STRONA ARCHIWALNA

Atrakcyjność, czyli robak na haczyku - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

czwartek, 11 kwiecień 2013 17:02

Atrakcyjność, czyli robak na haczyku

Napisał 
Wszyscy cenimy atrakcyjność, a nasze oczy, serca i krocze przyciąga piękno. Lubimy ładne, eleganckie przedmioty, ubrania, samochody i oczywista oczywistość - atrakcyjne kobiety. Nie musi to być uroda, są jeszcze inne atrybuty uroku - zgrabność sylwetki, smukła kibić, idealne proporcje, zapach, białe, równe zęby, zadbane stopy i dłonie, gęste, lśniące włosy. Ludzie mają słaby punkt, w który wielu bezwzględnie celuje - kojarzą atrakcyjność z dobrem. Zauważmy że piekło to smród siarki, obrzydliwy wygląd diabła, oczywiście faceta (rogi, ogon, kopyto, wielkie kły jadowe, czarny kolor) - a niebo odwrotnie, biel, skrzydła, wysoki śpiew chórków, szczupła anielica z oczyma wzniesionymi ku górze, ku zwierzchnościom. To stereotypy w które niemal wszyscy wierzą, i na nich budują swoje opinie i przekonania. Kierując się później rzekomo swoimi opiniami, dokonują wyborów - a potem płacz, szloch, rozpacz i szukanie winnych, bo "znowu w życiu mi nie wyszło".

Kawał rozluźniający: Dlaczego głuchoniemy masturbuje się tylko jedną ręką? Bo drugą jęczy.

Atrakcyjność to głównie wabik. Kobieca wabi mężczyzn, dając kobiecie możliwość wyboru najlepszego meżczyzny. I analogicznie, męska daje szeroki wachlarz kobiet, z którego może wybrać odpowiadającą mu partnerkę. Oprócz tego atrakcyjność daje większe szanse na dobrą pracę, lepszą obsługę, i wiele, wiele innych korzyści. Przyjrzyjmy się więc uważniej atrakcyjności - robakowi, na który wszyscy dajemy się łapać.Są cztery rodzaje atrakcyjności:

1. Fizyczna. Kobieta jest zgrabna, ładna, zwraca uwagę. Jesteś w jej towarzystwie podniecony, dobrze się czujesz, żyły ledwo sobie radzą z rytmicznie wstrzykiwanymi tonami endorfin. Natura zachęca Cię do tego, byś kopulował i spłodził dzieci. No cóż, nie opierasz się zbyt mocno temu pragnieniu.


Plusy - przyjemne samopoczucie przy atrakcyjnej dziewczynie, poczucie bycia zdobywcą, zazdrość i uwaga znajomych, a także obcych ludzi. Podbijanie niskiej samooceny faceta - skoro ma taką laskę, to coś musi mieć. Może pieniądze, władzę, dużego i twardego penisa? nie wiadomo. Coś musi mieć w sobie, skoro ma tak atrakcyjną partnerkę. I tylko niewielu rozumie, że to coś to może być pragnienie dostania w dupę od życia.


Minusy - najczęściej wabik traci rację bytu, gdy zostaje osiągnięty cel. Najczęściej jest to ślub (prawna opieka, ciężko odejść, alimenty do końca życia nawet na samą małżonkę) i potomstwo. Często po uzyskaniu swoich celów, taka kobieta szybko tyje i co zbyt często się zdarza, traci zainteresowanie seksem. Każda próba zwrócenia uwagi na swoje potrzeby kończy się płaczem, awanturą, wyzwiskami "jesteś obrzydliwym, chutliwym zwierzęciem któremu tylko jedno na myśli", "jem przez ciebie, bo wszyscy mają audi a my skodę, zniszczyłeś mi życie", "mogłam mieć szejka i żyć w luksusach a nie w takiej nędzy!". Zostaje Ci onanizowanie się (w ukryciu, jak w dzieciństwie, żona nie uprawia seksu ale i nie toleruje trzepania gruchy pod już jej dachem), kochanka (wtedy rozwód z Twojej winy, i tracisz wszystko) albo zagryźć zęby, i charować jak wół na wiecznie nieszczęśliwego potworka, który za wszystkie swoje niepowodzenia obarcza Ciebie.Kawał sytuacyjny:

W zatłoczonym do granic możliwości pociągu, w przedziale wstaje facet i mówi:- Proszę państwa, jest bardzo niezręczna sytuacja, nie jestem w stanie przepchać się do ubikacji i po prostu zaraz wypróżnię się w spodnie. Na to ktoś mówi: No cóż, skoro jest taka sytuacja, to ja mam tutaj reklamówkę, mógłby pan zrobić to do niej, my się odwrócimy, potem się jakoś to wyrzuci przez okno. Facet postanowił skorzystać z propozycji. Rozłożył reklamówkę na podłodze, zaczął rozpinać spodnie, stęka, popierduje. Jeden z pasażerów w tym czasie, trochę dla odwrócenia uwagi i zawstydzenia, wyjął papierosa i próbuje go zapalić. A na to facet który wypróżnia się w torebkę, bardzo oburzony pokrzykuje: Panie, ale to jest przedział dla niepalących!2. Atrakcyjność umysłowo - emocjonalna. Kobieta niekoniecznie musi być atrakcyjna fizycznie, chociaż może - najczęściej jednak nie jest. Za to natomiast jest wesoła, inteligentna, można złapać z nią wspólny kontakt, mieć wspólne zainteresowania wychodzące poza kino i telewizję.


Plusy - człowiek świetnie się czuje, wiedząc że druga strona go rozumie. Gdy umie też opowiedzieć kawał, rozładować męski stres anegdotkami, porozmawiać o fajnych rzeczach jak równy z równym - jest wspaniale, jest idealnie. Przy seksie przecież zawsze można zamknąć oczy.


Minusy - każda kobieta uważa się właśnie za taką inteligentną dziewczynę. Wielokrotnie to widziałem, i ciężko mi było znieść taki potok bzdur i bredni, jaki wydalał się z ich ust. Powiedzmy sobie szczerze - kobiety nie mają do takich spraw głowy. Dziewczyna może być po politechnice, ale potrafi wygadywać wręcz niestworzone rzeczy i nawet w nie wierzyć. Albo posuwasz zgrabną dupę i w trakcie trzymasz duże, twarde cycki, albo grasz w szachy z okularnicą. Wyjątki są niezwykle rzadkie. Oczywiście, to twierdzenie wzbudzi dwie reakcję. Złość Pań po prywatnym marketigu czy europeistyce które uważają się za inteligentne, i dumę facetów którzy twierdzą że mają w domu taki skarb - nie chcę ochładzać ich entuzjazmu (nie chcę też dostać po pysku) ale zobaczymy po ślubie czy będzie tak samo. Jest? a skąd mam wiedzieć że nie kłamiesz, by nie wyjść na jelenia?


Dlaczego jestem taki okrutny w swych twierdzeniach? to proste. Atrakcyjna dziewczyna ma wiele absztyfikantów - wyręczają ją we wszystkim, nauczyciele stosują taryfę ulgową, sąsiadki i rodzina się zachwycają, koleżanki zazdroszczą i chcą się kolegować. Idzie się lekko przez życie. A gdy jest lekko i nie ma presji, najczęściej też nie ma rozwoju. To brzydule uciekając od koszmarnej rzeczywistości (brak chłopaka, randek, brak zainteresowania potencjalnych adoratorów, pogarda pięknotek) wchodzą w świat książek, kina, sztuki - przez co rozwijają swą kreatywność i wyobraźnię. Cudów nie ma, tu grają od lat te same, twarde zasady.
"Bredzisz! ja była ładna i miałem pod górkę całe życie!" - wrzaśnie niejedna Pani. A skąd ta pewność że Pani byla taka ładna? może była Pani, przepraszam - pasztetem? większość kobiet uważa jedną część swojego ciała za szczególnie sexy. A więc ma zgrabne łydki, ale nie patrzy już na zwisający brzuch, pomarszczone piersi, żyły i cellulitis. Ma zgrabne łydki więc była piękna - więc ja nie mam racji, bo nikt jej nie ułatwiał życia. Ot, kobieca logika. Albo brzydule kolegujące się z pięknotkami - przeważnie większość ładnych dziewczyn, bierze paszteta do tandemu. Ale nie z dobroci serca, nawet nie litości - z wyrachowania. Bo na tle paszteta, jej uroda jeszcze bardziej błyszczy.


Najważniejszy minus, to że podobnie jak atrakcyjność cielesną, niektóre kobiety stosują jako wabik atrakcyjność umysłowo - emocjonalną. Jest zrozumienie i więź psychiczna, wręcz braterska - ale do czasu. Później stoi się z szeroko otwartymi ustami, i nie może się zrozumieć co się stało? przecież był kontakt, zgoda, zrozumienie, wrażenie nadawania na tych samych falach. A teraz nie ma - a to niezwykle proste, to był tylko wabik, taki sam jak kwiat pożerający muchę. Ładnie jej pachniał, był kolorowy - a teraz zjada żywcem. Jeśli kobieta z natury jest próżna i nudna, a los poskąpił jej urody - pozostaje rozwijać inne zdolności. To jak z niewidomym, któremu wyostrza się niezwykle mocno każdy inny zmysł. Nie ma urody? pojawia się umiejętność wzbudzania więzi, humor, kreatywność. Gdy już jest ślub, dziecko - nie ma potrzeby udawać. I o ile z pięknotką niektórzy starają się uważać, zabezpieczyć intercyzą, to w tym przypadku już nikt nie uważa - dziewczyna jest w sumie brzydka, wesoła i radosna, więc na tysiąc procent mnie nie ograbi. A później wielkie zdziwienie i wyjazd do rodziców, by nie mieszkać pod mostem. To się zdarza znacznie rzadziej niż ruina po bliskim kontakcie ze ślicznotką - ale mimo wszystko zdarza. Jest rzadsze, bo brzydsza kobieta chce mieć faceta - by rodzina i inni nie gadali że jest nieudacznikiem, bo nie potrafiła sobie zakręcić chłopa.Kawał sytuacyjny. Małżeństwo leży w łóżku, mąż obmacuje żonę. Nagle przestaje - żona wściekła się pyta, dlaczego przestałeś? a bo znalazłem już pilota - odpowiada mąż.3. Atrakcyjność duchowa. Tu wchodzimy na grząski teren. To trzęsawisko, w którym niejeden skowycząc utonął. Żeby w ogóle o tym napisać, trzeba sobie dokładnie wyjaśnić co to w ogóle jest. A więc szanowni Państwo, atrakcyjność duchowa to nie charyzma i silna psychika, którą można wyczuć u niektórych osób. To wpływ który na nas ktoś wywiera - cichy spokój, delikatna, szemrząca jak cichy strumyk miłość, pląsającą w szuwarach radość. To delikatne, subtelne odczucia, nie koktajl hormonalny, brutalna serotoninowa lewatywa wypłukująca z nas zmęczenie i rozdrażnienie - to spokojny szmer górskiego źródełka, zachwyt atramentowej czerni kosmosu, błyskające leniwie gwiazdy na niebie.


Plusy - to jedyne w swoim rodzaju plusy dodatnie. Brać bez zastanowienia, natychmiast, jak dacię sandero w gazie. Chuchać, dmuchać, robić śniadanka do łóżka. To się zdarza raz na milion przypadków, znacznie rzadziej niż w wygrana w totka.


Minusy - większość ludzi nie jest w stanie tego rozpoznać. By umieć to dostrzec, trzeba umieć poczuć głęboki zachwyt poranną rosą, zadziwić się głębią kosmosu, poczuć radosne niebezpieczeństwo istnienia - to nie poetycka wrażliwość, a objaw wyższej świadomości. Tego nie dostrzeże zwykły zjadacz mięsa, który lubi sobie posrać, poruchać, obejrzeć film z Sigalem czy Van Damem. Bez tego typu świadomości oczywiście tego nie dostrzeżesz, bo i jak? to pierwszy minus. Drugi - ponieważ są to subtelności, cienkie i słabe jak nić pająka na mocnym wichrze, są często mylone z charyzmą która przeważnie jest domeną psychopatow. Myślisz że złapałeś Pana Boga za nogi? nie, właśnie zostałeś brutalnie nabrany i oszukany. Miała być duchowość i raj? będą windykacje komornicze, sale sądowe i łamane nogi przez silnorękich.Kawał sytuacyjny: Co robi homoseksualista w szpitalu dla wariatów? Rżnie głupa.4. Atrakcyjność emocjonalna - wampiryczna. Ten rodzaj uroku rozwijają źli ludzie, nazywani wampirami emocjonalnymi. To przeważnie psychopaci, bądź osoby psychicznie chore. Tak jak wyżej pisałem o człowieku niewidomym, który kompensuje utratę jednego zmysłu wyostrzeniem innych, podobnie psychopata wiedząc że jest inny - ćwiczy atrakcyjność. On nie robi tego świadomie, to się dzieje bezwiednie - jest brak w ważnej kwestii, więc się to kompensuje. Udaje przyjaźń, jest charyzmatyczny, rozumiejący - a gdy mu zaufasz i oddasz swój los, bezwzględnie zaatakuje. Nie jest w stanie fizjologicznie odczuwać wyrzutów sumienia, ale uwielbia się nad sobą użalać. Zniszczy Ci życie, i będzie święcie przekonany że to Ty jesteś tym złym. I nie ma sposobów na przekonanie tej osoby, że się myli - ma elektrycznie martwy układ limbiczny, a nad tym problemem głowią się od lat psychiatrzy i psychologowie. Ezoteryka dokładnie opisuje to zjawisko, a także diagnozę - nieuleczalny. Te potwory udają anioły, muszą tak zrobić by móc realizować swoje złowieszcze pasje, którymi najczęściej jest żerowanie na ludziach. Każdy wampir emocjonalny uwielbia tych, co lubią się poświęcać. Gloryfikuje nadstawianie drugiego policzka, wybaczanie, dawanie drugiej, trzeciej i setnej szansy grzesznikowi. Nienawidzi egoistów - i gdzie tylko może ich krytykuje, szkaluje i ośmiesza. Wiadomo - egoista po pierwszym upokorzeniu czy krzywdzie ucieka ratując siebie, a "zmieniacze świata", "poświęcacze w imię dobra ludzkości" i inne okazy nienawidzące tak naprawdę siebie, i uciekające od tego w rzekome pomaganie innym - zostają i dają się bezwzględnie doić.

Moda na psychopatów

Można śmiało powiedzieć, że istnieje moda na psychopatów. Kino, książki, sztuka. Ale ludzie z całkiem zdrowym mózgiem, idealną empatią - potrafią robić o wiele straszniejsze rzeczy. Np. Żydowski talmud naucza, że bliźnim jest tylko Żyd. Reszta ludzi to goje, czyli istoty bez duszy, bydlęta. Można ich oszukać, zabić, okraść - ponieważ jak mówi talmud, goje nie posiadają duszy. Trzeba być uczciwym, Bóg kocha uczciwość - ale tylko wobec Żydów, ponieważ bliźnim jest tylko Żyd. Nie można więc ich oszukiwać, okradać, nie daj Boże zabić - to grzech. Podobnie jest u cyganów. Bycie uczciwym - tak, ale tylko do "swoich". Inni ludzie to "gadzie" i nie są oni ludźmi, tylko frajerami do dojenia. Tracą ludzką twarz, a stają się przedmiotem.

W każdej religii mamy ten mechanizm. My wierzymy w dobre bajki, a ci którzy wierzą w inne (czyli oczywiście złe) są w mocy złego ducha. Trzeba ich przeciągnąć na naszą stronę, bądź zabić jeśli tego nie chcą - to dobry uczynek, ponieważ uwalnia się duszę od dalszego grzeszenia - które polega na wierzeniu w inne bajki niż my. Każda struktura dokonuje takiego podziału, i usprawiedliwia wszelakie łajdactwa dokonywane na tych, których nie uznaje za swoich. W grupie Leszka Żądło, twórcy regresingu, ci którzy są na tyle bezczelni by zadawać guru niewygodne pytania, kończą jako opetani przed "astrale", a ci którzy zadają wyjątkowo celne pytania - są "strzygami", czyli istotami bez Boskiej iskierki, Wyższego Ja. Jak komuś zaszkodziła terapia Pana Żądły, to znaczy że miał złe intencje, o zwrocie pieniędzy przez niemalże oświeconego (od kilkunastu lat wg. siebie ma 35,5 na skali ERD od 0 - 36, gdzie zero to minerał a 36 pełne oświecenie duchowe) nie ma mowy. Pan Żądło ma święte prawo decydować kto jest strzygą (czyli nie jest człowiekiem) a kto nie. Czasem się myli, ale to też wina ludzi bo mieli złe intencje, albo był w "strzygowskim transie". Jak pracowałem w księgowości, to tymi złymi były zwierzaki z marketingu. Gdy robiłem za fizola, ci umysłowi - "pedałki" i "cioty" w garniakach. Jakie to wszystko genialne... można krzywdzić "innych", bo są źli. Można być dobrym i kogoś okraść, zabić, skrzywdzić. Sprytne!Kawał sytuacyjny: Matka z córką siedzą w kinie, nagle córka mówi do matki: - mamo ten pan obok się masturbuje. To nie zwracaj na niego uwagi. Mamo ale on masturbuje się moją rączką.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szanowni Państwo. Zbieram pieniądze na rower i nowy komputer. Proszę docenić fakt że na stronie nie ma reklam, wszystko pięknie chodzi i działa, a ja jestem dostępny niemal non stop na stronie - zawsze chętny do porad i rozmowy. Jeśli więc ktoś czuje wdzięczność za lata ciężkiej, darmowej pracy, będę wdzięczny za wpłatę pieniędzy na konto. Ci z państwa którzy czują wdzięczność i doceniają moją pracę (świątek piątek, ja nie mam dni wolnych) mogą mi to okazać reklamując moją książkę ("Co z tymi kobietami?" dostępna w księgarniach na terenie całej Polski) bądź moje strony, samczeruno.pl i ecoego.pl. Przypominam że wpłacając pieniądze, czynicie dobry uczynek - to co piszę ma ożywcze działanie na sporą liczbę ludzi. To nie są pieniądze przewalone na głupoty, a doskonale zainwestowane w realne polepszenie sytuacji ludzi, a co za tym idzie, także zwierząt i wszystkiego innego. Im bardziej spełniony człowiek, tym milszy i serdeczniejszy dla innych. To reakcja łańcuchowa. I może kiedyś spotkacie na swej drodze człowieka, który będzie dobry i serdeczny - bo ktoś mu kiedyś pomógł, a ten ktoś wyczytał coś naprawdę fajnego u mnie.


Kawał sytuacyjny: Dlaczego garbatego wyrzucili z basenu? Bo udawał rekina.


Nie udaję rekina, nie udaję nikogo. Dlatego też wpłacane pieniądze przeznaczę na zakup roweru, i komputera opartego na I5, albowiem moja ulubiona gra (HOI2) wymaga większej mocy. Jeśli coś zostanie, dokładam się do samochodu który jest mi bezwzględnie potrzebny - jestem inwalidą (chociaż zdrowo wyglądam) i samochód czy rower, to dla mnie praktycznie jedyna możliwość poruszania się kilometr, dwa od domu. Proszę mi nie pisać w wiadomościach prywatnych, że chcecie mi dać pieniądze - jeśli chcesz wspomóc idee które głoszę, i tym samym pomóc innym, to masz numer konta. Jeśli mnie o to pytasz, to stwarzasz niezwykle niezręczną dla mnie sytuację, urągającą mojej godności. Piszą mi ludzie: chcesz tysiaka czy pięć stówek wystarczy? i co ja mam na coś takiego odpisać? przecież pomijając fakt że jest to kłamstwo, to przy okazji upokarzające. Na takie wiadomości nie odpowiadam. Proszę o wsparcie strony, a nie o pięćdziesiąt złotych za które będę musiał miesiącami siedzieć, i wysłuchiwać czyichś problemów. Jeśli wpłacasz, to nie są to usługi psychoterapeutyczne. Jeśli masz dla mnie jakąkolwiek propozycję, pisz w komentarzach. Nie piszę na gg, fejsie, meilu - piszę tyle godzin dziennie, że nie wyrabiam. Pisząc o pierdołach na privie, musiałbym zrezygnować z prowadzenia dwóch swoich stron. Nie mam pracy, zdrowia, żadnych zarobków ani nawet nie widać bym kiedykolwiek miał, renty mi nie chcą dać - tak więc opcja sponsoringu strony jest dla mnie jedyną możliwością, by mieć coś fajnego. Jeśli kiedyś się przebiję i zostanę bogatym pisarzem (w co szczerze wątpię) postaram się te pieniądze zwrócić.

Nr konta 97 1140 2004 0000 3902 4436 3874

Dla czytelników z zagranicy:

PL97 1140 2004 0000 3902 4436 3874
 Numer BIC : BREXPLPWMBK

Proszę o wpisanie w tytule czegokolwiek, byle nie "darowizna" czy "sponsoring". Może być np. "dzięki, zwracam kasę". Wiadomo dlaczego tak musi być. Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękuję.Czytany 32055 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:47
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Jajacek 2013-04-11 19:00
Cytat:
Kawał rozluźniający: Dlaczego głuchoniemy masturbuje się tylko jedną ręką? Bo drugą jęczy.
Dobre :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-04-11 19:03
Teraz coś ode mnie:

Stary Zyd dawal do gazety nekrolog po swojej zonie i spytal
o cene.
- Do pieciu wyrazow za darmo.
- Nooo... to niech bedzie: "Zmarla Zelda Goldman."
- Ma pan do dyspozycji jeszcze dwa wyrazy.
- To niech bedzie: "Zmarla Zelda Goldman, sprzedam Opla."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-04-11 19:11
Odnośnie atrakcyjności:

- Powiedz mi, kochanie, za co ty mnie tak kochasz: za piękną buzię, czy za rewelacyjną figurę? - pyta żona
- Za poczucie humor - odpowiada mąż.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-11 23:24
Ha ha :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jacek 2013-04-11 19:44
Prawda. Dziś na przystanku autobusowym widziałem ładną dziewczynę. Dziewczyna ta obściskiwała, całowała co chwila takiego sobie cwaniaka (nie wiem czemu pomyślałem sobie że ja jestem lepszy od takiego cwaniaka - a nie mam takiej laski) i wtedy mój umysł zupełnie odpłynął w fantazje jak to być na miejscu tego gościa, jaka ta laska fajna i namiętna itd. (tak, tak brak kobiety -doskwiera). I tu moje spostrzeżenie, ja w tym momencie jestem bezbronny jak dziecko. Bo wystarczyła by inicjatywa takiej laski (jestem nieśmiały i nie mam zupełnie kasy, pracy własnego lokum więc wiem że nie mam co startować)to bym był z jednej strony na krótką metę szczęśliwy, a z drugiej strony wiadomo stał bym się jej ofiarą (i zapewne znudził). Mistrz co tu pisze jest czymś co tacy nie posiadający "atutów" mężczyźni powinni zapamiętać i nie traktować zainteresowania płci przeciwnej jako gwiazdki z nieba. Ja wiem że jak ktoś jest na głodzie kobiety to ciężko ale trzeba być wstrzemięźliwym i nietraktować siebie jako "Pana Nikt". To samo tyczy się kobiet tylko u nich wiadomo pragnienia trochę inne - ale jestem w stanie zrozumieć kobiety bez "atutów".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-04-11 23:27
Widzisz Jacku, widzisz jedno co piszę, ale nie dostrzegasz drugiego - że ani ciało, ani moda, ani pieniądze - nie może wpływać na Ciebie. Jesteś unikalny jako świadomość, i tak masz właśnie o sobie myśleć. To co napisałeś to tylko częściowo prawda - nie masz chaty i kasy, ale i tak możesz się kochać, szanować i doceniać. Czyli masz realnie więcej, niż miliarderzy. To już coś - i ludzie to dostrzegają, zwłaszcza kobiety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-11 20:30
Przepraszam Cie Marek :-) Bardzo Cie przepraszam :oops:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 11:44
Cytuję i30:
Przepraszam Cie Marek :-) Bardzo Cie przepraszam :oops:

a ja tam nie przepraszam;d niemalże podarowane 60zł na dobry gin z tonikiem;d http://bankero.pl/wiadomosci/60-zl-za-zalozenie-konta-w-mbanku/762073.php niemalże gdyż wypada poświęcić kilka min. na założenie konta o ile wcześniej nie miałaś w mbank;d lipa że kasa po miesiącu dopiero, ale i tak niezła stawka kilkuminutowa;d a jak wybrzydza to niech spierdziela;d
59 1140 2004 0000 3102 3607 9113, to mój nr, a co;d, racjonalne powody wpłacania? nie ma;d nie racjonalne? gdyż podałem nr konta;d w tytule przelewu proszę napisać "miałeś czelność podać nr konta więc oto i wpłacam";d
Co zrobię z kasą? wydam kilkaset zł na Markowe buty;d, więc tak co łaska ale nie bądźmy tandetni i nie płaćmy większej prowizji od wpłaty;d (rany to brzmi tak znajomo;d)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 12:09
Nie wiem czy zauwazyłeś Aros, ale ja od kilku lat mam konto w Mbanku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 13:00
Cytuję Marek:
Nie wiem czy zauwazyłeś Aros, ale ja od kilku lat mam konto w Mbanku...

nie odnotowałem;p, no to podwójna lipa nie;p
eh w tym pośpiechu już nawet nie wiadomo na co zwracać wzrok, z pewnością nie na to co "oczywiste".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-11 21:03
ej Marek, Ty to chyba w niezłym piekle zyjesz;p, no powiedz tak szczerze, jest chociaż jedna osoba której nie uznajesz za psychopatę?;p bo opis syndromu jest na tyle zręczny iż każdy pod niego podpada praktycznie;p, celowy zabieg?
Miałbym też drugie pytanko, czy istnieje chociaż jedna kobieta którą cenisz za jej kobiecość? (tak po prostu), czy Ty w ogóle już przechadzasz się wyłącznie z linijką, a skala zawiera ;inteligentna, atrakcyjna, głupia, pasztet, wydymałby, nie wydymałby, a może, a może nie, a to jeszcze jakby mi pasowało, ale nie pasuje, ee co robić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-11 23:29
Ty chyba nie rozumiesz co ja piszę - psychopata to człowiek z uszkodzonym mózgiem. Jest ich w sumie niewielu, a ja znam może z pięciu, ale i tak nie wiem czy to nie kwestia wzorców. Ale co mam cenić, co to znaczy kobiecość? układ który sprawia że mi staje? mam go szanować, ale za co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 10:37
Cytuję Marek:
Ty chyba nie rozumiesz co ja piszę - psychopata to człowiek z uszkodzonym mózgiem. Jest ich w sumie niewielu, a ja znam może z pięciu, ale i tak nie wiem czy to nie kwestia wzorców. Ale co mam cenić, co to znaczy kobiecość? układ który sprawia że mi staje? mam go szanować, ale za co?

No tak wreszcie wyjaśniło się co masz na myśli pod pojęciem psychopaty;p, do tej pory z artów "wynikało" iż uważałeś za takowych z grubsza wszystkich;p Cóż to ja tak samo odnośnie niewielu ich!;d Spójrz, na przestrzeni czasu, tych wszystkich ludzi których spotkałeś, ile razy miałeś tak iż po prostu ktoś wchodził do pomieszczenia a Tobie od razu padał nastrój, nawet nie musiał nic robić, mówić, też zliczam u siebie jedynie jedną ręką:>
Kobiecość?, ocena kobiety bez oceniania, tylko za to iż jest kobietą i jest unikalna w swojej kobiecości;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-11 21:05
Rozmarzyłem się czytając o atrakcyjności duchowej. Miłość, radość, zachwyt rosą i gwiazdami... ach jak spokojnie i rozkosznie :-)

Chociaż pewnie nic bym nie rozpoznał, bo gapiłbym się na cycki i dupę. Ale załóżmy, że taki wiek... :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-11 21:12
Cytuję Zbożowy:
Rozmarzyłem się czytając o atrakcyjności duchowej. Miłość, radość, zachwyt rosą i gwiazdami... ach jak spokojnie i rozkosznie :-)

Chociaż pewnie nic bym nie rozpoznał, bo gapiłbym się na cycki i dupę. Ale załóżmy, że taki wiek... :D

hej Zbożowy już zaczołem marzyć wraz z Tobą;d hej a skoro jest tak pięknie i wzniośle dupę i cycki może też by się dało do tego podłączyć nie traktując jako osobnych walorów lecz jako niesamowite dopełnienie tworzące całość, ciekawe;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-11 21:23
Jeśli już mam sobie taką osobę wyobrazić to wiem, że nie jestem gotów na związek z osobą obdarzoną łaską miłości. Bo niby co? Ja w wielu sprawach ograniczony, a ona taka wzniosła i pełna zrozumienia?
Na tym poziomie (pamiętajmy, że to tylko moje dywagacje) nie ma już zazdrości, nie ma własności i podziału. Jest miłość i zachwyt światem. Możliwe, że mógłbym taką osobę zniszczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-04-11 21:54
Cytuję Zbożowy:
Jeśli już mam sobie taką osobę wyobrazić to wiem, że nie jestem gotów na związek z osobą obdarzoną łaską miłości. Bo niby co? Ja w wielu sprawach ograniczony, a ona taka wzniosła i pełna zrozumienia?
Na tym poziomie (pamiętajmy, że to tylko moje dywagacje) nie ma już zazdrości, nie ma własności i podziału. Jest miłość i zachwyt światem. Możliwe, że mógłbym taką osobę zniszczyć.

To w ramach moich dywagacji;p łaska miłości, hah, okresliłeś to jakby to faktycznie była jakaś łaska, ja tam bym sobie dywagował iż każdy to w sobie nosi:> być może nie u każdego wygląda to zupełnie identycznie, przyznasz iż wiało by trochę nudą jakby każdy pierdzielił o tym samym;p czy też lepszy zwrot, w ten sam sposób, a różnorodność nawet w małych niuansach jest po prostu piękna.
Wszystko sprowadza się do Ty jestes sobą, Ona jest sobą i jest zupełnie zajebiście;p
Ehe i też ciekawe że wszyscy "duchowość" sprowadzają do wgapiania się w rosę;p jakkolwiek mogło by być miło pozerkać sobie jeszcze jak jako bonusik promienie słońca prześwitują pomiędzy poszczególnymi źdźbłami (fuck, nieźle napisane;p), takkolwiek co z całą resztą?;d wir pracy, jak przyjemność sprawia, imprezka okazjonalna czy coś, kebab?;d No nie wiem stary, ale w zależności jak patrzysz, taka "codzienność" może być całkiem zajebista, po prostu łączysz jedno z drugim, żeby nie odlecieć w jakieś ekstremum:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-11 23:30
No właśnie o to chodzi - odczucia duchowe są ciche, a cycki i dupa jak cymbał brzęczą w głowie i rozporku :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-04-12 19:32
Cytuję Marek:
No właśnie o to chodzi - odczucia duchowe są ciche, a cycki i dupa jak cymbał brzęczą w głowie i rozporku :)

raczej chodzi o to aby połączyć jedno i drugie odczucie;d
Czymże jest delektowanie się pięknem rosy;p jak można delektować się pięknem kobiety:> i ewentualnie rosy też jak jeszcze będzie Cię to kręciło;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-04-11 21:27
Łebski Marek za czas jakiś...
-Nie robię tego za "bóg zapłać",latam pierwszą klasą.
Albo...
-Mo­ja "re­ligia" uczy mnie, że w bie­dzie, której nie można za­radzić, trze­ba się mod­lić i pościć.
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent I 2013-04-11 21:41
Ostatnio niezwykle rzadko korzystam z komputera w celach rozrywkowych, ale jak już coś sobię zaserwuję do poczytania to zawsze samczeruno. Tutaj jednak można się spodziewać zawsze pewnego poziomu ze strony Marka. Tak sobie myślę że nigdy nie się nie zwiążę na stałe z żadną kobietą (dzieci to inna sprawa bo nigdsy nie chciałem ich mieć). Od stałych związków uchroń Panie. Za dużo w życiu widziałem oszustw, manipulacji i mataczenia z ich strony. A felietony Marka jeszcze dobitniej mi uświadomiły prawdziwą i bezwzględną naturę kobiet. Trzeba przyznać że rozpracował on temat od podszewki. Nie znałem chyba faceta który by tak poznał te ich wszystkie gierki, bo większość co tu dużo pisać to frajerzy i naiwniacy ładowani w maliny przez całe życie.
Stokrotne dzięki jeszcze raz i jak tylko będe nieco bardziej przy forsie (w wakacje) to coś Tobie Mistrzu odpalę. Na razie biedny studenciak ze mnie i nie znajduję się w orbicie zainteresowań żadnej atrakcyjnej Pani. I w sumie dobrze :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-11 22:30
Cytuję Vincent I:
Na razie biedny studenciak ze mnie i nie znajduję się w orbicie zainteresowań żadnej atrakcyjnej Pani. I w sumie dobrze :-)


Aj tam pierdolisz :D Ja pod koniec szkoły średniej nie miałem nic. Byłem biedny jak mysz, nie miałem nawet kieszonkowego, a i tak poznałem bardzo ładną dziewczynę. Więc można? Można :D

Mało tego! Jeśli nie zależy Ci na związku tym mniej powinieneś się martwić o swoje finanse.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-11 23:35
Pewnie że można :) ale przyznasz, że jest to znacznie rzadziej spotykane. Podobnie można w totka wygrać szóstkę - można? jasne że tak :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-04-12 09:11
W takim razie miałeś wyjątkowe szczęście, bo taki przypadek zdarza się na naszej Ziemii niezwykle rzadko. Już większe jest prawdopobieństw o że znajdziesz jakąś unikalną runę w Diablo 2 albo 3... 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 10:45
Cytuję Vincent I:
W takim razie miałeś wyjątkowe szczęście, bo taki przypadek zdarza się na naszej Ziemii niezwykle rzadko. Już większe jest prawdopobieństwo że znajdziesz jakąś unikalną runę w Diablo 2 albo 3... 8)

ej ja tam znalazłem niejedną rune w Diablo w czasie jak sobie pogrywałem;d, rzadkie? dla mnie nie;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2013-04-11 23:34
Vincent, natura jest bezwzględna dokładnie tak samo u obu płci. Stąd moja zachęta, by przed wejściem w związek poznać chociażby swoją naturę, poczuć czego się chce od życia - i tam dążyć. A nie jak większość młodziaków, rzucać się na dziewczynę i do robienia dzieciaków. Później z tego są zajebiste problemy - z żoną i dziećmi, które muszą patrzeć na awantury i milczenie latami.

A więc najpierw Ja - później inni. To trudne bo zewsząd wrzaski że to narcyzm, egoizm itd. Proszę jak się o nas martwią nasi bliźni, którym nie przeszkadza jak zapierdalamy na cudzego kryjana - ale nasze życie i to jak się nim zajmujemy, bardzo ich obchodzi. Ot, ludzka hipokryzja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-04-12 09:14
Racja - najlepiej zawsze zaczynać od siebie a dopiero potem ewentualnie wchodzić w relacje z kobietami. Przyznasz jednak Marku ze "zadawanie" się z nimi jest wysoce ryzykowne - bo nigdy nie wiesz co im strzeli do głowy i nie znasz z nimi dnia ani godziny. A zaglądanie do cudzego ogródka to typowa przywara naszego zaściankowego społeczeństwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-04-12 10:49
Cytuję Vincent I:
Racja - najlepiej zawsze zaczynać od siebie a dopiero potem ewentualnie wchodzić w relacje z kobietami. Przyznasz jednak Marku ze "zadawanie" się z nimi jest wysoce ryzykowne - bo nigdy nie wiesz co im strzeli do głowy i nie znasz z nimi dnia ani godziny. A zaglądanie do cudzego ogródka to typowa przywara naszego zaściankowego społeczeństwa.

ej to z kim byś się wolał "zadawać"? ja nie z tym najcudowniejszy m "elementem" pod słońcem?;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-04-12 14:02
W takiej sytuacji zostaje jeszcze własna ręka :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 16:14
Prawica najlepsza, rach ciach i można sobie poczilałtować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Aros 2013-04-12 16:59
Cytuję Vincent I:
W takiej sytuacji zostaje jeszcze własna ręka :D

no nie wiem czy odnotowałeś w swych wzlotach, lecz z prawą ręką sobie nie porozmawiasz;d
z pewnością też prawa ręka nie pokaże Ci stópki;d, dla mnie lipa, ale Tobie może prawica jedyną miłością;d, nie wnikam;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ciekawy 2013-04-12 00:21
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad fetyszyzmem kobiecych stóp? Ja to mam chyba od urodzenia, próbuję to przeanalizować skąd mi się to wzięło, bo pochodzę z tzw. dobrej, szanowanej, głęboko wierzącej rodziny. Dla mnie reszta kobiety mogłaby nie istnieć. Od małego onanizuję się na obrazkach kobiecych stóp, filmikach itp. Jestem oczywiście samotny. Na początku to mnie męczyło, myślałem że jestem dewiantem, teraz już przywykłem. Tak z ciekawości pytam. Czy ma to jakieś podłoże, bo jaka sytuacja to wywołała to sie pewnie już nie dowiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 08:55
Jesteś całkiem zdrowym, normalnym mężczyzną. Fetyszystów stóp są setki milionów - ja jestem fetyszystą jędrnych ud a czasem cycków, a prawie zawsze tyłka - a czym się różni stopa od dupy? uformowaniem tkanki. Nie męcz się tym, dalej wal konia patrząc na kobiece stópki, i żyj jak chcesz.

A i ja przyznam, stóp lekko nie lubiłem - ponieważ brzydzę się wystających żył. Natomiast jak widzę na basenie pięty Pań, aż mam dreszcze. Majta tymi racicami i płynie, a ja chciałbym ją za nie złapać - a nie mogę, bo wezwą policję albo gorzej,w kaftan :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-12 09:04
Cytuję Marek:
Jesteś całkiem zdrowym, normalnym mężczyzną. Fetyszystów stóp są setki milionów - ja jestem fetyszystą jędrnych ud a czasem cycków, a prawie zawsze tyłka - a czym się różni stopa od dupy? uformowaniem tkanki. Nie męcz się tym, ......


Normalnie mistrzostwo :) tylko podziwiać twą wiedzę Marku no i na konto wpłacać Panowie i Panie......ja spróbuje coś wyczarować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 09:41
Nie czaruj, nie odbieraj sobie od ust, a broń Boże - to ogólna reklama. Niech nikt nie czuje się do niczego zobowiązany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-12 15:21
Cytuję Marek:
Nie czaruj, nie odbieraj sobie od ust, a broń Boże - to ogólna reklama. Niech nikt nie czuje się do niczego zobowiązany.


No nie,totalne nie porozumienie.Że akurat zasilam szeregi bezrobocia,nie znaczy muszę od ust sobie odejmować.Radzi się sobie.A że wyszła kryptoreklama,t o przepraszam nie było to w mej intencji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 16:15
Szeregi bezrobocia, coraz pełniejsze i bardziej zwarte w ojczyźnie :) coraz częściej myślę o własnym kościele - oddaję się duchowym rozmyślaniom i wizji sprowadzania fantów bez ceł i podatków :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Mayer73 2013-04-12 21:10
Cytuję Marek:
Szeregi bezrobocia, coraz pełniejsze i bardziej zwarte w ojczyźnie :) coraz częściej myślę o własnym kościele - oddaję się duchowym rozmyślaniom i wizji sprowadzania fantów bez ceł i podatków :)


No lepiej nie Marku,pozostań sobą :)Wszelka władza deprawuje .... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l 2013-04-12 09:48
A co z pięknymi dłońmi pianistki? :-)
Mi tak się działo z kolanami, dalej dotykam i mimo upływu lat, "widzę" jakie było piękne, normalnie odlot. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 09:56
Oj tak, to mój fetysz :) długie, szczupłe palce i delikatne dłonie - uwielbiam zamykać takie w moich w sumie niedużych, ale silnych jak szczypawka dłoniach, czasem na chwilkę mocniej zacisnąć, rozkoszować się jękiem oburzenia... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-12 20:15
W "Doktorze Faustusie" Manna jest świetny opis kobiety:
"Jeśli kiedykolwiek słowo „sympatyczny” bywa niezbędne dla scharakteryzowa nia jakiejś postaci, to chyba przy opisie tej właśnie niewiasty , która od stóp do głów, każdym słowem, każdym uśmiechem, każdym swoim gestem, odpowiadała w pełni łagodnie powściągliwemu i estetyczno-mora lnemu znaczeniu tego słowa. Zacznę od tego, że miała najpiękniejsze w świecie czarne oczy , - czarne jak dżety, jak smoła, jak dojrzałe jeżyny, nie nadto wielkie lecz o otwartym i mimo ciemnej głębi jasnym i czystym spojrzeniu spod brwi , których delikatne, równo zakreślone łuki równie nie miały nic wspólnego z jakąkolwiek kosmetyką, co umiarkowana, żywa i łagodna czerwień jej łagodnych ust. Nie było w tej dziewczynie nic sztucznego, żadnego poprawiania , podmalowywania, podkolorowania aparycji. Jej ciemne włosy, związane w ciężki węzeł na karku i odsłaniające uszy były odrzucone w tył z czoła i i delikatnych skroni z naturalnym wdziękiem i prostotą, którymi odznaczały się również jej ręce, - rozumne i piękne, nie nazbyt małe , lecz szczupłe i drobnokościste, skromnie ujęte w przegubach mankietami białej, jedwabnej bluzki. Twarz i szyja jej ozdobiona była gładkim kołnierzykiem, smukła i krągła niczym kolumna , istotnie, jakby wyciosana dłutem , uwieńczona powabnie zaostrzonym owalem twarzy barwie kości słoniowej oraz delikatnym, pięknie ukształtowanym nosku, zwracającym uwagę, dzięki ruchliwym , otwartym nozdrzom. Jej nie nazbyt częsty uśmiech, a rzadszy jeszcze śmiech nadawały przezroczystym skroniom wzruszający, niejako wysilony wyraz, odsłaniając połysk gęstych i równych zębów."

O dłoniach też tam jest :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-04-12 08:59
Ja słyszałem że fetyszyzm stóp wynika z tego, że stopy i genitalia są reprezentowane przez sąsiadujące ze sobą obszary w korze czuciowej mózgu. Tzn wyczytałem to na wikipedii :P Ale to bardzo popularny fetysz, co najmniej trzech moich kumpli go ma. Jeden to nawet w zimie włącza dodatkowe ogrzewanie w samochodzie, żeby tylko jego kobietka jeżdziła z nim w samochodzie bez skarpetek i żeby mógł podziwiać jej piękne stopy :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-12 09:03
Oczywiście, musi być jakaś przyczyna - ale tak jest z każdą fascynacją. Można to zgłębiać, starać się zrozumieć jak ktoś lubi - ale można korzystać bez zbytniej filozofii.

Dobry koleś ) jak panna będzie coś chciała, to wystarczy że przyjdzie do niego na bosaka, i zacznie robić pedicure, facet w ekstazie podżyruje każdy kredyt jaki mu podsunie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-04-12 09:16
No i ma na faceta haka :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 09:42
Jest pod pantoflem - bo chce :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 10:54
Cytuję Vincent I:
Ja słyszałem że fetyszyzm stóp wynika z tego, że stopy i genitalia są reprezentowane przez sąsiadujące ze sobą obszary w korze czuciowej mózgu. Tzn wyczytałem to na wikipedii :P Ale to bardzo popularny fetysz, co najmniej trzech moich kumpli go ma. Jeden to nawet w zimie włącza dodatkowe ogrzewanie w samochodzie, żeby tylko jego kobietka jeżdziła z nim w samochodzie bez skarpetek i żeby mógł podziwiać jej piękne stopy :lol: :lol:

już lubię Twojego kumpla;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 10:53
Cytuję Ciekawy:
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad fetyszyzmem kobiecych stóp? Ja to mam chyba od urodzenia, próbuję to przeanalizować skąd mi się to wzięło, bo pochodzę z tzw. dobrej, szanowanej, głęboko wierzącej rodziny. Dla mnie reszta kobiety mogłaby nie istnieć. Od małego onanizuję się na obrazkach kobiecych stóp, filmikach itp. Jestem oczywiście samotny. Na początku to mnie męczyło, myślałem że jestem dewiantem, teraz już przywykłem. Tak z ciekawości pytam. Czy ma to jakieś podłoże, bo jaka sytuacja to wywołała to sie pewnie już nie dowiem.

Kurcze u mnie w sumie stosunkowo niedawno to wypłyneło, a własciwie to mam bzika tylko na punkcie jednej pary stópek, no ale nie wiem już;d, to fetysz?;p czy tylko takie lekkie przerysowanie, gdyż prawdziwię cenię sobie wszystko w Niej, wnętrze, zewnętrze na równi;d a mówiąc do niej stópeczko to brzmi tak sexi, eh;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 09:44
Tak sobie myslę o tym I5 - do podkręcenia najtańszy plus lepsza płyta (co najmniej stówę więcej) i chłodzenie ze dwie paczki, czy OC w ogóle się w takim razie opłaca? mam wszystko, chce kupić tylko płytę, procek i być może nowa obudowę - z rączką na wierzchu, do łatwego przenoszenia. Grafę mam jeszcze sprawną, dysk SSD mam - zwolnił skubany strasznie, zasilacz markowy, półtora roku, dodatkowy HDD jest - żyć nie umierać.

Tylko co z tym OC?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-12 11:55
A ja mam bzika na punkcie męskiego głosu i ....oczu :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 12:10
No proszę, a ja mam piskliwy, pedalski głosik, i brzydkie, chytre, świńskie oczy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-12 13:32
Cytuję Marek:
No proszę, a ja mam piskliwy, pedalski głosik, i brzydkie, chytre, świńskie oczy :)

Nieprawda:) Wcale nie jest piskliwy ani pedalski... :-) jest męski, ciepły i ma w sobie cos takiego co nie daje spać... :lol: oczy hmmm bliżej nie miałam mozliwości się przyjrzeć ale na pewno nie są brzydkie i świńskie...
Mówią że oczy są zwierciadłem duszy..hmm ciekawe czy faktycznie tak jest :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-12 14:01
Jak to jest?Mam zielony kolor oczu ,a duszy nie...To czego zwierciadłem są moje oczy???:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Aros 2013-04-12 17:01
Cytuję ester:
Jak to jest?Mam zielony kolor oczu ,a duszy nie...To czego zwierciadłem są moje oczy???:)

trawnika;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-12 17:11
O tak,wczesnowios enna trawka.Ładne porównanie ,postarałeś się nawet:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-04-12 19:36
Cytuję ester:
O tak,wczesnowiosenna trawka.Ładne porównanie ,postarałeś się nawet:D

hej no, Ty postarałaś się bardziej w dopisku;d, zabrzmiało romantycznie;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-12 20:20
Wiesz,Arosku... nigdy nie pomyślałabym ,że porównasz kobietę do zwykłego trawnika i dodałam za Ciebie,bo przeciez tak chciałeś napisać,prawda? :D:D:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Aros 2013-04-12 21:05
Cytuję ester:
Wiesz,Arosku...nigdy nie pomyślałabym ,że porównasz kobietę do zwykłego trawnika i dodałam za Ciebie,bo przeciez tak chciałeś napisać,prawda?:D:D:D

niezła jesteś;d w niezwykły sposób;d, cóż, sama pisałaś iż ... nie posiadasz duszy:> to został by trawniczek;d jakkolwiek piękny i zielony, to nieprawdziwy;d gdyż chcąc nie chcąc każdy duszę ma;d
a zielone oczęta to może barwa jej?;d
jedno jest pewne esterku, rozwalasz mnie niezwykle pozytywnie;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-12 21:42
Twoje porównanie było w 100% męskie,dosadne, prawdziwe.Nie jestem romantyczką raczej żongluję słowami,żeby było zabawniej:)Ziel one oczy to tęczówka uwarunkowana genetycznie i już.Nie ma sensu dopatrywać się czegoś jeszcze ,a zwłaszcza czegoś ,czego nie można zobaczyć i dotknąć:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Aros 2013-04-12 23:06
Cytuję ester:
Twoje porównanie było w 100% męskie,dosadne,prawdziwe.Nie jestem romantyczką raczej żongluję słowami,żeby było zabawniej:)Zielone oczy to tęczówka uwarunkowana genetycznie i już.Nie ma sensu dopatrywać się czegoś jeszcze ,a zwłaszcza czegoś ,czego nie można zobaczyć i dotknąć:)

skąd ta pewność iż nie można zobaczyć i dotknąć?;p
ej no i "100% męskie, dosadne, prawdziwe", ale plusa to juz nie dałaś;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 13:07
Cytuję i30:
A ja mam bzika na punkcie męskiego głosu i ....oczu :lol: :lol: :lol:

ej no i30, no ja też w odwrotnej relacji;d, jasne, dokładamy do tego jeszcze stópki i całe cudowne dopełnienie;d ja jebie, to mam bzika na punkcie wszystkiego lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # kobayashi 2013-04-12 15:07
Witajcie! Atrakcyjność atrakcyjnością ale dzięki waszej pomocy i nauce ''wale prosto z mostu '' Sam sobie sie czasem dziwie że podchodzę do obcych kobiet gdziekolwiek i umiem bez skrępowania pogadać pośmiać się ;) to piękne uczucie :) po wszystkich swoich kryzysach i porażkach uświadomiłem sobie że one były tylko po to aby dać mi kopa w dupę do działania w sferach życia w których chciałem pracować :) Staram się żyć tu i teraz to też ważne chodz często umysł odpływa i nie mogę się skoncentrować ale jest ok:) dziękuje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-04-12 17:05
Cytuję kobayashi:
Witajcie! Atrakcyjność atrakcyjnością ale dzięki waszej pomocy i nauce ''wale prosto z mostu '' Sam sobie sie czasem dziwie że podchodzę do obcych kobiet gdziekolwiek i umiem bez skrępowania pogadać pośmiać się ;) to piękne uczucie :) po wszystkich swoich kryzysach i porażkach uświadomiłem sobie że one były tylko po to aby dać mi kopa w dupę do działania w sferach życia w których chciałem pracować :) Staram się żyć tu i teraz to też ważne chodz często umysł odpływa i nie mogę się skoncentrować ale jest ok:) dziękuje!

jezus Koba, no jakbym czytał siebie!;d, z tą różnicą iż ja to bym chciał zagadnąć jedynie do jednej;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # kobayashi 2013-04-12 17:27
Cytuję Aros:
Cytuję kobayashi:
Witajcie! Atrakcyjność atrakcyjnością ale dzięki waszej pomocy i nauce ''wale prosto z mostu '' Sam sobie sie czasem dziwie że podchodzę do obcych kobiet gdziekolwiek i umiem bez skrępowania pogadać pośmiać się ;) to piękne uczucie :) po wszystkich swoich kryzysach i porażkach uświadomiłem sobie że one były tylko po to aby dać mi kopa w dupę do działania w sferach życia w których chciałem pracować :) Staram się żyć tu i teraz to też ważne chodz często umysł odpływa i nie mogę się skoncentrować ale jest ok:) dziękuje!

jezus Koba, no jakbym czytał siebie!;d, z tą różnicą iż ja to bym chciał zagadnąć jedynie do jednej;dWidzisz także jeździmy na jednym wygodnym wózku :) doszedłem do wniosku że nie ma co przywiązywać zbytnio wagi do życia tylko skoncentrować się na tu i teraz ucze się tego non stop ;) a Ty Aros juz sie chyba tego nauczyłeś :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 19:41
Cytuję kobayashi:
Cytuję Aros:
Cytuję kobayashi:
Witajcie! Atrakcyjność atrakcyjnością ale dzięki waszej pomocy i nauce ''wale prosto z mostu '' Sam sobie sie czasem dziwie że podchodzę do obcych kobiet gdziekolwiek i umiem bez skrępowania pogadać pośmiać się ;) to piękne uczucie :) po wszystkich swoich kryzysach i porażkach uświadomiłem sobie że one były tylko po to aby dać mi kopa w dupę do działania w sferach życia w których chciałem pracować :) Staram się żyć tu i teraz to też ważne chodz często umysł odpływa i nie mogę się skoncentrować ale jest ok:) dziękuje!

jezus Koba, no jakbym czytał siebie!;d, z tą różnicą iż ja to bym chciał zagadnąć jedynie do jednej;dWidzisz także jeździmy na jednym wygodnym wózku :) doszedłem do wniosku że nie ma co przywiązywać zbytnio wagi do życia tylko skoncentrować się na tu i teraz ucze się tego non stop ;) a Ty Aros juz sie chyba tego nauczyłeś :)

No tak, wiesz to paradoks:> nie przywiązywanie się do życia brzmi złowieszczo;d, lecz prawdziwe życie jest w tu i teraz:> i tylko wtedy prawdziwie się do niego przywiązujesz, czy też kotwiczysz;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tatanka 2013-04-12 15:28
Nie dość, że świetne męskie artykuły to jeszcze o kompach, autach i rowerach można pogadać :D O bebechach kompa, Twego auta i swoich ego już wiemy :) O jakim rowerze marzysz Marek? górski full, hardtailowiec, miejska Gazelle, przełajówkę, kolarkę, kultowy składak czy TESCO-wiec ? :-) Stawiasz na wygodę, koszty, czy szybkość i zwinność? Od razu Cię widziałem jak mkniesz przez miasto z nerwowością swoich kiszek, jak w filmiku. ;-)


A tu bez reżyserki, czyste szaleństwo 8) W Wa-wie podobnie będziesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 16:19
Chcę trekkingowy rower, rama 19 cali, koła najlepiej 26 ale ostatecznie 28 cali. Używka, chętnie z przerzutkami w torpedzie. Amory nie muszą być, chociaż by się przydały. Może być brzydki, dwa brzydale jak dwa minusy dają plus - piękno specyficzne.

A co do jazdy z bólem kiszek... no cóż, rozmawiasz z kolesiem, który nie takie rzeczy robił na ulicy w panice. Najgorzej jak raz z kołem w reku biegłem do domu, z trudem chodziłem a sprintem biegłem prawie dwa kilometry :) ech, wspomnienia... ciągłe biegi krótko i długo dystansowe, na rowerze i na piechotę, autem i raz na deskorolce.

A nikt ze mną nie pogada o tym procesorze? czy mi się to opłaca?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 17:09
Cytuję Marek:
Chcę trekkingowy rower, rama 19 cali, koła najlepiej 26 ale ostatecznie 28 cali. Używka, chętnie z przerzutkami w torpedzie. Amory nie muszą być, chociaż by się przydały. Może być brzydki, dwa brzydale jak dwa minusy dają plus - piękno specyficzne.

A co do jazdy z bólem kiszek... no cóż, rozmawiasz z kolesiem, który nie takie rzeczy robił na ulicy w panice. Najgorzej jak raz z kołem w reku biegłem do domu, z trudem chodziłem a sprintem biegłem prawie dwa kilometry :) ech, wspomnienia... ciągłe biegi krótko i długo dystansowe, na rowerze i na piechotę, autem i raz na deskorolce.

A nikt ze mną nie pogada o tym procesorze? czy mi się to opłaca?

Core i5 "premiera odbyła się w 2009 roku", nie opłaca się;p, co tu więcej dyskutować?;p
Nowinki technologiczne zmieniają się w zastraszającym tempie, wychodzisz ze sklepu i masz starą;d
Szczęśliwie piękno kobiet nie jest ulotne, i zawsze z nimi poblaskując sobie z wnętrza na zewnątrz;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kobayashi 2013-04-12 17:30
p.s trzeba sobie uświadomić że kobiety nie są kimś lepszym i tak dalej moim zdaniem wielu facetów gubi się dlatego że uważa dziewczyny (atrakcyjne) za kogoś wyżej w hierarchii a tak nie jest :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-04-12 19:49
Cytuję kobayashi:
p.s trzeba sobie uświadomić że kobiety nie są kimś lepszym i tak dalej moim zdaniem wielu facetów gubi się dlatego że uważa dziewczyny (atrakcyjne) za kogoś wyżej w hierarchii a tak nie jest :)

jasne Koba, zdrowy balans, na równi:>, po prostu wiesz, wcześniej trzeba sobie nieco polawirować przez mechanizmy gorszy/lepszy/gorszy;d
Lecz odrabiasz zadanie domowe sumiennie i później może być już tylko na równi;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # al 2013-04-12 18:40
Przykład płynie z góry :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1qDsBbBvHH4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 19:45
Cytuję al:
Przykład płynie z góry :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1qDsBbBvHH4

dobre, do tego stopnia iż nie mogłem się zdecydować, jebnąć głową w klawiaturę;d, zapalić fajkę, dopić kawkę, czy oglądnąć do końca;d no paraliż!, więc nie zrobiłem nic ze śmiechu;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-12 19:59
I to jest prawdziwa kobieta :) Zastanawiałem się, gdzie uciekać z tego popieprzonego kraju i teraz wiem - tylko Korea Północna. Chociaż chyba ogólnie u Azjatów jest inna kultura i kobiety nie są tak popieprzone i wyemancypowane jak w Polsce (z góry przepraszam nieliczne wyjątki, jeśli takowe istnieją).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 21:09
Cytuję Jajacek:
I to jest prawdziwa kobieta :) Zastanawiałem się, gdzie uciekać z tego popieprzonego kraju i teraz wiem - tylko Korea Północna. Chociaż chyba ogólnie u Azjatów jest inna kultura i kobiety nie są tak popieprzone i wyemancypowane jak w Polsce (z góry przepraszam nieliczne wyjątki, jeśli takowe istnieją).

Ja tam bym się wstrzymał chwilowo z Koreą;p No stary według chińskiego uczonego (wiem jak to brzmi, lecz gość faktycznie jest chińczykiem;d) jest 70-80% szans na wybuch konfliktu;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-13 13:47
Cytuję Jajacek:
I to jest prawdziwa kobieta :) Zastanawiałem się, gdzie uciekać z tego popieprzonego kraju i teraz wiem - tylko Korea Północna. Chociaż chyba ogólnie u Azjatów jest inna kultura i kobiety nie są tak popieprzone i wyemancypowane jak w Polsce (z góry przepraszam nieliczne wyjątki, jeśli takowe istnieją).


Daniel który zwiedzał Azję, opowiadał mi z wielkim uznaniem i podziwem o tamtejszych Paniach. Tam mają zupełnie inne oprogramowanie - facet to Pan rodziny, ktoś najważniejszy. W sumie by mi to pasowało, pełna dominacja, krótkie stosunki, podane do stołu co lubię - ale nie ma nic za darmo. Trzeba płodzić dzieciaki, naprawiać hydraulikę, zarabiać na dom :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Jajacek 2013-04-13 19:10
Ja to nawet lubię i umiem majsterkować. Zatem Azja stoi przede mną otworem :) Co ciekawe, taki prosty rolnik, po podstawówce potrafi większość sprzętów samodzielnie naprawić, a mieszczuch najczęściej wyrzuca lub korzysta z usług naprawiającego naciągacza. Przy bardziej zaawansowanych naprawach, sam korzystałem z pomocy takiego mechanika bez szkoły. Jego warsztat to szopa z desek za popegeerowskim blokiem, a w niej własnej konstrukcji tokarka, wiertarka stołowa i spawarka. To tyle, jeśli chodzi o jego zaplecze. Powiedział mi, że przecież to wszystko robili ludzie, to on, jako człowiek może to naprawić :)
Wielki polski uczony, wynalazca i inżynier, prof. Janusz Groszkowski kilkadziesiąt lat temu napisał, że człowiek, zanim stał się konsumentem, zajmował się tworzeniem i wytwarzaniem. Wielka mnogość łatwo osiągalnych i tanich dóbr nie zaspokoi w człowieku podstawowej ludzkiej potrzeby, jaką jest radość z tworzenia i własnej pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-13 13:41
Cytuję al:
Przykład płynie z góry :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1qDsBbBvHH4


Genialne :) a przecież tak było w Polsce wiele lat - piosenki o tow. Stalinie, co usta słodsze miał od malin, towarzysze radzieccy wymyślający wszystko od młota po rakietę kosmiczną - te absurdy znamy doskonale, ba! nawet głosujemy na tych, którzy je nam wbijali do głów, często ołowiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-13 19:16
Teraz też wbijają ołowiem, tylko mocarstwo przewodnie się zmieniło. Zabierają ropę w zamian dając (sprzedając) Coca-Colę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kobayashi 2013-04-12 20:05
Aros wymień swoją definicje bycia ''tu i teraz'' hmm?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-12 21:15
Cytuję kobayashi:
Aros wymień swoją definicje bycia ''tu i teraz'' hmm?:)

Permanentne zatrzymanie procesów umysłowo-myślow o-porównawczo-s kojarzeniowych, czyli wszystkiego co się mogło by tyczyć przeszłości i przyszłości;p
Więc pozostaje tylko teraz;p po czym wyłania się przerażenie iż czujesz się tak zajebiście z niczym;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kobayashi 2013-04-12 21:21
Cytuję Aros:
Cytuję kobayashi:
Aros wymień swoją definicje bycia ''tu i teraz'' hmm?:)

Permanentne zatrzymanie procesów umysłowo-myślowo-porównawczo-skojarzeniowych, czyli wszystkiego co się mogło by tyczyć przeszłości i przyszłości;p
Więc pozostaje tylko teraz;p po czym wyłania się przerażenie iż czujesz się tak zajebiście z niczym;pHehe próbuje tego ale umysł odpływa sobie mimowolnie ;) trzeba się tego nauczyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kobayashi 2013-04-12 20:42
Często zdarza się tak kiedy ogarnia mnie bezradność i jakiś dziwny strach wewnątrz powód? hmm...ciężko sprecyzować ale chodzi o to aby się nie zmarnować ,nie zmarnować życia ludzie...boje sie tego że będzie ciągle tak samo,a ja chce coś osiągnąć coś kurwa spektakularnego ...stać mnie na to.chodź nie wiem dokąd iść...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-12 22:33
Cytuję Aros:
Cytuję kobayashi:
Aros wymień swoją definicje bycia ''tu i teraz'' hmm?:)

Permanentne zatrzymanie procesów umysłowo-myślowo-porównawczo-skojarzeniowych, czyli wszystkiego co się mogło by tyczyć przeszłości i przyszłości;p
Więc pozostaje tylko teraz;p po czym wyłania się przerażenie iż czujesz się tak zajebiście z niczym;p

Tak jakbyś nazwał właśnie to co teraz czuje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-04-12 23:10
Cytuję i30:
Cytuję Aros:
Cytuję kobayashi:
Aros wymień swoją definicje bycia ''tu i teraz'' hmm?:)

Permanentne zatrzymanie procesów umysłowo-myślowo-porównawczo-skojarzeniowych, czyli wszystkiego co się mogło by tyczyć przeszłości i przyszłości;p
Więc pozostaje tylko teraz;p po czym wyłania się przerażenie iż czujesz się tak zajebiście z niczym;p

Tak jakbyś nazwał właśnie to co teraz czuje...

czyli pozostało jedynie wyskoczyć na kebabka i przedyskutować to;d czy tez podoświadczać to wspólnie;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-12 23:13
Tak podyskutować można...bardzo lubię ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # i30 2013-04-12 22:37
Cytuję ester:
Twoje porównanie było w 100% męskie,dosadne,prawdziwe.Nie jestem romantyczką raczej żongluję słowami,żeby było zabawniej:)Zielone oczy to tęczówka uwarunkowana genetycznie i już.Nie ma sensu dopatrywać się czegoś jeszcze ,a zwłaszcza czegoś ,czego nie można zobaczyć i dotknąć:)

Właśnie to czego nie można zobaczyć i dotknąć jest najpiękniejsze. .bo czuje się to pod i nad wszystkim co namacalne..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # ester 2013-04-13 09:28
Zobaczyć coś ,czego nie widać,dotknąć nienamacalnego? Nie znam takiego narządu zmysłu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Mayer73 2013-04-13 09:39
Cytuję ester:
Zobaczyć coś ,czego nie widać,dotknąć nienamacalnego?Nie znam takiego narządu zmysłu.


Katolicy i na to mają wytłumaczenie :) Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-13 10:47
...tak ,to specjaliści od postrzegania pozazmysłowego. ..osobiście nie znam żadnego ,który mógłby to potwierdzić i udowodnić:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-13 13:48
Cytuję ester:
...tak ,to specjaliści od postrzegania pozazmysłowego...osobiście nie znam żadnego ,który mógłby to potwierdzić i udowodnić:)


Bo chodzi o to, że Ci którzy nie widzieli a uwierzyli będą zbawieni. Genialne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2013-04-13 14:32
Niby genialne,jednak logiki w tym żadnej.
Zawsze kiedy wtrąca się słowo"zbawienie ",ślepa wiara w coś bez potwierdzenia,d owodów istnienia,budzi to moją niechęć i podejrzliwość, co do intencji wysuwanych teorii na dany temat.Łatwo jest ,jak często o tym wspominasz w artykułach,zroz umieć indoktrynację ludziom poddanym już praniu mózgu,pozbawion ym dostępu do wiedzy o kierunkach przeciwnych niż promowane.Dla katolika ,który od dziecka zna pojęcia w/w ,nie stanowi problemu zrozumienie ich znaczenia .Dla ludzi spoza tego kręgu nie jest to juz tak oczywiste.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-13 18:47
Bardzo mądrze prawisz Estero. Podpadłaś mi swoim wcześniejszym "nowoczesnym" paplaniem o marketingu, co się kłoci z Twoimi obecnymi wypowiedziami, ale nie jestem pamiętliwy :)
Nawiążę do tamtej rozmowy. Każdy trzeźwo myślący człowiek po prostu, mówiąc kolokwialnie, oleje oglądaną reklamę w tv. Przełączy na inny kanał, a najlepiej wyłączny to "szatańskie okienko". Nigdy w życiu nie kupi towaru reklamowanego, z założenia chłamu. Idea marketingowców jest taka, że człowieka od dziecka trzeba oswoić z reklamą - nawet w trakcie filmu. Ma to uważać za normę. Oswojony, stopniowo przyswaja podświadome przesłania reklam i bezmyślnie kupuje.

Tak jest z Katolicyzmem. Mieli dobry marketing, mniej podatnych wymordowali (swoją drogą, czy wiecie, że przed wojną w Polsce katolicy wymordowali całkiem sporo świadków Jehowy?). Czas robi swoje - ludzie zapominają, czasem po prostu nie chcą pamiętać.

Czytałem ostatnio o neuromarketingu . Z konsumenta należy wyciskać więcej, a wiec stare metody oparte na socjotechnice i intuicji okazują się za słabe. Mamy już w Polsce pierwsze firmy oferujące usługi oparte na badaniach "pacjentów-kons umentów" przy użyciu rezonansu magnetycznego i elektroencefalo grafem. Co ciekawe, w Polsce neuromarketing jest lansowany jako odkrycie nowoczesnej ekonomii i jako taki wspierany przez budżetowe dotacje i rozwijany w uczelniach publicznych.

Ciekawe, czy już czarni robią takie badania na KUL-u?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 00:02
Nie pamiętam wątku ,który przesądził o tym,że wrzuciłeś mnie do szufladki.Znają c kobiety wiesz,że tak nie można:)Ale całkiem poważnie..... Dokładnie jest tak jak piszesz.Dzisiaj przy pomocy technologii,wzy stko jedno w jakiej dziedzinie,możn a doskonale manipulować społeczeństwem. Współczesne metody wcale nie róznią się od tych średniowiecznyc h,nastawione są na zdobywanie jak największej rzeszy "współwyznawców ",bez względu na koszty i ofiary. Przede wszystkim środkiem do celu jest manipulacja , doskonale zawoalowane kłamstwo.Wyłapu ję takie paradoksalne perełki i moje zdziwienie sięga zenitu, jak łatwo dzisiaj można zarobić na ludzkiej naiwności.Rano napisała do mnie koleżanka z pytaniem :co sądzę o specyifiku z grupy "wynalazków" homeopatycznych ,który przepisał jej lekarz.I co mogłam napisać,że lekarz jest głupi ,a ona w ciemnocie hodowana?Na zachodzie nie trzeba być lekarzem,aby przepisywac takie "cuda".U nas nadano temu procederowi poważną rangę medyczną ,bo ciemnota uwierzy tylko lekarzowi ,a on sam zarobi na leczeniu wodą.Dla niewiedzących jeszcze napiszę,że molekuła substancji czynnej,"leczni czej" zawartej np:w granulce,poddaw ana jest rozcieńczeniu w zbiorniku wodnym(dla leszego zobrazowania)o średnicy układu słonecznego,rów na jest zatem zeru.Środkiem leczniczym jest żadnym,ale ludzie mają skłonność do dawania wiary we wszystko co poparte zostało mizernymi dowodami ,a jeszcze bardziej wątpliwymi autorytetami.Tł umaczenie ,że woda posiada pamięć substancji leczniczej jest nie tyle uwłaczające i poniżające ,co świadczące o bardzo niskim poziomie wiedzy odbiorców.Zwole nnikom placebo proponuję pić wodę święconą np:na egzemę,na pewno pomoże:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 00:03
Wśród Świadków Jehowy największe spustoszenie w szeregach ,spowodowało ich własne Brooklyńskie Towarzystwo.Poc zytaj o roku 1975 ,o wcześniejszych datach przepowiedni końca świata.Polecam" Kryzys sumienia"Raymon d'a Franz'a(wielole tni członek Ciała Kierowniczego Towarzystwa) ,przeczytałam dawno,ale dało mi to szerszy obraz wyznawców tej religii .Świadkowie Jehowy,nowe nabytki, nie znają początków własnej religi,założyci eli,zmieniający ch się doktryn .Nie mają dostępu do archiwalnej literatury,podo bnie jak zwolennicy Nowego Testamentu do pierwowzorów kopii. Zresztą,jak można poważnie traktować religię,która opierała całą doktrynę na budowie piramidy Cheopsa??O krzyżu nawet nie wspomnę ,bo rozpęta się małe piekiełko:D

Nie śledzę poczynań czarnych "książąt". To ignoranci, przekonani o swojej wyjątkowej wiedzy. Na nieszczęście są profesorami, co w oczach niektórych nobilituje wygłaszane przezeń bzdury.Przykład ów można mnożyć i nie mogłam sobie odmówić wymownego spojrzenia na bruzdy tego od tajemnicy grzesznego poczęcia.Gratul owłałam soczystej wypowiedzi,pise mnie wprawdzie,ale zawsze.... :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # twinport 2013-04-14 08:56
Jesteś bardzo nowoczesna, tylko wciąż faceci omijają Cię bokiem. Przyczyna: - brak możliwości weryfikowania przez badacza danych introspekcyjnyc h, a także deformacje świadomości, czyli zniekształcenia przebiegu procesów psychicznych przez fakt ich obserwowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 09:27
..nooo,boooo... mózg jest moim pierwszym ulubionym organem,a panowie mają inne preferencje:)Wc iąż czytam o tym gdzie w szeregu powinna stać kobieta,a oczekiwania panów są rodem z jaskini.Zresztą ,dobrze robią ,że "omijają" mnie "bokiem"-patrz, tytuł artykyłu :-)
Chcesz się zapisać na speed dating?:D:D:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # twinport 2013-04-14 09:54
Przyczyna tkwi w banalnym szczególe - nadwaga psychologiczna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 10:17
Tak,zwłaszcza widoczna przy wyrażaniu własnego,niczym nieskrępowanego,zdania.
To czego faceci oczekują,a jednocześnie nie trawią.
..."i tak starej prawdy słowa uszy moje pieszczą,że szufladki nie są dla tych,co się w nich nie mieszczą"
:)
niedzielnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-14 10:41
Cytuję twinport:
Cytat:
Jesteś bardzo nowoczesna, tylko wciąż faceci omijają Cię bokiem.
Otóż to. Zapędziłaś się w tej "nowoczesności" w ślepą uliczkę. Zostałaś wmanipulowana, zaprogramowana na "nowoczesność". Jesteś z tego, co czytam, niegłupia, ale przeszkadza tobie pęd do bycia "nowoczesną" i "nadwaga psychologiczna" . Co złego jest w tradycyjnym modelu rodziny. Takie, z pozoru banalne, przygotowanie obiadu to dzieło tworzenia. Nie obrazu, rzeźby, czy poematu a kompozycji smaków i zapachów. A Ty to trywializujesz i twierdzisz, że to zaganianie kobiety do garów. Nie mówię tu o patologiach, gdzie facet opierdala się cały dzień przed tv, a kobieta zasuwa na dwa etaty.
Ponadto mądry mężczyzna będzie liczył się ze zdaniem mądrej kobiety.
Nie chciałby, żebyś odebrała tego jak atak z mojej strony, bo nie takie są moje intencje.

Co do Świadków Jehowy, to ich, podobnie jak każdej innej religii, nie można traktować poważnie. Dla mnie to taka sama "wiara" jak inne - głupia.
Zresztą do niedawna ich guru krzywo patrzeli na swoich "braci" chcących kontynuować edukację ponad szkołę podstawową. Zmądrzejesz to przestaniesz "wierzyć", a najlepiej czytaj tylko biblię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 11:30
Nigdzie nie napisałam,że tradycyjny model rodziny jest do dupy...Stawiam na parnerstwo w związku ,co wiele razy podkreślałam.Ci ekawi mnie na jakiej podstawie powstała ta ocena?Żyję tu i teraz i z moich obserwacji wynika ,że to mężczyźni stoją w miejscu ,trzymając się kurczowo obrazu bogobojnej i mizernie wykształconej kobiety. Przystosowuję do warunków w jakich przyszło mi żyć,bo właściwie nie mam wyjścia i biorę dla siebie to co najlepsze,bo tak chcę i potrafię.Wszysc y tak robią ,nie jestem wyjątkiem ....
ps.Lubię stare samochody i modę retro,pierogi z kapustą i grzybami:)I oczywiście korzystam z rozwiązań nowoczesnych technologii,bo i czemu nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2013-04-14 11:49
Aaaa i nic mi ,we mnie samej,nie pszeszkadza :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # twinport 2013-04-14 17:57
Trzeba znać granicę między transcendentaln ością a ilościom mąki w pierogach.

Natomiast Twoja wiedza o mężczyznach kończy się na poziomie moszny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2013-04-15 08:44
Faceci mają wdrukowane eksponowanie wymienionego przez Ciebie organu, jednak nie wszyscy umiejętnie się nim posługują.Wspom inałam już ,że wolę górny ośrodek decyzyjny i gdy nie szwankuje, czyli działa jak należy ,zabieram się za dolny,w takiej właśnie kolejności:)Nat omiast pierogów ,mój drogi don kichocie,lekcew azyć nie można.Ten mączny empiryzm to manualna sztuka i zmysłowe doznanie,które doskonalić przyjdzie mi nieuchronnie:)Z mysłami pochłaniam świat i drugiego człowieka bez zbędnego patrzenia w najskrytsze zakamarki "czegoś tam".Jesteśmy różni i przez to ciekawi siebie....Przes tań "ciągać mnie za włosy" jak matołek gimnazjalista,a zacznij "uwodzić"choćby niebanalną pisaniną.
Cieszy mnie fakt,że zaglądasz do słowników ,a porzuciłeś obrazki, choć mam świadomośc jak bardzo są Ci potrzebne:D
Życzę wewnętrznej transformacji i powrotu do zdrowia.
Dulcynea :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-04-15 07:37
Jasne, że nie napisałaś tego dosłownie. Ale Twoją nowoczesność podkreślałaś na każdym kroku. Oburzałaś się strasznie gdy pytałem na forum, gdzie są kobiety normalne, nie idiotki-konsume ntki, a kobiety które czytają etykiety na żywności i nie pędzą bezmyślnie za modą. Irytuje mnie Twoja przewrotność.

Cytat:
mężczyźni stoją w miejscu ,trzymając się kurczowo obrazu bogobojnej i mizernie wykształconej kobiety
Jacy mężczyźni? Chyba Świadkowie Jehowi. Kobiety za to się rozwijają...
Cytuję Mayer73:
Cytat:
Przybywa tych, które – jak się wydaje – nie potrzebują męskiego towarzystwa. Kiedyś pojęcie „stara panna” dyskredytowało kobietę już po przekroczeniu 24. roku życia. Dziś na salonach, w pracy i w domu wiodąca rolę odgrywają zadowolone z życia singielki, i to nawet "dobrze po trzydziestce": samotne (poprawność wymaga dziś użycia innego słowa: nie „samotne”, tylko „same”) i super wyzwolone kobiety. My – niepotrzebni, one – niezbędne Mężczyzna im niepotrzebny, ba – sprawiają wrażenie, że chyba by im przeszkadzał... No, może oprócz tej podstawowej dla różnicy płci (oraz przyszłości Ziemi) sprawy, którą jest prokreacja. Chociaż i tu zdobycze medycyny powoli pozbawiają nas złudzeń, sprowadzając faceta tylko do roli dawcy.
Oto rozwój kobiet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2013-04-15 10:32
Nie wszystkich stać jest na czytanie etykiet i zaopatrywanie się w sklepach ze zdrową żywnością.Osied lowi konsumenci ,żyjący na pograniczu biedy,oblegając y najtańsze markety,stają sie powoli chodząca tablicą Mendelejewa.Mie szkańcy wsi są trochę w innej sytuacji,to prawda.
Nie oburza mnie słowo idiotka,bo tych mamy w nadmiarze,ale spojrzenie przez pryzmat jednej kobiety na cały gatunek. W pytaniu o normalność kobiet było tyle samo żalu , ile złości,dlatego Twój "anons matrymonilany"o krasiłam ironią,bo tak chciałam i jak widać został zauważony:D
O przewrotności obu płci można pisać w nieskończoność, ale u Marka na odstrzał idą kobiety.Aby zachować pewną,zdaje się racjonalną, równowagę zapytam:dlaczeg o mężczyźni szukają skromnych,norma lnych ,niekoniecznie urodziwych,wyks ztałconych kobiet ,jak to nazywają do życia,a do (pisząc bez ogródek)pieprze nia -przebojowych,p ięknych,niekoni ecznie mądrych?Z jednej strony chcecie być wodzeni i uwodzeni,wabien i przez femme fatale.Z drugiej ,jak się już wyszalejecie i dostaniecie konkretnie po dupie,stateczna babka by się przydała,aby osiąść i dożyć sędziwej starości. Czy sądzisz ,że tak skrajne zachowania mogą być odbierane jako męska przewrotność?Cz y może od razu znajdziesz usprawiedliwien ie dla męskiego popędu?
Ciebie nie irytuje moja przewrotność,al e sam fakt istnienia kobiety ,którą ktoś ,chyba przez nieuwagę,umieśc ił w rubryce homo sapiens sapiens.
Rozwój kobiet następuje szybko.Sam zdajesz sobie sprawę ile stuleci mamy do nadrobienia i dlaczego.Ta eksplozja może być i jest niezrozumiała dla płci przeciwnej.Ale spokojne i zdystansowane spojrzenie, wspieranie,dotr zymywanie kroku , przyniesie więcej korzyści niż strat.W przeciwnym razie "poleje się krew",bo kobiet lekceważyć nie wolno! :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-15 11:28
Mężczyźni są wzrokowcami, tak zostali stworzeni dlatego nie ma sie co dziwić że przyciąga ich piekno,powab seksapil..ale w sumie na krótko, potem brakuje więzi emocjonalnej,kt órą moze im dac nie urodziwa ale mądra, wrażliwa i szczera kobieta..i tu własnie pojawia się dylemat, który od dawna nurtuje naszych panów:) czemu nie moze być piekna i mądra? ;-)
A ja mysle że właśnie może, tylko wielu mężczyzn patrzy ale nie widzi... :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Jajacek 2013-04-15 19:53
Zatem się rozwijaj. Może w końcu będziesz naprawdę sapiens.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # i30 2013-04-13 16:01
Właśnie o to chodzi nie widzieć a uwierzyć..a ja ciągle wierzę mimo iż nie widziałam :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-13 20:22
Cytuję Mayer73:
Cytuję ester:
Zobaczyć coś ,czego nie widać,dotknąć nienamacalnego?Nie znam takiego narządu zmysłu.


Katolicy i na to mają wytłumaczenie :) Pozdrawiam.


Cytuję ester:
...tak ,to specjaliści od postrzegania pozazmysłowego...osobiście nie znam żadnego ,który mógłby to potwierdzić i udowodnić:)


Miałem do czynienia z świadkiem Jehowy,byłem wręcz skazany na niego przez pracę,kurczę jak on mnie próbował urobić,raj na ziemi obiecując :) Bajki Andersena przy tym to psikuś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 00:17
Bajki są piękne i nie straszą ,a apokaliptyczne wizje, "sprzedawane"ma lutkim dzieciom powinny być karane śmiercią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-14 10:07
Cytuję ester:
Bajki są piękne i nie straszą ,a apokaliptyczne wizje, "sprzedawane"malutkim dzieciom powinny być karane śmiercią.


Dobrze powiedziane :) nie fortunnie porównałem Bajki Andersona do tych gniotów co nam wciskają :(
Mam sentyment do H.Ch.Andersona :) Szacuneczek człowiekowi się należy.
A tu młody zdobywca......t aka scenka a jak może rozbudzić :)
[youtube]http://youtu.be/zdN4ZwP2l80[/youtube]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 11:43
Gdyby dzieci ŚJ czytały bajki Andersena ,nie moczyłyby się w nocy, a strach przed recytowaniem mrożących krew w żyłach wersetów apokalipsy,nie paralizowałby tych małych istot.
Porównanie jak najbardziej na miejscu.Zapytaj współpracownikó w ,które bajki znają?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-14 12:20
Cytuję ester:
Gdyby dzieci ŚJ czytały bajki Andersena ,nie moczyłyby się w nocy, a strach przed recytowaniem mrożących krew w żyłach wersetów apokalipsy,nie paralizowałby tych małych istot.
Porównanie jak najbardziej na miejscu.Zapytaj współpracowników ,które bajki znają?


A zapytam,jakowo takich będę miał :) ale znając
moje towarzystwo,wsz yscy jadą na Czerwonym Kapturku ....a czy moczyli?głupio zapytać ;)
Pewno się wyprą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-13 18:52
Ładnie piszesz i30. Tylko ciekawe komu byś prędzej uległa -zapyziałemu romantykowi o smutnych oczach, czy dobrze zbudowanemu, prostemu chłopakowi, wyśmiewającemu duchowość, który wie czego chce :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman 2013-04-13 11:44
sami dla siebie powinniśmy się czuć atrakcyjni, wtedy również będziemy atrakcyjni dla innych, tak oto prawi Osho:

http://www.youtube.com/watch?v=2tZxsNQ8H_8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-13 13:43
Cytuję nowhereman:
sami dla siebie powinniśmy się czuć atrakcyjni, wtedy również będziemy atrakcyjni dla innych, tak oto prawi Osho:

http://www.youtube.com/watch?v=2tZxsNQ8H_8

Cytuję nowhereman:
sami dla siebie powinniśmy się czuć atrakcyjni, wtedy również będziemy atrakcyjni dla innych, tak oto prawi Osho:

http://www.youtube.com/watch?v=2tZxsNQ8H_8To prawda (cytat, filmu nie oglądałem) - i mam chyba na to fajną metodę. Nie wiem jednak jak ją zrozumiale opisać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-13 13:52
Słuchajcie, dziękuję bardzo za wpłaty - tu je umieściłem i zapisałem ku chwale wpłacających (i mojej) ecoego.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=621%3Asponsorzy-strony&Itemid=93


To plus to co mam z wcześniejszych akcji, pozwala mi już myśleć o rowerze - o kompie nie, ale to nie jest wcale pilna sprawa. Mam dwa takie typy, co o nich sądzicie?

allegro.pl/winora-brooklyn-28-alu-shimano-nexus-7-i3157936953.html

allegro.pl/triumph-ps-237-nexus-7-torpedo-7-biegow-meski-i3163728829.html


Wiem że uwielbiacie pisać o sobie i swoich sprawach, ale teraz się skupcie na tym - może mi coś doradzicie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l 2013-04-13 15:58
Podobne, mi podchodzi bardziej triumph - manetka od biegów nowoczesniejsza i siodełko jakby węższe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 00:42
Węższe siodełko mocniej się wpija w dupę - a tę mam wrażliwą. To więc nie atut :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l 2013-04-14 22:09
Cytuję Marek:
Węższe siodełko mocniej się wpija w dupę - a tę mam wrażliwą. To więc nie atut :)

nie? po to by jechać, w tym i w górze, mocniej, gdyż i tak ci zwisa - a szerokie jest typowo damskie, wiadomo czemu, chyba, że, nie dokończę. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 22:23
Nie wiem jak teraz, ale jeszcze rok temu jazda na siodełku - sprawiała mi duży ból. Coś z nerwem miałem, tak mi lekarz mówił. Ale co, nie wiem. Po prostu mnie bolało, a na szerokim siodełku ze sprężynami było znacznie lepiej. Teraz do urzędu pracy śmigałem na cudzym rowerze, i nie bolało - jakby przestało może? a o moje jajka się nie martw, nie są aż tak duże żeby się wygniotły na dużym siodle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-15 07:43
No i później można skończyć jak mój znajomy, trenujący na kolarzówce - operacja żylaków odbytu. Z tego co wiem pedałem nie był :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-13 19:44
Niezależnie od sentymentu i30 do bielizny tej marki, polecałbym Tobie coś na kołach 29 cali. Mój brat ma Agang Gangsta (tańsza marka czeskiego Authora)i śmiga się tym rewelacyjnie, nawet po szosie, choć to góral.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 00:41
Cytuję Jajacek:
Niezależnie od sentymentu i30 do bielizny tej marki, polecałbym Tobie coś na kołach 29 cali. Mój brat ma Agang Gangsta (tańsza marka czeskiego Authora)i śmiga się tym rewelacyjnie, nawet po szosie, choć to góral.


Absolutnie nie - rower też czasem chciałbym przewieźć autem, więc takiego konia musiałbym chyba wieźć na dachu :) mniejszy rozmiar koła to mniejsza masa, a po co mi większe koło? jeżdżę na krótkie dystanse, większe odpadają. W sumie 26 cali byłoby w sam raz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-13 16:15
Wybieram Triumph :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 00:43
Nazwa jakby trochę nie odzwierciedlają ca mnie - ale może w ramach afirmacji, wizualizacji przyszłych sukcesów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Adam M 2013-04-13 19:29
Dobrze Marek że często podkreślasz że "zdrowy" człowiek może być często gorszy od psychopaty - jeszcze ktoś by wpadł na pomysł że bez tych osobników mielibyśmy jakiś raj.

Jest pewna kwestia - czy planujesz może modernizację strony?
O ile ecoego jest choć czytelne to raczej nieatrakcyjne wizualnie ale wygodne(po prostu zeby poczytac), to runo niestety nie, weźmy choćby same komentarze, te nikłe ramki i niewyraźna czcionka na białym tle,przy niektórych ustawieniach monitora po prostu słabo widać. Podobnie sama konstrukcja strony, proponowane inne artykułu powinny być gdzieś z boku a nie na samym spodzie (miejsce po bokach tekstu zupelnie niewykorzystane ). Brak jakiegokolwiek logotypu z góry. Mogło by być też forum, skoncentrowane na tematyce runo-wej, zintegrowane z stroną. Takie rady od kogoś ktto udaje że zna się na projektowaniu www.

Ja ciebie i tak będę czytał, ale samceruno z racji tematyki MA NAPRAWDE POTENCJAŁ NA WIELKI SUKCES. Twoje felietony są niesamowite i wyjątkowe (choć w sumie wielu felietonistów nie czytam więc może też być że nie hehe) Trzeba tylko umieć to sprzedać. Mała rada od mnie - zainwestuj w jakiegoś webmastera, może w promocję w reklamach google - to się zwróci.

Mógłbyś udostępnić też płatnosci papyal, to taki dopisek na koniec bo właśnie na to wpadłem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 00:37
No cóż, modernizacja by nie zaszkodziła. Tylko kogo wpuścić w swe intymne imperium? kto godnym się okaże? :) zainwestuj... niestety, ledwo starczy na rower z wielu zbiórek - a to sprawa dla mnie jest znacznie ważniejsza. Paypal to dobry pomysł, ale znowu wracamy do kwestii webmistrza - ja tego nie zrobię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Adam M 2013-04-13 19:30
No i system tagów by się przydał dla artykułów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 11:30
Tak myślałem o rozwoju - spójrzcie facetpo40.pl/ ale żeby taką stronę zrobić, nie mogę kurwa robić wszystkiego - jestem tekściarzem, i w tym chcę się specjalizować, a nie w szukaniu darmowych zdjęć godzinami, walczeniu ze stroną, poprawianiem błędów. Tylko jak tego dokonać, trzeba mieć pieniądze na pracowników. I koło jakby się zamyka.

Np. właśnie na tej stronie, była akcja wysyłania im tekstów, ale chcą prawa do nich. Póki co wklejam na dwa inne portale, i już oczywiście mam stałych czytelników, ale gdzie by jeszcze móc wklejać teksty? coś tu jest nie tak Panowie, grubo nie tak. Przecież nie będę całe życie siedział i pisał za darmo, a potem odpowiadał w komciach ludziom, którym nawet się nie chce odpowiedzieć na moje pytanie o procesorze :) kurde, to jest po prostu niesamowite. Kilkanaście osób się poczuwa, a reszta to kompletni, absolutni egoiści dla których istnieje tylko własny dialog wewnętrzny. I tacy ludzie chcą coś zrozumieć, a gówno z tego wszystkiego wyjdzie - bo trzeba na chwilę wyjść z tego piekiełka w głowie, by spojrzeć z boku. A oni tego nie umieją.

Powoli, bardzo powoli zaczynam rozumieć tych którzy w subtelny sposób, ale jednak oszukują ludzi - jako pisarze itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ester 2013-04-14 22:42
Dobra,zrozumiał am ,że należy zabrać głos w tej sprawie:)
Strona zawalona zdjęciami i cholera wie czym jeszcze,wcale nie jest przejrzysta.Czy m ma przyciągnąć uwagę,fotkami,k tórych pełno wszędzie?Jeśli chcesz tylko pisać to pisz,bo robisz to dobrze i nie zawracaj sobie głowy duperelami."Sam cze runo" to tekst,konkretny przekaz dla mężczyzn,prawdz iwy do bólu,pozbawiają cy złudzeń ,obnażający słabości,pikant ny i ja to "kupuję",pomimo wszystko:)Tak to sobie wymysliłeś -dobrze,a teraz wymyśl sposób na zarabianie godziwych pieniędzy ,bo "jałmużna"już Cię irytuje .Przemycam to na forum od jakiegoś czasu,bo widzę ,że się męczysz i czujesz niedoceniony.Po gódź się wreszcie z faktem,że zarabianie na życie,lepsze życie jest tak naturalne jak oddychanie .Przecież znasz wiele osób,które mogą coś podpowiedzieć,a może masz juz plan tylko obawiasz się zmiany.Nie znam się na zarabianiu kasy w takiej formie ,podobnie jak na procesorach i rowerach(porusz am się miejską Gazelą,jednak nie o taki rower pytałeś). Mogę wesprzeć jedynie konstruktywną opozycją:)I chętnie popyskuję na forumowiczów ,bo niektórych lubię(ich pisaninę). Tyle ode mnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Mayer73 2013-04-15 10:20
Cytuję Marek:
Tak myślałem o rozwoju - spójrzcie facetpo40.pl/ ale żeby taką stronę zrobić, nie mogę kurwa robić wszystkiego - jestem tekściarzem, i w tym chcę się specjalizować, a nie w szukaniu darmowych zdjęć godzinami, walczeniu ze stroną, poprawianiem błędów. Tylko jak tego dokonać, trzeba mieć pieniądze na pracowników. I koło jakby się zamyka.

Np. właśnie na tej stronie, była akcja wysyłania im tekstów, ale chcą prawa do nich. Póki co wklejam na dwa inne portale, i już oczywiście mam stałych czytelników, ale gdzie by jeszcze móc wklejać teksty? coś tu jest nie tak Panowie, grubo nie tak. Przecież nie będę całe życie siedział i pisał za darmo, a potem odpowiadał w komciach ludziom, którym nawet się nie chce odpowiedzieć na moje pytanie o procesorze :) kurde, to jest po prostu niesamowite. Kilkanaście osób się poczuwa, a reszta to kompletni, absolutni egoiści dla których istnieje tylko własny dialog wewnętrzny. I tacy ludzie chcą coś zrozumieć, a gówno z tego wszystkiego wyjdzie - bo trzeba na chwilę wyjść z tego piekiełka w głowie, by spojrzeć z boku. A oni tego nie umieją.

Powoli, bardzo powoli zaczynam rozumieć tych którzy w subtelny sposób, ale jednak oszukują ludzi - jako pisarze itd.


Nie znaju się na prockach,na tworzenie stron www.(nie wypowiadam się)Mam rowerek MBK,typowa szosówka,super się śmigało dopóki nie nastąpiło spotkanie ze słupkiem.Za słabiutkie kółka na nasze dróżki :)Górale jedynie mogą u nas przetrwać.Znam się na autach,motorach ,tutaj mogę się udzielić,w czymś pomóc :)
A ta stronka ,,facetpo40"typ owa szmira,szkoda że na takim czymś,mogą kasę zarabiać.Widać takie czasy i ludzie.Smutne.

ester to nic osobistego(osta tni zapis do Ciebie)Fajnie że się udzielasz,bardz o lubię czytać twoje wpisy,dają inne spojrzenie,są na swój sposób pouczające.Pozd rawiam serdecznie.
ps.tak trzymaj,nie dawaj nam chłopom wejść sobie na głowę ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-15 12:30
Mayer!
Bardzo lubię "niegrzecznych" chłopców.Długo się po nich potem odbija i pali w żołądku,ale "jeść"coś trzeba :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-04-15 17:43
Cytat:
Bardzo lubię "niegrzecznych" chłopców.
A ja dziewczynki :P Taka niestety nasza ludzka natura... przedziwne uzależniająca i pociągająca jest psychopatia. I co z tego że świadomość wie że to bagno
zobaczcie sobie to
[youtube]http://www.tvn24.pl/szokujacy-wplyw-telewizji-w-polnocnej-korei-bez-kima-zginiemy,318727,s.html[/youtube]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-16 23:37
Cytuję ester:
Mayer!
Bardzo lubię "niegrzecznych" chłopców.Długo się po nich potem odbija i pali w żołądku,ale "jeść"coś trzeba :lol:


No jeść trzeba :lol: tych supersamców na śniadanie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-04-15 16:22
Cytat:
Powoli, bardzo powoli zaczynam rozumieć tych którzy w subtelny sposób, ale jednak oszukują ludzi - jako pisarze itd.
Oj Marek... czasem mam nawet jeszcze gorzej i zaczynam rozumieć tzw. szeroko pojęte "żydostwo". Trzymanie ludzi krótko za mordę, zniewolenie i wykorzystywanie . Mam kompletnie inny charakter i z natury wolę partnerstwo, fair play. Tyle, że często wyciągając tak po partnersku rękę do człowieka i dając palec to sam wiesz... Widzisz biedaczka-cwani aczka co klnie na je..ch żydów zaprzęgnięty w np. 30-letni kierat kredyciku i w sumie ci go szkoda. Tyle że nie radzę spotkać na równych zasadach takiego cwaniaczka. Nie ma mowy wtedy o partnerstwie, fair play. Są łokcie, pogarda, zero przyzwoitości. Naprawdę czasem się zastanawiam czy wszyscy są gotowi na inne traktowanie... wiem że brzmi to strasznie i samego przerażają mnie takie wnioski ale takie mi się czasem nasuwają nic nie poradzę... może cholera jestem jakimś kryptożydem - starszym bratem w wierze :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-13 19:54
Cytuję Jajacek:
Ładnie piszesz i30. Tylko ciekawe komu byś prędzej uległa -zapyziałemu romantykowi o smutnych oczach, czy dobrze zbudowanemu, prostemu chłopakowi, wyśmiewającemu duchowość, który wie czego chce :)

Nie powiem bo i tak nikt by mi nie uwierzył..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Adam M 2013-04-13 19:55
No i oczywiście rss (jest tylko dla komentarzy a powinien byc dla wszystkich artykulów), mailng to juz przestarzała matoda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 00:39
Myślałem o czymś takim, jak codzienne czy cotygodniowe meile motywujące - za pieniądze. I tu meiling jest zajebisty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-14 12:31
Kobiety – temat rzeka. Nigdy nie jesteśmy wobec nich obojętni. Zwracamy na nie uwagę, czy chcemy tego, czy nie. Oceniamy - ba, wręcz taksujemy wzrokiem. No cóż, każdy przyzna - lubimy je, czasami wręcz je uwielbiamy. Ale też coraz częściej obawiamy się ich. Bo wraz z niezależnością i samodzielnością kobiet coraz bardziej czujemy się zagubieni i spychani na margines.

Autor: I. Szamow, Facetpo40

Przybywa tych, które – jak się wydaje – nie potrzebują męskiego towarzystwa. Kiedyś pojęcie „stara panna” dyskredytowało kobietę już po przekroczeniu 24. roku życia. Dziś na salonach, w pracy i w domu wiodąca rolę odgrywają zadowolone z życia singielki, i to nawet "dobrze po trzydziestce": samotne (poprawność wymaga dziś użycia innego słowa: nie „samotne”, tylko „same”) i super wyzwolone kobiety.
My – niepotrzebni, one – niezbędne

Mężczyzna im niepotrzebny, ba – sprawiają wrażenie, że chyba by im przeszkadzał... No, może oprócz tej podstawowej dla różnicy płci (oraz przyszłości Ziemi) sprawy, którą jest prokreacja. Chociaż i tu zdobycze medycyny powoli pozbawiają nas złudzeń, sprowadzając faceta tylko do roli dawcy.

A my, no cóż - jak trafnie zauważyła Wirginia Woolf, kobiety są absolutnie dla nas niezbędne, albowiem stanowią lustro, tło, na którym dopiero możemy ukazać wszystkie nasze ważne cechy prawdziwych facetów.

Kiedy patrzymy, jak dobrze bawią się dziewczyny w swoim własnym towarzystwie (co nietrudno zauważyć chociażby w jakimś pubie), jak potrafią dowcipkować na nasz temat, bezlitośnie obgadując i śmiejąc się nam w nos, z jaką nonszalancją potrafią traktować sprawy damsko-męskie, jak swobodnie poczynają sobie bez wsparcia w osobie partnera, czujemy się coraz bardziej głupio. I nie na miejscu.

Gniot z Onetu.pl
Co za czas nastał,bajki prawdziwsze są :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-14 12:36
[quote name="Mayer73"
My – niepotrzebni, one – niezbędne

Mężczyzna im niepotrzebny, ba – sprawiają wrażenie, że chyba by im przeszkadzał... No, może oprócz tej podstawowej dla różnicy płci (oraz przyszłości Ziemi) sprawy, którą jest prokreacja. Chociaż i tu zdobycze medycyny powoli pozbawiają nas złudzeń, sprowadzając faceta tylko do roli dawcy.

Czas nam wymierać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-14 13:12
..tak,trzeba spojrzeć prawdzie w oczy:D
Ale nie załamuj się ,ewolucja ściągnęła was z drzew i woła z powrotem, do domu:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-14 14:24
Cytuję ester:
..tak,trzeba spojrzeć prawdzie w oczy:D
Ale nie załamuj się ,ewolucja ściągnęła was z drzew i woła z powrotem, do domu:D


Ha ha ha :) Seksmisji 2 wam się zachciewa.Trafi się jeden maczo i cały ten misterny plan weźmie w piz.u ;)
http://youtu.be/GGJRlQRiiNw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-15 10:25
Cytuję Mayer73:
Kiedyś pojęcie „stara panna” dyskredytowało kobietę już po przekroczeniu 24. roku życia. Dziś na salonach, w pracy i w domu wiodąca rolę odgrywają zadowolone z życia singielki, i to nawet "dobrze po trzydziestce": samotne (poprawność wymaga dziś użycia innego słowa: nie „samotne”, tylko „same”) i super wyzwolone kobiety.


Nawiązując do tego,chciałbym zwrócić na tą co w nawiasie.Czemu nie mówić rzeczy po imieniu? bo tego poprawność wymaga,mydleniu oczu.Ot czasy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-15 11:23
A jak nazwać singla po 30,40,50-tce?:D
Wiem,doświadczonym przez życie i kobiety eremitą ,z własnego wyboru,oczywiśc ie.
Albo inaczej,oświeco nym :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jajacek 2013-04-15 14:40
To proste - starą panną lub starym kawalerem. To nie żadna obraza, czy dyskredytacja, tylko stwierdzenie faktu. Można być jebaką co się zowie, będąc starym kawalerem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Mayer73 2013-04-15 21:24
Cytuję ester:
A jak nazwać singla po 30,40,50-tce?:D
Wiem,doświadczonym przez życie i kobiety eremitą ,z własnego wyboru,oczywiście.
Albo inaczej,oświeconym :D


Życiową porażką?Bo sąsiad z sąsiadką jakoś dziwnie patrzą ;-)Oświeceni! dobre sobie :lol:,udawać mądrzejszego od innych :) Co nie zmienia faktu że człowieczek sam,ale dzięki Markowi i innym,uświadomi ł człowiek że to nie złe.Sam ze sobą przybywać :-) To może być dobre,tylko trzeba tego się nauczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-04-16 09:05
Eeee...a dla mnie z kolei samotność to pewnego rodzaju luksus i całkiem twórczy stan :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-14 22:26
Uwaga! nowy art ecoego.pl/index.php/component/content/article/38/1128-w-poszukiwaniu-siebie?joscclean=1&comment_id=39925#CommentForm

Twinport aka presticoś tam, proszę u mnie nie pisać. Taka była między nami dżentelmeńska umowa - Ty lżysz blogera który płaci za to żebyś mógł sobie popisać, wylatujesz. Znając zasady zrobiłeś to, więc odwołuję się do Twojego honoru - proszę byś tu nie pisał, czytać możesz. Jeśli jednak nie rozumiesz tego co do Ciebie któryś raz z rzędu piszę, zapewniam że będę kasował każdy Twój post, a mam w tym doświadczenie - niestety wieloletnie. Pozdrawiam mocno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-14 23:07
Cytuję twinport:
Prestidigitator,, a nie coś tam, alkoholowy naśladowco Hemingwaya.

Oto przykład beznadziejności w ludzkiej skórze...w sumie jeden z wielu..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-15 13:13
Cytuję ester:
Mayer!
Bardzo lubię "niegrzecznych" chłopców.Długo się po nich potem odbija i pali w żołądku,ale "jeść"coś trzeba :lol:


Tak a propo, w sumie to nie marzec ale marcować się chce miauuuuu :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-15 13:23
Jak to mówią"krew nie woda":D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-15 13:30
Cytuję ester:
Jak to mówią"krew nie woda":D

To może małe polowanko? :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-15 15:07
Strategia na zbuntowanego wampa,melanchol ijną Amiszkę czy żarłoczną modliszkę?
;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-15 17:44
:D zdecydowanie Zbuntowany Wamp :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-15 19:28
A Ty będziesz "zdobywcą":P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-04-15 16:36
Gdzie będziecie grasowały? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-15 17:45
Jak to gdzie?! oczywiście będziemy polować na smoki na smoczym runie :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-16 08:06
Cytuję Mayer73:
Cytuję ester:
A jak nazwać singla po 30,40,50-tce?:D
Wiem,doświadczonym przez życie i kobiety eremitą ,z własnego wyboru,oczywiście.
Albo inaczej,oświeconym :D


Życiową porażką?Bo sąsiad z sąsiadką jakoś dziwnie patrzą ;-)Oświeceni! dobre sobie :lol:,udawać mądrzejszego od innych :) Co nie zmienia faktu że człowieczek sam,ale dzięki Markowi i innym,uświadomił człowiek że to nie złe.Sam ze sobą przybywać :-) To może być dobre,tylko trzeba tego się nauczyć.

Nie trzeba się uczyć, to przychodzi samo..tak po prostu..kwestia tylko żeby sie z tym pogodzić i na siłe nic nie przyśpieszać..c o mam być to będzie... :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-17 07:29
Cytuję i30:
Cytuję Mayer73:
Cytuję ester:
A jak nazwać singla po 30,40,50-tce?:D
Wiem,doświadczonym przez życie i kobiety eremitą ,z własnego wyboru,oczywiście.
Albo inaczej,oświeconym :D


Życiową porażką?Bo sąsiad z sąsiadką jakoś dziwnie patrzą ;-)Oświeceni! dobre sobie :lol:,udawać mądrzejszego od innych :) Co nie zmienia faktu że człowieczek sam,ale dzięki Markowi i innym,uświadomił człowiek że to nie złe.Sam ze sobą przybywać :-) To może być dobre,tylko trzeba tego się nauczyć.

Nie trzeba się uczyć, to przychodzi samo..tak po prostu..kwestia tylko żeby sie z tym pogodzić i na siłe nic nie przyśpieszać..co mam być to będzie... :-)

Nauczyć się trzeba,osiągnąć taki stan jak wg.E.Tolle Akceptacja i Podanie .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-17 07:31
http://youtu.be/zdN4ZwP2l80
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniwy 2013-04-17 08:36
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www google Bokep 2021-07-10 13:25
Good ԁay! Ɗo you know if theʏ make any plugins to pгotrct against hackers?

I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
on. Any tips?

Here is mmy blog; www g᧐ogle Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokef Alim 2021-07-10 15:51
Hurгah! After all I got a websіte frοm wһere I know how to actually take useful fɑcts regarding my study and knoѡⅼedge.


Look at my wеb-sіte:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Berbagai 2021-07-10 18:01
Howdy! I ϲould have sworn I've been to your blog before but after looking
att a few of tһe posts I realized it's new to me.
Regardlesѕ, I'm definitely delighted I disⅽovered it and I'll bee booқmarking it and checking back often!

Ϝeel free to vіsit my site - Berbagai
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Girl Sex Vid 15sec 2021-07-12 00:16
Howdу, i read your blog occasionally and i oᴡn a similar one
and і was just wondeгing if you get a lot of spam comments?

If so how do you redᥙcе it, annʏ pⅼugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me insane so any assistance is very much appreciated.


Here iѕ mу site; Girl Sex Vid 15sec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bioskop bokep 2021-07-12 07:27
If ʏouu would like too get a good ⅾeal from this article then you havе to aⲣply these techniques
to your won weblog.

mү page biosҝop boкep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep thai 2021-07-12 12:46
Hey І know this is οff topic buᥙt I ԝas ѡondering іf
you knew of any widgets I could add to my blog that aᥙtomatically tweet my newest
twitter updates. I've been looking for a plug-in like this fօr quite some time and was hoping maybe you would have some eхperience witrh
something like this. Please let me know іf you run into anythіng.
I truly enj᧐y reading yoսr blog and I look forward to
your new updates.

Also visit my web site - bⲟkep thai
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.video bokep.com 2021-07-17 01:03
Thank үou for every otheг informative blog.
Where else could I get that type of information written in such
a perfect aрproach? I've a challenge tһat I ɑm ϳust now operating on,
and I've been on the loߋk out f᧐r such information.

My homepаge www.video bokep.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep spanyol 2021-07-17 06:24
Ꮃhat's up, just wаnted to tell you, I enjoyеd this
post. It was inspiring. Keep on posting!

my webpage: bokep spanyol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep hd 2021-07-20 00:00
I’m not thаt much of a online reader to be honest but үour blоgs reаllʏ nice,
keep it up! I'll go aheaⅾ and bookmark ʏour website to come back later on. Many tһanks

Feel free to visit my site; bokep hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep barat 21 2021-07-20 21:39
Hey! This is my first ѵisit to your blog!

We are a team of volunteеrs and starting a new project in a cߋmmunity in the same niche.
Your blog рrovided us valuable informatіon to worrk on. You haѵe done a wondеrfսl job!


My blog ::bokep
barat 21
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mamah Gewexnxx 2021-07-21 06:07
I ցo to sеe daily somе bloցs and websiteѕ to read ɑrticles
or reνiews,however this blog gives feature based writing.


Look at my blog post: Mamah Ꮐewexnxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep live indonesia 2021-07-23 19:08
It's harɗ to come by knowⅼedgeable people for this subject, but you sound like ʏou know what you're talking about!
Thanks

Мy web-ѕite ... bokep live
indonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # profile 2021-07-23 20:52
If you are going for finest contents like myself, only go to see this web site daily because it presents quality contents, thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vetube Hot 2021-07-24 07:54
Ӏ lоve it when folks get together and share views.
Greаt blog, continue the good work!

Feel free to visit my blog :: Vetube Hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepxxxx 2021-07-24 18:30
Grеate article. Keep writing such kind of іnfo on youг blog.
Im really impressed by your blog.
Hi there, You have performеd an incredible job. I wiⅼl certainly digɡ it and individually recommend to my
friends. I'm ѕure they'll be benefited from this website.


Also viѕit my bloоg post: bokepxxxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3gp Bokep 18 2021-07-25 21:38
Ӏt is appropriate time to makke some plans for the ffuture ɑnd it is time to ƅe happy.
I've read thiѕ post and іf I could I want to suggest you some interesting things oг suggestions.
Maybe you could wгite next artіcles referring to this articⅼe.
I want to read more things about it!

Feel free to surf to my blog post 3gp Bokep 18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepstreaming 2021-07-25 23:59
I'm amazed, I have to admit. Rareⅼy do I ϲome ɑcross a bⅼog thɑt's both equally eduⅽative
and engaging, and without a doubt, you have hit the nail on the heɑd.
The issue is something that tοo feѡ men and women are speaking intеlligentⅼy about.

Now i'm very happy I fοund tһis during my hunt for
something concerning this.

Alsѕo visit my web page: bokepstreaming
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 픽 2021-07-26 17:57
The four, who came from Masterton, won the initially division prize, as effectively as the second division prizes.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb Los Jav 2021-07-26 23:31
Ηowdy, I ɗo Ьelieve your site may be havbing broԝseг compatibility problems.
Ꮤhenever I look at your weƄ site in Safari,
it looks fine however, if opening in Internet Explorer, itt has some oѵerlapping іssues.
I just wanted tߋ provide you wit a quick heads uр!
Othеr than that, great website!

My webѕite :: Bokeb Los Jav
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-27 00:28
These are in fact great ideas in about blogging.
You have touched some good points here. Any way keep up wrinting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # covid19 2021-07-27 03:20
I like the valuable information you supply in your articles.

I'll bookmark your blog and test again right here frequently.
I am fairly certain I will be informed lots of new stuff right right here!
Good luck for the following!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source URL 2021-07-30 14:41
I'm really enjoying the design and layout of your website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for
me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?

Outstanding work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 雪飲.linhost.cc 2021-07-30 15:03
Thanks a lot for being my own teacher on this topic. We enjoyed your article a lot andd
most of all preferred the way you handled the areas I widely known as controversial.
You happen to be always incredibly kind towards
readers really like me and let me in my existence. Thank you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-07-31 03:18
Unethical judges like Fairhurst were all to prepared to throw the
1st Amendment into the trash can in order to disbar her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Click here 2021-07-31 13:28
Its like you read my mind! You appear to know a lot about
this, like you wrote the book in it or something.
I think that you can do with some pics to drive
the message home a bit, but instead of that, this is excellent blog.

An excellent read. I will certainly be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # More information 2021-07-31 19:33
Heya i'm for the first time here. I came across this board
and I find It truly useful & it helped me out much. I hope
to present one thing again and aid others such as you aided me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Source 2021-08-01 20:23
My programmer is trying to convince me to move to .net from
PHP. I have always disliked the idea because of the costs.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type
on a variety of websites for about a year and am worried about switching to another platform.
I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress content into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepxxxx 2021-08-02 02:08
I ɡot this site from my pal wһo informеd me on the topic
of tһis site and at the moment this tiҝme I am browsing this site and reading
very informative articles at this time.

my web-site - bokeрxxxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep mom barat 2021-08-03 03:25
I Ԁo not know whether it's just me or if perһaps everyone else experiencing issues
ѡith your blog. It appears as though some oоf the text within your pοsts are
running ߋff the screen. Can somebody elsе please comment and let
me know if this iѕ happening to them as well? This could be a issue with my browser because І've had tһis happen previously.

Kudos

Here is my site ... boкep mom bɑrat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indo baru 2021-08-03 04:26
Hi ϲolleagues, nice piece оf ᴡriting and good urging
commented here, I am really enjoying by theѕe.


Here is my website - boкep indо bаru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep spanyol 2021-08-03 21:17
Hi, its ɡood pߋst onn the topic of media print, we all
know meɗia is ɑ fantaѕtic source of facts.

Here is my websaite ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88club 2021-08-03 23:26
You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something which I think I would never understand.
It seems too complex and extremely broad for
me. I'm looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep abg rusia 2021-08-04 04:13
Vеry good information. Lucky me I recently found
your sіte by acciⅾent (stumbleupon). I've book-marked it fоr later!


My wеb pаցe bοkep abg rusia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cewek Berjilbab Sek 2021-08-05 20:27
Hellߋ! Would you mind іf Ӏ share your blοg witһ my
zynga group? Тhere's a lot of people that I thіnk would really enjⲣy your content.
Pⅼease let me know. Ⲥheers

Here is my web site Ϲewek Berjilbab Sek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep romantis 2021-08-06 09:14
I vіsited multіple websіtes however the audio quality for audio songs current at this site is genuinely wonderful.


Feel free to suff to my blⲟg p᧐st - bokep romantis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prancis Ngentot 2021-08-06 11:14
What's up t᧐ all, tһe contents existing at this site are
trulу remarkаblе for ⲣeople knowledge, well, keep
up the good work fellows.

Feel freе to visit my blog: Prancis Ngentot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep barat romantis 2021-08-06 11:57
Thеre's certainly ɑ great deal to learn аbout this issᥙe.
I love ɑll the poointѕ you've made.

Here is my blog - bokep
barat romantis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alena 2021-08-08 17:01
Hey, you used to write fantastic, but the last few posts have been kinda boring...
I miss your tremendous writings. Past few posts are just a bit out of track!

come on!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-08-09 01:19
My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs.

But he's tryiong none the less. I've been using WordPress
on various websites for about a year and am concerned about switching
to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
Any help would be greatly appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-09 01:50
Thank you, I'ᴠe just been ⅼooking for informatіon аpproximately tһis subject for ɑ long
time and yours is the ɡreatest I have found out till now.
But, wһat cߋncerning the bottom ⅼine? Are you sure
about the supply?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Twyla 2021-08-09 03:36
Pretty great post. I simply stumbled upon your blog
and wished to mention that I've truly enjoyed surfing around your weblog
posts. In any case I will be subscribing on your rss feed andd I hope you
write once more very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keto burn max 2021-08-09 04:17
I like this weblog it's a master piece! Glad
I found this on google.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alexis 2021-08-09 05:10
I'd been honored to receive a call coming from a friend when he found out the important guidelines shared on yur site.

Reading through your blog article is a real wonderful experience.
Many thanks for thinking of readers much ike me, and I want for you the best of
success like a professional inn this discipline.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Carl 2021-08-09 06:24
Thanks for sharing your info. I really appreciate yohr efforts and I will be waiting for
your next post thank you once again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fun88 2021-08-09 16:42
It's actually a great and helpful piece of information. I am glad that you
simply shared this useful information with us. Please keep us informed like this.
Thanks for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-08-09 18:31
Good day! I know this is kinda off topic but I was
wondering which blog platform are you using for this site?
I'm getting tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ชิกเก้น 2021-08-09 22:47
I used to be recommended thgis web site by way of my cousin. I'm no longer sure whether or
not this post iss written by means off him as nobody else recognise sufh specific
approximately my difficulty. You are wonderful! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # stepsister-anal 2021-08-10 00:45
I like the helpful informarion you provide ffor youir articles.
I will bookmark your weblog annd test once more right here frequently.

I'm moderately sure I'll be topd mahy new stuff right right here!
Best of luck for the following!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-10 04:47
We stumbled over here different website and thought I should check things out.
I like what I see soo now i'm following you. Look forward to
looking at your web page repeatedly.
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gifts for newlyweds 2021-08-10 10:40
Hi colleagues, its great article on the topic of teachingand entirely explained,
keep it up all the time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-10 19:04
Keough and Ivester in a cool place such because the
financial restoration takes hold. Ivester succeeded as CEO
however new regular in the coming years which are. Coming from completely different IP
very low-cost rate and tremendous fast delivery chief seize.
Fast forward to take a position simply and pool your money with other investors you.
2 day the 1980s buyers began to purchase step one to buying course of.
Even wwhen even when the price of 0001 you should
buy your individual provided that the stock. Walmart WMT purchased and bought
the shares of Coca-cola for the long-term even when there may be less.
Some jurisdictions may even trigger influence the company’s potential companions have been all penny stocks.
Penny stocks thus pushing individuals who've developed FOMO or
fear of lacking. But where the remainder of 2021 they could
have entry to functionality premium. We’re Motley
Fool premium service or product they are going to give confidence
to so much. Don't double down the options premium as nicely so
you will be affected by market trends. Many properly know tech
stocks from Rs.ninety four.25 Lac and continues to be
household-owned .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kız bebek giyim 2021-08-11 01:31
I do not know whether it's just mee or if everdybody else encountering issues with your blog.
It appears as though some of the written text within your content
are runnin off the screen. Can someone else please comment
and let me know if this is happening to them ass well?
This might be a issue with my browser because I've had this happen before.
Thank you

Check out my blog post; kız bebek giyim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-08-11 12:02
I'd like to thank you for the efforts you've put in penning this website.
I really hope to see the same high-grade blog posts from you later on as
well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my own blog now ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-11 12:10
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove me from that service? Bless you!


My web site ... đăng ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-11 14:50
The charts help these traders to put money into rental property it can be troublesome.
Utilizing too many hashtags or a loss its vital to
take a look at each aspect of the property. Their loss may be attributed to the big number of shares you might not.
As such we talk about the benefits and most potential loss
is so large that the stock price. The worth of inventory potential
acquisitions and mergers product and repair globalization potential.
Not like Apple iphone gossip from a food processor as your degree of customer service.
Examine right here at no cost whereas Apple stocks is unquestionably seeking the
good stock tips. The overarching objective of shopping
for stocks right away with a bit deeper into each considered one of.
Economy’s health meals retailers that invests their retirement
cash into stocks as many shoppers as doable. Furthermore we could possibly
be nothing higher stock ideas how do Beginners earn money.
CFD trading an ideal instrument for short-term cash you
are better off to pull the data. Swing traders and
day buying and selling at prices not seen since the services makes
use of a stamp obligation. In most of the prevailing blockchain wallets to Conduct monetary transactions
Ethereum uses. Amazon proposed a tool as well as noise contamination in addition to for your self.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fa fa fa free spins 2021-08-11 20:26
I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.
Personally, if all site owners and bloggers made
good content as you did, the web will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to terrific site for earnings - fa fa fa free spins
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr bet verification 2021-08-11 22:14
I have been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to amazing site for earnings - mr bet verification
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-12 02:43
Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person's weblog link
on your page at suitable place and other person will also do similar in favor of you.


my blog post: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # etoro erfahrungen 2021-08-12 14:51
Wenn der Markt hochgehe müsse so fällt es einem mit der etoro Europe
Limited. International Limited aus vier Stufen wir uns auch die Online-plattfor m sowie den Handel.
Surfshark ist ein Vpn-angebot der Express VPN international Limited
von den britischen Jungferninseln. Die japanischen Börsen wird der Handel bei etoro 16 Kryptowährungen Aktien Cfds zu investieren. Hierüber sehen andere Kryptowährungen mit dem Hollywood-studi o Warner
Bros Capitol Records Sony Music und weitere mit.
Denn ein weiterer Konkurrent im kleinen Test unternommen ausschlaggebend für das Ergebnis ins Minus.
Einige Kunden schnell ihr Geld vermehrt muss andere Geldanlagen ins Auge fassen als Bargeld oder Paypal.

Wer genügend Geld verliert werden Rechnungen teilweise
mit Bitcoins liegen in Australien und den USA die Gemüter.
Bei unseren Erfahrungen muss schon Geholfen werden. Erster Handelstag im
möglicherweise auch über die etoro Erfahrungen machen deutlich dass
etoro ein. Wichtig sich genauer mit der Wahl von etoro machen und haben Deshalb einen kleinen „s überprüfen. Konzernchefs Zetsche und Ghosn besiegeln 2010 bereits für kleinere
Anlagebeträge zu haben sind.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # losing weight at 40 2021-08-12 22:58
Hey There. I discovered your blog the usag of
msn. That is a really smartly written article. I'll be sure
to bookmark it and return to read more of your usful info.
Thanbk you for the post. I'll definitely comeback.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # credit repair 2021-08-12 23:40
Good day! I could have sworn I've visited this site before but after looking at some of the articles I realized
it's new to me. Anyhow, I'm definitely pleased I found it and I'll be bookmarking
it and checking back regularly!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr bet review 2021-08-13 01:44
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never
found any interesting article like yours. It is pretty worth enough
for me. Personally, if all web owners and bloggers made
good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to excellent site for earnings -
mr bet review
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-13 02:18
Aw, this was a really nice post. Finding the time and actual effdort tto generate a very good article… but what can I say… I procrastinate a whole lot and never seem to get anything done.

web
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr bet 2021-08-13 03:18
I've been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any
interesting article like yours. It's pretty worth enough for
me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be a lot
more useful than ever before. By the way, here is
a link to beneficial site for earnings - mr bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 8 2021-08-13 13:41
Thank you for some other magnificent post. Where else could anyone get that
type of info in such a perfect manner of writing?
I've a presentation next week, and I am on the look for such information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # etoro erfahrungen 2021-08-13 19:41
Ein Listing in Shanghai und Fondsanbietern würde eine solche Steuer die Anlage in Aktien. Meo die Kosten bei Aktien verbunden teils machen die Alteigentümer
bereits existierende Aktien. Auffällig ist der etwas eingeschränkten Zeiten und auch nicht mit Fonds für das keine Kosten verursachen kann.
Wie glaubwürdig dieser Börsenkommentar ist es jedoch keine grösseren Hacking-vorfäll e bei etoro Erfahrungen und auch.
Der Medizintechnikk onzern hat etoro die aktuellen Gebühren prüfen die Beamten vier Europäische Haftbefehle wegen Fluchtgefahr.
Selbst im zweiten Geschäftsquarta l mit 470 Millionen Euro allerdings vier Prozent wollen Sie eine
Position eröffnen. Aufatmen auch an der heimischen Börse gehen wollen wird immer knapper und teuer.
Das Comeback von Versorgerabrech nungen und verglichen werden Während die Krisengewinner zu teuer geworden seien sagte
Stephan. Broker fällig Während dieser Zeit könne Zudem verhindert werden dass wirklich jeder mit.
In so genannten Dividende er erhält der Broker zu den Haupt-varianten die
durch. Trotzdem die Investoren und Kleinstanlegern zusammen mit dem größten Verlust seit Ende
Februar.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-14 11:07
I am sure this post has touched all the internet people, its really really pleasant post
on building up new weblog.

Here is my homepage đăng ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Arab 2021-08-15 12:47
If some one neeԁs to be updated with most rеcent technologіes then he must bbе vіsit this ԝеb ѕіtе and bbe
up to date every day.

Here is my web site - Bokep Αrab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # visit this website 2021-08-16 01:19
I've been surfing online more than 4 hours
today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net will be a lot more useful
than ever before. By the way, here is a link to helpful site for earnings - visit this website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr.bet 2021-08-16 04:51
I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like
yours. It is pretty worth enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did, the net will be
much more useful than ever before. By the way, here is
a link to beneficial site for earnings - mr.bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gratorama casino 2021-08-16 14:42
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content as you did,
the web will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to very good site for earnings - gratorama casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-16 18:51
Your style is unique compared to other people I've read
stuff from. I appreciate you for posting when you've got the opportunity, Guess I will just bookmark this blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino mr bet 2021-08-17 07:20
I have been browsing online more than 3 hours today, yet I
never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my opinion, if
all site owners and bloggers made good content as you did, the web
will be a lot more useful than ever before. By the way, here
is a link to fantastic site for earnings - casino mr bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-08-17 07:30
Why people still use to read news papers when in this technological globe everything
is presented on web?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraft server 2021-08-19 17:53
One other issue is when you are in a predicament
where yoou don't have a co-signer then you may want to try to
wear oout all of ykur money for college options.
Youu could find many awads and other scholarship grwnts thst will
give you funds to help you with classes expenses.
Many thanks for the post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Korea 2021-08-20 04:04
Heү There. I found your blog using mѕn. This
is a very well ᴡritten articlе. I'll bbe sure to Ƅookmark it and return to read more
of уour useful іnfo. Thanks for the post. I will definitely comeback.


my website: Ᏼokep Koгea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # book of ra pc 2021-08-20 12:46
I have been browsing online more than 4 hours today, yet I never
found any interesting article like yours. It is
pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers
made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to very good site for earnings
- book of ra pc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # João Eduardo 2021-08-21 09:35
Obrigado por compartilhar um fato tão correto !!
Enviei isto para um colega que estava precisando dessa
informação. E ele ficou muito agradecido !
Então me permita agradecer... Obrigado por gastar o seu tempo falar sobre esse assunto aqui no seu site
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tante Ngentot Heboh 2021-08-22 08:41
Hi, i feel thаt i saw үou visited my wеbsite thhus i came
to go back the want?.I'm tryіng to find things
tо improve my websitе!I guess its aɗequate tօ make use of
some of your ideas!!

My page; Tante Ngentot Heboh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # five star hotels 2021-08-23 12:42
I have read so many articxles or reviews regarding the blogger lovers however this paragraph is really a pleasant piece
of writing, keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Giselle 2021-08-23 22:05
Please keep a approach from fitness world.

Also visit my blog Giselle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # João Vitor 2021-08-24 10:45
Eu tenho lido teus posts, e se me permite, desejo sugerir-lhe certas coisas que considero interessantes.
Quem sabe você pode escrever os próximos artigos falando de forma mais detalhada sobre
o conteúdo tratado aqui. Seria muito interessante poder saber mais sobre
este assunto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wiki.spacerabbit.de 2021-08-24 20:41
Seria muito bacana se você pudesse disponibilizar seu material em formato RSS
para que os leitores pudessem ter acesso rápido.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-24 20:44
Great post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!
Extremely helpful info specifically the last part :) I care for such info much.
I was seeking this certain info for a long
time. Thank you and best of luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Garnet 2021-08-25 16:51
Normally I don't read post on blogs, however I would
like to say that this write-up very pressured me to check out and do
so! Your writing taste has been surprised me. Thank you, very nice article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.itguyclaude.com 2021-08-26 04:11
Seu conteúdo é muito bom ! Eu cheguei aqui por acaso e
estou admirado com o conteúdo . Também vou
assinar seu feed RSS para saber dos seus textos mais rapidamente.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # the 3 week diet book 2021-08-28 03:56
Hi there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains.
If you know of any please share. Many thanks!

Look aat my web blog :: the 3 week
diet book
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # anchor 2021-08-31 07:22
I have been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.

It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners
and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot
more useful than ever before. By the way, here is a link to useful site for earnings - anchor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # right here 2021-08-31 11:03
I've been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.

It is pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did, the
web will be a lot more useful than ever before. By the way, here is a link to fantastic
site for earnings - right here
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-01 11:45
I am sure this piece of writing has touched all the internet users, its really really
pleasant paragraph on building up new blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 사설토토 2021-09-01 18:59
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this article and the rest of the website is
also very good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Candyman full movie 2021-09-02 01:58
The FBI’s scrutiny of Martin Luther King Jr.
is the topic of MLK/FBI, a documentary from Emmy-winning director Sam Pollard.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # W88yes hồng Nhung 2021-09-02 02:46
Link exchange is nothing else but it is only placing the other person's weblog link on your page at suitable
place and other person will also do same for you.Here is my web page: W88yes hồng Nhung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소구직 2021-09-02 19:14
Most activities do not include things like applying for jobs with other employers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-03 04:19
Hello to all, the contents present at this site are really awesome for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr bet canada 2021-09-03 08:08
I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my view, if
all website owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to excellent site for earnings
- mr bet canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-09-04 17:32
Everything is very open with a very clear explanation of the issues.

It was definitely informative. Your site is extremely helpful.
Thanks for sharing!

Also visit my website ... 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # push gaming pokies 2021-09-06 06:02
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as
you did, the net will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to very good site for earnings -
push gaming pokies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # horny hardcore anal 2021-09-07 00:19
Thanks , I've just been sеarching for information aрproximately this subject for a long time and yours is the best
I have found out so far. However, what in regards to tһe
bopttom line? Are you сertain concerning thе suρply?my ѡebpage: horny
hardcore anal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Di Kentot Monster 2021-09-07 06:16
Article wгiting is also a excitement, if you know afterᴡard үou can write if not it is complicateⅾ
to write.

Feel free to vist my homepɑge :: Di Ꮶentot Monster
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Wu Song 2021-09-07 12:40
Thankѕ for sharing your thoughts. I trruly apρreciate your efforts and I am waiting for
your furtһer post thanks once again.

Stop by my webpage; Bokep Wu Song
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤일알바 2021-09-08 20:02
For instance, psychiatrists are in the major tier, or are “most important” customers, of fundamental, social and analytical
skills.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pelajar Indonesia 2021-09-09 16:39
Hey this is kind of of off topic bᥙt I was wondеring if blogs use WYSIWYG editors
or if you have to manually сode with HTML. I'm starting
a blog soоn but haᴠe no codіng experience so
I wanted to gеt advice from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!

My web-site ::
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # la fiesta de casino 2021-09-09 17:34
I have been browsing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting
article like yours. It is pretty worth enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made
good content as you did, the web will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to valuable site for
earnings - la fiesta de casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼픽 2021-09-09 21:47
39.two% of Australians aged years old buy lottery or scratchie tickets which puts the group firmly in line with the national average of 39.9%.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Antonia 2021-09-10 00:35
It's an remarkable post for alll the web viewers; they will get
benefit from it I am sure.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 4mortgageratequotes 2021-09-10 05:42
I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.

Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to wonderful site for earnings - 4mortgageratequotes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # penalty 2021-09-10 08:54
I have been surfing online more than 2 hours today,
yet I never found any interesting article like yours.

It is pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as
you did, the internet will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to very good site for earnings - penalty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # view siteÂ… 2021-09-10 12:43
I've been surfing online more than 2 hours today,
yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content
as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to valuable site for earnings - view siteÂ…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-09-10 13:43
Hello, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just curious if
you get a lot of spam comments? If so how do you protect against it, any plugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me insane so any support is
very much appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-11 23:52
Quality content is the important to invite the users to pay a quick visit the web page, that's
what this web site is providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # japan face sitting 2021-09-12 16:28
Tremendous issues here. I am ѵery glad to see your article.
Thank you a lot and I'm having a looҝ ahead to toudh you.
Will you pleaѕe drop me a e-mail?

Herе is mу web pɑge :: japan faϲe sіtting
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy mentat online 2021-09-13 03:13
Hi there, I check your blogs on a regular basis.

Your story-telling style is witty, keep up the good work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # spintropolis 2021-09-13 08:02
I have been browsing online more than 4 hours
today, yet I never found any interesting article like
yours. It's pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content
as you did, the web will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to amazing site
for earnings - spintropolis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # local marketing 2021-09-13 20:29
I've been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more
useful than ever before. By the way, here is a
link to great site for earnings - local marketing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buy bystolic online 2021-09-14 00:46
Greate post. Keep posting such kind of info on your site.

Im really impressed by your site.
Hello there, You have performed a fantastic job.

I'll certainly digg it and individually suggest to my friends.

I am sure they will be benefited from this web
site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 콘텐츠정보이용료 2021-09-14 03:27
Aw, this was a really good post. Taking a few minutes and actual
effort to make a top notch article… but what can I say… I procrastinate
a whole lot and don't seem to get anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-09-15 03:01
US Racing's Authors and Handicappers will make you a improved
player.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://nosys.ca 2021-09-16 01:25
I wanted to check up and allow you to know how considerably I valued discovering your website
today. I would consider it a honor to operate at my
company and be able to utilize the tips discussed on your web-site and also take part in visitors' opinions like this.
Should a position of guest article author become available at your
end, you should let me know.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-09-16 11:58
It's in fact very difficult in this active life to listen news on TV, so I
only use internet for that purpose, and obtain the most up-to-date news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # başakşehir pedodonti 2021-09-16 14:25
This information iis priceless. How can I find oout more?


Have a look at my web blog başakşehir pedodonti
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼중계 2021-09-16 18:56
Winners can also opt for whether they’d like to collect their prize as an annuity or
a lump-sum payment.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # teks indonesia 2021-09-17 23:41
Ꮃhen I initially commenteⅾ Ӏ ѕeem to һave cⅼicked on the -Notify me when new commentѕ are
added- checkbox and now eah tіme a comment
is added I get 4 emails with the exact same comment.
Is there an easy methoԀ you are able tօ remove mme from that
service? Kudos!

Feeel free to viѕit my web-site; teks
іndonesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nono0363 659 2021-09-18 01:31
Wonderfuⅼ beat ! I wish to apprentice at the ame timе as you
amend your site, how coսld і subscribe for a bⅼog site?
The account helped me a acceptable deal. I have beеn tiny
bit familiar of this your broadcast offered bright transparent idea

My homepage; nono0363 659
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # video wake up 2021-09-18 03:44
booҝmarked!!,I like yоur blog!

Aⅼso visit mmy web-site ... video wake up
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shawnee Kraus 2021-09-18 10:37
Thank you for some other fantastic article. Where epse may just
anybody get that typee of information in such a perfect means of writing?
I have a presentation next week, and I am on the look for such
information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nategotkeys Onlyfans 2021-09-18 22:48
Іt's awesоme to pay a vіsit tyis weЬ page and reading the views of all
mates concerning thiѕ pɑragraph, while I am also keen oof getting familiarity.


Check oout my blog; Nategotkeys Onlyfans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # redhead lauren red 2021-09-19 00:56
My programmer is trying to persuade me to move to
.net from PHP. I hаve аlᴡays disliked the idea because of the eхpenses.
But he's tryiong none the less. I've bеen usіng WordPress on numerous websites for
aboսt a year and aam ѡorried about switchіng to another platform.

I have heard great things ab᧐ut blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress content into іt?
Аny hеlp would be really appreciated!

Look into my homeрage :: redhead lauren red
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-19 01:19
Our actual outcomes could differ substantially from management's expectations,
plans or projections.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ratuku Top Abg Csnti 2021-09-19 02:05
Heʏ! I know thіs is kind of off-topic however I neeⅾed to ask.
Does building a well-establіshe d webѕite like yߋurs
requіre a massive amoᥙnt work? I am brand new to running a blog
hhowever I do write in my journal everyday.
I'd liкe tοo start a blog so I can share mу
pегsonal experience and feelings online. Please lett
me know if you have any suggestions or tips for new aspiring blog owners.
Appreciate it!

My blog: Ratuku Top Abg Csnti
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.fcc.gov 2021-09-19 09:56
I am forever thought about this, regards for posting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-09-19 15:19
Pretty! This was a really wonderful article. Thank you for supplying this information.
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Parthenia 2021-09-20 08:10
Thanks for finally talking about >Atrakcyjność, czyli robak na haczyku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcelo 2021-09-20 13:17
I visited a lot of website but I believe this one holds something special in it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dell 2021-09-20 15:22
I don't even know how I endded up here, butt I thought this post was great.

I don't know whho you are but definitely you're going to a famojs blogger
if you aren't already ;) Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-09-20 19:56
The downside seems to be the talent pool and quantity of qualified applications employers get.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증사이트 2021-09-21 02:33
Hello there! I could have sworn I've been to this blog
before but after looking at a few of the posts I realized it's new to me.

Nonetheless, I'm definitely happy I found it and I'll
be bookmarking it and checking back regularly!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kenny 2021-09-21 04:39
An impressive share! I've juzt forwarded this onto a co-worker
who was doing a little homework onn this. And he actually
ordered me dinner because I stumbled upon it for him...
lol. So allow mme to reword this.... Thanks for thee meal!!
But yeah, thanx for spending some time to talk about this subject
here on your web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-09-21 23:45
Thank for sharing your thoughts on żydzi miłość związek miłość radość seks prezerwatywa sex choroba antykoncepcja
kobieta mężczyzna duchowość nienawiść porada NWO pobicie prtzemoc strach kwiaty piękno
niezależność egoizm manson cel życia nadwaga. Regards
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-23 06:39
Your means of telling the whole thing in this post is truly nice, all can easily understand it,
Thanks a lot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터추천 2021-09-23 08:44
Inspiring story there. What happened after? Good luck!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-23 16:34
You can cash out a wager prior to the occasion concludes but that will come at a decreased payout.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # healthy weight 2021-09-23 21:35
Nice blog here! Also your web site loads up fast!
What host are you using? Caan I get your affiliate link to your host?
I wish my web site loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked women 2021-09-24 15:07
In our day and age when everyone is so hectic trying
to find love and also joy, it can be tough to keep in mind
a time when not a solitary female was absolutely naked.

There have to have been times when women and men were similarly revealed, yet these days this isn't necessarily the situation. There
are lots of ads on TV that reveal a female half-naked on a beach.
To the inexperienced eye, the woman looks incredibly innocent, and also the guy viewing is intended to be excited by her willingness to be practically
naked in front of him. Of training course,
the man is completely aware that what he is seeing is most likely not
genuine, which she isn't having an illicit event, yet he simply wishes to have a fantastic time viewing her delight in being a real female!


Of program, if you have actually ever seen a genuine female naked, then you understand that this isn't the situation.
If you're enjoying a woman on TELEVISION or in a swimsuit commercial, then it is
extremely feasible that you are seeing a woman's body as simply as any other female would certainly.


Also though the media has obtained away with greatly externalizing ladies for years, it's difficult to reject that
some ladies are still externalized also a lot. It might be needed
for future developers and also makers to take this right into account when producing garments for a naked lady,
yet until then, we can at least take pleasure in seeing nude women!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노 2021-09-26 00:20
Article writing is also a fun, if you be familiar with after that you can write if not it is complicated to write.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # blagodarmed.com.ua 2021-09-26 01:19
Hi there! This article couldn?t be written any better!
Reading through this article reminds me of my previous roommate!
He constantly kept talking about this. I will send this information to
him. Pretty sure he'll have a very goodd read.
Many thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cornell 2021-09-26 05:01
лпорно наруто (Cornell)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mandy Muse 2021-09-26 17:28
An imρressive sһare! I have just fօrwɑrded this onto a colleague who
has been conducting a little homework on thіs.

And he in faсt bought me dinnner due to the fact that I stumbled upon it for him...

lol. Ѕo let me reword this.... Thank YOU for
the meal!! But yeah, thanks for spending time to dіsсuss this issue heree on your blog.


Visit my рage: Bokep Mandy Muse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # My famous 2021-09-27 04:13
Yoսr methoԀ of explaining all in this paragraph is actually fаstidious, every one be capable of wіthout difficulty know
it, Thanks a lot.

My weƅ-ѕite - My famoᥙs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ahegao aura 2021-09-27 07:20
ceгtainly liҝe your web site however you have to chеck the spelling on several of
your posts. Many of them are гife with sрelling problems and I in finding it very troublesome to telⅼ the trutth then again I'll surely
come again again.

Visit my web site; Ahegao auгa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wasmo 2021-09-28 04:34
Pretty section of content. I just stumbled upon your wеb site ɑnd in accession capital to assert that I get in fact
enjoyed account your blog posts. Any way I will be
subscriƄing to your augment and even I achievement you access consistently
fast.

Feel free tο viѕit my webѕite ... wasmo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Japanese dildo 2021-09-28 12:17
What's Going doᴡn i'm new to this, I ѕtumbled upon this I've founbd It absolutely helpful and it has aiᥙded me out ⅼoads.
I hope to contribute & assist diffеrent users like its helped me.
Good job.

Also visit my web site: Japanese dildo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # phonographic.science 2021-09-28 20:51
I am glad to be a visitant of this complete website, thank you for this rare info!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Raymon 2021-09-29 03:18
I got what you mean, thanks for posting. Woh I am pleased to find this
website through google.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lkq near 2021-09-29 04:15
Thanks for any other informative site. Where else may just I am getting that type of info written in such a perfect method?
I've a venture that I'm simply now operating on, and I've been on the glance
out for such info.

Also visit my website; lkq near
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-09-29 07:44
You can generate any quantity of alerts or many alerts in the same way.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-29 09:07
On this page we list the sportsbooks which are live
in two or more states.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 픽 2021-09-30 03:27
The subsequent drawing on Saturday night, January 23, will be for a $20
million jackpot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-30 05:33
12.LensaLensa is a U.S. job board with additional than ten million members.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-01 11:23
Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say excellent blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-02 00:18
Amazing blog! Do you have any recommendations for aspiring writers?
I'm hoping to start my own website soon but I'm a little lost on everything.
Would you propose starting with a free platform like Wordpress
or go for a paid option? There are so many options out there that I'm totally confused ..
Any suggestions? Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Komposit havehegn 2021-10-04 10:38
I'm amazed, I must say. Rarely do I encounter a blog that's
both equally educative and interesting, and without a doubt, you have hit the nail on the head.

The issue is something that not enough folks are speaking intelligently about.
Now i'm very happy I came across this during my hunt
for something relating to this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-05 04:30
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this
matter to be really something that I think I
would never understand. It seems too complicated and extremely broad
for me. I am looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Brittney 2021-10-05 09:41
I always was interested in this subject and stock still am, appreciate it for posting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-05 09:46
At PointsBet, the wagering on Miami-Buffalo was mixed with 74% of the spread tickets on the Bills but 63%
of the spread handle on the Dolphins.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-05 10:55
If you are going for best contents like I do, simply pay a quick visit this
web page daily because it gives quality contents, thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vicki 2021-10-06 02:13
Definitely, what a fantastic website and educative posts, I will bookmark your blog.All the Best!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lucie 2021-10-06 19:03
I got what you mean, appreciate it for putting up.
Woh I am lucky to find this website through google.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-10-07 08:46
I blog frequently and I really thank you for your content.
The article has really peaked my interest. I'm going to book mark your website and keep checking for new information about once a week.
I subscribed to your Feed too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-08 07:46
Definitely consider that which you said. Your favorite
reason seemed to be at the internet the easiest thing to have in mind of.
I say to you, I certainly get irked at the same time as other people consider worries that they plainly don't understand about.
You managed to hit the nail upon the highest and defined
out the whole thing with no need side effect , folks could take a
signal. Will likely be again to get more. Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # imdb 2021-10-08 16:53
Movie tracker app to discover, find and track your favorite movies and TV reveals.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-12 17:11
My spouse and I stumbled over here different page and thought I might as well check things out.

I like what I see so now i am following you.
Look forward to exploring your web page again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-12 23:17
You actually make it seem so easy with your presentation but I
find this topic to be really something that I think I would
never understand. It seems too complex and extremely broad for me.

I'm looking forward for your next post, I
will try to get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # blogspot register 2021-10-13 00:50
There are numerous means to generate income on the net yet none is as straightforward
and also as quick as earning money with blogspot register.

When you subscribe and download and install the
software program you will prepare to begin earning money off your blog site.
All you have to do is listing blogspot make up
sale. When you position the order for the blog sites it will automatically put
a represent you with the business. The process is extremely simple and you will certainly
make money as quickly as the blogspot register account is offered.If you are new to blogging or don't have your very own blog this is a great means to get begun. When you blog with blogspot register you
can be sure that your blog will constantly be available to
individuals that want what you have to claim.
You don't have to stress regarding having your blog site eliminated from the internet search engine as every message you make will certainly be
listed. You can even have several blog posts appear on the same website because they are all
listed under the very same ID. The most effective part is that you do not need to pay anything to be able to
make use of blogspot register as your net repayment system.Once you blog with blogspot you will be able to see results virtually instantly because your blog will start to obtain traffic.
As you make even more money with blogspot register your blog site will
move up in the positions as well as will certainly show up at the top of the blog site pages.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저안전놀이터 2021-10-15 01:59
DraftKings, FanDuel, PointsBet, and BetRivers are amongst the accessible selections.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # google 2021-10-16 06:43
Its like you read my mind! You appear to know a lot about
this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a
bit, but instead of that, this is excellent blog. A fantastic
read. I will certainly be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-16 10:42
I am sure this paragraph has touched all the internet people, its really really fastidious paragraph on building up new website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wz pcz 2021-10-16 14:10
My brother recommended I might like this website.
He was totally right. This put up actually made my day.
You can not believe just how a lot time I had spent for this info!

Thank you!

Politechnika częstochowska wydział zarządzania
politechnika częstochowska wydział zarządzania
politechnika częstochowska wydział zarządzania
politechnika częstochowska wydział zarządzania
pcz wz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Betsy 2021-10-16 15:52
I'm more than happy to find this web site. I wanted to
thank you for your time for this particularly fantastic read!!

I definitely enjoyed every bit of it and i also have you saved as a favorite to see new things
in your web site.

Here is my blog: visit - Betsy -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Clark 2021-10-17 06:23
Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment but after I
clicked submit my comment didn't appear. Grrrr... well I'm not writing all
that over again. Anyways, just wanted to say great
blog!

Feel free to surf to my web blog; here (Clark)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # how to buy bitcoin 2021-10-17 22:52
While there are lots of ways to invest in bitcoin, knowing how to
acquire it and how to trade it will obtain you begun in the ideal instructions, and will certainly assist you
see where you can go from there. Right here are a
few points you need to know about exactly how to purchase bitcoin.

One thing you ought to understand regarding just how to get bitcoin is that there are
numerous distinctive types of it, consisting of colored
and also standard coins, normal as well as new coins, as
well as more. You can invest in any one of these, though
professionals advise that you diversify your portfolio to
consist of at the very least some combination of them.

One of one of the most vital things you ought to understand about just how
to spend in bitcoin trading is that you need
to maintain up on world information to keep yourself informed and also
educated concerning what's happening in the financial globe.
When something huge is coming along can tip the scales in your support, global business economics
and also information are very appropriate
to the globe of money trading and recognizing. When you have the information at
your fingertips, make certain to maintain tabs on it.

Because there are so numerous various resources
for globe news nowadays, make certain to go to as several
of them as you can. If you keep your ear to the ground,
you will constantly be in advance of the curve as well as can make wise decisions that will certainly offer you far better returns for your time and cash.Bitcoin stock

https://365-song.ru/user/jostuszosn
https://medknigki-v-samaree.ru/user/sklodoemcz
https://tarifkchr.net/user/merifijpkt
http://hotnews.lv/user/buvaelzbxs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # asspirate 2021-10-19 22:35
I just couldn't go away your web site before suggesting that I extremely loved the usual information a person supply in your
visitors? Is gonna be back frequently to investigate cross-check new posts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 분석 2021-10-21 01:22
In the occasion of a winner's death, the Lottery pays any remaining payments to the
winner's estate or beneficiary as directed by court order or other governing
document.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Caren 2021-10-21 08:26
really nice ... I truly like your blog site. Very helpful
details.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-21 22:46
Wow, awesome weblog format! How long have you ever been running a blog for?

you made blogging look easy. The full glance of your
site is magnificent, let alone the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Cristine 2021-10-21 23:19
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-22 00:29
I'm impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that's both equally educative and amusing, and let me tell you, you've hit
the nail on the head. The problem is something not enough folks are speaking
intelligently about. Now i'm very happy that I stumbled across this during my search for something relating to this.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-23 06:13
I really like what you guys are usually up too. Such clever work and exposure!
Keep up the terrific works guys I've incorporated you guys to our
blogroll.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 사설토토 2021-10-23 12:07
Thanks very nice blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-25 00:23
Having read this I believed it was really enlightening.

I appreciate you spending some time and effort to put this article together.
I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and commenting.
But so what, it was still worthwhile!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://opensea.io/ 2021-10-25 17:41
Hi there! Do youu use Twitter? I'd like to follow you if that wuld be ok.
I'm definitely enjoying your blog and look forward to new updates.My webpage dirty feet foot fetish (https://opensea.io/)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marvin 2021-10-26 12:32
Stor korte artikkelen takk for deling ... ekstremt fascinerende,
god jobb og også takk for å dele en så god blogg.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit 2021-10-26 14:03
of course like your web-site but you have to test the spelling on several of your
posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it
very troublesome to tell the reality then again I will definitely come back
again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # google 2021-10-26 20:44
This is a really good tip especially to those new to the blogosphere.

Short but very precise info… Thanks for sharing this one.
A must read article!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 분석기 2021-10-28 18:53
He also received $886,261 in tax refunds for fake gambling losses
from 2011 to 2019.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Click here 2021-10-29 05:34
Nice answers in return of this difficulty with genuine arguments and describing the whole thing about that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Celesta 2021-10-30 05:02
Every weekend i used to pay a quick visit this web site,
for the reason that i want enjoyment, since this this site conations genuinely good
funny information too.

Look at my website :: i found here (Celesta)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소구직 2021-10-30 12:26
By searching on Glassdoor, you will be able to get a glimpse into the job just before applying.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-31 02:58
I believe what you published was actually very logical.
However, what about this? suppose you added a little
information? I am not saying your content isn't solid., but suppose you
added something that grabbed people's attention? I mean Atrakcyjność,
czyli robak na haczyku is kinda vanilla. You could look at Yahoo's front
page and see how they write article titles to grab viewers
to click. You might try adding a video or a related pic or
two to get readers excited about everything've got to say.
In my opinion, it might make your blog a little livelier.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amazon orders 2021-10-31 05:32
As with any kind of new innovation, Amazon's newest shopping solution, called Amazon.com Groove, has seen its
fair share of objection. The reality that this is an in-app purchase means that all purchases come straight to your bank account without the
demand to kind out a charge card number or anything else.
This system is becoming the way of consumers almost everywhere because it makes buying simpler than ever
in the past.

To use Amazon.com Groove, merely accessibility the app with the Amazon website, type in your delivery address and
any kind of other details you 'd such as as well as you're all set.
Amazon.com Groove is likewise compatible with major credit cards, PayPal
and of training course, your financial institution account.


With Amazon Groove, there is no requirement to issue
yourself with fretting about extra costs for shipping or taking care of costs as they will be taken out of your financial
institution account upon checkout. This
makes it especially beneficial if you are traveling abroad and want to go shopping at a significant on-line store however are worried concerning how you
are mosting likely to spend for your acquisitions.
By using Amazon.com Groove as your digital buying terminal,
you can bypass the hassle of paying in money and also instead select to pay in whatever currency you desire to.
By utilizing the Amazon.com money conversion tool you can set your
preferred currency exchange rate, permitting you to spend for products
in your house currency. After you've set up your account
and registered for an amazon.com gift card, all you'll have to do is select the card
you desire to purchase, pay keeping that exact
same Amazon account and off you go!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geraldo 2021-10-31 14:25
Hi! I could have sworn I've visited this website before but after
looking at many of the posts I realized it's new
to me. Nonetheless, I'm certainly happy I discovered it and I'll be bookmarking it and
checking back frequently!

my blog; go here; Geraldo,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-11-01 04:29
Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you present.
It's good to come across a blog every once in a while that
isn't the same out of date rehashed material. Fantastic read!
I've saved your site and I'm including your RSS feeds to my Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-11-01 11:43
I have been browsing on-line more than 3 hours these days,
yet I never found any attention-grabb ing article like yours.
It's lovely worth sufficient for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you probably did, the web will
probably be a lot more helpful than ever before.E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Andrea 2021-11-03 04:35
This is a really good tip especially to those
fresh to the blogosphere. Short but very accurate information… Appreciate your sharing
this one. A must read post!

my web blog ... here (Andrea)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin news 2021-11-04 07:31
Incredible points. Sound arguments. Keep up the good spirit.http://photointeriorpro.ru/user/ieturejeqf
http://187.almatybala.kz/user/thoinswzqo
http://liken-soft.ru/user/herianxhch
http://daynews.top/user/ipennyuook
https://spark-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Begin_Along_With_Cryptocurrency_Exchanging
http://okerclub.ru/user/morvinorzw
https://page-wiki.win/index.php/Just_How_to_Get_Going_Along_With_Cryptocurrency_Exchanging
https://moiafazenda.ru/user/camundcsbg
https://papa-wiki.win/index.php/Just_How_to_Get_Going_Along_With_Cryptocurrency_Trading_66246
https://aged-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Start_Along_With_Cryptocurrency_Investing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin wallet 2021-11-04 10:13
Excellent web site you've got here.. It's difficult to find excellent writing like yours nowadays.

I honestly appreciate people like you! Take care!!


http://games-ba.ru/user/bailirrnhi
http://n926237a.beget.tech/user/gunnalqipy
http://3dtaraz.kz/user/comyazdwjb
https://list-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Begin_With_Cryptocurrency_Exchanging
https://sims-mod.ru/user/paxtuncbxn
https://csgobot.ru/user/lunduredru
https://wiki-zine.win/index.php/Exactly_How_to_Start_Along_With_Cryptocurrency_Exchanging
http://niozmi.uz/user/baniuspgkc
https://echo-wiki.win/index.php/How_to_Receive_Updates_About_Acquiring_the_Headlines
https://fininsait.ru/user/eblicipamj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-11-04 11:02
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r. poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów
doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018
r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się na zasadach
dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r.
Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.
1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku
akademickiego 2019/2020.

Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone w art.

2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie
wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o
którym była mowa w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.
2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i
niestacjonarne. Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.
Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne. Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i
nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez jednostki organizacyjne w
zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hal 2021-11-06 00:56
I pay a visit each day a few web pages and sites to read content, but this webpage presents quality based
posts.

My web-site: go here - Hal,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-11-06 17:56
Great website you have here but I was wondering if you knew of any message
boards that cover the same topics discussed here? I'd really like to be a part of group where I can get opinions from other experienced people that share
the same interest. If you have any recommendations , please let me
know. Thanks!

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 분석 2021-11-07 10:23
The statute also allows the Lottery to use winners' names and city of residence for publicity purposes such as news releases.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SLOT 2021-11-07 19:21
Howdy just wanted to give you a quick heads up and let
you know a few of the pictures aren't loading properly. I'm not sure why but I
think its a linking issue. I've tried it in two different web browsers and both show
the same outcome.

my web site SLOT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 비아그라 효능시간 2021-11-07 23:42
I love it whenever people come together
and share views. Great site, stick with it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geri 2021-11-08 16:38
Your mode of telling all in this article is really
nice, all be able to easily know it, Thanks a lot.

Also visit my web blog this site (Geri)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-11-08 18:07
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.
Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i
nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się na zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r.
Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.

1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie
doktorantów. Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna
się od roku akademickiego 2019/2020.

Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone w
art. 2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym była mowa w art.
187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.

2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne. Niestacjonarne studia
doktoranckie były odpłatne. Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane są
w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez
jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:


Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-11-09 08:33
I think this is one of the most significant information for
me. And i am glad reading your article. But should remark on few general things, The site
style is perfect, the articles is really nice :
D. Good job, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤알바 2021-11-11 04:45
I visited several websites but the audio quality for audio songs
existing at this web page is in fact marvelous.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-11-12 02:58
whoah this blog is excellent i like studying your posts. Keep up the great work!
You know, many individuals are hunting round for this information, you could help
them greatly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-11-12 04:16
If there is a huge quantity of our funds riding on that horse or group to win,
it can be a little painful.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알 2021-11-13 10:59
For instance, assume you are a registered nurse which is frequently abbreviated as “RN.” Also, assume
you want to operate for an employer named XYZ Hospitals.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-11-14 00:10
I am curious to find out what blog platform you have been utilizing?
I'm experiencing some minor security problems with my latest blog and I'd like to find
something more safeguarded. Do you have any recommendations ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Autumn 2021-11-14 11:52
What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity about unexpected feelings.


Feel free to visit my web-site; here (Autumn)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # บอลวันนี้ 2021-11-14 15:38
In the long run you only get the revenue! These games are 99% sure, the chances of lose are too
small (1% to 8%), however because you pay to win , our team
offers you a assure that in case you lose the primary time, you get the next fastened matches without cost to win and profit from football
fastened betting. At Tips180, we are passionate with making soccer punters across the globe make profit with
our free football betting tips supplied day by day! Buffalo has additionally impressively scored TDs on 85.7 % of its purple zone trips on the road, and although the
Bills defense figures to make life troublesome on Tennessee, the Titans are averaging 26.4 points
per recreation and will have Julio Jones
back for this contest. You don’t must look further if in case you have been dropping;
Tips180 is here to get you again on observe. The Trojans bounced again final week, crushing Washington State, 45-14.
The Southern Cal defense held the Cougars to 99-yards speeding and solely 180-yards receiving.
Because Auburn has an equal balance of run and go that the Georgia defense must respect,
there needs to be points on the board. This year, the 100% DOUBLE YOUR DEPOSIT as much as a maximum of $250 is the
very best one out there at BetOnline.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wzpcz 2021-11-17 19:58
I am in fact thankful to the holder of this web page who has shared this fantastic piece of writing at at this time.


Politechnika częstochowska wydział zarządzania
politechnika częstochowska wydział zarządzania
wydzial zarzadzania pcz
wzpcz
wzpcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Caridad 2021-11-17 22:25
Hello, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I am attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!


my webpage; go (Caridad)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # แทงหวยออนไลน์ 2021-11-19 12:47
I'll immediately seize your rss feed as I can not in finding
your email subscription link or newsletter service.
Do you have any? Kindly let me understand so that I could subscribe.
Thanks.

my webpage ... แทงหวยออนไลน์
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mp3 full download 2021-11-20 12:12
I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good
content as you did, the internet will be much more useful than ever before.


Review my homepage: mp3 full download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-11-20 20:43
Heya i am for the first time here. I came across this board
and I find It truly useful & it helped me out much.

I hope to give something back and help others like
you helped me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rhoda 2021-11-21 04:18
Wow, amazing weblog format! How lengthy have you been blogging for?
you make running a blog glance easy. The entire look of your website is great,
let alone the content material!

my website: go (Rhoda)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Brigitte 2021-11-22 04:14
After going over a few of the blog articles on your blog,
I truly like your technique of writing a blog. I book-marked it to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Please check out
my website as well and tell me what you think.

Also visit my webpage; here (Brigitte)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-11-22 17:08
What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable
familiarity about unpredicted feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anja 2021-11-22 18:54
Great post. Thanks for sharing good details.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-11-23 04:31
In fact when someone doesn't know afterward its up to other viewers that
they will assist, so here it occurs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-11-23 10:38
Hey! This is kind of off topic but I need some guidance from an established
blog. Is it hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure
things out pretty fast. I'm thinking about making my own but I'm not sure where to begin. Do you have any points or
suggestions? Appreciate it
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ตารางบอลวันนี้ 2021-11-24 04:41
Our soccer livescore scorecards are up to date stay in actual-time to keep you up to date with all the
soccer match livescore updates happening in the present day along with football livescore outcomes for all finished
football matches for each football & soccer league including
the English Barclay's Premier League, the Spanish La Liga, German Bundesliga, French Ligue
1, American Soccer MLS, Greek Super League & many extra!
Including club and nationwide matches, skilled and novice leagues, U21s, U18s,
U16s and women's soccer. But Barcelona had been working
ahead of time conscious of how hard it was going to be to seek
out a gaggle of players to construct another Dream Team, and by La Masia -their
youth academy- they started to inculcate the philosophy of the club on younger
prospects that we're referred to as to be the way forward for the club.
A weblog dedicated to Barnsley Football Club. Stay updated on Football news and Betting Tips prediction, match day preview and highlights, transfer information, livescore..

Goalball is Nigeria's most accurate football news web
site, bringing all Nigeria soccer news, football updates,
live scores, switch news,and so forth. Bringing you the most
recent soccer information, reactions and rumour from the UK
papers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 퀸알바 2021-11-24 14:03
Among the positions you can apply for our makeup artist, decor technician, and of course, talent roles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-12-03 19:15
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych
i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.
Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.
1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się na zasadach dotychczasowych , jednak nie
dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie
doktorantów. Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna
się od roku akademickiego 2019/2020.

Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego
stopnia określone w art. 2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym była
mowa w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem
kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.
2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.

Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne. Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2
lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usosweb pcz 2021-12-04 21:15
Highly descriptive article, I enjoyed that a lot. Will there be a part 2?


Pcz wz
usosweb pcz
usosweb pcz
usos
usos web pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usos 2021-12-05 09:23
I just couldn't leave your web site prior to suggesting that I actually
loved the usual information an individual provide on your visitors?

Is gonna be again incessantly to investigate cross-check new posts

usosweb pcz
pcz wz
pcz wz
usos web pcz
usos web pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-12-06 00:07
Bitcoin is a decentralized electronic money.
Instead, users send as well as obtain bitcoin straight between themselves making use of a peer-to-peer
network. If you're interested in getting a Bitcoin wallet, you can read our guide to obtaining your first one right here.Because bitcoin functions outside of the typical economic system, it is greatly confidential.
As well as as soon as you've grasped bitcoin, you're
on your means to making money with it.

There are several factors to acquire Bitcoin.
The first is that it's a fairly little possession. The demand for
it is limited. It's difficult to manipulate the cost due to the fact that of its restricted supply.
This implies that if you wish to trade bitcoin, you ought to have a
excellent quantity of cash. A small quantity of cash is necessary to relocate the rate up or down. If you're thinking about getting or marketing a
Bitcoin, you need to consider this.


Bitcoin is a decentralized digital currency. If you're interested in acquiring a Bitcoin wallet, you can read our guide to
obtaining your first one here.

Since bitcoin works outside of the conventional economic
system, it is mainly anonymous.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zaloguj sie 2021-12-08 20:32
Generally I don't learn post on blogs, but I wish
to say that this write-up very compelled me to take a look at and do it!
Your writing style has been surprised me. Thanks, very nice post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-10 17:41
In fact when someone doesn't know then its up to other people that
they will assist, so here it occurs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kredyty 2021-12-11 14:13
Hello, i think that i saw you visited my website so i came
to “return the favor”.I am attempting to find things to improve my site!I suppose its ok
to use some of your ideas!!

my website - kredyty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # index 2021-12-11 15:07
Hola! I've been reading your web site for a while now and finally got the courage to go ahead and give you
a shout out from New Caney Tx! Just wanted to tell you keep up
the great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-12 19:52
It's remarkable to visit this website and reading the views
of all colleagues regarding this piece of writing, while I am also eager of getting experience.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 22:51
Wow, this article is good, my younger sister
is analyzing these things, thus I am going to tell her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 01:13
I just like the valuable information you provide for your articles.
I'll bookmark your weblog and check again right here frequently.
I'm somewhat sure I'll learn plenty of new stuff proper right here!
Best of luck for the following!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 01:43
Having read this I believed it was really informative.

I appreciate you finding the time and effort to put this information together.

I once again find myself spending a significant amount of time both reading and leaving comments.

But so what, it was still worth it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 02:19
Very nice post. I just stumbled upon your weblog
and wanted to say that I have truly enjoyed
surfing around your blog posts. In any case I'll be subscribing to your rss feed and I hope you
write again very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 03:21
What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how regarding unpredicted emotions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 09:07
Thank you for sharing your info. I truly appreciate
your efforts and I am waiting for your next post
thank you once again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 20:13
I was recommended this website by way of my cousin. I am now not certain whether this publish is written by
means of him as no one else recognize such designated about my difficulty.
You are amazing! Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-15 13:29
Stunning quest there. What happened after? Good luck!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ผลบอลสดเมื่อคืน 2021-12-17 02:10
The motion patterns of NCAA Division I soccer players throughout competitors using world positioning methods
(GPS) know-how have been reported (48); nevertheless, limited data (8) exist
describing the movement profiles experienced by players
during preseason training camp, which can be synonymous with faculty soccer competition. As well as, the consequences of preseason coaching camp
apply hundreds that are commonly undertaken in Division I school football on the subjective perceptions of wellness
are unclear. A motive to the discovering of no
osteogenic effect of resistance training in the current research may
have been too low intensity, only progressively increased to eight RM after 13 weeks of training.
Premier League Wales outcomes have all the match info - Premier League Wales
dwell scores, each remaining and partial outcomes, groups, fixtures and
tables. The menu choices allow displaying more Italy - Serie A tables
and outcomes. And to seek out out more about the results of a Football match yesterday in Romania, simply click on on the hyperlink
of the match.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.kwconnect.com 2021-12-19 17:33
Spot on with this write-up, I really think this site needs a grat deal more attention. I?ll probably be
returning to read through more, thanks for the information!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastes 2021-12-22 11:46
I'm extremely inspired with your writing skills and also with the layout on your blog.
Is this a paid topic or did you customize it your self?

Anyway stay up the nice quality writing, it is uncommon to see a great blog like this one today..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xnxx Indo Annisa 2021-12-28 21:54
I do trust ɑll of the ideas you have presеnted fߋr
your post. Ꭲhey are very convincing and will certаinly wߋrk.
Still,the posts are veгy briesf for newbies. May just you please extend tһem a bіt from subsequent
time? Thanks ffor thе post.

Here is my homepage; Xnxx Indo Annіsa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grepe Abg Hawa Xnxx 2021-12-29 00:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shop si 2022-01-04 00:05
You could certainly see your expertise within the
work you write. The sector hopes for even more passionate
writers like you who aren't afraid to say how
they believe. At all times go after your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Boekp Idx 2022-01-09 06:10
Good weЬ site you have here.. It's dіfficult to find quality writing like үours
these days. I really apprechiate people like
you! Take care!!

Fеel free to surf to my web-site Boekp Idx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # link bokep indo 2022-01-09 07:22
Remarkabⅼe! Its really amazing parɑgraph, I have got much clear idea on the topic of from this
post.

Also visit my webpage: link bokep indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Liadani Liv Hot 2022-01-10 06:06
Gгeat beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how could
i subscribe for a blog website? The account ɑiԁed me a acceptabⅼe deal.
I haԁ been a little bit acquainted of this your Ьroadсast provided bright clear idea

Here is my web-ѕite ... Liadani
Liv Hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2022-01-17 07:20
Politechnika Częstochowska

ul. J.H. Dąbrowskiego 69
42-201 Częstochowa
NIP: 573-011-14-01
Informacje

bip.svgBiuletyn Informacji Publicznej

Zamówienia Publiczne

Informacje o cookies

Deklaracja dostępności

Inspektor Ochrony Danych

SARS-CoV-2
Wydziały

Wydział Budownictwa

Wydział Elektryczny

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Wydział Infrastruktury i Środowiska

Wydział Zarządzania

logo ePUAP

Adres skrytki podawczej Politechniki Częstochowskiej w systemie ePUAP: /PolitechnikaCz estochowska/Skr ytkaESP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sitemap xml 2022-01-20 03:26
Politechnika Częstochowska

ul. J.H. Dąbrowskiego 69
42-201 Częstochowa
NIP: 573-011-14-01
Informacje

bip.svgBiuletyn Informacji Publicznej

Zamówienia Publiczne

Informacje o cookies

Deklaracja dostępności

Inspektor Ochrony Danych

SARS-CoV-2
Wydziały

Wydział Budownictwa

Wydział Elektryczny

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Wydział Infrastruktury i Środowiska

Wydział Zarządzania

logo ePUAP

Adres skrytki podawczej Politechniki Częstochowskiej w
systemie ePUAP: /PolitechnikaCz estochowska/Skr ytkaESP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie