Najnowsze felietony

czwartek, 17 styczeń 2013 18:12

Zaufanie do kobiety

Napisał 
Od czasu do czasu, wklejam jakiś mój stary tekst na onet. Dziś padło na KLIK. Reakcje ludzi są zawsze takie same, jednak z ciekawością je śledzę. Podobają mi się historie kolegów, którzy opowiadają jak potoczyło się ich życie z kobietą. Udowadniają one, że są pewne prawa tyczące się ludzkiej psychiki, i udało mi się je dość celnie opisać.

Dziś chciałbym skupić się na komentarzu pewnej Pani, który porusza ważną kwestię:

"Jak mozna zyc nikomu nie wierzac?To ma znaczyc ze do kazdego zwiazku podchodzisz od samego poczatku z zalozeniem ze zostaniesz oszukany, okradziony!To po co sie angazowac jezeli spisujesz to na straty zanim jeszcze zaczeles.To sie nazywa naprawde negatywne myslenie.Ztaka filozofia daleko nie zajedziesz.Wspolczuje ci z calego serca!. "


Średnia arytmetyczna

Ten komentarz, to uśredniona opinia niemal wszystkich Pań. Wypływa ona z lęku, że mężczyzna z którym będą, nie zaufa im w pełni, nie otworzy swego serca i wrót do posiadanego przez siebie majątku. To można zrozumieć; kobieta w ciąży nie zawsze jest w stanie pracować, wymaga opieki nie tylko materialnej ale i psychicznej; wspierania, pocieszania, świadomości że ktoś zawsze jej pomoże. Mężczyzna który jest nieufny, budzi strach że można sobie nie poradzić w okresie ciąży, choroby, zostać "na lodzie" bez faceta. Strach budzi motywację do działania, więc jedne Panie dają więcej seksu, odchudzają się, inwestują w swoją atrakcyjność, a inne działają zgodnie z tym, czego nauczyły się w dzieciństwie; szantaż, wrzaski, krzyki, upadlające teksty. Jeśli tupanie nóżką działało na rodziców, strategie te są powtarzane w dojrzałym życiu; podkreślmy że nie na początku związku, kiedy ludzie się jeszcze pilnują by nie wyszło ich chamstwo; w trakcie, a zwłaszcza wtedy, gdy partner jest mocno z kobietą związany, można już sobie pozwolić na wiele. Nie trzeba ale można, co oznacza że wiele Pań chętnie taką możliwość wykorzystuje.


Kobieta pragnie władzy w związku, pełnej dominacji; ta daje jej satysfakcję i poczucie bezpieczeństwa, ukojenie od zszarpanych nerwów, kolejny odhaczony punkt na liście najważniejszych życiowych spraw. Lista ta to oczywiście ślub, dzieci, stabilizacja finansowa, zawodowa, wnuki, pełnia szczęścia w małżeństwie i inne. Jednak gdy osiągnie swój cel, odczuwa znudzenie, a wywołana strachem i niepewnością burza hormonalna mija, zostawiając pustkę. Wtedy u kobiety włącza się pogarda wobec słabości mężczyzny, który tkwi wiernie pod obcasem. Wzorzec który mają kobiety, to silny mężczyzna; facet który uległ szantażom czy namowom kobiety, staje się w jej oczach słaby, flejtuchowaty, niezaradny.

"Kobiecie nie dogodzisz".

Niestety, taka sytuacja nie jest winą kobiety. Tak została ukształtowana, takie ma instynkty i społeczne wzorce które zostały jej wszczepione w dzieciństwie. Jeśli nie ufasz, nie pozwalasz by w razie problemów zabrała Ci (zgodnie z prawem, w trakcie rozwodu) majątek i mieszkanie, kobieta autentycznie cierpi. Jest napięta, zestresowana, ale także zmotywowana i seksualna. Gdy ulegasz, mija napięcie, ale puste miejsce zostaje natychmiast zajęte przez pogardę, bądź wrażenie że mężczyzna jest słaby, nieudaczny, taki pół a nawet ćwierć - facet, bezjajeczny. Uległy mężczyzna zostaje więc ojcem dziecka (często nie swojego) i ciężko pracuje dla rodziny. Wielu mężczyzn pisze, że czują się jak bankomat, jak kolejna rzecz. Ale co z nudą, pustką? pojawia się kolega z pracy; niezdobyty, więc budzi emocje, których kobiecie tak brakuje. Kobiety to nazywają "brakowało mi poczucia atrakcyjności, tego że ktoś mnie pożąda". I owszem, mąż pożądał, ale uległy nie był już traktowany jako mężczyzna; wygasły silne emocje, niepokój, więc seksualność i pożądanie zanikło. Gdy mąż chce się kochać, kobietę naprawdę może rozboleć głowa. "Zdobyty" mąż traci atrybut męskości, więc kobieta na samą myśl o seksie, czuje obrzydzenie. Natomiast kolega z pracy, bądź innej sfery życia, budzi niepokój. Z niepokojem przychodzi seks i pożądanie. Nie wiem czy Państwo wiedzą, ale najwięcej dzieci rodzi się w czasie wojen. Kobiety czują wtedy niezwykłe pożądanie - natura broni się przed wyludnieniem. Mężczyźni także, co objawia się przeważnie ze strony armii, masowymi i dzikimi gwałtami.

Hitler lubi zaufanie

Wróćmy do zaufania. Kobiety lubią zaufanie, bezwzględną, ślepą lojalność. Lubią to także dyktatorzy, politycy, a najbardziej kapłani religijni. Taki człowiek, jest łatwy do eksploatowania ekonomicznego, i każdego innego. Człowiek nie mający wiary, staje się tym złym, w końcu "błogosławiony bo nie widział a uwierzył". Moim zdaniem to głupiec; czy Bóg lubi głupców? po co mi więc został dany rozum, skoro mam się go pozbyć, i wierzyć? gdyby ludzie tylko wierzyli, nie byłoby zdobyczy nauki; komputerów, ciepłych, ogrzewanych toalet, aut, samolotów. Byliby cały czas kapłani w skórach, i tysięczne pokolenie wiernie wierzących w boga - pająka czy boga - węża. To buntownicy i ci którzy szli pod prąd, stworzyli wszystko co znamy. Wierzący chcieli tylko trwać, jeść i modlić się do aktualnie istniejącego bóstwa. Buntownicy negowali wiarę, wierzenia, społeczne kanony, przyczyniając się w ten sposób do powstania cywilizacji. Podkreślmy - bezwzględne zaufanie i lojalność, lubili; Hitler, Stalin, Mao, Kalibabka, dr Mengele. I Twoja kobieta.


Kobieta żąda zaufania. Stąd samo wspomnienie o testach DNA czy intercyzie, budzą furię bądź wrzask, łzy zranionej miłości. Najczęstszy komentarz kobiety która słyszy o testach DNA, to że zrobiłaby taki test, ale później walizki męża za drzwi. Zachęcające to nie jest, prawda? dlatego zalecam, by testy te wykonywać w tajemnicy przed małżonką, którą doprowadza do amoku myśl, że mężczyzna może się bać życia oddanego na owoc cudzej żądzy. Sama nie weźmie dziecka z sierocińca, bo "obce". Ale to że mężczyzna odda całe życie wychowując "obce" dziecko, jest całkiem ok, ponieważ zdaniem Pań, nie nasienie ale ten kto wychowa, staje się ojcem. Bardzo ciekawe podejście do sprawy; bardzo podłe, pełne hipokryzji i takiego zwyczajnego, życiowego świństwa, zrobionemu drugiemu człowiekowi.


"Miłość wymaga zaufania" - i owszem, ale zakochanie to nie miłość. Wspólne dziecko to też nie miłość, a już na pewno papierek i obrączka, to na pewno nie miłość. Zakochana para, super seks, zwierzenia, jest naprawdę cudownie. Kobieta jednak prze do ślubu, facet się boi, obawia. Kobieta więc płacze że inne się "hajtają" a ona jest sama, i że On jej nie kocha. Gdy płacze, nie ma seksu. Facet któremu jądra niemalże pękają z żądzy, właśnie najczęściej dla seksu i wspólnych wygibasów z dziewczyną, zgadza się na ślub. Oczywiście; migrena mija jak ręką odjął, a pojawia się seks, uśmiechy, spacerki i wojna na poduszki. Do ślubu. A po nim? różnie. Przeważnie jest to równia pochyła, o różnym stopniu nasilenia.

Pali, pije, żyje sto lat

Oczywista oczywistość; zdarzają się jednostkowe przypadki, kiedy ileś lat po ślubie, wszystko naprawdę jest OK. I ludzie uwielbiają mówić o tym jednym przypadku, opierając na nim całe swoje życie, wierząc święcie, że ich życie potoczy się podobnie. Każdy z nas zna historie palaczy, narkomanów, pijusów czy grubasów, którzy opowiadają o kimś tam, kto palił, pił, ćpał, jadł - a żył w zdrowiu sto piętnaście lat. Tak, takie przypadki genetyczne się zdarzają, sam znam jeden. Problem w tym że takich ludzi jest kilkaset, na kilka miliardów. Czyli mniej, niż wynosi szansa na wygranie w lotka. Ile razy wygrałeś? no właśnie. Więc jakim cudem sądzisz, że skoro nie masz w życiu szczęścia, nic nie wygrałeś, udało Ci się trafić w genowej loterii tak niesamowite zdrowie? dokładnie tak samo sprawa wygląda w sprawach "miłości". Na jednym przykładzie, często tylko na zewnątrz idealnym, ktoś buduje swoją przyszłość i marzenia o niej. A przecież weźmy pod uwagę, że Panie uwielbiają udawać na zewnątrz, że są spełnione i szczęśliwe. Dzięki temu wzbudzają podziw dla siebie, stają się ważne, mogą też okazać pogardę tym, które nie mają obrączki. Wszystko by się pokazać na zewnątrz, a w zaciszu domowym chlanie i przemoc. Proszę więc nie liczyć, że wam się uda jak temu jednemu cudakowi co pił, palił, jadł śmieci i żyje w zdrowiu. Proszę na to nie liczyć, bo można się przeliczyć.

Kochasz mnie Miś?!

Gdy facet się żeni, nazywa się to miłością. Kochasz mnie Miś? pyta Myszka. Miś już wie, że na takie podchwytliwe pytania, trzeba ostrożnie odpowiadać; ależ tak, oczywiście, naturlich że Cię kocham. Zła odpowiedź, filozoficzna zaduma, troszkę dłuższa pauza, różne próby relatywizowania kończą się jednym; żalem bądź wściekłością Myszki. Wiadomo, rozżalona Myszka nie ma ochoty na seks. I tym sposobem samiec zostaje wytresowany. Kochasz? tak jest! będziemy ze sobą na wieczność, aż nas śmierc nie rozłączy? tak jest kochanie! jeszcze ciekawsze są pytania "Miś! jak wyglądam? ale mów szczerze!". Miś drętwieje ze strachu, i szybko powtarza wyuczony wierszyk, o nie mieszczącej się już w lustrze kobiecie, że jest piękna i cudowna. Zerka spod oka, zdenerwowany, czy aby Myszka nie wychwyciła fałszywego tonu w wypowiedzi. Myszka chrumka uspokajająco, i rzuca się do lodówki, by delikatnie przegryźć przed wspólnym wyjściem kilka kurczaczków i wiaderko lodów. Miś oddycha z ulgą. Dziś wieczorem, w nagrodę za swoją "szczerość" może uda mu się to i owo. "Miś! nic nie jem a tyję! jak to możliwe!" Prawdziwy meżczyzna, na taką ewentualność ma tylko jedną, męską odpowiedź; "Kochanie, ta waga jest na pewno zepsuta. Kupię Ci nową".


Spróbuj teraz, gdy cała sytuacja jest tak ustawiona, zapytać o intercyzę, o testy DNA, by upewnić się że całe życie będziesz ciężko pracować, na rzecz swojego dziecka a nie sąsiada, a w razie zdrady nie pójdziesz pod most. Nie zapytasz. Jej perlisty uśmiech, seks, ciepło jej ciała, Twoje buzujące hormony... wierzysz że się na pewno ułoży. Niestety; te hormony pulsują w Twym ciele do dwóch lat. Jeśli więc podejmujesz decyzję na podstawie zakochania, a nie było między wami głębszej więzi, masz naprawdę spory problem. Rozstanie? tracisz dziecko, majątek, mieszkanie. Jesteś związany, i nie możesz odejść. Można deptać Twoją godność. Nie musi tak być, ale może tak być. Po to właśnie było potrzebne Twoje bezwzględne zaufanie. Niekoniecznie musi być ono wykorzystane w złym celu, ale jest taka możliwość. Teraz już wiesz, co to znaczy być na smyczy; idziesz nie tam gdzie chcesz, a tam gdzie chce ktoś, komu nie możesz się sprzeciwić; bo michy nie dostaniesz.

Nie dla psa kiełbasa

Zaufanie to coś, na co trzeba sobie zasłużyć. Jeśli się kocham z dziewczyną i dobrze z nią czuję, nie oznacza to automatycznie, że mam jej ufać. Zaufanie to coś, co zdobywa się latami. Trzeba wiele lat, by móc się cieszyć moim zaufaniem. Jeśli dajesz swoje zaufanie na prawo i lewo, to ono jest nic nie warte. To śmieci, ponieważ są łatwo dostępne. Wystarczy trochę seksu, nawalenie endorfinami, i już oddajesz całego siebie. Jak można Cię wtedy szanować? jesteś tani, wręcz puszczalski emocjonalnie, a wiedz że nikt tego nie szanuje. W świecie ludzi - liczą się i cenią rzeczy trudno dostępne. Kobieta która zdobywała latami Twoje zaufanie, nie rozmieni się na drobne w obskórnym hotelu, z kolesiem poznanym na czacie. Za dużo ją to kosztowało, a to co drogie, daje satysfakcję. Spójrz na ludzi z pieniędzmi, zauważ co kupują; rzadkie przedmioty, im rzadsze tym droższe. Jeśli ulegasz prostemu, kobiecemu szantażowi, już przegrałeś własne życie. Myślisz że jesteś inny? że Ty inaczej pokierujesz swoim życiem? że nie popełnisz błędów ojca i dziadka? jesteś w błędzie. Sekwencje zdarzeń, są z góry łatwe do przewidzenia. Gdy dajesz się tresować, jesteś prowadzony jak w liniowej grze komputerowej, etapami wprost do ostatecznej klęski.

BHP związków

Tresurę zaczyna się od najprostszych sztuczek. Podaj łapę, siad, waruj. Jesteś uczony, że powiedzenie czegoś niezgodnego z Jej poprawnością, karane jest brakiem seksu czy awanturą bądź miesiącem milczenia. Jeśli dajesz się na to złapać, tresura pójdzie wyżej i dalej, aż upodlisz się całkowicie, pogrążysz w bagnie zależności. Najpierw stracisz godność, a później zgodnie z prawem majątek. Staniesz się finansowym gołodupcem, i żadna z Pań która wrzeszczy o tym że liczy się tylko wnętrze, nawet na Ciebie nie splunie. Ot, życie. Kobieta tak robi, ponieważ w większości faceci to tępe barany. I to na nich działa. Gdy dwie tępe strony, oboje sobą manipulują i szantażują, wykorzystując najsłabsze strony, nazywają ten cyrk miłością i rodziną. Jednak Ty, jeśli czytasz te słowa, aspirujesz do wyższej klasy umysłowej. I musisz znać niezbędne BHP związków. Musisz wiedzieć o co chodzi, i jak ludzie grają w swoje gry. Gra polega na tym, by coś uzyskać. Ludzie chcą uzyskać szczęście, i wierzą że szczęście leży w innym człowieku. I dopóki w to wierzą, zawsze będą nieszczęśliwi. Okresy rozpaczy, będą przerywane emocjonalnymi ekscesami, zakochaniami; ale będą krótkie, uwarunkowane chemią organizmu, a uczuciowy kac który po nich przychodzi, jest zawsze straszny. Szczęście to Twoja decyzja by być szczęśliwym; właśnie takim jakim jesteś. Z małym fiutem, łysiną, kiepskim samochodem. Myślisz że bogacze i modele są szczęśliwi? ależ skąd. Są tak samo albo bardziej nieszczęśliwi niż Ty. Marzą o czymś innym niż Ty, każdy o czymś marzy, i od uzyskania tego uzależnia swoje szczęście. Tymczasem cała tajemnica, jest banalnie prosta. Jak brzmi? włączam muzykę KLIK, i tańcze po pokoju. Istnieje tylko ten pokój i moja radość. Nie mam Iphona, dobrego auta, pieniędzy, super ciała. Nie mam wielu rzeczy, ale to nieważne, ponieważ radość i szczęście, to moja decyzja którą właśnie wprowadzam w życie. Nie czekam na różne zdarzenia, przedmioty. Po prostu biorę to, co mi się należy, do czego mam prawo. I tego właśnie Cię uczę, do tego Cię namawiam.

Czytany 16185 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:51
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Vincent 2013-01-17 19:44
Dobry art. Ja wobec płci pięknej zawsze zachowuje daleko posuniętą nieufność. Trzymam je mocno na dystans, jestem oschły, obojętny, czasami wręcz opryskliwy...i od jakiegoś czasu widzę może nie jakoś bardzo znacznie, ale zawsze jakieś zwiększone zainteresowanie kobiet moją skromność. "Nie ufaj nigdy kobiecie, bo skończysz marnie" - to moje życiowe credo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-01-18 00:10
Nie, nie możesz być opryskliwy. Masz być gentlemanem, masz być ponad hołotą. Jedyne co ma Cię wyróżniać, to postawa wewnętrzna; nie ufasz póki dobrze nie poznasz. Trzymasz pewien konieczny dystans. I tyle. Kobiety szaleją widząc elegancję w działaniu i subtelny dystans. Ja bym powiedział tak - nigdy nie ufaj swojemu umysłowi, bo skończysz jeszcze marniej :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-01-17 21:45
Ostatecznie wszystko jednak sprowadza sie do wiary, wiary w siebie, będąc w pełni autonomiczny od czynników zewnętrznych (ehe sporo by wymieniać, większosć w arcie;p).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # nuutka 2013-01-17 22:08
Zaufanie jest domeną głupców!
Koniec kropka!
Ja nigdy nie powiedziałam,że ufam bezgranicznie i jestem za kogoś pewna w stu procentach-czy to znaczy,że naprawdę nie kochałam?
Myślę,że wręcz przeciwnie!Bo moim zdaniem jedno z drugim nie ma nic wspólnego!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-01-18 00:11
O to chodzi :) jednak warto zaufać, tylko po dłuższym czasie, po uzyskaniu pewności. Dla mnie to co najmniej kilka lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # imie obowiązkowe 2013-01-17 22:23
nie pamietam ale wydaje mi sie ze juz to kiedys pisałem: Mistrzu to byl kolejny mistrzowski artykul.
zastanawiam sie tylko nad jednym; otóz zdaje sobie sprawe ze faktycznie zdecydowana wiekszosć zwiazków nie ma prawa przetrwac próby czasu rzędu 5,10, a co dopiero 15 lat, jednak zgodzisz sie ze istnieje okreslony procent par, które nie dosc ze przetrwaja ta próbę, to jeszcze wyjdą z niej zwyciesko kochajac sie i szanujac po 2,3 dekadach wspólnego życia. wydaje mi sie ze duze znaczenie ma tutaj podobienstw charakterów, oczekiwan wobec siebie, drugiej osoby, otoczenia, a takze to z jakiego domu sie wywodzimy; jezeli dorastalismy w normalnej rodzinie w ktorej czuć było ciepło panujące miedzy rodzicami i podobne doznania miala nasza druga połówka to dlaczego my nie mielibyśmy stworzyc podobnego związku, pary opartej na wyniesionym z domu wzorcu zachowań i reguł obowiazujących obydwojga partnerów?
kolejna rzecz ktora mnie zastanawia: jezeli poznaja sie dwie osoby, które miały juz w przeszłości do czynienia z zakochaniem, szcześciem, rozstaniem - krótko mówiąc nie jest to ich pierwsza miłość, to tylko od nich zalezy jak sobie ułożą nadchodzące zycie. z racji swojego doświadczenia będa budowali związek kontrolując na każdym etapie sytuację, będa sobie mowili na co można sobie pozwolić, a na co nie, czego nie lubią, jakie mają oczekiwania od siebie, drugiej połówki i zycia - wydaje mi sie ze taki uklad ma racje bytu a dodajac do tego swiadomośc wartości jaką mają w sobie - sa na najlepszej drodze do bycia szczęśliwymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # nuutka 2013-01-17 22:33
Wiesz,ja niedawno właśnie sie nad tym zastanawiałam.I doszłam do wniosku,że bardzo cenię sobie kilka znajomości z osobami,które są już po rozwodzie czy po trudnych związkach...są w pewien sposób zdystansowani,p ozbawieni ego,mają w sobie dużo pokory,dojrzało ści i wogóle mam wrażenie,że bardziej potrafią cieszyć się życiem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 00:14
Imię obowiązkowe - Tak, są takie pary. Jednak zauważ, że jest ich znacząca mniejszość; najważniejsze są podświadome wzorce. Jeśli któryś z partnerów miał DDA, niepełną rodzinę, za dużą biedę w dzieciństwie bądź był ofiarą nawet nie za mocnych szykan - mamy problem. I nie ma znaczenia że świadomie chcecie rozmawiać, dogadywać się. Decyduje podświadomość, czyli bank emocji i wzorców reakcji.

Doświadczenie ma sens tylko wtedy, jeśli wpływa na zmianę wzorców podświadomych. Samo popełnianie błędów, niszczy człowieka i upewnia go w złym postępowaniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-01-17 23:05
A w sumie "lekko edytuje komentarz", nie mozna zyć pełnią solo, wierutna bzdura. Odnośnie zaufania, jak chcesz budować jakiekolwiek trwałe relacje bez zaufania? coś jak kochasz ale sprawdzasz zawartość fona partnerki/partn era co 5min? wtf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 00:17
A skąd wiesz że nie można? skąd ten wniosek? z Ciebie, czy z Twojego umysłu, który od dzieciństwa był programowany, że liczy się by być w parze, za wszelką cenę "niechby pił i bił, byle był".

Nie sprawdzasz fona, to jest podłe; intercyza, test DNA po urodzeniu dziecka, rozmowy o tym co nas boli, co chcielibyśmy zmieniać itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # młody lew 2013-01-19 14:03
Cytuję Aros:
A w sumie "lekko edytuje komentarz", nie mozna zyć pełnią solo, wierutna bzdura. Odnośnie zaufania, jak chcesz budować jakiekolwiek trwałe relacje bez zaufania? coś jak kochasz ale sprawdzasz zawartość fona partnerki/partnera co 5min? wtf


Chyba Arosie nie wczytałeś się w ten tekst do końca - zaufanie owszem, jest potrzebne, ale nie może być ono bezgraniczne bo istnieje wiele potwornych z charakteru kobiet, które wykorzystają twoje bezgraniczne zaufanie do swoich celów. Autor nie chce byś cierpiał z powodu tego, że zaufałeś, oddałeś wszystko co masz i potem zostajesz z niczym.
Jak to mówią - przezorny zawsze ubezpieczony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-19 14:51
Dobrze prawisz Lwie, to miłe że jest paru dobrych chłopaków, którzy rozumieją te idee. Chociaż jak wszyscy będziecie szczęśliwi, to kto się do mnie zgłosi na coaching? Jezus Maria! zbankrutuję!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-01-17 23:09
nuutka - chyba mylisz zaufanie z nadmierną ufnością, to tak jakbym napisał iż brak zaufania jest domeną mędrców, bez sensu nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # staq 2013-01-18 00:25
Pierwszy raz piszę komentarz na tej stronie więc pozdrawiam wszystkich. Ale do sedna. Marek, z testami DNA to masz chyba jakąś fobię :). W większości wypadków wystarczy dostrzec dosyć oczywiste podobieństwo dziecka do obojga rodziców - w tym przypadku do taty.
Dziwisz się, że kobieta reaguje furią na propozycję testów DNA. To właśnie objaw normalności! Właśnie dałeś do zrozumienia bliskiej osobie, że jej kompletnie nie ufasz i to w fundamentalnych kwestiach dla trwałości związku,kwestio nujesz jej reputację seksualną. Tej kobiecie w pewnym sensie wali się świat bo z tą osobą chciała budować relację a tu taki cios :(
Zaufanie to podstawa udanych relacji nie tylko z płcią przeciwną. Sekret udanych związków to właśnie dawanie kredytu zaufania drugiej osobie już na samym początku.
Czy Ty Marku tak naprawdę uważasz, że jak obdarzysz kogoś zaufaniem to ta druga strona zdepta Twoją godność?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-01-18 00:56
Serwus. Odpowiem Ci linkami do moich dwóch tekstów, gdzie poruszam te kwestie:

www.samczeruno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=38:testy-dna-histeria-pa%C5%84www.samczeruno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=129:mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-a-pieni%C4%85dze

Co do zaufania; skoro to podstawa udanej relacji, to skąd tyle rozwodów, kłótni i wrzasków na rozprawach w sądzie? skąd tyle nieszczęść, kiedy kobieta chcąc majątek i dziecko, oskarża faceta o gwałt na dziecku? faceci też nie są święci, i zmyślają ile się da, ale przecież na początku dali sobie kredyt zaufania.

A co do testów DNA, dlaczego mam pozbawić się pewności, że pracuję całe życie na swoje dziecko? rezygnacja z rozrywek, czas, zdrowia - a później okazuje się, że stracone życie dla cudzego dziecka. Kto zwróci stracone lata, pieniądze? kobieta? ona uzna że zrobiła dobrze dla swojego dziecka, a co z facetem? dlaczego on ma nie być chroniony przed czymś, co potencjalnie go zniszczy? system prawny chroni nas przed bandytami, a kto ochroni nas przed oszukaniem przez kobietę?

Uważam że zaufanie z powodu zakochania, to głupota. I tyle. A zdeptanie godności, to oddanie komuś kto dał nam trochę seksu i miłych słówek, prawa do majątku; w polskich warunkach oznacza to, że na ten majątek rodzice bądź dziadkowie pracowali całe życie. Uważasz że jest godnym życiem, oddać wszystko co się ma, i prosić się później o swoje? żebrać o drobne, kiedy miało się wszystko?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ester 2013-01-18 08:54
Na początku każdego związku,chcąc czy nie ,dajemy i równocześnie otrzymujemy kredyt zaufania.W miarę upływy czasu,lat,mniej więcej wiemy czy kredyt został spłacony i można sobie spokojnie pożyć ,czy też przyszło nam "zapłacić" wysokie odsetki.Tak się dzieje i nie ma co dyskutować.Mocn y w zaufanie związek to związek racjonalny,twór myślący,zabezpi eczający się ...To dwoje ludzi równo idących razem ,partnerzy w sferze emocjonalnej ,seksualnej i biznesowej..bo związek to tez biznes:rachunki ,wydatki,podatk i,kredyty, itd.W takim układzie partnerzy dają i wymagają od siebie "tego samego",dbają ,myślą ,żeby nie wkradła nierównowaga.Tu nie ma mowy o tupaniu nóżką:"bo jak chcę wczasy ,samochód,a ty się chłopie zarżnij ,a daj mi..."Razem ,od początku do końca razem....decydu ją o wszystkim.I nie ma problemu z pojęciem: intercyza,badan ia np:na HIV,bo przecież nie mamy nic do ukrycia.Wielu ludzi od tego zaczyna ,powtarzam: myślących ludzi,którzy dbają,aby ich życie było mniej skomplikowane.C zy trudno o taki związek?Nie ,tylko od początku trzeba zdobyć się na szczerość w oczekiwaniach,b o każdy ma inne .I nie ma co liczyć ,że najmniejszy rozdźwięk ,kiedyś, jakoś "zaskoczy,ułoży się ,będzie dobrze"itd.
Partner to ktoś ,kto wprowadza porządek , a nie bałagani,w każdej sferze życia.
Piszecie,że kobieta reaguje furią na propozycje testów DNA.A gdzie delikwent miał głowę zanim wsadził fiuta i dlaczego nie ma pewności ,że to jego potomek?Z jednej strony chcecie zrozumienia ,zaufania ,a sami wprowadzacie chaos i nieporządek.Wsz ystko ma swój porządek ,kolej rzeczy i najmniejsza ,wkradająca się wątpliwość to już płacone odsetki od kredytu.
Koszty płacą głupcy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # liniowy 2013-01-18 10:33
Dokładnie @ester, choć nie kończyłem uniwersytetu, to opanowałem w praktyce - 15 lat w związku. Dzieci są moje, bez badań, problemy też wspólne i już po kredycie, prosta droga. Ale to banalne, bydlęce-baranie i nie ma o czym pisać. :-)
Na moje pocieszenie - nie muszę używać drinków, by coś było wesołe i radosne, jest to - tak naturalnie i super, że tak jest...
zielona łapka ester :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-18 11:25
Z całego serca ,najmocniej jak potrafię:gratul uję,Liniowy,szc zęściarzu:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 15:20
Liniowy, gratuluję udanego związku i kibicuję Ci w tej radości. Natomiast musisz wiedzieć, że jesteś wyjątkiem; i nie ma o czym pisać, ponieważ sobie radzisz, ale co z innymi? u innych jest źle, bardzo źle. Jedni to dostrzegają, inni twierdzą że jest super, a podrapane całe plecy czy nawet pocięte :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Marek 2013-01-18 09:00
W świecie Żydów, czyli rasie która odniosła największy sukces, sprawdza się choroby kilka pokoleń wstecz przyszłych małżonków. I nikt nie ma do nikogo żalu że to płytkie, żałosne i brak zaufania. Z tego rodzą się zdrowsze, mądrzejsze dzieci, ze znacznie mniejszą szansą na chorobę. Dlatego Żyd jest szefem a Polak u niego pracuje.

Co do badań DNA, co ma wspólnego seks, z płaceniem na nie swoje dziecko? jedno to zwykła sprawa, zdarza się - drugie, potworne oszustwo, zniszczenie komuś życia. To jakbyś się dowiedziała, że całe życie płaciłaś na kogoś, kto okazał się kimś zupełnie innym. Boli, prawda? a faceta ma nie zaboleć?

I dlaczego nie mam pewności? ponieważ znam trochę kobiety, i wiem że pod słówkami o wierności i najważniejszym wnętrzu, często istnieje druga twarz, przejawiająca się w seksie od czasu do czasu z kimś innym. Te mężatki zaliczane przez moich znajomych, to niby skąd się biorą, z kosmosu? ile mężów tych przykładnych katoliczek, oburzających się na pytania o wierność, wychowuje nie swoje dziecko?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2013-01-18 09:37
...co do kwestii żydowskiej, to racjonalne postępowanie...
Marku!Piszemy o tym samym ....Wszędzie tam ,gdzie wkrada się brak zrozumienia ,zdrada,kłamstw o ,trzeba będzie zapłacić wysokie koszty.Tylko pytam ,czy można tego uniknąć???
Idąc do łóżka z dziwką ,masz pewność,że płacić na dziecko nie będziesz musiał,bo układ od początku jest jasny,szczery,d opowiedziany.W każdej innej,nieszczer ej w intencje relacji,"zapłac isz"-wcześniej czy później,każdy "zapłaci"....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 15:21
Ester, czy można tego uniknąć? wydaje mi się że tak, ale nie w sposób typowy. Ludzie myślą że rozmowa i szczerość załatwi sprawę - otóż nie. Rządzą wzorce podświadome, które się w pewnych sytuacjach uruchamiają, i koniec zabawy. Całe życie o tym właśnie piszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Draniu 2013-01-21 15:04
Eee tam,przesadzaci e z tymi Zydami.Zyd zawsze sie boi ,a generalnie jest ich malo. Zyd Polaka nie lubi bo Polak zna doskonale talmudyczne mechanizmy myslenia Zydow. Dzis juz jest coraz mniej ludzi,ktorzy wierza w tzw. mity i legendy dotyczace wyjatkowosci tego narodu.A dzis Izrael ,zyje w notorycznym leku przed potopem demograficznym Arabów. I nigdy sie nie kierowali racjonalnym postepowaniem ,ich dzialania zawsze byly skryte.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Afrodyta 2013-01-21 21:10
Znam pewnego wyjątkowego Żyda. I to na tyle, że zastanawiam się, czy na pewno on jest człowiekiem. Od pierwszej chwili nurtowało mnie pytanie: co to za dziwadło :P Marek on śpi normalnie czy lewitując ? :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-01-18 11:31
Marek - zwyczajnie piszę co czuję, Ty robisz to samo, i to jest ok jak na mnie, dziwne żebyśmy się zgadzali we wszystkim;p, z reszta po to chyba też udostępniłeś komenty pod artami. Pozdro.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 15:21
Aros, i super, pisz dalej, czy ja coś Ci bronię? :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # aras 2013-01-18 14:46
Się podoba tekst, przemyślany, zwarty, zwięzły i konkretny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 15:22
Dziękuję. Nie czytam ponownie, bo widzę że mógłbym poprawić wiele rzeczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # LukasKRK 2013-01-18 18:37
Tekst mistrzowski, sama prawda - wspaniale przedstawiona.. .. nawet jak juz to wiesz to sobie uswiadamiasz :D a tak na marginesie - Czy znacie chociaz jedna kobiete, ktora 100% zaufala facetowi? hehehhehehe ale my mamy ufac ....(zdanie Pan mnie nie inetresuje, nigdy nie jest obiektywne)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 21:14
Wiesz, są takie kobiety, w końcu u facetów też nie brakuje naciągaczy i oszustów. Myślały że jak zapłacą, będzie ślub i wielkie szczęście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krzysztof 2013-01-18 19:08
Witam. Chciałem Panu podziękować za to, że dzieli się Pan swoją wiedzą i spostrzeżeniami . Trafiłem tutaj z popularnego portalu, gdzie podnosi Pan poziom ogólnej dyskusji na temat spraw, które wydawałoby się tak oczywiste. Jak dla mnie Pana przemyślenia są doskonałym uzupełnieniem do nauk Laozi i Epikura. Uważam, że Pańskie teksty powinny zostać napisane pismem klinowym by przetrwały lat tysiące i służyły innym ludziom jako 'drogowskaz'. :)Full Respect! Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-18 21:15
Dziękuję Panie Krzysztofie, ale za mocno mnie Pan przecenia. Będę milczał jednak, bo co tu ukrywać, pieniędzy z tego nie ma, to chociaż komplementami się pociesze od czasu do czasu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nuutka 2013-01-18 19:31
Zastanawiałam się kiedyś co by było gdyby ludzie mówili tylko prawdę? Gdyby mąż w łóżku powiedział żonie-kochanie przytyłaś,już mnie nie podniecasz,więc jak się z Tobą kocham myślę o seksownej sąsiadce.Człowi ek wymaga od drugiej osoby prawdy i szczerości,ale czy umiałby ją przyjąć z honorem na klatę?
Każdy w pewien sposób oszukuje i kłamie,nie ważne z jakiego powodu-strachu, by nie urazić czy z wyrachowania.Wi ęc jak ufać bezgranicznie? Trzeba przyjąć,że tak jest i tyle i szanować partnera,bo z szacunku wynika dużo dobrego!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-01-18 21:16
Chciałbym by kobieta, powiedziała mi że się spasłem. Jest pakernia, basen, masa darmowej wiedzy o odżywianiu w internecie, można działać. Gorzej jakby mi powiedziała, że jestem niezaradny, czy nieudacznik, to by mnie na pewno zabolało, zwłaszcza dlatego że taki jestem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-01-18 21:27
Nie kokietuj,nie kokietuj z tym samobiczowaniem :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-19 01:57
Cytuję nuutka:
Nie kokietuj,nie kokietuj z tym samobiczowaniem :-)


Kiedy lubię... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-19 08:38
W Twoim przypadku wielce ryzykownym jest udzielać ,że tak ładnie się wyrażę,wskazówe k co do zmian, które powinieneś poczynić,bo jak nic hukniesz artykulik o przewrotności i bezwzględności kobiecej natury.Jednak własną pokrętną retoryką i kokieterią dorównujesz płci pięknej i czując w Tobie bratnią duszę, na stwierdzenie się pokuszę ,tak wprost naprawdę muszę,temat przykry lecz go ruszę,lecz czy Cię zbytnio nie rozjuszę,nie wiem czy to dziś z siebie wyduszę,ale niech tam szpilę wbiję...Ech! Z wysiłku głowa mnie już boli,innym razem może powiem ,o zakupach ,roztargnieniu ,wewnętrznym cierpieniu,wyob raźni ,możliwościach, o pośladkach wreszcie,wieku rębnym....... przy kasie w Almie:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-19 14:50
Ładnie wierszem mi wbiłaś szpilę Esterciu :) to dobry tytuł romansu mógłby być "Poznali się w Almie...".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xudd 2013-01-19 16:45
Znalazłem ostatnio na YT zabawny utwór muzyczny. Jak czytałem artykuł, to jakoś mi się przypomniał. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=sMkL-IH-SlY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-20 20:02
Cytuję Xudd:
Znalazłem ostatnio na YT zabawny utwór muzyczny. Jak czytałem artykuł, to jakoś mi się przypomniał. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=sMkL-IH-SlY


Zajebiste :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-01-21 01:51
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-01-21 02:00
Ludzie czy wy z przedszkola ?
Xudd czy ty nie potrafisz aktywnego linka wkleić ?
6-ta ikonka od lewej.
Okienko Youtube 9-ta ikonka, wklejamy link adresu z okna przeglądarki w rozwinięty po kliknięciu w ikonkę pasek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-21 09:14
Proszę o rozszerzoną instrukcję...
Blondynka!:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent Vega 2013-01-19 20:08
Fajne są Twoje przemyslenia, niestandartowe. Trafiłeś w nisze bo tzw luzaki egzystujące w mediach nie odważą się na głoszenie podobnych poglądów, a wielu facetów miewa wątpliości na różne tematy, ale żyjąc w pewnych ramach kulturowo-społe cznych cięzko posiadać minimum odwagi cywilnej, nawet wobec siebie.Niektóre teksty przejaskrawione np ten że prostytutka to tylko w gumie, bo taka uczciwa, albo agent t. stróż prawosci patriota. Akurat w korporacji jestem uznany za pisiora ale znam jego historie i nie wiele ma wspolnego z rycerstwem. Dobre sa teksty o walce z własnymi komplekasmi i slabosciami i o probie spojrzenia na siebie z dystansem. Jednak ostatnio jakby mniej luzu, humoru w stylu wpisywania w tel typa z krotkim kutasem jako taran.. moze np porady ze jak widzisz dwie dupy to podbijaj do tej brzydszej najpierw to ladna baranieje i jest wtedy na widelcu..:)Grat uluje weny zdolnosci obserwacji i lekkosci w pisaniu. Motam sie od kilku dni po Twoich stronach i jeszcze pewnie połowy nie przeczytałem... .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-20 20:08
Dzięki. Co do agenta Tomka, nieważne czy jest zły czy dobry, raczej człowiek wrażliwy nie dałby rady tak działać; natomiast wspaniałe jest to, że wykorzystuje swoje umiejętności i być może zły charakter, by łapać zbójów. Po akcji z dr G w szpitalach zapanowała psychoza strachu. Łapówki brali znacznie rzadziej, i tylko od znanych sobie ludzi. Bóg wie ile ludzi przeżyło dzięki temu.

Co co porad które opisujesz, to nie jest to moja działka, inaczej to wszystko trochę opisuję. Miłej lektury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent Vega 2013-01-21 14:42
Z Tomkiem chodzi o to, że wielu ludzi w tym ja wcześniej, myslało że chodzi naprawde o Jamesa Bonda.Potem dowiedzialem się o kogo chodzi a jest to naprawde znana osoba we Wrocławiu. A fakty z jego życiorysu, nie mówie o tych kolportowanych przez GW, stawiają go naprawdę w nieciekawym świetle. Jeśli taka osoba stawia się w pozycjizaszczut ego bohatera z niezla pensyjką miesięcznie to jest to po prostu cynizm i manipulacja, o której zresztą sam piszesz. Co do G. PEŁNA ZGODA, a afera i postawienie go w roli ofiary wynika tylko i wyłącznie z faktu ze był naprawde gruba ryba w mswia i to w wawie. Czyli osoba ktora znaja, lub do ktorej sie zwracaja osoby z ekip rzadzacych od Jaruzela po dzien dzisiejszy. Wiec jak ktos sie osmielil w taki sposob ruszyc kogos z tzw establishemtu to reacja na to musiala byc taka jaka byla. Co do porad to raczej sugestia zeby czasem cos pocisnac na wesolo, a rozwijajac zawarta w moim wpisie mysl jest to klasyczny przykład próżności i obłudy kobiet. Sa przyjaciółki zwykle jedna brzydsza, w tym układzie wszyscy "atakuja" zawsze lepsza. Jesli ktos zaczepia brzydsza, nastepuje szok. Facet jest wyluzowany bo konwersuje z mniej atrakcyjna, a próżnosc ladniejszej zostaje urazona. Po dluzszej chwili, jesli facet nie jest kompletnym pasztetem, sama dązy do przywrócenia normalnego stanu rzeczy. PS. Dzieki za tematy zwiazane z szukaniem sily w sobie i nie kierowania sie emocjami w sytuacjach ekstremalnych. Wlasnie jestem po takiej przygodzie i wyszedlem z tego obronna reka starajac sie zachowac trzezwa ocene sytuacji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebek 2013-01-19 22:38
Ja mam takie marzenie aby byc męskim facetem ,zwracać uwagę swoja męskością być pewny siebie.Niby wszystko sie dobrze układa pracuje nad sobą ale przychodzą takie momenty kiedy tracę grunt pod nogami,i wszystko sie sypie znowu sie boje znowu myślę ze nic z tego a tak bardzo bym chciał zaimponować nie koniecznie komuś ale samemu sobie...nie wiem na czym polega męskość taka prawdziwa jak sie jej nauczyć o ile sie da mógłbym poprosic o jakieś cenne uwagi ??;) dziękuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # :P:P:P 2013-01-20 08:56
O to trzeba zapytać pewnego psychola, który w końcu jest spokojny i wewnętrznie szczęśliwy :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # moge sie zapluc 2013-01-20 14:00
Niektórym daje spelnienie skorzystanie z karty kredytowej czy gotowanie zab.
Nie potepiam i nioe skacze z radości,
kazdy moze znalezc sobiue to cos...
ot np.:
video.anyfiles.pl/Dziecko+z+googlea/Kino+i+TV/video/26182
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-20 10:01
Czy Twoim zdaniem istnieje definicja męskości?Jeśli tak ,to jak brzmi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-20 20:10
No i nic nie osiągniesz; zapewniam Cię. Męskość to pieprzony, marketingowy mit. Jak zrzucisz z siebie nie swoje przekonania, lęki, ukaże się wtedy Twój naturalny magnetyzm, można by go nazwać w sumie męskością. I tą właśnie ścieżką warto iść. Co robić? poszukać na necie książek o transerfingu, i czytać dzień i noc, aż załapiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sebek 2013-01-20 12:33
Definicja męskości myślę ze odpowiedni sposób bycia ,pewne cechy charakteru...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-01-20 22:06
mozna obejrzec :-)

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janek 2017-09-07 01:52
Przydało by się zwiększyć szybkość ładowania strony bo
czekałem 5 minut na załadowanie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # VonJuicy 2018-10-31 08:05
Hi. I see that you don't update your page too often. I
know that writing posts is boring and time consuming. But did you know
that there is a tool that allows you to create new
articles using existing content (from article directories or other pages from your niche)?
And it does it very well. The new articles are high quality and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2018-11-01 21:06
Hello there! This blog post could not be written any better!
Looking through this article reminds me of my previous roommate!
He continually kept preaching about this.
I most certainly will forward this post to him. Pretty sure he'll
have a great read. Thank you for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ReinaJuicy 2018-11-03 18:10
Hi. I see that you don't update your site too often. I know that writing content is boring and time
consuming. But did you know that there is a tool that allows you to
create new posts using existing content (from article directories or
other pages from your niche)? And it does it very well.
The new posts are high quality and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2018-11-04 20:25
It's a shame you don't have a donate button! I'd definitely donate to
this outstanding blog! I suppose for now i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to brand new updates and will share this site with my Facebook group.
Chat soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino kuwait 2018-11-23 04:06
Another choices are to search google for casino reviews.
It really is the handiest way to play casino online casino games.

Study your notes if recognized players really exist.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-11-26 22:29
Bananas have a good source of fiber and potassium and tend to be very excellent for your midriff.
Just make sure it is good, quality subject matter!
This why they usually upward going to and linking to the source.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # masslive 22news 2018-11-27 02:23
How can you pay for all of this when currently employed a full time job?

Another to be able to generate money from web site is from google
ad sense. There are lot of important issues, one should take care.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2018-11-28 09:03
Seems like everyone gets into your blog post writing game.
The full progression of getting links utilizing websites can span lengthy period of one's time.
Many people like to possess a large webpage.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online poker kuwait 2018-11-28 09:31
Kim has left many comments in this little articles and she or he always has nice in order to say.
Good articles can continue producing results for virtually any year far more.
actually a skilled quality page view.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Buster 2018-11-28 15:18
If you desire to increase your familiarity only
keep visiting this website and be updated with the newest gossip
posted here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega copper 88839 2018-11-28 21:27
The heart beats frantically along with the
voice starts trembling. But is it sufficient to get you
product the client? It is potential a grain of sand that irritates an oyster and eventually produces a pearl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino slots 2018-11-29 07:21
These kinds of are seldom attempt the study on their audience age,
gender, consumption and consumer habits. They'll be faithful to
you seeking treat them fairly is actually respect.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 download 2018-11-29 08:25
Anything worth having is never easy to accumulate.
They may just like your site this much they could possibly click an Adsense ad to see what else they along the lines of.

Search engine crawler will see blog site as a relevant
page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # new sky777 2018-11-30 15:58
In such situations, is actually very best to attend and see
for a certain period and finally move about. Are going to is high, then, are generally OK.
You won't like it if someone disrespected we.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy casino 2018-12-02 04:32
Links using their company websites internet or blog are extremely important.
But that was then.) And I absorbed $900 a month.
Try to look for the low numbers in local amount of searches.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr 888 2018-12-08 08:34
Hi there it's me, I am also visiting this web page regularly, this
web site is truly good and the people are actually sharing nice thoughts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 2018-12-08 16:47
Today membership websites your most popular sites for
generating funds. Good internal link can boost your search engine scoring.
It is vital that reach all audiences, those online and offline.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 login 2018-12-09 13:18
In simple terms a quality website is first and foremost.
You will typically be tuned in to the content you remember
to keep. Aim to please prospects and they will always returning for more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 apk 2018-12-11 16:49
The internet is easy to access . bunch of files which are linked together.

Aim to please buyers and they'll always returning for additional information. There are numerous ways to
generate money blogging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ntc33 2018-12-24 01:13
The truth is that 90% of this courses aids you with nothing.

So sometimes it may not hurt to proceed for on extended road and pick well over
one make any difference. Stay active, and YouTube will thank you with traffic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot mobile apk 2018-12-28 00:38
Thank you for the auspicious writeup. It actually was
a entertainment account it. Look advanced to far delivered agreeable from you!
By the way, how can we communicate?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rollex11 download 2018-12-29 19:32
Learn all you can do about techniques here and everything you can about getting the
traffic. Another issue is that fresh website owners is
keyword stuffing.wil read a involving keywords.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games hack 2019-01-01 05:22
constantly i used to read smaller content which as well clear their motive,
and that is also happening with this article which I am
reading now.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-01-01 15:45
Hi there, I found your website via Google even as looking
for a comparable topic, your web site came up, it appears to be like
good. I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, simply changed into aware of your blog thru Google,
and found that it's really informative. I'm going to watch
out for brussels. I'll appreciate in case you continue this in future.
Lots of people might be benefited out of your writing.

Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 888 poker mega deep 2019-01-04 03:17
Fabulous, what a webpage it is! This website presents valuable information to us, keep it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino uk tv 2019-01-17 13:08
Hello There. I found your blog using msn. This is a really
well written article. I'll be sure to bookmark it and return to
read more of your useful information. Thanks for the post.
I will definitely return.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # playboy casino 2019-01-21 15:59
Magnificent website. Plenty of helpful information here.
I am sending it to a few buddies ans additionally sharing in delicious.
And naturally, thanks to your effort!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 slot 2019-01-24 03:30
I pay a visit day-to-day a few web pages and information sites to read posts, but
this website offers feature based content.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live 22406 2019-02-01 07:07
Hi there! I just wanted to ask if you ever have any issues with
hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months
of hard work due to no backup. Do you have any methods to protect against hackers?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Brandi 2019-02-02 23:19
Good post. I absolutely love this website. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2019-02-04 23:46
Wow, fantastic blog structure! How long have you ever been blogging for?
you made running a blog glance easy. The full look of your web site is great, as neatly as the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grady 2019-02-05 07:57
Howdy! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to take a
look. I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Excellent blog and amazing style and design.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-02-07 05:33
As a rule these may be shares tend to be performing well in marketplace.

The faster you can separate emotions from trading
the better you tend to be. There are two varieties of binary options
trading.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega casino slots 2019-02-07 18:23
Remember that each time you post a bulletin your complete friends will
get it. I want to know your reasons behind blogging, as well as the reasons you visit blogs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 cheat engine 2019-02-11 20:43
Triggering this excitement always be guaranteed pots of rewards
that drop whenever you spin a rewarding combination. Also this, some websites even offer real cash, for no
extra charge of worth.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-02-12 17:46
We have been given many models of failure, on the.
So, why not let your shirt do all the talking anyone personally?
If you decide to move on, communicate it
properly as opposed to simply disappearing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 apk download 2019-02-13 04:08
But don't purchase anything that promises to assist
you supplementation s money in 20 or 40 or 60 situations. Visit various forums and chat
rooms to gather more about your specialized niche.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # slot on mobile 2019-02-13 09:29
wonderful points altogether, you simply received a new reader.
What might you recommend in regards to your publish that you just
made a few days ago? Any sure?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega888 apk 2019-02-17 11:05
Staying active is one way to build awareness on Youtube.
It is just that if something can be searched, it searched.

Of course, I can give you the chance to location the 10th reason.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino 2019-02-20 20:11
What i don't realize is in fact how you're now not actually much
more neatly-preferre d than you might be now. You're very intelligent.
You already know thus significantly with
regards to this subject, made me for my part imagine it from a lot of numerous angles.

Its like women and men aren't involved unless it's one thing to do with
Girl gaga! Your individual stuffs outstanding.
All the time deal with it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-02-22 08:55
The problem most folks have is enterprise. When you start to
consider a niche for little you should start with something a person can know.
Myspace offers you the opportunity to publish classifieds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-02-22 20:44
Good way of telling, and pleasant post to take facts regarding my presentation focus, which i am going to deliver
in institution of higher education.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2019-02-23 03:02
One method to look advertising online is as follows: Ones self esteem is much a measure.
Husbands should remember in order to let the romance
diminish in really married peoples lives.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-03-01 12:36
You can go onto book marking sites which will social
book marking resources. A grammatically correct title ought to be
needed on your page as humans possibly be reading arrangement too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss mod 2019-03-02 18:19
Comparing the winning combinations, the payout percentages before starting the game will a
person win better. Once chosen, the background changes to
a deep sea background.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 download link 2019-03-08 11:35
I could not resist commenting. Perfectly written!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bwjicFeasp 2020-03-26 07:35
wal mart price for viagra viagra replacement viagra 100mg viagra pills in mexico buy canadian viagra on line

mom gives son viagra by mistake helps him viagra samples from pfizer [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]female viagra pills sophia viagra nude pfizer viagra coupons

https://pharm-usa-official.com - viagra in action

http://www.archiwum.info.kety.pl/index.php?view=detail&id=242&option=com_joomgallery
https://kr8radio.com/nam-libero-tempore-cum-soluta-nobis-est-eligendi-optio-cumque-nihil-impedit-quo-minus-id-quod-maxime-placeat-facere-2/?unapproved=24235&moderation-hash=072df8ca4e51ecd2b0a33619e716b284#comment-24235
https://www.floridagolfschoolvacations.com/national-golf_indaba20-20bunker1-jpg/?unapproved=238491&moderation-hash=04655bacd96865838e39ca96198caa8d#comment-238491
https://jpn.itlibra.com/article?id=20758
http://chludowo.pl/chludowo-zabki-na-spektaklu/?unapproved=207951&moderation-hash=4e5b537bd1b70988d1fb94c8a4f63832#comment-207951
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gdonxFeasp 2020-04-08 09:22
where do i get viagra from mother helps viagra boner viagra erection viagra milf nude cheaper viagra pill

when to take viagra viagra sex viagra buy will taking more viagra give me a stronger erection amy reid doctor viagra porn

https://viagrnetwork.com/# - viagra erection


https://jaringanwalisongo.org/2019/01/13/donny-imam-priambodo-dorong-internet-masuk-desa-di-grobogan/#comment-18324
http://johnmcevoy.net/failure-is-an-event-not-a-person/?unapproved=3688320&moderation-hash=9bcdbe940e4c96695bbd17dcb6139c15#comment-3688320
https://www.southjamz.com/2020/02/03/music-quodjoe-no-stressing/?unapproved=54170&moderation-hash=0bf875bb6cbed7a42e87e3f465eaf8d3#comment-54170
https://zanadu.ru/showthread.php?t=442229&page=2&p=808614#post808614
http://www.donghothuysy.net/members/eiyuhdes.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zfryuFeasp 2020-04-09 13:10
quick cash loans nm quick loans home quick loan quick small loans for bad credit how quick does sallie mae report loans paid off

quick cash loans roseburg or quick cash loans scam [url=http://fac torynp.ru/ ]quick loans quick loans phoenix az ways to get quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jbikyFeasp 2020-04-10 06:59
quick 200 dollar loans fast quick loans quick loan quick cash loans quick cash loans huntsville al

quick pay payday loans quick and easy business loans [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loan quick loans under 500 quick and easy personal loans online

https://paydailoanz.com/# - quick loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kdtvkFeasp 2020-04-11 10:11
make real money online how to make money on the internet make money make money online free how does craigslist make money

how much money can you make on disability how to make money selling drugs [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how do youtubers make money how did mark cuban make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # irbkgFeasp 2020-04-12 00:18
how can i make money how to make money on the side work from home how to make extra money from home how to make money on twitch

how to make money on instagram ways to make money on the side [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money ways to make money online make money online surveys

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # phgtuFeasp 2020-04-12 15:14
how did betsy devos make her money how to make extra money work from home how to make quick money how to make quick money

make money on the side how to make money without a job [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how did betsy devos make her money make money fast

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rbcazFeasp 2020-04-13 10:17
how much money can you make on disability quick ways to make money work from home how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon how to make money blogging

diy crafts that make money how to make money on the internet [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how to make money without a job how to make money quick

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # waiyqFeasp 2020-04-14 10:50
woodworking ideas to make money make money now instant payout work from home ways to make money free ways to make money online

how to make money from home how to make fast money work from home how to make money on facebook how to make money on youtube

https://dogomova.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jamrpFeasp 2020-04-15 04:04
how to make money with youtube make money online from home make money how to make money online how to earn money online or gift cards to amazon ways to make money

apps to make money make money apps work from home money make ways to make money online

https://atpreg.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-15 11:51
https://cbdoilwalmart.com/ buy cbd cbd oil cbd gummies cbd cream
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vciduFeasp 2020-04-15 21:12
how to make money as a teen how to make money on facebook make money how to make money on facebook where did nancy pelosi make her money

how much money can you make on disability how to make money on the internet work from home best ways to make money how to make money on amazon

https://pesgene.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # thailandoption 2020-04-26 21:38
I don't even know how I finished up right here, however I thought this
post used to be good. I do not understand who yyou ight be
however definitely yyou arre going to a well-known blogger if you happen to are not already.
Cheers!
thailandoption
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rdwhhFeasp 2020-04-27 11:52
cdc coronavirus coronavirus relief bill coronavirus updates coronavirus india sean payton coronavirus

florida spring breakers coronavirus detroit pd coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌coronavir us drug detroit pd coronavirus wien maßnahmen coronavirus

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - ‌‌coronavir us drug


https://www.bravoitc.com/blog/new-mattress
https://benroxholdings.com/2020/04/12/africas-leaders-forced-to-confront-healthcare-systems-they-neglected-for-years/?unapproved=2311&moderation-hash=ce3ab8078a99edf5442a3c08802ccae9#comment-2311
https://portalsantateresinha.com/2019/02/19/mulher-embriagada-quebra-os-moveis-de-casa-e-caso-termina-na-delegacia/?unapproved=481997&moderation-hash=3ed859658781405a521c8a659dbd172b#comment-481997
https://lcfwines.com/arrow_right_grey/?unapproved=256564&moderation-hash=8a8291b408d268b1ac0d3169c68b6460#comment-256564
https://sheapeterson.com/unicorn-coloring-sheets-printable/?unapproved=15870&moderation-hash=416da7ac49a4dea75e8ae33b6438429a#comment-15870
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kdlkdFeasp 2020-05-02 05:39
how to make money on youtube how to make money on the internet make money online make real money online how to make money online from home

legit ways to make money online make money now [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money online how to make extra money from home how much money can you make on disability

https://make-money-blogs.com/# - make money


http://www.theghanaianjournalonline.com/news_post.php?post=3860#comments-section
http://www.labbaikeharamtravels.com/economy-shabanramadan-umrah-package-16-days-15-nights-2/?unapproved=54038&moderation-hash=4cc65142d0af1eab18a4080107f64b61#comment-54038
http://www.capsrok.co.kr/shop/emble_gallery_view.asp?num=441
http://www.studioseibi.com/blog/?p=2334&unapproved=737916&moderation-hash=e01ce89850ecc645f6bc87bc40b4ff8f#comment-737916
https://adnportal.mx/desalojan-a-mas-de-200-familias-de-ampliacion-progreso/?unapproved=247930&moderation-hash=55cf552cec7ffff8b2101ea4cb1ba448#comment-247930
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zqwvvFeasp 2020-05-03 14:29
fifth harmony work from home how to make money on instagram passive income opportunities make money on youtube best ways to make money online

ways to make money how to make extra money from home [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work at home jobs legitimate send money online work at home jobs

https://make-money-blogs.com/# - passive income opportunities
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ywryyFeasp 2020-05-04 08:58
how to make more money make money blogging walmart to walmart money transfer online work at home companies make money online fast

how to make money how does craigslist make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] real work from home jobs make money online fast what is passive income

https://make-money-blogs.com/# - sykes work at home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yxfaongor 2020-05-04 10:53
coronavirus cat respiratory syndrome coronavirus the coronavirus feline coronavirus symptoms coronavirus replication

how to treat coronavirus how long does feline coronavirus survive [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus mers what is a coronavirus what is coronavirus in dogs

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - canine coronavirus symptoms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ehmulFeasp 2020-05-05 02:56
legit work from home jobs make money online from home osrs money making guide osrs money making guide make money online fast

runescape money making work from home jobs amazon [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] western union online send money make money online 2020 make money online 2020

https://make-money-blogs.com/# - make money online fast
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yezfvFeasp 2020-05-06 05:53
cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mvshgFeasp 2020-05-06 10:23
weight loss programs metformin for weight loss weight loss surgery quick weight loss best foods for weight loss

hypnosis for weight loss weight loss clinic near me [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss calculator weight loss coffee weight loss shakes

https://weight-loss-blogs.com/# - best weight loss pill
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jyztyFeasp 2020-05-06 23:41
buy generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - online cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qdbgsFeasp 2020-05-07 16:15
cialis cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bbpbyFeasp 2020-05-07 20:09
breakfast smoothies for weight loss safflower oil for weight loss best weight loss diet optivia weight loss weight loss calorie calculator

safflower oil for weight loss ashley graham weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] apple cider vinegar weight loss weight loss clinics near me shark tank weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - meal plan for weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # txdnfFeasp 2020-05-08 09:10
generic cialis tadalafil

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic

https://wowcialisnow.com/# - cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drlumFeasp 2020-05-09 03:16
generic cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cialis online


https://images.google.pt/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.co.ls/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.mn/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.az/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&ved=0CHEQFjAM&url=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.co.zw/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # furhtFeasp 2020-05-09 03:53
best weight loss pill healthy snacks for weight loss calorie calculator for weight loss best diet for weight loss alli weight loss

loose skin after weight loss best weight loss apps [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss clinic weight loss supplements saxenda for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calorie calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bpzyaFeasp 2020-05-10 04:35
keely shaye smith weight loss wellbutrin weight loss rebel wilson weight loss weight loss meal plan extreme weight loss

best weight loss pills adele weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] medical weight loss chrissy metz weight loss noom weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calorie calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qnfqmFeasp 2020-05-10 17:54
cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis tadalafil

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis online


https://www.google.ki/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.co.mz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&sqi=2&ved=0CGkQFjAH&url=https://wowcialisnow.com/
https://maps.google.bs/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.hn/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.tm/url?q=https://wowcialisnow.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # urhfjFeasp 2020-05-11 05:27
weight loss tips kirsten vangsness weight loss honey boo boo weight loss meal replacement shakes for weight loss ashley graham weight loss

rebel wilson weight loss melissa mccarthy weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss meal plans reddit weight loss best weight loss pills

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss calorie calculator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # owyifFeasp 2020-05-11 16:13
generic cialis tadalafil

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis online


https://maps.google.co.zm/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://images.google.pt/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.kz/url?q=http://make-money-blogs.com/
http://www.google.li/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.co.zw/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dqiasFeasp 2020-05-13 03:35
what is in viagra about viagra viagra viagra suppository viagra and cialis mail order prices

fucking after taking viagra viagra & chondroitan [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra using viagra twice in a day local pharmacy generic viagra

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cbwhgFeasp 2020-05-13 22:34
best online site to buy viagra teva viagra viagra viagra clopidogrel do you need a prescription for viagra

viagra in herbal supplement fuck her while on viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra can i take a viagra and an extenze at the same time? site:answers.ya hoo.com how to make viagra work better

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # imcsmPex 2020-05-14 01:19
vardenafil vs tadalafil generic cialis tadalafil best buys tadalafil generic generic cialis tadalafil best buys generic cialis tadalafil 20 mg from india

tadalafil 5mg tadalafil 5 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil dosage tadalafil prix en pharmacie tadalafil generique

https://supertadalafil.com/ - liquid tadalafil

tadalafil 20mg avis tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil dosage buy tadalafil 20mg price tadalafil 10mg prix

tadalafil 20mg avis tadalafil prix [url=https://xt adalafilx.com/ ] generic cialis tadalafil tadalafil online tadalafil vs vardenafil

https://xtadalafilx.com/ - liquid tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xwtcfPex 2020-05-14 23:04
tadalafil 20 cialis generic cialis tadalafil generic tadalafil tadalafil lilly 5mg prix cheap tadalafil

tadalafil biogaran 20 mg prix cialis-impuissa nce tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil liquid tadalafil online tadalafil tablets

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil 40 mg tadalafil 20 mg cheap tadalafil generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil pronunciation

side effects for tadalafil vardenafil vs tadalafil [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews tadalafil cost cvs tadalafil 20 mg best price

https://xtadalafilx.com/ - buy tadalafil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jkcqvFeasp 2020-05-16 00:23
weightloss easy weight loss tips best weight loss pills sota weight loss weight loss programs

red mountain weight loss how to lose weight quickly weight loss shakes keto pills for weight loss celine dion weight loss

https://weight-loss-blogs.com - golo weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wnpnaPex 2020-05-16 02:38
mylan tadalafil tadalafil mylan tadalafil 20mg generic cialis tadalafil 20mg tadalafil 20

tadalafil 20 mg wirkungsdauer cialis generic cialis tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] liquid tadalafil tadalafil 20 mg tablet tadalafil 20 mg prix

https://supertadalafil.com/ - tadalafil dosage

tadalafil 20mg avis tadalafila tadalafil reviews buy tadalafil 20mg price cialis vs tadalafil generic

cialis generic tadalafil tadalafil online canadian pharmacy [url=https://xt adalafilx.com/ ] buy tadalafil online tadalafil 20mg avis tadalafil online canadian pharmacy

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sejbcPex 2020-05-17 02:44
generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil tablets 20 mg tadalafil generic adcirca tadalafil cialis-impuissa nce tadalafil

tadalafil generic vs cialis tadalafil powder [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil 5mg generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil lilly

https://supertadalafil.com/ - tadalafil cialis

tadalafil liquid adcirca tadalafil tadalafil liquid tadalafil 10mg prix tadalafil vs vardenafil

tadalafil 40 mg generic cialis tadalafil best buys [url=https://xt adalafilx.com/ ] cheap tadalafil tadalafil cialis tadalafil biogaran

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wwepfFeasp 2020-05-17 20:39
red mountain weight loss medi weight loss healthy diet best weight loss pills how to lose weight

what is noom weight loss program easy weight loss tips noom weight loss adele weight loss best weight loss supplements

https://weight-loss-blogs.com - weight loss pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pmxxsPex 2020-05-18 02:43
tadalafil 5mg prix tadalafil 10mg prix cialis tadalafil cheap tadalafil tadalafil lilly

tadalafil vs viagra buy cialis ebay find tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] buy tadalafil online tadalafil side effects tadalafil 20 mg tablet

https://supertadalafil.com/ - generic cialis tadalafil

vardenafil vs tadalafil cheap tadalafil tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg prix tadalafil generic vs cialis

tadalafil 20mg prix generic cialis tadalafil 20mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil cialis tadalafil 20 mg prix tadalafil generique

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cqhqzPex 2020-05-19 08:51
buy tadalafil online tadalafil liquid cheap tadalafil tadalafil 10mg prix tadalafil cost

tadalafil citrate cialis vs tadalafil generic [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil cialis tadalafil 20 interactions for tadalafil

https://supertadalafil.com/ - tadalafil cialis

tadalafil generic cialis 20 mg tadalafil online canadian pharmacy cheap tadalafil tadalafil 5 mg tadalafil 20mg prix

tadalafil tablets 20 mg tadalafil 5mg [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 5mg tadalafil online canadian pharmacy cialis generic cialis tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil reviews
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bkjwpPex 2020-05-20 01:26
low testosterone in women signs of low testosterone best testosterone supplements for men what does testosterone do testosterone definition

androgel testosterone propionate masterburation testosterone [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone booster testosterone medication increase testosterone naturally

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone definition
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rmzorFeasp 2020-05-20 08:40
levitra 10 mg levitra 10 mg levitra online online levitra vardenafil levitra

cheap levitra levitra canada cialis 20mg buy levitra online viagra vs cialis

https://drugstoreonliner.com/ - generic levitra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eluqwPex 2020-05-21 01:14
increase testosterone naturally low testosterone treatment testosteron testosterone levels testosterone cream for men

best testosterone boosters 2020 testosterone overdose [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone replacement therapy testosterone booster for men low testosterone symptoms

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone injections
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ljchxFeasp 2020-05-22 04:53
generic levitra online levitra price cialis 20mg levitra dosage levitra price

viagra vs cialis levitra generic levitra pills levitra 20 levitra coupon

https://drugstoreonliner.com/ - levitra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lfyitPex 2020-05-22 22:25
testosterone booster high testosterone in women low testosterone testosterone overdose normal testosterone levels in men

testosterone boosters testosterone patches for men [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone booster testosterone medication side effects for testosterone propionate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - what is testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jimafPex 2020-05-24 00:57
testosterone therapy signs of low testosterone in men Cypionat 250 how to boost testosterone naturally masterburation testosterone

icd 10 low testosterone testosterone therapy [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] best testosterone supplements for men increase testosterone naturally best testosterone boosters

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - Sustanon 350
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wqocnFeasp 2020-05-25 06:00
generic substitute for viagra did pfizer raise viagra again viagra side effects for viagra des medicare cover viagra

revatio vs viagra viagra twice a day [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra lomaira viagra interaction viagra shelf life potency

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # btsvkPex 2020-05-27 05:45
antivirus free download panda antivirus https://xantivirusx.com/ - total av antivirus our time dating website ourtime dating site https://onlinedatingwow.com/ - free dating sites pch sweepstakes entry slickdeals contests and sweepstakes forum https://supersweepstakesx.com/ - pch sweepstakes #8800
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # egrykPex 2020-05-28 07:22
free antivirus for windows 10 best antivirus https://xantivirusx.com/ - avastsvc.exe avast antivirus service cherry blossoms dating george zimmerman dating apps https://onlinedatingwow.com/ - online dating sweepstakes 2017 travel channel sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - slickdeals contests and sweepstakes forum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rorkfPex 2020-05-29 03:44
avast free antivirus download free antivirus 2019 https://xantivirusx.com/ - free antivirus download bumble dating site adult dating https://onlinedatingwow.com/ - carbon dating prizegrab sweepstakes pch sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # qpffmPex 2020-05-30 05:59
best free antivirus for windows 10 norton antivirus login https://xantivirusx.com/ - norton antivirus interracial dating nudist dating https://onlinedatingwow.com/ - who is xname xname dating bhg sweepstakes wheel of fortune sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - pch sweepstakes #8800
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-02-21 21:48
Useful information. Fortunate me I found your website accidentally, and I
am surprised why this coincidence didd not happened in advance!

I bookmarked it.
Car detailing supplies web site how to become amazon reviewer
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-07-13 15:13
Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem onn mmy end or if it's the blog.
Any feed-back would be greatly appreciated.

Katzen eingewöhnung umzug website katzenklappe testbericht
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-07-16 02:51
I am sure this article has touched all the internet people,
its really really nice piece of writing on building up
new blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-07-17 14:32
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I
could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you
would have some experience with something like this.

Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your
blog and I look forward to your new updates.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-07-17 21:03
You made some really good points there. I checked on the
net for more information about the issue and found
most individuals will go along with your views on this
web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-07-18 06:42
I simply couldn't depart your site before suggesting that I actually enjoyed the
usual information an individual supply to your visitors?
Is going to be back regularly to inspect new
posts
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-07-18 21:19
Thank you, I have just been searching for information about this topic for a
while and yours is the greatest I've came upon so far. However, what concerning the bottom line?
Are you sure in regards to the source?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-07-19 01:46
When someone writes an article he/she keeps the thought of a user in his/her brain that how a
user can know it. Therefore that's why this piece of writing
is great. Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-07-19 04:19
I was able to find good info from your blog posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-07-20 22:22
There's certainly a great deal to find out about this topic.
I love all of the points you've made.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-07-21 05:40
Hi would you mind letting me know which hosting company you're using?
I've loaded your blog in 3 completely different web browsers and
I must say this blog loads a lot faster then most.
Can you suggest a good web hosting provider at a honest price?
Many thanks, I appreciate it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-07-21 18:36
Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains.
If you know of any please share. Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-07-22 13:03
Good post. I certainly appreciate this site.
Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-07-22 15:37
When I originally left a comment I seem to have clicked the
-Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a
comment is added I receive 4 emails with the exact same comment.
Is there an easy method you are able to remove me from that service?
Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://cashpay.xyz 2021-07-22 16:06
My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.

But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on a number of websites for about a year and am nervous about
switching to another platform. I have heard excellent things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress content into it?
Any kind of help would be really appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-07-22 18:57
I was recommended this blog by way of my cousin. I am no longer
positive whether or not this submit is written via him as nobody else know such distinct
about my difficulty. You are incredible! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-07-23 01:35
Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was
wanting to know your situation; many of us have created some nice methods and we are looking to swap solutions with others, be sure to shoot me an email if
interested.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-07-23 04:36
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious knowledge about unpredicted emotions.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-07-23 13:26
Hello to every body, it's my first pay a quick visit of this web site; this weblog carries amazing and actually fine
stuff designed for readers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-07-23 20:09
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, let alone the content!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-07-23 22:31
Hello! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My website looks weird when browsing from my apple iphone.
I'm trying to find a template or plugin that might be able to fix this
issue. If you have any suggestions, please share. Thank
you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-07-24 08:15
What's up, its pleasant post concerning media print, we all know media is
a impressive source of information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-07-24 20:58
Hi there colleagues, how iis all, annd what yyou waant to say about
this article, in my view its really amazing dexigned for me.

Igloo iceless thermoelectric cooler web site yeti
competitors
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-07-25 09:50
Hey there! Someone in my Facebook group shared this
website with us so I came to check it out. I'm definitely loving the information. I'm book-marking
and will be tweeting this to my followers! Great blog and
excellent style and design.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-07-25 13:19
I got this web page from my friend who told me regarding this web site and at the moment this time I am browsing this web page
and reading very informative articles or reviews here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-07-26 03:06
Hello to all, how is all, I think every one is getting more from this site, and your
views are fastidious in favor of new people.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bandar togel 2021-07-27 02:44
The like you examine my mind! You appear to find out a lot regarding this, like you constructed the e
book in this kind of or anything. I think which you might do by pics travel
an automobile the conversation home slightly, but besides that, this is amazing
blog. An experienced00 read. In poor health definitely
be rear.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک قوی 2021-07-27 12:16
What a material of un-ambiguity and preserveness of precious know-how concerning unpredicted feelings.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-07-27 14:31
Great delivery. Great arguments. Keep up the amazing work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bermain 2021-07-28 04:57
Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you, However
I am encountering difficulties with your RSS. I don't understand why I am unable to join it.
Is there anybody getting identical RSS issues? Anyone
who knows tthe answer can you kindly respond? Thanx!!


Also visit my blog post - bermain
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bandar togel 2021-07-30 06:21
I all the time used to read article in news papers but now as I am a user
of net therefore from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک ارزان 2021-08-03 02:37
I am really impressed along with your writing abilities and also with the layout on your
blog. Is this a paid topic or did you customize it your self?

Either way keep up the excellent high quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک 2021-08-03 20:58
Hey are using Wordpress for your site platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do you require any html
coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly
appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-08-04 04:36
It’s a thing worth carrying out if you intend to make a career out of betting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-08-04 11:10
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this
post plus the rest of the website is very good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-08-04 16:18
Whats up this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you
have to manually code with HTML. I'm starting a blog
soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-06 08:17
In this game, the Dolphins are the underdogs considering
the fact that they have good odds.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-08-06 10:52
I read this post completely regarding the difference of hottest and previous technologies, it's awesome article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online kumar 2021-08-06 19:52
Excellent beat ! I would like to apprentice whilst you amend
your website, how can i subscribe for a weblog site? The account aided me a acceptable deal.
I have been tiny bit acquainted of this your broadcast provided brilliant transparent
concept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-08-07 01:32
May I simply say what a relief to uncover somebody that genuinely understands what they are talking about on the net.
You certainly understand how to bring an issue to light and
make it important. More and more people ought to check this out and understand this side
of your story. It's surprising you are not more popular because you most certainly possess the gift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-08-07 08:19
There is no point spread or other handicap for either group, so
if you choose a team and it scores extra points than the other group then you win.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-08-07 12:34
Thanks in favor of sharing such a good thought, post is fastidious, thats
why i have read it entirely
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 텐카페알바 2021-08-07 12:47
Nice replies in return of this query with firm arguments and telling the
whole thing about that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-07 20:53
In November 2020, Maryland voters approved "sports and events betting for the main purpose of raising income for education" by about a two-1 margin.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바 2021-08-07 21:20
I have to thank you for the efforts you have put in writing this blog.

I'm hoping to check out the same high-grade blog posts
from you later on as well. In truth, your creative writing abilities has encouraged me
to get my own, personal site now ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # discuss 2021-08-08 04:48
I’m not that much of a internet reader to be honest but your
sites really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back later.
Cheers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-08-09 12:59
Hi there! I'm at work surfing around your blog from my nnew iphone!
Just wanted to say I lovce reading through your bloog and look forsard
to all your posts! Keeep up the great work!
site

For the best live Table Games and the latest Slots in Fort Lauderdale,
look no additional than Seminole Classic Casino, conveniently positioned simply south of Seminole Hard Rock Hotel &
Casino in Hollywood, FL. Online Slot Games at Slots
of Vegas includes recreation vary Texan Tycoon,
Golden Glove and Caesar's Empire and much more. Whatever be the means, the fun and excitement of the casino parties ought to stay intact and that will likely
be ensured by the occasion administration firm employed for the purpose.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-10 15:24
Wow! Finally I got a weblog from where Ibbe capable of really obtain vaaluable facts concerning my stjdy and knowledge.

đánh bạc miễn phí và Cờ bạc homepage Câu lạc bộ
- máy đánh bạc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-10 23:50
I was curious iff youu evwr considered changing tthe structure of your blog?
Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you
could a little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of trxt for only having one or two pictures.
Maybe you could space it out better?
Kasino online tesrbaik webpage slot kasino mesin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-08-12 11:31
Pretty component of content. I just srumbled upon you
website and in accession capital to claim that I get in fact enjoyed account you weblog posts.
Anyway I'll be subscribing foor your feeds or even I
fulfillment you get entryy to consistently fast.

homepage

You can find that some online casinos provide bonuses meant to lure new online bingo gamers
with no experience. In addition to free spins with out deposit,
there are a variety of online casino websites that provide free
cash to check on any sport you wish. Three special set
menus priced from MOP2080 (for four persons).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # w88 2021-08-12 18:24
If you are going for most excellent contents like me,
just pay a visit this web site all the time since it gives feature contents, thanks

My web page w88
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-12 21:53
If some one needs expert view regarding blogging and site-building afterward i recommend
him/her to go to see this website, Keep up the pleasant work.

Sòng bạc rút tiềnthật web site casino
ban đầu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-13 22:31
May I just say whhat a comjfort too find somebody that actually knows what they're
discussing over the internet. You certainly realize how to bring a problem to
light and make it important. A lot more people ought to check this out annd
understand this side of your story. I can't
believe you arre not more popular becaue you certainly possess the gift.

Payday Loans usa website Payday Loans new york
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-08-14 11:59
Keep this going please, great job!
การพนันออนไลน์ webpage
24 คลับ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-17 08:50
Aw, this was an exxtremely good post. Finding the time
and actual effort to generate a great article… but what can I say… I procrastinate a lot and don't manage to get anythijg done.

Ub com web site
permainan kasino untuk uang
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-08-18 13:22
What's up everyone, it's my first go to see at this site,and post is really fruitful in support
of me, keep up posting such articles or reviews.
Bests katzenfutter nass kitten site test staubsauger für tierhaare
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # canli Bahis 2021-08-19 00:16
I was wondering if you ever thought of changing the page
layout of your blog? Its very well written; I love
what youve got to say. But maybe you could a little
more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images.
Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # parali slot oyna 2021-08-19 09:48
If some one desires to be updated with most
up-to-date technologies therefore he must be visit
this web page and be up to date every day.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino bonusları 2021-08-19 11:19
My brother recommended I might like this web site.
He was once entirely right. This publish truly made my day.

You can not consider simply how so much time I
had spent for this information! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mobilbahis 2021-08-19 11:59
This website definitely has all the information and facts I needed concerning this subject and didn't know who to ask.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 188bet 2021-08-20 13:55
I have been browsing on-line greater than three hours these days, but I never
discovered any attention-grabb ing article like yours.
It is beautiful worth sufficient for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made just
right content as you probably did, the web might be a lot more useful than ever before.my homepage 188bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-21 04:57
Spott on with this write-up, I really fee this webb site needs far
more attention. I'll probably be returning to see more, thanks
for the advice!
проект полива website оборудование hunter
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-08-21 06:55
I'm extremely inspired together with your writing skills as neatly as with the layout for your weblog.
Is that this a paid subject matter or did you customize it yourself?
Anyway stay up the excellent high quality writing, it iss rare to look
a nice weblog like this one nowadays..
система полива газона купить web site дождеватели
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-08-23 14:14
I don't know if it's just me or if everybody else encountwring issues with your
blog. It appears as if some of the written text on your content are running
off the screen. Can omebody else please comment and let me know if this is happening to them too?
This could be a issue with my web browser because I've had this happen before.
Thanks
site

While McDaid expects the UK market to be the primary focus, she is expecting to go
stay in the Nordic area later in the year.
Founded in 2002, main games studio Ash Gaming was acquired by Playtech in 2011, producing
some of the group’s most popular titles since, including Ace Ventura, Classic Tv Batman,
Gladiator: Road to Rome and Leprechaun’s Luck.
Online pokies furthermore put ahead the sentiment of being extravagance like a far
above the bottom breaker is handled by the
facet of a standard on line casino.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-23 17:46
Hi, I think your site might be having browse compatibility issues.
When I look at your blog site in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, iit has some overlapping.

I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, very good blog!

Bulldog frances marron website bulldog frances
valencia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-24 00:12
I think this iss among the most important info for me.
Annd i'm glad reading your article. But should remark
on few general things, The site style is wonderful, the articles is really great :
D. Good job, cheers
französische bulldogge blau kaufen web page
welpe französische bulldogge
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # genesis pro download 2021-08-26 12:55
Hey there! Do you use Twitter? I'd like to follow you
if that would be okay. I'm definitely enjoying your blog and look forward
to new posts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dog Breeds V 2021-08-30 01:53
Simply want to say your article is as astonishing.
The clarity on your put up is simply great and i can suppose you are a professional in this subject.
Fine with your permission let me to clutch your RSS feed to stay updated with drawing close post.
Thanks one million and please keep up the rewarding work.


Here is my website :: Dog
Breeds V
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web page 2021-08-31 10:26
Greetings! This is my 1st comment here soo I just wawnted to give a quick shout out and say I truly enjoy reading through your articles.

Can you suggest anny other blogs/websites/ forums that go over the same subjects?
Thanks a lot!
Buldog francuski charakter web page buldog francuski kraków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-09-01 02:04
Hi I am so excited I found your weblog, I really found
you by mistake, while I wwas browsing on Aol for something else,
Anyways I am here nnow and would just like to say thanks for a remarkable
post and a all round interesting blog (I also love
the theme/design), I don’t havce time to go through it all
at the moment but I have bookmarked it and also added in ylur RSS feeds, so when I have time I will be back to read much
more, Please do keep up the great work.
Permainan judi batang mesin gratis dan tanpa registrasi homepage klub mesin slot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # خرید بک لینک دائمی 2021-09-01 13:29
Thanks for a marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you are a great author.
I will be sure to bookmark your blog and will often come back
sometime soon. I want to encourage you to ultimately continue your great posts, have a nice evening!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-09-02 03:40
Thanks on our marvelous posting! I seriously enjoyed reading
it, you happen to be a great author. I will always
bookmark your blog and willl come back someday. I want to
encouage continue your great posts, have a nice evening!

site

Each time you will have visited a casino, you might have seen that there are new video games different from those you left the earlier time you have been there.
However, the actual deal with from this casino comes
when customers are making their first deposits. They’re available for
their clientele spherical from call by the use
of are located chew the fats and in addition e-mail service.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-09-02 05:38
Wow, this piece of writing is nice, my sister is analyzing
such things, thus I am going to convey her.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-09-02 13:10
I was suggested this blog by my cousin. I am not sure
whether this post is written by him as no one else know such detailed
about my trouble. You're incredible! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nearest junkyard 2021-09-02 16:06
Hi, this weekend is fastidious designed for me, for the reason that this point in time
i am reading this enormous educational paragraph here at my residence.


my web blog :: nearest junkyard
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nowbet 2021-09-03 07:58
Hello, I wish for to subscribe for this web site to take newest updates, thus where can i do it please assist.


my page: nowbet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # advent wreath c of e 2021-09-03 21:49
Hey fantastic blog! Does running a blog like this require a large amount advent wreath c of e work?
I've very little expertise in coding however I was hoping to
start my own blog in the near future. Anyhow, should you have any recommendations or
techniques for new blog owners please share.
I know this is off topic but I simply had to ask. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-09-04 00:13
Great article! We are linking to this great content on our website.
Keep up the good writing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # v9bet 2021-09-04 10:55
I don't know whether it's just me or if perhaps everyone else encountering issues with your
website. It appears like some of the written text in your posts are running
off the screen. Can someone else please provide feedback and let me know if this
is happening to them too? This might be a problem with my
internet browser because I've had this happen before.
Thank you

my web site - v9bet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # site 2021-09-04 18:37
Whats up are using Wordpress for your site platform?
I'm neww to the blog worrld but I'm trying tto geet started and set up my own. Do you require any
coding knowledge to mzke your own blog?Any help would bbe really appreciated!

Destiny warlock helmet for sale site
destiny cosplay costumes for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # what is seo 2021-09-05 02:55
Thank you, I have recently been searching for information about
this topic for a while and yours is the best I have came upon till now.
However, what in regards to the conclusion? Are you
sure concerning the source?

my web blog - what is seo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼분석 2021-09-07 20:04
Following all, the decent odds of winning will have you
on the edge of your seat by the time the draw starts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 2021-09-08 13:42
Tier 1 winning bets are paid out as a 30 year annuity
or discounted lump sum at the player's election.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # webpage 2021-09-08 19:01
Please let me know if you're lookiong for a author for your weblog.
You hav ssome really good articles and I think I would be a good asset.
If you ever want to tske some of the load off, I'd really like to wrfite some articles for your
blog in exchange for a link back to mine. Please send me an emawil iif interested.
Cheers!
Qualité webpage Pompe musculaire
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼분석기 2021-09-09 08:32
When the 60-year-old Lee filed for Chapter 7 in 2001, she
had less than $700 to her name and $2.5 million in debts.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # بک لینک انبوه 2021-09-11 20:20
Howdy! I know this is kinda off topic however , I'd figured I'd ask.
Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
My site discusses a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly
benefit from each other. If you're interested feel free to shoot me an e-mail.

I look forward to hearing from you! Superb blog by the way!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Http://X.icunet.ag/ 2021-09-12 16:44
Incredible! This blog looks exactly like my old one!
It's on a comoletely different topic but it hass pretty much the same layout and design. Exceellent choice of colors!


my webpage - Http://X.icunet.ag/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Oshinski & Forsberg 2021-09-14 17:48
I really liked this post! I read your blog frequently and you are always releasing some great information. I'll be sure to share this on my Facebook
page and my followers should like this as well.

Keep up the good work!

my blog: Oshinski & Forsberg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # anime. fairy tail 2021-09-14 20:17
great points altogether, you simply won a emblem new reader.
What could you suggest in regards to your submit that you simply made a few days ago?
Any certain?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # craigslist junk cars 2021-09-16 13:38
Very soon this website will be famous amid all blogging people, due to
it's good articles

My web blog :: craigslist junk cars
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # diamond jewellery 2021-09-16 18:52
I do not know if it's just me or if perhaps everybody else experiencing
problems with your blog. It looks like some of the written text on your posts are running off the
screen. Can somebody else please comment and let me know
if this is happening to them as well? This could be a problem
with my web browser because I've had this happen before.
Cheers
diamond
jewellery
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # THERAPY WORKS 2021-09-17 09:01
I was suggested this blog by my cousin. I'm not
positive whether or not this post is written by means of
him as nobody else recognize such distinctive approximately
my difficulty. You are amazing! Thanks!
INDIVIDUAL PSYCHOTHERAPY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # วิเคราะห์บอลวันนี้ 2021-09-18 13:30
I know this if off topic but I'm looking into starting
my own weblog and was curious what all is required to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet savvy so I'm not 100% positive.
Any recommendations or advice would be greatly appreciated.

Thanks

Feel free to visit my blog post: วิเคราะห์บอลวันนี้
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nfl shipping 2021-09-19 12:52
We are usually professional wholesale supplier
of jerseys, specialized in supplying Inexpensive Jerseys and personalized jerseys.
Jerseys together with 100% stitched real quality, all
Numbers, Logos and Brands are sewn in and embroidered.
nfl shipping
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dating life 2021-09-23 07:43
Excellent goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you're just
extremely fantastic. I actually like what you've
acquired here, certainly like what you are stating and the way in which you say
it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it
sensible. I cant wait to read much more from you. This is actually a tremendous website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Krystyna 2021-09-23 13:34
great points altogether, you just won a new reader.
What may you recommend in regards to your submit that you
made a few days ago? Any certain?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # movie ratings 2021-09-23 19:39
It's hard to find educated people for this subject, but you sound like you
know what you're talking about! Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토 2021-09-24 03:10
It's very straightforward to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found this piece of writing at this website.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Deana 2021-09-24 10:44
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace,
when i read this article i thought i could also create comment due to this
brilliant article.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-09-24 18:15
Asking questions are in fact pleasant thing if you are not undersatanding anything completely, but this article
gives fastidilus understanding yet.
이진 옵션에 살고 homepage 외환 도서
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wheel city auto 2021-09-24 19:11
I gotta bookmark this web site it seems invaluable
very useful.

Take a look at my web-site; wheel city auto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # วิเคราะห์บอลวันนี้ 2021-09-25 00:55
Hi there to all, it's in fact a nice for me to go to
see this website, it contains useful Information.

My web page; วิเคราะห์บอลวันนี้
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-09-25 10:24
Hello it's me, I aam also visiting this web site daily, this web page is actually nice and the
visitors are genuinely sharing good thoughts.
Where buy bitcoin web site bitcoin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # บาคาร่าเว็บตรง 2021-09-25 12:44
Greetings from Los angeles! I'm bored to death at work so
I decided to browse your website on my iphone during lunch break.
I love the knowledge you provide here and can't wait to take a look when I
get home. I'm surprised at how quick your blog loaded
on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow,
great site!

Feel free to visit my blog ... บาคาร่าเว็บตรง
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # selling my car 2021-09-26 01:52
It's genuinely very complex in this busy life to listen news
on Television, so I only use the web for that reason, and get
the hottest information.

my web blog: selling my car
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # homepage 2021-09-26 13:26
It's the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.

I'veread this post and if I could I wih to suggest you some interesting things or suggestions.
Maybe you could write nextt articles referring to this article.
I wish to read evgen more things about it!
Klub permainan veri seluler homepage judi gratis an d tanpa registrasi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live junkyard dog 2021-09-26 17:23
Amazing! Its genuinely awesome piece of writing, I have got much clear idea regarding from this piece of writing.


My site - live junkyard dog
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web site 2021-09-28 06:31
I am actually thankful to the holder of this web page who hhas shared this enormous article at at
this time.
Ethereum web site where buy bitcoin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd