STRONA ARCHIWALNA

Być facetem, to być sobą - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

czwartek, 07 luty 2013 19:19

Być facetem, to być sobą

Napisał 
Na początek trochę oczywistych oczywistości; wszystkie wielkie media i koncerny chcą Cię unieszczęśliwić. Dlaczego? to niezwykle proste; tylko nieszczęśliwi ludzie chcą sobie kupić przyjemność, którą jak już się zapewne Państwo domyślacie, sprzedają ci którzy nas unieszczęśliwiają. Jak to robią? biją, policzkują? znieważają, odsądzają od czci i wiary? ależ skąd, po co? istnieje znacznie łatwiejszy sposób. Używając mocy mediów pokazuje się ludzi podziwianych, szczęśliwych, spełnionych - ale w specyficzny sposób, z zasady niemożliwy do osiągnięcia przez zwykłego człowieka. Tak więc jeden używa markowych perfum, drugi chodzi w ciuchach znanej firmy, jeszcze inny wymuskany model jeździ super męskim autem. Następni idole są szczęśliwi, ponieważ wyznają wiarę w jednego z popularnych bogów, ktoś inny jest szczęśliwy ponieważ jest w modnej mniejszości seksualnej, a następni ćwiczą ciała absolutnie hitowym urządzeniem do ćwiczeń, które sprawi że będziesz lubiany i podziwiany.

Wariat! nienormalny!

Niech zgadnę: chcesz poczuć to co niektórzy z nich (wybierasz tego który odpowiada Twoim przekonaniom) czują. Chcesz wreszcie poczuć się dobrze, i naśladujesz modeli którym płacą za "żenienie" Ci kitu do kamery, wierząc że przez papugowanie i naśladowanie staniesz się kimś, jak i oni. By podążać ku ideałowi którym jest telewizyjny miraż, musisz kupować, cierpieć, odczuwać niezadowolenie. Stan spełnienia oznacza koniec zysków, podobnie jak pełne wyleczenie z choroby oznacza koniec miliardów dolarów zysku rocznie. Ludzie zabijają dla kilku tysięcy, czasem za darmo; dla osobistej satysfakcji. Kto się Tobą przejmie, kiedy takie pieniądze są do podziału? spisek! krzykną oburzeni. Wariat! dodadzą inni, znający jedynie słuszną prawdę: "spisków nie ma". Wracają z pracy gdzie w grupce swoich znajomych obmawiają inną grupkę, w tajemnicy podkładają innym świnie, kradną długopisy i papier toaletowy; ale nie, spisku nie ma. Oni mogą w tajemnicy spiskować dla własnych korzyści, ale najpotężniejsi ludzie świata nie mogą tego robić, bo... bo nie. Bo tak w gazecie napisali, że spiski to wymysł wariata. Szkoda że nie dodali jeszcze, że trzeba spalić wszystkie podręczniki do historii, pełne skrytobójstw, spisków, tajemnych zmów. Ale nie, spisków nie ma. Wielkie koncerny kochają przeciętnego barana, i chcą dla niego dobrze.

Grube ryby

Czujesz się nikim, ponieważ wiesz że w tym stawie są naprawdę grube ryby. Ich nadwaga finansowa bierze się z tego, że leszcze i okonie obłędnie kupują, z czego zdecydowana większość plastikowego szmelcu jest im niepotrzebna. Ludzie kupują by podnieść sobie samoocenę, polepszyć samopoczucie, poczuć że są kimś. Żeby tak właśnie myśleli, że obrabiany kawałek żelaza czy plastiku z fabryki spełni ich duchową potrzebę, najpierw muszą być nieszczęśliwi, odczuwać silny brak i niezadowolenie z siebie, swojego życia, ciała. Na tym mechanizmie bazuje np. fenomen apple. Nie kupuje się Iphona po to by mieć dobry sprzęt, ale by mieć nadgryzione jabłuszko. Jak wielka jest siła oddziaływania tej marki, przekonałem się niedawno patrząc na ich komputery; mimo dziadowskiego wyposażenia i ceny która zbiła mnie z nóg, zapragnąłem mieć porządnego Imaca. Czym prędzej zamknąłem przeglądarkę; dzięki, wolę kupić cztery razy taniej zintegrowanego lenovo. Od Twojego przyjścia na świat jesteś tresowany jak pies; przez państwo, religie i wielkie organizacje. Wmawia Ci się obce naturze ludzkiej przekonania, potrzeby i pragnienia, a te kolidują z Twoimi prawdziwymi celami i pragnieniami, w związku z czym pojawia się cierpienie i ból. A kto je lubi? Więc ból zalewa się alkoholem, zasypuje białym proszkiem, topi w bezmyślnych zakupach i rozrywkach. Państwo chce byś się nie buntował, płacił podatki i szedł na wojny w interesie polityków. Religie chcą wyznawców i potęgi która się z tym wiąże. Wiadomo że dziś np. w Polsce, kler daje ponad milion głosów więc politycy wszelkiej maści, ustawiają się na kolanach do biskupiego pierścienia, i obiecują za pomoc w wyborach nasz majątek. Organizacje także chcą pieniędzy i władzy, a te zapewnia im konsumpcja przez ludzi; pieniądze uzyskane z tych którzy kupują sobie przyjemność (wcześniej im odebraną przez ukazywanie wzoru do naśladowania) przeznacza się na łapówki dla polityków, by ustalali prawa korzystne dla wielkich firm, i ograniczali prawa i pensje zwykłych ludzi.

I po grze wstępnej..

Zaserwowałem Państwu ten przydługi wstęp dlatego, że wielu facetów szuka szczęścia w życiu. I go nie znajdą, ponieważ rady udzielane przez ten świat, są jak leczenie syfilisu alkoholową libacją; trochę znieczuli, na chwilę, a problem wróci jeszcze mocniejszy. Ten świat likwiduje objawy choroby nie dotykając jej źródła. Jeśli mnie czytasz, chcę byś poznał inne podejście do tych spraw. A jest ono takie:

Fajnie by było jakbyś zdał sobie sprawę, że istnieje pewna siła w Twoim życiu, której zależy na Twoim nieszczęściu. Jedni nazywają ją złym duchem, rokitą czy strzygą, ja twierdzę że jest to błędna ścieżka. Zresztą czy to ważne jakiej nazwy użyjemy? nie ma to żadnego znaczenia. Na poziomie materii będą to szefowie wielkich koncernów, bankierzy, politycy. Im zależy na pieniądzach i władzy; gardzą plebsem który bezlitośnie wykorzystują, a jednocześnie zależy im na podziwie mas. Muszą nami gardzić, poniżać nas we własnych myślach, ponieważ tylko wtedy mogą nie czuć się mordercami małych dzieci, niszczycielami ludzkości, bo tym właśnie są. A tak? oni tylko tresują bezmyślne bydło, nic złego nie robią. Każdy zły człowiek czuje potrzebę usprawiedliwienia i zracjonalizowania swoich złych uczynków. Z jednej strony gardzą, z drugiej potrzebują zachwytu i podziwu mas; w pewnym sensie kat i treser sam staje się ofiarą i niewolnikiem. Twoja wolność i szczęście jest zagrożeniem dla ich władzy i pozycji, a tylko to się dla nich liczy; świat materialny stał się dla nich jedyną istniejącą rzeczywistością, a kilka wiader mięsa, krwi i płynów ustrojowych, celem istnienia. Zrobią więc wszystko by do tego nie dopuścić. W tej walce o Twoje życie, bierze udział cały świat. Z jednej strony media i rzekomo obiektywni dziennikarze, którzy piszą to co chce właściciel gazety. Jaka więc to wolność? gdy zechcesz napisać prawdę, zostaniesz zwolniony. Nie ma obiektywnych, wolnych mediów. Nawet ja jestem subiektywny, ponieważ pewne rzeczy lubię bądź nie. Jednak nade mną nie tkwi żaden szef, który może mnie szantażować pensją; piszę za Bóg zapłać, więc jestem w pewnym sensie wolny.

Fikcja i kicz

Ważnym jest, byś nie zaczynał swojej nauki od ćwiczeń bycia pewnym siebie, męskim, magnetycznym... najpierw musisz pojąć, że od zawsze byłeś oszukiwany i uwierzyłeś w te oszustwo; dokładnie jak ja i cała reszta ludzi. Uwierzyłeś że jesteś winny, brzydki, niepełny, niezgrabny, brzydki, zły... czy nie mam racji? nie uważasz że tak właśnie jest? moją rolą jako nauczyciela, jest uświadomić Ci te kłamstwo, a także pocieszyć że pod tymi medialnymi fikcjami i kiczem zwanym życiem światowym, kryje się coś absolutnie wspaniałego, pełnego, czystego. To prawdziwy Ty. Nie potrzebujesz więc żadnej zmiany, pracy nad sobą, wysiłku w pędzie do idealnego ciała czy wyników sportowych. Jesteś idealny już tu i teraz; idealny, unikalny, niepowtarzalny. Rozmieniasz się na drobne naśladując gwiazdorów i celebrytów, idziesz nie swoją własną ścieżką; stąd ból i cierpienie. Ile czasu już cierpisz? ile jeszcze wytrzymasz? czy nie widzisz że coś jest nie tak, że coś tu się nie trzyma kupy?

Czy uczyć Cię męskości? nie, absolutnie nie. Młodzi ludzie chcą być męscy, ponieważ bardzo pragną seksu. Szukają więc tego, co sprawi że wreszcie go uzyskają. Jest wiele takich czynników; na pewno zamożność, uroda, sylwetka, szacunek w grupie rówieśniczej. Ale każda z tych cech użyta do zdobycia seksu czy dziewczyny, ma swoje konsekwencje, czego już nikt Ci nie mówi. Zdobywając bogactwem, tracisz seks i partnerkę w razie bankructwa. Zdobywając ciałem, co zrobisz gdy utyjesz albo w wypadku zostaniesz oszpecony? jeśli kobiecie zaimponował szacunek jakim ludzie Cię otaczają, co uczynisz gdy go stracisz? dobrze wiesz że grupa jest kapryśna. Ktoś jednego dnia jest liderem, a następnego dnia spada na dół, i nikt nie poda mu dłoni. Kobieta odchodzi, zostajesz sam. Gdy zdobędziesz to czego szukasz, dopiero możesz poznać smak cierpienia. Mówią że są dwa nieszczęścia; gdy człowiek spełni swoje pragnienie, i gdy go nie spełni. I tak właśnie jest, jeśli idziesz ścieżką jaką proponuje Ci świat. Czy nie dziwne że wszyscy są tacy mądrzy, a każdy jak głębiej spojrzysz, ma okropny bałagan w swoim życiu?

Gonić króliczka

Warto uświadomić sobie że wszystkie swoje uczucia na temat własnego ciała, są sztuczne, są manipulacją w którą uwierzyłeś. Powtarzane latami negatywne informacje które zapuściły w Tobie korzenie, wzorce i ideały nachalnie promowane,które chciałbyś naśladować... czujesz się nieatrakcyjny? brzydki, niski? masz za duży brzuch i za małego penisa? czujesz się tak tylko dlatego, że porównujesz się z ideałem. Ale dlaczego ideałem? wybrano ideał tak, by nikt nie mógł go sięgnąć. Miliony młodych ludzi wylewa litry potu na siłowni, by dążyć do ideału. Inni się upiększają, fanatycznie dbają o ciało. Inni, trochę (ale tylko trochę) sprytniejsi dbają o umysł. Rozwiązują rebusy, grają w szachy, zakuwają języki obce. Wszystkich ich łączy jedno; dążą do celu, który nie może być zrealizowany. Rezygnują z własnej unikalności, na rzecz stworzonego w umyśle psychopaty wzorca. Nigdy nie zbudujesz ciała idealnego, a jeśli nawet to się uda, to gdzie powab, czar i charyzma filmowego celebryty, wiedza? zawsze ktoś będzie lepszy, ładniejszy. Tymczasem czasu masz ograniczoną ilość, do czterdziestki tracisz cielesną gibkość i naturalną potencję. I tak spędzisz życie na gonieniu króliczka, który jest ułudą, iluzją. On nie istnieje; masz gonić ponieważ z tego ktoś ma pieniądze, władzę. Twoje niezadowolenie to nie tylko pieniądze, ale też wiele innych korzyści. Można Tobą grać jak się chce.

Zamiast więc dążyć do celu, który wyznacza Ci ktoś - dąż ku własnym pasjom, zainteresowaniom, tego przy czym odczuwasz głęboką radość. Odrzuć od siebie wszystkie cudze cele, i uczyń się obiektem swej miłości. Gdy będziesz w pełni sobą, wyrzucisz te wszystkie ideały na śmietnik, poznasz kogoś (słowa te kieruję do obu płci) kto zauroczy się Tobą prawdziwym, nie kolejną maską stylizowaną na idola milionów baranów. Stracić możesz wszystko; samochód, pieniądze, dom, kończyny w wypadku, mowę, zmysły. Ale kto zabierze Twoje prawdziwe Ja? oto sukces, prawdziwy sukces. I tego właśnie nie widzę u tych, którzy szpanują niesamowitymi samochodami, pałacykami, milionami na kontach. Co oni naprawdę mają? ano nic. Nic wartościowego. Są nadal niespełnieni i nieszczęśliwi. Wykorzystaj ich doświadczenie, i nie idź tą ścieżką. Podążaj tylko za swoim głosem serca, ducha; jak zwał tak zwał. Odczujesz że głos jest prawdziwy, jeśli pójście za nim sprawi Ci wewnętrzną satysfakcję. Wszystko inne to kłamstwo.

Czytany 17592 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:50
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Esej 2013-02-07 20:19
no prosze wchodze a tutaj kolejny fajny art, co moge dodać na krótko to jeszcze fakt, ze gdyby nagle wszyscy ludzie na całej ziemii przestali pić, palić, ruchac na lewo na prawo i jeść śmieciowe zarcie, nie tylko maci ale tez te z sklepu zakonserwowane, to nastepnego dnia padaja wszystkie banki,pornobizn es,koncenry browarnicze,rob iace reklamy pod dzieci wszystko- taka jest siła która odbiera nam mozliwosc osiagniecia szczescia, czytałem tutaj w któryms z komentów zamieszczony link do Kefirka, który równiez krótko i na temat napisał o statystycznym zjadaczu chleba w Polsce, ja taki nie jestem i powiem szczerze, ze nie potrafie zrozumieć jak ludzie traca bezcenny czas przed jebanym pudełkiem, którym steruje sie za pomoca pilota. Czasami sie zastanawiam czy Ci władcy swiata, aby nie maja racji, ze tak bezlitosnie gardzą tym bydłem? U nas nalać flache wódy (młodsze lemingi preferuja piwo albo whisky- tak po eurpoejsku ma sie rozumiec :lol: ), dac zarcie na stół i puscic discopolo- i tak cały czas, z przerwa na krótki sen- 8/10 Polaków mysle, ze dałoby sie pokroic za takiego cudotwórce,
Zostało juz jak nawinał kiedys Mes. bronić tylko duszę- zycie nasze byłoby na pewno znacznie lepsze, no ale co robiliby np. aktorzy porno czy prezesi banków?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Jajacek 2013-02-07 21:33
Cytat:
(...) gdyby nagle wszyscy ludzie na całej ziemii przestali pić, palić, ruchać na lewo na prawo i jeść śmieciowe zarcie (...)
Gdyby się taka grupa ludzi znalazła, trafiła by bez sądu do Guantanamo, pod pretekstem zwalczania terroryzmu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-02-07 22:16
Cytuję Jajacek:
Cytat:
(...) gdyby nagle wszyscy ludzie na całej ziemii przestali pić, palić, ruchać na lewo na prawo i jeść śmieciowe zarcie (...)

Gdyby się taka grupa ludzi znalazła, trafiła by bez sądu do Guantanamo, pod pretekstem zwalczania terroryzmu.
A pobożny lud by ich ukamieniował za bluźnierstwo i pychę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomekx 2013-02-09 11:43
Cytuję Jajacek:
(...) gdyby nagle wszyscy ludzie na całej ziemii przestali pić, palić, ruchać na lewo na prawo i jeść śmieciowe zarcie (...)


90% populacji Polski ma pasozyty (lambdie, glisty, tasiemca). W internecie bylo takie info. Pasozyty potrzebuja kwasnego srodowiska. Cukier, maki biale i inne E trans zakwaszaja nasz organizm. Przypuszczam ze robale wyksztalcily pewnego rodzaju kontrole- kiedy pH wraca do zdrowego stanu, one wydzielaja trucizny, swinstwa przez co czlowiek czuje sie zle i pomaga mu tylko zjedzenie czegos slodkiego, zakwaszajacego. Vermoxy czy inne dostepne w Polsce antyhelmityki sa juz podobno przestazale (pewnie z powodu mutacji robali). Za granica jednak dostepne sa nowoczesne leki np, yomesan (Niclosamid). Holandia- na recepte, Niemcy-podobno bez, sam zamawialem z Belgii bez recepty. Koszt 3 opakowan i wysylki do Holandii to 90 zl (jedno opakowanie to 4 tabletki, w recepcie napisane ze wystarczy na pojedyncze odrobaczanie dla osoby doroslej), ze nienawidze szczerze tych pasozytow to polknalem 2 opakowania, jedno w poludnie, drugie wieczorem. Przestalem takze wcinac od tego czasu pizze, ser zolty, chleb bialy. Cukru nie jjem od dawna w zwyklej postaci (slodzenie, batoniki), czasem trafi sie jakies dosladzane mleko sojowe przez przypadek.
Do konkretow- szalu nie bylo ale wyszly ze mnie robale (nie pytajcie skad wiem :D). JJem od tego czasu glownie kasze, ziemniaki, ryz brazowy, platki owsiane, jeczmienne, czasem owoce i inne grzeszne rzeczy. Wieczorami po kuracji przed snem zabek czosnku.
Nie trzeba kupowac lekarstw, mozna zmienic diete na zasadotworcza, jesc czosnek, cebule, wywary ziolowe (dostepne w necie przepisy). Z lekarstwami jednak szybciej sie ubija robale.

Szalowej zmiany nie odczulem ale moze to z powodu ze dbam o siebie juz od paru lat. Z widocznych zmian to cera jest ladniejsza, brzuch nie jest juz tak wystajacy i nie czuje jego "obecnosci" tak czesto jak kiedys.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-09 21:35
Tomekx - można dorzucić jeszcze dobre bakterie, systematycznie brane. Są naturalnymi wrogami candidi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-07 22:14
Widząc ludzi mniej myślących o głębi życia, człowiek dobry odczuje troskę, a zły okazję do wykorzystania. To jakby zerżnąć dziecko z downem - ohydny, po prostu zły czyn. To że ludzie są w większości rozkochani w plebejskich rozrywkach, nie oznacza że trzeba ich niszczyć. To jakby psa katować, bo tylko żre, sra i śpi. Nikt normalny nie uderzy psa dlatego, że ten jest ograniczony.

Nic nie usprawiedliwia czynów tych ludzi, którzy moim zdaniem są takimi samymi marionetkami, jak bydło którym wydaje się im że sterują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2013-02-07 23:11
Oczywiscie Marek, zgadzam sie z Tobą ze krzywdzenie słabszych,bezbr onnych, kalek, dzieci, ludzi starszych i wygrywanie ich kosztem jest obrzydliwym złem, mam jednak statystyczny lud, który jest ociemniony, który nie widzi albo bardziej nie chce dostrzec tego, ze jest wykorzystywany, takiego typowego naszego leminga, który chce byc cool, chce byc "europejski" trendy i wogole, czy zarabianie kosztem takich ludzi jest dobre czy złe? Zreszta ogolnie zaczynam sobie ostatnio zadawac pytania własnie tego typu np. czy zło nalezy zwalczać złem- brzmi pozornie sprzecznie, ale przeciez zabijanie morderców nie jest po to zeby ich zabijać, albo po to zeby zapanowały pewne zasady, ze jesli podniesiesz reke na drugiego człowieka to reakcja bedzie adekwatna do twojej akcji, w istocie wiec zło jest srodkiem taktycznym w celu zwyciestwa dobra tj. ze ludzie mocno sie zastanowia czy nalezy zabijac innych czy nie, skutkiem czego byc moze liczba zabójstw czy pobic drastycznie zmniejszyłaby się. Kolejna kwestia co do lemingów własnie- czy zło, które przynosi korzysci ich kosztem jest usprawiedliwion e jak przy zabijaniu morderców, zeby nas nie zabili czy nie? Usprawiedliwien iem zas jest po prostu ich głupota, skoro nie ma mozliwosci przemówienia do ich rozsadku to czy zamiast jak to sie mówi po prostu walic głową w sciane nalezy z tego korzystać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-07 23:40
Zauważ Esej, że leming - ciemny, tępy, cwaniakowaty, chytry i jednocześnie głupi, pazerny, ma naprawdę ciężkie życie. Miotany od jednego celu do drugiego, pełen zazdrości, syndromu ofiary, myśli nad którymi nie panuje. Ty i ja jako osoby świadome więcej, mamy szansę na coś czego on w tym życiu nigdy nie zazna.

I na lemingu można zarobić, ale ci o których piszę najpierw ich krzywdzą, a później żerują. To zasadnicza różnica.

Co do zła, liczy się intencja. Jeśli zabija się mordercę czy gwałciciela dziecka, to intencją nie jest rozkoszowanie się krzywdą tego człowieka, tylko ocalenie reszty ludzi od zwyrodnialca. I prawo powinno być wręcz okrutne, bo istnieje pewna grupa ludzi, która nie rozumie innego języka jak język silniejszego.

Za pobicie człowieka na ulicy, powinno być publiczne ośmieszenie, żeby grupa kolesi widziała jak ich twardy ziomek ma obijaną dupę na rynku. Później olbrzymia kara finansowa i więzienie. Zero tolerancji dla bandytyzmu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Hajja 2013-02-08 12:33
Cytuję Marek:

Za pobicie człowieka na ulicy, powinno być publiczne ośmieszenie, żeby grupa kolesi widziała jak ich twardy ziomek ma obijaną dupę na rynku.


To by było bardziej skuteczne niż więzienie i inne kary obecnie stosowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-02-08 09:05
Cytuję Marek:
Widząc ludzi mniej myślących o głębi życia, człowiek dobry odczuje troskę, a zły okazję do wykorzystania. To jakby zerżnąć dziecko z downem - ohydny, po prostu zły czyn. To że ludzie są w większości rozkochani w plebejskich rozrywkach, nie oznacza że trzeba ich niszczyć. To jakby psa katować, bo tylko żre, sra i śpi. Nikt normalny nie uderzy psa dlatego, że ten jest ograniczony.

Nic nie usprawiedliwia czynów tych ludzi, którzy moim zdaniem są takimi samymi marionetkami, jak bydło którym wydaje się im że sterują.


Porównanie psa do człowieka wydaje się Marku bądź co bądź nie do końca na miejscu. Pies nie posiada tak rozwiniętego mózgu jak człowiek, nie ma zdolności abstrakcyjnego myślenia, wyciągania wniosków. Stoi w rozwoju na niższym szczeblu ewolucji Także równanie go z człowiekiem (nawet typowym, prostym lemingiem) jest nieco niesprawiedliwe . Psu jego ograniczenie umysłowe wybaczyć można... :P Człowiekowi już nie do końca...tzn można, ale jednocześnie istnieje możliwość krojenia i robienia go w balona na każdym kroku, co zresztą praktykuje dzisiaj wiele koncernów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vinci II 2013-02-07 20:28
Czasami zastanawiam się czy nie czerpiesz inspiracji z forum które powstaje wcześniej pod wcześniejszym Twoim tekstem :)widzisz ja jestem uczestnikiem tego forum bo nie czuje dyskomfortu jak się udzielam to znaczy że jestem u ''swoich''Pomag acie mi jak po proszę o jakoś rade i to jest piękne.Mi sie wydaje że powoli odchodzę od siebie takiego jak sobie wyobrażałem..mu szę mieć to ,to i tamto muszę być taki bo jak taki nie będę nikt mnie nie pokocha,zabiega łem żeby ktoś mnie lubił traciłem swoją suwerenność,wal iłem nałogowo konia.To wszystko doprowadziło mnie do takiego stanu że bałem się wyjść na miasto,poznać kogoś bałem sie a czego? tego że nie bede akceptowany nie byłem sobą tylko jak małpa w cyrku.Teraz wiele zrozumiałem ,zauważyłem że wierzyłem w głupoty i to One mnie ukształtowały,t eraz czasami mi jest ciężko wykorzenić ale daje rade nie poddaje się.Tylko wiesz Marku czasem jest ok fajnie ale znowu wracają myśli typu;nie nadajesz sie,nie dasz rady, nie umiesz ,nakazy,zakazy ,masz robić to nie tamto ,masz wyglądać tak bo inaczej Ona Cie nie polubi ,im więcej wiesz o sobie tym łatwiej jest się z tego uwolnić nie prawdaż? Pozdrawiam ciepło:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # marcel 2013-02-07 20:44
podales tutaj typowy przyklad "wachadel" ktore trzymaja Cie za jaja,kieruja twoim zyciem i nie daja pola do samodzielnego myslenia-to sa wlasnie nakazy, zakazy i obawy ktorych na codzien doswiadczamy.ja k uswiadomisz sobie ze sa sztuczne wtedy splyna po Tobie jak po kaczce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-07 22:17
Tak, chyba Ty pisałeś coś wczoraj o męskości? zapamiętuję pewne sprawy i się na nich koncentruję. Nawet mam już materiał na następny tekst.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent I 2013-02-07 20:57
Dobry felieton Marku. Po prostu - sama prawda. Niby takie proste i oczywiste. A jakoś mało kto o tym wszystkim wie. Ludzie to jednak w większości tępe bydło :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-02-07 22:15
Ciekawe, że wszystkie organizacje rządowe i tzw. "pozarządowe" walczą o ekologię, a nikt nie zakazał tzw. "sztucznego postarzania produktów", działalności kreatorów mody i celowego podwyższania wymagań oprogramowania w celu sprzedaży coraz to nowszego sprzętu komputerowego.
Można spróbować choć przeciwstawić się temu prądowi. Jak to mówił stary rybak "z prądem to byle gówno popłynie, a pod prąd tylko szlachetna ryba". Podam może parę przykładów. W tej chwili piszę na poleasingowym kompie za 200zł i wszystko działa. Ba, mam nawet oryginalnego windowsa XP w wersji OEM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-07 22:19
Powiem Ci że o ile P4 daje dupy, bo YT nie działał płynnie na 3GHZ, to c2d najsłabszy daje radę z każdymi multimediami bez problemu. A za dwie paczki można już taki komp kupić, sam za kasę z wypłaty za książki tacie kupiłem. Systemik na legalu, c2d 2GHZ, 2GB ramu - nic nie stuka, nic nie puka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-02-07 22:15
cd.
Golę się od pół roku starą maszynką na żyletki. Goli lepiej niż Mach-20:) (nawet nie wiem ile teraz ostrzy w Gillette'ach dają). Do dezynfekcji z rzadka pojawiających się ranek używam ałunu. Zamiast pianki do golenia używam starych, sprawdzonych kremów - Lider i Wars. Zdecydowanie lepiej nawilżają niż badziewia w sprayu. Kręci mnie golenie brzytwą (jedna brzytwa może starczyć na całe życie), ale obawiam się, że byłoby to ostatnie golenie w moim życiu :) Przy okazji nadmienię, że golenie żyletkami to realne oszczędności. Ktoś wyliczył, że wychodzi nawet 20 razy taniej niż Machami, a efekt jest lepszy i co dla mnie najważniejsze nie ma problemów zapychania się maszynki przy goleniu kilkudniowego zarostu.
Ciuchów i sprzętu markowego kompletnie unikam i muszę powiedzieć, że zawsze byłem uważany za dobrze ubranego. Na pewno nie sztampowo. Patrzę na jakość, nie markę. Zresztą kreatorzy mody, jako homoseksualiści chcą jak najbardziej "zbrzydzić" kobiety (wystarczy spojrzeć na modelki-szkiele tory), a facetów ubrać na wzór i podobieństwo swoje.
Sympatyczne Seicento (pozdrowienia dla Marka) 2 lata temu zmieniłem na nowe auto, niestety ulegając presji rodziny. Mam żyłkę do majsterkowania i większość błahych usterek byłem w stanie usunąć sam. Przy okazji: Marku nie daj się namówić na naprawę ręcznego w Seju. Nie warto, relatywnie dużo kasy a efekt krótkotrwały. Lepiej podbijać przeglądy u znajomego diagnostyka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hajja 2013-02-07 23:15
Spoko, każdy na swój sposób walczy z systemem, choć z systemem nigdy się nie wygra. Po prostu jeden system zastąpi drugi.
Konsumpcjonizm względnie jest ok, bo napędza gospodarkę. Nadmierny jest wysoce szkodliwy, jak i wszystko w nadmiarze zresztą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-07 23:45
Dobre z tą brzytwą :) bałbym się tak golić. Masz na myśli taką zwyczajną maszynkę, w którą wkłada się żyletkę? ostatnio widziałem takie coś z 15 lat temu :) co do seja, fajny jest, ale kwestia bezpieczeństwa; nie chcę stracić nóg w zderzeniu, gdzie w cięższym aucie wyjdę bez problemu sam z auta. Ręczny się pierdoli ciągle, praktycznie nie działa. Trochę mi to przeszkadza bo parkuje pod górkę, w sumie to rzadko nim jeżdżę, używam innego samochodu. Najgorsze ciągła upłynność prądy, w ogóle już go nie zamykam centralnym, i zdejmuję klemę po jeździe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2013-02-08 10:32
Tak, golę się zwykłą maszynką na żyletki, sprzed lat, marki Wizamet, model Junior P-1. Można je bez problemu tanio kupić na Allegro, czasami nawet nowe, oryginalnie zapakowane. Juniory dostawał każdy idący do wojska, dlatego jest ich dużo na rynku. Moja goli rewelacyjnie, choć słyszałem, że to zależy od egzemplarza. Ogólnie Wizamet robił podróby Gillette'a. Co ciekawe, nawet na zachodzie są lepiej oceniane jak oryginały, co można zauważyć na obcojęzycznych forach. Używam żyletek Wilkinsona. Ałun czasami można kupić w Rossmannie. Można sobie kupić droższy sprzęt. Najlepiej szukać pod hasłem "tradycyjne golenie". Na zachodzie coraz więcej ludzi goli się tradycyjnie. Są nawet filmiki instruktażowe na Youtube.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-02-07 22:33
Zawsze jakoś buntowałem się wewnętrznie przeciw płynięciu z falą, a radość pojawiała się w momencie pokonania jej grzbietu pod prąd. Popełniałem wiele błędów i naprawiałem je działając podświadomie, qurcze bez takich fajnych porad za "Bóg zapłać." Coś tam dogoniłem i pojawił się kryzys wieku średniego - ale dzisiaj mam łatwiej - chwytam wszystkie wasze mądre podpowiedzi. I zero przejmowania się, niech dusza się doskonali, a ja przy tym wpływam pozytywnie w mikro skali na otaczających mnie znajomych. Naprawdę Johny Walker jest gorszy od polskiego tradycyjnego napitku jakim jest "Wilgoć Wąwozu" ( i nie trzeba coli). :-)
A radość i przy okazji zdrowie może sprawić spożywanie żywności wyprodukowanej w naszych małych gospodarstwach, gdy zadamy sobie trud jej zakupu, i olejemy supermarkety i centra handlowe. Nobla dla tego, kto sprawi, że ludzie przestaną wierzyć mediom, a wrócą do swoich wewnętrznych odczuć. Fajny art!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-07 23:50
Jem jajka z gospodarstwa, biały ser także, trzy jajka z majonezem rano ale chyba zacznę jeść cztery, bo głodny jestem. No ale te słodycze... dziś zaszalałem, no ale na basenie pokutowałem żabką.

Rady które tu widzisz, dotyczą tylko tego że masz słuchać siebie. To Ty sam znasz wszystkie odpowiedzi. A czym jest dobra odpowiedź? poznasz ją po odczuciu satysfakcji - ważne! nie myśli, logicznym rozumowaniu, ale odczuciu. Jeśli czujesz się naprawdę fajnie, spełniony, idź w to jak w dym, choćby wszyscy wokół wrzeszczeli że nie wolno, że źle, że nie można.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-02-09 22:54
Dzięki, właśnie o takie chodzi. :-)
A i ciekawą lekturą się podciągnę chętnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # smutne 2013-02-07 22:50
"Zamiast więc dążyć do celu, który wyznacza Ci ktoś - dąż ku własnym pasjom, zainteresowanio m, tego przy czym odczuwasz głęboką radość".
Klasa II-ośmio i siedmiolatki.W grupie kilka osób ,które nieźle rysują,są indywidualistam i.Jeden chłopiec "tworzy "komiksy,dziewc zynka kiedy maluje przechodzi w inny wymiar-jest ekspresyjna,odw ażna,pełna energii.To są piękne, młode istotki,które szkoła próbuje zapędzić w edukacyjne schematy i stereotypy zachowań.Przy malowaniu klasy padła propozycja ,aby jedną ze ścian oddać dzieciakom,stwo rzyć ścianę tablicę.Dać możliwość wyrażania siebie,przekaza nia tego co w nich siedzi.Jak myślicie,czy udało się przeforsować pomysł?Czy komuś zależy ,aby w tych maluchach rozwijać pasję ,może talent?Dodam ,że rodzice są zabiegani,pracu jący,ale chętni przyjść z pomocą własnym dzieciom.Jednak boją się ,że pomysł ze ścianą jest awangardą i zostanie źle odebrany przez "szkołę".Mamy przykład ,że w Polsce żyjemy mentalnością równości,nie wychylania się przed szereg,każdy przejaw inności,próby wyróżnienia się ,jest źle postrzegany.Jak więc nauczyć bezbronne ,ufne dzieci otwartości na świat,wyrażania tego co czują ,myślą ,wychować bez kompleksów,skor o nikt ich nie słucha,a rodzice boją się "awangardy".Kim się staną kiedy wejdą w tzw,dorosłość?P rzykład z tablicą jest tylko malutkim zobrazowaniem tego co dzieje się w szkołach,jak niszczona jest indywidualność i przerabiana na potrzeby ogólnospołeczne .Być równym ,grzecznym jak szprotki w puszce i nie być sobą.A jeśli ktoś się "wyrywa" , ma tylko pod górkę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-02-07 23:52
Dokładnie, tak właśnie jest. I te dzieci będą później jako dorośli ludzie, bardzo cierpieć. Z jednej strony potrzeba wyrażenia piękna i siebie, z drugiej umysł każe być jak inni, nie wychylać się - bo wpierdol od pobożnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Brutal 2013-03-02 00:41
Nie każdy człowiek ma jakieś zdolności i pasje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-02-07 23:23
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arasek 2013-02-08 00:53
"Ale każda z tych cech użyta do zdobycia seksu czy dziewczyny, ma swoje konsekwencje, czego już nikt Ci nie mówi. Zdobywając bogactwem, tracisz seks i partnerkę w razie bankructwa. Zdobywając ciałem, co zrobisz gdy utyjesz albo w wypadku zostaniesz oszpecony? jeśli kobiecie zaimponował szacunek jakim ludzie Cię otaczają, co uczynisz gdy go stracisz? dobrze wiesz że grupa jest kapryśna. Ktoś jednego dnia jest liderem, a następnego dnia spada na dół, i nikt nie poda mu dłoni. [...] dąż ku własnym pasjom, zainteresowanio m, tego przy czym odczuwasz głęboką radość. Odrzuć od siebie wszystkie cudze cele, i uczyń się obiektem swej miłości. Gdy będziesz w pełni sobą, wyrzucisz te wszystkie ideały na śmietnik, poznasz kogoś (słowa te kieruję do obu płci) kto zauroczy się Tobą prawdziwym, nie kolejną maską stylizowaną na idola milionów baranów. " esencja z tego tekstu, jak dla mnie. pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mietki 2013-02-08 10:58
Tacy juz sa Ludzie od zarania dziejow, brat brata zabija. Czy to usprawiedliwia nienawisc do zablakanych w swiecie materialiuzmu. Nie ma nic doskonalego na tej ziemi nic Jedyna doskonalosc stapala po tej ziemi 2 tys lat temu poczytajcie o losach i slowach Jego zaden umysl niedoscignol i niezrodzil by tak doskonalych slow. Kto czyta ten i nspewno ta ksiege czytal bo naprawde po to tez mamy dar rozumu aby nikt nas nie mamil nawet ci co Jego wykorzystuja do swoich celow latwo to poznac nie badzmy slepi na niegodzowosci i je odzucajmy On nam powiedzial co czynic milujcie a sami bedziecie milowani. Zastanawiasz sie czemu on przybyl to proste ludzi trawi zlo i nawet setki lekcji przyklady gorliwosc nie zmienia czlowieka ktory ma wolna wole i rozum i najgorsze ze nikczemni ludzie dla zyskow i swiatyn zaczeli wykozystywac Jego Ojca. Dlatego przyszedl dlatego tak wielu jeszcze walczy i niesie dobro na tym swiecie ukrycie. Rozejrzyjcie sie i odnajdzcie je. Poznales kiedys kobiete ktora Go kocha? Poszukaj a zrozumisz i ujzysz piekno duszy czlowieka. Bedziesz patrzyl w oczy a bedziesz widzial milosc!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mista 2013-02-08 16:48
A co z moją męskością kiedy codziennie oglądam pornuchy i wale przy tym konia...to jest przykre uzależnienie... wszystko jest dla ludzi ale straciłem nad tym kontrole...Mial em taka sytuacje z kobietą że wolałem sobie walić w jej obecności niż uprawiać z nią sex zawiodłem ją...co robić panowie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Baca 2013-02-08 18:23
# liniowy - jak się wrzuca (cytuje), bo za to można uznać filmik gdzie podaje się tytuł i nazwisko autora, to myślę, że podaje się oryginalny tekst, lub jego profesjonalne tłumaczenie. To co wkleiłeś, to coś takiego co w co 2-gim wersie nie odpowiada oryginałowi, i to nawet merytorycznie w większości zaprezentowanyc h tu przeinaczeń względem oryginału.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-02-09 22:44
Dziękuję Baco, polskie tłumaczenia są różne, jednak myślę, że i ta wersja filmiku była dobra. :-)
oryginał (?)
mwkworks.com/desiderata.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-08 20:14
Afryka dzika:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-08 20:35
To się nazywa film przyrodniczy, ale już podobne scenki w przypadku człowieka obecna "kultura" określi pornografią, największym świństwem, ohydą, itp.
I w ten sposób ta "kultura" utożsamia poczęcie każdego z nas z największym świństwem, ohydą, nieczystością.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-02-09 10:25
Warto zwrócić uwagę na pawiana - czas 1:20 do 1:26, a dokładnie na jego "przyrodzenie" niczym cienki sznureczek.
Jakże inaczej wypada tu choćby osobnik - czas 3:03 do 3:20 z istnym młotem na czarownice, inny filmik pokazuje że ten młot jest niczym sprawna, umięśniona, ruchoma macka. Słoń ma też coś podobnego. Zaiste można wpaść w kompleksy a dla Ester będzie rzeźnickiej roboty na miliardy lat, przecież ta całą planetarną ohydę "moralna" i wrażliwa księżna na ziarnku grochu musi wykastrować.
Jakby ją zapytać o meritum tej "misji" to zacznie coś gaworzyć od rzeczy o moralności, czystości, niepokalanym poczęciu, Bogu, papieżu, najświętszej panience, Jezusie i wszystkich świętych.
Problem w tym że wszyscy wyżej wymienieni też byli pokalanie poczęci, najwyraźniej Bóg oszalał, stara, męska, szowinistyczna, zboczona, świnia ! Ale od tego jest Ester by poprawiać bez końca dzieło oszalałego Boga. Jeśli komuś z was urodzi się dziecko to uważnie się rozglądajcie bo może tuż za rogiem czai się Ester z brudnym nożem, kawałkiem szkła czy choćby zaciśniętymi złowieszczo zębami by czynić moralność, czystość i "dzieło boże".
Amen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ester 2013-02-09 14:52
Mistyka wzywanego imienia ,leje się po ekranie jak atłas.Pochlebia mi Twoje zainteresowanie ,Robercie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # nuutka 2013-02-09 18:10
Z dedykacją www.youtube.com/watch?v=JvxG3zl_WhU dla Wszystkich-niec h to będzie miły początek dzisiejszej roztańczonej ostatkowej soboty!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # saba 2013-02-09 18:29
[youtube]http:/ /youtu.be/2LeOM Zs0oYQ[/youtube ]
:-) :lol: ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
+1 # witek 2013-02-09 18:54
nuutka juz tesknilem za toba :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd