STRONA ARCHIWALNA

Po rozstaniu z kobietą - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

niedziela, 07 kwiecień 2013 19:32

Po rozstaniu z kobietą

Napisał 
Sznur na wilgotnej od łez i smarków szyję, drżące nogi, chyboczący, trzeszczący taboret. I nadzieja w sercu, że może w ostatniej chwili ona nagle się zjawi, jak duch z eteru, z niebieskich łąk przybędzie, nieważne skąd - przytuli, zdejmie sznur, osuszy łzy i ból nie do wytrzymania. Ale gdy taboret się przewraca, cudu nie ma - beznamiętna grawitacja wykrzywia twarz w grymasie przerażenia i bólu, nogi gwałtownie dygocą, korpus cały się trzęsie jak ryba na brzegu. Oczy prawie wyskakują z oczodołów, zwieracze puszczają i kał z moczem zalewa spodnie, ściekając na dywan rzeźbi w nim piekielne hieroglify. Wraz ze śmiertelnym charkotem, pełgający płomyk ostatecznie gaśnie. Może chciał zwrócić uwagę - ale ta po pogrzebie szybko zniknie. Może chciał by ból przestał dręczyć - są inne sposoby.

Alibaba i 40 lemingów

Kilka dni temu reklamowali Alibabę, mówią że nagrał fajny kawałek. Sprawdziłem - faktycznie, nuta piękna, wpada w ucho. To już jest światowy poziom, wirtuozeria. Tylko strasznie smutna, dołująca... i ten tekst o koleżce, co z tęsknoty za swoją ex rzucił się na sznur. Unikam takiej muzyki, która wprowadza mnie w stany depresyjne, smutku. Niestety, to nie jest tak że posłuchasz i wszystko znika - każdy stan emocjonalny zostaje w Twojej podświadomości, i razem ze wszystkim na czym skupiasz uwagę, wpływa emocjami (język podświadomości) na świadomość. A później po kilku miesiącach, człowiek dziwi się że "znowu w życiu mi nie wyszło". Okazjonalnie się podołować? oczywiście, jeśli jest taka potrzeba to można. Czasem wręcz trzeba. Okazjonalnie nie uczyni to praktycznie żadnej szkody. Problem w tym że smutek uzależnia. Od czasu do czasu - tak, codziennie - na pewno nie. To co dobre to energiczne, spokojne, uspokajające, dające siłę, pozytywne nastawienie. Takim sztandarowym przykładem jest Era "Miseri mari", Celine Dion, enigma, i wiele innych wspaniałych twórców, istniejących w każdym gatunku muzyki.


Jeśli jakaś muzyka sprawa że rośnie w Tobie strach, nienawiść, poczucie beznadziei - to przestań tego słuchać. Dołowanie się (zwłaszcza przy rytmicznej muzyce) tak Ci wejdzie w krew i nawyk, że z otaczającego Cię świata zauważysz tylko jego ciemne strony. A jasne? znikną. To zwykła mechanika i prosta, żeby nie rzec - prostacka psychologia i zasady działania podświadomości.

Życiowa nuta?

Oczywiście pojawiły się komentarze że życiowa nuta, szkoda kolesia, a najbardziej rozbawiają mnie teksty typu "wielu porządnych chłopaków zginęło przez złe kobiety". To taka sama prawda, jak prawda alkoholika który pije bo... bo go boli głowa, bo deszcz pada, bo boli wątroba. Każdy powód dobry by zamoczyć pysk. To jak z pewnym facecikiem który lubił bić ludzi - jeden dostał wpierdol bo miał wąsy, a drugi że ich nie miał. Jest powód? oczywiście. I jaki sensowny, przekonywujący. W tym akurat przypadku, tego gościa zarżnęli podobni mu fani łatwych tłumaczeń. Żył jak ścierwo, i tak odszedł z tego podobno najlepszego ze światów.


Kobieta rzuca faceta, co samo w sobie często nie jest definitywne - to test czy mężczyzna jest silny. Czy facetowi realnie stała się jakaś krzywda? ma co jeść, gdzie spać? ma uraz? leje się krew? nie, to tylko psychika. Facet uznaje że coś jest jego, a gdy to znika - pojawia się wyrwa w obrazku świata, co cholernie boli. Silny facet to ktoś, kto sobie z tym radzi. Najczęściej jest egoistą (w złym znaczeniu tego słowa, sam egoizm jest z natury dobry, ale to słowo zostało bardzo negatywnie zabarwione) i centralnym punktem obrazka jest on sam. To narcyz który uwielbia komplementy i podziw, a ktoś  kto odchodzi budzi tylko nienawiść, pogardę. Może być też pozytywnym egoistą, kochać siebie, i wtedy każda strata jeśli nawet boli, to krótko. Człowiek który siebie szanuje i lubi, po prostu unika smutku, dołowania się, myśli typu "wszystko jest bez sensu". Takie myśli zabierają energię i oglupiają człowieka. Jak się czujesz po np. ciężkiej kłótni? siedzisz bez życia, wpatrujesz tępo w komputer albo cokolwiek innego. Sprawdź jakie masz wtedy możliwości intelektualne - jesteś w tym momencie po prostu osłem. Sprawdziłem to wielokrotnie na sobie; drastycznie spada możliwość zrozumienia nawet prostego tekstu.

Chorzy na duszy

Świat pełen jest ludzi chorych na duszy; są pełni poczucia winy, zakompleksieni, mają poczucie bycia złymi i grzesznymi. Porównują się do medialnych ideałów ciała i sukcesu życiowego, gdzie oczywiście (co jest celowe) zostają zmiażdżeni. Masz się czuć niedoskonały, by kupować suplementy, ubrania, srajfony i wszystko to, co przybliży Cię do nierealnego ideału. Gdy w takim smutnym, ponurym życiu pojawia się kobieta, ich układ hormonalny pompuje w żyły olbrzymie ilości naturalnych narkotyków. Czują że żyją, świat jest kolorowy, błyskają fajerwerki  - na chwilę depresja znika, ubita przez hormonalny złoty strzał. Oni kojarzą swoje szczęście z kobietą, ale to ich własny system hormonalny jest dawcą zadowolenia bądź bólu. Dlatego gdy odchodzi kobieta np. do innego, a oni wierzą że już nigdy nie wróci, popełniają samobójstwo. Ten ostateczny akt, jest ukazaniem całkowitej wiary w to, że kobieta daje szczęście. Gdyby poczekali trochę, zakochali by się w innej kobiecie. I hormonalno - narkotyczne zadowolenie znowu by przyszło. W życiu za darmo jest tylko ser w pułapce na myszy, i moje felietony. Ten stan euforii jest po to, byś zapłodnił kobietę i by gatunek ludzki przetrwał. Stan euforii utrzymuje się maksymalnie dwa lata, w czasie których masz się "zachować jak facet" i pokazać że "nosisz spodnie". A co później? to już natury nie interesuje. Ją interesuje tylko przetrwanie ludzkości jako całości. To czy będziesz wył i cierpiał do końca życia, nie jest istotne dla tej siły. Masz się rozmnożyć, a byś tego chciał i do tego dążył - dostajesz hormonalny haj na zachętę. Natura jest bezwzględna, ja osiedlowy diler. Pierwsza i druga działka za darmo, a później zarżniesz matkę by mieć na danie w żyłę.


Tak samo czujesz przyjemność gdy zjesz, napijesz się, weźmiesz oddech gdy płynąłeś długo pod wodą. Ludzie którym w dzieciństwie zaszczepiono chroniczne poczucie nieszczęścia (najczęściej religijne bądź od rodziców alkoholików) kompulsywnie poszukują zadowolenia. Nałogowo się zakochują, obżerają, upijają, ćpają - dla tej chwili przyjemności, zastrzyku błogości który przegna precz poczucie głębokiego niespełnienia. Większość ludzi ukrywa w sobie szloch - nawet o tym nie wiedzą że chcą płakać. Im więcej masz świadomości siebie, tym bardziej to dla Ciebie stanie się jasne. Kiedyś ta tama pęknie, a z Ciebie, z tego wieloletniego wrzodu pełnego nienawiści do siebie i cierpienia wyleje się ropa. Wtedy poczujesz wielką ulgę. Czy nie chcesz płakać? czy pod tymi wszystkimi maskami które nakładasz w pracy, rodzinie, na ulicy - nie chce Ci się szlochać?

Walka z prądem życia

Gdy kobieta odchodzi, człowiek się załamuje. Znikają narkotyki szczęścia, a w żyły pompują się hormony stresu. Wraca stare - poczucie rozpaczy, nieszczęścia, bezsensu życia, potężnie wzmocnione o stratę czegoś, co uznałeś za część siebie. Tymczasem kobieta nigdy nie była Twoja. Rzeczy, podobnie jak ludzie, pojawiają się w naszym życiu i znikają. Życie płynie, a prąd jego jest silny - można z nim walczyć, albo płynąć i podziwiać piękne widoczki. Jedne znikają, a za chwilę pojawiają się następne. Nie ma nic pewnego, nic swojego - wszystko w końcu kiedyś zostawimy na ziemi, bijącej się o spadek rodzinie. Oni też pójdą ku niebu bramom, ku żyznej ziemi gdzie zostaną skonsumowane ich ciała. I tak to się od wieków wszystko kręci; upadają religie, cywilizacje, imperia, a na ich miejsce powstają nowe.


Większość ludzi to albo chorzy (w sensie poczucia winy, kompleksów, odczuwanego ciągle strachu) albo chorzy - egoiści. Chory egoista sprawia wrażenie siły, ponieważ nie rozpacza po odejściu kobiety. Kobieta uznaje to za siłę (to zablokowanie uczuć, czasem psychopatia) i przeważnie wraca do tego człowieka - na swoje nieszczęście. Ludzi pozytywnie egoistycznych, jest niezwykle mało. Łatwo jest cierpieć, narzekać, robić z siebie szmatę. Łatwo przyjąć ofertę jakiejś religii i upokarzać siebie, uznać wyższość modeli, celebrytów, aktorów, bożków. Ale bardzo trudne jest uznanie siebie za wspaniałego, godnego człowieka. To jest zdrowy egoizm. Nikogo nie krzywdzisz, masz prawo się kochać, dbać o siebie. I co ciekawe, to wszystkim przeszkadza - masz kochać liderów, papieży, polityków, celebrytów. Ale nigdy siebie. Im się to nie podoba, bo kochając siebie, przestajesz być pajacem którym można manipulować. Stajesz się na powrót człowiekiem, pełnym piękna i godności. Wzrastasz ponad tłum owiec i ich pasterzy.

Huśta się

Brak rozpaczy po odejściu kobiety, jest okazaniem swojej siły. Nawet nie tyle brak rozpaczy, a odczuwanie jej ale nie okazywanie - to też oznaka opanowania emocji, siły. Bardzo cenione przez kobiety, ponieważ ta musi myśleć realnie - jak żyć z facetem, mieć małe dziecko i czuć się bezpiecznie, jeśli ten w zetknięciu z problemami huśta się na linie? problem z rurami, zalało gównem mieszkanie - Miś rzuca się na linę. Problemy z anteną na dachu - Miś się wiesza, nie wytrzymuje. Dziecko ma gorączkę - Miś skacze na sznur od żelazka, bo to go przerasta. PO przegrała wybory, Miś wiesza się na skakance ze strachu przez złym kaczorem. Miś zauważył na fiucie krostę, więc już zrywa sznur od prania i się huśta, bo myśli że ma adidasa.


Oznaka siły psychicznej mężczyzny, po odejściu kobiety:

1. Brak histerii, proszenia o powrót. Telefon milczy, fejsik także, żadnych meili.


2. Dzień, dwa po rozstaniu, balujesz na mieście, spotykasz z ludźmi, wspólnie gdzieś wyjeżdżacie. Nie uchlewasz się na maksa, tylko balujesz elegancko, na poziomie.


3. Tydzień po masz inną "sympatię". Bezlitośnie ją posuwasz. Jest to trudne do zniesienia dla Twojej ex, nawet jeśli nie ma ochoty na powrót do Ciebie. Zamiast uśmieszku pogardy dla Ciebie, uczucia że zrobiła dobrze zostawiając słabeusza, ciągle czuje brak pewności. Raz obrzuca Cię w myślach stekiem wyzwisk, by za chwilę wspominać z rozrzewnieniem wspólne harce - zaimponowałeś jej swoją siłą. Możliwe że wróci, mimo że nie miała takiego zamiaru - to jej nie pozwoli spać spokojnie. A może miałeś inną? a może to Ty ją wyrolowałeś a nie ona Ciebie? i skoro masz takie powodzenie, to może faktycznie jesteś zajebiście atrakcyjny?
Oznaka tego, że jesteś cipeuszem:

1. Prosisz, błagasz, przekonujesz. Płaczesz, skamlesz, upadlasz się.


2. Szantażujesz, grozisz samobójstwem, zamykasz się w domu ze skrzynką wódki, bierzesz  L4 z roboty, wszystkim szlochasz jak Ci strasznie źle, jak bardzo zostałeś zraniony. Wklejasz na fejsa wspólne fotki, łzawe wierszyki, pomstujesz na kurwę która była zdradziecką szmatą i Cię nie kochała. Jesteś zajebiście żałosny.


3. Po tygodniu, miesiącu i dwóch, marzysz tylko o ex. Jesteś słaby. Nie nadajesz się na opiekuna małego dziecka i żony, załamiesz się przy pierwszym lepszych problemach życiowych. Kobieta odczuwa zadowolenie ze swojej decyzji odejścia, i pogardę wymieszaną z żałosną litością na myśl o Tobie.Czytany 18555 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:47
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Słynny Filozof z fb 2013-04-07 20:07
Cytat:
Oznaka siły psychicznej mężczyzny, po odejściu kobiety: 1. Brak histerii, proszenia o powrót. Telefon milczy, fejsik także, żadnych meili. 2. Dzień, dwa po rozstaniu, balujesz na mieście, spotykasz z ludźmi, wspólnie gdzieś wyjeżdżacie. Nie uchlewasz się na maksa, tylko balujesz elegancko, na poziomie. 3. Tydzień po masz inną "sympatię". Bezlitośnie ją posuwasz. Jest to trudne do zniesienia dla Twojej ex, nawet jeśli nie ma ochoty na powrót do Ciebie. Zamiast uśmieszku pogardy dla Ciebie, uczucia że zrobiła dobrze zostawiając słabeusza, ciągle czuje brak pewności. Raz obrzuca Cię w myślach stekiem wyzwisk, by za chwilę wspominać z rozrzewnieniem wspólne harce - zaimponowałeś jej swoją siłą. Możliwe że wróci, mimo że nie miała takiego zamiaru - to jej nie pozwoli spać spokojnie. A może miałeś inną? a może to Ty ją wyrolowałeś a nie ona Ciebie? i skoro masz takie powodzenie, to może faktycznie jesteś zajebiście atrakcyjny?
Fajne rady Marek, tylko że ktoś kto dostał mocno po dupie np. dowiedział się, że jego lipsta którą mocno kochał się puściła i zostawił ją, to taki człowiek za bardzo nie jest w stanie zachować fasonu i dobrze się bawić z przyjaciółmi na wycieczce - na zewnątrz może fajnie wyglądać, a w środku dramat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 20:10
Racja, święta racja - ja sam byłem totalnie rozpieprzony, trzęsłem się cały jak miesiąc po rozstaniu miałem się spotkać z ex na chwilę. Ja nie dałem rady, ale teraz jestem już znacznie bardziej doświadczony niż wtedy.

Dlatego właśnie jest to test - trudny, bo pokazuje jak facet się zachowuje w ciężkiej sytuacji. To test na prawdziwą męskość. A jak dziecko ciężko zachoruje, co wtedy? bieda, tragedia, katastrofa? facet musi to przetrwać, i jeśli ma do tego siłę, dostanie w prezencie nagrodę, dostęp do USB i szybkiego transferu danych (genetycznych) :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-04-07 20:16
No niestety, miłość jest dla bogaczy; siła, charakter, opanowanie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wujo 2013-04-07 20:45
A powiedzcie mi, jak najlepiej sie zachowac gdy byla sie odezwie? Byc chamem i zbywac ostrymi slowami, ignorowac calkowicie, odpowiadac normalnie, ale sucho, czy byc milym? Ktora z tych opcji jak zadziala na byla, czyli odleglego nam przybysza? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-04-07 20:56
odpowiadać normalnie, rzeczowo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 22:21
Cytuję Wujo:
A powiedzcie mi, jak najlepiej sie zachowac gdy byla sie odezwie? Byc chamem i zbywac ostrymi slowami, ignorowac calkowicie, odpowiadac normalnie, ale sucho, czy byc milym? Ktora z tych opcji jak zadziala na byla, czyli odleglego nam przybysza? :D


Miło, ale z dystansem. Nie być ciepłym, troskliwym, nie pytać co u niej itd. Każda jej próba wybadania co u Ciebie, czy z kimś jesteś itd. zbywać nagłą zmianą tematu - niech będzie ciekawa.

Wykazać zaawansowany brak zainteresowania byłą - to najlepsze co możesz zrobić, by się wkurwiła. Co to da w efekcie? najczęściej będzie to rosnąca fascynacja (na zmianę z wyzwiskami w myślach) i ciekawość, słabnąca samoocena (nie tęsknisz za nią, nie tniesz się itd.)

Gdy będzie dążyć do podbudowania swojej samooceny (fałszywej, bo opartej na Twoich emocjach), możesz jeśli chcesz jej to dawać, ale w małych kęsach, powoli. I korzystać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # królowa jest tylko 1 2013-04-07 20:46


Bo to jest to czego nie odda nic: miłość, pieniądze, sława. Najlepiej być sobą. To by mogło w pewnym sensie niekorzystnie odbić się szeroko rozumianych międzyludzkich stosunkach :P
Marzenie, być znowu królową we własnej skórze :( Jaka by nie była, jednak to zawsze to królowa (swojej bajki) :) Zawsze przyciągnie swój cień i będą sobie wzajemnie peruki przytrzymywać do starości po tej kulturowej jeździe. Oczywiście dojdą tam na piechotę:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 22:23
Może będę uznany za prymitywa, ale Dodę bym przeleciał. W każdym miejscu i czasie, od tyłu - byle bez rozmowy, zbędnego pitu pitu, tylko seks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-04-07 23:03
To ja wolę delikatną, szlachetną urodę coś jak ta pani, którą dałeś na górze. Aniołek którego chce się przytulić. Doda to dla mnie taka trochę ordynarna, gburowata uroda... może po pijaku do pustego przerżnięcia, ale niesmak by był. A z drugiej strony mam strach z doświadczenia, że te aniołki to kute na cztery łapy szczwane lisy co się strasznie kopie z wizerunkiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-07 23:15
Cytuję brat:
To ja wolę delikatną, szlachetną urodę coś jak ta pani, którą dałeś na górze. Aniołek którego chce się przytulić. Doda to dla mnie taka trochę ordynarna, gburowata uroda... może po pijaku do pustego przerżnięcia, ale niesmak by był. A z drugiej strony mam strach z doświadczenia, że te aniołki to kute na cztery łapy szczwane lisy co się strasznie kopie z wizerunkiem

Niektóre Aniołki są prawdziwe :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-04-07 23:19
:-) Przywracasz mi wiarę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 23:48
Cytuję brat:
To ja wolę delikatną, szlachetną urodę coś jak ta pani, którą dałeś na górze. Aniołek którego chce się przytulić. Doda to dla mnie taka trochę ordynarna, gburowata uroda... może po pijaku do pustego przerżnięcia, ale niesmak by był. A z drugiej strony mam strach z doświadczenia, że te aniołki to kute na cztery łapy szczwane lisy co się strasznie kopie z wizerunkiem


Dlatego piszę że bez rozmawiania :) tylko szybkie fiku miku, i zbieram się do pisania nowego felietonu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-08 22:27
Cytuję Marek:
Może będę uznany za prymitywa, ale Dodę bym przeleciał. W każdym miejscu i czasie, od tyłu - byle bez rozmowy, zbędnego pitu pitu, tylko seks.


No rżnąć rabczewską na pieska- to musi byc fajna sprawa :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-08 22:28
Taaak chyba każdy samiec o tym marzy :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 22:17
Cytuję Słynny Filozof z fb:
No niestety, miłość jest dla bogaczy; siła, charakter, opanowanie :)


Pogoda dla bogaczy jest zawsze dobra :) ech, skosztować chociaż troszkę życia jak wielcy tego świata :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-07 20:36
Ja nie będę się wypowiadał na temat prawdziwego faceta bo ciągle pracuje nad nim w swojej skórze ;) ale mogę jasno powiedzieć że Marek masz racje ,w najbardziej ekstremalnych sytuacjach poznajemy prawdziwego twardziela.Siła psychiczna to podstawa,od psychiki się wszystko zaczyna ,można mieć 45 cm w łapie na sterydach a uciec w sytuacji gdzie jest wymagana męskość.To nie nagonka na kobiety,to czysta prawda,kobiety w dzisiejszych czasach są cyniczne ,bez swojego życia ''Bóg stworzył a diabeł opętał'' bez zbędnych rewelacji ciągle to samo im większe braki w ''środku'' tym większa pogoń za ideałem i błyskotkami...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-07 20:50
Cytuję KobaYashi:
Ja nie będę się wypowiadał na temat prawdziwego faceta bo ciągle pracuje nad nim w swojej skórze ;) ale mogę jasno powiedzieć że Marek masz racje ,w najbardziej ekstremalnych sytuacjach poznajemy prawdziwego twardziela.Siła psychiczna to podstawa,od psychiki się wszystko zaczyna ,można mieć 45 cm w łapie na sterydach a uciec w sytuacji gdzie jest wymagana męskość.To nie nagonka na kobiety,to czysta prawda,kobiety w dzisiejszych czasach są cyniczne ,bez swojego życia ''Bóg stworzył a diabeł opętał'' bez zbędnych rewelacji ciągle to samo im większe braki w ''środku'' tym większa pogoń za ideałem i błyskotkami...

ej Koba, coś taki krytyczny w stosunku do kobiet?;d i ta brzydka generalizacja iż każda taka jest, zadam Ci proste pytanie, spotkałeś każdą kobietę na świecie?
Jasne, "zauważając" pewien trend można formułować jakieś tam wnioski, ale one nie obejmują całości, nigdy nie obejmą, bo nigdy nie poznasz wszystkich;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-07 21:07
Cytuję Aros:
Cytuję KobaYashi:
Ja nie będę się wypowiadał na temat prawdziwego faceta bo ciągle pracuje nad nim w swojej skórze ;) ale mogę jasno powiedzieć że Marek masz racje ,w najbardziej ekstremalnych sytuacjach poznajemy prawdziwego twardziela.Siła psychiczna to podstawa,od psychiki się wszystko zaczyna ,można mieć 45 cm w łapie na sterydach a uciec w sytuacji gdzie jest wymagana męskość.To nie nagonka na kobiety,to czysta prawda,kobiety w dzisiejszych czasach są cyniczne ,bez swojego życia ''Bóg stworzył a diabeł opętał'' bez zbędnych rewelacji ciągle to samo im większe braki w ''środku'' tym większa pogoń za ideałem i błyskotkami...

ej Koba, coś taki krytyczny w stosunku do kobiet?;d i ta brzydka generalizacja iż każda taka jest, zadam Ci proste pytanie, spotkałeś każdą kobietę na świecie?
Jasne, "zauważając" pewien trend można formułować jakieś tam wnioski, ale one nie obejmują całości, nigdy nie obejmą, bo nigdy nie poznasz wszystkich;pWitaj Aros ;) czemu jestem krytyczny ? hmmm opieram się na swoich doświadczeniach i na tym co widzę na około,oczywiści e przesadzam z tym i natychmiast sprostuje fakt w którym posunąłem się za daleko stwierdzając ze każda jest taka sama.Oczywiście są też te ''inne'' kobiety a propos mam taką na oku która pracuję w sklepie odzieżowym chcę ja zaprosić na kawę ;P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-07 21:17
Cytuję KobaYashi:
Cytuję Aros:
Cytuję KobaYashi:
Ja nie będę się wypowiadał na temat prawdziwego faceta bo ciągle pracuje nad nim w swojej skórze ;) ale mogę jasno powiedzieć że Marek masz racje ,w najbardziej ekstremalnych sytuacjach poznajemy prawdziwego twardziela.Siła psychiczna to podstawa,od psychiki się wszystko zaczyna ,można mieć 45 cm w łapie na sterydach a uciec w sytuacji gdzie jest wymagana męskość.To nie nagonka na kobiety,to czysta prawda,kobiety w dzisiejszych czasach są cyniczne ,bez swojego życia ''Bóg stworzył a diabeł opętał'' bez zbędnych rewelacji ciągle to samo im większe braki w ''środku'' tym większa pogoń za ideałem i błyskotkami...

ej Koba, coś taki krytyczny w stosunku do kobiet?;d i ta brzydka generalizacja iż każda taka jest, zadam Ci proste pytanie, spotkałeś każdą kobietę na świecie?
Jasne, "zauważając" pewien trend można formułować jakieś tam wnioski, ale one nie obejmują całości, nigdy nie obejmą, bo nigdy nie poznasz wszystkich;pWitaj Aros ;) czemu jestem krytyczny ? hmmm opieram się na swoich doświadczeniach i na tym co widzę na około,oczywiście przesadzam z tym i natychmiast sprostuje fakt w którym posunąłem się za daleko stwierdzając ze każda jest taka sama.Oczywiście są też te ''inne'' kobiety a propos mam taką na oku która pracuję w sklepie odzieżowym chcę ja zaprosić na kawę ;P

ej no właśnie Koba od słowa do czynu;d będę chamem jak pożyczę Ci innych posunięć aniżeli tylko w teoriach?;d Tak czy siak, no powodzenia stary;d, wreszcie jakoś świetlanie to się rysuje;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-07 21:20
Cytuję Aros:
Cytuję KobaYashi:
Cytuję Aros:
Cytuję KobaYashi:
Ja nie będę się wypowiadał na temat prawdziwego faceta bo ciągle pracuje nad nim w swojej skórze ;) ale mogę jasno powiedzieć że Marek masz racje ,w najbardziej ekstremalnych sytuacjach poznajemy prawdziwego twardziela.Siła psychiczna to podstawa,od psychiki się wszystko zaczyna ,można mieć 45 cm w łapie na sterydach a uciec w sytuacji gdzie jest wymagana męskość.To nie nagonka na kobiety,to czysta prawda,kobiety w dzisiejszych czasach są cyniczne ,bez swojego życia ''Bóg stworzył a diabeł opętał'' bez zbędnych rewelacji ciągle to samo im większe braki w ''środku'' tym większa pogoń za ideałem i błyskotkami...

ej Koba, coś taki krytyczny w stosunku do kobiet?;d i ta brzydka generalizacja iż każda taka jest, zadam Ci proste pytanie, spotkałeś każdą kobietę na świecie?
Jasne, "zauważając" pewien trend można formułować jakieś tam wnioski, ale one nie obejmują całości, nigdy nie obejmą, bo nigdy nie poznasz wszystkich;pWitaj Aros ;) czemu jestem krytyczny ? hmmm opieram się na swoich doświadczeniach i na tym co widzę na około,oczywiście przesadzam z tym i natychmiast sprostuje fakt w którym posunąłem się za daleko stwierdzając ze każda jest taka sama.Oczywiście są też te ''inne'' kobiety a propos mam taką na oku która pracuję w sklepie odzieżowym chcę ja zaprosić na kawę ;P

ej no właśnie Koba od słowa do czynu;d będę chamem jak pożyczę Ci innych posunięć aniżeli tylko w teoriach?;d Tak czy siak, no powodzenia stary;d, wreszcie jakoś świetlanie to się rysuje;dNię będziesz chamem wal! ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # królowa jest tylko 1 2013-04-07 22:06
Królewny są jedank piękne! Zawsze się jednak będę śmiać, że to na free stylu idola. Gdyby nie on miałyby już trójkę nieślubnych dzieci. Lepiej od tego uchować. To zawsze lepiej niż besztać idola. Replika jednak bardziej zasługuje na szacunek. Bo jest naszą własną kreacją, bez szans na doświadczenia. Lepiej mścić się na idolu i uzurpować sobie usztucznione prawo do jego własności. Król jest tylko jeden. Zasługuje na (pół)księżniczk i. Och, jeszcze nie obroniły swego tytułu, przy wsparciu królowej pszczół. Królowej niech da święty spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-07 22:24
Ty nie pracuj nad męskim facetem, tylko wywal ze swojej głowy mody, ideały, guru, idoli - wypierdol ten cały śmietnik który masz od dzieciństwa, a wtedy wyciągnij za uszy, wierzgającego prawdziwego siebie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-07 20:39
P.s odnośnie muzyki i piosenek .każda nuta któa zapada nam w pamięci ma połączenie z naszym stanem emocjonalny,tak że tak jak napisałeś nuta ktoa dołuje wywołuję u nas smutek ,żal ,rozpacz a pozycja zdobywcy spierdala z Ciebie momentalnie ale każdy medal ma dwie strony dlatego piosenki optymistyczne daję powera!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-07 20:43
Moję stosunki z kobietami narazie stoją w kompletnym miejscu,zero jakiegokolwiek rozwoju i spotkań z kobietami... nie wiem sam co się dzieję ,czemu tak się dzieję? mam 24 lata i może za bardzo chcę znaleźć kobietę na stałe a może brakuje mi czasem jaj do tego aby zagadać do fajnej panny, bo co sobie koledzy pomyślą ,kurwa czemu ciągle przywiązuje siebie do zdania innych ;(,zamiast się trochę poprzekomarzać boję się tylko tego iż do końca zostanę starym kawalerem ;)) żartuję ;) teraz ostro biorę się za siebie i zamierzam iść mimo że boli i strach to wasza zasługa ludziska;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-07 20:48
Co do Enigmy kocham ten zespół polecam kawałek Gravity Of Love!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-07 21:13
KobaYashisprawdź poczte ;-) mam nadzieje że humorek się trochę poprawi :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # al 2013-04-07 21:36
Marku dobrze napisane, sam wszystkie te stany przechodziłem i nie ukrywam zacząłem od zachowania się jak cipeusz ( bez wątków samobójczych ), jednak z czasem zrozumiałem, że ważny jest szacunek do samego siebie i to, aby nie stać się uzależnionym od stanu, jaki daje Ci inna osoba. dziękuję za rady Marku, są cenne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # królowa jest tylko 1 2013-04-07 21:44
Dla mnie to nawet nie jest śmieszne. Jak można chcieć naśladować swojego idola? Tym bardziej tworzyć jego namiastkę. Od tego czasu zaczęłam zastanawiać się czemu zachowuję się jak jego antyfani. Och moja maleńka, pobiję idola, byleś była jak on! Pierdol się kleszczu! Odjeb się ode mnie. Na zawsze! Tak zachowuje się facet bez jaj! Uwodzi na panienkę lekkich obyczajów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-07 22:58
Cytuję królowa jest tylko 1:
Dla mnie to nawet nie jest śmieszne. Jak można chcieć naśladować swojego idola? Tym bardziej tworzyć jego namiastkę. Od tego czasu zaczęłam zastanawiać się czemu zachowuję się jak jego antyfani. Och moja maleńka, pobiję idola, byleś była jak on! Pierdol się kleszczu! Odjeb się ode mnie. Na zawsze! Tak zachowuje się facet bez jaj! Uwodzi na panienkę lekkich obyczajów!

No a co starasz się udowodnić swoim nikiem właśnie?;p to ile jest tych królowych ostatecznie?;p Wybacz królowo ale pierdolisz głupoty bez ładu i składu;d (więcej reds'a?;d)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 22:29
Cytuję al:
Marku dobrze napisane, sam wszystkie te stany przechodziłem i nie ukrywam zacząłem od zachowania się jak cipeusz ( bez wątków samobójczych ), jednak z czasem zrozumiałem, że ważny jest szacunek do samego siebie i to, aby nie stać się uzależnionym od stanu, jaki daje Ci inna osoba. dziękuję za rady Marku, są cenne...


Niestety, zrozumienie pewnych rzeczy to znacznie za mało. To trzeba CZUĆ. Możesz mieć na pamięć wykutą teorię o samoocenie, a pierwsza ustawka z życiem - i wpadasz w głęboki dół. Dlatego ja mimo że rozumiem parę fajnych spraw, to nie wchodzę w relacje bo wiem że nie dałbym sobie rady.

A jak z byłą? coś się ruszyło ciekawego w temacie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-04-07 21:37
erotyk Marcina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nuutka 2013-04-07 22:27
Cytat:
Brak rozpaczy po odejściu kobiety, jest okazaniem swojej siły. Nawet nie tyle brak rozpaczy, a odczuwanie jej ale nie okazywanie - to też oznaka opanowania emocji, siły.
Wszystko ładnie,pięknie brzmi ale jedynie w teorii,a w praktyce wygląda niestety zupełnie inaczej,bo nie jesteśmy bezdusznymi pozbawionymi emocji robotami.A takie udawanie twadziela to jedynie oszukiwanie samego siebie!!!Ja byłam w totalnej rozsypce przez póltora roku i mam nadzieję,że spotkam jeszcze kiedyś faceta,który będzie w stanie wzbudzić we mnie takie emocje ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-04-07 23:11
Dokładnie ale pół biedy jak pójdzie taki skur..el w siną dal. Najgorzej jak wraca, przeprasza, prosi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 23:49
Spotkasz na pewno Nucia! :) zobacz ilu tu dorodnych, jędrnych mężczyzn :) tylko przebierać i wybierać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-07 22:55
Najgorsze jest to że jak już raz przeżyło się okropny nie do opisania ból po stracie ukochanej osoby..a potem próbowało sklejać swoje rozdarte serce...postana wiasz sobie że już nigdy więcej nie pozwolisz tak się zranić i nie dopuszczasz do tego żeby Ktoś się do Ciebie za bardzo zbliżył wtedy nieoczekiwanie. .zjawia się..nie wiesz skąd, i jakim cudem wkrada się niepostrzeżenie do Twojego serca... :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-07 23:12
Cytuję Marek:
Może będę uznany za prymitywa, ale Dodę bym przeleciał. W każdym miejscu i czasie, od tyłu - byle bez rozmowy, zbędnego pitu pitu, tylko seks.

Nie ma w tym nic dziwnego :lol:
laska niezła na szybki seksik :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-07 23:50
Każda Pani jest dobra na szybki seksik - bo i po co dłuższy? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-08 22:20
Cytuję Marek:
Każda Pani jest dobra na szybki seksik - bo i po co dłuższy? :)


Heheh, dobre pytanie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-07 23:27
Cytuję brat:
:-) Przywracasz mi wiarę

Miło że w perspektywie chociaż jeden uwierzy :lol: To motywuje :lol: i daje nadzieje ze nie wszyscy ją jeszcze utracili :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2013-04-07 23:30
Kurcze bo ja chcę wierzyć - co pozostaje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-07 23:33
Ja również :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-08 00:17
Cytuję Marek:
Każda Pani jest dobra na szybki seksik - bo i po co dłuższy? :)

Właśnie komu to potrzebne :lol: Tylko że nie każda Pani jest dobra na szybki seksik :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 09:12
No właśnie, dlatego takie Panie zostawiam w spokoju :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoznaszMnie 2013-04-08 00:45
Cytat:
Masz się czuć niedoskonały, by kupować suplementy, ubrania, srajfony i wszystko to, co przybliży Cię do nierealnego ideału.
Supelemnty to obecnie zły przykład, nie wyobrażam sobie przy tym gównianym żaricu, braku czasu, tepie życia nie stosować tych lepszych z lepszych...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-08 07:33
Cytuję Marek:
Tydzień po masz inną "sympatię". Bezlitośnie ją posuwasz. Jest to trudne do zniesienia dla Twojej ex, nawet jeśli nie ma ochoty na powrót do Ciebie. Zamiast uśmieszku pogardy dla Ciebie, uczucia że zrobiła dobrze zostawiając słabeusza, ciągle czuje brak pewności. Raz obrzuca Cię w myślach stekiem wyzwisk, by za chwilę wspominać z rozrzewnieniem wspólne harce - zaimponowałeś jej swoją siłą. Możliwe że wróci, mimo że nie miała takiego zamiaru - to jej nie pozwoli spać spokojnie. A może miałeś inną? a może to Ty ją wyrolowałeś a nie ona Ciebie? i skoro masz takie powodzenie, to może faktycznie jesteś zajebiście atrakcyjny?


Najlepsza rzecz co można zrobić po zerwaniu.Mając świadomość tego można jako tako przetrwać w zdrowiu i humorze.Niby mini zemsta :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 09:27
Wiele razy o tym pisałem - jeśli kobieta faktycznie źle się zachowała odchodząc, nakłaniam i często wręcz zmuszam moich czytelników, by jak najszybciej uprawiali seks z inną kobietą. Jeśli jesteś z natury uczciwy (tylko wtedy ten sposób działa) po takim seksie podświadomość natychmiast zapomina ex. Ulga jest niewyobrażalna, wręcz niebiańska. Zamiast roku chlania i psychotropów, tydzień lekkiego smutku. Jeden z najsilniejszych sposobów. Podkreślam - ten sposób zadziała tylko wtedy, jeśli masz żelazne zasady - zero zdrady, seks z jedną partnerką. Wtedy podświadomość zrywa całkiem więź z ex - działa ZAWSZE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 09:15
Cytuję PoznaszMnie:
Cytat:
Masz się czuć niedoskonały, by kupować suplementy, ubrania, srajfony i wszystko to, co przybliży Cię do nierealnego ideału.


Supelemnty to obecnie zły przykład, nie wyobrażam sobie przy tym gównianym żaricu, braku czasu, tepie życia nie stosować tych lepszych z lepszych...
To trochę hipokryzja z mojej strony - bo sam mam pełną szufladę supli. Ale usprawiedliwia mnie (mam nadzieję) cel - chcę zrobić Muscle Up na drążku i się wspinać. Ciężko ćwiczę, i chcę by mięśnie na łapach rosły elegancko.

Co do supli, u Tombaka wyczytałem wspaniałą rzecz - skorupkoterapia , cytrynoterapia. To są dwa zajebiste suplementy, których żadna firma nie da, nie ma szans. W skorupce jajka jest 27 super związków, super przyswajalnych, w super proporcjach. Na testosteron? zimna woda, naprzemienne prysznice, jajka i orzechy brazylijskie. Jak człowiek wie gdzie szukać, w naturze są znacznie lepsze suple niż w sklepach sportowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # al. 2013-04-08 09:08
Bisza w eterze - mija miesiąc, a ja teraz mam rozkminkę. Dzwonić do niej i zobaczyć czy coś się zmieniło, czy sobie odpuścić. Jak pomyślę o niej najpierw pojawia się lęk ( przez to, że jest taka niepewna, że jednak spieprzyła wszystko swoim zachowaniem ), a później sentyment.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 09:23
Ja bym Ci doradził osobiście, żebyś milczał. Niech ona Cię zdobywa - jeśli chce. W końcu sama zaczęła świrować, więc niech posmakuje konsekwencji. Najważniejsze że nie masz wobec niej żadnych zobowiązań. Źle się zachowywała, co daje Ci prawo odejścia. Masz prawo milczeć, nie nawiązywać kontaktu. Na sentymenty najlepsza siłownia, basen, koniecznie dobrzy znajomi i zabawa. Umysł wraca do dobrych chwil, kusi - ale za dobrą chwilą czają się znowu silne, negatywne przejścia. Czyli sentyment, fajnie - ale czy chcesz znowu płacić taką cenę? bo że ją zapłacisz to pewne na bank.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-08 11:02
W sumie dobra rada...najlepsz y jest dystans..Sentym ent-zawsze zostaje...ale wraz z upływem czasu będziesz go czuł coraz mniej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # al. 2013-04-08 13:29
Tak zrobię, bo w głębi duszy wiem, że kolejne zbliżenie się do niej przyniesie mi cierpienie i znowu huśtawkę emocjonalną, a jak ktoś raz zranił to pozostaje do tej osoby już dystans ,niesmak i gorycz... Trzymam nadal ciszę i inwestuje w swój rozwój fizyczno-duchow y...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 17:16
Cytuję al.:
Tak zrobię, bo w głębi duszy wiem, że kolejne zbliżenie się do niej przyniesie mi cierpienie i znowu huśtawkę emocjonalną, a jak ktoś raz zranił to pozostaje do tej osoby już dystans ,niesmak i gorycz... Trzymam nadal ciszę i inwestuje w swój rozwój fizyczno-duchowy...


Nie podejmuj żadnych ostatecznych decyzji - daj sobie czas na to, by spojrzeć na swój związek tak bez emocji, o ile się da. Wtedy zobaczysz ile to było warte - bez tego hormonalnego haju którym jesteśmy oszołomieni, by się rozmnażać.

Jak panna się odezwie - powiedz tak jak kobiety zawsze mówią - że chcesz jeszcze sobie wszystko przemyśleć i poukładać. Grzecznie, bez przesadnych emocji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoznaszMnie 2013-04-08 17:08
Cytuję Marek:
Jak człowiek wie gdzie szukać, w naturze są znacznie lepsze suple niż w sklepach sportowych.


Tych naprawdę dobrych w sklepach z odżywakami na każdym rogu i centrach handlowych to nie znajdziesz wiele, a już zwłaszcza mega bezpiecznych...
Sklepy wysyłkowe takie oparte też o zioła i naturalne terapie i produkty dostępne poza tradycyjną sprzedażą - prawdziwe hity. Znam się na tym, bo ten temat od lat mnie interesuje i jeśli chcecie pokazać jaki z Was mega ogier i czym się suplementować by przyrodzenie było bardziej sztywne niż żołnierz na baczność śmiało pytajcie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 17:18
Super, byłbym Ci bardzo wdzięczny za info :) zależy mi na sile mięśni (Muscle Up na celowniku) a na kutasie mi specjalnie nie zależy, nie używam sprzętu, niech odpoczywa. Ale napisać możesz - kto wie kiedy trafi się połówka - przyda się wtedy dodatkowa moc pchająco rozpierająca :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-08 17:20
Panowie, bracia, koledzy - staje mi momentalnie na jej widok nocoty.pl/gid,15473275,img,15473298,kat,1013619,title,Ta-sukienka-zaraz-sie-zsunie-Wpadka-Uli-Chincz-na-gali-Wiktorow-2012,galeria.html?T[page]=4 zgadzacie się ze mną, czy może za dużo łykam prochów i przeginam z ginem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-08 17:23
Cytuję Marek:
Panowie, bracia, koledzy - staje mi momentalnie na jej widok nocoty.pl/gid,15473275,img,15473298,kat,1013619,title,Ta-sukienka-zaraz-sie-zsunie-Wpadka-Uli-Chincz-na-gali-Wiktorow-2012,galeria.html?T[page]=4 zgadzacie się ze mną, czy może za dużo łykam prochów i przeginam z ginem?Mocne kurwiki w oczach to dobry zwiastun :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-08 17:26
Czyli jestem zdrowy :) z nią by nie było przekomarzania żadnego, żadnych pitu pitu o babskich ploteczkach, telenowalach, pierdolenia o uczuciach i czy przyjaźń jest możliwa między kobietą a mężczyzną - byłbym ostry jak brzytwa, jak igła dentystyczna, jak Tomi li dżons w ściganym, niebezpieczny jak kobra, jak tarantula, głodny szerszeń :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-04-08 17:23
Ważne - czy następny tekst ma być standardowy, czy też może jakąś małą odmianę zrobimy? popuszczam wodze wyobraźni - zakładam religię (do czego was namawiam, ulgi celno podatkowe itd.) staję się słynnym męskim guru, zakładam swą duchową siedzibę, męskie centrum świata w wielkim zamku w górach. Tam w ośrodku, mężczyźni z całego świata mogą się regenerować, pobierać męskie nauki, taki męski klasztor braci samców. Guru będę ja - już stary, wstęp dla samic zabroniony, i takie wesołe historyjki z tego miejsca, opowiadanka, na wesoło i dla rozluźnienia.

Co wy na to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-04-08 17:37
Cytuję Marek:
Panowie, bracia, koledzy - staje mi momentalnie na jej widok nocoty.pl/gid,15473275,img,15473298,kat,1013619,title,Ta-sukienka-zaraz-sie-zsunie-Wpadka-Uli-Chincz-na-gali-Wiktorow-2012,galeria.html?T[page]=4 zgadzacie się ze mną, czy może za dużo łykam prochów i przeginam z ginem?


Nie to że bym się czepiał,ale nosek jakiś takiś nie zgrabny :) a że kurwiki w oczach to fakt...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-08 20:43
Cytuję Marek:
zgadzacie się ze mną, czy może za dużo łykam prochów i przeginam z ginem?


Przykro mi Marek, ale mi jaj nie rozerwało... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 20:53
To dobrze bracie, będzie mniejsza konkurencja :) marzę o tym, by podobały mi się same pasztety - 99% wierności. Napisałbym 100%, ale wiem że po pijaku prawdziwy facet wskoczy nawet na kobyłę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoznaszMnie 2013-04-11 19:15
Te mega hitowe suple to Fitline firmy PM - International, a jeśli chodzi o kutasa oraz treningi to w przystępnej cenie jest Restorate. Poleciłem to przypadkowej osobie - schorowanemu starszemu panu i już 2 tyg. później żona dziękowała...
XXXX jakby zniżki były Wam potrzebne dajcie znać, mam 20% taniej. To zdecydowanie wzmocni społeczność czytelniczą. Resorate po treningu, zakwasy regenracja no problem. Na sen, petarda, to jest w końcu spanie. I istotne, on odzyskuje kondycje, a my między bajki wkładamy jakiekolwiek problemy z prostatą w przyszłości, a jeśli są tu ludzie po 40 to nawet się nie zastanawiajacie tylko worek 600g odrazu. Zdrowia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l 2013-04-11 22:10
Hymm, czy to jest twoja szczera rada dla samczej braci, czy cuś? 600 gram - 233 zeta na 3 miechy, najciekawsze są te historie przyszłościowe. Dać się połknąć na haczyk...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoznaszMnie 2013-04-11 23:36
Cytuję l:
Hymm, czy to jest twoja szczera rada dla samczej braci, czy cuś? 600 gram - 233 zeta na 3 miechy, najciekawsze są te historie przyszłościowe. Dać się połknąć na haczyk...?


okazja co? weś pod uwagę, że tutaj (jestem klientem od 4 lat) jak wydajesz średnio te 60 pln na produkt miesiecznie to dostajesz za to 100%, a jak kupujesz reklamowane w tv mikro makro elementy to z zaaokraglajac 100 zlotych wchłaniasz przy dobrych wiatrach 10, reszta ląduje wiadomo gdzie, chyba, że mówimy o tanich zamiennikach wtedy życzę powodzenia...
Bierz, nie zastanawiaj się, jak chcesz to gwarancję zatysfakcji dostaniesz, tylko daj znać przed zakupem, bo musi być imienny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-11 23:48
Nie, nie dawać się, absolutnie. Poczytałem skład i zalecenia, to kolejne gówno i zbijanie kasy na leniach.

Zamiast tego proponuję - kurację cytrynową którą opisywał chociażby Tombak, i niemal darmową skorupkoterapię - 27 skłAdników super przyswajalnych i w zajebistej konfiguracji, za dosłownie GROSZE. Ważne by były od zdrowej kury jajka, nie te ze sklepu.


Poznasz - wybacz ale link usuwam, nie mogę tego promować, będą potem ludzie do mnie mieli winę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoznaszMnie 2013-04-12 11:32
Trudno, ja jednak jestem zdania, że raczej byli by Ci wdzięczni. Tombaka znam i jest kozakiem. Te produkty to nic ponad super żywność...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-12 12:06
Ale za co wdzięczni, że polecam niesprawdzone środki za gruby hajs, kiedy ZNACZNIE LEPSZE mają za darmo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Poznasz 2013-04-21 15:56
Spierać się nie będziemy. Ja używam od lat, więc wiem o czym mówie. Bez testu do porozumienia nie dojdziemy. Nie wiem czy dla leni czy nie, raczej dla każdego, bo nie każdy będzie robił kuracje skorupkową codziennie, a tu właściwie chodzi o codzienną porcję składników odżywczych, których tak brakuje w dostępnym ogólnie pożywieniu. Tym bardziej zastanawia mnie podkreślenie ZNACZENIE LEPSZE. Zrobię tak, zgodnie z wolą Marka o składanie propozycji w komentarzach - oferuje pakiet konkretny dla Ciebie tych super specyfików + dodatki. Jestem wdzięczny za wiele godzin pozytywnych emocji, które otrzymałem na ecoego i samczeruno. Kwestia tylko czasu kiedy będzie mnie stać na takie wynagrodzenie. $ też oczywiście, żeby nie było.. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-21 21:16
Oczywiście że nie będziemy dyskutować, bo nie mamy o czym - zrobienie tysiąca dawek super suplementu ze skorupek jajek, trwa kilka chwil i jest praktycznie DARMOWE. Masz w tym ULTRA przyswajalne co najmniej 27 substancji dla zdrowia, zajebiście przyswajalne wapno. Wystarczy gram proszku połknąć, popić wodą - więc niby dlaczego ma ktoś tego nie robić codziennie? to trwa jakieś pieć sekund. Mniej niż drogie, i huj wie z czym suple.

Znacznie lepsze, bo naturalne, przystosowane do organizmu. Skorupkę stworzyła żywa istota, kura - a nie chemia z laboratorium.

Dzięki ale nie chcę, nie mogę polecać swoim czytelnikom ściemy - kiedy jest coś ZNACZNIE LEPSZEGO.

Pozdrawiam mocno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Poznasz 2013-04-22 22:25
Marek bardzo fajne są te skorupki, jako że mnie takie tematy interesują, zapoznam się też z tym.
Jakbyś mógł tylko zastanowić się chwilę przed wydawaniem opinii na temat, którego nie znasz, bo odpowiadaniem na propozycję - ściema chemia z labolatorium chybiasz, raz z powodu w/w w tym zdaniu, dwa - mało ma to wspólnego z chemią i ściemą gwoli ścisłości. Ponadto mam wyjebane czy będziesz polecał czy nie, zaproponowałem Tobie, bo taką mam ochotę, tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 01:45
Produkuje to firma, tak? to wystarczy. Musi więc zarobić - tymczasem skorupki to czysta natura. Nie da się tego skopiować w żaden sposób. Nie da się zrobić czegoś lepszego i o lepszym składzie. Można zrobić to samo - ale firma wtedy by padła, bo kto kupi coś co jest za darmo?

Ja dziękuję, nie chcę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Poznasz 2013-04-23 14:09
hehe :) bawi mnie ta rozmowa a pro po supli.. Troszkę wyżej wspominałeś, że masz ich pełną szufladę, ja tylko wybiegłem do przodu z propozycją moim zdaniem najlepszych, a jak wspominałem coś tam o tym wiem. Notabene jajka musi znieść kura, która musi być karmiona, hodowana, ktoś musi o nią dbać - rolnik, firma rolonciza jakkolwiek, więc jaja są za darmo jak sobie podkradniesz ptaskom w lesie... Nie klei mi się Twoja wypowiedź:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-23 14:43
Ciebie może bawi (wątpię), a mnie zaczyna poważnie nudzić, nawet męczyć. Chcę ją zakończyć. Mam suple - chociażby kreatynę, BCAA i taurynę, zużyję i nie będę brał, a mam je by zwiększyć osiągi sportowe. Dodatkowo mam cissusa, probiotyki i witaminę C - natomiast skorupki i tak spożywam, z jajek od gospodarza. Wystarczy na rok, dwa, przygotowanie tego trwało tyle co zmiażdżenie skorupek, zmielenie w młynku do kawy na proszek i mam całą wielką tego ilość. I za darmo, ponieważ skorupki po jajkach które się je, wyrzucamy - tak więc CAŁKIEM ZA DARMO. Teraz rozumiesz?

Natomiast Twoje suple są koszmarnie drogie, i nikt nic o nich nie wie. Ja Ciebie też nie znam, jesteś dla mnie nieznanym, obcym człowiekiem. Nie chcę tego u siebie reklamować (dałeś link do tego u mnie, zachęcałeś, więc była to reklama) ponieważ takie pieniądze to wręcz przestępstwo. A czy są dobre? faktycznie, nie wiem tego. Może i tak, może i nie.

Nie wiem, czy Ty na tym zarabiasz? czy po prostu zostawiłeś u nich wielkie pieniądze, i chcesz potwierdzić że nie wydałeś ich bezsensu? jeśli tak, to spoko - ja przepieprzyłem nie raz i nie dwa pieniądze bez sensu. Chociażby na coaching za dwa i pół tysiąca, i tego nie przebiją nawet Twoje suplementy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Poznasz 2013-04-24 11:27
Bawi jak bawi. Przyznam rację, skorupki są naprawdę tanie.

"Takie pieniądze to wręcz przestępstwo", bardzo zdzwiło mnie takie sfromułowanie, abstrahując od supli.... Cena nowego mercedesa też jest prawie przestępstwem, bo KIA kosztuje w porównaniu do niego grosze...?

Zostawiełem w tej firmie spore pieniądze i były to najlepiej wydane pieniądze na siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-08 18:22
Marek ja jestem za religią...ale wiesz jeśli chodzi o religie z jednej strony mam zajebiste złe skojarzenia i ciągłe lęki z nią związane mam nadzieje że Twoja nię będzie nas wprawiała w lęk ,strach tylko będziemy mogli ładować (i nie tylko) akumulatory :) pamiętaj także o tzw oazie spotkań wiernych :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-08 20:48
Cytuję KobaYashi:
Marek ja jestem za religią...ale wiesz jeśli chodzi o religie z jednej strony mam zajebiste złe skojarzenia i ciągłe lęki z nią związane mam nadzieje że Twoja nię będzie nas wprawiała w lęk ,strach tylko będziemy mogli ładować (i nie tylko) akumulatory :) pamiętaj także o tzw oazie spotkań wiernych :)


Koba, ale to opowiadanie tylko :D

A Marek śmiało pisz, zobaczymy co z tego wyjdzie. Kiedyś skrobnąłeś bardzo zabawne opowiadanko z reptilianami. Pamiętam, że było wesoło :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 20:57
Spróbuję, już chłodzę gin by było nieco łatwiej - mam wizję, wielka góra, i zbudowany jakby na skale (z jednej strony z okien widać przepaść) wielki pałac, czyli moje centrum duchowej odnowy męskiej. Coachingi podbijające samoocenę, siłownie, sauny, masaże, sale bilardowe, alkohol absolutnie za free i jaki się zechce, baseny, korty tenisowe. Ja wielki guru, zapatrzeni we mnie mężczyźni, czerpiący ode mnie życiodajną i ożywczą wiedzę. Nie wiem jak to zacząć, ale mam pomysły na później, myślę że śmieszne :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-04-08 21:01
Cytuję Marek:
Spróbuję, już chłodzę gin by było nieco łatwiej - mam wizję, wielka góra, i zbudowany jakby na skale (z jednej strony z okien widać przepaść) wielki pałac, czyli moje centrum duchowej odnowy męskiej. Coachingi podbijające samoocenę, siłownie, sauny, masaże, sale bilardowe, alkohol absolutnie za free i jaki się zechce, baseny, korty tenisowe. Ja wielki guru, zapatrzeni we mnie mężczyźni, czerpiący ode mnie życiodajną i ożywczą wiedzę. Nie wiem jak to zacząć, ale mam pomysły na później, myślę że śmieszne :)


Ale jak zero kobiet to kto będzie te masaże robił? :D
Nie wiem czy bym wytrzymał, większość wymienionych przez Ciebie rzeczy działa na mnie odprężająco-zac hęcająco. I to zachęcająco na seks, więc pewnie szybko bym czmychnął :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotrek 2013-04-08 21:15
Cytuję Marek:
Spróbuję, już chłodzę gin by było nieco łatwiej - mam wizję, wielka góra, i zbudowany jakby na skale (z jednej strony z okien widać przepaść) wielki pałac, czyli moje centrum duchowej odnowy męskiej. Coachingi podbijające samoocenę, siłownie, sauny, masaże, sale bilardowe, alkohol absolutnie za free i jaki się zechce, baseny, korty tenisowe. Ja wielki guru, zapatrzeni we mnie mężczyźni, czerpiący ode mnie życiodajną i ożywczą wiedzę. Nie wiem jak to zacząć, ale mam pomysły na później, myślę że śmieszne :)Proponuję zaczerpnąć z historii starożytnej matematyki, jak to perski filozof-matemat yk zdobył niezdobytą twierdzę górską dzięki skórze niedźwiedzia :D

jak pokroił skórę w pasy i obwiódł całą twierdzę :D

Jeżeli potrzeba to odkurzę stare księgi i podam więcej szczegółów :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-08 21:51
Ale miejsce na chaos musi być.Jak nie to wedrę się siłą :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-08 21:42
Cytuję Zbożowy:
Cytuję KobaYashi:
Marek ja jestem za religią...ale wiesz jeśli chodzi o religie z jednej strony mam zajebiste złe skojarzenia i ciągłe lęki z nią związane mam nadzieje że Twoja nię będzie nas wprawiała w lęk ,strach tylko będziemy mogli ładować (i nie tylko) akumulatory :) pamiętaj także o tzw oazie spotkań wiernych :)


Koba, ale to opowiadanie tylko :D

A Marek śmiało pisz, zobaczymy co z tego wyjdzie. Kiedyś skrobnąłeś bardzo zabawne opowiadanko z reptilianami. Pamiętam, że było wesoło :-)Zbożowy nie uważaj mnie za głupka... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbożowy 2013-04-08 22:41
Cytuję KobaYashi:

Zbożowy nie uważaj mnie za głupka... :)


Ależ przez myśl by mi nie przeszło. Jesteśmy z tego samego rocznika, interesujemy się fotografią, odwiedzamy dobre strony internetowe. Założę się również, że obaj przystojni, inteligentni i oczytani... jakże mógłbym obrazić prawie mi brata ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-09 14:55
Cytuję Zbożowy:
Cytuję KobaYashi:

Zbożowy nie uważaj mnie za głupka... :)


Ależ przez myśl by mi nie przeszło. Jesteśmy z tego samego rocznika, interesujemy się fotografią, odwiedzamy dobre strony internetowe. Założę się również, że obaj przystojni, inteligentni i oczytani... jakże mógłbym obrazić prawie mi brata ;-)Wybacz widocznie się troche zapędziłem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 20:54
Moja religia będzie piękna - ale z czasem jak poczuję swąd pieniądza, prawdopodobnie się skurwię i zacznę wami manipulować. Ot, życie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-08 21:04
To kiedy pierwsze spotkanie forumowiczów w nowej religijnej skórze ????;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-08 21:21
Cytuję Zbożowy:
Cytuję Marek:
Spróbuję, już chłodzę gin by było nieco łatwiej - mam wizję, wielka góra, i zbudowany jakby na skale (z jednej strony z okien widać przepaść) wielki pałac, czyli moje centrum duchowej odnowy męskiej. Coachingi podbijające samoocenę, siłownie, sauny, masaże, sale bilardowe, alkohol absolutnie za free i jaki się zechce, baseny, korty tenisowe. Ja wielki guru, zapatrzeni we mnie mężczyźni, czerpiący ode mnie życiodajną i ożywczą wiedzę. Nie wiem jak to zacząć, ale mam pomysły na później, myślę że śmieszne :)


Ale jak zero kobiet to kto będzie te masaże robił? :D
Nie wiem czy bym wytrzymał, większość wymienionych przez Ciebie rzeczy działa na mnie odprężająco-zachęcająco. I to zachęcająco na seks, więc pewnie szybko bym czmychnął :D

Właśnie kto będzie masaże robił? Może dla wiernych forumowiczek zrobicie wyjątek? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-09 13:42
Cytuję i30:
Cytuję Zbożowy:
Cytuję Marek:
Spróbuję, już chłodzę gin by było nieco łatwiej - mam wizję, wielka góra, i zbudowany jakby na skale (z jednej strony z okien widać przepaść) wielki pałac, czyli moje centrum duchowej odnowy męskiej. Coachingi podbijające samoocenę, siłownie, sauny, masaże, sale bilardowe, alkohol absolutnie za free i jaki się zechce, baseny, korty tenisowe. Ja wielki guru, zapatrzeni we mnie mężczyźni, czerpiący ode mnie życiodajną i ożywczą wiedzę. Nie wiem jak to zacząć, ale mam pomysły na później, myślę że śmieszne :)


Ale jak zero kobiet to kto będzie te masaże robił? :D
Nie wiem czy bym wytrzymał, większość wymienionych przez Ciebie rzeczy działa na mnie odprężająco-zachęcająco. I to zachęcająco na seks, więc pewnie szybko bym czmychnął :D

Właśnie kto będzie masaże robił? Może dla wiernych forumowiczek zrobicie wyjątek? :lol:

robimy wyjątek, jesteś zaproszona;d i bez testów, gwoli obopólnego zaufania od razu przyprowadź koleżanki;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-08 21:41
Ty możesz być pierwsza,jak się sprawdzisz będziesz mogła zabrać koleżanki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-08 22:10
Cytuję ester:
Ale miejsce na chaos musi być.Jak nie to wedrę się siłą :lol:

Tak jest chaos to podstawa ..bez tego nie będzie imprezy :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-09 08:53
Już widzę,oczyma wyobraźni,ten pokaz szarmancji,eleg ancji ,subtelności i taktu:D I nagle wdziera się siejący zniszczenie chaosik, wiodący ku zatraceniu i potępieniu samczego stada.Na nic pohukiwania i ziejące "nienawiścią"og niste spojrzenie Mistrza.Stało się ,ziściła się zapowiedź końca fałszywej religii.Umarł król niech żyje Królowa ,a właściwie Królowe :lol:
"Oto stali się jak ścierń. Spali ich ogień. Takimi staną się dla ciebie ci, z którymi jako ze swymi zaklinaczami trudziłeś się . Odejdą, każdy w swoją stronę. Nie będzie nikogo, kto by cię wybawił”Amen
:lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-08 22:45


Ciekawa scena, taka w sam raz dla Pań, erotyczna :lol: Przybylska też fajna jest, aczkolwiek w przeciwienstwie do Dody, który rznałbym jak pojebany chyba, to z Przybylską inaczej, własnie tak erotycznie i namiętnie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-04-08 22:48
swoja droga to czasem siebie nie rozumiem, z jednej strony takie wulgarne to ruchac ile wlezie,szarpac jak reksio szynke od tyłu, a z drugiej takie delikatne, jakos byłoby mi....szkoda :lol: z takimi to stawiałbym bardziej na erotykę, ale wiadomo, ze od czasu do czasu tez mezczyzna musi troche mocniej, co by nie miała ochoty przygód szukać... :lol: dziwne to jakos...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Esej 2013-04-08 22:50
tak czy inaczej ładna scena i ładna para z nich, nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbożowy 2013-04-08 22:57
A wracając do tematu artykułu. Oto świetna piosenka o rozstaniuAnaliza słów "zostańmy przyjaciółmi" bardzo trafna ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman 2013-04-09 09:40
świetne, będę to zawsze śpiewał dziewczynie na pożegnanie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-04-09 10:48
Oczywiście,że zaśpiewasz,ale tak jak samiczka zagra :lol:

www.youtube.com/watch?v=nIN3IE3DHqc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman 2013-04-09 15:59
[quote name="e"]Oczywi ście,że zaśpiewasz,ale tak jak samiczka zagra :lol:

e Ty jesteś kobietą, że znasz się na graniu? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-09 13:49
Cytuję Aros:
Cytuję i30:
Cytuję Zbożowy:
Cytuję Marek:
Spróbuję, już chłodzę gin by było nieco łatwiej - mam wizję, wielka góra, i zbudowany jakby na skale (z jednej strony z okien widać przepaść) wielki pałac, czyli moje centrum duchowej odnowy męskiej. Coachingi podbijające samoocenę, siłownie, sauny, masaże, sale bilardowe, alkohol absolutnie za free i jaki się zechce, baseny, korty tenisowe. Ja wielki guru, zapatrzeni we mnie mężczyźni, czerpiący ode mnie życiodajną i ożywczą wiedzę. Nie wiem jak to zacząć, ale mam pomysły na później, myślę że śmieszne :)


Ale jak zero kobiet to kto będzie te masaże robił? :D
Nie wiem czy bym wytrzymał, większość wymienionych przez Ciebie rzeczy działa na mnie odprężająco-zachęcająco. I to zachęcająco na seks, więc pewnie szybko bym czmychnął :D

Właśnie kto będzie masaże robił? Może dla wiernych forumowiczek zrobicie wyjątek? :lol:

robimy wyjątek, jesteś zaproszona;d i bez testów, gwoli obopólnego zaufania od razu przyprowadź koleżanki;d

Fajnie...bo bardzo lubie robić masaże :lol: koleżanki oczywiście przyprowadze :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-09 15:39
To do dzieła i30 :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-09 16:20
Cytuję KobaYashi:
To do dzieła i30 :)

ehe nawet nie musisz zajerzdżać i30;d, wpadnij chociażby na pieszo;d ale byś się pojawiła wraz z rozwyrwkową gromadką;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-09 16:45
A ja myślałam że to ja jestem popierdolona:P

Takie geny :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-09 16:22
Cytuję Aros:
Cytuję KobaYashi:
To do dzieła i30 :)

ehe nawet nie musisz zajerzdżać i30;d, wpadnij chociażby na pieszo;d ale byś się pojawiła wraz z rozwyrwkową gromadką;d

Poproszę o lokalizację :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-09 16:50
Ona jest wszędzie. Szczególnie w mojej głowie :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-09 22:37
Cytuję i30:
Cytuję Aros:
Cytuję KobaYashi:
To do dzieła i30 :)

ehe nawet nie musisz zajerzdżać i30;d, wpadnij chociażby na pieszo;d ale byś się pojawiła wraz z rozwyrwkową gromadką;d

Poproszę o lokalizację :lol:

a proszę bardzo, 36-100 kolbuszowa, ul. b. prusa 10, zdobedziesz się na to?;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KobaYashi 2013-04-09 17:48
To ja poproszę o Twoją lokalizacje i30 :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # szara twarz 2013-04-09 17:57
czas najwyższy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Szarlotka! 2013-04-09 17:51
Często można czytać Twoje artykuły na Onecie pochłonęła mnie lektura EcoEgo gratuluję :) Mam taki mały problem...otóż człowiek powinien w zasadzie bronić swojego zdania prawda? Czemu często jest tak że jak powiesz komuś swoje zdanie to zaraz masz wyrzuty sumienia,poczuc ie winy że kogoś skrzywdziłaś itd to doprowadzę do tego że boję się czasem odzywać żeby nie skrzywdzić w swoim mniemaniu innych a to boli i doprowadza do tego że człowiekiem bez swojego zdania gardzą i manipulują...co zmienić ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-10 14:10
Cytuję Szarlotka!:
Często można czytać Twoje artykuły na Onecie pochłonęła mnie lektura EcoEgo gratuluję :) Mam taki mały problem...otóż człowiek powinien w zasadzie bronić swojego zdania prawda? Czemu często jest tak że jak powiesz komuś swoje zdanie to zaraz masz wyrzuty sumienia,poczucie winy że kogoś skrzywdziłaś itd to doprowadzę do tego że boję się czasem odzywać żeby nie skrzywdzić w swoim mniemaniu innych a to boli i doprowadza do tego że człowiekiem bez swojego zdania gardzą i manipulują...co zmienić ?

ale mi sie zabawnie kojarzysz z amerykańską szarlotką bez złych intencji;d
Istotnie to Ty sama gardzisz sobą jeżeli pozostajesz człowiekiem bez własnego zdania:> Cóż Cię interesuje pogarda innych?:> jest ich nie Twoja:>
Wyrzuty sumienia, no jasna sprawa;d, wyobraź sobie, siedzisz sobie w głębokiej jaskini bytu przez większą część życia, lawirujesz pomiędzy tym co otoczenie zagra nie ośmielając się dodać bądź odjąć czegokolwiek od tego co zostało powiedziane;d i nagle oto widzisz pochodnię za którą podążasz do wyjścia;d
Więc, no tak;d, zaczynasz mówić o tym co czujesz, widzisz, pragniesz a to pozostaje w konflikcie ze wspomnieniem jaskini;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-11 07:53
Cytuję Szarlotka!:
Często można czytać Twoje artykuły na Onecie pochłonęła mnie lektura EcoEgo gratuluję :) Mam taki mały problem...otóż człowiek powinien w zasadzie bronić swojego zdania prawda? Czemu często jest tak że jak powiesz komuś swoje zdanie to zaraz masz wyrzuty sumienia,poczucie winy że kogoś skrzywdziłaś itd to doprowadzę do tego że boję się czasem odzywać żeby nie skrzywdzić w swoim mniemaniu innych a to boli i doprowadza do tego że człowiekiem bez swojego zdania gardzą i manipulują...co zmienić ?

ej wiesz co;d, usuń słowo pogarda z mojej poprzedniej wypowiedzi, nie wiem po jaką cholerę to napisałem, cała reszta ok;p
właściwie to chodziło mi zwyczajnie o słowo akceptacja, a jakoś inaczej się wstrzeliło;p
a no tak, sugerowałem się tym że u Ciebie padło to słowo;p ehe co tak mocno?;d akceptacja i nieakceptacja brzmi znacznie lepiej;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-09 18:20
Proszę bardzo:
Hyundai Korea Motors
Centrum Motoryzacyjne Toruńska
Warszawa, ul. Krasnobrodzka 5 :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-09 18:21
Cytuję i30:
Proszę bardzo:
Hyundai Korea Motors
Centrum Motoryzacyjne Toruńska
Warszawa, ul. Krasnobrodzka 5 :lol: :lol: :lol:

To było do Kobayashi :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Magda 2013-05-18 16:06
Nie zgodzę się z pochwalaniem męskiej dumy. Po co komu po rozstaniu udowadniac ze jest sie silnym? Skoro nie pokazałeś pokory wobec życia, że czasem uczucie wygasa, że oboje nie jestesmy doskonali, że mało się staralismy, to jest dopiero szczyt zadufania w sobie i meskiej głupiej dumy. Dla mnie sila mezczyzny ukazuje sie w tym, że mimo ze ma byc twardy jak skala i nie okazywac uczuc to kiedy przyzna sie do błędu ja wiem, że poświecil dużo by coś takiego wyznać. I jest dla mnie facetem z krwi i kośći z któym chce isc przez zycie. A nie z niedojrzalym, uwiezionym we wlasnych chorych stereotypach o tym, by udowadniac kto ma wieksze jaja. Moze wsrod samcow to dziala, ale kobiety mysla inaczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nonton bokep online 2021-06-24 08:57
Tһanks , I've just been ѕearching for infоrmation about this subject for a long time and
yours is the greatest I have discovered so fɑr. But, what in regarrds
to the conclusion? Are you sure c᧐ncerning tthe
supply?

Feel free to surf to myy homeрage ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sex kamerki 2021-08-13 06:45
Nowadays, there are a whole lot of adult entertainment internet sites that
provides sex cam programs and live performances from
leading pole dancers, designs, porn stars, fetish entertainers, and also
various other sex artists. What are the pros and cons of having sex web cam
on online cam?

The pros of having sex web cam on online sex shows consist of
obtaining lots of advantages such as cost-free debts which
you can use for buying items on the website or paying for your own amusement.

There are likewise some individuals that are eager to exchange sex program tickets
for complimentary with the model they such as.
You can get up to 2 symbols for viewing one hr
of sex program.

On the other hand, there are also some disadvantages of having sex cam on live programs, that includes not obtaining
to see the performances face to face and not obtaining
to see the entertainers in their ideal moments. There are still a number of
entertainers out there who are giving individuals wonderful programs and
also making a name for themselves in the adult amusement sector.
With this in mind, it is really as much as individuals to make a decision whether they intend to
pay for the advantages or otherwise. The majority of these adult websites offer
all kinds of benefits for their participants such as cost-free credit histories as well as other kinds of
motivations. If you opt to invest your cash, at the very least you'll be ensured that you will have the ideal type
of entertainment.

portale randkowe opinie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin stock 2021-08-13 09:36
Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it
from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out.

Please let me know where you got your design. Kudos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # news bitcoin trading 2021-08-13 21:01
It is obvious that whole lots of individuals are interested exactly
how the economic climates of various nations around the globe are
influenced if they choose to purchase the new and also very fascinating bitcoin trading.
The governments of various countries are attempting to find out more concerning exactly how this new kind of profession works and
also what its impacts might be not only on their
country, but on the rest of the globe also. One
manner in which they are attempting to read more is by reading
the lots of short articles created on this fascinating
aspect of the information.

One of the most prominent pieces of composing regarding just how to buy bitcoin comes from
the news sources of different nations. These correspondents provide their everyday records on the happenings
in their respective nations, along with a quick review of the different currencies traded in that nation.

While it is crucial to take note that this is still early days for this kind of trading,
some of the factors and also subjects covered in this post
do offer sound advice for anyone reasoning of spending in the new venture.
There is absolutely a lot more to experience and discover when you
decide to invest in the bitcoin trading, however these items of composing by noted experts will
definitely help to take you by the hand and
also train you in the starting phases of your venture.
http://knopka.one/user/haburtnfxg
http://zenzurnal.ru/user/gertononlk
http://5.shymkent-mektebi.kz/user/gabiledvhy
http://191.almatybala.kz/user/gwaniectks
https://filmuz.ru/user/cionerwpft
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sex na telefon 2021-08-16 02:01
Pay Attention to Sex Telefon Roksa (Rokstpolce) on the radio.
Sex Telefon Roksa (Rokstpolce) is a Polish individual track originally sung by Anna Puskar.Sex Telefon na telefoni ( Cd version) by Renata Przemyk is
an excellent option if you intend to include something special to your wedding celebration or engagement event tunes.

The cd version has actually been translated into thirty-two melodies
by a choir with tools from around the globe. The tunes from this cd are separated right into three parts as well as
are "Irene", "Waldemar", and "Judo". Each component has a different variation of the lyrics.


An additional great album from the perspective of music is
the very first component of the Sex Telefon Roksa by Joanna Znichowska.

The album is offered in English as well as German. It is a excellent collection of conventional love
songs. The songs from the Sex Telefon album can be listened to randomly.
It is much better to play them in order so that one would recognize specifically how the song is set up and will recognize just how the series of notes work.
The tracks from Joanna Znichowska are extremely nostalgic as well as have great psychological value.

Sex telefon tani
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin wallet 2021-08-16 02:31
There are several various places to learn about the most current growths entailing exactly how to spend
in bitcoin, whether it be information or posts you find
on the internet or the several wonderful publications available to the public on this very subject.
One thing that I would certainly recommend, however, is finding
out just how to buy bitcoin with a complimentary account at a respectable broker agent company.


The various other point you require to know about how to
invest in bitcoin trading is that the international market for this online currency takes place 24 hr, five days a week.
Unlike standard products or stock exchange, the globe of electronic
currency trading does not close throughout downtime.

This implies you need to always have an open trading window, whatever.
There have actually been numerous celebrations where I've made several professions during the same evening!
What this means for you is that you have a
lot more possibilities to benefit from increasing volatility than you would certainly with
standard assets and securities market.

You have to first understand the 3 significant exchanges where you can make these
types of purchases if you truly desire to discover how to invest in bitcoin trading.
These are Mt. Gox, the Slovenia-basedI XpH, as well as
the Tokyo-based Mt. Oiha. Both global exchanges usually operate in conjunction with
each various other, providing traders with one of
the most thorough sight of the international
crypto trading

https://list.ly/ju-lia-neve-rst-7
http://se-team.com/user/adeneuoifx
http://88.shymkent-mektebi.kz/user/almodaoest
https://vdo.com.ua/user/profile/37916
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # chaturbate female 2021-08-16 10:53
Hi there very nice web site!! Man .. Beautiful .. Wonderful ..
I will bookmark your site and take the feeds additionally?
I am happy to seek out numerous helpful information here
in the put up, we need develop extra techniques on this regard, thank you for sharing.
. . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cam naked 2021-08-16 12:05
Snowstorm real-time cam is a new web webcam website that features free online sex grown-up web
cam shows where you can see a nude lady pleasuring herself in full view.
It has 2 standard choices for you to make use of: The private or the general public.
You will certainly require to upgrade your membership to see better offers.
In this website, both kinds of webcam program are: Free for Members &
Paid For Participants.

If you desire to attempt your hand at a naked cam session with a genuine person,
it's ideal to sign up for a paid account.
There are no restrictions on the number of orgasms you can have during a complimentary online sex webcam show.


If you get captured nude in public, maybe your credibility
that obtains wrecked. There are people out there looking
for amateur real-time sex webcams to manipulate.
If you're mosting likely to be caught naked and even semi-nude in front of other individuals, you could as well do it in the
privacy of your house, where no one can see you.
Snowstorm cam chatroom are safe as well as discreet , so there's no requirement to bother with your parents discovering.
With the best webcam chat software program, you can carry out like a professional in the privacy of your
own house.

Naked teen cam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin exchange 2021-08-17 05:25
In current years, the globe has listened to more about the electronic money referred to as bitcoin. There has been an enormous boost in the variety of merchants accepting
repayments in this form of cash. Actually, the United States federal
government is also exploring legal choices to help make it much easier for
man in the streets to use this type of money.
One location that is still fairly unknown is just how to purchase bitcoin,
as well as what you can get out of these online web sites that use the chance to invest in this highly unstable market.


Specialists recommend maintaining your bitcoin investments under less than five percent of your general portfolio.
Because of how challenging it is to monitor the hash price and the activities of miners
there have been situations of people being preyed on by what is called a "hash accident".


If you are interested in how to get bitcoin and also you live
in the United States there are numerous states
that allow residents to perform digital currency exchanges using their
state's regulatory agencies. Whether you are interested in discovering
how to get bitcoin or spending in other kinds of electronic money
there seems to be a large number of opportunities available to
you, all you require to do is to perform your very own research to find which one is ideal
for you.
http://27.alschool.kz/user/aslebywnyz
https://online-muzyka.top/user/umquesjedf
https://wiki-quicky.win/index.php/Just_How_To_Buy_Bitcoins_Without_A_Huge_Capital_Expense
https://bravo-wiki.win/index.php/Just_How_To_Acquire_Bitcoins_Without_A_Big_Capital_Expense
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-08-17 08:41
The term "bitcoin" is acquired from the software program which runs on the bitcoin network.
The server holds the bitcoin info and also all
transactions made between the server as well as the web site are secured.


The bitcoins work a lot like the Bean Bag as defined by
Andy Gelb, "The factor that they don't desire any person in the way is that they have to pay a large amount of money to anybody who attempts to transform the equilibriums, get rid of the equilibriums or include new equilibriums. By eliminating this computer power from the formula, the government (the federal government is run by a bunch of bureaucrats) and big economic establishments are at danger of going insolvent. The trouble is that the bitcoin system makes it extremely hard to change the computer power, and also for that reason it is almost difficult to influence any kind of illegal transactions.

One of the most fascinating features of the bitcoin system is that it operates totally outdoors of the jurisdiction of the USA government. It functions only according to the principles of peer-to-peer borrowing, which means that each user can provide a particular quantity of money to one more individual without fretting about the laws of the financial institution or of the government. While it might not be a totally recognized money yet, someday it might create a substantial part of the financial system of the entire globe.
Bitcoin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin trading 2021-08-17 15:25
The finest method to find out regarding all of this
is to browse the internet for tutorials on the numerous trading approaches that are utilized in the different online possession exchanges.
If you are looking to find out more concerning exactly how to make profits in trading via the
usage of a certain type of electronic money - is it Litecoin, Dogecoin or Peercoin - then there will be plenty of learning resources offered for you to choose from.


Bitcoin trading
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female chaturbate 2021-08-17 16:46
Chaturbate is an on the internet dating website for " plump" women. Chaturbate permits you to watch and
also price pictures of hot Asian ladies, as well as
also upload your own image! This service might be one of the first " cameras" (photograph web sites) on the net
that are available to the basic public.

A whole lot of times, ladies that are timid will certainly join a male conversation area since they feel safer sharing
their sexuality. By signing up with a " webcam" like Chaturbate, you can get a glimpse right into
what it's like being with a lovely Oriental woman, without having
to worry about specific pictures revealing up on your computer display.


It's been verified that several ladies enjoy the focus of a man who
knows how to transform on the temptation beauty. You just might find
the woman of your desires.
Chaturbate asian female
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin stock 2021-08-18 12:44
There have actually been a great deal of newspaper article recently regarding individuals that are finding out how to purchase
bitcoin as well as the potential earnings they can potentially recognize
from doing so. One example of this was a New York Times report that thorough exactly how some individuals were making thousands of bucks monthly in their professions.
These individuals used what are called digital accounts on significant
online exchange sites like Mt. Gox as well as of course, they
dealt bitcoins utilizing their charge card.

Currently, it appears that people are getting a
lot more interested in just how to buy bitcoin with actual money since the volatility in the
worth of this digital currency has actually continued to
boost. Given that many brokerage firm services do not supply any kind
of sort of trading system for individuals to make use of,
many individuals are stuck sitting in the dark.They just make money by selling accessibility to their proprietary
trading spaces as well as they do not want any
person discovering exactly how to get bitcoin with genuine cash having to
share their revenues with you. It is a embarassment that these companies do not
promote this kind of activity yet since they do not
desire you discovering exactly how to acquire bitcoin with your credit score card, they have decided to make the roadway
harder for you.
http://www.nvotnt.me/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=40482
https://wiki-stock.win/index.php/Why_Invest_in_Updates_About_Investing_in_Cryptocurrency%3F
http://www.centerizdat.ru/user/melvindfny
http://118.shymkent-mektebi.kz/user/tronencdmp
https://www.last.fm/user/hithinufpp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # onine dating website 2021-08-19 22:23
In this totally free online dating site you can make your naughty as well as sexy friend woman become your spouse by the use cost-free web cams for girls.
Your sex life has been a little plain so you thought it would
certainly be time for you to experiment with
making your lady more daring in bed. Because you understand
exactly what pleases your companion, making her desire you even extra is
not that hard. You might think making an grown-up movie with your hot as well as naughty friend is a little over the top yet if you think of it
this coincides point making grown-up flicks for males.


Free online dating sites like Online Dating are very prominent amongst those that are looking for their
ideal partner. They have thousands of participants making it easy to access their dating internet website as well as produce an account.Online Internet dating has adult area where you can publish your own web cam
images. If you do not have any type of cam after that it would certainly be a excellent concept to go to the
totally free section of the site and check out some of the images of other women that you have met on the
net.

http://www.video-bookmark.com/user/launusdzdy
http://34.shymkent-mektebi.kz/user/gobnatxenl
https://vgorizont.ru/user/cillieucdy
https://sticky-wiki.win/index.php/Just_How_to_Discover_Buddies_Online_Without_Paying_Out_a_Dime
https://fun-wiki.win/index.php/How_to_Discover_Buddies_Online_Without_Paying_For_a_Dollar
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin exchange 2021-08-20 02:23
With the worth of the USA Buck reducing every day, the worth of bitcoins is raising.
People who read about how to get bitcoin before really did not think
there were places they can use this digital currency, but times have actually transformed.
The various types of media readily available for people to discover how to get and sell bitcoins have brought more individuals into this quick paced world.
There are a number of methods to discover about just how to deal bitcoins.


The blocks sustaining the bitcoin network are unforeseeable, the value of each bitcoin is not.
Financiers in the room of a couple of months have actually been able to see
the value of this type of trade to increase to over one hundred
dollars per bitcoin. Several capitalists have made the choice to
take benefit of the short-term rate fluctuations by cashing in on their financial investment as well as
marketing when the value goes back up since of this. While the
lasting trends of these currencies are unknown, many specialists do concur that
the long-lasting fad of these currencies is up.


If you want to learn exactly how to deal etheric currencies, the
very best way to deal with it is to obtain a
broker agent account. This is the most effective method to discover
exactly how the different currencies are carrying
out in relationship to each other and also what the fads resemble.

Considering that the trading of these kinds of commodities is corrected the net, financiers can position orders for particular amounts of ether from
anywhere around the globe. While there is still some hesitation regarding exactly how well these
money will perform in the future, trading in any type of kind of products has actually
always been understood to profit those who take part in them,
including the purchasers of these etheric commodities.
Bitcoin exchange
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-08-20 03:17
It is a peer-to Peer electronic cash system, without
a single manager or main bank, which is moved from user to
customer via the peer-to Peer (P2P) internet network without the need for outside intermediaries.
Unlike conventional money transfers which utilize the monetary
establishments and/or intermediary banks , this system is based totally on peer-to peer modern technology, indicating that any person can send
out and also receive any amount of money, without the requirement of using an intermediary.


With the help of the bitcoin purchase procedure, there is no need to wait days, weeks
or months for the money to get here - a problem which traditional transfers
have. A typical deal would certainly take weeks to get as well as send , meaning that a person that
had sent out settlements before the bitcoin purchase system would be at a drawback when it came to getting their
payments. The bitcoin settlement system, by decentralizing the handling of purchases, gives a much more efficient and secure solution for everyone included.


Considering that bitcoins are created digitally, they are stable,
unlike standard currencies, which are stored by the federal government and for that reason have a tendency to decline when they are printed off (which is what occurred with the ZimbabweDollars in 2021).
Considering that all bitcoins are generated at the very same time, the network is assured to constantly be up.
In addition, since the network is completely decentralized, there is no other way for people to misuse
the bitcoins they have gotten - unlike standard cash which are at risk to immoral purchases and also
fraudulence, and also which might be easily exchanged cash money.
Bitcoin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # teenage naked 2021-08-20 05:49
Conversation areas are a virtual meeting ground for nude ladies and guys.
In these areas, nude ladies chat to nude guys, share pictures, carry out sexual video
games, exchange sex playthings, and also engage in numerous
grown-up activities.

With internet use is growing by jumps as well as bounds , it is no marvel that naked female dating is flourishing.
On such dating sites, nude women as well as young guys can develop
relationships as well as sexual connections.

Due to the fact that they are talkative as well as extremely interested , young adults love to talk with naked
women. They are quite innocent and also are typically
interested concerning the lives of typical women. It is
likewise safe to come close to such a woman considering that she has most
likely never gone out with anyone, right?
Chatting with a naked girl online provides one
a sensation of being desired as well as preferred by such a woman. Such women chat concerning their likes,
dislikes, and dreams thoroughly and also one can discover a lot from such virtual females.

Teenage naked
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # allizon 2021-09-01 01:59
There are numerous internet sites that provide only to people
seeking to day naked women. In enhancement to sites committed to this
particular niche, you will certainly discover those committed to dating young women, older women, mature females, web cam " nude" ladies,
fetish websites, as well as websites that act as a forum for nude
photos.

Chat with new nude ladies in chat areas. Teen ladies as well as teen nude females seeking days are offered with a possibility to explore
their desires without worry of public exposure.

Nude pictures of ladies are sold on internet sites.

Some of them are pictures of females who showed up in publications and also papers using bikinis.http://distributors.maitredpos.com/forwardtoafriend.aspx?returnurl=https://www.mediafire.com/file/fnaguqaj3lpeart/227170.pdf/file

http://askhowdy.com/index.php?qa=user&qa_1=maldorkfsj

http://neurostar.com/en/redirect.php?url=https://topsitenet.com/article/650132-how-to-master-hot-naked-girls-in-6-simple-steps/

http://mcclureandsons.com/projects/Water_Wastewater/Sumner_WWTP.aspx?Returnurl=https://app.box.com/s/a7exbbojzpz3b5j2slxjtv2s9t8x5ak5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # news bitcoin trading 2021-09-01 06:39
For those that are just starting out in the globe of
money trading, there might be a great deal of complication as to just how to invest in bitcoin trading.
The ideal means to learn how to spend in trading is to read up on as much information as feasible as well as
maybe chat with others who have already started
in this type of trading.

One thing that you will need to know is what is referred to
as the bitcoin method or the bitcoin network.

It is important that you are well conscious of this information if you desire to trade in the bitcoins market as well as this is where
learning how to spend in bitcoin cash will certainly come in handy.In terms of how to spend in trading, the ideal approach is to stick with the major online brokers
such as WMS, E-Toro, and so on as well as take advantage
of their tools that give understanding right into the market.
If you wish to find out how to spend in bitcoin cash money
then it would probably be a excellent concept to look at a thorough site
such as Blockrone which supplies insight on the trading economic climate.
https://wiki-global.win/index.php/Places_to_Buy_Bitcoins
https://foxtrot-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Buy_the_bitcoin_Procedure
http://fh3809lm.bget.ru/user/drianamzgl
http://www.pushkin-museum.ru/user/saemonyzpf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female cams 2021-09-01 10:42
Nowadays, the Chaturbate Female Grownup site is obtaining a great deal of popularity amongst the adult websites.
It supplies the most interesting offers for the enthusiasts of unique outfits, underwear, and also sensuous toys.
The most prominent of all the websites is the
" Dazzling Patti" which have greater than sixty models to select from, and
these models come with various rate ranges and also are
unique to the " Dazzling Patti" website only.

The " Circus of Love" is one more site that enables you
to check out and select your very own "Carnival of Love" personal web cam women.
All of these models are from different countries and also are unique, lovely as well as deal amazing private program for its members.


The "bitcoins" site is a new kind of chaturbate web site that
permits the individuals to exchange money for the
use of their virtual cocks. They can after that spend this money on individual services like individual videos or images,
sensual playthings and also lots of even more.


https://oscar-wiki.win/index.php/So_You%27ve_Bought_chaturbate_female_..._Now_What%3F
https://online-wiki.win/index.php/What_Would_the_World_Look_Like_Without_female_cams%3F
http://clicgo.ru/user/muirenseat
http://www.kapelka.pp.ua/user/gunnalszgd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin stock 2021-09-06 14:21
Greetings from Florida! I'm bored to tears at work so
I decided to browse your blog on my iphone during lunch break.
I love the information you present here and can't wait to take a look when I get home.
I'm surprised at how quick your blog loaded
on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
Anyhow, good site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin cash 2021-09-25 17:06
There have been a lot of information stories recently regarding people who are finding out how to purchase bitcoin and also the prospective earnings they can potentially realize from
doing so. One example of this was a New York Times report
that in-depth how some people were making hundreds of dollars each
month in their trades. These people utilized what are
called online accounts on major online exchange sites like Mt.

Gox as well as yes, they got as well as offered bitcoins utilizing their charge card.


Now, it seems that individuals are obtaining extra interested in how to
buy bitcoin with genuine money due to the fact that the volatility in the value of
this electronic money has proceeded to boost. Considering that many broker agent
solutions do not use any kind of trading platform for individuals to utilize, most people are stuck
sitting in the dark.

They only make money by marketing access to their proprietary trading rooms as well as they
do not desire anyone finding out just how to buy bitcoin with genuine money having
to share their revenues with you. It is a shame that
these firms do not promote this kind of activity but given that they do not
want you learning how to get bitcoin with your credit rating card, they have made
a decision to make the roadway harder for you.
http://a0000546.xsph.ru/user/millinzzxg
https://www.vicinissimo.com/user/profile/288536
https://nomini.ru/user/ellachxwbl
http://dermatologist.com.ua/user/gessarvech
https://speedy-wiki.win/index.php/Why_Purchase_Headlines_About_Investing_in_Cryptocurrency%3F
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin news 2021-10-13 00:21
There are lots of different areas to discover regarding the
most recent developments involving just how to spend in bitcoin, whether it be
information or write-ups you locate online or
the numerous wonderful publications available to the public on this extremely subject.
One point that I would certainly advise, however, is finding out exactly how to
purchase bitcoin with a totally free account at a respectable broker agent company.The other thing you require to learn about how to purchase bitcoin trading is that the international market for this online currency takes place 1 day,
five days a week. Unlike traditional products or securities
market, the world of digital money trading does not shut during downtime.
This implies you must always have an open trading home window,
regardless of what. There have actually been a number of
events where I have actually made several trades throughout the exact same evening!
What this indicates for you is that you have much more opportunities to make the most of
climbing volatility than you would certainly with traditional products and stock exchange.


If you absolutely desire to discover how to purchase bitcoin trading, after that you
have to initially comprehend the three significant exchanges where you can make these types of transactions.
These are Mt. Gox, the Slovenia-basedI XpH, and also
the Tokyo-based Mt. Oiha. The two global exchanges usually function in conjunction with each various other,
offering investors with the most extensive sight of the worldwide
bitcoin exchange

http://gkdc.ru/user/dearusunvw
https://www.creativelive.com/student/jolliff-larsen-83?via=accounts-freeform_4
https://ribamorie.ru/user/odwaceynck
https://anunt-imob.ro/user/profile/137169
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # disqus login 2021-10-18 06:20
If you are new to blog sites or would certainly rather stick with what has been confirmed to function, it is time for you to try out Disqus.
Disqus is a material monitoring system (CMS) that permits you to manage and release web content from
blog sites or other sites on the Web.

Log in utilizing your favorite approach yet have a single
account with disqus. As a brand-new user, you will require to discover your way
around disqus as well as learn how to get your own account.


There are some great features creating disqus. In enhancement to commenting, you
will certainly have the ability to share your internet site or article
with others with a Disqus remark function. Try clicking
on the plus symbol, which will certainly take you to the join screen. Click register as well as comply
with the simple instructions. Once you get going, you
will certainly appreciate the simple and also clutter totally free method to manage your website or article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-10-28 19:59
Your style is very unique compared to other people I have read stuff from.
Thank you for posting when you have the opportunity, Guess I
will just bookmark this blog.

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin cash 2021-10-28 23:34
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored material stylish.

nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following.

unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly a
lot often inside case you shield this increase.


http://zagovorygadania.ru/user/vormaspeax
http://37.almatybala.kz/user/timandtskm
https://canonuser.com/members/jenidefxjj/
https://vseapsny.ru/user/lithillhge
https://cinema-pulse.ru/user/plefulngdt
http://infolait.ru/user/wychancplz
http://jidealnaj.ru/user/morianjiqk
http://sarykemer.kz/user/acciusfzco
http://xn--80aaaah2bldcza7amo.xn--p1ai/user/baldorntdu
http://1-gorodmi.1gb.ru/user/axminsycti
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-11-01 01:20
My partner and I stumbled over here from a different
web address and thought I should check things out.
I like what I see so now i am following you. Look forward to finding out
about your web page repeatedly.

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin wallet 2021-11-01 20:15
Hey there, I think your site might be having browser compatibility issues.

When I look at your blog site in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
wonderful blog!


https://artgas2020.ru/user/farelapedf
https://onlinencredit.com/user/ieturetkce
http://hd-kinolar.net/user/stubbahunf
https://canonuser.com/members/jenidefxjj/
https://mill-wiki.win/index.php/Just_How_to_Obtain_News_Concerning_Purchasing_the_Information
http://epssaglik.com/user/meinwylsyv
https://xn----7sbaibsrbdgjg2ajh3avggdk9e.xn--p1ai/user/jorgusvvvm
http://diz-kuhni.ru/user/oraniebzmo
https://medknigki-v-samaree.ru/user/elberthjdl
http://xn--b1agsejojk.xn--p1ai/user/comganrhpm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-11-01 22:14
Everything is very open with a very clear description of the challenges.
It was definitely informative. Your website is very useful.
Many thanks for sharing!

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # amazon orders 2021-11-03 05:20
Just like any type of brand-new technology, Amazon.com's newest purchasing service, called Amazon Groove, has seen its reasonable share of objection. The
truth that this is an in-app purchase implies that all purchases come straight
to your checking account without the demand to type out a charge
card number or anything else. Nonetheless, this system is becoming the
method of consumers everywhere since it makes purchasing easier than in the past.To make use of Amazon.com Groove, simply accessibility the application through
the Amazon web site, kind in your delivery address and any kind of other details
you 'd such as and you're all established.
Amazon.com Groove is additionally compatible with major credit
rating cards, PayPal as well as of program, your financial institution account.


With Amazon.com Groove, there is no requirement to
problem yourself with stressing about additional fees for delivery or managing expenses as they will be taken out of your checking account upon checkout.

This makes it specifically valuable if you are traveling
abroad and also would such as to shop at a significant on the internet
retailer but are worried about exactly how you are going to spend for your acquisitions.
By making use of Amazon.com Groove as your virtual shopping
terminal, you can bypass the hassle of paying in cash money
and also rather pick to pay in whatever money you want to.
By utilizing the Amazon money conversion device you can set your wanted
currency exchange rate, permitting you to pay for things in your house currency.
After you've established up your account as well as
enrolled in an amazon gift card, all you'll need to do is
choose the card you want to get, pay keeping that same Amazon.com account and also off you go!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin exchange 2021-11-04 04:19
That is a good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
Brief but very precise info… Many thanks for sharing this one.
A must read article!


https://wiki-club.win/index.php/How_to_Begin_Along_With_Cryptocurrency_Trading
https://vsekabineti.ru/user/oranieqqtf
http://gmprvolg.ru/user/ebultesbvr
https://anime-online.su/user/meleenpxej
https://magic-tricks.ru/user/esyldazpsa
http://pubglife.ru/user/nelseaivcc
https://zreni.ru/user/goldetgbfq
https://skgazeta.su/user/cynhadbkre
http://slavteip.ru/user/aearnexarb
https://super-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Get_Going_Along_With_Cryptocurrency_Investing
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # invest in bitcoin 2021-11-05 00:41
I got this website from my friend who told me on the
topic of this web page and now this time I am browsing this web
site and reading very informative content here.


http://evvadent-gomel.ru/user/cormanqvzt
https://source-wiki.win/index.php/Just_How_to_Get_Started_With_Cryptocurrency_Trading
https://ogkoush23.ru/user/ieturekmer
http://mbaika.ru/user/jeniushinf
http://sp-khodzha.ru/user/farrynorvj
https://profiteplo.com/user/comyazulqw
http://www.benz.lv/user/inninkvbda
https://mill-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Acquire_Updates_Concerning_Acquiring_the_News
https://minepe.info/user/pothirzlaw
https://letimzavtra.ru/user/agnathhuxd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-11-05 09:24
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r.
poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018
r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się na
zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.


Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r.
Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.

1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego 2019/2020.


Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na
które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone w art.

2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy
Grant,” o którym była mowa w art. 187a ust. 1.Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia
określonych w art. 2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne. Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie
dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone
są przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usos 2021-11-05 22:08
I simply couldn't leave your website before suggesting that I extremely enjoyed the usual info an individual provide to your guests?

Is going to be back regularly in order to check up on new posts

pcz wz
usosweb pcz
usos web pcz
usosweb pcz
pcz wz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-11-06 01:33
I have read so many articles or reviews concerning the blogger lovers however this article is
genuinely a fastidious piece of writing, keep it up.


E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin cash 2021-11-06 01:38
Quality articles or reviews is the crucial to attract the viewers to pay a quick visit the web site,
that's what this site is providing.


https://informer.website/user/saemonxigo
https://golf-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Acquire_News_Regarding_Acquiring_the_News
http://adtyumen.72tv.ru/user/kenseyhfyq
https://mpsh.ru/user/aubinarelo
http://clipartus.ru/user/baniusixms
http://activ-mptl-ru.1gb.ru/user/kevonatldn
http://sp-tagirkent.ru/user/brimurndjs
https://sergeybrega.ru/user/abriangfil
https://noon-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Begin_With_Cryptocurrency_Exchanging
http://p91838ed.bget.ru/user/erachhevm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-11-08 20:20
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U z
2020r. poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i
legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i
nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim
2019/2020 prowadzi się na zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej niż do
dnia 31 grudnia 2023 r.

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo
o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U.
z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która
przejmuje kształcenie doktorantów. Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna
się od roku akademickiego 2019/2020.

Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone
w art. 2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu
„Diamentowy Grant,” o którym była mowa w art. 187a ust.
1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.
2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.

Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne. Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i
nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany
i programy studiów.

Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej
prowadzone są przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz wz 2021-11-17 00:45
With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My site has a lot
of completely unique content I've either written myself or outsourced
but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my
authorization. Do you know any solutions to help prevent content from being ripped off?

I'd really appreciate it.

Usos
Usos web pcz
usosweb pcz
usos pcz
usos web pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usosweb pcz 2021-11-18 04:29
Hi there to every single one, it's actually a good for me to pay
a quick visit this web site, it contains valuable Information.

Usosweb pcz
usos
usos web pcz
pcz wz
usosweb pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-11-18 06:21
I've learn a few just right stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting.
I surprise how so much attempt you set to create
one of these great informative site.

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e-learning.pcz.pl 2021-12-03 02:50
Remarkable! Its genuinely amazing post, I have got much
clear idea regarding from this article.

E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
E-learning.pcz.pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl,
e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl, e-learning.pcz. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usos 2021-12-03 11:03
I blog frequently and I genuinely thank you for your content.

This article has really peaked my interest. I will bookmark your website and keep checking for new details about
once a week. I opted in for your RSS feed as well.

Usosweb pcz
pcz wz
usos web pcz
pcz wz
usos web pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-12-03 13:21
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U
z 2020r. poz. 418) zmieniające rozporządzenie
w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji
doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.
Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020
prowadzi się na zasadach dotychczasowych ,
jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023
r.

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i
nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską,
która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego
2019/2020.

Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli przyjmowani kandydaci posiadający
kwalifikacje drugiego stopnia określone w art. 2 ust.1.

pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub
byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym była mowa w art.

187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego
stopnia określonych w art. 2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.

Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.
Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane
są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-12-04 12:16
Bitcoin is a decentralized digital currency. That suggests there
is no single administrator or main bank to provide it.
Rather, users send out as well as obtain bitcoin directly between themselves using a peer-to-peer network.
Unlike standard currencies, there is no requirement for a 3rd party to
promote the purchase. The procedure is confidential as well as
safe and secure , and also there are no middlemans. If you have an interest in getting a Bitcoin budget,
you can read our guide to acquiring your first one here.


Since bitcoin functions outside of the standard monetary system, it
is mostly anonymous. Because it doesn't go with federal governments or banks
, it is not backed by a federal government
or nationwide currency. This privacy is a advantage to some, yet also allows offenders
to utilize it to hide their identifications . No matter of why you're considering converting your funds, the process is simple.
And also when you have actually mastered bitcoin, you're on your means to making cash with it.There are numerous reasons to acquire Bitcoin. This implies that if you want to
trade bitcoin, you need to have a good quantity of cash money.
You should consider this if you're thinking about buying or selling a Bitcoin.


Bitcoin is a decentralized digital currency. If you're interested in acquiring
a Bitcoin pocketbook, you can read our overview to obtaining your first one below.


Since bitcoin works outside of the typical monetary system,
it is greatly anonymous.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-12-04 23:13
Bitcoin is a decentralized digital money. Instead,
individuals send as well as get bitcoin straight in between themselves utilizing a
peer-to-peer network. If you're interested in getting a Bitcoin purse, you can read our guide to acquiring your very first one below.


It is largely confidential due to the fact that bitcoin works outside of the standard monetary system.
It is not backed by a federal government or national currency since it doesn't go with financial institutions
or federal governments . This privacy is a advantage to some, however likewise allows
lawbreakers to utilize it to hide their identities. Despite why you're considering transforming
your funds, the procedure is straightforward . As well as
when you've grasped bitcoin, you get on your way to generating income with it.


There are a number of factors to purchase Bitcoin. This
indicates that if you desire to trade bitcoin, you should
have a excellent quantity of cash. You need to consider
this if you're taking into consideration getting or offering a Bitcoin.


Bitcoin is a decentralized digital currency. If you're interested in obtaining a Bitcoin wallet, you can read our overview
to obtaining your initial one below.

Because bitcoin functions outside of the typical monetary system, it is
largely anonymous.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # twitter 2021-12-10 14:26
A fascinating discussion is definitely worth comment.
I think that you should publish more about this issue, it may not be a
taboo subject but typically people do not talk about these subjects.

To the next! All the best!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-11 13:14
Hi, I wish for to subscribe for this webpage to get most
recent updates, so where can i do it please help out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-11 22:51
I was suggested this website by my cousin.
I am not sure whether this post is written by him as nobody else
know such detailed about my difficulty. You're wonderful!
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 00:04
Good way of describing, and good paragraph to take data about my presentation subject matter, which i
am going to deliver in academy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-12 00:24
Its like you read my mind! You appear to know so
much about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with some pics to drive
the message home a bit, but instead of that, this is great blog.
A fantastic read. I will definitely be back.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 03:25
Fantastic items from you, man. I have understand your stuff previous to
and you're simply too magnificent. I actually like what
you've bought right here, really like what you are saying and the way in which you are saying it.
You're making it enjoyable and you continue to take care
of to stay it sensible. I can't wait to learn far more from you.
This is really a wonderful web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-12-12 05:14
Bitcoin is a decentralized digital money. Instead, users send out and also obtain bitcoin directly between themselves utilizing a peer-to-peer network.

If you're interested in obtaining a Bitcoin budget, you
can review our guide to getting your first one right here.


Due to the fact that bitcoin works outside of
the typical economic system, it is greatly anonymous.

As well as as soon as you have actually
understood bitcoin, you're on your way to making money with it.There are several factors to buy Bitcoin. This indicates that if you
want to trade bitcoin, you must have a good quantity of cash money.
You must consider this if you're thinking about purchasing or
selling a Bitcoin.


Bitcoin is a decentralized digital currency. If you're interested in acquiring a Bitcoin pocketbook, you can review our overview to getting your very
first one below.

Because bitcoin works outside of the typical monetary system, it is largely anonymous.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 11:05
Wow! At last I got a weblog from where I be able to in fact get
helpful facts concerning my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-12 12:48
This website definitely has all the information and facts
I wanted concerning this subject and didn't know who to
ask.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-12 14:05
Does your website have a contact page? I'm having trouble locating
it but, I'd like to shoot you an email. I've got some recommendations for your blog
you might be interested in hearing. Either way, great blog and
I look forward to seeing it grow over time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 16:36
I have to thank you for the efforts you have put in penning this site.
I'm hoping to check out the same high-grade content by you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has inspired me to get my
very own blog now ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # intel 2021-12-12 19:20
I think this is among the most vital information for
me. And i'm happy studying your article. However want to remark on few common things,
The web site taste is great, the articles is in point of fact
nice : D. Good task, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 19:33
Everything is very open with a precise clarification of the
issues. It was truly informative. Your site is very
useful. Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 19:47
Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for
this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at
alternatives for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of
a good platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 20:36
We're a group of volunteers and opening
a new scheme in our community. Your site offered us with valuable info to work on. You've
done an impressive job and our whole community
will be grateful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-12 20:44
Great post. I used to be checking continuously
this weblog and I am inspired! Very helpful information specifically the ultimate part :
) I deal with such information much. I used to be seeking this certain info for a very lengthy time.

Thanks and best of luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 21:59
I'd like to thank you for the efforts you've put in penning this blog.
I am hoping to view the same high-grade blog posts from you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has motivated
me to get my own website now ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 22:37
Very good article! We are linking to this particularly great article
on our site. Keep up the great writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-12 23:31
Hi there would you mind letting me know which webhost you're utilizing?
I've loaded your blog in 3 different web browsers and I must
say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good web hosting provider at a reasonable price?

Cheers, I appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # doc google 2021-12-12 23:40
An intriguing discussion is definitely worth comment.
I think that you ought to write more on this subject, it may not be a taboo matter but typically
people don't speak about such topics. To the next! Cheers!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ping 2021-12-13 02:30
I'd like to find out more? I'd love to find out more details.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 02:50
Hello! This is my first visit to your blog! We are a group of
volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us beneficial information to work on. You have
done a outstanding job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 03:40
I'm no longer certain the place you are getting your info, but good topic.

I must spend a while studying more or understanding more. Thank
you for excellent information I was in search of this information for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ticket 2021-12-13 05:36
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get
there! Cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 05:48
I am not sure where you are getting your information, but good topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.

Thanks for wonderful information I was looking for this info for
my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 06:33
I've been surfing online greater than 3 hours today, yet
I by no means found any attention-grabb ing article like yours.
It's lovely worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made excellent content as you did,
the internet can be a lot more helpful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # index 2021-12-13 07:01
Nice post. I was checking continuously this blog and I
am impressed! Extremely useful information particularly the last part :
) I care for such information much. I was looking for this certain information for a long time.
Thank you and best of luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 07:29
I savor, lead to I found exactly what I was taking a look for.
You've ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # twitter 2021-12-13 08:12
Howdy! I simply would like to give you a big thumbs up for your excellent info you've
got right here on this post. I am coming back to your web site for more soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 09:35
Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News.

Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo
News? I've been trying for a while but I never seem
to get there! Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 09:35
This article is actually a nice one it assists new the web visitors, who are wishing for blogging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 10:09
Good day! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 12:41
I used to be able to find good information from your blog articles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 12:47
I couldn't refrain from commenting. Perfectly written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 13:01
I am curious to find out what blog platform you are using?
I'm experiencing some small security issues with my latest site and
I'd like to find something more safe. Do
you have any suggestions?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 13:10
Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell
and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the
shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and
it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to
tell someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 13:43
I know this if off topic but I'm looking into starting my
own weblog and was curious what all is needed to get setup?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very web smart so I'm not 100% certain. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
Kudos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 15:34
Hey very nice blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 16:16
Great weblog here! Additionally your website loads up very fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link in your host?

I want my web site loaded up as fast as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 17:55
Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you so much, However I am encountering problems with your RSS.
I don't know why I cannot subscribe to it. Is there anybody having the same RSS
problems? Anybody who knows the answer can you kindly respond?
Thanks!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 18:38
Today, I went to the beachfront with my children. I found a
sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell
to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is
entirely off topic but I had to tell someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-13 19:52
I have read so many content regarding the blogger lovers however this
paragraph is genuinely a nice paragraph, keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-13 20:49
Heya i'm for the first time here. I found this board and I find It truly useful
& it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you aided
me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-14 05:26
Right now it looks like Wordpress is the top blogging platform out there right now.

(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-14 06:01
Today, I went to the beach with my kids. I found a
sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put
the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside
and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely
off topic but I had to tell someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-14 06:35
I blog often and I seriously appreciate your content.
The article has truly peaked my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new details about once
per week. I opted in for your Feed too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-14 14:21
Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification appeared
to be on the internet the easiest thing to be aware of.

I say to you, I definitely get irked while people consider
worries that they plainly don't know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-14 18:46
This piece of writing provides clear idea for the new viewers of blogging, that in fact
how to do running a blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # index 2021-12-14 19:46
Heya i am for the primary time here. I came across this board and I
to find It truly useful & it helped me out a lot. I'm hoping
to provide something back and aid others like you aided me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2021-12-15 06:54
Hi it's me, I am also visiting this website on a regular basis, this website is in fact fastidious and the
people are genuinely sharing good thoughts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-15 11:48
Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how
can i subscribe for a blog web site? The account helped me a acceptable deal.
I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2021-12-17 04:06
Hello there, I found your blog by the use of Google at the same time as searching for a comparable matter, your site came up, it
appears to be like good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

Hi there, just turned into aware of your blog via Google, and located that it's truly informative.
I am going to be careful for brussels. I'll be grateful when you continue this in future.
Numerous folks might be benefited from your writing. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-12-30 01:37
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020r.(Dz .U
z 2020r. poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.
Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.
U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):

Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020 prowadzi się na zasadach dotychczasowych ,
jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023 r.


Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r.
Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.
1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego 2019/2020.


Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia, na które byli
przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone w art.
2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli beneficjentami programu „Diamentowy Grant,
” o którym była mowa w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w art.

2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne
i niestacjonarne. Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.

Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata i
realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady
Wydziałów plany i programy studiów.

Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są
przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:


Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastes 2022-01-02 15:02
It's very trouble-free to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found this post
at this website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastes 2022-01-03 02:36
Hello, I desire to subscribe for this web site to obtain newest updates,
so where can i do it please assist.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastes 2022-01-03 04:30
I'm no longer certain where you're getting your information, but great topic.

I needs to spend a while finding out more or
understanding more. Thank you for magnificent information I was on the lookout for this information for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login 2022-01-03 05:03
Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could locate
a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one?
Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # register 2022-01-05 20:33
My relatives always say that I am wasting my
time here at net, however I know I am getting experience all the time
by reading such fastidious posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastes 2022-01-09 15:30
Wonderful blog! Do you have any helpful hints for
aspiring writers? I'm planning to start my own website soon but I'm a little lost on everything.
Would you propose starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are
so many choices out there that I'm completely
confused .. Any ideas? Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2022-01-16 05:24
Politechnika Częstochowska

ul. J.H. Dąbrowskiego 69
42-201 Częstochowa
NIP: 573-011-14-01
Informacje

bip.svgBiuletyn Informacji Publicznej

Zamówienia Publiczne

Informacje o cookies

Deklaracja dostępności

Inspektor Ochrony Danych

SARS-CoV-2
Wydziały

Wydział Budownictwa

Wydział Elektryczny

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Wydział Infrastruktury i Środowiska

Wydział Zarządzania

logo ePUAP

Adres skrytki podawczej Politechniki Częstochowskiej w systemie ePUAP:
/PolitechnikaCzestochowska/SkrytkaESP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2022-01-16 19:42
Politechnika Częstochowska

ul. J.H. Dąbrowskiego 69
42-201 Częstochowa
NIP: 573-011-14-01
Informacje

bip.svgBiuletyn Informacji Publicznej

Zamówienia Publiczne

Informacje o cookies

Deklaracja dostępności

Inspektor Ochrony Danych

SARS-CoV-2
Wydziały

Wydział Budownictwa

Wydział Elektryczny

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Wydział Infrastruktury i Środowiska

Wydział Zarządzania

logo ePUAP

Adres skrytki podawczej Politechniki Częstochowskiej w systemie ePUAP: /PolitechnikaCz estochowska/Skr ytkaESP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sitemap xml 2022-01-19 06:51
Politechnika Częstochowska

ul. J.H. Dąbrowskiego 69
42-201 Częstochowa
NIP: 573-011-14-01
Informacje

bip.svgBiuletyn Informacji Publicznej

Zamówienia Publiczne

Informacje o cookies

Deklaracja dostępności

Inspektor Ochrony Danych

SARS-CoV-2
Wydziały

Wydział Budownictwa

Wydział Elektryczny

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Wydział Infrastruktury i Środowiska

Wydział Zarządzania

logo ePUAP

Adres skrytki podawczej Politechniki Częstochowskiej
w systemie ePUAP: /PolitechnikaCz estochowska/Skr ytkaESP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sitemap xml 2022-01-19 10:17
Politechnika Częstochowska

ul. J.H. Dąbrowskiego 69
42-201 Częstochowa
NIP: 573-011-14-01
Informacje

bip.svgBiuletyn Informacji Publicznej

Zamówienia Publiczne

Informacje o cookies

Deklaracja dostępności

Inspektor Ochrony Danych

SARS-CoV-2
Wydziały

Wydział Budownictwa

Wydział Elektryczny

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Wydział Infrastruktury i Środowiska

Wydział Zarządzania

logo ePUAP

Adres skrytki podawczej Politechniki Częstochowskiej w systemie
ePUAP: /PolitechnikaCz estochowska/Skr ytkaESP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd