Najnowsze felietony

czwartek, 25 kwiecień 2013 21:02

Nie rób z siebie dziada

Napisał 
Wielu ludzi których znasz, to miłe i sympatyczne osoby. Ukazują Ci swoją pozytywnie społeczną maskę, ponieważ odpowiadasz im poziomem umysłowym, społecznym bądź jakimkolwiek innym. Jednak wystarczy żebyś spadł na drabinie społecznej szczebel w dół, a zmienią się w niezwykły sposób - uśmiech i żarty zostaną zastąpione drwinami i szyderstwem, przyjacielskie poklepywanie po plecach - nierzadko w oplucie.

Kpiny i pogarda

Zwróć uwagę na ludzi, którzy zadłużają się w nieskończoność i nie chcą przyznać otoczeniu że są w kredytach po uszy. Normalny człowiek czytając te słowa dziwi się - po co ukrywać stratę pracy, po co te całe szaleństwo związane z ukrywaniem swojej biedy, maskowanie jej kolejnymi pożyczkami? przecież to odwlekanie w czasie niechybnej tragedii, jaki więc to ma sens? Otóż niektórzy ludzie żyjący na pewnym poziomie lubią taki wyższy status, gdyż dzięki niemu mogą okazać pogardę tym żyjącym na niższym poziomie. Dzięki tej pogardzie, sami mogą poczuć się wyżsi, lepsi, bardziej znaczący. To doskonałe lekarstwo na ich obniżoną samoocenę. Celują w tym ludzie z małych miast czy wiosek (nie wszyscy!) którzy przyjechali do wielkiego miasta, a także męty czujące się lepszymi ludźmi, ponieważ ich matki miały poród w Warszawie czy innym dużym mieście. Pracują w korporacji gdzie dostali pracę po znajomości, kupują mieszkanie i jego wystrój za kredyt, wnikają w tętno wielkomiejskiego życia a gdy tracą pracę - odczuwają to jako coś bardzo złego. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że będą obiektem kpin i pogardy - wiedzą o tym, ponieważ sami tak robili i odczuwali. Stąd paniczna, wariacka chęć utrzymania wysokiego poziomu życia, pokazania innym że nic się nie zmieniło. Ludzie gardzący tymi mającymi mniej pieniędzy, gorsze auto czy mieszkanie, ciągle się boją że gdy upadną - będą obiektem drwin. Jeśli ktoś ocenia ludzi tylko po ich zachowaniu, gdy zbiednieje przyjmie to normalnie, nie będzie starał się tego ukrywać i maskować. Każdy sądzi po sobie - ktoś kto jest fair, nie będzie się bał szyderstw bo sam ich nie stosował. Ja jako biedak, nie wstydzę się tego - bo też nigdy nikogo nie szmaciłem z tego powodu.

Twoja pogarda Cię zje

Ktoś kto się dowartościowywał cudzą biedą, będzie się tego panicznie bał bo to zna, sam tak czynił całe życie. Ten strach potrafi być tak wielki, że człowiek popełnia samobójstwo. Człowiek ten w istocie boi się siebie samego, swoich brutalnych, nieczułych osądów. Całe życie karmili pogardę, a ta w końcu ich pochłonie. To jak mój dawny znajomy, który wszędzie gdzie się da zaciągał kredyty. Ubrany był tylko w markowe ciuchy, nosił najnowszą komórkę, skórkowy, bardzo drogi portfel. Widziałem jak podśmiewywał się z tych, którzy mają gorsze ciuchy - nie była to drwina, to nie był zły człowiek. Po prostu podnosił sobie w ten sposób bardzo niską samoocenę. By ją utrzymać, musiał kupować najnowsze rzeczy. Oczywiście pensji na to nie wystarczało, więc brał kredyty. Ludzie robią różne głupie rzeczy by poczuć się lepiej. Najpierw wynoszą z domu poczucie, że są gorsi. Albo od rodziców "nikim nie zostaniesz, jesteś głupi!" którzy upadlającymi komentarzami (dziecko chłonie je jak wodę) też sobie w ten sposób podbijają samoocenę, albo od kolegów, którzy mogą się wyładować na kimś kto się ich boi albo ich podziwia. Dziecięcy podziw dla grupy osiedlowych bandytów, jest oczywiście niezwykle krótkowzroczny, ale młody człowiek tego nie rozumie. Cudownie męski herszt osiedlowych osiłków, kończy najczęściej naćpany w zsypie ze śmieciami, albo w więzieniu. Tacy nieszczęśliwi ludzie lubią reklamy modnych marek, chłoną teledyski gdzie ich idole reklamuję style ubierania, zachowania i wszystko co jest na topie. Oni też tak chcą - gdy naśladują modnych ludzi, czują się lepiej i mogą wreszcie odczuć że inni są na dole. Po prostu w ten sposób podnosi się na chwilę swoją samoocenę, kupując szmaty z Chin które się metkuje modną nazwą. Człowiek wchodzi w życie, i już wie jak sprawić by ten ból, poczucie bycia nikim zniknął. Jedni więc kupują szmatki, drudzy gadżety (np. Iphone, Ipod), trzeci kolekcjonują przeleciane panienki, jeszcze inni ćwiczą sztuki walki by poczuć przewagę nad innymi. Niestety, te sposoby mają dwie zasadnicze wady. Raz że są bardzo drogie, dwa że działa tylko na chwilę. I kłopoty gotowe. Dlatego zawsze współczułem szpanerom - samoocena to coś, co możesz naturalnie wyćwiczyć. Możesz się czuć świetnie chodząc w łachmanach, doceniać siebie, szanować. Nie trzeba Ci więc żadnych środków przeciwbólowych w postaci chlania, jarania blantów, ciuchów, plakatów z młodymi, wyżelowanymi ciotami. Ale oni tego nie wiedzą - są wykastrowani z mądrości. Jeśli chcesz przeżyć dobrze życie, nie popełniaj ich błędów, nie powielaj ich nieszczęścia. Idole wcale nie lubią marek które promują, oni na tym zarabiają pieniądze. Jeśli im dobrze zapłacić żeby mieli na chlanie i koks, to zareklamują nawet gówno. A szpaner za te gówno chętnie zapłaci.


Ludzie reagują na różne bodźce jak automat. To oczywiste że rumiany menel dający Ci rady odnośnie sukcesu, wzbudzi Twój uśmieszek, czasem gniew. Kopniesz w dupę nieudacznika, bo co on może wiedzieć o sukcesie? ale gdy dobrze zbudowany, świetnie ubrany i elegancki biznesmen zacznie Ci coś mówić, będziesz słuchał z szacunkiem. W pierwszym przypadku uruchamia Ci się pogarda i dominacja, w drugim - szacunek i uległość. To co widzisz, sprawia ze nakładasz odpowiednią maskę.

Być dziadem i golasem

To jak przykładowo pewna Pani; poznała chłopa, pojechała z nim do jego rodziców na gospodarkę. Wszyscy super mili, ciepli, zaakceptowali ją, szanowali, bardzo o nią dbali. Ponieważ miała niską samoocenę, chciała im się odwdzięczyć ze tak dobrze ją traktowali, że są dla niej tacy dobrzy. Bardzo narzekali na stan domu, na brak pieniędzy by przeprowadzić remont - sugerowali żeby tu z nimi mieszkała, że po co jej w mieście mieszkanie, że zapiszą jej całą gospodarkę i niech żyje w zdrowiu, świeże powietrze, jajka prosto od kury. Sprzedała więc swoje mieszkanie po rodzicach, a pieniądze dała na to by wyremontować dom w którym wszyscy mieszkali - gdy remont został wykonany, auta kupione, reakcja rodziny diametralnie się zmieniła - nikt już nie był miły, pieniędzy nie miała, musiała iść do nędznej pracy - w domu nią pomiatano a iść już nie było gdzie. Facet też się zmienił, milczał gdy jego matka wylewała na nią pomyje z miski. Absolutnie drastyczna przemiana - gdyż ludzie reagują na oznaki statusu człowieka. Coś masz? jesteś kimś. Nic nie masz? jesteś dziadem i golasem.


Gdzie był błąd? w jednym, zasadniczym punkcie - braku odpowiedniej samooceny i wiedzy tej kobiety, która zakochana straciła rozum. Dopóki masz gdzie odejść, dopóki coś w ogóle masz, liczą się z Tobą - ponieważ w razie czego po prostu odejdziesz. Masz gdzie i masz za co. To wzbudza szacunek - potrafisz mieć swoje, nie oddajesz tego, widzisz więc wokół siebie miłe twarze, uśmiechy. Później zaczyna się namawianie Cię, byś sprzedał swoje i dał komuś. Są różne powody i tłumaczenia - operacja babci, dziadka, dom się zawala, trzeba mieć samochód, traktor. Twoja mądrość polega na tym, że umiesz odmówić. Jest czasem ciężko, ludzie się uśmiechają, pozwalają Ci się wygadać, tworzą atmosferę ciepła i akceptacji dla Ciebie. Gdy jesteś zakompleksiony, dadzą Ci poczucie ważności, bycia kimś. Wreszcie Cię szanują, doceniają, chwalą, jesteś kimś istotnym kiedy wszyscy wcześniej mieli Cię za popychadło. I jak wtedy odmówić proszącym, czesto płaczących znajomym? normalnie - przykro mi ale nie. Można mieć na podorędziu zgrabne kłamstwo "przysięgałem na łożu śmierci matce, babce, ciotce, że zostawię te mieszkanie". Naciskanie dalej, tworzy już niemiłą atmosferę. Przysięgałeś, nie możesz tego złamać - bo jesteś honorowym człowiekiem. Uśmiechy znikną, wsparcie emocjonalne i poklepywanie po plecach także. Może zaczną Cię obgadywać - ale będą na swój sposób szanować. Inni oddają, podpisują papiery i się zaczyna gehenna. Nic nie mają, stają się popychadłami. Ty się nie dałeś, przez co wzbudzasz autentyczny szacunek. Pamiętaj że ludzi silnych fizycznie jest wielu, ale psychicznych? bardzo mało. To walka na subtelnym poziomie, walka ze swoimi słabościami. Najważniejsze - nigdy nie podejmuj żadnych ważnych decyzji przy kieliszku, na imprezie rodzinnej czy przyjacielskiej. Zawsze mów że musisz przemyślić sprawę dokładnie jutro - jutro będziesz już poza bezpośrednią presją rodziny czy znajomych, i znacznie łatwiej będzie Ci odmówić. "Nie" to piękne słowo - ćwicz je, wypowiadaj "nie" ze słodyczą w głosie w każdej wolnej chwili, niech wejdzie Ci w krew. Przestań myśleć o tym co pieprzą, o egoiźmie który Ci zarzucają. Każdy oszust tak robi, żebyś czuł się winny że dbasz o swoje własne życie. Oddaj mu wszystko co masz, a on uzna że nie jesteś egoistą - sprytne!

Postaw granice

Kobieta chce, by mężczyzna zrobił dla niej dosłownie wszystko. Tak każe jej instynkt - ale jeśli mężczyzna tak zrobi, traci momentalnie szacunek kobiety. Można z takim facetem wiele zrobić, dać mu po pysku, wylać na niego zupę, sprowadzać rodzinę do domu bez jego zgody. Gdzie pójdzie? mieszkanie po rodzicach sprzedał, pieniądze przeznaczył na remont jej mieszkania czy domu - nie ma już nic. Powtarzam - gdzie pójdzie? można wszystko - nie trzeba, ale jest taka możliwość co jak pokazuje doświadczenie, ludzie uwielbiają wykorzystywać. Zresztą, jak kobieta może szanować i traktować poważnie kogoś, kto za kilka razy daną dupę oddaje swój cały majątek? jak taki człowiek zaopiekuje się dzieckiem, rodziną? jest słaby. Wystarczy że ktoś mu coś powie, pochwali i już odda majątek rodziny komuś obcemu. Taki słaby mężczyzna nie budzi w kobiecie potrzeby seksu, ani szacunku. Staje się obiektem pogardy. Kobieta pozornie jest nieszczęśliwa gdy mówisz w którymś momencie "nie". Jednak w rzeczywistości zdałeś test na silnego faceta, masz jaja, jesteś facet który nosi spodnie, stawiasz pewne granice i wymagasz by je szanowano - jedna kobieta na tym zakończy, inna pójdzie dalej; odstawi Ci seks, zacznie płakać że nie kochasz jej w pełni, że jej nie ufasz i pewnie chcesz uciec, skoro trzymasz coś dla siebie, a przecież rodzina musi być na wieki wieków amen. Jeśli nadal nie pękniesz, będziesz silny, jeśli się złamiesz - słaby. To prosta gra. Kobieta chce wygranej, ale ta wygrana ją zniszczy. Gdy przegra, wygra silnego samca i opiekę rodziny, ale ciągle będzie ją to kłuło że nie jesteś jej oddany w pełni. By zdobyć tę władzę, jej organizm pobudzi ją seksualnie by dobrym seksem Cię uzależnić od siebie. To jedyna metoda, by przez lata mieć szacunek i dobry seks u kobiety. Niewielu mężczyzn jednak umie grać w tę grę. Większość ma po pewnym czasie dość, ulegają - i właśnie wtedy zaczynają się poważne problemy.


Seks to moneta, którą się płaci za opiekę finansowo - społeczną mężczyzny nad rodziną. Spełnienie kobiety (czyli że facet odda wszystko co ma plus siebie) wcale nie sprawia że ona odda się radosnemu seksowi - kobiety tak sobie to wyobrażają, lubią tak myśleć, ale to nieprawda, to największe kłamstwo jakie istnieje. Kobieta w pełni spełniona (osiągnęła cele uznawane w społeczeństwie za dające szczęście) odczuwa że szczęścia nadal nie ma. Bo szczęście to nawyk bycia radosnym, a nie efekt tego że mąż przepisze na nią swoje mieszkanie i samochód. Gdy wreszcie kobieta wszystko ma, szczęścia nadal nie ma - i zaczyna się wojna. Skoro szczęście miało być (tak jej mówiły babki, ciotki, mama, tak czytała w romansach, oglądała w telenowelach i słyszała od koleżanek) a nie ma, to widocznie facet jest felerny. I się zaczyna piekło na ziemi, obwinianie mężczyzny za swój stan emocjonalny. Mężczyzna po prostu nie może dać szczęścia kobiecie - może dać jej zakochanie, hormonalny haj, dobry seks, pieniądze, ale nic więcej. Szczęście to chęć cieszenia się chwilą, to tylko kwestia decyzji i nawyku kobiety. Facet nie ma z tym nic wspólnego. Normalny związek utrzyma się tylko wtedy, gdy kobieta będzie niespełniona. Bo która kobieta uwierzy w to, że szczęście to tylko... nawyk? inaczej były uczone, warunkowane - tresowane. Szczęście to facet, rodzina, welon i dzieciaki. Tak brzmi teoria, a praktyka zupełnie temu przeczy, chociażby poprzez statystyki rozwodów. Świadoma tych spraw kobieta i mężczyzna, to wielka rzadkość. Cała reszta to żebracy, którzy chcą by ktoś im dał szczęście, które sami zawsze mieli w sobie i mieć będą.

Bombowy prezent

Trzeba bardzo uważać na pozorne prezenty. To jak z Wiki, moją przyjaciółką o której wielokrotnie pisałem KLIK. Dostała ruinę domu od agresywnej, despotycznej matki, a dwaj bracia uciekli z domu. Wiki całe życie ciężko harowała (pracą tego nazwać nie można, dwie zmiany) by ten dom wyremontować i by dało się tam dobrze mieszkać. Matka jako bardzo zaborcza i agresywna osoba, nie pozwalała na posiadanie znajomych, czy poznanie faceta. Każda próba dyskusji z matką kończyła się niemalże przemocą - bracia przyjeżdżali kiedy chcieli, ciągnęli pieniądze. Gdy matka przegięła, zbuntowała rodzinę przeciwko Wiki, opluwała i atakowała gości (w tym mnie) nie można było nic zrobić - bo bracia wzywali policję do domu, straszyli ciągle prokuraturą, śledztwami, jeden wielki koszmar. Później zażądali pieniędzy za to, że Wiki mieszka w ich rodzinnym domu. Zobacz teraz jaką mamy sytuację - dostajesz dom, wszyscy się uśmiechają, poklepują Cię po plecach. Tyrasz żeby na niego zarobić, a Twoja rodzina traktuje go jak swój. Przyjeżdżają kiedy chcą, a matka (umowa o dożywocie) robi co chce, oczywiście nie dokłada się do życia, tylko emeryturę oddaje jednemu z ukochanych synów, a córkę goni do pracy, nie pozwala nawet na odpoczynek. Może nawet opluwać Twoich gości, i nic nie możesz z tym zrobić. Później gdy stracisz zdrowie i duże pieniądze na opiece nad agresywną, złośliwą i nienawidzącą Cię matką, zażądają pieniędzy za dom. Nie interesuje ich że gdy uciekali ta ruina nie miała nawet kanalizacji. Chcą udziału od domu, w który włożono grubo ponad milion złotych. Później są spiski, policja, awantury, sądy - ciągają bezwładną staruszkę po restauracjach na wózku inwalidzkim, by podpisywała im dokumenty, żeby po jej śmierci mogli wyszarpać pieniądze od siostry. Sprytne. Podłe. Życiowe.


Prezent? dziękuję bardzo. Zapamiętaj to sobie raz na zawsze. Gdy jesteś z kimś, kimkolwiek - związany umową, to już po Tobie. Może być dobrze, ale może być źle. Ludzie się zmieniają - póki jesteś wolny i możesz odejść, są mili. Gdy mają Cię w garści, zmieniają się nie do poznania. I trudno rozpoznać kto jest kim, ponieważ ludzie świetnie udają mając w perspektywie zysk. Nigdy więc nie przyjmuj takich prezentów, jak np. dożywocie czyli dom za dożywotnią opiekę. Zbyt często jest to okupione potwornymi wręcz cierpieniami. Gdyby Wiki nie wzięła tego "domu", matka musiałaby go sprzedać i kupić nędzną kawalerkę (nie wiadomo czy by na nią starczyło). I wszyscy łącznie z matką byliby dla niej mili, ponieważ byłaby u siebie. Matka musiałaby się prosić o pieniądze, więc odpada agresja, plucie i wrzaski. Byłoby normalnie, by się podlizywali. Niestety, wzięła prezent od zadowolonej, uśmiechniętej rodzinki. Uratowało ją tylko jedno - jest zamożna i pracowita. Pieniądze w jakiś sposób ją chronią przed tym całym syfem - i prawnie i fizycznie. Agresywną matką opiekuje się inna Pani, a przed rodziną która lubowała się w atakowaniu kobiety po trzech zawałach w kilkanaście osób, postawiłem tamę ja - chociażby opisując to w internecie. Dopóki robili to w tajemnicy, dopóki upadlanie i niszczenie człowieka odbywało się w zamknięciu - wszystko było OK i sytuacja im odpowiadała. Gdy pojawiłem się ja, sytuacja diametralnie się zmieniła. Wiki zyskała spokój, a ja śmiertelnych wrogów. Nie pierwsi i pewnie nie ostatni. I takich sytuacji jest wiele, zbyt wiele. Piszę to po to byś o tym wiedział - bo nikt Ci tego nie powie. Żadna rodzina, żadni przyjaciele. Oni Ci opowiedzą tylko to, co leży w ich interesie. Masz być niezależny, to jest najważniejsza sprawa w życiu. Nie wiary i filozofie , słowa i teorie - masz mieć coś swojego i dopóki żyjesz, ma to być Twoje.

Patrz głębiej niż każe seks

Taki przykład, z Warszawy. Facet wziął sobie żonę z podwarszawskiej wsi, a ta założyła mu niebieską kartę za rzekomą przemoc. Oczywiście łgała jak z nut a koleżaneczki od plotek i kawki jej pomogły zeznanami - facet natychmiast dostał zakaz zbliżania się do swojego mieszkania. Mieszka na klatce schodowej a mieszkanie po rodzicach diabli wzięli. Był kimś, miał gdzie się podziać - teraz jest nikim. Kto się liczy z facetem który śpi na klatce schodowej? nikt nie będzie się zastanawiał, że to porządny, ciężko pracujący człowiek. Przypina się takiemu plaketkę że narkoman albo alkoholik - i sprawa załatwiona. Dlatego patrz kogo wpuszczasz do swojego życia. Nigdy nie kieruj się seksem, bo to najgorszy możliwy doradca.


Musisz to mieć mocno w głowie - dopóki coś masz, coś znaczysz. Nic nie mając, jesteś zdany na cudzą łaskę. To jak z mięśniami i silnym ciałem. Wiadomo że większość mężczyzn reaguje na masę mięśniową. Jeśli widzą dużego chłopa, wiedzą że ten może im zagrozić fizycznie. Hamują się więc ze swoimi zapędami jeśli jesteś miły i nie ranisz nikogo. Masz silne ciało (niekoniecznie wielkie) jesteś wyprostowany, gdy Cię ktoś źle traktuje odchodzisz (a nie uśmiechasz się i próbujesz idiotycznie udawać że nic się nie stało) a gdy namawiają Cię na kolejny kieliszek - odmawiasz zdecydowanie. To jest charakter, i ludzie wiedząc że stanowisz potencjalne zagrożenie, nie zaatakują. Gdybyś był słaby, mogliby się pokusić o pogardliwe, bez szacunku zachowanie. Mogliby, ponieważ nie oczekują riposty z Twojej strony. Można się czasem nadziać, ale komu takie sytuacje są potrzebne?

Bądź Mężczyzną

Masz dobrze wyglądać; dbać o zęby, włosy, ubranie, zapach. Masz zmieniać bieliznę co najmniej raz dziennie, ubierać się schludnie, elegancko. Dwa razy w tygodniu iść na siłownię, to nie jest wielkie poświęcenie, można też kupić hantle na allegro i ćwiczyć w domu. Masz być facetem, a nie nygusem z czworaków i nie dlatego że tak jest fajnie - tylko dlatego że życie w ciele ma pewne wymagania. Tak jest łatwiej. Mając coś swojego, dbając o siłę swego ciała, jego elegancję w formie i wyrazie - unikasz dużych problemów i jesteś etykietkowany jako atrakcyjny człowiek. Ale musisz być czujny, ponieważ jako atrakcyjny kąsek budzisz zainteresowanie Pań i różnej maści manipulantów. Będą tak oddziaływać na Ciebie, byś został bez niczego - każde więc działanie które sprawi że stracisz nad czymś kontrolę, jest bezwzględnie złe. Pamiętaj że gdy nie oddasz czegoś co masz, możliwe że kobieta wściekle krzycząc o tym że nie dorosłeś i jesteś niedojrzały emocjonalnie, odejdzie od Ciebie. Ale gdybyś chciał tego uniknąć i jej coś oddał, i tak by odeszła - ale Ty nie zostałbyś w swoim mieszkaniu, a tułał się po przytułkach gdzie byłbyś bity, poniżany i upokarzany. Jak wiemy, kobietę można znaleźć szybko, zwłaszcza gdy coś się sobą reprezentuje. Są miliardy kobiet i wiele chętnych na faceta z klasą, który coś ma. Ale zdobyć mieszkanie - to już nie jest takie proste. Niektórzy zasuwali na nie całe swoje życie. Trudno je zdobyć, ale bardzo łatwo stracić. Podobnie z autem, działkami i każdym majątkiem który masz. Jeśli coś masz i się hajtasz? trzymaj dla dzieciaka. Życie latami pod cudzym kątem, na cudzej łasce, to nieprawdopodobna klęska i niekończące się cierpienie. Obyś tego nie musiał doświadczać, odurzony cipą, fałszywymi obietnicami i poklepywaniami po plecach.


Niemal wszystkie moje sympatie, w końcu napomykały coś o mojej kawalerce. Jedna chciała otwierać biznes, druga kupować większe, trzecia miała pomysł na super interes. Włosy mi stawały dęba ze strachu, jak wyobraziłem sobie co może się później stać - sądy, awantury, czasem przemoc. Gdy odmawiałem (sprawa dla mnie bezdyskusyjna) byłem nazywany egoistą, zacofańcem, facetem który nie ma ambicji i nigdy nic nie osiągnie. Jakakolwiek dyskusja logiczna nie wchodziła w grę. Mówiłem że jeśli to jest tak pewny biznes, dlaczego nie pójdzie po kasę do banku? bo jej nie dadzą. To do providenta, wszystkim dają - e, nie, bo tam mafia. No i wszystko jasne. Jak nie odda providentowi, to jej połamią nogi, a jak mi nie odda, to skasuje mój nr w komórce i po sprawie. A ja wrócę do rodziców pomieszkiwać. Świetny interes, nie ma co. I zdaniem tych pająków z ciasną cipką, jestem pieprzonym egoistą. Możliwe, ale za to mam gdzie mieszkać, nikt mnie nie szarpie, nie jestem popychadłem. A tak byłbym dobrym samarytaninem mieszkającym z rodzicami, zachlanym z rozpaczy że straciłem wszystko co miałem, dla kilku znowu nie tak fajnych kolacjo-śniadań.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wczoraj miałem imieniny. Przyjmuję komplementy (najchętniej dotyczące inteligencji, urody i potencji) pieniądze i prezenty. Mój nr konta bankowego 97 1140 2004 0000 3902 4436 3874 (wyryj go sobie w serduszku, egoisto)Czytany 19425 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:46
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # i30 2013-04-25 21:52
Wszystkiego naj najlepszego, zdrówka przedewszystkim , szczęścia i...spełnienia najskrytszych marzeń...pomysł ów na nowe arty,i byś miał umysł nadal tak otwarty :lol: Przypływu gotówki i znalezienia połówki :lol: jedynej, wymarzonej do kochania stworzonej :lol: Twego ideału w myślach rzeźbionego jednak jeszcze nieodkrytego :lol: życzy Hultajka ;-) :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-25 21:55
Prezencik będzie troszkę później :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 11:03
Dziękuję, od Pań przyjmuję tylko seks w prezencie. No ale ty się przecież szanujesz, więc chyba nic z tego :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Paweł M 2013-04-25 22:04
Świetny artykuł pisarzu :) fajnie lekko sie czyta takie felietony,wiesz o czym piszesz.Tak to już jest cięzko powiedzieć słowo ''NIE'' ale moim zdaniem łatwiej jest to powiedzieć kiedy masz twardy męski charakter,w moim przypadku było tak że bałem się komu kolwiek czegoś odmówić ze względu na to iż bałem sie że przestanie mnie lubić itd ogólnie przywiazywalem i uzaleznialem sie od innych.Teraz jest lepiej zauważyłem że wtedy kiedy moja samoocena rośnie postawienie sprawy jasno i odwaga w mówieniu swojego zdania jest o wiele bardziej efektowna i bez strachu.Teraz mam dylemat mogę jechać do Anglii do pracy i zarobić na swoję mieszkanie lub zostać w PL bo uważam że jak pojadę do UK to już nigdy nie spotkam żadnej kobiety.Nie wiem czy jesteś wierzący ale ja sie staram wierzyć dlatego Jezus kiedyś powiedział nie starajcie sie zbytnio o to co pić i jeść ale o to co niewidzialne o cechy charakteru i tak dalej a reszta będzie dodana.Po wczorajszym meczu gdzie Lewy strzelił 4 gole popłakałem sie ale nie z tego powodu ale z tego iż chłopak w moim wieku osiąga takie sukcesy a ja zapierdalam na etacie za 1500 zł Marku czy warto marzyć że znajde zajecie w ktorym sie spelnie ? w ktorym bede zarabiał kasę nie ukrywam że chce miec mieszkanie swoje wlasne i to aby sobie i rodzinie w przyszłosci zapewnić dobre życie a nie jak piszesz zajebanie sie w kredytach...

Pozdrawiam serdecznie i gratuluje pomysłu na bloga!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 11:05
A skąd Ty masz takie przekonanie, że w UK nie poznasz panny? młody jesteś, teraz się baw, dymaj, poznawaj swój umysł - na związek "na poważnie" masz jeszcze sporo czasu. Najpierw wiedza, doświadczenie, pozycja społeczna - a potem młodą psitke bierzesz na pokład.

Uciekaj stąd jak najszybciej - to nie jest kraj dla wrażliwych, nieśmiałych ludzi, mających napchana głowę bujdami o drugim policzku i grzeszności bogactwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Paweł M 2013-04-25 22:15
Spełnienia marzeń Marek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kasia 2013-04-25 22:39
Mareczku wszystkiego dobrego!całusy ex Kasia :P uwielbiam czytać o Twoich ex ale ani razu o mnie nie pisałeś,byłam chyba za dobra :lol:a słynną kawalerkę bardzo miło wspominam :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2013-04-26 10:56
Dziękuję, ale która Kasia, możesz się jakoś przybliżyć? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-25 22:41
Bardzo dobry felieton.Pograt ulować twórczości :) no i wszystkiego Naj.... z okazji imienin.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-26 11:06
Dziękuję, dziękuję wiosennie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotr 2013-04-25 22:47
Bardzo duzo w tym prawdy zyciowej i doswiadczenia, mam nadzieje ze nie nabytego a doczytanego:)
Niestety ludzie popelniaja bledy pomimo tego ze wiedza co sie stanie, czasem myslisz ze cos cie nie dotyczy(np gdy palisz papierosy i myslisz ze nie zachorujesz na raka krtani lub pluc)zycie niestety zawsze prostuje takie osoby.
Duzo szczescia i slodyczy- Piotr zyczy :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-26 10:56
No dokładnie Piotrze, ludzie wiedzą i mimo wszystko źle robią. Ale przynajmniej wiedzą co gdzie złego zrobili, wiedzą że nie są sami w tragedii i że ze wszystkiego można wyjść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Poznasz 2013-04-25 22:50
A oto przykład, co sądzicie? Niesamowite, nawet nie to o jaką kwotę tu chodzi, a o magnata, który nie zabezpieczył się przed takim obrotem sprawy.

http://luxclub.pl/kat,1016273,wid,15524807,wiadomosc.html?ticaid=61079e
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-04-26 10:54
Berlusconi to skończony pajac, myślał może że jego kutas wystarczy na pannę - jak widac pomylił się :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-25 22:56
Wszystkiego najlepszego Marku z okazji imienin. Na mailu masz prezent. Chyba wyszło ok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 10:27
Dziękuję Jacku, piękny prezent mi zrobiłeś. Wspomnę o Tobie, gdy już będę w pi.. ech, w niebie oczywiście :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-26 00:28
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 10:29
Robert, co Ty mi tu wstawiasz jakieś dzieci? a gdzie ona ma cycki? na Boga, przecież ja mam większe! wstaw normalną seksi laskę z podwójnym D, a nie biedną, chudą dzieciaczynę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-26 10:54
To Dillion Harper - dziewczyna o piersiach idealnych. Idealnych co do kształtu, rozmiaru i jędrności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebo 2013-04-26 13:10
Cytuję zz:
To Dillion Harper - dziewczyna o piersiach idealnych. Idealnych co do kształtu, rozmiaru i jędrności.


Fajne ma ale strasznie mnie drażni jak nie są opalone, tak jak reszta ciała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-26 11:45
Za duże piersi nie są ani ładne, ani podniecające, ani praktyczne. Powodują u kobiety tylko same problemy, w tym zdrowotne.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 12:08
Przesadziłeś - przecież to wymiona. Zgrabne D mi wystarczy, dobry, satynowy stanik, dobry zapach, seksowne ciuszki... i odpływam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-26 12:50
Te piersi to jeszcze nic, rekordzistki są przykute do łóżka bo ich piersi są większe od całej reszty ich ciała, są jak wielkie piłki gimnastyczne. Ani wstać, ani się obrócić w łóżku, o chodzeniu z nimi trudno mówić.
Widziałem kiedyś szokujący film, bo do tych "piersi" była "przykuta" drobna, szczupła, młoda dziewczyna.
Same kobiece piersi są ewolucyjną mutacją, która ma symulować samcowi kształt kobiecych pośladków w trakcie pozycji seksualnych kulturowo i religijnie akceptowanych, a więc wbrew naturze bo nie od tyłu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-04-27 17:31
a gdzie ona ma cycki? na Boga, przecież ja mam większe! ]
hehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-04-26 23:27
Cytuję zz:


to jest jakieś badanie lekarskie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-27 00:03
To nie jest badanie a terapia.
Terapia lecząca przewlekłe kobiece migreny przez okresowe przesilenie choroby za pomocą paroksyzmu.
I to nie jest żart, praktykowano to jeszcze w gabinetach lekarskich na początku XX w.
Epoka wiktoriańska dała takie "owoce".
Panowie małżonkowie szli do licznych wówczas burdeli, biedniejsi korzystali z ulicznic.
Panie małżonki, cnotliwe, nobliwe, przecież takich rzeczy nie robią, więc co najwyżej co jakiś czas szły do lekarza "przesilić migrenę".

Szaleństwo ?

Oczywiście że szaleństwo, w takim zdegenerowanym świecie przyszło nam się urodzić.

Świecie rządów antychrysta.

Tak, tak, dziś jest gorzej niż było wtedy.
Dziś koleżanka małżonka nie pójdzie do lekarza na zabieg stymulacji łechtaczki.
Dziś zołza ma więcej testosteronu od zgnojonego pantoflarza, przerodziła się w aseksualnego babochłopa, który żyje kasą i strojeniem się przed lustrem.
Po co się stroi, na co, dobre pytanie.
By mieć więcej władzy, bo przecież nie dla męskiej uciechy.
Nie potrafi kochać, pasjami uwielbia nienawidzić i brzydzić się.
Najchętniej by wykastrowała cały wszechświat.

neokoni, neoliby, zdegenerowali ten świat do końca.
dla nich chciwość jest dobra, pierwszy milion, miliard, bilion, trylion trzeba ukraść, sawicka święta - uniewinniona, narody podzielili na zantagonizowane , zatomizowane jednostki, zmuszone do coraz ostrzejszej rywalizacji, likwidacja realnej produkcji, produkty finansowe, piramida długów, derywaty.
Rządzi od 30 lat fałszywy zbawiciel - kurewski neoliberalizm - antychryst.

Witajcie w końcu świata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-04-27 00:22
Nie ma stetoskopu więc to co najwyżej sanitariusz i pewnie doradza tej Pani,by następnym razem na solarium zdjęła stanik :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # zz 2013-04-27 01:50
A cóż pomógłby mu stetoskop skoro nawet seksuolog nie może spojrzeć i dotknąć o stymulacji nie wspominając ?
Bo od razu będzie molestowanie i największa zbrodnia wszechświata wg. "autorytetów" czyli seks.
Pod tym względem jest znacznie gorzej niż sto lat temu.
Będzie taka jedna z drugą bredzić o miłości, a jak wszystko się wali bo musi się w tej patologii walić, jak idzie taka do lekarza, to gotowa i lekarza zabić, wykastrować, wymordować całą ludzkość, tylko nie przyzna się sama przed sobą że stała się wyrachowaną, niezdolną do uczuć wyższych diaboliczną wywłoką by nie powiedzieć kreaturą ?
No ale skoro chciwość jest dobra, skoro korupcja ma być bezkarna, to takie są tego owoce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # zz 2013-04-27 10:52
A ja uwielbiam takie ślady po staniku i majteczkach.
Dziewczyna opalona w całości traci jak dla mnie mnóstwo erotycznego powabu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-04-27 13:37
Cytuję zz:
A ja uwielbiam takie ślady po staniku i majteczkach.
Dziewczyna opalona w całości traci jak dla mnie mnóstwo erotycznego powabu.


Chciałem to właśnie napisać i lubię też jak kobieta ma naturalne futerko ;)

Oczywiście takie od biodra do biodra to już lekka przesada hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-27 14:46
Pełna zgoda co do futerka.
Te panie wygolone czy wydepilowane w całości to masakra.
Jeśli depilacja to brazylijska a nie amerykańska, czyli zostawiamy spory trójkącik.
Ogródek musi być rzecz jasna zadbany, przystrzyżony.

Ideałem są tu panie o delikatnym owłosieniu, płożącym się naturalnie po skórze wzgórka łonowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # zz 2013-04-28 11:16
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-04-28 12:23
Cytuję zz:


Długie i proste włosy, i ten kolor właśnie. Muszę Cię Robert unikać, bo pewnie gdyby jedna taka pojawiła się w naszym towarzystwie, lalibyśmy się po mordach ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-28 13:33
Ja jestem człek spolegliwy :D
Pół świata tego miodku, dla każdego miśka starczy.

Jesteś jak widać, mądrym, wytrawnym koneserem, traktującym kobiety uczciwie i poważnie.
Bo panie jak na powyższej fotce najczęściej zachowują dobrą figurę do starości co oczywiście wzmacnia związek.
Natomiast panie preferowane przez Marka (duży biust) błyskawicznie tyją i szybko starzeją się. Czy więc Mistrz poważnie traktuje swoje wybranki ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # szara twarz 2013-04-28 14:17
Fajna małpka. Widać, ze dopiero co zeszła z drzewa:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # zz 2013-04-28 22:19
Zazdrościsz ?
Zrzędliwa się robisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # szara twarz 2013-04-29 06:52
Taaaa, zazdroszczę uzurpatorkom. Wiesz co o tym myślę! Żądam siebie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # szara twarz 2013-04-29 10:32
Przykro mi, że jest to tak wulgarne, ale takie coś mi to przypomina. Choćbym miała już więcej nie odzyskać siebie zamykam temat.

www.youtube.com/watch?v=c9u48nprnpo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Dyrektor Kierownik 2013-04-26 00:37
Piszesz rzeczy wybitne. Takiego mechanicznego i trafnego (opartego na logice) podejścia jeszcze nie czytałem. Mam uwagę, piszesz, takie mam wrażenie, o mechanice życia, na którą są skazani ci, którzy nie mają przywileju bycia tymi mądrymi ludźmi potrafiącymi kochać i unikać niepowodzeń w życiu, a tacy oczywiście są. Świat oparty o taką mechanikę jest rzeczywiście ponury. ale statystycznie 1-2% ludzi ma coś pod kopułą, reszta to żujący paszę mechaniczni kozojebcy, to fakt.
Z okazji imienin dużo zdrowia i druga uwaga - jak taki gość jak ty, z takim łbem, nie kasujesz po 20.000 złociszów za miesiąc w jakimś zajebistym biznesie? przecież taka wiedza wcale nie musi być pożytkowana na analizy czyjejś dupy ale jest najbardziej właściwa... po prostu w handlu. biznes = handel czyli sprzedaż a sprzedać można tylko to co ludzie potrzebują - tą sugestię pozostawiam jako życzenie imieninowe dot. słusznej zapłaty za wiedzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dyrektor Kierownik 2013-04-26 01:42
sorry, nie chcę się za bardzo produkować ale przyszło mi do głowy, że napiszę o tym, że mając pewną wiedzę w zakresie "zarządzania kobietami" (tak podchodzę) po prostu mogę się nimi fascynować i brać od nich to co najlepsze, ale to wyższa szkoła jazdy. wiedza jaką prezentujesz i przekazujesz samcom powinna stać się nie "trudną do przełknięcia prawdą" ale wstępem do wolności. ja bym odważniej w tym miejscu napisał, że mając pewną wiedzę i potrafiąc ją stosować można kochać kobiety. myślę, że koedukacja zburzyła układ - faceci źle interpretują kobiety bo myślą, że je znają. gdyby chodzili na tańce do babskiego internatu, a na co dzień byli z sobą, byłoby mniej problemów. chociaż z drugiej strony po szkołach koedukacyjnych jest prawie zupełny brak konkurencji na rynku kobiet dla prawidłowo ukształtowanych facetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dyrektor Kierownik 2013-04-26 01:49
p.s.
A czy uwzględniasz to, że część facetów może chcieć być niewolnikami? bo niestety ale tak jest. faceci tez mają swoje matki-kobiety, z którymi w dzieciństwie mieli super silny związek, w dodatku przeciwko ojcu. to jest dopiero popieprzeone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # zz 2013-04-26 02:49
Kup sobie kozę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Dyrektor Kierownik 2013-04-26 14:56
z tą naturą jest tak, że jak się poddasz to jesteś niewolnikiem cipy, kozojebcą a nie znawcą tematu. wolność to wartość nadrzędna. jako facet dbam o to by być wolny nawet za cenę odpuszczenia sobie ruchania - wtedy mówię: wokół jest setki innych, niech ta zacna pizda konsumuje innych mądrali - jaka by nie była doskonała, cudowna i niebiańska ta pizda - jest tylko człowiekiem, robi kupę i chce jeść i skręca ją kiedy wykażesz jej, że jest głupia. wolność albo kozobjebstwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Dyrektor Kierownik 2013-04-26 15:16
p.s.
a.d. wolności
facetowi nie wolno bić kobiety, ma zapewnić jej bezpieczeństwo materialne, ma być dla niej miły - uśmiechać się do niej, przytulać ją i mówić miłe słowa. wolność jak wszystko ma swoją cenę. poza tym może robić co chce, być jaki chce, korzystać z niej jak chce, mówić jej co ma robić itd. kobietami nie ma się co przejmować, same dadzą sobie radę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2013-04-26 10:51
Dzięki. Póki co, widzę jedyna opcję zarobkowania w sprzedawaniu swojej wiedzy - a nie jej praktycznym wykorzystywaniu . Ale myślę tak - póki co jestem biedny, ale każdy tekst, każde skupienie na nim sprawia że staje się w te klocki coraz lepszy, coraz lepiej przekazuję wiedzę. Ja już mam silne poczucie, że jestem po prostu bardzo dobry w pisaniu właśnie tego typu tekstów. Pewność siebie przychodzi z każdym napisanym tekstem. Taki sukces będzie dla mnie lepszy - osiągnięty ciężką praca przez wiele lat, bo taki szybki by mnie uszkodził. Tak więc myślę, że w końcu osiągnę wysoki poziom życia na tyle, by w ogóle o tych sprawach finansowych nie myśleć. Póki co - trzeba pracować, doskonalić się, poznawać nową wiedzę, za wiele jest jeszcze w tym co piszę niedoskonałości . Chcę tak operować słowami, by zrzucało ludzi z siedzeń, chcę by ich zmieniało od samego czytania, zmiatało czapki z głów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Dyrektor Kierownik 2013-04-26 14:39
Tak jest, praca i jeszcze raz praca i wiedza, nie ma innej metody, w każdej dziedzinie. nie ma drogi na skróty, taka nie istnieje. szacunek za zrozumienie tego faktu. dziś jesteśmy tym na co pracowaliśmy przez ostatnie lata - umysł wymaga stałych. zgadzam się, jesteś naprawdę wysoko. i to nie jest kurtuazja, merytorycznie chyba jesteś wysoko i możesz pracować w spokoju, jeśli chodzi o technikę pisania/przekaz u to rozumiem ten szatański cel i chyba masz szansę, ponadto masz przewagę nad resztą gatunku (naturalnie w tej części zajmującej się publikowaniem), która dotąd nie wykonała takiej pracy, nawet jej części, co ty. piszę tak ponieważ na ten przykład ja nie byłbym w stanie sformułować tak tego przekazu i ale potrafię pewne rzeczy docenić. życzę sukcesów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mody 2013-04-26 00:45
100 lat Marku! W 20 minut nauczyłeś mnie więcej o życiu niż szkoła przez 14 lat. Dzięki Twoim felietonom pewnie życie nie jednego człowieka zmieniło się na lepsze. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 11:07
Dziękuję. szkoda że nie ma tyle wolnego co nauczyciele :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebo 2013-04-26 01:10
Marek naprawdę dobry tekst. Tak jak napisałeś nie można podejmować decyzji bez zastanowienia, trzeba do tematu podchodzić na chłodno, bo później można żałować latami. Co do rodziny to często problemy pojawiają się jak wchodzą nowe połówki. Z siostrą czy bratem się dogadasz ale już jak są oni pod wpływem presji ich partnerów pojawia się piekło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 11:07
Dokładnie Sebo, największe niebezpieczeńst wo to partnerzy rodziny. Przeważnie chcą coś wyszarpać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xman 2013-04-26 01:44
Marek, wszystkiego naj, naj eksploracji tego świata, z cenzurą lub bez, dobrych trunków, kobiet, iskry ..żej, M
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 11:08
Dziękuję, dziś piję za swoje i wasza zdrowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arek 2013-04-26 09:35
Marek, pięknych beztroskich chwil, gdzie w zadumie i nieoczekiwanie opada Ci szczęka z zachwytu;d
Wyłuskania z siebie i życia tego co prawdziwie ma znaczenie:>, jak już padło, cała reszta zamanifestuje się sama;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 11:08
Dziękuję Arku, dziękuję :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # al 2013-04-26 09:40
Najserdeczniejs ze życzenia Marku, przede wszystkim weny twórczej i chęci do pracy, abyś Nam "płodził" nadal takie mądre teksty :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 11:09
Dziękuję, będę płodził, ale już macica literacka się nagrzewa za mocno :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-26 11:12
A wszystkich którzy nie złożyli życzeń, zapisuję sobie w moim zeszyciku. Tak, mam taki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2013-04-26 11:33
...no bez jaj...bądź człowiekiem i daj od siebie odpocząć :lol:

ps.imieninowo

www.youtube.com/watch?v=cI-C6Iernn0
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 12:07
Dziękuję, to ja też rzucę muzą www.youtube.com/watch?v=-ru_YoUdlmY mogłaby mi ta panna śpiewać, w trakcie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-26 14:02
Mięsień łonowo-guziczny i przepona w jednej linii-dałaby radę!:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-26 17:18
Nie no, wykreślaj! Nie było mnie wczoraj :D

Dużo uśmiechu, przezwyciężenia lęków i połamania pułapek ego. A po za tym, życzę Ci jeszcze wesołego spotkania z czytelnikami i czytelniczkami! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bambo 2013-04-26 11:19
Mam pytanie odnośnie afirmacji.

Pisałeś niegdyś dość często o tym, że pomagają i mogą po pewnym czasie zmienić nasze postrzeganie. Niestety, w ogóle nie chce mi się ich pisać.

Pomyślałem sobie, że mógłbym po prostu zrobić sobie jakieś nagranie audio, które mógłbym po prostu puszczać sobie z mp3. Czytałem, że tekst słuchany niekiedy trafia lepiej niż czytany, bądź taki, który mamy napisać. Co o tym sądzisz? Czy mógłbyś podać treść jakiejś afirmacji, która działałaby na podwyższenie samooceny oraz podniesienie wiary w siebie i swoją wartość?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 12:06
Nie chcesz pisać, to się nie zmuszaj. Ja po zmuszaniu dostałem silnej nerwicy, która mi do dziś została. Audio? kiepski w sumie pomysł. Afirmacje działają, jeśli trwają bardzo długo, więc nie muszą być wcale bardzo intensywne. Tekst pisany trafia najlepiej, później czytany a na końcu słuchany. Najlepiej ułóż wulgarny rapowy hit, z pozytywnym przekazem - i go powtarzać jak najdłużej, podśpiewywać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Arek 2013-04-26 15:25
Cytuję Bambo:
Mam pytanie odnośnie afirmacji.

Pisałeś niegdyś dość często o tym, że pomagają i mogą po pewnym czasie zmienić nasze postrzeganie. Niestety, w ogóle nie chce mi się ich pisać.

Pomyślałem sobie, że mógłbym po prostu zrobić sobie jakieś nagranie audio, które mógłbym po prostu puszczać sobie z mp3. Czytałem, że tekst słuchany niekiedy trafia lepiej niż czytany, bądź taki, który mamy napisać. Co o tym sądzisz? Czy mógłbyś podać treść jakiejś afirmacji, która działałaby na podwyższenie samooceny oraz podniesienie wiary w siebie i swoją wartość?

Ej przy tym słońcu wszyscy wkrótce będziemy mieć niezłą opaleniznę nie;d w ramach malkontenctwa wypadało by dodać iż deszcz by nie zaszkodził;d
Też mam odruch wymiotny na afirmacje;d, eft nieźle działa, a krok dalej to działanie;d, w sensie wiesz, stawiasz się w sytuacjach które mogły Cię wcześniej odrobinkę przerażać, okazuje się że dajesz radę;d, drugim razem już łatwiej, trzecim luzik itd:>
Coś jak zamiana "teorii" w praktykę:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-26 11:34
Cytuję Marek:
Dziękuję, od Pań przyjmuję tylko seks w prezencie. No ale ty się przecież szanujesz, więc chyba nic z tego :)

:lol: to uważasz że seks w prezencie dla Ciebie byłby czymś złym? :lol:
akurat Mareczku nie z tego powodu nie mogę się z Toba seksować :lol: po prostu nie jestem w twoim typie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-26 12:08
:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # k-pax 2013-04-26 13:41
najlepszego Marek! ciekawa stronka jak również ecoego. Książka przeczytana kilka razy narazie tylko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-04-26 15:54
Na siłownie nie mogę akurat uczęszczać - zbyt silna wada wzroku, lekarz mi zabronił. Ale regularnie odwiedzam basen, biegam (w sierpniu wybieram się znowu na maraton) i jeżdzę na rowerze. To chyba wystarczy, co nie Marku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-26 18:54
Witaj życze wszystkiego dobrego z okazji imienin :) chęci do pracy i spełnienia marzeń!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Słynny Filozof z fb 2013-04-26 23:36
Wszystkiego dobrego i sukcesu finansowego, tylko że w tym pięknym kraju nikt nie czyta książek,ani dobrych felietonów. Na Onecie sprzedają się zdrady pisane przez fachowców od psychologii (te w spódniczkach przeważnie) w księgarniach poradniki typu: jak zmanipulować mężczyznę i takie takie. Ciężko będzie ale mimo wszystko tyle lat Cię już czytam i dalej jestem pod wrażeniem. Wszystkiego dobrego :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jacek 2013-04-27 00:30
No nie mogę muszę wrzucić filmik na samcze pod artem "nie rób z siebie dziada"
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=26iz1-A0cXk#!
Bracia samcy do boju :lol: On nigdy nie powinien popełnić przestępstwa bo jak by trafił za kraty to chłopcy by za nim bardziej ganiali jak za dziewczynami.
PS. Wszystkiego dobrego Marek (spełnienia marzeń i zdrowia)- a filmik to tak na rozbawienie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-27 07:46
Marko, koledzy i koleżanki ,jak to jest,coś w człowieku siedzi :) Spotykasz się z dziewczyną,kobi etą,wszystko cacy się odbywa,ma się wrażenie że na jednej fali nadajecie...a na koniec trzeba coś spieprzyć,pozos tawić po sobie nie miłe wrażenie.Ja tak mam ,miałem, co najmniej czterech-pięciu randkach :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Arek 2013-04-27 12:05
Cytuję Mayer73:
Marko, koledzy i koleżanki ,jak to jest,coś w człowieku siedzi :) Spotykasz się z dziewczyną,kobietą,wszystko cacy się odbywa,ma się wrażenie że na jednej fali nadajecie...a na koniec trzeba coś spieprzyć,pozostawić po sobie nie miłe wrażenie.Ja tak mam ,miałem, co najmniej czterech-pięciu randkach :(

Skąd ta pewność iż pozostawiłeś niemiłe wrażenie?:>, Twoja droga randeczka;d wytchnęła Ci coś wprost?:> czy zwyczajnie sam sobie wkręcasz iż coś poszło nie tak:>, w sensie miałeś w głowie obraz "randki idealnej" a w rzeczywistości było odrobinkę inaczej;d
Hej można się w takim wypadku nieźle uświadomić w tym, iż bez sensu jest żyć "obrazami" w głowie;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-27 17:31
Cytuję Arek:
Cytuję Mayer73:
Marko, koledzy i koleżanki ,jak to jest,coś w człowieku siedzi :) Spotykasz się z dziewczyną,kobietą,wszystko cacy się odbywa,ma się wrażenie że na jednej fali nadajecie...a na koniec trzeba coś spieprzyć,pozostawić po sobie nie miłe wrażenie.Ja tak mam ,miałem, co najmniej czterech-pięciu randkach :(

Skąd ta pewność iż pozostawiłeś niemiłe wrażenie?:>, Twoja droga randeczka;d wytchnęła Ci coś wprost?:> czy zwyczajnie sam sobie wkręcasz iż coś poszło nie tak:>, w sensie miałeś w głowie obraz "randki idealnej" a w rzeczywistości było odrobinkę inaczej;d
Hej można się w takim wypadku nieźle uświadomić w tym, iż bez sensu jest żyć "obrazami" w głowie;d


Arek nie mam obrazów w głowie, jak ma idealna randka wyglądać,nic z grubsza się nie planowało.Lecia ło się na spontanie.Po owych nie było już drugiej,he he :)
Tak się zastanawiam czy podświadomie kity nie wywalam na koniec że panienki prawie w panice :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-27 14:55
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arek 2013-04-27 15:54
Cytuję zz:
http://www.youtube.com/watch?v=sPAgU4HcLAk

dobre zz, wręcz inspirujące;d, tylko ten, trzeba przewinąć pieluszkę co jakiś czas nie;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-27 16:31
To nie jest filmik o robieniu dzidzi a o dziecku w nas.
Każdy z nas był kiedyś dzieckiem.
Każdy z nas powinien być jak (dobre) dziecko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arek 2013-04-27 18:12
Cytuję zz:
To nie jest filmik o robieniu dzidzi a o dziecku w nas.
Każdy z nas był kiedyś dzieckiem.
Każdy z nas powinien być jak (dobre) dziecko.

Istotnie takie odniosłem wrażenie:> i mój poprzedni komentarz ujmuje to dosyć zwięźle:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-28 19:08
Mi się ta cała składanka, układanka nie podoba. Z dnia na dzień coraz bardziej. Mam wrażenie, że tu nie tylko ja zostałam zawłaszczona a "wewnętrzne dzieci" równorzędnie. Ktoś o prawidłowo funkcjonującym układzie limbicznym takowych rzeczy by nie wymyślił. W ogóle wypowiedzi zz nie trafiają do mnie. Być może to podwójna (przemieszana) osobowość na podwójnym haju, tonąca w iluzji i topiąca innych w imię tylko swoich (nie)szczytnych celów. A w tej całej gamie różnorodności zostałam pustą, próżną lasencją z paznokciami pomalowanymi na różowo (chociaż ich nie maluję), kiedy wszyscy wiemy, że jest inaczej. (Sieroce)Życie nauczyło mnie innych wartości i to przy współudziale puli genowej, jaką dostałam przy urodzeniu. Nawet pewna światła kobieta nieustannie o mnie walczyła i zwracała mi uwagę na tę "męską" dziecinność, przez co podawałam się za kogoś, kim w ogóle nie byłam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-28 19:31
Cytat:
przez co podawałam się za kogoś, kim w ogóle nie byłam.
Nawet jako sierota tak do końca nie byłam nieszczęśliwa, bo dostałam siebie i wszystko to, czym zachwyca mnie liber. Dopóki nie przyobleczono mnie w "Nowe szaty cesarza"

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0VdUgZD2f4U[/youtube]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-28 22:12
Przestań manipulować, tramal ci nie służy.

Niczego w życiu nie ćpałem ani nie mam zamiaru.
Poradziłbym Ci, gdyby to było możliwe w twoim przypadku, zwiększenie rozdzielczości postrzegania, ale do tego trzeba wyobraźni i fantazji a nade wszystko zdrowego organu.
A twój jest chory jak sama niedawno zakomunikowałaś.
Jak ktoś ćpa od lat to trudno by był zdrowy rybeńko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-27 22:51
Marek, wszystkiego najlepszego z okazji imienin, zyczenia spóźnione z róznych powodów, ale są hehe

Co do arta- tak niezalezność jest najwazniejszą rzeczą w zyciu człowieka, to jest tak, ze wtedy jestesmy kapitanami naszego statku i my wybieramy kurs, nie kobieta, rodzice,dziadko wie, ciotki wujkowie etc. etc. Ja póki co jeszcze odczuwam zaleznosc finansową, która powien szczerze w niesprzyjajacyc h okolicznosciach mogła mnie wpedzic na dno ( gdyby moja była zaciązyła- własnie czytałem swój tekst o tescie wobec najblizszych- co gdyby była zaszła w ciaze, a ja nie chciałbym sie zgodzic na slub- prawdopodbnie natychmiastowe odciecie finansowe- najskuteczniejs za presja).

Nie radze równiez liczyc Panowie na sprawiedliowsc w sadach rodzinnych, to nie Arabia Saudyjska, gdzie facet dostaje dzieciaka z automatu, tutaj kurwę moze przeorac stado kochasiów, a i tak nasz synek/córka beda musieli z tą kurwa siedzieć, a my bulic jak za zboze.

Slub to fajna rzecz, jednak (intercyza+ testament}+test y DNA+ kandydatka z podobnym poziomem finansowym, to zmniejszenie ryzyka strat na wypadek nieszczescia. Wtedy istnieje mozliwosc, ze odpadnie na płacenie na kurwę, bo "obnizył sie jej poziom zycia". Pisze tak bo orzeczenia z wyłaczną wina kobiet to moze kilka % ogolnej liczby. Nawet tutaj Ester napisała w kometarzach- jaki był powód tego, ze kobieta Piotrka straciła namietnosc- klasyczne przerzucenie winy na faceta- on zawinił! Chuj wie czym, ale on zawinił- identycznie usprawiedliwia sie kobiece kurestwo w sadach, dzieki czemu zwykle w takich wypadkach choc powinna byc wina wyłaczna kobiety, mamy wine obu stron, szkoda ze w druga strone to nie działa. Jaki jest powód tego, ze facet zdradził. dobra, chuj, nie chce mi sie nad tym dalej rozwodzic, w kazdym bądz razie PAPIEREK FORMALNY w Polsce, to 99%, ze dostaniecie po dupie. No cóz, i tacy ludzie musza byc, najwazniejsze zeby do tego grona sie nie zaliczać a reszta to proch i pył...swiata nie zmienimy. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-27 22:57
Aha, jeszcze tak ironicznie moze, ale skoro tylu facetów narzeka jak to kurwa jest w tej Polsce, jakie baby sa perfidne, to jak usłysza, ze islam jest idealna religia dla faceta( szybko rozwód, alimenty na zone do 4 miesiecy, dzieciak z automatu dla nas) to mało Ci nie rozwala na głowie butelki z napojem wyskokowym hehe :lol: post z przymruzeniem oka ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-28 01:05
A własnie, chciałem zapytać, jesli wolno, o losy kolegi AI, który "rozstał" sie z dziewczyną na 1 miesiać, opisywał to w któryms felietonie, a nie moge znaleźć, wiec AI skoro to czytasz, i masz ochotę, to napisz jak tam z Twoja slicznotką sie to wszystko potoczyło?

Chciałbym jeszcze zapytac o Wrocławianina, o co własciwie poszło, ze zaczął Cie Marek obrazać, bo to dziwne, z poczatku pisał chłopaczyna dosyc sensownie, twardo,ale bez obelg...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-28 01:13
www.dkblog.pl/2012/10/30/malzonek-wylacznie-winny-rozkladu-pozycia-bedzie-dozywotnio-placil-alimenty/

Na zachete dla przyszłych męzów, jak wam zona nie bedzie chciała dawać pupy i nie daj Boze, sie wyregulujecie gdzie indziej, to mozecie DOZYWOTNIO bulić- oczywiscie mało ważne jest to, ze mieliscie szlaban na dupę od kilku miesiecy czy nawet lat :lol:

Polski system prawny w kwestii rozwodowej jest skrajnie feministyczny.. .za 30 lat jednak to sie zmieni, jak wejdzie sharia, wtedy Panowie sobie odbijemy :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Ester 2013-04-28 08:38
Nie,Eseiku,nigd zie nie napisałam ,nie "przerzuciłam klasycznie winy na faceta".Zapytał am co było powodem utraty namiętności w związku.Zgodzę się ,że pytanie było prowokujące,ale szybciej przez to otrzymałam szczerą odpowiedź. Piotrek "wypluł"z siebie żal do całego świata z prędkością światła .Oczywiście ma prawo,ale zabrakło mi refleksji nad sobą i własnym postępowaniem.I jednocześnie zasmucił brak emocjonalnego porozumienia.Br ak czasu na związek i seks,typowa życiowa rutyna...Oczywi stym jest ,że kobiety potrzebują więcej czasu na rozbudzenie i spełnienie seksualne. Większości kobiet,ż którymi rozmawiam nie interesuje szybki ,bylejaki numerek w przerwie obiadowej.Lub nawykowa,minuto wa penetracja przed zaśnięciem.Rano zachwycony własnym wyczynem kochaś,dostaje czerwona kartkę ze zdziwieniem ,bo przecież dobrze było:D I dostanie zawsze- od każdej kobiety (wyłączmy małolaty z dyskotek) Nawykowe,przedm iotowe traktowanie kobiet juz odbija się panom czkawką.Powtórz ę to po raz któryś:celebrac ja,adoracja i zaspokajanie potrzeb partnera to gwarancja na udany seks i związek. Tylko trzeba o to zadbać,trzeba chcieć się wysilić ,pomyśleć o drugiej stronie:co czuje ,czego chce,jak zaspokoić jej potrzeby,zaanga żować się emocjonalnie(pr oblem facetów).Znam związki z wieloletnim stażem i bardzo udanym pożyciem.Czego wszystkim ,zdesperowanym panom na tym forum, życzę:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # zz 2013-04-28 12:38
Nienawidzę celebracji i celebry we wszelkich postaciach.

Adoracja to forma zniewolenia, trudno o wzajemną adorację bo to kolejny pawi taniec w wyjątkowo kurewskim wydaniu.

Zaspokajanie potrzeb to kolejna wymówka oziębłych, wynaturzonych pań.

Całość to niestrawna mentalnie, zdegenerowana atrapa tego co powinno być.

Życie to nie celebra, należy pokochać prostotę, bo to droga do jedności, miłości i s;pełnienia.


A co z równością partnerów ?

A kiedy to panie będziecie tak pragnąć samców, kiedy będziecie się nimi tak fascynować, ze będziecie ich adorować, będziecie zaspokajać ich potrzeby ?!

A kiedy to panie będziecie skomleć do samców o seks ?!Coraz bardziej doceniam mądrość starożytnych, którzy kobiety traktowali jako coś gorszego i brzydszego.
Dzięki tej postawie panie znały swoje miejsce i palma im nie odbijała.

Ubóstwienie kobiet, feminizm sprawiły, że cały czas narasta wyjątkowo niszcząca patologia.

Wszelkie więzi społeczne, i tak na miernym poziomie, ulegają gwałtownej odśrodkowej destrukcji.

I tu w sumie muszę przyznać rację Dyrektorowi Kierownikowi który współczesne degeneratki nazywa kozami a samców którzy z nimi się zadają nazywa kozojebcami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # jacek 2013-04-28 13:15
zgadzam sie zz z tym Cytat:
Coraz bardziej doceniam mądrość starożytnych, którzy kobiety traktowali jako coś gorszego i brzydszego. Dzięki tej postawie panie znały swoje miejsce i palma im nie odbijała.
ale tez moze warto zauważyć ze przez te tysiace lat w dzisiejszych Paniach odbija się te ich trakktowanie ??
Chociaż uważam że masz racje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # szara twarz 2013-04-28 14:46
Dlatego właśnie tego kwiatu pół światu. Życzyłabym sobie romantyka takiego jak Liber, jego codziennego uśmiechu, wyższego poziomu zrozumienia (póki co on ma Grzeszczak :P ) Co z tego, że facet to głowa rodziny, jeżeli oprócz pieniędzy nic do niej nie wnosi. Potem jest jak w piosence "Gdy nie ma wina to d*py nie wypina". Mnie niestety zabrano młode życie, wolność, prawo stanowienia o sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotrek 2013-04-28 16:02
Cytuję szara twarz:
Dlatego właśnie tego kwiatu pół światu. Życzyłabym sobie romantyka takiego jak Liber, jego codziennego uśmiechu, wyższego poziomu zrozumienia (póki co on ma Grzeszczak :P ) Co z tego, że facet to głowa rodziny, jeżeli oprócz pieniędzy nic do niej nie wnosi. Potem jest jak w piosence "Gdy nie ma wina to d*py nie wypina". Mnie niestety zabrano młode życie, wolność, prawo stanowienia o sobie.


A co Ty wnosisz w związek? Jakie wartości i cele masz? Co dla Ciebie jest najważniejsze? Jeżeli wnosi tylko pieniądze, to co jest tego powodem? Może miał marzenia, cele, ambicje? Może związek podciął jego marzenia?

Stał się maszynką do zarabiania pieniędzy. Praca odbiera mu siły i radość. Chęć do czegoś więcej niż szarość. Nowy telewizor, większe czy bogaciej wyposażone mieszkanie, co najmniej TeDeIk w kombi co by ludzie nie gadali... To potrafi nas facetów pozbawić energii.

Pytam Cię retorycznie. Bez żadnego oceniania. Bez próby udowadniania tego, że jesteś jak inne kobiety. Potrafiłabyś zrezygnować z pewnych rzeczy i zamiast mercedesem jeździć fiatem 126p, zamiast wielkiego LCD mieć kineskopowy telewizor, czy zamiast 150 m2 apartamentu zgodziłabyś się mieszkać w skromnym dwupokojowym mieszkaniu z betonu? Bo może facet miałby wtedy czas na rozwijanie siebie, swoich pasji, przestania bycia maszynka do zarabiania.

P.S. Powiedz mi, ile Liber miał oficjalnych związków i ile razy się ożenił dzięki uczuciu żywionemu do drugiej połówki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # szara twarz 2013-04-28 16:24
Kiedyś wnosiłam wszech i wobec życie, radość życia, dopóki nie zostałam zawłaszczona i tym samym inwalidką (dwóch na jednego w nierównej walce) Szczerze powiedziawszy bawią mnie takie pytania co wnoszę (meble). Gdyby mnie nie było stać na samochód, jeździłabym autobusem. Mężczyźni uzurpują sobie prawa do kobiet, podczas gdy one tak naprawdę w ogóle ich nie potrzebują. Z Liberem mogłabym na przykład pośpiewać sobie w swojej "słynnej" kawalerce, żyć wolna, bo do wspólnego biesiadowania, przytulania się papierek w ogóle nie byłby mi potrzebny. W świecie muzułmańskich radykalistów to raczej scenariusz niemożliwy. U nich obiad na stole to szczyt rodzinnego szczęścia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotrek 2013-04-28 16:50
Cytuję szara twarz:
Kiedyś wnosiłam wszech i wobec życie, radość życia, dopóki nie zostałam zawłaszczona i tym samym inwalidką (dwóch na jednego w nierównej walce) Szczerze powiedziawszy bawią mnie takie pytania co wnoszę (meble). Gdyby mnie nie było stać na samochód, jeździłabym autobusem. Mężczyźni uzurpują sobie prawa do kobiet, podczas gdy one tak naprawdę w ogóle ich nie potrzebują. Z Liberem mogłabym na przykład pośpiewać sobie w swojej "słynnej" kawalerce, żyć wolna, bo do wspólnego biesiadowania, przytulania się papierek w ogóle nie byłby mi potrzebny. W świecie muzułmańskich radykalistów to raczej scenariusz niemożliwy. U nich obiad na stole to szczyt rodzinnego szczęścia.Dostałem odpowiedzi na pytania zadane i nie zadane. Jestem mile zaskoczony. Dzięki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-28 22:37
diabeł tkwi w szczegółach !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-29 13:41
Diabeł to chyba to, co w środku siedzi. Bez emocji, refleksji, skrupułów. Tylko taki człowiek mógł coś takiego wymyślić. Chyba moja intuicja od pierwszej chwili była celna, że nie chciało mi się bić o akcje z telenoweli i prezenty dawane przez białogłowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-28 14:27
Najbardziej prymitywne przesłanie, jakie kiedykolwiek słyszałam. Kwintesencją męskości jest Liber. Wybitna uroda, wybitny intelekt, artyzm z wybitną zdolnością przelewania myśli na papier. Kóz z pewnością nie kupuje, bo sferą jaką łączą się ludzie między sobą są emocje (stąd związki artystów między artystami- oni posiadają je najsilniejsze). Jeżeli nie ma seksu, tzn. że nie było emocji, nici spajającej. Każdy inny rodzaj seksu można kupić za około 100zł. w różnych miejscach. Ideał:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3vQtICSxosg[/youtube]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-28 14:28
[youtube]https: //www.youtube.c om/watch?v=3vQt ICSxosg[/youtub e]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-28 13:09
Zwięźle, o tym o czy pisze Marek...

Odwaga miłości
...Cytat:
Takie są cztery etapy miłości i na każdym z nich strach będzie malał. Kiedy seks stanie się wspaniały, zniknie strach ciała. Ciało nie będzie neurotyczne. Obserwowałem tysiące ciał -zwykle są neurotyczne, doprowadzone do szaleństwa, niespełnione, spięte. Kiedy pojawi się miłość, strach zniknie z umysłu. Będziesz żył wolny, spokojny. Nie nadejdzie strach, nie pojawią się koszmary. Kiedy pojawi się modlitwa, strach zniknie całkowicie, ponieważ dzięki modlitwie staniesz się jednością - odczujesz głęboki związek z Wszechmogącym. Strach zniknie z duszy. Gdy się modlisz, ginie strach przed śmiercią. A gdy medytujesz, znika wszystko. Znika strach, znika brak strachu. Nic nie pozostaje. Czy raczej pozostaje tylko nic. Nieograniczona czystość, cnota, niewinność.
...

Całą resztę można doczytać tutaj:
chomikuj.pl/szarim/zachomikowane/M*c4*85dro*c5*9bci+*c5*9awiata/OSHO+RAJNEESH/Osho+-+Odwaga+-+Rado*c5*9b*c4*87+niebezpiecznego+*c5*bcycia,1432165717.pdf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-28 22:11
Takie są cztery etapy miłości i na każdym z nich strach będzie malał. Kiedy seks stanie się wspaniały, zniknie strach ciała. Ciało nie będzie neurotyczne. Obserwowałem tysiące ciał -zwykle są neurotyczne, doprowadzone do szaleństwa, niespełnione, spięte. Kiedy pojawi się miłość, strach zniknie z umysłu. Będziesz żył wolny, spokojny. Nie nadejdzie strach, nie pojawią się koszmary. Kiedy pojawi się modlitwa, strach zniknie całkowicie, ponieważ dzięki modlitwie staniesz się jednością - odczujesz głęboki związek z Wszechmogącym. Strach zniknie z duszy. Gdy się modlisz, ginie strach przed śmiercią. A gdy medytujesz, znika wszystko. Znika strach, znika brak strachu. Nic nie pozostaje. Czy raczej pozostaje tylko nic. Nieograniczona czystość, cnota, niewinność.
TO JEST COŚ CZEGO NIGDY NIE SŁYSZAŁAM I..PO PRZECZYTANIU ....PRZEPRASZAM ALE PO PROSTU...MAM ŁZY W OCZACH:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-29 00:39
Cytat:
A gdy medytujesz, znika wszystko. Znika strach, znika brak strachu. Nic nie pozostaje. Czy raczej pozostaje tylko nic. Nieograniczona czystość, cnota, niewinność.
To diabelska pułapka, bo jeśli celem medytacji ma być poczucie nicości to tak naprawdę medytujemy unicestwienie czyli śmierć.

A śmierć to z pewnością nie Cytat:
Nieograniczona czystość, cnota, niewinność
Dlaczego akceptujecie drogi i pomysły tych którym to podejście w niczym nie pomogło ?
Nie macie swoich pomysłów ?

Naprawdę pragniecie nicości i własnego unicestwienia ?

Dlaczego więc akceptujecie tego typu medytację ?!


Kilkuletni brzdąc bawiąc się metodą Silvy, niewiele rozumiejący z tej zabawy, potrafi mieszać iluzję wyobraźni (wizje stworków z oglądanych wcześniej bajek) z wizjami pozwalającymi precyzyjnie diagnozować choroby innych osób, niewiele do niego dociera, a do was dorosłych osób dociera jeszcze mniej !

Medytując nicość programujecie się na śmierć.

Wielu ponoć przewidziało datę własnej śmierci a tak naprawdę zaprogramowało się na tą śmierć, precyzyjnie i bezwzględnie wobec samych siebie. Liczne totemy zwiększały tylko siłę rażenia.

Zawsze była to taka czy inna DESTRUKCYJNA forma medytacji.

Dlaczego tak bezlitośnie się samoograniczaci e ?
Dlaczego nie medytujecie zdrowia, radości, nieśmiertelnośc i ?

To bardzo smutne że bez końca powtarzacie:

"stoliczku bądź pusty, nie nakrywaj się, zniknij, rozpłyń się, przestań istnieć".
A nieraz macie przy tym łzy w oczach, ze wzruszenia O ZGROZO !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-29 04:19
To mały fragment wyrwany z rozdziału o miłości, gdy spojrzeć na całość, to sens jest inny. Akcentując znaczenie jednego słowa, wyciągamy mylne wnioski o całości. Do każdej wypowiedzi można się w ten sposób przyczepić, ale nie nadaję temu takiego znaczenia.

Cytat:
Dlaczego nie medytujecie zdrowia, radości, nieśmiertelności ?
Skąd to wiesz? :-)
Może po prostu - jesteśmy nią,
i swoją siłę czerpiemy z radości, zdrowie nam się poprawia a ten opis tylko pomaga iść do przodu. Duch widzi to inaczej niż rozum, nakładający destrukcyjne ograniczenia w odbiorze.
radość niebezpiecznego życia
I rzeczywiście - "każdy rodzi się geniuszem, a potem idzie do szkoły".
Pozdrawiam serdecznie - :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # szara twarz 2013-04-29 06:20
Te wskazówki dotyczące medytacji wyglądają, jakby ktoś chciał nalać coś z pustego. Gdyby tak było, że każdy jest sobie równy, wtedy o kant stołu można by rozbić wszelkie dywagacje dotyczące reinkarnacji i oświecenia.
Cytat:
I rzeczywiście - "każdy rodzi się geniuszem, a potem idzie do szkoły".
Kiedy poszłam do szkoły, mój geniusz się gdzieś ulotnił i dziwnym zrządzeniem losu przeszedł na kogoś innego. Jak wolicie tak się oświecajcie, medytujcie ale uprzejmie proszę o zwrot mojego. Diabeł tkwi w szczegółach! A geniusz ma to do siebie, że ciężko aklimatyzuje się w schematycznych warunkach.

Najlepszą medytacją jest życie i obserwacja ludzi. Inaczej można wyćwiczyć tylko akceptację i poddanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arek 2013-04-29 09:13
Cytuję szara twarz:
Te wskazówki dotyczące medytacji wyglądają, jakby ktoś chciał nalać coś z pustego. Gdyby tak było, że każdy jest sobie równy, wtedy o kant stołu można by rozbić wszelkie dywagacje dotyczące reinkarnacji i oświecenia.
Cytat:
I rzeczywiście - "każdy rodzi się geniuszem, a potem idzie do szkoły".

Kiedy poszłam do szkoły, mój geniusz się gdzieś ulotnił i dziwnym zrządzeniem losu przeszedł na kogoś innego. Jak wolicie tak się oświecajcie, medytujcie ale uprzejmie proszę o zwrot mojego. Diabeł tkwi w szczegółach! A geniusz ma to do siebie, że ciężko aklimatyzuje się w schematycznych warunkach.

Najlepszą medytacją jest życie i obserwacja ludzi. Inaczej można wyćwiczyć tylko akceptację i poddanie.
O, właśnie miałem coś takiego napisać o medytacji. Żyj medytując, medytuj żyjąc, jakkolwiek słowo medytacja kojarzy się dość jednoznacznie, pewnie lepiej było by wrzucić coś innego, lekkość w byciu czy coś;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-29 09:31
Raczej to cuś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # szara twarz 2013-04-29 06:34
Cytat:
TO JEST COŚ CZEGO NIGDY NIE SŁYSZAŁAM I..PO PRZECZYTANIU ....PRZEPRASZAM ALE PO PROSTU...MAM ŁZY W OCZACH:(
Łzy w oczach to dar od Boga i uważam, że nie da się odtworzyć tego, co się zabrało. Jeżeli ktoś praktycznie od urodzenia żył muzyką, z niczego tworzył instrumenty i wystukiwał rytmy, rozwijał słuch i wrażliwość, to to, co tu praktykujecie to rozkaz dla głuchego, by zaczął słyszeć.

Tyle fałszu, straconego czasu, chorób, przez chęć zrobienia z wróbla kanarka. Ja chcę być znowu sobą, taką jaką byłam w 2006 roku, żądam tego i nie interesuje mnie reszta. W ogóle przestaje odwiedzać to forum, bo nie życzę sobie być królikiem doświadczalnym.

Diabeł tkwi w szczegółach!- go zabraniam! Bo to jestem tylko ja. A cała reszta to jak dać ducha z 2008 roku lalce z sex shopu. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arek 2013-04-29 09:22
Cytuję szara twarz:
Cytat:
TO JEST COŚ CZEGO NIGDY NIE SŁYSZAŁAM I..PO PRZECZYTANIU ....PRZEPRASZAM ALE PO PROSTU...MAM ŁZY W OCZACH:(


Łzy w oczach to dar od Boga i uważam, że nie da się odtworzyć tego, co się zabrało. Jeżeli ktoś praktycznie od urodzenia żył muzyką, z niczego tworzył instrumenty i wystukiwał rytmy, rozwijał słuch i wrażliwość, to to, co tu praktykujecie to rozkaz dla głuchego, by zaczął słyszeć.

Tyle fałszu, straconego czasu, chorób, przez chęć zrobienia z wróbla kanarka. Ja chcę być znowu sobą, taką jaką byłam w 2006 roku, żądam tego i nie interesuje mnie reszta. W ogóle przestaje odwiedzać to forum, bo nie życzę sobie być królikiem doświadczalnym.

Diabeł tkwi w szczegółach!- go zabraniam! Bo to jestem tylko ja. A cała reszta to jak dać ducha z 2008 roku lalce z sex shopu. Pozdrawiam
Nieźle, nieźle, manifest za manifestem;d, Twoja twarz nabrała chociaż odrobinkę kolorytu?;d
Tak w ogóle to chyba sama sobie dobierasz niki co nie:> zamiast być sobą:>
p.s kanarek kojarzy się z klatką;>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-29 09:57
Może jaśniej będzie wróbel przystrojony w cudze piórka. Tylko do końca nie wiadomo czy tylko on jeden, ponieważ po tym co tu czytam, nawet jaśnie mnie obawy nachodzą. Te niejednoznaczne subtelności stają się już powoli monotonne i nudne. Gdybym od początku była sobą, może przeczytałabym ze dwa posty i się z panem i władcą sprawującym kontrolę nad cudzym życiem w myśl zasady "rządź i dziel" nawet poniżej kosztów (energetycznych ) pożegnała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Arek 2013-04-29 13:48
Cytuję szara twarz:
Może jaśniej będzie wróbel przystrojony w cudze piórka. Tylko do końca nie wiadomo czy tylko on jeden, ponieważ po tym co tu czytam, nawet jaśnie mnie obawy nachodzą. Te niejednoznaczne subtelności stają się już powoli monotonne i nudne. Gdybym od początku była sobą, może przeczytałabym ze dwa posty i się z panem i władcą sprawującym kontrolę nad cudzym życiem w myśl zasady "rządź i dziel" nawet poniżej kosztów (energetycznych) pożegnała.

Cóż, a Twoje wypowiedzi można określić mianem jednoznacznych? :> Wiesz, paradoks polega na tym iż jeżeli ktoś codziennie zmienia nika i poglądy, to pewnie już sam jest dość zagubiony w tym wszystkim:>
Dajmy na to przykładowo, wróbelek czy pan i władca?;d a wróbelek może być tym drugim i odwrotnie?;d
To tylko Twoja projekcja na to jakbyś chciała kogoś widzieć, cała istotna reszta raczej wymyka się schematom:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # szara twarz 2013-04-29 15:37
Dlatego myślę, że tylko ktoś niespełna rozumu z trawiącymi go kompleksami mógł się takiego czegoś się dopuścić. Nawet "wewnętrznemu dziecku" z blokowanych widzeń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # zz 2013-04-29 17:37
Cytat:
To tylko Twoja projekcja na to jakbyś chciała kogoś widzieć
Dokładnie. I tu właśnie tkwi diabeł w szczegółach.

szara twarz vel Afrodyta vel niedojrzała vel... (kto tam wie ile nicków może jeszcze używać) w zeszłym roku przechwalała się swoimi energetyczno - wampirycznymi skłonnościami.
To skądś musiało się wziąć, wzięło się pewnie z tego, że wykreowała w swoim umyśle fikcyjny świat, grę wyobraźni, na zasadzie widzenia tego co się chce widzieć.

Ten jej świat, wykreowany na zasadzie słowo stało się ciałem, jest całkowitą fikcją, niemniej w jej umyśle zaistniał jako coś namacalnego.

To poziom fałszywej projekcji, bardzo niebezpieczny dla każdego, zwłaszcza tych którzy bawią się w tak zwany rozwój duchowy. Bo to nic innego jak różne formy urojeń i ich konsekwencje.
Zwłaszcza umysły mało ścisłe, ze skłonnością do egzaltacji, muszą się mieć na baczności.
Czytała, czemu wielokrotnie dała tu świadectwo, wiele pozycji książkowych z gatunku tzw. new age.
A new age poza diamentami oferuje gigantyczną otchłań kłamstw, manipulacji, niewyobrażalnyc h bzdur.

Ogólnie jest to totalny śmietnik duchowy o dużej sile destrukcji umysłów mało krytycznych.

Jeśli ktoś chce pójść dalej i nie oszaleć musi kierować się swoistym BHP rozwoju duchowego, tego najwyraźniej zabrakło szarej twarzy.

Każda rozmowa, każda interakcja, także za pomocą internetu, tworzy mentalne, najczęściej płytkie więzi.
Ale w przypadku osoby opętanej przez urojenia, przez własny wewnętrzny świat, który uzyskał swoistą autonomię przez to, że osoba ta utraciła nad nim świadomą kontrolę, sytuacja jest inna i może być niebezpieczna.
Wtedy najprostsze słowa, najoczywistsze, zostaną swoiście przetransformow ane i dostosowane do aktualnego stanu urojeń.

Bardzo chcę żeby jednoznaczny sens moich słów dotarł do szarej twarzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # stop acta 2013-04-29 21:23
Powiedziałam zostaw mnie w spokoju! Czy niezbyt jasno się wyrażam? Już wystarczająco zniszczyłeś mi życie i nadal ćwiczysz te twoje techniki voodoo na mojej głowie, moim mózgu, bez mojej zgody! Odwal się ode mnie! Znajdź sobie inne pokopane specjalistki od orgazmów, których nawet Sokrates by mnie zrozumiał. Ciebie też nie, bo na zbyt niskich częstotliwościa ch nadajesz, by zrozumieć. Jak ktoś mógł zniszczyć i tak zniszczone życie tak wrażliwej i emocjonalnej dziewczynie? Zrobić z niej idiotkę i dziwkę? Chociaż fajną ma opinię ta twoja podstawiona "niunia". Na tyłku też ujedzie. Tobie i jej nie więzi, ale jak powiedział Liroy przelew rozumu do mózgu by się przydał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # stop acta 2013-04-29 21:48
Odnośnie tych epitetów. Dopiero jak pojawiłeś się w moim życiu zaczęłam rzekomo "chełpić się urodą" kiedy mój partner w ogóle takich słów nie używał. Bo Wanda Niemca nie chciała? W towarzystwie przeważnie piłam oranżadę, bo nawet drinka nigdy nie byłam w stanie dopić aż tu nagle taka odmiana?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # stop acta 2013-04-29 21:51
zz wiesz co?! Powiedz to tej swojej dziewczynce prosto w twarz a mnie zostaw w spokoju. Powiedz jej, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, a tak bardzo chciałeś, tylko przypadkiem zniszczyłeś tę drugą. Nie masz odwagi bo wierzysz w mrzonki. Jak w ogóle mogłeś się do mnie tak zwracać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # zz 2013-04-29 23:30
Coraz bardziej odrywasz się od rzeczywistości i uparcie brniesz w swoje konfabulacje.
Uparcie utożsamiałaś mnie z innymi osobami odwiedzającymi blogi Marka.
Teraz winisz mnie za coś co sobie uroiłaś.

Cytat:
uż wystarczająco zniszczyłeś mi życie i nadal ćwiczysz te twoje techniki voodoo na mojej głowie, moim mózgu, bez mojej zgody! Odwal się ode mnie!
Ty to piszesz na serio ?!

Więc jeszcze raz.
Nic, nigdy, nigdzie Ci nie zrobiłem.
Żadnego voodoo, to wszystko sobie uroiłaś.
Kończę rozmowy z tobą bo jesteś groźna dla siebie i otoczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # stop acta 2013-04-30 09:08
Już wiem skąd atak na "perełki". Uroiłam? A co ty sobie uroiłeś? Że możesz mnie bezkarnie niszczyć bo jesteś kim jesteś.

Nawiązując do Grzesiaka- jedno spojrzenie na tego człowieka utwierdza mnie w przekonaniu, że nigdy nie byłabym skora skorzystać z jego wątpliwej jakości usług.

Poza tym przyroda nie zna próżni. Żeby coś komuś dać, trzeba coś komuś wziąć. A u tego z prowokacyjnych "słonecznych zapisków" przynajmniej była autentyczność. Też cieszę się, że go poznałam. Wspaniały, wartościowy człowiek, dla którego miłość w każdym aspekcie jest uczuciem najwyższym. Jemu postanowiłeś zrobić to samo? Na koniec "ukarać" mnie mną samą w innej ramce?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # szara twarz 2013-04-29 07:28
Zawsze myślałam, że obojętnie co by nie było, zawsze jednak miałam siebie, swoje spojrzenie,ale niestety Ci co mieli chęci- ich szansa utonęła. Jak się okazało, nawet to nie było takie pewne. Jedni przejęli gotowe, nawet mają czelność się na cudzej pracy wywyższać (gdybyś takie miała!), inni zepchnięci do niebytu, całe życie na czyichś śmieciach muszą budować swoją osobowość. Gdyby to było autentyczne, z pewnością miałabym szacunek, pomimo że sama zostałam robocopem, bez jakichkolwiek wzniosłych stanów. Chcę moje skarby!

www.youtube.com/watch?v=ylp6SqopQ8Q
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-29 22:03
to samo źródło, wybaczcie mi tu i teraz,
Cytat:
Lew Tołstoj napisał krótką opowieść: W centralnej Rosji było jezioro, które stało się sławne dzięki trzem świętym. Zainteresowali się nim ludzie z całego imperium. Tysiące ludzi przyjeżdżało, żeby zobaczyć tych trzech świętych. Wysokiej rangi duchowny zaczął się niepokoić: Co się dzieje? Nigdy nie słyszał o takich trzech „świętych", nie byli oni kanonizowani przez kościół. Kto zrobił z nich świętych? Chrześcijaństwo czyni jedną z najgłupszych rzeczy - wydają certyfikaty: „Ten człowiek jest święty". Tak jakby można było zrobić z człowieka świętego przez nadanie mu tytułu! Ale ludzie oszaleli na ich punkcie i pojawiało się mnóstwo informacji o zachodzących tam cudach, więc duchowny pojechał skontrolować sytuację na miejscu. Popłynął łodzią na wyspę, na której mieszkali ci trzej biedacy. Byli po prostu ubogimi, ale bardzo szczęśliwymi ludźmi. Istnieje bowiem tylko jeden rodzaj ubóstwa: serce, które nie potrafi kochać. Byli oni więc ubodzy, ale jednocześnie bogaci, bogatszych trudno byłoby znaleźć. Zastał ich zadowolonych, siedzących pod drzewem i śmiejących się. Widząc go, ukłonili się, a duchowny zapytał: - Co tu robicie? Słyszałem plotki, że jesteście wielkimi świętymi. Czy umiecie się modlić? Widząc tych trzech mężczyzn, duchowny natychmiast wyczuł, że są niewykształceni, troszeczkę głupawi; szczęśliwi, ale nierozumni...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-29 22:04
cd.
Cytat:
... Spojrzeli na siebie i powiedzieli: - Przepraszamy, panie, nie znamy modlitw kościelnych, ponieważ jesteśmy prostakami. Ale stworzyliśmy swoją własną modlitwę. Jeśli nie urazi cię to, możemy ją powtórzyć. - Dobrze, pokażcie, jak się modlicie - powiedział kapłan. - Próbowaliśmy, myśleliśmy, zastanawialiśmy się, ale nie jesteśmy wielkimi myślicielami, jesteśmy głupcami, prostymi ludźmi z wioski. Więc zdecydowaliśmy się na prostą modlitwę. W chrześcijaństwie mówi się, że Bóg jest Trójcą: Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. A nas jest również trzech. Więc zdecydowaliśmy się na taką modlitwę: „Ty jesteś Trójcą, nas również jest trzech, zmiłuj się nad nami". Oto cała nasza modlitwa: „Ty jesteś Trójcą, nas również jest trzech, zmiłuj się nad nami". Pop bardzo się rozgniewał, prawie wpadł w furię. Powiedział: - Cóż za nonsens! Nigdy nie słyszałem takiej modlitwy. Przestańcie! Nie możecie być świętymi w taki sposób. Jesteście po prostu głupcami! Padli mu więc do stóp i błagali: - Naucz nas prawdziwej, dobrej modlitwy. Pop powiedział im modlitwę akceptowaną przez rosyjski Kościół prawosławny. Była długa, skomplikowana; wzniosłe, pompatyczne słowa. Trzej mężczyźni popatrzyli na siebie z trwogą. Brama nieba była dla nich zamknięta. Powiedzieli: - Prosimy, powtórz nam jeszcze raz, ponieważ modlitwa jest długa, a my jesteśmy niewykształceni. Duchowny powtórzył. Oni znów powiedzieli: - Jeszcze raz, panie, bo zapomnimy słów i coś pójdzie nie tak. Kapłan znów powtórzył. Gorąco mu podziękowali, a on poczuł satysfakcję, że wykonał dobry uczynek i nawrócił trzech głupców. Odpłynął w swojej łodzi. Gdy był na środku jeziora, nie mógł uwierzyć własnym oczom - ci trzej, ci głupcy biegli do niego po powierzchni wody, krzycząc: - Zaczekaj... Powtórz modlitwę jeszcze raz... Zapomnieliśmy! Trudno było w to uwierzyć! Kapłan padł im do stóp i powiedział: - Wybaczcie mi. I módlcie się swoją modlitwą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # stop acta 2013-04-29 22:23
A potem zdarzyło się najgorsze ten jeden przez egoizm dwóch zmarł. Jeden powiedział drugiemu przez obietnicę od trzeciego, że za niedługo umrze. Jednak tym dwóm nie za bardzo uśmiechało się żeby umarł, bo w końcu stąpał po tafli, więc postanowili jeszcze go krzyżować. Trzeba było grzać się w blasku świętości aż samemu nie zostanie się świętym. A jednak z pustego nawet Salamon nie naleje. Po tafli nie chodzi się prostaczkiem," co powiemy na salonach, gdy ktoś spyta zawoła" trzeba na czyichś zdolnościach zrobić inżyniera, pilnować, w razie czego cieżarnej się pozbyć, a mimo to nadal zwać się Chrystusem. Cóż za świętość! Nawet kościół takich dogmatów nie ma w swoim nauczaniu. Zresztą kościół jak najbardziej jest potrzebny. Gdy nie ma emocji, kręgosłup moralny trzeba zastąpić z góry płynącą etyką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-05-01 23:59
Cytuję stop acta:
... A jednak z pustego nawet Salamon nie naleje. Po tafli nie chodzi się prostaczkiem," co powiemy na salonach, gdy ktoś spyta zawoła" trzeba na czyichś zdolnościach zrobić inżyniera, pilnować, w razie czego cieżarnej się pozbyć...


W pobliżu miasta i miasteczka na L, na wsi, mieszka sobie pewna prostaczka. Nie jest wyedukowaną lekarką po amnezji, tylko zwykłą, wiejską babką. Po przodkach pieczętujących się herbem, wzięła swój przydomek - nazywa się Serwinka. I od rana do wieczora (bez wekendu - bo już jest leciwa), służy potrzebującym pomocą, za ile kto da - na ile kogo stać. Ludków - jak to we wschodnim ciemnogrodzie, przyjeżdża dużo.
I to stało się solą w oku praktykującego w L, akademickiego chirurga-ortope dy. "Jak to? mamy przecież XXI wiek a tu leczy ktoś taki?
I uruchomił prawną machinę przeciw poczciwinie... .
Do czasu aż jego własny syn uległ wypadkowi i akademik wraz z kolegami rozłożyli ręce... .
W środku nocy (ze wstydu), zawiózł potomka do babki, która pięknie poskładała mu wszystkie kosteczki... .
Dzisiaj w okolicach L, jest taka powszechna praktyka po nieszczęśliwym złamaniu:
najpierw do lekarza - bo zdjęcie, gips, zwolnienie, odszkodowanie,
a na drugi dzień - właśnie do Serwinki.
Której wielu już dziękuje i są wśród nich bywalcy salonów... .
Historia prawdziwa, dziejąca się, pozdrawiam i zdrowia Ci życzę. :-)

ps. tyż pikne:
www.igya.pl/component/content/article/668-ostatni-wywiad-z-vadimem-zelandem-autorem-transerfingu.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KrzysiekBekisz 2013-07-04 02:34
Kaczynscy uwielbiaja Gruzje i Czeczenie. Nawet wiadomo dlaczego. Gruzja i Czeczenia to ciemnota i kozojebcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JosephineSmall 2017-11-18 00:50
I have checked your site and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool
that can help you to create 100% unique content, search for:
Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DomenicSmall 2018-01-18 03:40
I have checked your website and i've found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google's search results, but there
is a tool that can help you to create 100% unique content, search
for: Boorfe's tips unlimited content
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OliverJuicy 2018-07-17 22:45
I often visit your blog and have noticed that you don't update it often. More frequent updates will give your site higher rank & authority in google.
I know that writing posts takes a lot of time, but you can always help yourself with
miftolo's tools which will shorten the time of creating an article
to a few seconds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RoslynJuicy 2018-07-30 11:09
Hello. I see that you don't update your blog too often. I know that writing content is time consuming and boring.
But did you know that there is a tool that allows you to create new posts using existing content (from article directories or other
pages from your niche)? And it does it very well.
The new articles are unique and pass the copyscape test. You
should try miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트 2018-09-02 00:09
On game 2 with the NBA Western Conference Finals, the Frenchman Tony Parker finished
the evening with 34 points, 8 assists and 3 rebounds. These types of plays have with these various models
of different games that happen to be both conventional and newest
games. They are just sample situations, and bonuses will be
different using the very best reward casino World-wide-web provide you with
are going to get from unique corporations.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestJannie 2018-10-20 12:26
I see you don't monetize your page, don't
waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more details simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seks randki 2018-10-31 19:25
I think the admin of this web site is really working hard in support of his site, because
here every data is quality based information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인카지노 2018-12-26 01:29
Forgo greetings, pleases and thank yous?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ValorieBig 2018-12-28 13:44
Hello. I have checked your samczeruno.pl and i see you've got some duplicate content so probably it is the reason that you don't rank high in google.

But you can fix this issue fast. There is a tool that creates content like human, just
search in google: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online dating 2019-01-01 22:51
Wow, wonderful weblog layout! How lengthy have you been blogging
for? you make running a blog glance easy. The whole glance
of your web site is wonderful, as well as the
content material!

Feel free to visit my web page: online
dating
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amazonaws 2019-01-10 10:35
I am sure this piece of writing has touched all the internet viewers, its really really nice paragraph on building
up new weblog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-01-10 21:26
I am really thankful to the holder of this web page who has shared this enormous post at here.


Also visit my site download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-01-14 22:46
Hello there, I believe your blog may be having browser compatibility problems.
When I look at your web site in Safari, it looks fine but when opening in IE,
it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up!
Aside from that, excellent website!

Feel free to visit my web page - download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 2019-01-21 18:01
But you sometimes get these. Thanks Kevin! Unbelievable.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download 2019-01-26 17:47
This is really fascinating, You are an excessively professional blogger.
I have joined your feed and sit up for searching for more of
your excellent post. Additionally, I've shared your website
in my social networks

My web blog Download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 블랙잭 2019-01-29 09:10
This was such a hearty, detailed comment, Joann.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트 2019-01-30 12:28
In a manner, I'm like her. I am very flattered.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노게임사이트 2019-01-31 15:14
Useful gizmo for protecting the reader's consideration.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인카지노 2019-02-11 23:11
That's why it's time to improve your commenting game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라게임사이트 2019-02-12 10:07
However right here I'm now after having fun with it once more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-08 04:40
I always used to read paragraph in news papers but now as I am a
user of web so from now I am using net for articles, thanks to web.


My homepage ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-14 00:53
Does your site have a contact page? I'm having problems
locating it but, I'd like to send you an email.
I've got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.


my webpage ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인터넷카지노 2019-03-14 04:04
That's why it is time to enhance your commenting recreation.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-03-14 18:39
Hi friends, how is all, and what you desire to say
concerning this piece of writing, in my view its truly amazing in favor of me.


Have a look at my web blog :: Download site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 4 2019-03-15 01:37
Hello excellent blog! Does running a blog like this require a massive amount work?
I have virtually no expertise in computer programming however I had been hoping to
start my own blog in the near future. Anyways, should you have any recommendations or techniques
for new blog owners please share. I know this is off topic nevertheless I simply wanted to ask.
Thanks a lot!

Also visit my web blog; 4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-03-15 22:28
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and everything.
But think of if you added some great visuals or video clips to give your posts
more, "pop"! Your content is excellent but with images and clips, this
blog could definitely be one of the best in its
niche. Terrific blog!

Also visit my weblog ... download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라사이트 2019-04-08 20:49
You realize, you are right. Most weblog comments DO suck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # file 2019-04-16 05:27
Just desire to say your article is as surprising. The clearness
in your post is just nice and i could assume you are an expert on this subject.
Well with your permission let me to grab
your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the
gratifying work.

Feel free to surf to my weblog; file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download file 2019-04-22 03:09
Heya! I realize this is somewhat off-topic however
I needed to ask. Does managing a well-establishe d blog like
yours take a large amount of work? I am completely new to operating a blog but I do write in my journal daily.
I'd like to start a blog so I can easily share my experience and views online.

Please let me know if you have any recommendations or tips for
brand new aspiring bloggers. Thankyou!

Here is my homepage Download file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download site 2019-04-27 02:12
Thanks for finally writing about >Nie rób z siebie dziada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download file 2019-05-01 12:39
Hi, I do believe this is an excellent blog. I stumbledupon it ;) I am going
to come back yet again since i have book marked
it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.


My website; Download file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Download file 2019-05-06 11:21
We stumbled over here different web page
and thought I should check things out. I like what I see so now i'm
following you. Look forward to looking at your web page repeatedly.Feel free to surf to my weblog ... Download file
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-05-20 11:43
Howdy! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
There's a lot of people that I think would really enjoy your content.

Please let me know. Cheers

Here is my webpage download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-05-21 00:30
obviously like your web site however you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts.
A number of them are rife with spelling issues and I in finding it
very troublesome to tell the reality on the other hand I will surely come back again.

Visit my weblog :: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download 2019-05-22 21:54
I am extremely impressed with your writing skills and also with the
layout on your blog. Is this a paid subject or did you modify it yourself?

Anyway stay up the nice quality writing, it is uncommon to peer a nice blog like this one today..


my web page: download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 1 2019-06-09 20:02
You really make it seem so easy with your presentation but I find this
matter to be actually something which I think I would never
understand. It seems too complicated and very broad for me.
I'm looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!Here is my website 1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-09-23 13:43
Valor Del Propecia viagra online Xenical Manufacturer Coupon Todo Sobre Kamagra Propecia Tabletki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd