STRONA ARCHIWALNA

Ból rozstania - bezcenny - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

niedziela, 17 luty 2013 21:07

Ból rozstania - bezcenny

Napisał 
Czy doświadczenie jest konieczne, by wypowiadać się na jakiś temat? czy teoria wystarczy by być profesjonalistą? to zależy. Wiemy że lekarz może Cię leczyć, samemu nie mając nigdy choroby wobec której śmiało występuje. Czy ktoś kto musi mieć amputowaną nogę by przeżyć, będzie pytał chirurga czy miał amputowaną nogę? nie, skądże. Nie ośmieli się. Chirurg może mieć dwie sprawne, a nawet zgrabne i seksowne nogi (w wypadku Pani dr) nie znać uczucia straty nogi i bólów fantomowych, a jednak umiejętnie i fachowo upiłuje nogę pacjentowi. Co ciekawe, najczęściej ofiarą tego zabiegu są palacze, obciążeni chorobami naczyniowymi: "Palę bo lubię!", "na coś trzeba umrzeć!", "rzucę kiedy zechcę!", "odpierdol się! palę bo jestem wolny!", "a mój wujek pali, pił, źle się odżywiał i jest zdrowy!".  A później ból, panika, przerażenie w oczach "szczęśliwego" palacza, gdy już jasna staje się diagnoza, że nogi nie da się uratować. Kładą takiego człowieka na stole operacyjnym, dostaje zastrzyk w kręgosłup, i zaczyna się piłowanie. Ciekawostka; pacjent podczas amputacji nierzadko wypuszcza obfite gazy, racząc tym chirurga i obsługę. Jest to pokłosie rozluźnienia wywołanego znieczuleniem. Nogę palacza który doprowadził swój organizm do ruiny, daje się do szpitalnej spalarni. "E tam, na coś trzeba umrzeć" twierdzi palacz - liberał, oburzony próbami zachwiania jego wolności - jasne, ale liczy się także w jaki sposób się to odbędzie.

Sposób na bolące kolana

Np. znajoma mi osoba, ucięła już setki kończyn. Gdy narzekam na bolące kolana, z figlarnym błyskiem w oku żartuje, że zna naprawdę fajny sposób na problemy z bolącymi kolanami. Ból mija natychmiast! żart chirurga? bezcenny. A ile ma nóg ten chirurg? zapytają oburzeni fani praktyki a nie teorii - dwie. Tak, właśnie tak szanowni Państwo - ma dwie nogi, dwie dłonie i nawet głowę. A skoro już o głowie mowa, zachęcam i apeluję do czytelniczej braci by jej używać; podejrzewam że w tym celu ją posiadamy. Chociaż jak mówi słynny dowcip: "pytają się kulturysty; Po co masz głowę? jem nią - odpowiada".

"Jak śmiesz!"

Mówią mi "Jak śmiesz pisać o kobietach i dzieciach, skoro jesteś sam jak palec w dupie?". Po pierwsze, jestem sam bo żadna mnie nie chce. Po drugie, jak jakaś jest na tyle głupia że mnie chce, to szybko spieprza od Państwa uniżonego sługi. Czyli nie jest aż tak głupia... Dzieciate, spocone mamuśki, oburzeni ojcowie z wąsem, alfy i omegi którzy sądzą że znają prawdę, gdyż stykają się z nią na codzień. Jednak co oni naprawdę wiedzą, co poznali? tylko charakter swoich dzieci, swojej kobiety, swojego małżonka - i nic więcej. Więc pytam się teraz ja; "Jak śmiecie kogokolwiek pouczać, gdy znacie tylko jedną babę całe życie i dwójkę bachorów?". Ano właśnie. Co oni wiedzą? jak poznanie jednego przykładu z domu, może sprawiać że znają całość tematu? nie znają. Myślą że znają, ale nic nie wiedzą. Swoją cząstkową, mikroskopijną wiedzę przykładają do ogółu i oburzają się, że inni mają inne doświadczenia i zdanie. Czy jak Kewinek ma sraczkę z nerwów, a Dżessika pryszcze na dupie, to oznacza to że inne dzieci też tak mają? oczywiście że nie. A tylko to wiedzą nasze rozpłodowe omnibusy. Ja natomiast opisuję te sprawy z punktu widzenia ego. Nic więcej. Opisuję podstawę a nie charakter, bo podstawa osobowości, jej rdzeń, jest najważniejszy. To wystarczy. Każdy człowiek wydaje się inny? tylko wydaje. W środku zawsze jest ten sam biologiczny komputer, tylko system operacyjny ma inne kolorki, tapetę, tło. Różnice w istocie są tylko kosmetyczne. Ja opisuję działanie komputera, a inni tłumaczą wam zasady działania jakiegoś, jednego z miliardów programu.

W wielu przypadkach teoria wystarcza w zupełności. Jednak zranienie w "miłości", jest moim zdaniem czymś co naprawdę warto przeżyć. Człowiek który jest na skraju samobójstwa z rozpaczy, zdobywa unikalną i niezwykle ważną wiedzę. Dlatego sam zachęcam moich czytelników - prawiczków stanu zakochania, by śmiało dążyli do miłosnego karambolu który niechybnie nastąpi. Nie udzielam wtedy rad, ponieważ stan naćpania endorfinami jest tak wielki, że wszystkie rady wyrzuca się na śmietnik - i bardzo dobrze. Im więcej doświadczenia tym lepiej. Im więcej łez, tym większy warkocz mądrości z nich uplotę. Nielogiczne? a co jest logicznego w miłości? "Co ten Marek pierdoli, on gówno wie - będziemy zawsze razem, zawsze szczęśliwi, a do nieba pójdziemy razem po śmierci, trzymając się za dłonie". Ha ha ha; zaprawdę, powiadam wam - nie minie rok bądź dwa, a będzieta na sali sądowej skakali sobie do oczu.

Zachęcam, polecam

Jestem największym orędownikiem takich sytuacji. Chciałbym byś się zakochał do szaleństwa, wypalił, nie spał tygodniami, tarzał się we własnych wymiocinach - pokłosiu terapii alkoholowej na złamane serce, płakał i wył do Boga dlaczego to właśnie Ciebie spotkało. Dlaczego życzę Ci pozornie źle? ponieważ nie doświadczając takiej sytuacji, nie zrozumiesz wielu spraw o których piszę. Po prostu je wyśmiejesz, bo przecież rodzice, dziadkowie i filmy romantyczne ukształtowały w Tobie inny obraz tych spraw. Po takim traumatycznym przeżyciu, ze zgrozą uświadamiasz sobie że mam rację - a szczekające misiunie i młodzi romantycy, którzy jedyny kontakt z kobietami mają na redtubie i "M jak miłość" - po prostu żyją w nadgarstkowym matriksie obyczajowo - erotycznym. Możesz mnie nie lubić; za wiele rzeczy. I ja Cię doskonale rozumiem, sam siebie nie lubię, uważam że jestem nieudacznikiem życiowym i nudziarzem - ale czujesz że coś w tym jest. To prawda, która zawsze jest słodsza niż cukier, niezależnie od tego które usta ją wypowiadają. Trafiło na moje, chętne do pocałunków i kulinarnych pieszczot - tak bywa.

Żyjesz więc sobie w wygodnej iluzji, aż na Twojej ścieżce wyłania się drzewo. Hamulce nie działają, walisz aż dzwoni w uszach. Gdy stanie się coś takiego, mamy do wyboru dwie sytuacje. Wchodzisz na ścieżkę negatywizmu, a więc - wszystkie kobiety to kurwy, nie ma miłości, teraz tylko ruchanie. Kierujesz się silnym lękiem przed powtórnym zranieniem, który uważasz za bycie wyzwolonym. Jest też druga ścieżka, pozytywna; analizujesz wszystko to, co złożyło się na Twoje cierpienie, pewne rzeczy modyfikujesz, inne wyrzucasz - a jeszcze inne bierzesz jako swoje. Twój wybór, ale jakże różne konsekwencje. Ja oczywiście zachęcam do wyboru drugiej ścieżki, i staram się przedstawić Ci przeróżne aspekty tego, co Cię spotkało. Nie namawiam byś kierował się wiarą czy jakimś kodeksem; przedstawiam Ci plusy i minusy, byś mógł sobie sam to wszystko przemyśleć. W tym momencie moja rola się kończy, a decyzję podejmujesz Ty. By decyzja była wolna i mądra, musisz jednak znać wszystkie strony medalu; a świat przedstawia Ci tylko jedną. Oczywiście, mam papiery i kompetencje w tej sprawie, ponieważ sam szalałem, chciałem zabić siebie i tę Panią, którą uważałem za źródło moich problemów. Plan był prosty. Dzwonię do jej drzwi które uchyla, walę z kopa i wpadam do środka. Walę ją kilka razy po pysku pięścią, i z przyłożenia strzelam jej w ten durny łeb. I koniec z sofistyką, filozofowaniem, wrzaskami i histerią - niech przemówi zraniona męska duma. Później strzelam sobie w usta, ostateczny, ołowiany blowjob. Na szczęście pewne zdarzenie sprawiło, że wyparowały mi te plany z głowy; przyznam że były zaawansowane. I nie pytajcie mnie jak bardzo - bardzo.

Zdradzony, odrzucony, szarpiący się z własnymi wyobrażeniami samiec. To ja, ileś tam lat temu. Teraz? cwany i bystry, ostrożny i pełen wiedzy. Nadal głupi i sterowalny przez kuliste monstra, ale już wiem co jest grane. Mój as w rękawie, to świadomość że nadal kieruje mną testosteron i jestem głupi. Dlatego unikam sytuacji, których bieg może rozwinąć się tak że nie wyhamuję. Wiele lat zajęło mi doświadczenie tej mądrości. Musiało minąć tyle lat, bym zrozumiał jak bardzo człowiek jest chorągiewką na wietrze namiętności. Ale dość autoreklamy. Ból zrodził mądrość. Oto i ona:

Niekompatybilność

Cierpienie to zawsze wynik niezgodności - między Twoim scenariuszem a rzeczywistością. Ty na podstawie tego jak zostałeś wychowany, jakie filmy oglądałeś i czego Cię uczono, układasz w głowie scenariusz. Ma być tak i tak. Poznajesz kobietę, zakochujecie się, a tu klops - sytuacja rozwija się zupełnie inaczej niż powinna (czyli jak Ty ją sobie wyobrażałeś). Reagujesz gniewem, przemocą, rozpaczą, upijaniem się. Cierpisz, a przyczyna bólu jest w Twoich wyobrażeniach, nie w kobiecie. Dlatego mądry zabiera się za siebie, a głupi buszuje na zewnątrz; np. popełnia samobójstwo, tnie się, rani, bije bądź morduje kobietę która była po prostu sobą. Czy ona jest winna, że była po prostu sobą a nie wyobrażeniem samca?

To tylko jedna z mądrości, które zrodziła moja dłoń. Resztę poznajecie w moich felietonach. Ku chwale czytelników, Panie generale! ale dlaczego o tym piszę? jest jeden powód. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jak wiecie, prowadzę próżniaczy tryb życia, nie pracuję. Powodem jest choroba, zresztą nie ma ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem, jak mawiał Ferdek Kiepski. Prowadzę trzy strony, opłacam więc trzy serwery i trzy domeny, a także ta strona kosztowała pieniądze (pomoc informatyka w jej tworzeniu). Dołóżmy do tego moją pracę (kilka godzin dziennie ok. siedmiu lat) doświadczenie, wiedzę, darmową pomoc poradniczą (od lat za darmo). Bym mógł dalej godnie działać, potrzebuję waszych pieniędzy. Czy bez nich szczeznę, spłonę? ależ skąd, poradzę sobie. Zauważcie - nie ma reklam, strona działa płynnie, co tydzień są dwa, trzy felietony na tej i podobnie na ecoego.pl. By móc utrzymać takie tempo, muszę mieć poczucie że to ma sens. Chwila czytania dla czytelnika, to dla mnie kilka godzin męczarni.

Za darmochę

Ludzie uwielbiają darmochę, są egoistami. Ja też jestem egoistą, ale staram się to maskować, ukrywać, odwdzięczać się. Gdy dostaję meile z pytaniami, proszę by pytania zadawali na stronie, bo wtedy po pierwsze - ilość komentarzy wpływa na mój image, a po drugie, odpowiadając - z tej wiedzy może ktoś skorzystać, jest ona zapisana i pracuje latami. Pomijam fakt że nie mam ochoty pisać, bolą mnie palce, w końcu latami ciężko je eksploatuję. Albo rybka albo pipka; albo konkretnie coś robię, albo rozmieniam się na drobne. Mogę napisać felieton, albo dwie godziny pierdolić o głupotach na gg. I ludzie się na mnie obrażają za to, wyzywają mnie. Proszę o tak śmiesznie mało ważne sprawy, i wpadają w furię. Bo inaczej to sobie wyobrażali. A gdy poświęcę kilka godzin komuś na gg czy meila, nie napiszę felietonu. Gdy nie napiszę tekstu, przestanę być znany i czytany, co dla mnie ma spore znaczenie. Zatrzymam swój rozwój i karierę dla sukinsyna, który mnie wyzywa od skurwysynów, bo proszę by anonimowo zadał zwykłe pytanie na stronie, zamiast na meilu. Powtarzam więc po raz kolejny. GG używam tylko wtedy, by wymienić ważne linki, informacje. Pierdolę to że jesteś ładną niunią i chcesz poklikać, nie Ty jedna. Używam skype. Wbijcie to sobie do głowy - SKYPE. Nie masz mikrofonu? to sobie kup za dziesięć złotych. Nie lubisz gadać tylko pisać? to spierdalaj. Jesteś bezczelna; żądasz mojego czasu, wiedzy, entuzjazmu i zaangażowania, i dajesz mi warunki które mam spełnić. Pamiętam z czasów młodości, jak skakałem by zdobyć jakąś wiedzę. Byłem na każde żądanie, i nie przeszło mi przez myśl by prosząc o coś czegoś żądać. Teraz każda panna myśli, że wystarczy wysłanie mi zdjęcia z dużymi cyckami, bym skakał jak ona zechce. Jeszcze rok temu być może tak, ale teraz już na pewno nie. Ja mam słuchać o Twoich problemach? mam sprawić że poczujesz ulgę? proszę bardzo, są przecież psychoterapeuci. Oni umieją udawać zainteresowanie, ponieważ za to mają pieniądze. Ja już nie umiem.

To że używam skype, nie oznacza że mam ochotę siedzieć i słuchać czyichś wynurzeń godzinami. Bądźmy szczerzy - mogę pomóc, ale psychoterapia kosztuje kilkaset złotych, a Ty chcesz się wygadać i mnie wykorzystać. Mam prawo nie godzić się na to, by ktoś się we mnie wysrywał. Tak czy nie? jasne że tak. Prosiłem, namawiałem - piszcie na forum ecoego.eu. zróbmy wspólnie coś zajebistego. Nie, nie chcą. Wszyscy chcą brać, nikt nie chce dawać. Ja to robię od lat, ale powiem szczerze - dla nielicznej grupy ludzi, którzy mają jaja. Wiedzą że w życiu dobra jakość kosztuje, i odwdzięczają się. Jedni pieniędzmi, inni aktywnością, pomocą poza blogową. I prosperują. Cała reszta chce się załapać na krzywy ryj, jak zawsze.


Dlatego ogłaszam, że jeśli ktoś chce mi okazać swój szacunek, może to zrobić na kilka sposobów:


1. Wpłata pieniędzy na konto bankowe Mbank 97 1140 2004 0000 3902 4436 3874; bym mógł opłacić koszty pisania, a za nadwyżkę sprawić sobie przyjemność i coś kupić. Już nawet nie śmiem wspominać o wynagrodzeniu za mój czas, wiedzę i pracę, bo narażę się na wyzwiska i obelgi.

2. Pisanie na forum www.ecoego.eu, póki co tygodniowo spędzam tam pół godziny na kasowaniu spamu.

3. Aktywność w komentarzach, która przekłada się dla mnie na atrakcyjność finansową i nie tylko.

4. Reklamowanie mojej książki "Co z tymi kobietami?" gdzie się da w internecie, jako pozytywną opinię, miłą recenzję. Raz na pół roku, dostaję za jej sprzedaż pieniądze od wydawnictwa.


Co oferuję w zamian? to co zawsze. Coraz lepsze pisanie, coraz lepsza wiedza, swój czas - wsparcie, jeśli ktoś umie z szacunkiem poprosić. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy, także pomagam mimo szumnego reklamowania płatnego coachingu. Stara dupa jestem, trzydzieści cztery lata na karku. Człowiek chciałby już coś mieć dla siebie. To że czasem ktoś prosi mnie o autograf czy poznaje w sklepie, albo laski chcą się umawiać na kolacjośniadanie, już mi nie wystarcza, a może to już zaburzenia erekcji? ech, jak miałem osiemnaście lat, mogłem wiele... młodości, młodości wróć do mnie! Czy można mnie za to winić? chętnie bym powiedział że ten kto bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem; ale wiem że w kilka sekund skończyłbym żywot pod stosem kamieni.

Czytany 20126 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:49
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Mika 2013-02-17 21:27
Mam pytanie...związ ane z religia bo często piszesz o Bogu zauważyłam także za pewne będziesz wiedzieć o co chodzi.Mianowic ie mam okropne lęki przed Bogiem,karą ,potępieniem ,boje sie że jeśli istnieje jakaś siła(jestem przekonana że istnieje) to chce dla mnie źle.Ale...jeśli sobie uświadamiam że te Lęki to tylko moje lęki to One znikają ,czasami myślę że to tylko moja wyobraźnia i to że nie żaden Bóg mi coś nakazuje lub zakazuje ale mój fałszywy obraz o nim w moim sercu a także kilka stworzonych bożków przezemnie przez 24 lata mojego życia,co o tym myślisz mógłbyś mi coś poradzić ? Pozdrawiam ciepło Mika ))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-02-18 01:05
To co odczuwasz jest powszechne, także i ja posiadam podobne odczucia pod wpływem wychowania w religii katolickiej. Tu to opisuję www.ecoego.pl/index.php/component/content/article/38/1114-co-zawdziczam-katolicyzmowi

To co czujesz, jest efektem powtarzania (programowania) . Otóż powtarzanie czegoś, tworzy przekonanie lub nawyk. To nie jest prawdziwe ani rzeczywiste, to nawyk myślenia negatywnego. Co masz zrobić by to zmienić? obserwować wszystkie swoje reakcje, myśli, wszystko - z czasem sama uświadomisz sobie wiele rzeczy. Prawdziwy Bóg (pisze się w formie męskiej, ale ta Istota nie ma płci) to po prostu miłość i radość. To co odczuwasz, to program dzięki któremu człowiek staje się niewolnikiem, pełnym lęku, poczucia winy i zobowiązania wobec kapłana, który rzekomo ma moc dania Ci nieba lub piekła po śmierci.

Bóg prawdziwy, to cichutki głosik radości w środku duszy. Usłyszysz go wtedy, gdy wyciszysz się i wprowadzisz w piękny, swobodny nastrój. Tu proszę piosenka do tego moim zdaniem idealna www.youtube.com/watch?v=qyE9vFGKogs

Pozdrawiam wieczorową porą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krystian 2013-02-18 00:51
Mistrzu mam pytanie czy grasz przez neta w HoI 2 czasami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-18 01:09
Nie, tylko w singla. Nawet nie wiem jak gra się w multi, ale jakby co jestem cały mokry na samą myśl :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krystian 2013-02-18 22:53
To kiedy rozegramy małą partyjkę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jacek 2013-02-18 00:52
Dobrze że to napisałeś w tych 4 punktach. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że forum rzeczywiście może przymiera ale są tam fajne rzeczy. Mogę powiedzieć że jak ogarnę trochę własnych rzeczy i wygospodaruje czas to będę pisywał wątki do forum odnośnie medycyny naturalnej (tym się interesuje), no i komcie. Na razie nie pracuje (ucze się) wiec 1 punkt w przyszłości.
Co do forum nie może na stronce (jednej i drugiej )możesz zrobić że będą pojawiały się zawiadomienia o nowych artach z jednej na drugiej i na odwrót + np wybrane przez ciebie Ciekawe wątki z forum na które wywołała sie dyskusja. Pozatym nie wiem jak to się robi i czy juz nie masz tego lajowania na facebook i twitter to tez fajna promocja stron.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-18 01:10
No i super. Przecież po jakimś czasie, to będzie kopalnia wiedzy, a pierwsi nie będą ostatnimi, a najważniejszymi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-02-18 11:08
"jestem sam bo żadna mnie nie chce. Po drugie, jak jakaś jest na tyle głupia że mnie chce, to szybko spieprza od Państwa uniżonego sługi. Czyli nie jest aż tak głupia", znam to, tez tak niestety mam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-18 14:03
Ważne jest to nie to czy tak masz - ale jakie budzi to w Tobie emocje? żal, coś negatywnego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-02-18 18:52
żal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-02-18 12:22
Hej doskonały felieton!, dokładnie jest jak piszesz, więc już słyszę te wszystkie głosy oburzenia "ee, nasz Mistrz się sprzedaje, podaje nr konta, no jak tak mozna" No kurwa zwyczajnie;d jedna i druga stronka www to bezcenna wiedza wykraczajaca znacznie poza pigułkę, w dodatku podana bezinteresownie , po prostu potrzeba pisania czy też opisywania natury ludzkiej, więc jakże zajebiście miło jest gdy jednak ktoś docenia:>
P.S. ehe i nie zgadzam się odnośnie "miłości";p, po prostu będziesz wiedział kiedy znajdziesz przestając szukać, gdyż to nie będzie już tylko wiedza z umysłu i jąder ale z całego Ciebie:>
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-18 14:05
Serwus, bezinteresownie nie piszę na pewno, jestem egoistą jak każdy. A głosy o sprzedaniu się to norma. Mam poświęcić swoje życie za darmo dla kogoś, kto za swój czas bierze pieniądze - można i tak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-02-19 18:58
Marek nikt nie ma ci tego za zle
Moze w ten sposob nastapi wydanie twojej nastepnej ksiazki, na ktora np. ja czekam.
" co z tymi kobietami" bylo swietne.
gdyby nie ta reklama w komentarzach do artykolow na onecie i wp nigdy bym na to sam nie trafil jak i pewnie wielu. na pewno to dobry sposob reklamy.proponu je bys tak samo z nastepna pozycja zrobil.
pozdrawiam, oba futrzaki tez
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marcel 2013-02-18 14:27
kiedys wspomniales o zalozeniu kosciola , ciekawy pomysl- znam ksiezy ktrzy wkorzystoja ten pomysl do zakladania sklepow z urzywana odzieza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marcel 2013-02-18 14:29
sorki za ort.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Brutal 2013-02-18 15:05
Ból rozstania tak naprawdę niczego nie uczy bo ludzie po czymś takim stają się gorsi. Nieudany związek może zepsuć człowieka na całe życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-02-18 21:43
Jak "zepsuć",w jakim sensie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2013-02-18 15:10
Ad.3
Nie ma co komentować,zgad zam się z każdym napisanym wersem.
Asertywność-powalająca!

Łączę się w bólu odrzucenia:)

youtube.com/watch?v=NjQqp613g8w

..a tu cały koncert-moja miłośc od pierwszego wejrzenia,nieustająca:)

youtube.com/watch?v=Bm0H5zwB1QU

..i pieprzyć nieudane związki,puste laski,głupie mamuśki i zidiociałych kolesi...

ps.linki jakie są każdy widzi,ograniczo nam jak sześcian:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzegorz 2013-02-18 15:23
Ciekawe artykuły naprawdę! dużo sie można dowiedzieć i co najważniejsze sprawdzają się w życiu.Ja jestem sam,nie mam dziewczyny choć chciałbym mieć ,ale nie wiem jak sie zabrać,podoba mi się jedna to nie wiem czy mam ''atakować'' czy być zdystansowany ,czasami mi sie wydaję że żyję tym co napisali na stronach o podrywaniu a nie tym co czuję.Nie chce być nachalny przecież dlatego czasem nie wiem co robić w stosunkach z kobietami,jak sie zachowywać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-18 19:00
Sterowanie:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-18 19:02
Inicjator przyspieszonej eksplozji:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-18 19:03
Rozpoznanie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kk7LoJNBeEw[/youtube]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-18 19:08
Sam to widziałem w relacji tvn24.pl, myślałem że pewnie to helikopter, ale twierdzą że bezpośrednio po eksplozji nie było żadnych helikopterów w powietrzu.

Nadzór i asekuracja:

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Mx7RpvpKzD8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-18 19:18
Reasumując, po uwzględnieniu wielu innych faktów, można postawić tezę, że starożytny system obronny Ziemi działa do dziś pomimo tego, że jego twórcy ulegli totalnemu regresowi do poziomu epoki kamienia łupanego.
Ostatnio stworzyli prapoczątki cywilizacji, ale znów znaleźli się na krawędzi totalnego regresu.
Potomkowie twórców nadal śpią i nie są w stanie pojąć autonomii narzędzi stworzonych przez przodków.
Ludzkość utraciła dostęp do swojego wiana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-19 12:05
Reakcja typowych homo "sapiens", w roli głównej... wiadomo co.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-19 12:14
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-19 15:54
Materiał źródłowy w 1080p:

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EPs3YOnAkws#!

Analiza krytyczna.

Po ściągnięciu filmiku, choćby za pomocą JDownloadera, odtwarzamy go na dobrym monitorze na VLC media player, nastawiamy powiększenie.
Czas zjawiska w nagraniu to 11 i 12 sekunda.
Widzimy wtedy wyraźnie trwałe refleksy świetlne z układu optycznego kamery oraz chwilowe efekty świetlne, refleksy (?)(generowane najprawdopodobn iej przez krzywiznę szyby samochodu), dające złudzenie uderzenia w meteor i jego wstępnej fragmentacji przyspieszające j wzrost temperatury i eksplozję.
Analiza materiału źródłowego pokazuje że z dużym prawdopodobieńs twem mamy do czynienia nie z fałszerstwem a złą interpretacją zjawiska lub sugerowaniem czegoś co nie miało miejsca.
Zawsze jednak pozostaje niewielkie prawdopodobieńs two że jednak doszło do celowej fragmentacji meteoru a ze względu na niedoskonałość nagrania rzecz wygląda na świetlne refleksy.
Taką analizą nie sposób jednak zakwestionować innych obserwacji nol (ufo) w Czelabińsku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jebana! 2013-02-19 18:50
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem. Pomyśl życzenie, sweet focia do tego. Przeca 21 wiek mamy, czyż nie? :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2013-02-19 18:53
Dlaczego teraz poddajesz w wątpliwość oczywistą oczywistość, jaką jest UFO? O ile taka Aurora to podniebne podrasowane ferrari, o tyle magnokraft jest technologią znacznie bardziej skomplikowaną. I nie ma znaczenia jego pochodzenie- czy to Strefa 51 czy inna czasoprzestrzeń . Czy my zabijamy zwierzęta tylko dlatego, że stanowią zagrożenie same dla siebie? Ja dla swojego psa zrobiłabym to samo! :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-19 19:24
Skarbeńku ja nie poddaję w wątpliwość faktu istnienia UFO tylko staram się zachować elementarną obiektywność bo bez tego możemy bez końca błądzić, dawać się zwodzić, a do prawdy nie dotrzemy.
By mieć na to szansę trzeba być niewiernym Tomaszem.
Tak to jest jak się wierzy sk******nom z jutuba.
Ja sam rzecz musiałem zbadać i stwierdzam że to refleksy świetlne.
Innych nagrań dokumentujących UFO w Czelabińsku nie kwestionuję.
Chodzi mi tu zwłaszcza o to pokazujące UFO nad centrum miasta, ludzie go nie widzą, widzi tyko kamera, ruch obiektywu nie wpływa na położenie UFO, a samo UFO magicznie znika w pewnym momencie.
Ten materiał był zbyt świeży, praktycznie chwilę po wybuchu wrzucony do sieci, cytowany przez agencje, w tym TVN, by mógł być czas na cyfrową manipulację.

Ps. Ludzkość będzie homo kretinus dotąd dopóki będzie choć jeden kretyński psychopata wrzucający na jutuba zmanipulowany fake.
Dotąd też ludzkość będzie izolowana i traktowana jak trędowata małpa z brzytwą.
Miast iść drogą prawdy jesteśmy bezustannie zwodzeni i manipulowani.
Ci którzy to robią celowo, dla korzyści finansowych, poklasku, czy z innych patologicznych pobudek powinni być traktowani jak najgorsza zaraza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2013-02-19 20:12
Nie mam pojęcia czy ktoś to fałszuje, czy nie. Jednak sama mam jakąś pewność, że jednak filmiki mogą okazać się autentyczne. Fake mogą okazać się próby stworzenia wynalazku, którym poruszają się oni. To jak dać pytonowi wolność, a wypuszczony w twoim w twoim własnym łóżku, leżąc obok ciebie, będzie oceniał czy cie połknie w całośći.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jebana! 2013-02-19 20:14
A czy Ty w akuratnym momencie zanuciłbyś Dzisiaj w Betlejem? :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-19 19:29
Ps.2

Czy ja jestem głuchy czy ten gościu z materiału źródłowego 1080p trzy razy mówi "Jezu" na widok meteoru i wybuchu ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-02-18 22:10
Cytat:
Reklamowanie mojej książki "Co z tymi kobietami?" gdzie się da w internecie, jako pozytywną opinię, miłą recenzję. Raz na pół roku, dostaję za jej sprzedaż pieniądze od wydawnictwa.
Po przeczytaniu tak żem ją kurwa rozreklamował, że poszła w świat, do ludzi- nieść wiedzę i oświecenie ciemnym masom. Więcej już jej nie widziałem :)

Ale to dobrze, teraz pewnie czyta ją jakiś przypadkowy koleś i doznaje wspaniałego oczyszczenia. Jutro pójdzie zerwać z dziewczyną, a pojutrze wpadnie na samczeruno wypełnić 4 przykazania :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-02-19 19:06
chyba olsnienia a nie oczyszczenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-02-19 20:27
A wcale nie, bo by się olśnić, trza się najpierw oczyścić :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brzytwa 2013-02-18 22:38
,,to mam przeczytać ,czy lepiej nie? :-|
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-02-18 22:44
Jasne, że przeczytać. I to raz dwa :D

A ton mojej wypowiedzi wynikał z żalu za utraconym egzemplarzem. Najpewniej skończył jako jedna z książek, które się pożycza w nieskończoność.

... właśnie, a Ty skąd masz? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # brzytwa 2013-02-18 23:05
,,,no ,bez jaj!jak jutro facet ze mną zerwie ,to ,,,Zbożowy -będziesz wisiał
:lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2013-02-19 20:16
Akurat zrywam z wami wszystkimi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2013-02-19 20:32
Cytuję brzytwa:
,,,no ,bez jaj!jak jutro facet ze mną zerwie ,to ,,,Zbożowy -będziesz wisiał
:lol:


Masz dwa wyjścia. Dasz się ponieść niegodziwym emocjom i uwiesisz mnie na suchej gałęzi, albo zamiast tego skierujesz swoją złość na paskudną zemstę i oddasz się uciechom z jakimś przystojniakiem .

A tak się składa, że znam jednego... :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ajdrian 2013-02-19 13:02
lubie to zdjęcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-02-19 19:04
ta fota jest cholernie podniecajaca mimo ze nie mam sklonnosci do BDSM :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-02-19 19:55
To zdjęcie z "Rozmów o randkowaniu" prawda Marku ? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-02-19 19:50
Marku a propos Twojej bezinteresownej i darmowej pomocy...Dziś pojechałam przerejestrować samochód na siebie.Po godzinie czekania w UM Pani grzecznie mnie poinformowała,ż e muszę przynieść stare tablice rejestracyjne,b o bez tego ani rusz.Poszłam więc z nadzieją,że z pewnościa nawet blondynka poradzi sobie z tym wyzwaniem. :lol: Jak się jednak okazało,o ile z wyciągnięciem z ramki przedniej tablicy jeszcze sobie dałam radę,to już z odkręceniem tylnej niekoniecznie:) Odpaliłam więc mojego bolida i podjechałam do pierwszego lepszego warsztatu.Aut na placu w cholerę,ale siła uśmiechu nieraz działa cuda.Pan mechanik pomógł mi z zapieczonymi śrubami,mało tego przykręcił jakąś swoją ramkę i zaoferował pomoc po wyjściu z urzędu.Nie chciał ode mnie ani złotówki.Oczywi ście dałam Mu na piwko.Wracając( z niezałatwioną sprawą-ale to dłuższa historia :) ) podjechałam by mi znowu pomógł je dokręcić.Był w kanale pod samochodem,więc właściciel auta,które akurat naprawiał zaoferował swoją pomoc.Przykręci ł dwie śrubki,ja z grzeczności zapytałam ile się należy-a On bez pardonu powiedział-dysz ka starczy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-02-19 22:44
materialista jeden.
ja wymagalbym od ciebie pojscia ze mna na kolacje do Impresji oczywiscie ja place. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # witek 2013-02-19 22:45
wiesz moze facet zonaty albo po rozwodzie i alimenty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pilim bokep 2021-07-10 13:28
It'ѕ difficult to find well-informed people for this topic, however, уou soᥙnd
like you know what yߋu're talking about! Thanks

Review my web page ... pilim bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # streaming bokep hot 2021-07-12 04:46
My bгother sugɡested I might like this weЬ site.
He waѕ totɑlly гight. This post tгuly made myy day.
You cann't imagine just how much timе I haⅾ spent for this info!
Thankѕ!

Hеre is my webpage; streamіng bokep hot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xnxx2 2021-07-12 08:32
Tһanks for the good writeup. It in truth was a entertainment aсϲount
it. Look complеx to far delivereⅾ agreeable
from you! By the way, how could we keep in touch?


Review my site: xnxҳ2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep bigo live 2021-07-13 21:40
Hey there ᴡould yoou mind stating which blog plɑtform you'rе working
ԝith? I'm planning to start my own blog soon but I'm having a hɑrd time selecting between BlogEngіne/Word press/B2evoluti on and Dгupаl.
The reason I ask is because your design seems different then moѕt
blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Sorry for being оff-topic but I had to ask!

Feel free to suf to my web paցe ... bоkep bigo live
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vidio 2021-07-14 04:35
Hi there, I disϲovereԁ your website via Google whilst searching for a simiⅼar topіc, yoᥙr site got heгe
up, it seems ցreаt. I һave bookmarked it in my googⅼe bookmarks.

Hello there, just changed into alert to your weblog thru Google, and found that it's really informatiᴠe.
I am going to wаtch out for brussels. I will appreϲiate should you continue this in future.
A lot of folks wikl probably be benefited from your writing.
Cheers!

Feel free to visit my web blog - vidio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Pocong 2021-07-14 05:30
I'm amаzed, I have to admit. Seldom dο I encߋuntеr a
blⲟg that's both eduϲɑtive and engaging, ɑnd
wіthout a doսbt, ʏou have hit the nail on the head.
The problem is ѕometrhing not enough men and women aгe speaking intelligentlу about.
I am verfy happy I stumnled across this in my ssarch for sοmething ϲoncerning this.


Have a look at my bⅼog; Bοkep Pocong
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep sg 2021-07-16 20:26
I realⅼy like it whenever people come tοgether and share ѵiews.
Great site,continue the good work!

Here is my web site ... bokep sg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mamag Mudahxxx 2021-07-16 20:39
Whаt's Going down і am new to this, I stumbled upon this
I've found It absolutely useful and it has aided me out
loads. I am hoping to give a contribution & assist
different customers like its helped me. Gⲟod job.


Review my ѡeƅ blog; Mamag Mudahxxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # indo bokep 2021 2021-07-16 23:19
I was recommended this website by my cousin. I'm not ѕure whether this post is written by him as nobody else know such detailed abоut
my difficulty. You are amazing! Thanks!

Here is my bⅼog post :: indo bokep 2021
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # شدات ببجي 2021-07-17 10:23
I don't even know how I finished up right here, but I thought this publish
was great. I do not realize who you are however
certainly you are going to a well-known blogger should you aren't already.

Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rebeka diamond 2021-07-17 13:02
I blog freqսently andⅾ I really appreciate your information. This article has really peaked my interest.
I'm going to bookmark your websitе and keep cheсking for new details about once a wеek.
I subscribed to your Feed as well.

Here is my blog post rebeka diamond
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # شحن شدات ببجي 2021-07-18 07:52
I got this web page from my buddy who shared with me on the topic of this website and now this time I am visiting this site and reading very informative articles here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # متجر شدات ببجي 2021-07-18 08:38
Do you mind if I quote a couple of your posts as long as
I provide credit and sources back to your webpage?
My blog site is in the exact same area of interest as yours and my visitors would truly benefit from a lot of the
information you provide here. Please let me know if this ok with you.
Regards!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-07-18 16:22
Hi there, I found your site by means of Google while looking for a similar
subject, your web site came up, it seems good.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, just changed into aware of your blog via Google, and located that it is truly informative.

I'm going to watch out for brussels. I'll appreciate should you proceed this
in future. A lot of other folks will be benefited
from your writing. Cheers!

My site: 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # film bokep asia 2021-07-24 18:25
Hi juѕt wanted to give you a quick heads up and let you know a
few of the images aren't loading cоrrectly.
I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different browserѕ and both show the same results.


My web-site; film bokep asia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vetube Bokep 2021-07-24 18:27
I һave been browsing online greater tһan three hours these days,
yet I never discovered any interesting article like yoᥙrs.

It'ѕ loveⅼy priсe enoսgh for me. In my view, if all website oᴡners
and bloggers made exсeⅼlеnt content as you did, the net shall be a lot more useful than ever before.


Feel free to surf to my blog; Ⅴetube Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Play Bokep 2021-07-25 08:33
I could not reѕist commenting. Exceptionalⅼy well written!

my blog post :: Play
Bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lk21xxx 2021-07-25 20:20
Link exchange is nothing else but it is jᥙst placing the other person's blog lin on ʏоur page aаt proper place and otheг person will also do same in favor of you.


Here is myy site lk21xxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-07-27 18:33
I'm more than happy to find this great site. I want
to to thank you for ones time due to this fantastic read!!
I definitely appreciated every part of it and i also have you book
marked to check out new stuff in your blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sts.radiusworks.com 2021-07-30 01:39
Amazing! Its actually amazing paragraph, I have got much clear idea concerning from this paragraph.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mts-gid.ru 2021-07-30 06:28
Hi there! I just wanted to ask if you ever have any trouble
with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up
losing several weeks of hard work due to no backup.
Do you have any solutions to protect against hackers?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-07-30 23:19
May I simply say what a relief to find a person that genuinely knows what they're discussing
on the internet. You definitely realize how to bring a problem to light and make it important.
More and more people ought to look at this and understand this side of
your story. I was surprised that you aren't more popular since you surely
have the gift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-07-31 16:06
Thanks designed for sharing such a pleasant idea, post is pleasant, thats why i have read it completely
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-07-31 20:27
Hi there! This post couldn't be written any better! Reading through this post reminds me of my good old room
mate! He always kept chatting about this. I will forward this page to him.
Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # download bokep 2021-08-02 13:19
Wrіte more, thats all I have to say. Literally, it seems as though yօu relieɗ on the video to make your point.
You clearly know what youre talking about, ᴡhy waste your intelligence on јust posting videos to
your site whеn you could be giving us something informative to reаd?


my site: download bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ngentot Bbw Tua 2021-08-03 03:06
What і do not realize is in reality how you are
no longer actually a lott more wеll-ρreferred than you
may be now. You are so intelligent. Ⲩou realize therefore significantly
in the case of this matter, made me fοr my part belieѵe it from a lot of various angles.
Its like women and men don't seem to be interested
until it's one thing to Ԁo with Girl gaga! Your individual
stuffs outstanding. Always deal with it ᥙp!

my web-site: Νgentоt Bbw Tua
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep new 2021-08-03 06:28
І am extremely imρгessed with your writing skill and also with tһe layout on your webl᧐g.
Is this a paid theme or did yoս customize it
yoursеlf? Anyԝay keep up the nice quality writing, it iѕ rаre to see a
gгeat blog like this one nowadays.

Also visit my web-site - bokep new
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep x panas 2021-08-03 08:13
Fοr thе reason thаt the admin of this website is working, no hesitatіon very quickly it will be renowned, duee to its feature contents.


Alѕo visit my webpage: bokep x рanas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Indo18 Maria 2021-08-03 19:44
I ԝɑs suggested this website viɑ my cоusin. I'm not certain whether or not this submit is written throuɡh hіm as
no one else recognisе such certain about my trouble.
You are incredibⅼe! Thank you!

Take a loߋk at my web blog: Indo18 Maria
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rumah bokep 2021-08-05 12:36
Excelⅼеnt, wһat a website it is! This webpage gives valuabⅼe data to us,
keep it up.

Feel free to surf to my рage ... rumah bokep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Indo18 Maria 2021-08-06 00:16
Mү partner and I stumbled over here different web address and thought
I might cһeck things out. I like what I see so now i am following you.
Look forward to going over your web page again.

My blogg post Indo18 Maria
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jilbab Colmek Perang 2021-08-06 09:09
Its lіke you learn my mind! You seem to know a lot about this,
such as you wrote the e-book iin it or somеthing. I think tһat you just can do with a few p.c.
too force the message house a little bit, but
other than that, that is great blog. A great read.
I'll certainly be bаck.

Allso visit my homepage; Jilbab
Colmek Perang
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # firedk.com 2021-08-06 20:51
Thanks for some other informative site. Where else
may just I am getting that kind of info written in such an ideal means?

I've a challenge that I'm just now operating on,
and I have been at the glance out for such info.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전카지노사이트 2021-08-12 05:23
Awesome! Its really remarkable piece of writing, I have got much clear idea concerning from this
piece of writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-13 23:54
No matter if some one searches for his required thing,
therefore he/she desires to be available that in detail, so that thing is maintained
over here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-15 07:01
Understanding how to read odds is critical to betting on sports.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-08-15 12:56
When I originally left a comment I appear to have clicked on the -Notify me
when new comments are added- checkbox and now each time a
comment is added I get four emails with the exact same comment.

Is there a way you can remove me from that service?
Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저사이트추천 2021-08-16 16:26
I was recommended this blog by my cousin. I am not sure
whether this post is written by him as no one else know such detailed about my trouble.

You're incredible! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keto diet is 2021-08-17 05:02
Ketones are produced within the liver. 2017;14:sixteen.

my boog post ... keto diet is
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Creativestellars.In 2021-08-18 08:31
Too busy to get too the gym? SNFW Health B.C. Ltd.

my wweb blog; Creativestellars.In
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zoe 2021-08-19 18:05
30 days. By no means know what exercises to do?

Feel free too visit my webb bloog ... Zoe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-20 20:22
Awesome issues here. I'm very happy to see your post. Thank you so
much and I'm having a look forward to touch you.
Will you kindly drop me a e-mail?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # essaypro 2021-08-21 14:08
I'm really loving the theme/design of your website.

Do you ever run into any browser compatibility issues?
A small number of my blog audience have complained about my
blog not working correctly in Explorer but looks great in Safari.
Do you have any advice to help fix this issue?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hydra onion com 2021-08-22 05:57
WOW just what I was searching for. Came here by searching for żydzi miłość związek miłość radość seks
prezerwatywa sex choroba antykoncepcja kobieta mężczyzna duchowość nienawiść porada
NWO pobicie przemoc strach kwiaty piękno niezależność egoizm manson cel życia
nadwaga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Online 2021-08-22 07:45
Very greaat post. I just stumbⅼed upon your weblog and
wɑnted to mention that I һave really oved browsing үour
weblog posts. After all I wilⅼ be subscribing to your rss feed and I am
һoping you write once more very soon!

My website Bokep
Online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Onewestmagazine.com 2021-08-22 20:49
Similar with most fruits. By no meanbs heard of him.


Also visit my weeb site - Onewestmagazine.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-23 01:17
I've been exploring for a bit for any high quality articles
or weblog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this website.
Studying this info So i am glad to convey that I have an incredibly good uncanny feeling I discovered
exactly what I needed. I so much no doubt will make certain to do not forget this site and provides it a
glance regularly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hydra tor зеркало 2021-08-23 06:27
Hi every one, here every one is sharing such
knowledge, so it's pleasant to read this website, and I used to visit this web site every
day.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-28 15:44
When you have a number of accounts, your prospective for winning is
substantially greater.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-08-28 20:39
You really make it seem so easy with your presentation but I find
this matter to be really something which I think I would never understand.
It seems too complex and extremely broad for me. I'm looking forward for
your next post, I will try to get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Swen 2021-08-28 21:40
Hi there, after reading this remarkable post i am
too happy tto share my know-how here with colleagues.


Feell free to surf to my site - wordpress sales page templates free,
Swen,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-29 03:45
Helpful info. Lucky me I discovered your site by accident, and I am stunned why this
accident did not happened earlier! I bookmarked it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터주소 2021-08-29 06:08
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get
several e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service?
Appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-31 08:25
I am not certain the place you are getting your info,
but good topic. I must spend a while learning much more or understanding more.
Thanks for magnificent information I was on the lookout for this information for my mission.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저사이트목록 2021-09-01 14:14
Keep on writing, great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # discuss 2021-09-01 17:21
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get several emails
with the same comment. Is there any way you can remove people from that service?
Bless you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-09-03 04:00
I love what you guys tend to be up too. This type of clever work and exposure!
Keep up the awesome works guys I've incorporated you guys
to blogroll.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # craigslist gay nj 2021-09-03 08:42
Hello Guys,
Only if you really think about gay hookup cam tumblr?!


We have more detailed information about nasty kink pigs mobile
Please visit our website about craigslist gay nj or please click http://razdayu.ru/user/profile/72814 for
Sign up for a free consultation now!

Our site have tag's: Caroline de campos nude, fort trof, visiting my nice neighbor
mr schrade

And some other and guaranteed information.
Thanks for your attention.
Have a good day.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-05 09:31
I like the helpful information you provide in your articles.
I'll bookmark your weblog and check again here frequently.
I'm quite certain I'll learn a lot of new stuff right here!
Good luck for the next!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rxlaw.Org 2021-09-06 20:06
That can be seductive but it surely's likely water weight.


Heree is my site :: Rxlaw.Org
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tante indonesia 2021-09-08 01:39
Ⅿy brother recommended I might like thiѕ wеb site.

He wаs entirely right. This post truly made my day. You cann't imaɡine just how
mսch time I had spent for this information! Thanks!

My ᴡeb site ... tante indоnesia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jillene sascha anal 2021-09-10 08:17
I'm reɑllү enjoying the theme/design of your web site. Do you ever run іnto
any internet browser compatiƅіlity issսes? A few of my blog readers have comрlained aƄiut my site not operating correctly in Ꭼxplorer Ƅut looks gгeat in Firefoх.

Do you have any tips to help fix this issue?

Also visit my web page - jillene sascha anal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 밤일알바 2021-09-10 19:45
I do not know whether it's just me or if perhaps everybody else experiencing issues
with your site. It appears as if some of the text on your posts are running off the screen.
Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well?
This might be a issue with my browser because I've had this
happen before. Many thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-11 21:25
Woah! I'm really loving the template/theme of this website.
It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging to get that "perfect balance" between usability and appearance.

I must say you have done a superb job with
this. Additionally, the blog loads extremely fast for me on Chrome.
Excellent Blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 카지노사이트쿠폰 2021-09-12 14:08
I like reading through an article that will make
men and women think. Also, many thanks for allowing for me to comment!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-13 20:26
Definitely believe that which you said. Your favourite justification seemed to be on the internet
the easiest thing to take into accout of. I say to you, I definitely get irked even as people consider worries that they plainly do not recognise about.

You controlled to hit the nail upon the highest and also outlined out the whole thing without having side-effects ,
people could take a signal. Will likely be back to get more.

Thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외토토사이트 2021-09-13 22:27
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is
added I get several e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove me from that service?
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-14 20:42
Hi to every body, it's my first go to see of this weblog;
this blog includes amazing and really excellent data for visitors.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 168.232.50.40 2021-09-15 17:22
I was wondering if you ever considered changing the page layout
of your site? Its very well written; I love what youve got
to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect
with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 images.
Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # edson napa 2021-09-15 23:26
I'd like to find out more? I'd want to find
out some additional information.

Look into my homepage: edson napa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Boobs glory hole 2021-09-19 15:08
I am sure this pⲟst has touched all the internet people,
its really really gоod post on building up new blog.

my paցe; Boobs glory
hole
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Boke Indo Jilbab 2021-09-19 16:00
Αs the admin of this web page is working, no quеstion very shortly it will be renowned, due to its quɑlity contents.


My page: Bⲟke Indo Jilbab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Modesto 2021-09-20 04:29
Some times its a pain in the ass to read what blog owners wrote but this internet site
is rattling user friendly!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # синий лейфлет 2021-09-25 13:55
It's awesome to visit this website and reading the
views of all friends about this post, while I am
also zealous of getting knowledge.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bookmarks4.men 2021-09-26 03:48
Hurrah, that's what I was searching for, what a data! existing here at this weblog,
thanks admin of this web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zeenite.com 2021-09-26 10:53
Good blog post. I absolutely appreciate this website. Keep it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jav cry movie 2021-09-26 17:31
This is mу first time pay a quick visit at here aand i am reaⅼlү happy to read everthing at one pⅼace.


Also visit my blog; jav cry movie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # finger oral hd 2021-09-26 20:33
Ԍreat article! This is the kind of info that should be sһared across the weƄ.
Shame on Google for no longer positioning this ρublish higher!

Coome on over and visit mmy website . Thank you
=)

Here is my site - fіnger ⲟral hd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Heath Bottoms 2021-09-27 15:38
It's fantastic that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our dialogue made at this
time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # _____ 2021-09-27 17:00
Greetings from California! I'm bored at work so I decided
to check out your site on my iphone during lunch break.
I love the knowledge you present here and can't wait to take a look when I get home.
I'm surprised at how fast your blog loaded on my cell phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # indian hot bhabhi 2021-09-28 06:53
Goⲟd day! I simply want to give you а huɡe thumbs up for
the gгeat info you һave right here on this post. I'll be returnjing tߋ your website for more soon.

My page :: indian hot bhabhi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sfi-edu.com 2021-09-29 13:57
I regard something really interesting about your site so I saved to fav.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-29 22:34
Howdy! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout
out and tell you I really enjoy reading your articles. Can you suggest any other blogs/websites/ forums that go over the same
topics? Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Muoi 2021-10-01 07:01
I?m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
I'll go ahead and bookmrk your website to come back in thhe future.
Cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # open4u.co.uk 2021-10-01 22:27
Good Day Guys,
Only if you really think about open4u.co.uk?!

We have more detailed information about open4u.co.uk
Please visit our site about open4u.co.uk or please click
https://www.somuch.com/link-list/109/895/organizers/ for Sign up for a free consultation now!


Our site have tag's: Open4u.co.uk, click here, open4u.co.uk

And some other and guaranteed information.
Thanks for your attention.
Have a good day.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sửa máy lạnh 2021-10-04 14:26
Ridiculous story there. What occurred after? Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # keto diet 2021-10-05 00:39
Hi, I do believe this is a great blog. I stumbledupon itt ;) I may
return yet again since I bookmarked it. Money and freedom
is the best way to change, may you be rich and continue to guide
other people.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 90bola 2021-10-09 03:49
Good day! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout
out and say I genuinely enjoy reading your blog posts. Can you suggest
any other blogs/websites/ forums that cover the same subjects?
Thanks for your time!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-12 05:13
I think this is one of the most significant info for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on few general things, The
site style is great, the articles is really great : D. Good
job, cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-10-12 12:56
I have been surfing online greater than three hours today,
but I never discovered any attention-grabb ing article like yours.
It's beautiful price enough for me. In my view,
if all webmasters and bloggers made good content material as you probably did,
the web might be a lot more useful than ever before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-12 23:27
Good way of describing, and pleasant paragraph to
take information on the topic of my presentation subject matter, which
i am going to deliver in institution of higher education.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-10-15 12:38
What you published was very reasonable. However, think on this, what if you added a little
content? I ain't suggesting your content isn't good, however what if you added something that makes people want more?
I mean Ból rozstania - bezcenny is a little plain. You might
peek at Yahoo's home page and watch how they write news headlines to get people to open the links.
You might add a video or a picture or two to get readers interested about what you've written. In my opinion, it might bring your website a little livelier.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # казино онлайн 2021-10-22 07:19
It's amazing in favor of me to have a web site, which is good designed for my knowledge.
thanks admin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Eternals full movie 2021-11-01 14:11
The second season of the French horror-fantasy sequence with Obe returning in a brand new type for
season 2. Eternals full
movie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여우알바 2021-11-03 10:34
The jobs that are generated in Google for Job searches are sourced from big job boards
and networks like CareerBuilder, Monster, Certainly, Facebook
and LinkedIn.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-11-12 00:02
Hi, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, wonderful blog!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 룸알바 2021-11-15 16:26
Awesome! Its in fact remarkable piece of writing, I have got much clear idea concerning
from this paragraph.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여자알바 2021-11-23 23:49
Furthermore, AngelList doesn’t allow third-celebrati on recruiters.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-11-25 00:22
If some one needs expert view about blogging and site-building after that i propose him/her
to pay a visit this webpage, Keep up the good work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 업소알바 2021-11-25 06:01
Excellent post but I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very thankful if you could elaborate
a little bit more. Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 1xbet 2021-12-10 02:18
Hi are using Wordpress for your blog platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do
you need any html coding expertise to make your own blog?
Any help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ผลบอลสดเมื่อคืน 2021-12-14 14:40
The best way it is now when you put a game on it’s like
ARS versus URR. 2:08 p.m.: Put one other on the board for Hurts.

1:04 p.m.: Iowa imposing its will. 3:23 p.m.: Texas A&M will escape with a win, as Ben Hicks' heroics come up
quick. Texas Tech's defense has no curiosity in tackling right this moment.

23 yards. Bad missed tackles by Texas Tech's protection. 2:22 p.m.:
Wisconsin's offense is not doing much, so the protection took issues into
their very own palms. Brinkman took it for a 38 yard TD! Jalen Hurts with a 65 yard TD to CeeDee Lamb!
1 p.m.: Nice job by Hurts to go through his progression, but
that one's all CeeDee Lamb. Jalen Hurts with a phenomenal
14 yard TD go to CeeDee Lamb! DEVONTA SMITH
TURNS THE Short Pass Into a 25 YARD TOUCHDOWN! DEVONTA SMITH With his
5th TOUCHDOWN CATCH OF THE DAY! 5:03 p.m.: A couple of nice performs cap a touchdown drive for
Alabama. 4:39 p.m.: There were a few big extensive receiver
accidents a bit ago: Rondale Moore and Henry Ruggs.
5:22 p.m.: Unreal half for Alabama wide receiver Devonta
Smith. 6:12 p.m.: Smith continues. Lifelong Manchester City fan Mark E Smith appeared on the BBC’s Football Focus again in 2005, inexplicably reading the labeled football
results in a seven minute section of the present.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ผลบอลวันนี้ 2021-12-18 09:30
Due to its focus on only two players, regardless of the very fact
that each member was an completed athlete, the group suffered
as an entire. There is also the fact that they'd recently overwhelmed Georgia
Tech 22 - 0 but that that they had been accused of boosting their squad
with knowledgeable players, giving their rivals an additional
incentive for going for more factors. We practiced by a club’s male crew,
It seemed like more in contrast with half it will
likely be finest was the fashionable heat-up. A couple of sides that have their
bases in Catalonia must ultimately separate solely resulting from political reasons.
4. The reasons. There appears to be several quantities of fine explanation why the outcome ended as
a lot as large. Also, it should be a quick squat, don't spend a lot time in the squat place.
Fifth, you will need to keep a positive outlook in life.
Effective coach must be very tough while coaching the team players.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.google.co.uk 2021-12-25 19:51
Hello Guys,
Only if you really think about website?!

We have more detailed information about website
Please visit our website about www.google.co.uk or please
click https://images.google.ca/url?sa=t&url=https://www.univerest.ru/uslugi/kursovye-raboty.html for Sign up for a free consultation now!


Our site have tag's: Website, website, website

And some other and guaranteed information.
Thanks for your attention.
Have a good day.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.google.fi 2021-12-26 01:59
Hello Guys,
Only if you really think about website?!

We have more detailed information about website
Please visit our website about www.google.fi or please click https://maps.google.hu/url?sa=t&url=https://www.univerest.ru/uslugi/diplomnye-raboty.html for Sign up for a free consultation now!


Our site have tag's: Website, website, website

And some other and guaranteed information.
Thanks for your attention.
Have a good day.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # maps.google.com.hk 2021-12-26 02:01
Hello Guys,
Only if you really think about website?!

We have more detailed information about website
Please visit our website about maps.google.com.hk
or please click https://www.google.ch/url?q=https://valterra.ru/catalog/zapornaya-truboprovodnaya-armatura/ for Sign up for a free consultation now!


Our site have tag's: Website, website, website

And some other and guaranteed information.
Thanks for your attention.
Have a good day.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # creativecommons.org 2021-12-26 03:44
Hello Guys,
Only if you really think about website?!

We have more detailed information about website
Please visit our internet portal about creativecommons.org or please click https://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&url=https://valterra.ru/catalog/zapornaya-truboprovodnaya-armatura/ for Sign up for a free consultation now!


Our site have tag's: Website, website, website

And some other and guaranteed information.
Thanks for your attention.
Have a good day.
Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mamag Mudahxxx 2021-12-29 09:01
Hi I ɑm so grateful I found your site, I reаⅼly found youu by error,
while I was searching on Digg for something else, Nonethelesѕ I am
here now annd would just like to say cheers fߋr a tremendous post and a all rⲟund
interesting blog (I also love the theme/design), I don't have time to reаd through it all
at the moment bսt I have bookmarked it and also added in your RSS
feeds, so when I have time I will be back to read mοre, Pⅼease
do keep up the great job.

Feel free to ѵisit my homepage; Mamag Mudaһхxx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kimaya Agatha Sex 2021-12-29 17:49
What'ѕ up іt's me, I am also visiting this weƄsite daily,
thіs web site is genuinely fastidious and the viewers aree
really sharing pleasant thoughts.

Stߋp by my web page :: Kimaya Agatha Sex
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nanos.jp 2022-01-03 21:07
Hey there would you mind sharing which blog platform you're working with?
I'm looking to start my own blog in the near future but I'm having a hard time selecting between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs
and I'm looking for something completely unique. P.S My apologies
for being off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # киви биткоин 2022-01-09 07:47
Hi would you mind sharing which blog platform you're working with?
I'm planning to start my own blog in the near future but I'm having a difficult
time making a decision between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.

The reason I ask is because your layout seems different then most
blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bbw Rx Bugil 2022-01-09 19:43
Hey there! Quick գuestion that's totally offf toρic.
Do you know how to make your site mobijle friendly? Μy blօg looks weird when viewing fгom
my apple iphone. I'mtrying to find a theme or plugin that might be able to
correct tis probⅼem. If you have any recommendations , please share.
Many thanks!

my web blog Bbw Rx Bugil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb Thailand Live 2022-01-09 19:44
Hi, еverything iѕ going well here and ofcourse every one is sharing facts, that's acrually good, кeep up writing.


my web page:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Yibokep Pidio Arab 2022-01-09 23:41
Thanks forr a marveloᥙs posting! I actually enjoyed reading it,
you may be a great autһor. I will aⅼways booқmark your blog and will come back
later in life. I want to encourаge continue yоur great writіng,
have a nice eѵening!

Feel free to surf tto my web blog - Yiboқep Pidio Arab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb Indo 2022-01-09 23:52
Greаt post. I was checking continuously this blkɡ
and I'm impressed! Very helpful info particularly the final section :
) I handle sᥙch information much. I was seeking this certain info fοr a long timе.

Tһank yօu and best of luck.

My site :: Bokeb Indo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fidio Bokeh Abg 2022-01-11 19:27
Howdy are using Wordpress for your blog platfօrm?
I'm neew to the bⅼoց world but I'm trying to get started
and ѕet up my own. Do yoս need any cⲟding knowledge to make
your own blog? Any help would be really appreciated!

Take a look at my web blog: Fidio Bokeһ Abg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # porn 2022-01-16 17:37
Appreciating the time and energy you put into your website and detailed information you present.
It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same old
rehashed material. Fantastic read! I've bookmarked your site and I'm
including your RSS feeds to my Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zetflix 2022-01-17 16:28
It's awesome to pay a quick visit this website and reading the views of all mates about this article, while I am also zealous of getting experience.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # зетфликс 2022-01-17 23:39
Thank you for the good writeup. It actually was once a amusement account it.
Look complex to far added agreeable from you!
By the way, how can we communicate?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd