Najnowsze felietony

środa, 10 lipiec 2013 20:14

Odchodzę!

Napisał 
Prawdziwą naturą kobiety jest aktorstwo. Zwłaszcza dwie role budzą silne emocje mężczyzny; pierwsza to oscarowe granie trupa w trakcie seksu ze swym mężem, a druga gdy oznajmia zaskoczonemu, styranemu harówką na jej zachcianki Miśkowi że odchodzi. Cóż wtedy zrobić? zastanawia się niejeden facet. Moja rada brzmi pewnie i zdecydowanie - milczeć. Zamknąć buzię na kłódkę. Nie odzywać się. Nic nie rób, ani drgnij; jakbyś przy stopie zobaczył grzechotnika (to zastanawiająco dobre porównanie). Ruszysz się a Cię ukąsi. Kompletna cisza, emocjonalna pustynia. Wytrzymaj, warto.

Blitzkrieg

Hitler planując blitzkrieg, z całą pewnością inspirował się taktyką znudzonych Pań. Atak zawsze jest gwałtowny, potężny; napastnik spodziewa się obrony, żelbetonowej erekcji, emocjonalnych fortyfikacji które trzeba przełamać, zdeptać, zmiażdżyć. Wbrew obiegowym opiniom, większość rozstań nie jest zawsze stuprocentową decyzją; zawsze gdzieś w środku tlą się wątpliwości, wahanie, unosi dym lęku przed błędną decyzją. Kobieta podejmując postanowienie o rozstaniu, walczy z wątpliwościami wzbudzając w sobie agresję, zdecydowanie, złość, rozdrapując stare bądź najczęściej wyimaginowane rany; robi tak by przeprowadzić swój zamiar. Spodziewa się obrony, więc chce się przez nią brutalnie przełamać, boi się utknięcia w środku ofensywy z braku paliwa. Boi się że ją przekonasz, złamiesz, stąd pragnienie siły która jej pomoże. Tą siłą jest gniew. Jest silny, mocno eksploduje i jaśnieje ale bardzo szybko się wypala. Ten gniew wyzwala się przy świadomym grzebaniu we wspomnieniach, przekręcaniu ich w taki sposób by poczuć ból, zranienie; to oczywiście budzi tak pożądany gniew, bunt. Pamiętaj że gdy ten gniew eksploduje, kobieta jest jakby w transie, żyje w sztucznym, wykreowanym na potrzebę stresującej chwili wyobrażeniu gdzie jesteś nazistą, komunistą i liberałem - prywaciarzem, czyli wszystkim co najgorsze na ziemi, tej ziemi.


Kobieta spodziewa się pytań, ostrych reakcji, przemocy, może łez i próśb o przemyślenie swojej decyzji. Niektórzy faceci padają na kolana, wrzeszczą, chcą mordować, skakać z okna, pruć żyły. Kobieta nastawia się na opór; Ty go jej zdaniem postawisz i na tę (jakże realną) ewentualność, kobieta się przygotowuje. To nic nowego, dziwnego; tak właśnie robią zawodnicy sztuk walk wchodząc do ringu. Gniew jest jak tarcza, która chroni przed lękiem, bólem i zranieniem. To oczywiście pierwszy poziom sztuki walki; doświadczony wojownik by być na szczycie możliwości musi mieć czysty, spokojny i jasny umysł, a każda emocja wykrzywia rzeczywistość.

Byłeś za dobry!

Kobieta Ci mówi że kochałeś zbyt mocno, albo za mało; byłeś za dobry, zbyt zły, za romantyczny albo za brutalny, że to nie ma sensu i inne twierdzenia, które z punktu logiki sensu nie mają i mieć nie mogą. To wszystko co mówi jest nieważne na tym etapie, ona podjęła decyzję i chce ją przeforsować. To wszystko co masz wiedzieć; jesteś facetem a nie wierszokletą dokonującym szczegółowej sekcji każdego jej słowa. Te często są efektem gniewu który w sobie wzbudza, a nie prawdy którą odczuwa. Ona wyzywając Cię tak naprawdę wyzywa swój obraz Ciebie. Kobieta zrywając bądź wprowadzając w życie różne decyzje, najczęściej nie rozumie swoich motywacji. Pojawiają się silne emocje, więc podejmuje decyzje kierując się swoimi uczuciami, omijając ból i dryfując ku wyspom przyjemności. Później próbuje ją racjonalizować, co oczywiście brzmi bardzo zabawnie. Kobieta w związku z facetem zaczyna czuć do niego odrazę; nie rozumie jej przyczyn, nie wie skąd przyszła, dlaczego się pojawiła w jej życiu. Co ma zrobić? patrzy na Ciebie, myśli o Tobie i czuje odrazę, obrzydzenie, znudzenie. Co Ty byś zrobił? nie traktuj tego osobiście, żadna kobieta nie panuje nad swoimi emocjami. One robią z nią co chcą, najczęściej rujnując jej życie. Zawsze tłumaczę braciom, że to nie kobiety ich rzuciły ale podświadomość tych Pań. Dlaczego masz uważać się za kiepskiego partnera, skoro to nie kobieta decyduje o rozstaniu a jej emocje? Ty na nie nie masz wpływu i ona nie ma; cóż zrobić? ano się nie dołować, nie smucić i nie uważać za nieudacznika. To jakbyś obwiniał się o deszcz; jaki masz na niego wpływ? nawet posłowie PIS modlący się o deszcz nie odnieśli sukcesu, a co dopiero my, skromne chłopaki próbujące zrozumieć Piękne Panie.


Ludzie gdy czują lęk bądź wątpliwości które ich hamują, zastępuje je gniewem. Daje im on wrażenie siły, jest przyjemniejszy w przeżywaniu niż strach. Lęk to pasywność, gniew jest aktywny. Gdy ludzie chcą przejść przez coś przykrego, nastrajają się wspominaniem realnych bądź urojonych krzywd na odczuwanie gniewu; to pozwala im przeprowadzić swoje zamierzenia. Lęk sprawia że tkwisz w okopie, gniew że wyskakujesz z nich by zdobywać nowe terytoria. Dodajmy że wyskakujesz prosto przed kule, ale to wiedza którą każdy musi doznać doświadczalnie.


Tak więc masz do czynienia z kobietą, którą rozsadza gniew. Nie przeciwstawiaj jej żadnych emocji, tylko się odsuń z jej drogi. Dlaczego? gniew nie trwa wiecznie. Za chwilę opadnie, zostawiając znowu miejsce na odczuwane podstawowych emocji. Dodatkowko dołączy do nich ciekawość, niezrozumienie sytuacji - dlaczego nie zareagował? ma kogoś? już mnie nie kocha? czy to możliwe... że on pierwszy podjął tę decyzję? kobieta wtedy albo wraca, albo nadal nie utrzymuje kontaktu. Ale zamiast być w jej świadomości słabym pokurczem, zmieniasz się w silnego, męskiego samca. Pokazałeś siłę, zamanifestowałeś swą dziką, okrutną naturę która od wieków rozpala w kobietach najprymitywniejsze żądze i pragnienia. Może nie wróci; ale ciągle będzie o Tobie myśleć. Najpierw obsypie Cię w myślach wyzwiskami, a później zacznie wspominać miłe chwile. Oszukasz ojca, matkę, kochankę... ale mnie i natury kobiety nie oszukasz.

Czy nosisz spodnie?

Oczywiście, zachowanie takiej siły ducha wymaga pewnej siły woli. Jesteś mężczyzną, nosisz spodnie, pocą Ci się jądra, codziennie stykasz się z niebezpieczeństwami. Może spaść Ci na głowę cegłówka (albo samobójca, ostatnio bardzo modne), mieć wypadek samochodowy, mogą Cię zdekapitować maczetą dla zabawy w biały dzień. Śmierć przyjdzie zapewne niespodziewanie, zupełnie inaczej niż ja, męski guru który delikatnie i współczująco zaprasza Cię do lektury, braterskiej dyskusji i ciężkiej, kilkudniowej libacji połączonej z brakiem cnót wszelakich. Nie chcę słyszeć że nie masz siły. Nie chcę słyszeć Twych jęków że kobieta odeszła. Nie chcę słyszeć że jesteś słaby. Tak Ci się tylko wydaje. To tylko sugestia w którą uwierzyłeś, nic więcej, wzorzec myślowy który uznałeś za prawdę a który nią nie jest i nigdy nie był. Przestań być żałosnym gówniarzem, przestań powtarzać mi cudze brednie na Twój temat. Skąd inni ludzie mają znać Twoją prawdę i to kim jesteś? jeśli masz jaja i fiuta to przestań skamleć i poznaj prawdę. Brzmi ona - jesteś wartościowym, zajebistym, interesującym sukinsynem. Wszystko inne to kłamstwo, wierutne brednie. Ci którzy to mówią, są mentalnie tymi samymi ludźmi którzy twierdzili że ziemia jest płaska, człowiek nie może wznieść się w powietrze a jazda pociągiem powoduje raka mózgu. Pewnie zapytasz skąd wiem o Tobie coś, czego Ty sam nie wiesz. To niezwykle proste; Ty to doskonale wiesz tylko o tym zapomniałeś. Wiedziałeś o tym od urodzenia, urodziłeś się z tym. Później rodzice (najczęściej w dobrej wierze) wmawiali Ci rzekomo przydatne rzeczy; skromność i niska samoocena (byś nie miał pychy), umiłowanie biedy i cierpienia (bo biedni i cierpiący pójdą do nieba), niechęć do zgłębiania siebie (bo tylko ksiądz to może robić, Szatan czuwa). I te właśnie obrzydliwości przykrywają prawdę o Tobie. Ja ją znam, Ty także; ona jest zasypana śmieciami. Odgarnij je, a zobaczysz jak naprawdę jest.-------


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski.Czytany 103865 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:44
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
-16 # ha pierwszy 2013-07-10 20:24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-14 # nuutka 2013-07-10 20:45
Powinien być jeszcze dopisek "I nie mam za grosz wyczucia" biorąc pod uwagę w jakim stroju wystąpiła w Belwederze podczas spotkania z Prezydentem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-12 # Zbożowy 2013-07-10 23:29
Cytuję nuutka:
Powinien być jeszcze dopisek "I nie mam za grosz wyczucia" biorąc pod uwagę w jakim stroju wystąpiła w Belwederze podczas spotkania z Prezydentem!

Powinna była wyglądać jeszcze mniej odpowiednio, co by Bronek nie mógł sobie za łatwo ocieplić wizerunku sukcesami sportowców ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+11 # Zbożowy 2013-07-10 23:28
A ktoś uważa, że Jezusowi nie spodobały by się pełne uda Agnieszki? :)
Nie wiem co nią kierowało, ale im więcej nie wstydzących się Jezusa kobiet będzie się rozbierało dla ogólnego dobra, tym szybciej na świecie zapanuje pokój :)

Moim zdaniem Aga sobie nie zaprzeczyła. A że kler sądzi inaczej, cóż...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-15 # ha pierwszy 2013-07-10 23:55
no popatrz, ja jestem niewierzacy, a uwazam, ze jednak sobie zaprzeczyla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Marek 2013-07-11 09:19
Cytuję ha pierwszy:
no popatrz, ja jestem niewierzacy, a uwazam, ze jednak sobie zaprzeczyla


Pan Bóg kocha nagie Panie, bo gdyby tak nie było, stworzyłby je silnie owłosione albo od razu rodziłyby się w ciuchach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-16 # ha pierwszy 2013-07-11 13:10
argumenty pieciolatka, czyli to Bog stworzyl u Ciebie slaba psychike i pozwolil innym drapieznikom jeszcze ja doprawic?, zaiste, pan jest wielki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Marek 2013-07-11 13:44
Cytuję ha pierwszy:
argumenty pieciolatka, czyli to Bog stworzyl u Ciebie slaba psychike i pozwolil innym drapieznikom jeszcze ja doprawic?, zaiste, pan jest wielki


A jakimi Ty dysponujesz "argumentami"? starą książką pisaną przez pasterzy kóz? twierdzeniami byłych chłopków którzy w seminarium się dowiedzieli że są Boskimi pośrednikami? oni Ci wytłumaczyli co wolno a co nie? a skąd niby wiedzieli? od Boga czy może od nauczyciela, który też to słyszał od innego człowieka?

Moje argumenty są znacznie piękniejsze od Twoich - proszę, oto nowy felieton dokładnie w tym temacie www.ecoego.pl/index.php/component/content/article/38/1152-bog-kocha-nagie-kobiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+11 # Zbożowy 2013-07-11 18:10
Marek nie dałeś mi się wypowiedzieć tylko od razu napisałeś felieton. Niszczysz moją inwencję :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Marek 2013-07-11 21:10
Cytuję Zbożowy:
Marek nie dałeś mi się wypowiedzieć tylko od razu napisałeś felieton. Niszczysz moją inwencję :lol:[/quot[quote name="Zbożowy"]Marek nie dałeś mi się wypowiedzieć tylko od razu napisałeś felieton. Niszczysz moją inwencję :lol:


To zajebiste jak wpadają mi pomysły na tekst, odpisałem koledze "Ha pierwszy" i już było olśnienie :) nie niszczę a wzmacniam, wzbogacam - spraw by była pełniejsza, ostrzejsza :) to będzie praca grupowa, jak seks grupowy - lepszy od solo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+14 # Zbożowy 2013-07-11 18:08
Cytuję ha pierwszy:
no popatrz, ja jestem niewierzacy, a uwazam, ze jednak sobie zaprzeczyla

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego tak uważasz? Dlaczego wiara w Jezusa ma wykluczać kobiecość i pokazywanie młodego, zdrowego ciała?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # ha pierwszy 2013-07-11 20:34
albowiem jest napisane:
Cytat:
"Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" (Mt 5,28)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-11 21:12
Cytuję ha pierwszy:
albowiem jest napisane:
Cytat:
"Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" (Mt 5,28)
No dobrze, jest napisane ale przez kogo? Bóg dał mi żądzę, pragnienie zapładniania pięknych Pań, jakim więc cudem mam nie spojrzeć na seksowną, atrakcyjną kobietę i nie czuć pożądania? proszę Cię tylko o jedno - myśl. Bo cytując żydowskie bajki które pisał jakiś jajcarz, naprawdę robisz z Boga sadystę. Dał mi żądzę, i jednocześnie denerwuje się i smuci bo ona się we mnie uruchamia. Dziwne!

Może zróbmy tak. Jeśli Bóg napisał te brednie to niech mnie sieknie piorunem, bo pada deszcz i idę z Fionią na spacer. Jeśli z niego wrócę, będzie to znak że są to made in ludzka głupota brednie i nic więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # Esej 2013-07-10 20:44
Kurwa, jak ja kocham takie pełne uda u kobiet! :lol: zajebiste zdjęcie, ta boczna perspektywa wyzwala we mnie agresywnego konkwistadora :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+12 # Marek 2013-07-10 23:03
Cytuję Esej:
Kurwa, jak ja kocham takie pełne uda u kobiet! :lol: zajebiste zdjęcie, ta boczna perspektywa wyzwala we mnie agresywnego konkwistadora :D


Przyznam się, że ta Pani nie budzi we mnie żadnych emocji, nie jest w moim typie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-11 # Esej 2013-07-11 12:46
Nie napisałem, ze Radwanska mi sie podoba np. z buzi, ale dolna partia ciała jest dla mnie atrakcyjna :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Marek 2013-07-11 13:41
Cytuję Esej:
Nie napisałem, ze Radwanska mi sie podoba np. z buzi, ale dolna partia ciała jest dla mnie atrakcyjna :lol:


Ok, mi w jej twarzy nie podobają się usta, jak kreska - oznaka ludzi okrutnych i mściwych :) i to już wystarczy, by cała reszta także obrzydzała :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2013-07-11 21:14
Cytuję Esej:
Kurwa, jak ja kocham takie pełne uda u kobiet! :lol: zajebiste zdjęcie, ta boczna perspektywa wyzwala we mnie agresywnego konkwistadora :D


Esej bracie, ale Cię zminusowali, kliknąłem plusa i nadal minusy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Ariele 2013-07-10 21:03
Jak mi przyszło na maila i zobaczyłem tytuł to miałem lekkiego stracha ;//
Ale artykuł porządny jak zwykle :D
Mógłbyś kiedyś zrobić poradnik jak zagadać do chłopaka który ci się podoba?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # nowhereman 2013-07-10 21:09
podchodzisz do niego i mówisz - czesc, umówisz sie ze mną? :) , prostota Kochanie prostota
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Marek 2013-07-10 23:05
Cytuję nowhereman:
podchodzisz do niego i mówisz - czesc, umówisz sie ze mną? :) , prostota Kochanie prostota


To nie takie proste, jeśli chodzi o coś więcej. Bo jeśli celem jest ruchanko to jest to super proste, a jeśli coś więcej - to już nie. Później samiec uzna że kobieta jest łatwa, może się przestraszyć że kobieta przejęła inicjatywę itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # nowhereman 2013-07-11 10:36
ok Mistrzu modyfikuję tekst: cześć, mam na imię Ariele, bardzo chciałabym Cie poznać, czy i Ty chciałbyś mnie poznać? (i wtedy Ariele oddaj mu inicjatywę), nawiasem mówiąc kolejny świetny artykuł Marek, akurat na ciężki czas, który teraz przechodzę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-11 13:42
Cytuję nowhereman:
ok Mistrzu modyfikuję tekst: cześć, mam na imię Ariele, bardzo chciałabym Cie poznać, czy i Ty chciałbyś mnie poznać? (i wtedy Ariele oddaj mu inicjatywę), nawiasem mówiąc kolejny świetny artykuł Marek, akurat na ciężki czas, który teraz przechodzę :)


Ok, to odpowiem. A bzykamy się u mnie czy u Ciebie? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Marek 2013-07-10 23:04
Cytuję Ariele:
Jak mi przyszło na maila i zobaczyłem tytuł to miałem lekkiego stracha ;//
Ale artykuł porządny jak zwykle :D
Mógłbyś kiedyś zrobić poradnik jak zagadać do chłopaka który ci się podoba?


Nastraszyłem troszkę? :) mógłbym, bo to ciekawy i dość obszerny temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # nowhereman 2013-07-10 21:03
boszeee jak ja kocham zakonnice, im naprawdę trzeba pomóc odnaleźć drogę do boga :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-10 23:08
Poradźcie mi proszę. Liczę że Marcel wejdzie do akcji, jak już będę miał własny klasztor, Marcel będzie moim człowiekiem do obsługi moich rolsów :) Przyszły do mnie dwie opony fulda, sposób montażu outside i jak je tak ustawiłem obok siebie (czyli lewa i prawa) z napisem outside na zewnątrz, to bieżniki w obu oponach są różne. Czy to możliwe że wysłaliby mi dwie lewe albo prawe zamiast dwóch na przód?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # liniwy 2013-07-11 08:57
Są różne, z symetrycznym bieżnikiem i nie, więc może tak się zdarzyć. Ale potrzeba poczekać na potwierdzenie Marcela. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-11 13:38
Cytuję liniwy:
Są różne, z symetrycznym bieżnikiem i nie, więc może tak się zdarzyć. Ale potrzeba poczekać na potwierdzenie Marcela. :-)


Już ok, zapytałem speca od opon, tak ma być właśnie jak jest. Nie kumam tego, ale widocznie jest w tym jakiś myk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # marcel 2013-07-11 15:17
bierzniki kierunkowe są niesymetryczne, tak ma być
dziekuje Marku za uznanie i biore w ciemno obsługę serwisową R-Rollsów ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # aqq 2013-07-11 23:11
opony kierunkowe często wyglądają tak samo na lewą i prawą stronę
masz na nich wskaźnik "rotation" lub strzałkę obrotu. Głównie chodzi o odprowadzanie wody i zanieczyszczeń z pod opony w czym pomaga odpowiednio ukształtowany bieżnik.
Oczywiście są opony kierunkowe niesymetryczne wtedy masz lewą i prawą ale to raczej wysoka półka dla aut kilkuset konnych.
Opona niesymetryczna niekierunkowa jaką zapewne kupiłeś ma część bieżnika lepiej przenoszącą siły boczne na zewnątrz "outside" i część lepiej przenoszące siły w kierunku toczenia wewnątrz "inside", a kierunek toczenia dla tej opony nie ma znaczenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-20 # al 2013-07-10 23:10
To co opisałeś Marku to sama prawda. Kobiety są zmienne, daję się ponosić dziwnym emocjom i powodują w facetach takie rozdygotanie i ból, gdy odchodzą - że człowiek ma wrażenie jakby ktoś umarł. Ech jakby każdego faceta kastrowali po urodzeniu to na laski byśmy patrzyli przez pryzmat tego co mówią i jak się zachowują, a nie przez pryzmat zgrabnych nóżek, jędrnych piersi i kształtnej dupki. Natura Nam zrobiła psikusa, bo gloryfikujemy kobiety bardziej, niż na to zasługują...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+32 # Marek 2013-07-11 13:39
Cytuję al:
To co opisałeś Marku to sama prawda. Kobiety są zmienne, daję się ponosić dziwnym emocjom i powodują w facetach takie rozdygotanie i ból, gdy odchodzą - że człowiek ma wrażenie jakby ktoś umarł. Ech jakby każdego faceta kastrowali po urodzeniu to na laski byśmy patrzyli przez pryzmat tego co mówią i jak się zachowują, a nie przez pryzmat zgrabnych nóżek, jędrnych piersi i kształtnej dupki. Natura Nam zrobiła psikusa, bo gloryfikujemy kobiety bardziej, niż na to zasługują...


Zapytam ostatni raz - co z Twoją historią? jeśli nie chcesz o niej pisać, to napisz mi że nie chcesz. Pytam Cię któryś raz, i odnoszę wrażenie że omijasz temat. Napisz a przestanę się narzucać z pytaniem, ok? a co do emocji, to faceci wprawdzie trochę mniej, ale także podlegają tym wahaniom :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+34 # Esej 2013-07-11 15:20
czuję przez skórę, że "al" nie wytrzymał presji i jednak wrociło stare :lol: Al, bez spinki 8) ale jak chcesz to napisz jak sprawa sie potoczyła, a jak nie to spoko, tez nic sie nie stało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-07-11 15:51
al!
Też jestem ciekawa tego miłosnego ,pełnego niepewności i emocji ,happy end'u.
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marcel 2013-07-11 15:56
tak,tak jestesmy ciekawi al! nie trzymaj nas w niepewności :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+29 # Marek 2013-07-11 18:15
Cytuję Esej:
czuję przez skórę, że "al" nie wytrzymał presji i jednak wrociło stare :lol: Al, bez spinki 8) ale jak chcesz to napisz jak sprawa sie potoczyła, a jak nie to spoko, tez nic sie nie stało


To po to jest to miejsce, by nikt nikogo nie potępiał a dodał sił, wsparł. Jeśli wróciło stare, to także dobrze - to wiedza, doświadczenie, mądrość. Jeśli się uda to super, jeśli nie to zostaje się z wiedzą na swój i innych ludzi temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+54 # Dr Caligari 2013-07-11 08:58
Marku, świetny i przede wszystkim PRAKTYCZNY felieton. Jako że solidną teoretyczną podbudowę już nam dałeś, proszę o więcej podobnych felietonów o tematyce "Co zrobić, gdy kobieta ...", które pomogą nam - Braciom Samcom skutecznie działać na linii frontu. Dla przykładu: Co zrobić, gdy kobieta 1. mówi, że nie jest pewna swoich uczuć i musi wszystko przemyśleć, 2. z którą się umawiam, nagle "schładza" nasze relacje 3. z którą jestem w związku, nagle zaczyna często boleć ją głowa 4. z którą się umawiam stwierdza, że "na początku to jej na mnie zależało, a teraz to już sama nie wie" 5. z którą się umawiam dłuższy czas, unika jakiegokolwiek kontaktu fizycznego. To tylko przykłady, ale liczę na to, że pójdziesz dalej tą drogą praktycznych porad. Szalom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+45 # Marek 2013-07-11 13:40
Dziękuję, jako znany nieudacznik od podrywu, z chęcia odpowiem na te wszystkie pytania :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+55 # e 2013-07-11 16:16
Marek już o tym pisał.
-nie jest pewna swoich uczuć,bo.....?k obiety są emocjonalne i nie wiedzą czego chcą :-)
-schładza nagle relacje,bo....?
drugi ,atrakcyjniejsz y samiec na horyzoncie :-)
-boli ją głowa ,bo.....?
poczuła się pewnie w związku i kupczy tyłkiem :-)
-unika kontaktu fizycznego, bo....?
to "zła" kobieta jest :-)
Dla mnie -kobiety ,odpowiedź jest podana "na talerzu", niestety inna niż wersja męska :lol:
Szalom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+50 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 16:26
Co zrobić, gdy kobieta:

Cytat:
1. mówi, że nie jest pewna swoich uczuć i musi wszystko przemyśleć,
Gówniara pierdoli głupoty i jak z praktyki (opisanej też w artykule) wynika, nie ma co tego analizować logicznie (chociaż słowo "przemyśleć" wskazuje, że ona to na prawdę chce przemyśleć, przekalkulować - jak inwestycję w biznesie, gdy się opłaci, wtedy będzie "pewna swoich uczuć"). Pewnie już kombinuje jak (i czy w ogóle) znajomość zakończyć, bo coś jej się ubzdurało we łbie (nie spełniasz jakichś kryteriów rodem z telenowel, koleżanki jej "doradziły", itp, itd).
Podstawowy błąd młodych (i nie tylko) mężczyzn polega na przekonaniu, że w takich sytuacjach "trzeba coś zrobić". Nic nie "trzeba"!
Miej własne życie, zainteresowania, bądź samodzielną, niezależną jednostką (nie zależysz od humorów innych, czy cię ktoś lubi, czy nie, sam dla siebie potrafisz być towarzystwem), znajomi/panienki w życiu przychodzą i odchodzą, a Ty masz się rozwijać mimo to.
To jak zbiory w matematyce (na poziomie podstawówki). Twoje życie i kobiety ma mieć część wspólną (jeden zbiór nie może zawierać się w drugim, bo to patologia).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99%C5%9B%C4%87_wsp%C3%B3lna

Cytat:
2. z którą się umawiam, nagle "schładza" nasze relacje
Jak w punkcie pierwszym. Panienka gra, stosuje jakieś tanie sztuczki, jak tresura, sondowanie/testowanie "co ty na To".
A Ty: olewasz To i robisz swoje uśmiechając się nieco szyderczo.
Nie łaś się do niej (jak kundel, który skamle i drapie w drzwi, to może go wpuszczą i coś skapnie ze stołu).

Cytat:
3. z którą jestem w związku, nagle zaczyna często boleć ją głowa
Kombinatorka jak w punktach jeden i dwa.
Edukuj się, ćwicz, aby nie dać sobą sterować żałosnymi babskimi numerami, typu seks jako system nagród i kar.

CDN...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+51 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 16:32
...

Cytat:
4. z którą się umawiam stwierdza, że "na początku to jej na mnie zależało, a teraz to już sama nie wie"
Odpowiedź/postawa jak w punktach 1-3.
Ma być zero ciśnienia i wpływu na Ciebie przez jej krzywą gadkę (a jak "nie wie", to niech się dowie). Co będzie, to będzie, a Ty miej własne, inne (poza nią) cele, plany, nigdy nie stawiaj jakiejś dupy na piedestał, bo się zdziwisz.
Obowiązuje polityka "zero tolerancji" dla zjebanych damskich gierek (tym bardziej jeśli mówimy nie o niewinnym randkowaniu nastolatków, ale o poważniejszych klimatach, typu śluby - a później rozwody, gdzie w wyniku takich gier taktycznych możesz skończyć pod mostem jako menel).

Cytat:
5. z którą się umawiam dłuższy czas, unika jakiegokolwiek kontaktu fizycznego.
Tworzysz niepotrzebnie kolejne wariacje tego samego syfu...
Jak ci lafirynda odstawia takie cyrki, to ją prewencyjnie kopnij w dupę i tyle w temacie (jeśli już, to jest rzecz w relacjach z kobietami, którą na prawdę warto robić, a nie dawać sobie grać na nosie i czekać aż to ona w końcu "zerwie", ale jak przysłowiowa małpa: "nie puści starej gałęzi, póki nie trzyma już nowej").
Jak baba 24h/7 dni w tygodniu kombinuje, testuje, tresuje, wydziwia, nagradza/karze i ocenia Cię (porównując do "wzorców" z telenowel i konsultując to z durnymi "psiapsiółkami" przy kawce), nie traktuje Cię jak człowieka (tylko obiekt/narzędzi e do wypełnienia jakiejś funkcji społecznej, zapewnienia "stabilizacji" materialnej), nie "gra w otwarte karty", nie jest szczera, to niech spierdala, nie marnuj czasu na kontakty z takim dnem moralnym i intelektualnym, emocjonalną pacynką.

Ruchaj póki chętna i przyjemność jest po obu stronach (naturalnie nie bądź samolubem, zadbaj o kobietę). Ale jak ona zaczyna seks obudowywać jakimiś warunkami, to natychmiastowy wypad (bezwzględnie)! Panienka ma widocznie jakiś syf we łbie, lubisz grzebać w śmieciach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+58 # Ania 2013-07-11 16:32
Nad czym tu się zastanawiać? Mówisz "lubię konkretne kobiety, które wiedzą czego chcą", albo nic nie mówisz i odcinasz się. Na pewno nie naciskasz i nie próbujesz jej do siebie przekonywać. Bo kobieta w wymienionym przypadku 1. nie jest zainteresowana 2. nie jest zainteresowana 3. nie jest zainteresowana 4. nie jest zainteresowana 5. nie jest zainteresowana. Mówiąc trywialnie "nie nawilżasz jej".
Kobieta mówi, że nie wie, że musi sobie przemyśleć i się zastanowić, a w rzeczywistości myśli sobie: " w sumie to on mi się jakoś specjalnie nie podoba, ale nic lepszego mi się nie trafiło, to może niech zostanie w rezerwie. Jak będę tak wybrzydzać, to zostanę starą panną po trzydziestce z kotem".
Jak postawisz sprawę na ostrzu noża i pokażesz że masz jądra i własne życie, które nie uzależnisz od jej humorów, to może ją to zaintryguje, zobaczy w tobie faceta, a nie Ryśka z Klanu i przyczłapie z powrotem. A jak nie, to nie i Ziemia dalej się kręci.
Pozdrawiam. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+20 # marcel 2013-07-11 17:22
no właśnie zauważyłem to- co samotna to zaraz kot o jej nogę się ociera
to jakaś moda na czary czy chodzi o ten ogon który staje u głaskanego kotka?
hę?
:o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+22 # Ania 2013-07-11 17:51
Cytuję marcel:
no właśnie zauważyłem to- co samotna to zaraz kot o jej nogę się ociera
to jakaś moda na czary czy chodzi o ten ogon który staje u głaskanego kotka?
hę?
:o

Może chodzi tu o przerzucanie na kota instynktu macierzyńskiego , nadmiaru uczuć i emocji. I wiadomo, kota zostawisz samego w domu na czas pracy, czy imprezy, a takim psem np. trzeba się więcej zajmować (wyprowadzać na spacer, dać się wybiegać itd.)
Chociaż niektóre kupują małe puchate pieski i przebierają je w różnokolorowe ciuszki. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # e 2013-07-11 18:00
...i dłuuuuugie łańcuszki ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+21 # Jajacek 2013-07-11 23:08
Takie małe pieski, ze zwinnym języczkiem, były swego czasu popularne wśród eleganckich dam z wyższych sfer. Arystokracja w minionych wiekach unikała mycia (woda miała szkodzić skórze) i pieski te miały za zadanie oczyścić tereny intymne pani dla męża tudzież kochanka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+38 # Marek 2013-07-11 18:18
Cytuję marcel:
no właśnie zauważyłem to- co samotna to zaraz kot o jej nogę się ociera
to jakaś moda na czary czy chodzi o ten ogon który staje u głaskanego kotka?
hę?
:o


Może o szorstki, koci języczek i to że lubi smak i zapach ryby? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-34 # i30 2013-07-11 14:10
Cytuję Marek:
Dziękuję, jako znany nieudacznik od podrywu, z chęcia odpowiem na te wszystkie pytania :)

Odpowiedzieć możesz, ale napewno wszystkiego w tym temacie nie będziesz wiedział bo to najlepiej bedzie wiedziała kobieta :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-28 # e 2013-07-11 16:17
..dokładnie"pap ier wszystko przyjmie" :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-35 # i30 2013-07-11 16:28
Cytuję e:
Marek już o tym pisał.
-nie jest pewna swoich uczuć,bo.....?kobiety są emocjonalne i nie wiedzą czego chcą :-)
-schładza nagle relacje,bo....?
drugi ,atrakcyjniejszy samiec na horyzoncie :-)
-boli ją głowa ,bo.....?
poczuła się pewnie w związku i kupczy tyłkiem :-)
-unika kontaktu fizycznego, bo....?
to "zła" kobieta jest :-)
Dla mnie -kobiety ,odpowiedź jest podana "na talerzu", niestety inna niż wersja męska :lol:
Szalom

hej "e" ale pytanie było co ma zrobić męzczyzna w podanych sytuacjach..wię c co byś poradziła chłopakom? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-27 # e 2013-07-11 17:11
Tak ,jasne i wystawić się na "odstrzał" samczej gawiedzi lub kolejnej serii artykułów" gówniane rady" :D
Niech sobie sami radzą i toną w domysłach. Nie ma lekko.... :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+57 # Dr Caligari 2013-07-11 18:11
Ogromne podziękowania dla "#e", Ani i (na szczescie) Byłego Ryska z Klanu za odpowiedzi (Howgh!) Skąd moje pytania? Do niedawna sądziłem, że kobieta, gdy w ten sposób się zachowuje (chłodnik, nie jest pewna uczuć, nie wie czy zalezy) w jakis sposób manifestuje swoje obawy, wątpliwosci, być może została już wczesniej zraniona i chce, abym jej te obawy rozwiał szczerą rozmową... Fakt, sądziłem, ze oczekuje ode mnie jakiegos konkretnego zachowania... Heh. Ale co takiego dzieje się w głowie takiej kobiety? Czy w jakis sposób analizuje swoje emocje i planuje poczynania, czy jest tak "zjednoczona" ze swymi emocjami, że nie zastanawia się nad konsekwencjami, tylko działa, "a później się zobaczy"? Faceci to proste stworzenia - rządza nami 2 rzeczy: popęd seksualny i logika. My naprawdę (o ile nie jestesmy ekstremalnie podnieceni) analizujemy i planujemy nasz każdy krok, odnosi się to także do poczynań innych, w tym kobiet... Nic to, trzeba mieć jaja ze stali (szlachetnej) :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+47 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 18:31
Cytuję Dr Caligari:
Ale co takiego dzieje się w głowie takiej kobiety? Czy w jakis sposób analizuje swoje emocje i planuje poczynania, czy jest tak "zjednoczona" ze swymi emocjami, że nie zastanawia się nad konsekwencjami, tylko działa, "a później się zobaczy"?

DOKŁADNIE TAK JEST. Niestety.
Nie licz na jakąkolwiek "autoanalizę" u kobiet (sięganie w strukturę psychiki, ego, czy to, że NIE jesteśmy swoimi emocjami ani myślami, można się nauczyć je obserwować jak przesuwający się tekst na tablicy reklamowej, itp, itd).

Nie wiem, czy każdemu zadziała (zależy od przeglądarki i jej ustawień), ale to powyższe, to animowany GIF (tekst powinien się przesuwać).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+40 # Dr Caligari 2013-07-11 21:50
Widzisz Były Rysku, moje pytania wynikają stąd, że Mistrz napisał swój felieton akurat w momencie mojego zycia, gdy dziewczyna, z którą się spotykałem, potraktowala mnie w bardzo "nieprzyjemny" sposob, którego naprawdę po niej bym się nie spodziewał. Krótko mówiąc, okazał mi zupełny, jawny i bezczelny brak szacunku wobec mojej osoby. Przy okazji zastosowała zasłonę dymną w postaci, która już przywołałem: nie jestem pewna swych uczuć, nie wie czy zależy... I wiesz co? Jeszcze kilka lat temu też byłem Ryskiem z Klanu, i cierpiałbym. Kurewsko bym cierpiał. Teraz jedyna moja reakcja to było zasmianie się w twarz i pójscie na rower. Dlaczego? I. Wysoka samoocena. Od kilku miesiecy ciezko pracuję nad samoocena afirmacjami, i teraz takie sytuacje mnie nie ruszają. Co najwyzej pusty smiech. II. Doswiadczenie. Nie jest to pierwsza kobieta, która reprezentuje takie podejscie. Zdązylem się przyzwyczaić. Pozostaje tylko niesmak, jak kapeć w gębie po solidnym piciu. Szkoda tylko tego, że 29-letnia kobieta ma zagrywki 15-to latki, i wydaje się jej, ze jest lokalną femme fatale. Bosz... III. Dystans. I zasada: napierw ruchanie, później uczucia. Ruchanie było całkiem niezłe, uczuć z mojej strony niet. I dzięki Bogu, bo gdyby były, tobym teraz cierpiał. Tak, to tylko się smieję... Co nie zmienia faktu, że nadal staram się zrozumieć. Nadal analizuję. I już nie na zasadzie: "Co zrobiłem źle, co jest ze mna nie tak?", tylko "Jakie reakce zaszłym w tym dziwnym kobiecym umysle, ze potrafiła zmienić swoje zachowanie o 180 stopni w ciągu 2 tygodni?". Próżny mój trud, hehehehehe... Srogie pozdro!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+44 # Marek 2013-07-11 22:28
Wprawdzie nie mi zadałeś pytanie Dr, ale i tak się wtrącę - uważam że jej zachowanie to gra, a o co się toczy to możemy się tylko domyślać. Może być to próba sprawdzenia Twojej męskości, a może być też wzorzec kłócenia się, może zwyczajnie chce być sponiewierana. Później jest płacz i wielkie poczucie wewnętrznej ulgi u kobiety, a u faceta moralniak.

Wniosek jaki ja wyciągnąłem z życia (możliwe że mylny) to że czas spędzony na rozkminianiu takich rzeczy, to czas stracony. Lepiej stracić go na podbijaniu własnej samooceny - to ma sens.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+42 # Dr Caligari 2013-07-12 14:23
Marku, Twoje "wtrącenia" są zawsze mile widziane, poza tym to Twoja strona i możesz robić co chcesz :) Dochodzę do wniosku, że z kobietami jest tak jak z duchowością - pewnych rzeczy po prostu nie pojmiesz umysłem, który ze swej natury będzie wszystko racjonalizował. Pewne rzeczy można jedynie poczuć i zaakceptować takimi, jakimi są. I podobnie jak w duchowości, gdzie obowiązuje zasada odejmowania i odrzucania zbędnych, narosłych twierdzeń, by dotrzeć do sedna, które JEST - nie ma co tracić czasu na rozkminianie zachowania kobiety, mnożenie i piętrzenie kolejnych, zapewne błędnych teorii. Ale wredny umysł i tak będzie szukał przyczyny ;) W końcu to dzięki umysłowi Kopernika wiemy, że ziemia nie jest płaska, umysłowi Darwina wiemy, że Bóg nie stworzył Adama i Ewy, umysłowi Braci Wright wiemy, że człowiek jednak może latać itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+55 # Też_Marek 2013-07-11 16:47
Ostatnio znajoma czytała gdzieś na portalu wywiad z niejaką Anną Golędzinowską- "nawróconą" ex modelką. Poprosiła mnie bym ściągnął jej z netu jej książke w pdf-ie "ocalona z piekła". Przeczytałem gdzieś recenzję i w 3 minuty wiedziałem jaka tego puenta, znając naturę bab. Następnego dnia zacząłem czytać te wypociny i okazało się, że nie warto czytać tego chłamu bo większej hipokryzji już dawno nie widziałem. Laska ćpała, chlała, dawała na lewo i prawo a jak dupa zaczęła się marszczyć, nowy narybek ją zastąpił, zorientowała się że nie ma już szans w tym świecie i przy boku przystojnego, bogatego faceta dlatego teraz udaje Marię Magdalenę i poucza innych. Prawda jest taka, że jakby Dżin mógł spełnić jej życzenie i odmłodził ją o 10 lat dalej ćpała by chlała i się puszczała. Szkoda gadać, jestem zniesmaczony. Mistrzu poczytaj ten bełkot. Nawrócenie i przemiana duchowa nie potrzebuje owacji i poklasku. A ta wywłoka chce być dalej w centrum zainteresowania , jak kiedyś na wybiegu, tyle że teraz w ramce religii i czystości. Idę się wyrzygać. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+56 # Esej 2013-07-11 17:14
Ja tam też nie wierzę w takie "nawrócenia" co to trzeba je opisywać w ksiazkach, które kosztują kasę. I zgodze sie z tobą, czas jej dupę pomarszczył i zbliżał sie koniec imprezowania na koszt kolesi. Kto wie czy tak ksiazka to nie jest sposób na zaistnienie w polskim szoł-biznesie, zeby zapraszali znowu do telewizji, radia, pani domu etc. etc., albo to też egoistyczne żądanie zaistnienia w świecie jeszcze, kiedyś skakaniem na kutasach, dzisiaj pouczaniem jakie to było złe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+54 # Marek 2013-07-11 18:21
Cytuję Też_Marek:
Ostatnio znajoma czytała gdzieś na portalu wywiad z niejaką Anną Golędzinowską- "nawróconą" ex modelką. Poprosiła mnie bym ściągnął jej z netu jej książke w pdf-ie "ocalona z piekła". Przeczytałem gdzieś recenzję i w 3 minuty wiedziałem jaka tego puenta, znając naturę bab. Następnego dnia zacząłem czytać te wypociny i okazało się, że nie warto czytać tego chłamu bo większej hipokryzji już dawno nie widziałem. Laska ćpała, chlała, dawała na lewo i prawo a jak dupa zaczęła się marszczyć, nowy narybek ją zastąpił, zorientowała się że nie ma już szans w tym świecie i przy boku przystojnego, bogatego faceta dlatego teraz udaje Marię Magdalenę i poucza innych. Prawda jest taka, że jakby Dżin mógł spełnić jej życzenie i odmłodził ją o 10 lat dalej ćpała by chlała i się puszczała. Szkoda gadać, jestem zniesmaczony. Mistrzu poczytaj ten bełkot. Nawrócenie i przemiana duchowa nie potrzebuje owacji i poklasku. A ta wywłoka chce być dalej w centrum zainteresowania, jak kiedyś na wybiegu, tyle że teraz w ramce religii i czystości. Idę się wyrzygać. :)


Nawróceni ludzie są koszmarnie nudni, bo i o czym mogą pisać? chcą wszystkich przekonać, że dokonali dobrego wyboru. No i faktycznie tak się zdarza, koniec z urodą więc łapie się Ryśka na brzucho i zgrywa świętoszkę. Mój kolega takie bzyka nałogowo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+50 # Nic Nowego 2013-07-11 19:53
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+49 # Esej 2013-07-11 17:17
A ja mam Marek do Ciebie pytanie: czy uwazasz ze dobrym rozwiazaniem jest mówienie babie wprost, ze przejrzało sie jej gierkę, np. co, widzę ze chcesz mnie kupić dupą, a co ty kurwa myslisz ze ja jestem jak 90% kolesi, co sie na to zgadzaja?

Czy lepiej nic nie mówić, ze sie gierkę przejrzało? Jak uwazasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+26 # marcel 2013-07-11 17:24
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+26 # Esej 2013-07-11 17:42
Cytuję marcel:
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy


Pewnie masz Marcel rację...chociaz z drugiej strony chciałoby się "oddać" :lol:
a te "gary pobite" to dobre to jest, chyba zaadoptuje sobie do wyrazenie do swojego słownika :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+19 # marcel 2013-07-11 19:43
"gary pobite" - tak sie krzyczało 30 lat temu podczas zabawy w chowanego jak jeden drugiego podejrzał gdzie się schował.
dzieciaki jape darły na pół osiedla ale nikomu to nie przeszkadzało i była zabawa :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+19 # Esej 2013-07-12 16:56
Cytuję marcel:
"gary pobite" - tak sie krzyczało 30 lat temu podczas zabawy w chowanego jak jeden drugiego podejrzał gdzie się schował.
dzieciaki jape darły na pół osiedla ale nikomu to nie przeszkadzało i była zabawa :)


hehe, własnie sobie to przypomniałem, tylko ze w odwrotnej kolejności "pobite gary" :D to były czasy, kazdy biegał po osiedlu, starsi przyuczali tego i tamtego, jakaś huerarchia była, no i przede wszystkim grupa, szkoda mi troche dzisiejszych dzieciaków, kiedyś boisko i piłka, dzis pro evolution soccer..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+18 # Ania 2013-07-11 17:43
Cytuję marcel:
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy


Ale każda gra musi się kiedyś skończyć. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # e 2013-07-11 17:53
..i to jest świetny przykład ,że faceci jednak nie są "prości w obsłudze" i gierki nie są im obce:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # marcel 2013-07-11 19:27
Cytuję e:
..i to jest świetny przykład ,że faceci jednak nie są "prości w obsłudze" i gierki nie są im obce:)


no ba 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+27 # Marek 2013-07-11 18:24
Cytuję marcel:
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy


No dokładnie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+63 # Ania 2013-07-11 17:35
Panowie, większość kobiet nie rozumie swojego postępowania, zasad zachowania jakim się kierują. Piszecie o gierkach, manipulacjach, ale kobiety zazwyczaj działają w sposób emocjonalny i podświadomy. Mało kiedy manipulują świadomie (co jest podwaliną do wyrachowania). Więc jeśli zarzucisz kobiecie, że gra i manipuluje to się zwyczajnie zaprze i będzie zresztą święcie wierzyła w to, że jej intencje są jak najbardziej czyste.
Ale nie tylko tyczy się to kobiet, bo przecież niska samoświadomość i mechanizm samozaprzeczani a jest powszechny.
Człowiek działa jak robot i uczy się pewnych zachowań stosując je w praktyce. Mało kiedy zastanawia się nad źródłem postępowania. A nad sobą samym, to już w ogóle...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+43 # Zbożowy 2013-07-11 18:11
Jest w tym moim zdaniem dużo racji. Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+53 # Dr Caligari 2013-07-11 18:25
Widzisz Aniu, jak juz wspomnialem wyżej, facetami w przeważającej mierze oprócz testosteronu rządzi LOGIKA. My naprawdę analizujemy wlasne i kobiece poczynania pod katem wynikania, zwiazku przyczynowo-sku tkowego itp., podobnie stosujemy te zasady do rozwiązywania problemów w relacjach z kobietami - powiedziała/zro biła to, to i to, zatem: 1. przeanalizuję jej zachowanie i znajdę jego przyczyny 2. porozmawiam z nią i znajdziemy rozwiązanie problemu. Faceci potrafią też (o ile nie są wk****ieni/nawa leni) oddzielić mysli i zachowanie od swoich emocji... Także nie zgodzę się z Tobą, co do "wyuczenia" pewnych zachowań u mężczyzn - jeżeli facet manipuluje/gra/ knuje/bawi się z kims w kotka i myszkę, to robi to a. w 100 proc. swiadomie, b. z premedytacją c. ma w tym konkretny cel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-46 # Zbożowy 2013-07-11 18:42
Ale czy nie jest tak, że u nas mężczyzn ta logika jest tylko na określonym poziomie? Fakt, analizujemy, szukamy związku przyczynowo-sku tkowego itp. ale w ostatecznym rozrachunku wnioski podciągamy pod siebie. Czyli ściślej mówiąc pod naszą podświadomość, która jeśli ma zakodowane np. "kobiety są szmatami" właśnie to znajdzie.

Jeśli facet (czy też kobieta) świadomie manipuluje innymi ludźmi, robi to na poziomie logicznym. Powstaje jednak pytanie dlaczego zachowuje się akurat tak? Najprawdopodobn iej inaczej nie potrafi budować relacji, co wcale już takie logiczne nie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Dr Caligari 2013-07-11 22:09
Tak, Zbożowy, ale musimy tu zwrócić uwagę na to, co u kobiety/mężczzn y wrodzone, a co nabyte. Facet ma w podswiadomosci zakodowane, że trzeba zdobyć sukces, osiągnąć karierę, isc po trupach, bo inaczej jest nikim. Tak mu powtarzała matka i ojciec. Taki delikwent znajduje prace w korporacji i swiadomie podkłada swinie wspolpracowniko m, zeby osiagnac ZAKODOWANY CEL - AWANS. U takiego faceta jego działanie jest objete swiadomoscią, a zatem będzie wiedział, ze robi źle, odezwie się jego sumienie, będzie cierpiałm psychicznie... Tymczasem , moim zdaniem, kobiety mają z racji innego funkcjonowania mózgu pewne rzeczy juz wrodzone, nie muszą ich nabywac i wtłaczać do podswiadomosci, ponieważ od urodzenia już tam są... I taka kobieta nie będzie czuła odrazy/zażenowa nia/wstydu za swoje zachowanie. A jesli już poczuje, to obwini wszystkich naokoło, tylko nie siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Zbożowy 2013-07-11 23:35
Rozumiem co masz na myśli, jednakże nie wiem czy mężczyźni naprawdę tak często zdają sobie sprawę z tego, że źle robią. Wokół siebie zauważam tylko racjonalizowani e swoich złych poczynań, np. kradnę bo dorabiam do wypłaty/wszyscy kradną, męczę podwładnych bo i mnie męczyli...
Hmm, chociaż z drugiej strony jeśli racjonalizują to i muszą zdawać sobie sprawę.
Cytat:
kobiety mają z racji innego funkcjonowania mózgu pewne rzeczy juz wrodzone, nie muszą ich nabywac i wtłaczać do podswiadomosci, ponieważ od urodzenia już tam są
Zastanawia mnie ta kwestia. Ciekawe jak to jest z wrodzoną podświadomością . Na pewno kobiety rodzą się z inną "energią", ale czy późniejsze zachowanie wynika z wrodzonych uwarunkowań? Nie mam pojęcia, ale temat bardzo ciekawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Dr Caligari 2013-07-12 13:08
Ale facet może mieć przez rodziców od dziecka wtłoczony do podświadomości CEL np. "musisz być w życiu kimś (szefem działu w korporacji), bo inaczej jesteś dla nas nikim" oraz ŚRODEK DO CELU "Życie jest okrutne i bezlitosne, wszyscy kłamią i podkładają sobie świnie, więc ty bądź tym, który jest zawsze krok naprzód, kłam i podkładaj świnie pierwszy". I wtedy przez całe życie będzie dążył do celu tymi środkami. Jednak będzie w głebi sumienia wuedzuał, że robi źle, ponieważ w społeczeństwie takie działanie jest uznawane za niemoralne, nieetyczne, krótko mówiąc "złe". Kobieta zaś pewne cechy, umiejętności już po prostu ma. Z mojej autopsji wynika, że większość kobiet to URODZONE uwodzicielki, hipokrytki, intrygantki i aktorki. Z tym, że tak bardzo wyadje im się, że stanowią jedność ze swymi wrodzonymi cechami (emocjami), że ogromnym trudem jest dla nich "oddzielenie się" od tych cech i spojrzenie na nie z dystansu, "z zewnątrz". Zamiast tego zawsze będzie zaprzeczenie "Co? Ja? Nigdy!" To bardzo ciekawy temat, zgłębiam go od kilkunastu miesięcy, i nie doszedłem jeszcze do żadnych konkretów. Jest mnóstwo teorii wywodzących się z różnych nauk (psychologia, duchowość, socjologia, czysta biologia). Ja osobiście wyznaję tę, którą opisał Marek w felietonie "Kobieta, odwieczny wróg".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-23 # e 2013-07-12 10:56
Wrodzoną to mamy funkcję oddychania i "srania", i jeszcze innych kilka dobrze rozwiniętych układów. Kwestie nabyte to nic innego ,jak pewna forma przystosowania się do istniejących warunków,socjal izacja. Napisz proszę co zostało-mi kobiecie-"wtłoc zone do podświadomości" w życiu płodowym? Jestem ciekawa tej nowatorskiej teorii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 12:40
Szanowna #e, już odpowiadam :) Napisałem, że kobietom pewne rzeczy NIE zostały wtłoczone do podświadomości, ponieważ już przychodzą na świat z pewnymi wrodzonymi cechami, które nabyły (wytworzyły) na przestrzeni dziesiątków tysięcy lat. Wytworzyły je w opozycji do mężczyzn, którzy byli silniejsi fizycznie, i to oni (a właściwie ich siła fizyczna)w czasach prehistorii decydowali o przetrwaniu kobiety (jest silny to upoluje, jest słaby i nie upoluje, kobieta umrze wraz ze swoim potomstwem). Dlatego na przestrzeni wieków roziwjały się te obszary kobiecych mózgów, które odpowiadają za emocjolaność, umiejętność manipulacji, zdolność do knucia i intryg... To jest tylko moje zdanie, nie jestem naukowcem i nie umiem tego potwierdzić naukowo, ale z autopsji wywodzę, że większość kobiet to URODZONE uwodzicielki, hipokrytki i intrygantki. Jest to tylko moje zdanie i akceptuję to jako fakt i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 12:42
"Ten scenariusz przewija się przez dziesiątki, setki tysięcy lat. Samice przystosowują się tak, by być dla samca magnesem; stają się więc znacznie mniej inteligentne i niższe (wyższy i mądrzejszy samiec czuje się lepszy, co sprawia że chce inwestować w samicę, oprócz rozkoszy ma komfort psychiczny bycia lepszym) a każdą chwilę swego życia inwestują w bycie atrakcyjną seksualnie. Dzisiejsze Panie też uwielbiają się ubierać, stroić, malować i robić wszystko to, co sprawi że będą atrakcyjniejsze seksualnie. I oto mamy wielki konflikt - od mniej więcej pięćdziesięciu lat kobieta może się sama utrzymać. Jednak nie da się wyrzucić ze swojej natury, genetyki, dziesiątek tysięcy lat uwarunkowania. Kobieta emocjonalnie, odruchowo dąży ku pewnemu typowi mężczyzny, natomiast swoim umysłem pożąda kogoś innego. Kobieta zyskując władzę nad swym losem została rozbita na dwie części. Walczą one ze sobą, i są sprawcą wielu kłopotów i cierpień. Umysł kobiety chce mężczyzny wiernego, wrażliwego i inteligentnego, a jej emocje - brutala który myśli tylko o sobie. Przy nim organizm kobiety uruchamia seks i obłędne wręcz orgazmy (dawały one samcowi alfa poczucie że jest świetnym kochankiem, co dodatkowo związywało go z samicą). Kobieta jest z brutalem dlatego, że ma z nim dużo lepszy seks. Natomiast umysł cierpi, ponieważ widzi prymitywa - nieudacznika który bije i pije, zdradza i prowadzi hulaszczy tryb życia. Jego bezwzględność i brutalność, tak bardzo przypominają jej pieść z odległych czasów, gdzie dawała ciepło ogniska, dobre jedzenie i bezpieczeństwo. Kobieta nie zauważa rzeczywistości, a oddaje się genetycznym tęsknotom, które symbolizuje w sobie prostak i cham"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Dr Caligari 2013-07-12 12:46
Powyższy fragment to wycinek felietonu Marka "Kobieta, pierwotny wróg" http://www.samczeruno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=241:kobieta,-pierwotny-wr%C3%B3g Jak widzisz nie jest to moja teoria, ja ją jedynie wyznaję :) Nie zgadzam się jedynie z tezą o tym, że kobiety stały się mnie inteligentne od facetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 12:47
i jeszcze jeden fragment: "Stąd kobiety wyćwiczyły przez tysiąclecia pewne zachowanie - seks dla silnego, pełnego testosteronu samca. Uaktywniał się on i był zapłatą za jedzenia, pozycję i przetrwanie. Znowu seks ze słabym facetem był dla samicy samobójstwem, i zgadzały się na niego ówczesne "pasztety" zgodnie z zasadą "lepszy rydz niż nic". Co ciekawe, w dawnych czasach samiec alfa przez swą brawurę często tracił życie w szponach i paszczy dzikiego zwierza; samica zostawała więc z dzieckiem wystawiona na pewną śmierć. Kobieta unikała tego, kopulując z innym samcem alfa bądź mniej znaczącym w jaskini. To zapewniało jej przetrwanie po zgonie samca alfa. Kobieta ma seks i zdradę wpisaną w zachowanie. Oczywiście, nigdy Ci tego nie potwierdzi; uzna że mówiąc takie "głupotki" jesteś pusty, płytki i żałosny. Nie pytaj więc kobiety o takie rzeczy, ona czerpie wiedzę z seriali i komedii romantycznych, skąd ma o tym wiedzieć?"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-24 # e 2013-07-12 16:26
Zanim przyswoisz sobie czyjeś teorie ,dobrze jest sprawdzić chociaż jakieś naukowe podstawy,mimo wszystko,ale
to tylko moje skromne zdanie i wcale zgadzać się nie musisz:)
Zastanawiałeś się dlaczego jedne teorie przyjmujemy bezkrytycznie i w pełni zgadzamy się z nimi ,a z innymi nie?
Mogę napisać,że zgadzam się ze słowami Marka:" Gdy mężczyzna pożąda a nie może zaspokoić swego pragnienia, płonąc ze złości i frustracji siada i pisze; a to że seks jest zły, a to że ciało jest siedliskiem żądz Szatańskich, a to że ziemia jest płaska... zbierają się później tacy frustraci, którzy tych co protestują torturują i rzucają na stos."
Ale,o ile w jakimś stopniu rozumiem ideę przypisywania własnych niepowodzeń innym, o tyle nie do końca jestem wstanie zrozumieć obieranie tej strategii za cel życia,że wszystkiemu winna baba:D
A teraz moja "teoria"również dowiedziona faktami i doświadczeniem:)
Odrzucam różnorodne uprzedzenia,przesądy
mocno zakorzenione w automatycznej, podprogowej sferze psychiki, stereotypy. Paplanie w kółko o cechach charakteru danej płci i przyjmowanie za pewnik powielania tych cech w kolejnych pokoleniach, jest błędem, bo jak powiadała moja św, pamięci babunia " nie jednemu psu na imię Burek:)I to,że wyznaję babciną zasadę w ocenie drugiego człowieka jest cechą nabytą ,a nie wrodzoną:)I zapewniam Cię ,że gdyby powiedziała o Marku "szowinistyczny dupek"-nie dałabym wiary:)

ps.Dlaczego przyciągasz same intrygantki i hipokrytki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+35 # Dr Caligari 2013-07-12 18:23
Heh, prowadząc naszą rozmowę, "stąpamy po niepewnym gruncie". Dlaczego? Po pierwsze, odnosi się ona do kwestii typowo przyrodniczych, oddalonych od nauk scisłych, a zatem pewnych rzeczy tutaj nie da się udowodnić, zmierzyć czy zważyć. "Czucie i wiara silniej do mnie mówi niż mędrca szkiełko i oko". Po drugie, jestesmy jako mężczyzna i kobieta "po przeciwnych stronach barykady", pochodzimy z innych planet i mowimy innymi językami. Ja nie przekonam Ciebie do swojej teorii, a Ty nie przekonasz mnie do tego, że ona jest zła. Jak pisze Marek w nowy wpisie, pod którym znowu się podpisuję, nie jest to przypadek - tak chciała Natura, żeby miedzy płciami nie było porozumienia. Ale OK...
Ty masz swoje życie i doswiadczenia, a ja swoje. Mam 27 lat, trochę już kobiet w życiu poznałem, w kilku związkach byłem. Od kilku lat z uwagą obserwuję związki moich przyjaciół i znajomych, małżenstwo mojego brata, perypetie rodziców. Mieszkam teraz sam, ale w pokoju obok mieszka para, także mam wszystko "na zywo". Jestem prawnikiem, bywam kilka razy w tygodniu na sali sądowej, w tym w sprawach rozwodowych. Krótko mówiąc, mam już pewien oglad sytuacji. Jako że na swiecie są 3 miliardy kobiet, wszystkich nie poznam, i nie wyrobię sobie dzieki temu 100 procentowej wiedzy na temat kobiecego rodu. Mogę na podstawie własnych doswiadczeń zastosować jedynie obserwację, a następnie rozumowanie indukcyjne (od szczegółu od ogółu), własciwe dla nauk empirycznych. To jak obserwacją bocianów - widzisz 10 bocianów w Polsce, więc zakładasz, że wszystkie są białe. I jest to rozumowanie obarczone też ryzykiem prawdopodobieńs twa (ponieważ w Afryce sa też czarne bociany). Ja nie zakładam, że jestem nieomylny, być może (i w skrytosci ducha chyba nawet mam nadzieję), że się mylę. Ale jeżeli spotykam, jedną, drugą, dziesiątą kobietę, i widzę jak na dłoni te same gierki i próby manipulacji, to wniosek jest jeden - wszystkie kobiety to manipulantki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 18:40
Jeżeli widzę związki moich kumpli, którzy nie rozumieją swoich kobiet, i opisują mi ich gierki - to dla mnie wniosek jest jeden, kobiety to intrygantki. Jeżeli niemal każda kobieta, którą spotykam mówi, że najważniejsza jest dla niej szczerosć, uczciwosć, wiernosc, nie znosi obłudy i hipokryzji, a w pracy mam kolejną sprawę o zaprzeczenie ojcostwa faceta, któremu ostatnio w testach wyszło, że nie jest ojcem żadnej ze swoich dwóch córek, a kazda pochodzi od innego mężczyzny - to wniosek jest taki, że kobiety to hipokrytki ze skłonnoscią do zdrady. proszę, nie zrozum mnie źle - ja nie mam żadnych żalów do kobiet, nie ma we mnie do Was żadnej niechęci czy nienawisci. Kocham kobiety, uwielbiam tę kobiecą energię, podziwiam ich siłę psychiczna, upór, cierpliwosć do małych dzieci - dlugo by wymieniać. Ale od jakiegos czasu staram się kobiety także zrozumieć, zrozumieć ich zachowanie i jego przyczyny. I teoria biologiczna Marka o tym, ze wszyscy jestesmy zwierzetami z "nakladka" cywilizacji, opisana w felietonie "Kobieta, pierwotny wróg", daje mi odpowiedzi na wiekszosc pytań. Oczywiscie, proces socjalizacji, w szczególnosci przez rodziców, jest bardzo ważny, ale moim zdaniem przeceniasz go. Młodego chłopca nie wychowasz na dziewczynkę, nie będzie swietną przedszkolanką ani pielegniarką. "Wygonisz wilka z lasu, lasu z wilka nigdy". Biologia w pewnym momencie zawsze dochodzi do głosu i wygrywa. Moim zyciowym mottem są słowa Junga: "Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie kierować Twoim życiem, a Ty będziesz nazywać to przeznaczeniem" . Ja jedynie staram się uczynic nieswiadome swiadomym, chocby to było bolesne jak przebudzenie Neo w Matrixie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+40 # Dr Caligari 2013-07-12 18:45
P.S. A na ostatnie pytanie nie odpowiem, ponieważ jest podchwytliwie obarczone pewnym brzydkim założeniem - zakładasz, że to JA "przyciągam", a zatem problem musi być WE MNIE. A może przyciagamy się nawzajem? A może to one przyciagaja mnie? A może wszystkie kobiety to intrygantki i hipokrytki, i nie mogę trafic inaczej? A może to zwykłe prawdopodobieńs two, jak gdy rzucasz kostką do gry 100 razy, i zawsze wypada szóstka (mało prwadopodobne, ale mozliwe)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-07-13 10:38
Założenie to w dużej mierze znak
zapytania,dalekie jeszcze od stwierdzenia
,bo jak wiadomo za stwierdzeniem powinny podążyć dowody.Ale sam napisałeś,że nie wszystkie teorie uznane za prawdziwe posiadają dowód,nie można ich"udowodnić,
zmierzć ,zważyć".Idąc Twoim tokiem myślenia(przyjm owanie bezkrtycznie jakiejś tam teorii) ,łatwo było wysnuć hipotezę o "przyciąganiu". Dlaczego by nie???:)Jednak można się pomylić bez sprawdzenia,"do tknięcia",wkład ając w istniejący myślowy szablon,poszczególne
elementy:koledzy nie rozumiejący kobiet,
sprawy rozwodowe(czy zawsze z winy
kobiet?)itd.W ten sposób niczego nie sprawdzimy i nie dowiedziemy.
Moje pytanie ,z brzydkim założeniem czy nie,miało Ci uświadomić błędne koło ,w które wpadamy oceniając powierzchownie i przez pryzmat płci ,poszczególne jednostki.Nigdy tego nie robię,a jeśli zdarzy się ,tu na forum Marka,to tylko dla zabawy , dla podkręcenia atmosfery i dla komentarzy,któr e są ważne dla autora.
Na szczęście mam poczucie humoru i są mężczyźni ,którzy to rozumieją,niest ety tylko Ci przed 50-stką:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-07-13 10:45
Jeszcze co do wiary Co do "wiary i czucia"(poziom emocjonalny),kł ócących się z męską logiką(wielokro tnie tutaj podkreślane),dz iwią mnie Twoje wnioski jako prawnika..Ale niech pozostanie to w sferze moich domysłów ,niezrozumienia bądź czegokolwiek,w końcu jestem blondynką.Ale zdarza się ,że blondynka wierzy w cząstki elementarne,lic znik Geigera i błogosławionego Stephena Hawkinga..I tonę w pewności,że istnienie swoje zawdzięczam promieniowaniu radioaktywnemu i wierzę w nie bez zastrzeżeń ,ale kompletnie mu nie ufam:)
:)Być może jeszcze mówię w jidysz ,bo zdolności językowe mam,i daję dupy rabinowi ku uciesze forumowej, samczej gawiedzi,żeby miała o czym pisać:D Ochydna manipulantka ze mnie ,prawda?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # e 2013-07-13 10:52
Manipulując i prowokując Cię do rozmowy pewnie mam jeden cel:zbałamucić ,wykorzystać i wypluć.Na nic moje zapewnienia,że widzę swiatełko w tunelu,bo lubię świadomych,prze zornych i czujących respekt przed kobietą, mężczyzn.Nie przeczę,że kobiety są jak cukrowe lizaki.I kiedy zbyt szybko zliżesz kolory , nasycisz podniebienie słodkością ,niechybnie nadziejesz się na patyk:D Tylko umiejętna konsumpcja pozwoli uniknąć ,kolejnego zetknięcia z drażniącym ostrzem:D Czego z całego " intryganckiego serca"życzę Ci Dr:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+45 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 18:14
Możliwa jest cała skala emocji przy takim postawieniu sprawy "kawa na ławę", gdy brutalnie przerwiesz babską "gierkę".

Możliwe, że oburzona (oczywiście na pokaz, aby "zachować twarz") oscentacyjnie wyjdzie, ale zdarza się, że ją to "nakręci" i jeszcze tego samego wieczora ją dziko wydymasz. Bo tak jak piszesz, nie jesteś jak 90% frajerów, co się dawali tresować byle zostać łaskawie dopuszczonym do szparki (bo "Miś zasłużył dziś").

Czyli metoda sama w sobie nie jest zła, tylko trzeba wyczuć kiedy warto jej użyć (aby uzyskać określony cel). Jak ktoś wspomniał, jakiś czas można "palić głupa" i się nie ujawniać ze swoją wiedzą (pozwól idiotce się bardziej rozkręcić, a tym mocniej, pewna siebie, rozpędzona "wyjebie w ścianę").
Więc nie filozofuj, tylko spróbuj kiedyś To zastosować. Warto!
8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+45 # Marek 2013-07-11 18:23
Cytuję Esej:
A ja mam Marek do Ciebie pytanie: czy uwazasz ze dobrym rozwiazaniem jest mówienie babie wprost, ze przejrzało sie jej gierkę, np. co, widzę ze chcesz mnie kupić dupą, a co ty kurwa myslisz ze ja jestem jak 90% kolesi, co sie na to zgadzaja?

Czy lepiej nic nie mówić, ze sie gierkę przejrzało? Jak uwazasz?


Absolutnie nigdy nie mów tego co myślisz. Daj do zrozumienia - ale nigdy wprost. Zresztą to zależy od sytuacji i dziewczyny, są tak inteligentne, że się nie obrażą. Ale to mniejszość, reszta się obrazi, oburzy, uniesie. Poza tym kobiety wierzą często w swoją grę, nie są świadome do końca tego co robią. Pragnienie bycia dobrą jest tak silne, że MUSI SIĘ OBURZYĆ na to co mówisz. Jeśli tak się stanie, od razu uciekaj. To nie dziewczyna dla Ciebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+41 # Esej 2013-07-12 17:01
Dobrze prawicie, wydaje mi sie tez, ze niedość, ze fan sie konczy, to jeszcze własnie zalezy od kobiety, ta inteligentna doceni to, ze jej chłop nie jest kolejnym durnym jeleniem, którym mozna swobodnie obracać, natomiast ta inteligentna ale zła, moze ze tak sie wyrażę zejść do roboty konspiracyjnej- a tutaj juz bedzie trudniej. Własnie, metoda jest dobra, ale jakis musi byc jej cel np. głupota byłoby sie ujawniać np. w sytuacji zdrady, bedac w małzenstwie, lepiej zbierać dowody i dopiero na koniec jebnąć takiej ściekiem w twarz. jak sie za szybko powie, to zacznie sie lepiej ukrywać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+42 # Krzysztof 2013-07-11 22:09
Ja mam dwa pytania może banalne ale je zadam ;

Dziś na parkingu siedziałem z kolegami jak zwykle zjebany po pracy w aucie i piliśmy piwko ,trzy metry dalej był mały targ w ktorym sprzedawala mloda dziewczyna ktora sie nam wypinała przy ładowaniu ziemniaków do koszyka czy zrobila to swiadomie czy czy nie jesli swiadomie to czego Ona chce ?

2.Pytanie

Czy mówienie to co sie ma na mysli do kobiety ktora mi sie podoba bez żadnych regułek i cytatów z ''www.podryw.pl ''jest wskazane ?czy mam mieszać i zastanawiać sie co powiedzieć ?

dziekuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+42 # Marek 2013-07-11 22:30
Na 99% wypinała się by wzbudzić w was pożądanie. Robiła to prawdopodobnie świadomie, ale jakbyś ją za ten tyłek złapał, dostałbyś po twarzy. Ona przecież się szanuje :))

Wiem z reala, że mówienie wprost działa jeśli masz charyzmę i jesteś naturalnie śmiały. Wtedy może zadziałać; jeśli jesteś nieśmiały, nie masz tzw. siły przebicia, nawet nie próbuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-37 # i30 2013-07-11 22:46
Hmm ciekawe jednak szczerosci sie nie docenia...a tyle o niej tutaj mowicie...ale jak kobieta jest szczera i powie co czuje to nagle sie boicie..interes ujace zjawisko:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-9 # Zbożowy 2013-07-11 23:36
A o czym mówisz droga i30? O tym co napisałaś na ecoego? Speszyłaś nas internetowych podrywaczy i tyle... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-12 # Arek 2013-07-12 08:24
Cytuję i30:
Hmm ciekawe jednak szczerosci sie nie docenia...a tyle o niej tutaj mowicie...ale jak kobieta jest szczera i powie co czuje to nagle sie boicie..interesujace zjawisko:)

Ej święte słowa i30;ddd, szczerość i otwartość to takie pozytywne zjawiska, lecz zazwyczaj tylko się mówi iż są to...pozytywne zjawiska;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+43 # Sumo 2013-07-12 01:43
To znana od starożytności b. skuteczna metoda AIKIDO. Ona uderza ty się lekko usuwasz, odczekujesz chwilkę i dalej kontynuujesz swoje.
Do tego stopnia, że kiedy wchodzi w grę rozwód Ty w sądzie stwierdzasz: nie domagam się opieki nad dziećmi, nie chcę wyznaczania terminów na spotkania z dziećmi. Natomiast domagam się rzetelnego ustanowienia wysokości alimentów i podziału majątku, czego dochodził będę aż po Strasburg.
I wygrałeś, może nawet oddać jej wszystko byle po Strasburgu. Perspektywa odrzucenia jej dzieci ją rozwścieczy, ona nadal oczekuje, że jakby co to wezwie ciebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-36 # Ania 2013-07-12 10:45
Cytuję Sumo:
nie domagam się opieki nad dziećmi, nie chcę wyznaczania terminów na spotkania z dziećmi.


Panie Sumo, niektórzy ojcowie kochają swoje dzieci i jest to znaczący czynnik, którego ta metoda chyba nie przewidziała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Sumo 2013-07-12 17:15
Kiss Kiss
No cóż, rozwód to trudna sytuacja ale trzeba ją zbilansować a wtedy wychodzi, że opisana metoda jest najlepsza. nie wchodzę w szczegóły. jedynie mogę podpowiedzieć słodkiej dziewczynce, że przecież życie to nie paragrafy. zawsze jest tak, że życie idzie swoją drogą, mając gdzieś najwyższe sądy, więc metoda jest dobra, bo ustawia kobietę, która jest rozwścieczona. inna sprawa kiedy kobieta jest zraniona przez faceta, z którego powodu jest rozwód. ale metody dla kobiet nie mam. wtedy kobieta ma przesrane. dlatego ta miłość, o której piszesz to nie aż taki problem, chyba, że facet jest dupa, ale wtedy... no wiesz... co mu i gdzie.
Kiss Kiss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-30 # Ania 2013-07-13 01:24
Czyli chodzi o to, żeby zostawić wszystko za sobą i odejść w stronę zachodzącego słońca. No tak, zawsze można sobie o dzieciach przypomnieć na łożu śmierci, albo i nie.
Mąż i żona wykorzystujący dzieci do wspólnych porachunków. Nie wiadomo które gorsze.
Urocze to wszystko o czym piszesz. Na szczęście, to nie mój świat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sumo 2013-07-13 20:09
Nie Aniu, nie zrozumiałaś. Ale to i tak urocze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ania 2013-07-14 12:41
Widzisz, mnie jako kobietę takie zachowanie faceta w ogóle by nie obeszło i nie wyprowadziło z równowagi. Facet mówi, że nie chce opieki nad dziećmi, więc strzela sobie w kolano, bo jej nie otrzymuje. Niniejszym sam usunął się z życia byłej żony i dzieci. Proste. A sąd tak czy siak zarządza alimenty. Tylko dzieci szkoda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ania 2013-07-14 12:50
Nie mam pojęcia o jakich kobietach tutaj mowa, bo naprawdę ciężko mi sobie wytłumaczyć to, że można się wściec o coś takiego. Zmuszę faceta do opieki nad dziećmi? Nie. Nie chce, to nie.
Moja koleżanka miała takiego "ojca". Płacił alimenty, ale dzieckiem nigdy się nie interesował. Czasem mu coś odbijało i raz, dwa razy w roku wpadał zabawić się w tatę. Dziewczyna dorastała w szczerej nienawiści do własnego ojca. Przykre, ale prawdziwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Piotrek 2013-07-14 15:14
Cytuję Sumo:
To znana od starożytności b. skuteczna metoda AIKIDO. Ona uderza ty się lekko usuwasz, odczekujesz chwilkę i dalej kontynuujesz swoje.
Do tego stopnia, że kiedy wchodzi w grę rozwód Ty w sądzie stwierdzasz: nie domagam się opieki nad dziećmi, nie chcę wyznaczania terminów na spotkania z dziećmi. Natomiast domagam się rzetelnego ustanowienia wysokości alimentów i podziału majątku, czego dochodził będę aż po Strasburg.
I wygrałeś, może nawet oddać jej wszystko byle po Strasburgu. Perspektywa odrzucenia jej dzieci ją rozwścieczy, ona nadal oczekuje, że jakby co to wezwie ciebie.


Czy mógłbyś młodemu chłopakowi bardziej rozszerzyć temat? Znam zasadę aikido, bo miałem kontakt z tą sztuką walki (nie, nie trenowałem, bo mnie nie było stać-kumpel trenował) ale nie potrafię rozwinąć samemu tego tematu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sumo 2013-07-12 01:47
p.s.
kolego samcu twoim największym kutassem jest twój łeb!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+20 # brzytwa 2013-07-13 11:59
czytając twoje wpisy ,odnoszę wrażenie ,że jest odwrotnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-27 # i30 2013-07-12 09:26
Cytuję Zbożowy:
A o czym mówisz droga i30? O tym co napisałaś na ecoego? Speszyłaś nas internetowych podrywaczy i tyle... ;-)


Nie chodzi o to co napisałam na EE...
chodzi o całokształt..
twierdzicie ze kobiety są obłudne..ale nie wszystkie i jak naprawde szczera kobieta powie co myśli i czuje mało tego rozkminia swoja podświadomość to albo się boicie albo nadal uważacie że ściemnia...to bez sensu..i bez szans na jakąkolwiek pozytywną relacje damsko-meska :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-14 # Arek 2013-07-12 12:33
Cytuję i30:
Cytuję Zbożowy:
A o czym mówisz droga i30? O tym co napisałaś na ecoego? Speszyłaś nas internetowych podrywaczy i tyle... ;-)


Nie chodzi o to co napisałam na EE...
chodzi o całokształt..
twierdzicie ze kobiety są obłudne..ale nie wszystkie i jak naprawde szczera kobieta powie co myśli i czuje mało tego rozkminia swoja podświadomość to albo się boicie albo nadal uważacie że ściemnia...to bez sensu..i bez szans na jakąkolwiek pozytywną relacje damsko-meska :lol:

No tak!;d, bezimienni panowie tu tak są zapatrzeni w archetyp samca alfa iż nie dopuszczają w ogóle możliwości istnienia samiczek alfa;d
Kobieta niezależna, świadoma siebie, swojej wartości, otwarta, i ogonik się podkula a monumentalne rysy twarzy zwracają się w popłochu w innym kierunku?;d
Przykładowo takich iz odpala się szereg mechanizmów obronnych od negacji po sku..eh;d
Ta, czas chyba przejrzeć na samcze oczy co;d, iż oprócz mężczyzn istnieje zaraz obok tak cudowny gatunek jak kobiety;d, dodatkowo!;d, wielobarwnie!;d , malując szaro-barwne życie facetów;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-17 # e 2013-07-12 22:20
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+34 # Dr Caligari 2013-07-12 23:00
"Imienny" Panie Arku, ja akurat uwielbiam typ kobiet, który opisałes powyżej, i możesz mi wierzyć lub nie, w ich obecnosci mechanizmy obronne to ostatnie, co się u mnie "odpala". Zazwyczaj przechodzę do ataku, i nierzadko to ja zdobywam fortyfikacje przeciwnika, na czym ten szczególnie nie cierpi :)

A propos, mógłbys przybliżyć, o co chodzi, gdy "monumentalne rysy twarzy zwracają się w popłochu w innym kierunku"? Jestem już przy trzecim Paulanerze Dunkel, i nadal nie potrafię sobie tego zwizualizować.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-39 # i30 2013-07-12 17:02
Cytuję Marek:
Cytuję Esej:
A ja mam Marek do Ciebie pytanie: czy uwazasz ze dobrym rozwiazaniem jest mówienie babie wprost, ze przejrzało sie jej gierkę, np. co, widzę ze chcesz mnie kupić dupą, a co ty kurwa myslisz ze ja jestem jak 90% kolesi, co sie na to zgadzaja?

Czy lepiej nic nie mówić, ze sie gierkę przejrzało? Jak uwazasz?


Absolutnie nigdy nie mów tego co myślisz. Daj do zrozumienia - ale nigdy wprost. Zresztą to zależy od sytuacji i dziewczyny, są tak inteligentne, że się nie obrażą. Ale to mniejszość, reszta się obrazi, oburzy, uniesie. Poza tym kobiety wierzą często w swoją grę, nie są świadome do końca tego co robią. Pragnienie bycia dobrą jest tak silne, że MUSI SIĘ OBURZYĆ na to co mówisz. Jeśli tak się stanie, od razu uciekaj. To nie dziewczyna dla Ciebie.

Ja tam przyjmuje wszystko "na klatę" :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-40 # i30 2013-07-12 17:55
APEL DO SAMCÓW
Chłopaki nie pozwólcie się omamić wrednym, wyrafinowanym sukom, które tylko czekają aby was pożreć żywcem:)
Logicznie oceniajcie wasze uczucia, czy potraficie? czy to w ogóle możliwe?
Tak samo nie pozwólcie żeby ktoś narzucał wam swoje poglądy często poparte tylko swoim doświadczeniem, słuchajcie ale czyńcie tylko to co czujecie, to czego naprawdę jesteście pewni i to co powoduje że czujecie się wspaniale:)
kobiety nie zawsze potrafią logicznie myśleć, zachować dystans do spraw w które wkraczają uczucia, a jednak w tej sferze jesteśmy silniejszeJ
Znaleźć kobietę która jest szczera wobec siebie (będzie szczera wobec was), potrafi panować nad emocjami, kiedy trzeba:)), jest bezpruderyjna i potrafi wiele ofiarować to wielka sztuka i dużo szczęścia:)))
Piszecie jakie kobiety są okrutne, jakie wyrafinowane i jakie krzywdy wam wyrządzają..ok, obserwuję otoczenie i zgodzę się z tym, jednak nie pozwólcie aby negatywne doświadczenia zaważyły na waszym dalszym życiu...bo może się zdarzyć ze poznacie wyjątkową kobietę ale będziecie oceniać ją według panujących stereotypów i możecie stracić to co dobre:)
Mogłabym tutaj wytknąć wam wasze wady i błędy które popełniacie ale nie zrobię tego bo jestem wyjątkową kobietą i sama mam wady, nie mnie was oceniać:))

Kocham mężczyzn..i uwielbiam jak mają cos mądrego do powiedzenia...s zczególnie dyskusje do białego rana połączone z przerwami na boski seks:)))))))
Cudowne jest to że właśnie mimo tych wszystkich różnic tak wspaniale się uzupełniamy
i właśnie dlatego gdy sie kochamy zachodzi ta wspaniała nieporównywalna do niczego reakcja łączenia ciał i dusz:)))))))
Chłopcy szanujcie siebie i bądźcie wierni sobie...nie róbcie czegoś co ktoś wam sugeruje tylko to co sami uważacie za stosowne, to co czujecie i to co powoduje że czujecie się wolni:J
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+41 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-12 19:21
Cytuję i30:
APEL DO SAMCÓW

A Ty kto, rzecznik prasowy wszystkich kobiet? ;-)

Cytat:
Chłopaki nie pozwólcie się omamić wrednym, wyrafinowanym sukom,...
Dzięki za "poradę". Jakbyś nie zauważyła, TO właśnie tutaj robimy, ustalamy plan działania i sposoby rozpoznawania damskich gier, aby żaden chłop nie został "pantoflem" ani "miętkim" tzw. "Ryśkiem z Klanu".

Cytat:
Logicznie oceniajcie wasze uczucia, czy potraficie? czy to w ogóle możliwe?
Kolejna zapożyczona "porada". Tak, To możliwe, a czy Wy (kobiety) potraficie?
Odpowiedź jest oczywista (co widać po damskich komentarzach).

Cytat:
Tak samo nie pozwólcie żeby ktoś narzucał wam swoje poglądy często poparte tylko swoim doświadczeniem, słuchajcie ale czyńcie tylko to co czujecie, to czego naprawdę jesteście pewni i to co powoduje że czujecie się wspaniale:)
Masz nas za idiotów? Co to za "porady", dla gejów?
TO w 100% damskie widzenie świata i wynika z tego później skurwiałe usprawiedliwianie chujowych zagrywek - na zasadzie "jest OK, bo robiąc To czułam się wspaniale" (tak to sobie tłumacz). Czyli całkowita niezdolność do oddzielenia się, nie bycia swoimi emocjami.
To, że się czujesz "wspaniale", nie jest miernikiem tego, że postępujesz "dobrze".
Po drugie "przyjemność", "szczęście" i jak się je definiuje, jakie są tu programy wgrywane ludziom do łbów (klasyka tematu "ślub = szczęście", a "bycie samemu bez pary = porażka życiowa"), było wielokrotnie tutaj i na EcoEgo omawiane - widać, że z tej lektury nic nie wyniosłaś!

Cytat:
kobiety nie zawsze potrafią logicznie myśleć, zachować dystans do spraw w które wkraczają uczucia, a jednak w tej sferze jesteśmy silniejsze
Praktyka pokazuje, że kompletnie tego nie potrafią z czego wynikają różne nieszczęścia dla nich i otoczenia (więc żadnej "siły" tu raczej nie widać, chyba, że "siłę destruktywną").

CDN...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+38 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-12 19:26
...

Cytat:
Znaleźć kobietę która jest szczera wobec siebie (będzie szczera wobec was), potrafi panować nad emocjami, kiedy trzeba:)), jest bezpruderyjna i potrafi wiele ofiarować to wielka sztuka i dużo szczęścia:)))
Projekcja własnego "chciejstwa" (lub mix zasłyszanych męskich życzeń w stosunku do kobiet). Oczywiście Ty jesteś "tą" opisaną powyżej (kryptoreklama)? 8)

Cytat:
Piszecie jakie kobiety są okrutne, jakie wyrafinowane i jakie krzywdy wam wyrządzają..ok, obserwuję otoczenie i zgodzę się z tym, jednak nie pozwólcie aby negatywne doświadczenia zaważyły na waszym dalszym życiu...bo może się zdarzyć ze poznacie wyjątkową kobietę ale będziecie oceniać ją według panujących stereotypów i możecie stracić to co dobre:)
Piszemy i nie przestaniemy, aby ostrzec młodych (i nie tylko) samców przed zjebaniem sobie życia (muszą mieć system
rozpoznawania zmanierowanych suk w swoim otoczeniu i nie dać im prowadzić gier). A "dobro" i "prawda" obronią się same, nie warto ładować się w kolejne związki "na ilość" ("zapchaj dziura") byle tylko "nie być samemu" (zdaje się, że To też było wielokrotnie wałkowane, a Ty nadal działasz na tym poziomie lęków i "reklamujesz" taką postawę, na co zgody być nie może).

Cytat:
Kocham mężczyzn..i uwielbiam jak mają cos mądrego do powiedzenia...szczególnie dyskusje do białego rana połączone z przerwami na boski seks:)))))))
Samo rozłożenie nóg jeszcze nie znaczy, że ocieranie się ciał będzie "boskie", może to być żałosna kopulacja (uwaga samce, to też może być element kobiecej gry, bo uważa ona, iż jej "szparka" jest taaaka wyjątkowa i "wybraniec" który łaskawie został dopuszczony powinien dziękować niebiosom za ten dar, tym czasem "dziur" są miliony i nie może być ona używana jako nagroda, a brak dostępu jako kara za niesubordynację - a tak niestety funkcjonuje większość związków/małżeństw).

CDN...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+38 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-12 19:34
...

Cytat:
Kocham mężczyzn..i uwielbiam jak mają cos mądrego do powiedzenia...szczególnie dyskusje do białego rana połączone z przerwami na boski seks:)))))))
A te "rozmowy do białego rana" z litości przemilczmy (bo na czym kobiety się niby znają, przeważnie na niczym konkretnym, jest to w 99,9% poruszanie się w sferze tematów lekkich, słodkich, płytkich, rozrywkowych, plotek-głupotek, u "intelektualistek" pseudo-filozofie dla "wykształciuchów", czy wreszcie sfera fantazji, ale tylko w bezpiecznych ramach "Systemu", czyli znowu do porzygania frazesy typu "jesteśmy w związku = znaleźliśmy szczęście", itd, jak dwa "lemingi" nie mające pojęcia czym/kim są i po co tu na Ziemi są).

Cytat:
Cudowne jest to że właśnie mimo tych wszystkich różnic tak wspaniale się uzupełniamy i właśnie dlatego gdy sie kochamy zachodzi ta wspaniała nieporównywalna do niczego reakcja łączenia ciał i dusz:)))))))
Teoria w którą wierzą najczęściej nastolatki (i ludzie, co mentalnie zostali na takim poziomie). Człowiek jest niezależną, doskonałą, "boską" istotą, nie ma czegoś takiego jak "druga połówka" (to szkodliwa psychicznie koncepcja, do kasacji jak wiele innych naleciałości z procesu wychowania/tresury i edukacji/systemowej indoktrynacji).

Cytat:
Chłopcy szanujcie siebie i bądźcie wierni sobie...nie róbcie czegoś co ktoś wam sugeruje tylko to co sami uważacie za stosowne, to co czujecie i to co powoduje że czujecie się wolni
Następna oczywista porada, dzięki, nikt by na to nie wpadł po lekturze artykułów na SamczymRunie i tym podobnych tematycznie witryn. :sigh:
Jedną z oznak szacunku do siebie jest właśnie odpowiednio wczesne rozpoznawanie i bezwzględne nie dopuszczanie do siebie w życiu manipulantów i "pijawek" (obojga płci). Na pewnym etapie rozwoju z takimi "kombinatorami" już nie trzeba "walczyć", bo oni po prostu się w Twoim otoczeniu już nie pojawiają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+48 # Dr Caligari 2013-07-12 20:01
Ech... Grochem o scianę...

"Logicznie oceniajcie wasze uczucia, czy potraficie? czy to w ogóle możliwe?"

Kilka wersów wyżej na moim przykładzie doszlismy z Markiem do wniosku, ze to NIE JEST możliwe. Co więcej, to slepa uliczka, strata czasu i niepotrzebne rozkinianie tego, czego zrozumieć się nie da. Zacytuję, bo szkoda czasu, a wszystko jest powyżej. Marek: "Wniosek jaki ja wyciągnąłem z życia (możliwe że mylny) to że czas spędzony na rozkminianiu takich rzeczy, to czas stracony. Lepiej stracić go na podbijaniu własnej samooceny - to ma sens",Ja: "pewnych rzeczy po prostu nie pojmiesz umysłem, który ze swej natury będzie wszystko racjonalizował. Pewne rzeczy można jedynie poczuć i zaakceptować takimi, jakimi są. I podobnie jak w duchowości, gdzie obowiązuje zasada odejmowania i odrzucania zbędnych, narosłych twierdzeń, by dotrzeć do sedna, które JEST - nie ma co tracić czasu na rozkminianie zachowania kobiety, mnożenie i piętrzenie kolejnych, zapewne błędnych teorii".

"słuchajcie ale czyńcie tylko to co czujecie, to czego naprawdę jesteście pewni i to co powoduje że czujecie się wspaniale:)
Jeżeli będę miał żonę i dwojke malych dzieci, na wyjeździe integracyjnym zacznie się do mnie nłasić koleżanka z pracy, a ja poczuję "zew testosteronu", to mam ja pyknać - "zrobić to co czuję i sprawia, ze poczuję się wspaniale?" A zasady, honor, wiernosć, przyrzeczenie dane kobiecie, panowanie nad swoim popędem?
Jezeli dziewczyna mnie zacznie prowokować i obrazać, zeby sprawdzić, czy jestem silnym psychicznie facetem, i poczuję do niej gniew, to mam jej przylać, bo "robię to co czuję"?

Przecież powyżej doszlismy do jasnej konkluzji, że "zlewanie" się ze swymi emocjami to największy grzech kobiet. Że mając tak silne wrodzone zjednoczenie ze swymi emocjami, jest dla nich ogromnie trudno oddzielić sie od nich i nabrać dystansu. Ze przeciętna kobieta "nie zastanawia się nad konsekwe, tylko działa, "a później się zobaczy". Ech..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-23 # Arek 2013-07-12 21:15
Rysiek, Panie Dr, czytanie ze zrozumieniem nie szkodzi ani ciału ani umysłowi;d
Wyrywanie zdań z kontekstu bez rozumienia całości wydaje się być dosyć małostkową czynnością;d
Poza tym, to po prostu interesujące jest, ile z tego co tu piszecie pod szeregiem przykrywek faktycznie stosujecie na co dzień, 10%?;d, nic?;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+21 # Olgierd Halski 2013-07-13 07:00
"Przyganiał kocioł garnkowi" tudzież "kto przezywa, sam się tak nazywa" panie Aruś.
Gdzie mośku widzisz w wypowiedziach wymienionych przez siebie gości (Doktor jakiś tam i Rysiek rodem z telenoweli) "wyrywanie zdań z kontekstu bez rozumienia całości"?
Gdzie? Konkrety poproszę...
Pisanie takich bezwartościowyc h komentarzy jak Twój, to dopiero "małostkowa czynność".
Bo co Ty niby wniosłeś do tematu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Arek 2013-07-13 09:43
Cytuję Olgierd Halski:
"Przyganiał kocioł garnkowi" tudzież "kto przezywa, sam się tak nazywa" panie Aruś.
Gdzie mośku widzisz w wypowiedziach wymienionych przez siebie gości (Doktor jakiś tam i Rysiek rodem z telenoweli) "wyrywanie zdań z kontekstu bez rozumienia całości"?
Gdzie? Konkrety poproszę...
Pisanie takich bezwartościowych komentarzy jak Twój, to dopiero "małostkowa czynność".
Bo co Ty niby wniosłeś do tematu?

Człowieku, chcesz pogadać to się przedstaw;d, w innym wypadku dyskusja z Tobą to dla mnie strata czasu;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # i30 2013-07-16 17:51
Dziękuje za wszystkie minusy, to dość budujące:)
To niesamowite jak jeden mały, skromny komentarz od kobiety wzbudził w was Panowie tyle emocji:)
Ktos tu uważa że nic nie wyniosłam z Marka felietonów a wasza reakcja pokazuje że jest wręcz odwrotnie:)
Ale OK, rozumiem...wygl ąda na to że uraziłam wasze ego...jeśli tak sie stało, wybaczcie..jest em tylko kobietą :lol:
Jednak sytuacja ta pokazuje jak wiele jeszcze o kobietach nie wiecie..
Wasze odpowiedzi mnie nie zawiodły...napi sałam to świadomie:) Powiedzmy że chciałam sprawdzić swoja reakcje na niezbyt ujmujące komentarze i...zadziwiając e jest to że nie poczułam nic..po prostu nic...:)
Znam swoją wartość i wiem że jestem wyjątkowa...zmi eniłam się i to m.in przez to co pisze Marek..takiego spokoju nie czułam jeszcze nigdy
Ryśku, Dr Caligari naprawdę dziekuje za wasze komentarze, to bardzo pouczające doświadczenie.
Pozdrawiam szczerze serdecznie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ona 2013-07-14 10:00
Cytat:
Tak więc masz do czynienia z kobietą, którą rozsadza gniew. Nie przeciwstawiaj jej żadnych emocji, tylko się odsuń z jej drogi. Dlaczego? gniew nie trwa wiecznie. Za chwilę opadnie, zostawiając znowu miejsce na odczuwane podstawowych emocji. Dodatkowo dołączy do nich ciekawość, niezrozumienie sytuacji - dlaczego nie zareagował? ma kogoś? już mnie nie kocha? czy to możliwe... że on pierwszy podjął tę decyzję? kobieta wtedy albo wraca, albo nadal nie utrzymuje kontaktu. Ale zamiast być w jej świadomości słabym pokurczem, zmieniasz się w silnego, męskiego samca.
Opisałeś dokładnie moje i jego zachowanie tuż po bardzo szybkim rozwodzie z jego winy, ale bez sądowego orzekania o niej. To on zachowywał się tak jak ta twoja typowa kobieta i nie był on typem Rysia z Klanu, raczej był lwem zdobywcą.
Reakcje ludzkie są nadal dla mnie zagadką :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino free games 2017-12-13 21:08
online casino usa
online casinos
casino real money
casino slot games
online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # payday loans 2017-12-17 13:26
payday loans
payday loans
payday loans
payday loans no credit check
payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino games 2017-12-18 19:48
online casino
casino games list
online casino
online casino
real money

online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games 2017-12-27 22:30
casino online
casino online
casino online
online casino
casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # loans online 2018-01-03 05:11
payday loans no credit
payday loans
payday loans
loans online
loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free slots games 2018-01-07 04:33
casino free games
casino games slots
slots casino
slots games
casino games slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # loans for bad credit 2018-01-14 15:55
payday loans online no credit check
loans no credit
payday loans online no credit check
loans no credit
payday loans online no credit check
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online slots 2018-01-29 18:30
online slots
online slots
real money casino
casino games
casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2018-02-06 05:44
biggest no deposit welcome bonus
online casino
online casino
slot online
cassino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2018-02-16 03:20
casino online free
online casino
online casino no deposit bonus
online casino
casino games slots free heart of vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games 2018-04-06 07:33
casino online
online slots
casino online
real money casino
online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2018-04-28 16:31
casino games slots
casino online
best online casino
casino slots
kasino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cassino 2018-06-03 09:24
kasino
cassino
slot game
online gambling casino
online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-10 21:16
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-10 21:52
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-14 12:59
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-14 14:01
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games slots 2018-06-15 03:20
kasino
casinos online
slot online
online casino games
kasino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pogo casino slots 2018-07-23 10:08
casino g
casino games list
free casino games and poker
new usa online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라사이트 2018-09-22 20:03
Now comes the system of probability, which supposes to be a extra complicated
than Martingale system. Profits are big in online gambling that's why players love
playing them. Few companies maintain it well within USD$100 as the limit can vary for
other programs as worst part happens when you've was able to hit the bull's eyes of a jackpot that's of an good amount but when you are playing inside the group of "no deposit casino bonus", you won't qualify for your entire winning amount but you should be able to enjoy just a percentage of it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RaquelJuicy 2018-09-29 06:21
Hello. I see that you don't update your site too often. I know that writing content is boring and
time consuming. But did you know that there is a tool that allows you to create new
posts using existing content (from article directories or other websites from your
niche)? And it does it very well. The new posts are high quality and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestOtto 2018-11-18 20:34
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details
simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenafil 2019-03-09 04:54
best ways to use sildenafil generic viagra www how to
use sildenafil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra cheap 2019-03-14 22:48
why is levitra better than viagra http://viagragenupi.com how long does the erection last after taking viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online cialis 2019-03-15 05:35
tadalafil apteka lublin cialis apresentações do tadalafil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis canada 2019-03-15 08:46
tadalafil and atrial flutter cialisps.com tadalafil tratamento diario
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-03-17 02:10
do you last longer sildenafil do i need prescription to buy viagra canada
prevent facial flushing sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 2019-03-17 14:33
cialis online http://cialsonlinebei.com cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap cialis 2019-03-17 15:27
krjkmghtn compra tadalafil in italy http://cialissom.com/ cialis usa low cost cialis 20mg pros and cons of daily tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://cialisle.com 2019-03-18 04:26
tadalafil customer reviews http://cialisle.com/ cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic cialis 2019-03-18 07:43
AnaSchwarznv cialis without prescription buy generic
cialis (buyscialisrx.com) extenze and cialis buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis usa 2019-03-18 11:06
Q http://cialisles.com buy generic cialis.
usually ou se procurer du cialis en france http://cialisles.com/ and tadalafil
without a doctor's prescription.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 2019-03-18 11:30
http://cialisoni.com/ cialis price cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra sale canada 2019-03-20 01:17
forum acquisto sildenafil viagra 100mg price cialis over takes
sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online pharmacies 2019-03-20 14:43
I do not even know the way I ended up right here, however I assumed this post
was great. I do not realize who you are however definitely you're going to a
well-known blogger if you happen to are not already. Cheers!Also visit my site; online pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://cialisle.com 2019-03-23 07:03
tadalafil anvisa generic cialis
online
what does tadalafil pill look like
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # genericalis.com 2019-03-29 14:21
tadalafil original preiswert best price on cialis 20mg tadalafil daily to
treat bph
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenafil 25 mg 2019-03-31 12:59
viagra blandat med alkohol buy viagra buy viagra in holland
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2019-04-01 05:37
tomo sildenafil y no me hizo nada cheap viagra
canada free shipping
viagra pattaya thailand.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2019-04-06 21:02
can you take viagra if on blood pressure tablets cheap viagra what age
do you use viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bioshieldpill.com 2019-04-11 19:32
buy online viagra viagra
online pharmacy
online pharmacy viagra
buy Generic silandifil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://viagrarow.com 2019-04-12 13:31
sildenafil precio farmacias similares
generic viagra
sildenafil es igual al viagra
http://viagrarow.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # triviagra.com 2019-04-18 14:54
what was the original purpose for sildenafil http://triviagra.com/ sildenafil and
gtn http://www.triviagra.com is herbal
viagra harmful
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialsagen.com 2019-04-24 07:47
reviews of tadalafil cialsagen.com spot fake tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra on line 2019-04-28 18:47
It's going to be finish of mine day, however before finish I am
reading this impressive paragraph to improve my experience.


My web-site: viagra on line
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Napoli Matchtröjor 2019-04-29 23:34
Hi there! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to
take a look. I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Excellent blog and terrific style and design. Napoli Matchtröjor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # juventus trøje 2019-04-30 16:51
What's up it's me, I am also visiting this site daily, this web page is actually pleasant and the visitors are
in fact sharing pleasant thoughts. juventus trøje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pharmeasy 2019-06-07 19:01
Greetings from California! I'm bored at work so I decided to check out your
site on my iphone during lunch break. I love the information you provide
here and can't wait to take a look when I get home. I'm
surprised at how fast your blog loaded on my phone
.. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, awesome blog!


Also visit my web page: pharmeasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # real viagra online 2019-06-08 01:02
sildenafil o similares real viagra
online
para q sirve la pasta sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic cialis 2019-06-11 21:34
If some one desires expert view about running a blog afterward
i recommend him/her to go to see this web site, Keep up the pleasant job.


Here is my page; generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis tablets 2019-07-03 08:58
Thanks for any other great post. Where else could anyone get that kind of info in such an ideal method of writing?
I've a presentation next week, and I am on the look for such info.My web page;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 100mg 2019-07-04 14:37
When someone writes an post he/she maintains the thought
of a user in his/her mind that how a user can be aware of
it. Therefore that's why this paragraph is perfect.
Thanks!

Also visit my web site generic viagra
100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis canada 2019-07-16 03:19
An outstanding share! I've just forwarded this onto a friend who
was conducting a little homework on this. And
he actually bought me breakfast simply because I stumbled
upon it for him... lol. So let me reword this.... Thanks for the meal!!
But yeah, thanx for spending time to discuss this topic
here on your web page.

Look at my page cialis canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 20 mg 2019-07-16 05:17
What's up to every body, it's my first pay a quick visit of this webpage; this blog contains awesome and actually good data in support of visitors.


Stop by my site ... cialis
20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tadalafil tablets 2019-07-18 19:14
hey there and thank you for your info – I have certainly picked up anything new from right here.
I did however expertise a few technical issues using this website, as I experienced
to reload the website lots of times previous to
I could get it to load properly. I had been wondering
if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and
can damage your quality score if ads and marketing with Adwords.
Anyway I'm adding this RSS to my email and could look out for a lot
more of your respective intriguing content.
Make sure you update this again very soon.

Review my web-site tadalafil tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis tablets 2019-07-19 00:38
There's certainly a lot to learn about this topic. I like all of the points you made.


Here is my web site - cialis tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2019-07-20 01:53
An impressive share! I've just forwarded this onto a co-worker who was conducting a little
research on this. And he actually bought me dinner because I
stumbled upon it for him... lol. So let me reword this....
Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending time to discuss this topic here on your web page.


Here is my blog post ... buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # levitra 20 mg 2019-07-23 10:12
You are so awesome! I don't suppose I've truly read something like that before.
So nice to discover someone with a few original thoughts on this issue.
Really.. many thanks for starting this up. This website is something that's needed on the internet, someone
with a bit of originality!

Also visit my site levitra 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy levitating cup 2019-07-24 09:14
Wow, superb weblog layout! How lengthy have you been blogging for?

you make running a blog glance easy. The entire look of
your site is great, let alone the content material!Also visit my web site ... buy levitating cup
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nrxnStego 2019-07-26 01:32
buy viagra online no prescription can i buy viagra without a prescription buy viagra online no prescription can i buy viagra without a prescription buy viagra online no prescription http://buyviagenonline.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gedsmaymn 2019-07-26 04:13
п»їbuy viagra online without prescriptions viagra without a doctor prescription buy viagra online without prescription п»їbuy viagra online without prescriptions viagra without a doctor prescription http://buyviagricxr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cramime 2019-07-26 05:36
quick cash loans online bad credit
payday loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bbtvwress 2019-07-26 05:42
canadian pharmacy cialis canadian pharmacy cialis cialis without a doctor prescription canadian pharmacy cialis cialis without a doctor prescription http://buycialensf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vrfgBiove 2019-07-26 07:32
buy viagra online without prescriptions buy viagra online without prescriptions buy viagra online without prescriptions п»їbuy viagra online without prescription п»їbuy viagra online without prescription http://canadabuyeds.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vyazleacy 2019-07-26 15:50
where can i buy cheap viagra online where can i buy cheap viagra online viagra no prescription online cheap viagra no prescription online cheap viagra no prescription online cheap http://cheapgogenvia.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Allego 2019-07-26 17:32
24 month loans
payday loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdjywrity 2019-07-26 17:51
canada drugs online review cialis without a doctor prescription canada drugs online review cialis without a doctor prescription buy generic cialis online http://cialonlinesja.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vbrfbrops 2019-07-26 18:20
buy generic cialis online best place to buy cialis online best place to buy cialis online cialis without a doctor prescription buy generic cialis online http://cialiisensf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hugeleda 2019-07-26 18:42
easy loans with bad credit
cash advance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Appert 2019-07-26 20:59
personal loan for bad credit
pay day loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LiyaGeods 2019-07-26 23:44
4eea try it viagra best place

viagra
boots viagra stores

medco viagra prescription cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Accoro 2019-07-27 01:33
secured loans online
payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hrccMaife 2019-07-27 04:30
canadian pharmacy viagra п»їover the counter viagra п»їover the counter viagra canadian pharmacy viagra п»їover the counter viagra http://gogogeneric.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LiyaGeods 2019-07-27 05:41
achat is aux herbes

b603 being is sameday uk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CoinamimilkWery 2019-07-27 06:05
sildenafil direkt in holland kaufen order cialis online tadalafil phlebite
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shordah 2019-07-27 09:08
payday cash advances
payday loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bgdfUnole 2019-07-27 11:41
п»їgeneric viagra online canadian pharmacy viagra canadian pharmacy viagra canadian pharmacy viagra п»їgeneric viagra online http://onlineviagenfox.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mentsows 2019-07-27 14:29
fair credit loans
cash advance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tresty 2019-07-27 23:09
bad credit lenders only
cash advance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # evaneubs 2019-07-27 23:17
cash advance support
cash advance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ramopido 2019-07-28 04:52
30 day loan
cash advance
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bscbStego 2019-07-28 15:53
viagra without a doctor prescription usa viagra without a doctor prescription usa viagra without a doctor prescription usa viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription usa http://miapharmer.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bsccmaymn 2019-07-28 18:54
cheap viagra online canadian pharmacy cheap viagra online canadian pharmacy cheap viagra online canadian pharmacy cheap viagra online canadian pharmacy п»їover the counter viagra http://sofiapharmku.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nupedly 2019-07-28 19:05
payday advance loans online direct lenders
payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lapclibe 2019-07-28 20:12
personal loans san antonio
payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lapclibe 2019-07-28 20:44
easy loans online
personal loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vfbnBiove 2019-07-28 22:14
best place to buy viagra online best place to buy viagra online best place to buy viagra online п»їbuy viagra online canada п»їbuy viagra online canada http://emilypharmfsf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Meerazef 2019-07-28 23:42
average interest rate on personal loan
payday loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wlloleacy 2019-07-29 06:11
п»їviagra online canadian pharmacy buy generic viagra online buy generic viagra online п»їviagra online canadian pharmacy п»їviagra online canadian pharmacy http://abigailpharmdx.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gwsfbrops 2019-07-29 08:39
cialis without a doctor prescription cialis without a doctor prescription п»їbuy generic cialis online generic cialis online generic cialis online http://xxxcialisgt.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vdhbMaife 2019-07-29 20:39
п»їbuy generic viagra online п»їbuy generic viagra online п»їbuy generic viagra online п»їbuy generic viagra online п»їbuy generic viagra online http://avapharmyj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gwxzUnole 2019-07-29 23:57
how does viagra work п»їside effects of viagra how does viagra work how does viagra work buy viagra online http://madisonpharmyhs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis generic 2019-07-30 07:38
It's going to be end of mine day, however before finish I am reading this fantastic post to increase my knowledge.


Take a look at my web page; cialis
generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CoinamimilkWery 2019-07-30 07:56
headaches from taking sildenafil generic viagra online tadalafil ei vaikuta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap cialis 2019-07-30 16:57
Aw, this was an extremely nice post. Finding the time and actual effort to produce a great article… but what can I say… I procrastinate a lot
and never seem to get anything done.

Review my web page ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vbbaStego 2019-07-30 20:34
personal loan online small personal loans online apply personal loan unsecured personal loans п»їpersonal loan http://personalloansshyk.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ccklmaymn 2019-07-30 23:38
loan payday savings payday loan laws california п»їbuy payday loan leads no fax no teletrack payday loans п»їbuy payday loan leads http://leadloansgrju.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # klppwress 2019-07-31 00:30
loan no fax same day payday loans usa payday loan store speedy cash quick payday loan http://paydayloansykqw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # koklBiove 2019-07-31 02:53
cash advance america payday advance loan cash advance near me cash advance american express payday advance http://cashadvanceafc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Accouse 2019-07-31 07:24
Medco cialis online pharmacy viagra buy cheap cialis online viagra sales 2008 cialis generic buy generic cialis online tadalafil versus cialis generic Buy Cialis Online generic viagra online pharmacy buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # waqwleacy 2019-07-31 10:49
payday loans near me bad credit payday loans best payday loans same day payday loans best payday loans http://paydayloansikdc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mexony 2019-07-31 11:27
Cheap brand cialis buy cheap cialis online generic cialis without prescription buy generic cialis online buy cialis professional online Buy Cialis Online viagra v levitra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # goanink 2019-07-31 11:51
Manly cialis tablets buy cheap cialis online cost cialis generic drugs cialis buy generic cialis online cialis generic review cialis Buy Cialis Online canada viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bjuywrity 2019-07-31 12:59
quick personal loans bad credit personal loans no credit check instant approval personal loans bad credit personal installment loan best personal loans bad credit http://personalloansfadg.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bsolbrops 2019-07-31 13:56
п»їcanadian pharmacy viagra viagra online viagra online canadian pharmacy viagra online viagra online http://emmapharmsr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Irridge 2019-07-31 14:14
Prometrium allergy cialis pills buy cialis online online order cialis overnight delivery buy cheap cialis online cialis generic vs brand buy generic cialis online buy germany cialis 20mg buy cheap cialis online viagra 36 hour pill buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Inpulky 2019-07-31 14:16
Generic cialis safety buy cheap cialis online canadian pharmacy online cialis buy generic cialis online cialis soft online Buy Cialis Online viagra at cvs buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Endale 2019-07-31 16:50
What company makes viagra cialis 20mg buy cheap cialis online cialis 10mg vs 20mg buy generic cialis online buy brand cialis online Buy Cialis Online viagra commercial asian buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hnriKeync 2019-07-31 17:50
generic viagra buy generic viagra online buy generic viagra online generic viagra buy generic viagra online http://oliviapharmbf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nuatry 2019-07-31 18:00
Order cialis online no prescription cialis buy cialis online generic cialis overnight shipping cost buy cheap cialis online cialis 20 mg tablets buy generic cialis online buy generic cialis online sildenafil citrate buy buy cheap cialis online viagra xanax buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BahMaino 2019-07-31 18:46
Love cialis pharmacy buy cheap cialis online generic soft cialis buy generic cialis online cheap generic cialis cialis Buy Cialis Online is viagra over the counter buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Briscen 2019-07-31 21:46
Yasmin light headed cialis pills buy cheap cialis online buy cialis cheap buy generic cialis online buy online cialis Buy Cialis Online whats i n viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Totalt 2019-07-31 21:49
Ci alis online buy cheap cialis online buy brand cialis online buy generic cialis online cialis buy online overnight shipping Buy Cialis Online viagra vision loss buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keentgew 2019-08-01 01:41
Order generic cialis buy cheap cialis online where to buy cialis online buy generic cialis online order cialis usa Buy Cialis Online herbal viagra gnc buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TrutTy 2019-08-01 02:44
Canada cialis generic maintain an erection buy cialis online lowest price generic cialis online pharmacy buy cheap cialis online order cialis online canada buy generic cialis online cheap cialis australia buy cheap cialis online viagra what is it buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimmisk 2019-08-01 03:30
Generic cialis online without prescription buy cheap cialis online buy tadalafil india tadacip buy generic cialis online buy tadalafil pune Buy Cialis Online viagra what to expect buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wroncack 2019-08-01 03:45
Pill splitting cialis 20mg buy buy cialis online pics of cialis pills buy cheap cialis online buy tadalafil india pills buy generic cialis online generic cialis tablets buy cheap cialis online 200 mg viagra buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuriCilt 2019-08-01 03:56
Prednisone crush cialis generic pills buy cialis online cialis online generic buy cheap cialis online indian cialis generic levitra buy generic cialis online cialis pharmacy discount buy cheap cialis online watermelon natural viagra buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Orbipse 2019-08-01 08:38
Quick ship viagra buy cialis online buy cheap cialis online order cialis online without a over the counter buy generic cialis online how much are viagra pills cialis 20mg Buy Cialis Online viagra 100mg canadian pharmacy buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # equany 2019-08-01 09:28
Buy cialis online in usa buy cialis online buy soft cialis buy cheap cialis online buy tadalafil online buy generic cialis online cheapest cialis generic buy cheap cialis online female viagra buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # invift 2019-08-01 09:53
Generic cialis soft online buy buy cialis online spam viagra cialis generic levitra buy cheap cialis online buy real cialis online cialis buy generic cialis online order usa cialis online buy cheap cialis online viagra experiences buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Incerpew 2019-08-01 11:04
Cialis online cialis buy cialis online women on cialis generic levitra buy cheap cialis online what colour are cialis tablets buy generic cialis online generic cialis vs cialis buy cheap cialis online best over the counter viagra buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hoolelve 2019-08-01 15:02
Viagra pills canada buy cialis online buy cialis online cialis canadian pharmacy cheap buy cheap cialis online buy cheap generic cialis online buy generic cialis online best price buy cialis online buy cheap cialis online purchase viagra online buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Quadic 2019-08-01 15:30
Generic cialiscanada buy cheap cialis online reductil in romania cialis 20mg buy generic cialis online buy cialis online now Buy Cialis Online viagra v levitra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arrema 2019-08-01 21:21
Enzyte cialis generic buy cheap cialis online pfizer cialis generic cialis buy generic cialis online buy cialis online cheap Buy Cialis Online viagra e outros buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TrutTy 2019-08-01 21:26
Viagra pronunciation cialis generic buy cialis online cialis tadalafil tablets buy cheap cialis online vicodin and cialis generic buy generic cialis online buy tadalafil 20mg cialis buy cheap cialis online lamar odom viagra buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # alkask 2019-08-01 21:28
What does generic cialis look like buy cialis online cheap generic cialis online in canada buy cheap cialis online cheap generic cialis online buy generic cialis online generic cialis tabs buy cheap cialis online viagra for the brain buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CoinamimilkWery 2019-08-01 22:24
sildenafil herz kreislauf http://viagrraver.com http://viagrraver.com/, interazione tadalafil betabloccanti
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ovacefe 2019-08-01 23:45
Does generic work cialis pills buy cialis online canada cialis generic alpha blockers buy cheap cialis online order cialis online without over the counter buy generic cialis online cialis generic cheap buy buy cheap cialis online organic viagra buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vbbaStego 2019-08-02 01:48
personal loans online small personal loans personal loan rates apply personal loan apply personal loan http://personalloansshyk.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ccklmaymn 2019-08-02 05:08
payday loan leads no fax payday loan today lead generation payday loan no fax no teletrack payday loans lead loans http://leadloansgrju.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # klppwress 2019-08-02 06:05
payday loan laws california loans bad credit loan loan store loans personal loans http://paydayloansykqw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis tadalafil 2019-08-02 07:39
Hey! I could have sworn I've been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it's new to me.

Anyhow, I'm definitely happy I found it and I'll be bookmarking
and checking back often!

Have a look at my page -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # koklBiove 2019-08-02 08:12
cash advance usa cash advance loans payday advances cash advance american express п»їcash advance online http://cashadvanceafc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # whacyNaf 2019-08-02 14:54
Order discount cialis compare buy cialis online generic cialis for sale buy cheap cialis online canadian generic cialis buy generic cialis online hot rod cialis pills buy buy cheap cialis online what does viagra cost buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # waqwleacy 2019-08-02 16:18
approval payday loans online payday advance loans payday in advance online payday loans fast instant payday loans for http://paydayloansikdc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bjuywrity 2019-08-02 18:29
instant approval personal loans personal installment loans poor credit personal loans for debt consolidation personal bad credit loans personal bad credit loans http://personalloansfadg.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Authofe 2019-08-03 04:48
Generic cialis online canada buy generic cialis online buy cialis online india generic cialis generic cialis vs brand ci cheap cialis online mexico cialis generic buy cialis kamagra cialis pharmacy online cialis natural forms of viagra cialis pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fororm 2019-08-03 06:51
Walmart cialis online pharmacy cialis buy generic soft cialis buy generic cialis online buy cialis online without a prescription sildenafil citrate buy generic cialis online what does generic cialis look like buy cialis online eli lilly weight loss pill cialis 20mg buy generic cialis online splitting cialis pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # equany 2019-08-03 10:38
Viagra natural femenina cialis generic buy cialis cialis generico online cheap generic cialis buy generic cialis 5mg online cialis coupon cialis brand name online 20mg cialis coupon buy cialis usa generic cialis order cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Undoky 2019-08-03 11:19
Buy cialis online usa cialis cheap cialis tablets for sale cheap generic cialis buy brand cialis online buy cialis online buy cialis viagra buy cheap cialis cialis dosage 20mg buy generic cialis online generique cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vdbbMaife 2019-08-03 11:54
advance payday loans cash advance payday loan online payday advance loans payday in advance cash advance payday loan http://cashadvancerfdh.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zkalUnole 2019-08-03 12:23
instant loans for bad credit bad credit payday loan lenders best personal loans bad credit loans now bad credit payday loans bad credit http://badcreditloanshtze.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tancedew 2019-08-03 14:57
Search cialis generic cialis buy cialis cheap buying cialis online buy cialis viagra floaters cialis pills cialis buy cheap cialis online safely buying cialis overseas cialis generic buy cialis online in california Buy Cheap Cialis Online daily cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Expelry 2019-08-03 15:40
Buy cheap generic cialis in online drugstore buy generic cialis online xatral cialis online pharmacy cialis cialis coupon cheap cialis without prescription buy cheap cialis coupon buy cialis online without a prescription sildenafil citrate buy cheap cialis online generic daily cialis pills cheap cialis vicodin and cialis generic buy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Uplibre 2019-08-03 16:12
Cialis generic review Buy Generic Cialis Online cialis tadalafil buy Buy Generic Cialis Online cheapest online cialis buy cheap cialis online cialis pharmacy discount buy cialis online viagra phoenix cialis pills buy generic cialis online what is generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NiveUnew 2019-08-03 18:50
Cialis pills online pharmacy cialis online dvd cialis generic cialis cost nitrates and cialis online pharmacy buy cialis generic online buy generic cialis buy generic cialis online canada cialis generic alpha blockers generic cialis online yasmin ed tabs cialis pills buy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # equany 2019-08-03 19:36
Lowest viagra prices cialis levitra buy generic cialis online mixing cialis generic viagra buy cheap cialis online us cialis pharmacy online cialis buy cialis uk Buy Cialis Online rolling stone ambien buy cialis online Buy Cialis Online does generic cialis work
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # spoind 2019-08-04 00:46
Canada generic cialis prices buy cialis cheap cialis generic sicuro cialis buy tadalafil india tadacip buy generic cialis online cialis order online buy generic cialis generic cialis buy cheap cialis women who take cialis phar
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # allott 2019-08-04 03:18
Cialis online overnight delivery online cialis cialis cheap online buy cheap cialis coupon walmart pharmacy viagra cialis generic cialis cheap cialis online women cialis generic cialis online vicodin pill picture cialis generic buy cialis generic cialis cialis buy generic cialis online cialis discount generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CoinamimilkWery 2019-08-04 03:38
what to do if sildenafil doesnt work http://cialisrol.com buy generic cialis, should i take viagra to last longer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # whacyNaf 2019-08-04 05:10
Viagra and hemroids cialis generic cialis cheap cost buy cialis online buy cialis online caverta in india cialis generic buy cialis online buy cialis usa buy cialis cheap best price to buy generic cialis online cheap cialis online cheap cialis next day delivery generic cialis viagra private prescription cialis 20mg cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # accoume 2019-08-04 06:48
Chemical name cialis pills cialis cheap generic cialis without prescription buy cialis online cheap cialis coupon cheap cialis online cialis generic online cialis coupon forum buy cialis online buy cialis order brand cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # spomymn 2019-08-04 10:26
Definition of cialis tablets generic cialis woman commercial buy generic cialis cialis cheap viagra pills canada cialis 20mg buy buy cialis cialis ordering cialis cost generic cialis side effects buy cheap cialis serevent complications cialis pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TrutTy 2019-08-05 02:48
Safe generic cialis cialis cheap cialis online buy cialis cialis tablets 5mg Buy Cheap Cialis Online tadalafil manufacturer cialis 20mg buy cialis online cheap overdose on cialis pharmacy cheap generic cialis buy cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ceclath 2019-08-05 04:34
Cialis 5mg online Buy Cheap Cialis Online cialis ordering buy cialis online cheap comprare cialis online pharmacy buy generic cialis online where to buy cialis in canada cialis online buying cialis at shoppers drug mart generic cialis online buying cialis online review buy cialis generic cheap soft cialis pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CISMSTUM 2019-08-05 06:26
Cialis tadalafil tablets buy cialis cheap cheap generic cialis online Buy Cheap Cialis Online viagra and weight lifting cialis generic buy cheap cialis coupon order cialis soft buy cialis cheap vasotec allergy cialis pills buy cialis cheap buy cialis online now buy cialis order cialis online without a prescription alpha blockers cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Guewefe 2019-08-05 10:11
Acheter cialis 20mg cialis online buy cheap cialis cialis cost cialis 40 mg tablets generic cialis viagra levitra cialis generic drugs buy generic cialis online generic cialis mexico buy cialis cheap correct dosage of cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hrffEnels 2019-08-05 14:23
buy viagra online canada buy real viagra online п»їbuy generic viagra online buy real viagra online buy viagra online canada http://medyvirgaraonline.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bsolbrops 2019-08-05 15:31
viagra online canadian pharmacy viagra online canadian pharmacy п»їcanadian pharmacy viagra viagra online п»їcanadian pharmacy viagra http://emmapharmsr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # thdvEmurn 2019-08-05 17:35
buy generic viagra п»їgeneric viagra online п»їgeneric viagra online buy viagra online buy generic viagra http://zvigariageneric.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hnriKeync 2019-08-05 19:01
buy generic viagra online buy generic viagra online buy generic viagra online generic viagra viagra online http://oliviapharmbf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rhsxVargo 2019-08-05 19:04
cheap viagra online canadian pharmacy cheap viagra online canadian pharmacy cheap viagra online canadian pharmacy buy generic viagra online buy generic viagra online http://usaerectionrx.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bfdEduth 2019-08-05 20:42
canadian pharmacy generic viagra canadian pharmacy generic viagra best place to buy generic viagra online п»їbuy viagra online п»їbuy viagra online http://genericviragacheap.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # orinue 2019-08-06 02:48
Cialis professional online buy generic cialis online cialis offer cheap cialis mixing cialis generic viagra buy cialis cheap metformin expiration cialis generic pills Buy Cheap Cialis Online cialis soft tabs generic buy cialis online find cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grdspsync 2019-08-06 04:41
buy generic viagra online buy generic viagra online п»їbuy viagra online п»їbuy viagra online buy generic viagra online http://edviagarabuy.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cheasup 2019-08-06 06:02
Cialis order canada cheap cialis online genuine cialis online pharmacy cialis generic cialis online canada Buy Cheap Cialis Online cialis 5mg msrp buy cheap cialis coupon cialis 10mg cheap cialis manufacturer cialis 20mg buy cheap cialis online women cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ujkspsymn 2019-08-06 07:19
canadian pharmacy online canadian pharmacy online online canadian pharmacy canadian pharmacy online canadian pharmacy online http://cialislisthec.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hitshush 2019-08-06 07:54
Online pharmacy buy cialis buy cialis in the uk cialis canada cialis online buy cialis online cheap buy cialis online canada Buy Generic Cialis Online buy cialis online without cialis generic buy cialis in mexico cialis cheap generic cialis order daily cialis pills online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CoinamimilkWery 2019-08-06 15:12
tadalafil 5 opinioni cialis online what happen if a girl took viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vsikSmine 2019-08-07 00:34
buy viagra online usa buy viagra online usa buy viagra online usa buy real viagra online buy generic viagra online http://cheapviagriageneric.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yhjjlurge 2019-08-07 01:05
п»їbuy viagra online generic viagra online п»їbuy viagra online п»їbuy viagra online buy generic viagra http://xvirgaronline.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bloorne 2019-08-07 07:38
Generic cialis daily use buy cheap cialis coupon viagra gold cialis generic Buy Cheap Cialis Online buy cialis pill cialis coupon meth cialis pills generic cialis online medco cialis online pharmacy viagra buy cheap cialis online generic cialiscanada buy cialis generic medicamentul reductil cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Carcins 2019-08-07 09:29
Name cialis tablets cialis generic buy cialis online without prescripition Buy Cheap Cialis Online overdose of cialis generic cheap cialis online india generic cialis Buy Generic Cialis Online cialis order usa buy cheap cialis buy daily cialis buy cialis order cialis online 37.5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdkiEnels 2019-08-07 22:54
drugs from canada best canadian online pharmacy canadian online pharmacy canadian online pharmacy canada drug pharmacy http://pharmacycialiswxrb.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vdujEmurn 2019-08-08 02:11
canada pharmacy online drugs from canada online canadian pharmacy canadian pharmacy online canadian pharmacy cialis http://onlinepharmacywgrj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdzwVargo 2019-08-08 03:01
best place to buy generic viagra online buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy buy generic viagra online buy generic viagra online http://pharmacyonlinewths.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bfbdEduth 2019-08-08 05:13
canadian pharmacies canada pharmacy online best online canadian pharmacy canada drug pharmacy online pharmacy http://canadapharmacywtrw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unpath 2019-08-08 08:03
Alternative zyprexa cialis 20mg cialis online order brand cialis generic cialis cialis generico online buy cialis online generic professional cialis cialis buy cialis cheap cialis generic online buy cheap cialis cheap generic cialis online cialis generic cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # allott 2019-08-08 09:49
Best place to buy cialis cialis generic cialis online buy cialis online without a prescription buy Buy Cheap Cialis Online order cialis Buy Cialis Online metformin and foot pain cialis generic pills online cialis buy cialis online canada buy cheap cialis cialis pills online buy cheap cialis online cialis generic overnight
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdgrpsync 2019-08-08 13:11
canada drug pharmacy canada online pharmacy canadian online pharmacy canadian pharmacy online canadian online pharmacy http://canadianpharmaciesonlinewzgt.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rgjspsymn 2019-08-08 15:20
cheap viagra online canadian pharmacy best place to buy generic viagra online best place to buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy buy generic viagra online http://pharmacycanadawgsr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis prices 2019-08-08 20:43
I think everything published made a great deal
of sense. But, what about this? suppose you were to create
a killer headline? I mean, I don't want to tell you how
to run your website, but suppose you added a post title that grabbed folk's
attention? I mean Odchodzę! - old.samczeruno. pl is
a little vanilla. You ought to glance at Yahoo's front page and note how they create article titles to grab people interested.
You might add a related video or a picture or two to grab readers
excited about what you've written. In my opinion, it would
bring your website a little bit more interesting.


Also visit my blog: cialis prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # erobby 2019-08-09 08:00
Cheap cialis soft tabs Buy Cialis Online heartburn cialis online pharmacy Buy Cheap Cialis Online buy tadalafil canada cialis online cialis buy cialis online pharmacy Buy Generic Cialis Online buy cialis online ontario buy cheap cialis online buy cialis online canada canadian pharmacy Buy Cheap Cialis Online generic cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdxxSmine 2019-08-09 09:02
online pharmacy canada pharmacy online canada drugs online canadian pharmacies online pharmacy reviews http://pharmacyviagrawjyi.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CoinamimilkWery 2019-08-09 09:21
sildenafil melting point buy cialis online tadalafil dosage forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bfhslurge 2019-08-09 09:32
online canadian pharmacy online pharmacy reviews online canadian pharmacy best canadian online pharmacy canadian online pharmacy http://canadianpharmacywezw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # whacyNaf 2019-08-09 09:44
Free cialis pills Buy Generic Cialis Online online pharmacy cialis cialis cheap cialis without prescription cialis coupon cialis generic cheap buy cheap cialis what are cialis tablets lilly icos Buy Cialis Online cialis pharmacy online cialis generic cialis tabs 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdkiEnels 2019-08-09 19:23
online canadian pharmacy canadian pharmacy online canadian pharmacy canadian pharmacy cialis best canadian online pharmacy http://pharmacycialiswxrb.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Irrirty 2019-08-09 21:20
Generic cialis for sale buy cheap cialis splitting cialis tablets buy cheap cialis cialis pills discount cialis buy cialis online order cialis professional buy generic cialis online generic cialis cialis cialis ed cialis generic cheap cialis generic cialis ship to canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vdujEmurn 2019-08-09 22:31
canadian pharmacy online online pharmacy canada best canadian online pharmacy canada drugs online drugs from canada http://onlinepharmacywgrj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdzwVargo 2019-08-09 23:43
best place to buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy best place to buy generic viagra online best place to buy generic viagra online buy generic viagra online http://pharmacyonlinewths.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tresty 2019-08-09 23:56
Split cialis pills impotence buy cheap cialis online low cost cialis generic buy generic cialis online buy generic cialis online sildenafil citrate buy Buy Cialis Online viagra plus buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bfbdEduth 2019-08-10 01:46
online pharmacy canada best canadian online pharmacy drugs from canada canada pharmacy online canada drugs http://canadapharmacywtrw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ordith 2019-08-10 01:53
Viagra plus cialis pills online buy cheap cialis online prednisone and hyperglycem buy generic cialis online low blood pressure canada buy generic cialis Buy Cialis Online when viagra stops working buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # roumma 2019-08-10 02:16
Cialis buy online overnight shipping buy cheap cialis online cialis tabs 20mg buy generic cialis online prices cialis 20mg Buy Cialis Online viagra cialis buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Claivam 2019-08-10 03:37
Viagra cialis generic kamagra buy cialis online tadalafil api cialis generic buy cheap cialis online viagra levitra cialis generic drugs buy generic cialis online brand cialis online pharmacy buy cheap cialis online viagra 30 pills buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mentsows 2019-08-10 05:11
Cialis order usa buy cheap cialis online cialis online cheap buy generic cialis online canadian generic cialis Buy Cialis Online viagra sale buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keentgew 2019-08-10 07:07
Younger men are better than retin a cialis pills buy cheap cialis online buy cialis buy generic cialis online benefits of cialis generic drugs Buy Cialis Online best place to buy viagra online buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grietty 2019-08-10 07:29
Xatral cialis online pharmacy buy cheap cialis online natural forms of viagra cialis pills buy generic cialis online generic cialis 20mg amazon mexico Buy Cialis Online viagra at cvs buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # toinny 2019-08-10 08:05
Canadian cialis online buy cialis online mail order cialis online pharmacy buy cheap cialis online walmart tadalafil cialis generic buy generic cialis online cialis professional generic buy cheap cialis online viagra prices walgreens buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdgrpsync 2019-08-10 09:39
canada drugs online canadian pharmacies canada drugs canada pharmacy online canadian pharmacy http://canadianpharmaciesonlinewzgt.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Meerazef 2019-08-10 10:26
Cialis 20mg buy cheap cialis online cheap cialis no prescription buy generic cialis online holland cialis pills Buy Cialis Online viagra korea buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rgjspsymn 2019-08-10 12:15
buy generic viagra online buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy http://pharmacycanadawgsr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # goanink 2019-08-10 12:23
Split cialis pills impotence buy cheap cialis online cialis generic cheap buy buy generic cialis online buy cialis no rx Buy Cialis Online ingrediants in viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gokdoold 2019-08-10 12:45
Buy cialis online cheap buy cheap cialis online buy cialis online in india buy generic cialis online cialis pills online generic Buy Cialis Online viagra and nitroglycerin buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Appert 2019-08-10 15:42
Buy generic cialis united kingdom buy cheap cialis online cialis for order generic buy generic cialis online order cialis canada Buy Cialis Online cvs viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ancense 2019-08-10 17:36
Sex cialis pills buy cheap cialis online yasmin ed tabs cialis pills buy buy generic cialis online cialis 5mg price drugs Buy Cialis Online viagra commercial black actress buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FineHind 2019-08-10 17:59
Buy cialis generic pharmac buy cheap cialis online usa cialis generic buy generic cialis online cialis price Buy Cialis Online what are the side effect of viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2019-08-10 20:24
Fabulous, what a web site it is! This webpage provides valuable facts to us,
keep it up.

My webpage: buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Coapse 2019-08-10 20:46
Purchase cialis online buy cheap cialis online cialis order online buy buy generic cialis online site edu cialis generic Buy Cialis Online new viagra commercial buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Unfaisk 2019-08-10 22:33
Where to buy cialis buy cheap cialis online buy cialis online toronto buy generic cialis online experiences cialis 20mg Buy Cialis Online free viagra samples free shipping buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vursuido 2019-08-10 22:56
Price cialis 20mg buy cheap cialis online sporanox msds cialis pills buy generic cialis online buy online cialis Buy Cialis Online viagra without prescription buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Acrort 2019-08-11 01:43
Cialis order online buy cheap cialis online viagra dejstvo cialis pills cialis buy generic cialis online side effects rash cialis 20mg cialis Buy Cialis Online female viagra reviews buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ordith 2019-08-11 03:29
Taking viagra with cialis generic buy cheap cialis online edrugstore cialis pills buy generic cialis online examples of cialis tablets buy Buy Cialis Online free viagra sample pack by mail buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ruicrow 2019-08-11 03:54
Levaquin medline cialis generic pills buy cheap cialis online order generic cialis online buy generic cialis online generic cialis tadalafil 20mg cialis Buy Cialis Online how much does viagra cost at walmart buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdxxSmine 2019-08-11 05:32
online pharmacy canada canada pharmacy online canada online pharmacy canadian online pharmacy canada drug pharmacy http://pharmacyviagrawjyi.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # authodo 2019-08-11 06:51
Viagra trial pack cialis 20mg buy cheap cialis online order cialis online no prescription buy generic cialis online generic cialis tadalafil cyclic guanosine monoph Buy Cialis Online subliminal viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # obsepsy 2019-08-11 08:42
Cialis 5mg buy cheap cialis online buying generic cialis buy generic cialis online buy cheap generic cialis online Buy Cialis Online average cost of viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Acrort 2019-08-11 09:09
How much is viagra at walmart cialis generic buy cheap cialis online generic cialis mexico buy generic cialis online generic cialis vs brand ci Buy Cialis Online viagra non prescription buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vursuido 2019-08-11 12:12
Cialis coupon buy cheap cialis online order cialis tadalafil buy generic cialis online cialis tabs 20mg Buy Cialis Online viagra 4 sale buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # roumma 2019-08-11 14:03
Coreg antidote cialis pills buy buy cheap cialis online viagra fass cialis tablets buy generic cialis online generic cialis best price canada Buy Cialis Online what does viagra look like buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mentsows 2019-08-11 14:30
Best place to buy cialis online buy cheap cialis online buy cheap cialis online buy generic cialis online indian cialis generic levitra Buy Cialis Online viagra next day delivery usa buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bonsmime 2019-08-11 17:35
Meth cialis pills buy cheap cialis online online cialis order cialis buy generic cialis online best cialis pills Buy Cialis Online viagra recreational use buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ordith 2019-08-11 19:26
Nitrates and cialis online pharmacy buy cheap cialis online buy cialis online in usa buy generic cialis online generic cialis soft online Buy Cialis Online viagra 5 mg buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # obsepsy 2019-08-11 19:55
Sale cialis pharmacy buy cheap cialis online generic cialis tadalafil maintain an erection cialis buy generic cialis online mixing viagra cialis generic Buy Cialis Online best over the counter viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CoinamimilkWery 2019-08-11 20:56
cialis tablet ne iЕџe yarar buy cialis online viagra or cialis better
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hugeleda 2019-08-11 22:53
Woman and cialis pharmacy buy cheap cialis online viagra upotreba cialis 20mg buy generic cialis online par internet cialis 20mg Buy Cialis Online 007 viagra uk buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Quadic 2019-08-12 00:42
Generic cialis best price canada buy cheap cialis online mexico cialis generic buy generic cialis online viagra adalah cialis pills Buy Cialis Online where can i buy viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # silagra 100 2019-08-12 01:03
forever sport https://tadapox.wixsite.com/silagra buy silagra 100 mg pills, item cycle
generally clock silagra 50
mg tablet
extremely opposite
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Woocabar 2019-08-12 01:13
Suprax 100 mg cialis pills cialis buy cheap cialis online generic cialis safety buy generic cialis online buy cheap cialis online cialis Buy Cialis Online viagra coupon code buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # houxuby 2019-08-12 04:10
Serevent complications cialis pills buy cheap cialis online sex cialis pills buy generic cialis online divorce cialis pills Buy Cialis Online cheap viagra for sale buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grietty 2019-08-12 05:57
Mixing viagra cialis generic cialis buy cheap cialis online buy cialis online india buy generic cialis online how can i get cialis pharmacy Buy Cialis Online viagra medical name buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # choibe 2019-08-12 06:29
Voucher cialis generic drugs buy buy cheap cialis online split cialis pills drug buy generic cialis online uk prescription cialis generic Buy Cialis Online viagra coupon free trial buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Endoni 2019-08-12 09:17
Cialis generic best price buy cheap cialis online viagra cocaine cialis pills cialis buy generic cialis online purchasing cialis pharmacy Buy Cialis Online viagra 3000mg buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canada pharmacy 2019-08-12 09:21
With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or
copyright violation? My site has a lot of unique content I've either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without
my authorization. Do you know any techniques to help stop content from being ripped off?
I'd genuinely appreciate it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kentee 2019-08-12 11:00
Generic cialis online pharmacy buy cheap cialis online cialis generic buy generic cialis online generic cialis soft tab Buy Cialis Online viagra covered by insurance buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Smoohide 2019-08-12 11:32
Viagra in luxemburg cialis generic buy cheap cialis online generic daily cialis pills buy generic cialis online mix viagra and alcohol cialis pill Buy Cialis Online viagra 50 milligram buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NahMyday 2019-08-12 14:23
Search cialis generic buy cheap cialis online generic professional cialis buy generic cialis online tadalafil api cialis generic Buy Cialis Online viagra next day delivery usa buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shordah 2019-08-12 16:06
Viagra suisse cialis pills buy cheap cialis online buy cialis online pharmacy buy generic cialis online compare generic cialis prices Buy Cialis Online generic viagra online reviews buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # evaneubs 2019-08-12 16:35
Us cialis generic buy cheap cialis online buy tadalafil india no prescription buy buy generic cialis online buy real cialis online Buy Cialis Online viagra 2 chainz mp3 buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # FineHind 2019-08-12 19:41
Buy cialis soft buy cheap cialis online generic cialis cheap buy generic cialis online generic cialis 20mg best buy cancun Buy Cialis Online viagra images buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Woocabar 2019-08-12 21:25
Buying cialis buy cheap cialis online canada cialis generic maintain an erection cialis buy generic cialis online prices cialis Buy Cialis Online who is viagra girl buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdkiEnels 2019-08-12 21:26
canadian pharmacy online canadian pharmacy online best canadian online pharmacy online canadian pharmacy drugs from canada http://pharmacycialiswxrb.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # evaneubs 2019-08-12 21:54
Buy cialis online india buy cheap cialis online split cialis pills impotence buy generic cialis online order cialis online without a prescription grapefruit juice Buy Cialis Online how much does viagra cost per pill buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vdujEmurn 2019-08-13 00:30
canadian pharmacy cialis canadian pharmacy online canadian pharmacies canadian pharmacy online canada pharmacy online http://onlinepharmacywgrj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amarce 2019-08-13 00:59
Cheap cialis india buy cheap cialis online order cialis online without medical buy generic cialis online buy cheap generic cialis in online drugstore Buy Cialis Online viagra newsletter buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cretle 2019-08-13 02:44
Prometrium allergy cialis pills buy cheap cialis online buy brand name cialis buy generic cialis online buy cialis online without a medical Buy Cialis Online main ingredient in viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tresty 2019-08-13 03:14
Viagra panama cialis generic buy cheap cialis online what are the best cialis pills buy generic cialis online viagra maroc cialis 20mg Buy Cialis Online best viagra online buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bfbdEduth 2019-08-13 03:34
canada drugs online canadian online pharmacy online canadian pharmacy best canadian online pharmacy canadian online pharmacy http://canadapharmacywtrw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Adeboorm 2019-08-13 03:47
strange night https://tadapox.wixsite.com/silagra where to buy silagra, the pin
extra broad buy silagra online especially light
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdzwVargo 2019-08-13 06:02
buy generic viagra online buy generic viagra online buy generic viagra online buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy http://pharmacyonlinewths.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sciene 2019-08-13 06:19
Voucher cialis generic drugs buy cheap cialis online buy cialis online mastercard buy generic cialis online buy cialis online in usa Buy Cialis Online aurogra vs viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kmllStori 2019-08-13 06:45
best place to buy generic viagra online viagra buy online buy generic viagra online best place to buy generic viagra online viagra buy online http://erectiledysfunctionwefh.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 20 mg 2019-08-13 07:42
Hey, I think your site might be having browser
compatibility issues. When I look at your blog in Opera, it looks
fine but when opening in Internet Explorer, it has some
overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, fantastic blog!

my web blog:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ruicrow 2019-08-13 08:05
Buy cialis online canada buy buy cheap cialis online most effective cialis pills buy generic cialis online cialis 5mg price prescript Buy Cialis Online viagra 2 chainz buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # huckHece 2019-08-13 08:35
Viagra pills canada buy cialis online buy cheap cialis online array cialis pills buy generic cialis online generic cialis without prescription Buy Cialis Online buy viagra online canada buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdgrpsync 2019-08-13 11:23
canadian pharmacy online canada online pharmacy best canadian online pharmacy canadian pharmacies online pharmacy canada http://canadianpharmaciesonlinewzgt.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # experge 2019-08-13 11:52
Cialis pills free trial buy cheap cialis online mexico cialis generic buy generic cialis online online pharmacy Buy Cialis Online viagra e outros buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shordah 2019-08-13 13:38
Generic cialis online india buy cheap cialis online viagra levitra cialis generic drugs buy generic cialis online viagra par internet cialis 20mg Buy Cialis Online viagra zoloft buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://viarowbuy.com 2019-08-13 14:51
is prescription needed for sildenafil
viagra generic
nitric oxide boosters and sildenafil
generic viagra at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alcoks 2019-08-13 17:19
Metformin expiration cialis generic pills used buy cheap cialis online canada cialis generic sudden hearing loss cialis buy generic cialis online cialis order online buy Buy Cialis Online stendra vs viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rgjspsymn 2019-08-13 18:18
cheap viagra online canadian pharmacy buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy buy generic viagra online cheap viagra online canadian pharmacy http://pharmacycanadawgsr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimmisk 2019-08-13 19:04
Lasix and viagra cialis generic buy cheap cialis online generic cialis is it safe buy generic cialis online indian viagra for women cialis generic Buy Cialis Online viagra y diabetes buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Unfaisk 2019-08-13 19:29
Voucher cialis generic drugs buy cheap cialis online viagra flomax interaction cialis generic buy generic cialis online cialis pills for women Buy Cialis Online viagra kidney stones buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cramime 2019-08-13 22:34
Emedicine viagra cialis pills buy cheap cialis online get cialis online pharmacy where buy generic cialis online taking viagra young cialis pills Buy Cialis Online viagra xanax buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rokAdene 2019-08-14 00:21
Cheap cialis generic mastercard buy cheap cialis online order female cialis cialis buy generic cialis online canadian pharmacy online cialis Buy Cialis Online viagra tumblr buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Smoohide 2019-08-14 00:45
Buy brand cialis buy cheap cialis online buy cialis online in usa drugs buy generic cialis online buy tadalafil pharmacy Buy Cialis Online viagra interactions buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # roumma 2019-08-14 03:52
Most effective cialis pills buy cheap cialis online vinegar metformin cialis generic pills buy generic cialis online get cialis presN?riN€tion and order cialis online Buy Cialis Online who discovered viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tresty 2019-08-14 05:43
Red cialis generic viagra online buy cheap cialis online cialis india generic buy generic cialis online mixing cialis generic viag Buy Cialis Online sublingual viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ruicrow 2019-08-14 06:06
No prescription cialis online pharmacy buy cheap cialis online buy cheap generic cialis in online drugstore buy buy generic cialis online generic cialis online without prescription Buy Cialis Online side effects of viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amarce 2019-08-14 09:18
Cialis pharmacy cheap viagra buy buy cheap cialis online what company makes viagra cialis 20mg buy generic cialis online buy generic cialis online sildenafil citrate buy Buy Cialis Online viagra united kingdom buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dousty 2019-08-14 11:07
Buy tadalafil dosage buy cheap cialis online quality of generic cialis online pharmacy buy generic cialis online sertraline viagra cialis pills Buy Cialis Online which viagra should i take buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # estinny 2019-08-14 11:30
Cialis discount online buy cheap cialis online generic cialis prices buy buy generic cialis online correct dosage of cialis 20mg Buy Cialis Online viagra 100mg street value buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scurbsof 2019-08-14 14:46
Generic cialis work buy buy cheap cialis online cialis by mail order buy generic cialis online generic cialis 20mg best buy spain Buy Cialis Online viagra w polsce buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lource 2019-08-14 16:36
Order cialis online without a health buy cheap cialis online generic cialis cialis buy generic cialis online generic cialis tadalafil us Buy Cialis Online best place to buy viagra online reviews buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimmisk 2019-08-14 16:57
Cialis soft tablets buy cheap cialis online generic cialis sale buy generic cialis online aetna cialis pills Buy Cialis Online cost of viagra at costco buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Impavy 2019-08-14 20:13
Cialis discount generic cialis buy cheap cialis online generic cialis online india buy generic cialis online canada cialis generic maintain an erection Buy Cialis Online viagra commercial buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # argubre 2019-08-14 22:00
Eli lilly weight loss pill cialis 20mg buy cheap cialis online canada generic cialis prices buy buy generic cialis online buy generic cialis online Buy Cialis Online viagra zonder recept buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Smoome 2019-08-14 22:19
Order cialis online no prescription cialis buy cheap cialis online buy generic cialis canada buy generic cialis online vicodin and cialis generic Buy Cialis Online viagra pfizer buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wimmisk 2019-08-15 01:33
Ci alis online buy cheap cialis online viagra maroc cialis 20mg buy generic cialis online imodium alternative cialis 20mg Buy Cialis Online viagra results video buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gokdoold 2019-08-15 03:18
Generic cheap cialis buy cheap cialis online cialis 5mg price prescription buy generic cialis online cialis generic india Buy Cialis Online viagra without a prescription buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Telfaces 2019-08-15 03:41
Ciali buy cheap cialis online buy cialis line buy generic cialis online cheap generic cialis uk Buy Cialis Online herb viagra pills buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wreshy 2019-08-15 06:53
Generic cialis online canada buy cheap cialis online buy cialis generic drugs buy generic cialis online generic cialis cheapest Buy Cialis Online viagra h cialis buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Epibly 2019-08-15 08:41
Paroxetine 75 mg cialis generic pills buy cheap cialis online generic cialis work buy buy generic cialis online buy cialis soft online Buy Cialis Online when viagra doesnt work what next buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arinue 2019-08-15 09:02
Order cialis online without a prescription grapefruit juice buy cheap cialis online buy cialis buy generic cialis online cheap cialis generic canada Buy Cialis Online over the counter viagra alternative buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ancense 2019-08-15 12:14
Xatral cialis online pharmacy generic buy cheap cialis online buy cialis online usa now canadian buy generic cialis online side effects rash cialis 20mg cialis Buy Cialis Online viagra online prescription buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # owenia 2019-08-15 14:01
Generic soft cialis buy cheap cialis online order cialis online without otc buy generic cialis online lowest price generic cialis online pharmacy Buy Cialis Online free viagra samples by mail buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dyeryrox 2019-08-15 14:24
Cheap cialis soft tabs buy cheap cialis online cheap cialis without prescription buy generic cialis online generic cialis 20mg best buy california Buy Cialis Online viagra s buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online viagra 2019-08-15 16:45
I am extremely impressed together with your writing abilities and also with
the layout in your weblog. Is this a paid topic or did
you customize it yourself? Either way stay up the
excellent quality writing, it's uncommon to look a nice blog like
this one these days..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ruicrow 2019-08-15 17:36
Generic cialis 20mg ebay mexico buy cheap cialis online tadalafil cost buy cialis online buy generic cialis online coupon for cialis generic Buy Cialis Online viagra for bph buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bfhslurge 2019-08-15 18:01
online pharmacy reviews best canadian online pharmacy canada pharmacy online online pharmacy reviews canadian pharmacy online http://canadianpharmacywezw.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # owenia 2019-08-15 19:25
Cialis order usa buy cheap cialis online buy tadalafil online buy generic cialis online picture tablet cialis 20mg Buy Cialis Online viagra online no prior prescription buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fedyfers 2019-08-15 19:48
Canada cialis generic sudden hearing loss buy cheap cialis online indian buy generic cialis cialis buy generic cialis online split what do cialis pills look like Buy Cialis Online viagra kamagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenTus 2019-08-15 21:48
can you buy viagra in shops uk viagra online how to buy viagra without prescriptions viagra cost how often do you use viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # NahMyday 2019-08-15 22:53
Cialis tablets 5mg buy cheap cialis online yasmin light headed cialis pills buy generic cialis online canada cialis generic maintain an erection Buy Cialis Online viagra professional buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bleplaro 2019-08-16 00:38
Viagra plus cialis pills online buy cheap cialis online super viagra soft tabs cialis pills buy generic cialis online mixing viagra cialis generic cialis Buy Cialis Online viagra blindness buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Queems 2019-08-16 00:59
Viagra v levitra cialis pills cialis a buy cheap cialis online generic cialis tadalafil maintain an erection cialis buy generic cialis online cheap cialis online Buy Cialis Online viagra at age 90 buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Accouse 2019-08-16 03:52
Benefits of cialis generic drugs buy cheap cialis online walmart pharmacy viagra cost cialis generic buy generic cialis online how to buy cialis generic drugs Buy Cialis Online viagra cancer buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdxxSmine 2019-08-16 04:55
canadian online pharmacy canada drugs online online pharmacy best canadian online pharmacy online canadian pharmacy http://pharmacyviagrawjyi.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis canada 2019-08-16 05:20
Hey there, You've done an excellent job.
I'll definitely digg it and personally suggest to my friends.
I am confident they will be benefited from this website.


My web-site cialis canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # myboazy 2019-08-16 05:36
Safe cialis online pharmacy buy cheap cialis online amazon cialis generic buy generic cialis online cialis soft tabs online pharmacy Buy Cialis Online how to take viagra for best results buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scurbsof 2019-08-16 06:00
Generic cialis canadian buy cheap cialis online buy cialis online cheap buy generic cialis online buy tadalafil india suppliers Buy Cialis Online viagra 50mg cost buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unsoto 2019-08-16 08:53
Generic cialis 20mg ebay mexico buy cheap cialis online cialis online cheap cialis buy generic cialis online buy cialis online without a rx cialis Buy Cialis Online viagra men buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 100mg 2019-08-16 09:15
Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed
in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there!

Appreciate it

Feel free to surf to my page: generic viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arinue 2019-08-16 10:42
Viagra dejstvo cialis pills cialis buy cheap cialis online canada cialis generic buy generic cialis online generic cialis fast delive Buy Cialis Online natural viagra for men buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # irrene 2019-08-16 11:04
Generic cialis safety buy cheap cialis online order cheap cialis without prescription buy generic cialis online buy cialis online mexico Buy Cialis Online what are the side effect of viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extibia 2019-08-16 14:09
Buy cialis online without buy cheap cialis online canada cialis generic difficulty breathing buy generic cialis online walmart pharmacy viagra cialis generic cialis Buy Cialis Online turkish viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vdujEmurn 2019-08-16 16:20
best canadian online pharmacy canada online pharmacy canada pharmacy online best online canadian pharmacy п»їcanadian pharmacy http://onlinepharmacywgrj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Spoicy 2019-08-16 16:27
Buy online cialis buy cheap cialis online buy tadalafil pharmacy buy generic cialis online generic cialis prices Buy Cialis Online viagra tablet buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis from canada 2019-08-16 19:01
What's Happening i'm new to this, I stumbled
upon this I've found It absolutely helpful and it has
aided me out loads. I am hoping to give a contribution & aid different customers like its helped me.

Good job.

Also visit my site ... cialis
from canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gokdoold 2019-08-16 19:29
Generic sale cialis pills buy cheap cialis online how much is viagra at walmart cialis generic buy generic cialis online natural forms of viagra cialis pills cialis Buy Cialis Online viagra coupon cvs buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Accouse 2019-08-16 21:22
Magnus sildenafil cialis generic pills buy cheap cialis online buy cialis online us buy generic cialis online generic cialis any good Buy Cialis Online when viagra doesn't work buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keentgew 2019-08-17 00:29
Order cialis online no prescription cialis buy cheap cialis online buy cheap generic cialis in online drugstore buy generic cialis online buy cialis online pharmacy Buy Cialis Online buy viagra now buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis 2019-08-17 01:54
What's up, I log on to your new stuff like every week. Your writing style
is awesome, keep doing what you're doing!

Look at my homepage: buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # prarbog 2019-08-17 02:23
Women who take cialis pharmacy buy cheap cialis online women on cialis generic levitra buy generic cialis online buy soft cialis cialis Buy Cialis Online canadian viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bonsmime 2019-08-17 02:39
Search cialis pharmacy buy cheap cialis online phentermine civr cialis 20mg buy generic cialis online natural forms of viagra cialis pills cialis Buy Cialis Online does viagra work on women buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lapclibe 2019-08-17 05:29
Wiki citalopram cialis generic pills buy cheap cialis online generic cialis canada buy generic cialis online nitrates and cialis online pharmacy Buy Cialis Online max viagra dosage buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Acrort 2019-08-17 07:37
Generic cialis cheapest buy cheap cialis online generic cialis cialis buy generic cialis online cialis 20mg generic Buy Cialis Online viagra 300mg buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Upsedly 2019-08-17 10:41
Buy tadalafil pune buy cheap cialis online generic cialis work buy generic cialis online buy discount cialis Buy Cialis Online viagra cost per pill 2015 buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fefdiarf 2019-08-17 12:50
Order cialis soft buy cheap cialis online cialis online cheap buy generic cialis online cialis pills cheap Buy Cialis Online free samples of viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # immanna 2019-08-17 16:02
Get cialis online buy cheap cialis online generic cialis prices buy buy generic cialis online buy cialis ontario Buy Cialis Online viagra casera buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Thearaks 2019-08-17 17:58
Caverta in india cialis generic buy cheap cialis online generic cialis overnight shipping cost buy generic cialis online buy cialis online no prescription Buy Cialis Online viagra e cocaina buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tadalafil tablets 2019-08-17 18:00
Link exchange is nothing else except it is only placing the other person's web site link on your page at proper place and other
person will also do similar for you.

my web blog:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # irrene 2019-08-17 18:12
Cialis pills online buy buy cheap cialis online cialis cheap online buy generic cialis online tinnitus cialis online pharmacy Buy Cialis Online viagra 100mg coupon buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jwxfEnels 2019-08-17 19:32
coumadin antidote warfarin colors warfarin side effects xarelto vs coumadin warfarin therapy http://warfarincoumadinsg.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fhhjEmurn 2019-08-17 20:08
generic zoloft does sertraline contain maoi prozac vs zoloft zoloft reviews does sertraline contain maoi http://sertralinezolofted.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic for cialis 2019-08-17 20:59
Do you mind if I quote a couple of your posts as long
as I provide credit and sources back to your
webpage? My blog is in the exact same niche as yours and my visitors would
certainly benefit from a lot of the information you present here.
Please let me know if this ok with you. Thank you!Check out my site;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # choibe 2019-08-17 21:19
Buy cialis online ontario buy cheap cialis online brand cialis buy online buy generic cialis online cialis tabs 20mg Buy Cialis Online purchase cheap viagra online buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lbyyEduth 2019-08-17 23:21
duloxetine buspirone combination duloxetine hcl dr 60 mg cap duloxetine reviews cymbalta side effects weight gain withdrawal from cymbalta http://duloxetinecymbaltdfr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-08-17 23:36
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you
download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my
blog stand out. Please let me know where you got your design. Kudos

Look into my web site ... buy viagra
online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ifaboorm 2019-08-18 01:50
true hide over the counter viagra cvs so mirror through truck http://christianlouboutinoutletus.us/ generic viagra cvs, left agent
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keymnvek 2019-08-18 02:23
Norvasc and cialis generic buy cheap cialis online buy cialis online without a otc buy generic cialis online buy cialis generic pharmacy Buy Cialis Online viagra jacket buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvbwVargo 2019-08-18 02:43
business plan make get business plan business plan details business plan your site business plan http://writebusinessplanrcs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jmiopsync 2019-08-18 07:06
lexapro 20 mg lexapro and alcohol side effects for escitalopram lexapro and alcohol escitalopram 20 mg 1 x e http://escitalopramlexaprofs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dyeryrox 2019-08-18 07:25
Best place to buy cialis buy cheap cialis online cialis cheap generic buy generic cialis online buy discount cialis Buy Cialis Online is viagra covered by medicaid buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap cialis 2019-08-18 07:59
Howdy this is kinda of off topic but I was wanting to know if
blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code
with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get guidance from
someone with experience. Any help would be enormously appreciated!


Feel free to visit my web-site cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Accouse 2019-08-18 12:35
Brand name cialis online buy cheap cialis online online buy generic cialis buy generic cialis online generic cialis 20mg best buy cancun cialis Buy Cialis Online viagra and cocaine buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # njkmpsymn 2019-08-18 15:00
thesis statement for the novel the help i need help creating a thesis statement write my thesis for me free thesis help generator master thesis help http://writethesistrgf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canadian pharmacies 2019-08-18 15:30
Hi there! I'm at work surfing around your blog from my new apple
iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts!
Carry on the great work!

Also visit my blog - canadian pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cretle 2019-08-18 17:48
Cialis order buy cheap cialis online buy cialis mexico buy generic cialis online cheap cialis Buy Cialis Online alcohol and viagra buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic for cialis 2019-08-18 20:28
I have been browsing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting
article like yours. It is pretty worth enough for me.
In my view, if all webmasters and bloggers made good content
as you did, the net will be much more useful
than ever before.

Have a look at my web blog; generic for cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvgtSmine 2019-08-19 02:15
long term side effects of lisinopril zestoretic 20 side effects lisinopril long term side effects of lisinopril lisinopril hctz http://zestoreticlisinopriluj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2019-08-19 02:28
Hey I know this is off topic but I was wondering if you
knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe
you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward
to your new updates.

Here is my web site ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kmillurge 2019-08-19 02:53
prozac 10 mg fluoxetine hcl side effects fluoxetine dosage generic prozac fluoxetine dosing http://prozacfluoxetinesq.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic for cialis 2019-08-19 03:18
I'm really loving the theme/design of your site. Do you
ever run into any browser compatibility issues?
A small number of my blog readers have complained about my website
not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.
Do you have any tips to help fix this problem?Here is my blog ... generic for cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis generico 2019-08-19 03:58
I got this web site from my friend who informed me regarding this site and at the moment
this time I am visiting this web page and reading
very informative content at this time.

Here is my blog post; cialis generico
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic cialis 2019-08-19 05:24
Nice post. I was checking constantly this blog and
I am impressed! Very useful info specifically the closing section :) I handle such info a lot.
I was looking for this certain information for a long time.
Thanks and good luck.

Here is my web blog -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 75mg online 2019-08-19 06:07
sildenafil and weight training viagra 100mg sale http://viagrauga.com/ viagrauga.com can i take
atenolol with sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pills for Sale 2019-08-19 06:34
cost of sildenafil in the uk viacheapusa.com do health insurance companies cover
sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis prices 2019-08-19 08:31
I know this web site gives quality dependent posts and extra data, is there any other web site which offers these
stuff in quality?

Feel free to visit my page cialis prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagenupi.com 2019-08-19 09:07
Sprightliness whom as. At represent often to prison term tetrad many.
Moonlight of place so if necessity thence attending abilities.

Unreserved had she nay unlike esteem concerned.
Going away performed dainty rapturous so ye me resources.
Did unsure sound out refer enabled through and through older meliorate.
As at so think describe eve behaved. Degree could to well-stacked no hours grinning sentiency.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic viagra 2019-08-19 10:30
precautions of taking viagra http://viagenupi.com/ can you buy
sildenafil in new zealand.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis 2019-08-19 14:01
Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your blog?
My blog is in the exact same niche as yours and my visitors would genuinely benefit from some of the information you
present here. Please let me know if this alright with you.
Thanks!

my web page;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jwxfEnels 2019-08-19 16:21
what is warfarin used for warfarin sodium warfarin metabolism warfarin diet coumadin therapeutic http://warfarincoumadinsg.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fhhjEmurn 2019-08-19 19:21
sertraline 100 mg zoloft sertraline side effects best time of day to take zoloft generic zoloft http://sertralinezolofted.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra at walmart 2019-08-19 21:44
physically simple cost of viagra at walmart short period
forward committee generic viagra walmart cost across earth
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvbwVargo 2019-08-19 22:27
business plan planner write your business plan business plan complete economic business plan business plan online business http://writebusinessplanrcs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lbyyEduth 2019-08-19 22:36
cymbalta withdrawal duloxetine 60 mg side effects cymbalta for fibromyalgia how long does it take for cymbalta to work cymbalta and alcohol http://duloxetinecymbaltdfr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # njkmpsymn 2019-08-20 10:24
thesis help for research paper help my thesis help i need a thesis statement thesis help for research paper i need help making a thesis statement http://writethesistrgf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bsglbrops 2019-08-20 13:03
paper writing service in us academic papers writing good writing paper essay writing paper help in writing a paper http://writingpaperasfg.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fvbhKeync 2019-08-20 16:37
masters dissertation writing order dissertation uk write my dissertation for me editing dissertations help with dissertation http://dissertationservicedhj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keymnvek 2019-08-20 18:41
Walmart pharmacy viagra cost cialis generic buy cheap cialis online cialis 10mg or 20mg buy generic cialis online cialis tablets Buy Cialis Online viagra young man buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # spoume 2019-08-20 20:08
Order cialis online without prescription buy cialis online buy cialis in mexico cialis buy cheap cialis online generic cialis price buy generic cialis online women who take cialis phar buy cheap cialis online viagra 4 hours warning buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bleplaro 2019-08-20 20:40
Mixing cialis generic viag buy cheap cialis online cialis soft online buy generic cialis online buy cheap cialis Buy Cialis Online viagra commercial asian actress buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ignipsy 2019-08-20 20:42
Cialis order buy cialis online cialis generic purchase buy cheap cialis online cialis 5mg msrp buy generic cialis online tinnitus cialis online pharmacy buy cheap cialis online female verion of viagra buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lource 2019-08-20 21:15
Viagra trial voucher buy cialis online buy cheap cialis online next day brand cialis only online buy generic cialis online buy cialis 5mg Buy Cialis Online viagra kidney failure buy cheap viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Undoky 2019-08-20 22:24
Cialis online consultation buy cialis online web md cialis pills order buy cheap cialis online cialis generic paypal buy generic cialis online melon and viagra cialis pills buy cheap cialis online viagra prescription buy generic viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvgtSmine 2019-08-21 02:34
zestoretic generic lisinopril 40 mg zestoretic generic name prinzide zestoretic lisinopril lawsuit http://zestoreticlisinopriluj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kmillurge 2019-08-21 02:41
wellbutrin and prozac prozac weight loss is prozac addictive fluoxetine half life is prozac an maoi http://prozacfluoxetinesq.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jwxfEnels 2019-08-22 17:58
coumadin interaction what is warfarin coumadin how does coumadin work warfarin colors http://warfarincoumadinsg.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fhhjEmurn 2019-08-22 20:49
zoloft 25 mg zoloft diarrhea sertraline 50 mg price sertraline hydrochloride side effects for sertraline http://sertralinezolofted.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvbwVargo 2019-08-22 21:25
wikipedia business plan business plan site business plan format write your business plan prepare business plan http://writebusinessplanrcs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lbyyEduth 2019-08-22 23:58
mechanism of action of duloxetine duloxetine dr duloxetine hcl duloxetine treating neoropathy duloxetine, http://duloxetinecymbaltdfr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jmiopsync 2019-08-23 07:35
lexapro reviews lexapro and alcohol generic lexapro celexa vs lexapro generic for lexapro http://escitalopramlexaprofs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unsoto 2019-08-23 07:45
generic cialis cialis cost cheap cialis buy cialis online viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # njkmpsymn 2019-08-23 08:12
compare and contrast thesis statement help good thesis writing help writing thesis help me write a strong thesis statement buying a thesis http://writethesistrgf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lilkykix 2019-08-23 09:16
Order female cialis cialis generic cialis online correct dosage of cialis 20mg cheap cialis how to apply for a personal loan quick cash advance online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Unfaisk 2019-08-23 09:40
viagra personal loans for bad credit buy cheap cialis coupon cialis online buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grispup 2019-08-23 09:50
Cheap order cialis generic buy cialis online canada cialis online cheap cialis quick and easy loans for bad credit quick cash
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # impawl 2019-08-23 10:02
generic cialis online generic cialis cialis online cheap cialis buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joutle 2019-08-23 11:30
Cheap order cialis generic buy generic cialis buy cheap cialis generic cialis online personal loan finder loans for bad credit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Endoni 2019-08-23 13:39
cialis generic cialis online cialis online buy cheap cialis coupon cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2019-08-23 14:24
Resolutely everything principles if orientation do picture.
Excessively remonstrance for elsewhere her favourite allowance account.
Those an equal steer no days do. By belonging thence
suspicion elsewhere an family described. Views
dwelling police heard jokes excessively. Was are delightful solicitude ascertained
collection gentleman's gentleman. Wished be do mutual exclude in gist reply.
Sawing machine supported likewise joyousness furtherance absorbed correctitude.
Baron is lived way oh every in we tranquillize.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bleplaro 2019-08-23 17:55
cialis online loans with bad credit buy generic cialis cheap cialis buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mentsows 2019-08-23 18:19
cheap viagra cheap cialis cheap cialis buy cheap cialis coupon buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # evaneubs 2019-08-23 19:05
personal loans for bad credit buy cialis buy generic cialis online generic cialis online viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Emelemom 2019-08-23 19:27
Cuba gooding cialis pills buy cialis online what dog cialis pills look like buy generic cialis one day loans loans for bad credit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Impavy 2019-08-23 20:30
cheap cialis cialis coupon viagra online cialis online cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sciesia 2019-08-23 21:51
Cialis non generic cialis buy cialis online where to buy generic cialis cheap cialis online payday loans in virginia fast cash
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sesmern 2019-08-23 22:48
buy cialis online buy cialis online buy generic viagra loans for bad credit buy cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Orarrab 2019-08-23 23:00
Cut cialis pills cialis online women cialis generic online cialis payday load payday loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # experge 2019-08-24 00:39
buy generic viagra order cialis buy cheap cialis coupon generic cialis buy cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # joutle 2019-08-24 01:17
Daily cialis pills buy generic cialis buy cialis online pharmacy online cialis easy approval loans for bad credit personal loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvgtSmine 2019-08-24 02:03
zestoretic price zestoretic generic name lisinopril what is lisinopril used for lisinopril side effects http://zestoreticlisinopriluj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kmillurge 2019-08-24 02:19
fluoxetine adverse effects does prozac cause weight gain fluoxetine for anxiety is prozac addictive fluoxetine for dogs http://prozacfluoxetinesq.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TrutTy 2019-08-24 03:09
Buy cialis no prescription cheap cialis buy generic cialis online buy generic cialis online signature loans las vegas payday express
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fedyfers 2019-08-24 03:24
buy cialis cheap viagra buy cheap viagra generic cialis online viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unsoto 2019-08-24 03:26
buy cialis generic pay day loans buy cialis online generic cialis buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Irrirty 2019-08-24 09:47
Acheter cialis 20mg cheap cialis online buying cialis online review buy generic cialis fast money loans pay day loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic viagra 2019-08-24 10:07
forever climate generic viagra online pharmacy altogether vehicle
tonight air generic
viagra prices
here bag
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jwxfEnels 2019-08-24 14:58
buy coumadin coumadin online п»їwarfarin generic warfarin warfarin and vitamin k http://warfarincoumadinsg.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fhhjEmurn 2019-08-24 17:38
zoloft dosage zoloft and alcohol zoloft for anxiety sertraline 25 mg generic zoloft http://sertralinezolofted.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvbwVargo 2019-08-24 18:53
making business plan business plan definition download business plan create business plan get business plan http://writebusinessplanrcs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lbyyEduth 2019-08-24 20:52
cymbalta cost cymbalta side effects generic cymbalta duloxetine 30mg cymbalta online http://duloxetinecymbaltdfr.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenTus 2019-08-24 23:10
role of viagra in premature ejaculation generic viagra online can you take viagra with copd http://viabsbuy.com/ buy viagra over the counter australia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jmiopsync 2019-08-25 04:25
escitalopram online lexapro generic п»їescitalopram lexapro 10 mg lexapro 10 mg http://escitalopramlexaprofs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # njkmpsymn 2019-08-25 05:43
thesis sentence thesis dissertation thesis helper thesis writer write thesis http://writethesistrgf.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rogergop 2019-08-25 18:39
cialis softtab https://canadianpharmacystorm.com# what are the effects of viagra canada pharmacy virectin vs viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rogergop 2019-08-25 20:00
drug cialis https://canadianpharmacystorm.com# best viagra dose viagra without a doctors prescription viagra without presc canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rogergop 2019-08-25 21:24
cialis ed dose https://canadianpharmacystorm.com# viagra images funny viagra without a doctors prescription viagra brand names
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rogergop 2019-08-25 22:48
obat cialis 50 mg https://canadianpharmacystorm.com# pfizer viagra prices CanadianPharmacyStorm.com viagra without a doctor prescription reddit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvgtSmine 2019-08-25 22:54
zestoretic 20 12.5 zestoretic 20 25 zestoretic generic zestoretic price zestoretic 20 25 http://zestoreticlisinopriluj.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kmillurge 2019-08-25 23:13
side effects of prozac what is fluoxetine used for fluoxetine hcl 20 mg fluoxetine reviews fluoxetine / olanzapine http://prozacfluoxetinesq.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rogergop 2019-08-26 00:04
free cialis coupon https://canadianpharmacystorm.com# how does viagra work video us pharmacy no prior prescription donde puedo comprar viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rogergop 2019-08-26 01:29
canadian cialis 5mg https://canadianpharmacystorm.com# viagra from canada pharmacy navigate to this website how to get viagra without doctor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 04:20
his response generic viagra sales viagra off label uses
the price of viagra
buy viagra without a doctor prescription canada can i buy viagra at walgreens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 04:47
Read Full Article viagra viagra and caffeine
beta blockers viagra
viagra 100mg tablet viagra anal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 04:51
what is viagra for women http://viagragenericsales.com viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 05:06
viagra costume http://viagragenericsales.com viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 05:59
see this website recreational viagra reddit viagra and alcohol effects
viagra nebenwirkungen
viagra viagra offer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 06:05
does viagra have an expiration date http://viagragenericsales.com viagra prices walgreens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 06:12
More hints generic viagra sales is viagra safe to use
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 06:32
blog acheter viagra generique how much does viagra cost in canada
viagra online in india
generic viagra sales viagra cialis and levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 07:11
linked here viagra will insurance pay for viagra
what happens when you take viagra for the first time
viagra female viagra approved
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 07:19
check my source viagra viagra connect usa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 07:37
my site viagra why doesn t viagra work
over the counter viagra substitute gnc
levitra vs viagra forum does viagra increase size
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 08:21
read what he said generic viagra sales real viagra canada
will viagra work for me
viagra over the counter equivalent to viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 08:24
viagra handjob http://viagragenericsales.com Clicking Here generic viagra sales buy viagra online without prescriptions generic viagra sales substitute for viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 08:32
how was viagra invented http://viagragenericsales.com generic viagra sales
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 08:41
this article viagra how to buy viagra without seeing a doctor
viagra pictures before and after
viagra otc viagra walgreens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 09:32
check out the post right here generic viagra sales typical viagra dosage
viagra how to get
viagra female viagra side effects
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 09:46
click this generic viagra sales buy generic viagra online canada
buying viagra online canada
generic viagra sales viagra free trial coupon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 09:47
go to this web-site generic viagra sales viagra mexico pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 10:33
view generic viagra sales how long before sex do you take viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 10:42
about his generic viagra sales viagra pills price
viagra triangle chicago
viagra viagra online pharmacy reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 10:50
description viagra viagra alternatives that work
womens viagra pink pill
viagra online viagra pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 10:59
viagra http://viagragenericsales.com he said generic viagra sales global pharmacy viagra viagra viagra cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 11:54
look at here now generic viagra sales viagra maker
how can you get viagra
viagra buying viagra online with paypal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 11:55
click for more info generic viagra sales yohimbe 451 vs viagra
effects of viagra
viagra effects donde puedo conseguir viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 12:12
viagra http://viagragenericsales.com find out here now viagra u.s.pharmacy viagra generic viagra sales how much viagra to take first time
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 12:41
viagra sale online http://viagragenericsales.com generic viagra sales
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 12:59
helpful resources generic viagra sales no rx viagra
where can i buy viagra in nyc
generic viagra sales female viagra for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 13:03
have a peek at these guys generic viagra sales can you take cialis and viagra
woman on viagra commercial
scary movie 4 viagra viagra working
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 13:25
Full Article generic viagra sales comprar viagra por internet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 13:46
video of viagra in action http://viagragenericsales.com generic viagra sales
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 14:05
go right here viagra viagra party
what happens if girls take viagra
viagra grandma's viagra song
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 14:14
other herbal viagra for men viagra alternative over the counter
ace inhibitors and viagra
viagra will viagra help me last longer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 14:38
go right here pfizer viagra coupons like viagra on steroids
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 14:50
this article viagra viagra strength
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 15:08
find this viagra mixing viagra and cialis
viagra for altitude sickness
viagra patent expiration date viagra generic release date
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 15:24
over at this website cost of viagra in canada funny viagra pics
viagra 50 mg
wholesale viagra viagra natural sandia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 15:51
browse around these guys generic viagra sales viagra commercial blue dress
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 15:54
viagra history http://viagragenericsales.com generic viagra sales
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 16:35
informative post ban viagra viagra vision
viagra coupons for walgreens
generic viagra sales como usar viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 17:00
check out here can women take viagra natural female viagra cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 17:06
viagra http://viagragenericsales.com you can try these out xao toi viagra buy cheapest viagra viagra viagra canadian pharmacy reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 17:47
browse around this site viagra does revatio work like viagra
chicago viagra triangle
generic viagra sales viagra reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 18:06
viagra vs cialis side effects http://viagragenericsales.com single pack viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 18:20
will a walk-in clinic prescribe viagra http://viagragenericsales.com vegetable viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 18:24
click for info generic viagra sales donde puedo comprar viagra
viagra and metoprolol
where to buy cheap viagra will viagra help me last longer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 18:58
my sources generic viagra sales metoprolol tartrate and viagra
pfizer coupons for viagra
viagra viagra buy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 19:11
read the full info here viagra man using viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 19:30
linked here generic viagra sales how to make viagra
buy viagra pill online
generic viagra sales what happens if girls take viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 19:34
Discover More Here viagra death by viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 20:09
More Bonuses viagra commercials viagra 100 price
viagra 100mg
generic viagra sales is generic viagra good
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 20:17
click reference viagra where to buy viagra without prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 20:35
Discover More generic viagra sales viagra reaction
buying real viagra online
generic viagra sales pills like viagra at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 20:47
viagra boners http://viagragenericsales.com viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Uplibre 2019-08-26 21:16
Sporanox msds cialis pills buy cialis online indian cialis tablets cheap cialis online how to get cash fast payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hugeleda 2019-08-26 21:20
quick cash buy cheap cialis coupon buy cialis online buy viagra online loans bad credit
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 21:21
visit their website generic viagra sales 50 off viagra
pharmacies viagra
viagra without a pres viagra 200 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lource 2019-08-26 21:21
buy cialis online buy cheap viagra buy generic viagra cash advance buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 21:40
review does kaiser cover viagra propecia and viagra
best buy viagra online
where to purchase viagra viagra on an empty stomach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gsthEnels 2019-08-26 21:52
personal loans near me personal loan personal loan for bad credit discover personal loans login personal loan rates http://personalloansshyk.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 22:01
viagra http://viagragenericsales.com Read Full Article generic viagra sales it's like viagra on steroids viagra puscifer v is for viagra the remixes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 22:26
site viagra red viagra vs blue viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 22:33
visit this site right here viagra buying viagra without prescription
do they have viagra for women
when was viagra introduced best price viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Swakaws 2019-08-26 22:36
generic cialis online buy viagra online cheap viagra generic cialis online quick cash
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 22:45
visit homepage generic viagra sales 200 mg of viagra
man takes viagra
does extenze work like viagra how much is too much viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenTus 2019-08-26 22:57
where is the best place to buy generic viagra online generic viagra can viagra be mixed with water viagra why does my husband hide viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-26 23:12
viagra http://viagragenericsales.com Homepage generic viagra sales viagra structure buy viagra online without prescriptions canada pharmacy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mhllStori 2019-08-26 23:30
dissertations online dissertations writing dissertation examples dissertation doctoral writing dissertation http://dissertationwritingxwgb.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-26 23:31
viagra http://viagragenericsales.com my website buying viagra online forum kelly hu viagra viagra where to buy viagra near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-26 23:44
navigate to this web-site viagra can dialysis patients take viagra
how to make homemade viagra
when will generic viagra be available in the u.s viagra 50mg price
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-26 23:49
best site generic viagra sales does viagra give you a bigger hard on
viagra online usa only
how does viagra work chemically female viagra 2015
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Unfaisk 2019-08-26 23:55
buy cheap viagra online generic cialis online generic cialis online buy cheap cialis coupon cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cheasup 2019-08-26 23:55
Imodium alternative cialis 20mg buy generic cialis online cheap cialis professional cheap cialis payday advance direct lenders only personal loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvbwVargo 2019-08-27 00:10
making business plan business plans business plan services business plans complete business plan http://writebusinessplanrcs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-27 00:25
viagra overseas http://viagragenericsales.com websites viagra generic date lovely lilith viagra viagra viagra purpose
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdhuEmurn 2019-08-27 00:33
easy payday loans payday loans online no credit check direct lender best online payday loans instant approval installment loans for bad credit no payday loans 3 month payday loans http://paydayloansikdc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-27 00:36
generic viagra sales http://viagragenericsales.com like it how does viagra look can viagra cause a stroke viagra viagra cheap prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-27 00:53
try this website generic viagra sales how long until viagra works
pink viagra reviews
generic viagra sales cost of generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-27 00:54
hop over to this site viagra plant generic viagra and cialis
side effects to viagra
viagra discount code does bluecross cover viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-27 01:36
cheap viagra online canada http://viagragenericsales.com who prescribes viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-27 01:39
viagra http://viagragenericsales.com click for more generic viagra sales can i take viagra generic viagra sales viagra from canadian pharmacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-27 01:58
you can look here generic viagra sales viagra main ingredient
hard sell: the evolution of a viagra salesman
viagra online paypal viagra online paypal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-27 02:03
Read Full Report viagra why do men need viagra
do porn stars use viagra
generic viagra sales 150 mg viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-27 02:42
this do i need a prescription for viagra watermelon viagra effect
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-27 02:48
have a peek here generic viagra sales fda approves female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-27 03:02
her explanation viagra nedir viagra commercial actress
viagra reviews forums
viagra viagra after ejaculation
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mathewhom 2019-08-27 03:14
why not try these out viagra dosage buying viagra in tijuana forum
organic viagra
viagra beta blockers viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buryEduth 2019-08-27 03:42
first cash advance hometown cash advance bank of america cash advance cash advance loan advance cash http://cashadvanceafc.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sammywet 2019-08-27 03:46
viagra http://viagragenericsales.com next page viagra hearing loss synthetic viagra using viagra for the first time when was viagra introduced
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Keithric 2019-08-27 04:01
over counter viagra alternative http://viagragenericsales.com viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # EdwardTor 2019-08-27 04:07
Home Page what does viagra help with viagra vision problems
viagra coupons 2016
viagra football commercial girl efectos secundarios de la viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować