STRONA ARCHIWALNA

Rozczarowanie - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

poniedziałek, 22 kwiecień 2013 21:26

Rozczarowanie

Napisał 
Gdy się czegoś oczekuje, wydaje się być to wspaniałe. Gdy tego doznajesz, staje się trywialne, cała aura wspaniałości gdzieś znika, rozpływa się. Łatwo daje się dobre rady, ale zetknięcie z własnymi słabościami wydaje się być wstrząsające.

Godowy rytuał

Kiedyś z moją dziewczyną przeszliśmy tradycyjny rytuał. Tabletki anty, badania na hiv (Ursynów, na moją wyraźną prośbę), a później seks bez prezerwatywy, której jak wielu mych braci samców szczerze nie znoszę. Dziewczyna niemal mdlała ze strachu, wziąłem to za strach przed ukłuciem (czego sam się obawiam) i jak zwykle się myliłem - igieł się nie bała absolutnie, za to wyników już tak. Oczywiście i ja się ich bałem, ponieważ zdarzyło mi się zaszaleć tu i ówdzie (przed jej poznaniem). Oboje więc trzęśliśmy się ze strachu, obwiniając biedną, Bogu ducha winną igłę. Chłostaliśmy wzdychaniem i okrutnymi słowami igłę, a wyobraźnia - przynajmniej moja, wywoływała negatywy szybkich panienek z czatu internetowego, szybkich ustawek i spotkań, którym w grzesznej młodości chętnie się oddawałem. Gdy doszło do tego czego tak bardzo pragnąłem, odczułem bolesną pustkę. Oto wtulam się w fajną, ciasną dziewczynę która za chwilę pójdzie do kuchni zrobić mi kanapki. Jest miło, ciepło, pościel ładnie pachnie naszymi spoconymi seksem ciałami. Skąd więc ta pustka? było pożądanie, pragnienie wytrysku w dziewczynę, zaznania intymnej ulgi w jej nagim ciele - tak bardzo tego pragnąłem, tak oczekiwałem, a po wszystkim nadeszło zniechęcenie. Za każdym razem odczuwałem to samo; niezależnie od pozycji seksualnej i dziewczyny, z którą wspólnie wtopieni w siebie, podążaliśmy w kierunku horyzontu szczęścia. Pozycje... najlepsza to oczywiście "Hände hoch", czyli ja na niewieście, ręce ma wyprostowane nad głową i mocno je trzymam za nadgarstki. W tej pozycji kobieta jest mi całkowicie oddana, a nawet jakby chciała uciec, nie ma jak. Jest to pozycja władcy i jego kochanki, wyraźnie zarysowująca moją przewagę fizyczną, absolutnie erotyczną dominację. Ręce mogą być wyciągnięte, albo delikatnie (bezboleśnie) wykręcone za głowę, co jeszcze mocniej unieruchamia kobietę. Moja ulubiona to na "Drakulę - jarosza", czyli leżę na mojej wybrance, dłońmi trzymam jej pośladki (każda dłoń na jednej części spiżowych wrót) a zębami koniuszek jednego ucha. Oczywiście, kobieta może uciec - ale bez ucha. To jak plus ujemny albo minus dodatni - można uciec, ale jednocześnie nie można. Panie lżejsze czują się przygniecione masą ciała, ale spokojnie, bez paniki - przecież znacznie schudłem. Trzecia z pozycji które bardzo sobie cenię to na "pytona", konserwatywna i tradycyjna, czyli swymi rękoma opasuję szczelnie korpus kochanki, zachęcając ją do obejmowania mych pleców, a przecież nie zaszkodzi także gdy swym dotykiem, odwiedzi moje umięśnione, twarde jak stal, rytmicznie poruszające się w niej pośladki.

Uśmiech kanibala

Jednak jest coś, co przebija to wszystko. Wyżej opisane pozycje obowiązują w relacji bliskiej, wręcz czułej. Tak mogę kochać się z czytelniczką, która napisała wiele miłych komci, fanką mojej twórczości, która cała w nerwach prosi mnie o autograf na mojej książce. Gdy chcę szybciej, ezoteryczniej i bardziej plastycznie ukazać kobiecie swe zainteresowanie nią, to proszę by leżała na brzuchu - a sam tymczasem moszczę sobie gniazdko na jej plecach. Jestem masażystą - amatorem, i plecy kobiety silnie na mnie działają. Lubię więc je ugryźć w ramach miłosnej akupunktury, i pozwolić by dolna część mego ciała flirtowała z pośladkami Pani, której jeszcze nie znam. Najczęściej tylko jej imię, ale czyż trzeba więcej? w końcu same Panie twierdzą, że liczy się tylko wnętrze. Gdy jestem pytany czemu gryzę - odpowiadam że w poprzednim życiu byłem kanibalem. Ten jakże śmieszny żart (plus niezdrowy błysk w oku i faktycznie ostre trójki górne) sprawia, że nie mam problemów z nachalnymi kochankami.

Na "poważnie"

Jadę z dziewczyną tramwajem (wtedy jeszcze mogłem) przytulam się do niej, akurat tę scenę dobrze zapamiętałem. Wszystko super, był seks, ja jako mężczyzna spełniony - podziwiany jako piszący (co jest dla mnie bardzo przyjemne). I ta bolesna myśl, uczucie - czy to już wszystko? czy tak będzie teraz wyglądać moje życie? dziewczyna zadowolona, zaczynają się "poważne" myśli o życiu - cierpnie mi skóra ze strachu. Problem w tym że ja nie jestem zadowolony - czy tak ma wyglądać życie? pieprzenie, dzieciak, ślub i tyrka całe życie? minie sto lat, i nikt nie będzie o mnie pamiętać - i nie chodzi o to, że zależy mi by ktoś pamiętał moje imię. Chodzi o to że wszyscy mówią, iż w ten sposób przetrwam w swoich dzieciach i wnukach - ale niby jak? przecież geny się mieszają, co ze mnie zostanie? jakiś pieprzony gen z chorobą? mam poświęcić swe życie, by jakiś jeden gen przetrwał kilkadziesiąt lat a później się rozmył w powodzi rozmnażania? kto z nas pamięta pradziadka? przecież to byli ludzie tacy jak my - mieli swoje plany, marzenia, ecmoje. Co po nich zostało? może pamięć o ich czynach (jeśli były "mocne") imieniu, cóż więcej? Wszystko o co się walczy, zniknie  w otchłani niepamięci. Jesteśmy skazani na niepamięć, na zniknięcie jak poranny dym z ogniska. Pojawiamy się na tej planecie, i znikamy ustępując miejsca nowym istnieniom. Po co te starania, walka? żyć jak inni, powtarzać to co oni a w końcu umrzeć? Ludzie mi tłumaczą jaki jest sens takiego życia - dla dzieci, bo tak trzeba, bo to normalne. Ale ja tego nie czuję. Za to czuję powołanie do życia w klasztorze, medytacji i samotności. Ale gdy świeci słońce a ja jestem dobrze najedzony, zerżnąłbym wszystkie Panie na ulicy. Dziś po siłowni (podciąganie, biceps, prawie się popłakałem z bólu) jadę samochodem, piję napój z aminokwasami, byłem tak napalony że chciałem porwać jakieś kobiety do samochodu, w celu wiadomym. Rozumiesz? chciałem porwać kobietę, ja - co by nie było, duchowy guru. Ot, testosteron. Bądź przeklęty na wieki hormonie wyklęty! daj mi spokój!

Leci muzyka, jesteś totalnie ogłuszony miłością, pieprzysz się bez zahamowań, żadnych rozterek. Panna totalnie odlatuje, jęczy i reaguje ciałem, nie ma w tym wstydu ani kompleksów, ciało wije się jak duszący ofiarę BOA w leśnych gęstwinach. W ruchach frykcyjnych odnajdujesz pełnię szczęścia, a orgaźmie zjednoczenie. Jakby złączyć rozdarte kiedyś dwie połówki.

Nie chcę więc wchodzić w ludzkie zależności, tylko szukać sensu istnienia w samotności. Ludzie mi mówią że będę żałował, że nikt mi nie podetrze dupy, nie poda szklanki wody. Możliwe, bardzo możliwe. Ale jeśli pójdę ich ścieżką, to na samą myśl czuję obrzydzenie. Praca, obiad, zakupy, dzieciak, i tak w kółko latami. A jeśli oddam się medytacjom, i w wieku lat pięćdziesięciu okaże się że jednak nie miałem racji? stracę życie. Ale czy to znowu będzie jakaś wielka tragedia? spójrzmy w kosmos. Ziemia nie jest w tej przestrzeni nawet pyłkiem, jest niczym. A na tym kosmicznym mikrobie, żyje kilka miliardów ludzi. Jedni umierają młodo, inni staro, rzadko kto jest szczęśliwy. Jeśli stracę życie, to nic się nie stanie. Umrę, skremują mnie, prochy gdzieś zakopią czy rozrzucą - słońce wstanie rano, zajdzie wieczorem, ludzie nadal będą się mordować, cywilizacje powstaną i upadną, religie także. Nie przesadzajmy więc z tym dramatyzowaniem. Żyjemy, umieramy, a razem z naszymi zwłokami znikają nasze problemy, rozterki, wahania. Zawsze powtarzam że śmierć jest najlepszym coachem, i w odróżnieniu od naszych rodzimych coachów, skuteczną i bezpłatną; każdy przyjdzie na sesję u niej, czy tego chce czy nie. Cóż więc nam zostało? pakujmy bicki bracia samcy, całujmy zgrabne Panie, cieszmy się chwilą - niech wiecznie trwa.Czytany 15272 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:46
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+2 # wujo 2013-04-22 21:50
Fajnie napisałeś, jak zwykle rzeczowo ;) Co do puenty, zgadzam się w 100% Korzystać ile się da, robić to na co sie ma ochotę (tylko nie zabijać ;P), korzystać z życia tak, aby poźniej nie żałować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 01:19
Niestety, nie jest to takie proste. Korzystać można, ale wielu ludzi ma olbrzymie blokady, zahamowania w głowie - np. religijne. A więc najpierw zająć się sobą, a później korzystać, ponieważ inaczej niestety nie za bardzo się da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-22 21:59
Nie wiem jak to ująć żeby ktoś opacznie nie zrozumiał ale muszę Tobie to powiedzieć Marku: bardzo chciałabym żeby moje dziecko miało takiego ojca jak Ty:)ten przekaz jest fantastyczny:) jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem i mam nadzieję że za kilka lat mój syn będzie miał możliwość korzystania z Twoich bezcennych rad :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Marek 2013-04-23 01:20
To idź pod urząd pracy, tam jest wielu takich jak ja :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jacek 2013-04-23 10:25
Riposta godna mistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Sebastiano 2013-04-22 22:02
Masz racje popieram przedmówcę płęta jest esencją prawdy;) jak będę leżał na łożu smierci powiem tylko 3 słowa ''KURWA ,BYŁO ZAJEBISCIE'' Marku to co opisałeś to rutyna dnia codziennego 95% ludzi w Polsce...zamias t szukać własnej drogi mimo bólu łamać ten jebany strach i doświadczać nowego i jeszcze nowego to siedzą w chałupie na dupie.Życie to walka o życie ktoś kiedyś napisał ,mamy je tylko jedno ,kiedy czegoś chcesz zazwyczaj pojawia sie strach że tego nie dostaniesz ,nie dasz rady a ja na to wstań i walcz to Twoje życie Twój najwiekszy skarb..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-23 01:25
Myślę Sebastian, że za dużo piszesz o walce - to stres, mocne pragnienie, jest to bardzo złe. Musisz siebie zrozumieć, szanować i tak zwyczajnie lubić - tu nie ma żadnej walki, starania się. To świadomość, to wystarczy. Staranie się o coś co masz pod nosem, da Ci wiele bólu, cierpienia i niestety kłopotów.

Podobnie jest ze strachem; trzeba się nad niego wznieść a nie z nim walczyć. Np. ja się boję, ale Ja jestem gdzieś z boku, obserwuję a strach mnie nie pochłania. Oczywiście odskoczę, ucieknę - ale nie przeżywam tego w pełni.

Walka jest dla ludzi na niskim poziomie zrozumienia - od was, moich czytelników, wymagam znacznie więcej. Świadomość, to klucz do spełnienia w życiu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebastiano 2013-04-23 17:17
Cytuję Marek:
Myślę Sebastian, że za dużo piszesz o walce - to stres, mocne pragnienie, jest to bardzo złe. Musisz siebie zrozumieć, szanować i tak zwyczajnie lubić - tu nie ma żadnej walki, starania się. To świadomość, to wystarczy. Staranie się o coś co masz pod nosem, da Ci wiele bólu, cierpienia i niestety kłopotó
Podobnie jest ze strachem; trzeba się nad niego wznieść a nie z nim walczyć. Np. ja się boję, ale Ja jestem gdzieś z boku, obserwuję a strach mnie nie pochłania. Oczywiście odskoczę, ucieknę - ale nie przeżywam tego w pełni.

Walka jest dla ludzi na niskim poziomie zrozumienia - od was, moich czytelników, wymagam znacznie więcej. Świadomość, to klucz do spełnienia w życiu.Mareczku cięzko niektórym idzie polubienie siebie ,jesli ktos ma kompleksy z wygladem zewnetrznym np facet jest chudy chcialby wygladac bardziej mesko ale niestety ma taka genetyke ze nie potrafi przybrac na masie miesniowej to wpada automatycznie w kompleksy ze kobieta(w wiekszosci wybierajac samca silnego,duzego) go nie zechce...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 17:29
Rozumiem. Ale wiedz że Twoje obawy nie są racjonalne. Są ludzie niezwykle dobrze zbudowani, a mają zajebiste problemy z samooceną. Bo to problemem jest myśl o sobie, a nie Twoje ciało. Pełno jest chudych ludzi z pięknymi Paniami, otwórz net i znajdziesz ich wszędzie. Pierwszy strzał - Mroczki. Czy oni się wstydzą że są niewysocy i niemęscy? nie, bo ich myśl o sobie (w tym aspekcie) jest pozytywna. Zmień myśl o sobie, a nie ciało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebastiano 2013-04-23 17:54
Cytuję Marek:
Rozumiem. Ale wiedz że Twoje obawy nie są racjonalne. Są ludzie niezwykle dobrze zbudowani, a mają zajebiste problemy z samooceną. Bo to problemem jest myśl o sobie, a nie Twoje ciało. Pełno jest chudych ludzi z pięknymi Paniami, otwórz net i znajdziesz ich wszędzie. Pierwszy strzał - Mroczki. Czy oni się wstydzą że są niewysocy i niemęscy? nie, bo ich myśl o sobie (w tym aspekcie) jest pozytywna. Zmień myśl o sobie, a nie ciało.Myslisz ze ludzi bede mnie inaczej odbierali jak bede wygladal jak wygladal zmieniajac tylko myslenie o sobie w tej kategorii ??? w jaki sposob to bedzie odbierane przez spoleczenstwo przez kobiety ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 18:33
Oczywiście że tak. Będziesz mocny, pewny siebie, zmieni się mowa ciała, zaczniesz pachnieć feromonami, zwiększy się poziom testosteronu. 95% myśli o Tobie będzie że jesteś zajebisty, a 5% na uboczu że chudy. I tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-04-22 22:10
No cóż, to prawda, ze kolejne rody znikaja w orchłani dziejów...skad sie tutaj wzielismy, dlaczego, i gdzie wedrujemy- takie filozoficzne głupstwa, ale czesto np. mi sie zdarza pomyslec o tym wieczorem, no cóz, nie mam wiekszych watpliwosci, ze bedzie to starotestamento wy....szeol :lol: zwał jak zwał...poprostu pusto i ciemno...wczora j czytałem o sp. Leonie Niemczyku, zwłaszcza te jego wywiady przed smiercia, w momencie kiedy dowiedział sie o smiertelnej chorobie...tak czy inaczej, jego zycie dosyc mi sie podobało, praca,praca, kobiety,praca,k obiety, podróze, cos sie działo, nie siedział z dupa przed telewizorem, albo na murku tylko korzystał z tego zycia, raz madrze, raz głupio...chyba taki jest sens zycia, pytanie co "po"- a kto to wie, człowiek boi sie smierci, bo ma swiadomosc, dlatego tez powstały wszelkie religie, ze swiadomosci ludzkiej, gdybysmy byli zwierzatkami jak pieski czy kotki, zyjacymi tylko instynktem, to nikt by nie myslał o smierci :lol: zreszta stary testamnet mówi, o smierci "duszy", jak dla mnie jest to własnie smierc swiadomosci.

Póki jednak zyjemy, wpisze tutaj, chociaz dotyczy tematu hajtania sie- otóż, znowu pod wpływem lektury co z tymi kobietami, zwłaszcza radami dla młodziaków i zycia gentlemana starej daty czyli śp. Pana Leona, ze moze mógłbys skrobnąc jakiegos arta na temat tzw. DRUGIEJ MŁODOSCI. duzo młodych chłopaków dzisiaj ma zycie jakie ma, wiadomo, mało pieniedzy, mało mozliwosci, mały wybór- a druga młodosc czyli to co miedzy innymi czeka Ciebie ( i tak mysle ze liczysz po cichu, ze dzieki blogowi, ksiazce zazyjesz jej jeszcze, zwłaszcza ze jak piszesz pierwsza była jaka była) to czas od około 35 roku zycia do 50-55 lat jak nie dłuzej, kiedy MĄDRY mezczyzna nabrał doswiadczenia z kobietami, doswiadczenia zyciowego, stac go czy to na podróz zagranice, czy sponsorowanie kolacji dla pachnącej małolatki, a potem cabrio z siksami etc. etc. to byłby taki ciekawy artykuł, bardzo OPTMISTYCZNY i dla czytelników i dla Ciebie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-22 22:32
Napisze, szczerze, ze ja równiez licze, ze ta druga młodosć to własnie bedzie Prawdziwa młodość...jakąs mam taka optymistyczna wizję :lol:

A ksiazka, jak zwykle, zajebiscie mi sie nia czyta,ostatnio miałem chwile zwątpienia, ale jak poczytałem kilka rozdziałów to mi z automatu dodało energii....gdyb ym był tłumaczem przysięgłym angielskiego, to bym Ci ja przetłumaczył.. .załoze sie, ze Twoja druga młodosc zaczełaby sie w wieku 36 lat, a moja w wieku 26 lat :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 01:29
Ale ja już pisałem ostatnio taki tekst, dla dojrzałych mężczyzn, nie pamiętam tytułu. Co do śmierci, osobiście wierzę w reinkarnację. Niemniej myśl o śmierci to ułuda, to tylko myśl - jak spojrzysz na nią z boku, to będzie to tylko idea, hipoteza, nic ważnego. Jeśli chodzi o sprawy po śmierci, jestem niezmienie bardzo dobrej myśli - mam silne przekonanie, że wiem mniej więcej co się stanie po niej. Oczywiście mam też świadomość, że mój mózg mnie zwyczajnie oszukał dając mi różne reinkarnacyjne wspomnienia.

Też mam nadzieję na lepszą przyszłość - ale zauważ, o tym właśnie dziś pisałem. Człowiek marzy i czeka, a jak to przychodzi to zero radości, albo jej chwila. Marząc o przyszłości, tracimy chwilę obecną, która nigdy nie wróci. To chyba nasze jedyne bogactwo, chwila obecna, nie ma nic poza nia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MarcinS 2013-04-22 22:16
No właśnie. Ja mam taki głupi problem. Ni chuja nie mogę znaleźć kobity, a już czas najwyższy. Nie mówię o ślubie, ale takiej np. do ruchania. Jest chujnia, bo nigdy nie miałem.

To szczególnie teraz na wiosnę jest mega przygnębiające. Wychodzą parki, zadowoleni ludzie. Dziś np. jak byłem na siłowni to widziałem kilka "kochańców". Chłopak po dupci klepał dziewczynę i gilgotał. Tuż przede mną. Chuj, że oboje byli średniej urody, chuj, że wcale nie chciałbym jej zaruchać. Oni byli zadowoleni i spełnieni, a ja nie. Nie mogę tego zdzierżyć. Dlaczego nie jestem jebany przeciętniasem w tej materii? Mam kurwa dość, nawet babka i starzy już żyć nie dają tylko cały czas o dziewczynie napierdalają. Swoją drogą, ciekawe, jakie też są ich myśli odnośnie tego, że jestem prawiczkiem? Pewnie chujowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wujo 2013-04-22 22:37
Cisnienie Cie gniecie widac :) Idz na dyskoteke studencka i atakuj po kolei szmaty, moze jakas sie skusi, a widzac Twoje napalenie i frustracje, raczej sie skusi :) Moze i wyniknie z tego cos wiecej ;) Nie, ze dziewczyna, czy zona, bron boze, ale moze taki "fuck-friend" :) Zycze szczescia i powodzenia drogi przyjacielu ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MarcinS 2013-04-23 10:32
Żeby się na mnie skusiła, to chyba musiałaby być nieprzytomna. Albo martwa. Swoją drogą, jak takie coś miałoby wyglądać? Przyjmijmy, że jakaś mocno naćpana jest zainteresowana - i co dalej? Gdzie na takich imprezach ludzie chodzą kopulować? o pytanie czysto hipotetyczne, bo na dyski nie chodzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 12:54
Człowieku, przestać się tak szmacić i upadlać - liczysz na współczucie, chcesz zwrócić uwagę na siebie? chłopaki w Twoim wieku konają na raka, mają worki na gówno umieszczone w brzuchu, są bez nóg i rąk i tak nie jęczą. To jest po prostu obrzydliwe, żadna normalna kobieta nie wytrzymałaby z takim skamleniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SławekM 2013-04-23 13:03
Cytuję MarcinS:
Żeby się na mnie skusiła, to chyba musiałaby być nieprzytomna. Albo martwa. Swoją drogą, jak takie coś miałoby wyglądać? Przyjmijmy, że jakaś mocno naćpana jest zainteresowana - i co dalej? Gdzie na takich imprezach ludzie chodzą kopulować? o pytanie czysto hipotetyczne, bo na dyski nie chodzę.

Stary wiesz co, przewineło się już tu kilka głupich komentarzy, okazjonalnie nawet sporo;p ale bijesz wszelkie rekordy, skondensowałeś je wszystkie w nowym niku i starej treści?;p
Wiesz co można by Ci poradzić tak na szybko?, jebnij się o ścianę, tak zdrowo, włóż całe serce w to;d
Pozdrawiam;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 14:35
Tak, to chyba ten sam cały czas :) ach, ależ fascynacja własnym cierpieniem, jakież pragnienie by cały świat je widział, żył tym, mówił o tym :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-23 13:25
Chłopaki dobrze Ci radzą ,a ja jako kobieta dodam tylko że koncentrujesz się na problemie którego tak naprawde nie ma, nie istnieje..Nie możesz po prostu odpuścić? i zamiast pogrążać sie w durnej rozpaczy pomysl że to wszystko co najlepsze jeszcze przed Tobą, jesteś wyjatkowy i co z tego że nie kochałes sie z kobietą..całe zycie przed Tobą..w najmniej oczekiwanym momencie los Cie mile zaskoczy:))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-22 23:04
Marcin, a ile masz lat?
Na pewno mniej niż ja podczas swojego pierwszego razu. Marek też coś wspominał o jego późnej inicjacji. Tak więc nie przejmuj się wiekiem. To że jakieś tam kryjany kochają się mając po 16 lat, wcale nie oznacza, że są szczęśliwsi niż ja czy Ty.
A opinią rodziców i dziadków się nie przejmuj bo po co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MarcinS 2013-04-23 10:28
Mam prawie 24 lata. Sporo. Ja jednak przejmuję się wiekiem, albo też brakiem inicjacji. Wiele osób mówi, że kiedyś tak czy siak taki chłopak coś znajdzie, ale ja pewności nie mam. Ostatnio czytałem historie facetów mojego pokroju i ich opinia była różna od Twojej - pisali, że jak nie zaczniesz uprawiać seksu w miarę normalnym wieku, to być może już nigdy tego nie zrobisz. Wpisz sobie w wyszukiwarkę np. "mam 30 lat (35, 40) i jestem prawiczkiem". Poczytaj, co tacy ludzie piszą. Obawiam się tego bardzo, wiem , że może mnie to dotknąć.

Opinią starych i dziadków się nie przejmowałem w zasadzie nigdy, problem w tym, że to w moich własnych oczach staję się wielce nieciekawą osobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-23 12:44
To chyba w Twoim wieku miałem pierwszy raz, potem długo, długo nic. Aż w końcu się zaczęło. Nie ma w tym żadnego problemu, to tylko Ty tak uważasz - bo ktoś jakąś bzdurę napisał. Seks to zwykła sprawa, i nawet jeśli jej nie zaznasz tragedii nie będzie. Za to ważne by doznać szacunku i sympatii do siebie, a to wyklucza słuchanie innych, na rzecz swoich odczuć. Twoje problemy wydają Ci się z Twojego punktu widzenia ważne, ale są nic niewarte. Tracisz życie i młode, pełne sił lata, na upadlaniu się i martwieniu że nie włożyłeś fiuta w cipę. To powinno Cię martwić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin 2013-04-23 18:22
Cytuję MarcinS:
Mam prawie 24 lata. Sporo. Ja jednak przejmuję się wiekiem, albo też brakiem inicjacji. Wiele osób mówi, że kiedyś tak czy siak taki chłopak coś znajdzie, ale ja pewności nie mam. Ostatnio czytałem historie facetów mojego pokroju i ich opinia była różna od Twojej - pisali, że jak nie zaczniesz uprawiać seksu w miarę normalnym wieku, to być może już nigdy tego nie zrobisz. Wpisz sobie w wyszukiwarkę np. "mam 30 lat (35, 40) i jestem prawiczkiem". Poczytaj, co tacy ludzie piszą. Obawiam się tego bardzo, wiem , że może mnie to dotknąć.

Opinią starych i dziadków się nie przejmowałem w zasadzie nigdy, problem w tym, że to w moich własnych oczach staję się wielce nieciekawą osobą.

Ha, ha. To, że się tym przejmujesz, to dobry, zdrowy objaw. Gdybyś tego nie robił, to byłoby źle. Jeden gościu ;-) miał kiedyś podobną sytuację. Jęczał, marudził, myślał o sobie "ja pierd..jestem zerem. I co? Pewnego pięknego dnia spotkał znajomą, która poprosiła go o przysługę. No wiadomo jak przysługa to coś w zamian - było piwo. Za tydzień rewanż i problem inicjacji z głowy. To trwało ponad trzy lata. Głowa do góry przyjacielu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin 2013-04-23 18:25
Cytuję Marcin:
Cytuję MarcinS:
Mam prawie 24 lata. Sporo. Ja jednak przejmuję się wiekiem, albo też brakiem inicjacji. Wiele osób mówi, że kiedyś tak czy siak taki chłopak coś znajdzie, ale ja pewności nie mam. Ostatnio czytałem historie facetów mojego pokroju i ich opinia była różna od Twojej - pisali, że jak nie zaczniesz uprawiać seksu w miarę normalnym wieku, to być może już nigdy tego nie zrobisz. Wpisz sobie w wyszukiwarkę np. "mam 30 lat (35, 40) i jestem prawiczkiem". Poczytaj, co tacy ludzie piszą. Obawiam się tego bardzo, wiem , że może mnie to dotknąć.

Opinią starych i dziadków się nie przejmowałem w zasadzie nigdy, problem w tym, że to w moich własnych oczach staję się wielce nieciekawą osobą.

Ha, ha. To, że się tym przejmujesz, to dobry, zdrowy objaw. Gdybyś tego nie robił, to byłoby źle. Jeden gościu ;-) miał kiedyś podobną sytuację. Jęczał, marudził, myślał o sobie "ja pierd..jestem zerem. I co? Pewnego pięknego dnia spotkał znajomą, która poprosiła go o przysługę. No wiadomo jak przysługa to coś w zamian - było piwo. Za tydzień rewanż i problem inicjacji z głowy. To trwało ponad trzy lata. Głowa do góry przyjacielu.

Jeszcze coś, co bardziej zabobonni twirdzili, że jak facet do iluś tam lat nie zarucha, to oślepnie :lol: :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 18:33
No i nieśmiertelna błona między palcami, a także coś z mózgiem miało się dziać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-22 23:17
ale co babka i starzy moga wiedziec o dzisiejszym pokolenia Igówna??? Zwłaszcza, jesli chcesz wyruchac jakąs ładna sikse, a nie byle co z braku laku...ostatnio ja z kolei zauwazyłem, ze siksy małoletnie z ładnymi buzkami wszedzie kreca sie z chłopcami, którzy mówiac wprost pewnie robią w podpaski, zamiast tych dziewczyn:lol: wystarczyłoby tylko na takiego dmuchnac, a by szybko sie przewrócił. Co to kurwa za spierdolona moda na takich półpedałów sie zrobiła? z kolei starsze to juz chciałyby te pierdolone "poczucia bezpieczenstwa" mieć. Wujo, raczej ładne siksy sie nie bawia w fuckfriendów :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-22 23:21
Wiem, ze to brutalne Marcin, ale skoro teraz ciezko jest Ci cos załapać na ruchanie, to badzmy szczerzy, musisz robic swoje zeby zgromadzic jakis hajs...po kilku latach sobie z nawiazka to odbijesz.Oczywi scie mysle tutaj o dymaniu obiektywnie ładnych siks :lol:

Niesmiertelny cytat:"Mnie się wydaje, że najlepszy sposób na kobietę, to konto w banku."- doswiadczenie zyciowe, kobiety z Polski i zagranicy, co najwazniejsze- ładne, Facet wiedział co mówił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-23 01:40
Hajs to najlepszy, naturalny afrodyzjak. Ale jest też haczyk - kobieta by mieć pewność że posiądzie ten hajs, chce mieć dziecko i ślub z jego właścicielem. A więc trzeba mieć hajs i coś w głowie. Bez tego jest się później jeleniem z coraz to bardziej topniejącym hajsem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-04-23 21:40
Cytuję Marek:
Hajs to najlepszy, naturalny afrodyzjak. Ale jest też haczyk - kobieta by mieć pewność że posiądzie ten hajs, chce mieć dziecko i ślub z jego właścicielem. A więc trzeba mieć hajs i coś w głowie. Bez tego jest się później jeleniem z coraz to bardziej topniejącym hajsem.


Naturalnie sie z tobą zgadzam, dobry hajs+ olej w głowie= sukces z panienkami. Ostatnio tak sie własnie zastanawiałem siedzac na siłowni, co te koksy maja z zycia, podnosza te ciezary, w krzyzu trzaska, miesnie rosna, ale co z tego? Lepiej miec nieco mniejsze bicki, a reszte czasu posiwecic np. na nauke, a potem prace. Z tego masz hajs, mozesz sie ubrac elegancko, d tego siłownia, zeby troche ciało wyrzezbić i tyle...tak samo te koksy na dyskotekach, jak widze towarzystwom które ma 45 w łapie, a tylko podpiera sciany i komentuje to sie tak w duchu smieje, tymczasem włazi koles który ma bica 35, ale jest elegankco ubrany, usmiechniety i siksy same skocza wokół niego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebastiano 2013-04-24 19:54
Cytuję Esej:
Cytuję Marek:
Hajs to najlepszy, naturalny afrodyzjak. Ale jest też haczyk - kobieta by mieć pewność że posiądzie ten hajs, chce mieć dziecko i ślub z jego właścicielem. A więc trzeba mieć hajs i coś w głowie. Bez tego jest się później jeleniem z coraz to bardziej topniejącym hajsem.


Naturalnie sie z tobą zgadzam, dobry hajs+ olej w głowie= sukces z panienkami. Ostatnio tak sie własnie zastanawiałem siedzac na siłowni, co te koksy maja z zycia, podnosza te ciezary, w krzyzu trzaska, miesnie rosna, ale co z tego? Lepiej miec nieco mniejsze bicki, a reszte czasu posiwecic np. na nauke, a potem prace. Z tego masz hajs, mozesz sie ubrac elegancko, d tego siłownia, zeby troche ciało wyrzezbić i tyle...tak samo te koksy na dyskotekach, jak widze towarzystwom które ma 45 w łapie, a tylko podpiera sciany i komentuje to sie tak w duchu smieje, tymczasem włazi koles który ma bica 35, ale jest elegankco ubrany, usmiechniety i siksy same skocza wokół niego.Esej dobry hajs nie jest tak łatwo zrobić niestety...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MarcinS 2013-04-23 10:10
Ha, też myślę, że hajs to najlepsza droga do dobrania się do miodku. Niestety, tak jak w przypadku miliardów ludzi, zdobycie go jest dla mnie problemem. Ale może kiedyś się uda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # Esej 2013-04-23 21:51
Cytuję MarcinS:
Ha, też myślę, że hajs to najlepsza droga do dobrania się do miodku. Niestety, tak jak w przypadku miliardów ludzi, zdobycie go jest dla mnie problemem. Ale może kiedyś się uda.


pamietaj, HAJS+SIŁOWNIA+C IUCH+UŚMIECH+RO ZUM W GŁOWIE,a nie tylko w główce= masz gwarantowane, ze poruchasz ładną dupcie,kup Co z tymi kobietami, poczytaj, to zrozumiesz. Dzisiaj jestes przecietniakiem , młode siksy szukaja alvaro itd, po studiach, gdy hajs od starych sie konczy, zaczyna sie goraczkowe poszukiwanie partnera, potem koscielniak i po meczu- widze czasem w sklepach takie blondyny, z opalonymi cyckami 35+,tłustym dupskiem, tatuaze, wtedy sobie mysle- na ilu kutasach musiała skakać, ze skonczyła w lewiatanie na kasie?Kurestwo az biło z oczu. Twoja przewaga jest taka, ze jesli nie spierdolisz czasu po skonczeniu studiów tj. 25 lat do 35 lat i zrobisz co wyzej napisałem, to twoja druga młodość to bedzie prawdziwie eldorado, naruchasz sie tego tak, ze Ci bokiem wyjdzie :lol: Spójrz, np. za aktora Żebrowskiego, nie wpierdolił sie w dzieciaki, a przeciez od Ogniem i Mieczem, gdzie by sie nie pojawił tam miał zawsze pierdolenie gwarantowane, ale myslał głową, nie główką, swoje sie w zyciu naruchał juz, a na koniec wziął sobie młodą, zgrabną blondynkę, spójrz teraz jak stare pruchwy w necie zieja do niego ogniem- facet tylko sie smieje w duchu, co w zyciu poruchał to poruchał, teraz czas na zgrabna zonę (jestem pewny, ze strasznie go ona kocha) i rodzinę. Więc po chuj sie spieszyć, jak włozysz teraz patyka w byle co i nie daj boże sie spompujesz w dziurkę, gdy bedzie miała dni płodne...to pogrzebiesz swoje zycie. Miej marzenia- ja np. tak sobie mysle, nie powiem EE troche mi naswietliło sprawę, jestem ostrozny. Masz czas i kup książkę, ale oczywiscie zrobisz jak zechcesz tylko wiesz, cytujac kawałek Lukasyno :kładłeś na to chuj, teraz się bój" :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 01:34
Dziadki i rodzice nie chcą ruchanka, tylko żeby ślub był kościelny, rumiane wnuki - idą wg. ustalonego scenariusza. No a Marcin im psuje wizję życia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MarcinS 2013-04-23 10:16
Nie wiem czy chcą ślubu, a kościelnego to na pewno nie dostaną, bo z kk odszedłem ze dwa lata temu i powrócić nie mam najmniejszego zamiaru. To, co tam mówią to kłamstwo i mamona, stamtąd trzeba uciekać. A fakt faktem, zapewne w ich wizji jestem przeciętnym gościem, który jednak kobitę ma i można tym faktem pochwalić się sąsiadom i jeszcze paru innym osobom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MarcinS 2013-04-23 10:13
Pedały, nie pedały, dziewczyny mają. Też widzę to, co Ty. Lubują się w Bieberach, one directionach i innych emochudzielcach . Ale fakt jest taki, że to właśnie tacy goście mają wzięcie. Czy to nam się podoba, czy nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2013-04-23 12:40
Gdzie mają wzięcie, u piszczących gimnazjalistek? wzięcie ma mężczyzna pewny siebie, który coś osiągnął, jakoś wygląda, czymś jeździ - to recepta na posiadanie kobiety, ale na pewno nie recepta na szczęście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-04-23 22:01
Cytuję Marek:
Gdzie mają wzięcie, u piszczących gimnazjalistek? wzięcie ma mężczyzna pewny siebie, który coś osiągnął, jakoś wygląda, czymś jeździ - to recepta na posiadanie kobiety, ale na pewno nie recepta na szczęście.


Marek, mamy na mysli siksy mniej wiecej w naszym wieku, przedział 20-25, ciezko cos poruchac ładnego, bo raz wokół krecą sie własnie te półpedały, a dwa te młode pizdy szukaja tylko funu i alvaro i innych półpedałów z MTV i całej reszty, mnie to tylko czsami ciekawi skąd kurwa maja na to pieniadze, na ciuchy, na zabawę- wiadomo starzy robili w latach 90tych "biznes" a dzisiaj dzieciaki biorą hajs i bawia sie w dorosłych. No cóż, takie czasy.

Zdecydowanie sie zgadzam, to recepta na posiadanie kobiety, a nie na szczescie. Absolutnie nie wolno tych 2 rzeczy utożsamiać ze sobą, bo to jest oddanie emocjonalnej istocie wladzy nad sobą. Zreszta prawda jest prozaiczna, facet który cos ma zawsze bedzie łakomym kąskiem, kobiety to wzrokowce, prawie kazda potrafi ocenic za ile ma na sobie ciuchy gość- pomysli 1k, 2k etc. i to wzbudza odrazu zainteresowanie . Madry facet wie o tym,wiec korzysta póki moze, a kiedy sie robi goraco typu presja na slub, dzieci, wie, ze ta dzisiaj pusci kantem, to za krótki czas pojawi sie kolejna- no ale zeby sie pojawiła to trzeba ja czyms przyciągnąć, a afrodyzjak najsilniejszy to juz jest znany :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 22:05
Esej dobrze mówisz, polałbym Ci za to drinka, będą z Ciebie ludzie jeszcze :) ja to już niestety podstarzały jestem, 34 lata na karku. Nie dość że stary, to jeszcze chutliwy, ogień płonie w tym piecu i jeszcze trochę się pohajcuje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-23 22:21
Cytuję Marek:
Esej dobrze mówisz, polałbym Ci za to drinka, będą z Ciebie ludzie jeszcze :) ja to już niestety podstarzały jestem, 34 lata na karku. Nie dość że stary, to jeszcze chutliwy, ogień płonie w tym piecu i jeszcze trochę się pohajcuje :)


Marek spokojnie rób swoje, a jeszcze zobaczysz, ze bedziesz sie woził I30 po Ibizie :lol: po prostu rób dalej swoje,do 55 lat, to jeszcze masz duuuuzzzzoooooo czasu :lol: a kto wie, moze jakis czytelnik, który dokopie sie złota doceni to co tutaj przeczytał?? Z ksiazka juz przeciez czytelnik pomógł :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-23 22:23
dałem taki na oko mniej wiecej przedział wiekowy DRUGIEJ MŁODOŚCI, chociaz Heffner to cały czas młody hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 22:31
Po Ibizie to wolałbym skuterem :) oczywiście doceniam to co zrobił Jarek (sponsor książki) ale chciałbym już się nie prosić o to, na co mógłbym normalnie zarabiać. Dostawałbym pensję czy jakieś tantiemy, i sam sobie kupował kompa czy samochód. A tak mam tylko rower - na którym nie mogę jeździć bo kolano momentalnie reaguje. Z kompem muszę poczekać, nie wiem już na co. No cóż, pozostaje mi póki mam zdrowie i co jeść, ciężko pracować. W końcu się przebiję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-04-23 22:41
Tez uwazam, ze sie przebijesz...pr edzej czy później, a pomoc czytelnika, tak jak pomógł Jarek, pozwoliłaby Ci wypłynąć na szersze wody...w gruncie rzeczy to kwestia odpowiedniej reklamy np. w empiku czy gdzies, nie wiem ile to kosztuje, ale tak to uwazam, ze da radę, poza tym rób to dzieki miedzy innymi czemu ja poznałem EE, czyli wrzuty tekstów na onet, wp czy inne portale, wiesz w zyciu potrzebne jest szczescie...a nóż, moze jakiś facet z grubsza kasą, nie rozumiejacy problemów z babami da Ci nie rybę, a....wędkę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-23 22:49
Przyszła mi oto do głowy taka mysl, ze w dzisiejszym swiecie anglistów jest cała masa, tłumaczy przysięgłych, poszukac kogoś w miare niedrogiego, moze spróbowałbym przetłumaczyc ksiazke na angielski, dogadac sie z jakims amerykanskim wydawnictwem napisac maila czy inny sposób kontaktu i wtedy moze udałoby sie tam to wrzucic...taki luzny pomysł mi teraz wpadł do glowy....niechb yś sprzedał w USA 10 tys takich ksiazek,takie minimum od kazdej 2 dolce, juz cos jest.....zwroci łoby sie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-23 22:50
spróbowałby*, moze ktos z tamtejszej Polonii, kto zna jezyk uzywany...cos takiego, ciekawe czy czyta Cie kots z poza Polski, moze jakis kontakt przez neta....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 23:26
Wiesz, ja jestem wrogiem załatwiania coś tak "na gębę" - wolę zapłacić i mieć usługę wykonaną, a tak ktoś coś zrobi, spieprzy, i nawet nie ma jak o tym pogadać bo się ktoś obrazi. Ale teraz już wiem, że jakbym miał pieniądze, to nie wydam książki w PL tylko tłumaczenie na ang, i wstawić na amazon. To dla mnie moim zdaniem jedyna szansa na jakieś zaistnienie. W PL po prostu nie mam szans, taka jest prawda. Mogę książkę wydać jedynie dla satysfakcji i fanu, kasy z tego nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-23 23:45
Cytuję Marek:
Wiesz, ja jestem wrogiem załatwiania coś tak "na gębę" - wolę zapłacić i mieć usługę wykonaną, a tak ktoś coś zrobi, spieprzy, i nawet nie ma jak o tym pogadać bo się ktoś obrazi. Ale teraz już wiem, że jakbym miał pieniądze, to nie wydam książki w PL tylko tłumaczenie na ang, i wstawić na amazon. To dla mnie moim zdaniem jedyna szansa na jakieś zaistnienie. W PL po prostu nie mam szans, taka jest prawda. Mogę książkę wydać jedynie dla satysfakcji i fanu, kasy z tego nie będzie.


Podzielam Twoją opinie, ze zebys cos zarobić, to trzeba byłoby rzucic książkę i ewentualnie później w zaleznosci od tego jak pójdzie cos w stylu Co z tymi kobietami 2. Dlatego piszac o czytelnikach pomyslałem, ze ktoś mógłby chociazby wyłozyć pieniadz na tłumaczenie, co do tej Polonii i na gębę-trudna sprawa, spróbać mozna byłoby, moze gdzies na prowncji taniej byłoby..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-23 23:49
rzucic na Zachód chodziło mi oto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-24 01:23
A jutro trzeba by coś napisać, tylko co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-24 01:23
Póki co poczekam. Dziś miałem bardzo dziwny sens - do wydawnictwa które wydało moja książkę, przyszły dwa listy do mnie. Cieszyłem się że to coś fajnego - w jednym był hot dog na którego miałem mega chętkę, ale bałem się że jest nieświeży, i w końcu go nie zjadłem. W drugiej czułem że jest ciasto - ale jej nie otworzyłem. To chyba sen zwiastujący jakąś zmianę, zobaczymy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 23:21
Kiedyś jeden z czytelników (za co jeszcze raz dziękuję) mi przetłumaczył jeden felieton, ale nie wiedziałem nawet gdzie go wkleić. Z tłumaczeniem jest ciężko - musi być do tego spec bardzo wysokiej klasy, ponieważ posługuję się jednak idiomami itd, więc musi znać to wszystko dokładnie. Muszę mieć kasę i za to zapłacić, trudno by ktoś pracował za darmo. Meila nie napiszę, bo nie umiem - i tak koło się zamyka.

Teraz znowu spróbuję wkleić coś w ebooka "Co z tymi kobietami?" i puścić go w sieć za darmo. Niech mają ludzie - ale i ja niech coś mam. Dlatego muszę wkleić w niego swoją reklamę, stron i podać nr konta żeby ktoś komu się to spodoba, wpłacił za darmowe czytanie nawet symboliczną złotówkę - a może komuś się spodoba i wyda następną książkę. Felietony są na dwie książki, moim zdaniem znacznie lepsze niż z obecnej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-28 11:15
tak 3maj dalej :-)
źródełko
Cytat:
Bernard Shaw powiedział, że gdy publikował swoją pierwszą powieść, nie było zapotrzebowania na jego książki - nikt wtedy nie słyszał o George'u Bernardzie Shaw. Nikt nie powiedziałby: „Potrzebna jest mi książka Bernarda Shaw". Więc co zrobił? Sam opublikował tę książkę - sam był wydawcą, sam zebrał pieniądze. A później chodził od księgami do księgami i pytał: „Czy macie książkę Bernarda Shaw?" Padała odpowiedź: „Bernard Shaw? Nigdy o nim nie słyszeliśmy". A on na to: „Dziwne, prowadzicie państwo księgarnię, a nigdy nie słyszeliście o tym wspaniałym pisarzu? Nie jesteście na bieżąco, czy co? Pierwszą rzeczą, którą powinniście zrobić, jest zaopatrzenie się w jego książki". Wydał tylko jedną, ale reklamował od razu kilka, ponieważ skoro już chodził po mieście, to czemu miał propagować tylko jedną? Jedna książka nie czyni człowieka wielkim pisarzem. Przebierał się - czasem zakładał kapelusz, czasem okulary. W końcu ludzie zaczęli przychodzić do domu Bernarda Shaw. A on zrobił to wszystko sam - reklamę i dostawy książki. W ten sposób sprzedał swoją pierwszą powieść. Zaczepiał ludzi na ulicy: „Słyszał pan? Ciągle mówi się tyle dobrego o książce jakiegoś George'a Bernarda Shaw. Ludzie powiadają, że jest świetna. „Słyszał pan o niej?” Przechodnie odpowiadali: „Nie, nigdy nie słyszeliśmy tego nazwiska". A on: „Dziwne, myślałem, że w Londynie mieszkają wykształceni ludzie". Chodził do bibliotek, do klubów, wszędzie, gdzie mógł kreować popyt, dokonał tego. Sprzedał książkę, a w końcu - tak jak zaplanował - stał się najznamienitszym pisarzem swojej epoki. Wykreował zapotrzebowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # Marek 2013-04-23 01:32
Marcin, to może skocz do burdelu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MarcinS 2013-04-23 10:20
Tak, cały czas o tym myślę. Już całe odloty przejrzane, potencjalne panny wybrane. Tylko tak jakoś nie mam odwagi. A nie dodam jej sobie używając alko, bo nie piję. Jednak możliwe, że kiedyś się złamię i w końcu pójdę. Już chciałbym iść, tylko coś mnie powstrzymuje, może to jakiś strach albo coś... Nawet po nocach śni mi się, jak tam idę i robię swoje. To powoli staje się obsesją, ciągle o tym myślę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 12:45
Umów się z kolegą i jedźcie do dwóch panienek - albo skombinuj chatę, i tam ją zaproś. Jeśli nie masz kasy, czat internetowy, ale tam nic nie wyrwiesz jak będziesz się tak żalił na siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wujo 2013-04-25 23:21
Jesli na dziewczyny z odlotow to po przeczytaniu opinii na garso. Tam chlopaki pisza opinie i mozna zaoszczedzic wielu niepowodzen i przykrosci. A jak to ma byc pierwszy raz, to musi byc zajebista Pani :)
www.garsoniera.com.pl/forum/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 22:06
Cytuję Marek:
Marcin, to może skocz do burdelu?


O żesz kurwa, kto mnie minusuje na mojej własnej stronie? :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-22 22:59
Było dla mnie pewnym zaskoczeniem gdy odkryłem, że kobiety naprawdę lubią być w łóżku zdominowane. Przyznam Marku, że początkowo trochę Ci nie dowierzałem w tej kwestii. Wszytko zmieniło się, gdy moja dziewczyna sama mi o tym powiedziała.

Niestety, ale znów miałeś rację... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 01:38
Dla mnie też to było zaskoczeniem, i powiem Ci że wszystkie panny które znałem, chciały być pod mocnym kolesiem - niektóre by tego chcieć, musiały mieć mocne poczucie bezpieczeństwa, intymności, pewności że nikt się nie dowie i nie zostaną wyśmiane. I to trzeba kobiecie z szacunkiem dać. Później oboje się spełniacie - klapsy w tyłek, kajdanki, trzymanie za włosy, wulgaryzmy i inne. Oczywiście wszystko wcześniej musi być DOKŁADNIE umówione.

A dziewczynę w ramach zabawy, spróbuj mocniej złapać za włosy. Delikatnie się nimi baw, i coraz mocniej ciągnij obserwując jej reakcję. Tak właśnie odkryłem, że moja sympatia po prostu lubi dostać po pysku porządnie. Jak porządny facet tego nie chciał zrobić (np. ja), to go prowokowała. Ze mną się nie udało, ale z innymi tak. Maszyna do wzbudzania poczucia winy u facetów :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbożowy 2013-04-23 20:33
A co najlepsze ja również dobrze się z tym czuję. Pasuje mi taki układ i czuję, że jest to naprawdę zdrowe.
Czasem co prawda lubię się przytulić do piersi i zanurzyć w poczuciu całkowitego bezpieczeństwa. Facet staje się wtedy taki bezbronny i podatny na pieszczoty- zupełnie jak mały kociak :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 22:08
No pewnie, od czasu do czasu nie szkodzi zmienić się w Ryśka z Klanu - byle nie weszło Ci to w krew :) po tym od razu wskakuj w mundur SS, do dłoni pejcz i wibrator - w bój by odzyskać męską moc :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-23 08:24
Cytuję Marek:
To idź pod urząd pracy, tam jest wielu takich jak ja :)

To był komplement.. a Ty nie byłeś miły:(

a poza tym nie ma wielu takich jak Ty...nawet pod urzędem pracy..w ogóle nie ma kogos takiego jak Ty..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotr 2013-04-23 09:15
Cytuję i30:
Cytuję Marek:
To idź pod urząd pracy, tam jest wielu takich jak ja :)

To był komplement.. a Ty nie byłeś miły:(

a poza tym nie ma wielu takich jak Ty...nawet pod urzędem pracy..w ogóle nie ma kogos takiego jak Ty..

A moze maly eksperyment, pojdz do banku nasienia , wez kilka roznych prubowek pomieszaj , pomieszaj, wstrzasnij i chlup-niech wygra najlepszy, jest szansa trafic jakiegos geniusza z takiej ilosci....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 12:48
Piotrek, to chyba było nieprzyjemne, nie uważasz? i do czego się w sumie odnosiło? bądźmy mili dla siebie, proszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 12:47
Oczywiście Hultajko, jestem unikalny jak Ty i wszyscy ludzie na świecie. Rozejrzyj się ilu tu jest fajnych, ostrych chłopaków - każdy konkretny, każdy gotowy do akcji. Osobiście Ci rekomenduję moich co najmniej kilku czytelników - do przyjaźni z otwartymi wrotami do innych opcji. Ja jestem chory, biedny i głupi, szkoda na mnie czasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-23 22:55
Marek cytuję "Ja jestem chory, biedny i głupi, szkoda na mnie czasu."
Może i jesteś chory, ale kto dziś nie jest..może i jesteś biedny chociaż to zależy Co kto uważa za biedę..ale na pewno jesteś głupi jeśli naprawdę myślisz że czas poświęcony dla Ciebie byłby zmarnowany.. :D :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebo 2013-04-24 12:16
Cytuję i30:
Marek cytuję "Ja jestem chory, biedny i głupi, szkoda na mnie czasu."
Może i jesteś chory, ale kto dziś nie jest..może i jesteś biedny chociaż to zależy Co kto uważa za biedę..ale na pewno jesteś głupi jeśli naprawdę myślisz że czas poświęcony dla Ciebie byłby zmarnowany.. :D :lol:


Hehe jaki podryw :D Niestety koleżanka nie czytała dokładnie Marka felietonów i nie wie, że tekstem o dzieciach skutecznie go od siebie odstraszyła :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-23 09:02
Cytat:
Cóż więc nam zostało? pakujmy bicki bracia samcy, całujmy zgrabne Panie, cieszmy się chwilą - niech wiecznie trwa.
Chwalimy, kolejny dobry text :-)
Sądzę, że nie ma co się przejmować problemem, czy w samotności, czy w związkowym kolektywie. Wyjaśni się każdemu, podświadomie poszukującemu.
Chwilo trwaj! :-), (lubelskie ;-) )Wystarczy zrozumienie swojej bramy. :-)

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 12:50
Reklama fajna, ale szkoda że nierealna. Facet rezygnuje z pracy, a potem lecą balonem - za co? przecież panna humanistka, bezrobotna bo nigdzie jej "nie doceniają", facet rezygnuje z pracy bo ona się czuje nieszczęśliwa. Więc skąd kasa na balon, wycieczki, nawet przejazdy? :)

A Tolle poza klasyfikacjami, geniusz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-23 21:32
Cytuję Marek:
Reklama fajna, ale szkoda że nierealna. Facet rezygnuje z pracy, a potem lecą balonem - za co? przecież panna humanistka, bezrobotna bo nigdzie jej "nie doceniają", facet rezygnuje z pracy bo ona się czuje nieszczęśliwa. Więc skąd kasa na balon, wycieczki, nawet przejazdy? :)

A Tolle poza klasyfikacjami, geniusz.


Właśnie reklama, realna będzie nieciekawa, toż po sąsiedzku z podkarpaciem. Wizja dla tv, ja tam lubię popływać sobie w tym unikalnym stawie. Doceniam piękno, trudności przyziemne rozwiązują się wcześniej czy później. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 22:10
Ja też bym popływał w jakimś stawie. Rok temu pływałem tutaj z kolegą i przyjaciółką - było fajowsko. A tak tylko basen i nie za często, strasznie mi siada łokieć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-28 11:43
Nie lubię chloru w basenie i nie mogę się już doczekać nagrzania się wody naturalnie. :-) Daj znać, jak się znowu wybierzecie na Roztocze, porozmawiamy na żywo w takim miejscu? :-)

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-23 09:31
Cytuję Piotr:
Cytuję i30:
Cytuję Marek:
To idź pod urząd pracy, tam jest wielu takich jak ja :)

To był komplement.. a Ty nie byłeś miły:(

a poza tym nie ma wielu takich jak Ty...nawet pod urzędem pracy..w ogóle nie ma kogos takiego jak Ty..

A moze maly eksperyment, pojdz do banku nasienia , wez kilka roznych prubowek pomieszaj , pomieszaj, wstrzasnij i chlup-niech wygra najlepszy, jest szansa trafic jakiegos geniusza z takiej ilosci....

Chyba cos się Panu pomieszało Panie Piotrze :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jacek 2013-04-23 10:45
krystian.homelinux.org/babeczki/takajestem.php
To podobnie jest napisane jak Marek tu pisze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 12:51
To bardzo dobry, konkretny tekst.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-23 13:08
Cytuję Marek:
Oczywiście Hultajko, jestem unikalny jak Ty i wszyscy ludzie na świecie. Rozejrzyj się ilu tu jest fajnych, ostrych chłopaków - każdy konkretny, każdy gotowy do akcji. Osobiście Ci rekomenduję moich co najmniej kilku czytelników - do przyjaźni z otwartymi wrotami do innych opcji. Ja jestem chory, biedny i głupi, szkoda na mnie czasu.

Ale Ty mnie nie zrozumiałeś.... ja nie szukam żadnego faceta,nie chce sie z nikim wiązać...i nie szukam również ojca dla mojego dziecka...po prostu napisałam co czuję i tyle..nie miało to żadnych podtekstów..no cóż wierzyc nikt mi nie musi..ważne że ja wiem jaka jest prawda..
I jeszcze jedno to że jestem wyjątkowa to wiem już od dawna drogi Marku :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebastiano 2013-04-23 17:53
Marek a co myslisz o ksiązce Walsha ''Rozmowy z Bogiem '' ? czytales ? ja osobiscie nie ale czytalem opinie na temat tej ksiazki jedni uwazaja ja za zbiór bardzo przydatnych rzeczy do zycia inni zaś jako ksiązke napisana pod wplywem Szatana...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-23 22:31
Cytuję Esej:
Cytuję Marek:
Esej dobrze mówisz, polałbym Ci za to drinka, będą z Ciebie ludzie jeszcze :) ja to już niestety podstarzały jestem, 34 lata na karku. Nie dość że stary, to jeszcze chutliwy, ogień płonie w tym piecu i jeszcze trochę się pohajcuje :)


Marek spokojnie rób swoje, a jeszcze zobaczysz, ze bedziesz sie woził I30 po Ibizie :lol: po prostu rób dalej swoje,do 55 lat, to jeszcze masz duuuuzzzzoooooo czasu :lol: a kto wie, moze jakis czytelnik, który dokopie sie złota doceni to co tutaj przeczytał?? Z ksiazka juz przeciez czytelnik pomógł :lol:

:lol: :lol: i30 to Ja :lol: ciekawe jakim Cudem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-23 23:06
wozić w I30 z I30 :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-24 12:44
Cytuję Sebo:
Cytuję i30:
Marek cytuję "Ja jestem chory, biedny i głupi, szkoda na mnie czasu."
Może i jesteś chory, ale kto dziś nie jest..może i jesteś biedny chociaż to zależy Co kto uważa za biedę..ale na pewno jesteś głupi jeśli naprawdę myślisz że czas poświęcony dla Ciebie byłby zmarnowany.. :D :lol:


Hehe jaki podryw :D Niestety koleżanka nie czytała dokładnie Marka felietonów i nie wie, że tekstem o dzieciach skutecznie go od siebie odstraszyła :)

hahehe koleżanka czytała Marka felietony i bardzo dobrze wie co odstrasza Marka :lol: a to co napisała nie było podrywem :-) Kolega nie zna i30 i nie ma pojęcia co jej w duszy gra :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-24 12:58
A to ciekawe, powiedz co mnie odstrasza, jestem ciekawy? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-24 12:58
Jacku (bądź inni, którzy się znają) dlaczego gdy wpisuję tekst w foxit PDF editor, ł występuje jako Y, w ogóle rozpieprzone są literki?

Chcę wpisać tekst "Ten ebook jest darmowy, jeśli Ci się spodobał i chcesz się odwdzięczyć autorowi, wpłać chociażby przysłowiową złotówkę na nr. konta 97 1140 2004 0000 3902 4436 3874

Coś mi jeszcze proponujecie zmienić? coś zamieścić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-24 16:32
W Fofit Pdf edytorze nie ma polskich czcionek. Stad te problemy. Z windowsowych nie można skorzystać, próbowałem.
Najlepiej wpisz tekst w Paincie, albo innym programie graficznym, zapisz jako obraz i jako obraz wstaw w pdf edytorze. Ewentualnie dorzuć reklamę jako dodatkowa, pierwszą stronę pdf-a. Zrobić ją można drukując np. z poziomu ms worda do pdf-a. Jest taki darmowy program do łączenia pdf-ów, chyba "Pdf merger". Mam go gdzieś na dysku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-24 19:45
Dzięki, na razie sobie odpocznę od tego. Kurwa, na takich rzeczach się wykrzaczam, całe dnie stracone na takie gówno jak jedno zdanie :) niesamowite.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-24 14:47
Cytuję Marek:
A to ciekawe, powiedz co mnie odstrasza, jestem ciekawy? :)

:lol:
Napisałeś kiedyś że nie interesują Cię kobiety z dziećmi lub takie które chca zostać matkami:)
Nie lubisz narzekania, wrzasków, obłudy i hipokryzji,skap stwa,braku zaradności, braku samoakceptacji, chamstwa i wulgaryzmów co zreszta udowadniasz na swojej stronie, zapachów szczególnie rybich :lol: i masz fobie na widok wystających żyłek na dłoniach, nogach i piersiach:)
Nie tolerujesz palaczek i narkomanek..oszustek,
łowczyń majątków i pijawek które wyssysają energie :lol:
wystarczy? :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-24 19:42
No no :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Też_Marek 2013-04-24 18:38
Mistrzu. Co sądzisz o pukaniu zajętych lasek. Nie chodzi mi o mężatki bo to wykluczam, z uwagi na jakieś tam zasady. Zaznaczam w tym miejscu, że chodzi mi wyłącznie o seks i nie ukrywam tego. Z jednej strony włączył mi się imperatyw moralny (niechciałbym być na miejscu nieszczęśników) a z drugiej, jak pomyśle sobie jak ja byłem parę razy potraktowany (gdy miałem mniej i stałem niżej na drabinie społecznej), to nie mam żadnych skrupułów by sobie pobzykać. Zaznaczam jeszcze, że wykluczam również laski kolegów i znajomych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-24 19:44
Pomyśl co będzie, gdy się naprawdę zakochasz - czy będziesz potrafił w pełni zaufać, wiedząc że pukałeś zajęte panny? ja nie twierdzę że to złe, te laski same się pchają, ale chodzi o Ciebie - stracisz możliwość głębokiego ufania. A to może się przydać nie tylko w związku, ale i w związku z samym sobą, sferą emocji, Boskości. To się po prostu nie opłaca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sylwia 2013-04-25 12:56
Mareczku spóźnione życzonka wszystkiego najlepszego z okazji imienin!!!!! :D zdrówka pieniążków bo wiem jak je lubisz :lol: i jeszcze raz zdrówka,pisz nam sto lat sto lat!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-25 14:34
Wiosna przyszła !

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-25 17:05
Na wiosnę żadnej pani nie powinno brakować ptasiego mleczka:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-25 17:07
Tylko panie muszą uważać co im lata pod nogami i nad głową, bo wiosną nawet nieloty latają i mogą...

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-25 19:20
Powiadają że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-04-25 21:45
.... nabroić ! 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bwmsgFeasp 2020-03-31 21:46
how to use viagra properly buying viagra in panama and returning to the us online viagra how long does viagra last viagra mistake

step sister helps viagra boner viagra commercial women stars [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]online viagra where to get generic viagra forum how long does viagra take to work

https://pharm-usa-official.com - viagra pills

https://technicalguysrachit.com/xbox-game-streaming-preview/?unapproved=278529&moderation-hash=e0ee889cf0f7f6205c48019f8cc28c51#comment-278529
https://hainanlife.info/hainan_today/news_hainan/rafting_cycling_and_running_in_wuzhishan_451712/?strIMessage=Comment+submitted+for+moderation
http://hjfbbs.com/space-uid-184621.html
https://healthsnbeauty.com/cholesterol-control/?unapproved=368106&moderation-hash=d7207f2391f78ddd15eabda46fe3f466#comment-368106
https://www.spd-fraktion-kw.de/?p=303&unapproved=191334&moderation-hash=39f8430a759b6fb63a52aa9f605f4322#comment-191334
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wdlatFeasp 2020-04-08 08:59
teva viagra otc viagra female viagra generic viagra pill identification female viagra sex

viagra dosage? does generic viagra work? female viagra pills viagra generics price generic viagra without a doctor prescription

https://viagrnetwork.com/# - viagra erection


https://earwigacademic.com/teachers-offered-free-software-during-corona-crisis/?unapproved=57221&moderation-hash=c0111506e9e0a448eb57c31c26baab28#comment-57221
https://www.telugu.newsof9.com/ileana-dubs-in-telugu-for-amar-akbar-anthony/?unapproved=317232&moderation-hash=8b50262181e6b4c51eec5372851de81f#comment-317232
https://leclubdesclubs.eu/coverages/coverages-finales-cnic/coverage-finale-cnic-2017/coverage-finale-team-challenge-2017/293-les-nolimit63-en-bonne-place
https://www.yalla.business/12788/%d9%8a%d8%ae%d8%aa%d8%b5%d8%b1-%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%b3%d8%a7%d9%81%d8%a9-%d8%a5%d9%84%d9%89-4-%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad-%d8%b7%d8%b1%d9%8a%d9%82-%d8%b4/?unapproved=251923&moderation-hash=d9d658b3eaee3bed39b3f85d1f895a1a&bs-comment-added=1#comment-251923
https://www.rewity.com/forum/t213738-1718.html#post14782183
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hxkxfFeasp 2020-04-09 13:01
quick loans 100% approval quick safe loans quick loans personal loans quick quick payday loans

quick cash loans how to pay student loans quick [url=http://ber atkani.ru/ ]quick loans quick online loans direct lender student quick loans kenya
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ndgnfFeasp 2020-04-10 06:52
quick and loans rates quick cash loans incorp huntington park ca quick loans quick and easy loans online quick loans online

personal loans quick quick cash online loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick small loans online quick and easy loans online

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kdrjyFeasp 2020-04-11 10:04
how to make money online fast how to make money as a kid make money legitimate ways make extra money how does facebook make money

legit ways to make money online ways to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money make money on facebook make money online free

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # awgzbFeasp 2020-04-12 06:41
how do youtubers make money easy ways to make money online make money make money on youtube woodworking ideas to make money

legit ways to make money online ways to make money fast [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload make money now instant payout

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ufzjiFeasp 2020-04-13 02:11
how to make money without a job quick ways to make money make money legitimate ways make extra money photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload

easy way to make money how to make money on instagram [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home legit ways to make money online legitimate ways make extra money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rhdamFeasp 2020-04-13 19:43
how do you make money on youtube legit ways to make money online work from home ways to make money from home make money blogging

make extra money from home how to make money with a website work from home how to make money as a kid make money now

http://multiplekskino.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cwpueFeasp 2020-04-14 03:38
how to make money with bitcoin make extra money from home work from home how to make money with youtube how did mark cuban make his money

easy way to make money make money online work from home how to start a blog and make money legit ways to make money online

http://dcp-info.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dhjqtFeasp 2020-04-14 19:04
how to make money online from home how to make money online from home make money how to make money with a website how did mark cuban make his money

how to make money online from home make extra money work from home make money online free how to make money with a website

http://www.seriousbank.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iwvdsFeasp 2020-04-15 11:03
how to make money on amazon make money apps make money how to make fast money online quick ways to make money

how to make money online from home imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload make money free ways to make money online make money apps

https://dogdiclab.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tnxjmFeasp 2020-04-16 05:18
money make make money on youtube make money ways to make extra money how to make more money

ways to make money fast money make make money best way to make money how to make money online for free

http://mix-kino.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 11:16
buy cbd oil online [url=https://cb doilwalmart.com / ]cbd online cbd oil cbd tinctures cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 01:55
slots online online casino casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 07:54
http://onlinecasinogamespcx.com/ casino games big fish casino slot games online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 14:28
casino slots online casino real money slot games online slot games [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 21:28
online slot games slots online slots for real money no deposit casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-24 22:43
vegas slots online slots for real money cashman casino slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 04:19
http://onlinecasinogamespcx.com/ slots games free online gambling no deposit casino no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 05:17
http://onlinecasinosw.com/ casino play [url=http://onl inecasinosw.com / ]slots games free casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 11:21
casino real money [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]vegas slots online best online casinos online slot games big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 12:16
slots online http://onlinecasinosw.com/ real money casino play slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cwtxpqgor 2020-04-25 18:06
prosper loans login loans payday loans va loans personal loans for debt consolidation

navient student loans lawrence o’donnell trump loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] great lakes student loans car loans for bad credit federal student loans

https://paydailoanz.com/# - quicken loans login

https://www.precontechs.com/the-goblet-slipper-107/?unapproved=698545&moderation-hash=dc572c24308ed83732813217b061e3b6#comment-698545
http://222hyk.com/home.php?mod=space&uid=2360464
https://auroraborealisobservatory.com/news/the-2019-2020-aurora-season-is-near/season/?unapproved=153472&moderation-hash=3f80dda08a4dc3017f7dc0736fd17837#comment-153472
http://chludowo.pl/chludowo-makaronowe-robaki-zabki/?unapproved=412665&moderation-hash=86b21722261a11817cf33b9f4ba781ce#comment-412665
http://www.alcohol-injection.com/forum/showthread.php?t=413555&p=1734318#post1734318
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 18:43
online casino games free online slots online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 19:17
http://onlinecasinosw.com/ real money casino [url=http://onl inecasinosw.com / ]play slots online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 01:08
online casino real money http://onlinecasinogamespcx.com/ no deposit casino play online casino real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 01:32
best online casino free casino games casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 08:04
online casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]free slots games casino play slots online play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 08:14
casino game [url=http://onl inecasinosw.com / ]vegas slots online casino games play slots online casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 15:00
casino games online gambling gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 15:06
online slots real money casino free online slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 22:12
online casino slots casino slots play casino casino bonus codes [url=http://onl inecasinosw.com / ]casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 06:12
cashman casino slots slots online best online casino cashman casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 06:52
vegas slots online casino online online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hjkheFeasp 2020-04-27 11:50
coronavirus italy update coronavirus update cdc coronavirus kristen bell coronavirus special coronavirus deutschland todesrate

coronavirus map ohio coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌buy coronavirus gov uk coronavirus indiana coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌coronavir us drug


https://war.bbs10.net/?thread=8#115996
https://acessocultural.com.br/2020/03/confira-5-cancoes-infantis-para-ajudar-na-prevencao-do-covid-19/?unapproved=729699&moderation-hash=77e1d2f80a256ce042deb0d30ef9bc46#comment-729699
https://ikteocheckpoint.gr/ananeomeno-orario-leitourgias/?unapproved=6045&moderation-hash=79c3d37ce2c102bc2be6b66325606cf8#comment-6045
http://automir.in.ua/faq.php?id=8027
https://baseballdg.com/archives/6927?unapproved=98447&moderation-hash=9c35d1f4eec164a14f0dba49e73354b0#comment-98447
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 12:51
casino game [url=http://onl inecasinosw.com / ]best online casinos online casino real money vegas slots online casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 13:37
online casino gambling [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]best online casino free online slots slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 19:12
big fish casino casino blackjack free casino world class casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 22:41
http://onlinecasinopc.com/ free casino slot games [url=http://onl inecasinopc.com / ]gold fish casino slots big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 05:04
http://onlinecasinopc.com/ no deposit casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]free casino games online gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 08:09
play online casino casino play free slots games play slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 11:35
http://onlinecasinopc.com/ free casino slot games [url=http://onl inecasinopc.com / ]no deposit casino slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 14:41
slots for real money [url=http://onl inecasinosw.com / ]gold fish casino slots real casino slots free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 18:11
cashman casino slots [url=http://onl inecasinopc.com / ]free casino games casino play online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 21:40
online casino games casino bonus codes slots for real money online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 01:05
play slots online play slots online free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 04:11
http://playcasinosw.com/ real casino slots vegas slots online free slots slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 07:41
free slots play casino free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 10:54
online gambling gold fish casino slots free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 14:21
online casino real money [url=http://onl inecasinopc.com / ]play slots online world class casino slots slots games free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 17:55
http://playcasinosw.com/ casino online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]casino real money casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 21:13
casino slots cashman casino slots world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 00:39
http://playcasinosw.com/ vegas slots online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]real money casino slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 04:01
best online casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]play casino real casino slots free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 07:52
http://playcasinosw.com/ online casino bonus online casino gambling online casinos no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 10:54
cashman casino slots [url=http://onl inecasinopc.com / ]online casino real money play slots real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 20:13
http://casinoplaysw.com/ free online slots free casino slot games slot games best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 21:15
online casino gambling http://playcasinosw.com/ slots free world class casino slots vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 02:38
http://casinoplaysw.com/ online casino slots vegas slots online online casino real money real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 03:39
big fish casino http://playcasinosw.com/ casino bonus codes online casinos casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 09:24
http://casinoplaysw.com/ real money casino [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino game casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 10:30
real casino slots vegas casino slots slots free play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 21:22
slots online http://casinoplaysw.com/ online casino real money vegas casino slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 02:50
free casino games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino blackjack big fish casino gold fish casino slots online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 03:11
online casino games free casino slot games play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hheemFeasp 2020-05-02 05:38
best ways to make money how much money can you make on youtube make money online how did george soros make his money easy ways to make money online

make money now instant payout how did jeffrey epstein make his money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money free ways to make money online make real money online

https://make-money-blogs.com/# - make money


http://www.bolzplatz.com/show_detail_id_57.html
http://www.faanoos.af/%d9%86%d9%81%d8%aa%da%af%db%8c%d8%b1-%da%86%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a7%db%8c-2/comment-page-2/?unapproved=1304423&moderation-hash=6dc6913177e4da7134463ad9c2ae2456#comment-1304423
https://blogpeda.ac-bordeaux.fr/epidisparition/2019/01/28/la-tortue-verte/?unapproved=493&moderation-hash=609d98408246b57a68e11eb5f9d347a6#comment-493
http://www.gdxslys.com/home.php?mod=space&uid=731215
http://adiabene.com/weekly/item/5876-2018-01-04-16-38-16
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 09:21
http://casinoplaysw.com/ online slot games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]gold fish casino slots vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 09:41
free casino games free casino games free slots games slots games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 15:59
slots games free [url=http://cas inoplaysw.com/ ]free casino games online free slots games online casino slots casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 16:17
online casino real money [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free casino slot games online casino slots cashman casino slots online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 23:03
world class casino slots online slots casino online casino bonus codes [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 05:16
http://casinoslotspc.com/ play slots casino games real casino slots slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 05:57
http://casinoplaysw.com/ slots games free [url=http://cas inoplaysw.com/ ]slots for real money free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zbqccFeasp 2020-05-03 11:05
work at home making money from home runescape money making how does robinhood make money how to make money online fast

work from home amazon make money from online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] arise work from home ways to make extra money how to make money blogging

https://make-money-blogs.com/# - home work
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 11:46
online casino games big fish casino online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 12:56
http://casinoplaysw.com/ casino online slots casino games casino bonus codes casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sechxigor 2020-05-03 15:56
dog coronavirus the coronavirus COVID-19 pills buy coronavirus coronavirus isolation

what is a coronavirus bovine coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] dog coronavirus coronavirus life cycle what is mers coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - cdc mers coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 18:31
slots games http://casinoslotspc.com/ slots games casino blackjack online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 20:04
online casino slots http://casinoplaysw.com/ free casino games online best online casino online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 01:05
free casino games online slots free casino bonus codes free casino games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yucezFeasp 2020-05-04 05:35
make money on youtube online money make money online from home best way to make money online making money online

making money money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make easy money work from home jobs amazon legit work from home jobs

https://make-money-blogs.com/# - online poker real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 07:09
online casino slots casino games online slot games online slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 08:01
online slots casino slots casino online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 14:02
free slots games free slots games free casino games online casino bonus codes [url=http://cas inogamespqr.com / ]gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 14:54
slots online online casino real money online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qhilwxgor 2020-05-04 17:39
coronavirus isolation precautions coronavirus canine Buy Coronavirus Treatments coronavirus 229e isolation precautions coronavirus drug

canine enteric coronavirus coronavirus symptoms in dogs [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] respiratory coronavirus coronavirus in horses coronavirus life cycle

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - hku1 coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 20:59
best online casino real money casino slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 21:52
casino games online slot games slots for real money casino online [url=http://cas inoslotspc.com/ ]play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 04:41
free casino http://casinoslotspc.com/ casino play free online slots slots free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 08:50
online casinos [url=http://cas inogamespqr.com / ]free online slots slots free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 09:29
vegas casino slots http://casinoslotspc.com/ slots free free casino slot games casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 14:48
slots free casino game real money casino online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 16:01
online casino gambling [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slots online play casino casino game free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 21:50
http://casinogamespqr.com/ slots games free [url=http://cas inogamespqr.com / ]free online slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 22:54
world class casino slots http://casinoslotspc.com/ casino games play online casino play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 04:04
free slots online casino slots vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 04:58
vegas casino slots http://casinoslotspc.com/ real casino slots online casino slots casino game
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 10:40
http://casinogamespqr.com/ online gambling [url=http://cas inogamespqr.com / ]real casino slots casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 11:34
casino bonus codes http://casinoslotspc.com/ play slots online gambling online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jharjFeasp 2020-05-06 13:52
weight loss meal plan saxenda for weight loss weight loss diet dr oz weight loss jorge garcia weight loss

best weight loss apps best diet for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] calorie calculator for weight loss chrissy metz weight loss calorie calculator for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - medical weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 17:32
free online slots world class casino slots online casinos online casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 18:31
http://casinorealmoneyfdr.com/ best online casinos [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]casino bonus codes online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cmknwFeasp 2020-05-06 20:37
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 00:14
casino blackjack online casino real money world class casino slots free slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]free slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 01:11
online slots play online casino free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 06:35
http://casinogamespqr.com/ casino online slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]online slots play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 07:27
slot games [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]slots online vegas slots online online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dvnnlFeasp 2020-05-07 13:23
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 13:27
slots free best online casino casino play free casino games online [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 18:33
slots games free online casino slots world class casino slots online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 19:49
best online casinos gold fish casino slots best online casino free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ebsefFeasp 2020-05-07 23:36
greekgodx weight loss best protein powder for weight loss weight loss calculator weight loss diet weight loss programs

kevin smith weight loss weight loss medication [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] celine dion weight loss weight loss plan healthy snacks for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 01:20
http://casinoslotsfest.com/ free slots games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]play slots best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iyhneFeasp 2020-05-08 06:06
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 07:34
slots for real money casino blackjack online casino real money online casino real money [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 15:40
casino online online casino bonus free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 21:24
http://casinoslotsfest.com/ free casino world class casino slots slots games slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 22:31
http://casinorealmoneyfdr.com/ play slots online play slots no deposit casino casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ywkwdFeasp 2020-05-09 00:03
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis


http://www.google.com.sl/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.com.mm/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://www.google.cl/url?sa=t&ct=es_cl/0-0&ei=AZt4RPyPKoz8oQLX5f3BAQ&url=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.ro/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiE0pKO8MDYAhVJaVAKHbEZCCIQjRwIBw&url=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.com.my/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 04:13
http://casinoslotsfest.com/ online casino slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]best online casinos slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 05:16
online casino bonus slots games cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 10:57
free casino slot games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]real money casino cashman casino slots no deposit casino slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 12:04
no deposit casino [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino online casino real money best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 16:27
online casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino slots online casino gambling no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 23:22
online casino bonus [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]vegas slots online slots free free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 23:40
http://casinoslotsfest.com/ best online casinos online casinos vegas casino slots casino blackjack
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 06:09
online slot games http://onlinecasinofbk.com/ cashman casino slots online casino real money free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 06:27
casino blackjack [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]vegas casino slots casino online casino play casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vtxjxFeasp 2020-05-10 08:30
meal plan for weight loss metformin for weight loss weight loss supplements best foods for weight loss chrissy metz weight loss

joaquin phoenix weight loss instagram restrict weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] fast weight loss best weight loss diet noom weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - chrissy metz weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 12:30
real casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino casino bonus codes best online casinos play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 12:51
http://casinoslotsfest.com/ slots games online casino gambling best online casino free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 19:16
casino online http://onlinecasinofbk.com/ real money casino slots online online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 19:46
casino play [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino play free slots games casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 01:52
slots free online gambling free casino casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 02:26
http://casinoslotsfest.com/ online casino real money [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online casino online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 08:27
online casino games http://onlinecasinofbk.com/ gold fish casino slots online casino bonus slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 09:12
http://casinoslotsfest.com/ casino games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]big fish casino free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zhctkFeasp 2020-05-11 09:21
morning smoothies for weight loss and energy best diet for weight loss intermittent fasting weight loss instagram restrict weight loss rapid weight loss

intermittent fasting weight loss weight loss quotes [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss before and after apple cider vinegar for weight loss saxenda for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - medi weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ncscpFeasp 2020-05-11 12:13
cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg


http://www.google.com.ni/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.com.bz/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.co.ck/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.co.nz/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://maps.google.dk/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 15:21
online casino real money [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino slots slots for real money online slots slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 16:13
big fish casino gold fish casino slots casino online slots vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 21:46
casino real money world class casino slots vegas slots online free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sjpohFeasp 2020-05-13 00:24
when to take viagra on line viagra and cialis viagra how much viagra should i take viagra chastity bitch

women on viagra slut unsensored viagra prank [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra before after viagra how to use viagra for best results

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 07:16
world class casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]online casino real money best online casinos online casino games online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 15:09
vegas slots online online slot games play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cdswwFeasp 2020-05-13 19:11
viagra for sle nahid neff viagra viagra did pfizer raise viagra again what to do when viagra doesn't work

viagra for sle order viagra online [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra generic viagra thrombocytopeni a, viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 23:57
buy cbd oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]hemp oil for pain cbd tinctures cannabis oil cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 02:49
buy cbd cbd pure cbd near me cbd medic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hhigfPex 2020-05-14 04:37
tadalafil 40 mg tadalafil 20 mg tablet tadalafil 5mg generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil mylan

buy tadalafil tadalafila 20mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil reviews tadalafil powder generic cialis tadalafil best buys

https://supertadalafil.com/ - tadalafil reviews

mylan tadalafil tadalafil side effects tadalafil reviews generic cialis tadalafil best buys tadalafil mylan

tadalafil liquid tadalafil 10mg prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20 mg tadalafil en ligne tadalafil biogaran

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 08:15
http://cbdoilusd.com/ cbd near me [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd hemp cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 14:04
cbd vape http://cbdoilusd.com/ cbd products hemp cbd cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 19:59
http://cbdoilusd.com/ cbd near me [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 02:13
best cbd oil cbd oil buy cbd cbd oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qjcrbPex 2020-05-15 02:16
tadalafil liquid tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil generic tadalafil mylan tadalafil 5mg prix

tadalafil generique tadalafil generic vs cialis [url=https://su pertadalafil.co m/ ] liquid tadalafil tadalafil lilly tadalafil liquid

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 5mg

tadalafil 20mg prix tadalafil lilly cheap tadalafil cialis tadalafil prix tadalafil

tadalafil mylan generic cialis tadalafil 40 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 5mg tadalafil pronunciation tadalafil cost

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 09:04
hemp cbd oil http://cbdoilusd.com/ cbd hemp cbd products cbd for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 16:11
cbd oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd oils cbd gummies walmart best cbd oil hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gjbpzFeasp 2020-05-15 17:32
diet plan weight loss surgery how to reduce weight protein shakes for weight loss healthy diet

best weight loss plans chrissy metz weight loss red mountain weight loss chrissy metz weight loss diet plans

https://weight-loss-blogs.com - best weight loss supplements
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 20:19
cbd pure cdb oils cbd oil at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 02:59
cdb oils cbd gummies cbd for dogs cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mamoyPex 2020-05-16 06:26
cialis vs tadalafil generic buy tadalafil tablets generic cialis tadalafil tadalafil prix en pharmacie buy cialis ebay find tadalafil

cialis vs tadalafil generic generic cialis tadalafil 20 mg from india [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil generic tadalafil for women prix tadalafil

https://supertadalafil.com/ - cialis tadalafil

tadalafil 20mg prix buy tadalafil tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg wirkungsdauer cheap tadalafil

mylan tadalafil tadalafil 10mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] cheap tadalafil interactions for tadalafil buy cialis ebay find tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 09:43
cdb oils hemp cbd buy cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 16:41
cbd oil at walmart http://buycbdoil11.com/ cbd cbd vape cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 06:07
http://buycbdoil11.com/ cbd vape [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd oils buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ulratPex 2020-05-17 06:34
tadalafil side effects side effects for tadalafil generic cialis tadalafil tadalafil generic usa tadalafil mylan

generic cialis tadalafil 20mg cheap tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid tadalafil lilly tadalafil 20 mg wirkungsdauer

https://supertadalafil.com/ - cheap tadalafil

generic cialis tadalafil best buys generic cialis tadalafil tadalafil reviews buy tadalafil online tadalafil cost cvs

cialis-impuissa nce tadalafil tadalafil mylan [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 5mg tadalafil mylan tadalafil side effects

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sjjetFeasp 2020-05-17 08:14
best way to lose weight diet plan best weight loss pills diets sota weight loss

best weight loss supplements diets diet plans best weight loss pills diets

https://weight-loss-blogs.com - lose weight fast
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 12:49
cbd oil for dogs [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd pure cbd cream cbd vape cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 16:42
cbd medic [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oils cannabis oil cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 23:14
cbd pills best cbd oil cdb oils cbd store [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 05:50
cbd oils http://cbdoilglk.com/ cbd oil for dogs cbd oil benefits cbd oil for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rfsgaPex 2020-05-18 06:23
sildenafil vs tadalafil tadalafil tablets generic cialis tadalafil tadalafil 20 tadalafil generic usa

tadalafil en ligne generic cialis tadalafil 20mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic tadalafil what is tadalafil buy tadalafil 20mg price

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20mg

tadalafil en ligne tadalafil biogaran prix cheap tadalafil generic cialis tadalafil 20mg tadalafil 5 mg

tadalafil en ligne prix tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid tadalafila 20mg cheap tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil liquid
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 12:31
cbd pills cbd products cbd near me hemp oil [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd gummies walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 19:19
medterra cbd cbd oil for sale buy cbd oil online cbd oils [url=http://cbd oilglk.com/ ]hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 23:22
cbd medic [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil at walmart cbd oil online hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 05:54
http://buycbdoilwalm.com/ cbd cream [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd pills cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 12:40
cbd drops [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]buy cbd hemp oil for pain buy cbd oil online cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 19:22
cbd products pure cbd oil cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amoryFeasp 2020-05-20 01:50
levitra 20 online levitra levitra pills online levitra levitra 10mg

levitra levitra generic vardenafil levitra vardenafil levitra levitra 20mg

https://drugstoreonliner.com/ - levitra coupon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 01:51
cbd drops cbd oil at walmart cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qpgzvPex 2020-05-20 04:51
male hormone testosterone foods low testosterone symptoms where is testosterone produced how to naturally increase testosterone

free testosterone foods that raise testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone supplements how to naturally increase testosterone male hormone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone definition
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 08:28
buy cbd oil online [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd oil for dogs buy hemp oil cbd online buy hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 15:12
cdb oils [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd vape cbd for sale best cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 22:02
cbd tinctures http://buycbdoilwalm.com/ cbd cbd store cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yhbynPex 2020-05-21 04:01
signs of low testosterone what is testosterone testosterone supplements la testosterone low testosterone in men

testosteron testosterone test [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] best testosterone supplements for men increase testosterone naturally testosterone medication

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone cypionate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 04:42
cbd pills http://buycbdoilwalm.com/ medterra cbd best cbd oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 11:27
cbd store [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd drops cbd drops cbd hemp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 18:22
cbd oil for sale cbd oil online cbd for dogs cbd medic [url=http://cbd oilsls.com/ ]medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 22:29
cdb oils [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd oil benefits cbd cream cbd vape cbd pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-21 22:40
cbd store http://cbdoilrx.us.com/ cbd oils best cbd oil cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # knpufFeasp 2020-05-21 22:42
levitra dosage levitra com buy levitra levitra coupon vardenafil levitra

levitra buy levitra online online levitra cialis 20mg levitra generic

https://drugstoreonliner.com/ - levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 04:49
cdb oils cbd gummies walmart hemp oil for pain hemp oil for pain [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 05:26
cbd cream [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]buy cbd cbd oil cbd oil store hemp oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 11:22
cbd gummies cbd pure cbd pure cbd oil for pain [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cdb oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 17:59
cbd oil online [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd medic cbd store cbd hemp cbd gummies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 00:16
http://buycbdoilonline.us.com/ buy cbd [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cannabis oil cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 06:47
hemp cbd oil [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd drops cbd pure cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cjpkbFeasp 2020-05-23 14:17
levitra generic levitra coupon levitra 20 levitra cheap levitra

levitra 20mg online levitra levitra online levitra cost levitra

https://drugstoreonliner.com/ - levitra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ayyixPex 2020-05-24 03:35
best natural testosterone booster low testosterone treatment Trenbolone high testosterone in men do women have testosterone

testosterone boosters testosterona [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] how to increase testosterone low testosterone symptoms in men testoviron

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # piadrPex 2020-05-27 08:39
avira free antivirus windefend windows defender antivirus service https://xantivirusx.com/ - antivirus bumble dating site christian dating for free https://onlinedatingwow.com/ - sex dating sites pch sweepstakes sweepstakes 2017 https://supersweepstakesx.com/ - bassmaster fish with randy howell sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xpcasPex 2020-05-28 10:54
antivirus software best antivirus 2019 https://xantivirusx.com/ - free norton antivirus download 2019 pof dating site dating for seniors https://onlinedatingwow.com/ - kate gosselin dating show sweepstakes travel channel sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - what is a sweepstakes?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # revulPex 2020-05-29 06:20
kaspersky antivirus antivirus free https://xantivirusx.com/ - free antivirus free dating sites no fees dating for seniors https://onlinedatingwow.com/ - facebook dating contests and sweepstakes contests and sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - publishers clearing house sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kbcnpPex 2020-05-30 09:29
best free antivirus 2019 avastui.exe avast antivirus https://xantivirusx.com/ - microsoft antivirus christian dating for free george zimmerman dating apps https://onlinedatingwow.com/ - best dating sites shop your way sweepstakes contests and sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - bhg sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pearlseacompany.Com 2021-09-30 15:43
The Planet's Numbеr one Worod wude Hemp andd CBD Market Ꮲlace

LoveToCBD.ϲom is the planet's fіrst Hemmp аnd CBD marketplace intended fоr aⅼl businesses operating iin tһe CBD business sector.
Ꮢight here, ʏou may buy and sell all kinds of CBD produhcts witһout leaving oսr web
site. LoveToCBD.ⅽom effectively combines ΑLL sorts of CBD businesses from aⅼl pаrts оf the ԝorld.

Ꭻust think of our website as ɑ collection ⲟf all CBD e-commerce shops annd internet
sites providing ΑLL product lines and brand names
under one roof.

Whʏ Choose Us

1. Start selling ѡithout delay: yyou dⲟ not һave to bother witgh building аnd optimising an ecommerce shop orr а website, whicһ reqսires tіme.

Just register y᧐ur profile and start listing alll
үouг products οn oᥙr network immediatеly!

2. Easy accesss to thousands оf buyers: your goⲟds and business ѡill get thousands оf
views from CBD shops and օther bhyers from Ԁay one!


3. Savee cash: witһ our low subscription costs, уou willl not
need tο spend money on web sites, domains, website hosting,
promotion аnd marketing ᧐r SEO agencies.

Online marketing

Whilst mоst traditional social media аnd internet
search engine marketing opportunities ɑre disappearing, oᥙr CBD markt place permits internal advertising including banner advertisements аnd
featured listings. Рut yoᥙr vape brand in frront օf 1000s of buyers now!


Vіew our marketing Anxiety Аnd Hemp Oil (Pearlseacompany.Ⲥom) advertising options.Ԝe look forward to seeing samczeruno.pl onboard.Join now аt https://lovetocbd.com

Kind regaгds

Alexis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fridge Magnets 2021-11-17 07:02
Dooes anyone know whethеr Lucky Duck Vaporrs based
in 951 Hwy 66 South Suites 3 & 4В iѕ stіll opеn? Oг haas iit closed during the pandemic?

Тhanks in advance!

mү weeb page ... Fridge Magnets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cbd oil liverpool 2021-11-19 09:14
The World'ѕ Very firstt Global Hemp and CBD Market Ⲣlace

LoveToCBD.com is thе world's very firdt Hemp аnd CBD marketplace
aimed att ɑll businesses operating іn tһe CBD
sector. Right һere, уou can easily buy аnd sell all forms of CBD items without leaving our online site.
LoveToCBD.com effectively unites ΑLL forms οf CBD companies fгom all partѕ of the
globe. Just think of оur website ɑs a collection оf alll CBD е-commerce stores and sites offering AᏞL
product lines аnd labels under one roof.

Why Choose Uѕ

1. Begin selling right aѡay: үou do not need tto worry abоut building and optimizing
ann ecommerce shop ᧐r a web site, ԝhich taҝes a while.
Jսst register yоur profile and start listing аll үοur products on oսr website гight awɑy!2. Access too thousands of buyers: your ɡoods and business
ѡill get thousands ⲟf views frdom CBD shops ɑnd other buyers from tһe first day!


3. Save cash: ᴡith ourr low subscription costs, үou will not hae to spend money onn websites, domains, hosting, promotion ɑnd marketing or
INTERNET MARKETING companies.

Advertising

Whilst m᧐st conventional social network sites аnd internet search engine marketfing avenues аre vanishing,
οur cbd oil liverpool
market ρlace alⅼows for internal advertising ɑnd marketing
јust like banner advertisements ɑnd featured listings.
Ꮲut үour vape brand ƅefore loads οf
buyers гight now!

Ⅴiew օur advertising and marketing options.

We look forward to seeing samczeruno.pl onboard.

Join noԝ at https://lovetocbd.com

Kind regards

Arabella
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # syren de mer bondage 2021-12-12 23:51
Doeѕ anyone know wһether Vape Envy based іn 107 Court Square is ѕtill open? Or has іt
closed ⅾuring thе pandemic? Thanks in advance!


My webb site ... syren de mer
bondage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cbd broad spectrum 2021-12-21 17:10
I operate a vape shop directory site https://hempressa.com аnd we have had a posting from a vape store іn tthe United Stаteѕ tһɑt additionally markets cbd broad spectrum product lines.

A Month later, PayPal haѕ written to use to claim that oսr account һas been restricted and hɑve requested սѕ to remove PayPal аѕ
a payment method frοm our vape store directory site. Ꮤe do not sell CBD ցoods such аs
CBD oil. Ꮃe solelʏ offer marketing and advertising solutions tօ CBD firms.
I have had а looқ at Holland & Barrett-- tһe UK's Major
Health Retail store and if yoս tɑke a close ⅼook,
you wiⅼl witness that they offer fⲟr sale a pretty wide-ranging stable օf
CBD goodѕ, prіmarily CBD oil аnd they ɑlso happen to
accept PayPal ɑs a settlement solution. Іt emerges that PayPal іs employing contradictory standards tߋ many different
firms. Ꭺs a result of tһiѕ restriction, І cɑn no longer tаke PayPal
оn my CBD-relatеd site. This hɑs restrained my payment choices
аnd currently, I аm intensely contingent on Cryptocurrency
payments ɑnd straightforward bank transfers. I haνe talked
with a lawyer fгom a Magic Circle law firm іn London and tһey explained that what PayPal iѕ undertaking is entirely not legal ɑnd discriminatory as
іt ought to bе applying a systematic criterion tⲟ all firms.
I am yet tߋ talk witһ an additional lawyer fгom a UЅ law
office іn The city of london to see wһat PayPal's legal position іs in thе United States.
In the meantіme, I wоuld be extremely appreciative іf аnybody һere at samczeruno.pl coսld offer me with dіfferent payment processors/merc hants tһat work witһ
CBD companies.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # green tea echinacea 2022-01-16 20:22
I manage а vape shop submission site https://hempressa.com аnd ѡe have had a posting fгom
a vape store іn the United Stateѕ that lіkewise sells
CBD items. А Mοnth later on, PayPall һas ᴡritten tⲟ
use tto say that our account has bеen limited and have
asked us to tɑke aԝay PayPal as a payment solution fгom ouг vape
shop submission site. Ꮤe do not offerr CBD items ѕuch
ass CBD oil. Wе solel offer web marketing professional services tߋ CBD firms.
I hɑѵе lօoked into Holland & Barrett-- tһе UK's Leasing Health Store and if you tɑke
a close peek, yoᥙ wiⅼl sеe tһat they offer ɑ relatіvely extensive range οf CBD product
lines, particulаrly CBD ooil and tһey also happen t᧐ take PayPal aѕ a payment method.
It seemѕ that PayPal iѕ applying twos sets օf rules too different firms.

Dսe to thіs limitation, I can noo lߋnger take PayPal
οn my CBD-reⅼated online site. Ƭһis has restrained mу payment options and presently, I аm
ɡreatly dependent оn Cryptocurrency payments
ɑnd direct bank transfers. І һave spoken witһ a barrister
frоm а Magic Circle llaw practice iin Ꭲhe city
of london ɑnd they explained tuat wһat PayPal iis undertaking іs definitelү unkawful and inequitable as
іt oսght to be applying a consistent criterion tοo all companies.

I am stiⅼl tօ conssult a different attorney fгom
a UՏ law practice in Ꭲhe city ⲟf london tߋ see whɑt PayPal's legal
position is in the United States. Mеanwhile, І wouⅼԀ bе
extremely appreciative іf anyone herе at samczeruno.pl could provide mе with
alternative payment processors/merc hants that work ԝith CBD companies.


Heге is my blog post :: green tea echinacea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd