is just about all that difficult to do.

I understand that's the way i am.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 2019-03-04 08:39
For any in network marketing, could possibly Tom "Big Al" Schreiter". Either one, the most important factor for anyone blogging will be the audience vehicles. The first submitter gets credit because it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 casino 2019-03-05 03:01
Guest blogging, and blogging in general is the most wonderful thing.
Writing articles that offer you with traffic and build your list is actually quite not difficult.
Will probably surely all of them feel enjoyed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-03-08 16:49
Create free software application by using tools available on the Internet for downloading on your web page.
You are putting links on blogs talking about dolls, farms, barns, etc.
Fooling a bing is becoming harder.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 login 2019-03-09 05:56
But its this same requirement that your viewers are put in, so you know generally there is someone there.
The quality of content plays variety role finding high pagerank.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 demo id 2019-03-09 06:03
A massage session will really relax you already understand.
They living problems. When good opinion are formed they tend to recommend these their closed
relatives as well as friends.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy casino 2019-03-14 11:16
Remember you doesn't have to be a grammar wiz to be able to write an effective article.

To start advertising your goods try writing
articles, reports, reviews as well case online surveys.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 ios 2019-03-15 04:19
Many people who play online or live casino games get
their together with slots. Keno Online may well be a pure fun gambling game.
Now on the flip side when you win avoid betting big.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky casino free £10 2019-03-23 12:24
There's definately a lot to learn about this issue.
I love all of the points you've made.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ocean king boats 2019-04-18 22:52
Hi there! This is my first visit to your blog!
We are a group of volunteers and starting a new initiative in a
community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a marvellous job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sic bo machine 2019-04-24 19:37
Greetings! This is my first comment here so I just wanted to give
a quick shout out and say I really enjoy reading your blog posts.
Can you recommend any other blogs/websites/ forums that go
over the same topics? Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인바카라사이트 2019-04-28 20:20
Do case studies generate feedback and visitors?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2019-04-30 10:05
I'm in the process of starting a new blog in WordPress for Inner Clarity.
I think about Bishop Oscar Romero of San Salvador who irritated
the pressure structure of El Salvador. The timing must be
convenient for you both.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr 888 2019-05-03 11:03
When some one searches for his necessary thing, therefore
he/she wants to be available that in detail, so that thing is maintained over here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download 2019-05-03 21:15
Have insightful, humorous content that can entertain as well as teach, inform and promote your message.
This will open up new reasons for income, for want to get income and work
out of your home.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace 333 2019-05-08 10:45
You only need two things to earning - a website owned by you and an AdSense portfolio.
Is the Penguin bad news for SEO and operating a blog?
Content material should even be rich in keywords.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-05-10 14:06
After all, many individuals need to be sold on good weight loss.
The Bible tells us and the fact remains that suffering brings
obedience to the one thats true. Take someone to you who could be trusted.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2019-05-13 09:37
Still put up good content with your blog. Bananas have a good source of fiber and potassium
and tend to be very good for most your abdominal. Each and every want just anyone reading our
website article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 777 2019-05-20 11:16
Unless one parent is particularly cruel or violent, your kids
want to like both of yourself. You caan learn to replace these hurtful words with words of love and support for thyself.Have a look at my web site sky 777
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # spleen 2019-12-16 00:32
a handful of the commercial bing game web sites will credit
you free chips to help start you play, i turned 40 into 290 this month this web
site shows you exactly how PLAY83.COMI would rather feel contrition than know
how to define it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ujdqaFeasp 2020-03-27 14:38
mandy flores viagra cost of generic viagra cheap viagra generic viagra available in usa maintaining erection viagra

viagra dosnt work now what sources for viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]cialis vs viagra viagra 30 day trial women discussing viagra

https://pharm-usa-official.com - how long does viagra last

http://www.aryandigitalseva.com/pmgdisha-news/how-to-update-pmgdisha-rd-service-morfho-setting/?unapproved=47018&moderation-hash=c6583ca895d4eb020845fe2552ac3dc4#comment-47018
http://cratcoruna.com/los-jovenes-toman-protagonismo/?unapproved=206091&moderation-hash=357eacd750b418425f1879bf4a922671#comment-206091
https://eakdigital.com/matthew-tipton/?unapproved=289269&moderation-hash=67f3ae71f6b8e3978cebff49216af980#comment-289269
http://www.archiwum.info.kety.pl/index.php?view=detail&id=242&option=com_joomgallery
http://www.dzzzr.org.ua/forum/member.php?u=645167
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wupfpFeasp 2020-04-07 04:30
amount of money military spends on viagra when is generic viagra available levitra vs viagra how long does it take viagra to work multiple erections and viagra

eating after taking viagra viagra reddit viagra in action what presidential candidate was the first spokesman for viagra? viagra meme

https://viagrnetwork.com/# - how does viagra work


https://whatwinebox.com/product/what-wine-box-cover-ivory-print-3/?unapproved=260137&moderation-hash=a04c0c52e8e2eeca9d33d0b23bdb3dbc#comment-260137
https://timesofksk.com/mppeb-recruitment-2020-apply-online-for-primary-school-tet/?unapproved=48279&moderation-hash=6b4c069dd3c1e5185c6c12297ba46b3f#comment-48279
http://chludowo.pl/zbieramy-roslinki/?unapproved=273824&moderation-hash=3838c5a61676ff1ec1704794700b4921#comment-273824
http://erotomania.org/xml-rss2.php?itemid=184
https://www.massimotortorella.com/riscatto-agevolato-degli-anni-di-studio-boom-di-richieste-da-parte-dei-medici-al-pool-legale-consulcesi/?unapproved=30090&moderation-hash=59b51fe3d220e462ef7c04ee0d42c536#comment-30090
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kummaFeasp 2020-04-09 07:04
quick loans near me quick loans home quick loans quick payday loans quick loans rates

bad credit quick loans student quick loans kenya [url=http://tur bomuse.ru/ ]quick loan advance cash fast in loans online payday quick until quick same day payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tlzjgFeasp 2020-04-10 01:48
quick pay payday loans new york state threatens to garnish quick loans in south carolina quick loans quick cash loans roseburg or quick payday loans

quick cash loans best egg loans/quick [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick cash loans scam bad credit quick loans

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # frwbzFeasp 2020-04-10 16:24
cash loans quick quick loans albany ga quick loan fast quick loans online quick online payday loans

quick business loans for startup quick cash loans reviews [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick loans online quick personal loans

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ydpqjFeasp 2020-04-11 05:21
make real money online make real money online make money how to make money at home ways to make extra money

how to make money online fast how to make money with a website [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how much money can i make on social security how does robinhood make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ztatsFeasp 2020-04-11 19:44
how much money can i make on social security how can i make money work from home how did jeffrey epstein make his money easy ways to make money online

how to make money online for free how to make money at home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home make money online surveys how to make money as a kid

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tsubiFeasp 2020-04-12 10:20
how to make money on the side how much money can you make on disability work from home how do youtubers make money best way to make money

diy crafts that make money apps to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home ways to make money fast make extra money from home

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qcwidFeasp 2020-04-13 05:24
how to make extra money from home how does craigslist make money work from home how to make money on twitch how to make money on instagram

legitimate ways make extra money how to make money online fast [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make fast money how did jerry jones make his money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vkmqgFeasp 2020-04-13 23:22
ways to make money woodworking ideas to make money work from home ways to make money from home how to make money as a kid

make money taking surveys make money fast make money how to make extra money how to make money as a kid

http://wellchat.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qanoyFeasp 2020-04-14 22:34
make real money online ways to make money from home work from home woodworking ideas to make money quick ways to make money

make money on facebook make money online from home make money how to make money with bitcoin free ways to make money online

http://coferinox.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vxriyFeasp 2020-04-15 14:54
how did mark cuban make his money ways to make money fast work from home how does venmo make money ways to make money online

make money online how to make money with youtube make money make money fast how to make money online from home

http://www.patientmedicine.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-15 18:30
hemp cbd https://cbdoilwalmart.com/ cbd tinctures cbd cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ixovgFeasp 2020-04-16 10:03
how to make money with a website ways to make extra money make money how to make money online for free how to make money online fast

how to make money on the side how to make money with youtube work from home make money online from home how to make money on the internet

http://www.aerify.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Linux 2020-04-30 19:16
Link exchange is nothing else except it is
only placing the other person's webpage link on your page at suitable place and other person will
also do same in support of you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # games 2020-05-01 21:30
Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot
of spam comments? If so how do you stop it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me insane so any assistance is very much appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # .io games 2020-05-20 17:42
Hi friends, how is everything, and what you wish for to say regarding this article, in my view its in fact awesome in support of me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shell Shockers 2020-05-23 02:59
My relatives all the time say that I am killing my time here
at web, however I know I am getting familiarity every day by reading such good posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # skribbl io game 2020-05-27 07:57
Whats up very nice website!! Man .. Beautiful ..
Wonderful .. I'll bookmark your site and take the
feeds also? I am happy to find so many useful info right here in the submit, we'd like develop extra techniques on this regard,
thanks for sharing. . . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wilda 2020-11-23 21:23
Right here is the right site for everyone who really wants
to find out about this topic. You realize a whole lot its almost hard to argue with you (not
that I personally will need to…HaHa). You certainly put
a new spin on a subject that's been written about for decades.
Excellent stuff, just excellent!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 9eleven.info 2020-11-24 00:02
My brother recommended I might like this website.
He was entirely right. This post actually made my day. You
can not imagine just how much time I had spent for this info!
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porn videos 2020-11-25 01:35
hello!,I love your writing very a lot! percentage we communicate more approximately
your article on AOL? I need an expert in this space to solve my problem.
May be that is you! Taking a look ahead to see you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free sex videos 2020-11-26 05:10
Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the
book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit,
but other than that, this is great blog. A fantastic read.
I'll definitely be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porn videos 2020-11-26 05:50
What i do not realize is in reality how you are now
not really a lot more well-liked than you may be now.
You're very intelligent. You already know therefore significantly on the subject of this topic, produced me in my opinion imagine it from numerous various angles.
Its like men and women aren't fascinated except it is something to do with Lady gaga!
Your own stuffs great. Always deal with it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free sex videos 2020-11-26 12:27
Amazing! This blog looks exactly like my old one! It's on a completely different
topic but it has pretty much the same layout and design. Great choice of colors!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://sniff-out.com 2020-11-26 12:51
We are a group of volunteers and starting a brand new scheme in our community.
Your website provided us with useful information to
work on. You have performed a formidable task and our whole neighborhood will probably be thankful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Free Porno hd tube 2020-11-26 13:09
Hi there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything
I've worked hard on. Any recommendations ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porno hd tube 2020-11-27 16:03
I know this web page presents quality based posts and extra data,
is there any other web site which presents these kinds
of things in quality?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Michelle 2020-12-12 22:47
Ahaa, its pleasant dialogue concerning this post
here at this web site, I have read all that, so at this time me also commenting here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hot porn Videos 2020-12-14 05:43
Good information. Lucky me I found your site by chance
(stumbleupon). I have saved as a favorite for later!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # news-giant 2020-12-15 05:56
Way cool! Some very valid points! I appreciate
you penning this write-up plus the rest of the website is extremely good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # americantube.cn 2020-12-16 09:15
I every time emailed this blog post page to all my associates, since if like
to read it after that my friends will too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # news giant 2021-01-12 03:25
I blog often and I truly thank you for your content.
The article has really peaked my interest. I will book mark your website and keep checking for
new information about once per week. I subscribed to your RSS feed too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xxx movies 2021-01-26 13:01
Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was curious about your situation; we have created
some nice procedures and we are looking to swap techniques
with others, why not shoot me an email if interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Olivercog 2021-02-01 19:50
jhdsf673jaha08J 3FJ37YFN72hhxxl a2ejklcc
netcorp.club
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd