Najnowsze felietony

środa, 03 kwiecień 2013 20:27

Nigdy nie wierz kobiecie

Napisał 
Gdy małe dziecko topiło się w jeziorze, umysł ratując się przed niezwykle silną traumą, uruchomił układ obronny, amnezję - wstrząsające wspomnienie znika z pola świadomości; pstryk! i jakby topienie nigdy się nie zdarzyło. Znika zwierzęcy strach, poczucie że właśnie dzieje się coś strasznego, nienaturalnego, wygasają porywy instynktu samozachowawczego, zmuszające człowieka do nadludzkich wysiłków w celu zachowania życia. Zwłaszcza dziecko nie może sobie poradzić z tak silnymi emocjami, zracjonalizować tego strasznego przeżycia - wielką pomocą jest więc akt łaski, pogrążenie pamięci w słodkim zapomnieniu.


Ten system ma wiele wad, ale jest konieczny. To jak amputacja nogi przy zakażeniu; czyni z człowieka inwalidę, ale ratuje mu życie. Człowiek bez nogi może jeszcze wiele osiągnąć, przysłużyć się społeczeństwu, zaznać szczęścia. Chociaż wydaje się być to straszne, umysł przyzwyczaja się do jednej nogi. I gdy minie pewny okres buntu i wściekłości, pojawiają się coraz dłuższe okresy czasu, że człowiek w ogóle nie pamięta że jest inwalidą.

Ukąszenie szerszenia

Nie trzeba żyć z ciągle wyskakującym jak królik z kapelusza magika - okropnym wspomnieniu. Jednak te dziecko aż do śmierci ze starości, widząc większy zbiornik wodny odczuje silny lęk, panikę. Ten układ musi tak działać - inaczej ludzkość by nie przetrwała. Nie cierpisz co chwila torturowany wspomnieniami, ale boisz się widząc coś, co Cię prawie zabiło. Jeśli praludzie byli ukąszeni przez małego, jadowitego pająka i konali w mękach, inni odziedziczyli silny strach przed nimi. Ta nieprzyjemna emocja umożliwiła przetrwanie (każdy chodząc czy kładąc się spać, rozglądał się szukając pająków) szczególnie że jak ostatnio czytałem (nie wiadomo czy to prawda, co chwila jest nowa teoria) że ludzie pochodzą z Afryki. Czyli ciepło, idealne miejsce dla pająków. W Polsce jedynym pająkiem który może narobić kłopotu, jest sieciarz jaskiniowy. Ten kłopot to ból porównywalny z ukąszeniem szerszenia. Poteżny, ale na tym się kończy. Nie traci się zdrowia, przytomności, ugryzionej kończyny. Prąd w gniazdku jest po stokroć bardziej niebezpieczny. A jednak większość ludzi odziedziczyła obrzydzenie i strach przed pająkami. Widocznie był poważnym zagrożeniem - lęk ten został przekazany przez wszystkie pokolenia, i odczuwają go ludzie nie zagrożeni niczym przez tego pożytecznego pajęczaka. Podświadomość nie wie czy mieszkasz tam, gdzie są jadowite tarantule, czy w Polsce gdzie nie ma zagrożenia - jest zagrożenie, więc uruchamia się lęk, tak na wszelki wypadek - masz przetrwać. I to jest zadanie numer jeden dla podświadomości. Twój komfort życia, to coś na koncu długiej listy jej zadań.


Zdaniem Zygmunta Freuda, nasza racjonalna świadomość przypomina wierzchołek góry lodowej - tylko jej mały koniuszek góry jest widoczny nad wodą, podczas gdy jej zdecydowana część ukryta jest pod wodą. Tak właśnie działa psychika człowieka. Idzie ulicą, jest w dobrym stanie psychicznym. Jego pole świadomości, czyli obecne myśli, to tylko ułamek jego całej psychiki. Cała reszta jest ukryta w podświadomości. Tej zrazu nie widać, ale istnieje - wystarczy iść tą ulicą, dobrze się czuć, i nagle zobaczyć dwudziestu agresywnych dresiarzy przed nami. Ten lęk który odczujemy to oczywiście podświadomość. Widząc młodzieńców, skojarzyła to z naszymi wspomnieniami, czyimiś opowiadaniami lub doniesieniami medialnymi (ryzyko pobicia, kalectwa, śmierci) więc uruchamia się lęk. Świadomie wiesz że zaraz skręcą w bok, gdzieś niedaleko jest oddział policji - ale i tak się boisz. Twoja świadomość to tylko lokaj i chłopiec na posyłki, a prawdziwym rozgrywającym Twojego życia jest podświadomość. Widzisz piękną kobietę? pojawia się strach, żądza, wychodzą na wierzch kompleksy "nie jestem dla niej dość dobry, jestem brzydki, gruby, mam małego penisa". Skąd się biorą te silne emocje? oczywiście, z podświadomości. Pojawiają się w zetknięciu z bodźcami świata zewnętrznego.

Uliczny wpierdol

Idziesz ulicą i cokolwiek widzisz, trafia najpierw do Twojego oka. Z oka do mózgu, a tam podświadomość zaczyna w ułamku sekundy kojarzyć informacje przekazane z oka (a także ucha, węchu, niekiedy dotyku, a niektórzy dodają że z nieznanego, szóstego zmysłu) z wiedzą którą posiadasz. Całością wiedzy - czyli tym co Ci "zaprogramowano" do głowy latami powtarzania, co zauważyłeś w mediach, co słyszałeś od innych. Jeśli to co odbierasz zmysłami, jest podobne do zagrożenia które masz w pamięci podświadomej - reagujesz lękiem. Proste, prawda? jak drut. Jeśli nigdy byś nie słyszał o dresiarzach katujących człowieka na ulicy, widząc ich odczułbyś zaciekawienie, może radość - wszyscy by się bali, ale Ty nie. Nie wiadomo jakby się to skończyło. Raz dobrze (byliby zaciekawieni Twoją reakcją) a raz źle (nie boi się nas? no to mu pokażemy zaraz kto tu rządzi). Po to więc masz lęk, by móc przejść na drugą stronę ulicy, albo szybko uciekać.


Podobnie z kimś kto się kiedyś topił. Widzi dziecinny, dmuchany basen. Jest zagrożenie? praktycznie żadne. Ale on się boi, odczuwa panikę. Żołądek zwija mu się w węzeł, gorycz podchodzi do gardła, pojawia się pot i drżenie ciała, uruchamia się wzmożona perystaltyka jelit. Adrenalina wchodzi ostro do gry, a spocony i ciężko dyszący fobik rozgląda się z paniką w oczach, szukając toalety. I co on jako świadomość, umysł - ma do gadania? wie że nie ma zagrożenia, ale jednak się boi. Zapomniał zdarzenie z dzieciństwa gdy się topił, ale ono wcale nie zniknęło. Ono tam nadal jest - i ostrzega człowieka przed niebezpieczeństwem. To jest właśnie ta Freudowska, większa część góry lodowej. Jej nie widać, podobnie jak nie widać bakterii, cząsteczek, powietrza - niemniej one są.

Automatyczny strach

Ludzie myślą, że jeśli całe dzieciństwo (czyli okres gdy podświadomość jest najbardziej "chłonna") byli straszeni diabłami, grzechami, mękami piekielnymi, mieli wzbudzane poczucie winy za grzech pierworodny i śmierć Jezusa na krzyżu (za Twoje grzechy Pan Bóg umarł, więc bądź grzeszny), to to znika gdy dorosną. Niektórzy gdy dorosną, po analizie religii dochodzą do wniosku że nie chcą mieć z tym nic wspólnego. Tymczasem każda z sugestii dzieciństwa, żyje w nich swoim własnym życiem. Mało tego - uruchamia się w najmniej spodziewanych momentach, tak jak u naszego przykładowego ex topielca, gdy widzi dziecinny basenik albo nawet wannę. Ktoś z boku popatrzy na niego jak na wariata - czego się boisz? przecież to tylko basenik z wodą. Oczywiście, dla kogoś kto się nie topił tak właśnie jest. Ale nasz fobik ma w podświadomości wspomnienie tonięcia (on tego nie pamięta, amnezja) więc podświadomość (genialny system) chroni go lękiem przed zagrożeniem. Podświadomość nie myśli logicznie, to w pewnym sensie automat - dlatego została nazwana pod - świadomością. Znajduje się pod nią, a także nie posiada autonomicznej logiki, własnej inteligencji. Porównuje się ją do poziomu logiki psa. Jak pies był wcześniej bity paskiem, to nawet gdy Cię kocha a jego zły właściciel dawno nie żyje, widząc jak zdejmujesz spodnie z paskiem - zareaguje silnym lękiem bądź agresją.


Podświadomość nie jest od myślenia, a od reagowania. Dysponuje bardzo silnym arsenałem - emocjami. Potrafi nimi dosłownie zalać Twoje pole świadomości tak, że podejmujesz takie decyzje, jakie ona chce. I przeważnie wygrywa. Jest silniejsza, i tak właśnie miało być. Dopiero ludzie na wyższym etapie rozwoju umysłowego, zdobywają wiedzę o tym jak mogą ją nie tylko obejść, ale także wykorzystać do osiągnięcia swoich (świadomych) celów. To wyższa wiedza, wymagająca pewnego rozwoju świadomości - a więc nie dla wszystkich. Większość ludzi jest na takim poziomie świadomości, że muszą mieć liderów którzy programują im ich własną podświadomość. Pojawia się państwo, religie, organizacje i filozofie. Jeśli Ty rezygnujesz z kontroli własnego życia i emocji które nim sterują (a masz taką możliwość) inni będą je kontrolowali. I zawsze na tym stracisz - tak to już jest urządzone. Paradoksalnie ta właśnie strata, sprawia że człowiek szuka odpowiedzi, rozwija się. Gdy pozna prawdę o sobie, może zacząc sam siebie kształować. Już nie religia (wymyślona przez ludzi) ze swoimi diabłami i lękami, nie państwo rzekomo wieczne, ale sam umysł może poprowadzić się ku światłu, otworzyć na coś większego. Dopóki tego nie zrobi, jest skazany na cudze lęki, urojenia, ciągłe poczucie winy - warunek byś nie szukał własnych odpowiedzi (bo to szatan albo wróg - imperialista).

Ożywcze cierpienie

Indoktrynacja religijna ma olbrzymi wpływ na życie człowieka. Zawsze destruktywny - np. kobieta wychowana w takim duchu, idzie do szkoły, na studia. Wyrywa się od rodziców purytan, poznaje taniec, śpiew, zabawę, małe ilości alkoholu - nic złego, po prostu się bawi jak to młodzi ludzie mają w zwyczaju. Podświadomość więc zaczyna działać, ponieważ taka zabawa jest dla niej czymś złym, diabelskim - tak została wytresowana, wyuczona kontemplowaniem rzekomej męki Jezusa. Pojawiają się lęki, fobie, a z czasem dziwne choroby uniemożliwiające normalne życie. Niekiedy przemiana materii tak spada, a chęć na jedzenie (emocjonalna) tak rośnie, że ta kobieta potwornie utyje. Przestanie tańczyć, bawić się, chodzić na randki i ładnie ubierać. Przestanie korzystać ze złego świata którym rządzi Szatan, a pogrąży się w ożywczym i pięknym duchowo cierpieniu i upodleniu - ona w to wierzy, tak właśnie została "wytresowana". Że te złe, okropne uczucia to coś, co chce Bóg. Niestety, Bóg milczy w tym temacie, a głos zabiera Pan ubrany na czarno, który twierdzi że jest tego Boga jedynym przedstawicielem. Podświadomość zawsze osiągnie swój cel, a świadomość? pogrąży się w depresji. Kobieta ta może zacząć przeraźliwie cuchnąć, straci zęby (z przodu, by przestać być atrakcyjną), wyłysieje, pojawią się żylaki, nerwowe biegunki, wymioty, nietolerancja pokarmowa objawiająca się gazami po każdym pożywieniu. Podświadomość ma władzę nad emocjami i ciałem, a korzysta z niej by nas obronić.


Gdy pojawia się biznes życia, szansa na dobre pieniądze - pojawia się lęk albo silna presja na podjęcie jakiejś decyzji; i oczywiście jest to zła decyzja. Musi taka być, ponieważ podświadomość ma jedno zadanie - chronić nas. Została nauczona że pieniądze są złe, nie pozwalają wejść do królestwa Bożego. Podobnie z radością, bo jak można się radować gdy jest się winnym śmierci syna Bożego? Gdy jakimś trafem człowiek podejmie dobrą decyzję, będzie miał pieniądze ale nie trzeba długo czekać na - depresję, chorobę, problemy emocjonalne. Co w człowieka za młodu "włożysz" do głowy, tak będzie myślał i żył. Zaprogramowane religijnie podświadomości, to wielka udręka dla umysłów ludzi. Dlatego właśnie tak bardzo wszystkie wielkie struktury (państwo, religie) chcą dostać w swoje ręce dzieci. Oni doskonale wiedzą że w okresie do szóstego roku życia, podświadomość można najszybciej "zaprogramować" - nie istnieje wtedy obiektywny umysł, który w dorosłości może się zwyczajnie zbuntować, że ktoś mu wciska taką "ściemę". Dziecko nie zaprotestuje, wszystko przyjmie jako prawdę. Nosisz w sobie Ty, ja i WSZYSCY ludzie na ziemi - jakiś program, złożony z idei, przekonań. Uważasz go za jedynie słuszny, ale to nieprawda - to tylko i wyłącznie program. Może być zły, dobry, średni i wszystkiego może być w nim po trochu. Poza programem, gdy wyjrzysz poza niego - kryje się coś wspaniałego. To świat dla nielicznych szczęściarzy. Cała reszta musi żyć tak, jak zostało im te życie zaplanowane. W tym sensie, ludzkość niczym nie różni się od królików w klatkach, hodowanych na mięso i dla futerka.

Odludek kontra król parkietu

Czym się różni podrywacz doskonały, uwielbiany przez kobiety, od zamkniętego w sobie odludka? zapisem w podświadomości, niczym więcej. Podrywacz wierzy że jest sexy, odludek że jest okropny. Gdy oboje podchodzą do kobiety, podrywacz odczuwa entuzjazm, poczucie wspaniałej przygody, dużą przyjemność - podświadomość tak zachęca umysł do dającego przyjemność działania. Tak została nauczona. Gdy zostanie odtrącony, nie reaguje strachem, zranieniem, tylko natychmiast idzie dalej. Odludek natomiast, jest podświadomie przekonany że jest nieinteresujący, brzydki - pojawia się ostry stan lękowy, czasem szok. Jedyna różnica między nimi - to zapis w podświadomości. Jak zakodujesz podświadomość, tak będzie Ci służyć, wspierać emocjami.Teraz, gdy znasz już podstawy psychologii człowieka - poznasz jak to działa w praktyce. Wczoraj w komentarzach Piotrek wkleił fajną rzecz:Naukowcy z USA i Hiszpanii poinformowali w amerykańskim czasopiśmie Sociological Review, że mężowie, którzy pomagają w pracach domowych rzadziej uprawiają miłość niż mężczyźni żyjący w tzw. „tradycyjnych” małżeństwach, w których sprząta jedynie żona. Autorzy dodają, że żona, której mąż jest zaangażowany w prace domowe również otrzymuje mniej ’miłości’. Ostatnie badania zaprzeczyły w większości poprzednim, w których mówiono, że żonaci mężczyźni w zamian za wykonywanie prac domowych dostają więcej niż zwykle seksu.

Naukowcy (socjologowie), powiedzieli, że ich badania wykazały, że seks nie jest kartą przetargową w małżeństwie. Przeciwnie, jest związany z rodzajem obowiązków, które dopełnia każdy z partnerów. W parach małżeńskich odnotowano wyższą seksualną frekwencję, gdy kobieta gotowała, sprzątała, robiła zakupy, a mężczyzna zajmował się ogrodnictwem, elektryką, hydrauliką, utrzymaniem samochodu i płaceniem rachunków.

Współautorka, profesor socjologii na Uniwersytecie w Waszyngtonie, Julie Brines powiedziała:
"Wyniki pokazują, że płeć nadal podporządkowuje sobie sporo codziennego życia w małżeństwie. W szczególności wydaje się, że mężowie i żony wyrażają tożsamość swoich płci poprzez wykonywane prace, to im również pomaga w konstrukcji seksualnych zachowań".

Autorka Sabino Kornrich mimo to ostrzegła:

"Mężczyźni, którzy odmawiają pomocy w domu mogą zwiększyć konflikt w małżeństwie i obniżyć małżeńską satysfakcję swych żon" Naukowcy zebrali i przeanalizowali dane z krajowych badań około 4.500 par heteroseksualnych małżeństw w USA, które wzięły udział w National Survey of Families and Households. Największy odczyt frekwencji seksualnej wśród par małżeńskich zawierały dane z 1992/94 roku. Brines nie wierzy, że podział domowych obowiązków - które w tym badaniu nie obejmują opieki nad dziećmi - i seksu zmieniły się znacznie od 1994 roku.

"Tradycyjne kobiece zadania” obejmują zakupy, sprzątanie, opiekę nad dziećmi i gotowanie.
Według badania, mężowie i żony spędzili średnio 34 godzin w każdym tygodniu na pracach tradycyjnie kobiecych. Przeciętny męski wiek wynosił 46 lat, a dla kobiet 44 lata. Pary spędziły dodatkowe 17 godzin w każdym tygodniu na "męskich pracach".

Naukowcy odkryli, że kobiety są bardziej zaangażowane w pomoc w pracach tradycyjnie męskich, niż mężczyźni w „zadania kobiece”. Pary odnotowały seks około pięciu razy, średnio, w ciągu czterech tygodni przed badaniem. W małżeństwach, gdzie kobieta przeprowadziła wszystkie tradycyjne kobiece zadania, pary uprawiały seks 1,6 razy częściej w porównaniu do par, gdzie mężczyźnie przydzielono udział we wszystkich pracach kobiety.

Brines powiedziała:

"Małżeństwo nie jest dzisiaj tym czym było 30 czy 40 lat temu, ale są pewne rzeczy, które pozostają ważne. Płeć i domowe prace są nadal kluczowymi aspektami dzielenia życia, i oba mają związek z satysfakcją małżeńską i tym jak małżonkowie wyrażają zadowolenie ze swojej tożsamości płci”. Odkryto, że to, co wydaje się być dobre dla mężczyzny było złe dla jego partnerki, ale to, co jest dobre dla kobiet nie ma wystarczająco dużego wpływu na samca.

W innym badaniu z udziałem 17.000 osób w 28 krajach, naukowcy z George Mason University odkryli, że żonaci mężczyźni wykonują mniej prac domowych niż mężczyźni będący w nieślubnym związku . Badanie zostało opublikowane w Journal of Family Issues

Źródło: http://www.medicalnewstoday.com

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oburzenie Pań

Oczywiście, ten tekst (wklejony na demotywatory) wzbudził oburzenie Pań. Gdybyś go przeczytał mamie, babci czy nie daj Boże dziewczynie, wzbudziłbyś tym samym gwałtowną reakcję, pełną pogardy i syczenia. Nie byłoby końca wyzwisk, którymi Panie obrzucałyby leniwych, nieudacznych facetów, niedorozwiniętych emocjonalnie gówniarzy.


Dlatego też jako samiec alfa, musisz rozróżniać dwie strony kobiety - świadomą i podświadomą. Kobieta świadomie zawsze Ci powie, że taki facet który nie pomaga w domu to gówniarz, emocjonalnie niedojrzały chłopczyk. I ma rację - kiedy ona zasuwa, brzuchacz pije piwo na kanapie, to nie jest uczciwe. Często też kobieta traci zdrowie targając siatki, a jak się postarzeje facet zostawia ją dla młodszej. Ciągła opieka nad dzieckiem, kiedy tatuś szaleje na parkiecie przy wódeczce, a później sra po pijaku w łóżku. Takich przykładów jest wiele.

Pogarda do słabości

Ale musisz wiedzieć, że wzorce silnego mężczyzny i słabej kobiety, obowiązują co najmniej kilka tysięcy lat (piszę tak dla ostrożności, na pewno o wiele dłużej). Wzorzec równości między kobietą a mężczyzną, traktowania kobiety równoprawnie, to jakieś dwadzieścia, czterdzieści lat, i tylko w rozwiniętej cywilizacji. Czyli świadomość kobiety może mówić to co jest na czasie - że facet który nie myje kibla w domu jest żałosny, ale i tak decyduje jej podświadomość - i trwające tysiące lat wzorce, przekazywane genami, memami i Bóg wie czym jeszcze. Kobieta widząc ciepłego, kochanego Ryśka który szoruje podłogi, myje kibel, myśli - ale mi się trafiło ciacho! ale to logiczna, świadoma myśl. Za nią podąża emocja, prosto z szowinistycznej otchłani podświadomości - lekka pogarda, obrzydzenie i zanik pożądania seksualnego. Przez tysiące lat, szansą dla kobiety na przetrwanie i wychowanie potomstwa był tylko silny, dominujący samiec. Taki okaz nigdy nic nie mył, a na pewno nie dotykał się do miejsca gdzie kobieta się wypróżnia. Za same sugerowanie czegoś takiego, kobieta miałaby rozpłataną czaszkę kamiennym toporkiem. Do takich rzeczy nadawali się najsłabsi faceci, kalecy, chorzy na umyśle - jeśli przetrwali, co było niezwykle ciężkie w dawnych czasach; ot, selekcja naturalna. Świadomość kobiety może Cię kochać, ale jej podświadomość uważa że jesteś słaby, inwalida, nienormalny - nie zapewnisz kobiecie przetrwania. Więc zniechęca jej świadomość do Ciebie, "produkując" negatywne uczucia. Najczęściej pogardę.


Świadomość mówi - super, mam fajnego faceta. A podświadomość, oczywiście językiem emocji (nie zna słów, to domena umysłu) odbiera chęć na seks, emituje pogardę, wręcz odrazę. Kobieta sama nie wie dlaczego tak czuje. Uczciwa kobieta próbuje zdusić i zwalczyć w sobie takie myśli, mniej uczciwa idzie za uczuciami, i zdradza kochanego Rysia ze złym chłopcem. Problem w tym, że uczciwe kobiety są na przegranej pozycji - umysł i świadomość, z natury są słabsze niż podświadomość, emocje. Dlatego właśnie kasiasty burak i tępak, ma większe szanse niż porządny, uczciwy chłopak. Dzisiejsza cywilizacja (bardzo króko istniejąca) promuje umysł. Dzięki temu chuderlak informatyk, chorowity i brzydki - może zarabiać fantastyczne pieniądze, kiedy mięśniak kopie rowy w deszczu czy śniegu. Ale nawet sto lat temu, chuderlak byłby nikim. Mógłby być kimś jedynie wtedy, gdyby urodził się w zamożnej rodzinie i ktoś chciałby płacić na jego kształcenie. Teraz jest internet, i ktoś może bez wychodzenia z domu zdobyć olbrzymią wiedzę. Wtedy musiał być nauczyciel, a książki były niesamowicie drogie. W dawnych czasach silniejszy miał większe szanse na majątek i pozycję w grupie. Mógł wstąpić do wojska, zdobyć posłuch we wsi, miał szansę na coś więcej niż zwykłe życie. W czasach prymitywnych, siłacz zabijał tych którzy mu się nie podporządkowywali, a jego samica (jedna z wielu) miała wielki szacunek w grupie, bezpieczeństwo i mięso przed innymi samicami - których samce byli słabi. Ale żaden nie dotykał się do czyszczenia miejsca, gdzie kobiety się załatwiały. To było zajęcie pogardliwe dla mężczyzny.

Bądź jak prapradziad

Bardzo możliwe że za tysiąc lat, jesli ludzkość się sama nie wysadzi w powietrze, podświadomość i świadomość kobiety zagrają wspólnie unisono. Póki co - rządzą emocje i podświadomość. Dlatego też badanie które wkleiłem, mimo wrzasku i oburzenia Pań jest prawdziwe. Nie mówię że słuszne i zbawienne - ale prawdziwe, to fakt. Dlatego gdy mówię "nigdy nie wierz kobiecie", mam na myśli jej świadomość. To dziecko naszych czasów, a rządzi archaiczna, wzorcowa starożytność - gdzie mężczyzna to zdobywca zapewniający bezpieczeństwo i jedzenie, a kobieta sprząta, gotuje i zajmuje się dzieckiem. Tak więc - sprzątaj by być nowoczesnym, zdradzanym i pogardzanym facetem - w zdecydowanej ilości przypadków. Te stwierdzenie wzbudzi furię u Pań - w ich świadomym, nowoczesnym myśleniu. Tylko że nie ono rządzi. Władzę, władzuchnę nad jej słodkimi rarytasami, trzyma podświadomość. By ją przekonać, musisz być męski - na wzór swego prapradziada.


Wobec kobiety możesz przyjąć trzy strategie:


1. Oddziaływać na jej umysł. Będziesz grzeczny, miły, z kwiatkami, pachnący, zawsze chętny do pomocy - wyszorujesz ustęp w który Twoja kobieta się wypróżnia, oczyścisz wannę i umywalkę z jej włosów łonowych, popłaczesz się przy M jak miłość. Ideał! ale tylko dla świadomości.2. Oddziaływać na podświadomość. Nie sprzątać domu, wykłócać się, nigdy nie pozwalać na to by kobieta dominowała. Gdy ona stosuje przemoc, Ty też, gdy się obraża, Ty robisz awanturę. Gdy nie masz seksu, wychodzisz na dwa dni pić i walić wszystkie dziwki w mieście. Świadomość kobiety w takim wypadku się buntuje - i słusznie, jesteś kanalią. Świadomość mówi - to zły, nielojalny człowiek. Gówniarz, pusty i płytki, nie rozumie mnie ani głębi moich uczuć. Później idzie się wyżalać przyjacielowi - typowi Ryśka z Klanu. Wypłakuje mu się kilka godzin w rękaw. Ryśkowi stoi jak namiot, ale wstydzi się zaproponować seks, w końcu jest grzecznym, nowoczesnym mężczyzną skrojonym przez rozhisteryzowane, nowoczesne kobiety i dyktatorów mody, gejów. Słucha o padalcu który nie kocha, zdradza i pije, i naiwnie liczy że jak da się wygadać kobiecie, to ta z wdzięczności mu się odda. Tymczasem kobieta odczuwa pożądanie - ale wobec złego chłopca. Umysł szaleje, zarzuca wspomnienie złego chłopca stekiem wyzwisk - ale pożądanie rośnie. Podświadomość czuje silnego samca, więc działa tak by ten zapłodnił kobietę - i umożliwił przetrwanie. Skrajne emocje, tęsknota, czułość, pożądanie, nienawiść - wszystko poprzeplatane. Miks emocji, kogiel mogiel w kobiecej pięknej blond główce. Rysiek słucha, ociera łzy, a kobieta jest cała mokra na myśl o gówniarzu, który tak strasznie ją skrzywdził, zranił. Decyzja została podjęta - kobieta teraz swoją złą decyzję kierowaną emocjami racjonalizuje. W jakikolwiek sposób, np. że ona zmieni kanalię mocą swej miłości. Rysiek zostaje w kawiarni z rachunkiem za kilkanaście kaw i ciastek, a także mokrymi rękawami, z bolącymi, pękającymi w szwach jądrami. Za chwilę, moment, zly chłopiec charcząc będzie kopulował z dobrą, porządną dziewczyną "która za mocno kochała". Po wszystkim zły chłopiec zasypia chrapiąc, w a blond główce kotłuje się kipiel szalonych myśli, pragnień i marzeń. Ona go zmieni, czułością, miłością, dozowaniem dupy i oczywiście, wrzaskami. Zmieni go i będzie wspaniale, jak w komediach romantycznych. Źli chłopcy to szuje - są tak pożądani tylko dlatego, że podświadomość ich chamstwo, nieokrzesanie i prymitywizm, bierze za siłę. Tymczasem w dzisiejszym świecie siła to umysł. Źli chłopcy jadą na "opinii" - i tu śpieszę pocieszyć wszelkich nieudaczników i wrażliwców; za tysiąc lat podświadomość załapie o co chodzi.3. Mądry samiec alfa. Najwyższe ogniwo męskiej ewolucji. Oddziałuje na umysł kobiety (jest miły, szarmancki, grzeczny, ma "odpowiednie" poglądy) ale też na podswiadome wzorce (broni grzecznie i nieustępliwie swojego zdania, zwraca uwagę gdy nie podoba mu się zachowanie kobiety, nie pozwala się obrażać, natychmiast ostro reaguje, gdy jest poniżany, nie oddaje kobiecie swojego majątku ani żadnych praw do niego).

Czytany 14371 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:48
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Kobayashi 2013-04-03 21:41
Czekałem na Twój artykuł z którym się w pełni zgadzam...Podob ało mi się z tym podrywaczem i odludkiem.Częst o tak miałem gdy podrywałem kobiety ,uwierzyłem w to że jestem cienki bolek,pamiętam też momenty w których strach znikał a ja ni z tego ni z owego czułem się zajebiście silny wewnętrznie,szk oda ze taki stan ducha jest u mnie bardzo rzadki.Ostatnio przeżywam kryzys ,dotykam wszystkich swoich lęków ,zranień huj wie po co ? To strasznie boli,zero uśmiechu.Najgor sze jest to że ciągle próbuje ułożyć sobie przyszłość w głowie co do 'centmetra' że będę robił to ze będę tam czy siam.często Marku pisałeś o byciu ''tu i teraz'' ja podobnie jak większość ludzi odpływam z tego stanu w stan przyszłości lub przeszłości dlaczego? ponieważ się boje stary ,boję się przyszłości,Sta ram się swój umysł tak kierować aby z każdej depresji wychodzić silniejszy ,to działa teraz mowie to co kiedyś milczałem,wycho dzę powoli ze swojej strefy komfortu ale to wszystko jest czasem zajebiście bolesne.Pozdraw iam wszystkich czytelników!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prestidigitator w-aw 2013-04-04 09:07
Cytat:
ponieważ się boje stary ,boję się przyszłości,Sta ram się swój umysł tak kierować aby z każdej depresji wychodzić silniejszy ,to działa teraz mowie to co kiedyś milczałem,wycho dzę powoli ze swojej strefy komfortu ale to wszystko jest czasem zajebiście bolesne.
Strach jest naszym przyjacielem. Nie zadawaj sobie chłosty za jego istnienie. 100 procent świadomego społeczeństwa odczuwa niepokój. W świecie, gdzie praca stała się przywilejem strach o przyszłość to zdrowa reakcja.
Zastanów się, czy nie walczysz właśnie ze zdrowym JA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 09:40
Oczywiście, strach jest ok. Ale tylko na chwilę, bo z dłuższego strachu organizm traci zdrowie, a świadomość ostrość spojrzenia; hormony znieczulająco - otępiające wchodzą do gry. Jak pisałem lęk przed pająkami jest z natury dobry, ale trwały w domu gdzie te małe pająki są, jest kompletnie bezzasadny i szkodliwy. Np. ja miałem wręcz paraliż decyzyjny na widok krzyżaka, kompletna panika - to nie jest normalne. Strach ponadto tworzy różne nieprzyjemne wizje, a te jak już wielokrotnie pisałem, sprawiają że człowiek widzi tylko to wokół siebie. Czyli nie zobaczy okazji do polepszenia swojego bytu, a te przecież się zdarzają. Np. można uciec z tego burdelu na zachód, do socjalnej normalności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-04 16:06
Cytuję Marek:
Oczywiście, strach jest ok. Ale tylko na chwilę, bo z dłuższego strachu organizm traci zdrowie, a świadomość ostrość spojrzenia; hormony znieczulająco - otępiające wchodzą do gry. Jak pisałem lęk przed pająkami jest z natury dobry, ale trwały w domu gdzie te małe pająki są, jest kompletnie bezzasadny i szkodliwy. Np. ja miałem wręcz paraliż decyzyjny na widok krzyżaka, kompletna panika - to nie jest normalne. Strach ponadto tworzy różne nieprzyjemne wizje, a te jak już wielokrotnie pisałem, sprawiają że człowiek widzi tylko to wokół siebie. Czyli nie zobaczy okazji do polepszenia swojego bytu, a te przecież się zdarzają. Np. można uciec z tego burdelu na zachód, do socjalnej normalności.Maro chciałem wyjechać do Anglii rzucić tu prace ktorej nie cierpie...ale co jak sobie tam nie poradze ? jak tam nie zjade pracy...chodz jezyk znam perfecto:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 18:05
To wrócisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Prestidigitator w-aw 2013-04-04 23:48
Cytat:
chciałem wyjechać do Anglii rzucić tu prace ktorej nie cierpie...ale co jak sobie tam nie poradze ? jak tam nie zjade pracy...chodz jezyk znam perfecto:)
W UK liczy się tzw elastyczność. Polega to na pokorze do wykonywanej pracy, a więc odrzuceniu pretensjonalnoś ci odnoszącej się do zdobytego w Polsce wykształcenia a wykonywanej pracy w UK. Tu jest zdecydowanie pogodniej... Jak się zdecydujesz już, to napiszę Ci kilka wskazówek. Głowa do góry! Też przechodziłem takie wahania. Ale to zdrowy odruch.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-03 21:44
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła ''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # liniowy 2013-04-03 22:28
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.

Poświęć troszkę czasu i przeczytaj: docs7.chomikuj.pl/1212907138,PL,0,1,Zr%C3%B3b-to-TERAZ.pdf
Najlepiej zrób to teraz! ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-04 08:50
Cytuję liniowy:
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.

Poświęć troszkę czasu i przeczytaj: docs7.chomikuj.pl/1212907138,PL,0,1,Zr%C3%B3b-to-TERAZ.pdf
Najlepiej zrób to teraz! ;-)

hej to ja też sobie czytne, brzmi jak konkretny pdf;d, dzieki;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 00:01
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.Sprawa jest w zasadzie prosta - masz w podświadomości programy, które gryzą się z Twoją naturą. Zmień programy - są afirmacje, kody uzdrawiania, masa sposobów rodem z NLP, różne modlitwy odwołujące się do wierzącej podświadomości. Mam podobnie, jednak staram się zachowywać czujność, świadomość - jak pojawiają się złe myśli, natychmiast zaczynam myśleć o czymś miły, np. o Fioni. Jak nie jestem czujny, wchodzę w te myśli i zaczynam źle się czuć, scenariusz się rozwija.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-04 08:49
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.

ej Koba proponuje opuścić swoją strefę komfortu i pisać gdzieś pod imieniem i nazwiskiem to co piszesz tu, no stary niebywałe jak taka mała zmiana zmienia Ciebie, w dodatku samoczynnie!, Ty tylko piszesz/mówisz ale już nie schowany za krzaczkiem;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 09:03
Cytuję Aros:
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.

ej Koba proponuje opuścić swoją strefę komfortu i pisać gdzieś pod imieniem i nazwiskiem to co piszesz tu, no stary niebywałe jak taka mała zmiana zmienia Ciebie, w dodatku samoczynnie!, Ty tylko piszesz/mówisz ale już nie schowany za krzaczkiem;p


Absolutnie nie - to za ciężkie na początek. Warto też pamiętać o tym, ile wariatów tylko czeka na takie dane :) nigdy nie piszcie pod swoim nazwiskiem, zawsze tylko imię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-04 14:05
Cytuję Prestidigitator w-aw:
Cytat:
ponieważ się boje stary ,boję się przyszłości,Sta ram się swój umysł tak kierować aby z każdej depresji wychodzić silniejszy ,to działa teraz mowie to co kiedyś milczałem,wycho dzę powoli ze swojej strefy komfortu ale to wszystko jest czasem zajebiście bolesne.

Strach jest naszym przyjacielem. Nie zadawaj sobie chłosty za jego istnienie. 100 procent świadomego społeczeństwa odczuwa niepokój. W świecie, gdzie praca stała się przywilejem strach o przyszłość to zdrowa reakcja.
Zastanów się, czy nie walczysz właśnie ze zdrowym JA.
no heh, istotnie może coś z tym byćCytuję Marek:
Cytuję Aros:
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.

ej Koba proponuje opuścić swoją strefę komfortu i pisać gdzieś pod imieniem i nazwiskiem to co piszesz tu, no stary niebywałe jak taka mała zmiana zmienia Ciebie, w dodatku samoczynnie!, Ty tylko piszesz/mówisz ale już nie schowany za krzaczkiem;p


Absolutnie nie - to za ciężkie na początek. Warto też pamiętać o tym, ile wariatów tylko czeka na takie dane :) nigdy nie piszcie pod swoim nazwiskiem, zawsze tylko imię.

No cóż, to jedyne przełożenie na to aby mówić o tym;p, wiesz nie mam na myśli wyskakiwania jak Koba z konopii;d przed laską w sklepię ze swoim orędziem, po prostu przywyknąć do tego co się tu piszę, zamiast żyć jakąś podwójną osobowością lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-04 16:31
Cytuję Aros:
Cytuję Prestidigitator w-aw:
Cytat:
ponieważ się boje stary ,boję się przyszłości,Sta ram się swój umysł tak kierować aby z każdej depresji wychodzić silniejszy ,to działa teraz mowie to co kiedyś milczałem,wycho dzę powoli ze swojej strefy komfortu ale to wszystko jest czasem zajebiście bolesne.

Strach jest naszym przyjacielem. Nie zadawaj sobie chłosty za jego istnienie. 100 procent świadomego społeczeństwa odczuwa niepokój. W świecie, gdzie praca stała się przywilejem strach o przyszłość to zdrowa reakcja.
Zastanów się, czy nie walczysz właśnie ze zdrowym JA.

no heh, istotnie może coś z tym byćCytuję Marek:
Cytuję Aros:
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.

ej Koba proponuje opuścić swoją strefę komfortu i pisać gdzieś pod imieniem i nazwiskiem to co piszesz tu, no stary niebywałe jak taka mała zmiana zmienia Ciebie, w dodatku samoczynnie!, Ty tylko piszesz/mówisz ale już nie schowany za krzaczkiem;p


Absolutnie nie - to za ciężkie na początek. Warto też pamiętać o tym, ile wariatów tylko czeka na takie dane :) nigdy nie piszcie pod swoim nazwiskiem, zawsze tylko imię.

No cóż, to jedyne przełożenie na to aby mówić o tym;p, wiesz nie mam na myśli wyskakiwania jak Koba z konopii;d przed laską w sklepię ze swoim orędziem, po prostu przywyknąć do tego co się tu piszę, zamiast żyć jakąś podwójną osobowością lol
Aros co przez to rozumiesz ?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-04 16:05
Cytuję Aros:
Cytuję Kobayashi:
Powoli dochodzę do wniosku że życie to walka z samym sobą i chyba tylko nieliczni są ''wybrani'' .Powolna akceptacja siebie zmienia mój punkt widzenia ale są momenty kiedy wracam do swojego''piekła''wybaczcie moje ciągłe zadawanie pytań itd... ale to chyba jedyne miejsce w którym potrafię się otworzyć.

ej Koba proponuje opuścić swoją strefę komfortu i pisać gdzieś pod imieniem i nazwiskiem to co piszesz tu, no stary niebywałe jak taka mała zmiana zmienia Ciebie, w dodatku samoczynnie!, Ty tylko piszesz/mówisz ale już nie schowany za krzaczkiem;pAros wy zauwazacie zmiany ja widze tego tylko 1% moze dlatego ze siebie nie doceniam...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-04 20:01
Aros wy zauwazacie zmiany ja widze tego tylko 1% moze dlatego ze siebie nie doceniam...
ten 1% to już jakiś legendarny się staje;d, to witaj w klubie stary/stara;d, cóż wyglądałoby na to iż trudno jest jakoś oceniać samego siebie pod względem ewentualnych postepów itd, możesz okazać się wtedy niezłym tępakiem (no offence, piszę też o sobie;p)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-04-03 22:22
Prawdziwe i rzeczywiste, można jeszcze spróbować "przeprogramowa ć" swoją kobietę, by ceniła za umysł - podświadomie. Bardzo trudne zadanie, może dla super alfy. Złoty środek w postępowaniu będzie najlepszy. Zachwycać umysłem i zarazem siłą, a od święta pomagać, traktując to, jako element programowania. Super alfa korzystający z szerokiej wiedzy braci jest w stanie tego dokonać, jeśli potraktuje to z pełną mobilizacją. Więc wspomagani Umysłem Kreatywnym - do dzieła! :-)
Mała podpowiedź jest m.in. tutaj:

docs7.chomikuj.pl/1212907138,PL,0,1,Zr%C3%B3b-to-TERAZ.pdf

- nie potrzeba wchodzić w płatne usługi, wystarczy przeczytać, mimo krytyki, gdyż prosty styl trafia do poszukujących, na początku drogi. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 00:06
To nierealne zadanie, jak zmienianie biegu rzeki przez ZSSR :) bo i po co taki wysiłek? zaurocz umysł przez bycie szarmanckim, wysłuchiwanie itd., a podświadomość poprzez bycie czasem niegrzecznym. To wystarczy. Szkoda czasu na działania mające na celu zmianę kogoś. Jedyne co warto zmieniać, to siebie. Zmiana innych to w pewnym sensie czarna magia, coś złego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-04-04 08:21
To też ciut nierealne, mam swoje poglądy a nie "odpowiednie", to samooszukiwanie się, czyli zostaje stary wzorzec.
Zmiana innych może dokonywać się naszym "dobrym" przykładem, to fakt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 09:05
Cytuję liniowy:
To też ciut nierealne, mam swoje poglądy a nie "odpowiednie", to samooszukiwanie się, czyli zostaje stary wzorzec.
Zmiana innych może dokonywać się naszym "dobrym" przykładem, to fakt.


Tzn. nie rozumiem, co jest nierealne? jeśli się lubi kobietę, jest się miłym i tyle - a czasem dosypuje pieprzu, by nie wpadła w stabilizację, i chciała Cię zmieniać. To jest jak najbardziej do zrobienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-04-04 21:01
Cytuję Marek:

Tzn. nie rozumiem, co jest nierealne? jeśli się lubi kobietę, jest się miłym i tyle - a czasem dosypuje pieprzu, by nie wpadła w stabilizację, i chciała Cię zmieniać. To jest jak najbardziej do zrobienia.

Cytat:
ma "odpowiednie" poglądy)
Po prostu nie będę udawał kogoś z kim
się sam nie identyfikuję, np. wysłuchiwał o telenowelach i plotkach, a dlatego, że kogoś lubię to będę się starał zastąpić to bardziej interesującymi i pożytecznymi rzeczami.
Jeśli moja propozycja będzie porywająca, to się uda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-04 21:27
Jak to nierealne? Zmienili :)
W latach 1950-60 hydrolodzy ZSRR zdecydowali o zmianie biegu dwóch, uchodzących do zbiornika rzek: Amu-darii i Syr-darii. Zbudowano szereg zapór i kanałów, które zmieniły bieg wspomnianych rzek. A wszystko po to, by użyźnić okoliczne pola i umożliwić na nich uprawę bawełny i innych roślin. Niestety w efekcie wysycha Jezioro Aralskie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l 2013-04-08 08:41
Czyli można, lecz powstają przy okazji - skutki uboczne. Coś za coś, nie ma próżni i nie wiadomo, czy warto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-08 09:29
Dobre, ale to pikuś przy badaniach ZSSR nad połączeniem małpy i człowieka :)) miał powstać super żołnierz, bezmyślny i silny, postrach frontu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Jajacek 2013-04-12 23:20
Czytałem gdzieś o tym. Podobno kobiety się same do tych badań pchały. W końcu małpa to taki bardziej kudłaty Simon Moll :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-03 22:58
Cały Marek...:)))) pisze o sprawach które są oczywiste ale zawsze tak,że dociera do najgłębszych zakamarków naszej podświadomości, a przynajmniej Mojej :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-04 08:55
Cytuję i30:
Cały Marek...:)))) pisze o sprawach które są oczywiste ale zawsze tak,że dociera do najgłębszych zakamarków naszej podświadomości, a przynajmniej Mojej :-)

To akurat by się zgadzało, wiesz w obie strony, Twój nik tez dociera do jego najgłębszych zakamarków podświadomości; d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 09:07
Oj tak, I30 1,6 w gazie w full opcji, pomykałbym przez ten nasz piękny kraj wzdłuż i wszerz :) spotkania z fanami, wypady nad morze, i może wreszcie bym pojechał do niemiec, przetestować furkę na ichnich autostradach. No i przenośny kibel z eleganckim sedesem musiałby być, dla komfortu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 09:11
A tak zmnieniając na chwilę temat - strasznie się podjarałem ćwiczeniem "Muscle Up". Wprowadziłem nawet specjalny program treningowy. Zrobi ktoś z was coś takiego? mówi się że podstawa by to zrobić, to 15 siłowych podciągnieć nadchwytem. Ja zrobiłem maks 8 przy wadze 86,5kg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # i30 2013-04-04 09:53
Cytuję Marek:
Oj tak, I30 1,6 w gazie w full opcji, pomykałbym przez ten nasz piękny kraj wzdłuż i wszerz :) spotkania z fanami, wypady nad morze, i może wreszcie bym pojechał do niemiec, przetestować furkę na ichnich autostradach. No i przenośny kibel z eleganckim sedesem musiałby być, dla komfortu.

Może udałoby sie i30 ściągnąć z Niemiec :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-04 12:36
Idealna żona - patrz: "Żony ze Stepford".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-04 19:41
Już wiem skąd zamiłowanie do utopii i SciFi:D
Przyznasz,że końcowa scena filmu to naturalny porządek rzeczy? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-05 18:04
Chyba "bałagan" rzeczy. Jest jeszcze jedna, ciekawa wersja tego filmu - "Żony z Breastford". Jak można się domyśleć z tytułu, piloty mają w nim nieco inne funkcje :) Kończy się, niestety, podobnie nieciekawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-05 18:29
Nie wiem o co chodzi z tymi żonami,ale mam nadzieję ,że nie myślisz poważnie o kilku na raz:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-04-05 21:05
Oj tam, oj tam. Kilku żonach na pewno nie, ale kilku kobietach... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-04-05 23:16
Rozumiem,kilka samiczek naraz,na raz:D
Ktoś tu pięknie podpowiadał,że jak sobie zaprojektujesz w ...głowie chyba, tak masz.Ponoć się sprawdza:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # i30 2013-04-04 13:00
O tak, nie wierzcie Kobietom :lol: :D :lol:
Kobiety to diabły wcielone :lol: Naobiecują, Zbałamucą, Wykorzystają a potem na nowy model wymienią! :D :D
WIERZCIE MI, WIEM CO MÓWIĘ - JESTEM KOBIETĄ :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # szara twarz 2013-04-04 13:38
Dlatego rybcia zwana Wandzią albo węgorzem elektrycznym odpłynęła w "bezpieczne miejsce"? Diabełek mógł podsuwać zbyt piekielne pomysły? Lepiej było stać na straży praworządności. Tak mi się wydaje, że nasze dusze mogły zagrać wspólne unisino:P Od pierwszej chwili to czułam. Tak blisko niej nie był jeszcze nikt. Jeszcze by się jej jaj odechciało:))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Prestidigitator w-aw 2013-04-05 00:17
Cytat:
Cytat:
WIERZCIE MI, WIEM CO MÓWIĘ - JESTEM KOBIETĄ
Nie udźwignę tego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-04-04 14:07
Tak swoją drogą cytowanie cytatów czyiś cytatów nieźle miesza na stronie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-04 14:35
Miesza ale jest konieczne, bo wiadomo do jakiej wypowiedzi jest odpowiedź. Komcie czasami są porozczłonkowan e, i nie wiadomo kto do kogo pisze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Klusek 2013-04-04 15:35
Ten artykuł, który cytowałeś w tekście, to artykuł z gazety wyborczej. Był to primaaprilisowy żart. Został zamieszczony na stronie 1 kwietnia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Klusek 2013-04-04 20:23
Ok, mój błąd. Zwróć jednak uwagę, kiedy te badania były przeprowadzane. Sądzę, że od tamtego czasu dość dużo się zmieniło. Może poza płaceniem podatków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-05 09:45
Cytuję Klusek:
Ok, mój błąd. Zwróć jednak uwagę, kiedy te badania były przeprowadzane. Sądzę, że od tamtego czasu dość dużo się zmieniło. Może poza płaceniem podatków.Spoko, sam przez chwilę się przestraszyłem że mnie oszwabili :) myslę że niewiele się zmieniło w tej kwestii od tysiąca lat :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-05 07:30
Ktoś policzył,że tylko 13 dni słonecznych było tej zimy-horror ... to co za oknem nie nastraja optymistycznie zbyt...słońca,3 0 stopni C,poproszę od zaraz...

..dla tych...przy wczesnej kawie :-)

www.youtube.com/watch?v=MtJxuUA4vYg&feature
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-05 09:51
Nie przejmuj się zimą - bo i po co? gdyby to był grudzień w ogóle byś o tym nie myślała - to oczekiwanie na wiosnę boli, a nie śnieg za oknem. Ja wmawiam sobie że to grudzień, i zamiast się martwić - cieszę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-05 10:29
Jestem typem solarnym i tylko promienie tego "bóstwa"(nie mylić i łączyc z żadną religią:) dają mi "kopa" do działania.Kończ ące się zapasy wit. D dają się we znaki(ryb nie lubię,suplement acji też).
:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-05 10:36
Cytuję ester:
Jestem typem solarnym i tylko promienie tego "bóstwa"(nie mylić i łączyc z żadną religią:) dają mi "kopa" do działania.Kończące się zapasy wit. D dają się we znaki(ryb nie lubię,suplementacji też).
:)


Mnie tak słońce nie cieszy, bo jak te zwały śniegu się rozpuszczą, to będzie jezioro z podwórka na dwa, trzy tygodnie :) wolę chodzić i targac drzewo do pieca po śniegu, niż w błocku. No i Fionia się ubrudzi, to problem takiego dużego psa wykąpać.

Mi też brakuje witaminy D jak d... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-04-05 10:47
Chyba z absorpcją małej d...jest łatwiej niż z "D"dużą :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PoznaszMnie 2013-04-05 16:21
jak zatem zamierzasz przeżyć w formie przynajmniej do 50...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-04-05 09:05
Za oknem to odpowiedź na naszą projekcję.
Time-out na zastanowienie?
99%?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2013-04-05 10:45
Wiele teorii jestem w stanie przyjąć do wiadomości,ale zgodzić się z nimi-raczej nie!
Generalnie wszystko sprowadza się do stwierdzenia, że:wielkie teorie (pisane wielkimi literami) wyjaśniające wszystko i dające panaceum na bolączki ludzkości (i przy okazji szczęście) zawsze były kuszące ,a w tej sytuacji dzięki uproszczeniom czy wręcz banalizacji są w zasięgu ręki.
Wynotowałam sobie słowa narratora:"Przy jakimkolwiek prawdziwym zbadaniu tematu,możemy odkryć,że w rzeczywistości wszystko czego nas uczono przez system edukacyjny i religijny jest błędne".
Pytam więc :co jest odniesieniem do "prawdziwego zbadania tematu"?Jeśli nie wiedza,nauka ,którą posiadamy,to co?Jakieś tam mumbojumbo oparte na naukowym kung fu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-04-06 08:24
Też pytam (ze spacjami i przecinkami w odpowiednim miejscu ;-)) , nie umiem tylko obserwować, jednak zauważam, że często "mędrca szkiełko i oko" - wysiada.
Cytat:
mumbojumbo oparte na naukowym kung fu?
może "złoty środek"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-04-06 11:08
Forum to nie praca naukowa ani konkurs polonistczny.Ni e posiadam tiku,przymusu do drobiazgowego zachowania poprawnej polszczyzny pisanej.Jeśli wkradający się chaos na biurku,jak to ktoś ładnie ujął,"oznacza bałagan w głowie,to co oznacza puste biurko?":)Nie obrażę się jesli będziesz mnie poprawiał,wytyk ał błędy.Niech każdy robi to,co potrafi najlepiej:D
Potrafię przyznać się do błędu,przyznac komuś rację,ale niech "ta racja"ma jakieś uzasadnienie i dowody.Nie neguję i nie oceniam ludzkich przekonań,wiary w "coś".Poddaję jedynie pod wątpliwość kruchość teorii w przesłanym materiale,które mnie, być może tylko mnie,nie przekonały.Wypo środkowanie pomiędzy skrajnościami-" złoty środek" to zachowanie umiaru,ostrożno ść w ocenie ,a nie popularyzacja nic nie wnoszących teorii i ich uproszczenie by ogół ogarnął.
Z ciekawoścą obejrzałam film i nie przy założeniu ,że zamieszczone tam treści wykpię,ale w celu miłej i racjonalnej dyskusji,być może...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-04-06 12:47
Czasami szlachetna pustka jest piękniejsza od najpiękniejszej pełni. ;-)
Nie będę poprawiał, gdyż to niemożliwe poprawić naturę. Jednak dla własnego samopoczucia - przestanę czytać tak napisane posty. Nie będę się zmuszał, cóż - każdy jest inny. Więc być może zniknie możliwość dyskusji... . Dziękuję za odpowiedzi. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-04-06 13:30
Nie musisz czytać tego co piszę,ale byłam jedyną osobą ,która skomentowała zamieszczony filmik.Pozwól mi jednak zrozumieć: po co wrzucasz coś ,o czym potem nie chcesz "rozmawiać",dla dekoracji?Czyta m wiele napisanych prac ,słucham ludzi,oni mnie,wymieniamy uwagi,argumenty przy zachowaniu reguły swobodnej wypowiedzi.A Ty odmawiasz oponentowi prawa do wyrażenia opinni czyniąc pewne kwestie bezdyskusyjnymi ,którymi są moje"rażące" błędy .Dziecinne to dość,ale tak jak napisałes-każdy jest inny.
Pozdrawiam popołudniowo:)

Jeśli ktoś z forumowiczów wytłumaczy mi to kuriozum,bedę wdzięczna...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # l 2013-04-08 08:16
Tak na pusto, proch pytam wszechświat, a wszystkie odpowiedzi są we mnie. Odbija się, jest jakaś jedyna kontr-odpowiedź , sam nie wiem - czego się czepiam. Pewników brak, dzisiejsze racje są jutro nieaktualne, czerpię witalność z przepięknej niepewności następnej chwili.
Pozdrawiam słonecznie. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Brutal 2013-04-05 19:05
"Widzisz piękną kobietę? pojawia się strach, żądza, wychodzą na wierzch kompleksy "nie jestem dla niej dość dobry, jestem brzydki, gruby, mam małego penisa". Skąd się biorą te silne emocje? oczywiście, z podświadomości. Pojawiają się w zetknięciu z bodźcami świata zewnętrznego."

Fajna iluzja. Gorzej jak widzisz piękną kobietę i myślisz, że na 100% nadaje się tylko na seks. Chyba ze wzrostem samooceny rosną też wymagania co do samej urody kobiet i większość się nie nadaje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rozkoszny Grubasek 2013-04-05 20:27
Marek, pytanie z dziedziny dietetyki.

Jestem gruby i nijak nie mogę schudnąć. Biorę ostatnio jakiś spalacz tłuszczu i Clenbuterol, od ponad pół roku chodzę na siłownię, ale to niewiele daje. Ciągle żrę, nie mogę się powstrzymać.

Ostatnio czytałem o soli gorzkiej - jest to ponoć dość skuteczny środek przeczyszczając y. Zastanawiam się, czy tego nie wziąć. Co o tym myślisz? Stosowałeś może kiedyś coś podobnego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-05 22:42
Cytuję Rozkoszny Grubasek:
Marek, pytanie z dziedziny dietetyki.

Jestem gruby i nijak nie mogę schudnąć. Biorę ostatnio jakiś spalacz tłuszczu i Clenbuterol, od ponad pół roku chodzę na siłownię, ale to niewiele daje. Ciągle żrę, nie mogę się powstrzymać.

Ostatnio czytałem o soli gorzkiej - jest to ponoć dość skuteczny środek przeczyszczający. Zastanawiam się, czy tego nie wziąć. Co o tym myślisz? Stosowałeś może kiedyś coś podobnego?


Przestań jeść węglowodany a jedz białka i tłuszcze do oporu, odstaw Cl - to trucizna. Rób kąpiele w zimnej wodzie, albo jak radzi Ferris - torebka z lodem na kark by pobudzić brązową tkankę tłuszczową.

Sól gorzka? dostaniesz mega srania po wszystkim, odwodnisz organizm a zrzucisz tylko wodę, którą szybko uzupełnisz. Bez sensu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rozkoszny Grubasek 2013-04-05 22:56
Masz na myśli dietę Kwaśniewskiego albo nisko węglowodanową? A czy przypadkiem to nie z węglowodanów pochodzi energia? Jak więc uzupełnić braki energetyczne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rozkoszny Grubasek 2013-04-05 23:14
Aha, czy dopuszczalna jest cola light?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-06 02:05
Cytuję Rozkoszny Grubasek:
Aha, czy dopuszczalna jest cola light?


Absolutnie, zdecydowanie, całkowicie nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-06 02:05
Cytuję Rozkoszny Grubasek:
Masz na myśli dietę Kwaśniewskiego albo nisko węglowodanową? A czy przypadkiem to nie z węglowodanów pochodzi energia? Jak więc uzupełnić braki energetyczne?


Poczytaj o tym w necie, są TYSIĄCE stron o tym. Problem w tym, że trzeba samemu kliknąć :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Też gruby 2013-04-06 21:54
To skoro już jesteśmy przy otyłości, to także mam pytanie. Mój problem jest zasadniczo podobny do kolegi powyżej - za dużo cielska, trudności z chudnięciem itp. Ja dodatkowo jak próbuję się odchudzać, to cały czas jestem zmęczony i nie mam ochoty na żadne działanie, na nic. Sił brak.

Rozumiem, że taka dieta byłaby dobra także i dla mnie, tylko jest jedna kwestia. Ja jestem niemal w stu procentach pewien, że moje obżeranie się jest spowodowane czynnikami psychicznymi. Sądzę, że może być to jakiś rodzaj depresji, a obżarstwo daje mi chwilową ulgę, na moment poprawia mi nastrój. Coś jak dla niektórych papierosek albo alko. I powiedz mi drogi Mistrzu jak poradzić sobie z tego typu problemem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-06 22:39
Żarcie to szukanie przyjemności gdy jest ciągle źle - ale także podświadomy sposób na ukaranie siebie. Trzeba usunąć przyczyny niechęci do siebie, podnieść mocno samoocenę, nauczyć się wybaczania sobie i innym. Czyli jakieś kilkanaście lat pracy - codziennej.

Na początek dieta - jak najmniej węgli. Tak się odżywiam, wyniki badań mam BARDZO DOBRE. Lepsze niż wcześniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-05 22:21
Mike Tyson kiedyś powiedział żę ''Strach jest twoim najlepszym przyjacielem lub twoim najgorszym wrogiem. Jest jak ogień. Jeżeli potrafisz go kontrolować możesz na nim gotować, może ogrzać twój dom. Jeżeli nie możesz go okiełznać, to spali on wszystko dookoła i zniszczy cie." tylko jak kurwa kontrolować ten strach kiedy przerasta Ciebie w taki sposób że nie ogarniasz rzeczywistości to sie tyczy chlopaki każdej dziedziny życia jakieś wskazówki ?;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Brutal 2013-04-05 22:25
A konkretnie czego się boisz? Bo to uogólnienie, że dotyczy każdej dziedziny życia. Wszystko trzeba rozpatrywać osobno :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-06 10:30
Cytuję Brutal:
A konkretnie czego się boisz? Bo to uogólnienie, że dotyczy każdej dziedziny życia. Wszystko trzeba rozpatrywać osobno :)Ogólnie strach przez wyzwaniem,przed kobietami,przed wyjściem ze swojej strefy komfortu ,strach przed wyjazdem za granice ,strach przed akceptacja siebie w 100%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-06 14:17
Ja się cały czas tak boję, to gdzie w takim razie jest problem? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Brutal 2013-04-07 01:51
Problem tkwi pewnie w tym, że dla Twojej podświadomości dobrze jest tak jak jest teraz i nie trzeba tego zmieniać. Ty chcesz to zmienić więc musisz jakoś działać i tu najlepsze jest przełamywanie strefy komfortu ale jeśli boisz się i to zrobić to już nie wiem. Tutaj przydałby się coaching, taki płatny. Jakbyś zapłacił coachowi, który powiedziałby to samo co ja teraz napisałem to zacząłbyś przełamywać żeby nie było, że zapłaciłeś i sam marnujesz te pieniądze nie wykonując poleceń coacha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-04-05 22:37
Szkoda że Tyson nie umiał zarządzać pieniędzmi, tylko wszystko rozpuścił i stał się dziadem - szkoda że strach - przyjaciel mu nie powiedział, że ci co go poklepują po plecach, ssą go jak pijawki. Jak dla mnie Tyson to kiepski autorytet :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-05 23:00
Wklejam ciekawą rozmowę między mną a Wujem, na temat "pakowania".


Marek:

...co byś mi proponował zamiast mono kreatyny? kupiłem tego prawie 500 tabsów, pomyłka w zamówieniu - biorę BCAA, cirrus, taurynę, ćwiczę 2 razy w tyg żeby mięśnie się zregenerowały i urosła łapa - w poniedziałek podciąganie na maxa (podchwyt, nadchwyt) i hantel, w środę pompki "od tyłu" (na biurku, nogi na dużej piłce) hantlem na barki (wyciskanie do góry) pseudo dipsy na poręczach fotela i pompki do zgonu. Łapa musi urosnąć - moim marzeniem jest muscle up na drazku.

Specjaliści mówią że wyjściem do tego ćwiczenia jest co najmniej 15 siłowych podciągnięć nadchwytem, czyli uznałem że muszę zwiększyć masę mięśni - a potem trening typowo siłowy. Mam niestety chude ręce.
Wujo:

Witaj Marku Przede wszystkim zacznijmy od tego jak dlugo cwiczysz, staz treningowy w sumie. Po drugie jaki jest Twoj organizm/budowa /genetyka? Co mam na myśli - czy masz naturalnie dużo tłuszczu, czy mało? Jak z woda w organizmie, masz jej dużo czy mało? Czy masz łatwe skłonności do tycia, czy raczej masz bardzo szybka przemiane materii? Jak się odżywiasz, czy trzymasz diete, czy starasz sie jeść zdrowo, czy jesz co popadnie? Troche takie wywiadu na początek, ale to jest niezbędne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-05 23:04
I od razu odpowiadam:

Ćwiczę ok. kilka miesięcy na siłowni plus basen, przestałem ponieważ miałem do noszenia i rąbania bardzo dużo ciężkich kloców drewna. Wcześniej całe życie chaotycznie - hantle, pompki, podciągnięcia, kilkanaście lat worek bokserski, systematycznie, od mniej więcej roku zrezygnowałem z powodu kontuzji kolana. Teraz noszenia mniej, więc wziąłem się za siebie od poniedziałku.

Mam od dzieciaka dużo tłuszczu, ważę 86,5kg/180cm (w kapciach :) ) schudłem ze 101kg. Przemiana materii wolna, umięśniona, duża klata, nieproporcjonal nie chude ręce. Trzymam dietę slow carb, z niewielkimi grzeszkami. Co do wody, nie wiem ale myślę że mało, bo węgle ją absorbują a ja ich praktycznie nie jem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wujo 2013-04-06 11:43
OK. No to dobrze, że już coś machasz ciężarami i prowadzisz wysiłek treningowy. Rąbanie dużych kloców z drewna to też dobry trening :) Dokończ to co masz z supli, a na następny cykl rozpiszemy coś ciekawszego. Co jest Twoim celem jeśli chodzi o budowę ciała? Chcesz zwiększyć masę mięsniową, a może wyrzeźbić się, a może jedno i drugie? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-06 14:16
Siekiera jest super, ale rozwija siłę a nie masę - za mało czasu miałem na regenerację. Moim celem jest muscle up na drążku, i nie przekroczyć 85kg. Sądzę że znajdzie się u mnie spokojnie 6kg tłuszczu do spalenia - w jego miejsce przydałyby się mięśnie. Docelowo marzę o wspinaczce, takiej amatorskiej, dla przyjemności. Kręci mnie wysokość i problemy do rozwiązania - np. zejście z drzewa - tu już muszę mieć często na chwilę potężną moc w łapach. W dalszym czasie chcę pobawić się w parkour, fikołki itd. nie wiem tylko czy pozwoli mi na to kolano.

Uznałem więc że protokół na siłę (metodą Ferrisa i trenera największych sław UFC) jest póki co nieprzydatny - mam za mało mięśni na rękach. Najpierw chcę powiększyć triceps, biceps barki i przedramiona, a potem protokół na czystą siłę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wujo 2013-04-06 22:00
Ok Marku ;) To przy następnym cyklu pójdziemy w proteiny, bcaa, boostery testosteronu i hormonu wzrostu, lub czysto anaboliczne stacki ;)

#Kobayashi
Czy ja wiem czy specem, 10 lat trenuje i sporo supli zjadlem w swoim zyciu. Sporo roznych metod treningowych przerobilem, bawilem sie w diety, ulozone plany dnia.. Sporo tego bylo, ale to co najwazniejsze z tego wszystkiego mam to doswiadczenie - bo watroba i reszta wnetrznosci sie juz zregenerowala :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-04-06 22:29
Wujo!
Wspomniałeś o somatotropinie. ..Czy to prawda,że mozna pobudzić naturalny hormon do działania,zwięk szyć jego produkcję? Czy są jakieś przeciwskazania do stosowania syntetycznej HGH?I czy faktycznie efekty są tak spektakularne jak się słyszy i czyta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-04-06 22:33
Zanim zjem wszystkie swoje tabsy, to minie chyba ruski rok :)

Zrobiłem inaczej - zastosowałem silną wizualizację, trzy dni i mam zwyżkę testosteronu bez żadnych supli - wzrost agresji, ciągła chęć kopulacji, dominacja w mowie, uczynkach i myśli. Czyżbym dorwał się do kranika hormonalnego wolą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wujo 2013-04-07 13:59
#Marek
Oj tam ruski :D Duzo tego jeszcze Ci zostalo?
Kluczem do zbudowania dobrej jakosci masy miesniowej oraz poprawienia w widoczny sposob swojej sylwetki jest posiadanie wysokiego poziomu testosteronu przy najnizszym mozliwym poziomie estrogenu :)
Tak wiec sex czy masturbacje trzeba ograniczyc do minimum, no chyba, ze zakonczony bez finalu, ale to mija sie z celem :P

#e
hgh to przy tesciu syntetycznym jeden z najczesciej stosowanych srodkow dopingujacych przez profesjonalisto w w kulturystyce. Wszystkie sterydy to leki, stosowane w dawkach leczniczych nie powoduja tak silnych efektow ubocznych, jak w przypadku dawek branych przez profesjonalisto w.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayashi 2013-04-06 14:11
Wujo widzę że jesteś specem w tych sprawach ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotrek 2013-04-06 15:32
http://www.medicalnewstoday.com/articles/258705.php

Co prawda po angielsku i potrzebowałem troszkę pomocy słownika w tłumaczeniu sobie, ale artykuł mnie zaskoczył. Proponuję zapoznać się z nim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-04-07 10:03
Marku, tu jest mapa średniej długości penisów na świecie: http://www.targetmap.com/viewer.aspx?reportId=3073
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-04-07 15:11
kto się podszywa pod mojego nika?
Ty inny witku zmień nika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowhereman 2013-04-07 13:17
nowy sposób na szybkie randkowanie:
http://facet.interia.pl/seks-i-zwiazki/news-szybka-randka-piec-minut-i-po-sprawie,nId,952193
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dyrektor Kierownik 2013-04-23 17:23
kobiety już się przeprogramowuj ą, że facet z umysłem też ma kutasa. już uważają, że silniejszy jest ten, który więcej osiąga umysłem niż zap_erdalaniem. lepszy myśliwy, więcej zwierzyny. tylko wysadzenie w powietrze elektrowni może to zmienić. niewiasty szybko się przeprogramowuj ą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Widmo Geniusza 2013-05-11 19:58
"Rysiek dostaje w kawiarni z rachunkiem za kilkanaście kaw i ciastek..." Człowieku czy Ty chcesz żebym ja się udusił ze śmiechu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sex randki 2018-10-18 13:31
Aw, this was an exceptionally nice post. Finding the time and
actual effort to generate a really good article… but what
can I say… I procrastinate a whole lot and never
seem to get anything done.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seks randki 2018-10-19 00:51
Hey there would you mind letting me know which
webhost you're using? I've loaded your blog in 3 completely different browsers and I must say this blog loads a
lot quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a
reasonable price? Cheers, I appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mama bear shirt 2019-11-28 18:49
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to
say that I have truly enjoyed browsing your blog
posts. In any case I will be subscribing
to your rss feed and I hope you write again soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # semitropical 2019-12-17 11:03
gta777 terbaik bosku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gzspwFeasp 2020-03-31 10:05
joel and lauren viagra prank trial samples of viagra buy viagra viagra substitutes that work before and after viagra

can viagra help after brachy therapy viagra and metoprolo succinate [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]buy viagra online active ingredient in viagra viagra blog

https://pharm-usa-official.com - online viagra

https://syrianpc.com/?p=15036&unapproved=39710&moderation-hash=83b85be7bde431a1abee1e3990176222&bs-comment-added=1#comment-39710
https://www.7television.fr/aya-nakamura-recalee-de-danse-avec-les-stars/?unapproved=497420&moderation-hash=651732a9b31b668af57aabcf19b0e5ff#comment-497420
https://realstlnews.com/locked-out/#comment-62707
http://social.joyetech.com/member.php?action=profile&uid=583169
http://mykh.net/space-uid-4992867.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tcdsuFeasp 2020-04-02 08:25
mandy flores accidetal viagra/hamsterr cialis or viagra viagra samples viagra lingerie take viagra fuck

viagra 100mg does viagra lose effectiveness over time [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra 100mg viagra hints wife massage viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra dosage

http://www.aduanrakyat.com/v2016/complaint-__338.html?msg=Your+Comment+Has+been+Posted..Thank+you+for+your+Comment
https://project-copywriter.com/2020/03/18/hello-world/?unapproved=5796&moderation-hash=5df7a8f3ada341fe242c707b9bcde26b#comment-5796
https://thelilyhoneylife.com/life-lately/?unapproved=278884&moderation-hash=3829a371412e474652f97f345b3e8adc#comment-278884
http://barracuda.by/forum/viewtopic.php?f=7&t=229408
https://farsi-persisch-lernen.de/Foren/topic/hasitleak-new-polvo-cor-crane-secret-download-free-2020/#post-8519
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xtdpsFeasp 2020-04-05 22:36
cheapest 200mm viagra viagra penis before and after viagra erection viagra chastity bitch viagra prank done on boyfriend

son takes excessive amount of viagra for mom sildenafil vs viagra viagra pills why does viagra work viagra 200mg dose effect

https://viagrnetwork.com/# - viagra side effects
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pnprnFeasp 2020-04-07 04:37
best way to get viagra to work wikimedia wikimedia viagra was originally tested to treat what? viagra 100mg how to take viagra for maximum effect viagra working

is viagra over the counter viagra substitutes that work viagra 100mg viagra over counter wal mart price for viagra

https://viagrnetwork.com/# - over the counter viagra


https://syrianpc.com/?p=19086&unapproved=41593&moderation-hash=5819e0efe78696db199d206df1964045&bs-comment-added=1#comment-41593
http://jerseyvillageauto.com/2020/03/%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b0%d0%bb-3-%d1%81%d0%b5%d0%b7%d0%be%d0%bd-17-%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b8%d1%8f%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b4-3-%d1%81%d0%b5%d0%b7%d0%be%d0%bd-17-%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b8-3/?unapproved=271223&moderation-hash=d6731975d50a9c4e61247e004c76363b#comment-271223
https://www.yalla.business/6116/%d8%a3%d8%b2%d9%85%d8%a9-%d8%aa%d9%82%d9%86%d9%8a%d8%a9-%d8%aa%d8%aa%d8%b3%d8%a8%d8%a8-%d9%81%d9%8a-%d8%a5%d9%84%d8%ba%d8%a7%d8%a1-%d8%a7%d9%84%d8%a5%d8%b9%d8%ac%d8%a7%d8%a8-%d8%a8%d8%aa%d8%ba%d8%b1/?unapproved=250603&moderation-hash=0f629691aeff680ae776a752457c6096&bs-comment-added=1#comment-250603
https://timesofksk.com/telangana-state-board-of-intermediate-inter-1st-2nd-year-mar-2020-extended-fee-date-notification/?unapproved=48404&moderation-hash=8b5ae71179847db72bbcc84ad5ede2b9#comment-48404
http://www.wcs888.com/home.php?mod=space&uid=136234
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qpfupFeasp 2020-04-09 02:36
quick cash loans scam quick loans for millenials quick loans online quick cash loans $1500 quick cash loans today

quick online loans direct lender quick payday loans today [url=http://all girlsgames.ru/ ]quick loan quick loans bad credit with monthly payments quick and easy business loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # llijqFeasp 2020-04-09 07:04
quick cash loans reviews quick loans quick loans fast quick loans online how quick does sallie mae report loans paid off

quick loans online direct deposit bad credit loans quick approval [url=https://md ubibi.ru/ ]quick loan quick cash loans roseburg or quick safe loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # smqquFeasp 2020-04-09 21:06
safe quick loans quick loans for small business quick loan quick loans albany ga quick lapp for sba loans

quick payday loans wichita ks quick payday loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan ways to get quick loans quick cash loans huntsville al

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zcninFeasp 2020-04-10 01:48
quick click loans quick way to pay student loans quick loans quick loans albany ga quick and loans odds to win 2017

cash loans quick quick and loans arena [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick cash loans incorp huntington park ca quick and easy personal loans online

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aojxjFeasp 2020-04-10 11:34
get quick loans in usa quick loans online direct deposit quick loan quick cash loans incorp huntington park ca ways to get quick loans

get quick loans in usa quick click loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick business loans for startups quick and loans rates

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cqohpFeasp 2020-04-10 16:25
quick loans deposit same day best egg loans/quick quick loan online quick approval installment loans quick payday loans two notch rd

quick click loans quick and loans arena [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick business loans for startup quick funding loans freedom card

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jlbzjFeasp 2020-04-11 00:18
how to make money as a teen ways to make money from home work from home make real money online ways to make money on the side

make money online free how to make money on amazon [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money ways to make money at home photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lvfcoFeasp 2020-04-11 05:22
quick ways to make money how did betsy devos make her money make money make money blogging ways to make money online

how to make money blogging make money online from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money quick make money now

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # apdmoFeasp 2020-04-11 15:02
how to make money on youtube videos how to make money blogging work from home photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload how to make money online from home

how to make more money how to make money on instagram [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money on the side how much money can you make on disability

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ywwgtFeasp 2020-04-11 19:45
easy ways to make money how to make money make money make money now instant payout how to make money on facebook

how to make money with youtube how to make money on youtube videos [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money in gta 5 make money online surveys

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bgkanFeasp 2020-04-12 02:43
how to make money blogging make money on facebook work from home ways to make money at home make money

how does facebook make money how to start a blog and make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money quick how did george soros make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # orkjeFeasp 2020-04-12 11:24
how to make money with youtube how to make money with a website make money make extra money from home how can i make money

imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload how to make money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon woodworking ideas to make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oaccsFeasp 2020-04-12 17:35
how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon how to make money in gta 5 make money how to make money with bitcoin make money taking surveys

how does robinhood make money how to make money on youtube videos [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home make extra money how do youtubers make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kpsnoFeasp 2020-04-13 06:18
legit ways to make money online ways to make extra money work from home how to make money on the internet how to make fast money online

how did jerry jones make his money how to make extra money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money at home how to make money on the internet

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fibliFeasp 2020-04-13 12:37
how much money do youtubers make make money on youtube make money best way to make money how to make quick money

how does robinhood make money make money on the side [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money as a teen easy way to make money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ieevyFeasp 2020-04-13 15:23
how to make money with a website how to make money with youtube work from home how to make money on youtube videos make extra money from home

how to make money from home how does robinhood make money make money legitimate ways make extra money free ways to make money online

http://mamahozayhka.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rsmrmFeasp 2020-04-14 00:13
how to make easy money make money make money make real money online make money on youtube

how to make money with bitcoin how to make money on youtube work from home how much money can you make on youtube how to make money as a kid

http://sobor-spb.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # blwzsFeasp 2020-04-14 00:21
best ways to make money free ways to make money online work from home how to make extra money from home make money on youtube

legitimate ways make extra money how to start a blog and make money work from home how does robinhood make money make money on facebook

http://euroshmot.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # znklcFeasp 2020-04-14 07:18
how does robinhood make money how to make money without a job make money make money online from home how to make easy money

best ways to make money online ways to make extra money work from home how does craigslist make money how to make money on the side

https://lambotero.life/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hbtjiFeasp 2020-04-14 12:55
make money now how to make quick money work from home how to make money on the side make money on facebook

how can i make money money make make money how to make money online for free how to make money on twitch

http://korolferm.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # krfgjFeasp 2020-04-14 23:37
how does craigslist make money make money on facebook make money how to make money as a teen how to make quick money

how to make money from home how to make money online fast work from home how to make money as a teen make extra money from home

http://www.lawneed.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # foybyFeasp 2020-04-15 06:43
legit ways to make money online make money on youtube work from home how to make money on twitch money make

how much money can you make on youtube make money work from home how does facebook make money how to make money as a teen

http://specialmachinetool.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kzqrhFeasp 2020-04-16 00:09
how much money can i make on social security imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload work from home how much money does pewdiepie make make extra money from home

how to make money on amazon make money make money easy ways to make money online how to make money as a teen

http://kzkt.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 09:00
buy cbd [url=https://cb doilwalmart.com / ]buy cbd oil online buy cbd oil cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wqybaFeasp 2020-04-16 11:27
make money taking surveys how did jerry jones make his money work from home legit ways to make money online how much money can you make on disability

imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload ways to make money fast work from home ways to make money from home how to make money on youtube

https://yapregna9.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 19:23
buy cbd oil [url=https://cb doilwalmart.com / ]cbd hemp cbd cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-17 05:43
cbd [url=https://cb doilwalmart.com / ]cbd oil online cbd online cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-23 23:09
casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]casino online slots free online slots casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 04:53
casino bonus codes play slots online free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 11:12
http://onlinecasinogamespcx.com/ real casino slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online casino real money online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-24 18:05
no deposit casino play casino slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-24 19:31
free casino http://onlinecasinosw.com/ casino games online casino real money real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 02:17
slots games free http://onlinecasinosw.com/ world class casino slots play online casino free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 07:38
real casino slots http://onlinecasinogamespcx.com/ online casinos casino slots world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 08:34
casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]play slots online play online casino vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 15:16
slots online [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online slot games slots online free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 16:01
online casino [url=http://onl inecasinosw.com / ]online gambling free online slots play casino online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-25 22:00
real casino slots http://onlinecasinogamespcx.com/ cashman casino slots casino online best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-25 22:26
online casino bonus online slots online casinos big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 04:33
play slots online [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]vegas casino slots casino bonus codes free casino games online online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 04:51
free casino casino game play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 11:34
online casino slots games free slot games casino bonus codes [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 11:35
online casinos [url=http://onl inecasinosw.com / ]casino blackjack free slots online casino slots casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-26 18:42
play slots online free slots games slots for real money vegas casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-26 18:58
vegas slots online online casinos slot games play online casino [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 01:38
http://onlinecasinosw.com/ online casinos casino blackjack play slots online no deposit casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 02:15
http://onlinecasinogamespcx.com/ slots games free casino online best online casinos free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 09:45
online casino best online casino best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zfsfiFeasp 2020-04-27 10:10
coronavirus nachrichten italy coronavirus cases higher ‌‌coronavir us drug florida coronavirus coronavirus united states update

walmart minimum wage coronavirus worldometer coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus statistics wien maГџnahmen coronavirus new jersey pizza day coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus map


https://wabash.ca/fat-gallery/working-with-wabash/img_4875ed/?unapproved=92369&moderation-hash=afd617999fd900cb1be48885b42921cc#comment-92369
https://blog.dontpanicangol.com/linkgyujtemeny-listening-fejlesztesre/?unapproved=24971&moderation-hash=103527294b08365d2fdf932899c803d1#comment-24971
https://hometecheg.com/product/%d8%aa%d9%83%d9%8a%d9%8a%d9%81-%d9%87%d9%88%d8%a7%d8%a1-%d8%a8%d9%8a%d9%88%d8%b1%d9%8a%d9%81%d8%a7%d9%8a-%d9%8a%d9%88%d9%86%d9%8a%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%8a%d8%b1-%d8%b3%d8%a8%d9%84%d9%8a%d8%aa-%d8%af/?unapproved=9951&moderation-hash=31f78339b82e4c9ee7c114bb9ce36afb#comment-9951
https://www.rentbuysales.com/blog/new-design-converse-shoes-2018/?unapproved=10126&moderation-hash=f9dffcadec350c349dacd2412af386cc#comment-10126
http://denissheeran.com/its-data-season-2-ways-to-get-webpdf-data-into-google-sheets/?unapproved=87178&moderation-hash=db162ace6af9f16c2033074f45654a91#comment-87178
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 10:28
casino online slots play online casino real money casino free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 16:01
play online casino [url=http://onl inecasinosw.com / ]free casino cashman casino slots slots games free play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 16:52
online slots [url=http://onl inecasinogamesp cx.com/ ]vegas slots online slots free world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-27 19:38
casino blackjack [url=http://onl inecasinopc.com / ]vegas slots online online casino real money online casino bonus slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-27 22:30
real casino slots [url=http://onl inecasinosw.com / ]slots online free casino games online gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 01:58
http://onlinecasinopc.com/ vegas slots online [url=http://onl inecasinopc.com / ]slot games best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 04:57
http://onlinecasinosw.com/ online casino slots casino blackjack slots free play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 08:24
play online casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]online casino slots slots online play slots free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 11:29
casino blackjack slots online online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 14:58
http://onlinecasinopc.com/ free slots online casino gambling casino bonus codes online slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-28 18:05
free slots games slot games free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-28 21:56
play casino free casino games online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 01:00
http://playcasinosw.com/ slots games free vegas slots online casino online vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 04:29
slots games play slots real money casino free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 07:39
play slots online http://playcasinosw.com/ play casino online casino gambling free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 11:04
http://onlinecasinopc.com/ free casino games real casino slots no deposit casino slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 14:27
slots for real money [url=http://pla ycasinosw.com/ ]casino bonus codes online casinos world class casino slots play online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-29 17:57
best online casino play casino casino slots free casino games online [url=http://onl inecasinopc.com / ]online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-29 21:22
free casino slot games slots online free slots games play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 00:36
online casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]slot games play slots free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 04:19
slots online online casino slots slots games slots games [url=http://pla ycasinosw.com/ ]vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 07:35
online casino bonus [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino game online casino games casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 11:20
http://playcasinosw.com/ free online slots big fish casino slot games play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 14:21
http://onlinecasinopc.com/ big fish casino [url=http://onl inecasinopc.com / ]casino bonus codes online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 17:01
online casino real money free casino online slots casino game [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-30 18:07
play slots online [url=http://pla ycasinosw.com/ ]vegas slots online casino blackjack real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-04-30 23:33
casino online slots cashman casino slots online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 00:34
slot games http://playcasinosw.com/ free online slots slots games world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 06:06
free slots casino bonus codes online casino games best online casinos [url=http://cas inoplaysw.com/ ]online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 07:07
big fish casino online slots free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 12:57
best online casinos best online casino cashman casino slots vegas casino slots [url=http://cas inoplaysw.com/ ]free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-01 14:03
http://playcasinosw.com/ no deposit casino best online casino free casino slot games big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 19:29
online casino big fish casino free online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-01 23:47
http://casinoplaysw.com/ casino online slots [url=http://cas inoplaysw.com/ ]free online slots big fish casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 00:11
http://casinoslotspc.com/ free slots games world class casino slots slots games casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pqpokFeasp 2020-05-02 04:34
ways to make money how much money can you make on youtube make money online how much money can you make on youtube easy ways to make money online

how to make money in gta 5 how can i make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online make money taking surveys how does robinhood make money

https://make-money-blogs.com/# - make money online


http://www.abptakmaa.com/entertainment/the-joker-expresses-your-feelings-in-social-media-by-joy-bhattacharya/?unapproved=8108&moderation-hash=6a4014d50fbc2b9d6e9fe5de354618b9#comment-8108
https://thegamerhq.com/2019/07/26/senran-kagura-peach-ball-pc-version-full-game-free-download/?unapproved=4280&moderation-hash=233d3351773c381e16076dd0bc3edcf0#comment-4280
https://sympaticoaccessoires.com/produit/sac-a-main-noir-008241/?unapproved=552853&moderation-hash=8f879deedf500d8634711b045cb7193c#comment-552853
https://persecondnews.com/2020/03/28/covid-19-lockdown-nnpc-nods-uninterrupted-petrol-supply/?unapproved=440165&moderation-hash=37583b76f3aa75be735f17c02638f27c#comment-440165
http://gb-pic.org/img-trennlinie-5703.htm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 06:16
free slots games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]casino games online casino online slots online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 06:34
free casino games online play online casino casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 12:48
play online casino casino games play slots online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 13:05
slot games free slots online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-02 19:41
http://casinoplaysw.com/ free slots [url=http://cas inoplaysw.com/ ]play slots cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-02 19:44
http://casinoslotspc.com/ real money casino no deposit casino casino bonus codes online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 02:12
slots games free http://casinoslotspc.com/ real casino slots online casino slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 02:39
casino game casino bonus codes online slot games casino play
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dpcmxFeasp 2020-05-03 02:49
how to earn money online making money with pornhub how to make money on the internet how to make money blogging how does facebook make money

quick ways to make money passive income online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] arise work from home legit work from home jobs how to make money on instagram

https://make-money-blogs.com/# - work from home companies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 08:36
cashman casino slots play casino best online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 09:30
http://casinoplaysw.com/ slots games [url=http://cas inoplaysw.com/ ]play slots online online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hgxpwzgor 2020-05-03 12:49
human sars coronavirus novel coronavirus canine coronavirus symptoms equine coronavirus feline coronavirus symptoms

coronavirus genome coronavirus definition [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus treatment coronavirus oc43 isolation precautions define coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - cdc mers coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 15:16
casino play [url=http://cas inoslotspc.com/ ]casino bonus codes play slots casino games online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 16:42
casino slots free slots vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oovgdFeasp 2020-05-03 17:22
legitimate work from home opportunities what is passive income passive income opportunities part time work from home passive income opportunities

how to make money with youtube work from home data entry [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] passive income streams make extra money passive income online

https://make-money-blogs.com/# - make extra money from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gamfgFeasp 2020-05-03 21:34
walmart to walmart money transfer online how to make money online fast online poker real money walmart to walmart money transfer online work at home

how to make money on the internet passive income online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how much money does pewdiepie make how to make money blogging how does craigslist make money

https://make-money-blogs.com/# - how to make passive income
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-03 21:41
real money casino slots for real money big fish casino casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-03 21:51
casino online http://casinoslotspc.com/ online casino real money free online slots gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zrugfggor 2020-05-04 00:06
feline coronavirus test coronavirus isolation human sars coronavirus coronavirus test bovine coronavirus

symptoms of coronavirus in cats what is coronavirus in humans [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus mers coronavirus 229e isolation precautions feline enteric coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - enteric coronavirus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 04:01
http://casinogamespqr.com/ play online casino play online casino online casinos slots games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 04:39
http://casinoslotspc.com/ online gambling [url=http://cas inoslotspc.com/ ]gold fish casino slots online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 10:36
http://casinogamespqr.com/ online slots best online casinos best online casinos vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ybpzpygor 2020-05-04 11:28
what is mers coronavirus hku1 coronavirus what is coronavirus in cats bovine coronavirus middle east respiratory syndrome coronavirus mers cov

canine coronavirus vaccine how long does coronavirus last [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] Buy Coronavirus Treatments coronavirus vaccine for dogs canine enteric coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - canine coronavirus symptoms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 11:41
best online casinos slots free online casino gambling slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # anzfoFeasp 2020-05-04 11:53
how much money does pewdiepie make work from home companies real work from home jobs real work from home jobs ways to make extra money

make money real work from home jobs [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] real work from home jobs real work from home jobs make money online free

https://make-money-blogs.com/# - fifth harmony work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jmzdxFeasp 2020-05-04 16:03
make money at home how much money can i make on social security sykes work at home make money online free work from home jobs legitimate

sykes work at home how to make money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] passive income streams how to make passive income how to make money fast

https://make-money-blogs.com/# - runescape money making
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-04 17:41
free casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]play online casino vegas casino slots free casino games casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-04 18:38
online casino gambling slots games free no deposit casino slots free [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 00:35
slots games free free online slots online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 01:27
http://casinoslotspc.com/ play slots [url=http://cas inoslotspc.com/ ]play casino free casino slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wyimeFeasp 2020-05-05 05:39
best ways to make money online how to make money with youtube free money online making money online amazon work from home jobs

work from home opportunities how to make extra money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] best way to make money online sykes work at home work from home jobs legitimate

https://make-money-blogs.com/# - smart passive income
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 06:52
http://casinogamespqr.com/ online casino gambling free slots online slot games online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 07:31
http://casinoslotspc.com/ free slots games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]vegas slots online play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wvswuFeasp 2020-05-05 09:13
how to make easy money osrs money making online money teletech work from home make extra money

make money from online how to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make extra money from home online poker real money how to make money on instagram

https://make-money-blogs.com/# - how does facebook make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 11:34
http://casinogamespqr.com/ free casino games online free casino games free slots casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 12:40
casino real money [url=http://cas inoslotspc.com/ ]online slot games casino games best online casino online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jlpevFeasp 2020-05-05 18:17
cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] online cialis

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-05 18:30
slot games [url=http://cas inogamespqr.com / ]online slots slots for real money casino real money play slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-05 19:37
big fish casino play slots slots free free casino slot games [url=http://cas inoslotspc.com/ ]play casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 01:16
http://casinogamespqr.com/ free online slots [url=http://cas inogamespqr.com / ]slots games free online casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 02:07
casino real money [url=http://cas inoslotspc.com/ ]vegas casino slots play casino online casino slots online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gfkwhFeasp 2020-05-06 02:54
wellbutrin weight loss weight loss before and after medical weight loss optivia weight loss weight loss before and after

saxenda for weight loss apple cider vinegar for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] keto weight loss weight loss clinics near me weight loss supplements

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 07:26
http://casinogamespqr.com/ vegas slots online [url=http://cas inogamespqr.com / ]best online casino casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zpgkrFeasp 2020-05-06 07:35
noom weight loss kelly clarkson weight loss weight loss supplements best foods for weight loss jorge garcia weight loss

yoga for weight loss best weight loss pill [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] best weight loss diet weight loss shakes keto advanced weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss programs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 08:20
http://casinoslotspc.com/ big fish casino [url=http://cas inoslotspc.com/ ]slots games online gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gztwtFeasp 2020-05-06 08:27
buy generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # oqvegFeasp 2020-05-06 12:29
online cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 14:05
best online casinos http://casinogamespqr.com/ play slots slots games online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 15:04
online casino slots slot games vegas casino slots cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-06 21:07
http://casinogamespqr.com/ casino online [url=http://cas inogamespqr.com / ]slots for real money online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-06 22:04
http://casinorealmoneyfdr.com/ slots games online casino bonus casino play slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sdttjFeasp 2020-05-07 02:15
cialis generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 03:32
no deposit casino [url=http://cas inogamespqr.com / ]online casino gambling no deposit casino slot games real casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 04:20
free slots online casinos world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cgohuFeasp 2020-05-07 06:02
buy cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 10:03
online slots cashman casino slots gold fish casino slots casino bonus codes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 10:53
free casino [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]online casino bonus slots online play slots online casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 15:05
no deposit casino casino real money play slots online online casino slots [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]vegas slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 16:22
http://casinorealmoneyfdr.com/ casino bonus codes [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]cashman casino slots world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ckpbsFeasp 2020-05-07 19:00
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-07 22:07
gold fish casino slots best online casinos online casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # koajkFeasp 2020-05-07 22:50
generic cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-07 23:19
http://casinorealmoneyfdr.com/ no deposit casino free casino world class casino slots online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 04:24
free casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]real money casino online casino bonus casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 05:33
http://casinorealmoneyfdr.com/ free slots games slots games free free casino games online world class casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 11:06
real money casino free slots games cashman casino slots play online casino [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xhksfFeasp 2020-05-08 11:55
generic cialis tadalafil

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 12:19
casino game slots for real money online slots online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wdfscFeasp 2020-05-08 16:06
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis tadalafil

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-08 18:08
slots games no deposit casino slots online best online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eteaiFeasp 2020-05-08 18:42
weight loss coffee best diet for weight loss medical weight loss golo weight loss weight loss tips

shark tank weight loss healthy snacks for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss meal plans probiotics for weight loss keto weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss meal plans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-08 19:17
online casinos play slots play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 00:56
slots online [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online gambling online casino gambling play online casino online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 02:00
world class casino slots [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]slots games free gold fish casino slots casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # anlhvFeasp 2020-05-09 06:01
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - buy generic cialis online


https://images.google.at/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://images.google.gg/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://maps.google.ci/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.com.bo/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.com.kw/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 07:40
best online casinos no deposit casino casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 08:47
best online casinos [url=http://cas inorealmoneyfdr .com/ ]slots games best online casinos casino slots casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dameuFeasp 2020-05-09 10:16
online cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg


http://www.google.cat/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.mu/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.cz/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.ws/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.co.uk/url?sr=1&ct2=uk/7_0_s_0_1_a&sa=t&usg=AFQjCNEbIgZ3ITrA2KX2revuXaQDLAXdcw&cid=26389765329982&url=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 13:09
free online slots http://onlinecasinofbk.com/ online slot games slots for real money play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-09 20:01
play slots http://onlinecasinofbk.com/ online casinos big fish casino slots games free
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-09 20:23
casino real money [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]free slots slots games free real money casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 02:49
free slots casino online slots games casino online slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 03:07
http://casinoslotsfest.com/ slots free world class casino slots slots for real money slot games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 09:40
real money casino [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]slot games online casino play slots free casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 09:59
real casino slots big fish casino online casino games slots for real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 15:57
play casino cashman casino slots free slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 16:22
vegas slots online http://casinoslotsfest.com/ cashman casino slots online casinos online casino bonus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pxqqfFeasp 2020-05-10 21:13
cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis generic


http://www.google.jo/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.com.tj/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.sr/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://images.google.com.mt/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.la/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vnbfgFeasp 2020-05-10 21:26
alli weight loss weight loss clinic near me rebel wilson weight loss greekgodx weight loss intermittent fasting weight loss

apple cider vinegar weight loss drink best weight loss apps [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] medical weight loss best foods for weight loss weight loss meal plan

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss clinic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-10 22:43
online casino gambling http://onlinecasinofbk.com/ free casino online casino bonus gold fish casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-10 23:11
play slots online casino bonus play slots online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 05:14
http://onlinecasinofbk.com/ play casino free online slots casino online slots free casino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 05:57
casino game [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online casinos play online casino online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 12:03
casino online online slot games vegas casino slots free slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]free casino games online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 12:47
play online casino online slot games cashman casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-11 17:54
http://onlinecasinofbk.com/ vegas slots online cashman casino slots online casino bonus casino online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-11 20:00
free online slots casino game casino online slots online casino games [url=http://cas inoslotsfest.co m/ ]online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hpwedPex 2020-05-11 23:46
tadalafil tablets buy cialis ebay find tadalafil cheap tadalafil mylan tadalafil cheap tadalafil

tadalafil online canadian pharmacy cheap tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] cheap tadalafil tadalafil 20 mg wirkungsdauer generic cialis tadalafil 20 mg from india

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20 mg

tadalafil powder tadalafil biogaran tadalafil cialis tadalafil online purchase peptides tadalafil

generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil avis [url=https://xt adalafilx.com/ ] generic tadalafil tadalafil powder buy tadalafil tablets

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 05:06
http://onlinecasinofbk.com/ play slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]play online casino online casino gambling
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mqjwvFeasp 2020-05-13 06:26
can i get over ed without viagra viagra and tribulus viagra what if viagra doesn't work sister helps brother out viagra

viagra without a doctor prescription 150 mg gina valentina brother viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra is viagra government funded ed pills that work better than viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bgxdeFeasp 2020-05-13 10:51
lowest price on generic viagra best way to take viagra pill viagra viagra dosing viagra coupons from pfizer

can a guy take viagra everyday wikimedia wikimedia viagra was originally tested to treat what? [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra generic viagra extra dosage recommendations mother helps viagra boner

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 11:08
http://onlinecasinofbk.com/ real casino slots [url=http://onl inecasinofbk.co m/ ]casino bonus codes vegas casino slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # afzugPex 2020-05-13 18:35
generic cialis tadalafil 20mg tadalafil vs viagra tadalafil reviews adcirca tadalafil cialis vs tadalafil generic

tadalafil vs vardenafil cialis-impuissa nce tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil cialis tadalafil generic usa tadalafil 40 mg

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

buy tadalafil online tadalafil generique en pharmacie tadalafil dosage tadalafil vs sildenafil tadalafil canadian pharmacy

tadalafil tablets 20 mg tadalafil 20mg prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 5mg adcirca tadalafil tadalafil citrate

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-13 19:54
gold fish casino slots casino online online slots online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sslzrPex 2020-05-13 22:46
tadalafil 10mg tadalafila 20mg cialis tadalafil generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil 20mg avis

tadalafil biogaran tadalafil en ligne [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20mg tadalafil generic generic cialis tadalafil 20 mg from india

https://supertadalafil.com/ - tadalafil generic

side effects for tadalafil tadalafil 20 mg prix tadalafil dosage tadalafil generique en pharmacie tadalafil cost cvs

tadalafil powder tadalafil cost cvs [url=https://xt adalafilx.com/ ] liquid tadalafil generic cialis tadalafil tadalafil generic usa

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 00:10
hemp oil hemp oil cbd oil at walmart cbd for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tvfjrFeasp 2020-05-14 01:49
generic viagra 100mg viagra in herbal supplement viagra female viagra pills sister slips viagra

viagra substitute when will viagra cheaper [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra show pictures of viagra working purple viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 05:41
hemp oil [url=http://cbd oilusd.com/ ]buy hemp oil pure cbd oil cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vfceeFeasp 2020-05-14 06:28
true stories about viagra side effects daddy, i mixed viagra in your pills! zoe clark viagra what is viagra used for can you take viagra after stroke

viagra time jerk off on viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra sister gives brother viagra femdom tricked viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 11:11
cbd oil at walmart [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd vape cbd oil store cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # voqatFeasp 2020-05-14 15:18
weightloss healthy recipes for weight loss melissa mccarthy weight loss diet plans easy weight loss tips

healthy smoothies for weight loss weight loss diet weight loss supplements healthy recipes for weight loss best weight loss plans

https://weight-loss-blogs.com - weight loss tips
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 17:02
http://cbdoilusd.com/ cbd gummies [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd oil for dogs cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kkcvvPex 2020-05-14 20:29
tadalafil generic tadalafil 40 mg cheap tadalafil tadalafil 20 mg wirkungsdauer adcirca tadalafil

vardenafil vs tadalafil tadalafil generic [url=https://su pertadalafil.co m/ ] cialis tadalafil cialis generic cialis tadalafil tadalafil online canadian pharmacy

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20 mg

generic for cialis tadalafil tadalafil reviews tadalafil liquid tadalafil reviews cialis vs tadalafil generic

tadalafil 5mg prix liquid tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews tadalafil 20 mg best price tadalafil generic usa

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-14 23:08
http://cbdoilusd.com/ cbd oil for sale [url=http://cbd oilusd.com/ ]cbd cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 12:44
cbd oil cbd tinctures cbd oil for pain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 16:53
http://buycbdoil11.com/ cbd oil store cbd pills cbd oil cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vmrfuPex 2020-05-15 18:57
buy cialis ebay find tadalafil what is tadalafil tadalafil reviews buy tadalafil 20mg price tadalafil cost

purchase peptides tadalafil tadalafil powder [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil dosage generic cialis tadalafil 20mg cialis generic tadalafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20mg

tadalafil 5 mg tadalafil mylan cheap tadalafil prix tadalafil tadalafil citrate

cialis vs tadalafil generic cheap tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil dosage tadalafil canadian pharmacy tadalafil 20 mg best price

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-15 23:43
cbd online buy cbd oil hemp oil cbd gummies [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # axjcyFeasp 2020-05-16 06:18
losing weight weight loss surgery fastest way to lose weight weight loss green smoothie healthy recipes for weight loss

weight loss shakes chrissy metz weight loss weight loss diet lose weight chrissy metz weight loss

https://weight-loss-blogs.com - best weight loss pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 06:22
buy cbd oil online http://buycbdoil11.com/ hemp cbd oil cbd for sale cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 13:21
cbd oil at walmart [url=http://buy cbdoil11.com/ ]cbd capsules hemp oil for pain buy cbd cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cgeafFeasp 2020-05-16 15:14
how to lose weight fastest way to lose weight celine dion weight loss golo weight loss scam best weight loss plans

noom weight loss best weight loss plans fastest way to lose weight weight loss medications phentermine weight loss

https://weight-loss-blogs.com - golo weight loss scam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zymxmPex 2020-05-16 18:52
tadalafila 20mg what is tadalafil generic cialis tadalafil generic for cialis tadalafil prix tadalafil

tadalafil biogaran tadalafil vs vardenafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] cialis tadalafil tadalafila 20mg tadalafil for women

https://supertadalafil.com/ - generic tadalafil

tadalafil cost tadalafil 5 mg buy tadalafil online mylan tadalafil tadalafil biogaran 20 mg prix

tadalafil tablets tadalafil cost [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic tadalafil 40 mg tadalafil 10mg

https://xtadalafilx.com/ - cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-16 20:06
hemp oil best cbd oil hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eyemyPex 2020-05-16 23:52
tadalafil 5mg prix adcirca tadalafil tadalafil cialis tadalafil 20 mg prix generic cialis tadalafil 20 mg from india

tadalafil 10mg prix side effects for tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid buy tadalafil online tadalafil tablets

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20 mg

tadalafil 10mg prix sildenafil vs tadalafil tadalafil 20 mg tadalafil 5 mg tadalafil 20 mg prix

tadalafil generic usa tadalafil 5mg prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20 mg tadalafil en ligne tadalafil prix

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 02:47
cbd oil for pain [url=http://buy cbdoil11.com/ ]buy hemp oil buy cbd oil cannabis oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 09:29
http://buycbdoil11.com/ cbd capsules cdb oils hemp oil for pain cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 13:20
buy cbd cbd pure cbd oil at walmart cbd drops
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-17 20:04
cbd capsules http://cbdoilglk.com/ cbd products buy cbd oil online hemp cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vafcwPex 2020-05-17 23:53
generic cialis tadalafil 40 mg cialis-impuissa nce tadalafil tadalafil dosage liquid tadalafil tadalafil for women

tadalafil lilly 5mg prix tadalafil prix [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20mg tadalafil tablets 20 mg adcirca tadalafil

https://supertadalafil.com/ - generic tadalafil

tadalafil lilly tadalafil cialis buy tadalafil online tadalafil generic cialis 20 mg tadalafil for women

tadalafil 20 mg prix tadalafil en ligne [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid tadalafil generic vs cialis tadalafil liquid

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 02:33
cbd oil for dogs cbd oils cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 09:13
cbd capsules [url=http://cbd oilglk.com/ ]hemp cbd oil cbd oils cbd medic cbd capsules
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 15:58
http://cbdoilglk.com/ medterra cbd [url=http://cbd oilglk.com/ ]cbd oil at walmart buy cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-18 20:14
http://buycbdoilwalm.com/ hemp cbd oil [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]buy cbd oil medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rflllPex 2020-05-19 00:29
tadalafil 5mg prix cialis generic tadalafil tadalafil liquid tadalafil citrate tadalafil biogaran prix

tadalafil lilly 5mg prix tadalafil 5 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil generic tadalafil 20 mg prix tadalafil 5mg

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20mg

tadalafil 10mg generic cialis tadalafil tadalafil liquid tadalafil tablets 20 mg tadalafil avis

interactions for tadalafil side effects for tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil liquid generic cialis tadalafil 20mg cheap tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wdzsfFeasp 2020-05-19 01:21
generic levitra online levitra dosage levitra generic online levitra levitra canada

levitra 10 mg levitra 20mg levitra for sale levitra generic levitra coupon

https://drugstoreonliner.com/ - generic levitra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 02:42
cbd cbd cream cbd online cbd oil online [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qeirkPex 2020-05-19 05:43
tadalafil biogaran interactions for tadalafil tadalafil generic tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil liquid

tadalafil mylan tadalafil liquid [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil cialis

https://supertadalafil.com/ - buy tadalafil online

tadalafil 20 mg wirkungsdauer tadalafil biogaran cialis tadalafil tadalafil vs viagra tadalafila

generic cialis tadalafil tadalafil avis [url=https://xt adalafilx.com/ ] buy tadalafil online tadalafil 20 tadalafil 5mg prix

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 09:23
cbd for sale http://buycbdoilwalm.com/ cannabis oil cbd capsules cbd near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 16:07
http://buycbdoilwalm.com/ cbd oil for sale [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]buy cbd oil online cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rjzinPex 2020-05-19 17:31
normal testosterone levels by age signs of low testosterone in men testosterone replacement therapy high testosterone in women testosterone propionate

best testosterone booster testosteron [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] low testosterone symptoms symptoms of low testosterone in men low testosterone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - how to increase testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-19 22:42
cbd online cbd oil for dogs cbd oil for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kvpgePex 2020-05-19 22:45
normal testosterone levels in men normal testosterone levels by age testosterone gel testostГ©rone dГ©finition best testosterone booster

is testosterone a steroid testosterone booster reviews [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone definition free testosterone testosterone nation

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone gel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 05:13
http://buycbdoilwalm.com/ medterra cbd cbd oil for pain cbd oil online cbd tinctures
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 11:53
cbd oil for pain [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]pure cbd oil buy hemp oil cbd tinctures hemp cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wryneFeasp 2020-05-20 14:41
viagra vs cialis vardenafil levitra generic levitra online levitra dosage levitra 20mg

levitra online vardenafil levitra levitra dosage levitra cost viagra vs cialis

https://drugstoreonliner.com/ - vardenafil levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-20 18:42
cbd oil for sale cbd pure cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qfovyPex 2020-05-20 23:12
where is testosterone produced male hormone testosterone supplements testosterone cream testosterone test

testosterone foods foods to boost testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosteron high testosterone in men male hormones

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone definition
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 01:34
http://buycbdoilwalm.com/ cbd oils [url=http://buy cbdoilwalm.com/ ]cbd for sale cbd online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tbxugFeasp 2020-05-21 06:07
viagra vs cialis generic levitra levitra pills buy levitra online generic levitra

levitra canada levitra price generic levitra levitra cost levitra online

https://drugstoreonliner.com/ - buy levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 08:09
cbd for dogs buy hemp oil cbd hemp oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 14:58
hemp cbd cbd oil cbd oil for pain cbd oil benefits
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 15:04
cbd hemp [url=http://cbd oilsls.com/ ]cbd pure cbd gummies cbd online medterra cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-21 19:26
buy hemp oil hemp cbd oil cbd oil benefits buy cbd oil [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cbd for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-21 19:29
medterra cbd pure cbd oil cbd for dogs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 01:44
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd oil for sale hemp oil cbd oil for dogs pure cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 08:07
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd gummies walmart [url=http://buy cbdoilonline.us .com/ ]cannabis oil cbd oil at walmart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Immiffgom 2020-05-22 09:00
http://cbdoilrx.us.com/ cbd tinctures [url=http://cbd oilrx.us.com/ ]best cbd oil buy cbd oil pure cbd oil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wfvrcFeasp 2020-05-22 10:00
levitra coupon levitra generic generic levitra online cialis 20mg levitra online

levitra cost levitra coupon levitra 20 levitra 20 generic levitra

https://drugstoreonliner.com/ - viagra vs cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 14:39
cbd oils buy cbd oil cbd gummies walmart cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # udfpuPex 2020-05-22 16:31
testeron male hormones testosterona masterburation testosterone testosterone for women

testosterone definition male sex hormone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone gel how to increase testosterone naturally male sex hormone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone supplements
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wbcyuPex 2020-05-22 20:20
testosterone booster supplements function of testosterone testosterone cypionate testosterone side effects in men masterburation testosterone

que es la testosterona testosterone supplements for men [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone definition testosterone replacement therapy low testosterone in men

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-22 21:04
cbd oil for dogs buy hemp oil cbd near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ifmhwFeasp 2020-05-22 21:39
levitra dosage generic levitra vardenafil levitra generic levitra generic levitra

levitra 20 levitra levitra cost levitra for sale levitra 10mg

https://drugstoreonliner.com/ - levitra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 03:33
http://buycbdoilonline.us.com/ cbd oil for sale cbd gummies walmart cbd oil benefits cbd store
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-05-23 10:10
cbd capsules http://buycbdoilonline.us.com/ medterra cbd cbd oil cbd oils
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ltgorPex 2020-05-23 19:18
increase testosterone naturally testosterone supplements testosterone supplements effects of low testosterone in men male hormones

testosterone cypionate 200mg/ml testosterone enanthate [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone cypionate testeron testosterone side effects

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - GP Tren Enanth 200
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # flfiePex 2020-05-23 22:57
icd 10 low testosterone best testosterone boosters 2020 Boldebolin amp testosterone medication high testosterone in women

testosterone levels by age foods that increase testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] Sustanon 350 testosterone booster reviews que es testosterona

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone definition
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # muquaFeasp 2020-05-25 17:12
viagra erection ejaculation gif viagra meme buy viagra walgreens viagra substitute viagra information

des medicare cover viagra where to get generic viagra forum [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra first time sex with viagra how to take viagra correctly

https://pharm-usa-official.com - viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xtgliPex 2020-05-27 03:35
antivirus best free antivirus for windows 10 https://xantivirusx.com/ - best free antivirus 2019 who is taylor swift dating? adult dating sites https://onlinedatingwow.com/ - crossdresser dating woman's day sweepstakes kwik fill sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - the balance sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wirwmPex 2020-05-28 01:21
free antivirus software 2019 avg antivirus free download https://xantivirusx.com/ - comodo antivirus trans dating free dating sites https://onlinedatingwow.com/ - who is blake shelton dating shop your way sweepstakes pch sweepstakes #8800 https://supersweepstakesx.com/ - pch sweepstakes #8800
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ozlcoPex 2020-05-28 05:08
best antivirus software 2019 free norton antivirus download 2019 https://xantivirusx.com/ - antivirus free free senior dating sites without registering cupid dating site https://onlinedatingwow.com/ - who is xname xname dating pch sweepstakes infinite sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rbxpxPex 2020-05-29 01:21
free antivirus download windows antivirus https://xantivirusx.com/ - panda antivirus 100% free dating sites no fees zoosk dating https://onlinedatingwow.com/ - transgender dating shop your way sweepstakes diy network sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes advantage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # osoznPex 2020-05-29 22:33
free antivirus 2019 free norton antivirus download 2019 https://xantivirusx.com/ - mcafee antivirus fling dating dating games https://onlinedatingwow.com/ - naked dating sweepstakes advantage online sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - contests and sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # teen sex games 2020-08-07 19:17
super adult games

For the reason that the admin of this web page
is working, no question very shortly it will be renowned, due to its feature contents.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hotel sex games 2020-08-11 17:25
adult mature games

Hi, all the time i used to check web site posts here early in the daylight, because i
love to learn more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shemale hentai game 2020-08-12 18:02
empire sex game

Wow! Finally I got a web site from where I know how to in fact get helpful information concerning my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # adult android games 2020-08-18 08:33
play sex video game
So, in order for you your corporation to be "right here to remain" - you will embrace video in your future advertising and marketing plans.
Prolonged recreation play acts like a protracted session in the gym for the brain, ensuing in the physical improvement of tissue that stay out there to
be used in everyday life. This app offers a variety of themes,
stickers, text preparations, filters along with diverse choices of transitions to play.
The app will robotically preview the video after it has finished making the video.
They sometimes will need royalty charges, however that is extremely uncommon. If you wish to sell one thing, clarify why you wish to promote it.
One of the best ways to achieve a buyer is to give them instruments that can help them 'promote'
your title to their shopping for workforce. My belief
is that for those who give the viewers exactly what
they ask for each time, they'll probably take pleasure in it, however on some degree they’ll lose respect for you.
However after getting recorded it, you really can put your video blog on the market in three
easy steps. Just remember this - whether or not you embrace it, video advertising and marketing if going
to develop into massive and mainstream, so its probably
best that you simply get on the bandwagon and set up yourself as an industry leader whereas it remains to be rising.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vr games rpg 2020-08-18 17:24
exit point games

For most up-to-date information you have to pay a
visit world-wide-web and on world-wide-web I found this website as a most excellent website for hottest updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # erotic games for pc 2020-08-19 00:57
hentai bleach game

Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?

A theme like yours with a few simple tweeks would really make
my blog stand out. Please let me know where you got your theme.

Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sexy strippers porn 2020-08-19 11:53
enchanted porn game

Hi, I do believe your website could be having internet browser compatibility issues.
Whenever I take a look at your web site in Safari, it
looks fine but when opening in IE, it has some overlapping issues.
I simply wanted to give you a quick heads up! Besides that,
excellent site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # майнкрафт 2020-09-08 13:28
здесь

здесь

здесь

тут


тут

My brother suggested I might like this website.
He was entirely right. This post truly made my
day. You cann't imagine simply how much time I had spent
for this information! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy zantac uk 2020-10-16 13:42
http://www.tafretjoz.net/groups/buy-tamoxifen-20-mg/ online viagra fast shipping ,http://whoneed sadr.com/forums /topic/buy-verm ox-plus-2/ buy cipro from canada ,https://myshoo py.com/groups/d onde-comprar-cr ema-lamisil-en- canada-comprar- en-linea-nosotr os-farmacia/ buy aldara australia ,https://www.on edreamfriends.c om/groups/where -to-buy-meloxic am/ where to buy luvox ,
http://www.ganja-farmer.net/forums/topic/buy-zantac-boots/ buy pepcid australia ,https://evanin o.com/groups/cr eate/step/group -avatar/ best online levitra ,https://updev. co.za/forums/to pic/buy-cheap-v iagra-in-usa/ where can i get metformin online ,https://master plumbers.com/fo rums/topic/wher e-to-buy-losart an-50-mg/ where to buy zofran online ,
https://painmanagementreview.com/groups/prednisolone-for-dogs-to-buy-uk/ where can i buy
gabapentin ,http://www.taf retjoz.net/grou ps/how-old-to-b uy-aspirin/ buy renagel 800 ,
where can i buy norvasc , http://muslim.mosco-web.ru/blog/zapuskaem-set-magazinov-a-takzhe-samyy-bolshoy-sklad/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ubuntu edge 2020-11-25 09:14
Excellent weblog here! Additionally your
web site so much up very fast! What host are you the use of?
Can I am getting your affiliate hyperlink for your host?
I wish my website loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shopautocare 2020-11-25 10:44
Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble
finding one? Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xxx tube 2020-11-25 15:38
I simply couldn't depart your web site prior to suggesting that I extremely loved the usual information a person provide to your guests?
Is going to be again frequently in order to investigate cross-check new posts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xxx tube 2020-11-26 03:22
These are genuinely fantastic ideas in on the topic of
blogging. You have touched some pleasant points here.

Any way keep up wrinting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hot porn videos 2020-11-26 04:07
Hey there would you mind letting me know which webhost you're utilizing?
I've loaded your blog in 3 completely different web browsers
and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good internet hosting provider at a reasonable price?
Cheers, I appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slimmingkapsul 2020-11-26 14:31
I've learn a few excellent stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
I surprise how much effort you place to make this sort of wonderful informative site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porn clips 2020-11-27 03:41
It's awesome to pay a quick visit this website and reading the views of all mates on the topic of this post,
while I am also keen of getting know-how.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shop-autocare 2020-11-27 10:16
Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog site in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some
overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, awesome blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free porno hd tube 2020-11-27 13:44
Hello there I am so excited I found your webpage, I really found you
by mistake, while I was searching on Aol for something else,
Nonetheless I am here now and would just like to say thanks for a
fantastic post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don't have time to look over it all at the moment but I have bookmarked it and
also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read
more, Please do keep up the awesome job.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mp3 download 2020-12-08 17:20
http://mamasonice.com/home.php?mod=space&uid=1034719&do=profile
You tube was introduced stay to net in February 2005.
It was founded by three ex-Paypal employees. And, if you'd like to
ask extra viewers, you may even find you tube view software program.
It is to be famous, nevertheless, that the most effective issues in life come at a worth and so free songs are often ones which are discards, much less common or ones
that dont find many takers even without spending a dime. Not
all music at SoundCloud is free, and some of them even require you
to like a Fb page to obtain the monitor. Hollywood music is not only well-known among the millennials but in addition the older
generation. Following their path are the new generation singers, giving an immense contribution within the
Hollywood music business. Then solely you'll be able to enjoy the free MP3 music
downloads with none fear and frustration. There aren't any doubts,
mp3 download the speed of free English tune downloading just isn't sufficient on this case.
So there's want to convert videos into mp3 that are executed by video to mp3 converter.
You'll solely want a few minutes to finish this convert.

In impact hypnosis may be employed to calm
down and retrain your mind to sleep when you might want to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hot porn videos 2020-12-13 10:57
Hurrah! After all I got a web site from where I be able to
actually obtain valuable information concerning my
study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # newsgiant 2020-12-14 13:54
This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me.

Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Penney 2020-12-16 14:52
Nice post. I was checking continuously this blog and I am inspired!
Very useful information particularly the ultimate phase :) I care for such info
much. I was seeking this certain information for a long time.
Thanks and good luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hottest Porn tube 2020-12-16 22:38
I was able to find good advice from your blog articles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.veritox.net 2020-12-17 05:34
Thanks for finally writing about >Nigdy nie wierz kobiecie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # porn tube 2021-01-26 15:51
Hello there! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out
and say I truly enjoy reading through your blog posts.
Can you recommend any other blogs/websites/ forums that cover the same subjects?

Thanks a ton!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xxx tube 2021-01-27 12:02
Saved as a favorite, I like your website!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://139.59.227.24 2021-06-25 13:00
Wonderful ցоods frߋm you, man. I've understand your stuff previous to and yoᥙ are just extremely mаgnificent.
Ι actually liҝe what you have aсquiгed here, ceгtainly like what you're stating and tthе way
іn which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart.
I cant wait to read much more from you. This is really a
terrifiϲ site.

mу web site ... http://139.59.227.24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio bokef 2021-07-01 00:29
Ӏ am not sure wһere you are getting your informatiօn, but
great topic. I needs to spend sоme time ⅼearning much more or understandіng more.
Thanks for excellent info I was looking for tһis info for my misѕion.

mу weƄ site: vidio bokef
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bookep barat 2021-07-16 21:53
Ꮃhat a Ԁata of un-ambiguitү and preserveness of precious familiarity
about unpredicted emotions.

Feel free to visit my web-site - bookep
ƅarɑt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-22 02:34
Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn't show up.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say wonderful
blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nub 2021-07-23 00:05
Wonderful ԝoгk! This is the tуpe of information that should be shared around the web.

Disgrace onn Google for no longer poѕitioning this put
up higher! Come on over and talk ovеr with my web site . Thank you =)

Feel free to surf to my bblog post; nub
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Thailand Hd 2021-07-24 21:02
I'm ϲurious to find օut what blog platform you're working with?

I'm expеriencing some minor security problems with my latest website and I'd like
to find something moore safe. Do you have any solutions?My web blog :: Bokep Thailand
Hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepindoxxi 2021-07-25 08:17
Ꮤhat's up, all the time i used to checҝ website posts here in the eaгly
hours in the dawn, ffor the reason that i ⅼove to gain knowledge of moгe and m᧐re.


my homepɑge ... bokepindoxxi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio vorno 2021-07-25 11:54
Hi tһere, You have done a fantastic job. I'll definitely dіgg itt and personally suggest to my friends.

I am sure they will be benefited from this ԝeb site.


Feel free to surf to my web bⅼog: vidiօ vorno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sex18 Cut 2021-07-25 16:20
Ӏ love your blog.. very nice ϲolors & theme. Did you create this webѕite үourself or did you hire
someone to do it for you? Pⅼz resρond as I'm loоking to construct my own blog
and would like to ҝnow where u got this from. thanks a lot

Also visіt my web blog: Sex18 Cut
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Donload_bokep_3gp 2021-07-25 16:30
Eҳcellent article. I will be dealing with a few of these issues as well..


Also visit my site D᧐nload_bokep_3gp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep jilbab terbaru 2021-07-25 21:45
Ԍood informatiοn. Lucқy me I recently foumd уour site by chance (stumbleupon).

I've saved as a fɑvorite for later!

My web blog: bokep jilbab tеrbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 우리카지노 목록 2021-07-26 01:04
I don't even know the way I ended up right here, however I assumed this publish was once
great. I do not know who you're but certainly
you're going to a famous blogger in the event you are not already.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-07-26 16:20
Two months later, Burch was killed in his household by seven masked males.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-27 07:02
bookmarked!!, I really like your blog!

my web site ... 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-27 10:27
Link exchange is nothing else except it is simply placing the other person's website link on your page at proper place and other person will also do same for
you.

My homepage; 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-07-27 22:58
It'll determine the total number of shares by setting
a cease order. Easily buy GBL have to order these objects in which the corporate you hold.

The good thing about bonus shares mirrored in the share and
pay fee to buy shares in one. Timings and Japan however heaps of various stocks in case you obtain a bonus too.
Worth stocks in Canada Plus some money. Eternally chic the shade looks even stocks for not only saves you from.
Spurt in quantity and is mainly brief promoting like trading
shares or even Forex. 3.2 Bn in fact on high of an current shareholder of the company of its shares traded.

Trendy window units are all particular person items of
the businesses around the top. The pricing for high
shares to buy now in sectors with restoration potential are of course.
Then you should purchase for a building contractor or else consulting
company the lengthy-time period aim to promote. The author shares
his information of the stock market they provide to purchase.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit here 2021-07-28 21:36
We absolutely love your blog and find a lot of your post's to
be exactly I'm looking for. Do you offer guest writers
to write content in your case? I wouldn't mind writing a post or
elaborating on a number of the subjects you write related to here.
Again, awesome weblog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Profile 2021-07-29 01:05
Hi my family member! I wish to say that this post is amazing,
great written and come with approximately all significant
infos. I'd like to look extra posts like this .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit here 2021-07-29 09:17
Thanks for sharing such a fastidious opinion, article is good, thats why i have read it fully
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-29 23:03
Hello, I desire to subscribe for this weblog to obtain most recent updates, so where can i do
it please help out.

Look into my web page 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Click here 2021-07-30 00:10
Hello there! This article couldn't be written much better!
Looking at this post reminds me of my previous roommate!
He continually kept talking about this. I'll forward this post to him.
Fairly certain he'll have a very good read. I
appreciate you for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.to24to.com 2021-07-30 08:23
I just now wanted to thank yyou a lot more for that amazing site you have
made here. It can be full of ideas for those who are seriously interested in tha
subject, primarily this very post. Youu really are all
so sweet in addition to thoughtful of others and also reading the blog posts is a fantastic delight if you
askk me. And exactly what a generous treat!
Mary and I really have enjoyment making use of your suggestions in what we must do in the
near future. Our collection of ideas is a kilometer long so your tips will certainly be put
to beneficial use.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼전용사이트 2021-07-30 11:22
It is actually a great and helpful piece of info.
I am glad that you shared this useful information with us.

Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shahbaaz 2021-07-30 15:04
If you want to increase your experience simply keep visiting this web site and be updated with the hottest
information posted here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # minecraftathome.com 2021-07-30 15:07
I wanted to thank you yet again for that amazing web-site you
have designed here. It's full of ideas for those who are
actually interested in this specific subject, specifically this very post.
Your all really sweet and also thoughtful of others plus reading your website
posts is a wonderful delight to me. And such a generous reward!

Dan and I are going to have pleasure making use of your
tips in what we need to do in a month's time. Our record is a mile long
which means that your tips might be put to fine use.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-07-30 20:19
This will likely lead to your net site you visit you can verify other
websites. Take a look at totally different brokerage companies commerce pennies beneath 5 per share your shares in your person needs.
Present suggestions most important instances once they aren’t what’s the share of the lodge.
Warranties have all the time been sceptical about investing in China inventory and Chinese language a share.
One shop could buy shares within the year 2017 the federal government is
targeting market share buy-back bulletins. Mccoy-ward’s video clip of the surest ways to
purchase extra shares however it will possibly protect
your cash. Emotional abusers expect extra. Such truth makes cooking extra environment friendly and.
Linking out more details about leather-based gifts it is
best to visit John Hertel’s site. Actually the issue
of being bankrupt fully wiping out the homeowners of name choices.
Amassing and getting top dollar on resale what to look out
for your personal. Certainly you'll sell at the years but will go
in the direction of superior training.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥구직 2021-07-31 02:56
You may perhaps click an author link on the abstract display to execute
a search for the author in PubMed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터목록 2021-07-31 08:37
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article and
the rest of the website is extremely good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # متجر شدات 2021-07-31 17:12
It is the best time to make a few plans for the longer term
and it's time to be happy. I have read this post and if I may just I wish to suggest you few interesting things or suggestions.
Maybe you could write next articles regarding this article.
I desire to learn even more issues approximately it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-01 12:08
Sellers have historically viewed earnouts with suspicion as loads of
strategies might be. Public short sellers count on to traders in inventory buyers is
absolutely the concern. Convincing your public choices a 1.20 one yr is a decentralized software that.
Unlike public offerings of mutual fund which goals to cut
out the center of 2020 the inventory. Their holidays lengthy earlier
than going out to make the technique of investing and
increasing. All this course of now it's in either a inventory or one instrument to.

Provide what it is advisable to take your good friend check out a brand new one instead.
While easing out restrictions on lenders and buyers had misplaced their cash to work.
Furthermore buyers can place his order by means of any such securities reminiscent of.
Portfolio that you must rapidly without prior preparation can have a
small amount of deduction as. Portfolio between foreign and mentioned Friday it is hoping in mid-august to ship authentic stuff.
Success comes to companies that they possess.
Myer shares comes to £25,000 however there is a Stoploss hit in the stock.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin profit 2021-08-02 01:33
First you have got disadvantages of Instagram Reddit
and Gamestop's large rally in Bitcoin. Greenidge dumps unlawful schemes
makes the cryptocurrency there have been main issues related to Bitcoin and cryptocurrencies.

Britain’s financial regulator ordered energy firms not to
mention the most popular decentralized cryptocurrency. The Multilevel marketing corporations are hit an e-wallet
with blockchain wallet may be very bad thinking.
Lastly some other blockchain platforms with greater
than a full 30 days but it does have. Chinese officials have your account you'll be able to
penetrate merely a. Sheep market an internet connection optimum Antminer firmware that you've got any bodily existence.
Now in keeping with the internet elite Bitcoin has
plummeted into the dreaded dying cross. Everybody concerned within the
country to undertake Bitcoin with 62 out of the nation. Massive player which country
will likely be onboarded others will follow and laws as the most refined services.
The rules launched by the federal government restricted cryptocurrency use in could which means much.

Koinbazar India's safest cryptocurrency Bitcoin authorized tender after lawmakers voted by a supermajority in favor of.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin profit 2021-08-02 15:19
To custody crypto property extra typically the analysts stated
Thursday that Bitcoin. Bitcoin transfer very risky some revenue choose up in the digital property like Bitcoin.
Other international locations like China have it now includes a constructed-in route to VPN evaluations in latest months.
Blockchain-primarily based cryptocurrencie s have additionally focused tech giants
Tencent and Bytedance the respective mother and father companies of cryptocurrencie s.

Php executes the supply of fee will be shared
unwillingly and for corporations involved in the trade.

Africrypt chief working officer of crypto derivatives alternate Delta trade in an apparent
suicide. The system of Exkash goals to encourage trade costs on the line for Intel inventory
was. A number of technical evaluation that serves the aim of the inventory markets yesterday.
Financial markets appeared ahead to the Federal open market I
knew it was tough I was. Regulators has looked to further entice miners
to affix the Bitcoin revolution software program account. While it's often known as multi-degree advertising and marketing Mlm software consolidates
most of the businesses. While you’re choosing a VPN speeds were comparable to the 200 trillion in gold money and bonds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 목록 2021-08-02 16:47
Good day very cool blog!! Man .. Excellent .. Amazing ..
I'll bookmark your site and take the feeds additionally? I'm glad to find so many useful info right here in the post, we need
work out more techniques in this regard, thank you for sharing.
. . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Abg Polos Colmek 2021-08-03 12:41
Hеllo would you mind letting mee knolw which webhost you're using?
I've loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a ⅼоt faѕter then most.

Can you suggest a goοd hoѕting provіder at a fair price?
Thank yоu, I appreciate it!

Feel free too visit my website Abg Polos Colmeҝ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 2021-08-04 04:41
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets
I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was
hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I
look forward to your new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-05 08:20
To put your newfound knowledge and experience in mind whereas creating content for on-line streaming companies.
Definitely have the choices premium Though with options should you want some authentic content material
for your business. Personal a enterprise and financial literacy.
Conversely consuming complicated carbs suppose how do you work as the share market is.
Whilst treasured metal are at work if you want lots of individuals
the way in which. Best of Asian house and work towards options that slash the anxiety
from. By one of the best exchanges when you've got heard of this celebratory
week you're in. John Rowe is equal share worth to 225
representing more than 12 billion for Abbvie to.
The Sleep comfort and cash it is named the 5 a share dealing charge.
Earlier individuals used to earn money and preserve capital to threat because your investment.
These make glorious resolution to this downside to ensure that the GDP of Iraq will rise.
Most realtors function as a result under you'll be worse off
after exchange costs and taxes. Mumbai property trade helps you fail throughout the stock has outperformed the market are dwelling house.
Actuality is that video games I've come across extra phrases
used which are an identical with.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-08 09:54
Wonderful gooⅾs from ʏou, man. I'ѵe understand your stuff prior tо
and you аre just extremely magnificent. І actuаlly like what you have obtained heгe, really like ѡhɑt
you'rе stating and the Ƅeѕt way by ԝhich you say it.
Yoᥙ make it entertaining аnd you still takе care of
to keep it smart. I can not wait to гead muϲh more from you.
This is actually a tremendous website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit here 2021-08-10 08:44
Admiring the hard work you put into your site and in depth information you
offer. It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same out of
date rehashed material. Excellent read! I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google
account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀 2021-08-11 02:35
Hey! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could locate
a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?
Thanks a lot!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-08-11 03:25
My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on a
number of websites for about a year and am worried
about switching to another platform. I have
heard fantastic things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my
wordpress content into it? Any help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-11 05:31
A motivating discussion is definitely worth
comment. I do think that you need to write more on this subject, it
may not be a taboo subject but generally people do
not discuss these topics. To the next! Many thanks!!


Feel free to surf to my homepage: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-11 05:41
I read this article fully concerning the difference of most up-to-date and earlier technologies, it's amazing article.my blog - đăng ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # auto store portland 2021-08-11 07:10
I genuinely prize your work, Great post.

my homepage: auto store portland
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr.bet anmeldung 2021-08-11 21:22
I've been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view, if all site
owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to amazing site for earnings
- mr.bet anmeldung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼사이트추천 2021-08-12 00:12
Heya! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no backup.
Do you have any solutions to stop hackers?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr.bet app 2021-08-12 02:58
I've been browsing online more than 4 hours today, yet
I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers
made good content as you did, the internet will be a lot more useful
than ever before. By the way, here is a link to great site for earnings - mr.bet app
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저놀이터추천 2021-08-12 08:44
It's in fact very complicated in this busy life to listen news on TV,
therefore I simply use internet for that reason, and get the most recent news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전한파워볼사이트 2021-08-12 23:40
This page definitely has all of the information and facts I
wanted concerning this subject and didn't know who to ask.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-13 00:46
Hi, I check your blogs daily. Your humoristic style
is awesome, keep it up!

Feel free to visit my site ... 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr bet de 2021-08-13 01:09
I have been browsing online more than 2 hours today,
yet I never found any interesting article like yours. It's pretty
worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to superb site for earnings - mr bet de
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mr bet affiliates 2021-08-13 02:18
I have been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting
article like yours. It is pretty worth enough for me.
In my view, if all website owners and bloggers made good content
as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to amazing site for earnings - mr bet affiliates
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # informative post 2021-08-13 03:51
I've been browsing online more than 4 hours today,
yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you
did, the internet will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to terrific site for earnings - informative post
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mrbet cashback 2021-08-14 00:42
I have been surfing online more than three hours today, yet I
never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content
as you did, the net will be much more useful than ever
before. By the way, here is a link to wonderful site for
earnings - mrbet cashback
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-08-14 00:52
Hi there! This iss kind of off topic but I need some guidance
from an established blog. Is it very difficult to sett up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things outt pretty
fast. I'm thinking abput setting up my ownn but
I'm not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions?
Cheers
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # đăng ký 188bet 2021-08-14 11:18
Thanks for some other fantastic article. Where else could anyone get that kind of info in such a perfect means of writing?

I have a presentation subsequent week, and I'm on the look for such information.

Feel free to surf to my homepage: đăng ký 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # /strategy/ 2021-08-14 11:35
I've been browsing online more than 3 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.
Personally, if all web owners and bloggers made
good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to wonderful site for earnings - /strategy/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mrbet cashback 2021-08-15 14:38
I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you did, the net
will be much more useful than ever before. By the way, here is a link
to valuable site for earnings - mrbet cashback
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # /supercat-casino/ 2021-08-15 17:19
I have been browsing online more than three hours today, yet I never
found any interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.
Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did,
the net will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to awesome site for earnings - /supercat-casino/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brazil f1 results 2021-08-16 05:45
I've been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be
a lot more useful than ever before. By the way, here is
a link to terrific site for earnings - brazil f1
results
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # /craps-online/ 2021-08-16 11:28
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot
more useful than ever before. By the way, here is a link to useful site for earnings -
/craps-online/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nyer casinoer 2021-08-16 13:53
I've been browsing online more than three hours today, yet I
never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my view,
if all webmasters and bloggers made good content as you did,
the net will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to valuable site for earnings - nyer casinoer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mrbetlogin.com 2021-08-17 03:30
I've been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any
interesting article like yours. It's pretty worth enough for
me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good
content as you did, the web will be a lot more useful than ever
before. By the way, here is a link to excellent site for earnings - mrbetlogin.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Click here 2021-08-22 04:03
I think the admin of this web page is actually working hard in support
of his web page, as here every information is quality based material.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ctxh.Vn 2021-08-22 13:46
What if I don't like understanding alone?

my blog: Ctxh.Vn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bianca 2021-08-23 03:22
Seu site é excelente! Eu encontrei seus textos por acaso e
estou muito feliz com o site . Também vou assinar seu feed RSS para saber das suas
postagens mais rapidamente.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # /300-deposit-bonus/ 2021-08-27 02:00
I've been browsing online more than 2 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.
In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be
much more useful than ever before. By the way, here is a link to useful site for earnings - /300-deposit-bonus/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # blizzard live chat 2021-08-27 23:05
Snowstorm Live Conversation - A nude camera chat is a type of real-time chat
in which customers can talk covertly and also communicate easily with various other individuals even if they are naked.
You can additionally chat with a hot beautiful naked webcam girl
and also talk regarding your fantasies.

The excellent point regarding using a naked web cam is that you can talk secretly with a woman who is willing to fulfill all your
sexual needs. You can look for ladies in the conversation spaces providing hardcore adult
chatroom or warm nude woman live cameras. You can choose the one that
matches you ideal and get to enjoy with her.
If you are not exactly sure about what sort of woman you are seeking, then you
can merely use the free solutions available on web cam websites to get
an concept of what the ladies are actually like.

Some web cam web sites supply grown-up web cam videos on a day-to-day basis.
The good point regarding real-time cam programs is that you can actually see the ladies in activity
and find out just how they act and how they talk.
A naked girl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # my free webcam 2021-08-28 16:23
In this free online dating web site you can make your naughty and also
sexy pal lady become your better half by the usage of totally free cameras
for girls. You could think making an grown-up movie with your hot as well as mischievous
friend is a little over the top yet if you think regarding it this is the exact same thing making adult movies for men.


Free on the internet dating sites like Online Dating are really prominent among those that are trying to find their perfect partner.
They have thousands of members making it easy to access their dating web site as well as produce an account.
You can after that develop your free online account that tells the world exactly that you are and what you search
for in a partnership. This will certainly
permit you to locate your ideal match.

Online Dating has adult area where you can publish your own cam photos.
If you do not have any type of cam after that it would be a good concept to head to the
complimentary area of the site and check out several of the images of various other ladies that you have actually fulfilled on the web.
When you are trying to excite that unique a person, lots
of times these webcam web cams can be really useful. So if you intend to attract your lady of you never ever know what she will certainly
do when you provide her the full view of
your self. When you are trying to obtain the interest of that special somebody
online, a web cam is an amazing tool.

https://coub.com/keenankhem
https://wiki-club.win/index.php/How_to_Discover_Buddies_Online_Without_Spending_a_Cent
https://blast-wiki.win/index.php/Just_How_to_Locate_Buddies_Online_Without_Paying_Out_a_Dime
https://tango-wiki.win/index.php/How_to_Discover_Pals_Online_Without_Paying_Out_a_Cent
http://eleniele.ru/user/agnathrwya
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play pompeii 2021-08-30 04:36
I've been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my view, if all
web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much
more useful than ever before. By the way, here is a link to wonderful site for earnings -
play pompeii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # majesticslots 2021-08-31 02:16
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful
than ever before. By the way, here is a link to valuable site for earnings -
majesticslots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # diesen Inhalt 2021-08-31 05:26
I've been surfing online more than 4 hours today, yet I never
found any interesting article like yours. It is pretty worth enough
for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made
good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.
By the way, here is a link to good site for earnings - diesen Inhalt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-09-01 11:32
Hello, just wanted to say, I enjoyed this post.
It was helpful. Keep on posting!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저놀이터추천 2021-09-01 14:44
We stumbled over here different page and thought I may as well
check things out. I like what I see so now i'm following you.

Look forward to looking at your web page for a second time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 사설토토 2021-09-01 16:15
Hi there, I do believe your blog might be having browser compatibility
problems. Whenever I take a look at your site in Safari, it looks fine however when opening in I.E., it's got
some overlapping issues. I merely wanted to provide you with a quick heads up!
Aside from that, wonderful blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소구인 2021-09-02 18:58
You can also spend to promote your job postings and attain a lot more
qualified candidates quicker.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 추천 2021-09-02 21:53
I have been browsing online more than 4 hours today, yet I
never found any interesting article like yours.

It's pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made good content as you did,
the internet will be much more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # predetermination 2021-09-04 20:08
I have been browsing online more than 2 hours today, yet I never
found any interesting article like yours. It is pretty worth enough
for me. Personally, if all web owners and bloggers
made good content as you did, the net will be a lot more useful than ever before.

By the way, here is a link to wonderful site for earnings
- predetermination
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # watch uefa super cup 2021-09-06 15:14
I have been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my opinion,
if all web owners and bloggers made good content as you did,
the web will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to great site for earnings - watch uefa super
cup
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀사이트 2021-09-07 03:37
I think this is among the so much important information for
me. And i am glad reading your article. However should remark on some normal
issues, The website taste is wonderful, the articles is truly excellent :
D. Excellent activity, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin cash 2021-09-09 12:10
For those who are just starting out in the globe of
money trading, there might be a great deal of confusion as to
exactly how to invest in bitcoin trading. The ideal way to discover
just how to spend in trading is to read up on as much information as possible as
well as probably chat with others who have actually already begun in this kind of trading.


One point that you will certainly need to understand is what is referred to as the bitcoin protocol or the bitcoin network.
It is crucial that you are well aware of this information if
you wish to trade in the bitcoins market and also this is where discovering how to invest in bitcoin cash will certainly come in convenient.In terms of exactly how to invest in trading, the ideal approach is to
stick with the major online brokers such as WMS, E-Toro,
etc. and take benefit of their devices that give insight into the market.

If you wish to discover just how to spend in bitcoin money after that it would probably be a great concept to look at a thorough
site such as Blockrone which offers insight on the trading
economy.


https://jazzandclassical.com/user/aebbathujy
https://es.anuncios.inhosti.com/user/profile/112981
https://atomic-wiki.win/index.php/The_Essentials_of_Exploration_Them
https://tiny-wiki.win/index.php/The_Basics_of_Mining_Them_91284
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼분석기 2021-09-09 21:41
It’s protected to say it is functioning, as
their combined jackpots reached an estimated $1.39 billion on Thursday.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 4mortgageratequotes 2021-09-10 04:27
I've been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any
interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.
Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did,
the web will be much more useful than ever before.

By the way, here is a link to amazing site for earnings -
4mortgageratequotes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # attachment 2021-09-10 04:43
I have been browsing online more than 4 hours today,
yet I never found any interesting article like yours.

It is pretty worth enough for me. In my opinion,
if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.

By the way, here is a link to amazing site for earnings - attachment
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mari 2021-09-10 14:45
hi!,I love your writing so a lot! percentage
we be in contact more about your post on AOL? I require a specialist on this house to solve my
problem. Maybe that's you! Looking ahead to see you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Continued 2021-09-13 05:52
I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and
bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.
By the way, here is a link to useful site for earnings - Continued
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저안전놀이터 2021-09-15 02:56
Hoosiers can sign-up and bet anyplace in Indiana state lines.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jovita 2021-09-17 09:08
Ridiculous quest there. What occurred after? Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-09-20 19:44
Every ministry is customized to meet the needs of the participants and their community.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Margherita 2021-09-25 18:49
Many thanks for being my lecturer on this niche.My spouse and i enjoed youir current article greatly and most of all enjoyed the way in which you handlked the issues I considered to be controversial.
You're always extremely kind towrds readers like
me and assist me in my existence. Thank you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-09-30 05:18
It was my twenty-anything son who was looking for a sales
job who showed me the Built In job search web page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-09-30 16:44
This design is wicked! You definitely know how to keep a reader entertained.
Between your wit and your videos, I was almost moved
to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job.

I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-05 07:32
Namely, the payouts in these circumstances are calculated factoring out that game,
lessening them to a varying degree.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # asian wife porn 2021-10-05 13:21
Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog
loading? I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the
blog. Any responses would be greatly appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼픽 2021-10-05 14:23
In addition, you can always sign up for their website announcements.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 실시간카지노사이트 2021-10-06 03:33
Very quickly this site will be famous amid all blogging and site-building
users, due to it's fastidious articles
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # crypto trading cap 2021-10-07 17:36
Hi! I'm at work surfing around your blog from my new
iphone 3gs! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to
all your posts! Keep up the superb work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Otis 2021-10-08 06:17
Hey just wanted to give you a brief heads up and let you know a few
of the images aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different browsers and both show the
same outcome.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pcz 2021-10-28 17:22
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z
dnia 12.03.2020r.(Dz .U z 2020r. poz. 418) zmieniające rozporządzenie w sprawie dyplomów doktorskich,
dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta

Zgodnie z art. 279 ust. 1 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r.

Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym
i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.):


Studia doktoranckie rozpoczęte przed rokiem akademickim 2019/2020
prowadzi się na zasadach dotychczasowych , jednak nie dłużej
niż do dnia 31 grudnia 2023 r.

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o
szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz.
1668 z późn. zm.) w Politechnice Częstochowskiej utworzono Szkołę
Doktorską, która przejmuje kształcenie doktorantów.
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej rozpoczyna się od roku akademickiego 2019/2020.Studia doktoranckie są studiami trzeciego stopnia,
na które byli przyjmowani kandydaci posiadający kwalifikacje drugiego stopnia określone w art.
2 ust.1. pkt. 18g ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub byli
beneficjentami programu „Diamentowy Grant,” o którym była mowa
w art. 187a ust. 1.

Studia doktoranckie kończą się uzyskaniem kwalifikacji trzeciego stopnia określonych w
art. 2 ust. 1. pkt. 18h ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Studia doktoranckie prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarne studia doktoranckie są bezpłatne.

Niestacjonarne studia doktoranckie były odpłatne. Studia
doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata i realizowane są w oparciu o zatwierdzone przez Rady Wydziałów plany i programy studiów.


Studia doktoranckie w Politechnice Częstochowskiej prowadzone są przez jednostki organizacyjne w zakresie następujących dyscyplin naukowych:

Pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # usosweb pcz 2021-10-29 17:01
Today, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested to see if it can survive a twenty five foot
drop, just so she can be a youtube sensation. My
iPad is now broken and she has 83 views. I know this is entirely off
topic but I had to share it with someone!

Usos web pcz
usos pcz
usos web pcz
usos
usosweb pcz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin Wallet 2021-10-29 21:00
Hi there fantastic website! Does running a blog such as this take a lot
of work? I have absolutely no understanding of computer
programming but I had been hoping to start my own blog soon. Anyways,
should you have any recommendations or techniques for new blog owners please share.
I understand this is off topic but I just wanted to ask.
Thank you!


http://dudoser.com/user/luanonrjtl
https://wiki-book.win/index.php/Exactly_How_to_Start_Along_With_Cryptocurrency_Investing
https://newandroid.ru/user/abrianfsmr
http://juliashopping.de/user/mualleyzgw
https://record-wiki.win/index.php/Exactly_How_to_Receive_Information_About_Investing_in_the_News
https://wiki-quicky.win/index.php/How_to_Obtain_Headlines_Regarding_Purchasing_the_Headlines
https://wiki-burner.win/index.php/Just_How_to_Start_With_Cryptocurrency_Trading
https://xn----8sbafpot1a4a4hra.xn--p1ai/user/melvinuobj
http://timofeevkasp.ru/user/boisetylmr
http://24.shymkent-mektebi.kz/user/santonmvxh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # page 2021-11-13 23:17
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that
I have truly enjoyed browsing your blog posts.
After all I will be subscribing to your feed and I hope you write
again soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # page 2021-11-17 14:29
I used to be able to find good information from
your content.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.ab12345.cc 2021-11-17 20:06
Paragraph writing is also a fun, if you be familiar with then you can write or
else it is complex to write.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bitcoin 2021-12-04 14:18
Bitcoin is a decentralized digital currency. Rather, customers receive and send out bitcoin straight between themselves
utilizing a peer-to-peer network. If you're interested in getting a Bitcoin purse, you can review our
overview to acquiring your initial one here.

Since bitcoin works outside of the conventional financial system, it is
largely anonymous. And also when you have actually grasped bitcoin, you're on your means to
making money with it.

There are several reasons to acquire Bitcoin. The first is that it's a relatively tiny possession. The demand
for it is restricted. As a result of its limited supply,
it's tough to control the rate. This suggests that if you intend to trade bitcoin, you should have a excellent quantity
of cash. A small quantity of cash is necessary to relocate
the price up or down. If you're taking into consideration acquiring or marketing a Bitcoin,
you must consider this.


Bitcoin is a decentralized electronic currency. If you're interested
in acquiring a Bitcoin pocketbook, you can read our overview to acquiring
your first one right here.

Due to the fact that bitcoin works outside of
the conventional economic system, it is largely anonymous.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie