STRONA ARCHIWALNA

Bić czy nie bić? - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

wtorek, 19 luty 2013 21:09

Bić czy nie bić?

Napisał 
Przedwczorajsze morderstwo z Łodzi; podpita dziewczyna zaczepia nogą (świadomie bądź nie) jednego z mężczyzn idących ul. Piotrowską o trzeciej w nocy. Facet zawraca i daje w twarz dziewczynie. Czy kobieta zachęciła dwudziestolatka z którym siedziała czy nie - nie wiadomo. Tata słuchający radia mówił mi, że było coś w stylu "jesteś facetem? zrób coś!" - nie wiadomo czy ta wersja jest prawdziwa, ale można ją wziąć pod uwagę. Młody człowiek wstał i ruszył za napastnikami, w efekcie czego dostał dziewięć razy nożem. Został brutalnie mówiąc, rozpruty. Bestialstwo sprawców było niebywałe; mając przewagę ilościową i siłową, mogli np. pobić chłopaka, jednak morderca był zdecydowany i poszedł na całość. Zamordował człowieka.

Zagrał alkohol?

Gdy dziewczyna dostała w twarz (chłopaka nawet nie tknęli, co sugeruje że mogła im dla żartu podstawić nogę, więc tylko ona została ukarana) wywarła presję na dwudziestolatku, czy to płaczem, krzykiem - nie wiemy. Zobaczmy w jakiej sytuacji znalazł się ten chłopak. Nie pójdzie za dryblasami to dziewczyna uzna go za tchórza, a nie wiadomo czy nie jest to dziewczyna będąca z grupy towarzysko osiedlowej chłopaka; byłby wtedy powszechnie wzgardzony i uznany za frajera. Mógł zagrać także alkohol w żyłach który sprawił że być może, chłopak nie zdał sobie sprawy z niebezpieczeństwa, i stało się nieszczęście. Pójdzie - co najmniej zostanie pobity. Dwie możliwości, z których każda rodzi bardzo poważne konsekwencje. Co robić? chłopak wybrał honorowo, w efekcie on umarł, dziewczyna prawdopodobnie będzie miała problem do końca życia (chyba że to ten typ kobiet, które do końca będą się dowartościowywały że mężczyźni dla nich umierają).

Kiedyś nie wierzyłem własnym uszom, gdy moja koleżanka opowiadała mi o dwóch takich, co się zabijali dla niej i jednemu się udało. O drugim mówiła z lekceważeniem, jakby z kiepsko ukrywaną pogardą, złością. Ot, nieudacznik. Od wielu lat mam tę scenę w pamięci, była dla mnie wstrząsająca. Oto zakochany facet umiera, wielka tragedia dla rodziny - a kobieta się tym całe życie dowartościowuje; bo w końcu ile jest kobiet, dla których zabijają się mężczyźni? "Mój Miś ma mecedesa", "a mój ma duży dom nad morzem", "e tam, a mój ma 24cm"- "a mój się dla mnie zarżnął"; i szczęka opada każdej chwalipiętce, bo czy właściciel domu, auta czy dużego penisa, zabiłby się dla nich? oczywiście że nie, bo to zdaniem Pań, pieprzeni i puści egoiści, którzy myślą tylko o sobie. Wtedy właśnie zrozumiałem, że samobójstwo z miłości (które najczęściej jest próbą ukarania drugiej strony) nie tylko że nic nie daje, ale jest jakby prezentem dla często podłej, nieuczciwej osoby. Jeśli chcesz się zabić z chorej miłości, to na litość Boską, błagam Cię! odczekaj trochę, nie dawaj satysfakcji złej osobie. Zemścisz się tym znacznie mocniej, niż wieszaniem i sraniem w portki. Bądź honorowy, jeśli chcesz umrzeć ubezpiecz się, upozoruj wypadek i niech chociaż rodzina dostanie jakieś pieniądze. Umierać też trzeba z głową. I z klasą.

Bić czy nie bić?

Myślałem jakbym ja się zachował w tej sytuacji. Gdyby moją koleżankę/dziewczynę, zbluzgali, mógłbym do nich coś powiedzieć, napyskować, ale po uderzeniu jej w twarz, niestety ale jestem jeszcze na tyle młody i głupi, że spróbowałbym dać w mordę napastnikowi. Efektem czego byłaby moja śmierć, ponieważ dwóch facetów w tym jeden z nożem, jest nie do pokonania nawet człowieka bardzo dobrze się bijącego, a ja do nich na pewno nie należę. Ot, dylemat nie do rozwiązania. Nie podejdę - sam czułbym się jak tchórz i szmata. Podejdę, to co najmniej mnie zmasakrują, wybiją zęby, może połamią kilka kości. Może zostanę kaleką w dobrym przypadku. I teraz ważne pytanie - czy będąc na wózku bez nóg, pracy, na żałosnej rencinie, czy ta dziewczyna byłaby ze mną? czy uszanowała by to co dla niej zrobiłem i co poświęciłem? moje doświadczenie mi mówi, że kobiety mają z tym pewne problemy. Przykładem niech będzie facet w Konstancinie, pisałem wam o nim wiele razy. Miał wypadek, coś rozwoził po Warszawie (chyba pieczywo) ucięli mu obie nogi. Pracował na dwie zmiany ponieważ chciał się hajtać, i zarobić na wesele. Był zmęczony i stało się. Oczywiście kobieta go zostawiła i znalazła następnego mężczyznę, z którym chce "żyć normalnie", założyć rodzinę, mieć dzieci. Chłopak kilka razy się próbował zabić. I przyznam Państwu że po czymś takim, moje spojrzenie zmieniło się diametralnie.

Ważne pytanie; czy kobieta dla której ryzykuję życie i zdrowie, jest tego warta? jeśli sama wystawiła nogę podpitym szumowinom, czy zostanie ze mną jak będę na wózku? czy będzie opróżniała pieluchę z gównem i moczem codziennie? robiła jeść, zarabiała, opiekowała się domem? Bo jeśli nie, to przykro mi ale nie będę tracił zdrowia, dla jej chwilowej satysfakcji. Od tego jest policja z bronią, rozpoznaniem okolicy, możliwościami ich szukania i zamknięcia w więzieniu, a nie cywil bez broni, podpity. Tak szczerze - czy można dziwić się kobiecie która chce "żyć normalnie", jak inni? mieć rodzinę, dzieci, sprawnego męża który zaopiekuje się rodziną? oczywiście że nie. Znowu uczciwy mężczyzna, nie chciałby by dla jego wygody kobieta rezygnowała z życia. Ja bym nie chciał. Jakbym kochał, musiałbym być świnią by uwiązać kogoś przy sobie dla swojej wygody. Chciałbym, ale musiałbym zrezygnować bo to jest uczciwe i godne. Niech sobie znajdzie chłopa sprawnego, niech sobie robią dzieci i normalnie żyją. Logika więc nakazuje, by siedzieć i się nie ruszać, zadzwonić na policję. Jest bardzo prawdopodobne, że nocny patrol by znalazł tych dwóch, i na pewno damski bokser miałby zarzuty za uderzenie dziewczyny w twarz. Dostałby zawiasy, może coś więcej skoro zabójca był już karany za rozbój. Oczywiście znalezienie noża u kogoś już skazanego, nie byłoby okolicznością łagodzącą, chociaż znając nasze sądy można oczekiwać każdej głupoty. Emocje nakazują jednak się postawić, by ukazać swój "honor" - tylko jakim kosztem? bo cóż to za transakcja, w której jeden pójdzie za kratki na co najmniej dwadzieścia lat, drugi nie żyje a trzecia będzie mieć problemy?

Sytuacja bez wyjścia

Reasumując, uważam że jest to sytuacja kompletnie beznadziejna. Wyjście najlepsze, to brak reakcji. Ale to jakby mówić żebym nie jadł słodyczy. Wiem że nie mogę, a jednak jem i płaczę na wadze. Tak więc rzadko kto z jajcem, wybierze takie rozwiązanie. Na nie stać tylko ludzi mądrych, opanowanych. Ja do nich nie należę, stąd bardzo uważnie dobieram sobie Panie do towarzystwa. Dlatego też koniecznym jest, by morderca poniósł karę śmierci. Tylko to może spuentować tę tragedę. Oczywiście dostanie piętnaście, dwadzieścia lat jeśli będzie wiarygodnie płakać i przepraszać. Wyjdzie po jedenastu, dwunastu jako trzydziestodwuletni mężczyzna, pełny sił i nienawiści do społeczeństwa które śmiało zamknąć go w klatce. I to w tej całej historii jest najstraszniejsze. Życzę więc by sędzia który wyda wyrok, pierwszy razem z rodziną natknął się na tego kryminalistę. Dożywocie bez możliwości ubiegania się o przedterminowe wyjście. I niech płacą społecznie wrażliwi na uczucia mordercy, bo jeśli chodzi o mnie, to faceta powinni uśpić jak psa. Bezboleśnie, humanitarnie, nie tak jak on zrobił komuś; w końcu jesteśmy cywilizowani. Później wrzucić te truchło do dołu i zasypać wapnem. Nie umiesz funkcjonować w społeczeństwie? musisz odejść. Do nicości, piekła, nieba - w co kto wierzy.


Na mój apel o wsparcie strony KLIK (info na dole felietonu) odpowiedzieli chłopaki z jajcami. Poznajmy ich imiona: Piotr, Liniowy i Łukasz. Będzie idealnie na serwery. To dzięki nim (i innym darczyńcom z KLIK) te strony działają. To dzięki nim czytasz bez nachalnych reklam, bezpłatnie, na luzie i kiedy chcesz. Dzięki temu że komuś się chce, Ty masz za free. Serdecznie więc dziękuję, Bóg zapłać. Oddam wam po śmierci :) teraz trzeba jeszcze pieniędzy na domeny, i whisky dla mnie.

Czytany 16557 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:49
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Jajacek 2013-02-19 21:41
Kilkanaście lat temu facet z mojego miasta miał dramatyczną sytuacje w tramwaju. Podeszło do niego dwóch narkomanów i jeden z nich przyłożył mu strzykawkę, dodatkowo informując, że jest chory na aids. Nieszczęsny delikwent dostał polecenie, by wyskoczył z kasy. Co uczynił sparaliżowany strachem.
I tu muszę dodać, że gość był trenerem aikido. Ba, nawet miał przy sobie sprzęt, gdyż jechał na trening. Jednak strach był silniejszy.
Facet chwilkę ochłonął i dopiero zaczął działać na trzeźwo. Złapał z torby pałkę, wybiegł z tramwaju, dopadł i konkretnie skatował obu ćpunów.
Co niedługo później okazało się, że oskarżyli faceta o pobicie !!!
Polski bezmiar niesprawiedliwo ści potraktowałby go odpowiednio. Uratował go fakt, że synek pani prokurator był jego uczniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-20 00:08
Zgroza. Ale jak go złapali, co oni go zapamiętali czy jak to było? powinien wpierdolić i nawiać, na dobranoc powiedzieć że jak się rozprują na psiarni, to jadą do lasu z konkretną ekipą. W ogóle jest taka zasada żeby oddawać wszystko, pieprzyć telefon i fanty, można to odrobić, ale zdrowia już się nie wróci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-02-20 19:10
Ten trener spuścił im łomot na podwórku, między kamienicami. Wszyscy mieszkańcy oficyn mieli widowisko. Niestety ktoś skojarzył, że facet jest trenerem aikido i w ten sposób do niego dotarli. Zresztą w tych rejonach mieszkał sam tzw. element i mieli swoistą satysfakcję z udupienia niewinnego. Nie pamiętam jak dokładnie to się skończyło w sadzie. Na pewno facet nie siedział. Te ćpuny oczywiście też nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Słynny Filozof z fb 2013-02-19 23:24
Wczoraj pod jakimś artykułem opisującym to zdarzenie, przeczytałem krótki, zajebisty komentarz, szło to mniej więcej tak:

Cytat:
I co? Teraz będą znicze, marsz w proteście itd. a wystarczy przewrócić karę śmierci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # nuutka 2013-02-19 23:42
Już chyba kiedyś z Tobą na ten temat polemizowałąm.. . :) Naprawdę uważasz,że to jest rozwiązanie???W krajach islamskich za niewierność kamienują kobietę do dziś-i co????Zlikwidow ało to problem zdrad??? Ja uważm,że skazując kogoś na karę śmierci w niczym się nie różnimy od tego ,który dokonał przestępstwa!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-02-20 00:11
Wiesz Nucia, myślę że eliminując naprawdę złego człowieka, bez szans na resocjalizację (tylko w takich wypadkach byłaby KS) różnię się od bestii która gwałci, torturuje i morduje dzieci. Brak KS jest zwyczajną pogardą dla ofiar, zaburzeniem naturalnych praw świata i życia. Zresztą tu nie ma co mówić o różnicach między katem a zbrodniarzem, jest to jedyna obrona przed degeneratami, a zawodowym przestępcom którzy planują zbrodnię, po prostu się to przestaje opłacać. Wyobraź sobie Nucia że znam tyć tyć temat, i te wesołe chłopaki planują ryzyko, ile do odsiadki, wszystko. W wypadku czapy plan się wali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-02-20 00:32
Wiem,że w pewnym stopniu strach przed grożącą czapą byłby rozwiązaniem,al e wg mnie może należałoby zacząć od stanowczego zaostrzenia kar pozbawienia wolności?Pobiłe ś,zgwałciłeś,ok radłeś-nie ma zmiłuj-ładują cię do paki na 10 lat zamiast zwykłych zawiasów,którym i takie występki u nas najczęściej się kończą.W Danii,Finlandii czy Szwajcarii,gdzi e są najwyższe mandaty w Europie jakby mniej jest piratów drogowych. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-20 01:33
Najgorsze że te kary są w kodeksie, ale sędziowe są niezwykle łagodni. Oczywiście, ja po kilku jazdach na długich trasach, jestem by wariatów eliminować olbrzymimi mandatami. Jeżdżą kompletnie jak szaleńcy - mandaty na dużą sumę by ich szybko nauczyły moresu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vea 2013-02-21 09:04
Ok, a kto ma wykonywać karę śmierci? Przywrócimy zawód kata?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # e 2013-02-21 19:28
"Vea"]Ok, a kto ma wykonywać karę śmierci? Przywrócimy zawód kata?

Dokładnie, tak!
Katem,w poprzednim systemie, zostawał tzw.egzekutor pełniący służbę wojskową bądź wiezienną przydzielony do plutonu egzekucyjnego.
"Wyroki śmierci kat wykonywał na zlecenie, pracując jednocześnie zawodowo. Przed rozpoczęciem samodzielnego wykonywania wyroków przechodził sześciomiesięcz ny szkolenie z zakresu anatomii człowieka, fizyki, prawa i etyki wykonywał od kilku do kilkunastu wyroków rocznie. Kat zobowiązany był do zachowania w tajemnicy nawet przed bliskimi fakt wykonywania przez niego wyroków śmierci. Znało go kilkanaście osób, w większości byli to dyrektorzy zakładów karnych, gdzie wyroki śmierci były wykonywane".

Dzisiaj ,podejrzewam,by łoby podobnie,ale mało prawdopodobne ,aby kara śmierci została przywrócona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # witek 2013-02-20 03:14
nutka kary pozbawienia wolnosci to potem tam w pierdlu w celi ucza sie od innych i wychodza juz jako wyksztalceni bandyci z uniwerku pod cela
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Słynny Filozof z fb 2013-02-20 09:39
Cytuję nuutka:
Już chyba kiedyś z Tobą na ten temat polemizowałąm... :) Naprawdę uważasz,że to jest rozwiązanie???W krajach islamskich za niewierność kamienują kobietę do dziś-i co????Zlikwidowało to problem zdrad??? Ja uważm,że skazując kogoś na karę śmierci w niczym się nie różnimy od tego ,który dokonał przestępstwa!!!


odpowiem kolejnym cytatem, który słyszałem od mojej koleżanki:

Cytat:
Jezus był dobry i go ukrzyżowali, więc żeby przeżyć trzeba być skurwysynem
może to trochę wulgarne, ale zastanów się: Ty albo oni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Słynny Filozof z fb 2013-02-20 09:50
Temat kary śmierci zawsze będzie dzielił. Kiedyś byłem przeciw, teraz jestem za. Dlaczego? Kiedyś byłem katolikiem i na szczęście wrażliwym człowiekiem. Ta wrażliwość pozwalała, że zadałem sobie pytanie: dlaczego mimo, że jest tylu psychologów, specjalistów od resocjalizacji, to sytuacja się pogarsza? Dziś dalej jestem wrażliwym i bardziej doświadczonym człowiekiem, więc odpowiedziałem sobie na pytanie: Jeśli sytuacja się pogarsza, to znaczy, że trzeba zmienić działanie.

Proste rozwiązanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-02-20 10:19
Cytat:
Jeśli sytuacja się pogarsza, to znaczy, że trzeba zmienić działanie.
To bardzo mądre co napisałeś i zgadzam się z tym w 100%,ja nie chcę Was tu przekonywać do zmiany poglądów,po prostu uważam,że cel czasem można osiągnąć również małymi krokami.I trzeba zacząć od poprawy systemu egzekwowania kar pozbawienia wolności. Może też kiedyś zmienię zdanie na ten temat tak jak zmieniłam z upływem lat i nabytego doświadczenia na temat eutanazji i aborcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Jajacek 2013-02-20 19:04
Z tego co mi się o uszy obiło, zdrada według islamskiego prawa jest uznana, gdy było 5 świadków aktu seksualnego, nie tylko pocałunku, czy przytulania, ale "z penetracją". Zatem za danie dupy po cichu w komórce, nie ukamienują. Musi być konkretna imprezka. Uprawiająca seks para a wokół grupka widzów :)
Fajnie pisał o karze śmierci Łysiak i niezależnie od czystości jego intencji, jego argumentacja ma sens. Jest taki fragment w "Dobrym" - rozmowa Heldbauma z postępową panią doktor.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hyde 2013-02-21 07:16
4:15

A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hyde 2013-02-21 07:16
A tych dwoje spośród was, którzy dopuszczą się tego czynu, ukarzcie surowo; ale jeśli się oboje nawrócą i poprawią, to odstąpcie od nich! Zaprawdę, Bóg przyjmuje nawrócenie i jest litościwy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2013-02-21 09:40
Zacytowane fragmenty Koranu ,świadczą o tym jak dalece posunęli się ludzie w jego inerpretacji.Tu nie ma mowy o ukamienowaniu ze skutkiem śmiertelnym,dop uszczają się tego lokalni "sędziowie" ,przy aprobacie społeczeństwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vea 2013-02-21 10:03
Cytuję ester:
Zacytowane fragmenty Koranu ,świadczą o tym jak dalece posunęli się ludzie w jego inerpretacji.Tu nie ma mowy o ukamienowaniu ze skutkiem śmiertelnym,dopuszczają się tego lokalni "sędziowie" ,przy aprobacie społeczeństwa.


Dokładnie. Co dziwniejsze, w Koranie jest wyraźnie napisane, żeby szanować inności religijne, bo wszyscy wierzymy w jednego Boga, tylko pod różnymi imionami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vea 2013-02-21 09:40
Cytuję Jajacek:
Z tego co mi się o uszy obiło, zdrada według islamskiego prawa jest uznana, gdy było 5 świadków aktu seksualnego, nie tylko pocałunku, czy przytulania, ale "z penetracją".


Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. Takich "świadków" można znaleźć w 5 minut, a ich zeznania są niepodważalne. I raczej nie potrzeba ich aż 5.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-02-20 23:41
No i mnie ukamienowali za mój humanitaryzm :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-20 00:08
Bardzo dobry komentarz. Trochę sobie pokrzyczą, i czekamy na nastepny mord.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jacek 2013-02-20 00:32
Cytat:
Wyjście najlepsze, to brak reakcji. Na nie stać tylko ludzi mądrych, opanowanych.

Znowu kłania sie książka o Transferingu. Otóż chłopak trafił na negatywne wahadło i wg książki powinien je zignorować, bądź przyjąć jego działanie (czyli jeszcze opieprzyć tą dziewczynę dlaczego nogę podkładała temu mentowi, po czym jeśli by się dało w żart obrócic sytuację, usprawiedliwają c przed oprychem ze dziewczyna jest pijana)-wiem to brzmi niedorzezcznie głupio, ale może przyjąc takie założenie lepiej (a później jeśli jej mocno przyłożył zadzwonić na policje). To co napisałem może jest dla mięczaków, tylko Panowie czy już nie od dawien dawna tak nie jest że jak pisał Mickiewicz (chyba?) w Konradzie Walenrodzie (chyba?) trzeba być czasami lisem czasami lwem. (ale jak to łatwo powiedzieć siedząc w fotelu po fakcie :sad: )
PS. jesli mogę polecić tutaj Mistrzu ciekawy kanał na you-tubie moim zdaniem najlepsze relacje z za ocenau (starsi pamiętacie??)
www.youtube.com/user/Media2000Corp?feature=watch
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-20 01:31
W takiej sytuacji, to transerfing wiesz gdzie można sobie wsadzić :) zanim człowiek go w pełni zrozumie mija jakiś czas. Później trzeba się go nauczyć, co dla większości jest niezwykle trudne, ponieważ człowiek całe życie był zupełnie inaczej uczony - zmiana nawyków z całego życia, plus szarpnięcia od wahadła które chce zatrzymać uciekającą owieczkę, czyni cały proces dość ciężkim.

Co innego jeśli ktoś już praktykuje transerfing, i wie jak to działa - wtedy nie wlezie w taką sytuację po prostu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-20 01:36
Nie orientujesz się może Jacku (albo inni) w takiej sprawie - mam forum na joomli, i jak się wpisuje domenę później jest ...pl/administr ator domyślnie, a u mnie było ustawione coś innego. Nie pamiętam co a komp po formacie, więc nie mam tej informacji. Hasła i login chyba mam, ale nie wiem właśnie jak sprawdzić, co było dane pod tego administratora - jak to sprawdzić? byłbym wdzięczny za info.

Zaspamowali forum strasznie. Codziennie setki nowych wiadomości, nie wyrabiam z kasowaniem tego, musze blokować IP a bez dostanie się do środka, nic nie zrobię z tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jacek 2013-02-20 02:20
W takich sytuacjach to rzeczywiście traci się głowę. Jednak spryt życiowy każe postępować tak by z silniejszym nie dopuszczać do konfrontacji. Kiedyś czytałem o jakimś wielkim mistrzu karate co szedł do domu z ciastem (bodajże)a panowała wtedy duża bieda i napadli na niego i on mimo że mógł roznieść napastników oddał im to ciasto (rodzina się dowiedziała o tym - dzieci nie miały co jeść a mimo to ustąpił) więc nie tacy ustępują nie było by wstydem ustępować i prostym chłopakom.

A co do spraw informatycznych to niestety nie posiadam wiedzy na ten temat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-02-20 18:50
Jak trenowałem Jiujitsu (niestety do czasu kontuzji kolana), mój trener powiedział, że jak gościu w ciemnej uliczce żąda od nas kasy, to nie należy robić problemu. Dać mu te 5 zł, ale niech przynajmniej na nią uczciwie zarobi. Mowa oczywiście o pracy w charakterze żywego worka bokserskiego :) Oczywiście należy wstępnie ocenić nasze możliwości w konfrontacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-21 22:02
Myślę że ten trener się mylił, i to bardzo. Nigdy nie wiesz czy gość ma nóż, i to w sumie zamyka dyskusję. Lepiej oddać pieniądze, niż latami mają Cię później operować, robić stomię i inne okropieństwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-02-21 22:35
Wiem, że ten trener tak robił, bo chciał się czasem sprawdzić w realu. Jego plus, że nie czepiał się bogu ducha winnych osób. Fakt, że był trochę niekonsekwentny , bo z drugiej strony mówił, że wygrana walka to uniknięta walka (właściwie mówił to chyba, bo tak wypadało). Co do noża to strasznie nas przed tym przestrzegał. Widząc nóż, nawet ćwiczący latami panikuje.
Kiedyś zaryzykowałem. Gdy szliśmy z bratem, szło prosto na nas dwóch dresów. Ewidentnie szukali zaczepki. Poszliśmy prosto na nich. Trąciłem nawet jednego łokciem przechodząc. Byli tak zszokowani, że nie zareagowali. Mimo to za zakrętem daliśmy w długą. Tak na wszelki wypadek :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-21 22:01
Jest różnica Jacek, kiedy z walki rezygnuje ktoś kto może roznieść w strzepy napastników, a ktoś kto zwyczajnie się boi. Mistrz będzie rozbawiony, a bojący odczuje to jako przemoc na sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vea 2013-02-21 09:11
Cytuję Marek:

Zaspamowali forum strasznie. Codziennie setki nowych wiadomości, nie wyrabiam z kasowaniem tego, musze blokować IP a bez dostanie się do środka, nic nie zrobię z tym.

Nic nie da kasowanie. Musisz założyć blokadę przeciw botom spamującym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-21 22:03
Cytuję Vea:
Cytuję Marek:

Zaspamowali forum strasznie. Codziennie setki nowych wiadomości, nie wyrabiam z kasowaniem tego, musze blokować IP a bez dostanie się do środka, nic nie zrobię z tym.

Nic nie da kasowanie. Musisz założyć blokadę przeciw botom spamującym.Coś bym zrobił, ale nie mogę się dostać do panelu administracji żeby wpisać pieprzone hasło. I dupa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ester 2013-02-20 11:12
Resocjalizacja w systemie penitencjarnym to bardzo zabawne pojęcie i krótko mówiąc nieskuteczne.Kt o dotknął tematu, ten wie i nie ma sensu rozpisywać się na temet przeładowanych więzień i braku możliwości oddzielania osadzonych z mniejszym wyrokiem od recydywy.Wysoki wskaźnik recydywistów to obraz naszego więziennictwa i porażka metod resocjalizacyjn ych.Lada moment więzienia opuści kilku morderców,którz y w wyniku zmian ustrojowych dostąpili amnestii.Jeden z nich oficjalnie mówił i mówi ,że nadal będzie zabijał i gwałcił dzieci(ciekawe, że nikt nie pomyślał o kastracji chemicznej?).Cz y zatem skuteczna eliminacja ,jeśli "środków zaradczych"brak ,nie jest najwłaściwsza?M ówi się też ,że prowadzona profilaktyka na poziomie szkolnym może wcześniej wyłonić zachowania antyspołeczne i dyssocjalne.Gdy by skuteczność psychologów,ped agogów,kuratoró w byłaby przynajmniej na przyzwoitym poziomie,można by przypuszczac ,że dzieciak miałby szansę nie zetknąć się z pojęciem recydywista.Ale wszyscy bylismy w szkołach i wiemy jak wygląda praca w/w.Płacimy zatem bardzo duże pieniądze na utrzymanie szkodliwych dla społeczeństwa jednostek(liczo nych w tysiącach) ,sztab ludzi wykonujących nieskuteczą pracę ,szumnie nazywaną resocjalizacją.
Kto mi nie wierzy ,proszę sprawdzić wskaźnik porażki resocjalizacji w Polsce.Nie są to optymistyczne dane(pewnie i tak przekłamane).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ester 2013-02-20 11:13
Nutka podała bardzo dobry przykład na skuteczność eliminacji zdrady wśród muzułmanów.Możn a by pokusić się na przywołanie stastystyk :ilosć ukamienowań ,traktując go jednocześnie jako środek zapobiegawczy bez niepotrzebnej i drogiej resocjalizacji społecznej, w stosunku do tego typu przestępstw wśród np:chrześcijan ,braku konsekwencji i nieskuteczności systemu" penitencjarnego":D
Jak ktoś znajdzie ,proszę o takie zestawienie:)
Nie drwię sobie, przywołując system kar w prawie muzułmańskim,ws kazuję jedynie na rozwiązania,któ rymi kierują się inne społeczności celem eliminacji ogólnie pojętego przez nich"zła".Nie musimy się z nimi zgadzać,ale istnieją , funkcjonują i wątpię ,aby istnieć przestały.
Swój głos oczywiście oddaję na starotestamento we :"oko za oko..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Słynny Filozof z fb 2013-02-20 14:17
System się popierdolił; teraz byle głąb może skończyć psychologię i zabierać się za resocjalizację mając, blade, teoretyczne pojęcie. W tym wypadku, jeśli nie ma możliwości skutecznej resocjalizacji, a nie ma, należy wrócić do prostych metod i jak by to powiedzieli stoicy:

"należy wyrwać bolący i zainfekowany ząb, by uratować cały organizm"

Z zabójcami nie ma rozmów, należy ich humanitarnie wyeliminować po prostu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # zz 2013-02-20 14:17
Czy sadystyczne morderstwo przez ukamienowanie jest równoznaczne z tzw. zdradą małżeńską i to w systemie w którym samiec może mieć wiele żon a samica jest własnością jednego samca ?

Czy to ma być to oko za oko ?

Najpierw należy określić co tak naprawdę jest patologią a potem mówić o resocjalizacji.

Monogamia to najgorszego rodzaju wynaturzenie i patologia sama w sobie.
Struktury oparte na monogamii są ze swej natury strukturami patologicznymi.
Osoby zanurzone w tym szambie, traktujące to szambo jak świętość, nie mają najmniejszego prawa moralnego i intelektualnego wypowiadać się w kwestiach patologii i resocjalizacji.
Człowiek z natury jest istotą poligamiczną.
Narzucone w tym zakresie ograniczenia religijne i cywilizacyjne uczyniły z ludzi zakłamane, chciwe, piekielnie skompensowane bestie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-02-20 14:24
nie wkurzaj się tak Robert.

po1. ester nie pochwala kamienowania za zdradę, a pokazał jedynie skuteczność pewnych prostych rozwiązań, które oparte są na strachu.

po2. Zdrada była tu złym przykładem, bo nie można jej porównywać z morderstwem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 15:27
Ja się wcale nie wkurzam tylko napisałem to co uważam za prawdę.
We wspólnocie pierwotnej nie było współczesnego piekła, monogamia była tworem systemu niewolniczego, to strach sprawia że kobiety są tak zapiekłymi sojuszniczkami tej piekielnej rzeczywistości, religie wyświęcają to piekło.
Choroba ludzkości jest tak zaawansowana że nie ma prostych recept, sam też nie znam właściwych rozwiązań. Jestem natomiast absolutnie pewien, że to co nam się wciska jako świętość - monogamiczną podstawową komórkę społeczną - jest dziełem szatana i służy, przez separację, dzielenie, tępą warunkowość samic, CELOWEMU PRZEMYŚLANEMU ZNISZCZENIU GATUNKU LUDZKIEGO.
Demony są bezradne na płaszczyźnie fizycznej, potrzebowały pośredników -kapłanów by anioły przerobić w demony.
To nie aspekt seksualny jest zły nieczysty, takim go uczyniono przez wykreowanie patologicznego podejścia do tego aspektu.
Czy ten cały piekielny kocioł wulgaryzmów, cynizmu, kurewstwa, widać we współczesnych izolowanych od cywilizacji prymitywnych społecznościach , opartych o wspólnoty, żyjących w ciepłym klimacie, gdzie nagość jest normą ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-02-20 15:36
Nie ma prostych rozwiązań,o tym tu sobie tak bazgrolimy.Zgad zam się z Tobą,ale wkładane do głowy religijne zasady,przez epoki- mieczem,spowodo wały istnienie takich ,a nie innych praw.Zauważ ,że większość obowiązujących norm to normy spisane wieki temu, "w świętych księgach"i czy nam sie podoba ,czy nie wg.nich nadal i ciągle żyjemy,z pokolenia na pokolenie...
Właśnie:"okreslić co tak naprawdę jest patologią"..to największy problem dla społeczności różnych ras,narodów itd.W mieszance wielokulturowej znaleźć kompromis jest nie lada wyzwaniem.To co nas oburza np:kamienowanie ,dla innych jest jedynym rozwiązaniem,pr awem,kultywowan ym przez wieki.I weź teraz stań i powiedz, przed władzą wykonawczą Iranu, Somalii, Nigerii, Arabii Saudyjskiej, Sudanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich,żeby się puknęli w czoło.Możemy sobie pohukiwać,ale nie jestesmy władni,żeby to zmienić.
Wracając na nasze polskie podwórko,powtór zę ponownie za Tobą Robercie:określ ić patologię i wtedy:"oko za oko"i "krew za "krew"to radykalne rozwiązanie,któ rego jestem zwolenniczką.Hough!

Możesz spać spokojnie ,tylko duszę mam monogamiczną:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 18:11
Ta "tradycja" kultywowana w krajach muzułmańskich to dzieło demonów. Mamy serca, rozum i empatię, więc jak najbardziej jesteśmy w stanie negować takie tradycje, a moralnym obowiązkiem jest z nimi walczyć.
Tak naprawdę dobrze to opisują wizje z Apokalipsy, patologie i ich kapłani muszą być najwyraźniej starci z powierzchni Ziemi by mogło zaistnieć Królestwo Boże.

Glemp parę lat temu w TVP powiedział:
"Przecież już mamy (tu nieco się zawahał) cywilizację miłości".


Tego BESTIALSTWA NIE SPOSÓB WYBACZYĆ !

Od tamtego momentu wiem że kk i inne wielkie religie muszą być starte w proch by ludzkość mogła ocaleć.
Te demony są nienaprawialne bo od wieków ich FUNDAMENT i "owoc" to niewyobrażalne zbrodnie, ludobójstwa, wyprane mózgi do poziomu krwiożerczych bestii tworzących wymyślne narzędzia tortur i torturujących miliony ludzi w imię Chrystusa, a do dziś ich owocem jest "cywilizacja miłości" wykastrowanych niewolników.
Ta instytucja po skrzywdzeniu pierwszej swojej ofiary utraciła wszelką świętość i nie ma nic wspólnego z Chrystusem.
Tak się zakałapućkali w swojej pysze, arogancji, bucie, hipokryzji, zakłamaniu, chciwości, kolaboracji z bestią władzy, "nieomylności", w swoich doktrynach, dogmatach, że nawet gdyby cokolwiek zrozumieli i chcieli dokonać odnowy to są niewolnikami własnej przeszłości, własnych dogmatów, doktryn.

Normy spisane w "świętych księgach" zawsze dotyczyły KASTY NIEWOLNIKÓW.

"Elity" - beneficjenci systemu niewolniczego (który wielokrotnie transformował i do dziś funkcjonuje i ma się lepiej niż kiedykolwiek w przeszłości) NIGDY, NICZEGO SOBIE NIE ŻAŁOWAŁY I TO W NAJGORSZYM TEGO SŁOWA ROZUMIENIU.

Normy ze "świętych ksiąg" ograniczyły KASTOM NIEWOLNIKÓW aspekt seksualny, aspekt który łączy a nie dzieli, co widać choćby po pokojowo usposobionych Bonobo, TYLKO I WYŁĄCZNIE DO REPRODUKCJI NIEWOLNIKÓW I MIĘSA ARMATNIEGO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # zz 2013-02-20 19:36
Cytat:
Możesz spać spokojnie ,tylko duszę mam monogamiczną:D
To Twój największy problem, bo tylko demony są monogamiczne, dusze czyste zawsze są w jedni z Bogiem.

Orgazm - Ekstaza - zdolność do Jedni z Bogiem.

Zjawiska psi jak lewitacja zdarzające się nieraz świętym zawsze były oparte o stany ekstatyczne na podłożu SEKSUALNEJ FASCYNACJI.
To sam Bóg był oblubieńcem, obiektem ekstatycznych uniesień.

To co dopuszczalne (czasami) było dla kościelnej "mundurówki" to dla "cywili" NAJCZĘŚCIEJ KOŃCZYŁO SIĘ W SALI TORTUR I NA STOSIE "świętej" inkwizycji.

I to pomimo słów Chrystusa:

"Po mnie przyjdą inni i większe cuda czynić będą".

Czy instytucja która torturowała i paliła na stosach siostry i braci Chrystusa MOŻE MIEĆ COKOLWIEK WSPÓLNEGO Z BOGIEM ?!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 18:38
Normy te z wynaturzenia i hodowli demonów uczyniły cnotę, czystość i świętość.

Normy te stworzyły fałszywy ideał bezpłciowej, aseksualnej, wykastrowanej istoty.

Istoty odciętej / odseparowanej NIE TYLKO od wspólnoty ludzkiej ALE TAKŻE PODZIELONEJ WEWNĘTRZNIE na części ciała "moralne i czyste" i części NIEAKCEPTOWANE - "niemoralne i nieczyste".

Bezlitośnie odebrano człowiekowi pełnię miłości, we wszelkich jej naturalnych aspektach, odebrano poczucie niewinności.
Anioły "przerobiono" w piekielnie skompensowane, nieświadome swojego stanu i statusu nieszczęsne demony.

To szaleństwo doprowadziło do tego że spuścizną epoki wiktoriańskiej były próby w XX wieku uruchomienia wielkoseryjnych linii dokonujących masowych lobotomii - mechanicznego szatkowania płatów czołowych mózgu. W ten sposób ze zdrowej kobiety o naturalnym temperamencie znana amerykańska rodzina, w imię moralności i "dobrego prowadzenia się" uczyniła "roślinę wymagającą opieki do końca życia.
Ten piekielny, demoniczny plan, MAJĄCY SWOJE PRAŹRÓDŁO W RELIGIACH CHRZEŚCIJAŃSKIC H, nie wypalił tylko dla tego że po lobotomii ludzie zamieniali się albo w "rośliny" albo w bezosobowe, powolne, NIEWYDAJNE, O ZEROWEJ KREATYWNOŚCI cyborgi.
Wydajność niewolników drastycznie spadała, a już tak diaboliczni fanatycy się cieszyli że pokonają "seksualnego diabła".
Skąd my to znamy, to przecież nic innego jak pradawna tradycja kk i protestantów, widzieć diabła wszędzie tylko nie w sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Afrodyta 2013-02-22 20:37
Cytat:
Istoty odciętej / odseparowanej NIE TYLKO od wspólnoty ludzkiej ALE TAKŻE PODZIELONEJ WEWNĘTRZNIE na części ciała "moralne i czyste" i części NIEAKCEPTOWANE - "niemoralne i nieczyste".
Bardzo podoba mi się to zdanie. Wydaje się podsumowywać braci muzułmanów wszelkich maści i religii. I to dosłownie. Przypomniał mi się mój długoletni "związek" z pewnym chłopakiem, który był mi bratem, siostrą, mentorem, chusteczką, przyzwoitką, bodygardem chroniącym moje serce. Tylko raz mu się nie udało (a posiadał nadzwyczajną intuicję), przez co teraz jestem zmuszona czasem uprawiać parafilozofię na tutejszym forum. Jego poglądy, mimo że teraz wiem, że darzył mnie chyba największą miłością w moim życiu (pomimo, że miał nas trzy)- w jakimkolkiek aspekcie nie odbiegały od ogólnie przyjętych norm dla jego płci, przez co przez te (z perspektywy czasu chyba najpiękniejsze) lata (mojego życia) wyrobił mi mój światopogląd. Dlatego myślę, że to raczej mężczyźni(przez wpajane im wartości), zamiast celować w [głupie] kozy, powinni sobie takową po prostu kupić. Dosłownie: białą, owłosioną. Przywiązać do pala i w razie czego kamieniować.

Oh, jak ja tęsknę do tamtego haremu, pomimo że funkcjonował bez jedności z Bogiem :P Zresztą my wszystkie :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 18:51
Skąd ta wyhodowana przez pokolenia nienawiść do tego co niesie sfera seksualna, co niesie orgazm ?

Stąd że zniewalając ludzkość od pokoleń stworzono kult niesienia krzyża, cierpiętnictwa, A NADE WSZYSTKO PODDANIA SIĘ WŁADZY "POCHODZĄCEJ OD BOGA".

PO PROSTU MASOM CELOWO I Z PREMEDYTACJĄ ZASZCZEPIANO MENTALNOŚĆ KORNYCH NIEWOLNIKÓW.

I DO TEGO DIABOLICZNEGO PLANU ZAPRZĘGNIETO BOGA, CHRYSTUSA, NIEPOKALANĄ DZIEWICĘ I WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

A Chrystus powiedział : "Prawda Was wyzwoli".

Czy ludzkość na dziś jest wyzwolona ?

Po tysiąckroć NIE !

Aspekt seksualny potrafi wyzwalać z sideł bestii i władcy tego świata - PACHOLKI BESTII - OD ZAWSZE O TYM WIEDZIELI.

To stąd ta nienawiść do tego co naturalne i od Boga.

Walczono więc z PEŁNĄ PREMEDYTACJĄ z naturalną satysfakcją seksualną W JEJ MIEJSCE DAJĄC PIEKIELNE KOMPENSATY NA FUNDAMENCIE DZIELENIA I CHCIWOŚCI, w myśl diabolicznej zasady - dziel i rządź.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 18:52
Ludzkość to gatunek niszczycieli i dlatego jest izolowana.

Inne cywilizacje cały czas dają znać że są także i tu, ale do kontaktu nie dochodzi.
Nie było i nie ma przywitania chlebem i solą.

I tak będzie dotąd dopóki ludzkość tej najprostszej prawdy nie zrozumie.

Jako gatunek, większość z nas, musi być zdolna do specyficznego heroizmu, do powiedzenia NIE bestii i jej pachołkom w każdych okolicznościach , choćby miało oznaczać to nasz indywidualny kres.

Tylko i wyłącznie wtedy sami się zbawimy.

Nie będzie pasożytniczej władzy i jej kapłanów, nie będzie żadnych armii, bo choćby pod groźbą tortur i śmierci zawsze odważnie powiemy naszemu piekielnemu okupantowi ludzkości GROMKIE NIE.

Rzecz oczywista nie będzie też żadnych przestępstw ani żadnych osobowości psychopatycznych.

Dopiero wtedy skończy się epoka niewolnictwa a ludzkość dojrzeje do statusu istot myślących.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ester 2013-02-20 22:52
Zz-zakładaj partię,stanę u boku -będziem walczyć z wiatrakami,tfu -demonami.Tylko jak znam życie to założą Ci kaftan i naszprycują psychotropami,a ja ..no cóż ..demonicznie acz subtelnie jakoś się z tego wyplączę:D
Albo nie,w kaftan razem!Miałbyś pokutę za"herezję"z monogamicznym demonem.:)
ps.Czy Ty się czasem uśmiechasz Don Kichocie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 23:04
Często ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 23:06
Ale z drugiej strony nie jest mi do śmiechu.

PRAWDA O RELIGIACH TEGO ŚWIATA I RYTUALNEJ KRWAWEJ OFIERZE "dla bozi" KULTYWOWANEJ, KONTEMPLOWANEJ, BEZ KOŃCA, BEZ MIŁOSIERDZIA WOBEC BLIŹNICH I BOGA TAKŻE W kk:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 23:19
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-20 23:17
Ja nie walczę z wiatrakami, nawet nie wiesz ile można osiągnąć samą myślą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tank 2013-02-21 13:17
Ostatnio oglądałem polski film "Wymyk" jest na youtubie. Dobry. Przedstawiony jest tam podobny problem. W skrócie główny bohater "tchórzy" i nie pomaga bratu, który jest katowany przez bandytów.Potem obserwujemy jak to zdarzenie wpływa na jego życie. Warto zobaczyć.
Gdyby trzeba było kogoś ratować to chyb najsłuszniejsza droga to rzucić się na pomoc najlepiej z wszystkim co się ma pod ręką jeśli nie ma innego wyjścia. Trudno. W sytuacji jak ta w Łodzi to bym chyba wezwał policje niezależnie jakiej postury byli by ci co spoliczkowali tą dziewczynę i będąc nawet mistrzem sztuk walki. Nie trzeba sobie nic udowadniać ani nikomu. Jak ktoś uderza dziewczynę to jest frajerem, szkoda się z takim szarpać i ryzykować jeszcze kose. No ale na gorąco i jeszcze po kilku piwach nie wiem jakbym się do końca zachował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-02-21 22:06
Słyszałem o tym filmie, i świadomie go nie obejrzałem - bo i po co się denerwować? no właśnie, po browarze człowiek traci rozsądek, a po kilku ostatecznie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Bocah Petite 2021-06-24 22:30
Үour styⅼe iѕ very սnique compared to оtheг people I've read stuff from.
Tһanks for postіng when you've got the opportunity,
Guess I will just Ьook mark this blog.

My homepage Ᏼokep Bocah Petite
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.gudang bokep.com 2021-07-07 13:31
Helⲣful information. Lucky me I disⅽovered
your web site by accіdent, аnd I am stunned why
this twist of fate didn't came aЬout in advance! I bookmarked it.My web site www.gudang bokep.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd