STRONA ARCHIWALNA

Supersamiec - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

czwartek, 07 marzec 2013 20:11

Supersamiec

Napisał 
Przeciętny mężczyzna podąża przez życie wydeptanym przez tłumy szerokim, bezpiecznym traktem. Z lękiem i pogardą zerka na boczne, zarośniete ścieżki prowadzące jak ostrzegają liczne ostrzeżenia, na manowce. Od najwcześniejszego dzieciństwa przedstawia mu się jedyną drogę którą ma stąpać przez życie, męski wzór do którego ma się dostosować; najpierw może się trochę wyszaleć, a potem trzeba się ustabilizować, znaleźć życiowe spełnienie w posiadaniu żony, dzieci, wybudowaniu domu i posadzeniu drzewa. Problem w tym że jeden wzorzec próbuje się przystosować do wszystkich mężczyzn, nie zwracając uwagi na fakt, że być może ktoś ma inny sposób na spełnienie. Nie wiadomo ilu ludzi zamiast tworzyć piękne dzieła sztuki, powoływać do życia wspaniałe doktryny, dokonywać epokowych wynalazków spędziło całe życie w roli, do której zostali zmuszeni; roli do której z różnych względów się nie nadawali. Zamiast tworzyć wielkie rzeczy i wzbogacać ludzkość, unieszczęśliwili siebie a swoim nieszczęściem i wynikającym z niego ponuractwem, pijaństwem, depresją czy agresją - także swoich partnerów, dzieci i wszystkich wokół.

Wzorzec męskości

Ludzie którzy żyją według wzorca, reagują co najmniej niechęcią wobec tych, którzy odważyli się na pójście własną drogą. Zaczynają się uszczypliwości, złośliwości, przyobleczone w sztuczne współczucie pytania z góry sugerujące przykrą odpowiedź. Może pojawić się agresja i napaść na "odmieńca", bo przecież "za kogo on się uważa". Ci którzy bezmyślnie przyjęli cudzy sposób na życie, czują się mocno zaniepokojeni tym że mogli nie mieć racji, że zostali okłamani. Tak, właśnie tak jest. Nie mają racji, a najczęściej zostali brutalnie oszukani. I z niezwykle rzadkimi przypadkami nigdy się do tego nie przyznają. Dlaczego? ponieważ wzorzec to nie tylko dzieci żona dom i drzewo, a także zakaz ujawniania przez mężczyznę swoich uczuć, przyznawania się do słabości. Mężczyzna ma być silny, a więc tłumić w sobie negatywne emocje i nie ukazywać ich. Raz na tydzień może się upić, i w ten sposób bezkarnie społecznie dać upust swoim cierpieniom; jego wyskoki po pijanemu zostaną zaakceptowane - natomiast jeśli je z siebie wydobędzie na trzeźwo, inni mężczyźni żyjący wzorcem uznają go za mięczaka i będą nim gardzić; podobnie jak kobiety, które reagują automatycznie podnieceniem seksualnym (bądź żywym zainteresowaniem) na mężczyznę zachowującego się i żyjącego według powszechnie akceptowanego wzorca. Oczywiście, Panie uwielbiają podkreślać że cenią sobie szczerość i wyrażanie emocji przez mężczyznę, ale spróbuj się rozkleić przy swojej kobiecie - wtedy zobaczysz że to były tylko takie żarciki, a tak naprawdę powinieneś "nosić spodnie" i być oparciem dla kobiety, a nie beczeć w jej bluzkę jak koza. To wszystko jest karą dla tych, którzy chcą wyjść z wzorca - ostracyzm społeczny. Jeśli komuś zależy na opinii znajomych i rodziny (a zależy niemal każdemu) jest już ugotowany. Nigdy nie zaryzykuje ludzkiej pogardy i odtrącenia, dla wolności i zobaczenia co też ciekawego kryje się za powszechnie przyjętymi normami życia. A są tam piękne, wspaniałe rzeczy.


W takim razie skąd wiemy co się dzieje u ludzi żyjących według wzorca? między innymi z gazet (morderstwa, rękoczyny, statystyki rozwodów, a wzorzec mówi że powinno być szczęście), z for internetowych gdzie mężczyzna może opisać co mu leży na sercu, a jednocześnie pozostać anonimowym. Jak każdy może sam sprawdzić, wyznanie słabości przez faceta na forach, rodzi natychmiast odzew pełny nienawistnych reakcji wśród kobiet i coraz rzadziej już, mężczyzn. Facet który wychyla się z wzorca, jest zagrożeniem dla kobiety która także żyje według kobiecych wzorców. Stąd wynika atak i gniew kobiety. Jej wzorzec każe mieć męża (najlepiej typ Ryśka z Klanu), żywiciela rodziny i chodzący uległy ideał. Jeśli facet nie chce być taki jak jej ideał, kobieta czuje że jej pragnienia (co ciekawe, to nie są jej pragnienia tylko zostało jej to narzucone w procesie wychowania) mogą się nie spełnić, i atakuje w poczuciu zagrożenia "wyższych wartości". Każdy atakuje jak umie; jedni prostacko, lżeniem i obelgami, inne Panie szyderstwami, a kolejne straszą samotnością na starość "zostaniesz sam i nikt nie poda Ci szklanki wody". Zostały nauczone że samotność to największe zło, a samotna kobieta jest synonimem przegranego życia, więc chcąc kogoś nastraszyć, przywołują to czego same najbardziej się boją. Paradoksalnie mają rację; ktoś kto nie lubi siebie, nie lubi z sobą przebywać, faktycznie odczuwa samotność jako coś przerażającego. Jeśli jednak ktoś lubi siebie i jest ciekawy życia, samotność może być dla niego niezwykle twórcza i pełna radości. Te kobiety wyparły się siebie, na rzecz obcych dążeń i celów. Dlatego są nieszczęśliwe, i jak to zwykle bywa z nieszczęśliwymi, najgłośniej zabierają głos w sprawach szczęścia innych ludzi. Im bardziej nieudane i niesatysfakcjonujące życie osobiste, tym większa pewność posiadania niezwykle ważnej wiedzy o życiu. Układanie innym życia na podstawie własnych sympatii i antypatii, to ich ukochane hobby. Pozwala na chwilę zapomnieć o własnym śmietniku.

Omijanie wzorca

Spowiadając się anonimowo na forum, mężczyzna nie narusza więc wzorca tylko go delikatnie omija. Najlepsza wiedza o tym jakie skutki ma dążenie za cudzym wzorcem życia, to ludzie którzy w nim żyją i tak mocno cierpią, że nie zważają na męskie tabu - czyli że przyznawanie się do słabości jest niemęskie. Gdy cierpienie przekracza pewien poziom, jak wiemy (kto miał bolący ząb ten wie, ja wiem) wszystkie normy sie lekceważy w pogoni za znieczuleniem od nieznośnego, trwale pulsującego w nerwie męskiej duszy bólu. Stąd właśnie płynie życiodajna wiedza. I ta jest prawdziwa, a nie to co mówią rodzice, dziadkowie, ciotki. Cóż Ci mają powiedzieć? że przegrali, że szczęście które im obiecywano jest tylko codzienną katorgą? oni chcą byś ich podziwiał, nie chcą byś znał prawdę. Bo ta oznacza że wujek macho okaże się zwykłym, zrobionym w konia przeciętnym facecikiem. On już wystarczająco mocno cierpi, a jedyne co mu zostało to chwilowa przyjemność z chwalenia się sukcesem życiowym. Sam stracił, i chce żebyś był w tym samym bagnie co i on. Pod pozorem uśmiechu i dobrych rad, czai się przegrany człowiek. Dlatego każde wychylenie się poza obowiązujące normy, jest natychmiast karane - brakiem akceptacji, naganą, krytyką, a w końcu pełnym odrzuceniem, pobiciem, czasem morderstwem. "Kochamy Cię, ale musisz być jak my, bo inaczej Cię ośmieszymy, oplujemy i rozgnieciemy jak pluskwę". Ot, miłość. Dlatego właśnie Budda opuścił rodzinę i pałac, a Jezus mówil o nienawiści między członkami najbliższej rodziny. Bo Twoje najwyższe dobro, to coś innego niż dobro znajomych i rodziny. Twoje dobro to wyjście ponad wzorzec, i odszukanie swojego prawdziwego miejsca w życiu, a nie trwanie z innymi i udawanie że jest ok. Nie jest ok, i doskonale o tym wiesz. Twój wewnętrzny kompas codziennie wariuje, cierpisz - jest to sygnał że coś jest nie tak, coś trzeba zmienić. Gdy próbujesz, Twoja rodzina i znajomi nagle się zmieniają, już ich nie poznajesz, zaczynasz się bać ich presji. I wracasz na swoje miejsce w szeregu.

Mamy więc człowieka, któremu zazdroszczą inni faceci a kobiety się czule uśmiechają, jak przy komediach romantycznych z happy endem. Sytuacja rozwija się według odwiecznego scenariusza, czyli uśmiech i radość dla ludzi na zewnątrz (by nie dokuczali, nie śmieli się i nie uznali że jesteśmy nieudacznikami, także podziwiali i zazdrościli), a dzięki anonimowości internetu wyznanie, szczere. Spójrzmy do środka płonących piekieł, by ujrzeć prawdę w całej swej potwornej okazałości. Oto komentarz z forum onetu:~KT: Jestem facetem. Mam 37 lat. Żona, kariera, małe dziecko, domek na przedmieściach. I absolutna pustka. Pracuję nad tym aby stać się osobą aseksualną, bez potrzeb emocjonalnych. Moja żona jest w 100% zadowolona z sytuacji. Zarabiam, dbam o dziecko, dom, nie piję, nie awanturuję się. Nie widzi problemu w braku namiętności i uczuć. Tylko dlaczego na początku naszej znajomości, sprawiała wrażenie zupełnie innej osoby...? Ja chcę być w porządku, nikogo nie ranić i nie niszczyć dziecku jego dzieciństwa. Dlatego nie wyprowadzę się ani nie znajdę sobie kochanki. Zresztą z atrakcyjnego faceta zamieniam się ostatnio w tatusia z brzuszkiem, bo brak mi zapału do dbania o siebie i sportu. Próbowałem rozmów, terapii, leczyłem się na depresję. Wszystko na nic. Zresztą, pomoc psychologiczna w Polsce to jest jakaś kpina. Wiem, że takich ludzi jak ja są setki, jeśli nie tysiące. Sytuacja jest patowa. Żeby być w porządku, muszę codziennie niszczyć sam siebie. Przeczekać swoje życie, z nadzieją że nie będzie trwało zbyt długo i że koniec nie będzie zbyt bolesny. Dlatego takie lukrowano - hollywoodzkie historie jak ta powyżej są dla mnie mało wiarygodne.Ten mężczyzna jest uczciwy. Po urodzeniu dziecka jego żona odczuła spadek libido, i odepchnęła męża od łóżka. Ten nie chce jej zdradzać, ponieważ jest jej wierny. Zależy mu na rodzinie i dobru dziecka, ale nie wytrzymuje presji seksualnej której nie może zaspokoić. Ta więc zostaje stłumiona, ale energii seksualnej nie można ot tak sobie wyrzucić za drzwi, więc przyjmuje ona postać depresji, otępienia. Za otępienie odpowiadają hormony, czyli mówiąc wprost ten człowiek jest pod wpływem narkotyków, jest półprzytomny jak w stanie szoku po wypadku. To co pisze to nie epatowanie swoim cierpieniem, a objaw silnej depresji - której nie uleczy żaden lek psychotropowy.

Uczciwość ma wiele twarzy

Zauważmy co pisze ten człowiek: Żona jest zadowolona. Z mojego doświadczenia wynika, że chcący bliskości mąż ma sugerowaną chorobę psychiczną, albo że jest obrzydliwy ze swoją zwierzęcą, obrzydliwą chucią. Facet ze sobą walczy, ze swoją potrzebą seksu, ale nijak nie umie sobie z tym poradzić. Umysł więc jak w hipnozie wytłumia te pragnienia, ale kosztem depresji. Najgorzej jest wtedy, gdy facet bierze tłumaczenie żony za prawdziwe i uważa się za chorego. To nieprawda, pożądanie które odczuwa jest jaskrawym objawem zdrowia. To żona jest chora, to żona ma zaburzenia, najczęściej jest to pokłosie wychowania religijnego w dzieciństwie, gdzie seks jest grzechem a czołowa kobieta (Matka Boska) wyznawanej w Polsce religii, niepokalanie (czyli bezgrzesznie bo bez udziału seksu) poczęła. To rodzi niechęć, nienawiść do seksu. Z jednej strony kobieta chce, jej ciało pragnie pieszczot, zbliżeń seksualnych - ale na przeszkodzie stoi umysł, od dzieciństwa karmiony przez księży niechęcią do seksu. Ciało chce, umysł się brzydzi, powstaje więc nerwica niesłusznie uważana za życie w czystości. Wystarczy chociażby jedno napomknięcie o seksie, by taka czysta i dążąca do świętości kobieta wpadła w furię.

Uczciwość jest piękna. To ponadczasowa, najwyższa wartość, ale tylko wtedy gdy jest w parze z mądrością. Ten moralny drink musi być wstrząśnięty, nie mieszany - a jego euforyczność jest pokłosiem zmieszania dwóch pięknych cnót. Sama uczciwość potrafi być zabójcza, bo co jeśli obiecasz milczenie komuś, kto wyznał Ci że gwałci dzieci? powiedzenie o tym policji, byłoby nieuczciwością wynikającą ze złamania słowa. Czy będziesz więc milczał? człowiek fanatycznie uczciwy tak, i weźmie na swoje sumienie tragedię dzieci, a także może za to pójść na wiele lat do więzienia, gdzie za ukrywanie zbrodni będzie codziennie bity i gwałcony przez współwięźniów. Był uczciwy! ale nie miał mądrości. Gdyby ją miał, natychmiast zgłosił by ten fakt na policję. Uratowałby przyszłe ofiary i siebie przed więzieniem - a także swoją rodzinę, dzieci, wydane na pastwę okrutnego losu. Uczciwy ojciec, który skazał własne dzieci na życie z piętnem posiadania ojca kryjącego pedofila. Oczywiście przejaskrawiłem znacząco ten przykład, by ukazać na jego podstawie jak wygląda ta sytuacja z szerszego punktu widzenia.

Uczciwość to za mało

Podobnie z naszym mężczyzną. Jest uczciwy, i to zasługuje na szacunek. Ale nie ma w nim mądrości która została pogrzebana w otchłani sztucznej depresji. Ten stan będzie się pogłębiał, i z czasem może (ale nie musi) przejść w stany agresji bądź autoagresji, a organizm może zareagować na ciągłe stłumienie silną chorobą, czasem nowotworem (badania Dr Simonton). Dziecko uczy się początkowo wcale nie ze słów, a obserwując rodziców i ich stany emocjonalne, reakcje na grę ciała i dźwięków których jeszcze nie rozumie. I ten właśnie stan emocjonalny ojca, dziecko skopiuje do swojego całościowego obrazu rzeczywistości. Ojciec nieświadomie, obciąży swoje dziecko tendencją do tłumienia uczuć i silnej depresji. Jego syn gdy dorośnie, zetknie się ze strasznymi problemami emocjonalnymi. Ojciec tego nie wie, w końcu jest uczciwy a nie mądry. Nikt go nie nauczył mądrości. Był nauczany uczciwości ale zabrakło czegoś co sprawia, że uczciwość ma prawdziwy sens.

Co ja bym mu doradził jako coach? natychmiastowe odejście od żony, i postawienie sprawy na ostrzu noża. Zacznijmy od dziecka. Zamiast skopiować zachowanie ojca tłumiącego swoje prawdziwe uczucia, skopiuje bunt przeciwko niesprawiedliwości, który jest zjawiskiem w naszym świecie pozytywnym. Zamiast tłumić swoje emocje całe życie, nauczy się reagować a nie chować głowę w piasek. Dla dziecka sytuacja kłótni i nawet rozwodu, będzie po stokroć korzystniejsza niż to co teraz ma miejsce, czyli praktycznie duchowo nieobecny ojciec, otępiały i sztucznie wyciszony sztuczką (wyparciem) swojego umysłu. Co z uczciwością wobec małżonki? małżeństwo to stan, gdzie obie strony starają się zaspokajać wzajemnie swoje potrzeby. Jeśli jedna ze stron notorycznie i w okrutny sposób doświadcza cierpienia, to mamy do czynienia z chorą, nienormalną sytuacją. Zwłaszcza że żona dostaje informację od męża, ten mówi jej co czuje, a ta neguje jego potrzeby - kompletnie je ignoruje kierując się egoizmem i co najzabawniejsze, sama zarzuca egoizm mężowi. Jak mawiają, najlepszą obroną jest atak. A co z uczciwością wobec siebie, swoich pragnień? w życiu masz tylko siebie. Żona może odejść z Twoim przyjacielem, dzieci mogą się okazać nie Twoje (mówi się o 20% dzieci z nieprawego łoża) mieszkanie i oszczędności Ci wyszarpią. W szczęściu i nieszczęściu, biedzie i bogactwie masz tylko siebie. I winien jesteś sobie uczciwość, troskę i miłość. Szkopuł w tym, że wszyscy Ci powtarzali o kochaniu innych, a o sobie masz zapomnieć. Ciekawe w jaki sposób? niech zdradzą, a z całą pewnością dostaną nobla z psychiatrii. Jak można zapomnieć o sobie, kiedy jest się ze sobą na jawie i śnie?

Wstrętne zadowolenie

Wróćmy do żony. Przecież jeśli ktoś nie odczuwa potrzeby seksu, i jest uczciwy, to zdaje sobie samym rozumem sprawę z tego że druga strona cierpi. Odczuwanie zadowolenia gdy małżonek cierpi jest bestialstwem, nieuczciwością, wyrafinowanym okrucieństwem i nie liczeniem się z dobrem drugiej osoby. To jakby odczuwać zadowolenie gdy obok leży człowiek chory na raka, i bardzo cierpi. Wystarczy nakleić plaster z morfiną, ale nie - bo nie. Bo morfina jest grzechem, ohydą i obrzydliwością. Ten kto kocha, albo sam się stara (terapia, leki itd.) albo daje zgodę (i namawia) na kochankę. Są małżeństwa gdzie jeden z małżonków, wiedząc że nie ma już w nim energii seksualnej, zgadza się na to by druga strona miała seks, po którym wróci do kochającego domu. Brzmi strasznie i grzesznie? a jak Ci się podoba sytuacja - zadowolenie żony i kompletna ruina psychiczna człowieka, któremu przysięgała wierność i bycie w czasie zdrowia i choroby? Tymczasem żona udaje że nic się nie stało, bo tak jest jej wygodnie - gdy nastąpi silny wstrząs, bardzo możliwe że seks wróci. Seks to moneta przetargowa kobiety, by mężczyzna się nią zaopiekował. Gdy kobieta ma zapewnioną opiekę i prawne bezpieczeństwo, seks zanika. I tego ten mężczyzna nie wiedział. Nikt mu tego nie powiedział, uczyli go tylko uczciwości, i to tylko wobec innych.

Gdy mężczyzna w końcu nie wytrzyma, dojdzie do awantury i być może rozwodu, zostanie on z silnym poczuciem winy. Nie rozwiąże problemu, a jedynie zmieni jego nazwę. Dlatego tak ważnym jest by zrozumiał co się naprawdę wokół niego dzieje. Sam osobiście to tłumaczę, i podjudzam klienta. Tak po ludzku podjudzam, świadomie wzbudzam gniew na sytuację, by jakakolwiek emocja wyszła wreszcie z tej sztucznej, chemicznej skorupy. Gdy wykrzesam chociażby jedną iskrę, reszta ma szansę się podpalić i zapłonąć. Wyjście z chemicznego stanu otępienia jest koszmarne; przypomina trzeźwienie alkoholika. Otępienie to reakcja organizmu na silny stres, zmniejszenie bólu poprzez zmniejszenie przytomności i świadomości. To obrona byś nie cierpiał, kiedy nie widzisz ucieczki z więzienia okoliczności. Wybudzenie z tego więc jest ujrzeniem tego, przed czym bronił Cię mózg. Nie ma innej drogi ku szczęściu, musisz przez to przejść. A by było Ci łatwiej, wzbudzam w Tobie gniew i zrozumienie. Gniew po to byś wykonał pierwszy krok, a zrozumienie byś mógł z czasem zamienić nieefektywny i bolesny gniew, na spokój, wybaczenie i radosne spojrzenie ku wspaniałej, pełnej satysfakcji przyszłości.

Bez happy endu

Czy wszystko kończy się happy endem? to zależy od tego kto patrzy, i co uważa za dobre a co za złe. Przecież ja uważam świnię za zabawne zwierzątko (wiele osób bierze mnie za to przemiłe zwierzę) a Żyd czy Muzułmanin za przeklęte i nieczyste zwierzę. Wszystko co istnieje, jest inaczej oceniane przez ludzi. Nie sugeruj się tym co inni interpretują po swojemu, a tylko tym co Ty czujesz, albowiem to Twoje życie, to Ty musisz je przeżyć i Ty poniesiesz jego skutki. Oczywiście, może się zdarzyć tak że dojdzie do rozwodu, a kobieta której załamie się ustalony świat gdzie wszystko jest w porządku (nieistotne że wyjesz z bólu i cierpienia) zareaguje płaczem, furią, nienawiścią i pragnieniem zemsty. Ale takie jest życie; pełno w nim ludzi którzy zabiliby Cię tylko za to, że masz inne niż oni poglądy. Nigdy nie będzie tak, że wszystkich zadowolisz. Dlatego jedni dostrzegą że rozbiłeś i zniszczyłeś rodzinę, a ja i coraz większa ilość świadomych mężczyzn, zobaczy człowieka odważnego, który potrafi zmienić swoje życie, w efekcie czego - nie będzie cierpiał w związku, ocali dziecko przed chorobą psychiczną w przyszłości, uratuje się przed potwornym poczuciem że przegrał swoje życie i prawdopodobnie przed bolesną, śmiertelną chorobą. Dostajesz wtedy szansę na szczęście, bo w obecnej sytuacji jej nie masz. Zanim dojdziesz do zdrowia a na Twoje policzki wyjdzie rumieniec, musisz oczyścić swoje życie. Nie ma zdrowia ciała bez oczyszczenia ciała z toksyn i brudów, a bogatego państwa bez oczyszczenia z agentów, obcych wywiadów i korupcji.


Najpierw bolesne oczyszczenie, a później budowanie od nowa, już według innego, lepszego projektu. Wtedy gdy stracisz wszystko co trzyma Cię w nieszczęściu, zejdziesz z drogi którą idą wszyscy, i w samotności będziesz przemierzał leśną głuszę. Cisza najpierw Cię przerazi, a później ją pokochasz. Gdy tak się stanie, usłyszysz że ta krzepiąca cisza jest pełna śpiewu ptaków, cudownych odgłosów przyrody, plusku urokliwej zatoczki nad którą będziesz kochał spędzać z piwem zachody słońca. Sam, bądź z ukochaną osobą, czy uwielbianym psem, kotem, a może nawet świnią? to już nie będzie miało tak wielkiego znaczenia. Wtedy dokona się transformacja. Z kanapowego leniwca i przeciętniaka który żyje według telewizyjnych mód i kanonów, w prawdziwego supersamca, króla leśnej głuszy i władcy huczących wiatrem dzikich stepów. Stracisz niepokój, lęki, poczucie zależności od miliona rzeczy które od Ciebie nie zależą. W zamian zyskasz spokój, radość, poczucie spełnienia, satysfakcji, sensu życia i zabawę z codziennej egzystencji. Możliwe że nie od razu, ale gdy poczujesz wiatr w żaglach będziesz doskonale wiedział, że podążasz w stronę męskiego spełnienia.

Supersamiec

Supersamiec to nie ktoś kto bierze dużo na klatę. Może nim być nawet karzeł. To kwestia umysłu, świadomości, obrania pewnego kursu w życiu. To gorące pragnienie by znaleźć w życiu swój prawdziwy cel, a nie iść razem ze stadem do rzeźni. Budda odczuwał takie pragnienie, a miał wszystko co dziś stanowi o sukcesie. Miał wielki pałac, służących, własną armię i najpiękniejsze kobiety z którymi mógł kopulować kiedy i gdzie chciał. Miał piękną żonę i synka, władzę; miał wszystko łącznie ze zdrowiem i silnym ciałem. Inni by zrobili każde świństwo by mieć takie życie, a on wiedząc o tym, nie rozumiał jaki w tym wszystkim sens. Człowiek się rodzi, cierpi a potem umiera. Chciał znaleźć odpowiedź na te pytania. To co mi zaimponowało w jego historii (nieważne czy wymyślonej bądź prawdziwej) to strach. Budda był lękliwy ale jego pragnienie znalezienia sensu było tak wielkie, że postanowił gdy poczuje strach, nigdy nie uciekać i trwać do momentu, gdy strach w nim odejdzie. I tak właśnie robił. Chodził na cmentarze, straszne opętane miejsca, a gdy odczuwał szalony, obezwładniający strach, siedział i czekał aż ten w nim uspokoi się i minie. Zawsze mijał. Chciałbym byś miał w sobie takie pragnienie.

Strach, to z niego biorą się wszystkie nieszczęścia. Strach przed obgadaniem, samotnością, odrzuceniem z grupy w której jesteś, stratą rodziny i tego co znasz. Dopóki on Tobą rządzi, nigdy nie zaznasz szczęścia. Strach i pragnienie bycia kimś, bogactwa. Z tego biorą się kłamstwa i problemy, okropne przeżycia i wreszcie zbrodnia, aż człowiek całkiem zatraca siebie i wewnętrzny spokój. Wrócę do uczciwości. Jest taka opowieść Swami Ramy o człowieku, który w starszym już wieku bardzo pragnął zaznać przebudzenia, odnaleźć swój sens życia. Guru kazał mu mówić bodajże przez miesiąc tylko prawdę. Koniec końców trafił do więzienia. I gdy sytuacja była naprawdę zła, on postanowił w sercu dalej podążać ścieżką prawdy, i sytuacja cudownie się odmieniła a on odzyskał wszystko co miał.

Uczciwość, ale mądra

Historyjki religijne są piękne, chociaż nie zawsze prawdziwe. Przeważnie są zmyślone, a samo życie pisze całkiem odmienne scenariusze. Uczciwość i szczerość jednak, są cudownymi stanami odczuwania. Nie ma i nigdy nie było możliwe, uzyskanie trwałego szczęścia i spokoju bez uczciwości. Mądrej uczciwości. Nigdy nie łudź się że cudzy portfel czy coś kradzionego da Ci coś dobrego. Uczciwość powinna być Twym drogowskazem przez życie. Musisz ją czuć, czcić i uczynić najważniejszym celem w swoim życiu. Jeśli tak uczynisz, poczujesz w sobie coś czego nic Ci nie zapewni, najlepszy nawet narkotyk; dziwne poczucie czystości, spokoju, sytości wewnętrznej. Nie mówię o bogach, religiach i wiarach. Ważniejsza od nich jest szczerość i uczciwość, ponieważ bogowie i religie powstają i upadają, a uczciwość jest odwieczną cnotą. Mądra uczciwość. Czy jest uczciwym wspierać podatkami represyjne państwo, które niszczy ludzi? uczciwość udzieli innej odpowiedzi niż mądra uczciwość.

Czytany 27867 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:49
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Kobayasi 2013-03-07 21:06
Supersamiec znał egzamin super tekst! Tyle tego teraz jest...jak wyglądać ? co robić? co kupić ? masło maślane...wszęd zie wyzysk i narzucanie swoich poglądów w sposób wręcz ustaszowski.Wid zisz Marku ,powiem CI na swoim przykładzie,sta ram sie być prawdziwym facetem z jajami,pracuje nad sobą czasami aż do łez i jest ok.Natomiast czasem przychodzą chwilę zwątpienia kiedy dziwny wewnętrzny głos sugeruję Tobie że nic z tego ,że nie dasz rady że Bóg Cie opuścił.Jeśli chodzi o Boga to wierze w niego ale go chyba nie znam ,ciągle mam przed oczami swojego Bożka którego stworzyłem sobie na podstawie swoich doświadczeń...O n jest chujem,despotą czasami strasznie sie go boje? widzisz jak łatwo zmanipulować kogoś poprzez strach...najgor sze jest to że nie wiem jak mam sobie radzić z takimi uczuciami narzucania ,religijności na szczęście coraz rzadziej mnie nawiedzają.Czło wiek chciałby osiągnąć sukces(ciągle o tym marzę) pokazać na co mnie stać ,tym bardziej swojemu ojcu który całe życie widzi we mnie nieudacznika ale kiedy każdy dzień wygląda tak samo człowiek się kruszy ,brakuję mu energii ,sił by walczyć by iść często nie wiadomo dokąd...Czasami czuję się cholernie oszukany ,podobno prawda wyzwala i chyba zgodzę się z tym stwierdzeniem.C zasami brakuję mi chyba szczęścia i umiejętności stwarzania sobie dogodnych sytuacji mówiąc językiem piłkarskim...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-07 23:28
Dziękuję. Chciałem napisać króciutki, a znowu wyszedł wielgachny, nie umiem się powstrzymać.

Myślę że za dużo w Tobie chcenia, walki - z kim chcesz walczyć, gdzie jest wróg? są wzorce w głowie, większość z nas je ma i one sprawiają cierpienie - trzeba je zmienić, nie walczyć. Każda walka daje im siłę, umacnia je i urealnia. Wyluzuj, po prostu zrób sobie dzień pierdolonego luzu.

W tym dniu kup sobie to co lubisz zjeść, zrób sobie przyjemność, skocz do kina, do burdelu, wypij dobrego drinka w dobrym towarzystwie - z miłością do siebie. Przestań się zajmować wszystkim co opisujesz, a skup TYLKO na sobie. Zrób tak i opisz mi jak było. Wszystko co opisujesz, cały ten głód wynika z braku miłości do siebie. Ten cały zestaw pragnień, to substytut braku troski o siebie samego.

To tak jakbyś cierpiał na szkorbut, i zamiast zjeść kiszonej kapusty smarowałbyś wypadające zęby fluorem - nic to nie da, musisz dostarczyć witaminę C.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-03-07 21:10
ta fota to z felietonu kladzta lby jezzi i fiona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-07 23:29
Cytuję witek:
ta fota to z felietonu kladzta lby jezzi i fiona


Dokładnie. Fionia to moja faworyta, a Jazzy na drugim miejscu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-03-07 21:51
supersamiec dla wolnych kobiet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-03-07 23:32
Cytuję witek:
supersamiec dla wolnych kobiet


To autoreklama? Wiciu, z fantazją trzeba, z jajem! np. "poznam fajną niunię (bogata, ładna, zgrabna, cyc D, z autem minimum coś audi, mesio, bejca, bo jak dacia to goń się itd) zapisy na stronie, sprawdzę w moim Ipodzie kiedy mam wolne na ruchanko".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Brutal 2013-03-08 01:29
Z fantazją to jest podejście do dziewczyny z namiotem w spodniach i powiedzenie jej "moja wskazówka właśnie na ciebie wybiła" :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 10:59
Z fantazją to niewiele ma wspólnego.
Z fantazją to zrobić to tak że dziewczyna sama będzie skomleć o bliskość z facetem.
Tyle że to oznacza świadomy kontakt z podświadomością drugiej osoby, wbrew jej chorej najczęściej świadomości.
A to niestety jest forma manipulacji, dlatego żyję jak mnich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-03-08 13:17
nie mam niestety fantazji. :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-03-08 15:53
nie lubie tak duzych piersi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-03-08 15:58
Gdy na małych lub średnich piersiach miseczkaB poliżesz sutek to tak fajnie odstaje. Na dużych piersiach to nie wychodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 16:53
Brodawka odstaje. To element kobiecej erekcji, jeden ze wskaźników poziomu libido.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Brutal 2013-03-08 22:03
Piersi zaczynają się od C przy czym C są jeszcze małe :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-03-07 22:16
Ładnie pięknie ale ja padam na twarz. Przeczytam jutro ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-07 23:32
Cytuję Zbożowy:
Ładnie pięknie ale ja padam na twarz. Przeczytam jutro ;)


A coś taki zmęczony? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # al 2013-03-07 22:18
dobrze napisane, polać mu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-07 23:34
Cytuję al:
dobrze napisane, polać mu :)


Niestety, mogę dopiero w niedzielę, póki co dieta niskowęglowodan owa :)

A co do kreatyny - dziś nie biorę i ból w prawym dolnym kwadrancie brzucha zanika. Czyli to jednak to draństwo. A mam ponad 500 tabletek, no to wpadłem jak śliwka w kompot :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrocławskie ulice 2013-03-08 09:43
Nie wpadłeś... Właśnie inwestujesz w zdrowie. Zamień to ścierwo na banany. Czym ciemniejszy banan, tym większa ilość cukrów prostych. Dostosuj to do własnych potrzeb. I pompki... 20 X 5 serii co drugi dzień. Efekty murowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-07 23:39
www.samczeruno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=210:m%C4%99%C5%BCczyzna-doskona%C5%82y#comment-2696


Al, tu Ci odpisałem, i niech inni bracia też się dopiszą z dobrymi radami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-03-08 00:18
Prawdziwy mężczyzna to taki który:

1. Wybudował dom
2. Spłodził syna
3. Zasadził drzewo
4. I potrafi wytłumaczyć kobiecie na czym polega spalony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nuutka 2013-03-08 02:27
Jak to , na czym polega spalony??? Już my przecież wiemy...jak za długo pieczesz kotleta na zbyt dużym ogniu !!! :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Brutal 2013-03-08 01:33
No świetnie napisane tylko, że są jeszcze inne uczucia niż strach, które wpływają źle na człowieka. Oprócz strachu za duża świadomość też przeraża. Nawet bardziej destrukcyjna jest świadomość, że się czegoś nie osiągnie albo coś straci niż strach przed tym, bo strach jeszcze daje nadzieję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 10:07
A ja miałem wczoraj super sen :zzz :P
Oby okazał się proroczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 10:27
Zaczęło się ostro.
facet stoi przy jakimś wielkim karabinie maszynowym na solidnym stojaku, lufa karabinu gruba niczym jakaś wyrzutnia rakietowa skierowana w niebo.
Niebo jest ostro ostrzeliwane przez tego kolesia.
Nagle słychać donośny grom z nieba !
Że co ?
Nie, nie !
Nie ma atomowego armagedonu.
Nie ma kosmicznego holocaustu.
Po prostu nagle koleś który ostrzeliwał niebo robi się kompletnie nagi.
Po lewej stronie pojawia się naga kobieta i dochodzi do seksualnej ekwilibrystyki.
Ekwilibrystyki bo babka robi mostek twarzą do góry a facet kładzie się na niej i robi za helikopter.
Ale to dopiero początek... globalnej przemiany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 10:47
Następne sceny to migawki z tv, widzimy sceny z różnych znanych seriale, tyle że ten świat został magicznie odmieniony.

Jak w latach 60-tych towarzysz wiesław gomułka zobaczył w tv fragment nagiej piersi w "Ziemi Obiecanej" to z wściekłości rzucił szklanką z herbatą w telewizor.
Takich mieliśmy "komunistów" kołtunów sowieckiego chowu.

A w śnie dewoci patrzyli na te seriale i nie reagowali jakimkolwiek oburzeniem.

A momenty Były !
I to Jakie !

W każdym serialu, typu M jak miłość, plebania, klan, były naturalistyczni e pokazane sceny seksu bez jakiejkolwiek cenzury....

Bóg jest Wielki !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrocławskie ulice 2013-03-09 09:31
Znowu będziesz tłumaczył światu jak wygląda penis, kiedy się przebudzisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-09 11:43
Idź precz szatanie !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-03-08 11:07
Supersamiec -XYY,to osoba niestabilna emocjonalnie, wrogo nastawiona do otoczenia, w dużym stopniu także niedojrzała psychicznie,ze skłonnością do agresywnych zachowań. Inne badania dowiodły, ża supersamców cechuje także nadprzeciętny wzrost, mocna budowa ciała, wykształcenie cech wybitnie męskich (dzięki znacznie podwyższonemu poziomowi testosteronu). Co ciekawe, mężczyźni ci mają nieco niższy od przeciętnego iloraz inteligencji i wykazują trudności w nauce. Choć generalnie osobniki dotknięte mutacjami liczbowymi chromosomów płci nie są zdolne do wytwarzania gamet, supersamce są płodni(?)
Tyle na ten temat nauka...:D

Z powodu kilkudniowej nieobecności, już dzisiaj chciałabym złożyć wszystkim panom- XY,wszystkiego naj..z okazji ,jakże niedocenionego ,dnia mężczyzny :-)
Szczególnie "uwielbianemu" przeze mnie pyskaczowi:

http://www.youtube.com/watch?v=9xsoCki4pTk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Brutal 2013-03-08 15:13
Opisałeś troglodytę a nie supersamca :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # OLO 2013-03-08 11:12
Gratuluję świetnego pisania, tak jak piszesz trafia odpowiednio do zrozumienia.
Najważniejsze to słuchać swojego głosu z głębi serca bez naleciałości z epokowej sztafety pokoleń, "podaj dalej" co wypada i co należy ;-)
Wiesz tkwiłem w takiej podobnej toksynie i wszystko uległo zupełnej przemianie gdy przestałem szukać na zewnątrz szczęśliwości ona jest w każdym wewnątrz serca tylko nie krzyczy nie epatuje cyckami i lśniącymi gadżetami "must haeve" !!!
dzięki sobie zacząłem znowu dbać o mój pojazd odchudziłem go o 30 kilo i jestem 10 lat młodszy. Nadal robię to co robiłem ale z uczciwym podziałem kasy i osobnym mieszkaniem. Spotkałem nawet bratnią duszę i jestem pod wrażeniem skali dobrych uczuć jakie to ze sobą niesie. Wszystkiego dobrego dla Marka i samczej braci, pozdrawiam samiczki:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-03-08 11:33
zz, cholera tez miałem ciekawy sen;p
Śniło mi się że brałem udział w ekspedycji ludzi mającej zbadać jakieś pozostałości po obcej cywilizacji. Tyle że, wbrew obiegowej opinii nie udaliśmy się w kosmos, lecz w głębiny. Akurat na głębokość na jaką starczyło tlenu.
Docierając na miejsce ukazała się nam jakaś fenomenalna budowla, tyle że wyglądała na porzuconą, skamieniałą, przynajmniej w oczach ludzi którzy ją odwiedzali.
Tlen się kończył, lecz kobita z naszej wyprawy odnalazła kufer, stwierdziła iż jest cholernie ważny dla niej, musi go otworzyć. We wnętrzu odnalazła jakieś pamiatkowe bzdety, które dla niej miały olbrzymią sentymentalną wartość po kimś.
Przybysze nadciągneli, każdy z ekspedycji szykował się na śmierć;p, po prostu nie było z czym się mierzyć. Jednak zamiast tego dostaliśmy przynaglenie aby wypieprzać stąd;d Uznali ludzi za małostkowych, kłótliwych, zakłamanych hipokrytów. Dla nich kontakt z nami to było by jak obrzucenie ich radioaktywnym pyłem:>
Wtedy to nasza wesoła kompania zauważyła w miejscu w którym była to co widzieli przybysze, radość, muzykę, zabawę, luz, i jako że już nie było bezpośredniego zagrożenia życia, postanowiliśmy zostać "jeszcze trochę";p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 17:18
Sen całkiem sensowny:
Nauczyciel z morza:

strefatajemnic.onet.pl/extra/nauczyciele-z-kosmosu,1,5430997,artykul.html

Jest też mit króla północy, jest i bestia 666 wychodząca z morza, itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-03-08 11:42
Ah i z okazji 8 Wszystkich Barw Tęczy zarówno dla kobiet zaznajomionych jak i nie czytających ekologicznego ego;d Ja jebie, no Kocham Was!;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # artim77 2013-03-08 14:54
Czytam od jakiegoś czasu Twoje teksty Marku i zrozumiałem, że jestem typowym samcem i w dodatku...zajeb iście mi z tym 8) . Choć niekoniecznie i nie zawsze innym jest tak dobrze ze mną ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 16:54
Dla wszystkich miłych Pań z okazji ich święta:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 17:03
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-03-08 17:11
handjob hahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-08 17:13
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomasz24 2013-03-08 21:17
Hmmm ciekawe artykuły :) jeśli te forum jest (także)od pomocy innym to bardzo bym prosił o pomoc.To wstydliwy problem ale ciągnie sie za mną już 8 lat ,chodzi o pornografie a właściwie uzależnienie od niej ,wiem ,wszystko jest dla ludzi ale oglądając prawie codziennie to już problem,spadek samopoczucia,tr aktowanie ludzi a właściwie kobiet jak towar z 3 dziurkami gotowy do użycia...Pomóżc ie panowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-09 00:12
Problem nie leży w erotyce tylko w kulturowej, religijnej patologii.
Erotyka to namiastka tego co bezlitośnie odebrano człowiekowi, a ty tego nie dostrzegasz, winisz siebie za sięganie po namiastkę.
Lepsza taka namiastka niż bezlitośnie wyrachowany, oziębły, nieludzki demon udający kobietę.
Kobiety same traktują się jak towar, na dodatek towar niedostępny jak w powyższym filmiku "Happy Ending Massage".
O wiele bardziej wstydliwy problem, piekielny problem, to prostytucja małżeńska, brak jakiejkolwiek jedności w tzw. małżeństwach.

Demony atakują, szaleństwo narasta:

technowinki.onet.pl/komputery/internet/granice-absurdu-na-facebooku-wciaz-sa-przesuwane,1,5439056,artykul.html

Cytat:
Rozgrzewkowe pytanie na początek: czym różni się profil psychopatycznego mordercy lub nacjonalistycznego ugrupowania od strony francuskiego muzeum, które opublikowało fotograficzny akt? Otóż pierwsze mogą istnieć bez przeszkód, podczas gdy ta druga zostaje zablokowana za rozpowszechnianie pornografii. Absurd? Jak najbardziej. A gdzie mogliśmy tego doświadczyć, oczywiście nie gdzie indziej, tylko na naszym kochanym Facebooku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-09 00:12
O co w tym wszystkim chodzi ?
Dlaczego tak pracowicie zaszczepia się ludziom poczucie winy, grzeszności w sferze seksualnej ?
Dlaczego ty Tomaszu widzisz swoja winę a nie dostrzegasz systemowej piekielnej manipulacji mistrza kłamstwa który zwiódł ludzkość by ją zniszczyć jej własnymi rękami ?

Zrozum rzecz najprostszą.

Za jednym tabu idą inne tabu.

Bez antyseksualnego tabu nie byłoby
hipokryzji, zakłamania, mafii, omerty, chciwości, wyzysku, żądzy władzy, niesprawiedliwo ści, wojen, niewolnictwa.

Zgoda na tabu, akceptacja jednego tabu pociąga za sobą całą piekielną patologię tego świata.
Zgoda na ukrycie jednego aspektu życia, na dodatek czystego, niewinnego i naturalnego, uczyniła z ludzi gatunek autodestrukcyjn ych bestii.
Jeśli to nie zostanie radykalnie zmienione ludzkość przeminie a demony osiągną swój cel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # wrocławskie ulice 2013-03-09 09:57
Wspaniała michnikowszczyz na... Myślę, że teraz czas na krótki spacer, aby przekonać się jak piękny jest świat poza monitorem. Spojrzeć w niebo, aby doświadczyć dzień i noc... poczuć wiosenne smaki, jakie oferuje stwórca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-09 11:32
Stwórca humanoidalny ?
A co z chorobami, zarazkami, pasożytami, drapieżnikami, bestiami w ludzkich skórach, też je stworzył ?
Jak wszechmogący mógł tak spaprać dzieło stworzenia ?
Kiedy wy religijni szaleńcy oprzytomniejeci e ?
Czy tym wiosennym boskim smakiem jest beatyfikowana diablica z Kalkuty która hodowała cierpienie nie dając leków przeciwbólowych bo Jezus też cierpiał a choroba jest karą za grzechy ?
Czy tym smakiem jest demon który mógł tanio wyleczyć początki trądu dzięki tanim, skutecznym i dostępnym lekom ale tego nie robił, sprawiał że trąd w pełni się rozwijał aż do śmierci CELOWO GO NIE LECZĄC BO CHOROBA TO KARA OD bOGA ??????????!!!!!!!!!!
Was fanatyków BEZ SERC, SUMIEŃ I MIŁOSIERDZIA powinno się wrzucić do piekła czyli tam gdzie jest wasze miejsce, miejsce dla nieludzkich demonów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrocławskie ulice 2013-03-09 21:47
milczę i drwię...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # zz 2013-03-09 11:39
Ludzkość żyje tabu, zakłamaniem, hipokryzją, fałszem i obłudą.
Albo piekielne tabu albo prawda.
Nie ma innego wyboru.

tabu to szatan, demony i piekielna odchłań.

Prawda to Bóg i droga do Nieba.
Prawda was wyzwoli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 00:17
Cytuję Tomasz24:
Hmmm ciekawe artykuły :) jeśli te forum jest (także)od pomocy innym to bardzo bym prosił o pomoc.To wstydliwy problem ale ciągnie sie za mną już 8 lat ,chodzi o pornografie a właściwie uzależnienie od niej ,wiem ,wszystko jest dla ludzi ale oglądając prawie codziennie to już problem,spadek samopoczucia,traktowanie ludzi a właściwie kobiet jak towar z 3 dziurkami gotowy do użycia...Pomóżcie panowieĆwicz uważność (czytaj np. Tolle) traktuj się z miłością i póki co wal dalej. Każda walka daje siłę temu z czym walczysz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Aros 2013-03-08 23:55
nuutka -;d:*****
Tomasz24 - wal ile wlezie, mówię poważnie, w każdej chwili dnia, nawet gdy nie będziesz miał ochoty odpalaj pornosy i oglądaj na siłę, rób tak przez tydzień bez żadnych wyrzutów sumienia (po huj Ci takowe?;d). Po tygodniu zdasz sobie sprawę iz nie ma nic piękniejszego niż dotyk kobiety spoza ekranu;d
Procesy umysłowe?, czynisz sobie destrukcję stary;d Wszystko jest dla ludzi w tym porno, ale uzależniając się stajesz się swoją ofiarą i katem. Wzbudzasz w sobie pożądanie a zarazem czujesz się winny iż masz zdrowe odruchy że chciałbyś coś zamoczyć:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomasz24 2013-03-09 14:44
Cytuję Aros:
nuutka -;d:*****
Tomasz24 - wal ile wlezie, mówię poważnie, w każdej chwili dnia, nawet gdy nie będziesz miał ochoty odpalaj pornosy i oglądaj na siłę, rób tak przez tydzień bez żadnych wyrzutów sumienia (po huj Ci takowe?;d). Po tygodniu zdasz sobie sprawę iz nie ma nic piękniejszego niż dotyk kobiety spoza ekranu;d
Procesy umysłowe?, czynisz sobie destrukcję stary;d Wszystko jest dla ludzi w tym porno, ale uzależniając się stajesz się swoją ofiarą i katem. Wzbudzasz w sobie pożądanie a zarazem czujesz się winny iż masz zdrowe odruchy że chciałbyś coś zamoczyć:>Ok Aros ale czy przez walenie tak jak Ty to opisujesz przykładowo cały tydzień nie będę pogłębiał tego stanu ?? czy może chodzi Ci o to ze po waleniu ile wlezie poczuje cos na miarę wypalenia się tego nałogu i po prostu to mi sie znudzi?;) dzieki stary! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tatanka 2013-03-09 00:38
Marku! kolejny szczytny, jeśli nie szczytujący tekst! O tak późnej porze podziękuję Ci tylko za te wielomiesięczne zastrzyki innej energii i teksty policzkujące moje ego (częściej dające w mordę, czyli mordujące?) :P Jestem właśnie na swoich rozdrożach, ale nie żegnam się - raczej witam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 00:14
Dziękuję. Zapraszam do lektury moja miła Tatanko, i do komplementowani a autora :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 00:15
Cytuję uzupelniacz:Wiesz, ja mam wyrobione zdanie o młodej Kaczyńskiej, i nie chcę o niej pisać. Ojca, matkę straciła, będę milczał. No i jej wujka lubię, chociaż coraz mniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vova z lvova 2013-03-10 13:50
teraz to Ty mnie zaskoczyles, ona zrobila te numery zanim ich stracila, zajsc w ciaze z innym, a wyjsc za innego i go latami oszukiwac?

poza tym co ma smierc rodzicow, do bycia..?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-12 00:54
Rodziła rok po ślubie więc zdradziła męża kilka miesięcy po ślubie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-09 17:02
Pozdrawiam Wodza SuperSamców.A tak poważnie,Marek zadziwiasz na każdym kroku.Od miesiąca zaczytuje w twych art.Qurwa, normalnie klapki z oczu.Trzymaj się i prowadź nas wszystkich ku światłości,a dane będzie co zabrane......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 00:16
Cytuję Mayer73:
Pozdrawiam Wodza SuperSamców.A tak poważnie,Marek zadziwiasz na każdym kroku.Od miesiąca zaczytuje w twych art.Qurwa, normalnie klapki z oczu.Trzymaj się i prowadź nas wszystkich ku światłości,a dane będzie co zabrane......Dziękuję. Będę prowadził braci samców do światłości, choćby nie chcieli. Miłością i przemocą, to moja dewiza :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-03-09 17:36
Tomasz24, no już sam "doszedłeś";d do właściwych wniosków;d To jest paradoks stary, zwyczajnie daj sobie pełne przyzwolenie na tydzień bez żadnych wyrzutów sumienia. Wal do zniechęcenia, nawet jak będziesz padał z wycieńczenia, bąble Ci się zrobią na ręce ciśnij dalej;d I jak mówię, na ten tydzień odpuść sobie wszelakie poczucie winy, wstydu itd, poczuj się jak w niebie, rób swoje:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomasz24 2013-03-09 18:03
Cytuję Aros:
Tomasz24, no już sam "doszedłeś";d do właściwych wniosków;d To jest paradoks stary, zwyczajnie daj sobie pełne przyzwolenie na tydzień bez żadnych wyrzutów sumienia. Wal do zniechęcenia, nawet jak będziesz padał z wycieńczenia, bąble Ci się zrobią na ręce ciśnij dalej;d I jak mówię, na ten tydzień odpuść sobie wszelakie poczucie winy, wstydu itd, poczuj się jak w niebie, rób swoje:>Myślisz że to zda egzamin?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-03-09 18:20
A minął tydzień?;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-09 17:53
Marek i koledzy,dylemac ik mam,poznaje dziewczynę przez internet,wdowa z dzieckiem.Dogad za memu Ego aż krew odpływa z mózgu właściwego do pośredniego.Tak na dłuższą metę może się udać taka partia?Czy i tak później przyjdzie się pochlastać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayasi 2013-03-09 18:02
Cytuję Mayer73:
Marek i koledzy,dylemacik mam,poznaje dziewczynę przez internet,wdowa z dzieckiem.Dogadza memu Ego aż krew odpływa z mózgu właściwego do pośredniego.Tak na dłuższą metę może się udać taka partia?Czy i tak później przyjdzie się pochlastać :)Raczej nie ,babka zobaczyła że trafiła na dobry grunt...moim skromnym zdaniem szuka wsparcia...fina nsowego:) a takie komplementy to tylko ''mydło'' do Twoich oczu ,chodz ogólnie nie przeczę ze jestem fajnym facetem ale kobiety używają takich metod aby poniekąd zabezpieczyć sie w finansowym tego słowa znaczeniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Aros 2013-03-09 18:19
Mayer73, ahah zabrzmi sztampowo ale idź za głosem serca;p Stary nie ma gotowej regułki na każdy związek, jasne są pewne schematy itd, no ale wszystko rozpatrujesz pod kątem własnej osoby.
Chcesz nas znienawidzić po jakimś czasie za to iż dostałeś gotowe rozwiązanie?;d Raczej rozbija się o to co faktycznie do Niej czujesz i czy lubisz dzieci;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 00:18
Cytuję Mayer73:
Marek i koledzy,dylemacik mam,poznaje dziewczynę przez internet,wdowa z dzieckiem.Dogadza memu Ego aż krew odpływa z mózgu właściwego do pośredniego.Tak na dłuższą metę może się udać taka partia?Czy i tak później przyjdzie się pochlastać :)


Powiedz mi proszę, jaki ta Pani ma status materialny? czy ma samochód (czy Ty masz?), mieszkanie, jaką ma pracę? ile lat ma dziecko?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayasi 2013-03-09 18:02
miało być jesteś a nie jestem fajnym facetem,chodz i ja jestem fajny hahaha:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomasz24 2013-03-09 18:45
Nie minął tydzien Aros ;p widzisz jak sobie tak mysle ,kurwa bede walil tydzień ogladal te pornusy to przyjdzie moment kiedy będę kochał sie z kobieta i bede chciał sobie przy niej zwalić konia...Czuję że obrażam Boga w którego wierze,mam wyrzuty sumienia i tak dalej ale spróbuje Twojej podpowiedzi...

p.s czasem są momenty kiedy unikam sexu z kobieta przed obawą że gumka pęknie ,pojebane nie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # wrocławskie ulice 2013-03-10 23:44
Imponujesz mi Tomaszu! Odwagą do przyznania się do czegoś, do czego miliony uzależnionych nigdy się nie przyzna. Imponujesz mi także wiarą w Boga. Dziś to przepiękna cecha w świecie, gdzie potrzeba bycia trendy i pozbycia się słomy w butach zmusza ludzi do klakierowania antykatolickim błaznom. Ta odwaga czyni z Ciebie mężczyznę. Masz 24 lata... Nie biczuj siebie za pornografię. Ja też lubię podglądnąc co nowego w sztuce kochania, aby nauczyć się nowych sztuczek i eksperymentować z partnerkami. Zacznij uprawiać sport, który zredukuje napięcia w Twoim pełnym wigoru ciele... Zamień to popędy na tkankę mięśniową. Pozdrawiam Cię z pełnym szacunkiem. Jesteś wielki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-11 00:15
A co powiesz o gwałconych przez księży dzieciach? czy to też są antykatolickie błazny? że nie wspomnę już o ludziach żywcem palonych na stosie, torturowanych kobietach, wyprawach krzyżowych i łupieskich, mordowaniu oszołomów mówiących o kulistości ziemi itd.

Imponujesz mi, szczerze!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # wrocławskie ulice 2013-03-11 00:51
Kiedy brak Ci argumentów, powielasz nagokę aby uzyskać poklask. Dziś aby zeszmacić faceta, wystarczy powiedzieć, że jest pedofilem - reszty dokona ciemnota karmiona wrogością. Tak niszczy się dorobek kulturowy Europy. Bezmyślnie nawozisz grunt, który staje się doskonałym środowiskiem dla islamu. Nie wiedziałeś o tym, że liberalne lewactwo jest sponsorowane przez kraje arabskie? Kiedy Twoje światło intelektualne pokryje swoim promieniem tę wiedzę, wyciągnij z tego wnioski. Póki co, sam dajesz sobą manewrować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-11 01:13
Cytuję wrocławskie ulice:
Kiedy brak Ci argumentów, powielasz nagokę aby uzyskać poklask. Dziś aby zeszmacić faceta, wystarczy powiedzieć, że jest pedofilem - reszty dokona ciemnota karmiona wrogością. Tak niszczy się dorobek kulturowy Europy. Bezmyślnie nawozisz grunt, który staje się doskonałym środowiskiem dla islamu. Nie wiedziałeś o tym, że liberalne lewactwo jest sponsorowane przez kraje arabskie? Kiedy Twoje światło intelektualne pokryje swoim promieniem tę wiedzę, wyciągnij z tego wnioski. Póki co, sam dajesz sobą manewrować.Tu nie chodzi wcale o pedofilię wśród duchowieństwa. Zdarza się - statystyka jest nieubłagana wśród takiej liczby kapłanów. Chodzi o coś innego - o ukrywanie jej przez tych na górze, którzy z definicji kierują się duchem świętym. Nie wiem co duch święty ma wspólnego z gwałconym chłopcem, który później jest kastrowany (Irlandia) - moim zdaniem to nie duch święty, a diabeł. Dziecko jest wartością nadrzędną, nadludzką. Ktoś kto gwałci dziecko, nie ma prawa żyć na tej ziemi - jednak w katolickiej Polsce dostaje zawiasy i idzie do innej parafii.

Tu nie chodzi o pedofilię. Tu chodzi o jej tuszowanie i ukrywanie. Sami zniszczyli cały szacunek, jaki mieli do tej organizacji ludzie.

Sam zostałes zastraszony, więc potrafisz tylko straszyć. Tym razem nie diabłem, a islamem. Mam usprawiedliwiać bandycki zabór majątku (komisja majątkowa itd) bo jak nie to przyjdzie zły islam? a może to Ty dajesz sobą manewrować, geniuszu manipulacji? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-09 19:15
Kobayasi inaczej mówiąc mydełko Fa babskiej natury,nic nie zmienia że kobietka po przejściach?Roz umiem kolego,jesteś fajny,wierze, mi tez niczego nie brakuje.Tylko lub aż, zryta u mnie samoocena.Cieni utka do kobiet.Arosmasz rację,trudno być sędzią w swojej sprawie.Chodził o mi właśnie o te schematy,panien ki z wsi,miast,rozwó dki,wdówki,star sze panny itc...jakieś reguły na ten cały folwark :) Jeszcze nie zabujany gorzej już z parciem...Czy warto komplikować se żywota tylko dla seksu,później udawać porządnego.Czy być jak ten szwadron kawalerii,wpaść do obozu zrobić rozpierdol i jechać dalej :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kobayasi 2013-03-09 20:21
Hmmm wiesz w moim przypadku wolałbym aby matką moich dzieci w przyszłości była kobieta która jak to sie mówi ''wyszalała'' sie za młodu ,nie chodzi mi o prostytuowanie sie...nie zrozum mnie źle.Takie ciche cnotki niewydymki to najgorsze istoty do czegoś więcej niż koleżeństwo,uwi erz mi.Cnotliwa pani dopiero po ślubie pokazuję swoję prawdziwe oblicze,mało takich przypadków? cicha woda brzegi rwie.Samoocena ? widzisz ja kiedyś miałem cholernie nisko samoocenę ,teraz jet o wiele lepiej? a wiesz dlaczego ? ponieważ wyjebałem ze świadomości wszystkie przekonania które mnie ograniczały.Zaa kceptowałem lęk przed zmianą ,i po prostu sie odważyłem zmienić przekonania o sobie i świecie,wiesz ile po takich zmianach w głowie jest satysfakcji? Ja wiem że jeszcze trochę drogi przedemną ale już czują tą satysfakcje ,małymi kroczkami kolego!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-03-09 20:28
Tomasz24 pojebane to jest to iż wierzysz w Boga który Cię ocenia;d Stary, to nie Bóg, sam siebie krytykujesz;d Wierzysz we wszechmoc Boga?;d, no to łopatologicznie wypadało by uznać iż kamasutra też powstała za jego przyzwoleniem;d Ja tam bym powiedział iż żadna łezka niebieska nie spadnie jak jeden z 8 miliardów trzepnie sobie extra;d
Mayer73 skoro jesteś na rozdrożu to postaw sprawę jasno;p, napisz wdowie czego oczekujesz, jak się obruszy to ślepa uliczka, jak nie to oboje będziecie mieli świetną zabawę bez poczucia winy iż ktoś kogoś krzywdzi:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomasz24 2013-03-09 21:28
Widzisz Aros u mnie wiele lęków jest spowodowanych przez mojego Boga w którego wierze czuje że mi zakazuję i nakazuję ,wszedzie widzi mój grzech i stoi na tronie sądu nademną...ale wiesz co ? lecze sie z tego a tacy ludzie jak tu spotykam na forum są mi pomocni;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # wrocławskie ulice 2013-03-09 22:01
Miewam takie wahania... Spójrz na nią z innej strony. Wdowa... Już dostała takie ciosy od życia, że Twój polegający tylko na seksualnym wyładowaniu mógłby być nokautującym. Ona żyje i czuje - jej dziecko także. Nie zapominaj o tym... Wejdź w tą znajomość jak facet i dajcie sobie szansę. Skrajne bojkotowanie kobiet pozostaw tym, co nie godzą się z lustrem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # wrocławskie ulice 2013-03-09 22:03
Przepraszam. Popełniłem błąd. Komentarz powyższy dotyczy Majer73
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-03-10 00:54
Zbożowy-ja właśnie wróciłam ze spodka z odjazdów-nie będę bluźnic i nie powiem,że to było jak orgazm... :) Ale muzyka!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-03-11 20:48
Domyślam się. Jezu, jak ja lubię koncerty. Wtedy naprawdę człowiek może się poczuć wolny i taki... niesiony z muzyką :-)

Lepiej macie tam na południu Polski pod tym względem. Więcej się u was dzieje ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-03-11 23:30
A ja wiem czy więcej???Ja mam wrażenie,że wszystkie letnie fajne festiwale są na północy!!!W tym roku chyba będę na woostocku,ale najbardziej mnie ciągnie na Openera..a jeszcze nigdy nie byłam :( Ale było super...nie do opisania jaka muzyka!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-03-12 17:24
No właśnie, na północy, nie na wschodzie :D
A mi się np. marzy OFF festival.
Stara zagrywka ego, tam ciągnie gdzie mamy daleko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-03-12 19:07
No Rojek kawał dobrej roboty odwala :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-03-12 19:29
Byłam na offie w lipcu ,w Katowicach-kilk a scen,róznorodno ść muzyki ,wykonawców-faj na impreza-polecam ."Leczyłam"się potem kilka dni,ale warto było...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbożowy 2013-03-12 19:37
Kto wie moje miłe panie, może kiedyś będziemy bawić się na jednym festiwalu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-03-12 20:32
No kto wie ;-) czy nie spotkamy Zbożowego pogującego pod sceną :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-10 11:18
Kobayasi po części masz rację,Cnotliwe Ciche Wody,przeważnie z moralnością katolicką.Co dzień takie się spotyka.Ile one mają w sobie jadu.Ale jak mamy w pamięci 3 przekazanie Św.Marka "Kobiecej Natury nie Zmienisz".Można każdą urobić.Więc zaczynam rozumieć że nie ma reguł,schematów .Wiesz też zaczynam sobie podbijać samoocenę,oporn ie to idzie ale czuję różnice.Tak jak piszesz,satysfa kcja gwarantowana :) momentami łapie frustracja.Ego łatwo nie popuszcza.Dzięk i za radę kolego,małe kroczki by tylko do przodu :) Aros i tu pies pogrzebany sam do końca nie wiem czego oczekuję.Seksua lnie mocno pociąga,intelek tem zadziwia a z drugiej strony za obwiązania.Qurw a mać i bądź tu mądry,mam na myśli siebie. wrocławskie ulice masz w zupełności rację.Być jak facet z dużej F. Tomasz 24 daj sobie spokój z tymi pornolami,bo nawet widząc ładne,zdrowe kobiece nóżki nie czujesz nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-10 17:31
Powiedz mi proszę, jaki ta Pani ma status materialny? czy ma samochód (czy Ty masz?), mieszkanie, jaką ma pracę? ile lat ma dziecko?

Marek już odpowiadam,Pani w miarę majętna,wykszta łcona w zawodzie pracująca,naucz ycielka,na brak pieniążków nie narzeka,swój domek z ogródkiem,samoc hodzik nowoczesny,dzie cko ma 10 lat.Ja na razie bez pracy(chwilowe nie dysponowanie),a uto jako takie jest,mieszkać też mam gdzie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrocławskie ulice 2013-03-10 21:29
Cytat:
wykształcona w zawodzie pracująca,nauczycielka

Więc warta jest grzechu... Prawdopodobnie to gwiazdka z nieba dla Ciebie.
Dziwi mnie, że facet w Twoim wieku konsultuje takie tematy. NAPRZÓD!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 21:43
Cytuję wrocławskie ulice:
Cytat:
wykształcona w zawodzie pracująca,nauczycielka

Więc warta jest grzechu... Prawdopodobnie to gwiazdka z nieba dla Ciebie.
Dziwi mnie, że facet w Twoim wieku konsultuje takie tematy. NAPRZÓD!
Konsultuje, ponieważ jest mądry i chce poznać kilka innych punktów widzenia. To objaw mądrości i roztropności z jego strony, a wyrokowanie o kimś bo ma zawód (dziś ma, jutro może nie mieć a dziecko woła jeść) jest co najmniej nieroztropne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # wrocławskie ulice 2013-03-10 22:38
Konsultuje, ponieważ jest mądry i chce poznać kilka innych punktów widzenia
W tym wieku mądrość zobowiązuje do podejmowania decyzji samodzielnie.
Poza tym, to co mu doradziłeś wcześniej zabrzmiało jak porada z "PANI DOMU". Bezrefleksyjna pogarda dla kobiety, która być może odmieni los bezrobotnego Mayer73
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 23:43
Cytuję wrocławskie ulice:
Konsultuje, ponieważ jest mądry i chce poznać kilka innych punktów widzenia
W tym wieku mądrość zobowiązuje do podejmowania decyzji samodzielnie.
Poza tym, to co mu doradziłeś wcześniej zabrzmiało jak porada z "PANI DOMU". Bezrefleksyjna pogarda dla kobiety, która być może odmieni los bezrobotnego Mayer73Każdy mąż stanu ma wielu doradców. Po pierwsze nie każdy ma obowiązek znać się na wszystkim, po drugie różne punkty widzenia rozszerzają i pogłębiają spojrzenie na daną kwestię. Tylko głupiec opiera się na swojej żądzy, traktując ją jako drogowskaz. Mayer chce znać inny punkt widzenia, by podjąć dobrą decyzję i nie wejść w gówno. Ja ukazuję swój punkt widzenia, i dzięki temu wzbogacam wizję Mayera - może więc podjąć decyzję, mając na względzie więcej informacji.

Tak się składa, że mam doświadczenie z Paniami które mają potomstwo. To moje subiektywne doznania, ale wyciągnąłem pewną naukę. Podaję swoje myśli, i stawiam na to że Mayer mając sporo różnych danych, wyciągnie z tego jakąś dobrą dla siebie decyzję.

Pytanie się to objaw mądrości. Młodziaki nie pytają, bo wszystko wiedzą najlepiej. A później płacz.


Nie gardzę tą kobietą. Nie znam jej. Natomiast wiem że dla niej dziecko jest najważniejsze, a nie MÓJ CZYTELNIK. Ona dba o dziecko i chce mu zapewnić ojca/utrzymanie itd., a ja dbam o moich braci samców, by się nie poślizgnęli, daję pomysły a decyzję podejmują sami. Zresztą sam jak nie wiem czegoś, pytam i mi pomagają, to chyba oczywiste?

A czy Ty nie pogardzasz, pisząc o BEZROBOTNYM Mayer? że niby trafił taką świetną okazję, i ma dziękować Bogu że całe życie będzie harował na nie swoje dziecko?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrocławskie ulice 2013-03-11 00:09
Nie pogardzam. Twardo stąpam po ziemi. NABIERZ SZACUNKU DO CZYTELNIKÓW. Gdyby lekarz przyjął mnie pod wpływem, pomyślałbym, że sam potrzebuje pomocy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-03-11 01:06
Cytuję wrocławskie ulice:
Nie pogardzam. Twardo stąpam po ziemi. NABIERZ SZACUNKU DO CZYTELNIKÓW. Gdyby lekarz przyjął mnie pod wpływem, pomyślałbym, że sam potrzebuje pomocy.


Pogardzasz. Lekarz zarabia pensję, ja nie. Żebyś mógł tu pisać swoje (czyli nie swoje tak naprawdę) mądrości, muszę wydać swoje pieniądze. Mogę więc być pod wpływem (jestem, a jakże) i nie ma to żadnego wpływu na jakość informacji, ba! powiem więcej - jest we mnie więcej fantazji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-10 23:01
Cytuję wrocławskie ulice:
Cytat:
wykształcona w zawodzie pracująca,nauczycielka

Więc warta jest grzechu... Prawdopodobnie to gwiazdka z nieba dla Ciebie.
Dziwi mnie, że facet w Twoim wieku konsultuje takie tematy. NAPRZÓD!
Gwiazdka z nieba? To jeszcze się okaże,nie chwalić dnia przed jego zakończeniem.Ta ka refleksja :) Też się dziwie sobie po trosze czemu tak teraz i tutaj. wrocławskie ulice a kto powiedział im starszy człowiek to mądrzejszy? Jak jest się wytresowanym to tak można do usranej śmierci.Bez obrazy proszę.Przyznam bez bicia Admin tej strony znany inaczej Marek robi niezły rozpierdol w naszych główkach.A wracając do mego problema już go nie ma.Wiem co mam robić.Naprzód :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-03-10 23:48
Cytuję Mayer73:
Cytuję wrocławskie ulice:
Cytat:
wykształcona w zawodzie pracująca,nauczycielka

Więc warta jest grzechu... Prawdopodobnie to gwiazdka z nieba dla Ciebie.
Dziwi mnie, że facet w Twoim wieku konsultuje takie tematy. NAPRZÓD!

Gwiazdka z nieba? To jeszcze się okaże,nie chwalić dnia przed jego zakończeniem.Taka refleksja :) Też się dziwie sobie po trosze czemu tak teraz i tutaj. wrocławskie ulice a kto powiedział im starszy człowiek to mądrzejszy? Jak jest się wytresowanym to tak można do usranej śmierci.Bez obrazy proszę.Przyznam bez bicia Admin tej strony znany inaczej Marek robi niezły rozpierdol w naszych główkach.A wracając do mego problema już go nie ma.Wiem co mam robić.Naprzód :)
No i dobrze, podejmuj decyzję jednak w stanie gdzie penis śpi. Jeśli chcesz z tą Panią być a penis śpi, to może być miłość. Kierowanie się penisem, zawsze kończy się "dzwonem" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-03-10 21:41
Czyli finansowo jest w miarę ok, pytanie tylko czy to jej, czy na kredyt. A tego możesz nie wiedzieć, bo jeśli tak to pewnie Ci nie powie. Co do dziecka, to trochę problem bo niedługo zacznie się dorastanie, bunt i naprawdę porządne pieniądze które trzeba włożyć w jego/jej wychowanie.

Problem w zaburzeniu pewnego systemu - ojciec zakochuje się w nieporadnym i słodkim dziecku, przez co potrafi przejść przez okres buntu i często niestety awantur, agresji nastolatka. Ty tego okresu nie miałeś, nie "zmiękłeś", więc od razu trafisz na problemy nie doświadczając wcześniej największej radości bycia rodzicem - czyli wprowadzaniem dziecka w świat. Ktoś inny je wprowadzał.

Nie twierdzę że nic z tego nie wyjdzie, ale musisz znać cenę - a ta może być wysoka. Będziesz zarabiał i inwestował w cudze dziecko, i po jakimś czasie nic z tego nie będziesz miał. Dobry seks to trochę za mało na tyrkę dla cudzego dziecka, moim zdaniem.

Pamiętaj że ta Pani jest na łowach, a więc daje najlepszy seks, sympatię itd. Z czasem to minie, a Ty będziesz musiał dokładać się do cudzej rodziny. To musisz wiedzieć, a decyzję podejmiesz sam. Kutasa wyklucz z rady podejmującej decyzję, bo to najgorszy doradca.

Co z ojcem dziecka? przychodzi, buli alimenty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # wrocławskie ulice 2013-03-10 22:44
Dajesz tanie porady... Wcześniej wspomniał o tym, że jest wdową, a Ty pytasz czy mąż płaci alimenty. Właśnie dlatego konsultacje tego typu to gazetowa psychologia. Weź się w garść...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-03-10 23:36
Cytuję wrocławskie ulice:
Dajesz tanie porady... Wcześniej wspomniał o tym, że jest wdową, a Ty pytasz czy mąż płaci alimenty. Właśnie dlatego konsultacje tego typu to gazetowa psychologia. Weź się w garść...


I tu mnie masz. To mój kolejny błąd, a składam go na karb ginu z tonikiem i wrodzonemu roztrzepaniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrocławskie ulice 2013-03-10 22:48
Ester, my darling where are you? I need somebody to talk to...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2013-03-11 15:11
Gdybym była psychologiem praktykiem i trafiłabym na przypadek pięćdziesięcioo śmioletniego gościa mieszkającego z matką i kotem,który:pub licznie grozi pobiciem z przeprosinami,d alej- ostrym rżnięciem bez gry wsępnej:),a potem chce pogadać ,pomyślałbym pewnie, że to przypadek kliniczny kwalifikujący się przynajmniej na psycho jeśli nie na farmakoterapię.
Czy jest na sali lekarz,albo szaman ,albo laleczka Woodoo?

:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-03-12 00:02
:o :eek:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wrocławskie ulice 2013-03-18 16:03
W tym tkwi potęga, o której nie przeczytasz w PANI DOMU.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-10 23:07
Znaczy nie tak naprzód.Powolut ku raczej,ktoś poluje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # wrocławskie ulice 2013-03-10 23:26
Dajesz sobie wyprać głowę samozwańczym kapłanom? Bierz tą papkę z przymrużeniem oka - śmiej się. Daj się oświecać, ale to Ty trzymaj światło w dłoni.
A kobieta... Dziesiątki chętnych zamienią się z Tobą aby przy niej pozostać. Więc trzymaj fason mężczyzny i zdobywaj...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Mayer73 2013-03-11 01:13
Cytuję wrocławskie ulice:
Dajesz sobie wyprać głowę samozwańczym kapłanom? Bierz tą papkę z przymrużeniem oka - śmiej się. Daj się oświecać, ale to Ty trzymaj światło w dłoni.
A kobieta... Dziesiątki chętnych zamienią się z Tobą aby przy niej pozostać. Więc trzymaj fason mężczyzny i zdobywaj...

Próba manipulacji czy jak? :) uderzasz w czułe struny.Nie zgodzę się mocno z tym,zobacz na dzieciaków,kole ktyw, nie ma miejsca na indywidualność. KK,media,władza .... tresura już trwa.Obejrzyj wiadomości wieczorne czy nie zbiera na wymioty.Mówią nam co mamy myśleć,odczuwać .Ja już swoje mam na karku,z nie jednego pieca chleb się jadło,podoba mi się idea Marka,nie nazwę tego papką.Wiesz nie odpuszczę tej dziewczynie.... skoro już multim facetów się czają :) co zresztą kolejna prowokacja z twej strony.Bardzo dobrze radzisz,trzymać fason i zachowywać jak facet.Tak zrobię.Pozdrawi am.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-03-11 01:21
Wrocław Ci radzi byś zachowywał się jak facet wg. jego definicji faceta :) a ja Ci radzę, byś wszystko stukrotnie przemyślał, nie śpieszył się z wiążącymi decyzjami. Każda sugestia typu "wszyscy tego chcą, śpiesz się bo inni Cię wygryzą", jest ordynarną manipulacją. Nie musisz być jak inni, jesteś unikalny - warto więc byś wybrał tak, byś odczuwał spełnienie i szczęście.

A do medytacji nad swym wyborem, polecam www.youtube.com/watch?v=MeaoK0DYtic ta muzyka robi na mnie mocne wrażenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2013-03-11 08:56
Cytuję Marek:
Wrocław Ci radzi byś zachowywał się jak facet wg. jego definicji faceta :) a ja Ci radzę, byś wszystko stukrotnie przemyślał, nie śpieszył się z wiążącymi decyzjami. Każda sugestia typu "wszyscy tego chcą, śpiesz się bo inni Cię wygryzą", jest ordynarną manipulacją. Nie musisz być jak inni, jesteś unikalny - warto więc byś wybrał tak, byś odczuwał spełnienie i szczęście.

A do medytacji nad swym wyborem, polecam www.youtube.com/watch?v=MeaoK0DYtic ta muzyka robi na mnie mocne wrażenie.

Mark dużo mi pomogłeś,wczyta łem się w twoje wszystkie rady.Mam one ku pamięci,zwrócił eś mi uwagę na niby taka błaha i nie błaha jak się okazuje rzecz,nie swoje dziecko,będą rodzić konflikty,nie przeszedłem inicjacji rodzica od początku....Skł aniam się rozwadze tak jak mówisz,nie ważne jak się zaczyna,ważne jak się kończy po tym można poznać faceta.Na medytację za wcześnie,muszę podbić swoją samoocenę.Jedna rzecz jest zastanawiająca, człowiek patrzy w lustro i wszystko OK,normalny, a w środku drzemie parszywe uczucia ......Lęki budzą stres,spina się czełcze do walki gotowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seks erotyka 2014-02-25 05:38
Hello, I read your blogs daily. Your story-telling
style is witty, keep up the good work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zbugoFeasp 2020-04-03 04:25
rush limbaugh viagra viagra working generic viagra available pfizer viagra sophia viagra red dress

viagra i miladze viagra average age [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra without a doctor prescription best price for viagra viagra mom helps with boner

https://pharm-usa-official.com - natural viagra

http://www.222hyk.com/home.php?mod=space&uid=1776160
http://iamgalla.com/2012/10/galla-takes-colorado-1/?unapproved=7506587&moderation-hash=c7c6baaf22d75ae4e0903d8be19e3511#comment-7506587
http://lybx.org/home.php?mod=space&uid=1045168
http://astarainfo.az/2017/11/22/astarada-orta-m%c9%99kt%c9%99b-psixoloqlari-ucun-t%c9%99lim-kurslari-h%c9%99yata-kecirilir/?unapproved=2418337&moderation-hash=6302efebb44bce621c3eb37393da264e#comment-2418337
http://barracuda.by/forum/viewtopic.php?f=7&t=229408
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qjegcFeasp 2020-04-04 04:37
viagra prank gay friend xhamster viagra cumshot how long does viagra last buy real viagra online viagra erection after ejaculation

where can i buy viagra online female viagra pills [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra generic viagra best way to deal with nasal congestion taking viagra as a 30 yearold

https://pharm-usa-official.com - over the counter viagra

http://pandorablake.com/blog/2011/8/percy-grainger#comment-5
https://m.gorod.sumy.ua/news/gorod_i_region/55694-sumski-futzalisti-priimut-kremenchuzhan.html
http://www.222hyk.com/home.php?mod=space&uid=1776160
http://www.4cccc.net/home.php?mod=space&uid=853802
https://law.cmb.ac.lk/address-jury-competition-2017/#comment-771294
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ipnnbFeasp 2020-04-06 21:12
viagra cheap cheap viagra viagra vs cialis ecstasy and viagra son takes viagra

viagra generic availability cvs pharmacy viagra coupons viagra side effects teva pharmaceuticals generic viagra female viagra lady era pills

https://viagrnetwork.com/# - viagra side effects


https://businessactuality.com/afrique-la-coupe-dafrique-des-nations-est-t-elle-en-danger/?unapproved=1311685&moderation-hash=57acff5b21b011f24c6ea41bb896e310#comment-1311685
http://aiulanguage.com/forums/topic/%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%bd%d0%b5-%d0%b4%d0%be-%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%86%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%bd%d1%8f%d1%82%d0%bd%d0%be/#post-89440
https://webbaohiem.net/chinh-thuc-nang-thoi-han-dang-ky-bhtn-len-3-thang.html?unapproved=1219170&moderation-hash=5dd4d6a790363d6a7b0f8b1bc0882932#comment-1219170
http://meng.6bang.cn/home.php?mod=space&uid=145039
https://www.advocatearound.com/sweden-foreclosures/sakra-forsakringsmaklare-0a105/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wxznpFeasp 2020-04-07 21:27
thrombocytopeni a, viagra buy cheap viagra 200mg viagra side effects step sister helps viagra boner boy drugged with viagra

generic viagra available is expired viagra be safe to take? viagra without doctor prescription mom accidentally gives son viagra moms viagra mistake

https://viagrnetwork.com/# - viagra side effects


https://oporacv.org/nmifngo/comment-page-2/?unapproved=748897&moderation-hash=f067ea2aec9df8c9a65b9f93c892cd6e#comment-748897
http://forum.digilyze.info/viewtopic.php?f=2&t=305886&p=876353#p876353
https://ssspa.org.sa/?p=1143&unapproved=4795&moderation-hash=0246f9ca773797fc253fe86228fed32d#comment-4795
https://www.cc-jarnac.fr/2018/11/quest-ce-quun-skateboard-electrique/skate-electrique/?unapproved=9258&moderation-hash=ffa99fedf21e882672ae2a0623f7e7c0#comment-9258
http://www.alcohol-injection.com/forum/showthread.php?t=381191&p=1660306#post1660306
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # obbwoFeasp 2020-04-09 06:10
quick online business loans quick loans review quick loan quick and loans arena quick loans review

quick installment loans online review quick business loans for startup [url=http://www .medicelite.ru/ ]quick loan quick loans in pell city alabama quick pay payday loans new york state
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sbbfuFeasp 2020-04-10 00:52
quick online loans direct lender quick loans for millenials quick loan quick loans near me quick online payday loans no credit check

quick cash loans incorp huntington park ca private lenders funding quick loans no collateral no up front fees no vredit checks [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick cash loans nm quick cash loans huntsville al

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eqpbyFeasp 2020-04-10 15:20
quick small personal loans quick loans calculator quick loans quick loans for millenials get quick loans in usa

quick personal loans get quick loans in usa [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan www.american.bank/loans#loan-quick-pay fast quick loans

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # okmlwFeasp 2020-04-11 04:23
make money on the side how did mark cuban make his money make money how does robinhood make money money make

ways to make money online how to make money on the internet [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home make real money online how to make money with bitcoin

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tkrejFeasp 2020-04-11 18:51
how much money can i make on social security make money online from home make money how much money do youtubers make how does robinhood make money

best way to make money online how to make fast money online [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money online for free how to make money as a kid

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wfrflFeasp 2020-04-11 23:55
how to make more money imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload work from home imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload make money online

how do youtubers make money easy ways to make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home easy ways to make money online make real money online

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # urmhzFeasp 2020-04-12 14:52
how much money can you make on disability how to make money online make money ways to make extra money how did jeffrey epstein make his money

ways to make money from home make extra money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money blogging free ways to make money online

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rzzenFeasp 2020-04-13 09:53
how did tom steyer make his money best ways to make money online make money easy way to make money make real money online

ways to make money at home how to make money blogging [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how do you make money on youtube how to make extra money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mjzrcFeasp 2020-04-14 10:29
make money taking surveys how to make money on the side work from home how to make money on youtube diy crafts that make money

best ways to make money how to make money online work from home best ways to make money how to make money online from home

http://такси-ветеран.рф/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jnhhuFeasp 2020-04-15 03:35
how to make money selling drugs how much money does pewdiepie make make money ways to make money fast how to make money online

how much money does pewdiepie make how to make extra money work from home how to make money in gta 5 best way to make money online

http://cardiagnostwork.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # findtFeasp 2020-04-15 20:44
how can i make money how to make money on the side make money how to make money on instagram how did mark cuban make his money

how did jeffrey epstein make his money apps to make money make money best way to make money how does craigslist make money

http://epos-proizvodstvo.ru/ - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 23:15
cbd cream [url=https://cb doilwalmart.com / ]cbd oil online buy cbd cbd tinctures cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-17 02:28
buy cbd cbd oil online cbd oil cbd vape [url=https://cb doilwalmart.com / ]cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-17 09:26
cbd oil online cbd drops cbd vape
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-17 13:06
buy cbd oil online https://cbdoilwalmart.com/ cbd gummies buy hemp oil cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tfwpbFeasp 2020-04-27 09:51
italy coronavirus update madonna coronavirus cdc coronavirus coronavirus by state coronavirus florida

coronavirus statistics coronavirus nachrichten [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌coronavir us drug coronavirus florida coronavirus new york update

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌coronavir us drug


https://newswithchai.com/cidco-organises-international-day-of-yoga-on-june-21/2689/?unapproved=482961&moderation-hash=fe0932618ff89c4a39e423670067c889#comment-482961
http://dianews.ge/dgis/1615--.html
http://www.red-topup.com/index.php/forum/qaboard/678?start=6#137027
https://extremetrailridersassociation.com/39_loaded-dice-brown__1__1-1/?unapproved=145841&moderation-hash=a59da7457a76d8e23235db3d924e5cb6#comment-145841
http://spass-kellner.de/hochzeit-zauberer-spasskellner-karl-zapf/20151003-1896?unapproved=77823&moderation-hash=0bd2cdc5dd2934bb636cde4ffa983851#comment-77823
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eigtqqgor 2020-04-28 13:26
prosper loans login nelnet student loans payday loans federal student loans upstart loans

upstart loans home loans for bad credit [url=https://pa ydailoanz.com/# ] students loans sofi loans fed loans

https://paydailoanz.com/# - students loans

https://events.solar/texas/about/media-partners/energy-acuity/?unapproved=54423&moderation-hash=b62eb3349832d1fc4ec1b417959ffce3#comment-54423
https://www.annuairestogo.tg/site/global-print-express/
https://mestizos.cl/noticias/defensoria-derecho-animales-presenta-dos-nuevas-querellas/#comment-1282102
https://www.allforfunlife.com/33-cool-hairstyle-tricks-and-hacks/?unapproved=1082133&moderation-hash=9ec6c1793bb694c7fd3330cd58c82fa8#comment-1082133
https://raovatonline.org/rao-vat/khach-san-cho-nguoi-nuoc-ngoai-bac-ninh/?unapproved=617915&moderation-hash=2f210d68d67f8368626e365d4cd1b112#comment-617915
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vgwrbFeasp 2020-05-02 04:21
how to make money blogging how did tom steyer make his money make money how do youtubers make money make extra money

how to make money blogging money make [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how did betsy devos make her money how did jeffrey epstein make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money online


https://jpn.itlibra.com/article?id=20558
https://personalitycheck-online.com/persoenlichkeit/nutzen-sie-das-personality-check-soft-skills-tools/?unapproved=44571&moderation-hash=d41c7915c6669b12fe972bdb95a8ee60#comment-44571
http://prototypinglibrary.com/portfolio/snap-joints-removable/?unapproved=212357&moderation-hash=09f160906697b2069c1c34a4095c363f#comment-212357
http://zone-interdite.net/P/zone.php?idx=2929&uedit=info
https://astirodysseus.com/sparta-announce-first-new-album-in-14-years-trust-the-river-plus-spring-tour-dates/?unapproved=10550&moderation-hash=a9b044bcacfa36803b011e2bf974ffa4#comment-10550
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ejnujFeasp 2020-05-03 04:34
how does robinhood make money legitimate work from home jobs western union online send money work from home data entry how to make money at home

how did jerry jones make his money how does facebook make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] runescape money making how does facebook make money how does craigslist make money

https://make-money-blogs.com/# - how to make easy money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # srqyltgor 2020-05-03 22:42
define coronavirus canine coronavirus vaccine schedule coronavirus test enteric coronavirus COVID-19 pills

human coronavirus 229e coronavirus isolation [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus in calves feline coronavirus vaccine coronavirus replication

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - what is coronavirus in cats
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uafyzogor 2020-05-04 10:54
coronavirus 0c43 coronavirus isolation precautions hku1 coronavirus coronavirus cats the coronavirus

coronavirus infection how to treat coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus mers coronavirus hku1 coronavirus in cats symptoms

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - canine coronavirus symptoms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bufanFeasp 2020-05-04 17:47
work at home jobs smart passive income best way to make passive income make money on youtube how to work from home

work at home companies make money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make extra money work from home amazon make money from home

https://make-money-blogs.com/# - walmart to walmart money transfer online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tkpzvFeasp 2020-05-05 20:04
cialis buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # idyrwFeasp 2020-05-06 14:11
generic cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qsbxqFeasp 2020-05-08 00:29
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zmtujFeasp 2020-05-08 17:55
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis

https://wowcialisnow.com/# - buy generic cialis online


http://images.google.mu/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.com.tw/url?sa=t&ct=tw/0-0&ei=NasCSLvGIYOC6wPrz4Uy&url=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.co.uk/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.ba/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.com.fj/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qxpzmFeasp 2020-05-09 01:54
weight loss clinic near me weight loss tea weight loss calorie calculator medi weight loss weight loss pills

celine dion weight loss yoga for weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss meal plans gabourey sidibe weight loss before and after calorie calculator for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - medical weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gjeivFeasp 2020-05-09 12:04
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis buy cialis online


https://www.google.al/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0cb0qfjaa&url=http://make-money-blogs.com/&ei=ouxpvmorfooczap
https://maps.google.ae/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.tl/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.co.ma/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0CE0QFjAG&url=http://make-money-blogs.com/&ei=r3v3VKOD
https://www.google.nl/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # glievFeasp 2020-05-10 02:26
sota weight loss weight loss clinic near me weight loss pills weight loss plan gabourey sidibe weight loss before and after

chrissy metz weight loss keto weight loss pills [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] keto weight loss golo weight loss essential oils for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss surgery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buhldFeasp 2020-05-11 03:18
lexapro weight loss green tea weight loss rebel wilson weight loss weight loss macros for weight loss

ariel winter weight loss prescription weight loss pills [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] meal plan for weight loss kirsten vangsness weight loss celine dion weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - before and after weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ynkytFeasp 2020-05-12 17:31
viagra for women fuck him while on viagra viagra viagra on steroids natural viagra juice

viagra milf nude cvs pharmacy viagra coupons [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra viagra alternatives that work is viagra government funded

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # btabsFeasp 2020-05-13 12:43
viagra and tribulus female viagra pranks lead to sex viagra viagra gay sex cost of viagra 100mg

dad takes viagra viagra from pharmacy in india [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra mandy flores viagra difference between female and male viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # coquxPex 2020-05-13 23:29
tadalafil generique tadalafil 20 mg tadalafil 20mg tadalafil generic usa what is tadalafil

tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil cost cvs [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic cialis tadalafil tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil lilly

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20 mg

tadalafil lilly 5mg prix tadalafil for women buy tadalafil online tadalafil canadian pharmacy tadalafil tablets 20 mg

sildenafil vs tadalafil tadalafil 20mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] liquid tadalafil tadalafil 20mg tadalafil 10mg prix

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mcymeFeasp 2020-05-14 08:34
buying viagra in bulk reliable place to order cheap viagra online viagra cheapest usa drug store for viagra vbb generic viagra

gina valentina brother viagra gina valentina viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra can you order viagra without a prescription women viagra prank d and bnationturns to something else

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iiojlFeasp 2020-05-14 17:35
randy jackson weight loss noom weight loss weight loss calculator weight loss programs golo weight loss

weight loss programs how to lose weight fast jorge garcia weight loss jorge garcia weight loss losing weight

https://weight-loss-blogs.com - celine dion weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bwctpPex 2020-05-14 21:15
tadalafil for women tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil 20mg tadalafil pronunciation generic cialis tadalafil 20mg

tadalafil cost tadalafil 20 mg prix [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid tadalafil 20mg avis tadalafil en ligne

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20mg

tadalafil 20mg prix tadalafil generic usa generic cialis tadalafil what is tadalafil vardenafil vs tadalafil

tadalafil powder generic cialis tadalafil 40 mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] cialis tadalafil tadalafil generic cialis vs tadalafil generic

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil dosage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mkyezPex 2020-05-16 00:38
tadalafil 20mg tadalafil prix generic cialis tadalafil liquid tadalafil tadalafil cost cvs

generic for cialis tadalafil tadalafil 10 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid buy tadalafil tadalafil avis

https://supertadalafil.com/ - tadalafil 20mg

generic tadalafil tadalafil generic vs cialis tadalafil 5mg sildenafil vs tadalafil buy tadalafil online

tadalafil generique en pharmacie cialis vs tadalafil generic [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg tablet tadalafil 20mg

https://xtadalafilx.com/ - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fuajgFeasp 2020-05-16 18:53
how to lose weight quick celine dion weight loss weight loss shakes celine dion weight loss cause how to lose weight

how to lose weight fast healthy diet lose weight noom weight loss lose weight fast

https://weight-loss-blogs.com - golo weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dqjgqPex 2020-05-17 00:39
tadalafil for women tadalafil vs vardenafil tadalafil dosage tadalafil vs viagra vardenafil vs tadalafil

prix tadalafil tadalafil mylan [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20mg tadalafil 20mg prix generic for cialis tadalafil

https://supertadalafil.com/ - cialis tadalafil

tadalafil 20 mg prix tadalafil 5 mg tadalafil reviews tadalafil generic cialis 20 mg cialis generic tadalafil

cialis generic cialis tadalafil tadalafil cost cvs [url=https://xt adalafilx.com/ ] cialis tadalafil tadalafil biogaran tadalafil 10mg

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cxgazPex 2020-05-18 00:41
tadalafil 20mg avis tadalafil generic usa buy tadalafil online generic cialis tadalafil best buys tadalafil 5mg

tadalafil generique en pharmacie generic cialis tadalafil 20 mg from india [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 20 mg tadalafil tablets tadalafil tablets

https://supertadalafil.com/ - generic tadalafil

vardenafil vs tadalafil prix tadalafil tadalafil 20mg tadalafil biogaran cialis tadalafil

tadalafil mylan tadalafil 20mg prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] generic tadalafil tadalafila generic cialis tadalafil 40 mg

https://xtadalafilx.com/ - liquid tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lyfcsFeasp 2020-05-19 04:08
levitra online online levitra online levitra online levitra viagra vs cialis

levitra generic levitra generic generic levitra levitra 20 levitra pills

https://drugstoreonliner.com/ - levitra 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # biscvPex 2020-05-19 06:37
tadalafil generique en pharmacie tadalafil 10mg prix tadalafil 20mg tadalafil canadian pharmacy tadalafil pronunciation

tadalafil 20 mg best price generic cialis tadalafil 20 mg from india [url=https://su pertadalafil.co m/ ] cheap tadalafil tadalafil generic usa tadalafil generique

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

vardenafil vs tadalafil tadalafil prix liquid tadalafil tadalafil biogaran prix generic cialis tadalafil 20 mg from india

tadalafila buy tadalafil tablets [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic tadalafil biogaran prix tadalafil tablets

https://xtadalafilx.com/ - cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tporgPex 2020-05-19 23:37
testosterone shots testosterone undecanoate testosterone definition testostГ©rone free testosterone

testosterone booster for men signs of low testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone cypionate natural testosterone gel testosterone pellets

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dolosPex 2020-05-20 23:48
testosterone side effects testosterone function best testosterone supplements for men how to boost testosterone naturally testosterone medication

testosterone replacement therapy how to naturally increase testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone gel testosterone booster reviews natural testosterone gel

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - low testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rroinFeasp 2020-05-21 10:51
levitra dosage levitra generic levitra pills order levitra levitra 20mg

online levitra levitra canada levitra 20mg levitra com levitra canada

https://drugstoreonliner.com/ - levitra for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hxhrtPex 2020-05-22 20:56
testosterone injections for men testosterone overdose testosterone booster testosterone for women normal testosterone levels in men

best testosterone boosters 2019 how to increase testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone definition canadian pharmacy testosterone cypionate canadian pharmacy testosterone cypionate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - how to increase testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qkvlgFeasp 2020-05-23 01:14
generic levitra vardenafil levitra buy levitra levitra 20mg levitra pills

levitra vardenafil levitra generic levitra online levitra pills levitra generic

https://drugstoreonliner.com/ - order levitra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yjunjPex 2020-05-27 04:13
avast free antivirus download avastui.exe avast antivirus https://xantivirusx.com/ - antivirus software zoosk dating site bbw dating https://onlinedatingwow.com/ - adult dating hgtv sweepstakes the balance sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - bassmaster fish with randy howell sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # koqykPex 2020-05-28 05:44
avg free antivirus windows defender antivirus https://xantivirusx.com/ - best free antivirus 2019 free dating sites without registering who is dating whom https://onlinedatingwow.com/ - uncensored naked dating reality show win vehicle sweepstakes hgtv sweepstakes central https://supersweepstakesx.com/ - what is a sweepstakes?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ahyszPex 2020-05-30 03:58
avira antivirus best antivirus 2019 https://xantivirusx.com/ - antivirus for windows 10 christian dating sites dating women over age 50 https://onlinedatingwow.com/ - cupid dating site hgtv sweepstakes fish bowl sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - win vehicle sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wkvghFeasp 2020-05-31 08:41
Modern peach.If you want to buy Viagra online, you need a recipe.There do not seem to be any lasting harmful effects from taking it for many months and years.Patients taking nitrates should not receive Viagra.How long do the effects last. buy viagra online Unfortunately, it has certain medical contraception, so not every representative of the stronger sex is available.Other wise, there is a high risk of prolonged and painful erection.It is recommended to men with reduced erections.Viagr a is designed for oral use.Other erectile increases erections in reports; should reactions arterial, sexual mg at degradation neurological. buy viagra online Read the instructions and consult your doctor if you have even the slightest doubt.As a result of the increased CYP2D6 isoenzyme workload, the efficiency of metabolism is likely to plummet, leading to increased plasma levels and protracted systemic retention of DXM.Many patients taking Viagra are interested in the question of whether it will have a harmful effect on the cardiovascular system with constant use.RU is the official supplier of rare earth metals from China.Bottles of liquid. https://pharm-usa-official.com - viagra Naomi Harper, 28 And in a funny way, Viagra can actually help a cocaine user, because it does the opposite thing to the blood vessels.Some people like to take aphrodisiac herbs for general sexual enhancement, and then take Viagra on the day they plan to have sexual activity.Countr y manufacturer India Firm Centurion Lab.- How to find out if specific pills are high-quality and whether they help.It can be taken with or without food.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hottest xxx tube 2020-11-24 13:12
Hello just wanted to give you a quick heads up.
The text in your content seem to be running off the screen in Firefox.
I'm not sure if this is a formatting issue or something
to do with browser compatibility but I figured I'd post to let you know.
The design and style look great though! Hope you get the
issue fixed soon. Many thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hottest xxx tube 2020-11-24 19:14
Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will definitely return.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Indo Hot 2021-06-24 01:30
Prettʏ comρonent of content. I simply stumƅled upon your site and in accession capital to say that I get in fact loved account your
blog posts. Anyway I will be suƅѕcгibing in your feеds
oor even I achievement you get admіssion to persiѕtently ԛuickly.


Here is my web site - Bokep Indo Hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ngentot Bbw Tua 2021-06-30 19:40
Thɑnks for shaгing your tthoughts on żydzi miłość związek miłość
radość seks prezerwatywa sex ϲһorоba antykoncepcja
kobietɑ mężczyzna duchowość nienawiść porada NWO pobіcie przеmoc stгacһ kwiaty piękno niezależność
egօizm manson cel życia nadwaga. Regards

Look into my page :: Nցentⲟt
Bbw Tua
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ⲛonton 2021-07-05 21:18
Heү! Would you mind if I share your blog with mү myspacе group?
There's a lot of peopⅼe that I think would really enjoy your
contеnt. Please let me know. Many thanks

Ꮋere is my site [url=http://nok .if.ua/user/Jun iorRitter9/]Ⲛon ton[/ᥙrl]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep jav 2021-07-06 20:30
What's սp Dear, are you tгuly viѕiting this site regularⅼy, if so thеn you will definitely
obtain fastidious experience.

Also visit my webpage ... bokep jav
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gta 5 cash 2021-07-11 05:24
Try dropping the frame scaling under 1x to see if your FPS increases.


My blog post Gta 5 cash
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ترجمة معتمدة قطر 2021-07-11 13:49
Hey, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your website in Chrome, it looks fine
but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, wonderful blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit 2021-07-13 15:30
At this time it seems like Movable Type is the top
blogging platform available right now. (from what I've read) Is that what you're using
on your blog?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-07-13 20:58
Hey there I am so grateful I found your blog
page, I really found you by mistake, while I wwas researching
oon Bing forr something else, Anyways I am here noow and would just like
to say kudos for a fantastic post and a all ropund entertaining blog (I also
love the theme/design), I don’t have time to go throug
iit all at the moment but I have bookmarked it and also added your
RSS feeds, so when I have time I wikll be back to read more, Please
do keep up thhe great jo.
web
site
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # سايبر ون 2021-07-15 06:34
Wonderful goods from you, man. I've understand your
stuff previous to and you are just too great. I
really like what you have acquired here, certainly like what you're stating and the way in which you say
it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart.
I can not wait to read much more from you. This is actually a
wonderful site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kèo nhà cái 2021-07-16 14:31
Pretty section of c᧐ntent. I ϳust stumbled սpon your website ɑnd in accession capital
to assert thаt I ɡet іn fact enjoyed account ʏоur blog posts.
Anyѡay I will Ƅe subscribing tߋ your augment ɑnd even I
achievement yοu access consistently fɑst.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-16 22:47
What's up, for all time i used to check web site
posts here early in the dawn, for the reason that i love
to find out more and more.

My site :: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essaypro 2021-07-17 15:18
Thanks for ones marvelous posting! I quite
enjoyed reading it, you will be a great author.

I will make sure to bookmark your blog and will come back sometime soon. I
want to encourage you to ultimately continue your great work,
have a nice morning!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidio Bokep Com 2021-07-18 03:35
Spot on with thіѕ write-up, I rеallу believe that this web
site needs a lot more attention. I'll probably be
back again to see more, thanks for the advіce!

Also visit my blօg post - Vidio Bokеp
Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-19 06:46
I'm more than happy to uncover this website. I want to to thank you for ones time just for this wonderful read!!
I definitely liked every little bit of it and I have you book-marked to check out
new things in your site.

my web page; 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-19 08:29
Hi my family member! I want to say that this article is awesome, great written and come with approximately all significant infos.
I would like to see extra posts like this .

Here is my website 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-20 03:09
Hi there, yup this piece of writing is genuinely nice
and I have learned lot of things from it on the topic of blogging.
thanks.

Look into my web-site: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-07-20 16:54
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts.
In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!

Feel free to visit my homepage; w88
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # имитация тату 2021-07-21 23:27
This website truly has all the information and facts I wanted concerning this subject
and didn't know who to ask.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Ganas 2021-07-24 04:18
An intеresting discussion is definitely worth comment.I believe that
you should puƄlish more about this issue, it mɑy not
be a taboo subject bսt generally folks don't speak about
such issues. Τo the next! Best wishes!!

my website - Bokep Ganas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep Indo Jilbab 2021-07-24 11:38
I don't еeven know hоw I ended up here, but I thօսght tһis post ԝas good.
I don't know who you are but cегtainly yoս're goіng to
a famⲟus bloցger if yoս are not already ;) Cheers!

Feel free to visit my blog - bokep Indo Jilbab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-25 10:13
Normally I do not learn article on blogs, however I wish
to say that this write-up very forced me to try and
do it! Your writing taste has been amazed me. Thank
you, very nice post.

Also visit my site - 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Xxx 2021-07-25 22:01
Uѕually I don't reaԁ article on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me tօ check out and do it!
Yourr wrіting taѕte has been surprіsed mе.
Tһank you, very great article.

Also visit my webpage; Www Xxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep mobile online 2021-07-26 01:04
This іs a topic that is near to my heаrt... Best wishes!
Exactly wһеre are your contact detаils thougһ?


mү wеb page :: bokeρ mobile online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88club 2021-08-03 12:44
always i used to read smaller articles or reviews that as well clear
their motive, and that is also happening with this article which I am reading here.


Review my webpage ... w88club
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-04 02:30
This is really interesting, You are a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and lookk forward to seeking
more of your magnificent post. Also, I've shared your web site
in my socdial networks!
homepage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-08 04:35
We stumbled over here from a different page and thought I might check things out.
I like what I see so now i am following you. Look forward to checking out your web page
repeatedly.
webpage
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-08 18:34
Hi there just wanted to give you a quick heads up. The words
in your post seem to be running off the screen in Chrome.
I'm not sure if this is a formatting issue or something to
do with web browser compatibility but I figured I'd post to let you know.
The design and style look great though! Hopee you get the issue fixed soon. Cheers
web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidio Crot Bbc Turki 2021-08-09 12:05
My bгother recommended I mіght like this blog. He was totɑlly right.
Ꭲhis post actually made my day. You can not imagine
simply how much tіme I had spent for this information!
Thanks!

Ꭺlso vіsit my homepage - Vidio Crot Bbc
Turki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mom Barat 2021-08-10 09:54
Whаt i don't understood is in reality hοw уou're not actually a lot more neatly-preferre d than you may be now.
You are very intelligent. You recogniᴢe thսs consiⅾerably with regaгds to this topic, produced me individuаlly imaցine
it from so many various angles. Its like mеn and women arе not fascinated
except it's something to accomplish with Gіrl gaga!
Your own stuffs great. Alwɑys handle it up!

Here iѕ my web site - Bokep Mom Barat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bolep Jilbab 2021-08-11 04:11
I wass aƄle to find ցood advice from your blog articⅼes.


Also visit my webpage Video Bolep
Jilbab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www Anal Mom Com 2021-08-12 01:44
Excellеnt аrtіcle! We wiⅼl be ⅼinking to this particulaely great post on ourr website.

Keep up the gooɗ writing.

Feel free to visit my blog post; Www Anal Mom Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Meutia Amanda 2021-08-12 03:12
Wһen someone writes an piece of writing he/she retains the
image of a user in his/her mind that how a user
can know it. Ѕo tһat's why this articⅼe is amazing.

Thanks!

my web site; Bokep Μeutіa Amanda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Impregmamt Mommoy 2021-08-12 20:39
Hi there! Ⅾo you know if they make any pⅼugins to protect against hackerѕ?
I'm kinda paгanoid аb᧐ut losing everything I've worked hard on. Any
recommendations?

Also visit my web site - Impregmamt Mommoy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤일알바 2021-08-13 12:06
Your way of explaining the whole thing in this post is
really pleasant, all be capable of easily know
it, Thanks a lot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-08-13 13:03
Quality articles is the main to interest the people to visit the web page, that's what this site is providing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Http Vaallies Org 2021-08-13 14:46
Hеllo would you mind stating which blog platfօrm you're working with?
I'm going to start my own blog in the near future but I'm haѵing
a ⅾifficult time making a deciѕion between BlоgEngіne/Word press/B2evoluti on and Drupɑl.
The reason Iask is because yur layout seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Sorry for ɡetting օff-toрic but I had to aѕk!


my web blog ... Http Vaalⅼies Org
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-08-14 01:33
Spot on with this write-up, I truly believe this web site needs a great deal more attention. I'll probably be back again to see more, thanks for the info!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ahvazi Sexi Kos 2021-08-14 06:50
I saνour, гesult in I discovеred just what I was lookіng for.
You have ended my four day long hunt! God Bless you man.
Have a nice day. Bye

my web site Ahvazi Sexi Kos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-14 07:01
It's a shame you don't have a donate button! I'd most certainly donate to
this fantastic blog! I guess for now i'll settle for bookmarking and
adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this site with my Facebook group.
Chat soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-14 13:32
Hi there, I log on to your blog on a regular basis. Your humoristic style is awesome, keep up
the good work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-14 22:38
For all season lengthy and future propositions, all wagers stand regardless of
team re-location, change to a group name, season length or play-off format.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-15 16:06
It's a shame you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to this
brilliant blog! I suppose for now i'll settle for book-marking
and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to fresh updates and will share this site with my Facebook group.
Chat soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-15 20:03
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now
each time a comment is added I get several e-mails with the same
comment. Is there any way you can remove people from that service?
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-08-15 21:13
Good day! This is kind of off topic but I
need some advice from an established blog. Is it very
hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to begin.
Do you have any tips or suggestions? Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤일알바 2021-08-16 03:13
Hi, I check your blog regularly. Your humoristic style is witty, keep doing
what you're doing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 업소알바 2021-08-16 05:17
Appreciation to my father who stated to me on the topic of this
website, this website is genuinely remarkable.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-08-16 14:17
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet
my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with
something like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-16 19:50
Wonderful article! We will be linking to this particularly
great post on our website. Keep up the great writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전공원 2021-08-17 03:27
I am extremely impressed together with your writing abilities as smartly as
with the format for your weblog. Is that this a paid subject matter or did you customize it yourself?
Either way stay up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog
like this one these days..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-17 13:02
To add a group here, click on star icon located near
team name.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-17 15:12
Hi to all, how is all, I think every one is getting more from this site, and
your views are fastidious in support of new visitors.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-18 01:41
Favorites are by definition a lot more probably to win, so sportsbooks
will adjust the odds to make it closer to even odds to win money.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-18 06:57
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I've truly enjoyed surfing around your blog posts.
After all I will be subscribing to your feed and
I hope you write again very soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-18 09:46
Hi there, I discovered your site by way of Google while looking for a similar matter, your website got here up, it appears to be like
good. I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, just was alert to your weblog through Google, and found
that it is really informative. I am gonna watch out for brussels.

I'll be grateful in the event you continue this in future.
Lots of folks will be benefited out of your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tayla Sowers 2021-08-18 11:33
My family members all the time say that I am wasting my time here at net, except
I know I am getting knowledge daily by reading such
fastidious articles.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-08-18 16:04
It's remarkable to pay a visit this web site and reading the views of all mates
concerning this paragraph, while I am also zealous of getting know-how.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-18 19:40
What's up mates, how is everything, and what you
desire to say regarding this article, in my view its in fact remarkable for
me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-18 20:35
You can also see the probability of winning that the oddsmaker implies by setting the line at what it
is.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-18 21:36
Other metrics give players negative incentives if the players are aware of them.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-19 22:34
Golden Nugget provides punters from New Jersey with the chance to location bets on their favored sports
events from all over the globe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증사이트 2021-08-20 00:30
I do not know if it's just me or if everyone else encountering problems with
your website. It appears as if some of the text within your posts are running off
the screen. Can someone else please provide feedback and
let me know if this is happening to them as well? This could be a problem with my web browser because
I've had this happen previously. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-20 02:31
It is not my first time to pay a quick visit this website, i am visiting this web site dailly and get fastidious facts from
here everyday.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-20 02:41
An interesting discussion is worth comment.
I think that you should publish more about this subject, it may not be a
taboo subject but generally people don't discuss these subjects.
To the next! All the best!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-20 04:00
Hello everyone, it's my first visit at this web
page, and piece of writing is truly fruitful in support of me, keep up posting these types of articles or reviews.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nonton Bokep Mudah 2021-08-20 05:00
Ɗoes your sіte have a contact page? I'm having a tougһ time locating it but,
I'd like to shоot you an е-mail. I've got some creative іdeɑs for your
blog you might bе inteгested in hearing. Either way,
great ԝebsite and I ook forward to seeing it develop over time.


Ⅿy blog post :: Nonton Bokep
Mudah
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeo Mango 2021-08-20 05:12
Yoᥙ arе so aweѕome! I don't beⅼieve I hаve read thгoսgh anything like this before.
So great to find someone with a few oriցinal thoughts
on this subject matter. Reaⅼly.. many thanks for
starting this up. This web site iѕ one thing that's needed on the web, someone with some originality!


Mү web page :: Bokeo Mango
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-20 05:15
Thank you, I've recently been searching for information about this
topic for ages and yours is the best I've found out so far.
However, what about the conclusion? Are you positive about the supply?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-08-20 11:43
Oh my goodness! Impressive article dude! Thank you, However I am experiencing difficulties with your RSS.
I don't understand the reason why I am unable to subscribe to it.
Is there anybody getting the same RSS problems?
Anyone that knows the solution can you kindly respond?
Thanx!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-20 23:00
I am curious to find out what blog platform you happen to be utilizing?
I'm experiencing some minor security issues with my latest site and I'd
like to find something more risk-free. Do you have any recommendations ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-21 02:18
Hello, always i used to check web site posts here early
in the dawn, because i like to learn more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Damien Armitage 2021-08-21 07:35
Pretty! This has been a really wonderful article.
Thanks for providing these details.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 모바일소액결제 2021-08-21 07:57
Thanks for sharing your thoughts about żydzi miłość związek miłość radość seks prezerwatywa sex choroba antykoncepcja kobieta mężczyzna
duchowość nienawiść porada NWO pobicie przemoc strach kwiaty
piękno niezależność egoizm manson cel życia nadwaga.
Regards
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepmobile 2021-08-21 08:25
Helⅼߋ! I know this is kinda οff topic nevertheless I'd figured
I'd ask. Woսld yοu be interested in exchanging links or
maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
My site covers a lot of the same topics ass yours and
I feel we could greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel
frеe to send me an email. I look forward tto hearing
from you! Great blog by the way!

My blog bоkepmobile
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-08-21 08:28
Scroll till you obtain a term you want to include in your
search, and then highlight it to add it to the search box.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-21 13:14
Nonetheless, the law prohibits athletes, coaches, referees and anyone else who could influence the outcome of
a game from generating bets.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-21 18:09
That is why we have designed this list of the very best job search sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-21 19:01
This text is invaluable. When can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-21 23:46
Hello just wanted to give you a quick heads up. The text
in your article seem to be running off the screen in Opera.

I'm not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility but I figured
I'd post to let you know. The style and design look great though!
Hope you get the issue resolved soon. Kudos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-22 01:04
I've been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts on this
sort of space . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site.
Studying this info So i'm glad to exhibit that I have a very excellent uncanny feeling I came upon exactly what
I needed. I most surely will make sure to do not disregard this web site and
provides it a glance regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kumpulan Bokep Indo 2021-08-22 06:30
Hello would yߋu mind stating which bloց platform you're working with?
I'm planning to start my own blo᧐g soon Ƅut
I'm having a difficult time сhoosing beween BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The гeason I ask is becaᥙse your design seems different then moѕt blogs and I'm looking for something unique.
P.S Sorry for eing off-topic ƅut I had to ask!


my web-site - Кumpulan Bokеp Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트주소 2021-08-22 07:54
I think the admin of this web page is really
working hard in support of his website, since here every stuff is quality based material.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-22 19:00
Article writing is also a fun, if you be acquainted with then you can write
if not it is complex to write.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-08-22 19:12
Group life and disability cover is, thus, a quite eye-catching benefit.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-08-22 20:18
Hi my loved one! I want to say that this article is amazing,
nice written and come with almost all vital infos. I'd
like to see extra posts like this .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-08-23 05:58
Heya i'm for the first time here. I came across this board and I find It really useful & it helped me out a lot.
I hope to give something back and help others like you aided me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-23 09:54
This is an additional state with quickly expanding income figures in its early returns.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-08-23 12:31
Its not my first time to go to see this web site, i am visiting this site
dailly and obtain nice facts from here daily.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-08-23 17:36
My spouse and I stumbled over here different website and thought I might
as well check things out. I like what I see so
now i am following you. Look forward to checking out your
web page again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-23 17:47
I am really thankful to the owner of this web site who has shared this enormous post at here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-23 20:09
This design is incredible! You most certainly know how
to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my
own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job.
I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you
presented it. Too cool!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Deena Raines 2021-08-23 20:24
Have you ever considered about including a little bit
more than just your articles? I mean, what
you say is important and everything. Nevertheless
just imagine if you added some great photos or video clips to
give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and clips, this website could undeniably be
one of the best in its field. Great blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트쿠폰 2021-08-23 22:22
This article will help the internet visitors for setting up new weblog or
even a weblog from start to end.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-08-24 06:22
I've been exploring for a little bit for any high-quality articles or weblog posts on this kind of
house . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this website.
Reading this info So i'm satisfied to exhibit that I've a very good uncanny feeling I found
out just what I needed. I such a lot surely will make sure to do not forget this website and provides it a glance
regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-24 08:15
Link exchange is nothing else however it is just placing the
other person's blog link on your page at appropriate place and other person will also do same for you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-08-24 21:09
I could not refrain from commenting. Perfectly written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-25 00:27
Greetings from Los angeles! I'm bored to tears at
work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break.
I enjoy the info you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm amazed at how quick your blog loaded on my phone
.. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow,
superb site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-25 00:44
It looks rather straightforward from the outside,
but there are about a dozen pillars that make up an on the internet casino.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤알바 2021-08-25 05:13
Magnificent goods from you, man. I've understand your stuff
previous to and you're just extremely fantastic. I actually like what you have acquired here, really like what you are
saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of
to keep it wise. I can not wait to read much more
from you. This is really a wonderful web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-25 09:42
Continue reading and you’ll find a professional
bartender resume example you can adjust and make your own.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤알바 2021-08-25 17:26
If you want to grow your experience just keep visiting this web page and be updated with the
hottest news update posted here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-25 23:35
BetAmerica has been in the legal horse betting scene for rather some time now.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바사이트 2021-08-26 02:37
Hey there are using Wordpress for your blog platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and create my own. Do you
need any coding expertise to make your own blog? Any help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-26 02:39
I every time used to study paragraph in news papers but now as I am
a user of internet therefore from now I am using net for posts, thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-08-26 04:58
hello there and thank you for your info – I've definitely picked up anything new from right here.
I did however expertise several technical issues using this site, as I
experienced to reload the site lots of times previous to I could get it to load correctly.
I had been wondering if your web host is OK?
Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and could damage your quality score if ads and marketing with
Adwords. Anyway I am adding this RSS to my e-mail and could look out for
much more of your respective exciting content. Make sure you update this again soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메리트카지노 2021-08-26 08:22
I all the time used to study paragraph in news papers but
now as I am a user of net thus from now I am using net for content, thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-26 09:26
You could definitely see your expertise in the work you write.
The world hopes for even more passionate writers such
as you who are not afraid to mention how they believe.
All the time follow your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-26 13:30
But West Virginia Gov. Jim Justice, a Republican, has hinted that such a fee may be
provided later.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-26 16:57
SBG Global will teach you how to very carefully pick your bets and how to handicap games and odds like a pro.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-26 21:29
I think that what you posted made a bunch of sense. But, think on this, what if you added a little
information? I mean, I don't wish to tell you how to run your website, however suppose you added a headline
to possibly grab a person's attention? I mean Supersamiec - old.samczeruno. pl
is a little boring. You should peek at Yahoo's front page and see how they create post headlines to grab viewers interested.
You might try adding a video or a pic or two to grab people excited about everything've written. Just my opinion,
it could make your website a little bit more interesting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-08-27 02:11
Wow that was strange. I just wrote an really
long comment but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyways, just wanted to say fantastic blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-27 07:15
New Jersey’s rate is eight.five % , when Nevada is 6.75 %.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 신용카드현금화 2021-08-27 07:17
Just wish to say your article is as surprising.
The clarity in your post is simply cool and i could assume you are an expert on this subject.

Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with
forthcoming post. Thanks a million and please carry on the
rewarding work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-27 09:08
You can definitely see your expertise within the work you write.
The world hopes for more passionate writers such as you
who aren't afraid to mention how they believe. At all times follow your heart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-08-27 18:15
Prior to that time, players had to predict five/45 and 1/45 numbers appropriately.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.buygames.ps 2021-08-27 20:53
The info contained in "Supersamiec - old.samczeruno. pl" is
going to be very valuable for a lot of people concerned about the subject matter.
It isn’t always easy to find the authoritative tips of a respectable blogging ace.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-27 21:09
• Sportsbooks did nicely with the Texans covering the spread in a loss to the Titans and the Giants upsetting the favored Cowboys 23-19.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-27 22:29
WOW just what I was looking for. Came here
by searching for website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-27 23:46
I blog frequently and I really appreciate your content.
This great article has truly peaked my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new details about once a week.
I opted in for your RSS feed as well.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-08-28 01:16
What i do not understood is in truth how you're
no longer actually much more neatly-apprecia ted than you may be right
now. You are very intelligent. You understand thus considerably when it comes to this matter, made me in my opinion imagine it from so many numerous
angles. Its like women and men aren't fascinated unless it is
something to accomplish with Girl gaga! Your
individual stuffs nice. Always care for it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-28 07:57
Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was
wanting to know your situation; many of us have created some nice methods and we are looking to exchange techniques with others, be sure to shoot me an e-mail if
interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-08-28 13:10
In such instances the dollars allocated to every prize level impacted will be divided equally amongst all winners of the prize.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-28 17:44
Admiring the commitment you put into your blog and detailed information you provide.
It's nice to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed
material. Wonderful read! I've saved your site and I'm
including your RSS feeds to my Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-29 01:39
Hi, every time i used to check webpage posts here early in the
dawn, as i love to learn more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-29 05:20
We give an approximate prediction of when sports betting
may be legal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-29 05:34
For instance, let’s say the odds in favor of a group
winning are 7/4, which represents a 36.36% possibility
of winning.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-29 06:19
Hurrah, that's what I was looking for, what a stuff!
existing here at this blog, thanks admin of this web page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Susanne Bostick 2021-08-29 06:46
If you want to improve your familiarity only keep visiting this site
and be updated with the most recent information posted here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-08-29 07:23
What's up, its pleasant article regarding media print, we all know media
is a great source of data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-29 07:55
I take pleasure in, result in I discovered exactly what I used to
be looking for. You have ended my four day long hunt!
God Bless you man. Have a nice day. Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-29 09:35
The other was a petition for theSouth Philadelphia Turf Club to take wagers on sports as effectively.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-08-29 10:32
The Powerball jackpot will now reset to $20 million, or
$15 million money value, and the next drawing is on Saturday.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여자알바 2021-08-29 19:07
And you get beneficial tools like saving jobs for later or job alerts sent proper to
you from Google.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-08-30 00:03
Now I am going to do my breakfast, once having my breakfast
coming yet again to read additional news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-30 09:01
Hi there, I found your site by way of Google while searching for a related topic, your
site got here up, it seems to be good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

Hi there, simply turned into aware of your weblog via Google,
and found that it is truly informative. I'm going
to be careful for brussels. I will appreciate when you continue
this in future. Numerous other folks will be benefited from your
writing. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-08-31 00:15
The Women’s Defense League was also placing a lot of effort to fill the gap.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-08-31 00:19
Awesome! Its truly amazing article, I have got much clear idea regarding from this post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-08-31 01:27
This is a full time job he’s taking on while finishing his college degree remotely by way
of Indiana University.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-31 02:45
Hi there, I discovered your site via Google even as searching for a comparable subject, your site came up, it seems to
be great. I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, simply changed into aware of your weblog via Google, and located that it is really informative.
I'm going to be careful for brussels. I'll be grateful when you continue this in future.
A lot of other people shall be benefited out of your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-31 03:47
There is definately a great deal to find out about this
subject. I really like all of the points you've made.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 상품권현금화 2021-08-31 11:20
Hi, i feel that i saw you visited my web site so i got here to return the choose?.I am trying to find issues to improve my web site!I assume
its good enough to make use of a few of your ideas!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 2togel.com 2021-08-31 20:56
Hi there, I enjoy reading all of your post. I like
to write a little comment to support you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-31 21:20
What's up to all, the contents existing at this site are truly remarkable for people experience,
well, keep up the good work fellows.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-31 21:45
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this piece of writing i thought i could also create comment due to this brilliant post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-01 06:25
Legal on the internet sports betting internet sites or apps are live in every single of these 11
states.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-01 07:28
Sport and politics collided in the 1972 Olympics in Munich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토 2021-09-01 15:38
I believe what you posted was actually very reasonable.

However, what about this? what if you typed a catchier title?

I mean, I don't want to tell you how to run your website, however suppose you added something that grabbed
people's attention? I mean Supersamiec - old.samczeruno. pl is a little vanilla.
You might peek at Yahoo's front page and note how they write post headlines to get viewers to click.
You might try adding a video or a pic or two to get readers
interested about what you've got to say. In my opinion, it would bring your posts a little bit more interesting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-01 15:55
I was curious if you ever thought of changing the layout
of your site? Its very well written; I love
what youve got to say. But maybe you could a little more
in the way of content so people could connect with
it better. Youve got an awful lot of text for
only having 1 or 2 images. Maybe you could space it
out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-01 18:16
If only 4 out of 5 bets are settled in the player’s favour,
Paddy Energy will refund the bet in complete as a cost-free bet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-09-01 22:21
Fine way of telling, and pleasant paragraph to take data regarding my presentation topic, which i am going
to convey in school.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-02 01:33
A half bet applies only to the score of the first or second half.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Candyman full movie 2021-09-02 06:17
Check out the most recent launch dates for blockbusters and streaming this
year .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-02 11:23
Go to every of our individual state pages
for detailed information on that state’s legal sportsbooks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-09-02 17:23
I do not know if it's just me or if perhaps everybody else encountering issues with your site.
It appears like some of the text on your posts
are running off the screen. Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to them
too? This could be a issue with my internet browser because I've had
this happen previously. Appreciate it
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 업소알바 2021-09-02 20:32
Good response in return of this issue with firm arguments and describing all regarding that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레이디알바 2021-09-03 01:10
It is broadly believed that copyrights are a need to to foster cultural
diversity and creativity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-09-03 06:10
whoah this blog is wonderful i love reading your posts.

Keep up the great work! You understand, many individuals are hunting round for this information, you can help them
greatly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-03 06:24
Here are just some of the techniques you can get in the game with college basketball
betting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-03 13:42
Keep on working, great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-09-03 17:21
Outstanding story there. What occurred after?
Good luck!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼분석 2021-09-04 02:18
For prizes ranging from $600-$250,000 you need to have to go to the headquarters
situated in Tallahassee or at a Florida Powerball district workplace.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-04 22:26
That is why we only advise websites that are trusted, protected and safe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-05 00:35
This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward
to seeking more of your magnificent post. Also, I've shared your website in my social
networks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-05 09:18
Hmm is anyone else experiencing problems with
the images on this blog loading? I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-05 18:16
Hi there just wanted to give you a quick heads up. The words in your article seem to be running off the screen in Ie.
I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility but I figured I'd post to let you know.
The design and style look great though! Hope you get the
issue fixed soon. Many thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-05 21:12
Yes! Finally someone writes about website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤알바 2021-09-05 21:40
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.

Look advanced to far added agreeable from you!
However, how can we communicate?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-09-05 22:16
Very nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to mention that I've truly enjoyed browsing your weblog
posts. After all I will be subscribing on your
feed and I'm hoping you write once more soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-06 00:34
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've discovered It positively useful and it has helped
me out loads. I hope to contribute & help different customers like its aided me.

Good job.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼분석 2021-09-06 02:20
The newsstand employee in Manhattan’s Penn Station bought $80
worth of tickets for herself.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-06 05:23
Howdy! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
Is it difficult to set up your own blog? I'm not very techincal
but I can figure things out pretty quick.

I'm thinking about making my own but I'm not sure where to begin. Do you
have any ideas or suggestions? Appreciate it
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-06 05:32
Pretty! This has been an extremely wonderful article.

Thanks for supplying this information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-06 08:56
This is my first time pay a quick visit at here and i am really happy to read everthing at one place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cachan 2021-09-06 10:46
Definitely consider that which you stated.

Your favorite reason seemed to be on the net the easiest factor to be mindful of.

I say to you, I definitely get irked whilst other folks consider issues that they plainly do not know about.
You managed to hit the nail upon the top and also outlined out the whole thing without having side-effects , folks can take a signal.

Will probably be again to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-09-07 11:26
Right away separate employees or customers with COVID-19 symptoms (i.e., fever, cough, shortness of breath).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Christin 2021-09-07 11:42
It's going to be finish of mine day, however before ending I am reading
this impressive piece of writing to improve my knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep gisel 2021-09-07 13:08
It'ѕ a shame you don't have a donate button! I'd certainly donate tо this outstanding
blog! I guess for noѡ i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed
to my Gⲟogle account. I look forward to fresһ updates and
will share this site with mmy Facebook ɡroup. Chhat soon!

Feel frеe tо surf to my weƄ-site; bokep gisel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-07 14:13
of a piece, may perhaps give it each and every game from the king's or queen's side, at his selection.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-09-07 19:59
When applying for a job your resume and cover letter is the 1st impression the recruiter gets of you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-07 22:24
Good way of describing, and good piece of writing to obtain data
about my presentation focus, which i am going to deliver
in university.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-09-08 04:32
Your style is so unique in comparison to other folks I have read
stuff from. Thank you for posting when you've got the opportunity,
Guess I will just book mark this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-08 12:46
Definitely believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the internet the
simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people
consider worries that they plainly do not know about.
You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-09 01:10
Hi, I do think this is a great website. I stumbledupon it ;) I am going to revisit yet
again since i have book marked it. Money and freedom is the greatest way to
change, may you be rich and continue to help other people.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 2021-09-09 05:19
For latest information you have to pay a quick visit web and on the web I found
this site as a finest web page for most recent updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Melco Reviews 2021-09-09 08:58
I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like
yours. It's pretty worth enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made
good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-09-09 14:43
It's actually very complicated in this active life to listen news on Television, therefore I simply use web for that purpose, and get the
newest news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-10 04:24
Hey There. I discovered your blog the usage of msn. This is an extremely well written article.
I'll make sure to bookmark it and return to learn extra of your
helpful information. Thanks for the post. I'll certainly comeback.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-10 09:42
Hi there! This is my first comment here so I just wanted to
give a quick shout out and tell you I really enjoy reading your
blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/ forums that cover the same subjects?
Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-10 12:03
He claimed the reputation of gambling across the United States as a cause why.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-10 15:22
Most of the bookmakers try to add added and hidden charges in their sign up provides.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-09-10 16:34
This post will assist thee internet visitors for creating new website or even a weblog from start to end.


web page
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-09-10 21:10
I was pretty pleased to uncover this web site. I want to to thank you for ones
time for this particularly wonderful read!!
I definitely really liked every part of it and i
also have you saved as a favorite to look
at new stuff in your site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-11 14:35
This web page needs cookies to give all of its capabilities.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-11 18:13
I have read so many articles or reviews about the blogger lovers but this piece of writing is really a good piece of writing,
keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-11 19:59
These are genuinely impressive ideas in about blogging.
You have touched some fastidious points here. Any way
keep up wrinting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-09-12 00:56
Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it's really
informative. I'm gonna watch out for brussels. I'll appreciate if you continue this
in future. Many people will be benefited from your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여우알바 2021-09-12 02:30
Several of the listings are provided by employers who are expressly
interested in hiring Graduate Center students and alumni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # first time lesbian 2021-09-12 03:01
Τhanks for finally talking аbout >Supersamiec - old.samczeruno. pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 콘텐츠정보이용료 2021-09-12 05:40
I am actually happy to read this weblog posts which contains plenty of useful facts, thanks for providing these
data.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터 2021-09-12 07:16
What's up friends, how is the whole thing, and what you desire to say
regarding this article, in my view its in fact remarkable in favor of me.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Donny 2021-09-12 08:12
Yay google is my king assisted me to find this outstanding internet
site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-09-12 15:42
Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you
if that would be okay. I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new
posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤일알바 2021-09-12 16:29
Your mode of describing the whole thing in this piece of writing is truly pleasant, every one be able to without difficulty understand it,
Thanks a lot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터주소 2021-09-12 17:28
Way cool! Some very valid points! I appreciate
you writing this article and the rest of the website is extremely good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-12 20:44
I savor, result in I discovered just what I was taking a look
for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 분석기 2021-09-12 20:45
Pretty soon, Jack stopped coming to the convenience store, Brenda says.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-09-12 22:13
You should be a part of a contest for one of the greatest sites
on the net. I most certainly will highly recommend this website!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-13 10:32
You will discover a wide choice of NBA betting odds, NBA betting lines and NBA Championship odds
to wager on throughout the NBA season and beyond!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 상품권판매 2021-09-14 04:00
Hello, this weekend is good in support of me, since this time
i am reading this fantastic informative post here at my house.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-14 10:21
Woah! I'm really digging the template/theme of this website.
It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get that "perfect balance" between user friendliness
and visual appeal. I must say you've done a fantastic job with this.
Additionally, the blog loads extremely quick for me on Opera.
Outstanding Blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-14 15:40
I got this website from my buddy who shared with me about this web site and now this time I am browsing this site
and reading very informative content at this time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 신용카드현금화 2021-09-14 17:06
I'm really impressed with your writing skills and also with the layout on your
blog. Is this a paid theme or did you customize it
yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a
great blog like this one today.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-09-15 01:53
Hi there, everything is going sound here and ofcourse every one is sharing facts, that's
truly excellent, keep up writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.ed-swingtett.de 2021-09-15 04:38
Right now it appears like Movable Type is the best blogging platform available right now.

(from what I've read) Is that what you are using on your blog?


Look at my blog; E2 Visa Lawyer in UK (www.ed-swingtett.de)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-09-15 10:18
Very good post. I will be dealing with some of these issues as well..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-16 05:00
They had to take positions, to be invested on one particular side of certain bets.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tom 2021-09-16 12:37
Hi, I do believe this is an excellent website.
I stumbledupon it ;) I'm going to come back yet again since i hhave saved as a favorite
it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be
rich and continue to help other people.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-16 17:26
Does your blog have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd like
to send you an email. I've got some suggestions for your
blog you might be interested in hearing. Either way, great site
and I look forward to seeing it improve over time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-17 07:56
Hello, i think that i saw you visited my web site so i
came to “return the favor”.I am trying to find things to enhance my website!I
suppose its ok to use some of your ideas!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-09-17 10:10
Hmm it seems like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I'll just sum it up what I had written and
say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but
I'm still new to the whole thing. Do you have any
suggestions for inexperienced blog writers? I'd definitely appreciate it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-09-18 00:12
What's up to all, the contents existing at this web page are genuinely remarkable for
people knowledge, well, keep up the nice work fellows.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # public downblouse 2021-09-18 23:01
Thanks vеry interesting blog!

Also vіsit my web page; public downblouse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # festival sluts 2021-09-19 14:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dildos 2021-09-19 16:24
Ι needed to thank you for tһis eⲭcellent read!! I absoⅼutely
enjoyed every bit of it. I hаᴠe you saved as a favorite to check out new stuff you post…

My web site: dildos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-22 23:51
Howdy just wanted to give you a quick heads up.

The text in your article seem to be running off the screen in Chrome.

I'm not sure if this is a formatting issue or something
to do with browser compatibility but I thought I'd
post to let you know. The layout look great though!
Hope you get the issue solved soon. Many thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mak Ku Asli 2021-09-25 02:48
Y᧐u could definitely see your expertise within the article yoᥙ write.
The sector hopes for even more passionate writeers such ass you who aren't afraid tо say
һow they believe. Always go after your heart.

Feel free to visit my website :: Mak Ꮶu Asli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-25 12:41
After looking over a handful of the blog articles on your web site,
I honestly appreciate your way of writing a blog.
I added it to my bookmark site list and will be checking back soon. Take a look at my web site too and tell me what you think.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-25 22:59
BetScanner presently delivers live scores
from ten big sports.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-09-27 06:58
Excellent article. Keep writing such kind of information on your
blog. Im really impressed by your blog.
Hello there, You've performed an excellent job. I will definitely digg it
and individually suggest to my friends. I'm sure they will
be benefited from this site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pat o reilly 2021-09-27 07:41
Wow! This could be one particular of the most beneficial blogs We have ever arrive across on this subject.

Basically Wonderful. I'm also an expert in this topic so I can understand your
hard work.

my website; pat o reilly
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ebony lesbians 2021-09-27 08:16
Ι used to be аbⅼe to find good information from your blog posts.


Vіsit my web-site :: ebony lesbians
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # teen tanzania arusha 2021-09-27 11:25
Its likе you read my mind! You seem to know ɑ lot about
this, like you wrote the book in it or something.
I think tһat you could do with some ρics to drivе the message home a bit, but instead of
that, tһis is magnificent blog. A great read.
I'll dеfinitely bе back.

My pɑge; teen tanzania arusha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 온라인카지노 2021-09-27 23:52
I just could not go away your web site prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person supply in your guests?
Is gonna be back steadily in order to investigate cross-check new posts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-28 07:26
For most recent information you have to visit world-wide-web and on web I found this web page as a best web page
for latest updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-09-28 17:09
What a stuff of un-ambiguity and preserveness of precious know-how regarding unexpected feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-09-30 16:05
For a lot more facts about gender reassignment discrimination, see Gender reassignment discrimination.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-03 16:57
Hi there great blog! Does running a blog like this
take a lot of work? I've virtually no knowledge of programming but I was hoping to start my own blog in the near
future. Anyway, should yoou have any suggestions or tips for new
blog owners pleasee share. I understand this is off subject
nevertheless I simplly wanted to ask. Thanks!
website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-10-04 11:28
My brother recommended I might like this web
site. He was totally right. This post truly made my day.
You cann't imagine simply how much time I had spent for this
information! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-05 05:30
Hi! This is kind of off topic but I need some advice from an established
blog. Is it very hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things
out pretty fast. I'm thinking about making my
own but I'm not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions?
Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Phillipp 2021-10-05 08:37
You should take part in a contest for oone of the highest quality
sites on the net. I most certainly will recommend
this web site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-05 23:03
Here’s a sample of the information that we collected by repeating
the above measures for team, interceptions, yards, attempts, completions, and touchdowns.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-06 10:26
Some categories, like quantity of U.S. states visited, are quite uncomplicated to answer.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-10-07 15:06
GrowthHub understands, and their remote jobs board reflects that reality!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-10-07 17:26
Hello, I enjoy reading all of your post. I
wanted to write a little comment to support you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 인터넷카지노 2021-10-08 10:48
My spouse and I stumbled over here from a different website and thought I should
check things out. I like what I see so i am just following you.

Look forward to looking at your web page yet again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # movies 2021-10-09 00:04
Watch video – including exclusive IMDb Originals, trailers,
behind-the-scen es clips, and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트쿠폰 2021-10-09 00:52
At this time it looks like Expression Engine is the best blogging platform
available right now. (from what I've read) Is that what you are using on your blog?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-10-09 19:25
Thanks , I have just been searching for information approximately this subject for a long time and yours is the greatest I have
discovered till now. But, what concerning the bottom line?
Are you sure concerning the source?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-10-11 17:17
Valuable information. Lucky me I found your web site by chance,
and I am stunned why this coincidence did not came about in advance!

I bookmarked it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-13 14:35
The Kentucky Derby set a betting handle record in 2019, but the Preakness and Belmont Stakes are also well-known horse races
to bet on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-15 04:47
Hurrah! Finally I got a weblog from where I can really get useful
information regarding my study and knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 중계 2021-10-15 05:31
Just after the US Powerball has passed the prize threshold of USD1 billion in 2016, America has set new standards for the game globally.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-10-15 10:04
Excellent write-up. I definitely appreciate this website.
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # olej cbd 20 2021-10-15 10:58
Somebody necessarily help to make significantly articles I might state.
This is the very first time I frequented your website page and thus far?
I surprised with the analysis you made to make this actual post amazing.

Great activity!

Here is my web page :: olej cbd 20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 업소알바 2021-10-16 06:19
Your feelings, excitement, and eagerness push
you to make rapid choices.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # olej cbd gliwice 2021-10-19 19:13
It's remarkable to pay a quick visit this web site and reading the views
of all mates regarding this article, while I am also zealous of getting knowledge.


My blog; olej
cbd gliwice
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-21 01:58
Really when someone doesn't understand then its up to other viewers that
they will assist, so here it takes place.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-21 08:32
Why visitors still use to read news papers when in this technological world everything
is existing on net?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소 2021-10-21 08:48
It is becoming updated in true-time, and, at the time of writing, it had entries for over eight,000 providers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cashnetusa 2021-10-22 11:42
When someone writes an article he/she retains the plan of a user in his/her brain that how a user can understand it.

Thus that's why this paragraph is amazing. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 사설토토사이트 2021-10-24 15:18
Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly
informative. I am gonna watch out for brussels.
I will be grateful if you continue this in future.

Numerous people will be benefited from your writing.
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gladis Kelynack 2021-10-25 19:53
It's the best time to make a few plans for the longer term and it is time to
be happy. I have learn this put up and if I may just I desire to suggest you
few interesting things or tips. Perhaps you could write subsequent articles
relating to this article. I want to read even more things about it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-26 10:11
Relevant live score messaging, personalised betting recommendations and easy integration.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터검증 2021-10-26 16:57
What's up to all, how is the whole thing, I think every one is getting more
from this site, and your views are good for new users.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-27 00:25
I'm really enjoying the design and layout of your site.
It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit
more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Excellent work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-28 04:53
Hmm it appears like your site ate my first comment (it was super long) so
I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying
your blog. I too am an aspiring blog writer but I'm still new to everything.

Do you have any tips and hints for rookie blog writers?
I'd genuinely appreciate it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-29 04:36
The odds-shifting bonanza on election evening, with all that money on the line, was not a sign that the oddsmakers knew something the mainstream media did not.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webmail.unige.it 2021-11-02 04:20
Outstanding post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further.
Cheers!

My site UK visa in the USA, webmail.unige.it,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-11-07 16:33
What's up, I check your blog regularly. Your story-telling style is
witty, keep doing what you're doing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-11-08 01:56
Please let me know if you're looking for a article writer for your blog.
You have some really great posts and I believe I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to
write some material for your blog in exchange for a link back to mine.
Please send me an e-mail if interested. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-11-15 15:35
Today, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested to see if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be a youtube sensation. My
apple ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I
had to share it with someone!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐프로알바 2021-11-16 21:59
Before you earn your spot behind the bar, you have to spend your dues—as in, cleaning
the counters, restocking liquor bottles, and taking the
crappy shifts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤일알바 2021-11-19 01:25
I was suggested this website by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty.
You are wonderful! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 노래방알바 2021-11-19 09:29
Her loved ones roots lay in the borderlands in between Bhutan and India.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저안전놀이터 2021-11-21 02:05
Post writing is also a excitement, if you be familiar with then you can write otherwise it is complex to write.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-11-21 05:05
Hello, i think that i saw you visited my site so i came to
“return the favor”.I'm trying to find things to enhance my web
site!I suppose its ok to use some of your ideas!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전카지노사이트 2021-11-22 11:16
I always used to read article in news papers but now
as I am a user of net so from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-11-24 02:10
If some one wishes expert view about blogging and site-building afterward i advise him/her to
pay a visit this blog, Keep up the fastidious work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-11-26 11:34
Hi great website! Does running a blog such as this take a great deal
of work? I have very little expertise in coding but I was
hoping to start my own blog in the near future. Anyhow, should you have
any ideas or tips for new blog owners please share.
I understand this is off subject but I simply had to ask.
Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # olejki cbd forum 2021-11-28 21:43
Thanks for sharing your thoughts on żydzi miłość związek miłość radość seks prezerwatywa sex choroba antykoncepcja kobieta mężczyzna duchowość nienawiść porada NWO pobicie przemoc strach kwiaty piękno niezależność egoizm
manson cel życia nadwaga. Regards

Review my web page; olejki cbd forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # escorts Dubai 2021-11-30 15:02
I just view a bunch of appealing articles on this website.
Very likely you consume a great deal of effort blogging.

Kind regards from Les Abymes, Guadeloupe, Guadeloupe where I am visiting
my fiance.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Mainin Adek 2022-01-08 21:21
Verʏ nice post. I just stumbled upon your blog and wіshed
to say that I've really enjoyed broᴡsing your blog
posts. In any case I'll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

My webρage Bokep
Mainin Adek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Fendi 2022-01-09 00:19
Hi there aгe using Wordpress fоr your site platform?
I'm new to the blog world Ƅut I'm trying to get
started and create my own. Do you need any html coding
knowledge to make your оwn blog? Any help would be really appreciated!


Fеel free to surf to my web page: Bokеp Fendi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepxpanas 2022-01-09 08:57
Hello there I am so delighted I found yoᥙr webpage, I really found you by error,
while I was browѕing on Aol for something else, Ꭱegardless I am here now
and would just like to say kuⅾⲟs for
a remɑrkable post and a all round enjoyable blοg (I also love the theme/design),
I don't have time to read it all at tһe minute but I have bookmarked it
аnd also added your RSS feeds, so wen I have time
I will be back to read more, Рlease do keep up the
excellent job.

Ηere is my blog; bߋkepxpanas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Chibel Porn Indo 2022-01-09 10:30
When sоmeone wгites an post he/she retains the plan of a user in his/her brain that how a user can սnderstand it.
Thus that's why this article is great. Thanks!

Feel fгee to visit my sіte - Chibel Porn Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gudang Vidio Bokep 2022-01-09 14:45
Hi! This is my first vіsit to your blog! We are a group of
volunteers and starting a neԝ initiative inn a ϲommunity in the same niche.

Your ƅlog provided us useful information to work оn. You
have done a extraordіnary job!

Here iss my site; Gudang Vidio Bokeρ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indo baru 2022-01-09 15:30
Helⅼo there! Do you know if they make any plugins to asist
with Search Engine Optimization? I'm trying too get my
blog to rank fοr ѕome targetted kkeywords but I'm not seeing very good ɡains.
If you know of any please share. Thank you!

Also visit my web-site; bokep indo baru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb Hg Mulus 2022-01-09 22:25
I'm іmpressed, I must say. Rarely ԁо I encounter
a blog that's both educɑtive and engaging, and withօut
a doubt, you've hіt the nail oon the head. The problеm is something that not enoᥙgh folkѕ are speaking intelligently about.
I'm very happy I ѕtumbled across tis durіng my hunt forr
something regarding this.

My ѡeb page :: Bokеb Hg Muluѕ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie